PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض صفحه کیلومتر انالوگ با دیجیتال

کوروش
29-01-1391, 08:46 بعد از ظهر
سلام به همه چند وقتی خودم پی گیر این موضوع بودم که صفحه کیلومتر های انالوگ که دیگه قدیمی و دموده شدن رو با صفحه کیلومتر های جدید و دیجیتال عوض کنم ولی خب کار بسیار سختی هستش
با صحبتی که با کاظم عزیز که فنی کار هستن انجام دادن گفت صفحه کیلومتر باید واسه کاربرات باشه نه انژکتور دوستان اگه نظر راجع به این موضوع دارن بگن که با کمک هم این کارو انجام بدیم

کوروش
29-01-1391, 08:58 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

Masoud
29-01-1391, 09:07 بعد از ظهر
کاظم جان درست گفته ..... الان کیلومتر ها ی دیجیتالی زیادی تو بازار پیدا میشه که باسه کاربراتور هست و هیچ مشکلی هم نداره نصب اش فقط باید پایه اش و بدی جوشکار می زون کنه ...

کوروش
29-01-1391, 09:14 بعد از ظهر
کاظم جان درست گفته ..... الان کیلومتر ها ی دیجیتالی زیادی تو بازار پیدا میشه که باسه کاربراتور هست و هیچ مشکلی هم نداره نصب اش فقط باید پایه اش و بدی جوشکار می زون کنه ...
مسعود جان اینا مهم نیستش چجوری باید با سیستم سرعت و الارم بنزین مچشش کنم ؟؟؟
یعنی چیزه خاصی نیمخواد اضافه بشه ؟؟؟
به هر حال کار این تو صفحه کیلومتر خیلی با هم فرق داره

Masoud
29-01-1391, 09:34 بعد از ظهر
مسعود جان اینا مهم نیستش چجوری باید با سیستم سرعت و الارم بنزین مچشش کنم ؟؟؟
یعنی چیزه خاصی نیمخواد اضافه بشه ؟؟؟
به هر حال کار این تو صفحه کیلومتر خیلی با هم فرق داره
فقط تنها تغییری که شاید نیاز باشه جابجا کردن 2-3 تا سیم از تو سوکت ها میباشد برای نمایشگر دنده و شاید آمپر دور موتور

کوروش
29-01-1391, 09:37 بعد از ظهر
فقط تنها تغییری که شاید نیاز باشه جابجا کردن 2-3 تا سیم از تو سوکت ها میباشد برای نمایشگر دنده و شاید آمپر دور موتور
این صفحه دیجیتال ها که کلا دنده شمار ندارن ((از اون میکنم با برش رو این نصب میکنم ))
ولی نصبش فکر نکنم کار هرکسی باشه

.:ALIREZA NADERI:.
29-01-1391, 10:51 بعد از ظهر
جدای از بحث فنی ولی از نظر بنده انالوگ بیشتر باهش جال میکنم.
گرچه دیجیتال دقیق تره.
و اینکه توی دیجیتال وقتی داری شتاب میزنی دونه دونه یکی یکی نمیره بالا بسته به شتاب موتور 20 تا 20 میره بالا یکم اونور تر یا یکم اینور تر ! :دی

salahshor
29-01-1391, 11:57 بعد از ظهر
بحث نصبش که اینجا نمیشه کامل توضیح داد چون نوع موتور و صفحه کیلومتر معلوم نیس
برا سیم کشی :
نور بشت امبر میخواد حالا یا با چراغ کوچیک یا نور بالا بایین
راهنما اگه یه چراغ باشه چه بهتر اگه چب و راست داشته باشه که طرفین راهنماها
دور موتور به کویل وصل میشه < عین مگلی / این موتور هندیا و و و >
کیلومتر هم بایس یه سنسور هال که دوچرخه فروشی ها دارن میگیری میبندی رو 2 شاخ کمک اگه موتور بره ای بود بهتر اگه نه سنسورو میبری سمت توبی وصل میکنی
اگه امبر اب داشت مقدار اهم تحریکشو اندازه میگیری یه سنسور معادل اون میداری تو مسیر سیستم گردش اب یا روغن
اگه امبر بنزین خواستی که داستانش کمی فرق میکنه و باکت باید شناور داشته باشه اگه داشت واسه مچ شدنش بتانسیومتر میذاری تو مسیر
به همین ترتیب ...
کاری تداره که
$$$ باشه همه کار میشه کرد

---------- Post added at 12:57 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

دیجیتال و انژکتور فرقش اینه که موتوری مثل هیو واسه دور موتور از ecu دیتا میاد نه جریان منفی قطع و وصل مثل این هندیا
و چیزای اینجوریش فرق میکنه
حتی میتونی از این امبر اسبرت ها که برا ماشینه و اضافی رو ستون و داشبورد نصب میشن استفاده کنی همه چی هم تو کارتنش هست < سوکت . ... بیچ ... خار .. فشنگی اب >

کوروش
29-01-1391, 11:58 بعد از ظهر
بحث نصبش که اینجا نمیشه کامل توضیح داد چون نوع موتور و صفحه کیلومتر معلوم نیس
برا سیم کشی :
نور بشت امبر میخواد حالا یا با چراغ کوچیک یا نور بالا بایین
راهنما اگه یه چراغ باشه چه بهتر اگه چب و راست داشته باشه که طرفین راهنماها
دور موتور به کویل وصل میشه < عین مگلی / این موتور هندیا و و و >
کیلومتر هم بایس یه سنسور هال که دوچرخه فروشی ها دارن میگیری میبندی رو 2 شاخ کمک اگه موتور بره ای بود بهتر اگه نه سنسورو میبری سمت توبی وصل میکنی
اگه امبر اب داشت مقدار اهم تحریکشو اندازه میگیری یه سنسور معادل اون میداری تو مسیر سیستم گردش اب یا روغن
اگه امبر بنزین خواستی که داستانش کمی فرق میکنه و باکت باید شناور داشته باشه اگه داشت واسه مچ شدنش بتانسیومتر میذاری تو مسیر
به همین ترتیب ...
کاری تداره که
$$$ باشه همه کار میشه کرد
مرسی از نظرات کارشناسانه شما
حالا کاظم جان خودت میدونی من میخوام رو 250 اینو پیاده کنم با صفحه اپاچی 180 یا 160
یه حساب سر انگشتی کن ببینیم چند در میاد /حدودا بگو دادا نیاز نیست دقیق باشه :hippie7:

Masoud
10-02-1391, 11:00 قبل از ظهر
نه باب کیلومتر دیجیتال که کالیبره کردن نداره عزیز من همون سیم کیلومتر و بزنی با دقت 2-3 کیلومتر میزنه سرعت و .........
ولی خداییش چه توضیح کاملی داد کاظم ....
این سنسور ها که یا مادون قرمز اند یا Capative سنسور هستن بازم باید کالیبره بشن ....
اون آمپر ماشین ها هم خیلی سنگینه ... من یکیش و دیدم فلزی بود خیلی سنگین بود ولی فیبر کربن هاش سبک و خوشگله ...

رضا استکی
12-08-1391, 05:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوست عزیز اقا کاظم.
موتور من(klx250)کیلومتر دیجیتاله و سنسورش به این حالته که به توپی چرخ جلو وصل میشه و داخلش یه اهنربای حلقوی شکل داره که با توپی میچرخه و قسمت بدنه سنسور به کمک جلو وصله و ثابت هست.از شانس بد ما این اهنربای حلقوی شکسته!
راه حل پیشنهادی شما چیه؟
اون سنسورهای مادون قرمز دوچرخه میتونه سیگنال این نوع کیلومتر ها رو که با اهنربا کار میکنند تامین کنه؟
با تشکر
اینم عکس کیلومتر موتورمه

محمدفضل
12-08-1391, 07:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوست عزیز اقا کاظم.
موتور من(klx250)کیلومتر دیجیتاله و سنسورش به این حالته که به توپی چرخ جلو وصل میشه و داخلش یه اهنربای حلقوی شکل داره که با توپی میچرخه و قسمت بدنه سنسور به کمک جلو وصله و ثابت هست.از شانس بد ما این اهنربای حلقوی شکسته!
راه حل پیشنهادی شما چیه؟
اون سنسورهای مادون قرمز دوچرخه میتونه سیگنال این نوع کیلومتر ها رو که با اهنربا کار میکنند تامین کنه؟
با تشکر
اینم عکس کیلومتر موتورمه

آقا حمیدرضا سلام. اگه میشه صندوق پیامهاتونو چک کنید. دیروز پیغام واستون گذاشتم.ممنون