PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفید کردن چراغ های کیلومتر و آموزش نصب نوار Led SMD

Masoud
18-01-1391, 03:00 بعد از ظهر
امروز می خوام آموزش یخی کردن یا رنگی کردن صفحه کیلومتر و نئون کشی که کار بسیار ساده ایست و توضیح بدم ...
[Only registered and activated users can see links]
لوازم مورد نیاز : نوار Led SMD زد آب (فرق اش متری 500 تومانه) متری 8500 تومان ، قلع 1000 تومان ، هویه3500 تومان ، سیم چین خونه هست ، چسب برق 200 تومان ، ماژیک سی دی 1000 تومان
ابتدا باید کیلومتر موتور و کامل باز کنید که اکثر کیلومتر ها یه قاب از زیر نصب هست و زیر اون مغزیه کیلومتره که سفید رنگه اکثرا و روش حدود 8 تا پیچ داره ....
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

حالا نوبت قاب بالا می رسه .... بعد از اون باید عقربه ها رو در بیارید (فقط کاملا با احتیاط این کارو انجام بدید) سپس چندتا پیچ ریز رو صفحه کیلومتر هست و باید اونا رو باز کنید ....
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

بعد می رسید به قلب کیلومتر و باید یه جای مناسب برای نصب نوار های Led SMD پیدا کنید که هم نور خوبی بده هم به ضد آب بودن کیلومتر صدمه ای نزنه . برای من به این صورت در اومده :
حالا یه پیشنهاد دیگه که براتون دارم اینه که قاب وسط کیلومتر و برش بدید تا نوار Led SMD رو قطع نکنید.
واینگونه به راحتی نور متمرکزی خواهید داشت ...
حال نوبت می رسه به چسباندن نوار و اتصال سیم مثبت منفی با هویه و پوشش دادن اون با پسب برق یا اکواریوم ، حسابی حواستون باشه که اشتباه نزنید .
یه پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه که ، اون قسمت از کیلومترتون که رد لاینه رو با ماژیک یا از زیر یا از رو قرمز کنید ....
زیر کیلومتر هم بین 4-6 تا لامپ زرد رنگ داره بهتره اون قسمتی که مربوط به زیر قسمت رد لاین می شه رو لامپ اش و در بیارید و با ماژیک اون و قرمز کنید که نور زیر رد لاین هم قرمز بشه ، فقط یاد آوری کنم که داخل مغزی کیلومتر بالای لامپ پلاستیک هایی داره که از پخش مستقیم نور جلو گیری می کنه اون قسمت رو هم با سیم چین قطع کنید که جلوه ی بهتری بگیره ....
حال کیلومتر و ببندید و لذت اش و ببرید ....
[/URL]
برای کاسه چراغ هم کافیه که شیشه یا ترق جلوی چراغ و باز کنید و نوار رو داخل اون بچسبونید....

برای نئون کشی کف هم بهترین قسمت زیر گلگیر عقب می باشد( چون نه شلوغ میشه کار و نه خز بازیه مثله اون موقع ها که بالای موتور سی جی لامپ 2 کنتاکه می زاشتن :ی ) برای اتصال سیم اش هم می تونید به سیم چراغ عقب که اکثرا 3 تایی هستش اتصال اش بدید (بازم یادآوری می کنم حواستون به مثبت منفیش باشه و قبل از چسباندن زیر گلگیر و تمیز کنید)

([Only registered and activated users can see links])

[URL=[Only registered and activated users can see links]][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
---------- Post added at 04:00 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

برای خرید این نوار LEDSMD ها می تونید به وبلاگ خودم هم مراجعه کنید اگر کسی هم نتونست این کار و انجام بده یا حال و حوصله نداشت نصاب ما براش انجام می ده

matrixaidin
18-01-1391, 03:09 بعد از ظهر
مسعود جون دستت درد نکنه
رفقا این کار فقط برای کیلومترهای انالوگ هستش
چه هلویی شده مخصوصا کیلومترش:121fs725372:
اخرشم به حرف من رسیدی....
خسته نباشی:flower4:

---------- Post added at 04:09 PM ---------- Previous post was at 04:06 PM ----------

مسعود راستی چراغ عقب و تغییر ندادی؟!؟!!؟

Masoud
18-01-1391, 03:40 بعد از ظهر
مسعود جون دستت درد نکنه
رفقا این کار فقط برای کیلومترهای انالوگ هستش
چه هلویی شده مخصوصا کیلومترش:121fs725372:
اخرشم به حرف من رسیدی....
خسته نباشی:flower4:

---------- Post added at 04:09 PM ---------- Previous post was at 04:06 PM ----------

مسعود راستی چراغ عقب و تغییر ندادی؟!؟!!؟
نه چراغ عقب و یه 2 کنتکت قرمز درست کردم خوشگل شده ...
فقط حرف تو نبودا حرف من هم بود :25r30wi:

---------- Post added at 04:40 PM ---------- Previous post was at 04:39 PM ----------

حالا پروژه لیفان سوزوکی و دارم کامل می کنم بیا اونم بخون ....

nopo
18-01-1391, 06:14 بعد از ظهر
من تريل دارم
نميشه زير موتور رو يكجور led گذاشت كه آسيب نبينه؟

Mohammad aghili
18-01-1391, 06:34 بعد از ظهر
من تريل دارم

بیچاره دیگه خجالت میکشه اسم موتورش رو ببره

نترس

بگو فلات دارم !:25r30wi:

**** جان ببخشید !

راستی چجوری طلق جلوی چراغ رو باز کردی؟

Masoud
18-01-1391, 09:49 بعد از ظهر
من تريل دارم
نميشه زير موتور رو يكجور led گذاشت كه آسيب نبينه؟
می شه اینا ضد آب هستش.........

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:48 PM ----------

بیچاره دیگه خجالت میکشه اسم موتورش رو ببره

نترس

بگو فلات دارم !:25r30wi:

**** جان ببخشید !

راستی چجوری طلق جلوی چراغ رو باز کردی؟
پشتش 4 تا فنر داره اونا در میاد و 2تا خار هم داره آزاد شد در میاد

K.I.A
18-01-1391, 09:50 بعد از ظهر
تو اکواریومم جواب میده من گذاشته بودم

کوروش
18-01-1391, 10:32 بعد از ظهر
مسعود صفحه که 2 رنگ در اومده داستان چیه ؟؟؟؟خودت اینجوری در اوردی ؟؟؟چون دقیقا رو شمارش و علامت های اخطاری این 2 رنگی وجود داره

مسعود جان خواهشا تو سایت خودمون اپ کن دادا
بعضی عکسها به صورت تمام صفحه واسه من باز نشد

02109002
18-01-1391, 10:36 بعد از ظهر
مسعود صفحه که 2 رنگ در اومده داستان چیه ؟؟؟؟خودت اینجوری در اوردی ؟؟؟چون دقیقا رو شمارش و علامت های اخطاری این 2 رنگی وجود داره

قبل از تصویر نوشته بود که ..!

بهتره اون قسمتی که مربوط به زیر قسمت رد لاین می شه رو لامپ اش و در بیارید و با ماژیک اون و قرمز کنید که نور زیر رد لاین هم قرمز بشه

Masoud
18-01-1391, 11:11 بعد از ظهر
تو اکواریومم جواب میده من گذاشته بودم

من باس اکواریوم خودم هم گذاشتم به طول 150 سانت

reza KTM
18-01-1391, 11:24 بعد از ظهر
خیلی خوشگل شده مخصوصا اون کیلومتری که دورنگش کردی
ته هیجانه وقتی روشن میکنی یعنی وقتی سرعت بیاد اون رو دیگه قرمزه و...

K.I.A
18-01-1391, 11:26 بعد از ظهر
میتونی ارم پرشینو وسطش بزاری با حال میشه.

کوروش
18-01-1391, 11:35 بعد از ظهر
مسعود واسه خودش اوستاییه همه مارو تو این کارا میزاره جیبش

Mohammad62
18-01-1391, 11:46 بعد از ظهر
تنظیم عقربه های کیلومتر شمار و دور موتور که بهم میخوره؟! نمیخوره؟
عقربه سرعت سنج رو باید دقیق جا زد. من از اینا رو دوچرخم داشتم (کیلومتر شمار عقربه ای). بعد بازش کردم و روش led بستم. بعد موقع بستن متوجه شدم تنظیمش بهم خورده و سرعت رو اشتباه نشون میده. بعد با کلی مکافات دوباره اینقدر درآوردم، فنرش رو با دست نگه داشتم و جا زدم، تست کردم تا آخر درست شد و سرعت رو صحیح نشون میداد. شما چطوری دوباره دقیق جا زدید؟

کوروش
19-01-1391, 05:56 قبل از ظهر
تنظیم عقربه های کیلومتر شمار و دور موتور که بهم میخوره؟! نمیخوره؟
عقربه سرعت سنج رو باید دقیق جا زد. من از اینا رو دوچرخم داشتم (کیلومتر شمار عقربه ای). بعد بازش کردم و روش led بستم. بعد موقع بستن متوجه شدم تنظیمش بهم خورده و سرعت رو اشتباه نشون میده. بعد با کلی مکافات دوباره اینقدر درآوردم، فنرش رو با دست نگه داشتم و جا زدم، تست کردم تا آخر درست شد و سرعت رو صحیح نشون میداد. شما چطوری دوباره دقیق جا زدید؟
فکر کنم اصلا به اون عقربه ها دست نزده که بخواد تنضیماتشون بهم بخوره

Mohammad62
19-01-1391, 06:23 بعد از ظهر
فکر کنم اصلا به اون عقربه ها دست نزده که بخواد تنضیماتشون بهم بخوره

چرادیگه، تو عکسا نگاه کن، عقربه ها رو در آورده. این عقربه ها زیرش یه صفحه گرده که حالت فنری داره. اگه با دست عقربه رو ببری جلو و ولش کنی، برمیگرده سر جاش. واسه اینکه عقربه رو عدد صفر وایسه، یه میله کوتاه قرار دادند که عقربه به اون میخوره و رو عدد صفر وامیسه. حالا وقتی عقربه رو در بیارید، دیگه چیزی نیست که اون صفحه گرد زیری رو نگه داره. تا آخر جمع میشه. واسه همین گفتم تنظیمش میخوره بهم.

Masoud
19-01-1391, 06:42 بعد از ظهر
چرادیگه، تو عکسا نگاه کن، عقربه ها رو در آورده. این عقربه ها زیرش یه صفحه گرده که حالت فنری داره. اگه با دست عقربه رو ببری جلو و ولش کنی، برمیگرده سر جاش. واسه اینکه عقربه رو عدد صفر وایسه، یه میله کوتاه قرار دادند که عقربه به اون میخوره و رو عدد صفر وامیسه. حالا وقتی عقربه رو در بیارید، دیگه چیزی نیست که اون صفحه گرد زیری رو نگه داره. تا آخر جمع میشه. واسه همین گفتم تنظیمش میخوره بهم.

چرا در اووردم ولی یه دونه خار داشت که اشتباهی جا نره سره همون ریگلاژ شد دیگه و تنظیم اش بهم نخورد

---------- Post added at 07:42 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

میتونی ارم پرشینو وسطش بزاری با حال میشه.
تو فکر اش بودم اتفاقا ولی می بایست موتور و جمع می کردم ... و وقت نبود ایشالاه باز کردم می زنم

K.I.A
19-01-1391, 11:45 بعد از ظهر
تو عکسا که به نظر باحال شده یه سر بیا پیش ما ببینیم سالارتو...

kourosh_bandit2
21-01-1391, 01:53 بعد از ظهر
امروز می خوام آموزش یخی کردن یا رنگی کردن صفحه کیلومتر و نئون کشی که کار بسیار ساده ایست و توضیح بدم ...
لوازم مورد نیاز : نوار Led SMD زد آب (فرق اش متری 500 تومانه) متری 8500 تومان ، قلع 1000 تومان ، هویه3500 تومان ، سیم چین خونه هست ، چسب برق 200 تومان ، ماژیک سی دی 1000 تومان
ابتدا باید کیلومتر موتور و کامل باز کنید که اکثر کیلومتر ها یه قاب از زیر نصب هست و زیر اون مغزیه کیلومتره که سفید رنگه اکثرا و روش حدود 8 تا پیچ داره ....

حالا نوبت قاب بالا می رسه .... بعد از اون باید عقربه ها رو در بیارید (فقط کاملا با احتیاط این کارو انجام بدید) سپس چندتا پیچ ریز رو صفحه کیلومتر هست و باید اونا رو باز کنید ....

بعد می رسید به قلب کیلومتر و باید یه جای مناسب برای نصب نوار های Led SMD پیدا کنید که هم نور خوبی بده هم به ضد آب بودن کیلومتر صدمه ای نزنه . برای من به این صورت در اومده :
حالا یه پیشنهاد دیگه که براتون دارم اینه که قاب وسط کیلومتر و برش بدید تا نوار Led SMD رو قطع نکنید.
حال نوبت می رسه به چسباندن نوار و اتصال سیم مثبت منفی با هویه و پوشش دادن اون با پسب برق یا اکواریوم ، حسابی حواستون باشه که اشتباه نزنید .
یه پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه که ، اون قسمت از کیلومترتون که رد لاینه رو با ماژیک یا از زیر یا از رو قرمز کنید ....
زیر کیلومتر هم بین 4-6 تا لامپ زرد رنگ داره بهتره اون قسمتی که مربوط به زیر قسمت رد لاین می شه رو لامپ اش و در بیارید و با ماژیک اون و قرمز کنید که نور زیر رد لاین هم قرمز بشه ، فقط یاد آوری کنم که داخل مغزی کیلومتر بالای لامپ پلاستیک هایی داره که از پخش مستقیم نور جلو گیری می کنه اون قسمت رو هم با سیم چین قطع کنید که جلوه ی بهتری بگیره ....

برای کاسه چراغ هم کافیه که شیشه یا ترق جلوی چراغ و باز کنید و نوار رو داخل اون بچسبونید....

برای نئون کشی کف هم بهترین قسمت زیر گلگیر عقب می باشد( چون نه شلوغ میشه کار و نه خز بازیه مثله اون موقع ها که بالای موتور سی جی لامپ 2 کنتاکه می زاشتن :ی ) برای اتصال سیم اش هم می تونید به سیم چراغ عقب که اکثرا 3 تایی هستش اتصال اش بدید (بازم یادآوری می کنم حواستون به مثبت منفیش باشه و قبل از چسباندن زیر گلگیر و تمیز کنید)

---------- Post added at 04:00 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

برای خرید این نوار LEDSMD ها می تونید به وبلاگ خودم هم مراجعه کنید اگر کسی هم نتونست این کار و انجام بده یا حال و حوصله نداشت نصاب ما براش انجام می ده
ایول زیبا شده من این کار هارو رو وینر 200 انجام دادم سال 86. اولین کسی بودم که نئون زیر موتورم بود. یک ردیف ال ای دی هم زده بود بالای چراغ خطر عقب با نور ابی جوری تنظیم کرده بودم که وقتی پلیس میذاره دنبالم یا ماشین نور بالا میزنه و اذیت میکنه روشن که میکرد یک خط ابی با نور وحشتناک تو چشمشش بود و من خودم ی بار نشستم پشته موتور دوستم و اون با موتورم جلو رفت وقتی روشن کرد واقعا نمیشد جلو رو دید بد جوری چشمو داغون میکرد چئن نور ابی هم خودش طیف نورش خیلی زیاده و سریع تار میشه دید.

M@hy@r
21-01-1391, 08:36 بعد از ظهر
دمت گرم آقا مسعود کارت حرف نداره. خیلی حرفه ای زدید. کیلومتر که اینطوری باشه آدم دلش میخواد بیشتر سرعت بره
من که میترسم خودم دست بزنم.
راستی یه نور سفید (زنون-طرح زنون) بخواهیم زیر cg125 بندازیم کار سختیه؟ ترجیحا میخوام یک لامپ باشه جای نوار.
چه طوری باید وصلش کنم به باتری؟

Masoud
22-01-1391, 10:49 بعد از ظهر
دمت گرم آقا مسعود کارت حرف نداره. خیلی حرفه ای زدید. کیلومتر که اینطوری باشه آدم دلش میخواد بیشتر سرعت بره
من که میترسم خودم دست بزنم.
راستی یه نور سفید (زنون-طرح زنون) بخواهیم زیر cg125 بندازیم کار سختیه؟ ترجیحا میخوام یک لامپ باشه جای نوار.
چه طوری باید وصلش کنم به باتری؟

اول از همه سیم رو از پشت آمپر بگیر و اگه می خوای همیشه روشن نباشه یه کلید سر راهش قرار بده ....
دوم . لامپ های سقفی ماشین ها که تو بازار هست و از این اسپرتی ها بخر که از نوع Led SMD باشه و تو اکثرش 20-26 تا SMD داره که نور فوق العاده ای می ده و اگر هم لامپ خواستی می تونی طرح هالوژنی یخی بندازی که تو بازار کمه ...

matrixaidin
22-01-1391, 10:59 بعد از ظهر
مسعود جان فکر کنم اگه از همون نوار led بکشه بهتره تا smd
اونا نورو مستقیم میدن و زیاد جالب نیستن

Masoud
22-01-1391, 11:03 بعد از ظهر
مسعود جان فکر کنم اگه از همون نوار led بکشه بهتره تا smd
اونا نورو مستقیم میدن و زیاد جالب نیستن
خوب می گه از این نوار ها خوشش نمیاد تازه برد اون smd ها هم زیاده و نیشه با یه عدسی پخشش کرد ...

kourosh_bandit2
24-01-1391, 09:34 بعد از ظهر
مسود جان اسم تاپیک اشتباهه. نوار led smd اینا هرکدوم خودشون باهم فرق دارن مسعود جان.

Masoud
24-01-1391, 10:39 بعد از ظهر
مسود جان اسم تاپیک اشتباهه. نوار led smd اینا هرکدوم خودشون باهم فرق دارن مسعود جان..
کوروش جان من و ببخشید... :wall3:

ولی یه توضیحی بهت بدم بد نیست ....
SMD به نوع اون LED هایی می گن که روی این نوار ها نصب می شه .....
باید این سری رفتم پاساژ امجد بگم از این به بعد اسمی که استفاده می کنن تصحیح کنن چون آقا کوروشی که اینا رو سال 1386 رو موتورشون گذاشتن می گن اشتباهه ....
از این بعد هم اشتباهات من و تو مسیج توضیح بده تا اونجا جواب بدم اینجا باس خودت بده

matrixaidin
25-01-1391, 02:20 قبل از ظهر
مسعود جان
یه پیشنهاد
نوار و رو دوشاخ عقب نصب کن جوری که نور بتابه به دور رینگ
بعدشم اون برچسب دور رینگی که طراحی کرده بودیو بزن(نور میتابه بهش جالب میشه)

ali1100
25-01-1391, 02:10 بعد از ظهر
.
کوروش جان من و ببخشید... :wall3:

ولی یه توضیحی بهت بدم بد نیست ....
Smd به نوع اون led هایی می گن که روی این نوار ها نصب می شه .....
باید این سری رفتم پاساژ امجد بگم از این به بعد اسمی که استفاده می کنن تصحیح کنن چون آقا کوروشی که اینا رو سال 1386 رو موتورشون گذاشتن می گن اشتباهه ....
از این بعد هم اشتباهات من و تو مسیج توضیح بده تا اونجا جواب بدم اینجا باس خودت بده

مسعود جان این نوار های smd رو فقط پاساژ امجد داره ؟ منظورت پاساژ امجده لاله زاره هست یا جمهوری ؟ در ضمن متری چنده

Masoud
25-01-1391, 02:19 بعد از ظهر
مسعود جان این نوار های smd رو فقط پاساژ امجد داره ؟ منظورت پاساژ امجده لاله زاره هست یا جمهوری ؟ در ضمن متری چنده
جمهوری داداش .
متری7500 و 8500 شروع میشه

ali1100
25-01-1391, 02:54 بعد از ظهر
جمهوری داداش .
متری7500 و 8500 شروع میشه

از کدو م مغازه اش بگیرم طبقه چندم به همون اسم اس ام دی باید به فروشنده بگم . در ضمن برای یه کیلومتر 1 متر بسه ؟؟ کیلومتر 400 هست

Masoud
25-01-1391, 02:56 بعد از ظهر
باید به اسم led smd بگی ...
ته پاساژ امجد طبقه همکف دست راست : متری میفروشه بقیه اکثرا 5 متری میفروشن و بالاتر می گن ...

ali1100
25-01-1391, 03:20 بعد از ظهر
باید به اسم led smd بگی ...
ته پاساژ امجد طبقه همکف دست راست : متری میفروشه بقیه اکثرا 5 متری میفروشن و بالاتر می گن ...

جواب سوال بنده رو کامل پاسخ ندادید . یه متر .. برای یه کیلومتر کافی است

کوروش
25-01-1391, 03:30 بعد از ظهر

علی جان شما میتونی با یه متر خیلی ساده اندازه بگیری چقد نیاز داری حالا 20 سایت هم واسه اطمینان بیشتر بگیر
همون 60 سانت به نظر من کافیه

Masoud
25-01-1391, 03:54 بعد از ظهر
جاهای دیگه هم هست ولی گرون تره باید بگردی ولی مرکز اش اونجاست ...باسش یه کیلومتر .نیم متر بسسه
ولی کم تر از یک متر نمی دن ....

kourosh_bandit2
26-01-1391, 06:03 بعد از ظهر
خوبه اشکال نداره

---------- Post added at 06:03 PM ---------- Previous post was at 05:56 PM ----------

بله علی جان کافی هستش فقط سعی کن از اس ام دی هایی بگیری که کوچیکتر هستن چون یک نوع بزرگتر هم هست که نورش بیشتره شما اون کوچیکتراشو بگیر. کوچیک تراش مستطیل شکله و واتش کمتره. اونایی که بزرگتره و واتش هم بیشتره مربع شکله روی برد.

ali1100
16-02-1391, 11:27 بعد از ظهر
از لاله زار نو . خیابان تقوی ..:happy4: متری 6500 گرفتم 2 هزار زیر قیمتی که آقا مسعود خریده بود .:999: داخل پرانتز بگم ضد آب هست . فردا کیلومتررو ردیف میکنم

Masoud
16-02-1391, 11:33 بعد از ظهر
از لاله زار نو . خیابان تقوی ..:happy4: متری 6500 گرفتم 2 هزار زیر قیمتی که سیاوش خریده بود .:999: داخل پرانتز بگم ضد آب هست . فردا کیلومتررو ردیف میکنم
کجای لاله زار من امجد و زیر و رو کردم سایز Led smd هاش چقدره اگه ریز باشه ارزون تره اینا درشت تره ....

ali1100
16-02-1391, 11:45 بعد از ظهر
جمهوری رو که به سمت بهارستان میری یه خیابون هست به اسم لاله زار نو دست چپ جمهوری .. میری بالا راسته لوستر فروش ها انواع اقسام الیدی و اسمدی رو میفروشن :bunnyearsmiley::interview::vahidrk::grouphugg:

amin8speed
12-04-1391, 02:54 بعد از ظهر
سلام
برق نوار داخل کیلومتر رواز کجا گرفتین

نمیشه کاری کرد که وقتی چراغ روشن میشه نوار هم روشن شه چجوری

سیم دور موتور وکیلومتررو چجوری باز کردین

vahid7624
29-05-1391, 01:02 بعد از ظهر
آقا مسعود کیلومتر آپاچی رو باز کردی تا حالا یخیش کنی ؟

ali1100
29-05-1391, 11:41 بعد از ظهر
سلام
برق نوار داخل کیلومتر رواز کجا گرفتین

نمیشه کاری کرد که وقتی چراغ روشن میشه نوار هم روشن شه چجوری

سیم دور موتور وکیلومتررو چجوری باز کردین

سلام .

برق اش رو بايد از لامپ هاي قبلي كيلومتر بگيريد

وقتي كه برق رو از لامپ هاي قبلي كيلومتر بگيريد دقيقا با چراغ هاي موتور روشن ميشود

سيم دور موتور و كيلومتر از زير كيلومتر مهره دارد و باز ميشود . در ضمن روي كيلومتر و دور موتور دوعدد پيچ مشكي هست قبل باز كردن آن ها بايد عقربه ها رو در اورد

amir74
29-05-1391, 11:51 بعد از ظهر
کار هرکسی هست بازکردن و این حرکتارو روش زدن؟

ali1100
30-05-1391, 12:08 قبل از ظهر
کار هرکسی هست بازکردن و این حرکتارو روش زدن؟

بله اگر كمي دست به آچار باشيد . و فني كار هركسي ميتواند باشد . خيلي راحته از آب خوردن راحتر . فقط بايد خيلي دقت كنيد . كه عقربه ها رو سالم درآوريد . بعد از آن باز كردن كامل

vahid7624
30-05-1391, 12:06 بعد از ظهر
کسی کیلومتر آپاچ باز نکرده ؟؟؟؟؟:s (9):

amir74
30-05-1391, 12:54 بعد از ظهر
بله اگر كمي دست به آچار باشيد . و فني كار هركسي ميتواند باشد . خيلي راحته از آب خوردن راحتر . فقط بايد خيلي دقت كنيد . كه عقربه ها رو سالم درآوريد . بعد از آن باز كردن كامل
پس یک توضیح کامل از مراحلش اگه میشه بدید
راستی نوار ال ای دی بنفش هست؟

ashkekhoda
09-06-1391, 03:02 بعد از ظهر
اقا سلام یکی لطف کنه و روش نصب این led smd که نواریه رو بگه اینجا.من یه بسته 5 متری خریدم،میخوام زیر موتور ببندم.CBR150R
1-از کجا میشه قطع کرد،یعنی اگر من یک متر بخوام از کجا ببرم ایا علامت داره؟
2-سیمهاشو چجوری و قطب مثبت و منفی چجوری بفهمم؟
3-عکساشو میزارم اگه میشه راهنمایی کنید
4-میتونم بدم بیرون اما میخوام خودم درستش کنم و ابزار هم همه چی دارم

matrixaidin
09-06-1391, 04:24 بعد از ظهر
اقا سلام یکی لطف کنه و روش نصب این led smd که نواریه رو بگه اینجا.من یه بسته 5 متری خریدم،میخوام زیر موتور ببندم.CBR150R
1-از کجا میشه قطع کرد،یعنی اگر من یک متر بخوام از کجا ببرم ایا علامت داره؟(از اونجايي كه 4تا خط داره نوشته rgb
2-سیمهاشو چجوری و قطب مثبت و منفی چجوری بفهمم؟ايني كه شما گرفتي 4رنگ هستش(سفيد/ابي/قرمز/زرد) يكيش منفيه بقيه + براي تركيب رنگ ميتوني از چنتاشم استفاده كني(مثلا سفي با ابي) بايد امتحان كني ولي معمولا سمت چپ اخرين - ولي باز امتحان كنيد

خودتم ميتوني نصب كني كاره سختي نيست راستي از اونجايي كه ميخواي جدا كني فك كنم بايد كشويي باشه اگه نبود ببر يه الكتريكي ببين چجوري جدا ميشه

شایسته فر
09-06-1391, 04:30 بعد از ظهر
داداشی rgb هست؟
هر سه تا smd بینشون یه فاصله هست که شبیه به لحیمه و خط چین داره
فقط از اونجا می تونی ببری، بقیشم که لحسیم کاره باید لحیم ریز بزنی
یعنی سیم ورداری و به هر یک از این نقطه ها که شبیه لحیمه، لحیمش کنی و فقط حواست باشه سیم مثبت و منفی رو اشتباه نزنی چون ......
دادا ببینیش متوجه میشی چی میگم
من خودم تو رینگ ماشینم + بال و ...... استفاده کردم، طرف می گفت 1.300.000 میگرم کارو انجام میدم، خودم با 300 + یک هفته کار انجامش دادم:4chsmu1:
مشکلی بود در خدمتم
اصلا نگران نباش هیچ کاری نداره، یکم نگاش کنی همچیو متوجه میشی چی به چیه

amir.cdi
09-06-1391, 04:32 بعد از ظهر
یه جاهای هر 30سانت جای لهیم شدن داره از اونجا ها قطع میکنی بعد سیم به همونا لهیم میکنی
برای اب بندی قسمتای که لهیم کردی یه نوار های هست میکشی روش بعد حرارت میدی جمع میشه میچسبه دیگه ابم توش نمیره
بعد اگه جای هست که اب میخوره به چسب خود led ها اعتماد نکن چون اب بخوره وا میره خودت چسب دوطرفه بگیر بزن زیرش محکم میشه .

من کل SCANIA از این چراغا کشیدم

2186621867

شایسته فر
09-06-1391, 04:51 بعد از ظهر
داداشی اینجایی که علامت زدم، از اینجا باید برید
smd rgb گرفتی، لیح کاریش یکم وقت گیره، چون باید لحیم ریز بزنی و رو جاهای دیگه نره، از طرفی باید سیمو محکم نگه داره
داداشی همونطوری که داداش امیر گفت باید آب بندی کنی جاهایی که لحیم کاری میکنی، من از اون پلاستیکا گزاشتم اولش ولی به درد نمی خوره، چسب mitreapel که به 123 معروفه بگیر و خودت آب بندیش کن2186921870
راستی درایورشو خریدی؟
آنده یا کاتد؟

ashkekhoda
09-06-1391, 06:32 بعد از ظهر
اقا ممنون از همگی،نه درایور نخریدم،اخه به الکتریکیه گفتم چی داره،یه اداپتور 12 ولت ،2 امپر نشون داد دیگه چیزی نگفت.
دستگاه لحیم و دارم ،اون جاهایی هم که گفتید جای لحیم داره پیدا کردم،فقط مثبت و منفی نمیدونم چجوری بفهمم.
یکی میشه لطف کنه بگه چه چیزایی برای راه اندازی این میخواد؟ممنون میشم

شایسته فر
09-06-1391, 06:57 بعد از ظهر
اقا ممنون از همگی،نه درایور نخریدم،اخه به الکتریکیه گفتم چی داره،یه اداپتور 12 ولت ،2 امپر نشون داد دیگه چیزی نگفت.
دستگاه لحیم و دارم ،اون جاهایی هم که گفتید جای لحیم داره پیدا کردم،فقط مثبت و منفی نمیدونم چجوری بفهمم.
یکی میشه لطف کنه بگه چه چیزایی برای راه اندازی این میخواد؟ممنون میشم
داداشی بدون درایور نمی تونی ازش استفاده کنی
دریاور یه دستگاه هست که همون سر نوار رو می زنی بهش، از یه طرفم آداپتور موبایلی می خروره بهش
یه منترلم داره
ضمنا rgb 17 رنگ هست، یعنی با کنترلش می تونی هر رنگیو که خواستی انتخواب کنی + 4 مدل فلشر+کم و زیاد کردن شدت نور و سرعت فلشر
فقط نوار 5 متری رو بهت داده یا یه جعبه کوچیک سفید داده بهت؟

ashkekhoda
09-06-1391, 07:29 بعد از ظهر
فقط نوار 5 متری داد،یه اداپتورم داشت البته جدا از این بود،12 ولت، 2 امپر که میگفت 7 تومان. این نوار 5 متری هم خریدم متری 6 تومان.
در ضمن من میخوام زیر موتور نصب بشه بازم اداپتور میخواد؟بورد که میخواد.میشه یکی قشنگ توضیح بده؟والا خنگ نیستما فقط میخوام یهو چیز نشه!
سر این یه سوکت مادگی 4 تایی هست اینو چی کار کنم؟کدوم مثبت هست؟هر کدوم از این چهار تا چی کار میکنن؟
من که فقط مثبت و منفی لازم دارم.اون 2 تای دیگه چی هستن به کجا میخورن؟اصلا اینو ببرم؟یا باید نریشو بگیرم؟

شایسته فر
09-06-1391, 08:10 بعد از ظهر
فقط نوار 5 متری داد،یه اداپتورم داشت البته جدا از این بود،12 ولت، 2 امپر که میگفت 7 تومان. این نوار 5 متری هم خریدم متری 6 تومان.
در ضمن من میخوام زیر موتور نصب بشه بازم اداپتور میخواد؟بورد که میخواد.میشه یکی قشنگ توضیح بده؟والا خنگ نیستما فقط میخوام یهو چیز نشه!
سر این یه سوکت مادگی 4 تایی هست اینو چی کار کنم؟کدوم مثبت هست؟هر کدوم از این چهار تا چی کار میکنن؟
من که فقط مثبت و منفی لازم دارم.اون 2 تای دیگه چی هستن به کجا میخورن؟اصلا اینو ببرم؟یا باید نریشو بگیرم؟
داداش من اون آداپتورو کرده تو پاچت، چون اینا خودشون 12 ولت هستن و باطری ماشین و موتور هم 12 هست، پس نیازی به آداپتور نیست
2 اون مادگی که شما می گی با ید وصل بشه به سر دریاور، طرف خیلی بی .... بوده که اینارو بهت نگفته و تحویل نداده، بون اون درایور اون نوار smd به هیچ دردیت نمی خوره، ضمنا باید بدونی نوارت آند هست یا کاتد چون باید درایور مخصوص خودشو بگیری، در غیر اینصورت بازم نوار به دردت نمی خوره
در صورت نداشتن درایور نوار اصلا روشن نمی شه و در صورت مچ نبودن درایور با نوار ، هیچ کدوم از دگمه های روی کنترل به درستی عمل نمی کنن
3 در مورد + و - که پرسیدی :
روی خود نوار رو نگاه کنی متوجه می شی که رو بروی هر نقطه که بهت گفتم شبیه لحیم هست، یک چیز نوشته شده
r=red
g=green
b=blu
و یکی دیگه که اون همون قسمت + نوار هست و تمامیه این rgb ها منفی (و یا بلعکس چون مشخص نیست نوار آند هست یا کاتد)
بورو و درایورشو ازش بگیر و اگه نداد یا چیزی نمی دونستنوارو پسش بده ؛ تا اونجایی که من می دونم تعداد درایور های این نوار ها کم شده و دیگه وارد نمیشه، اگه نتونی درایورشو بدست بیاری به دردت نمی خوره و فقط پولتو ریختی دور
smd تک رنگ این مشکلاتو نداره و فقط یه + و - داره که درست کردنش مثل آب خوردنه، ضمنا شدت پرتاب نور تک رنگا حدود 2 برابر این rgb ها هست

amir.cdi
09-06-1391, 08:17 بعد از ظهر
دادا هیچیش نمیشه
سیم شما در 2رشته هست
یک رشته 2 رنگ هست
و رشته بعدی یه رنگ .خب
شما به اندازی که میخوای ببر سیما رو به لامپ لحیم کن کاریهم به منفی و مثبت نداشته باش
بع برو رو باطری موتور امتحان کن روشن کن اول سیم دورنگو بزن به طرف مثبت اگه روشن نشد بدون سیم دو رنگ منفیه اگه هم روشن شد بدون مثبته دیگه نترس اگه جنس خوب باشه چیزیش نمیشه .
ماشین ما برقش 600 امپر 24 ولته من زدم بهش اخ نمیگه دیدی که چه نوریهم داره الان حدود 1ساله رو ماشینه

ashkekhoda
09-06-1391, 08:48 بعد از ظهر
اقا من این یه سرش که علامت داشت زدم به سر مثبت و سه تایه دیگشو زدم سر منفی که همش روشن شد خیلی هم قشنگگگ
به همین سادگی بود؟این درایور و این حرفا دیگه چیه؟مشکلی پیش نمیاد بدون درایور؟
حالا از کجا ببرم که مشکلی پیش نیاد؟از اون جا که لحیم شده؟و اگر اره دوباره باید به هم لحیم بشن که سری بشن؟یا اون یکی خط 4 تاییه؟یا از هر جایی میشه برید نوارو؟

شایسته فر
09-06-1391, 08:48 بعد از ظهر
دادا هیچیش نمیشه
سیم شما در 2رشته هست
یک رشته 2 رنگ هست
و رشته بعدی یه رنگ .خب
شما به اندازی که میخوای ببر سیما رو به لامپ لحیم کن کاریهم به منفی و مثبت نداشته باش
بع برو رو باطری موتور امتحان کن روشن کن اول سیم دورنگو بزن به طرف مثبت اگه روشن نشد بدون سیم دو رنگ منفیه اگه هم روشن شد بدون مثبته دیگه نترس اگه جنس خوب باشه چیزیش نمیشه .
ماشین ما برقش 600 امپر 24 ولته من زدم بهش اخ نمیگه دیدی که چه نوریهم داره الان حدود 1ساله رو ماشینه
داداشی من تا 33 ولت بهش دادم بعد شروع کرد به دود کردن، میکشه این ولتارو ولی
ولی بحث یه چیز دیگه هس
نکن برادر من نکن ، rgb فقط با درایور خودش روشن میشه
شاید بتونی با اون کاری که امیر گفت یه رنگ یا همشوروشن کنی ولی با این کار دیگه 17 رنگ نداری!!!!!!
پولتو نریز دووووووووووور
دادا شهر ما بودی میومدم پیشت کل مراحل کارو ازش عکس گرفتم، بهت نشون میدادم ولی بنا به دلایلی عکسارو به کسی نمی دیم و جایی آپ نمی کنم!!!
فقط اینو بدون رو هوا حرف نمی زنم و بهت میگم نکن دلیل دارم براش و بهتم توضیح دادم
حالا خود دانی، می خوای برو و به گگگگااااااااااااااااااااا اااااااااااوش بده ، هم smd هم پولتو اون وقت نگی کسی بهم چیزی نگفتا!!:waiting:

شایسته فر
09-06-1391, 08:55 بعد از ظهر
اقا من این یه سرش که علامت داشت زدم به سر مثبت و سه تایه دیگشو زدم سر منفی که همش روشن شد خیلی هم قشنگگگ
به همین سادگی بود؟این درایور و این حرفا دیگه چیه؟مشکلی پیش نمیاد بدون درایور؟
دادا این شهر بازی که درست کردی اصلانم قشنگ نیست
هر کدوم ز smd ها می تونه هر 17 رنگو درست کنه، هر smd اگه داخلشو نگاه کنی 3 تیکه هست که هرکدوم مربوط به رنگهای ذکر شده هست و با ترکیب اینها 17 رنگ رو میسازن
اینطوری نیست که تو فاصله ی هر سه تا smd که یه جای برش هست؛ هرکدوم از smd ها تک رنگ باشن
قیمت درایورم من تا 7 ماه قبل داشتم 10 تومن بود
اینم عکسش
بازم می گم پولتو به گگگگاااااااو نده
21881

amir.cdi
09-06-1391, 08:58 بعد از ظهر
دادا به نظر منم تک رنگ قشنگ تره ها اینجوری خیلی خز بازی میشه .
ناراحت نشو ولی میشه مثل شهر فرنگ .
دادا شایسته فر درست میگه اینا یه خصوصیات دیگه دارن .
شاید فرق کنن با اون تک رنگا
من اینارو نمیدونم من تک رنگشو وصل کرده بودم

ashkekhoda
09-06-1391, 09:03 بعد از ظهر
اقا دمت گرم من نصب میکنم بعد عکس هم میزارم اگه دیدیم بازم شهر بازی بود بر میدارم یه یخی میزارم خوبه؟یا چه رنگی قشنگه؟
اره بابا خز بازیه شدید.
من اگه بزارم بر میدارم فقط کرمش گرفته منو امشب یه حالی بدیم به cbr ببینیم چی میشه
عکس میزارم

شایسته فر
09-06-1391, 09:04 بعد از ظهر
دادا به نظر منم تک رنگ قشنگ تره ها اینجوری خیلی خز بازی میشه .
ناراحت نشو ولی میشه مثل شهر فرنگ .
دادا شایسته فر درست میگه اینا یه خصوصیات دیگه دارن .
شاید فرق کنن با اون تک رنگا
من اینارو نمیدونم من تک رنگشو وصل کرده بودم
داداشی تک رنگ خیلی خیلی خیلی سادست کار کردن باهاش و سرهم کردنش، ولی اینا کلا فرق می کنن
اینم بگم که این دوستمون که نوارو مستقیم وصل کرده به باطری اینطوری شده ، وگرنه rgb اصلا تو درایورش همچین برنامه ای نداره که هر smd یه رنگ روش بشه و بشه شهر فرنگ

شایسته فر
09-06-1391, 09:09 بعد از ظهر
اقا دمت گرم من نصب میکنم بعد عکس هم میزارم اگه دیدیم بازم شهر بازی بود بر میدارم یه یخی میزارم
آقایی من بهت گفتم دیگه خود دانی
ولی اینو مطمئن باش که خودتم بکشی نمی تونی بدون درایورش از تمام قابلیتهای این نوار استفاده کنی؛ نه می تونی تمام رنگهاشو به دست بیاری، نهایتا می تونی 3 یا 4 رنگشو درست کنی و نه می تونی از فلشرش استفاده کنی
حالا هم وقت مال توه، هم پول، هم جون
و صد البته اون دودستی که بعدا احتمال زیاد قراره باهاشون بزنی تو سرت!!!!!
به عنوان یه دوست بهت گفتم
خوددانی

ashkekhoda
09-06-1391, 09:19 بعد از ظهر
ای بابا اون دو دستیو خوب اومدی و زدی تو برجکمون،داشتم موتور میزدم رو جک که بیخیال شدم.
اقا فردا یه تک رنگ میخرم میزنم ببینیم چی میشه
در ضمن اون دو دستی برای چی خواهم زد؟یعنی چه اتفاقی میوفته اگر همینجوری وصل کنم؟موتور طوریش میشه یا لامپ نواریه یا باطری یا سیم کشی؟
در کل راهنماییات خیلی خوب بود داداش

شایسته فر
09-06-1391, 09:45 بعد از ظهر
امکان اتصالی تو نوار هست و احتمال سوختن یکی از رنگ ها، با سختن یک رنگ دقیقا 8 رنگ رو از دست میدی که یکی از اونا سفید یخی و خود رنگ و مشتقات اون رنگ سوخته است
تکرنگ هم دردسرش کمتره، هم پرتاب نورش بیشتره
ضمنا برای باطریت که مشکلی پیش نمیاد
البته سیمی که می خوای بخریو (شبیه سیم باند هست)قبل از خریئد، یه مقدار از سیمو لخت کن ، رنگش حتما برنجی باشه و یه فندکم بگیر زیرش ، اگه ذوب نشد و نریخت و رنگشو از دست نداد بخر ، وگرنه نمی تونه تحمل کنه این جریانو و بعد از یه مدت استفاده ذوب میشه و قطع میشه و باید از اول کل مراحلو پیش ببری
تک رنگرو بگیری یه + و - منفی داره و فقط باید همین کاری که کردیو بکنی و + و - رو به دوسر باطری وصل کنی

vahid7624
10-06-1391, 06:04 بعد از ظهر
دوستان شماها که اینقدر اوستایید :clap:
تاحالا کیلومتر آپاچ باز کردید یه عکس از بردش برام بزارید؟:biggrin:
میخوام یخی کنم قبلش میخوام بدونم بردش چطوریه
واسه ماشین خودم یخی کردم ولی اینو میخوام اول بردش رو ببینم:bargh:
مرسی

parsteam
17-06-1391, 08:03 قبل از ظهر
عکس های پست اول هیچ کدوم باز نمیشه همه لینکش خرابه میشه تو خود سایت آپ کنی عزیز؟ والا بدون عکس من که هیچی از توضیحات شما نفهمیدم

!NAVID!
28-06-1391, 10:11 قبل از ظهر
سلام دوستان خسته نباشید
منم از این led ها زیر گلگیر نصب کردم
واقعا عالی شده
عکسشم فردا اپ میکنم:retarded:
فعلا یا علی

Rafizadeh
14-08-1391, 09:01 قبل از ظهر

دوست عزیز موتور خود شما چیه که باهاش این کارو کردین؟؟

Rafizadeh
21-08-1391, 08:02 بعد از ظهر
دوستان کسی نظری داره که اگه از این چراغ ها زیر باک سی جی 125 بزنم خوشکل خواهد شد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شایسته فر
21-08-1391, 11:26 بعد از ظهر
داداشی قبلا دیدم کسایی که زدن
ولی به شخصه خوشم نیومده!!

Alireza.BMW
20-03-1393, 12:11 بعد از ظهر
دوستان یه سایت خارجی پیدا کردم که درمورد تعویض چراغ پشت صفحه موتور فعالیت میکنه این آدرسش:

sadegh75
02-04-1393, 11:49 قبل از ظهر
دوستان سلام
من دیروز یه رول 5 متری led RGB خریدم
جریان این اند یا کاتد چیه؟؟
اینی که من خریدم از کجا بدونم انده یا کاتد؟؟
اینم عکساش

sadegh75
07-05-1393, 08:20 بعد از ظهر
یکی نیست جواب مارو بده
من چند روزه منتظرم هیچ بشری جوابمو نمیده

homa66
31-05-1393, 07:45 بعد از ظهر
خیلی ساده اس
آند باید به سر مثبت باطری وصل بشه و کاتد به سر منفی
به همین راحتی

Hasan.A
02-09-1393, 10:18 قبل از ظهر
سلام اقا مسعود باسه چراغ جلوی CDIکه میخوای SMDبزاری با کدوم دکمه روی فرمون روشن میشه که وقتی داخل شهری اونو روشن کنی؟ایا روی دکمه نور پایین یا نور بالا انجام میشه؟:16:

mv agosta
02-09-1393, 04:46 بعد از ظهر
سلام دوستان اگه چند سانت از این لامپا رو قطع کنی چه جوری میشه دوباره بهش سیم وصل کرد؟واصله ی بین لامپ ها چند ثانته؟
mrrrrrr30

said khansar
02-09-1393, 05:04 بعد از ظهر
توشکل بالامشخصه قسمت مسی که روشم خط کشیده میبریش ویک مقدارپلاستیکشو میتراشی ودوتاسیم به قسمت مسی لحیم میکنی!ال ای دی مثبت منفی داره اگه روشن نشد جای مثبت منفی روبرعکس کن!فاصله بین لامپهامتغیره 1سانت هست دوسانت هست!

Hasan.A
02-09-1393, 06:19 بعد از ظهر
سلام دوستان اگه چند سانت از این لامپا رو قطع کنی چه جوری میشه دوباره بهش سیم وصل کرد؟واصله ی بین لامپ ها چند ثانته؟
mrrrrrr30
سلام دوست عزیز من امتحان کردم اگر از جای مشخص نشده ببری ال ای دی روشن نمیشه

saeed_sht
09-10-1393, 05:03 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز
بنده یه سوال دارم
عقربه کیلومتر موتور من به هیچ وجه در نمی امد
باید اول سیم کیلومتر رو باز کنم از پشت صفحه بعد عقربه کیلومتر رو در بیارم یا یکسره بایدعقربه کیلومتر رو در بیارم؟
موتورم ویو هست
ممنون از پاسختون

- - - Updated - - -

سلام دوستان عزیز
بنده یه سوال دارم
عقربه کیلومتر موتور من به هیچ وجه در نمی امد
باید اول سیم کیلومتر رو باز کنم از پشت صفحه بعد عقربه کیلومتر رو در بیارم یا یکسره بایدعقربه کیلومتر رو در بیارم؟
موتورم ویو هست
ممنون از پاسختون

saeed_sht
10-10-1393, 12:25 قبل از ظهر
ممنون میشم اگر یه نفر جواب من رو بدهد
هیچکی نبود؟؟

ahmadra.2520
13-10-1393, 03:49 قبل از ظهر
اقا مسعود اگه ممکنه یه لطفی بکن و همین اموزش رو برای کیلومتر هوندا سی دی ای هم بزار
خیلی دلم میخواد این کارو انجام بدم برای چراغ
هوندا اگر ال ای دی بزاریم چه جوری روشن میشه؟ چون دکمه چراغ کوچیک مثل اپاچی و پالس نداره
یه کوچولو موشکافانه توضیح بده که راحت من که اولین بارمه بتونم انجام بدم
اجرت با CBR 400

parsa-suzuki
21-10-1393, 08:50 بعد از ظهر
کسی تا حالا این کار رو برای ویو کرده ؟؟؟

savage125
18-11-1393, 03:37 بعد از ظهر
من بره آپاچی smd چسبوندم برقشم ا چراغ پلاک گرفتم ولی مشکل اینه که برق پلاک و خط و چراغ جلو مستقیم از دیناممیاد برق نوسان داره و بیشتر لامپ های روی نوار روشن نمیشه حالا چطور باید کل برق موتورو از باتری بگیرم؟ راهی هست بره روشن شدن همه لامپ ها؟

mohammadkh
18-11-1393, 07:10 بعد از ظهر
شما یه قطعه باید قرار بدی سر راه سیم هات. بنام پل دیود. از قطعات الکترونیک فروش ها بخر. نصب کن. و تمام...