PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کراس بخرم یا تریل

mohsen46
18-01-1391, 07:52 قبل از ظهر
از دوستانی که این دو موتورو داشتن بهم کمک کنن که کدوم کلاس موتور رو بخرم هم میخوام پیست برم و کوه و ...........موندم با تریل میشه پیست بری یا با کراس میشه کوهو جاده خاکی بری یا نه؟
ممنون میشم کمکم کنید

02109002
18-01-1391, 08:10 قبل از ظهر
کراس بیشتر برای پرش ساخته شده نه مسافت ، شما اگر بخوای همیشه بری کوه کراس مناسب نیست چون هزینه تعمیر و نگهداری بالائی هم میتونه براتون داشته باشه

اما تریل ( روان ، فلات ، ....) همونطور که مشاهده میکنید تا حدی میتونه نیاز های شما رو از جمله : شیب ، پرش کوتاه ، مسافت و... رو ارضاء کنه

mohsen46
18-01-1391, 08:14 قبل از ظهر
البته من بین crfx یا rmz250 بشتر نظرم هست

02109002
18-01-1391, 08:23 قبل از ظهر
قبلا" محمد یه مقایسه ای کرده بود این دو موتور رو :

بهتره با crf مقایسه کنم
crf قیافه ملخی تری داره کشیده و بلندتره-از قیافش خیلی خوشم میاد - من دوست دارم kawasaki klx بگیرم چون از بچگی عاشقش بودم- اما اون موقع که میخواستم بخرم کاواساکی تمیز دم دست نبود-

من 1 سال crf 2008 دو اگزوز داشتم فوق العاده نو بود در حد خشک- اما این crf به دل من نچسبید به 2 علت :

کلا سخت روشن میشه چندین هندل بزنی روشن شه ...
البته فکر نکنید موتورم مشکل داشت :s (9):- این مشکل همه crf هاست- و علتش سیستم منحصر به فرد میل سوپاپ هنداست(اگه اشتباه نکنم تک میل سوپاپه) که این مضیتش اینه که خرجش پایینتره - اما هندا سخت روشن میشه(دوستان دقت کنن نسبتی عرض میکنما !!!)
(الان یه عشق crf میاد تکذیب میکنه میگه نخیر !! crf هندل هم نزنی روشن میشه !!:24: ) من به نسبت سوزوکی و کاواساکی مقایسه کردم.

اما سوزوکی خیلی راحت روشن میشه( که تو آفرود های گروهی مساله ی مهمیه واسه من که زیاد خاموشش میکنم خنک شه)

کنترل RMZ موقع پرش- فرود - موج - زمین تا آسمون راحت تر از crf هستش- نرمی خاصی تو سوزوکی هست که با خشکی و خشنی crf متفاوته .

من 2 ساله دارمش-جز لاستیگ و روغن هیچ خرجی نداشته - صداش هم هنوز غرش قدیم رو داره !

منتها باید این مساله رو هم د نظر داشت که چطور از موتور استفاده کنی- من فوق العاده به موتورم میرسم - نمیزارم بیش از یک ربع روشن بمونه(تو آفرود ها تخت نمیکنم) البته به جاش هم میترکونم...
یا در سفر های آفرود موقع مسیر برگشت کاملا خاموش میام ! در صورتی که دوستای من با همین crf روشن میان همین باعث شده خرج دستشون بیوفته و دلیل نمیشه که crf بدتره-بستگی به خرکی استفاده کردن داره(درست استفاده نکردن)

سوزوکی اگر هم خرج برداره لوازمش گرون نیست و در حد بقیه اس.
فوق العاده از سوزوکی راضیم- بدی سوزوکی اینه که افت قیمتش زیاده چون کلا مردم ایران اکثرا عاشق هندا هستن ! (60%) طرفدار کم داره سخت تر از crf فروش میره

با این تفاصیل فقط خودت ببین میخوای کجا بیشتر فعالیت کنی تا بتونی انتخاب کنی و نکته بعدی پشتیبانی قطعات و هزینه هاش رو هم مد نظر قرار بده که در آینده با مشکل مواجه نشی

mohsen46
18-01-1391, 08:51 قبل از ظهر
خب چون صددرصد کوه میرم و از طرفی اصطهلاک کراس بالا هست منو به شک انداخته واز طرف دیگه خیلی از crf450x خوشم میاد ولی نمیدونم میشه تو پیست رفت یا نه البته پرش آنچنانی نمیخوام بکنم و بعضی از دوستان میگفتن میشه ولی تجربه تو پیست رفتن با این موتورو نداشتن ولی تو نت عکسایی دیدم که با تریل تو پیست رفتن و مثل کراس ازش استفاده کردن

02109002
18-01-1391, 08:56 قبل از ظهر
پس حله دیگه ، Crf X میتونه به راحتی پاسخگوی نیازت باشه ، حالا صبر کن دوستانی که اطلاعاتشون در این رابطه کامله بیان نظرات خودشون رو بدن بعد تصمیم قاطع رو بگیر

reza KTM
18-01-1391, 12:54 بعد از ظهر
منم میگم crf-x ولی برای پرش بیشتر از 1 متر استفاده نکن امکان ترک مویی روی شاسی وجود داره

mohsen46
18-01-1391, 01:05 بعد از ظهر
چرا ترک میخوره؟ یعنی اینقدر شاسیش ضعیفه!:13:

reza KTM
18-01-1391, 01:12 بعد از ظهر
انقدر نه ولی موتور برای پرش نیست اگر دوام شاسی کراس رو داشت بیکار نبودن که کراس تولید کنن
شاسی تریل از کراس ضعیف تره مطمئن باش
به هر حال هر موتوری برای کاری ساخته شده و تریل برای کوه نوردیه نه پرش

mohsen46
18-01-1391, 01:21 بعد از ظهر
خودم عکسایی دیده بودم که با تریل مثل موتور کراس رفته بود تو پیست و حسابی میپرید ولی یادم نیست چه مدلی و چه مارکی بود

reza KTM
18-01-1391, 01:24 بعد از ظهر
طرف با موتور روان هم میره و میپره ولی عمر این موتور به شدت میاد پایین
کراسی که نزدیک به 6 تا 10 متر رو میپره اگر با تریل کسی بخواد این مسافت رو بپره حتما با مشکل مواجه میشه
البته شما مختاری و هر جور مایلی میتونی انتخاب کنی
من نظر شخصیم رو گفتم چون از crf-x خوشم میاد
ولی برای آفرود و کوه و دشت دمن و صحرا تریل خوبه برای پرش کراس حالا بستگی به نوع نیاز شما داره

alikian
18-01-1391, 01:37 بعد از ظهر
crf x بهترین گزینست چون تقریبا یه کراسه با همون شاسیه کراس فقط ضریب دنده هاش با کراس متفاوت هست اما از نظر شاسی یکیه با کراس اما 450 یه مسئله دیگه ایه برای خودش چون گشتاور فوق العاده بالایی داره و برای تریل سواری یکم وحشی تره 250 خیلی خوبه درسته شتاب نداره اما قدرت قابل قبولی برای شیب زدن داره اتفاقا امروز تو پیست crf x اقای خرمیان دست من بود و جات خالی بدون ترس میپریدم چون crm شاسیه ضعیف تری داره نسبت به کراس و نمیشه پرش ارتفاع زد من نظرم crf هستش در ضمن استارت هم داره و مشکل هندل رو نداری