PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش های افزایش قدرت موتور و محاسبه توان خروجی

nazamm
17-01-1391, 09:49 بعد از ظهر
افزایش راندمان حجمی موتور یکی از روش های مرسوم برای این کاره

طبق روش محاسبه توان بر حسب اسب بخار اگر بتونیم هوای بیشتر ی (و سوخت بیشتر) را در یه سیلندر که اندازه ای معلوم داره جا بدیم

می توانیم قدرت بیشتری از سیلندر دریافت کنیم. (یا به روش مرسوم در ایران می تونیم اندازه سیلندر را افزایش بدیم تا قدرت افزایش پیدا کنه.)

برای افزایش فشار هوا به داخل از یک سری دستگاه استفاده میشه البته من طرز کارش نمیدونم

اگه کسی عکس یا تجربه عملی داره ارائه بده

شفیع
17-01-1391, 10:44 بعد از ظهر
دوست عزیز،
ایجاد کردن این موضوع در این بخش بسیار خوب و لازم بوده ولی بهتر بود شما خودتون هم مطلبی در این مورد برای ارائه داشته باشید.
عبارت (محاسبه ی توان خروجی) مقوله ی خیلی گسترده ای هست، و نیاز به محاسبات دقیقی داره.

salahshor
17-01-1391, 11:11 بعد از ظهر
تابیک چرت... این همه مبحث فنی انجین هست و این تکراریه
من که سوادم ضعیفه بنجم شاهنشاهی خوندم ... زمان اعلی حضرت هم که این چیزا نبود که ...
حالا یکی بیاد سادشو توضیح بده:25r30wi:
**** بیا در این حجره رو قفل کن

nazamm
18-01-1391, 01:05 قبل از ظهر
اگه اسپم نکنید مشکلی پیش میاد

در مورد توان خروجی هم می تونم توضیحی که در نباحث مکانیکی هست اینجا میارم

در موتورها قدرت یا نیروی خروجی موتور عبارت است از گشتاور (تورک) ضرب در سرعت رادیال (دور موتور).

گشتاور:
تعریف ساده گشتاور عبارت است از ، نیروئی که جهت دوران جسم حول محوری مشخص به آن وارد می آید . این نیرو به یک اهرم وارد شده و واحد آن نیوتون متر (Nm) میباشد . گشتاور (تورک) حاصلضرب نیرو (برحسب نیوتن ) در طول اهرم اعمال کننده نیرو (برحسب متر) میباشد . بدین ترتیب برای افزایش گشتاور دو راه وجود دارند که عبارتند از افزایش نیرو یا افزایش طول اهرم اعمال نیرو .

در انجین گشتاور یا تورک (torque) بر اساس چرخش میل لنگ و تولید نیرو برای حرکت چرخ ها مي باشد.

واحد آن پوند فوت در دور در دقیقه است. پوند فوت مقدار نیرویی است که بر اساس چرخش میل لنگ در یک دقیقه تولید شده و به چرخ ها فرستاده می شود. هرچه میل لنگ در یک دقیقه بیشتر بچرخد نیروی بیشتری به چرخ ها وارد شده و سرعت ماشین نیز بیشتر می شود.

قدرت در انجین ، نرخ انجام کار که واحد آن کیلووات (KW) (بر گرفته از نام James Watt) یا Hp (اسب بخار) هست

در انجین برای سنجش و بدست آوردن قدرت از واحدی به نام اسب بخار استفاده می کنند.

هر اسب بخار(hp مخفف horse power)برابر با 746 وات است.

یعنی وقتب میگیم قدرت موتور450 اسب بخار در 4800 دور در دقیقه است یعنی مرحله ی چهارگانه ی موتور در هر دقیقه 4800 بار انجام می شود و در این 4800 دور 450 اسب بخار یا 335700 وات نیرو تولید میشود.

هرچه قدرت موتور بیشتر باشد سرعت ماشین نیز بیشتر است.

گشتاور تولیدی موتور را می توان به دو روش افزایش داد که عبارتند از افزایش حجم موتور یا افزایش کورس پیستون.

برای افزایش قدرت گشتاور را افزایش داده و یا دور موتوری را که گشتاور در آن ایجاد میشود را افزایش داد

nazamm
18-01-1391, 10:27 بعد از ظهر
تابیک چرت... این همه مبحث فنی انجین هست و این تکراریه
من که سوادم ضعیفه بنجم شاهنشاهی خوندم ... زمان اعلی حضرت هم که این چیزا نبود که ...
حالا یکی بیاد سادشو توضیح بده:25r30wi:
**** بیا در این حجره رو قفل کن

شما که نوشتی کارشناسی

حداقل یه 2 جمله فنی مینوشتی به حرفت بیاد

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

توربوشارژر نوعی سیستم دمنده است که هوا را با فشار زیاد به درون سیلندر می دمد.

هنگامی که پیستون در حالت عکسش قرار دارد، مخلوط هوا و سوخت

(در موتور دیزلی، هوا) را به درون سیلندر می مکد.

هر چه فشار هوا بیشتر باشد مقدار مولکولهای هوا بیشتر خواهد بود، و مخلوط هوا و سوخت بیشتری در سیلندر جای خواهد

گرفت. هر چه سوخت بیشتر باشد، قدرت ناشی از احتراقهم بیشتر خواهد بود. در نهایت قدرت موتور افزایش میابد

این نوع وسایل در دو نسل ارائه شدند توربرو شارژر ها و سوپر شارژر ها

فرق اساسی این دو سیستم در تامین انرژی برای مکیدن هوا است

salahshor
19-01-1391, 01:13 قبل از ظهر
nazem برا اینکه دلت نشکنه دو سطر مینویسم :
همونطری که میدونیم وقتی هوا فشرده میشه به علت نزدیک شدن ملکولهای هوا به هم و برخورد انها به یکدیگر گرم میشه تو مبحث برخوران کردن انجین هدف از افزایش تعداد ملکولهای هوا < اکسیژن زیاد برای تماس بیشتر با ملکلولهلی هوا > افزایش میزان چقالی هواس ... و دوباره همانطور که میدونیم تعداد ملکولهای اکسیزن در یک مقدار مشخص از هوای سرد بیشتر از هوای گرمه بس اگه ما بتونیم هوای سرد با فشار بالا <بیشتر از اون چیزی که انجین مکش میکنه > وارد سیلندر کنیم برا این کارم از اینتر کولر یا کولر داخلی میشه استفاده کرد ... در موتور سیکلت این امر امکان بذیر نمیباشد بنا به دلایل $ و وزن و جا گیر بودنش
هممون دیدیم که موتور شبا که هوا سردتره نسبتا از قدرت و کشش بیشتری برخورداره نسبت به روز که هوا گرمتره دلیلشم همون افزایش چقالی هوا تو هوای خنکه

توربو شارژ دقیقا 2 تا کار انجام میده : کمک میکنه دود خروجی از سیلندر < از اگزوز > سریعتر خارج بشه و اون یکی هم اینکه کمک میکنه مقدار هوای <اکسیژن> بیشتری وارد محفظه احتراق بشه و ما حصل اون افزیش قدرت موتوره و وظیفشم که دمیدن هوا به داخل سیلندره و یه کمبرسوریه که به وسیله گاز خروجی از اگزوز کار میکنه بهش میگن توربو شارژر و در کل یه توربینه و یهکمبرسوره که رو یه شفت میچرخه وبستگی به طراحیش داره و میتونه 3 در صد قدرت موتورو زیاد کنه
موتورهای بدون توربو شارژر فقط با حرکت بیستونه که میتونن هوای جو رو به داخل سیلندر مکش کنن و این قضیه هم تو لب و هوای مختلف یکسان نیس و تقریبا کمتر لز مقدار لازم برای انجینه
مشکل اصلی این توربو ها هم اینکه تو دور های بایین عملا کاری نمیکنن جون مقدار گاز خروجی از اگزوز کافی نیس و در موتور سیکلت هم از توربوهای کوچیک با شتاب بالا تو دورهای بایین استفاده میشه که اینم تو دورهای بالا نمیتونه جوابگو باشه و اگر هم توربو رو قویتر طراحی کنن یه موشکلو ! بیش میاد که هوا قبل از ورود به سیلندر اینقدر داغ میشه که به محض باشش سوخت قبل از احتراق توسط شمع مخلوط دچار خود سوزی میشه و بارت و بورت میکنه و برا همینم باید و حتما از بنزین با اکتان بالا استفاده بشه .. توربو شارژر 50 در صد هوای اضافی به سیلندر میرسونه و تو موتورهای کاربراتی هم بهتر عمل میکنه اگه رو موتور انژکتوری نصب بشه باید ECU و بمب بنزینم دستکاری بشه که بطور همزمان نسبت به هوای ورودی سوخت بیشتری هم وارد سیلندر بشه تو سیستمهای کاربراتی به صورت اتوماتیک این کار انجام میشه
خلاصه این مبحث مفصله و اگه خواستین بازم در خدمتم ... اهان اینم بگم که توربو به هر شکل و مدلی که باشه یه شیر داره که اگه فشار هوا بیش از مقدار لازم برا انجین باشه انو خالی میکنه
یکی از روشهای دیگه برا افزایش راندمان موتور استفاده از نیتروسه
روش دیگه کاهش وزن... استفاده از خورشیدی های سبک با متریال بالا / بیستون سبکتر / سوباب مقاومتر / احتراق مساوی و بدون افت تو دورهای بالا و همه سیلندرها / خروج سریعتر گازهای اگزوز
در کل راه حل اساسی افزایش راندمان موتور افزایش سوخت و هوای ورودی به سیلندره یا باید تعداد سیلندرها زیاد بشه یا هر یک از سیلندرها بزرگتر بشه
فرق بین توربو شارژ و سویر شارژ هم اینه که سوبر شارژ از نیروی میلنگ موتور استفاده میکنه
برا موتور سیکلت میشه برا سهولت کار و مشکلات نصب و طراحی و صد البته $$$ از یه موتور توربوی برقی DC استفاده کرد
دوستان اگه علاقمند باشن بحث خیلی مفصله که میشه تا 1000 صفحه ادامه داد !!!

K.I.A
19-01-1391, 01:19 قبل از ظهر
منم خواستم تایپ کنم گفتم دستم درد میگیره زیاده کسی هم نمیگه دستت درد نکنه بهر حال کاظم دستت درد نکنه.

salahshor
19-01-1391, 01:24 قبل از ظهر
مخلصیم
این بحثا باید تو tt بشه
البته نمیگم باید اینجا هم سایت خودمونه ولی .... بحث فنی زیاد نمیشه

K.I.A
19-01-1391, 01:29 قبل از ظهر
کاظم یه کاری میخوام بکنم نظرت با سایکلون چیه؟

---------- Post added at 02:29 AM ---------- Previous post was at 02:28 AM ----------

امضات منو کشت

salahshor
19-01-1391, 02:02 قبل از ظهر
میدونم که داری شوخی میکنی
با شناختی که ازت دارم و اطلاعاتی که داری خودت میدونی سایکلون و قرص و شربت و اکتان و ... کلاه برداری بیش نیس و کاملااااااا نتیجه معکوس میده
بنا به دلایلی خواستی بهت میگم ...
امضا هم که نگو خودمم کشته !

salahshor
19-01-1391, 10:01 قبل از ظهر
حالا nazamm یا همون کنجی خودمون دیدی تو این سایت کسی بی این جور چیزا بها نمیده اصلا بازدید کننده نداشته

nazamm
19-01-1391, 02:06 بعد از ظهر
حالا nazamm یا همون کنجی خودمون دیدی تو این سایت کسی بی این جور چیزا بها نمیده اصلا بازدید کننده نداشته

اینجا یک سایت تخصصی و باید مطالب علمی بیشترین سهم تاپیک ها رو در بر بگیره کاربر salahshor

کوروش
19-01-1391, 02:13 بعد از ظهر
یا همون کنجی ؟؟؟یعنی چی ؟؟؟؟ این کنجیه یا کنجی اینه ؟؟؟:297:
بابا یواش یواش سایت داره میشه فیلم پلیسی :icon_pf (95):
چه کسی پشت نقاب نازمم هست ایا او این هست یا این او هست ؟؟؟ :13:
کابر نازمم میشه عکس بزاری ؟؟؟ مطالب در دنیای امروزه دیگه فایده نداره
باید تاپیک عکس باشه با جملات کوتاه ولی مفید و پر محتوا:20:

salahshor
20-01-1391, 02:13 قبل از ظهر
به جای اینکه این همه بست تو تابیک های مشاوره خرید و فروش بزنید و تکراره مکررات باشه
همه بیان 2 تا مطلب یاد بگیریم
به خدا من تو tt فعالیت میکردم ادم کیف میکرد اینقد که بحث فنی و علمی داغ بود
هر چند تو زمینه های دیگه به برشین موتور نمیرسه < به نظر بنده >
الان اون جوری که باید کاربرا فعالیت نمیکنن
فقط شده بازار خرید و فروش و مشاوره بازی کدوم خوبه کدوم بده ... به خدا همه اشغالن ما داریم سوار میشیم بس واقع بین باشیم
جسارت نشه من ناراحت میشم وقتی میبینم کسی به خودش زحمت نمیده مطالب سایت رو بخونه و یا یه کم سرچ کنه تو سایت
بعضی ها دنبال لقمه اماده هستن که کسی بذاره تو دهنشون
مدیرا لطف کنن این بازار خریدو فروش رو یه جورایی محدود کنن طرف از راه نرسیده تو بست اولش میخواد مشاوره بگیره اونم مشاوره های تکراری فقط وقت کاربرای دیگه رو میگیره و ترول بازی راه میوفته
من همینجا از دوستان عزیزی مثل : **** / لاکی / 021 و ... تشکر میکنم که خیلی زحمت میکشن
به خدا این بخش فنی رو خیلی خوب میشه راه بندازیم ولی وقتی میبینم کسی بها نمیده ادم رغبت نمیکنه
من خیلی در مغازه این و اون شاگردی کردم به جون خودم کسی که چیزی رو میدونه یا بلده و تجربشو داره به سختی اطلاعاتشو در اختیار دیگران میذاره
حالا که یه همچین محیط دوستانه ای داریم و همه هر چی که میدونن بی منت در اختیار دیگران میذارن و دوستان اطلاعات جمع اوری شده رو تو سایت میذارن چرا یه سری از دوستان کم کاری میکنن؟
اقا جون چیزی هم بلد نیستی بیا از کاربری که داره زحمت میکشه تشکر کن < مایشم یه دگمس > نه به خاطر درجه و عنوان بلکه برا اینکه اون طرف بدونه بهش بها داده میشه و از مطالبش استفاده میشه
دوستان کسی هم دلخور نشه ... خدایی قضاوت کنید حقشه که تابیک های اساسی سایت و بخش فنی بخوابه ؟؟!
بابا طرف میاد میگه با این هزینه چه موتوری بخرم و میره دیگه هم نمیاد ولی کاربرا ول نمیکنن که تا 10 صفحه جلو میرن ... که چی بشه
هر کی تازه اومده ما جذبش میکنیم و هواشو داریم ولی طرف هم نباید نشون بده که مستحق مشاوره هست ؟؟
مدیرای گل هم عفو کنن اگه جسارتی شد
یا علی

salahshor
20-01-1391, 11:29 قبل از ظهر
یکی بیاد حداقل فهش بده ببینیم اومده

mohsen46
20-01-1391, 11:44 قبل از ظهر
فن کوچیک برای افزایش قدرت چی پیشنهاد میدید

salahshor
20-01-1391, 07:06 بعد از ظهر
چیزی بیشنهاد نمیدم امادش هس 1200 دلار
چون موتوری ندیدم که توانایی این کارو داشته باشه
یا دورشون بایینه
یا مصرف برقشون بالاس

nazamm
20-01-1391, 09:11 بعد از ظهر
فن از قدرت انجین نیرو میگیره واسه همین استفاده نمیشه؟؟

salahshor
20-01-1391, 09:17 بعد از ظهر
من منظورم فن برقیه