PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای خرید اولین موتور کراس دست دوم !

GreenRunner
17-01-1391, 02:53 بعد از ظهر
من یک زن علاقمند به ماجراجویی و ورزشهای ماجراجویانه هستم و قصد دارم موتور سواری را هم در راستای سایر ورزشهایی که یاد گرفته ام و در حال یادگیری هستم ادامه دهم( فعلن کراس و اگر شد و قوانین اجازه داد راندن موتورهای مسافرتی آن رود در جاده ها ) . بعد از اولین جلسه آموزش در پیست شهران توسط مربی عزیزم خانم نورا نراقی به این ورزش بسیار علاقمند شدم . از شما چه پنهان برای نا امید شدن و ترسیدن رفته بودم اما هیجان زده و خوشحال برگشتم . حالا :

1. فعلن باید با موتورهای 80 سی سی کار کنم چون مبتدی هستم و توانایی بدنی متوسطی هم دارم ( ریز نقش و قد متوسط ) . بعد از تسلط بر این موتور می توانم موتورهای 125 سی سی به بالا را هم امتحان کنم .
2. برای تهیه موتور نو فعلن هزینه کافی ندارم و از آنجایی که تسلط کافی هم ندارم کار عاقلانه ای هم نیست .
3. بهترین موتور کراس 80 سی سی دست دوم چه براند و چه قیمتی دارد ؟ ارزانترین ؟ طول عمر ؟ تعمیر ؟
4. شرکتهای موجود و نماینده گیهای فروش ؟
5. قصد من رقابت برای مسابقه دادن نیست . یادگیری تا مرز توانایی های جسمی و ذهنی و ترویج در میان سایر بانوان .

سپاسگزارم .

Kami
17-01-1391, 03:02 بعد از ظهر
متاسفانه موتور های با حجم زیر 250 سی سی تنوع زیادی ندارن
موتور های تریل بیشتر هستن تا کراس زیر 250 سی سی
80 سی سی یکی از اعضا سایت داره که مارکش رو دقیق یادم نیست ( اگه دوست داشت بیاد توضیح بده ) اما واسه قد زیر 165 مناسبه قیمتشم حدود 900 هست

Mohammad aghili
17-01-1391, 03:02 بعد از ظهر
سلام

خوش اومدین به سایت پرشین موتور

والا من نمیدونم کراس 80 CC سایز بزرگ هم هست یا خیر

چون اغلب 80 CC هایی که دیدم ، مینی بودن !

بعنوان مثال اینو 2هفته پیش دیدم تو پیست

[Only registered and activated users can see links]

فعلا
یاعلی

Ali
17-01-1391, 03:14 بعد از ظهر
من یک موتور کراس 125 دارم که هم میشه گفت مینی هم بزرگ!!! که فکر میکنم برای تمام افراد با قدر زیر 180 مناسب باشه من هم مدتیه دیگه سوارش نشدم چون واقعا برام کوتاهه البته خیلی کم سوارش شدم ولی اینو میتونم بگم که هر چی نداشته باشه شتاب بسیار خوبی داره البته وزن من زیاده ولی برای افراد با وزن کمتر فکر کنم شتابش بیشتر هم باشه قیمت صفر این موتور حدود 950 هزار تومنه
و انجین اون متعلق به شرکت loncin هستش ولی هیچ مشخصه ای مثل برچسب یا مارکی چیزی روی بدنه نداره

GreenRunner
17-01-1391, 03:22 بعد از ظهر
آقای ****** ممنونم از راهنمای شما .

از نظر قد می توانم موتور های بزرگتر را هم سوار شوم بر اساس توصیه های مربی هایم چون قهرمانان زن دنیا با قدی کمتر از 165 هم داریم ( خانم اشلی آمریکایی مربی افتخاری خانم نراقی ) که موفق هستند و هنگام سوار شدن از زیر پایی استفاده می کنند و برای پیاده شدن از روی موتور به شکل ایستاده می پرند . اما من فعلن به عنوان مبتدی توانایی کنترل و پرش از موتورهای بزرگ را ندارم و تا به آن توانایی جسمی مورد نظر برای غلبه بر ظرافت و شکنندگی جسمیم برسم زمان نیاز دارم .

تا جایی که می دانم بانوان مراجعه کننده اکثرن با این موتور شروع کرده اند .

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:17 PM ----------

آقای لاکی

ممنون . جدن قیمت صفر این موتور 950 است ؟ اگر اینطور باشد احتمالن دست دوم ارزانتری می شود پیدا کرد .

---------- Post added at 04:22 PM ---------- Previous post was at 04:20 PM ----------

آقای عقیلی

ممنون به خاطر خوش آمد گویی . یک ورزش جدید ! یک حس تازه ! .. خوشحالم ! .. : ) .. من هم نمی دانم اما با توجه به اندازه چرخ ها فکر می کنم مینی بود .
عکس را نمی توانم ببنیم .

Ali
17-01-1391, 03:24 بعد از ظهر
آقای ****** ممنونم از راهنمای شما .

از نظر قد می توانم موتور های بزرگتر را هم سوار شوم بر اساس توصیه های مربی هایم چون قهرمانان زن دنیا با قدی کمتر از 165 هم داریم ( خانم اشلی آمریکایی مربی افتخاری خانم نراقی ) که موفق هستند و هنگام سوار شدن از زیر پایی استفاده می کنند و برای پیاده شدن از روی موتور به شکل ایستاده می پرند . اما من فعلن به عنوان مبتدی توانایی کنترل و پرش از موتورهای بزرگ را ندارم و تا به آن توانایی جسمی مورد نظر برای غلبه بر ظرافت و شکنندگی جسمیم برسم زمان نیاز دارم .

تا جایی که می دانم بانوان مراجعه کننده اکثرن با این موتور شروع کرده اند .

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:17 PM ----------

آقای لاکی

ممنون . جدن قیمت صفر این موتور 950 است ؟ اگر اینطور باشد احتمالن دست دوم ارزانتری می شود پیدا کرد .این موتوری هم که بنده معرفی کردم مینی هستش بنظر من این موتور از نمونه ی 80 سی سی مناسبتره چون قویتر هم هست و مدت بیشتری میتونید از اون استفاده کنید

mohsen46
17-01-1391, 08:31 بعد از ظهر
من یک موتور کراس 125 دارم که هم میشه گفت مینی هم بزرگ!!! که فکر میکنم برای تمام افراد با قدر زیر 180 مناسب باشه من هم مدتیه دیگه سوارش نشدم چون واقعا برام کوتاهه البته خیلی کم سوارش شدم ولی اینو میتونم بگم که هر چی نداشته باشه شتاب بسیار خوبی داره البته وزن من زیاده ولی برای افراد با وزن کمتر فکر کنم شتابش بیشتر هم باشه قیمت صفر این موتور حدود 950 هزار تومنه
و انجین اون متعلق به شرکت loncin هستش ولی هیچ مشخصه ای مثل برچسب یا مارکی چیزی روی بدنه نداره
عکس موتورو میزاری ممنون
منم یه yz80 سراغ دارم موتور تو همدانه ۳تومن میگه مدل ۲۰۰۷ ولی فکر کنم میشه ازش تخفیف خوبی گرفت

نیما نادری
17-01-1391, 08:38 بعد از ظهر
مینی 900 تومنی چهارزمانه هست آیا مربیتون تمرین با 4 زمانه یا دوزمانه رو پیشنهاد دادن؟

ضمنا اون مینی شاید تحمل پرش را نداشته باشه و هندلینگش شما رو از این ورزش مایوس کنه

اگر بتونید تو برند کاوازاکی یک دوزمانه حجم پایین بگیرید بد نیست (خیلی جم و جور هستن )

ولی اگر 4 زمانه سوار شدن هدف شماست بهتره یک crf 150 R بگیرید از همه لحاظ مرتبه

GreenRunner
17-01-1391, 09:32 بعد از ظهر
آقای نادری،

ممنون از راهنماییتون . فعلن دو زمانه رو پیشنهاد دادن . هندلینگش که افتضاحه ! با همون جلسه اول متوجه این مسئله شدم . تحمل پرش رو نمی دونم داره یا نداره . هنوز به این مرحله نرسیدم . منظورتون 125سی سی کاوازاکی هستش ؟ .. خوب تا اونجا که سرچ کردم چهار زمانه ها بهترند اما قدرت دو زمانه ها رو ندارند . فکر می کنم باید بیشتر سرچ کنم . مربیم یه 80 سی سی کاوازاکی قدیمی دست دوم حدود یک و نیم قیمت میده که به نظرم زیادی گرونه برای یه همچین چیزی با توجه به سرچهایی که کردم . اگر قرار باشه اینقدر هزینه کنم خب با یه 125 شروع می کنم نه یه 80 مینی دست دوم !

Mohammad aghili
17-01-1391, 09:36 بعد از ظهر
اگر قرار باشه اینقدر هزینه کنم خب با یه 125 شروع می کنم نه یه 80 مینی دست دوم !

به نظر من بهترین کار همینه

چون واقعا مینی با کراس ، تفاوت های زیادی داره
و اگر باز بعدا بخواید ، از مینی برید سراغ کراس های حجم بالا ، دچار مشکل میشید

Sination
17-01-1391, 11:56 بعد از ظهر
yz125
نظر من

mohsen46
18-01-1391, 12:17 قبل از ظهر
خب برای خریدن موتور چقدر میخوای هزینه کنی؟

GreenRunner
18-01-1391, 12:54 قبل از ظهر
بستگی داره چی باشه و چقدر به دردم بخوره و خوش قلق باشه یا نه !.. فعلن دارم به دست دوم کاوازاکی فکر می کنم . یه 85 سی سی یا 125 سی سی !.. نه قیمتها رو دارم و نه هر چی سرچ می کنم چیز به درد بخور و قابل اطمینانی توی ایران پیدا می کنم . واقعن جالبه برام که تو این مملکت نمیشه فهمید قیمت یه موتور صفر و دست دوم استاندارد دقیقن چقدره !.. هر کی هر قیمتی که دلش خواست میگه و تو اگه ناشی باشی نمی تونی بفهمی که طرف داره سرت کلاه میذاره و می خواد جنس بنجل عتیقه اش رو آب کنه یا واقعن قیمتش همینه !.. زن هم که باشی دیگه بدتر .. چطوری می خوای راه بیفتی بری در مغازه موتور فروشی ؟.. احتمالن اول فکر می کنن تو داری سر کارشون میذاری .. فکر می کنن زده به سرت .. بعدش اونا می خوان بذارنت سر کار .. بعدش لاف میان .. بعدم بهت پیله می کنن .. آخرشم یا باید رفیق فابریکشون بشی یا سه برابر پول بدی بابت یه جنس بنجل دست چندم . هنوز سراغ فروشگاه های موتور فروشی نرفتم و اینها چیزهایی که حدس می زنم با توجه به خصوصیات فروشنده های ایرانی لوازم ورزشی مردانه ( در ایران ورزش مردانه و زنانه داره ! ) و نگاهشون به ورزشکار زن . حالا بازم بیشتر سرچ می کنم .

کوروش
18-01-1391, 12:58 قبل از ظهر
باشگاهی توسط فدراسیون موتور سواری برای بانوان راه اندازی نشده ؟؟؟
اونجا مطمعنا مدل های از کراس که مخصوص بانوان باشه رو گذاشتن البته اگه راه اندازی شده باشه !!!
ولی میدونی چیه موتور سواری یه حرفه ای هستش که درسته وضیعت بدنی توش ملاک هستش و دیگه اولین و اخرین شرایط نیست !!!
و گزینه های مهم تر از اون هم وجود داره که یکیش اشنا شدن با خود موتور و توانایی کنترل این وسیله هستش دوم تمرین بسیار !!!
کراس که خیلی سبکه و میشه خوب کنترلش کرد پس فکر نکنم زیاد مشکل نوع و مدل باشه
پس میمونه سر قیمت که اگه اولینه زیاد هزینه نکنید چون با شناختی که من از شما خانوم ها دارم روز اول چزخشو در میارید :25r30wi: ((مزاح بود ))
کلا هر کسی باشه با اولین موتورش تصادف ها خواهد داشت و به قول یه استادی که میگفت تصادف نکنی و زمین نزنی راننده نمیشی چون بزی چیز ها رو باید تجربه کرد !!!
شما سر مدارک مشکلی که ندارید ؟؟؟

Kenji
18-01-1391, 12:58 قبل از ظهر
پیش خانم نظیفی تشریف ببرید.... هم راهنماییتون می کنه برای خرید... هم خودشون موتورهای خوبی برای فروش تو مغازه دارن.

GreenRunner
18-01-1391, 01:10 قبل از ظهر
اطلاع دارم چون ایشون مادر مربی خودم هستند . می خواهم علاوه بر ایشان و مغازه ایشان از سایرین هم قیمت بگیرم . عادت ندارم فقط وابسته به یک فروشنده و لوازمش باشم .

Kenji
18-01-1391, 01:19 قبل از ظهر
فکر نمی کنم کسی بهتر از خانم نراقی، مربیتون بتونه بهتون برای خرید موتور مشورت بده....

ایشون از هر لحاظ بهترین انتخاب برای مشاورست....

بحث بی مورده... اگه صحبتی نیست تاپیک قفل.

GreenRunner
18-01-1391, 01:27 قبل از ظهر
تاپیک را ایجاد کردم برای گرفتن مشورت . انتخاب پاسخ البته که وابسته به پاسخهای دوستان نخواهد بود . باید بیشتر سرچ کنم و شخصن تصمیم خواهم گرفت که چه موتوری را انتخاب کنم با چه قیمتی .

mohsen46
18-01-1391, 06:40 قبل از ظهر
اگه تونستس موتورهایی که پیدا میکنی برای خرید مشخصاتشو با قیمت اینجا پست کن منم گفتم یک یاماها دوزمانه yz85 2007 سراغ دارم میگه ۳تومن چرخ بزرگ هم هست

GreenRunner
18-01-1391, 03:04 بعد از ظهر
حتمن .. ممنون .. از مربیم می پرسم جلسه دیگه ..

goldwing
18-01-1391, 03:13 بعد از ظهر
به نظر من cr80 برای شما عالیه.

GreenRunner
20-01-1391, 12:23 قبل از ظهر
آقای کوروش

همچین باشگاهی وجود نداره . موتورها هم زنانه ومردانه ندارند . فقط چرخ کوچک و چرخ بزرگ هست که کوچکها مربوط به youth یعنی جوانان حدود 18 سال میشه و بزگرتر ها مربوط به افراد بالای 18 سال . البته این مشکل فقط مربوط به خانمهای ظریف جثه و به اصطلاح باربی سایز نیست . خیلی از آقایون هم چنین مشکلی دارند . آقایونی که پاهای خیلی بلندی ندارند . بعض از قهرمانان موتورسواری دنیا چینین مشکلی داشتند . با یه سرچ گوگلی اگه انگلیسیتون خوب باشه همه چیز دستتون میاد . تنها راهش هم عادت کردن به موتورهای بزرگ و کوتاه کردن صندلی و تمرین زیر نظر مربی های دلسوز و حرفه ای هستش . یه مربی که فقط به جیبش فکر نکنه و واقعن دوست داشته باشه چیزهایی رو که می دونه در اختیار دیگران هم قرار بده . برخلاف ادعاهای دولتی خیلی از ورزشها تنها اختصاص به قشر خاصی از جامعه داره و به شکل عمومی امکان پذیر نیست و یا به شکل خانواده گی داره اداره میشه در صورتی که در سالیان دراز پیش از اینها چنین نبود و خب مسلمه که هر جا مافیای خانواده گی شکل بگیره اون ورزش نه تنها پیشرفت نمی کنه بلکه وسیله ای میشه جهت در جا زدن و فراموش شدن ! ..

این مسئله هم یک راه حل داره .. افرادی با درامد متوسط و از خانواده های متوسط مثل من پی هر مشکلی رو به تنشون بمالند برای اینکه باعث بشن اینطور ورزشها جنبه عمومی پیدا کنه و شاید به تدریج جلوی اختصاصی شدن برخی از ورزشها و طبقاتی شدنشون رو بگیرن . مهم فرهنگ استفاده هستش و گرنه ماشاله این دوره و زمونه تعداد افرادی که جیبش رو دارن اما فرهنگش رو ندارن داره زیاد و زیادتر میشه .

بله حق با شماست . فعلن نمی خوام زیاد هزینه کنم . دارم برای گرفتن گواهینامه موتورسواری خانم ها هم تلاش می کنم . شاید بتونم یه کاری بکنم . ا گه تعداد خانمهایی که گواهی نامه برای تردد شهری و جاده ای بخوان زیادتر بشه مجبور میشن قانون رو تغییر بدن . مگه دوچرخه سواری نبود که تا ده سال پیش برای خانم ها جرم محسوب میشد ؟.. هنوز هم توی خیابون با حجاب کامل اسلامی که میرم مردم مزاحمم میشن . حتی حاضرن با ماشین بهم بزنن و جونم رو به خطر بیندازن تا ثابت کنن من از یه مرد کمترم . یه جا توی بزرگراه خسته گی در می کردم ، اومدن من رو با دوچرخه ام بدزدن که سوار شدم و با خسته گی زیاد ترجیح دادم دوچرخه ام رو برونم اونم وسط شهر تهرون ( توقف ماشین توی بزرگراه جرمه ! ) نزدیکای سعادت آباد !.. خب دیگه مسئولین چه میشه گفت ؟.. می گن جامعه فرهنگش رو نداره !.. جامعه یعنی کیا ؟.. یعنی همین ماها دیگه !..

Kenji
20-01-1391, 12:31 قبل از ظهر
به اصل موضوع تاپیک بپردازید تا بشه ادامه ی روند تاپیک رو توجیه کرد.

این تاپیک به مشکلات دوچرخه سواری بانوان، انحصاری شدن ورزش های کشور، نحوه ی تغییر قانون گواهینامه موتورسواران و ... ربطی نداره.

راهنمایی برای خرید موتور......

GreenRunner
20-01-1391, 12:32 قبل از ظهر
در پاسخ به دوستمون این مطالب رو عرض کردم . موافقم !..