PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور های زاپنی یا موتور های متفرقه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kourosh_bandit2
11-01-1391, 11:47 بعد از ظهر
اقایون و دوستان و استید گرامی در این تاپیک میخوایم مقایسه کنیم ببینیم موتور های زاپنی مثل هندا یاماها کاوازاکی یوزوکی بهتر هستن یا موتور هایی مثل دوکاتی و بی ام و و موتور های متفرقه. یاعلی شروع کنید مخصوصا در سطح مسابقات جهانیو فقط از حالا یگم دوستان گلم تعصبی نباشه دعواهم نداریم میخوایم مقایسه بشه. ممنون شروع کنید یاااااااعلی

---------- Post added at 11:47 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

تاحالا فقط زد ایکس 14 بوده که تونسته با غوله بزرگ هایابوسا رغابت کنه که کاوازاکی هم زاپنی من خودم زاپنی هارو برترین موتور سازها میدونم. نظر بقیه دوستان چیه؟ تو زاپنی ها بازم هندارو خیلی قبول دارم. نظر دوستان؟

.:ALIREZA NADERI:.
11-01-1391, 11:48 بعد از ظهر
اول ژاپن !
بگذریم که اولین موتور سیکلت تو المان ساخته شد...

kourosh_bandit2
12-01-1391, 12:03 قبل از ظهر
اول ژاپن !
بگذریم که اولین موتور سیکلت تو المان ساخته شد...

اون بالا رای بده داداش جان. ااا بخشید رای دادی . بله بله رااای دادی ممنونم

K.I.A
12-01-1391, 12:05 قبل از ظهر
دوکاتی /بی ام و/کی تی ام/ قبول دارم چون سیستمای پیشرفته ای دارن / نمیشه گفت زاپنی بده/
به نظرم این مقایسه درست نیست زاپنی با اروپایی

kourosh_bandit2
12-01-1391, 12:08 قبل از ظهر
دوستان اشنایان تاپیکش خوبه فایده داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب بزن کف قشنگرو

---------- Post added at 12:08 AM ---------- Previous post was at 12:05 AM ----------

چرا فقط دوکاتی رو با بقیه زاپنی ها تو مسابقات باهم مقایسه میکنن پس میشه مقایسشون کرد همه موتورن همشونم حجم هاشون بالاس. اگه اینجور یاشه پس مسابقات فرمول 1 هم بیخوده چون از همه شرکت ها نماینده هست موتو جی پی هم همینطور کیاجان

K.I.A
12-01-1391, 12:10 قبل از ظهر
انگار بگی مادرتو دوست داری یا باباتو!!

kourosh_bandit2
12-01-1391, 12:12 قبل از ظهر
نه این حرفت قبول نیست و اشتباهه پس مسابقه دادن بقیه برند ها هم اشتباهه و دارن میگن باباشنون دوست دارن یا مامانشون. پس یعنی همه مسابقات تعطیل دیگه

12-01-1391, 12:17 قبل از ظهر
انگار بگی مادرتو دوست داری یا باباتو!!
یه کلیپ داشتم یارو از پسر بچهه میپرسید مامانتو دوس داری یا باباتو پسره گفت مامانتو منظورش مامان طرف بوده !

K.I.A
12-01-1391, 12:18 قبل از ظهر
من با مقایسه اروپا با زانیا مشکل دارم نه چیزه دیگه هردو خوبن/تو ایران دسترسی به موتور زاپنی خیلی بیشتر از اروپایی هست واضح تر بگم اروپایی پیدا نمیشه/
چون گرونتره اما تکنولوزی و ....بهتری دارن/اما زاپنی بازارو گرفته

kourosh_bandit2
12-01-1391, 12:24 قبل از ظهر
اروپا واقعا داره پوله اسمشو میگیره یا مثلا ماشین فراری هنوز که هنوزه کلی عیب و ایراد داره اما چون با کلاسه فروش داره ی ماشین فراری با قیمت 1میلیارو 300 میلیون خیلی راحت با یک لامبورگینی 1 میلیاردی یکی هست امکانتش هم یکی که لامبورگینی بهترم هست اما چون مارک فراری اسمی تره و خاصه پس پولشم خاص تره.

K.I.A
12-01-1391, 12:39 قبل از ظهر
اروپا واقعا داره پوله اسمشو میگیره یا مثلا ماشین فراری هنوز که هنوزه کلی عیب و ایراد داره اما چون با کلاسه فروش داره ی ماشین فراری با قیمت 1میلیارو 300 میلیون خیلی راحت با یک لامبورگینی 1 میلیاردی یکی هست امکانتش هم یکی که لامبورگینی بهترم هست اما چون مارک فراری اسمی تره و خاصه پس پولشم خاص تره.
اینو قبول دارم ماشینای به فرض ایتالیایی حرف ندارن اما بحث قیمت/قطعات/هزینه ها/امکانات و و و که میشه کمی ادم به فکر فرو میره البته کسی که اینارو میخره پول براش اهمیت نداره و میخاد تک باشه
مثال از ماشینایی که گفتی من نوع زاپنیشو انتخاب میکنم (نیسان gtr) این ماشین حرف نداره از رقیباشم قیمت پایین تر و .....کلا چیزی کم نداره
در مورد موتور هم هم چین چیزی صدق میکنه

Ali
12-01-1391, 01:02 قبل از ظهر
بستگی به زاویه ی دید و سلیقه و... داره ولی من باشم اول دوکاتی و mv agusta رو انتخاب میکنم بعد توی ژاپنی ها هم فقط کاواساکی و سوزوکی رو انتخاب میکنم که لا اقل یه حرفی جلوی دوکاتی و ... بتونم بزنم هوندا هم اصلا

K.I.A
12-01-1391, 01:08 قبل از ظهر
من هم اول اروپایی خداییش خیلی امکاناتش بیشتره مثلا بی ام و سیستم یه چرخ زدن تا یه زاویه خاص داره برای امنیت/

aban
12-01-1391, 01:13 قبل از ظهر
بستگی به زاویه ی دید و سلیقه و... داره ولی من باشم اول دوکاتی و mv agusta رو انتخاب میکنم بعد توی ژاپنی ها هم فقط کاواساکی و سوزوکی رو انتخاب میکنم که لا اقل یه حرفی جلوی دوکاتی و ... بتونم بزنم هوندا هم اصلا

:297:

چرا هوندا اصلا.... دلیل خاصی هست؟

Ali
12-01-1391, 01:20 قبل از ظهر
:297:

چرا هوندا اصلا.... دلیل خاصی هست؟بخاطر این که مقابل ژاپنی های دیگه توی راه رفتن کم میاره وایبحال دوکاتی و... اصطحلاکشم هیچ فرقی با بقیه نداره خیلی هم خز و زیاد هست

شهرام
12-01-1391, 04:19 قبل از ظهر
دوستان چرا همیشه هندا هرف اولو میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟

Erfan Ts
12-01-1391, 09:25 قبل از ظهر
سلام.
ین دومین نظر سنجیه که میبینم یاماها کم رای میاره{دلیلش چیه؟}یعنی بی کیفیتن؟یا طرفدار ندارن؟

من خودم شخصا سوزو کی رو میپسندم به دلیل کیفیت عالی نسبت به سایر موتور ها.

kourosh_bandit2
12-01-1391, 09:53 قبل از ظهر
افرین دوستان برای شروع خوبه ادامه بدید دلیل دلیل بیارید. دوستان دیگر هم بیان نظر بدن نترسید نه سرتونو میبرن اگه نظره خودتون رو بدید نه پولیه بیاااید ببینیم بیشترین رای رو کی میاره. این حرفتم کیا جان قبول دارم تکنولوزی اروپایی ها خیلی خوبه اما بقیه فاکتور ها هم باید در نظر گرفته بشه مثل خرج و مخارجشون عمر قطعات کیفیت هندلینگ وووووو....... چیزای دیگه. منظورم اوناس اونارو میخوایم مطرح کنیم شما تجربت بیشتره. بیشتر در این مواردش توضیح بدی ممنونت میشم:flower4::smilies(113): مثلا سری zzr ها به این که سره پیچ بری رو ترمز تغادلش حفظ میشه معروفن. بیشتر رو این چیزا میخوام بحث بشه اقا گیریم یکی الان میخواد بین اون بالایی ها یکیو بخره همرم دوست داره روچه حسابی مثلا باید دوکاتی بخره یا براچی باید مثلا هندا بخره؟ دمه همتون گرم.

---------- Post added at 09:53 AM ---------- Previous post was at 09:37 AM ----------

دوستان یعنی این تاپیک فقط واسه کیا جان فایده داشته که تشکر زده ؟ یعنی بقیه دوستان استفاده نبردن مفید نبوده براشون؟ :297:
تاپیک یعنی بی فایدس؟؟؟؟؟؟:297::28:

Mohammad aghili
12-01-1391, 09:54 قبل از ظهر
به نظر من حرف اول رو پول میزنه

ینی اگه من پول داشته باشم میرم سراغ بهترین موتور ,فرق نمی کنه اروپایی باشه یا ژاپنی...

ولی تو بازار های الان ,به نظر من ژاپنی به صرفه تره

خصوصا کاوازاکی و سوزوکی

تاپیک جالبیه
لطفا وقتشو بیشتر کنید :دی

mohsen46
12-01-1391, 10:14 قبل از ظهر
هوندا به خاطر سابقه قدیمیش تو ایران طرفدار داره عین مارک سونی هر داهات کوره ای هم بری میگه سونی ولی در کل ارزونتر بو دن ودر دسترس بودن و سادگی تو طراحی وتعمیرکار زیاد موتورای ژاپنیو بیشتر میچربونه به دیگر مارکا

Ali
12-01-1391, 11:07 قبل از ظهر
هوندا به خاطر سابقه قدیمیش تو ایران طرفدار داره عین مارک سونی هر داهات کوره ای هم بری میگه سونی ولی در کل ارزونتر بو دن ودر دسترس بودن و سادگی تو طراحی وتعمیرکار زیاد موتورای ژاپنیو بیشتر میچربونه به دیگر مارکابله تنها دلیلش همین میتونه باشه

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

ولی تو بازار های الان ,به نظر من ژاپنی به صرفه تره

خصوصا کاوازاکی و سوزوکیجمله ی اخری بسیار زیبا بود:happy4:

Kami
12-01-1391, 11:42 قبل از ظهر
حالا سنگین رو ازاد کنن
هرچی میخواد ادم بگیره بگیره فقط 600 به بالا باشه
میخواد ژاپنی باشه یا اروپایی

mohsen46
12-01-1391, 11:55 قبل از ظهر
**** جان بیدار شو اتوبوس رسید آخر خط :25r30wi:
آرزو بر جوانان عیب نیست
بابا هنوز تکلیفشون با همین ۲۵۰ حل نشده بعد سنگینو آزاد کنن

12-01-1391, 12:17 بعد از ظهر
سلام.
ین دومین نظر سنجیه که میبینم یاماها کم رای میاره{دلیلش چیه؟}یعنی بی کیفیتن؟یا طرفدار ندارن؟

من خودم شخصا سوزو کی رو میپسندم به دلیل کیفیت عالی نسبت به سایر موتور ها.

عزیزم یاماها یک از بعد های بزرگ موتور سازی در جهان هست.
و چون کمتر رای اورده تو اینجا که محصولاتش تو ایران خیلی کم تر پیدا میشه !؟!
ولی یادتون باشه اولین موتور دو چرخ متجرک واسه یاماهاست .
و شرکت بسیار بینظیری هم هست.

mostafak021
12-01-1391, 12:56 بعد از ظهر
**** جان بیدار شو اتوبوس رسید آخر خط
آرزو بر جوانان عیب نیست
بابا هنوز تکلیفشون با همین ۲۵۰ حل نشده بعد سنگینو آزاد کنن

چرا آزاد نکنن؟ آزاد می کنن خوبم آزاد می کنن من حاضرم شرط ببندم یا تو همین سال یا تو سال آینده 400 هم آزاد میشه یادتون نیست وقتی پولسار اومده بود یه مدت گیر می دادن می گفتن باید برگ سبز داشته باشی برای تردد تازه اون 180 بود یهو بعدش تا 200 آزاد کردن و بعدش هم تا 250 .آسه آسه بالاتر هم میره منطقیش هم همینه باید قبول کرد که نمیشه یهو موتور سنگین رو آزاد کرد.

mohsen46
12-01-1391, 01:45 بعد از ظهر
من که بدم نمیاد زمانی ۲۵۰ و ۲۰۰ رو آزاد کردن که نسل موتورهای دوزمانه خیابونی منقرض شده بود همین الانشم zx150 اجازه تردد نداره چرا!؟ چون موتورای چهار زمانه قدرتشون کمتر شده ومیتونن با ابوطیاره هایی که دارن بهشون برسن این جماعت کاری نمیکنن که بعدا براشون دردسر بشه

12-01-1391, 03:13 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
این یه نظرسنجی هست که 3 ماه پیش تو وبلاگم گذاشته بودم و حالا نتایج رو ببنید.

kourosh_bandit2
12-01-1391, 04:59 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
این یه نظرسنجی هست که 3 ماه پیش تو وبلاگم گذاشته بودم و حالا نتایج رو ببنید.

<لی ایرانمکس جان نظره هرکس ممکنه تغییر کنه بد نیست ادامه بدیم ببینیم هنوزم نظرات در رابطه با هندا و بقیه برند ها همونطوره یا نه. شاید هندا از چشم افتاده باشه شایدم بر عکس. ادمی زاده دیگه همش در حال تغییر و تحوله

mohsen46
12-01-1391, 06:56 بعد از ظهر
نظر سنجی این تاپیک معتبر تره چون برند هایی که توش قرار گرفتن معتبر هستن صاحب هوندا بفهمه اینجا دارن موتورشو با مودناس و tvs و..مقایسه میشه میره خودشو حلقاویز میکنه

K.I.A
13-01-1391, 03:19 قبل از ظهر
من مسابقاتو زیاد دنبال میکنم تو gp حبه تازگی حرف اولو دوکاتی میزنه البته رقابتا خیلی نزدیکه اوندفعه هوندا برد دفعه ی بعدش ktm /
اپشن و مهندسی و تکنولوزی و......که بی ام و و امثال اون بهت میدنو خیلی سخت میشه ازش گذشت.

کوروش
13-01-1391, 08:23 قبل از ظهر
تو صنعت ماشین ژاپن از اروپا عقب تره به خصوص از امریکا/المان و ایتالیا !!!
ولی تو صنعت موتورسازی همیشه حرف اول رو زده !!!
تو مسابقات موتور سوار اول میشه نه موتور
بعد ارزیابی کلی محصولات و کیفیت و تولید سالانه که در اخر قیمت تمام شده و اپشن های موجود فاکتورهای اصلیه

mohsen46
13-01-1391, 09:08 قبل از ظهر
کیفیت موتورای اروپایی و تکنولوژیشون بالاتره مسلما قیمت موتوراشون رو بالا میبره

kourosh_bandit2
13-01-1391, 10:47 قبل از ظهر
به به کله برو بچ پرشین موتور 15 نفرن که 15 نفر رای دادن؟ به به بابا ی حرکتی بکنید بچه ها. البته امروز سیزده به دره هرکی رفته ی سمتی دیگه واسه فردا و پس فردا خوب عمل کنیید. خوش بگذره دوستان گلم

aban
14-01-1391, 12:53 قبل از ظهر
از کی تا حالا ژاپونی شده اصل... موتوروهای اروپایی فرعی
کلا نظرسنجی بیخودیه

mohsen46
14-01-1391, 01:06 قبل از ظهر
باید متن تاپیک تصحیح بشه دو حالت اصلی بیشتر نیست
موتورای ژاپنی بهتره یا اروپایی؟

MOHAMMAD_VIOLIN
14-01-1391, 01:38 قبل از ظهر
سر دمداره همشون كاواساكي و سوزوكي
هندا تو ايران انقد طرفدار داره_چون قديمي تره
تعميركارش بيشتره_از هيچ نظر اروپا از ژاپن سر تر نيست_
اين حرف يه جك بيش نيست!
اروپا بره جواب تنه هاي دو نصف شده ي ktm و gas gas رو جوش بده!
همش تو آزمون و خطا هستن!
موتور هاي اروپايي پر اصطحلاك با قيمت هاي فضايي هستن_
خدمت دوستان بگم كاواساكي اولين برندي بود كه تكنولوژيه " كيبس" رو ابداع كرد كه بعد همه شركت ها تقليد كردن
كاواساكي اولين برندي بود كه صفحات ديسك ترمز رو سوراخدار طراحي كرد واسه خنك شدن كه بعد همه شركت ها تقليد كردنو خيلي چيزاي ديگه مثله محافظ پوسته ي موتور در اثر پرتاب شدن زنجيره پاره شده_
سوزوكي هايابوسا اگه جديدا يه رغيب داره_واسه اينه كه چندين سال پيش طراحي شده_تازه اروپا بعد چند سال اومد وسط؟يعني چند سال از سوزوكي عقبن!حالا اگه سوزوكي تو سال 2012 يه موتور جديد رو كنه_بايد 3سال وايسيد تا اروپا هم بياد يه بوق بزنه

mohsen46
14-01-1391, 01:47 قبل از ظهر
بحث سر این نیست که کدوم شرکت چکار کرده یا میخواد بکنه چیزی که الان دارنو باید مقایسه کرد ادیسون یه لامپ اختراع کرد قرار نیست که لامپش از لامپای الان بهتر باشه

kourosh_bandit2
14-01-1391, 01:20 بعد از ظهر
از کی تا حالا ژاپونی شده اصل... موتوروهای اروپایی فرعی
کلا نظرسنجی بیخودیه

شما ناراحتید شرکت نکنید
ابان جان با احترام تر پست میزدی زمین به اسمون نمیرسید. ممنون

MOHAMMAD_VIOLIN
14-01-1391, 02:12 بعد از ظهر
بحث سر این نیست که کدوم شرکت چکار کرده یا میخواد بکنه چیزی که الان دارنو باید مقایسه کرد

دیگه وقتی تنه ی موتور نصف میشه بازم میگید اشکالی نداره ! الان دیگه فهمیدن درستش کردن !! جای تعجب نداره فرق ژاپن با اروپا رو متوجه نشن بعضیا !
اون مثال رو زدم که بگم تو هیچ چیز اروپا انگشت کوچیک ژاپن نمیشه ! فقط حرررررف از تکنولوژی نزنید ! مثال بزنید !!
موتور ژاپنی خیلی بهتر از اروپاییشه

1-از نظر قیمت !!! ( که قیمتای فضایی بی خود دارند !! )

2-از نظر کیفیت !!!!!! ( که دیگه اروپا تو موتور نصف ژاپن هم نیست !! از بس که تر زده به عنواین مختلف با برند های مختلف !!!!! )

3- از نظر استحلاک !!! ( که واقعا موتورای اروپایی پر استحلاکن !!!)

4- از نظر تکنولوژی !!! ( تکنولوژی دهن پر کن؟؟؟ نه !! به درد بخور !! چیزی که در عمل به کار بیاد !) حداقل 3 سال از ژاپن عقبه !!

5 - پر فروش ترین ها تو بازار جهانی !! (که همین کاواساکی از کل جمع gas gas ktm dukati بیشتر تقاضا داره !! ( چون مردم اکثرن میدونن چی خوبه !!)

aban
14-01-1391, 02:27 بعد از ظهر
برادر من شما تا حالا سوار موتور اروپایی شدی؟ اصلا چه تعداد موتور اروپایی توی بازار ایران موجوده؟
وقتی یه محصول یا کشور یا برند اپیدمی بشه.. خوب معلومه فقط تعریف میکنن ازش و میگن بهتر از اون نیست..
من منکر خوبی محصولات ژاپنی نیستم اما باید از گزینه های دیگه هم استفاده کرد بعد نظر داد.. شما هم فقط ژاپن و چین سوار شدی میگی زاپنی.. حالا بیشتر ما ها فقط داریم چین رو با چین مقایسه میکنیم... فلان شاسیش شکسته و بهمان یاتاقان زده که نشد دلیل.. اون مربوط میشه شرایط استفاده ازش
یه بنده خدایی از ساختمون 10 طبقه پرت میشه پایین چیزیش نمیشه.. باید بگیم جنسه گوشت و پوستش بهتره.. شرایط حکم میکنه

alikian
14-01-1391, 02:44 بعد از ظهر
چند وقتیه دوستان احساسی نظر میدن یکی میگه شاسی شکسته یکی میگه روان بهتر از yz هست یکی دیگه میگه کراس سواری فلان تریل ..... دوستان ما میخوایم اطلاعات رو منتقل کنیم نه احساسمون نسبت به موتور
به نظر من هیچ شرکتی از بین اینا ضعیف نیست هر کدوم تو یه کلاس حرفی دارن برای گفتن و نمیشه اینطوری مقایسه کرد
من خودم به هوندا رای دادم چون به شخصه دیدم سگ جونیشو اما این دلیل نمیشه بگیم هوندا از همه بهتره وسلام

MOHAMMAD_VIOLIN
14-01-1391, 03:57 بعد از ظهر
برادر من شما تا حالا سوار موتور اروپایی شدی؟ اصلا چه تعداد موتور اروپایی توی بازار ایران موجوده؟وقتی یه محصول یا کشور یا برند اپیدمی بشه.. خوب معلومه فقط تعریف میکنن ازش و میگن بهتر از اون نیست..من منکر خوبی محصولات ژاپنی نیستم اما باید از گزینه های دیگه هم استفاده کرد بعد نظر داد.. شما هم فقط ژاپن و چین سوار شدی میگی زاپنی.. حالا بیشتر ما ها فقط داریم چین رو با چین مقایسه میکنیم... فلان شاسیش شکسته و بهمان یاتاقان زده که نشد دلیل.. اون مربوط میشه شرایط استفاده ازشیه بنده خدایی از ساختمون 10 طبقه پرت میشه پایین چیزیش نمیشه.. باید بگیم جنسه گوشت و پوستش بهتره.. شرایط حکم میکنهنه سوار نشدم_رفيقم 2009 گرفت از 2005 ژاپني زودتر به خرج افتاد_فقط تو ايران اپيدمي نشده گلم_تو كل دنيا راي محصولات ژاپن بالا تره_يكم اطلاعات بيشتر كنيد تا بحث وقت گير و اضافه پيش نياد_ بهتره بدوني مشكله از تنه دو نصف شدنه اون برند اروپايي ها يه مشكله همه گير واسه كله محصولاتشون بود_همه ام اينو ميدونن_آبروي شركتشون رفت!بالغ بر صد ها مورد شكستگي !كلي ضربه مالي خوردن!شما تازه ميگي ليلي زنه يا مرد؟
بعد اینجا جای نظر دادنه-شما با نظر دیگران مشکلی داری؟؟ من نظرمو گفتم و دلیلشم گفتم-همین دلایلی که عرض کردم هم باعٍث شده بازار جهانی موتور رو ژاپن قبضه کنه !
چه ربطی به ایران داره؟ اگه به ایران ربط داشت که الان همه میگفتن موتور چینی بهترینه !! چون سر تا پای ایران و چین یا موتور های یالقوزش ... ه ! !!!
هم تو ایران هم تو خوده اروپا و آمریکا تقاضا برای برند ژاپنی بالا تره-اینم بی دلیل نیست-چون ملت میان عقلشون رو قاضی میکنن !

kourosh_bandit2
14-01-1391, 05:07 بعد از ظهر
برادر من شما تا حالا سوار موتور اروپایی شدی؟ اصلا چه تعداد موتور اروپایی توی بازار ایران موجوده؟
وقتی یه محصول یا کشور یا برند اپیدمی بشه.. خوب معلومه فقط تعریف میکنن ازش و میگن بهتر از اون نیست..
من منکر خوبی محصولات ژاپنی نیستم اما باید از گزینه های دیگه هم استفاده کرد بعد نظر داد.. شما هم فقط ژاپن و چین سوار شدی میگی زاپنی.. حالا بیشتر ما ها فقط داریم چین رو با چین مقایسه میکنیم... فلان شاسیش شکسته و بهمان یاتاقان زده که نشد دلیل.. اون مربوط میشه شرایط استفاده ازش
یه بنده خدایی از ساختمون 10 طبقه پرت میشه پایین چیزیش نمیشه.. باید بگیم جنسه گوشت و پوستش بهتره.. شرایط حکم میکنه

دوست عزیز شما خودت اروپایی چی سوار شدی؟ من ktm 250 که طرحش میشه فلات سوار شدم bmw 600 سوار شدم شما کدومشو سوار شدی؟ تاحالا یک موتوره اروپایی تست کردی که اینطور محکم میگی ارووپایی فلان. عزیز من مگه فقط تکنولوزی؟ ببینم مثلا اپاچی چون از پالس تکنولوزیش بالاتره بهتره؟ اصلا میدونی چرا اپاچی از پالس مهندسی تر و تکنولوزیش بالاتره یا پالس تکنولوزی دو شمع رو واسه خودش زده؟ اپاچی زیز نظر مهندسین هندا هست و پالس زیره نظر مهندسین کاوازاکی. من وقتی bmw 600 رو سوار شدم بلا فاصله نیروی بیش از حد و کنترل نشده روی چرخ عقب رو حس کردم طوری که گاز بیش از حد موجب در رفتن ته موتور میشد. یا ktm ترمز جلوی خیییلییییی قوی داشت که با وجود کمک های نرمه جلو و بالا بودنه تهش سریعا میخواست کله بزنه.. خوب اینا همش ضعفه. اما شما یا سری zzr با 170 تا توپیچ برو رو ترمز عمران اگه این موتور لیز بخوره. من به چشم دیدم این حرکتو. یا مثلا با اپاچی با 110 خودم فقط میزنم رو ترمز جلو موتور فقط جیغ میکشه و توی یک خطه مستقیم ترمز میخ میگیره یا میگن تنه پالس رو میتونی بذاری روی یک لبه و تعادلش اصلا بهم نمیخوره خوب اینا یعنی تکنولوزی و مهندسی که بازم زیر نظر مهندسین زاپنی. دوستان بعضی ها تعصبی برخورد میکنن و قبول ندارن اشکالی نیست اونا هم دارن نظر میدن اینجا ماله همینه. بیشتر و علمی تر بحث کنید. یعنی اگر میگید اروپایی حداقل یکیشو سوار شدخ باشید. به قران صاحب اون bmw بعد از 2300 کیلومتر میخواست بفروشتش گفتم چرا گفت خرج بالا تغادل افتضاح شتابشم از cb 400 کمتره تازه مدلش 2006 یا 2007 بود. خوب مریض که نبوده بیخودی میخواسته بفروشه. خودشم میگفت این موتورا فقط صدا و قیافه همین هیچ چیز دیگه نیست. اما از اونطرفم واقعا از قدرتش خیلی تعریف میکرد. take off اون موتور روانی کننده بود.
شما مطمئن باش اروپایی ها اگه خوب بودن تاحالا تو کشور ماهم پر شده بود. نترس موتور بازه قهار خیلی داریم که پای خرجو همه چیزشم وای میسن. اما من خیلی تک و توک اروپایی دیدم یعنی انگشت شمار. اما ببین چقدر cbr هست یا cb یا zzr حتی قدیمی هاشم هنوز مثله تراکتور دارن کار میدن. و اما بحث مطرح بودن خوب معلومه چون زاپن زودتر توی این صنعت پیشرفت کرده و و این خودش نشانه تجربه بیشتره پس حکما هم قابل توجه تر و بی عیب تره.

aban
14-01-1391, 06:16 بعد از ظهر
شما تازه ميگي ليلي زنه يا مرد؟
حالا لیلی زنده است یا مرده

:25r30wi:
من هم گفتم که منکره محصولات با کیفیت ژاپونی نیستم...... و این شمایید که دارید از روی تعصب حرف میزنید
یکی با ژاپن حال میکنه یکی با ایتالیا.. یکی آمریکا
این آمریکایی بازهارو دیدی عمرا پشت ماشین دیگیه ای نشینن و فقط میگن ماشین امریکایی... این یعنی ماشینهای آلمانی بدرد نمیخورند؟

kourosh_bandit2
14-01-1391, 06:48 بعد از ظهر
حالا لیلی زنده است یا مرده

:25r30wi:
من هم گفتم که منکره محصولات با کیفیت ژاپونی نیستم...... و این شمایید که دارید از روی تعصب حرف میزنید
یکی با ژاپن حال میکنه یکی با ایتالیا.. یکی آمریکا
این آمریکایی بازهارو دیدی عمرا پشت ماشین دیگیه ای نشینن و فقط میگن ماشین امریکایی... این یعنی ماشینهای آلمانی بدرد نمیخورند؟

ماهم بحثمون همینه اما 1: ماشین فرق داره ام قبوله
2: عزییزم اونام خوب میگن قدرتشون حرف نداره نرم هستن محکم هستن خوب درسته ماشین های قدیمی امریکایی همشون هیولا هستن. اما نه اینکه بقیه بد باشن. اونا درست میگن چون دلیل دارن و دلیلش برای خاص و عام ثابت شده

سرعت
31-01-1391, 10:56 قبل از ظهر
یاماها بهترین موتور های دو زمانه داره