PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای تیونینگ پیشرو 250 qm

haMMid
07-01-1391, 07:41 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
مدتیه به فکر ایجاد یک سری تغییرات توی این موتور افتادم. هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ انجین
تا اینکه این تاپیک رو دیدم

پروژه تیونینگ موتور Lifan Suzuki 200 ccRacK ([Only registered and activated users can see links])

و تصمیم گرفتم از شما کمک بخوام

میخوام تغییراتی مثل تعویض اگزوز ، تعویض کاربراتور، تقویت برق و سیستم برق رسانی، تعویض چراغ ها و ... روش انجام بدم!
مهمترین هدف، انتقال اگزوز به زیر زین هستش!:happy4: ( لطفأ اگه شدنیه، طریقه ی این کار و روش جلوگیری از داغ شدن زیر زین و ... رو بفرمایید! )

حالا از شما دوستان عزیز میخوام نظراتتونو بفرمایید!
بسم الله ...

اینم از عکساش:

99959996

Masoud
07-01-1391, 08:44 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
مدتیه به فکر ایجاد یک سری تغییرات توی این موتور افتادم. هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ انجین
تا اینکه این تاپیک رو دیدم

پروژه تیونینگ موتور Lifan Suzuki 200 ccRacK ([Only registered and activated users can see links])

و تصمیم گرفتم از شما کمک بخوام

میخوام تغییراتی مثل تعویض اگزوز ، تعویض کاربراتور، تقویت برق و سیستم برق رسانی، تعویض چراغ ها و ... روش انجام بدم!
مهمترین هدف، انتقال اگزوز به زیر زین هستش!:happy4: ( لطفأ اگه شدنیه، طریقه ی این کار و روش جلوگیری از داغ شدن زیر زین و ... رو بفرمایید! )

حالا از شما دوستان عزیز میخوام نظراتتونو بفرمایید!
بسم الله ...

اینم از عکساش:

سلام دوست عزیز ضمن سلام و خوش آمد گویی به گروه پرشین موتور باید خدمتتون عرض کنم که من تقریبا تو تایپیک خودم توضیح دادم هر قسمت اش براتون نا مفهوم بود بگید توضیح می دم ....

haMMid
07-01-1391, 09:16 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز ضمن سلام و خوش آمد گویی به گروه پرشین موتور باید خدمتتون عرض کنم که من تقریبا تو تایپیک خودم توضیح دادم هر قسمت اش براتون نا مفهوم بود بگید توضیح می دم ....

ممنون مسعود جان.
ولی گفتم چون موتورا فرق دارن شاید ...
من مانورم بیشتر رو جابجا کردن اگزوز هستش! چه نوعی باشه و ... چطوری از داغ شدن زین جلوگیری بشه؟ اصلأ این کار شدنیه؟! و ...
باقی کارا تعویض هستش که لطف کنید مارک مورد نظر و قیمتشو بگید ممنون میشم

Masoud
07-01-1391, 10:39 بعد از ظهر
ممنون مسعود جان.
ولی گفتم چون موتورا فرق دارن شاید ...
من مانورم بیشتر رو جابجا کردن اگزوز هستش! چه نوعی باشه و ... چطوری از داغ شدن زین جلوگیری بشه؟ اصلأ این کار شدنیه؟! و ...
باقی کارا تعویض هستش که لطف کنید مارک مورد نظر و قیمتشو بگید ممنون میشم

اول از همه باید به فکر ارتفاع موتور باشی چون ارتفاع پیشرو پارس خیلی پایینه و بالا بردن اش هم خطرناکه (نکنی بهتره)
حالا اگه یه اگزوز مگلی گیرت بیاد فکر کنم اون زیر جا بشه(قیمت ندارم استوک و نوش رو) ..... فقط می مونه هدرز که اونم به اگزوز سازی ها سفارش بدی بعضیاشون که بیکار باشن می زنن....

kourosh_bandit2
07-01-1391, 10:48 بعد از ظهر
سلام خوش اومدی دوست عزیز.
1: میری کاسه جراغ پولسار میخری هم بزرگ تره هم شیشه ای هستش قیمتش 15000 تومنه.
2:دوم چراغ های پشت کیلومتر و چراغ کوچیک کاسه جلو رو اس ام دی بنداز.
3:یک لنز ترجیحا ماله پرادو یا ازرا از این اوراقی ها یا صاف کاری و نقاشی ها میخری و میذاری داخل کاسه
4: زنون دو کنتاک موتور دار 10 هزار کیلو بخر رنگش یخی و فوق العاده زیباس.
5: میری میدی دوره اون لنز یا دور کاسه چراغ رو واست نئون میزنه
6:اس ام دی متری میخری یا برد اماده میخری روش ال ای دی کار میکنی و میچسبونی زیر زین که نورش بیوفته روی زمین بغل های لاستیک
7:اینه هاتو با یک وسیله داغ اب میکنی و جای 5تا10 سانت اس ام دی متری در میاری و اس ام دی میچسبونی و وصل میکنی به راهنماهات
8: اگزوز هفت رنگ خوشکل میحری تعویضش میکنی
9:دسته های عقب رو باز میکنی و با دسته های پالس 200 تعویض میکنی یا دسته اپاچی فرقی نداره ببین کدو بهش میخوره قیمتی هم نداره 15 تا 18 تومنه.
10:خط های سفید که از روی باکت اومده با روکش زین تا ته زینت و کاسه عقب ادامه بده تا اسپرت تر بشه حتی از کاسه چراغ جلو هم رد کن و تا گلگیر جلو هم ادامش بده قشنگتر میشه.
11: میتونی کاسه عقب رو در بیاری و تلق مشکی روش بچسبونی تا به رنگ موتورت هم بیاد.
12: لامپ کاسه عقب رو در بیار جاش 5 تا ال ای دی معمولی کار کن واسه نور معمولی کاسه عقب و واسه استپ ترمز یک ال ای دی پاور بذار که در صورت ترمز کردن نورش بیشتر باشه و تو چشم بزن
13: ارم هاتو پاک میکنی و جاشون مارک سوزوکی میزنی برای فلاپ های پشت هم لغت استریت یا نکید رو میتونی بچسبونی که خیلی ساده نباشه.
این چیزاایی بود که خیلی خرج فضایی احتیاج نداشت و من خودم رو موتور های پیشرو قبلیم انجام دادم و خوب شده بود.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بهت کرده باشم دوست عزیز:flower4:

K.I.A
07-01-1391, 11:25 بعد از ظهر
لاستیک تو چهره خیلی خیلی تاثیر داره.

haMMid
07-01-1391, 11:39 بعد از ظهر
اول از همه باید به فکر ارتفاع موتور باشی چون ارتفاع پیشرو پارس خیلی پایینه و بالا بردن اش هم خطرناکه (نکنی بهتره)
حالا اگه یه اگزوز مگلی گیرت بیاد فکر کنم اون زیر جا بشه(قیمت ندارم استوک و نوش رو) ..... فقط می مونه هدرز که اونم به اگزوز سازی ها سفارش بدی بعضیاشون که بیکار باشن می زنن....

ممنون.
چرا بالا آوردنش خطرناکه؟!
جاشدن اگزوز رو میشه کاری کرد. مشکلم اینه که چطور مسیرشو عوض کنم؟! اصلأ از کجا عبورش بدم تا بیاد زیر زین؟
میخواستم از زیر انجین بیارمش و از فاصله بین لاستیک و تنه ردش کنم و ... اما فاصلش کم بود
نمیدونم از همین مسیری که اومده، میشه یه خم زد و آوردش زیر زین ...

سلام خوش اومدی دوست عزیز.
1: میری کاسه جراغ پولسار میخری هم بزرگ تره هم شیشه ای هستش قیمتش 15000 تومنه.
2:دوم چراغ های پشت کیلومتر و چراغ کوچیک کاسه جلو رو اس ام دی بنداز.
3:یک لنز ترجیحا ماله پرادو یا ازرا از این اوراقی ها یا صاف کاری و نقاشی ها میخری و میذاری داخل کاسه
4: زنون دو کنتاک موتور دار 10 هزار کیلو بخر رنگش یخی و فوق العاده زیباس.
5: میری میدی دوره اون لنز یا دور کاسه چراغ رو واست نئون میزنه
6:اس ام دی متری میخری یا برد اماده میخری روش ال ای دی کار میکنی و میچسبونی زیر زین که نورش بیوفته روی زمین بغل های لاستیک
7:اینه هاتو با یک وسیله داغ اب میکنی و جای 5تا10 سانت اس ام دی متری در میاری و اس ام دی میچسبونی و وصل میکنی به راهنماهات
8: اگزوز هفت رنگ خوشکل میحری تعویضش میکنی
9:دسته های عقب رو باز میکنی و با دسته های پالس 200 تعویض میکنی یا دسته اپاچی فرقی نداره ببین کدو بهش میخوره قیمتی هم نداره 15 تا 18 تومنه.
10:خط های سفید که از روی باکت اومده با روکش زین تا ته زینت و کاسه عقب ادامه بده تا اسپرت تر بشه حتی از کاسه چراغ جلو هم رد کن و تا گلگیر جلو هم ادامش بده قشنگتر میشه.
11: میتونی کاسه عقب رو در بیاری و تلق مشکی روش بچسبونی تا به رنگ موتورت هم بیاد.
12: لامپ کاسه عقب رو در بیار جاش 5 تا ال ای دی معمولی کار کن واسه نور معمولی کاسه عقب و واسه استپ ترمز یک ال ای دی پاور بذار که در صورت ترمز کردن نورش بیشتر باشه و تو چشم بزن
13: ارم هاتو پاک میکنی و جاشون مارک سوزوکی میزنی برای فلاپ های پشت هم لغت استریت یا نکید رو میتونی بچسبونی که خیلی ساده نباشه.
این چیزاایی بود که خیلی خرج فضایی احتیاج نداشت و من خودم رو موتور های پیشرو قبلیم انجام دادم و خوب شده بود.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بهت کرده باشم دوست عزیز:flower4:

خیـــــــــلی ممنون دوست عزیز. لطف کردی
خب:
لنز کارش چیه؟! چطور و کجا نصبش کنم؟!

شنیدم میگن این زنونا آفت باتریه! راسته؟!

اگزوز مشکی پیدا نمیشه؟!
نصب اگزوز تایگر یا یوشیمورا توصیه نمیشه؟! توی شتاب و سرعت تأثیری داره؟

kourosh_bandit2
08-01-1391, 12:35 بعد از ظهر
1:لنز یا همون پریزماتیک یک نوع عدسی هست که باعث میشه نور تو کاسه چراغ پخش نشه و همه جارو نور بده. تو کتابهای فیزیک هم خوندید وقتی به قسمت بالای عدسی نور برسه نور معکوس شده و پایین نور میده و زمانی که به پایین عدسی نور برسه عدسی اونرو معکوس میکنه و نور به سمت بالا هدایت میشه.10009
2:لنز رو میشه وسط کاسه نصب کرد اونش کاره ابتکاریه ولی فقط باید از عدسی های ماشین های گرون مثل ازرا پرادو بنز و غیره استفاده کرد که جنس و شفافیت خوبی دارن مثلا لنزه سمند افتضاااحه. اینم یک نوع لنز که پوسته لنز سمنده و من عدسی رو با عدسی پرادو تعویض کردم10008
3:بستگی به استفاده و نوع باطری دارهومن با باطری اتمی داشتم 1 سال بهم کار داد باطریم 12 خریده بودم.
4:اگزوز زیره زین من رو این موتور توصیه نمیکنم بهت اگزوز یوشی و تایگر هم اگر میتونی هزینه کنی میشه انداخت اما انتظار زیادی ازش نداشته باش به هر حال موتور تک سیلندره.
5:بله چون راه خروجی گاز ها باز تر میشه تو شتاب بیشتر تاثیر میذاره تا تو سرعت ولی خیلی خیلی زیاد نیست ولی بی تاثییر هم نیست

Masoud
08-01-1391, 01:45 بعد از ظهر
خطر ناکه چون فنری که به پیشرو پارس بخوره بخواد ارتفاع رو بالا ببره فکر نمی کنم باشه یا اگه باشه باید بهش خوروند که استاندارد نیست و خطریست

---------- Post added at 02:45 PM ---------- Previous post was at 02:40 PM ----------

ممنون.

اگزوز مشکی پیدا نمیشه؟!
نصب اگزوز تایگر یا یوشیمورا توصیه نمیشه؟! توی شتاب و سرعت تأثیری داره؟

اگزوز یه مقداری تاثیر داره ...... یوشیمورا ها گرون اند اگه اصل باشن ، متفرقه ها هم که صدا ندارن همون تایگر انقدر قطر اش زیاده که عمران زیر موتور جا نشه ... ....

haMMid
08-01-1391, 04:39 بعد از ظهر
خب پس من برای ایجاد یه صدای خفن! چیکار کنم؟ از چه اگزوزی اسنفاده کنم؟
یوشیمورا 520 تومن. تایگر 450 تومن. دیشب قیمت گرفتم. یکم گرون نیستن؟!
تازه شما میگین خوب جواب نمیده
پس از چه اگزوزی استفاده کنم؟
اگه بتونم به یه صدای خوب و دلچسب برسم، قید بردن اگزوز به زیر زین رو میزنم!
اما روشی، پیشنهادی، راهکاری چیزی واسه بردنش به زیر زین ندارین؟

ارتفاع کمک عقب تنظیمی نیست؟ نمیشه زیادش کرد؟ یا حتمأ باید فنرش عوض بشه؟

kourosh_bandit2
08-01-1391, 05:49 بعد از ظهر
عزیزم اخرش شاسی موتور واسه اون میزان طراحی نشده. به نظر من قید اگزوز زیر زین رو بزن خیلی بهتره. یک اگزوز 200 یا 250 تومنی هفت رنگ بخر بنداز روش .هرکاری هم که بکنی یا صدا قار قار میده یا صدای دلنشینی نداره. اون صدا که شما میخوای ماله موتورای 4 سیلندره که وقتی گاز میده ادم روانش جلا پیدا میکنه نه موتورایی که ما سوار میشیم اگه اگزوز دست کاری بشه دوحالت هم زمان پیش میاد
1: اول خودتو تابلو و ضایع میکنی چون میگن یارو ارزو صدا داره نگا چیکار کردهو حرکتی که خیلی از دوستان سی جی سوار محترم انجام میدن و جز مسخره کردن خودشون و فحش خریدن واسه پدر مادرشون کاره دیگه انجام نمیدن.
2: پلیس به راحتی میتونه بهت گیر بده واسه الودگی صوتی و خیلی راحت دسستو بند میکنه و موتور میره واسه لالا دست پارکینگ داران عزیز و قتی میری سراغش میبینی موتور تبدیل شده به ی قوطی کتسرو پر خط و خش و له.
پس اینکارو بیخیال شو. ی اگزوز معمولی بگیر که این مسئل پیش نیاد و خلاص. چون تک سیلندر ها اصلا ارزشه این میزان خرج هارو ندارن اونم این مملکتی که به راحتی سره هر چیزی موتر میگیرن. یارو پول تو جیبیش تموم میشه ی اکیپ میاره موتور میگیره سره چهار راه. موتورت همینطوری جلب توجه میکنه چون گندس تو شبم با نورو اینا خوشگلش کن کارای دیگرم بیخیل شو چون افتابه خرجه لحیم کردنه. پولتو حرومش نکن. خیلی موتور توپ دوست داری برو ی هیو بخر اگزوز تایگر یا یوشی ببند اون ارزش داره چون دوسیلندر v شکله. و بازم صداش خوب در میاد. این نظر من بود حمید جان بازم پول خودته و موتوره خودته تصمیم با خودته.:28::thanks:

Masoud
08-01-1391, 06:56 بعد از ظهر
خب پس من برای ایجاد یه صدای خفن! چیکار کنم؟ از چه اگزوزی اسنفاده کنم؟
یوشیمورا 520 تومن. تایگر 450 تومن. دیشب قیمت گرفتم. یکم گرون نیستن؟!
تازه شما میگین خوب جواب نمیده
پس از چه اگزوزی استفاده کنم؟
اگه بتونم به یه صدای خوب و دلچسب برسم، قید بردن اگزوز به زیر زین رو میزنم!
اما روشی، پیشنهادی، راهکاری چیزی واسه بردنش به زیر زین ندارین؟

ارتفاع کمک عقب تنظیمی نیست؟ نمیشه زیادش کرد؟ یا حتمأ باید فنرش عوض بشه؟

خیلی دنگ و فنگ داره فکر نمی کنم بتونی تو شهر خودتون این امکانات و پیدا کنی ....
باس اگزوز هم اگه می خوای همون سر جاش بزاری از اگزوز های اسپرت که باس تک سیلندر هاست استفاده کن .... [Only registered and activated users can see links]
هر کدوم و خواستی در خدمتم اگزوز یوشیمورا اصل رو هم 520 نمی دن اون تقلبیه ... الان اگزوز با این وضع اگه اصلی باشه 750 $ دلار هزینه خواهد داشت که به صرفه نیست ... تایگر هم فقط رئ هیو خوب جواب میده ....

haMMid
09-01-1391, 12:44 قبل از ظهر
عزیزم اخرش شاسی موتور واسه اون میزان طراحی نشده. به نظر من قید اگزوز زیر زین رو بزن خیلی بهتره. یک اگزوز 200 یا 250 تومنی هفت رنگ بخر بنداز روش .هرکاری هم که بکنی یا صدا قار قار میده یا صدای دلنشینی نداره. اون صدا که شما میخوای ماله موتورای 4 سیلندره که وقتی گاز میده ادم روانش جلا پیدا میکنه نه موتورایی که ما سوار میشیم اگه اگزوز دست کاری بشه دوحالت هم زمان پیش میاد
1: اول خودتو تابلو و ضایع میکنی چون میگن یارو ارزو صدا داره نگا چیکار کردهو حرکتی که خیلی از دوستان سی جی سوار محترم انجام میدن و جز مسخره کردن خودشون و فحش خریدن واسه پدر مادرشون کاره دیگه انجام نمیدن.
2: پلیس به راحتی میتونه بهت گیر بده واسه الودگی صوتی و خیلی راحت دسستو بند میکنه و موتور میره واسه لالا دست پارکینگ داران عزیز و قتی میری سراغش میبینی موتور تبدیل شده به ی قوطی کتسرو پر خط و خش و له.
پس اینکارو بیخیال شو. ی اگزوز معمولی بگیر که این مسئل پیش نیاد و خلاص. چون تک سیلندر ها اصلا ارزشه این میزان خرج هارو ندارن اونم این مملکتی که به راحتی سره هر چیزی موتر میگیرن. یارو پول تو جیبیش تموم میشه ی اکیپ میاره موتور میگیره سره چهار راه. موتورت همینطوری جلب توجه میکنه چون گندس تو شبم با نورو اینا خوشگلش کن کارای دیگرم بیخیل شو چون افتابه خرجه لحیم کردنه. پولتو حرومش نکن. خیلی موتور توپ دوست داری برو ی هیو بخر اگزوز تایگر یا یوشی ببند اون ارزش داره چون دوسیلندر v شکله. و بازم صداش خوب در میاد. این نظر من بود حمید جان بازم پول خودته و موتوره خودته تصمیم با خودته.:28::thanks:

کوروش جان ممنون بخاطر توضیحاتت! یکم نا امیدم کردی!!! اما خب، حقیقتو گفتی

خیلی دنگ و فنگ داره فکر نمی کنم بتونی تو شهر خودتون این امکانات و پیدا کنی ....
باس اگزوز هم اگه می خوای همون سر جاش بزاری از اگزوز های اسپرت که باس تک سیلندر هاست استفاده کن .... [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
هر کدوم و خواستی در خدمتم اگزوز یوشیمورا اصل رو هم 520 نمی دن اون تقلبیه ... الان اگزوز با این وضع اگه اصلی باشه 750 $ دلار هزینه خواهد داشت که به صرفه نیست ... تایگر هم فقط رئ هیو خوب جواب میده ....

ممنون مسعود جان.
توی وبلاگت نوشتی قبل از خرید سوال کنید تا راهنمایی کنم!
خب نظر شما کدومه؟
CooPer Star Mini

CooPer StarShoT

CooPer Sangostak

یا اگزوزای 7 رنگ؟
یا فیبر کربن؟
کدوم؟!

kourosh_bandit2
09-01-1391, 04:14 بعد از ظهر
کوروش جان ممنون بخاطر توضیحاتت! یکم نا امیدم کردی!!! اما خب، حقیقتو گفتی

ممنون مسعود جان.
توی وبلاگت نوشتی قبل از خرید سوال کنید تا راهنمایی کنم!
خب نظر شما کدومه؟
CooPer Star Mini

CooPer StarShoT

CooPer Sangostak

یا اگزوزای 7 رنگ؟
یا فیبر کربن؟
کدوم؟!

شرمنده حمید جان ولی خواستم که پوله بیخودی خرج نکنی همین ولی بازم هرجوز خودت میدونی دوست عزیزو به نظر من cooper atar mini هم کوچیکه خوشگلتره ظاهرش هم قیمتش مناسبه حلا بازم خوده مسعود جان میاد واسمون بیشتر توضیح میده. مسعود جان اون cooper star mini صداش چه جوری میشه قشنگ میشه رو اپاچ و موتور این دوستمون حمید؟ اگه نمونه صدا داری برامون بذاری خیلی عالی میشه. راستی مسعود جان این بنفش رنگه که تو سایتت عکسشو گذاشتی تو کدوم دسته میشه؟ خیلی ظاهر توپیم داره

Masoud
10-01-1391, 02:39 قبل از ظهر
دوستای گلم اونا یه سری اگزوز معمولی بود که من 15-20 اووردم و نرسیده خریدن ..... بیشتر اش هم به فروشنده ها تعداد دادم چون دوست نداشتم خودم اون و بندازم زیاد خوب نبود در حد این اگزوز های تقلبی بود باس همین هم ارزون بود .......
من این اگزوز و پیشنهاد می کنم ... موتور ات چه رنگیه ...؟
[Only registered and activated users can see links]

---------- Post added at 03:39 AM ---------- Previous post was at 03:36 AM ----------

شرمنده حمید جان ولی خواستم که پوله بیخودی خرج نکنی همین ولی بازم هرجوز خودت میدونی دوست عزیزو به نظر من cooper atar mini هم کوچیکه خوشگلتره ظاهرش هم قیمتش مناسبه حلا بازم خوده مسعود جان میاد واسمون بیشتر توضیح میده. مسعود جان اون cooper star mini صداش چه جوری میشه قشنگ میشه رو اپاچ و موتور این دوستمون حمید؟ اگه نمونه صدا داری برامون بذاری خیلی عالی میشه. راستی مسعود جان این بنفش رنگه که تو سایتت عکسشو گذاشتی تو کدوم دسته میشه؟ خیلی ظاهر توپیم داره

صدا تو میکروفون خوب نمیشه باید از نزدیک بشنوی .....
اگزوز های CooPer تموم شد همش ...
بنفشه هم بیشتر باس 250 ها سفارش میشه ...

kourosh_bandit2
10-01-1391, 02:22 بعد از ظهر
دوستای گلم اونا یه سری اگزوز معمولی بود که من 15-20 اووردم و نرسیده خریدن ..... بیشتر اش هم به فروشنده ها تعداد دادم چون دوست نداشتم خودم اون و بندازم زیاد خوب نبود در حد این اگزوز های تقلبی بود باس همین هم ارزون بود .......
من این اگزوز و پیشنهاد می کنم ... موتور ات چه رنگیه ...؟
[Only registered and activated users can see links]

---------- Post added at 03:39 AM ---------- Previous post was at 03:36 AM ----------

صدا تو میکروفون خوب نمیشه باید از نزدیک بشنوی .....
اگزوز های CooPer تموم شد همش ...
بنفشه هم بیشتر باس 250 ها سفارش میشه ...
من موتورم سفیده حمید جانم مشکی. من هنوز کسیو پیدا نکردم واسم هدرز درست کنه که نخوام اگزوز فابریکو خرابش کنم. اینم که عکسشو گذاشتی قیمت بده. دمت گرم مسعود جون

haMMid
11-01-1391, 10:39 قبل از ظهر
مسعود جان، اینی که عکسشو گذاشتی، در حد CooPer میشه؟

kourosh_bandit2
11-01-1391, 11:47 قبل از ظهر
حمید جان مسعود گفتش که اون اگزوزا کیفیت جالبی نداشتن واسه همین ارزون بودن اینو میگه خیلی بهتره

کوروش
14-01-1391, 09:20 بعد از ظهر
شما هم میتونی اگزوزتو ببری بالا که شبیه هوندا هورنت 250 بشه که هم خیلی جالبه هم خیلی ابتکاری ((اگزوز زیر زین دیگه خز شده ))
اگزوز هایی که مسعود داره از جنس کربن هستش که زیاد حرارت رو انتقال نمیده و زیاد داغ نمیکنه که خطری پیش بیاد پس میشه اگزوز رو برد کنار زین !!!
یه طرح دیگه هم میشه زد اونم 2 اگزوزه کردن موتوره که به خاطر 250 بودن موتور و اینکه موتور استریت فایتر هستش خیلی جالب میشه!!!
رو این 2تا فکر کن خیلی خیلی جالب میشه

haMMid
15-01-1391, 08:55 بعد از ظهر
شما هم میتونی اگزوزتو ببری بالا که شبیه هوندا هورنت 250 بشه که هم خیلی جالبه هم خیلی ابتکاری ((اگزوز زیر زین دیگه خز شده ))
اگزوز هایی که مسعود داره از جنس کربن هستش که زیاد حرارت رو انتقال نمیده و زیاد داغ نمیکنه که خطری پیش بیاد پس میشه اگزوز رو برد کنار زین !!!
یه طرح دیگه هم میشه زد اونم 2 اگزوزه کردن موتوره که به خاطر 250 بودن موتور و اینکه موتور استریت فایتر هستش خیلی جالب میشه!!!
رو این 2تا فکر کن خیلی خیلی جالب میشه

خب کوروش جان، من اگه بخوام اگزوز رو بیارم بالا چه کارایی باید انجام بدم؟
البته یه توضیحاتی دادی. ولی خب، جاپا و ... بهم میریزه. نمیشه که قید جاپا رو زد!
پیشنهادتون چیه؟

haMMid
22-01-1391, 12:40 بعد از ظهر
اگزوزی که سفارش داده بودم، آقا مسعود شنبه فرستاد و امروز رسید!:29dz8zk:

ممنون

Sination
22-01-1391, 04:55 بعد از ظهر
عکس رو بزار

haMMid
22-01-1391, 09:01 بعد از ظهر
خب خب اینم از عکسا!
11132

11133

اگه دقت کنین یکم اگزوز رو دادم سمت داخل که بنظر خودم توی نمای سمت راست خیلی تأثیر داشته!
البته توی عکس زیاد پیدا نیست

در مورد اگزوز باید بگم که صدای بم و زیادی داره! ( البته توی دور های خیلی بالا!)
درکل خیلی ازش راضی هستم!

چندین ساعت هم باهاش چرخیدم، داغیش در حدی بود که میشد 2 ثانیه دست رو اگزوز نگه داشت!
اما اگزوز فابریکش خیلی داغ میشد!

اما با نصب این اگزوز، شتاب موتور فووووق العاده رفته بالا! جوری که با فورأ گاز دادن پشت موتور میره! الانم نزدیک بود بخورم زمین!!!
توی دور بالا هم فورأ گاز بدی موتور شتاب عجیبی میگیره!!!

تاپ اسپید رو تست نکردم هنوز

ham id
06-02-1391, 09:44 قبل از ظهر
سلام به همه
حميد جان اگزوز را چند گرفتي؟و در مورد صداش؛چجوريه؟منم ميخام يه اگزوز بخرم.من ميخام صداي اگزوز بم باشه.

kourosh_bandit2
06-02-1391, 10:11 قبل از ظهر
سلام مبارک باشه حمید جاان. به به خیلی تیپ زیبایی داره اگزوز. خوب ی سر به اینجا بزن ببین اگر میخوای و دوست داری تا اینم رو موتورت انجام بدیم. [Only registered and activated users can see links] کار خودمه رو اپاچ خودم و دوستم انجام دادم.

kourosh_bandit2
07-02-1391, 09:15 قبل از ظهر
دور رینگ هم یک نوار سفید بندازی خوب میشه

Masoud
08-02-1391, 01:35 بعد از ظهر
مبارک ات باشه حمید جان بابت اون قطعات برای تیونینگ هم که می خواستی رسیده ... بزنگ ...
یه سری خورده کاری داره موتور ات ولی پتانسیل و داره بازم ........
پیشرو 250 ها ریپ میزنه تو دور بالا ... موتور شنا چطور؟

haMMid
09-02-1391, 04:10 بعد از ظهر
دوستای عزیزم، شرمنده من یه مدت نبودم!

سلام به همه
حميد جان اگزوز را چند گرفتي؟و در مورد صداش؛چجوريه؟منم ميخام يه اگزوز بخرم.من ميخام صداي اگزوز بم باشه.

اگزوز رو 250 هزار گرفتم. 10 هزار هم هزینه ی پست. اینجاهم 5هزار گرفتن واسه نصبش!
اگه دنبال یه صدای بم هستی، حتـــــــمأ همینو بخر! صداش جوریه که وقتی خودت رو موتور باشی و گاز بدی لذت میبری از صداش
اما وقتی مثلأ موتورو بدی کسی و خودت از دور صداشو بشنوی خیـــــــلی صداش قشنگتره!
کلأ وقتی گاز بدی ملت برمیکردن نگا میکنن!!!
خریدی پشیمون نمیشی!

سلام مبارک باشه حمید جاان. به به خیلی تیپ زیبایی داره اگزوز. خوب ی سر به اینجا بزن ببین اگر میخوای و دوست داری تا اینم رو موتورت انجام بدیم. [Only registered and activated users can see links] کار خودمه رو اپاچ خودم و دوستم انجام دادم.

ممنون کوروش جان. خیلی جالب و قشنگه!
ایشالا به کمک خودت انجامش میدم

مبارک ات باشه حمید جان بابت اون قطعات برای تیونینگ هم که می خواستی رسیده ... بزنگ ...
یه سری خورده کاری داره موتور ات ولی پتانسیل و داره بازم ........
پیشرو 250 ها ریپ میزنه تو دور بالا ... موتور شنا چطور؟

مسعود جان چه قطعاتی موجوده؟
این خورده کاریا بنظرت چه چیزاییه؟
بله، مال منم همین مشکل رو داره

kourosh_bandit2
09-02-1391, 10:01 بعد از ظهر
ما در خدمتیم حمید جان

Masoud
09-02-1391, 10:32 بعد از ظهر
فعلا به فکر شمع باش ....
ببین باس چه موتورایی بهش می خوره ...

haMMid
10-02-1391, 09:38 قبل از ظهر
فعلا به فکر شمع باش ....
ببین باس چه موتورایی بهش می خوره ...

این شمع های سوزنی که میگن چطوره؟

راستی، تو فکر تعویض کیلومتر بودم که این تاپیکو دیدم!
تعویض صفحه کیلومتر انالوگ با دیجیتال ([Only registered and activated users can see links])
میشه راهنماییم کنید؟!
آخه کیلومترِ فابریکش تقریبأ همه چیش خراب شده! سرعتو دقیق نشون نمیده! دور گاز همینطوری میاد و میره!
تازگیا هم آمپر بنزین کلأ چراغاش روشنه! ( با اینکه اصلأ فشاری به این موتور نمیارم!)
فقط نور بالا و راهنما و نشانگر دنده سالم مونده!

Masoud
10-02-1391, 09:52 قبل از ظهر
این شمع های سوزنی که میگن چطوره؟

راستی، تو فکر تعویض کیلومتر بودم که این تاپیکو دیدم!
تعویض صفحه کیلومتر انالوگ با دیجیتال ([Only registered and activated users can see links])

میشه راهنماییم کنید؟!
آخه کیلومترِ فابریکش تقریبأ همه چیش خراب شده! سرعتو دقیق نشون نمیده! دور گاز همینطوری میاد و میره!
تازگیا هم آمپر بنزین کلأ چراغاش روشنه! ( با اینکه اصلأ فشاری به این موتور نمیارم!)
فقط نور بالا و راهنما و نشانگر دنده سالم مونده!
کیلومتر الان تو بازار هست اش ... مدل های دیجیتالی رو که مال موتور های دیگه است و از تو شهر خودتون بخر فقط مطمئن شو عدد کیلومتر اش یکیه و پایه هاش هم بهم می خوره ...

haMMid
10-02-1391, 09:58 قبل از ظهر
راستی من چنتا طرح دیگه هم دارم. اگه دوستان لطف کنن و راهنماییم کنن ممنون میشم

1- رنگ کردن رینگ ها
میخوام یه ترکیب رنگ جالب درست کنم! موتور مشکیه. مثلأ رینگا قرمز بشه یا الان که رنگش تقریبأ نک مدادیه، سیاه بشه، یا خطِ سبز بندازم روش یا ....
اما کمکای جلو که طلاییه همه چیو خراب کرده! هیچ رنگی بهش نمیاد!

2- رنگ کردن انجین
این کار شدنیه! اما میخوام بدونم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ میخوام اگه بشه کلِ انجین رو مشکی کنم. ( مثل پالس و .... )
شنیدم میگن این موتورا که انجینشون سیاهه، فقط یه لایه ی نازکِ رنگِ سیاه بهشون زدن که اینجور شده

دوستان اهل فن! منتظر نظراتتونم:)

kourosh_bandit2
10-02-1391, 05:13 بعد از ظهر
راستی من چنتا طرح دیگه هم دارم. اگه دوستان لطف کنن و راهنماییم کنن ممنون میشم

1- رنگ کردن رینگ ها
میخوام یه ترکیب رنگ جالب درست کنم! موتور مشکیه. مثلأ رینگا قرمز بشه یا الان که رنگش تقریبأ نک مدادیه، سیاه بشه، یا خطِ سبز بندازم روش یا ....
اما کمکای جلو که طلاییه همه چیو خراب کرده! هیچ رنگی بهش نمیاد!

2- رنگ کردن انجین
این کار شدنیه! اما میخوام بدونم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ میخوام اگه بشه کلِ انجین رو مشکی کنم. ( مثل پالس و .... )
شنیدم میگن این موتورا که انجینشون سیاهه، فقط یه لایه ی نازکِ رنگِ سیاه بهشون زدن که اینجور شده

دوستان اهل فن! منتظر نظراتتونم:)

دوست عزیز دور رینگ هارو رنگ کن چون تمام رینگ رو رنگ کردن هم درد سر هم من نمیدونم چه رنگی بزنی که کاملا باهاش مچ بشه ولی دورشو قرمز کن خیلی توپ میشه. یا پره هاشو قرمز کن.
2 رنگ کردن انجین و سیاه شدنش باعث میشه توی فصل گرما و تابستان موتور بشتر داغ بشه چون به خاطر رنگ مشکیش هم گرما رو بیشتر جذب میکنه و نگه میداره. به نظر من این کارو نکن. پالس که میبینید هم هوا میخوره هم رادیات روغن داره. بازم نظر دوستانو ببین چیه حمید جاان.

haMMid
12-02-1391, 11:49 بعد از ظهر
بنظر شما، کم شدن یا اضافه شدن طول اگزوز، مشکلی ایجاد میکنه؟
هدفم این نیست که مثلأ 20 سانت طولو کم کنم! یا مثلأ 30 سانت به طول اگزوز اضافه کنم!
نه در این حد! فقط در حدی که اگزوز رو کمی کشید بالا تا نزدیکیه زین
مثل هورنت!

kourosh_bandit2
13-02-1391, 12:59 بعد از ظهر
hammid جان این کار میتونه برای ترکنشین مشکل ایجاد کنه مثلا حرارت به پای اون منتقل کنه یا شاید پای ترکنشین بگیره به اون و بسوزه. مورد دوم باعث میشه از یکسری جاها سخت تر رد بشی چون اگزوز میاد بالاتر مجبوری کمی هم اونو بیشتر به سمت بیرون مایل کنی که ممکنه خود اگزوز بکشه به جایی و خط و خش بیوفته یا خط و خشی ایجاد کنه . سوم این که اگه به اون میزان اگزوز بیاد بیرون تر اگر خدای نکرده موتور از سمت چپ بیوفته فشار بیشتری به اگزوز وارد میشه.

Masoud
13-02-1391, 10:49 بعد از ظهر
کدوم یکی از این دلایل دلیل فنی بود آخه ؟
حمید جان باسه جابجایی اگزوز اگه برش ها وجوش ها بدن نقطه ای باشه که هوا ازش بیرون بکشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه اگر هم می خوای بکشی بالا اگزوز و دقیقن به اندازه 15 سانت بده تو توری که با پایین اومدن فنر به جایی گیر نکنه .....
اگر هم بخوای طول اگزوز و کم کنی مشکل به وجود میاره ....

kourosh_bandit2
14-02-1391, 01:21 بعد از ظهر
[QUOTE=masoudtbos;86376]کدوم یکی از این دلایل دلیل فنی بود آخه ؟
حمید جان باسه جابجایی اگزوز اگه برش ها وجوش ها بدن نقطه ای باشه که هوا ازش بیرون بکشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه اگر هم می خوای بکشی بالا اگزوز و دقیقن به اندازه 15 سانت بده تو توری که با پایین اومدن فنر به جایی گیر نکنه .....
حمید جان اهل فن گفتن.

haMMid
16-02-1391, 04:49 بعد از ظهر
کدوم یکی از این دلایل دلیل فنی بود آخه ؟
اگر هم بخوای طول اگزوز و کم کنی مشکل به وجود میاره ....

یعنی محدودیتی برای اضافه کردنِ طول اگزوز ندارم؟!

اینو متوجه نشدم:

گر هم می خوای بکشی بالا اگزوز و دقیقن به اندازه 15 سانت بده تو توری که با پایین اومدن فنر به جایی گیر نکنه .....

Masoud
16-02-1391, 04:57 بعد از ظهر
یعنی محدودیتی برای اضافه کردنِ طول اگزوز ندارم؟!

اینو متوجه نشدم:
خود اگزوز و نه هدرز و مشکلی نخواهی داشت .
اگزوز و اگه می خوای بیاری بالاتر زیاد به سمت لاستیک نبر اش تا به لاستیک گیر نکنه تو دست انداز ها ...

haMMid
05-03-1391, 12:20 بعد از ظهر
موتور بدی نبود! ظاهرش از همه چیش بهتر بود! خیلی تو چشم بود! خیلی باهاش حال کردم! ( مخصوصأ وقتی توی ترافیک روون باهاش لایی بکشی! اوووووف!!! )
اما اندازه ای که پول میدی و انداره ای که به موتور گاز میدی، را نمیره!
حدودأ 350 - 360 اینا خرج موتور کردم ( زنون و اگزوز و آچار کشی و فیلر گیری و روغن و ........ )
بیمش تا برج 5 مونده بود. یه خش روش پیدا نمیشد! لاستیک 99.9% ! موتور سالم! فقط دور گازِ کیلومتر از کار افتاده بود! فوق العاده تمیز! کارکرد کیلومتر حدود 2200 اینا ( دقیق یادم نیست! ) مدارک تکمیل، کارت سوختشم حدودأ 100 لیتر داشت ...

موتور به قیمت 2.400 فروخته شد ....:297:

Masoud
24-04-1391, 10:18 بعد از ظهر
تایپیک قفل