PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروژه تیونینگ موتور Lifan Suzuki 200 ccRacK

Masoud
29-12-1390, 04:03 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوست های گلم ....

بالاخره تصمیم گرفتم یه سری تغییراتی توی موتور ایجاد کنم و استارت پروژه ایشالاه بعد از عید می خوره.

موتور تو شتاب اولیه بسیار خوب عمل می کنه و شتاب زیاد مورد بحث من نیست حالا اگر با تقویت بیشتر بشه چه بهتر...
انجین و کاربرات و گیربکس کاملا سالمه و تا حالا باز هم نشده .... فقط یه بار یه خانومی با پراید از پشت زد به موتور که دنده 1 موتور خورد شد و بردم دنده 1 از یه موتور دیگه براش انداختن چون گیربکس اش با هیچ موتوری شباهت نداشت ....از یه مدل 250 یاماها فکر کنم انداخت که همون Zeal بود یا تریل بود ....
یه مشکلی که من دارم اینه که موتور بعضی مواقع تا 155 Km\H وبعضی اوقات تا 160 هم میره (این تست رو هم تو راه برگشت از دانشگاه تو اوتوبان ساوه امتحان کردم که کفیه) ولی بعضی اوقات از 135 140 (این هم تو همون جاده) بیشتر نمیشه تو کفی و می خوام این و با دستکاری کاربرات و هوا رسانیه موتور و برق رسانی بهتر درست اش کنم
موتور باز شد :

[Only registered and activated users can see links]
می خوام بیشتر رو این موارد تمرکز کنم :

1- هوا رسانی 2- سوخت رسانی 3- برق رسانی 4-لاستیک و کمک فنر ها و اگزوز زیر زین 5- بازسازی ظاهری

1- هوا رسانی (TurboCharger) :

برای این قسمت کار زیاد پرس و جو کردم و آزمون خطا انجام دادم و نتیجه گرفتم اگر بتونم فشار بالا تری برای ورود هوا به کاربراتور ایجاد کنم سوخت و ساز بهتر می شه و برای سوخت بنزین هر چه با هوای بیشتری بسوزه بازده بیشتری می ده یا به قول معروف کامل می سوزه.
بعد از کلی تلفن زدن و جست و جو کردن به سه مدل توربو برای موتور های کاربرات رسدیم، و وارد کردن اش هم کلی دردسر داره چون خرید از سایت های اینترنتی و وارد کردن اون جنس به داخل ایران تو این تحریم تقریبا غیر ممکنه حالا ما منتظریم که تا آخر فروردین دستمون برسه بر اساس قولی که دوستمون داده .
حالا اگه این گزینه ی بالا به مشکل خورد ما دستی این توربو رو می سازیم ، حالا چگونه ؟؟؟ اول باید یه دونه فن حلزونی (که بهتره فلزی باشه) تهیه کنیم و یک رله و یک کلید برای فعال کردن این فن ... البته لازم به ذکره که این فن باید از نوع توربو باشه و دور بسیار بالایی داشته باشه ...
با نقشه زیر :

2- سوخت رسانی :

نوبت می رسه به کاربرات که تا حالا نه باز شده نه تنظیم و همونطور که از شرکت اومده همونطوریه
اندازه گلویی خوبی داره وقتی فیلتر هوا رو باز کردم دیدم حالا می مونه اینکه یکی از دوستان که تو زمینه ی کاربرات تخصص داره کاربرات و ببینه و یه کمک کنه ببینه چطور می تونیم تقویت اش کنیم یا با چه مدلی بهتره عوض اش کنیم ...

3- برق رسانی :
در مورد برق رسانی موتور های کاربرات زیاد سر رشته ندارم پس نیازمند یاری گرمتان هستیم ،
- شمع: شمع موتور از نوع NGK ست (ولی سوزنی یا ایریدیومی نیست( ،

- کویل : یک موردی که اگه بشه اون دست کاری کرد کویل هست که برق و به شمع می رسونه کابلی که از کویل به شمع برق می رسونه خوبه و نیاز به تعویض نداره ولی کویل چرا فکر کنم اگه تقویت بشه بهتره...
-ترانزستور و دیگر قطعات موتور که در تقویت برقی کمک می کنند و زیاد در مورد تقویت اش سر رشته ندارم و منتظر نظر شما هستم ...

4-لاستیک و کمک فنر ها :

-لاستیک : محاسبه ی اندازه لاستیک با استفاده از سنجش وزن و سرعت و انتخاب بهترین گزینه برای موتور .

- کمک فنر : قصد دارم کمک فنر های عقب رو که 2تایی هست تعویض کنم و موتور و به حالت فنر وسط تبدیل کنم که یکی از دوستان قرار توی این مورد به ما کمک کنه .

5- بازسازی ظاهری:

بازسازی ظاهری شامل کیلومترو کاسه چراغ ها و اگزوز زیر زین و فنر وسط (اگر جواب بده)طرح برچسب های روی بدنه موتور و فلاپ های عقب.

-کیلومتر: کیلومتر رو کلا باز کردم و می خوام داخل اش رو نئون یا نوار ledSMD سفید یا آبی استفاده کنم ، گزینه بعد طرح زیر صفحه کیلومتر با همان ترتیب اعداد است که باید عوض کنم این کار هم طراحیش و خودم انجام می دم و اگر دوستانی که دستی در طراحی دارند کمک کنند ممنون می شم ، و چاپ رو هم یکی از دوستان تو فردوسی توسط دستگاه چاپ استیکر انجام می ده.

-کاسه چراغ ها : داخل کاسه چراغ ها هم با نوار های SMD led سفید و قرمز کار میشه و احتمال خیلی زیاد چراغ ترمز باید تعویض بشه که دلیل اش و پایین می گم

-اگزوز زیر زین : یکی دیگه قسمت های پروژه انتقال دادن اگزوز به زیر زین ، از حرارت اگزوز مطمئنم چون کار خودمم اگزوزه و یک مدل فیبرکربن مخزن دار براش انداختم، و فقط باید هدرز و طراحی کنیم و باید هدرز رو از ودل های با قطر زیاد تر استفاده کنیم . به نظر شما آیا نیاز هست برای خروج موتور هم تقویت کنم ؟! چون در حال حاظر اگزوزی که براش نصب کردم از راندمان خوبی برخورداره .... ولی به خاطر اینکه ورودی و قوی می کنم پس خروج هم باید بیشتر باشه ولی فکر کنم این اگزوز کشش اش رو داشته باشه.

-فنر وسط: گزینه ی بعدی کمک فنر هست که قصد دارم کمک فنر عقب رو از حالت 2تایی به فنر وسط است، (اگر جواب بده) فنر وسط یکی دیگه از طرح هاست ، تجربه کار گذاشتن فنر وسط روی موتور پیشرو پارس و بعضی موتور ها خوب جواب نداده و با شکستن پایه ی فنر ها روی دست انداز شکست خورده ، اما من قصد دیگه ای دارم که پایه ای که به فنر وصل می شه رو داخل تنه بزاریم و از داخل و خارج جوش اش بدیم ... که باز هم ریسک این کار بالاست ولی ما انجام میدیم.

6- طرح برچسب ها: روی بدنه موتور و باک این طرح ها می خوره که از قبل آماده و طراحی شده .

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

چند نکته :

*با قضیه ی خنک سازی انجین هیچ مشکلی ندارم موتور بدون نیاز به رادیاتور جوابدهی خوبی داره .
* زیاد به فکر فلاپ نیستم چون اون موقع که می خواستیم این موتور و از چین خریداری کنیم فلاپداراش هم بود که من استیریت بیشتر حال می کنم . (حالا اگه دوستان فلاپ خاص و خوشگلی سراغ داشته باشند شاید انجام دادم)
* زنجیر موتور و به تازگی تعویض کردم ومدل ریس انداختم و فکر کنم تعویض خورشیدی جواب بده.
ـــــ از دوستان خواهش می شود اگر نظر یا سوالی دارند یا قصد راهنمایی دارند قسمتی از متن که مد نظر اشان است را انتخاب کنند و برای نقل قول گزینه ی نقل و قول متن انتخاب شده را انتخاب کنید.

دوستانی هم که می خوان بگن این پروِژه بدرد نمی خوره و فاز منفی بدن ندن بهتره ممنون من خودم تو هر قسمت خدایی نکرده شکست خوردم تو همین تایپیک اعلام می کنم و یه چیز دیگه هم خدمتتون بگم که موتور اصلا نه زمین خورده نه چیزی و جلو یکی از اعضای سایت باز شده که اگه خواستید می تونید ازش بپرسید

به امید بالا رفتن سایت

02109002
29-12-1390, 04:40 بعد از ظهر
حالا کامل شد مسعود جان ، با تصاویر پروژه معناش عوض شد

همه چیزش تا حدودی هماهنگ میشه ولی کمک وسط !!؟؟!!:297:

Masoud
29-12-1390, 04:46 بعد از ظهر
حالا کامل شد مسعود جان ، با تصاویر پروژه معناش عوض شد

کمک وسط هم داریم با کوروش جان روش کار می کنیم ایشالاه جواب می گیریم نشد هم مورد نداره از فنر اش راضی ام ولی به خاطر تیپ موتوره که می خوام فنر وسط کنم ...

کوروش
29-12-1390, 06:02 بعد از ظهر
محمد جان ما رو پالس کمک وسط انداختیم پس شدنیه ولی کیفیت کارش خوب نباشه با اولین دست انداز از جاش در رفته !!!
ولی اگه خوب غالب گیری بشه کمک فنر عالی از اب در میاد

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 05:30 PM ----------

موتورت اونقدر جون دار نیستش که بخواد فلاپ های سنگینی مثل مگلی رو یدک بکشه تنبل میشه !!!
یا باید نیم تنه بزنی مثل فلا 220 یا اپاچی 180 یا از فلاپ وینر قدیمی ها البته به صورت کامل استفاده کنی !!!
فلاپ زد ایکس هم خوبه !!!
همه اینایی که گفتم بهترین گزینه هاست ولی ریشو قیچی دست خودته !!!

Masoud
29-12-1390, 06:43 بعد از ظهر
موتورت اونقدر جون دار نیستش که بخواد فلاپ های سنگینی مثل مگلی رو یدک بکشه تنبل میشه !!!
یا باید نیم تنه بزنی مثل فلا 220 یا اپاچی 180 یا از فلاپ وینر قدیمی ها البته به صورت کامل استفاده کنی !!!
فلاپ زد ایکس هم خوبه !!!
همه اینایی که گفتم بهترین گزینه هاست ولی ریشو قیچی دست خودته !!!
نه اونقدر جون داره فلاپ بکشه که شرکت اش فلاپ کامل باس این موتور گذاشته بود....
من خودمم زیاد به فلاپ فکر نمی کنم چون انقدر آپشن ها باس استریت هست که عمرا موتور های ریس داشته باشند...
کوروش جان می گم نظرت چیه نیم فلاپ از رو موتور های دیگه کپی کنیم ؟ مدل خاصی مد نظر تو نیست ؟

کوروش
29-12-1390, 06:46 بعد از ظهر
نه اونقدر جون داره فلاپ بکشه که شرکت اش فلاپ کامل باس این موتور گذاشته بود....
من خودمم زیاد به فلاپ فکر نمی کنم چون انقدر آپشن ها باس استریت هست که عمرا موتور های ریس داشته باشند...
کوروش جان می گم نظرت چیه نیم فلاپ از رو موتور های دیگه کپی کنیم ؟ مدل خاصی مد نظر تو نیست ؟
اول یه عکس از ریسشو بزار //// فلاپ که نه ولی واسه چراغ طرح قشنگی دارم !!!

Mohammad aghili
29-12-1390, 06:50 بعد از ظهر
این تریپ توربو شارژرش چند در میاد؟

فیلتر هوای اسپرت واسه موتور هم قیمت دارید؟

Masoud
29-12-1390, 06:55 بعد از ظهر
اول یه عکس از ریسشو بزار //// فلاپ که نه ولی واسه چراغ طرح قشنگی دارم !!!

من خودم موقع ای که تو این سایت عضو شدم داشتم دنبال چراغ جفت می گشتم مثل دوکاتی( 2تا چراغ گرد)....
حالا خودت نظرت چیه چه مدلی چه شکلی؟

---------- Post added at 07:55 PM ---------- Previous post was at 07:54 PM ----------

این تریپ توربو شارژرش چند در میاد؟

فیلتر هوای اسپرت واسه موتور هم قیمت دارید؟
ممد جون داداش فیلتر از همین فیلترا که سر این توربو می خوره هست که تو گمرک 8.000 تومانه
توربو هم معلوم نیست ولی بین 200 -250 تومان

کوروش
29-12-1390, 07:07 بعد از ظهر
من خودم موقع ای که تو این سایت عضو شدم داشتم دنبال چراغ جفت می گشتم مثل دوکاتی( 2تا چراغ گرد)....
حالا خودت نظرت چیه چه مدلی چه شکلی؟

اره اونم خوبه /// چراغ جلو تریل های امیکو هم خیلی خوشکله تریل های 186 سی سی امیکو

Masoud
29-12-1390, 07:37 بعد از ظهر
اره اونم خوبه /// چراغ جلو تریل های امیکو هم خیلی خوشکله تریل های 186 سی سی امیکو
تو این طرح ها منظورته؟
9662

کوروش
29-12-1390, 09:59 بعد از ظهر
تو این طرح ها منظورته؟
9662
اره قشنگتره / باز نظر خودت مهمه

Masoud
29-12-1390, 10:37 بعد از ظهر
من می خوام جفت چراغ باشه یا یه طرح بهتر این کله کلاغیه که گذاشتم که خیلی زشته و زیاد ...

کوروش
29-12-1390, 11:16 بعد از ظهر
من می خوام جفت چراغ باشه یا یه طرح بهتر این کله کلاغیه که گذاشتم که خیلی زشته و زیاد ...
طرح خوب زیاده ولی سلیقه ها متفاوت /// یه نمونه بده ازش کپی برداری کنیم

02109002
29-12-1390, 11:27 بعد از ظهر
ببین این دو تا به کارت میاد

Masoud
01-01-1391, 01:50 قبل از ظهر
ببین این دو تا به کارت میاد

اون دوتایی پایینی که ضایع است ولی بازم بالایی یه چیزی ...
یه همچین طرح هایی خوبه بعضی از چراغ ها هم هستن که یه مستطیل و یه نیم دایره اند اونا هم خوب می شه ....

کوروش
02-01-1391, 08:24 قبل از ظهر

حسـن
02-01-1391, 08:32 قبل از ظهر
طرح خفاشی بنداز از اونا که میندازن رو استریت فایتر ها
کله اسکلت هم بد نیست از تو چشم هاش چراغ بزنه بیرون

کوروش
02-01-1391, 10:24 قبل از ظهر

Ali
02-01-1391, 12:38 بعد از ظهر
اینا هم شاید کمکت کنه مسعود جان

Masoud
03-01-1391, 09:58 بعد از ظهر

داداش قشنگه این.... میگم نیم فلاپ طرح پیدا نکردی؟

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

داداش این جفته هم خوبه این و می شه عملی کرد ولی چراغ کوچیکاش و از کجا بیاریم ؟؟؟؟

---------- Post added at 10:54 PM ---------- Previous post was at 10:53 PM ----------

طرح خفاشی بنداز از اونا که میندازن رو استریت فایتر ها
کله اسکلت هم بد نیست از تو چشم هاش چراغ بزنه بیرون

حسن دادا از کجا کله اسکلت گیر بیاریم بریم یه آدم بکشیم ؟؟؟؟
جالب می شه ایده اش ولی اگه بشه کله اسکلت پیدا کرد و یه لنز خوب یا لنز چراغ سمندو بزاریم تو چشاش.... :ِی

---------- Post added at 10:58 PM ---------- Previous post was at 10:54 PM ----------

اینا هم شاید کمکت کنه مسعود جان
داداش میگم اینا رو می شه خرید یا عملی کرد ؟؟؟

شهروز
03-01-1391, 10:39 بعد از ظهر
مگه میخوای گودزیلا سوار شی که این عکسا رو گذاشتی آخه؟
بیخیال بابا...

Ali
04-01-1391, 10:22 قبل از ظهر
داداش میگم اینا رو می شه خرید یا عملی کرد ؟؟؟بله حتما میشه چرا که نه کسایی که تو کار ساخت فلاپ هستن میتونن مثل اقا کوروش

کوروش
04-01-1391, 10:37 قبل از ظهر
نه بابا /اقا مسعود واسه خودش اوستاییه !!!:999:

Masoud
05-01-1391, 08:46 قبل از ظهر
مگه میخوای گودزیلا سوار شی که این عکسا رو گذاشتی آخه؟
بیخیال بابا...

شهروز دادا موتور باید لاتی باشه حالا هر چقدر خشن تر بهتر :26:

---------- Post added at 09:42 AM ---------- Previous post was at 09:41 AM ----------

بله حتما میشه چرا که نه کسایی که تو کار ساخت فلاپ هستن میتونن مثل اقا کوروش
خوب اگه بشه که خوشگل می شه ....

---------- Post added at 09:46 AM ---------- Previous post was at 09:42 AM ----------

نه بابا /اقا مسعود واسه خودش اوستاییه !!!:999:

کوروش جان دادا نظرت چیه ؟؟ کی وقت بزاریم بریم باسه طراحیه چراغ جلو....
من بحث نئون ها و طراحی و ok کردم فقط مونده توربو شارژر بیاد و اگزوز و اینا.....
اگه می شه قبل از عید اگزوز و دست کاری کرد ببریم زیر زین یه آمار بده ...

کوروش
05-01-1391, 08:56 قبل از ظهر
ایشالا 14 فروردین استارت کارو میزنیم !!!!:26:

کوروش
05-01-1391, 09:10 قبل از ظهر

Masoud
05-01-1391, 10:11 قبل از ظهر
ایول.........
چراغ 206 خوبه عالیه .....
چرا به فکر خودم نرسید........
آره دادا از 14 15 استارت می خوره...

Alireza
05-01-1391, 12:27 بعد از ظهر
توربو شارژ 300 تومن؟
توربو شارژ رو موتور کاربراتی کار حضرت فیله مگه اینکه بخوای از این فیک ها بندازی
قیافه موتور رو خشن کن اون چراغ 206 هم خیلی خز شده به نظر من

کوروش
05-01-1391, 04:34 بعد از ظهر
توربو شارژ 300 تومن؟
علی جان نظرت خیلی محترمه
چراغ 206 با چراغ های ((قرمز)) خز شده :26:

Masoud
05-01-1391, 04:55 بعد از ظهر
توربو شارژ 300 تومن؟

دادا اون توربو شارژر ماشینه که گرونه چون توسط تسمه و این چیزا هوا رو می ده و قدرت اش هم زیاد تره ...
چراغ هم من دنبال ایده خوب می گردم باس چراغ جلو بچه ها طرح زیاد دادن احتمالا یکی و از همینا انتخاب می کنم ....
چراغ عقب هم باس دور اش فلاپ می زنیم ... البته چراغ عقب دودیه 206 هم بدک نیست....

aban
05-01-1391, 09:22 بعد از ظهر
این چراغ طرح ماسک رو از کجا میشه پیدا کرد؟
به گمونم روی تریل خوب بشه

Masoud
05-01-1391, 11:16 بعد از ظهر
این چراغ طرح ماسک رو از کجا میشه پیدا کرد؟
به گمونم روی تریل خوب بشه

گشتم نبود نگرد نیست ......
فقط استعداد دست ایرانی ها ...

کوروش
05-01-1391, 11:45 بعد از ظهر
با یه ماسک واقعی میشه ساختش !!! زیاد کار سختی به نظر نمیاد

Masoud
06-01-1391, 01:20 قبل از ظهر
داداش بچه های شیراز که تو تی تی ماشین BMW e90 رو تبدیل کردن به BMW 730 2010
اون موقع ما نتونیم یه چراغ جلو درست کنیم که دیگه هیچی ....
ولی یه طرح شاخ ....

---------- Post added at 02:20 AM ---------- Previous post was at 01:27 AM ----------

دوستان عزیز کسی ترانزیستوری چیزی سراغ نداره برای افزایش قدرت جرقه زنی .... خیلی دنبال اش گشتم یه چیزی می خوام مثل msd برای ماشین...

Masoud
06-01-1391, 01:46 قبل از ظهر
ایشالاه تا 20 فروردین اگزوز موتور این شکلیه البته خیلی خوشگل تر این با برنامه معمولی درست شده .... :ی 9930و یه جا پلاکیه مگلی هم بهش وصل میشه که مشکل نداشته باشیم باس چراغ و پلاک

mohsen46
06-01-1391, 01:54 قبل از ظهر
به نظرم اگزوزشو ببری زیر موتور قشنگ میشه مثل موتورهای بوئل بعد دیگه نمیخواد دست به جا پلاکی و......بزنی

کوروش
06-01-1391, 02:03 قبل از ظهر
زیر زین خز شده !!!
باید یه چیزه جدید بزنیم یه چی تو مایه های هورنت هوندا

---------- Post added at 02:03 AM ---------- Previous post was at 02:01 AM ----------

من الان بیشتر وقتمو گزاشتم رو دیجیتالی کردن صفحه کیلومتر که اگه بشه اول رو موتور مسعود جان پیادش کنیم

s.mm
06-01-1391, 02:41 قبل از ظهر
»داداش بچه های شیراز که تو تی تی ماشین BMW e90 رو تبدیل کردن به BMW 730 2010
ولی یه طرح شاخ ....«

من دیدم، دیوانه کنندس! باید به غیرت موتوری ها بر بخوره! از جهت دیگه ایرونی بودن هم مزایایی داره!

برای یه قسمت ماسک نظری دارم،اون دو تا فیلتر جلوش رو با فیلتر روغن ماشین سر هم کنید.

9931

9932

چراغاشم که هالوژن داخل چراغ سمند یا مشابه خوراکشه

ali faghfouri
06-01-1391, 04:30 قبل از ظهر
دادا اون توربو شارژر ماشینه که گرونه چون توسط تسمه و این چیزا هوا رو می ده و قدرت اش هم زیاد تره ...
دوست خوبم پاور کیت (که به اشتباه بین موتورسوارای ایرانی به اسم توربو شارژر جا افتاده) برای موتورهای ریس بالای 2000 دلار قیمت داره و برای موتورهای استریت و هارلی و از این قبیل موتورها حول و حوش 1000 تا 4000 دلار قیمت داره.البته پاور کیتی که برای موتورهای ریس وجود داره با آپگرید کردن انجین همراه هستش و برای موتورهای استریت به دلیل داشتن ساختار ساده تر میشه از خوروندن قطعات هم استفاده کرد .
شاید منظور شما air intake system هستش که قیمتی بین 200 تا 400 دلار داره و با پاور کیت متفاوت هستش.
در صورت استفاده از air intake system برای تنظیم مناسب نسبت سوخت به گاز (هوا) شما نیاز به یک fuel injection system دارید که اون هم قیمتی بالغ بر 300$ داره و طبیعی هستش که کار به همین جا ختم نمیشه و نیاز به یک exhaust system مناسب دارید و همچنین یک کنترلر ......
این لینک برای موتورهای هارلی و استریت هست که تمام چیزهایی که گفتم رو با قیمت داره که دیدنش ضرری نداره و میشه ایده های خوبی ازش گرفت:

Masoud
06-01-1391, 11:32 قبل از ظهر
دوست خوبم پاور کیت (که به اشتباه بین موتورسوارای ایرانی به اسم توربو شارژر جا افتاده) برای موتورهای ریس بالای 2000 دلار قیمت داره و برای موتورهای استریت و هارلی و از این قبیل موتورها حول و حوش 1000 تا 4000 دلار قیمت داره.البته پاور کیتی که برای موتورهای ریس وجود داره با آپگرید کردن انجین همراه هستش و برای موتورهای استریت به دلیل داشتن ساختار ساده تر میشه از خوروندن قطعات هم استفاده کرد .
شاید منظور شما air intake system هستش که قیمتی بین 200 تا 400 دلار داره و با پاور کیت متفاوت هستش.
در صورت استفاده از air intake system برای تنظیم مناسب نسبت سوخت به گاز (هوا) شما نیاز به یک fuel injection system دارید که اون هم قیمتی بالغ بر 300$ داره و طبیعی هستش که کار به همین جا ختم نمیشه و نیاز به یک exhaust system مناسب دارید و همچنین یک کنترلر ......
این لینک برای موتورهای هارلی و استریت هست که تمام چیزهایی که گفتم رو با قیمت داره که دیدنش ضرری نداره و میشه ایده های خوبی ازش گرفت:

علی جان داداش حرف شما درسته ولی این فقط یه توربو فن هستش که دور اش بالای 2000 باید باشه فکر کنم ولی آدم تا استارت یه کاری و نزنه نمی فهمه مشکلاتش کجاست و بعد سر هم کردن معلوم می شه ، تو ایران فکر نمی کنم کسی یه همچین طرح هایی رو رو موتور پیاده کرده یا اگه کرده ماها خبر نداریم ....

---------- Post added at 12:22 PM ---------- Previous post was at 12:15 PM ----------

به نظرم اگزوزشو ببری زیر موتور قشنگ میشه مثل موتورهای بوئل بعد دیگه نمیخواد دست به جا پلاکی و......بزنی

اگزوز زیر زین تو موتور های استریت ایران تقریبا نیست یا خیلی کمه رو این حساب منم خیلی روش حساب کردم
ولی منظورت از اینکه نیاز نیست دست به جا پلاکی و اینا بزنی و نفهمیدم اگه میشه واضح تر توضیح بده ....

---------- Post added at 12:28 PM ---------- Previous post was at 12:22 PM ----------

»داداش بچه های شیراز که تو تی تی ماشین BMW e90 رو تبدیل کردن به BMW 730 2010
ولی یه طرح شاخ ....«

من دیدم، دیوانه کنندس! باید به غیرت موتوری ها بر بخوره! از جهت دیگه ایرونی بودن هم مزایایی داره!

برای یه قسمت ماسک نظری دارم،اون دو تا فیلتر جلوش رو با فیلتر روغن ماشین سر هم کنید.

9931

9932

چراغاشم که هالوژن داخل چراغ سمند یا مشابه خوراکشه
منم تو پستای قبلی هالوژن سمند و گفته بودم که نور اش متمرکزه و زیاده ....
طرح ماسک رو هم باید با فایبر گلاس در بیارم
فیلتر روغن ماشین هم فکر نمی کنم زیاد واجب باشه البته باید رو طرح پیاده بشه تا ببینیم چی می شه .....
به نظر من همون فیلتر های ماسک ها کفایت می کنه ....

---------- Post added at 12:31 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

زیر زین خز شده !!!
باید یه چیزه جدید بزنیم یه چی تو مایه های هورنت هوندا

من الان بیشتر وقتمو گزاشتم رو دیجیتالی کردن صفحه کیلومتر که اگه بشه اول رو موتور مسعود جان پیادش کنیم
کوروش جان دادا کیلومر دیجیتالی زیاد واجب نیست فکر کنم چون هزینه بره و یه داشبورد gps که کیلومتر و نشون بده و یه گیج که دور موتور و نشون بده و با یه طرح سبک کنار هم چیده بشه بهتره حالا بازم دوستان باید نظر بدن .... :)

---------- Post added at 12:32 PM ---------- Previous post was at 12:31 PM ----------

اگزوز طرح هندا هم مثل موتور تریل ها می شه و فلاپ بقل های موتور هم مشکل ایجاد می کنه ...

ali faghfouri
06-01-1391, 03:59 بعد از ظهر
اونقدرا هم که فک میکنید کار سختی نیست و مهمترین فاکتور واسه انجام دادن همچین کاری پول هستش بعد صبر و حوصله....

Masoud
06-01-1391, 04:40 بعد از ظهر
اونقدرا هم که فک میکنید کار سختی نیست و مهمترین فاکتور واسه انجام دادن همچین کاری پول هستش بعد صبر و حوصله....

خوب داش علی ما زیاد پول نداریم .........
پس سعی می کنیم استعداد به خرج بدیم وگرنه کلاهمون پس معرکه است .... :ی

Masoud
08-01-1391, 06:48 بعد از ظهر
دوستای عزیزم ........:clap:
پروژه به یه سری بن بست هایی خورد:icon_pf _99_: و به یه سری مشکلات :2i8d4ao:......
ولی ما کم نمیاریم و به راهمون ادامه می دیم ....
خرج موتور از اونی که فکر می کردم خیلی بیشتر شد:i'm ok: .... بازم اشکالی نداره :bunnyearsmiley:....

حالا می رسیم سر اصل مطلب:26: ....
برای انتقال اگزوز به زیر زین یه فاکتور اصلی ارتفاع در موتور هستش که لازمه اش ارتفاع موتوره و اینطور که معلومه باید پاچه موتور و بکشیم بالا اونم خیلی:999: ...
حالا گزینه هایی که پیش رو داریم و بعدا مفصل راجع بهش صحبت می کنیم:32: ...
امروز با یکی از افرادی که ید طولایی در ضمینه ی تیونینگ موتور های سی سی بالا دارند صحبت کردم :acigar:و راجع به توربو فن نظر داد و گفت به احتمال زیاد با مشکل خفگی موتور روبرو خواهی شد:laie_14: ....
ولی وقتی دید کاربرات قویه یه جورایی امیدوار شد:29dz8zk: .
به همین علت تصمیم گرفتیم فعلا خودمون یه فن طراحی کنیم:bargh: که قدرتش تقریبا از اون کمتره و ببینیم اگر جواب داد اون رو ببندیم ....

یه سری کمک هم از شما دوستای عزیزم می خوام که : طرح های نیم فلاپ ها و کاسه چراغ های موتور های نیکد یا موتور های دیگه که می بینید و فکر می کنید خوبه عکس اش و برام بزارید تا ازش الهام بگیریم برای طرح موتور ...

Masoud
18-01-1391, 03:56 بعد از ظهر
بالاخره موفق شدم یه ترانزیستور و کویل توپ گیر بیارم ...
موتور هیولا شده..............................
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اینا رو از یه نفر خریدم که اتفاقی تو گمرک دیدمشو
گفت: کارش ترانزیستور های حرفه ای و کویل و ایناست
گفتم : باس تک سیلند هم داری؟
گفت: آره باسه یاماها هستش اونم یدونه و فقط باید سوکت موتورت و با کویل و ببینم ....
منم یه عکس گرفتم و بردم و بهش نشون دادم.
وقتی عکس ها رو دید گفت : شانست گفته همینه فقط باید یه سری تقیرات توش بدم ... ولی کویل و داشت ....
هزینه هاش و پرسیدم و از قضا طرف دنبال اگزوز بود و اینا هم رو دست اش باد کرده بود ما هم اونا رو گرفتیم و مابقی پول اگزوز رو هم باهاش حساب کردم ....
بعدش 2 روز بعد زنگ زد و گفت بیا ببر ....
ما هم با کلی ذوق رفتیم و خریدیم آخر سر ...
دیشب هم وصل کردم رو موتور ...
شمع موتور هم NGK اصل هست و پسر عموم از مالزی برام اوورده
یه پروژه دیگه هم روش انجام دادم که کیلومتر و چراغ و اینا رو سفید کردم و زیر گلگیر عقب هم نئون کشیدم(همون نوار اس ام دی) این هم لینک اش :
سفید کردن چراغ های کیلومتر و آموزش نصب نوار Led SMD ([Only registered and activated users can see links])
امروز با موتور رفتم اوتوبان تهران ساوه خیلی شتاب اش تا 12-130 زیاد شده و تا140 و 150 شتاب اش عوض نشده ولی چون زنجیر ام شل بود تاپ اسپید ام معلوم نشد ....

و مستقیم میرم باس پروژه بعدی که این مشکل و رفع کنه و باید خورشیدی جلو عقب و باز کنم و عوض کنم ...

کوروش
18-01-1391, 04:52 بعد از ظهر
مسعود قضیه ارتفاع و برش شاسی به کجا رسید ؟؟؟:28::28:

Masoud
19-01-1391, 06:08 بعد از ظهر
داداش اون با تو دیگه ... من دارم کله ملق میشم دیگه داد....

کوروش
19-01-1391, 06:54 بعد از ظهر
پس یه جوش کار اشنا پیدا کنبا هم یه نظر موتور رو البته بی فلاپ ببینیم اگه شد بدیم ببره و بعدش .....

Masoud
24-01-1391, 11:37 بعد از ظهر
پس یه جوش کار اشنا پیدا کنبا هم یه نظر موتور رو البته بی فلاپ ببینیم اگه شد بدیم ببره و بعدش .....
بهترین کار تعویض دوشاخ عقبه

کوروش
24-01-1391, 11:41 بعد از ظهر
مسعود جان هزینه بره دادا 2 شاخ چند ؟؟؟ فکر کنم خیلی بالا باشه

Masoud
24-01-1391, 11:45 بعد از ظهر
امروز یه شمع عوض کردم هیولا شد 10 مدل شمع هم تست کردم ......

---------- Post added at 12:45 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

چند وقت دیگه ایشالاه موتور از هیولا به اژدها تبدیل میشه .....

matrixaidin
25-01-1391, 02:10 قبل از ظهر
مسعود جان چرا سوزنی ننداختی؟!؟!!؟؟

Masoud
25-01-1391, 07:03 بعد از ظهر
مسعود جان چرا سوزنی ننداختی؟!؟!!؟؟

مومن این سوزنی نیست پس چیه هویجه ؟
سوزنی از نوع ایریدیوم انداختم خوب جواب نداد تاپ اسپید و اوورد پاییین اون ngk طلایی سوزنی معمولی رو انداختم عالی شد ...

mra680
25-01-1391, 07:43 بعد از ظهر
سیستم برق موتورتو اگه مدل ax-1 هوندا بکنی عالی جواب میگیری . . .
موفق باشی خیلی خوب داری میری جلو . . .
برای اون دمنده هوا به کاربراتور یا(توربو هوا) یه منیفولد کشی کن به داخل فیلتر هوات از کنار انجین موتور
به نسبتی که دور میگیره موتور میزان فشار هوا افزایش پیدا میکنه وارد فیلتر میشه . . .
دیگه نیازی به تعویض کاربراتور نداری فقط بباید سوزن ژیگلور رو بکشی بالا از طریق پین مصرف سوخت تا با کمبود مخلوط سوخت و هوا مواجه نشی . . .
بی صبرانه منتظر اتمام پروژه هستم مسعود جان

Masoud
28-01-1391, 12:34 قبل از ظهر
سیستم برق موتورتو اگه مدل ax-1 هوندا بکنی عالی جواب میگیری . . .
موفق باشی خیلی خوب داری میری جلو . . .
برای اون دمنده هوا به کاربراتور یا(توربو هوا) یه منیفولد کشی کن به داخل فیلتر هوات از کنار انجین موتور
به نسبتی که دور میگیره موتور میزان فشار هوا افزایش پیدا میکنه وارد فیلتر میشه . . .
دیگه نیازی به تعویض کاربراتور نداری فقط بباید سوزن ژیگلور رو بکشی بالا از طریق پین مصرف سوخت تا با کمبود مخلوط سوخت و هوا مواجه نشی . . .
بی صبرانه منتظر اتمام پروژه هستم مسعود جان

ممنون از راهنماییت ...
اگه دوستان هر کس یه نظر بده راحت تر می شه پروژه رو عملی کرد در تلاشم که یه بلایی سر فنر وسط بیارم با کوروش ...
خیلی فکرم و مشغول کرده ....
100 % کارهایی که گفتی و روش فکر می کنم و عملیش می کنم ...

salahshor
28-01-1391, 12:38 قبل از ظهر
توربو شارژر برقی 11476

Masoud
28-01-1391, 01:09 قبل از ظهر
توربو شارژر برقی 11476

اونی که من سفارش دادم طرف قبول نکرد بیاره قرار بود تا 29 برسونه دستم ولی پیچونده میگه نمیشه ....
تو سراغ نداری؟

noise
28-01-1391, 09:31 قبل از ظهر
موتور جالبی شده ولی قیافش بازم میتونه قشنگ تر بشه

RIDER
28-01-1391, 10:15 قبل از ظهر
به نظر من موتور نیکد اگزوز زیر زین احمقانه و زشته نیکد باید اگزوزش بقلش باشه نکن هم بی ریخت و بیخو و زشت و مسخره میشه

Masoud
28-01-1391, 10:31 قبل از ظهر
به نظر من موتور نیکد اگزوز زیر زین احمقانه و زشته نیکد باید اگزوزش بقلش باشه نکن هم بی ریخت و بیخو و زشت و مسخره میشه

تمام انرژیم و گزاشتم رو افزایش ارتفاع که اگزوز و بیارم زیر زین ......

RIDER
04-02-1391, 12:19 بعد از ظهر
اگر کامل بیاری زیر زین جالب نمیشه ولی اگه کنار زین بمونه خوب میشه.بنظرم کله و قاب چراغ جلوشو با کیلومترشو با مال هیوسانگ نیکد عوض کن منظورم نیکد چراغ گردست

کوروش
04-02-1391, 01:26 بعد از ظهر
اگر کامل بیاری زیر زین جالب نمیشه ولی اگه کنار زین بمونه خوب میشه.بنظرم کله و قاب چراغ جلوشو با کیلومترشو با مال هیوسانگ نیکد عوض کن منظورم نیکد چراغ گردست
کلاه زیر زین خز شده !!!
من تو پست های قبل گفتم که دوره زیر زین تو تیونینگ تموم شده
الان دیگه باید یه طرح جدید زد من نظرم طرح اگزوز هورنت 250 بزنه

amir74
24-03-1391, 01:32 بعد از ظهر
مگه 2شاخ عقب چنده بخوای عوض کنی؟

Masoud
24-03-1391, 01:57 بعد از ظهر
مگه 2شاخ عقب چنده بخوای عوض کنی؟

اگه دیسکی باشه و نیاز به تعویض رینگ و لاستیک باشه ...
+ هزینه فنر و نصب = 320 ت

RIDER
24-03-1391, 05:41 بعد از ظهر
مسعود همون اگزوز بیار کناره زین شبیه هندا هرنت ۲۵۰.همونی که کوروش میگه

amir m
06-04-1391, 07:22 بعد از ظهر
چیکار کنیم هم صدا هم جاش عوض شه کسی هست اینکارو بکنه راستی میگن یه دستگاهی هست که رو ورودی اگزوز نصب میکنی صداش خفن میشه

Masoud
06-04-1391, 09:14 بعد از ظهر
چیکار کنیم هم صدا هم جاش عوض شه کسی هست اینکارو بکنه راستی میگن یه دستگاهی هست که رو ورودی اگزوز نصب میکنی صداش خفن میشه

یه همچین دستگاهی وجود خارجی نداره باس این موتورا ....
باید به یه نفر پول خوب بدی برات انجام بده ...

matrixaidin
06-04-1391, 09:23 بعد از ظهر
با عرض پوزش
مسعود جان مگه از این اگزوزایی که سایلنتر داره نمیشه برای این دوستمون استفاده کرد!؟!؟!؟

Masoud
06-04-1391, 11:32 بعد از ظهر
منظور اش از خفن اینه که زیاد شه نه این که کم شه

amir m
08-04-1391, 03:29 بعد از ظهر
چه حدودی خرج داره به کی بدیم بعد میتونیم بفهمیم ته کار صدا چه جوری میشه چون میترسم هزینه کنم اون صدایی که می خوام نباشه اقا مسعود البته با کوروش جان صحبت کردم گفت اگزوز راسته کار شماست

Magma
23-05-1391, 01:44 قبل از ظهر
دوستان همه استادن اما منم یه سری اطلاعات میذارم. با توجه به انجینتون و بنابه گفته ی یکی از کهنه کارها میتونی کل برق موتورتا با suzuki tsrعوض کنی و کاربراتور رو هم یه دیافراگمی بندازی. توربویی که میخوای رو من واست سراغ دارم. من خودم خیلی تو نخ این قضیه بودم و به هر دری زدم. از موتور جارو دستی گرفته تا خرید از یک شرکت ژاپنی. اونی که میگم. از این لینک ببین.[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
17-10-25-16/tbe03
یه نکته ی دیگه اینکه به این دلیل که موتور های لیفان درجه 3یا4 وارد ایران میشه اگه میتونی قبل از اینکه تیونینگ انجینو شروع کنی رینگ و پیستونتو با بهترین جنس بازار عوض کن و خوب آببندیش کن

Sadegh.galaxy
23-05-1391, 04:29 قبل از ظهر
پروژه به کجارسید؟

Masoud
29-05-1391, 11:11 قبل از ظهر
دوستان همه استادن اما منم یه سری اطلاعات میذارم. با توجه به انجینتون و بنابه گفته ی یکی از کهنه کارها میتونی کل برق موتورتا با suzuki tsrعوض کنی و کاربراتور رو هم یه دیافراگمی بندازی. توربویی که میخوای رو من واست سراغ دارم. من خودم خیلی تو نخ این قضیه بودم و به هر دری زدم. از موتور جارو دستی گرفته تا خرید از یک شرکت ژاپنی. اونی که میگم. از این لینک ببین.[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
17-10-25-16/tbe03
یه نکته ی دیگه اینکه به این دلیل که موتور های لیفان درجه 3یا4 وارد ایران میشه اگه میتونی قبل از اینکه تیونینگ انجینو شروع کنی رینگ و پیستونتو با بهترین جنس بازار عوض کن و خوب آببندیش کن
این موتور با اون موتور های لیفان که تو بازار ایران هست و تو یزد و کرمان و تهران ساخته میشه به اسم لیفان فرق می کنه یکی از افرادی که خودش این موتور و وارد کرد و در حال ساخت موتور های لیفان 125 و تریل در ایران هست از اقوام بنده است و خودم می بینم که دارن از چه جنس هایی و چه مواد اولیه ای استفاده می کنند ...
این موتور از چین مستقیم وارد شده ...
ممنون از راهنمایی هات قبلا هم به این وبسایت رفتم و بهروز دوست خودم یکی از فروشنده هاش هستش که از من لوازم موتور می خره ولی به دلیل اینکه مستقیم خودشون وارد می کنن قیمت نهایی خیلی زیاده ...

کاوه
29-05-1391, 01:38 بعد از ظهر
یسری عکس اگه تونستی از وضع موتورت بذار آقا مسعود