PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : **** رای گیری **** بهترین گزینه برای یک آفرود ( با در نظر گرفتن ارزش در مقابل قیمت)

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 07:17 بعد از ظهر
لطفا به فاکتور ارزش در مقابل قیمت توجه کنید وگرنه همه میدونیم ktm از هندا AX بهتره !!!!

7thRING
28-12-1390, 07:24 بعد از ظهر
داداش بستگی به نوع افرود داره بعضی جاها همین تریل های مونتاژ ایران خیلی راحت میره ولی بعضی جاهاش ممکنه با ktm به مشکل بر بخوری.
من خودم عشق ktm ام ولی با توجه به خرج زیادش تو این جور افرودا کاوازاکی رو بیشتر می پسندم چون اصطحلاکش نسبت به ktm خیلی کمتره .

Ali
28-12-1390, 07:25 بعد از ظهر
در قیمت پایین 3 ملیون:روان

در قیمت حدود 5 میلیون:ریجو

اخر هم ktm در قیمتهای بالا

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 07:59 بعد از ظهر
قضیه بستگی داشتن تو همه چیز صدق میکنه
شما به طور کلی بگو

reza KTM
28-12-1390, 10:07 بعد از ظهر
من جای کاوازاکی klx رو خالی میبینم که یکی از فیوریت های منه
یعنی چی آخه مگه میشه بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت و مسیر آفرود نظر داد ؟
ولی در کل من crf-x رو دوست دارم ولی خوب مدارک دارش خداد تومانه پس با کی تی ام و کی ال ایکس یکی در میاد پس بازم آدم میمونه کدوم رو بگه
همه دوزمانه ها هم باید برن کنار دیگه کارایی ندارن

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 10:16 بعد از ظهر
من جای کاوازاکی klx رو خالی میبینم که یکی از فیوریت های منه
یعنی چی آخه مگه میشه بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت و مسیر آفرود نظر داد ؟

دوست گرامی سر تیتر تاپیک قید شده با توجه به فاکتور قیمت !! نخوندید ؟
جا واسه گزینه کم اومد وگرنه KLX میذاشتم
شما برای همه شرایط بگو ببینم چه فرقی داره برات ؟
شما فک کن یه سفر غیر منتظره آفرود باید بری نمیدونی چی میخواد پیش بیاد..
من اگه آیتم قیمت برام مهم نباشه ... هررررررررررر جاده ای و هر شرایطی باشه ktm رو انتخاب میکنم
اما اگه فاکتور قیمت ملاک باشه ا! زیر 3 ملیون XL یا دگری
بین 7 تا4 CRM
بالای تومن12 KTM

reza KTM
28-12-1390, 10:22 بعد از ظهر
دوست گرامی سر تیتر تاپیک قید شده با توجه به فاکتور قیمت !! نخوندید ؟

شما برای همه شرایط بگو ببینم چه فرقی داره برات ؟

ببخشید حواسم به اون فاکتور آخر نبود

ولی سی آر اف بدون مدارک نزدیک 5 تومانه و گزینه اول من ولی اگر همین موتور رو بخوایم با کی تی ام مدرک دار مقایسه کنیم من میگم کی تی ام چون قیمتش با کی تی ام یکی میشه
نمیدونم چرا فکر میکنم نگهداری از کی تی ام سخته

seyed
28-12-1390, 10:42 بعد از ظهر
سلام
به نظر من kdx با توجه به اینکه با حدود 2 نهایت 2500 میشه یک تمیزش رو گرفت از همه به صرفه تر و گازخورش هم نسبت به پولی که میدی خیلی خوبه
شما با این پول باید روان بگیری که اصلا قابل مقایسه با kdx نیست
بهترین گزینه kdx

MOHAMMAD_VIOLIN
28-12-1390, 10:49 بعد از ظهر
سلام
به نظر من kdx با توجه به اینکه با حدود 2 نهایت 2500 میشه یک تمیزش رو گرفت از همه به صرفه تر و گازخورش هم نسبت به پولی که میدی خیلی خوبه
شما با این پول باید روان بگیری که اصلا قابل مقایسه با kdx نیست
بهترین گزینه kdx

پیشنهاد خوبیه

alikian
28-12-1390, 11:57 بعد از ظهر
هوندا دیگری و xl و ktmبرای مسافت های زیاد و سی ار ام و لانزا برای مسافتهای کمتر
تریلهای ایرانی هم خوبن اما اخرش فایده ندارن همه هم میدونن
crfx هم انقدر خشکه که باس به قوله یکی از بچه ها یه بالش بزاری زیر پات
kdx هم زود به خرج میوفته
ax1 هم شاسیش پایینه و کمکهاش خیلی نرمه و به درد جاده خاکی صاف میخوره چون لاستیکاش شهریه

MOHAMMAD_VIOLIN
29-12-1390, 12:53 قبل از ظهر
crfx انگار کمک نداره !!! کاملا کراسه با چراغ و استارت !!

کوروش
29-12-1390, 01:21 قبل از ظهر
رای گیری به نظر من مشکل دازه چون موتورها در حد هم نیستن /// یکی طزاحیش ماله 10 سال قبله یکی پیشرفته تره یکی هوا خنکه یکی 2زمانه هستش !!!
و نمیشه گفت کدوم بهتره !!!
مثلا اگه رپسول / ار یک/زد ایکس یه و gsx 1000رو با هم مقایسه کنی درسته چون همه در سبک هم هستن ولی اینا که ....
در کل موتورهای ژاپنی خیلی بهتر هستنند ولی چند وقتیه که کی تی ام اتریش تونسته از این 4 شرکت جلو بزنه البته فاصلش زیاد نیستش !!!
پس کی تی ام اول //// هندا فکر کنم دوم //// یاماها سوم //// کادیکس هم چهارم /// موترهای دیگه هم که ...

MR.K
29-12-1390, 11:12 قبل از ظهر
اگه موتور پلاک دار میخوای از گزینه های ( روان _ فلات _ کی تی ام _ ریجو)
اول روان چون لوازمش بیشتر پیدا میشه و قیمت مناسبی داره و تو آفرودهای چند روزه که ما باهاش میریم مشکلی پیش نیومده و فقط یک مورد بود که بربرینگ شفت دنده ایراد پیدا کرد و علتش هم سرویس نکردن موتور بود چون کاسه نمد شفت دنده خیلی وقت بود که پاره بود و روغن ریزی زیادی هم داشت و در اثر نفوض خاک به بربرینگ باعث تخریب شد.
در مورد فلات:
نمی تونم نظر بدم چون تست آفرود چند روزه نکردم.
ریجو:
موتور بسیار خوبیه .قدرت مناسب. سرعت مناسب. کمک های بسیار مناسب. سبک و خوش دست. کلا موتور خیلی خوبیه ولی قیمتش یکم بالا هست نه فقط در ایران بلکه کلا قیمتش همینه و لوازمش پیدا نمیشه و باید بری شرکت سفارش بدی و زین باریکی هم داره که تو مسافت های طولانی بسیار عظاب آور هست.
کی تی ام:
کی تی ام هم همانند crfx کل قطعاتش با مدل کراسی یکی هست و فقط ضرایب گیرباکس فرق داره و این به این معنی هست استحلاک قطعاتش مثل کراس ساعتی هست و چون کی تی ام در داخل شهر و آفرود مدت زمان بیشتری به نسبت موتور کراس در داخل پیست کار میکنه, خیلی زود مستحلک میشه ( بیشتر از موتورهای کراس ژاپنی) و این یعنی.... موتور گرون و اسطحلاک بالا و قطعات خیلی گرون تر که برای تهیه قطعات باز باید بری شرکت و سفارش بذای برات بیارن. ولی موتور قدرت مند ( البته در نمونه کاربراتور ) و خوش دستی هست.

در مورد موتورهای بدون پلاک ( crf x_KDX_xl_ax1_لانزا_دگری)
اگه موتور چهار زمانه بخوای:
اول crf_x : موتور بسیار قدرت مندی هست و در دور موتور پایین, گشتاور این موتور فوق العاده هست و بسیار خود نمایی میکنه. کمکهای بسیار خوبی داره که از پس هر نوع موانع بر میاد و کیفیت خیلی بالایی هم داره که بر خلاف کی تی ام از استحلاک بالا خبری نیست. کلا موتور خوبیه و هیچ نکته منفی نداره
ax1:
اگه مسیری که میخوای بری جاده خاکه و یا مناطق مسطح و دشت هست این موتور بسیار خوب از پس این مناطق بر میاد و قدرت مناسب و فنر بندی فوق العاده خوبی داره به طوری که به هیچ عنوان احساس خستگی نمیکنی.
دگری 250:
از نظر موتوری با ax1 یکی هست ولی دارای فنر بندی قویتر و چرخ های بزرگتر هست که باعث میشه مناطق خشن تری به نسبت ax1 بشه باهاش رفت.

xl250:
نمونه 250 این موتور قدرت نسبتن مناسبی داره و خیلی نرم کار میکنه و زین مبله و کمک های مناسب اون باعث میشه هیچ وقت احساس خستگی نکنی ولی موتور سنگینی هست. نمونه 125 هم موتور مناسبی هست ولی قدرت کمی داره.

در مورد موتورهای 2 زمانه: KDX موتور بسیار خوبیه, فوقالعاده قوی. کمک های خیلی خوب و به علت اینکه به نسبت موتورهای 2 زمانه دیگه بیشتر وارد ایران شده, لوازمش هم به نسبت بقیه بیشتر پیدا میشه.
در مورد موتورهای 2 زمانه باید این نکته خیلی مهم رو در نظر بگیری که به علت بالا بودن دور موتور نباید همیشه باهاشون تخته گاز بری چون روغن به اندازه کافی به دیواره سیلندر نمیرسه و باعث تخریب رینگ و پیستون میشه.

این مقایسه ها در مورد موتورهای سالم که سوار شدم صورت گرفته و ممکنه موتوری که سوار میشین با این مقیاسها یکی نباشه و علتش هم ممکنه تنظیم نبودن و یا سالم نبودن باشه.

در کل اگه بخوای پول یک کی تی ام رو بدی بهتره با اون پول یک موتور پلاک داره قیمت پایین تر بخری و با بقیه پولش یک موتور بی پلاک ژاپنی ( کراس)
بخری و این طوری همه جا میتونی بری ( پیست . مسیر و ....)

M@hy@r
29-12-1390, 11:59 قبل از ظهر
به نظر من کامکس کاوازاکی از همه بهتره
توی گمرک صفرش پیدا نمیشه، (اونایی که صفره ، کیلومترش دستکاری شده) قیمتش هم خیلی بالا هست، اگه اولین موتوریه که میخوای برای آفرود بگیری کامکس نگیر چون زمین بخوری داغون میشه قطعاتش هم نیست (به خصوص فلاپاش که خیلی کمه) . در کل موتور خوبیه، دایی من داشت از 7 تا پله باش پرید پایین آخ نگفت
اگه موتور ایرانی برای پرش و تکچرخ و ... میخوای ارزون باشه روان خوبه، اگه برات قدرت مهمه و برای پرش نمیخوای رادیسون 250 خوبه، ولی زنجیر زیاد پاره میکنه، به روغن کاری و گریس مالی زیاد احتیاج داره

در کل من خودم رادیسون 250 رو بیشتر دوست دارم

MOHAMMAD_VIOLIN
29-12-1390, 01:51 بعد از ظهر
رای گیری به نظر من مشکل دازه چون موتورها در حد هم نیستن /// یکی طزاحیش ماله 10 سال قبله یکی پیشرفته تره یکی هوا خنکه یکی 2زمانه هستش !!!
و نمیشه گفت کدوم بهتره !!!
مثلا اگه رپسول / ار یک/زد ایکس یه و gsx 1000رو با هم مقایسه کنی درسته چون همه در سبک هم هستن ولی اینا که ....
در کل موتورهای ژاپنی خیلی بهتر هستنند ولی چند وقتیه که کی تی ام اتریش تونسته از این 4 شرکت جلو بزنه البته فاصلش زیاد نیستش !!!
پس کی تی ام اول //// هندا فکر کنم دوم //// یاماها سوم //// کادیکس هم چهارم /// موترهای دیگه هم که ...
برای چندمین بار عرض کردم !نمیدونم چرا هرکی میاد نظر خودشو میده و میره ! یکم نظرات دیگرانو بخونید که اینقد انتقاد تکراری نکنید چون حرف شما رو قبلا جواب دادم
اینکه ktm خیلی بهتر از مثلا kdx هست علم غیب نیست ! پیشنهاد میکنم کل نظرات و جوابهارو یخونید (مخصوصا سر تیتر تاپیک)
الان روان 5 رای داره ktm هم 5 رای ( شک و شبهه هایی که دارید با خوندن کل جوابیه های من معلوم میشه

افشین
05-02-1391, 09:11 قبل از ظهر
آقای وقتی بحٍث قیمت و کیفیت میاد وسط واقعا جای این cpi sx250 خالیه ؟؟!!!

بنظر من در شرایط فعلی بهترین گزینه است چون نه پول گزاف KTM رو دادی و نه موتور بی پلاک سوار شدی ... بماند که واقعا در این مدتی که من دارم

خیلی خوب جواب داده ... اما من خودم عاشق دو زمانه ژاپنیم ...

gilanian_1000
05-02-1391, 09:50 قبل از ظهر
آقا رای گیری ات ناقصه شما crfx رو آوردی تو رای گیری بعدش wrf یاklxکه هم رده های اون هستند رو قرار ندادی.........؟ من فقط wrf

alikian
05-02-1391, 11:04 قبل از ظهر
این موتورها که اسمش اینجاست بیشترشون بورس بازارن برای همینه

افشین
05-02-1391, 07:33 بعد از ظهر
اگر بورس بازار و قابل دسترس هستند پس CPI sx250 کو

MOHAMMAD_VIOLIN
05-02-1391, 10:41 بعد از ظهر
cpi خیلی کم هست.
به دلیل محدودیت گزینه ها ... نذاشتمش.چون موتور های مهم تری بودن.مثلا نمیشه crm رو حذف کرد که کل ایران میشناسن بعد cpi 'bhaj

افشین
06-02-1391, 09:12 قبل از ظهر
منظور من این بود crm پلاکدار کجا میشه خرید ؟ اما حد اقل این cpi قابل خریده ...

سرعت
06-02-1391, 11:47 قبل از ظهر
از نظر من هوندا دیگری هم قدرت قابل قبولی داره هم قابلیت افرودی خوب دوزمانه به درد افرود طولانی نمیخوره قیمتش هم که تو شهر ما از روان هم کم تره البته بی مدارک

soroush adventure
07-02-1391, 08:13 قبل از ظهر
اگه این نظرخواهی برای ایران باشه روان ولی اگه کلی باشه crfx_ktm

Masoud
07-02-1391, 08:26 قبل از ظهر
اگه به موتور های پلاک شده و تو ایران باشه اول ktm بعد روان 200 (البته با کمی تغییرات)
اگه پلاک مهم نباشه فقط و فقط crf-x

gilanian_1000
07-02-1391, 09:30 قبل از ظهر
افشین جون crmپلاک دار بیا گیلان/رودسر من سراغ دارم قیمتشم 5000000میلیون

Mohammad aghili
07-02-1391, 10:11 قبل از ظهر
پلاک ملی؟!

راستی دوستان نظرتون درباره مسافرت با روان چیه؟

Ali
07-02-1391, 10:16 قبل از ظهر
cpi هم انتخاب خیلی خوبی میتونه باشه

gilanian_1000
07-02-1391, 12:47 بعد از ظهر
نه پلاک قدیم محمد جان

Mohammad aghili
07-02-1391, 01:12 بعد از ظهر
cpi هم انتخاب خیلی خوبی میتونه باشه

نمیدونم تا چه حد با این موتور آشنا هستی لاکی جون
اما
اونطور که من دیدمش ، گزینه خیلی خوب نمیتونه باشه (با توجه به قیمتش)
بیشتر میشه گفت یه گزینه خوب هست (بازم میگم نسبت به قیمتش)

fatak
31-02-1391, 12:29 قبل از ظهر
ghabol konid crfx ye chize digast va ba ktm ghabele moghayese nist makhsosan baraye shibhaye ziyad va tape bazi ziyad vali ktm tanha emtiyazesh madarekeshe

Sadegh.galaxy
19-04-1391, 11:29 بعد از ظهر
ای کاش سوزوکیtsr200رو هم تو نظر سنجی قرار میدادین.راستی روان اینقدر نسبت به بقیه برتری داره که دوم شده؟من اینطور فکر نمیکنم.بهتره اجازه بدید یه پنج سالی از عمرش بگذره اونوقت نظربدید.

ali_n
20-04-1391, 05:34 قبل از ظهر
اینجا هم به سبک اسپمر های پرشین تولز
بعضی ها همه موارد رو انتخاب کردن:25:

kamangir
20-04-1391, 01:24 بعد از ظهر
با توجه به کلیه فکتورها اعم از تردد مجاز در شهر و کیفیت و قیمت

1. روان

2. فلات

3.هوندا xl

اگه گزینه تردد رو حذف کنیم هم

فقط crfx

Mohammad aghili
20-04-1391, 01:28 بعد از ظهر
داداش فاکتور قیمت رو هم یه نگاه بنداز

یه گیربکس crfx اندازه کل روان میارزه

الان یه crfx بخوای برداری باید کم کم 10-12 پول بذاری کنار
البته مدل بالا

novindesigners
20-04-1391, 07:36 بعد از ظهر
Just Suzuki RM 250

Sadegh.galaxy
20-04-1391, 11:23 بعد از ظهر
همونطورکه گفتم بهتره اول اجازه بدید یه پنج سالی ازعمرروان وفلات بگذره،اونموقع راجع به کیفیت نظربدید.:fingersmiley:

Mohammad aghili
20-04-1391, 11:40 بعد از ظهر
با اجازه تون روان پنج سالی میشه که توبازاره و نسبت به قیمتش(البته قیمت قبلش حدود 2تومن) کیفیت خوب و قابل قبولی داره و امتحان خودشو پس داده

zx6r
04-07-1391, 06:40 بعد از ظهر
دوستان چرا در مقایسه هاتون اسم موتوراا رو جا میندازید kawasaki klr250 .kx250.kxf250 اگه اینا رو هم وارد مقایسه کنید صد در صداکاواساکی اوله

- - - Updated - - -

دوستان چرا در مقایسه هاتون اسم موتوراا رو جا میندازید kawasaki klr250 .kx250.kxf250 اگه اینا رو هم وارد مقایسه کنید صد در صداکاواساکی اوله

yasharazary
04-07-1391, 07:03 بعد از ظهر
بدون در نظر گرفتن قانون فقط crm23068