PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Daelim 250 & دایلیم 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

keyvanj
30-03-1395, 02:03 بعد از ظهر
اگه زحمتی براتون نیست یک عکس از اون قسمت موتور که پلاک شماه تنه و مدل ساخت توش قید شده بگیرید و بزارید توی انجمن که دوستان اگر رفتن از گمرک بخرند این مورد رو حتما چک کنن... اگز امکان عکس گرفتن نیس جاش رو بگید تا جایی که میدونم روی گلویی فرمون میزنن حالا شاید مال دایلیم جای دیگه قید میشه

اوکی . اما آخه اون نمیتونه ملاک باشه . ممکنه اون شاسی سال پیش ساخته شده و سال بعد موتور به مرحله تولید و مونتاژ رسیده باشه!

parsania
30-03-1395, 09:10 بعد از ظهر
اوکی . اما آخه اون نمیتونه ملاک باشه . ممکنه اون شاسی سال پیش ساخته شده و سال بعد موتور به مرحله تولید و مونتاژ رسیده باشه!

یكم به نظر بعید میرسه...

flower
31-03-1395, 06:49 قبل از ظهر
من قبلا گفتم در حال حاضر دایلیم تولید نمی شه مدل جدید همش ته انباری کویر هست حتی فلاپاش دو رنگه هست رفیق ما توخط تولید هست گفت دایلیم تو خط تولید ما نیست تا می تونی مدل جدید را نخرین همش سرهم بندی هست حتی نیکد هیو تولید نمی شه که ته انباری اونا جمع شد که دیدین به رنگای مختلف کویر داد تو بازار ....من زنجیر را عوض کردم خیلی تاثیر داره لرزش و صدای شرشر زنجیر هم رفع شد کلا زنجیر فابریک از همون اولش خوب نبود با اینکه did ژاپن بود .

Saleh20032004
31-03-1395, 08:21 قبل از ظهر
من قبلا گفتم در حال حاضر دایلیم تولید نمی شه مدل جدید همش ته انباری کویر هست حتی فلاپاش دو رنگه هست رفیق ما توخط تولید هست گفت دایلیم تو خط تولید ما نیست تا می تونی مدل جدید را نخرین همش سرهم بندی هست حتی نیکد هیو تولید نمی شه که ته انباری اونا جمع شد که دیدین به رنگای مختلف کویر داد تو بازار ....من زنجیر را عوض کردم خیلی تاثیر داره لرزش و صدای شرشر زنجیر هم رفع شد کلا زنجیر فابریک از همون اولش خوب نبود با اینکه did ژاپن بود .
فلاور عزیز
ته انباری معنی خاصی نداره به نظر من
چون قطعات دایلیم مشخص هستن
انژکتور
Ecu
رادیاتور
Engine
پمپ آب و روغن
ترمز ها دیسکی
و ....
در نتیجه قطعات همین ها هستن
و حتما باید مربوط به دایلیم باشن و نمیشه برا موتور دیگه ای بهش خوروند
پس احتمالا این صحبت های دوست شما میتونه جو سازی باشه در فضای بازار به دلایل مختلف
کلمه ته انباری مغالطه آمیز هست البته با احترام به شما دوست عزیزم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

keyvanj
31-03-1395, 09:12 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

وقتی تو نمایندگی هست و نمایندگی سند کمپانی 95 میده دستت یعنی تولید میشه.

اگر در حالت دمونتاژ باشه قطعات و اصلا" 1 سال بعدش هم مونتاژ بشه که خوب اصلا" مهم نیست فرقی نداره! نون بربری نیست که بیات بشه.
ایرانخودرو مثلا" بار قطعات میخره واسه 1 سال در حال مونتاژشونه قطعات فاسد نمیشن که!

مشکل واسه وقتیه که موتور مونتاژ شده سند کمپانی صادر شده اومده بیرون مغازه دار گمرکی اومده خریده برده گذاشته مغازه 2 سال بعد فروخته!

بعدم حضوری وقتی برید نمایندگی اصلی که بالاتر از چهار راه جهان کودکه بگید 6 تا هم میخوام بهت میدن. من محل کارم چون میرداماده آمار این نمایندگی رو دارم. هر روز از جلوش رد میشم و هفته ای چند بار عشقی میرم توش دو تا سوال میکنم و دور میزنم.
میتونم بهتون اطمینان بدم که همچنان در حال تولیده و حرفایی که شنیده میشه از نبودنش و تولید نشدن و این حرف ها فقط جهت تشنه کردن بازاره!

- - - Updated - - -

زنجیر چی خریدی چند؟

hsnsadeghi
31-03-1395, 10:12 قبل از ظهر
سلام به فلاور عزیز
شما فقط زنجیر رو عوض کردی؟یا خورشیدیهای جلو و عقب رو هم عوض کردی؟ مارک زنجیر؟ قیمت زنجیر؟

ممنونم

Alireza.BMW
31-03-1395, 11:26 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

.
ممنون بابت عکس گرفته شده...فقط یک سوال اینکه این پلاک کجای تنه نصب شده در دایلیم؟؟؟ اگر دوستان دیگه مال موتور های دیگم دارن بیان توی تاپیکش بزارن تا این گمرکیا نتونن سرتون کلاه بزارن:4chsmu1:
.
خب متاسفانه دایلیم روی این پلاک سال ساخت رو به طریق علنی نمیزنه الان بهتون میگم دوستانی که میخان صفر بخرن چه جوری متوجه بشن که مدل موتور چنده؟؟
.
اون قسمتی که نوشته شماره شناسایی ( VIN ) دقیقا از بالا ردیف دوم: رو ببینید فکر میکنم زده 247L9300043 اون 247 که حجم انجین هستش و 2رقم عدد بعد کلمه L بیانگر سال ساخت موتور هستش که سند هم براساس همین زده میشه این موتور مدلش 93 هستش.

- - - Updated - - -

.
چرا دقیقا همین ملاک هستش اگر تولید سال قبلشونم باشه و بخان مدل سال بکنن کار نداره اون پلاک رو عوض میکنن و یک پلاک جدید میزنن مدل میشه 95 و سند هم 95 میزنن برای این شرکت ها این کارا راحته مگه ایران خودرو با اون همه ماشینی که رو دستش بود چکار کرد؟؟؟ برداشت مدل همه رو زد 95 و تولید 94 رو به عنوان 95 میفروشه... البته باید یه اجازه هایی هم بگیره از پلیس

keyvanj
31-03-1395, 11:58 قبل از ظهر
.
ممنون بابت عکس گرفته شده...فقط یک سوال اینکه این پلاک کجای تنه نصب شده در دایلیم؟؟؟ اگر دوستان دیگه مال موتور های دیگم دارن بیان توی تاپیکش بزارن تا این گمرکیا نتونن سرتون کلاه بزارن:4chsmu1:
.
خب متاسفانه دایلیم روی این پلاک سال ساخت رو به طریق علنی نمیزنه الان بهتون میگم دوستانی که میخان صفر بخرن چه جوری متوجه بشن که مدل موتور چنده؟؟
.
اون قسمتی که نوشته شماره شناسایی ( VIN ) دقیقا از بالا ردیف دوم: رو ببینید فکر میکنم زده 247L9300043 اون 247 که حجم انجین هستش و 2رقم عدد بعد کلمه L بیانگر سال ساخت موتور هستش که سند هم براساس همین زده میشه این موتور مدلش 93 هستش.

- - - Updated - - -

.
چرا دقیقا همین ملاک هستش اگر تولید سال قبلشونم باشه و بخان مدل سال بکنن کار نداره اون پلاک رو عوض میکنن و یک پلاک جدید میزنن مدل میشه 95 و سند هم 95 میزنن برای این شرکت ها این کارا راحته مگه ایران خودرو با اون همه ماشینی که رو دستش بود چکار کرد؟؟؟ برداشت مدل همه رو زد 95 و تولید 94 رو به عنوان 95 میفروشه... البته باید یه اجازه هایی هم بگیره از پلیس

پلاک دقیقا" زیر باک به پهلوی شاسی چسبیده دقیقا" بغل محل پر کردن آب رادیاتور. سمت راست موتور.
درسته مدل 93 هست این

خرداد 95/نمایندگی مرکزی کویر موتور/چهار راه جهان کودک تهران

flower
31-03-1395, 11:06 بعد از ظهر
فلاور عزیز
انژکتور
Ecu
رادیاتور
Engine
پمپ آب و روغن
ترمز ها دیسکی
و ....
پس احتمالا این صحبت های دوست شما میتونه جو سازی باشه در فضای بازار به دلایل مختلف

اتفاقا این سوال را ازش کردم مثلا دایلیم بوده اب رادیات نداشت به مشتری فروختن بعد از 20 کیلومتر انجین سوخت از این موردا زیاد هست بعد می یان یکی دوتاش می کن می دن تو بازار به همین راحتی اینقدر راحت اعتماد نکنید .

- - - Updated - - -

در مورد زنجیر حداقل 1000,کیلومتر مسافت طی بشه تا در موردش نظر بدم .

flower
01-04-1395, 06:35 قبل از ظهر
فلاور عزیز
انژکتور
Ecu
رادیاتور
Engine
پمپ آب و روغن
ترمز ها دیسکی
و ....

من نگفتم قطعات موتور دیگه مثلا rkv را به موتور دایلیم بخورن گفتم مثلا دایلیم گارانتی شرکت بوده به مشکل در بالا تو ضیح دادم چون تعدادش بالا هست بالاخره می یان دو تا یکیش می کن سند جدید براش صادر می کن دوباره روانه بازار می کنن بالاخره کویر یا هر شرکتی تخصص کاری خودش را بلده هیچ وقت هم برای کره مرجوع نمی کنن چون اصلا براش بصرفه نیست چون اشتباه کاری خودشون بوده از این مورد ها من زیاد دیدم تو خود کارخونه اینجا بحث کردنش درست نیست .

dreamworld
01-04-1395, 12:53 بعد از ظهر
امروز از روی کنجکاوی زنگ زدم دفتر مرکزی کویر و راجع به دایلیم ازشون پرسیدم و گفتم یکی میخوام بخرم. خیلی راحت گفت که برای فروش موجود دارن و تولید اون هم بی وقفه ادامه داره؟! و اینکه متوقف شده درست نیست.
به خدمات پس از فروش زنگ زدم 1-2 قطعه مصرفی دایلیم مثل فیلتر روغن ازش پرسیدم گفت سفارش دادیم قراره 1 ماه دیگه برسه...

ای کاش با مشتریا رو راست باشن تا ادم تکلیف خودشو بدونه.

pouriashoghi
01-04-1395, 05:06 بعد از ظهر
امروز از روی کنجکاوی زنگ زدم دفتر مرکزی کویر و راجع به دایلیم ازشون پرسیدم و گفتم یکی میخوام بخرم. خیلی راحت گفت که برای فروش موجود دارن و تولید اون هم بی وقفه ادامه داره؟! و اینکه متوقف شده درست نیست.
به خدمات پس از فروش زنگ زدم 1-2 قطعه مصرفی دایلیم مثل فیلتر روغن ازش پرسیدم گفت سفارش دادیم قراره 1 ماه دیگه برسه...

ای کاش با مشتریا رو راست باشن تا ادم تکلیف خودشو بدونه.

کویر وقتی میگه سفارش تو راهه راست میگه. پارسال و سال قبلش هم همینطور بود. نداشتن گفتن سفارش دادیم تو راهه و اومد و توزیع کردن. من خودم پارسال سر نبود لوازم یک ایمیل اعتراض آمیز زدم به کویر و حقوق مصرف کنندگان رو یادآور شدم طبق قانون حمایت از مصرف کنندگان اونها هم دو بار جواب دادن و گفتن لوازم اومده برید بگیرید.

keyvanj
02-04-1395, 09:15 قبل از ظهر
آقا اون کسی کسی که اویل پمپ دایلیم رو میخواست کجایی بیاااااااا پیدا شده برات!!!!!!!!!!

mohammad.p
03-04-1395, 10:19 بعد از ظهر
منم بهش مسج دادم جواب نداده . ناسلامتی همشهریمونه

AMIR TEHRANPARS
04-04-1395, 04:54 بعد از ظهر
سلام دوستان
چند وقتی هست که موتور در حالت ساکن و ثابت چه سرد چه گرم خاموش میشه و چراغ چک گاهی وقتا روشن میمونه و گاهی وقتا هیچ خطایی نمیده
فکر نمیکنم از باطری باشه چون وقتی موتور گرمه و نیم ساعت کار کرده و باطری شارژ هست،باز هم خاموش میشه
قبل اینکه خاموش بشه ی صدای تیک میکنه و نفسش کم میشه و موتور خاموش میشه
بنظرتون ایراد از کجاست؟

keyvanj
04-04-1395, 05:50 بعد از ظهر
اقا ما موتورمون رو بردیم پیش آقای مهدوی نمایندگی غرب .
انژکتور و اینا رو شست اما این شستن کجا و شستن قبلی کجا!
اصلا" نفس موتور باز شده..... موتور گازخورش خیلی نرم شده. نوسان دور موتور هم دلیلش همون کثیف بودن انژکتور بوده با اینکه من فول تایم سوپر میزنم.
میزان داغ کردن موتور هم خیلی کمتر شده نمیدونم چه ربطی داره.

Saleh20032004
04-04-1395, 05:59 بعد از ظهر
اصلا" نفس موتور باز شده..... موتور گازخورش خیلی نرم شده. نوسان دور موتور هم دلیلش همون کثیف بودن انژکتور بوده با اینکه من فول تایم سوپر میزنم.
آدرس این نمایندگی بدین لطفا
و اینکه هزینه سرویس ها هم لطفا بگین

flower
04-04-1395, 07:23 بعد از ظهر
سلام دوستان
چند وقتی هست که موتور در حالت ساکن و ثابت چه سرد چه گرم خاموش میشه و چراغ چک گاهی وقتا روشن میمونه و گاهی وقتا هیچ خطایی نمیده
فکر نمیکنم از باطری باشه چون وقتی موتور گرمه و نیم ساعت کار کرده و باطری شارژ هست،باز هم خاموش میشه
بنظرتون ایراد از کجاست؟

اگر چراغ چک ثابت روشن باشه باطری خرابه .

keyvanj
04-04-1395, 07:44 بعد از ظهر
آدرس این نمایندگی بدین لطفا
و اینکه هزینه سرویس ها هم لطفا بگین

امروز با اصرار من عضو سایت شدن . تایپیک هم دارن. شماره تلفن و آدرس رو گذاشتن. تو سایت کویر موتور هم هست اطلاعاتشون

flower
04-04-1395, 07:47 بعد از ظهر
سلام به فلاور عزیز
شما فقط زنجیر رو عوض کردی؟یا خورشیدیهای جلو و عقب رو هم عوض کردی؟ مارک زنجیر؟ قیمت زنجیر؟

ممنونم

نه فقط زنجیر عوض شده تا پنجاه در صد لرزش کمتر شده مصرف بنزین هم کم شد من هر هفته یه مسیر 400 کیلومتر رفت و برگشت دارم به سمت باغ برای ابیاری قبلا مسیر رفت 6 لیتر بنزین مصرف می کرد با تعویض زنجیر به پنج لیتر کاهش پیدا کرد چون به انجین فشار وارد نمی کنه دمای اب خط 2 بود اونم گرمای بعدظهر موتور هم خیلی راحت دور می گیره مارک زنجیر از نوع ژاپنی Rk خریدم 245 هزار مارک مختلف با قیمت پایین و بالاتر هم موجوده تست این زنجیرتا حالا 800 کیلومتر رفتم فعلا خوب بوده کلا از زنجیر فابریک خودش راضی نبودم .

keyvanj
04-04-1395, 07:58 بعد از ظهر
خیلی تعجب میکنم چرا زنجیر خودش که اورینگ دار هم هست DID ژاپن هست چرا اینقدر شر شر میکنه!

hsnsadeghi
05-04-1395, 09:26 قبل از ظهر
نه فقط زنجیر عوض شده تا پنجاه در صد لرزش کمتر شده مصرف بنزین هم کم شد من هر هفته یه مسیر 400 کیلومتر رفت و برگشت دارم به سمت باغ برای ابیاری قبلا مسیر رفت 6 لیتر بنزین مصرف می کرد با تعویض زنجیر به پنج لیتر کاهش پیدا کرد چون به انجین فشار وارد نمی کنه دمای اب خط 2 بود اونم گرمای بعدظهر موتور هم خیلی راحت دور می گیره مارک زنجیر از نوع ژاپنی Rk خریدم 245 هزار مارک مختلف با قیمت پایین و بالاتر هم موجوده تست این زنجیرتا حالا 800 کیلومتر رفتم فعلا خوب بوده کلا از زنجیر فابریک خودش راضی نبودم .

سلام
ممنونم بابت نتیجه تست هاتون!
پارت نامبر زنجیر دقیقا چیه؟ 520XSO یا 520H یا 520GXW؟
زنجیر چه رنگی هست؟

ممنونم

Saleh20032004
05-04-1395, 11:23 قبل از ظهر
امروز با اصرار من عضو سایت شدن . تایپیک هم دارن. شماره تلفن و آدرس رو گذاشتن. تو سایت کویر موتور هم هست اطلاعاتشون
همون که زده تهران
میدان آزادی
بزرگراه محمد علی جناح؟

keyvanj
05-04-1395, 11:59 قبل از ظهر
همون که زده تهران
میدان آزادی
بزرگراه محمد علی جناح؟

آری

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

از مدیر عزیز خواهشمندیم عکس های پست اول رو به روز رسانی کنند و عکس های تیپ 2 رو بگذارند ممنون.

flower
05-04-1395, 02:07 بعد از ظهر
سلام
ممنونم بابت نتیجه تست هاتون!
پارت نامبر زنجیر دقیقا چیه؟ 520XSO یا 520H یا 520GXW؟
زنجیر چه رنگی هست؟

ممنونم
520 so هست رنگش رنگ فابریکی خودش ولی یه مدل دیگه امتحان کنید این زنجیر را خریدم قفل و بستش از نوع پرسی هست از قبل قفل و بست داشتم اگر بتونی راپیدو پیدا کنی هم ارزونه و هم کیفیت خوبی داره .

AMIR TEHRANPARS
05-04-1395, 03:36 بعد از ظهر
اگر چراغ چک ثابت روشن باشه باطری خرابه .

آقا باطری رو با ولت متر چک کردم سالمه(بعد از 12 ساعت خواب موتور و شارژ نشدن باطری)
ایراد از کجا میتونه باشه؟

flower
05-04-1395, 11:07 بعد از ظهر
آقا باطری رو با ولت متر چک کردم سالمه(بعد از 12 ساعت خواب موتور و شارژ نشدن باطری)
ایراد از کجا میتونه باشه؟
شما اول بگو چراغ چک روشن هست ثابت هست ماله باطری هست ولتاژ با ولتمتر 12 نشون می ده ولی امپر مهمه .

pouriashoghi
06-04-1395, 10:06 قبل از ظهر
سلام دوستان
بنظرتون ایراد از کجاست؟

خب وقتی موتور خاموش بشه در حالتی که سوئیچ در موقعیت استارت باشه چراغ چک باید روشن بشه و طبیعی هست و ربطی به باطری نداره این موضوع. با اینحال متن‌اتون یکم سردرگم کننده است. می‌فرمائید گاهی روشن میمونه (‌که روشن ماندن چراغ انجین بعد از خاموش شدن موتور نشانه خطا نیست ) و گاهی هیچ خطایی نمیده! یعنی چی گاهی هیچ خطایی نمیده اینو کمی واضحتر توضیح بدید! اگر گاهی هیچ خطایی نمیده یعنی گاهی خطایی نشون میده و چراغ انجین فقط با چشمک زدن‌های مختلف خطا رو نشون میده! آیا چراغ چک انجین شما چشمک میزنه ؟‌ اگر چشمک میزنه تعداد و توالی چشمک ها رو بشمرید و بگید تا بگیم که مشکل از کجاست.
اینکه می‌فرمائید تیک تیک میکنه و نفس موتور کم میشه نشونه اینه که یا مسیر سوخت مشکل داره یا مسیر هوا.
احتمال اینکه مسیر هوا مشکل داشته باشه کم هست چون پیچیدگی خاصی نداره .
پس تمرکز کنید روی مسیر سوخت. سوخت بدرستی تزریق نمیشه و ترکیب سوخت و هوا به هم میریزه تا جایی که دیگه قدرتی برای ادامه کار موتور باقی نمیمونه.
چون نمایش دهنده MIL ایراد هیچ کدوم از ایرادهایی که ECU بدونه تشخیص بده رو نشون نمیده پس میشه فرض کرد که :‌
والو انژکتور سالم هست و درست کار میکنه
سنسورهای سرعت درست کار میکنن
پمپ بنزین از نظر ECU سالم هست
فشار هوای ورودی درسته
سنسور اکسیژن سالمه

با این حساب قبل از اینکه بخواهید برای خرابی چیزی رو عوض کنید پیشنهاد میکنم مسیر سوخت رو یکبار کامل تمیز کنید. فیلتر بنزین رو عوض کنید و انرژکتور رو بشورید. این ارزان‌ترین راهی هست که میتونید اول امتحان کنید تا مطمئن بشید مسیر تزریق سوخت مشکلی نداره.

- - - Updated - - -

کیوان جان یک توضیحی میدید که ایشون انژکتور موتور شما رو چطوری شستن و نفر قبلی چطوری اینکارو انجام دادن؟ آیا انژکتور موتور رو کامل باز کردن و با دستگاه اولتراسونیک شستن؟‌

keyvanj
06-04-1395, 11:19 قبل از ظهر
خب وقتی موتور خاموش بشه در حالتی که سوئیچ در موقعیت استارت باشه چراغ چک باید روشن بشه و طبیعی هست و ربطی به باطری نداره این موضوع. با اینحال متن‌اتون یکم سردرگم کننده است. می‌فرمائید گاهی روشن میمونه (‌که روشن ماندن چراغ انجین بعد از خاموش شدن موتور نشانه خطا نیست ) و گاهی هیچ خطایی نمیده! یعنی چی گاهی هیچ خطایی نمیده اینو کمی واضحتر توضیح بدید! اگر گاهی هیچ خطایی نمیده یعنی گاهی خطایی نشون میده و چراغ انجین فقط با چشمک زدن‌های مختلف خطا رو نشون میده! آیا چراغ چک انجین شما چشمک میزنه ؟‌ اگر چشمک میزنه تعداد و توالی چشمک ها رو بشمرید و بگید تا بگیم که مشکل از کجاست.
اینکه می‌فرمائید تیک تیک میکنه و نفس موتور کم میشه نشونه اینه که یا مسیر سوخت مشکل داره یا مسیر هوا.
پس تمرکز کنید روی مسیر سوخت. سوخت بدرستی تزریق نمیشه و ترکیب سوخت و هوا به هم میریزه تا جایی که دیگه قدرتی برای ادامه کار موتور باقی نمیمونه.
چون نمایش دهنده MIL ایراد هیچ کدوم از ایرادهایی که ECU بدونه تشخیص بده رو نشون نمیده پس میشه فرض کرد که :‌
فشار هوای ورودی درسته
سنسور اکسیژن سالمه

با این حساب قبل از اینکه بخواهید برای خرابی چیزی رو عوض کنید پیشنهاد میکنم مسیر سوخت رو یکبار کامل تمیز کنید. فیلتر بنزین رو عوض کنید و انرژکتور رو بشورید. این ارزان‌ترین راهی هست که میتونید اول امتحان کنید تا مطمئن بشید مسیر تزریق سوخت مشکلی نداره.

- - - Updated - - -

کیوان جان یک توضیحی میدید که ایشون انژکتور موتور شما رو چطوری شستن و نفر قبلی چطوری اینکارو انجام دادن؟ آیا انژکتور موتور رو کامل باز کردن و با دستگاه اولتراسونیک شستن؟‌

نفر قبلی فقط اون سورن انژکتور رو باز کرد شست. یه قطعه پلاستیکی مشکی که سیم رفته توش.

اما ایشون به من که توضیح ندادن اما گفتن خود انژکتور رو کامل شستن و و خیلی هم موثر و متفاوت بود!

تا قبل موتور یه حالت گیر داشت! چحوری بگم انگار زور میزد تا دور موتور بکشه بالا ، خفه بود، اما الان موتور باز شده. عین تفاوت یه موتور صفر وقتی که آب بندی نشده با موتوری که آب بندی شده و روون شده. الان گازش که مدم هورتییییی دنده رو پر میکنه. احساس نمیکنی موتور تحت فشاره یا همچین چیزی.... راهش باز شده

ببخشید دیگه توضیحش یه کم سخته بیشتر باید سوار شی و خودت حس کنی چی میگم

dreamworld
06-04-1395, 12:16 بعد از ظهر
دوستان یه سوال
آیا امکان نصب گارد جانبی ( Crash bungs) روی دایلیم هست که اگه زمین خورد فلاپاش نشکنه یا بهش صدمه نخوره؟

keyvanj
06-04-1395, 12:29 بعد از ظهر
دوستان یه سوال
آیا امکان نصب گارد جانبی ( Crash bungs) روی دایلیم هست که اگه زمین خورد فلاپاش نشکنه یا بهش صدمه نخوره؟
بله اما آمادش نیست.
باید بگید براتون بسازن

dreamworld
06-04-1395, 12:38 بعد از ظهر
بله اما آمادش نیست.
باید بگید براتون بسازن
مگه اونا پیچی نیست؟.
جای پیچ براش تعبیه شده؟ یا باید درست کرد؟

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

AMIR TEHRANPARS
06-04-1395, 12:49 بعد از ظهر
[QUOTE=pouriashoghi;319852]خب وقتی موتور خاموش بشه در حالتی که سوئیچ در موقعیت استارت باشه چراغ چک باید روشن بشه و طبیعی هست و ربطی به باطری نداره این موضوع. با اینحال متن‌اتون یکم سردرگم کننده است. می‌فرمائید گاهی روشن میمونه (‌که روشن ماندن چراغ انجین بعد از خاموش شدن موتور نشانه خطا نیست ) و گاهی هیچ خطایی نمیده! یعنی چی گاهی هیچ خطایی نمیده اینو کمی واضحتر توضیح بدید! اگر گاهی هیچ خطایی نمیده یعنی گاهی خطایی نشون میده و چراغ انجین فقط با چشمک زدن‌های مختلف خطا رو نشون میده! آیا چراغ چک انجین شما چشمک میزنه ؟‌ اگر چشمک میزنه تعداد و توالی چشمک ها رو بشمرید و بگید تا بگیم که مشکل از کجاست.
فشار هوای ورودی درسته
سنسور اکسیژن سالمه

- - - Updated - - -

درسته چراغ چک بعد از خاموش شدن موتور روشن میشه و روشن میمونه.هیچ پیغامی از MIL مشاهده نمیشه و چشمکی نمیزنه.
سوال من اینه: اگه ایراد از سیستم سوخت رسانیه پس چرا توی سرعت و دور موتور بالا هیچ ایرادی نیست؟
بنظر شما ایراد از استپر و سنسور های دیگه نیست؟چون فقط رو دور موتور پایین خاموش میشه.
سوزن انژکتور رو یک بار با اسپری شستم
اگه ممکنه لطف کنید توضیحی درباره باز کردن و شستن فیلتر پمپ بنزین بدید.
با تشکر

keyvanj
06-04-1395, 12:56 بعد از ظهر
مگه اونا پیچی نیست؟.
جای پیچ براش تعبیه شده؟ یا باید درست کرد؟

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
از یه جاهایی از جا پیچ های تنه استفاده کرد.
کلا" باید فلاپا رو باز کنی بعد ببینی گارد به چه شکل میخوای بسازی بعد در مورد جای پیچش تصمیم بگیری.
---------------------------------------------

------------------------

------------------

flower
06-04-1395, 01:04 بعد از ظهر
موقعی که سوییچ را روشن می کنی بعد یه دور زدن عقربه دور موتور همزمان چراغ چک روشن هست بعد چراغ چک باید خاموش بشه بعد استارت بزنین چراغ چک هیچ وقت ثابت روشن نیست مگر اینکه باطری خراب بشه چراغ چک ثابت روشن می مونه تا موقعی که شارژ کامل شد دوباره خاموش می شه پس چراغ چک نباید ثابت روشن باشه مدل و کارکرد موتور چقدره چون مشکل دایلیم تو کارکرد بالا استپر و انژکتور به مرور ضعیف می شه .

keyvanj
06-04-1395, 01:27 بعد از ظهر

pouriashoghi
06-04-1395, 05:56 بعد از ظهر
دوستان یه سوال

اون مدل Crash bungs بدرد کسایی میخوره به نظر من که با موتور میرن پیست و می‌خوان در مقابل low side شدن فلاپ رو محافظت کنن از خط و خش و فقط و فقط هم به نظر من بدرد همون موقعیت تصادف low side میخوره که کمتر در محیط های شهری پیدا میشه. ریسکی که این Crash Bunges دارن اینه که شما اگر زمین خوردنتون مدل دیگری غیر از Low Side کردن باشه عملا ضربه اولیه و با اونها به فریم اصلی موتور خودتون منتقل میکنید که میتونه منجر به خسارت بدتر و گرانتری بشه بعدا.

Daniyall
06-04-1395, 05:58 بعد از ظهر
باسلام،دوستان فیلتر روغن اصلا پیدا نشد،لطف میکنید بگید ماله چه موتوری بهش میخوره؟
من امروز زنجیر هم عوض كردم،اسايي اورينگ دار طلایی انداختم،صدا زنجیر کمتر شد ولی نه خیلی خوب،خواستم طبق جلو و عقب را هم عوض كنم،كه نمايندگی نداشت،چون طبق جلو صدا میده،لطفا راهنمایی میکنید،طبق چه موتوری بهش میخوره؟متشکرم

AMIR TEHRANPARS
06-04-1395, 06:13 بعد از ظهر
موقعی که سوییچ را روشن می کنی بعد یه دور زدن عقربه دور موتور همزمان چراغ چک روشن هست بعد چراغ چک باید خاموش بشه بعد استارت بزنین چراغ چک هیچ وقت ثابت روشن نیست مگر اینکه باطری خراب بشه چراغ چک ثابت روشن می مونه تا موقعی که شارژ کامل شد دوباره خاموش می شه پس چراغ چک نباید ثابت روشن باشه مدل و کارکرد موتور چقدره چون مشکل دایلیم تو کارکرد بالا استپر و انژکتور به مرور ضعیف می شه .

بعد از استارت خوردن چراغ چک روشن نمیشه و اصلا خطایی نمیده.
فقط بع از 20 ثانیه شروع میکنه به تیک تیک کردن و کم میاره و خاموش میشه
مدل 91 و 15 هزار کارکرد
باز هم تاکید میکنم تو دور بالا هیچ مشکلی ندارم.

اگه ممکنه یه توضیحی درباره سرویس کردن پمپ بدید ممنون میشم
با تشکر

flower
06-04-1395, 08:01 بعد از ظهر
[QUOTE=Daniyall;319881]باسلام،دوستان فیلتر روغن اصلا پیدا نشد،لطف میکنید بگید ماله چه موتوری بهش میخوره؟
من امروز زنجیر هم عوض كردم،اسايي اورينگ دار طلایی انداختم،صدا زنجیر کمتر شد ولی نه خیلی خوب،خواستم طبق جلو و عقب را هم عوض كنم،كه نمايندگی نداشت،چون طبق جلو صدا میده،لطفا راهنمایی میکنید،طبق چه موتوری بهش میخوره؟متشکرم[/QUOTE

طبق عقب و جلو را هم عوض کنی فرقی نمی کنه اخرش صدا می ده فیلتر روغن ماله روان بش می خوره یه واشر لاستیکی باید سرش اضافه کنی از فیلتر کهنه دایلیم بر داری در ضمن فیلتر روان جنس خوبی نداره در اثر فشار روغن ممکنه پاره بشه فقط فیلتر فابریکی باید استفاده بشه.

pouriashoghi
06-04-1395, 09:38 بعد از ظهر
باسلام،دوستان فیلتر روغن اصلا پیدا نشد،لطف میکنید بگید ماله چه موتوری بهش میخوره؟
من امروز زنجیر هم عوض كردم،اسايي اورينگ دار طلایی انداختم،صدا زنجیر کمتر شد ولی نه خیلی خوب،خواستم طبق جلو و عقب را هم عوض كنم،كه نمايندگی نداشت،چون طبق جلو صدا میده،لطفا راهنمایی میکنید،طبق چه موتوری بهش میخوره؟متشکرم

اگر تهران تشریف دارید که ظاهرا همینطوره تشریف ببرید تعمیرگاه جهان موتور پیش آقای امیر شاهمیری و بگید براتون فیلتر روغن رو عوض کنه و مدل فلزی اش رو براتون بندازه که دیگه میتونید برای همیشه ازش استفاده کنید. فیلترش بسیار با کیفیت هست و خرابی هم در کارش نیست و هر بار که خواستید روغن عوض کنید فقط باید فیلتر رو با اسپری بشورید و تمیز کنید و دوباره استفاده کنید. من همون دفعه دومی که خواستم روغن موتورم رو عوض کنم موقعی که خریدم این فیلتر رو انداختم و تا الان که ۱۳ هزار تا کار کرده دارم استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم نداره. سال ۹۳ امیر شاهمیری ۷۰ تومن به من داد این فیلتر رو ولی با توجه به اینکه دیگه نیاز به تعویض نداره قیمت اش توجیه پذیره.

hosein_dig
06-04-1395, 10:48 بعد از ظهر
من فیلتر روغن دایلیم نو فابریک و استفاده نشده دارم کسی خواست پیغام بده

AMIR TEHRANPARS
07-04-1395, 09:26 قبل از ظهر
من با شرکت تماس گرفتم گفتند 2 الی 3 هفته دیگه فیلتر های دایلیم میرسه.(حالا کی برسه خدا میدونه)
شمارمو هم گرفت ...

flower
07-04-1395, 11:08 قبل از ظهر
دایلیم من در حال حاضر 16 هزار تا راه رفته یبار تو دور پایین ریپ می زد ا تعویض شمع Cr8e اصلی ngk مشکل حل شد شمع تقلبی هم زیاد هست که زود خراب می شه زنجیر هم به میل خودم عوض شد تا حالا هیچ خرجی برام نداشت سرویس های دوره ای هم به موقع رعایت شده .

Daniyall
10-04-1395, 03:17 بعد از ظهر
سلام دوستان،۲ سوال داشتم،ممنونتون میشوم راهنماییم کنید.
۱.طبق جلو دایلیم،ماله کدام موتور بهش میخوره؟چون خراب شده.فابریکشم گیر نیاوردم.
۲.فشنگی و ترموستات رادیاتورش،ماله کدام ماشین و موتور بهش میخوره؟
متشکرم

Saleh20032004
10-04-1395, 07:56 بعد از ظهر
سلام به همگي.
آقا ما ديروز يه دايليم مدل 92 گرفتيم داشتم ميبردم خونه تو جاده زين عقب نميدونم کي کنده ميشه منم نميفهمم.حالا کسي سراغ داره از کجا بگيرم؟ خيلي ضدحال شد روز اول زد تو ذوق. تيپ ٢

- - - Updated - - -

سلام به همگي.
آقا ما ديروز يه دايليم مدل 92 گرفتيم داشتم ميبردم خونه تو جاده زين عقب نميدونم کي کنده ميشه منم نميفهمم.حالا کسي سراغ داره از کجا بگيرم؟ خيلي ضدحال شد روز اول زد تو ذوق. تيپ ٢
متاسفانه پیچ زین عقب بد طراحی شده
من چند بار سعی کردم بهش مهره بخورنم که نشد
یک متوجه شدم پیچ کامل شل شده و اگه نمیفهمیدم کاملا باز میشد
برا همین هر هفته پیچ چک میکنم و در صورت لزوم محکم میکنم
شما به نمایندگی قطعات مراجعه کنید
احتمالا نتیجه بگیرین

milad16
11-04-1395, 12:22 بعد از ظهر
اقا مبارک باشه و چرخش برات بچرخه ...
فقط سوالم اینه که موتورتون قرمز هست و با استیکر اسپرت شده ؟
میشه بگید چه قیمت خریدید
ممنون

سلام.نه داداش سفيده با استيکر مشکي چسبوندن روش. 6700 گرفتم. کل گمرکو زيرو رو کردم نيست.زنگ زدم نمايندگي ميگه ٣ هفته ديگه.موندم چيکار کنم.

pouriashoghi
11-04-1395, 01:35 بعد از ظهر
متاسفانه پیچ زین عقب بد طراحی شده
من چند بار سعی کردم بهش مهره بخورنم که نشد
یک متوجه شدم پیچ کامل شل شده و اگه نمیفهمیدم کاملا باز میشد
برا همین هر هفته پیچ چک میکنم و در صورت لزوم محکم میکنم
شما به نمایندگی قطعات مراجعه کنید
احتمالا نتیجه بگیرین

آره پیچش فابریک که بگیرید یکی دو بار کسی پشت سوار شه شل میشه درمیاد میاد. من یکبار با پیچ‌گوشتی حسابی محکم اش کردم دیگه از اون موقع باز نشد.

keyvanj
11-04-1395, 02:07 بعد از ظهر
در مورد زین عقب مال منم باز میشد. یک بار یک عدد واشر فنری انداختم پشتش دیگه شل نشد . به همین راحتی

milad16
12-04-1395, 12:59 قبل از ظهر
سلام دوستان
دور موتور از ٩ بالاتر نميره مشکل از کجاست؟ هيچي رو چک نکردم از شمع ميتونه باشه؟ فيلتر هوا چي؟

flower
12-04-1395, 07:31 قبل از ظهر
سلام دوستان
دور موتور از ٩ بالاتر نميره مشکل از کجاست؟ هيچي رو چک نکردم از شمع ميتونه باشه؟ فيلتر هوا چي؟

اگر ریپ می زنه از شمعه حتما عوض کن متاسفانه شمع اصلی تو بازار کمه .

keyvanj
12-04-1395, 09:11 قبل از ظهر
سلام دوستان

به فیلتر هوا ربط نداره

بالاتر از 9 نمیره یعنی اینکه به 9 که میرسه ریپ میزنه بالا نمیره یا همینجوری بدون ریپ میمونه روی 9 . تو همه دنده ها؟ تو حالت ایستاده گاز خالی هم میدی بازم نمیره؟

شمع خواستی سوزنی NGK ایریدیوم اصلی من سراغ دارم . جنس از نقره است

keyvanj
12-04-1395, 09:42 قبل از ظهر
متاسفانه این واقعیت هست که قطعات ظاهری دایلیم از کیفیت خوبی برخوردار نیست. مشکل پیچ زین عقب برای من هم وجود داشت، که با استفاده از آچار بکس محکمش کردم و دیگه تکون نخورد.
آینه موتور با یک اشاره خیلی کوچک شکست!
(حتی h2r هم جنس آینه‌اش بهتره:25r30wi:)

انصافا" آینه موتور من یکی دو بار برخورد های خیلی شدید داشته که آخ نگفته! خودم گفتم 100% ترکید اما هیچیش نشد

keyvanj
12-04-1395, 01:04 بعد از ظهر
نه ريپ نميزنه به ٩ ميرسه بالترم نميره.اره تو همه دنده ها

احتمالا" شمعه . اگر سوخت بود باید یه ریپی میزد.
شمع خوب بنداز روش
البته بهترین کار اینه که ببری تعمیر گاه اول یه شمع روش تست کنه اگر اوکی شد که خوب همون موقع یکی بخری بندازی روش اگر هم نشد اونموقع لاقل الکی پول شمع ندادی و موارد دیگه برسی میشه.

نمایندگی مهدوی طرف غرب هست من رفتم همین تست رو برام کرد و از خرج های دیگه در امان موندم

pouriashoghi
12-04-1395, 08:34 بعد از ظهر
متاسفانه این واقعیت هست که قطعات ظاهری دایلیم از کیفیت خوبی برخوردار نیست. مشکل پیچ زین عقب برای من هم وجود داشت، که با استفاده از آچار بکس محکمش کردم و دیگه تکون نخورد.
آینه موتور با یک اشاره خیلی کوچک شکست!
(حتی h2r هم جنس آینه‌اش بهتره:25r30wi:)

یعنی واقعا آینه موتور شما بهش اشاره کردید شکست؟!!!!!!!! عجب!
ما باهاش خوردیم زمین نشکست! احتمالا کویر مال ما رو H2R انداخته.

راستی جنس فلاپ‌های بدنه دایلیم هم از پلاستیک ABS هست. همون متریالی هست که مثلا فلاپ‌های نینجا ۳۰۰ و هوندا هم استفاده کردن.

pouriashoghi
13-04-1395, 09:24 قبل از ظهر
خوب چون شما ناراحت شدید حرفمو پس میگیرم. نه نشکست. الان سالم سالمه.

نه اصلا بحث ناراحتی نیست من ناراحت نشدم متعجب شدم. وقتی می‌فرمائید با یک «اشاره» آینه میشکنه خب جای تعجب داره نداره؟‌ یعنی هر بار آینه رو میخواهیم تنظیم کنیم و بهش دست میزنیم میشکنه! این جای تعجب نداره به نظر شما؟! من میگم وقتی میخواهیم چیزی رو توصیف کنیم بهتره از عبارات و کلمات دقیق‌تری استفاده کنیم همین.

میثم ش
13-04-1395, 06:56 بعد از ظهر
نه اصلا بحث ناراحتی نیست من ناراحت نشدم متعجب شدم. وقتی می‌فرمائید با یک «اشاره» آینه میشکنه خب جای تعجب داره نداره؟‌ یعنی هر بار آینه رو میخواهیم تنظیم کنیم و بهش دست میزنیم میشکنه! این جای تعجب نداره به نظر شما؟! من میگم وقتی میخواهیم چیزی رو توصیف کنیم بهتره از عبارات و کلمات دقیق‌تری استفاده کنیم همین.

اتفاقی که دقیقا افتاد و اتفاقا مثل شما منو از تعجب خندوند این بود که وقتی داشتم محل پارک کردن موتور رو تنظیم می‌کردم و بسیار بسیار آروم به عقب میومدم، گوشه آینه تکرار می‌کنم! گوشه‌ترین جای آینه، به جایی گیر کرد. ابدا فشاری وجود نداشت که برخلاف انتظار که فکر میکنم در چنین حالتی باید انعطاف قابل قبولی داشته باشه آینه، صدایی شبیه به یک انفجار کوچک اومد و دیدم کله آینه شوت شده چند متر اون طرف! این چیزیه که برای یک وسیله نقلیه که باید مقاوم به چنین اتفاقات کوچکی باشه، به اشاره می‌ماند! البته یک دوستمون که هیوسانگ داشتند قبلا هشدار دادند که پلاستیک این آینه‌ها(موتور خودش هم چنین اتفاقی رو تجربه کرده بود) بسیار خشک و شکننده است. حتی هیچ پیچی برای تنظیم میزان انعطاف این آینه وجود نداره.:hanghead:

- - - Updated - - -

ابن یک اشکاله! در کنار همه مزایای این موتور. حتی امکان تا کردن آینه موتور اون طوری که در نینجا و و ۲۲۰ و rs و... هست وجود نداره.
حتی دسترسی برای تنظیم پیچی که سفتی فنر داخل آینه رو تنظیم میکنه وجود نداره چون داخل آینه قرار داره و فقط زمانی که بشکنه میتونید این پیچو ببینید!
تا به حال نشده پشت ماشین بشینید و آینه ماشین با ماشین بقلی یا هر چیز دیگه ای برخورد بکنه؟ چه اتفاقی میفته؟ رنج دینامیکی که برای حرکت آینه وجود داره مانع از سکستنش میشه. اتفاقی کاملا مرسوم.

pouriashoghi
14-04-1395, 09:04 قبل از ظهر
اتفاقی که دقیقا افتاد و اتفاقا مثل شما منو از تعجب خندوند این بود که وقتی داشتم محل پارک کردن موتور رو تنظیم می‌کردم و بسیار بسیار آروم به عقب میومدم، گوشه آینه تکرار می‌کنم! گوشه‌ترین جای آینه، به جایی گیر کرد. ابدا فشاری وجود نداشت که برخلاف انتظار که فکر میکنم در چنین حالتی باید انعطاف قابل قبولی داشته باشه آینه، صدایی شبیه به یک انفجار کوچک اومد و دیدم کله آینه شوت شده چند متر اون طرف! این چیزیه که برای یک وسیله نقلیه که باید مقاوم به چنین اتفاقات کوچکی باشه، به اشاره می‌ماند! البته یک دوستمون که هیوسانگ داشتند قبلا هشدار دادند که پلاستیک این آینه‌ها(موتور خودش هم چنین اتفاقی رو تجربه کرده بود) بسیار خشک و شکننده است. حتی هیچ پیچی برای تنظیم میزان انعطاف این آینه وجود نداره.:hanghead:

- - - Updated - - -

ابن یک اشکاله! در کنار همه مزایای این موتور. حتی امکان تا کردن آینه موتور اون طوری که در نینجا و و ۲۲۰ و rs و... هست وجود نداره.
حتی دسترسی برای تنظیم پیچی که سفتی فنر داخل آینه رو تنظیم میکنه وجود نداره چون داخل آینه قرار داره و فقط زمانی که بشکنه میتونید این پیچو ببینید!
تا به حال نشده پشت ماشین بشینید و آینه ماشین با ماشین بقلی یا هر چیز دیگه ای برخورد بکنه؟ چه اتفاقی میفته؟ رنج دینامیکی که برای حرکت آینه وجود داره مانع از سکستنش میشه. اتفاقی کاملا مرسوم.

میثم جان. شما که خودت این موتور رو داری وقتی داری توصیف اش میکنی باید دقیق‌تر و فنی‌تر توصیف کنی.
سیستم آینه دایلیم اصلا هیچ شباهتی با سیستم آینه خودرو نداره که پیچ تنظیم فنر داشته باشه قسمت شیشه‌ای آینه درون قاب خودش فیکس هست و مثل ماشین نیست که شیشه حرکت کنه و قاب ثابت بمونه بلکه قاب و شیشه با هم حرکت میکنن. اگر دقت کنید آینه دایلیم با روش گوی و کاسه طراحی شده! گوی و کاسه رو هم که همه مدرسه درسش رو خوندیم و میدونیم ويژگی‌هاش چیه! و در اغلب جهات میچرخه.
این هم که می‌فرمائید با کوچکترین اشاره‌ای میشکنه من مجددا عرض میکنم که خیر٬ بنده امروز خودم آینه موتورم رو در تمام جهات چرخوندم و برای چرخش هم بهش حداقل اشاره کردم و نشکست! اون حالتی که آینه شما هم از جاش دراومده رو تست کردم. در یک زاویه خاص حرکت محدود تر هست چون پشت قاب آینه اجازه حرکت بیشتر رو نمیده اگر بخواهید آینه رو به سمت جلو هل بدید. آینه شما گیر کرده و شما متوجه نشدید و همینطور عقب اومدید و بالاخره گوی از کاسه در اومده! منتها باید بهش خیلی فشار وارد شه تا در بیاد دوستان میتونن خودشون امتحان کنن با آینه دایلیم اشون ببینن با یک اشاره به جلو آینه از جاش در میاد یا خیر!
قاب آینه هم راحت به سمت داخل تا میشه و از عرض بدنه داخل تر میاد برای جابجایی احتمالی کی گفته نمیشه‌؟‌ من عکس هم گرفتم.
من تنها اصرارم روی این نکته هست که برای اینکه اطلاعات درست منتقل شه به دیگران ما هم باید کلمات و عبارات دقیق بکار ببریم.

این عکس بعدی هم آینه‌های هوندا CBR هست که اگر دقت بکنید میبینید سیستم طراحی اش مشابه دایلیم هست حتی اینطور که از روی عکس به نظر میرسه مال دایلیم جای مانور‌اش بیشتر هست نسبت به هوندا. خب اون هم اگر از یک زاویه‌ای بیشتر گوی توی کاسه بچرخه دیگه جای چرخش وجود نداره! این موضوع ربطی اصلا به جنس پلاستیک نداره همه اشون از یک جنس هستن. موضوع اینه که ما نمی‌تونیم هر اتفاقی برای موتورمون میافته رو بندازیم گردن کارخونه. شما یادمه میگفتید که اینکه مثلا دایلیم کرش پروتکشن نداره نشونه بی فکری سازنده است! که من عرض کردیم دایلیم که سهله هیچ سازنده ای موتور رو با کرش پروتکشن بیرون نمیده پس همه موتورسازها بی فکر و احمقن! بالاخره هر وسیله ای وقتی طراحی میشه یک محدودیت هایی داره و یک قابلیت‌هایی. نمیشه انتظار داشت ما هر طوری که با کالا دوست داریم رفتار کنیم و انتظار داشته باشیم اتفاقی براش نیافته. مثلا ۱۶۴ کیلو موتور بیافته روی جدول و انتظار داشته باشیم فلاپ‌اش نشکنه اگر شکست پس تقصیر سازنده است!

اشکال در طراحی موقعی قابل سرزنش کردن هست که در کاربری معمولی وسیله شما مشکل ببینید به نظر من. مثلا میدونیم موتورسیکلتی هست که موقعی سواری سر بعضی پیچ‌ها منبع اگزوز زیر موتور بیش از یک زاویه‌ای بخوابونی موتور رو گیر میکنه به زمین! خب این اسمش «اشکال» هست قشنگ و بحث هم نداره! ولی مقاوم ترین موتورسیکلت دنیا رو هم میشه از یک زاویه از روی جک انداخت زمین یا روی یک تکه سنگ که حتما بلایی بالاخره سرش بیاد!
مال نینجا ۳۰۰ هم مثل دایلیم قاب با سیستم گوی و کاسه به دسته وصل میشه (‌Ball Joint‌) و اون همون محدودیت ها رو داره. فقط محل اتصال دسته به بدنه موتور هم قابل تنظیم هست(فقط به بالا و پائین نه جلو و عقب یعنی اگر همون مشکل شما با نینجا هم ایجاد میشد آینه در میومد بالاخره ). اگر همین آینه هم چون گوی و کاسه است در جهتی که نباید بیشتر از حد بهش نیرو وارد شه گوی از کاسه در میاد دیگه.

mohammad.p
14-04-1395, 11:21 بعد از ظهر
اقا سجاد سلام . اقا این اگهی خوراک خودته . برو بخر تا نپریده .

- - - Updated - - -

اقا سجاد سلام . اقا این اگهی خوراک خودته . برو بخر تا نپریده .

Daniyall
15-04-1395, 12:56 بعد از ظهر
با سلام.
دوستان آمپر آب من الکی یهو میره رو خط چهار به بالا،اکثرا رو چهار هست،یک دفعه میاد رو یک،پرش داره،درحالی که موتور داغ نکرده و جوش نیاورده،مشکلش چیه،بعد طبق جلوم خراب شده،میخوام بخرن نمایندگی فابریکشو نداره،ماله چه موتوری بهش میخوره،متشکرم

AMIR TEHRANPARS
15-04-1395, 01:45 بعد از ظهر
مشکل تک تک کردن و خاموش شدن موتور بنده با راهنمایی های استاد فلاور حل شد:happy4:
لاستیک پشت چپقی شمع رو زیادی پایین میذاشتم و به چپوقی فشار میاورد و کج میشد در نهایت با بدنه انجین جهش الکتریکی صورت میگرفت و جرقه میزد و موتور خاموش میشد
دیروز فلاپ هارو هم باز کردم و با بخارشو افتادم به جون موتور
عین صفر شد:6:

میثم ش
15-04-1395, 05:53 بعد از ظهر
میثم جان. شما که خودت این موتور رو داری وقتی داری توصیف اش میکنی باید دقیق‌تر و فنی‌تر توصیف کنی.
سیستم آینه دایلیم اصلا هیچ شباهتی با سیستم آینه خودرو نداره که پیچ تنظیم فنر داشته باشه قسمت شیشه‌ای آینه درون قاب خودش فیکس هست و مثل ماشین نیست که شیشه حرکت کنه و قاب ثابت بمونه بلکه قاب و شیشه با هم حرکت میکنن. اگر دقت کنید آینه دایلیم با روش گوی و کاسه طراحی شده! گوی و کاسه رو هم که همه مدرسه درسش رو خوندیم و میدونیم ويژگی‌هاش چیه! و در اغلب جهات میچرخه.
این هم که می‌فرمائید با کوچکترین اشاره‌ای میشکنه من مجددا عرض میکنم که خیر٬ بنده امروز خودم آینه موتورم رو در تمام جهات چرخوندم و برای چرخش هم بهش حداقل اشاره کردم و نشکست! اون حالتی که آینه شما هم از جاش دراومده رو تست کردم. در یک زاویه خاص حرکت محدود تر هست چون پشت قاب آینه اجازه حرکت بیشتر رو نمیده اگر بخواهید آینه رو به سمت جلو هل بدید. آینه شما گیر کرده و شما متوجه نشدید و همینطور عقب اومدید و بالاخره گوی از کاسه در اومده! منتها باید بهش خیلی فشار وارد شه تا در بیاد دوستان میتونن خودشون امتحان کنن با آینه دایلیم اشون ببینن با یک اشاره به جلو آینه از جاش در میاد یا خیر!
قاب آینه هم راحت به سمت داخل تا میشه و از عرض بدنه داخل تر میاد برای جابجایی احتمالی کی گفته نمیشه‌؟‌ من عکس هم گرفتم.
من تنها اصرارم روی این نکته هست که برای اینکه اطلاعات درست منتقل شه به دیگران ما هم باید کلمات و عبارات دقیق بکار ببریم.

این عکس بعدی هم آینه‌های هوندا CBR هست که اگر دقت بکنید میبینید سیستم طراحی اش مشابه دایلیم هست حتی اینطور که از روی عکس به نظر میرسه مال دایلیم جای مانور‌اش بیشتر هست نسبت به هوندا. خب اون هم اگر از یک زاویه‌ای بیشتر گوی توی کاسه بچرخه دیگه جای چرخش وجود نداره! این موضوع ربطی اصلا به جنس پلاستیک نداره همه اشون از یک جنس هستن. موضوع اینه که ما نمی‌تونیم هر اتفاقی برای موتورمون میافته رو بندازیم گردن کارخونه. شما یادمه میگفتید که اینکه مثلا دایلیم کرش پروتکشن نداره نشونه بی فکری سازنده است! که من عرض کردیم دایلیم که سهله هیچ سازنده ای موتور رو با کرش پروتکشن بیرون نمیده پس همه موتورسازها بی فکر و احمقن! بالاخره هر وسیله ای وقتی طراحی میشه یک محدودیت هایی داره و یک قابلیت‌هایی. نمیشه انتظار داشت ما هر طوری که با کالا دوست داریم رفتار کنیم و انتظار داشته باشیم اتفاقی براش نیافته. مثلا ۱۶۴ کیلو موتور بیافته روی جدول و انتظار داشته باشیم فلاپ‌اش نشکنه اگر شکست پس تقصیر سازنده است!

اشکال در طراحی موقعی قابل سرزنش کردن هست که در کاربری معمولی وسیله شما مشکل ببینید به نظر من. مثلا میدونیم موتورسیکلتی هست که موقعی سواری سر بعضی پیچ‌ها منبع اگزوز زیر موتور بیش از یک زاویه‌ای بخوابونی موتور رو گیر میکنه به زمین! خب این اسمش «اشکال» هست قشنگ و بحث هم نداره! ولی مقاوم ترین موتورسیکلت دنیا رو هم میشه از یک زاویه از روی جک انداخت زمین یا روی یک تکه سنگ که حتما بلایی بالاخره سرش بیاد!
مال نینجا ۳۰۰ هم مثل دایلیم قاب با سیستم گوی و کاسه به دسته وصل میشه (‌Ball Joint‌) و اون همون محدودیت ها رو داره. فقط محل اتصال دسته به بدنه موتور هم قابل تنظیم هست(فقط به بالا و پائین نه جلو و عقب یعنی اگر همون مشکل شما با نینجا هم ایجاد میشد آینه در میومد بالاخره ). اگر همین آینه هم چون گوی و کاسه است در جهتی که نباید بیشتر از حد بهش نیرو وارد شه گوی از کاسه در میاد دیگه.

ببینید آقا پوریای عزیز، برای اینکه منظور منو توضیح بدید لازم نیست در مورد سیستم گوی و کاسه بگید. منظورمو نفهمیدید چون جسارتا گمان کنم اطلاعاتتون رو صرفا از اینترنت دریافت می‌کنید که در جای خودش بسیار هم خوبه و بعضا خیلی هم تا حالا از اطلاعاتی که دادی استفاده کردم.
همین سیستم گوی و کاسه دایلیم که فرمودی اصلا قابل تنظیم نیست. یعنی برای میزان سفتی این گوی هیچ قابلیت تنظیمی وجود نداره. من چون تجربه ۲۲۰ ام خوب بوده همش از اون مثال میزنم... آینه اون حداقل دو تا مهره داره اگه اشتباه نگم. یکی برای تنظیم میزان انعطاف سیستم گوی و کاسه گردن آینه؛ یکی هم در پایینتر. این‌ها به غیر از توانایی تا شوندگی خود آینه است. ضمنا گمان میکنم جنس پلاستیک بهتری هم دارد.
من نگفتم که آینه قابلیت چرخش نداره که شما عکس موتورتو میگذاری و اینو نشون میدی.
در مورد پروتکشن هم من نظرم اینه که چرا برای مساله حفاظت هیچ فکری نشده حتی برای نصب اختیاری پروتکشن برخلاف نظر دوستان امکانی وجود نداره! مگر سوراخ کردن فلاپ و دستکاری کردن‌های شاید غیر اصولی. من از چند جا سوال کردم، از تعمیرکار. گفتند این کارو معمولا نمیکنند.
این یک عکس از موتوری پر از پروتکشن! فکر کنم کاوازاکی z800 باشه.
و نکته آخر اینکه جالب نیست آدم صرفا تحت تاثیر یک پروپاگاندا قرار بگیره و نیازهای واقعیش رو در نظر نگیره. همیشه این تولید کننده ها هستند که تابع نیاز مصرف‌کننده هایی مثل من و شما اند. تباید فرقی بکنه که مثلا ببینیم هوندا چیکار کرده دیگه بگیم خداست! یا دوکاتی چیکار کرده، کاوازاکی چیکار کرده..... اگرچه محصولات فوق‌العاده دقیقی هم طراحی می‌کنند من چرا باید نیازهامو نادیده بگیرم و فکرمو تعطیل کنم؟
"واو! دایلیم! ساخت کره جنوبی!....."

farshad 54
15-04-1395, 06:59 بعد از ظهر
پروتکشن رو هیچ موتوره فلاپ داری به صورت فابریک وجود نداره
و این قطعه جزو لوازم افتر مارکت برای موتورها طراحی و تولید میشه
و برای نصبش بعضی از موتورها فضای مورد نیاز نصب رو دارن و بعضی از موتورها
هم برای نصبش نیاز به بریدن قسمتی از فلاپشون هست
ربطی هم به دایلیم و هندا بودن و کره و ژاپن و ..... اینا نداره
یکی دوست داره نصب میکنه یکی لازم نداره نصب نمیکنه

MR.Halakoohi
16-04-1395, 11:07 قبل از ظهر
یه روز خوب در طبیعت[Only registered and activated users can see links]
منطقه ی هارونی استان چهار محال و بختیاری[Only registered and activated users can see links]

pouriashoghi
16-04-1395, 06:10 بعد از ظهر
پروتکشن رو هیچ موتوره فلاپ داری به صورت فابریک وجود نداره
و این قطعه جزو لوازم افتر مارکت برای موتورها طراحی و تولید میشه
و برای نصبش بعضی از موتورها فضای مورد نیاز نصب رو دارن و بعضی از موتورها
هم برای نصبش نیاز به بریدن قسمتی از فلاپشون هست
ربطی هم به دایلیم و هندا بودن و کره و ژاپن و ..... اینا نداره
یکی دوست داره نصب میکنه یکی لازم نداره نصب نمیکنه

والا منم تمام حرفم اینه که من تابحال موتوری رو ندیدم که که فابریکی از کارخونه با پروتکشن بیاد بیرون و چندین بار هم اینو به آقا میثم میگم. من نمیدونم اگر نصب نکردن پروتکش روی موتورسیکلت نشانه بی فکری کارخانه هاست پس همه موتورسازها بی فکر و احمق هستن دیگه میثم جان! این عکسی که آقا میثم گذاشته طرف خودش نصب کرده کاوازاکی که نصب نکرده! حالا ایشون اصرار دارن بگن که دایلیم چون پروتکشن نداره کارخونه بی فکر بوده! باشه آقا. مام عکس موتور با پروتکش دیدم! شما اگر فکر میکنید کارخانه ای موتور با پروتکش فابریک میده بیرون اونو به ما نشون بدید!

بعدم آقای میثم عزیز. کی گفته ما تحت تاثیر پروپاگندا هستیم! مگه اصلا تو دنیای موتورسیکلت پروپاگاندا داریم! بنده هیچوقت نیاز نداشتم شلی و سفتی چرخش آینه رو تنظیم کنم! اصلا آینه مگه اصلا باید شل باشه؟! آینه باید طوری باشه که کاربر بتونی تنظیمش کنه و از جاش هم تکون نخوره و از تنظیم خارج نشه این نیاز من به عنوان یک کاربر بوده! کارخانه ها هم وقتی محصول طراحی میکنن در اغلب موارد طراحی رو برای پاسخگویی به نیاز کاربری انجام میدن والا کسی یک محصول پر از عیب و ایراد رو نمی‌خرن. من از اول حرفم اینه که شما اگر میخواهید ایراد بگیرید بگیرید ولی درست ایراد رو توصیف کنید. شما میگید به آینه اشاره کنید میشکنه! خب این جمله اشتباهه! چون شما آینه موتورتون کنده شده دلیل نمیشه هر کسی به آینه موتور اشاره کرد آینه بشکنه. اینکار فقط یک اسم داره اونم غلو و بزرگنمایی است! عکسی که من گذاشتم برای نشون دادن این بود که اولا آینه به داخل تا میشه و ثانیا به جهت های مختلف چرخوندیم و نشکست! پس شما بجای اینکه جمله خودتون رو که یک بزرگنمایی بود اصلاح کنید رو گیر دادید به اینکه من اطلاعاتم رو از کجا میارم؟!
دوستان گفتند صندلی عقب دایلیم پیچش شل میشه و در میاد. این یک توصیف درسته و منم تائید کردم و گفتم مال خودم هم اینطوری شد! و راهش رو هم گفتیم با دوستان. یا شما ۱۶۴ کیلو موتور رو انداختین روی جدول فلاپش شکسته به این نتیجه رسیدید که فلاپ ها کیفیت نداره! در حالی که جنس فلاپ ها همونی هست که روی موتورهای برند هوندا و کاوازاکی استفاده میشه. شما الان بهتون یک کاوازاکی نینجا بدن میگید نمیخواین چون جنس فلاپ بده؟! خوب اون فلاپ از پلاستیک ABS هست بالاخره تحت یک فشار و زاویه ای میشکنه! اینکه موتور با فیبرکربن و قیمت ۱۲ میلیون نمیسازن رو شما ببخشید به بزرگواری خودتون.
بهتر نیست به جای اینکه ببینید من از اینترنت اطلاعات میگیرم یا از همسایه میپرسم به این فکر کنید که آینه یک موتور با اشاره نمیشکنه و اگر میشکست همه مشکل شما رو داشتن و همه الان آینه هاشون با اولین تنظیم و گیر کردن شکسته بود؟!

Saleh20032004
16-04-1395, 06:19 بعد از ظهر
من موتور به توصیه دوستان بردم نمایندگی غرب تهران
توی بزرگراه جناح
کار واقعا خوب و تمیز بود و راضی هستم
روغن عوض کردن 10 تومن
آچارکشی کردم بلاخره 120 تومن
شمع سوزنی انداختم ایردیوم 60 تومن
واقعا توی شتاب و قدرت فرق کرده و موتور راحت به سرعت های بالا میرسه
شمع فابریک ژاپنی بود ولی سوزنی نبود
توی بحث مصرف الان نمیتونم نظر بدم
باید یک باک خالی و پر کنم تا معلوم بشه
لرزش ها موتور خیلی گرفته شد و تاثیرات آچار کشی حس میشه

roma
16-04-1395, 09:00 بعد از ظهر
ببینید آقا پوریای عزیز، برای اینکه منظور منو توضیح بدید لازم نیست در مورد سیستم گوی و کاسه بگید. منظورمو نفهمیدید چون جسارتا گمان کنم اطلاعاتتون رو صرفا از اینترنت دریافت می‌کنید که در جای خودش بسیار هم خوبه و بعضا خیلی هم تا حالا از اطلاعاتی که دادی استفاده کردم.
همین سیستم گوی و کاسه دایلیم که فرمودی اصلا قابل تنظیم نیست. یعنی برای میزان سفتی این گوی هیچ قابلیت تنظیمی وجود نداره. من چون تجربه ۲۲۰ ام خوب بوده همش از اون مثال میزنم... آینه اون حداقل دو تا مهره داره اگه اشتباه نگم. یکی برای تنظیم میزان انعطاف سیستم گوی و کاسه گردن آینه؛ یکی هم در پایینتر. این‌ها به غیر از توانایی تا شوندگی خود آینه است. ضمنا گمان میکنم جنس پلاستیک بهتری هم دارد.
من نگفتم که آینه قابلیت چرخش نداره که شما عکس موتورتو میگذاری و اینو نشون میدی.
در مورد پروتکشن هم من نظرم اینه که چرا برای مساله حفاظت هیچ فکری نشده حتی برای نصب اختیاری پروتکشن برخلاف نظر دوستان امکانی وجود نداره! مگر سوراخ کردن فلاپ و دستکاری کردن‌های شاید غیر اصولی. من از چند جا سوال کردم، از تعمیرکار. گفتند این کارو معمولا نمیکنند.
این یک عکس از موتوری پر از پروتکشن! فکر کنم کاوازاکی z800 باشه.
و نکته آخر اینکه جالب نیست آدم صرفا تحت تاثیر یک پروپاگاندا قرار بگیره و نیازهای واقعیش رو در نظر نگیره. همیشه این تولید کننده ها هستند که تابع نیاز مصرف‌کننده هایی مثل من و شما اند. تباید فرقی بکنه که مثلا ببینیم هوندا چیکار کرده دیگه بگیم خداست! یا دوکاتی چیکار کرده، کاوازاکی چیکار کرده..... اگرچه محصولات فوق‌العاده دقیقی هم طراحی می‌کنند من چرا باید نیازهامو نادیده بگیرم و فکرمو تعطیل کنم؟
"واو! دایلیم! ساخت کره جنوبی!....."

آینه های ۲۲۰ قابلیت تاشوندگی دارن قابلیت تنظیم سفتی شعاع گردش دارن ولی کاربردی نیست اولا روکش آینه های ۲۲۰ پلاستیکی که بعد چند سال از بین میره مال خودم مدل ۹۰ بود همش پاره شد و ترکید و غیر قابل تعویض هم هست باید آینه نو بخری وگرنه موتور نمای زشتی پیدا میکنه به علاوه که قابلیت تاشوندگی آینه 220 باعث ایجاد لرزش بسیار زیاد میشه که به هیچ عنوان کاربردی نداره
در مورد محافظ حتی موتورهای استریت هم ندارن چه برسه به اسپورت نمونه نینجا z هیو استریت و بنلی حتی هوندا سی جی ال که خودم انداختم و جزو ‌‌لوازم اختیاری

کلا بخوای خیلی منطقی به دایلیم گیر بدی
1 صدای زنجیر زیاده و احمقانه ولی قابل حل
2 استارت خوردن موتور توی دنده غیر قابل حل
3 عدم قطع کن موتور که هی باید سویچ بچرخانید و دوباره باز کنی ( غیر قابل حل)
4 .بوق احمقانه ( قابل حل)
5 منتاژ احمقانه کویر ( قابل حل )
6 سوختن led ترمز عقب به خاطر ضعف طراحی کیت ledو استفاده از زینر بی کیفیت سری کردن موازی کردن احمقانه الکی یکیش بسوزه همش قطع میشه

اینها عیب های کلی این موتوره باقی که دیگه نسبی هست
مونده به استفاده راکب

مهمترین مزایا
نصب فلاشر به صورت استاندارد
داشتن جک وسط که رو هیچ موتور دیگه فلاپ داری من ندیدم
شعاع گردش فرمون بالا بیشتر از پالس 220
ترمز جلو با قابلیت تنظیم 4حالته
عدم نیاز به دیاگ و داشتن سیستم هوشمند اعلام خرابی به صورت sos
مصرف سوخت بسیار عالی در حد پالس 180

y.sohbati
16-04-1395, 10:50 بعد از ظهر
داداشا ترمزهای جلویی ک دو دیسکه عملکردشون چطوره ,؟
قوی هست ؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Saleh20032004
16-04-1395, 10:56 بعد از ظهر
داداشا ترمزهای جلویی ک دو دیسکه عملکردشون چطوره ,؟
قوی هست ؟

خیلی قوی و قابل اطمینان هستن
یکبار بدجور من نجات دادن توی سرعت بالا عملکرد ایده آل دارن

y.sohbati
16-04-1395, 10:59 بعد از ظهر
خیلی قوی و قابل اطمینان هستن
یکبار بدجور من نجات دادن توی سرعت بالا عملکرد ایده آل دارن

لوازمش هست پمپشو بگیرم ؟

y.sohbati
16-04-1395, 11:02 بعد از ظهر
لوازمش هست تو بازار ؟
پمپشو بگیرم
جلو بندی امیکو 250 رو سوار ی موتور دیگه کردم .جفت دیسکه . ولی ترمز رو دوتا دیسک ضعیفه .بنظرم از پمپش باشه ضعفش

Saleh20032004
16-04-1395, 11:11 بعد از ظهر
لوازمش هست پمپشو بگیرم ؟

بایستی از نمایندگی بپرسین

sajjadme
17-04-1395, 12:19 قبل از ظهر
دوستان سلام...
عید همه مبارک ...طاعات و عبادات همه قبول درگاه حق
پیرو صحبت دوستان بگم ....من فکر کنم منظور اقا میثم این بوده باشه که موتور سازا برای موتورهاشون جای نصب پروتکشن رو تعبیه کنن ...مثلا همین بنللی 250 تک سیلندر جاشو داره ....
در ضمن اقا میثم....سروران ما توی این سایت واقعا ادمای مطلعی هستن و واقعا هم بلدن هم علمشو دارن مخصوصا اقا پوریا ...

هیچکدوم دوستان تحت تاثیر پاگنده نیستن پشت سر مرده حرف زدن خوب نیست بازیگر خوبی بود خدا بیامرزه :4chsmu1:

mr.dan
17-04-1395, 01:28 قبل از ظهر
سلام دوستان
من موتورم تعمیر شده
برای آبندی باید چطور عمل کنم
سیلندرشو برش زدم و صفرش کردم

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

mohammad.p
17-04-1395, 02:14 قبل از ظهر
اقا سجاد تصمیمتون برا خرید موتور چی شد ؟ اینم رنگ قرمز که میخواستی قیمت و کارکردشم مناسبه

AMIR TEHRANPARS
18-04-1395, 09:00 قبل از ظهر
بنظرم بگرد یه ست پمپ دست دومشو(اوراقی) پیدا کن ارزون تر در میاد برات
جنسش عالیه دست دوم هم پیدا کنی خیالت راحت باشه چون جنسش کره ایه یه عمر برات کار میکنه
فقط باید جنس دست دوم رو تستش کنی مشکل نداشته باشه

Saleh20032004
18-04-1395, 09:38 قبل از ظهر
اینم از رخش من[emoji4]
دیروز
روستای سنگان
جاده سولوقون

MR.Halakoohi
19-04-1395, 12:04 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IM[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[IMG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/G]
این هم از عکس های این چند روزه تعطیلی[Only registered and activated users can see links]

شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری

ادامه دارد...

flower
19-04-1395, 06:49 بعد از ظهر
با سلام.
دوستان آمپر آب من الکی یهو میره رو خط چهار به بالا،اکثرا رو چهار هست،یک دفعه میاد رو یک،پرش داره،درحالی که موتور داغ نکرده و جوش نیاورده،مشکلش چیه،بعد طبق جلوم خراب شده،میخوام بخرن نمایندگی فابریکشو نداره،ماله چه موتوری بهش میخوره،متشکرم

احتمالا رسوب گرفته فشنگی اب می تونید بازش کنید روی رادیاتور اب نصب شده تمیزش کنید یا اگر مهم نیست خودش دوباره نرمال می شه این علت بیشتر ماله مدت طولانی هست که از موتور استفاده نمی شه و احتمالا از اب معمولی برای رادیات استفاده شده .

- - - Updated - - -

آینه های ۲۲۰ قابلیت تاشوندگی دارن قابلیت تنظیم سفتی شعاع گردش دارن ولی کاربردی نیست اولا روکش آینه های ۲۲۰ پلاستیکی که بعد چند سال از بین میره مال خودم مدل ۹۰ بود همش پاره شد و ترکید و غیر قابل تعویض هم هست باید آینه نو بخری وگرنه موتور نمای زشتی پیدا میکنه به علاوه که قابلیت تاشوندگی آینه 220 باعث ایجاد لرزش بسیار زیاد میشه که به هیچ عنوان کاربردی نداره
در مورد محافظ حتی موتورهای استریت هم ندارن چه برسه به اسپورت نمونه نینجا z هیو استریت و بنلی حتی هوندا سی جی ال که خودم انداختم و جزو ‌‌لوازم اختیاری

کلا بخوای خیلی منطقی به دایلیم گیر بدی
1 صدای زنجیر زیاده و احمقانه ولی قابل حل
2 استارت خوردن موتور توی دنده غیر قابل حل
3 عدم قطع کن موتور که هی باید سویچ بچرخانید و دوباره باز کنی ( غیر قابل حل)
4 .بوق احمقانه ( قابل حل)
5 منتاژ احمقانه کویر ( قابل حل )
6 سوختن led ترمز عقب به خاطر ضعف طراحی کیت ledو استفاده از زینر بی کیفیت سری کردن موازی کردن احمقانه الکی یکیش بسوزه همش قطع میشه

اینها عیب های کلی این موتوره باقی که دیگه نسبی هست
مونده به استفاده راکب

مهمترین مزایا
نصب فلاشر به صورت استاندارد
داشتن جک وسط که رو هیچ موتور دیگه فلاپ داری من ندیدم
شعاع گردش فرمون بالا بیشتر از پالس 220
ترمز جلو با قابلیت تنظیم 4حالته
عدم نیاز به دیاگ و داشتن سیستم هوشمند اعلام خرابی به صورت sos
مصرف سوخت بسیار عالی در حد پالس 180

جناب روما مشکل استارت خوردن روی دنده که من حلش کردم نصب سنسور روی جک حتی سوکتش بغل دری قمقمه اب هست که سیمش یسره هست من نصب کردم دیگه تو دنده استارت نمی خوره خودم هنوز نفهمیدم چرا این سنسور جک تو تیپ دوحذف شده و دوم اینکه خیلی ها می گن چراغ عقب خطر می سوزه ولی من هنوز به این مشکل بر نخوردم حتی موتور دوستان دایلیم سوار هنوز دو سال سوار هستن این مشکل را نداشتن .

- - - Updated - - -

در مورد اینه والا من موتورم دوبار از روی جک بغل افتاد کل وزن موتور افتاد روی اینه شکست ولی در اثر ضربه و مالش و برخورد با شی حتی به صورت شدید تا حالا نشکست احتمالا اینه دوستمون از قبل ضربه شدید خورده بود بعد در اثر ضربه کوچک اینه شکست ولی من از کیفیت اینه ها راضی هستم .

keyvanj
19-04-1395, 08:25 بعد از ظهر
سلام
بچه ها مصرف سوختتون رو دقیق میدونید جه قدره؟
با یه باک تا برسه 1خط چند تا راه میره واسه شما؟

MR.Halakoohi
19-04-1395, 08:34 بعد از ظهر
کیوان جان من با یه باک 400 تا میره
اما دوست عزیزمون آقای فلاور تا 530 کیلومتر هم رفتن
من به خاطر حذف کاتالیز مصرفم یه مقداری رفته بالا/
البته نحوه ی گاز دادن به موتور هم تاثیر داره رو مصرف سوخت
و همچنین شمع

flower
19-04-1395, 09:03 بعد از ظهر
با تعویض زنجیر مصرف سوخت کاهش پیدا کرد الان هر لیتر 40 کیلومتر مسافت طی می کنه دور موتور متغیر بین 7 و 8 ....زنجیر خراب به گیریبکس موتور فشار وارد می کنه.

keyvanj
19-04-1395, 10:03 بعد از ظهر
کیوان جان من با یه باک 400 تا میره
اما دوست عزیزمون آقای فلاور تا 530 کیلومتر هم رفتن
من به خاطر حذف کاتالیز مصرفم یه مقداری رفته بالا/
البته نحوه ی گاز دادن به موتور هم تاثیر داره رو مصرف سوخت
و همچنین شمع

دقیقا" منظورت از به باک چیه
یعنی گذاشتی تا بنزین تموم شه؟
با آمپر یک خط چشمک زن بشه؟

اخه من از ترس سوختن پمپ تاحالا نزاشتم بزنین به یک خط برسه.

roma
20-04-1395, 02:03 قبل از ظهر
احتمالا رسوب گرفته فشنگی اب می تونید بازش کنید روی رادیاتور اب نصب شده تمیزش کنید یا اگر مهم نیست خودش دوباره نرمال می شه این علت بیشتر ماله مدت طولانی هست که از موتور استفاده نمی شه و احتمالا از اب معمولی برای رادیات استفاده شده .

- - - Updated - - -

جناب روما مشکل استارت خوردن روی دنده که من حلش کردم نصب سنسور روی جک حتی سوکتش بغل دری قمقمه اب هست که سیمش یسره هست من نصب کردم دیگه تو دنده استارت نمی خوره خودم هنوز نفهمیدم چرا این سنسور جک تو تیپ دوحذف شده و دوم اینکه خیلی ها می گن چراغ عقب خطر می سوزه ولی من هنوز به این مشکل بر نخوردم حتی موتور دوستان دایلیم سوار هنوز دو سال سوار هستن این مشکل را نداشتن .

- - - Updated - - -

در مورد اینه والا من موتورم دوبار از روی جک بغل افتاد کل وزن موتور افتاد روی اینه شکست ولی در اثر ضربه و مالش و برخورد با شی حتی به صورت شدید تا حالا نشکست احتمالا اینه دوستمون از قبل ضربه شدید خورده بود بعد در اثر ضربه کوچک اینه شکست ولی من از کیفیت اینه ها راضی هستم .

جناب فلاور نصب سنسور روی جک درسته از هیچی بهتره ولی بازم دردی دوا نمیکنه در اصل باید رو چراغ خلاصی باشه یا روی سیم کلاج و واقعا من هم مثل شما دلیل این کار نفهمیدم چرا باید همچین سنسور مهمی حذف کنن حتی هوندا سی جی ال تو دنده استارت نمیخوره سنسورش رو دسته کلاج هست حالا اینها چرا امدن اصلا گذاشتن رو جک مگه موتور تریل هست
خطر عقب واسه منم سوخت تعمیرش کردم دوباره سوخت منم led عوض کردم سوپر انداختم با مقاومت یک کیلو اهمی دیگه مشگی پیدا نکرد و مدارشم موازی بستم که اگه هر کدوم بسوزه جریان قطع نشه دقیقا مثل موتور هندیا همین led رو اپاچی هم هست و خیلی بهتر و پرنورتر از مال خودشه
دایلیم موتور بدی نیست من به خاطر جابه جایی مغازه مجبور به فروش شدم وگرنه رفیق خوبی بود
متاسفانه راه حل بسیار. ساده ای برای کم کردن کیلومتر دایلیم فهمیدم که به خاطر بد آموزی از گفتنش صرف نظر میکنم توی خرید نمونه های کارکرده بسیار دقت کنید حتی پالس ns و اپاچی به سادگی هر چه تمام تر میشه کیلومتر به عدد دلخواه رسوند یا حتی صفر کرد
وضعیت عاج لاستیک ها و خط دسیک ها روغن ترمز ریگلاج کلاج و باز شدن یا نشدن کنسول موتور حتما مورد بازرسی قرار بدین که کلاه گشاد سرتون نره!!

میثم ش
20-04-1395, 07:58 قبل از ظهر
چراغ خطر منم کار نمی‌کرد بازش کردم، همه ledهاش سالم بود. فقط اتصال مقاومتش قلع مردگی داشت.

مصرف مال من تا به چشمک زدن برسه ۳۴۰ تاست حدودا. زیاده؟

keyvanj
20-04-1395, 09:26 قبل از ظهر
والا مال منم تا 1 خط حدود 360 کیلومتر میره!
مگه میشه 530 تا!!! خیلی زیاده!!!! یعنی هر 1060 کیلومتر دو باک!

MR.Halakoohi
20-04-1395, 12:57 بعد از ظهر
والا مال منم تا 1 خط حدود 360 کیلومتر میره!
مگه میشه 530 تا!!! خیلی زیاده!!!! یعنی هر 1060 کیلومتر یه باک!

نه کیوان جان با یه باک یعنی 15 لیتر بنزین 400 کیلومتر میرم/
البته آمپر بنزین دیجیتالیا فکر میکنم دقیق نشون نمیدن/
من خودم الان 320 کیلومتر باهاش رفتم دیدم چراغ چشمک زن روشن شد/
فرداش رفتم استارت بزنم موتورمو دیدم دو خطه هستش/
بعدم با 15 لیتر بنزین یعنی یه باک پر با دور موتور 7 دوست خوبومون آقای فلاور 530 کیلومتر رفتن نه 1060 کیلومتر[Only registered and activated users can see links] WCRAQEC8cHB8hDS8vAD8/ACotEi8xHTQ4FyAgID8mJjAwME8vL185OT9DG09PAF9fAFpbBF 5jG29vAH9/AHp6BG5zG39/EElPIFRaJV5lKW51KWlxLnN8MkBAQFBQUH9MTJ9fX69pab9ycn 6HN4 PAJ fAISIF4mMEq vAL /AIOKJY2XN4iTPKmuILO8Mr3HN7jCPM/PAN/fAO/vAO7xDf//APn6BOPnF nsEsnOINPaJdjeIMPMMp2pRa25Rai1St Fhe Pj/ ZmQAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh QQJBwB/ACwAAAAAEwAVAAAH04B/goOEhYaEBgYkiwaHiCMpLxwaGC4gJI4GKTk5FAkKKjs5PiGHDh kuOaE7rK0MhQ4UChatrDg3oj4OgwYcObWtGgI4rBqNfwYvxMA7 FQC0OzK7fxMWCswvANq/NQKCCisAKi/kLyra2qw1EIITOALo8eisNguCBTsE8vKsRdMGPzTEM4IECQoTD 3b4kDZowo8A2koUnFhiB5ERhBykAKGN4EQkB3aEmDaIgQwRE ABGCDhwAJ/hyB4KMJsgzdHEJ4V2VlEACZHvFQCuAm0qNGjgQAAIfkECQcAfw AsAQAEABEAEAAAB7mAf4KCIwaGhiODin8OHS8uCg0UOTQLEIsO LDk4FC8vOTs7OS2Jgg4FAgihq6wXl38woKyhGQSrFIwvOLOhFA AZojEODRUKvCsAAAGgNAYKKr8Z0hm yQAvOzYQHTkC1t/WLjtFCwI7Cd8HDw/WwEUOECzIyQNHSPdGEhlBIQJ/BZWSnbhHUMKFIQ4GhUixAMCBCCVQoChRYAiCRQZSFImxAoMCBR VglMK0AIYnFxkUJFw06JsAAywDAQAh QQJBwB/ACwBAAEAEQASAAAHxoB/goIGBiSHBoOKhCMpLxwaGC4gJIt/Bik5ORQJCio7OT4hiw4ZLjmfO6qrDIMOFAoWq6o4N6A DpccObOrGgI4qhqFL8G9OxUAsjsyDhMWCscvANS8NQIKKwAqL9 0vKtTUqjUQEzgC4enhqjYLBTsE6uqqRQ4GPxrpRkhIKCYPO3w0 zPhRwBqJfgpLLGDyAhBDlKAoLZPIZIDO0LkEsRAhogJ6AAMkHB gQb1FEDwUObZBgKU/EJQVmVlEQKWXhEICcKkoEAAh QQJBwB/ACwBAAQAEQAQAAAHuYB/goIjBoaGI4OKfw4dLy4KDRQ5NAsQiw4sOTgULy85Ozs5LYmCDg UCCKGrrBeXfzCgrKEZBKsUjC84s6EUABmiMQ4NFQq8KwAAAaA0 BgoqvxnSGb7JAC87NhAdOQLW39YuO0ULAjsJ3wcPD9bARQ4QLM jJA0dI90YSGUEhAn8FlZKduEdQwoUhDgaFSLEAwIEIJVCgKFFg CIJFBlIUibECgwIFFWCUwrQAhicXGRQkXDTomwADLAMBACH5BA kHAH8ALAEAAQARABIAAAfGgH CggYGJIcGg4qEIykvHBoYLiAki38GKTk5FAkKKjs5PiGLDhkuO Z87qqsMgw4UCharqjg3oD4Olxw5s6saAjiqGoUvwb07FQCyOzI OExYKxy8A1Lw1AgorACov3S8q1NSqNRATOALh6eGqNgsFOwTq6 qpFDgY/GulGSEgoJg87fDT7M FHAGol CkssYPICEEOUoCgtk8hkgM7QuQSxECGiAnoAAyQcGBBvUUQPBQ 5tkGApT8QlBWZWURApZeEQgJwqSgQACH5BAkHAH8ALAEABAARA BAAAAe5gH CgiMGhoYjg4p/Dh0vLgoNFDk0CxCLDiw5OBQvLzk7OzktiYIOBQIIoausF5d/MKCsoRkEqxSMLzizoRQAGaIxDg0VCrwrAAABoDQGCiq/GdIZvskALzs2EB05Atbf1i47RQsCOwnfBw8P1sBFDhAsyMkDR0 j3RhIZQSECfwWVkp24R1DChSEOBoVIsQDAgQglUKAoUWAIgkUG UhSJsQKDAgUVYJTCtACGJxcZFCRcNOibAAMsAwEAIfkECQcAfw AsAQABABEAEgAAB8aAf4KCBgYkhwaDioQjKS8cGhguICSLfwYp OTkUCQoqOzk IYsOGS45nzuqqwyDDhQKFquqODegPg6XHDmzqxoCOKoahS/BvTsVALI7Mg4TFgrHLwDUvDUCCisAKi/dLyrU1Ko1EBM4AuHp4ao2CwU7BOrqqkUOBj8a6UZISCgmDzt8N Psz4UcAaiX4KSyxg8gIQQ5SgKC2TyGSAztC5BLEQIaICegADJB wYEG9RRA8FDm2QYClPxCUFZlZRECll4RCAnCpKBAAIfkECW8Af wAsAQAEABEAEAAAB7SAf4KCIw6GhiGDin8QHzc7Ozw RSIQI4sjQC4vOyo4kD42IZeCECs8GRg7Ci6QkUUfpDM8qwqrGa 4ZQkUQjDq0FLYKuJAAQJQQE7mqrJA5AUFFRQbKkDifnJArFZNF Ix84GDmuri8KOT3SCwI4CgTZOzkZ5zvHvCMrnQEJCgoAFa52hQ Dwh8C4Gy8SfnJFZEgvQSJ40CIHqgiCRQQeUdwxg9QiBxRWJHQx z8EiRQBSpjS5KBAAIf4 QW5pbWF0aW9uIGJ5IENhbWlsbGEgRXJpa3Nzb24NCndlYnNpdG U6IHd3dy5taWxsYW4ubmV0AVVTU1BDTVQAOw==

keyvanj
20-04-1395, 02:18 بعد از ظهر
نه کیوان جان با یه باک یعنی 15 لیتر بنزین 400 کیلومتر میرم/
البته آمپر بنزین دیجیتالیا فکر میکنم دقیق نشون نمیدن/
من خودم الان 320 کیلومتر باهاش رفتم دیدم چراغ چشمک زن روشن شد/
فرداش رفتم استارت بزنم موتورمو دیدم دو خطه هستش/
بعدم با 15 لیتر بنزین یعنی یه باک پر با دور موتور 7 دوست خوبومون آقای فلاور 530 کیلومتر رفتن نه 1060 کیلومتر[Only registered and activated users can see links] WCRAQEC8cHB8hDS8vAD8/ACotEi8xHTQ4FyAgID8mJjAwME8vL185OT9DG09PAF9fAFpbBF 5jG29vAH9/AHp6BG5zG39/EElPIFRaJV5lKW51KWlxLnN8MkBAQFBQUH9MTJ9fX69pab9ycn 6HN4 PAJ fAISIF4mMEq vAL /AIOKJY2XN4iTPKmuILO8Mr3HN7jCPM/PAN/fAO/vAO7xDf//APn6BOPnF nsEsnOINPaJdjeIMPMMp2pRa25Rai1St Fhe Pj/ ZmQAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh QQJBwB/ACwAAAAAEwAVAAAH04B/goOEhYaEBgYkiwaHiCMpLxwaGC4gJI4GKTk5FAkKKjs5PiGHDh kuOaE7rK0MhQ4UChatrDg3oj4OgwYcObWtGgI4rBqNfwYvxMA7 FQC0OzK7fxMWCswvANq/NQKCCisAKi/kLyra2qw1EIITOALo8eisNguCBTsE8vKsRdMGPzTEM4IECQoTD 3b4kDZowo8A2koUnFhiB5ERhBykAKGN4EQkB3aEmDaIgQwRE ABGCDhwAJ/hyB4KMJsgzdHEJ4V2VlEACZHvFQCuAm0qNGjgQAAIfkECQcAfw AsAQAEABEAEAAAB7mAf4KCIwaGhiODin8OHS8uCg0UOTQLEIsO LDk4FC8vOTs7OS2Jgg4FAgihq6wXl38woKyhGQSrFIwvOLOhFA AZojEODRUKvCsAAAGgNAYKKr8Z0hm yQAvOzYQHTkC1t/WLjtFCwI7Cd8HDw/WwEUOECzIyQNHSPdGEhlBIQJ/BZWSnbhHUMKFIQ4GhUixAMCBCCVQoChRYAiCRQZSFImxAoMCBR VglMK0AIYnFxkUJFw06JsAAywDAQAh QQJBwB/ACwBAAEAEQASAAAHxoB/goIGBiSHBoOKhCMpLxwaGC4gJIt/Bik5ORQJCio7OT4hiw4ZLjmfO6qrDIMOFAoWq6o4N6A DpccObOrGgI4qhqFL8G9OxUAsjsyDhMWCscvANS8NQIKKwAqL9 0vKtTUqjUQEzgC4enhqjYLBTsE6uqqRQ4GPxrpRkhIKCYPO3w0 zPhRwBqJfgpLLGDyAhBDlKAoLZPIZIDO0LkEsRAhogJ6AAMkHB gQb1FEDwUObZBgKU/EJQVmVlEQKWXhEICcKkoEAAh QQJBwB/ACwBAAQAEQAQAAAHuYB/goIjBoaGI4OKfw4dLy4KDRQ5NAsQiw4sOTgULy85Ozs5LYmCDg UCCKGrrBeXfzCgrKEZBKsUjC84s6EUABmiMQ4NFQq8KwAAAaA0 BgoqvxnSGb7JAC87NhAdOQLW39YuO0ULAjsJ3wcPD9bARQ4QLM jJA0dI90YSGUEhAn8FlZKduEdQwoUhDgaFSLEAwIEIJVCgKFFg CIJFBlIUibECgwIFFWCUwrQAhicXGRQkXDTomwADLAMBACH5BA kHAH8ALAEAAQARABIAAAfGgH CggYGJIcGg4qEIykvHBoYLiAki38GKTk5FAkKKjs5PiGLDhkuO Z87qqsMgw4UCharqjg3oD4Olxw5s6saAjiqGoUvwb07FQCyOzI OExYKxy8A1Lw1AgorACov3S8q1NSqNRATOALh6eGqNgsFOwTq6 qpFDgY/GulGSEgoJg87fDT7M FHAGol CkssYPICEEOUoCgtk8hkgM7QuQSxECGiAnoAAyQcGBBvUUQPBQ 5tkGApT8QlBWZWURApZeEQgJwqSgQACH5BAkHAH8ALAEABAARA BAAAAe5gH CgiMGhoYjg4p/Dh0vLgoNFDk0CxCLDiw5OBQvLzk7OzktiYIOBQIIoausF5d/MKCsoRkEqxSMLzizoRQAGaIxDg0VCrwrAAABoDQGCiq/GdIZvskALzs2EB05Atbf1i47RQsCOwnfBw8P1sBFDhAsyMkDR0 j3RhIZQSECfwWVkp24R1DChSEOBoVIsQDAgQglUKAoUWAIgkUG UhSJsQKDAgUVYJTCtACGJxcZFCRcNOibAAMsAwEAIfkECQcAfw AsAQABABEAEgAAB8aAf4KCBgYkhwaDioQjKS8cGhguICSLfwYp OTkUCQoqOzk IYsOGS45nzuqqwyDDhQKFquqODegPg6XHDmzqxoCOKoahS/BvTsVALI7Mg4TFgrHLwDUvDUCCisAKi/dLyrU1Ko1EBM4AuHp4ao2CwU7BOrqqkUOBj8a6UZISCgmDzt8N Psz4UcAaiX4KSyxg8gIQQ5SgKC2TyGSAztC5BLEQIaICegADJB wYEG9RRA8FDm2QYClPxCUFZlZRECll4RCAnCpKBAAIfkECW8Af wAsAQAEABEAEAAAB7SAf4KCIw6GhiGDin8QHzc7Ozw RSIQI4sjQC4vOyo4kD42IZeCECs8GRg7Ci6QkUUfpDM8qwqrGa 4ZQkUQjDq0FLYKuJAAQJQQE7mqrJA5AUFFRQbKkDifnJArFZNF Ix84GDmuri8KOT3SCwI4CgTZOzkZ5zvHvCMrnQEJCgoAFa52hQ Dwh8C4Gy8SfnJFZEgvQSJ40CIHqgiCRQQeUdwxg9QiBxRWJHQx z8EiRQBSpjS5KBAAIf4 QW5pbWF0aW9uIGJ5IENhbWlsbGEgRXJpa3Nzb24NCndlYnNpdG U6IHd3dy5taWxsYW4ubmV0AVVTU1BDTVQAOw==

البته معمولا" منم پر گاز میرم.
منم فکر کنم همون 400 تا بره با یه باک کامل

Saleh20032004
20-04-1395, 02:43 بعد از ظهر
امروز صبح بنزین زدم
تا شرکت با موتور رفتم
ظهر که اومدم روشن کنم به سختی روشن شد
و چراغ چک ثابت موند
ممکنه آشغال توی بنزین بوده باشه و راه حلش چیه؟

keyvanj
20-04-1395, 03:38 بعد از ظهر
کد ثابت موندن چراغ چک فکر کنم مربوط به باطری باشه
تو دفترچه دقیق زده ارور چراغ چک رو اونو یه نگاه بکن

flower
20-04-1395, 05:28 بعد از ظهر
من با دایلیم تردد داخل شهری ندارم با مودناس تو شهر استفاده می کنم هر هفته 400 کیلومتر تردد بیرون شهری با دایلیم دارم مصرف سوخت تو شهر بیشتره تا ازاد راه وقتی بر می گردم اصفهان با 10 لیتر باک پر می شه پس مصرف دقیق تا ته باک 600 کیلومتر می شه علتش یکی استفاده روغن سنتیک و دوم زنجیری که عوض کردم سوم لاستیک عقب فاق بلند انداختم دور موتور من حداکثر 8 .

میثم ش
20-04-1395, 07:30 بعد از ظهر
من با دایلیم تردد داخل شهری ندارم با مودناس تو شهر استفاده می کنم هر هفته 400 کیلومتر تردد بیرون شهری با دایلیم دارم مصرف سوخت تو شهر بیشتره تا ازاد راه وقتی بر می گردم اصفهان با 10 لیتر باک پر می شه پس مصرف دقیق تا ته باک 600 کیلومتر می شه علتش یکی استفاده روغن سنتیک و دوم زنجیری که عوض کردم سوم لاستیک عقب فاق بلند انداختم دور موتور من حداکثر 8 .

روغن سنتتیک رو مناسب‌تر می‌دونید برای دایلیم؟
از همون موتورکس استفاده می‌کنید؟ و لابد هر ۴هزارتا تعویض می‌کنید؟:2:
این موتورکس‌ها ظرف‌های کوچکتر هم داره یک‌بار امتحان کنم؟

Saleh20032004
20-04-1395, 07:33 بعد از ظهر
مشکل موتور من آشغال گرفتن انژکتور بود
که با تمیز کاری درست شد

Babak
20-04-1395, 07:44 بعد از ظهر
آینه دایلیم تو جهت محالف یعنی فشار طوری باشه که آینه بخواد به سمت جلوی موتور هول داده بشه بسیار شکننده است.
دوستی گفته بود فشنگی رادیاتور پراید بهش میخوره.
ریپ زدن هم ممکنه پمپ بنزینتون ضعیف شده باشه

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

sadegh_khan
20-04-1395, 08:10 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IM[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[IMG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/G]
این هم از عکس های این چند روزه تعطیلی[Only registered and activated users can see links]

شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری

ادامه دارد...
اقای هلاکویی عکس ها عالیه، اگه بتونید همراه تصاویر یه گزارش کامل شامل مسیر حرکتتون نیز بزارید خیلی بهتر میشه :)
و یه سوال اینکه اکشن کمرایی که استفاده می کنید چیه و امکانش هست یه چند ویدیو از مسیرتون با موتور بزارید :)

pouriashoghi
20-04-1395, 10:51 بعد از ظهر
کد ثابت موندن چراغ چک فکر کنم مربوط به باطری باشه
تو دفترچه دقیق زده ارور چراغ چک رو اونو یه نگاه بکن

کیوان جان روشن موندن چراغ MIL تو کدها نیست چشمک زدنش هست. روشن موندن چراغ MIL موقع استارت زدن دو معنی داره :‌
۱- موتور خرابه ولی بصورت موقتی در حالت Fail Safe قابل استفاده است تا به تعمیرگاه بره
۲- موتور دارای خرابی در یکی از این سه ناحیه است و قابل روشن شدن نیست :‌ ۱- میل لنگ ۲- انژکتور ۳- پمپ سوخت
یعنی اگر ECU توی یکی از این سه قسمت خرابی ببینه اجازه استارت خوردن موتور رو نمیده.

roma
21-04-1395, 12:48 قبل از ظهر
من سویچ دایلیمم باز مونده بود چند روزی و از اون جای هم که روی موتور چادر بود باطری به صورت کامل خوابیده بود بعد از این که با باطری ماشین باطری به باطری کردم چراغ چک ثابت روش موند کل اون روز و موتور استارت نمیخوره فقط پمپ بنزین و کیلومتر کار میکرد و چند باری با هل روشن کردم اون روز کذایی و چراغ چک کماکان ثابت روشن بود شب که برگشتم تا صبح باطری زیر ولتاژ 13.5 روی 2A گذاشتم وقتی باطری بستم دیگه چراغ چک خبری نبود حتی روشن هم نکردم چون میدونستم موتور OK شد
دایلیم موقعی هم ولتاژ باطری کم باشه چراغ چک ثابت روشن میمونه و احتمال استارت نخوردن در صورت خاموش شدن میده و من بعید میدونم ربطی به میل لنگ داشته این موضوع

flower
21-04-1395, 08:05 قبل از ظهر
شارژر دایلیم ضعیفه حتما خود باطری باید شارژ بشه اینطوری احتمال سوختن شارژر یا رکتیفایر زیاد هست که من تو دایلیم قبلی این مشکل را داشتم الان تیپ دو رکتیفایر بهتر شده ولی باطری خالی را بازم نمی تونه خوب شارژ کنه حتما باطری خالی باید شارژ بشه تا به رکتیفایر و دستگاه ژنراتور فشار نیاد تو دایلیم قبلیم چند بار موتور بی بنزین شد تا نهایت پمپ سوخت چراغ ایسیو روشن شد دیگه موتور روشن نشد ولی اگر تو جاده گیر افتادین اگر ابزار همراه داشته باشین می تونین موقتا مشکل را حل را کنید تا به مقصد برسین ولی کلا اگر باک بی بنزین نشه هیچ وقت پمپ نمی سوزه .

keyvanj
21-04-1395, 08:38 قبل از ظهر

دقیقا" داخل شهر مخصوصا" تهران با این ترافیک افتضاح مصرف بالاتره. در حالت عتدی همون رو 400 کیلومتر عادیه.

که با تمیز کاری درست شد

دقیقا" بنزین ها افتضاحه. منم با این که موتور رو به صورت تمام وقت بنزین سوپر میزنم بازم انژکتور کثیف شده بود

کیوان جان روشن موندن چراغ MIL تو کدها نیست چشمک زدنش هست. روشن موندن چراغ MIL موقع استارت زدن دو معنی داره :‌
۱- موتور خرابه ولی بصورت موقتی در حالت Fail Safe قابل استفاده است تا به تعمیرگاه بره
۲- موتور دارای خرابی در یکی از این سه ناحیه است و قابل روشن شدن نیست :‌ ۱- میل لنگ ۲- انژکتور ۳- پمپ سوخت
یعنی اگر ECU توی یکی از این سه قسمت خرابی ببینه اجازه استارت خوردن موتور رو نمیده.

طبق تجربه بچه ها گفتم چون چند بار پیش اومده با تعویض یا شارژ باطری چراغ چک خاموش شده

که با تمیز کاری درست شد

خب خدا رو شکر. پیش همون آقای مهدوی رفتید؟

- - - Updated - - -

بچه ها چه مکمل بنزینی خوبه هرزگاهی بریزیم تو باک؟

Saleh20032004
21-04-1395, 10:33 قبل از ظهر
دقیقا" داخل شهر مخصوصا" تهران با این ترافیک افتضاح مصرف بالاتره. در حالت عتدی همون رو 400 کیلومتر عادیه.

دقیقا" بنزین ها افتضاحه. منم با این که موتور رو به صورت تمام وقت بنزین سوپر میزنم بازم انژکتور کثیف شده بود

طبق تجربه بچه ها گفتم چون چند بار پیش اومده با تعویض یا شارژ باطری چراغ چک خاموش شده

خب خدا رو شکر. پیش همون آقای مهدوی رفتید؟

- - - Updated - - -

بچه ها چه مکمل بنزینی خوبه هرزگاهی بریزیم تو باک؟
بله پیش آقای مهدی رفتم
کارشون واقعا درسته

pouriashoghi
21-04-1395, 12:41 بعد از ظهر
من سویچ دایلیمم باز مونده بود چند روزی و از اون جای هم که روی موتور چادر بود باطری به صورت کامل خوابیده بود بعد از این که با باطری ماشین باطری به باطری کردم چراغ چک ثابت روش موند کل اون روز و موتور استارت نمیخوره فقط پمپ بنزین و کیلومتر کار میکرد و چند باری با هل روشن کردم اون روز کذایی و چراغ چک کماکان ثابت روشن بود شب که برگشتم تا صبح باطری زیر ولتاژ 13.5 روی 2A گذاشتم وقتی باطری بستم دیگه چراغ چک خبری نبود حتی روشن هم نکردم چون میدونستم موتور OK شد
دایلیم موقعی هم ولتاژ باطری کم باشه چراغ چک ثابت روشن میمونه و احتمال استارت نخوردن در صورت خاموش شدن میده و من بعید میدونم ربطی به میل لنگ داشته این موضوع

روما جان به خدا منم از خودم نمیگم که. من نشستم دفترچه تعمیر و نگهداری دایلیم رو یکبار کامل خوندم. هیچ جای دفترچه ننوشته که روشن موندن چراغ MIL نشانه خرابی باطری هست و مطلبی که گفتم در مورد سنسور میل لنگ دقیقا توی دفترچه اومده (crank position sensor) ببینید دورش رو قرمز کردم :‌

اگر صفحات مربوط به باطری رو هم چک کنید در مورد ارتباط چراغ MIL و باطری چیزی نوشته نشده. ممکنه وقتی باطری ضعیف میشه به عنوان یک General warning و همون حالت Fail Safe که گفتم چراغ روشن بشه اما اگر بخواهیم به همه بگیم که روشن موندن چراغ علت اش باطری هست ممکنه مشکل از جای دیگر موتور باشه و بنده خداها برن باطری رو عوض کنن و موتور رو استفاده کنن بدون اینکه جاهای دیگری که خود دفترچه گفته رو چک کنن و آسیب اساسی به موتور وارد بشه.

تو خود دفترچه توصیه شده که باطری کلا بعد از ۲-۳ سال استفاده عوض بشه چون باطری از نوع MF هست و خواصش رو بعد از این مدت ممکنه از دست بده. همینطور هم در مورد شارژ٬ با چراغ روشن شارژر روی دور موتور ۱۳۵۰RPM شروع به شارژ باطری میکنه (دلیل اینم که IDLE اسپید موتور نزدیک ۱۵۰۰ تنظیم شده همین موضوع هست چون چراغ ها به صورت پیش فرض روشن هستن باطری تقریبا همیشه در حال شارژ هست در دایلیم اینو میگم چون چند نفر گفته بودن چرا rpm دایلیم همینطوری در حالت سکون نزدیک ۱۵۰۰ هست و آیا این عیب هست یا خیر )‌

تنها جایی که اشاره شده به این موضوع که اگر باطری کاملا خراب شده باشه چه اتفاقی میافته این صفحه هست که میگه اگر باطری خراب باشه وقتی کلید رو در وضعیت ON قرار بدید برق به هیچ جایی نمیرسه و حتی کنسول و اینها هم روشن نمیشن.

حالا در هر صورت قصد انتقال تجربه و اطلاعات هست. من فقط خواستم بگم که اون مواردی هم که در دفترچه ذکر شده میتونه منجر به روشن موندن چراغ بشه و دوستان فکر نکنن همیشه مشکل فقط از باطری است و یک وقت مشکل جدی تری براشون پیش بیاد. به خدا من از خودم حرف نمیزنم!‌

MR.Halakoohi
21-04-1395, 10:44 بعد از ظهر
اقای هلاکویی عکس ها عالیه، اگه بتونید همراه تصاویر یه گزارش کامل شامل مسیر حرکتتون نیز بزارید خیلی بهتر میشه :)
و یه سوال اینکه اکشن کمرایی که استفاده می کنید چیه و امکانش هست یه چند ویدیو از مسیرتون با موتور بزارید :)
سلام دوست عزیز
معذرت میخوام دیر جواب میدم/
به روی چشم حتما" تو عکس های بعدی حتما" لحاظ میکنم/
من دوربینم گوپرو session هست/
امکاناتش داشتن wifi,دوربین 8,عکس برداری و فیلم برداری همزمان,ضد آب تا عمق 10 متر,ساپورت حافظه تا 32 g,فیلم برداری با کیفیت full hd,دارای time lapse و چیزای دیگه ای که فعلا" ازش سر در نیاوردم[Only registered and activated users can see links] fEB8fHy8vAD8/AC8vED8/ECAgIC8vLz8/LzAwMD8/MD8/P09PAF9fAF9fD29vAH9/AE9PME9PP39/IG9vMH9/MEBAQE9PT1BQUF9fX2BgYG9vb3BwcH9/f4 PAJ fAK vAL /AL /D7 /EM/PAN/fAO/vAP//AP//EP//IP//UI Pj5 fn6 vr7 /v8/Pz9/f3 /v7////wAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh QQJYwB/ACwAAAAAHQATAAAHs4B/goOEhYaHiImKi4Qhjo6Mig4UJCYlJikmHZGGDyosoKGgJSGcgg 4roCQkLBKfoBKbkQ6vLBUSLAMmogqcFKIVCiwAu6EpG4whuxQp tggsB7spvysEjB27EayrrZ8kwiwPySUsIxGioRIVoBHJIyzVrK ImAM0sC5G4LCkBFSb/FQCsY0FC1qIN71iokIAAgYII5BQ6MOVgIDpQKwKYOnWgVihNGw k5QFChZIUDIVOqNBUIACH5BAkJAH8ALAQAAgAVABAAAAfXgH Cg38fG4eHH4SLhA4IFSUmkhUDBIyDHwklLJydnCMLjAQBFCqcJ CQsEqYsKRQIAIMAESueFRIsAyaerQmCBywAqZwVCMG7nCoItBs QEMEBtSzFLAfIKQMQCCvNFcEcFKepqyoSADEiEtzaLAgzIAAI8 vMABiA3HCsIG38Dqh43IMCYMYPBwBoiRNQAsGKAIAYrVgCYAWH GjYAWb1AEQUHioAIRAQiAUQPjxRizVhxYJGCbhAAAADiDYGBAR IeMIDiIyLNnAAGXBnmI1/NAiKA5ETW7FAgAIfkECQkAfwAsAwACABcAEAAAB/CAf4KDgh8bh4iEiosOCBUkJiYVEgEWi4OICSUsnJ2cKxQHAIQD FRWRK5yRLCQqnqARggQqKwGbnCQVESwBJCScKQMMK7EAnAABKZ 0mKCwYriwpCAY2ICuiLCsAHgepLC0vLC4tJhQBEAY3IisIxisC 6gAHCAoaFRkFAgYyNwA16 1WrIBwYwaDGTNkABAhAiHBGxBgcKjFQcJAdSJuaBRgQ6MNeDck Glhh4A AdwUfQpyhsZ/GGQICDBTUDcYMlRD4aQRQ0IPMAIQQCBQAoai ohAYyLMIVBEygVCjRhVwSRCAYVKjfqhKCIDXr2AVBQIAIfkECa YAfwAsAQABABsAEQAAB/ Af4KDhIWGAIiEAgAGEIUeEJGSghAUK5cBgiCWKyYRgwYIl6MSA QASLCsDlx9/DCuiLCwjCAOiowgIEpeyEgYCKwB/ACsEsbIVAbnBJs27LCkANR4rEh7EIB4DJ7IAzSay4bIqCDA3MA criysgNzQCE LhLuGw0jc1AcHABjc3NgsOSKhQ4ZsJEhUONJgBgYGNGwaCQQjm 7waAGTFEeBDAAMKGBRBmPLQhwNxEACcfzmBQ8QYDGv5gcGgZox 8/ahFEnGtXEUDFGj5bGtC2gsMfUQIy6vRHg2VFAzNoEvv0B9gKUz EqxphZ0UNWfzYYpBMmSACnAQAYwLhgrqIInTIvGBBbQaHQBn2j IgiQFImBAAGrLh0wakhuhFGIE1MYsMCQoQ4QAJhCRBmAAA GAgEAIfkECQkAfwAsAwACABcAEAAAB/CAf4KDgh8bh4iEiosOCBUkJiYVEgEWi4OICSUsnJ2cKxQHAIQD FRWRK5yRLCQqnqARggQqKwGbnCQVESwBJCScKQMMK7EAnAABKZ 0mKCwYriwpCAY2ICuiLCsAHgepLC0vLC4tJhQBEAY3IisIxisC 6gAHCAoaFRkFAgYyNwA16 1WrIBwYwaDGTNkABAhAiHBGxBgcKjFQcJAdSJuaBRgQ6MNeDck Glhh4A AdwUfQpyhsZ/GGQICDBTUDcYMlRD4aQRQ0IPMAIQQCBQAoai ohAYyLMIVBEygVCjRhVwSRCAYVKjfqhKCIDXr2AVBQIAIfkECQ kAfwAsBAACABUAEAAAB9eAf4KDfx8bh4cfhIuEDggVJSaSFQME jIMfCSUsnJ2cIwuMBAEUKpwkJCwSpiwpFAgAgwARK54VEiwDJp 6tCYIHLACpnBUIwbucKgi0GxAQwQG1LMUsB8gpAxAIK80VwRwU p6mrKhIAMSIS3NosCDMgAAjy8wAGIDccKwgbfwOqHjcgwJgxg8 HAGiJE1ACwYoAgBitWAJgBYcaNgBZvUARBQeKgAhEBCIBRA PFGLNWHFgkYJuEAAAAOINgYEBEh4wgOIjIs2cAAZcGeYjX80CI oDkRNbsUCAAh/ltDb3B5cmlnaHQ6IENhbWlsbGEgRXJpa3Nzb24uDQpXZWI6IGh 0dHA6Ly93d3cubWlsbGFuLm5ldA0KRS1tYWlsOiBtaWxsYW5Ab WlsbGFuLm5ldAFVU1NQQ01UADs=
فیلم هم به روی چشم میزارم/فقط باید صبر کنید تا حجمشون رو کم کنم/

MR.Halakoohi
22-04-1395, 11:36 قبل از ظهر
اين هم يه كيليپ از سفر ما به منطقه ى كوهرنگ
اولين تجربم با دوربين گوپرو...
اميدوارم خوشتون بياد...

VAHID
22-04-1395, 08:38 بعد از ظهر
پست های غیر مرتبط با تاپیک پاک شدند.

Babak
22-04-1395, 08:41 بعد از ظهر
سر باطری رو چک کنید شل باشه این ایراد پیدا میشه .یه راه تست هم اینه که وقتی چراغ روشن میشه یه باطری دیگه با سیم بهش وصل کنید دقیقا مثله رمانی که میخواهید باطری به باطری کنید ببینید خاموش میشه یا با باطری ماشین میشه امتحان کرد مشکلی نداره

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

keyvanj
23-04-1395, 11:24 قبل از ظهر
بچه ها من تا حالا مکمل بنزین نریختم توی موتورم

برای دایلیم چه مکمل بنزینی مناسبه بریزم موتور یه حالی کنه؟

MR.Halakoohi
23-04-1395, 12:12 بعد از ظهر
به نام خدا
در ادامه ی عکس های تعطیلات که قرار شد بزارم برای دوستان در خدمت دوستان هستم
البته با اجازه از همه ی عزیزانی که یه سر و گردن از ما بالاترن
البته یه توضیحی بدم که کجا میخواستم برم بعد دیگه زیر عکس ها فقط اسم اون منطقه رو خدمت دوستان عرض میکنم
ما مقصد اصلیمون منطق ی اردل بود که با مرکز استان چهارمحال و بختیاری یعنی شهرکرد حدود 80 کیلومتر فاصله داشت البته جاهای دیگه ای هم رفتیم که اضافه شد به مسافت...
این منطقه چلیلچه هست پر از دشت های سرسبز و زیبا؛
بوی شبدر آدمو بیهوش میکنه...البته من گوسفند نیستما اما از بوش خوشم میاد[Only registered and activated users can see links] WCRAQEC8cHB8hDS8vAD8/ACotEi8xHTQ4FyAgID8mJjAwME8vL185OT9DG09PAF9fAFpbBF 5jG29vAH9/AHp6BG5zG39/EElPIFRaJV5lKW51KWlxLnN8MkBAQFBQUH9MTJ9fX69pab9ycn 6HN4 PAJ fAISIF4mMEq vAL /AIOKJY2XN4iTPKmuILO8Mr3HN7jCPM/PAN/fAO/vAO7xDf//APn6BOPnF nsEsnOINPaJdjeIMPMMp2pRa25Rai1St Fhe Pj/ ZmQAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh QQJBwB/ACwAAAAAEwAVAAAH04B/goOEhYaEBgYkiwaHiCMpLxwaGC4gJI4GKTk5FAkKKjs5PiGHDh kuOaE7rK0MhQ4UChatrDg3oj4OgwYcObWtGgI4rBqNfwYvxMA7 FQC0OzK7fxMWCswvANq/NQKCCisAKi/kLyra2qw1EIITOALo8eisNguCBTsE8vKsRdMGPzTEM4IECQoTD 3b4kDZowo8A2koUnFhiB5ERhBykAKGN4EQkB3aEmDaIgQwRE ABGCDhwAJ/hyB4KMJsgzdHEJ4V2VlEACZHvFQCuAm0qNGjgQAAIfkECQcAfw AsAQAEABEAEAAAB7mAf4KCIwaGhiODin8OHS8uCg0UOTQLEIsO LDk4FC8vOTs7OS2Jgg4FAgihq6wXl38woKyhGQSrFIwvOLOhFA AZojEODRUKvCsAAAGgNAYKKr8Z0hm yQAvOzYQHTkC1t/WLjtFCwI7Cd8HDw/WwEUOECzIyQNHSPdGEhlBIQJ/BZWSnbhHUMKFIQ4GhUixAMCBCCVQoChRYAiCRQZSFImxAoMCBR VglMK0AIYnFxkUJFw06JsAAywDAQAh QQJBwB/ACwBAAEAEQASAAAHxoB/goIGBiSHBoOKhCMpLxwaGC4gJIt/Bik5ORQJCio7OT4hiw4ZLjmfO6qrDIMOFAoWq6o4N6A DpccObOrGgI4qhqFL8G9OxUAsjsyDhMWCscvANS8NQIKKwAqL9 0vKtTUqjUQEzgC4enhqjYLBTsE6uqqRQ4GPxrpRkhIKCYPO3w0 zPhRwBqJfgpLLGDyAhBDlKAoLZPIZIDO0LkEsRAhogJ6AAMkHB gQb1FEDwUObZBgKU/EJQVmVlEQKWXhEICcKkoEAAh QQJBwB/ACwBAAQAEQAQAAAHuYB/goIjBoaGI4OKfw4dLy4KDRQ5NAsQiw4sOTgULy85Ozs5LYmCDg UCCKGrrBeXfzCgrKEZBKsUjC84s6EUABmiMQ4NFQq8KwAAAaA0 BgoqvxnSGb7JAC87NhAdOQLW39YuO0ULAjsJ3wcPD9bARQ4QLM jJA0dI90YSGUEhAn8FlZKduEdQwoUhDgaFSLEAwIEIJVCgKFFg CIJFBlIUibECgwIFFWCUwrQAhicXGRQkXDTomwADLAMBACH5BA kHAH8ALAEAAQARABIAAAfGgH CggYGJIcGg4qEIykvHBoYLiAki38GKTk5FAkKKjs5PiGLDhkuO Z87qqsMgw4UCharqjg3oD4Olxw5s6saAjiqGoUvwb07FQCyOzI OExYKxy8A1Lw1AgorACov3S8q1NSqNRATOALh6eGqNgsFOwTq6 qpFDgY/GulGSEgoJg87fDT7M FHAGol CkssYPICEEOUoCgtk8hkgM7QuQSxECGiAnoAAyQcGBBvUUQPBQ 5tkGApT8QlBWZWURApZeEQgJwqSgQACH5BAkHAH8ALAEABAARA BAAAAe5gH CgiMGhoYjg4p/Dh0vLgoNFDk0CxCLDiw5OBQvLzk7OzktiYIOBQIIoausF5d/MKCsoRkEqxSMLzizoRQAGaIxDg0VCrwrAAABoDQGCiq/GdIZvskALzs2EB05Atbf1i47RQsCOwnfBw8P1sBFDhAsyMkDR0 j3RhIZQSECfwWVkp24R1DChSEOBoVIsQDAgQglUKAoUWAIgkUG UhSJsQKDAgUVYJTCtACGJxcZFCRcNOibAAMsAwEAIfkECQcAfw AsAQABABEAEgAAB8aAf4KCBgYkhwaDioQjKS8cGhguICSLfwYp OTkUCQoqOzk IYsOGS45nzuqqwyDDhQKFquqODegPg6XHDmzqxoCOKoahS/BvTsVALI7Mg4TFgrHLwDUvDUCCisAKi/dLyrU1Ko1EBM4AuHp4ao2CwU7BOrqqkUOBj8a6UZISCgmDzt8N Psz4UcAaiX4KSyxg8gIQQ5SgKC2TyGSAztC5BLEQIaICegADJB wYEG9RRA8FDm2QYClPxCUFZlZRECll4RCAnCpKBAAIfkECW8Af wAsAQAEABEAEAAAB7SAf4KCIw6GhiGDin8QHzc7Ozw RSIQI4sjQC4vOyo4kD42IZeCECs8GRg7Ci6QkUUfpDM8qwqrGa 4ZQkUQjDq0FLYKuJAAQJQQE7mqrJA5AUFFRQbKkDifnJArFZNF Ix84GDmuri8KOT3SCwI4CgTZOzkZ5zvHvCMrnQEJCgoAFa52hQ Dwh8C4Gy8SfnJFZEgvQSJ40CIHqgiCRQQeUdwxg9QiBxRWJHQx z8EiRQBSpjS5KBAAIf4 QW5pbWF0aW9uIGJ5IENhbWlsbGEgRXJpa3Nzb24NCndlYnNpdG U6IHd3dy5taWxsYW4ubmV0AVVTU1BDTVQAOw==
عکس بالا مربوط به سه راهی اردل جونقان و شلمزار هست دشت زیبایی از گندم چشم نوازی میکنه
واقعا" زیباست...

دوتا عکس بالا مربوط به منطقه ی تنگ درکش ورکش اردل هست
یه خاکی بد داشت که نزدیک بود به فنا برم[Only registered and activated users can see links] fEB8fHy8vAD8/AC8vED8/ECAgIC8vLz8/LzAwMD8/MD8/P09PAF9fAF9fD29vAH9/AE9PME9PP39/IG9vMH9/MEBAQE9PT1BQUF9fX2BgYG9vb3BwcH9/f4 PAJ fAK vAL /AL /D7 /EM/PAN/fAO/vAP//AP//EP//IP//UI Pj5 fn6 vr7 /v8/Pz9/f3 /v7////wAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh QQJYwB/ACwAAAAAHQATAAAHs4B/goOEhYaHiImKi4Qhjo6Mig4UJCYlJikmHZGGDyosoKGgJSGcgg 4roCQkLBKfoBKbkQ6vLBUSLAMmogqcFKIVCiwAu6EpG4whuxQp tggsB7spvysEjB27EayrrZ8kwiwPySUsIxGioRIVoBHJIyzVrK ImAM0sC5G4LCkBFSb/FQCsY0FC1qIN71iokIAAgYII5BQ6MOVgIDpQKwKYOnWgVihNGw k5QFChZIUDIVOqNBUIACH5BAkJAH8ALAQAAgAVABAAAAfXgH Cg38fG4eHH4SLhA4IFSUmkhUDBIyDHwklLJydnCMLjAQBFCqcJ CQsEqYsKRQIAIMAESueFRIsAyaerQmCBywAqZwVCMG7nCoItBs QEMEBtSzFLAfIKQMQCCvNFcEcFKepqyoSADEiEtzaLAgzIAAI8 vMABiA3HCsIG38Dqh43IMCYMYPBwBoiRNQAsGKAIAYrVgCYAWH GjYAWb1AEQUHioAIRAQiAUQPjxRizVhxYJGCbhAAAADiDYGBAR IeMIDiIyLNnAAGXBnmI1/NAiKA5ETW7FAgAIfkECQkAfwAsAwACABcAEAAAB/CAf4KDgh8bh4iEiosOCBUkJiYVEgEWi4OICSUsnJ2cKxQHAIQD FRWRK5yRLCQqnqARggQqKwGbnCQVESwBJCScKQMMK7EAnAABKZ 0mKCwYriwpCAY2ICuiLCsAHgepLC0vLC4tJhQBEAY3IisIxisC 6gAHCAoaFRkFAgYyNwA16 1WrIBwYwaDGTNkABAhAiHBGxBgcKjFQcJAdSJuaBRgQ6MNeDck Glhh4A AdwUfQpyhsZ/GGQICDBTUDcYMlRD4aQRQ0IPMAIQQCBQAoai ohAYyLMIVBEygVCjRhVwSRCAYVKjfqhKCIDXr2AVBQIAIfkECa YAfwAsAQABABsAEQAAB/ Af4KDhIWGAIiEAgAGEIUeEJGSghAUK5cBgiCWKyYRgwYIl6MSA QASLCsDlx9/DCuiLCwjCAOiowgIEpeyEgYCKwB/ACsEsbIVAbnBJs27LCkANR4rEh7EIB4DJ7IAzSay4bIqCDA3MA criysgNzQCE LhLuGw0jc1AcHABjc3NgsOSKhQ4ZsJEhUONJgBgYGNGwaCQQjm 7waAGTFEeBDAAMKGBRBmPLQhwNxEACcfzmBQ8QYDGv5gcGgZox 8/ahFEnGtXEUDFGj5bGtC2gsMfUQIy6vRHg2VFAzNoEvv0B9gKUz EqxphZ0UNWfzYYpBMmSACnAQAYwLhgrqIInTIvGBBbQaHQBn2j IgiQFImBAAGrLh0wakhuhFGIE1MYsMCQoQ4QAJhCRBmAAA GAgEAIfkECQkAfwAsAwACABcAEAAAB/CAf4KDgh8bh4iEiosOCBUkJiYVEgEWi4OICSUsnJ2cKxQHAIQD FRWRK5yRLCQqnqARggQqKwGbnCQVESwBJCScKQMMK7EAnAABKZ 0mKCwYriwpCAY2ICuiLCsAHgepLC0vLC4tJhQBEAY3IisIxisC 6gAHCAoaFRkFAgYyNwA16 1WrIBwYwaDGTNkABAhAiHBGxBgcKjFQcJAdSJuaBRgQ6MNeDck Glhh4A AdwUfQpyhsZ/GGQICDBTUDcYMlRD4aQRQ0IPMAIQQCBQAoai ohAYyLMIVBEygVCjRhVwSRCAYVKjfqhKCIDXr2AVBQIAIfkECQ kAfwAsBAACABUAEAAAB9eAf4KDfx8bh4cfhIuEDggVJSaSFQME jIMfCSUsnJ2cIwuMBAEUKpwkJCwSpiwpFAgAgwARK54VEiwDJp 6tCYIHLACpnBUIwbucKgi0GxAQwQG1LMUsB8gpAxAIK80VwRwU p6mrKhIAMSIS3NosCDMgAAjy8wAGIDccKwgbfwOqHjcgwJgxg8 HAGiJE1ACwYoAgBitWAJgBYcaNgBZvUARBQeKgAhEBCIBRA PFGLNWHFgkYJuEAAAAOINgYEBEh4wgOIjIs2cAAZcGeYjX80CI oDkRNbsUCAAh/ltDb3B5cmlnaHQ6IENhbWlsbGEgRXJpa3Nzb24uDQpXZWI6IGh 0dHA6Ly93d3cubWlsbGFuLm5ldA0KRS1tYWlsOiBtaWxsYW5Ab WlsbGFuLm5ldAFVU1NQQ01UADs=
این هم عکس از کو های مسیر ما متاسفانه عکاسمون حرفه ای نیست وگرنه اگر جوری می انداخت که جاده معلوم میشد متوجه بلندی کوهای این منطقه می شدید
کوهای عجیب سر به فلک کشیده ای داره این منطقه...
تو این عکس فکر کنم وسعت دشت بهتر دیده بشه...
امیدوارم لذت برده باشید...

MR.Halakoohi
23-04-1395, 03:59 بعد از ظهر
اين هم يه كيليپ ٢٨ ثانيه اى از تمام شدن سفر ما در اين هفته...
خورشيد از دل من و شما سخن مى گويد...

mr.dan
23-04-1395, 05:32 بعد از ظهر
دوستان عزیز من زگرینگ و پستون موتورمو تازه عوض کردم و نیاز به راهنمایی برای آبندی خوبش دارم . اگه کسی اطلاعی داره لطفا بهم کمک کنه . موتورم دایلیم تیپ ۱ هست

MR.Halakoohi
23-04-1395, 06:27 بعد از ظهر
براى آب بندى تا ١٠٠٠كيلومتر دور موتور از ٦ بالاتر نره،من خودم تا ١٠٠٠كيلومتر هر ٢٥٠ كيلومتر روغن رو با فيلتر عوض كردم،بعد از ١٠٠٠تا روغن خوب استفاده بشه و بعد از هزارتا دور موتور رو بياريد رو ٨ و بعدم هم به مرور تا بالاتر!به شخصه بيشتر اوقات دور موتورم از ٨ تجاوز نميكنه!هم به خاطر مصرف سوخت هم به خاطر عمر انجين و...

mr.dan
23-04-1395, 06:29 بعد از ظهر
براى آب بندى تا ١٠٠٠كيلومتر دور موتور از ٦ بالاتر نره،من خودم تا ١٠٠٠كيلومتر هر ٢٥٠ كيلومتر روغن رو با فيلتر عوض كردم،بعد از ١٠٠٠تا روغن خوب استفاده بشه و بعد از هزارتا دور موتور رو بياريد رو ٨ و بعدم هم به مرور تا بالاتر!به شخصه بيشتر اوقات دور موتورم از ٨ تجاوز نميكنه!هم به خاطر مصرف سوخت هم به خاطر عمر انجين و...
خیلی ممنونم دوست عزیز الان دو هفتست منتظر یه راهنماییم تا خیالم راحت بشه و بعد موتورو حرکت بدم . ممنونم

Saleh20032004
23-04-1395, 07:25 بعد از ظهر
روما جان به خدا منم از خودم نمیگم که. من نشستم دفترچه تعمیر و نگهداری دایلیم رو یکبار کامل خوندم. هیچ جای دفترچه ننوشته که روشن موندن چراغ MIL نشانه خرابی باطری هست و مطلبی که گفتم در مورد سنسور میل لنگ دقیقا توی دفترچه اومده (crank position sensor) ببینید دورش رو قرمز کردم :‌

اگر صفحات مربوط به باطری رو هم چک کنید در مورد ارتباط چراغ MIL و باطری چیزی نوشته نشده. ممکنه وقتی باطری ضعیف میشه به عنوان یک General warning و همون حالت Fail Safe که گفتم چراغ روشن بشه اما اگر بخواهیم به همه بگیم که روشن موندن چراغ علت اش باطری هست ممکنه مشکل از جای دیگر موتور باشه و بنده خداها برن باطری رو عوض کنن و موتور رو استفاده کنن بدون اینکه جاهای دیگری که خود دفترچه گفته رو چک کنن و آسیب اساسی به موتور وارد بشه.

تو خود دفترچه توصیه شده که باطری کلا بعد از ۲-۳ سال استفاده عوض بشه چون باطری از نوع MF هست و خواصش رو بعد از این مدت ممکنه از دست بده. همینطور هم در مورد شارژ٬ با چراغ روشن شارژر روی دور موتور ۱۳۵۰RPM شروع به شارژ باطری میکنه (دلیل اینم که IDLE اسپید موتور نزدیک ۱۵۰۰ تنظیم شده همین موضوع هست چون چراغ ها به صورت پیش فرض روشن هستن باطری تقریبا همیشه در حال شارژ هست در دایلیم اینو میگم چون چند نفر گفته بودن چرا rpm دایلیم همینطوری در حالت سکون نزدیک ۱۵۰۰ هست و آیا این عیب هست یا خیر )‌

تنها جایی که اشاره شده به این موضوع که اگر باطری کاملا خراب شده باشه چه اتفاقی میافته این صفحه هست که میگه اگر باطری خراب باشه وقتی کلید رو در وضعیت ON قرار بدید برق به هیچ جایی نمیرسه و حتی کنسول و اینها هم روشن نمیشن.

حالا در هر صورت قصد انتقال تجربه و اطلاعات هست. من فقط خواستم بگم که اون مواردی هم که در دفترچه ذکر شده میتونه منجر به روشن موندن چراغ بشه و دوستان فکر نکنن همیشه مشکل فقط از باطری است و یک وقت مشکل جدی تری براشون پیش بیاد. به خدا من از خودم حرف نمیزنم!‌
باطری در حالت ایستاده و بدون حرکت
مثل ماشین شارژ میشه؟

keyvanj
04-05-1395, 09:18 قبل از ظهر
صالح داداش رو موتورت شمع سوزنی انداختی مشکلی رو دور موتور بالا نداری؟ تخته میکنی منظورمه
اول خوب بود ولی بعد یه هفته
من یه مسئله ای برام پیش اومده اینه که گاز و که تا ته میگیرم دنده رو پر کنم موتور کم میاره انگار ریپ میزنه این وسطا.... پله پله پر میکنه

sadegh_khan
04-05-1395, 11:57 قبل از ظهر
با نام خدا و سلام
دوستان بالاخره موتور رو خریدم

اینم یه نما از دایلیم ما:

فقط دوستان میخام دزدگیر روش نصب کنم و اگه تجربه نصب دارید چه دزدگیری بهم پیشنهاد می کنید ... واسه خرید فطعاتش مثه فیلتر روغن و هوا هم تهران و هم اصفهان کجا رو پیشنهاد می کنید.
دمتون گرم

keyvanj
04-05-1395, 12:28 بعد از ظهر
مبارکه برادر.
فیلتر ها که هر 4-5 هزار تا تعویضه یعنی سالی 1 یا 2 بار . از نمایندگی مرکزی پیگیر باش هر چند وقت یه بار موجود میکنن. سفارش بدی میفرستن برات اصفهان
قطعات دیگه که کلا" نیاز پیدا نمیکنی فکرش نباش
دزدگیر غیر تصویری لیزر (طلایی) با قیمت حدود 90 کارت رو راه میندازه

موتورت هم خیلی خوشگله. مشکیش خیلی خاصه.... یاد ترمیناتور 2 افتادم!. مبارکه

Saleh20032004
04-05-1395, 01:18 بعد از ظهر
شمع سونی ایردیوم به من 65 تومن داد با کلی تبلغ که رسانا نقره ای هست و این حرفا
که بعدش از چند جا پرسیدم همه گفتن 10 تومن تا 15 هست و اینکه روش ساخت ژاپن حک شده که همه شمع ها تقلبی همین مشخصه دارن
پس از حک ژاپنی نمیشه به اصلی بودن پی برد و حتی اصلیش نهایت 15 هست
بعد از تعویض شمع نزدیک به 3 روز مشکلی نداشتم
از روز چهارم مشکلات آغاز شد
اول اینکه موتور به سختی روشن میشد
بعد از 6 تا 7 بار استات زدن
بردم همون تعمیر گاه آزای توی جناح نرسیده به پمپ بنزین
گفت موتور باید اینجا 3 ساعت باشه و مشکل از شمع نیست و از کثیفی انژکتور هست
100 هزارتومن پول گرفت و اون لحظه بازم موتور خوب روشن شد و رفتم تا خونه
روز بعدش دوباره درست روشن نمیشد
اینم بگم که بنزین من همیشه سوپر هست
6 تا 7 بار استارت به سختی روشن میشد
چراغ چک هم روشن میموند در طول مسیر
دیگه واقعا به شمع شک کردم
نبردمش همون تعمیر گاه قبلی چون میدونستم میخواد به بهانه تمیز کردن فیلتر بنزین 100 تومن دیگه بگیره
دفتر چه باز کردم و محل شمع فهمیدم کجاست
پیچ ها باک باز کردم
با کمک دوستم باک داد یکم کنار
با آچار شمع خودم شمع فابریکی که از تعمیر کار محترم گرفته بودم انداختم روی موتور
باک بستم
موتور مثل بنز استارت داره میخوره
عین روز اولش
نتیجه اخلاقی
هیچ وقت موتور پیش تعمیر کار نذارید و برید
و قبل از خرید شمع قیمت بگیرید از چند جا
و گول نماینده کویر و این نوشته ها نخورید
همون چندتا تعمیر کار توی میدون گمرک کارشون از همه اینا بهتره
و لازم نیست الکی هزینه کنید
شمع سورنی 65 تومنی هم الان دستم
عکس آپلود میکنم براتون

AMIR TEHRANPARS
04-05-1395, 10:21 بعد از ظهر
سلام صالح جان
من کل گمرک رو زیر رو کردم فقط یک جا شمع با شماره سریال مخصوص دایلیم رو داشت CR9EH[Only registered and activated users can see links]
ایریدیوم سوزنی ژاپن قیمت 45 هزار تومان( دقیقا همین بود^)
انداختم روش خیلی هم عالی کار میکنه و نیش استارت روشن میشه موتور دور بالا هم ریپ نزده فعلا 1500 تا کارکرده
در ضمن قیمت جهانیش هم $7.66 است. پس اون هایی که شما مگید 15ت این مدلی نیست این لینک رو ببینید: [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
با تجربه کمی که بنده حقیر دارم تا اونجایی که میتونی موتور دست تعمیر کار نده
از دوستان همین سایت کمک بگیر مشکل رو حل کن
تعمیر کارامون بلا نسبت یکی از یکی دزد تر اند مخصوصا چشمشون به موتور خارجی میفته میگن بتیغیم از طرف...
همین شستشو انژکتور که از شما 100 ت گرفته کار 30 دقیقه است

keyvanj
04-05-1395, 11:33 بعد از ظهر
والا واسه منم همینه.
البته مدلش CR9EHIX
هستش
والا میگن دایلیم رو شمع خیلی حساسه یه مدل اینور و اونور شه به هم میریزه .

والا من که کارم رو مهدوی کرد راضیم فعلا" . احتمال میدم شل شده باشه شمع .یه دنزو غیر سوزنی هم دارم. اونم امتحان کنم نتیجه رو اعلام میکنم
در ضمن واسه من که شمع فابریکش به درد نخور بود. 2000تا بیشتر خوب کار نکرد

Saleh20032004
04-05-1395, 11:33 بعد از ظهر
سلام صالح جان
من کل گمرک رو زیر رو کردم فقط یک جا شمع با شماره سریال مخصوص دایلیم رو داشت CR9EH[Only registered and activated users can see links]
ایریدیوم سوزنی ژاپن قیمت 45 هزار تومان( دقیقا همین بود^)
انداختم روش خیلی هم عالی کار میکنه و نیش استارت روشن میشه موتور دور بالا هم ریپ نزده فعلا 1500 تا کارکرده
در ضمن قیمت جهانیش هم $7.66 است. پس اون هایی که شما مگید 15ت این مدلی نیست این لینک رو ببینید: [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
با تجربه کمی که بنده حقیر دارم تا اونجایی که میتونی موتور دست تعمیر کار نده
از دوستان همین سایت کمک بگیر مشکل رو حل کن
تعمیر کارامون بلا نسبت یکی از یکی دزد تر اند مخصوصا چشمشون به موتور خارجی میفته میگن بتیغیم از طرف...
همین شستشو انژکتور که از شما 100 ت گرفته کار 30 دقیقه است
سلام
بله درست میگین
لطفا آدرس اون فروشگاه بگین تا بقیه هم بتونن تهیه کنن
این شمعی که تعمیرکار برا من انداخته
شماره
Cr9eix
هست
که نمیدونم مربوط به چی میشه
ولی اصلا موتور روشن نمیشه
بله دقیقا مشکل اینه که تا موتور میبینن میخوان پول زیاد بگیرن
میگن طرف پول دار هست

Saleh20032004
04-05-1395, 11:38 بعد از ظهر
والا واسه منم همینه.
البته مدلش CR9EHIX
هستش
والا میگن دایلیم رو شمع خیلی حساسه یه مدل اینور و اونور شه به هم میریزه .

والا من که کارم رو مهدوی کرد راضیم فعلا" . احتمال میدم شل شده باشه شمع .یه دنزو غیر سوزنی هم دارم. اونم امتحان کنم نتیجه رو اعلام میکنم
در ضمن واسه من که شمع فابریکش به درد نخور بود. 2000تا بیشتر خوب کار نکرد
شمع فابریکش واقعا عالیه
شایدم روی مونتاژ های مختلف متفاوت هست
جالبه که بگم زمانی که شمع فابریکش بود با 11 لیتر حدود 450 تا میرفتم
ولی با شمع سوزنی نه تنها بد روشن میشد
با 11 لیتر 250 تا رفتم
واقعا حیرت انگیز بود این شمع جدید
خداشکر ازش راحت شدم

keyvanj
05-05-1395, 12:32 قبل از ظهر
راستی
آقا نمایندگی مرکزی تو چهار راه جهان کودک یه محصول داره از موتورکس که میریزی تو باک واسه شستشوی کل سیستم سوخت رسانی موتور. یکی از بچه ها مصرف کرده بود میگفت معجزه میکنه. من از اسپری زنجیره موتورکس که از اونجا خریدم واقعا" راضی هستم. اورجینال بودن عربده میزنه ازش... این محلول شستشوی انژکتورش هم میخوام تست کنم. کسی تجربه داره؟

AMIR TEHRANPARS
05-05-1395, 09:29 قبل از ظهر
سلام
بله درست میگین
لطفا آدرس اون فروشگاه بگین تا بقیه هم بتونن تهیه کنن
این شمعی که تعمیرکار برا من انداخته
شماره
Cr9eix
هست
که نمیدونم مربوط به چی میشه
ولی اصلا موتور روشن نمیشه
بله دقیقا مشکل اینه که تا موتور میبینن میخوان پول زیاد بگیرن
میگن طرف پول دار هست

دوتا کوچه پایین تر از قلمستان (بسمت مولوی) _ کوچه اردستانی _ شماره 4 _مغازه پیشرو (تلفن:55374183)
من خودم دنبال شمع معمولی بودم چون آقای فلاور هم گفت معمولی بندازی بهتر از سوزنی هست
ولی با سریال شمع دایلیم فقط همین یک مغازه رو پیدا کردم که سوزنی شو داشت
حتما دقت کنید موقع تعویض شمع تا جایی که راه داره سفت کنید - ولی آخرش زیاد زور نزنید که بشکنه شمع
حواستون به اون لاستیک نگه دارنده پشت چپوقی شمع باشه که زیادی پایین نیاد چپوقی رو کج کنه . چپوقی هم تا جایی که میشه بدید بره پایین
شما باک رو برمیدارید برای تعویض شمع؟
فکر کنم فلاپ بغل رو باز کنید راحت تره

Saleh20032004
05-05-1395, 09:42 قبل از ظهر
دوتا کوچه پایین تر از قلمستان (بسمت مولوی) _ کوچه اردستانی _ شماره 4 _مغازه پیشرو (تلفن:55374183)
من خودم دنبال شمع معمولی بودم چون آقای فلاور هم گفت معمولی بندازی بهتر از سوزنی هست
ولی با سریال شمع دایلیم فقط همین یک مغازه رو پیدا کردم که سوزنی شو داشت
حتما دقت کنید موقع تعویض شمع تا جایی که راه داره سفت کنید - ولی آخرش زیاد زور نزنید که بشکنه شمع
حواستون به اون لاستیک نگه دارنده پشت چپوقی شمع باشه که زیادی پایین نیاد چپوقی رو کج کنه . چپوقی هم تا جایی که میشه بدید بره پایین
شما باک رو برمیدارید برای تعویض شمع؟
فکر کنم فلاپ بغل رو باز کنید راحت تره
ممنونم از آدرس
از فلاپ بعید میدونم بشه شمع اصلا دید چه برسه به تعویض
البته دوستان با تجربه تر میتونن نظرات مستند تری بدن
اما از طریق باک خیلی ساده هست
برا من که خیلی هم آچار بدست نیستم کلا 10 دقیقه زمان برد
خیلی بادقت وحوصله انجامش دادم
یدونه بکس 12 فکر کنم میخواد فقط
ولی حتما باید دونفری این کارا کرد که یه وقت باک چپه نشه
مخصوصا زمانی که پر هست

AMIR TEHRANPARS
05-05-1395, 10:05 قبل از ظهر
ممنونم از آدرس
مخصوصا زمانی که پر هست

تو جعبه آچار خوده موتور آچار شمعش موجوده
شما فلاپ سمت راست(سمت ترمز ها) رو باز بکنید میتونید با آچار شمع+پیچ گوشتی شمع رو باز کنید
من بکس و کمک بلند ندارم برا همین از بالا نمیتونم باز کنم فرقی هم نمیکنه.فقط باید به اندازه کافی سفت بشه.

keyvanj
05-05-1395, 11:24 قبل از ظهر
باز کردن باک خیلی راحت تر از باز کردن اونهمه پیچه فلاپه. منم باک رو باز میکنم

اما آچار شمع بلند واجبه یا آچار بوکس با رابط بلند

Saleh20032004
05-05-1395, 11:30 قبل از ظهر
باز کردن باک خیلی راحت تر از باز کردن اونهمه پیچه فلاپه. منم باک رو باز میکنم
دقیقا موافق هستم
فقط اگه باک از نصب کمتر بنزین داشته باشه
یک نفری هم میشه

Saleh20032004
05-05-1395, 11:30 قبل از ظهر
باک کلا 3 تا پیچ داره
در ضمن میشه فن تمیز هم کرد
چون بعد از باز کردن باک اشراف کامل به فن داریم

mehrdad008
05-05-1395, 11:36 قبل از ظهر
سلام
دوستان من موتور آقا ابولفضل(روما )رو خریدم.الان متاسفانه بخاطر مشکلات خانوادگی میخوام بفروشمش.هر کی خواست در خدمتم...09351757354
ببخشید اینجا مطرح کردم زیاد ب داستان سایت وارد نیستم.

میثم ش
05-05-1395, 07:43 بعد از ظهر
سلام
بعد از مدتی خرابی سایت...
دوستان من اولین تجربه سفر مختصر با دایلیم رو تا اطراف فیروزکوه (۱۵۰ کیلومتر از مبدا) داشتم که باید بگم بسیار عالی بود. و تازه فهمیدم چقدر موتور ارزشمندی هست. با وجود اینکه مدت نسبتا زیادی با سرعت نسبتا بالا در جاده روندم، حال موتور خیلی خوب بود. ترمزهای بسیار خوب و هندلینگ عالی در پیچ‌ها، سرعت و شتاب مناسب برای جاده....
آفرین دایلیم؛ آفرین کره!

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Saleh20032004
05-05-1395, 07:46 بعد از ظهر
سلام
بعد از مدتی خرابی سایت...
دوستان من اولین تجربه سفر مختصر با دایلیم رو تا اطراف فیروزکوه (۱۵۰ کیلومتر از مبدا) داشتم که باید بگم بسیار عالی بود. و تازه فهمیدم چقدر موتور ارزشمندی هست. با وجود اینکه مدت نسبتا زیادی با سرعت نسبتا بالا در جاده روندم، حال موتور خیلی خوب بود. ترمزهای بسیار خوب و هندلینگ عالی در پیچ‌ها، سرعت و شتاب مناسب برای جاده....
آفرین دایلیم؛ آفرین کره!

بله بلاخره سایت درست شد
احتمالا مشکل از هاست بوده
مسافت زیادی رفتین
عالیه
مشکل پلیس و پاسگاه که نداشتین؟
تا کجای فیروز کوه رفتین؟
از اوتوبان بابایی رفتین؟

میثم ش
05-05-1395, 08:19 بعد از ظهر
بله بلاخره سایت درست شد
احتمالا مشکل از هاست بوده
مسافت زیادی رفتین
عالیه
مشکل پلیس و پاسگاه که نداشتین؟
تا کجای فیروز کوه رفتین؟
از اوتوبان بابایی رفتین؟

نه به هیچ وجه. فقط در مسیر برگشت از آزادراه اومدم. دم عوارضی به دلیل ازدحام ترجیح دادم از لاین پرداخت الکترونیکی برم. نمی‌دونم عوارضی باید پرداخت می‌کردم؟ یا امکان داشت اجازه عبور بهم ندهند؟ چون هیچ علایمی برای ممنوعیت ورود موتور وجود نداشت.
من روستای انزها در نزدیکی فیروزکوه رفتم.
تنها مشکلم با حرارت هرچند کم زین بود. که در مسیر طولانی باعث میشد نشیمنگاه عرق کنه و عملا خودش خستگی راه رو زیاد می‌کرد. شاید هم این مساله اجتناب‌ناپذیری باشه.

میثم ش
05-05-1395, 08:39 بعد از ظهر
یک نکته در مورد شرکت کویر بگم.
من موتورم رو از آقایی خریدم که خودشون ظاهرا مدیر حسابدار اخیر کویر بودند.
یک وقتی باهاشون صحبت می‌کردم و از تاخیرها در تامین قطعات گفتم. ایشون گفت مشکل تاخیرها به دلیل سختی تبادلات بانکی ناشی از تحریم‌هاست. و کویر به صورت قاچاقی پول رد و بدل میکنه! ثانیا در خصوص برخی قطعات گفتند شخصی در مجموعه کویر هست که با استفاده از فروش برخی قطعات به واسط‌های کاذب افراد متقاضی رو واگذار میکنه به فروشنده غیر از نمایندگی و دریافت سود بیشتر حاصل از فروش گرون‌تر ...

Saleh20032004
05-05-1395, 09:58 بعد از ظهر
نه به هیچ وجه. فقط در مسیر برگشت از آزادراه اومدم. دم عوارضی به دلیل ازدحام ترجیح دادم از لاین پرداخت الکترونیکی برم. نمی‌دونم عوارضی باید پرداخت می‌کردم؟ یا امکان داشت اجازه عبور بهم ندهند؟ چون هیچ علایمی برای ممنوعیت ورود موتور وجود نداشت.
من روستای انزها در نزدیکی فیروزکوه رفتم.
تنها مشکلم با حرارت هرچند کم زین بود. که در مسیر طولانی باعث میشد نشیمنگاه عرق کنه و عملا خودش خستگی راه رو زیاد می‌کرد. شاید هم این مساله اجتناب‌ناپذیری باشه.

موتور استهلاکی برا مسیر نداره
پس شامل عوارض نمیشه[emoji16]
بله اون دو قطعه آهنی زیر موتور که شاسی هست به نظرم
بعضی وقتا خیلی داغ میشه که حرارت زیر زین منتقل میکنه
ولی جنس زین طوری هست که معمولا این حرارت بالا نمیاد
مگه وقتی که خیلی به موتور فشار بیاد
مثل سربالایی طولانی
شیب تند
ترافیک طولانی
من هرموقع میخوام بفهمم موتور چقدر داغ شده
در حین سواری
به اون قسمت فلزی زیر باک دست میزنم
و جالبه که وقتی کمی توی مسیر اتوبانی میرونم
سریع خنک کننده موتور کارش انجام میده خنکش میکنه
عملکرد رادیاتور و فن دایلیم خیلی خوبه

شما روز تعطیل رفتین ؟

Saleh20032004
05-05-1395, 10:02 بعد از ظهر
یک نکته در مورد شرکت کویر بگم.
من موتورم رو از آقایی خریدم که خودشون ظاهرا مدیر حسابدار اخیر کویر بودند.
یک وقتی باهاشون صحبت می‌کردم و از تاخیرها در تامین قطعات گفتم. ایشون گفت مشکل تاخیرها به دلیل سختی تبادلات بانکی ناشی از تحریم‌هاست. و کویر به صورت قاچاقی پول رد و بدل میکنه! ثانیا در خصوص برخی قطعات گفتند شخصی در مجموعه کویر هست که با استفاده از فروش برخی قطعات به واسط‌های کاذب افراد متقاضی رو واگذار میکنه به فروشنده غیر از نمایندگی و دریافت سود بیشتر حاصل از فروش گرون‌تر ...
بله درسته
چند وقت پیش که رفتم همون پاساژ قطعات فروشی
دیدم که به من به زور دوتا فیلتر بنزین داد
ولی جلو خودم به شخصی 10 تا فیلتر روغن داد
و فیلتر هوا و تعدادی لنت و خلاصه ملزولات مصرفی دایلیم
همون جا پی بردم بازار سیاهی در کار است

میثم ش
05-05-1395, 10:08 بعد از ظهر
موتور استهلاکی برا مسیر نداره
پس شامل عوارض نمیشه[emoji16]
بله اون دو قطعه آهنی زیر موتور که شاسی هست به نظرم
بعضی وقتا خیلی داغ میشه که حرارت زیر زین منتقل میکنه
ولی جنس زین طوری هست که معمولا این حرارت بالا نمیاد
مگه وقتی که خیلی به موتور فشار بیاد
مثل سربالایی طولانی
شیب تند
ترافیک طولانی
من هرموقع میخوام بفهمم موتور چقدر داغ شده
در حین سواری
به اون قسمت فلزی زیر باک دست میزنم
و جالبه که وقتی کمی توی مسیر اتوبانی میرونم
سریع خنک کننده موتور کارش انجام میده خنکش میکنه
عملکرد رادیاتور و فن دایلیم خیلی خوبه

شما روز تعطیل رفتین ؟

من شب جمعه رفتم. اتفاقا حدود ۱۱ و ۱۲ شب در جاده فرعی که دو طرفه و پر پیچ و تاب هم بود رسیدم و ضمن احتیاط اما تسلط بر موتور اجازه می‌داد به موقعش با سرعت حرکت کنم. نوردهی موتور هم در اون ظلمات عالی بود.
جمعه عصر هم برگشتم. تجربه بسیار خوب و لذت‌بخشی بود.
یک نکته هم در مورد صدای اگزوز. دوستان هم قبلا تذکر دادند که مدت طولانی در معرض این صدا قرار داشتن باعث اذیت شدن گوش میشه. مضافا اینکه بنده سایلنسر اگزوز رو هم خارج کرده بودم. وقتی رسیدم به مقصد گوشم کمی گرفته بود.

MR.Halakoohi
05-05-1395, 11:16 بعد از ظهر
همیشه گفتم الان هم میگم
دایلیم مرد جاده هاس[Only registered and activated users can see links]
انصافا" عملکرد این موتور تو جاده رو دست نداره....
البته نظر شخصیه ها...
خدایی نکرده توهین به دیگر موتور سواران نباشه....
کسایی که دایلیم دارن کلا" دارن حال میکنن با این موتور....خدا هم حالشونا همیشه بیشتر کنه[Only registered and activated users can see links]

دیگر موتور سواران هم برن این جوری اگه میتونن حال کنن....
ما که بخیل نیستسم....والا[Only registered and activated users can see links]

پرچم دایلیم سوارا همیشه بالاس[Only registered and activated users can see links]

عکس های جدید و کیلیپ جدید در راهه
ان شا الله به زودی آپلود میکنم[Only registered and activated users can see links]

sadegh_khan
06-05-1395, 01:37 قبل از ظهر
با سلام. دوستان میخواستم بدونم بهترین موقع برای تعویض اقلام مصرفی مثل فیلتر های روغن، بنزین، هوا . هر کدوم هر چند هزار تا هست؟؟
و اینکه رو خود موتور کیف ابزار و اینا هست؟؟ کجای موتور باید باشه؟

keyvanj
06-05-1395, 08:25 قبل از ظهر
با سلام. دوستان میخواستم بدونم بهترین موقع برای تعویض اقلام مصرفی مثل فیلتر های روغن، بنزین، هوا . هر کدوم هر چند هزار تا هست؟؟
و اینکه رو خود موتور کیف ابزار و اینا هست؟؟ کجای موتور باید باشه؟

فیلتر روغن و هوا 4-5 هزارتا
فیلتر بنزین که داخلیه حالا حالا ها لازم نیست دست بزنی. بنزین سوپر بزن حله تا حدودی

pouriashoghi
06-05-1395, 10:03 قبل از ظهر
ممنونم از آدرس
مخصوصا زمانی که پر هست

در اصل باز کردن شمع از طریق باز کردن فلاپ سمت چپ هست توی خود دفترچه هم روش توصیه شده باز کردن این فلاپ هست نه باز کردن باک موتور. اگر باک موتور رو باز میکنید دقت کنید شیلنگ بنزین کشیده نشه و محل اتصال اش شل نشه که بعدا در بیاد حادثه ایجاد کنه.
آچار شمع اش هم توی خود اون آچارهایی که موقع خرید موتور زیر زین هست موجوده. با همون آچار شمع و پیچ گوشتی که توی لوازم دایلیم هست میشه شمع رو باز کرد مخصوص همون کاره.
من خودم شمع موتورم رو روی ۱۰ هزار تا عوض کردم. البته به مشکلی بر نخورده بودم ولی طبق توصیه عوض کردم. من شمع بوش دو سوزنه انداختم ۵۰ تومن و از همون موقع هم هیچ مشکلی نداشتم با شمع یا کارکرد موتور. من کارهای اینچنینیم رو میبرم تعمیرگاه جهان موتور پیش امیر شاهمیری. نظرات در مورد ایشون مختلفه٬‌ آره گرون میگیره ولی بدلایل زیادی من فقط کارهای موتوری ام رو پیش ایشون میبرم.

- - - Updated - - -

من شب جمعه رفتم. اتفاقا حدود ۱۱ و ۱۲ شب در جاده فرعی که دو طرفه و پر پیچ و تاب هم بود رسیدم و ضمن احتیاط اما تسلط بر موتور اجازه می‌داد به موقعش با سرعت حرکت کنم. نوردهی موتور هم در اون ظلمات عالی بود.
جمعه عصر هم برگشتم. تجربه بسیار خوب و لذت‌بخشی بود.
یک نکته هم در مورد صدای اگزوز. دوستان هم قبلا تذکر دادند که مدت طولانی در معرض این صدا قرار داشتن باعث اذیت شدن گوش میشه. مضافا اینکه بنده سایلنسر اگزوز رو هم خارج کرده بودم. وقتی رسیدم به مقصد گوشم کمی گرفته بود.

این موضوع صدای اگزوز و تاثیراش بر سلامت روح و روان و اعصاب رو من گفته بودم و حالا که شما هم خودتون تجربه کردید مجددا اشاره میکنم. بچه ها حتما حتما حتما اگر صدای اگزوز رو تغییر دادید یا سایلنسر رو برداشتین حتما در سواری های بالای نیم ساعت از گوشی محافظ گوش استفاده کنید. واقعا سلامتی اتون رو بخطر میندازه و در آینده دچار مشکلات متعدد اعصاب و گوش خواهید شد. در حالی که وقتی از گوشی استفاده میکنید اصلا موتورسواری ناگهان بسیار لذت بخش تر میشه و شما هم کمتر خسته میشید تو سواری.
من خودم از این محافظ گوش پارکسون استفاده میکنم ([Only registered and activated users can see links]) که از دیجیکالا خریدم و عالیه. متاسفانه دیگه نداره ولی از جای دیگه اگر تونستید تهیه کنید و مواظبت کنید از سلامتی جسمی‌ و روحی اتون.

- - - Updated - - -

سلام

آقا اینم یک کلیپ از سفر چند ماه پیش من با دایلیم. همون که گزارش‌اش رو نوشتم در مورد جاده چالوس.

کل سفر ۶۸۷ کیلومتر. امیدوارم لذت ببرید.

فقط کلیپ روی یوتیوب هست و باید فیلترش رو دور بزنید.

Saleh20032004
06-05-1395, 10:32 قبل از ظهر
در اصل باز کردن شمع از طریق باز کردن فلاپ سمت چپ هست توی خود دفترچه هم روش توصیه شده باز کردن این فلاپ هست نه باز کردن باک موتور. اگر باک موتور رو باز میکنید دقت کنید شیلنگ بنزین کشیده نشه و محل اتصال اش شل نشه که بعدا در بیاد حادثه ایجاد کنه.
آچار شمع اش هم توی خود اون آچارهایی که موقع خرید موتور زیر زین هست موجوده. با همون آچار شمع و پیچ گوشتی که توی لوازم دایلیم هست میشه شمع رو باز کرد مخصوص همون کاره.
من خودم شمع موتورم رو روی ۱۰ هزار تا عوض کردم. البته به مشکلی بر نخورده بودم ولی طبق توصیه عوض کردم. من شمع بوش دو سوزنه انداختم ۵۰ تومن و از همون موقع هم هیچ مشکلی نداشتم با شمع یا کارکرد موتور. من کارهای اینچنینیم رو میبرم تعمیرگاه جهان موتور پیش امیر شاهمیری. نظرات در مورد ایشون مختلفه٬‌ آره گرون میگیره ولی بدلایل زیادی من فقط کارهای موتوری ام رو پیش ایشون میبرم.

- - - Updated - - -

این موضوع صدای اگزوز و تاثیراش بر سلامت روح و روان و اعصاب رو من گفته بودم و حالا که شما هم خودتون تجربه کردید مجددا اشاره میکنم. بچه ها حتما حتما حتما اگر صدای اگزوز رو تغییر دادید یا سایلنسر رو برداشتین حتما در سواری های بالای نیم ساعت از گوشی محافظ گوش استفاده کنید. واقعا سلامتی اتون رو بخطر میندازه و در آینده دچار مشکلات متعدد اعصاب و گوش خواهید شد. در حالی که وقتی از گوشی استفاده میکنید اصلا موتورسواری ناگهان بسیار لذت بخش تر میشه و شما هم کمتر خسته میشید تو سواری.
من خودم از این محافظ گوش پارکسون استفاده میکنم ([Only registered and activated users can see links]) که از دیجیکالا خریدم و عالیه. متاسفانه دیگه نداره ولی از جای دیگه اگر تونستید تهیه کنید و مواظبت کنید از سلامتی جسمی‌ و روحی اتون.

- - - Updated - - -

سلام

آقا اینم یک کلیپ از سفر چند ماه پیش من با دایلیم. همون که گزارش‌اش رو نوشتم در مورد جاده چالوس.

کل سفر ۶۸۷ کیلومتر. امیدوارم لذت ببرید.

فقط کلیپ روی یوتیوب هست و باید فیلترش رو دور بزنید.

من الان عکسش دیدم
شما با این محافظ
کلاه توی سر میتونید بذارید؟
به نظر بزرگ میرسه

Saleh20032004
06-05-1395, 10:45 قبل از ظهر
کلیپ دیدم عالی بود
تا اونجا که یادمه شما گفته بودین کلاه بلوتوث دار دارین برای ارتباط با ترک نشین
با وجود این محافظ گوش
میشه از این کلاه استفاده کرد
درواقع اسپیکر کلاه میتونه کارا باشه؟

pouriashoghi
06-05-1395, 11:25 قبل از ظهر
من الان عکسش دیدم
شما با این محافظ
کلاه توی سر میتونید بذارید؟
به نظر بزرگ میرسه

هیچ مشکلی تو کلاه سر گذاشتن به وجود نمیاد. چون اون میره توی گوش و خیلی بیرون گوش نمیمونه. بعدم بسیار نرم و انعظاف پذیره و اگر هم بیرون بمونه زیر کلاه تا میشه راحت مشکلی نداره.

- - - Updated - - -

کلیپ دیدم عالی بود
با وجود این محافظ گوش

من موقعی که اون محافظ گوش رو میذارم موسیقی هم پخش میکنم تو کلاه و راحت میشنوم یا میتونم صحبت کنم با ترک نشینم از طریق بلوتوث. وقتی کلاه میذارید بلندگو‌های کلاه خیلی نزدیک گوش شما هستن. طبیعتا به بلندی موقعی که محافظ ندارید نیست ولی اینطوری هم نیست که نتونید چیزی بشنید راحت میشنوید. ولی صدا و نویز محیط رو خیلی خوب کم میکنه.

- - - Updated - - -

کلیپ دیدم عالی بود
با وجود این محافظ گوش

من موقعی که اون محافظ گوش رو میذارم موسیقی هم پخش میکنم تو کلاه و راحت میشنوم یا میتونم صحبت کنم با ترک نشینم از طریق بلوتوث. وقتی کلاه میذارید بلندگو‌های کلاه خیلی نزدیک گوش شما هستن. طبیعتا به بلندی موقعی که محافظ ندارید نیست ولی اینطوری هم نیست که نتونید چیزی بشنید راحت میشنوید. ولی صدا و نویز محیط رو خیلی خوب کم میکنه.

sadegh_khan
06-05-1395, 08:43 بعد از ظهر
دوستان دو تا سوال داشتم خدمتتون، ۱ اینکه مواقعی که با موتور توقف دارم و موتور روشنه بوی بنزین خیلی زیاد میاد از باک، عادیه؟؟اگه نه چی رو باس بررسی کنم!؟ دوم اینکه تو خلاص کردن دنده خیلی حساسه و اکثرا دچار مشکلم تو خلاص کردن یعنی گاهی اوقات بین دنده یک و دو چند باری باس دنده رو عوض کنم تا بالاخره خلاص بشه!! مشکل از کجا میتونه باشه؟ (البته یکم پدال تعویض دنده با میله مجاورش درگیری داره،عادیه؟)

ببخشید اگه سوالاتم یه مقدار مبتدیه :))

Saleh20032004
07-05-1395, 10:11 بعد از ظهر
دوستان دو تا سوال داشتم خدمتتون، ۱ اینکه مواقعی که با موتور توقف دارم و موتور روشنه بوی بنزین خیلی زیاد میاد از باک، عادیه؟؟اگه نه چی رو باس بررسی کنم!؟ دوم اینکه تو خلاص کردن دنده خیلی حساسه و اکثرا دچار مشکلم تو خلاص کردن یعنی گاهی اوقات بین دنده یک و دو چند باری باس دنده رو عوض کنم تا بالاخره خلاص بشه!! مشکل از کجا میتونه باشه؟ (البته یکم پدال تعویض دنده با میله مجاورش درگیری داره،عادیه؟)

بوی بنزین که کلا نباید بده
چون مدارات بنزین بسته هستن
مگه اینکه خام سوزی موتور داشته باشه
شاید بست شلنگ بنزین شل باشه
اگه دست به آچار نیستین ببرین تعمیر کار
اگه هم هستین سه تا پیچ باک باز کنید و مسیر شلنگ بنزین برسی کنید
البته کار خطرناکی هست و مراقب باشین باک سقوط نکنه
خلاص کردن دنده دایلیم یکم لم داره
بیشتر عادتی هست
چندهزارتا که باهاش برین براتون عادی میشه

AMIR TEHRANPARS
07-05-1395, 10:27 بعد از ظهر
شما تازگی فیلتر بنزین و هوا و روغن خریدید از نمایندگی پاساژ ماهان گمرک؟
من که هر هفته زنگ میزنم میگن هنوز نرسیده هفته بعد میاریم...

- - - Updated - - -

pouriashoghi
08-05-1395, 06:15 بعد از ظهر

برای بوی بنزین مطمئین شید که درب باک هم مشکل نداشته باشه و کامل بسته میشه. ممکنه درب باک رو درست نمیبندید و بوی بنزین میزنه بالا. درب باک رو باید خوب فشار بدید پائین بعد ببندید. اهرم تعویض دنده هم نباید با چیزی درگیری داشته باشه. با آچار آلن میتونید اون اهرم و میله دومی تنظیم کنید. خود اهرم تعویض نباید کج باشه باید صاف باشه. اگر به چیزی گیر میکنه یک جای کار ایراد داره. در کل هم اگر موتور نو هست خلاص کردن هر موتوری لم خودش رو داره و یکم طول میکشه عادت کنید.

- - - Updated - - -

برای بوی بنزین مطمئین شید که درب باک هم مشکل نداشته باشه و کامل بسته میشه. ممکنه درب باک رو درست نمیبندید و بوی بنزین میزنه بالا. درب باک رو باید خوب فشار بدید پائین بعد ببندید. اهرم تعویض دنده هم نباید با چیزی درگیری داشته باشه. با آچار آلن میتونید اون اهرم و میله دومی تنظیم کنید. خود اهرم تعویض نباید کج باشه باید صاف باشه. اگر به چیزی گیر میکنه یک جای کار ایراد داره. در کل هم اگر موتور نو هست خلاص کردن هر موتوری لم خودش رو داره و یکم طول میکشه عادت کنید.

sadegh_khan
09-05-1395, 01:25 بعد از ظهر

مرسی بابت پاسختون، در مورد اهرم تعویض این عکس رو گرفتم، به نظرتون فاصله و صاف بودن اهرم عادیه!؟؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

من هفته پیش نمایندگی پاساژ ماهان بودم که کوجود داشت و گفت بار جدیدم 10 روز آینده میاد و افزایش قیمت داریم ... مثلا میگفت فیلتر روغن که 20 تومنه میشه حدودا 28

pouriashoghi
09-05-1395, 10:44 بعد از ظهر
مرسی بابت پاسختون، در مورد اهرم تعویض این عکس رو گرفتم، به نظرتون فاصله و صاف بودن اهرم عادیه!؟؟

- - - Updated - - -

من هفته پیش نمایندگی پاساژ ماهان بودم که کوجود داشت و گفت بار جدیدم 10 روز آینده میاد و افزایش قیمت داریم ... مثلا میگفت فیلتر روغن که 20 تومنه میشه حدودا 28

والا از روی عکس کاملا مشخصه که اهرم تعویض دنده خمیدگی داره. موتور رو نو خریدید یا دست دوم؟ اینطوری میشه گفت این موتور از سمت چپ زمین افتاده یا زمین خورده و اهرم تعویض دنده خم شده.

keyvanj
14-05-1395, 08:15 قبل از ظهر
سلام
این سایت هم که هفته ای 1 روز کار میکنه بالا میاد!

آقا برای تقویت برق دایلیم که کم هزینه هم باشه چی کار میشه کرد؟

keyvanj
14-05-1395, 08:47 قبل از ظهر
در ضمن این بوی بنزین دقیقا" از در باک میزنه بعضی وقت ها و همیشه وقتی باک خالیه و بنزین کم داره و هوا هم گرمه اون گاز بنزین زیاد میشه فشار میاره میزنه بیرون از باک.

- - - Updated - - -

در ضمن این بوی بنزین دقیقا" از در باک میزنه بعضی وقت ها و همیشه وقتی باک خالیه و بنزین کم داره و هوا هم گرمه اون گاز بنزین زیاد میشه فشار میاره میزنه بیرون از باک.

sadegh_khan
14-05-1395, 09:49 قبل از ظهر
والا از روی عکس کاملا مشخصه که اهرم تعویض دنده خمیدگی داره. موتور رو نو خریدید یا دست دوم؟ اینطوری میشه گفت این موتور از سمت چپ زمین افتاده یا زمین خورده و اهرم تعویض دنده خم شده.

موتور کارکرده خریداری کردم (فروشنده گفته بود که از سمت چپ یه زمین خوردگی داشته که خب دسته کلاج یکم کج شده بود ولی خب این اهرم نعویض دنده رو دقت نکرده بودم)
حالا اهرم رو صاف می کنم ان شاالله که مشکل حل بشه :)

سپاس فراوان

AMIR TEHRANPARS
16-05-1395, 04:29 بعد از ظهر
آقا اگه فیلتر روغن و هوا آوردن همین جا یه ندا بدید بریم بخریم...
با تشکر

mohammad.p
19-05-1395, 12:42 قبل از ظهر
دوستان الان کویر موتور با شرایط نسبتا خوبی داره ثبت نام میکنه و دایلیمم جز محصولاتش هست . من اگه بخوام بخرم باید شرایط سختی رو برای پرداخت اقساطش تحمل کنم چون حقوق ثابت ندارم و از طرفی هم خیلی به این موتور علاقمندم . بزرگترین مشکلش تو این شهر نبود نمایندگی و قطعات و تعمیرکار و..... هستش . در واقع فقط یه دونه دایلیم تو بندر هست که اونم مال اعضای سایته . نمیدونم من دومین نفر میشم یا نه . حالا دو دل شدم نمیدونم چکار کنم. دلو بزنم به دریا بخرم یا صبر کنم پولم بیشتر جور شه که این جوری اقلا اقساطش اذیتم نکنه....:waiting:

pouriashoghi
19-05-1395, 02:56 بعد از ظهر
دوستان الان کویر موتور با شرایط نسبتا خوبی داره ثبت نام میکنه و دایلیمم جز محصولاتش هست . من اگه بخوام بخرم باید شرایط سختی رو برای پرداخت اقساطش تحمل کنم چون حقوق ثابت ندارم و از طرفی هم خیلی به این موتور علاقمندم . بزرگترین مشکلش تو این شهر نبود نمایندگی و قطعات و تعمیرکار و..... هستش . در واقع فقط یه دونه دایلیم تو بندر هست که اونم مال اعضای سایته . نمیدونم من دومین نفر میشم یا نه . حالا دو دل شدم نمیدونم چکار کنم. دلو بزنم به دریا بخرم یا صبر کنم پولم بیشتر جور شه که این جوری اقلا اقساطش اذیتم نکنه....:waiting:

دوست من قدم اول لذت بردن از چیزی که می‌خری اینه که برای خریدش خون دل نخوری و نگرانی و اضطراب نداشته باشی چون غیر از این بدست آوردن اون وسیله لذتی نخواهد داشت. چه لذتی داره موتور داشتن وقتی باید همش نگران قسط اخر ماه و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات احتمالی اش باشی. بعلاوه قطعات تو تهران هم سخت گیر میاد جه برسه به بندرعباس.
بخاطر همین خودتون الکی اذیت نکن. وقت هست. بیشتر کار کن سعی کن به یک وضعیت مالی مناسب برسی و اونوقت روی تفریحات ات هزینه کن تا آرامش بیشتری رو هم تجربه کنی.

- - - Updated - - -

دوست من قدم اول لذت بردن از چیزی که می‌خری اینه که برای خریدش خون دل نخوری و نگرانی و اضطراب نداشته باشی چون غیر از این بدست آوردن اون وسیله لذتی نخواهد داشت. چه لذتی داره موتور داشتن وقتی باید همش نگران قسط اخر ماه و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات احتمالی اش باشی. بعلاوه قطعات تو تهران هم سخت گیر میاد جه برسه به بندرعباس.
بخاطر همین خودتون الکی اذیت نکن. وقت هست. بیشتر کار کن سعی کن به یک وضعیت مالی مناسب برسی و اونوقت روی تفریحات ات هزینه کن تا آرامش بیشتری رو هم تجربه کنی.

keyvanj
19-05-1395, 09:01 بعد از ظهر
بچه ها بنظرتون بهتر نیست تو این گرمای وحشتناک تابستون با این ترافیک که درجه حرارت وحشتاک میره بالا، تو موتور روغن 20-50 بریزیم؟
من تاحالا همش 10-40 میریختم اما تو این گرما تو ترافیک موتور بیچاره میشه! امروز فردا میخوام براش روغن بگیرم تو فکرم 20-50بریزم

Masoud AS
19-05-1395, 09:07 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

با آرزوی موفقیت و سلامتی و داشتن بهترین سفرها برای دایلیم سواران:thanks::20::clap:

MR.Halakoohi
19-05-1395, 09:08 بعد از ظهر
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
به خصوص دایلیم سواران[Only registered and activated users can see links]
با عکس های جدیدی در خدمتتون هستم
البته با اجازه از بزرگای سایت
منطقه ی بازفت منطقه ای زیبا و معروف در استان چهارمحال و بختیاری هست که واقعا" چشم هر بیننده ای رو سمت خودش خیره میکنه...
البته این منطقه در بهار یه زیبایی دیگیه ای داره...
اما خب الان هم برای خودش زیبای هایی داره/مسافتی که طی کردیم برای این منطقه نزدیک به 500 کیلومتر شد ....فاصله از مرکز استان نزدیک به 250 کیلومتر
از مناظر دیدنی هم جنگل های انبوه بلوط و رودخانه ی خرسان و گردنه ی چری

mohammad.p
20-05-1395, 04:03 قبل از ظهر
ممنونم اقای شوقی . راهنمایی و تجربیات شما خیلی اموزندست و بکار همه بچه های موتور سوار میاد . واقعا همینه و باید صبر کنم پولم بیشتر شه . با این شرایط که دارم میتونم ns بخرم ولی به قولا اون کیفیت و کلاس دایلیم رو نداره و دیگه به چشم نمیاد . همیشه هم به این موضوع فک میکنم که اگه یه وقت دایلیم خریدم برای خرید لوازم مصرفیش یه روز بیام تهران و چند تاشو یه جا بخرم و پیش خودم داشته باشم . و لوازم هم بالاخره یه روز پاش به مغازه ها میرسه و دیر و زود داره . من تا حالا موتوری نداشتم ولی تو رانندگی خیلی محتاط هستم و جو گیر نمیشم .شرط اول خونوادم برا داشتن موتور اول خرید لوازم ایمنی هستش و بعد خریدن موتور . حالا ببینیم چی میشه و هر چی خیره پیش بیاد

sadegh_khan
28-05-1395, 02:01 بعد از ظهر
با نام خدا و سلام
متاسفانه انجمن این چند وقت خیلی داره اذیت میکنه، ان شاالله که هر چه زودتر کاملا مشکلاتش بر طرف بشه.
دوستان روغن موتور چی استفاده کنم بهتره و هر چند تا عوض کنم؟
در مورد باک هم میخواستم بدونم باک چند لیتر جا میگیره؟؟
منبع ذخیره آب همون منبع سمت راست و زیر فلاپ سه گوش کوچیکه دیگه؟؟ برا دسترسی بهش حتمن باس اون فلاپ رو وا کرد!

ویرایش:
خب با مطالعه دفترچه سرویس منوال جواب ها رو پیدا کردم:
ظرفیت باک 14.8 و رزرو 4 لیتر ...
منبع ذخیره رو من اوئن فلاپ کوچیک رو وا کردم و خواستم یه مقدار آب رادیات بهش اضافه کنم که متاسفانه خیلی سخت بود یعنی هر چی میریختم از شیار آب اضافه خالی میشد!!! منبع ذخیره تقریبا خالیه ولی به دلیل این که خروجی آب اضافی در کنار همون محل اضافه کردنه آب هست در نتیجه منجر میشه خیلی از آبی که داریم اضافه می کنیم هدر بره
برای روغن هم 10w-40 پیشنهاد شده بود ولی خب میخام بدونم تجربه دوستان چی بوده که زا چه برندی استفاده کنم ... سپاس

AMIR TEHRANPARS
31-05-1395, 08:48 قبل از ظهر
با نام خدا و سلام
متاسفانه انجمن این چند وقت خیلی داره اذیت میکنه، ان شاالله که هر چه زودتر کاملا مشکلاتش بر طرف بشه.
منبع ذخیره آب همون منبع سمت راست و زیر فلاپ سه گوش کوچیکه دیگه؟؟ برا دسترسی بهش حتمن باس اون فلاپ رو وا کرد!

ویرایش:
منبع ذخیره رو من اوئن فلاپ کوچیک رو وا کردم و خواستم یه مقدار آب رادیات بهش اضافه کنم که متاسفانه خیلی سخت بود یعنی هر چی میریختم از شیار آب اضافه خالی میشد!!! منبع ذخیره تقریبا خالیه ولی به دلیل این که خروجی آب اضافی در کنار همون محل اضافه کردنه آب هست در نتیجه منجر میشه خیلی از آبی که داریم اضافه می کنیم هدر بره
برای روغن هم 10w-40 پیشنهاد شده بود ولی خب میخام بدونم تجربه دوستان چی بوده که زا چه برندی استفاده کنم ... سپاس

برای جلوگیری از هدر رفتن آب رادیاتی که میخوای بریزی تو رزرو میتونی از یک شلنگ بریک و قیف استفاده کنی.البته با آفتابه هم میتونی بریزی.
روغن هم طبق منوآل هم 40-10 میتونی بریزی هم 50-20 بر اساس دمای محل استفاده
من روغن ایرانی بهران نیمه سنتتیک 40-10 رو ریختم ، توتال 40-10 ریختم،الف 50-20 هم برا تابستون امتحان کردم
همه اینا ایرانی اند و کیفیت خوبی دارند(هر 1500KM عوض میکردم)
فقط 50-20 برا تابستون و دما های خیلی بالا بدرد میخوره زمستون و پاییز اصلا،وقتی موتور سرد هست هم یکم سخت روشن میشه با روغن 50-20
طبق توصیه دوستان روغن های موتول و کاسترول مگنتیک روی این موتور بهترین کارایی رو دارند
منم میخوام دفعه بعد کاسترول بریزم
موتول هم هست قیمتش خیلی بالاست و اصلا نمی ارزه

pouriashoghi
01-06-1395, 09:01 قبل از ظهر
با نام خدا و سلام

ویرایش:

دوست من اون شلنگی که وقتی آب میریزید آب ازش بیرون میاد همونطور که خودتون هم فرمودید شلنگ تخلیه آب اضافی هست. پس وقتی شما دارید آب میریزد تو منبع و میبینید داره از اون شلنگ آب تخلیه میشه یعنی چی!؟ یعنی دیگه نریزید چون منبع از حد ماکزیمم اش بیشتر آب داره! اینطوری نیست که شما از اینور آب بریزید از اونور مستقیم بره تو شلنگ تخلیه.

sadegh_khan
02-06-1395, 11:03 بعد از ظهر
دوست من اون شلنگی که وقتی آب میریزید آب ازش بیرون میاد همونطور که خودتون هم فرمودید شلنگ تخلیه آب اضافی هست. پس وقتی شما دارید آب میریزد تو منبع و میبینید داره از اون شلنگ آب تخلیه میشه یعنی چی!؟ یعنی دیگه نریزید چون منبع از حد ماکزیمم اش بیشتر آب داره! اینطوری نیست که شما از اینور آب بریزید از اونور مستقیم بره تو شلنگ تخلیه.
ممنون بابت پاسخ، ولی اخه اون منبع ذخیره تقریبا خالیه و اصن ابی که میریختم تقریبا مستقیم وارد این شلنگ تخلیه میشد. ان شاالله فردا باز یه بررسی مجدد می کنم

keyvanj
07-06-1395, 10:14 قبل از ظهر
اینقدر سایت خراب بود اصلا" دیگه از شوق و ذوق افتادیم !

بچه ها واسه تقویت برق دایلیم چه کنیم

AMIR TEHRANPARS
12-06-1395, 11:46 قبل از ظهر
دوستان اگه سیم کیلومتر دایلیم برای مدتی وصل نباشه و کیلومتر نندازه مشکلی پیش میاد؟

keyvanj
14-06-1395, 04:02 بعد از ظهر
آقا میخوام رو موتور اگزوز آررو گرد یا شش ضلعی بگیرم. نظرتون چیه. 280 هست قیمتش

Morteza220
14-06-1395, 09:01 بعد از ظهر
سلام چند وقتیه تاپیکا باز نمیشه این ارورو می نویسه لطفا کمکم کنید
Request TimeoutThis request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout

keyvanj
15-06-1395, 10:54 قبل از ظهر
اینقدر سایت خراب بوده که مه کوچ کردن

- - - Updated - - -

اینقدر سایت خراب بوده که مه کوچ کردن

mohammad.p
15-06-1395, 08:36 بعد از ظهر
مسولین سایت خواهشا پیگیری کنین . ما عشق موتورا دلخوشیمون فقط همین یه سایته

sadegh_khan
16-06-1395, 10:19 قبل از ظهر
با نام خدا و سلام، اقا کیوان قیمت رو مطمینی؟؟ من بیشتر از اینا قیمت داشتم... دوستان که تو همین تاپیک میگفتن arrow بهترین صدا رو انگار رو دایلیم داره ... شما انداختی حتمن یه کلیپی صدایی چیزی بزار...

یه سوال داشتم، من مدارک موتور کامله ولی از گواهی نامه موتورم هنوز سه سال نگذشته ، میخواستم باهاش یه سفر بیرون شهر برم... به مشکل بر میخورم یا خیر؟؟

keyvanj
24-06-1395, 12:49 بعد از ظهر
بله 280 هست. البته HI copy دیگه

sadegh_khan
24-06-1395, 02:40 بعد از ظهر
با سلام،
دوستان متاسفانه موتور رو کنار پیاده رو پارک کرده بودم که یه مقدار پیاده رو پستی بلندی داشت، تا دو قدم از موتور دور شدم موتور افتاد تو جوب کنار پیاده رو و ... متاسفانه یه مقدار خط و خش و آیینه راست شکست :(
آیینه ها دایلیم رو جفتی میفروشن یا تکیه ؟؟ قیمت و اینکه تهران از کجا بخرم، دیروز اون پاساژ ماهان رو رفتم ولی متاسفانه ساعت 6:30 رسیدم و بسته بود اگه جاهای دیگه تهران رو میشناسید که بیشتر باز باشن بهتره چون بخام زودتر از 6:30 برسم باس از کارم بزنم و یکم سخته :)
مسئله بعدی این که میخوام کلاه کاسکت بخرم و فروشنده منصف کی رو معرفی می کنید !!

flower
24-06-1395, 02:51 بعد از ظهر
دوستان لوازم نو و استوک دایلیم من دارم کسی خواست پیغام بده در ضمن فیلتر هوا و روغن همش فروخته شد موجود ندارم .

sadegh_khan
24-06-1395, 02:56 بعد از ظهر
با سلام،
دوستان متاسفانه موتور رو کنار پیاده رو پارک کرده بودم که یه مقدار پیاده رو پستی بلندی داشت، تا دو قدم از موتور دور شدم موتور افتاد تو جوب کنار پیاده رو و ... متاسفانه یه مقدار خط و خش و آیینه راست شکست :(
آیینه ها دایلیم رو جفتی میفروشن یا تکیه ؟؟ قیمت و اینکه تهران از کجا بخرم، دیروز اون پاساژ ماهان رو رفتم ولی متاسفانه ساعت 6:30 رسیدم و بسته بود اگه جاهای دیگه تهران رو میشناسید که بیشتر باز باشن بهتره چون بخام زودتر از 6:30 برسم باس از کارم بزنم و یکم سخته :)
مسئله بعدی این که میخوام کلاه کاسکت بخرم و فروشنده منصف کی رو معرفی می کنید !!

MR.Halakoohi
27-06-1395, 10:55 قبل از ظهر
من انداختم زیاد جالب در نیومد الان آکروپویک انداختم خیلی بهتر از آررو هستش
دهنه ی اگزوز آررو کوچیکه و باید کاتالیز حذف بشه
صداش وحشتناک میره بالا که من اصلا" توصیه نمیکنم

Saleh20032004
27-06-1395, 10:59 قبل از ظهر

اگزوز آکروپویک از کجا خریدین و چه قیمتی؟
نصبش آسونه یا جوشکاری میخواد؟
صداش از اگزوز فابریک دایلیم بهتره؟

keyvanj
27-06-1395, 11:51 قبل از ظهر

آکوپرونیک خیلی مدل های متنوعی داره. گرد/شش و سه ضلعی/کوتاه/بلند/با سایلنسر/بدون سایلنسر
میشه بفرمایید دقیقا" چه مدلش رو شما راضی هستید؟

Saleh20032004
27-06-1395, 11:55 قبل از ظهر
آکوپرونیک خیلی مدل های متنوعی داره. گرد/شش ظلعی/کوتاه/بلند/با سایلنسر/بدون سایلنسر
میشه بفرمایید دقیقا" چه مدلش رو شما راضی هستید؟
من اصلا شناختی از اگزوز ها ندارم
میخواستم از تجربه شما استفاده کنم
که قبلا آزمایش کردین
مدلی که الان خودتون استفاده کردین لطفا توضیح بدین

keyvanj
27-06-1395, 12:37 بعد از ظهر
من اصلا شناختی از اگزوز ها ندارم
میخواستم از تجربه شما استفاده کنم
که قبلا آزمایش کردین
مدلی که الان خودتون استفاده کردین لطفا توضیح بدین

فکر کنم اشتباه نقل قول کردی

Saleh20032004
27-06-1395, 05:34 بعد از ظهر
فکر کنم اشتباه نقل قول کردی
درست فکر میکنی[emoji16]

MR.Halakoohi
27-06-1395, 07:40 بعد از ظهر
مال من شش ضلعی سایلنسر دار هست
فک کنم یه کلیپ از صداش گذاشتم تو همین سایت درست یادم نیست
اما خب من صداشو بیشتر پسندیدم تا آررو
البته این رو بگم یه تست کردم با آررو زمانی که کاتالیز نصب بود صداش واقعا" ناز شد اما حیف میگم دهنه ی اگزوز آررو کوچیکه و کاتالیز باید حذف بشه
من یه ورقه جوش دادم روی اکزوز و با پیچ بستم به موتور که هر وقت خواستم بازش کنم

sadegh_khan
28-06-1395, 05:45 بعد از ظهر
مال من شش ضلعی سایلنسر دار هست
فک کنم یه کلیپ از صداش گذاشتم تو همین سایت درست یادم نیست
اما خب من صداشو بیشتر پسندیدم تا آررو
البته این رو بگم یه تست کردم با آررو زمانی که کاتالیز نصب بود صداش واقعا" ناز شد اما حیف میگم دهنه ی اگزوز آررو کوچیکه و کاتالیز باید حذف بشه
من یه ورقه جوش دادم روی اکزوز و با پیچ بستم به موتور که هر وقت خواستم بازش کنم
شما و باقی دوستان که اگزوز بستن رو موتور لطف می کنید کلیپ صدا از موتورهاتون بزارید و برند و مدل اگزوز رو نیز قید کنید... ممنون میشم

MR.Halakoohi
28-06-1395, 07:41 بعد از ظهر
شما و باقی دوستان که اگزوز بستن رو موتور لطف می کنید کلیپ صدا از موتورهاتون بزارید و برند و مدل اگزوز رو نیز قید کنید... ممنون میشم

چشم داداش به روی چشمم در اسرع وقت انجام میشه[Only registered and activated users can see links]

keyvanj
29-06-1395, 09:05 قبل از ظهر
اگزوز مووتر من فابریکه
من تا وقتی سایلنسر رو در نیاورده بودم اختلاف زیادی بود بین اگزوز فابریک من و این اگزوز های اسپرت که تو خیابون میدیدم و صداشون رو میشنیدم
اما از وقتی سایلنسر رو در آوردم صدا خیلی خیلی بهتر شده و واقعا" اختلاف کمی حس میکنم بین این و اگزوز های اسپرت. دقیقا" به همین دلیل که اختلافش کمه همش دلم نمیاد اگزوز رو ببرم و یه اسپرت جوش بدم و این حرفا.... دو دلم! اما اگه یه اگزوز واقعا" خوش صدا پیدا کنم که اختلافش فاحش باشه دوست دارم عوض کنمش .

جهت اظلاع دوستان بگم که اگزوز فابریکی خودش سایلنسر داره که با 4 تا پیچ بسته شده به دهنه اگزوز. شما برای افزایش صدا شما 2 تا کار میتونید بکنید .
اول اینکه اون سایلنسر رو کلا" باز کنید بزارید کنار و در پوش اگزوز رو با 3 تا پیچ سر مته مجدد ببندید روی اگزوز که در این صورت صدا تقویت میشه . اما باید توجه داشته باشید که صدا یه مقدار اصطلاحا" پخش هست. یعنی بم نیست. خفه نیست. شبیه موتور دو سیلندر نیست. اما بلند میشه

دوم اینکه سایلنسر رو که به شکل یه لوله 20 سانتی هست که روی یه صفحه جوش خورده رو در بیارید و اون لوله رو از ته ببرید باز ببندید سر جاش. در این صورت صدا کمتر بلند میشه اما تفاوتش اینه که صدا حالت خفه و بم تر داره. یعنی زیبایی صدا بیشتره اما خوب بلندی صدا کمتره..
اون سایلنسر هم هیچ چیز پیچیده و خاصی نداره. هر وقت دوست داشتید باز میتونید لوله که بریدید رو جوش بدید سر جاش و اون تو هم هست و چیزی معلوم نیست

Saleh20032004
29-06-1395, 10:14 قبل از ظهر
اگزوز مووتر من فابریکه
من تا وقتی سایلنسر رو در نیاورده بودم اختلاف زیادی بود بین اگزوز فابریک من و این اگزوز های اسپرت که تو خیابون میدیدم و صداشون رو میشنیدم
اما از وقتی سایلنسر رو در آوردم صدا خیلی خیلی بهتر شده و واقعا" اختلاف کمی حس میکنم بین این و اگزوز های اسپرت. دقیقا" به همین دلیل که اختلافش کمه همش دلم نمیاد اگزوز رو ببرم و یه اسپرت جوش بدم و این حرفا.... دو دلم! اما اگه یه اگزوز واقعا" خوش صدا پیدا کنم که اختلافش فاحش باشه دوست دارم عوض کنمش .

جهت اظلاع دوستان بگم که اگزوز فابریکی خودش سایلنسر داره که با 4 تا پیچ بسته شده به دهنه اگزوز. شما برای افزایش صدا شما 2 تا کار میتونید بکنید .
اول اینکه اون سایلنسر رو کلا" باز کنید بزارید کنار و در پوش اگزوز رو با 3 تا پیچ سر مته مجدد ببندید روی اگزوز که در این صورت صدا تقویت میشه . اما باید توجه داشته باشید که صدا یه مقدار اصطلاحا" پخش هست. یعنی بم نیست. خفه نیست. شبیه موتور دو سیلندر نیست. اما بلند میشه

دوم اینکه سایلنسر رو که به شکل یه لوله 20 سانتی هست که روی یه صفحه جوش خورده رو در بیارید و اون لوله رو از ته ببرید باز ببندید سر جاش. در این صورت صدا کمتر بلند میشه اما تفاوتش اینه که صدا حالت خفه و بم تر داره. یعنی زیبایی صدا بیشتره اما خوب بلندی صدا کمتره..
اون سایلنسر هم هیچ چیز پیچیده و خاصی نداره. هر وقت دوست داشتید باز میتونید لوله که بریدید رو جوش بدید سر جاش و اون تو هم هست و چیزی معلوم نیست
منم دقیقا همین کارا کردم
سایلنسر بریدم
صداش خوبه
ولی یکم غیر عادی هست
چند نفر گفتم صدا هیلیکوپتر میده
مخصوصا توی حالت بدون گاز و بدون حرکت
اگه واقعا اگزوز با صدا بهتری باشه حاضرم هزینه کنم
ضمنا شکل اگزوز دایلیم اسپرت نیست

AMIR TEHRANPARS
31-06-1395, 03:42 بعد از ظهر
موتور تک سیلندر همینه
توقع صدای 4 سیلندر نمیشه داشت ازش.زیاد حساس نشید
دوستان شما زنجیر تایم موتورتون فابریکه؟
سر چند تا باید عوض شه؟
نمایندگی اصلی شو داره یا باید از بازار پیدا کنیم؟

Omid19
22-07-1395, 01:22 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
من چند روزه كه به جمع دايليم سواران پيوستم
مدلش ٨٩ هست و ١٨تا كاركرده
يه اگزوز solex بزرگ هم اگر اشتباه ننوشته باشم روش بسته شده
موتورش پلمپه،پمپ بنزين و فن و ...ظاهرا سالمه و تقريبا از همه چيزش راضيم بجز چند مورد كه سواله برام
١-امروز تو كفي ٢ترك البته سبك وزن(حدود هركدوممون ٧٥) ١٢٣تا پركردم و بيشتر نرفت،آپاچي قبلش داشتم و اونم تا ١٢٠-١٢٥ ميرفت،عيب از كجاست؟من توقع ١٨٥ كه تو مشخصاتش نوشته ندارم اما ١٤٥-١٥٠رو چرا-چيكار كنم؟؟؟
٢-صداي اگزوزش خيلي مهيبه،تو اتوبان خوبه اما بدرد تو شهر نميخوره_يه عيبي هم كه از نظر من داره بيشتر صداش قار قار بلنده در حالي كه من صداي نرم و وووووووو رو ترجيح ميدم،در اين مورد چه راهنمايي داريد؟؟
٣-متوجه شدم ديسك سمت راستم داغتر از چپ ميشه،يعني ترمز چپ خوب عمل نميكنه ،چطوري تنظيمش كنم؟
٤-چند روز پيش شستمش و بعد حدود ٢ساعت هرچي استارت زدم روشن نشد،باطري هم بفنا رفت،عوض كردم و يه اتمي انداختم،كجاش ;به آب حساسه كه روشن نميشه؟؟
٥-لوازم مصرفيش مثل لنت و صفحه و فيلترهاش رو ميشه از موتورهاي ديگه استفاده كرد؟(يعني مثلا اگه لنت خودش نبود،چه لنتي بهش ميخوره؟؟؟)
مرسي كه راهنمايي ميكنيد

sadegh_khan
22-07-1395, 04:08 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
موتورش پلمپه،پمپ بنزين و فن و ...ظاهرا سالمه و تقريبا از همه چيزش راضيم بجز چند مورد كه سواله برام
١-امروز تو كفي ٢ترك البته سبك وزن(حدود هركدوممون ٧٥) ١٢٣تا پركردم و بيشتر نرفت،آپاچي قبلش داشتم و اونم تا ١٢٠-١٢٥ ميرفت،عيب از كجاست؟من توقع ١٨٥ كه تو مشخصاتش نوشته ندارم اما ١٤٥-١٥٠رو چرا-چيكار كنم؟؟؟
٢-صداي اگزوزش خيلي مهيبه،تو اتوبان خوبه اما بدرد تو شهر نميخوره_يه عيبي هم كه از نظر من داره بيشتر صداش قار قار بلنده در حالي كه من صداي نرم و وووووووو رو ترجيح ميدم،در اين مورد چه راهنمايي داريد؟؟
٣-متوجه شدم ديسك سمت راستم داغتر از چپ ميشه،يعني ترمز چپ خوب عمل نميكنه ،چطوري تنظيمش كنم؟
٤-چند روز پيش شستمش و بعد حدود ٢ساعت هرچي استارت زدم روشن نشد،باطري هم بفنا رفت،عوض كردم و يه اتمي انداختم،كجاش ;به آب حساسه كه روشن نميشه؟؟
٥-لوازم مصرفيش مثل لنت و صفحه و فيلترهاش رو ميشه از موتورهاي ديگه استفاده كرد؟(يعني مثلا اگه لنت خودش نبود،چه لنتي بهش ميخوره؟؟؟)
مرسي كه راهنمايي ميكنيد

با نام خدا و سلام
داداشی خرید موتور جدید رو اول از همه تبریک می گم.
من جواب همه سوالاتتون رو متاسفانه بلد نیستم و اونایی رو که بلد بودم رو جواب میدم تا اساتید حرفه ای دایلیم سوار بیان و جواب درست و کامل همه سوالاتتون رو بدن.
اول از همه در مورد سرعت دو ترکه، من خودم دو ترکه با مجموع وزن 160 کیلو گرم حداکثر سرعتی که تونستم برم 135 تا بیشتر نبوده با دور موتو روی 8 که فکر کنم بازم جا داشت.
در مورد صدای اگزوز شاید به خاطر اون اگزوزیه که گفتید روش بسته شده، در کل صدای اگزور یه موتور 250 قاعدتا از سی سی های پایین تر باید بیشتر باشه و البته یه مقدار بم نسبت به موتور های با حجم سی سی بیشتر.
در مورد شستشو هم ترجیحا بهتر آب روی موتور نگیرید یا اگه گرفتید بزارید تا کامل خشک بشه، ECU موتور زیر زین ترک نشین هست و با آب گرفتن روی موتور احتمال آب خوردگیش خیلی زیاده
در مورد لوازم مصرفی هم تقریبا در حال حاضر اکثر لوازم پیدا میشه اما تا یادمه انگار فیلتر هوا رو میشد از یه موتور دیگه رو استفاده کرد که دقیق یادم نیست چی بیاد و همون اساتید بیان بگن بهتره :)

ان شاالله که تونسته باشم جواب های مفید داده باشم خدمتتون

علی علی

keyvanj
24-07-1395, 02:15 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
مرسي كه راهنمايي ميكنيد

1=من دو ترک (خودم 80 و ترکم 95) تو کفی 135 پر میکنم. موتور هم همه چیزش فابریکه بدون هیچ تغییر . اما مساله مهمی که در دایلیم مطرح هست استایل نشستن اون هست. با توجه به این که استایل نشستن شما کاملا" استریت هست و راحتی خاصی داره، مشکلی که تو سرعت بالا ایجاد میشه مقاومت در برابر هوا هست. یعنی رو سرعت بالا بدن شما کاملا" مثل یه ترمز عمل میکنه. در نتیجه که اگر یه مقدار باد مخالف داشته باشی کار موتور خیلی سخت میشه. شما یک بار در همون جاده کفی با باد موافق امتحان کن بهت قول میدم تاپ اسپیدت میره بالا.
وقتی هم که تنهایی میتونی این امتحان رو کنی. به سرعت 135-140 که رسیدی سینه ات رو بچسبون روی باک میبینی که سرعتت شروع میشه به زیاد شدن.

شمع خوب-
بنزین سوپر
تمیزی فیلتر هوا
اینا روی سرعتت تاثیر داره.

پیشنهاد میدم با توجه به این که تازه خریدی یه باک بنزین سوپر بزنی.از نمایندگی کویر واقع در چهار راه جهان کودک یه محلول شستشوی انژکتور مارک موتورکس بخری بریزی روش (حدود37 تومن)

و یه شمع خوب هم بخری بندازی. فقط شمع سوزنی نخر که با دایلیم جفت نمیشه.

در نتیجه زیاد دنبال بحث سرعت نباش چون راحت نشستن راکب و قابلیت استفاده طولانی مدت و مسافرت موتور کارامد تر از سرعت های خیلی بالا هست.
در مورد آپاچی هم عمرا" کیلوترش درست نشون نداده-یا سر پایینی بوده-یا خیلی خفن بوده!

2= در مورد اگزوز باید ببینی کاتالیزور رو درآورده طرف قبلی یا نه.
اگر در آورده باید یه اگزوز سایلنسر دار بخری قیمت حدود 130 تا 170 هست یه چیز معمولیش ببندی که صدات نرمال بشه اگر هم کاتالیزور رو در نیاورده همون اگزوز جدید که میخری سایلنسرش رو در میاری میشه یه صدای خوب رو به بالا. روی دیوار یه سرچ کن ببین انواع اگزوز ها رو.

3= در مورد دیسک فکر میکنم داری اشتباه میکنی. اگر تو ترمز گرفتنت مشکلی حس نمیکنی کاریش نداشته باش.

4= من شخصا" هیچ وقت موتور رو نمیشورم به اون شکل. چرا آدم کند کاری که بازآید پشیمانی؟ چرا اصلا" ریسک کنی؟ خیلی راحت میتونی با 2 تا سطل آب بشوری موتورو. روی موتورایی که کامپیوتر دارن و سیستم برق پیچیده دارند احتیاط شرط عقله. جای خاصیش حساس نیست که بهت بگم فلان جا. فقط پیشنهاد میدم نیم تنه پایینی موتور رو با شلنگ میخوای بشوری بشور و نیم تنه بالا رو با دستمال .

5= لوازمش الان دیگه مثل قدیم نیست و هر چند وقت یه بار تو نمایندگی موجود میشه. لازم نیست مال موتور دیگه رو بخورونی بهش.

مبارکت باشه.

keyvanj
01-08-1395, 12:49 قبل از ظهر
بچه ها با چی میشه سنسور اکسیژن رو تمیز کرد؟ اسپری شستشوی انژکتور بزنم بهش خوبه؟ خراب نمیشه؟

keyvanj
01-08-1395, 11:11 بعد از ظهر

اینم یه لنت عقب که از نمایندگی گرفتم. 13/500 تومان

keyvanj
02-08-1395, 02:20 قبل از ظهر
با بستن یه اگزوز خوب آکوپروویک بدون اینکه کاتالیزور در بیارم صدای موتور منقلب شد.... اصلا" فکر نمیکردم از دایلیم همچین صدای بم و درشتی در بیاد.....
اگزوز خودش رو که از ته بریده اش نگاه کنی بدجوری توری های ریز و تو در تو توش داره که به شدت خفه میکنه راه خروج رو.

دایلیم دار ها به نظرم حیفه ایح موتور که ما داریم با اون اگزوز سوار میشیم. حتما" امتحان کنید

البته من چند تا اگزوز روش تست کردم تا به نتیجه مطلوب رسیدیم. ارزون قیمت ها صدای بلند ولی ریز میداد. قار قار میکرد.

تا در نهایت چیزی که مطلوب بود 300 تومنی بود که صدای بم و گردن کلفت داد بهمون. و البته بدنه کربن هم هست و رنگ و روش تغییر پیدا نمیکنه
یه فیلم از صداش میزارم در اسرع وقت

Omid19
03-08-1395, 01:44 قبل از ظهر
لنت جلوش چنده كيوان جان؟؟؟

keyvanj
04-08-1395, 02:41 قبل از ظهر
لنت جلوش چنده كيوان جان؟؟؟

15تومنه فکر کنم. همین حدوده. ولی 2 جفت میخواد میشه 30 تومن. میگن با پالس یکیه.

Omid19
05-08-1395, 06:54 قبل از ظهر
سلام
دوستان كسي ليست ارور هاي چراغ چك رو داره؟؟
ديشب يه تك ميزد و بعد چهارتا پشت سر هم!!!

شمع ايريديوم سوزني رو كيا تجربه كردن رو دايليم؟ چون بعضيها توصيه ميكنن و بعضي مثل كيوان عزيز ردش ميكنن؟؟!!!

Omid19
05-08-1395, 07:52 قبل از ظهر
سلام

شمع ايريديوم سوزني رو كيا تجربه كردن رو دايليم؟ چون بعضيها توصيه ميكنن و بعضي مثل كيوان عزيز ردش ميكنن؟؟!!!

- - - Updated - - -

15تومنه فکر کنم. همین حدوده. ولی 2 جفت میخواد میشه 30 تومن. میگن با پالس یکیه.

نه جلوش پالس نميخوره،عقبش پالسه
من رفتم نمايندگي گفت جفتي ٦٠ يعني ٢جفت ١٢٠
بيرونم قيمت كردم جفتي ٤٠
نميدونم كجا ميشه مناسب تهيه كرد

pouriashoghi
05-08-1395, 02:24 بعد از ظهر
با بستن یه اگزوز خوب آکوپروویک بدون اینکه کاتالیزور در بیارم صدای موتور منقلب شد.... اصلا" فکر نمیکردم از دایلیم همچین صدای بم و درشتی در بیاد.....
اگزوز خودش رو که از ته بریده اش نگاه کنی بدجوری توری های ریز و تو در تو توش داره که به شدت خفه میکنه راه خروج رو.

دایلیم دار ها به نظرم حیفه ایح موتور که ما داریم با اون اگزوز سوار میشیم. حتما" امتحان کنید

البته من چند تا اگزوز روش تست کردم تا به نتیجه مطلوب رسیدیم. ارزون قیمت ها صدای بلند ولی ریز میداد. قار قار میکرد.

تا در نهایت چیزی که مطلوب بود 300 تومنی بود که صدای بم و گردن کلفت داد بهمون. و البته بدنه کربن هم هست و رنگ و روش تغییر پیدا نمیکنه
یه فیلم از صداش میزارم در اسرع وقت

دایلیم کلا به عنوان یک موتور تک سیلندر صدای خیلی خوبی داره و من تو موتورهای تک سیلندر دیگه ندیدم این صدا رو. خوبیش اینه که صداش قشنگ در دو بخش دور موتور بالا و دور موتور پائین راضی کننده است. مخصوصا من تو دور موتور پائین خیلی صداش رو دوست دارم بم و تکه تکه است.
البته هیچ کدوم از این اگزوز‌ها واقعی نیستن نه خودشون نه جنسشون. اگزوز آکراپویچ کربن واقعی خیلی خیلی گرون‌تر از این حرف‌هاست. کلا فیبرکربن واقعی متریال بسیار گرونیه و خیلی جاها از پلاستیک‌هایی که به نقش فیبرکربن رنگ شده یا روکش‌هایی که صرفا نقش و نگار فیبرکربن رو داره استفاده میکنن.
مشکل من با صدای بلند‌تر از صدای فعلی موتورم این هست که وقتی میرم سفر دیگه صدا اذیت کننده میشه تو مدت طولانی و مناسب سواری بلند مدت نیست.

- - - Updated - - -

بچه ها با چی میشه سنسور اکسیژن رو تمیز کرد؟ اسپری شستشوی انژکتور بزنم بهش خوبه؟ خراب نمیشه؟

حتما باید از اسپري‌های مخصوص شستشویی استفاده کنید که روشون نوشته باشه که به سنسور‌های اکسیژن و کاتالیزور‌ها صدمه نمیزنن. خرید این محصولات شیمیایی خیلی مهمه. اسپری Gunk Carb medic یکی از این اسپری‌های خوب هست که تقلبی اش هم زیاده تو بازار ولی اصلا و ابدا تقلبی نخرید. اصل اش آمریکایی هست. قیمت اش ۱۵ تومن.

همونطوری که میبینی روی این اسپری گانک نوشته Will not harm catalytic converters or oxygen sensors

- - - Updated - - -

سلام

این fault code متعلق به سنسور اکسیژن موتور شما و سیگنال Lambda که از اون سنسور میاد هست. سنسور اکسیژن موتور شما به احتمال زیاد خودش یا مداراش خراب شده. یکبار کوپل سنسور رو چک کنید که کامل وصل باشه. اگر سیم کشی سنسور سالم هست میتونید از راه اندازه‌گیری ولتاژ بین پین‌های شماره ۲ و ۱۲ ECU مطمئن بشید که سنسور سالم هست یا نه. سنسور سالم وقتی کلید موتور روشن هست ( ولی موتور خودش خاموش هست )‌ باید ولتاژ اش بین یک دهم تا هشت دهم ولت باشه.

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
مرسي كه راهنمايي ميكنيد

خب اول از همه مبارکه. اما دوم از همه با توجه به مشکلاتی که بیان کردید و مسئله error ای که موتور نشون میده٬ میشه نتیجه گرفت صاحب قبلی موتور خوب از موتورش مراقبت نکرده بوده که اینم ما رو برمی‌گردونه به یک نکته مهم تر تو خرید موتورسیکلت دست دوم :‌ هرگز موتورسیکلت دست دوم از موتوربازهایی که موتور رو ریس میدن نخرید و یکی از نشونه‌هاش هم همین اگزوز‌های عجیب و غریبی هست که روی موتور میبندن. کلا خرید موتور دست دوم با کارکرد بالا از کسانی که موتور رو ریس میدن تو ایران یعنی درگیر مشکلات متعدد بعدی شدن در اغلب موارد.

اما جواب سوالات شما تا اونجا که من میدونم
۱- موتور ۲۴۷ سی‌سی تک سیلندر ۱۷۳ کیلوگرمی که زیر ۲۵ اسب قدرت تولید میکنه سرعت‌اش همین حدوده و سازنده‌ هم برای سرعت بیشتر نساخته و ادعایی هم نکرده٬ هر سرعت دیگری شنیدید ادعای فروشندگان و دارندگان هست که درست و غلط فقط ادعاست.
۲- اون صدای وووووووووو رو شما از یک موتور تک سیلندر نخواهید گرفت. توصیه میکنم اگزوز فعلی رو ازش جدا کنید و اگزوز فابریک خودش رو فعلا ببندید. موقع خرید موتور دست دوم ترجیحا لوازم فابریک رو از فروشنده بخواهید.
۳- علت میتونه وجود مشکل تو کالیپر چپ و یا وجود هوا تو مسیر هیدرولیک ترمز سمت چپ باشه. ترجیحا یکبار کل سیستم هیدرولیک ترمز جلو رو هم برای سمت چپ و هم برای سمت راست هواگیری کنید و روغن ترمز مناسب جدید بریزید تو سیستم. روی کالیپر‌های ترمز سمت چپ و راست یک مهره درپوش دار جهت هواگیری وجود داره. برای و تعویض کامل روغن ترمز باید درپوش مخزن روغن ترمز روی فرمون رو باز کنید ( دقت کنید روغن ترمز هیچ جایی نریزه و دستکش دست کنید بشدت مضر هست برای پوست انسان ) . از یک سمت شروع کنید٬ یک ظرف هم آماده برای جمع کردن روغنی که خارج میشه از محل تخلیه داشته باشید. روغن جدید هم آماده داشته باشید. اول ترمز رو یکی دو بار پر کنید و بعد نگه دارید. پیچ تخلیه رو شل کنید تا روغن و هوا خارج شه. همزمان احساس میکنید که ترمز زیر دست شل میشه. پیچ تخلیه رو مجدد ببندید و دوباره ترمز رو پر کنید و نگه دارید و پیچ تخلیه رو باز کنید تا روغن و هوا با هم خارج شه. اینقدر تکرار کنید این سیکل رو تا دیگه فقط روغن خارج شه به نرمی. در حین این فرآیند هر وقت احساس کردید روغن مخزن روی فرمون داره خالی میشه قبل از خالی شدن و هوا گرفتن روغن اضافه کنید. اینکارو برای هر دو کالیپر چپ و راست انجام بدید. اگر مسیر روغن یک سمت هوا داشته باشه فشار روغن بین دو تا کالیپر یک اندازه تقسیم نمیشه و یک سمت بیشتر از سمت دیگر ترمز میگیره.
۴- شستن صحیح موتورسیکلتی که خودش مشکل برقی نداشته باشه هیچ مشکلی برای موتور ایجاد نمیکنه بشرطی که موتور «صحیح» شسته بشه. من موتورم رو میشورم و هیچ وقت نشده با اولین استارت روشن نشه! اولین شرط شستن صحیح استفاده از آب تحت فشار مثل کارواشی‌ها هست و نه استفاده از آب شلنگ. ECU موتور در یک جعبه ضد آب و ضد گرد و غبار در عقب موتور محافظت میشه و آب در حین شستشو به این راحتی ها به ECU نمی‌رسه. اونچه که ممکنه مشکل ایجاد کنه اتصالات الکتریکی سنسورهاست که اگر در حین مونتاژ دقت نشده باشه و یا تعمیر شده باشه و تعمیرکار دقت نکرده باشه و اتصالات شل باشن یا آب بند اونها مشکل پیدا کرده باشه وقتی آب بهشون میخوره برق موتور دچار مشکل میشه. دنبال مشکل در اتصالات سنسور‌ها بگردید نه در خود ECU.
۵- متاسفانه من تا الان فیلترهوای مشابه فیلتر دایلیم پیدا نکردم.

Omid19
05-08-1395, 02:33 بعد از ظهر
تشكر از توضيحات كامل و دقيقت پوريا جان
لطفا شمع رو هم جواب بده كه ايريديوم روش جواب ميده يا نه؟
و سوال ٥من بيشتر راجع به لنت جلو بود
بازهم تشكر

چراغ چكم روشن شده
وقتي كلاچ رو ميگيرم اگه گاز ندم خاموش ميكنه اكثرا
ديشب يكي از بچه هاي دايليم سوار رو ديدم و يه ٥٠٠الي ٦٠٠متري عوض كرديم موتورامون رو
خيلي نرم بود موتورش و خوب گاز ميخورد ماشاا...
يعني موتور من در واقع مورد داره!������
نميدونم چشه كلا اون جوني كه بايد رو نداره
فردا برم يه شمع ايريديوم هم بگيرم
٠٩١٢٣٩٧٢٧٩١ اينم شمارمه اگر كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم

sadegh_khan
06-08-1395, 11:55 قبل از ظهر
با نام خدا و سلام

دوستان یه هفته ای میشه که موتور رو وقتی که روشن می کنم تا یه نیم ساعت اول که باش میرم، تِپ تِپ میکنه (فقط نمیدونم درست لفظش رو به کار بردم یا خیر)، مثلا اگه خلاص باشه بعد دو دقیقه تِپ تِپ کردن مکرر خاموش میشه یا وقتی گاز میدم بعضی اوقات یک دفعه انگار دنده معکوس داده باش (در حد یک ثانیه)، چنین حالتی پیش میاد. و کلن موتور یه مقدار hen شده. (البته تقریبا بعد 45 دقیقه اوضاع به حالت نورمال میرسه)
امید وارم خوب وضعیت فعلی موتور رو توضیخ داده باشم. ممنون میشم اگر میتونید راهنماییم کنید.

- - - Updated - - -

با نام خدا و سلام

دوستان یه هفته ای میشه که موتور رو وقتی که روشن می کنم تا یه نیم ساعت اول که باش میرم، تِپ تِپ میکنه (فقط نمیدونم درست لفظش رو به کار بردم یا خیر)، مثلا اگه خلاص باشه بعد دو دقیقه تِپ تِپ کردن مکرر خاموش میشه یا وقتی گاز میدم بعضی اوقات یک دفعه انگار دنده معکوس داده باش (در حد یک ثانیه)، چنین حالتی پیش میاد. و کلن موتور یه مقدار hen شده. (البته تقریبا بعد 45 دقیقه اوضاع به حالت نورمال میرسه)
امید وارم خوب وضعیت فعلی موتور رو توضیخ داده باشم. ممنون میشم اگر میتونید راهنماییم کنید.

keyvanj
06-08-1395, 02:27 بعد از ظهر
دایلیم کلا به عنوان یک موتور تک سیلندر صدای خیلی خوبی داره و من تو موتورهای تک سیلندر دیگه ندیدم این صدا رو. خوبیش اینه که صداش قشنگ در دو بخش دور موتور بالا و دور موتور پائین راضی کننده است. مخصوصا من تو دور موتور پائین خیلی صداش رو دوست دارم بم و تکه تکه است.
البته هیچ کدوم از این اگزوز‌ها واقعی نیستن نه خودشون نه جنسشون. اگزوز آکراپویچ کربن واقعی خیلی خیلی گرون‌تر از این حرف‌هاست. کلا فیبرکربن واقعی متریال بسیار گرونیه و خیلی جاها از پلاستیک‌هایی که به نقش فیبرکربن رنگ شده یا روکش‌هایی که صرفا نقش و نگار فیبرکربن رو داره استفاده میکنن.
مشکل من با صدای بلند‌تر از صدای فعلی موتورم این هست که وقتی میرم سفر دیگه صدا اذیت کننده میشه تو مدت طولانی و مناسب سواری بلند مدت نیست.

- - - Updated - - -

حتما باید از اسپري‌های مخصوص شستشویی استفاده کنید که روشون نوشته باشه که به سنسور‌های اکسیژن و کاتالیزور‌ها صدمه نمیزنن. خرید این محصولات شیمیایی خیلی مهمه. اسپری Gunk Carb medic یکی از این اسپری‌های خوب هست که تقلبی اش هم زیاده تو بازار ولی اصلا و ابدا تقلبی نخرید. اصل اش آمریکایی هست. قیمت اش ۱۵ تومن.

همونطوری که میبینی روی این اسپری گانک نوشته Will not harm catalytic converters or oxygen sensors

- - - Updated - - -

این fault code متعلق به سنسور اکسیژن موتور شما و سیگنال Lambda که از اون سنسور میاد هست. سنسور اکسیژن موتور شما به احتمال زیاد خودش یا مداراش خراب شده. یکبار کوپل سنسور رو چک کنید که کامل وصل باشه. اگر سیم کشی سنسور سالم هست میتونید از راه اندازه‌گیری ولتاژ بین پین‌های شماره ۲ و ۱۲ ECU مطمئن بشید که سنسور سالم هست یا نه. سنسور سالم وقتی کلید موتور روشن هست ( ولی موتور خودش خاموش هست )‌ باید ولتاژ اش بین یک دهم تا هشت دهم ولت باشه.

- - - Updated - - -

خب اول از همه مبارکه. اما دوم از همه با توجه به مشکلاتی که بیان کردید و مسئله error ای که موتور م.

اسپری که نام بردید از نوعی هست که باید اسپری بشه تو دریچه ورودی هوا یا مستقیما" میشه سنسور اکسیژن رو باز کرد دراورد و شست باهاش؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

خب اول از همه مبارکه. اما دوم از همه با توجه به مشکلاتی که بیان کردید و مسئله error ای که موتور م.

اسپری که نام بردید از نوعی هست که باید اسپری بشه تو دریچه ورودی هوا یا مستقیما" میشه سنسور اکسیژن رو باز کرد دراورد و شست باهاش؟

- - - Updated - - -

شمع سوزنی اصلی ایریدیوم ان جی کا رو هم من انداختم . موتور به هم ریخت .
از بابت اصل بودنش هم مطمئنم چون بعدشم بردم مقایسه کردم با اصل. همونه.

- - - Updated - - -

شمع سوزنی اصلی ایریدیوم ان جی کا رو هم من انداختم . موتور به هم ریخت .
از بابت اصل بودنش هم مطمئنم چون بعدشم بردم مقایسه کردم با اصل. همونه.

Omid19
07-08-1395, 01:42 قبل از ظهر
بنظرتون دنسو هم همينطوره؟يعني كلا بيخيال سوزني بشيم؟؟چون بعضي موتورها دنسو رو جواب نميدن اما ngk رو چرا،شايد دايليم بر عكس باشه!!!٤پلاتينه ماكسيما خوبه؟؟؟

AMIR TEHRANPARS
07-08-1395, 05:59 بعد از ظهر
امید جان من سوزنی ایریدیوم NGK بستم رو موتور
نزدیک 5 هزار تا کار کرده و اصلا اذیت نکرده
تو بخر بنداز اگه کار نکرد رو موتورت من ازت برمیدارم :)

reza ameri
08-08-1395, 10:57 قبل از ظهر
با سلام امیر جان زحمت میکشید مشخصات شمع (شماره فنی نوشته شده روی شمع ) رو هم اعلام بفرمایید

AMIR TEHRANPARS
08-08-1395, 11:27 قبل از ظهر
یه چند صفحه قبل راجع بهش بحث شده و عکسش گذاشته شده
الان مقواشو ندارم ولی شمارش عین شماره شمع فابریکی NGK دایلیم بود، با این تفاوت که سوزنی هست

Omid19
08-08-1395, 12:47 بعد از ظهر
ngk cr9eh-9 اين شمع خود دايليم هست
ngk cr9ehix-9 اينم سوزني ايريديوم
البته اينو منم از همون چند صفحه قبل كپي كردم

دوستان دقت كنيد پايه كوتاه باشه مثل شمع فابريك
كه براتون مشكل ساز نشه
من كه چند روز پيش گمرك رو گشتم و پيدا نكردم كوتاهش رو
امروز ميرم چراغ برق
بلندتر از فابريك باشه با پيستون برخورد ميكنه

Saleh20032004
08-08-1395, 03:34 بعد از ظهر
سلام دوستان قطعات فعلا موجود هست
برید بخرید تا تموم نشده
منم لنت جلو و عقب و فیلتر هوا و روغن خریدم امروز
جمعش شد 102500
جاله که یه آقایی اومد زین عقب برای دایلیم خرید که موجود داشتن و قیمتش شد 135000 تومن

pouriashoghi
12-08-1395, 10:30 قبل از ظهر
خب ظاهرا کویر موتور سیستم خدمات پس از فروش و تامین قطعات‌اش رو کاملا تغییر داده و با راه‌اندازی تعمیرگاه مرکزی‌اش دیگه خیلی نگرانی بابت خدمات پس از فروش و لوازم یدکی نیست. حتما آگهی راه‌اندازی تعمیرگاه مرکزی کویر رو دیدید که در خیابان حلال احمر شروع بکار کرده. منم دیروز رفتم اونجا و فیلترهوا خریدم برای موتورم. تعمیرگاه کاملا خوب و حرفه‌ای و استاندارد هست برای موتورسیکلت‌ها. مشابه تعمیرگاه‌های خارج از ایران. حتی میل‌لنگ دایلیم هم دارن. صحبت کردم گفتن قطعات مصرفی کوچک مثل فیلترهوا و اینها رو با DHL آوردن ولی محموله کامل قطعات یدکی به تعداد فراوان در راهه.

- - - Updated - - -

کیوان جان با این اسپری هم میتونید تو دریچه مکش هوا اسپری کنید برای تمیز کردن نوک انژکتور و بدنه تراتل که هوا و سوخت مخلوط میشه و هم میتونید باهاش کلا هر نوع آلودگی کربی و چربی رو پاک کنید. اگر روی سنسور اکسیژن شما آلودگی کربی باشه میتونید مستقیم هم اسپری کنید و تمیز اش کنید.

- - - Updated - - -

چراغ چكم روشن شده
وقتي كلاچ رو ميگيرم اگه گاز ندم خاموش ميكنه اكثرا
ديشب يكي از بچه هاي دايليم سوار رو ديدم و يه ٥٠٠الي ٦٠٠متري عوض كرديم موتورامون رو
خيلي نرم بود موتورش و خوب گاز ميخورد ماشاا...
يعني موتور من در واقع مورد داره!������
نميدونم چشه كلا اون جوني كه بايد رو نداره
فردا برم يه شمع ايريديوم هم بگيرم
٠٩١٢٣٩٧٢٧٩١ اينم شمارمه اگر كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم

دوست عزیز شما موتورت ایرادات متعدد داره که نشون میده متاسفانه صاحب قبلی موتور بهش نرسیده. با یک تعویض شمع و مثلا استفاده از شمع ایریدیومی سوزنی مشکلات موتور شما برطرف نمیشه. اینم بگم خیلی انتظار تغییر محسوسی با تعویض شمع نداشته باشید که فکر کنید الان اگر شمع سوزنی بندازید چند اسب به قدرت موتوراتون اضافه میشه چون اصلا از این خبرها نیست.

پیشنهاد من اینه که موتور رو ببرید تعمیرگاه مرکزی کویر بدید برای یک تعمیر و سرویس اساسی تا همه مشکلات اش رو برطرف کنن براتون.

CHELSEA
15-10-1395, 08:44 قبل از ظهر
کسی فیلتر هوای دایلیم رو داره یه اطلاع به ما بده:297:
۰۹۳۹۸۹۲۷۰۱۵

CHELSEA
23-10-1395, 05:53 بعد از ظهر
فروش دایلیم در حد خشک یا معاوضه با پراید مدل 85 به بالا
09398927015
این شمارمه کسی خواست بیاد تو تلگرام تا عکساشو براش بفرستم

CHELSEA
29-10-1395, 07:24 بعد از ظهر
دایلیم
مدل 93
کارکرد 5200 کیلومتر
بیمه تا برج 5 سال 96
توضیحات:
موتور در حد خشک
با کمترین خط و خش-فقط به اندازه 3 سانت جلوی فلاپ بیت چراغ یه خط افتاده
به تاریخ 95/10/17 سرویس کامل شامل تعویض روغن(mutul)و فیلتر روغن و فیلتر هوا - انژکتور شویی کامل- آچار کشی و روغن کاری کامل- تعویض شمع فابریک با NGK اصلی-تنظیم روغن ترمز- تعویض اگزوز فابریک با یوشیمورا-(اگزوز فابریک بدون کوچکترین خط و خش هم موجوده)- تنظیم زنجیر و اسپری کاری(زنجیر کوچکترین صدایی نمیده مشکلی که اکثر دایلیم ها دارن)- نصبب دزدگیر طلایی درجه یک و از همه مهمتر gps بدون لطمه یا فشار به روی باتری موتور(موقعیت لحظه به لحظه موتور رو گزارش میده)- چک کردن تمام سیم کشی ها و سوکت ها و دسته بندی و چسب کاری فیوز ها برای جلوگیری از هر گونه نفوذ آب-خلاصه موتور از همه لحاظ هم به بهترین نحو آب بندی شده و هم به بهترین نحو توسط سرویس کارای خود شرکت سرویس شده.(هزینه سرویس 650 تومن فتکتور هم موجوده)
به خریدار دو عدد روغن موتور اصلی mutul و دو جفت لنت اصلی درجه یک عقب و جلو و دو عد کلاه کاسکت نو(راپیدو فک متحرک و ردلاین بدون فک) و اسپری زنجیر آلمانی و دستکش موتور سواریmx همه در حد نو به خریدار تحویل میگرد

قیمت: 10500

موقعیت- لرستان- ازنا
اراک هم میتونم تحویل بدم
شماره تماس: 09398927015
عکس در تلگرام

Masoud AS
04-11-1395, 10:40 بعد از ظهر
سلام، دوستان اگه تو تهران کسی رو میشناسبد که کار آهن کشی برای ساید باکس رو تمیز انجام میده، خوشحالم میشم از طریق پیام خصوصی بهم معرفیش کنید، ممنون

keyvanj
19-11-1395, 01:10 بعد از ظهر
به به به میبینم که اینجا همچنان برقراره

Babak
17-12-1395, 01:24 قبل از ظهر
سلام، دوستان اگه تو تهران کسی رو میشناسبد که کار آهن کشی برای ساید باکس رو تمیز انجام میده، خوشحالم میشم از طریق پیام خصوصی بهم معرفیش کنید، ممنون

میخوای رول بار ببندی

Daniyall
20-12-1395, 01:10 بعد از ظهر
سلام دوستان.
من درب و ترموستات و شمع و فشنگی رادیاتور را عوض كردم.و هیچ گونه نشتی یا گرفتگی شیلنگ رادیاتور هم ندارم.ولی مشکلم این هست که آب از داخل رادیاتور به منبع زخیره برمیگرده و منبع را کامل پر میکنه و به رادیاتور بر نمیگردونه و رادیاتور خالی میمونه.
مشکل از کجا هست ؟

CHELSEA
25-12-1395, 01:04 بعد از ظهر
لینک فروش موتورم
:icon_pf _97_:

CHELSEA
09-01-1396, 05:58 بعد از ظهر
یادش بخیر. قبلا چقدر این تایپیک فعال بود و برو بچ پست میزاشتن:sad::10:

keyvanj
25-01-1396, 10:42 بعد از ظهر
گروه تلگرامی دایلیم سواران
ارائه مشاوره در خصوص رفع مشکلات فنی موتورسیکلت دایلیم 250R
بچه های سایت پرشین موتور

m.m.sh
16-02-1396, 11:13 قبل از ظهر
۱ عکس از محل تخلیه رادیات میزارید

CHELSEA
20-02-1396, 11:18 بعد از ظهر
دوستان یه دایلیم دارم در حد خشک
مدل ۹۳
بدن خط و خش
کارکردش ۷۰۰۰تا
سرویساش سر موقع انجام شده
بدون کوچکترین ضعف و ومشکل
باتریشم نو.شمعشم ngkاصلی انداختم.اگزکز قهرمانی و فابریکشم دارم
Gpsهم روش نصب کردم
خلاصه تا موتورو نبینی فرقشو با خشک تشخیص نمیدی
اینم شماره تماسم.موتورم اراکه
۰۹۳۹۸۹۲۷۰۱۵.
عکس خواستید تو تلگرام براتون میفرستم اینجا آپلود نمیشه

M.sh78
29-02-1396, 12:05 بعد از ظهر
هنوز موجوده؟

- - - Updated - - -

یادی هم بکنیم از این پست...

M.sh78
29-02-1396, 12:43 بعد از ظهر
دوستان گل ایا دایلیم تیپ یک و دو دارد؟

اخه دو مدل دایلیم دیدم
مدل چراغای عقبش عوض شده بود و یه تغییرات کوچیک دیگ
درسته؟
اگه‌میش‌کامل برام‌توضیح بدید قیمتش چ فرقی کرده ایا فرق داره دست دوشون؟:297::laie_14:

sadegh_khan
29-02-1396, 01:34 بعد از ظهر
دوستان گل ایا دایلیم تیپ یک و دو دارد؟

اخه دو مدل دایلیم دیدم
مدل چراغای عقبش عوض شده بود و یه تغییرات کوچیک دیگ
درسته؟
اگه‌میش‌کامل برام‌توضیح بدید قیمتش چ فرقی کرده ایا فرق داره دست دوشون؟:297::laie_14:
سلام، بله دو تا تیپ داره؛ یک و دو، تنها تفاوت ظاهری داره، همون دم عقب و چراغ های عقب

قیمت هم خب بالخره یه مقداری تاثیر داره در ضمن فکر کنم از سال۹۳ دیگه فقط تیپ ۲ مونتاژ میشه

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

M.sh78
29-02-1396, 10:11 بعد از ظهر
یه دست دوعش چقدره؟؟؟

farshad 54
29-02-1396, 10:28 بعد از ظهر
از 6/5 هست تا به بالا

rooshak
11-03-1396, 03:23 بعد از ظهر
49159

keyvanj
24-03-1396, 09:01 قبل از ظهر
درود بر دایلیم سواران.

Babak
04-04-1396, 09:23 بعد از ظهر
این لامصب اصلا مشکل نداره که بچه ها بخوان باز براش چیزی بنویسن

gongbok
04-04-1396, 11:57 بعد از ظهر
سلام دوستان
بعد از کلی پرسوجو بالاخره فهمیدم دایلیم گزینه خوبیه
میخواستم rsبگیرم که مونتاژش خوب نیست و هندیه!!!
اما دایلیم کیفیت خوبی داره و کره ای هست
به نظر شما صفر بگیرم یا کارکرده؟
میشه یه قیمتی بدید؟
مرسی

farshad 54
05-04-1396, 03:06 بعد از ظهر
اگر پولشو داری صفرش 13800 هست
کارکرده هم بسته به مدل و کارکرد و سلامتش از 6 تومن هست تا 12 تومن

میثم ش
17-04-1396, 01:51 بعد از ظهر
سلام به دوستان قدیمی دایلیم سوار.:grouphug:

- - - Updated - - -

دایلیم به خودی خود موتور خوبیه. ایراد مهم اینه که پشتیبانی قطعاتش کمی با مشکل روبروست و معطلی داره. امیدوارم بچه ها از خرید فیلتر روغن جانمونند تازه اومده و احتمالا زود هم تموم میشه.
اگرچه مدیر اون مجموعه گفت ما داریم این مشکلاتو برطرف میکنیم و قطعات رو دوباره وارد میکنیم

arash fallah
21-04-1396, 11:32 قبل از ظهر
سلام به دوستان
من یه دایلیم ۹۱ سفید رنگ دیدم ۳۰۰۰ کارکردش بود بعداز اینایی بود که زینش دو تیکه خوشکلا بود نمیدونم تیپ ۲ چیه ولی مثل قدیمیا نبود
من ز زدم از دوتا از تعمیرکارایی که اشنا بودن پرسیدم ببخشید دایلیم سوارا ناراحت نشن ولی گفتن چیه بابا اشغال بدرد نمیخوره قطعاتش نیست و موتور اول و اخرش مال خودته مشتری نداره و...
دوستانی که دایلیم دارن موتورش چجوریاس کیفیت قطعات
پشتیبانی قطعات و لوازم یدکی
هندلینگ سرعت قدرت
ممنون میشم راهنمایی کنین چون هر لحظه ممکنه بپره موتور

farshad 54
21-04-1396, 05:38 بعد از ظهر
به جز بحث تامین قطعات
بقیه چیزاش نسبت به قیمتش خوبه هر کی هم گفته آشغاله از موتور چیزی نمیفهمیده

arash fallah
21-04-1396, 06:51 بعد از ظهر
اقا فرشاد بازم ممنون بابت راهنماییاتون
یعنی من الان بخرم واسه تامین قطعاتش به مشکل میخورم به نظر شما بگیرم یا نه

farshad 54
22-04-1396, 01:30 بعد از ظهر
کلا تامین قطعاتش خوب نیست و به نظرم رفته رفته بدترم میشه
دوستانی که دارن برای یه فیلتر هوا و روغن چند ماه علاف بودن
آخرش با شکایت و ایمیل زدن به کویر و کمپانیه اصلی تونستن ۴ تا فیلتر بخرن

CHELSEA
16-05-1396, 07:44 بعد از ظهر
لاستیک عقبم موتورمو میخوام عوض کنم
زنگ زدم به چندتا از فروشنده ها گمرک
از 150 هزار تومن که ایران یاسا بود بم قیمت دادن تا 500 هزارتومن خارجی
یه مارک خوب که نخوامم زیاد هزینه کنم چی پیشنهاد میدید برای لاستیک عقب دایلیم؟
اگرم جایی میشناسید که قیمت مناسب میده شمارشو برام بفرستید:297:

farshad 54
16-05-1396, 10:21 بعد از ظهر
پیرلی سایز ۱۵۰ بنداز قیمتش حدود ۴۰۰ تومنه
برای لاستیک عقب هزینه زیادی نیست خیالت راحته نه لیز میخوری نه سر پیچ پشت موتور در میره
برای امنیتتون هزینه کنید ضرر نداره
یاسا سایز ۱۴۰ بالاتر نداره رو زمین خشک خوبه ولی رو زمین خیس اصلا قابل اطمینان نیست

xdj
12-06-1396, 10:22 قبل از ظهر
دوستان سلام . میخوام یه دست دو 7 تا کار کرده بخرم . میخواستم بدونم از لحاظ خرابی به چه صورته این موتور با این شرایط یدکی و اینکه به درد مصرف شهری میخوره که زود به زود بخوای قطعه عوض کنی

p8y4n
15-06-1396, 11:13 قبل از ظهر
دوستان سلام
لطفا یه راهنمایی بکنین من میخواستم بخرم این موتورو ولی بعضی از این نظرات رو میخونم آدم رو دلسرد می کنه اینکه قطعه نداره یا دردسرش زیاده و این حرفا
آدمی نیستم که به موتور نرسم شاید به نسبه کمتر ولی وسیله زیر پام رو روش خیلی حساسم حالا موندم اینو بگیرم یا بودجه رو ذخیره کنم یه آر اس بردارم(که اونم یه کم مشکوک شدم سر اینکه تو سایت دیوار همین 96ش رو کلی گذاشتن واسه فروش و این جای سوال داره که طرف موتورو 6 ماه نیس خریده میخواد بفروشه) یا اگه پیشنهاد دیگه ای هست که از این 2تا بهتر باشه باتوجه به بودجه نزدیک به 15 تومنی من چیکار کنم :hanghead:
این رو هم اضافه کنم که من از موتور برای جابجایی بین خونه و محل کارم بیشتر استفاده می کنم و گاهی هم یه مسافرت ریز:26:

p8y4n
17-06-1396, 09:10 قبل از ظهر
"تصميم نهايي"

دوستان محترم صفحه دايليم ديدم يه مقدار واسه تصميم گيريم واسه خريد موتور نميتونم به اينكه بچه ها بيان و بصورت انلاين كمكم كنن حساب كنم واسه همين فكر كردم كه برم و فروم هاي دايليم رو از ١٠٠ صفحه قبل و + ٥٠ صفحه اولش بخونم و البته اينكار رو با موتورهاي ديگه كه ميتونن گزينه باشن انجام بدم مثل ٢٢٠ و آرس و ان اس و هيو دست ٢ و سي بي ار دست ٢ و كي تي ام دست ٢ و... كه اينكار بسيار توي تصميم نهاييم تاثير گذار بود و باعث شد من به نتيجه برسم ك خدمتتون عرض ميكنم شايد براي بقيه هم مفيد باشه
اول اينكه تو هيچ صفحه اي به اندازه صفحه دايليم شما نميتوني اطلاعات مفيد و تخصصي اينطور ك بچه هاي اينجا به ادم ميدن كسب كني و من از همينجا از تك تك بچه هايي كه واسه پربارتر كردن اين صفحه زحمت كشيدن ممنونم بخصوص اقا پوريا كه يكي از مشوق هاي اصلي من واسه تصميم به دايليم خريدن بودن چون يه جورايي اخلاق و رفتارمون با وسيله مون مشابه بود البته كه ايشون يه سر و گردن بالاتر هستن، همينطور ساير دوستان دايليم سوار كه با نوشته هاشون از هرجهت خيالم رو براي دايليم راحت كردن ازطرفي واقعا نيازي به تعاريف من نيس كافيه هر دوستي كه تصميمي مثل من رو ميخواد بگيره شروع كنه فروم هاي موتورهاي مدنظرش رو يه مروري بكنه چون خوشبختانه اينجا مكاني شده كه به دور از بعضي ناآگاهي ها مثل گمرك و تعصب ها مثل سايت هاي ديگه كه حتي به روز هم نيستن ميشه تصميم گرفت كه از اين نظر از دست اندركاراي سايت هم بسيار سپاسگزارم
بحث اول بحث نوع خريد هستش كه بايد عرض كنم شما بايد اول با خودت كنار بياي و تصميم بگيري چه موتوري به كارِت مياد و چ استفاده اي ميخواي از موتور بكني اينكه قراره باهاش فقط بري دور دور يا بزني تو كار سفر و گردش يا وسيله اي ميخواي كه بدون اينكه بهش اهميت بدي و براش خرج كني فقط سوارش شي ك براي اين منظور بيخيال دايليم يا موتورايي در اين سطح شين و بحث دوم اينكه قراره موتور كجاي زندگيت بايسته اينكه فقط وسيله زير پات باشه و كارات رو راه بندازه يا يه همراه و رفيق باشه و از در كنارش بودن لذت ببري كه در اينصورت بايد با احساس و انرژي درنظرش بگيري و براش وقت بذاري و بقولي گاهي هم نازش رو بكشي و بحث سوم هم اينه كه اگه قراره دايليم بخري و انتخابت يه موتوري مثل اينه كه تو خيابونا كمتر ميبينيش و توي چشمي بايد واسه اين قضيه هزينه كني وگرنه موتوري مثل آر اس هم توي چشم هست ولي تا دلتون بخواد تو مغازه ها ريخته و زياد هم ميتوني ببينيش درمورد اين مورد هم موتوري توي اين كلاس كه نيازهات رو براورده كنه دايليم با اين قيمت بهترين انتخابه بدون لحظه اي ترديده مثلا واسه من كه ميخوام باهاش سر كار برم و گاهي سفرهاي بين شهري و از داشتن رفيقي مثل موتور لذت ببرم و حواسمم بهش باشه خب ديگه دايليم ميتونه يه انتخاب عالي باشه از طرفي هم بگم نه فقط دايليم كه حتي سي جي هم حتي براي يه خركاري مثل پيك بودن هم نياز به توجه و مراقبت داره تا هميشه برات موتور باشه
راج به قطعات و خدمات بعد از خريدتون هم اين مورد رو چون خودم ديروز گمرك بودم و رفتم همه جور موتوري كه ميتونست گزينه م باشه از نزديك نگاه كردم و پشتشم نشستم و يه سري سوالات ريز و درشت از فروشنده هاش پرسيدم كه حالا خدمتتون عرض ميكنم و قبلش بگم كه دايليم كلا ٣تا نمايندگيي داره و من نمايندگي گمرك و جهان كودكش رو رفتم و نداشت بعدش زنگ زدم گفتن نمايندگي شريعتيش هم فعلا موجود نداره و براي اخر هفته بعد سفارشاشون ميرسه كه رنگاي سفيد و مشكي و قرمز موجود ميشن با اينكه حالم گرفته شد ك نشد اين موتور رو از نزديك ببينم بالاخره ولي از يه طرفم همچين عطش داشتنش برام بيشترم شد چون پيش خودم گفتم اين موتور ببين چقدر خواهان داره ك نميمونه تو نمايشگاه و كلاسش در حدي نيس ك مثل مور و ملخ تو هر مغازه اي ازش يكي ببيني يه نكته منفي هم در اين مورد شايان ذكره ك اين رو هم بايد پذيرفت ك چون خيلي كمه بايد اين رو هم قبول كنيم كه هيچ قطعه فروشي هم نمياد مغازه ش رو با قطعاتي پر كنه ك طالب زيادي نداره يك از اين نظر كه خب بابا اين موتور اصلا خرابي نداره اگه خوب ازش سواري بكشي درثاني تو بعنوان فروشنده اين ريسك رو نميكني قطعه اي بياري كه ممكنه تو ٦ماه يكي هم نفروشي بعد قيمتش بالا پايين شه و خاك بخوره و به ضررت تموم شه كه البته واسه اين قضيه هم كوير راهكار مناسبي ديده كه اگه قطعه احتمالي ناموجود بود با يه ايميل يا درخواست واسه ت تامينش ميكنه و يادتون باشه شما داري موتوري ميگيري كه ادماي زيادي موفق نشدن حتي از نزديك ببيننش پس به عواقب مثبت و منفيش هم بينديش، مثبت چون سوار يه موتور خاصي و همه با رخ و سواريش حال ميكنن از پليس گرفته تا متخصص موتور و منفيش هم اينكه بايد مراقبش خيلي باشي چون قطعاتش گرونن و كمتر در دسترس ك اگه حواست بهش باشه يه عمر موتروره برات بدون خرج اضافي اي
رفتم گمرك اول رفتم پيش چندتا تعمير كار و فروشنده ك بدون استثنا ميگفتن دايليم مضخرفه اصلا نخريا... حالا توجيه چي بود ١.يه دايليم ميبيني تو مغازه ها ٢. اشغاله قطعه ازش پيدا نميشه كه ٣. شتاب نداره كه شتاب ميخواي ٢٢٠ سوار شو ٤. موتور اول و اخر مال خودته بيچارت ميكنه همش بايد براش خرج كني هيچ كي هم طالبش نيس ٥. قديميه و ...
جالبه بدونين براي تك تك اين نظرات بقول خودشون تخصصي يه دليل موجه براشون مياوردم ميرفتن سراغ توجيه بعدي اخرشم بيخيال توجيه من ميشدن و با يه حالت عاقل اندر سفيهي ميرفتن تو مغازه شون حالا در مورد تمام مواردي كه ذكر كردم هم خودم ميتونم اينجا براتون حرف بزنم هم بهتون حتما توصيه ميكنم فروم هاي اين صفحه رو از مثلا ٤٠٠ به اينور بخونين تا ببينيد يه دايليم سوار طرز تفكرش كجاست و يه فروشنده كجا و به هركدوم از اين تفكرات نظرتون نزديكتر بود ميتونين انتخابتون رو انجام بدين راستي يه تعميرگاهم رفتم كه اتفاقا يه دايليم گوشه مغازه ش داشت خاك ميخورد تا گفتم دايليم اونو نشونم داد و گفت اگه ميخواي بروز اين نيفتي نخر گفتم چش شده گفتن يه مشكلي تو انجينش پيش اومده هيچ جا قطعه ش نيس بعدشم انجينش رو ك دراورده بودن نشونم داد گفت نگاه كن اين بايد ١روزه جمع ميشد حالا ك جمع نشده هيچ همينطوري هم بايد خاك بخوره و باقي قطعاتش هم تو اين مغازه گم ميشه گفتم مدلش چيه گفت ٨٢ گفتم بعد ١٤ سال بالاخره پيش مياد بياريش تعميرگاه حالا قطعه ش نيس ميتونستي موتورو جمع كني براش طرف بره سفارش بزنه كوير قطعه ك اومد بعد اين بلا رو سرش بياري گفت خب اره ميشد گفتم حالا چي شده كه اينطوري شده گفت طرف زيادي به موتورش فشار اورده ردلاين و تعويض بد دنده و عدم رسيدگي به موقع باعثش شده گفتم قربون ادم چيزفهم اين موتور بعد ١٤ سال اگه يه مقدار صاحابش باهاش خوب تا ميكرد ١٤ سال ديگه هم راحت موتور بود براش گفت اره خب راس ميگي به طرفم بستگي داره حالا هم به اون هم به شمايي ك داري تصميم به خريد ميگيري و يه همچين گزينه اي مد نظرته يه نصيحت برادرانه، نه اين موتور ك هر موتوري خريدي مثل يه دوست باهاش رفتار كن و بهش عشق بده و لذت سواري بگير اون فقط يه موتور نيس يه همدمه يه دوسته يه ...
در نهايت اينكه دارم لحظه شماري ميكنم واسه هفته بعد و سفارشاي جديد كوير تو نمايشگاه هاش كه منم بتونم جزو دايليم سواراي عزيز بشم چون اين موتور عشقه

farrhad
17-06-1396, 09:33 قبل از ظهر
"تصميم نهايي"

دوستان محترم صفحه دايليم ديدم يه مقدار واسه تصميم گيريم واسه خريد موتور نميتونم به اينكه بچه ها بيان و بصورت انلاين كمكم كنن حساب كنم واسه همين فكر كردم كه برم و فروم هاي دايليم رو از ١٠٠ صفحه قبل و + ٥٠ صفحه اولش بخونم و البته اينكار رو با موتورهاي ديگه كه ميتونن گزينه باشن انجام بدم مثل ٢٢٠ و آرس و ان اس و هيو دست ٢ و سي بي ار دست ٢ و كي تي ام دست ٢ و... كه اينكار بسيار توي تصميم نهاييم تاثير گذار بود و باعث شد من به نتيجه برسم ك خدمتتون عرض ميكنم شايد براي بقيه هم مفيد باشه
اول اينكه تو هيچ صفحه اي به اندازه صفحه دايليم شما نميتوني اطلاعات مفيد و تخصصي اينطور ك بچه هاي اينجا به ادم ميدن كسب كني و من از همينجا از تك تك بچه هايي كه واسه پربارتر كردن اين صفحه زحمت كشيدن ممنونم بخصوص اقا پويا كه يكي از مشوق هاي اصلي من واسه تصميم به دايليم خريدن بودن چون يه جورايي اخلاق و رفتارمون با وسيله مون مشابه بود البته كه ايشون يه سر و گردن بالاتر هستن، همينطور ساير دوستان دايليم سوار كه با نوشته هاشون از هرجهت خيالم رو براي دايليم راحت كردن ازطرفي واقعا نيازي به تعاريف من نيس كافيه هر دوستي كه تصميمي مثل من رو ميخواد بگيره شروع كنه فروم هاي موتورهاي مدنظرش رو يه مروري بكنه چون خوشبختانه اينجا مكاني شده كه به دور از بعضي ناآگاهي ها مثل گمرك و تعصب ها مثل سايت هاي ديگه كه حتي به روز هم نيستن ميشه تصميم گرفت كه از اين نظر از دست اندركاراي سايت هم بسيار سپاسگزارم
بحث اول بحث نوع خريد هستش كه بايد عرض كنم شما بايد اول با خودت كنار بياي و تصميم بگيري چه موتوري به كارِت مياد و چ استفاده اي ميخواي از موتور بكني اينكه قراره باهاش فقط بري دور دور يا بزني تو كار سفر و گردش يا وسيله اي ميخواي كه بدون اينكه بهش اهميت بدي و براش خرج كني فقط سوارش شي ك براي اين منظور بيخيال دايليم يا موتورايي در اين سطح شين و بحث دوم اينكه قراره موتور كجاي زندگيت بايسته اينكه فقط وسيله زير پات باشه و كارات رو راه بندازه يا يه همراه و رفيق باشه و از در كنارش بودن لذت ببري كه در اينصورت بايد با احساس و انرژي درنظرش بگيري و براش وقت بذاري و بقولي گاهي هم نازش رو بكشي و بحث سوم هم اينه كه اگه قراره دايليم بخري و انتخابت يه موتوري مثل اينه كه تو خيابونا كمتر ميبينيش و توي چشمي بايد واسه اين قضيه هزينه كني وگرنه موتوري مثل آر اس هم توي چشم هست ولي تا دلتون بخواد تو مغازه ها ريخته و زياد هم ميتوني ببينيش درمورد اين مورد هم موتوري توي اين كلاس كه نيازهات رو براورده كنه دايليم با اين قيمت بهترين انتخابه بدون لحظه اي ترديده مثلا واسه من كه ميخوام باهاش سر كار برم و گاهي سفرهاي بين شهري و از داشتن رفيقي مثل موتور لذت ببرم و حواسمم بهش باشه خب ديگه دايليم ميتونه يه انتخاب عالي باشه از طرفي هم بگم نه فقط دايليم كه حتي سي جي هم حتي براي يه خركاري مثل پيك بودن هم نياز به توجه و مراقبت داره تا هميشه برات موتور باشه
راج به قطعات و خدمات بعد از خريدتون هم اين مورد رو چون خودم ديروز گمرك بودم و رفتم همه جور موتوري كه ميتونست گزينه م باشه از نزديك نگاه كردم و پشتشم نشستم و يه سري سوالات ريز و درشت از فروشنده هاش پرسيدم كه حالا خدمتتون عرض ميكنم و قبلش بگم كه دايليم كلا ٣تا نمايندگيي داره و من نمايندگي گمرك و جهان كودكش رو رفتم و نداشت بعدش زنگ زدم گفتن نمايندگي شريعتيش هم فعلا موجود نداره و براي اخر هفته بعد سفارشاشون ميرسه كه رنگاي سفيد و مشكي و قرمز موجود ميشن با اينكه حالم گرفته شد ك نشد اين موتور رو از نزديك ببينم بالاخره ولي از يه طرفم همچين عطش داشتنش برام بيشترم شد چون پيش خودم گفتم اين موتور ببين چقدر خواهان داره ك نميمونه تو نمايشگاه و كلاسش در حدي نيس ك مثل مور و ملخ تو هر مغازه اي ازش يكي ببيني يه نكته منفي هم در اين مورد شايان ذكره ك اين رو هم بايد پذيرفت ك چون خيلي كمه بايد اين رو هم قبول كنيم كه هيچ قطعه فروشي هم نمياد مغازه ش رو با قطعاتي پر كنه ك طالب زيادي نداره يك از اين نظر كه خب بابا اين موتور اصلا خرابي نداره اگه خوب ازش سواري بكشي درثاني تو بعنوان فروشنده اين ريسك رو نميكني قطعه اي بياري كه ممكنه تو ٦ماه يكي هم نفروشي بعد قيمتش بالا پايين شه و خاك بخوره و به ضررت تموم شه كه البته واسه اين قضيه هم كوير راهكار مناسبي ديده كه اگه قطعه احتمالي ناموجود بود با يه ايميل يا درخواست واسه ت تامينش ميكنه و يادتون باشه شما داري موتوري ميگيري كه ادماي زيادي موفق نشدن حتي از نزديك ببيننش پس به عواقب مثبت و منفيش هم بينديش، مثبت چون سوار يه موتور خاصي و همه با رخ و سواريش حال ميكنن از پليس گرفته تا متخصص موتور و منفيش هم اينكه بايد مراقبش خيلي باشي چون قطعاتش گرونن و كمتر در دسترس ك اگه حواست بهش باشه يه عمر موتروره برات بدون خرج اضافي اي
رفتم گمرك اول رفتم پيش چندتا تعمير كار و فروشنده ك بدون استثنا ميگفتن دايليم مضخرفه اصلا نخريا... حالا توجيه چي بود ١.يه دايليم ميبيني تو مغازه ها ٢. اشغاله قطعه ازش پيدا نميشه كه ٣. شتاب نداره كه شتاب ميخواي ٢٢٠ سوار شو ٤. موتور اول و اخر مال خودته بيچارت ميكنه همش بايد براش خرج كني هيچ كي هم طالبش نيس ٥. قديميه و ...
جالبه بدونين براي تك تك اين نظرات بقول خودشون تخصصي يه دليل موجه براشون مياوردم ميرفتن سراغ توجيه بعدي اخرشم بيخيال توجيه من ميشدن و با يه حالت عاقل اندر سفيهي ميرفتن تو مغازه شون حالا در مورد تمام مواردي كه ذكر كردم هم خودم ميتونم اينجا براتون حرف بزنم هم بهتون حتما توصيه ميكنم فروم هاي اين صفحه رو از مثلا ٤٠٠ به اينور بخونين تا ببينيد يه دايليم سوار طرز تفكرش كجاست و يه فروشنده كجا و به هركدوم از اين تفكرات نظرتون نزديكتر بود ميتونين انتخابتون رو انجام بدين راستي يه تعميرگاهم رفتم كه اتفاقا يه دايليم گوشه مغازه ش داشت خاك ميخورد تا گفتم دايليم اونو نشونم داد و گفت اگه ميخواي بروز اين نيفتي نخر گفتم چش شده گفتن يه مشكلي تو انجينش پيش اومده هيچ جا قطعه ش نيس بعدشم انجينش رو ك دراورده بودن نشونم داد گفت نگاه كن اين بايد ١روزه جمع ميشد حالا ك جمع نشده هيچ همينطوري هم بايد خاك بخوره و باقي قطعاتش هم تو اين مغازه گم ميشه گفتم مدلش چيه گفت ٨٢ گفتم بعد ١٤ سال بالاخره پيش مياد بياريش تعميرگاه حالا قطعه ش نيس ميتونستي موتورو جمع كني براش طرف بره سفارش بزنه كوير قطعه ك اومد بعد اين بلا رو سرش بياري گفت خب اره ميشد گفتم حالا چي شده كه اينطوري شده گفت طرف زيادي به موتورش فشار اورده ردلاين و تعويض بد دنده و عدم رسيدگي به موقع باعثش شده گفتم قربون ادم چيزفهم اين موتور بعد ١٤ سال اگه يه مقدار صاحابش باهاش خوب تا ميكرد ١٤ سال ديگه هم راحت موتور بود براش گفت اره خب راس ميگي به طرفم بستگي داره حالا هم به اون هم به شمايي ك داري تصميم به خريد ميگيري و يه همچين گزينه اي مد نظرته يه نصيحت برادرانه، نه اين موتور ك هر موتوري خريدي مثل يه دوست باهاش رفتار كن و بهش عشق بده و لذت سواري بگير اون فقط يه موتور نيس يه همدمه يه دوسته يه ...
در نهايت اينكه دارم لحظه شماري ميكنم واسه هفته بعد و سفارشاي جديد كوير تو نمايشگاه هاش كه منم بتونم جزو دايليم سواراي عزيز بشم چون اين موتور عشقه

ایشالا هر چی زودتر به عشقت میرسی. حقیقتا موتور خوب و رخ داریه. خصوصا همین تیپ دو و جدیدا. منم یه زمان عشقم بود. ایشالا زودتر بیارن و یه دونه خوش رکابش بیوفته زیر پات حالشو ببری

p8y4n
20-06-1396, 08:19 قبل از ظهر
ایشالا هر چی زودتر به عشقت میرسی. حقیقتا موتور خوب و رخ داریه. خصوصا همین تیپ دو و جدیدا. منم یه زمان عشقم بود. ایشالا زودتر بیارن و یه دونه خوش رکابش بیوفته زیر پات حالشو ببری

ممنوم داداش فقط نگفتی چرا پس نزدی تو کارش و یه دونه نحریدی؟ :297: علت خاصی داشت؟ خوشحال میشم جریانش رو بدونم

- - - Updated - - -

یه مورد دیگه هم که یه کم بردتم تو فکر جریان سفارش و ثبت نام و تحویل این موتوره، با توجه به اینکه رفتم نمایشگاهش و همونجا تماس گرفتن گفتن تا 4ش میاد دیروز که زنگ زدم گفتن 10 تا 15 روز طول میکشه گفتم اینطوری بمن گفتن و گفت همون حدودا میشه بعد گفتم 15 روز با 5 روز تفاوتش زیاده و گفتن که شما رو 4ش حساب نکن همون شنبه دستت رو می گیره بعد ازم پرسید ثبت نام کردی(منظورش بیعانه دادن بود) گفتم نه و گفت ثبت نام کنی بهت زنگ می زنن بیای ببری.. الان من مشکلم ثبت نام نیس مشکلم بحث اینه که خودم یه پالس 180 یو جی فور دارم گذاشتمش واسه فروش و میخوام پلاک همونم بذارم روش از این طرف هم این وسیله روزانه مه که نباشه خب فلج میشم یه جورایی حالا موندم باز بدقولی اینا بکنن و اینم سر موعد تحویل ندن و باعث شن کلا تصمیمم عوض شه واسه خریدش باتوجه ب اینکه سابقش رو هم بچه های دیگه دارن که تو فروم ها از این موضوع گلگی داشتن قبلا هم
می خواستم اگه تجربه ای تو این زمینه دارن یه راهنمایی بکنین منو :au:

farrhad
20-06-1396, 08:00 بعد از ظهر
ممنوم داداش فقط نگفتی چرا پس نزدی تو کارش و یه دونه نحریدی؟ :297: علت خاصی داشت؟ خوشحال میشم جریانش رو بدونم

- - - Updated - - -

یه مورد دیگه هم که یه کم بردتم تو فکر جریان سفارش و ثبت نام و تحویل این موتوره، با توجه به اینکه رفتم نمایشگاهش و همونجا تماس گرفتن گفتن تا 4ش میاد دیروز که زنگ زدم گفتن 10 تا 15 روز طول میکشه گفتم اینطوری بمن گفتن و گفت همون حدودا میشه بعد گفتم 15 روز با 5 روز تفاوتش زیاده و گفتن که شما رو 4ش حساب نکن همون شنبه دستت رو می گیره بعد ازم پرسید ثبت نام کردی(منظورش بیعانه دادن بود) گفتم نه و گفت ثبت نام کنی بهت زنگ می زنن بیای ببری.. الان من مشکلم ثبت نام نیس مشکلم بحث اینه که خودم یه پالس 180 یو جی فور دارم گذاشتمش واسه فروش و میخوام پلاک همونم بذارم روش از این طرف هم این وسیله روزانه مه که نباشه خب فلج میشم یه جورایی حالا موندم باز بدقولی اینا بکنن و اینم سر موعد تحویل ندن و باعث شن کلا تصمیمم عوض شه واسه خریدش باتوجه ب اینکه سابقش رو هم بچه های دیگه دارن که تو فروم ها از این موضوع گلگی داشتن قبلا هم
می خواستم اگه تجربه ای تو این زمینه دارن یه راهنمایی بکنین منو :au:

من به شخصه زمانی که میخواستم بخرم کلا با این موتور یه جور دیگه حال کردم قیافه و مشخصات فنیشم اندازه خودش خیلی پسندیدم و الانم میپسندم اما ذره ذره رفتم رو رنج بالاتر پیش خودم گفتم دوک125 بگیرم دیدم پولم میرسه رفتم برا دوک 200دیدم نینجا میتونم بردارم سرتو درد نیارم رسیدم به اینکه تو این پلاک داره یا بتونم بخرم نینجا 300یا نتونم نخرم که یکی کار کرده 2014خریدم 25500 اما مشکل مالی پیدا کردم فروختم. بعدش اوضاع بهتر شد تو نمایندگی همدان بنللی جفت دیدم یه دل نه صد دل عاشقش شدم الانم اون زیر پامه و خیلی راضیم. البته الان به جایی رسیدم که دیگه میگم ریس 600به بالا باقیشون ارضا نمیکنن.اما تو این شرایط که شما هستی من جات بودم دایلیمی که یه دوست رفته خریده مثلا 12500نمیدونم دقیق صفرش چنده اما بعده یکسال که معمولا هم خوب استفاده میکنن اینجور موتورارو و مراعات میکنن اما به هر دلیل پیش میاد میزارن برا فروش. همون موتورو میتونی با 7500نقد بخری ازش چون اگه خودتم بخوای بفروشی همین بلا سرت میاد. سعی کن خوب بخری که تو هر شرایطی بالا پایین فروختنش برات سنگین در نیاد.چون آدمیزاده یه روز عشقت میکشه یه چیز دیگه بخری. این نظرمم با در نظر گرفتن کم بودن قطعات و مشکلات احتمالی که سوار شدن به همچین موتوری میتونه داشته باشه نوشتم و کاملا شخصیه. به نظر من خییییلی ارزش خریدن داره اما صفرش اصلا

p8y4n
21-06-1396, 09:24 قبل از ظهر
من به شخصه زمانی که میخواستم بخرم کلا با این موتور یه جور دیگه حال کردم قیافه و مشخصات فنیشم اندازه خودش خیلی پسندیدم و الانم میپسندم اما ذره ذره رفتم رو رنج بالاتر پیش خودم گفتم دوک125 بگیرم دیدم پولم میرسه رفتم برا دوک 200دیدم نینجا میتونم بردارم سرتو درد نیارم رسیدم به اینکه تو این پلاک داره یا بتونم بخرم نینجا 300یا نتونم نخرم که یکی کار کرده 2014خریدم 25500 اما مشکل مالی پیدا کردم فروختم. بعدش اوضاع بهتر شد تو نمایندگی همدان بنللی جفت دیدم یه دل نه صد دل عاشقش شدم الانم اون زیر پامه و خیلی راضیم. البته الان به جایی رسیدم که دیگه میگم ریس 600به بالا باقیشون ارضا نمیکنن.اما تو این شرایط که شما هستی من جات بودم دایلیمی که یه دوست رفته خریده مثلا 12500نمیدونم دقیق صفرش چنده اما بعده یکسال که معمولا هم خوب استفاده میکنن اینجور موتورارو و مراعات میکنن اما به هر دلیل پیش میاد میزارن برا فروش. همون موتورو میتونی با 7500نقد بخری ازش چون اگه خودتم بخوای بفروشی همین بلا سرت میاد. سعی کن خوب بخری که تو هر شرایطی بالا پایین فروختنش برات سنگین در نیاد.چون آدمیزاده یه روز عشقت میکشه یه چیز دیگه بخری. این نظرمم با در نظر گرفتن کم بودن قطعات و مشکلات احتمالی که سوار شدن به همچین موتوری میتونه داشته باشه نوشتم و کاملا شخصیه. به نظر من خییییلی ارزش خریدن داره اما صفرش اصلا

فرهاد عزیز یک دنیا ممنونم بخاطر وقتی که برای پاسخ به سوالات من گذاشتی چون باعث شدی تصمیمم عوض بشه و منطقی تر تصمیم بگیرم و حالا یه دایلیم 95 با 1250 تا کارکرد پیدا کردم که خیلی هم ظاهرا تمیزه و طرف هم اینطور که عنوان می کنه بهش کاملا رسیدگی کرده و روی 500 و 1000 تا روغن و سرویس دوره ای کویر رو براش انجام داده که قرار هم گذاشتیم باهم ببریمش یه جا چک کامل روش انجام بشه و با خیال 100% خرید بکنم که البته ازش این رو هم پرسیدم که فروم اینجا رو میشناسه یا از دوستان اینجاست که اظهار بی اطلاعی می کرد از وجود این سایت. بهر ترتیب از این موتور خوشم اومده و صاحبش هیچ دستی توش نبرده و هیچیش رو هم عوض یا تغییر شکل هم نداده که البته من می خوام روش دزدگیر نصب کنم و قیمت رو گذاشته 11.5 باتوجه به اینکه الان قیمت 13.8 هستش این عدد به نظرتون منطقیه و اگر دوستان حاضر در اینجا هم بتونن بامن بیان بریم از نزدیک موتور رو ببینیم که تایید نهایی رو بدن که بهتر هم میشه.

لطفا اگر براتون مقدوره بهم اطلاع بدید

sadegh_khan
22-06-1396, 03:12 بعد از ظهر
فرهاد عزیز یک دنیا ممنونم بخاطر وقتی که برای پاسخ به سوالات من گذاشتی چون باعث شدی تصمیمم عوض بشه و منطقی تر تصمیم بگیرم و حالا یه دایلیم 95 با 1250 تا کارکرد پیدا کردم که خیلی هم ظاهرا تمیزه و طرف هم اینطور که عنوان می کنه بهش کاملا رسیدگی کرده و روی 500 و 1000 تا روغن و سرویس دوره ای کویر رو براش انجام داده که قرار هم گذاشتیم باهم ببریمش یه جا چک کامل روش انجام بشه و با خیال 100% خرید بکنم که البته ازش این رو هم پرسیدم که فروم اینجا رو میشناسه یا از دوستان اینجاست که اظهار بی اطلاعی می کرد از وجود این سایت. بهر ترتیب از این موتور خوشم اومده و صاحبش هیچ دستی توش نبرده و هیچیش رو هم عوض یا تغییر شکل هم نداده که البته من می خوام روش دزدگیر نصب کنم و قیمت رو گذاشته 11.5 باتوجه به اینکه الان قیمت 13.8 هستش این عدد به نظرتون منطقیه و اگر دوستان حاضر در اینجا هم بتونن بامن بیان بریم از نزدیک موتور رو ببینیم که تایید نهایی رو بدن که بهتر هم میشه.

با سلام، قيمت منطقا بايد همون ١١.٥ باشه ولي خب متاسفانه دايليم خيلي بازار نداره و به قولي تو سرش زياد ميخوره، من خودم سال ٩٥ مدل ٩٤ با ٣ هزار كاركرد و منتهي يكم خط و خش رو ٩ گرفتم، اون موقع صفرش ١٣ تومن بود

Sent from my iPhone using Tapatalk

p8y4n
22-06-1396, 10:19 بعد از ظهر
با سلام، قيمت منطقا بايد همون ١١.٥ باشه ولي خب متاسفانه دايليم خيلي بازار نداره و به قولي تو سرش زياد ميخوره، من خودم سال ٩٥ مدل ٩٤ با ٣ هزار كاركرد و منتهي يكم خط و خش رو ٩ گرفتم، اون موقع صفرش ١٣ تومن بود

ممنونم صادق خان كه تجربه ت رو در اختيار گذاشتي منم احتمالا بتونم قيمت رو مقداري پايينتر بيارم ولي بحث سالم بودن موتوره كه البته ايشون هم موافقت كرده ك ببريمش ب تعميرگاه هم نشونش بديم و اينكه هيچ خط و خشي هم رو موتور نيس از طرفي خودم بيشتر از ٣ ساله حتي از بچه گيم موتور سوارم ولي اگه ميشد يكي ك اين موتورو داره و حتي از صداي كار كردنشم ميفهمه كه موتور چيزيش هست يا نه ميتونست باهام بياد خب عالي تر ميشد
حالا اگر ميشه يه سري راهنمايي هايي بكنين كه خودمم بتونم تشخيص بدم خوب ميشه
از مديران هم معذرت ميخام كه اين موضوع رو اينجا مطرح كردم ميدونم كه جاش اينجا نيس ولي بدليل فعال بودن بچه هاي اين تاپيك و از اونجايي كه تك تك ٢٧٥ صفحه اين تاپيك رو خوندم و كلي اطلاعات مفيد گيرم اومده جسارت كردم و اينجا عنوانش كردم از اين بابت عذر ميخوام
حالا براي اينكه بي ربط هم نباشه بفرماييد بعد ١٢٠٠ كيلومتري ك ايشون رفتن با موتور و بفرض اينكه من ديگه اين موتورو خريدم چ راهنمايي هايي برام دارين كه از اينجا ب بعد با موتور انجام بدم اينم ميدونم ك تا ١٦٠٠ تا بايد باهاش تا كنم حتي بعدشم زياد نبرمش ردلاين البته كه اهل سرعت و بي احتياطي نيستم و كاملا هم همه قوانين رو رعايت ميكنم البته ميخوام خودم يه سلف مكانيك بشم و يه دستي ب سر و روش بكشم
از همه شما هم بابت اين تاپيك فوق العاده براي راهنمايي و استفاده امثال من متشكرم شما بي نظيريد دوستان:grouphug:

farrhad
23-06-1396, 03:50 بعد از ظهر

پایینتر میتونی بخری با پول نقد. حتی زیر ده تومن. دوست ندارم دیگه اینجا وارد بحث قیمت بشم ممکنه کسی ناراحت بشه.در مورد سالمی موتوری که1250تا کار کرده و ظاهرشم نو و بدون خط و خشه حتما سالمه اما برا اطمینان حتما به تعمیر کار بابت چک کردن کلی و مخصوصا تصادف نشون بده. خودتم ریز بشی رو ظاهر و صدا کار کردش معمولا متوجه میشی همه چی میزونه یا نه.خیلی به وارد بودنم ربط نداره اما بنا رو به سالم بودن بزار چون با 1250 تا هیچی نمیشه هیچ وسیله ای بجز تصادف فقط اگه مطمئن شدی وقیمتو تموم کردی میتونی بشینی ترک خودش بگی یه بار تا دنده ها بالا یه گاز بده به موتورو اگه چیز نامیزونی تو موتور باشه متوجه میشی خودت. که بازم میگم تو این کیلومتر کار کرد خییییییلی بعیده.خوشت اومد وبه قیمت شد دس دس نکن بخرش.موره خاص و خوبیه

p8y4n
24-06-1396, 01:56 بعد از ظهر
پایینتر میتونی بخری با پول نقد. حتی زیر ده تومن. دوست ندارم دیگه اینجا وارد بحث قیمت بشم ممکنه کسی ناراحت بشه.در مورد سالمی موتوری که1250تا کار کرده و ظاهرشم نو و بدون خط و خشه حتما سالمه اما برا اطمینان حتما به تعمیر کار بابت چک کردن کلی و مخصوصا تصادف نشون بده. خودتم ریز بشی رو ظاهر و صدا کار کردش معمولا متوجه میشی همه چی میزونه یا نه.خیلی به وارد بودنم ربط نداره اما بنا رو به سالم بودن بزار چون با 1250 تا هیچی نمیشه هیچ وسیله ای بجز تصادف فقط اگه مطمئن شدی وقیمتو تموم کردی میتونی بشینی ترک خودش بگی یه بار تا دنده ها بالا یه گاز بده به موتورو اگه چیز نامیزونی تو موتور باشه متوجه میشی خودت. که بازم میگم تو این کیلومتر کار کرد خییییییلی بعیده.خوشت اومد وبه قیمت شد دس دس نکن بخرش.موره خاص و خوبیه

داش فرهاد ممنونم كه تجربه ت رو در اختيار قرار دادي و منم باهات موافقم كه از روي صدايي ك موتور حين كار ميده ميشه به سرحاليش پي برد و اينكه راهي نرفته كه بخواد موردي داشته باشه مگر تصادفي چيزي ولي اينكه گفتي زير ١٠تومن رو بذار يه مخالفتي باهات بكنم اونم واسه اينكه اين قيمتي ك ميگي رو طرف ببره گمرك هم همين ادمايي كه وسط خيابون واميستن هم ازش برميدارن نيازي به اينهمه وقت گذاشتن ديگه نداره از طرفي داداشم بد نيست ما خودمون رو هم جاي اون ادم بذاريم ك حالا اولش با يه عشق و علاقه اي رفتيم يه موتور خريديم و حالا بهر دليلي مجبور شديم بذاريمش برا فروش، به نظرت راضي ميشيم يكي بياد از موقعيتمون سواستفاده كنه و بزنه تو سر مالمون و ازمون بزخري كنه حالا فرضا يارو انقدري گيره ك مجبوره بفروشه و يا انقدري هم پول داره كه اينهمه واسه قيمت كوتاه بياد اين ديگه نامرديه منم بخوام از موقعيت بهره ببرم ك حالا ٢زار كاسب شم اين نظر شخصي منه و هركسي يه روشي واسه خودش داره
و اينكه اگه اين موتور ١٠٠٪‏ سالم باشه من حتي حاضرم بهمون قيمتي كه ميده موتورش رو بردارم شايد ب پولي كه از من ميخواد بگيره نياز داره و دردي رو بخواد باهاش دوا كنه

سرتون رو دردآوردم و روده درازي كردم نهايتا يه چندتا مورد راج ب موتور ميخوام عنوان كنم كه درنظر دارم بعد خريدش انجام بدم لطفا راهنمايي كنين اگه مورد ديگه اي هست انجام بدم ١. هميشه قبل راه افتاد اب و روغنش رو چك كنم ٢.اينكه به زنجيرش اسپري روغن (كانگ) بزنم تو بازه زماني معين و با اسپري مخصوصش هر از چندگاهي تميزش كنم ٢. روغن موتور رو هر ٢٥٠٠تا ٣٠٠٠ عوض كنم (موتوركس يا موتول) ٣. هر ٢ الي ٣ تعويض روغن فيلترشم عوض كنمو حتي اگه پيدا شد فيلتر اهني بگيرم و جاي عوض كردن خوب تميزش كنم ٤. تا جايي ك ميشه از بنزين سوپر استفاده كنم ٥. فيلتر هواش رو هر ٨تا ١٠هزار تا عوض كنم ٥. واسه سر و صداي فلاپاش خودم دست بكار شم و روي جا پيچاش چسب دوطرفه بزنم ٦. اگه گاهي هم عشق سرعت گرفتم تو ردلاين نگهش ندارم زياد و هميشه با سرعت مطمئنه برم ٧. اگه بردمش كارواش يا بهش اب زدم تا ١ساعت موتورو روشن نكنم ٨. يه دزدگير ميخوام ببندم بهش با جي پي اس و ببرمش كسي برام اينكارو بكنه ك از موتور و برقش كاملا سررشته داشته باشه اگه جايي ميشناسين يا كلا توصيه نميكنين خوشحال ميشم راهنمايي كنين ٩. نذارم بنزين تا زير ٢ خط بيادش كه ب پمپش اسيبي نرسه ١٠. نسبت اب راديات به ضديخ ٧٠ ب ٣٠ عه و مقدار روغن ١٣٠٠ زمان تعويض روغن و ١٣٥٠ موقع تعويض روغن و فيلتر و فكر كنم ١٥٠٠ زماني كه انجين پايين اومده باشه كه ايشالا واسه هيچكي اتفاق نيفته اين اخريه

دوستان همه اينها رو تو همين ٤٧٥ صفحه اي ك تك تكتون بانيش بودين برداشت كردم و از همينجا از همتون ممنونم كه فوق العاده اين دمتون گرم و البته در كنار همه اينها منوال رو هم دقيق ميخونم

sadegh_khan
12-07-1396, 03:56 بعد از ظهر
داش فرهاد ممنونم كه تجربه ت رو در اختيار قرار دادي و منم باهات موافقم كه از روي صدايي ك موتور حين كار ميده ميشه به سرحاليش پي برد و اينكه راهي نرفته كه بخواد موردي داشته باشه مگر تصادفي چيزي ولي اينكه گفتي زير ١٠تومن رو بذار يه مخالفتي باهات بكنم اونم واسه اينكه اين قيمتي ك ميگي رو طرف ببره گمرك هم همين ادمايي كه وسط خيابون واميستن هم ازش برميدارن نيازي به اينهمه وقت گذاشتن ديگه نداره از طرفي داداشم بد نيست ما خودمون رو هم جاي اون ادم بذاريم ك حالا اولش با يه عشق و علاقه اي رفتيم يه موتور خريديم و حالا بهر دليلي مجبور شديم بذاريمش برا فروش، به نظرت راضي ميشيم يكي بياد از موقعيتمون سواستفاده كنه و بزنه تو سر مالمون و ازمون بزخري كنه حالا فرضا يارو انقدري گيره ك مجبوره بفروشه و يا انقدري هم پول داره كه اينهمه واسه قيمت كوتاه بياد اين ديگه نامرديه منم بخوام از موقعيت بهره ببرم ك حالا ٢زار كاسب شم اين نظر شخصي منه و هركسي يه روشي واسه خودش داره
و اينكه اگه اين موتور ١٠٠٪‏ سالم باشه من حتي حاضرم بهمون قيمتي كه ميده موتورش رو بردارم شايد ب پولي كه از من ميخواد بگيره نياز داره و دردي رو بخواد باهاش دوا كنه

سرتون رو دردآوردم و روده درازي كردم نهايتا يه چندتا مورد راج ب موتور ميخوام عنوان كنم كه درنظر دارم بعد خريدش انجام بدم لطفا راهنمايي كنين اگه مورد ديگه اي هست انجام بدم ١. هميشه قبل راه افتاد اب و روغنش رو چك كنم ٢.اينكه به زنجيرش اسپري روغن (كانگ) بزنم تو بازه زماني معين و با اسپري مخصوصش هر از چندگاهي تميزش كنم ٢. روغن موتور رو هر ٢٥٠٠تا ٣٠٠٠ عوض كنم (موتوركس يا موتول) ٣. هر ٢ الي ٣ تعويض روغن فيلترشم عوض كنمو حتي اگه پيدا شد فيلتر اهني بگيرم و جاي عوض كردن خوب تميزش كنم ٤. تا جايي ك ميشه از بنزين سوپر استفاده كنم ٥. فيلتر هواش رو هر ٨تا ١٠هزار تا عوض كنم ٥. واسه سر و صداي فلاپاش خودم دست بكار شم و روي جا پيچاش چسب دوطرفه بزنم ٦. اگه گاهي هم عشق سرعت گرفتم تو ردلاين نگهش ندارم زياد و هميشه با سرعت مطمئنه برم ٧. اگه بردمش كارواش يا بهش اب زدم تا ١ساعت موتورو روشن نكنم ٨. يه دزدگير ميخوام ببندم بهش با جي پي اس و ببرمش كسي برام اينكارو بكنه ك از موتور و برقش كاملا سررشته داشته باشه اگه جايي ميشناسين يا كلا توصيه نميكنين خوشحال ميشم راهنمايي كنين ٩. نذارم بنزين تا زير ٢ خط بيادش كه ب پمپش اسيبي نرسه ١٠. نسبت اب راديات به ضديخ ٧٠ ب ٣٠ عه و مقدار روغن ١٣٠٠ زمان تعويض روغن و ١٣٥٠ موقع تعويض روغن و فيلتر و فكر كنم ١٥٠٠ زماني كه انجين پايين اومده باشه كه ايشالا واسه هيچكي اتفاق نيفته اين اخريه

دوستان همه اينها رو تو همين ٤٧٥ صفحه اي ك تك تكتون بانيش بودين برداشت كردم و از همينجا از همتون ممنونم كه فوق العاده اين دمتون گرم و البته در كنار همه اينها منوال رو هم دقيق ميخونم

با سلام، ان شاالله که دایلیم رو میخری و ازش لذت میبری، حتمن رو کمبود لوازم مصرفیش نظر داشته باش، من تقریبا یک سال و نیم دایلیم دارم، کاملا ازش راضی ام با دوستان دایلیم سوار زیادی نیز از طریق همین تاپیک آشنا شدم، منتهی واقعا کمبود لوازم مصرفی اذیت کنندس، برای مثال برای فیلتر هوا حدود ۶ ماهی من دوندگی داشتم ( همراه با باقی دوستان مخصوصا آقا پویای عزیز) حتی تعزیرات شکایت کردم که تهش یه فیلتر بهم دادن به شرط رضایت از شکایت،
البته این طور که معلومه شدیدا دلبسته به دایلیم شدی، پیشنهاد می کنم تا قبل خریدت هرجایی چیزی لوازم مصرفی گیر اوردی حتمن تهیه کنی برای آینده [emoji6]

alisalimi2006
17-08-1396, 07:04 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان
دو دست لنت جلوی دایلیم (چپ و راست) دارم که به دلیل فروش موتور نیازی ندارم بهشون و اگر دوستان خواستند لطفا با شماره من تماس بگیرند 09203104626

CHELSEA
02-09-1396, 11:36 قبل از ظهر
خریدار دایلیم مدل 94 به بالا کم کارکرد ترجیحا مشکی
09398927015

CHELSEA
13-10-1396, 05:31 بعد از ظهر
کسی دایلیم فروشی نداشت؟:gigglesmile: