PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Daelim 250 & دایلیم 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20

farshad 54
17-04-1394, 02:41 بعد از ظهر
تیپ 1 دیگه تولید نمیشه

salar.gorgani
17-04-1394, 04:20 بعد از ظهر
دمبی عقب تیپ 1واقعا یک افتضاح بود

flower
17-04-1394, 08:23 بعد از ظهر
امروز یه سر رفتم خرم اباد ابشار بیشه ساعت 8 شب رسیدم خونه مسافت رفت و برگشت طی شده 800 کیلومتر عکساش بزودی اپ می کنم خیلی زیبا بود .

ahmad.jalali
17-04-1394, 10:56 بعد از ظهر
تیپ 1 دیگه تولید نمیشه
تولید میشه من تو همدان دیدم مدل 94

flower جان یک روزه رفتی؟منم دایلیم سفید گرفتم ولی تهرانه فعلا اینجا نیست .

flower
18-04-1394, 08:17 قبل از ظهر
تولید میشه من تو همدان دیدم مدل 94

flower جان یک روزه رفتی؟منم دایلیم سفید گرفتم ولی تهرانه فعلا اینجا نیست .
مدل 94 تیپ 1 ته انباریه از نزدیک نگاش کنی خیلی لوازمش خش و ضربه زیاد داره ماله رفیقم فنش سوخته بود ....یه روزه رفتم خواستم شب تو ویلا بمونم دیدم تنها هستم بیخیال شدم برگشتم ...مبارک دایلیمت باشه چرخش برات بچرخه .

flower
18-04-1394, 11:24 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

ادامه داره...

flower
18-04-1394, 11:40 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

finish.

ahks121
19-04-1394, 12:46 قبل از ظهر
تیپ 1هایی که الان توبازارهستندهمه ته مانده ی انبارن حتی یه سریشون قابهاشونم رنگ شده اینهاموتورایی بودندکه برای ساخت ویانبودقطعه برای موتورهایه سالم ویاگارانتی داراوراق شدن وحالاازهمه ی قطعات تعمیری وقطعات نوجمع شدن وواردبازارشدن قطعاتیپ دوبهتره الان فقط تیپ دوکارخونه داره

Hossein s
19-04-1394, 10:42 قبل از ظهر
سلام.بچه ها يه چند وقتيه زير رادياتور رو فلاپشو كه نگاه ميكنم هميشه يه رد خط سفيد هست كه پاكش ميكنم بازم دو سه روز ديگه مياد يعني رادياتورم سوراخه؟؟؟؟؟
چيكار كنم ....
زير رادياتور رو كه دست ميزنم ميبينم خيسه يهني يكي دو قطره آب هست......:98:

flower
19-04-1394, 01:00 بعد از ظهر
این شلنگهایی که به رادیاتور وصله بست فلزی داره با پیچ گوشتی همش را سفت کن اگر نشد باید بگردی از کجا نشتی داره لابه لای پره ها و اطراف قاب پلاستیکی که دو طرف رادیات هست چک کنید ولی رادیاتور به این راحتی خراب نمی شه مگر اینکه از اب شهری و بدون یخ استفاده شده باشه مشکل ساز می شه .

pouriashoghi
21-04-1394, 12:38 بعد از ظهر
سلام . از سفر آخرم دو تا ویدئو براتون دارم. توجه بفرمائید چون ویدئو‌ها روی سایت ویمئو هستند برای تماشای اونها نیاز به استفاده از فیلترشکن دارید. ویدئو اول کوتاه است ( فقط یک دقیقه ) و ویدئو دوم کمی بلندتر که از دید موتور سواری در جاده زیبای روستای ورکی رو نمایش میده. امیدوارم لذت ببرید.

salar.gorgani
21-04-1394, 04:33 بعد از ظهر
تو اپارت بزار رحت بشه دید

Babak
22-04-1394, 09:09 بعد از ظهر
اقای فلاور خیلی وقت بود نیومده بود موتور نو مبارک.
من یه مشکل بزرگ داشتم با دایلیم اونم صدای کم بوقش بود تو جاده خیلی ضعیف بود.یه جفت بوق پرشیا گرفتم با آفتامات وصل کردم البته به سختی چون برعکسه اینکه آدم فکر میکنه زیره فلاپ خیلی جا هست اصلا نیست.ولی الان عالیه یه بوق میزنی همه راه میدن

send from my samsung Note3 N9005

pouriashoghi
23-04-1394, 12:05 قبل از ظهر
یک سری عکس از سفر هفته پیش‌

flower
27-04-1394, 09:41 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

یه موقع فکر نکنین این روباه بدبخت را من کشتم از قبل هم یکی هم دمش را بریده بود ولی فکر کنم در اثر برخورد ماشین بوده .

navidP1366
30-04-1394, 05:42 بعد از ظهر
سلام دوستان يه موتور با وي‍‍زگيها زير ميخوام:
1- بودجه ام بين 9 تا 13 ميليونه
2-به خاطر كمر دردم نياز به يه موتوري نرم دارم كه روي دست انداز ها نرمي خودشو به خوبي نشون بده
3- اسپورت باشه
4- دو مورد خوب به من پيشنهاد بديد لطفا.

Babak
01-05-1394, 08:01 بعد از ظهر
دوست عزیز این موتور صفرش حدوده 12 هست موتوره کاملا راحت و خوش استیلی هست.کم هزینه و کم درده سره.سرعت نهایی خوبی داره حدوده 150.بخاطره حالت اسپورت تورینگش نشستن صافی داره و تو مسافت زیاد باعث کمر درد نمیشه.فنر بندی نرمی داره و ترمز های عالی داره.

send from my samsung Note3 N9005

biganeh67
02-05-1394, 11:53 بعد از ظهر
دوستان من موتورم 4000 تا کار کرده الان دیگه صدای زنجیرش خیلی بیشتر از قبل شده.جالبه که با اسپری صداش بیشترم میشه.همه جوره ازش فوق العاده راضیم ولی صدای زنجیر روانیم کرده:icon_pf _99_:...
راهی هست واسه از بین یردن این صدا.در ضمن حس میکنم دنده زنجیرم تاب داشته باشه چون باعث لرزش موتور در حرکت میشه...
کلا زنجیر و متعلقاتشو عوض کنم حل نمیشه؟
هزینش مهم نیست فقط این صدا قطع بشه؟

salar.gorgani
03-05-1394, 12:04 قبل از ظهر
صفحه زنجیر چیزی نیست که تاب بیوفته .صدای زنجیرش متاسفانه همینه که هست.واسه لرزش هم یه اچار کشی مشتی بکن اگه نشد چرخارو بالانس کن ایشالله رفع میشه

Mohsen_14
03-05-1394, 12:42 قبل از ظهر
...
راهی هست واسه از بین یردن این صدا.در ضمن حس میکنم دنده زنجیرم تاب داشته باشه چون باعث لرزش موتور در حرکت میشه...

شما کلاه استفاده میکنی ؟

ahks121
03-05-1394, 08:13 قبل از ظهر
صدایه زنجیرباتعویضش تا50درصدکم میشه البته یکی ازدوستان گفته بودکه باتعویض طبق عقب صدابه کلی ازبین میره ولی خودم رودایلیمم زنجیرعوض کردم خیلی بهترشد

flower
03-05-1394, 02:15 بعد از ظهر
صدایه زنجیرباتعویضش تا50درصدکم میشه البته یکی ازدوستان گفته بودکه باتعویض طبق عقب صدابه کلی ازبین میره ولی خودم رودایلیمم زنجیرعوض کردم خیلی بهترشد
زنجیر خودش بهترین زنجیرش did ژاپن من قیمت کردم 800 هزار حیفه زود عوض بشه من مشکل با صداش ندارم من نمی دونم چرا دوستان گیر می دن اصلا صداش تو مخ ادم نیست من 500 تا روغن مخصوص می زنم از نوع اسپری و زنجیر باید تنطیم بشه .

salar.gorgani
03-05-1394, 04:47 بعد از ظهر

طبق کجا میشه دقیقا؟

biganeh67
03-05-1394, 04:59 بعد از ظهر
رییسی جان خداییش رو مخه...موتور به این نرمی و بی صدایی و تیزی صدای زنجیرش مثل صدای جیر جیرک میمونه.صداش بلنده اگه کم بود مسئله نداشت.
طبق کجاش میشه؟قیمت ندارین؟

!NAVID!
03-05-1394, 06:11 بعد از ظهر
زنجیر و خورشیدی هاشو با مدل بهتر (جنس خوب ) عوض کنید صداش درست میشه!

roma
03-05-1394, 07:39 بعد از ظهر
اسپری oks 451 المانی بزنید صداش نصف کمتر میشه البته بسیارکمیاب هست و کمی گران پارسال 70 تومن گرفتم

flower
04-05-1394, 06:05 قبل از ظهر

ahks121
04-05-1394, 02:31 بعد از ظهر
طبق کجا میشه دقیقا؟

طبق زنجیرعقب میشه دنده زنجیره عقب

roma
04-05-1394, 09:34 بعد از ظهر
دیشب دایلیم به کلی نا امیدم کرد موتور دو ترک قدرت خاصی نداره و از پس پالس ۱۳۵یه ترک بر نمیاد به هیچ وجع عملکرد خوبی نداره بیش از ده بار تست زدیم داخل تونل که بادی هم وجود نداشت راکب پالس ۸۵ تا راکب دایلیم 65و 75 تا وزنشون بود تا سرعت ۱۰۰تا پالس ۱۳۵ جلو بود
نکته بعدی این که کیلومتر پالس ۸۵تا بود مال دایلیم ۸۹ تا این یعنی فاجعه
در حالی خود اون پالس 9کیلومتر خطا داره !!!!
نکته جالب دایلیم اینکه که تا خود ۱۲هزار دور در دقیقه گاز میخوره رو ۱۲هزارتا کات اف میده حالا اینکه مثل کیلومترش دور سنج موتورم زیاد میندازه یا نه معلوم نیست
نکته بعدی رو دنده دو از دور موتور ۱۲هزار تا میری دنده سه دور موتور میاد رو 9 هزارتا و با کمی تامل دوباره شروع به بالا رفتن میکنه که اصلا جالب به نظر نمیرسه در صورتی رو پالس ۲۲۰ حدکثر افت دور موتور ۲هزارتا است
اگر دایلیم شش دنده بود می تونست عملکرد خیلی خیلی بهتره از خودش به نمایش بزاره تو دارگ و هماهنگی بین موتور و گیروبکس و جبران گشتاورد پایین که تو دو ترک خیلی محسوس میشه
ترمز جلو خیلی عالی جواب میده و سریع موتور جمع میکنه ترمز عقب با زدن چند ترمز شدید خیلی زود خالی کرد و از مدار خارج شد که با گذشت ده دقیقه دوباره ok شد که با توجه به وزن موتور خیلی بد نیست ولی باز میتونست خیلی بهتر باشه
رادیات و فن موتور به خوبی از پس دمای موتور بر امدم با وجود فشار زیاد به موتور دمای موتور از سه درج بالاتر نرفت که از محاسن خوب دایلیم که واقعا عالی کار میکنه
این موتور به نظرم اصلا به درد درگ و سرعت نمیخوره و واسه خاطرش نباید پول داد باید از نرمی و قیافش لذت ببری وگرنه میخوره تو ذوق ادم
مدل موتور ۹۳ تیپ 2 با کارکرد دوهزار چهارصدتا در بهترین شرایط
این فقط یه نقد شخصی و فقط مربوط به دایلیم خودم هست احتمالا مال من خرابه لطفا دایلیم سوارن به خودشون نگیرن

salar.gorgani
04-05-1394, 09:41 بعد از ظهر
اگه واست کار نداره جعبه کلاج رو عوض کن و یه 250ایی 5یا 6صفحه ای بخر بنداز روش از این تنبلی در میاد .اگه گیربکسشم 6دنده کنی که عالی میشه .من که نه ولی بچه ها رو یه 250چینی انجام دادن خیلی خوب شده بود ... فکر نکنم جفتش به 1تومن برسه

flower
04-05-1394, 10:11 بعد از ظهر
فکر کنم دایلیم رفیقت مشکل داره این طوری هم که فکر می کنید این خبرا نیست ما همیشه تو جاده هستیم با صد مدل موتور تو جاده کورس گذاشتیم فقط نینجا از پس دایلیم برمی یاد پا به پای هیو راه می ره .

flower
05-05-1394, 12:05 قبل از ظهر
من موتور اولم 50 هزار کار کرده هنوز هم سالمه کلا دایلیم امتحان خودش را پس داده تو بهترین رنج قیمت و 250 سی سی واقعا خوبه اگر بد بود مدل جدید نمی خریدم همه نوع موتور هم سوار شدم هیچی مثله نینجا و cbr250 , دوک 200 نمی شه ولی قیمتش خیلی بالاست پس هر کسی نسبت به بودجه خودش انتخاب کنه تا در اینده به مشکل مالی برنخوره .

flower
05-05-1394, 08:15 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

کسب مقام دوم مسابقات کشوری با دایلیم توسط دوستمون اقای امیر حسین فکر کنم ماله ساله 93 باشه جهت اطلاع دوستان که می گن سرعت و شتاب نداره .

MR.Halakoohi
05-05-1394, 12:45 بعد از ظهر
دوست عزیز اگه از پالس 135 عقب مونده واقعا" موتورتون مشکل داره/
وگر نه من موتورم پالس 200 ان اسا میخوره که تو شتاب فوق العاده عمل میکنه/بقیه که دیگه جای خود داره/
حتی با هیو هم کورس گذاشتم بعد از چند متری که هیو جلوتر میره فاصله هامون یکسان هستش/
من خودم با موتور تو جاده 158 تا رو هم دراوردم/
دوست عزیز حتما فیلتر هوا و شمعتونا چک کنید/
اولین باری هستش که میشنوم دایلیم انقدر بد سواری داده/:297:

CHELSEA
05-05-1394, 07:38 بعد از ظهر
پالس 135 داییلیم رو بخوره؟!!!!!!!!!:icon_pf _99_::minzdr:
صد در صد دایلیمت مشکل داره .من خودم چندبار با 220 کورس گذاشتم.تو شتاب که تقریبا مثل هم هستن اما تو سرعت که به گرد دایلیم هم نمیرسه.
220 که نمیتونه با دایلیم دقابت کنه چه برسه به پالس 135!

roma
05-05-1394, 11:14 بعد از ظهر
برادران دوستان بزرگ واران عزیزان انجمن
دایلیم که خدا رو شکر زیر پاتونه
پالس اپاچی که تو خیابون ریخته
ترک نشین که فراون تو مملکت
قبل از اینکه بیان الکی اظهار نظر بفرمایید کافیست فقط یک بار امتحان کنید یا حدعقل بخونید چی نوشتم مطلب بفهمید بعدا نظر بدید
من با دیلم خرابم دوترکه از شروع حرکت با پالس ۱۳۵یه ترکه تا سرعت ۱۰۰کیلومتر عقب موندم بیش از ده بار امتحان کردم عقب می موند دیلیم
دوترک دوترک دو پشته دوترک درگ زدیم متوجه شدید پالس یه ترک دایلیم با سرنشین پالس ۱۳۵بدون سرنشین
دایلیم خراب من صفر تا صد رو کیلومتر خودش تو ده ثانیه میره مال شما چند ثانیه میره نه تا هفت تا پنج تا سه ثانیه
جمعه اگه خدا بخواد با پالس ۲۲۰دوترک دوترک میخوام درگ بزارم تا سرعت ۱۰۰کیلومتر ببینم نتیجش چی میشه
یه قطع کن رو موتور نیست هی باید سویچ باز بسته کنی اینم یکی دیگه از معایب دایلیم
بعضی از دوستان یه جوری برخورد میکنن انگار پنجاه درصد تو کارخونه دیلم سهیم هستن
پست نینجا ۳۰۰میخوندم یکی از بچه ها نینجا خریده بود اولین چیزی که نوشته بود این موتور با این قیمت و کیفیت لرزشش زیاد صدای اگزوزش قشنگ نیست چیزهای که تا قبل از اون هیچ کس اشاره نمیکرد فقط بهبه چهچه

flower
06-05-1394, 08:41 قبل از ظهر
دایلیم به همه چیز بستگی داره به نوع روغن نوع شمع نوع بنزین و مهمتر از همه ابندی اگر رعایت نشه موتور دیگه موتور نیست بازم گفتم اینجا ایرانه تو بهترین رنج قیمت و حجم 250دایلیم درنوع همرده خودش عالیه من اگر ترکیه زندگی می کردم هیچ وقت دایلیم سوار نمی شم بهترین موتور با حجم بالا و نداشتن محدودیت موتور با برند معروف را انتخاب می کردم مثله ماشین مردم حق انتخاب ندارن مجبور هستن بخرن 33 میلیون پول هم ندارم که برم نینجا بخرم اونم برای حجم 250 یا 300 سی سی ...سواریش خیلی عالیه خیلی نسبت به دایلیم سر تره از همه لحاظ ...نمی دونم کابر روما تو بین این همه موتور گیر دادن به دایلیم من هم می تونم بیام تو تاپیک 220 فقط کلی عیب و ایراد بگیرم بعدش چی بشه که کابران نسبت به من بدبین بشن ما نفهمیدیم دایلیم دارین یا ندارین اگر دارین این همه عیب داره پس چرا خریدین اصلا هدفت چیه من شخصا یه سری عیب ها تو دایلیم مشاهده کردم اینجا هم گفتم مثله سوختن پمپ و سوختن فن و معیوب شدن صفحه کلاج اونم با راه حل ساده برطرف شد شتابش نسبت به حجم و وزن خودش قابل قبوله اونم با وزن 170 کیلویی تو جاده عالیه بار ها طوفان شدید تو جاده داشتیم از جایش خودش منحرف نشد دایلیم قبلی خودم واقعا راضی بودم منتها یه تصادف بدبا تریلی داشتم خودم هیچیم نشد مقصر هم تریلی بود دایلیم هم حدود یه 1 میلیون خرجش شد بهدش مجبور شدم دوباره دایلیم صفر بخرم بازم راضیم چون دارم لذت سواری ازش می برم اگر عمری باقی موند.

hsnsadeghi
06-05-1394, 09:16 قبل از ظهر
برادران دوستان بزرگ واران عزیزان انجمن
دایلیم که خدا رو شکر زیر پاتونه
پالس اپاچی که تو خیابون ریخته
ترک نشین که فراون تو مملکت
قبل از اینکه بیان الکی اظهار نظر بفرمایید کافیست فقط یک بار امتحان کنید یا حدعقل بخونید چی نوشتم مطلب بفهمید بعدا نظر بدید
من با دیلم خرابم دوترکه از شروع حرکت با پالس ۱۳۵یه ترکه تا سرعت ۱۰۰کیلومتر عقب موندم بیش از ده بار امتحان کردم عقب می موند دیلیم
دوترک دوترک دو پشته دوترک درگ زدیم متوجه شدید پالس یه ترک دایلیم با سرنشین پالس ۱۳۵بدون سرنشین
دایلیم خراب من صفر تا صد رو کیلومتر خودش تو ده ثانیه میره مال شما چند ثانیه میره نه تا هفت تا پنج تا سه ثانیه
جمعه اگه خدا بخواد با پالس ۲۲۰دوترک دوترک میخوام درگ بزارم تا سرعت ۱۰۰کیلومتر ببینم نتیجش چی میشه
یه قطع کن رو موتور نیست هی باید سویچ باز بسته کنی اینم یکی دیگه از معایب دایلیم
بعضی از دوستان یه جوری برخورد میکنن انگار پنجاه درصد تو کارخونه دیلم سهیم هستن
پست نینجا ۳۰۰میخوندم یکی از بچه ها نینجا خریده بود اولین چیزی که نوشته بود این موتور با این قیمت و کیفیت لرزشش زیاد صدای اگزوزش قشنگ نیست چیزهای که تا قبل از اون هیچ کس اشاره نمیکرد فقط بهبه چهچه

سلام به همه

دوستانی که دوست دارن سرعت موتورشون و شتابش زیاد بشه کارهای زیر رو بکنن جواب میگیرن:
1- استفاده از روغن فول سینتیک
2- استفاده از شمع ایریدیمی مثل NGK یا بهتر مثل pulsestar
3- استفاده از فیلتر هوای اسپرت + لوله خنک گننده ورودی
4- خارج کردن کاتالیست اگه موتور بیشتر از 5 سال کارکرده
5- استفاده از ست کامل طبق عقب + طبق جلو+ زنجیر رنتال یا DID اگه بشه جلو 1 دندانه اضافه بشه و عقب هم 3 تا اضافه شه عالیه! البته اگه گیر بیاد.
6- اگه موتور بیشتر از 20 هزار تا کار کرده و تو شهر زیاد راه رفتی صفحه کلاچ رو هم عوض کنی عالی میشه!
7- خاموش کردن چراغ جلو هم اثر داره! بار روی دینام کمتر و روی موتور هم کمتر میشه!

-اگه موتور سالم باشه با این تغییرات شما تو کفی به سرعت 170 به بالا با کیل.متر خودش میرسی! شما ازش تقریبا 15 تا کم کن میشه سرعت واقعی 155
-نکته در مورد سرعت شمار بهتون بگم همه موتورها سرعت رو بیشتر نشون میدن!!! یه بخشی از خطا به خاطر حسگر مغناطیسی سرعت است! یه بخش دیگش هم از طرف کمپانی است! دایلییم هردوتا رو داره! الان شما فکر میکنی با پژو 206 110 تا میری واقعا درسته نه 7 تا زیادتره پراید10 تا ال نود 5 تا سمند 10تا و ..... این باعث میشه کمپانی مصرف سوخت رو با کم کردن 10 تا از نمایش بدون هیج هزینه ای بهینه کنه! بهترین سرعت در محدوده 55 تا 65 مایل است!
- برای بعضی چیزای دیگه هم بگم تا شما موتور 750 یا 600 و ... سوار نشی همینه همه 250 ها ضعیف هستن مگر تکنولوژی عوض بشه! بهترینشون YAMAHA R25 است که اونم ABS نداره هنوز! الان تو کشوری مثل انگلستان موتور 250 ممنوعه برای همین کاوازاکی یاماها و هوندا مدلهای 300 ارایه کردن!!!!انشا تو ایراننم آزاد میشه تا چند وقت دیگه! همونطور که توافق شد!!!!!
-250 سی سی تا 120 تا!!!!!!
-دایلیم KILL Swich نداره اگه بری خودشون گفتن یه استراتژی توی موتور استفاده کردیم که نیاز به این موضوع نداشته باشه!! شما فقط از دید مصرف کننده نگاه میکنی خب طراح هم کلی جوانب رو میبینه! منم خودم تولید کننده هستم! دوست ندارم چیزی که میسازم کم داشته باشه ولی محدودیت پولی، زمانی و فنی بعضی وقتا باعث میشه شما از یه چیزیی کم کنی به یه چیزای دیگه بپردازی!
-هر موتوری تولید میشه دوستان کمتر از 50%قیمتیش ارزش واقعیشه و حدود 25 تا 35 درصد پول قطعاتش است! اگه میخواهید بهترین ها رو داشته باشید باید خودمون شروع به ساختن کنیم بریم جلو و مشکلات رو حل کنیم هنوز یه موتور سیکلت ایرانی نداریم کاغذ خالیه منتظر نقاشی شما است حتی یک خط هم بکشید همه از شما ممنون میشن! این عیبهایی رو که میبینید به شما باید این رو بگه که ما هم میتوانیم بسازیم!!!!

pouriashoghi
06-05-1394, 09:58 قبل از ظهر
دیشب دایلیم به کلی نا امیدم کرد موتور دو ترک قدرت خاصی نداره و از پس پالس ۱۳۵یه ترک بر نمیاد به هیچ وجع عملکرد خوبی نداره بیش از ده بار تست زدیم داخل تونل که بادی هم وجود نداشت راکب پالس ۸۵ تا راکب دایلیم 65و 75 تا وزنشون بود تا سرعت ۱۰۰تا پالس ۱۳۵ جلو بود

جدی این یعنی فاجعه؟! مشکل از جایی شروع میشه که ما فکر میکنیم از اون تیم مهندسی که اون موتورسیکلت رو طراحی کردن باهوش‌تر و با فراست‌تر هستیم. مشکل اینه که ما فکر میکنیم همه موتورسیکلت‌ها رو برای مسابقه و درگ و زدن فک و پوز دیگران میسازن و مشکل اینه که ما فکر میکنیم یک موتورسیکلت ۲۵۰ سی‌سی باید نقش یک دوکاتی رو برای یک موتور ۱۳۵ سی‌سی بازی کنه!
دوست عزیز٬ وزن خودت و ترک‌نشین و موتور دایلیم‌ات رو با هم جمع بزن و قدرت اسب بخار موتورات رو تقسیم به این وزن کن! همین کارو برای اون پالس ۱۳۵ هم انجام بده! عددها رو با هم مقایسه کن . این عددها مساوی است! این یعنی نباید هم انتظار داشته باشی که موتورسیکلت دو ترک نشسته شما بخواد پالس ۱۳۵ رو بخوره تا شما احساس خوبی بهت دست بده! داری یک موتور ۲۴۷ سی‌سی با وزن زیاد سوار میشی که برای سواری راحت در مسیر طولانی در سرعت بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ تا طراحی شده! اون مفهوم و هدف طراحی موتوری که خریدید رو درک کنید بعد اسمش رو فاجعه بذارید! چند نفر با دانستن این موضوع دایلیم رو خریدید و برای همین منظور هم تست و نقد اش کردید؟‌ کسانی که دایلیم رو به مقصود Sport Touring بودنش خریدن و استفاده میکنن نظر مثبت دارن که کارش رو درست انجام میده! وزن موتور با اون همه Fairing که برای راحتی بیشتر در مسیر طولانی و تثبیت کردن موتور در سرعت بالا هست تاثیر داره روی شخصیت اش در درگ بازی و این کارها. اینکه چرا گیربکس ۵ دنده هست رو فکر میکنید به عقل مهندس طراح نمیرسیده که چه گیربکسی رو باید با چه موتوری با چه ویژگی های منحنی های گشتاور و اسب بخار جفت کنن تا خروجی موتور اونی باشه که طراح میخواد؟‌ واقعا فکر میکنید طرف خنگ بوده و نمی‌فهمیده و این ما هستیم که فقط میفهمیم؟‌ یکبار تعمیرگاه بودم برای تعویض روغن ماشینم. پشت من یک مزدا ۳ جدید تو صف بود. طبق معمول یکی اومد به راننده مزدا گفت آقا چطوره راضی هستید از ماشین؟‌ طرف گفت آره خوبه و اینها. بعد این یکی گفت : ولی ماشین بدیه چون وزن اتاق نسبت به قدرت موتور کمه و این ماشین راحت چپ میکنه!!!! از این نظرات مزخرفی که ما ایرانی‌ها یاد گرفتیم با اعتماد بنفس بالا راجع به هرچیزی بدیم. بله مهندسان ژاپنی مزدا و کارخانه مزدا با اون همه سابقه و امکانات و ... نمیفهمن که چطور وزن اتاق و موتور رو جور کنن و ماشین طراحی کنن که چپ نکنه بعد یک تعویض روغنی چون روغن چهار تا ماشین رو عوض کرده فکر میکنه بهتر از اونها می‌فهمه!

اون مهندس طراج هم میدونه اگر گیربکس رو تغییر بده چی میشه. میدونه اگر خورشیدی عقب رو بزرگ کنه چی میشه و . . . همه اینها رو میدونه. اما در مهندسی همه چیز بده بستان هست. خورشیدی عقب رو بزرگ میکنی که شتاب‌ات زیاد شه ٬ تاپ اسپیدت رو از دست میدی و گشتاور سرعت پائین ات تغییر میکنه و هزار و یک چیز دیگه. بله هوندا CBR250 هم ۲۵۰ هست و شش دنده ولی من در یک ریویو که هر دو موتور رو با هم مقایسه کرده بود خواندم که بعلت همین تفاوت گیربکس ها شما در ترافیک و سربالایی ها بیشتر روی هوندا مجبور به تعویض دنده هستی تا دایلیم. خب این به معنی ضعف هوندا و برتری دایلیم هست؟‌خیر! این به معنی اهداف متفاوت در طراحی یک وسیله است!

من نمیگم ما حق نقد نداریم! اما میگم باید از همون زاویه دید طراح نگاه کرد و نقد کرد. همون پالس ۱۳۵ رو بذارید ۳۰۰ کیلومتر پا به پای دایلیم تو جاده با میانگین سرعتی که دایلیم میره بره٬‌آخر مسیر حال موتور و راکب اش رو بپرسید!

واقعا اگر عشق مسابقه و درگ و سرعت محض هستید بهتره پولتون رو جمع کنید موتوری که برای اینکار طراحی شده بخرید! یا اگر واقعا اعتقاد دارید پالس ۱۳۵ بهتر از دایلیمه همون موتور رو بخرید و پول اضافی رو بذارید جیبتون حالشو ببرید!

roma
06-05-1394, 12:34 بعد از ظهر
والا من هیچ دشمنی با دیلم ندارم زورم نرسید نینجا بخرم پول نینجا ندادم
نکته بعدی همه تا الان میگفتین پالس عمر بگیره حالا میگید معلومه میگیره
نکته بعدی فاجعه کیلومتر دیلم هست نه عقب موندن در درگ دوست گل مهندس اینو بفهم نوشتم کیلومتر پالس ۸۵تا مال دیلم ۸۹تا این چیه فاجعه چون خود اون پالس 9تا خطا داره
شما ها چرا یه چیز گنده میکنید الکی دوازده میلیون پول موتوره حق ندارم یه درگ باش بندازم باید بشینم با۱۰۰تا از این جا تا مشهد باش برم
اصل کار این سایت اینکه ما در مورد معایب و مزایای یه موتور بدونیم قبل از خرید یه وسیله این تو همه دونیا مرسومه مثل خرید ماشین سیستم صوتی کولر گازی و غیره
تا یه چیز میشه دوکاتی ۷۵۰
موتور ندید نیستم دو تا اپاچی با کارکرد زیر هزارتا راکس با کارد هزاردویست تا دادم نون خشکی پالس 220 با کارکرد بیست هزارتا شاتون زده دستم و این قدری که با دایلیم تو ردلاین بودم فکر نکم تو خوابم رفته باشین برام مهم نیست فقط نتیجش است و امتحان کردن ازمایش کردن
تا وقتی یه نفر میاد میگه با rkv پالس خوردم با cgپالس گرفتم با اپاچی ۱۶۰ تا رفتم و با دیلیم چیکار کردم یه خنده رو صورتم باشه
مشگل ما ایرانیها اینکه هر چی بخریم خوبه یا خوب میشه چون من خریدمش اگه میگفتم با دیلیم دیشب ۲۱۰تا میرفتم به خدا این همه نظرات مهندسی نمی گفتین چرا چون شما هم دارین
فلاور جان شمارتو pmکن تا عکس سندش با کارت ملی برات بفرستم خیالت راحت بشه از نگرانی در بیای
جرمی کلارکسون پشت bmw m5 تا حالا ماشین از این اشغال تر ندیده بودم ( حرف نزن یعنی اون سازندش اندازه تو نمیفهمه)
جرمی ملارکسون پشت bmw x3 ( این یه اشغاله به تمام معناست)
گوشی ایفون 6 پلاس خم میشه ( حرف نزن یعنی مهندس اندازه تو نمیفهمه)
فلاپ پالس ۲۲۰صدا میده ترمز عقبشم ضعیفه لاستیک لیزه( یعنی مهندس اندازه ما نمیفهمیده حرف نزن )

pouriashoghi
06-05-1394, 01:01 بعد از ظهر
من فقط یکبار با دایلیم تست سرعت و شتاب با موتورهای دیگه گرفتم که خوشبختانه خوشبختانه خوشبختانه از اون تست هم فیلم گرفتم با دوربین گوپرویی که به موتور وصل کرده بودم و حوصله کنم فیلمش رو آپلود میکنم در اختیار قرار میدم. من با یک پالس ۲۰۰ و آپاچی ۱۶۰ یک مسابقه گذاشتیم. من با لباس و کلاهم نزدیک ۱۰۰ کیلو وزن داشتم موقع اون تست جایی هم که مسابقه دادیم :‌

اینجا رو همه رفتید دیگه جاده‌ای که از بابایی میره بالا تا سر لشکرک درست مقابل پلیس راه. روی نقشه با Start و Finish مشخص کردم. این جاده هم بسیار پرشیب هست و میانگین شیب سربالایی اون ۸.۴ هست که زیاد محسوب میشه و بیشتر شیب سربالایی اون هم ۱۹.۴ هست.
نتیجه اون تست هم این شد که من با ۱۰۰ کیلو وزن وقتی رسیدم نقطه پایان٬ اگر اشتباه نکنم ۲۲ ثانیه بعد پالس ۲۰۰ رسید و بعد هم آپاچی. مجددا اگر اشتباه نکنم ( با دیدن فیلم همه اینها یادم میاد ) بیشترین سرعتی هم که روی کنسول موتور نشون داده میشه ۱۱۸ کیلومتر هست توی این مسیر سربالایی. نکته مهم تر از همه اما اینه که من در هیچ کجای این مسیر ۴ کیلومتری مسابقه اصلا وارد ردلاین نشدم!‌

- - - Updated - - -

نکته بعدی همه تا الان میگفتین پالس عمر بگیره حالا میگید معلومه میگیره
نکته بعدی فاجعه کیلومتر دیلم هست نه عقب موندن در درگ دوست گل مهندس اینو بفهم نوشتم کیلومتر پالس ۸۵تا مال دیلم ۸۹تا این چیه فاجعه چون خود اون پالس 9تا خطا داره
شما ها چرا یه چیز گنده میکنید الکی دوازده میلیون پول موتوره حق ندارم یه درگ باش بندازم باید بشینم با۱۰۰تا از این جا تا مشهد باش برم
اصل کار این سایت اینکه ما در مورد معایب و مزایای یه موتور بدونیم قبل از خرید یه وسیله این تو همه دونیا مرسومه مثل خرید ماشین سیستم صوتی کولر گازی و غیره
تا یه چیز میشه دوکاتی ۷۵۰
موتور ندید نیستم دو تا اپاچی با کارکرد زیر هزارتا راکس با کارد هزاردویست تا دادم نون خشکی پالس 220 با کارکرد بیست هزارتا شاتون زده دستم و این قدری که با دایلیم تو ردلاین بودم فکر نکم تو خوابم رفته باشین برام مهم نیست فقط نتیجش است و امتحان کردن ازمایش کردن
تا وقتی یه نفر میاد میگه با rkv پالس خوردم با cgپالس گرفتم با اپاچی ۱۶۰ تا رفتم و با دیلیم چیکار کردم یه خنده رو صورتم باشه
مشگل ما ایرانیها اینکه هر چی بخریم خوبه یا خوب میشه چون من خریدمش اگه میگفتم با دیلیم دیشب ۲۱۰تا میرفتم به خدا این همه نظرات مهندسی نمی گفتین چرا چون شما هم دارین
فلاور جان شمارتو pmکن تا عکس سندش با کارت ملی برات بفرستم خیالت راحت بشه از نگرانی در بیای
جرمی کلارکسون پشت bmw m5 تا حالا ماشین از این اشغال تر ندیده بودم ( حرف نزن یعنی اون سازندش اندازه تو نمیفهمه)
جرمی ملارکسون پشت bmw x3 ( این یه اشغاله به تمام معناست)
گوشی ایفون 6 پلاس خم میشه ( حرف نزن یعنی مهندس اندازه تو نمیفهمه)
فلاپ پالس ۲۲۰صدا میده ترمز عقبشم ضعیفه لاستیک لیزه( یعنی مهندس اندازه ما نمیفهمیده حرف نزن )

بحث این نیست که چون یک وسیله ای رو میخریم پس عالیه! گوشی آیفون هم که خم شد همه نشون دادن که خم شدن آیفون ۶ پلاس تنها موقعی اتفاق میافته که تو بقصد خم کردن باهاش ور بری و آزمایشگاه اپل قشنگ نشون داد که موضوع چیه. طبق معمول سامسونگ برای اینکه ضد تبلیغ کنه برای اپل همون روزهای اول داستانهایی ایجاد کردن که بگن خم میشه. خم شد اما نه توی کاربری معمولی. شما اگر اون گوشی تو جیبت باشه هم روش بشینی خم نمیشه مگر اینکه واقعا بخوای خراب اش کنی!

جرمی کلارکسون هم منتقد هست و گاهی دلایل بسیار عجیب و غریب شخصی برای اینکه یک ماشین رو آشغال خطاب کنه داشت. مثلا چون آلفا رومئو رو دوست نداشت برد از بالای کوه پرتش کرد پائین. دلیل نمیشه آلفا رومئو بدرد پرت کردن از کوه میخوره! یا وقتی برای تست یک ماشین کیا میرن باهاش فوتبال بازی میکنن دلیل نمیشه بگیم روش تست صحیح ماشین اونه! بله در هر صورت مهندس طراح بهتر از جرمی کلارکسون بلده ماشین طراحی کنه! هیچ وسیله ای هم بی نقص نیست اما تا زمانی که در پروسه طراحی نباشی متوجه نمیشی که خلق هر محصولی در چارچوبی از محدودیت ها صورت میگیره.

شما اگر تو بودجه ۱۲ میلیون میخوای مسابقه درگ ریس بدی با موتورهای دیگه و میخوای موتورت هم قانونی باشه همین آپشن‌ها رو بیشتر نداری! گفتم که راهش اینه که موتوری که فکر میکنی از دایلیم بهتر و ارزون‌تره و دایلیم هم به پاش نمیرسه رو بخری اگر واقعا دوست داری کم نیاری جلوی دیگران. اگر واقعا فکر میکنی پالس ۱۳۵ از دایلیم بهتره خب طبیعتا باید اونو بخرید و پول اضافی رو بذاری جیبت.

flower
06-05-1394, 03:47 بعد از ظهر
جناب کاربر روما شما که عیب و ایراد دایلیم را می دونستین پس چرا خریدین با اینکه کلی هم تحقیق کردین اخرش چرا رفتین دایلیم خریدین با 12 میلیون یه cb400 می خریدی هم قدرت داره و هم شتاب تا یک ماه پیش فقط کلی ایراد گرفتی تا حالا این فلان بهمانه برو بفروش تا بیشتر ضرر نکردی تا اینقدر حرص و جوش هم نخوری .

flower
06-05-1394, 04:35 بعد از ظهر
من بعید می دونم کمتر کسی باشه وسیله نقیله ای زیر پاش باشه بعد بیاد شروع کنه به عیب و ایراد وسیله خودش ...

said khansar
06-05-1394, 04:52 بعد از ظهر
اقاروما:داشتن اپشن برای موتورخوبه!نداشتن قطع کن معایب حساب نمیشه شما بیاتامن با20تومن واسه موتورت قطع کن بزارم !یاباصدتومن یه اپشنایی روموتورت بزارم که استثناباشه!همین ایرانخودروی خودمون این همه اپشن روسمندمیزاره که چی !کیفیت ساخت قطعات هندلینگ خوب ترمزخوب انجین بادوام شمابا13 دایلیم صفریا یک هیوسانگ کارکرده میگیری یایک مگلی صفرمیگیری که صددرصدمیبینی دایلیم خیلی بهتره نصبت به پولی که میدی یک موتوری داری میگیری که توسبک خودش خیلی خوبه!من خودم بشخصه 135رومیپسندم وبه خیلیاپیشنهادخریددادم ولی دوتاپالس135هم بدن بگن بادایلیم عوض کن بازم دایلیمونگه میدارم!دایلیم یک موتوراسپرت تورینگه وشتاب اولیه چندان براش معنانداره وتوسرعت بالاپایداریش2برابرپال135هست ش ووزن بالای این موتورکمک کرده که توسرعتهای بالاپایداری خوبی داشته باشه!تنهاایرادی که میشه ازدایلیم گرفت اینه که لوازمش کمه البته همه 250هالوازمشون کمیابه!من دیدم هرکی باموتورمسافرت میره ودایلیم داره عاشقش شده!

salar.gorgani
06-05-1394, 05:13 بعد از ظهر
کلا هر وسیله ای که تولید میشه یه عده خوششون میاد یه عده هم خوششون نمیاد ..من خودم 3سال پیش دایلیم داشتم و تو همین سایت اگهی کردم و فروختم و که هیو بگیرم ولی یه مدت که هیو سوار شدم فهمیدم که دایلیم واقعا بسیار سواری خوب و قطعات باکیفیتی داره و نرمیش که حرف نداره و اگه بهش سخت نگیری و باور کنی که یه 250سوارشدی واقعا خرابی نداره (اخه یعضی ها چون پول زیاد میدن واسه این موتورها انتظار موتورهای حجم بالارو دارن) ...خلاصه الان دوباره میخوام مثل فلاور یه دایلیم جدید بگیرم چون به این باور رسیدم که تو 250های ایران تا رنج 20میلیون دایلیم بسیار بصرفه هست .

Mohsen_14
06-05-1394, 07:12 بعد از ظهر
...
...
...

دوست عزیز موتور 250 هست ، بقول یکی از رفقای همین سایت لامبورگینی که نیست ، منم با نینجا وقتی دو ترکم شده که از موتورهای بقلم کم بیارم ، خود کشی که نداره .
موتور 20 یا 30 اسب بخاری هست و بهر حال 250 ،
دایلیم 23 هست و نینجا 32 ، یعنی این انتظاری که شما داری با نینجا هم برآورده نمیشه .
600 نیست با 120 اسب بخار که !
کلا تو دنیا کسی که موتور سوار باشه و بخواد لذت موتور سواری ببره هیچوقت کمتر 600 سوار نمیشه و معمولا اگه 250 داشته باشن کنار موتور اصلیشون هست ، همون چیزی که ما تو ایران کنار 250 یه بی کلاج یا سی جی داریم !!
منم اوایل که دو ترک چند باری رفتم بیرون خورد تو ذوقم چون نفر دوم خیلی شتابو کم میکنه ، تو موتور 250 طبیعیه .
ضمنا 12 میلیون الان به شما پراید هم نمیدن پس قیمتش واقعا خوبه .

.

roma
06-05-1394, 10:03 بعد از ظهر
جناب کاربر روما شما که عیب و ایراد دایلیم را می دونستین پس چرا خریدین با اینکه کلی هم تحقیق کردین اخرش چرا رفتین دایلیم خریدین با 12 میلیون یه cb400 می خریدی هم قدرت داره و هم شتاب تا یک ماه پیش فقط کلی ایراد گرفتی تا حالا این فلان بهمانه برو بفروش تا بیشتر ضرر نکردی تا اینقدر حرص و جوش هم نخوری .
جناب فلاور به لطف وجود کاربرهای مثل شما از هیچ کدوم از عیب و ایرادش مطله نشدم و بعد خرید همه رو فهمیدم موتور برام یه وسیله سرگرمی کمترین اهمیتی برام نداره تا حالا رو موتورام خیلی ضرر نکردم شماها که الان بیشتر از من داری حرص میخورید بابا یه تست ساده بوده این همه اسمون ریسمون نداره به خدا
مگه حالا چی شد خدای ناکرده شتاب دایلمتون امده پایین ضرر مالی بهتون رسیده چی شد مگه
وقتی موتور عیب داره بگم نداره مثلا وقتی زنجیرش صدا میده بگم صدا نمیده تا شما ها خوشحال و خندان باشید

pouriashoghi
06-05-1394, 10:11 بعد از ظهر
این ویدئو همون تستی هست که بالاتر گفتم انجام دادیم آپلودش کردم روی یوتیوب میتونید ببینید.
به نقطه پایان که رسیدم و توقف کردم خودتون بشمارید که موتور بعدی که پالس ۲۰۰ هست چند ثانبه بعد میرسه ( نزدیک ۲۵ ثانیه بعد ) فکر میکنم اختلاف قابل قبولی هست بین یک موتور ۲۵۰ و ۲۰۰ اونم تو جاده‌ای با شیب سربالایی زیاد!

flower
06-05-1394, 10:19 بعد از ظهر
من دارم از دایلیمت لذت می برم همه جا هم باش رفتمچه داخل و خارج مثله شما بیکار نیستم بشینم دیگه هی ایراد بگیرم دیگه من بحثم با شما اول و اخر بوده موفق باشید .

- - - Updated - - -

این ویدئو همون تستی هست که بالاتر گفتم انجام دادیم آپلودش کردم روی یوتیوب میتونید ببینید.
به نقطه پایان که رسیدم و توقف کردم خودتون بشمارید که موتور بعدی که پالس ۲۰۰ هست چند ثانبه بعد میرسه ( نزدیک ۲۵ ثانیه بعد ) فکر میکنم اختلاف قابل قبولی هست بین یک موتور ۲۵۰ و ۲۰۰ اونم تو جاده‌ای با شیب سربالایی زیاد!

عالی بود ماشالا همه ماشین را ازشون سبقت گرفتین .

roma
06-05-1394, 10:25 بعد از ظهر
اقاروما:داشتن اپشن برای موتورخوبه!نداشتن قطع کن معایب حساب نمیشه شما بیاتامن با20تومن واسه موتورت قطع کن بزارم !یاباصدتومن یه اپشنایی روموتورت بزارم که استثناباشه!همین ایرانخودروی خودمون این همه اپشن روسمندمیزاره که چی !کیفیت ساخت قطعات هندلینگ خوب ترمزخوب انجین بادوام شمابا13 دایلیم صفریا یک هیوسانگ کارکرده میگیری یایک مگلی صفرمیگیری که صددرصدمیبینی دایلیم خیلی بهتره نصبت به پولی که میدی یک موتوری داری میگیری که توسبک خودش خیلی خوبه!من خودم بشخصه 135رومیپسندم وبه خیلیاپیشنهادخریددادم ولی دوتاپالس135هم بدن بگن بادایلیم عوض کن بازم دایلیمونگه میدارم!دایلیم یک موتوراسپرت تورینگه وشتاب اولیه چندان براش معنانداره وتوسرعت بالاپایداریش2برابرپال135هست ش ووزن بالای این موتورکمک کرده که توسرعتهای بالاپایداری خوبی داشته باشه!تنهاایرادی که میشه ازدایلیم گرفت اینه که لوازمش کمه البته همه 250هالوازمشون کمیابه!من دیدم هرکی باموتورمسافرت میره ودایلیم داره عاشقش شده!
الان کسی از پایداری تو سرعت بالا حرفی زده اینو یه بچه 5 ساله هم میدونه

من بعید می دونم کمتر کسی باشه وسیله نقیله ای زیر پاش باشه بعد بیاد شروع کنه به عیب و ایراد وسیله خودش ...
من خوش بختانه یا متاسفانه مثل شما فکر نمیکنم مال کارخونه بابام نیست که

کلا هر وسیله ای که تولید میشه یه عده خوششون میاد یه عده هم خوششون نمیاد ..من خودم 3سال پیش دایلیم داشتم و تو همین سایت اگهی کردم و فروختم و که هیو بگیرم ولی یه مدت که هیو سوار شدم فهمیدم که دایلیم واقعا بسیار سواری خوب و قطعات باکیفیتی داره و نرمیش که حرف نداره و اگه بهش سخت نگیری و باور کنی که یه 250سوارشدی واقعا خرابی نداره (اخه یعضی ها چون پول زیاد میدن واسه این موتورها انتظار موتورهای حجم بالارو دارن) ...خلاصه الان دوباره میخوام مثل فلاور یه دایلیم جدید بگیرم چون به این باور رسیدم که تو 250های ایران تا رنج 20میلیون دایلیم بسیار بصرفه هست .
حرفتون کاملا متین و منطقی دوست عزیز

دوست عزیز موتور 250 هست کسی گفت موتوره 1000، بقول یکی از رفقای همین سایت لامبورگینی که نیست ، منم با نینجا وقتی دو ترکم شده که از موتورهای بقلم کم بیارم موتوره های بقلیت چی بود نینجا یا پالس، خود کشی که نداره . اینو باید به دایلیم سوارا گفت که هیچ جوره نمیخوان اینو قبول کنن
موتور 20 یا 30 اسب بخاری هست و بهر حال 250 ،
دایلیم 23 هست و نینجا 32 ، یعنی این انتظاری که شما داری با نینجا هم برآورده نمیشه .انتظاری خاصی نبود یه تست ساده ایا دایلم 23 اسبی دو ترک میتونه کوچکترین پالس با 13 اسب بگیره دیدیم خیره تا سرعت 100 نمیتونه تموم شد رفت
600 نیست با 120 اسب بخار که !
کلا تو دنیا کسی که موتور سوار باشه و بخواد لذت موتور سواری ببره هیچوقت کمتر 600 سوار نمیشه و معمولا اگه 250 داشته باشن کنار موتور اصلیشون هست ، همون چیزی که ما تو ایران کنار 250 یه بی کلاج یا سی جی داریم !!
منم اوایل که دو ترک چند باری رفتم بیرون خورد تو ذوقم چون نفر دوم خیلی شتابو کم میکنه ، تو موتور 250 طبیعیه .
ضمنا 12 میلیون الان به شما پراید هم نمیدن پس قیمتش واقعا خوبه .

.

طبق معول سایت دوکاتی 756 نیست که باهاش راه رفتی باید بزاری خونه و نگاش کنی فقط

ولی میشه باش پالس ان اس تو شتاب گرفت و با هیو پا به پا رفت عجب

flower
06-05-1394, 10:54 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

تست تصادف دایلیم خودم با تریلی :20::20:

salar.gorgani
06-05-1394, 11:00 بعد از ظهر
خدا بهت رحم کرده پسر برو خداروشکر کن

pouriashoghi
06-05-1394, 11:08 بعد از ظهر
مهم‌ترین مسئله اینه که خودتون سلامت هستین. از همه عجیب تر برای من سوراخ روی بوت هست. جالبه که بدونید بعد از کلاه ایمنی مهمترین پوشاک حفاظتی که یک موتورسیکلت سوار باید داشته باشه بوت مناسب سواری هست. طبق آمار بیشترین صدمه در تصادف با موتورسیکلت بعد از سر میتونه به پا وارد بشه. حتی افتادن خود موتورسیکلت روی پایی که کفش و بوت مناسب نپوشیده باشه میتونه منجر به شکسته شدن استخوانهای پا بشه.

تصادف چطوری رخ داد؟ ترمز ناگهانی شدید برای پرهیز از برخود ؟

Mohsen_14
06-05-1394, 11:27 بعد از ظهر
آقای رییسی تصادف رو توضیح بده ،
ظاهر قضیه انگاری از سمت راست سبقت گرفتی و گیر افتادی .
شماره تریلی چقدر رنده !

flower
06-05-1394, 11:38 بعد از ظهر
این قضیه تصادف ماله 5 ماهه پیشه من لاین 1 بودم تریلی لاین 2 فاصله من با تریلی 10 متر بوده تریلی بدون راهنما پیچید سمت راست خیابان منم دیدم اگر مستقیم برم می رم زیر چرخ های عقب تریلی که چند تن بار اهن داشت پس سریع به سمت راست خیابان همزمان با حرکت تریلی بعد دیدم تریلی از سمت راست بم نزدیک می شه که منا به جدول کنار خیابون بچسبونه منم سریع شتاب گرفتم متاسفانه دسته موتور فرمون به جلوی تریلی برخورد کرد و موتور را نتونستم جمعش کنم افتادم جلوی سپر تریلی تا 30 متر کشیده شدم تو عکس با فلش مشخصه حتی کلاه هم کلی یطرفش ساییده شد بوت و لباس همه نابود شد ولی خودم سالم بدون یه خش خودم اخرش نفهمیدم چرا بوت سوراخ شده ...تریلی هم چراغ راهتما و چراغ کوچک سفید خسارت دید بعدش پلیس امد مقصر تریلی اعلام شد دایلیم هم حدود یک میلیون خرجش شد شامل شکستن پایه رکاب هر دو طرف و دسته ترمز و دسته کلاج و پمپ عقب و کاور جلو و کاور بغل و اون روغنایی که زمین ریخته ماله خالی شدن روغن ترمز عقب هست خلاصه مردم محل من و موتور را زیر تریلی کشیدن بیرون ...بازم شکر گذار هستم که سالم هستم در خدمت دوستان عزیز هستم.

- - - Updated - - -

آقای رییسی تصادف رو توضیح بده ،
ظاهر قضیه انگاری از سمت راست سبقت گرفتی و گیر افتادی .
شماره تریلی چقدر رنده !
ماشین ماله کازرون شیراز هست جاده فرودگاه اتفاق افتاد سمته شیش راه .

Mohsen_14
06-05-1394, 11:43 بعد از ظهر
این راهنما نزدن خیلی بد دردیه ، تاکسی ها که هیچی ... اصلا ندارن انگار ، خدا رو شکر که سلامتید .
این تعریف خاطرات تصادف بنظرم ارزشمند ترین قسمت این سایت هست .

r.hasani7023
06-05-1394, 11:56 بعد از ظهر
رانندگی ها افتضاحه منم دیروز تصادف کردم مقصر راننده بود که بدون راهنما با موبایل حرف میزد یهو پیچید گارد موتورم کشیده شد به کنار ماشین . داداش خداروشکر سالمی

hsnsadeghi
07-05-1394, 12:37 بعد از ظهر
دوستان منم با موتور تصادف کردم منتها با دایلییم هنوز نه!!!!
ولی چند تا نکته بگم بدرد میخوره از این سایتهای خارجی خوندم امیدوارم بدرد بخوره تصادفات کمتر بشه!!
1- از سمت راست وسیله نقلیع بزرگ مثل کامیون اتوبوس و...رد میشی باید مطمین شی که اون فهمیده تو تو اون منتظقه هستی!!!!(چراغ بوق و ....)
2- پشت ماشینی که نمیتونی جلوی اون رو ببینی نباش(نیسان های یخچال دار و....)
3- نقطه کور ماشین سواری رو بدون کجاست چون اگه نبینه تو رو میری به فنا!!!
4- در لحظه ترمز گرفتن هرگز کلاچ رو نگیرید (اگه بتونید دنده کم کنید که عالیه) و بزارید تا آخرین لحظات موتور با گیربکس درگیر باشه!
5- متناسب با سطح جاده (به لحاظ لغزندگی) و شیب جاده از ترمز جلو و عقب استفاده نمایید.
6- تو موتور سورای اگه حواس به موبایل و ... باشه حتما تصادف میکنی!!(تو آمریکا اگه موتور سواری در حین سورای حتی با سرعت 1 کیلومتر در ساعت پیامک بزنه بخونه و.... علاوه بر لغو گواهی نامه و 1000 دلار جریمه 1 سال هم حبس میکشه!!!!!!)

انشا...تصادفی نشید!!!

said khansar
07-05-1394, 04:52 بعد از ظهر
الان کسی از پایداری تو سرعت بالا حرفی زده اینو یه بچه 5 ساله هم میدونه

من خوش بختانه یا متاسفانه مثل شما فکر نمیکنم مال کارخونه بابام نیست که

حرفتون کاملا متین و منطقی دوست عزیز

طبق معول سایت دوکاتی 756 نیست که باهاش راه رفتی باید بزاری خونه و نگاش کنی فقط

ولی میشه باش پالس ان اس تو شتاب گرفت و با هیو پا به پا رفت عجبکسی راجب پایداری صحبت نکردصرفن جهت اطلاع دوستان بوده!یه بچه 5ساله هم میدونه عجب!شمابالا20سالته هنوزموتوروخلاص نکرده استارت میزنی بعدمیای میگی که یه بچه 5ساله هم میدونه جلو20تاموتورسواروتوخیابون بگیربهشون بگودایلیم چطورموتوریه حداق15نفرشون حتی اسم دایلیمونشنیدن بعدیهبچه5ساله همه اینارومیدونه حالابرفرض اینم که بدونه تجربه که نکرده شنیده!شماکه چندتاموتورتاحالاعوض کردی من همیشه موتوروتودنده میزارم وبچه برادرم که 6سالشه واگه بهش بگی دایلیم باتعجب میگه دایلیم!!!وعشق موتوره بهش سوییچومیدم بره موتوروروشن کنه اولین کاری که میکنه موتوروخلاص میکنه بعداستارت میزنه!جالب اینجاست که اومدی میگی ecuچه غلطی میکنه مگه بهecu ربطی داره!

roma
07-05-1394, 06:54 بعد از ظهر

کسی راجب پایداری صحبت نکردصرفن جهت اطلاع دوستان بوده!یه بچه 5ساله هم میدونه عجب!شمابالا20سالته هنوزموتوروخلاص نکرده استارت میزنی بعدمیای میگی که یه بچه 5ساله هم میدونه جلو20تاموتورسواروتوخیابون بگیربهشون بگودایلیم چطورموتوریه حداق15نفرشون حتی اسم دایلیمونشنیدن بعدیهبچه5ساله همه اینارومیدونه حالابرفرض اینم که بدونه تجربه که نکرده شنیده!شماکه چندتاموتورتاحالاعوض کردی من همیشه موتوروتودنده میزارم وبچه برادرم که 6سالشه واگه بهش بگی دایلیم باتعجب میگه دایلیم!!!وعشق موتوره بهش سوییچومیدم بره موتوروروشن کنه اولین کاری که میکنه موتوروخلاص میکنه بعداستارت میزنه!جالب اینجاست که اومدی میگی ecuچه غلطی میکنه مگه بهecu ربطی داره!

صرفا جهت اطاع شما که بالای 20 سالته کسی دایلیم 13 میلیونی با دوتا پالس 135 هر کدوم 4.5 میلیون عوض نمیکنه اینم بچه 6 ساله هم میدونه نیاز به گفتن تو سایت نیست

دوما اینکه اگه منم cg سوار بودم برام کمترین اهمیتی نداشت این موضوع و درکی از این کاریایی این سنسورها نداشتم کما اینکه الان هر موقع سوار دایلیم هستم راهنما روشن میمونه

هنوز عادت کردن به خاموش کردنش نکردم چون مال 220 اتومات خاموش میشه کل کارکرده موتور با ecu مگه میشه ربطی نداشته باشه کما اینکه اب تو باکش رفته چراغ چک میزده رفتم

بدم چراغشو یا جفتی کنن یا خاموش طرف گفت چک میندازه رو امپر سیستم برقشو دست نزن بهتره

حرف خودتم قبول نداری اول زدی روما داشتن اپشن خوبه..... بعد میگی واسه دوستان گفتی

وتوسرعت بالاپایداریش2برابرپال135هست ش ووزن بالای این موتورکمک کرده که توسرعتهای بالاپایداری خوبی داشته باشه

بعد میای میگی کسی راجب پایداری موتور صحبت نکرده

من فکر میکنم این بعث مهندسی ادامه پیدا نکنه بهتره من خودم قطعا میدونم چی خریدم چی سوار شدم و به درد چه کاری میخوره و اگر اشغاله مال خودم اگه هم خوبه بازم موتور خودمه و قطعا منی که موتور دارم لمس میکنم بهتر میتونم راجبش نظر بدم تا کسی که موتور تو خیابون و اینترنت دیده

فلاور تست تصادف خوب امدی:wow:جدی هزینه تعمرش شد یک تومن پالس بود خیلی بیشتر میشد

بعد یه نکته اگه خدای ناکرده تو اتوبان ازادراه با موتور تصادف بشه موتورم مقصر نباشه تکلیف چیه چون ورود موتور ممنوع بیمه خسارت میده اگه یه وقت فوتی چیزی بشه

said khansar
07-05-1394, 07:32 بعد از ظهر
راجب سنسورمن نگفتم کارکردموتورربطی به ecuنداره من تودنده استارت خوردن روگفتم که حرف خودشمابودوهمین سنسوربودنش بعضی وقتا دردسره اگه موتورسنسورداشته باشه وتودنده استارت نخوره شمابه امیدسنسورهمیشه سریع استارت میزنی ولی اگه سنسورایرادپیداکنه موتورنقش زمین میشه ولی اگه موتورکلن سنسورنداشته باشه شماهمیشه موتوروچک میکنی تودنده نباشه بعداستارت میزنی !شایدخیلیاحاضرباشن 2تاپالسوبه دایلیم ترجیح بدن دلیل نمیشه که موتور13تومنی از9تومنی بهترباشه اون کیفیت وکارایی موتوراختلافومشخص میکنه ونه قیمت وگفتنش توسایت خالی ازلطف نیست وبچهای سایتم عقل وادراک دارن وخودشون تشخیص میدن چی خوبه چی بده!چیکارکنم که سی جی سواربودی مگه کسی گفته تابحال سی جی سوارشدی یانه!بله پالس220چون کلگیش مثل راهنمای ماشینه وفرمونوصاف میکنی ارتباط راهنما قطع میشه!شماهرموتورانژکتوری ببینی که بخان دستکاریش کنن مکانیک کارایاباطریسازامیترسن واین کارونمیکنن ولی این کارشدنی هستش بدون روشن شدن چراغ چک!حرفموقبول دارم گفتم اقاروما ومنظورم باشمافقط اپشن موتوربودومنظورم ازاینکه گفتم کسی راجب پایداری موتورصحبت نکردجواب شما بودکه گفتی مگه کسی اینجاراجب پایداری موتورحرفی زد!اگه منظورت ازکسی که موتوروتوخیابون واینترنت دیده منم بگم که بنده موتورایی سوارشدم که پالس135قیمت جفت چرخاش نمیشه وشماهم همون موتورتولمس کنی بهتره چون بحث فنی باشمابجایی نمیرسه وبهتره بقول خودت بحث فنی خاتمه پیداکنه!

hsnsadeghi
08-05-1394, 08:18 بعد از ظهر
صرفا جهت اطاع شما که بالای 20 سالته کسی دایلیم 13 میلیونی با دوتا پالس 135 هر کدوم 4.5 میلیون عوض نمیکنه اینم بچه 6 ساله هم میدونه نیاز به گفتن تو سایت نیست

دوما اینکه اگه منم cg سوار بودم برام کمترین اهمیتی نداشت این موضوع و درکی از این کاریایی این سنسورها نداشتم کما اینکه الان هر موقع سوار دایلیم هستم راهنما روشن میمونه

هنوز عادت کردن به خاموش کردنش نکردم چون مال 220 اتومات خاموش میشه کل کارکرده موتور با ecu مگه میشه ربطی نداشته باشه کما اینکه اب تو باکش رفته چراغ چک میزده رفتم

بدم چراغشو یا جفتی کنن یا خاموش طرف گفت چک میندازه رو امپر سیستم برقشو دست نزن بهتره

حرف خودتم قبول نداری اول زدی روما داشتن اپشن خوبه..... بعد میگی واسه دوستان گفتی

وتوسرعت بالاپایداریش2برابرپال135هست ش ووزن بالای این موتورکمک کرده که توسرعتهای بالاپایداری خوبی داشته باشه

بعد میای میگی کسی راجب پایداری موتور صحبت نکرده

من فکر میکنم این بعث مهندسی ادامه پیدا نکنه بهتره من خودم قطعا میدونم چی خریدم چی سوار شدم و به درد چه کاری میخوره و اگر اشغاله مال خودم اگه هم خوبه بازم موتور خودمه و قطعا منی که موتور دارم لمس میکنم بهتر میتونم راجبش نظر بدم تا کسی که موتور تو خیابون و اینترنت دیده

فلاور تست تصادف خوب امدی:wow:جدی هزینه تعمرش شد یک تومن پالس بود خیلی بیشتر میشد

بعد یه نکته اگه خدای ناکرده تو اتوبان ازادراه با موتور تصادف بشه موتورم مقصر نباشه تکلیف چیه چون ورود موتور ممنوع بیمه خسارت میده اگه یه وقت فوتی چیزی بشه

سلام به کاربر ROMA!
خیلی عصبانی هستی از دست موتورت!!! بابا اینقدر سخت نگیر هر وسیله ای یسری آپشن داره و یه چیزایی نداره! من پالس 220 داشتم راست میگی سیستم الکترونیکش بهتره حتی وقتی لامپ اصلیش میسوزه خودش میفهمه سوییج میکنه رو کنتاکت بالا بصورت خودکار! یا استارت نمیزنه و ... ولی تو موتور یا ماشین اصل مکانیک هست! آلیاژ نوع ریخته گری و ... ببین یه چیز ساده بهت بگم من تولید کننده هستم اون موتور 1500 دلار قیمت داره و این 4000 دلار!! این اختلاف بخاطر کیفیت مکانیک هست! شما بدنه موتور دایلییم رو ببین از متال اینجکشن استفاده کرده ولی پالس ریخته گری معمولی داره! و 100 تا نکته دیگه مثل DOHC بودن نسبت به SOHC بودن و ......
ECU مخفف Electrical Control Unit است و کار اصلی اون درایو کردن انژکتور و سیستم جرقه زنی است! یک میکروکنترولر وظیفه این کار رو بر عهده داره که بوسیله یه برنامه که داخلش است مکانسیم رو اجرا میکنه هرچیزی که کارکرد موتور بستگی داره سیگنالش از اونجا میاد مثل FAIL ها گه چراغ چک روشن میشه یا انواع حسگرهایی که داره! روی ECU پین های ورودی و خروجی محدود تعریف شده بنابراین مهم ترین کارها در اولویت هستن! یه میکروی دیگه همه تو صفحه نمایشت است که کارکرد و یک سری چیزای ساده رو محاسبه میکنی و بصورت دیجیتال به ECU وصل است! حالا خودت نگاه پالس 220 ساعت نداره ولی دایلیم یه ساعت دقیق داره ولی بجاش مثلا فلان خصوصیت رو نداره! جا نداشته که اضافه کنه!! دوباره پالس یه موتور کاربراتوری است پس کلی از جسگرها حذف میشه کلی ساده تر میشه پس میتونه کلی بیشتر جا داشته باشه!!!
درنهایت به لحاظ هدف سازنده و بازار فروش این دو تا موتور رو نمیشه با هم مقایسه کرد اصلا توکلاس هم نیستن! در ضمن الان آپریلا شیور 750 رو شما نگاه کن یه موتور اسپورت 750 سی سی برای یه کمپانی بزرگ ایتالیایی تاپ اسپیدش 210 کیلومتر درساعته حالا این آشعاله چون تا 12000 دور گاز میخوره و سرعتش نسبت به قدرتش کمه!!!! نه این موتور یه دینام 450 واتی رو داره درایو میکنه برای مسافرت طولانیه در عین اینکه به اسپورت بودنش هم دقت کرده!!!کلی سیستم های امنیتی و راحتی داره!!! در ضمن اون فاجعه رو هم داره 210 تا رو تقریبا 230 نشون میده !!!! ولی من دوسش دارم!!!

Arash-The-Rider
09-05-1394, 01:33 قبل از ظهر
درود بر دوستان.

میبینم بحث داغه داغه! بنده هم سی جی داشتم هم پالس 220 داشتم هم اونجر داشتم هم هیو داشتم و پالس ان اس هم داشتم. فکر کنم حالا که دایلیمم رو فروختم می تونم یه نظر بی طرفانه بدم.
در رابطه با سرعت این موتور در حالت عادی بدون باد موافق و سراشیبی روی دور موتور 10000 موتور یه چیزی بین 145 تا 150 رو تجربه می کنه که فی الواقع 130 تا 135 کیلومتر هستش. بالای 7 بار هم با جی پی اس تست شد و هم پا به پای ماشین اعم از پراید و پژو . که به نظر من مایوس کننده بود برای منی که 13 تومن پول داده بودم.
در رابطه با شتاب اظهار نظر نمیتونم بکنم چون از اون دسته ادما نیستم که شتاب ناگهانی بگیرم. هیچ وقت تست نکردم.
از نظر مصرف که آنچه که کارخونه نوشته بود جفنگیات بود. مصرف من همیشه بین 5.5 تا 6 بود. مسافتی که بنده میرفتم اتوبان برای رفتن به سر کار و برگشت به خانه بود.
از نظر کیفیت نمیشه به موتور ایراد گرفت. واقعا به اندازه ی 13 تومن موتور کیفیت داشت. این تنها موتوری بود که من جرات داشتم سر پیچا بخوابونمش. هیو اصلا همچین حسی بهت نمیده. فقط چیزی که تو ذوقم خورد لرزش موتور بود و یکی هم صدای بسیار بیریخت موتور. تقریبا سه مدل اگزوز روش تست شد ولی صداش مثل پالس بود.

در کل نظر بنده اینه که از خرید خودتون راضی نخواهید بود چون موتور اون انتظارات حداقلی که از Performance ازش انتظار دارین رو بهتون نمیده. شاید تنها مزیت دایلیم به Reliability و کم استهلاکیش باشه. همین و بس. و مشکل بسیار بزرگش تو فروشش هست که مطمئن باشین بین 2.5 تا 3 تومن با ضرر خواهید فروخت. البته این شامل هیو هم میشه.

نگاه کنین به اینکه دنبال چی هستین. اگر دنبال صدای قشنگ و قیافه و یه عملکرد نسبتا راضی کننده هستین فقط و فقط هیو و نینجا.
پیشنهاد بنده: اگر دنبال یه موتور با عملکرد دایلیم ولی قیمت منصفانه هستین: پالس 220
اگر دنبال قیافه ی قشنگ هستین: هیو
اگر دنبال قیافه ی قشنگ و عملکرد بالا و کم استهلاکی هستین: نینجا
اگر پول این سه گزینه رو هم ندارین، انتظارات خودتون رو بیارین پایین.
بنده چون هیچ یک از این موتورها انتظاراتم رو برآورده نکرد دیگه عمرا موتور با این شرایط بخرم. مگر اینکه موتور با حجم بالاتر و قیمت معقولانه تر بیاد که اونم بعیده.
اینها تنها نظرات بنده بود. لطفا با تعصب برخورد نکنید. مرسی

roma
09-05-1394, 02:22 قبل از ظهر
من از نظر کیفیت با دایلیم مشگلی ندارم بلاخره هر گلی یه بویی داره ولی انصافا ۲۲۰تو پالس ها استثناس شاید ساعت نداشته باشه ولی واقعا کلی سنسور ارزشمند داره سنسور فیلتر هوا دمای موتور و روغن که متاسفا نه رو سری پالسهای دیگه نیست به نظرم بهترین ویژگیشم ساسات اوتومات که تو هوای سرد نقش انژکتوره برات بازی میکنه و تک استارت روشنه
من تو اولین پست گفتم که این دایلیم موتور درگ نیست انتظار شتاب ازش نداشته باشید از قیافه و نرمیش لذت ببرید بعد دو صفحه مطلب امد که چه ها کردیم با دیلیم و هاشلا و کلا که خود موتور ریس همین موتوره و همه رو درو میکنه هم شتاب هم تاپ اسپید!!!
بعد دوباره چهار صفحه دیگه امد که دوکاتی ۶۹۱ نیست موتور ۲۰اسبیه این حرفها حالا به هر حال خوش به حال سهام دارای کارخونش

حالا اگه اقاهه دوباره نیاد و دعوام کنه یه چند تا نکته دیگه منفی هست از دایلیم میخوام بگم
اول اینکه صدای بوقش مسخره است بیشتر از اونی که صدا بره جلو صدا میاد تو گوش خودت انگار یکی برای خودت داره بوق میزنه و تو سرعت بالا عملا نقش هویج داره ( الان دوباره مهندسین و مبتکرین میان میگن برو با هزار تومن بوق ده یازده بنداز اصلا بوق رو موتور معنی نداره مگه دوکاتیه )دوم اینکه جنس استیکرهای بدنش فوق بی کیفیت و از این شبرنگ معمولی هاست سه تا هزارتومنی ها البته از یه طرف واسه کسی که میخواد رو موتورش طرح بزنه مایعه مباهاته و اسه کندن درده سر ندازه همشون ظرف ۱۵ثانیه میشه کند سومیش هم فلاپ مشگی رو داشبورد قابلیت خش پذیری بالایی داره خیلی زود خش میوفته چون جلوی چشم هم هست میره تو مخ

نکته منحصر به فرد دایلیم جک‌وسط موتوره که به ادم اطمینان خاطر میده هنگام پارک موتوره و محل فوقعاده قمقه رادیات که تو بهترین جای ممکن با دسترسی اسان قرار گرفته

salar.gorgani
09-05-1394, 08:33 قبل از ظهر
چه کل کلیه اینجا خخخخخخ

hsnsadeghi
09-05-1394, 10:28 قبل از ظهر
سلام
هیچ وقت یه موتور انژکتوری مثل کاربراتوری نیست! دلیل اصلی فروش پالس 220 خودم کاربرات بودن بود! درسته ساسات خودکار داره ولی تو زمستون اول تا 1 دقیقه دور موتور 4000 تاس بعدشم که راه میفتی هی ناک میکنه تا گرم شه! برا همین من حاضر بودم همه سنوسورها رو بدم راحت دستم رو بزارم رو استارت روشن شه بدون دنگ و فنگ!!
صدای بوقش کمه برا ایران راست میگی!!! یه چیزی بهتون بگم دوستم هند بوده میگفت پشت ترافیک همه دستاشون رو بوقه بی دلیل کسی هم ناراحت نمیشه این رسمشونه! برا همین موتور های هندی بوقشون توپه! ولی کلا باید بوقش بهتر میبود!
سرعتش هم 155 واقعی میره!! من خودم تا 145 واقعی راقتم و به راحتی میتونم به 155 واقعی هم برسونم!
در ضمن سنسور کثیفی فیلتر رو بهش تو پالس توجه نکن اسباب بازیه! شما هر 500 تا خودت باید فیلتر ابری رو بشوری با بنزین بعدشم یه کم روغنکاریش کنی!!
یه چیزی که باعث شد من دایلیم رو بخرم این بود که یه دفترچه راهنمای 300 صفحه ای داره ولی پالس چی داره؟ من الان میتونم خودم با اطلاعات این موتور راحت هرکاری دلم بخواهد به لحاظ تعمیرات و ... انجام بدم!
مصرف موتور من اوایل 3.5 بود بعدش زیاد شد تا 4.2 ولی وقتی شمع رو عوض کردم الان تو جاده 3.3 و شهری 3.8
به نظرم مهمترین اشکال دایلیم همون لرزشه! که دارم روش کار میکنم خودم چیزی پیدا کردم به اطلاع همه میرسونم من خودم با توجه به داشته بالانسر و ... فکر میکردم لرزشش خیلی کمتر باشه شایدم انتظارم زیاد بوده! ولی فکر کنم زیاده چون نظر همه هست!!
حالا شاید سیستم فیلتر هوا رو هم اسپرت کنم و از سوپر شارژر با فشار کم استاده کنم ببینم چه اتفاقی میفته!

- - - Updated - - -

said khansar
09-05-1394, 11:17 قبل از ظهر
پالس220موتورخوبیه وگل سرسبدهندیهاست وهرکس که میخادموتوربگیره ازم پیشنهادمیخادزیر8تومن داشته باشه همیشه گفتم 220بگیرولی دوستان دایلیم 5تومن گرونترازپالسه ولی انژکتوربودن انجین نصبت به پالس کاربراتورپرقدرت تربودن انجین نصبت به220رادیاتوراب داره دایلیم که هیوسانگم نداره واصلن داغ نمیکنه توانایی بالاسرپیچهانصبت به220ترمزای قویترنصبت به220شمااونقدری که سی جی رومیخابونی 220روبخابونی نقش زمین میشی تودیدبودن موتورمن بادایلیم که بیرون میرفتیم توترافیک چندنفرازمن پرسیدن اسمش چیه؟چندتامیره و....پالس220صدای لرزشش ازدایلیم بیشتره دندهاش سنگینترازدایلیمه لاستیکای دایلیم از220پهنتره رینگای دایلیم از220 خیلی محکمتروجنسش بهتره شاسی دایلیم خیلی بهتراز220هستش و....حالاشمابیابگوبوقش صداش ضعیفه خوب پیکانم بوقش از206قویتره! بوقوچندتاسنسورکه نشدموتورشماهرموقع میخای به یک موتورامتیازبدی اول میری سراغ مشخصات فنیش نه بوقش یا نه به سنسوراش!پالس220 موتورخوبیه ولی دایلیم خیلی بهتره وارزش این5تومن اضافروداره!هیوسانگ که اصلن موتورمسافرت نیستو200کیلومترباهاش یه کله بری 3روزدیگه بایدبشینی خونه تابدنت ازکوفتگی دربیاداونم اگه بتونی یکله بری!دوستان اگه سه برابردایلیم پول دارن برن نینجا300بخرن که خیلی ازدایلیم و...بهتره!ولی اگه13تومن دارن وقصدمسافرت باموتوردارن شک نکنن که دایلیم بهترین گزینست!

farshad 54
09-05-1394, 12:12 بعد از ظهر
خب حالا که نظرات همه دوستان رو خوندیم بنده هم میخوام یه چیزایی که میدونم رو خدمتتون عرض کنم

راجب موتورهایی که داشتم و سوار شدم هم دوستانی که منو میشناسن میدونن که رو هوا چیزی نمیگم

در مورد شتاب اولیه دایلیم تو کلاس 250 تنبل ترین موتوره
تاپ اسپید این موتور در بهترین حالت و بهترین شرایط موتور بسته به وزن راکب بین 135 تا 145 کیلومتر هست (واقعی)
در مورد فلاپ مشکی جلوی کنسول حق با روما هست با کوچکترین اشاره ای خط میوفته روش
جنس استیکراش زیاد خوب نیست
وزن موتور زیاده نسبت به قدرت و گشتاورش
نسبت به موتورهای هندی مثل پالس 220 دایلیم لرزش انجینش بیشتره ولی در مقایسه با هیو و مگلی میشه گفت مثل هم هستن یعنی اگر شما از پشت 220 بشینی پشت دایلیم لرزش موتور کاملا برات محسوسه
ولی اگر از پشت هیو و یا مگلی بشینی پشت دایلیم زیاد لرزشی حس نمیکنی
لاستیکاش بسیار با کیفیت هست
قیافه این موتور هم که بستگی به سلیقه داره
تو مسافتهای طولانی (جاده)دایلیم در صورت رانندگی مناسب بسیار عملکرد خوبی داره و راضی کنندس و پایداریش قابل قبوله و موتور مطمئنی هست
ترمزای جلوش عالی هستن ولی ترمز عقبش مصرف لنتش زیاده و در صورتی که مجبور باشین زیاد از ترمز عقب استفاده کنین زود داغ میشه و عملکردشو از دست میده و تو استفاده از ترمز عقب باید حواستون باشه
زیاد داغ نشه و دمای دیسک عقب رو بتونین مدیریت کنین
مصرف این موتور در 100 کیلومتر 3 تا 3/5 لیتر هست
بوق فابریکش واقعا شبیه یه جوک میمونه چون وقتی بوق میزنی احساس میکنی داری تو صورت خودت بوق میزنی + اینکه صداش کمه
در کل اگر بخواهیم جمع بندی کنیم
اگر شما اهل رانندگی پر فشار و اسپرت به طور مداوم نیستید و میخواید یه موتور متفاوت زیر پاتون باشه و به موقع به موتورتون میرسید و سرویس هاشو انجام میدید دایلیم میتونه موتور مناسبی براتون باشه
اینو هم بدونید هیچ موتوری تو دنیا از 50 سی سی تا 5000 سی سی ساخته شده در هر شرکتی نمیتونه بدون عیب باشه

roma
09-05-1394, 12:22 بعد از ظهر
الان بعث فرهنگ ترافیک مطرح نیست همون بوق ۲۰۶ که میگی وقتی میزنی صداش از تو اتاق پخش نمیشه واسه خودت بوق پالس قوی تر وقتی میزنی خودتو اذیت نمیکنه بوق دایلیم ضعیف تر چون یدونست این مشخصه الان هی بعث مسافرت مسافرت ایا ضعیف بودن بوق تو جاده ایران نه امریکای مرکزی و حمومه اپشن خوبیست گاهی امنیت جانیت به یه بوق بستگی داره تو جاده تو ایران اینو حدعقل همه موتور سوارها تو ایران تجربه کردن تو جاده که کارایی نداره تو شهرم که انگار واسه خودت بوق میزنی صداش میپیچه سمت خودت تا به سمت جلو هر باری که بوق میزنی خودت اذیت میشی از صداش پیکان دوکاتی 789 مطرح نیست
بعد اختلاف قیمت پالس و دایلیم ۶.۵ پالس هفت و دایلیم ۱۳.۵
بعد فکر نمیکنم کسی فیلتر هوا رو با بنزین که حلال بشوره بهترین روش شستشو اسفنج چون فیلتر حساب نمیشه یه تیکه اسفنج دایلیم و پالس ns میشه گفت فیلتر هوا دارن با مایع ظرف شویی هستش که الودگی هاشو از بین میبره بنزین فقط فرسوده ترش میکنه
بعد ساسات اتومات پااس ۲۲۰و پالس ۱۳۵دقیقه ای نیست و دمایی است از یکی دو ثانیه هست تا دو سه دقیقه نسبت به دمای سیلندر موتور شما میتونی به محض روشن شدن موتور تخته گاز بری تو زمستون ولی تو اپاچی که داشتم همیشه کلی باید مدارا میکردم تا خاموش نشه گاز میلی میلی متری بدی تا موتور خاموش نشه از این بابت ساسات اتومات تو زمستون نقش یه انژکتور برات بازی میکنی
نصب فلاشر به صورت استاندارد هم رو دایلیم نکته مثبتیه براش تو جاده میتونه خیلی جاها به درد بخوره واسه اعلام خطر و تو جاده مه الود
در مورد تاپ اسپید نظری ندارم چون جایی واسه تستش پیدا نکردم ولی قطعا تاپ اسپید سه دنده اولشو رو کات اف اگه بشه فیلم میگیرم

said khansar
09-05-1394, 12:44 بعد از ظهر
من خودم 3ماه پیش باجی پی اس 150تارفتم !وزن بالابرای این موتورنکنه مثبته چراکه موتورانگاری به زمین چسبیده!دلیل گزاشتن بوق اونجادلیل داره وبهترین جاواسه بوقه چون هم دیده نمیشه هم صدا صداازشبکهای جلوبیرون میره وشمامیتونی یه بوق1011بندازی روش که صداپیکان بده شماهرموتوری روپیداکنی میبینی صدابوقشواول خودت میشنوی چون دایلیم 206نیست که بوقش ازاتاق بیرون باشه وصداشونشنوی دایلیم13000خریدن تازه اونم شرایطی یکی ازدوستان گرفته!وطبق فرمایش دوستمون هرموتوری از50سی سی به بالابدون ایرادنیست وبا13تومنی که میدی موتوری بهترازدایلیم پیدانمیکنی!

flower
14-05-1394, 09:19 قبل از ظهر
اینقدر کل کل کردین که سرور سایت مشکل پیدا کرد:riz284:خوب تو تصادفی که من کردم می تونستم کمترین خرج را بکنم با حدود600 هزار ولی بنده وسواس هستم حتی کنسول عقب یه سوراخ داشت می تونستم جوشکاری انجام بدم ولی کلا عوض کردم والا پلیس اصلا گیر نداد چرا اتوبان امدین بعد یه خبر جدید تو اتوبان کاشان داشتم می رفتم تابلوی تردد موتور سیکلت را پاکش کردن پس امیدوارکننده هست تردد موتور داره تو اتوبان ازاد می شه کاشکی عکس می گرفتم اینجا لود می کردم و مبحث بعدی شما به کل کل ادامه بدین من دارم با دایلیم دارم حال می کنم موتور جدید من 6000 تا شد واقعا راضی هستم تا دیروز دو تا نینجا سوار شدم موتور خیلی خوبیه ولی مبلغش برای من قابل هضم نیست جناب کابر ارش شما اصلا تو موتور شانس ندارین فقط دارین ضررمیدین اون دایلیم شما مشکل بدی داشت نمی دونم شانس شما چرا اینطوریه حالا که فروختین رفت ...کلا من بیشتر از 100 تا نمی رم مهم نیست 140 تا بره چون مسیر طولانی هر چه سرعت بیشتر باشه زودتر بدنم خسته می شه من قبلا گفتم از مرز جلفا تا اصفهان را یکله اومدم 1250 کیلومتراونم با 100 کیلومتر روز جمعه هم یه تست سرعت تو اتوبان ذوب اهن زدم خوب تا 150 را اومد البته فاق لاستیک من بلندتره خطای کیلومتر کمتر و مصرف بنزینش کمتر شد بخاطر اینکه قبلا با فاق کوتاه رو کیلومتر 100 تا دور موتور 7 تابود ولی الان با فاق بلند روی 6.5 هست لرزش موتور ما هم نسبت به قبل از ابندی خیلی کمتر شده و گاز نیتروژن برای باد لاستیک هم خیلی عالیه امتحان کنید ضرر نداره بشرطی که از اپاراتی بخواهید باد قبلی را خوب تخلیه کنه .

flower
14-05-1394, 12:50 بعد از ظهر
یه نکته دیگه اینکه کاربر ارش گفتن مصرف سوخت تو 6 هست اصلا حرف شما قابل قبول نیست من برای 100 بار هم شده تست کردم با یه باک 550 کیلومتر رفتم می شه زیر صدی 3 اگر تخت گاز برین صدی 4 می شه تو دور موتور 7 من 550 کیلومتر با یک باک رفتم اگر کیلومتر دایلیم قابل قبول نیست دیگه تا تهران مشخصه مسافت چقدره با یه باک رفتم تهران کارام را انجام دادم برگشتن نزدیک 350 کیلومتری مونده به اصفهان سوختگیری کردم .

salar.gorgani
15-05-1394, 12:21 قبل از ظهر
عاغا یکی از دوستامون مگلی خریده خیلی هم تمیزه من هم تا حالا سوار نشده بودم ولی وقتی امشب سوارشدم خیلی حالم گرفته شد واقعا دایلیم و هیوسانگ رو باید ماچ کرد. ...خدایی اپاچی و پالس خیلی با کیفیت تر از مگلی هست

biganeh67
16-05-1394, 02:41 بعد از ظهر
ولی خدا وکیلی هیچ موتوری به بی آزاری دایلیم نیست...
کیفیت قطعاتش خیلی بالاست.
واقعا تو این قیمت جای بحث کردن نداره ولی پول بیشتر بدی cbr 250 فقط:24:...

MR.Halakoohi
16-05-1394, 11:28 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

MR.Halakoohi
17-05-1394, 12:10 بعد از ظهر
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
دیشب سه بار تست سرعت و شتاب زدیم/دایلیم و هیوسانگ 200 ان اس/
دایلیم فوق العاده عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت/ان اس که همون موقع از رده خارج شد/مورد توجه دوستانی که میگن شتاب خوبی نداره باید عرض کنم تا 100 کیلومتر با هیوسانگ میومد دایلیم وبعد از اون هیو میوفتاد جلو/ که خب بالاخره باید هیو یه جاهایی تفاوت قیمت 9 میلیونیه خودشا به رخ بکشه/فاصله در حد دو سه متر نه خیلی زیاد/
ان اس حتی نتونست تا 70 تا با دایلیم رقابت کنه/حالا چه جوری 135 از دایلیم زده جلو تو مخ منی که هم ان اس دارم هم هیو دارم و هم دایلیم نمیره/قصد خدایی نکرده بی احترامی هم به کسی ندارم/
اما در پایان بگم هیچ موتوری بی عیب نیستش/دایلیم بدون اینکه بخوام متعصبانه روش قضاوت کنم موتوری هست که تو ایران سرش به تنش میرزه نسبت به موتورهایی دیگه با قیمت فضاییشون/
من میخواستم نینجا بر دارم/تو اینکه نینجا فعلا" بهترین موتور پلاک تو ایرانه هیچ شکی نیستش/اما شما خرجشا نگاه کن باید برا یه فیلتر روغنش 80 هزار تومن پیاده بشی در صورتی که دایلیم 12400 تومن هست/این یه نمونشه/بقیه که جای خود دارن/

kia51
17-05-1394, 03:43 بعد از ظهر
انقدر حرف ها ضد ونقیض شده که نمیشه هیچ کذوم رو دیگه باور کرد .
تا الان اتفاق نظر بر شتاب ضعیف دایلیم بود و باقی قضایا .... حالا یه هو دایلیم تا 100 کیلومتر در ساعت با هیو یکی میره ، ما که موندیم همین طور هاج و واج، پس چه طور ns رفیقم تو شتاب هیو من رو البته به سختی میگرفت .
اگه دوستان لطف کنند صادقانه مطلب بنویسن آدم هایی مثل من هم استفاده میکنیم، چند وقته بین دایلیم و ns موندم که یکی رو انتخاب کنم تو سایت هم که همه جور نظری پیدا میشه ما هم که فعلا موندیم

MR.Halakoohi
17-05-1394, 04:25 بعد از ظهر
انقدر حرف ها ضد ونقیض شده که نمیشه هیچ کذوم رو دیگه باور کرد .
تا الان اتفاق نظر بر شتاب ضعیف دایلیم بود و باقی قضایا .... حالا یه هو دایلیم تا 100 کیلومتر در ساعت با هیو یکی میره ، ما که موندیم همین طور هاج و واج، پس چه طور ns رفیقم تو شتاب هیو من رو البته به سختی میگرفت .
اگه دوستان لطف کنند صادقانه مطلب بنویسن آدم هایی مثل من هم استفاده میکنیم، چند وقته بین دایلیم و ns موندم که یکی رو انتخاب کنم تو سایت هم که همه جور نظری پیدا میشه ما هم که فعلا موندیم
داداش من خودم الان هر سه موتورا تو خونه دارم/دیشب رفتیم تست سرعت با کمک برادرم و دوستم که موتور سوارای خوبی هم هستن/
من بعد از شستشوی سوزن انژکتور توسط دوستمون آقای کریمی موتورم منظور دایلیم شتابش خیلی خوب شد/
ایشون خودشون هم موتور بنده را سوار شدن میتونید ازشون بپرسید/
من تو اینکه دوستان میفرمایند شتاب دایلیم تو رنج 250 خیلی تنبله کاملا" هم عقیده هستم/من چند روزی هست که دارم مطالبی که دوستان میذارنا دنبال میکنم/اما من میگم دایلیم این همه خوبی داره کمک های نرم,طرز نشستن عالی,کیفیت قطعات بالا,جنس لاستیک خوب,دید خوب توی شب,داشتن فن قدرتمند,داشتن رادیات آب با عملکرد فوق العاده عالی و.../من نمیگم دایلیم هیچ عیبی نداره اما من موتوریا که پول میدم جاش فقط به این فکر نیستم که حالا که من 13 تومن دادم موتور باید 200تا برام راه بره/هر کی داره بره نینجا بخره که 170 تا راه بره خیال خودشو ماروهم راحت کنه/
اون که 400 هستش 200 تا میره حالا من چه انتظاری از دایلیم داشته باشم به نظر شما؟متاسفانه تو ایران,من توی استان خودمونا میگم,هر کی ازم میپرسه موتورا چند خریدی میگم 13 تومن,نه کار به موتوری داره نه کار به قطعات داره بلافاصله میپرسه حالا چنتا میره,بعدم که میگیم 140 تا میگه نمیرزه شایدم یه چارتا بدو بیرا بار آدم بکنه پیش خودش/خو لامصب موتور این همه خوبی داره تو فقط سرعتشا میبینی/
بعدشم آقای فلاور همینجا هستن الحمدالله گواه حرف بنده هستن که به جرات میشه گفت تنها موتوری که 45 هزار تا راه رفته با موتور پلمپ دایلیم هستش/تا اونجایی که من اطلاع دارم/
شرمنده سرتونم درد آوردم/

Mohsen_14
17-05-1394, 07:05 بعد از ظهر
ns یه موتوریه که کارکردش خیلی متغیره ، یعنی اولاش فوق العاده سر حال و شتاب باور نکردنی (که متاسفانه اکثرا گول همین موضوع رو میخورن و گازو میبندن بهش) هر 250 ای رو اذیت میکنه ،
ولی هر چی با این طرز رانندگی ازش اعتراف گرفته بشه کم کم از شتاب و تاپ اسپیدش کم میشه . یعنی وقتی از مقایسه ی ns با یه موتور دیگه صحبت میشه معلوم نیست توی کدوم وضعیته ، پس در نتیجه میتونه نتایج تست هم متفاوت باشه . این نکته رو در تست هاتون با ns مد نظر داشته باشید .

کسی هم که میخواد ns بخره باید ببینه وضعیت رانندگیش چطوره ، اگه استاندارد و معقول نیست سمت این موتور نره و امثال پالس 220 و ... رو انتخاب کنه . چند روز پیش یه کلیپ دیدم که سرعت ns رو به 160 میرسوند حالا بحث خطای کیلومتر بماند ولی تقریبا تمام شتاب گیری و دنده پر کردنها توی رد لاین بود ، این طرز رانندگی هوندا و کاواساکی رو هم به خرج میندازه چه برسه با پالس .

.

MR.Halakoohi
17-05-1394, 08:59 بعد از ظهر
ns یه موتوریه که کارکردش خیلی متغیره ، یعنی اولاش فوق العاده سر حال و شتاب باور نکردنی (که متاسفانه اکثرا گول همین موضوع رو میخورن و گازو میبندن بهش) هر 250 ای رو اذیت میکنه ،
ولی هر چی با این طرز رانندگی ازش اعتراف گرفته بشه کم کم از شتاب و تاپ اسپیدش کم میشه . یعنی وقتی از مقایسه ی ns با یه موتور دیگه صحبت میشه معلوم نیست توی کدوم وضعیته ، پس در نتیجه میتونه نتایج تست هم متفاوت باشه . این نکته رو در تست هاتون با ns مد نظر داشته باشید .

کسی هم که میخواد ns بخره باید ببینه وضعیت رانندگیش چطوره ، اگه استاندارد و معقول نیست سمت این موتور نره و امثال پالس 220 و ... رو انتخاب کنه . چند روز پیش یه کلیپ دیدم که سرعت ns رو به 160 میرسوند حالا بحث خطای کیلومتر بماند ولی تقریبا تمام شتاب گیری و دنده پر کردنها توی رد لاین بود ، این طرز رانندگی هوندا و کاواساکی رو هم به خرج میندازه چه برسه با پالس .

.
داش محسن من ان اسم 2900 تا راه رفته و اوصول آب بندی هم رعایت کردم و یه بار گازوندمش تا 147 تا هم رفت/از اون نظر ان اسم سرحاله/من حرفم اینه که چرا باید موتورا رو سرعتش قضاوت کرد؟؟؟:fingersmiley:

AMIR TEHRANPARS
29-05-1394, 04:31 بعد از ظهر
سلام
صدای بوق موتور خیلی ضعیفه
یعنی اصلا صداش در نمیاد
دو سه ثانیه که دستو رو بوق نگه میداری تازه یه صدایی درمیاد
علت چیه؟
با آفتامات درست میشه؟
میشه عوض کرد؟

flower
30-05-1394, 08:57 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

دایلیم 650 در کره ...بعدش دیدم همون 250 هست از انجین پیداست .

shahitam
02-06-1394, 08:04 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان دایلیم سوار. من قصد خرید دارم ولی بین 220 پالس و این موتور موندم از شما کمک میخام. من برا مصرف تو شهر میخام اخه میخام بازاریابی کنم .دست دوم این دوتا رو میخام بخرم میشه من رو راهنمایی کنید و از اطلاعاتتون در اختیارم بزارید.موقع خرید به چه نکته هایی دقت کنم. راستی یه 5سالی هست موتور سواری کنار گذاشتم دوباره میخام بگیرم.ممنونم

hsnsadeghi
03-06-1394, 08:26 قبل از ظهر
سلام به همه

1- دیروز بنزین زدم موتور از دور 5000 شروع کردن به ناک زدن(بنزین یورو 4) رسیدم خونه یک قرص داینو انداختم توش ردیف شد. الان 100 درصد مطمینم با نسبت تراکم 1 به 11 حتما باید سوپر بزنیم.
2- فیلتر هوا شدیدا کثیف شده نمایندگی نداره 5300 کیلومتر هم کارکرده البته بیشترش تو مرکز شهر و جمهوری! از کجا میشه تهیه کرد به جز نمایندگی ضمن اینکه فیلتر اسپرت مثل آپولو کسی میدونه تو ایران از کجا میشه خرید؟

با تشکر از جواب هاتون پیشاپیش!

Alireza.BMW
03-06-1394, 02:53 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان دایلیم سوار. من قصد خرید دارم ولی بین 220 پالس و این موتور موندم از شما کمک میخام. من برا مصرف تو شهر میخام اخه میخام بازاریابی کنم .دست دوم این دوتا رو میخام بخرم میشه من رو راهنمایی کنید و از اطلاعاتتون در اختیارم بزارید.موقع خرید به چه نکته هایی دقت کنم. راستی یه 5سالی هست موتور سواری کنار گذاشتم دوباره میخام بگیرم.ممنونم

.
شما موتور با خرج کم و در دسرس بودن تمام لوازم میخای سمت همون 220 برو... دایلیم خیلی لوازمش کم شده تو بازار البته کلا لوازم هیو و مگلیم نیس مال اونام کم شده... بعدش این موتورا موقع فروش طلبه میخاد وگرنه باس زیر فی بدی تا بره اونم خیلی...یه تعمیر الکیش حداقل 100تا 150 پات آب میخوره...من مگلیمو خواستم بفروشم 5ماه تو نمایشگاه بود تا فروش رفت همه این موتورا اینن

AMIR TEHRANPARS
03-06-1394, 07:15 بعد از ظهر
دوست عزیز بنزین سوپر یورو ۴ زدی یا معمولی؟
موتورم خوب کار نمیکنه وقتی تو سر پایینی یا کفی با دنده سه دارم میرم گاز رو که ول میکنم شروع میکنه به پرت پرت کردن،دلیلشو میدونی؟
الان هم بنزین معمول داخل باکه.
البته شتاب و گاز خور موتور عالیه و هیچ مشکلی نداره.

flower
08-06-1394, 08:28 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links](0_06_18)_000055.bmp[Only registered and activated users can see links](0_07_03)_000058.bmp[Only registered and activated users can see links](0_07_48)_000065.bmp[Only registered and activated users can see links](0_00_05)_000070.bmp[Only registered and activated users can see links](0_00_36)_000072.bmp

- - - Updated - - -

داشتم با دایلیم می رفتم اتفاقی موتور سوار توریست را دیدم 9 تا BMW1200 و یکی KTM 1190 به سمت شهرکرد می رفتن و مسیر اخر خرم اباد و برگشت به اصفهان و شیراز خلاصه جاتون خالی بود خیلی خوش برخورد و ما را هم تحویل گرفتن همشون ایتالیایی بودن .

Saleh20032004
08-06-1394, 11:26 قبل از ظهر
سلام دوستان خوبم من تقربیا همه صفحات این تاپیک خوندم و میخوام دایلیم بخرم میخوام صبح برم سر و کار و شب برگردم ولی توی مسیر ممکنه ترافیک هم باشه به نظرتون دایلیم بخرم یا چیز دیگه؟ مشکل مالی هم ندارم تا 20 تومن شاید گاهی باهاش سفر 3 تا 4 ساعته هم برم

BKING
08-06-1394, 12:22 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبم من تقربیا همه صفحات این تاپیک خوندم و میخوام دایلیم بخرم میخوام صبح برم سر و کار و شب برگردم ولی توی مسیر ممکنه ترافیک هم باشه به نظرتون دایلیم بخرم یا چیز دیگه؟ مشکل مالی هم ندارم تا 20 تومن شاید گاهی باهاش سفر 3 تا 4 ساعته هم برم

سلام

دایلیم موتور خوبیه و مشکلی نداره

و برای شما مناسبه

Alireza.BMW
08-06-1394, 02:42 بعد از ظهر

.
شما اگه مشکل مادی ندارید چرا نمیرید سمته نینجا 250

Saleh20032004
08-06-1394, 09:01 بعد از ظهر
.
شما اگه مشکل مادی ندارید چرا نمیرید سمته نینجا 250

نینجا قیمت صفرش از 20 تومن بیشتر
من تا 20 تومن میخوام هزینه کنم
حالا چی پیشنهاد میدین؟
دایلیم
مگلی
هیوسانگ
دربی
پالس ns
یا موتور دیگه؟

Alireza.BMW
08-06-1394, 09:56 بعد از ظهر
مگه آیه نازل شده شما موتور صفر بگیری...
نینجا 2013 در حد با 20 تومن فک کنم راحت پیدا شه افت قیمتشم کرده به نفع شماست تازه... شایدم 2014شم بدن حتی

Saleh20032004
08-06-1394, 10:48 بعد از ظهر
مگه آیه نازل شده شما موتور صفر بگیری...
نینجا 2013 در حد با 20 تومن فک کنم راحت پیدا شه افت قیمتشم کرده به نفع شماست تازه... شایدم 2014شم بدن حتی
متاسفانه درمورد صفر خریدن آیه نازل شده:grouphugg:

ahks121
09-06-1394, 07:19 قبل از ظهر
دوست عزیزشمااول بایدبگیدچه سبک موتوری رامیپسندیدتا بتونیم راهنماییتون کنیم البته نه تواین تاپیک توبخش مشاوره اینجافقط میتونیم درمورددایلیم بگیم.دایلیم موتوری راحت کم اصطلاک نرم ومناسب برایه مسافرت هست البته تومدلهای 94یکم کیفیتش اومده پایین ودنده هاشم سفت جامیره ولی شتاب ودورگیریش خیلی خوب شده.

Alireza.BMW
09-06-1394, 07:43 قبل از ظهر
متاسفانه درمورد صفر خریدن آیه نازل شده:grouphugg:
.
پس موفق باشید با موتور صفرتون

hsnsadeghi
10-06-1394, 07:45 قبل از ظهر
سلام به همه دوستانآقا من موتور بعد از یه مسافرت کوچیک یه دفعه شروع به ریپ زدن تو دور بالاتر از 5000 کرده مشکل چیه؟فیلتر بنزین دایلییم کجاست تو پمپ است به نظرم بنزین به اندازه کافی کشیده نمیشه!!!!!کمک کنید!!!!

flower
10-06-1394, 07:57 قبل از ظهر
سلام به همه دوستانآقا من موتور بعد از یه مسافرت کوچیک یه دفعه شروع به ریپ زدن تو دور بالاتر از 5000 کرده مشکل چیه؟فیلتر بنزین دایلییم کجاست تو پمپ است به نظرم بنزین به اندازه کافی کشیده نمیشه!!!!!کمک کنید!!!!
ربطی به فیلتر بنزین نداره داخل باک هست چراغ چک روشن نشده اگر روشن شده در حالت چشمک زن هست که بشه عیب را برسی کرد و اگر نبود چون مونتاژ کویر اصلا خوب ممکنه سوکتی شل شده باشه دست اخر ممکنه اب تو باک باشه به علت نفوذ اب داخل ایستگاه پمپ بنزین و این مورد من داشتم تو دور بالا شمعم سوخته بود تعویض شد حل شد اگر شمع غیر متفرقه انداختین 100 در صدد ماله شمع هست شمع فابریکی خودش به این راحتی نمی سوزه .

hsnsadeghi
10-06-1394, 10:29 قبل از ظهر
سلامشمع NGK اصلی انداختم ایریدیوم!!اگه آب رفته باشه چطوری میشه حلش کرد؟چراغ چک روشن نمیشه! موتور تو دور پایین خیلی سریع شتاب میگیره! ولی خوم احساس میکنم یه چیزی سر راه بنزینه که تو دور بالا فقط گاهی وقتها این اتفاق میفته! چون طبق دفترچه راهنما پمپ زمان باز شدن سوییچ باید 130 سی سی بنزین بکشه اگه کمتر باشه ایراد داره!!سوکت ها رو هم چک میکنم!! یعنی فکر میکنی ایراد برقیه؟؟؟دنبال کدوم سوکتها برم اول!!

flower
10-06-1394, 10:55 قبل از ظهر
خوب پس چراغ چک روشن نمی شه مشکل نداره ربطی به پمپ و غیره نداره فقط اگر مشکل ریپ شدید تو دور بالا دارین از 6 به بالا فقط ماله شمعه منم ایریدیوم خریدم یه هفته کار داد زود معیوب شد برای اطمینان شمع قبلی فابریکی خودش را نصب کن یه امتحان بکن تا خیالت راحت بشه .

hsnsadeghi
10-06-1394, 11:03 قبل از ظهر
خوب پس چراغ چک روشن نمی شه مشکل نداره ربطی به پمپ و غیره نداره فقط اگر مشکل ریپ شدید تو دور بالا دارین از 6 به بالا فقط ماله شمعه منم ایریدیوم خریدم یه هفته کار داد زود معیوب شد برای اطمینان شمع قبلی فابریکی خودش را نصب کن یه امتحان بکن تا خیالت راحت بشه .مطمینی آخه من وقتی عوض کردم شمع رو موتور از این رو به اون رو شد! عالی شده بود الانم 1200 کیلومتر گذشته!!!!ولی شما میگی من شمع رو هم چک میکنم! ولی قبلی رو هم که داشتم مشکل داشت تا عوض کردم بعد 3000 کیلومتر اصلاانگار تو فضا بودم!!آب که نمیتونه باشه! چون دور پایین اصلا ریپ نمیزنه و با تک استارت هم روشن میشه!سوکت ها رو چک میکنم!!ولی شک اصلی من رو فیلتر پمپ هست! کارکردم الان 5400 کیلومتره!در ضمن فیلتر هوا هم پیدا نکردم خودم ساختم! نمیدونم شاید مال اونم باشه!

flower
10-06-1394, 11:42 قبل از ظهر
پس ماله فیلتر هوا هست حتما باید فابریکی خودش باشه نوع کاغذ فیلتر مهمه اگر دست ساز باشه بدرد نمی خوره هوای کمتری از فیلتر عبور می کنه بنابراین موتور ریپ می زنه اینها را زودتر بگین تا بهتر بشه عیب یابی کرد پس 100 در صد ماله فیلتر هوا هست شرکت کویر گفته بزودی قطعات جدید دایلیم می یاریم حالا کی بیارن خدا داند فعلا تو بازار ازاد فیلتر را بخرین کار را بیافته اگر فیلتر را می خوایین بسازین بدیدن به اونایی که فیلتر ماشین تولید می کنن براتون بسازه با همون نوع کاغذ خودش .

hsnsadeghi
10-06-1394, 12:48 بعد از ظهر
پس ماله فیلتر هوا هست حتما باید فابریکی خودش باشه نوع کاغذ فیلتر مهمه اگر دست ساز باشه بدرد نمی خوره هوای کمتری از فیلتر عبور می کنه بنابراین موتور ریپ می زنه اینها را زودتر بگین تا بهتر بشه عیب یابی کرد پس 100 در صد ماله فیلتر هوا هست شرکت کویر گفته بزودی قطعات جدید دایلیم می یاریم حالا کی بیارن خدا داند فعلا تو بازار ازاد فیلتر را بخرین کار را بیافته اگر فیلتر را می خوایین بسازین بدیدن به اونایی که فیلتر ماشین تولید می کنن براتون بسازه با همون نوع کاغذ خودش .قبل از ساخت فیلتر این موضوع شروع شده بود. تا دفعه قبل که بنزین زدم زیر 5000 دور هم از همون لحظه شروع به ریپ زدن کرد! بعدش یه قرص داینو انداختم بهتر شد. بعد فیلتر رو دیدم مثل لجن شده بود گفتم شاید هوا نمیرسه دیگه(من همش تو مرکز شهر هستم) این شده عوضش کردم 1 دونه تو کل ایران هم پیدا نشد اینم از کویر!!!

flower
10-06-1394, 07:27 بعد از ظهر
غیر از شمع و فیلتر چیز دیگه ای نمی تونه باشه همیشه وقتی فیلتر هوا و روغن تهیه می کنید به تعداد بخرید تا در اینده به مشکل برنخورید خود من به تعداد کافی فیلتر هوا و روغن دارم برای مصرف خودم نگه داشتم .

hsnsadeghi
11-06-1394, 03:55 بعد از ظهر
غیر از شمع و فیلتر چیز دیگه ای نمی تونه باشه همیشه وقتی فیلتر هوا و روغن تهیه می کنید به تعداد بخرید تا در اینده به مشکل برنخورید خود من به تعداد کافی فیلتر هوا و روغن دارم برای مصرف خودم نگه داشتم .
سلام
آقای فلاور ما اصلا نتونستیم بخریم از روز اول نداشتن!!!! فیلتر روغن رو خریدم ولی هوا رو نتونستم!!!پ
الان پمپ بنزین رو باز کردم فیلترش پر شده از آشغال ولی نمیدونم چطوری باز و تمیزش کنم!! کمک
در ضمن اگه یه فیلتر هوای یدکی بهم برسونی ممنونم چون فیلتر رو هم دیدم از بغل باز شده!!!!!!!!!
خلاصه موتورم از کار افتاده کمک کنید!!!!!

hsnsadeghi
12-06-1394, 11:11 قبل از ظهر
سلام
با اینکه فیلتر بنزین هم پر از لجن بود و تمیزش کردم ولی بازم تو دور بالا ریپ میزنه!!!! خصوصا تو سرابالایی!! تو دنده 1 احساس نمیشه تو دنده 5 از همه بیشتر اتفاق میفته!!!نمیدونم چش شده! حالا شمع رو هم کنترل میکنم! ببینم چی میشه!!

hsnsadeghi
12-06-1394, 02:10 بعد از ظهر
سلام
ایراد همون شمع بود!!!!!!!! متاسفانه شل شده بود! دور موتور درست شده ریپ هم کاملا حل شده فقط فیلتر هوا ندارم!!!
از کل بچه ها تقاضا دارم کسی فیلتر داره بهم برسونه تا بیارن میخرم بهش میدم!!! علاوه بر اینکه پولش رو هم میدم!!!! موتورم خوابیده از کار رو زندگی افتادم!!
تشکر از همه!!!

Saleh20032004
12-06-1394, 07:04 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبم
امروز به جمع دایلیم سوار ها پیوستم
از فروشگاه مرکزی خریدم
نقدی
1210000 تومان
لطفا راهنمایی کنین راجع به نحوه آب بندی این موتور و دور موتور تا چند حداکثر میتونه پر بشه؟

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Saleh20032004
12-06-1394, 08:46 بعد از ظهر
البته یه صفر کم زدم😅

flower
13-06-1394, 02:07 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبم
امروز به جمع دایلیم سوار ها پیوستم
از فروشگاه مرکزی خریدم
نقدی
1210000 تومان
لطفا راهنمایی کنین راجع به نحوه آب بندی این موتور و دور موتور تا چند حداکثر میتونه پر بشه؟

مبارک باشه صفر خریدی یا پا به صفر خریدی ...ولی موتور دست دوم تمیز نزدیک 2000 تا کارکرد زیاد برای فروش بود کمتر هم پات تموم می شد ..در مورد ابندی دور موتور بیشتر 6 هزار نبر تا 1000 کیلومتر روغن هم تو دوره ابندی 3 بار عوض کن روغن فابریکی خودش اصلا خوب نیست حتما تعویض کن فیلتر روغن هم بعد از 1000 تا تعویض کن بعد از ابندی حتما اچارکشی کن که اصلا مونتاژ خوبی نداره .

Saleh20032004
13-06-1394, 03:06 بعد از ظهر
مبارک باشه صفر خریدی یا پا به صفر خریدی ...ولی موتور دست دوم تمیز نزدیک 2000 تا کارکرد زیاد برای فروش بود کمتر هم پات تموم می شد ..در مورد ابندی دور موتور بیشتر 6 هزار نبر تا 1000 کیلومتر روغن هم تو دوره ابندی 3 بار عوض کن روغن فابریکی خودش اصلا خوب نیست حتما تعویض کن فیلتر روغن هم بعد از 1000 تا تعویض کن بعد از ابندی حتما اچارکشی کن که اصلا مونتاژ خوبی نداره .

ممنون و سلامت باشی
بله صفر خریدم و رنگ سفید
اره خود مسئول فنی اونجا گفت روی 100 تا و 500 تا و از اون به بعد هر 1000 تا روغن عوض کن
فقط من یه مشکلی دارم
اونم اینه که هر دوتا چراغ جلو و چراغ صفحه همش روشن هستن و کلید چراغ عملا در تیپ 2 به فلاشر تبدیل شده
چجوری میتونم روی چراغها کنترل داشته باشم و اونا خاموش کنم؟
و اینکه غرب تهران تعمیر کار خوب برای آچار کشی و تعویض روغن سراغ دارین؟

pouriashoghi
13-06-1394, 06:34 بعد از ظهر
ممنون و سلامت باشی
بله صفر خریدم و رنگ سفید
اره خود مسئول فنی اونجا گفت روی 100 تا و 500 تا و از اون به بعد هر 1000 تا روغن عوض کن
فقط من یه مشکلی دارم
اونم اینه که هر دوتا چراغ جلو و چراغ صفحه همش روشن هستن و کلید چراغ عملا در تیپ 2 به فلاشر تبدیل شده
چجوری میتونم روی چراغها کنترل داشته باشم و اونا خاموش کنم؟
و اینکه غرب تهران تعمیر کار خوب برای آچار کشی و تعویض روغن سراغ دارین؟

سلام مبارک باشه. جسارتا می‌تونم بپرسم چرا روشن بودن چراغ برای شما مشکل هست؟! روشن بودن چراغ موتورسیکلت در تمامی مواقع در حین رانندگی استانداردی هست که الان در اروپا و برخی از ایالت‌های آمریکا برای قانونی بودن تولید و فروش موتورسیکلت الزامی است. علت ؟‌ ایمنی! چرا ویژگی که ممکنه حتی ۱٪ در موقعیتی جان شما رو نجات بده ( راننده‌ای که شما رو ندیده قبل از پیچیدن روی شما با دیدن درخشش چراغ متوجه حضور شما میشه ) می‌خواهید از بین ببرید!
بحث آچار کشی رو فراموش کنید. من موتورسیکلتم الان ۸۰۰۰ تا راه رفته و کوچکترین مشکلی پیدا نکرده. یک قانونی در مهندسی هست که میگه تا وقتی چیزی خراب نشده دستکاری اش نکنید! من موقعی که از تعمیرگاه جهات موتور در مورد اچار کشی سوال کردم دیدم می‌خواستن کل موتور و از هم باز کنن دوباره سر هم کنن! گفتم آخه چه کاریه موتوری که سالمه و داره درست کار میکنه رو دستکاری کنم! هیچوقت ندادمش برای اچارکشی و تا الان هم که ۸۰۰۰ کیلومتر باهاش رفتم (در همه جور شرایطی از باران بسیار شدید تا جاده سنگلاخ و کوهستانی و . . . ) هیچ مشکلی با موتورم نداشتم. فقط به موقع روغن‌اش رو عوض کردم. سه بار موتورکس ریختم و دوبار موتول اما الان موتورکس خریدم دوباره موتورکس استفاده کنم چون احساس کارکرد نرمتری داشتم با موتورکس. موتول هم خوبه اما به نظر من موتورکس بهتر بود.
الکی موتور رو انگولک نکردم. با اسپری WD40 روی برنامه رنجیر و قطعات متحرک رو تمیز کردم ( این اسپری معجزه است و باعث خراب شدن واشرهای لاستیکی نمیشه و زنجیر رو از هر آلودگی پاک میکنه و جلو اکسید شدن فلز رو میگیره ) . برای روغن کاری زنجیر از روغن زنجیر موتورکس استفاده میکنم. تا الان سه بار هم فیلتر هوا عوض کردم و هر سه بار فیلتر های اورجینال انداختم. تقریبا همیشه بنزین سوپر میزنم غیر از مواقعی که سفر میرم و بنزین سوپر گیر نمیارم. هرگز اجازه نمیدم باک به انتها برسه و همیشه قبل از دوخط شدن باک بنزین میزنم. فیلتر روغن رو هم فیلتر مش فلزی انداختم که برخلاف فیلتر کاغذی اشباع نمیشه و هر بار با شستن فیلتر با اسپری میشه دوباره ازش استفاده کرد.
به اگزوز و کاتالیزور و . . . دست نزدم . بخاطر محیط زیست ترجیح میدم آلودگی کمتری ایجاد کنم.
عوض کردن روغن هر ۱۰۰۰ کیلومتر رو هم خیلی افراطی میدونم. روغن های برندهای برتر کارکرد بهینه بیشتر از این حرفها دارن. اگر خیلی با موتور با دورموتورهای بالا و خشن رانندگی نمی‌کنید میتونید روی تعویض ۳۰۰۰ تا هم حتی حساب کنید البته با روغن‌های خوب.

flower
13-06-1394, 07:01 بعد از ظهر
جناب پوریاجان اچارکشی حتما لازمه حالا شانس شما موتور شما خوب مونتاژشده ولی موتور من از پیچ دسته موتور بگیر تا پیچای گلگیر همش شل بودن حتی پیچای فن رادیات هم شل بود ولی خود انجین اصلا مشکل نداره یه مشکل اصلی که داشت مدام بنزین نشت می کرد بنابراین برسی کردم 4 تا پیچای پمپ بنزین همش شل بود دیگه چیزی یادم نمی یاد اخه شرکت کویر هر دفه تعدیل نیرو می کنه و نیروی جدید تو خط می یادو مشکلات جدید اضافه می شه .

r.hasani7023
13-06-1394, 09:48 بعد از ظهر
مشکل لوازم حل شده؟

Alireza.BMW
13-06-1394, 10:26 بعد از ظهر
مشکل لوازم حل شده؟

نه متاسفانه لوازم موتوریش کمو بیش هستش ولی بدنه نه

hsnsadeghi
14-06-1394, 05:36 بعد از ظهر
یه فیلتر هوا تیبا بگیر اندازش یزرگه یدونه درست کن فعلا نیست بردار نیست

سلام فایده نداره هر طوری بگی درست کردم فوری پاره میشه از بغل ها کمتر از 10 کیلومتر کار میکنه

Daniyall
17-06-1394, 09:18 بعد از ظهر
باسلام،خدمت كاربران.يه مشكلی برای موتورم پیش آمده.لطفا راهنماییم کنیم.موتور وقتی روشنه و دور درجا کار میکنه یک دفعه یه صدای تیک میاد بعد دور موتور کم میشه و دوباره به حالت قبلی برمیگرده.و وقتی هم میخوام گاز بدم همین اتفاق میافته.چه کار باید کنم.متشکرم.

Daniyall
18-06-1394, 02:15 بعد از ظهر
جناب فلاور باسلام و خسته نباشيد،موتورم ٥ هزار تا بيشتر راه نرفته.وقتي درجا كار ميكنه دور موتور از 1600 به 1500 تغير پیدا میکنه برعکسو صدای تیک میاد و همین نوسان را داره.در حرکت اصلا مشکلی نیست.ولی وقتی میخوام از حالت توقف حرکت کنم انگار میخواد خفه کنه ولی گاز میخوره،میشه لطف کنید بنده را راهنمایی کنید.

hsnsadeghi
18-06-1394, 06:16 بعد از ظهر
[QUOTE=Daniyall;306537]جناب فلاور باسلام و خسته نباشيد،موتورم ٥ هزار تا بيشتر راه نرفته.وقتي درجا كار ميكنه دور موتور از 1600 به 1500 تغير پیدا میکنه برعکسو صدای تیک میاد و همین نوسان را داره.در حرکت اصلا مشکلی نیست.ولی وقتی میخوام از حالت توقف حرکت کنم انگار میخواد خفه کنه ولی گاز میخوره،میشه لطف کنید بنده را راهنمایی کنید.[/QUOTE
سلام
اینکه از 1500 به 1600 تغییر میکنه طبیعه در واقع این کار Idle Speed actuator است. که دور درجا رو تنظیم میکنه.حتی میتونه تا 2000 دور هم بره و برگرده. صبح که روشن میکنید سریع روشن میشه بدون گاز دادن ومشکل؟ صدای تیک رو از کجای موتور می شنوید؟
1- چک کنید موتور روغن داشته باشه حتما.
2- آب داشته باشه
3- شمع رو چک کنید جتما من موتورم رو 5000 به بالا ریپ بد میزد خفه میکرد شمعش شل شده بود. حتما شمع رو چک کنید.

در ضمن تا چراغ چک روشن نشه و چشمک نزنه عوما خرابی ایجاد نشده تو موتور

Daniyall
18-06-1394, 10:27 بعد از ظهر
متشكرم كه راهنماييم كرديد،مشكلی در روشن شدن نداره با تک استارت روشن میشه،تمام سوکتهای موتورو تمیز كردم.درست شد.روغن موتورهم صبح وقتی که هنوز موتور روشن نکردم چک میکنم پره.ولی وقتی از رو دفترچه چک میکنم تا وسط بیشتر نداره.یعنی کژ روغن رو کامل نمیبندم.

hsnsadeghi
18-06-1394, 10:41 بعد از ظهر
[QUOTE=Daniyall;306561]متشكرم كه راهنماييم كرديد،مشكلی در روشن شدن نداره با تک استارت روشن میشه،تمام سوکتهای موتورو تمیز كردم.درست شد.روغن موتورهم صبح وقتی که هنوز موتور روشن نکردم چک میکنم پره.ولی وقتی از رو دفترچه چک میکنم تا وسط بیشتر نداره.یعنی کژ روغن رو کامل نمیبندم.[/QUOTE
خدا رو شکر.
کلا موقع چک کردن روغن نباید ببندید و چک کنید همون طوری باید باز کنید با کهنه تمیز کنید بعدش داخل کنید بدون اینکه ببندید بعد بیارید بیرون اگه بین خط پایین و بالا باشه درسته!!!
ولی کلا این موتور به این حرف ها خراب نمیشه! کیفیتش خوبه واقعا مگر این مونتاژ مزخرف و پشتیانی مزخرف تر کویر موتور باعث بشه!!!

ronin250
20-06-1394, 01:17 قبل از ظهر
با سلام به همه برو بچل گل- من چند وقتی نبودم موتورم 6 ماه خوابیده بود-میخام براش باطری بخرم زنجیرشم عوض کنم-راهنمایی کنین چیکار کنم؟؟؟؟؟؟شرکت هم نداره-از کجا بخریم این دو تارو قیمستشون؟؟؟؟؟؟/ممنون

flower
20-06-1394, 08:32 بعد از ظهر
جناب فلاور باسلام و خسته نباشيد،موتورم ٥ هزار تا بيشتر راه نرفته.وقتي درجا كار ميكنه دور موتور از 1600 به 1500 تغير پیدا میکنه برعکسو صدای تیک میاد و همین نوسان را داره.در حرکت اصلا مشکلی نیست.ولی وقتی میخوام از حالت توقف حرکت کنم انگار میخواد خفه کنه ولی گاز میخوره،میشه لطف کنید بنده را راهنمایی کنید.
من شرمنده یه مدت نبودم خوب خودتون مشکل را حل کردین مونتاژ شرکت اصلا خوب نیست سوکت ها را درست جا نمی زن .

roma
22-06-1394, 05:56 بعد از ظهر

سنسور اکسیزن بزرگ دایلیم

نمایی ار سمت راست انجین

حک 247 رو سیلندر

نمایی از سمت چپ انجین

سرسیلندر dohc که باعث کارکرد بهتر و شمع موتور دقیقا در مرکز سیلندر به صورت عمود که دسترسی بهش رو خیلی سخت کرده

اما از جهتی هم باعث احتراق کامل تر میشه

یدونه دسته موتوری که رو انجین جاش هست ولی بسه نشده در قسمت پایین سمت چپ حالا به هر دلیل

دیلم و نیسان مصی

flower
22-06-1394, 06:42 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

سفر روز جمعه به فریدونشهر

flower
24-06-1394, 07:31 قبل از ظهر

با موتور قبلیم هر دفه یه افرودی می ریریم عاشق بیابون و اون تک درختچه وسط بیابون هستم:thanks:انجین هنوز پلمپ 46 هزار تا کارکرد من که هنوز ازش راضیم .

MR.Halakoohi
27-06-1394, 09:34 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[IMG][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/IMG
یه گشت و گذار چند ساعته
جای دوستان خالی:flower4:

Saleh20032004
31-06-1394, 11:01 بعد از ظهر
سلام
کسی از دوستان بوق دایلیم عوض کرده؟
خودم میتونم عوض کنم یا نه و چجوری؟
اگه تعمیرگاه خوب تهران میشناسین برا این کار لطفا معرفی کنین

roma
04-07-1394, 01:26 بعد از ظهر

flower
04-07-1394, 06:46 بعد از ظهر
بدون ایینه که نمی شه زشت شده لطفا قبل از عکس گرفتن یطوری عکس بگیرین که زباله نمایان نباشه .:11:

roma
04-07-1394, 09:19 بعد از ظهر
بدون ایینه که نمی شه زشت شده لطفا قبل از عکس گرفتن یطوری عکس بگیرین که زباله نمایان نباشه .:11:
اینه سمت راست شکسته با توب والیبال سمت چپم باز کردم فعلا
اشغال که جای نیست نباشه تو طبیعت ایران
میخوام نیم فلاپش کنم فلاپ خودش سالم بازم کردم

erfi.747
05-07-1394, 05:44 بعد از ظهر
[QUOTE=Daniyall;306561]متشكرم كه راهنماييم كرديد،مشكلی در روشن شدن نداره با تک استارت روشن میشه،تمام سوکتهای موتورو تمیز كردم.درست شد.روغن موتورهم صبح وقتی که هنوز موتور روشن نکردم چک میکنم پره.ولی وقتی از رو دفترچه چک میکنم تا وسط بیشتر نداره.یعنی کژ روغن رو کامل نمیبندم.[/QUOTE
خدا رو شکر.
کلا موقع چک کردن روغن نباید ببندید و چک کنید همون طوری باید باز کنید با کهنه تمیز کنید بعدش داخل کنید بدون اینکه ببندید بعد بیارید بیرون اگه بین خط پایین و بالا باشه درسته!!!
ولی کلا این موتور به این حرف ها خراب نمیشه! کیفیتش خوبه واقعا مگر این مونتاژ مزخرف و پشتیانی مزخرف تر کویر موتور باعث بشه!!!
شما کیفیتش رو در صورت رسیدگی در چه حدی میدونید ؟؟؟ میشه باهاش هر روز از تهران رفت کرج و برگشت ؟؟؟ میشه اکثر مواقع تو دور نسبتا بالا باهاش رانندگی کرد ؟؟؟ آخه چند روز پیش یکی رو دیدم دایلیم داشت میگفت فقط واسه دور دور خوبه سرعتشم بترکونی 140 تا بیشتر نمیشه شتابشم میگفت افتضاحه در حد پالس 220 زیادم که بخوای پر کنی شرمندت میکنه و قطعاتشم اصلا گیر نمیاد .. درست گفته یا حرف مفت زده ؟؟؟

Mohsen_14
05-07-1394, 06:32 بعد از ظهر
یه مقداریش حرف مفت زده :دی
تو جاده دو پشته 140 تا پا به پای نینجا میومد ، تا حدود 150 هم دیدم که واقعا برای دو پشته خیلی خوبه .
البته دایلیم داریم تا دایلیم ، این تیپ 2 بود . بقیه موارد رو کسایی که دارن باید بگن .

erfi.747
06-07-1394, 01:06 قبل از ظهر
یه مقداریش حرف مفت زده :دی
تو جاده دو پشته 140 تا پا به پای نینجا میومد ، تا حدود 150 هم دیدم که واقعا برای دو پشته خیلی خوبه .
البته دایلیم داریم تا دایلیم ، این تیپ 2 بود . بقیه موارد رو کسایی که دارن باید بگن .
اگه 150 تارو بدون فشار بره که عالییییییییییییییییه .. میمونه بحث کیفیت و خرکار بودن ..

Alireza.BMW
06-07-1394, 08:23 قبل از ظهر
اگه 150 تارو بدون فشار بره که عالییییییییییییییییه .. میمونه بحث کیفیت و خرکار بودن ..

150تا رو با کیلومتر خودش که خطی زیاد داره بدون فشار میره...بحث کیفیتشم خوبه... اما یه بدی داره که لوازم بدنه اصلا نیس بازار اگه فلاپیش بشکنه باید خیلیدنبالش باشی تا پیدا شه... لوازم انجین ولی هستش و کمیابه و گرون

pouriashoghi
07-07-1394, 11:34 قبل از ظهر
[QUOTE=hsnsadeghi;306562]
شما کیفیتش رو در صورت رسیدگی در چه حدی میدونید ؟؟؟ میشه باهاش هر روز از تهران رفت کرج و برگشت ؟؟؟ میشه اکثر مواقع تو دور نسبتا بالا باهاش رانندگی کرد ؟؟؟ آخه چند روز پیش یکی رو دیدم دایلیم داشت میگفت فقط واسه دور دور خوبه سرعتشم بترکونی 140 تا بیشتر نمیشه شتابشم میگفت افتضاحه در حد پالس 220 زیادم که بخوای پر کنی شرمندت میکنه و قطعاتشم اصلا گیر نمیاد .. درست گفته یا حرف مفت زده ؟؟؟

سلام. اتفاقا موتورسیکلت‌هایی که فقط برای دور دور خوبن موتورهایی امثال هیوسانگ و اینها هستن که سواری یکنواخت و طولانی مدت روشون واقعا خسته کننده است. توی همین تاپیک ببینید چقدر بچه ها با دایلیم سفر رفتن و میرن. بخاطر راحتی و پایداری و مطمئن بودنشه.
اگر میخوای موتوری بخری که قطعاتش توی بازار همیشه باشه و راحت گیر بیاری اصلا سمت موتورهای کره‌ای و ژاپنی ۲۵۰ سی‌سی نرو. چون قطعات اینها یک مدت هست یک مدت نیست.
بعدم شما مگه میخوای با چه سرعتی بین تهران و کرج رو هر روز بری و بیای؟‌ من با ماشینم هم که سفر میرم بالای ۱۱۰ تا به ندرت میرم! تو اتوبان تهران کرج که ممنوعه موتورسیکلت. تصور رانندگی تو جاده مخصوص بین تهران و کرج با موتورسیکلت و با سرعت ۱۵۰ کیلومتر هم که یکم عجیبه مگر اینکه از این دنیا خسته شده باشید و برنامه داشته باشید زبونم لال کمتر زندگی کنید!

در هر صورت دایلیم موتور خوبیه برای رفت و آمدهای طولانی روزانه. خسته نمیشید روش و میتونید با دور موتور ۷ تا ۸ هزار تا تو سرعت مناسب اتوبان هم رانندگی کنی و ۲-۳ هزار RPM هم براتون میمونه که در مواقع اضطراری اگر نیاز به سبقت داشتید بدون فشار اومدن به موتور ازش استفاده کنید.

roma
07-07-1394, 07:12 بعد از ظهر
امروز رفتم روغن بگیرم بین اینها گیر کردم از معتبرترین فروشگاه روغن در میدان امام خمینی
عکس دوتا اخر کاسترول پر شد بلژیک 4 لیتر میشد 210 تومن
اینها یک لیتری برند امریکا پر شد در فیلیپین 1 لیتر 25 تومن
من:297:

flower
07-07-1394, 11:02 بعد از ظهر
هیچ کدوم این روغنا بدرد دایلیم نمی خوره همش ماله ماشینه استاندارد jaso ma نداره گرید 5تا 30 و 5 تا 40 اصلا خوب نیست از فول سنتیک استفاده کن استاندارد jaso ma داشته باشه تا عمر صفحه کلاج بیشتر بشه فعلا انی یا اجیپ و یا موتورکس با گرید 10تا 40 زمستان و تابستان 10 تا 50 امتحانش را تو دایلیم پس داده صفحه کلاج 30 هزار کارکرده هنوز سالمه روغنای معمولی فکر نکنم تا 10 هزار جواب بده زود صفحه معیوب می شه .

roma
08-07-1394, 10:27 بعد از ظهر
هیچ کدوم این روغنا بدرد دایلیم نمی خوره همش ماله ماشینه استاندارد jaso ma نداره گرید 5تا 30 و 5 تا 40 اصلا خوب نیست از فول سنتیک استفاده کن استاندارد jaso ma داشته باشه تا عمر صفحه کلاج بیشتر بشه فعلا انی یا اجیپ و یا موتورکس با گرید 10تا 40 زمستان و تابستان 10 تا 50 امتحانش را تو دایلیم پس داده صفحه کلاج 30 هزار کارکرده هنوز سالمه روغنای معمولی فکر نکنم تا 10 هزار جواب بده زود صفحه معیوب می شه .
10 تا 40 فول نداره من ندیدم همش نیمه سنتتیک بود

flower
09-07-1394, 08:43 قبل از ظهر
10 تا 40 فول نداره من ندیدم همش نیمه سنتتیک بود
10تا 40 نیمه هستن ولی 10تا 50 فول هستن فعلا 10تا 50 بریز تا هوا یکمی سرد شد از 10تا 40 استفاده کن البته من تمام فصول از 10تا 50 استفاده کردم مشکلی هم نداره .

arshiac457
14-07-1394, 06:52 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان دایلیم سوار دایلیم از نظر لوازم یدکی و تعمیرگاه چطوره تو تهران و کرج؟بعد یه کارکرده مدل 91 یا 90 ارزش خرید داره؟موتور اگه زیاد کارکرده باشه سرطان نیست؟؟موقع خرید به چه چیزایی باید توجه کرد که کلاه سر ادم نره

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

erfi.747
15-07-1394, 01:00 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان دایلیم سوار دایلیم از نظر لوازم یدکی و تعمیرگاه چطوره تو تهران و کرج؟بعد یه کارکرده مدل 91 یا 90 ارزش خرید داره؟موتور اگه زیاد کارکرده باشه سرطان نیست؟؟موقع خرید به چه چیزایی باید توجه کرد که کلاه سر ادم نره

والا اون جور که من شنیدم همه میگن که هیچیش تو بازار نیست و خیلی کمه و گرون .. بقیه چیزارو دایلیم سوارا باید بگن ..

arshiac457
15-07-1394, 11:14 قبل از ظهر
اگه تو گمرک هم لوازم نداشته باشه که خیلی بد میشه شاید دیسک و صفحه تمام کرد شاید ب روغن سوزی افتاد ادم باید چکار کنه موتور مثل دسته گل رو؟

Alireza.BMW
15-07-1394, 02:56 بعد از ظهر
لوازم بدنه ای نیست اصلا مثه فلاپ ها و... ولی موتوری چرا هستش ولی کمه و گرون همه هم میدونن چرا گرونه وقتی چیزی توی بازار کم یاب بشه خود به خود توسط دلالان عزیز میکشه بالا

pouriashoghi
16-07-1394, 08:18 بعد از ظهر
اینکه کویر موتور خدمات پس از فروش روی محصولی که داره تولید میکنه نمیده کاملا قابل شکایت و پیگیری است.
کمی هم تقصیر خود ماست. به نظر من ما باید فشار بیاریم به کویر. همه تماس بگیریم مدام و بگیم خدمات پس از فروش وسیله نقلیه ای که می‌فروشید کجاست؟ چرا لوازم یدکی وسیله نقلیه‌ای که می فروشید رو تامین نمی‌کنید و هر روز هم باید تماس بگیریم و تهدید کنیم به شکایت.
اهرم فشار دیگه هم تماس با خود کمپانی دایلیم و شکایت به اونهاست. چون کویر مدام مدعی میشه که رابطه تجاری اش با دایلیم موتور ادامه داره و همچنان نماینده دایلیم موتور در ایران هست. باید با دایلیم تماس بگیریم و بگیم این نماینده شما خدمات پس از فروش نمیده.
میدونم که حالا میایید و مسخره می‌کنید و میگید دلت خوشه اینجا ایرانه شکایت به جایی نمیرسه اما اشتباه میکنید. قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب مجلس شورای اسلامی و لازم‌الاجراست. یعنی ما اگر به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شکایت کنیم و درخواست بازرسی از کویر موتور داشته باشیم ملزم به پاسخگویی هستند.
طبق تبصره دو ماده یک از همین قانون دوره تعهد فروشنده خودرو (‌که موتورسیکلت رو هم شامل میشه ) یا دوره تامین قطعات و ارائه خدمات فنی استاندارد به مدت ۱۰ سال از فروش آخرین دستگاه از وسیله نقلیه است!‌ کویر که داره الان دایلیم میفروشه موظفه طبق قانون قطعات یدکی این موتور رو تامین کنه. این ربطی به دوره گارانتی وسیله نقلیه نداره. گارانتی میتونه مثلا بعد از دوسال از فروش تمام شه اما تولید کننده٬ وارد کننده ٬ فروشنده موظفه که قطعات یدکی وسیله نقلیه رو تا ۱۰ سال تامین کنه.

من میگم اگر ما با کویر تماس بگیریم و بوسیله همین قانون تهدید به پیگری و شکایت کنیم اونها هم مجبور میشن لوازم یدکی رو در اختیار قرار بدن در بازار.

این لینک قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو خواستید بخونید و ببینید که قانونا ما میتونیم از کویر موتور شکایت کنیم :
([Only registered and activated users can see links])

آمیرزا
16-07-1394, 11:56 بعد از ظهر
اینکه کویر موتور خدمات پس از فروش روی محصولی که داره تولید میکنه نمیده کاملا قابل شکایت و پیگیری است.
کمی هم تقصیر خود ماست. به نظر من ما باید فشار بیاریم به کویر. همه تماس بگیریم مدام و بگیم خدمات پس از فروش وسیله نقلیه ای که می‌فروشید کجاست؟ چرا لوازم یدکی وسیله نقلیه‌ای که می فروشید رو تامین نمی‌کنید و هر روز هم باید تماس بگیریم و تهدید کنیم به شکایت.
اهرم فشار دیگه هم تماس با خود کمپانی دایلیم و شکایت به اونهاست. چون کویر مدام مدعی میشه که رابطه تجاری اش با دایلیم موتور ادامه داره و همچنان نماینده دایلیم موتور در ایران هست. باید با دایلیم تماس بگیریم و بگیم این نماینده شما خدمات پس از فروش نمیده.
میدونم که حالا میایید و مسخره می‌کنید و میگید دلت خوشه اینجا ایرانه شکایت به جایی نمیرسه اما اشتباه میکنید. قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب مجلس شورای اسلامی و لازم‌الاجراست. یعنی ما اگر به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شکایت کنیم و درخواست بازرسی از کویر موتور داشته باشیم ملزم به پاسخگویی هستند.
طبق تبصره دو ماده یک از همین قانون دوره تعهد فروشنده خودرو (‌که موتورسیکلت رو هم شامل میشه ) یا دوره تامین قطعات و ارائه خدمات فنی استاندارد به مدت ۱۰ سال از فروش آخرین دستگاه از وسیله نقلیه است!‌ کویر که داره الان دایلیم میفروشه موظفه طبق قانون قطعات یدکی این موتور رو تامین کنه. این ربطی به دوره گارانتی وسیله نقلیه نداره. گارانتی میتونه مثلا بعد از دوسال از فروش تمام شه اما تولید کننده٬ وارد کننده ٬ فروشنده موظفه که قطعات یدکی وسیله نقلیه رو تا ۱۰ سال تامین کنه.

من میگم اگر ما با کویر تماس بگیریم و بوسیله همین قانون تهدید به پیگری و شکایت کنیم اونها هم مجبور میشن لوازم یدکی رو در اختیار قرار بدن در بازار.

این لینک قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو خواستید بخونید و ببینید که قانونا ما میتونیم از کویر موتور شکایت کنیم :
([Only registered and activated users can see links])

من هم یه موتورپيشرو XLمدل93دارم،یک ساله دنبال کاسه چراغ جلو هستم،به چند نمایندگی سر زدم به هرجا که ممکن بود زنگ زدم،با دفتر گروه صنعتی فارس وارد کننده و مونتاژکننده این موتورسیکلت چینی هم تماس گرفتم،اونا هم چند شماره فروش لوازم یدکی به من دادند.ولی هیچ نتیجه‌ای نگرفتم،من که برای شکایت آماده ام تا آخرشم هستم.

RZ

آمیرزا
18-07-1394, 01:00 قبل از ظهر
من که از طریق این لینک [Only registered and activated users can see links] شکایتم را ارسال کردم تا ببینیم چه پیش میاد؟

farshad 54
18-07-1394, 09:22 قبل از ظهر
این قضیه عدم تامین قطعات موتورهای فروخته شده توسط کویر هم دیگه داره به مرحله بحرانی میرسه

دوستانی که محصولات کویر رو دارن اگر بتونین ایمیل شرکتهای هیوسانگ و دایلیم رو پیدا کنید و به تعداد زیاد شکایتتون رو به این شرکت ها ایمیل کنید مطمئن باشید نتیجه میده

به خود کویر هم ایمیل بزنید یا تماس بگیرید و تهدیدشون کنید که ازشون شکایت میکنید به خود کمپانی ها و در آخر اینکه اگر کویر بخواد همین جوری ادامه بده و تعهداتش به مصرف کنندگان رو انجام نده یه کمپین نخریدن موتور از کویر میذاریم تا بفهمن با کی طرفن

اگر همه پشت هم دیگه باشن هر کاری بخاین میتونین بکنین همونجوری که ایران خودرو و سایپا رو به غلط کردن انداختن مردم این کویر رو هم که انگشت کوچیکه اونا نمیشه میشه به گ.... خوردن انداخت

pouriashoghi
18-07-1394, 12:01 بعد از ظهر
دوستان سلام
من همین الان متنی که در اینجا قرار می‌دهم رو برای کویر موتور ارسال کردم. از شما هم خواهش میکنم تا این متن رو بردارید و اطلاعات شخصی خودتون رو جایگزین کنید و برای شرکت بفرستید. اگر تعداد زیادی از ما اینکار رو انجام بدیم شرکت متوجه میشه که ما در پیگری جدی هستیم. شخصا تمام کارهایی که در نامه نوشتم رو انجام خواهم داد. اینجا باید حق امون رو خودمون بگیریم و الا شرکت کویر بفکر حقوق خریدار نیست.
================================================== ======

با سلام.
اینجانب پوریا شوقی در سال ۱۳۹۳ یکدستگاه موتورسیکلت دایلیم از نمایشگاه مرکزی شما در تهران خریداری کردم.
همانگونه که در دفترچه‌های تعمیر و نگهداری و راهنمای کاربران ( فارسی و انگلیسی ) که توسط خود شرکت در اختیار خریدار قرار داده میشود ذکر شده است٬ موتورسیکلت در فواصل زمانی و کیلومتری مشخص نیازمند اقدامات رسیدگی و نگهداری از جمله تعویض قطعات مصرفی مانند لنت ترمز٫ فیلتر روغن٬ فیلتر هوا ٬‌شمع و . . . می باشد. علاوه بر این هر وسیله نقلیه‌ای چه خودرو و چه موتورسیکلت در اثر بروز تصادف یا خرابی مکانیکی نیازمند تعویض قطعات گوناگون موتوری و بدنه است. با این وجود مدت‌هاست که شرکت کویر موتور از ارائه خدمات پس از فروش مناسب و تامین قطعات یدکی سر باز می‌زند بشکلی که دارندگان موتورسیکلت‌هایی مانند دایلیم و هیوسانگ حتی برای تهیه و تعویض فیلتر هوای موتورسیکلت خود با مشکل مواجه هستند. در حال حاضر عدم وجود قطعاتی مانند لنت‌های ترمز و یا قطعات مهمی مانند دیسک کلاچ و قطعات اساسی موتوری باعث می‌شود در صورت بروز مشکل٬ دارنده عملا قادر به استفاده از وسیله نقلیه ای که شرکت شما با تبلیغات فراوان آن را می‌فروشد نباشد. آیا موتورسیکلت‌های کویر موتور یکبار مصرف هستند و در صورت بروز مشکل دارنده باید موتور نو خریداری کند؟!
از آنجایی که ظاهرا هدف فروش بیشتر بشدت ذهن مدیران شرکت کویر را بخود مشغول کرده٬ بشکلی که تعهدات اخلاقی و قانونی خود در حمایت از حقوق خریداران و مصرف کنندگان محصولات کویر را فراموش کرده‌اند شایسته است که در اینجا تعهدات قانونی شما را یادآور شوم. طبق قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳/۳/۱۳۸۶ شرکت کویر موتور ملزم به رعایت مواد و تبصره‌های این قانون است و در صورت عدم احترام به قانون٬ موضوع به صورت رسمی قابل پیگری و محل طرح شکایت است. طبق تبصره دو از ماده یک قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان شما ملزم به تامین لوازم یدکی موتورسیکلت‌های فروخته شده خود تا ۱۰ سال پس از فروش آخرین دستگاه می‌باشید. در حالی که کویر موتور با ادعای نمایندگی کمپانی‌هایی مانند دایلیم و هیوسانگ اقدام به فروش این موتورسیکلت‌ها در ایران می‌کند٬ اما از تامین پیش‌پا افتاده‌ترین لوازم مصرفی و یدکی این محصولات عاجز است و اهمیتی به حقوق خریداران محصولاتش نمی‌دهد و ترجیح می‌دهد تا با زیر سوال بردن توصیه‌های فنی موجود در دفترچه محصولات و برای رفع مسئولیت خریداران را تشویق به اموری مانند عوض نکردن فیلترها و یا شستن فیلترهای کاغذی هوا بجای تعویض می‌کند!
لطفا هر چه سریعتر نسبت به رعایت قانون حقوق مصرف کنندگان اقدام نمائید. خریداران محصولات وارداتی شما تاکنون صبر و حوصله زیادی از خودشان نشان داده‌اند اما ظاهرا این بردباری ما به فرصتی برای سوء استفاده مدیران شرکت شما جهت شانه خالی کردن از زیر تعهدات قانونی خود تبدیل شده است. لذا اینجانب به نمایندگی از تعداد کثیری از دیگران خریداران محصولات شما هشدار می‌دهم که در صورت ادامه سیاست‌های فعلی شرکت مبنی بر چشم‌پوشی از حقوق خریداران مسئله را نه تنها به صورت قانونی پیگیری خواهم کرد بلکه:

با تماس با رسانه‌ها و روزنامه‌ها مراتب قانون‌گریزی کویر موتور را در اجرای قانون مصوب مجلس اطلاع‌رسانی خواهم کرد
با توجه به دسترسی به شبکه‌های آزاد اطلاع‌رسانی در خصوص بازار موتورسیکلت در ایران که مورد بازدید تعداد زیادی از علاقه‌مندان به موتورسیکلت و مشتریان فعلی و آتی شرکت‌هایی نظیر شرکت شماست٬ حقایق در خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش و عدم تامین قطعات یدکی محصولات در بازار را بشکل گسترده بازگو خواهم کرد که مطمئنا تاثیر مطلوبی در بهبود بازار فروش شما نخواهد داشت
با توجه به شرایط فعلی٬ با اطمینان می‌توان گفت که خریداران بالقوه از راه اندازی کمپینی جهت نخریدن محصولات شما استقبال خواهند کرد. در صورت عدم توجه شما به خواسته‌های قانونی مطرح شده در این نامه٬ از هیچ تلاشی برای راه اندازی چنین کمپینی فروگذار نخواهم بود.
با تماس با شرکت‌های دایلیم موتور و هیوسانگ نحوه ارائه خدمات پس از فروش و تامین قطعات از سمت شما به عنوان نمایندگی این شرکت‌ها را اطلاع رسانی خواهم کرد.

منتظر پاسخ شما به موارد قانونی مطرح شده در این نامه هستم.

================================================== =

دوستان بخش ثبت شکایت‌های وب سایت کویر درست کار نمیکنه ( تعجبی هم نداره٬ چرا باید بخش دریافت شکایت درست کار کنه و شکایت ثبت بشه؟!‌) ولی در بخش تماس با ما فرم ارسال نظر درست کار میکنه. میتونید متن رو از اونجا ارسال کنید.
ایمیل کنید

farshad 54
18-07-1394, 12:18 بعد از ظهر
بسیار عالی

دوستان سریعا اقدام کنید و پشت این قضیه رو بگیرید تا این شرکت کویر گوشی بیاد دستش و یابو ورش نداره فکر کنه هر غلطی دوست داره میتونه بکنه

roma
18-07-1394, 01:31 بعد از ظهر
یه متن خوب حاظر کنید واسه میل زدم به شرکت مادر در کره ترجمش با من دوست و رفیق مترجم زیاد هست دور برم تلفکس پیدا کنیم خوب میشه

Saleh20032004
18-07-1394, 04:50 بعد از ظهر
آقا منم تا آخرش هستم
اتحاد بهترین روش مقابله با کویر و سایپا و ایران خودرو هست

flower
18-07-1394, 10:59 بعد از ظهر
اجناس رسیده حالا کی بدن خدا داند ایینه و فیلتر و همه چیز رسیده شاید این هفته یا هفته اینده اماده فروش بشه .

roma
18-07-1394, 11:41 بعد از ظهر
اجناس رسیده حالا کی بدن خدا داند ایینه و فیلتر و همه چیز رسیده شاید این هفته یا هفته اینده اماده فروش بشه .

یک ماه به من میگن اینه امده هنوز قیمت مشخص نشد هر روزم میگن دو روز دیگه سه روز دیگه این دفعه گفت اخر هفته پنج شنبه سرکاری هست
مگه لوازم f16 که قیمتش دربیاد ۴تا اینه فیلتر که این همه کلاس گذاشتن نداره واسه ملت که مگه چند میخوان بفروشن یه فیلتر که یک ماه حساب و کتاب بخواد

ahks121
18-07-1394, 11:48 بعد از ظهر
شک نکیدکه قبل ازفروش لوازم به شمااول به همکارهاوبعضی تعمیرگاه هامیفروشن اگه چیزی موندمیدن به عموم بعدازیکماهم تموم میشه وتازه سودخورایه دوم میان روکار

flower
19-07-1394, 09:05 قبل از ظهر
به من گفت می برمت انبار ببین اجناس اماده هست ولی هنوز چیدمان و ثبت تو کامپیوتر نشده بش گفتم خودم می یام کمکتون براتون می چینم مفتی مگه می خوای چکار کنی دست اخر کارمند شرکت هست حقوق بگیر هست اصلا براش مهم نیست .

roma
19-07-1394, 12:56 بعد از ظهر
اقا یه متن درست درمون و مفید پخ کنید به من بدم ترجمش کنن میل کنیم دایلیم کره

pouriashoghi
20-07-1394, 10:03 قبل از ظهر
اقا یه متن درست درمون و مفید پخ کنید به من بدم ترجمش کنن میل کنیم دایلیم کره

سلام. لزومی به ترجمه نیست من خودم انگلیسی زبان دومم هست باهاشون تماس میگیرم نگران نباشید.

farshad 54
20-07-1394, 10:48 قبل از ظهر
طی پی گیری هایی که دوستان تو تلگرام با شخص آقای رضایی انجام دادن یه سری مشکلات رو مطرح کردن که ایشون هم قول دادن رسیدگی کنن (حالا بعدا معلوم میشه )

یه سری لوازم و قطعات دایلیم هم اومده و آماده فروش هست - دوستان رفتن خرید اگر کسی چیزی میخواد مراجعه کنه به نمایندگی های فروش قطعات

M.a.h.d.i
20-07-1394, 04:04 بعد از ظهر
والا از این کویر دزد تر خودشه.رفیقم با دوک تصادف کرد.رفتیم کویر یه کایت بغل باک و یک براکت زیر باک بعد از دو ماه اورد به قیمته یک میلیون و هفتصد هزار تومن.گفت اگه باک کامل بخوای چهار میلیون.متاسفم که هیچ نظارتی روی کار اینا نیست.البته اینا که معلومه به کجا وصلن کسی کاریشون نداره.

pouriashoghi
20-07-1394, 07:17 بعد از ظهر
سلام دوستان

کویر جواب ایمیل من رو داد. جواب دادند که امروز با پاساژ ماهان تماس بگیرم و اگر گفتن لوازم یدکی که می‌خوام رو ندارن بهشون اطلاع بدم دوباره. منم بعد‌ از ظهر رفتم اونجا. طبقه پايین چند جعبه لوازم اصل دایلیم دیدم که طبق برچسب روش معلوم بود از بندرعباس ترخیص شده. من فیلتر هوا و ست کامل لنت ترمز می‌خواستم و همه رو داشتن. فیلتر هوا ۱۶ تومن و با ست کامل لنت‌های جلو و عقب کلا شد ۹۰ هزار تومن. بالا هم که رفتن اون اتاق‌هایی که لوازم دایلیم انبار میکنن پر بود از لوازم یدکی.

خلاصه که به نظر میرسه لوازم یدکی دایلیم موجود و آماده فروشه. همه قطعات هم اصل دایلیم کره است و چینی نیست چون برچسب‌های شیپینگ روی جعبه ها مبدا ارسال رو کره زده بود.
دایلیم دارها خوشحال باشن فعلا.
از کویر هم ممنونم که جواب ایمیل اعتراض آمیز من رو دادن.

sepehr ninja
21-07-1394, 12:16 بعد از ظهر
به قول مرحوم... که میگه دل خوش نباشید که این کارو کردن اونارو برای شما آوردن و ....
ولی در کل یک طرفه نگاه کردن زیاد خوب نیست باز حداقل داره سعی میکنه کویر موتورای به روزو که قبلا فقط تو مسابقات دیده میشد نه تو خیابون وارد میکنه !! وقتی هم که وارد میکنند قطعا به فکر قطعاتش هستند چون سود اصلی توی همین هزینه ها ی بعد از خرید نهفته است .. خلاصه اینکه همه ی اینهایی که داره پیش میاد مثل نبودن و گرون بودن لوازم و اینا باید !!!!!!!پیش بیاد که بعضی ها سودشون رو ببرند این دست خود کویرم نیست اهل فن متوجه میشن ایشالا چی میگم...

flower
23-07-1394, 06:59 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سفر لرستان ماله 3 هفته پیش ..:4chsmu1:

Saleh20032004
23-07-1394, 07:51 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبم
منم امروز رفتم پاساژ ماهان
دوتا فیلتر روغن
فیلتر هوا
یک دست لنت ترمز جلو و عقب خریدم
کلا شد 115 تومن
خیلی قطعات آورده بودن
انگار همه برا دایلیم بود
کلی کارتون بزرگ بود که روشون نوشته بود دایلیم
خلاصه خیلی حال کردم
ولی این تعمیر کارا خیلی قطعه میخریدن و راحت بهشون میدادن
یکیشون جلو من بود نزدیک 1500 تومن قطعه خرید
ولی متوجه نشدم برا چه موتور هایی بود

flower
24-07-1394, 08:28 قبل از ظهر
دایلیم جدید مبارک جناب فلاور:121fs725372:
مرسی علیرضا جان من برج 2 خریدم تا حالا 8 هزار تا شده چون مدل جدیدش esu را ارتقا دادن بهتر شده...کی می شه 400 و 600 ازاد بشه دیگه خسته شدم از این 250 لعنتی.

- - - Updated - - -

ذایلیم یه ایرادخیلی بزرگی داره!ایرادبزرگشم اینه که جزفیلتروروغن ولنت ولوازم مصرفی چیزدیگه ای نمیخاد!
بله درسته زنجیر هم باید عوض بشه اگر کسی صداش رو مخشه یکمی لرزش موتور کمتر و نرمتر می شه مراقب باشید بی بنزین نشه وگرنه پمپ می سوزه .

keshtkar.A
24-07-1394, 09:22 بعد از ظهر
با سلام.. شماره تماس خدمات پس از فروش قطعات موتور دایلیم در تهران را نیازمندم...جهت خرید ecu

ahks121
24-07-1394, 11:51 بعد از ظهر
02155382267خدمات پس ازفروش کویر

sepehr ninja
25-07-1394, 03:32 بعد از ظهر
سلام به دوستان عزیز من سوال تکراری ندارم چون یک بار سر دایلیم قبلی فروم رو خوندم یکبارم الان که دوباره میخوام صفر بگیرم از همه دوستان هم تشکر میکنم واقعا اطلاعات مفیدی رو آدم میتونه در بیاره .
حالا سوال به روز اینکه من رفتم جردن قیمت کردم گفت 12900 رفتم گمرک گفت 12 جفتشونم که نمایندگی کویر هستند این اختلاف قیمت برای چی هست ! کسی از گمرک گرفته موتور ؟ اصلا انبار داره که بریم موتورو انتخاب کنیم؟

pouriashoghi
25-07-1394, 10:39 بعد از ظهر
سلام به دوستان عزیز من سوال تکراری ندارم چون یک بار سر دایلیم قبلی فروم رو خوندم یکبارم الان که دوباره میخوام صفر بگیرم از همه دوستان هم تشکر میکنم واقعا اطلاعات مفیدی رو آدم میتونه در بیاره .
حالا سوال به روز اینکه من رفتم جردن قیمت کردم گفت 12900 رفتم گمرک گفت 12 جفتشونم که نمایندگی کویر هستند این اختلاف قیمت برای چی هست ! کسی از گمرک گرفته موتور ؟ اصلا انبار داره که بریم موتورو انتخاب کنیم؟

انبار کویر جهان کودک همون زیر زمین ساختمون هست. من میخواستم بخرم رفتم اون پائین یه ۷-۸ تا دایلیم بود از بین اونها انتخاب کردم. اما معمولا اجازه نمیدن کسی بره پائین. منم شانس آوردم طرف خوش برخورد بود و رو مود بود اجازه داد من برم خودم انتخاب کنم.
اختلاف قیمت رو نمیدونم سر چی هست ولی من ترجیح میدم از گمرک خرید نکنم کلا چون آدم‌های راستگو و صادقی ندیدمشون .

Daniyall
28-07-1394, 12:38 قبل از ظهر
با سلام خدمت كاربران،٤ تا پیچ پلاستیکی برای فلاپ جلو هست،من به جای آن ها از پیچ و مهره فلزی استفاده کردم،میخواستم ببینم مشکلی برای فلاپ ها که پیش نمیاره.با تشکر.

فلات دوست
28-07-1394, 08:13 قبل از ظهر
با سلام خدمت كاربران،٤ تا پیچ پلاستیکی برای فلاپ جلو هست،من به جای آن ها از پیچ و مهره فلزی استفاده کردم،میخواستم ببینم مشکلی برای فلاپ ها که پیش نمیاره.با تشکر.

سلام نه مشکلی نیست فقط بین پیچ با فلاپ و مهره با فلاپ تیکه لاستیک نازک بزار تا فلاپ ها رو خط نندازه

hofo
30-07-1394, 09:50 قبل از ظهر
سلام دوستانمن میخام دایلیم بگیرم ولی یکی دوتا سوال دارماونایی که داشتن بنظرتون سالی چقد هزینه باید کنم واسشدوما صداش چجوریه ؟ مردمو اذیت نمیکنه؟؟کسی با ان اس مقایسش نکرده؟؟

Morteza71
30-07-1394, 09:09 بعد از ظهر
سلام دوستان

با خوندن این تاپیک و تعریف شما از این موتور خیلی جذب خرید این موتور شدم ولی یه نکته ذهنمو مشغول کرد اونم احتمال عدم تولید در اینده هست.

همین جوری که مثلا تولید میشه وضعیت قطعاتش به این صورت هست ولی وقتی که تولید نشه ببینید چی میشه خدا میدونه

دیروز رفتم نمایندگی خیابون افریقا کلا 2 تا دایلیم داشت یکی تیپ یک که تو انباری بود رنگ سبز ویکی تیپ دو به قیمت 13 تومن قیمت هم نسبت به تابستون گرون کرده لینک فروش ویژه تابستون و میدیدم 12499 بود که یک سوم و نقد بقیه 10 ماهه که الان نسبت به اون موقع گرون کرده

امروز رفتم گمرک نمایندگی کویر اولا که اون ادمی که اونجا بود اصلا جوابتو نمیداد و بد اخلاق انگار طلب کار بود ازت اونجا هم قیمت و میگف 13 تومن که میگفت دیگه تولید نمیشه و تولیدش متوقف شده بعد که من پرسیدم سال 95 هم تولید نمیشه گفت بله تولید نمیشه.
اخرش گفتم خب اینجوری اگه تولید نشه منطقی نیست خرید این موتورا گفت خب حالا شاید 95 هم تولید بشه !!!!!!
اینم لینک فروش ویژه تابستون وقیمت ها:

sylvester
30-07-1394, 09:26 بعد از ظهر
به نظر من الان ریسک بالایی رفتن سمت این موتور
چون میشه آینده ای چون دربی را براش پیش بینی کرد :4:

StyX
30-07-1394, 10:05 بعد از ظهر
دوستانی که دايليم میخوان

roma
01-08-1394, 02:21 قبل از ظهر
به نظر من الان ریسک بالایی رفتن سمت این موتور
چون میشه آینده ای چون دربی را براش پیش بینی کرد :4:

دربی به خاطر هجم کم و قیمت زیاد از رده خارج شد قطعا اگه دربی ۱۲۵ cc (من که باور نمیکنم ۱۶۰باشه ) میشد دربی ۲۵۰cc با توجه به استایل قشنگش و برند اروپایی میتونست رقیب خوبی واسه ژاپنی ها کره ای باشه دایلیم قطعا حالا حالا تو بورس میمونه چون رقیب قیمتی و کیفیتی تو این رنج و هجم نداره

sepehr ninja
02-08-1394, 12:18 قبل از ظهر
ما هم رفتیم جردن همون سبز و مشکی رو داشت گمرک هم قرمز داشت تیپ 2 و یه سفید که تیپ 1 بود این احتمالا قطعه واسشون مونده بوده اضافه گفتن یه تیپ 1 هم بزنیم ثواب داره همراه موتور چه چیزایی میدن ؟ البته به جز چیزایی که کمپانی ها اصولا برای خودشون بر میدارن !

ahmad.jalali
02-08-1394, 10:52 بعد از ظهر
منم مدل 92 دارم فروشندم.09188526990

Fateh
04-08-1394, 12:50 بعد از ظهر
مدل 93 در حد نو دارم و فروشنده ام -
09123450240[Only registered and activated users can see links]

MR.Halakoohi
04-08-1394, 01:52 بعد از ظهر
دوستان اینجا تاپیک دایلیم هست اما صفحه فروش دایلیم نیست که/
اینجا مباحث فنی انجام میشه نه خرید و فروش/
خرید و فروش یه تاپیک مجزا داره و لطفا"" دیگه این موضوعاتو اینجا مطرح نکنید/
ممنون/:flower4:

roma
04-08-1394, 10:33 بعد از ظهر
دوستانی که میخوان با هزینه کم صدای خوب از دایلیم بگیرن یه روش خیلی ساده هست و قابل برگشت

انتهای خروجی اگزوز موتور اون قسمت مشگی رنگ سه تا یچ الن داره باز کنید و ته اگزوز در میاد بعد میرسید به سایلنسر که با چهار تا پیچ به بدنه اگزوز پیچ شد اونم باز کنید و سایلنسر در بیارین و بعد موتور روشن کنید و از اگزوز با صدای با کیفیت نه خیلی زیاد نه خیلی بم نه خیلی تیز لذت ببرید اگه از صداش راضی بودین میتونید برید تراشکاری اون بوش وسط سایلنسر در بیارید ببندید سر جاش تا اون قسمت انتهای اگزوز بسته بشه و اگزوز مثل روز اول و فابریکی و با صدای اسپورت و با هزینه مختصر و بهترین صدا حتی از اگزوزهای گران قیمت من خودم یوشیمارو انداختم صداش اصلا جالب نبود

دلیل داغی بیش از حد اگزوز دایلیم تا نیمه وسط اگزوز دقیقا لوله بخاری خالی خالی توری و پشمه شیشه هم نداره نیمه دوم انتهایش از وسط بسته شده و دوتا خروجی براش گذاشتن که میرسه به قسمت انتهایی
فکر کنم دیلیل خالی بودن بیش از حدش این باشه که اگزوز زیاد توی توان خروجی موتور موثر نباشه که قابل قبوله

sepehr ninja
05-08-1394, 01:17 قبل از ظهر
سلام دوستان ما بالاخره دوباره دایلیم گرفتیم 0 همه چی عالی ولی بعد از 20 کیلومتر فیوز شماره b که برای چراغ و داشتبورد و راهنما و ... هست 15 آمپر سوخت یه فیوز 15 دیگه انداختم اونم سوخت بعد 30 آمپر انداختم فعلا درست شده میخوام ببینم مشکل از کجاست موتور 0 که اتصالی نداره آیا ممکنه برای دو چراغ جلو باشه که همیشه روشنه شاید اونا زیاد آمپر میکشند ممنون

farshad 54
05-08-1394, 08:25 قبل از ظهر
اصلا نباید فیوز آمپر بالاتر مینداختی فیوز گذاشتن که نذاره به سیم کشی و برق موتور فشار بیاد الان اون فیوز رو با آمپر بالاتر عوض کردی فشار رو رد میکنه میزنه از یه جا دیگه بیرون سریع ببر مشکلشو حل کن ببین اون فیوز چرا میسوزه

از ما گفتن بودا

sepehr ninja
05-08-1394, 03:27 بعد از ظهر
اصلا نباید فیوز آمپر بالاتر مینداختی فیوز گذاشتن که نذاره به سیم کشی و برق موتور فشار بیاد الان اون فیوز رو با آمپر بالاتر عوض کردی فشار رو رد میکنه میزنه از یه جا دیگه بیرون سریع ببر مشکلشو حل کن ببین اون فیوز چرا میسوزه

از ما گفتن بودا

اونو انداختم که فقط تا یه جایی برسه صبح باز همونم سوخت بردم نمایندگی باید سیم کشیش چک بشه داشتم تعریف میکردم از مونتاژ عالیش که اینطوری شد همه چیزای دیگه رو زیر سوال برد

sepehr ninja
06-08-1394, 09:19 قبل از ظهر

این هم موتور ما :19::19:

sepehr ninja
06-08-1394, 08:47 بعد از ظهر
بالاخره تاپیک رو کامل خوندم چون هر بار نصفه خوندم این بار 50 صفحه 50 صفحه رفتم عقب تا بالاخره به موتور آقا بابک رسیدم خخ چون تو همه ی صفحات ایشون حضور داشتند جالب بود ببینم کی موتور گرفتن تو صفحه 6 !!!
اینا یکطرف من روغن کارخونه رو امروز عوض کردم و دوستان کویر لطف کردند روغن هیدرولیک قرمز رنگ ریخته بودن توش حالا برای چی خدا میدونه فقط شانس آوردم زود عوض کردم موتور رو تحویل گرفتید در جا روغن رو عوض کنید ترجیحا کاسترول مگناتیک یا موتورکس

همیشه هم فیوز زاپاس همراهتون باشه به غیر از فیوزهای خودش تا حداقل وسط خیابون نمونید

تیپ 2 خیلی بهتر شده به نظرم از تیپ 1 جفت چراغ جلو 2 کنتاک هست و البته همیشه روشن یا همون دی لایت.. لاستیک ها این 2 روز که بارون بود عالی عملکرد اما....خط کشی های سفید دشمن این لاستیک ها حتی رو خشکش هم لیز میخوره
تنها مشکلی که الان وجود داره نزدیکی دسته ترمز به فلاپ هست که باید یه فکری براش بکنم...
محفظه ی آب و ضد یخ رادیات بهتر شده تیپ 1 خیلی ساده بود نقش قمقمه فقط بازی میکرد این حرفه ای تره...
و اینکه موتور خواستید بگیرید فقط از جردن بگیرید چرا چون مثل گمرک باهات دعوا ندارند و کمال احترام رو میذارند و اینکه کادر بسیار حرفه ای برای آماده کردن موتور دارند که خیالتون راحت تره
چیزه دیگه ای به ذهنم نمیرسه بگم فعلا اینا هم گفتم شاید بالاخره به دو نفر کمک کرد
یه نکته مهمتر که همیشه میگم موتورتون پنچر هم شد تعمیرگاه بیات زیر پل چوبی نبرید ...
بچه های این فروم هم واقعا با معرفت هستند همشون دمتون گرم
شتاب و تاپ اسپید هم ایشالا بعد از آب بندی...coming soon

kaveh_am
06-08-1394, 09:24 بعد از ظهر
بالاخره تاپیک رو کامل خوندم چون هر بار نصفه خوندم این بار 50 صفحه 50 صفحه رفتم عقب تا بالاخره به موتور آقا بابک رسیدم خخ چون تو همه ی صفحات ایشون حضور داشتند جالب بود ببینم کی موتور گرفتن تو صفحه 6 !!!
اینا یکطرف من روغن کارخونه رو امروز عوض کردم و دوستان کویر لطف کردند روغن هیدرولیک قرمز رنگ ریخته بودن توش حالا برای چی خدا میدونه فقط شانس آوردم زود عوض کردم موتور رو تحویل گرفتید در جا روغن رو عوض کنید ترجیحا کاسترول مگناتیک یا موتورکس

همیشه هم فیوز زاپاس همراهتون باشه به غیر از فیوزهای خودش تا حداقل وسط خیابون نمونید

تیپ 2 خیلی بهتر شده به نظرم از تیپ 1 جفت چراغ جلو 2 کنتاک هست و البته همیشه روشن یا همون دی لایت.. لاستیک ها این 2 روز که بارون بود عالی عملکرد اما....خط کشی های سفید دشمن این لاستیک ها حتی رو خشکش هم لیز میخوره
تنها مشکلی که الان وجود داره نزدیکی دسته ترمز به فلاپ هست که باید یه فکری براش بکنم...
محفظه ی آب و ضد یخ رادیات بهتر شده تیپ 1 خیلی ساده بود نقش قمقمه فقط بازی میکرد این حرفه ای تره...
و اینکه موتور خواستید بگیرید فقط از جردن بگیرید چرا چون مثل گمرک باهات دعوا ندارند و کمال احترام رو میذارند و اینکه کادر بسیار حرفه ای برای آماده کردن موتور دارند که خیالتون راحت تره
چیزه دیگه ای به ذهنم نمیرسه بگم فعلا اینا هم گفتم شاید بالاخره به دو نفر کمک کرد
یه نکته مهمتر که همیشه میگم موتورتون پنچر هم شد تعمیرگاه بیات زیر پل چوبی نبرید ...
بچه های این فروم هم واقعا با معرفت هستند همشون دمتون گرم
شتاب و تاپ اسپید هم ایشالا بعد از آب بندی...coming soon
میگن روغن شل براده های انجن رو بهتر بر میداره برای همین اول شلش رو میریزن وگرنه قیمتش که یکیه...

gnome
07-08-1394, 10:13 بعد از ظهر
اونو انداختم که فقط تا یه جایی برسه صبح باز همونم سوخت بردم نمایندگی باید سیم کشیش چک بشه داشتم تعریف میکردم از مونتاژ عالیش که اینطوری شد همه چیزای دیگه رو زیر سوال برد

من فضول
سیم کشی رو چک کردی ؟ نتیجه ؟
............
در ادامه صحبتت در مورد دشمن بودن خط کشی سفید خیابون ها با لاستیک باید بگم من هم همین مشکل رو با اپاچی دارم
دو بار نزدیک بوده بخورم زمین

roma
07-08-1394, 11:07 بعد از ظهر
گرید روغن مناسب دایلیم علارغم انتظار 5/40 هم گرید مورد تایید است

sepehr ninja
07-08-1394, 11:35 بعد از ظهر
من فضول
سیم کشی رو چک کردی ؟ نتیجه ؟
............
در ادامه صحبتت در مورد دشمن بودن خط کشی سفید خیابون ها با لاستیک باید بگم من هم همین مشکل رو با اپاچی دارم
دو بار نزدیک بوده بخورم زمین

دور از جون بله سیم کشی چک شد مشکل از استپ ترمز بودش که اتصالی میکرده که مشکل مونتاژ بوده و خداروشکر حل شد..
کاریش نمیشه کرد دیگه این خط کشی هارو چون من تریل هم داشتم همین بود داستان .
از وقتی روغن رو عوض کردم تعویض دنده و خصوصا خلاص کردن خیلی راحت تر شده تو کارخونه که آب میریزند کسی مشکل خوردن دسته فرمون به فلاپ رو حل کرده ؟

MR.Halakoohi
08-08-1394, 12:58 قبل از ظهر
من دسته رو دو تا شا پیچاشونا باز کردم و تا اونجایی که میشد آوردمشون پایین/
البته نه بازور:4chsmu1:
الان هم دیگه نمیخوره به فلاپ/

sepehr ninja
08-08-1394, 02:07 بعد از ظهر
من دسته رو دو تا شا پیچاشونا باز کردم و تا اونجایی که میشد آوردمشون پایین/
البته نه بازور:4chsmu1:
الان هم دیگه نمیخوره به فلاپ/

دسته ها که آخرین جایی هستند که میشه ؟ دقیقا چیکار کردیشون چون پایینشون جا داره که میره اون تو قفل میشه اگه اون نبود میشد کشیدش عقب تر.. ارتفاع بزنم هم فک نمیکنم ارتباطی داشته باشه به این

said khansar
08-08-1394, 06:04 بعد از ظهر

pouriashoghi
09-08-1394, 11:05 قبل از ظهر
دسته ها که آخرین جایی هستند که میشه ؟ دقیقا چیکار کردیشون چون پایینشون جا داره که میره اون تو قفل میشه اگه اون نبود میشد کشیدش عقب تر.. ارتفاع بزنم هم فک نمیکنم ارتباطی داشته باشه به این

سلام من دقیقا متوجه نشدم کجای دسته موتور میخوره به فلاپ اما منطقا باید منظور این باشه که وقتی فرمون رو کامل به چپ یا راست میدید اهرم ترمز یا کلاچ با فلاپ کنار کنسول برخورد میکنه. در این صورت پیچ های بست اهرم‌های کلاچ و ترمز رو شل کنید فرمون رو هر بار کامل به سمت چپ یا راست بدید و اهرم ها رو اونقدر بدید پائین که به اندازه یک تا نیم سانتی متر از فلاپ فاصله داشته باشه. بعد پیچش رو سفت کنید. موقع مونتاژ اهرم ها رو زیادی افقی میبندن که هم باعث این مشکل برخورد میشه و هم کلا ارگونومی خوبی نداره. وقتی اهرم ها رو کم رو به پائین ببندید کنترل و ارگونومی موقع سواری هم حتی بهتر میشه به نظر من.

در مورد روغن به نظر من موتورکس بریزید. من سه بار اول تعویض روغن موتورم رو موتورکس ریختم. دو نوبت بعد رو موتول ریختم. هر دو هم برندهای عالی هستن. حداقل موتورکس رو آدم میدونه اصل و ساخت سوئیس هست. ولی با موتول احساس نرمی که رو موتور داشتم وقتی روغن موتورکس بود نداشتم. بخاطر همین دوباره موتورکس ریختم و خودم هم دیگه عوض میکنم روغن رو. احساس میکنم موتورم با موتورکس خیلی بهتر و نرم‌تر کار میکنه.

من الان ۱۴ ماه هست که دایلیم دارم و ۸۳۰۰ کیلومتر هم باهاش در شرایط مختلف ( باران و رگبار وحشتناک تا سردترین روز زمستان ) سواری کردم. تا الان جز تعویض روغن و تعویض فیلتر هوا هزینه‌ دیگری نداشته. حتی هنوز نیاز به تعویض لنت ترمز هم پیدا نکردم چه عقب چه جلو.

در مورد لیز خوردن روی خطوط سفید و خط عابر متاسفانه خیلی خطرناکه. خوشبختانه فعلا که دارن تو تهران خطوط عابر رو به شیوه امن تر و مدرن تر دوباره میکشن اگر دقت کرده باشید و دیگه از رنگ‌های پوشش اپوکسی که برجسته هستن و با کمترین رطوبتی لغزنده میشه استفاده نمیکنن. ولی توصیه ایمن برای زمین نخوردن روی خطوط راهنمایی رانندگی پرهیز از هرگونه شتاب گیری مثبت و منفی روی خطوطه. یعنی نه روی اونها سرعت بگیرید و نه ترمز کنید فقط اگر مجبور شدید عبور کنید از روشون با همون سرعتی که دارید میرید رد شید. ترجیحا هم هرگز رد نشید. مخصوصا ناحیه‌های عبور اضطراری که چند سالی هست تو حاشیه سمت راست بزرگراه های تهران درست شده و شده محل عبور موتورسواران رو در روزهای بارانی اصلا نزدیک نشید. تو ترافیک روندن در باران بهتر از سواری رو خط اضطراره.

said khansar
09-08-1394, 08:53 بعد از ظهر

sepehr ninja
09-08-1394, 10:49 بعد از ظهر
سلام من دقیقا متوجه نشدم کجای دسته موتور میخوره به فلاپ اما منطقا باید منظور این باشه که وقتی فرمون رو کامل به چپ یا راست میدید اهرم ترمز یا کلاچ با فلاپ کنار کنسول برخورد میکنه. در این صورت پیچ های بست اهرم‌های کلاچ و ترمز رو شل کنید فرمون رو هر بار کامل به سمت چپ یا راست بدید و اهرم ها رو اونقدر بدید پائین که به اندازه یک تا نیم سانتی متر از فلاپ فاصله داشته باشه. بعد پیچش رو سفت کنید. موقع مونتاژ اهرم ها رو زیادی افقی میبندن که هم باعث این مشکل برخورد میشه و هم کلا ارگونومی خوبی نداره. وقتی اهرم ها رو کم رو به پائین ببندید کنترل و ارگونومی موقع سواری هم حتی بهتر میشه به نظر من.

در مورد روغن به نظر من موتورکس بریزید. من سه بار اول تعویض روغن موتورم رو موتورکس ریختم. دو نوبت بعد رو موتول ریختم. هر دو هم برندهای عالی هستن. حداقل موتورکس رو آدم میدونه اصل و ساخت سوئیس هست. ولی با موتول احساس نرمی که رو موتور داشتم وقتی روغن موتورکس بود نداشتم. بخاطر همین دوباره موتورکس ریختم و خودم هم دیگه عوض میکنم روغن رو. احساس میکنم موتورم با موتورکس خیلی بهتر و نرم‌تر کار میکنه.

من الان ۱۴ ماه هست که دایلیم دارم و ۸۳۰۰ کیلومتر هم باهاش در شرایط مختلف ( باران و رگبار وحشتناک تا سردترین روز زمستان ) سواری کردم. تا الان جز تعویض روغن و تعویض فیلتر هوا هزینه‌ دیگری نداشته. حتی هنوز نیاز به تعویض لنت ترمز هم پیدا نکردم چه عقب چه جلو.

در مورد لیز خوردن روی خطوط سفید و خط عابر متاسفانه خیلی خطرناکه. خوشبختانه فعلا که دارن تو تهران خطوط عابر رو به شیوه امن تر و مدرن تر دوباره میکشن اگر دقت کرده باشید و دیگه از رنگ‌های پوشش اپوکسی که برجسته هستن و با کمترین رطوبتی لغزنده میشه استفاده نمیکنن. ولی توصیه ایمن برای زمین نخوردن روی خطوط راهنمایی رانندگی پرهیز از هرگونه شتاب گیری مثبت و منفی روی خطوطه. یعنی نه روی اونها سرعت بگیرید و نه ترمز کنید فقط اگر مجبور شدید عبور کنید از روشون با همون سرعتی که دارید میرید رد شید. ترجیحا هم هرگز رد نشید. مخصوصا ناحیه‌های عبور اضطراری که چند سالی هست تو حاشیه سمت راست بزرگراه های تهران درست شده و شده محل عبور موتورسواران رو در روزهای بارانی اصلا نزدیک نشید. تو ترافیک روندن در باران بهتر از سواری رو خط اضطراره.

منظور من هم دقیقا همون دسته ها بود دسته کلاچ که مشکلی نداره میشه آورش سمت پایین تا هرجا که لازمه اما دسته ی ترمز به علت اینکه پمپ ترمز همراهش هست پایین نمیاد اما پیچ ها رو شل کردم و بردم به سمت داخل و الان فلاپ میره توی گودی دسته ترمز که باز خیلی بهتر شد و یک نیم سانتی فاصله هست.
روغن موتورکس خوب هست ولی من چون تو هر موتوری کاسترول رو تست کردم و عالی بوده دیگه عوض نکردم و همون رو ریختم البته قیمتش پایینتر هست و این هم خوبه نسبتا بین روغن های با این رنج قیمت.
انشالا که همیشه همینطور کم خرج و بی دردسر باشه دایلیم موتور خوبیه اگه رسیدگی بشه بهش.
امروز که هوا خوب بود 100 کیلومتری دور زدم و به خاطر خشکی آسفالت ها سر پیچ راحت موتور میخوابید و لاستیک ها کاملا چسبیده بود .

pouriashoghi
10-08-1394, 01:19 بعد از ظهر
سواری پائیزی در جاده‌های اطراف تهران

flower
12-08-1394, 12:13 بعد از ظهر
هر کی می خواد فیلتر هوا دایلیم بخره زود بخره کلا 10 تا دونه بیشتر نداره همش را فروختن بزور به ما دوتا دونه داد ولی بقیه لوازم فعلا هست .

roma
13-08-1394, 10:08 بعد از ظهر
.
.امروزم منم با دعوا و درگیری تونستم از این پاساژ خراب شده ماهان لوازم بگیرم

طبقه اول دفتره طبقه دوم حساب داری طبقه سوم انباره به غیر این سه تا مغازه هیچ مغازه دیگه هم نیست همه خالی

خوب لامصب همرو ببر یه جا دیگه احمق طرف زورش میاد فیلتر روغن و فیلتر هوا بده من دیدم این جوریه قفلی زدم با جر بحث دوتا فیلتر هوا دوتا فیلتر روغن گرفتنم ازشون
.لنت عقب مال اپاچی بود رسید به اهن با کارکرد ۱۱۰۰تا موتورم ۳۲۰۰تا کارکرد سومین لنت عقب رفت زیرش
رسیدم خونه فهمیدم احمق لنت جلو به جای دوطرف مال یه طرف داد توی بستش یدونه لنت بود جفت نبود مثل عقب من تا حالا لنت تکی تو یه بسته ندید بودم دونه ای ۱۳.۵۰۰یعنی مال جلو ۴تا ۱۳.۵۰۰تومن باید لنت بخری یا مال من اشتباه حساب کرد اخه عقبش جفتش ۱۲ تومنه
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

flower
14-08-1394, 09:17 قبل از ظهر
قیمتاش درسته لنت جلو به صورتی تکی می ده اینه هم قبلا 65 بوده حالا یه مقدار جزیی کشیدن روش ...من نمی دونم لوازم چرا بیشتر سفارش نمی دن بازم فیلتر هوا تموم می شه رفت تا کی بیارن .

flower
14-08-1394, 10:43 قبل از ظهر
دیروز ما با دایلیم رفتیم بیرون تو دور پایین ریپ می زد ولی دور بالا خوب بود امروز بازش کردیم مشکل از چیه شمع نمی تونه باشه اگر معیوب باشه تو دور بالا ریپ می زنه بعد دیدم شلنگ بنزین که به سوزن انزکتور وصله اطرافش خیسه نشتی بنزین داره این بست کمری فلزی که کویر استفاده می کنه جنسش خوب نبود ما هم عوض کردیم با جنس بهتر مشکل حل شد .

keyvanj
18-08-1394, 07:58 بعد از ظهر
سلام
دوستانی که دایلیم دارن
اگر بخوان بدون تعصب و منطقی راهنمایی کنن الان پیشنهاد خرید میدن یا نه؟ من میخواستم یه دایلیم مدل 92-93 بگیرم اما با وضعیت پیش اومده برای قطعات واقعا" مردد شدم. از اون طرف پول هیوسانگ هم ندارم. حوصله خرابی های مگلی هم ندارم.
یه راهنمایی جامع و به دور از تعصب نسبت به موتورتون بکنید لطفا"

Saleh20032004
18-08-1394, 08:08 بعد از ظهر
با این شرایط ns بخر

roma
18-08-1394, 08:13 بعد از ظهر
مگلی و هیوسانگ هم از نظر قطعات وضعیت مناسب تری نسبت به دایلیم ندارن و بسیاری از قطعاتشون نایاب است موتور سالم بخری نیازی خیلی به لوازم پیدا نمیکنی مگر مصرفی که کم بیش هست یا خودش یا مشابش

فرستاده شده از HUAWEI P7-L10ِ من با Tapatalk

keyvanj
18-08-1394, 08:22 بعد از ظهر
با این شرایط ns بخر

سبک ریس میخوام بگیرم

Saleh20032004
18-08-1394, 08:23 بعد از ظهر
سبک ریس میخوام بگیرم
پس همون دایلیم بگیر با این بودجه

keyvanj
18-08-1394, 08:27 بعد از ظهر
خرابی هایی که در دایلیم بیشتر اتفاق میوفته چیه؟

VAHID
19-08-1394, 08:28 قبل از ظهر

دوست عزیز برای مشاوره خرید موتور تو قسمت مشاوره بازارچه تاپیک بزنید

Saleh20032004
19-08-1394, 10:25 قبل از ظهر
من 3 ماهه خریدم
خرابی فعلا ندیدم
ولی بچه ها دیگه هم میگن کلا این موتور مرگ نداره

keyvanj
19-08-1394, 05:24 بعد از ظهر
دوست عزیز برای مشاوره خرید موتور تو قسمت مشاوره بازارچه تاپیک بزنید
چشم.
والا با تحقیقاتی کردم با بچه هایی که دایلیم دارن و ندارن کلا" پشیمون شدم از خریدش. با هر کس صحبت کردم میگه قطعاتش به کل دیگه نیست و خیلی ریسکش بالاست. به قول یکی از بچه ها یه وقت اگه زمین بخورم دیگه فاتحه..
خیلی دلم میخواست بگیرم اما نمیتونم اینقدر ریسک کنم. چند جا هم که زنگ زدم گفتن به کل تولیدش متوقف شده و اینایی که تو بازاره تموم شه دیگه تمومه...
حیف شد. مملکته داریم آخه!

flower
19-08-1394, 05:41 بعد از ظهر
چشم.
والا با تحقیقاتی کردم با بچه هایی که دایلیم دارن و ندارن کلا" پشیمون شدم از خریدش. با هر کس صحبت کردم میگه قطعاتش به کل دیگه نیست و خیلی ریسکش بالاست. به قول یکی از بچه ها یه وقت اگه زمین بخورم دیگه فاتحه..
خیلی دلم میخواست بگیرم اما نمیتونم اینقدر ریسک کنم. چند جا هم که زنگ زدم گفتن به کل تولیدش متوقف شده و اینایی که تو بازاره تموم شه دیگه تمومه...
چه فکرایی می کنی خوبه نینجا نداری لوازم نینجا 5 برابر دایلیم گرون هست یکدست فلاپ کامل نینجا اتاق جدید 12 میلیون هست یعنی قیمت یه دایلیم صفر ..اگر نمی خوای ریسک کنی همون ns بخر هم ارزون و تمام لوازمش موجوده.

Alireza.BMW
19-08-1394, 07:06 بعد از ظهر
چشم.

موتور گرون دردسر داره دوست عزیز همینه دیگه رفاه بیشتر=پول بیشتری خرج کردن...نمیشه که شما بخای همش از موتور لذت ببری فقط... تماما 250 های توی ایران همینن لوازمشون نیست کمه بعضی لوازمشونم اصلا نیس حتی همون مگلی که میگن همه لوازمش هست... طرفی که نینجا 300 خریده چکار کنه که هیچیش نیس تو بازار اگه باشه وارداتیه و قیمتایی میدن که سرت سوت میکشه شما اینا رو میگی اون بنده خدایی که سنگین سوار میشه چی پس؟؟؟ اون که دیگه باید گریه کنه یه دست لنتش باست عوض میکنن 500... چرا حالا لوازمشون کمه ولی هندیایی مثه ان اس زیاده چون این موتورا خرجاش بالاست و اینکه طلبه میخاد هرکی هرکی سمت این موتورا نمیره چون تعمیرکارا بخان اینا رو درست کنن حسابی خودتم درست میکنن... پس چون این موتورا کم هستن دست مردم لوازمشونم کم و نایابه شما همون ان اس رو بری بگیری بهتره که من ان اس رو هم پیشنهاد نمیدم پالس 220 بهتره

keyvanj
19-08-1394, 09:40 بعد از ظهر
دم همتون گرم
موضوع قیمت قطعات نیست
موضوع ذر به در شدن تو سطح شهر برای به قطعه هست

.آقا الان مثلا" دایلیم استارتش بسوزه یا اینکه ای سی یو بسوزه یا رادیاتورش سوراخ شه و یا روغن سوزی امثالهم.... چی کار باید کرد/.؟

فلاپش اصلا هست؟

Mohsen_14
19-08-1394, 10:09 بعد از ظهر
اینکه شما قبل خرید داری فیل و فنجون قضیه رو در میاری خوبه ولی یه سری از اجناسی که ما تو کشورمون خوابش رو میبینیم تو کشورهای دیگه کاملا در دسترس و فراوونه .
تا حالا چند مورد لوازم برای نینجا به سرم زده عوض کنم قیمت گرفتم یه قیمت های چرت و فضایی میدن ، فلاپ کامل حدود 450 دلار هست که با خرج پست DHL و همه ی کوفت و زهرمارش تو ایران حدود 3 میلیون تحویل میدادن ولی مغازه دار کمتر 6 فکر نکنم بشه خرید اونم اگه داشته باشن چون اینجور جنس ها طلبش کمه و گرون هم هست ، نمیصرفه مغازه دار بیاره تا یه زمانی فروش بره . تو سایتهایی مثل ebay ، علی بابا ، علی اکسپرس و امثالهم بگردید جنستون رو پیدا کنید و بعدش هم شرکتهایی هستن که به قیمت خیلی بهتر از مغازه دار تحویلتون میدن .
حالا شما هم تو این سایتها و کلا اینترنت بگرد ببین لوازم دایلیم هست یا نه . اگه بود که دیگه غمت نباشه ، برو سینه کار ....

keyvanj
19-08-1394, 10:40 بعد از ظهر
دستت درد نکنه. نمیدونستم همچین چیزی داریم. الان تو علی اکسپرس دارم میچرخم. خیلی چیزا داره. قیمت لنت رو مثلا" از 9 دلار زده تا 28 دلار. اینجا چنده؟

keyvanj
20-08-1394, 02:43 قبل از ظهر
من تعجب میکنم
از یه طرف همه میگن قطعات دایلیم نیست
از یه طرف بیشتر آگهی هایی که میبینم زده مثلا" صفحه کلاج تازه تعویض و لنت و فلان و فلان تازه تعویض! پس اینا از کجا میارن؟ یا راست نمیگن؟

M.a.h.d.i
20-08-1394, 03:46 قبل از ظهر
راست نمیگن.من موتورمو خریدم طرف هزارتا قسم خورد که امروز همه فیلترارو عوض کردم.از اونجایی که مردم ما عادت دارن دوروغ بگن اعتماد نکردم و موتورو خریدم اووردم باز کردم تمام فیلتراش پر لجن بود وعوض نکرده بود.

roma
20-08-1394, 03:13 بعد از ظهر
من تعجب میکنم
از یه طرف همه میگن قطعات دایلیم نیست
از یه طرف بیشتر آگهی هایی که میبینم زده مثلا" صفحه کلاج تازه تعویض و لنت و فلان و فلان تازه تعویض! پس اینا از کجا میارن؟ یا راست نمیگن؟
صفحه کلاج اپاچی و هوندا cdi بهش میخوره لنت عقب بهش جلو اپاچی میخوره یا tvs یا مودناس شما فکر میکنی لوازم پالس پیدا میشه

لوازم کاربرات پالس ناموجوده یا نه یه چیز خیلی ساده نگهدارنده فیلتر هوا پالس 220 یه تیکه پلاستیک کل گمرک زیرو کردم

تمام مثلا نمایندگی ها رفتم حتی لوازم اوراقی گشتم اخر با یه تیکه سبد خودم درست کردم همشون میگفتن مصرف نداره ما نمیاریم مال خودم در اوردم فیلتر تمیز کردم فرداش هر چی گشتم پیدا نکردمش گم شد :gigglesmile:

یدونه هوندا سی جی ال گرفتم واسه کارای روزانه یکم انگشتی صدا میداد تمام خاورمیانه زیر رو کردم پیدا نکردم اصلی رو اخر مال خودشو تعمیر کردم موتوری که 70 سال داره تولید میشه البته چیز مهمی نبود ولی من روش حساس بودم تعمیر کارم میگفت برو 10 سال برات ضمانتش میکنم گفتم نه ردیف کن موتوری که میگن لوازمش بقال ها هم دارن خودم شاخ در اوردم پس چرا نیست
شما برو یه دست کامل پلوس 405 پیدا کن تو این مملکت پمپ ترمز کامل عقب سمند پیدا کن سه روز کامل کل نمایندگی گشتم اخر رفتم شوش دست دو گرفتم
اگه قرار با موتور بخورم زمین فلاپ بشگنه اول خودم مهمتر تا فلاپ موتورم مگه چند سال دیگه جون هستیم که قرار این همه فکر کنیم به این چیزها یا باید از این کشور رفت یا بیخیال شد و به کار زندگی ادامه داد:minzdr:

AMIR TEHRANPARS
22-08-1394, 07:37 بعد از ظهر
قیمت صفحه فابریک کره ایش که هفت تیکه است حدود 120 تومن( کمتر-بیشتر )
فلاپ رنگ های مختلف(حتی سبز که دیگه صفر تولید نمیشه) تو نمایندگی میدان قزوین هست 55382267
فلاپ کامل سمت چپ شو قیمت نمایندگی دارم 411 هزار تومان(رنگ سبز)
این موتور به این راحتی سُر نمیخوره نگران نباش(بجز خط عابر خیسسس)
اگرم خیلی حساس هستی میتونی زمستون که بارندگی زیاده فلاپ شو باز کنی مثل هیو استریت بشه
اگه دنبال موتور ریس توریگ هستی که رانندگی لذت بخش و راحتی داشته باشه و تو خیابون همه به موتورت خیره بشن انتخاب خوبیه

keyvanj
22-08-1394, 09:37 بعد از ظهر
قیمت صفحه فابریک کره ایش که هفت تیکه است حدود 120 تومن( کمتر-بیشتر )
فلاپ رنگ های مختلف(حتی سبز که دیگه صفر تولید نمیشه) تو نمایندگی میدان قزوین هست 55382267
فلاپ کامل سمت چپ شو قیمت نمایندگی دارم 411 هزار تومان(رنگ سبز)
این موتور به این راحتی سُر نمیخوره نگران نباش(بجز خط عابر خیسسس)
اگرم خیلی حساس هستی میتونی زمستون که بارندگی زیاده فلاپ شو باز کنی مثل هیو استریت بشه
اگه دنبال موتور ریس توریگ هستی که رانندگی لذت بخش و راحتی داشته باشه و تو خیابون همه به موتورت خیره بشن انتخاب خوبیه

سبز دیگه تولید نمیشه؟

Morteza71
22-08-1394, 10:15 بعد از ظهر
سبز دیگه تولید نمیشه؟

سبز توی نمایندگی خیابون جردن گفت یه دونه هستش ولی این رنگ فقط تیپ یک موجوده نکته اینجاس که تولید شدن این موتور فعلا رو هواس چون مشتری زیادی نداره نسبت به بقیه موتورا و تعداد فروششون خیلی پایینه متاسفانه تامین قطعات مصرفی این موتور هم خیلی ضعیفه که این هم مزید بر علت شده برای عدم استقبال که خیلی حیفه من از این موتور خیلی خوشم اومده بود چون جمیع خصوصیاتش به کاربری من خیلی نزدیک بود ولی حیف که کویر موتور حمایت نمیکنه از این محصولی که خوب در اومده که میتونه دلیلش سود دهی پایین موتور باشه برای شرکت تولید کننده

kia51
25-08-1394, 03:42 بعد از ظهر
دایلیم موتور خوبیه نمیدونم چرا از اول خیلی ازش استقبال نشد الان هم که با این وضعیت قطعات اوضا بدتر هم میشه من تصمیم داشتم بعد از هیو یه مدت هم دایلیم بگیرم ولی با این شرایط فعلا منصرف شدم . به هر حال امیدوارم اوضاع بهتر بشه

hoji
25-08-1394, 03:57 بعد از ظهر
سلام
بچه ها خسته نباشین من یه مدتی نبودم سربازیم تموم شد حالا برگشتم:thanks:
چندوقت بود موتور خواب بود سخت روشن میشد الان باتریشو شارژ کردم بازم سخت استارت میخوره از چی میتونه باشه

keyvanj
30-08-1394, 02:01 قبل از ظهر
آقا من در آینده پول دستم بیاد باید یه دزدگیر نصب کنم واسه موتور کجا ببرم و چه مارکب بگیرم براش

BKING
02-09-1394, 08:21 قبل از ظهر
آقا من در آینده پول دستم بیاد باید یه دزدگیر نصب کنم واسه موتور کجا ببرم و چه مارکب بگیرم براش
دزدگیر تصویری می خوای یا معمولی؟

keyvanj
07-09-1394, 07:46 بعد از ظهر
دزدگیر تصویری می خوای یا معمولی؟

معمولی

pouriashoghi
08-09-1394, 09:02 بعد از ظهر
سلام آقایون

چند وقت پیش دوستمون آقای ROMA اینجا پستی گذاشتن در مورد ایجاد یک تغییر مختصر روی اگزوز اصلی دایلیم. البته صحبت زیادی روی پیشنهاد ایشون نشد. پیشنهاد ایشون برای تغییر صدای اگزوز خارج کردن سایلنسر یا همون DB Killer از انتهای اگزوز بود. من اینکارو کردم و باید بگم به نظر من بهینه‌ترین و ارزان‌ترین راه برای جذاب‌تر کردن صدای دایلیم بدون خرج اضافه و با اطمینان از نتیجه نهایی است. ایشون قبلا روند کار رو گفتن من هم تکرار میکنم.
درپوش انتهای اگزوز سه تا پیچ آلن داره اونها رو باز کنید. بعد یک صفحه گرد آشکار میشه که در حقیقت واشری هست که DB Killer رو تو محلش نصب میکنه. چهار تا پیچ داره اونها رو هم باز کنید و با یک انبردست راحت سایلنسر رو بیرون بکشید. مشکل اینجاست که حالا دیگه نمی‌تونید درپوش انتهای اگزوز رو دوباره ببندید چون درپوش روی اون واشر پیچ میشد. من رفتم تراشکاری و دادم عین اون واشر رو برام ساختن منتها بصورت یک رینگ که وسط اش خالی است و دیگه BD Killer وسط اش نیست. بعدش درپوش اگزوز براحتی بسته شد سرجاش.
خوشبختانه برداشتن سایلنسر صدای موتور رو غیر قابل تحمل نمیکنه. بعنوان یک موتور تک سیلندر باید بیشتر دنبال صدای تکه تکه و با فرکانس پائین باشیم تا صدای زوزه مانند با فرکانس بالا که از موتورهای چهار سیلندر درمیاد.
بنظر من صدای موتور کاملا متفاوت میشه بعد از این تغییر. در حالت Idle که صدای تاپ تاپ بم خوبی میده. مخصوصا تو RPMهای تا زیر ۵ هزار که خیلی قشنگ میشه و مخصوصا موقع دنده عوض کردن. بزرگترین تفاوت اش با صدای اگزوز فابریک اینه که شما دیگه صدای خود انجین رو نمی‌شنوید و صدای اگزوز به صدای انجین کاملا غالب میشه و حالت اسپرتی تری میده به سواری.

تغییر محسوس دیگری که من شاهداش بودم افزایش کم قدرت خروجی موتور بدلیل کاهش back pressure در محفظه اگزوز موتور بود. انتظار افزایش قابل توجه نداشته باشید اما بخوبی میتونید حس کنید که وقتی گاز میدید خروجی قدرت موتور نرم تر و خطی تر میشه. من چون خودم حساسم به مردم آزاری خیلی وسواس داشتم که این تغییر برای گوش ملت آزاردهنده نباشه. خوشبختانه تغییر صدا آزاردهنده نمیشه. برای یک موتور تک سیلندر ۲۵۰ سی سی شما باید دنبال افزایش جذابیت توی سرعت کم باشید و این تغییر دقیقا همین کارو میکنه. مثلا اگر با دنده یک و دو توی ترافیک بخواهید رد بشید ماشین ها متوجه حضورتون میشن و راه میدن از این نظر هم یکم امنیت رو بیشتر میکنه.

خلاصه که خواستم بگم ROMA درست میگفت و اگر میخواهید واقعا با یک تغییر کوچک لذت سواری دایلیم رو بیشتر کنید اینکار رو منم توصیه میکنم.

حالا خودم هم یک سوال دارم. کسی تابحال تلاش کرده جعبه‌ی هوا٬ همون جعبه سیاه زیر زیر رو که فیلتر هوا توش قرار میگیره رو کلا خارج کنه و ببینه میشه بجای اون مستقیم به ورودی هوای انجین فیلتر هوایی مثل K&N بست؟

BKING
09-09-1394, 05:27 بعد از ظهر
معمولی

مارک LAYZER نصب کن

نصبم گمرک اکثر مغازه ها می تونن نصب کنن

keyvanj
10-09-1394, 02:11 بعد از ظهر
سلام آقایون

چند وقت پیش دوستمون آقای ROMA اینجا پستی گذاشتن در مورد ایجاد یک تغییر مختصر روی اگزوز اصلی دایلیم. البته صحبت زیادی روی پیشنهاد ایشون نشد. پیشنهاد ایشون برای تغییر صدای اگزوز خارج کردن سایلنسر یا همون DB Killer از انتهای اگزوز بود. من اینکارو کردم و باید بگم به نظر من بهینه‌ترین و ارزان‌ترین راه برای جذاب‌تر کردن صدای دایلیم بدون خرج اضافه و با اطمینان از نتیجه نهایی است. ایشون قبلا روند کار رو گفتن من هم تکرار میکنم.
درپوش انتهای اگزوز سه تا پیچ آلن داره اونها رو باز کنید. بعد یک صفحه گرد آشکار میشه که در حقیقت واشری هست که DB Killer رو تو محلش نصب میکنه. چهار تا پیچ داره اونها رو هم باز کنید و با یک انبردست راحت سایلنسر رو بیرون بکشید. مشکل اینجاست که حالا دیگه نمی‌تونید درپوش انتهای اگزوز رو دوباره ببندید چون درپوش روی اون واشر پیچ میشد. من رفتم تراشکاری و دادم عین اون واشر رو برام ساختن منتها بصورت یک رینگ که وسط اش خالی است و دیگه BD Killer وسط اش نیست. بعدش درپوش اگزوز براحتی بسته شد سرجاش.
خوشبختانه برداشتن سایلنسر صدای موتور رو غیر قابل تحمل نمیکنه. بعنوان یک موتور تک سیلندر باید بیشتر دنبال صدای تکه تکه و با فرکانس پائین باشیم تا صدای زوزه مانند با فرکانس بالا که از موتورهای چهار سیلندر درمیاد.
بنظر من صدای موتور کاملا متفاوت میشه بعد از این تغییر. در حالت Idle که صدای تاپ تاپ بم خوبی میده. مخصوصا تو RPMهای تا زیر ۵ هزار که خیلی قشنگ میشه و مخصوصا موقع دنده عوض کردن. بزرگترین تفاوت اش با صدای اگزوز فابریک اینه که شما دیگه صدای خود انجین رو نمی‌شنوید و صدای اگزوز به صدای انجین کاملا غالب میشه و حالت اسپرتی تری میده به سواری.

تغییر محسوس دیگری که من شاهداش بودم افزایش کم قدرت خروجی موتور بدلیل کاهش back pressure در محفظه اگزوز موتور بود. انتظار افزایش قابل توجه نداشته باشید اما بخوبی میتونید حس کنید که وقتی گاز میدید خروجی قدرت موتور نرم تر و خطی تر میشه. من چون خودم حساسم به مردم آزاری خیلی وسواس داشتم که این تغییر برای گوش ملت آزاردهنده نباشه. خوشبختانه تغییر صدا آزاردهنده نمیشه. برای یک موتور تک سیلندر ۲۵۰ سی سی شما باید دنبال افزایش جذابیت توی سرعت کم باشید و این تغییر دقیقا همین کارو میکنه. مثلا اگر با دنده یک و دو توی ترافیک بخواهید رد بشید ماشین ها متوجه حضورتون میشن و راه میدن از این نظر هم یکم امنیت رو بیشتر میکنه.

خلاصه که خواستم بگم ROMA درست میگفت و اگر میخواهید واقعا با یک تغییر کوچک لذت سواری دایلیم رو بیشتر کنید اینکار رو منم توصیه میکنم.

حالا خودم هم یک سوال دارم. کسی تابحال تلاش کرده جعبه‌ی هوا٬ همون جعبه سیاه زیر زیر رو که فیلتر هوا توش قرار میگیره رو کلا خارج کنه و ببینه میشه بجای اون مستقیم به ورودی هوای انجین فیلتر هوایی مثل K&N بست؟

این کار باعث آسیب رسیدن به موتور و مخصوصا" سوپاپ تخلیه دود نمیشه؟ چون که دود با فشار بیشتری خارج میشه

farshad 54
10-09-1394, 05:15 بعد از ظهر
نه هیچ مشکلی پیش نمیاد

از این بابت مشکلی پیش اومد واسه موتوراتون بیاید هزینشو از من بگیرید :bunnyearsmiley:

keyvanj
11-09-1394, 02:21 قبل از ظهر
من امروز اگزوز رو همونطور که گفتید برسی کردم.
بعد از در آوردن درپوش صدا خوب شد. فقط اینکه به ذهنم رسید که چزا برای اینکه بتونم باز سراگزوز رو سوار کنم بدم بیرون بسازن؟ خوب همون پایه خودش رو به صورت گرد میبرم و اون لوله صدا خفه کن رو در میارم و همون رو نصب میکنم! مشکلی هست؟
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

دوستان تایپیک های قبل رو خوندم بچه ها ده ها نوع رو غن موتور معرفی کردن!
چند تا سوال دارم ممنون میشم در هر مورد که اظلاعات صحیح و موثق دارید پاسخ بدین.ممنون

1=میشه یه راهنمایی کنید که آخر چه روغن موتوری خوبه که قیمت معقول داشته باشه و جوابش رو داده تا بخرم (فقط کاسترول مگنتیک 10-40) رو شناختم!و اینکه دایلیم چند سی سی روغن میخواد/.؟
2=سوال دوم اینکه فیلتر روغن رو هر چند تا عوض کنم؟
3=فیلتر هوا رو هر چند تا عوض کنم/؟
4=صحبتی که در مورد در آوردن کاتالیزور شده و احتمال روغن سوزی ناشی از اون در مورد در آوردن سایلنسر صدق نمیکنه؟

5=با توجه به داشتن کامپیوتر و ای سی یو و این حرف ها نصب دزدگیر ایجاد مشکل نمیکنه یه وقت؟خود نمایندگی هم نصب میکنه؟
6= زین ترکنشین چطور باز میشه؟
7= همیشه بنزین سوپر بزنم مشکلی پیش نمیاد؟

pouriashoghi
11-09-1394, 02:28 بعد از ظهر
من امروز اگزوز رو همونطور که گفتید برسی کردم.
بعد از در آوردن درپوش صدا خوب شد. فقط اینکه به ذهنم رسید که چزا برای اینکه بتونم باز سراگزوز رو سوار کنم بدم بیرون بسازن؟ خوب همون پایه خودش رو به صورت گرد میبرم و اون لوله صدا خفه کن رو در میارم و همون رو نصب میکنم! مشکلی هست؟

- - - Updated - - -

دوستان تایپیک های قبل رو خوندم بچه ها ده ها نوع رو غن موتور معرفی کردن!
چند تا سوال دارم ممنون میشم در هر مورد که اظلاعات صحیح و موثق دارید پاسخ بدین.ممنون

1=میشه یه راهنمایی کنید که آخر چه روغن موتوری خوبه که قیمت معقول داشته باشه و جوابش رو داده تا بخرم (فقط کاسترول مگنتیک 10-40) رو شناختم!و اینکه دایلیم چند سی سی روغن میخواد/.؟
2=سوال دوم اینکه فیلتر روغن رو هر چند تا عوض کنم؟
3=فیلتر هوا رو هر چند تا عوض کنم/؟
4=صحبتی که در مورد در آوردن کاتالیزور شده و احتمال روغن سوزی ناشی از اون در مورد در آوردن سایلنسر صدق نمیکنه؟

5=با توجه به داشتن کامپیوتر و ای سی یو و این حرف ها نصب دزدگیر ایجاد مشکل نمیکنه یه وقت؟خود نمایندگی هم نصب میکنه؟
6= زین ترکنشین چطور باز میشه؟
7= همیشه بنزین سوپر بزنم مشکلی پیش نمیاد؟

سلام .
اینکه من گفتم بدین تراشکاری براتون دوباره قطعه رو بسازه بخاطر این بود که به قطعه اصلی آسیب وارد نشه و اگر خواستید دوباره قطعه اصلی رو ببندید از DB Killer رو خراب نکرده باشیم و مجبور به جوشکاری دوباره نباشیم. بیشتر یک پیشنهاد غیر تخریبی و مهندسی بود.

جواب سوالاتتون :
۱و ۲و ۳- کلا هرچقدر پول بدید همونقدر آش میخورید. روغن‌های خوب با تکنولوژی‌های بالا خب گرون‌تر هستند. من تا الان موتورکس و موتول ریختم اما دیدم موتورم با موتورکس بهتر کار میکرد ( شاید علت اش این بود که موتورکس رو خودم خریدم و مطمئن بودم اصله اما موتول رو تعمیرکار گفت ریخته و ممکنه دروغ گفته باشه ) در هر صورت چسبیدم به موتورکس و موتورکس میریزم. یک ۴ لیتری موتورکس به سه بار تعویض روغن و همراه با تعویض فیلتر جواب میده و اگر قیمت اش رو تقسیم کنیم با توجه به موتوری که خریدی هزینه معقولیه به نظر من. اینکه دایلیم چقدر روغن میخواد و فیلتر هوا و روغن و . . . چقدر چقدر عوض کنید رو همه رو تو دفترچه نوشته. سرانگشتی تو دفترچه نوشته تعویض روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا هر ۴ هزار کیلومتر
۴- کاتالیزور رو هرگز خارج نکن چون به آلودگی هوا کمک میکنی. سایلنسر ربطی به کاتالیزور نداره و تاثیراش رو میزان فشار برگشتی خروجی موتور بسیار ناچیزه و فقط نقش آکوستیکی داره. خوشبختانه برداشتن سایلنسر دایلیم صدای اون رو آزار دهنده نمیکنه.
۵- دزدگیر روی موتور یک چیز بی فایده ای است کلا. بعضی موتورسیکلت‌ها موقع طراحی برای اینجور کارها٬ نصب شارژ گوشی یا نصب جی پی اس پیش بینی میشه و خروجی AUX در نظر گرفته میشه و توان الکتریکی شارژ و سیستم الکتریکی متناسب با اون در نظر گرفته میشه. توی دایلیم اینطور نیست. بخاطر نصب یک دزدگیر ممکنه مشکل الکتریکی برای موتورت پیش بیاد و تو خیابون و جاده بمونی. نمیارزه به نظر من.
۶- زیر زین اصلی قسمت عقب یک پیچ بزرگ پلاستیکی هست اون رو ۹۰ درجه میچرخونی و خارج اش میکنی و یک بعد اون قسمت ورق پلاستیکی که بین زین اصلی و ترک نشین هست رو با دست طوری که خار های پلاستیکی اش نشکنه میکشی بیرون. بعد دسترسی به یک پیچ فلزی پیدا میکنی اون رو باز میکنی و زیر ترک نشین بلند میشه.
۷- من همیشه بنزین سوپر زدم مشکلی هم پیش نیومده و این بحث ها که بنزین سوپر خراب میکنه انژکتور رو فقط تئوری های ایرانی مکانیک ها و کارگرهای پمپ بنزین هست. فراموش نکنید که موتور دایلیم ضریب کمپرس نزدیک ۱۲ داره (۱۱.۸). اصولا برای موتورهایی که ضریب کمپرس بالای ۱۱ دارن باید از بنزین‌هایی استفاده بشه که اکتان بالاتری دارن تا بنزین آرامتر و در زمان درست محترق بشه در غیر اینصورت بنزین تو سیلندر قبل از زمان مناسب میسوزه و موتور درست کار نمیکنه و ضربه میزنه. در اصل اگر شما روی دایلیم همیشه سوپر بزنی بهتر هم هست!

keyvanj
11-09-1394, 04:03 بعد از ظهر
سلام .
اینکه من گفتم بدین تراشکاری براتون دوباره قطعه رو بسازه بخاطر این بود که به قطعه اصلی آسیب وارد نشه و اگر خواستید دوباره قطعه اصلی رو ببندید از DB Killer رو خراب نکرده باشیم و مجبور به جوشکاری دوباره نباشیم. بیشتر یک پیشنهاد غیر تخریبی و مهندسی بود.

جواب سوالاتتون :
۱و ۲و ۳- کلا هرچقدر پول بدید همونقدر آش میخورید. روغن‌های خوب با تکنولوژی‌های بالا خب گرون‌تر هستند. من تا الان موتورکس و موتول ریختم اما دیدم موتورم با موتورکس بهتر کار میکرد ( شاید علت اش این بود که موتورکس رو خودم خریدم و مطمئن بودم اصله اما موتول رو تعمیرکار گفت ریخته و ممکنه دروغ گفته باشه ) در هر صورت چسبیدم به موتورکس و موتورکس میریزم. یک ۴ لیتری موتورکس به سه بار تعویض روغن و همراه با تعویض فیلتر جواب میده و اگر قیمت اش رو تقسیم کنیم با توجه به موتوری که خریدی هزینه معقولیه به نظر من. اینکه دایلیم چقدر روغن میخواد و فیلتر هوا و روغن و . . . چقدر چقدر عوض کنید رو همه رو تو دفترچه نوشته. سرانگشتی تو دفترچه نوشته تعویض روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا هر ۴ هزار کیلومتر
۴- کاتالیزور رو هرگز خارج نکن چون به آلودگی هوا کمک میکنی. سایلنسر ربطی به کاتالیزور نداره و تاثیراش رو میزان فشار برگشتی خروجی موتور بسیار ناچیزه و فقط نقش آکوستیکی داره. خوشبختانه برداشتن سایلنسر دایلیم صدای اون رو آزار دهنده نمیکنه.
۵- دزدگیر روی موتور یک چیز بی فایده ای است کلا. بعضی موتورسیکلت‌ها موقع طراحی برای اینجور کارها٬ نصب شارژ گوشی یا نصب جی پی اس پیش بینی میشه و خروجی AUX در نظر گرفته میشه و توان الکتریکی شارژ و سیستم الکتریکی متناسب با اون در نظر گرفته میشه. توی دایلیم اینطور نیست. بخاطر نصب یک دزدگیر ممکنه مشکل الکتریکی برای موتورت پیش بیاد و تو خیابون و جاده بمونی. نمیارزه به نظر من.
۶- زیر زین اصلی قسمت عقب یک پیچ بزرگ پلاستیکی هست اون رو ۹۰ درجه میچرخونی و خارج اش میکنی و یک بعد اون قسمت ورق پلاستیکی که بین زین اصلی و ترک نشین هست رو با دست طوری که خار های پلاستیکی اش نشکنه میکشی بیرون. بعد دسترسی به یک پیچ فلزی پیدا میکنی اون رو باز میکنی و زیر ترک نشین بلند میشه.
۷- من همیشه بنزین سوپر زدم مشکلی هم پیش نیومده و این بحث ها که بنزین سوپر خراب میکنه انژکتور رو فقط تئوری های ایرانی مکانیک ها و کارگرهای پمپ بنزین هست. فراموش نکنید که موتور دایلیم ضریب کمپرس نزدیک ۱۲ داره (۱۱.۸). اصولا برای موتورهایی که ضریب کمپرس بالای ۱۱ دارن باید از بنزین‌هایی استفاده بشه که اکتان بالاتری دارن تا بنزین آرامتر و در زمان درست محترق بشه در غیر اینصورت بنزین تو سیلندر قبل از زمان مناسب میسوزه و موتور درست کار نمیکنه و ضربه میزنه. در اصل اگر شما روی دایلیم همیشه سوپر بزنی بهتر هم هست!

مرسی
موتورکس که خیلی گرونه. لیتری 50 هزار تومن! توتال یا کاسترول کافی نیست یعنی؟
دزگیز واس من خیلی ضروریه. با این اوصاف نمیدونم چه کاری برای امنیتش کنم

keyvanj
11-09-1394, 10:21 بعد از ظهر
اقا میشه بگید بدون تعویض فیلتر روغن باید چند سی سی روغن بریزم توش؟

ahmad.jalali
11-09-1394, 10:28 بعد از ظهر
اقا میشه بگید بدون تعویض فیلتر روغن باید چند سی سی روغن بریزم توش؟
1300 بدون تعویض فیلتر روغن
1350 با تعویض فیلتر روغن
1500 در صورتی که کل انجین باز بشه

blackwhite
12-09-1394, 03:52 قبل از ظهر
سلام . دوستان دایلیم مدل 89 یا 90 بخرم بهتره یا NS مدل 93 یا 94

keyvanj
13-09-1394, 03:09 قبل از ظهر
با تشکر از دوستان
اقا من اون سایلنسر رو همونجوری گذاشتم تو کمد و سر اگزوز رو با سه تا دونه پیچ سر مته خیلی راحت پیچ گردم به اگزوز مستقیم. خیلی شیک و تمیز .
در مورد تغییر هم خیییلی بیشتر از اون که انتظارش رو داشتم تغییر کرد. صداش واقعا" عالی شد و اصلا هم گوش خراش نیست . صدای بم و لذتبخش. جالبه واسم که که چقدر تغییر تو نفس موتور ایجاد کرد. گاز خورش خیلی راحت تر و روون تر شده واقعا" محسوسه. صدای انجین هم کاملا" محو شده و صدای زنجیر هم خیلی کمتر به گوش میرسه. واقعا" تشکر میکنم از دوست عزیزمون که راه بسیار کم خرج و در عین حال استاندارد و بی ضرری رو پیش رومون گذاشتند.
در کل خیلی بیشتر از اون که فکر میکردم تغییر کرد.
روغن موتور کاسترول مگنتیک 10w40 هم ریختم توش بسیار عالی جواب داد و دنده ها حیلی نرمتر عوض میشه. 4 لیتریش رو 80 گرفتم . قیمت معقولی هم داره .

یه خواهش از دوستان دارم. اگر میشه به علت تعدد صفحات یک بار دیگر فایل پی دی اف انگلیسی و فارسی رو دفترچه بر ای دانلود بگذارند. ممنون

- - - Updated - - -

ظاهرا" ا مورد دارند. یه سرچ تو دیوار برن. ببین همه ملت دارند ان اس رو نوی نو با کلی ضرر میفروشند. چند نفر هم خودم سراغ دارم سر 5/6 ماه موتور تازه از آب بندی درومده رو مجبور شدن موتور بازکنن و تعمیر و داستان. من نمیدونم دقیقا" چه مشکلی براشون پیش میاد. اما هرکی خریده داره میفروشه
البته یه سری ها هم مدتهاست دارند و سوار میشن.
منم زمانی که دنبال خرید موتور بودم با تحقیقاتی که کردم اینطور بهم گفتند که انجین خیلی حساسی داره. طراحی و تکنولوژی جدید ولی بسیار حساس. و از اون طرف هم با سیل عظیم فروشندگانش مواجه شدم که اکثرا هم موتور بسیار کم کار بود و خریدار پشیمون از خریدش بود.

مجدادا" تاکید میکنم من نمیدونم علتش چیه. نمیخوام عیبی روش بزارم چون اصلا اطلاعاتی ازش ندارم. این صرفا" تجربه شخصی من بود

sepehr ninja
13-09-1394, 03:40 بعد از ظهر
من ته اگزوز رو به روش ساده در آوردم با پیچ گوشتی و چکش اون میله ی وسط جدا میشه و در آخر یک فرز میخوره وسط لوله که در بیاد از اون تو و صداش هم به نظرم برای کسایی که توی شهر تردد میکنند کافیه بیشترش مردم آزاری هست...

جلوی موتور هم آوردم پایین دیگه پایینتر نمیشد وگرنه می آوردم!! فقط مخصوص کسایی که خیلی آروم میرند ولی قیافه موتور از اینرو به اونرو میشه ...
دیگه معلومه تو عکسها کامل..
..

ahmad.jalali
14-09-1394, 01:59 قبل از ظهر

دوست عزیز گرد دایلیم 89 یا 90 نرو در صورتی که(دارم تاکید میکنم)در صورتی که سند دست اول و طرف واقعا موتورباز باشه که تو این چند سال استفاده از موتور خرجشم کرده باشه. والا 89 90معمولا با کارکرد بالا پیدا میکنی و در خوشبینانه ترین حالت لاستیک عقب صفحه کلاچ پمپ بنزین دیسک عقب زنجیر مشکلات افتادن دور موتور ریپ زدن و شاید مشکلات داخلی داشته باشه.که همه اینا میشه سوهان روح و قاتل پول. مگر مدل بالاتر بگیری اونم در حد که باید حول وحوش 8 تا 8.5 خرج کنی.میمونه ان اس من تجربه سواری دارم ولی خوب زیر دستم نبوده که مشکلاتشو بدونم.ولی در کل با توجه به کوتاه بودن شاتون ان اس (البته اینو شنیدم دقیقا ندیدم )نسبت به پالس 220 و 200 فکر میکنم زور کمتری داره ولی شتاب بیشتر حتی بیشتر از دایلیم.فشار بیش از حد نمیشه به ان اس اورد موتوریه که باید اسه بری ولی باز بقیه محصولات باجاج قابلیت عمر بیشتری دارن تو فشار زیاد.یادمه سال 91 دایلیم مدل 89 داشتم رفتم همدان تو راه فن رادیاتور قطع بود موتور جوش اورد رسیدم کارم انجام دادم ولی دو تا اب معدنی گرفته بودم هر وقت جوش میورد اضافه میکردم تا زمانی که برگشتم همین وضع بود تو ملایر که درب رادیاتور رو باز کردم شاید نزدیک 500 سی سی اب گرفت مونده بودم چطور تا ملایر بدون اب اومدم مشکلی پیش نیومد.

blackwhite
14-09-1394, 04:40 بعد از ظهر
دوست عزیز گرد دایلیم 89 یا 90 نرو در صورتی که(دارم تاکید میکنم)در صورتی که سند دست اول و طرف واقعا موتورباز باشه که تو این چند سال استفاده از موتور خرجشم کرده باشه. والا 89 90معمولا با کارکرد بالا پیدا میکنی و در خوشبینانه ترین حالت لاستیک عقب صفحه کلاچ پمپ بنزین دیسک عقب زنجیر مشکلات افتادن دور موتور ریپ زدن و شاید مشکلات داخلی داشته باشه.که همه اینا میشه سوهان روح و قاتل پول. مگر مدل بالاتر بگیری اونم در حد که باید حول وحوش 8 تا 8.5 خرج کنی.میمونه ان اس من تجربه سواری دارم ولی خوب زیر دستم نبوده که مشکلاتشو بدونم.ولی در کل با توجه به کوتاه بودن شاتون ان اس (البته اینو شنیدم دقیقا ندیدم )نسبت به پالس 220 و 200 فکر میکنم زور کمتری داره ولی شتاب بیشتر حتی بیشتر از دایلیم.فشار بیش از حد نمیشه به ان اس اورد موتوریه که باید اسه بری ولی باز بقیه محصولات باجاج قابلیت عمر بیشتری دارن تو فشار زیاد.یادمه سال 91 دایلیم مدل 89 داشتم رفتم همدان تو راه فن رادیاتور قطع بود موتور جوش اورد رسیدم کارم انجام دادم ولی دو تا اب معدنی گرفته بودم هر وقت جوش میورد اضافه میکردم تا زمانی که برگشتم همین وضع بود تو ملایر که درب رادیاتور رو باز کردم شاید نزدیک 500 سی سی اب گرفت مونده بودم چطور تا ملایر بدون اب اومدم مشکلی پیش نیومد.

سلام داداش . مرسی از راهنماییت ...

اگه مدل 90 با 6000 کارکرد و لاستیکاش 70 درصد و انجینش پلمپ باشه بازم ارزش داره یا نه
اون چیزایی که شما گفتی موتوریه که واقعا دهنش سرویس شدست و پدرش رو درآوردن ولی اگه موتوری بهتر باشه بازم ارزش داره یا نه

keyvanj
14-09-1394, 11:00 بعد از ظهر

اگه مدل 90 با 6000 کارکرد و لاستیکاش 70 درصد و انجینش پلمپ باشه بازم ارزش داره یا نه
اون چیزایی که شما گفتی موتوریه که واقعا دهنش سرویس شدست و پدرش رو درآوردن ولی اگه موتوری بهتر باشه بازم ارزش داره یا نه

ببین داداش شما خواستی بخری با کارکرد پایین بخری نگرانی نداره
من باب راهنمایی چند نکته رو در نظر بگیر .
اول اینکه موتور بزک نشده باشده. در واقع از روی قیافه موتور یه جورایی میشه تشخیص داد که نفر قبلی تا خرخره گازش داده یا نه!
سند دست اول یا دست دوم باشه
بپرس روغن رو هرچندتا عوض کرده! تاحالا اصلا فیلتر روغن عوض کرده! از رو این چیزا تا حدودی میتونی اینو بفهمی که طرف چطور با موتورش تا کرده!
همینطور لاستیک هاش !
صفحه کلاجش!
این موتور موتوری نیست که برای همه کار و همه جا زیر پات باشه. پس دلیلی نداره کارکردش بالا باشه.
به نظر من کارکرد زیر ده هزار تا باشه حالا مدل 90یا 93 بودنش فرق نداره . موتور موتوره سخت جونیه. زیاد نگران انجین نباش. معمولا اگر فشار خیلی بیش از اندازه بهش وارد نکنی هیچ خرابی و خرجی نداره

ahmad.jalali
14-09-1394, 11:18 بعد از ظهر

مدل 90 شش تا کارکرد واقعی باشه خوبه .قیمت چقدر گذاشته؟فکر کنم 6 یا نهایت 6.5 ؟

keyvanj
16-09-1394, 01:31 قبل از ظهر
آقا توی کاتالوگ دایلیم در مورد نحوه تعویض آب رادیاتو و هواگیریش چیزی نگفته چرا!

keyvanj
16-09-1394, 03:30 قبل از ظهر
اقا پیدا کردم
زمان تعویض اب رادیاتور 1 لیتر و اگر موتور باز شود 1.100 سی سی

من این کاتالوگ سرویس دایلیم رو دانلود کردم دقیق 288 صفحه است و واقعا" دونه به دونه پیچ هاش رو هم تصویری توضیح داده . با این دفترچه خودت میتونی موتور رو ریز ریز کنی بریزی پایین دوباره جمع کنی! خیلی عالی و کارامده .

در مورد قطعات انجین هم نگاه میکردم قطعات مشترک زیادی با موتور های دیگه که تو بازار فراوونه داره! فکر نمیکنم لنگ قطعه بمونه کسی. فقط فرقش اینه باید قطعه رو بگیره دستش بره دم مغازه مشابهش رو برداره بیاد! والا موتور به این سگ جونی خیلی هنره خرج موتوری انداختنش!

قطعات مصرفی هم فراوونه! اینم عکس فیلتر هوا و فیلتر روغن و لنت عقب و جلوست که مال خودم هست به صورت یدکی گذاشتم کنار و از نمایندگیش تهیه شده! 100 تا از هر کدوم بخوای میدن بهت!

سوال= برای تعویض آب رادیاتور و ریختن ضد یخ به صورت 50-50 بایستی فلاپ ها رو باز کنم ظاهرا". حالا که دارم باز میکتم میخوام یه سری واشر پلاستیکی نرم بگیرم و زیر هر پیچ یه واشر پلاستیکی بزارم برای جلوگیری از ترک های احتمالی در دست انداز ها . نظرتون چیه؟

farshad 54
16-09-1394, 01:21 بعد از ظهر
برای ریختن آب نیازی به باز کردن فلاپ نیست قاب بغل سمت راست رو باز کنی منبع آب رادیات اونجاس از همونجا اب اضافه میشه

ولی واسه صدا گیری و محکم کاری فلاپ هارو باز کردی رو پایه هایی که فلاپ پیچ میشه بهش میتونی چسب دو طرفه بچسبونی و پیچو ببندی از واشر بهتر جواب میده

keyvanj
16-09-1394, 04:45 بعد از ظهر
واسه هواگیریه بعدش چه کنیم

Babak
16-09-1394, 05:26 بعد از ظهر
اونجا که فیلتر روغن ازش عکض میشه به فلاپ کوچیک مثلثی داره اون رو باز کنی پیچ تخلیه رادیاتور هست اونو باز کن کله آبش بره بعد از سره رادیات توش آب بریز اون قسمت هم آقا فرشاد گفتن رو هم باز کن تو قم قمه اش آب بریز بعد روشن کن یه دوری بزنی یه دور فن روشن خاموش شد موتور رو خاموش کن بزار سرد بشه باز کن اگر کم کرده بود آب بریز سرش هوا گیری خواصی نداره

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

keyvanj
18-09-1394, 03:03 قبل از ظهر

امروز فلاپ رو باز کردم واسه زد یخ و این داستانا
نمایی از پهلوی راست موتور. به نظرم مونتاژ خیلی عالی .دقیق و خوبی داشت

keyvanj
07-10-1394, 02:21 قبل از ظهر
سلام دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه؟
چند وقت پیش که برف سنگینی بود من با موتور بیرون بودم و تا خودم رو برسونم خونه حسابی خیس شدم
رسیذم به خونه اما از موتور بوی سوختگی مثل سیم سوختن میومد. گذاشتم تا خشک شه و 2 روز بعد روشن کردم مجدد همون بو میومد و سیم خروجی دینام به شدت داغ میکرد.
1 روز دیگه مجدد بهش استراحت دادم و گذاشتم خشک شد و مشگل برظرف شد .
مشخصه که موقع بارندگی یه جایی اتصال میکنه و برق دزدی میشه. حس بویاییم گفت انگار از زیر باکه.

1= به نظرتون چظوری محل مورد نظر رو پیدا کنم؟
2= از بعد از این اتفاق کمی گاز خوردن موتور عجیب شده. یعنی مثلا" تو دنده 3 هستی و دور موتور رو ثابت روی 6-7 نگه داشتی اما موتور کم جون و پر جون میشه! انگار سوخت کم و زیاد میرسه یا چیزی مثل وقتی که استپ موتور اتومبیل خراب میشه. به مقدار خیلی کم احساس میکنی موتور کم جون و پر جون میشه و سرعت کم و زیاد میشه. این موتور ها هم کامپیوترش به هم میریزه؟ تا با دیاگ درست بشه؟ ماشین که اینجور میشه اکثرا" با دیاگ درست میشه. موتور رو نمیدونم!

Babak
14-10-1394, 09:11 بعد از ظهر
اون بوی خاصی نیست بوی گل و آشغاله که به علت بازندگی از لاستیک جلو به لوله اگزوز میپاشه و بوش در میاد

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

keyvanj
15-10-1394, 03:12 قبل از ظهر
قضیه دومش هم با یه باد گرفتن به فیلتر هواش حل شد. عالی. ممنون