PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Daelim 250 & دایلیم 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

MR.Halakoohi
26-12-1393, 02:11 بعد از ظهر
داشی قربونت برم/ممنونت/
قشنگ شده داشی/
فعلا یه اگزوز خریدم میخوام ان شا الله بندازم روش/اگزوز arrow گرفتم براش/
واقعا آدم تا سوار نشه کیفیت رو نمیفهمه/
واقعا ان اس کجا و این کجا/
ان اس اصلا حرفی برای گفتن نداره/

salar.gorgani
26-12-1393, 02:18 بعد از ظهر
داشی قربونت برم/ممنونت/
قشنگ شده داشی/
فعلا یه اگزوز خریدم میخوام ان شا الله بندازم روش/اگزوز arrow گرفتم براش/
واقعا آدم تا سوار نشه کیفیت رو نمیفهمه/
واقعا ان اس کجا و این کجا/
ان اس اصلا حرفی برای گفتن نداره/

اگه اگزوزت مشکی باشه و اون 3تا حرکتم روش بزنی که فوق العاده میشه از اواتارتم قشنگتر میشه

MR.Halakoohi
26-12-1393, 02:20 بعد از ظهر
اگه اگزوزت مشکی باشه و اون 3تا حرکتم روش بزنی که فوق العاده میشه از اواتارتم قشنگتر میشه
آره داشی مشکیه

flower
26-12-1393, 07:06 بعد از ظهر
اگزوز arrow من خریدم چون دیدم کانالیزورش باید کلا حذف بشه یعنی با سنگ فرز از بیخ بریده بشه بیخیالش شدم ولی تست صدا با کاتالیزور امتحان کردم صدای خوبی داد ولی بدون کاتالیزوز تست نکردم ولی می دونم صداش خیلی بلند می شه .

MR.Halakoohi
26-12-1393, 08:29 بعد از ظهر
اگزوز arrow من خریدم چون دیدم کانالیزورش باید کلا حذف بشه یعنی با سنگ فرز از بیخ بریده بشه بیخیالش شدم ولی تست صدا با کاتالیزور امتحان کردم صدای خوبی داد ولی بدون کاتالیزوز تست نکردم ولی می دونم صداش خیلی بلند می شه .
سلام
اصلا ارزششو داره کاتالیزور وبرداریم؟
منظورم اینه که خیلی توی قدرت موتور تاثیر میزاره؟
اگه محسوس نیست تا بیخیالش بشیم و همینجوری اگزوزا بندازیم روش/

Babak
26-12-1393, 11:32 بعد از ظهر
اگزوز رو ببند کاتالیزورم نمیخواد برداری چون همچین محسوس نیست که فکر کنی اگر برشداری قیامتی میشه😊

send from my samsung Note3 N9005

flower
27-12-1393, 07:05 قبل از ظهر
مشکل اینه دهانه گلویی اگزوز arrow تنگه تا کاتالیزور برداشته نشه نصب نمی شه .

mohsen268
27-12-1393, 07:22 قبل از ظهر
من الان یک ساله. کاتولیزورو برداشتم تعییر زیادی رو موتور احساس نکردم فقط یه ذره صدای موتور بیشتر میشه و بک فایراشم بیشتر میشه اگزوز اروو هم تا فلنچ نخوره و ندی تراش کار برات درست نکنه همین طوری به قول استاد ما اقای فلاور نمیخوره به موتور.

Arash-The-Rider
27-12-1393, 06:55 بعد از ظهر
سلام
اصلا ارزششو داره کاتالیزور وبرداریم؟
منظورم اینه که خیلی توی قدرت موتور تاثیر میزاره؟
اگه محسوس نیست تا بیخیالش بشیم و همینجوری اگزوزا بندازیم روش/

شما باید یه فلنجی درست کنی تا کاتالیست رو از توش عبور بدی و بعد ته فلنجی رو یه فلنج دیگه کار کنی و اونو سر اگزوز کار کنی. که اصلا جالب نمیشه چون ارو اگزوز نیمه بلندیه و باعث میشه زیادی طول و دراز بشه. این مال خودمه که از این اگزوز کوتاها کار کردم. خیلی دردسر داشت تا درست شده. یه کاور هم روی فلنج ها و اتصالات کشیدم که با پیچ باز و بسته میشه. در کل کار مشقت باری نتیجه هم تو دل برو نیس.
شما مجبور میشی کاتالیست رو ببری یاباید بالکل بیخیال نصب بشی.
[Only registered and activated users can see links]

daval
27-12-1393, 10:08 بعد از ظهر
عرض سلام دارم خدمت یکایک اعضامحترم گروه. عضوجدید هستم. انشا... تصمیم دارم سال جدید یک دایلیم بگیرم.درحال حاضر یک هیوسانگ آکویلا دارم و ازش راضیم. احتمالا بفروشم ویک دایلیم بخرم.بامید خدا وقتی خریدم از بذل توجه ومساعدت ومشاوره ونظرات کارشناسی دوستان بزرگوار استفاده خواهم جست.
سلامت وشاد باید.پیشاپیش سال نو مبارک

MR.Halakoohi
28-12-1393, 09:31 بعد از ظهر
سلام دوستان
آقا ما چراغ زنون بخوایم بندازیم رو دایلیم که مشکلی ایجاد نمیکنه؟
آخه یکی از دوستان گفته بود برق دایلیم خیلی حساس هستش/

mohsen268
28-12-1393, 10:17 بعد از ظهر
سلام دوستان
آقا ما چراغ زنون بخوایم بندازیم رو دایلیم که مشکلی ایجاد نمیکنه؟
آخه یکی از دوستان گفته بود برق دایلیم خیلی حساس هستش/

دوست عزیز ندازی بهتره زنون ولتاژ زیادی مصرف می کنه اگه به سیم کشی موتورت وصل کنی راحت فیوز میسوزونی که ممکنه ایسیو هم باطل کنه بعضی جاها میری میگن برات میبندیم مستقیم به باتری که اونم تاثیر میزاره رو موتور در کل نبندی بهتره بازم از دوستان سوال کن بهتر اطلاع دارن

MR.Halakoohi
28-12-1393, 10:30 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

ahks121
29-12-1393, 12:57 قبل از ظهر
موتورهای انژکتوری فوق العاده به دستکاریه برق ویا ایجاداختلال درولتاژ حساسن حتی اگه چراغهاهم بطوره دستی دوتایی روشن کنیدممکنه باعث اختلال درکارکردموتوربشه اولین ضررشم خرابی شارژروباطری هست زنون بدرده موتورهای کاربراتوری میخوره.

Babak
29-12-1393, 01:06 قبل از ظهر
زنون فکر کنم کاسه چراغ رو آب کنه

salar.gorgani
29-12-1393, 02:33 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Mohsen_14
29-12-1393, 07:39 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

فکر کنم یکی از کاربرای همین سایت باشن ایشون :biggrin:

StyX
29-12-1393, 08:39 قبل از ظهر

flower
29-12-1393, 08:53 قبل از ظهر
من دی لایت نزدیک 1 ساله نصب کردم زیر کنسول چراغ جلو از زنون هم بهتره پوشش دهی نور عالیه حدود 12 وات هست یعنی مصرفش در حدود دو تا لامپ راهنما هست براش سوییچ نصب کردم تا حالا خوب بوده مشکلی هم نداشته قیمت هم 55 هزار یه جفت .

mohsen268
29-12-1393, 10:35 قبل از ظهر
من دی لایت نزدیک 1 ساله نصب کردم زیر کنسول چراغ جلو از زنون هم بهتره پوشش دهی نور عالیه حدود 12 وات هست یعنی مصرفش در حدود دو تا لامپ راهنما هست براش سوییچ نصب کردم تا حالا خوب بوده مشکلی هم نداشته قیمت هم 55 هزار یه جفت .

اقای فلاور میشه عکسی از جایی که دی دی لایت گزاشتید بگیرد اگه جالبه دوستان هم بزارن.ممنون میشم

MR.Halakoohi
29-12-1393, 12:50 بعد از ظهر
سلام
دوستان راهی بلدن به غیر از باز کردن فلاپ روغنا تخلیه کرد?
خیلی دردسر داره:retarded:

mohsen268
29-12-1393, 08:07 بعد از ظهر
سلام
دوستان راهی بلدن به غیر از باز کردن فلاپ روغنا تخلیه کرد?
خیلی دردسر داره:retarded:
دوست عزیز. برای تعویض روغن احتیاجی به باز کردن فلاپ نیست خوبی دایلیم به اینه که دوتا مهره کارتل داره برای تعویض روغن که یکی راسته که توش فنرو و فیلتر فلزی و اهن روبا داره که موتورت نوع هست حتمان داخل مهره رو تمیز کن
که براده های سیلندرت به اون اهن ربا جذب میشه.و اگه منظورت فیلتر روغنه که یاید یه طرف فلاپو باز کنی یا اون قسمت کوچیکو باز کنی داداش که بتونی فیلترو باز کنی که بهترین راه فلاپم اینه که دو طرفو باز کنی و فلاپو از زیر موتور بدی بیرون که بتونی راحت کار کنی

Babak
01-01-1394, 02:47 قبل از ظهر
اگر بخوای فیلتر روغن رو عوض کنی این 3 تا پیچ رو باید باز کنی و قسمت مثلثی فلاپ در میاد و زیرش در پوش فیلتر روغن هست که آچار شماره 8 هست اونها رو باز میکنی و فیلتر روغن رو عوض میکنی فقط یه پیچ بلندتره هست هواست باشه ماله کدومه.
برای خالی کردنه روغن هم زیرش 2 تا پیچ هست همونطوری دوستمون گفت.شما اون پیچ که آچار 17 بهش میخوره رو پیدا کن باز کن بزار روغن کامل تخلیه بشه و بعد پیچ رو ببند فقط خیلی سفت نکن که هرز کنه همین اصلا لازم نیست فلاپی باز بشه.
قبلش هم بزار یه مقدار موتور گرم بشه تا روغن روانتر بشه راحتر تخلیه بشود.

MR.Halakoohi
01-01-1394, 10:30 قبل از ظهر
سلام
سال نو دوستان مبارک
آقا حالا به هزار یه بدبختی روغنشا عوض کردم
اولین دفعه بود/
ممنون از همه ی دوستان/:20:

rooshak
01-01-1394, 05:25 بعد از ظهر
فیلتر روغن و برعکس جانزنی سر جاش حواست باشه

فلات دوست
02-01-1394, 09:08 قبل از ظهر

آقا اگه زحمت نمیشه یه عکس و یه شرح نحوه نصب رو بگین ممنون میشیم

flower
02-01-1394, 09:24 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

خوب کاری نداره باید برای دی لایت پایه درست کنی تا بتونی نصبش کنی برقش را مستقیم از باطری گرفتم با یک سوییچ مینیاتوری 1 امپر هم خوبه تو مغازه لوازم الترونیکی موجوده امپر دی لایت زیر 1 امپره حدود 500 میلی امپر تا 12 ساعت هم روشن باشه باطری نمی خوابه برای سفر جایی که می خوایین چادر بزنین تو شب عالیه .

Mohsen_14
02-01-1394, 12:03 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

خوب کاری نداره باید برای دی لایت پایه درست کنی تا بتونی نصبش کنی برقش را مستقیم از باطری گرفتم با یک سوییچ مینیاتوری 1 امپر هم خوبه تو مغازه لوازم الترونیکی موجوده امپر دی لایت زیر 1 امپره حدود 500 میلی امپر تا 12 ساعت هم روشن باشه باطری نمی خوابه برای سفر جایی که می خوایین چادر بزنین تو شب عالیه .

خودش و کلیدش چقدر هزینه شد ؟
جایی که خریدید رو هم بفرمایید یا خصوصی برام بفرستید .

.

flower
02-01-1394, 07:29 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

این عکس های تکمیلی طریقه نصب و شدت نور تو فضای کاملا تاریک و میکروسوییچ نصب شده ....خوب دی لایت تو اسپورت فروشا باید بگردی اصفهان خ صغیر یا خ نشاط یا مسجد سید و میکروسوییچ تو طالقانی مغازه زرگرزاده نوع جنس ساخت ژاپن امپر 3یا 6 قیمت 6 هزار.

صفا
03-01-1394, 01:39 قبل از ظهر
اگزوز تایگر خیلی خوب جواب میده

biganeh67
04-01-1394, 01:26 بعد از ظهر
سلام بچه های گل دایلیمی...سال نو مبارک.به امید سالی که موتور سنگین آزاد بشه و با R1 بشه تو شهر دور زد...
یه سوال برام پیش اومده.
اگزوز دایلیمو میشه مثل مگلی از زیر صندلی برد؟یا خود اگزوز مگلی بهش میخوره؟

Mohsen_14
04-01-1394, 02:04 بعد از ظهر
فرضا که لوله و اتصال و اگزوزش جور شد .
مساله ی اصلی کنترل حرارت اگزوز هست که اون پلاستیک زیر زین عقب تحملشو نداره و اینکه چرخ هم تو دست اندازها ممکنه بهش گیر کنه .

Mohsen_14
05-01-1394, 10:36 قبل از ظهر
آره به نظر درست میاد...حیف خیلی خوب میشد

البته نه اینکه اصلا نشه ، دردسرش زیاده وگرنه نینجا هم همین شرایط رو داره ، زیر زین عقب پلاستیکیه ولی ببین :

فقط یه محافظ حرارتی خوشگل و تر و تمیز میخواد که روی اگزوز یا کل زیر زین کشیده بشه و با فاصله مناسب از پلاستیک باعث نرسیدن حرارت بشه یا اینکه کل اون پلاستیک با یه قسمت فلزی تعویض بشه .
کسی خیلی طلبه باشه مطمئنا میتونه انجامش بده . ولی اون مسئله گیر کردن چرخ حل نمیشه یه جورایی دیگه دو نفره نمیشه سوار شد یا راکب تک نفره هم نباید سنگین باشه ، یه دست انداز شدید = نابودی کل پروژه :دی

Mohsen_14
08-01-1394, 06:16 بعد از ظهر
دایلیم تیپ 1 ، مدل 93 هم مگه تولید شده ؟
این جریان تیپ 1 و 2 چطوریه ، مگه الان هم هنوز تیپ 1 میزنن ؟

hsnsadeghi
09-01-1394, 09:30 قبل از ظهر
سلام خدمت همه دوستان!
سال نو همه مبارک باشه!

آقا هر کسی راه حلی برای اشکالات دایلیم که در زیر آوردم داره بگه!(استفاده از تجربه ها!

1- صدای زنجیر رو کسی بطور کامل حل کرده؟
2- لرزش موتور در آینه ها و جا پایی ها؟
3- مصرف سوخت؟(تو شهر 3.8 تو اتوبان 3.2) کسی کمترش کرده؟
4- افزایش سرعت نهایی از 140 کیلومتر واقعی(GPS) معادل 155 کیلومتر خودش؟

اگر درباره 4 مورد بالا کسی راه حلی داره که شرایط رو بهتره میکنه بگه بقیه هم استفاده کنن!!!!
با تشکر از همه دوستان!!

فلات دوست
09-01-1394, 12:04 بعد از ظهر
خواهشا بند انگشتی عکس بذارید ، اینترنتم تموم شد :دی

ایول داش محسن :25r30wi:

- - - Updated - - -

این طبیعت نیست که لذت بخشه بلکه موتورهست که طبیعتابراتون لذت بخش میکنه.

این یکی رو خوب اومدی مخصوصا اگه بری کوه ، موتور مثل بال پروازت میشه :18:

- - - Updated - - -

سلام خدمت همه دوستان!
سال نو همه مبارک باشه!

آقا هر کسی راه حلی برای اشکالات دایلیم که در زیر آوردم داره بگه!(استفاده از تجربه ها!

1- صدای زنجیر رو کسی بطور کامل حل کرده؟
2- لرزش موتور در آینه ها و جا پایی ها؟
3- مصرف سوخت؟(تو شهر 3.8 تو اتوبان 3.2) کسی کمترش کرده؟
4- افزایش سرعت نهایی از 140 کیلومتر واقعی(GPS) معادل 155 کیلومتر خودش؟

اگر درباره 4 مورد بالا کسی راه حلی داره که شرایط رو بهتره میکنه بگه بقیه هم استفاده کنن!!!!
با تشکر از همه دوستان!!

برا مورد دوم احتمالا آچارکشی لازم هستش و پیچ دسته موتور را آلنی خشکه بندازی بهتره

ahks121
09-01-1394, 01:17 بعد از ظهر
برایه مشکل زنجیرنظرات زیادی هست اماتعویض زنجیروطبق 80درصده صدارا خفه میکنه مورددوم راکاربرفلات دوست درست فرمودندبرایه مصرف بایدموارده زیررارعایت کنی 1تمیزبودن فیلترهواوفیلترروغن2سالم بودن شمع3دست نبردن درکاتالیزوروتغییرندادن درمدارماننده زنون انداختن4استفاده ازروغنه مناسب5تمیزبودن انژکتورودریچه ی هوا6تنظیم بودن بادلاستیکها7تنظیم بودن زنجیروروانکاری آن8استفاده ازبنزین مرغوب ویاسوپروامابرایه افزایش سرعت میتوانیدازطبق کوچک برایه عقب وازطبق بزرگ برایه جلواستفاده کنیدولی دایلیم کششش رانداره.

Babak
09-01-1394, 02:07 بعد از ظهر
در مورده صدای زنجیر توی چند صفحه قبل عکسشو گذاشتم بخاطره کشیده شدنه زنجیر روی قسمتی از موتور صدا هست و هیچ کاریش نمیشه فقط با روغن کاری میشه کمترش کرد البته کلاه سرتون باشه نمیشنویدش.
لرزش آینه ها که چه عرض کنم با تعویض اینه با نوعی دیگه امکانش هست انجام بشه.
مصرف سوختش دیگه توی بهترین حالته
سرعت نهایی هم با بلند کردنه فاق لاستیک 5 تا اضافه میشه

salar.gorgani
09-01-1394, 03:56 بعد از ظهر
در مورده صدای زنجیر توی چند صفحه قبل عکسشو گذاشتم بخاطره کشیده شدنه زنجیر روی قسمتی از موتور صدا هست و هیچ کاریش نمیشه فقط با روغن کاری میشه کمترش کرد البته کلاه سرتون باشه نمیشنویدش.
لرزش آینه ها که چه عرض کنم با تعویض اینه با نوعی دیگه امکانش هست انجام بشه.
مصرف سوختش دیگه توی بهترین حالته
سرعت نهایی هم با بلند کردنه فاق لاستیک 5 تا اضافه میشه

در خصوص زنجیر درست فرمودید کلا واسه دایلیم اپیدمی هست و کاریش نمیشه کرد حتی با تعویض زنجیر در صورتی که زنجیر فابریک خودش دارای اویلرینگ هست که بهترین نوع زنجیره .
لرزش نسبی موتور و عضلات آن (مثلا همون اینه و جا پایی و ....) بخاطر تک سیلندر بودن و 4 زمانه بودنه اونه و هیچ کارش هم نمیشه کرد مگر اینکه از تکنولوژی یاطاقان داخل انجین تک سیلندرها استفاده بشه تا نرم تر کارکنه مثل ns...

flower
09-01-1394, 05:56 بعد از ظهر
البته برای کمتر شدن لرزش با تعویض روغن بهتر می شه فول سنتیک ولی لرزش جاپایی و اینه برای من خیلی کمه من تو سرعت بالا وقتی پشت سرم را به اینه نگاه می کنم از فاصله 500 متری نوع وسیله قابل تشخیصه از فاصله دور تر هم راحت می شه تشخیص داد چون دید چشم من ضعیفه از عینک استفاده نمی کنم مصرف سوخت با سرعت 110 کیلومتر خودش صدی 3 می سوزنه سرعت بیشتر مصرف بیشتر .

biganeh67
09-01-1394, 06:07 بعد از ظهر
سلام.
در مورد صدای زنجیر مال من صداش خیلی بیشتر شده و وقتی موتورو خاموش با دست میخوام حرکت بدم اینجوری صدا میکنه.....تق.....تق.....تق.....تق.... .تق.....

flower
09-01-1394, 06:13 بعد از ظهر
سلام.
در مورد صدای زنجیر مال من صداش خیلی بیشتر شده و وقتی موتورو خاموش با دست میخوام حرکت بدم اینجوری صدا میکنه.....تق.....تق.....تق.....تق.... .تق.....
زنجیرت زیاد سفته حتما روی موتور بشینید بعد زنجیر را تنظیم کنید روغن زنجیر هم از اسپری استفاده کنید .

farshad 54
09-01-1394, 07:07 بعد از ظهر
این هم از اولین تفریح 94 با دایلیم
از همه ی دوستان دعوت میکنم به استان ما یه سر بزنن/
واقعا" طبیعت زیبایی داره/
منطقه جونقان استان چهارمحال و بختیاری

لطفا سایز عکس هارو کوچیک کنید بعد قرار بدین (حجم حداکثر 300 کیلو بایت )

salar.gorgani
10-01-1394, 06:28 بعد از ظهر

MR.Halakoohi
11-01-1394, 01:33 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان
آقا این فلاپای ما خیلی میلرزن:sad:
پیچاشونم که سفت میکنم تمامشون هرز میتابن/
کاری نمیشه کرد؟
پیچاش انقدر اوضاعشون بیریخته یکی از پیچای جلوش افتاده منم اصلا متوجه نشدم/
از همه چیزش راضیم به جز این صدای فلاپاش که خیلی رو اعصابه/صدای زنجیرشم یخورده زیاده؟

salar.gorgani
11-01-1394, 02:12 بعد از ظهر
یه نمونه پیچش رو ببر پیچ فروشی همون شماره جنس خوب بگیر به تعداد پیچهای فلاپها ..واشر نازک پلاستیکی نرم هم بگیر پشت سوراخ اتصال فلاپ به شاسی بزار بعد ببندش صدای زنجیر هم دیگه 500نفر تو پستها نوشتن که صداش اپیدمی هست و کاریش نمیشه کرد حتی با تعویض زنجیر !

flower
11-01-1394, 02:41 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

کویر نوردی هم حال می ده فقط نزدیک بود راه برگشت را گم کنم اسمش کویر ریجن سمت انارک مسیر رفت و برگشت 600 کیلومتر .

- - - Updated - - -

biganeh67
11-01-1394, 03:34 بعد از ظهر
چندتا تعویض روغنی رفتم فیلتر روغنشو ندارن...باید از کویر سفارش داد؟

mohsen268
11-01-1394, 04:20 بعد از ظهر
داداش فیلتر روغن که تعویض روغنیا ندارن باید از خوده نمایندگی بگیری یا تعمیرگاه های کویر موتور.یه چندتا بگیر داشته باش

Mohsen_14
11-01-1394, 04:25 بعد از ظهر

عکس از فیلتر بذار .

Babak
13-01-1394, 02:56 قبل از ظهر
اقا فلاور شما که عشقه گردشی یه GPS واجبه باید داشته باشی.

Babak
13-01-1394, 02:57 قبل از ظهر
ببر اونهایی که لوازم موتور میفروشن فکر میکنم ماله پالس یا آپاچی بهش میخوره بزاری کناره هم مشخصه

ahks121
13-01-1394, 05:05 بعد از ظهر
فیلترشافقط کویرداره ازاپاچی به هیوسانگ میخوره ازپالس ان اسم به دوک میخوره منتوبازارگشتم دیدم فیلترروغنه روان قدیم میخوره بهش البته بایدلاستیکه سره فیلتررادربیاری وبندازی رواون تاجواب بده.

MR.Halakoohi
15-01-1394, 08:27 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

این هم از اگزوز اروو ما/
کیلیپ هم از صداش گرفتم به زودی با پایین آوردن حجمش میزارم خدمتتون/
واقعا" این اروو خوش صداس/

farshad 54
15-01-1394, 09:18 بعد از ظهر
ارو رو دایلیم فقط صداش قشنگتر از فابریک هست

ولی از لحاظ قیافه با اون اگزوز 3 متری دایلیم تفاوتی نمیکنه

مبارک باشه

carradine
15-01-1394, 10:09 بعد از ظهر
سلام اولین بار هست که روغن ترمز عقب داره خالی میشه و میخوام عوض کنم. روی درش نوشته دات ۴ ولی رنگ زرد دات ۳ فقط گیر میاد.الان همون دات ۳ بریزم یا رنگ ابی دات ۴؟
خود شرکت کویر که روغن ترمز زرد ریخته دات ۳ بوده یا ۴؟

MR.Halakoohi
16-01-1394, 12:05 قبل از ظهر
این هم کیلیپ از صداش/

dadash amir
16-01-1394, 01:10 قبل از ظهر
این هم کیلیپ از صداش/
ميشه تو يه سايته ديگه اپلودش كني ايجا نميشه

- - - Updated - - -

اگزوز كه انداختي قيمتش چقدر شدش؟
تو نفسشو شتابش چقدر تاثير داره؟

MR.Halakoohi
16-01-1394, 02:22 بعد از ظهر
ميشه تو يه سايته ديگه اپلودش كني ايجا نميشه

- - - Updated - - -

اگزوز كه انداختي قيمتش چقدر شدش؟
تو نفسشو شتابش چقدر تاثير داره؟
باشه چشم بزار تا تو یه سایت دیگه آپلودش میکنم.
من 30 تومن شد هزینه نصبش/
من موتورم تو آب بندی هستش زیاد گازش نمیدم باید بعد آب بندی امتاحانش کنم/

- - - Updated - - -

آقا حله/
درستش کردم/

biganeh67
16-01-1394, 10:49 بعد از ظهر
الان چون گازو پر نکردی نشون نداد صداش در چه حدیه.
ولی صدای در جا کار کردنش با کلاس بود.فکر نکنم به صدا خفه کنم نیازی داشته باشه.

MR.Halakoohi
16-01-1394, 11:21 بعد از ظهر
الان چون گازو پر نکردی نشون نداد صداش در چه حدیه.
ولی صدای در جا کار کردنش با کلاس بود.فکر نکنم به صدا خفه کنم نیازی داشته باشه.
ان شا الله بزودی یه کیلیپ بهتر میزارم خدمتتون/
چون ترسیدم صدای همسایه ها در بیاد زیاد گازش ندادم:4chsmu1:

carradine
17-01-1394, 06:56 قبل از ظهر
روغن ترمز عقب دات ۳ زرد بریزیم یا دات ۴ ابی؟

Mohsen_14
17-01-1394, 08:12 قبل از ظهر
روغن ترمز عقب دات ۳ زرد بریزیم یا دات ۴ ابی؟

بقیه موتورها همه روغن ترمزشون زرده ، این هم احتمالا همون زرد بدردش میخوره ، محض احتیاط دفترچه منوالش رو نگاه کنید حتما توضیح داده .

carradine
17-01-1394, 12:36 بعد از ظهر
بقیه موتورها همه روغن ترمزشون زرده ، این هم احتمالا همون زرد بدردش میخوره ، محض احتیاط دفترچه منوالش رو نگاه کنید حتما توضیح داده .

روی خودش نوشته دات ۴ .زرد رنگ هم هست.ولی دات ۴ زرد گیر نمیاد

Mohsen_14
17-01-1394, 04:27 بعد از ظهر
روی خودش نوشته دات ۴ .زرد رنگ هم هست.ولی دات ۴ زرد گیر نمیاد

اینطور که از اینترنت من فهمیدم رنگش مهم نیست ، مهم دارا بودن خواص DOT4 هست . برو سراغ روغن فروشی های معتبر شهری که هستی احتمالا دارن . از یه نفر شنیدم میگفت روغن ترمز زرد مال ماشین سنگین ها هستش احتمالا منظورش همین دات 4 بوده .

4 نوع مایع ترمز داریم: DOT 3 -DOT 4 - DOT 5 - DOT 5.1
DOT 3: این نوع مایع ترمز از الکل و اتر ساخته می شود و به شدت جذب کننده رطوبت است. حتی رطوبت از لای درزها و واشرهای سیستم بسته ترمز وارد مایع می شود. در سال اولی که از عمر مایع ترمز در خودرو می گذرد، 2در صد حجم مایع ترمز، رطوبت به آن اضافه می شود و در صد رطوبت در سال دوم خطرناک می شود و مایع باید عوض شود. دمای جوش DOT 3 در حالت بدون رطوبت حدود 205 درجه سانتیگراد و با بودن در معرض رطوبت حدود 140 درجه سانتیگراد است.DOT 3 حتما باید در ظرف در بسته نگاه داشته شود و حتی برای اینکار، ظروف فلزی از ظروف پلاستیکی بهترست.هنگام کار با DOT 3حواستان باشد که حلال قوی رنگ می باشد و اگر روی بدنه خودرو یا کفش چرمیتان بریزد، رنگش را می برد.

OT4 می تواند جایگزینی باشد برای DOT3، در خودروهایی که از DOT3استفاده می کنند. ترکیبات شیمیایی DOT4 مشابه به DOT3 است؛ با این تفاوت که به DOT4 موادی اضافه شده است که مقاومت مایع ترمز را در برابر اسیدهای تشکیل شده در اثر رطوبت، افزایش می دهد. قیمت DOT4 دو برایرDOT3 است و در برخی موارد با تایید کتابچه خودرو، این دو نوع مایع می توانند به هم اضافه و با هم قاطی شوند. DOT4 هم مانندDOT3 باید پس از 2 سال استفاده یا پیمودن 48000 کیلومتر تعویض شود. دمای جوش DOT4 حدود 230 درجه سانتیگراد و با بودن در معرض رطوبت حدود 155 درجه سانتیگراد است.DOT 5: ترکیب شیمیایی این نوع مایع متفاوت از 3 نوع دیگر و بر پایه سیلیکون است و به هیچ وجه نمی توان آن را به 3 نوع دیگر اضافه کرد. استفاده از DOT 5در سیستم ترمزهایی که ازDOT3 و DOT4 بهره می برده اند، به واشرهای پلاستیکیِ سیستم ترمز آسیب می زند. رنگDOT 3 و DOT 4 از رنگ روشن تا کهربایی کمرنگ می باشد؛ ولی DOT 5 به رنگ ارغوانیست. این مایع، رنگ را پاک نمی کند و به همین جهت بیشتر در موتور سیکلتها استفاده می شود. DOT 5 برخلاف 3 نوع دیگر، جاذب آب نیست؛ ولی 3 برابر سایر مایع ترمزها، هوا در خود حل می کند. با افزایش دما، حبابهای هوا در DOT 5 منبسط می شوند و پدال ترمز، به علت فشرده کردن هوا، حالت اسفنجی به خود می گیرد. DOT 5برای ترمزهایABS مایع مناسبی نیست؛ چون در سیستم ABS پمپهایی وجود دارند که مایع ترمز DOT 5 را هوا دهی می کنند و حبابهای هوا مانع روغنکاری مطلوب اجزای سیستمABS می شوند. در ارتفاع و دمای بالا، سیستم ترمزی که ازDOT 5 استفاده می کند، بد کار می کند. در ارتفاع زیاد، قسمتی از مایع ترمز تبخیر می شود و حبابهای جدید گاز در سیستم ترمز به وجود می آیند. دمای جوش DOT5 حدود 260 درجه سانتیگراد است.
DOT 5.1: از نظر ترکیب شیمیایی و رنگ مشابه با DOT 3 و DOT 4 است؛ ولی با دمای جوش برابر با DOT 5 یعنی 260 درجه سانتیگراد در حالت بدون رطوبت و 180 درجه سانتیگراد در حالت مرطوب. به دلیل مشابهت در ترکیب شیمیایی،DOT 5.1 را می توان با DOT 3 و DOT 4 مخلوط کرد؛ البته نه به عمومیت اضافه کردن DOT 3 و DOT 4 به همدیگر. برای اطمینان از استفاده و یا اضافه کردنDOT 5.1 به مایع موجود در سیستم ترمز، حتما به کتابچه خودرو مراجعه کنید.

این لینک هم مفیده :

.

MR.Halakoohi
17-01-1394, 10:30 بعد از ظهر
سلام
آقا یه کیلیپ بهتر گذاشتم براتون از صدای موتورم با اگزوز اروو/

Mohsen_14
17-01-1394, 11:34 بعد از ظهر
سلام
آقا یه کیلیپ بهتر گذاشتم براتون از صدای موتورم با اگزوز اروو/

صداش قشنگه هر چند هیچموقع تو ضبط صدا واقعی نمیشه . اگه صدای تنها ضبط کنی و بیت ریت رو روی 48000 بذاری فکر کنم صدا رو واقعی تر میشه گرفت .
رو جک هم اگه به موتور استارت نزنی بهتره ، روغنکاری تو اون حالت کامل نیست . قیمت اگزوز ؟

.

biganeh67
22-01-1394, 04:45 بعد از ظهر
فیلترهای موتورو هر چند وقت باید عوض کرد؟

Babak
22-01-1394, 09:46 بعد از ظهر
هر 10.000کیلومتر

flower
28-01-1394, 07:53 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

این دایلیم رفیق ما حدود 130 تومان هزینه استیکر ها شده .

- - - Updated - - -

این دایلیم رفیق ما حدود 130 تومان هزینه استیکر ها شده .

m_2k2
30-01-1394, 12:49 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستانن
یه دایلیم مدل 89 پیدا کردم کل کله گی و فلاپ های بغل رو نداره میگه 4500 موتورش سالمه به نظرتون ارزش خرید داره؟؟؟
تشکر...

VAHID
30-01-1394, 01:07 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستانن
یه دایلیم مدل 89 پیدا کردم کل کله گی و فلاپ های بغل رو نداره میگه 4500 موتورش سالمه به نظرتون ارزش خرید داره؟؟؟
تشکر...

اینجور که میگی تصادف شدید کرده باید ببینی جلوبندی و شاسی ضربه خورده یا نه.

flower
05-02-1394, 07:37 قبل از ظهر

pouriashoghi
05-02-1394, 09:19 قبل از ظهر
این یک کلیپ کوتاه هست از یکی از سفرهای تور موتورسیکلت ما به شمال کشور.

امیدوارم خوشتون بیاد.
توجه: ویدئو روی سایت Vimeo هست و فکر کنم برای دیدنش باید از فیلترشکن استفاده کنید.

flower
05-02-1394, 12:30 بعد از ظهر
این یک کلیپ کوتاه هست از یکی از سفرهای تور موتورسیکلت ما به شمال کشور.

امیدوارم خوشتون بیاد.
توجه: ویدئو روی سایت Vimeo هست و فکر کنم برای دیدنش باید از فیلترشکن استفاده کنید.

فایلی وجود نداره:s (9):

Mohsen_14
05-02-1394, 06:40 بعد از ظهر

مکان رو یه توضیح مختصر بدید .

جمعه ی پیش رو باید فتحش کنم ، چشممو گرفته :2i8d4ao:

.

pouriashoghi
05-02-1394, 07:16 بعد از ظهر
فایلی وجود نداره:s (9):

اگر با فیلترشکن بیایید باید همینجا نشون بده. این لینکشه :

Mohsen_14
05-02-1394, 08:02 بعد از ظهر
اگر با فیلترشکن بیایید باید همینجا نشون بده. این لینکشه :

قشنگ بود حرفه ای هم میکس شده بود ولی حرفه ای تر کلاه ها بود ! :دی
برای شب ها که موتور ها امنیت داشته باشید چکار میکردید ؟

.

flower
05-02-1394, 09:09 بعد از ظهر
[QUOTE=Mohsen_14;297999]مکان رو یه توضیح مختصر بدید .

سمته شهرکرد به طرف شهرستان ناغان یعنی 70 بعداز شهرکرد سد چغاخورت

ahks121
06-02-1394, 12:18 قبل از ظهر
[QUOTE=Mohsen_14;297999]مکان رو یه توضیح مختصر بدید .

سمته شهرکرد به طرف شهرستان ناغان یعنی 70 بعداز شهرکرد سد چغاخورت

اینجاهاراتنهامیرین مشکلی ایجادنمیکنه؟بدون همسفرحوصلتون سرنمیره جناب رییسی؟

pouriashoghi
06-02-1394, 09:27 بعد از ظهر
قشنگ بود حرفه ای هم میکس شده بود ولی حرفه ای تر کلاه ها بود ! :دی
برای شب ها که موتور ها امنیت داشته باشید چکار میکردید ؟

.
قفل و زنجیر دیگه.

Arash-The-Rider
07-02-1394, 06:57 بعد از ظهر
دوستان این سایلنسر داخل اگزوز استوک چجوری در میاد؟ چهار تا پیچ داره باز کردم هیچ جوره نشد بکشمش بیرون. :42kmoig:

biganeh67
09-02-1394, 11:13 بعد از ظهر
سلام.
موتورم دو هزارتا کار کرده و یه بار تو300 کیلومتر پیچاشو صفت کرده بودم...نمیدونم آچارکشی حرفه ای یعنی چه کارایی باید کرد؟
میخوام ببرم آچارکشی رفقا یه راهنمایی کنن که غیر از صفت کردن پیچها دیگه چه کارایی بگم انجام بده..
یکم موتور لش شده...یعنی نیاز به آچارکشی داره؟

ابوالفضل88
10-02-1394, 06:29 قبل از ظهر
اگه میخوای حرفه ای بشه نیاز به تنظیم زنجیر تنظیم انژکتور و فیلرگیری تعویض یا تمیز کردن فیلتر هوا و روغن

ahks121
10-02-1394, 10:18 قبل از ظهر
اچارکشی کامل واصولی شامل مواردزیراست:
1بازکردن چرخهاوگیریس کاری تمام بلبرینگها.
2بازکردن لنتهاوسنباه زدن به لنت ولبه ی لنت.
3بازکردن کرپی وگیریس کاری ساچمه ها.
4بازکردن میل تنه وگیریس کاریه ان.
5تعویض فیلترهاوسرویس شمع ودریچه گازوتنظیم انها.
6بازکردن وشست وشوکردن سیم گازوسیم کلاچ وروغن کاری انها.
7چک کردن تمامه ادوات برقی مانندسوکتهاوفیشهاومحلهای اتصال به بدنه.
8لرزه گیری وواشرگیری قابه که بهتراست ازچسبه دوطرفه ومایع استفاده شود.
9سفت کردن تمام پیچهای موتورسیکلت مانندجلوبندی ,دسته موتورها,پایه هایه ای سی یو,رادیاتور,طبقهاو...واستفا ه ازواشرفنری وپیچهایه خشکه درمواردپرلرزش .
10تنظیم زنجیروسرویس وروانکاریه ان.
11روغنکاری پدالها ی دنده وترمز.

flower
10-02-1394, 08:53 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

دایلیم و لاله های واژگون

flower
11-02-1394, 07:35 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

550 کیلومتر رفت و برگشت 20 کیلومتر جاده خاکی و کوهستانی یک روزه رفتم اطراف فریدون شهر بش می گن پشت کوه.

shaahinah
12-02-1394, 03:16 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوال داشتم این موتور بهتره از لحاظ شتاب و سرعت ونرمی و روونی یا باجاج 200ns ممنون میشم یه راهنمایی بکنین اونایی که تجربه هر دوشو داشتن

hamed510
12-02-1394, 11:29 قبل از ظهر
جناب flower ([Only registered and activated users can see links]) کاشکی بهم نزدیک بودیم با هم میرفتیم طبیعت گردی!!:pm:

MR.Halakoohi
12-02-1394, 08:01 بعد از ظهر
سلام دوستان یه سوال داشتم این موتور بهتره از لحاظ شتاب و سرعت ونرمی و روونی یا باجاج 200ns ممنون میشم یه راهنمایی بکنین اونایی که تجربه هر دوشو داشتن
دوست عزیز اینجا تاپیک مقایسه نیست/
تو قسمت مقایسه موتورها کامل این دو موتور با هم مقایسه شده اند/

hsnsadeghi
13-02-1394, 01:46 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
برای راحتی توی شهر (سبکی)شاید NS بهتر باشه ولی از هر لحاظ دیگه ترمز،انجین، کیفیت کلا این بهتره
پالس NS یه موتور 1550 دلاری است ولی این موتور 4000 دلاری مقایسه با خودتون!

- - - Updated - - -

سلام.
موتورم دو هزارتا کار کرده و یه بار تو300 کیلومتر پیچاشو صفت کرده بودم...نمیدونم آچارکشی حرفه ای یعنی چه کارایی باید کرد؟
میخوام ببرم آچارکشی رفقا یه راهنمایی کنن که غیر از صفت کردن پیچها دیگه چه کارایی بگم انجام بده..
یکم موتور لش شده...یعنی نیاز به آچارکشی داره؟

سلام کلا زیاد باهاش ور نرو!!!
داییلیم همه چیزش خوبه یه چند تا ایراد داره فقط که کمی آزار دهنده است:
1- لرزش موتورش که فکر کنم با عوض کردن پیچ دسته موتور ها و ضربه گیری بهتر میشه
2- لرزش آینه
3- سرعت نهایی کم (145 کیلومتر با GPS)
4- صدای زنجیر
5- نداشتن سنسور جک و فشار روغن

البته اگه اینا رو حل کنه شبیه کاوازاکی Z250 یا یاماها R25 میشه دیگه!!!!

flower
13-02-1394, 03:05 بعد از ظهر
دایلیم ما لرزش نداره چون روغن سنتیک ریختم حتی از ایینه به راحتی از فاصله 1000 متری نوع وسیله قابل تشخیصه و صدای زنجیر اصلا مهم نیست چون کلاه دارم تو مخم نمی ره و کلا از 250 توقع بیشتر نداشته باشد که 180 تا بره همین 120 تا هم بره سرش زیاده و ماله ما سنسور جک داره فابریکی .

salar.gorgani
17-02-1394, 06:49 بعد از ظهر

dadash amir
19-02-1394, 01:34 قبل از ظهر
اين موتور واقعا عاليه اگه خوب اب بندي شه واقعا عالي راه ميره من كه ديونشم

salar.gorgani
19-02-1394, 08:07 قبل از ظهر
فرمونشو اگه میشد عوض کرد و اسپرت میشد خوب بود

pouriashoghi
26-02-1394, 09:31 بعد از ظهر

سفر به دشت حفاظت شده لار. این سفر باعث شد اعتمادم به این موتور بیشتر بشه. من و همسرم بیش از ۴۰ دقیقه در جاده سنگلاخ رفتیم و مشکلی برای موتور پیش نیامد. ۴۰ دقیقه هم برگشت همین مسیر خاکی. همه این ۸۰ دقیقه هم دنده یک. آب خنک بودن موتور اینجا بسیار مفید واقع شد و دمای موتور خیلی خوب کنترل میشد.

flower
26-02-1394, 09:47 بعد از ظهر
خوشم می یاد دایلیم سوارها خوب حال می کنن طبیعت بکر ..خوب دنده 2 مشکلی نداره تو جاده سنگلاخی چون لاستیک ها مناسب این جاده نیست تو سرعت بالا ممکنه گیج بزنه .

fickle_dandelion
27-02-1394, 09:17 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه ی دوستان گل
من چند تا سوال داشتم
اول اینکه سنسور جک چیه کلا عملکردش و اینا ؟!
دوم اینکه فکر کنم فن دوست عزیزمون اقای فالور سوخته بود میخواستم ببینم چیکار کرد ؟! اخرش چی خرید ؟!
همم اینکه این گونه موارد چه موقع پیش میاد اگه بخواییم دچار این مشکل نشیم راه حل چیه؟

pouriashoghi
27-02-1394, 09:44 قبل از ظهر
خوشم می یاد دایلیم سوارها خوب حال می کنن طبیعت بکر ..خوب دنده 2 مشکلی نداره تو جاده سنگلاخی چون لاستیک ها مناسب این جاده نیست تو سرعت بالا ممکنه گیج بزنه .

والا بزرگترین نگرانی من این بود که بخاطر دو ترک بودن و وزن بالا و سنگلاخ بودن مسیر لاستیک ها پنچر بشن. بخاطر همین خیلی تمرکز کردم که روی سنگ تیز و برنده نرم و باید با سرعت کمتری می‌رفتم. وقتی هم مسیر ناهموار هست و سربالایی داره و دو ترک هم هستیم گشتاور بیشتر بهتر از سرعت بیشتره بخاطر همین اغلب مسیر رو با دنده یک مجبور بودم برم که مدام مجبور نباشم دنده عوض کنم و بجاش بیشتر از گشتاور استفاده کنم.

- - - Updated - - -

من چند تا سوال داشتم

سنسور جک وظیفه‌اش اطمینان حاصل کردن از راه افتادن امن موتورسیکلت هست با جلوگیری از حرکت شما وقتی هنوز جک موتور پائین هست. وقتی جک موتور پائین باشه موتور روشن میشه اما اگر برید دنده یک برای حرکت موتور خاموش میشه چون سیگنال پائین بودن جک میره به ECU و ECU‌ هم موتور رو خاموش میکنه وقتی ببینه جک پائینه و دنده رفته یک.

flower
27-02-1394, 01:53 بعد از ظهر
اگر فن بسوزه خوب یدونه می خری از شرکت 220 هزار نخواستی با هزینه کمتر درست می شه موتور فن را برات سیم پیچی کنن با قیمت 30 هزار و خدمت اقای پوریا به فکر نصب یه باکس عقب باشید خیلی به کارتون می یاد و هم راحته و هم یه تکیه گاه برای ترک نشین عقب و راحت باکس جدا می شه .

Babak
27-02-1394, 04:14 بعد از ظهر
من چند تا سوال داشتم
دوم اینکه فکر کنم فن دوست عزیزمون اقای فالور سوخته بود میخواستم ببینم چیکار کرد ؟! اخرش چی خرید ؟!
همم اینکه این گونه موارد چه موقع پیش میاد اگه بخواییم دچار این مشکل نشیم راه حل چیه؟
سنسوره جک ماله اینه که اگر موتور تو دنده باشه و جک پایین باشه روشن نمیشه که فراموش کنی جک رو جمع کنی و باعث زمین خوردن بشه.
:sad:

fickle_dandelion
27-02-1394, 05:17 بعد از ظهر
اهان ممنونم
راستی دوستان چه راه حلی برای پیشگیری از سوختن فن هستش ؟!

flower
27-02-1394, 09:58 بعد از ظهر
اهان ممنونم
راستی دوستان چه راه حلی برای پیشگیری از سوختن فن هستش ؟!
برای پیشگیری تو ترافیک کمتر بری از روغن مرغوب استفاده بشه تا انجین کمتر داغ بشه و اب رادیات هم هر 10000 تعویض بشه .

MR.Halakoohi
27-02-1394, 10:02 بعد از ظهر
فرمونشو اگه میشد عوض کرد و اسپرت میشد خوب بود
اتفاقا" داش سالار یکی از خوبی های این موتور همین فرمونشو طرز نشستن روشه/
من چند روزه دارم سوار هیو میشم کمر درد گرفتم انصافا":2i8d4ao:

Mohsen_14
28-02-1394, 01:17 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

تا حالا دقت نکرده بودم ، فلاپ بغل دایلیم خیلی خیلی شبیه نینجاست . اصلا انگار کپی گرفتن ...

.

fickle_dandelion
28-02-1394, 11:58 قبل از ظهر
راستی دوستان عزیز
شما از چه موتوری سوار دایلیم شدین ؟!
یعنی قبلا چی داشتین که بعدش سوار دایلیم شدین و چه حسی داشتین ؟

salar.gorgani
28-02-1394, 12:38 بعد از ظهر
اتفاقا" داش سالار یکی از خوبی های این موتور همین فرمونشو طرز نشستن روشه/
من چند روزه دارم سوار هیو میشم کمر درد گرفتم انصافا":2i8d4ao:

اونکه اره ولی منظورم این بود که یه کیت فرمون اسپرت تو بازار باشه که اونایی که علاقه به اسپرت کامل دارن دیگه موتور رو نفروشن و فقط فرمونش رو با نمونه اسپرت تعویض کنن ..

Babak
29-02-1394, 03:00 بعد از ظهر
فنش به این راحتی ها نمی سوزه

salar.gorgani
30-02-1394, 05:43 بعد از ظهر
کیت فرمون اسپرتش تو تهران پیدا میشه؟

farshad 54
30-02-1394, 08:39 بعد از ظهر
کیت فرمون اسپرت نداره دایلیم

تنها راهش اینه که پیچای کرپی بالا و پائین فرمونو شل کنی کمک هارو بدی بالا که سر موتور بیاد پائین و حالت اسپرت پیدا کنه خودم که همین کارو کرده بودم خوب شده بود

salar.gorgani
30-02-1394, 09:45 بعد از ظهر
کیت فرمون اسپرت نداره دایلیم

تنها راهش اینه که پیچای کرپی بالا و پائین فرمونو شل کنی کمک هارو بدی بالا که سر موتور بیاد پائین و حالت اسپرت پیدا کنه خودم که همین کارو کرده بودم خوب شده بود

اگه عکسی چیزی دارید نمونه بزارید ممنون .از رخ باشه عالیه

راستی اینو از کجا اورده پس؟

ahmad.jalali
30-02-1394, 11:42 بعد از ظهر
جناب salar.gorgani ([Only registered and activated users can see links]) این همون کاری رو کرده که دوستمون تو صفحه قبل گفت عکس رو دقت کنی کمک بالاتر از کرپی فرمونه. پیچ های کرپی فرمون و پیچ های پایینتر که کمک رو رو شاسش نگه میداره باز کن کمک رو بالا بیار بعد سفت کن فقط عیب بزرگش اینه که باید سر سرعت گیر یواش بری چون گلگیر جلو با اون پخش کننده روغن ترمز که روغن رو میفرسته سر پمپ ترمز برخورد میکنه و گلگیر خط میفته.من یکبار این کارو کردم موتور رخ خوبی میگیره ولی خوب اذیت میهشه.

salar.gorgani
31-02-1394, 09:53 قبل از ظهر
جناب salar.gorgani ([Only registered and activated users can see links]) این همون کاری رو کرده که دوستمون تو صفحه قبل گفت عکس رو دقت کنی کمک بالاتر از کرپی فرمونه. پیچ های کرپی فرمون و پیچ های پایینتر که کمک رو رو شاسش نگه میداره باز کن کمک رو بالا بیار بعد سفت کن فقط عیب بزرگش اینه که باید سر سرعت گیر یواش بری چون گلگیر جلو با اون پخش کننده روغن ترمز که روغن رو میفرسته سر پمپ ترمز برخورد میکنه و گلگیر خط میفته.من یکبار این کارو کردم موتور رخ خوبی میگیره ولی خوب اذیت میهشه.

نه داداش شما به عکس دقت کن به غیر از ارتفاع زدنه کمکها کیت فرمونش هم اسپرته و واسه دایلیم نیست

Prince_Amin
31-02-1394, 08:32 بعد از ظهر
اگزوز این دایلیم قرمز توی عکس کجاس پس :|

farshad 54
31-02-1394, 10:30 بعد از ظهر
فرمون فابریک خود دایلیم هست - دایلیم کیت فرمون اسپرت نداره

اگزوز کلا بریده شده

ahmad.jalali
31-02-1394, 11:10 بعد از ظهر
نه داداش شما به عکس دقت کن به غیر از ارتفاع زدنه کمکها کیت فرمونش هم اسپرته و واسه دایلیم نیست
كدوم كيت فرمون دوست عزيز؟همش فابريك دايليم بزار عكس دايليم سفيدمو كه داشتم پيدا كنم اپ ميكنم ببيني.

- - - Updated - - -

اون قسمتی که با دایره قرمز نشون دادم میتونی تا 10 سانتی ارتفاع بزنی
[Only registered and activated users can see links](2).jpg

salar.gorgani
31-02-1394, 11:14 بعد از ظهر
كدوم كيت فرمون دوست عزيز؟همش فابريك دايليم بزار عكس دايليم سفيدمو كه داشتم پيدا كنم اپ ميكنم ببيني.

- - - Updated - - -

اون قسمتی که با دایره قرمز نشون دادم میتونی تا 10 سانتی ارتفاع بزنی
[Only registered and activated users can see links](2).jpg

! داداش عکس رو دقت کن اصن فرمون دایلیم نیست خیلی تابلوعه چجوری میگی فابریکه دایلیمه؟!

rooshak
01-03-1394, 12:17 قبل از ظهر
عاقا این فرمون فابریک دایلیم نیست این عکس منه آپ کردین دقیق یادم نیست فرمون چه موتوری بود ولی خب رینگ و لاستیکش ماله cbr600 بود

salar.gorgani
01-03-1394, 12:42 قبل از ظهر
عاقا این فرمون فابریک دایلیم نیست این عکس منه آپ کردین دقیق یادم نیست فرمون چه موتوری بود ولی خب رینگ و لاستیکش ماله cbr600 بود

یخورده فکر کن ببین چی بود امارشو دربیار ممنونت میشم و از کجا تهیه کردی ....رینگو تو اون دوشاخه تنگ چجوری جا دادی؟! دیسک وصفحه زنجیر رو چجوری میکس کردی؟!

ahmad.jalali
01-03-1394, 11:08 قبل از ظهر
دوستان كوير موتور دايليم رو فروش شرايطي نذاشته؟

BKING
01-03-1394, 11:24 قبل از ظهر
دوستان كوير موتور دايليم رو فروش شرايطي نذاشته؟
معمولا همیشه شرایطی داره
ولی نمی دونم چطور

Adolf Hitler
01-03-1394, 03:24 بعد از ظهر
درود
چرا دادا شرایط جدیدش اینه
یک سوم رو میگیرند و بقیشو 10 تا چک
یعنی حدود 4 و نیم رو اول میگرند

MR.Halakoohi
02-03-1394, 09:08 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
یه سفر یک روزه به دره عشق و در راه برگشت تالاب های گندمان و چغاخور/
یعنی حال کردم با این دایلیم:acigar:

pouriashoghi
02-03-1394, 11:49 قبل از ظهر
سلام

لینک یک کلیپ کوتاه که از سفرم به منطقه لار درست کردم رو اینجا میذارم امیدوارم ببینید و خوشتون بیاد.

لطفا توجه کنید ویدئو روی سایت ویمئو هست و این سایت فیلتره. بخاطر همین هم باید فیلتر‌شکن داشته باشید که اینجا یا روی خود سایت تماشا کنید.

لینک ویدئو برای تماشا روی سایت Vimeo:

ahmad.jalali
02-03-1394, 10:57 بعد از ظهر
درود
چرا دادا شرایط جدیدش اینه
یک سوم رو میگیرند و بقیشو 10 تا چک
یعنی حدود 4 و نیم رو اول میگرند
قبل از عید همین شرایط رو داشت نشد بگیرم .باهاشون صحبت کردم گفت اگه میخوای شماره شهرستان بگیری 500 تومن هزینه فک پلاک میشه بعد شماره شهرستان میدن دیگه نمیخوام بنام کسی دیگه بکیرم

MR.Halakoohi
03-03-1394, 12:20 قبل از ظهر
قبل از عید همین شرایط رو داشت نشد بگیرم .باهاشون صحبت کردم گفت اگه میخوای شماره شهرستان بگیری 500 تومن هزینه فک پلاک میشه بعد شماره شهرستان میدن دیگه نمیخوام بنام کسی دیگه بکیرم
من که گرفتم یه همچین چیزی نبود/
قیمتش 12800 کارخونه میداد من هم با این که یه استان دیگه بودم همون قیمتو برام حساب کردن/
اما کلا" کویر محصولاتشو گرون کرده بود/مدل 93 دایلیما میداد به 13200 که حتما" 94 گرونتر خواهد بود/
من هیو رو که سفارش دادم مدل 93 داشت به 19600 مدل 94 میداد به 20500/گفتم دوستانی که قیمت ندارن در جریان باشند/

flower
03-03-1394, 06:16 قبل از ظهر
عالی بود لذت بردم از کلیپ جناب اقای پوریا شوقی :thanks:

dreamworld
03-03-1394, 09:03 قبل از ظهر
دوستان دایلیم سوار- جریان پمپ بنزین این رخش چیه؟ آیا راحت خراب میشه؟ و اگه شد یدکی راحت پیدا میشه؟
اینکه میگن واسه پراید یا خودرو دیگه رو میشه انداخت ولی مثل اولش نمشه درسته؟

راستش تا از نظر مالی خودمو جم و جور کنم تا یکی بخرم ، دارم تحقیق می کنم.
6 ساله دایلیم 125 دارم واقعا آخرشه.:bighug:

farshad 54
03-03-1394, 10:15 قبل از ظهر
پمپ بنزین اگر نذاری بنزین موتور خالی بشه و به تهش برسه مشکلی براش پیش نمیاد

فابریک خودش بهتره مال پراید هم میشه بش خوروند

قیمتشم فکر کنم 250 یا 350 باشه

ahks121
03-03-1394, 11:20 بعد از ظهر
فقط فابریک بخرماله پرایدو206خیلی فشاربه ای سی یومیاره یکی ازدوستام انداخته بودخوب بودولی بعدشروع کردبه بدکارکردن ودراخرای سی یوسوزوندفابریکش 2ماه پیش پرسیدم343000بود

flower
04-03-1394, 06:41 قبل از ظهر
پمپ بنزین اگر بی بنزین نشه نمی سوزه سری اول ماله من بی بنزین زیاد می رفتم خواستم تست کنم با یک باک چند کیلومتر مسافت طی می می کنه چند بار این کار را انجام دادم که اخرش پمپ جام کرد تو 15 هزار تا سوخت ولی پمپ جدید تا الان 30 هزار تا با پمپ جدید رفتم به غیر از 15 هزار تا حالا نسوخت که جمعا کیلومتر موتور 45000 تاست با یک باک پر تو سرعت نرمال 90 تا 100 حدود 530 کیلومتر مسافت طی می کنه دور موتور 7000 تا باشه .

dreamworld
04-03-1394, 09:48 قبل از ظهر
خود نمایندگی کویر پمپ رو 343000 میده؟ واقعا قیمتش اینه؟

مصرف سوخت دایلیم با در نظر گرفتن مطالب آقای فلاور میشه حدود 3 لیتر تو 100 تا با سرعت معمول. اگه اینطوره که خیلی عالیه. چون فکر می کنم اکثر 250 ها حدود 4-5 تا بسوزونن. درسته؟

- - - Updated - - -

البته تو کاغذ خونده بودم که حدود 3 لیتره. ولی در عمل معمولا فرق می کنه.

ahks121
04-03-1394, 12:09 بعد از ظهر
گفتم دوماه پیش این بودیه دایلیم 90دست دوخریدم اونم پمپش سوخت پمپشاخریدم330هزارحدود1سال پیش زنگ بزن به این شماره میگه بهت55382267خدمات کویر

dreamworld
05-03-1394, 10:38 قبل از ظهر
من که نیاز نداشتم ولی زنگیدم کویر امار بگیرم گفت نداریم شاید تا یه ماه دیگه بیاد. قیمتشم تو سیستم پاک شده. عجب خدماتی میدن. دمشون گرم

moein 007
08-03-1394, 10:41 قبل از ظهر
دوستان عزیز اساتید محترم یه سوال داشتم دایلیم تیپ دو از چه سالی وارد ایران شد الان یه دست دومش چند گیر میاد تمیز هم باشه در ضمن تفاوت هاش با تیپ یک چیه در حد خطر عقب و دسته ی عقب برای سرنشین رو میدونم

MANHUNT
08-03-1394, 11:14 قبل از ظهر
دوستان عزیز اساتید محترم یه سوال داشتم دایلیم تیپ دو از چه سالی وارد ایران شد الان یه دست دومش چند گیر میاد تمیز هم باشه در ضمن تفاوت هاش با تیپ یک چیه در حد خطر عقب و دسته ی عقب برای سرنشین رو میدونم

تیپ 2 از 91 به بالا هستش فقطم از دمبی عقب با هم تفاوت دارن

moein 007
08-03-1394, 02:19 بعد از ظهر
تیپ 2 از 91 به بالا هستش فقطم از دمبی عقب با هم تفاوت دارن
ممنون ولی قیمت رو هم اگه بدید خیلی شرمنده میکنید

ahks121
08-03-1394, 03:58 بعد از ظهر
تیپ دوشارژرش بزرگتره وجاش عوض شده وبرنامه ی ای سی یوش بروزتره ودراخرسنسوره جک حذف شده قیمتش 91 از7تا8و92از8تا9و93از9تا11

Adolf Hitler
08-03-1394, 05:07 بعد از ظهر
درود .
رفقا اگزوز نینجا 250 مدل 2010 روی دایلیم چطوریه ؟ اصلا جواب میده ایا ؟ آخه من از صدای اگزوز نینجا خیلی خوشم اومد . آیا اگزوزی هست برای دایلیم که صدای نینجا بده ؟
ممنون میشم جواب بدین :flower4:

ahks121
08-03-1394, 06:58 بعد از ظهر
هیچ وقت نمیشه ازتک سیلندرصدادوسیلندرگرفت همونطورکه نمیشه ازدوسیلندرصداچهارسیلندرگر فت شمااگزوزهایی باصدای ریزبگیرنه صدایه بم اگزوزه نینجاهم خیلی صداراخفه میکنه براخوراندنشم بایدیاهدرزراببری واگزوزاروش جوش بدی یایه فلنج با4تاسوراخ برااگزوزدرست کنی که روفنلج سره هدرزبسته بشه

hsnsadeghi
12-03-1394, 09:07 قبل از ظهر
سلام به همه
دوستان من دیروز داشتم موتور رو وارسی میکردم یه چیزی دیدم جالبه شاید برای شما هم اینطوری باشه!!
جای دو تا دسته موتور جلوی موتور است ولی یکیش مونتاژ شده میخواستم بدونم مال شما هم اینطوریه؟ به نظرم کارخانه نبسته چون خیلی تمیز و فابریک است:waiting::waiting:!!!1
دومین نکته اینکه شمع سوزنی پایه ایریدیمی برای دایلیم مدل [DENSO [IUH27 هست که گیر نمیاد مدل NGK هم CR9EHIX-9 است که اونم پیدا نکردم کسی میدونه از کجا باس خرید؟ یا باید خرید خارج کرد!!!!

ممنونم

roma
12-03-1394, 07:27 بعد از ظهر
سلام دوستان اینه دایلیم کسی سراغ داره مال رفیق ما شکسته کویر نداره حتی لنت عقبشم نداره :gigglesmile: هی به من میگه این چیه به من انداختی هیچی نداره گفتم بهش مال اپاچی میخوره برو بنداز ولی این حساس یکم

flower
13-03-1394, 07:58 قبل از ظهر
سلام دوستان اینه دایلیم کسی سراغ داره مال رفیق ما شکسته کویر نداره حتی لنت عقبشم نداره :gigglesmile: هی به من میگه این چیه به من انداختی هیچی نداره گفتم بهش مال اپاچی میخوره برو بنداز ولی این حساس یکم
ایینه چه سمتی چپ یا راست و لنت ماله tvs , مودناس راحت بش می خوره اصلا فابریکش مالی نیست همون tvs ساخت اندونزی باشه کیفیتش خوبه چینی هم هست ولی جنس خوبی نداره .

Hossein s
14-03-1394, 08:08 بعد از ظهر
سلام من میخوام یه دایلیم بگیرم مدل 90 و 6000 تا کارکرده و سالمه...میگه هشت میلیون که به 7 و 900 راضی شده.میخوام بدونم ارزش داره بگیرمش
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

ahks121
14-03-1394, 08:23 بعد از ظهر
اون دایلیم نهایت 6800قیمتشه دیگه فوق سالم باشه7

Hossein s
14-03-1394, 11:47 بعد از ظهر
سلام به همه
من میخوام یه دایلیم مشکی مدل 90 بگیرم کلا 6000 تا کار کرده.میگه 8 میلیون.
میخوام بدونم موتور خوبیه یا اذیت بکنه خرج الکی نمیندازه رو دستم.
اصلا 8 تومن ارزش موتور 90 هست یا نه...
خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدین....:hanghead:

- - - Updated - - -

ببخشید من دوبار تایپ کردم.
مرسی پس گرون داره میگه .منم میدونستم حدودا 1 تومنی داره گرون میگه.
اخه من نمیدونم بعضیا چ فکری میکنن این قیمتای کذاییو میزارن رو وسیله شون.
حالا این دایلیم بدجوری رفته تو مخم اصلا نمیذاره به هیچ موتوری فکر کنم.
فقط از اینکه میگن خرجش بالاست یکم میترسم.همین.یجوری میگن خرجش بالاست انگار یاماها هزاره انگار ماهی صد یا دویست تومنی خرج داره....

ahks121
15-03-1394, 02:09 قبل از ظهر
موتوره تمیزنهایتا300بالاترهست نه 1تومان شمابا8میلیون میتونی یه تیپ 2 مدل91وحتی92بگیری ازنظرخرجم بستگی به صاحب قبلیش داره که باموتورچجوری رفتارکرده باشه شمااگه بهش برسی هیچ خرجی جزبنزین وروغن نداره.

flower
15-03-1394, 07:13 قبل از ظهر

45 هزار کارکرد انجین پلمپ.

biganeh67
15-03-1394, 11:45 قبل از ظهر
من 6 ماهه دارم پدرشم درآوردم هنوز یه هزاری خرج نداشته.از اون چیزی که فکرشو میکردم واقعا با کیفیت تره.به نظرم فقط صفر بخر...کویر شرایط میده.

alireza137500
15-03-1394, 01:53 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبین من تازه پدرم یه دایلیم برام کادو گرفته و چون اطلاعات نداشته متاسفانه چند تا مشکل داره 1- اینکه چراغ امپر بنزین کلا چشمک میزنه 2- موتور ته گاز ریپ میزنه من شمع رو عوض کردم بوبین برق رو هم چک کردم اژکتور رو هم همینطور مشکلی نبود بهم گفتن پمپ بنزین و سوزن انژکتور میشه باشه بعد اینکه خیلی زود سر شمع دوده میزنه ممکنه مشکل از سوزن باشه ؟ و اینکه کلگی جلو چراغ از دو سمت پیچش شکسته با فلاپ پشت لاستیک جلو اما خودشون سالمن و موتور تصادف نداشته و انجین پلمپه میشه جای پیچ هارو درست کرد ؟؟؟؟ اگر نه فلاپ ها چه قیمت هستن ؟؟؟ و اینکه میشه دنبی عقب رو با مدل جدید عوض کرد ؟ ممنون از دوستان و اساتید ببخشید طولانی شد

Hossein s
15-03-1394, 03:33 بعد از ظهر
خوب من اگه بخوام یه دایلیم در حد صفر بگیرم کم کارکرد.دیگه کجاها میتونم پیدا کنم.میخوام یکی بخرم اولویتمم با رنگ مشکی قرمزه.

flower
15-03-1394, 09:42 بعد از ظهر
سلام به همه
دوستان من دیروز داشتم موتور رو وارسی میکردم یه چیزی دیدم جالبه شاید برای شما هم اینطوری باشه!!
جای دو تا دسته موتور جلوی موتور است ولی یکیش مونتاژ شده میخواستم بدونم مال شما هم اینطوریه؟ به نظرم کارخانه نبسته چون خیلی تمیز و فابریک است:waiting::waiting:!!!1
دومین نکته اینکه شمع سوزنی پایه ایریدیمی برای دایلیم مدل [DENSO [IUH27 هست که گیر نمیاد مدل NGK هم CR9EHIX-9 است که اونم پیدا نکردم کسی میدونه از کجا باس خرید؟ یا باید خرید خارج کرد!!!!

ممنونم
شمع هر دوتاش موجوده حدود 40 هزار خریدم دنسو تقلبی زیاد داره .

- - - Updated - - -

سلام دوستان خوبین من تازه پدرم یه دایلیم برام کادو گرفته و چون اطلاعات نداشته متاسفانه چند تا مشکل داره 1- اینکه چراغ امپر بنزین کلا چشمک میزنه 2- موتور ته گاز ریپ میزنه من شمع رو عوض کردم بوبین برق رو هم چک کردم اژکتور رو هم همینطور مشکلی نبود بهم گفتن پمپ بنزین و سوزن انژکتور میشه باشه بعد اینکه خیلی زود سر شمع دوده میزنه ممکنه مشکل از سوزن باشه ؟ و اینکه کلگی جلو چراغ از دو سمت پیچش شکسته با فلاپ پشت لاستیک جلو اما خودشون سالمن و موتور تصادف نداشته و انجین پلمپه میشه جای پیچ هارو درست کرد ؟؟؟؟ اگر نه فلاپ ها چه قیمت هستن ؟؟؟ و اینکه میشه دنبی عقب رو با مدل جدید عوض کرد ؟ ممنون از دوستان و اساتید ببخشید طولانی شد
اگر کادو برات خرید بش می گفتی برات صفر بخره :11:کویر شرایطش خوبه ...خوب اون امپر کار نمی ده ماله پمپ پرایدی بش خورندن دیگه شناور امپر جاش نمی شه تو تخت گاز پمپ پراییدی خوب عمل نمی کنه فقط پمپ فابریکی و کنسول عقب هم می شه تغییر داد حدود 1 میلیون خرج داره فقط کنسول عقب 260 هزار تومانه .

- - - Updated - - -

خوب من اگه بخوام یه دایلیم در حد صفر بگیرم کم کارکرد.دیگه کجاها میتونم پیدا کنم.میخوام یکی بخرم اولویتمم با رنگ مشکی قرمزه.
تو بازار تهرون بگرد یا اگهی دیوار من زیاد دیدم در حد صفر به قول صاحبش .

alireza137500
16-03-1394, 12:30 قبل از ظهر
دوست خوبم شما مطمئن هستين ريپ زدن ته گاز مال پمپ هست ؟ پمپ فابريك حدودا چنده ؟ دنبي ١ميليون هزينشه ؟

Hossein s
16-03-1394, 06:02 بعد از ظهر
بچه ها امروز صاحب دایلیم مشکیه بهم زنگ زد گفت 7ونیم میدم .بنظرتون اگه دورو بر 7 تومن ازش بخرم خوبه.سالمه 6 تا کارکرده.سندشم هنوز بنام نزده یعنی اولین خریدارش میشم من.

- - - Updated - - -

داداشای گلم یه سری سوالم دارم در مورد قیمت یسری از قطعات دایلیم.اگه شما میدونید یه قیمتی به من بدین ممنون میشم.چون تا حالا دایلیم نداشتم و نمیدونم قیمتاش چجوریه.
1- قیمت لنت ترمز
2- قیمت صفحه دیسکا
3-قیمت لامپای چراغاش با تعویضش چقده حدودا
راستی اگه این موتور قلقای خاصی داره یا واسه نگهداری کارای خاصی داره ممنون میشم بهم بگین.
راسیتش من تو صفحه های قبل خوندم بیشتر چیزاشو یه چیز کلی میخوام بدونم.
ممنون از همه.:grouphugg:

dreamworld
18-03-1394, 09:03 قبل از ظهر
پمپ فابریک همونطور که تو 2 صفحه پیش دوستان گفتن حدود 340 تومنه. اونم شرکت الان نداره. شاید جای دیگه پیدا کنی.
من فکر می کردم گرونه. ولی سایتهای کره رو چک کردم دیدم 93 دلار قیمتشه. یعنی دوروبر 310 تومن. هزینه ارسال به ایرانشم زد 33 دلار:29:

flower
18-03-1394, 12:08 بعد از ظهر
من 3 هقته پیش خریدم با مالیات و خرت و پرت شد 340 هزار گفت 10 تا دونه دیگه داریم به این زودی تموم شد منم دادم به مشتری رفت و کلا لوازم دایلیم داره یواش یواش چینی می شه کیفیت مثله سابق نداره همچنین مدل 94 کیفیتش اومده پایین مثله قلوه ها و کرپی ها روی فرمون و ست سوییچ هر کی می خواد دایلیم بخره بره مدل 93 بخره .

MR.Halakoohi
18-03-1394, 10:40 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستانم
آقا وقتی فن موتور روشنه بزارم موتور کار کنه تا فنش خاموش بشه یا اگه همون موقع خاموشش کنم مشکلی پیش نمیاره؟

flower
18-03-1394, 10:49 بعد از ظهر
بذار روشن باشه تا فن خاموش بشه .

MR.Halakoohi
19-03-1394, 11:38 بعد از ظهر
سلام به همه ى دوستان
آقا اگزوز خوب كه رو اين موتور جواب بده چى هستش؟من arrowانداختم متاسفانه به دليل حذف كاتاليز صداش وحشتناك بلند ميشد اما با كاتاليز صداش فوقالعاده بودش!
ميخواستم بدونم از تمام اين مارك ها كودوم بهترن و صداى خوبى ميده؟اينم ميدونم كه از يك موتور تك سيلندر نميشه انتظار بيجايي داشت
اما خودم احساس ميكنم آكرپويك خوب جواب بده رو موتور!ممنون ميشم!

biganeh67
20-03-1394, 01:20 بعد از ظهر
سلام دوستان.متاسفانه به علت خرید ماشین و کمبود بودجه مجبورم موتورمو بفروشم...اگه کسی خواست شخصی پیام بده.

hsnsadeghi
23-03-1394, 09:54 قبل از ظهر
سلام به همه

دو تا مشکل ما رو کسی جواب ندادها!!!!!
1- شمع سوزنی که پیدا نمیشه اگه هست آدرس بذارید شماره تلفن!!!!!
2- دسته موتور پایین هیچ دایلیمی مونتاژ نشده و من فکر میکنم لرزش موتور بخاطر همین هست کسی تحقیق کرد ببینه آیا تاثیر داره یا نه؟
به نظر میرسه خود کویر این دسته موتوررو حذف کرده!!! چون جاش رو موتور هست و هم روی تنه

خواهشا بررسی کنید!!!ممنون

ahks121
23-03-1394, 02:09 بعد از ظهر
من برادایلیمم یکی درست کردم لرزش خیلی زیادشد

salar.gorgani
23-03-1394, 03:52 بعد از ظهر
درسته که دیگه خط تولیدش جمع شده؟؟ اصن چرا این شرکت تغییری تو طراحیش نمیده ؟ سایت اصلیش رفتم اصن باز نشد!

flower
23-03-1394, 07:54 بعد از ظهر
تا وقتی فروش داره برای چی خط تولیدش جمع بشه چند مدل موتور داره مثله اسکوتر فروش خوبی داره فقط زیاد به روز نیستن احتمالا خط تولید را می دن دست چین چون وقت خودشون را تلف نمی کنن برای تولید موتور بیشترین فعالیت دایلیم تو قطعه سازی هواپیما هست که فقط سفارش امریکا هست ...وب سایتش مشکل نداره منتها با فیلتر شکن راحت باز می شه چون سر ورها از داخل ایران مشکل داره .

flower
23-03-1394, 08:27 بعد از ظهر

Hossein s
23-03-1394, 11:09 بعد از ظهر
بچه ها بالاخره منم دایلیم خریدم مشکی مدل 90 کلا 6 تا کتر کرده با کلاه کاسکت و روکشش گرفتم هفت و چهارصد

- - - Updated - - -

فقط بچه ها از پشت ی صدایی میده فکر کنم زنجیرشه میشه صداش رفع شه یا عیبی چیزی داره.حالا فردا به موتور ساز نشون میدم..کجا ببرم نشون بدم؟؟؟؟یجا که قشنگ موشکافیش کنه.

- - - Updated - - -

راسیتش یکوچولو میترسم الان. اگه موتور اذینت کنه چیکار کنم

ahmad.jalali
23-03-1394, 11:44 بعد از ظهر
بچه ها بالاخره منم دایلیم خریدم مشکی مدل 90 کلا 6 تا کتر کرده با کلاه کاسکت و روکشش گرفتم هفت و چهارصد

- - - Updated - - -

فقط بچه ها از پشت ی صدایی میده فکر کنم زنجیرشه میشه صداش رفع شه یا عیبی چیزی داره.حالا فردا به موتور ساز نشون میدم..کجا ببرم نشون بدم؟؟؟؟یجا که قشنگ موشکافیش کنه.

- - - Updated - - -

راسیتش یکوچولو میترسم الان. اگه موتور اذینت کنه چیکار کنم
دوست عزیز مبارک باشه موتوره خوبیه اگه اذیتش نکنی.
احتمالا همون صدای زنجیر اگه مداوم بتونی زنجیرو با اسپری روغن بزنی صداش کمتر میشه من که کلا با صدای زنجیر موتورم اون موقع که داشتم هیچ مشکلی نداشتم چون همیشه کلاه سرم بود.
سعی کن تعمیرکار موتوره خودت باشی در حد همون تعویض روغن فیلتر هوا یا فیلتر روغن .اچار کشی رو خودت انجام بده که با تمام متعلقات موتور اشنا بشی.پیچای شاسی و کرپی فرمون و کمک و جا پایی رو که همه رنگ روشن هستن با نمونه مشکی الن خور خشکه عوض کن لرزش کمتر میشه اگه دستی تو موتور از قبل داشتی باک رو هم باز کن البته حواست به شلنگ بنزین که میره واسه انژکتور باش که پاره نشه یا سر سوزن انژکتور که به شلنگ وصلع نشکنه .کاور روی باک که رنگ موتور دربیار بنزین باک رو خالی کن پمپ بنزین رو دربیار یه فیلتر تهش داره اون رو عوض کن اگه خیلی کثیفه خود باک رو هم بشور.پمپ رو نگاه کن شاید قبلا سوخته با نمونه پرایدی جایگزین شده باشه.دیگه با چسب دوطرفه هم میتونی فلاپارو صدا گیری کنی.خود انژکتور رو هم میتونی باز کنی با اسپری مخصوص بشوری.ببین کمکای جلو اگه روغن زده اینو دیگه ببر پیش موتورساز تا کاسه نمد رو عوض کنه.اب رادیاتور رو حتما عوض کن با درصد اب و ضد یخ .الان میگی چقدر اول همه اینا دفترچه رو دانلود کن که خیلی کار ادم رو راه میندازه.:98:
فکر کنم چیز دیگه یادم اومد میگم

hsnsadeghi
24-03-1394, 11:24 قبل از ظهر
من برادایلیمم یکی درست کردم لرزش خیلی زیادشد

سلام
ببخشید شما اون دسته موتور پایینی رو با ضربه گیر و متعلقات مثل بالایی بستی؟ یا معمولی؟؟؟؟؟؟
بعدش اینکه از کجا خریدی دسته موتور رو یا درستش کردی خودت

ahks121
24-03-1394, 01:33 بعد از ظهر
عکسشاندارم ولی باتسمه اهنی وبوش توپی هوندادرست کرده بودم

pouriashoghi
25-03-1394, 10:57 قبل از ظهر
این لرزش چیه ازش صحبت میکنید؟ موتور من نه لرزش داره نه فلپ های صدا میده. به هیچیش هم دست نزدم. در هر صورت موتورهای تک سیلندر از یک حد آر پی ام که بالاتر برید بخاطر تک سیلندر بودن بسته به موتور مختصر لرزشی دارند. اما لرزشی که بخواد به محسوس باشه و آزار بده من متوجه نشدم. فقط موقعی که موتور رو خریدم و صفر بود لرزش داشت ( که طبیعیه) که با پایان رژیم آب‌بندی‌اش اون لرزش هم از بین رفت.

Hossein s
26-03-1394, 04:15 بعد از ظهر
مرسی حتما یه نیگاهی میندازم.خیلی موتور خوبیه فقطم هین یکوچولو صدا داره که اونم میگیرم.فقط از دست اندازا رد میشم از جلو یه صدای تقی میاد رفته رومخم نمیدونم چیه و از کجاست کسی میدونه چی میتونه باشه؟؟؟؟؟:98:

salar.gorgani
26-03-1394, 05:04 بعد از ظهر
اون مهره که وسط صفحه بالایی فرمون هست رو با بکس قشنگ صفتش کن اگه بازم صدا داد باید بربرینگهای 3شاخ رو ببری چک کنن

hsnsadeghi
27-03-1394, 04:58 بعد از ظهر
مرسی حتما یه نیگاهی میندازم.خیلی موتور خوبیه فقطم هین یکوچولو صدا داره که اونم میگیرم.فقط از دست اندازا رد میشم از جلو یه صدای تقی میاد رفته رومخم نمیدونم چیه و از کجاست کسی میدونه چی میتونه باشه؟؟؟؟؟:98:

سلام منم موتورم همین مشکل رو داشت
اول پیچ بالای فرمون رو شل میکنی با بکس 28 6 پر
بعدش تا اونجایی که میتونی با پیچ گوشتی ضربه خور با دقت پیچ زیر گلوی فرمون رو سفت میکنی باید اونقدر سفت کنی که فرمون شلیش رو از دست نده و راحت حرکت کنه
بعدش پیچ بالایی رو با تمتم توانت سفت میکنی

متاسفانه این پیچ ها باید با دستگاه باد و با ترک مشخص تو کارخ.نه سفت میشده که نشده موتور منم که نو بود همین طور بود!!!!!سفت کردم دیگه مشکلی ندارم

Hossein s
27-03-1394, 08:18 بعد از ظهر
مرسی بچه ها میدونید تق واس چی بود واس قفل دیسک بود به صاحب قبلیش گفتم تازه بهم گفت چیه کلیدشو بهم داد..خخخخ

فقط الان ی صدای مثل فیلر از جلو میاد کمه ولی رو مخمه چیکارش کنم فقطم وقتی گاز میدم صداش در میاد این صدای چیه؟؟؟

- - - Updated - - -

راستی اسپری زنجیر زدم صدای زنجیرش بیشتر شده اخه چـــــرا؟؟؟

Daniyall
03-04-1394, 09:38 بعد از ظهر
باسلام،خدمت كاربران.
میشه اگزوز بندیت،رو دایلیم ببندم،و درضمن صداش مثل بنديت ميشه

farshad 54
03-04-1394, 09:59 بعد از ظهر
بله میشه بست رو دایلیم ولی صداش مثل بندیت نمیشه چون بندیت 4 سیلندره و دایلیم تک سیلندر

Daniyall
03-04-1394, 11:49 بعد از ظهر
با تشكر از شما دوست عزيز،حتي صدای كمشم
نميده

ahmad.jalali
04-04-1394, 01:05 قبل از ظهر
دوستان تو فکر خرید دایلیمم.نمیدونم چرا اینقدر از این موتور خوشم مییاد. هیو و نینجا نشستم ولی سواری این دایلیم یه چیز دیگس.البته قیمت هم مطرحه.(گربهه دستش به گوشت نمیرسید میگفت .. .. . :98:)اصلا با دایلیم یه جورایی همزاد پنداری دارم.:acigar: اون دو تا دایلیمی که داشتم سفیده حسابی حاالمو گرفت واسه همین میترسم کارکرده بردارم.مدل 93 گذاشتن 10 میل بعد 92 یا باز 93 رو گذاشتن 12 نمیتونم اطمینان کنم کارکرده بگیرم .به نظرتون ارزش داره صفر بگیرم ؟می خواستم کارکرده بگیرم که افت قیمت داشته باشه .چیکار کنم؟:11::11::11:

farshad 54
04-04-1394, 10:35 قبل از ظهر
خودت که دایلیم داشتی دیگه الان موتور سالم و از نا سالم میتونی تشخیص بدی یه کارکرده تمیز پیدا کن بخر

ahmad.jalali
04-04-1394, 12:06 بعد از ظهر
فرشاد جان مردم بی وجدان شدن.تو این مملکت قورباقه رو رنگ میکنن جای فولکس قورباقه ای میفروشن.هیشکی راستشو نمیگه.بزرگترین اشتباهم فروش دایلیم زرد بود خیلی سالم بود .فقط بعضی اوقات چراغ چک میزد.موقعی هم که طرف اومد بخره بهش گفتم فقط چراغ چک میزنه اونم گفت مشکلی نیست الانم دستشه همدانه زنگ زدم گفتم میفروشی گفت دستت درد نکنه خیلی خوبه ازش راضیم فروشیم نیست.سفیده هم که خریدم عجله کردم اونم سالم بود فقط پمپ بنزین سوخته بود با نمونه پرایدی عوض شده و من خبر نداشتم تو جاده گذاشتم .بعد که متوجه شدم منم پرایدی روش گذاشتم به خریدار هم گفتم اینجوریه دروغ نگفتم گفتم شاید بسوزه تو راه بمونی خواستی خودت عوض کن.
حالا تو سه تا مدل 93 با کارکرد پایین هست تو رنج 10 تومنن خیلی عجیبه 3 تومن زیر قیمت ادم شک میکنه؟:wow:میگم شاید مدل 93 ها مشکلی چیزی دارن که همه دارن میفروشن.

Daniyall
04-04-1394, 02:46 بعد از ظهر
من موتورم ۱۰۰۰ تا راه رفته،به گفته نمایندگی سرعت بیشتر از ۷۰ تا هم نرفتم.فرمان موتور سمت ترمز انقدر میلرزه که انگشتام بیحس میشه.لطفا راهنماییم کنیم چه کار کنم.اصلا عادیه.یا مشکلی هست.متشکرم

MR.Halakoohi
04-04-1394, 03:35 بعد از ظهر
من موتورم ۱۰۰۰ تا راه رفته،به گفته نمایندگی سرعت بیشتر از ۷۰ تا هم نرفتم.فرمان موتور سمت ترمز انقدر میلرزه که انگشتام بیحس میشه.لطفا راهنماییم کنیم چه کار کنم.اصلا عادیه.یا مشکلی هست.متشکرم
موتور تا زمانی که صفره منظورم تا 5 هزارتای اول هستش لرزش فقط و فقط تو فلاپ هاس و آینه ها/
شما موتورا اگه آچار کشی نبردی ببر که ان شا الله درست میشه/
اگه درست نشد پیچ های مربوط به کل فرمان و کمک جلو رو بررسی کن/
من موتورم یه همچین مشکلی نداشت/فقط لرزش تو فلاپ ها و آینه ها که بردم تمام پیچ هارو واشر گذاشتم درست شد/

flower
04-04-1394, 03:47 بعد از ظهر
موتور صفره یکمی لرزش داره به مرو خوب می شه روغن خوب هم لرزش را کم می کنه فول سنتیک بریز خیلی بهتر می شه البته اینکه 70 تا بیشتر نرو تو دنده 5 اشتباهه به موتور فشار می یاد سعی کن دور موتور 6 هزار بیشتر نبر بعد از 1000 تا به مرور دور موتور را بالاتر از 6 هزار ببر البته قبلش روغنش نو تعویض شده باشه .

ahmad.jalali
06-04-1394, 11:16 بعد از ظهر
دوستان دایلیم با 8000 تا کارکرد مدل 92 بیمه تا برج 5 9.800 زیاد نیست؟9 میرزه؟طرح cbr رو موتور هست و گلگیر جلو و دمبی عقب قرمز رنگ شده بخاطر طرح هندا.

کاوه
06-04-1394, 11:21 بعد از ظهر
دوستان دایلیم با 8000 تا کارکرد مدل 92 بیمه تا برج 5 9.800 زیاد نیست؟9 میرزه؟طرح cbr رو موتور هست و گلگیر جلو و دمبی عقب قرمز رنگ شده بخاطر طرح هندا.

8.5 میارزه اون موتور
من دیدمش

ahmad.jalali
06-04-1394, 11:28 بعد از ظهر
کاوه موتوره چطوره سالمه؟کارکردش واقعه؟

r.hasani7023
07-04-1394, 11:05 قبل از ظهر
دادا ی 92 هست 1800کارکرد میگه 9000تومن

Daniyall
07-04-1394, 12:45 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان.من الان موتورمو دادم كارواش.روشن شد يه مسافتي كوتاه رفتم.خاموش شد.ديگم روشن نمیشه.لطفا راهنماییم کنید.وسط خیابون موندم.

ahmad.jalali
07-04-1394, 12:49 بعد از ظهر
احتمالا اب خورده به ای سی یو .دوست عزیز پیشنهادم اینه که اصلا کارواش نبر دایلیمو چون اب برسه به ای سی یو قاطی میکنه اگرم بردی شستی نیم ساعت تا یک ساعت صبرکن خشک بشه بعد استارت بزن.یه کارم میتونی بکنی که اصلا سمت دمبی موتورو نشوری.الانم صبر کن تا یه نمه خشک بشه.ای سی یو رو نگاه کن ببین چقدر اب خورده

Daniyall
07-04-1394, 01:03 بعد از ظهر
الان نگاه کردم چند قطره آب بیشتر توش نبود.استارت میخوره.ولی روشن نمیشه.الان کلا 1ساعتی شده که گذاشته بودم خشک بشه.چی کنم.

farshad 54
07-04-1394, 02:50 بعد از ظهر
ببر بذارش خونه تا فردا هم روشنش نکن وایرش رو هم از شمع جدا کن بذار آویزون بمونه

فردا روشن میشه به امید حق

roma
07-04-1394, 10:07 بعد از ظهر
اینه سمت راست دایلیم کسی از دوستان سراغ داره مال رفیق ما شکسته کویر لعنتی هم نداره
مدل 93 سفید کارکرد ۳هزارتا در حد چند فی میخوره الان

pouriashoghi
08-04-1394, 11:08 قبل از ظهر
آقا موتوری که طوری بلرزه که انگشتات بی‌حس بشه قطعا مشکلی داره دیگه. من موتورم رو صفر خریدم لرزش نداشت ٬ هرگز آچارکشی اش هم نکردم تا الان که نزدیک ۶۰۰۰ تا شده باهاش مسافرت‌های طولانی هم رفتم و تا الان حتی یکبار هم مشکلی برام ایجاد نکرده. ما چون در ایران در تولید و مونتاژ و کنترل کیفیت مشکل داریم متاسفانه احتمال اینکه موتورسیکلتی که بد و ایراددار مونتاژ شده باشه به تورتون بخوره بسیار زیاده. من تنها شانسی که آوردم این بود که نمایندگی کویر بهم اجازه داد خودم برم تو انبار و از بین دایلیم‌ها خودم یکی رو انتخاب کنم و منم اونی که به نظرم از همه بهتر مونتاژ شده بود رو انتخاب کردم و شاید بخاطر همین تا امروز کوچکترین مشکلی با این موتور نداشتم. تازه بازم مال من بست دسته ترمز رو با وجود اینکه علامت UP داره که نشون میده کدوم سمتش باید بالا باشه٬‌اشتباهی بسته بودن. می‌خوام بگم خیلی باید موقع خرید تست کنید و حساس باشید.

roma
09-04-1394, 12:19 قبل از ظهر
امروز یه نسبت خیلی عمیق عاشقانه با طراح سیستم برق دیلم برقرار کردم موتور تو دنده استارت خورد و نزدیک بود یه خسارت چند میلیونی بندازه رو دستم یعنی خاک بر سر از این راجو ها هندی کمتری !!! اساسی ترین نیاز و سنسور یه موتور نداره پس اون ecu داره چه غلطی میکنه اونجا دقیقا یاد پرویز ۲۰۰رفیقمون افتادم امد پز استارت از راه دور بد زد موتور از جک افتاد فلاپش شکست کلی ما خندیدیم
جالبه تا حالا هیچ کدوم از دوستان به این نکته اشاره نکردن فقط میان بهبه چهچه میکنن میرن !!!!
مصرف بی حد اندازه لنت عقب دایلیم یدونه از اون نکته هاست مثل پنیر میخوره لنت عقبو لنت فابریک با دوهزارتا تموم شد رسید به اهن مال اپاچی چقدر روش کار کنه معلوم نیست فکر کنم هزارتا!!!!
سوختن led چراغ عقب هم یه مشگل ژنتیگی دیگه دایلیم تیپ ۲ که با تعویض بازم میسوزه که ما led خودش با سه تا پاور led سوپر قرمز ۱۲ولت تعویض کردم مشگل برای همیشه حل شد

flower
09-04-1394, 07:16 قبل از ظهر
تو تیپ 2 سنسور جک داره فابریکی اما کویر اینا را حذف کرده برای ارزون در امدن و سود بیشتر من خودم تو تیپ دو نصب کردم خیلی راحت با سنسور هیوسانگ و مشکل led چراغ عقب تا حالا تو تیپ 2 ندیدم فقط همش برمی گرده به مونتاژ بی کیفیت کویر که فیش ها را درست جا نمی زنه چند مورد برخورد کردم که مشکل حل شد موقع جا زدن فیش تیغه های داخل کج می شه و اتصالی می کنی و led می سوزه و لنت عقب هم راحت 1 سال کار می ده لنت tvs اصلی انداختم تا الان 2 ساله تموم نشده همیشه 30 در صد عقب و 70 در صد ترمز جلو استفاده می کنم .

pouriashoghi
09-04-1394, 09:30 قبل از ظهر
امروز یه نسبت خیلی عمیق عاشقانه با طراح سیستم برق دیلم برقرار کردم موتور تو دنده استارت خورد و نزدیک بود یه خسارت چند میلیونی بندازه رو دستم یعنی خاک بر سر از این راجو ها هندی کمتری !!! اساسی ترین نیاز و سنسور یه موتور نداره پس اون ecu داره چه غلطی میکنه اونجا دقیقا یاد پرویز ۲۰۰رفیقمون افتادم امد پز استارت از راه دور بد زد موتور از جک افتاد فلاپش شکست کلی ما خندیدیم
جالبه تا حالا هیچ کدوم از دوستان به این نکته اشاره نکردن فقط میان بهبه چهچه میکنن میرن !!!!
مصرف بی حد اندازه لنت عقب دایلیم یدونه از اون نکته هاست مثل پنیر میخوره لنت عقبو لنت فابریک با دوهزارتا تموم شد رسید به اهن مال اپاچی چقدر روش کار کنه معلوم نیست فکر کنم هزارتا!!!!
سوختن led چراغ عقب هم یه مشگل ژنتیگی دیگه دایلیم تیپ ۲ که با تعویض بازم میسوزه که ما led خودش با سه تا پاور led سوپر قرمز ۱۲ولت تعویض کردم مشگل برای همیشه حل شد

میزان مصرف شدن لنت ترمز تو هر وسیله نقلیه‌ای تابع مستقیمی از نحوه رانندگی با اون وسیله است. من ۶۰۰۰ تا با موتورم رفتم تا امروز هنوز لنت‌ ترمز‌های جلو و عقبم کلی داره. موتور که خودش دلبخواهی ترمز نمیگیره که بشینه لنتو خودش بخوره! اینکه چطور سواری میگیرد و ترمز می‌کنید تعیین کننده است. سنسورم که آقای Flower اشاره کردن٬ کار طراح ایرادی نداشته ورودی‌اش هم روی ای سی یو هست٬ کویر حذف اش کرده.

hsnsadeghi
09-04-1394, 09:53 قبل از ظهر
سلام
خواستم به یه نکته ظریف اشاره کنم
دایلیم وقتی موتور روشنه استارت میزنه!! این در وهله اول ایراد است ولی اگه شما سیم کلاچ پاره کنی میفهمی باید تو دنده بتونی استارت بزنی چون هندل نداره!!!! ولی برای جلوگیری اومده بود سنسور جک رو گذاشته بود که در صورتیکه رو جک بغل است استارت نخوره!!! چون جای اون پین هست شما خودت میتونی حسگر رو بزاری مثل یه کلید است سادس!!! از سنسور جک پالس هم میشه استفاده کرد احتمالا اگه 5 ولتی باشه!!! حتی میشه اون پین رو OR کرد با مثلا یه KILL SWITCH یا هر سیگنال دیگه ای که بخاد موتور رو خاموش کنه!!!

roma
09-04-1394, 01:32 بعد از ظهر
لعنت بر کویر اول و بعد دایلیم که هیچ نضارت ساختی رو موتوراش تو ایران نداره بازم از این راجو ها کمتره
نکته ظریف اشاره شد پاره شدن سیم کلاج نداشتن هندل روشن نشدن موتور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کدوم موتور هندل داری با سیم کلاج پاره تو دنده هندل میزنه؟
با سیم کلاج پاره میشه موتور خلاص کرد میشه استارت زد میشه انداخت سرپایینی میشه زد دنده ‌و بعد میری سنسور با کلید ساد میزاری!
نکته بعدی اگه از ترمز استفاده نکنی خوب لنت ۱۴۰سال عمر میکنه این که دیگه مشخصه شما پیک کار در نظر باید بگیری نه پایین ترین حد ممکن رو
این جوری که دیگه خوب و بد معنی پیدا نمیکنه
من خودم همشه با ترمز عقب ۲۲۰مشگل داشتم دو پیستونه بود عقبش لنت کج مصرف میکرد وقتی لنت نو مینداختی تا یه هفته ترمز نداشتی تا جا بیوفته لنت تا میزون میشد دوباره لنت تموم میشد منم رفتم پمپ ns گرفتم 230 انداختم روش تا حالا بیشتر از چهار هزارتا رفته هنوز لنت تکون نخورده ربطی هم به فیزیک کوانتوم و شکافت هسته ای نداره همش بر میگرده به طراحی دایلیم همون قدر که ترمز جلوش معرکه است و عالی ولی عقبش برعکس میتونست خیلی بهتر باشه همین که لنت tvs به گفته دوستان از لنت فابریکی بهتر باشه براش بیشتر کار کنه قضیه تمومه شدس

flower
09-04-1394, 02:23 بعد از ظهر

اینم نصب سنسور جک تیپ 2 و یه تکه ورق فلزی به پایه جک جوش دادم با فلش قرمز مشخصه و بعد در کاورسمت راست را باز می کنی یه سوکت دو فیشه داره که سیم لوپ بش وصله جدا می کنی و سیم سنسور جک را بش وصل می کنی .

hsnsadeghi
09-04-1394, 03:24 بعد از ظهر
لعنت بر کویر اول و بعد دایلیم که هیچ نضارت ساختی رو موتوراش تو ایران نداره بازم از این راجو ها کمتره
نکته ظریف اشاره شد پاره شدن سیم کلاج نداشتن هندل روشن نشدن موتور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کدوم موتور هندل داری با سیم کلاج پاره تو دنده هندل میزنه؟
با سیم کلاج پاره میشه موتور خلاص کرد میشه استارت زد میشه انداخت سرپایینی میشه زد دنده ‌و بعد میری سنسور با کلید ساد میزاری!
نکته بعدی اگه از ترمز استفاده نکنی خوب لنت ۱۴۰سال عمر میکنه این که دیگه مشخصه شما پیک کار در نظر باید بگیری نه پایین ترین حد ممکن رو
این جوری که دیگه خوب و بد معنی پیدا نمیکنه
من خودم همشه با ترمز عقب ۲۲۰مشگل داشتم دو پیستونه بود عقبش لنت کج مصرف میکرد وقتی لنت نو مینداختی تا یه هفته ترمز نداشتی تا جا بیوفته لنت تا میزون میشد دوباره لنت تموم میشد منم رفتم پمپ ns گرفتم 230 انداختم روش تا حالا بیشتر از چهار هزارتا رفته هنوز لنت تکون نخورده ربطی هم به فیزیک کوانتوم و شکافت هسته ای نداره همش بر میگرده به طراحی دایلیم همون قدر که ترمز جلوش معرکه است و عالی ولی عقبش برعکس میتونست خیلی بهتر باشه همین که لنت tvs به گفته دوستان از لنت فابریکی بهتر باشه براش بیشتر کار کنه قضیه تمومه شدس

سلام
170 کیلو وزن موتور است و حالا شاید دم خونه شما سرازیری باشه!!!!!
نکته ظریف بعدی اینکه وقتی شما از خلاص بزنی دنده و سرعت داشته باشی گیربکست نابود میشه تست کن!!!
من پالس و آپاچی داشتم و تو گیربکس آپاچی رو دیدم بسیار ضعیفه اصلا مسخره است!!! 4 بار اینکار رو بکنی ماهک ها نابود میشه!!!
نکته هم راجع به لنت عقب
شما پالس 200 که 65 کیلورو اکسل عقبش است رو با دایلیم یکی نکن!! در ضمن اثر ترمز عقب در تمامی وسایل بین 25 تا 35است! نحوه صحیح ترمز گیری رابطه مستقیم با تموم شدن لنت داره!!! در ضمن وقتی میگن 2000 کیلومتر با لنت کار کرده شده پیک و غیره نداره که 2000 کیلومتره فقط به نحوه رانندگی ربط داره من الان 4000 تا کار کرده هنوزم داره ولی 5000 باید عوض کنم چون استفاده کمی میکنم از ترمز عقب! همش هم تو ترافیک شهر هستم جمهوری لاله زار گمرگ و ...

flower
09-04-1394, 03:54 بعد از ظهر

لاستیک عقب را فاق بلند انداختم تیپش بهتر شده یکمی نرم شده تو دست انداز و تاپ اسپیدش 15 تا اضافه شده اگر سرعت واقعی 140 تا بوده الان 150 می ره تو شتاب هم چیزی تغییر نکرده .

salar.gorgani
09-04-1394, 04:35 بعد از ظهر
لاستیک عقب را فاق بلند انداختم تیپش بهتر شده یکمی نرم شده تو دست انداز و تاپ اسپیدش 15 تا اضافه شده اگر سرعت واقعی 140 تا بوده الان 150 می ره تو شتاب هم چیزی تغییر نکرده .

مبارکه یه عکس کامل از رخ بزار

hsnsadeghi
09-04-1394, 05:35 بعد از ظهر
[QUOTE=salar.gorgani;303031]
سلام

میخاستم بدونم فاق لاستیک چه شماره ای است!!
در ضمن دوستان فیلتر هوا و لنت عقب و شمع رو از کجا بگیریم نمایندگی که نداره!!
هرکسی میدونه لطفا آدرس بزاره!!!

roma
10-04-1394, 12:50 قبل از ظهر
سلام
170 کیلو وزن موتور است و حالا شاید دم خونه شما سرازیری باشه!!!!!
نکته ظریف بعدی اینکه وقتی شما از خلاص بزنی دنده و سرعت داشته باشی گیربکست نابود میشه تست کن!!!
من پالس و آپاچی داشتم و تو گیربکس آپاچی رو دیدم بسیار ضعیفه اصلا مسخره است!!! 4 بار اینکار رو بکنی ماهک ها نابود میشه!!!
نکته هم راجع به لنت عقب
شما پالس 200 که 65 کیلورو اکسل عقبش است رو با دایلیم یکی نکن!! در ضمن اثر ترمز عقب در تمامی وسایل بین 25 تا 35است! نحوه صحیح ترمز گیری رابطه مستقیم با تموم شدن لنت داره!!! در ضمن وقتی میگن 2000 کیلومتر با لنت کار کرده شده پیک و غیره نداره که 2000 کیلومتره فقط به نحوه رانندگی ربط داره من الان 4000 تا کار کرده هنوزم داره ولی 5000 باید عوض کنم چون استفاده کمی میکنم از ترمز عقب! همش هم تو ترافیک شهر هستم جمهوری لاله زار گمرگ و ...
نکته ظریف اینجاست که با ۱۷۰ کیلو وزن چطور میشه دیلیم تو سربالایی با استارت زدن حرکت داد!!!!!! موتوری که تو حالت عادی برای به حرکت در اوردنش باید نیم کلاج با دور موتور ۳هزار تا داشته باشی یکمی شیب باشه تا ۴هزارتا نیازه در صورتی که پالس با دور ۱.۵ نیم کلاج میشه راحت حرکت داد چون سبکتره ونصبت قدرت به وزنش بیشتره
من نمیدونستم نداشتن سنسور چه اپش بزرگی هست که نه به ترافیک میخوری باش نه به سربالایی پ سرپایینی نه به چراغ قرمز ولی داشته باشی میخوری به ترافیک!
نکنه شما موتور با سرعت ۱۰۰کیلومتر هل میدی بعد میزنی دنده یک که نابوذ بشه !! سرعت حرکت سه چهار کیلومتر مثل اب خوردن بدون صدا دنده یک جا میره صد ها بار این کار کردم موتورم شاتون زده ولی گیربکسم مشگلی نداشته نمیتونه داشته باشه
شما با استارت زدن موتور از سربالایی رد کن تا به نقطه عطف برسی بعد باید موتور تعمیر اساسی کنی
در ضمن شهری که چراغ قرمز داره حتما یه وانت پرایدم داره اگه که هم توی کویر لوت باشیم بازم اپشن دایلیم به کار نمیاد
من فکر نمیکنم کسی که ۱۲تومن پول موتور بده وسط شهر با استارت زدن به راه خودش ادامه بده و این قدر حماقت کنه شاتون استارت فلایوی صفحه کلاج همرو خورد کنه به خاطر ابشن موتورش که قرار هزار سال یک بار به کارش بیاد و لی هندی باهوش اپشی زده که هر ثانیه به کارت میاد

- - - Updated - - -

اینم نصب سنسور جک تیپ 2 و یه تکه ورق فلزی به پایه جک جوش دادم با فلش قرمز مشخصه و بعد در کاورسمت راست را باز می کنی یه سوکت دو فیشه داره که سیم لوپ بش وصله جدا می کنی و سیم سنسور جک را بش وصل می کنی .

فلاور جان کارت درسته ولی بازم نمیتونه مشگل کامل حل کنه شما اگه جک بغل بزنی بازم تو دنده باشه استارت میخوره اگه رو موتور باشی حواست نباشه پرت میشی راجو های هندی خیلی بهتر کار کردن رو این مسله باید قبول کرد یا باید موتور خلاص باشه یا باید کلاج بگیری وگرنه استارت نمیزنه شما که خودت استاد مایی

flower
10-04-1394, 09:30 بعد از ظهر
تو جک باشه و دنده هم پایین اصلا استارت نمی خوره.

- - - Updated - - -

من فکر کنم لاستیک فاق بلند مناسب نباشه برای دایلیم تو دنده 5 کم می یاره باید دنده 4 را خوب پر کنی تا دنده 5 کم نیاره امروز هم باد شدید زیاد می اومد شاید بخاطر باد بوده حالا بازم مطمعن نیستم ...امروز 770 کیلومتر یه کله رفتم یاسوج و سی سخت و برگشتم اصفهان هوا تو جاده وحشتناک گرم بود ولی کوه سی سخت بسیار خنک بود .

- - - Updated - - -

salar.gorgani
10-04-1394, 09:46 بعد از ظهر
سفیدش یعنی انقد خوشکله که همه سفید میخرن؟ قرمزش چی پس؟

flower
10-04-1394, 10:03 بعد از ظهر
خوب یه چند سال قرمز دستم بود خسته شدم یه تنوع دادم سفید گرفتم .

hsnsadeghi
10-04-1394, 10:11 بعد از ظهر
نکته ظریف اینجاست که با ۱۷۰ کیلو وزن چطور میشه دیلیم تو سربالایی با استارت زدن حرکت داد!!!!!! موتوری که تو حالت عادی برای به حرکت در اوردنش باید نیم کلاج با دور موتور ۳هزار تا داشته باشی یکمی شیب باشه تا ۴هزارتا نیازه در صورتی که پالس با دور ۱.۵ نیم کلاج میشه راحت حرکت داد چون سبکتره ونصبت قدرت به وزنش بیشتره
من نمیدونستم نداشتن سنسور چه اپش بزرگی هست که نه به ترافیک میخوری باش نه به سربالایی پ سرپایینی نه به چراغ قرمز ولی داشته باشی میخوری به ترافیک!
نکنه شما موتور با سرعت ۱۰۰کیلومتر هل میدی بعد میزنی دنده یک که نابوذ بشه !! سرعت حرکت سه چهار کیلومتر مثل اب خوردن بدون صدا دنده یک جا میره صد ها بار این کار کردم موتورم شاتون زده ولی گیربکسم مشگلی نداشته نمیتونه داشته باشه
شما با استارت زدن موتور از سربالایی رد کن تا به نقطه عطف برسی بعد باید موتور تعمیر اساسی کنی
در ضمن شهری که چراغ قرمز داره حتما یه وانت پرایدم داره اگه که هم توی کویر لوت باشیم بازم اپشن دایلیم به کار نمیاد
من فکر نمیکنم کسی که ۱۲تومن پول موتور بده وسط شهر با استارت زدن به راه خودش ادامه بده و این قدر حماقت کنه شاتون استارت فلایوی صفحه کلاج همرو خورد کنه به خاطر ابشن موتورش که قرار هزار سال یک بار به کارش بیاد و لی هندی باهوش اپشی زده که هر ثانیه به کارت میاد

- - - Updated - - -

فلاور جان کارت درسته ولی بازم نمیتونه مشگل کامل حل کنه شما اگه جک بغل بزنی بازم تو دنده باشه استارت میخوره اگه رو موتور باشی حواست نباشه پرت میشی راجو های هندی خیلی بهتر کار کردن رو این مسله باید قبول کرد یا باید موتور خلاص باشه یا باید کلاج بگیری وگرنه استارت نمیزنه شما که خودت استاد مایی

سلام مجدد

دوست عزیز توی طراحی یک سیستم مکانیکی همیشه چیزهایی در نظر گرفته میشه که شاید برای کاربر مهم نباشه یا کاربر به اون با فکر خودش نگاه میکنه میگه عالیه در حالیکه برای طراحی یک سیستم مکانیکی اولین چیز FAIL SAFE بودن هست!!! یعنی سیستم مکانیکی همیشه باید در هر شرایطی کار بکنه این اولویت برای طراحی!!! حالا یه سیستم الکترونیکی با نرم افزار مطمین میاد و یک سری آپشن برای کاربر فراهم میکنه و سعی میکنه فرآیند سیستم مکانیکی رو بهبود ببخشه!! موتور یه وسیله مکانیکی است این چیزهایی که شما میگی بهش میگن زلم زینبول! الان شما بشین تو ماشین بعد بزار دنده 1 بعد استارت بزن ببین چی میشه!!! خیلی وقتها سیستم طراح اجازه میده همه چیز دست کاربر باشه تا اینکه خودش یه محدودیت ایجاد کنه که ممکنه یه جاهایی اصل کار سیستم رو به خطر بندازه! من قبل دایلیم پالس 220 داشتم توی کارخونه پالس رو دیدم چون تو شهرستان ما است!! به مکانیکی موتور هم کاملا آگاه هستم! چون از بچگی کار کردم!! حالا هم تا امروز نه ماشین نه موتور گارانتی هم نبردم!!!! شما وقتی بزاری دنده 1 و استارت بزنی فقط به استارت فشار میاری اتفاقی نمیفته ولی وقتی تو حرکت دنده جا میزنی یه ناهماهنگی تو کار موتور ایجاد میکنی!! برای مثال سعی کن از دنده 5 موتور رو با وجود کلاچ (تور موتورسیکلت) خلاص کنی ببین چه اتفاقی میفته! بخاطر یکی نبودن دور دنده ها صداهای عجیبی رو خواهی شنید!!
در نهایت من طرفدار دایلیم و یا .... نیستم چون خودم که نساختمش!! ممکنه 2000 تا عیب دیگه هم داشته باشه ولی خواستم اینو بهتون بگم شما وجود یه آپشن الکترونیکی رو به یک سیستم مکانیکی خوب ترجیح ندید!! این استارت زدن از راه دور یه آپشن چینی است و اصلا غلط است!
به هرحال مقایسه یه موتور 1500 دلاری با یه موتور 4000 دلاری که اصلا به همه لحاظ با هم فرق دارن اینم اشتباه بعدیه!
در ضمن در صورتیکه موتور داخل دنده اسنارت نخوره با اون سنسور کلا مثل هندی ها میشه!!! دیگه خیالتون راحت!!
نکته بعد اینکه موتور من تو همون دور موتور 1500 بدون گاز دادن راه میفته ولی خیلی آروم خیلی جاها اصلا من بدون گاز دادن با همون دور موتور 1500 و دارم حرکت میکنم!! و بازم یه نکته دیکه شما اگه یاماها R25 سوار شی احتمالا باید رو 4000 دور راه افتادن خوب رو داشته باشی!! چون ماکزیمم تورکش تو دور بالاتر آزاد میشه!!طبیعیه!!
در ضمن فلای ویل درست است و تو سیستم صفحه کلاچ خشک استفاده میشه نه موتور سیکلت دایلیم با صفحه کلاج تر!(Wet)
در ضمن سرعت انسان هنگام راه رفتن 4 تا 5 کیلومتر است و موقع دویدن به طور متوسط 8 تا 10 (البته برای آدم های عادی) است!
سبکی موتور تو سرعت بالا انوقت ببین چقدر خوبه یه بار برو بیرون شهر من زیاد رفتم!! با همون آپاچی و پالس 220 باد میخاد بلندت کنه!!با دایلیم خیلی بهتر بود!!
وقتی شما از صفر کیلومتر با استارت راه میفتی V0 تمامی قطعات صفر است و مثل هندل عمل میکنه!!!!ولی وقتی سرعت اولیه یکی صفره اون یکی یه چیز دیگه یه ناهمگونی ایجاد میکنه!!!

جدای از این صحبنها
--------دوستان من شمع موتور رو ایریدیوم کردم حدود 25% تغییر توی موتور دیدم اصلا محشره!! NGK-CR9EIX موتور راحت میره تو دور قرمز!(البیته من از روغن فول سینت استفاده میکنم)
فکر کنم تاپ اسپید موتور در این حالت باید از 175 به کیومتر خودش و فکر کنم 157 واقعی عبور کنه البته تو دور موتور 11500

MR.Halakoohi
10-04-1394, 11:04 بعد از ظهر
تو جک باشه و دنده هم پایین اصلا استارت نمی خوره.

- - - Updated - - -

من فکر کنم لاستیک فاق بلند مناسب نباشه برای دایلیم تو دنده 5 کم می یاره باید دنده 4 را خوب پر کنی تا دنده 5 کم نیاره امروز هم باد شدید زیاد می اومد شاید بخاطر باد بوده حالا بازم مطمعن نیستم ...امروز 770 کیلومتر یه کله رفتم یاسوج و سی سخت و برگشتم اصفهان هوا تو جاده وحشتناک گرم بود ولی کوه سی سخت بسیار خنک بود .

- - - Updated - - -

یعنی خوشم میاد از این آقا flower عزیز که حسابی دل ماهارو آب میکنن/
یه ندا داده بودید امروز باهاتون اومده بودم/امروز بیکار بودم/

- - - Updated - - -

سفیدش یعنی انقد خوشکله که همه سفید میخرن؟ قرمزش چی پس؟
سالار جان سفیدش تو چشم تره/
نمایشگاه کویر اگه بری سه رنگشا گذاشته/
هم قرمز هم مشکی و هم سفید/
سفیده تو چشم تر هستش/البته از نظر من,شاید خیلی از دوستان این نظرو نداشته باشن/

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

salar.gorgani
10-04-1394, 11:30 بعد از ظهر
این نمایشگاه کویر کدومش کامل تره یه سر بریم؟ چند وقت پیش تهران بودم میخواستم برم ولی اصلا وقت نشد

MR.Halakoohi
10-04-1394, 11:46 بعد از ظهر
این نمایشگاه کویر کدومش کامل تره یه سر بریم؟ چند وقت پیش تهران بودم میخواستم برم ولی اصلا وقت نشد
والا من اصفهان رفتم تهرانا نمیدونم/

Mohsen_14
11-04-1394, 12:04 قبل از ظهر
--------دوستان من شمع موتور رو ایریدیوم کردم حدود 25% تغییر توی موتور دیدم اصلا محشره!! NGK-CR9EIX موتور راحت میره تو دور قرمز!(البیته من از روغن فول سینت استفاده میکنم)
فکر کنم تاپ اسپید موتور در این حالت باید از 175 به کیومتر خودش و فکر کنم 157 واقعی عبور کنه البته تو دور موتور 11500

قیمت ؟ از کجا تهیه کردید ؟
اگه امکان داره عکس هم بذارید .

flower
11-04-1394, 08:13 قبل از ظهر
مغازه رضا شهابی داره هر چند گرون می ده فکر دونه ای 40 هزار تومانه رنگ قوطیش ابی هست .

- - - Updated - - -

مارک دنسو هم هست اونم خیلی عالیه همون قیمت مغازه جوان همون که لوازم کثیر می فروشه .

hsnsadeghi
11-04-1394, 09:24 قبل از ظهر

سلام

من از خیابون امیرکبیر گرفتم دوتا مغزه سمت چپ خیابون است که دارن! البته دنسو نداشت قیمتش 40 تومن البته زیاده!!!
اگه هنوز داغون نشده شمعت میتوی صبر کنی نمایندگی NGK تو ایران راه افتاده من زنگ زدم گفت تا ماه آینده میاریم و دونه ای 24 تومن! اما اگه دیگه داغونه چاره ای نداری!

Mohsen_14
11-04-1394, 01:13 بعد از ظهر
مغازه رضا شهابی داره هر چند گرون می ده فکر دونه ای 40 هزار تومانه رنگ قوطیش ابی هست .

- - - Updated - - -

مارک دنسو هم هست اونم خیلی عالیه همون قیمت مغازه جوان همون که لوازم کثیر می فروشه .

رضا شهابی همون مغازه دو دهنه که جلوش کاسکت گذاشته دیگه ؟
قیمتش همین حدوداست ، قیمت از تهران حدود 50 داشتم ، از اصل نبودن میترسم فقط ... ، آقا موتور جدید در ضمن مبارک .

سلام

من از خیابون امیرکبیر گرفتم دوتا مغزه سمت چپ خیابون است که دارن! البته دنسو نداشت قیمتش 40 تومن البته زیاده!!!
اگه هنوز داغون نشده شمعت میتوی صبر کنی نمایندگی NGK تو ایران راه افتاده من زنگ زدم گفت تا ماه آینده میاریم و دونه ای 24 تومن! اما اگه دیگه داغونه چاره ای نداری!

قیمت شمع خوب همین حدوده و از بقیه هم شنیدم که تعویض شمع تاثیر محسوسی رو شرایط موتور داره ، چند وقتی بود که میخواستم اینکارو انجام بدم حالا که شما گفتی یادم افتاد . من برا نینجا میخوام اما فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه .

.

Daniyall
11-04-1394, 01:18 بعد از ظهر
دوستان من روغن موتورم رو زماني كه كاملا سرده،شب تا صبح خاموش بوده چک کردم میزان تا فول هست،ولی وقتی روشن میکنم و چند دقیقه کار میکنه و بعد چک میکنم تا وسط هست،در چه حالتی درسته که چک کنم.درضمن بايد دوطرف گژ فول باشد.

hosin2a
11-04-1394, 06:16 بعد از ظهر
سلام به همه...
یکی از ویژگی هایی که موتور زیر پام دوست دارم داشته باشه......نوردهی بسیار عالی و زیاد در شبه چون من معمولا مسافرت هام رو با موتور انجام میدم و مسیر های طولانی رو در جاده هستم و معمولا در شب بخاطر خنکی هوا و خلوط بودن مسیر انجام میدم...برای همین برام مهمه که تو جاده حداقل 20-30متری رو به صورت روشن و واضح ببینم ...چون برای امنیت خیلی مهمه.... و ......الان پالس 220 دارم ....و بسیار هم ازش راضی هستم......و این هم نور موتورم میباشد ....
نور پایین که زنونه...
نور بالا...
نور بالا و نور پایین همزمان..
.......................
قرض از مزاحمت....این که دنبال یه موتورم که بتونم سرعت بیشتری بتونم تو مسافت طولانی برم......و البته قیمتش هم زیاد نباشه.....و راحت هم باشه.....
هیوسانگ گرونه و نا مناسب برای مسافرت به دلیل راحت نبودن..
نینجا که خیلی گرونه...
میمونه دایلیم....که راحته.....قیمتش از بقیه کمتره....با کیفیته...ولی من از قیافش مخصوصا جلوش متنفرم.....که اگه تمامی ملاک های دیگه ام را داشت ....دیگه مجبورم باهاش بسازم....
یکی از ملاکام نور دهیشه.....
میخواستم شما که دایلیم دارید....یکم توضیح بدید...عکس بزارید....اگه زنون دارید روش بگید....
نسبت به عکسای پالس 220 خودم چجوریه؟؟؟
بعد سرعتی که تو مسافت طولانی بهش فشار نیاد و انجن زیر فشار نباشه و بدون توقف چقدره؟؟
مثلا 140؟؟ یا 130؟؟؟ یا 120؟؟؟ یا 100 ؟؟؟

kaveh_am
11-04-1394, 10:33 بعد از ظهر
دوستان من روغن موتورم رو زماني كه كاملا سرده،شب تا صبح خاموش بوده چک کردم میزان تا فول هست،ولی وقتی روشن میکنم و چند دقیقه کار میکنه و بعد چک میکنم تا وسط هست،در چه حالتی درسته که چک کنم.درضمن بايد دوطرف گژ فول باشد.
وقتی موتور سرد هست روغن ر و چک میکنن...
موتور رو که روشن میکنید یه مقداری از روغن شروع میکنه به گردش در موتور و وقتی خاموش میکنید یه مقداری از روغن هنوز رو بخش های از موتور هست در نتیجه گیج روغن کمتر نشون میده...

flower
11-04-1394, 11:00 بعد از ظهر
پالس 220 نورش بیشتره بخاطر داشتن عدسی تو کاسه چراغ و 120 تا بدون فشار هست تو مسافت طولانی و تو شب سعی کنید کمتربیرون برید امنیت جاده ای کمتره بخصوص تخته هایی که از تریلی پرت می شن تو وسط جاده خدای نکرده اگر باش برخورد کنید اتفاقات بدی می افته من حتی دیدم لاستیک زاپاس هم وسط جاده افتاده کلا سعی کنید پست سر یه ماشین با فاصله حداقل 50 متر حرکت کنید بخصوص تو شب امنیتش بهتره تو دایلیم من کسی ندیدم زنون ببنده فکر کنم مشکل برقی براش پیش بیاد .

hosin2a
12-04-1394, 01:18 قبل از ظهر
پالس 220 نورش بیشتره بخاطر داشتن عدسی تو کاسه چراغ و 120 تا بدون فشار هست تو مسافت طولانی و تو شب سعی کنید کمتربیرون برید امنیت جاده ای کمتره بخصوص تخته هایی که از تریلی پرت می شن تو وسط جاده خدای نکرده اگر باش برخورد کنید اتفاقات بدی می افته من حتی دیدم لاستیک زاپاس هم وسط جاده افتاده کلا سعی کنید پست سر یه ماشین با فاصله حداقل 50 متر حرکت کنید بخصوص تو شب امنیتش بهتره تو دایلیم من کسی ندیدم زنون ببنده فکر کنم مشکل برقی براش پیش بیاد .
با سلام...و تشکر بابت پاسختون...
میگم اگه امکان داره میشه ازش توی تاریکی عکس هم بزارید؟؟؟
بعد کاملا درست میفرمایید.......توی شب به دلیل دید کم خطرناکه.....برا همین میزان نوردهی موتور برام مهمه......

بعد میگم یعنی نمیشه رو دایلیم زنون بست؟؟؟ چرا اخه؟؟؟ یعنی مثلا باتریش ضعیفه؟؟؟یا مشکل دیگه ای داره ؟؟؟
کسی زنون رو دایلیم بسته؟؟؟

flower
12-04-1394, 07:14 قبل از ظهر
زنون مشکل برقی برای دایلیم پیش می یاره چون امپر زیادی می کشه سیستم دایلیم چراغ جلو و عقب و سیستم سوخت رسانی که کلی سنسور داره و فن و غیره همش از باطری تغذیه می شه و حتی ممکنه به شارژر فشار بیاد و بسوزنه تو دایلیم مدل پایین زیاد می سوخت تو مدل بالا مشکل حل شده کلا سیستم دایلیم مثله ماشین انژکتور نیست که وقتی استارت بزنی ماشین روشن باشه و بعد باطریش را برداری ماشین روشن می مونه چون از دینام برق می گیره ولی دایلیم اینطوری نیست بدون باطری اصلا روشن نمی شه وقتی روشن باشه تا سر باطری را جدا می کنید سریع خاموش می شه esu دایلیم اگر ولتاژ باطری کم بشه سیستم انژکتور بد کار می کنه فقط یه راه هست یه مدل هد لایت جدید تو بازار اومده اون خیلی خوبه امپر کمتری می شه من خودم تو فکر نصب هستم یکمی قیمتش بالاست ولی فکر کنم ارزش داشته باشه نورش 3 برابر زنون و اصلا گرما تو کاسه چراغ ایجاد نمی کنه .

- - - Updated - - -

انشالا اگر مسیرم به تاریکی خورد حتما عکس می گیرم با لامپ فابریکی خودش.

Adolf Hitler
12-04-1394, 12:35 بعد از ظهر
با سلام...و تشکر بابت پاسختون...
میگم اگه امکان داره میشه ازش توی تاریکی عکس هم بزارید؟؟؟
بعد کاملا درست میفرمایید.......توی شب به دلیل دید کم خطرناکه.....برا همین میزان نوردهی موتور برام مهمه......

بعد میگم یعنی نمیشه رو دایلیم زنون بست؟؟؟ چرا اخه؟؟؟ یعنی مثلا باتریش ضعیفه؟؟؟یا مشکل دیگه ای داره ؟؟؟
کسی زنون رو دایلیم بسته؟؟؟

درود دوست عزیز .
به خاطر انژکتور بودنش و سیستم برقی نمیشه زنون بست چون ممکنه کار کردن موتورو دچار مشکل کنه و بعضی از چیزای برقیش بسوزه .

roma
12-04-1394, 03:54 بعد از ظهر
نور چراق جلوش بعد نیست ادم راضی نگه میداره شاید 20 درصد کمتر باشه اونم مثل پالس تو روز چشم اذیت میکنه
تاپ اسپیدش در حد همون ۲۲۰شایدم کمتر هنوز فرصت نکردم با Gps بگیرم
راحتی سفرش بیشتر از پالس کمک عقبش خیلی نرمتر ترمز عالیه جلوش
ولی کلا موتورهای اب خنک مشگلی بابت فشار اوردن داغ کردن و این داستانها ندارن میشه باهاش ساعت ها یک کله رفت در قبال هزینه تعمیر نگهداری بالاتر این مزیتشونه

این دایلیم چرا اینجوریه دیروز با اب خیلی کم در حد خیس شدن فلاپ اونم با احتیاط کامل موتور شستم رفتم سر کوچه موتور خاموش شد چک روشن شد دیگه هم روشن نشد اوردم انداختم خونه هنوز نرفتم ببینم چی شد این جوری باشه که یه شمال باش نمیشه رفت !!! یا یه نم بارون بزنه کارت تمومه باش نمیدونم داستان جدید

- - - Updated - - -

نور چراق جلوش بعد نیست ادم راضی نگه میداره شاید 20 درصد کمتر باشه اونم مثل پالس تو روز چشم اذیت میکنه
تاپ اسپیدش در حد همون ۲۲۰شایدم کمتر هنوز فرصت نکردم با Gps بگیرم
راحتی سفرش بیشتر از پالس کمک عقبش خیلی نرمتر ترمز عالیه جلوش
ولی کلا موتورهای اب خنک مشگلی بابت فشار اوردن داغ کردن و این داستانها ندارن میشه باهاش ساعت ها یک کله رفت در قبال هزینه تعمیر نگهداری بالاتر این مزیتشونه

این دایلیم چرا اینجوریه دیروز با اب خیلی کم در حد خیس شدن فلاپ اونم با احتیاط کامل موتور شستم رفتم سر کوچه موتور خاموش شد چک روشن شد دیگه هم روشن نشد اوردم انداختم خونه هنوز نرفتم ببینم چی شد این جوری باشه که یه شمال باش نمیشه رفت !!! یا یه نم بارون بزنه کارت تمومه باش نمیدونم داستان جدید

biganeh67
12-04-1394, 03:58 بعد از ظهر
سنسورش شل شده حتما...مال منم شده بود سنسورش بود.

roma
12-04-1394, 05:37 بعد از ظهر
سنسورش شل شده حتما...مال منم شده بود سنسورش بود.
کدوم سنسور کجاشه
موتور روشن نمیشه که نمیشه

hsnsadeghi
12-04-1394, 06:20 بعد از ظهر
سلام به همه...
یکی از ویژگی هایی که موتور زیر پام دوست دارم داشته باشه......نوردهی بسیار عالی و زیاد در شبه چون من معمولا مسافرت هام رو با موتور انجام میدم و مسیر های طولانی رو در جاده هستم و معمولا در شب بخاطر خنکی هوا و خلوط بودن مسیر انجام میدم...برای همین برام مهمه که تو جاده حداقل 20-30متری رو به صورت روشن و واضح ببینم ...چون برای امنیت خیلی مهمه.... و ......الان پالس 220 دارم ....و بسیار هم ازش راضی هستم......و این هم نور موتورم میباشد ....
نور پایین که زنونه...
نور بالا...
نور بالا و نور پایین همزمان..
.......................
قرض از مزاحمت....این که دنبال یه موتورم که بتونم سرعت بیشتری بتونم تو مسافت طولانی برم......و البته قیمتش هم زیاد نباشه.....و راحت هم باشه.....
هیوسانگ گرونه و نا مناسب برای مسافرت به دلیل راحت نبودن..
نینجا که خیلی گرونه...
میمونه دایلیم....که راحته.....قیمتش از بقیه کمتره....با کیفیته...ولی من از قیافش مخصوصا جلوش متنفرم.....که اگه تمامی ملاک های دیگه ام را داشت ....دیگه مجبورم باهاش بسازم....
یکی از ملاکام نور دهیشه.....
میخواستم شما که دایلیم دارید....یکم توضیح بدید...عکس بزارید....اگه زنون دارید روش بگید....
نسبت به عکسای پالس 220 خودم چجوریه؟؟؟
بعد سرعتی که تو مسافت طولانی بهش فشار نیاد و انجن زیر فشار نباشه و بدون توقف چقدره؟؟
مثلا 140؟؟ یا 130؟؟؟ یا 120؟؟؟ یا 100 ؟؟؟

سلام
1- تاپ اسپید دایلیم 150 تا 160 واقعی است (با GPS) شما همون 120 تا (با GPS) میتونی کروز حرکت کنی دور موتور 9000 نسبت به پالس 220 که تاپ اسپیدش حدود 130 با GPS است خیلی بهتره (تست کردم هر دو تا رو)
2- زنون به لحاظ برقی مشکلی ایجاد نمیکنه مصرفش هم از لامپ معمولی به لحاظ توان کمتره! لامپ خودش 55 وات است! زنون 35 وات هم شما بندازی میترکونه! مسئله این است که تبدیل ولتاژ 12 به 20000 هزار ممکن نویز رو مدار ایجاد کنه و سیگنال ها رو بهم بزنه! اینم اگه شما یه زنون خوب بخری و شیلد کنی تمیز طوری نمیشه!! مسئله بعدی کاسه چراغ دایلیم است چون پخش است ممکنه از جلو برا بقیه اذیت کننده باشه!!
3- هیچی مثل زنون نور نداره یه 55 وات تمیزش 5500 لومن نور داره!! چرا معمولی حدود 1100 تا , LED مشابه و بسیار با کیفیت حدود 1800 لومن تو همه ماشینه های حرفه ای زنون هست ولی کاسه چراغش به گونه ای طراحی شده که کسی رو اذیت نمیکنه!
4- مشکل یعدی روشن بودن همیشه چراغ است که باید یه زنون عالی بندازی روش! یا کاسه دوم رو از حالت نور بالا بیاری بیرون زنون بندازی با کلید روشنش کنی!!

- - - Updated - - -

بعد از عوض کردن شمع تاپ اسپید موتور تو کفی 162 به عدد خودش البته هنوز جاداره احتمالا با عوض کردن فیلتر هوا و تغییراتی تو اگزوز و همچنین تغییراتی تو سیستم انتقال قدرت (زنجیر و خورشیدی ها) بتونم به 180 برسم تو کفی

hosin2a
12-04-1394, 07:37 بعد از ظهر
با تشکر از پاسخ همه.....میگم تاپ اسپید این دایلیم چقدره؟؟؟
تو یوتیوب که نیگاه کردم به 170 و بعضی به 175 و بعضی به 180 هم رسیدن؟؟؟ راسته؟؟؟
با تشکر از همه.....پس من منتظر عکسا هستم.....
......................
میگم پس ارزش داره پالسم رو بدم یه دایلیم بگیرم؟؟؟؟ تنها قصدم هم از عوض کردن اینه که 1- راحتی بیشتر....2-سرعت بیشتر....
ولی اینجور که پیداست نور پالسم از دایلیم بیشتره.....
مثلا من تو جاده برا این که به موتور فشار نیاد و مصرف سوخت کم باشه....بین 80 -90 حرکت میکنم.....گفتم مثلا دایلیم میتونه 120 با این مصرف سوخت حرکت کنه....

flower
12-04-1394, 09:07 بعد از ظهر
من دایلیم بیش از 10 بار خودم با کارواش شستم بعد بدون مشکل راحت روشن می شه زیر بارون شدید هم تو جاده رفتم تو ماه اردیبهشت بود خودم خیس خالی شدم ولی دایلیم بدون مشکل راحت به راهش ادمه می داد اکثر سوکتاش واشر اورینگ داره به این راحتی اب نفوذ نمی کنه من نمی دونم مشکل دایلیم دوستان چیه ....بنظر من حسین اقا یه دایلیم از دوستانت بگیر یه دور سوار شو ببین میل پسندت می شه بعد وقتی خریدی نگی این چیه همون پالس خودم بهتر بود هر چه بیشتر گاز بدی مصرف سوخت بیشتر می شه من با 15 لیتر بنزین تو دور موتور 7 هزار 530 کیلومتر رفتم که سرعتش 90 کیلومتر می شه سیستم سوخت رسانی دایلیم خیلی دقیق کار می کنه اصلا دوده تو سر پستان و دهانه اگزوز وجود نداره .

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

امروز رفتم سمت فریدون شهر هوا چقدر خنک ولذت بخش .

hosin2a
13-04-1394, 01:45 قبل از ظهر
من دایلیم بیش از 10 بار خودم با کارواش شستم بعد بدون مشکل راحت روشن می شه زیر بارون شدید هم تو جاده رفتم تو ماه اردیبهشت بود خودم خیس خالی شدم ولی دایلیم بدون مشکل راحت به راهش ادمه می داد اکثر سوکتاش واشر اورینگ داره به این راحتی اب نفوذ نمی کنه من نمی دونم مشکل دایلیم دوستان چیه ....بنظر من حسین اقا یه دایلیم از دوستانت بگیر یه دور سوار شو ببین میل پسندت می شه بعد وقتی خریدی نگی این چیه همون پالس خودم بهتر بود هر چه بیشتر گاز بدی مصرف سوخت بیشتر می شه من با 15 لیتر بنزین تو دور موتور 7 هزار 530 کیلومتر رفتم که سرعتش 90 کیلومتر می شه سیستم سوخت رسانی دایلیم خیلی دقیق کار می کنه اصلا دوده تو سر پستان و دهانه اگزوز وجود نداره .

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

امروز رفتم سمت فریدون شهر هوا چقدر خنک ولذت بخش .
سلام خیلی ممنونم....مخصوصا از تصاویر زیباتون....
راستش توی شهر ما همین پالس220 که من دارم فکر نمیکنم دو یا 3 نفر دیگه داشته باشن......که این ها رو هم حدود چند ماهه که میبینم تو شهر یکی دوتا پالس 220 غیر من پیدا شده......دیگه چه برسه به دایلیم و هیوسانگ و نینجا ......
متاسفانه همه شهر ما فقط CG 125 دارن و بعضی موتور لاکی و کاب......
بعد تعدادی محدود هم موتور سنگین دارن.......
حتی یکی از رفیقام که مغازه موتور فروشی داره .....چندتا عکس از نینجا و هیوسانگ و دایلیم نشونش دادم اصلا نمیدونست اینا چین.....اصلا اسمشون رو هم نمیدونست....دیگه چه برسه به مردم عادی....
وگرنه میرفتم از نزدیک میدیدمش.....
از شما متشکرم.....

moein 007
13-04-1394, 02:13 قبل از ظهر
آقا یه سوال یعنی مصرف سوخت دایلیم از پالس220 کم تره خواهشا راهنمایی کنید

flower
13-04-1394, 08:04 قبل از ظهر
آقا یه سوال یعنی مصرف سوخت دایلیم از پالس220 کم تره خواهشا راهنمایی کنید
من دایلیم بیشتر بخاطر مصرف سوخت کم انتخاب کردم به از غیر بقیه گزینه ها ..یکی از بچه ها که همسفر ماست با 220 می یاد تا حالا یادم نمی یاد موقع برگشتن از سفر سوختگیری کرده باشه پس مصرفش خوبه .

- - - Updated - - -

این دایلیم مدل بالا ها بعضی دوستان گله دارن که لرزش زیاده به این نتیحه رسیدم که کویر چرخ عقب و جلو باید بالانس کنه انجام نمی ده مشکل لرزش از انجین نیست از بالانس نشدن طوقی عقب و جلو هست من چرخ جلو دایلیم قبلیم را با دایلیم جدید عوض کردم مشکل برطرف شد دستگاه بالانس برای موتور فعلا تو شهر ما کسی نداره فکر کنم تهران باشه .

pouriashoghi
13-04-1394, 09:33 قبل از ظهر
یک نکته در مورد سرعت زیاد و مسافت زیاد ( یا همون سفر با موتورسیکلت ) عرض کنم. اصولا این دو تا در سفر و تورینگ با موتورسیکلت با هم نمیسازن. من با کسانی که با موتورهای BMW مخصوص تورینگ مسافرت رفته‌اند و تجربه دارند هم صحبت کردم در این مورد.اغلب اونها هم به ندرت در مسافت‌های طولانی سرعتی بیش از ۱۱۰ یا ۱۲۰ کیلومتردر ساعت میرن. سرعت زیاد در سفر با موتورسیکلت شما رو فقط خسته‌تر و سفر رو ناخوشایند‌تر میکنه. علت اش هم اینه که بر عکس اتوموبیل که سرعت کم و زیاد آنچنان از نظر فیزیکی روی جسم شما تاثیر مستقیم نداره٬ در موتورسیکلت ما مستقیم تحت تاثیر عوامل بیرونی هستیم. وقتی شما سرعت زیادی میرید در مسافت طولانی :‌
۱- بدن شما باید فشار باد بیشتری که ناشی از سرعت بیشتر هست رو تحمل کنه. اگر صاف و راحت بنشینید روی موتور و سرعت زیاد برید هم تازه این فشار باد بیشتر تاثیر میذاره روی شما پس مجبوری خم بشید تا آیرودینامیک تر حرکت کنید که اونم باز خستگی میاره. ( یکی از دلایلی که خیلی از موتورهای مخصوص Sport Touring دارای Wind Screen یا محافظ باد‌های بزرگ و گنده و قابل تنظیم هستن همین کم کردن اثر فشار باد روی راکب در زمان طولانی هست )‌
۲- خیلی ها به این موضوع توجه نمی‌کنن (‌ به همین علت هم من در سفرهای طولانی از محافظ گوش استفاده می‌کنم ) اما قرار گرفتن در معرض صدا و نویز زیاد در یک بازه زمانی طولانی بشدت مغز و جسم شما رو خسته میکنه. و بر خلاف تصور که فکر میکنیم منظور از صدا٬ صدای اگزوزه٬ منظور در اصل صدای بادی هست که به کلاه شما برخورد میکنه. هرچقدر سرعت بیشتری برید این صدا بیشتر در کلاه شما میپیچه و بیشتر و منجر به خستگی ذهنی میشه که اثر خودش رو روی بدن شما نشون میده. توصیه میکنم در سفرهای طولانی حتما از ear plug استفاده کنید و تاثیرش رو ببینید.
۳- هرچقدر با موتورسیکلت تندتر حرکت کنید مغز شما بصورت اتوماتیک مجبوره پدیده‌های اطرافتون رو سریعتر پردازش کنه تا مثلا دچار یک موقعیت خطرناک نشید! اتوموبیل‌های اطراف٬ ناهمواری‌های سطح مسیر٬ خطرات کنار جاده‌ای و ... همه در سرعت های بیشتر خطرناک‌تر میشن و شما مجبورید بیشتر بهشون دقت کنید که این هم باز فشار هست.
اغلب سفر با موتورسیکلت رو بخاطر لذت‌اش انجام میدیم و باید تا جایی که میتونیم کاری کنیم که این لذت تبدیل به رنج و عذاب نشه. چون در هر صورت سفر با موتورسیکلت یک چالش فیزیکی داره که اتوموبیل نداره.

اما رمز لذت بردن از موتورسواری در مسیر طولانی و حتی سریعتر رسیدن به مقصد در سرعت بیشتر نیست٬ در نواخت سفر هست. یعنی شما اگر طوری حرکت کنید که بین ۹۰ تا ۱۰۰ کیلومتر سرعت رو کنترل کنید اما در عوض مجبور به ترمز گرفتن و جبران سرعت متناوب نباشید میتونید راحت تر و سریعتر به مقصد برسید در مقایسه با موتورسواری که چند دقیقه ۱۳۰ تا ۱۴۰ تا میره بعد مجبوره سرعت کم کنه بعد دوباره جبران کنه و . . . سواری با تکنیک‌های نامنظم و تکنیک‌هایی که مناسب ریس هست در مسیر طولانی اصلا مناسب نیست.

غرض از این زیاده‌گویی همین که خیلی حساس به یک اخلاف جزئی تاپ اسپید در موتورها نباشید. تو مملکتی زندگی میکنیم که نمیتونیم موتور واقعی و مناسب برای سفر سوار شیم. حتی اگر هم KTM Adventure و BMW GS 1200 داشتم توی مسیر طولانی بیش از ۱۱۰ تا باهاشون نمیرفتم و اون قدرت و گشتاور رو نگه میداشتم برای هیجان در آفرود.

flower
13-04-1394, 10:17 قبل از ظهر
بسیار عالی ...من تو مسیر طولانی 90تا 100 بیشتر نمی رم حتی یه کله 200 کیلومتر رفتم بدون خستگی کمتر بعضی مواقع جاده دو طرفه هست خیلی خطرناکه یواش رفتن پس یطوری سرعت را تنطیم کنید که ماشین پست سری مجبور به سبقت گرفتن نشه یا پشت یه ماشین با فاصله مناسب حرکت کنید ماشین هم وسیله خوبیه ولی کفر ادم در می یاد تا به مقصد برسید حوصله ادم خیلی سر می ره .

roma
13-04-1394, 12:52 بعد از ظهر
دایلیم درست شد موقع اب ریختن رو باک اب رفته بود تو باک !!!!!!!!!!!!!!
چه جوری رفته اخه مگه میشه مگه داریم نکنه واشر ماشر کویر نزاشته دوباره خدا به داد مدل ۹۴ برسه کم کم داره به مگلی میرسه
لاستیک جلو یا بلبرینگ یا بلانس ایراد داره یکدومش فرمون میزنه یکم
اینه سمت راست شکسته هیچ جا نداره

flower
13-04-1394, 01:01 بعد از ظهر
خوب خدا را شکر درست شد ولی از کجا اب رفته از جا سوییچی درب اورینگ دار داره اگر دربش با فشار کارواش باز شده باشه احتمال نفوذ اب ممکنه و جا پمپی هم غیر ممکنه چون اگر واشر اورینگ خراب باشه بنزین نشت می کنه پس 100 در صد از جا سوییچی اب رفته چون وقتی باک رابیش از حد پر می کنم از جا کلید درب باک بنزین نشت می کنه ...اینه هم کویر تو بار جدیداش می یاره فعلا تو بازار ازاد تهران موجوده قیمت 110 هزار یا صبر کن شرکت بیاره قیمت 70 هزار.

roma
13-04-1394, 01:29 بعد از ظهر
خوب خدا را شکر درست شد ولی از کجا اب رفته از جا سوییچی درب اورینگ دار داره اگر دربش با فشار کارواش باز شده باشه احتمال نفوذ اب ممکنه و جا پمپی هم غیر ممکنه چون اگر واشر اورینگ خراب باشه بنزین نشت می کنه پس 100 در صد از جا سوییچی اب رفته چون وقتی باک رابیش از حد پر می کنم از جا کلید درب باک بنزین نشت می کنه ...اینه هم کویر تو بار جدیداش می یاره فعلا تو بازار ازاد تهران موجوده قیمت 110 هزار یا صبر کن شرکت بیاره قیمت 70 هزار.
اخه بدبختی اینجاست که اب انچنانی روش نیومد یه شستن در حد خیس شدن فلاپ ده لیتر اب مصرف نکردم روش مگه شلنگ تخلیه نباید داشته باشه کنارش مال پالس بنزین زیاد بزنی از دهانه باک سر ریز نمیکنه از شلنگ تخلیه کنار دهانه باک از زیر موتور خارج میشه حالا من موندم یه نمه بارون بزنه تکلیف چیه

Hossein s
13-04-1394, 02:47 بعد از ظهر
سلام.بچه ها ديسك عقبم صدا ميده بردم پيش قادر گفت بايد عوض كني زنگ زدم به نمايندگي مثل اينكه نداره قيمتشم حدودا گفت 150 هزار تومنه ... ميشه ديسكو ببرم تراشكار چند پين ورداره...يزره زياد ديسكش خورده شده...قشنگ رو دست معلومه...چيكار كنم...ميخوام چرخو خودم در بيارم اما ميترسم...كسي بلده چرخ دايليمو چجوري در بيارم و جا بندازم.ميخوام ديسكشو بدم تراشكار واسم كم كنه....:icon_pf _99_::bargh:

flower
14-04-1394, 07:49 قبل از ظهر
اخه بدبختی اینجاست که اب انچنانی روش نیومد یه شستن در حد خیس شدن فلاپ ده لیتر اب مصرف نکردم روش مگه شلنگ تخلیه نباید داشته باشه کنارش مال پالس بنزین زیاد بزنی از دهانه باک سر ریز نمیکنه از شلنگ تخلیه کنار دهانه باک از زیر موتور خارج میشه حالا من موندم یه نمه بارون بزنه تکلیف چیه
شلنگ سر ریز داره ماله وقتی بنزین زیاد بزنی سریز می شه ولی وقتی باک پر باشه پمپ انژکتور فشار شکن داره چون جایی برای تخیله فشارشکن وجود نداره به دلیل پر بودن باک از جا سوییچی می زنه بیرون همیشه نباید باک را خرخره پرش کرد یه نوع شلنگ سر ریز باک دارین اونم فقط موتور کراس فقط داره که سر دری باک نصب شده که به علت پرش های موتور بنزین سرریز بشه و گاز بنزین باعث فشار به باک نیاره قبلا هم گفتم زیر بارون زیاد رفتم بدون مشکل به راهش ادامه می ده سر جاسوییچی واشر اورینگ داره به هیچ عنوان اب نفوذ نمی کنه مگر اینکه دربش باز باشه با فشار کارواش اب نفوذ کنه با بارون هیچ مشکلی پیش نمی یاره .

- - - Updated - - -

سلام.بچه ها ديسك عقبم صدا ميده بردم پيش قادر گفت بايد عوض كني زنگ زدم به نمايندگي مثل اينكه نداره قيمتشم حدودا گفت 150 هزار تومنه ... ميشه ديسكو ببرم تراشكار چند پين ورداره...يزره زياد ديسكش خورده شده...قشنگ رو دست معلومه...چيكار كنم...ميخوام چرخو خودم در بيارم اما ميترسم...كسي بلده چرخ دايليمو چجوري در بيارم و جا بندازم.ميخوام ديسكشو بدم تراشكار واسم كم كنه....:icon_pf _99_::bargh:
عوض بکنی بهتره قیمتش مناسبه نظر من با موتورهای هندی هم زیاد تفاوت نداره تو قیمت ..دیسک خورده شدن ماله اینه صاحبش فقط سوار می شه اصلا لنت را نگاهی نمی اندازه که تموم شده یا نه در نتیجه اهن لنت با دیسک در گیر می شه و دیسک را از بین می بره و حالا هم مشکل نداره چرخ را باز کن خیلی راحته حتی از هوندا 125 خیلی راحتره یه اچار 17 و 22 می خواد پیچ طوقی را باز کن و زنجیر را از خورشیدی عقب جدا کن و بکش بیرون طوقی را سمته خودت بعد با اچار الن 5 پیچ الن دار باز کن همش 15 دقه وقت نمی گیره ولی برای بستن باید زنجیر تنظیم بشه یکمی وقت می گیره اگر دیسک خیلی خش عمیق داشته باشه باید عوض بشه زیاد تراش دادن دیسک خطرناکه من از کویر قبلا قیمت گرفتم 130 هزار تومان قادر یکمی گرون فروشه از نمایندگی بخرید .

hsnsadeghi
14-04-1394, 09:59 قبل از ظهر
سلام به همگی

دوستان لنت عقب دایلیم گیر نمیاد!کسی میدونه مال چه موتوری بهش میخوره؟

ممنون

Hossein s
14-04-1394, 12:24 بعد از ظهر
لتشو بردار بر نشون بده هركدوم خوئرد بگير چيز مهمي نيست

- - - Updated - - -

مرسي.فلاور جان ميتوني عكس بگيري نشون بدي چرخش چجوري در مياد....:4chsmu1:

flower
14-04-1394, 02:02 بعد از ظهر
سلام به همگی

دوستان لنت عقب دایلیم گیر نمیاد!کسی میدونه مال چه موتوری بهش میخوره؟

ممنون
لنت tvs بی کلاج و مودناس بی کلاج راحت بش می خوره می گن اپاچی هم می خوره من امتحان نکردم

- - - Updated - - -

لتشو بردار بر نشون بده هركدوم خوئرد بگير چيز مهمي نيست

- - - Updated - - -

مرسي.فلاور جان ميتوني عكس بگيري نشون بدي چرخش چجوري در مياد....:4chsmu1:
دفترچه pdf دایلیم را دانلود کن همه چیز با عکس نشون داده تو گوگل سرچ کنید یا همین تاپیک موجوده .

Hossein s
14-04-1394, 02:20 بعد از ظهر
فلاور كمك بدبخت شدم رفت دالان زنگ زدم نمايندگي گفت موجود نداره....يه شماره داد بهش زنگ زدم ميگه 270 هزار تومن اخه مگه ميشه مگه داريم يه همچين چيزي....نميشه جاي ديسك عقب يه موتور ديگه اي رو بندازم....:wall3::wall3:

flower
14-04-1394, 04:38 بعد از ظهر
پس این نمایندگی چی داره شما گفتی قادر داره می گه 150 تا دیر نشده بخر فقط ماله خودش بش می خوره ماله هر موتوری پیدا کنی باید ببری تراشکاری تا بش بخورن لااقل اگر خش عمیق نداره بذار برات تراش بدن .

Hossein s
14-04-1394, 08:31 بعد از ظهر
نه بابا نمایندگیش گفت قیمت قبلیش 150 تومن بود قادرم گفت برو بخر واست بندازم....اخه دیسک عقب چیه که انقد قیمت گذاشتن روش....واس هوسانگ انقد نیست....مال کدوم موتور بهش میخوره بندازم....الان یه هفته نشده لنتشو عوض کردم....تموم شده..... نمایندگی چقد طول میکشه بیاره....کجا برم بگردم پیدا کنم....گمرک یا تعمیرکار خوب کجا میتونه داشته باشه...:icon_pf _99_::wall3:
من دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم......خیلی اعصابم خورده....:i'm ok:

- - - Updated - - -

نه بابا نمایندگیش گفت قیمت قبلیش 150 تومن بود قادرم گفت برو بخر واست بندازم....اخه دیسک عقب چیه که انقد قیمت گذاشتن روش....واس هوسانگ انقد نیست....مال کدوم موتور بهش میخوره بندازم....الان یه هفته نشده لنتشو عوض کردم....تموم شده..... نمایندگی چقد طول میکشه بیاره....کجا برم بگردم پیدا کنم....گمرک یا تعمیرکار خوب کجا میتونه داشته باشه...:icon_pf _99_::wall3:
من دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم......خیلی اعصابم خورده....:i'm ok:

flower
14-04-1394, 08:57 بعد از ظهر
من فکر کنم ماله پیشرو پارس 200 بش بخوره چون یه مدت براکت را کویر نداشت من ماله پیشرو پارس انداختم جواب داد لوازم پیشرو هم فراونه لااقل ماله خودش را بده تراش بده مشکل حل می شه .

moein 007
15-04-1394, 12:27 قبل از ظهر
سلام لطفا راهنماییم کنید بچه ها با 7/5 میلیون مشه ی دایلیم سالم خوب گرفت؟

- - - Updated - - -

با هفت و نیم میلیون چه مدلی رو میدن؟

- - - Updated - - -

:hanghead:

- - - Updated - - -

:999:
سلام بله دوست عزیز میشه من تا 6تومن دیدم توی سایت دیوار البته تمیزی به طرف بستگی داره که چجوری استفاده کرده باشه

VAHID216
16-04-1394, 05:23 بعد از ظهر
دوستان، من توی موتور ها، مگلی رو تست کردم بهم می خوره از لحاظ قد. قدم 167 هست. آیا دایلیم برای قد من هم مناسب هست ؟

محمدرضا شیخی
16-04-1394, 09:01 بعد از ظهر
دوستان میشه درمورد تفاوت های تیپ یک و دو توضیحی بدین.و اینکه از چه سالی کلا داییلیم ها تیپ دو شدن. یهنی مدل 92 تیپ یک نداره دیگه؟

ahks121
16-04-1394, 10:23 بعد از ظهر
تیپ دواز91واردبازارشدوتفاوتهاش شامل:بروزشدن برنامه ی ای سی یوشارژربزرگتروانتقال ان به جلویه موتورتغییردربخش عقب موتورتفاوت دربرچسبهای ظاهری وحذف سنسورجک

محمدرضا شیخی
17-04-1394, 02:08 بعد از ظهر
تیپ دواز91واردبازارشدوتفاوتهاش شامل:بروزشدن برنامه ی ای سی یوشارژربزرگتروانتقال ان به جلویه موتورتغییردربخش عقب موتورتفاوت دربرچسبهای ظاهری وحذف سنسورجک

یعنی الان هم تیپ 1 صفرش تو بازار هست هم تیپ2 ؟ کدوم رو جهت خرید پیشنهاد میدید؟ عکس اصلی تاپیک مربوط به تیپ یکه؟