PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Daelim 250 & دایلیم 250

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20

ahks121
10-10-1393, 10:17 بعد از ظهر
ازنظره سگ جونی هیوسانگ سگ جون ترین انجیناداره ولی ازنظربقیه ی چیزهادایلیم ازهمشون سرتره.

flower
11-10-1393, 08:21 قبل از ظهر
سوپاپو بازمیکنم ببینم خراب بود عوضش میکنم و میبندم بخوام همه اونارو عوض کنم پول یه دایلیم میشه روغن هم همون کاسترول میریزم تا بفروشمش ولی بازم باید همین دایلیم بگیرم مگلی که تعمیرگاه هم قبولش نمیکنه هیوسانگ هم زیاد تعریفی ازش نشنیدم..
این همه روغن هست کاسترول را انتخاب کردین بهران می ریختی خیلی بهتر از کاسترول هست کاسترول خیلی کم می کنه کیفتش پایینه من دو ماه پیش قشم بودم کارخونه کاسترول را تو مسیر کارم دیدم یه صف ماشین تانکر پشت کارخونه بودن همشون روغن سوخته حمل می کردن تو نوبت بودن که برن تخلیه کنن نتیجه روغن ایرانی فقط ایرانول و بهران و خارجی فقط ادینول و اجیپ و موتوررکس دیگه دوستان بهتر می دونن اینا تجربه خودمه .

- - - Updated - - -

موتورتایم ردکرده استکانیهایه بالایه سوپاپهاراتوجاشون تکون بده بایدراحت بالاوپایین بشن سوپاپ هاراپشتش بنزین بریزببین نشتی نداشته باشتن اگه داشتن بازکن وببین لق ویاکج نشده باشن بعداگه همه چی اوکی بودیه شیم گیریش بکن موتوراببندوتایم کن بعدبادست بچرخون ببین روون باشه بعدازاون موتوراکامل جمع کن وببین جرقه قشنگ بیاداگه خوب روشن شدسریع ببروبفروشش وگرنه بایدکلی پیاده شی تااساسی درست شه.
امیر جان فکر می کنی علت رد کردن زنجیر تایم چیه من به ندرت دیدم فقط در یه صورت رد می کنه اون زنجیر سفت کن اگر تنطیم نبوده می تونه رد کنه .

ahks121
11-10-1393, 02:17 بعد از ظهر
سوپاپ واستکانی وقتی به طوره لحظه ای جام کنه میل سوپاپ گیرمیکنه وتایم ردمیشه چون اثارخورده گی رو زنجیرتایم والومینیومه بالایه میل سوپاپ دیده شده احتمالش خیلی زیاده که تایم ردشده باشه البته هم سفت کن موثرهست هم کش اومدنه زنجیرتایم وهمه ی اینادراثربی روغنی پیش میادالبته ایناهمه احتمال هست حتی بوبین برق هم اگه بسوزه اینطوری میشه ولی شاتون محاله بزنه.

sepehr ninja
11-10-1393, 03:10 بعد از ظهر
سوپاپ واستکانی وقتی به طوره لحظه ای جام کنه میل سوپاپ گیرمیکنه وتایم ردمیشه چون اثارخورده گی رو زنجیرتایم والومینیومه بالایه میل سوپاپ دیده شده احتمالش خیلی زیاده که تایم ردشده باشه البته هم سفت کن موثرهست هم کش اومدنه زنجیرتایم وهمه ی اینادراثربی روغنی پیش میادالبته ایناهمه احتمال هست حتی بوبین برق هم اگه بسوزه اینطوری میشه ولی شاتون محاله بزنه.

ممنونم بله مشکل من هم دقبقا همین بودکه روغن به بالا نرسیده و تایم رد کرده شاتون و رینگ و پیستون رو عوض نکردم چون واقعا نیازی نبود سوپاپ هاش تعمیر شد و سیلندرش رفت تراشکاری و درست شد امیدوارم قطعاتش بیاد لاقل اینجوری اصلا درست نیست مگلی و دایلیم که پر فروشه باید بیارند قطعاتش رو هم .

همه ی اینها هم به خاطر روغن بی کیفیت!!!! بوده و مهمتر از اون فیلتر روغن که جمع شده بود دیگه ....

- - - Updated - - -

ممنونم بله مشکل من هم دقبقا همین بودکه روغن به بالا نرسیده و تایم رد کرده شاتون و رینگ و پیستون رو عوض نکردم چون واقعا نیازی نبود سوپاپ هاش تعمیر شد و سیلندرش رفت تراشکاری و درست شد امیدوارم قطعاتش بیاد لاقل اینجوری اصلا درست نیست مگلی و دایلیم که پر فروشه باید بیارند قطعاتش رو هم .

همه ی اینها هم به خاطر روغن بی کیفیت!!!! بوده و مهمتر از اون فیلتر روغن که جمع شده بود دیگه ....

ahks121
11-10-1393, 03:27 بعد از ظهر
بازم خداراشکرکن که بایه تراشکاری سفرش چیده میشه اگه شاتون وپیستون میخواست باهم 1500درمیومدتازه بجزسوپاپ وگاید وبقیه ی قطعات قطعاته دایلیم رازنگ زدم تهران گفت اوردن ولی یه هفته دیگه میزنن توسیستم برایه فروش یه هفته ی کویرهم مساوی هست بایکساله نوری هست.

sepehr ninja
11-10-1393, 09:52 بعد از ظهر
اونا رو که میخواد منتها نه لوازمش هست که عوض کنم نه ارزش داره حالا من یه ایمیل به کویر زدم که دایلیم تولید میکنن یا نه و یه سری مسائل دیگه این جوابشونه خداروشکر البته موتوره خوبیه واقعا نباید از رده خارجش کنن !!!!

با عرض سلام و احترام
با تشکر از اینکه کویرموتور را انتخاب نموده اید .احتراما به استحضار جنابعالی میرساند چنين خبري صحت نداشته و كماكان شرکت كوير و دايليم دو شريك تجاري ميباشند. در مورد طرح تعويض ؛ اين مبحث يكي از طرحهاي حمايتي شرکت كوير ميباشد كه در حال بررسي و تدوين نحوه اجرا و استانداردهاي آن ميباشيم . با تقدیم احترام مجدد

Best Regards

[Only registered and activated users can see links] eVQkYIIiJvk8&m=YaDownload&pid=2&fid=%2540B%2540Bulk&inline=1&appid=yahoomail
KAVIR YEKTAZ CYCLET

Unit # 9, 3rd Floor, Building # 903,
Between Fatemi & Motahari St.'s ,
ValiAsr St., Tehran - Iran,
Postal Code: 15956-53117
Tel: +98 21 8891 6111 ext. 145
Fax: +98 21 8892 4788
[Only registered and activated users can see links]
Web : [Only registered and activated users can see links]

flower
12-10-1393, 07:05 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

عکس بالا ماله امروزه تاریخ 12/10/93 و عکس پایین ماله پارسال تاریخ 10/10/92 ببین چه فاجعه ای شده خشکسالی ...فقط دارم دعا می کنم امسال برف ببارد :icon_pf _37_:

- - - Updated - - -

مسیر امروزم 450 کیلومتر بود انقدر رفتم تا رسیدم به برف بالاخره هوا هم گرم بود فن موتورم چندبار روشن شد :297: عکس ها ادامه داره ...

r.hasani7023
14-10-1393, 12:23 قبل از ظهر
سلام دوستان موتور الان مدل 91 یا 92صفر میشه پیدا کرد؟

flower
14-10-1393, 08:45 بعد از ظهر
ادامه عکس ها ...

- - - Updated - - -

finish..

sepehr ninja
14-10-1393, 09:00 بعد از ظهر
چه پلاک رندی هم دارید !! من که خلافی نگرفتم ببینم چند میلیون باید بدم !!!!

فعلا بهران ریختم تو موتور ولی سر 200 تا عوض میکنم این قطعات برسه ببینم می ارزه یا نه...

sepehr ninja
15-10-1393, 09:33 بعد از ظهر
این بار من 1.5 روغن ریختم تو موتور خیلی بهتر شد یک قطره هم روغن ریزی نداشت فکر میکنم 1.300 کم باشه نسبت به این موتور..
اگه برای ما شاتون خالی هم سراغ داشتید خبر بدید لطفا ممنون میشم

- - - Updated - - -

MR.Halakoohi
16-10-1393, 12:50 قبل از ظهر
با سلام
آقا این دایلیم بدجوری رفته تو مخمون:wall3:

انصافا" میخوام ببینم میرزه ان اسو بدم بره یه دایلیم صفر بردارم؟

flower
16-10-1393, 08:31 قبل از ظهر
این بار من 1.5 روغن ریختم تو موتور خیلی بهتر شد یک قطره هم روغن ریزی نداشت فکر میکنم 1.300 کم باشه نسبت به این موتور..
اگه برای ما شاتون خالی هم سراغ داشتید خبر بدید لطفا ممنون میشم

- - - Updated - - -
اگر انجین باز شده باشه 1.5 کافیه ولی روال عادی بدون تعویض فیلتر 1300 و با تعویض فیلتر 1350 سی سی ..شاتون هم بهترین راه از طریق شرکت پی گیری کنید .

- - - Updated - - -

با سلام
آقا این دایلیم بدجوری رفته تو مخمون
:wall3:

انصافا" میخوام ببینم میرزه ان اسو بدم بره یه دایلیم صفر بردارم؟

دایلیم خرجش از ns 200 بالاتره همینطور لوازمش فقط یه باز زمین بخورید کلی خرج تو دستون می ذاره فلاپاش خیلی گرونه .

biganeh67
16-10-1393, 10:14 بعد از ظهر
سلام.دوستان من یه دایلیم سفید 2012 به کویر سفارش دادام چون شهرستانم قراره 5شنبه بیاد برام. نمیدونم انتخابم خوب بود یا نه. از یه طرفم که دوستام میگن بدرد نمیخوره و زود شاتان می زنه و صفحه کلاچ و چند تا چیز دیگش زود به زود خراب میشه و باید باهاش آسته بری و آسته بیای و... از طرف دیگم تو این قیمت فکر نکنم بهتر از این موتور باشه...البته قیمتشم ارزون نیست 13 میلیون :wall3:...

پوویا
16-10-1393, 10:23 بعد از ظهر
هر کس بت این حرفها زده هیچ چی حالیش نبوده.دقیقا مشخصات ان اس شاید بت داده.این تایپیک بخون تجربه دوستان هست.بهترین موتور از لحاظ ایمنی موتوری و همه چی تو این قیمته.پس مبارکت باشه فقط حواست به اب روغنش باشه هر چقد دوس داری گازش بده باش مسافرت کن.قول بت میدم بهترین انتخاب بعد از نینجا همینه.مبارکت باشه

r.hasani7023
16-10-1393, 10:31 بعد از ظهر
دوستان انشالله میخام دایلیم بگیرم ندل 92 کارکرد 1500 از همه لحاظ تمیزه چند فی میخوره ؟ بیمه 6ماه .

biganeh67
16-10-1393, 10:36 بعد از ظهر
امیدوارم...تجربیات دوستانو خوندم...یه سری راضی بودن یه سری ناراضی...حتما منم تجربیاتمو میذارم تا دوستان استفاده کنن.
در ضمن چندتا سوال داشتم...
اگزوزش خیلی بد قیافست.اگزوز قیمت مناسب چی هست که موتورم بهش فشار نیاد؟
لاستیکاشم خیلی نازکه فکر کنم پهن تر بندازم خیلی موتورو با ابهت بکنه...تا چه سایزیو جواب میده؟
دو ترک تا 170 کیلو مشکلی براش پیش نمیاد تو چاله چوله های تخیلی ایران؟

sepehr ninja
16-10-1393, 11:00 بعد از ظهر
امیدوارم...تجربیات دوستانو خوندم...یه سری راضی بودن یه سری ناراضی...حتما منم تجربیاتمو میذارم تا دوستان استفاده کنن.
در ضمن چندتا سوال داشتم...
اگزوزش خیلی بد قیافست.اگزوز قیمت مناسب چی هست که موتورم بهش فشار نیاد؟
لاستیکاشم خیلی نازکه فکر کنم پهن تر بندازم خیلی موتورو با ابهت بکنه...تا چه سایزیو جواب میده؟
دو ترک تا 170 کیلو مشکلی براش پیش نمیاد تو چاله چوله های تخیلی ایران؟

ایشالا که به سلامتی و خوشی چرخش برات بچرخه...

اگزوز خودش صدا خفه کنی بیش نیست و جلوی قدرت موتورو میگیره منبع رو برداری صداش خوبه اما میتونی تایگر یا اروو بندازی اگزوز ولی بدون منبع یه چیز دیگست یه تست بکن !!!! ....

لاستیک هم خودش 140 هست عقبش همینجوریش با اباهته باز چند شماره بالاتر میتونی بندازی !!!

شما 500 کیلو سوار موتور کنی مشکلی نداره اما اگه گاز بدی کار موتور تمومه کلا زیادگاز ندی یه عمر موتوره ....

کمکاش جاداره جلوش میتونی ارتفاعشو بیاری بالا خودم تا آخر دادم بالا از چاله چوله خیالت راحته دیگه...

ahks121
17-10-1393, 08:28 قبل از ظهر
لاستیکهایه دایلیم واقعابهترینه ازفکره عوض کردنش بیابیرون که به غیرازلاستیک فابریکش هیچ لاستیکی نمیتونه هندلینگه لاستیکه خودشاداشته باشه ازنظره صفحه کلاچ یه مقداری ضعیف هست که اونم روکیلومترهای بالایه9000ممکنه صفحه بسوزونه البته بازم به طرزاستفاده ی شمابرمیگرده مثلاخودم به غیرازدوک هیچ موتوری زیره دستم دووم نمیاره چون استفاده ی من بیشتربرای پیست ومسابقات هست براهمین دایلیمم رو4000تاصفحه سوزوند.

biganeh67
18-10-1393, 01:05 بعد از ظهر
سلام.اگزوز دایلیمو میشه زیر باک برد مثل مگلی؟
اصلا اگزوز خود مگلی روش نصب میشه؟
در ضمن دوستان نگفتن نهایت سایز لاستیکی که بهش میشه خوروند چنده؟

mv agosta
18-10-1393, 04:37 بعد از ظهر
سلام
لاستیک عقب دایلیم از لاستیک هیو بزرگتره یا کوچیکتر ویا هم اندازن؟

flower
18-10-1393, 06:13 بعد از ظهر
دوستان انشالله میخام دایلیم بگیرم ندل 92 کارکرد 1500 از همه لحاظ تمیزه چند فی میخوره ؟ بیمه 6ماه .
اخرش بیخیال نمی شی تا نخریش این همه نصیحتت کردم فایده ای نداره عشق موتور همینه بیچاره می کنه ادم را..قیمت اگر سالم باشه 9 میلیون مدل 93 با همین کارکرد 10 میل هر چه کمتر خریدی بهتر .

- - - Updated - - -

سلام
لاستیک عقب دایلیم از لاستیک هیو بزرگتره یا کوچیکتر ویا هم اندازن؟
از هیو کوچتره فاقه هیو بزرگتره .

- - - Updated - - -

اگروز فقط فابریکی خودش همه نوع اگزوزی را امتحان کردم صدای قشنگی نداره حتی صداش از سی جی هم بدتر و دلخراش ملت هم نفرین می کنن .

hsnsadeghi
18-10-1393, 10:13 بعد از ظهر
سلام به همگی اساتید!!
من دیدم خیلی بحث داغی در مورد مقایسه دایلیم با پالس و .... هست خواستم یه چیزی بگم تو مقایسه هاتون در نظر بگیرید:
1- اولین نکته قیمت خارجی موتور است
پالس 220 : 1420$ حدودا
پالس 200 NS: حدودا 1550 دلار
دایلیم : 4000 دلار حدودا
نینجا : 5000 دلار حدودا
هسوسانگ : 3700 تا 4100 دلار برای مدل نیکد و ریس

2- نسبت قطر پیستون به عمق آن
هرچی بیشتر باشه موتور بازده بهتری داره و اسپرت تر است!

3- گشتاور موتور توسط هر کارخانه ای به شکلی اندازه گیری میشه زیاد بهش اطمینان نکنید فاکتور شماره و اسب بخار دقیق تر هستد.

4- وزن موتور که بالاتر بودن اون سبب راحتی بیشتر برای سفر طولانی میشه البته در صورتیکه طراحی درست باشه که ما فرضمون بر این است.

5- فروش موتور در کشورهای اروپایی

ابوالفضل88
19-10-1393, 09:02 قبل از ظهر
اخرش بیخیال نمی شی تا نخریش این همه نصیحتت کردم فایده ای نداره عشق موتور همینه بیچاره می کنه ادم را..قیمت اگر سالم باشه 9 میلیون مدل 93 با همین کارکرد 10 میل هر چه کمتر خریدی بهتر .

- - - Updated - - -

از هیو کوچتره فاقه هیو بزرگتره .

دوست عزیز مگه لاستیک پهن میخوای چیکار خودش پهنه پهنه بهترین لاستیکو داره اینم نباید فراموش بشه لاستتیک خیلی پهن از شت
شتاب وسرعت کم میکنه موفق باشید
- - - Updated - - -

اگروز فقط فابریکی خودش همه نوع اگزوزی را امتحان کردم صدای قشنگی نداره حتی صداش از سی جی هم بدتر و دلخراش ملت هم نفرین می کنن .

دوست عزیز مگه لاستیک پهن میخوای چیکار خودش پهنه پهنه بهترین لاستیکو داره اینم نباید فراموش بشه لاستتیک خیلی پهن از شت
شتاب وسرعت کم میکنه موفق باشید

sepehr ninja
19-10-1393, 11:53 قبل از ظهر
شدنش میشه اماهم هزینه داره هم کاره بی فایده ای هست موتور زشت و بیریخت میشه شما میخوای صدا بده منبع رو جدا کن !!!!

لاستیک هم به احتمال زیاد تا 160 میشه زد روش بدون تغییرات دیگه

biganeh67
19-10-1393, 12:38 بعد از ظهر
سلام مجدد.
دوستان میخوام اگزوز و لاستیکای موتورمو عوض کنم.
صفره موتورم تازه دستم رسید.یعنی لستیکا و اگزوزش هنوز کار نخورده...
چطوری و کجا میتونم لاستیکا و اگزوزشو به قیمت بفروشم؟
مازندران هستم.

کاوه
19-10-1393, 03:53 بعد از ظهر
سلام مجدد.
دوستان میخوام اگزوز و لاستیکای موتورمو عوض کنم.
صفره موتورم تازه دستم رسید.یعنی لستیکا و اگزوزش هنوز کار نخورده...
چطوری و کجا میتونم لاستیکا و اگزوزشو به قیمت بفروشم؟
مازندران هستم.

سلام میتونید آگهی کنید در سایت یا تشریف بیارید تهران بازار لاستیک رو تعویض کنید و یه هزینه ای رو پرداخت کنید
البته برای اگزوز پیشنهاد میکنم اگزوزتون رو تعویض نکنید
اگر هم تعویض کردید منبع فابریکتون رو نفروشید و نگه دارید
واسه دایلیم اگزوز arrow صدای جالبی میده بهش اما در کل این موتور مزیت و شیک بودنش به بی صدا بودنش هست

farshad 54
19-10-1393, 07:56 بعد از ظهر
تعویض لاستیکای فابریک دایلیم کار اشتباهی هست چون تو رنج قیمتی 600 تا 800 تومن جفتی(عقب و جلو) هیچ لاستیکی با کیفیت تر از لاستیکای خودش نیست مگر اینکه بخواید 1 تا 1/5 هزینه برای لاستیکاش بکنید که اونم

با عقل جور در نمیاد .

برای تعویض اگزوز هم اگر میخواید اگزوز مناسب براش بگیرید از 400 تا 650 باید هزینه کنید

تعویض اگزوز دایلیم با نوع اسپرت خیلی خوبه چون اگزوز فابریکش خیلی جلوی نفس موتور رو میگیره ضمن اینکه حرارت منبع اگزوز فابریکش خیلی بالاست و اگر جایی از بدن یا چیزی بهش بچسبه صد در صد جزغاله میشه

ولی با نصب منبع اسپرت این حرارت خیلی کم میشه طوری که بعد از 2 ساعت حرکت با موتور میتونید دستتونو بذارید روی منبع بدون اینکه حرارت اذیتتون بکنه

ضمن اینکه حذف کاتالیزور قبل از انداختن منبع اسپرت هم نتیجه بهتری داره

این منبعی هست که من رو موتور انداخته بودم البته کاتالیزور رو هم در آورده بودم صداش هم خوب بود و دوستانی که موتور رو دیده بودن و صداش رو شنیده بودن میتونن نظرشونو بگن

منبع رو هم 230 تومن خریده بودم برای پالس 220 که داشتم بعد از اون انداختمش رو این که رو هردوش صدای خوبی میداد و با توجه به هزینه ای که کرده بودم راضی کننده بود

dadash amir
19-10-1393, 08:18 بعد از ظهر
سلام داداشایه گله دایلیم سوار میخواستم بدونم از نظره همه چی به خصوص گاز دادنه مداوم به موتور و مسافرت کم خرج بودن ns بهتره یا vjf ؟من مطالب هر دو موتورو در بخش هایشان مطالعه کردم ولی تو بخش مقایسه خیلی کم پست گذاشته شده به همین دلیل اینجا پرسیدم!

ابوالفضل88
19-10-1393, 09:07 بعد از ظهر
سلام داداشایه گله دایلیم سوار میخواستم بدونم از نظره همه چی به خصوص گاز دادنه مداوم به موتور و مسافرت کم خرج بودن ns بهتره یا vjf ؟من مطالب هر دو موتورو در بخش هایشان مطالعه کردم ولی تو بخش مقایسه خیلی کم پست گذاشته شده به همین دلیل اینجا پرسیدم!

کلا دایلیم از نظر سرعت کیفیت قطعات حجم موتور یه سر و گردن از ان اس بالا تره ان اسم خوبه ها فکر نکنی بده ولی دایلیم یه چیز دیگس فقط شتاب ان اس خیلی کم در حد 1 ثانیه بهتر از دایلیمه ولی تو سرعت دایلیم از ان اس خیلی میزنه جلو میخوای دایلیم بگیری شک نکن

biganeh67
20-10-1393, 10:43 قبل از ظهر
آقایون سوال فنی درباره ی اگزوز...یکی از بچه ها میگفت اگزوز ریموس هم ارزونه هم واسه دایلیم صدای خوبی داره.کسی اطلاعی داره کمک کنه؟

- - - Updated - - -

درضمن من اگزوز فابریکیم با جفت لاستیکای موتورمو که صفره میفروشم...مشتری داشتین در خدمتم

کاوه
20-10-1393, 11:09 قبل از ظهر
آقایون سوال فنی درباره ی اگزوز...یکی از بچه ها میگفت اگزوز ریموس هم ارزونه هم واسه دایلیم صدای خوبی داره.کسی اطلاعی داره کمک کنه؟

- - - Updated - - -

درضمن من اگزوز فابریکیم با جفت لاستیکای موتورمو که صفره میفروشم...مشتری داشتین در خدمتم

سلام و درورد
دوست عزیز ریموس بصورت اصولی اگزوزی برای موتور سیکلت نداره و منبع اسپورت برای ماشین میزنه
البته یسری ها میان از همین منبع های ارزون قیمت استفاده میکنن و حتی یه مدلی بود که تولید داخل بود و برای یه کارخونه سمت تبریز بود که بهش اصطلاحا ریموس اشکی میگفتن
اون رو من دیدم مینداختن روی موتور اما هیچوقت این کارو نکن به دلیل اینکه مقدار دود و هوای گرم خروجی خیلی زیاد تر میشه و چون دهنه این اگزوز ها باز هست زیادی بای پس بیشتری انجام میگیره و در دراز مدت حتی میتونه به انجین صدمه بزنه
سعی کنید از منبع اگزوز های اصولی و اصلی استفاده کنید

biganeh67
20-10-1393, 01:36 بعد از ظهر
تشکر فراوان از راهنماییتون آق کاوه...
پیشنهاد شما چیه؟
تمام صفحاتو 1 ماهه که خوندم...نظرات مختلف و گیج کننده بود.
یه سری رو تایگر تاکید داشتن وبعضیا رو آروو یا یوشیمارو و...حتی اگزوز ماشین:s (9):
هم قیمتش مناسب باشه و هم صدمات نداشته باشه.با اگزوز خودشم اصلا نمیتونم کنار بیام...
البته میگن هزینه اضافیه و میشه با اگزوز چینی خوب صدای خوبی داشت...نمیدونم اگه میشه حدود قیمتم بگین ممنون میشم.

!NAVID!
20-10-1393, 06:54 بعد از ظهر
دوست عزیز نیازی نیست روی این موتور اگزوز 1 تومن به بالا مثل اروو یا یوشیمورا یا ... بندازید
از همون اگزوز های 200 300 تومین چینی هم میتونید صدای خوبی بگیرید!
منبع ماشین رو پیشنهاد نمیکنم!
چون روی دایلیم اصلا صدای خوبی نمیده!

biganeh67
20-10-1393, 07:01 بعد از ظهر
آقا مارک خاصی نداره این اگزوز چینی ها؟
درضمن لاستیکام مشتری داره جفت عقب جلو چند بدم خوبه؟

abolfazls
20-10-1393, 07:01 بعد از ظهر
پیشنهاد شما چیه؟
یه سری رو تایگر تاکید داشتن وبعضیا رو آروو یا یوشیمارو و...حتی اگزوز ماشین:s (9):
هم قیمتش مناسب باشه و هم صدمات نداشته باشه.با اگزوز خودشم اصلا نمیتونم کنار بیام...
البته میگن هزینه اضافیه و میشه با اگزوز چینی خوب صدای خوبی داشت...نمیدونم اگه میشه حدود قیمتم بگین ممنون میشم.

مبارك باشه ، در مورد اگزوز دايليم منم نظرم اينه كه هزينه زياد نكنيد ، نهايتا با ٥٠٠ تومن ميتونيد يه مورد اگزوز فيك تهيه كنيد و نصب كنيد
ولى اگر از نظر مالى مشكلى ندارى ايگزل مورد خوبى هست

!NAVID!
20-10-1393, 07:36 بعد از ظهر
آقا مارک خاصی نداره این اگزوز چینی ها؟
درضمن لاستیکام مشتری داره جفت عقب جلو چند بدم خوبه؟
نه مارک خاصی ندارن بهشون میگن چینی (روشون مارک یوشی و .... هست!)
فقط عقبو چند میدی؟

- - - Updated - - -

این نمونش که من روی موتور خودم (ار کی وی) نصب کردم صدای خوبی میده!
روی دایلیم هم صدای بهتری میده!
پیشنهاد من اینه
ولی اگه هزینه برات مهم نیست
تایگر اصل یا ixil اصل بهترین گزینه هستن!

biganeh67
20-10-1393, 07:57 بعد از ظهر
ممنون از عکس.
داداشم من اصلا قیمت ندارم.دیروز موتورم اومد دستم هنوز تکونش ندادم تا لاستیکو اگزوزشو رد کنم بره...
نمیدونم چند می ارزه

biganeh67
20-10-1393, 08:38 بعد از ظهر
کسی نیست قیمت داشته باشه:297:؟

r.hasani7023
20-10-1393, 09:10 بعد از ظهر
داداش همه دوستان فابریکی دارن به نظر منم دایلیم به خاطر کم صدایش باحاله

abolfazls
20-10-1393, 09:36 بعد از ظهر
داداش همه دوستان فابریکی دارن به نظر منم دایلیم به خاطر کم صدایش باحاله

كاملا تاييد ميشه ....

از نظر منم كلاس يه سرى از موتورها مثل كابها يا مثلا سى بى ار ١٥٠ و ٢٥٠ و دايليم به بى صدا بودنشون هست

ولى اين مساله بازم برميگرده به سليقه راكب ، هر چى باشه سليقه ها متفاوت هست

کاوه
20-10-1393, 09:53 بعد از ظهر
پیشنهاد شما چیه؟

در مورد اگزوز منبع اگزوز فابریکتون رو نگه دارید و نفروشید
اگزوز های چینی و فیک هم میتونید از 170 تومن تا 500 تومن خریداری کنید

dadash amir
22-10-1393, 09:30 بعد از ظهر
اقا سلام دایلیمو خریدم از کویر اقساط:4chsmu1:

r.hasani7023
22-10-1393, 09:50 بعد از ظهر
مبارک باشه داداش به سلامتی چرخش بچرخه برات عکسم بزار ازش

dadash amir
22-10-1393, 10:25 بعد از ظهر
مبارک باشه داداش به سلامتی چرخش بچرخه برات عکسم بزار ازش
داداش فردا تحویل میدن فردا شب عکسشم میزارم

فلات دوست
23-10-1393, 08:05 قبل از ظهر
اقا سلام دایلیمو خریدم از کویر اقساط:4chsmu1:

سلام آقا امیر مبارکه و چرخش برات بچرخه
بی زحمت میگین چند گرفتین و پیش چقد دادی و قسطاش چند و تا چند ماه؟
ممنون

MR.Halakoohi
23-10-1393, 08:38 بعد از ظهر
سلام
دوستان قیمت صفر الان چنده؟
فردا ان شا الله دارم یکی میخرم میخوام یوقت گرون نخرم/
من که بازم دو دلم اما ان شا الله که موتور خوبی باشه/

abolfazls
23-10-1393, 08:44 بعد از ظهر
سلام

قيمت امروز گمرك صفر ١٢/٣٠٠ بوده ظاهرا

دايليم موتور بى آزار و راحتى هست ، انتخابتون در اين رنج قيمت انتخاب بدى نيست

r.hasani7023
23-10-1393, 08:59 بعد از ظهر
داداش طبق تحقیقاتی که کردم منم میخام بگیرم فقط حتما کنارش یه موتور سبک 125 داشته باشید . روغن اب فیلتر روغن خیلی حواس جمع باشید

dadash amir
24-10-1393, 03:50 بعد از ظهر
سلام آقا امیر مبارکه و چرخش برات بچرخه
بی زحمت میگین چند گرفتین و پیش چقد دادی و قسطاش چند و تا چند ماه؟
ممنون
12600 گرفتم داش اقساط بدونه سود 10 ماهه 3200 نقد دادم 9 ملیونو خوردیی هم قسطشه که ماهی 1 میلیون میشه 28 میلیونم ضمانت میگیرن

- - - Updated - - -

سلام
داداش من تازه خریدم 12600 عالیه حرف نداره

- - - Updated - - -

خیلی موتوره خوبیه نرم شتابشم بد نیست خوبه تو قسمته موتوراییه که باید 2 روز 3 روز برونی تا بفهمی چه چیزیه من که ازش راضییم

abolfazls
24-10-1393, 04:37 بعد از ظهر
12600 گرفتم داش اقساط بدونه سود 10 ماهه 3200 نقد دادم 9 ملیونو خوردیی هم قسطشه که ماهی 1 میلیون میشه 28 میلیونم ضمانت میگیرن

- - - Updated - - -

داداش من تازه خریدم 12600 عالیه حرف نداره

- - - Updated - - -

خیلی موتوره خوبیه نرم شتابشم بد نیست خوبه تو قسمته موتوراییه که باید 2 روز 3 روز برونی تا بفهمی چه چیزیه من که ازش راضییم

مبارك باشه ، انشاالله چرخش به شادى بچرخه ، امير جان تا آب بندى شدن موتورسيكلت باهاش مدارا كن ، در ضمن روغن و آب رادياتور رو هم هميشه چك كن ( اين رو عرض كردم چون خيلى ها كه از موتور معمولى ميان رو اين موتورها معمولا فراموش ميكنن كه آب و زديخ رو كنترل كنن ) مساله مهم احتياط و كلاه ايمنى فراموش نشه ، موفق باشى ،،،

dadash amir
24-10-1393, 08:02 بعد از ظهر
مبارك باشه ، انشاالله چرخش به شادى بچرخه ، امير جان تا آب بندى شدن موتورسيكلت باهاش مدارا كن ، در ضمن روغن و آب رادياتور رو هم هميشه چك كن ( اين رو عرض كردم چون خيلى ها كه از موتور معمولى ميان رو اين موتورها معمولا فراموش ميكنن كه آب و زديخ رو كنترل كنن ) مساله مهم احتياط و كلاه ايمنى فراموش نشه ، موفق باشى ،،،
داداش مشتی هستی ولی نمیدونم چرا دیسک عقب بعد یه مدت حدود نیم ساعت کارکرد موتور لنت درگیر میشه و ول نمیکنه ایراد از چی میتونه باشه ؟

IRgragh
24-10-1393, 08:08 بعد از ظهر
بعد اینکه ترمز میگیرین این حالت پیش میاد؟

biganeh67
25-10-1393, 09:09 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

farshad 54
26-10-1393, 01:37 قبل از ظهر
به به عجب رخشی . سفیدش تکه
مبارکت باشه . چرخش به شادی و خوشی بچرخه.همیشه قبل از سوار شدن صدقه و کلاه ایمنی فراموش نشه داداش :thanks:

......

- - - Updated - - -

مگه نباید رو فلاپش یه نوار قرمز باشه چرا این یه دست سفیده؟؟
راستی مبارک باشه خیرشو ببینی...

///////

- - - Updated - - -

سلام
آقا مبارکت باشه
واقعا" موتور خوبیه
مراقب هم خودتون و هم موتور باشید/
ان شا الله چرخش براتون بچرخه:flower4:

...........

- - - Updated - - -

دوست عزیز مبارکه دارم هوایی میشم دوباره دایلیم بگیرم.تو کلاس خودش به نظرم بی ازار ترینه.:297:

...........

K.I.A
26-10-1393, 09:16 قبل از ظهر
داداش مشتی هستی ولی نمیدونم چرا دیسک عقب بعد یه مدت حدود نیم ساعت کارکرد موتور لنت درگیر میشه و ول نمیکنه ایراد از چی میتونه باشه ؟

ببر همون جردن ک گرفتی ترمز عقبتو درست کنن/ همشون ایراد دارن باید تنظیم و هواگیری بشه.

NiNjA-Wild
26-10-1393, 09:24 قبل از ظهر
جناب bigane اول سلام و بعد مبارک باشه.
موتورو تو افتاب نگذارید بمونه.رنگش داغون میشه ها.
ایشالله چرخش خوب بچرخه.

mid
27-10-1393, 05:20 بعد از ظهر
سلام.برای آپلود عکس از [Only registered and activated users can see links] میتونین استفاده کنید.بعد از آپلود کد انجمنشو میتونین اینجا کپی کنید.

- - - Updated - - -

سلام.برای آپلود عکس از [Only registered and activated users can see links] میتونین استفاده کنید.بعد از آپلود کد انجمنشو میتونین اینجا کپی کنید.

dadash amir
27-10-1393, 06:10 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]اینم دیلم

dadash amir
27-10-1393, 07:01 بعد از ظهر
اقا روغنشو موتورکس بریزم یا بهران پیشتاز کدام رو دیلم بهتره ؟:icon_pf _97_:

r.hasani7023
27-10-1393, 07:13 بعد از ظهر
مشکل هزنه نداری موتورکس فقط تا اخر باید موتورکس بریزی

NiNjA-Wild
27-10-1393, 07:21 بعد از ظهر
ببین خود کمپانی چی معرفی کرده.
موتورکس ک واقعا عالیه به تعریف دوستان

sepehr ninja
27-10-1393, 08:41 بعد از ظهر

امیر موتورکس به درد نمیخوره الکی گرونه اگه حوصله داری عوض کنی بهران بریز تند تند عوض کنی بهتره

اگه نه کاسترول مگناتیک بگیر قوطی 4 لیتری سبز هست قیمتشم 60 تا 70 تومنه عالیه ولی خب روغن روغنه اگه بهران بگیری عوض کنی بهتره تا کاسترولی که بمونه

farshad 54
27-10-1393, 08:42 بعد از ظهر
همون بهران سوپر پیشتاز 20-50 بریز مشکلی پیش نمیاد

sepehr ninja
27-10-1393, 08:51 بعد از ظهر
الان هوا سرد هست و موتورم تو آب بندی اگر روغن
20w 50 ریخته بشه گرانروی بالاتری داره و سفت تر از40 10w هستش در نتیجه موتور تا آخر عمرش همونجوری سفت کار میکنه ضمن اینکه صبح که هوا سرد تر هست موتور تک استارت دیگه روشن نمیشه که استهلاک رو میبره بالا ...

فقط فیلتر روغن باید هر 2 تا روغن عوض بشه وضعیت مالی خوب بود با هر بار روغن قیمتی هم نداره ...

farshad 54
27-10-1393, 09:09 بعد از ظهر
عزیز من

این حرفا چیه مگه اینجا مسکوئه ؟

من خودم تو دایلیم 20-50 بهران میریختم صبح تک استارت روشن میشد تو زمستون خیلی هم وحشی بود موتور خیلیم نرم کار میکرد

هر 2000 تا هم روغن عوض میکردم فیلتر هم هر 5000 تا عوض کنی هیچیش نمیشه - موتور هم سالمه سالم بود الانم دست بچه های اصفهانه

والا ما هر کیو دیدیم به موتورش زیاد از حد میرسید و روغن فلان و 100 کیلومتر به 100 کیلومتر تعویض فیلتر روغن و شمع و ...... به 6 ماه نرسیده موتورش ترکید

به موتور باید به وقتش و به اندازش رسیدگی بشه نه بیشتر نه کمتر

ايمان ١٢٥
27-10-1393, 09:16 بعد از ظهر
آقا رنگ سفيدش بسيار زيباست. مبارك باشه و به سلامتي

dadash amir
27-10-1393, 10:04 بعد از ظهر
مشکل هزنه نداری موتورکس فقط تا اخر باید موتورکس بریزی
چرا رو دایلیم میگن تا اخر باید یه نوع روغنو بریزی

farshad 54
27-10-1393, 10:31 بعد از ظهر
این فقط شامل دایلیم نمیشه تو هر موتوری باید روغن مناسب خودش رو همیشه بریزی و فقط از یه مدل روغنی که مناسبش هست استفاده کنی

ahmad.jalali
27-10-1393, 10:40 بعد از ظهر
دوستان من با فروشگاه كوير موتور تماس گرفتم واسه خريد اقساطي دايليم فقط سفيد و قرمز رنگ داره و چون من ملايرم به فروشنده گفتم ميتونم از نمايندگي همدان سفارش بدم گفت فقط تو تهران فروش داريم.بايد به نام يه نفر تو تهران بگيرم بعدش بعد از پرداخت اقساط موتورو به نام خودم بزنم چكار كنم راه ديگه اي نيست واسه خريد كه به نام خودم بشه؟

فلات دوست
28-10-1393, 08:00 قبل از ظهر
دوستان من با فروشگاه كوير موتور تماس گرفتم واسه خريد اقساطي دايليم فقط سفيد و قرمز رنگ داره و چون من ملايرم به فروشنده گفتم ميتونم از نمايندگي همدان سفارش بدم گفت فقط تو تهران فروش داريم.بايد به نام يه نفر تو تهران بگيرم بعدش بعد از پرداخت اقساط موتورو به نام خودم بزنم چكار كنم راه ديگه اي نيست واسه خريد كه به نام خودم بشه؟

یعنی چی ! شده مثل ثبت نام مدارس
برو تهران خرید کن و آدرس یکی از آشناهات تو تهران رو بده و بگو خونه اون مستاجری :thanks:

میلاد هرکول
28-10-1393, 10:17 قبل از ظهر
بهترین روغن بهران سوپر پیشتازه البته 10-40 هم داره نیمه سنتتیک بسیار عالیه...

- - - Updated - - -

بهترین روغن بهران سوپر پیشتازه البته 10-40 هم داره نیمه سنتتیک بسیار عالیه...
20-50هم بریزی هیچ مشکلی پیش نمیاد.

NiNjA-Wild
28-10-1393, 12:10 بعد از ظهر

خیر.
البته شما میتونید یه قرارداد سوری به اونجا بدید.و یه ادرس .ولی خب باید اشنا داشته باشی.یعنی تو کل فامیلات یکی تهران نیس بدتر از من؟

dadash amir
28-10-1393, 02:48 بعد از ظهر

hsnsadeghi
28-10-1393, 05:16 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان منم تازه دایلیمم سفید گرفتم!
البته 4 سالی بود میخاستم بخرم ولی هردفعه نشد!!!!!!

دوستان بابت روغن و فیلتر و .....هرچیز دیگه ای به سرویس منوال مراجعه کنید!!!
روغن باید API حداقل SL باشه و گرانرویش هم 10W-40 برای تهران!!
بعدشم فیلتر هوا رو 8000 تا باس عوض بشه!
فیلتر کاغذی روغن رو هم خودش گفته هر 4000 تا با روغن عوض کنید.
من روغن بهران سوپرپیشتاز 10W-40 رو پیشنهاد میکنم که نیمه سنتیک است البته برای رانندگی عادی! اگه میخواهید زیاد نو دور موتور بالا 8000 بمونید روغن بهران رانا 5W-40 فول سنتیک با API SM اگه میخواهید برید به امید خدا تو دور قرمز اینا موتورکس!!!!!(ولی نکنید این کار رو)
با عرض پوزش یه چیز دیگه هم باید بگم اینکه میگن هر روغنی توش ریختی باس تا اخر همونو بریزی حرف چرتی هست و هیچ پایه و اساس علمی نداره!!!
دایلیم موتور خوبیه به لحاظ مکانیکی بسیار شبیه به هندا هست و با اون منوالی که داده به راحتی میتونید بدون مکانیک زندگی کنید! (همانطور که من زندگی میکنم)
بنزین باک رو تا میخواست بره رو یدک پر کنید تو اون حالت 11 لیتر میگیره!
بنزین فقط سوپر بزنید!!! گیرتون نیومد دیگه طوری نیست! موتوری که نسبت تراکمش بالاست 1 به 11 باس حتما سوپر زد!! این حرفها رو هم که خشکه و خراب میکنه و چمیدونم عادت میکنه(انگار آدمه) بریزید دور و با توهم زندگی نکنید!!!
این موتور نیازی به فیلر گیری اینا تا 50 هزار کیلومتر نداره! فیلرش هم مثل موتور های SOHC نیست و کار این مکانیک ها نیست بیخود حساس نشید هی ببرید فیلر و کلی چیز دیگه!! بیخودی پول خرج کنید!
سرعت موتور 155 تا واقعی و 170 رو کیلومترشه ولی شما با کیلومترش بیشتر از 140 نرید ممنونم!
اگزوز و لاستیک اینا رو بیخودی عوض نکنید! اونقدر که فکر میکنید تاثیر نداره!!!فقط کاتالیزور اگزوز رو در بیاری موتور راحت تر میشه ولی آلودگیش میشه یورو منفیه 4! و چون برو بچ دایلیم سورا به حقوق دیگران احترام میذارن در نمیارنش بخاطر 5 کیلومتر سرعت بیشتر!!!!
خلاصه من موتور زیاد داشتم و انواع موتورها رو هم از بالا تا پایین باز کردم تو خونه هم همه جور دستگاهی دارم از بکس کمپرسور باد و هرچی بگی دستگاه جوش و ...... کامل!! این موتور به لحاظ کیفیت از پالس خیلی بهتره دوستان من کارخونه پالس رو دیدم تو شهرستان خودمونه ازش موتور خریدم 220 اصلا قابل مقایسه با دایلیم نیست به نسبت قیمتش!!!!
اگه خوب باهاش تاکنید حداقل 5 سال موتوره!!!!
در ضمن یادتون نره اینجا ایران است بابت قیافه و شکل موتور و جیبت ازت پول میگیرن!

dadash amir
28-10-1393, 06:02 بعد از ظهر

من روغن بهران سوپرپیشتاز 10W-40 رو پیشنهاد میکنم که نیمه سنتیک است البته برای رانندگی عادی! اگه میخواهید زیاد نو دور موتور بالا 8000 بمونید روغن بهران رانا 5W-40 فول سنتیک با API SM اگه میخواهید برید به امید خدا تو دور قرمز اینا موتورکس!!!!!(ولی نکنید این کار رو)
با عرض پوزش یه چیز دیگه هم باید بگم اینکه میگن هر روغنی توش ریختی باس تا اخر همونو بریزی حرف چرتی هست و هیچ پایه و اساس علمی نداره!!!
دایلیم موتور خوبیه به لحاظ مکانیکی بسیار شبیه به هندا هست و با اون منوالی که داده به راحتی میتونید بدون مکانیک زندگی کنید! (همانطور که من زندگی میکنم)
بنزین فقط سوپر بزنید!!! گیرتون نیومد دیگه طوری نیست! موتوری که نسبت تراکمش بالاست 1 به 11 باس حتما سوپر زد!! این حرفها رو هم که خشکه و خراب میکنه و چمیدونم عادت میکنه(انگار آدمه) بریزید دور و با توهم زندگی نکنید!!!
این موتور نیازی به فیلر گیری اینا تا 50 هزار کیلومتر نداره! فیلرش هم مثل موتور های SOHC نیست و کار این مکانیک ها نیست بیخود حساس نشید هی ببرید فیلر و کلی چیز دیگه!! بیخودی پول خرج کنید!
سرعت موتور 155 تا واقعی و 170 رو کیلومترشه ولی شما با کیلومترش بیشتر از 140 نرید ممنونم!
اگزوز و لاستیک اینا رو بیخودی عوض نکنید! اونقدر که فکر میکنید تاثیر نداره!!!فقط کاتالیزور اگزوز رو در بیاری موتور راحت تر میشه ولی آلودگیش میشه یورو منفیه 4! و چون برو بچ دایلیم سورا به حقوق دیگران احترام میذارن در نمیارنش بخاطر 5 کیلومتر سرعت بیشتر!!!!
خلاصه من موتور زیاد داشتم و انواع موتورها رو هم از بالا تا پایین باز کردم تو خونه هم همه جور دستگاهی دارم از بکس کمپرسور باد و هرچی بگی دستگاه جوش و ...... کامل!! این موتور به لحاظ کیفیت از پالس خیلی بهتره دوستان من کارخونه پالس رو دیدم تو شهرستان خودمونه ازش موتور خریدم 220 اصلا قابل مقایسه با دایلیم نیست به نسبت قیمتش!!!!
اقای سادقی ممنون برای توضیحاته خوبتون
میخواستم ببینم موتوره شما از لحاظه لرزش چطوره چون ماله من کمی لرزشه جا پایی داره بدشم تو دست انداز که میوفته یه صدایی از زیره انجین میاد جکه یا چیزی هست که بالا پایین میشه

sepehr ninja
28-10-1393, 07:04 بعد از ظهر
سلام به سلامتی ایشالا چرخش براتون بچرخه

البته برای تهران مختص نیست چون موتور که متوجه نمیشه کدوم شهر در حال کاره کلا برای هوای سرد این روغن خوبه

فیلتر ور 4 هزارتا عوض بشه بسیار بهتره تا 8

جسارت به شما نباشه خود دفترچه حرف .... زیاد میزنه من هزارتام شد 2 هزارتا شاتون زد پس قطعا رو 4 هزارتا موتور باید بیاد پایین برای یه فیلتر 10 هزار تومنی

روغن برای دایلیم بهترینش کاسترول مگناتیک هست موتورکس بریزی توش تعجب میکنه !!

دوست عزیز اگر اینگونه بود سوخت ماشین هم یکبار بنزین میزدیم یکبار گاز شما از هر تعویض روغنی بپرسی میگه یک مارک ببر برای اون که فرقی نمیکنه بخواد طرفداریه یک روغن رو بکنه وقتی روغن تخلیه میشود همیشه مقداری روغن قبلی میمونه و اگر عوض بشه مارکش فرمول شیمیایشون قاطی شده و موتور خوب عمل نمیکنه اون لولای در و پنجره هست که روغنش فرقی نمیکنه
شبیه هوندا که نیست اما در حد عوض کردن روغن و لنت و اینجور کارها خوبه بیشترش اگر کسی بلد نباشه ثدمات جدی میزنه به موتور سی جی رو شاید بشه همه کارشو کرد

ماشین هم با اون سیستمش لازمه که هر چندبار سوپر یکبار معمولی زده بشه این که موتور به این حساسیه بحثش جداست !!

دایلیم اصلا فیلر نداره عزیز که بخواد فیلرگیری بشه لاقل برای من نداشت
دایلیم مدل 89 ns مدل 93 رو میگیره و اگر هم جایی کم بیاره به خاطر وزن زیاد و اگزوز یا صدا خفه کنش هست قطعا دایلیم رو با نینجا مقایسه میکنند نه پالس

اینجا بابت نفس کشیدن هم پول میگبرند این که عشق آدمه لاقل کسی دلش نمیسوزه واسه دلش پول داده.

در کل سپاسگذار بابت مطلب ارزشمندتون من فقط اطلاعاتم رو بهش اضافه کردم ...

hsnsadeghi
29-10-1393, 08:59 قبل از ظهر
سلام
بابت لرزش زیاد نگران نباشید اگه موتورتون نو هست یک خورده طبیعیه برای من هم همینطوریه نگران نباش!
تا 1000 کیلومتر اول دور موتور رو تا 5000 بیشتر بالا نبر شاید دلیلش هم همین باشه که لرزش زیاد میشه!!!!!اما اگه موتورت تو آبندی اینا نیست به نظرم یه نگاهی به پیچ های موتور بندازی بد نیست!! خصوصا ضربه گیر ها رو چک کن!
در ضمن مونتاژ ایران ضعیفه من روز اول که موتور رو گرفتم چراغ چکش روشن شد بعدشم خاموش شد. اما از اونجایی که تجربه داشتم احساس کردم باطری تموم شده فوری زنگ زدم گفتم اهم متر رو از خونه بیارن ولتاژ گرفتم دیدم 11.2 ولت شده بعد باطری به باطری کردم موتور رو روشن کردم دیدم اصلا رگولاتور تو مدار نمیاد!!! هیچی بردم اونجا سیمش جا نبود!!!!! به همین سادگی!!!!
الانم کیلومتر 300 هستم ترمز میکنم فرمون تکون میخوره!!!!پیچ کری فرمون رو خوب سفتت نکردن!!! به همین سادگی!!!اون صدای زیر انجین رو نمیدونم چیه دقیقا ولی شاید مال همون جک باشه!!!! جک وسطش رو یه کم روغن کاری کن اگه موتورت صفر هست!!!!

hsnsadeghi
29-10-1393, 09:40 قبل از ظهر
اینجا بابت نفس کشیدن هم پول میگبرند این که عشق آدمه لاقل کسی دلش نمیسوزه واسه دلش پول داده.

در کل سپاسگذار بابت مطلب ارزشمندتون من فقط اطلاعاتم رو بهش اضافه کردم ...

سلام بر سپهر جان!!
بابت تهران گفتم روغن رو چون اگه کسی تو بندر باشه و یا تو تبریز باشه بهتر بازم دفترچه رو چک کنه به لحاظ ویسکوزیته!!!
در مورد فیلتر هوا درسته دفترچه نوشته 4000 تا ولی شرایط اب و هوایی ما اجازه میده دیر تر هم عوض کنیم!!

درمورد شاتون زدن بهتون بگم به احتمال زیاد شما تو دور موتور قرمز میرید زیاد!1 الگوی رانندگی اسپرت دارید و حتما نه درجه آب رو دیدید و اینکه موتور تو 1000 کیلومتر اول باید بهش فشار نیاد!! لابد یه چیزی رو رعایت نکردید! اما اگه همه چیز رو رعایت کردید بدشانس بودید چون موتور تو ایران اسمبل نمیشه تو کره اسمبل میشه!!
در مورد دفترچه من خودم تولید کننده هستم. کسی که چیزی رو خودش میسازه به همه قسمت های اون اشراف داره و به لحاظ مهندسی سعی میکنه بهترین حالت رو برای استفاده در نظر بگیره!!! عادت ما ایرانیا ها همین است که منوال هیچ چیزی رو نمیخونیم فوری روشنش میکنیم بعدا که خراب میشه میریم سراغ منوال!! دیدم دوستانی که ضبط خریدن 110 ولت بوده فوری زده تو برق سوخته!!!! اگه یه نگاه به اونن دفترچه میکرد اینطوری نمیشد. البته نمیگم تجربه صفره !نه تجربه کمک میکنه منوال رو بهتر بفهمی و چیزایی مثل شرایط آب و هوایی و اینا و....خودت در نظر بگیری!!!
جای هیچ تعجبی نداره اگه شما تو دور موتور بالا زندگی میکنید باید از روغن سنتیک استفاده کنی چون دور موتور باالا لایه روغن بین پیستون و سیلندر اگه خوب نباشه پودر میشه و اصطکاک بالا میره اروم آروم همون پدیده شاتون زدن رو مشاهده میکنید!!! براهیمنه که میگم با رو غن خودش که از کارخونه میگیری بری تو دور قرمز دیگه موتور نابود شده!!! در ضمن کاسترول یه روغن معدنی است!!ولی اون بهران نیمه سنتتیک است و کلا با هم متفاوت هستن! پایداری روغن نیمه سنتیک نسبت به تغییرات دمایی بسیار بیشتر است(بهش میگن ویسکوزیته ایندکس) اگه یه نگاه به منوال هر دو روغن بندازی (با شرط اینکه هر دو راستگو باشن انشا...) میبینی شاخص گرانروی بهران بهتره البته این طبیعی هم هست چون نیمه سنتیتیک است!!البته نیمه سنتتیم خارجی کلا از ایرانی عملکردش بهتره!!
مکانیکی های ما مثل خیلی از شغل های ما سواد ندارن و اگه دارن هم ما سال 1970 هست و متاسفانه علمشون رو به روز نمیکنن!! اگر در جه API دو روغن یکی باشه به سادگی با هم مخلوط میشن مثلا SL با SL مخلوط میشه. در ثانی حالا فکر کنید اصلا مخلوط نمیشه مهم نیست روغن سنگین تر (چگال تر میره ته کارتر) ولی وقتی موتور رو جک است وقتی هم که روشن اونچنان فشاری داره پمپ روغن که قاطی میاد بالا بازم مشکلی نیست! اینو برا این گفتم که 50 به 50 باشه نسبت ترکیب! دلبر جان اون ته مونده تو کارتر 0.15 لیتر است که اگه یه نسبت بگیری به نسبت کل کارتر 1.5 لیتر هیچی نمیشه!! توهم و خرافه رو بریزید دور!!
به لحاظ مکانیکی منظورم هندا 125 نبود و اگرنه مینوشتم 125 اون که زمین تا زیر زمین اختلاف داره با دایلیم ! منظورم کمپانی هندا است!!!!!!!کلا سعی کرده الگوی مکانیکی هندا رو رعایت کنه و شاید دلیلش هم این باشه که زمانی موتور های اون رو مونتاژ میکرده!! صفحه کلاچ هم که میبینی سایز اون هست دلیلش همینه!!اگه به مکانیکی هندا AX1 یه نگاهی بندازی یا CBR250RR (البته برای یک پیستون) متوجه میشی! حتی همین CBR250R جدید!!
بابا ول کنید این حرف ها رو یاد اون داستان مولوی افتادم که تو یه اتاق تاریک 4 نفر بودن و یه جسمی اونجا بود هر کسی یه چیزی میگفت(داستان رو بخونید جالبه)!! چراغ که روشن شد دیدن فیل بوده!!! (داستان رو حدودی گفتم). بنزین سوپر درجه اکتانش بیشتره یعنی اینکه وقتی تحت فشار باشه دیرتر منفجر میشه! برای موتوری که نسبت تراکمش بالاتر از 1 به 12 است که اصلا بدون سوپر درست کار نمیکنه!! ولی کلا برای هر موتور درون سوزی که نسبت تراکمش بیشتر از 1 به 10 هست شما سوپر بزنید چون برای این بنزین طراحی شده. البته اگر هم نرختیتد موتور ضعیفت تر میشه ولی کار میکنه این بخاطر ECU هست که زمان جرق زنی تغییر میده تا مشکلی پیش نیاد. کلا کسی متوجه نمیشه فقط طول عمر مفید انجین کمتر میشه!!!

تمام موتور های چهار زمانه فیلر دارن!!! این ربطی به دایلیم و اینا نداره!! دارم تاکید میکنم فیلر گیری موتور DOHC کار مکانیک درس خونده با تجربه است!!! فاصله فیلیر دایلیم برای سوپاپ هوا 0.15 میلیمتر و برای سوپاپ دود که گرمتر است 0.20 میلیمتر است! تو 50000 کیلومتر این فاصله رو حتما چک کنید!!!! اگه بیشتر از حد مجاز (دفترچه گفته) باشه باس فیلرش رو دوباره تنظیم کنید!1البته اثاث میخاد که میدونم ندارید! پس اگه اثاث نداشتید حتی اگه خارج از محدوده هم بود دست بهش نزنید!!!!

مقایسه رو بابت این زدم که بعضی ها باز هم در توهم هستن!!و الا حرف شما درسته!!!!

sepehr ninja
29-10-1393, 12:11 بعد از ظهر
جناب صادقی فرمایشات شما صحیح است انشالا یک روز از نزدیک با شما دیداری داشته باشیم تا از تجربیاتتون استفاده کنیم..
اگر چند صفحه قبل را خوانده باشید تقریبا کل دوستان داستان موتور من رو میدونند
من رانندگی آرومی دارم البته به صورت کلی بعضی جاها آدم مجبوره تند بره مثل اتوبان آروم بری از پشت میزنند
من موتورم نو نبوده ولی سالم بود با 15 هزارتا کارکرد منتها من تا 17 هزارتا به دلیل مشغله کاری فیلتر روغن رو عوض نکردم تاکید میکنم فقط فیلتر رو عوض نکردم روغن عوض شده بود اما همون 2 هزارتا فیلتر شده بود سیاه و دوده و کثیف و باعث شد روغن به سیلندر و بالای موتور نرسه و شاتون بزنه
اینم که میگم با هر روغن و سریع عوض بشه چون خودم ضررشو کردم نمیخوام بقیه تجربه کنن نهایت میخواد بشه 15 تومن دیگه عوض کردنش هم کاری نداره
ضمن اینکه دایلیم انجین سرسختی داره و با چندباد رفتن در ردلاین چیزیش نمیشه چون آب خنک خم هست و خیلی کمک میکنه در خنک کردن موتور من موتورم رو بردم نمایندگی کویر دادم خودش گفت که فقط دایلیم فیلر نداره البته تیپ 1 مدل جدید تبپ2 شاید گذاشته باشن به هر حال برای ما نداشت..
انشالا که موتور شما همیشه سالم و سر حال بمونه موتور امیر جان هم که لرزش داره اولش هست با آچارکشی قابل حله برای من جک وسط نداشت تیپ2 اگه داره میشه با وصل کردن فنر قوی بهش از لق زدن و ضربه زدن جلوگیری کرد..

hsnsadeghi
29-10-1393, 01:07 بعد از ظهر
جناب صادقی فرمایشات شما صحیح است انشالا یک روز از نزدیک با شما دیداری داشته باشیم تا از تجربیاتتون استفاده کنیم..
من رانندگی آرومی دارم البته به صورت کلی بعضی جاها آدم مجبوره تند بره مثل اتوبان آروم بری از پشت میزنند
من موتورم نو نبوده ولی سالم بود با 15 هزارتا کارکرد منتها من تا 17 هزارتا به دلیل مشغله کاری فیلتر روغن رو عوض نکردم تاکید میکنم فقط فیلتر رو عوض نکردم روغن عوض شده بود اما همون 2 هزارتا فیلتر شده بود سیاه و دوده و کثیف و باعث شد روغن به سیلندر و بالای موتور نرسه و شاتون بزنه
اینم که میگم با هر روغن و سریع عوض بشه چون خودم ضررشو کردم نمیخوام بقیه تجربه کنن نهایت میخواد بشه 15 تومن دیگه عوض کردنش هم کاری نداره
ضمن اینکه دایلیم انجین سرسختی داره و با چندباد رفتن در ردلاین چیزیش نمیشه چون آب خنک خم هست و خیلی کمک میکنه در خنک کردن موتور من موتورم رو بردم نمایندگی کویر دادم خودش گفت که فقط دایلیم فیلر نداره البته تیپ 1 مدل جدید تبپ2 شاید گذاشته باشن به هر حال برای ما نداشت..
انشالا که موتور شما همیشه سالم و سر حال بمونه موتور امیر جان هم که لرزش داره اولش هست با آچارکشی قابل حله برای من جک وسط نداشت تیپ2 اگه داره میشه با وصل کردن فنر قوی بهش از لق زدن و ضربه زدن جلوگیری کرد..

ممنونم از شما!!!
در مورد فیلر نمایندگی رو ول کنید! تو 50000 تا حتما چک کنید چون اگه خیلی OFF بشه کارایی انجین پایین میاد! به مرور زمان شل میشه!
در مورد شاتون زدن هم بگم اگه رغن به بالای سر سیلندر نرسه میل سوپاپ ها که تو این موتور 2 تا هستن هنگ میکنن یعنی قفل میشن!به این ترتیب

اگه زنجیر تایم رد نکنه موتور کار میکنه و تا وقتی که بره تو حالت درجا که سریع خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه و اتفاقی نمیفته!!()البته ممکنه دایلیم چون آب خنکه هنگ نکنه و این بدتر است) تو این حالت درجه آب بالا میره اگه سالم باشه!!! هزینه زیاد نیست و فقط باید پمپ روغن خراب شده باشه90 درصد 10 درصد هم گرفتگی مسیر روغن با آشغال!!!(این آشغال هم باید از جنس چسب یا واشری چیزی باشه یا یک پلیسه بد شکل)
اگه تایم رد کنه خاموش میشه فوری! تو هر دو حالت باید فقط در سر سیلند باز شود مگر مجبور باشید زنجیر تایم رو عوض کنید!!در واقع در سر سرسیلندر رو بر میدارن روغن میریزن رو میل سوپاپ تا ول کنه! بعد مشکل رو پیدا میکنن! این اتفاق تو موتورهایی میفته که باز شده باشن مسیر روغنش آشغال رفته باشه! یا پمپ روغنش شل بوده پیچش و .....
اما شاتون زدن وقتی اتفاق میفته که حجم روغن تو کارتر پایینه در واقع پیستون خوب روغن کاری نمیشه! که به دو دلیل یا سطح روغن پایینه! زیر (800 سی سی برای دایلییم ) یا روغن آشغالیه دور موتور بالا انگار روغن نیست!!
این کم کم باعث لقی شاتون بازم در سمت پیستون ابتدا (گزیین پین) گشاد میشه و بعدشم سمت یاتاقان و میل لنگ(اونجا کمتر اتفاق میفته) اگه بازم توجه نشه شاتون میشکنه!!!و تمام!(البته از صدای انجین و لرزش عجیب تو دور های مختلف باس متوجه بشید اوضاع خرابه) اگه لقی کم باشه بالای شاتون رو پین میزنن و دوباره استفاده میکنن!! البته زودتر خراب میشه! و اگرنه باس عوضش کنید که دردسرش زیاده پول مکانیکیش بیشتر از خود قطعه هست فکر میکنم
اینا رو گفتم بگم چنانچه روغن به بالای سرسیلندر نرسه موتور شاتون نمیزنه! پس ربطی به فیلتر سیاه روغن نداره! نمیگم زودتر عوض بکنید چه و چه دوست دارید اصلا هر 1000 تا عوض کنید ولی اگه تا 50000 کیلومتر هم فیلتر روغن کاغذی رو کسی عوض نکنه هیچیش نمیشه!!! اینو بهتون میگم چون تجربه دارم و میدونم!!!شما اگه یه نگاهی به منوال دوکاتی بندازی سرویس رو 24000 کیلومتره!!!! این موتور رو 4000 هزاره!! درضمن دایلیم به لحاظ فیلتری خیلی وسواسی عمل کرده یه پیج تخلیه داره که روغن رو از اون عوض میکنید! وقتی تخلیه تموم شد یه پیچ دیگه داره که سمت راست آچار 24 میخوره توش فیلتر ئ آهن ربا و یه قیفی داره همون رو تمیز کنید حله!! خودتون متوجه میشد همه آشغالا اون تو گیر میفتن!
4000 تا هم که دفترچه گفته زوده ولی عیبی نداره وسواس بخرج میدیم!!!موتور ناز داره!

pouriashoghi
29-10-1393, 03:00 بعد از ظهر

آقا واقعا باید منوال تعمیر و نگهداری موتورسیکلت‌اتون رو خودتون بخونید تا متوجه بشید چقدر اینور و اونور از تعمیرکار‌های مستقل و مجاز و حتی توی خود نمایندگی جفنگ سرهم میکنن به مردم میگن. تمام این اطلاعاتی که میخواهید در دفترچه تعمیر و نگهداری دایلیم هست.
یک مثال از جفنگ تحویل مردم دادن همین که رفتم نمایندگی جردن و سراغ فیلتر‌ هوا برای دایلیم گرفتم. گفتن موجود نیست. اون آقایی که اونجا دیاگ میزنه موتورها رو کنار بود گفت اصلا برای چی دنبال فیلتر هوای دایلیم هستی؟ مگه خراب شده؟ گفتم خیر٬ موعد تعویض اش فرا رسیده. فیلتر کاغذی عمرمفیداش را کرد باید عوض شه.
گفت نه لازم نیست مال دایلیم رو عوض کنید. فیلتر رو در بیارید با آب و ریکا بشورید بذارید خشک شه دوباره استفاده کنید. در حالی که با خیس کردن فیلترهای کاغذی ساختمان بدنه اونها از بین میره و اختلاف فشار دو طرف فیلتر زیاد میشه و راندمان موتور پائین میاد.
در دفترچه موتور هم به روشنی ذکر شده که فیلتر هوای فابریک چند بار مصرف نیست.
اما چون ظاهرا فیلتر هواش نیست٬ به مردم میگن بشورید دوباره استفاده کنید.
حالا از فرصت استفاده کنم سوال خودم رو هم بپرسم٬ فیلتر هوای دایلیم رو از کجا میتونم بخرم و چنده؟ هرجا تماس گرفتم نداشتن.

hsnsadeghi
29-10-1393, 03:26 بعد از ظهر
آقا واقعا باید منوال تعمیر و نگهداری موتورسیکلت‌اتون رو خودتون بخونید تا متوجه بشید چقدر اینور و اونور از تعمیرکار‌های مستقل و مجاز و حتی توی خود نمایندگی جفنگ سرهم میکنن به مردم میگن. تمام این اطلاعاتی که میخواهید در دفترچه تعمیر و نگهداری دایلیم هست.
یک مثال از جفنگ تحویل مردم دادن همین که رفتم نمایندگی جردن و سراغ فیلتر‌ هوا برای دایلیم گرفتم. گفتن موجود نیست. اون آقایی که اونجا دیاگ میزنه موتورها رو کنار بود گفت اصلا برای چی دنبال فیلتر هوای دایلیم هستی؟ مگه خراب شده؟ گفتم خیر٬ موعد تعویض اش فرا رسیده. فیلتر کاغذی عمرمفیداش را کرد باید عوض شه.
گفت نه لازم نیست مال دایلیم رو عوض کنید. فیلتر رو در بیارید با آب و ریکا بشورید بذارید خشک شه دوباره استفاده کنید. در حالی که با خیس کردن فیلترهای کاغذی ساختمان بدنه اونها از بین میره و اختلاف فشار دو طرف فیلتر زیاد میشه و راندمان موتور پائین میاد.
در دفترچه موتور هم به روشنی ذکر شده که فیلتر هوای فابریک چند بار مصرف نیست.
اما چون ظاهرا فیلتر هواش نیست٬ به مردم میگن بشورید دوباره استفاده کنید.
حالا از فرصت استفاده کنم سوال خودم رو هم بپرسم٬ فیلتر هوای دایلیم رو از کجا میتونم بخرم و چنده؟ هرجا تماس گرفتم نداشتن.

آب اصلا بهش نریزید که موتور داغون میشه!!! تو دفترچه حتی نوشته با کمپرسور هم تمیز نکنید!!! یعنی داغون هستن اینا! هنوز تو فکر فیلتر های ابری هست! که تازه اونا رو هم باید با گازوییل شست اگر نبود با بنزین ولی بعدش باید یه کن روغنیش کرد!

دوستا اگه فیلترش بد گیر میاد میشه K&N انداخت فکر نکننم بیشتر از 100 تومن بشه و لی کلا دیگه تا یک میلیون کیلومتر حله! البته فکر کنم باید هر 50 هزار کیلومتر یک بار با ماده مخصوصی شستشوش داد. اگه فیلتر بد گیر میاد اینم یک راه حل هست! در ضمن نفس موتور هم بهتر میشه!

dadash amir
29-10-1393, 05:29 بعد از ظهر
اقا تاحالا کسی دایلیمو لوازماشو رنتال کرده یا اصلا خوب میشه

- - - Updated - - -

اقا تاحالا کسی دایلیمو لوازماشو رنتال کرده یا اصلا خوب میشه؟

flower
29-10-1393, 07:29 بعد از ظهر
در مورد روغن من قبلا روغن پایه معدنی استفاده می کردم حالا به سنتیک تغییر دادم واقعا عالیه خیلی فرق داره اصلا قابل قیاس با روغن پایه معدنی نیست و دوم اینکه دایلیم شیم داره یعنی فیلرش با شیم قابل تغییره مثله ماشین GLX و سوم فیلتر هوا برای کسی تردد شهری زیاد داشته باشه تو 4000 کیلومتر تعویض بشه خوبه ولی برای من تردد بیرون شهر دارم تو 8000 هزار تا عوض می کنم قیمتش قبلا 11هزار تومان بود ولی باید موجود باشه .

Babak
29-10-1393, 08:00 بعد از ظهر
روغن رو من تا الان کاسترول مگناتک ریختم 44000 تا هم کار کرده هر 3000 تا هم روغن رو عوض میکنم فیلتر روغن رو هم یکی در میان عوض میکنم

flower
29-10-1393, 08:10 بعد از ظهر
روغن رو من تا الان کاسترول مگناتک ریختم 44000 تا هم کار کرده هر 3000 تا هم روغن رو عوض میکنم فیلتر روغن رو هم یکی در میان عوض میکنم
رقیب سر سخت من شما هستین هنوز 4000 تا ازت عقب هستم نمی دونم چرا بت نمی رسم :4chsmu1:

pouriashoghi
29-10-1393, 11:18 بعد از ظهر
آب اصلا بهش نریزید که موتور داغون میشه!!! تو دفترچه حتی نوشته با کمپرسور هم تمیز نکنید!!! یعنی داغون هستن اینا! هنوز تو فکر فیلتر های ابری هست! که تازه اونا رو هم باید با گازوییل شست اگر نبود با بنزین ولی بعدش باید یه کن روغنیش کرد!

دوستا اگه فیلترش بد گیر میاد میشه K&N انداخت فکر نکننم بیشتر از 100 تومن بشه و لی کلا دیگه تا یک میلیون کیلومتر حله! البته فکر کنم باید هر 50 هزار کیلومتر یک بار با ماده مخصوصی شستشوش داد. اگه فیلتر بد گیر میاد اینم یک راه حل هست! در ضمن نفس موتور هم بهتر میشه!

K&N جز بهترین برندهای فیلترهای پربازده و High Performance هست البته من نمیدونم سایز مالِ دایلیم رو میشه تو تهران گیر آورد یا خیر. اما این دسته فیلترها هم ضررهای خودشون رو دارن با وجود اینکه پرفورمنس کمی بهتری دارند. یک اصل در فیلترینگ هست شما هرچقدر کیفیت فیلترینگ رو بالا ببرید جریان سیال یا Flow اون رو مجبورید محدودتر کنید. به زبانی بهترین فیلترینگ رو یک ورقه فلزی انجام میده که هیچی ازش رد نمیشه و فلو صفر هست (‌این برای مثال هست والا که هیچ کسی به این نمیگه فیلتر). فیلترهای K&N فلو بهتری دارند و اختلاف فشار دو طرف فیلتر کمتر هست اما همین سبب میشه شما هوای آلوده‌تری رو هم در عین حال به داخل محفظه احتراق بفرستید و احتراق با هوای آلوده‌تری صورت میگیره که میتونه با مرور زمان منجر به جمع شدن پسماندهای آلوده در سطح داخل سیلندر بشه که این هم راندمان موتور رو به مرور کاهش میده. این فیلتر های های پرفورمنس به نظر من برای فعالیت‌های حرفه‌ای و ورزشی و رقابتی که نیاز به راندمان بالا هست و موتور هم مرتب باز میشه و رسیدگی میشه بهش و تیون میشه مناسبه. برای کاربرهای عادی میتونن به مرور بجای افزایش راندمان موتور٬ کاهش راندمان رو منجر بشن.

ahmad.jalali
30-10-1393, 12:04 قبل از ظهر
اقا تاحالا کسی دایلیمو لوازماشو رنتال کرده یا اصلا خوب میشه

- - - Updated - - -

اقا تاحالا کسی دایلیمو لوازماشو رنتال کرده یا اصلا خوب میشه؟
اینجوری ؟ [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

-

Babak
30-10-1393, 08:56 قبل از ظهر

send from my samsung Note3 N9005

hsnsadeghi
30-10-1393, 09:46 قبل از ظهر
K&N جز بهترین برندهای فیلترهای پربازده و High Performance هست البته من نمیدونم سایز مالِ دایلیم رو میشه تو تهران گیر آورد یا خیر. اما این دسته فیلترها هم ضررهای خودشون رو دارن با وجود اینکه پرفورمنس کمی بهتری دارند. یک اصل در فیلترینگ هست شما هرچقدر کیفیت فیلترینگ رو بالا ببرید جریان سیال یا Flow اون رو مجبورید محدودتر کنید. به زبانی بهترین فیلترینگ رو یک ورقه فلزی انجام میده که هیچی ازش رد نمیشه و فلو صفر هست (‌این برای مثال هست والا که هیچ کسی به این نمیگه فیلتر). فیلترهای K&N فلو بهتری دارند و اختلاف فشار دو طرف فیلتر کمتر هست اما همین سبب میشه شما هوای آلوده‌تری رو هم در عین حال به داخل محفظه احتراق بفرستید و احتراق با هوای آلوده‌تری صورت میگیره که میتونه با مرور زمان منجر به جمع شدن پسماندهای آلوده در سطح داخل سیلندر بشه که این هم راندمان موتور رو به مرور کاهش میده. این فیلتر های های پرفورمنس به نظر من برای فعالیت‌های حرفه‌ای و ورزشی و رقابتی که نیاز به راندمان بالا هست و موتور هم مرتب باز میشه و رسیدگی میشه بهش و تیون میشه مناسبه. برای کاربرهای عادی میتونن به مرور بجای افزایش راندمان موتور٬ کاهش راندمان رو منجر بشن.
با سلام
فرمایش شما صحیح میباشد البته من گفتم که اگه گیر نمیاد این کار رو بکنیم!
ولی کلا فیلترهای K&N توی گرد و خاک زیاد بین 3 تا 5 درصد فیلترینگشون ضعیف تر هست. یه مشکل دیگه هم اینه که باید یه مقدار روغنی بشن و اگه کسی ندونه و زیاد روغن بزنه سنسور دما و فشار ورودی هوا داغون میشه!(MAP Sensor)
با تشکر

biganeh67
01-11-1393, 12:36 قبل از ظهر
دوستان این موتور نیاز به گرم کردن داره؟

- - - Updated - - -

r.hasani7023
01-11-1393, 12:39 قبل از ظهر
بله حتما من یه چند دقه گرم شه تا روغن تو کل انجین جریان پیدا کنه.

NiNjA-Wild
01-11-1393, 07:30 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

فقط یه دقیقه. از یک دقیقه به بعد بدتر باعث دوده جمع شدن میشه.
1دقیقه گرم شه کافیه.

flower
01-11-1393, 08:22 قبل از ظهر
دایلیم مثله هیو سانگ دوده نداره اگر انگشت ته اگزوز بمالید مشاهده می کنید اصلا دوده نداره خیلی جزیی بخاطر اینکه سیستم سوخت رسانی دقیق کار می کنه من حتی تو زمستون از دود خارج شده اگزوز به عنوان بخاری استفاده می کنم مثله باد سشوار می مونه اصلا دستم بو دوده نمی ده .

hsnsadeghi
01-11-1393, 09:47 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

سلام به دوستان

دایلیم یه موتور انژکتوری آب خنک است!گرم کردن یا نکردن موتور به صورت درجا زیاد مهم نیست! و حتی زیاد درجا کارکردن اون هم بده(بیشتر از 5 دقیقه)! اما این مهمه که تا 10 دقیقه اول زمان رانندگی گاز زیاد ندید شتاب سریع و ترمز و ... خلاصه رانندگی اسپرت برا 10 دقیقه (حداقل) تعطیل! بزارید موتور آروم آروم در حین حرکت گرم شه! کلا موتور انژکتوری و آب خنک بهتر در حین حرکت گرم شه!!
یه دمایی تو موتورهای درون سوز (به طور کلی) هست به اسم دمای کاری! (Normal Operating Temperature) در واقع زمانیکه موتور به این دما میرسه کارکردش عالی میشه! وظیفه سیستم خنک کننده هم این است که دمای موتور رو توی همون محدوده نگهداره!(تصور غلطی است که فکر کنید دمای پایین برای موتور عالیه) برای مثال پژو 206 روی بازه 85 تا 95 خوبه بنابراین سیستم خنک کننده دمای موتور رو توی اون محدوده نگه میداره (این دما بواسطه آلیاژ استفاده شده در سیلندر- سرسیلندر و متعلقات آن و ضریب انبساط و انقباض آنها) محاسبه شه است!! برای دایلیم زمانیکه دمای آب رادیاتور بین 2 خط و 3 خط بازی میکند شرایط ایده آل محیا است!
بنابراین اجازه بدید تا درجه آب شما به 2 خط برسه!!! بعد اسپرت برونید!!!
این مطالب رو میتونید روی هر موتور درونسوزی (2 زمانه-4 زمانه و .....) استفاده نمایید!

ahmad.jalali
01-11-1393, 09:59 بعد از ظهر
دوستان امروز نمايشگاه موتور بودم از غرفه كوير موتور برگه ٣درصد تخفيف واسه خريد دايليم گرفتم شنبه ميرم ببينم ميتونم دايليم بردارم با فروشنده صحبت كردم گفت ميتونيم فك پلاك كنيم شماره همدان بديم ولي ٥٠٠ تومن خرج داره منم گفتم ارزش نداره.يه سري از عكساي نمايشگاه رو گذاشتم تو اخبار موتور ببينيد.

biganeh67
02-11-1393, 02:01 بعد از ظهر
سلام.یه سوال...
امروز بعد اینکه موتورم دیگه تقریبا آب بندی شده تو دنده های مختلف گازو تا 8-9 پر کردم بعد که یهو گازو ول کردم صدای تلق تولوق مثل برخورد دو قسمت داخلی به هم از داخل میاد.نمیدونم از کدوم قسمته ولی فقط وقتی پر گاز یهو گازو ول میکنم این صدا میاد...بردم تعمیرکار گفت چیز خطرناکی نیست ولی خودشم نفهمیده بود از کجاست.
کسی اطلاعی در این مورد نداره؟

flower
02-11-1393, 04:15 بعد از ظهر
زنجیر شل نیست یه نگاهی بنداز اگر زیاد شل باشه وقتی گاز را ول می کنی به کاور خورشیدی جلو بر خورد می کنه .

Babak
02-11-1393, 09:05 بعد از ظهر
صدای خش خش زنجیر دایلیم از اینجاست.ذاتش همینه خیچ کاری ام نمیشه کرد فقط با روغن کاری میشه کمترش کرد

biganeh67
02-11-1393, 09:48 بعد از ظهر
آره زنجیر شل بود...بردم میزان کردن حل شد.
ممنون از راحنماییتون.

flower
03-11-1393, 02:50 بعد از ظهر
منم می خوام یه دایلیم صفر بخرم با همون شرایط کویر فعلا تو ایران بهترین گزینه 250 سی سی و قیمت خوب و شرایط خوب همون دایلیمه .

hsnsadeghi
04-11-1393, 03:05 بعد از ظهر
سلام دوستان!!
کیلومتر 500 هستم و در حال آب بندی اگر کسی در مورد بیصدا کردن فلاپ ها نظری داره بگه ممنون میشم!!
کساییکه آب بندی کردن میدونن کدوم پیچهای موتورشون بیشتر شل شده بودن؟ راهنمایی کنن! پیچ فرمون که شل شده بوده و خدارو شکر به موقع فهمیدم و سفت کردم!

با تشکر از کل گروه!

satiar
04-11-1393, 05:18 بعد از ظهر
سلام دوستان!!
کیلومتر 500 هستم و در حال آب بندی اگر کسی در مورد بیصدا کردن فلاپ ها نظری داره بگه ممنون میشم!!
کساییکه آب بندی کردن میدونن کدوم پیچهای موتورشون بیشتر شل شده بودن؟ راهنمایی کنن! پیچ فرمون که شل شده بوده و خدارو شکر به موقع فهمیدم و سفت کردم!

با تشکر از کل گروه!

پیچ مربوط به لیوردنده رو همیشه نگاه کن،در مورد فلاپها هم قسمت زیرین دوتا فلاپ بقل رو تقویت کن چون خیلی ضعیفن و با ی ضربه ازهم جدا میشن،موفق باشی

Babak
05-11-1393, 12:51 بعد از ظهر
سلام دوستان!!

با تشکر از کل گروه!
اگر روغن فابریک تو انجینه حتما حتما عوض کن چون خیلی بی کیفیته و کلاچ رو میسوزونه

biganeh67
07-11-1393, 01:28 قبل از ظهر
دوستان گرامی پشت رادیات تو سرعت بالای 50 تا صدای تلق تولوق مانند میاد.
انگار در اثر چرخش فن و برخوردش با یه چیزیه...به نظر شما از چی میتونه باشه؟

- - - Updated - - -

rooshak
07-11-1393, 01:55 قبل از ظهر
مطمعنی از پشت فن صدا میاد تو این هوای سرد فن نباید کار کنه باز کن فلاپ هاتو چک کن پشت گوش ننداز احتمالن صدای تق و توق که میگی از سر سیلندرت باشه

flower
07-11-1393, 08:49 قبل از ظهر
اگر فکر می کنید صدا ار رادیات می یاد برای اینکه مطمعن بشین بذار موتور تو سلو کار کنه حدود 5 دقه یا بیشتر تا فن به کار بیفته اگر صدا داد که برخورد پروانه با رادیات هست که راحت درست می شه اگر نبود دیگه دقت کن صدا از کجا می یاد .

sepehr ninja
07-11-1393, 02:40 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

خود فن با 3 تا ورق بی کیفیت نصب شده به بدنه که اگه یکیش شکسته باشه لق میزنه و صدا میده
یا اینکه یکی از پره ها ترک برداشته یا شکسته که صدا میده در هر صورت فلاپ باید باز بشه مشخص میشه البته اگه از رادیاتور باسه

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

خود فن با 3 تا ورق بی کیفیت نصب شده به بدنه که اگه یکیش شکسته باشه لق میزنه و صدا میده
یا اینکه یکی از پره ها ترک برداشته یا شکسته که صدا میده در هر صورت فلاپ باید باز بشه مشخص میشه البته اگه از رادیاتور باسه

biganeh67
08-11-1393, 12:58 قبل از ظهر
یه عکس جهت تنوع

hsnsadeghi
08-11-1393, 11:56 قبل از ظهر
با سلام به همه!!

دوستان کسی تو موتورش مکمل بنزین هم ریخته؟
اگر ریختید مارک مکمل رو با نتایجی که احساس کردید بزارید بقیه استفاده کنن!!!

با تشکر

فلات دوست
08-11-1393, 12:49 بعد از ظهر
با سلام به همه!!

دوستان کسی تو موتورش مکمل بنزین هم ریخته؟
اگر ریختید مارک مکمل رو با نتایجی که احساس کردید بزارید بقیه استفاده کنن!!!

با تشکر

میگن مکمل باعث خوردگی قطعات میشه ، بنزین سوپر بزن خیالت راحت

IRgragh
08-11-1393, 01:15 بعد از ظهر
سلام
همونطور که دوست گلمون جناب اقای فلات دوست گفتن مکمل ها باعث خوردگی قطعات داخلی میشه
کلا مکمل بنزین ، اسپری های تمیز کننده که بوسیله روغن داخل انجینو شستشو میده ، اسپری های لاستیک همگی مضر هستن استفاده نکنید بهتره

flower
08-11-1393, 04:02 بعد از ظهر
یه مدل من ریختم بنام گانک خیلی هم خوب بوده یه دوسالی می ریختم باید حتما شب بنزین بزنین بعد مکمل بریزید صبح اماده حرکت همون موقع تو بنزین مکمل بریزید بعد حرکت کنید هیچ تاثیری نداره در کل انجین نرم کار می کنه تاثیری تو قدرت برای موتور من نداشت .

VAHID
08-11-1393, 04:08 بعد از ظهر
مکمل اگر نوع اصلی باشه تاثیر داره.اما اکثر مکمل هایی که در ایران هستند تقلبی هستند و باعث اسیب به انجین میشوند

flower
08-11-1393, 06:20 بعد از ظهر
مکمل گانگ ساخت usa هست رنگ قرمز بوی بد و چرب هم هست قیمت 15 هزار یه قوطی برای 60 لیتر هست ولی مکمل غیر استاندارد چینی تینر ریختش توش اصلا خوب نیست .

dadash amir
08-11-1393, 10:12 بعد از ظهر
البته من شنیدم مکمل در انژکتوره این موتور تاثیر داره میگن تمیز نگهش میداره

biganeh67
09-11-1393, 12:55 قبل از ظهر
دوستان بزرگوار 500 کیلومتر موتورم کارکرده.دو سه روز پیش بود ترمز جلو موقع گرفتن سوت ریز میزنه الان یکم بیشتر شده...
کلا صدای اضافی نمیتونم تحمل کنم.چرا اینجوری شده؟

ahks121
09-11-1393, 08:20 قبل از ظهر
شمابابازکردن وسنباده زدنه لنت میتونیدصداراقطع کنیدولی اگه اب بهش برسه دوباره صدامیده باکارکردهایه بالاترخودبخودصداقطع میشه.

فلات دوست
09-11-1393, 08:55 قبل از ظهر
دوستان بزرگوار 500 کیلومتر موتورم کارکرده.دو سه روز پیش بود ترمز جلو موقع گرفتن سوت ریز میزنه الان یکم بیشتر شده...
کلا صدای اضافی نمیتونم تحمل کنم.چرا اینجوری شده؟

احتمالا زیاد ترمز میگیری که اگه به آب هم بزنی لنت تاب ورمیداره
یا باز کن سمباده بزن یا هم تحمل کن بعد مدتی برطرف میشه
یه بار موتور منم اینجوری شد با سمباده و گذشت زمان هم درست نشد که بعد فهمیدم فنر لنت کج شده ] یه نگاه هم به فنرش بکن اگه داره

dadash amir
10-11-1393, 01:46 بعد از ظهر
اقا این که میگن کیلومتره دایلییم اشتباه داره نمیشه درستش کرد:waiting:

- - - Updated - - -

اقا این که میگن کیلومتره دایلییم اشتباه داره نمیشه درستش کرد:waiting:

- - - Updated - - -

:offtopic:

- - - Updated - - -

:offtopic:

IRgragh
10-11-1393, 02:27 بعد از ظهر
نه دوست عزیز همه کیلومتر ها یه درصد خطایی دارند
بهترین روش استفاده از جی پی اس هستش

ahmad.jalali
11-11-1393, 12:52 قبل از ظهر
دوستان دایلیم مدل 92 با 12000 تا کارکرد 9 میرزه؟
مدل 93 با 8000 تا 10 میرزه؟واسه 93 کارکرد 8000 تا زیاد نیست؟

r.hasani7023
11-11-1393, 02:38 قبل از ظهر
داداش 92 با 2000هزار کارکرد تو دیوار زده 10.500ولی تا 9300میاد البته نقد داشته باشی 9000میده .

ahmad.jalali
11-11-1393, 02:51 قبل از ظهر
فکر کنم قرمز رو میگی.اگه نقد داشتم که مشکلی نبود می خوام 4 بدم بقیش چک واسه اخر فروردین.از کویر هم نمی تونم بگیرم هم گرون میفته 12500000 خیلی زیاده واسه دایلیم هم که بنام کسی دیگه باید بگیرم هیچ رقمه هم گول نمیخورن سند خونه خاله رو بردم میگم اونجا سکونت دارم میگه اشکالی نداره بنام صاحب سند میزنیم.بعد بنام خودت بزن.اگه مدل 92 93 با افت قیمت پیدا کنم خیلی بهتره.اخه من اولین دایلیمی که گرفتم 4400000 شد خیلی زور داره 12500 واسه صفرش.:icon_pf _99_::icon_pf _99_:

hsnsadeghi
12-11-1393, 09:02 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
چند تا نکته به ذهنم رسیده که خوبه برای استفاده از دایلیم مد نظرتون باشه البته خیلی از این نکات رو می تونید تو هر موتوری استفده کنید.

1- دایلیم بر خلاف اون چیزی که همه فکر میکنن یه موتور قوی است به کاغذ و اطلاعات کار نداشته باشید زیاد! اون معیارها برای هر کارخونه ای متفاوت است برای مثال پالس 220 میزان ترکش 19.12 نیوتن متر است و توانش هم 20 اسب بخار ولی شما تو سرابالایی باهاش میری به نسبت دایلیم و وزن 170 کیلویی اون میبینی دایلیم قوی تر است!با اینکه ترکش 18.9 نیوتن متر است. بهترین معیار برای قدرت موتور نسیت قطر پیستون به عمق آن میباشد که هرچی بیشتر باشه موتور اسپرت تر و بهتره! پس از مقایسه های داغون بپرهیزید! در ضمن کیلومتر همه موتور ها خطا داره برای دایلییم هم تو سرعت 165 کیلومتر 15 کیلومتر خطا داره بقیه کیلومترها هم همینه! نه بخاطر خطای مدارات برای اینکه شما زیاد نری! اولین بار کارخانه های ژاپنی این کار رو انجام دادن!پالس 220 همه حدود 10 کیلومتر تو 145 کیلومتر!!!!
2- بزارید موتور آروم گرم شه تا به دمای نرمال کاری برسه برای دایلیم 2 خط آب رادیات بیاد بالا دمای کاری نرمال انجین مهیا است! پس صبح اول صبح تا روشن کردید کاز زیاد ندید! کمتر از 6000 دور برونید!
3- نسبت تراکم دایلیم 1 به 11 است بنابراین حتما سوپر بزنید! و شایدم خوب باشه با این وضعیت بنزین ایران از یه مکمل با کیفیت مثل SONAX استفاده کنید.
4- باک موتور رو نذارید تا ته خالی بشه خصوصا تو تابستون! پمپ با بنزین توی باک خنک میشه!
5- صبح قبل از حرکت حتما گیج روغن رو چک کنید هم از میزان روغن مطلع میشید هم در صورتیکه آب توی روغن رفته باشه متوجه میشید و از خرجهای بعدی در امان می مونید.(مثل شاتون زدن و ...)
6- میزان آب رادیاتور رو هر روز چک کنید اگر آب کم میشه علت رو پیدا کنید که باعث خرجهای بعدی نشید!
7- هر سال یکبار آب رادیاتور رو عوض کنید. و میزان ضد یخ و آب مقطر رو مطابق جدول دفترچه تنظیم کنید!
8- هر سال از درستی عملکرد ترموستات مطمین بشید!
9- فیلتر هوا و فیلتر روغن بغل رو هر 4000 کیلومتر عوض کنید!
10- وقتی روغن عوض میکنید اول پیچ تخلیه سمت چپ رو باز کنید و زمانیکه تخلیه تموم شد پیچ سمت راست رو باز کنید و فیلتر توری رو حتما حتما تمیز کنید این فیلتر مهم تر از کاغذیه است!
11-میگن صدای زنجیر دایلیم زیاده!! زنجیر دایلیم ژاپنی و برای شرکت DID است ولی دلیل این صدا ها این است که طبق های جلو و عقب کیفت مطلوب رو ندارن (امیدوارم کویر عوض نکرده باشه) و مقداری تاب دارن که این موضوع باعث شل و سفت شدن زنجیر میشه و نمیشه میزان شلی زنجیر رو دقیق تنظیم کرد بنابراین باعث سرو صدا روی طبق ها و chain slider میشه که زاهش این است که باهاش بسازید و کمی زنجیر رو سفت تر نگه دارید (15تا 25) میلیمتر بجای 25 تا 35 میلیمتر! صداش خیلی کمتر میشه! وقتی 30 هزار کیلومتر کارکرد طبق ها و زنجیر رو باهم با یه مارک خوب مثل DID یا رنتال عوض کنید کلا مشکل حل میشه! بیخودی هی زنجیر رو خیس روغن نکنید و یا اینکه زنجیر رو به تنهایی عوض نکنید که هیچ سودی نداره!
12- فلاپ ها بعد یه مدت ویز ویز میکنن اینم بخاطر مونتاژ ضعیف ایران است شما با درزگیر خیلی نازک اونا رو آبندی کنید صدای ویز ویز تمومه!
13- دینام دایلیم 204 وات است در دور موتور 5000! در دور درجا حدود 65 وات توان داره بنابراین لامپ رو عوض کنید موقع دور درجا دارید از باطری مصرف میکنید یا تور کم و زیاد میشه با گاز دادن! اگه خیلی براتون مهمه که دوتا چراغ ها روشن بشن میتونید از دوتا لامپ 35 وات HS3 استفاده کنید! ولی توصیه میکنیم ور نرید باهاش نور چراغش کافی است. چون برد نورتون کمتر میشه!! ولی روشنایی بیشتر میشه!
14- اگر درب رادیاتور رو باز کردید و لکه های چرب دیدید توی آب یعنی روغن توی آب نفوذ کرده ولی ممکنه هنوز آب توی کارتر نفوذ نکرده باشه در این صورت ممکن واشر سر سلندر سوخته باشه یا نشتی داده باشه یا از یه نقطه دیگه روغن وارد آب شده فورا رسیدگی کنید!
15- تو دور قرمز نرید اگر رفتید برای چندین ثانیه و زود بیرون بیایید! ولی نرید!
16- استفاده از روغن مناسب با کیفیت حداقل SL! سعی کنید حداقل از روغن نیمه سینتیک استفاده کنید!!!
17- اگه شمع رو با نمونه ایریدیمی DENSO عوض کنید خیلی خوب است! البته بذارید 8000 تا شمع خودش کار کنه! که پول بیخودی ندید!
18- حتما از کلاه استفاده کنید و اگه تونستید از دستکش و لباس موتور هم استفاده کنید یا آرنج و زانو ها زانوبند بذارید! ضرر نمیکنید بخدا!!!!!!

امیدوارم چرخش براتون بچرخه
با تشکر

flower
12-11-1393, 09:21 بعد از ظهر
نور لامپ دایلیم زیاد خوب نیست بنظرتون تعویض با لامپ یخی مشکل حل می شه .

hsnsadeghi
12-11-1393, 09:56 بعد از ظهر
نور لامپ دایلیم زیاد خوب نیست بنظرتون تعویض با لامپ یخی مشکل حل می شه .
با سلام
همونطور که میدونید نور زرد برای دیدن بهترین نور است! ولی لومن کمتری داره! یعنی چی!! یعنی اگه به لامپ های کم مصرف نگاه کنید لامپ سفید با یه توان خاص 1200 لومن است ولی با همون توان نور زردش 1100 لومن است! کلا نور زرد باعث میشه کیفیت رنگ ها حفظ بشه و همه چیز رو با رنگ واقعی تری ببینید.! ولی روشنایی کمتری میده اگه شما لامپ رو با یه نمونه 50 تا 60 واتی یخی عوض کنید روشنایی تون بین 10 تا 20 درصد ممکنه بیشتر بشه ولی خاصیت نور زرد رو از دست میدید!!
به نظر خودم اگه دنبال یه لامپ 30 وات LED به همون شکل باشید بهترین گزینه است چون به ازای هر وات لومن بیشتری میگیرید! و ضمن اینکه میتونید هر دو چراغ رو روشن کنید و اینکه نور نه خیلی سفید و نه خیلی زرد بلکه متعادل تر خواهید داشت!
من میگردم تو اینترنت اگه لامپی به اون شکل که با دایلیم سازکار باشه پیدا کنم معرفی میکنم!!! شما هم که دنبال موضوع هستی اگه چیزی پیدا کردید به بقیه اطلاع بدید!!!

باتشکر

biganeh67
14-11-1393, 10:30 بعد از ظهر
دوستان سوال...
من تاپیکارو که خوندم کلا انگار دایلیم با پر کردن گاز مشکل داره.اکثر دوستان میگن نباید باهاش گاز بدی خراب میشه و ...
آخه پس 13 میلیون واسه چی پول دادم؟خب میرفتم ویو میخریدم که نرم برم نرم بیام.
الان که موتور آب بندی شده خیلی وحشی شده و میخواد جاده رو بکنه..ولی میخوام گاز بدم یاد نظرات دوستان میوفتم و ...
خلاصه تکلیف چیه/؟مگه کره ای نیست؟پس نباید با ریس راه بردن خراب بشه؟
منم عشق سرعت و شتاب..البته نه همه جا...تو کوچه و محله نه ولی به هر حال عشق موتور به پر کردن گازو شتاب بالا و صدای ریسه دیگه.:297:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

این اگزوز بدردی هست؟
میگه 170 آکبنده...
میگه نو 300 هست.

- - - Updated - - -

این اگزوز بدردی هست؟
میگه 170 آکبنده...
میگه نو 300 هست.

کاوه
14-11-1393, 11:21 بعد از ظهر
سلام و درود آکبند همین رو میتونم 250 هم براتون تهیه کنم
خواستید پی ام بدید

biganeh67
14-11-1393, 11:28 بعد از ظهر
سلام و درود آکبند همین رو میتونم 250 هم براتون تهیه کنم
خواستید پی ام بدید,
اینا خوبن واسه دایلیم.مشکیو میخوام.

کاوه
14-11-1393, 11:35 بعد از ظهر
دوست عزیز اگزوز های فیک تو بازار بسیار زیاده از 140 تومن هست تا 600 تومن
این کوتاه ها فیکش از 380هست تا 600 تومن

dadash amir
15-11-1393, 02:55 بعد از ظهر
دوست عزیز اگزوز های فیک تو بازار بسیار زیاده از 140 تومن هست تا 600 تومن
این کوتاه ها فیکش از 380هست تا 600 تومن
داداش کاوه بهترین اگزوزی که رو دایلیم جواب میده چیه و چنده ؟

کاوه
15-11-1393, 04:05 بعد از ظهر
داداش کاوه بهترین اگزوزی که رو دایلیم جواب میده چیه و چنده ؟

سبک صدای اگزوز یه مسعله ای هست سلیقه ای
هر کسی یه سبک صدایی رو میپسنده
اما اصولا چیزی که تجربه نشون داده و دوستان دیگه هم دیدن در کل یه انجین تک سیلندر رو نمیشه صدای جذابی ازش گرفت
بطور کلی هم یه انجین تک سیلندر با تعویض اگزوز یه سبک صدا داره و فقط در میزان بلندیه صدا تفاوت هست
نظر من اینه اگر میتونید یه تایگر مثلثی یا یکی از همین فیک هارو بگیرید
اما بازم اگر برند بودن براتون مهمه میتونید از arrow استفاده کنید

پوویا
15-11-1393, 09:17 بعد از ظهر
بنظرتون مدله جدید دایلیم کی میاد؟؟؟

biganeh67
16-11-1393, 02:32 بعد از ظهر
دوستان کسی نظری نداره؟
بالاخره با دایلیم مثل ویو آروم بریم بیام یا مثل یه ریس از شتاب و سرعت و البته پولی که دادیم لذت ببریم؟

VAHID
16-11-1393, 02:37 بعد از ظهر
دوستان کسی نظری نداره؟
بالاخره با دایلیم مثل ویو آروم بریم بیام یا مثل یه ریس از شتاب و سرعت و البته پولی که دادیم لذت ببریم؟

هیچ کدوم.متوسط و درست به موتور گاز بدید و بیش از حد به موتور فشار نیارید ولی دیگه در حد ویو هم نیازی نیست راه ببری معمولی 120-130

flower
17-11-1393, 06:25 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

سفرامروز جمعه با دایلیم و اونجر هوا بهاری بود انگار نه که زمستون بود .

میلاد هرکول
17-11-1393, 08:20 بعد از ظهر
رییسی جان چرا فلاپها رو باز کردی؟موتور چیزیش شده؟

z300
17-11-1393, 08:32 بعد از ظهر
بددن فلاپ هم قشنگه ها!!!!!!
کاش استریت هم داشت:11:

Babak
22-11-1393, 03:10 قبل از ظهر
دوستان کسی نظری نداره؟
گاز بده من اکثرا روی رد لاین دنده عوض کردم هیچیشم نشده فقط نگه ندار رسید دنده رو عوض کن تا 30000 کیلومتر برو من رفتم چیزیش نشد

Babak
22-11-1393, 03:11 قبل از ظهر
فقط تاکیدا روغن خوب بریز هر 2500 تا هم هوض کن.من کاسترول مگناتک میریزم همیشه

biganeh67
22-11-1393, 01:57 بعد از ظهر
کاسترول مگناتیک 10-40 یا 20-50؟

Babak
22-11-1393, 07:53 بعد از ظهر
10-40 کاسترول مگناتک

Arash-The-Rider
23-11-1393, 08:29 بعد از ظهر
دوستان لوازم همراه روی دایلیم صفر چی هست؟ کلاه هم میدن؟ خدا بخواد ماهم دایلیم سوار شدیم. :5:

راستی از دوستان هرکی ارتفاع زده و مشکلی براش پیش نیومده (رادیات به گلگیر برخورد نکرده) بگه چه میزان اورده پایین.

farshad 54
23-11-1393, 11:41 بعد از ظهر
لوازم و کلاه فکر نکنم بدن روی موتور

ارتفاع هم بزن تا 8 سانت هم بیاری سر موتور رو پائین هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط دست انداز هارو آروم رد کن پرش هم نزن با موتور :19:

biganeh67
24-11-1393, 03:50 بعد از ظهر
چراغ چک تو بارندگی روشن میشه طبیعیه؟

sepehr ninja
24-11-1393, 04:50 بعد از ظهر
لوازم که باید بدن منتها نمیدن ! کاور کلاه آچار... ارتفاع هیچ مشکلی نداره تا آخرشم بیاری پایین چیزی نمیشه ولی اگه بری تو دست انداز خیلی آروم باید رد کنی اینم نمونه برای خودمه که تا آخرش پایینه
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
چراغ چک هم فقط قبل از زمانی که موتور روشن میشه چند ثانیه روشن میشه بعداز اون اگر روشن میشه به خاطر بارندگی احتمالا سیم کشی یه جایی اتصالی میکنه که باید پیدا بشه

biganeh67
24-11-1393, 10:30 بعد از ظهر
چراغ چک کد 1-5 میده یعنی به صورت 1 و بعد 5تا چشمک میزنه...
کسی نمیدونه یعنی چی؟
آمپر آب به 2 که میرسه چراغ چک روشن میشه و یه بوی سوختگی مثل سوختن دسته قابلمه از داخل موتور میاد...

sepehr ninja
25-11-1393, 12:01 قبل از ظهر
این چراغ چک البته در ماشین ! مربوط میشه به ولتاژ و نوسان برق بالا پایین یا ایراد کوئل و طبیعتا شمع که اگرمشکل داشته باشه باعث احتراق نا مناسب میشه و ارور میده شما چیزی اضافه کردی به موتور یا همینطوری 1-5 داد! رادیات آب کم نمیکنه ؟ چون خط 2 نرماله تقریبا نباید مشکلی داشته باشه شما اگر دست به آچاری که خودت موتورو یه چک بکن پیدا میشه اگر نه حتما به یک تعمیرگاه نشون بده که مشکل جدی ایجاد نشه

flower
25-11-1393, 07:50 بعد از ظهر
این 5-1 ماله سنسور حرارتی انجین هست معمولا اب بارون بش خورده اتصالی کرده فیش را درش بیار ابتدا ضامنش را فشار بده بعدش چک کن اب بارون توش نرفته داخل سوکتها... اون بوی داغی فکر کنم ماله اب بارون به اگزوز پاشیده بوی داغی می یاد .

biganeh67
25-11-1393, 11:16 بعد از ظهر
آب بارون احتمالش زیاده...
نمیدونستم تو بارندگی نباید بیرون بیارمش البته نم نم بارون بود..آخه موتور قبلیم زیر بارون چیزیش نمیشد.
بوی سوختگی از اگزوز نیست...اگزوزو بو کردم بو نمیداد از جلو و اطراف رادیات بود.
خودم که دست به آچار نیستم ولی فردا حتما میبرم این موردارو چک بشه که انشا الله برطرف بشه.
ممنون از راهنماییتون دوستان عزیز

Babak
26-11-1393, 01:11 قبل از ظهر
صفحه اول این تاپیک منوال دایلیم هست دانلود کن.اونجا کد چراغ چک ها رو زده.توی بارون مشکلی براش پیش نباید بیاد من زیاد تو بارون باهاش بودم مشکلی نداشت

Babak
26-11-1393, 01:27 قبل از ظهر
امروز یه دونه قرمزشو دیدم ولی اصلآ صدا نداشت. موتور خوبی بنظر میرسید.
بله اگزوز فابریکش اصلا صدا نداره

pouriashoghi
26-11-1393, 11:34 قبل از ظهر
آب بارون احتمالش زیاده...
نمیدونستم تو بارندگی نباید بیرون بیارمش البته نم نم بارون بود..آخه موتور قبلیم زیر بارون چیزیش نمیشد.
بوی سوختگی از اگزوز نیست...اگزوزو بو کردم بو نمیداد از جلو و اطراف رادیات بود.
خودم که دست به آچار نیستم ولی فردا حتما میبرم این موردارو چک بشه که انشا الله برطرف بشه.
ممنون از راهنماییتون دوستان عزیز

من توی بدترین بارون با دایلیم سفر رفتم شمال. همسرم هم ترک نشین بود. موتور هم تازه انتهای دوره آب بندی اش بود. باران وحشتناکی گرفت. دمای موتور تا خط اول پائین اومد بخاطر آب و سرما اما اتفاق خاصی رخ نداد. چراغ چک روشن نشد. بارون اونقدر شدید بود که توی کفش من پر از آب شده بود. در برگشت هم از فیروزکوه تا خود تهران تو باران بودم اما موتور خیلی عادی کار کرد.
این بوی سوختگی که می فرمائید میتونه دو حالت داشته باشه. قسمت های داغ موتور خیس شده و بخار آب بوی کثیفی های روی بدنه موتور رو با خودش بالا آورده که چیز خاصی نیست یا اینکه واقعا بوی سوختگی بوده. اینکه سنسور دمای موتور ایراد نشون داده همزمان و این بو اومده احتمال دوم رو تقویت میکنه.

ایراداتی که دوستان برای موتور سیکلت های نو و تازه خریداری شده خودشون ذکر کردند اینجا رو هیچکدوم موتورسیکلت من نداشت. مال من هم تازه ۳۵۰۰ تا کار کرده اما هم به روش درست مناسب انجین‌های امروز آب بندی اش کردم ( برخلاف تصور و برخلاف نوشته منوال انجین‌های امروزی رو نباید با آروم راندن آب بندی کرد ) و هم بهش خوب رسیدم و هم شانس آوردم موقع خرید تونستم خودم موتور رو انتخاب کنم. به کسانی هم که قصد خرید از کویر دارند توصیه میکنم اگر میتونید خودتون برید موتور رو از بین موتورها انتخاب کنید. من رفتم پارکینگ کویر اون زمان تعدادی دایلیم پارک بود گفتم خودم میخوام از بین اینها انتخاب کنم. موقع خرید خیلی وقت نیست که خوب همه چیز رو آدم بازرسی کنه اما من با این فرض که اونی که مونتاژ ظاهری بهتری داره احتمالا بهتر بودن مونتاژ داخلش هم بهتر هست جلو رفتم و موتوری رو انتخاب کردم که ظاهرش (‌ فاصله درز ها٬ و بهتر بسته شدن فلاپ‌ها ) بهتر بود. بخاطر همین هم تا الان نه مشکل صدای فلاپ اینها داشتم نه مشکلات انجین.

راستی در باران کلا موتورسواری نکنید بهتره مگر اینکه مجبور باشید.

biganeh67
26-11-1393, 10:55 بعد از ظهر
امروز بعد دو روز استراحت دادن به موتور سوارش شدم و 10 کیلومتر باهاش رفتم دیگه چراغ چک روشن نشد و بوی سوختگی هم نداد و ظاهرا مشکل برطرف شده.
حدس میزنم همون احتمال که تو سوکت سنسور حرارت موتورش آب رفته بود و احتمالا اتصالی میکرد و بوی سوختگی میداد درست باشه و چون دو روز هوا بارون نزد و خشک شد مشکل هم برطرف شد.
به نظر شما دوستان بازم برای اطمینان ببرم تعمیرگاه یه چک بکنن؟

ali.motahari
27-11-1393, 12:31 قبل از ظهر
امروز بعد دو روز استراحت دادن به موتور سوارش شدم و 10 کیلومتر باهاش رفتم دیگه چراغ چک روشن نشد و بوی سوختگی هم نداد و ظاهرا مشکل برطرف شده.
حدس میزنم همون احتمال که تو سوکت سنسور حرارت موتورش آب رفته بود و احتمالا اتصالی میکرد و بوی سوختگی میداد درست باشه و چون دو روز هوا بارون نزد و خشک شد مشکل هم برطرف شد.
به نظر شما دوستان بازم برای اطمینان ببرم تعمیرگاه یه چک بکنن؟
احتیاط شرط عقله
موتور شما مشکل داره ک تو بارون ب مشکل میخوره
اون بویی ک شما تعریف کردی بیشتر شبیه به سوختن پلاستیک یا رنگ یا چیزه دیگه ای بود ن بوی بخار آب بارون

biganeh67
27-11-1393, 02:03 بعد از ظهر
امروز باز چراغ چک روشن شد.ولی بوی سوختگی نداشت...همینکه چراغ چکش روشن شد دمای آمپر رو 2 بود و موتور شروع کرد به پرت پرت کردن انگار که میخواد خاموش بشه ولی قبلش عالی داشت کار میکرد.
داره عصبیم میکنه...وقتم نمیکنم ببرمش تعمیرگاه...موتور صفر که نباید اذیت کنه:waiting::waiting:...خسته شدم والله

flower
27-11-1393, 06:04 بعد از ظهر
اگر سنسور ها مشکل داشته باشه موتور ریپ می زنه یه دست به سنسور انجین بزن کاری نداره شاید فیش جا نرفنه شاید هم سنسور سر جایش شل باشه یا کلا سنسور سوخته فقط خدا کنه نسوخته باشه که شرکت نداره دفترچه را دانلود کن عکس سنسور ها مشخصه سمت راست موتور تو بدنه بلوک سیلندر مشخصه با چراغ قوه نور بنداز چکش کن احتیاج نیست فلاپ موتور باز بشه .

biganeh67
28-11-1393, 11:30 بعد از ظهر
جناب رییسی ممنون از اینکه تجربه خودتونو در اختیار بچه ها قرار میدین.
واقعا ثواب میبرین خداییش خیلی دعاتون کردم.
سنسور شل بود و با درست جا زدنش مشکل کامل برطرف شد...
ممنون از جناب رییسی
واقعا دایلیم بهترینه:29dz8zk::pm1:

Arash-The-Rider
01-12-1393, 10:13 قبل از ظهر
خب دوستان ما هم دایلیم خودمون رو 2 روز پیش تحویل گرفتیم. تغییراتش فقط ظاهری هست اونم یکسری ارم برجسته اضاف کردن که انصافا قشنگتر شده.

به اندازه ی 2 الی 3 سانت هم از میزان ماکسیمم آب رادیات بیشتر براش ریختن که خب من کمش نکردم ولی یه خط انداختم به موازات سطح مایع که اگه کم کرد متوجه بشم.
دوستان میزان کم کردن آب رادیات چه میزان طبیعیه تو این موتور؟

راستی اقا امیر گل هم مارو شرمنده کردن و همون ابتدای کار یه تعویض روغن انجام دادن و راهنمایی های لازم رو فرمودن.
قصد ندارم روغن موتور درجه یک استفاده کنم رو این موتور فقط زود به زود تعویض می کنم.
بهران سوپر پیشتاز 10w40

amirreza72
01-12-1393, 11:15 قبل از ظهر
اقا ارش مبارک باشه داداش ایشالا به سلامتی باشه به خوشی چرخش بچرخه.اقا اگه میشه از دورم ازش عکس بگذار مرسی.راستی از کویر گرفتی؟چند تموم شد برات؟

Arash-The-Rider
01-12-1393, 12:02 بعد از ظهر
اقا ارش مبارک باشه داداش ایشالا به سلامتی باشه به خوشی چرخش بچرخه.اقا اگه میشه از دورم ازش عکس بگذار مرسی.راستی از کویر گرفتی؟چند تموم شد برات؟

مخلصتم داداش. عکسم چشم. 94 شد به 13 تومن. 500 از 93 گرونتر. نه از کویر نگرفتم. موتور به مغازه دادم و اینو گرفتم.

اقا این جفت چراغ روشنه.... قشنگه ولی توروز یه ذره معذبی باش بری بیرون. ملت که نمی دونن این حالت کارخونه ای چراغ روشنه... :hanghead:
یه قطع کن حتمی روش کار میذارم.

flower
01-12-1393, 03:35 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

کارای ما یهو اتفاقیه صبح بلند می شیم بعد تصمیم می گیرم کجا برم امروز رفتم سمت داران دیدم برف شدید می بارد برگشتم به سمت اصفهان تو راه هم شکوفه ها در امدن هم زمستون بود دستام یخ زد و هم بهار بود و هوای دوست داشتنی ولی شدت باد زیاد بود این هم تعداد عکس تقدیم دوستان :flower4:اولش با دوربین نیکون عکس گرفتم بد شانسی باطریش تمام شد بعدش با گوشی گرفتم یکمی کیفیتش پایینه .

salar.gorgani
01-12-1393, 04:46 بعد از ظهر
مخلصتم داداش. عکسم چشم. 94 شد به 13 تومن. 500 از 93 گرونتر. نه از کویر نگرفتم. موتور به مغازه دادم و اینو گرفتم.

اقا این جفت چراغ روشنه.... قشنگه ولی توروز یه ذره معذبی باش بری بیرون. ملت که نمی دونن این حالت کارخونه ای چراغ روشنه... :hanghead:

مبارک باشه داداش ..ولی قطع کن رو بی خیال شو چون تمام کلاس این موتورا به همینه که چراغش روشنه حالا اگه میخوای یکیش رو قطع کن وگرنه هردوش کلاسش رو میاره پایین اگه قطعش کنی ...موفق باشی

ali.motahari
01-12-1393, 05:33 بعد از ظهر
:flower4:
:wow:
فلاور جان کارکرد موتورت چقدر شده با این اخلاقت؟
ایشااله همیشه بسلامتی

sepehr ninja
01-12-1393, 05:44 بعد از ظهر
به به چه منظره ای عالیه البته دایلیم بیشتر زیباش کرده ...

آرش جان مدل جدیدا چراغاش روشنه !؟ برای من که یکیش پایینه یکی بالا برای دوتاش هم کلید داره

flower
01-12-1393, 07:55 بعد از ظهر
:flower4:
:wow:
فلاور جان کارکرد موتورت چقدر شده با این اخلاقت؟
ایشااله همیشه بسلامتی
فدات بشم دقیقا 40 هزار

ابوالفضل88
01-12-1393, 08:16 بعد از ظهر
سلام فلاور جان الان دایلیم شما چن میرزه ؟ ولی واقعیت با موتوری مثل مگلی نمیشه ازاین کارابکنی کمرت سکته میکنه خخخخ:32:

flower
01-12-1393, 08:59 بعد از ظهر
سلام فلاور جان الان دایلیم شما چن میرزه ؟ ولی واقعیت با موتوری مثل مگلی نمیشه ازاین کارابکنی کمرت سکته میکنه خخخخ:32:
نمی دونم قیمت دقیق چند می یارزه نهایت 6 تا 7 میل اگر یه موتور دیگه بخرم اینا نگه می دارم به عنوان یادگاری و خاطره زیادی ازش دارم تو جاده داران همه اصفهانی ها می دونن جاده خیلی خرابه هم رفت و هم برگشت ولی دایلیم خوب عمل می کنه پدر کمر راکب در نمی یاد .

ali.motahari
02-12-1393, 01:08 قبل از ظهر
فدات بشم دقیقا 40 هزار
ماشالله
انجین پلمپه؟
چجوری سواری میگیری ازش؟مدل؟

flower
02-12-1393, 06:59 قبل از ظهر
ماشالله
انجین پلمپه؟
چجوری سواری میگیری ازش؟مدل؟
انجین پلمپ مدل 1/90 خوب هیچی دیگه دنده ها را الکی رد لاین نمی برم بخصوص دنده 1 و 2 و 3 ولی دنده 4 نزدیک رد لاین می برم بعضی وقتها لازم اجرا هست حداکثر 120 تا اونم جاده کفی و مناسب که کیلومتر می شه 140 تا ولی حداکثر سرعت برای مسیر طولانی و برای بهنیه سازی مصرف سوخت 90 تا کیلومتر 110 تا می شه .

معمار
03-12-1393, 01:51 بعد از ظهر
با سلام امیر جان موتور جدیدتون مبارک باشه

داداش از فاصله دور تر از کل موتور عکس میزاری
از این زاویه نگاه میکنم احساس میکنم رنگش نارنجی میخوره

hoseini
06-12-1393, 10:05 قبل از ظهر
این دایلیم شده آفت عقل و کارم:wall3:
یه سوال آقایون قیافه دایلیم شبیه کدوم حیوونه ؟ آخه میدونید که تو طراحی ماشین ها و موتورها از حیوانات و طبیعت الهام میگیرن.

ahks121
06-12-1393, 02:32 بعد از ظهر
به نظره من جغدویاملخ اگه اینهانباشه احتمالش کمه که ازموجودی زیباالهام گرفته شده باشه.

Babak
06-12-1393, 10:02 بعد از ظهر

برای چراغ ها اصلا کلید نزار چون وقتی خاموش کنی به برق موتور آسیب میزنه ممکنه پمپ بنزین یا شارژر بسوزونی

rbrostam
07-12-1393, 11:30 قبل از ظهر
این دایلیم شده آفت عقل و کارم:wall3:
یه سوال آقایون قیافه دایلیم شبیه کدوم حیوونه ؟ آخه میدونید که تو طراحی ماشین ها و موتورها از حیوانات و طبیعت الهام میگیرن.

شبیه هر چی هست من که هر موقع از نزدیک میبینم خندم میگیره:25r30wi:

hoseini
07-12-1393, 11:43 قبل از ظهر
شبیه هر چی هست من که هر موقع از نزدیک میبینم خندم میگیره:25r30wi:

از قیافش خندت میگیره؟:23:

abolfazls
07-12-1393, 12:10 بعد از ظهر
دوستان نكنيد اين كار رو ، بالاخره هستن دوستانى كه به اين موتور عشق ميورزن ! و مساله مهم به قيافه پرواز ٢٠٠ بايد خنديد يا دايليم با كيفيت !؟؟؟؟
با وجود مواردى مثل پرواز و جترو ريس خنده اى برا دايليم نميمونه !!!

roots
07-12-1393, 03:43 بعد از ظهر
ابوالفضل درست میگه...اتفاقا بین 250 های کویر از همه به صرفه تر و کم دردسر تره! قیافشم زیباست،...یعنی جز موتورهای خاص حساب میشه..از لحاظ اینکه از چه حیوانی الهام گرفتن دوستمون درست میگه شبیه ملخ.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

VAHID
07-12-1393, 04:48 بعد از ظهر
ابوالفضل درست میگه...اتفاقا بین 250 های کویر از همه به صرفه تر و کم دردسر تره! قیافشم زیباست،...یعنی جز موتورهای خاص حساب میشه..از لحاظ اینکه از چه حیوانی الهام گرفتن دوستمون درست میگه شبیه ملخ.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

البته زیبایی یه چیز کاملا شخصیه و هر کس تعریفی از زیبایی داره اما به نظر من از نظر زیبایی پایین ترین رتبه رو بین 250 ها میگیره

hoseini
07-12-1393, 05:08 بعد از ظهر
ایم موتور نسبت به پرواز200 که عالیه ولی یکم زشته دیگه ...:11:
با این قیمت کویر موتور ریس 250 دیگه ای نداره ؟؟؟

biganeh67
08-12-1393, 11:20 قبل از ظهر
ببخشید ببخشید دوستان عزیز حالتون که خوبه انشاالله؟!!!:13:
پرواز 200!!!
چجوری به اینجا رسیدین که دارین با پرواز این موتورو مقایسه میکنین؟!!!
پرواز 200 که شبیه اسباب بازی پلاستیکی ارزونای بچگیمونه...
موتور به این نازیو خواهشا با پرواز مقایسه نکنین دوستان.
الان عکس بزارم تفاوتو ببینین...

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دقیقا انگار اسباب بازیه:25r30wi:

MR.Halakoohi
08-12-1393, 01:19 بعد از ظهر
داشی اصافا دایلیم خیلی خوشگله/
من نمیدونم چیجوری دوستان این موتورا با پرواز 200 مقایسه میکنن؟؟؟؟:26:

farshad 54
08-12-1393, 01:28 بعد از ظهر
یادش به خیر

mohsen268
09-12-1393, 12:36 قبل از ظهر
سلام دوستان ببخشید کسی اینه سمت راست دایلیم سراغ نداره بگیرم الان سه ماه دنبال تک اینیه هستم هیجا پیدا نمیشه ممنونم میشم راهنمایی کنید

flower
09-12-1393, 07:22 قبل از ظهر
سلام دوستان ببخشید کسی اینه سمت راست دایلیم سراغ نداره بگیرم الان سه ماه دنبال تک اینیه هستم هیجا پیدا نمیشه ممنونم میشم راهنمایی کنید
زنگ بزن شرکت شاید اورده باشه یه سری جنس جدیدا اوردن.

mohsen268
09-12-1393, 09:13 قبل از ظهر
زنگ بزن شرکت شاید اورده باشه یه سری جنس جدیدا اوردن.

زنگ زدم داداش حتی خودمم رفتم فقط تا دلت بخواد لوازم مگلی و هیوسانگ اوردن از دایلیم خبری نیست

sepehr ninja
09-12-1393, 10:28 قبل از ظهر
محسن جان به شرکت امیدی نیست ولی فکر میکنم آینه سوزوکی بخوره بهش چون رزوه هاش نسبت به همه آینه ها کوچیکتره باید اون سایزی پیدا کنی یا بری از مغازه های گمرک بیری چون بعضی دایلیما که میفروشن یدونه آینه داره اونو بگیری ازشون

pouriashoghi
09-12-1393, 02:04 بعد از ظهر
راجع به قیافه و طراحی دایلیم با توجه به سابقه همکاری کمپانی دایلیم موتور و هوندا و اینکه از سالها پیش دایلیم زیر نظر هوندا فعالیت می‌کرده من فکر می‌کنم در طراحی هم بیشتری الهام رو طراحان دایلیم از Honda VFR گرفتن. همونطوری که میدونید هوندا وی‌اف‌آر هم سبک اسپرت-تورینگ طراحی شده. اگر مدل‌های مختلف این موتور رو در سالهای مختلف ببینید میتونید متوجه بشید که الهام کلی از همین موتور گرفته شده و برخی جزئیات هم با شباهت بسیار زیادی از مدلهای سالهای مختلف وی اف آر برداشت شده٬ مثل اگزوز٬ مدل چراغ‌ها٬ فوت پگ عقب٬ نحوه اتصال فلاپ‌های بغل به کاکپیت موتور و جزئیات دیگر.

درسته که بحث سلیقه در زیبایی خیلی مهمه اما باید به زیبایی در کنار هدف از طراحی نگاه کرد. شما اگر بخواهید یک موتورسیکلت بسیار جذاب و اسپرت و جوان‌پسند داشته باشید خیلی به طراحی اسپرت مجبورید نزدیک شید. اما مثلا برای رسیدن به طرحی که بخواهید توش اون هدف اسپرت-تورینگ رو هم داشته باشید مجبورید ارتفاع فرمون رو افزایش بدید یا فوت پگ ها رو پائین‌تر و جلوتر طراحی کنید (‌برای راحتی راکب ) یا توی کاهش ارتفاع مراعات کنید. دایلیم با این طراحی اش موتورسیکلتی با ظاهر مناسب اسپرت و همزمان راحت هست. مثلا همه فکر کنم اتفاق نظر داشته باشیم که دایلیم در ترافیک و فضای کم قدرت مانورپذیری بیشتری نسبت به هیوسانگ و مگلی داره یا در مسافت طولانی بسیار راحت تره.

biganeh67
09-12-1393, 03:40 بعد از ظهر
برای من از همه چی لذت بخش تر نرمی فوق العاده کمک ها و نرمی و راحتی صندلی هاشه که در چاله ها و دست اندازها کوچکترین ضربه ای حس نمیشه...لذت سواریو خیلی بالا میبره و اصلا خسته نمیشی.

flower
09-12-1393, 06:49 بعد از ظهر
کسی لاستیک فاق بلند برای عقب دایلیم تست کرده مثلا فابریکی خودش 60 هست من 70 می خوام بندازم چون لاستیک نو هست اگر رو کار بندازم دیگه پس نمی گیره .

StyX
09-12-1393, 07:16 بعد از ظهر
زنگ زدم داداش حتی خودمم رفتم فقط تا دلت بخواد لوازم مگلی و هیوسانگ اوردن از دایلیم خبری نیست
داداش منم یه آینه سمت راست میخوام . خبری شد از شرکت ، منم در جریان بزار .

flower
09-12-1393, 07:52 بعد از ظهر
یسری لوازم من خریدم که قبلا نبود مثله پایه رکاب و خیلی لوازم دیگه در ضمن لوازم مثله قبل کیفیت ندارن مثله فیلتر روغن و فیلتر هوا فکر کنم چینی هست من نمونه قبلی را دارم از لحاظ کیفیت خوب نیست .

Arash-The-Rider
09-12-1393, 08:54 بعد از ظهر
کسی لاستیک فاق بلند برای عقب دایلیم تست کرده مثلا فابریکی خودش 60 هست من 70 می خوام بندازم چون لاستیک نو هست اگر رو کار بندازم دیگه پس نمی گیره .

اگر خواستین من یه فاق 70 دارم دانلوپ که کلا رو موتور 100 کیلومتر هم نبوده. هنوز زایده های لاستبک بهشه.

- - - Updated - - -

برای من از همه چی لذت بخش تر نرمی فوق العاده کمک ها و نرمی و راحتی صندلی هاشه که در چاله ها و دست اندازها کوچکترین ضربه ای حس نمیشه...لذت سواریو خیلی بالا میبره و اصلا خسته نمیشی.

والا من که هم پالس 220 سوار شدم هم هیو از جفتش سفت تره. نه زیاد ولی محسوس

Babak
09-12-1393, 09:18 بعد از ظهر
فلاور من انداختم سایز 150 با فاقه 70.فرقی نمیکنه.فقط یکم تهش بالا میاد توی سفر یکم به مچ فشار میاره و سره پیچ ها مثله لاستیکه خودش نمیشه تا ته خوابوندش

flower
10-12-1393, 07:27 قبل از ظهر
ارش جان دیر گفتی من خریدم و جناب بابک تو دست انداز خوب عمل می کنه فقط فاق بلند سایز همون 140 هست به شلگیر گیر نمی کنه اندازش هست .

Babak
11-12-1393, 10:36 بعد از ظهر
نه گیر نمیکنه چون شلگیره یا خوده شاسی بازی میکنه مشکلی پیش نمیاد

biganeh67
13-12-1393, 12:30 قبل از ظهر
سلام دوستان...اگزوز موتورمو عوض کردم
به نظرم خیلی خوشکل شد.

- - - Updated - - -

صداشم یکم بم تر و بلند تر شد و شتاب خیلی خیلی خوب شد.

salar.gorgani
13-12-1393, 01:11 قبل از ظهر
ناراحت نشیا ولی خداییش اگزوز کوچیک به دایلیم نمیاد همون اگزوز فابریکش خیلی بیشتر بهش میاد بعدشم اگزوز دایلیم سایلنسر داره شما میتونی هم صدای بم داشته باشی هم خفیف پس این هزینه مقرون به صرفه نبود هرچند شما اختیار مالتو داری منم نظر شخصیم بود !!! بازم مبارکه داداش

biganeh67
13-12-1393, 03:14 قبل از ظهر
به هر حال هر کی یه جور حال میکنه دیگه...
منم کلا با تو چشم بودن اگزوز مخالفم و اصلا اگه میشد دوست داشتم کلا اگزوزو حذف کنم:gigglesmile:.
علتش اینه که میخوام لاستیک پهن بندازم و اگزوز رخ لاستیکو خراب میکنه و حس میکنم اگزوز کوتاه با لاستیک پهن رخ خفنی بده به دایلیم...

فلات دوست
13-12-1393, 10:03 قبل از ظهر
منم کلا با تو چشم بودن اگزوز مخالفم و اصلا اگه میشد دوست داشتم کلا اگزوزو حذف کنم:gigglesmile:.
علتش اینه که میخوام لاستیک پهن بندازم و اگزوز رخ لاستیکو خراب میکنه و حس میکنم اگزوز کوتاه با لاستیک پهن رخ خفنی بده به دایلیم...

بیگانه جان به نظر من هم خوب نشده
یه پیشنهاد مثل ns کلا اگزوز رو ببر زیر تا دیده نشه

کاوه
13-12-1393, 10:33 قبل از ظهر
این اگزوز رو تو بازار دیدم چند موردم دیدم بعد از نصب آب شده اون قسمت خروجی دود

shahin.r1
13-12-1393, 12:58 بعد از ظهر
داداشی که انداختی بیا توضیح بده ببینیم این مشکلی که کاوه میگرو داری یا نه

MR.Halakoohi
13-12-1393, 01:07 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]دوستان موتورشا چه جوری آورده بالا؟
به نظرم قشنگ شده/

salar.gorgani
13-12-1393, 01:13 بعد از ظهر
این عکسو از کجا اوردی ؟؟

MR.Halakoohi
13-12-1393, 01:42 بعد از ظهر
این عکسو از کجا اوردی ؟؟
تو سایت داشتم میگشتم دیدمش خوشم اومد ازش/

salar.gorgani
13-12-1393, 02:09 بعد از ظهر
تو سایت داشتم میگشتم دیدمش خوشم اومد ازش/

اوکی این موتور من بود2سال پیش! ..جای پیچ کمک رو دادم تراشکار 1.5سانت تیکه اضافه کرد که اومد بالا ..البته لاستیک عقبش رو هم یه سایز بزرگتر انداخته بودم فاقش هم بلند بود! اینم یه عکس دیگه ازش

Arash-The-Rider
13-12-1393, 08:16 بعد از ظهر

شما یه اشتباه بزرگ انجام دادی اینکه کاتالیست رو از بیخ بروندی تا این اگزوز جا شه. این اگزوز رو از *ق*ی*م ش*ا*ه*ی سفارش ندادی؟
من نمونه ی همین اگزوز رو دارم کار میکنم رو دایلیم خودم بدون بریدن کاتالیست. تمام که شد عکس میذارم. ولی در کل قشنگ شده.
:5:

Babak
13-12-1393, 09:51 بعد از ظهر
سلام دوستان...اگزوز موتورمو عوض کردم
به نظرم خیلی خوشکل شد.

- - - Updated - - -

صداشم یکم بم تر و بلند تر شد و شتاب خیلی خیلی خوب شد.
خیلی مبارکه قشنگ شده موقع نصب تست کردی اگر کوتاه تر میکردی لوله اگزوز رو چطور میشد؟؟؟
چند گرفتی اگزوز را؟

biganeh67
14-12-1393, 12:10 قبل از ظهر
ممنون از نظرات دوستان...
از دیوار خریدم...
لاستیک پهن میخوام بندازم ولی نمیدونم چه شماره ای 160 بهش میخوره با چه فاقی...

- - - Updated - - -

اگه لوله اگزوزو کوتاه تر میکردم پا به اگزوز میخورد.

salar.gorgani
14-12-1393, 01:09 قبل از ظهر
سایز 150.70بنداز خوب میشه

Mohsen_14
14-12-1393, 08:18 قبل از ظهر
ممنون از نظرات دوستان...
از دیوار خریدم...

- - - Updated - - -

مبارک باشه . مارکش چیه ؟
اگه امکان داره حتما یه کلیپ از صداش بذارید ...

.

Babak
15-12-1393, 02:36 بعد از ظهر
ممنون از نظرات دوستان...
از دیوار خریدم...

- - - Updated - - -

پهنای آخر بهش 150 میخوره و فاق 70 خوبه اگر 140 با فاق 70 هن بندازی بد نیست.من مارک kenda انداختم 150 70 لاستیک خوبیه.
راستی اگر خواستین عوض کنید لاستیک رو من 100% خریدار لاستیک هستم.موتور چنتا کار کرده؟

biganeh67
15-12-1393, 03:51 بعد از ظهر
سلام.موتور تازه هزارتا شد.
چند میخری آقا بابک...

- - - Updated - - -

بخوام 150 بندازم قیمتش چنده؟

- - - Updated - - -

مطمئنی 160 بهش نمیخوره؟
آقا کاوه میگه 160 فاق کوتاه بهش میخوره؟

Mohsen_14
15-12-1393, 07:13 بعد از ظهر
...من مارک kenda انداختم 150 70 لاستیک خوبیه.
...

قیمت ؟

Babak
15-12-1393, 11:53 بعد از ظهر
من کندا رو حدودا پارسال تابستان گرفتم 250 الان نمیدونم.
شما قیمت کن ببین بازار چند لاستیک رو ازت بر میدارن بفرمایید من در خدمتم

Babak
15-12-1393, 11:55 بعد از ظهر
پهنای 160 رو باید ببینی به شل گیر گیر نمیکنه؟
لاستیک خیلی پهن هم زیاد خوب نیست چون سطح استکاک بالا میره و زوره موتور رو میگیره

MR.Halakoohi
16-12-1393, 12:10 قبل از ظهر
سلام
آقا ان شا الله فردا دارم یه دایلیم سفارش میدم بیاد/
بعد از پرس و جو های زیاد تصمیم گرفتم ان اسو بدم بره دایلیم بر دارم/ان شا الله که موتور خوبی باشه/

dadash amir
16-12-1393, 12:41 قبل از ظهر
اقا كسي رو دايليم نئون انداخته تاحالا

- - - Updated - - -

تا حالا كسي از گروه رو دايليم اچ اي دي پرژكتور نصب كرده ببينيم چجوريه قيمتش چنده؟

salar.gorgani
16-12-1393, 07:36 بعد از ظهر
سلام
آقا ان شا الله فردا دارم یه دایلیم سفارش میدم بیاد/
بعد از پرس و جو های زیاد تصمیم گرفتم ان اسو بدم بره دایلیم بر دارم/ان شا الله که موتور خوبی باشه/

نگران نباش پسره خوبیه :29dz8zk:

shahin.r1
16-12-1393, 09:27 بعد از ظهر
دوست عزیزی که جدیدا اگزوز پاور انداختی بیا بگو از صداش رازی هستی و سر پلاستیکیه اگزوز اب نشد

biganeh67
16-12-1393, 11:59 بعد از ظهر
سلام.
نه فعلا که یه هفته ای آب نشده اصلا داغم نمیشه بر عکس اگزوز فابریکیش که 2 بار منو سوزوند:gigglesmile:
صداشم بم تر شده و نفس موتور خیلی باز شده.
وقت کردم حتما از صداش فیلم میذارم.

biganeh67
20-12-1393, 02:06 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

دوستان اینم صدای غار غارک ما

- - - Updated - - -

mohsen268
20-12-1393, 08:27 قبل از ظهر
صدای تیزی داره که فکر کنم به مرور زمان بدتر هم بشه اگزوز قبلی منم این بلا سرش امد با این که تمام استیل بود. برای دایلیم اگزوز بلند خوبه که صدای بم تری میده ولی در کل مبارکت باشه و برات یه عمر کار کنه دستت درد نکنه بابت کلیپ.

MR.Halakoohi
20-12-1393, 07:55 بعد از ظهر
سلام
آقا بهترین اگزوزی که رو این موتور جواب میده چی هستش؟
از لحاظ زیبا شدن صدای موتور/

Mohsen_14
20-12-1393, 09:54 بعد از ظهر
سلام
آقا بهترین اگزوزی که رو این موتور جواب میده چی هستش؟
از لحاظ زیبا شدن صدای موتور/

هر چی من صدا از اگزوز های دایلیم شنیدم اونجوری نیست که آدمو ارضا کنه ، نهایت از اگزوز فابریکش بهتره ولی اونجوری که جیگرو حال بیاره نیست و نمیشه :hanghead:
اگزوز گرون هم کسی تا حالا نبسته که نتیجه ببینیم چی میشه ، اگزوز خوب زیر 2 تومن نیست ، کسی برا این موتور همچین ریسکی نمیکنه و بخاطر حجم کم و تعداد سیلندر که میگن صدای خوبی نمیشه ازش گرفت .
البته چند روز پیش تو ترافیک یه دایلیم دیدم که خدایی تا حالا همچین صدایی از دایلیم نشنیده بودم ، از ظاهرش میومد یوشیمارو باشه . کسی بتونه یه اگزوز دست دوم از مارکهای معروف گیر بیاره فکر کنم بتونه صدای خوبی بگیره .
تو ایران همیشه ما کارهایی که رو موتور میخواهیم انجام بدیم با اما و اگر همراهه !!

.

Arash-The-Rider
20-12-1393, 10:30 بعد از ظهر

داداش یه زحمت بکش تو فضای باز - بدون دیوار اطراف موتور - ،فقط یه audio نه video با بیت ریت حداقل 128 از صدا بگیر بذار.
منم این اگزوز رو کارکردم بدون برداشتن کاتالیست ولی صدایی که شما گرفتی صدای سالاریه... :wow:

alirezamrl
20-12-1393, 10:37 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

مبارک باشه اگزوز جدید
به نظر من صدای اگزوز خودش قشنگ تر بود.اگزوزای فیک همشون یه صدا میدن و این اگزوزی که شما گذاشتی صدارو بم نکرده و صدا زیر شده ! البته جسارت نشه هر کسی سلیقه ای داره
دور موتورت چنده ؟ انگار زیادی بالا کار میکنه....

biganeh67
21-12-1393, 12:04 قبل از ظهر
چشم در فضای باز هم ازش صدا میزارم...
در ضمن اگزوز فابریک خودشو میخوام بفروشم...مشتری بود خبر کنین دوستان.

- - - Updated - - -

کسی تا حالا arrow گذاشته رو دایلیم؟

rooshak
21-12-1393, 03:29 قبل از ظهر
عاقا امروز رفتم گمرک یه سرم رفتم کویر موتوراشو کلا ۶۰۰ /۷۰۰ گرون کرده ساله جدیدم ک بیاد میگفتن گرون تر میشه احتمالا دایلیم ۱۲۵۰۰ و گذاشته بودن ۱۳۲۳۰ منم احتمالن دایلیممو بفروشم وقت نمیکنم زیاد سوارش شم افتاده گوشه پارکینگ .کیفیت فلاپ دایلیماشون جدیدا بهتر شده و از ساله دیگه تیپ دو رو همه رنگ میزنن دیگه فقط قرمز و سفید نیست تیپ ۲ دایلیم

mohsen268
21-12-1393, 02:05 بعد از ظهر
اگزوز اروو رو یکی از دوستان گزاشته صداش دو برابر اگزوز فابریکی بدون کاتالیزوره صداش از اگزوزای چینی خیلی بهتره بخصوص اگه اروو فیبرکربن باشه در کل برای دایلیم اروو خوبه و تایگر مثلثی 700 تومانی با بالا.

- - - Updated - - -

عاقا امروز رفتم گمرک یه سرم رفتم کویر موتوراشو کلا ۶۰۰ /۷۰۰ گرون کرده ساله جدیدم ک بیاد میگفتن گرون تر میشه احتمالا دایلیم ۱۲۵۰۰ و گذاشته بودن ۱۳۲۳۰ منم احتمالن دایلیممو بفروشم وقت نمیکنم زیاد سوارش شم افتاده گوشه پارکینگ .کیفیت فلاپ دایلیماشون جدیدا بهتر شده و از ساله دیگه تیپ دو رو همه رنگ میزنن دیگه فقط قرمز و سفید نیست تیپ ۲ دایلیم

داداش اگه می خوای بفروشی موتورتو تو دست بفروش رفتم گمرک برای فروش موتورم گفت 8700 برمیدام اونم با هزار نازو عیب ایراد گرفتن از موتور میگه موتورت لنت نداره اخه 10 میلیون مال نمیتونه گیر بده به لنتش گیر داده که حداقل چهل درصد داره به نظرم تو دست بفروشی بهتره من که منصرف شدم از فروختنش

hoseini
21-12-1393, 06:16 بعد از ظهر

آقا دایلیم رو چند میدی؟مدل چیه؟سرحاله؟
حقیقتا تا آخر سال میخوام از کویر یدونه اقساطی بردارم، شما اقساط میدی؟

Mohsen_14
21-12-1393, 06:23 بعد از ظهر
لذت و ثوابی که در فروش یک موتور به یک عشق موتور هست ، در فروش آن موتور به دلال حتی به قیمت بالاتر نیست :clap:

MR.Halakoohi
21-12-1393, 08:39 بعد از ظهر
من خریدم 12800 سفید/

pouriashoghi
21-12-1393, 09:38 بعد از ظهر
اینکه لوازم فابریکی موتور خودتون رو عوض کنید و فابریک رو بفروشید اشتباه بزرگی هست. حداقل فابریک رو همیشه نگه دارید. معمولا فابریک رو می‌فروشند که بخشی از هزینه انجام شده جبران شه اما یادتون باشه موقعی که بخواهید موتورتون رو بفروشید خریداران بخاطر لوازم اضافی و عوض شده پولی به شما نمیدن و همیشه وسیله نقلیه‌ای که لوازم فابریکی روش هست قیمت بهتری داره.

rooshak
25-12-1393, 02:20 قبل از ظهر
حالا که فصل فصل موتور سواری شده شاید نگهش دارم یا ردش کنم بره ساله جدید یه صفرشو بردارم تیپ دو مشکی مات یا سبزشو البته اگه بزنن این رنگارو سبز تیپ دو و مشکی خیلی خوشگله .موتورو به دلال نمیدم مفت بردارن بخوامم ردش کنم میدم مصرف کننده با قیمت مناسب سوار شه حالشو ببره من معمولا موتور بیشتر از یکی دوسال نگه نمیدارم رد میکنم دوباره صفرشو میگیرم اینم زمستون بود یا سر کار بودیم یا سرد بود سوار نمیشدم منم ک سرمایی چی میشد با رفقا جمعه ها میرفتیم یه چرخی میزدیم الانم ک بهار نزدیکه و خوراک موتور سواریه اون دوستمونم که گفت قسطی به من میدی باید بگم نه طلبه بودی پ خ بذار قیمت مناسب میدم نقدی چون اینجا جاش نیست راجبش صحبت کرد

MR.Halakoohi
25-12-1393, 07:37 بعد از ظهر
این هم از دایلیم ما[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]):thanks:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دوستان چراغ چکم روشنه/دلیلشم نمیدونم چیه؟
فنش خیلی زود روشن شد حدود نیم ساعت باهاش بیرون بودم تو دمای 7 یا 8 درجه/
آب رادیاتشا باید از کجا چک کنم و همچنین روغنشا؟

- - - Updated - - -

Mohsen_14
25-12-1393, 07:42 بعد از ظهر
رو باک هیچ آرمی نداره ؟
کلا چیزی از آرم و استیکرها کم نشده ؟

farshad 54
25-12-1393, 07:48 بعد از ظهر
مبارکه به سلامتی

دفترچه منوال دایلیم تو سایت هست لیست چشمک زدن چراغ چکش هم هست ببین چند تا چشمک میزنه اونجا ایرادشو توضیح داده

از پشت موتور سمت راست باید خم بشی نگاه کنی مخزن آب کنار کمک عقب هست دو تا خط min و max داره ولی برجسته هست و خوب دیده نمیشه اگر میتونی اون دوتا خط رو روشون یه ماژیک بکش که راحت بتونی ببینی

آب رادیات در چه حدیه

واسه ریختن آب هم باید قاب سمت راست رو باز کنی مخزن اون جاست

دمای آب هم تو دایلیم بهترین حالتش رو سه درجه هست و اگر بخواد بالاتر از 3 بره فن کار میکنه بیشتر تو ترافیک این اتفاق میوفته

MR.Halakoohi
25-12-1393, 08:08 بعد از ظهر
ممنون
من منوال دایلیما دانلودش کردم همش خارجکی بود نفهمیدیم چی میگه:hanghead:

- - - Updated - - -

راستی میشه بگید کودوم صفحه هستش منوال دایلیم/آخه ما پاکش کردیم:hanghead:

MR.Halakoohi
25-12-1393, 08:53 بعد از ظهر
آقا الان رفتم باهاش بیرون چراغ چکش خاموش شد/
اما بعد چن دقیقه باز چراغ چکش روشن شد اما ثابته و چشمک زن نیستش/

AMIR TEHRANPARS
25-12-1393, 09:14 بعد از ظهر
دوستان تو فروم مگلی نوشته اگه قدتون بلنده مگلی مناسبتون نیست و مچ و گردن رو خسته میکنه!
این موتور هم از این لحاظ محدودیتی داره؟

Arash-The-Rider
25-12-1393, 09:37 بعد از ظهر
این هم از دایلیم ما:thanks:

شادباش میگم. شما مدل 93 گرفتین؟ این طرح فلاپ 93 هست نه 94

Babak
25-12-1393, 09:57 بعد از ظهر
دایلیم وقتی باطریش ضعیف باشه چراغ چکش روشن میشه و همینجوری روشن میمونه.هواست به آب تو رادیاتور باشه ماله تحویل دادن یه قطره آب توش نبود وسط خیابان فهمیدم از یه تعمیرگاه با آفتابه آب گرفتم.
درجه آبش فقطی خط 3 روشن بشه باید فن کار کنه.تو شرایط عادی وقتی که تو حرکت باشی همیشه روی 2 میمونه توی ترافیک ها میره رو 3 که فن روشن میشه بالاتر نمیره.روغن رو هم حتما عوض کن دوره موتور رو هم تا 1000 کیلومتر اول بالای 6000 نبر.الان روغن عوض کن بعد توی 500 تا و بعد توی 1000 تا با فیلتر روغن عوض کن.من خودم کاسترول مگناتک میریزم.

Babak
25-12-1393, 10:00 بعد از ظهر
دوستان تو فروم مگلی نوشته اگه قدتون بلنده مگلی مناسبتون نیست و مچ و گردن رو خسته میکنه!
این موتور هم از این لحاظ محدودیتی داره؟
مگلی این کمر درد اینها ماله حالتش هست حالت ریس داره این مچ درد توی هیوسانگ هم هست البته بعده مدتی عادت میشه.دایلیم حالت اسپرت تورینگ داره و بیشتر حالته نشسته داره و کمتر به مچ و گردن و کمر فشار وارد میکنه.دایلیم برای مسافتهای طولانی خیلی خیلی راحت هست و فرقی هم نمیکنه قد بلند هستین یا کوتاه کلا روش راحت خواهید بود[emoji108]

!NAVID!
25-12-1393, 10:23 بعد از ظهر
اون عزیزی که مشکل چراغ چک داشت!!!!!!
اینم لیست ارور های دایلیم!
میتونه کمکتون کنه!

و من الله توفیق!

MR.Halakoohi
25-12-1393, 10:32 بعد از ظهر
شادباش میگم. شما مدل 93 گرفتین؟ این طرح فلاپ 93 هست نه 94
سلام
ممنون
مدل 94

flower
25-12-1393, 10:36 بعد از ظهر
آقا الان رفتم باهاش بیرون چراغ چکش خاموش شد/
اما بعد چن دقیقه باز چراغ چکش روشن شد اما ثابته و چشمک زن نیستش/
خوب مبارک باشه ماله باطریه باید کامل شارژ بشه شارژر دایلیم ضعیفه نمی تونه شاژرش کنه حتما بده باطری ساز بگو شارژش کنه اوکی می شه .

salar.gorgani
26-12-1393, 01:57 بعد از ظهر
اقا 6609 مبارکت باشه داداش انتخاب بی دردسری کردی موتور فوق العاده با کیفیتیه هرکسی ارزوشه همچین موتوری داشته باشه

حالا واست یه پیشنهاد دارم اگه دوسداشتی و به سلیقت جور در اومد انجام بده خودمم واست عکسشو طراحی کردم گذاشتم ...1.استیکرهای فلاپ رو با سشوار گرم کن و بکن 2.سوراخهای جا پیچهارو برچسب سفید جنس خوب بگیر گردبرش بزن به اندازه سکه بزن روش تا مخفی بشه 3.اون نوار دور رینگ رو هم یا بکن یا رنگ مات مشکی بزن تا یکدست مشکی بشه باز اگه بعدا خواستی با تینر رنگهارو پاک میکنی ..

بنظرم با این 3تا حرکت خیلی شیک میشه ببین