PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سال 91

K.I.A
24-12-1390, 12:48 قبل از ظهر
اول از همه امیدوارم سال خوبی برای همه باشه و کلا با بهترین ارزو ها.....
سال 91 سال حیوان عجیبی هست!!!! سال ازدها!!!
یه افسانه چینی هست ازدها و یه جور دایناسور!! ولی امیدوارم تو این سال جنسا کمتر چینی باشه!!
و امیدوارم همدیگرو عینه ازدها نخوریم و همدیگرو اتیش نزنیم.... و عین ازدها قوی باشیم و افسانه نباشیم.
سال تحویل 3شنبه ساعت 8 ----------44 دقیقه --------------27 ثانیه هست----------

سال نو پیشاپیش به دوستای گلم تبریک میگم:flower4:

02109002
24-12-1390, 12:54 قبل از ظهر
عید واقعی از آن کسی است که آخر سالش را جشن بگیرد نه اول سال را
-------------------
عید حقیقی را کسانی درک میکنند که با یک چشم بر گذشته بگریند و با چشم دیگر به آینده لبخند بزنند . . .

من هم به نوبه خودم سال جدید رو پیشاپیش خدمت پرشین موتور و خانواده ی عظیمش تبریک میگم

امیدوارم سال خوبی رو پیش رو داشته باشید

شهرام
24-12-1390, 05:47 قبل از ظهر
با ارزوی ۱۲ ماه شادی ۵۲ هفته خنده ۳۶۵ روز سلامتی ۸۷۶۰ساعت عشق ۵۲۵۶۰۰دقیقه برکت ۳۱۵۳۰۰ثانیه دوستی سال نو پیشاپیش مبارک
شیشه می شکند و زندگی می گذرد.
نوروز می اید تا به ما بگوید تنها محبت ماندنی است
پس دوستت دارم چه شیشه باشم چه اسیر سرنوشت
نوروز ۹۱ مبارک

:flower4:عید به همه بچه های پرشین موتور مبار کباد اومیدوارم که عید و سال خوبی داشته باشین.:flower4:

حسـن
24-12-1390, 08:57 قبل از ظهر
سال 90 که خیلی زود گذشت ولی خوش گذشت :flower4:
ایشالا سال 91 سال پر خیر و برکتی برا همه باشه
پیش پیش عید مبارک

nopo
24-12-1390, 09:54 قبل از ظهر
يك فلاش بك بزنيد ببينيد چه اتفاقات خوب و چه اتفاقات بدي برامون پيش اومده خوبي ها رو به ياد داشته باشيم. وبدي ها رو فراموش كنيم
يكم به اعمال خودمون نگاه كنيم
وبيشتر بهش دقت كنيم!!

Mohammad aghili
24-12-1390, 10:36 قبل از ظهر
فلاش بکت تو حلقم

خوب تاپیکی زدید

سال 90 تا حالا بهترین سال زندگی من بوده
فکر می کنم همه بچز سایت دلیلش رو بدونن..

...::: روان :::...

امیدوارم سال 91 واسه همه سال خوب و پر برکتی باشه

ایشالله kdx 220

کوروش
24-12-1390, 10:59 قبل از ظهر
سال 90 اصلا سال خوبی واسه من نبود /// اصلا دوستش ندارم !!!:mad_majidonline:
ولی خدا کنه سال 91 سال خوبی واسه همه و به خصوص واسه خودم باشه !!!:flower4:
ارزویی دارم که از بچگی باهامه و ایشالا با دعای شما بهش برسم !!!:hippie7:
ایشالا همه به ارزو هاشون برسن !!!!
عید همه مبارک !!!:20:
راستی یه عید هم واسه همه بچه ها پرشین موتور دارم که تا چند وقت دیگه خبرشو بهتون میدم:smilies(113):
کوچیک همه ی بچه های گل پرشبن موتور
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------کوروش /عید 91

7thRING
24-12-1390, 11:30 قبل از ظهر
سلام من زیاد کشش نمیدم در یک کلام میگم عید همه پیشاپیش مبارک و ایشالله سال فوق العاده ای پیش رویتون باشر.
ارزو می کنم امسال هم پرشین موتور هم اعضاش به ارزوهاشون برسن.

.:ALIREZA NADERI:.
24-12-1390, 12:25 بعد از ظهر
سال 91 رو پپیشاپیش تبریک به همه میگم و از کار ها و زحمت های تمامی یوزر ها بخصوص محمد 02109002 و مدیران ارجمند تشکر میکنم و امیدوارم سال خوب و خوشی رو کنار خانواده داشته باشید.

Ali
24-12-1390, 12:41 بعد از ظهر
خوشحالم که 90 داره تموم میشه چون اصلا توی این سال زندگی باهام کنار نیومد و همش بدبیاری داشتم از هر لحاظ که فکرشو بکنین!!!

و در اخر ارزوی زندگی خوب و خوش همراه با شادی و رسیدن به ارزوها برای همه دارم[Only registered and activated users can see links](mayi).gif

عید همگی مبارک:happy4:

reza KTM
24-12-1390, 02:09 بعد از ظهر
اعتقاد بر این که یه سال بد باشه و یه سال خوب ندارم
امیدوارم همیشه موفق باشید ، کم اشتباه کنید ، به حاجت دلتون هم برسید

سال 91 پیشاپیش مبارک
happy new year 1391

walther
24-12-1390, 02:44 بعد از ظهر
گشت گرداگرد مهر تابناک,ایران زمین
روز نو آمد و شد شادی برون زندر کمین
ای تو یزدان,ای تو گرداننده مهر و سپهر
برترینش کن برایم این زمان و این زمین

سال 1391 پیشاپیش مبارک

سید امیر
24-12-1390, 03:31 بعد از ظهر
سلام خدمت تمامی دوستان ...سال خوب و پر برکتی برای خودتونو خانوادتون ارزو دارم..وقت تحویل سال در نجف اشرف در کنار بارگاه مولا علی دعاگویتان هستم.....

aban
24-12-1390, 07:00 بعد از ظهر
نمیدونم والا من از زندگی عقب موندم یا شما ها جلو جلو میپرین....
چه خبره... هنوز 5 روز تا 91 مونده... تو این 5 روز هم میتونید کاری کنید که سال رو با خوشی تموم کنید... آدم توی 5 ساعت هم چه کارهایی که نمیتونه بکنه... حالا5 روز که دیگه... سرعتتونو کم کنید با جریان زندگی شنا کنید....

علی یزدانی
26-12-1390, 04:49 قبل از ظهر
سلام
منم هم به نوبه خودم ساله نو رو پیشاپیش به همه کاربرایه سایت پرشین موتور تبریک میگم
امیدوارم ساله خوب و پربرکتی برای همه باشه

mosim2m
26-12-1390, 08:12 بعد از ظهر
پيشاپيش سال ١٣٩١ خورشيدى برابر با سالِ :
٧٠٣٤ ميترايى آريايى و
٣٧٥٠ زرتشتى و
٢٥٧١ شاهنشاهى را شاد باش ميگويم
هرچند از هجرت ١٣٩١ سال ميگذرد ولى سرزمين آريايىِ من :
... ٥٦٤٩ سال قبل از آن نوروز را جشن ميگرفت و
٢٣٤٧ سال پيش از آن مردمانِ اين ديار خدايى را ستايش ميكردند و كوروش
١١٨٥ سال قبل از آن دوستى را در جهان گُستراند.
آرى پيشينهِ سرزمين من بسى بيشتر از ١٣٩١ سال است.

AMIR-250
26-12-1390, 09:26 بعد از ظهر
حالا امسال چه خوب چه بد داره تموم میشه امیدوارم سال جدید واستون عالی باشه
بزار چن تا دعا هم بکنیم
خدایا چشم ما را به جمال گواهینامه روشن بفرما
تمامی عشق سنگین ها را به رپسول برسان همانطور که به cg ها ravan دادی

ali faghfouri
27-12-1390, 03:10 قبل از ظهر
پیشاپیش سال نو مبارک

شهرام
27-12-1390, 03:19 قبل از ظهر
بازم من عیدو به همه تبریک میگم.
اومیدوارم همیشه درخوشی زندگی کنین.

mostafak021
27-12-1390, 03:58 قبل از ظهر
سال نو همه پیشاپیش مبارک
امسال که من سال تحویل کسی دورو برم نیست اهالی منزل کلا رفتن مسافرت سال تحویل رو چه کنم کجا برم؟هی گفتن بیا بریما خودمو ... کردم نرفتم.می خوام امسال سال تحویل یه حرکتی بزنم شنیدم بعضی از هیئت ها لحظه سال تحویل مراسم دارن می خوام لحظه سال تحویل تو هیئت باشم تا سالم رو با اباعبدالله (ع) شروع کنم شاید سال جدید رو آدم تر شدیم.
ما که هرسال دوروبرمون شلوغ بود بذار یه امسال یه چیزه جدید و متفاوت رو تجربه کنم.
یا حق

Amin_bahmany
29-12-1390, 05:06 بعد از ظهر
با آرزوی
۱۲ ماه شادی،
۵۲ هفته پیروزی،
۳۶۵ روز سلامتی،
۸۷۶۰ ساعت عشق،
۵۲۵۶۰۰ دقیقه برکت،
۳۱۵۳۰۰۰ ثانیه دوستی.
سال نو مبارک باد

02109002
29-12-1390, 05:36 بعد از ظهر
لحظه تحویل سال

کیا میتونن تو سایت باشن ؟

matrixaidin
29-12-1390, 05:38 بعد از ظهر
نفس باد صبا آفت جان خواهد شد
عید می آید و اجناس گران خواهد شد
همسرم چند ورق لیست به من خواهد داد
میزنم ساز مخالف دو سه روزی اما
عاقبت هر چه که او گفت همان خواهد شد
پول را با علف خرس یکی میدانند
کل عیدی و حقوقم به شبی خواهد رفت
بر سر جیب بغل فاتحه خوان
پیشاپیش سال91 ر همگی مبارک

Alireza
29-12-1390, 09:51 بعد از ظهر
به سلامتی اونایی که قلبشون شکسته و بغض گلوشون رو گرفته.
سال تحویل رو به یاد هم باشیم

کوروش
29-12-1390, 10:03 بعد از ظهر
به سلامتی اونایی که قلبشون شکسته و بغض گلوشون رو گرفته.
سال تحویل رو به یاد هم باشیم
سال نو فقط واسه اونایی که کنار خانوادشون و کسایی که دوستشون رو دارن هستش قشنگه !!!
واسه ما که تنهاییم جز تلتنگی بیشتر و حسرت اینکه یک سال پیرتر شدیم چیزی نداره !!!:10:
به قول علی سال نو رو به یاد ما هم باشید حداقل دلمون خوش باشه

Kami
29-12-1390, 10:05 بعد از ظهر
سالی پر از دود موتور داشته باشید
عیدتون پر موتور

7thRING
29-12-1390, 10:10 بعد از ظهر
بچه ها چقد زود گذشت.
سال نو پیشاپیش به همه ی موتور سوار ها / دوچرخه سوار ها /3 چرخه سوار ها و کل وسایل نقلیه سوار ها و ... مبارک.

02109002
29-12-1390, 10:54 بعد از ظهر
با پایان سال شروع به خانه تکانى کردم

به خانه ى دل که رسیدم محبتت را برداشتم
نه غبارى داشت و نه کهنه شده بود

مهرت جاودانه در دلم خواهد ماند...

...For

7thRING
29-12-1390, 10:57 بعد از ظهر
امشب کیا تا لحظه تحویل سال بیدارند؟

02109002
29-12-1390, 10:59 بعد از ظهر
اگه شد تا ساعت تحویل بیدارم اگه نشد حتما" لحظه تحویل با پرشین موتور خواهم بود .....

Kami
29-12-1390, 11:07 بعد از ظهر
واسه من یکی فرقی نداره عید بشه یا نشه
اصلا نه خوشحالم نه ناراحت
چون هیچی عوض نمیشه واسم
کلا روز ها مثل دیگری

02109002
29-12-1390, 11:10 بعد از ظهر
واسه من یکی فرقی نداره عید بشه یا نشه
میگویند سال نو میشود
بيخيال
اگر زنده ای
بيخيال
اگر مرده ای
بازهم بيخيال
تکرار می کنند
این نیز بگذرد
اما در پس شبها
و روزهای یارانه ای
نگاهت به آسمان باشد
و امیدت به خدا
بيخيالنوروز
تکرار میشود
این چرخشهای 365 روزه
آنچه می ماند
خاطره است
بگذار به یاد ماند خوبي و نیکی
اگر هم نشد
بازهم بيخيال
.
.
.
اگر پا برهنه
در میان افکارت
دویدم
مرا ببخش
آرزویم این است
نوروزت شاد ...

Alireza
29-12-1390, 11:20 بعد از ظهر
دوستان امشب ساعت ها میره جلو یا فردا شب؟

amirw3x
29-12-1390, 11:24 بعد از ظهر
دوستان امشب ساعت ها میره جلو یا فردا شب؟

فردا شب

من هم به سهم خودم عید رو پیشاپیش به بچه های پرشین موتور تبریک میگم:pm1:

Sination
01-01-1391, 02:59 قبل از ظهر
هرروزتان نوروز، نوروزتان پیروز، پسوردتان مرموز، آپدیتتان هرروز، ماشینتان لکسوز، لکسوزتان کم سوز، ناهارتان قارپوز، سیگارتان بر پوز، بدخواهتان پ ف یوز،غمهایتان ریفیوز،دشمنتان دی وث، ، اوقاتتان محضوض !!! عیدتان پیشاپیش مبارک

---------- Post added at 03:59 AM ---------- Previous post was at 03:49 AM ----------

اقای این قزیه رو جدی میگن ..
تبریک یا تسلیت؟ ....فردا اولین روز سال 91 .. یه روز مثل بقیه روزا .. مردم خوشحالن .. جشن و هدیه و تبریک سال نو .. نمی دونم باید تبریک گفت یا .... . یک سال به پایان نزدیکتر .. پایانی سیاه .. پایان منو تو .. پایان دنیا .. پایان .......... . تبریک یا تسلیت .... ؟
همهش ادامه ی همون ساله اوله ..

Amin_bahmany
01-01-1391, 03:21 قبل از ظهر
دلم گرفته!!!!سال 90 که برام بد بود و نمیدونم چکار کنم!! خدا امسال دیگه خوب باشه
سال نو رو به همه تبریک میگم و امیدوارم سالی پر برکت و خوب داشته باشین.

reza KTM
01-01-1391, 03:38 قبل از ظهر
سلامتی همه کسایی که الان بیدارن و منتظر تحویل سال نو هستند

02109002
01-01-1391, 07:08 قبل از ظهر
فقط ساعتی دیگر تا ...:999:

7thRING
01-01-1391, 08:32 قبل از ظهر
20 دقیقه دیگه عیده

---------- Post added at 08:31 AM ---------- Previous post was at 08:25 AM ----------

اقا یه سوال کیا تو پست اول گفت سال اژدها ولی به نظرم سال نهنگه . کدومشون درسته؟

---------- Post added at 08:32 AM ---------- Previous post was at 08:31 AM ----------

کمتر از 13 دقیقه تا تحویل سال

RIDER
01-01-1391, 08:33 قبل از ظهر
11دقیقه

مصطفی
01-01-1391, 08:35 قبل از ظهر
منم هستم.10 دقیقه به تحویل سال.سال نو به همه دوستان مبارک

RIDER
01-01-1391, 08:46 قبل از ظهر
سال نو مبارک

Ali
01-01-1391, 08:47 قبل از ظهر
من هم تبریک میگم

مصطفی
01-01-1391, 08:54 قبل از ظهر
سال نو مبارک

02109002
01-01-1391, 08:58 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

reza KTM
01-01-1391, 09:01 قبل از ظهر
سال نووووووو مبارک

02109002
01-01-1391, 09:07 قبل از ظهر
اینم تقدیم به پرشین موتور و بروبچ پرشین موتور

[Only registered and activated users can see links]

aligsx
01-01-1391, 09:07 قبل از ظهر
سال نو مبارک
ایشالا سال پر برکت پر موتور برای همه باشه
و ایشالا بدون حادثه
و ایشالا حضرت مهدی بیاد این موتور سنگینو ازاد کنه برای جونا

Mohammad aghili
01-01-1391, 09:09 قبل از ظهر
سال نو همه مبارک :thanks:

ایشالله سال 91 همه به آرزواشون برسن

7thRING
01-01-1391, 09:25 قبل از ظهر
سال نوی همگی مخصوصا جمع پرشین موتور اساسی مبارک

suzuki savar
01-01-1391, 09:41 قبل از ظهر
سال نو بر همه بروبچ پرشین موتور مبارک.انشاا.. بهترین سال زندگیتون امسال باشه

7thRING
01-01-1391, 09:46 قبل از ظهر
1 ساعت از سال 91 می گذرد

matrixaidin
01-01-1391, 10:31 قبل از ظهر
شانس اوردما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
3دقیقه مونده به تحویل سال از خواب پریدم همه خواب موندن به جز من :happy4:
سال پر برکت و پر موتور و ارزونی رو برای همه ارزومندم
عید همگی مبارک

salahshor
01-01-1391, 10:47 قبل از ظهر
سال نو همتون مبارک

Ali
01-01-1391, 10:50 قبل از ظهر
6 صفحه پر شد اما من هنوز نفهمیدم امسال سال چیه؟:297:

roozbeh rv
01-01-1391, 11:30 قبل از ظهر
سال نو بر همه دوستان گل مبارك
انشالاه براي همه سلامتي سلامتي سلامتي باشه

Alireza
01-01-1391, 12:18 بعد از ظهر
من که خواب بودم
سالی که با خواب بودنم شروع شد ببین تهش چی میشه
تبریک به همه

amirw3x
01-01-1391, 12:55 بعد از ظهر
امسال بنظرم ساله نهنگه

عید برتمام بچه های گل پرشین موتور مبارک :flower4::7:

علی یزدانی
01-01-1391, 01:11 بعد از ظهر
سال نو مبارک

mohsen46
01-01-1391, 01:37 بعد از ظهر
سال نو به همه بچه های پرشینی مبارک باشه ان شاءالله سال موتوری خوبی پیش رو داشته باشید
فکر کنم سال اژدها باشه

02109002
01-01-1391, 01:59 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])سال ۱۳۹۱ سال اژدها نام دارداژدها
واژدها یکی از موجودات افسانه‌ای در فرهنگ‌ها ([Only registered and activated users can see links])ی جهان است. اژدها در اساطیرجهان جایگاه ویژه‌ای دارد.واژه‌شناسی در فارسی
ریشه واژه اژدها و (ضحاک) یکی است و صورت‌هایی دیگر چون «اژدر»، «اژدرها» و «اژدهات» دارد، به معنی «ماری است افسانه‌ای و بزرگ، با دهان فراخ و گشاد.»اژدها یا اژدر که در زبان اوستایی «اژی» (-aži)، در زبان پهلوی ساسانی (فارسی میانه) «از» (az) و در زبان سانسکریت «اهی» (-ahi) خوانده و نامیده می‌شود، به معنی «مار یا افعی مهیب و سهمگین» است. در متون کهن ایرانی، گاه این واژه به گونة عام بکار می‌رود.در اساطیر و ادبیات جهان
اژدها جانوری است که در کهن‌ترین سنن نماد ویرانکاری و نیز آب و آبادانی بوده است. روزگاری دراز اساطیرشناسان می‌پنداشتد که اژدها نمایشگر سَّر و انگیزه پیشرفت بشر است و سرگذشت بشر سراسر کوششی است برای رهائی یافتن از قدر ([Only registered and activated users can see links])ت درهم شکننده اژدها.
کهنترین تصویر موجود اژدها واقع در دروازه ایشتار

رابطه میان اصل و آغاز جهان و اژدها در کیهان‌شناسی بابلیان آشکار است. در این کیهان‌شناسی، تیامات یا اژدهائی که نماد ظلمت آغازین است غالباً بصورت ماری خشمگین نموده شده و مردوک یا قهرمان خورشیدی بر آن چیره می‌شود. بدینگونه جهان روشن پدرسالاری جهان آغازین مادرشاهی را تس ([Only registered and activated users can see links])خیر می‌کند.
تندیس اژدها در سنگاپور

در مصر باستان اژدها رمز طغیان‌های بزرگ رود نیل بوده است و سود و زیان آن طغیان‌ها را که بارور کننده یا ویران کننده‌اند نشان می‌داده است. از اینرو اژدها غالباً هم با خداوند اُسیریس و هم با الههٔ هاتور همانند می‌شده و گاه نیز از لحاظ خیر و برکتی که داشته با اسیریس و به سبب ویرانکاریش با «ست» دشمن ازیریس یکی می‌شده است.اژدها همیشه حیوانی نیرومند و سهمگین پنداشته شده و گاه ‐ چنانکه در چین ‐ مقدس بوده و پرستیده می‌شده است زیرا او را بخشندهٔ آب و باران می‌دانسته‌اند. در بعضی نقاط اژدها را همان تمساح دانسته و پنداشته‌اند که تمساح آورنده باران است. اقوام بسیار معتقد بودند که اژدها خدای طوفان و هوای بد و سیل و دیگر بلاهای آسمانی است و طوفان بر اژدها سوار شده موجب لغزش زمین و زمین‌لرزه می‌شود. تقریباً همه جا اژدها با شب و تاریکی و بطن مادری و آب کیهانی پیوسته و مربوط بوده است.برخی از اژدهاهای چندسر مشهورند چون لادون که نگاهبان سیب‌های زرین هسپریدها بود. بعض ([Only registered and activated users can see links])ی اژدهاها یا مارهای چند سر نیز شاخ‌هایی به اشکال گوناگون داشتند از قبیل اژدهای قرمز هفت سر بنام آپوکالیپس، وانی، اژدهای چینی و ژاپنی نیز چندین شاخ دارد. نزد اقوام سرخ پوست پوئبلو مار شاخدار نماد روان و روح آب بوده است، و به باور مانی شیطان یا اهریمن درآغاز بر آب‌ها فرمان می‌راند، «او همه چیز را تباه می‌کرد و ویران می‌ساخت».آزدها تنها موجود اساطیری هست که در تمام ملل جایگاه داشته. چین ژاپن ایران مصر یونان رم شمال اروپا در کتب تاریخی از این موجود یاد شده است.پرفوسور فرهاد عسکری محقق و فیلسوف اعتقاد دارد که این موجود در گذشته وجود داشته ولی نه به این شکل که مجسمه و روایات ذکر کرده اند.شاید بصورت موجود ( مار عظیم) مانند کنت دراکولا یا ضحاک .در اساطیر و ادبیات ایران

رستم در حال کشتن اژدها اثر عادل عدیلی

سیمای اژدها در تاریخ اساطیری ایران، در نهایت سهمناکی، زشت‌رویی و پلشتی است. آنها از نخستین یاران اهریمن می‌باشند که آفرینش نیکوی اورمزد را آشفته می‌نمایند؛ ولی توانایی تباه آن را ندارند. اگر فدیه گران‌بهایی نثار ایزدانی همچون آناهیتا و وای می‌کنند (یشت ۵، بندهای ۲۹-۳۱ و ۴۱-۴۳ و نیز یشت ۱۵، بندهای ۱۹-۲۱). بر اساس ادبیات اوستایی، هنگامی که اورمزد نخستین سرزمین نیک خویش را می‌آفریند (ایرانویج)، آنگاه اهرمن همه تن مرگ برای تباهی آن، اژدهایی (اژدهای سرخ) را در رود دائیتی پدید می‌آورد (وندیداد ۱، بندهای ۲-۴). از سوی دیگر نیز ایزد هم با رزم‌افزارهای خود به نبرد با اژدهای زرد برمی‌خیزد تا او را نابود سازد (یسنه ۹، بند ۳۰).بر اساس ادبیات ودایی و اوستایی، دو اژدهای ورتره و اپه اوشه (اپوش)، آبها را در دژ جادویی خود اسیر، ابران آسمانی را سترون و زمین را خشک و کویر می‌سازند؛ ولی سرانجام به دست ایزدان ایندره و تیشتر تباه می‌گردند. از دیگرسو نیز اژی دهاکه (ازدهاگ/ضحاک) و افراسیاب تورانی نشان از اژدهایان اساطیری دارند که با گذشت زمان و به هنگام تغییر ساختار ساده و نخستین (روایت اوستایی) داستان به شکل پیچیده و پویا (روایات پهلوی ساسانی و خدای نامه)، جامة نوین پادشاه انیرانی (= نا ایرانی) را بر تن می‌نشانند. خشکسالی، سترونی، زوال و مرگ، ارمغان دشخدایی آنان بر ایران می‌باشد.پرداخت شخصیت و ویژگی‌های اژدها در روایات اساطیری چندان کامل و دقیق نیست، زیرا اسطوره تنها به آن بخش از سرگذشت زندگی یک بوده اهریمنی (یا حتی قهرمان) می‌پردازد و آن را آنچنان می‌بالاند و با شکوه و اغراق درمی‌آمیزد که برای نمایش جهان‌بینی ویژه خویش و دیگر اهداف خود نیاز دارد. اما این پرداخت در روایات حماسی (برخلاف نمونه‌های اساطیری شکل کامل‌تر و پویاتری دارد و اژدها در این داستان‌ها چهره‌های گوناگونی دارد که از میان آنها دو گونه بیش از دیگر نمونه‌ها دیده و تکرار می‌شود.اژدها در نخستین چهره، سیمای «فرمانروای بیگانه اژدروشی» را به ([Only registered and activated users can see links])خود می‌پذیرد که با تازش بر ایرانشهر و چیرگی بر پادشاه این سرزمین، فرمانروایی را در دست می‌گیرد، زندگی مردمان و ستوران آنان را تباه، باران و آب را دربند و خشکی و نیاز را بر سرتاسر زمین حکمفرما می‌سازد. این فرمانروای دژکامه انیرانی با رزم‌افزار جادویی و سپند قهرمان بی‌همتایی از تبار پادشاهان نیکوی ایرانی، تباه می‌گردد. آشتی، آرامش و زیبایی ارمغان پادشاهی نیک قهرمان بر ایران زمین است. روایت کارزارهای «فریدون و ضحاک»، «اسفندیار و ارجاسب تورانی» (هر دو به نقل شاهنامه) و داستان نبرد پادشاهانی همچون «منوچهر، زو و کی خسرو با افراسیاب اژدهاوش» را می‌توان در شمار گونه‌هایی جای داد که اژدها با چهره پادشاه دژکامة انیرانی پدیدار می‌گردد.خون اژدها
در نزدیکی شهر دهلران در استان ایلام چشمه قیری وجود دارد که بر پایه گفته‌های مردم محلی، این چشمه، خون اژدهایی بوده که در جنگ با پهلوانی اساتیری، اسفندیار رویین‌تن، به هلاکت رسیده است.در نزدیکی شهر قروه در استان کردستان نیز چشمه آب معدنی سرخ رنگ در کنار صخره‌ای اژدها شکل، به نام باباگورگور وجود دارد که به گفته مردم این چشمه خون این اژدها است.درخت خون اژدها
نام یکی از درخت های جزیره سقطرا (سُقُطری عربان، مجمع‌الجزایر واقع در باختر اقیانوس هند، میان دو قارهٔ آسیا و آفریقا و در دهانهٔ خلیج عدن از آن کشور یمن) خون اژدهاست. این درخت با نگاه از بالا مانند یک بشقاب پرنده گرد است و برگ های سوزنی شکلش به سمت بالا کشیده شده و از رو به رو یکسره به قارچ ماند. تنه درخت هیچ شاخ و برگی ندارد و تنها سر درخت پر از برگ های سوزنی شکل است. صمغ درخت اژدها را برای رنگ کاری و برق اندازی کار گیرند و و فزون بر کار بردهای پزشکی صمغ، سالهای سال کیمیا گران هم برگ هایش را به کارهای خود زده اند.معبد اژدها
در ده کیلومتری جنوب شرقی گنبد سلطانیه، در نزدیکی روستای ویر، در پهنه ای مستطیل شکل در دامنه کوه دو اژدهای بیمانند و شگفت آور قرار گرفته است. این محل به نام معبد اژدها و داش کسن (سنگبر) خوانده می‌شود و مردم محل آن را به نام شیرین و فرهاد مینامند. در درون این مجموعه هنری زیبا، سه غارتاق دستکند با اندازه‌هایی مشخص در دل کوه سترگ کنده شده که پیرامون ورودی‌های آن را کنده کاریها و سنگبریهای زیبای و چشمنوازی جلوهای ویژه بخشیده اند. مهمترین بخش این کنده کاریها، که در نوع خود در ایران منحصر به فرد است، دو تصویر اژدهاست که در روبروی یکدیگر، با طول بیش از ۵ متر، به شکل قرینه در دل سخت سنگ کنده شده اند، که در پیچ و خم‌های خود جهانی از اسرار نهفته دارند. پیرامون این نقش برجسته‌های یگانه و بیمانند، مهرابه ای زیبا و نقشدار، با طرحهای اسلیمی، گل و بوته، و مقرنس بر پیکره بیجان سنگ کنده کاری شده اند. تقارن در هرجای این نیایشگاه به چشم می‌خورد. دانشمندان و اندیشمندان ایرانشناس بر این پندارند که غارهای معبد اژدها، یکی بزرگتر در جنوب و دو تا قرینه در شرق و غرب، نخست نیایشگاه آیین مهرپرستان، میترائیسم، بوده و کاربرد آن را حتی در دوران پس از اسلام هم نگه داشته بوده است. مار در آیین مهر و اژدها در فرهنگ ایرانی، نقشی بنیادین و اثرگذار دارند. اژدها با جهت گیری خود به درون نیایشگاه، گویی خوش آمدگوی تازه واردان است.

mohsen46
01-01-1391, 02:03 بعد از ظهر
آقا نگفت امسال چه سالیه.............!؟:25r30wi:

02109002
01-01-1391, 02:10 بعد از ظهر
آقا نگفت امسال چه سالیه.............!؟:25r30wi:

ای بابا یه ساعت نشستم واست فلسفه بافتم که امسال سال اژدها است اونوقت تو میگی.....؟!:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30w i:

reza KTM
01-01-1391, 02:10 بعد از ظهر
من هم شنیدم اژدها هم نهنگ ولی نمیدونم کدومه

Alireza
01-01-1391, 02:15 بعد از ظهر
امسال سال پرشین موتوره

02109002
01-01-1391, 02:18 بعد از ظهر
امسال سال پرشین موتوره

براستی که حقیقت داره

100000000000000000 درصد تایید میشه

پرچم بالاســــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــت

shadow
01-01-1391, 02:53 بعد از ظهر
:thanks::flower4:سلام به همه ی بچه های باشگاه
امیدوارم که همه سال خوبی رو پیش رو داشته باشن.
و عید نوروز رو به شما وخانواده ی محترمتون تبریک میگم.

Sination
01-01-1391, 02:53 بعد از ظهر
تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى

reza KTM
01-01-1391, 04:36 بعد از ظهر
تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانىیعنی چی ؟

حسـن
01-01-1391, 04:41 بعد از ظهر
سال نو همه مبارک
امسال سال خیلی خوبی باید باشه من که امروز صبح را با کلی خبر خوش شروع کردم :happy4:
ایشالا هرکی هر موتوری را دوست داره بهش برسه تو این سال

aban
01-01-1391, 05:15 بعد از ظهر
چند ساعتی از تحویل سال داره میگذره و من هنوز همون ادم بی مصرفی که بودم هستم بازم و هیچ تغییری چه توی خودم و چه توی اطرافم احساس نمیکنم...
هر سال گندتر از پارسال.... اگه نخایم زندگی کنیم باید با کی رو ببینیم....... لعنت به اژدها...لعنت به نهنگ... لعنت به زندگی سگی...................................

:297:

ARSH
01-01-1391, 07:22 بعد از ظهر
تبریک

K.I.A
01-01-1391, 10:08 بعد از ظهر
من همش یه روز تعطیل بودم تا 1 خوابیدم بعد پاشدم دیدم سرما خوردم دارم میمیرم...
عجب سالی بشه امثال با تاخییر از خواب پاشدم بعدم سرما خوردم فکر کنم اخرش ایدز بگیرم!
اما تبریک:20:

kourosh_bandit2
01-01-1391, 10:58 بعد از ظهر
سال 91 به مه بچه های باحال پرشین موتور تبریک میگم و ارزو دارم همیشه خندون و سلامت باشید مخصوصا شما کیا جان. مخلص همه بچه های باحال پرشین موتورم هستیییییییییییییییییییییی یم.:bighug::grouphugg::29dz8zk: اینم بوسه نو شدن سال. بوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووس

کوروش
02-01-1391, 07:56 قبل از ظهر
صبح عید بلند شدم خواستم کامپیوتر رو روشن کنم / روشن کردم دیدم شارژ ماهیانم تموم شده !!!
از اولین ثانیه بد شانسی خدا تا اخرین روزشو بخیر کنه !!!!
منم عیدو بهتون تبریک میگم !!!
یه جمله بیشتر بهتون نمیگم !!!
اول با نفس خودت بجنگ بعد میفهمین دشمن های واقعیت کیااااااا هستن !!!
دلیل اینکه سال به سال پیشرفتی نداری در خودته نه در دیگران

mohsen46
02-01-1391, 09:25 قبل از ظهر
9710
دیدم کسی برای سایت هفت سین نزاشته زحمتشو خودم کشیدم:pm::thanks:

mohsen46
02-01-1391, 09:40 قبل از ظهر
سیلندر سرسیلندر
سوپاپ سیم کلاج
سندتملیکی سوئیچ
سوزوکی
عیدتون مبارک :29dz8zk:

Mohammad62
02-01-1391, 12:37 بعد از ظهر
:flower4: سال نو همه مبارک :flower4:

آرزوی سال خوبی رو برای همه بر و بچ پرشین موتور دارم
لبخند بزنید تا جهان به شما لبخند بزنه...

عیدی موتورتون یادتون نره
عیدی من به موتورم: فلاپ جلو نو + طلق چراغ نو + سیم نو + روغن کاری توپ + یه جفت شمع ایریدیومی توپ

Atash savar GT250R
10-01-1391, 11:01 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان انشاءالله سال خوبی واسه همه باشه.انشاءالله امسال هر کی موتور نداره بخره و به جمع هیو سواران ملحق بشه.انشاءالله.......................:1 9:....$$سال نو همگی مبارک$$

Masoud
10-01-1391, 12:50 بعد از ظهر
دوستان ما راهیه شمال شدیم .........
امیدوارم همونطور که تا الان عیدتون خوب گذشته از این به بعد هم بهتر بگذره ....
فعلا یا علی

Classified
12-01-1391, 05:55 بعد از ظهر
سلام

خب فرصتی شد بیایم و تبریکی به دوستای خوبمون بگیم هر چند دیر . .

سال جدید به خوشی و خرمی برای همتون آرزو می کنم

خیلی دوست دارم کنارتون باشم ولی . . .

لباتون خندون، غم از دلاتون بیرون، خداحافظ

گاهی زندگی مانند یک پیاز است که هر ورقش، کتابی از اشک هاست . . .