PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سواری بانوان در ایران

Noora
23-12-1390, 05:20 بعد از ظهر
سلام
من نورا، قهرمان موتورکراس بانوان ایران هستم و به تازگی به شما ملحق شدم.
هدفم کمک به بانوان علاقه مند به این رشته هست و امیدوارم که شما هم به من کمک کنید تا با هم بتونیم این رشته رو هر چه بیشتر در سر تا سر ایران فعال کنیم.

با تشکر

02109002
23-12-1390, 05:23 بعد از ظهر
سلام

بسیار خوش اومدین خانم نراقی :khosh:

اتفاقا" تنها کمبودی که پرشین موتور داشت این بود که مباحث بانوان زیاد مطرح نمیشد اینجا چون کسی نبود که اطلاعاتی رو مناسب با این حیطه در اختیار بانوان بذاره

منتظر اطلاعات مفید شما در این زمینه هستیم
باتشکر

mohsen46
23-12-1390, 05:41 بعد از ظهر
خیلی خوش اومدی :icon_pf _101_:

Kami
23-12-1390, 05:42 بعد از ظهر
بسیار خوش اومدین خانم نراقی
امیدوارم شاهد اطلاعات مفید شما برای بانوان و اقایان باشیم.

Babak
23-12-1390, 08:53 بعد از ظهر
سلام خانم نراقی
لطفا توضیح بفرمایید که موتور سواری خانم ها به چه صورتی هست در ایران؟
و چطوری افرادی که علاقه مند هستند می تونند وارده این رشته بشن وکجا یا چه کلاس هایی هست برای آموزش آنها.
متشکرم

Kenji
23-12-1390, 09:40 بعد از ظهر
خانم نراقی،

ضمن خوش آمد گویی، بخشی از افتخارات و فعالیت های خودتون رو هم بفرمایید استفاده کنیم.

K.I.A
23-12-1390, 09:45 بعد از ظهر
خانم نراقی به جمع پرشین خیلی خوش امدید....
لطفا کمی در مورد فعالیت بانوان تو این رشته توضیح بدید/ممنون

عباس غیاثی
23-12-1390, 09:52 بعد از ظهر
موفق باشین

reza KTM
23-12-1390, 10:19 بعد از ظهر
ضمن خوش آمد گویی به شما از این که این باشگاه مجازی (اولین سایت مختص موتور سیکلت در ایران) رو انتخاب کردید بسیار بسیار خوشحالیم
یه سری سوالات برای خیلی از اشخاص هست در رشته موتور سواری اونم مخصوص بانوان که ممنون میشم اگر شما بتونید کمک کنید

سوال من:
خانم نراقی شما گواهینامه هم دارید؟
الان شما به عنوان یک بانوی موتور سوار ایرانی چه مشکلاتی دارید؟
فقط در پیست رانندگی میکنید یا در شهر هم گهگداری سوار موتور میشید؟

mosim2m
23-12-1390, 10:38 بعد از ظهر
امیدوارم یه روز خوب برسه که یه تور مختلط نه از نوع موتوریش برگزار کنیم .

Kenji
23-12-1390, 10:41 بعد از ظهر
ویرایش شد .....

s.mm
24-12-1390, 01:15 قبل از ظهر
ضمن خوش آمد گویی به خانم نراقی
باید به دوستان این رو یاداوری کنم زین پس سایت پرشین موتور که به جرات می شد گفت تنها سایت یا انجمن تک جنسیتی، حداقل در وب فارسی بود دیگر آنچنان نیست!

Noora
24-12-1390, 04:41 بعد از ظهر
خواهش می کنم من هم قصدم این هست که بانوان بیشتر فعال بشن تو این رشته ها و هر سوالی رو که بلد باشم جواب می دم

alikian
24-12-1390, 04:50 بعد از ظهر
خانم نراقی شرایط اموزش در امریکا چه طور بود از لحاظ سیستم اموزشی و مربیان

Noora
24-12-1390, 05:09 بعد از ظهر
من به در خواست دوستان یک بیو گرافی کوتاه می نویسم از خودم و موتور سواری بانوان
در ایران موتور سواری بانوان تاریخچه خیلی قدیمی نداره. در این حد که اولین مسابقه برای بانوان در تاریخ 8/8/88 با همکاری باشگاه موتور سواری زانیار برگزار شده که این مسابقه دردو کلاس آماتور و mx2 برگزار شد و در کمال سادگی بسیار زیبا برگزار شد و بازتاب جهانی داشت.
راجع به من هم باید بگم من از 4 سالگی موتور سواری می کنم و از حدود 6 سال پیش آموزش در بخش بانوان رو شروع کردم .
در ابتدا با پسر ها مسابقه می دادم و در دو مسابقه ای که شرکت کردم سوم شدم ولی به دلیل قوانین کشور دیگه نتونستم با آقایون مسابقه بدم و در اولین مسابقه بانوان در ایران مقام اول رو کسب کردم
این مسابقه در حقیقت سکوی پرتاب من برای ملاقاتم با خانم اشلی فایولک و همچنین شرکت در مسابقات ama آمریکا بود
در همون زمان نیز مدرک مربی گری موتور کراسم رو از آمریکا گرفتم
در حال حاضر خانم ها در پیستهای مختلف مثل شهران و نسیم شهر در حال تمرین هستند
دوستان علاقه مند به یاد گیری می تونن موتور تهیه کنند و در این رشته فعالیت کنند. فقط لازمه اش یک موتور ویک دست لباس ایمنی و یک همت بلند هست که وارد این رشته بشن.
البته دوستانی که نیاز به مربی دارن که کاملا نیاز به جا و مهمی هست من خودم در خدمتشون هستم وهمچنین باشگاه زانیار هم امکانات اولیه از قبیل موتور و لباس رو در جلسات آموزشی در اختیار دوستان میذاره.
در مورد گواهی نامه و سواری در خیابان باید بگم کاملا غیر قانونی هست که خانم ها در سطح شهر با موتور تردد کنند و من هم این کار رو انجام نمیدم
جابه جایی موتور ها تا پیست به وسیله ماشین و با یدک کش انجام می شه و شما این یدک کش هارو به تمام ماشینها می تونین نسب کنین
امید وارم که مطلب من مورد استفاده دوستان قرار بگیره
با تشکر

djhamed2003
01-01-1391, 02:36 قبل از ظهر
واقعا set گروه کامل شد بالای 20 نفر از دختر خانومای علاقه مند ازمن خواسته بودن که شرایط موتور سواری رو پیگیری کنم ولی نمیشد امیدوارم بتونیم از اطلاعات خوبتون استفاده کنیم خانم نورا

Noora
03-01-1391, 05:04 بعد از ظهر
راجع به کلاسهای آموزشی در آمریکا در کل من در کلاسهای خانم بائو شرکت کردم و نمی دونم که سطح کلاسها در مقایسه به هم چی هست و لی اونچه که مصلم هست اینه که ایشون طبق جدید ترین تکنیکهای آمریکا آموزش میدن و مسلما با اونچیزی که در ایران دوستان انجام میدن فرق می کنه
به هر حال تنها کاری که هر علاقه مندی می تونه انجام بده این هست که راجع به مربی بسیار تحقیق کنه و از حرفه ای بودن مربی مطمئن بشه
برای این کار میتونین به تماشای مسابقات برید و قهرمانهای این رشته رو شناسایی کنید که مشکلی براتون پیش نیاد و یک روند رو به پیشرفت داشته باشید

---------- Post added at 06:04 PM ---------- Previous post was at 06:02 PM ----------

ممنون djhamed2003
حتما هر سوالی که دارین می تونین بپرسین خوشحال می شم کمکی بکنم به این رشته و مخصوصا به خانم ها

02109002
03-01-1391, 05:05 بعد از ظهر
مرسی خانم نراقی
اگه ممکنه از تکنیکهای این رشته برامون بگید

روش علمی:

پرش های کوتاه و بلند ، عبور از پیچ در کمترین زمان و نهایت سرعت ، روش صحیح نشستن روی موتور در شرایط مختلف و ....

خلاصه هر چی که خودتون لازم میدونید یه راکب باید بدونه

alikian
03-01-1391, 11:09 بعد از ظهر
خانم نورا هنگام پرش چه احساسی دارید ؟

Sination
03-01-1391, 11:09 بعد از ظهر
البته دوستانی که نیاز به مربی دارن که کاملا نیاز به جا و مهمی هست من خودم در خدمتشون هستم

سلام
نورا خانوم شما برنامه آموزشی هم میزارین اگر درخواست کنیم ؟
یه در خواست هم داشتم که برنامه های آفرود توی سایت بزارین و خودم به شخصا حتما شرکت خواهم کرد.

حسـن
03-01-1391, 11:12 بعد از ظهر
خانم نورا تو بانوان ریس سورا هم داریم ؟ :297:
علاقه مند خیلی دیدم تو خانم ها اما کسی که خودش سوار بشه را سراغ نداشتم تا حالا

Noora
06-01-1391, 10:19 بعد از ظهر
بله ما برای بانوان دوره های آموزشی و همچنین امکاناتی مثل موتور برای اجاره تدارک دیدیم و اگه دوستان علاقه مند هستند حتما برام پیغام بزارن تا اطلاعات بیشتری در اختیارشون بزارم .

---------- Post added at 11:19 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

حقیقت من خودم اصلا اطلاع ندارم از وضعیت بانوان در ریس ولی در کراس حدود 20 نفر در طهران داریم و شهرستانهای دیگه هم هستند ولی آمار دقیقی ندارم

ali faghfouri
07-01-1391, 04:06 قبل از ظهر
در زمینه موتور ریس خانوم هایی هستند که فعالیت میکنن البته پیست نمیان (به دلایلی که خودتون بهتر میدونید) دو نمونه اش رو هم میتونید توی نارمک جستجو کنید.موتوراشون حجم بالایی ندارند (یکی cbr400 سوار میشه و دیگری gsx400) این نکته رو هم بگم که از لحاظ رانندگی در سطح خوبی قرار دارند و از وسایل ایمنی به طور کامل استفاده میکنن که بیشتر از مهارت رانندگیشون این فاکتورشون نشان حرفه ای بودنشونه..
خانومای کراس سوار هم بعضی موقع ها شیطونی میکنن و موتور ریس سوار میشن
در کل علاقه مند به موتور ریس در بین خانوم ها زیاد هست ولی به دلیل فقر فرهنگی و همچنین فقری که در روابط اجتماعی داریم معمولا کمتر سوار موتور میشن و طبیعتا استعدادی هم کشف نمیشه....

ap_peiki
07-01-1391, 08:36 قبل از ظهر
من خواهرم سال82 با چادر سواره gs1000 میشد

reza KTM
08-01-1391, 02:36 قبل از ظهر
من خواهرم سال82 با چادر سواره gs1000 میشدحالا چرا با چادر ؟:297:

Farhad
20-01-1391, 01:06 بعد از ظهر
منم خیلی خوشحالم که خانم نراقی رو هم در جمع دوستان میبینم ، اگه امکانش هست یک مقدار هم راجع به فواید و مضراتی که این ورزش برای بانوان داره هم توضیح بدید

reza KTM
20-01-1391, 02:43 بعد از ظهر
منم خیلی خوشحالم که خانم نراقی رو هم در جمع دوستان میبینم ، اگه امکانش هست یک مقدار هم راجع به فواید و مضراتی که این ورزش برای بانوان داره هم توضیح بدید
من فکر نمیکنم مضرات و فواید یه ورزش اونم موتور سواری به جنسیت ربطی داشته باشه
اگر ضرر و خطر داره هم برای مرداست هم برای خانوما
اگرم مفیده که به همین طور
پس فکر نمیکنم آقا و خانوم داشته باشه

tirdad8
25-04-1391, 09:39 بعد از ظهر
خانوم نورا سلام عیال من خیلی موتور سواری رو دوست داره، من خودم سعی کردم یه چیزایی یادش بدم ولی خب محیط و شرایط و جا و همه چیز می خواد. میشه راهنمایی کنید که برای یادگیری حرفه ای چیکار میتونیم بکنیم؟

zarzari
29-10-1391, 12:50 قبل از ظهر
سلام خانم نراقی
من امروز خیلی اتفاقی یه عکس دیدم که از مسابقات بانوان بود بعد اومدم اینجا عضو شدم
الان خیلی خوشحالم که تو این انجمن شمارو دیدم
یه سری سوال داشتم که تو پست های قبل جوابشون رو گرفتم
خونه ما قبلا حیاط داشت یه کمی برادرم بهم یاد داده
ولی خب پدرم مانع میشد همش میترسید بلا ملا سرم بیاد
چند وقت پیش برادرم atv گرفت، دیگه بابا اجازه داد تو کوچه بشینم :4chsmu1: منم دوباره هوایی شدم موتور برونم

میشه آدرس باشگاه هایی که خانومها میتونن برن رو بدین؟ و اینکه اونجا با چه موتوری آموزش میدن؟
میخوام در حد تفریجی یاد بگیرم نه حرفه ای

Nobahar
29-10-1391, 12:55 قبل از ظهر
اینجور که بانوان پیش میرن کم مونده پارک دوبل هم یاد بگیرن :دی

ارزوی موفقیت برای همه هم میهنان عزیز چه خانم چه اقا. هر کسی هم هر ارزویی داره بش برسه. این چیزا هم ارزوی خیلی از خانم هاست که خیلی مواقع زمینه رسیدن بهشون فراهم نیست و منع میشن.

فقط یه سؤال برای افزایش اطلاعات عمومی. الان فقط تو بخش کراس بانوان میتونن شرکت کنن؟!

zarzari
29-10-1391, 12:59 قبل از ظهر
هر وقت آقایون تونستن با کفش پاشنه دار رانندگی کنن بعد میتونن به پارک دوبل ما گیر بدن:consoling2:

K.I.A
29-10-1391, 01:02 قبل از ظهر
دوستان اسپم ممنوع.

matrixaidin
29-10-1391, 01:08 قبل از ظهر
سلام به همه موتور سوارا....تا اونجایی که من خبر دارن جدیدا قانونی صادر کردن که بانوان میتونن تو رشته موتور ریس ثبتنام کنن و داخل پیست ازادی تمرین....

jupiter_zeus
29-10-1391, 02:10 قبل از ظهر
برای سوار شدن بانوان رو موتورهای ریس با شرایط از پیش تعیین شده هیچمشکلی وجود نداره
ولی طبق قوانین جدید موتورسنگین(مجوز دار،وگرنه بدون مجوز که داشتنشم جرمه) بانوان به هیچ وجه اجازه سوار شدن به عنوان ترک رو ندارن
(حتی ترک پدر یا شوهرشون)
{جزء قوانین جدیدیه که به هیئت ها ارسال شده)

قوانین دیگه هم مثل بستن دستمال سر مخصوص(مثل دستمال سر دوچرخه سواری) جوریکه موهارو کاملا و محکم احاطه کنه و لباس بلند و لباس و شلوار غیر جذب و چرم یا براق و............ سلیقه ای اعمال میشه

کلا موتورهای ریس رو بدلیل وزن سنگینشون و خطرات احتمالی سعی میکنن به بانوان مجوز ندن یا با سختگیری بالا میدن

salmanadl
16-11-1391, 07:52 بعد از ظهر
موفق ب

afsane
08-12-1391, 09:37 بعد از ظهر
بالاخره بانوان میتونن در پیست شرکت کنن یانه؟برای سال جدید منظورمه

Amir 1986
09-12-1391, 02:09 قبل از ظهر
برای سوار شدن بانوان رو موتورهای ریس با شرایط از پیش تعیین شده هیچمشکلی وجود نداره
ولی طبق قوانین جدید موتورسنگین(مجوز دار،وگرنه بدون مجوز که داشتنشم جرمه) بانوان به هیچ وجه اجازه سوار شدن به عنوان ترک رو ندارن
(حتی ترک پدر یا شوهرشون)
{جزء قوانین جدیدیه که به هیئت ها ارسال شده)

قوانین دیگه هم مثل بستن دستمال سر مخصوص(مثل دستمال سر دوچرخه سواری) جوریکه موهارو کاملا و محکم احاطه کنه و لباس بلند و لباس و شلوار غیر جذب و چرم یا براق و............ سلیقه ای اعمال میشه

کلا موتورهای ریس رو بدلیل وزن سنگینشون و خطرات احتمالی سعی میکنن به بانوان مجوز ندن یا با سختگیری بالا میدن

سلیقشون تو حلقم !
بعید نیست بگن با چادر میتونن موتورسواری کنن !

خب لباس ریس باید جذب باشه تا توی باد مشکلی پیش نیاد ! کاش به جای سلیقه ای برخورد کردن یکم علمی برخورد میکردن !

حالا نتیجه چی شده ؟ دخترا هم میتونن تو پیست آزادی با موتور ریس شرکت کنن ؟!

این عدم اجازه برای سوار شدن بانوان رو ترک موتور تثبیت شده ؟!

مربوط به کجا میشه ؟! سراسر کشور ؟!

از کی قراره اجرایی بشه ؟!

فقط شامل موتورهای ریس میشه ؟!

fatima_god
09-12-1391, 02:03 بعد از ظهر
باشگاه خبرنگاران: ([Only registered and activated users can see links])شهرياري با اشاره به فعالیت غیررسمی بانوان موتورسوار در پیست های غیر قانونی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون مجوز موتورسواری بانوان در پیست ها صادر شد.

با توجه به اینکه رشته ورزشی موتورسواری علاقه مندان زیادی در میان بانوان دارد برای ساماندهی فعالیت موتورسواری آنان هماهنگی هایی با معاونت ورزش بانوان صورت گرفت که بر این اساس از این پس بانوان نیز به تمامی مسابقات چه در بخش سرعت و چه در بخش موتورکراس اعزام خواهند شد.

وی تصریح کرد: از هفته آینده نیز تمرینات بانوان موتورسوار آغاز خواهد شد که البته این امر نتیجه پیگیری های ۷ ماهه فدراسیون برای احقاق حق بانوان در این رشته ورزشی است.

شهریاری اظهار داشت: فعالیت بانوان در موتورسواری و حضور در رقابت های آسیایی و بین المللی از این جهت که نسبت به سایر رشته ها از پوشش بیشتری برخوردار هستند بدون مانع و هیچ مشکلی را یاجاد نخواهد کرد چرا که از نظر شرعي پوشش در موتورسواری کامل است.

saeed55d
09-12-1391, 02:21 بعد از ظهر
باشگاه خبرنگاران: ([Only registered and activated users can see links])شهرياري با اشاره به فعالیت غیررسمی بانوان موتورسوار در پیست های غیر قانونی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون مجوز موتورسواری بانوان در پیست ها صادر شد.

با توجه به اینکه رشته ورزشی موتورسواری علاقه مندان زیادی در میان بانوان دارد برای ساماندهی فعالیت موتورسواری آنان هماهنگی هایی با معاونت ورزش بانوان صورت گرفت که بر این اساس از این پس بانوان نیز به تمامی مسابقات چه در بخش سرعت و چه در بخش موتورکراس اعزام خواهند شد.

وی تصریح کرد: از هفته آینده نیز تمرینات بانوان موتورسوار آغاز خواهد شد که البته این امر نتیجه پیگیری های ۷ ماهه فدراسیون برای احقاق حق بانوان در این رشته ورزشی است.

شهریاری اظهار داشت: فعالیت بانوان در موتورسواری و حضور در رقابت های آسیایی و بین المللی از این جهت که نسبت به سایر رشته ها از پوشش بیشتری برخوردار هستند بدون مانع و هیچ مشکلی را یاجاد نخواهد کرد چرا که از نظر شرعي پوشش در موتورسواری کامل است.

چقدر بانوان رو شرمنده می کنن با این حسن نظرشون
یعنی هنر و تخصص موتور سواری یه خانم فقط و فقط معطل پوشش کامل خانم مونده
زنده باد به این فرهنگ

fatima_god
09-12-1391, 02:44 بعد از ظهر
اينقدر ما رو محروم كردن كه من يكي حاضرم با چادر سوار شم :sarma:.... ولي از طرفي ميدونم اينا مال اين حرفا نيستن و هر دفعه يه بهونه ميارن:vardane:
رسما اعلام ميكنم عقده اي شدم... موتور بانوان آزاد شه:29:چي ميشه!! اي خدا

Amir 1986
09-12-1391, 09:31 بعد از ظهر
اينقدر ما رو محروم كردن كه من يكي حاضرم با چادر سوار شم :sarma:.... ولي از طرفي ميدونم اينا مال اين حرفا نيستن و هر دفعه يه بهونه ميارن:vardane:
رسما اعلام ميكنم عقده اي شدم... موتور بانوان آزاد شه:29:چي ميشه!! اي خدا

یا بابا ، آگه آزاد بشه که من همش باید کلاس آموزشی بزارم ! :wall3:

سایه
09-12-1391, 09:44 بعد از ظهر
به جا این کارا باید اول موتور حجم بالا را آزاد کنن مردیم از بس قاچاقی سوار موتور شدیم گردمون شکست از بس مثل رادار رو موتور این طرف و اون طرفو دید زدیم .برای آزدی موتور همه دعا کنن.

Sanam
12-12-1391, 10:45 قبل از ظهر
میخوام یاد بگیرم موتور سواری و از کجا و چطور ؟ با توجه به اینکه خانم هستم.

02109002
12-12-1391, 11:08 قبل از ظهر
میخوام یاد بگیرم موتور سواری و از کجا و چطور ؟ با توجه به اینکه خانم هستم.
با سلام

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی

خوشحالم از افزایش فعالیت بانوان در رشته موتورسواری

ابتدا این تاپیک را مطالعه کنید ، سوالی بود مطرح فرمائید :

[Only registered and activated users can see links]

jupiter_zeus
01-01-1392, 01:10 قبل از ظهر
این عدم اجازه برای سوار شدن بانوان رو ترک موتور تثبیت شده ؟!
100٪ قربان
قانونی هست که قبل از عضویت در هیئت ها و گرفتن مجوز و پلاک و...باید شخص قبول کنه

مربوط به کجا میشه ؟! سراسر کشور ؟!

کشوریه

از کی قراره اجرایی بشه ؟!

از اول هم بود ولی در قوانین جدید که اواخر آذر ابلاغ شده رسما به صورت قانون در آمده

فقط شامل موتورهای ریس میشه ؟!
در متن نوع موتور مشخص نبوده ولی مثلما تاکید روی ریس هست

خب لباس ریس باید جذب باشه تا توی باد مشکلی پیش نیاد ! کاش به جای سلیقه ای برخورد کردن یکم علمی برخورد میکردن !
خوب دیگه....حتما برای این هم مثل دوچرخه لباس باید طراحی بشه !!!!!!!

اصلا مگه به بانوان گواهینامه موتور سیکلت هم میدن؟

sara
20-07-1392, 07:19 بعد از ظهر
سلام
من عاشق موتور هستم
اما متاسفانه در ایران ...

amo hosein
20-07-1392, 07:36 بعد از ظهر
خدایا این خانم ها عشق موتور رو از ما نگیر.
ایشالا چند سال دیگه خانم ها تو شهر هم رانندگی میکنن.

معمار
20-07-1392, 10:15 بعد از ظهر
خدایا این خانم ها عشق موتور رو از ما نگیر.
ایشالا چند سال دیگه خانم ها تو شهر هم رانندگی میکنن.

نه عمو حسین خدا نکنه زبونت و گاز بگیر
همین جوریش با این که رو چهار چرخن و مثلا همه جوره راحتن تو خیابونا عین ...
راه میرن و قاتل مردمن وای به حال اینکه
این وضع تاسف بار هم بیوفته

amo hosein
20-07-1392, 11:05 بعد از ظهر
چرا بده؟
مسافر کش میشن تو خیابون داد میزنن موتور بیا موتور....

amirw3x
21-07-1392, 09:05 قبل از ظهر
دختر موتورسوار درخیابان انقلاب
32962

ali_r
04-10-1392, 08:00 بعد از ظهر

saeed55d
08-11-1392, 01:41 بعد از ظهر
من فکر نمیکنم مضرات و فواید یه ورزش اونم موتور سواری به جنسیت ربطی داشته باشه
اگر ضرر و خطر داره هم برای مرداست هم برای خانوما
اگرم مفیده که به همین طور
پس فکر نمیکنم آقا و خانوم داشته باشه

کاملا درسته
اشکال این مسائل نیست
فرهنگ ما مثل زبانمون داره عربی میشه
عربی شدن این چیزا رو به همراه داره

amo hosein
27-11-1392, 03:24 بعد از ظهر
سلام
من نورا، قهرمان موتورکراس بانوان ایران هستم و به تازگی به شما ملحق شدم.
هدفم کمک به بانوان علاقه مند به این رشته هست و امیدوارم که شما هم به من کمک کنید تا با هم بتونیم این رشته رو هر چه بیشتر در سر تا سر ایران فعال کنیم.

با تشکر
خانوم نورا، کلا چند تا خانم کراس سوار داریم که شما توشون اول شدید؟
مسابقه از چند نفر بود؟

مسعود پژوم
27-11-1392, 04:27 بعد از ظهر
سلام
خانم بنده بد جوری موتور دوست داره من براش یه اسکوتر پرواز گرفتم یه دورهای میزنه البته نه تو شهر به نظر شما اگه پشت اسکوتر بشینه گواهینامه نداره مشکلی پیش میاد و تو قانون جایش نوشته که زن نمیتونه موتور سواری کنه یه طبق قانون اگه سوار بشه چی میشه؟؟
فوقش موتورو میخوابونن !!!! میرم درش میارم همه مدارکی داره
مشکل دیگه ای داره ؟؟؟؟

معمار
27-11-1392, 04:34 بعد از ظهر
هیچ مشکلی پیش نمیاد اگه تصادف نکنن
و اگر هم موتور ازشون بگیرن موتور میره پارکینگ و چون گواهینامه ندارن و از طرفی بانوان با موتورسیکلت نمیتونن تردد نکن
میفرستنشون دادگاه و قاضی هم هر چه قدر عشقش بکشه جریمه میده و
پرداخت جریمه و ترخیص موتور

amo hosein
27-11-1392, 04:38 بعد از ظهر
تمام موتور هایی که پلاک داره باید فرد گواهینامه داشته باشه.
تردد خانم ها با موتور ممنوع هست.موتور که حتما میخوابه.خانم بشینه دقیق نمیدونم بستگی به مامور داره.شاید طرف هم به کلانتری ببرن.
پیشنهاد میکنم تو محیط هایی که مخصوص بانوان هست استفاده کنن.مثل پیست که تو این تاپیک توضیح داده شده.

02109002
25-01-1393, 03:14 بعد از ظهر
درود ...

پست های خارج از موضوع تاپیک حذف شد

BroCk.LeSnaR
27-01-1393, 03:35 قبل از ظهر
حالا گذاشتن خانوما ماشین برونن چی شده ؟ جز اینکه همش تو در و دیوارن و پوست ملتو کندن ؟ :25:خیلی مهارت داشتن تو این قضیه حالا فازشون رفته رو موتور ؟ اونم کراس ؟ خانوما از الان بگم هیچ مردی خواستگاری دختری که از پلاتین ساخته شده بدنش نمی رنا :25r30wi::25r30wi:

saman zx
27-01-1393, 11:26 قبل از ظهر
حالا گذاشتن خانوما ماشین برونن چی شده ؟ جز اینکه همش تو در و دیوارن و پوست ملتو کندن ؟ :25:خیلی مهارت داشتن تو این قضیه حالا فازشون رفته رو موتور ؟ اونم کراس ؟ خانوما از الان بگم هیچ مردی خواستگاری دختری که از پلاتین ساخته شده بدنش نمی رنا :25r30wi::25r30wi:

دورود بر دولت عربستان که به خانم ها گواهینامه رانندگی نمیدن و در عوضش هم راحتن این همه عذاب و درد سر هم ندارن
ولی ما چی ؟؟؟؟؟

hamed510
27-01-1393, 08:59 بعد از ظهر
موتور سواری بانوان مجاز شد
.
شهریاری نایب رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با اشاره به فعالیت غیررسمی بانوان موتورسوار در پیست های غیر قانونی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون مجوز ، موتورسواری بانوان در پیست ها فراهم شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ حسین شهریاری افزوده : با توجه به اینکه رشته ورزشی موتورسواری طرفداران زيادي بين خانمها دارد برای ساماندهی فعالیت موتورسواری آنان هماهنگی هایی با معاونت ورزش بانوان صورت گرفت که بر این اساس بانوان گرامي نيز به مسابقات چه در بخش سرعت و چه در بخش موتورکراس اعزام خواهند شد.

ايشان اضافه كرد : به زودي تمرینات بانوان موتورسوار آغاز خواهد شد که البته این امر نتیجه رايزني هاي هفت ماهه فدراسیون در اين زمينه است .

شهریاری گفته : حضور ورزشكاران زن در موتورسواری و رقابت های آسیایی و بین المللی با توجه به اينكه نسبت به بسياري از رشته ها حتی از پوشش كاملتری نيز برخوردار هستند بدون مانع خواهد بود چرا که از نظر شرعی پوشش شركت كنندگان در مسابقات موتورسواری کامل است..........

R_M
17-04-1393, 09:25 قبل از ظهر
یه سوال تو سطح شهر هم میشه خانوما موتور سوار بشن؟؟؟

curse in love
15-06-1394, 01:06 بعد از ظهر
من میخوام موتور سواری یاد بگیرم ولی جایی رو پیدا نمیکنم شما جایی را نمیشناسین برای موتورسواری؟ اگه میشناسین لطفا ادرس ورزشگاه را بنویسید

ایجی بیجی
15-06-1394, 02:43 بعد از ظهر
من میخوام موتور سواری یاد بگیرم ولی جایی رو پیدا نمیکنم شما جایی را نمیشناسین برای موتورسواری؟ اگه میشناسین لطفا ادرس ورزشگاه را بنویسید

پیست

kaveh_am
15-06-1394, 06:07 بعد از ظهر
قانونی بخوای بدونی هیچا ننوشته که خانوما نمیتونن سوارشن...ولی گواهینامه هم بهشون نمیدن....یه جوریای جواب سوال شما نه هست...
خانوم من مینی کراس 125 سی سی داره یه بار گرفتنش و با خواهش و التماس ولش کردن.

من خودم تازه واردم جای رو نمیشناسم. ولی میدونم اگر بلد نسیتید بهتر بت مینی موتور شروع کنید و یاد بگیرید بعد کم کم برید تو پیست...
من خودم موتور سواری رو از اینحا یاد گرفتم.اول تو خاکی یکم کار کردم بعد همون روز اول تونستم برم تو خیابون...

اینم خانومم هست..تازه کاره..

- - - Updated - - -

قانونی بخوای بدونی هیچا ننوشته که خانوما نمیتونن سوارشن...ولی گواهینامه هم بهشون نمیدن....یه جوریای جواب سوال شما نه هست...
خانوم من مینی کراس 125 سی سی داره یه بار گرفتنش و با خواهش و التماس ولش کردن.

من خودم تازه واردم جای رو نمیشناسم. ولی میدونم اگر بلد نسیتید بهتر بت مینی موتور شروع کنید و یاد بگیرید بعد کم کم برید تو پیست...
من خودم موتور سواری رو از اینحا یاد گرفتم.اول تو خاکی یکم کار کردم بعد همون روز اول تونستم برم تو خیابون...

اینم خانومم هست..تازه کاره..

as2017
30-05-1396, 07:15 بعد از ظهر
سلام
خوش آمدین
من هم تازه در این سایت ثبت نام کردم مگه تو ایران جایی برای موتورسواری بانوان هست من به موتور سواری علاقه زیادی دارم اما ایران دست ما بانوان رو از لحاظ دوچرخه و موتور سواری توی خیابونا بسته

معمار
30-05-1396, 08:29 بعد از ظهر
سلام
خوش آمدین
من هم تازه در این سایت ثبت نام کردم مگه تو ایران جایی برای موتورسواری بانوان هست من به موتور سواری علاقه زیادی دارم اما ایران دست ما بانوان رو از لحاظ دوچرخه و موتور سواری توی خیابونا بسته

این و که قبول دارید تو خودرو های سواری دست تون باز دیگه
خوب میشه بفرمایید چه کار مثبتی انجام دادید که اگه موتور براتون ازاد بشه
دیگه همه چیز حله حله

kaveh_am
11-06-1396, 01:28 بعد از ظهر
این و که قبول دارید تو خودرو های سواری دست تون باز دیگه
خوب میشه بفرمایید چه کار مثبتی انجام دادید که اگه موتور براتون ازاد بشه
دیگه همه چیز حله حله
ایشون که برای تبلیغ پست گذاشتن رفتن...
ولی شما موتور سواری کردی کار مثبتی انجام دادی مگه؟ایشون هم میخواد ازاد و قانونی موتور سواری کنه...ایرادش چیه؟

- - - Updated - - -

atlasweb
11-06-1396, 04:10 بعد از ظهر
اگر قوانین عوض بشه خانم ها هم میتونن به راحتی موتور سواری کنن

kaveh_am
12-06-1396, 07:25 بعد از ظهر
اگر قوانین عوض بشه خانم ها هم میتونن به راحتی موتور سواری کنن
از نظر قانونی موتور سواری بانوان مشکل نداره...ولی گواهینامه نمیدن...

معمار
14-06-1396, 05:33 بعد از ظهر
ایشون که برای تبلیغ پست گذاشتن رفتن...
ولی شما موتور سواری کردی کار مثبتی انجام دادی مگه؟ایشون هم میخواد ازاد و قانونی موتور سواری کنه...ایرادش چیه؟

- - - Updated - - -

بله هیچ ایرادی نداره
منم هیچ کاری برا موتورسواری نکردم
و تو این یه زمینه موافق تفکر سعودیا هستم
گرچه خواهر کوچیکه خودم داره به موتورسواری علاقه نشون میده :-!

kaveh_am
12-07-1396, 09:30 بعد از ظهر
بله هیچ ایرادی نداره
منم هیچ کاری برا موتورسواری نکردم
و تو این یه زمینه موافق تفکر سعودیا هستم
گرچه خواهر کوچیکه خودم داره به موتورسواری علاقه نشون میده :-!
الان عربستان سعودی هم دارن گواهینامه میدن!!

aria_98
13-10-1396, 01:19 قبل از ظهر
سلام
دوستان باشگاه موتورسواری داخل اصفهان جایی رو میشناسید برای بانوان؟؟