PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه مگلی با کاوازاکی 150zx

امید
24-05-1389, 01:23 قبل از ظهر
سلام دوستان
ممکنه از نظر بعضی از دوستان مقایسه این 2 موتور 150 و 250 سی سی غیر منطقی به نظر برسه اما متاسفانه در ایران چاره ای غیر از این نداریم و مجبوریم از بین چند موتور اندک انتخاب خودمونو انجام بدیم حال می خواستم بپرسم که شتاب اولیه کاوازاکی 150 بیشتر است یا مگلی و حد اکثر سرعت هر کدام چه قدر است ؟ به این دلیل مگلی را انتخاب کردم چون شتاب اولیه مگلی از هیو و دایلیم بیشتره اما متاسفانه هرجه در اینترنت جستجو کردم نتونستم اطلاعاتی پیدا کنم ممنون میشم کمکم کنین تا من هم به زودی با خریدن یک موتور خوب به جمع شما دوستان بپیوندم.

sirn
24-05-1389, 01:30 بعد از ظهر
با عرض سلام:29:
اتفاقا مقایسه بجاست بین ای دو موتور چون زدایکس دو زمانه هست ومگلی 4زمانه....زمانی هم کراسهای چهار زمانه450 وارد بازار شد.با مدل 250 دو زمانه مقایسه میشد..البته مدلهای 2009 کراس 450 تازه با مدلهای 250دو زمانه سال 2004 از لحاظ قدرت برابری پیدا کردند و مدلهای 2010 450یه مقداری قویتر شدند..:22:
خوب پیشنهاد بنده موتور 4زمانه هست ...دلیل اصلی اصتحلاک کمتر و عمر بیشتر و دردسر کمتر...شما زد ایکس هر بار که باکش خالی بشه باید روغن وبنزین با هم بریزید تو باک که اگه تناسبش به هم بریزه مثلا روغن بیشتر موتور خفه میکنه و دردسر روشن نشدن...و اگه روغن خیلی کم بریزی تو باک با سرعت 100 داری میری یدفعه موتور قفل میکنه و یا اگه شانس داشته باشی خاموش میشه..شما با موتور دو زمانه نمیتونی برای 5 دقیقه بیشتر تو دور بالا حرکت کنی ..پس مجبوری سرعت هی بیاری پایین و بعد از چند دقیقه دوباره تخته کنی...که همه این مسائل بدلیل دوزمانه بودن وقدرتی بیش از توان حجمی موتور کشیدن هست...:23:
از لحاظ برتری تکنولوژی ساخت مگلی تو رتبه خوبی نسبت به موتورای چهار زمانه هست..(پیشرفته هست)...شتاب مگلی بهتر از زد ایکس هست...اگه شما استانداردشو سوار شید تو تاپ اسپید مگلی یه مقدار عقب میفته از زد ایکس ولی این مقدار حدود 6 -7 کیلومتر اختلاف هست...که اونم تو مسافت زمانی که زد ایکس سرعت کم میکنه برای اینکه پیستونش قفل نکنه..شما از کنارش رد میشی...و این توضیح که دور موتور شما از 8000 فراتر نرفته ولی زد ایکس رد لاینش رد کرده...و اگه میخواهید سرعت بیشتر بکشید از مگلی فققققققط کاربراتورش عوض کنید ببینید چه غولی میشه شتاب 5ثانیه و سرعتی که همه موتورای پلاک دارو بگیرید... زد ایکس نینجا هیوسانگ سی بی ار 250 همه این موتورا میگیرید ولی با سرعتی برابر با 160 کیلومتر مگلی ....
و در اخر پیشنهاد بنده مگلی هست + یه 500.000 تومان هزینه تعویض کاربراتور و سرویس مشدی...اگه مایل هستید یه موتور بی دردسر با کلی مزایا داشته باشید.....
پییییییشنهاد بنده بود ...بنا به تجربه......................................خ ودتون یه تحقیق بکنید بعد تصمیم بگیرید.:25:

خواهش میکنم:24:

armin
24-05-1389, 05:34 بعد از ظهر
سلام دوستان
ممکنه از نظر بعضی از دوستان مقایسه این 2 موتور 150 و 250 سی سی غیر منطقی به نظر برسه اما متاسفانه در ایران چاره ای غیر از این نداریم و مجبوریم از بین چند موتور اندک انتخاب خودمونو انجام بدیم حال می خواستم بپرسم که شتاب اولیه کاوازاکی 150 بیشتر است یا مگلی و حد اکثر سرعت هر کدام چه قدر است ؟ به این دلیل مگلی را انتخاب کردم چون شتاب اولیه مگلی از هیو و دایلیم بیشتره اما متاسفانه هرجه در اینترنت جستجو کردم نتونستم اطلاعاتی پیدا کنم ممنون میشم کمکم کنین تا من هم به زودی با خریدن یک موتور خوب به جمع شما دوستان بپیوندم.

هرچي باشه zx ماله شركت كاواساكيه نميشه با اين موتوراي بي درو پيكر مقايسش كرد.

در مورد روغن zxاينو بگم كه اگه حواست باشه كه تموم نشه هيچيش نميشه در ضمن تو باكشم اصلا نبايد روغن بريزي چون شمعش خال ميزنه يني ميسوزه خودش جاي مخصوص روغن داره كه زير زينشه .بدشم من تا حالا 10تا مگلي تو خيابون ديدم ازشون پرسيدم ميگن 145 تا بيشتر نميره.
zx داشتم 170 تا ميره بد اون دريچهاي كه باز ميكنه كلي حال ميده مخصوصا صداش ولي مگلي صداش اصلا جالب نيست.

sirn
24-05-1389, 07:05 بعد از ظهر
با عرض سلام :22:
اکثر موتورای 2 زمانه جای روغن داره ...یاماها 100 هم روغن بغل داره ولی اصلا نمیشه بهش اطمینان کرد ...همون طور که موتورای دو زمانه مسابقه کمتر ااز روغن یدک بهره میبرند...برای عمر بیشتر عزیز من...:32:

ali faghfouri
24-05-1389, 08:49 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
مزایای zx:
کیفیت بالای قطعات
کم خرج بودن از نظر تعمیرگاه رفتن البته اگه بیش از حد بهش فشار نیارید
شتاب مناسب
سرعت مناسب
دریچه باز کردن یا همون داشتن فناوری kips
راحتی در حین رانندگی
معایب zx:
دو زمانه بودن (به خاطر گاز بازیو و ترافیک تو معایب آووردم.)
معلوم نبودن وضعیتش برای پلاک ملی(تا جایی که من اطلاع دارم)
گرون بودن قطعات و تا حدی کم بودن قطعاتش.
قیمت بالای خود موتور
--------------------------------------------------------------------------------------------
مزایای مگلی:
پستیبانی کمپانیش
شتاب مناسب
قیمت مناسب
پلاک ملی بودن
استایله ظاهریه زیبا و به روز نسبت به zx
قطعاتش تقریبا خوب پیدا میشه
معایب مگلی:
کیفیت تقریبا پایین قطعات
مونتاژ ضعیف
راحت نبودن حینه رانندگی(مچ و کمر حالت بدی قرار میگیره)
مصرف بالای سوخت(البته برای یه موتور street مصرفش بالا هستش)
دوست عزیز باید شما شرایط خودتونو درنظر بگیرید البته مشکل پلاک برای zx جدیه و برای مگلی هم کیفیت پایین قطعات و مونتاژ مشکله بزرگی هستش و گرنه هم مگلی هم zx موتورهای خوبی هستن.شما نباید دنبال موتور بی ایراد باشید چون هیچ وقت همچین چیزیو پیدا نمیکنید باید ببینید کدام مشکلات با شما سازگاری بیشتری داره.
ایشا.... یه موتور خوب پیدا کنید و تونسته باشم راهنمایتون کنم.

m3hiran
24-05-1389, 09:56 بعد از ظهر
من هیوسانگ رو توضیه میکنم دلیل اینکه نگفتم zx یا مگلی اینه که zx حدودا 2 برابر مگلی قیمت داره وبعضی مدلاش تا 12 هم میرسه باید قبول کنیم شتاب یه zx از مگلی معمولی بیشتز یا بیشترم نباشه پا به پای هم میرن ولی تو سرعت zx براحتی مگلی رو میگیره و تا 190 هم میره ولی مگلی باید جون بکنه تا به اون سرعت برسه ولی باید اینو هم درنظر بگیریم که zx نمیتونه تو سرعت ها بالا دووم بیاره
----
درضمن من تا الان zx پلاک ملی کم ندیدم پس مشکل پلاک نداره

محمد سپاسی
24-05-1389, 11:18 بعد از ظهر
با این داستانی که برای 250 پیش اومده که مگلی هم مشکل پلاک داره و ظاهرا دیگه بهش پلاک نمیدن
شما هم حتما هر دو رو سوار شو بد بخر
به نظر من شتاب zx بالاتره و همین طور تاپ اسپید و کیفیت سواری و کیفیت قطعات و...
ولی قیمتش اصلا معقول نیست ، و اگر بخوان موتور های دو زمانه رو جمع کنن قیمتش شدیدا افت میکنه
در ضمن اگر به مرکز تعوض پلاک خیابان زنجان مراجعه کنید میبینید که بزرگ نوشته (موتور دوزمانه پلاک نمیشه)
من تا به حال zx پلاک ملی ندیدم، واگر هم میدیدم بازم دلیل نمیشه ، یه وقت میبینی طرف پلاک یه موتور دیگه رو زده رو موتورش
پلاک ملی موتور خودم رو میخواستن بدزدن سر رسیدم( حواستون به پلاک موتورتون باشه)

امید
25-05-1389, 02:55 بعد از ظهر
با این داستانی که برای 250 پیش اومده که مگلی هم مشکل پلاک داره و ظاهرا دیگه بهش پلاک نمیدن

چه داستانی برای 250 پیش اومده که بهش پلاک نمیدن ؟ الان همشون پلاک دارن ؟

ali faghfouri
25-05-1389, 07:52 بعد از ظهر
من هیوسانگ رو توضیه میکنم دلیل اینکه نگفتم zx یا مگلی اینه که zx حدودا 2 برابر مگلی قیمت داره وبعضی مدلاش تا 12 هم میرسه باید قبول کنیم شتاب یه zx از مگلی معمولی بیشتز یا بیشترم نباشه پا به پای هم میرن ولی تو سرعت zx براحتی مگلی رو میگیره و تا 190 هم میره ولی مگلی باید جون بکنه تا به اون سرعت برسه ولی باید اینو هم درنظر بگیریم که zx نمیتونه تو سرعت ها بالا دووم بیاره
----
با سلام خدمت همه دوستان
zx با پلاک ملی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10 ساله هیچ موتور دوزمانه ای پلاک تهران نشده چه برسه پلاک ملی. همه پلاک های دوزمانه ها ماله شهریار و دزفول و کازرون و اینجور جاهاس.

BKING
25-05-1389, 10:10 بعد از ظهر
----

زود باش 4 تا عكس zx پلاك دار بزار ببينيم راست مي گي :27:

high-speed
25-05-1389, 11:11 بعد از ظهر
اولا که من هم zx با پلاک ملی ندیدم ، و هرجا هم پلیس آگاهی و راهنمایی رانندگی دیدم به zx گیر دادن

دوما بنظرم خرید zx اشتباه محضه و الان هیچ فرقی با یه موتور تردد ممنوع(سنگین) نداره ، ماشاالله قیمتشم اندازه یه cbr 600 سند داره

پس بهتره که آدم بده با 2.5 تا 3.5 یه موتور nsr بگیره حالشو ببره ، اگه میخواد موتور دو زمانه سوار بشه

اما چون مقایسه بین zx و مگلی بود بنظرم مگلی بهتره تو این اوضاع

مگه اینکه خیلی به zx و برند کاوازاکی علاقه داشته باشی و مبلغ پرداختی برات مهم نباشه

در ضمن اگر قیمت zx تو رنج 12 تومن باشه دیگه کلا اشتباه محضه ، چون میتونی یه نینجا 250 رو با 10 تومن تو بازار بخری

و بهترین شاخصه اش اینه که کسی بهت بابت پلاک و تردد گیری نمیده ، با خیال راحت برو بیا

-------------------------------------------------------------------------------------

راستی در مورد پلاک شدن موتورهای 250 با اینکه تو فروم مربوطه گفتم اما باز هم میگم

موتور های تا حجم 249 سی سی پلاک میشن و از اولش هم 250 سی سی پلاک نمیشد

موتورهای 249 سی سی هم طبق گفته ی شماره گذاری خیابان زنجان بخاطر این کمی به وقفه افتاده

که مراجعه زیاد بوده و به احتمال زیاد دارن 250 سی سی رو هم طبق تبصره جدید آزاد میکنن ، اگه تصویب بشه

وگرنه تا 2 یا 3 پیش که من واسه بندیت رفتم اونجا تا 249 پلاک میشد

m3hiran
26-05-1389, 12:38 بعد از ظهر
من تا الان 2 تا zx با پلاک ملی دیدم حالا دیگه چجوری پلاک کردن به من ربطی نداره :دی
شاید مثل اون r1 که دیدم یه پاژنگ 70 خریدن پلاکش رو زدن رو موتورشون
درضمن radical جان من suzuki hayabusa بیاد کنارم ازش عکس نمیگیرم چه برسه وایسم جلو zx یارو ازش عکس بندازم طرف فکر میکنه چه خبره

POORYAX
09-06-1389, 09:41 بعد از ظهر
وگرنه تا 2 یا 3 پیش که من واسه بندیت رفتم اونجا تا 249 پلاک میشد
درسته جاش اینجا نیست اما دوست عزیز به بندیت هم تا 249 سی سی پلاک ملی میدادن؟ آخه 4 سیلندره!!!

mamal9620
10-09-1389, 12:08 قبل از ظهر
من تا الان 2 تا zx با پلاک ملی دیدم حالا دیگه چجوری پلاک کردن به من ربطی نداره :دی
شاید مثل اون r1 که دیدم یه پاژنگ 70 خریدن پلاکش رو زدن رو موتورشون
درضمن radical جان من suzuki hayabusa بیاد کنارم ازش عکس نمیگیرم چه برسه وایسم جلو zx یارو ازش عکس بندازم طرف فکر میکنه چه خبره

دوست عزیز من دوستم از گمرک نینجا250گرفته بود با پلاک ملی توی شمال گرفتنش بهش گفتند چرا پلاک موتور سابین 125 روش گذاشتین
توی گمرک در عرض 2دقیقه کارت و پلاک صادر میکنند منم کیمیکس دیدم با پلاک ملی

BKING
10-09-1389, 12:49 قبل از ظهر
دوست عزیز من دوستم از گمرک نینجا250گرفته بود با پلاک ملی توی شمال گرفتنش بهش گفتند چرا پلاک موتور سابین 125 روش گذاشتین
توی گمرک در عرض 2دقیقه کارت و پلاک صادر میکنند منم کیمیکس دیدم با پلاک ملی

:25r30wi: عجب پس اينطوريه

مگه نبايد هنگام انتقال برن تعويض پلاك ؟

mamal9620
10-09-1389, 11:02 بعد از ظهر
موتور صفر تا حالا نخریدی
موتورهای صفر اصلا پلاک روی خودشونه و فقط فروشنده از شما مدارک رو میگیره که کارت و سند براتون صادر کند و پلاک به اسم شما ثبت میشود موتور با پلاک قدیم هم همینطور بود البته صفرش برای دست دوم خریدن یا فروختن حرف شما صدق میکنه شما اگه دوست داری یه پلاک ملی بگیر دستت یه چرخ تو گمرک بزن برای پلاکت یه کارت موتور صادر میکنند

zxi
24-09-1389, 05:35 بعد از ظهر
فقط zx 150

داشتم ****** ها ازم گرفتن

بقيه موتوراي مسخره مثل مگلي بايد برن جلو بوق بزنن

هر چقدر پول بالاش بدي ميرزه جون واقعا موتوره با اين كه دوزمانس ولي كل انداختم سرعت اوليش خوراكه

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:22 PM ----------

پلشت . zx 150 داشتم ، دود اگزوزش كه ***** **** *****ميرزه به اين موتوره مسخره زيقي (مگلي...:27:

Amir
24-09-1389, 05:46 بعد از ظهر
دوست عزیز چون مطلب شما برای عموم به نمایش درمیاد من مجبور شدم چندتا کلمه از پستتون رو ویرایش کنم

لطفا یکم بیشتر مراعات کنید

موفق باشید

nOviA
25-09-1389, 04:54 بعد از ظهر
با 12 تومن میتونی CBR1000RR سال 2008 به بالا بگیری. ZX چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با 7 8 تومن هم میتونی R6 بگیری. اگر موتور بدون پلاک میخوای از فکر zx با اون قیمت بیا بیرون.

البته اگه نداشتن پلاک برات مهم نیست. اگر هم مهمه مگلی بگیر. صداش که به نظر من خوبه. یه چیزی تو مایه های بنز sl 550 میمونه. با این تفاوت که صدای بنز به خاطر منبع بزرگترش کمی بم تره ولی کلیت صدا همونه! شتابشم تو 250 ها اوله. یکم کیفیتش پایینه که نیاز به مراقبت داره.

ghost.rider1
25-09-1389, 08:32 بعد از ظهر
با پول زد ایکس تو ایران موتورای سند اماراتیه روز دنیا می تونی بگیری نه زد ایکس که دیگه اصلا تو دنیا خرید و فروش نمیشه.

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:30 PM ----------

مگلی هم موتور خوب ولی کیفیت قطعات پایینه یه خورده

K.I.A
19-11-1389, 11:23 بعد از ظهر
از لحاظ قدرت و شتاب و.....هرکس شک داره تو قراررا بیاد براش شکشو بر طرف می کنم/حرف نزنید عمل کنید....:34:

Farzad
19-11-1389, 11:32 بعد از ظهر
کیا تو ثابت شده ای :دی

mohammadreza
04-01-1390, 03:10 قبل از ظهر
az har nazar mitooni zx ro entekhab koni (age donbale soraat va shetab ziad migardi) in ro mitooni az gheymate 13millioni zx befahmi

((age poolesho dari zx bekhai

albate megelli ham alie.

---------- Post added at 03:10 AM ---------- Previous post was at 03:07 AM ----------

in ro faramoosh nakon ke zx kips dare,

Red Hat
04-01-1390, 10:47 قبل از ظهر
دوست عزیز زبان رسمی این انجمن فارسی است . لطفآ فارسی تایپ کنید .

Alireza
04-01-1390, 11:19 قبل از ظهر
دوست عزیز محمد رضا در صورت تکرار بر تایپ فینگلیش مجبورم دسترسیتونو برای همیشه ببندم

کیبرد فارسی

[Only registered and activated users can see links]

Ali
04-01-1390, 11:52 قبل از ظهر
az har nazar mitooni zx ro entekhab koni (age donbale soraat va shetab ziad migardi) in ro mitooni az gheymate 13millioni zx befahmi

((age poolesho dari zx bekhai

albate megelli ham alie.

---------- Post added at 03:10 AM ---------- Previous post was at 03:07 AM ----------

in ro faramoosh nakon ke zx kips dare,
دوست عزیز زد ایکس 150 قیمتی که در ایران پیدا کرد به خاطر محبوبیت برند کاوازاکی در ایرانه مثل الان که نینجا 250 با قیمت 4 برابر داره در ایران عرضه میشه و دوما زد ایکس 150 یک موتور 2 زمانست که دیگه در ایران اجازه ی تردد نداره و کلا موتور دو زمانه درد سر داره و اون سیستم کیپس هم که شما میگین مال موتورای دو زمانس که مثلا در زد ایکس 150 در دور موتور بالا تر از 6000 به کار میفته و زد ایکس 150 در ایران دیگه به کلی جمع شده
در مورد قیمت هم مگه هر چیزی گرونتره بهتره؟ و در مورد شتاب و سرعت هم مگلی 10 کیلو از زد ایکس سنگینتر ه و زد ایکس 4 اسب قویتره و گشتاور مگلی 1.5 نیوتن متر بیشتره ولی زد ایکس به خاطر دو زمانه بودن و سیستم خنک کنندگی بدرد نخورش یعنی همون رادیات روغن هیچ وقت تحمل دور موتور بالا و فشار زیاد رو نسبت به مگلی نداره و شتاب و سرعت به غیر از انجین به جعبه دنده هم بستگ داره و دمده بودن و قدیمی بودن زد ایکس رو شما از فرم زین و چراغ هاش هم میتونی بفهمی ولی مگلی چه ظاهر چه باطنش به روزه از نظر قطعات هم به نظر میرسه الان مگلی تامین قطعه ی مناسبی هم داره ولی زد ایکس نه تازه شما اگر از شتاب و سرعت مگلی راضی نبودی میتونی به راحتی تقویتش کنی::

corvette z06
23-02-1390, 06:11 بعد از ظهر
دوست عزیز زد ایکس 150 قیمتی که در ایران پیدا کرد به خاطر محبوبیت برند کاوازاکی در ایرانه مثل الان که نینجا 250 با قیمت 4 برابر داره در ایران عرضه میشه و دوما زد ایکس 150 یک موتور 2 زمانست که دیگه در ایران اجازه ی تردد نداره و کلا موتور دو زمانه درد سر داره و اون سیستم کیپس هم که شما میگین مال موتورای دو زمانس که مثلا در زد ایکس 150 در دور موتور بالا تر از 6000 به کار میفته و زد ایکس 150 در ایران دیگه به کلی جمع شده
در مورد قیمت هم مگه هر چیزی گرونتره بهتره؟ و در مورد شتاب و سرعت هم مگلی 10 کیلو از زد ایکس سنگینتر ه و زد ایکس 4 اسب قویتره و گشتاور مگلی 1.5 نیوتن متر بیشتره ولی زد ایکس به خاطر دو زمانه بودن و سیستم خنک کنندگی بدرد نخورش یعنی همون رادیات روغن هیچ وقت تحمل دور موتور بالا و فشار زیاد رو نسبت به مگلی نداره و شتاب و سرعت به غیر از انجین به جعبه دنده هم بستگ داره و دمده بودن و قدیمی بودن زد ایکس رو شما از فرم زین و چراغ هاش هم میتونی بفهمی ولی مگلی چه ظاهر چه باطنش به روزه از نظر قطعات هم به نظر میرسه الان مگلی تامین قطعه ی مناسبی هم داره ولی زد ایکس نه تازه شما اگر از شتاب و سرعت مگلی راضی نبودی میتونی به راحتی تقویتش کنی::

از هر نظر هر نظر بخوای مقایسه کنی zx150 بهتره، نه تنها از مگلی بلکه از تمام 250cc های موجود در ایران بهتره!!!
محاسن zx150 نسبت به مگلی:
(از نظر قیافه،صدا،شتاب،سرعت،هندلی نگ(کنترل موتور و راحتی راکب در حین رانندگی)،ترمز ها،کیفیت قطعات و مونتاژ و هر چیز دیگه که فکر کنی zx بهتره!!!!)

طبق گفته خودتون همین دوزمانه بودن باعث شده تا ZXز 4 اسب قوی تر از مگلی باشه(پس دوزمانه بودن باعث برتری شده و سیستم خنک کننده zx آب خنک هست رادیات روغن واسه موتور هایی مثل روانrv هست.) قیافش هم خیلی زیبا تر از مگلی هست(البته این سلیقه ای هست)و عمرا مگلی به پای جعبه دنده 6 سرعته zx نمیرسه)
در مورد فشار آوردنم باید بگم چه در دور بالا چه دور های پایین اگه روغن10 موتور تامین بشه و پمپ روغن تنظیم باشه هوا نداشته باشه و وظیفه خودش رو درست انجام بده به هیچ مشکلی بر نمیخوره،این در صورت به مگلی با یه معکوس در دور های بالا باید با موتور خداحافظی کرد ..

معایب کلی zx150 نسبت به مگلی
مصرف سوختش بالاتر از 4زمانه هاست ، تنظیم کردنش کاره نسبتا مشکلیه(بدون تنظیم موتور جواب نمیده و ممکنه موتور به مشکلات مختلفی بر بخورد) ، پشتیبانی لوازم توسط نمایندگی نداره(ولی لوازمش کامل در گمرک موجوده) ،دو زمانه بودن و پلاک ملی نشدن=مشکل اصلی این موتور هستش.

معایب کلی مگلی نسبت به zx150
تمام محاسن zx رو نداره و غیر از پلاک ملی دار بودنش و پشتیبانی لوازم از طریق نمایندگی و داشتن قیافه جذاب(گول زننده) محاسن دیگری ندارد.

Red Hat
23-02-1390, 06:45 بعد از ظهر
از نظر قیافه

مگلی

صدا

مگلی

شتاب

کیا که تست کرده میگه مگلی ولی بنظر من تقریبآ تو یک سطح

هندلی نگ
بشتر دوستان میگن مگلی

سرعت
zx

ترمز ها

نمیدونم ولی فکر کنم zx

کیفیت قطعات و مونتاژ و هر چیز دیگه که فکر کنی zx بهتره

zx

Ali
23-02-1390, 10:12 بعد از ظهر
از هر نظر هر نظر بخوای مقایسه کنی zx150 بهتره، نه تنها از مگلی بلکه از تمام 250cc های موجود در ایران بهتره!!!
(از نظر قیافه،صدا،شتاب،سرعت،هندلی نگ(کنترل موتور و راحتی راکب در حین رانندگی)،ترمز ها،کیفیت قطعات و مونتاژ و هر چیز دیگه که فکر کنی zx بهتره!!!!)

طبق گفته خودتون همین دوزمانه بودن باعث شده تا ZXز 4 اسب قوی تر از مگلی باشه(پس دوزمانه بودن باعث برتری شده و سیستم خنک کننده zx آب خنک هست رادیات روغن واسه موتور هایی مثل روانrv هست.) قیافش هم خیلی زیبا تر از مگلی هست(البته این سلیقه ای هست)و عمرا مگلی به پای جعبه دنده 6 سرعته zx نمیرسه)
در مورد فشار آوردنم باید بگم چه در دور بالا چه دور های پایین اگه روغن10 موتور تامین بشه و پمپ روغن تنظیم باشه هوا نداشته باشه و وظیفه خودش رو درست انجام بده به هیچ مشکلی بر نمیخوره،این در صورت به مگلی با یه معکوس در دور های بالا باید با موتور خداحافظی کرد ..

مصرف سوختش بالاتر از 4زمانه هاست ، تنظیم کردنش کاره نسبتا مشکلیه(بدون تنظیم موتور جواب نمیده و ممکنه موتور به مشکلات مختلفی بر بخورد) ، پشتیبانی لوازم توسط نمایندگی نداره(ولی لوازمش کامل در گمرک موجوده) ،دو زمانه بودن و پلاک ملی نشدن=مشکل اصلی این موتور هستش.

تمام محاسن zx رو نداره و غیر از پلاک ملی دار بودنش و پشتیبانی لوازم از طریق نمایندگی و داشتن قیافه جذاب(گول زننده) محاسن دیگری ندارد.

ولی دوست من قبول کن که زد ایکس قدیمی شده شما خودت حساب کن چند ساله که این موتور با همین مشخصات و ظاهر یکسان داره تولید میشه و هیچ اپدیتی روش صورت نگرفته ولی مگلی کل و هم 2008 تازه به قول خودمون کلنگشو زدن ولی زد ایکس رو هم قبول دارم که موتور شاخی بود و یه موتور استوره مثل بندیت یا سی بی بود که الان مدلای 10 سال پیششون هم تو بورسن و فراوون معامله میشن ولی حالا که دیگه سوار شدن این موتور تو ایران سراسر دردسره ادم بخواد دنبال درد سر باشه خوب چرا اینو سوار شه میره سنگین سوار میشه ولی ازنظر جهانی هم شما بخوای در نظر بگیری زد ایکس رو سرتر از مگلی نمیدونن حتی اگه از روی قیمتم بخوای بگی مگلی 3400 دلاره و زد ایکس 1700-800 دلار

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

ولی دوست من قبول کن که زد ایکس قدیمی شده شما خودت حساب کن چند ساله که این موتور با همین مشخصات و ظاهر یکسان داره تولید میشه و هیچ اپدیتی روش صورت نگرفته ولی مگلی کل و هم 2008 تازه به قول خودمون کلنگشو زدن ولی زد ایکس رو هم قبول دارم که موتور شاخی بود و یه موتور استوره مثل بندیت یا سی بی بود که الان مدلای 10 سال پیششون هم تو بورسن و فراوون معامله میشن ولی حالا که دیگه سوار شدن این موتور تو ایران سراسر دردسره ادم بخواد دنبال درد سر باشه خوب چرا اینو سوار شه میره سنگین سوار میشه ولی ازنظر جهانی هم شما بخوای در نظر بگیری زد ایکس رو سرتر از مگلی نمیدونن حتی اگه از روی قیمتم بخوای بگی مگلی 3400 دلاره و زد ایکس 1700-800 دلار

پلنگ
04-04-1390, 10:21 قبل از ظهر
منم از اون اول از zx.kips hi ;kips خوشم نیمد و مودناس 175 مالزی که گرونترم بود خریدم.قیمت دو زمانه ها 3500000بود و مودناس 4200000 که کلا 1000تابیشتر وارد نشد وهرکی داردش نمیفروشش الا اونجر شبیه زده

danial-sdt
04-04-1390, 11:54 قبل از ظهر
از نظر ترمز هردو موتورها دیسکی هست و فرق انها بین لاستیکهای ان هست لاستیکهای مگلی پهن تر از zx هست و باید تو ترمز گرفتن خیلی بهتر جواب بده
اگر مگلی هم وزن zx بود اونو چه تو شتاب چه تو سرعت قورتش میداد البته این وزن مگلی باعث شده تو سرعتهای بالا خیلی راحت بتونی موتورو کنترل کنی به طوری که ما تو قرار طالقون 7 موتور 4 زمانه بودیم که سرعتمون از 150 پایین نیومد ( تو اتوبان ) اگر zx همراه ما بود یا به مشکل میخورد یا کسایی که پشت سرش میومدن از دودش خفه میشدن ( مثل حاجی فیروز ) یا وقتی میرسیدیم طالقون و بنزین میزدیم اقا دربه در روغن میشد که قاطی کنه
خلاصه تو اتوبان zx تو همه جا مگلی
حالا میگن خودش مگلی داره داره اینو میگه ( نه اینجوری نیست )
در مورد صدا zx فقط زمانی قشنگه که به تنهایی رد میشه ان هم یک بار رد بشه نه ده بار چون دیگه میره تو مخ
ولی تا به حال دقت کردید وقتی دو یا سه تا مگلی کنار هم رد میشن چقدر صدای قشنگتری داره
zx شاید تو اتوبانها حرفی برای گفتن داشته باشه و قطعاتش بهتر باشه ولی ایا میتونه همراه با موتورهای چهار زمانه 10 ساعت رو تو جاده های خارج شهر با سرعت بالا بتازه ؟؟؟
همیشه موتوری سوار بشید که اگر پلیس جلوتونو گرفت بدون ترس و با پرویی بهش بگین ( هان جون چی میخایی کلاه بیمه گواهینامه مدارک اینم مدارک دیگه چی حرف حسابت چیه ) تا اینکه تا ایست بازرسی دیدید زود گردش کنید در برید ( اخه تا کی )

salahshor
21-07-1390, 05:38 قبل از ظهر
فقط شمشیر نکشید که نمیشه و فلانه !!!
همین چند هفته بیش نصفه شب بود داشتم همتو متر میکردم که یه ZX سبز اومد بغل دستم و شروع کرد به کرم ریختن :gigglesmile:
منم عمرا اهل کل کل تو هیچ زمینه ای نیستم ولی این فرق میکرد
کلی $ باهام بود
یارو هم قیافش خلاف میزد و یه زانتیا هم باش بود
هم برو بود
هم اینکه کوری داشت میخوند
صبر کردم تا یه کم ترافیک شد
دل و زدم به دریا
گازشو گرفتم
تا رد لاین هم دنده هارو بر میکردم که همراه با عذاب وجدان بود !!
هم تو شتاب و هم تو سرعت نابودش کردم
شل کردم اومد با ب ی ل ا خ ازش دور شدم
حالا نمیدونم موتورش سر حال بود یا نه ولی ظاهرش تمیز بود
به هر حال مگلی همه جوره سرتره و برچمش با قاطعیت بالاس

nOviA
21-07-1390, 10:03 قبل از ظهر
با ب ی ل ا خ
زین پس به جای واژه ی بالا بگید آندریاس>>> AnderiyAs واژه ای کاملا جهانی می باشد و به طور گسترده این روز ها استفاده می گردد:3:

kips
21-07-1390, 07:48 بعد از ظهر
بحث جالبی رو اغاز کردین .در مورد زد ایکس های پلاک ملی: این موتور {زد ایکس} در بعضی از شهر ها موتور 2 زمانه پلاک ملی شده اندمثلا در اراک یک زد ایکس پلاک ملی شده بود که تو سایت ایستگاه هم اگهی کرده بودش .فکر کنم سالهای 1376 1377 به بعد بود که دیگه موتور های 2 زمانه در شهر های بزرگ نمره نمی شدن و در اون هنگام در تهران اگه موتور 2 زمانه بی پلاک داشتی باید میرفتی کرج پلاک میکردی .مورد و مشکل زد ایکس های سند احراز هم در شرف حل شدن هستش و اون هایی که برگ سبز گمرکی دارن که مشکلی ندارن الان و هنوز هم راجع به ممنوعیت تردد موتور های 2 زمانه ابلاغی نیامده.در مورد بنزین همراه با روغن هم ... بیشتر موتور های 2 زمانه مخزن جدا گانه دارن پس بنزین در باک و روغن در مخزن مخصوص ریخته میشه.همه این صحبت ها که دوستان انجام میدهن سلیقه ای است و نظر شخصی.. مثل همین صحبت های من .برای همین یکی به رنگ قرمز علاقه داره یکی سبز اون یکی ابی... نوع موتور هم عین همینه یکی مگلی میخره یکی هیوسانگ یکی دربی.....اما ای کاش دوستان در میادین ورزشی این رو نشان میدادن دوستان که این همه انرژی دارن وقت میزارن هزینه کردن اما هیچ موتور 250 سی سی یا حجم کمتر ان در پیست نیست.چرا نمیدونم.چه خوب میشد این دوستان در اونجا این مسائل رو نشان میدادن و ما در این جا نتایج رو میخوندیم.

مهدی مریدا
21-07-1390, 09:33 بعد از ظهر
زد ایکس اگه زد ایکس سرحال باشه تو شتاب مگلی رو راحت جا می ذاره ، این هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی قابل اثباته . شتاب صفر تا صد زد ایکس 1 ثانیه از نینجا 250 بهتره ، مگلی که جای خود داره .

Kenji
21-07-1390, 09:57 بعد از ظهر
صد در صد زد ایکس تو شتاب از تمام 250 های موجود سره. موتور دو زمانه رو نمی تونی مقایسه کنی هیچ وقت با این 250 ها.

===

در مورد پلاک ملی به هیچ وجه در هیچ جای ایران این موتور پلاک ملی نمی شه.

هر کس این کار رو کرده مطمئن باشید ریگی به کفش داره. چون غیر ممکنه.

تردد موتورهای دو زمانه فعلا ممنوع نیست (تاریخ دقیقش رو نمی دونم اما تا قبل از ساله) اما پلاک شدن موتورهای دو زمانه کاملا ممنوع و غیر قانونیه.

تو پرانتز موتورهای پلاک قدیم اگر تمدید نشده باشه تا اول مهر فرصت داشتن تعویض پلاک کنن. الان دیگه عبور و مرورشون غیر قانونیه و بره رو کفی دیگه رفته .

Masoud
21-07-1390, 10:10 بعد از ظهر
(موتور دوزمانه پلاک نمیشه)

پلاک ملی موتور خودم رو میخواستن بدزدن سر رسیدم( حواستون به پلاک موتورتون باشه)
داداش تازگیا رفیقم یه کاواساکی gto پلاک ملی کرده تو هشتگرد.....

مهدی مریدا
21-07-1390, 10:11 بعد از ظهر
این کاملا مشخصه ، موتور دو زمانه ای که رادیات آب داره و پمپ شتاب دهنده ، اونم با اون کیفیت ساخت عالی محاله تو شتاب از مگلی بخوره . من خودم یاماهایی که دارم 2 سیلندر و 2 زمانه است یعنی 2 سیلدر هر کدام 200 سی سی ، واقعا نمی تونم شتاب این موتور رو براتون توصیف کنم ، فقط می گم صفر تا صد به یک چشم بر هم زدن . یه بار یه برنامه ای بود ( حالا بماند ) با یه سوزوکی 1000 4 سیلندر زدیم ، لوله کردمش ، سوسک شد . واقعا شتاب دو زمانه یه چیز دیگست ........

salahshor
21-07-1390, 11:43 بعد از ظهر
داداش من که گفتم شمشیر نکشید
ولی مایلم با یه zx سالم تست شتاب انجام بدیم حالا یا میمونه یا میتازه
که در هر صورت برا خودم و دوستان مشخص میشه و نتیجشم هر چی باشه چیزی از دو موتور کم نمیشه
دروغ نمیگم که اتفاق افتاده و به هر دلیل نتونس بگیره
:1tongue:

Babak
22-07-1390, 12:08 قبل از ظهر
موتوره 4 زمانه در هر 4 کورس پیستون یک بار انفجار داره که کار گفته میشه ولی تو 2 زمانه لعنتی در هر کورس پیستون یه انفجار(کار)هست همینه شتاب بالای zx.
دوست دارم یه بار بیاین پیست یه zx هست میاد ببینید چجوری نفسه 400 و 600 ها رو گرفته همیشه نفره 3 یا 4 هستش

K.I.A
23-07-1390, 09:23 بعد از ظهر
تا حالا 6 بار با زدایکس انداختم نابودش کردم تو شتاب ...
جالب که همشون اولش کری می خوندن اما بعدش که تو درگ کم میاوردن میگفتن موتورم اماده نبود!!!!!!!!!!!!!!!!
0تا100 زدایکس سرحال 7/4!!!!!!! حتی مجله ماشینم تست کرده همین بوده و هست نینجام 7.7 تازه

nOviA
23-07-1390, 09:41 بعد از ظهر
من با دربی با زدایکس انداختم به زور منو گرفت تا 110 تا. راه نمیره زد ایکس بابا. مگلی کیا از همون اول دربی منو نقطه می کرد.

farham
03-08-1390, 01:48 قبل از ظهر
داداشها اینیکه شما میگیید میخوایید با زد ایکس کورس بندازید موتور شما مگلی یا زد زد آر مگلی چنده زد ایکس چنده عمرا" حتی به گرد پای زد ایکسم برسه

مهدی مریدا
03-08-1390, 12:14 بعد از ظهر
آقا ما که سر در نیاوردیم شما چی گفتید !!!!!!!!!!!

reza KTM
03-08-1390, 12:41 بعد از ظهر
کیا من شتاب مگلی رو خیلی قبول دارم ولی موتور دوزمانه است پس تو شتاب قطعا باید مگلی رو بگیره
اگر تو شتاب دربی بتونه زد ایکس رو بگیره من حتما میرم یه دربی میگیرم چون تمام عشق زد ایکس بازها بیشتر علاقه به شتاب موتور و کیپسش هست که من تو هیچ موتور پلاک شده ای همچین چیزی رو ندیدم
من تا حالا کل کل این دو موتور تو شتاب رو ندیدم ولی اگر تو همچین کاری کرده باشی دو حالت داره
1. موتور طرف ترکیده بوده
2. یارو راننده نبوده (چون دنده دادن خیلی مهمه که تو خیلی خوب دنده میدی و تو دور موتور را تا جای لازم میبری بالا شاید من پشت زد ایکس بشینم قضیه فرق کنه)

BKING
03-08-1390, 12:44 بعد از ظهر
آقا ما که سر در نیاوردیم شما چی گفتید !!!!!!!!!!!

:riz481: احتمالا می گه مگلی به زد ایکس نمی رسه اما چون عصبانی بوده اینطور نوشته

nOviA
03-08-1390, 04:02 بعد از ظهر
داداشها اینیکه شما میگیید میخوایید با زد ایکس کورس بندازید موتور شما مگلی یا زد زد آر مگلی چنده زد ایکس چنده عمرا" حتی به گرد پای زد ایکسم برسه

به قیمت نیست که دوست عزیز. شما ساکن تهرانی؟ شمارتو برام پیغام خصوصی کن قرار بزاریم با کیا میام 3تایی بندازیم.
نتیجه از همین الان معلومه...کیا اول، من دوم، و شما سوم خواهی شد. شایدم من اول شدم:hanghead:

مهدی مریدا
03-08-1390, 08:33 بعد از ظهر
زد ایکس اگه واقعا سر حال باشه مگلی رو می گیره ، من خودم داشتم ، ولی به جرات می گم از هر 100 تا زد ایکس 10 تاش هم سرحال نیست ، چون این موتور نیاز به سرویس های منظم و دوره ای توسط یه متخصص داره ، که اکثر دارنگان این موتور به این امر توجه نمی کنن . به هر حال در شتاب و سرعت و نسبت نیرو به وزن مناسب مگلی هیچ شکی نیست . ولی توجه کنید که زد ایکس 30 اسیب بخار قدرت داره .و مگلی اگه اشتباه نکنم 26 اسب .

nOviA
04-08-1390, 12:26 قبل از ظهر
زدایکس انجینش 30 اسب میده. نمودار داینوشو بزارید بیینیم چند اسبه؟ فکر نکنم بیشتر از 20-22 باشه. مگلی رو داینو 26 اسب میده.

Kenji
04-08-1390, 02:30 قبل از ظهر
بابا وقتی یه زد ایکس سرو حال که میاد تو پیست به قول بابک نفس 400 ها رو گرفته، مطمئنن مگلی شتابی نداره نسبت به زد ایکس.

موتور دو زمانه سرحال باشه مطمئنن مگلی تو شتاب اولیه بهش نمی رسه.

اونم با اون وزن زد ایکس.

مهدی مریدا
04-08-1390, 09:03 قبل از ظهر
این بحثها نتیجه نداره ، پیشنهاد من یک دوئل بزرگ ( درگ ) بین مگلی و زد ایکسه ، البته با حضور بچه های سایت ، یک کلوم ختم کلام ، فقط درگ ............

---------- Post added at 11:03 AM ---------- Previous post was at 10:25 AM ----------

کاوازاکی نینجا 250
هیوسانگ 250
کاوازاکی زد ایکس 150

2 سیلندر خطی چهارزمانه
2سیلندر وی شکل چهارزمانه
تک سیلندر دو زمانه
نوع موتور /تعداد سیلندرها

1 به 11/6
1 به 10/3
1 به7/2
نسبت تراکم

4
4
-------
تعداد سوپاپ در هر سیلندر

9750-18/5
8000-22/75
9000-21/5
حداکثر گشتاور ( نیوتن متر /دور در دقیقه )

152
171
125
وزن خالص ( کیلوگرم )

155
155
150
حداکثر سرعت

7/7
8/4
7/3
شتاب صفر تا 100 ( ثانبه )

شش سرعته
پنج سرعته
شش سرعته
نوع جعبه دنده

18
17
5/11
ظرفیت باک

26/5-11000

28/8-10000

30-10500

حداکثر قدرت ( اسب بخار / دور در دقیقه )

1400
1445
1300
فاصله بین محورها ( میلی متر )

780
780
780
ارتفاع زین ( میلی متر )

17-70/110/17-17-70/130
17-70/110-17-70/150
17-90/90-17/80/110
ابعاد لاستیک ( جلو / عقب )

خواهشا جبهه گیری نکنید، ایشالا مجله ماشین رو که همه قبول دارید ، الان بالای 30 ساله داره چاپ می شه و من خودم 20 سالشو آرشیو دارم ، الکی هم چیزی رو چاپ نمی کنه ( بدون بررسی دقیق ) این جدول مقایسه در شماره پیاپی 325 ، بهمن ماه 1388 در مجله ماشین چاپ شده ، اعداn و ارقام گویای همه چیز هست ، حالا اگه مگلی نینجا 250 رو می گیره ، صد در صد زد ایکس رو هم می گیره ............

reza KTM
04-08-1390, 02:28 بعد از ظهر
من مطمئنم زد ایکس سالم اگر راننده حرفه ای که بتونه خوب دنده بده پشتش بشینه مگلی رو میگیره از هر نظر چه شتاب چه سرعت

Kami
04-08-1390, 02:32 بعد از ظهر
من خودم با هیوسانگ زد ایکس رو هم تو کفی و هم سربالایی گرفتم
اونم نه یکی بلکه 2 تا موتور
با مگلی راحت میگیرمش

K.I.A
04-08-1390, 02:55 بعد از ظهر
novia در ایننده ی نزدیک همه مطالب تو هفته نامش چاپ میکنه ... همه چیز مشخص میشه بازم کری می خونن اون موقعی که درگ میزارم همه می پیچن به بازی...میومدین نتیجه هارو میدیدین.100در100000 رانندگی شرط اول شرط دوم سلامت موتور

مهدی مریدا
04-08-1390, 04:39 بعد از ظهر
داداش ما که زد ایکس نداریم که بخوایم طرفداریشو بکنیم ، اعداد و ارقام اینجوری نشون می دن ، ولی درسته باید یه درگ درست حسابی ترتیب داد .

sachoo
04-08-1390, 05:17 بعد از ظهر
Zx 150 که بیشتر به کیپس و های کیپس و سوپر های کیپس معروف هستش که دو زمانه هستن و الان هم نیرو انتظامی به موتور های دو زمانه گیر میده و میفرسته پارکینگ و بعد از سه بار پارکینگ رفتن باید باهاش خداحافظی کنی (البته این چیزیه که من شندیم درمورد پس ندادن موتور بعد از سه بار پارکینگ رفتن) و این که شتابه واقعا خوبی داره من خودم های کیپسشو دارم اما مگلی سوار نشدم ولی این رو هم در نظر بگیر که کاوازاکی یه مارک معروف هستش و دریچه بغل داره ولی مگلی ساخت چین هستشو یک مارک ناشناخته اما باز برای مطمئن شدن برو از چند تا موتور فروشی سوال کن اونا بهتر راهنماییت میکنن

adnice
04-08-1390, 05:46 بعد از ظهر
آقا اگه درگ بندازین کجا میندازین؟

اگه نزدیک باشه من میام! البته با رضا کی تی اِم

اگرم تو محل رضا اینا باشه که خیلی خوبه!!

reza KTM
05-08-1390, 11:34 قبل از ظهر
آقا اگه درگ بندازین کجا میندازین؟

اگه نزدیک باشه من میام! البته با رضا کی تی اِم

اگرم تو محل رضا اینا باشه که خیلی خوبه!!
من درگ رو پایم فقط بندازید جمعه بعد از ظهر که باشم

میخوای بیام طرفداری از زد ایکس کنم؟؟؟؟
زد ایکس فقط راننده پشتش بشینه بهش گاز بده تمومه این موتور 1100 های پلیس که سبزه هم نمیتونه تو شتاب بگیرتش

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:32 PM ----------

سمتای ما پایین تر تو خاوران و چهار راه میثم بلوار ابوذرو این جاها خیابونای پت و پهن زیادی داره که میشه درگ انداخت

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

سمتای ما پایین تر تو خاوران و چهار راه میثم بلوار ابوذرو این جاها خیابونای پت و پهن زیادی داره که میشه درگ انداخت

adnice
05-08-1390, 11:54 قبل از ظهر
آقا من پایه ام اگه هوا بارونی نباشه

راستی موتور های راهور بی ام و 1400 هست داش رضا دقیقا درسته تو شتاب نمیتونه بگیرش

reza KTM
05-08-1390, 11:57 قبل از ظهر
ااا... ببخشید 1400 سی سی

کیا حریفت پیدا شد یه قرار درگ بزار برای جمعه این هفته که فردا هست نه برای هفته دیگه
ok ؟

nOviA
05-08-1390, 12:06 بعد از ظهر
فعلا که داره بارون میاد. تا 3شنبه هوا بارونیه. جمعه ی هفته ی بعد فکر میکنم آفتابیه.

منم هستم.

Ali
05-08-1390, 01:17 بعد از ظهر
خب هیوسانگ که جور شد حالا کاربر sachoo هم اگر با هایشون بیان خیلی خوبه چون خیلیا میگن شتاب اون ازzx های معمولی بیشتره

Alireza
05-08-1390, 08:05 بعد از ظهر
بحث در مورد درگ جاش اینجا نیست دوستان

K.I.A
24-08-1390, 01:22 قبل از ظهر
درگا که همش انجام شد وبا این اخریه میشه 7 بار با زدایکس درگ داشتم دوستان هم در جاهای دیگه داشتن و دیدن که با چه اختلافی عقب میوفته زد ایکس فقط دلش به شتابش خوشه که اونم سرکوب شد!!! البته همه چیز شتاب و سرعت نیست و درست هم نیست 2 موتور فقط تو این موضوع مقایسه بشن ایتمهای دیگه ای مثل طراحی /عامه پسند بودن/شاسی کلی موتور / مصرف واستحلاک/هندلینگ/ترمز/امکانات/ امنیت/گیربکس/انجین/سیستم ها برقی/پایداری/کمک فنر ها/ لاستیک ها/ خدمات پس از فروش یا دسترسی به قطعات/به روز بودن وسیله/بازار خرید وفروش/ و خیلیای دیگه......./که نتیجه ها و مقایسه ها اثبات کرده که تو موردای بالا مگللی از زدایکس بالا تره و خواهد بود.فکر کنم مقایسه این دو موتور دیگه بی فایده باشه/یا علی

farham
13-01-1391, 05:08 قبل از ظهر
سلام علیکمخدمت آقایان عشق موتور شما هایی که تا به حال دستتون به باک زدایکس نخورده وحرف از دانایی میزنید با یک مقدار اطلاعات صحبت کنید .کی میگه زد ایکس پلاک ملی نمیشه هر کی خواست بگه من صفرشو دارم تازه صورتی .شما هایی که میگین زد ایکس خرید وفروش نمیشه و 800.دلاره ومگلی 3100 دلاره تو ایران مگلی صفرش 7 میلیون هستش وای به حال خارج تازه شانس آوردین که زدایکس دیگه تولید نمیشه که 2008 10 میلیون هست .بعد هم کی با زدایکس کل کل درگ داره من موتور فروش هستم مگلی بالای 130 تا میره زدایکس تازه اگه خیلی ضعیف باشه 150 تا میرهبعدش مگلی رو کدوم کارخونه وارد کرده اصلا" معلومه ولی زدایکس رو چی. هرکی کل کل موتور داره تو هرچی برام بنویسه .زدایکس همه رنگش پلاک ملی موجوده .یا علی

---------- Post added at 05:08 AM ---------- Previous post was at 05:01 AM ----------

آقایون عشق مگلی یه سر به پایین صفحه 7 بزنید

بعدش هم تمام پلاک ملی ها زدایکس برای شهرستان هست نه تهران بدونید بعد حرف بزنید .

کوروش
13-01-1391, 08:03 قبل از ظهر
اقای فرهام جان خواهشا با لحنی مناسب تر پست بزنید /// عزیز ما اینجا نیومدیم بجنگیم که:26:
منم حرف شما رو قبول دارم زد ایکس اگه 4 زمانه باشه پلاک میشه و این یه چیز کاملا معلومه !!!
ولی دیگه تهران/بندرعباس/گیلان و غیره ... که دیگه مهم نیستش و اصلا به حساب نمیاد !!!
اگه شهرستان میتونه پلاک کنه پس تهران هم میتونه / فرض هم بگیریم طرف نتونه تهران پلاک کنه خب میبره شهرستان پلاک میکنه بعد میاره تهران
پس قضیه پلاک اصلا درست نیستش

salahshor
13-01-1391, 10:46 قبل از ظهر
سلام علیکمخدمت آقایان عشق موتور شما هایی که تا به حال دستتون به باک زدایکس نخورده وحرف از دانایی میزنید با یک مقدار اطلاعات صحبت کنید .کی میگه زد ایکس پلاک ملی نمیشه هر کی خواست بگه من صفرشو دارم تازه صورتی .شما هایی که میگین زد ایکس خرید وفروش نمیشه و 800.دلاره ومگلی 3100 دلاره تو ایران مگلی صفرش 7 میلیون هستش وای به حال خارج تازه شانس آوردین که زدایکس دیگه تولید نمیشه که 2008 10 میلیون هست .بعد هم کی با زدایکس کل کل درگ داره من موتور فروش هستم مگلی بالای 130 تا میره زدایکس تازه اگه خیلی ضعیف باشه 150 تا میرهبعدش مگلی رو کدوم کارخونه وارد کرده اصلا" معلومه ولی زدایکس رو چی. هرکی کل کل موتور داره تو هرچی برام بنویسه .زدایکس همه رنگش پلاک ملی موجوده .یا علی

---------- Post added at 05:08 AM ---------- Previous post was at 05:01 AM ----------

آقایون عشق مگلی یه سر به پایین صفحه 7 بزنید

بعدش هم تمام پلاک ملی ها زدایکس برای شهرستان هست نه تهران بدونید بعد حرف بزنید .
ضمن خوش امد گویی خیلی جلوی خودمو گرفتم که به شما دوست عزیز جسارت نشه
1: بنده 2 هفته بیش تعویض بلاک بودم و در مورد موتورهای 2 زمانه سوال کردم که گفتن به هیچ وجه بلاک ملی نمیشه نه تهران نه شهرستان
2: درگ هم که همه میدونن نتیجه چیه و فیلمشم تو سایت هست
3: یه کم لحن صحبت کردنتونو عوض کنید

K.I.A
13-01-1391, 12:03 بعد از ظهر
فک کنم ایشون همونیه که من دعوتش کردم به سایت.
و فک کنم تو گمرگ موتور فروشی دارن.
دوست عزیز مشکل درگ نداریم به اندازه کافی با انواع zx انداختیم و نتیجشم همه میدونن.
خوشحال میشم یه درگ با شما داشته باشم و نتیجشو تو سایتا بزنیم.
شما فقط اراده کنید و با هر نوع موتوری خواستید درگ میزاریم.

کوروش
13-01-1391, 12:08 بعد از ظهر
فک کنم ایشون همونیه که من دعوتش کردم به سایت.
و فک کنم تو گمرگ موتور فروشی دارن.
دوست عزیز مشکل درگ نداریم به اندازه کافی با انواع zx انداختیم و نتیجشم همه میدونن.
خوشحال میشم یه درگ با شما داشته باشم و نتیجشو تو سایتا بزنیم.
فیلم برداری و ثبت این درگ بزرگ هم با من
زد ایکس پلاک میشه ولی اون زد ایکس با زد ایکس هایی که بودن خیلی فرق دارن 4 زمانه هستن :26:

Ali
13-01-1391, 01:15 بعد از ظهر
فیلم برداری و ثبت این درگ بزرگ هم با من
زد ایکس پلاک میشه ولی اون زد ایکس با زد ایکس هایی که بودن خیلی فرق دارن 4 زمانه هستن :26:کوروش جان نکنه نینجا رو میگی
چون فعلا تا حجم 250 فقط همون نینجا 250 هست

کوروش
13-01-1391, 01:35 بعد از ظهر
کوروش جان نکنه نینجا رو میگی
چون فعلا تا حجم 250 فقط همون نینجا 250 هست
نه 150 پلاک ملی حدود 11 تومن 4 زمانه

Ali
13-01-1391, 01:49 بعد از ظهر
نه 150 پلاک ملی حدود 11 تومن 4 زمانهکوروش جان چنین چیزی تا بحال توسط کاواساکی تولید نشده احتمالا همون 150 دوزمانه بوده گفتن 4 زمانه یا موتور دیگه ای بوده برچسب کاوا زده بوده

کوروش
13-01-1391, 05:36 بعد از ظهر
ای بابا 2تا مغازه تو گمرک هستن که موتورهای سنگین روز دنیا رو میارن و اونحا میفروشن در کنارش لباس میارن / اگزوز میارن و خیلی چیز های دیگه ...
چند وقت پیش زد ایکس اورده بود مدل 2011 یا 2010 اگه اشتباه نکنم پشتش پلاک ملی بود !!!
یعنی من تشخیص نمیدم زد ایکس هستش یا موتور دیگه ؟؟؟؟
همین مغازه هم بندیت زرد رنگ اورده بود که پلاک ملی بود

K.I.A
13-01-1391, 05:38 بعد از ظهر
منم ندیدم /احتمالا شبیه هوندا سی بی ار 150 هست.

farham
15-01-1391, 04:47 قبل از ظهر
[QUOTE=salahshor;75872]ضمن خوش امد گویی خیلی جلوی خودمو گرفتم که به شما دوست عزیز جسارت نشه 1: بنده 2 هفته بیش تعویض بلاک بودم و در مورد موتورهای 2 زمانه سوال کردم که گفتن به هیچ وجه بلاک ملی نمیشه نه تهران نه شهرستان 2: درگ هم که همه میدونن نتیجه چیه و فیلمشم تو سایت هست 3: یه کم لحن صحبت کردنتونو عوض کنید[/داداش سلام عرض کردممن که کفتم خدمت شما زدایکس همه رنگش خصوصا" صورتی موجود میباشدبله من تو گمرک موتور فروشی دارمفامیلیم نمیگم چون همتون میشناسید اسمم علی نه فرهام.زدایکس 150 سی سی پلاک ملی در شهر انزلی پلاک میشود نمره اون هم 578 هستش جهت آگاهی عرض کردمبعدش فکر کنم اون موتوری که توی فیلم بود زدایکس 150 نبود یا اگرم که بود رانندش راننده نبود.بعدش الان پرایدو تقویت میکنن بنزو میگیره فکر کنم مگلی تقویت شده بود من دیروز سوار شدم بالای 130 تا راه نمیرفت موتورش داشت میومد پایین. خودتون میدونید کدوم میگیره الان kmx پلاک ملی هم هست .یا علی

---------- Post added at 04:47 AM ---------- Previous post was at 04:38 AM ----------

آقایون سلام عرض کردم قصد توهینو نداشتم وففقط میخواستم راهنمایی کنم .زدایکس هایی که به آگاهی تهران تحویل داده شده هیچ مشگلی برای پلاک ملی شدن در شهرستان ندارهولی درتهران پلاک نمیشه چون. هوای تهران آلوده هست واین موتور دودزا هستش ولی در شهرستان هوا آلوده نیست وبه راحتی پلاک ملی میشه .در شهرهایی خاص مثل انزلی 578 1 کم آگاهی بد نیست یا علی

کوروش
15-01-1391, 08:31 قبل از ظهر
بایا دمت گرم خیلی باحالی:25r30wi::25r30wi::25r30wi: مگه میشه ؟؟؟؟:13::13::13:
این چه حرفیه مگه میشه تو شهرستان پلاک کنن تهران پلاک نکنن اونم به خاطر الودگی هوا ؟؟؟:13:
خوب یارو 20 تا پلاک میکنه با تریلی میاره تهران همه رو مفروشه کسی هم نمیتونه بهش چیزی بگه !!!:25r30wi:
مثل این میمونه که بگن چون تهران خیلی الوده هستش بنزین 1000 تومن شهرستان خلوته الوده نیست 300 تومن :25r30wi:
دوست عزیز شما قبل پست زدن کمی تو سایت ها میگشتی متوجه میشدی که 2 زمانه چرا رفت 4 اومد !!!
داستان اینه که تو کل دنیا بازم میگم کل دنیا نه فقط جاهای الوده بلکه کلش تصویب شد که دیگه موتور 2 زمانه نسازن و بعد چند سال هم ممنوع شدت ترردش تصویب شد !!!
ایران هم طبق همین قانون عمل کرد و گفت کل ایران ممنوع باشه نه فقط تهران !!!

K.I.A
15-01-1391, 08:43 قبل از ظهر
جهت آگاهی عرض کردمبعدش فکر کنم اون موتوری که توی فیلم بود زدایکس 150 نبود یا اگرم که بود رانندش راننده نبود.بعدش الان پرایدو تقویت میکنن بنزو میگیره فکر کنم مگلی تقویت شده بود من دیروز سوار شدم بالای 130 تا راه نمیرفت موتورش داشت میومد پایین. خودتون میدونید کدوم میگیره الان kmx پلاک ملی هم هست .یا علی
پ نه پ zx 50cc بوده!
نه دوست عزیز اون فیلم یه مورد خیلی کوچیکشه / من خودم وقتی رو زد میشینم احساس میکنم خیلی از همه سر ترم خیلی سرعت دارم به خاطر لگد و 2 زمانه بودنشه صدای ریز و مداوم اگزوز....
اون مگللی به هیچ وجه تقویت نیست حتی بنزینش معمولی بود ....
بیشتریا حرف شما رو میزنن اما ما به همه اثبات کردیم که دوره این موتور تموم شده و دلیل بر بد بودنش نیست.
ما با مقایسه های عملی اینارو کامل تست کردیم و با حرف و حدیث مقایسه نکردیم......
حتی اونایی که تعصب داشتن رو این موتور نظرشون دگرگون شد.

RezaCBR400RR
15-01-1391, 09:49 قبل از ظهر
با سلام به همه دوستان عزیز با عرض پوذش ببخشید که من بین بحثتون میام.
دوست عزیزی که میخواد بین zx و مگلی یکیو انتخاب کنه باید بگم این دوتا از تمام لحاظ با هم فرق میکنن و نمیتونه آدم بین این دوتا موتور گزینش کنه!
چرا که zx یه موتور دوزمانه و مگلی 4زمانه هستش و طبیعتا" یه موتور دو زمانه از شتاب بالایی برخورداره! البته نه اونقدری که فکر کنید دنده 1 بخواد 100 تا پرکنه!!!
دوست عزیز موتور zx صرفا" فقط یه موتوری هستش واسه سفرهای داخله شهری به عنوان مثال شما اگه بخوای با zx از تهران تا کرج بری باید 2 یا 3 دفه بین راه توقف کنی تا موتور خنک بشه واسه این که دوزمانها تا موقعی که موتور خنک هستش خوب راه میره و شاید در اون شرایط سرعتش به 170 یا 180 هم برسه ولی فقط واسه یه زمانه کوچیک ولی وقتی داغ کنه اگه متوجه نشی موتور قفل میکنه و خدایی نکرده اتفاقه بدی خواهد افتاد ولی مگلی یه موتور اسپرت و کاملا" مسافتی هستش که شما هرجای ایران که بخوای بری بدونه هیچ مشکل میتونی بری!! در این بحث من کاری به قطعات فنی موتور ندارم فقط داریم بین سواری و ترددش بحث میکنم در کل روی کاغذ بخوام بیارم مگلی میتونه گزینه مناسبتری نسبت به zx باشه چرا که با مدارک کامل همه جای ایران میتونی بدونه دردسر بچرخی و لذت ببری و zx با تمام این وجود باز هم هرجا بری آگاهی بهت ایست میده که مدارکتو چک کنه یا به علت دود کردنش موتورو بخابونه!!!!!
در رابطه با دوستانی که میگن zx پلاک ملی نداریم بیان تا هر چندتا که میخوان بهشون نشون بدم..دوستان یکسری از موتورهارو اداره آگاهی با نامه رسمی خودش به راهنمایی رانندگی اجازه پلاک دادن به این موتورو داد فقط بخاطر مدل بالا بودنش الان zx با پلاک ملی تقریبا" 12 میلیون معامله میشه که منطقی نیست همچین پولی بابت یه موتور 150 سی سی بدی مگر اینکه پوله زیاد داشته باشی و عشق zx داشته باشی که من به شما دوست عزیز پیشنهاد نمیکنم.
مگلی از لحاظ ظاهری و اسپرتی و ایمنی 100% از zx جلو هستش

Babak
15-01-1391, 11:47 قبل از ظهر
zx موتوره لحظه هاست:icon_pf _37_:

farham
15-01-1391, 09:33 بعد از ظهر
بایا دمت گرم خیلی باحالی:25r30wi::25r30wi::25r30wi: مگه میشه ؟؟؟؟:13::13::13:این چه حرفیه مگه میشه تو شهرستان پلاک کنن تهران پلاک نکنن اونم به خاطر الودگی هوا ؟؟؟:13:خوب یارو 20 تا پلاک میکنه با تریلی میاره تهران همه رو مفروشه کسی هم نمیتونه بهش چیزی بگه !!!:25r30wi:مثل این میمونه که بگن چون تهران خیلی الوده هستش بنزین 1000 تومن شهرستان خلوته الوده نیست 300 تومن :25r30wi:دوست عزیز شما قبل پست زدن کمی تو سایت ها میگشتی متوجه میشدی که 2 زمانه چرا رفت 4 اومد !!!داستان اینه که تو کل دنیا بازم میگم کل دنیا نه فقط جاهای الوده بلکه کلش تصویب شد که دیگه موتور 2 زمانه نسازن و بعد چند سال هم ممنوع شدت ترردش تصویب شد !!!ایران هم طبق همین قانون عمل کرد و گفت کل ایران ممنوع باشه نه فقط تهران !!!داداش سلام ببین این اطلاعات رو به کسی نمیدن توی تهران کلا" 15 تا زدایکس بیشتر به آگاهی تحویل ندادن /نه اونهایی که خود آگاهی گرفته / اونهایی که خود صاحاباش تحویل دادن وبرگه 90 گرفتنبعش داداش اینیکه شما میگید توی دنیا پس چرا تاسال 2009 تولید میشد اون هایی که پلاک ملی گرفتن قبل از پیش اومدن این ماجرا ها بود.من که گفتم ملی همه رنگش موجود هستش .قیمت 13 تومن . خوب دیگه نساختن دیگه .جایی نگو میخندن خصصوصا" گمرک.

کوروش
15-01-1391, 09:37 بعد از ظهر
داداش سلام ببین این اطلاعات رو به کسی نمیدن توی تهران کلا" 15 تا زدایکس بیشتر به آگاهی تحویل ندادن /نه اونهایی که خود آگاهی گرفته / اونهایی که خود صاحاباش تحویل دادن وبرگه 90 گرفتنبعش داداش اینیکه شما میگید توی دنیا پس چرا تاسال 2009 تولید میشد اون هایی که پلاک ملی گرفتن قبل از پیش اومدن این ماجرا ها بود.من که گفتم ملی همه رنگش موجود هستش .قیمت 13 تومن . خوب دیگه نساختن دیگه .جایی نگو میخندن خصصوصا" گمرک.
این قانون تصویب شد و شرکت های بزرگ قبول کردن و دیگه تولید نکردن ولی شرکت های کوچیک تر منتاژ موتورهاشون تا چند سال بعدش ادامه دادن
برو ببین اون زد ایکس هایی که میگی با زد ایکس های قبلی یکیه یا نه

farham
16-01-1391, 06:08 بعد از ظهر
این قانون تصویب شد و شرکت های بزرگ قبول کردن و دیگه تولید نکردن ولی شرکت های کوچیک تر منتاژ موتورهاشون تا چند سال بعدش ادامه دادنبرو ببین اون زد ایکس هایی که میگی با زد ایکس های قبلی یکیه یا نهیعنی چی یعنی اون موتور کاوازاکیه این موتورها ساخت ایران هست جلوی کسی داری میگی که خودش اینکارست.یاعلی

کوروش
16-01-1391, 06:18 بعد از ظهر
یعنی چی یعنی اون موتور کاوازاکیه این موتورها ساخت ایران هست جلوی کسی داری میگی که خودش اینکارست.یاعلی
من با سازندش کاری ندارم میگم سیستم این موتور عوض شده یعنی از سیستم حرکتی تا موتورو سیستم الایندیگش تغییر کرده و خودشو به جایی رسونده که ملاک پلاک گرفتن رو پیدا کرده

Red Hat
17-01-1391, 06:23 بعد از ظهر
پست های خارج از موضوع پاک شد .

لطفا ادامه ندین.

Alireza
17-01-1391, 08:24 بعد از ظهر
کاربر farham وقتی مدیر میاد میگه ادامه ندین یعنی ادامه ندین
شما موتور فروشی برای خودتی نه واسه من مهمه شما چیکاره ای نه واسه بقیه
این سایت جای کل کل و بی احترامی نیست در صورت تکرار مجبورم دسترسیتونو محدود کنم

sixpacks
18-01-1391, 01:05 قبل از ظهر
سلام
من عضو این سایت نبودم ولی دیدم اطلاعات بحث درست نیست اومدم تا اصلاحش کنم
تزی شتاب که حرفی توش نیست که مگلی اوله اینم یک ویدئو که اینو ثابت میکنه
[Only registered and activated users can see links]
شما همه ی خوبی های زد ایکس رو گفتید ولی حرفی از معایب نزدید
موتوری که میگیرید در هر صورت کارکردست
هر چند ماهم یک کله قند سیاهم باید از اگزوزش بکشید بیرون ولی اگزوز دوبل مگلی زیر زین و استاندارد جهانیه و کلی به زیبای موتور اضافه کرده و چون زیر زین موتوره هم پای کسیو نمیسوزونه هم کلی قدرت مانور موتور رو بالا برده
صداشم خداوکیلی تو دوره پایین مثل هلکوپتره ولی زد ایکس تو دور پایین اصلا صدای جذابی نداره و تو دوره بالا هم کاملا معلومه صدای یک موتوره کم حجمه
ایراد مگلی کیفیت پایین قطعاتشه که اونم از موتوره 100 سال کار کرده بهتره پلاکم داره تو پیادهرو هم بری کسی بخاطر دود فحشت نمیده
تو مسابقه ی درگی که کلیپش هست مگلی با هیوسانگ با زد ایکس با نینجا250 کورس انداختن که مگلی اول میشه بعدش هیوسانگ میرسه بعدش نینجا 250 زدایکسم از اخر اول میشه
به غیر از کل این مطالب امروز مگلی 7200000 پولشه ورژن جدیدشم 7800000 پس جوش ارزونیشو نزنید
به نظر من که فقگ قیافه مگلی حتی با موتور سیجی هم از همه موتورای داخل سره
ورژن جدیدشم تقویت شده ی قدیمیاشه که دیگه حرفی باقی نمیذاره
قدرت نور و لامپ 55واتش و دو کاسه چراغای مجزاش که بماند
فقط یکم زیاد خراب میشه که اونم بخاطر ایرانی بودن ماست دیکه که زد ایکس از اونم بدتره

Sination
18-01-1391, 02:40 قبل از ظهر
یعنی چی یعنی اون موتور کاوازاکیه این موتورها ساخت ایران هست جلوی کسی داری میگی که خودش اینکارست.یاعلی
ساخت ایران ؟ ایران موتور cg125 رو هم نمیتونه تولید کنه

02109002
18-01-1391, 06:33 قبل از ظهر
تزی شتاب که حرفی توش نیست که مگلی اوله اینم یک ویدئو که اینو ثابت میکنه
این درگ توسط بچه های پرشین موتور خودمون اجرا شده :

4930377a4ade3b1e7b9e19d1ae9f87dc134734

sixpacks
18-01-1391, 10:30 قبل از ظهر
منظورم از اینکه خراب شدن زیاد مگلی بخاطر ایرانی بودن ماست منظورم منتاژشه نه تولید
فقط اینو بگم که تو سری اول کمک عقب مگلیو برعکس میبستن و باید درستش میکردی
جندتا قطعه ایرانیم توش انداتن که واسه ترکیدنش تضمین خوبیه
اکه دوستانیادشون بیاد 10-15 سال پیش مزدا وانت هم وارد میشد هم منتاژ که نمونه ی منتاژیش 10 تا 15 سانت از اصلیش پهنتر بود !چجوریشو من نمیونم ولی میدونم اکه جای موتور تو شاسی 1سانت جابجا بشه باید اون ماشینو لگن بنامی
چندتا موتور اسپورتم زدهایران ولی نمیدونم چرا انقدر بی استدادن تو طراحیش
حداقل یک قیافه هم نداره.عین عقبافتاده هاست که سوئ تغذیه هم دارن
کپی هم نمیتونن بکنن دلمون خوش باشه

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:18 AM ----------

دوست عزیز 02109002 اگه میدونی فیلم بردار کیه بگو به من چون از طرز فیلم برداریش گله دارم خوب نشون نداده اخر کارو.نمیدونم چرا یهو میچرخه زلی همین که کار بچه های این سایت تضمین خوبی برای واقعی بودنشه ولی نمیدونم این زد ایکس که مگلی میگیره چرا اول نشد؟یا حداقل دوم؟اخر شد ریا نشه؟منتظر جواب دوستانی که میگن زدایکس شتابش بیشتره هستم

02109002
18-01-1391, 10:46 قبل از ظهر
دوست عزیز 02109002 اگه میدونی فیلم بردار کیه بگو

متاسفانه من اطلاعی ندارم ، ولی اگر دوستان تمایل داشته باشن میتونن با مسئول برگزاری مسابقات هماهنگ کنن و دوباره درگ برگزار بشه.

K.I.A
18-01-1391, 12:18 بعد از ظهر
درگ با زد بی فایدست حیف بنزینه!!!<br>حتی خودمم نشستم پشتش زیاد نتونستم جلو بیوفتم...بحث شتاب دیگه نکنید<br>فیلم برداریای زیاد جالبی نداشتیم چون حتی فیلم بردار هم محو تماشای درگ و عقب موندن زد بوده!<br>تا حالا زد بی فلاپ دیدید واقعا خندتون میگیره!
دقیقا پهنای زد باک و زین یک وجبه<
الان کسی حال نداره بره پمپ بنزین اونوقت برای زد باید هر دفعه روغن و داستان داشته باشی!!
و سرعت یا وقتی خیلی داغ کنه یهو انجین قفل میکنه!!بعدشم اگر خدا دوستون داشته باشه زنده میمونید!<br>

کوروش
18-01-1391, 12:23 بعد از ظهر
ولی واسه یه بار هم شده باید یه درگ جانانه بین این 2 موتور باشه که باید حداقل 4 تا دوربین انجام بشه
کیا واسه چند وقت دیگه یه درگه ترتیب بده به هر حال لازمه بحث خیلی دیگه داره بالا میگیره

K.I.A
18-01-1391, 12:33 بعد از ظهر
هرچی زد تو سایت بود همه فروختن یا دیگه میترسن/کسی نیست برای مقایسه.
به نظرم تاپیک بسته بشه بهتره

کوروش
18-01-1391, 12:42 بعد از ظهر
من یه زد ایکس سر حال واسه درگ پیدا کردم خبرتون میکنم

sixpacks
18-01-1391, 01:24 بعد از ظهر
فیلم برداری درگ که اینظوری نیست(البته اماتوریش)
دوربین باید متحرک باشه یعنی باید رو موتورا نصب بشه تا با موتورا بیاد جلو

K.I.A
18-01-1391, 01:27 بعد از ظهر
مهم به تصویر کشیدنه/
پس به عقب موتور من ببندید!!!

sixpacks
18-01-1391, 01:51 بعد از ظهر
درگ با زد بی فایدست حیف بنزینه!!!<br>حتی خودمم نشستم پشتش زیاد نتونستم جلو بیوفتم...بحث شتاب دیگه نکنید<br>فیلم برداریای زیاد جالبی نداشتیم چون حتی فیلم بردار هم محو تماشای درگ و عقب موندن زد بوده!<br>تا حالا زد بی فلاپ دیدید واقعا خندتون میگیره!
دقیقا پهنای زد باک و زین یک وجبه<
الان کسی حال نداره بره پمپ بنزین اونوقت برای زد باید هر دفعه روغن و داستان داشته باشی!!
و سرعت یا وقتی خیلی داغ کنه یهو انجین قفل میکنه!!بعدشم اگر خدا دوستون داشته باشه زنده میمونید!<br>

زدایکس بدون باک مثل سیجی 125 که باک و چراغش رو کندی

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:29 PM ----------

مهم به تصویر کشیدنه/
پس به عقب موتور من ببندید!!!

یک دوربینم میشه جلویزد ایکس بست که از عقب هم تصویر داشته باشیم

kips
18-01-1391, 10:53 بعد از ظهر
من سر در نیاوردم تا اینجا صحبت از زد ایکس میشه همه شمشیر ها از رومیبندند..... من که 125 دارم با طلق و ... اما فکر کنم این زد ایکس 150 که 2 زمانه هست موتورش با اب خنک میشه یعنی تا کرج یا بیشتر هم بره داغ نمیکنه اگه داغ هم کنه حتما این موتور امپر اب داره که نشون بده داغ کرده یا نه شایدم امپر اب نداره.. نکته بعدی هر کسی یه عشقی داره یه علاقه ای داره برا همینه یکی مگلی میخره یکی هیوسانگ یکی دربی یکی دیلیم یکی هم از تجربیات و اطلاعات شما اساتید استفاده نمیکنه و میره زد ایکس میخره...

RezaCBR400RR
19-01-1391, 10:21 قبل از ظهر
بچها هر دوتا موتورو تو یه شرایط قرار بدید یعنی دو ترک درگ بزارید وزن ترک نشین هم با هم نسبتا" برابر باشه دوربینو بدید دسته کسی که ترک نشین هستش خیلی خیلی فیلمه جالبی در میاد

کوروش
19-01-1391, 10:46 قبل از ظهر
بچها هر دوتا موتورو تو یه شرایط قرار بدید یعنی دو ترک درگ بزارید وزن ترک نشین هم با هم نسبتا" برابر باشه دوربینو بدید دسته کسی که ترک نشین هستش خیلی خیلی فیلمه جالبی در میاد
نه اصلا عادلانه نیست چون مگلی 250 هستش و کمی قدرتش بالاست کم نمیاره ولی زد ایکس 150هستش و همون اول کم میاره

salahshor
19-01-1391, 11:09 قبل از ظهر
اره یه درگ بذاریم همه چی معلوم و حرف وحدیثا تموم بشه
ولی اگه دوباره کسی به قصد تخریب سایت یا بکس بیاد و کل کل کنه
دور از جون کاربرای این سایت و با اجازه اساتید ...خودم اویزونش میکنم :7tir:

farham
22-01-1391, 01:55 قبل از ظهر
سلام علیکداداش دمت گرم حالا میخوای مارو آویزون کنیمن از کل انجمن معذرت میخوام اگر بی احترامی کردم حالا ما میگیم زدایکس میبازه ولی شما زدایکس 250 قبول ندارید بابا دمتون گرممن وداداشهام کاوازاکی ومگلی و..... وارد کردیم ولی بازهم مخلصیم ولی بدونین که زدایکس 2009 از همه موتور ها سره از همه ایکس هفت مشگی در حد موجوده یاعلی

کوروش
22-01-1391, 02:01 قبل از ظهر
سلام علیکداداش دمت گرم حالا میخوای مارو آویزون کنیمن از کل انجمن معذرت میخوام اگر بی احترامی کردم حالا ما میگیم زدایکس میبازه ولی شما زدایکس 250 قبول ندارید بابا دمتون گرممن وداداشهام کاوازاکی ومگلی و..... وارد کردیم ولی بازهم مخلصیم ولی بدونین که زدایکس 2009 از همه موتور ها سره از همه ایکس هفت مشگی در حد موجوده یاعلی
نگفت میخواد شمارو اویرون کنه گفت اگه کسی بخواد به هم بزنه ....

Alireza
22-01-1391, 02:28 قبل از ظهر
ادامه ندین دیگه
فقط در مورد این 2 موتور بحث بشه
ممنون

K.I.A
22-01-1391, 10:19 قبل از ظهر
بابا دمتون گرممن وداداشهام کاوازاکی ومگلی و..... وارد کردیم
نمیدونم میدونید یا نه که این جور موتورارو مثل ریجو -دربی-مگللی-پیاجیو-و و. و همرو برای اولین بار کویر وارد کرد بگذریم از مسائل کویر ....
نینجا و هیوسانگ هم برای اولین بار مثل موتورای بالا به صورت شرکتی و با تعرفه های خاص خودش و عوارض و گمرکی و با همکاری دولت وارد شده.
من که تا حالا مگللی و نینجا و و و به صورت غییر شرکتی ندیدم.

RezaCBR400RR
24-01-1391, 12:42 بعد از ظهر
عجب بحث جنجال برانگیزی شده اینجا!!!!!!
آقا تو سرعت معلومه که zx خیلی جلوتر از مگلی هستش..
ولی با همه شتابش نمیتونه تو دور بالا به هیوسانگ برسه

K.I.A
24-01-1391, 10:13 بعد از ظهر
اخه مگه فقط شتاب و سرعته خیلی چیزای دیگه تو موتور هست که جنبه ی مقایسه داره ....

farham
26-01-1391, 12:02 قبل از ظهر
سلام آقایون یک فیلم به تازگی گرفته شده از سرعت زدایکس 150 که خودم رانندش بودم فقط نمیدونم چجوری آپلودش کنم اگر کمک کنید ممنون میشم یا علی

02109002
26-01-1391, 12:07 قبل از ظهر
سلام آقایون یک فیلم به تازگی گرفته شده از سرعت زدایکس 150 که خودم رانندش بودم فقط نمیدونم چجوری آپلودش کنم اگر کمک کنید ممنون میشم یا علی
شما 2 راه دارین
1. تو یه آپلود سنتر آپ کنین
2. برا آپ کردن تو سایت خودمون هنگام ارسال پاسخ گزینه تنظیمات اضافی و بزنین بعد از نوار ابزار روی سنجاق ( فایلهای پیوست ) کلیک کنین و فیلم خودتون رو آپ کنین

farham
26-01-1391, 02:25 قبل از ظهر
فیلم داره آپ میشه حالا فرق موتور سوار رو ببینینمدل:زدایکس 150 RRرنگ : آبی کاربنیسال ساخت: 2009تعداد سرنشین: 1محل برگزاری: اتوبان های تهرانبزودی منتظر یه درگ بمب بین kawazaki 250 ninja KAWAzAKI 150 ZX VS MEGLI 250 VS HYUOSANG 250 VS SUZUKI 250 X 7 باشید مکان انشا ا... گفته میشهبچه ها شرمنده سرعت پایینه آپ نمیشه فردا میرم cofe net آپ میکنم

djerfan
27-01-1391, 01:57 بعد از ظهر
تو خیابون ولیعصر zx پلاک ملی خشک مدل 2010 نینجایی داره با سند و کارت و کارت سوخت قیمت هم 11800 اسم مغازش محک سیکلت
دو تا مغازه کناره همه
از میدان راه آهن به سمت ولیعصر که میری سمت چپه

K.I.A
06-03-1391, 12:18 قبل از ظهر
موتور زد ایکس 150 سی سی دو زمانه همونی که از سال 78 تو تهران دیگه پلاک نشدش الان شهریاری اورده 12500 با پلاک ملی اونم پلاک ملی با شماره 121 یا تهران رنگ بندی ابی قرمز سبز و مشکی

دوست عزیز اون موترا به اسم zx1 هست و 4 زمانه صفر.

farham
21-04-1391, 02:12 قبل از ظهر
دوستان این فیلم رو نگاه کنید و قدرت و سرعت موتور رو بفهمید..

دوستان خواهشا" نظرات رو برام pm کنید

یا علی

7thRING
21-04-1391, 02:55 قبل از ظهر
دادا سرعتش معلوم نیست که.
انگار داره داخل استخر رانندگی می کنه:297:

Milad_2Rbo
21-04-1391, 01:29 بعد از ظهر

داداش اینجایی که تو کلیپه کجاست؟!؟! اخه اخر کلیپ یه شاسی بلند پلاک اونور ابی دیدم!:wow:

amir.cdi
21-04-1391, 01:59 بعد از ظهر
فکر نکنم ایران باشه ها. من که فقط از صدای موتور خوشم امد

farham
21-04-1391, 06:33 بعد از ظهر
بله اینجا تایلند بود که با یکی از بچه ها رفته بودیم حالا به نظر شما کدام یک از موتور های 150 و 250 به غیرا از همین موتور زدایکس 150 میتونه به این سرعت برسه

من با نینجا تو کفی بیشتر از 185 جون میکنه بره حالا دیگه وای به حال بقیشون.

farham
21-04-1391, 06:37 بعد از ظهر
سرعت موتور اگر به کیلومتر دقت کنید 195 تا بود.

farham
22-04-1391, 08:44 بعد از ظهر
اینم یه فیلم دیگه از kawasaki 150 top speed

Alireza
02-05-1391, 12:47 بعد از ظهر
جناب siajocer جای این جور پست زدن ها تو این سایت نیست پستی میزنید با دلیل و منطقی بزنید نه اینکه 2 تا پست بزنید و شکلک و ... استفاده کنید

tealeoni0007
24-12-1391, 10:46 قبل از ظهر
سلام دوستانه عزیز...آخه مگه میشه این 2 تارو با هم مقایسه کرد؟
2 زمانه کجا 4 زمانه کجا؟
معلومه که زد ایکس هیولاست...اگه دقت کرده باشد توی دبی مسابقاته سیسی زمانه برگزار میشه یعنی چی یعنی اینکه سر عت و شتاب فوق اعاده ای داره
ای موتوروباید با 400 سیسی یا600 سیسی مقایسه کرد ..............
من خودم تا باهاش پر کردم اما مگلی فقط 140تا:32:

fdsa
24-12-1391, 03:02 بعد از ظهر
تو مسابقات قهرمانی کشور سال 91 که در پیست ازادی برگذار شد تو کلاس 400 سی سی به دلیل کم بودن تعداد شرکت کننده های کلاس 400 سی سی از نفرات اول تا سوم کلاس 250 سی سی و همچنین یک zx که خیلی اسرار داشت تو کلاس 250 سی سی مسابقه بده دعوت کردن همزمان در کلاس 400 سی سی مسابقه بدن نتیجه مسابقه به این صورت شد
بعد از 10 دور مسابقه ابتدا موتورهای 400 سی سی از خط پایان گذشتن و با فاصله 200 متر بعد از ان موتورهای 250 سی سی و در اخر موتور zx با نیم دور اختلاف از خط پایان گذشت
توجه کنید زمانی که موتورهای 250 سی سی از خط پایان گذشتن zx نیم دور عقب مونده بود
البته این نکترو هم لازمه بگم که موتورهایی که در این مسابقات شرکت کرده بودن از قبل رسیدگیهای لازم رو انجام داده بودن و کاملا اماده بودن و نمیتوان گفت که راکبین نا وارد یا موتورها ضعیف بودن

mamad megeli
24-12-1391, 05:58 بعد از ظهر
من خودم الان یک سال مگلی دارم تنها ایرادی که داره ضعیف بودن ترمز ها و قطعاتشه والا سواریش و رخش و صداش حرف نداره
به هر حال من راضی بودم اگرم تعمیرکارا میگن بده بخاطر اینکه واسه تعمیرش باید فلاپاشو باز کنن سختشونه هی غر میزنن

Amir 1986
24-12-1391, 10:20 بعد از ظهر
تو مسابقات قهرمانی کشور سال 91 که در پیست ازادی برگذار شد تو کلاس 400 سی سی به دلیل کم بودن تعداد شرکت کننده های کلاس 400 سی سی از نفرات اول تا سوم کلاس 250 سی سی و همچنین یک zx که خیلی اسرار داشت تو کلاس 250 سی سی مسابقه بده دعوت کردن همزمان در کلاس 400 سی سی مسابقه بدن نتیجه مسابقه به این صورت شد
بعد از 10 دور مسابقه ابتدا موتورهای 400 سی سی از خط پایان گذشتن و با فاصله 200 متر بعد از ان موتورهای 250 سی سی و در اخر موتور zx با نیم دور اختلاف از خط پایان گذشت
توجه کنید زمانی که موتورهای 250 سی سی از خط پایان گذشتن zx نیم دور عقب مونده بود
البته این نکترو هم لازمه بگم که موتورهایی که در این مسابقات شرکت کرده بودن از قبل رسیدگیهای لازم رو انجام داده بودن و کاملا اماده بودن و نمیتوان گفت که راکبین نا وارد یا موتورها ضعیف بودن

من خودم همونجا بودم ، موتور اولی هوندا بود که وقتی از خط پایان گذشت ، نینجا 250 یه دور ازش عقب بود و با فاصله ی زیادی ازش یه مگلی و در آخر هم یه zx150 بود که رانندش هم با سابقه بود و حدود 40 سال سنش بود

تو مسابقات 150 سی سی هم که نگاه کنید ، تو رقابت zx150 با cbr150 ، تو دورهای اول کاوازاکی جلو هست ، اما رفته رفته عقب میافته و هوندا میزنه جلو ، چون موتورای 4 زمانه وقتی داغ میکنن کارایی لازم رو ندارن

هر 2 این موتورا شتاب خوبی دارن ، اما تو مسابقه کارایی ندارن ، واسه سواری هم کیفیت لازم رو ندارن

نمیدونم چرا اینقدر بحث میشه ! خب زد ایکس استهلاکش بالاست ، درسته تحت لیسانس کاوازاکی هستش و مدلای قدیمیش ژاپنی هستن ، اما 2 زمانست ، پلاک نمیشه ، قیمتش زیادی گرونه و فقط صدا داره و اون چیزی که روی کاغذ نوشته رو در عمل نشون نمیده
میگن شتاب زد ایکس خیلی بالاست و سرعتش زیاده ، اما تو واقعیت من تا حالا هرچی زد ایکس 150 دیدم خلاف این گفته رو تایید میکرده !

در مورد مگلی هم طراحی خیلی خوب و کیفیت بالایی نداره ، دوستام هم که این موتورو دارن تا حالا خیلی خرجش کردن و کیفیت قطعاتش خیلی پایینه و از چرخا و زنجیر گرفته تا قطعات انجین و صفحه کلاچ و حتی بدنه موتور !

در هر حال ، اگه با قیمت و مدل برابر ، من قصد انتخاب بین یکی از این موتورارو داشته باشم ، قطعا زد ایکس رو انتخاب میکنم

hossein assassin
14-01-1392, 01:36 بعد از ظهر
الان به نظرت مگلی بگیرم خوبه ؟

saman zx
21-01-1393, 05:16 بعد از ظهر
مقایسه جالبی میتونه باشه
ای شا الله پولم ردیف بشه ببینم تحقیقاتم به کجا میرسه
مگلی که بخرم یه درگ باهاش با Zx خودم میندازم ببینم چه کارست مگلی این همه تعریفش میکنن