PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ktm 250exc-f وحشی زیبا!!

صفحه ها : 1 [2] 3

علی بهرامی
10-10-1390, 01:12 بعد از ظهر
خدمت دوستان عرض شود که موتور اومد اینم عکساش:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

دوستان تمامی لوازم آپشن از اتریش هست و بنده چیزی اضافه نکردم.

ادامه مطالب متعاقبا تقدیم رفقا خواهد شد.

ارادتمند

Red Hat
10-10-1390, 02:27 بعد از ظهر
بسیار عالی .

اگه میشه از نظر فنی یه مقایسه ای با مدل قبلیش انجام بدین.

Aka
11-10-1390, 12:44 قبل از ظهر
سلام ،
الان برای فروش هم هست ؟
قیمت چند ؟
رفته تو مخم که یه آفرودی داشته باشم

Sination
11-10-1390, 12:54 قبل از ظهر
علی اقا همراه با پلاک هستش ؟

علی بهرامی
11-10-1390, 11:21 قبل از ظهر
و اما قیمت... با وضعیت آشفته ارز حقیقتا هیچ چیز نمی شه گفت... نمی دونم...

شاید هم از حال حاضر که دلار 1530 تومان و یورو 2000 تومان هست.. هم فراتر بره... چیزی که مشهود هست پول ایرانی بشدت داره ارزش خودش رو در کل بازار ایران از دست میده... متاسفانه.

بگذریم...

این موتور تولید محدود هست و در اتریش هم کمتر تولید میشه... نمی دونم شاید سیاست خودشون هست. Limited Edition

در ایران حدود 3 دستگاه وجود داره... که فروخته شده... اگر سفارش بگذارید 6 ماه دیگه بیاد نمی دونم با نرخ ارز اون موقع چند در میاد.

و اما تفاوتها:

1. فنی: مهمترین تغییر برای سیستم انژکتور هست و قابلیت تغییر نقشه.
2. ظاهری: که دوستان میبینند ... و از روی عکسها مشهود هست مثل جعبه برق و استارت و باک شفاف و اضافه شدن تمامی لوازم اضافه از کارخونه و غیره.

بله آقا سینا همراه با پلاک هست.

ادامه دارد....

reza KTM
11-10-1390, 02:03 بعد از ظهر
این سمت چپ موتور منظورم انجین سمت چپش خیلی خوشگله که طراحی هایی مثل چرخ دنده رو برای قشنگی روش زدن
دیدی بعضی از ساعت های به دردبخور رو که پشتش رو نگاه میکنی پر چرخ دنده و از این جور چیزاس دقیقا انچین اینم مثل اونا میمونه
خیلی خوشگله آقای بهرامی مبارکتون باشه و چرخش براتون بچرخه و همیشه به آفرود باشید

---------- Post added at 04:03 PM ---------- Previous post was at 04:02 PM ----------

حالا بگیم برا کراس جک بغل نمیزارن قبول (که اونم نمیدونم چرا این کار رو میکنن)
ولی چرا برای این دیگه جک نمیزارن؟

Babak
11-10-1390, 02:30 بعد از ظهر
ولی چرا برای این دیگه جک نمیزارن؟رضا جک که داره درست دقت کن تو عکس که رو 4پایه است.

یه چی جالب روی طراحی ظاهری موتور پره از نشانه.روی فلاپ های بغل صلیب هست و روی دو هم صلیب!!!!
منظوره sixdays چیه که روش نوشتن

reza KTM
11-10-1390, 03:37 بعد از ظهر
رضا جک که داره درست دقت کن تو عکس که رو 4پایه است.

یه چی جالب روی طراحی ظاهری موتور پره از نشانه.روی فلاپ های بغل صلیب هست و روی دو هم صلیب!!!!
منظوره sixdays چیه که روش نوشتن
آهان دیدم راست میگی عجب جایی رفته
نه که اکثر موتورا جکشون سمت راسته موتوره اینورو دیگه ندیده بودم

ولی به تو میگن نکته سنج جناب ناشر راست میگی این صلیب ها رو باسه چی گزاشتن؟
باید بریم تو کار ماسون ها عدد 6 و....

ap_peiki
11-10-1390, 05:13 بعد از ظهر
این نشان و پرچم کشور فنلاند هست روی بدنه هم حک شده فنلاند
احتمالا به سفارش فنلاند بوده یا طراحی از فنلاند بوده

---------- Post added at 07:12 PM ---------- Previous post was at 07:07 PM ----------

طی تحقیقات انجام شده اگه اشتباه نکنم این موتور توسط kotka hamina یه فنلاند که احتمالا یه باش گاه در فنلاند سفارش داده شده

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

شایدم یه سری مسابقاته

reza KTM
11-10-1390, 09:09 بعد از ظهر
مگه کی تی ام اتریشی نیست؟
یعنی اتریشم مونتاژش رو جای دیگه میکنه

K.I.A
11-10-1390, 09:36 بعد از ظهر
رضا جون تمام موتورای موجود تو بازار جکشون چپ هستش نه راست اصولش همینه

reza KTM
11-10-1390, 09:43 بعد از ظهر
رضا جون تمام موتورای موجود تو بازار جکشون چپ هستش نه راست اصولش همینه
الان که فکر میکنم میبینم تو راست میگی همشون سمت چپن (راست و چپم دیگه قاطی کردیم)

Duran
12-10-1390, 05:20 قبل از ظهر
خدمت دوستان عرض شود که موتور اومد اینم عکساش:

دوستان تمامی لوازم آپشن از اتریش هست و بنده چیزی اضافه نکردم.

ادامه مطالب متعاقبا تقدیم رفقا خواهد شد.

ارادتمند
آخ آخ عروسک رسیدی بلاخره ......
الان رسیدم آنلاین شدم و دیدم پست رو . این علی بهرامی باز با این موتور خوشگلش همه رو هیجان زده کرد . معلومه خودشم فعلا داره از تماشا کردن این موتور زیبا لذت میبره چون هنوز زنجیرش رو نصب نکرده .
در مورد تفاوت مدلهای کاربوراتوری و این مدل انژکتوری که بینهایت آپشن از پیش تعیین شده و یا قابل برنامه ریزی داره تصور میکنم در چندین پست قبل اشاره های شد .
ایشالله خود علی بهرامی عزیز میاد و برامون در مورد داستان مسابقات2011 six days فنلاند میگه اگر نرسید یه کوتاه خدمتتون عرض خواهم کرد

علی بهرامی
12-10-1390, 05:05 بعد از ظهر
جناب دوران خیلی مخلص با عرض ارادت...

خیلی وقت هست با هم صحبت نکردیم شاید گرفتاری های روز مره دلیلی باشه بر این موضوع. به هر صورت بنده مخلص همه دوستان هستم.

خدمت شما عرض شود که انژکتور در مباحث قبلی بیان شد... و خبرهای تکمیلی هم حتما مینویسم اما در مورد عبارت ""شش روز"" جناب دوران خودتون محبت کنید بنویسید استفاده ببریم.

ارادتمند - بهرامی

gilanian_1000
12-10-1390, 10:30 بعد از ظهر
موتور زیباییه ولی من تو کلاس افرود yamaha wr-fرو ترجیح میدم

nazamm
14-10-1390, 09:04 بعد از ظهر
موتور جدید بالاخره رسید
کاربر بهرامی رو کنید ببینیم چه قدر میتازه این عروسک .......

reza KTM
14-10-1390, 10:50 بعد از ظهر
دوران کجایی پس
بیا این 6 روز فنلاند رو تعریف کن ببینم چی بوده؟

Ali
16-10-1390, 10:34 بعد از ظهر
قدرت و گشتاوری که کویر برای این موتور گفته رو نگاه کنید:25r30wi:

[Only registered and activated users can see links]

reza KTM
17-10-1390, 12:32 قبل از ظهر
یه سوال منظور از گشتاور چیه؟

02109002
17-10-1390, 12:43 قبل از ظهر
یه سوال منظور از گشتاور چیه؟
گشتاور عبارت است از نيروي يک محور گردنده . به عبارت ساده تر به قدرت چرخشي خروجي موتور که وارد گيربکس مي شود و از آنجا به چرخها مي رود را گشتاور مي نامند .
مثلا يک دريل در حال چرخش به ديوار گشتاور وارد مي کند و به جلو مي رود .

رابطه شتاب و گشتاور عکس يک ديگر است و با افزايش شتاب گشتاور کاهش مي يابد .

reza KTM
17-10-1390, 12:45 قبل از ظهر
این همون قدرت موتوره که واحدش اسبه؟

02109002
17-10-1390, 12:58 قبل از ظهر
نه رضا جان قدرت موتور این یکیه

حداکثر توان:
10 کیلووات (13.4 اسب بخار) در 7،500 دور در دقیقه

K.I.A
17-10-1390, 01:03 قبل از ظهر
کویرم دانشمندی برای خودش!!!

Duran
20-10-1390, 04:40 قبل از ظهر
شرمنده این چند مدت خیلی گرفتار بودم و کلا نرسیدم نت سر بزنم .
برای اینکه بدقول نشده باشم یه مختصر براتون در مورد این Six Days میگم و انشالله در پست بعدی بیشتر مینویسم .

کلا در رویدادهای مسابقه های KTM این مسابقه یعنی Six Days بطور رسمی در زیر گروه مسابقات موتورسیکلتهای اندرو در کلاس 125 - 250 -350 سی سی و دوزمانه(مخصوص کلاس 125 سی سی ) و چهار زمانه گنجانده شده .
Six Days 2011 تا جائیکه خاطرم یاری میکنه در جنوب فنلاند و در منطقه KOTKA HAMINA انجام شد .و بنا به روال گذشته KTM بعنوان اسپانسر این سری مسابقات رل اساسی داشته .
صرف نظر از شرایط شرکت کنندگان در این مسابقه چند مسئله حائز اهمیت هست .
در صورت داشتن Certification شرکت در مسابقه شما میتونید در این مسابقه به چندین شکل شرکت کنید . تیمی - انفرادی
KTM برای تشویق موتور سوارانی که Certification رو دارند تسهیلات عجیبی برای شرکت در مسابقه قایل شده . حالت عادی این هست که شما دارای موتور سیکلت اندروی ذکر شده در توضیحات بالا باشید و تقاضای شرکت رو بنا به مقررات ارایه خواهید داد و در مسابقه حضور پیدا میکنید .
حالت دوم و جالب این هست که KTM به شما این امکان رو میده که موتور سیکلت دلخواهتون رو از شرکت فقط جهت شرکت در این مسابقه اجاره کنید .( فکر میکنم قیمت اجاره برای 250 سی سی 2200 یا 2400 دلار بود). قیمت سوخت و آیتمهای متفاوت اضافه حساب خواهد شد و در صورت وارد کردن آسیب به موتور سیکلت شما بین 120 تا 1200 یا 1400 دلار شارژ خواهید شد . تا جائیکه خاطرم هست برای ایجاد خراش روی بدنه 120 دلار بود.
همونطور که احتمالا میشه حدس زد هر راند یک روز درنظر گرفته میشه و در پایان روز ششم نتیجه کلی و برنده ها در کلاسهای مختلف اعلام میشه .
یکی از اصلی ترین شعارهای KTM یعنی Ready to Race واقعا شامل حال موتورسیکلتهای شرکت کننده در این مسابقات هست . و اما تفاوت موتورسیکلتهای شرکت کننده در این مسابقه با مدلهای اصلی در سال 2011:
در مورد اندروهای سری 250 CC همونطور که احتمالا دوستان حضور ذهن دارند در سال 2011 آپشن کارخانه نبودند اما مدلی که الان در دست آقای علی بهرامی هست بوسیله کارخانه آپشن شده و 2012 هست و دقیقا همین موتور سیکلت در سال 2011 جهت مسابقات Six Days فنلاند ارایه شده . (در حقیقت باید اینطور بگیم که KTM موتور سیکلتهایی که برای ارایه در سال 2012 رو در نظر داشته ابتدا و فقط در مسابقات Six Days فنلاند ارایه داد که 17 تفاوت با موتور سیکلتهای مشابه داشته اند که در نوشته بعدی به این 17 آیتم متفاوت اشاره خواهم کرد .( از گرافیک کیت و فرمان و اگزاست تا مهمترین آپشن که همون انژکتور و سیستم مرکزی قابل تنظیم سوخت و هوا و برق هست).
مهمترین خصیصه این سری موتورسیکلتهای KTM مسئله No Limit بودنشون هست .
ایشالله در فرصت بعدی ادامه این مطلب رو خدمت دوستان ارایه خواهم کرد

orangeboy
20-10-1390, 05:17 قبل از ظهر
با سلام به برو بچ....زیاد وقت نبوده به انجمن سر بزنم....
ابتدا به آقای بهرامی تبریک میگم به خاطر ktm جدیدیشون......انشاا... به خوشی چرخش واسشون بچرخه....

آقای بهرامی خواسته بودن چندتا عکس از ktm هایی که دارم رو اینجا بذارم

عکس اول تا سومی که همون 250 exc-f هستش که جند بار تیپ و وسایلش رو تغییر دادم و این آخرین تیپ یعنی ریس به نظر خودم بهترین و زیباترین فرم دلخواهمه...

این عکس 250 با 690

تو این عکس موتور اولی 505

250 موتور واقعآ خوش دست و تحت کنترلیه به طوری که با وجود سی سی نسبتآ معمولی قدرت مطلوبی داره

505 فک کنم تو رده ی سوپر کراس باشه و از لحاظ قدرت و شتاب غیر قابل کنترل و مخصوص موتور سوارای حرفه ای ... چون با کوچکرین اشتباه و کمی گاز اضافه موتور از دستمون در رفته

690 با این موتور فک کنم نیازی به موتو دیگه ای نداشته باشیم...راحت کورسی های هم طراز خودش رو هم جا میذاره...هم تو آسفالت نیاز آدم رو برطرف میکنه هم تو خاکی...اگزوز سمت چپ و باک بنزین زیر صندلی اون رو از بقیه متمایز کرده

علی بهرامی
20-10-1390, 12:00 بعد از ظهر
جناب دوران آقا مخلص و عرض ارادت قربان

مطالبی که شما عنوان کردید در مورد مسابقات 6 روز بسیار عالی هست. من در ویکیپدیا در مورد 6 روز مطالب دیدم که به این مناسبت درج شده اما اطلاعات شما طوری بود

خود من هم نشنیده بودم! و در ویکی پدیا هم موجود نبود!

اینجاست که خود من هم که فی خالدون موتور و آنژکتور و انواع نقشه رو درآوردم با دیدن پست شما به معلوماتم اضافه شد.

باشه تا این سایت مرجعی باشه برای علاقه مندان... و یا... کسانی که کا ت ام و یا 6 روز رو به زبان فارسی در گوگل سرچ می کنند.

بی صبرانه منتظر ادامه مطلب از طرف جنابعالی هستیم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Orangeboy جان صفا کردیم با موتورات. اون اتاق کا ت ام. چند تا عکس میگذارم از مسابقات تمرینی و قهرمانی کشور در ایران خودمون... در حالیکه موتور سوار چنان با موتور پریده

که روی آسمان به صورت یک نقطه به نظر میرسه... منتظر دریافت عکسها هستم!

02109002
20-10-1390, 12:09 بعد از ظهر
ممنون از همگی به خصوص جناب بهرامی ، آقای دوران و پسر پرتقالی عزیز
توضیحاتتون عالی بود حتی برا کسانی که اصلا از این مسابقات 6 روز اطلاعی نداشتند از جمله خود بنده
بسیار خوشحالم و احساس غرور میکنم که در جمع پرشین موتور فعالیت میکنم
اینم از سعادت ماست...
بازم ممنون از تک تک دوستان

علی بهرامی
25-10-1390, 11:44 قبل از ظهر
قابل توجه دوستان !!!

نقشه بدون محدودیت 601 برای موتور شش روز نصب شد. محدودیتهای قدرت و شتاب موتور (سخت افزاری و نرم افزاری) 100% برداشته شد.

خلاصه کلام شده گرگ بی پدر... گرگ

Babak
25-10-1390, 01:35 بعد از ظهر
محدودیتهای قدرت و شتاب موتور (سخت افزاری و نرم افزاری) 100% برداشته شد.
منظور از محدودیت رو میشه بفرمایید دقیقا چی هست و برای چی هست کلا؟
بعد تغییری که در سرعت و قدرت شده بفرمایید لطفا

علی بهرامی
25-10-1390, 04:17 بعد از ظهر
در صفحات قبلی این تاپیک مفصل در باره برداشته شدن محدودیت مطالب درج شده... اگر دوستان کمی ورق بزنند و به صفحات قبلی همین تاپیک برگردند.

مخلص

reza KTM
25-10-1390, 04:35 بعد از ظهر
در صفحات قبلی این تاپیک مفصل در باره برداشته شدن محدودیت مطالب درج شده... اگر دوستان کمی ورق بزنند و به صفحات قبلی همین تاپیک برگردند.

مخلص
آقای بهرامی من چند صفحه قبل رو دیدم ولی اونی که میخواستم برای سوالم پیدا نکردم
شما منظورتون همون نقشه هاست که میگید میدید و محدودیت رو برمیدارید یا طبق مسیر تنظیم میکنید
خوب چرا اصلا شرکت کی تی ام این کار رو کرده و محدودیت گزاشته اگر موتور باید پر قدرت باشه خوب همون جوری تنظیم میکردن و اگر میخواستن موتور برای تردد در شهر استفاده بشه خوب طبق استاندارد شهر میساختن
ولی یه چیزی رو درسته نمیشه با نوشتن بیان کرد ولی به جوری با یه مثالی بگید تا بفهمم که مثلا وقتی نقشه شهری رو میدید موتور چجوریه و وقتی نقشه مسابقات رو میدید موتور چجوری قدرت پیدا میکنه؟
مثلا اینجوری میشه که وقتی داری گاز میدید موتور تک چرخ بزنه هنگام مسابقه و در حالت عادی نه؟

علی بهرامی
27-10-1390, 12:51 بعد از ظهر
خدمت شما عرض شود که محدودیت خصوصا در اروپا به 2 دلیل برای برخی موتورها سیکلت اعمال میشه:

1. کسانی که تازه گواهینامه گرفتند و نبیاد بیش از حد مشخص سرعت برن...

2. آلودگی هوا.

اگر شما محدودیت رو از مثلا موتور 6 روز بردارید ممکن هست که استاندارد آلودگی از یورو 5 مثلا به یورو 3 کاهش پیدا کنه.

موتور 6 روز با محدودیت 50% قدرت رو داره اما استاندارد آلایندگی در حد قوانین 2011 اروپا هست. اما وقتی محدودیت رو بر میدارید یعنی هر چقدر گاز دادی

بنزین بدون احتساب استاندارد آلایندگی وارد سیلندر میشه... قدرت 100% میشه اما استاندارد آلایندگی دیگه در حد کاملا مطلوب اروپا نیست.

اما همین موتور بنده که بدون محدودیت شده هنوز هم چند رتبه کمتر از موتور های چینی ایرانی آلایندگی داره.

برای این موارد هست که محدودیت میگذارند. در اروپا اگر برای اندرو محدودیت رو برداشتی باید پلاک رو هم برداری چون موتور دارای آلایندگی میشه که استاندارد اروپا اون رو قبول نمی کنه.

اون موقع موتور باید در پیست استفاده بشه.

اما در ایران مثلا چند تا بدون محدودیت 6 روز کمتر از یک سی جی آلودگی دارند.

برای این موارد هست که محدودیت میگذارند.

babak67
01-11-1390, 08:42 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان!
من خيلي وقته كه پستهاتون رو در چندين سايت موتور دنبال ميكنم آقاي بهرامي!
ktm واقعا فوق العادس!!:6:
آيا ميشه با ktm يه سفر آفرودي چندين ماهه داشت؟! ايران گردي به صورت آفرود!

reza KTM
01-11-1390, 10:51 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان!
من خيلي وقته كه پستهاتون رو در چندين سايت موتور دنبال ميكنم آقاي بهرامي!
ktm واقعا فوق العادس!!:6:
آيا ميشه با ktm يه سفر آفرودي چندين ماهه داشت؟! ايران گردي به صورت آفرود!
سلام خدمت دوست عزیز تازه واردمون از بهشت کویر (همین جمعه تو ولایتتون بودم چه هوای نابی داشت)
به پرشین خوش اومدی
جواب فنی سوالاتتون رو خود آقای بهرامی میده ولی من شنیدم کی تی ام موتور پرخرجیه
مثلا هر 20 ساعت باید روغنش عوض شه و ....
پس باید حتما همراهتون لوازم مورد نیازتون باشه
اما این برند یکی از معتبر ترین برندهای دنیاست پس دوام و قدرت ایرانگردی رو به نظر من داره ولی با رسیدگی به موتور

babak67
02-11-1390, 11:32 قبل از ظهر
سلام رضا جان.
آره همينو نوشته! پس اومدين اينجا!:wow:
اين خرج خوب طبيعيه!! مهم قدرت و دوام موتوره كه بتونه تو شرايط سخت دوام بياره زير دست. شما چي پيشنهاد ميكنين؟

علی بهرامی
03-11-1390, 11:52 قبل از ظهر
ممنون از محبت شما

تخصصی بودن مطالب مهم هست. یک موقعی شما فقط بحث تعمیرات موتور میکنید (در فروم) که به نوبه خودش خوب هست... اما در کا ت ام و در فروم هاش اینطور نیست. معمولا روی دانش

و علاقه به موتور سیکلت بحث میشه...

اگر می خواید ایران رو بگردید و البته بیشتر از مسیر های آفرودی کا ت ام نامبر 1 هست.

در مورد رو غن و فیلتر باید عرض کنم که این موتور کراس هست که چراغ داره... همین کا ت ام اندرو قابلیت پرش های چند 10 متری رو براحتی داره

در صورتی که اگر با موتورهای دیگه (غیر از کراس و اندرو قهرمانی) زده بشه در فرود اول موتور از وسط کاملا 2 نیم میشه.

موتور سویچ نداره.... یعنی استارت بزن برو تو مسیر مسابقه مستقیم...

یک ثانیه عقب موندن زحمات یک عمر یک قهرمان رو به باد میده... پس طبیعی هست این موتور با موتوری که مثلا چند بعد از هزار کیلومتر نیاز به تعویض روغن داره فرق میکنه.

تا این موتور رو سوار نشید هر چی من بگم بی فایده هست. دوستانی که این موتور رو سوار شدند کاملا می دونند.

ارادتمند و مخلص همه

babak67
03-11-1390, 02:51 بعد از ظهر
سلام آقاي بهرامي!
ممنون از جوابتون :smilies(182):
متاسفانه اينجا كسي ktm نداره!! پس فعلا قادر به تست اين موتور پدر سوخته نيستم!
واقعا عاشقشم. چندبار خوابشم ديدم!!!:gigglesmile:
شما كه چندين سال اين برند رو داشتين، چند بار موتور خراب و احتياج به تعمير داشته؟!
و يه سوال ديگه: آب بندي هم لازمه براي اين موتور؟!! :11:

علی بهرامی
03-11-1390, 03:25 بعد از ظهر
17 هزار کیلومتر آفرود بیشتر با دنده 1، 2 ، 3 و در حالت ورزشی مواردی بود که من در کارنامه موتور قبلی داشتم. 16 تعویض لاستیک عقب (بکسباد) و 2 تعویض لاستیک جلو.

از پایین کوه تا بالای قله یکسره بکسباد مداوم... چیزی که من خیلی علاقه دارم.

موتور یک آچار هم نخورده. یک پیچ هم شل نشد... حتی 1 پیچ رو من دست نزدم!

موتور قبلی رو که کاربرات بود فروختم و موتور فعلی که انژکتور هست رو گرفتم.

آب بندی لازمه برای چند ساعت اول. خواه کاربرات یا انژکتور

--------------------------------------------------

چند روز نمی تونم تو فروم باشم بخاطر مسافرت. انشا ال... بعد مسافرت حتما به فروم سر میزنم.

ارادتمند و مخلص همه

بهرامی

02109002
03-11-1390, 03:43 بعد از ظهر
آقای بهرامی اگه میشه بفرمائید آب بندی این گونه موتورها به چه نحوی انجام میشه ؟
مثل موتورهای اسپورت و خیابانی و ... یا روش مختص خودشو داره ؟

Ali
03-11-1390, 09:01 بعد از ظهر
مشخصات جدید این موتور در سایت کویر موتور:

نوع انجین:
تک سیلندر، چهار زمانه

حجم سیلندر:
248.6 سی سی (سانتیمتر مکعب)

قطر داخلی سیلندر:
76 میلیمتر

کورس پیستون:
54.8 میلیمتر

حداکثر توان:
27 کیلووات (36.2 اسب بخار) در 12،000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور:
26 نیوتون متر در 7،900 دور در دقیقه

حداکثر سرعت:
170 کیلومتر بر ساعت

چیدمان سوپاپ ها:
4 سوپاپ، DOHC

جعبه دنده:
6 دنده

کلاچ:
چند صفحه ای غوطه ور در روغن

سیستم خنک کننده:
مایع (آب خنک)

نسبت تراکم:
12.8:1

روغن انجین پیشنهادی:
MOTOREX CROSS POWER 4T SAE 10W/50

روشن کننده:
استارتر الکتریکی و هندل

سیستم جرقه زنی:
کنترل تمام الکترونیک غیر تماسی با تنظیم زمان جرقه زنی دیجیتال، محصول Kokusan

باتری:
12 ولت، 4 آمپر ساعت

دورسنج:
ندارد

سرعت سنج:
دیجیتال ترکیبی

مسافت سنج:
دیجیتال ترکیبی، دارای شمارندۀ دور پیست (LAP counter)

سوخت

سیستم سوخت رسانی:
انژکتور (EFI) محصول BOSCH

سوخت پیشنهادی:
بنزین سوپر بدون سرب (ROZ 95 / RON 95 / PON 91)

سطح آلایندگی:
EURO 2

تجهیزات کاهش آلایندگی:
مبدل کاتالیست دارد

مصرف سوخت تقریبی:
-

سیستم تعلیق

تعلیق جلو:
کمک دوشاخ تلسکوپی وارونه محصول WP Suspension

تعلیق عقب:
کمک فنر تکی (monoshock) محصول WP Suspension

ترمز جلو:
دیسک 260 میلیمتری، سیلندر ترمز دو پیستونی، محصول BREMBO

ترمز عقب:
دیسک 220 میلیمتری، سیلندر ترمز تک پیستونی، محصول BREMBO

تایر جلو:
90/90-21 , METZELER or MAXXIS

تایر عقب:
120/90-18 , METZELER or MAXXIS

ابعاد و اندازه ها

طول:
2،230 میلیمتر

عرض:
930 میلیمتر

ارتفاع:
1،220 میلیمتر

ارتفاع جلوی زین تا زمین:
-

فاصلۀ بدنۀ اصلی تا زمین:
345 میلیمتر

فاصله محورهای دو چرخ:
1,361 میلیمتر

گنجایش مخزن سوخت:
9.5 لیتر

وزن خالص:
107 کیلوگرم

ویژگی های دیگر

برند:
کِی تی ام (KTM)، اتریش

طبقه بندی:
ENDURO

رنگ مدل های موجود:
نارنجی

تجهیزات سفارشی (آپشن ها):
-

ویژگی تیپ:
-

گارانتی:
-

توضیحات دیگر:
اضافه شدن چراغ راهنما به نسخۀ اصلی در ایران

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 11:00 PM ----------

قدرت و گشتاورش واقعا خیره کنندست

babak67
03-11-1390, 09:02 بعد از ظهر
نميدونم چي بگم الان! يعني كلمات كم آوردن در بهر ktm !
اميدوارم چرخ sixday هم براتون بچرخه .
سفر سلامت. منتظرتون هستم!!

babak67
03-11-1390, 09:27 بعد از ظهر
6327
اينجوريشم قشنگه!!

babak67
05-11-1390, 12:36 قبل از ظهر
اين وبلاگ رو ببينين!!

واقعا 18 تومن؟؟؟؟؟!!!!!!!

قضيه تيون هم الكيه؟؟

ببخشيد پستها پشت هم شد!

o_daliran
11-11-1390, 11:18 بعد از ظهر
ممنون از محبت شما

تخصصی بودن مطالب مهم هست. یک موقعی شما فقط بحث تعمیرات موتور میکنید (در فروم) که به نوبه خودش خوب هست... اما در کا ت ام و در فروم هاش اینطور نیست. معمولا روی دانش

و علاقه به موتور سیکلت بحث میشه...

اگر می خواید ایران رو بگردید و البته بیشتر از مسیر های آفرودی کا ت ام نامبر 1 هست.

در مورد رو غن و فیلتر باید عرض کنم که این موتور کراس هست که چراغ داره... همین کا ت ام اندرو قابلیت پرش های چند 10 متری رو براحتی داره

در صورتی که اگر با موتورهای دیگه (غیر از کراس و اندرو قهرمانی) زده بشه در فرود اول موتور از وسط کاملا 2 نیم میشه.

موتور سویچ نداره.... یعنی استارت بزن برو تو مسیر مسابقه مستقیم...

یک ثانیه عقب موندن زحمات یک عمر یک قهرمان رو به باد میده... پس طبیعی هست این موتور با موتوری که مثلا چند بعد از هزار کیلومتر نیاز به تعویض روغن داره فرق میکنه.

تا این موتور رو سوار نشید هر چی من بگم بی فایده هست. دوستانی که این موتور رو سوار شدند کاملا می دونند.

ارادتمند و مخلص همه

سلام.اقا من تازه بعد از کلی وقت به ارزوم رسیدم و یه دورس با کی تی ام زدم .عجب قدرتی داره لامصب.اصلا با هیچ چیری نمیشه مقایسه کرد.اصلا نمیشه گازش داد.چی ساختن دمشون گرم

K.I.A
11-11-1390, 11:35 بعد از ظهر
تورک به نظر باید بیشتر از اینا باشه یه کم کمه برای یه تریل پر قدرت اما کمپرس عالی داره///اونوقت اگه با این موتور 170 تا بری اصلا پایداری نداره چون من با روان 120 تا میرم رو هوا هست و یه جورایی بای منتظر زمین خوردن و مرگ باشی حالا با این 170 بری زنده میمونی؟ بعد یک سوال اگه دور سنج نداه 12000 دورو از کجا میشه فهمید؟

کوروش
12-11-1390, 12:03 قبل از ظهر
دلیل موفقیت کی تی ام اینه که تمرکز زیادی رو کلاس کراس داره و توانشو گزاشته رو این بخش :sarma:

Ali
12-11-1390, 12:20 قبل از ظهر
تورک به نظر باید بیشتر از اینا باشه یه کم کمه برای یه تریل پر قدرت بعد یک سوال اگه دور سنج نداه 12000 دورو از کجا میشه فهمید؟کیا جان با توجه به 4 زمانه بودن بازم کمه؟؟ 26 نیوتن.متر برای یک انجین 4 زمانه ی 250 تک سیلندر!!!
حتما مثل بعضی موتور های کاب از روی صدا

reza KTM
12-11-1390, 12:22 قبل از ظهر
دقیقا یادمه از یکی از بچه هایی که کی تی ام داشت پرسیدم گفت از روی صدا میفهمیم

K.I.A
12-11-1390, 12:24 قبل از ظهر
مگللی زیقی 24 نیوتن گشتاورشه این که تریله و نیاز وحشت ناک به تورک داره نباید 26 باشه چون ...

Ali
12-11-1390, 12:50 قبل از ظهر
مگللی زیقی 24 نیوتن گشتاورشه این که تریله و نیاز وحشت ناک به تورک داره نباید 26 باشه چون ...مگلی 22.8 داره دایلیم 18.9 نینجا 21.7 هیو با دوسیلندر v 22 حالا این چیه که هم تو قدرت هم گشتاور از همه شاختره اخه کدوم موتور تک سیلندر 4 زمانه 250 پیدا میشه که 36 اسب بخار قدرتش باشه واقعا خیلی شاخه

K.I.A
12-11-1390, 12:52 قبل از ظهر
این همون تکنولوزی ktm هستش اما واقعا گشتاورش عینه هورسش نیست

علی بهرامی
12-11-1390, 05:16 بعد از ظهر
اعداد و ارقام حتی اگر هم تا حدودی درست عنوان بشن هم گویای تستی نیست که مثلا خود فرد بگیره.

من شیب کوه رو 2 ترکه که چرخ جلوی موتور تقریبا یک سره بالاست رو با دنده 4 با بیش از 70 تا 80 کیلومتر در ساعت میرم.

حتی با این سرعت هم چرخ عقب یک سره در حال بکسباد هست و میخواد سرعت موتور رو بیشتر کنه.

البته در مقایسه با کراس خیلی غیر طبیعی نیست اما در مقایسه با موتور های دیگه با همین حجم انجین تفاوت بسیار زیاد هست.

در موتور جدید من نقشه انژکتور رو در حالت نرم می گذارم (البته در پیست)

چرا؟ چون بتونم احساس کنم دسته گاز چقدر می چرخه... اگر حالت قهرمانی نقشه بوسیله کلید گذاشته بشه...

در پیست موتور سواری قبل از سکوی پرش 5% گاز موتور رو 5 تا 10 متر به پرواز درمیاره. عملا احساسی از گاز دادن نداری.

در نقشه قهرمانی نیش گاز برای پرش بسیار کافی هست. (همش باید سر گاز رفت) ولی در نقشه نرم شما میتونی در پیست 20 تا 30% هم گاز بدی....

یعنی احساس میکنی که داری گاز میدی!

تست این موتور حتما باید با چرخ دنده بزرگ (عقب) 50 تایی باشه. اگر چرخ دنده شهری روش بگذاری سرعتش زیاد میشه اما شتاب حدود 60% افت میکنه.

من همیشه روی موتور چرخ دنده بزرگ دارم. اگر دقت کنید در عکس آواتار (سمت راست همین پست) چرخ دنده بزرگ 50 تایی معلومه.

7thRING
12-11-1390, 09:30 بعد از ظهر
داییه من تا پارسال ktm 250 داشت مدلشو یادم رفت بعدا ازش می پرسم .
واقعا موتوره خریه از همه لحاظ شتاب داشت عجیب تازه اونی که داییم داشت دو زمانه بود ازون اگزوز غولا هم داشت.
ولی بدیش این بود که موتورش یک نفره بود.ولی راحت 3 نفرم جواب می داد منظورم اینه که 1 جاپایی داشت
مدارک هیچی نداشت ولی ktm استرالیا بود پارسال فروخت 8 تومن .
یادش بخیر

حامد1
12-11-1390, 11:46 بعد از ظهر
سلام

جناب بهرامی توضیحات شما کامل بود همینطور از آقای نادری هم تشکر میکنم
اما سوالی داشتم در مورد 6 روز:
ممنون میشم یه توضیحاتی هم راجع به طریقه ثبت نام و وارد کردن این موتور و هم نحوه پلاک کردنش بفرمایید باتشکر:flower4:

orangeboy
01-12-1390, 06:08 بعد از ظهر
سلام به برو بچ
خیلی وقته پستی تو این تاپیک ندیدیم
آقای بهرامی هم عکسهای جدید از موتور جدیدش نمیزارن....
یه توصیه به علی جون:
این همه پول دادی واسه موتور. یه کوچولو همت کن و یه اگزوز آکرا بزار تا تفاوت و لذت بیشتر رو احساس کنی
واقعآ نفس و قدرت موتور رو دگرگون میکنه

[Only registered and activated users can see links]{[Only registered and activated users can see links]}_13297486731.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links]{[Only registered and activated users can see links]}_13297486742.jpg ([Only registered and activated users can see links])

nopo
01-12-1390, 06:15 بعد از ظهر
توي تي تي هم هستيد؟

Ali
01-12-1390, 07:03 بعد از ظهر
سلام به برو بچ
یه توصیه به علی جون:
این همه پول دادی واسه موتور. یه کوچولو همت کن و یه اگزوز آکرا بزار تا تفاوت و لذت بیشتر رو احساس کنی

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])این هم لینکش در سایت کویر موتور

Kami
03-12-1390, 11:23 قبل از ظهر
موتورسیکلت EXC-F 248 محصول KTM ، موفقیت در مسابقات سخت و طاقت فرسای Enduro را تضمین می کند. محصول نام آشنای KTM ، در نسخۀ 2012 خود تغییرات کیفی زیادی را به خود دیده است که نتیجۀ آن را می توان در انجین قدرتمندتر DOHC چهارزمانه، سیستم پاشش سوخت جدید، استارتر الکتریکی جدید، و نیز شاسی کاملاً نوسازی شده و با کیفیت عالی مشاهده نمود.EXC-F 248 از فرمانپذیری رویایی و بسیار راحت بهره می برد و برای کسانی که می خواهند موتورسیکلت خود را در تمام اوقات کاملاً تحت کنترل قرار دهند گزینه ای بسیار جذاب به شمار می رود.

بدنهدر EXC-F 248 ، طراحی زین و خطوط اسپویلرها (که برای بهبود ویژگی آیرودینامیک و کاهش ضریب مقاومت هوا در کناره های موتورسیکلت نصب می شود) به صورت باریک تر و کشیده تر نسبت به مدل 2011 انجام شده و نقاط تماس با ساختار عالی خود، ضمن کامل کردن ویژگی های ارگونومیک، فرمانپذیری موتورسیکلت را ساده تر و دقیقتر می کند. کلگیر عقب نیز با افزایش طول مواجه شده تا به گونه ای مؤثرتر در مقابل سنگریزه ها نقش خود را ایفا کند.

استارتر الکتریکیسیستم راه انداز EXC-F 248 به هر دو صورت الکتریکی و هندلی فعالیت می کند. محرکۀ بازطراحی شده برای استارتر الکتریکی بر خلاف مدل قبلی که درون محفظۀ انجین تعبیه شده بود، در مدل جدید به عنوان بخشی از پوشش ژنراتور به صورت یکپارچه در نظر گرفته شده به طوریکه موتورسیکلت به سادگی با تعویض پوشش ژنراتور می تواند به نوع صرفاً هندلی تبدیل شود.

فریم جدیدفریم جدید به صورت کاملاً نوسازی شده و از جنس فولاد باکیفیت کروم-مولیبدنوم ساخته شده و حتی میزان سختی و استحکام آن نیز در قسمت های کناری افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، فریم جدید تونایی بهتر خود را در جذب تکانه های سیستم تعلیق از خود نشان می دهد که نتیجۀ آن را می توان در فرمانپذیری روانتر و راحت تر مشاهده نمود.

دوشاخ جدید، تنظیمات جدیددوشاخ جدید EXC-F 248 از جنس آلومینیوم ریخته، و با وزنی سبکتر، نیروی وارده بر کمک فنر تکی سیستم تعلیق عقب را بیشتر به سمت مرکز تعدیل می کند تا بار وارده بر دوشاخ را بر روی هریک از شاخ ها به صورت متوازن تری توزیع کند. کمک فنر تکی (PDS ) با افزایش طول به 7 میلیمتر ( 0.28اینچ) رسیده و از قابلیت ارتجاعی قابل تنظیم برخوردار شده است.

تنظیمات جدید در کمک دوشاخ تلسکوپیEXC-F 248 از به روزترین نوع کمک دوشاخ نوع وارونه محصول WP در سیستم تعلیق جلو استفاده می کند. این نوع کمک دوشاخ، از قابلیت سازگاری بیشتری برخوردار است و تنظیمات جدیدی برای آن درنظر گرفته شده که نتیجۀ همۀ این تنظیمات را می توان در دقت بالاتر راهبری و فرمانپذیری بهتر دید.

چرخ های جدیدچرخ های جدید از ویژگی هایی همچون توپی های ساخته شده توسط دستگاه های CNC ، طوقه های Excel ، پره ها با پوشش روی/نیکل، و نیپل های (زایده های اتصال پره به طوقه) از جنس آلومینیوم برخوردار شده اند.

انجینموتورسیکلت EXC-F 248 ار انجینی با ابعاد، اندازه ها و فضاهای بهینه، و به روزترین فناوری ها، از نوع 4 زمانه با سرسیلندری که از نو طراحی شده است بهره می گیرد به نوعی که دامنۀ مفید دور موتور در آن به صورت چشمگیری افزایش یافته است. استفاده از فناوری روز در سیستم مدیریت انجین (EMS )، با سیستم سوخت رسانی انژکتوری، ژنراتور با قدرت بیشتر نسبت به مدل قبلی و نیز استارتر الکتریک با طراحی جدید، محصول سرسخت KTM را برای سخت ترین مسابقات آماده می سازد.

مجرای مکش جدیددر قسمت سرسیلندر، چهار سوپاپ از جنس تیتانیوم با چیدمان DOHC با اهرم بادامک هایی با پوشش کربن به کارگرفته شده اند. بهبود در مجرای مکش اکنون به گونه ای انجام شده است که میزان گاز ورودی تا 10 درصد افزایش از خود نشان می دهد.

EFI و EMS جدیدسیستم مدیریت انجین (EMS) به همراه سیستم سوخت رسانی انژکتوری الکترونیک (EFI) محصولKeihin با طراحی و ساختار جدید، فرایند پاسخدهی خود به خودی از سوی انجین را تضمین می کند. در این سیستم، ویژگی های گوناگون انجین را می توان با استفاده از سوئیچ انتخاب مپ گه گزینه ای انتخابی (آپشنال) محسوب می شود فعال نمود.

اگزوز جدیدEXC-F 248 ، اصلاح و بهبود ساختاری را حتی در مورد اگزوز نیز از نظر دور نداشته است به گونه ای که این قطعه علاوه بر اینکه حجم بزرگتر و ظاهری متفاوت در طراحی جدید پیدا کرده است، سطح آلایندگی صوتی را نیز کاهش داده و با سختگیرانه ترین استانداردهای حال حاضر و آینده در این زمینه سازگاری دارد.

​منبع سایت کویر

علی بهرامی
07-12-1390, 04:11 بعد از ظهر
Orange boy ممنون از پست شما

انشا ا... مایه دستمون بیاد یک اگزوز هم می خریم

چند ماه هست موتور رو گرفتم و 5 ساعت بیشتر کار نکرده!

هوا بهتر بشه بزنیم دشت و دمن برای شخم زدن زمین ها

مخلص

soroush adventure
08-12-1390, 07:17 قبل از ظهر
علی اقا ارابه کی تی ام رو کی بسازیم ؟ دارم یه ارابه دو حالته برای خودم میسازم شما هم اگه نقشه اون ارابه امریکایی رو گیر اوردی بیا کنار این بسازیمش

Sination
09-12-1390, 09:20 بعد از ظهر

salahshor
09-12-1390, 11:52 بعد از ظهر
از ktm بعیده به این روز بیوفته
مگر اینکه دیگه خیلی باهاش بدرفتاری کرده باشن
کجا این جوری شده یه کم توضیح ....

soroush adventure
10-12-1390, 08:41 قبل از ظهر
از له شدن طوقه جلو معلومه که چه فشار وحشتناکی بهش اومده .
البته الیاژ کرپی کی تی ام مشکل داشت که تو مدل های جدید برطرف شده .

orangeboy
14-12-1390, 12:23 قبل از ظهر
تقدیم به کلوپ نارنجی ها

مدیر جون این یکی 250 هستشا.....حذف نفرمایید

Ali
14-12-1390, 12:34 قبل از ظهر
چه عکس زیبایی نوشیدن ردبول در کنار ktm

ap_peiki
14-12-1390, 12:34 قبل از ظهر
پسر نارنجی عزیز حذف نشد به تصاویر زیبای آفرودی منتقل شد
در ضمن نکته انحرافی این تصویر ردبولشه ها موتوره هم که چرخاش رو زمین نیس داره پرواز میکنه

ap_peiki
14-12-1390, 02:33 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] 757169_n.jpg

علی بهرامی
14-12-1390, 04:10 بعد از ظهر
سلام به برو بچ
یه توصیه به علی جون:

خدمت شما عرض شود که حسب فرمایش پسر نارنجی دیروز اگزوز آکرا خریدم نصب کردم رو موتور...

چیز دیگه ای مونده دوستان بفرمایند تا نصب کنم.

فقط منبع اگزوز قیمت هم یک ونیم میلیون تومان.

مخلص همه

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

علی اقا ارابه کی تی ام رو کی بسازیم ؟ دارم یه ارابه دو حالته برای خودم میسازم شما هم اگه نقشه اون ارابه امریکایی رو گیر اوردی بیا کنار این بسازیمش

سروش جان یکی از بچه ها یک یدک 3 تایی آورده فقط باید کو پلینگ برق و قلاب یدک رو برای لندکروز مهیا کنیم.

امشب دکتر کامرو میاد و صحبتهای اولیه انجام میشه...

Ali
14-12-1390, 04:20 بعد از ظهر
اقای بهرامی مبارک باشه از تغییرات صدا و شتابش هم برامون بگید

از نمایندگی اکرا یا جای دیگه؟

orangeboy
14-12-1390, 10:59 بعد از ظهر
چندتا عکس واسه تنوع تاپیک

Ali
14-12-1390, 11:07 بعد از ظهر
پسر نارنجی الان با لاستیکهای ریس تاپ اسپید چند زدید؟
تعادلش چطوره؟

orangeboy
15-12-1390, 07:44 بعد از ظهر
پسر نارنجی الان با لاستیکهای ریس تاپ اسپید چند زدید؟
تعادلش چطوره؟

آبا این رینگ و لاستیک 170 رفتم....ولی چون اندازه لاستیکها تا حدودی کوچکتر شده سرعت سنج سرعت واقعی رو نشون نمیده..فک کنم 150 میشد
البته من خورشید عقب رو سایز بزرگ انداختم و تو سرعت بالا فشار زیاد به موتور میاد به این صورت که آدم فک میکنه یه دنده کم داره واسه همین گاز بیشتر نمیدادم
از لحاظ هندلینگ و تعادل یا تایرهای فابریک زمین تا اسمون تفاوت داره و خیلی خوش دست تر شده و ترمزهای اون عالی.... البته این خصوصیات فقط تو آسفالته و تو خاکی صفر
قیمت کامل رینگ و تایر ریس با لاستیک پیرلی که من گرفتم حدود 4 تومن بر حسب دلار الان

goldwing
15-12-1390, 10:47 بعد از ظهر
من به خاطر علاقه زیادی که به موتورهای تریل دارم پارسال هوایی شده بودم ،یک کی تی ام بگیرم ،چونکه پلاک ملی هست راحت سوار بشم توی شیراز یک مغازه بیشتر نبود که این موتورو داشت (یک دونشو داشت ازش پرسیدم گفت کسی نخرید،مرجوعش کردم شرکت) کسی از دوستام هم نداشت که بخوام امتحانش کنم چون اینجاها بچه ها بیشتر موتورهای بدون سند زاپنی میخرن اون موقع با سایت هم آشنا نشده بودم و مجله ماشین نوآور را میخوندم ،توی شماره 74 این مجله (ماهنامه نوآور) تست کی تی ام 250 بود که بعد از خوندن اون از این موتور خوشم نیومد (سرعتش با چرخ دنده بزرگ 110 کیلومتر و با چرخ دنده کوچک بیشتر از 140 تا نوشته بود ) حالا با خوندن این تاپیک پشیمون شدم اینجور که بچه ها نوشتن از موتورهای زاپنی هم کلاسش خیلی بهتره حتما" باید یکیشو بخرم .

:retarded:

Ali
15-12-1390, 11:27 بعد از ظهر
من به خاطر علاقه زیادی که به موتورهای تریل دارم پارسال هوایی شده بودم ،یک کی تی ام بگیرم ،چونکه پلاک ملی هست راحت سوار بشم توی شیراز یک مغازه بیشتر نبود که این موتورو داشت (یک دونشو داشت ازش پرسیدم گفت کسی نخرید،مرجوعش کردم شرکت) کسی از دوستام هم نداشت که بخوام امتحانش کنم چون اینجاها بچه ها بیشتر موتورهای بدون سند زاپنی میخرن اون موقع با سایت هم آشنا نشده بودم و مجله ماشین نوآور را میخوندم ،توی شماره 74 این مجله (ماهنامه نوآور) تست کی تی ام 250 بود که بعد از خوندن اون از این موتور خوشم نیومد (سرعتش با چرخ دنده بزرگ 110 کیلومتر و با چرخ دنده کوچک بیشتر از 140 تا نوشته بود ) حالا با خوندن این تاپیک پشیمون شدم اینجور که بچه ها نوشتن از موتورهای زاپنی هم کلاسش خیلی بهتره حتما" باید یکیشو بخرم .

:retarded:
مجله ماشین معمولا اطلاعاتی که در مورد موتورا میده همه غلط هستش این موتور یکی از بهترین موتورها در این کلاس هستش حتی قابل رقابت با قویترین کراسها چون همه چیزش با مدل کراس یکیه

علی بهرامی
16-12-1390, 11:06 قبل از ظهر
اگزوز رو از شرکت کویر خریدم

قطعا نفس موتور بهتر میشه از هر لحاظ.... اما چیزی که با حال هست صدای موتور هست. که بسیار زیباست.

مخلص

orangeboy
16-12-1390, 10:33 بعد از ظهر
اگزوز رو از شرکت کویر خریدم

قطعا نفس موتور بهتر میشه از هر لحاظ.... اما چیزی که با حال هست صدای موتور هست. که بسیار زیباست.

مخلص

بابا عکسشو بزار دیگه.....داری وسوسه ام میکنی یکی بگیرم

اینا رو باش

Ali
16-12-1390, 11:05 بعد از ظهر
کراس و لاستیک ریس!!!!!!!

بعد چرا 2 اگزوزست؟

orangeboy
17-12-1390, 09:14 قبل از ظهر
کراس و لاستیک ریس!!!!!!!

بعد چرا 2 اگزوزست؟

موتورسیکلت های سوپرموتارد ترکیبی از موتوکراس و موتورسیکلت های دو منظوره هستند و حجم موتوری بین 250 تا
600 سی سی دارند . معمولا دارای ظاهری زیبا شبیه به موتورسیکلتهای شهری و موتوری پر قدرت و شتاب بالا بوده و به
همین دلیل اخیرا برای استفاده به عنوان موتورسیکلتهای خیابانی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند . این موتورسیکلت به
دلیل طراحی خاص و قدرت و شتاب بالای خود برای انجام حرکات نمایشی روی آسفالت بسیار مناسب می باشند . در صورتی
که حجم موتور آن بالاتر باشد (یعنی بین 750 تا 1100 ) به این موتورسیکلتهای هایپرموتارد می گویند.
درباره اگزوز هم هرچی خروجی اگزوز بزرگتر باشه سرعت و شتاب موتور بیشتر میشه..البته این اگزوزها تو سی سی های بالاتر بیشتر جواب میده...
به عنوان مثال این اگزوز رو بندازیم رو 250 با اگزوز تکی زیاد تفاوت نمیزاره چون این حجم نیاز به این همه خروجی نداره
KTM 450 SMR یک مدل از محصولات این شرکته

Ali
17-12-1390, 09:58 قبل از ظهر
ولی با توجه به این که لوازم شهری مثل بوق/چراغ و..... نداره احتمالا برای تردد در شهر به مشکل میخوره

orangeboy
17-12-1390, 10:40 قبل از ظهر
ولی با توجه به این که لوازم شهری مثل بوق/چراغ و..... نداره احتمالا برای تردد در شهر به مشکل میخوره

ما ایرانیها با یه وسیله میخوایم همه جا ازش استفاده کنیم..ولی قانون دنیا اینجوری نیست
کراس رو باید بذاری تریلر ببری پیست یا بیرون از شهر تو آفرود گاز بدی
اگه اگزوز حرفه ای با دسیبل بالا بندازی نباید تو شهر ازش استفاده بشه
atv رو نباید تو شهر ازش استفاده کرد و .........
این موتورها هم مخصوص پیست هستش و با این همه سروصدا چجوری میشه تو خیابون گاز داد؟!!!!
البته این همه محدودیت و نبود امکانات نسبت به این ورزش باعث میشه اینجوری فرهنگ موتورسواریمون جا بیافته
به امید روزی که به موتورسواری به چشم یک ورزش نگاه بشه نه کیف قاپی و سوقصد

K.I.A
17-12-1390, 10:43 قبل از ظهر
میگن هر 50 هزار تا باید تایم زنجیرش عوض بشه درسته؟

Ali
17-12-1390, 11:07 قبل از ظهر
ktm از نظر مراقبت و خرج بیشتر شبیه کراسه یا دومنظوره؟

علی بهرامی
17-12-1390, 04:38 بعد از ظهر
بابا عکسشو بزار دیگه.....داری وسوسه ام میکنی یکی بگیرم

اینا رو باش

حتما عکس می گذارم صفا کنید.

orangeboy
17-12-1390, 04:58 بعد از ظهر
ktm از نظر مراقبت و خرج بیشتر شبیه کراسه یا دومنظوره؟

به نظر من این کی تی ام ها بیشتر به کراس نزدیکتره....تفاوت 250 exc-f با sx-f که همون کراسه فقط تغیرات ظاهری و تغییر در تعداد دنده های اونه که در کراس 5 دنده هستش
همین کی تی ام ها با تعویض خورشید بزرگ عقب و جلو که یک دست رو خود موتور موجود است از نظر قدرت و شتاب خصوصیات کراس رو پیدا میکنه
البته این خورشیدهای بزرگ مخصوص پیست و آفرود است و نباید باهاش زیاد تو جاده و خیابون گاز داد و تاپ اسپید زد چون فشار زیادی به انجین وارد میشه
ولی در کل مدل sx-f اون به مراقبت و سرویس بیشتر نیاز داره خصوصآ اگه این موتور زیر پای یه موتور سوار حرفه ای باشه

mohsen46
19-12-1390, 11:06 بعد از ظهر
با سلام به دوستان
موتورایی که کرپی فرمانشون به گفته بچه ها ضعیف بوده چه مدلی از ktmو در چه سال تولیدی هست ؟

K.I.A
19-12-1390, 11:20 بعد از ظهر
مدل 2010 اونم فقط تو بعضی مدلاش

orangeboy
24-12-1390, 06:52 بعد از ظهر
چندتا عکس...

علی بهرامی
25-12-1390, 02:10 بعد از ظهر
دمت گرم با عکسهای باحالت.

موتور نمایندگی هست برای نصب لوازم آپشن کارخونه... موتور اومد از اگزوز عکس می گیرم میزارم صفا کنید.

7thRING
25-12-1390, 02:15 بعد از ظهر
اینا که از سیلندرشون 1 اگزوز میاد بیرون !!
موقعی که مسیر اگزوز عوض میشه اوجا دهنش 2 تا میشه ؟؟

orangeboy
03-01-1391, 10:45 قبل از ظهر
( با تبریک سال نو به همه ی دوستان...انشاا... سال خوبی داشته باشین)

فک کنم این سه عکس گویای مساله باشن

Ali
03-01-1391, 11:31 قبل از ظهر
دو اگزوز قدرت رو خیلی بیشتر میکنه؟ تاثیرش روی صدا چطوره؟ (البته نسبت به تک اگزوز یوشی و اکرا گفتم)

بنظرتون برای این موتور اکرا بهتره یا یوشی؟

orangeboy
03-01-1391, 11:56 قبل از ظهر
دو اگزوز قدرت رو خیلی بیشتر میکنه؟ تاثیرش روی صدا چطوره؟ (البته نسبت به تک اگزوز یوشی و اکرا گفتم)

بنظرتون برای این موتور اکرا بهتره یا یوشی؟

اگزوز یاشیمورا اگزوز خیلی خوبیه...ولی اکرا یه سرو گردن بالاتر از یاشیموران
یه یاشیمورا با فول هیدرز نصف قیمت یه سایلنسر خالیه آکرابپویچ هستش
من یه یاشیمورا فول واسه دوستم گرفت..البته واسه crf450x حدود قیمت تومنی اون میشد یک میلیون وصد هزار...ی
ه آکرا بدون پایپ واسه موتور کی تی ام خودم گرفتم تقریبآ 2 میلیون
جنس آکرا تیتانیوم و کربن هستش..که از خصوصیات بارزش وزن واقعآ کم که تو موتورکراس خیلی اهمیت داره و نکته ی بعدی عدم انتقال حرارت به بدنه ی اگزوز

از نظر صدا زیادی و کمی یه اگزوز چیز مهم و عجیبی نیست..یه سی جی هم با یرداشتن کامل توری و خفه کن اون صداش خیلی زیاد میشه
مهم نوع صدای خروجی از یه اگزوزه که هر شرکتی یه صدای خاص خودش رو داره
یه اگزوز اف ام اف عمرآ اگه بتونه قشتگی صداش مث اکرا باشه
خلاصه اکرا دنیای دیگه ای است

علی بهرامی
21-01-1391, 03:24 بعد از ظهر
آفرود با کا ت ام در کویر... فروردین 91

موتور و ماشین

گزارش مفصل می زنم صفا کنید...

همه عکسها رو العان ندارم تو راه هست...

Babak
21-01-1391, 07:16 بعد از ظهر
آقای بهرامی اون لندکروز آقای سروش هستن؟

علی بهرامی
22-01-1391, 10:25 قبل از ظهر
جناب سروش پاجرو دارن که یدک متحرک کا ت ام پشت اون هست...

2 لندکروز یکی مال من و یکی مربوط به یکی از دوستان جناب سروش هست.

علی بهرامی
22-01-1391, 02:23 بعد از ظهر
این هم یک عکس از پویا عزیز...

دوستان با این عکس شاید ایده ای از قدرت موتور بگیرند... (سوالاتی که پرسیده می شه این عکس شیب زیر مثال خوبی هست
خصوصا برای کسانی که تجربه آفرود با موتور رو دارند)

برای مسیر زیر فرض کنید این شیب 300 متر طول داره (بیشترین نقطه شیب رو مد نظر قرار بدهید و تصور کنید که به طول 300 متر امتداد داره)

و اما در این شیب ذکر شده فوق از عکس زیر:

60% حدودا از قدرت موتور (گاز) استفاده کرده که مسیر رو بالا بره...

اگر گاز کمی بیشتر از این به موتور برای همچین مسیری داده بشه موتور از جلو بر میگرده... کا ت ام همچین مسیری رو میتونه به راحتی بادنده 4 بالا بره... با بیش از 50 کیلومتر در ساعت سرعت

و البته همونطور که عنوان شد حدود 60 % از قدرت انجین برای چنین مسیری ایده آل هست.

مخلص

Ali
22-01-1391, 02:31 بعد از ظهر
ممنون از اقای بهرامی بخاطر عکسهای بسیار زیبا و توضیحاتشون

یک سوال از ktm سوارها:تا حالا موتورتون رو با 250 های 4 زمانه ی کراس یا دومنظوره ی ژاپنی مقایسه کردید؟

نتیجه چی بوده؟

nopo
22-01-1391, 03:21 بعد از ظهر
از زاويه كوه با درخت ها ميشه فهميد چقدره شيب

علی بهرامی
31-01-1391, 12:18 بعد از ظهر
من شنیدم جدیدا شماره گذاری تهران از یدک کشهای استاندارد که دارای تمامی چراغ های خطر عقب هست و 2 چرخ موتور رو روی اون سوار کرد (مثل یدک کش اقا پویا
در تصویر فوق) اقدام به درج عبارت ""یدک کش دارد"" در کارت خودرو میکنه...

کسی آمار داره یا زنگ زده شماره گذاری راهنمایی رانندگی؟

اگر دوستان کسی اطلاع داره لطف کنه پست بزنه عنوان بکنه

Mohammad aghili
31-01-1391, 12:36 بعد از ظهر
تریپ مقایسه رو خوب اومدی لاکی !

میخوام بدونم اگه اینجا مثلا یه crf 250 بود ، در مقابل ktm چند چند بود!

nopo
31-01-1391, 05:28 بعد از ظهر
تریپ مقایسه رو خوب اومدی لاکی !

میخوام بدونم اگه اینجا مثلا یه crf 250 بود ، در مقابل ktm چند چند بود!

آقا لطفا مقايسه كنيد و گزارشش رو بزاريد

علی بهرامی
05-02-1391, 12:49 بعد از ظهر
کا ت ام خاور میانه (دبی)

علی بهرامی
13-02-1391, 10:24 قبل از ظهر

عکس های زیر هم مربوط به کشور خودمون: (پلاک موتور رو باید زیر موتور نصب کرد!)

علی بهرامی
17-02-1391, 11:50 قبل از ظهر
ادامه عکسها از ایران: موتور های پرنده!

مخلص

neved
21-03-1391, 01:42 بعد از ظهر
باسلام خدمت ذوستانم
من 5شنبه یکی خریدم 2011 صفر 16.5تا امروز 23 ساعت باهاش کار کردم
یه رونهههه باشهه
دیگه هیچی نمیشه سوار شد ....
دوستانی که تهران مقیم هستن در صورت تمایل هماهنگ کنیم ما یه تیمه 6-7 نفر هستیم میریم اطراف تهران جمعه ها و... خولاصه دیگه خودتون ....دوست داریم در رکابتون باشیم
از اساتید عزیز هم که تقاضای کمک و آموزش فراوان
و تشکر از گردانندگان سایت

02109002
21-03-1391, 01:47 بعد از ظهر
باسلام خدمت ذوستانم
من 5شنبه یکی خریدم 2011 صفر 16.5تا امروز 23 ساعت باهاش کار کردم
یه رونهههه باشهه
دیگه هیچی نمیشه سوار شد ....
دوستانی که تهران مقیم هستن در صورت تمایل هماهنگ کنیم ما یه تیمه 6-7 نفر هستیم میریم اطراف تهران جمعه ها و... خولاصه دیگه خودتون ....دوست داریم در رکابتون باشیم

از اساتید عزیز هم که تقاضای کمک و آموزش فراوان
و تشکر از گردانندگان سایت

با سلام
به پرشین موتور خوش اومدین :khosh:

ایشاا.. چرخش براتون بچرخه و از آفرودهاتون لذت بسیار ببرین .

تصاویر موتورتون رو هم قرار بدین

ایشاا.. به زودی برنامه های آفرودی تهران هم اکی میشه و ....

ali khoramian
21-03-1391, 07:32 بعد از ظهر
اقا منم 1 کی تی ام دارم برای فروش اگه از دوستان بخان قیمت خوب میدم .
اگه دوستان لطف کنن چند نمونه از شال برچسب استیکر از ین موتور بزارن.

Ali
14-04-1391, 09:55 قبل از ظهر
لوازم شرکت leo vince برای این موتور:

[Only registered and activated users can see links](2012)&parole_chiave=

کراس
11-08-1391, 08:30 بعد از ظهر
سلام،ببخشید فرق موتورسیکلت ktm exc-f را با ktm exc-f sixdays رالطفا بگید ؟

samansamavati
15-11-1391, 02:34 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
با اینکه می دونم خیلی وقته دیگه تو این پست کسی چیزی ننوشته اما یه سوال دارم؟
من عکس هایی که آقای بهرامی گذاشتن رو نمی تونم ببینم چرا؟:au:

اگه بچه ها هستین جواب بدین خواهشن.برا من به جای عکس ها آرم سایت وطن دانلود میاد وقتی هم روش کلیک میکنم هیچی نمیاد.

aman.s
05-12-1391, 06:34 بعد از ظهر
من هم مثل شما میبینم :4: موضوع اینه که عکسهای که در سرور سایت های دیگر آپلود شده بعد از مدتی حذف میشوند:riz284:دوستان لطف کنن عکسها رو توی سرور خود سایت آپ کنند. با تشکر

flower
07-02-1392, 08:49 بعد از ظهر
امروز این موتور را نزدیک دیدم برا فروش اورده بود می گفت 25 میل ولی از نزدیک این موتور را دیدم سرو صدای انجین خیلی زیاد بود 3 برابر پالس می خواستم بدونم ذات این موتور این طوریه یا مشکل داره .

soroush adventure
07-02-1392, 10:05 بعد از ظهر
بستگی به ساعت کارکردش داره. سالمش صدای اضافه نداره

yasharazary
26-02-1392, 07:27 بعد از ظهر
یه سوال : موتور های ktm از هر حجمی که زده یدونه هم با پسوند sixdays تولید کرده!!! قضیش چیه ؟؟ (لطفا لینک مقایسه و اینا ندین مستقیم بگین چشه)

yasharazary
23-05-1392, 12:25 قبل از ظهر
نبود ؟

!NAVID!
23-05-1392, 01:04 قبل از ظهر
ویرایش شد

Mohammad aghili
23-05-1392, 08:10 قبل از ظهر
یه سری مسابقات اندرو هست (مثل ارزبرگ) به نام سیکس دیــز که خود KTM اسپانسرشه

این موتور هایی که داده (SIX DAYS EDITION) یه سری تغییراتی توش داده که واس این مسابقات آماده باشن

زیاد تغییرات چشمگیری نیست و بنظر شخص بنده بیشتر جنبه روانی داره اما خب متلا نوع لاستیک - ظرفیت باک - ستاپ ecu و اینا میتونه از تغییراتش باشه

KTM واس این مسابقات موتور هاشو بصورت اجاره به اشخاص میده تا برن و شرکت کنن

میگم
بیشتر جنبه تبلیغاتیه

معمار
23-05-1392, 12:44 بعد از ظهر
تقدیم به دوستان پرشین موتور

علی بهرامی
15-07-1392, 12:17 بعد از ظهر
کسی می دونه چطوری عکس آپ میشه....؟؟؟؟

ali_r
15-07-1392, 12:33 بعد از ظهر
کسی می دونه چطوری عکس آپ میشه....؟؟؟؟

اینجا آپلود کن

علی بهرامی
15-07-1392, 01:05 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

اینجا متل قو هست در ایران شمال.... جای همگی رفقا و دوستان خالی

شب تا صبح با دکتر کامرو سروش موتور سرویس می کردیم...

البته من مهندس ناظر بودم.

- - - Updated - - -

با این اکیپ از هر کجا رد می شدیم اون منطقه بهم می ریخت....

علی بهرامی
20-07-1392, 05:26 بعد از ظهر

علی بهرامی
20-07-1392, 06:40 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

flower
20-07-1392, 06:47 بعد از ظهر
در مورد عکسهای موتور سواران ترکیه تا 5 سال پیش من استانبول بودم زیاد موتور ندیدم یکباره اوج موتورسواری بین جوانان ترکیه زیاد شد اینم نمونش خدا وکیلی چه موتورهایی سوار می شن ما چی سوار می شیم ولی چرا لباس مخصوص و کلاه دیده نمی شه اخه بدون کلاه نمی شه این همه مسیر و عکسهای خسیل دشت بسیار زیباست .

علی بهرامی
20-07-1392, 07:21 بعد از ظهر
کلاه دارن.... و باید سر شون باشه..... شاید تیپشون بهم می خوره

gilanian_1000
20-07-1392, 11:38 بعد از ظهر
خسیل دشت که حومه لنگرود نیست.البته از طرف لنگرود راه داره ولی املش/بلوردکان/زیاز وبهدش خسیل دشته که واقعا جای موتور سواری وجنگولک بازی با موتوره

علی بهرامی
21-07-1392, 11:44 قبل از ظهر
دوست عزیز آدرس رو بهتر از بنده ذکر کردن

پنچرگیری در ارزبرگ (جاده گاز - حد فاصل متل قو و کلاردشت - خط مستقیم)

پارکینگ موتور.... امکاناتی که این پارکینگ داره اتاق راننده ها در این چادر نداره!

و.... طبیعت

soroush adventure
21-07-1392, 04:27 بعد از ظهر
علی اقا ترکوندی با این عکسها. فیلم چند برنامه اخیر هم اماده شده بزودی up میکنیم

علی بهرامی
22-07-1392, 12:09 بعد از ظهر
پیچ بن ... حد فاصل قلعه حسن صباح (الموت) و تنکابن

علی بهرامی
08-08-1392, 03:29 بعد از ظهر
گاها اینقدر خسته میشی که به یک دقیقه نمی رسه بیهوش می شی.... یکی از دوستان سیگار گذاشته روی لب بنده و عکس گرفته... بعد این عکس سیگار رو هم روشن کرد... داشتم خفه می شدم که از خواب پریدم..... خیلی باحال بود. می گفت هر 20 ثانیه یک بار یک نیم پکی هم تو خواب به سیگار میزدی!

معمار
05-10-1392, 10:43 قبل از ظهر
دوستان این ktm مو برام تشخیص سال ساخت بدن ؟

crf
05-10-1392, 10:47 قبل از ظهر
دوزمانست؟

معمار
05-10-1392, 10:49 قبل از ظهر
نمیدونم
ولی فکر نکنم باشه

ali_r
05-10-1392, 10:52 قبل از ظهر
دوزمانست؟

اقای رحمانی از شما بعیده
بله دوزمانست

crf
05-10-1392, 10:54 قبل از ظهر
مدل فکر کنم2007 باشه

hosseinpalang
05-10-1392, 11:00 قبل از ظهر
احتمالا 2008

crf
05-10-1392, 11:01 قبل از ظهر
دو زمانه2007به بالا نزده

ali_r
05-10-1392, 11:07 قبل از ظهر
دو زمانه2007به بالا نزده

دوزمانه 2014 هم داریم کی گفته 2007 به بالا نزده؟

crf
05-10-1392, 11:08 قبل از ظهر
علی اقا به نظر شما مدلش چننده

- - - Updated - - -

250تا2014زده

ali_r
05-10-1392, 11:13 قبل از ظهر
علی اقا به نظر شما مدلش چننده

- - - Updated - - -

اطلاع ندارم

crf
05-10-1392, 11:14 قبل از ظهر
دوزمانه 2010یا2011تو ایران هست

معمار
05-10-1392, 12:18 بعد از ظهر
اقا بی شوخی این ktm ها دوزمانه هستن حتی این مدل های 2013 و 2014 شون ؟

بعد اینا موقع تعویض پلاک بهشون گیر نمیدن که دوزمانه هستن

hosseinpalang
05-10-1392, 01:13 بعد از ظهر
دوزمانه 2010یا2011تو ایران هست
بدون پلاک بله

K.I.A
05-10-1392, 09:30 بعد از ظهر
استیکرهاش به 2010 شباهت داره.
2زمانش پلاک نمیشه فقط 4 زمانه پلاک میشه/
پلاک که شماره شاسی روش خورده مدل موتور تو کدش اومده.

معمار
15-10-1392, 08:14 قبل از ظهر
دوستان اولیه دوزمانه است ؟
هر دو تا مدل 2013

ali_r
15-10-1392, 11:16 قبل از ظهر
اره اولیه دوزمانه هستش
دومیه سوپاپدار یا چهارزمانه

superhornet
07-11-1392, 10:41 بعد از ظهر
سلام
آقا میگن هزینه ی نگهداری این موتور زیاده، لیست این هزینه ها چی هست؟

stoncold
07-11-1392, 10:44 بعد از ظهر
هر بیست ساعت یه لیتر روغن موتورکس هر چهل ساعت یه فیلتر روغن خوراک دومشم بعد از بنزین کندن عاج لاستیکه

superhornet
07-11-1392, 11:19 بعد از ظهر
هر بیست ساعت یه لیتر روغن موتورکس هر چهل ساعت یه فیلتر روغن خوراک دومشم بعد از بنزین کندن عاج لاستیکه
روغن باید موتورکس باشه؟

stoncold
07-11-1392, 11:40 بعد از ظهر
روغن باید موتورکس باشه؟اجباری در کار نیست .تو میتونی روغن موتورکس بریزی که هروقت موتورو استارت زدی حس کنی موتور صفره هنوز یا روغنا متفرقه بریزی بعد از یکسال انجین بریزی پایین
فرقش همینه فقط چیز خاسی نیست:297:

superhornet
08-11-1392, 12:20 قبل از ظهر
اجباری در کار نیست .تو میتونی روغن موتورکس بریزی که هروقت موتورو استارت زدی حس کنی موتور صفره هنوز یا روغنا متفرقه بریزی بعد از یکسال انجین بریزی پایین
فرقش همینه فقط چیز خاسی نیست:297:
آخه موتورکس کم یابه، ولی روغن موتور هایی مثل توتال راحت پیدا میشه، این هم که میگین هر 20 ساعت 1 لیتر یعنی حدوداً بعد چند کیلومتر باید روغن عوض بشه؟

ماکیاولی
08-11-1392, 02:30 قبل از ظهر
داش این موتور با این قیمت کسی میخره حتما میارزه که براش بهتریم روغن رو تهیه کنه و بریزه

superhornet
08-11-1392, 01:34 بعد از ظهر
خوب آره حتماً میارزه، در حال حاضر من یه نامی tm200 دارم که کلی خرجش کردن، مثلاً کاور هاشو دونه دونه قالبشو گرفتم و با فیبر کربن زدم و تا حالا فقط توتال ریختم و هر 3000km عوض میکنم.
راستش خیلی دوست دارم با موتور مسافرت برم ولی این موتورم توو مسافت های طولانی اذیت میکنه با suzuki rm هم که نمیشه سفر کرد، حالا میخوام یه موتور بگیرم که توانایی بالایی داشته باشه، اول می خواستم yamaha wr250r بگیرم ولی وقتی ktm exc250f رو دیدم دو دل شدم حالا اساتید راهنمایی کنن که بین این دو کدوم سرتره؟ (از بابت کفیتف قطعات ، توان و ...) در ضمن برای همچین موتورهایی بعد از چند کیلومتر روغن عوض میکنن؟

معمار
08-11-1392, 01:41 بعد از ظهر
خوب آره حتماً میارزه، در حال حاضر من یه نامی tm200 دارم که کلی خرجش کردن، مثلاً کاور هاشو دونه دونه قالبشو گرفتم و با فیبر کربن زدم و تا حالا فقط توتال ریختم و هر 3000km عوض میکنم.
راستش خیلی دوست دارم با موتور مسافرت برم ولی این موتورم توو مسافت های طولانی اذیت میکنه با suzuki rm هم که نمیشه سفر کرد، حالا میخوام یه موتور بگیرم که توانایی بالایی داشته باشه، اول می خواستم yamaha wr250r بگیرم ولی وقتی ktm exc250f رو دیدم دو دل شدم حالا اساتید راهنمایی کنن که بین این دو کدوم سرتره؟ (از بابت کفیتف قطعات ، توان و ...) در ضمن برای همچین موتورهایی بعد از چند کیلومتر روغن عوض میکنن؟

اگه موتور برا مسافرت میخاید
بهتره که موتور هایی مثله دایلیم بگیرید
ولی اگه برا افرود میخاید خوب قضیه دیگه فرق میکنه

ARSH
08-11-1392, 01:45 بعد از ظهر
دوست عزیز برند ktm تو ویران شناخته نشده چون ویران موتور هایی رو قبول دارن که مثل سگ 30 سال کار کنه براشون آخرم با سود بفروشن ! میشه ژاپنی !
کی تی ام هم روغنش کیلومتری نیست . ساعتیه
من هر 5 ساعت یا 4 ساعت روغن موتورمو عوض میکنم
یعنی 4 ساعت بهش گاز میدم روغن رو عوض میکنم فیلتر روغن رو تمیز میکنم فیلتر هوا رو هم تمیز میکنم ! کی تی ام هم همینطوریه
واسه مسیر های طولانی هم مشکلی نداره اما قیمتشم در نظر بگیرید تو ویران
rm شما دو زمانه است و هزینه نگهداری فوق ابعاده پایینه ! اما وقتی موتور چهار زمانه میخواید سوار شید انتظار هزینه نگهداری زیاد رو باید داشته باشید !
به نظر من واسه مسیر های طولانی وطنی بخرید روان و فلات و این چیزا

superhornet
08-11-1392, 01:58 بعد از ظهر
دوست عزیز برند ktm تو ویران شناخته نشده چون ویران موتور هایی رو قبول دارن که مثل سگ 30 سال کار کنه براشون آخرم با سود بفروشن ! میشه ژاپنی !
یعنی 4 ساعت بهش گاز میدم روغن رو عوض میکنم فیلتر روغن رو تمیز میکنم فیلتر هوا رو هم تمیز میکنم ! کی تی ام هم همینطوریه
rm شما دو زمانه است و هزینه نگهداری فوق ابعاده پایینه ! اما وقتی موتور چهار زمانه میخواید سوار شید انتظار هزینه نگهداری زیاد رو باید داشته باشید !

- - - Updated - - -

دوست عزیز برند KTM تو ویران شناخته نشده چون ویران موتور هایی رو قبول دارن که مثل سگ 30 سال کار کنه براشون آخرم با سود بفروشن ! میشه ژاپنی !
RM شما دو زمانه است و هزینه نگهداری فوق ابعاده پایینه ! اما وقتی موتور چهار زمانه میخواید سوار شید انتظار هزینه نگهداری زیاد رو باید داشته باشید !

اگه بخوایم با wr250r مقایسه کنیم کدوم بهتره؟

stoncold
08-11-1392, 08:42 بعد از ظهر
اگه بخوایم با wr250r مقایسه کنیم کدوم بهتره؟
من دبلیو ار 2010 انژکتور که سوار شدم شتابش قابل مقایسه با کی تی ام نیست
موتور هرچی گرگ تر پر خرج تر
دبلیو ار کم خرج تره خیلی ولی خب گرگ نیست

- - - Updated - - -

آخه موتورکس کم یابه، ولی روغن موتور هایی مثل توتال راحت پیدا میشه، این هم که میگین هر 20 ساعت 1 لیتر یعنی حدوداً بعد چند کیلومتر باید روغن عوض بشه؟
داداش طاووس خواهی جور هندوستان باید بکشی

K.I.A
09-11-1392, 02:09 قبل از ظهر
تکنولوژی ktm انحصاری و مهندسین قدری توش دخیل بودن..
در مورد روغن یه نمونه خدمتتون بگم که سفت کن زنجیر تایم کی تی ام با فشار روغن هست یعنی خیلی حساس و دقیق!
و روغن موتورکس سوئیسی هست و پایه اصلی روغن گیاهی و طی 70روز مراحل عجیب بدست میاد..
و گرید مناسب با تکنولوژی کی تی ام داره و کاملا مناسب انجین کی تی ام هست
پس روغن تو هر انجینی از اهمییت خاصی برخورداره....
امیدوارم جواب بیشترین سوالاتتونو با همین چند خط گرفته باشید

mentiroso
02-02-1393, 11:03 قبل از ظهر
از من میشنوین سمت ktm نرین یل اگه هم میرین جیبتون باید پر پر باشه..خیلی پر

یادش بخیر سال 1388 بود خریدم 10.5 فروختم 7 تومن با 1000 تا کارکرد.اون موقع تازه اومده بود یه سریش پلاک ملی نبود یه دفعه کلید کردن گفتن بخش نامه اومده 250 پلاک نمیشه ما هم از ترسمون فروختیم رفت.الان ترکیدش رو 20 تومن میدن مدل 2009

اون موقع بیشتر از اینکه من سوار موتور بشم اون سوار من میشد چون همش باید روغن عوض میکردم و فیلتر و .......

خلاصه موتور پر استهلاک و پر خرجیه ولی یه سواری بهت میده که دیگه نمیتونی پشت موتور دیگه ای بشینی......

40048

ARSH
02-02-1393, 11:14 قبل از ظهر
دوست عزیز این موتور برای استفاده روزانه نیست به همین خاطر سرویس هاش بهتون فشار میورده

من خودم از این مدل سواری نگرفتم ولی خیلی دوست دارم امتحان کنم با اینکه علاقه ای به این برند ندارم

mentiroso
12-02-1393, 06:51 قبل از ظهر
سواریش قابل مقایسه با هم رده های خودش نیست..پیشنهاد میکنم یه بار امتحان کنین.

ali_r
23-02-1393, 05:34 بعد از ظهر
موتور خوشگلیه

ali_r
23-02-1393, 09:26 بعد از ظهر
آیا این حرف صحت داره که این موتور 170 تا میره؟

stoncold
23-02-1393, 10:00 بعد از ظهر
آیا این حرف صحت داره که این موتور 170 تا میره؟
اره داش علی میره

ali_r
23-02-1393, 10:18 بعد از ظهر
این موتور شهری محسوب میشه یا دومنظوره؟
وقتی میگن هر 20 ساعت باید روغنش عوض بشه تو 20 ساعت چند کیلومتر راه میره؟ میخوام بدونم در مقابل با بقیه موتور های هم رده چقدر فرق داره

milad 250
23-02-1393, 10:44 بعد از ظهر
رفته رو مخم یه 2009 یا 2010 شو بگیرم ولی بین crfl و این دو دلم.....................................

- - - Updated - - -

2009.....

stoncold
23-02-1393, 10:55 بعد از ظهر
وقتی میگن هر 20 ساعت باید روغنش عوض بشه تو 20 ساعت چند کیلومتر راه میره؟ میخوام بدونم در مقابل با بقیه موتور های هم رده چقدر فرق داره
از نظر دومنظوره تریلو کراس بخوای حساب کنی صد در صد دومنظورست چون شاسیش شاسی کراسیه گازخورشم کراسی
دیگه بیست ساعت ملاک راه رفتنش نیست ملاک ساعت کارکرده افرود اینقدی به کیلومتر راه نمیره ولی تو کفی شاید سه هزار کیلومترم بره

K.I.A
23-02-1393, 10:56 بعد از ظهر

این موتور کارکرد به کیلومتر نداره بلکه کارکرد انجینو به ساعت میگه که با هر استارت تایم میگیره تا لحظه خاموشی
روغن موتورکس گیاهی هر 20 ساعت با فیلتر باید عوض بشه که الان لیتری 70 تومن هست.

نیما نادری
23-02-1393, 11:53 بعد از ظهر
بهتره به جای واژه گیاهی از همون فول سنتتیک استفاده بشه

چون واقعا من جایی ندیدم بحثی از گیاه تو این روغن باشه

روغن مینرال یا همون پایه نفتی از فرآیند تولید مشتقات نفتی مثلا

گازوئیل به دست میاد

فول سنتتیک یعنی از مواد نفتی خبری نیست و کامپوننت های روغن

به صورت سنتز شده و هر کدام مخصوص عملیات ویژهای به روغن اضافه میشن

در این بین روغن سمی سنتتیک یا نیمه سنتتیک ترکیب روغن مینرال نفتی و حدود

30% افزودنی سنتتیک هست که فواید هر دو گروه اصلی روغن رو توامان داشه باشه

اولین بار توسط کمپانی موتول 1966 motul تولید شد.

از روغن فول سنتتیک در انجینهای های پرفورمنس مثل هواپیما و اتومبیل و موتورسیکلت و...

استفاده میشه توصییه میکنم اگر موتور قوی و کمپرس بالا سوار میشید حتما استفاده کنید

سوزوکی تروجان 200 یا همون dr200 موتوریه که میتونه روغن گیاهی مثلا روغن ذرت یا

روغن آفتابگردان (در موارد اورجانس ) استفاده کنه از محصولات همون مزرعه ای

که خودش توش کار میکنه !!!:25r30wi:این میشه گیاهی

navidthx
24-03-1393, 11:32 بعد از ظهر
سلام به اساتید من یدونه 2011 شاسی نارنجی واسه فروش پیدا کردم 5000 تا کاره میخواستم بدونم چقدر قیمت میخوره؟

معمار
15-04-1393, 09:56 قبل از ظهر
ktm exc-f 250 - 2013- 2009

2013

43264
43265

2012

43266
43267

2011

43268
43269

2010

43270
43271

2009

43272
43273

milad 250
28-04-1393, 03:24 بعد از ظهر
تازه دارم ابندیش می کنم.مدل 2013 .واقعا غول هستش. 43976

hamed510
28-04-1393, 03:39 بعد از ظهر
مبارکت باشه!!

چند خریدی!!؟

milad 250
28-04-1393, 03:44 بعد از ظهر
خیلی ممنون .قابلی نداره.با یکسری لوازم 42م

ali_r
28-04-1393, 05:11 بعد از ظهر
خیلی ممنون .قابلی نداره.با یکسری لوازم 42م

مبارکتون باشه انشالله به سلامتی
میشه بگین خود موتور چند خریدین و لوازم چه چیزایی خرید کردین؟
ایا از سرویس های لازم برای تعویض روغن و فیلتر روغن این موتور ها اطلاعی داری؟
موقع خرید فروشنده چه اطلاعاتی در مورد شرایط سرویس و گهداری از موتور بهتون گفت؟
اگه امکان داشت چند تا عکس دیگه از سالارتون بزارین تا فیض ببریم

milad 250
28-04-1393, 05:50 بعد از ظهر
خیلی ممنون علی اقا.از نمایشگاه کویر خریدم 41.300 خود موتور.لولزم کلاه ایندکس گرفتم 250 روغن موتور فیلتر روغن گرفتم با اسپری تمیز کننده ومرطوب کننده ی زنجیر به همراه اسپری تمیز کننده و مرطوب کنندهی فیلتر هوا کهدر کل برام 42 م دراومد. روغنشم که موتو رکس لیتری 61 تومن فیلتر روغنم 30تومن هر 20 ساعت باید عوض بشه هر دوبار تعویضم یدونه فیلتر روغن باید عوض کنی.سرویسکارشونم اقای سلیمانی بود در مورد بعضی چیزا یه اطلاعا تی داد شمارشم داد برا مشاوره.لوازم اشانتیونم یه کیف وخودکار!! دفتر سرویس اچار شمع و یه خورشیدی اضافه ویه محلول چرب کنندهی فیلتر هوا به همراه کتاب لوازم یدکی و پوشاک ویک سال گارانتی.که فک نکنم کارایی داشته باشه .عکسم به زودی اپ میکنم.
اگه سوالی هست در خدمتم.

stoncold
28-04-1393, 06:10 بعد از ظهر
خیلی ممنون علی اقا.از نمایشگاه کویر خریدم 41.300 خود موتور.لولزم کلاه ایندکس گرفتم 250 روغن موتور فیلتر روغن گرفتم با اسپری تمیز کننده ومرطوب کننده ی زنجیر به همراه اسپری تمیز کننده و مرطوب کنندهی فیلتر هوا کهدر کل برام 42 م دراومد. روغنشم که موتو رکس لیتری 61 تومن فیلتر روغنم 30تومن هر 20 ساعت باید عوض بشه هر دوبار تعویضم یدونه فیلتر روغن باید عوض کنی.سرویسکارشونم اقای سلیمانی بود در مورد بعضی چیزا یه اطلاعا تی داد شمارشم داد برا مشاوره.لوازم اشانتیونم یه کیف وخودکار!! دفتر سرویس اچار شمع و یه خورشیدی اضافه ویه محلول چرب کنندهی فیلتر هوا به همراه کتاب لوازم یدکی و پوشاک ویک سال گارانتی.که فک نکنم کارایی داشته باشه .عکسم به زودی اپ میکنم.
اگه سوالی هست در خدمتم.

داداش مبارکت باشه یکسال گارانتیش شامل چه چیزایی هست؟

yasharazary
28-04-1393, 06:10 بعد از ظهر
مبارکه
در مورد وزن،قدرت وتودست بودنش هم یه توضیح مختصر بدین!

milad 250
28-04-1393, 08:29 بعد از ظهر
ممنون از همه ی دوستان. والا گارانتی فکرنکنم تو ایران معنایی داشته باشه مخصوصا کویر که فقط بلد موتور و بفروشه روی برگه نوشته که کلیه ی لوازم مصرفی مثل صفحه کلاچ و کتی و سرقت و تصادف سیستم برقی و باتری غیره شامل نمی شه خب بگو چی شامل می شه.همش الکی گارانتیرم به خاطر شرکت کی تی ام می دن تا خودشون ساپورت شن

- - - Updated - - -

یاشا یاشار خان .وزنش 104 کیلو که فکر کنم از همه ی هم رده هاش سبکتره موتور با قدرت و شتاب عالی وتو دست و قابل کنترل هست در کل به نظر من کلاسش با ژاپنی ها فرق داره به عنوان مثال :کلاچ هیدرولیک داره که با انگشت کوچیکت می تونی به راهتی بگیری

yasharazary
28-04-1393, 09:38 بعد از ظهر
مصرف وشتابش چطوریه؟؟

استفاده ات از این موتور چجوریه؟صرفا آفرود؟؟یا آفرود،شهرپیست؟؟

yasharazary
28-04-1393, 10:21 بعد از ظهر
باتشکر از داش علی بخاطر احساس مسئولیتش،عارضم که چندکلمه احوال پرسی کنار چندتاسوال مفید فک نکنم منافاتی با قوانین داشته باشه!

آقا میلاد دئمدین هارالیسان؟

یه سوال دیگه،این ktmها هندل دارن یا فقط استارت؟؟

milad 250
29-04-1393, 01:37 قبل از ظهر
تو دفترچش مصرفش 2.8 لیتر در 100 کیلومتر.در مورد شتابش اینو می تونم بگم که کاملا وحشی هست با گاز میاد بالا.و هندل هم داره.استفادم 90 درصد افروده ولی بعضی مواقع تو شهرم به ناچار ازش سواری می گیرم
میانالیام.

ali_r
29-04-1393, 01:48 قبل از ظهر
یه سوال دیگه،این ktmها هندل دارن یا فقط استارت؟؟

یاشار هندل رو تو این عکس نمیتونی تشخیص بدی؟:icon_pf _99_:

- - - Updated - - -

تو دفترچش مصرفش 2.8 لیتر در 100 کیلومتر.در مورد شتابش اینو می تونم بگم که کاملا وحشی هست با گاز میاد بالا.و هندل هم داره.استفادم 90 درصد افروده ولی بعضی مواقع تو شهرم به ناچار ازش سواری می گیرم
میانالیام.

میلاد جان بنظرت سرویس نگهداریش بالا نیست؟
چرا بجای این موتور انتخاب دیگه ای نکردی؟
میتونستی بجای این کراس 250 یا 450 خشک با برگه سبز بگیری که تو سختترین آفرود ها بهت نه نمیگه

milad 250
29-04-1393, 02:17 قبل از ظهر
بله دادا گفته ی شما صحیح ولی تو شهر ما هم تو خیابون مامورا خفت می کنن هم میان از خونه می کشن بیرون.و شرایط من طوری بود که باید مدارک دار می گرفتم و اینجا ایران و انتخاب بیشتری نداری والا الان هندا 450 پلاک داشتم (البته شبیه به یه رویاست) .شما این موتور و دست کم نگیر هیچ جا بهت نه نمی گه اونایی که ازش سواری گرفتن میدونن چی میگم.در مورد نگه داریشم یه روغن و فیلتر هست دیگه شما می تونی از روغن های مشابه استفاده کنی که ارزونه مثل کاری که با اکثر موتور ژاپنیا می کنن.ولی روغن پیشنهادی خودش بهتره.

ali_r
29-04-1393, 02:38 قبل از ظهر
درسته فقط نمیتونستی خیابون بیاری مگرنه از خونه هیچکس موتور برگه دار رو نمیتونه بیرون بکشه چون گفتی 90 درصد استفادم تو آفروده بخاطر همین گفتم کراس
قدرت و شتابش رو تعریفشو شنیدم ولی بنظر من با این سرویس نگهداری و این قیمت نمی ارزه یادمه سال 89 قیمتش 16ت بود
البته شما گرفتی مبارکتون باشه
ارزوی هر کسی هست که یدونه از این موتورا داشته باشه
واقعا موتور زیبا و عالی داره
من از استایل و قیافه این موتور خیلی خوشم میاد بخاطر همین به این تاپیک بیشتر سر میزنم

milad 250
29-04-1393, 02:50 قبل از ظهر
ممنون دادا قابل شمارو نداره .اصلا شک نکن که به این قیمت نمی ارزه قیمت واقعیش 10ملیونم نیس.ولی این عشق به موتور بود که باعث شده و الا کسی باور نمی کنه همچین پولی بهش دادم ومنو مورد سرزنش قرارمیدن (دئیللر سفه لییبسن) دیگه شرایط خانواده هم دخیل بود .از خدا می خوام که به حق این شبای عزیز همه را به مراد دلش برسونه مخصوصا عشق موتور هارو.شرایطی فراهم کنه که همه موتوره دل خواهشو به قیمت مناسب بخره و ازادانه سوارش بشه.امین

stoncold
29-04-1393, 06:04 قبل از ظهر
دیگه اون داداشی که چهل تومن پول موتور میده سرویسو.نگه داریه موتور خرجی براش بحساب نمیاددوستان بودن بجا روغن موتور موتورکس روغن متفرقه استفاده کردن زود شاتون میزنه

yasharazary
29-04-1393, 08:01 قبل از ظهر
یاشار هندل رو تو این عکس نمیتونی تشخیص بدی؟
عکس رونگانکرده بودم،یکی دوستان میگفت کراس ktm450 هندل نداره،خواسم ببینم اینم اونجوریه یا نه!

تو همین تاپیک،یکی ازمالکین این موتور نوشته بود ک سه حالت رانندگی دارن!تاحالا امتحانشون کردی؟تفاوتشون چقدره؟؟

منتظر تصاویر آفرودی شما با این نارنجی خوش رخ هستیم!

- - - Updated - - -

یاشار هندل رو تو این عکس نمیتونی تشخیص بدی؟
عکس رونگانکرده بودم،یکی دوستان میگفت کراس ktm450 هندل نداره،خواسم ببینم اینم اونجوریه یا نه!

تو همین تاپیک،یکی ازمالکین این موتور نوشته بود ک سه حالت رانندگی دارن!تاحالا امتحانشون کردی؟تفاوتشون چقدره؟؟

منتظر تصاویر آفرودی شما با این نارنجی خوش رخ هستیم!

Pro
29-04-1393, 09:51 قبل از ظهر
اين موتور برا آنرورد چطوره؟

yasharazary
29-04-1393, 11:06 قبل از ظهر
این برا آنرود؟؟؟؟؟
انگار cbr600r رو ببری تو جاده خالی!داغون میشه!

hosseinpalang
29-04-1393, 12:41 بعد از ظهر
تازه دارم ابندیش می کنم.مدل 2013 .واقعا غول هستش.
43976

فکر نمیکنم نیازی به آببندی داشته باشن این موتورا
مگر در مورد اسمبل و اچار کشی که اونم چون کار دست هم وطنه

milad 250
29-04-1393, 01:49 بعد از ظهر
سه حالت رانندگی فکر کنم برای 6 days باشه.
در ضمن زنجیرش صدا می کنه چندین بار هم سفت کردم باز هم صدا میاد وقتی تو دنده بالا یکم سرعت و کم می کنی دوباره گاز میدی یه صدای صوت میاد مثل اینکه به جایی کشیده می شه اساتید نظرتون چیه؟

yasharazary
29-04-1393, 01:59 بعد از ظهر
سری6daysچقدر اختلاف قیمت داشت با این؟؟
میدونم سوال تکراری هست،اما باکمال احترام به سلیقه ونظرشما،میخوام بدونم چی شد ktmانتخاب کردین؟؟با توجه به اینکه استفاده شما90%آفرود هست،آیاCRF450X یا CRM250و یاRMX250 درحد وبا مدارک،انتخاب بهتری نبودن؟؟؟
البته جسارت نشه،فقط میخوام دلیل وملاک انتخاب شمارو بدونم
ممنون ازوقتی که میذاری

milad 250
29-04-1393, 02:16 بعد از ظهر
6 days حدود 10 تومن اختلاف قیمت داشت .دوست عزیز اگه هندا 450 یا 250 x با پلاک ملی صفر بود حتما هندا انتخاب می کردم درسته که استفادم افرودیه ولی برای رفتن به کوه صحرا رفتن به داخل شهر و جاده گاهی اوقات تا 40 km برا من اجتناب نا پذیر هستش من می خوام که ازادانه همه جا برم بدون ترس از مامور وحرف حدیثی نباشه ملاک اولم این بود. ضمنا crf250l ,klx250s از نزدیک دیدم اصلا خوشم نیومد.

ali_r
29-04-1393, 02:22 بعد از ظهر
اتفاقا من هم از تریل هوندا و کاوا اصلا خوشم نمیاد
خوش قیافه ترین و خوش استیل ترین موتور تریل 250 همین کی تی ام هستش
ما ها که نمیتونیم بخریم از این موتورا ولی اگه یه روز قسمت شد خریدیم باید به خونه بگیم که 3_4 تومن خریدم تا نزدن لت وپارمون نکردن:wall3::sad:

yasharazary
29-04-1393, 11:34 بعد از ظهر
در ضمن زنجیرش صدا می کنه چندین بار هم سفت کردم باز هم صدا میاد وقتی تو دنده بالا یکم سرعت و کم می کنی دوباره گاز میدی یه صدای صوت میاد مثل اینکه به جایی کشیده می شه اساتید نظرتون چیه؟اگه مطمئنی ک از زنجیرش هس،یبارم شلش کن ببین توفیقی نمیکنه؟ اختلاف قیمت10میلیونی6daysبخاطر چیه؟؟

milad 250
30-04-1393, 02:00 قبل از ظهر
یاشار جان دقیقا نمی دونم چه فرقی دارن ولی بگمانم یکسری لوازم قهرمانی داره و تغییراتی در ecu دادن بیشتر از این اطلاع ندارم .

yasharazary
30-04-1393, 02:03 قبل از ظهر
منم توسایتش نگا کردم چیزی سردرنیاوردم!!راستی یه سر به این تاپیک بزن[Only registered and activated users can see links]

ali_r
30-04-1393, 02:07 قبل از ظهر
و ما همچنان منتظر عکس های بیشتر از این سالار هستیم

چند تا سوال؟
وقتی موتور رو روشن میکنی ساعت کارکرد رو روی کیلومتر مینویسه؟ یا از کجا میدونی چند ساعت کار میکنه؟
صدای اگزوزش نسبت به تریل های چینی کمه یا زیاده؟ سداش بمه؟ یا ریز؟
تو این چند روز که ازش استفاده میکنی بنظرت عیب و ایرادهاش چی بوده؟
لاستیک هایی که زیرش هست برای استفاده توی شهر مناسب هستش؟ این طور که من دیدم لاستیک هاش آفرودیه چند بار تو شهر برونی صاف میشه !!

milad 250
30-04-1393, 02:26 قبل از ظهر
داش علی فردا عکس اپ می کنم.ساعت کار کردش و هم موقعی که روشن می شه نشون می ده هم موقع خاموش شدن. کیلو مترش امکانات جالبی داره . به مایل هم نشون میده .ساعت داره .lap یا دور شمار داره وچیز های دیگه ای که هنوز نمی دونم چی هستن.صداش بمه کراسی هست به خاطر استاندارد های شهری مثل کراس بلند نیست عیب خاصی که هنوز ازش ندیدم به جز صدای زنجیر که فکر کنم اونم تنظیم نیست .اره افرودیه لاستیکاش برا شهر خوب نیست دادا فرقی نداره تو خاکیم فقط زمین شخم می زنه فکر کنم لاستیکم زود تموم کنه باید بعد این لاستیکا از لاستیک های هارد گل کراسی استفاده کنم.

ali_r
30-04-1393, 02:42 قبل از ظهر
ببخشید که سوال هام زیاد شد
شما که داشتی صفرشو میگرفتی چرا مدل 2014 یا 2015 نگرفتی تو قیمت خیلی تفاوت داشت؟
.
.
.
اینم دو تا عکس از مدل مورد علاقه من فکر کنم 2011 باشه

milad 250
30-04-1393, 11:45 قبل از ظهر
داش علی کویر فعلا همین 2013 رو داره تا اینا فروش نره وارد نمی کنن.

معمار
30-04-1393, 12:24 بعد از ظهر
میلاد خان مبارک باشه

میتونم بپرسم مارک لاستیکش چیه ؟

و شما که این همه خرج کردید یه دونه از این چار پایه ها هم براش بخرید (اسمشو نمیدونم )

shahriar95
30-04-1393, 12:28 بعد از ظهر
کویر موتور اصفهان یه دونه شا داشت. دیشب که رفتم فروخته بودن جاش هم خالی بود..

milad 250
30-04-1393, 12:40 بعد از ظهر
خیلی ممنون جناب storm.لاستیکاش مکسیس تایلندی هستش.اسم اون چارپایه هم اگه اشتباه نکنم لیفت استند هستش .می خوام یدونه خودم درست کنم نمی صرفه 300 تومن بهش بدی

yasharazary
30-04-1393, 12:55 بعد از ظهر
300وئرسن چهارپایه؟؟؟
چهارتا میله با یه صفحه 20*20آهنی میشه یه استند مشدی!!
یه رنگ نارنجی هم بهش بزن خوشجیل تر بشه

مطمئنی اون سه حالت برا 6daysهست؟؟علی بهرامی فک کنم نوشته بود کلید تنظیمش زیر زین هست

صفحات قبل رو مطالعه کنی بد نیست!

- - - Updated - - -

300وئرسن چهارپایه؟؟؟
چهارتا میله با یه صفحه 20*20آهنی میشه یه استند مشدی!!
یه رنگ نارنجی هم بهش بزن خوشجیل تر بشه

مطمئنی اون سه حالت برا 6daysهست؟؟علی بهرامی فک کنم نوشته بود کلید تنظیمش زیر زین هست

صفحات قبل رو مطالعه کنی بد نیست!

milad 250
30-04-1393, 02:11 بعد از ظهر
اون دگمه ی روی فرمان و نقشه های ecu فقط برای 6 days هستش .موتور های معمولی ktm این حالت ها رو ندارند و ecu به یکحالت عمل می کنه مثل ماشین های وطنی خودمون

milad 250
30-04-1393, 03:48 بعد از ظهر
2 تا عکس دیگه

- - - Updated - - -

ali_r
30-04-1393, 04:26 بعد از ظهر
آینه ها فابریک خودشه؟
روی باک نمیشه برچسب زد؟ بنظرم اینجوری بد دیده میشه سفیدیش زیاده!

MEBRAHIMI
30-04-1393, 04:30 بعد از ظهر
این چرا آینه داره؟؟؟؟!!!!!!کویر موتور خودش گذاشته؟؟؟؟؟

milad 250
30-04-1393, 04:46 بعد از ظهر
اینه هاش فابریک هستن. اتفاقا منم تو فکرش بودم بر چسب قهرمانی این جا نمی شه پیداکرد. دوستان کسی سراغ داره؟

amir.cdi
30-04-1393, 04:52 بعد از ظهر
44068

MEBRAHIMI
30-04-1393, 04:53 بعد از ظهر
اینه هاش فابریک هستن. اتفاقا منم تو فکرش بودم بر چسب قهرمانی این جا نمی شه پیداکرد. دوستان کسی سراغ داره؟
فابریک ktmکه نیستن؟؟؟! احتمالا خود کویر موتور برای این که بتونه پلاک کنه موتور را آینه و راهنماو..ا این چیزا بش اضافه کرده

- - - Updated - - -

دوستان اولین مدلی که کویر موتور وارد کرد سال چنده؟

milad 250
30-04-1393, 04:56 بعد از ظهر
باید همین طور باشه چون تو سایت خود کمپانی اینه و راهنما نداره
امیر جان منظورم این بود که کسی برا فروش داره یا کسی رو می شناسه که تو این کار باشه؟

MEBRAHIMI
30-04-1393, 05:03 بعد از ظهر
40 ملیون که نداریم بخریم!!!دست 2 تمیز اولین مدلی که کویر وارد کرد چقدرمیشه پیدا کنی؟؟؟ببینیم میتونیم اصلا بش فکر کنیم یانه؟؟؟؟:11::11:
کس حدود قیمت دست 2 داره؟:11:

ali_r
30-04-1393, 05:20 بعد از ظهر
مدل 2009
برگه تملیکی
انجین پلمپ
15 م

MEBRAHIMI
30-04-1393, 06:22 بعد از ظهر
علی آقا برگه تکمیلی یعنی چی؟؟؟مگه پلاک نیستن؟

- - - Updated - - -

15 م که برا مدرک دار مفته crf 250x 2007 سویچ را میدن 14 تومن .ktm من که نشستم ولی از حرفای دوستان بر میاد که خیلی شاخ تره؟

- - - Updated - - -

دوستان راستی این خرج بالا که میگید چی هست>؟ من خونه پرش هفته ای 1 بار 4 ساعتی میرم آفرود اونم نه همش را گاز بدم ولی تقریبا سنگینه آفرودم!
شما بگید ماهی سه بار .یعنی ماهی مثلا 8 ساعت موتور روشنه؟خرجش در ماه چقدر میشه؟بعد این خرجا مال چین؟
ممنون

MEBRAHIMI
30-04-1393, 06:57 بعد از ظهر
اصلا همین که علی آقا گفت 15 ملیون عاشقش شدم!اصلا نمیتونم صبر کنم .خدایی این قیمت میارزه.البته شاید تا ماه دیگه بتونم پول ردیف کنم یه 20 ملیونی؟
علی آقا 15 ملیون تمیزشا میدن به آدم یه چیزی که واقعا قابل اطمینان باشه بریم تو کوه هرچی crfو wrهست را سوسک کنیم؟

MEBRAHIMI
30-04-1393, 08:01 بعد از ظهر
علی آقا آگهیشا دیدم نوشته بود سرسیلندر باز شده. تازه پلاکم که نیست
یه چیز ناز تمیز که خدایی آچار آنچنانی نخورده باشه 2009 که بتونم پولشا بدم میخوام؟فردا میرم دنبالش....
حالا حدود قیمت کسی داره بگه
پلاک ملی:26:

yasharazary
31-04-1393, 12:44 قبل از ظهر
2009درحد،پلمپ24تومن!پلاک ملی،مدارک تکمیل

ali_r
31-04-1393, 12:56 قبل از ظهر
میلاد چند تا سوال دارم:
ایا این موتور رو قبل از خرید تحقیق کردی از کی؟ (اینترنت_دوستان_فروشندگان)؟
قبل از خرید این موتور همین موتور رو برای رانندگی تست کرده بودی؟ یا اولین بارت بود که سوار این غول زیبا نشستی؟
اگه بهت یه فرصت بدن و پولتو بهت برگردونن و با توجه به تجربه ای که از موتورت گرفتی اگه بخوای بازم موتور دیگه ای بخری باز همین موتور رو انتخاب میکنی یا موتور دیگه ای رو؟چرا؟
تا بحال کسی بهت جسارت نکرده که چرا این همه پول بابت این موتور دادی؟ اصلا کسی هم تشویقت کرده؟

milad 250
31-04-1393, 01:44 قبل از ظهر
اره بابا 2 ساله دارم تحقیق می کنم.این موتور خیلی عالی هست نمی دونم چرا تو ایران ازش می ترسن تو مقایسه با موتور ژاپنیا اگر سر نباشه چیزیم ازشون کم نداره .موتور خوبیه باید تجربش کنی تا بفهمی.نه قبل خرید سوار نشده بودم ولی دیده بودم از نزدیک.نه عوضش نمی کنم مگر اینکه در کنار این یکی دیگه هم بگیرم.ادما سلیقه هاشون و فکراشون متفاوته از نظر خیلی ها این کار من احمقانه استو حتی در بین شما عشق موتورا هم شاید کار من احمقانه باشه ویا علی جان اگه شما جای من بودی انتخاب دیگه ای داشتی.حرف و حدیث که زیاده ولی یه ضرب والمثل ترکی میگه(ایت حورر کاروان سویشار) باید بهشون محل نزاری چون اونا علاقه ی منو درک نمی کنن.و در عوض هم کارای اونا مورد پسند من نیست.اره دوستایی هم بودن که بخاطر این کارم تحسین کردن و بهم قوت قلب دادن.

ali_r
31-04-1393, 01:55 قبل از ظهر
اره منم کاملا موافقم و کاملا همه حرف هایی رو که نوشتی درک میکنم
اینو یقین بدون اگه منم موقعیت مالیم اجازه میداد منم حتما یکی از این موتور ها میگرفتم حالا هر کی هر چی میخواد بگه اصلا مهم نیست مهم اینکه من با این موتور عشق حال میکنم خلاصه هر کی به چیزی عشق داره یکی به دوچرخه یکی به کامپیوترو انواع اقسام...و ...
اینم بگم من اصلا به ماشین علاقه ندارم چطور طرف میاد 30 _40 تومن میده ماشین کسی بهش چیزی نمیگه ولی وقتی ما میخوایم موتور بگیریم همه میگن عقل نداری یکی نیست بگه بابا هر کی یه چیزی دوست داره ما آدم میشناسم از بس به دوچرخه علاقه داره رفته 8ت داده به دوچرخه یا یکی از رفیقام هست از بس به پرنده ها علاقه داره رفته به یه پرنده از نظر من درپیتی 60 میلیون پول داده اینا همش برمیگرده به علاقه

آنتی اسپم
اینم فکر کنم مدل 2014 یا 15 باشه

milad 250
31-04-1393, 02:18 قبل از ظهر
30 40 تومن که برا ماشین چیزی نیست 700 و800 ملیون میدن برا benz و غیره........
باید دنبال عشق علاقه ی خودت باشی اگه اینطوری باشی حتما بهش میرسی. ایشالا با یه 2015 منتظرتیم

MEBRAHIMI
31-04-1393, 03:01 قبل از ظهر
به خدا حرفای علی آقا وآقا میلاد را که میخونم انگار خودم این پستا رو نوشتم این درد مشترک همه مون هست!
لان پرشیا را که دیگه هیشکی قبول نداره ملت نزدیک 40 تومن پاش میدن ولی وقتی برا موتور میگیم 40 تومن انگار گناه کبیره کردیم:wall3::wall3::wall3:

MEBRAHIMI
31-04-1393, 07:43 قبل از ظهر
چقدر نازه این لامصب !!!!!
KTM 250 EXC-F 2014

mehran
31-04-1393, 09:10 قبل از ظهر
دوستان الان من اين وسط يه چيزيو متوجه نشدم.چرا يه طوري سوال ميكنيد كه انگار اشتباه كرده.الان آقا ميلاد بهترين كارو كرده و با توجه به استفاده آفرودي يكي از بهترين موتور ها رو توي اين سبك تهيه كردن.
قيمتش كه به نظر من نسبت به ارزش پولمون منطقيه.قدرت و هندلينگ كاملي داره.اگه درست استفاده بشه موتور عمر بالايي هست.
از اونورم كه ميگيد چرا كراس نخريده ايشون گفتن براي آفرود ميخوان نه پيست.مشكل ما اينه كه از كراس براي آفرود استفاده ميكنيم چون ايندرو تو ايران جا نيوفتاده.

MEBRAHIMI
31-04-1393, 10:07 قبل از ظهر
دوستان الان من اين وسط يه چيزيو متوجه نشدم.چرا يه طوري سوال ميكنيد كه انگار اشتباه كرده.الان آقا ميلاد بهترين كارو كرده و با توجه به استفاده آفرودي يكي از بهترين موتور ها رو توي اين سبك تهيه كردن.
قيمتش كه به نظر من نسبت به ارزش پولمون منطقيه.قدرت و هندلينگ كاملي داره.اگه درست استفاده بشه موتور عمر بالايي هست.
از اونورم كه ميگيد چرا كراس نخريده ايشون گفتن براي آفرود ميخوان نه پيست.مشكل ما اينه كه از كراس براي آفرود استفاده ميكنيم چون ايندرو تو ايران جا نيوفتاده.
شاید علی آقا فکر کردن یه کراس 450 خیلی شاخ تر ازktm هست البته از بعضی لحاظ ها که درست میگن....
ولی آقا میلاد با توجه به استفادشون بهترین کار را کردند خدایی ایول دارند!!:happy4:

ali_r
31-04-1393, 02:51 بعد از ظهر

مهران جان ما نمیگیم اشتباه کرده میخوایم دلیل خریدش رو بدونیم که طبق چه چیزایی انتخابش این بوده تو پست بالا هم نوشتم اگه من موقعیت مالیم اجازه بدم منم یکی از طرفدارهای این مدل هستم
در مورد استفاده کراس تو پیست یا آفرود مونده به اشخاص و سلیقه ها ولی اینم وقتی کراس میخری برای آفرود انگار با یک تیر دو نشون میزنی چون هم میتونی تو پیست استفاده کنی هم آفرود بری باهاش هیچ جا هم بهت نه نمیگه
از نظر شما استفاده کراس تو آفرود مشکل داره ؟

MEBRAHIMI
31-04-1393, 05:08 بعد از ظهر
مهران جان ما نمیگیم اشتباه کرده میخوایم دلیل خریدش رو بدونیم که طبق چه چیزایی انتخابش این بوده تو پست بالا هم نوشتم اگه من موقعیت مالیم اجازه بدم منم یکی از طرفدارهای این مدل هستم
در مورد استفاده کراس تو پیست یا آفرود مونده به اشخاص و سلیقه ها ولی اینم وقتی کراس میخری برای آفرود انگار با یک تیر دو نشون میزنی چون هم میتونی تو پیست استفاده کنی هم آفرود بری باهاش هیچ جا هم بهت نه نمیگه
من شنیدم آسیب میبینه !ولی دقیقا دلیلشا نمیدونم حالا آقا مهران خودشون توضیح بدن

ali_r
31-04-1393, 10:17 بعد از ظهر
من شنیدم آسیب میبینه !ولی دقیقا دلیلشا نمیدونم حالا آقا مهران خودشون توضیح بدن

اصلا هم آسیب نمیزنه مونده چطوری و کجا به موتورت گاز بدی کجا گاز ندی
از بحث اصلی دور نشیم

میخوام به آخر اسم تاپیک غول زیبا رو اضافه کنم نظرتون چیه؟

ali.motahari
31-04-1393, 11:17 بعد از ظهر
از بحث اصلی دور نشیم

برازندشه

hamed510
31-04-1393, 11:20 بعد از ظهر
علی جان داداش فازت چیه!!؟

بزار اسمش بمونه سر جاش غول چیه!! خز میشه!!

ali_r
31-04-1393, 11:24 بعد از ظهر
فاز خاصی نیس

هر موتوری یه لقبی داره منم میخوام اینو بزارم غول زیبا
یا وحشی زیبا
خلاصه یه لقب بزاریم بهش :retarded:

milad 250
01-05-1393, 01:10 قبل از ظهر
دادا هر طور که عشقته برا ما قبوله.

MEBRAHIMI
01-05-1393, 06:03 قبل از ظهر
نظر اکثریت مهمه اصلا به منچه!!!!
ولی من اگه بودم لقب همه ی موتور ها را برمیداشتم!!همین اینا هم لقب crmو...

- - - Updated - - -

از بحث اصلی دور نشیم

علی آقا از بحث که دور شدیم!ولی مطمنا گاز دادن تو بیابون با پیست فرق میکنه!
شما تصور کن میندازی تو سینه ی کوه با کراس خیلی به کراس فشار میاد چون طولانی گاز میخوره کراس را نباید طولانی بش گاز بدی! اگه کسی که تجربه ی سواری با کراس و اندرو رو داشته باشه (من yzوwr 450) سوار شدم میفهمه که کارخونه یه سری فرقا بین دوتا موتور گذاشته !دنده یک که میزنی کراس یه خورده تیز تره ولی رو wrکه نشسته بودم یه حس قدرتی بم میداد که با هیچ موتوری عوض نمیکنم !با این که yzخیلی انگار خرتره ولی متوجه میشی که این دوتا موتور با هم خیلی فرق میکنن و تو کوه وبیابان (کلا هر جا بجز پیست) واقعا اندرو بهتره...

معمار
01-05-1393, 10:28 قبل از ظهر
تقدیم به عاشقان و دلسوخته گان این موتور

44224

44225

44226

44227

44228

44229

44230

44231

44232

44233

44234

44235

44236

سخته و کوفته از افرود امروزش وایستاده نگاه به افتاب میکنه

44237

Pro
01-05-1393, 10:46 قبل از ظهر
چرا اين موتور برا آنرود خوب نيست؟
مگه اين موتور دومنطوره نيست؟
يعني يه روان 250 برا آسفالت از اين بهتره؟
ديگه چه دليلي داره برا خريد اين وجود داره ؟ فرق اين با كراس چيه؟
چرخ اين موتور مي خواد بچرخه حالا رو آسفالت كه راحتر بدون تپه چاله

mehran
01-05-1393, 02:08 بعد از ظهر
وقتی کراس میخری برای آفرود انگار با یک تیر دو نشون میزنی چون هم میتونی تو پیست استفاده کنی هم آفرود بری باهاش هیچ جا هم بهت نه نمیگه
علي جان منم اولش همين فكر رو ميكردم كه رفتم yz گرفتم.ولي الان بعد از 8 ماه سواري به اين نتيجه رسيدم كه هر موتوري رو براي استفاده خودش ساختن.
جوري كه به نظر من yz رو حتي براي پيست هم به درد نميخوره و فقط براي free style ساخته شده.مثل مسابقات red bull .
موتور كراس نسبت به اندرو كمك هاي سفت تري داره.مثلا شما يه محيط سنگ لاخي رو تصور كن.حالا اگه كمكت سفت باشه فشار زيادي بهت مياد تا اونجا رو رد كني.تو شيب باشه كه ديگه هيچي.
ضريب دنده هاي كراس كوتاه تره و توي جاده هاي صاف براي سرعت بيشتر مجبوري دور موتور رو بالا تر ببري كه اين مورد تو ايندرو كمتره.من خودم يه klx 450 رو بدون فشار باهاش 130 تا راحت رفتم.ولي yz رو نميشه بيشتر از 10 ثانيه باهاش اين سرعت رفت.
حالا شما فكر كن كه توي يه دشت مثل لار داري ميروني همش بايد به فكر تكيه گاه براي موتورت باشي.چون كراس جك نداره.يا بايد آويزون موتور اينو اون بشي يا شير بنزينو ببندي موتور رو با احتياط بخوابوني زمين كه وقتي خسته باشي اين مسئله خيلي عذاب آوره.
يا شب كه مجبوري همش بغل به بغل يه موتور ديگه بري و از نورش استفاده كني چون چراغ نداري.
من هم yz روندم و هم ktm.تمام اين مشكلات بالا رو هم به دفعات تجربه كردم.براي همينه كه ميگم كراس فقط براي پيست، و براي آفرود فقط موتور ايندرو.
و اگه پول داشتم يك لحظه هم تو خريد ktm شك نميكردم چون جزو يكي از بهترين ايندرو هاي جهان هستش.

ali_r
01-05-1393, 02:20 بعد از ظهر
علي جان منم اولش همين فكر رو ميكردم كه رفتم yz گرفتم.ولي الان بعد از 8 ماه سواري به اين نتيجه رسيدم كه هر موتوري رو براي استفاده خودش ساختن.
جوري كه به نظر من yz رو حتي براي پيست هم به درد نميخوره و فقط براي free style ساخته شده.مثل مسابقات red bull .
موتور كراس نسبت به اندرو كمك هاي سفت تري داره.مثلا شما يه محيط سنگ لاخي رو تصور كن.حالا اگه كمكت سفت باشه فشار زيادي بهت مياد تا اونجا رو رد كني.تو شيب باشه كه ديگه هيچي.
ضريب دنده هاي كراس كوتاه تره و توي جاده هاي صاف براي سرعت بيشتر مجبوري دور موتور رو بالا تر ببري كه اين مورد تو ايندرو كمتره.من خودم يه klx 450 رو بدون فشار باهاش 130 تا راحت رفتم.ولي yz رو نميشه بيشتر از 10 ثانيه باهاش اين سرعت رفت.
حالا شما فكر كن كه توي يه دشت مثل لار داري ميروني همش بايد به فكر تكيه گاه براي موتورت باشي.چون كراس جك نداره.يا بايد آويزون موتور اينو اون بشي يا شير بنزينو ببندي موتور رو با احتياط بخوابوني زمين كه وقتي خسته باشي اين مسئله خيلي عذاب آوره.
يا شب كه مجبوري همش بغل به بغل يه موتور ديگه بري و از نورش استفاده كني چون چراغ نداري.
من هم yz روندم و هم ktm.تمام اين مشكلات بالا رو هم به دفعات تجربه كردم.براي همينه كه ميگم كراس فقط براي پيست، و براي آفرود فقط موتور ايندرو.
و اگه پول داشتم يك لحظه هم تو خريد ktm شك نميكردم چون جزو يكي از بهترين ايندرو هاي جهان هستش.

بسیار عالی..
والا من هم انشالله بعد ماه رمضان میخوام برای خرید cr برم شمال میخوام حداقل 11 هزینه کنم با این نتایج شما یکم دلسرد شدم آخه چرا؟
کراس سوارای شهرستان ما که خیلی وقته فعالیت دارن حدود 7_8 سالی میشه هموشن هم موتوراشون دوزمانه 250 هست بجز چندتایی هیچ کدوم دلگیر و ناراحت نیستن شاید بخاطر این باشه که طرفای ما جاهای صاف و دشت نیست و اکثرا کوه یا تپه هستش ولی حدود 10_15 کیلومتری هم روی آسفالت رانندگی میکنند بدون هیچ مشکل منم با راهنمایی اونا میخوام برم برای خرید یعنی کارم اشتباهه؟ شما بخاطر همین مساله میخوای موتورو بفروشی؟ من که گیج شدم

آنتی :

milad 250
01-05-1393, 03:03 بعد از ظهر
داش علی اینم بازسلیقه ی خودته.امید با rmz 450 تا شمال رفت برگشت مشکلی هم پیش نیومد براش.منم کسانی رو میشناسم که سالهاست با کراس افرود میرن ومشکلی هم با هاش ندارن.به نظر من باید کار بلد باشی تا با کراس بتونی بدون مشکل مسیر طولانی بری. به نظر من ktm اندرو دنده هاش 3 تای اول پرشتاب و قدرت هستن و 3 تای اخری سرعتی مخصوصا دنده 6 که باهاش میتونی به راحتی سرعت 100 بری بدون اینکه موتور نعره بکشه و بهش فشار بیاد و اگه گاز و تخته کنی 130 یا 140 راحت برات پر می کنه که کار درستی نیست.من که تو کفی بیشتر از 90 نمیرم .

ali_r
01-05-1393, 03:20 بعد از ظهر
داش علی اینم بازسلیقه ی خودته.امید با rmz 450 تا شمال رفت برگشت مشکلی هم پیش نیومد براش.منم کسانی رو میشناسم که سالهاست با کراس افرود میرن ومشکلی هم با هاش ندارن.به نظر من باید کار بلد باشی تا با کراس بتونی بدون مشکل مسیر طولانی بری. به نظر من ktm اندرو دنده هاش 3 تای اول پرشتاب و قدرت هستن و 3 تای اخری سرعتی مخصوصا دنده 6 که باهاش میتونی به راحتی سرعت 100 بری بدون اینکه موتور نعره بکشه و بهش فشار بیاد و اگه گاز و تخته کنی 130 یا 140 راحت برات پر می کنه که کار درستی نیست.من که تو کفی بیشتر از 90 نمیرم .

درسته
حرف منم اینه
شاید مهران دلش نمیاد گاز بده یا اینکه با کراس نمیتونه کنار بیاد نمیدونم دلیلشو
شاید یه دلیل دیگش این باشه که دوستان خیلی تخصصی نگاه مینند اگه اینجوری باشه که دیگه باید هیچی نرونیم چون خراب میشه!
من خودم بیشتر از 100 تا کلیپ اچ دی که زمانشون هم زیاده دارم که همگی آفرود هستش و 85 درصد موتور ها کراس مخصوصا 250 دوزمانه که یه کوه تقریبا صاف رو که اگه رانندش ماهر باشه میره بالا
ktm هم بینشون دیده میشه ولی از نوع کراس

.
.
.
اینم یه عکس دیگه از این غول زیبا فکر کنم هندوستان باشه از قیافشون حدس زدم:

majid_kh86
01-05-1393, 03:52 بعد از ظهر
با اجازه اساتید
به نظر من حق با اقامهران
هم نداشتن جک و چراغ وقتی گیر کنی میفهمی چه نعمتی هستند
من خودم پولم کمه میتونم کادیکس تمیز بخرم ولی سی ار ام نه و سی ار ا دوست دارم
کادیکس فقط چون 5 دندست میترسم نه چیزدیگه ای

mehran
02-05-1393, 09:57 قبل از ظهر
اول يه عكس خودم و دوستان رو با ktm بزارم كه زياد اسپم نكرده باشم

44267

کراس سوارای شهرستان ما که خیلی وقته فعالیت دارن حدود 7_8 سالی میشه هموشن هم موتوراشون دوزمانه 250 هست بجز چندتایی هیچ کدوم دلگیر و ناراحت نیستن شاید بخاطر این باشه که طرفای ما جاهای صاف و دشت نیست و اکثرا کوه یا تپه هستش ولی حدود 10_15 کیلومتری هم روی آسفالت رانندگی میکنند بدون هیچ مشکل منم با راهنمایی اونا میخوام برم برای خرید یعنی کارم اشتباهه؟ شما بخاطر همین مساله میخوای موتورو بفروشی؟ من که گیج شدم
علي جان من نگفتم با كراس نميشه آفرود رفت.يا من از موتورم ناراحتم تو آفرود.من ميگم كراس براي آفرود نيست.شما ممكنه منطقه اي كه توش آفرود ميريد نزديك باشه.بخوايد روزي 5 ساعت بريد آفرود و برگرديد.مثل سوهانك تهران هي شيب بزنيد و از روي تپه ها بپريد.آره اينجا با كراس رفتن مشكل نداره كه هيچ عاليم هست.ولي من يه برنامه ميرم كه از زنجان تا ماسوله رو بايد از تو كوه رفت.12 ساعت پشت موتوري.فرصت نداري هي موتور رو خاموش كني تا خنك بشه.همش در حال ورجه ورجه اي.هي پشت سر هم شيب ميزني.اينجاست كه ديگه كراس جوابگوي هيچي نيست.شما نميتوني با مصرف بالاي كراس اينجور برنامه هارو بري.نميتوني با كمكهاي كراس تا آخر اين برنامه دووم بياري.اينجاست كه ايندرو مثل يه قهرمان ظاهر ميشه.

- - - Updated - - -

داش علی اینم بازسلیقه ی خودته.امید با rmz 450 تا شمال رفت برگشت مشکلی هم پیش نیومد براش.منم کسانی رو میشناسم که سالهاست با کراس افرود میرن ومشکلی هم با هاش ندارن.به نظر من باید کار بلد باشی تا با کراس بتونی بدون مشکل مسیر طولانی بری
ميلاد جان شما از آقا اميد بپرس آيا بازم حاضر كه اين كارو بكنه؟؟؟آيا تونسته از تمام قابليت موتورش استفاده بكنه؟؟؟آيا تمام محيط رو گشته و ازش لذت برده؟؟؟آيا براي هيچ كدوم از موتوراشون كه اكثرا كراس بودن مشكلي پيش نيومد؟؟؟من نظرم اينه كه اگه اتفاقا اگه كار بلد باشي ميدوني كه ايندرو بهتر از كراس هستش براي اين مسير هاي بلند

- - - Updated - - -

شاید مهران دلش نمیاد گاز بده یا اینکه با کراس نمیتونه کنار بیاد نمیدونم دلیلشو
شاید یه دلیل دیگش این باشه که دوستان خیلی تخصصی نگاه مینند اگه اینجوری باشه که دیگه باید هیچی نرونیم چون خراب میشه!
من خودم بیشتر از 100 تا کلیپ اچ دی که زمانشون هم زیاده دارم که همگی آفرود هستش و 85 درصد موتور ها کراس مخصوصا 250 دوزمانه که یه کوه تقریبا صاف رو که اگه رانندش ماهر باشه میره بالا
ktm هم بینشون دیده میشه ولی از نوع کراس
علي جان من به جاش كراسرو زياد گاز دادم.ولي آره با كراس نميتونم كنار بيام.چون مصرفم از موتور نوع ديگه اي هستش.
من ميگم به اين موضوع بايد تخصصي نگاه كرد.چون اول اينكه اين سايت زده شده تا اطلاعات امثال من زياد بشه.دوم اينكه متاسفانه تو ايران همه همين فكرو ميكنن.
چرا ما ايرانيا توي موتور سواري با اين همه استعداد هيچي نيستيم؟؟؟
چرا توي پيست هيچ مقامي نداريم؟؟؟
چرا حتي يه free styl كار نداريم كه بتونه يه بك فليپ ساده بزنه؟؟؟
چون اولا موتور داشتن تو ايران جرمه.دوم اينكه ما خودمون ااز هر وسيله درست استفاده نميكينيم.
در رابطه با اون كليپها.شما مسابقات ارز برگ رو ببينيد.اكثرا ايندرو 2 زمانه مصرف ميكنن.كراس هم هست بينشون.ولي ببين كسايي كه توش مقام ميارن موتوراشون چيه؟؟؟
من اينم بگم كه اگه مصرفم فقط شيب زدن و آفرود كوتاه توي كوه بود yz رو نگه ميداشتم.ولي با توجه به نوع موتور سواريم بايد ايندرو بگيرم.
راستي اينم بگم كه cr موتور خيلي وحشي هستش.ميثم يكي از دوستام يه 96 سيلندر بوش داره.وقتي كيپس باز ميكنه از yz 2008 من بيشتر شتاب ميگيره.سر گازم اصلا نداره.اينارو گفتم كه بدوني با چجور موتوري طرف هستي.اگه وسط شيب افتادي توي يه چاله و مجبور شدي گازو ول كني بايد برگردي پائين.چون سر گاز نداري و نميتوني شيب رو ادامه بدي

yasharazary
02-05-1393, 12:50 بعد از ظهر
تقدیم به عاشقان و دلسوخته گان این موتور

44224

44225

44226

44227

44228

44229

44230

44231

44232

44233

44234

44235

44236

سخته و کوفته از افرود امروزش وایستاده نگاه به افتاب میکنه

44237

از اونجایی که من نه سوادشو دارم - نه تجربه سواری و استفاده از این موتور و کراس و اندورو های دیگه رو - اظهار نظر نکنم بهتره!!!

اما با دیدن این عکسای قشنگ خواستم یه تجربه ساده از خودم بگم :

بعضی از دوستان که مثل خود من بی تجربه هستن و آفرود زیاد نرفتن با دیدن اینجور عکسا و کلیپ ها تو خیالشون میگن : " چی میشه منم از اینا داشته باشم و برم از این حرکت ها بزنم ؟؟"
اکثرا هم این توهمات ارزبرگی برا طرفدارای ktm پیش میاد (البته جسارت به کسی نشه) اما توجه کنید این عکسا با واقعیت و توانایی ها و تجارب ما خیلییییی فاصله دارن!

فی المثل - من با دیدن عکس های یکی از دوستام و شنیدن خاطراتش همش دلم میخواست یه کراس 450 داشته باشم و برم کوه و پیست حال کنم یا مثلا اون کارایی که گراهام جارویس انجام میده رو یاد بگیرم! اما بعدا که چندبار سوار450 شدم- دیدم نه بابا! نه 450F چیزی هست که من میخوام نه من آدمی هستم که بتونم اون حرکات رو بزنم! یعنی جرات و استعدادش رو نداشتم!

هدفم از این همه چیزشعر نوشتن این بود که بگم : موتور فقط قدرت و شتاب داره! اما آفرینش هیجان و صحنه های زیبا همش بستگی به راکب داره! مثلا اون لذتی که ممد عقیلی از روان و ایکس ال میبره و اون هیجانی که ایجاد میکنه رو (خودم باش آفرود رفتم) رو خیلیا حتی با کراس 450 همنمیتونن ایجاد کنن ولذت ببرن!

در پایان به نظر من بهتره بجای این بحث ها منتظر باشیم میلاد کیشی تجربیاتش رو اینجا بنویسه تا بلکه من هم یه چیزی به دانسته های صرفا تئوریم اضافه بشه!

ali_r
02-05-1393, 02:16 بعد از ظهر
آنتی: مدل2015

ممنون مهران جان توضیحاتت عالی بود گرفتم مطلبو
شما نوع استفادت فرق میکنه و 100% کراس جوابگوی این همه مسیر طولانی نیست و اگه هم بشه خیلی سخت هستش و شاید هزینه های هنگفتی برات دربیاره
نه استفاده من نهایتا 2_3 ساعت هستش و مثل شما ماجراجو نیستم:6:
پس مهران جان به نظرت کدوم موتور جوابگوی شما خواهد بود؟ کی تی ام؟؟ نظرت خودت چیه؟ تریل های چینی خودمون جوابگو نیستن و چرا؟ مثل روان و فلات چون میدونم موتورها رو یکی یکی امتحان کردی و اطلاعاتت خوبه
بهترین تریل اندرو بعد کی تی ام چی بنظرت خوبه؟ مدارک دار یا بدون مدارک

Alireza.BMW
02-05-1393, 02:35 بعد از ظهر
علی جان مثل اینکه این موتور گرفتتا دادا...مثل اینکه در آینده ای نچندان دور باید بگیم مبارکه علی جان:24:

ali_r
02-05-1393, 02:40 بعد از ظهر
علی جان مثل اینکه این موتور گرفتتا دادا...مثل اینکه در آینده ای نچندان دور باید بگیم مبارکه علی جان:24:

نه داداش ما از این پولا نداریم اگه قرار باشه همچین موتوری بخرم شاید تو سن 30_35 یکی بگیرم چون الان جونم خرجم زیاده:2i8d4ao:
یه کراس 10_15 تومنی هم کار ما رو را میندازه
اگه مادرم بفهمه 40 ت دادم پای موتور از وسط پارم میکنه هر موتوری هم که میگیرم ناچارا بهش دروغ میگم که 2_3 تومن خریدم و این سری هم باید همین دورغ رو بگم ناچارا برای خرید کراس

از دروغ متنفرم ولی دل مادرو نمیشه شکست:wall3:

MEBRAHIMI
02-05-1393, 02:45 بعد از ظهر
علی آقا تو 30 35د سالگی که خوانواده تشکیل دادی خرجت 100 برابره !!!!بچه ها حالا تبلت و ....اینا دارن !!!ببین بچه شما ازت چی میخواد !!!
ایشالا کارات ردیف باشه بتونی 10 تاشا بخری !

Alireza.BMW
02-05-1393, 02:49 بعد از ظهر
آره خب راس میگی والی با 15 تومن میشه مدل پایینشو گیر آوردا...یادش بخیر وقتی مگلیو آوردم خونه خونواده بهت زده بم گفتن آپاچی کو گفتم با موتور طاق زدم سر به سر دیگه هیچی نگفتن آخه یه هو صب رفتم بیرون ظهر با یه موتور دیگه اومدم همسایه ها وا رفتن کلا من اینجوریم تو موتور خریدن یه هو دیدی یه روز با سی جی رفتم با ان اس اومدم خونه و گفتم به خونواده با سی جی طاق زدم یکمم سر دادم:11:علی جان اگه لازم نیست این پست پاکش کن برادر