PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : !!!!!-nsr 500-!!!!!

high-speed
18-05-1389, 12:45 بعد از ظهر
سلام

چند روز پیش تو تاپیک nsr250 از دوست عزیزمون علی فغفوری یه اسمی شنیدم که دیوانه کننده بود

رفتم توی گوگل و شروع کردم به سرچ این اسم

و نتایج عکسهای فوق العاده زیبا از یه شاهکار دنیای موتور و اطلاعات فنی باورنکردنی

134

که من از یکی از منابع که در آخر اسمشو ذکر میکنم

این اطلاعاتو واستون برداشت کردم

البته این اطلاعات مربوط به مدل 96 هست و نمیدونم در مدلهای بالاتر تغییری داشته یا نه

135

Engine

Type 100 V2, Liquid Cooled, RCV Bore
Stroke 68 mm * 68,8 mm
Carburetor Keihin 40 PJ
Clutch TypeDry Multi Plate with Coil Springs
[Only registered and activated users can see links]

Dimensions

Overall Length 1975 mm
Overall Width 595 mm
Overall Height 1048 mm
Wheel Base 1360 mm
Seat Height 808 mm
Dry Weight 108 kg (the engine is only 35 kg)

Suspension

Front Tyre & Wheel 3,50" * 17"
Rear Tyre & Wheel 5,75" * 17"

Gear Ratio

First Gear 2,000
Second Gear 1,556
Third Gear 1,300
Fourth Gear 1,191
Fifth Gear 1,091
Sixth Gear 0,957
Primary Ratio 1,963
Final Ratio 2,313
Fuel Capacity 26 liter

منبع :

موفق باشید

sirn
18-05-1389, 01:26 بعد از ظهر
سلام:29:

nsr 500 ولنتینو روسی در گذشته

و رقیبش yzr500

ali faghfouri
18-05-1389, 02:30 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
به روایتی این موتور فقط یک بار پا به ایران گذاشته که آخر عاقبتش هم این شد که این موتور نه تنها تنه زده شد بلکه اوراق و تمام قطعاتش به چرخ گوشت صنعتی آهن سپرده شد.(واقعا غم انگیزه)
من اگه تا به حال تاپیکشو نزدم به خاطر این بود که هیچ ایرانی(حداقل تا جایی که من میدونم) سوار این موتور نشده بود و من حتما میخواستم اطلاعات دقیق از کسی که سوار این موتور شده بگیرم. به آقای علی خویی ایمیلی ارسال کردم که متاسفانه با پاسخی همراه نبود یا آدرس میلشون عوض شده بود یا دوست نداشتن به من جواب بدن به خاطر همین ناچار به فروم های خارجی روی اووردم یه عبارتی خوندم که بیشتر از اینکه هیجان زده بشم به خودم لرزیدم. اون عبارت این بود: 175hp و 135kg (با باک پر) اولین موتور زیر ششصدی بود که میدیدم نیرو به وزنش بالای 1 بود و تقریبا برابر 1.30 بود.بیشتر که جویای ماجرا شدم به عبارت دیگری برخوردم که زده بودند شتاب 0-100 نامعلوم.یه نگاه به nsr250 انداختم دیدم شتابش 3.5 هستش بعد با یکم محاسبه و نسبت گرفتن بینه این دو موتور به یه عدد واقعا تخیلی رسدیم که این عدد برابر2.39 بود.جالبتر از همه لقب این موتور بود که توی اون فروم به این موتور داده بودن terminator.
برداشت شخصی من از این موتور با اینکه سوارش نشدم این هستش که این موتور غیر قابل کنترل با شتاب بسیار بالا هستش.
اطلاعات بیشتر رو به همراه عکس ها به زودی براتون میذارم.
به امید روزی که بتونیم این هیولارو تو پیست آزادی ببینیم.

Sination
18-05-1389, 03:31 بعد از ظهر
با 175hp و 135kg توی سرعت بالا به مشکل بر نمی خوره این موتور ؟

ali faghfouri
18-05-1389, 07:21 بعد از ظهر
با 175hp و 135kg توی سرعت بالا به مشکل بر نمی خوره این موتور ؟
این سوالو باید از آقای روسی بپرسید ولی نظر شخصی من اینه که این موتور باید کنترل ناپذیر باشه یا حداقل باید دست اهلش بیوفته تا بشه از تمام قابلیت هاش استفاده کرد.ولی کلا موتورهایی که شتاب به وزنشون بالای 1 هستش تو سرعت های بالا ناپایدارن حتی اونایی که از نظر آیرودینامیک واقعا عالیند

high-speed
18-05-1389, 08:29 بعد از ظهر
سلام دوستان گلم توی سایت

علی آقای گل

شرمنده تو کارت دخالت کردم و مطلبی در مورد خانواده nsr ها نوشتم ، چون واقعا مختص خودته اینقدر که این موتور رو ستایش میکنی

و البته واقعا قابل ستایشه چه 250 چه 500

من امروز به آقای جلیلوند زنگ زدم

ایشون nsr تو دست و بالشون نداشتن و گفتن که اصلا 500 رو به شخص نمیدن و فقط به شرکت ها میفروشن

البته من متوجه نشدم که به شرکت میفروشن یعنی چی ، اما برداشت کردم که شاید فقط برای تیم های مسابقات gp قابل خرید هست

من دنبالشم از دوستانم که دستی تو واردات موتور دارن ببینم میشه این هیولارو آورد یا نه

اما من یه اعتراف و یه آرزو دارم

اعترافم اینه که واقعا جلوی جذابیت و زیبایی و مشخصات این هیولا کم آوردم

و آرزوم اینه که این موتور رو داشته باشم

موفق باشید

ali faghfouri
19-05-1389, 08:53 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقا دخالت چیه؟ من کی باشم که nsr مختص من باشه.
اگه من این موتورو دوست دارم به خاطر این نیست که خودم یه دونشو دارم به خاطر اینه که این موتور خیلی از تکنولوژی جلو هستش به اطلاعات فنیش که یه نگاه ساده بندازید میبینید که وزن انجینش فقط 35kg هستش و این یعنی یه شاهکار به وجود اومده.البته جای تاسف هم داره که چرا ما در کشور خودمون اینقدر ضعیف به این قسمت از صنعت توجه میکنیم و یه کسی هم که میخواد این کارو بکنه کله پاش میکنیم که از ایران پاشه بره.
مطمئن هستم که آقای جلیلوند بهتون این جمله رو گفت که شخصا الان nsr ندارم اما تا چن هفته دیگه میتونم براتون جور کنم . منظورش از اینکه nsr ندارم اینه که nsr درست و حسابی ندارم میخواسته براتون مرام بذاره بهش فرصت بدید میتونه یه چیزه آس براتون جور کنه. کارش حرف نداره.
nsr500 تو همه جای دنیا به باشگاههای موتور سواری تعلق میگیره ولی هر چن وقت یه بار که باشگاه میخواد موتوراشو به روز کنه این موتورارو به شخص هم میفروشه.
به نظر من بی خیال وارد کردن قانونی موتور بشید چون یه nsr250 براتون 15-25 تومن آب میخوره.
اگه اون دوستتون نتونست کاری براتون بکنه من تو آمریکا کسیو میشناسم که میتونه موتورو تا عراق یا دبی بیاره و شما اونجا موتورو قانونی یا قاچاق وارد ایران کنید البته nsr500 مثله گاو پیشونی سفید میمونه و همون روز اول اگه موتور قاچاق باشه شناسایی میشه و بعدش هم از بین میره.
این موتور آرزوی من هم هست حتی باهاش فقط بشه یه دور زد

high-speed
19-05-1389, 01:16 بعد از ظهر
اولا ممنون از راهنماییت

دوم با تمام حرفات موافقم و من هم متاسفم که توی کشور ما همیشه با پیشرفت مبارزه شده

و روی فقر صنعتی و فکری تمرکز شده و همین باعث فرار کردن تمام دوستان متخصصمون تو تمام زمینه ها از کشور میشه

و همین امر باعث میشه که ما باید توی حسرت سوار شدن یه nsr 500 باشیم

و امارات تیم های مختلف توی گرند پری های مختلف به خودش اختصاص داده

ali faghfouri
19-05-1389, 05:40 بعد از ظهر
یادم رفت بگم قیمت یکیشون 140000 دلار بود و دیگری 150000 یورو که وسع من نمیرسید

Mohammad
22-05-1389, 11:41 بعد از ظهر
واقعا تاسف باره. من شکی ندارم اگه توی ایران به موتورسوارا میدون میدادن همین والنتینو روسی یا مایک دوهان می شدن راننده ذخیره سوم تیماشون. کل مسابقان از 50 تا سوپر بایک دست ایرانی ها بود.
نمی خوام خز بازییه بعضی ها رو توجیه کنم. اما اینا ه خودشون یاد گرفتن 2 ترک با cg تک چرخ بزنن، اگه یه مربی مشتی داشتن چی می شدن.
خود شما آقا علی، فکر کن همون شرایطی که روسی داره رو اگه در اختیار شما می ذاشتن نمی تونستی لااقل هم تیمیش باشی؟
بحث هندونه گذاشتن نیست. به نظر من موتورسواری یه استعداد غریزی هست و نمیشه به زور کسی رو موتور سوار کرد.
ای کاش مسولین یه فکری به حال ما جوونا می کردن.
شما خودتون ببینید، سانت سانت موتور و لباس و کلاه و دستکش و فیها خالدونه موتور سوارا پر از تبلیغ غولهای دنیاس. از ماربورو بگیر تا رد بول. رپسول، هاینیکه و الا آخر. سالی که قطر پیستش رو راه انداخت 150 میلیون دلار از پیستش در آورد. فکر کنم گفتن 2 ساله هزینه های پیستشون در اومده. خودتون هم می دونید پیست مسابقه ( حالا هر رشته ای که توش برگزار شه) مثل استادیوم فوتبال نیست که 100 هزار نفر برن. اما ببینید چه درآمدی داره واسشون. 150 میلیون دلار کم پولی نیستا، اگه با هر 100 هزار دلارش فقط یک فرصت شغلی واسه همون مجموعه پیست ایجاد کنن میشه واسه 1500 نفر شغل ایجاد کرد، البته طی هر سال. ای کاش ما هم سر از سر کار این بندگان خدا در میاوردیم که چرا با موتور سنگین توی این مملکت مشکل دارن.
البته قضایای بعد از انتخابات هم گند زد به همه چیز. تازه مجلس داشت تصویب می کرد که واردات موتور کانالیزه بشه که اونم فعلا لنگ در هواست.

high-speed
23-05-1389, 10:56 قبل از ظهر
goostaw عزیز

حرفات خیلی جالب بود و حرف دل ما

اما در مورد بحث کانالیزه کردن موتوری سنگین و ربط اون به جربان بعد از انتخابات

ازت انتظار ندارم اینقدر ساده باشی که با حرفهای اینا خام بشی ، اگه اون جریانا نبود یه دلیل دیگه گیر میاوردن

الان چند سال که دارن با مصادره اموال این مردم بیچاره که عشقشون فقط سوار شدن یه موتور سنگینه کلی پول درمیارن

نمونه اش این موتورای سند اموال تملیکی

ما توی کشوری داریم زندگی میکنیم که بجای حرکت به سوی پیشرفت داره تازه به سمت غار نشینی و فقر فکری حرکت میکنه

شما حساب کن همینم که الان داریم از صدقه سری بچه هایی مثل خودت و علیرضا و علی فغفوری و ... کل بچه های سایت

که عشقشون این ورزشه داریم که میتونیم با مجوز پیست موتورامونو بیاریم بیرون که حالا اونم فعلا دارن اذیت میکنن

مشکل کشور ما اینه مسئولین دوست ندارن به ما جوونا بها بدن ، نمونه اش آقا بهزادی که ماجراشو علی عزیز واسمون گفته

من این مسئله رو از نزدیک دیدم

Mohammad
23-05-1389, 12:39 بعد از ظهر
نمی خوام بحث رو زیاد باز کنم. اما داشت یه خبرایی میشد. منم از نزدیک دنبال می کردم که مسکوت شد. بذار ساده باشیم. لااقل یکم به خودمون دروغ بگیم شاید بلکه این زخم کمتر روش نمک پاشیده شه.
فیلم کمپانیه هیولاها یا همون مناستر آی ان سی، دقیقا قضیه موتور سواری توی ایران و خصوصا تهرانه.
هیولاها اول از جیغ بچه ها ( مصادره ) انرژی ( مایه ) در یافت می کردند، اما بعد دیدن که اگه از خنده ( آزاد کردن واردات ) انرژی ( مایه ) بگیرن با همون تلاش می تونن هزار برابر سود کنن.
حالا کی مستر سالیوان و رندال به این نتیجه برسن که کی به کیه، احتمالا توله ی نوه ی من هم صد تا کفن پوسونده.

high-speed
23-05-1389, 09:22 بعد از ظهر
اولا که خیلی باحال گفتی

واقعا تشبیه به جا و جالبی بود

خداکنه صحبتهای بچه هایی که پیگیر کارای این قضیه هستن جواب بده

و تردد موتور در حجمهای مختلف آزاد بشه که البته اگه اینجا ایرانه یه چوبی لای چرخش میندازن

چون توی کشور ما به راحتی مردم فکری نمیشه و اگه یه بار رفته باشی تو ارگانهای دولتی دقیقا میفهمی که من چی میگم

بهتره بحثشو نکنیم چون سودی که نداره هیچی ضرر هم داره

پس بیخیال ، جمال همه بچه های سایتو عشقه

ali faghfouri
23-05-1389, 09:51 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقای goostaw با تمام حرفاتون موافقم.همین آقایی که اسمشو بالا بردم مگه چیزی نسبت به بچه های اینجا بالاتر داشت پس چرا شد راننده آپریلیا؟چرا داره تو یکی از معروفترین باشگاههای موتور سواری جهان آموزش موتورسواری میده؟ همش به خاطر امکانات و راحتی تردده و گرنه به قول شما به همین بچه های cg دار یه موتور مخصوص حرکت نمایشی بدن فکر کنم تمام کساییو که ادعای این کارو دارن زیر پاهاشون له کنن. نمونه کسی که یه کم امکاناتش بیشتر بوده همین آقای مزدا مهاجر هستش که انصافا حرکات بی نقصیو اجرا میکنه.
میدونید مشکله ما اینه که فقط هزینه ها رو حساب میکنیم و درآمدها رو حساب نمیکنیم. بعد میبینیم ای بابا واسه یه پیست استاندارد باید 6-7 میلیارد خرج کنیم فکر نمیکنیم که اون موتورسواری که میاد پیست بخشی از هزینه هارو تامین میکنه.
همین الان آسفالت پیست آزادی تا جایی که بچه ها بهم گفتن داغونه معلوم نیس این پولایی که میگیرن کجا خرج میشه؟ حقیقت اینه که مدیریت نداریم نه اینکه این آقایون خدایی نکرده دزد باشن. طرف قهرمان موتورسواری هست که باشه چیکارش کنم وقتی نمیتونه مدیریت کنه. من نمیدونم برا چی میذارنش تو پسته مدیریت؟ این آدم بیشتر از اینکه مدیریت شغله مناسبش باشه میتونه به عنوان یه مشاور بهتر عمل کنه یا اصلا چه اشکالی داره این آقا بیاد موتورسواری حرفه ای یاد بده؟
خدا رو شکر وضعیت داشت خیلی خوب میشد که اون حوادث اتفاق افتاد و دوباره برگشت به عقب زدیم. و الا 7-8 سال پیش تو کل ایران با این وسعت باورتون نمیشه که فقط 2تا کلاه ریس شویی موجود بوده فقط یه نفر اگزوز یوشیمورا حرفه ای داشته موتور درس حسابی وجود نداشته. ولی الان چیزی که پره لوازم ولی هنوز تو زمینه موتور مشکل داریم موتورهای street میان پیست درحالی که جاشون تو پیست نیست از یکی از قهرمانهای موتورسواری میپرسن سه تا موتور واسه پیست بگو 2تا از موتورهایی که اسم میبره street هستش. 80% از موتورها هم که مدرک یا ندارن یا جعلیه. به نظرتون اگه یه راه بی دردسر واسه وارد کردن موتور بود طرف میرفت موتوری بخره که حتی حلال حرومیش معلوم نیست؟
پیست هم که ماشا... نصفه اسمال پیست هستش از موتور نمیشه اصلا استفاده کرد.
تمرین هم که هر دفعه به یه دلیلی برگزار نمیشه یه بار ماشینیا میان یه بار حکم نمیدن یه بار کارتینگیا میگیرن.
خلاصه اینه که خیلی مشکل داریم و با این وضعیت این مشکلات حل نمیشه و تمام استعدادها سوخت میشن.
(معذرت میخوام اگه سرتونو درد اووردم.)

ali faghfouri
08-06-1389, 09:22 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
ممکنه به امید خدا تا 4ماه دیگه این موتور به ایران پا بزاره

high-speed
08-06-1389, 10:11 بعد از ظهر
علی جان یعنی میشه وارد کرد یا فقط یه نفر خاص داره وارد میکنه؟؟؟؟؟

Sination
08-06-1389, 11:42 بعد از ظهر
توسط کی؟

ali faghfouri
09-06-1389, 04:20 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
توسط کیش بماند چون فعلا نمیتونم بگم
این موتور لاشه هستش و از من و چند نفر دیگه خواسته شده با همکاریه هم بپاش کنیم. داره از یکی از کشورهای آمریکای جنوبی میاد به امارات و از اونجا به ایران میاد.
ایشاا..... میاد تو پیست میبینیدش.

Sination
09-06-1389, 05:50 بعد از ظهر
یعنی موتور خوت میشه ؟

ali faghfouri
10-06-1389, 07:56 بعد از ظهر
یعنی موتور خوت میشه ؟
با سلام خدمت همه دوستان
اگه منظورتون اینه که موتور ماله من بشه جوابتون خیر هستش موتور ماله یکی از قدیمیترین ریس بازهای ایران هستش که میخواد با این موتور دوباره به پیست برگرده.

BKING
10-06-1389, 08:37 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
اگه منظورتون اینه که موتور ماله من بشه جوابتون خیر هستش موتور ماله یکی از قدیمیترین ریس بازهای ایران هستش که میخواد با این موتور دوباره به پیست برگرده.

خب لطفا ايشون رو معرفي كنيد

high-speed
10-06-1389, 09:30 بعد از ظهر
علی جان هزینه های برآورد شده برای این موتور اعم از قیمتش هزینه واردات و حمل و نقل و تعمیراتشو.... کلا چقدر محاسبه شده

امیدوارم بتونه خیلی سریع این موتورو وارد کنه

ali faghfouri
11-06-1389, 10:16 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
اگه میتونستم معرفیش کنم که اسمشو میگفتم.
هزینه بازسازیو فقط میدونم که 20 تومن واسش کنار گذاشته شده. بقیه هزینه ها رو میپرسم بهتون میگم.

Red Hat
11-06-1389, 10:26 بعد از ظهر
مگه چقدر هزینه داره که فعلآ 20 تومن کنار گذاشتن؟

high-speed
12-06-1389, 12:46 قبل از ظهر
این موتور دیگه واقعا خونه خراب کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20 تومن تازه فعلا واسه اش کنار گذاشتن ، موتور کاملا ترکیده است (مثل موتورای امیر احمد) یا هزینه برای تیونینگشه؟؟؟؟

ali faghfouri
12-06-1389, 09:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
این موتور مخصوص مسابقات gp ساخته شده و هزینه هاش هم متناسب با این کاره.در ضمن من گفتم موتور تقریبا لاشه هستش. خود موتور تیونیگ هستش و نیاز به تیونیگ نداره ولی بعضی قطعات اصلیش داغونه. اگه میخواست یه دونه روپاشو بخره قیمته خود موتور فقط 100-200 تومن میشد حالا داره با 70 تومن سرو تهش هم میاد.البته اگه این دوستمون وا نده چون خیلی خسته شده

high-speed
13-06-1389, 12:26 قبل از ظهر
علی جان ایشالله که موفق باشی و بتونی این هیولارو به پا کنی

من که واقعا بی صبرانه منتظر دیدن این موتور فوق العاده هستم

حتی دیدنش هم جذابیت خاصی داره

ali faghfouri
14-06-1389, 10:37 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقای های اسپید ممنون از لطفتون. خود من هم انتظار میکشم تا بیاد صداشو بشنوم و سوارش شوم.

Sination
12-07-1389, 12:52 قبل از ظهر
به این اگهی برخوردم !

ارزشمند ترین و پرقدرت ترین (نسبت به وزن) موتورسیکلت تمام مسابقه ای ایران معروف به میگ میگ بفروش می رسد

Honda NSR250SP 1993
87HP
98KG
cylinders, pistons, crankshaft, crabs, pgm , exhaust, all HRC

با سند ایرانی و لوازم بسیار زیاد بدنه. سیلندر. پیستون. کلاچ روغن و خشک. پوسته کارتر رادیکالی

این موتورسیکلت برترین تایم موتورهای ریس ایران را در پیست آزادی داشته است 1:01 ثانیه

از حرفه ای های قدیمی ذکر خیر این موتورسیکلت را بپرسید.

قیمت 14.9 میلیون تومان

و فقط بدرد آنهایی می خورد که می خواهند مقام دار باشند.
این موتور با R1 , CBR954 2002مشابه می تاخته

به*روز شده در: ‪یکشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۸۹‬
قیمت: 15.000.000

مشخصات آگهی
نام: بهزاد اقتصاد
ایمیل:
تلفن: 09191180092
انقضا: ‪چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۹‬
موقعیت: تهران

BKING
12-07-1389, 09:10 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
این موتور مخصوص مسابقات gp ساخته شده و هزینه هاش هم متناسب با این کاره.در ضمن من گفتم موتور تقریبا لاشه هستش. خود موتور تیونیگ هستش و نیاز به تیونیگ نداره ولی بعضی قطعات اصلیش داغونه. اگه میخواست یه دونه روپاشو بخره قیمته خود موتور فقط 100-200 تومن میشد حالا داره با 70 تومن سرو تهش هم میاد.البته اگه این دوستمون وا نده چون خیلی خسته شده

داري از 500 صحبت مي كني چطور انقدر تفاوت قيمت دارن:13::wow:

100 200 تومن ؟ يه قيمت مشخص بگو لطفا تو اين رنج كه اينجوري نمي گن:gigglesmile:

ali faghfouri
14-07-1389, 11:04 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقا سینا این موتور همون میگ میگه که 250 هستش(جای پستتون تو این تاپیک نیست).متاسفانه منو آقا بهزاد تو قیمت باهم به مشکل برخوردیم برای همین ایشون این موتورو آگهی کردن.این موتور الان نیاز به یکم تمیزکاری ظاهری داره ولی از نظر داخلی معرکه هستش و هیچ ایرادی بهش وارد نیست. عکسهای الانشم تو تاپیک nsr250 براتون میزارم اون عکسی که آقا بهزاد گذشته ماله 5سال پیشه و همینیه که تو آواتار منه.
آقای رادیکال عزیز موتور خاص قیمت نداره اما نمونه های مشاهده شده قیمتی در حدود 150000$ دارند.
یه نکته راجع به صدای اگزوز nsr500 بگم که قطعا خیلیها عاشق این موتور بشن. صدای اگزوز این موتور حداقل 5 برابر صدای اگزوز nsr250 هستش.(دوستانی که nsr250 ندیدن باید بدونن که nsr250 صدایی 4-5 برابر zx تولید میکنه.)

ali faghfouri
23-08-1389, 11:03 قبل از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
اين موتور ديگه به ايران پا نميذاره (به خاطر خيلي از مشكلات كه وارد كردنش به ايران داره) و اين دوستمون هم از ايران به امارات رفتند.
پايان.

high-speed
26-09-1389, 09:22 بعد از ظهر
علی جان واقعا جای تاسف داره که حتی باید توی حسرت دیدن این موتور توی پیست آزادی بمونیم

اما من هنوز هم پیگیر این قضیه هستم که یه جوری این موتور رو وارد ایران کنم

ali.motahari
29-11-1393, 01:28 قبل از ظهر