PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه RKV200 با pulsar 220

firebird69
08-12-1390, 12:04 قبل از ظهر
کویر rkv200

حجم موتور :200cc
اسم انجین:KW164FML
قطر و کورس پیستون:63.5mmدر 63.2mm
حداکثر قدرت:13 اسب در 7500 rpm
حداکثر گشتاور :13.9 درrpm 5500
کمپرس :8.3:1
سیستم سوخت رسانی :کاربراتور 27mm پیستونی
سیستم روشن کننده:استارت+هندل
سیستم خنک کننده :هوا/ روغن خنک (رادیاتور روغن)
جعبه دنده:گیربکس 5 دنده 1 پایین 4تا بالا
سیستم کمک فنر:در جلو معکوس در عقب جفت کمک گازی تنظیم شونده (مخزن دار)
سیستم ترمز : دیسک هیدرولیک در هر دو چرخ
تایر جلو :100/80-17 رینگ 2.5 تیوبلس
تایر عقب :130/70-17 رینگ 3.0 تیوبلس
باک :11 لیتر
کیلومتر شمار :دیجیتال با دور موتور آنالوگ
چراغ جلو :با دو کاسه مجزا و دو لامپ گازی 35/w35
چراغ عقب :LED

Bajaj Pulsar 220

نوع موتور ([Only registered and activated users can see links]موتور) : چهار زمانه DTS-i روغن و هوا خنک
تعداد سیلندرها : 1
حجم موتور ([Only registered and activated users can see links]موتور) ( سی سی ) : 220
حداکثر قدرت ( اسب بخار / دور در دقیقه ) : 21 / 8500
حداکثر گشتاور ( نیوتن متر / دور در دقیقه ) : 19 / 7000
شتاب 0 تا 60 کیلومتر ( ثانیه ) : 3.8
شتاب 0 تا 100 کیلومتر ( ثانیه ) : 11.1
حجم باک بنز ([Only registered and activated users can see links]بنز)ین : 15 لیتر + 3.5 لیتر ذخیره ( 2.2 لیتر قابل استفاده )
قطر دیسک ترمز جلو ( میلی متر ) : 260
قطر دیسک ترمز عقب ( میلی متر ) : 230
وزن ( کیلوگرم ) : 150
[Only registered and activated users can see links]

کوروش
08-12-1390, 12:26 قبل از ظهر
دوست عزیز عکس هاشون هم بزار که ظاهری هم بشه مقایسه کرد :icon_pf (95):

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

همه جوره 220 سرتره ولی ارکی وی تو قیمت کمی مناسب تره / فکر کنم ارکی وی به خاطر وزن کم و شتاب بالا از پالس سرتر باشه

mostafak021
08-12-1390, 12:57 قبل از ظهر
به نظرم این موتور باید با آپاچی یا با پالس 180 و یا 200 مقایسه می شد تا با 220 .
220 از هر نظری که بگی سرتره فقط شاید تو قیمت rkv ارزون تر باشه و گرنه تو سرعت خب 220 سرتره.تو تکنولوژی ساخت 220 سرتره .تو ظاهر که سلیقه ایه .تو قطعات 220 سرتره و راحت تر می تونی قطعاتش رو پیدا کنی . و یه چیزه دیگه موتور پالس رو که می خری می دونی حداقل 2 سال برات راحت کار می کنه ولی rkv تازه اومده و مونده امتحانه خودش رو پس بده.
در کل مقایسه این دو تا موتور زیاد معقول نیست. شما خودت قدرته موتور ها (اسب بخار)رو نیگا کن متوجه میشی

firebird69
08-12-1390, 11:38 بعد از ظهر
مگه همه چیز به اسب بخاره؟
یعنی‌ فاکتر شما برایه مقایسهٔ اینه که کدوم اسب بخرش بیشتره؟

تاپ اسپید پالس چقده؟

من خودم ۱۲۵،۱۳۵،۲۲۰ پالس داشتم با ۲۲۰ خودم ۱۲۰ تا رفتم ولی‌ باrkv ۱۳۸ تا ( البته ۱۲۰تا داریم تا ۱۲۰تا یه وقت میبینی‌ متر داره میریزه توی ۱۲۰تا در متر هم روی ۱۱ ولی‌ من با RKV ۱۳۸تا رفتم با در موتور ۹ )

شتابشم که بیشتره !

مثل پالس هم زرتو زورت لیز نمیده آدمو

درسته تکنلجیش پایین تره ولی‌ من هیچ ضعفی رو احساس نمیکنم !

درضمن پالس من با ۱ دونه شم هم کار میکرد اصلا انگار دومی‌ الکیه ( البته این سیستم برق رسانی خوب هست ولی‌ نه واسهٔ یه موتور ۲۰۰ سی‌ سی‌ ، اگه ۴۰۰ بود یا ۶۰۰ یه چیزی !! به نظر من هزینهٔ الکیه !!!! وگرنه یاماها سوزوکی هوندا اپریلیا
بلد نبودن این سیستمو بزارن؟ )

درضمن تعمیر این نو انجین به مراتب خیلی‌ ساده تر و اکانمی تره!! بد میگم؟

کوروش
08-12-1390, 11:45 بعد از ظهر
حرف شما درسته !!!
سیستم دو شمع مخصوص باجاج هستش و خودش اختراعش کرده / حتی یه زمانی تی وی اس کپی برداری کرد از این تکنولوژِی و باجاج هم شکایت کرد و نتیجه رو برد (( البته الان تی وی اس برده ))
همیشه واسه بچه ها سوال بوده چرا موتورهای ژآپنی این سیستم رو ندارن / جوابشم خیلی اسونه
ار این جدید تر رو دارن همین :sumo:

firebird69
09-12-1390, 12:26 قبل از ظهر
درضمن خدمت دوست عزیزمون( آقا مصطفی ۰۲۱ ) عرض کنم که میفرمایند ظاهر سلیقییه) باید عرض کنم که پالس از نظر ظاهر خیلی‌ پایین تر از کیوی آرکاوی هست ، شما ببین انجین تندر روی مگان ۱۶۰۰ هم هست ولی‌ چقد تفاوت قیمت داره!! درسته مگان اپشنش بالاتره ولی‌ انجین همونه!! حالا بحث ما سر مگان نیست سر اینه که ظاهر خیلی‌ شرطه
:14:

mostafak021
09-12-1390, 12:49 قبل از ظهر
خب این که می گی ظاهره موتوره شما از پالس سرتره نظره شماست خیلی ها این نظر رو ندارن.
فکر هم نمی کنم شتاب rkv از پالس بیشتر باشه (حالا بازم نمی دونم).
شما باید چند تا دلیل قانع کننده و اثبات شده بیاری که موتوره شما از پالس سر تره که این رو هم باید ببینی که بهتر بودن یه موتور رو شما تو چی می بینی؟یکی برتری رو تو سرعت می بینه یکی تو ظاهر یکی هم تو مقاوم بودن و کارکرد و اصطلاک.
حالا شما هم موتورت رو تازه خریدی نباید هم ازش ناراضی باشی . اجازه بده چند وقت بگذره تا این موتور جا بیفته و امتحان خودشو پس بده.
الان من هر چی بگم شما قبول نمی کنی چون طبیعیه و موتورت رو دوس داری و هر چی هم شما بگی rkv سرتره من قبول نمی کنم چون با عقلم جور در نمی یاد.

firebird69
09-12-1390, 01:14 قبل از ظهر
مثل اینکه بحث جدی شد:24:

ببین آقا مصطفی حرف شما درست ولی‌ من اصلا اونجور نیستم که بگم چون خودم این موتور دارم از همه بهتره :image111:

درضمن شما فرمودی که : شما باید چند تا دلیل قانع کننده و اثبات شده بیاری که موتوره شما از پالس سر تره !! :25:

شما تنها دلیلی‌ که آوردید همون اسب بخار بود دیگه نبود خدایی !:retarded:
من توی پست قبلیمم خدمتتون عرض کردم که قابل این موتور من پالس داشتم ، من نمیگم موتور من بهترینه ,پالس یه موتوری از یه کشور قزبیت:42kmoig:

موضوع تاپیک ما مقایسه این دوتا موترو بود حالا شما فرمودید که اصلا قابل مقایسه نیستن منم دلیل آوردم کار بعدی کردم؟ :acigar:

درضمن شما توضیح میدید که بهتر بودن یه موتور رو در چی‌ می‌بینید؟:27:

هر مورتری یه خوبیهایی داره یه بدی‌هایی‌ درسته؟ خوب میشینیم مثل می‌زنیم اینرو !!

مثلا پالس معلوم نیست استریت یا ریس ! با یون جوجه فلپاش:98:

mostafak021
09-12-1390, 03:20 قبل از ظهر
اگر به پست اول من مراجعه کنید می بینید که فقط اسب بخار رو ذکر نکردم.
1. پالس تاپ اسپیده بیشتری داره نسبت به rkv (طبق کلیپی که من دیدم پالس 220 دوستمون 155 تا تاپ اسپید زده بود)
2.قطعات مصرفی پالس از کیفیت بهتری برخورداره .(دلیلش رو هم عمر طولانی پالس نسبت به موتورای دیگه داخل کشور)
3. قطعات پالس راحت تر و ارزون تر در دسترس هست نسبت به موتور های کلاس خودش.
درمورد استریت یا ریس بودن پالس هم بهتون بگم این موتور از کلاسی جدید (شاید جدید) به نام استریت ریسر هست که طراحیش هم فکر می کنم شبیه موتور بندیت 1200 هستش.(مطمئن نیستم این رو).
در مورده قزبیت بودنه کشور سازنده موتور باید خدمتتون عرض کنم که باجاج تحت نظر فنی شرکت معتبر کاوازاکی هست به طوری که کاوازاکی مونتاژ دو مدل نینجا 250 و 650 رو به باجاج سپرده. و این کمپانی در آینده حرفای زیادی برای گفتن خواهد داشت.

firebird69
09-12-1390, 11:08 قبل از ظهر
خوب من قبول دارم حرف شمارو درست میگی

ولی من چیزه دیگه میگم آقا مسی:consoling2:

Alireza
09-12-1390, 12:07 بعد از ظهر
تاپ اسپید پالس این که میگین 155 تا خب گاری هم بره تو سرپایینی همین سرعتو میگیره تاپ اسپید 155 تا واسه چند لحظه به چه درد میخوره؟
از نظر قیافه و طراحی من نظرم رو RKV هستش
از نظر کیفیت دل خوشی نسبت به محصولات کویر ندارم و به نظر بعد یه مدت این موتور ل ش میشه
در کل بخوام بین این 2 تا انتخاب کنم و بخرم rkv انتخاب میکنم به خاطر کم بودن و قیافش وگرنه هیچ برتری فنی نسبت به پالس نداره

joOoker_silence
09-12-1390, 08:23 بعد از ظهر
مگه همه چیز به اسب بخاره؟
یعنی‌ فاکتر شما برایه مقایسهٔ اینه که کدوم اسب بخرش بیشتره؟

تاپ اسپید پالس چقده؟

من خودم ۱۲۵،۱۳۵،۲۲۰ پالس داشتم با ۲۲۰ خودم ۱۲۰ تا رفتم ولی‌ باrkv ۱۳۸ تا ( البته ۱۲۰تا داریم تا ۱۲۰تا یه وقت میبینی‌ متر داره میریزه توی ۱۲۰تا در متر هم روی ۱۱ ولی‌ من با RKV ۱۳۸تا رفتم با در موتور ۹ )

شتابشم که بیشتره !

مثل پالس هم زرتو زورت لیز نمیده آدمو

درسته تکنلجیش پایین تره ولی‌ من هیچ ضعفی رو احساس نمیکنم !

درضمن پالس من با ۱ دونه شم هم کار میکرد اصلا انگار دومی‌ الکیه ( البته این سیستم برق رسانی خوب هست ولی‌ نه واسهٔ یه موتور ۲۰۰ سی‌ سی‌ ، اگه ۴۰۰ بود یا ۶۰۰ یه چیزی !! به نظر من هزینهٔ الکیه !!!! وگرنه یاماها سوزوکی هوندا اپریلیا
بلد نبودن این سیستمو بزارن؟ )

درضمن تعمیر این نو انجین به مراتب خیلی‌ ساده تر و اکانمی تره!! بد میگم؟
-----------------------------------------------------
پالس 220 ، 120 تا بیشتر نمیره ؟ :biggrin: هییییییییی وایییی من ، حیف که توی 2 سال، 3تا ازش داشتم و خرید و فروش کردم، بچه های سایت هم اشراف دارن به این قضیه وگرنه چشم بسته میگفتم باشه ، علیرضا عشق نمرده کجایی که بگی تو برگشت از قرار فشم کنار نینجای خوشگلت داشتم 150 تا میومدم با چشمای گرد نگام میکردی : )) مصطفی هم با موتورش به این سرعت رسیده منتها ما فیلم نگرفتیم اون فیلم گرفت، تو گالری کلیپ ها موجوده یه نگاهی بندازید بد نیست...

کمترین مزیت پالس اینه که الان میخریش سال دیگه با احتساب نرخ تورم به همون قیمت میفروشیش پولتو بر میداری یه سالم موتور سوار بودی من دیگه بحثی ندارم : ))

Mohammad62
09-12-1390, 09:13 بعد از ظهر
شما تنها دلیلی‌ که آوردید همون اسب بخار بود دیگه نبود خدایی !:retarded:
من توی پست قبلیمم خدمتتون عرض کردم که قابل این موتور من پالس داشتم ، من نمیگم موتور من بهترینه ,پالس یه موتوری از یه کشور قزبیت:42kmoig:
مثلا پالس معلوم نیست استریت یا ریس ! با یون جوجه فلپاش:98:

شما که دلیلاتون خیلی قانع کننده بود، من قانع شدم... :4chsmu1:
بعد شما دارین یه موتور 21 اسب رو با یه 13 مقایسه میکنید... اگه پالس 150 کیلوه، موتور شما باید 93 کیلو باشه تا نسبت وزن و اسب بخارشون متناسب بشه... :25r30wi: (برای شتاب گیری)
نتیجه درگ این دو موتور معلومه... اصلا حرفی واسه گفتن وجود نداره.
سیستم پیشرفته الکترونیکی پالس، چراغ پریزماتیکش و... قابل مقایسه با این موتور نیست... اختلاف قیمتشون الکی نیست که فکر کنید رو باد هوا قیمت این موتور تعیین شده... وارد جزئیات بشیم RKV حرفی واسه گفتن نداره. من خودم پالس 220 ندارم که بخوام ازش طرف داری کنم ولی چیزیه که دارم میبینم.

firebird69
09-12-1390, 11:30 بعد از ظهر
(اختلاف قیمتشون الکی نیست که فکر کنید رو باد هوا قیمت این موتور تعیین شده)

مگه روی بادو هوا نیست قیمت پالس ۲۲۰ ؟

خدایی همه میدونن قیمتش خیلی‌ بالاست یعنی‌ الکی‌ بالاست good boy

salahshor
09-12-1390, 11:41 بعد از ظهر
چه مقایسه ای !!
شک نکنید 220 سرتره
چرا سر همدیگرو درد میارید
هر کی هم میگه rkv بهتره اونمممممم راست میگه !!

firebird69
09-12-1390, 11:45 بعد از ظهر
نه الان بیهس ما سر قیمت تخیلیه پالس هستش:mad_majidonline:

mostafak021
10-12-1390, 02:48 قبل از ظهر
خب سره موتور ها که بحثی نمونده.
قبول دارم که قیمت الان مدل های پالس یه کم حباب داره ولی خب پسره خوب ما داریم تو ایران زندگی می کنیم نه تو اروپا و آمریکا وقتی برای یه موتور 250 سی سی که تازه کیفیت 250 سی سی واقعی رو نداره شما باید از 6 میلیون تا 15 میلیون هزینه کنی به نظرت قیمت یه موتور 220 سی سی وارداتی 3500 یا 3700 نمی تونه باشه .(به کلمه ی وارداتی دقت کن چون خیلی حرفا توش نهفته است)

Mohammad62
10-12-1390, 02:17 بعد از ظهر
مگه روی بادو هوا نیست قیمت پالس ۲۲۰ ؟
خدایی همه میدونن قیمتش خیلی‌ بالاست یعنی‌ الکی‌ بالاست good boy

شما درست میگید. ولی این جمله برای همه صدق میکنه... واقعا قیمت چی مناسبه؟ من که چیزی به فکرم نمیرسه بگم فلان چیز قیمتش می ارزه و مناسبه... :hanghead:

amir_31july
10-12-1390, 05:25 بعد از ظهر
من روی یه چیزی خیلی حساسم اونم ابتکار فوق العاده (جواد بازی) ملته ... هرچی هم پالس حالا چه 125 سی سی چه 1000 سی سی موتور خوبی باشه وقتی ببینم یه عده با بی اعتنائی به ذوق و سلیقه طراح ورمیدارن روش تلق و سقف میذارن رو چراغ گردش سیاه مشق اسم و جمله می نویسن من شخصا اون موتور رو خز میدونم ... خدا رو شکر فعلا که سر آر کا وی کسی همچین بلائی نیاورده و کلاس کار رو تا حد یه سی جی قار قارک خز نکرده ... بعدشم هی در مورد پالس میگن تکنولوژی که انگار موتور موشک روشه والا من که بجز یه ساسات ساده برقی چیز دیگه ای روش نمیبینم ... جک وسطشم که باید با یه کش ببندی دور فرمون تا سر هر پیچ به زمین نگیره ... شتاب و سرعت یه طرف قضیه است اما حالت stable هنگام روندن عادی هم میتونه به اندازه روندن تو شتاب و استارت اولیه لذت بخش باشه ... :flower4:

salahshor
10-12-1390, 11:57 بعد از ظهر
شتاب و سرعت : pulse
رخ که سلیقه ای اکه فلاب ببندی : pulse
اگه نه که شاید 50 50 باشند
نرمی و هندلینگ : pulse
ترمز : pulse
بیشرفته بودن از نظر سیستم تکلنوزیکی و الکترونیکی : pulse
سهولت دسترسی به لوازم یدکی : pulse
محبوبیت : pulse
صدا با اگزوز خوب : pulse
مصرف سوخت : یحتمل rkv
نوردهی : pulse
توان انجین : pulse
و
.......
pulse

نیما نادری
11-12-1390, 12:16 قبل از ظهر
در مورد مصرف سوخت عرض کنم کاربرات دیافراگمی mikuni که هم روی پالس هست هم روان مصرفش از پیستونی در شرایط کاریه مساوی کمتره

من یک 200 با کارب پیستونی مثل rkv دارم (که از لحاظ شتاب قورتش میده ) تاپ اسپیدم حدود 117 میزنه

یک روان با کارب دیافراگمی هم دارم که روان حدود 2.7 و این حدود 3.8 میسوزونه

rkv چند میسوزونه شهری نه جاده ؟

salahshor
11-12-1390, 12:25 قبل از ظهر
شتاب در شرایط مساوی با کارب بیستونی بیشتره و مصرفشم بیشتره
ولی ...
کاربرات دیافراگمی مرگ نداره ... دردسر هم نداره نسبت به بیستونی
تنش انجین هم کمتره
فکر کنم rkv صدی 2.3 بسوزونه تو بهترین شرایط

نیما نادری
11-12-1390, 12:34 قبل از ظهر
در مورد مرگ باید بگم به عقیده من پیستونی مرگ نداره

ولی دیافراگمی تحت فشار دیافراگمش پاره میشه و اونجاس که پیستونی

هنوز میگازه ولی به قول شما پیستونی لگد و شوک زیادی میزنه مخصوصا

وقتی مثلا یک پالس سوار که دستش به تابوندن گاز عادت داره یهو میشینه

پشت پیستونی میبینه که موتور خیلی نرم و روان نیست و همش باید حواسش به

گاز باشه

یک کرمی هم که داره چون کندنش بهتره آدم همش دوستداره ***زه =مصرف بالا

amir_31july
11-12-1390, 01:36 قبل از ظهر
واسه من داخل شهر پس از تنظیم 3.5 میسوزونه

amir_31july
12-12-1390, 01:35 قبل از ظهر
در مورد مرگ باید بگم به عقیده من پیستونی مرگ نداره

ولی دیافراگمی تحت فشار دیافراگمش پاره میشه و اونجاس که پیستونی

هنوز میگازه ولی به قول شما پیستونی لگد و شوک زیادی میزنه مخصوصا

وقتی مثلا یک پالس سوار که دستش به تابوندن گاز عادت داره یهو میشینه

پشت پیستونی میبینه که موتور خیلی نرم و روان نیست و همش باید حواسش به

گاز باشه

یک کرمی هم که داره چون کندنش بهتره آدم همش دوستداره ***زه =مصرف بالا
در مورد آر کا وی باید بگم مرگ بر کویر موتور ...
یه مورد در مورد این موتور به اصطلاح سیکلت آر کا وی میگم که تو کل دنیا از نظر کیفی و فنی و قطعه سازی بی نظیر هستش ... اول باید بگم من خودم فارغ التحصیل مهندسی متالورژی از دانشگاه صنعتی شیراز و کارشناس ارشد مکاترونیک از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات هستم و این رو گفتم نه بابت تعریف از خود بابت اینکه دوستان بدونن به هر حال از لحاظ تئوری یه چیزی سرم میشه و اینکه میگم ایراد بی نظیر بی دلیل نیست از نظر عملی که نیما خان نادری که خودشون استادن و اما مشکل بی نظیر

چند روزی بود که کیلومتر شمار موتورم همین آر کا وی به اصطلاح 200 سی سی از کار افتاده بود که حتی با یکی از بچه های سایت در این مورد تبادل نظر هم کردم که چی کار کنم بالاخره وقتی ایراد شد دوتا عزم موتور سازی کردم ایراد دوم چی بود صدای خر خر از چرخ عقب که فکر میکردم از بلبرینگ عقب باشه که تو تاپیک آر کا وی در موردش صحبت کرده بودم و یه بار با یه مکانیک صحبت کردم و طرف بدون اینکه نگاه کنه گفت دیسکت تابیده بیار یه تقه بزنم درست میشه الان وقت ندارم ... خلاصه رفتم امروز در تعمیرگاه که اول خر خر کر کننده چرخ عقب رو خفه کنم دیدم یا خدااااااااااااا دیسک چرخ عقب بجای لنت عقب تو ترمز گرفتنها خورده شده باوردم نمیشد قشنگ یه پله 5 میلیمتری روش ایجاد شده بود به طرف گفتم دستش نزن اومدم خونه مدارکش به اضافه سند رو برداشتم حتی انقدر اعصابم خورد بود که پول به چه مزخرفی دادم و چه تبلیغ و دفاع مجانی از این موتور کردم ... که حتی اعصاب تا گمرک رفتن رو هم نداشتم و تو خیابون شهباز به یه دلال به قیمت 1800 فروختمش و دو تا مغازه پائین تر یه پالس مشکی یو جی فور قولنامه کردم ... حیف که تو این مملکت دادگاه و قانون درست حسابی نیست وگرنه با همچین اشکالی میشه در یه شرکت رو بست واقعا چه جون بی ارزشی داریم ما ... همه کارخانه های اتومبیل و موتور سازی تو وسیله نقلیه ای که میسازن از سر و ته هرچی بزنن از سرو ته ترمز نمیزنن ... یعنی موقعی که داشتن این دیسکهای مسخره رو میساختن محض رضای خدا یه آنالیز شیمیائی که کم هزینه ترین تست حین فراینده روی این دیسکها نشده ... از اشکالات ریز و درشتی که این کاسه واجبین سلطنتی (به قول پدرم ) داشت بخاطر ظاهرش میگذرم ولی این یکی خیلی برام زور داشت ... خیلییییییییییییییی

roh savar
13-12-1390, 04:20 بعد از ظهر
من دوتاشو سوار شدم مقایسه کردم پالس ار کا وی میخوره ار کا وی یه اشغال متحرکه نرمی کیفیت قدرت لذت سرعت ترمز پالس بهتره ار کا وی خریدن = پول تو چاه ریختن این نظر هر کسیه که این 2 تا موتورو سوار شده مقایسه کرده

Sadegh.galaxy
08-04-1391, 11:07 قبل از ظهر
پالس که توایران مونتاژمیشه!!!!!!!!!!!!:3ztzsjm: