PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقشه برق انواع موتورسیکلت

صفحه ها : [1] 2

محمد سپاسی
18-05-1389, 10:31 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان و تشکر از مدیران که این بخش رو ایجاد کردن
از دوستان و اساتید کسی هست که در زمینه برق رسانی موتورسیکلت و انواع اون اطلاعاتی داشته باشه؟
در مورد قطعات مختلف برقی موتورسیکلت مثل شارژر ، ترانزیستور و ... اطلاعاتی داشه باشه ( انواعش ، نحوه سیمکشیش و وظیفه اون تو موتور)
اگر نقشه ای ، یا فایل pdf و یا هر چیز دیگری تو زمینه برق داشتین اینجا بزارید تا همگی استفاده کنیم

mamalb
28-11-1389, 08:15 بعد از ظهر
دوستان كسي ميدونه چطوري ميشه دزدگير استارتر دار روي جت رو 150cc بست ؟؟؟
از هر جا تو اصفهان پرسيدم همه ساده دارند چون موتور من استارت داره تر جيح مي دم استارتر داشته باشه .
ممنون از همه سفرباموتور ([Only registered and activated users can see links])

مهدی مریدا
28-11-1389, 10:43 بعد از ظهر
داداش هر دزدگیری که استارت روش داشته باشه ، به موتور هم می خوره . دنبال دزدگیر تو لوازم موتور فروشا نگردد . دنبال یه نصاب حرفه ای باش که دزدگیر ماشین می بنده و مال موتور رو هم وارد باشه . اونا استارتی دارند .:fingersmiley:

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:41 PM ----------

قاصد
18-04-1390, 06:40 قبل از ظهر
اقای سپاسی سلام شاژر که اسمش روشه کارش شارژکردن باطریه برای تست سالم بودنش هم میشه وقتی موتور روشنه سر باطریشو برداشت اگه موتر خاموش شد یعنی شارژر یا نیم سوزه یا اینکه فینیش سوخته
من سوزوکی 250دارم چند دفعه شاژرش سوخت خریدم اخرش فهمیدم عیب از دینام بوده (همون بوبین)که برق رو زیاد میداده بیرون و باعث سوختن شارژر میشده البته اگه دیر به دادش برسی باطری رو هم داغون میکنه مخصوصا باطری های اتمی راستی بهترین کار برای داشتن یک شاژر خوب اینه که بدی یک دینام مشتی بپیچن بعد همونی که دینام و پیچیده بگی یک شارژر هم براش درست کنه تا توپ بشه البته طرف باید این کاره باشه اگرهم خواستی من بهت معرفی میکنم
و اما ترانزیستو ./.ترانزیستور برای موتور مثل قلبه برای ادم اگه نیم سوز باشه یا خراب یا ضربه بخوره نمیتونه جریان برق رو مساوی وروی نظم تقسیم کنه در نتیجه موتور تو سرعت بالا ریپ میزنه یا خاموش میکنه و بعد از حدودا 5دقیقه روشن میشه :32:
[Only registered and activated users can see links]

---------- Post added at 07:40 AM ---------- Previous post was at 07:33 AM ----------

اقای سپاسی سلام شاژر که اسمش روشه کارش شارژکردن باطریه برای تست سالم بودنش هم میشه وقتی موتور روشنه سر باطریشو برداشت اگه موتر خاموش شد یعنی شارژر یا نیم سوزه یا اینکه فینیش سوخته من سوزوکی 250دارم چند دفعه شاژرش سوخت خریدم اخرش فهمیدم عیب از دینام بوده (همون بوبین)که برق رو زیاد میداده بیرون و باعث سوختن شارژر میشده البته اگه دیر به دادش برسی باطری رو هم داغون میکنه مخصوصا باطری های اتمی راستی بهترین کار برای داشتن یک شاژر خوب اینه که بدی یک دینام مشتی بپیچن بعد همونی که دینام و پیچیده بگی یک شارژر هم براش درست کنه تا توپ بشه البته طرف باید این کاره باشه اگرهم خواستی من بهت معرفی میکنم
و اما ترانزیستو ./.ترانزیستور برای موتور مثل قلبه برای ادم اگه نیم سوز باشه یا خراب یا ضربه بخوره نمیتونه جریان برق رو مساوی وروی نظم تقسیم کنه در نتیجه موتور تو سرعت بالا ریپ میزنه یا خاموش میکنه و بعد از حدودا 5دقیقه روشن میشه

honda150
21-06-1390, 09:49 بعد از ظهر
موتور جت رو150 چطوره ؟
میگن وقتی سوار میشی مثل ویبره هستش آیا همینطوره
میخوام یکیشوبخرم قیمتش 1میلیونه

Alireza
21-06-1390, 10:10 بعد از ظهر
جای این سوال اینجاس؟ لطفا تو پست زدن دقت کنید در صورت تکرار پست هاتونو پاک میکنم

02109002
13-08-1390, 08:43 بعد از ظهر
سلام
از دوستان کسی نقشه برق رسانی cg 125 رو نداره:28:

g838698
21-10-1390, 10:40 قبل از ظهر
سلام

میدونم زمان پستت گذشته ولی خب من الان دیدمش:icon_pf (95):
5686568356845685
یکیش نقشه وینر 200 هست که شبیه به نقشه تریلایه ایرانی چینیه با یکم تغیر جزیی

امیدوارم بدردتون بخوره

vill
04-12-1390, 10:56 قبل از ظهر
یه آدم خیری پیدا میشه که بتونه آموزش برق کشی سی جی 125 رو بصورت تصویری بزاره؟
:297:

02109002
04-12-1390, 10:59 قبل از ظهر
در اسرع وقت اگه موقیعت پیش اومد چشم

ولی شما الان شما با کدوم قسمت مشکل داری ، کجاشو میخوای ؟

02109002
22-12-1390, 03:08 قبل از ظهر

Ali
22-12-1390, 03:13 قبل از ظهر
ممنون محمد جان این نقشه خیلی بدرد بخوره

kourosh_bandit2
24-12-1390, 02:05 بعد از ظهر
سلام دوستان. کسی اطلاع داره که کیلومتر و جلوبندی پاس 220 رو میشه رو اپاچی 180 انداخت یا نه؟ کسی نقشه برق هاشو داره؟ اگه کسی داره میتونه بذاره و بعد بگه که سیم کشی کیلومتر هاش بهم میخورن یا نه. چون من کنسول جلو 220 دارم میخوام بذارم رو اپاچ خواستم ببینم اگه کیلومترشم میخوره بتدازم اگه نه که یک جوری کیلومتر خوده اپاچ رو بذارم رو کنسول 220. البته خود کنسول رو هم میخوام اندازه کله اپاچیش کنم که یک تکه نباشه و کنسول ثابت بشه.

02109002
24-12-1390, 11:59 بعد از ظهر

نکته : نسخه اصلی و با کیفیت را از پیوست دانلود کنید
حجم 7 مگابایت

matrixaidin
25-12-1390, 12:08 قبل از ظهر
محمد جان اگه لطف کنی نقشه پالس200 هم بزاری ممنونت میشم

kourosh_bandit2
25-12-1390, 08:48 قبل از ظهر

نکته : نسخه اصلی و با کیفیت را از پیوست دانلود کنید
حجم 7 مگابایت

من الان اینو چیکارش کنم؟:297: باهاش کار دستی درست میکنن؟:gigglesmile::wall3::4chsmu1:

02109002
25-12-1390, 11:50 قبل از ظهر
این تصویر کوچیک شده برا همین اصلا کیفیت نداره و مدارها هم مشخص نیست
شما فایل اصلی رو بگیر متوجه میشی

کلیه مدارات آپاچی رو دقیق نشون میده و توضیحاتی در رابطه با مدار ها هم در پائین تصویر موجوده

soheilspeedart
20-01-1391, 02:14 بعد از ظهر
سلام، از سیم کشی موتورهای کاب هم سر در میارین؟

سلام، چند تا سوال در مورد شوکا داشتم

می خوام برق تمام لامپ های جلو رو از باتری بگیرم! حالا سوالم اینه که اگه این کارو بکنم، ولتاژ همیشه یکسانه؟ یعنی حتی موتور روشن باشه بازم ولتاژ یکسانه یا تغییر می کنه؟! برای باتری ضرر نداره این کار؟ (موقع روشن بودن موتور از باتری استفاده بشه) و اینکه حتما لازمه یک سیم جدا بکشم از موتور یا نه از همون دسته سیمی که اومده توی پیشانی موتور یه انشعاب بگیرم؟! اصلا باید چیکار کنم؟ چی به چیه؟

Mohammad62
20-01-1391, 04:12 بعد از ظهر
سلام، از سیم کشی موتورهای کاب هم سر در میارین؟

سلام، چند تا سوال در مورد شوکا داشتم

می خوام برق تمام لامپ های جلو رو از باتری بگیرم! حالا سوالم اینه که اگه این کارو بکنم، ولتاژ همیشه یکسانه؟ یعنی حتی موتور روشن باشه بازم ولتاژ یکسانه یا تغییر می کنه؟! برای باتری ضرر نداره این کار؟ (موقع روشن بودن موتور از باتری استفاده بشه) و اینکه حتما لازمه یک سیم جدا بکشم از موتور یا نه از همون دسته سیمی که اومده توی پیشانی موتور یه انشعاب بگیرم؟! اصلا باید چیکار کنم؟ چی به چیه؟

سلام دوست گرامی، بهتر بود این سوال رو در قسمت مشکلات برقی مطرح میکردید.
اگه آمپر باتری موتورتون برای روشن کردن چراغ کافیه، میشه ازش برق گرفت. فقط یادتون باشه بهتره یه سیم جدا بکشید. چون ممکنه سیم خود موتور برای این شدت جریان مناسب نباشه و بسوزه (داخل سیم بعد از یک مدت سیاه میشه). حتی ممکنه در طولانی مدت روشن بودن چراغ آتیش بگیره (الکی جو دادم:crazy:)!!!
چراغ موتورتون چند واته؟! (اگه 35 وات باشه حدود 3 آمپر برق میخواد)
باتری چند آمپره؟
باتری در حالت عادی 12 ولته (البته بین 12 تا 13)، ولی وقتی موتور استارت میخوره و باتری فول میشه به 13 ولت میرسه (حدود 13.5، یعنی بین 13 تا 14 ولت).
یه نکته دیگه هم هست که باید در نظر بگیرید. شارژر باتری موتور، میتونه به کمک باتری بیاد و این آمپر رو جواب بده؟! اگه نه که ممکنه بسوزه.
معمولا موتورهایی که مصرف برق چراغشون کمه از باتری برق میگیرند و پر مصرف ها از دینام.
منم میخواستم دقیقا همین کارو بکنم ولی سیستم برقی موتورم میریخت بهم. موتورهایی که سیستم برقشون ساده هست، راحت میتونند این کارو انجام بدند.

soheilspeedart
21-01-1391, 01:30 قبل از ظهر
نه ببینید من کل لامپ های موتورو عوض کردم، به جاش led گذاشتم (واسه نور اصلی 4 تا از این smd ها که برای چراغ کوچیک ماشینه استفاده کردم) نمیدونم در جمع چقدر مصرفشه ولی قطعا از لامپ های 18 واتی خودش پایین تره به این علت هم می خوام از باتری بگیرم که دینام موتور تا 14 ولت صعود ولتاژ داره و روی smd ها فشار میاد و رنگشون از سفید به آبی برمیگرده ! :دی اما روی باتری هم روشنایی ش بهتره و هم نورش کاملا سفیده، چراغ کوچیک ها هم یه سری LED آبی لیزری هست که قطعا مصرفش ناچیزه، و واسه راهنما هم دو تا LED نارنجی مال راهنمای بنز بود!

پست قبلی رو ولش کن، ببینید من می خوام برق دینام موتور رو قطع کنم کلا! و به جاش از باتری استفاده کنم، ولی از سیم کشی موتور سر در نمیارم دقیقا، دو تا سوکت از داخل موتور اومده بیرون (همون جایی که عکس گذاشتم) و یه سوکت هم به سوییچ وصله

برق اون دو تا سوکت به این صورته، دو تا از اون ها رو نمی دونم واسه چیه! حالا منو راهنمایی کنید که چطوری با جابجایی یکی دو تا از این کابل ها توی سوکت، برق باتری رو به جای دینام جایگزین کنم

11018
در واقع الان من نمی دونم کدوم سیم ها مربوط به دینام هست و کدوم ها هم چراغ بزرگ رو روشن می کنه!

hamid reza
20-02-1391, 11:44 بعد از ظهر
اینم pdf تعمیر کامل برق cg  cdi14529

hamid reza
21-02-1391, 11:16 قبل از ظهر
اونایی که دانلود میکنن و از مطالب استفاده میکنن لطفا دکمه تشکر بزنن

02109002
22-02-1391, 12:06 قبل از ظهر
سیستم جرقه در موتورسیکلتها

دانلود ([Only registered and activated users can see links])

mortaza59
28-02-1391, 12:41 بعد از ظهر
سلام دوستان ... اگه ممکنه نقشه کامل و قابل استفاده برق هوندا ویو و طرح ویو را هم بزارید متشکرم

02109002
04-03-1391, 06:07 قبل از ظهر

دانلود نقشه با سایز اصلی ([Only registered and activated users can see links])

hosein aftabi
13-03-1391, 01:48 بعد از ظهر
to sim keshi zenon sime abiyo be barghe estart vasl koni ba rimut estart mikhore.ya ali.

02109002
13-03-1391, 01:54 بعد از ظهر
to sim keshi zenon sime abiyo be barghe estart vasl koni ba rimut estart mikhore.ya ali.
با سلام
دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما :khosh:
زبان فروم پارسی است ، لطفا پارسی تایپ کنید
در صورتی که ویندوزتون زبان پارسی رو پشتیبانی نمیکنه میتونید از لینک زیر بهره بگیرید :

تبدیل فینگلیش به فارسی (بهنویس) ([Only registered and activated users can see links])

hosein aftabi
13-03-1391, 01:56 بعد از ظهر
sime abiye dozdgire motoro be sime estart bezani hale.ba rimut estart mikhore

Alireza
13-03-1391, 02:21 بعد از ظهر
جناب حسین بار دیگه فینگلیش تایپ کنید دسترسیتونو میبندم زبان سایت فارسیه

soora73
26-03-1391, 03:39 بعد از ظهر
سلام به همگی .موتور سیکلتم وقتی چراغ نور پایین رو روشن میکنم بعد از چند ثانیه خودبه خود برق خاموش میشه یعنی چراغ نور پایین + چراغ عقب + چراغ کیلومتر، ولی نور بالا که میزنم برق چراغ نور بالا سالمه و بعد که نور پایین میزنم بازم خاموشه.از سیمهاش نیست چک کردم .بنظرتون مشکل از چیه ؟؟

K.I.A
26-03-1391, 04:08 بعد از ظهر
سلام به همگی .موتور سیکلتم وقتی چراغ نور پایین رو روشن میکنم بعد از چند ثانیه خودبه خود برق خاموش میشه یعنی چراغ نور پایین + چراغ عقب + چراغ کیلومتر، ولی نور بالا که میزنم برق چراغ نور بالا سالمه و بعد که نور پایین میزنم بازم خاموشه.از سیمهاش نیست چک کردم .بنظرتون مشکل از چیه ؟؟

دوست عزیز برق کم میرسه که این طور میشه و چنتا احتمال وجود داره /
یا به علت شستشوی موتور اب به سوکتا نفوذ کرده و سولفاته کرده /
باطری ضعیف شده/
بوبین ایراد داره/
کلا مشکه برقی از تولید کننده تا مصرف کننده باید چک بشه.

hamed-pc
28-03-1391, 04:44 بعد از ظهر
نقشه سیم کشی موتور های ساخت داخل مثل رایکاcdi 125 رو لطفا با کیفیت بالا بگذارید
ممنونم

02109002
28-03-1391, 05:01 بعد از ظهر
نقشه سیم کشی موتور های ساخت داخل مثل رایکاcdi 125 رو لطفا با کیفیت بالا بگذارید
ممنونم
با سلام

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی :khosh:

الان گشتم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم براتون

شما کدوم قسمت رو میخواین ، ذکر کنید تا دوستان راهنمائی کنند

راستی ، نگاهی به این نقشه بندازید خالی از لطف نیست :

hamed-pc
28-03-1391, 09:15 بعد از ظهر
با سلام

الان گشتم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم براتون

شما کدوم قسمت رو میخواین ، ذکر کنید تا دوستان راهنمائی کنند

راستی ، نگاهی به این نقشه بندازید خالی از لطف نیست :

ممنونم از شما
راستش بهتره مشگل رو مطرح کنم تا بخشی که نیازه
نور چراغ جلوی موتور خیلی کم شده . من یکبار دادم به یه موتور ساز و یک قطعه زیر باک بود که اصطلاحا بهش میگفتن شارژر و فکر کنم کارش یکسو ساز بود تعویض کرد و یه مقداری هم سیمهای توی کاسه را تعغیر داد و نورش بهتر شد
اما بعد از مدتی خود به خود باز هم نورش کم شد طوریکه وقتی در حالت عادی که به موتور گاز نمیدم نورش مثل یه چراغ قوه میمونه که باطریش تموم شده و اصلا خیلی خیلی کم نوره
بردمش پیش کسی که کارش فقط سیمکشی موتور هستش نگاه کرد و گفت درست میکنم . اما اصلا قیمت نداد . برای همین میخوام خودم دست به کار بشم ببینم مشگل از چی میتونه باشه
البته نا گفته نماند چند وقت پیش خود به خود از توی کاسه جلو دود بلند شد و نگاه کردم دیدم سیمی که به کیلومتر رفته سوخته . سیمکش هم گفت نیازی به سیمکشی کلی نداره
برای همین نقشه سیمکشی این مدل رو میخوام که خودم نگاه کنم ببینم چطوریه شاد بتونم درست کنم

02109002
28-03-1391, 10:23 بعد از ظهر
ممنونم از شما
راستش بهتره مشگل رو مطرح کنم تا بخشی که نیازه
نور چراغ جلوی موتور خیلی کم شده . من یکبار دادم به یه موتور ساز و یک قطعه زیر باک بود که اصطلاحا بهش میگفتن شارژر و فکر کنم کارش یکسو ساز بود تعویض کرد و یه مقداری هم سیمهای توی کاسه را تعغیر داد و نورش بهتر شد
اما بعد از مدتی خود به خود باز هم نورش کم شد طوریکه وقتی در حالت عادی که به موتور گاز نمیدم نورش مثل یه چراغ قوه میمونه که باطریش تموم شده و اصلا خیلی خیلی کم نوره
بردمش پیش کسی که کارش فقط سیمکشی موتور هستش نگاه کرد و گفت درست میکنم . اما اصلا قیمت نداد . برای همین میخوام خودم دست به کار بشم ببینم مشگل از چی میتونه باشه
البته نا گفته نماند چند وقت پیش خود به خود از توی کاسه جلو دود بلند شد و نگاه کردم دیدم سیمی که به کیلومتر رفته سوخته . سیمکش هم گفت نیازی به سیمکشی کلی نداره
برای همین نقشه سیمکشی این مدل رو میخوام که خودم نگاه کنم ببینم چطوریه شاد بتونم درست کنم

با سلام

کلا برای سیستم روشنائی موتور دو نوع برق وجود داره :

1. باطری : که همیشه میزان نور ثابت و کاهش شارژ باطری را شارژر برطرف میکند .

2. برق موتور : که با گاز دادن میزان نور افزایش یافته و زمانی که موتور درجا کار میکند نور به اصطلاح ضعیف است .

شما کدام حالت را میپسندید ، بیان کنید تا روش سیم کشی آن را خدمتتان عرض کنم .

با تشکر

hamed-pc
29-03-1391, 12:23 بعد از ظهر
با سلام

کلا برای سیستم روشنائی موتور دو نوع برق وجود داره :

1. باطری : که همیشه میزان نور ثابت و کاهش شارژ باطری را شارژر برطرف میکند .

2. برق موتور : که با گاز دادن میزان نور افزایش یافته و زمانی که موتور درجا کار میکند نور به اصطلاح ضعیف است .

شما کدام حالت را میپسندید ، بیان کنید تا روش سیم کشی آن را خدمتتان عرض کنم .

با تشکر

سلام
ممنونم دوست عزیز
من بیشتر حالت اول رو میپسندم که نور لامپ یکنواخت هستش . اما استاندارد موتور حالت دوم بود که با گاز دادن نور بیشتر میشد
من خودم هم یکبار این تعغیر رو دادم که نور چراغ ثابت باشه و از باطری تغذیه میشد اما متاسفانه باطری زود خالی مشد حتی با اینکه باطری را عوض کردم و کیفیت خوب با آمپر 4.5 گرفته بودم
برای همین برگردوندم به حالت قبل یعنی با گار
حالا همین روش دوم برای من کفایت میکنه هر چند دوست دارم اگه برای روش اول راه حلی باشه که مشگل کمبود نباشه اون رو بدونم چیکار میشه کرد
با تشکر

02109002
03-04-1391, 08:32 قبل از ظهر
با سلام

روش اول :

یک دسته سیم از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه که داخل اونها یک سیم مشکی وجود داره ( وقتی سوئیچ رو روشن میکنی سیم سیاه برق داره در غیر اینصورت برقی وجود نداره ) حالا یه سیم هم ورودی برق به بازو ( قلوه ) سمت راست هستش که معمولا" مشکی رنگ این دو سیم را به یکدیگر وصل کنید

وصل برق چراغ ها :

از بین سیم هائی که از بازوی سمت راست وارد کاسه چراغ میشه یک سیم آبی ، قهوه ای پر رنگ ، قهوه ای کم رنگ

سیم آبی ( نور اصلی چراغ جلو ) : در بین سیم هائی که از بازوی سمت چپ وارد کاسه چراغ میشه یه سیم آبی پر رنگ وجود داره ( این دو سیم کاملا" هم رنگ یکدیگر هستند ، با سیم آبی دیگر اشتباه نگیرید ) که این دو به یکدیگر وصل میشوند

سیم قهوه ای پر رنگ ( نور چراغ عقب ) : بین سیم هائی که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه یک سیم قهوه ای پر رنگ وجود داره که این دو به یگدیگر وصل میشوند

سیم قهوه ای کم رنگ : اگر داخل کله چراغ جلو لامپ کوچک هم دارید ، این سیم به اون لامپ وصل میشه

اتصال نور بالا و پائبن :

از بازوی سمت چپ دو سیم آبی و سفید وارد کاسه چراغ میشه که معمولا" سیم آبی مربوط به نور پائین و سیم سفید مربوط به نور بالا است

این دو به سیم های هم رنگ خود ( چراغ جلو ) وصل میشه

حالا یک سیم سبز رنگ میمونه که سیم اتصال به بدنه چراغ جلو :

از بین سیم هائی که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه یک سیم سبز رنگ مربوط به سیم اتصال بدنه هستش ، این دو سیم به یکدیگر وصل میشوند

این حالت نور ثابت میمونه چون از باطری تغذیه میشه

روش دوم :

به جای اون سیم مشکی که در ابتدا به سیم ورودی بازو سمت راست وصل کردید ، سیم زردی از بین همون دسته سیم وارد کاسه چراغ میشه که وقتی موتور را روشن میکنی برق داره و با گاز دادن برقش قوی تر میشه

سیم زرد را به سیم مشکی ( سیمی که به بازوی سمت راست میره ) وصل کنید

در این حالت نور چراغ جلو با گاز دادن زیاد میشه چون از کاسه برق تغذیه میکنه

اگر متوجه نشدید ، بگید تا براتون نقشه ش رو بکشم .

با تشکر

hamed-pc
03-04-1391, 04:10 بعد از ظهر
با سلام

روش اول :

یک دسته سیم از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه که داخل اونها یک سیم مشکی وجود داره ( وقتی سوئیچ رو روشن میکنی سیم سیاه برق داره در غیر اینصورت برقی وجود نداره ) حالا یه سیم هم ورودی برق به بازو ( قلوه ) سمت راست هستش که معمولا" مشکی رنگ این دو سیم را به یکدیگر وصل کنید

وصل برق چراغ ها :

از بین سیم هائی که از بازوی سمت راست وارد کاسه چراغ میشه یک سیم آبی ، قهوه ای پر رنگ ، قهوه ای کم رنگ

سیم آبی ( نور اصلی چراغ جلو ) : در بین سیم هائی که از بازوی سمت چپ وارد کاسه چراغ میشه یه سیم آبی پر رنگ وجود داره ( این دو سیم کاملا" هم رنگ یکدیگر هستند ، با سیم آبی دیگر اشتباه نگیرید ) که این دو به یکدیگر وصل میشوند

سیم قهوه ای پر رنگ ( نور چراغ عقب ) : بین سیم هائی که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه یک سیم قهوه ای پر رنگ وجود داره که این دو به یگدیگر وصل میشوند

سیم قهوه ای کم رنگ : اگر داخل کله چراغ جلو لامپ کوچک هم دارید ، این سیم به اون لامپ وصل میشه

اتصال نور بالا و پائبن :

از بازوی سمت چپ دو سیم آبی و سفید وارد کاسه چراغ میشه که معمولا" سیم آبی مربوط به نور پائین و سیم سفید مربوط به نور بالا است

این دو به سیم های هم رنگ خود ( چراغ جلو ) وصل میشه

حالا یک سیم سبز رنگ میمونه که سیم اتصال به بدنه چراغ جلو :

از بین سیم هائی که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه یک سیم سبز رنگ مربوط به سیم اتصال بدنه هستش ، این دو سیم به یکدیگر وصل میشوند

این حالت نور ثابت میمونه چون از باطری تغذیه میشه

روش دوم :

به جای اون سیم مشکی که در ابتدا به سیم ورودی بازو سمت راست وصل کردید ، سیم زردی از بین همون دسته سیم وارد کاسه چراغ میشه که وقتی موتور را روشن میکنی برق داره و با گاز دادن برقش قوی تر میشه

سیم زرد را به سیم مشکی ( سیمی که به بازوی سمت راست میره ) وصل کنید

در این حالت نور چراغ جلو با گاز دادن زیاد میشه چون از کاسه برق تغذیه میکنه

اگر متوجه نشدید ، بگید تا براتون نقشه ش رو بکشم .

با تشکر
lممنونم دوست عزیز
من با همین روش شما میرم جلو و بررسی میکنم . البته روش دوم رو من تا حدودی نگاه کردم و رنگها درسته اما باز باید نگاه کنم با دقت . در صورتیکه نیاز بود خبرتون میکنم
در حالت روش اول که نور ثابت هستش من قبلا وصل کرده بودم و نور ثابت بود اما بعد از حدود 1 ساعت در هنگام رانندگی در شب چراغ کم نور میشد . این مشگل رو میشه حل کرد؟ باطری مارک کملیون 12 ولت 4.5 آمپر هستش و در هنگام روشن بودن موتور برقی برای شارژ باطری میره اما با اینحال باز هم زود شارژ تموم میشد . در هنگام روز شارژ میکنه اما شب بعد از یک ساعت روشن موندم مداوم نور کم میشه
خیلی متشکر

02109002
03-04-1391, 04:22 بعد از ظهر
در حالت روش اول که نور ثابت هستش من قبلا وصل کرده بودم و نور ثابت بود اما بعد از حدود 1 ساعت در هنگام رانندگی در شب چراغ کم نور میشد . این مشگل رو میشه حل کرد؟ باطری مارک کملیون 12 ولت 4.5 آمپر هستش و در هنگام روشن بودن موتور برقی برای شارژ باطری میره اما با اینحال باز هم زود شارژ تموم میشد . در هنگام روز شارژ میکنه اما شب بعد از یک ساعت روشن موندم مداوم نور کم میشه

با سلام

اینطور که شما میگین احتمالا" :

1. شارژرتون یا سیم های مربوطه مورد داره

2. لامپی که رو موتور انداختین برق زیادی مصرف میکنه

hamed-pc
03-04-1391, 05:17 بعد از ظهر
با سلام

اینطور که شما میگین احتمالا" :

1. شارژرتون یا سیم های مربوطه مورد داره

2. لامپی که رو موتور انداختین برق زیادی مصرف میکنه

سلام
شارژر رو عوض کردم فرقی نکرد
لامپی رو که روش بود klaxton 50W بود

قلی قل
05-04-1391, 11:37 بعد از ظهر
ممنون و متشکرم

02109002
05-04-1391, 11:42 بعد از ظهر
ممنون و متشکرم

با سلام

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست عزیز

منظورتون چه کسی بود ؟ به چه دلیل ؟

amir m
10-04-1391, 04:07 بعد از ظهر
نقشه برق 250 امیکو هم کسی داره

hamed-pc
16-04-1391, 06:28 بعد از ظهر
ممنونم دوست عزیز از راهنماییتان
من با توجه به راهنمایی شما و بررسی سیم کشی مشگل کم نور بودن چراغ جلو و همجنین مشگل چراغ راهنماها را حل کردم . فقط هنوز با اینکه نور بهتر شده اما برای دید در شب هنوز کافی نیست و مقدارش کمه
احساس میکنم دلایلش اینها باشه
کاسه چراغ جلو کیفیت خوبی نداره
لامپ از کیفیت بالائی برخوردار نیست

اگر مدل لامپ خیلی خوب سراغ دارید که واقعا کیفیت نور خوبی داشته باشه و همچنین کاسه چراغ مارک خوب و با کیفیت سراغ دارید که ریفلکس عالی داشته باشه لطفا معرفی کنید
ممنونم

02109002
16-04-1391, 09:36 بعد از ظهر
من با توجه به راهنمایی شما و بررسی سیم کشی مشگل کم نور بودن چراغ جلو و همجنین مشگل چراغ راهنماها را حل کردم . فقط هنوز با اینکه نور بهتر شده اما برای دید در شب هنوز کافی نیست و مقدارش کمه

اگر مدل لامپ خیلی خوب سراغ دارید که واقعا کیفیت نور خوبی داشته باشه و همچنین کاسه چراغ مارک خوب و با کیفیت سراغ دارید که ریفلکس عالی داشته باشه لطفا معرفی کنید
ممنونم

با سلام

خواهش میشه

خدارو شکر که حل شد

برای نور بیشتر از کاسه چراغ ( بلوری ) فلزی استفاده کنید ( مارک خاصی نداره ) .

برای لامپ جلو هم میتونی از لامپ گازی استفاده کنی .

hamed-pc
17-04-1391, 10:46 بعد از ظهر
با سلام

خواهش میشه

خدارو شکر که حل شد

برای نور بیشتر از کاسه چراغ ( بلوری ) فلزی استفاده کنید ( مارک خاصی نداره ) .

برای لامپ جلو هم میتونی از لامپ گازی استفاده کنی .

lکاسه چراغ جلو از جنس فلزی هستش اما بلوریش رو دیگه نمیدونم . آیا این بلوری میتونه مدل خاصی باشه یا همین فلزی همون بلوری هستش
لامپ گازی هم خیلی تنوع داره نمیدونم کدامشون بیشترین باز دهی رو داره

02109002
17-04-1391, 10:50 بعد از ظهر
lکاسه چراغ جلو از جنس فلزی هستش اما بلوریش رو دیگه نمیدونم . آیا این بلوری میتونه مدل خاصی باشه یا همین فلزی همون بلوری هستش
لامپ گازی هم خیلی تنوع داره نمیدونم کدامشون بیشترین باز دهی رو داره
با سلام

منظور از بلوری قطعه ای است که لامپ روی آن نصب میشود ( داخل آن نقره ای رنگ است )

یه مدل بود که خودم استفاده میکردم فکر کنم زنیکس بود تنوع طرح هم داشت ، بسته به سلیقه خود انتخاب کنید

با تشکر

هانتر
23-04-1391, 01:27 بعد از ظهر
اقا يكي پيدا نميشه يه تصوير واضح با توضيحات زير ديپلم بذاره؟

amir.cdi
23-04-1391, 01:33 بعد از ظهر
دوستانی که cgو cdi دارن لطفا دقیق بگید کجایی برق گشی موتورشون خرابه من با عکس بهتون نشون میدم چجوری درست کنید.

amir.cdi
23-04-1391, 01:34 بعد از ظهر
هانتر کجای موتورت خرابه؟ دقیق بگو!!!

mah
05-05-1391, 05:26 بعد از ظهر
سلام بچه ها من راهنما موتورم فلاشر شده ! چه چپو بزنم چه راست هر 4 تا چراغ راهنما روشن میشه چیکار کنم؟؟؟

02109002
05-05-1391, 08:08 بعد از ظهر
سلام بچه ها من راهنما موتورم فلاشر شده ! چه چپو بزنم چه راست هر 4 تا چراغ راهنما روشن میشه چیکار کنم؟؟؟
با سلام

مسیر سیم کشی راهنما های چپ و راست را در داخل کاسه چراغ جلو ، زیر زین و داخل بازوی راهنما ( قلوه ) بررسی کنید که اتصالی نداشته و به یکدیگر وصل نشده باشند

armince
12-05-1391, 09:49 قبل از ظهر
من کله چراغ موتورم رو عوض کردم و حالا همه سیمها قاطی شده
سوئیچ رو پیدا کردم
سیمهای سو پایین و سو بالا رو هم وصل کردم

مشکلات:

راهنماها به کدوم دسته وصل میشن؟
دو تا سیمی که به میکروسویئچ قطع و وصل چراغ خطر عقب هنگام ترمز جلو هست به کجا وصل میشه؟
سیم های کله چراغ به کدوم سیمها وصل میشه؟ ( رو حالت باطری )
بوق به کجا وصل میشه؟
دسته سیم دستک سمت چپ ( کلاج ) به کجا وصل میشه؟

واسه 125 میخوام

ممنونم

kian55
13-05-1391, 11:34 قبل از ظهر
ممنون از راهنمایی تون اگه نقشه برق پولسار180 را دارین ممنون میشم

mahdipic
13-05-1391, 04:39 بعد از ظهر
سلام نقشه سیم کشی روان را میخواستم

02109002
29-05-1391, 11:16 بعد از ظهر
راهنماها به کدوم دسته وصل میشن؟
یه دسته سیم از سمت بازوی کلاچ وارد کاسه چراغ میشه ، سیم های راهنما به رنگ نارنجی و آبی هستند سیم ورودی برق از آفتامات راهنما به بازو به رنگ طوسی است
سیم اتصال بدنه هم معمولا" سبز رنگه

دو تا سیمی که به میکروسویئچ قطع و وصل چراغ خطر عقب هنگام ترمز جلو هست به کجا وصل میشه؟
دو تا سیم از میکرو سویچ خارج میشه به رنگ مشکی و سبز زرد که به سیم های هم رنگ خود که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه متصل میشود

سیم های کله چراغ به کدوم سیمها وصل میشه؟ ( رو حالت باطری )
منظورتون کدوم سیم ها است ؟ سیم های چراغ جلو ؟

بوق به کجا وصل میشه؟
معمولا" دوفیش قبل از کاسه چراغ از دسته سیم زیر باک جدا میشه که به دو فیش بوق وصل میشه

دسته سیم دستک سمت چپ ( کلاج ) به کجا وصل میشه؟
این دسته سیم حاوی بوق و راهنما و در بعضی مواقع کنتاک بالا و پائین چراغ جلو است ، دقیقا" رنگ سیم های مد نظر را اعلام کنید تا پاسخ بدم

mbbf
30-05-1391, 05:01 بعد از ظهر
با سلام لطف کنید ونقشه برق هیوسانگ 250 رو هم بدید

AMIR-250
30-05-1391, 09:38 بعد از ظهر
ما یه دونه 70 سی سی داریم..بعد تصادف...کل موتور ترکید...بعد دوباره سوارش کردیم..این قضیه واسه خیلی وقت پیشه...منتها الان موتور برقش قطعه...چراغ و بوق و....
سیمای تو کاسه چراغ به هم ریخته..فک کنم کلن جدا باشه...یادم نیست...
ولی حالا میخوام برقشو درست کنم...به نظرتون چیکار کنم؟..از کجاش شروع کنم؟...سیم ها رو چجوری تشخیص بدم؟
وقت کردین راهنمایی کنین...عجله نیست...ممنون

02109002
30-05-1391, 09:44 بعد از ظهر
ما یه دونه 70 سی سی داریم..بعد تصادف...کل موتور ترکید...بعد دوباره سوارش کردیم..این قضیه واسه خیلی وقت پیشه...منتها الان موتور برقش قطعه...چراغ و بوق و....
ولی حالا میخوام برقشو درست کنم...به نظرتون چیکار کنم؟..از کجاش شروع کنم؟...سیم ها رو چجوری تشخیص بدم؟
سلام

تا حالا با این موتور کار نکردم

اول از همه خودت دست به آچاری یا نه ؟

ببین وضعیت سیم کشی موتور چطوریه ؟ سالمه ؟ سیم ها قطعی نداره ؟

منظور دسته سیم اصلی موتور است .

amir.cdi
30-05-1391, 09:58 بعد از ظهر

دوست خوبم سیم کشی کامل 70cc مارک تیزرو 10500 هستش اگه دست به اچارت خوبه یه دونه بخر 1ساعته تموم میشه عوض کنی
ولی بخوای قطع شدگیشو پیدا کنی خیلی سخته و اعصابه ادم خرد میشه
من هفته پیش عوض کردم باز به مشکل بر خوردی بگو

AMIR-250
31-05-1391, 08:39 بعد از ظهر
سلام

تا حالا با این موتور کار نکردم

اول از همه خودت دست به آچاری یا نه ؟

ببین وضعیت سیم کشی موتور چطوریه ؟ سالمه ؟ سیم ها قطعی نداره ؟

منظور دسته سیم اصلی موتور است .

والا کار برق موتور نکردم..فقط یه بار چراغ و راهنما های عقب همین 70 سی سی رو سیما شو درست کردم..شرکتش اشتباه زده بود..ترمز میکردی راهنما میزد:gigglesmile:
حالا چک میکنم میگم..ولی یادمه سیم ها همه تو کاسه چراغ ...وصل نیست به هم...و اینکه تا دم باتری فک کنم وصل باشه
مدل موتور: پرواز...نیرو موتور شیراز

AMIR-250
31-05-1391, 08:42 بعد از ظهر
دوست خوبم سیم کشی کامل 70cc مارک تیزرو 10500 هستش اگه دست به اچارت خوبه یه دونه بخر 1ساعته تموم میشه عوض کنی
ولی بخوای قطع شدگیشو پیدا کنی خیلی سخته و اعصابه ادم خرد میشه
من هفته پیش عوض کردم باز به مشکل بر خوردی بگو

ده و پونصد؟
ن قطع شدگی نه...اگه سیم ها سالم باشه که فقط میمونه وصل کردنشون به هم..اگه سیما کنده شده باشه که باید عوض کنم...
حالا بازم باید ببینم...ولی فک کنم فقط مشکل وصل کردنشون تو کاسه چراغ باشه
خب اینو که میگی از کجا بگیرم؟

02109002
03-06-1391, 01:16 قبل از ظهر
با سلام لطف کنید ونقشه برق هیوسانگ 250 رو هم بدید

دانلود ([Only registered and activated users can see links])

dariush
03-06-1391, 02:15 قبل از ظهر
والا کار برق موتور نکردم..فقط یه بار چراغ و راهنما های عقب همین 70 سی سی رو سیما شو درست کردم..شرکتش اشتباه زده بود..ترمز میکردی راهنما میزد:gigglesmile:
حالا چک میکنم میگم..ولی یادمه سیم ها همه تو کاسه چراغ ...وصل نیست به هم...و اینکه تا دم باتری فک کنم وصل باشه
مدل موتور: پرواز...نیرو موتور شیراز

من 70 پیشرو دارم منم خیلی به برقش وارد نیستم ولی اینه های راهنما دار رو خودم روش نصب کردم حالا اگه می خوای میتونم عکس از داخل کاسه چراغ و سیم های داخلش بزارم

vahab710
05-06-1391, 12:14 بعد از ظهر
نقشه سیم کشی پالس 135 میخاستم ممنون میشم

vahab710
06-06-1391, 12:57 بعد از ظهر
نقشه سیم کشی پالس 135 میخاستم ممنون میشم

منتظریم . کسی نداره ؟

02109002
06-06-1391, 10:20 بعد از ظهر
منتظریم . کسی نداره ؟
دیروز همون لحظه که پستتون رو دیدم دنبال گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم

اگر پیدا کردم ، مطمئن باشید در اختیارتون گذاشته خواهد شد

vahab710
07-06-1391, 12:49 بعد از ظهر
سلام میشه نقشه سیم کشی سوییچ چهار سیم بزارید یا ی توضیحی بدید که سیم چی به چی!
سبز منفی
قرمز مثبت
مشکی/سفید کجا میره؟
سیاهم که acc هست کارش چطوریه ؟
برا چی منفی داخل سوییچ میره . خودم حدس میزنم واسه خاموش کنه اما سر در نیاوردم!

MOSTAFAFARSHAD2
11-06-1391, 11:00 بعد از ظهر
میدونم زمان پستت گذشته ولی خب من الان دیدمش:icon_pf (95):
5686568356845685
یکیش نقشه وینر 200 هست که شبیه به نقشه تریلایه ایرانی چینیه با یکم تغیر جزیی

امیدوارم بدردتون بخوره نقشه سیم کشی پالس مخوهم

ارش اکبری
12-07-1391, 05:52 قبل از ظهر
اقا من پالس 180 دارم نور چراغش واقعا کمه. چیکار کنم؟ لامپ خوب ؟ شیشه چراغ جلو؟ کدومش رو عوض کنم؟زنون که میگن خوب نیست و سیستم برق موتور رو اسیب میزنه.تازه جدیدن گیر هم میدن. اگه راه کاری دارید ممنون میشم به من بگید

aligh2
15-07-1391, 09:51 قبل از ظهر
باسلام
موتور من (cg125 cdi -معمولی -نیکران)چراغهای راهنما و چراغ ترمز وچراغ کیلومترش و بوقش روشن نمیشه ولی چراغ جلو وعقب روشن میشه موتور هم طبیعی کار میکنه.اتصالات و فیشها سالمن مگه اینکه داخل سیما سوخته باشه.هر تعمیر کاری نظری داشت یکی گفت شارژر یکی گفت cdi (ترانزیستور) یا دستگاه تولید برقش سوخته با اهممتر برق لامپ جلو وعقب رو امتحان کردم ac بود dc نبود این طبیعیه؟البته اهممتر قدیمی و مطمین نبود اما برق ac رو نشون میده. به شارژر 4 سیم زرد صورتی سبز و قرمز وصله و باطری هم تقریبا خرابه و واسه اینکه ی هکم برق مصرف کنه تا لامپا نسوزن (تو دور بالا میسوزن) گذاشتم باشه.
خاهش میکنم منو راهنمای کنید؟به نظرتون کدوم قطعه خرابه؟

amo hosein
15-07-1391, 11:56 قبل از ظهر
نقشه برق مگلی رو میخوام.

شایسته فر
16-07-1391, 01:38 قبل از ظهر
چراغ جلو و عقب مستقیم از دینام می گیره برقو و لی بقیه از باطری
اگه باطریت سالمه بده سیمای تو کاسه چراغتو چک کنن ببینن از اونجا قطع شده
فیوزتم نگاه کن

aligh2
16-07-1391, 09:16 قبل از ظهر
چراغ جلو و عقب مستقیم از دینام می گیره برقو و لی بقیه از باطریاگه باطریت سالمه بده سیمای تو کاسه چراغتو چک کنن ببینن از اونجا قطع شده فیوزتم نگاه کنممنونباطری خرابه بالا گفتم سیمکشی سالمه نشون دادم فیوز باطری اگه منظورتونه یه سرش کردم خیلی وقتهمشکل یهکم بزرگتره گفتم بالا چیزه دیگه ای به نظرت در مورد قسمتای که بالا گفتن تعمیرکارا سوخته میاد؟

شایسته فر
16-07-1391, 04:24 بعد از ظهر
ممنونباطری خرابه بالا گفتم سیمکشی سالمه نشون دادم فیوز باطری اگه منظورتونه یه سرش کردم خیلی وقتهمشکل یهکم بزرگتره گفتم بالا چیزه دیگه ای به نظرت در مورد قسمتای که بالا گفتن تعمیرکارا سوخته میاد؟
باطریتو عوض کن، شما که خودت داری می گی باطریم خرابه!!!!!!!!!
کدوم شمتهایی شما؟
اگه سمت غربی آدرس یه تعمیر گاهو بدم که کارش حرف نداره که مورد تایید همه دوستان مخصوصا 250 سوارها و سنگین بازاست

saeednews
16-07-1391, 08:33 بعد از ظهر
سلام،

ساده ترین نقشه سیم کشی موتور را اگر دوستان دارند لطف کنند.

من یک موتور تلاش - cg125 دارم، میخوام کامل سیم کشی را عوض کنم اما با هیچکدام از نقشه های موجود جور در نمیاد دوستان اگه کسی ساده و حداقل ترین نقشه سیم کشی را داره لطف کند ممنون میشم.

02109002
16-07-1391, 08:48 بعد از ظهر
سلام،

ساده ترین نقشه سیم کشی موتور را اگر دوستان دارند لطف کنند.

من یک موتور تلاش - cg125 دارم، میخوام کامل سیم کشی را عوض کنم اما با هیچکدام از نقشه های موجود جور در نمیاد دوستان اگه کسی ساده و حداقل ترین نقشه سیم کشی را داره لطف کند ممنون میشم.

خدمت شما

aligh2
17-07-1391, 10:32 قبل از ظهر
باطریتو عوض کن، شما که خودت داری می گی باطریم خرابه!!!!!!!!!
کدوم شمتهایی شما؟
اگه سمت غربی آدرس یه تعمیر گاهو بدم که کارش حرف نداره که مورد تایید همه دوستان مخصوصا 250 سوارها و سنگین بازاست

سلام
لطفا این سوال منو انتقال بدید به بخش مباحث مربوط به برق و سیستم برق رسانی تا شاید کسی جواب بده اینجا کسی جواب نمیده خودم که بردم حذفش کردید

تهران نیستم تو یه شهر کوچکم اقا من یک ساله باطرم ندارم چرا تا 5 روز پیش کار میکرد البته وقتی موتور روشن باشه. عیب از باطری نیست
تعمیر کارای اینجا همه قطعات بالا روکه گفتم بالا عوض میکنن تا شاید درست بشه کلی هم رو دست من میزارن گفتم شاید شما کمکم کنید خودم قطعه خرابو عوض کنم

rayan1359
19-07-1391, 02:59 قبل از ظهر
نقشه برق اونجر200را میخام کسی نداره؟

rshass
10-08-1391, 07:52 قبل از ظهر
سلام
هرچی گشتم یه نقشه برق موتور سیکلت CDI125 سی سی رو پیدا نکردم.موتورم الن بازه و خودم دارم درخت برقش رو تعویض میکنم.
اگه کسی از دوستان نقشه برق کشی اش رو داره برام بذاره. متشکر.:icon_pf _99_:

02109002
10-08-1391, 09:32 بعد از ظهر
سلام
هرچی گشتم یه نقشه برق موتور سیکلت CDI125 سی سی رو پیدا نکردم.موتورم الن بازه و خودم دارم درخت برقش رو تعویض میکنم.
اگه کسی از دوستان نقشه برق کشی اش رو داره برام بذاره. متشکر.:icon_pf _99_:

با سلام

ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی

تاپیک های متفرقه ایجاد نکنید

پست ها را با دقت مطالعه کنید

خدمت شما :

mili_007
11-08-1391, 03:37 قبل از ظهر
دوستان اگه ممکنه واسه آشنایی بیشتر اسم بعضی از قطعات رو به فارسی رو نقشه بنویسید تا برای ما جنبه آموزشی داشته باشه. ممنونم

ak67
13-09-1391, 05:59 قبل از ظهر
سلام دوستان

یه سوالی داشتم. موتور من cg125 از نوع استارتی هست میخواستم رنگ سیم چراغ جلو. خروجی از دینام که فکر کنم سیم های ابی قرمز زرد سیاه صورتی . کلا 5 تا سیم اومده بیرون . رنگ سیم چراغ جلو کدوم هست؟
با تشکر

amintajer
03-12-1391, 12:49 بعد از ظهر
کسی نقشه برق پالس 180 پره ای رو نداره ؟

L E G E N D
11-01-1392, 11:17 بعد از ظهر
اینجا هم که همه دنبال نقشه گالیور هستن!!!:4chsmu1:

دوستان کسی نقشه برق تریل فلات 250 رو داره؟

mtoosi
16-01-1392, 07:55 بعد از ظهر

اين نقشه را دانلود كردم و قسمتهايي كه سر در ميآوردم فارسي نوشتم. اگه بتونين نقشه ها رو با ترجمه بذارين خيلي عاليه. يكي مثل من خيلي وارد نيست و با قسمتهاي ساده كار داره سر در نمياره. من تو اين نقشه شارژر و ترانزيستور رو پيدا نكردم.
فايل پيوست نقشه ترجمه شده است.

Unregistered1
21-01-1392, 01:46 بعد از ظهر
سلام...اقا من دکمه قرمزه که رو فرمون هست واسه خاموموش کردنه موتوره...اون کار نمیکنه....قلوه ای رو هم باز کردم چک کردم از اونجا قطعی نداشت... چیکار کنم...
صفحه کیلومترم همه قسمتاش سالمن...همه چیزم نشون میده بجز کیلومترو... اینو چیکار کنم..؟؟؟
موتورم هم هیوسانگ 250 مدل 89

!NAVID!
21-01-1392, 04:39 بعد از ظهر
کسی نقشه برق rkv 200 رو داره؟؟؟

مانی79
31-01-1392, 01:29 بعد از ظهر
سلام
من توی یه شرکت مونتاژ موتور سیکلت کار میکنم
میخواستم در مورد سیم کشی برق موتورهای راک و فرزام125cgبدونم با توضیحاتش که کدام سیم به کدام سیم وصل کنیم بصورت مجزار توضیح داده شود
ممنونم

shahab3030
04-02-1392, 06:11 بعد از ظهر
سلام با عرض خسته نباشید نقشه کامل سیم کشی موتور 125 cdiکسی داره که مسیر سیم های سویچش هم داشته باشه ممنون

!NAVID!
23-02-1392, 01:26 قبل از ظهر
سلام
نقشه برق پیشرو پارس ۲۵۰ رو دارین؟؟؟

!NAVID!
23-02-1392, 03:33 بعد از ظهر
up.....

dr.xoxo
18-05-1392, 10:41 بعد از ظهر
سلام،در صورت امکان نقشه برق رادیسون 125 کویر طرح ویو رو میخواستم
ممنون

02109002
18-05-1392, 11:52 بعد از ظهر
درود......

سرچ میکنم برای هر دو

پیدا شد چشم

albaloo
19-05-1392, 02:50 قبل از ظهر
سلام دوستاتن نقشه برق هیو کسی با یکمی ترجمه فارسی نداره من خیلی مبتدیم ببخشید

babak5452
22-05-1392, 03:40 بعد از ظهر
با سلام این اولین پست من تو این سایت هستش
اینجانب ی دونه انجین cdi 125 خریداری کردم برای ی پروژه تحقیقاتی
م می خواستم خودم سیم کشی و غیره این موتور رو انجام بدم این انجینی که خریداری شده فقط ی دسته سیم داره که از بوبین اومده بیرون حالا می خواستم ببینم برای تکمیل کردن سیم کشی و روشن کردن این موتور چه قطعاتی لازمه
مثل باطری ،کویل و بقیه چیزایی که من اسمهاشو نمی دونم
ممنون می شم راهنمایی کنید در ضمن این جانب هیچ تجربه ای تو زمینه برق کشی موتور سیکلت ندارم

!NAVID!
22-05-1392, 04:15 بعد از ظهر
با سلام این اولین پست من تو این سایت هستش
اینجانب ی دونه انجین cdi 125 خریداری کردم برای ی پروژه تحقیقاتی
م می خواستم خودم سیم کشی و غیره این موتور رو انجام بدم این انجینی که خریداری شده فقط ی دسته سیم داره که از بوبین اومده بیرون حالا می خواستم ببینم برای تکمیل کردن سیم کشی و روشن کردن این موتور چه قطعاتی لازمه
مثل باطری ،کویل و بقیه چیزایی که من اسمهاشو نمی دونم
ممنون می شم راهنمایی کنید در ضمن این جانب هیچ تجربه ای تو زمینه برق کشی موتور سیکلت ندارم
سلام
این نقشه برق 125 هست
ایشالا که به دردت بخوره

babak5452
22-05-1392, 05:55 بعد از ظهر
سلام
این نقشه برق 125 هست
ایشالا که به دردت بخوره

cg با cdi فرقی نداره ؟؟
والا من از این نقشه هیچی سر در نیاوردم
ی مشکلی هم من دارم نمی دونم چه قطعاتی لازمه مثلا کویل خریدم باطری خریدم اما نمی دونم دیگه چه چیزایی لازمه اگه یکی لطف کنه ی لیست از قطعات برقی که برای روشن کردن ی انجین لازمه بهم بده ممنون می شم
مثلا برای ماشین می دونم دینام میخواد باطری می خواد کویل می خواد آفتامات دینام می خواد ولی برا موتور نمی دونم چی می خواد مثلا شنیدم موتور سیکلت ترانزیستور داره حالا نمی دونم این ترانزیستور همو کویل cdi هست یا خود ترانزیستور ی چیز جدا از کویل موتور هست
کلا اگه یکی ی لیست بده که چه قطعاتی باید تهیه کنم ممنون می شم بعد که قطعات تهیه شد می رم سراغ سیمکشی و نقشه های سیم کشی

senior.alireza
22-05-1392, 08:18 بعد از ظهر
cg با cdi خیلی فرق داره . cdi مخفف Capacitor Discharge Ignition هست . شما برای راه اندازی این لیست زیر رو میخوای :::

1- بوبین یا همون دینام که موتور شما داره البته باید ببینی سالمه یا نه ولتاژ و جریان مناسب میده یا نیاز به نعویض داره

2- پیکاپ که بغل بوبین هست و چسبیده به اون

3- کویل که خریدی

4- باتری نمیخواد بدون باتری هم موتور با هندل روشن میشه :happy4:

5- شارژر برای شارژ باتری میخوای ( کار آفتامات دینام تو ماشین رو انجام میده )

6- از همه مهمتر ترانزیستور یا همون cdi که یه قطعه مکعبی سیاه رنگه که 5 سیم و 6 سیم داره ( 8 هم داره )

7-کاربرات میخوای که باید وکیوم بشه با گلویی وگرنه ممکنه خیلی بد روشن بشه موتور

8- صبر و حوصله فراوان :icon_pf _97_:

babak5452
23-05-1392, 12:38 قبل از ظهر
cg با cdi خیلی فرق داره . cdi مخفف Capacitor Discharge Ignition هست . شما برای راه اندازی این لیست زیر رو میخوای :::

1- بوبین یا همون دینام که موتور شما داره البته باید ببینی سالمه یا نه ولتاژ و جریان مناسب میده یا نیاز به نعویض داره
اینو چطوری باید تست کرد ؟؟ اخه ی موتور ساز بهم گفت تا روشن نشه انجینت نمیشه از سلامت بوبین خبر دار شد راستی بوبین من 4 تا سیم پیچ داره شنیدم 6 و 8 سیم پیچه هم هست فرق اینا با هم چیه ؟؟ اگه خراب باشه بوبینم و 4 سیم پیچه گیرم نیومد با مدلایی که سیم پیچ بیشتر دارن عوض کنم مشکل نداره ؟؟ قیمت از 12 بهم دادن به بالا

2- پیکاپ که بغل بوبین هست و چسبیده به اون
اگه همون قطعه سیاه رنگ که حالت آهنربایی داره و تو قاب کنار اون قسمت سیم پیچ هست منظورتونه اونم داره اگه این خراب بود و خواستم عوضش کنم قیمتش چنده ؟؟

3- کویل که خریدی
اینم که خریدم قیمت 7.500 نمی دونم جنس خوبه یا نه اما مثلا این بهترین جنس هست اما چینی
4- باتری نمیخواد بدون باتری هم موتور با هندل روشن میشه :happy4:
اینو باید بخرم چون می خوام چراغهای و دزدگیر رو بهش وصل کنم

5- شارژر برای شارژ باتری میخوای ( کار آفتامات دینام تو ماشین رو انجام میده )
اینو چه مارکی و تا چه قیمتی می تونم تهیه کنم ی قیمت حدودی بهم بدین

6- از همه مهمتر ترانزیستور یا همون cdi که یه قطعه مکعبی سیاه رنگه که 5 سیم و 6 سیم داره ( 8 هم داره )
قیمت این چنده چه مارکی بگیرم اینو ؟؟

7-کاربرات میخوای که باید وکیوم بشه با گلویی وگرنه ممکنه خیلی بد روشن بشه موتور
از لحاظ مکانیکی و سوخت رسانی همه چیزش تکمیله از لحاظ برقی نا تکمیله

8- صبر و حوصله فراوان :icon_pf _97_:
از شما بابت راهنمایی ممنونم و ممنونتر هم میشم که در بقیه موارد و سوالات بالا هم کمک کنید
راستی درخت سیم کشی هم خودم می خوام براش درست کنم
ی سوال دیگه هم دارم آیا میشه سیم کشی که از بوبین موتور اومده رو هم عوض کنم ؟؟
میخوام سفارشی سفارشی سیستم برق این انجین رو راه اندازی کنم

senior.alireza
23-05-1392, 09:00 قبل از ظهر
1- تست بوبین هم به صورت ظاهری میشه هم الکتریکی . ظاهری اینکه سیم پیچ ها به شدت سیاه میشن و کمی بو میگیره و حالت خشک و شکننده داره و تست الکتریکی هم اتصال کوتاه نبودن سیم های بوبین به بدنه هست . 4 هم کارتو راه میاندازه مهم دادن ولتاژ و جریانه مناسبه

2--بله پیکاپ همونه سیاه رنگه که دو تا سیم هم داره اگه اون نباشه موتور روشن نمیشه . معمولا رو بوبین هست و جدا نمیفروشن

5 6-- در مورد قیمت خیلی قیمتا پرت و پلا هست مثلا بوبین رو من 30 تومن قیمت دارم ! و شمع موتور معمولی رو 5 6.5 3 قیمت دادن که شمع سوزنی مارک معمولی 10 قیمت دادن ولی من شمع سوزنی رو 5 تومن خریدم . الان تمام وسایل چینی و بی کیفیت هست و دیگه جنس خوب گیر نمیاد اگر کسی هم داشته باشه قیمت بالا میده مثلا ترانزیستور ژاپنی رو من تو انبار نفت قیمت گرفتم 80 تومن !!! در کل زیاد نمیشه رو قیمت ها حساب کرد الان بهترین مارک ها انرژی و راپیدو هست این دوتا رو بگیری خیالت راحته که جنس خوبیه

شارژر مارک خاصی نداره قطعه ای هست آهنی که زیر باک نصب میشه و به این زودی ها هم خراب نمیشه

---------
سیم کشی بوبین رو نمیشه ! چون وصله به بوبین و با بوبین باید عوض بشه

babak5452
24-05-1392, 04:16 بعد از ظهر
خب من ی دونه یونیت CDI یا به اصطلاح عامه ترانزیستور خریدم و حالا می خوام بدوم هر پایه از این ترانزیستور رو به چه سیمی یا چه جایی باید وصل کنم ؟؟
اینم عکس از ترانزیستور و و پایه هاش و دسته سیمی که براش تهیه کردم فقط نمی دونم چرا تو دسته سیم پایه 4 خالی هستش مشکلی نداره ؟؟[Only registered and activated users can see links]
اینم عکس از کویلی که خریدم برق پایه های این کویل رو از کجا باید بگیرم ؟؟ [Only registered and activated users can see links]

senior.alireza
24-05-1392, 07:44 بعد از ظهر
کویلی که خریدی رو موتور من هم نصبه باکیفیت و با دوامه ترانزیستور هم به نظر با کیفیت میاد اگه میشه بگید هر کدومو چند خریدید ؟ :icon_pf _15_:

دوست عزیز برات دو تا عکس گزاشتم که با کمکه اونا کارت راه بیوفته .

عکس بالا مربوط به مدار داخلی ترانزیستوره و پایه هاش رو پایین سمت چپ توضیح داده

عکس پایین مربوط به ترانزیستور یکه موتور 125 هست استارتر داره و گرمکن کاربرات داره و ..... خلاصه پیشرفته و نقشه سی دی آی هم توش داره :29dz8zk:

----
البته دسته سیم آماده میخریدی دیگه کاری نداشتی فقط سوکت وصل میکردی . اون پایه چهارم زمینه با بقلی مشترکه باری همین نزاشته سیم براش

babak5452
24-05-1392, 10:44 بعد از ظهر
ترانزیستور مارکش الماس هست و به قیمت 5000 تومن خریداری شد
کویل مارکش پرواز هست و به قیمت 7500 خریداری شد
ی دونه شمع هم با همین مارک الماس گرفتم اونم 3000 تومن
این سه قلم که خریداری شده چینی هستن
بابت نقشه ها ممنون
ای بدبختی چرا ی استاندارد خاص استفاده نمی کنن برای دست سیم این موتور سیکلت ها هیچ کدوم رنگها که تو نقشه گفته شده تو دست سیم من نیست بجز قرمز و مشکی فکر کنم اخرشم باید برم دل و روده ی موتور سیکلت دیگه رو بریزم بیرون تا بفهمم کدوم سیم رو به کدوم وصل کنم اگه رنگ بندی دسته سیم من استاندارد بود می شد فهمید ولی متاسفانه نیست :wall3:

mossaffer
25-05-1392, 01:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه اساتيد
من تاره يه سي جي ١٢٥ خريدم ،امروز باتريشو وصل كردم فقط يه سوال اينكه تو قسمت نصب باتري علاوه بر دوتا سيم مثبت ومنفي دو تا سيم ديگه هم ازاده اگه درست يادم باشه يكيش همرنگ سيم منفي باتري (سبز) و سرش مثل همون سيم منفي باتريه ويكي ديگش صورتي سرشم حالت پين مادگي داره ، اين دوتا چين اصلاً استفاده اي دارن اگه همينمطوري ول بمونن مشكلي پيش مياد؟

mossaffer
25-05-1392, 07:30 بعد از ظهر
كسي نيست اين سوال اماتوري منو جواب بده؟

fazm
25-05-1392, 07:33 بعد از ظهر
قیمت قوطی برق اصلی cdi ژاپنی رو کسی نمیدونه؟؟؟

masih1371
26-07-1392, 12:20 بعد از ظهر
سلام دوستان
ببخشید بنده یدونه بهمنی بی دارم ک متاسفانه سیم کشیش تو وضعیت افتضاحه بی رودروایسی بگم از برق موتور زیاد سردرنمیارم
از دوستان کسی نقشه سیم کشیشو داره یا میتونه کمکم کنه ک یکم ب سیم کشیش سامون بدم؟
ممنونم

kourosh_bandit2
08-08-1392, 11:06 قبل از ظهر
نقشه برق پالس 220 رو کسی داره بذاره؟
راستی برای نصب زنون مستقیم از باطری سیم میکشم بعد کلید رو از کجا بیارم سر راحش؟

amin8speed
01-11-1392, 08:37 بعد از ظهر
سلام
دوستان بی زحمت نقشه برقyamaha100 l2g همون دوزمانه های قدیمی رو کسی نداره اگه بزارین ممنون میشم

ali.cdi
12-01-1393, 04:37 بعد از ظهر
سلام من نقشه cg125 را دیدم ولی با نقشه موتور من فرق می کنه مثلا سیم زرد که برق لامپ جلو را میاره روی گاز سیم کشی من اصلان نداره و اینم کل سیم هایی که از زیر باک میره به کاسه چراغ جلو اینم عکسش
شارژر زیر باک 5 تا سیم داره که فکر کنم تو این یکی با بقیه یکسان باشه اینم عکسش
سیم هایی که وارد تولید برق موتور می شه و کنار خورشیدی زنجیره از من 6 تا سیمه که فکر کنم تو بازار سیم کشی کامل این قسمتش 4 سیمه باشه اینم عکسش
و چیز دیگه این که تو این نقشه سی جی که گذاشتین این جاهایی که علامت گذاشتم برام نامفهومه و با سیم کشی موتورم فرق می کنه و سیم زرد ندارم
ممنون می شم اگه راهنماییی کنید.

02109002
12-01-1393, 11:30 بعد از ظهر
درود ...

ضمن خوش آمد گویی به شما

سیم کشی cg و cdi کمی با هم تفاوت داره

شما دقیقا" میخواین چی کار کنید

اگه مشکلتون وصل کردن چراغ جلو است ، تصویری از سیم کشی کاسه چراغ جلو بذارید

aspas
13-01-1393, 04:28 قبل از ظهر
سلام

مدل پلاتینی اگه خواستی میتونم کامل راه نمایت کنم بزنگ به این شمارم09386065328 البته قبلش اس بده

ali.cdi
13-01-1393, 02:23 بعد از ظهر
الان موتورم هیچ سیمی بهش وصل نیست و سیم های کاسه چراغ هیچ کدام به هم وصل نیستند من طبق نقشه cg چراغ های راهنما و خطر و جلو تا جایی که شبیه cdi بود وصل کردم .
ولی چراغها عملکردی ندارن . میخام درست بشن و کار کنند اگه نقشه cdi دارین بذارین تا استفاده کنیم اگه هم نیست که راهنمایی کنین تا یه برقی بدیم به اینا تا روشن بشن .
ممنون

- - - Updated - - -

درود ...

ضمن خوش آمد گویی به شما

سیم کشی cg و cdi کمی با هم تفاوت داره

شما دقیقا" میخواین چی کار کنید

اگه مشکلتون وصل کردن چراغ جلو است ، تصویری از سیم کشی کاسه چراغ جلو بذارید

الان موتورم هیچ سیمی بهش وصل نیست و سیم های کاسه چراغ هیچ کدام به هم وصل نیستند من طبق نقشه cg چراغ های راهنما و خطر و جلو تا جایی که شبیه cdi بود وصل کردم .
ولی چراغها عملکردی ندارن . میخام درست بشن و کار کنند اگه نقشه cdi دارین بذارین تا استفاده کنیم اگه هم نیست که راهنمایی کنین تا یه برقی بدیم به اینا تا روشن بشن .
ممنون

02109002
14-01-1393, 01:30 بعد از ظهر
مدل پلاتینی اگه خواستی میتونم کامل راه نمایت کنم بزنگ به این شمارم09386065328 البته قبلش اس بده
؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

ممنون

درود ...

ذکر کردم که :

تصاویر واضح تری بذارید تا چک کنم در چه مرحله ای هستین

abaszx1000
15-01-1393, 08:40 بعد از ظهر
باسلام من موتورم 125cdi تازه خریدم 250تا کار کرده داشتم میرفتم ناگهان تمام لامپ هاش سوخت حتی مال کیلومتر مشکل چی

cottlas
15-01-1393, 10:22 بعد از ظهر
باطری که جدا بشه اینجوری میشه تو ماشینها هم وقتی افتامات دینام خراب بشه همینطوره cdi رو یادم نیست چی کار آفتامات دینام رو انجام میداد آخرین بار که سی دی آی باز کردم 10 سال پیش بود من هم دوست دارم بدونم به غیر از باطری چه چیزی تو این موتور ولتاژ برق رو حدود 12 ولت ثابت نگه میداره.

02109002
15-01-1393, 10:34 بعد از ظهر
درود ...

تاپیک های مشابه ادغام شد

از ایجاد تاپیک های متفرقه خودداری کنید

موفق باشید

ali.cdi
24-01-1393, 11:24 قبل از ظهر
درود
می خاستم راهنماهای موتور cdi 125 چهار تایی با هم بزنه به وسیله یه سوئیچ که هر موقع که خاستم 2 تایی و با زدن سوئیچ 4 تایی بشه.
اگه نقشه یا هر چیزی دیگه ای برای راهنمایی دارین معرفی کنید.
ممنون

mehdiabbasi1359
24-01-1393, 01:38 بعد از ظهر
به نام خدا

خدمت همه دوستان عزیزم عرض سلام و تبریک سال نو را دارم.

از دوستان عزیزم تقاضا دارم اگر نقشه سیم کشی کاوازاکی Gpz400 را در اختیار دارد لطفاً در اینجا هم قرار بدهید تا بنده و یا دوستان دیگر هم از آن بهره مند شویم. البته قابل ذکر است که بنده با سرچ در اینترنت به نتیجه نرسیدم برای همین مزاحم دوستان شدم.

با سپاس فراوان
:smilies(182):

داقالی مهران
24-01-1393, 03:23 بعد از ظهر
سلام تو این موتورها رگلاتور یا شارژر کار کنترل برق چراغها رو انجام میده که معمولا زیر باک کنار کوئل قرار داره

- - - Updated - - -

باطری که جدا بشه اینجوری میشه تو ماشینها هم وقتی افتامات دینام خراب بشه همینطوره cdi رو یادم نیست چی کار آفتامات دینام رو انجام میداد آخرین بار که سی دی آی باز کردم 10 سال پیش بود من هم دوست دارم بدونم به غیر از باطری چه چیزی تو این موتور ولتاژ برق رو حدود 12 ولت ثابت نگه میداره.

سلام تو این موتورها رگلاتور یا شارژر کار کنترل برق چراغها رو انجام میده که معمولا زیر باک کنار کوئل قرار داره

mehdiabbasi1359
25-01-1393, 07:30 بعد از ظهر
به نام سلام نام خدا
و
سلام

از دوستان عزیزم خواهش میکنم به عنوان تایپک توجه کنید لطفاً مطالب مربوط به این تایپک را مطرح کنید.

بنده یکبار دیگر درخواست خود را تکرار میکنم
از دوستان عزیزم تقاضا دارم اگر نقشه سیم کشی کاوازاکی Gpz400 را در اختیار دارد لطفاً در اینجا هم قرار بدهید تا بنده و یا دوستان دیگر هم از آن بهره مند شویم. البته قابل ذکر است که بنده با سرچ در اینترنت به نتیجه نرسیدم برای همین مزاحم دوستان شدم.

با سپاس فراوان

mehdiabbasi1359
28-01-1393, 05:46 بعد از ظهر
به نام سلام نام خدا
و
سلام

خدمت دوستان عزیزم عارضم که یک TCI بدستم رسید برای تعمیر که چند عدد از سیمهای سوکتهای آنرا نیمدانم به کجا متصل میشوند و کار آنها چیست نقشه فوق را هم برای این منظور احتیاج داشتم اگر کسی از دوستان اطلاعی دارد لطفاً بنده را یار ی کنید.

سوکت های TCI کاوازاکی Gpz400

با تشکر فراوان [Only registered and activated users can see links]

arash_fashen3
03-02-1393, 12:20 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه سئوال داشتم لامپ موتور من روی باتری هست و می خوام لامپو منبع انرژیشو بندازم رو موتور یعنی دیگه رو باتری نباشه روی موتور کار کنه اگه این امکان وجود داره اموزششو بنویسید ممنون سی جی ساوین 125(خواهش میکنم سرع جواب بدید)

- - - Updated - - -

:waiting:

mehdiabbasi1359
03-02-1393, 10:27 بعد از ظهر
به نام سلام نام خدا
و
سلام

از دوستان عزیزم خواهش میکنم به عنوان تایپک توجه کنید لطفاً مطالب مربوط به این تایپک را مطرح کنید.

sayyedhasan
08-02-1393, 05:48 قبل از ظهر
سلام یه موتور بهمب این کنترل کنندن بی دارم. یه کنترل کننده شارژر که توسط یه یزدی اختراع شدک برای موتورم از مشهد سفارش کردم. راهنمای نصب روی 125 برام فرستاده

بوبین هشت تایی نشون میده ولی بوبین موتور بهمن دو تایی نمی دانم چطوری نصب کنم

- - - Updated - - -

می توانید راجع کنترل کننده ولتاژ برق موتور سیکلت صحبت کنید و طریق نصبش روی موتور های دو بوبین دار
این دستگاه توسط یه یزدی اختراع شده v c m هم می گویند

alimeh
13-02-1393, 03:34 بعد از ظهر
سلام کسی هست من در تعویض چراغ عقب متین طرح ویو راهنمایی کنه
لطفا اگه میتونین نقشه برق ویو یا متین طرح وو رو بزارین ممنون.

- - - Updated - - -

سلام یه سوالدیگه من میخوام سیستم چرا غمواز رو باطری بندازم رو دینام میشه کسی راهنمایی کنه اخه من یه لامپ شیری زدم رو متورم از بس برق استفاده میکنه که دیگه بوقم درست نمیزنه چی کار کنم و بعد اگه بخوام که لامپو عوض کنم کدوم یک از لاکارو دربیارم

amoo shahab
15-02-1393, 07:26 بعد از ظهر
سلام-وقتی کله چراغ جلو موتورت رو بازکنی ی سیم زرد رنگ هست ک از سمت ماهیچه گاز میاد-(برق اصلی سیستم چراق)-تو موتور شما باد ب ی سیم مشکی وصل شده باشه(برق باطری) باد قعطش کنی به ی سیم زرد که از سیمکشی موتور میاد وصلش کنی(برق موتور)

AKBARJ
17-02-1393, 10:04 قبل از ظهر
موتور منم پیشروcj125-2بی کلاج هستش منم این آموزش برق رسانیش رو میخوام
خب باتری با دست شارژ میشه اما خود موتور شارژ نمیکنه
الان هم چراغ راهنماهاش ثابت شدن و روشن خاموش نمیشه و ....
کمک
کمک

مسیح
28-02-1393, 09:11 بعد از ظهر
سلام دوستان
خواهشی ازتون دارم نقشه سیم کشی پاژنگ 150 یا یه چیزی ک بهش بخوره رو میخواستم
واینک یه شماتیکی از سی دی ای بهم بدید ک هر سوکتش چی باید بهش وصل بشه متشکرم ازتون

Amir R1
28-02-1393, 10:10 بعد از ظهر
اینم دفترچه راهنمای کاوازاکی gpz400-500
همراه با نقشه سیم کشی:[Only registered and activated users can see links] 0%201983-1985%20Service%20Manual.pdf

Amir R1
31-02-1393, 05:58 بعد از ظهر
بچه ها ترازیستور ولت مشخصی داره؟
میشه ترا...... هوندا125 رو70 وصل کرد؟

mehdiabbasi1359
01-03-1393, 12:10 قبل از ظهر
به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم ولتاژ ورودی و خروجی ترانزیستور یا CDI نوع AC در حدود 200 تا 400 ولت است. CDI هندا 125 معولاً ولتاژی خروجی بالایی ندارد و فکر کنم به

کویل موتور شما سازگاری داشته باشد البته اگر سیستم جرقه زنی آن AC باشد.

در مورد دفترچه راهنمای که محبت کردید و لینک آنرا قرار دادید بنده قبلاً تهیه کرده بودم ولی چون درباره سوکت TCI توضیح نداده بود کمکی نکرد.

با سپاس فراوان:smilies(182):

Amir R1
01-03-1393, 12:20 قبل از ظهر
واسه کوئل باید همه سیما به ترا... .صل باشه؟

پرسه
01-03-1393, 12:27 قبل از ظهر
سلام اساتید میگم میشه واسه تریل یه چیزی گذاشت که وقتی جک رو میزنی خاموش بشه.مثل تریل های مدل بالا . ببخشید راه حلی هست

mehdiabbasi1359
01-03-1393, 01:04 بعد از ظهر
سلام اساتید میگم میشه واسه تریل یه چیزی گذاشت که وقتی جک رو میزنی خاموش بشه.مثل تریل های مدل بالا . ببخشید راه حلی هست

به نام خدا

سلام علیکم

دوست عزیزم لطفاً قبل از مطرح کردن موضوع به عنوان تایپک توجه کنید.

لطفا یک تایپک جدید ایجاد کنید موضوع جالبی است و فکر کنم مورد توجه دوستان قرار بگیرد.

در تایپک جدید در خدمت شما هستم.

باتشکر

hosin2a
05-03-1393, 03:17 بعد از ظهر
سلام . من نقشه برق پالس 220 پیدا کردم و در زیر قرار میدهم .
اگه میشه به من کمک کنید .
میخوام زنون نصب کنم . میشه به وسیله این نقشه ها راهنماییم کنید که چجوری نصبش کنم ؟ خواهش میکنم . میدونم این سوال جاش اینجا نیست ولی هر جا که گفتم کسی جواب نداد .

پرسه
05-03-1393, 03:55 بعد از ظهر
سلام عزیزم جاش همین جاس ولی زنون ننداز که تصادف میکنی. ببخشید اگه روی موتور این ال ای دی های رنگی هست واسه موتور بندازی موتور با مشکل کمبود برق مواجه نمیشه ممنون میخوام با چراغای جلو روشن بشه

hosin2a
07-03-1393, 05:20 بعد از ظهر
سلام عزیزم جاش همین جاس ولی زنون ننداز که تصادف میکنی
برای چی باید تصادف کنم . تازه لامپ پالس 220 لنز پراماتیک داره و برای زنون خیلی مناسبه
41493 . و
من 2 مشکل اصلی دارم :
1 - وقتی میخوام مستقیم از رو باطری زنون نصب کنم چون لامپ نور پایین را درمیارم که زنون بزارم جاش خود به خود لامپ بالا روشن میشه و نمیتونم خاموشش کنم
2 - وقتی مستقیم از باطری زنون نصب کنم مشکل دوم اینه که وقتی که لامپ زنون را روشن میکنم صفحه کیلومتر مه دیجیتال است ریست میشود حتی زمانی که سویچ خاموش است صفحه کیلومتر یک لحظه روشن وخاموش میشه و ریست میشه .
چه کار کنم ؟

hosin2a
12-03-1393, 06:01 بعد از ظهر
سلام .
کسی نیست .........
یعنی یه هفتس کسی نظر نداده...........؟

Gladiator
16-03-1393, 01:55 بعد از ظهر

بله که هست فقط حوصله میخواد ، باید یه کلید ( رو دوشاخ عقبت یا جایی دیگه نزدیک جک ) نصب کنی و سیمارو پیش از قطع کن رو فرمون به این کلید سری کنی ، همین :25:

hosin2a
20-03-1393, 02:25 قبل از ظهر
من در ابتدا :4chsmu1:

من در وسط:s (9):

من در آخر(الان):16:

من در فردا :minzdr:

amirhossein5
28-03-1393, 11:22 قبل از ظهر
سلام. نقشه سیم کشی موتور 125cc sabinرو میخاستم.کلا همه چیش قعطه.کلا باید سیم کشیش عوض شه.

Gladiator
28-03-1393, 11:33 قبل از ظهر
سلام. نقشه سیم کشی موتور 125cc sabinرو میخاستم.کلا همه چیش قعطه.کلا باید سیم کشیش عوض شه.

نقشش با سی جی یکیه ، تو صفحات قبلی هست

amirhossein5
28-03-1393, 05:45 بعد از ظهر
ممنون ولی صفحات قبل خیلی نقشه هست میشه دقیق بگید کدوم

- - - Updated - - -

نقشش با سی جی یکیه ، تو صفحات قبلی هست

ممنون ولی صفحات قبل خیلی نقشه هست میشه دقیق بگید کدوم

Akad
16-04-1393, 07:08 بعد از ظهر
سلام دوستان.من نقشه برق مگلی 250 رو میخوام.میشه بذارید؟

baba_shamal23
06-05-1393, 07:10 قبل از ظهر
سلام : من یه موتور تکرو 200 طرح DT دارم نقشه سیستم برقشو پیدا نکردم از نقشه وینر 200 که توی سایت بود میخوام استفاده کنم اما یه قسمت اونو نمیدونم چیه عکسش رو میزارم خواهشا هر کی میتونه راهنماییم کنه . با تشکر baba_shamal23

02109002
06-05-1393, 07:53 قبل از ظهر
سلام : من یه موتور تکرو 200 طرح DT دارم نقشه سیستم برقشو پیدا نکردم از نقشه وینر 200 که توی سایت بود میخوام استفاده کنم baba_shamal23

سلام

برای هر موتوری از نقشه برق خودش باید استفاده کنید

اما یه قسمت اونو نمیدونم چیه عکسش رو میزارم خواهشا هر کی میتونه راهنماییم کنه . با تشکر baba_shamal23

اون مورد که توی تصویر مشخص شده :

سنسور دنده یا همون دنده شمار دیجیتال است

اگه مسیر سیم کشی رو دنبال کنید به نمایشگر دنده شمار خواهید رسید

پایدار باشید

- - - Updated - - -

درود ...

فکر کنم مشکلتون حل شده باشه ولی به هر حال خدمت شما :

crm
12-05-1393, 06:09 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
چندتا سوال داشتم که اگر کمک کنید خیلی ممنون میشم چون موتورم خیلی وقته روشن نمیشه تو خونه افتاده
ترانزیستور چه شکلیه؟ کسی عکس ازش داره بذاره؟ من رو موتورم چندتا قطعه زیر باکش هست میخام بدونم چی هستن فقط کویل رو دیدم اصلا دی تی 125 ترانزیستور داره؟
سوال دوم اگر وسایل برق موتور مثل ترانزیستور یا کویل و شارژر مشکل داشته باشه توی سیمی که به شمع میاد برق نمیاد ؟ یا میاد ولی ضعیف میاد؟ من میخام ببینم موتورم که روشن نمیشه ایراد از برقشه یا چیز دیگه
سوال سوم راهی هست کویل رو امتحان کنم ببینم سالمه یا نیم سوز شده؟

- - - Updated - - -

اقایون کسی نقشه ی برق دی تی رو داره؟

mogrem
12-05-1393, 06:33 بعد از ظهر
سلام کیلومتر موتور شکست مال خوداش رو پیدا نکردم به جاش کیلومتر پالس گرفتم که سوکت هاشون باهم فرق میکنه همه چیز اش رو درست کردم فقط امپر بنزین اش رو نتونستم درست کنم کسی میتونه راهنمای کنه موتور ام v6 هستش

crm
12-05-1393, 07:05 بعد از ظهر
یه سوال ترانزیستور همون cdi هست ؟ راهی برای تست کردن cdi هست؟

- - - Updated - - -

اگر بخام کویل یا سی دی ای بخرم فرقی میکنه برای چه موتوری باشه؟ موتور من دی تی هست یعنی میشه مال همین هوندا ایرانی هارو بگیرم؟

hamid gharibi
16-05-1393, 10:08 قبل از ظهر
سلام
نامی 125 استارتی مدل قدیمی چند روزیه که بی دلیل چراغ خلاص روشن نمیشه و استارت هم نمیخوره.
موتور با هندل روشن میشه وهمه چیز درست کار میکنه فقط 2 تا اشکال بالارو داره
سوییچ و باطری و لامپ خلاص وشاستی استارت و فیوز باطری هم همه سالم هستند.
حتی با اتصال کوتاه رله استارت.استارت بکار میوفته که بیانگر سالم بودن استارته .
بنظر اساتید فن مشکل از چه چیزی هست؟
با تشکر

02109002
16-05-1393, 10:23 قبل از ظهر
سلام
نامی 125 استارتی مدل قدیمی چند روزیه که بی دلیل چراغ خلاص روشن نمیشه و استارت هم نمیخوره.
موتور با هندل روشن میشه وهمه چیز درست کار میکنه فقط 2 تا اشکال بالارو داره
سوییچ و باطری و لامپ خلاص وشاستی استارت و فیوز باطری هم همه سالم هستند.
حتی با اتصال کوتاه رله استارت.استارت بکار میوفته که بیانگر سالم بودن استارته .
بنظر اساتید فن مشکل از چه چیزی هست؟
با تشکر

درود ...

---
موارد مربوط به این مشکل ها :

سنسور خلاصی ، سنسور کلاج ( اگر برای استارت خوردن نیازی به کلاج گرفتن داشته باشه ) ، آفتامات استارت

مواردی رو که باید چک کنید :

سنسور خلاصی
سنسور کلاج
مدار سیم کشی از یرق باطری به شاسی استارت و از شاسی به استارت موتور
آفتامات استارت

hamid gharibi
16-05-1393, 10:57 قبل از ظهر
درود ...

---
موارد مربوط به این مشکل ها :

سنسور خلاصی ، سنسور کلاج ( اگر برای استارت خوردن نیازی به کلاج گرفتن داشته باشه ) ، آفتامات استارت

مواردی رو که باید چک کنید :

سنسور خلاصی
سنسور کلاج
مدار سیم کشی از یرق باطری به شاسی استارت و از شاسی به استارت موتور
آفتامات استارت

ضمن تشکر از پاسخ صریع شما
در صورت امکان جای سنسورها ونحوه تست رو بفرمایید

02109002
16-05-1393, 11:57 قبل از ظهر
سنسور خلاصی :

با یک مدار لامپ ساده

سر مثبت رو به برق باطری وصل میکنید و سر منفی سیم رو به سنسور خلاصی اگر موتور رو خلاص کردید و لامپ روشن شد که سالمه در غیر اینصورت باید تعویض بشه

اما محل سنسور : قاب سمت چپ انجین رو باز میکنید کمی پائین تر از شفت دنده سمت راست قطعه پلاستیکی سیاه رنگی وجود داره که بهش میگن سنسور خلاصی

اما سنسور کلاج :

اول بگو ببینم اصلا سنسور کلاج دارین شما ؟

از کتی کلاج سیمی همانند استپ ترمز جلو میاد بیرون یا نه ؟

hamid gharibi
16-05-1393, 12:23 بعد از ظهر
سنسور خلاصی :

با یک مدار لامپ ساده

سر مثبت رو به برق باطری وصل میکنید و سر منفی سیم رو به سنسور خلاصی اگر موتور رو خلاص کردید و لامپ روشن شد که سالمه در غیر اینصورت باید تعویض بشه

اما محل سنسور : قاب سمت چپ انجین رو باز میکنید کمی پائین تر از شفت دنده سمت راست قطعه پلاستیکی سیاه رنگی وجود داره که بهش میگن سنسور خلاصی

اما سنسور کلاج :

اول بگو ببینم اصلا سنسور کلاج دارین شما ؟

از کتی کلاج سیمی همانند استپ ترمز جلو میاد بیرون یا نه ؟

با توضیح شما باید عرض کنم که سیمی از کتی کلاچ بیرون نیامده پس سنسور کلاچ ندارم
همچنین استارت نخوردن متور و خاموش ماندن چراغ خلاص همزمان پیش امد و با هم اتفاق افتاد و فکر میکنم که یک عامل مشترک دارندو
وقتی متور روشن هم هست بازهم چراغ خلاص خاموشه
در صورت امکان تعمیر کار وارد به برق متور سمت شرق(پیروزی)سراغ دارین؟

02109002
16-05-1393, 12:39 بعد از ظهر
مشکل شما مربوط به سنسور خلاصی است

خودتون هم میتونید تعویض کنید

باید سنسور خراب رو بکشید بیرون و سنسور جدید رو پس از آغشته کردن به چسب مزدا جا بزنید

در نهایت آفتامات استارت رو نیز چک کنید

از این تاپیک کمک بگیرید

hamid gharibi
17-05-1393, 09:07 قبل از ظهر
مشکل شما مربوط به سنسور خلاصی است

خودتون هم میتونید تعویض کنید

باید سنسور خراب رو بکشید بیرون و سنسور جدید رو پس از آغشته کردن به چسب مزدا جا بزنید

در نهایت آفتامات استارت رو نیز چک کنید

از این تاپیک کمک بگیرید

سلام
سنسور خلاصی رو با یک موتور دیگه چک کردم و سالم بود ولی رو موتور خودم جواب نمیداد
احتمالا پشت سنسور چیزی باید باشه که به سنسور اتصال کنه و باعث روشن شدن لامپ خلاصی بشه که نمیشه.
ناگفته نماند که دنده متور خوب جا نمیرفت و چند بار باید میزدم تا جا بره
شاید تو متور چیزی مشکل داره
لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید

داخل سوراخی که سنسور خلاصی قرار میگیره چیه ؟
در موتور سالم زمانی که سنسور داخل هست چراغ خلاصی روشن میشه و به محض بیرون کشیدن اون خاموش میشه
پس یک چیزی اون انتها هست که ته سنسور به اون اتصال پیدا میکنه وچراغ روشن میشه و متور من احتمالا اونو نداره

02109002
21-05-1393, 08:25 قبل از ظهر
درود ...

دوست عزیز

تا جائی که اطلاع داشتم راهنمائی کردم

تا حالا به داخل جایگاه سنسور خلاصی دقت نکردم

موفق باشید

hamed510
21-05-1393, 11:39 قبل از ظهر
بنظر دوستان یه تازه کار میتونه کل سیم کشی سی جی رو نو بندازه و عوض کنه!!؟ کار سختیه!!؟

02109002
21-05-1393, 05:16 بعد از ظهر
درود ...

مسلما" بدون اطلاع قبلی و یا دست به آچار بودن کار به مراتب سخت تر میشه ولی در مقابل همت و پشتکار این سختی رو آسون میکنه

چه طور ؟

hamed510
21-05-1393, 05:28 بعد از ظهر
منظورم یعنی اینه که تعویض سیم کشی مثل تعویض قطعه هس و باید در جای خودش قرار بگیره!!؟

02109002
21-05-1393, 05:52 بعد از ظهر
آره

2 نوع سیم کشی داریم :

1. استفاده از سیم کشی های آماده موجود در بازار

2. سیم کشی دستی به جهت بالا بردن کیفیت کار

اگه از نوع آماده استفاده بشه تا حدودی میشه یه مبتدی این کار رو انجام بده و هر فیش و سوکتی رو در جای خودش وصل کنه

Gladiator
21-05-1393, 10:05 بعد از ظهر
دوستان کسی از سیم کشی موتورای دوزمانه پلاتینی سر در میاره؟ کدوم رنگ سیمش برق داره؟ میخوام یه برق ازش بگیرم نمیتونم ، اتصال بدنش مثل بقیه موتورا سبزه؟ مثبتش چه رنگیه؟

mnbbm
09-06-1393, 10:51 بعد از ظهر
با سلام بنده کاوازاکی زاپنی دارم چهارزمانه

مشکلی برای بنده پیش آمده سیمهای سیم کشیرنگ آن اطی شده

رنگبندی ترانزیستر نمیدانم چه کنم

الان یک سیم برق دارم از سنگ برق و یک سیم از همن ات داخل

میات بیرون کسی نمونه رنگها اتصال ترازیستر داره بزاره گیچ شدم موندم چه کنم

یکی اصلا توضیح بده وردی ترازیستر و اتصال و سیم خروجی به کویل چیه

توضیح کامل میخواهم چون رنگ ندارم اینجا قاطی شده مثلا بگید برق کجا وصل میسه ووو

کار ترازیستور میخواهم بدونم

رنگهای ترازیستر ژنج فیش میخواهم مثل طرح ویو و اینا موتورهای پلاستیکی

kamangir
14-06-1393, 07:56 قبل از ظهر
سلام
سنسور خلاصی رو با یک موتور دیگه چک کردم و سالم بود ولی رو موتور خودم جواب نمیداد
احتمالا پشت سنسور چیزی باید باشه که به سنسور اتصال کنه و باعث روشن شدن لامپ خلاصی بشه که نمیشه.
ناگفته نماند که دنده متور خوب جا نمیرفت و چند بار باید میزدم تا جا بره
شاید تو متور چیزی مشکل داره
لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید

داخل سوراخی که سنسور خلاصی قرار میگیره چیه ؟
در موتور سالم زمانی که سنسور داخل هست چراغ خلاصی روشن میشه و به محض بیرون کشیدن اون خاموش میشه
پس یک چیزی اون انتها هست که ته سنسور به اون اتصال پیدا میکنه وچراغ روشن میشه و متور من احتمالا اونو نداره

اگه قبلا چراغ خلاصی کار میداده پس داشته

قطعه که شما دنبالشی اسمش اتصال مسی خلاصی هستش و داخل گیربکس روی توپی تعویض دنده بسته شده

این قطعه به ندرت خراب میشه

mata
14-06-1393, 12:07 بعد از ظهر
سلام. موتور من تریل روانه . چند وقته که چراغ جلوی موتورم کم نوره و هنگام گرفتن ترمز صفحه کیلومتر و چراغ کم نورتر میشه و وقتی چراغ بزرگ جلو روشن میکنم دور موتورم پایین میاد.. باتوجه به اینکه باتریم نوئه و 9آمپر هم هست چه دلیلی میتونه داشته باشه این اشکالات؟؟

babak5452
24-07-1393, 04:15 بعد از ظهر
دوستان چطوری بفهمم بوبین موتورم با چه نوع شارژری همنخونی داره 5 سیم یا از این شارژر کوچیکا که مستقیم وصل می شه به دسته سیم
اینم عکس دوتا شارژر مد نظر من
پنج سیم
مدلی که مستقیم می خوره سر ذسته سیم
ی موتور ساز ی چیزایی گفت که چطوری بفهمم ولی من دقیقا متوجه نشدم
بعدش ی سوال دیگه طریقه سیم کشی هر کدوم از این شارژر ها چطوری می شه منظورم شیم سبزیه که از بوبین میاد من این سیم سبز رو ی انشعاب دادم به منفی سی دی آی ی انشعاب هم دادم به سیم سبز شارژر بعد اومدم از سیم مشکی شارژرم انشعاب گرفتم برای منفی باطری و منفی سویچ و منفی چراغ ها ایا اینجوری درسته ؟ یا سیم مشکی شارژر رو اشتباه وصل کردم ؟تو رو خدا زود جواب بدین الان یک ماهه موتور کار برقیش مونده نمی تونم روشنش کنم
مشخصات بوبین موتورم 8 پر داخل روغنه که ی سیم سفید و ی سیم زرد و ی سیم قرمز و ی سیم سبز از بوبین اومده که به سیم سبزه سیم سبز پیکاپ وصله و ی سیم آبی هم از پیکاپ اومده بیرون حالا با توجه به این شخصات ممنون می شم جواب سوالات بالا رو بدین شرمنده سرتون رو درد آوردم
فقط تو رو خدا زود جواب بدین بد جوری گیر افتادم این نقشه سی جی 125 هم که تو سایته به کارم نیومد

amirmahdi
26-07-1393, 01:30 بعد از ظهر
سلام دوستان

1-کسی نقشه سیمکشی CPI sx250 روداره؟

2- سیم قرمز شارژر رو با اهم متر چک کردم 12.8 الی 13.7 ولت بود ولی سیم قرمز که به سر باطری وصل میشه از باطری جدا کردم حدود 3 ولت برق داشت این طبیعیه یا اینکه مشکل داره؟

3- وقتی با موتور مدت زمان طولانی تخته گاز میری برق سرشمع قطع میشه و موتور خاموش ولی چراغ، فن و پشت آمپر برق هست بعد از چند ثانیه سوئیچ رو بازو بسته که میکنم موتور روشن میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.

babak5452
26-07-1393, 02:11 بعد از ظهر
سلام دوستان

1-کسی نقشه سیمکشی CPI sx250 روداره؟

2- سیم قرمز شارژر رو با اهم متر چک کردم 12.8 الی 13.7 ولت بود ولی سیم قرمز که به سر باطری وصل میشه از باطری جدا کردم حدود 3 ولت برق داشت این طبیعیه یا اینکه مشکل داره؟

3- وقتی با موتور مدت زمان طولانی تخته گاز میری برق سرشمع قطع میشه و موتور خاموش ولی چراغ، فن و پشت آمپر برق هست بعد از چند ثانیه سوئیچ رو بازو بسته که میکنم موتور روشن میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.
به احتمال 99 درصد سیمی قرمز شارژرت از اونجا که متصل می شه به سیمی که رفته سر باطریت اتصالش ضعیفه یا این که ی جا تو همون سیمی که رفته سر باطریت قعطی داری به نظر از دم شارژر تا دم باطری هر سیمی که به اون قرمز شارژر وصله رو خوب اتصالشون رو چک کن و اگه احتیاج کل سیمایی که وصل می شه به قرمز شارژر رو عوض کن

- - - Updated - - -

دوستان چطوری بفهمم بوبین موتورم با چه نوع شارژری همنخونی داره 5 سیم یا از این شارژر کوچیکا که مستقیم وصل می شه به دسته سیم
پنج سیم
بعدش ی سوال دیگه طریقه سیم کشی هر کدوم از این شارژر ها چطوری می شه منظورم شیم سبزیه که از بوبین میاد من این سیم سبز رو ی انشعاب دادم به منفی سی دی آی ی انشعاب هم دادم به سیم سبز شارژر بعد اومدم از سیم مشکی شارژرم انشعاب گرفتم برای منفی باطری و منفی سویچ و منفی چراغ ها ایا اینجوری درسته ؟ یا سیم مشکی شارژر رو اشتباه وصل کردم ؟تو رو خدا زود جواب بدین الان یک ماهه موتور کار برقیش مونده نمی تونم روشنش کنم
مشخصات بوبین موتورم 8 پر داخل روغنه که ی سیم سفید و ی سیم زرد و ی سیم قرمز و ی سیم سبز از بوبین اومده که به سیم سبزه سیم سبز پیکاپ وصله و ی سیم آبی هم از پیکاپ اومده بیرون حالا با توجه به این شخصات ممنون می شم جواب سوالات بالا رو بدین شرمنده سرتون رو درد آوردم
فقط تو رو خدا زود جواب بدین بد جوری گیر افتادم این نقشه سی جی 125 هم که تو سایته به کارم نیومد
یعنی کسی نظری نداره راجب سوال من یعنی ی متخصص نیست تو این سایت که به سوالا جواب بده ؟؟ یعنی آدم تو هر تایپکی میره سوال می پرسه حتما باید ی اعتراض کنه به بی پاسخ موندن سوالش که ی 4 نفر محبت کنن جواب بدن ؟؟ آخه چرا اینجا اینجوریه ؟؟:vardane:

- - - Updated - - -

پنج سیم
یعنی کسی نظری نداره راجب سوال من یعنی ی متخصص نیست تو این سایت که به سوالا جواب بده ؟؟ یعنی آدم تو هر تایپکی میره سوال می پرسه حتما باید ی اعتراض کنه به بی پاسخ موندن سوالش که ی 4 نفر محبت کنن جواب بدن ؟؟ آخه چرا اینجا اینجوریه ؟؟:vardane:

said khansar
26-07-1393, 05:00 بعد از ظهر
دوست عزیزشارز4سیم با5سیم فرقی نمیکنه سیم زردوسفیدورودیهای شارژکن هستن که از بوبین میان سیم سبزاتصال اهن یاهمون منفی هست سیم قرمزمستقیم میره به مثبت باطری که دی سی هستش !شارز5سیم یک سیم مشکی اضافه داره که وصل میشه به سیم مشکی پشت سوییچ البته میشه به مثبت باطری هم وصل کرد!

babak5452
26-07-1393, 08:44 بعد از ظهر
دوست عزیزشارز4سیم با5سیم فرقی نمیکنه سیم زردوسفیدورودیهای شارژکن هستن که از بوبین میان سیم سبزاتصال اهن یاهمون منفی هست سیم قرمزمستقیم میره به مثبت باطری که دی سی هستش !شارز5سیم یک سیم مشکی اضافه داره که وصل میشه به سیم مشکی پشت سوییچ البته میشه به مثبت باطری هم وصل کرد!
دمت گرم اینجا سوال که می پرسی باید ی هفته منتظر بمونه اگه جواب ندادن باید اعتراض کنی تا جواب بدن
راستی مگه مشکی سویچ برق بعد از سویچ نیست خب برا چی اونا باید دوباره بردم به شارژر ؟ چه تاثیری می ذاره ؟

said khansar
26-07-1393, 09:40 بعد از ظهر
لطف داری دوست عزیزبچهااگه کمکی ازشون بربیاددریغ نمیکنن!بنده برق کارماشین سنگین هستم ولی چون خودم سی دی ای دارم ازبرقش سردر میارم!سیم مشکی شارزباید به برق وصل بشه این برق میتونه برق باسوییچ باشه یابرق مثبت باطری دلیلش تثبیت ولتازه یعنی اگه این سیم رووصل نکنی احتمال داره ولتازبالابره وبه سیستم برقت اسیب برسونه!مشکی برق باسوییچ همون سیمی هست که سوییچوبازمیکنی برق دارمیشه که میره پای فشنگی ترمزوراهنما وشسی بوق!

babak5452
26-07-1393, 11:04 بعد از ظهر
راستی شرمنده سوالاتم زیاد شد ی انشعاب هم از سیم زد میره تا جلوی موتور اون به چه کاری میاد بعد ولتاژ خروجی از بوبین باید برای هر کدوم از سیمای سفید و زرد تقریبا چقدر باشه حقیقت موتور من بعد از شارژر اصلا برق نمی ده شارژرایی که روش بستم همه نو بودن الان 7 8 شارژر نو دارم که همه هم جنس خوب ولی نمی دونم چرا سیم قرمز هیچ ولتاژی نمی ده حتی سیم کشی رو خودم دستی انجام دادم او برای سیم قرمز از سیم نمره 2.5 استفاده کرده

said khansar
27-07-1393, 05:22 بعد از ظهر
دشمنت شرمنده اون سیم زردی که میره جلوبرای چراغهاست که وصل میشه به ورودی کلید چراغها!ولتازسیم زردوسفید که برای بوبین هستندموقعی که شارژکن روازمدارجداکنی بین10تا50ولته(تودورارام رو10هست ولی باگازدادن تا50میره)اماموقع وصل شارزکن سیم زرد10تا14ولت میده که باگازدادن نبایدولتازبیشتراز14بشه سیم قرمزهم نبایدبیشتراز14ولت خروجی بده!اگه سیم سفیدکه ازبوبین میادکه ورودی شارژکن هست برق نیاره باطریت شارزنمیشه!

babak5452
28-07-1393, 03:17 قبل از ظهر
جالبه من بوبین من تو دور سلو تا 9.8 ولت برق تولید می کنه و می فرسته باشه شارژر اما نمی دونم چرا هرچی ولتاژ خرجی شارژر رو اندازه می گیرم صفره !! چه رو جریان dc چه ac که البته اصلش باید dc باشه واقعا برام شده سوال که این برق میره تو شارژر اما چرا خارج نمی شه ؟! دلمم از این میسوزه تا به امروز 5 تا شارژ روش تست کردم همه نو سالم رو موتور دیگه کار میده رو موتور من کار نمی ده اصلا واقعا برام سوال شده به نظرم آخرشم باید خودم ی شارژر براش درست کنم راستی من ولتاژ سیم های زرد و سفید رو بدون اتصال به شارژر تو گاز دادن اندازه نگرفتم باید اندازه بگیرم ببینم چقدر ولتاژ می ده
الان ی جورایی دپرسم 2 ماه این atv رو گرفتم سر جمع 2 ساعت نتونستم بدون مشکل ازش سواری بگیرم 1 ماهم هست درگیر سیم کشیشم و موتور رو روشن نکردم
بازم ممنون که جواب سوالم رو دادی فردا ببینیم چی می شه اگه حل شه عالیه

farid159
02-08-1393, 01:07 قبل از ظهر
با سلام دوست عزیز..ذر مدل پنج سیمه سیم زرد و صورتی(یا سفید) از سر بوبین میاد که برقی حدود پننجاه ولت یا بیشتر داره که با گاز خوردن موتور بیشتر میشه ...سیم سیاه برق 12 ولت باید بشه که خروجی شارژره و سیم سبز اتصال بدنه هست و سیم قرمز هم میره به سر باطری و به جایی وصل نیست.برای تبدیل پنج سیمه به چهار سیمه میتونی یکی از سیم های زرد یا سفید رو به زمین که سیم سبزه وصل کنی بقیه سیم ها هم که خودشون.

humantamaddon
02-09-1393, 11:27 بعد از ظهر
دوستان عزیز باسلام
اگرکسی میتواند به من کمک کند من شدیدن نیاز به نقشه سیم کشی آپاچی 150 رامیخواهم .از اولین سری های tvs مدل 88 چراغ گرد یه راهنمای ...آدرس سایتی نقشه ای توروخدا فقط مال 150 آپاچی باشه خیلی گیرشم ممنون ازهمگی...

hosseinm
03-09-1393, 10:47 بعد از ظهر
سلام
هر فایلی برای هر موتوری که بخواید اینجا هست, ولی فکر نکنم اپاچی و اینها باشه ولی تمام موتورهای با اصل و نصب مدارکشون اینجا هست.

akbar_696
05-09-1393, 03:28 بعد از ظهر
اینجور که از مباحث بالا فهمیدم سیم قرمز و مشکی فرقی با هم ندارند. درسته؟
سیم مشکی من برق نداره و سیم قرمز در حالت عادی 12 و موقع گاز ددن تا 50 ولت هم میرسه. مشکل چیه؟ یعنی شارژرم سوخته؟ یه سال نمیشه که خریدمش. دلیل سوختنش چی میتونه باشه؟ در ضمن خود موتور درست کار می کنه

said khansar
07-09-1393, 06:58 بعد از ظهر
اینجور که از مباحث بالا فهمیدم سیم قرمز و مشکی فرقی با هم ندارند. درسته؟
سیم مشکی من برق نداره و سیم قرمز در حالت عادی 12 و موقع گاز ددن تا 50 ولت هم میرسه. مشکل چیه؟ یعنی شارژرم سوخته؟ یه سال نمیشه که خریدمش. دلیل سوختنش چی میتونه باشه؟ در ضمن خود موتور درست کار می کنهسیم مشکی برای تثبیت ولتاژه بایدبه برق سوییچ وصل بشه اگه به برق سوییچ وصل بشه وبازم ولتاژسیم قرمزتا50بره شارژکن شماسوخته!

babak5452
21-09-1393, 08:58 بعد از ظهر
سلام دوستان من باز به مشکل برقی بر خورد کردم
موتور رو امشب رفتم روشن کنم دیدم باطریش نمی زنه خلاصه آوردم باطری به باطری کردم و روشن کرد گذاشتم باطریش شارژ شه بعد موتور رو خاموش کردم و خواستم روشن کنم دیدم باز باطری نمی زنه تست کردم دیدم باطری شارژ نشده خلاصه اومدم ولتاژ بوبین رو اندازه گرفتم دیدم کلا سیم زرد تو دور سلو 1.5 ولت برق می ده و وقتی گار رو تا ته می گیری این ولتاژ به 6 ولت می سه به نظرتون مشکل از چی می تونه باشه بوبین که نو هست و مقاومتش با بوبین قبلی برابره واقعا گیچ شدم من فقط آهن ربا رو عوض کردم و بوبین رو مشکل از کدوم می تونه باشه بوبین با بوبین قبلی از لحاظ مقاومت یکی هست ولی آهن ربا رو نمی دونم یکی هست یا نه خلاصه این برق این موتور ما رو اسیر خودش کرده
ضمنا ولتاژ سیم زرد رو همون اول به محض خروج از انجین گرفتم

parsa-suzuki
23-09-1393, 09:44 بعد از ظهر
سلام داداشا - از عزیزان کسی نقشه ی خوب و بزرگ از برق طرح ویو داره ؟؟؟ اینه سیم های کلید استارت به کجا وصل میشه ؟؟؟ متاسفانه فهمیدم که اصالا سیم های کلید استارت وصل نیست - دوستان این موتور جعبه فیوز داره ؟؟؟ کجاست ؟؟؟

امید64
26-09-1393, 10:18 قبل از ظهر
دوستان میشه ترانزیستور دی سی رو به جای ترانزیستور ای سی هوندا 125 گذاشت؟

خیرابادی
10-10-1393, 02:07 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

keyhan
11-10-1393, 11:27 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز،
من تازگیها یه رادیسون 200 گیرم اومده استارتشو تعمیر کردم فقط تا حالا کارم به برق موتور نخورده موتورم الان هیچ مشکلی نداره به جز شاسی استارت که باید وصلش کنم فقط بعد از اینکه چنتایی استارت زدم بوی سوختکی پلاستیک از توی کله چراغی اومد کله رو باز کردم دیدم دوتا قطعه شبیه دیود بود که احتمال میدم دیود های یکسو کننده واسه اتوماتیک استارته که باید به منفی بده وصل بشه اگه نشه اتوماتیک کار نمیکنه ،
میخواستم بدونم اولا آیا این واقعا دیوده یا چیه اصلا چرا وجود داره اگه مستقیم بشه چی میشه
کمکم کنید اگه بدونم این چیه خودم دیگه یه نقشه کامل از برق موتور رو میکشم ارائه میکنم

keyhan
12-10-1393, 11:59 بعد از ظهر
اقای mamalb جواب سوالتون برای دزدگیر استارتی هم پیش منه (کل سیم هایی که برای دزدگیر میاد یه دونه از مثبت باطری یه منفی برای اتصال به بدنه یه سیم از مثبت خروجی سوئیچ میاد به دزگیر و وصل میشه به اتوماتیک استارت که زمانی که شما کلید استارت ریموت رو میزنید به صورت معجزه آسایی موتور خودش روشن میشه اصول کار به همین سادگیه از سیم های دیگه ای که توی مجموعه ی دزدگیر مثل جیگر زلیخا زده بیرون نترس اونا فقط باعث میشه بچه بترسن)
اینم یه عکس کمکی برای وصل کردن مچی هستش
اصول کار اون دزدگیر دارای کلید استارت همینه که جای شما شاسی استارت رو فشار میده

- - - Updated - - -

اقای mamalb جواب سوالتون برای دزدگیر استارتی هم پیش منه (کل سیم هایی که برای دزدگیر میاد یه دونه از مثبت باطری یه منفی برای اتصال به بدنه یه سیم از مثبت خروجی سوئیچ میاد به دزگیر و وصل میشه به اتوماتیک استارت که زمانی که شما کلید استارت ریموت رو میزنید به صورت معجزه آسایی موتور خودش روشن میشه اصول کار به همین سادگیه از سیم های دیگه ای که توی مجموعه ی دزدگیر مثل جیگر زلیخا زده بیرون نترس اونا فقط باعث میشه بچه بترسن)

- - - Updated - - -

از هر جا تو اصفهان پرسيدم همه ساده دارند چون موتور من استارت داره تر جيح مي دم استارتر داشته باشه .

اینم یه عکس کمکی برای وصل کردن مچی هستش (اصول کار رو بلد باشی حله)

- - - Updated - - -

اینم یه عکس کمکی برای وصل کردن مچی هستش (اصول کار رو بلد باشی حله)

- - - Updated - - -

mostafa214
27-11-1393, 02:39 بعد از ظهر
سلام
من یه موتور 125 ساده بدون استارت دارم یه سیم کشی واسش خریدم اما نمیدونم چطور میشه هم برق باطری رو وهم برق خود موتور رو وصل کنم
منظورم اینه که وقتی به برق باطری وصل میکنم همه چی کار میکنه ولی بعد چند روز که باطری ضعیف میشه نر هم کم میشه
سیم برق موتور که زرد هست رو به برقی که باطری که تو کله چراغ هست وصل میکنم انگار اتصال هست جرقه شدیدی میزنه
کلا میخوام بدونم چطور میشه که موتور با هر دو برق کار کنه
همه چی رو نو کردم اما همین جا گیر کردم اگه شد یه نقشه برق 125 ساده بدون استارت یا توضیح کامل در مورد وصل کردن سیمهای تو کله چراغ بدید ممنون میشم:3:

azim.miraki
29-11-1393, 11:13 بعد از ظهر
سلام ، آقا من برق کشی موتورم خراب شده میخام ، کلاً برق کشیش رو از نو عوض کنم ، آموزش خاصی دارید بتونه به مت کمک کنه..... Cdi 125 savin

ali.motahari
29-11-1393, 11:39 بعد از ظهر
سلام ، آقا من برق کشی موتورم خراب شده میخام ، کلاً برق کشیش رو از نو عوض کنم ، آموزش خاصی دارید بتونه به مت کمک کنه..... Cdi 125 savin
معمولا تو این مواقع عیب یابیش میکنن بعد برطرف
نیازی به تعویضش نیست هزینه اضافیه
سیمکشی کاملش موجوده اگه بری بگردی

ahmad48
04-01-1394, 10:11 بعد از ظهر
با سلام
لطفا اگه کسی از دوستان نقشه برق بهمن ۱۱۰ داره بزاره برای دانلود متشکرم

armin ershad
15-02-1394, 01:20 بعد از ظهر
سلام
عزیزان کسی سیم کشی ویو رکورد 125 رو نداره ؟ ممنون میشم اگه بزارین مرسی

موتور فقط r1
15-02-1394, 04:06 بعد از ظهر
سلام بر دوستان کسی سیم پیچی کادیکسا داره ؟ اگ دارید بی زحمت بزارید

ali84
19-02-1394, 06:24 بعد از ظهر
سلام دوستان
این اولین پست من تو این سایت هست
اگه خودم بخوام سیم کشی موتور رو عوض کنم ،از عهدش برمیام یا نه؟
و اینکه همه سوکتی هستن یا باید از آزمون و خطا استفاده کنم؟
ممنون از پاسختون
موتورم همین CG125 CDI هست

Komando
19-02-1394, 08:17 بعد از ظهر
اره خودت میتونی این هم سیم کشی سوالی بود در خدمتیم .[Only registered and activated users can see links]

armin ershad
22-02-1394, 12:21 قبل از ظهر
سلام
عزیزان کسی سیم کشی ویو رکورد 125 رو نداره ؟ ممنون میشم اگه بزارین مرسی

azad1980
25-02-1394, 10:58 قبل از ظهر
سلام به اساتید.
یه هارلی تکرو 200 آب خنک دارم.فن خنک کننده بصورت اتومات روشن نمیشه و باعث میشه جوش بیاره.منم نمیخام کلید دستی واسش بذارم.احساس میکنم صاحب قبلی سیم کشی فن رو دستکاری کرده.در ضمن رله فن هم عوض کردم.
اگه اساتید نقشه سیمکشی یا راهنمایی واسم بزارن خیی ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام به اساتید.
یه هارلی تکرو 200 آب خنک دارم.فن خنک کننده بصورت اتومات روشن نمیشه و باعث میشه جوش بیاره.منم نمیخام کلید دستی واسش بذارم.احساس میکنم صاحب قبلی سیم کشی فن رو دستکاری کرده.در ضمن رله فن هم عوض کردم.
اگه اساتید نقشه سیمکشی یا راهنمایی واسم بزارن خیی ممنون میشم

hamedr54
26-02-1394, 01:42 بعد از ظهر
سایتتون واقعا بدرد بخوره
دم همه بچه های موتور سوار گرم:bighug:

smal
26-02-1394, 05:16 بعد از ظهر
باسلام..tlr200جمع میکنم.چه ترانزیستوری بهش میخوره

satiar
26-02-1394, 09:32 بعد از ظهر
سلام دوستان.لطفا در مورد سیم کشی cbr 600مدل2006 راهنمایی کنید ،یا اگه عکسی از سیم کشی دارید، ممنون میشم

rezaa_maleki
07-03-1394, 10:29 بعد از ظهر
سلام.
میشه برای چراغ راهنما صدا وصل کرد که وقتی راهنما رو میزنم صدا هم بده تا یادم باشه برش گردونم؟

Komando
08-03-1394, 08:24 قبل از ظهر
دوست گرامی باید اتوماتیک راهنما صدا دار بذاری.به فروشنده بگو اتوماتیک راهنما صدا دار میخام.

abolfazl024
10-03-1394, 07:07 بعد از ظهر
با سلام
کسی میتونه تو سیم کشی cg 125 کمکم کنه یا خیر؟
باتشکر

Komando
10-03-1394, 08:29 بعد از ظهر
بیا رفیق اینم سیم کشی.سوالی بود اماده پاسخگویی هستیم.[Only registered and activated users can see links] دانلود [Only registered and activated users can see links]

abolfazl024
10-03-1394, 09:17 بعد از ظهر
بیا رفیق اینم سیم کشی.سوالی بود اماده پاسخگویی هستیم.[Only registered and activated users can see links] دانلود [Only registered and activated users can see links]
ممنون از پاسخت عزیز ولی این موتور هیچ سیمی ندار یعنی دارد اما... حالا شما فکر کنید نداره بغییر از سیم اصلی که از جای که به موتور دنده میزنیم آمده بالا که در اصل همون بوبین است 6 رشته است که سفید، سبز با خط سفید، سبز با خط قرمز، سیاه با خط قرمز، آبی باخط سفید و زرد آیا میشه عزیز کامل سیم کشی کرد؟
و رنگ ها با عکسی که دادید فرق می کنه و یکی بیشتر
بفرمایید عزیز یه توضیح بدید سیم ها را به کجا وصل کنم.
باتشکر

Komando
11-03-1394, 12:14 بعد از ظهر
سلام.سفید و زرد به شارزر وصل میشن.ابی با خط سفید (سنسور دور موتور)به ترانزیستور وصل میشه.سبز با خط قرمز چراغ دنده خلاص هست.سیاه با خط قرمز به شارزر متصل میشه.سبز با خط سفید منفی هست(اتصال بدنه).تو عکس هم رنگ بندی مشخص هست وجای اتصال سیم ها هم مشخص کردم.در خدمتیم.

poyakavir
18-03-1394, 09:40 بعد از ظهر
دمت گرم که به نقشه ساده کذاشتی که ادم اماتور میتونه بفهمه - مرسی

- - - Updated - - -

دمت گرم فقط میشه به زبان خیلی ساده بگی چرا وقتی سیم سیاه رو میبری موتور به سره میشه؟؟؟؟و بدون کلید روشن میشه!!!!!!

Komando
20-03-1394, 12:48 بعد از ظهر
دمت گرم که به نقشه ساده کذاشتی که ادم اماتور میتونه بفهمه - مرسی

- - - Updated - - -

دمت گرم فقط میشه به زبان خیلی ساده بگی چرا وقتی سیم سیاه رو میبری موتور به سره میشه؟؟؟؟و بدون کلید روشن میشه!!!!!!ممنون.وقتی سوییچ موتور رو میبندی سیم منفی به سیم سیاه با خ.... وصل میشه و ترانزیستور غیر فعال میشه و با باز کردن سوییچ اتصال قطع و مدار تراتزیستور فعال میشه.

ALEX_HOT
22-03-1394, 05:39 بعد از ظهر
اره خودت میتونی این هم سیم کشی سوالی بود در خدمتیم .[Only registered and activated users can see links]
سلام دوست عزیز
فایل از تو آپارات حذف شده
میشه یه سایت دیگه آپلود کنید
بنده هم میخوام سیم کشی موتورم رو خودم عوض کنم
CDI - 125
ممنون

Komando
22-03-1394, 09:18 بعد از ظهر
سلام.دوست عزیز اینم نقشه.[Only registered and activated users can see links]

ALEX_HOT
22-03-1394, 11:03 بعد از ظهر
سلام.دوست عزیز اینم نقشه.[Only registered and activated users can see links]
ممنون دوست عزیز - به زحمت افتادید
عذر میخوام منظور از "فشنگی" چیه ؟
پیشاپیش ممنون :smilies(182):

Komando
23-03-1394, 12:11 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز - به زحمت افتادید
عذر میخوام منظور از "فشنگی" چیه ؟
پیشاپیش ممنون :smilies(182):خواهش میکنم کاری نکردم.فشنگی مال چراغ دنده خلاص هست .وقتی موتور طو دنده نیست یا همون خلاص هست یه چراغ روی صفحه کیلومتر روشن میشه که همون چراغ دنده خلاصه.فشنگی هم زیر در برق هست(کنار بوبین) که یه سیم به اون وصله

omidjoo
04-04-1394, 08:22 بعد از ظهر
با سلام من خودم سیم کشی موتورمو عوض کردم سوکت های زیر باک و اینا رو زدم فقط سیمایی ک میاد تو کاسه چراغ جلو خیلیزیاده ادم گیج میشه ادم نمیفهمه کدوم ب کدومه ب زبان ساده اکه توضیح بدید ممنون میشم.
موتوری 125 سی دی ای هسش 5 دنده استارتی

Komando
04-04-1394, 08:28 بعد از ظهر
با سلام من خودم سیم کشی موتورمو عوض کردم سوکت های زیر باک و اینا رو زدم فقط سیمایی ک میاد تو کاسه چراغ جلو خیلیزیاده ادم گیج میشه ادم نمیفهمه کدوم ب کدومه ب زبان ساده اکه توضیح بدید ممنون میشم.
موتوری 125 سی دی ای هسش 5 دنده استارتیسلام.رنگ سیمها رو بگو تا توضیح بدم

َAmir
15-04-1394, 04:20 قبل از ظهر
سلام
کاسه چراغ جلو کامل انرژی به همراه لامپ اسرام...
35000 قیمتشه
عالیه

- - - Updated - - -

ممنونم

سلام
کاسه چراغ جلو کامل انرژی به همراه لامپ اسرام...
35000 قیمتشه
عالیه

chita
15-04-1394, 08:15 قبل از ظهر
سلام - نقشه برق روان 200 رو میخواستم ،میشه اگه دارین واسم بفرستین؟

- - - Updated - - -

واقعا دستت درد نکنه

mehdi608
16-04-1394, 08:34 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان
یه دو سه روزی بود موتور رفیقم امیکو 250 بد کار می کرد...سوپاپ سوزنده بود... سوپاپش رو عوض کردم...فیلر گیری شده...موتور هم تایم شده...حالا روشن نمیشه شکل از کجاست می تونه از ترانزیستور باشه یا شارژر...(شمع عوض شده-وایر شعم هم برق میرسونه به اندازه نه-سیم کشی ها هم مال عهد بوقه...)
لطفا راهنمایی کنید...

miladaqa
18-04-1394, 11:24 بعد از ظهر
باسلام سیم کشی موتورم بهم خورده میخام کلا دلورودشو بریزم از اول مثل برق ساختمان مرتب کنم ولی هیچ اطلاعات ندارم که برق از کجا میاد باید کجابره و رنگ سیمها چطوری باید باشن....
ممنون میشم کمک کنید. هندا 125

غلام60
19-04-1394, 10:15 قبل از ظهر
سلام دوستان من کبیر150خریدم چراغ جلوش سالمه ولی روشن نمیشه.

shahriarr
19-04-1394, 10:44 قبل از ظهر
سلام دوستان من کبیر150خریدم چراغ جلوش سالمه ولی روشن نمیشه.
مبارکه
یا سیمش قطعی داره
یا سیمی که وصل میشه به جالامپی ایراد داره اگر لامپت سالمه

abolfazl024
19-04-1394, 09:58 بعد از ظهر
با سلام
کسی هست که وارد باشد یه چند تا سوال بپرسم؟ میخوام یک نقشه هست کامل کنم.
باتشکر

abolfazl024
20-04-1394, 09:24 بعد از ظهر
با سلام مجدد
کسی نبود این دوستمون Komando خوب بود ولی انگار دیگه به انجمن نمیاند.
بغیر از Komando کسی نیست؟
باتشکر

abolfazl024
23-04-1394, 10:53 بعد از ظهر
کسی نبود، سوال ها را بگم بهتر شاید کشی جواب داد شاید هم سوال ها ربطی به این تاپیک نداشته باشد اما...
اول اینکه یک شماره نده دنده هست داخل کیلومتر که وقتی میزنی دنده نشان میدهد وقتی هم کم کنی نشان میدهد این امکان را خود موتور باید داشته باشه یا میشه بهش اضافه کرد؟ اگه میشه بگید چطوریه؟
دوم اینکه کلید فرمان سمت راست 5 تا سیم دارد که یکش صورتی هست مال چی هست اضافه است؟
سوم یک سیم قهوه ای به ترانزیستور که مال دور سنج برقی که در نقشه هم هست چطور باید وصل کرد؟
لطفا اگه کسی از دوستان می دونند جواب بدند ممنونشون میشم.
باتشکر

Komando
30-04-1394, 08:22 بعد از ظهر
کسی نبود، سوال ها را بگم بهتر شاید کشی جواب داد شاید هم سوال ها ربطی به این تاپیک نداشته باشد اما...
اول اینکه یک شماره نده دنده هست داخل کیلومتر که وقتی میزنی دنده نشان میدهد وقتی هم کم کنی نشان میدهد این امکان را خود موتور باید داشته باشه یا میشه بهش اضافه کرد؟ اگه میشه بگید چطوریه؟
دوم اینکه کلید فرمان سمت راست 5 تا سیم دارد که یکش صورتی هست مال چی هست اضافه است؟
سوم یک سیم قهوه ای به ترانزیستور که مال دور سنج برقی که در نقشه هم هست چطور باید وصل کرد؟
لطفا اگه کسی از دوستان می دونند جواب بدند ممنونشون میشم.
باتشکر
سلام به داش ابوالفضل.در مورد نشانگر دنده .موتور باید جای این فشنگی رو داشته باشه که پنج تا سیم هم به اون وصل میشه و زیر در برق کنار فشنگی دنده خلاص هست .من رو بعضی هوندا 125 ها دیدم دارن بعضی ها هم ندارن و نمیشه روشون هم نصب کرد.در مورد سیم صورتی هم متاسفانه یادم نمیاد ولی شاید مال اون لامپ کوچیک جلو باشه (ما بهش میگیم سکن).دور سنج برقی هم سه تا سیم دارن که یه مثبت یه منفی و همون که به ترانزیستور وصل میشه

omidnabla
10-06-1394, 04:24 بعد از ظهر
سلام به همگی . من طریقه وصل کردن چراغ جلو موتوره هوندا125 بلدم که شارژرش 4 سیمه که سیم زرد برای چراغ جلو که نور با گاز کمو زیاد میشه به کار میره . ولی من ی موتور خریدم که استارتی نیست بوبین تو روغنم نیست ولی شارژرش 5 سیمه میخواستم ببینم کدوم سیم برای برق اصلی چراغ جلو باید وارد قلوه چراغ بشه ؟ ممنون میشم :297:اگه راهنمایی کنید

Komando
10-06-1394, 07:24 بعد از ظهر
سلام به همگی . من طریقه وصل کردن چراغ جلو موتوره هوندا125 بلدم که شارژرش 4 سیمه که سیم زرد برای چراغ جلو که نور با گاز کمو زیاد میشه به کار میره . ولی من ی موتور خریدم که استارتی نیست بوبین تو روغنم نیست ولی شارژرش 5 سیمه میخواستم ببینم کدوم سیم برای برق اصلی چراغ جلو باید وارد قلوه چراغ بشه ؟ ممنون میشم :297:اگه راهنمایی کنیدسلام.از سیم مثبت باتری بگیر.رنگشم معمولا قرمز هست

igor1367
22-06-1394, 12:27 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی میتونه سیم کشی رو از اول به من توضیح بده لطفا؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان کسی میتونه سیم کشی رو از اول به من توضیح بده لطفا؟؟؟

morteza11
23-06-1394, 10:54 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز ...و تشکر از برو بچ مدیریت بخاطر راه اندازی این فروروم از همه ممنونم ....

morteza11
24-06-1394, 06:30 قبل از ظهر

سلام این نقشه برق سی جی هست ؟؟؟؟

سلام
موتورم سی جی 125 بهرو هست ..... این نقشه مطابقت داره با برق موتور؟

02109002
26-06-1394, 08:52 قبل از ظهر
سلام این نقشه برق سی جی هست ؟؟؟؟

سلام
موتورم سی جی 125 بهرو هست ..... این نقشه مطابقت داره با برق موتور؟

درود ...

بله دوست عزیز

تفاوت هایی جزئی داره که مهم نیست

اوهوووووم
26-06-1394, 05:41 بعد از ظهر
سلام
دوستان من یه امیکو 249 سی سی دارم و اهل قم هستم!
سیم کشیش ریخته به هم بدجور رفته رو اعصابم همههه جاشو چک کردم موتور روشن میشه استارت میخوره ولی بوق نمیزنه و چراغهاشم روشن نمیشه!
سیم کشیش رو هم ده بار چک کردم برق توشون هست کورپی ها هم سالم هستند نمیدونم ولی چه مرگشونه!
اگه کسی نقشه برقش رو داره و بفرسته تا از اول سیم کشیش کنم ممنون میشم!

anaref
17-07-1394, 11:12 قبل از ظهر
سلام دوستان
میخوام رو باکسر 150 دزدگیر نصب کنم.واسه همین به نقشه برقش نیاز دارم.
ممنون میشم کمک کنید

Komando
17-07-1394, 12:46 بعد از ظهر
سلام
دوستان من یه امیکو 249 سی سی دارم و اهل قم هستم!
سیم کشیش ریخته به هم بدجور رفته رو اعصابم همههه جاشو چک کردم موتور روشن میشه استارت میخوره ولی بوق نمیزنه و چراغهاشم روشن نمیشه!
سیم کشیش رو هم ده بار چک کردم برق توشون هست کورپی ها هم سالم هستند نمیدونم ولی چه مرگشونه!
اگه کسی نقشه برقش رو داره و بفرسته تا از اول سیم کشیش کنم ممنون میشم!فیوز باتری سوخته

tiktak2017
17-07-1394, 06:20 بعد از ظهر

Sent from my LG-P768 using Tapatalk

سید موسوی
06-08-1394, 09:45 قبل از ظهر
سلام به همگی یه سوال داشتم. من میخواستم لامپهای راهنمای موتورمو با ال ای دی جایگزین کنمسه تا از راهنماهارو عوض کردم و مشکلی نبود. موقع عوض کردن راهنمای چهارم دیدم راهنماهام کار نمیکنه. اتومات راهنما درسته و با لامپهای رشته ای کار میکنه ولی ال ای دی هارو روشن نمیکنه. ال ا ی دی ها سالم هستن. بوق کار میکنه. اتومات راهنما سالمه. سیم کشی سالمه و کار میکنه. به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

Komando
06-08-1394, 09:54 قبل از ظهر
سلام به همگی یه سوال داشتم. من میخواستم لامپهای راهنمای موتورمو با ال ای دی جایگزین کنمسه تا از راهنماهارو عوض کردم و مشکلی نبود. موقع عوض کردن راهنمای چهارم دیدم راهنماهام کار نمیکنه. اتومات راهنما درسته و با لامپهای رشته ای کار میکنه ولی ال ای دی هارو روشن نمیکنه. ال ا ی دی ها سالم هستن. بوق کار میکنه. اتومات راهنما سالمه. سیم کشی سالمه و کار میکنه. به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟سلام.قطب مثبت و منفی لامپ های ال ای دی رو اشتباه بستی.سیم های وصل شده به ال ای دی ها رو جا به جا کن.

سید موسوی
06-08-1394, 10:28 قبل از ظهر
سلام.قطب مثبت و منفی لامپ های ال ای دی رو اشتباه بستی.سیم های وصل شده به ال ای دی ها رو جا به جا کن.
ممنون از جوابت ولی مثبت و منفی سیمهارو درست بستم چون سه تا از راهنماهام روشن میشد و کار میکرد ولی موقع بستن چهارمی نمیدونم چی شد که راهنمام از کار افتاد.

mehdig
06-08-1394, 02:08 بعد از ظهر
سلام به همگی یه سوال داشتم. من میخواستم لامپهای راهنمای موتورمو با ال ای دی جایگزین کنمسه تا از راهنماهارو عوض کردم و مشکلی نبود. موقع عوض کردن راهنمای چهارم دیدم راهنماهام کار نمیکنه. اتومات راهنما درسته و با لامپهای رشته ای کار میکنه ولی ال ای دی هارو روشن نمیکنه. ال ا ی دی ها سالم هستن. بوق کار میکنه. اتومات راهنما سالمه. سیم کشی سالمه و کار میکنه. به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟
سیم یا دغالی راهنمای چهارم اتصال داره لامپ که میزنی مثبت به منفی میخوره اتوماتیک از کار میندازه
و یا ممکنه مشکل از ال ای دی باشه

سید موسوی
06-08-1394, 03:34 بعد از ظهر
سیم یا دغالی راهنمای چهارم اتصال داره لامپ که میزنی مثبت به منفی میخوره اتوماتیک از کار میندازه
و یا ممکنه مشکل از ال ای دی باشهنمیدونم چطور اما اون مشکل ظاهرا خودش حل شده. به نظرم باتریم خالی شده بود چون امروز بدون مشکل راهنماهام کار میکنه. از کجا میتونم بفهمم که شارژر موتورم کار میکنه یا نه؟؟؟؟

rezad300
19-08-1394, 11:34 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید میشه روش دوم سیمکشی راهم بزارید یاتغییر منبع چراغ ها از باطری به متور (دینام)

power188
21-10-1394, 04:16 قبل از ظهر
داداش دستت طلا نوکرتم وحشتناک کارمو راه انداختی فدات

payam061
27-10-1394, 04:59 قبل از ظهر
سلام دوستان حقیقتش موتور پدرم اتصالی کرد بازش کردم درستش کنم اما هرکارش میکنم برق نمیاد براش مدلشم تریل gy احسان 200هست. سیستم برقش مثل هندا نیست حتما باید باتری داشته باشه تا روشن شه. خودم 2سال تعمیرگاه کار میکردم. جدا واسش سیم کشیدم با ترانزیستور هندایی اما موتور هندل که میزنی بک فر میکنه حتما باید با هل روشن شه بعدشم پرپر میکنه گاز نمیخوره. الان 1هفته ست دورشم از دوستانی که این نوع سیستم بلدن راهنماییم کنن لطفا این شمارمه09376868371 اگه اس بدید حتما :[Only registered and activated users can see links]تماس میگرم باهاتون مرسی....منتظرم

payam061
27-10-1394, 05:41 قبل از ظهر
اها ترانزیستورش از نوع dc هست و سیم پیچش 5سیمه مهمولی هست اما نمیدونم چرا با برق ac یا هندایی بکفر میکنه یا گاز نمیخوره

Komando
27-10-1394, 07:11 قبل از ظهر
اها ترانزیستورش از نوع dc هست و سیم پیچش 5سیمه مهمولی هست اما نمیدونم چرا با برق ac یا هندایی بکفر میکنه یا گاز نمیخوره
:297:از سیم های بوبین عکس بزار

mehdig
27-10-1394, 01:09 بعد از ظهر
شما اول رنگ سیم های خروجی بوبین رو بگو تا بگم دلیل مشکل چیه
به احتمال زیاد یه خروجی از پیکاپ برای ترانزیستور میاد و با برق باطری میره داخل ترانزیستور تا برق مورد نیاز شمع رو بده
شما وقتی هندایی بستی روش فقط یه برق رو دادی بهش بخاطر همینه که روشن نمیشه (برق شمع ضعیفه)

payam061
27-10-1394, 02:50 بعد از ظهر
ممنون بوبینش معمولیه رنگ سیم هاشم معمولیه مشکی خط قرمز ...سبز...ابی خط سفید....زرد وصورتی دوستان اگه توضیح بدن کدوم سیمارو بهم ممنون میشم :20:

Komando
27-10-1394, 07:17 بعد از ظهر
ممنون بوبینش معمولیه رنگ سیم هاشم معمولیه مشکی خط قرمز ...سبز...ابی خط سفید....زرد وصورتی دوستان اگه توضیح بدن کدوم سیمارو بهم ممنون میشم :20:این نقشه [Only registered and activated users can see links]

payam061
28-10-1394, 12:02 قبل از ظهر
سلام این نقشه که گزاشتی نقشه ی سیم کشی معمولیه با ترانزیستور ac اگه به این شکل وصل شن موتور روشن نمیشه .ترانزیستورش dcهست و بابرق باتری کار میکنه اگ لطف کنی نقشه ی ترانزیستور dc رو بزاری ممنون میشن بدجور گیرش شدم

Komando
28-10-1394, 07:03 قبل از ظهر
سلام این نقشه که گزاشتی نقشه ی سیم کشی معمولیه با ترانزیستور ac اگه به این شکل وصل شن موتور روشن نمیشه .ترانزیستورش dcهست و بابرق باتری کار میکنه اگ لطف کنی نقشه ی ترانزیستور dc رو بزاری ممنون میشن بدجور گیرش شدمدوست عزیز رنگ سیم های بوبینش مگه نگفتی سیاه قرمز داره پس با همین سیم کشی روشن میشه.ترانزیستور هوندا بزار روش .اگه از سیم های بوبین عکس بزاری بهتر میشه نظر داد

payam061
28-10-1394, 03:45 بعد از ظهر
اره رنگ سیم هاش مشکی خط قرمزه اما cdiهندایی که میزارم روشنش نمیکنه باید هولش بدی آخرشم اصلا گاز نمیخوره. هرچی میخوام عکس بزارم بلدنیستم. راستی یه سیم پیچ دارم اندازه همینه یعنی به پوسته میخوره اما یسم هاش فرق میکنه (ابی خط سفید......سبز.....زرد....صورتی)می خوای اینو بزارم؟؟؟؟؟