PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقشه برق انواع موتورسیکلت

صفحه ها : 1 [2]

Komando
28-10-1394, 07:57 بعد از ظهر
اره رنگ سیم هاش مشکی خط قرمزه اما cdiهندایی که میزارم روشنش نمیکنه باید هولش بدی آخرشم اصلا گاز نمیخوره. هرچی میخوام عکس بزارم بلدنیستم. راستی یه سیم پیچ دارم اندازه همینه یعنی به پوسته میخوره اما یسم هاش فرق میکنه (ابی خط سفید......سبز.....زرد....صورتی)می خوای اینو بزارم؟؟؟؟؟به نظرم سیم منفی یکی از قطعات وصل نیست .یه سیم منفی (سبز کم رنگ)از ترانزیستور وصل کن به بدنه و منفی بوبین و کویل .بعدش شاید مشکل از کاربرات باشه چک کن کاربرات بنزین روش میاد یا نه پیچ پایینش رو باز کن ببین بنزین ازش میریزه .

MOHAMADALI
29-10-1394, 10:59 قبل از ظهر
کسی میدونه سیم صورتی تو کله چراغ جلو سی جی125 مال کدوم قسمته؟از جاش در اومده به فیش صورتی وصل کردم راهنما سمت چپ خودکار روشن میشه.:297:

Hamidsevda
30-11-1394, 09:13 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبم .
من میخواستم کاسه چراغ موتورم رو که از این طرح هونداها هست عوض کنم ولی گند زدم و کل سوکت ها با هم قاطی شد . حالا دستم مونده تو پوست گردو و نمیدونم چیکار کنم . کلا همه چیز بهم ریخته . کسی میتونه راهنماییم کنه که به چه شکل سوکت ها رو به صورت صحیح وصل کنم ؟

mehdig
01-12-1394, 11:02 قبل از ظهر
سلام دوستان خوبم .
من میخواستم کاسه چراغ موتورم رو که از این طرح هونداها هست عوض کنم ولی گند زدم و کل سوکت ها با هم قاطی شد . حالا دستم مونده تو پوست گردو و نمیدونم چیکار کنم . کلا همه چیز بهم ریخته . کسی میتونه راهنماییم کنه که به چه شکل سوکت ها رو به صورت صحیح وصل کنم ؟
ببین توی کاسه چراغ سیم ها گروهیی تقسیم میشن
یه گروه از قلوه سمت کلاچ میان که 5 تا سیمه
1 سیم طوسی که به سیم طوسی توی سیم کشی وصل میشه و برق برگشتی از اتوماتیک راهنما رو میبره داخل قلوه
سیم های نارنجی و ابی که برق تقسیم شده برای راهنما ها هستن که سیم راهنمای سمت قلوه به نارنجی و رتهنما سمت دیگه به آبی وصل میشه
یعنی یه سیم از هر راهنما به یدونه خودش وصل میشه 2 تاشونم که 2 تا اتصال دارن به یه منفی وصل میشه
2 تا سیم هم از همون سوکت وصل میشه و میره برای راهنما عقب
سیم سیاه که میره به همون قلوه برق باتری رو میبره برای شفت بوق و سیم سبز برگشتی هم بادی وصل بشه به بوق
سیم های سوییچ هم 4 تاست
سبز که وصل میشه به یه سیم منفی دیگه(سیم سبز)
قرمز وصل میشه به قرمز که از سیم کشی اومده
سیاه خط سفید هم همینطور
مشکی هم سیم سیاه که بالاتر گفتم بزن به این
این سیم برق خروجی باتری از سوییچ هست
قلوه سمت گاز هم 4 تا سیم داره که سیم زرد وصل میشه به سیم زد توی سیم کشی
سیم های آبی و سفید هم وصل میشن به 2 تا سیم ابی و سفید چراغ جلو
سیم قهوه ای هم وصل میشه به سیم قهوه ای توی سیم کشی
یادم رفت بگم برای بوق هم یه سیم منفی باید بره که اونم وصل کن به یه سیم سبز توی سیم کشی
تمومه سیم کشی موتورت تکمیل شد

کسی میدونه سیم صورتی تو کله چراغ جلو سی جی125 مال کدوم قسمته؟از جاش در اومده به فیش صورتی وصل کردم راهنما سمت چپ خودکار روشن میشه.:297:
اون سیم برای وصل کردن ززیستور هست
ززیستور قطعه ای که برق خروجی شارژر برای چراغ رو تنظیم میکنه تا نوسان نزیاد نداشته باشه

Hamidsevda
01-12-1394, 03:26 بعد از ظهر
واقعا ممنونم ‌.

HONDA125
05-12-1394, 09:01 قبل از ظهر
کسی میتونه به من بگه چه سیم هایی رابا چه رنگی به کدام نقطه استارت وصل کنم 4تاسیم داره فقط یکیش وصله3تای دیگه قطع شده جاشون را هم نمیدونم کجاهویه کنم باشماره دارم بگید کدام سیم راباچه رنگی وبه کدام نقطه استارت وصل کنم؟

mehdig
06-12-1394, 12:18 قبل از ظهر
به خود رله استارت 2 تا سیم هست یکی سبز یکی هم زرد
زرد برق خروجی از شفت استارت و سبز هم منفی
2 تا سیم دیگه هم روی رله هست که معمولا سیم قرمز برق ورودی به رله و سیم مشکی خروجی هست که به پیچ روی استارت وصل میشه
اینم دقت کن برق هایی که به استارت وصل میشن و برق ورودی قرمز به رله سیم هاشون کلفت تر از بقیست

Hamidsevda
06-12-1394, 06:22 بعد از ظهر
مهدی جان من تا یه جاهایی رفتم اما هنوز موفق نشدم . فقط تونستم چراغ جلو و لامپ های مربوط به چراغ جلو توی کیلومتر رو راه بندازم . اما راهنماها ، چراغ عقب و چراغ ترمز عقب ، سوییچ و هیچ کدوم از لامپ های توی کیلومتر رو نتونستم راه بندازم . نمیدونم علتش چی هست .
اگه وقتتون گرفته نمیشه امکانش هست یه کم کامل تر و روان تر توضیح بدین ؟ من واقعا ممنون میشم

فرزاد۲۰
15-12-1394, 11:54 بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان میخاستم ببینم کسی نقشه سیم کشیه تریل روان۲۰۰نداره ممنون میشم اگه دوستان راهنماییکنند

abbashoseini15
25-12-1394, 10:53 قبل از ظهر
سلام دوستان خسته نباشد میشه نقشه سیم کشی cdi 125 رو بزارید.

abbashoseini15
10-01-1395, 07:55 بعد از ظهر
مهدی جان من تا یه جاهایی رفتم اما هنوز موفق نشدم . فقط تونستم چراغ جلو و لامپ های مربوط به چراغ جلو توی کیلومتر رو راه بندازم . اما راهنماها ، چراغ عقب و چراغ ترمز عقب ، سوییچ و هیچ کدوم از لامپ های توی کیلومتر رو نتونستم راه بندازم . نمیدونم علتش چی هست .
اگه وقتتون گرفته نمیشه امکانش هست یه کم کامل تر و روان تر توضیح بدین ؟ من واقعا ممنون میشم

[Only registered and activated users can see links]

سلام دوست عزیز این عکس رو قشنگ ببین چند دور ببینی حفظ میشی.من خودم کل موتورم رو با همین عکس سیم کشی کردم.

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز این عکس رو قشنگ ببین چند دور ببینی حفظ میشی.من خودم کل موتورم رو با همین عکس سیم کشی کردم.
اینم عکس رنگی.

انصار
22-02-1395, 02:57 قبل از ظهر
سلام میشه کلا سیم کشی چراغها رو اینطوری توضیح بدی؟
برای cg125

hozeyfe
26-02-1395, 09:16 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان گرامی من یه موتور CDI 125دارم چراغ خطرش موقعی که کلید روشن باشه کار نمی کنه واگر کلید خاموش باشه کار میکنه به نطظرتون مشکلش چیه و اینکه کدوم سیم ها مربوط به چراغ خطر میشه با رنگ بگین ممنون میشم

kaveh_am
01-03-1395, 08:11 قبل از ظهر
سلامممممممممم
من میخوام رو موتورم فن نصب کنم...موتورم ته شارژر داره نه باطری نه چراغ...
به مشکل خوردم...شارژری که نصب میکنم کار نمیکنه و وقتی گاز میدی ولتاژ بالای میاد سر فن و میسوزه....
باطری هم باشه باز همونجوریه...چنتا رگلاتور رو هم امتحان کردم....
سیمکشی هم اینحوری انجام دادم...
کانکنتور بالا سمت چپ میره باطری و فن
بالا راست سیم سفیدی که از کاسه برق میاد
پایین چپ زردی که از کاسه برق میاد
پاین راست زمین
کجاش رو اشتباه انجام میدم؟کمک کنیدددددددد من فن میخوامممممممم

kaveh_am
02-03-1395, 09:08 بعد از ظهر
آیا این شارژر ها که 4 سیمه هست...مصرف کننده(لامپ) نیاز داره؟
وقتی بهش هیچی وصل نیست با گاز شدید تا نزدیکای 30 ولت میره....
وقتی لامپ 12 ولتی میزنم بهش میاد تا 22 اینجورا.....

Gladiator
02-03-1395, 09:17 بعد از ظهر
سلامممممممممم
من میخوام رو موتورم فن نصب کنم...موتورم ته شارژر داره نه باطری نه چراغ...
به مشکل خوردم...شارژری که نصب میکنم کار نمیکنه و وقتی گاز میدی ولتاژ بالای میاد سر فن و میسوزه....
باطری هم باشه باز همونجوریه...چنتا رگلاتور رو هم امتحان کردم....
سیمکشی هم اینحوری انجام دادم...
کانکنتور بالا سمت چپ میره باطری و فن
بالا راست سیم سفیدی که از کاسه برق میاد
پایین چپ زردی که از کاسه برق میاد
پاین راست زمین
کجاش رو اشتباه انجام میدم؟کمک کنیدددددددد من فن میخوامممممممم

کاوه جان فکر کنم بتونی مستقیم از بوبینت برق بگیری بدی به فن

kaveh_am
03-03-1395, 02:40 بعد از ظهر
نه اونجوری نمیشه..چون موتور تو دور های بالا تا 70 ولت تولید میکنه...

Gladiator
03-03-1395, 04:02 بعد از ظهر
نه اونجوری نمیشه..چون موتور تو دور های بالا تا 70 ولت تولید میکنه...

من زیاد از برق سر در نمیارم ، ولی میدونم که بعضیا از خود بوبین مستقیم برق میگیرن واسه چراغ و هیچ مشکلی هم ندارن ، شما که باطری نمیخوای بذاری رو موتورت ، پس شارژر میخوای چکار ؟
مستقیک برق بگیر بده به فن ، ببر پیش یکی که از برق موتور سر در بیاره

Komando
03-03-1395, 08:05 بعد از ظهر
من زیاد از برق سر در نمیارم ، ولی میدونم که بعضیا از خود بوبین مستقیم برق میگیرن واسه چراغ و هیچ مشکلی هم ندارن ، شما که باطری نمیخوای بذاری رو موتورت ، پس شارژر میخوای چکار ؟
مستقیک برق بگیر بده به فن ، ببر پیش یکی که از برق موتور سر در بیارهولتاژ خروجی بوبین متناوب هست و به وسیله شارژر به ولتاژ مستقیم تبدیل میشه و فن هم با ولتاژ مستقیم کار میکنه پس یا باید براش شارژر بزاره یا به وسیله دیود و خاژن ولتاژ رو به دی سی و بدونه نوسان تبدیل کنه

kaveh_am
03-03-1395, 09:30 بعد از ظهر
درست شد.....
من رشتم الکترونیک بوده....
یه لامپ 12 ولت زدم سر خروحی شارژر درست شد...
کاماندو درست میگه فن با 12 ولت دی سی کار میکنه...برای همین از بوبین نمیشه....
کار شارژر اینه که ولتاژ متناوب که از بوبین میاد(2 فاز هم هست) رو به ولتاژ مستقیم dc تبدیل کنه و ولتاژ رو کنترل کنه تا از یه حدی بالاتر نره....چون ولتاژش به بالای 70 ولت میرسه......
چون مصرف کننده فن بود و جریان زیادی نمیکشید فشار رو شارژر زیاد بود نمیتونست کار کنه...
یه دونه از این باطری الکترونیکی ها هم گرفتم....فکر کنم توش یه خازن بزرگ هست که به جای باطری کار میکنه و ولتاژ رو صاف تر میکنه...بدون این حازن در حالت درجا 3 ولت برق میده ولی با خازن میکشه بالا به 6_7 ولت....

abbashoseini15
04-03-1395, 01:32 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان گرامی من یه موتور CDI 125دارم چراغ خطرش موقعی که کلید روشن باشه کار نمی کنه واگر کلید خاموش باشه کار میکنه به نطظرتون مشکلش چیه و اینکه کدوم سیم ها مربوط به چراغ خطر میشه با رنگ بگین ممنون میشم
سلام دوست عزیز.اگه چراغ عقبت موقعی که کلید قطع هست کار میکنه یه سیم رو تو کله چراغ اشتباه وصل کردی.کله چراغ رو باز کن یه سیم هست که از درخت سیم کشی میاد رنگش قهوه ای و یه سیم از دسته چراغ میاد که اونم قهوه ای این دو تا رو به هم وصل کن درست میشه .در واقع الان سیم قهوه ای شما به سیم صورتی دسته چراغ وصله.

ali.motahari
04-03-1395, 03:30 بعد از ظهر
درست شد.....
من رشتم الکترونیک بوده....
یه لامپ 12 ولت زدم سر خروحی شارژر درست شد...
کاماندو درست میگه فن با 12 ولت دی سی کار میکنه...برای همین از بوبین نمیشه....
کار شارژر اینه که ولتاژ متناوب که از بوبین میاد(2 فاز هم هست) رو به ولتاژ مستقیم dc تبدیل کنه و ولتاژ رو کنترل کنه تا از یه حدی بالاتر نره....چون ولتاژش به بالای 70 ولت میرسه......
چون مصرف کننده فن بود و جریان زیادی نمیکشید فشار رو شارژر زیاد بود نمیتونست کار کنه...
یه دونه از این باطری الکترونیکی ها هم گرفتم....فکر کنم توش یه خازن بزرگ هست که به جای باطری کار میکنه و ولتاژ رو صاف تر میکنه...بدون این حازن در حالت درجا 3 ولت برق میده ولی با خازن میکشه بالا به 6_7 ولت....
سلام
داداش برا چه موتوری فن گذاشتی؟عکسشو میتونی بگیریی بزاری برام؟فنه زد آبه؟اگ آب بخوره چی؟ااتصالی نمیکنه؟
منم یه 220 دارم ک رادیات روغن داره و تو ترافیک و خیابونای تنگ ک میرم حس میکنم دما موتور زیاد میشه و رادیاتش داغ
چون من حساسم زود گرماشو حس میکنم و میزنم تو یه بولوار و یکم تندتر ک میرم دماش مناسب میشه
میخاستم ببینم اگ یه فنی هس ک بی دردسر بعد نصب باشه و زد آب برا موتورم بزارم تا راحتر شم؟نظر شما و بروبچ چیه؟؟؟

kaveh_am
05-03-1395, 08:06 قبل از ظهر
موتور من 125سی سی مینی هست...باهاش ایندرو کار میکنم...<br>چون هوا خنک هست و باهاش تو کوه سربالای های میرم که از باذ خبری نیست میخوام روش فن نصب کنم...تازه سیستمش رو درست کردم هنوز &nbsp;نصب نشده..<br>فن معمولی هم با آب مشکلی نداره..میکننش تو آب هم بغدش کار میکنه...<br>[Only registered and activated users can see links]>برای ضد آب کردن میشه از رنگ پلاستیک هم آستفداده کرد ولی من توصیه نمیکنم..<br>[Only registered and activated users can see links] D8%B2_%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C_%D9%BE%D9%84% D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D B%8C_%D8%B6%D8%AF_%D8%A2%D8%A8_%DA%A9%D8%B1%D8%AF% D9%86_%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A7% D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB %8C

- - - Updated - - -

موتور من 125سی سی مینی هست...باهاش ایندرو کار میکنم...<br>چون هوا خنک هست و باهاش تو کوه سربالای های میرم که از باذ خبری نیست میخوام روش فن نصب کنم...تازه سیستمش رو درست کردم هنوز &nbsp;نصب نشده..<br>فن معمولی هم با آب مشکلی نداره..میکننش تو آب هم بغدش کار میکنه...<br>[Only registered and activated users can see links]>برای ضد آب کردن میشه از رنگ پلاستیک هم آستفداده کرد ولی من توصیه نمیکنم..<br>[Only registered and activated users can see links] D8%B2_%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C_%D9%BE%D9%84% D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D B%8C_%D8%B6%D8%AF_%D8%A2%D8%A8_%DA%A9%D8%B1%D8%AF% D9%86_%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A7% D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB %8C

said khansar
05-03-1395, 08:12 قبل از ظهر
دقیق متوجه نشدم اب وچیکارمیکنی.

ali.motahari
05-03-1395, 12:18 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

شما میتونی عکس فنتو برام بزاری؟ببینم چطوریه؟آخه میتونم فن کامپیوتر بزارم ولی فکر نکنم به آب حساس نباشه!موتور منکه باتری داره مشکلای قبلی شمارو ندارم؟

kaveh_am
11-03-1395, 07:06 بعد از ظهر
شما میتونی عکس فنتو برام بزاری؟ببینم چطوریه؟آخه میتونم فن کامپیوتر بزارم ولی فکر نکنم به آب حساس نباشه!موتور منکه باتری داره مشکلای قبلی شمارو ندارم؟
مشکل برق کشی نداری... از باطری میگیری...

دقیق متوجه نشدم اب وچیکارمیکنی.
فن رو میکنه تو آب در میاره...فن نمیسوزه..

یاس علیدادی
12-03-1395, 01:07 قبل از ظهر
سلام.فن های کامپیوتر از کوچیک بگیر تا بزرگشون که توی کیس ها و پاور ها نصب میشن ابدا و اصلا با آب نمی سوزند و خراب نمیشن.

abas_danger
21-04-1395, 01:38 قبل از ظهر
سلام دوستان.شب شما بخیر.میخوام سیم کشی موتورم رو عوض کنم.کسی نقشه کامل سیم کشی تکرو 125 CDI رو داره واسم با تلگرام یا وات ساپ بفرسته به این شماره؟09384808493 .ممنون میشم ازتون

علی مدد
27-06-1395, 12:01 بعد از ظهر
لطفاpdfبزاریداستفاده
کنیم

- - - Updated - - -

پیوست کجاست

علی مدد
27-06-1395, 08:53 بعد از ظهر
بنده یه موتور125دارم کهشارژر5سیم روشه که بعدازروشن شدن کمی بعدچراغش ضعیف میشه لطفاراهنمایی کنید.

- - - Updated - - -

بنده یه موتور125دارم کهشارژر5سیم روشه که بعدازروشن شدن کمی بعدچراغش ضعیف میشه لطفاراهنمایی کنید.

SAJAD67
21-02-1396, 10:57 قبل از ظهر
سلام دوستان.من نقشه درخت سیم کشی موتورهای هندی رو میخوام(ns-rsو...) همراه با توضیحاتش کسی میتونه کمکم کنه؟؟
ممنون

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز از انجین شما 5عدد سیم اومده صورتی.زرد.سبز خط سفید.آبی خط سفید و مشکی خط قرمز..مشکی خط قرمز برق خروجیه..
سیم های چراغ جلو(داخله کاسه چراغت) آبی پر رنگ..سفید و قهوه ای هست

رسول21
17-04-1396, 08:19 بعد از ظهر
با سلام من یه موتور 125سی سی مارک گستر دارم چراغ جلوم مرتب لامپ میسوزونه یعنی یه دقیقه هم کار نمیکنه چند تا لامپ انداختم در جا سوخت ایراد از کجاست
بعد باطری خالی میشه ایراد از چیه؟

02109002
25-04-1396, 02:41 قبل از ظهر
با سلام من یه موتور 125سی سی مارک گستر دارم چراغ جلوم مرتب لامپ میسوزونه یعنی یه دقیقه هم کار نمیکنه چند تا لامپ انداختم در جا سوخت ایراد از کجاست
بعد باطری خالی میشه ایراد از چیه؟
درود ...

با تعویض شارژر ( شارژکن ) هر دو مشکل شما مرتفع میگردد .

پایدار باشید

shahriarr
25-04-1396, 11:54 قبل از ظهر
بچه ها نقشه ی برق روان 200 تریل رو لطفا اگر دارید قرار بدید.
ممنون.

peymanemdad.
12-05-1396, 08:16 قبل از ظهر
سلام دوستان کسی نقشه برق پالس 180 پره ایی داره
یه نفر خراب کار سیم های کنار باک رو خراب کرده

Poorya73
21-06-1396, 12:06 قبل از ظهر
سلام دوستان من برق چراغ جلو موتورم به باطری وصله ولی متاسفانه دو روزیه لامپ جلو وعقبو سریع میسوزونه مشکل کجای کاره؟
البته اگر باطری رو از مدار خارج کنم چراغا نمیسوزه ولی اگر باطری وصل تو مدار باشه در عرض ده ثانیه لامپا میسوزه
ضمنا بوبینو تازه انداختم از این روغنی هاست
باطری هم شارژ نمیشه

AMIR066
07-07-1396, 01:17 بعد از ظهر
سلام دوستان به نقشه برق باکسر 150 نیاز دارم .
ممنون میشم اگر کسی این نقشه رو داره تو سایت قرار بده...

باتشکر

Fattah009
13-07-1396, 11:26 قبل از ظهر
با سلام و وقت بخیر خدمت اساتید
چند وقت پیش رفتم پیش موتورساز تا مشکل روشن نشدن چراغو حل کنم و چون خودم وقت نداشتم بازش نکردم ایشون گفتن مشکل قلوه ای هستش و چون نصف شب بود برداشت یه سره اش کرد اما چند وقت پیش قلوه ایو باز کردم تست کردم مشکل نداره به مشکل از کجا میتونه باشه ؟
اما مسله بعدی اینه وقتی ترمز میگیرم چراغ خطر عقب پررنگ نمیشه که شده برام معضل مشکلشاز کجا می تونه باشه ؟
مدل موتور Tizro CGL 125 ممنونم ازوقتی که میذارید

pooriya1373
22-07-1396, 09:21 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان من موتورم بوبین روغنی هست و برقشو از شارژر گرفتم مشکلی که الان دارم اینه که وقتی به موتور گاز میدم ولتاژ برق تا 60 /70 میره بالا که باعث سوختن چراغا میشه ضمنا بوبین و شارژر (ولوم دار) را نو خریدم و رنگ بندی شسم ها هم درست نصب شده است و اینکه شارژر در حالت درجا 7/8 ولت داره ولی گاز که میدم خراب میکنه کارو لطفا راهنمایی کنید

rohollah
20-08-1396, 04:41 بعد از ظهر
در اسرع وقت اگه موقیعت پیش اومد چشم

ولی شما الان شما با کدوم قسمت مشکل داری ، کجاشو میخوای ؟

سلام ببخشید در مورد این پاسخ تون میشه بگم که چه موقع فایل تصویری رو میزارید اگه میشه هر چی سریعتر بزارید عالی میشه من کلا با همه جاش مشکل پیدا کردم

Mostafa1374
25-09-1396, 08:04 قبل از ظهر
مرسی داداداش گلم

Gorgnama
27-09-1396, 11:20 قبل از ظهر
سلام دوستان کسی هست در مورد سیم کشی برق موتور هندا 125 استارتی منو کمی راهنمایی کنه من تو وسل کردن سیم کشی داخل کله چراغ موتور به مشکل خوردم البته سیم کشی رو کامل عوض کردم بقیه جاهاش رو هم وسل کردم حتی داخل کله چراغ رو هم مثل سیم اشی قبلی وصل کردم ولی برق رو به شمع نمیده موتورم اسمش بلوچه و اسم شرکت سازنده سیم کشی هم راپیدو هستش که بیشتر فیش هاشم بر عکس بود احتمالش هست که سیم کشی سویچ رو خراب کرده باشم ؟ و اگر از اونجا باشه چطور درستش کنم خیلی ممنون میشم اگر نقشه سیم کشی کامل هندا 125 استارتی رو هم بزارید

Poor
01-03-1397, 07:02 بعد از ظهر
نقشه برق فلات ۲۰۰ طرح کی تی ام رو هم اگر کسی داره زحمت بکشه بذاره

amir-hosein
07-04-1397, 01:50 قبل از ظهر
سلام دوستان من تازه عضو سایت شدم خیلی ممنونم از کسایی که این تاپیک رو ایجاد کردن خدا راضی باشه ازشون.
تازگی یه موتور خریدم .رادیسون ۲۵۰ .میدونم مالی نیس ولی خب نیاز منو براورده میکنه.مشکلم تو سیمکشیه .قبل از من دست یه بنده خدایی بوده سرویس کرده سیم کشیو .کسی نقشه سیم کشی رادیسونو داره؟
خیلی ممنون

Ali61
12-04-1397, 06:39 بعد از ظهر
سلام اقا من یه از سیم سیاه سویئچ کشیدم دادم به برق لامپ جلو برق اومد ولی وقتی فیوز رو در میارم کل برقم موتور رو شارژکن میفته

nhh351
16-05-1397, 09:48 قبل از ظهر
سلام با تشکر از مطالب مفید استاد تو این 2روش برا نور چراغ جلو گفتین قلوه موتور من رنگهاش متفاوته 5سیم اومده بیرون سفید/ئابی پررنگ/قهوای/صورتی/زرد اگه محبت کنی راهنمایی کنی که رنگها ب کدوم سیما تو کله چراغ میخوره تشکر

prado1368
20-06-1397, 03:33 بعد از ظهر
سلام
موتورم یه سره شده و چراغاش قطع شده
کاسه چراغ رو باز کردم دیدم چند تا سیم قطع شده
چی کنم
لطفا کمک کنید

mahdimzf2015
20-06-1397, 07:30 بعد از ظهر
سلام.یه سوالی داشتم.سیستم چراغ خطر وقتی ترمز عقب میگیری چه جوریه. میحخوام وقتی ترمز بگیرم چراغ خطر روشن بشه.کسی هست کامل توضیح بده؟

s.mm
21-06-1397, 12:15 بعد از ظهر
سلام.یه سوالی داشتم.سیستم چراغ خطر وقتی ترمز عقب میگیری چه جوریه. میحخوام وقتی ترمز بگیرم چراغ خطر روشن بشه.کسی هست کامل توضیح بده؟

همه چراغ خظر های عقب دو کنتاکت هستند
چه از نوع لامپ رشته ای چه led
در حالت عادی با روشن کردن پشت آمپر کنتاکت اول روشن میشه
با ترمز گرفتن سوئیچ ترمز کار می کنه و کنتاکت دوم هم در کنار کنتاکت اول روشن میشه که زیاد شدن نور یعنی ترمز گرفته شده
تغریبا همه موتور ها یک سوئیچ برای ترمز عقب و یکی هم پشت دسته ترمز جلو برای قطع و وصل کردن کنتاکت دوم دارند
با جستجوی عبارت brake light of motorcycle همه جور اطلاعاتی به دست میارید از نقشه و گرفته تا مدل های اسپرتی و ....

Mehdiking
10-09-1397, 12:10 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور بنده اویکو گلسار ۱۸۰ سی سی هست سیم کشیش کامل خراب بود فک نکنمم تو بازار باشه من سیم خریدم خودم دارم از اول سیم کشی میکنم الان قسمته شارژرو کویلو ترانزیستور موندم کسی بلده راهنمایی کنه ممنون

- - - Updated - - -

داداش پیدا کردی به مام بگو

Mohsen.R
14-09-1397, 12:05 بعد از ظهر
سلام
دوستان کسی میدونه که ترانزیستور کدام موتور به تریل کاوازاکی ۱۲۵ kmx میخوره؟
نوع CG125 گرفتم که ۵ سیمه ولی کاوازاکی ۷ سیمه اگرکسی میدونه راهنمایی کنه. ممنون

- - - Updated - - -

سلام

Mohammad Zohrabi
27-09-1397, 11:32 قبل از ظهر
:acigar:سلامم موتور سیکلت پیشرو پارس150 دارم استارتش کار می کرد پایه برقش خراب شد تعویض کردم حالا با هندل روشن میشه ولی با استارت برق سر شمع نمیاد مشکل چیه؟ :297:
behnam dada
01-10-1397, 01:28 قبل از ظهر
نقشه سیم کشی تریل ۲۰۰

- - - Updated - - -

نقشه سیم کشی تمام قسمت‌های تریل ۲۰۰

دانیال توماج
26-11-1397, 09:35 قبل از ظهر
سلام ببخشید یه سوال داشتم این موتور من هوندا ۱۲۵ هستش دیروز کم باد شده بود تقربیا۷۰ درصد باد تایرش رفته بود رفتم اپاراتی تیوپ رو باز کرد هیچ سوراخی پیدا نکرد دوباره باد زد موتور عین قبل شده بود اومدم خونه موتورو گزاشتم رو دوجک امروز صبح که دیدم بازم کم باد شده میشه راهنماییم کنین لطفا ؟؟؟

HassanGH
01-02-1398, 05:45 بعد از ظهر
سلام نقشه سیم کشی پیشرو پارس اسپرت ۲۰۰ یا ۲۵۰ یا روان میخوام

- - - Updated - - -

نقشه پیشرو پارس PDf میخوام یا هر چی همین اسمو آیدی تلگراممم هست

amir_mdeae
05-03-1398, 11:34 قبل از ظهر
دوستانی که cgو cdi دارن لطفا دقیق بگید کجایی برق گشی موتورشون خرابه من با عکس بهتون نشون میدم چجوری درست کنید.

سلام من امروز پشت چراغ قرمز بودم دیدم چراغ دنده خلاص که تو کیلومتره خاموش شد
الانم نمیدونم سوخته یا روش تستش چجوریه

علی اسماعیل زاده
06-03-1398, 02:11 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز موتور تک تاز دارم ولی برقش خرابه باتری داره ولی اصلا بهش وصل نیست برقش.راهنماها کار نمیکنن.چراغ جلو نوبالا میزنم نورپایین میشه نور پایین میزنم نور بالاست.نقشه کامل میخاستم ولی فایل رو گوشیم باز نمیکنه راهنمایی کنید

Mohsen.R
21-03-1398, 10:42 بعد از ظهر
سلام

- - - Updated - - -

سلام
ابتدا باید یکی از دوسیم بوبین (قرمز - سفید) را باید منفی کنید (به بدنه وصل کنید) مثلاً سفید را منفی کنید و سیم قرمز را به سیم سیاه/قرمز ترانزیستور CG وصل کنید
یکی از دو سیم پیک آپ (سفید/سبز. - سفید/قرمز) را منفی کنید و سیم دیگر را به آبی/سفید ترانزیستور CG وصل کنید
سیم سیاه/سفید ترانزیستور CG را به سیاه سوئیچ وصل کنید
سیم سیاه/زرد ترانزیستور CGرا به سیاه/سفید کویل وصل کنید
سیم سبز ترانزیستور CGرا به بدنه وصل کنید
تمام شد شمع را باز کنید و روی بدنه قرار دهید و سوئیچ را باز کنید حالا هندل بزنید و جرقه دهانه شمع را ببینید
من امتحان کردم و چند ماهه که موتور تک هندل روشن میشه و همچنان در حال کار است

AMINKHAN2
24-03-1398, 10:38 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی نقشه برق موتور گالکسی۱۳۰ را داره?چراغ جلو متورم دیشب خاموش شد .سیم و کلیدها را چک کردم و سالم بودند.شارژر را چطوری چک کنم??

علی سلطانی
05-04-1398, 03:58 بعد از ظهر
با سلام وعرض ادب خدمت دوستان عزیز ، تو نقشه سیم کشی ترانزیستور GPz400به مشکل خوردم ممنون میشم از دوستانی که بتونن راهنماییم کنن که ورودی و خروجی سیم ها ،چه رنگی برای کجاست
با تشکر

Abbas_99
16-04-1398, 03:04 بعد از ظهر
سلام من سیم کشی موتور ساوین 125 رو از عقب شروع کردم اومدم تا کله چراغ همه جاشو درست انجام دادم فقط قسمت جلوییش مونده یعنی کیلومترو کله چراغ اینا میشه یکی واضح توضیح بده ممنون

Ashkan13
18-04-1398, 12:42 بعد از ظهر
سلام خیلی کامل و اصولی بود واقعا ممنون، ی سوال داشتم، سیم مشکی با خط سفید مخصوص سویچ، در زمانیکه به سویچ متصل میشه با باز کردن سویچ به کجا متصل خواهد شد؟ ممنون میشم اگه جواب بدید چون موتور من سویچ نداره

mahdimzf2015
01-05-1398, 02:08 بعد از ظهر
سلام دوستان. تفاوت برق موتور استارتی با موتور ساده(هندلی) در چی هست(موتور هندا125)،چون من میخوام لامپ زنون بندازم رو موتور ولی بهم گفتن باید موتور استارتی باشه

hshsh
01-05-1398, 04:21 بعد از ظهر
سلام کسی میدونه چجوری میشه بوق 125 رو به برق خود موتور وصل کرد (بدون باتری)

s.mm
01-05-1398, 08:06 بعد از ظهر
سلام کسی میدونه چجوری میشه بوق 125 رو به برق خود موتور وصل کرد (بدون باتری)

سیمش رو وصل کن به سیمی که میاد وصل میشه سر باطری
این تاپیک هم جای پرسیدن همچین سوالی نیست

majid.jj
03-05-1398, 10:02 قبل از ظهر
سلام دوستان
بچه های وارد، توی این نقشه:
گویا که این نقشه برای روانه، چرا منفی به کویل نرفته؟
من str دارم نقشش تقریبا همینه اما یه فرقایی در قسمت دوتا سیم کویل جرقه داره. حالا دارم از صفر سیمکشی میکنم و میخوام بدونم که این نقشه منبع موثقی داره؟

Alireza Farzin
03-05-1398, 04:58 بعد از ظهر
سلام دوستان
بچه های وارد، توی این نقشه:
گویا که این نقشه برای روانه، چرا منفی به کویل نرفته؟
من str دارم نقشش تقریبا همینه اما یه فرقایی در قسمت دوتا سیم کویل جرقه داره. حالا دارم از صفر سیمکشی میکنم و میخوام بدونم که این نقشه منبع موثقی داره؟

سلام,
کوئل تو دور بالا نمیتونه به تنهائی از پس جرقه زدن سریع شمع بر بیاد, برای همین یه خازن بهش کمک میکنه(CDI),......کوئل تو این نقشه وصل به CDI که احتمالا همون سیم منفی ایه که دنبالش میگردی,

شاد باشی,

majid.jj
05-05-1398, 10:57 قبل از ظهر
سلام,
کوئل تو دور بالا نمیتونه به تنهائی از پس جرقه زدن سریع شمع بر بیاد, برای همین یه خازن بهش کمک میکنه(CDI),......کوئل تو این نقشه وصل به CDI که احتمالا همون سیم منفی ایه که دنبالش میگردی,

شاد باشی,

ولتمتر تست کردم، خروجی cdi به کویل مثبته.
اولش به نقشه شک کردم، اما در نهایت کار خودمو کردم و برخلاف نقشه منفی دادم به کویل و موتور داره کار میکنه. گمون کنم نقشه توسط کسی که رنگیش کرده یه ایراد کوچولو بهش وارد شده.

Alireza Farzin
05-05-1398, 10:23 بعد از ظهر
ولتمتر تست کردم، خروجی cdi به کویل مثبته.
اولش به نقشه شک کردم، اما در نهایت کار خودمو کردم و برخلاف نقشه منفی دادم به کویل و موتور داره کار میکنه. گمون کنم نقشه توسط کسی که رنگیش کرده یه ایراد کوچولو بهش وارد شده.

موافقم باهات,....نقشه اشکال داره,.......تمام سیم های مشکی(p) بالای نقشه مثبت هستند,.....از اینطرف پایین نقشه نزدیک باطری,.... یه سیم مشکی(p) از منفی باطری رفته به بدنه موتور(connect to motor),....سیم مشکی(p) کوئل تو نقشه باید وصل میشد به این سیم بدنه,.....

amirhossein1378
09-05-1398, 07:58 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید لطفا سیم کشی قلوه سمت چپ رو توضیح بدید قلوه موتورم رو عوض کردم الان نمیدونم سیم هاش به کجا وصل میشه لطفا با رنگ توضیح بدید ممنون

Javad0215
10-05-1398, 09:00 قبل از ظهر
سلام از دوستان کسی نقشه سیم کشی یاماها ۱۲۵ رو نداره؟

majid.jj
10-05-1398, 12:40 بعد از ظهر
سلام از دوستان کسی نقشه سیم کشی یاماها ۱۲۵ رو نداره؟
yz125 رو دارم اگه میخوای.

Javad0215
10-05-1398, 04:26 بعد از ظهر
اگه میشه بفرست لطف میکنید

Javad0215
10-05-1398, 06:06 بعد از ظهر

majid.jj
11-05-1398, 01:45 بعد از ظهر
آپلود کردم البته وای زد سیم کشی چندانی نداره ولی آخرای دفترچه نقشش هست.
1C3-28199-33_YZ125_08 ([Only registered and activated users can see links])

ipm
30-05-1398, 01:43 قبل از ظهر
سلام

دوستان من همه این تاپیکو زیرو رو کردم و با جستجو هم
نقشه ای برای سیم کشی 125cdi معمولی پیدا نکردم..

ممنون میشم بزارید

almasirohalla9
08-06-1398, 02:52 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

Hamed.jahani
03-07-1398, 01:46 بعد از ظهر
سلام من یه موتور۱۲۵ هندلی دارم میخوستم کامل سیم کشی کنم یه نقشه ساده قرار بدید برای سیم کشی سیم کشیم خوبه ولی انگلیسی بلد نیستم یه نقشه ترجمه شده بزارید ممنون

Alireza Farzin
03-07-1398, 11:56 بعد از ظهر
سلام من یه موتور۱۲۵ هندلی دارم میخوستم کامل سیم کشی کنم یه نقشه ساده قرار بدید برای سیم کشی سیم کشیم خوبه ولی انگلیسی بلد نیستم یه نقشه ترجمه شده بزارید ممنون

سلام,
برو به این ادرس 👇👇👇یه نقشه ساده موتور رو نشون داده, بخاطر ""کپی رایت"" اینجا آپلود نکردم,......امیدوارم بدردت بخوره, 🙏🙏🙏🙏,

نقشه سیم کشی هندا 125cdi‬‎ - Google Search ([Only registered and activated users can see links] 85+%DA%A9%D8%B4%DB%8C+%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%A7+125 cdi&oq=%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87+&aqs=chrome.1.69i57j69i59j69i60j69i61l2.6248j0j4&client=ms-android-rogers-ca&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=osRS7TuJOezzTM:)

ipm
04-07-1398, 04:14 بعد از ظهر
اگه از نقشه جستجو شده در فرومها و گوگل اینا چیزی حاصل نشد، سیستم کشی فعلی موتور یا یه موتور دیگه رو یکی یکی باز کنید همشو خوب میفهمید.. موتوری ها (تعمیرکارها) هم آماده نشستن درب تعمیرگاه تا به سوالات ما پاسخ بدهند...
این کاری که در نهایت من مجبور به انجامش شدم کلی باعث تجربه شد حالا طوری سیم کشی کردم اون دزد نمک به حروم برای بار دوم بیشتر معطل بشه در روز روشن مجبور بشه موتور رو کول کنه ببره تا اینکه ازش سواری بگیره... گهی پشت به زین بهتر از زین به پشت!!

Wiring color scheme for Honda CDI 125

قرمز : باتری
سیاه : برق مثبت بعد سوئیچ
سبز : شاسی - منفی
سبز کمرنگ : منفی کیلومتر
نارنجی یا قرمز وار و آبی کمرنگ و خاکستری و اینا! : راهنما
سفید و آبی : دو کنتاکت لامپ جلو که با شاسی بسته میشن
قهوه ای : STOP
سفید صورتی : یک سر نورمال سنسور!
سبز قرمز : یک سر سنسور نورمال (دنده خلاص)
سبز سفید : به شاسی
سبز زرد :
سیاه زرد (سیاه با خط زرد) : به کوئل (Ignition Coil)
سیاه سفید : به سوئیچچچ
سفید سیاه : کننجکاو یاب

زرد : بوبین (با گاز دادن ولتاژ بالا میره)

زرد و صورتی : از دینام به شارژر
آبی سفید و سیاه قرمز : به ترانزیستور (CDI Unit در کنار رگولاتور و شارژر درستشه :))

اگه سیمی اضافه اومد شاید مربوط به اینترنت رایگان همراه موتور و اکسسوری‌هایی مانند GPS و Anti-theft Alarm System باشه که اکثرا فلشخور و دارای جک 3.5 میلیمتری نیز هستند!

هدفم راهنمایی بود رنگ ها درست هستن اما من رفع مسئولیت میکنم با خودتونه..
قبل از تست درب گوشها را محکم بگیرید.

Hamed.jahani
06-07-1398, 01:06 بعد از ظهر
سلام میشه برام نقشه سیم کشی موتور 125ccرو تو یه برگه بکشید با تمام مشخصات

amirhossein1378
14-09-1398, 10:21 بعد از ظهر
سلام دوستات خسته نباشید میخواستم بدونم موتور هایی که چراغ پارک یا همون چراغ روز ندارن چه جوری با روشن کردن کلید چراغش چراغ های کیلومتر هم روشن میشن چون قلوه معمولی سیم مخصوص چراغ کیلومتر نداره ممنون میشم جواب بدید

Alireza Farzin
17-09-1398, 02:50 قبل از ظهر
سلام دوستات خسته نباشید میخواستم بدونم موتور هایی که چراغ پارک یا همون چراغ روز ندارن چه جوری با روشن کردن کلید چراغش چراغ های کیلومتر هم روشن میشن چون قلوه معمولی سیم مخصوص چراغ کیلومتر نداره ممنون میشم جواب بدید

سلام,
شما هم خسته نباشی,
درسته بیشتر قلوه های معمولی سیم جدا برای کیلومتر شمار نداره,.......سیم برای چراغ کوچک ها داره وسیم دومی برای چراغ اصلی جلو,.....شما میتونی سیم چراغ کیلومتر رو به سیم چراغ کوچک ها وصل کنی,....البته بعضی از موتورها قبل از تقسیم سیم به چراغهای کوچک جلو وعقب سر راهشون "رله" دارن,....که باید رله رو پیدا کنی و بعد از "رله" یه سیم بگیری به کیلومتر شمار,....

pouya_yz
19-09-1398, 10:30 قبل از ظهر
سلام دوستان. باتری موتور خالی شد و یه باتری خریدم. موقع تعویض اشتباه کردم و متوجه اتصال بدنه نشدم و ابتدا بست باتری را باز کردم که از محل همون اتصال به بدنه دو سه تا جرقه زد و کلا دیگه با باتری قدیم و جدید برق پشت آمپر نمیاد. بغیر از جعبه فیوز پشت باک جعبه فیوز برق اصلی موتور کجاست؟ اصلا همچین چیزی داره مثل ماشین؟ ایراد از کجاست؟ ممنون

amirhossein1378
19-09-1398, 08:01 بعد از ظهر
سلام,
شما هم خسته نباشی,
درسته بیشتر قلوه های معمولی سیم جدا برای کیلومتر شمار نداره,.......سیم برای چراغ کوچک ها داره وسیم دومی برای چراغ اصلی جلو,.....شما میتونی سیم چراغ کیلومتر رو به سیم چراغ کوچک ها وصل کنی,....البته بعضی از موتورها قبل از تقسیم سیم به چراغهای کوچک جلو وعقب سر راهشون "رله" دارن,....که باید رله رو پیدا کنی و بعد از "رله" یه سیم بگیری به کیلومتر شمار,....

ممنون از راهنماییتون اخه قلوه موتور من سیم برای چراغ کوچک نداره و یه سیم قهوه ای برا چراغ خطر داره یه سیم سفید برا سو پایین و سیم آبی برا سو بالا،، و اصلا سیمی برا چراغ کوچک نداره،، اون رله ای که شما میگید محلش کجاست توی همون کاسه چراغه یا جای دیگه ممنون میشم راهنمایی کنید

Alireza Farzin
20-09-1398, 06:42 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییتون اخه قلوه موتور من سیم برای چراغ کوچک نداره و یه سیم قهوه ای برا چراغ خطر داره یه سیم سفید برا سو پایین و سیم آبی برا سو بالا،، و اصلا سیمی برا چراغ کوچک نداره،، اون رله ای که شما میگید محلش کجاست توی همون کاسه چراغه یا جای دیگه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام,
بسیار عالی,.....جواب رو خودت دادی,.....سیم قهوه ای که رفته به چراغ خطر عقب, همون سیم چراغ کوچک هاست,.....سیم رو دنبال کن تا چراغ خطر عقب,.....اگر مستقیما وصل شده,....."رله"ای وجود نداره,.....از همین سیم یه انشعاب بگیر برای چراغ های کیلومتر,.....(( قبل از این کار, یه سیم مثبت مستقیما از باطری بگیر و چراغ های کیلومتر شمار رو امتحان کن که روشن میشن )),....

amirhossein1378
21-09-1398, 11:29 بعد از ظهر
سلام,
بسیار عالی,.....جواب رو خودت دادی,.....سیم قهوه ای که رفته به چراغ خطر عقب, همون سیم چراغ کوچک هاست,.....سیم رو دنبال کن تا چراغ خطر عقب,.....اگر مستقیما وصل شده,....."رله"ای وجود نداره,.....از همین سیم یه انشعاب بگیر برای چراغ های کیلومتر,.....(( قبل از این کار, یه سیم مثبت مستقیما از باطری بگیر و چراغ های کیلومتر شمار رو امتحان کن که روشن میشن )),....

سلام واقعا ممنون از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردین پس الان اگه رله تقسیم وجود داشته داشته باشه میتونم چراغ کوچکم وصل کنم و با روشن کردن کلید چراغ هم لامپ اصلی روشن میشه هم چراغ کوچک و هم چراغ کیلومتر شمار،،درسته؟؟

Alireza Farzin
22-09-1398, 12:28 قبل از ظهر
سلام واقعا ممنون از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردین پس الان اگه رله تقسیم وجود داشته داشته باشه میتونم چراغ کوچکم وصل کنم و با روشن کردن کلید چراغ هم لامپ اصلی روشن میشه هم چراغ کوچک و هم چراغ کیلومتر شمار،،درسته؟؟

سلام,
کلید چراغ هات باید دو مرحله ای باشه,....مرحله اول چراغ کوچک ها((که فعلا برای شما همون چراغ خطر عقبه)), و مرحله دوم چراغ بزرگ جلو,....کلید دیگه ای هم باید وجود داشته باشه((معمولا رو قلوه چپ)), که نور جلو رو بالا پائین میکنه,.....ایا سیم کشیت به این طریقه,....یا طور دیگه ایه؟؟؟,.....

amirhossein1378
22-09-1398, 08:26 بعد از ظهر
سلام,
کلید چراغ هات باید دو مرحله ای باشه,....مرحله اول چراغ کوچک ها((که فعلا برای شما همون چراغ خطر عقبه)), و مرحله دوم چراغ بزرگ جلو,....کلید دیگه ای هم باید وجود داشته باشه((معمولا رو قلوه چپ)), که نور جلو رو بالا پائین میکنه,.....ایا سیم کشیت به این طریقه,....یا طور دیگه ایه؟؟؟,.....

خیر قلوه معمولیه و فقط نور بالا و پایین چراغ بزرگ داره سوال من این بود که اگه سیم قهوه ای به رله دار باشه میشه به چراغ وصل کنی که وقتی چراغ سو پایین یا بالا رو روشن میکنی چراغ کوچکم روشن شه

Alireza Farzin
22-09-1398, 09:07 بعد از ظهر
خیر قلوه معمولیه و فقط نور بالا و پایین چراغ بزرگ داره سوال من این بود که اگه سیم قهوه ای به رله دار باشه میشه به چراغ وصل کنی که وقتی چراغ سو پایین یا بالا رو روشن میکنی چراغ کوچکم روشن شه

سلام,
رله یه قطعه کوچک مثل ترانزیستور نیست که نشه پیداش کرد,.....حدس من اینه که چراغ کوچک هات رله ندارن,......از همون سیم قهوهای انشعاب بگیر,....

amirhossein1378
09-10-1398, 06:04 بعد از ظهر
سلام,
رله یه قطعه کوچک مثل ترانزیستور نیست که نشه پیداش کرد,.....حدس من اینه که چراغ کوچک هات رله ندارن,......از همون سیم قهوهای انشعاب بگیر,....

سلام مجدد همونطور که فرمودید سیمکشی رو چک کردم و رله ای وجود نداشت ولی یه سیم قهوه ای دیگه پیدا کردم که چیزی بهش وصل نبود فکر کنم اون مخصوص کیلومتر شمار باشه ولی مشکل اینجاست سیم کشی کیلومتر من چندتا سیم که سیم قهوه ای هم جزء اونا هست به یه سوکت شش تایی رفتن ولی تو سیمکشی موتور من اصلا سوکت چندتایی وجود نداره و همه سیم ها تکی هستن!

Alireza Farzin
10-10-1398, 05:13 قبل از ظهر
سلام مجدد همونطور که فرمودید سیمکشی رو چک کردم و رله ای وجود نداشت ولی یه سیم قهوه ای دیگه پیدا کردم که چیزی بهش وصل نبود فکر کنم اون مخصوص کیلومتر شمار باشه ولی مشکل اینجاست سیم کشی کیلومتر من چندتا سیم که سیم قهوه ای هم جزء اونا هست به یه سوکت شش تایی رفتن ولی تو سیمکشی موتور من اصلا سوکت چندتایی وجود نداره و همه سیم ها تکی هستن!

سلام,
میخوام ببینم که درست متوجه گفته هات شدم یا نه,
از سیم کشی اصلی موتور که بطرف کیلومتر شمار رفتن سوکتی وجود نداره,.....انگار یکی سوکت رو بریده, و به هرسیم فیش وصل کرده که متصل بکنه به سوکت کیلومتر شمار,......یا اینکه نه سیم های اومده از سیم کشی اصلی موتور بصورت فابریک جدا هستن, و در واقع باید به کیلومتر شماری وصل بشن که سوکت نداره و سیم هاش جداست ؟؟؟؟,.....
تو بیشتر موتورها کد رنگ بسیار دقیق رعایت میشه,...سیم قهوه ای جدید رو که پیدا کردی باید با چراغ خطر عقب همزمان کار بکنه,...,.یه لامپ بهش وصل کن و مطمئن بشو که با چراغ خطر عقب یکیه,.....
اگر تمام سیم هائی که جدا هستن از لحاظ رنگ با سیم های کیلومتر شمار همخونی ندارن,.....ممکنه سیم قهوه ای کیلومتر شمار کارش چیزه دیگه ای باشه,(من بعید بدونم),.....
پشت کیلومتر شمار رو باید بشه باز کرد که لامپ های سوخته رو عوض کرد,.....معمولا تمام این لامپ ها روی یه مدار چاپی نصب شدن,.....که میشه مدار چاپی رو دنبال کرد دید به سیم قهوه ای میرسه یا نه,.....مطمئنم این کار رو میتونی بکنی,.....نترس به چیزی صدمه نمیزنی(البته دارم فرض میگیرم که سر باطری رو اول قطع کردی),.....موفق باشی,

amirhossein1378
11-10-1398, 08:01 بعد از ظهر
سلام,
میخوام ببینم که درست متوجه گفته هات شدم یا نه,
از سیم کشی اصلی موتور که بطرف کیلومتر شمار رفتن سوکتی وجود نداره,.....انگار یکی سوکت رو بریده, و به هرسیم فیش وصل کرده که متصل بکنه به سوکت کیلومتر شمار,......یا اینکه نه سیم های اومده از سیم کشی اصلی موتور بصورت فابریک جدا هستن, و در واقع باید به کیلومتر شماری وصل بشن که سوکت نداره و سیم هاش جداست ؟؟؟؟,.....
تو بیشتر موتورها کد رنگ بسیار دقیق رعایت میشه,...سیم قهوه ای جدید رو که پیدا کردی باید با چراغ خطر عقب همزمان کار بکنه,...,.یه لامپ بهش وصل کن و مطمئن بشو که با چراغ خطر عقب یکیه,.....
اگر تمام سیم هائی که جدا هستن از لحاظ رنگ با سیم های کیلومتر شمار همخونی ندارن,.....ممکنه سیم قهوه ای کیلومتر شمار کارش چیزه دیگه ای باشه,(من بعید بدونم),.....
پشت کیلومتر شمار رو باید بشه باز کرد که لامپ های سوخته رو عوض کرد,.....معمولا تمام این لامپ ها روی یه مدار چاپی نصب شدن,.....که میشه مدار چاپی رو دنبال کرد دید به سیم قهوه ای میرسه یا نه,.....مطمئنم این کار رو میتونی بکنی,.....نترس به چیزی صدمه نمیزنی(البته دارم فرض میگیرم که سر باطری رو اول قطع کردی),.....موفق باشی,

بله حالت دومی که گفتین درسته سیم های موتور تکی هستن و سیم های کیلومتر شمار چند تا سیم به یه فیش وصل شدن،، سیم قهوه ای جدیدم که پیدا کردم با یه لامپ تست کردم هماهنگ با خطر عقب کار میکنه و با روشن کردن کلید سو پایین یا سو بالا برق میاد بهش،، سیم های کیلومتر شمارم رنگاشون با سیم های موتور یکی هستن قهوه ای داره،آبی و نارنجی داره که مال راهنمای صفحه کیلومتر هست،سبز قرمز داره که مال چراغ خلاصی کیلومتر هست و سبز که مال منفی هست که همه ی سیم های تو سیمکشی موتور به صورت سوکت های تکی پیدا میشن

Alireza Farzin
11-10-1398, 10:00 بعد از ظهر
بله حالت دومی که گفتین درسته سیم های موتور تکی هستن و سیم های کیلومتر شمار چند تا سیم به یه فیش وصل شدن،، سیم قهوه ای جدیدم که پیدا کردم با یه لامپ تست کردم هماهنگ با خطر عقب کار میکنه و با روشن کردن کلید سو پایین یا سو بالا برق میاد بهش،، سیم های کیلومتر شمارم رنگاشون با سیم های موتور یکی هستن قهوه ای داره،آبی و نارنجی داره که مال راهنمای صفحه کیلومتر هست،سبز قرمز داره که مال چراغ خلاصی کیلومتر هست و سبز که مال منفی هست که همه ی سیم های تو سیمکشی موتور به صورت سوکت های تکی پیدا میشن

سلام,
بسیار عالی به نظر میرسه که سیم قهوه ای مربوط به چراغ کیلومتر شمار باشه,.....اگر هنوز نگرانی که قهواه ای رو به قهوه ای وصل کنی,....میتونی یه ازمایش دیگه بکنی,.....به شرطی که لامپ های کیلومتر شمار LED نباشند,....چند تا باطری قلمی رو بهم سری کن که بشه 3 یا 4.5 ولت بعد وصل کن به سیم سبز و سیم قهوه ای,....اگر درست باشه کیلومتر شمارت خیلی کم نور روشن میشن,.....

amirhossein1378
12-10-1398, 09:20 بعد از ظهر
سلام,
بسیار عالی به نظر میرسه که سیم قهوه ای مربوط به چراغ کیلومتر شمار باشه,.....اگر هنوز نگرانی که قهواه ای رو به قهوه ای وصل کنی,....میتونی یه ازمایش دیگه بکنی,.....به شرطی که لامپ های کیلومتر شمار LED نباشند,....چند تا باطری قلمی رو بهم سری کن که بشه 3 یا 4.5 ولت بعد وصل کن به سیم سبز و سیم قهوه ای,....اگر درست باشه کیلومتر شمارت خیلی کم نور روشن میشن,.....

لامپ ها led هستن ولی تقریبا مطمئنم قهوه ای کیلومتر واسه لامپهاش هست چون اکثر کیلومترایی که دیدم قهوه ای واسه لامپ داخل کیلومترشمار هست ولی نمیتونم سیم قهوه ای موتور رو به کیلومترشمار وصل کنم قبلا هم گفتم اخه سوکت موتور تکی هست ولی کیلومتر شمار یه فیش هست با ۶ تا سیم که قهوه ای هم داره☹

Alireza Farzin
13-10-1398, 10:15 قبل از ظهر
لامپ ها led هستن ولی تقریبا مطمئنم قهوه ای کیلومتر واسه لامپهاش هست چون اکثر کیلومترایی که دیدم قهوه ای واسه لامپ داخل کیلومترشمار هست ولی نمیتونم سیم قهوه ای موتور رو به کیلومترشمار وصل کنم قبلا هم گفتم اخه سوکت موتور تکی هست ولی کیلومتر شمار یه فیش هست با ۶ تا سیم که قهوه ای هم داره☹

سلام,
با این حساب اون سوکت 6 تائی هیچ سیمی بهش وصل نیست فعلا,....درسته؟....از صحبت هات دارم نتیجه گیری میکنم که سیم های موتور که جدا هستن, فیششون با فیش های سوکت مطابقت نداره یعنی نر و ماده گیشون به هم نمیخوره که بتونی فیش رو جداگانه به سوکت وصل کنی,.....

بیشتر این سوکت ها که تو کارخونه درست میشن,.....سیم ها دونه دونه با فیششون وصل میشن به سوکت,....فیش ها خار یکترفه دارن,...وقتی وارد سوکت میشن,....خار, فیش رو قفل میکنه,.....از نزدیک نگاه کنی,.....خار رو میتونی پیدا بکنی و اگر با یه پیچ گوشتیه ساعتی ظریف, خمش بکنی به داخل,.......فیش در میاد, و میتونی راحت تر این دو تا سیم قهوه ای رو بهم وصل بکنی,.....
هر وقت هم که خواستی سیم قهوه ای رو برگردونی به سوکت,... اون خار رو خم کن سر جاش و فیش رو دوباره وصل کن به سوکت,......

amirhossein1378
18-11-1398, 10:37 بعد از ظهر
.

- - - Updated - - -

سلام,
با این حساب اون سوکت 6 تائی هیچ سیمی بهش وصل نیست فعلا,....درسته؟....از صحبت هات دارم نتیجه گیری میکنم که سیم های موتور که جدا هستن, فیششون با فیش های سوکت مطابقت نداره یعنی نر و ماده گیشون به هم نمیخوره که بتونی فیش رو جداگانه به سوکت وصل کنی,.....

بیشتر این سوکت ها که تو کارخونه درست میشن,.....سیم ها دونه دونه با فیششون وصل میشن به سوکت,....فیش ها خار یکترفه دارن,...وقتی وارد سوکت میشن,....خار, فیش رو قفل میکنه,.....از نزدیک نگاه کنی,.....خار رو میتونی پیدا بکنی و اگر با یه پیچ گوشتیه ساعتی ظریف, خمش بکنی به داخل,.......فیش در میاد, و میتونی راحت تر این دو تا سیم قهوه ای رو بهم وصل بکنی,.....
هر وقت هم که خواستی سیم قهوه ای رو برگردونی به سوکت,... اون خار رو خم کن سر جاش و فیش رو دوباره وصل کن به سوکت,......

سلام ممنون واسه راهنماییتون سوکت خود موتور رو با انبر یکمی فشرده کردم بعد به کیلومتر وصلش کردم و الان درست کار میکنه،، چندتا سوالم درمورد دنده شمار دارم اگه اطلاع دارید راجبش و امکانش هست بپرسم ازتون

amirhossein1378
20-11-1398, 05:37 بعد از ظهر
اگه اشتباه نکنم نشانگر دنده همون منفی یا اتصال بدنه هست

Alireza Farzin
20-11-1398, 06:47 بعد از ظهر
اگه اشتباه نکنم نشانگر دنده همون منفی یا اتصال بدنه هست������

سلام,

معمولا سیم منفی و یا اتصال بدنه مربوط به قطعه برقی و الکترونیکی خاصی نیست,...... تمام قسمت های برقی و الکترونیکی کیلومتر شمار,.....برای کار کردن احتیاج به یه سیم مثبت و یه سیم منفی(اتصال بدنه) دارن,......
سیم مثبت برای هر قطعه میتونه از جاهای مختلف تغذیه بشه,.... مثل چراغ کوچک ها, چراغ نماینگر راهنما, چراغ نمایانگر نور بالا و یا چراغ روغن(اگر موتورت داشته باشه) و غیره......اینها همشون به یه سیم منفی احتیاج دارن که معمولا همشون مشترکا استفاده میکنن,........پس برای نشانگر دنده ها باید دنبال سیمهائی بگردی که از سنسور و یا سوئیچ دنده ها اومده,......
اگر میشد نقشه سیم کشیه موتورت رو پیدا کرد عالی میشد,......
هر کاری روی سیم کشی موتور کردی درست و یا غلط,......منو در جریان بزار,....

amirhossein1378
20-11-1398, 10:46 بعد از ظهر
سلام,

معمولا سیم منفی و یا اتصال بدنه مربوط به قطعه برقی و الکترونیکی خاصی نیست,...... تمام قسمت های برقی و الکترونیکی کیلومتر شمار,.....برای کار کردن احتیاج به یه سیم مثبت و یه سیم منفی(اتصال بدنه) دارن,......
سیم مثبت برای هر قطعه میتونه از جاهای مختلف تغذیه بشه,.... مثل چراغ کوچک ها, چراغ نماینگر راهنما, چراغ نمایانگر نور بالا و یا چراغ روغن(اگر موتورت داشته باشه) و غیره......اینها همشون به یه سیم منفی احتیاج دارن که معمولا همشون مشترکا استفاده میکنن,........پس برای نشانگر دنده ها باید دنبال سیمهائی بگردی که از سنسور و یا سوئیچ دنده ها اومده,......
اگر میشد نقشه سیم کشیه موتورت رو پیدا کرد عالی میشد,......
هر کاری روی سیم کشی موتور کردی درست و یا غلط,......منو در جریان بزار,....

بله میدونم همه ی وسیله هایی که رو موتور از برق تغذیه میکنن نیاز به منفی دارن سیمکشی موتورم چیز خاصی نداره یه 125 معمولیه فقط اون سیمی که مال سنسور دنده هس هم پیداش کردم از انجین اومده بیرون یه سوکت با شش تا فیش هست که یکیش خالیه(موتور چهار دنده هس) و یه سیم هم از همون سیم سنسور که مال خلاصی هست به همراه سیم های بوبین رفته به یه فیش که در اخر میره به کاسه چراغ ولی اون فیش شش تایی به جایی وصل نیست و فکر میکنم خودم باید ازش سیم بکشم ببرمش داخل کاسه چراغ،،منظورم هم از اتصال بدنه این بود که چون کیلومتر یه سیم سیاه داره که باید به سیم مشکی سوییچ وصل بشه و اون مثبت لامپ دنده شمار رو فراهم میکنه پس قطعا منفیش باید همون سیمی باشه که از سنسور میاد برای همین من یه لامپ مثبتشو به سیم سیاه وصل کردم و منفیش رو به خلاصی داخل کاسه چراغ تا ببینم اصلا این دنده شمار کار میکنه یا نه و دیدم لامپ روشن نشد بعدش رفتم سراغ اون سوکت شش تایی که از انجین اومده بیرون و یکی یکی فیش هاشو با لامپ تو هر چهار دنده امتحان کردم ولی کار نکرد حتی فیش هارو با یه سیم به مثبت باطری زدم ببینم جرقه میزنه یا نه ولی بازم نشد

Alireza Farzin
21-11-1398, 12:42 بعد از ظهر
بله میدونم همه ی وسیله هایی که رو موتور از برق تغذیه میکنن نیاز به منفی دارن سیمکشی موتورم چیز خاصی نداره یه 125 معمولیه فقط اون سیمی که مال سنسور دنده هس هم پیداش کردم از انجین اومده بیرون یه سوکت با شش تا فیش هست که یکیش خالیه(موتور چهار دنده هس) و یه سیم هم از همون سیم سنسور که مال خلاصی هست به همراه سیم های بوبین رفته به یه فیش که در اخر میره به کاسه چراغ ولی اون فیش شش تایی به جایی وصل نیست و فکر میکنم خودم باید ازش سیم بکشم ببرمش داخل کاسه چراغ،،منظورم هم از اتصال بدنه این بود که چون کیلومتر یه سیم سیاه داره که باید به سیم مشکی سوییچ وصل بشه و اون مثبت لامپ دنده شمار رو فراهم میکنه پس قطعا منفیش باید همون سیمی باشه که از سنسور میاد برای همین من یه لامپ مثبتشو به سیم سیاه وصل کردم و منفیش رو به خلاصی داخل کاسه چراغ تا ببینم اصلا این دنده شمار کار میکنه یا نه و دیدم لامپ روشن نشد بعدش رفتم سراغ اون سوکت شش تایی که از انجین اومده بیرون و یکی یکی فیش هاشو با لامپ تو هر چهار دنده امتحان کردم ولی کار نکرد حتی فیش هارو با یه سیم به مثبت باطری زدم ببینم جرقه میزنه یا نه ولی بازم نشد

سلام,

خوب,....اول از همه,.....باید برات یه عادت بشه که وقتی دستگاه مالتی_متر نداری,....با جرقه زدن چیزی رو امتحان نکنی(یه لامپ کوچیک سر راه قرار بده),..

اول یه نگاه اجمالی به کل سیم کشی موتور بنداز......ببین سیمی(سیم منفی یا بدنه) که به بیشتر قسمت ها میره و حالت اشتراکی داره چه رنگیه,....اگر بیشترشون رنگ سبز هستن تا مشکی,.....اونوقت اون سیم مشکی نشان دهنده دنده باید به مثبت وصل بشه,.....

توی کیلومتر شمارت اگر فیش شش تائی نشان دهنده دنده ها رو نداری, اونوقت فقط چراغ دنده خلاص رو داری, که احتمالا باید قهوهای باشه,.....به سیم مشکی مثبت وصل کن و به این سیم قهوهای منفی,......ببین چراغ دنده خلاص روشن میشه؟؟,...

اگر سوکت شش تائی دنده که از انجین اومده لامپی رو روشن نمیکنه پس سنسور دنده که مثل سلکتور میمونه یا خراب شده ویا اتصالش به بدنه(منفی) قطع شده,...

amirhossein1378
21-11-1398, 10:12 بعد از ظهر
سلام,

خوب,....اول از همه,.....باید برات یه عادت بشه که وقتی دستگاه مالتی_متر نداری,....با جرقه زدن چیزی رو امتحان نکنی(یه لامپ کوچیک سر راه قرار بده),..

اول یه نگاه اجمالی به کل سیم کشی موتور بنداز......ببین سیمی(سیم منفی یا بدنه) که به بیشتر قسمت ها میره و حالت اشتراکی داره چه رنگیه,....اگر بیشترشون رنگ سبز هستن تا مشکی,.....اونوقت اون سیم مشکی نشان دهنده دنده باید به مثبت وصل بشه,.....

توی کیلومتر شمارت اگر فیش شش تائی نشان دهنده دنده ها رو نداری, اونوقت فقط چراغ دنده خلاص رو داری, که احتمالا باید قهوهای باشه,.....به سیم مشکی مثبت وصل کن و به این سیم قهوهای منفی,......ببین چراغ دنده خلاص روشن میشه؟؟,...

اگر سوکت شش تائی دنده که از انجین اومده لامپی رو روشن نمیکنه پس سنسور دنده که مثل سلکتور میمونه یا خراب شده ویا اتصالش به بدنه(منفی) قطع شده,...

سیمکشی موتور که شکی نیست که منفیش سبزه و فقط یه سیم مشکی داره اونم برق مثبت باطری بعد از سوییچه
کیلومترشمارم که یه فیش شش تایی برا نمایشگر دنده و یه سیم سبز خط قرمز واسه خلاصی داره
اون سیم خلاصی تو کاسه چراغم گفتم که امتحان کردم با لامپ و کار نکرد.میتونه مشکل از سیم رابط سنسور باشه؟چون درب برق رو که باز کردم سیم رابط که باید به سنسور وصل میشد پنج تا خار داشت که وصل نبود به سنسور و همه ی خارهاش کج شده بودن و خارهاشو صاف کردم و وصل سنسور کردم

Alireza Farzin
21-11-1398, 11:25 بعد از ظهر
سیمکشی موتور که شکی نیست که منفیش سبزه و فقط یه سیم مشکی داره اونم برق مثبت باطری بعد از سوییچه
کیلومترشمارم که یه فیش شش تایی برا نمایشگر دنده و یه سیم سبز خط قرمز واسه خلاصی داره
اون سیم خلاصی تو کاسه چراغم گفتم که امتحان کردم با لامپ و کار نکرد.میتونه مشکل از سیم رابط سنسور باشه؟چون درب برق رو که باز کردم سیم رابط که باید به سنسور وصل میشد پنج تا خار داشت که وصل نبود به سنسور و همه ی خارهاش کج شده بودن و خارهاشو صاف کردم و وصل سنسور کردم

خوب,.....تو بیشتر قسمت های سیم کشی موتور,.....سیم منفی مستقیما به اون قسمت میره و سیم مثبت هست که تحت کنترل قرار میگیره,....در مورد نشان دهنده دنده برعکسه(البته نه در تمام موتورها),....این سیم منفی هست که به سنسور دنده میره و با تعویض شدن هر دنده,....منفی رو توسط یکی از اون سیمهای سوکت شش تائی میفرسته بطرف کیلومتر شمار تا یه شماره ای رو روشن کنه,..... در این حالت یه سیم مثبت که احتمالا مشکی هست باید مستقیما وصل بشه به نمایشگر دیجیتالی دنده,.......قبل از اینکه سنسور رو تست بکنی,......ببین این سیم مثبت رو میتونی پیدا بکنی؟؟؟,.....معمولا این سیم مثبت همراه سیم دنده خلاص هست نه جزئی از سیم های سوکت شش تائی,.......

amirhossein1378
22-11-1398, 11:38 قبل از ظهر
مثبت دنده شمار کیلومتر یا مثبت سیمکشی موتور منظورتون هست؟ اگه مثبت سیمکشی موتور منظورتون هست که همون سیم مشکی سوییچ هست مثبت دنده شمارکیلومتر هم همون سیم مشکی که قبلا گفتم و یه سوکت نری تکی هست

Alireza Farzin
23-11-1398, 12:19 قبل از ظهر
مثبت دنده شمار کیلومتر یا مثبت سیمکشی موتور منظورتون هست؟ اگه مثبت سیمکشی موتور منظورتون هست که همون سیم مشکی سوییچ هست مثبت دنده شمارکیلومتر هم همون سیم مشکی که قبلا گفتم و یه سوکت نری تکی هست

سلام,

درسته,.....یه سیم از مشکی بعد از سوئیچ بگیر,....وصل کن به همین سیم مشکی تکی دنده شمار, بعد دونه دونه به سیم های سوکت شش تائیه دنده شمار منفی وصل کن ببین دنده شمار عددی رو نشون میده؟؟؟,....

amirhossein1378
23-11-1398, 10:32 بعد از ظهر
سلام,

درسته,.....یه سیم از مشکی بعد از سوئیچ بگیر,....وصل کن به همین سیم مشکی تکی دنده شمار, بعد دونه دونه به سیم های سوکت شش تائیه دنده شمار منفی وصل کن ببین دنده شمار عددی رو نشون میده؟؟؟,....

سلام
داداش اشتباه شد سیم مشکی کیلومترشمار به اون فیش شش تایی دنده شمار رفته و تکی نیست، چون اکثر کیلومترهایی که دیدم سیم مشکی جداگانه واسه خلاصی یا نمایشگر دنده داشتن ولی این سیم مشکیش تو فیش دنده شمار رفته.سیم مشکی سوییچم یه جای خالی واسه دنده شمار داره و اون سوکت شش تایی که مال سنسور خود موتور هست همونطور که گفتم از اولش به سیمکشی وصل نبوده و تا قاب بغل سمت چپ بیشتر نرفته و من نمیتونم از اونجا به کیلومتر وصلش کنم ولی با لامپ امتحان کردم مثبت لامپ رو زدم به مثبت باطری منفی لامپ هم به فیش شش تایی سنسور و همه ی سوکتای فیش رو تو هر چهار دنده امتحان کردم ولی لامپ روشن نشد.

Alireza Farzin
24-11-1398, 12:22 قبل از ظهر
سلام
داداش اشتباه شد سیم مشکی کیلومترشمار به اون فیش شش تایی دنده شمار رفته و تکی نیست، چون اکثر کیلومترهایی که دیدم سیم مشکی جداگانه واسه خلاصی یا نمایشگر دنده داشتن ولی این سیم مشکیش تو فیش دنده شمار رفته.سیم مشکی سوییچم یه جای خالی واسه دنده شمار داره و اون سوکت شش تایی که مال سنسور خود موتور هست همونطور که گفتم از اولش به سیمکشی وصل نبوده و تا قاب بغل سمت چپ بیشتر نرفته و من نمیتونم از اونجا به کیلومتر وصلش کنم ولی با لامپ امتحان کردم مثبت لامپ رو زدم به مثبت باطری منفی لامپ هم به فیش شش تایی سنسور و همه ی سوکتای فیش رو تو هر چهار دنده امتحان کردم ولی لامپ روشن نشد.

سلام,

معمولا رنگ مشکی رو برای سیمهای دنده شمار که قراره به سیم های سنسور وصل بشه انتخاب نمیکنن,......به احتمال زیاد این سیم مشکی همون سیم مثبت دنده شمار هست,......

فعلا به سیم های سنسور کاری نداشته باش,......اول دنده شمار رو تست کن,.....

همونطور که قبلا گفتم یه سیم از سیم مثبت بعد از سوئیچ بگیر و وصل کن به سیم مشکی داخل سوکت و بعد به بقیه سیم ها دونه دونه منفی وصل کن ببین دنده شمار روشن میشه؟؟؟؟..........قبل از این کار, مطمئن شو که سیم مشکی در دسته سیم های سنسور وجود نداره,

amirhossein1378
07-12-1398, 05:03 بعد از ظهر
سلام,

معمولا رنگ مشکی رو برای سیمهای دنده شمار که قراره به سیم های سنسور وصل بشه انتخاب نمیکنن,......به احتمال زیاد این سیم مشکی همون سیم مثبت دنده شمار هست,......

فعلا به سیم های سنسور کاری نداشته باش,......اول دنده شمار رو تست کن,.....

همونطور که قبلا گفتم یه سیم از سیم مثبت بعد از سوئیچ بگیر و وصل کن به سیم مشکی داخل سوکت و بعد به بقیه سیم ها دونه دونه منفی وصل کن ببین دنده شمار روشن میشه؟؟؟؟..........قبل از این کار, مطمئن شو که سیم مشکی در دسته سیم های سنسور وجود نداره,

سلام مثبت رو به سیم مشکی فیش وصل کردم و منفی رو به هر کدوم از سیم های دیگه فیش وصل کردم یه شماره ای رو دنده شمار روشن شد،، سیم سنسور هم نه سبز داره نه مشکی یعنی نه منفی بهش وارد میشه نه مثبت

Alireza Farzin
07-12-1398, 08:51 بعد از ظهر
سلام مثبت رو به سیم مشکی فیش وصل کردم و منفی رو به هر کدوم از سیم های دیگه فیش وصل کردم یه شماره ای رو دنده شمار روشن شد،، سیم سنسور هم نه سبز داره نه مشکی یعنی نه منفی بهش وارد میشه نه مثبت

سلام,

در بیشتر موتورها, مثبت به سنسور دنده نمیره(احتیاج نداری, چون مثبت به نشانگر دنده رفته),...
بعضی از سنسورهای دنده, سیم مرکزی منفی رو مستقیما از منفی باطری انشعاب میگیرند و بعضی از سنسورها از اتصال بدنه انجین انشعاب منفی میگیرن,(موتورت احتمالا از نوع دومه),
سنسور دنده با گرفتن این انشعاب منفی و عوض شدن دنده, به تک تک سیم ها منفی وصل میکنه تا شماره مورد نظر روشن بشه,....
برای تست سنسور اگر مولتی متر نداری, یه لامپ کوچک رو به مثبت وصل کن و سر دیگه رو وصل کن به تک تک سیم های سنسور(در عین حال دنده عوض کن),....ببین لامپ روشن میشه,

گفتی که سنسور سیم سبز رنگ نداره,.....معمولا سیم سبز برای موقعیت خلاص هست که در این سنسور میتونه رنگ دیگه ای باشه,.....

amirhossein1378
08-12-1398, 07:09 بعد از ظهر
داداش بالاتر هم گفتم مثبت یه لامپ رو زدم به مثبت باتری منفی لامپ رو به تک تک سیم های فیش سنسور وصل کردم و تو هر چهار دنده امتحان کردم لامپ روشن نشد‌. و سیم خلاصی هم سبز با خط قرمز هست و سنسور هم چون منفی بهش وارد نمیشه و فقط پنج تا سیم خروجی داره پس از اتصال بدنه استفاده میکنه

Alireza Farzin
08-12-1398, 10:27 بعد از ظهر
داداش بالاتر هم گفتم مثبت یه لامپ رو زدم به مثبت باتری منفی لامپ رو به تک تک سیم های فیش سنسور وصل کردم و تو هر چهار دنده امتحان کردم لامپ روشن نشد‌. و سیم خلاصی هم سبز با خط قرمز هست و سنسور هم چون منفی بهش وارد نمیشه و فقط پنج تا سیم خروجی داره پس از اتصال بدنه استفاده میکنه

سلام,
متوجه متن بالات شدم,
من داشتم کمکت میکردم که دنده شمار و سنسور رو سوا از هم تست کنی وبعد به هم وصل کنی,.....نوشته بالات, صحبت از فیش شده نه فیش سنسور,...همونطور که گفتی دنده شمار عدد های مختلف رو نشون داد, پس سالمه,....تو نوشته های قبلیت گفتی که سنسور لامپی رو روشن نمیکنه, در ضمن اگر خاطرم بیاد گفتی که به نهوی خارهاش کج و کوله شده,.....گفتم شاید به نهوی درستش کردی ,...اگر میتونی درش بیار و یه نگاهی بهش بنداز,

سیم سبزی که گفتم(برای دنده خلاص) همون سیم سبز خط قرمز ویا بعضی وقت ها خط قهوه ای و یا سبز خالی هست,

من تو نوشته هام تا اونجائی که ممکنه بصورت عمومی توضیح میدم که اگر عضو دیگه ای که موتور متفاوتی داره بتونه از این اطلاعات کمک بگیره,

ممکنه اتصال بدنه سنسور قطع شده باشه,
ازمایش روشن شدن لامپ رو با بدنه انجین نزدیک سنسور انجام بده ببین که انجین اتصال بدنه خوبی داره,

amirhossein1378
09-12-1398, 02:53 بعد از ظهر
بله دنده شمار کیلومتر سالمه چون کیلومتر نو خریدم،، چند ماه پیش که در برق رو باز کردم تا ببینم چرا دنده شمار کار نمیکنه اصلا سیم سنسور وصل نبود و همونطور که قبلا گفتم خار هاش با دنده زنجیر برخورد کرده و کج شده بود و پر روغن شده بود. بعد من تمیزش کردم و صافش کردم و بعد سنسور رو پیدا کردم و سیم رو بهش وصل کردم بازم همونطور که گفتم لامپ رو روشن نکرد یه هفته پیش هم دوباره در اوردمش از سنسور و رفتم همه خارهاشو تست کردم و دیدم برق رو به خوبی جریان میده(به طرفی که باید بره تو سنسور برق وصل کردم اونطرفش که فیش شش تایی هست با لامپ امتحان کردم لامپ روشن شد)

- - - Updated - - -

سنسور موتور من هم یه چیزی شبیه پیچ هست که پنج تا سوراخ روش داره ،، اطراف اون پیج و خود پیچ هم اتصال بدنش رو هم با لامپ هم با جرقه امتحان کردم و هیچ اتصال بدنه ای نداشت ولی مثلا منفی لامپ رو به دستگاه برق یا پیچ دنده زنجیر میزدم اتصال بدنه داشت و روشن میشد. میتونم اون پیچ که سنسور روش هست رو باز کنم؟
ایشالا که همه بتونن از راهنمایی های شما استفاده کنن
اینم عکس سنسور[Only registered and activated users can see links]۲۰۲۰۰۲۲۸_۱۰۳۱۱۰.jpg

Alireza Farzin
09-12-1398, 06:48 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

میتونم اون پیچ که سنسور روش هست رو باز کنم؟
ایشالا که همه بتونن از راهنمایی های شما استفاده کنن,
اینم عکس سنسور[Only registered and activated users can see links]۲۰۲۰۰۲۲۸_۱۰۳۱۱۰.jpg

سلام,

ببخشید, بین پست هامون فاصله افتاد, بعضی از مطالب رد و بدل شده رو فراموش کردم,

سنسور رو که شکل مهره هست باز کن,...ممکنه در اثر حرارت, بسیار سفت شده باشه,... اچار بکس بهترین وسیله هست برای دراوردنش,
موفق باشی,

amirhossein1378
09-12-1398, 11:40 بعد از ظهر
[SIZE=1]- - - Updated - - -[/SIZE

سلام,

ببخشید, بین پست هامون فاصله افتاد, بعضی از مطالب رد و بدل شده رو فراموش کردم,

سنسور رو که شکل مهره هست باز کن,...ممکنه در اثر حرارت, بسیار سفت شده باشه,... اچار بکس بهترین وسیله هست برای دراوردنش,
موفق باشی,
مهره خیلی راحت با اچار باز شد چیز خاصی نبود فقط یه مهره دور سنسور بود اینم عکس سنسور بعد از باز کردن مهرش[Only registered and activated users can see links] DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B4%DB%B5%DB%B1.jpg

Alireza Farzin
10-12-1398, 01:22 قبل از ظهر
[SIZE=1]- - - Updated - - -[/SIZE

مهره خیلی راحت با اچار باز شد چیز خاصی نبود فقط یه مهره دور سنسور بود اینم عکس سنسور بعد از باز کردن مهرش[Only registered and activated users can see links] DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B4%DB%B5%DB%B1.jpg

این سنسورها دو مدلن,.....یا پیچی هستن که از همین طرف در میان,...یا اینکه از داخل پوسته نسب شدن,.... بنظر من سنسورت از نوع دومه,
دسته پیچگوشتی رو بزار رو سنسور و با چکش ضربه های آرومی بهش بزن, ببین به داخل جابجا میشه؟,.....خیلی محکم نزن که اگر تکون خورد زیادی نره داخل,

amirhossein1378
10-12-1398, 02:20 بعد از ظهر
این سنسورها دو مدلن,.....یا پیچی هستن که از همین طرف در میان,...یا اینکه از داخل پوسته نسب شدن,.... بنظر من سنسورت از نوع دومه,
دسته پیچگوشتی رو بزار رو سنسور و با چکش ضربه های آرومی بهش بزن, ببین به داخل جابجا میشه؟,.....خیلی محکم نزن که اگر تکون خورد زیادی نره داخل,
نشد
هرکاریش کردم فقط یکم میرفت تو مثل حالت فنر مانند دوباره برمیگشت اونم بخاطر این بود که پلاستیکی بود قسمت دور اون

Alireza Farzin
10-12-1398, 06:04 بعد از ظهر
نشد
هرکاریش کردم فقط یکم میرفت تو مثل حالت فنر مانند دوباره برمیگشت اونم بخاطر این بود که پلاستیکی بود قسمت دور اون

همون یه ذره ای که به عقب میره, نشون میده که از داخل نصب میشه,
از داخل کاسه جا میره و از بیرون با مهره سفت میشه,...
دوباره امتحان لامپ و سیم منفی رو انجام بده,....شاید با این تکون خوردن ها اتصال بدنش برقرار شده باشه,
باریکلا به پشتکارت,👌👌👌,

amirhossein1378
10-12-1398, 10:23 بعد از ظهر
همون یه ذره ای که به عقب میره, نشون میده که از داخل نصب میشه,
از داخل کاسه جا میره و از بیرون با مهره سفت میشه,...
دوباره امتحان لامپ و سیم منفی رو انجام بده,....شاید با این تکون خوردن ها اتصال بدنش برقرار شده باشه,
باریکلا به پشتکارت,,

خیر دوباره سیم سنسورو بهش وصل کردم و امتحان کردم هیچکدوم اتصال بدنه نداشتن

Alireza Farzin
10-12-1398, 11:35 بعد از ظهر
خیر دوباره سیم سنسورو بهش وصل کردم و امتحان کردم هیچکدوم اتصال بدنه نداشتن

تمام سعی یت رو کردی,...
اطلاعات حافظه ای من در مورد سنسور این موتور مربوط به خیلی وقت پیشه, کاملا یادم نمیاد که اونطرفش چه شکلیه,....میتونم حدس بزنم چون از چندین نوع خارج نیست,....اگر میتونستی بری این سنسور رو تو مغازه پیدا بکنی و از نزدیک ببینی,.... میتونستی متوجه بشی که اتصال بدنشو از کجا میگیره,....شاید به این نتیجه برسی که سنسور رو باید عوض کرد,

اگر عجله نداری, میتونم یه روز که از گمرک رد میشم برم دنبال این سنسور و ببینم چه شکلیه,....شاید حافظه من برگرده سر جاش,....

amirhossein1378
10-12-1398, 11:58 بعد از ظهر
تمام سعی یت رو کردی,...
اطلاعات حافظه ای من در مورد سنسور این موتور مربوط به خیلی وقت پیشه, کاملا یادم نمیاد که اونطرفش چه شکلیه,....میتونم حدس بزنم چون از چندین نوع خارج نیست,....اگر میتونستی بری این سنسور رو تو مغازه پیدا بکنی و از نزدیک ببینی,.... میتونستی متوجه بشی که اتصال بدنشو از کجا میگیره,....شاید به این نتیجه برسی که سنسور رو باید عوض کرد,

اگر عجله نداری, میتونم یه روز که از گمرک رد میشم برم دنبال این سنسور و ببینم چه شکلیه,....شاید حافظه من برگرده سر جاش,....

داداش فکر نمیکنم اینجا پیدا بشه چون چندجا واسه سیم سنسور پرسیدم نداشتن خود سنسور که دیگه هیچی
فقط خلاصیش درست بشه دنده شمارش جهنم عجله ای هم نیست دمت گرم

Alireza Farzin
11-12-1398, 01:17 بعد از ظهر
داداش فکر نمیکنم اینجا پیدا بشه چون چندجا واسه سیم سنسور پرسیدم نداشتن خود سنسور که دیگه هیچی
فقط خلاصیش درست بشه دنده شمارش جهنم عجله ای هم نیست دمت گرم

کجا ها دنبالش گشتی؟,

amirhossein1378
11-12-1398, 04:11 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

کجا ها دنبالش گشتی؟,

لوازم یدکی های شهرمون

Alireza Farzin
11-12-1398, 05:17 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

لوازم یدکی های شهرمون

فعلا که ویروس کرونا منو حبس کرده خونه,....وضع بهتر بشه حتما برات جویا میشم,