PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای انتخاب موتور کراس

mrd60006
03-12-1390, 06:49 بعد از ظهر
سلام دوستان
خسته نباشین
بلاخره بعد از تلاشهای بسیار فراوان در زمینه ی قانع کردن خانواده ، افکار خود بنده نیز تغییر یافت که موتور برای شهر ممنوع و فقط پیست!!!اینحور والدین هم کنار اومدن با من و اوکی دادن یه کوچولو!
حالا از دوستان 2 تا کراس دارن که میخوان بفروشن و از نظر موتور و فنی موتورو کامل تضمین میکنن ولی ظاهر کارکرده هستش.
دو تا موتور هست
یکی yamaha yz 125
8019
سال 2003

و یکی دیگه هم Honda 250
8020
سال 2000
به نظزتون چند بخرم اینارو؟خواهشا نظر بدین حدودا
موتورا از نظر فنی سالم هستند و انجین خوب کار میکنه.لطفا کمک کنید تا بابام نظرش برنگشته!!!!
ممنون

7thRING
03-12-1390, 06:53 بعد از ظهر
کراس کلا غیر مجازه چه 70 سی سیش چه 450 سی سیش .
پس بهتره عوض 125 سی سی یه 250 سی سی بگیرین که از این لحاظ هوندا هه سر تره.
با مدارکه یا بی مدارک؟(تو قیمت تاثیر داره)

Mohammad aghili
03-12-1390, 06:53 بعد از ظهر
yz که اصلا بدرد نمیخوره ، فقط به هوندا فکر کن !

yz 125 یعنی فقط صدا !
همین !

مثه گازی میمونه ، کلی سروصدا میکنه ، از آخر هم زوری که هوندا داره رو اصلا نداره

7thRING
03-12-1390, 07:12 بعد از ظهر
اگه اشتباه نکنم هر دو دوزمانن ولی اگه به شاسی هوندا هم توجه کنی کاملا متوجه میشی که yz در مقابل هوندا هیچ حرفی واسه گفتن نداره.

---------- Post added at 07:12 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

این هنداهه رو یه سرودستی روش بکیشی میشه توپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ پپپپپپپپپ:4chsmu1:
شک نکن تو گرفتنش.
اون یاماهاهه فقط تمیز تره .

mrd60006
03-12-1390, 08:20 بعد از ظهر
کراس کلا غیر مجازه چه 70 سی سیش چه 450 سی سیش .
پس بهتره عوض 125 سی سی یه 250 سی سی بگیرین که از این لحاظ هوندا هه سر تره.
با مدارکه یا بی مدارک؟(تو قیمت تاثیر داره)

میدونم غیره مجازه
بی مدارک هستن!!!

alikian
03-12-1390, 08:25 بعد از ظهر
به نظر من هیچ کدومو برندار چون کراس موتوریه که به قولی خیلی شلاق میخوره و دو زمانش زود از بین میره دوما اگر موقعی خواستی تو مسابقه ای شرکت کنی باید کراس 4 زمانه داشته باشی اما با این تفاسیر اگه تا حالا تریل و کراس سوار شدی و تجربه داری cr هوندا بهتره

7thRING
03-12-1390, 08:26 بعد از ظهر
یاماهاهه به نظرم باید حدود 3تا3/5 باشه.
دومیه هوندا cr هست؟
اگه cr باشه حدودا 4/3 تا 4/7

mrd60006
03-12-1390, 08:29 بعد از ظهر
yz که اصلا بدرد نمیخوره ، فقط به هوندا فکر کن !

yz 125 یعنی فقط صدا !
همین !

مثه گازی میمونه ، کلی سروصدا میکنه ، از آخر هم زوری که هوندا داره رو اصلا نداره

آره
صدا داره
قدرت درست حسابی نداره
توانایی مانور بالایی داره

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:27 PM ----------

اگه اشتباه نکنم هر دو دوزمانن ولی اگه به شاسی هوندا هم توجه کنی کاملا متوجه میشی که yz در مقابل هوندا هیچ حرفی واسه گفتن نداره.

---------- Post added at 07:12 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

این هنداهه رو یه سرودستی روش بکیشی میشه توپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ پپپپپپپپپ:4chsmu1:
شک نکن تو گرفتنش.
اون یاماهاهه فقط تمیز تره .

شاسی تیتانیون هستش؟؟؟
قیمتش به نظرتون چند بگیرم مناسبه؟

7thRING
03-12-1390, 08:53 بعد از ظهر
چرا پستات خالین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mrd60006
03-12-1390, 09:04 بعد از ظهر
چرا پستات خالین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیدونم!جواب دادم عکس موتور 400 4 زمانه که امروز داشتم باهاش تک چرخ میزدم و گذاشتم اما نمیاره!!!بازم میزارم!
8023

mrd60006
03-12-1390, 10:09 بعد از ظهر
کسی نیس به ما قیمتای این موتورارو بگه؟؟؟؟آقا کمکم کنین دیگه!میخوام بخرم آخه:3:

aban
03-12-1390, 10:22 بعد از ظهر
همون هوندا رو با فوق فوقش 3.300 بردار.

:29:

Sination
03-12-1390, 10:57 بعد از ظهر
قیمت هندا تا 4 و 5 هم بگه خوبه
هندا بخر

نیما نادری
03-12-1390, 11:22 بعد از ظهر
هیچ کدوم

alikian
03-12-1390, 11:57 بعد از ظهر
حاجی دو زمانه بر ندار اگه به خرج بیوفته بیچارت میکنه یه تعمیر موتور حدود 700 میوفته برات اگه سیلندر کروم باشه دیگه به درد نمیخوره
البته سوپاپ دار هم خرج داره اما سگ جون تره بازم خودت میدونی
هوندا رو اصفهان تا 4 هم قیمت میدن البته همون 4 هم زیاده

سید امیر
04-12-1390, 12:36 قبل از ظهر
1.موتوری بخر که موقع فروش زود فروش بره و طلبش باشه..
2.موتور yz سابقه خوبی نداره...
پس بزن تو گوشه هوندا 250

mrd60006
04-12-1390, 10:40 بعد از ظهر
حاجی دو زمانه بر ندار اگه به خرج بیوفته بیچارت میکنه یه تعمیر موتور حدود 700 میوفته برات اگه سیلندر کروم باشه دیگه به درد نمیخوره
البته سوپاپ دار هم خرج داره اما سگ جون تره بازم خودت میدونی
هوندا رو اصفهان تا 4 هم قیمت میدن البته همون 4 هم زیاده

این دوست انجینشو تضمین میکنه!میگه حداقل 6 7 ماه خرجی نداره برات و یبار اونموقع سرویس بشه بازم 1 شالی راحت برات کار میکنه!من تو کراس میخوام به جایی برسم پس بعدا میفروشم و سوپاپ دار میگیرم اما سوپاپ دار واقعا خرجش بالاتره!!! طرف خیلی آدم با معرفت و رو راستیه(همه اینجور میشناسن و تو استان تکه) و به همین خاطر میتونم به حرفاش اعتماد کنم.قراره فردا موتورو بیاره پیست تست کنم!!!حتما عکسای بهتر و فیلم میگیرم ازش میارم تا شما هم بهتر نظر بدین.ممنون

دقیقا چرا یه تعمیر موتور 700 در میاد برام؟؟؟ترسیدمااااااااااا:3 :

---------- Post added at 10:40 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

هیچ کدوم

به چه دلیل؟

7thRING
04-12-1390, 10:44 بعد از ظهر
منتظر فیلم و عکسهای موتور هستیم.
همون سی ار رو خودش چند میگه؟؟
بگیر تا پدرت منصرف نشد.

mrd60006
04-12-1390, 11:07 بعد از ظهر
منتظر فیلم و عکسهای موتور هستیم.
همون سی ار رو خودش چند میگه؟؟
بگیر تا پدرت منصرف نشد.

میگه 2.900 !!!
حتما میزارم!

7thRING
04-12-1390, 11:09 بعد از ظهر
انصافا قیمت خوبی داده البته اگه انجینش سالم باشه و شاسی ترک مرک نخورده باشه اگه می دونی سالمه تو گرفتنش درنگ نکن.

mrd60006
04-12-1390, 11:15 بعد از ظهر
انصافا قیمت خوبی داده البته اگه انجینش سالم باشه و شاسی ترک مرک نخورده باشه اگه می دونی سالمه تو گرفتنش درنگ نکن.

به حرفاش اعتماد دارم اما هرچی باشه خودمم باید چشام باز باشه
فردا ریز به ریز بررسیش میکنم و باهاش دور میزنم ببینم چطوره.یکی از دوستامم که تو این کاره قراره بیاد اونم تستش کنه ببینه چطور چیزیه
امیدوارم خوب باشه بتونم بخرمش و شروع کنم.

نیما نادری
04-12-1390, 11:39 بعد از ظهر
ببین جفت این موتورها مدل پایین و گازخوردن

ضمنا موتور دست موتور باز نبوده که بهش رسیده باشه این همیشه

از لاستیک موتور مشخصه

فقط سوار شدن تا یکجاش خراب بشه ببرن تعمیر

مثلا سهل انگاری در سرویس فیلتر هوا باعث میشه خاک بره تو موتور

در این صورت یکجوری موتور آسیب میبینه و وقتی هم بچسبه به پیستون کاربرات

و آبکاری روش رو خراب کنه یکجوری موتور آسیب میبینه

همین طور کمک فنرها که دیگه تو ایران کلا تا روز مرگ موتور سرویس نمیشن

من خودم میخواستم cr دست دوم بگیرم 2002 از این دوتا خیلی تمیز تر بود

ولی به همین دلایل نمیگیرم یکم صبر میکنم یک سوپاپ دار صفر میگیرم

چون این موتورها هر روز یکجاش خرابه یکروز کابرات قاطیه یکروز شمع میسوزه یکروز دندها قاطی میکنه کلاچ تموم میکنه

کمک روغن میزنه زنجیر پاره میکنه و خلاصه کل فصل سواری همیشه آچار به دستی ولی موتور نو همیشه دستمال به دستی

یکبار سوار میشی میشوری میزاری کنار دفعه بعد با تک هندل روشنه و مثل اول کار میکنه

در مورد خرج هم بله موتور مسابقه ای سوار شدن خرج داره ...موتورسیکلت مثل سوراخیه ته جیب آدم

mrd60006
04-12-1390, 11:47 بعد از ظهر
ببین جفت این موتورها مدل پایین و گازخوردن

ضمنا موتور دست موتور باز نبوده که بهش رسیده باشه این همیشه

از لاستیک موتور مشخصه

فقط سوار شدن تا یکجاش خراب بشه ببرن تعمیر

مثلا سهل انگاری در سرویس فیلتر هوا باعث میشه خاک بره تو موتور

در این صورت یکجوری موتور آسیب میبینه و وقتی هم بچسبه به پیستون کاربرات

و آبکاری روش رو خراب کنه یکجوری موتور آسیب میبینه

همین طور کمک فنرها که دیگه تو ایران کلا تا روز مرگ موتور سرویس نمیشن

من خودم میخواستم cr دست دوم بگیرم 2002 از این دوتا خیلی تمیز تر بود

ولی به همین دلایل نمیگیرم یکم صبر میکنم یک سوپاپ دار صفر میگیرم

چون این موتورها هر روز یکجاش خرابه یکروز کابرات قاطیه یکروز شمع میسوزه یکروز دندها قاطی میکنه کلاچ تموم میکنه

کمک روغن میزنه زنجیر پاره میکنه و خلاصه کل فصل سواری همیشه آچار به دستی ولی موتور نو همیشه دستمال به دستی

یکبار سوار میشی میشوری میزاری کنار دفعه بعد با تک هندل روشنه و مثل اول کار میکنه

در مورد خرج هم بله موتور مسابقه ای سوار شدن خرج داره ...موتورسیکلت مثل سوراخیه ته جیب آدم

پس شما توصیه میکنین صفر گرفتن بهترین گزینه هست و کارکرده یعنی اینکه یه روز تو سوارش میشی روز بعد اون سوارت میشه؟
پول صفر که ندارم!موندم چیکار کنم!!!یعنی خوب نیست اینو بگیرم یه سالی سواری بگیرم ازش بعد بفروشمش بهترشو بگیرم؟

alikian
05-12-1390, 01:29 قبل از ظهر
ببین دوست عزیز کراس دور موتورش بالاست و شاتون کوتاه زور زیاد و سرعت کم پس احتمال اسیب رینگ و پیستون و سیلندر و شاتون و گیربکس بالاست پس فقط رینگ نمیشکونه یا شاتون بزنه همه تقریبا با هم خراب میشه بسته به شانس داره پس باید همه رو تعمیر کنی من قیمت تقریبی اصفهان رو گفتم شاید طرفای شما کمتر باشه
بودن کسانی که توی پرش موتورشون جام کرده و فاتحه موتورو خوندن و این مسائل تو موتور دو زمانه بیشتره در ضمن شما اگه بخوای به جایی برسی باید با موتور روز یاد بگیری چون قلق هر کدوم از این نوع موتورا فرق داره
اما با این اوصاف اگه خواستی برات همون cr خوبه ولی باس سوپاپ دار برداری تا اون مدل موتورسواریو یاد بگیری

Sination
05-12-1390, 01:37 قبل از ظهر
فقط از سلامت موتور اطمینان داشته باش و به یک نفر فنی نشون بده !
توی تهران فکر کردی همه rmz 450 2012 سوار میشن ؟
هندا لوازمش خیلی بیشتره .. نظر خودت هم روی هندا هستش ؟

mrd60006
05-12-1390, 08:04 بعد از ظهر
ببین دوست عزیز کراس دور موتورش بالاست و شاتون کوتاه زور زیاد و سرعت کم پس احتمال اسیب رینگ و پیستون و سیلندر و شاتون و گیربکس بالاست پس فقط رینگ نمیشکونه یا شاتون بزنه همه تقریبا با هم خراب میشه بسته به شانس داره پس باید همه رو تعمیر کنی من قیمت تقریبی اصفهان رو گفتم شاید طرفای شما کمتر باشه
بودن کسانی که توی پرش موتورشون جام کرده و فاتحه موتورو خوندن و این مسائل تو موتور دو زمانه بیشتره در ضمن شما اگه بخوای به جایی برسی باید با موتور روز یاد بگیری چون قلق هر کدوم از این نوع موتورا فرق داره
اما با این اوصاف اگه خواستی برات همون cr خوبه ولی باس سوپاپ دار برداری تا اون مدل موتورسواریو یاد بگیری

ممنون دوست عزیز
توضیح شما خیلی خوب بود.مشکل مالی یکم دارم وگرنه سوپاپ دار 250 هم هست که خیلی تمیزه و اونو برمیداشتم حتما.دارم دقیق فکر میکنم.

---------- Post added at 08:04 PM ---------- Previous post was at 07:57 PM ----------

فقط از سلامت موتور اطمینان داشته باش و به یک نفر فنی نشون بده !
توی تهران فکر کردی همه rmz 450 2012 سوار میشن ؟
هندا لوازمش خیلی بیشتره .. نظر خودت هم روی هندا هستش ؟

موتور از نظر فنی سالم هست و طرف هم خیلی آدم مورد اعتمادیه و حرفش برا همه سنده و اینرو همه اطرافیانش و دوستان در موردش میگن!چند ساله!امروز هم سوار موتور شدم و حسابی ازش سواری گرفتم.یکم کاربراتش کثیف بود.ظاهرش هم که دیدین اما انجینش مکش خوبی داشت حتی دنده های بالاترم خوب بودن!انجین با قدرت بود و خیلی قوی.یه مدته که تو انباری خوابیده بود اما با دو سه تا هندل روشن شد.این موتور واقعا ارزش خرید داره اما دوستان گفتن دوزمانه نخر من شک کردم موندم!
بله. نظر خودم هم روی هوندا هستش.125 صدا داره و زیاد های و هوی راه میندازه اما قدرت خاصی نداره!!!

alikian
05-12-1390, 11:35 بعد از ظهر
پس همون cr رو بردار و با همون تمریناتو انجام بده و بعدا که مایه جور شد بزن تو گوشه سوپاپ دار هر چی بیشتر صبر کنی بیشتر دودل میشی برو دنبال عشقت هر روزی که بگذره از دستت رفته ها:16:

نیما نادری
06-12-1390, 04:25 بعد از ظهر
اول یکبار cr 125 سالم برون ببین میتونی خودتو رو زین نگه داری بعد برو رو حجم بالا

250 سوپاپ دار مثل هوندا خیلی خیلی قویه و زور موتور از همون اول در دسترس هست

و نمیشه باهاش خوب گاز داد ...450 هم رو کلا بیخیال شو

یک cr 125 سالم و تمیز پیدا کن پشیمون نمیشی اینا که عکس گذاشتی چشم منو نگرفت شاید سالم

باشن ولی باید بررسی بشن

نیما نادری
07-12-1390, 06:38 بعد از ظهر
yz 125 هم موتور خوبی باید باشه ببین گیر میاری ولی مدل پایین نباشه

7thRING
08-01-1391, 03:22 بعد از ظهر
دادا چی شد گرفتی یا نه ؟؟

nopo
08-01-1391, 05:56 بعد از ظهر
عين اون هونداcr يكي از بچه ها پارسال ازعلي زابل خريد 3.5
ولي مشكي بود و ازاين خيلي تميز تر
صداي خيلي باحالي هم داره

رضا افرود
16-01-1391, 09:23 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان.من میخواستم یه موتور دو منظوره بخرم که پلاک ملی بشه براش گرفت برای اینکه اگه پلاک نداشته باشه نمیشه از خونه درش آورد رفت تو بیابون.حتما باید یه وانتی چیزی باشه به همین خاطر مخارجش میزنه بالا نمی چربه لطفا راهنمایی کنید که چه موتوری با حجم 250cc پلاک میشه که قابلیت آفرود خوبی داشته باشه چون فقط از تو شهر می خام برم بیابون.باسقف بودجه 6 میلیون.با تشکر.

mohsen46
16-01-1391, 09:43 بعد از ظهر
فکر کنم ریجو انتخاب خوبی باشه

nopo
16-01-1391, 11:37 بعد از ظهر
فکر کنم ریجو انتخاب خوبی باشه

خوبه ولي خودش نيست چه برسه به لوازمش!!!!:crazy:
شركت زونگش شن - چين يك مدل شبيه به ريجو زده:interview:
تابستان 90 حدود2800بود
الان رو نميدونم

رضا افرود
17-01-1391, 08:52 قبل از ظهر
با سلام به دوستان می خواستم بدونم هوندا cr125 یا یاماها yz125 پلاک ملی میشه؟؟اگه میشه قیمتشون چنده؟

mohsen46
17-01-1391, 09:09 قبل از ظهر
نمیشه ولی کارت و سند بهش میدن البته اگه از مجاری قانونی وارد کشور شده باشه ولی اجازه تردد تو شهرو نداره