PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تریل احسان 200/250 سی سی

صفحه ها : [1] 2

7thRING
30-11-1390, 09:50 بعد از ظهر
تریل احسان.
دوستان دیدم بحثی در مورد این موتور نشده گفتم یه تاپیکی بزنیم.
حجم موتور : 200 سی سی /250 سی سی (2نوع)
زرد-قرمز (پر فروش ترین رنگها)
به نظرم قیمت 250 صفرش 2150 باشه.
کمک فوق العاده نرم .
موتور بدون راکب فوق العاده بزرگ و غول ولی با راکب بدلیل کمک نرم میاد پایین.
قدرت وسرعت خوب.
کیلومتر شمار انالوگ
حداکثر سرعت طبق کیلومتر شمار 140 کیلومتر بر ساعت.
صدای تقریبا مناسب.
جفت ترمز دیسکی.
در دو مدل یکی بدون چراغ عقب طرح کراس ودیگری با چراغ عقب.
ظاهری ساده و در عین حال پر از ابهت.
دیگه چیزی نمیدونم دوستان اگه چیزی می دونین لطفا لطف کنید.
راستی به احتمال 80 درصد تا تابستون این موتورو خریداری می کنم.
اینم چند تا عکس[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

کوروش
30-11-1390, 10:52 بعد از ظهر
همیشه چیری که خوب باشه سریع میفته تو دهن مردم
مثلا روان چینیه / بی نامو نشونه هیچ کس هم نمیدونست که چی هست ولی سریع خودشو نشون داد و الان میبینی یه موتور چینی چه جوری بازار رو گرفته !!!
کیفیت داشته باشه اصلا مهم نیست کجایی باشه
این اجسان خیلی وقته اومده ولی من خیلی کم دیدم اینم دقیفا مثل روان تو بازار اومد اگه خوب بود حتما فراگیر میشد !!!
احسان چینیه و کیفیتش دقیقا در جد موتورهای پیشرو و شرکت های دیگه هستش
من از 10 بهش 5 هم نمیدم

7thRING
30-11-1390, 10:59 بعد از ظهر
جواد جان فقط به خاطر هندلینگ تایید نمیشه یا معضلات دیگه ای هم داره.؟؟؟؟؟
به نظرم شاسی قوی ای هم داره پیش جوشکار هم ببری برات میل گرد تراش میدن میشه crf.

---------- Post added at 10:59 PM ---------- Previous post was at 10:54 PM ----------

همیشه چیری که خوب باشه سریع میفته تو دهن مردم
مثلا روان چینیه / بی نامو نشونه هیچ کس هم نمیدونست که چی هست ولی سریع خودشو نشون داد و الان میبینی یه موتور چینی چه جوری بازار رو گرفته !!!
کیفیت داشته باشه اصلا مهم نیست کجایی باشه
این اجسان خیلی وقته اومده ولی من خیلی کم دیدم اینم دقیفا مثل روان تو بازار اومد اگه خوب بود حتما فراگیر میشد !!!
احسان چینیه و کیفیتش دقیقا در جد موتورهای پیشرو و شرکت های دیگه هستش
من از 10 بهش 5 هم نمیدم
کوروش جان به نظرم کیفیت خوبی داشته باشه ولی یه چیزش بده که من خودم باچشم دیدم اینه که 2 نفره موتور خیلی می خوابه (خف می کنه)
امروز یکی صفر گرفته بود موتورمو با اون که روشن نمیشد گرفت یه دور (خاموشی)باهاش زد منم نامردی نکردمو موتورشو گرفتم رفتم یه دور زدم خیلی حال کردم .(لذت رانندگی می داد)
خیلی نرم بود وگازش قشنگ پر میشد.

nopo
30-11-1390, 11:05 بعد از ظهر
اگر اشتباه نكنم يك كپي از هيوسانگ بوده

خب موتوري كه كمه لوازمش هم كمه
و همين دليل براي اين كه سمت اين موتور نري كافيه

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

ظاهر موتور هم يكم قديميه

nopo
30-11-1390, 11:09 بعد از ظهر
مشهد هم هست.ولي زياد نيست
انجينش از چي كپي شده؟
اينطور كه ميگين كمك هاش خيلي نرمه
موتوري براي آفرود خوبه كه نه خيلي نرم باشه نه خيلي سفت.
مثلا راديسون به درد لاي جرز ديوار مي خوره
چون استحلاكش زياده و كمك عقبش چون خيلي نرمه توي شيب زدن اذيت مي كنه

7thRING
30-11-1390, 11:33 بعد از ظهر
انجینشو نمی دونم از چی کپی شده.
یه ذره قیافه انجینش تعجب برانگیزه

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

یه سوال
این موتور چند اسبه؟
یه سوال دیگه شرمنده اینجا جاش نیس (فلات چند اسبه؟)
​ممنون

ali2240
01-12-1390, 12:04 قبل از ظهر
یکی از دوستان من پارسال یکی خرید!!! قیمتش 250 حدود یکوششصد رنگ زرد اونم
تا حالا اونجوری باهاش راه نرفته حدود 300تاراه رفته.بیشتر واسه دکور خریده
من که سوارش شدم یه دور کوچیک زدم چندتا چیز رو متوجه شدم
ترمزهاش خوبه
کمکهاش خیلی نرمه که تو شهر مزیت محسوب میشه و تو آفرود دردسر!!!
از لحاظ شتاب و قدرت اسمی با روان200 زیاد فرقی نداره(روان با خورشیدی42 راحت میگیرتش)
از لحاظ جسه خیلی بزرگه که واسه ترافیک سنگین و مسافتهای طولانی(به دلیل بادخور زیاد) زیاد خوب نیست
راستش قیافشم به دل نمیشینه که این سلیقه منه اما کسایی که کلاسیک سوار باشن با قیافش حال میکنن

---------- Post added 02-20-2012 at 12:04 AM ---------- Previous post was 02-19-2012 at 11:56 PM ----------

انجینشو نمی دونم از چی کپی شده.
یه ذره قیافه انجینش تعجب برانگیزه

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

یه سوال
این موتور چند اسبه؟
یه سوال دیگه شرمنده اینجا جاش نیس (فلات چند اسبه؟)
​ممنون

فلات رو نمیدونم
البته ممکنه فقط تو صدمش اشتباه کنم.
روان200 15.41
احسان250 15.78

کوروش
01-12-1390, 12:05 قبل از ظهر
حرفهای شما کملا درسته روز اول همه موتور ها خوب گاز میخورن خوب راه میرن خوب ترمز میکنن !!!
ولی به مرور زمان قیافه و سرعت همه و همه واست کنار میره و کیفیت واست شرط میشه
اون موقه هستش که گاز درستو حسابی نمیخوره / درجا کار نمیکنه خاموش میشه/ ترمز هاش یا زنگ میزنن یا روغن خالی میکنن/ دنده خوب جا نمیره
موتور روشن نمیشه باید هول بدی
و در اخر طی مصافت زیاد به لطف دوستان چینی که خیلی ما ایرانی هارو دوست دارن شب و روز فقط و فقط نشستن واسه ما موتور میسازن
شاهتون رو با یه لیوان بنزین 700 تومنی تجربه میکنی
نوش جونتتتتتتتتتت:consoling2:

ali2240
01-12-1390, 12:15 قبل از ظهر
حرفهای شما کملا درسته روز اول همه موتور ها خوب گاز میخورن خوب راه میرن خوب ترمز میکنن !!!
ولی به مرور زمان قیافه و سرعت همه و همه واست کنار میره و کیفیت واست شرط میشه
اون موقه هستش که گاز درستو حسابی نمیخوره / درجا کار نمیکنه خاموش میشه/ ترمز هاش یا زنگ میزنن یا روغن خالی میکنن/ دنده خوب جا نمیره
موتور روشن نمیشه باید هول بدی
و در اخر طی مصافت زیاد به لطف دوستان چینی که خیلی ما ایرانی هارو دوست دارن شب و روز فقط و فقط نشستن واسه ما موتور میسازن
شاهتون رو با یه لیوان بنزین 700 تومنی تجربه میکنی
نوش جونتتتتتتتتتت:consoling2:

داداش کوروش من درمورد موتور دیگه اطلاع ندارم
اما خودم تا حالا دوتا روان صفر داشتم که دومی رو تا 10سال دیگه هم نگه میدارم
اینی که میگم ترمزهاش خوب بود (واقعا عالی بود) یک احسان کم کار رو با روان کم کار خودم مقایسه کردم
چون بدون تعصب حرف میزنم دوست داشتم مزیتش رو هم بگم
اما ظاهرش نسبت به روان و فلات و شوکا واقعا بدون کیفیته اما از رادیسون بهتره
من که خودم اگه بخوام صدتا دیگه تو این رنج موتور بخرم شاید هفتادبار روان بخرم 30بار فلات250 آبخنک
هیچوقت سراغ این موتور نمیرم
اما دیدم بی انصافیه که تو تجربه کوتاه خودم یه حسنی که این موتور داره رو نگم.راستی یه چیز جالب دیگه موتور دوستم این بود که عقربه دورشمار موتور نداشت!!!

vahidshah
01-12-1390, 12:18 قبل از ظهر
انجینش که فرمت همون رادبسون هست یا همون rkv و خیلی موتورای چینی
قدرتشم جالب نیست .به نظر من سرعت دنده 1 هم کمی واسه افرود واقعی زیاده البته دنده هاش کمی سبک هست نسبت به قدرتش
شاسی هم که بیخودی بزرگ/اگه اندازه گرفته بشه خیلی هم بزرگ نیستا طرحش یجوره خیلی بزرگتر بنظر میاد
به نظر من کیفیتش در حد انتظار از موتورای چینی هست (مثل همه چینی ها)
کمک هاش خیلی نرمه مخصوصا کمک غقب .و تو افرود اصلا مناسب نیست.مخصوصا کمک عقبش/درباره فنر بندیش کمی اشتباه بیان میشه بنظرم کمک جلوش از لحاظ سفتی خوبه حتی طول میزان بازی کمک جلوش نسبت به موتورهای افرود دیگه یکم بیشتره (در مقایسه با روان یا فلات هم یکم)شاید فوقش 3سانت .اما کمک عقبش خیلی نرمه اصلا توجیه نداره.دو ترکه همکه دوستان گفتن اوضاشو تازه با کمی استفاده و کار کردن کمک عقب نرم تر هم میشه/گویا تو مدل های 90 اصلاح شده و سفت تر شده
درباره کمک هاش نوع استفاده هم مهمه .کمک نرم واسه کسی که تو شهر استفاده میکنه و یا تو جاده خاکی معمولی دوست داره با سرعت کمو اروم بره خیلی مناسبه
ترمزهاشم که جلو عقب دیسکی تو اوناکه من دیدم مخصوصا ترمز عقب ضعیف و بد بود

ali2240
01-12-1390, 12:30 قبل از ظهر
انجینش که فرمت همون رادبسون هست یا همون rkv و خیلی موتورای چینی
قدرتشم جالب نیست .به نظر من سرعت دنده 1 هم کمی واسه افرود واقعی زیاده البته دنده هاش کمی سبک هست نسبت به قدرتش
شاسی هم که بیخودی بزرگ/اگه اندازه گرفته بشه خیلی هم بزرگ نیستا طرحش یجوره خیلی بزرگتر بنظر میاد
به نظر من کیفیتش در حد انتظار از موتورای چینی هست (مثل همه چینی ها)
کمک هاش خیلی نرمه مخصوصا کمک غقب .و تو افرود اصلا مناسب نیست.مخصوصا کمک عقبش/درباره فنر بندیش کمی اشتباه بیان میشه بنظرم کمک جلوش از لحاظ سفتی خوبه حتی طول میزان بازی کمک جلوش نسبت به موتورهای افرود دیگه یکم بیشتره (در مقایسه با روان یا فلات هم یکم)شاید فوقش 3سانت .اما کمک عقبش خیلی نرمه اصلا توجیه نداره.دو ترکه همکه دوستان گفتن اوضاشو تازه با کمی استفاده و کار کردن کمک عقب نرم تر هم میشه/گویا تو مدل های 90 اصلاح شده و سفت تر شده
درباره کمک هاش نوع استفاده هم مهمه .کمک نرم واسه کسی که تو شهر استفاده میکنه و یا تو جاده خاکی معمولی دوست داره با سرعت کمو اروم بره خیلی مناسبه
ترمزهاشم که جلو عقب دیسکی تو اوناکه من دیدم مخصوصا ترمز عقب ضعیف و بد بود
وحید جان نکنه این موتور مثل بقیه محصولات تولیدداخل(از آبمیوه گیری بگیر تا کامیون) تخم مرغ شانسیه؟ چون اونی که من سوار شدم خیلی ترمزهای خفنی داشت البته من 250 سوار شدم که عقبشم دوکالیپر ترمز داشت

K.I.A
01-12-1390, 12:44 قبل از ظهر
فامیله ما داره 5000 تا راه رفت صفحه کلاچش باطل شد و برای تعویضش تمام پیچاش (با اینکه تو روغن بود) یا باز نمیشد یا میبرید پیچا!!!! شاسیش یه ضعفه دیگش هست که که پایین ستون وسط شاسی میشکنه...! وزن زیاد/نرمیه زیاد/ راحتی زیاد/کیفیت پایین/قیمت پایین/ صدای مناسب و اروم/کمک فنرای معمولی/ سیم کشی ضعیف/ کاربراتور مناسب/ انجین ضعیف/ قابلیت افرود خیلی معمولی/ گیربکس خوب / نور دهی چراغ مناسب/ترمزای خوب/خرابیه بلبرینگها بعد از 2000 تا /اینا مزایا و معایبش بود که من دیدم/

vahidshah
01-12-1390, 10:25 قبل از ظهر
وحید جان نکنه این موتور مثل بقیه محصولات تولیدداخل(از آبمیوه گیری بگیر تا کامیون) تخم مرغ شانسیه؟ چون اونی که من سوار شدم خیلی ترمزهای خفنی داشت البته من 250 سوار شدم که عقبشم دوکالیپر ترمز داشت

چی بگم والا دوستم 2-3 تا داشتن الان فروختن یکیش فقط مونده /اونیکه من روندم عقب دیسکی مدل89 بود و 200 حتی میوتونم بگم یک هم موتورو میکشید .و تو ذهنم میگفتم کاسه ای که بهتر بود.اما به نظر من خیلی هم اشغال نیست .چون اشکالاتیکه تو موتورای چینی دیده میشه تو همشون کم و بیش دیده میشه.مثلا شکستن شاسی یا بد گرفتن ترمز تو بعضیا مثلا نشده شاسی روان یا فلات جوش بخوره؟!یا کارابتور تنظیم نباشه؟
یچیزی بگم این سطر مربوط به موتور نیستا .بین ماها یه عادت شده که همیشه نه همه ها و هرگسی رو نمیگم تقریبا به قضایا کمابیش با پیش داوری و دیجیتالی نگاه میکنیم!!یعنی یا صفر میدیم یا یک کامل!مثللا یچیزو کلا همه جوره بد میگیم یچیزو هم عال ی در حالی که همه چیز هم نصفه پر داره هم خالی.
رادیسون خیلی بد گفته شده اما مثلا هستند کسایی که لاقل نسبتا راضی باشن نسبت به استفادشون یا سادگی موتورشو یا قیافشو داوس داشته باشن و اون باعث میشه نشه دقیق بهش0 داد

یبار م احسان دوستم تصادف شدید کرد مثلا 404 اتاقش خیلی تو رفتو ضربه و سرعت زیاد بود اما احسان دقیقا از کرپی فرمان اونجاکه کمکای جلو به شاسی بسته میشه (همونجاکه عکسش هست تو برنامه آفرود هست یکی از روان های دوستان موقع رانندگی از اونجا شکسته بود ) شکست و یجوری نیرو هضم شد!!اما کمک ها اصلا آسیب ندیده بودن یا حتی موتورآسیب کمو خط و خش بیشتر.
حتی کا تی ام دوستم هم تصادف کردو از اونجا شکست!!نمدونم اینجا عکسشو آپ کردم قبلا یا نه

7thRING
01-12-1390, 03:34 بعد از ظهر
از نظراتون ممنون پس این موتور رد میشه.
من اونی که سوار شده بودم ترمزاش خوب بود مخصوصا جلوش ولی عقبش یه ذره از جلوش ضعیف تر بود . اونم به خاطر وزن بالاشه.
این موتور فقط 15 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اگه بگیرم مصرفم افرود خاکی و ابی و گلیه و... کمتر داخل شهری استفاده می کنم . داخل شهر هم استفاده می کنم ولی تابستون خوراکم افروده.
ممنون

ali2240
01-12-1390, 04:15 بعد از ظهر
چی بگم والا دوستم 2-3 تا داشتن الان فروختن یکیش فقط مونده /اونیکه من روندم عقب دیسکی مدل89 بود و 200 حتی میوتونم بگم یک هم موتورو میکشید .و تو ذهنم میگفتم کاسه ای که بهتر بود.اما به نظر من خیلی هم اشغال نیست .چون اشکالاتیکه تو موتورای چینی دیده میشه تو همشون کم و بیش دیده میشه.مثلا شکستن شاسی یا بد گرفتن ترمز تو بعضیا مثلا نشده شاسی روان یا فلات جوش بخوره؟!یا کارابتور تنظیم نباشه؟
یچیزی بگم این سطر مربوط به موتور نیستا .بین ماها یه عادت شده که همیشه نه همه ها و هرگسی رو نمیگم تقریبا به قضایا کمابیش با پیش داوری و دیجیتالی نگاه میکنیم!!یعنی یا صفر میدیم یا یک کامل!مثللا یچیزو کلا همه جوره بد میگیم یچیزو هم عال ی در حالی که همه چیز هم نصفه پر داره هم خالی.
رادیسون خیلی بد گفته شده اما مثلا هستند کسایی که لاقل نسبتا راضی باشن نسبت به استفادشون یا سادگی موتورشو یا قیافشو داوس داشته باشن و اون باعث میشه نشه دقیق بهش0 داد

یبار م احسان دوستم تصادف شدید کرد مثلا 404 اتاقش خیلی تو رفتو ضربه و سرعت زیاد بود اما احسان دقیقا از کرپی فرمان اونجاکه کمکای جلو به شاسی بسته میشه (همونجاکه عکسش هست تو برنامه آفرود هست یکی از روان های دوستان موقع رانندگی از اونجا شکسته بود ) شکست و یجوری نیرو هضم شد!!اما کمک ها اصلا آسیب ندیده بودن یا حتی موتورآسیب کمو خط و خش بیشتر.
حتی کا تی ام دوستم هم تصادف کردو از اونجا شکست!!نمدونم اینجا عکسشو آپ کردم قبلا یا نه
آره منم دقیقا با نظرت موافقم. هروسیله ای یه نمره ای داره. شما مثلا یه ktm یا husaberg میخری که تو آفرود خیلی خوبه ولی استهلاک بالایی داره.عوضش موتور ژاپن تو آفرود به این دوتا نمیرسه ولی استهلاک خیلی پایین.
به نظر منم باید به موتورها نمره داد.مثلا اگه روان یا فلات از20 14و15 بگیرن احسان ممکنه به زور10 بگیره.که اونم باز بستگی به سلایق و کاربرد سوارکار داره.یکی به زیبایی احسان 20 میده یکی 0
آخرش من اینو میخوام بگم که نمیتونیم کسی رو بابت خریدن جنس خاصی محکوم کنیم چون اون هم طبق سلایق و علاقش دنبال اون جنس رفته
سرتونو درد اوردم شرمنده

Mohammad aghili
01-12-1390, 05:37 بعد از ظهر
من فقط از قیافش خوشم میاد

البته بیشتر دم موتور

وگرنه که در مقابل روان و فلات ، هیچ حرفی برای گفتن نداره

nopo
01-12-1390, 06:24 بعد از ظهر
امروز رفتم بررسي كردم با مارك هاي مختلف انجين روي احسان250 مواجه شدم!!!
از جمله گالكسي و nmi و....
ولي دركل همون موتور چيني روي موتوراي پيشرو و راديسون و سوپرتوريست و هاتفورده!!!!
نمي دونم چرا ولي من از اين موتور خوشم نمياد

7thRING
01-12-1390, 07:17 بعد از ظهر
اینی که من دیدم انجینش nms بود.
من از تعمیر کاره پرسیدم گفت اصلا مقایسه نکن 100 درصد احسان از روان و فلات و پیشرو و... بهتره.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

nopo
01-12-1390, 08:59 بعد از ظهر
من از تعمیر کاره پرسیدم گفت اصلا مقایسه نکن 100 درصد احسان از روان و فلات و پیشرو و... بهتره.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

همون nms درسته
من اشتباه كردم
عجب تعمير كار واردي بوده!!!!:wow::crazy:

ali2240
01-12-1390, 09:24 بعد از ظهر
امروز رفتم بررسي كردم با مارك هاي مختلف انجين روي احسان250 مواجه شدم!!!
از جمله گالكسي و nmi و....
ولي دركل همون موتور چيني روي موتوراي پيشرو و راديسون و سوپرتوريست و هاتفورده!!!!
نمي دونم چرا ولي من از اين موتور خوشم نمياد
من فکر میکنم هاتفورد ویتنامیه و تحت لیسانس آمریکاست.
من فکر میکنم هاتفورد از لحاظ کیفی خیلی از موتورهای چینی سرتره

---------- Post added at 09:24 PM ---------- Previous post was at 09:17 PM ----------

ببخشید چون واسه تعمیرکار سودش خیلی بیشتره!!!:4chsmu1:
درست مثل روغن موتور میمونه که کمپانی اعلام میکنه فلان مارک روغن با فلان گرید20000کیلومتر کارکرد داره و در شرایط سخت15000،تعویض روغنی میگه 7000 عوضش کن وگرنه موتور میادپایین!!! یعنی اون اروپایی که همه کاراش رو اصوله و حتی رو کلاه کاسکت تاریخ انقضا میزنه میخواد باشیوه بزرگنمایی(که فقط منحصر به ماست) کلاه سرما بزاره

7thRING
01-12-1390, 11:12 بعد از ظهر
ولی با اطمینان تمام حرف میزد.
شاید اچار انداختن به احسان برای یارو راحت تر بود.
جواد جان ​فلات چند اسبه؟

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:11 PM ----------

عجب تعمير كار واردي بوده!!!!:wow::crazy:
:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r3 0wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:

nopo
01-12-1390, 11:15 بعد از ظهر
توي سايتش كه چيزي ننوشته
فكر نمي كنم 18-15 بيشتر باشه

MOHAMMAD_VIOLIN
05-01-1391, 02:59 قبل از ظهر
یکی از دوستان نزدیکم تریل احسان داره(زرد) فکر کنم مدل 89 هستش اما کلا دو بار هم باهاش تو خیابون نرفته چه برسه به آفرود-موتور نرمیه واسه شهر عالیه-شتابش هم خیلی عالیه
هرکی خواست به من پیام بده...مشخصات کاملش رو بپرسم-فکر کنم 1500 میده موتور رو

nopo
07-01-1391, 08:58 قبل از ظهر
ديروز دم مغازه حسين آگاه بودم
توي انبارش يك احسان با تنه جوشي ديدم
ستون پايين سمت چپ
قبلا هم چندتا احسان ديدم كه از همون نقطه شكسته

به اين نتيجه رسيدم كه ظعف تنه موتوراحسان250 همون ستون سمت چپ و سمت راسته

7thRING
07-01-1391, 09:47 قبل از ظهر
درسته جواد جان خیلی شاسیش ضعیفه.
بااون هیکلش ستوناش اندازه ی نی قلیونن.

kamangir
31-01-1391, 08:54 قبل از ظهر
یه پیشنهاد اصلا نخر

چون اصلا قطعاتش درست گیر نمیاد

اصفهان تا دلت بخواد از این مدل اعم از گلکسی ، احسان, زیپ استار,سناتور هستش

تمومش یک قیافه و انجین داره ولی بیشترش هم داغون شده و باید دنبال فلاپ بگردی

MOHAMMAD_VIOLIN
08-03-1391, 11:43 قبل از ظهر
من رو این موتور تجربه دارم چون دوست صمیمیم داره
مدل 250 :
مزایا :

1- به جرات میتونم بم قدرتش از همه تریل های چینی مثله فلات 250 یا همین روان 200 که دارم بیشتره ! واقعن یه 250 واقعی هست !! با خورشیدی 36 تایی کندش از روان من که 47 تایی هست بیشتره !

2- کیفیت فلاپ ها و شاستی بسیار عالی هست(بعضبا میگن بده ! اما این مدل که دوستم داره اینطور نیست و عالی هست)..و این یه چیزه سلیقه ای نیست ! واقعن کیفیت فلاپ هاش و کتی کلاج و دسته گاز و فرمون و همه چیش عالی و محسوس هست !(شاید اینی که من دیدم اینطوری بود.

3-قطعت موتوریش هم با xl هماهنگی داره

4-قطعات فلاپش هم چون تویلید میشه و نمایندگی داره راحت گیر میاد تو گمرک تهران هم نماینگی داره.یه سری نمایندگیش هم رفتم.

5-ترمز هاش واقعا عالیه

6-با اینکه سرعت واسه تریل مهم نیست اما ب GPS زدم 141 نشون داد !ولی داشتم میرفتم هوا !! (اما کیلومتر شمارش 130 نشئن میداد !!!)

7- خیلی بزرگ و پر ابهت تر از بقیه تریل هاست

معایب :

تنها عیب و بزرگترین عیبش اینه که کمک عقبش انقد نرمه که به درد آفرود سنگین نمیخوره !!!!

یعنی با این کمک ها یک قرون نمی ارزه که باهاش بری آفرود سنگین !! و به خاطر همین عیبش من بهش نمره صفر میدم :clap:

یه توصیه هم به هرکس داره کنم : این موتور رو وقتی میخرید همون لحظه آچار کشی کنید چون همه پیچاش رو میشه 2 دور سفت کرد !!! خیلی صداش کم میشه ! تقریبن بی صدا راه میره موتور !

دوستم گذاشته واسه فروش و من گذاشتم براش تو همین سایت هست.

nopo
08-03-1391, 12:27 بعد از ظهر
توي احسان ها به دليل همون ضعف كمك عقب اين مشكلات پس از آفرود سنگين پيش مياد:

من اين شكستگي ها رو روي چند تا احسان 250 يا نامي يا طرح هيوسناگ يا ايران دوچرخ ديدم(لامصب يك جنس چيني رو 50تا شركت مونتاژ مي كنند.)
انجين هوندا 125 كه 250 شده خورشيدي كوچيك موتور سرعتي اما بدون قدرت شاسيش با تريل پيشرو يكيه اما ظاهرش فرق داره

nopo
08-03-1391, 12:36 بعد از ظهر
راستي با اسم گلكسي هم ديدم!

MOHAMMAD_VIOLIN
11-03-1391, 09:39 بعد از ظهر
این موتور اصلا برای آفرود و پریدن نیست چون کمک نرمی داره کمک به ته رسیده و به تهش خورده و شاستی ترکیده !
ولی چقد زنگ زده این !!! ما اینجا تو شمال که انقد شرجی هست مدل 89 رو داریم هر روز میبینیم همه جاش برق میزنه !! استیل خالصه لامصب ! الان روان من که 6 ماهه دارم بیشتر زنگ زده !

sorush
03-04-1391, 02:53 بعد از ظهر
اگرشاسیش بشکنه مکافات میشه عیدامسال حالموگرفت یک هفته خوابیدموتوراینم عکسش16934

sorush
03-04-1391, 03:37 بعد از ظهر
ولی درکل موتورخوبی اگرشاسیش محکمتر ازاین باشه شتاب عالی داره پرقدرت زمانی که موتورداغ میکنه صدای اگزوز تغیر میکنه که صداش زمانی که معکوس میدی بلندخوش آوامیشه که دوست داری هی معکوس بدی تاالان که کارکرده هیچ عیبی بغییرازشاسیش ندیدم موتورقشنگیه کمک عقبش قابل تنظیم ترمزشاش عالی فقط توی همدان وسایلش کمه که خودش مشکله تاالان هیچ خرجی به غیرازشاسیش برام نداشته سیستم برق خوبی داره سربالایی هاروقشنگ میره فقط یک مقداربیش ازاندازه حرارتش میره بالا که اونم مسیله ای نیست فکرایی دارم براش.

MOHAMMAD_VIOLIN
03-04-1391, 08:55 بعد از ظهر
واسه مدل 200 احسان مشکل شاستی پیش میاد اما واسه 250 نه...
خط تولیدشون فرق داره.البته از ساله 89 به بعد

sorush
03-04-1391, 11:12 بعد از ظهر
سلام آقامحمد میشه منظورتون شفاف تربگید توی جنسش یاتوی طراحی شاسیش مال من اوایل 90 هستش که دوسرنشینه توی آفرود شکست که باتسمه فولادی تقویتش کردم ازصفرکیلومتر دستم بوده جنس قطعاتش عالیه حرف نداره اینم عکسش ممنون مشم راهنمایی کنید16936

7thRING
05-04-1391, 01:50 بعد از ظهر
سلام دوستان ممنون از نظراتون .
من خودم یه فلات 250 خریدم.

MOHAMMAD_VIOLIN
05-04-1391, 03:03 بعد از ظهر
كسايي كه ميگن احسان كيفيت عالي داره راست ميگن_كسايي هم كه ميگن كيفيت نداره راست ميگن_چون اين موتور با چندين برند تو بازار هست و عجيبه كه هركدوم يك كيفيت دارن_ايني كه من ديدم و رفيقم داره كيفيتش و شتابش و قدرتش از روان و فلات بسيار واضح بالاتره_مدل به مدل_250و200_سال به سال يه جوره !كيفيت ظاهريه فلاپ و فلزات بدنه ي ايني كه من ديدم در حد ژاپنيه ! خيلي راحت از روان من كه زنگ زده بعضي جاهاش بهتره!يا فلات مشابه

sorush
05-04-1391, 03:43 بعد از ظهر
داداش مبارکت باشه ولی هیچ موتوری سواری احسانو بهت هدیه نمیکنه هرموتوری خصوصیات خودش روداره راستی بااسم توریست هم دیدم که کیفیت پایینی داره
یاعلی

amir-driver
08-04-1391, 04:01 بعد از ظهر
فکر کنم این پست به خاطره ها پیوست اما خب من تازه دیدمش!!!
من چندماهی میشه که بعد از کلی پرس و جو و سوار شدن موتورهای تریل روان،نامی و فلات و چندتا که اسماشون عجیب و غریب بود آخرش رسیدم به احسان 250 سی سی. راستش از ایست موتورش خیلی خوشم اومد.واقعاً ابهت یک موتور تریل رو داره.راستی کویر و کبیر هم سوار شدم که متأسفانه ترمز عقبشون دیسکی نبود.
اما بزرگترین مشکلی که باهاش درگیرم اینه که کمک فوق العاده نرمش همیشه زنجیرم رو شل میکنه و این شده ی معضل واسم!
به نظر من بیش از حد کمکش نرمه،توی دست انداز چرخ عقب فرار میکنه و گیج میزنه. چندتا تعمیرکار پیشنهاد دادن کمک ژاپنی قویتر بگیرم بندازم و گفتن که کمکت خرابه اما ظاهراً کمک موتورهای تریل احسان همشون همینطورین.
بگذریم،قدرت موتورش خیلی عالیه و من راضیم.مصرفشم میگن زیاده اما خب وقتی موتور سنگین سوار بشی بایدم مصرف بالا باشه،این که جای گلایه نداره ولی در کل مصرفش خیلی خوبه.
وقتی مسافت میره بالا موتور خیلی داغ میکنه و بهتر بود رادیات میزاشتن واسش چون از موتور تا ته اگزوز آتیشی میشه،البته بعد هفتاد تا صد کیلومتر اینطوری شده.
خلاصه اینکه اگه این کمکش یکم تقویت بشه و سفت تر با این قیمت خیلی عالیه.

7thRING
08-04-1391, 04:14 بعد از ظهر
دقیقا.
ولی شاسیش هم خیلی ضعیفه.
با اون هیکلش بعیده همچین کمک و شاسی ای.

sorush
08-04-1391, 09:31 بعد از ظهر
امیرجون منم دارم ولی موتورمیخوای بهت حال بده بایدقلقشوبدونی مال من 5000تاکارکرده ولی اینوبگم به هرصدایی که ازبدنه میشنوی دقت کن چون اگه پیچ کمک موتوروکه انتهای موتورهستش (منظورم پایه نگهدارنده یه شاسی) روزیاد صفت کنی موتورخیلی صداولرزش داره اگه کم بازم همون حالت به رنگ روغن ترمز هم توجوکن که سیاه شدعوضش کنی روغن موتورهم لیکومولی بریز کمک فنرش سالم هستش کمک بده به کسی که وارده اگه پیچ کمکو به اندازه ی خودت صفتش کن یعنی درحالتی که موتورکفی میره بازی نکنه توجه کن زیادصفتش نکنی چون شاسی ترک مویی برمیداره به اندازه وزن خودت ایناتجربه هستش دارم میگم چون توی فامیلمون اولین کسی که احسان خریده منم پسرخالمم احسان زرد250خریده این نکاتوبهش گفتم تاالان که باهم آفرودرفتیم پرش هم کردیم ولی هیچ مشکلی برای هردومون پیش نیومده راجبه چرخ عقب که دقیق بایدپیچاشوتنطیم کنی که زنجیرحالت مماس باکنترل کننده داشته باشه علاوه براون چرخ هم باید درراستای قائم قراربگیره اگه میتونی پیچ چرخ عقبو یه مقداربیشترصفت کن تازنجیرشل نشه برای مصرفش هم شمعCHAMPIONبنداز درزمن جوشکاری خیلی محکمی داره نسبت به بدنش خلاصه کلام بایددقت بیشتری درموقعه تعمیراتش داشته باشی
صدتاموتوروحریفه مخصوصا اگه بهش توربوشارژضعیفی ببندی:2gwb921: چون جای تقویت کردن داره ایشالاه این نکاتوبدقت وموبه موانجام بدی اگه سوالی بوددرخدمتم دریغ نمیکنم

sorush
08-04-1391, 09:36 بعد از ظهر
درزمن یادم رفت بگم رینگ های جلووعقبو هدیدبندازخیلی محکمه موتورتوی جاده که راه میری انگار خوابهیه چیزدیگه پیش فشارترمزچرخ عقب خیلی مهمه که باز به وزنت بستگی داره

MOHAMMAD_VIOLIN
08-04-1391, 10:28 بعد از ظهر
اما نميدونم چرا بعضي نمونه هاش كم كيفيت از آب در اومده !همونطور كه گفتم اوني كه من واسه فروش گذاشتم و ماله رفيقمه واقعا قدرتش خيلي از فلات و روان بيشتره و لوله ميكندشون_شتاب در حد 250 داره_ ولي به شدت هم استعداد تيونينگ شدن داره_كيفيت فلاپ ها .پيچ هاش_جوش كاري و فلزات و متعلقاتش عالي بوده جدن_اما انگار نمونه كم كيفيت هم زده_ولي كمك عقبش خيلي خيلي نرمه اصلا واسه جولان در آفرود مناسب نيست !كاش ميشد انجين اين روي روان و فلات ميذاشتن !راستي دنده هاش هم مثله cg همش پايين ميخوره كه واسه كوه و شيب زدن واسه معكوس زدن وقتي سرپايي جك محسوب ميشه_تصور كن

sorush
08-04-1391, 10:43 بعد از ظهر
سلام من تیکه حرف آخرتونفهمیدم( راستي دنده هاش هم مثله cg همش پايين ميخوره كه واسه كوه و شيب زدن واسه معكوس زدن وقتي سرپايي جك محسوب ميشه_تصور كن)( لوله ميكندشون_شتاب در حد 250 داره) شرمندت

amir-driver
11-04-1391, 06:20 بعد از ظهر
آقا دمتون گرم بابت توضیحات بسیار مفیدی که ارائه کردید اما متأسفانه توی منطقه ما مکانیک درست و درمونی پیدا نمیشه که!
حالا قراره برم پیش یک تعمیرکاری که جدیداً پیداش کردم و کارش تعمیر و فروش موتورهای سنگینه و ببینم چیکار میتونه کنه واسم.این توضیحاتم پرینت بگیرم بدم بهش ردیفش کنه.
من خیلی از موتور استفاده میکنم.ماهی حدوداً سه هزار کیلومتری میرم اینور اونور. از جنگل و کوه گرفته تا بزرگراه ها.منطقه ی ما هم که کوهستانیه و جون میده واسه احسان،انگاری حال میکنه وقتی میندازیش توی سربالایی.
ولی بازم موتورش تکه!!!
ی تشکر دیگه از بچه ها و خصوصاً دوست عزیزمون توی همدان.آقا خیلی گلی.مرسی

Rocky
13-04-1391, 11:51 بعد از ظهر
من با اینکه یه کاوازاکی دارم یه تریل احسان 200 هفته پیش خریدم انصافا عالیه به نظر من هیچ ایرادی هم نداره

g838698
16-04-1391, 02:10 بعد از ظهر
سلام به همه
آقا یه حقیقتیو من بگم
من فلت و روانو اینارو نداشتم والی یه احسانه 200 دارم که فوق العاده هستش

MOHAMMAD_VIOLIN
16-04-1391, 06:41 بعد از ظهر
من با اینکه یه کاوازاکی دارم یه تریل احسان 200 هفته پیش خریدم انصافا عالیه به نظر من هیچ ایرادی هم نداره

من فلت و روانو اینارو نداشتم والی یه احسانه 200 دارم که فوق العاده هستش

پس ماله شما از نوع جنس خوبش از آب درومده..(چون دو تا خط تولید جدا داره)که اگه اینطوری باشه کیفیت قطعات.قدرت و شتاب وحشی عالیه

ولی 250 ش قوله (تو این چینی ها بسیار سر تره)

sorush
17-04-1391, 03:03 بعد از ظهر
مال من شتاب داره یه شتابی داره که آدم حال میکنه موقعه ای که پرگازمیکنی صدای موتورش درنمیادخدایش سربلندم کرده 250 هم حرف نداره مثل یه یوزپلنگ میتازه:happy4:

nopo
17-04-1391, 03:32 بعد از ظهر
پس ماله شما از نوع جنس خوبش از آب درومده..(چون دو تا خط تولید جدا داره)که اگه اینطوری باشه کیفیت قطعات.قدرت و شتاب وحشی عالیه

ولی 250 ش قوله (تو این چینی ها بسیار سر تره)

اين تفاوت توليد رو از كجا ميشه فهميد
احيانا از رنگ موتور وفلاپ ها نميشه فهميد؟
چون تك و توك قرمز ميبينم اينا بهتره؟

7thRING
17-04-1391, 03:37 بعد از ظهر
به نظرم از روی انجین میشه فهمید

MOHAMMAD_VIOLIN
17-04-1391, 05:00 بعد از ظهر
از جنس فلاپ ها قطعات استيل موتور و جوشكاري پر واضح هست_بو راحتي با چشم بسته و لمس كردن مشخصه

sorush
26-04-1391, 11:11 بعد از ظهر
سلام بردوستان
وقت شدتاتریل احسان نوع 200 که مال بنده هستش روبا250احسان پسرخالم امتحان کنم ازلحاظ شاسی باهم فرق میکنه حتی درزوایاش که باعث تعجب دربنده شدازلحاظ شتاب بنده جاموندم واتیش گرفتم که تاسرعت80کیلومترایشان حول حوش 20الی25مترازمن جلوافتادوواقعابندهحرف اقایmohammad_violin راتائیدمیکنم که 250واقعی هستش بدون شک ولی این شک دربنده هست هنوزکه چراشاسی 200با250فرق داره به چه علت؟عملکردترمزها عالی شتاب خوب وکم صدابقیه اش هم که خودتون میدونید البته کاربراتور 250کاملابا200فرق داره ازلحاظ نسبت دنده ها وخورشیدی های عقب وجلوفرق داره شتاب اولیه250از200بیشترآدموحیرت زده میکنه این چیزهایی بودکه من فهمیدم
یاعلی

ali_r
11-05-1391, 08:47 بعد از ظهر
با سلام بچه ها من امروز این موتور رو به قصد خرید تست کردم 200 سی سی رنگ زرد فوق العاده تمیز و سرحال بدون بیمه 1300 مدل 89
راستیتش من از ای موتور خوشم نیومد کمک ها بیش از حد نرم بودند صدای موتور خوشم نیومد شتابش قابل توجه نبود ...
همه دنده ها هم پایین...

sorush
11-05-1391, 10:48 بعد از ظهر
قارداش مدل 90 امتحان میکردی 89بی کیفیت
دوستوم اشتباه ایش گوروب سن منم که فلاته دال دان توتارمدل 90فرق وار

ali_r
12-05-1391, 12:02 قبل از ظهر
قارداش مدل 90 امتحان میکردی 89بی کیفیت
دوستوم اشتباه ایش گوروب سن منم که فلاته دال دان توتارمدل 90فرق وار

نه بابا یعنی خیلی فرق میکنه؟؟
250 شو تست کردی
الان هم تولید میشه؟؟
قیمت صفرش چنده؟؟؟

sorush
12-05-1391, 12:02 قبل از ظهر
توی پیام خصوصی بهت میگم

ali_r
12-05-1391, 12:19 قبل از ظهر
توی پیام خصوصی بهت میگم

مرسی عزیز......:flower4:

sorush
23-05-1391, 11:06 بعد از ظهر
20470یه همچین چیزی باشه

ali_r
23-05-1391, 11:11 بعد از ظهر
20470یه همچین چیزی باشه

این 250 هست؟؟؟
رخ کامل نداری عکسشو...؟

7thRING
23-05-1391, 11:16 بعد از ظهر
این راهنماهاش که فابریک نیست؟؟؟
جریان این عقابه چیه؟؟؟
جلوی روان ار وی هم یه شکلک نا شناخته ای هست

sorush
23-05-1391, 11:17 بعد از ظهر
20471این ابی 250
اینم 200هست زرده شرمنده که حجمش زیاده کسی زیادبه این تاپیک سرنمیزنه2047220473اینم 250ازنمای دیگه موتور

sorush
23-05-1391, 11:18 بعد از ظهر
این راهنماهاش که فابریک نیست؟؟؟
جریان این عقابه چیه؟؟؟
جلوی روان ار وی هم یه شکلک نا شناخته ای هست

چرابابافابریک نیست مال من مدل90هست چراغ راهنماال ایدی هست زرده مال اوایل 90

ali_r
23-05-1391, 11:25 بعد از ظهر
20474

1_ دم عقبش خیلی دراز و بی ریخته به نظر من ...شکل فلات یا روان اروی بود بهتر بود
2_تشکش هم خیلی قوس داره کشیده نیست مثل فلات
کمک عقبش هم معلومه که مثل 200 خیلی نرمه
شاسیش هم به گفته بچه ها ضعیفه
به نظر من این عیب ها بر طرف بشه موتور خیلی خوبی میتونه باشه..
بچه ها به نظر شما اگه این مخارج رو بزاری روش بهت چند تموم میشه؟؟؟

ali_r
23-05-1391, 11:28 بعد از ظهر
سروش جان عکس دیگه از 250 نداری مثل 200 همه چیزش مشخص باشه
مرسی

sorush
23-05-1391, 11:43 بعد از ظهر
مخارجش باتقویت شاسی 150هزارمیشه که البته خودت تراشکار هستی
قوسش خیلی خوبه برای من سرنشین فیت باهاته پات براحتی زمین میرسه این دیگه سلیقه ای هست من این مدلی زین دوست دارم دمی عقبشم راست میگی یه مقداربایدتیزتروخشن ترباشه
این عکس هم برای یکی ازبچه هابودکه گذاشته بود20475برای فروش البته مدل پایین هست 90 تغییرات داره
اینم یه عکس ازموتور تریل هیوسانگ کره مجهزبه رادیات روغن 125 سی سی20477

ali_r
23-05-1391, 11:54 بعد از ظهر
به نظر اساتید زینش رو میشه عوض کرد...؟
و دمی رو مثل فلات

سروش جان ممنون بابت عکس ها
راستی وقی پیش پسر خالت رفتی چند تا عکس از سالارش بگیر ببینیم چه جوریاست...(خودت که میدونی 250 تو شهر ما نی)
ممنون

7thRING
24-05-1391, 12:22 قبل از ظهر
به نظر اساتید زینش رو میشه عوض کرد...؟
و دمی رو مثل فلات
نکن این کارو.
هم ضایع میشه هم اصلا به هم نمیان.
فلاپ ها کامل با هم هماهنگن بعد شما بخوای دمی فلات بزاری روش ناهماهنگ میشه عوض بهتر شدن بدتر میشه.
زینش که خوبه.
برای راننده راحته.
میتونه راحتتر موتورو جمع کنه .

stoncold
25-05-1391, 10:38 بعد از ظهر
اقا ما موتور اقا محمدو خریدیم فردا که پنج شنبست انشالله تحویل میگیرم
منتظر کیلیپو تصاویر جدید با چنتا تست باشین:4chsmu1:

stoncold
27-05-1391, 08:27 بعد از ظهر
اقا موتور تحویل گرفتم با کلی مکافاتی که بماند حالاپنج شنبه تحویل گرفتم نرسیدم با موتور زیاد ور برم ولی یه سری چیزا رو بگمبقول یکی از بچه ها موتور خیلی سوسولیه گازشو تخت کنی صداش در نمیاد من در عجبمیه صدو سی چهل کیلو متر باهاش سر بالایی تخته دو ترک رفتم موتور اخ نگفت که هیچ کار کرده بود بود وحشی ترم شده بود که هیچ موتور داغم نکرده بود من دستمو راحت میچسبوندم به اگزوزدوستان بارها گفتن ترمزاش بی نهایت عالیه ادم حال میکنهاز شتاب این موتورم بگم که واقعا عجیب شتابی داره دنده یک و دوش معرکه شتاب داره یچیزی میشنویدنده یکش واسه تو شهر مکافاتیه چون سرعتش یکم زیاده و تو ترافیک همش باید کلاچ به دست باشیماکزیمم سرعتش راحت 130 هست باید تست کنم بازماز نظر ابهتم که تو تریلا واسه خودش ابهتی داره که من تو هیچکدومشون ندیدمتو چشمم که خیلی زیاد میاد نظرارو جلب میکنهمن مقایسه هایی که کردم با تریلا رایج بوئ که بیشتریا سوارنبازم اطلاع رسانی میکنم در مورد این موتور:3ztzsjm:

7thRING
27-05-1391, 08:31 بعد از ظهر
اقا موتور تحویل گرفتم با کلی مکافاتی که بماند حالا
پنج شنبه تحویل گرفتم نرسیدم با موتور زیاد ور برم ولی یه سری چیزا رو بگم
بقول یکی از بچه ها موتور خیلی سوسولیه گازشو تخت کنی صداش در نمیاد من در عجبم
یه صدو سی چهل کیلو متر باهاش سر بالایی تخته دو ترک رفتم موتور اخ نگفت که هیچ کار کرده بود بود وحشی ترم شده بود که هیچ موتور داغم نکرده بود من دستمو راحت میچسبوندم به اگزوز
دوستان بارها گفتن ترمزاش بی نهایت عالیه ادم حال میکنه
از شتاب این موتورم بگم که واقعا عجیبه برام چطور همچین شتابی داره فک نکنم موتوری بتونه بگیرتش
دنده یک و دوش فوق العاده شتاب داره یچیزی میشنوی
دنده یکش واسه تو شهر مکافاتیه چون سرعتش یکم زیاده و تو ترافیک همش باید کلاچ به دست باشی
تو اتوبان هم که ماشینارو راحت رد میکرد ماکزیمم سرعتش راحت 130 یا 40 هست باید تست کنم بازم
از نظر ابهتم که تو تریلا واسه خودش ابهتی داره که من تو هیچکدومشون ندیدم
تو چشمم که خیلی زیاد میاد نظرارو جلب میکنه

من مقایسه هایی که کردم با تریلا رایج بوئ که بیشتریا سوارن
بازم اطلاع رسانی میکنم در مورد این موتور:3ztzsjm:
ایشالله به سلامتی استفاده کنین.
ولی خیابونیاش به زور 140 تا میرن.
موتور خوبیه ولی نه در این حدی که شما میگین.

stoncold
27-05-1391, 08:35 بعد از ظهر
والله هرچی دیدیم گفتیم عزیزم خیابونیاشم هرچیرو بگی سوار شدم شتابشون اندازه این نی با جی پی ار اس تست میکنم عکس میگیرم میزارم

sorush
27-05-1391, 08:38 بعد از ظهر
ولی رسول جون استعدادخفنی درپرخورانی موتورداره من امتحان کردم

Sadegh.galaxy
27-05-1391, 09:26 بعد از ظهر
لطفابنویسید200سی سی یا250سی سی.بنظرتون کدومشون ازروان بهتره؟چرا؟

Mohammad aghili
27-05-1391, 09:47 بعد از ظهر
دوست عزیز
اینجا تاپیک احسان هست

اگر قصد مقایسه دارید , تو بخش مقایسه یک تاپیک جداگونه واسش بزنید
باتشکر

sorush
27-05-1391, 09:50 بعد از ظهر
راست میگه اینجاتاپیک احسان نه مقایسه

7thRING
27-05-1391, 09:53 بعد از ظهر
یادش بخیر 6 ماه پیش این تاپیکو زدم .
اون موقع مینی داشتم تو کوه نمیتونستم وحشی بازی در بیارم میخواستم احسان بگیرم که اون موقع همه گفتن نگیر.

sorush
27-05-1391, 09:55 بعد از ظهر
یادش بخیر 6 ماه پیش این تاپیکو زدم .
اون موقع مینی داشتم تو کوه نمیتونستم وحشی بازی در بیارم میخواستم احسان بگیرم که اون موقع همه گفتن نگیر.

شایدراست میگفتن :4chsmu1::4chsmu1:

stoncold
27-05-1391, 10:31 بعد از ظهر
250 سی سی داداش دیگهدویستش که مثل بقیه هست اندازش

sorush
27-05-1391, 10:51 بعد از ظهر
راستی نگفتی کیفیت فلاپ هاش چه جوریه مال من که خیلی نرمه براق

stoncold
27-05-1391, 10:55 بعد از ظهر
راستی نگفتی کیفیت فلاپ هاش چه جوریه مال من که خیلی نرمه براق

کیفیت موتور خیلی بالایه سروش جان
همونطور که محمد صادق میگفت برق برق میزنه قطعات موتور بعد این همه سال تو محیط شرجی
ادم حال میکنه نیگاه کنه
فلاپاشم خیلی عالیه کیفیتش
فقط بفک افتادم یه زنونم بندازم روش
راهنماهاشم از این مدل ال ای دی ها هست
یه نکترو یادم رفت بگم اونم اینکه واسه مسافت طولانی راکب دوم نشیمنگاهش سرویس میشه:4chsmu1:
من با رفیقم که صدو خورده ای کیلو متر رفتیم هر بیست سی کیلو متر جاهامونو عوض میکردیم نمیدونم چرا اینطوری میشه نفر عقبیه اذیت میشه

sorush
27-05-1391, 10:58 بعد از ظهر
من نمیدونم باسن نفردومی چرادردمیکنه شایدبخاطرضخامت کم زین توی اون قسمته
ولی درکل حال کن موتورگازدادنی صدادرنمیاره به ادم ال میده
راستیتش منوتابه حال پیش هیچ تریلی سرشکسته نکرده

stoncold
27-05-1391, 11:10 بعد از ظهر
من نمیدونم باسن نفردومی چرادردمیکنه شایدبخاطرضخامت کم زین توی اون قسمته
ولی درکل حال کن موتورگازدادنی صدادرنمیاره به ادم ال میده
راستیتش منوتابه حال پیش هیچ تریلی سرشکسته نکرده
سالاره
اگه جنس خوبش باشه محشره
بچهه ا میگن خوب و بد داره والله خبر ندارم
افرودم میری باهاش؟
خورشیدی عقبت چنتاییه فابریکش؟واسه خودت چنتاییه؟

sorush
27-05-1391, 11:12 بعد از ظهر
اره عالی خورشیدی عقبش 50تایی بودمال من فابریکه
اره افرودزیادمیرم بیشترگل بازی میکنم شیب میزنم این موتوراهل پرش های بلندنیست کمکشوجمع کنی میشه 1/5متری بپری

شایسته فر
27-05-1391, 11:22 بعد از ظهر
دادا یه عکس موتورت بزاری بد نیستا!!

sorush
27-05-1391, 11:24 بعد از ظهر
دادا یه عکس موتورت بزاری بد نیستا!!

کی من بزارم یاstoncold ([Only registered and activated users can see links]) ایشون

شایسته فر
27-05-1391, 11:26 بعد از ظهر
نه داداش شما رو نمی گم
این دوستمون که موتورو تازه گرفته

sorush
27-05-1391, 11:28 بعد از ظهر
نه داداش شما رو نمی گم
این دوستمون که موتورو تازه گرفته

این داداش موتور MOHAMMAD_VIOLIN ([Only registered and activated users can see links])
گرفته فکرکنم عکسش بایدباشه

Sadegh.galaxy
28-05-1391, 04:26 قبل از ظهر
من فقط میخواستم بدونم بهتره روان رو بااحسان200سی سی مقایسه کنم،یا250سی سی؟که تومقایسه اشتباهی رخ نده.

stoncold
28-05-1391, 10:58 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) jay digasham khastin begin aks bezaram

stoncold
28-05-1391, 11:06 قبل از ظهر
اره عالی خورشیدی عقبش 50تایی بودمال من فابریکه اره افرودزیادمیرم بیشترگل بازی میکنم شیب میزنم این موتوراهل پرش های بلندنیست کمکشوجمع کنی میشه 1/5متری بپریاوه داداش واسه من خورشیدی عقبش 32 یا 34 فک کنم ولی شیبو مثل خیار میره بالا اینقد فرق تعجبیه

sorush
28-05-1391, 11:15 قبل از ظهر
نگاش کن پسرعجب مامانیه احسانت توی حلقم ترتمیزه داشم اینه دیگه!!!!!!!!!!
راستی وقت کردی بندازتوی شیب ببینیم چه جورمیره آفرودکه میری
دوستان راستیتش اینقدربه این موتورتوهین شدکه بنده ترسیدم مطلب براش بنویسم
البته بیشتردوستان که راجبش نطردادن صاحب موتورنبودن ودرباره خصوصیات این موتورزیادنمیدونن

7thRING
28-05-1391, 11:20 قبل از ظهر
اوه داداش واسه من خورشیدی عقبش 32 یا 34 فک کنم ولی شیبو مثل خیار میره بالا اینقد فرق تعجبیه

با خورشیدی 32 تایی 130 تا احتمالا میره.
من فکر کردم با خورشیدی 50 تایی میگین 130-40 تا میره.

stoncold
28-05-1391, 11:22 قبل از ظهر
نوکرتم قابل نداره باشه حتما میندازم فعلا که مدارکم کامل نیست

sorush
28-05-1391, 11:25 قبل از ظهر
با خورشیدی 32 تایی 130 تا احتمالا میره.
من فکر با خورشیدی 50 تایی میگین 130-40 تا میره.

من باخورشیدی 50تایی120روتجربه کردم ولی توی اون سرعت بهش فشارمیاد110مناسبه برای این نوع خورشیدی

stoncold
28-05-1391, 03:52 بعد از ظهر
والله داداشم اینقدی من ور نرفتم باهاش که بخوام معایبشو بگمتنها عیبی که دیدم همون سرنشین دومی بود که دهن نشیمنگاهش سرویس میشه تو مسافت طلانی تا الاندر مورد خورشیدی هم بگم که موتور شما با خورشیدی 50 تایی 110 تا خیلی عالیه که میره

Mohammad aghili
28-05-1391, 06:21 بعد از ظهر
خوبه تاپیک احسان هم یه سر و سامونی گرفت

فقط خداکنه بحث به آفساید کشیده نشه

یه خورده هم اگر دوستان بر هیجاناتشون غلبه کنن که دیگه نور علی نور میشه :دی

فعلا
یاعلی

sorush
08-06-1391, 12:16 قبل از ظهر
مصرف 200سی سی بیرون شهرباسرعت90کیلومتر7لیتر240ود رون شهر200الی210کیلومترالبته ظرفیت باک اصلی8لیترهست

stoncold
11-06-1391, 10:39 بعد از ظهر
قیمت امروز 250 2400 البته معلوم بود جنس اشغاله

ali_r
11-06-1391, 10:46 بعد از ظهر
قیمت امروز 250 2400 البته معلوم بود جنس اشغاله

سروش کجایی بیا که به موتورت توهین شد...(شوخی)
از کجا فهمیدین که آشغاله چون قیمتش پایین بود؟
چرا کسایی که دارن خیلی تعریف میکنن؟؟

sorush
11-06-1391, 11:06 بعد از ظهر
حتماجنس فلاپهاموتورتعریفی نبوده راستی یه قیمت ازکل احسانامیگرفتی یه دونه توی شهربهارمونده مدل90پسرببینی دیونه میشی250مشکی
این روزکارخانه جنس خوب تولیدشواورده پایین همدان که این سری که تازه اورده اصلاباچشم معلومه که جالب نیست نمایندگی فروش گفت به احتمال زیادچندماهی تولیدنکنه
خدامیدونه اخرش چی میشه

- - - Updated - - -

چون علی جون موتورخوبی هست برامون پسرپرش زدم پام سرخوردازروی جاپابه فنارفتم ولی خیلی بلندبودبادنده2زدم شاید2/50الی2مترمیشدولی خودم داغون شدم موتورسالمه به شاسیشم چیزی نشداگه تونستم براتون اپ میکنم

stoncold
12-06-1391, 01:09 قبل از ظهر
سروش کجایی بیا که به موتورت توهین شد...(شوخی)
از کجا فهمیدین که آشغاله چون قیمتش پایین بود؟
اقا کی توهین شد خودم 250 دارم رفتم سیم کیلومتر بخرم فقط این یارو داشت بعد موتور خودمو کنار اونا که دیدم کیفیت اشغالشون معلوم بود
چونکه تعریفیه تعریفشو میکنن

حتماجنس فلاپهاموتورتعریفی نبوده راستی یه قیمت ازکل احسانامیگرفتی یه دونه توی شهربهارمونده مدل90پسرببینی دیونه میشی250مشکی
این روزکارخانه جنس خوب تولیدشواورده پایین همدان که این سری که تازه اورده اصلاباچشم معلومه که جالب نیست نمایندگی فروش گفت به احتمال زیادچندماهی تولیدنکنه
خدامیدونه اخرش چی میشه

- - - Updated - - -

چون علی جون موتورخوبی هست برامون پسرپرش زدم پام سرخوردازروی جاپابه فنارفتم ولی خیلی بلندبودبادنده2زدم شاید2/50الی2مترمیشدولی خودم داغون شدم موتورسالمه به شاسیشم چیزی نشداگه تونستم براتون اپ میکنم

ای عمو سوروش خدا بد نده
اره اورده بود خیلی احسان داشت یه مدلایی داشت 1600 ولی شاخ بود نسبت به قیمتش
این کارخونه خیلی موتورا خوبی میزنه نسبت به قیمتش که البته کیفیتش داغونه ولی نسبت به قیمتش خوبه
این موتور 250 من خداییش کیفیتش خیلی خوبه شتابش خیلی عالیه
چند روز پیش یه قطعه که مربوط به پمپ شتاب بود از روش برداشتم اصلا سواری حال نمیداد

sorush
12-06-1391, 09:46 بعد از ظهر
2210022101اینوسالمه
این اولیه جوش خورده معلومه بصورت مورب

amir-driver
15-06-1391, 06:16 بعد از ظهر
سلام،مبارکتون باشه
احسان یک خصلت خیلی خوبی که داره اینه منو هیچوقت توی جاده نذاشته تابحال حتی بخاطر پنچری!
شاید ساعتها توی کوه رانندگی کردم و از اگزوز آتیش بیرون میومد و پاهام از گرمای موتور بشدت داغ شده بود ولی بازم مثل شیر میرفت،
ی نکته ای رو فهمیدم و اونم اینکه اگر روغن کمک وسط رو سفت تر بریزی بخاطر اینکه از شدت پرش های بی مورد کم میشه موتور زمین رو میکنه و میره!

شل بودن زیاد کمک عواقبش میشه شکستن شاسی و خیلی سریع دنده زنجیر و کمک،البته این واسه شرایطیه که بخوای توی کوه یا دست اندازهای زیاد ازش استفاده کنی.
بهرحال امیدوارم خیرش رو ببینی و لذتی که میخوای بتونی ازش بگیری

sorush
15-06-1391, 06:26 بعد از ظهر
درسته برای پرش بایدفنرصفت بشه وگرنه شاسیش ضعیف نیست من خودم زیادپرش زدم فعلاهم که پام بخاطربی دقتی ضربه خورده ولی موتورخوبی راستی شمع سی دی ای هم بندازروش خیلی خوب جواب میده
وقت کردی ازرخشت عکس بنداز

- - - Updated - - -

راستی خیلی وقت بودنبودی
روغن موتورچی میریزی
توی کدوم یک ازشهرستانهاهستی
قیمت الان موتورخبرداری

- - - Updated - - -

مشکلت حل شدباکمک عقب چی کارکردی رفتی پیش تعمیرکارموتورسنگین

- - - Updated - - -

راستی خودت روغن کمک عقبوعوض کردی یانه؟

stoncold
15-06-1391, 11:11 بعد از ظهر
سلام،مبارکتون باشه
احسان یک خصلت خیلی خوبی که داره اینه منو هیچوقت توی جاده نذاشته تابحال حتی بخاطر پنچری!
شاید ساعتها توی کوه رانندگی کردم و از اگزوز آتیش بیرون میومد و پاهام از گرمای موتور بشدت داغ شده بود ولی بازم مثل شیر میرفت،
ی نکته ای رو فهمیدم و اونم اینکه اگر روغن کمک وسط رو سفت تر بریزی بخاطر اینکه از شدت پرش های بی مورد کم میشه موتور زمین رو میکنه و میره!

شل بودن زیاد کمک عواقبش میشه شکستن شاسی و خیلی سریع دنده زنجیر و کمک،البته این واسه شرایطیه که بخوای توی کوه یا دست اندازهای زیاد ازش استفاده کنی.
بهرحال امیدوارم خیرش رو ببینی و لذتی که میخوای بتونی ازش بگیری
منظورت از روغن وسط چیه
و اینکه روغن وسطش چی هستو اصلا سفترش منظورت چیه
ممنون

amir-driver
06-07-1391, 09:39 بعد از ظهر
سلام
من از روغن بهران تکتاز استفاده میکنم و خیلی خوب جواب میده،منظورم از روغن سفت تر یعنی روغنی که درجه گرانروی بیشتری داشته باشه تا جایی که خودت احساس نرمی کنی، من ساکن استان گلستانم ،پیش ی تعمیرکار رفتم که کارش فقط تعمیر موتورهای تریله و قلق موتورهارو خیلی خوب داره،
فقط بازم بگم نزار هر تعمیرکاری به کمکت دست بزنه چون افتضاح به بار میارن!

sorush
14-07-1391, 10:05 بعد از ظهر
دوستان من کمک عقب بلندمیخواستم برای موتورم شبیه به تریل هیوسانگ که دسته پیستون کورس زیادی داشته باشه وبدون کم ترین تغییرات نصب بشه روی موتور
بی زحمت قیمت هم بدن

CGL
04-08-1391, 08:15 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان احسان سوار....... :flower4:

الان قيمت احسان 250 چند شده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

ماكزيمم قدرت خروجي احسان 250 و200 چقدره؟؟؟؟
:19:

sorush
04-08-1391, 09:03 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز احسان قیمتش 250همدان2400و200هم شده 2100البته ماکزیم سرعتش 115تامیره جرش بدی که زیادخوب نیست بااین سرعت حرکت کنی شتاب خوبی هم داره درباره توان اصلی موتورزیادجاهاگشتم ولی مثل اینکه چندجانوشته بود12کیلووات الی13/7کیلووات برای200سی سی برای 250توان موتوری یافت نشد

stoncold
05-08-1391, 07:13 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان احسان سوار....... :flower4:

الان قيمت احسان 250 چند شده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

ماكزيمم قدرت خروجي احسان 250 و200 چقدره؟؟؟؟
:19:

من با 250 تا 130 تا هم رفتم
داغم میکنه به طرز ملموسی سرعتش زیاد میشه
قدرتشم چیزی پیدا نمیشه ازش
قیمتشم 2400 واسه یماه پیش بود الان کرونتر شده

CGL
07-08-1391, 09:40 بعد از ظهر
دنده زنجير عقب احسان 250 دو مدل داره؟!!! اين سري 91 دنده زنجيرش با سري قبليها فرق داشت {بزرگتر بود} :2i8d4ao:

يعني خواستن از سرعت موتور كم كنن و به شتاب اضافه كنن؟؟؟؟؟!!!!!

اوني كه 140 تا با 250 رفته بود دنده زنجيرش فكر كنم 42 يا 36 بود!!!!!
{از عكسش حدس زدم}........

stoncold
08-08-1391, 01:39 قبل از ظهر
دنده زنجير عقب احسان 250 دو مدل داره؟!!! اين سري 91 دنده زنجيرش با سري قبليها فرق داشت {بزرگتر بود} :2i8d4ao: يعني خواستن از سرعت موتور كم كنن و به شتاب اضافه كنن؟؟؟؟؟!!!!!اوني كه 140 تا با 250 رفته بود دنده زنجيرش فكر كنم 42 يا 36 بود!!!!! {از عكسش حدس زدم}........اره اقا 36 کمتر نباشه بیشتر نیست ولی همینطوری شتابش معرکست

sorush
08-08-1391, 02:03 قبل از ظهر
والاه مال 200منوپسرخالم که250 دنده زنجیر عقب50تایی

stoncold
08-08-1391, 02:35 قبل از ظهر
والاه مال 200منوپسرخالم که250 دنده زنجیر عقب50تایی
دویست پنجاهش چقدراه میره
منک 120 که میرم رو موتور فشار نمیاد اصلا نرم کار میکنه

CGL
08-08-1391, 03:44 قبل از ظهر
با 50 تايي 120 راحت ميره؟!!!!!!!به نظره من دنده زنجير 50 برايه احسان زياده!!!!!!!!!!اگر 42 باشه هم سرعت داره هم شتاب با 50 بيشتر به سمت شتابي شدن ميره كه در مقابل از سرعتش كم ميشه.............
36 خيلي كمه 50 خيلي زياد 42 بايد خوب جواب بده دادا!!!!
درضمن 50 اگه باشه فكر كنم درصد مصرف بنزين در 100 كيلومتر بيشتر خواهد شد....چون نسبتا دور موتور بالاتر خواهد بود!!!!!!!!
خانواده هندا همشون داغ ميكنن بيشتر سرعت ميرن..... :biggrin:

موافق هستي دوسته من؟؟؟؟!!!!!!!!!!

sorush
08-08-1391, 03:44 قبل از ظهر
خداییش بادنده زنجیر50تایی که شتابش ازمن خیلی بیشتره 120که موتورداره فشارمیادیعنی توی دورهای اخر که هرسربالایی میره البته بعدازاینکه جی پس اس زدیم فهمیدیم 116تامیره ولی بااین دنده زنجیردور زیادموتورداغون میشه برای سرعت بهترحرف هادی جان درنظر بگیریم که میگه42دنده زنجیرباشه که فشارنیادمصرف هم میادپایین

stoncold
08-08-1391, 03:49 قبل از ظهر
خداییش بادنده زنجیر50تایی که شتابش ازمن خیلی بیشتره 120که موتورداره فشارمیادیعنی توی دورهای اخر که هرسربالایی میره البته بعدازاینکه جی پس اس زدیم فهمیدیم 116تامیره ولی بااین دنده زنجیردور زیادموتورداغون میشه برای سرعت بهترحرف هادی جان درنظر بگیریم که میگه42دنده زنجیرباشه که فشارنیادمصرف هم میادپایینولی واسه من 36 یا 34 هستش به زوروقتی 120 تا میرم کلاه سرمه صدا موتورو بزور حالیم میشهولی رو 130 موتور دور موتورش میره بالادنده چهار رو دور موتور بالا تا 115 هم رفتم

sorush
08-08-1391, 03:55 قبل از ظهر
باباایول فکرکنم توان این موتورزیاده 250رومیگم که اینقدرمیتونه شتاب بالا وسرعت داشته باشه خیلی خوبه ارتفاع نشیمنگاه زن پایینه ادم تسلط بیشتری موقعه رانندگی بهش دست میده یکی ازمزایاش که من روی پیچ موتوربالاستیک گل کراسی میخوابونم خداییش هنوزازپارسال لنت عوض نکردم به نظرتون لنت بکوبم یاجنس خوب گیرمیاد؟

CGL
08-08-1391, 06:57 بعد از ظهر
با كمي دستكاري فكركنم بهتر بشه شتاب متعادل و سرعت بيشتر.....بچه ها چرا نظرسنجي احسان انقدر

سرده؟!!!!!!!!!!! يعني همين چند نفر تو پرشين احسان دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! :wall3:

m2m1364
11-08-1391, 07:08 قبل از ظهر
سلام دوستاندنبال احسان تریلم.ترجیحا زرد.اگه تمیز باشه اول 200. اگر نبود اجبارا 250.کسی از دوستان اگه سراغ داره ممنون میشم پخ کنه.با توضیحات کامل لطفا.عزت زیاد...

CGL
11-08-1391, 07:17 قبل از ظهر
حالا چرا 200 !!!!!!!!!!!!اجبارا 250؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟مگه 200 بهتراز 250 هست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! [Only registered and activated users can see links]

sorush
11-08-1391, 08:04 قبل از ظهر
دوستمون شایداز200خوشش میادوگرنه شایداز50خوشش نیاد

m2m1364
11-08-1391, 08:17 بعد از ظهر
راستش250 کلا مشکل زیادجدی نداره.ولی بنده موتوررو برای استفاده شهری و افرود سبک میخوام.یه جورایی اندورو.به همین دلیل فکر میکنم که 200 سی سی جوابگوی نیاز این حقیر باشه.حالا اگه دوستان موردی سراغ دارن لطف کنن به ما هم اطلاع بدن ممنون میشم...

stoncold
08-09-1391, 03:15 قبل از ظهر
اقا امروز رفتم دانشکاه صب بعد برکشتنی که رفتم موتور استارت بزنم دیدم یه بی ناموس بی فرهنک برچسب فلاپ زیر زین همونی شطرنجیه کندهخونم جوش اومده بود چون خیلی به تمیزی موتور اهمیت میدم یارو رو پیداش میکردم برچسبش میکردم میچسبوندمش رو موتورحالا دوستان میشه پیداش کرد برچسبو یا نه

sorush
08-09-1391, 03:21 قبل از ظهر
نه پیدانمیشه منم کلانتری موتورموگرفت مارک عقابمو کند بی همه چیزااخه به اونم رحم نکردن بروسراغ طرح قشنگ شایدم پیدابشه بازبگرد توی لوازم تحریری ها وخلاصه برچسب فروش هابرای تونینگ اینازیاده ولی عقاب درست حسابی پیدانمیشه

stoncold
08-09-1391, 03:43 قبل از ظهر
نه پیدانمیشه منم کلانتری موتورموگرفت مارک عقابمو کند بی همه چیزااخه به اونم رحم نکردن بروسراغ طرح قشنگ شایدم پیدابشه بازبگرد توی لوازم تحریری ها وخلاصه برچسب فروش هابرای تونینگ اینازیاده ولی عقاب درست حسابی پیدانمیشه
عقابش مشکلی نیست چون رخ باحالی نداره
اره باید پیدا کنم
بر پدرش لعنت

sorush
18-11-1391, 07:12 بعد از ظهر
280042800528006این قسمتم میخوام چندتا ورق بزنم28007این کورپی هایی که مشاهد میکنید برای هیوسانگ هست حداقل کاری که میتونید بکنید برای بالا بردن کیفیت موتور قطعات مشترک عوض کنید با نو هیو28008اینم یه دونه میل نقره توپر که دیگه اخرتشه قراره جای ستون وسط بزارم تا دیگه اوکی بشه
اینم یه چندتا عکس ازحال روز موتورما2800928010انشالاه توی این هفته جمعش میکنم وبراتون کاملا گزارش میدم باشه برای دوستانی که به همچین مشکلاتی برمیخورن وبدونن که چه جوری بایدعمل بکنن

CGL
23-11-1391, 01:26 بعد از ظهر
سروش بگو دقيقا از كجا شاستي احسان ميشكنه ..........براش راه حل پيدا كردم....
الان تا كجا پيش رفتي؟!؟؟؟!؟!

sorush
23-11-1391, 01:38 بعد از ظهر
این عکسی که گذاشتی اون قسمت ترک برمیداره
[Only registered and activated users can see links]این قسمتم بریدم ستون وسط [Only registered and activated users can see links]این اون ستونه هستش[Only registered and activated users can see links]که مفصل های کمک وصل میشه بهش دراثر تنظیم نبودن کمک میشکنه البته توی افرود

- - - Updated - - -

این اون ستون هست ستون پشتی کارداره تا شبیه به اون بشه28324

CGL
23-11-1391, 01:45 بعد از ظهر
روي شاستي تونستم طرحي بريزم كه فشار رويه اون ميله كه بشه اما اون دوتا عكسي كه جوشي هست نفهميدم دقيقا كجاست :sad:
28325

sorush
23-11-1391, 02:16 بعد از ظهر
الان یه عکسی میزارم

- - - Updated - - -

ببین این جای ستون هستش که مفصل بندی میشه روی چرخ283262832728328283292833028331اینم عکسامن برم ناهاربخورم بیام حسابی فکرکن

- - - Updated - - -

داش هادی چی شد فهمیدی ستون کجامیشه

CGL
23-11-1391, 02:41 بعد از ظهر
شاستيه پيچيده اي داره اين احسان!!!!!!!!ولي فرق زيادي باهم ندارن....تمام اين ضعفها با قانون استاتيك(خرپاها) حل ميشه فقط بايد تشخيص بدي نيروي رويه اون قسمت كششي. فشاري يا خمشي هست و با طرح درست فشار رويه اون قسمتو خنثي كني......
شاستي رو هم به نظر من از ورق استتفاده نكن چون تو دو نيرويه خمش و فشار خيلي ضعيف عمل ميكنه.....
ميخواي شاستي توپ بشه فقط بايد از ميله.لوله يا قوطي استفاده كني.......
رويه اون عكسهاهم دارم فكر ميكنم.......

sorush
23-11-1391, 02:50 بعد از ظهر
دقیقا هادی جان باورق میشه فقط ازجداکردن دوتا میله جلوگیری رکد که شماتوی عکست اشاره به میله زدن داشتی وبرای جاهای دیگه باید شناسایی بشه ولقمه بزاری

- - - Updated - - -

2833828339این قسمت ورق زده شده تا ازنیروهای خمشی جلوگیری بشه چون انتهای لوله روی زین واقع میشه که یه گشتاوری حول نقطه جوش ایجادمیشه ورق میزنن تا لوله دربرابر گشتاور مقاومت ایجاد کنه

CGL
23-11-1391, 02:51 بعد از ظهر
يعني اينجوري؟؟!؟؟!؟؟!!َ
28340

sorush
23-11-1391, 03:11 بعد از ظهر
یه چیزی شبیه به این تا زمانی که باچرخ عقب فرود میای نیروی که به قسمت مفصلی کنارجک اشاره کردم نیروی وارد میشه وباعث جداشدن لوله اصلی که به ستون اصلی به زیرباک رفته میشه ونتیجش میشه این28341البته دراثرفرورفتن چرخ دردریچه فاظلاب اتفاق افتاد که گشتاوری منفی باعث جداشدن این قسمت شد
ورق هایی مثل این قسمت هاکه برای فرمان تعبیه کردن28342البته اصلش اینه که خمش کنی منم میخوام توی همون قسمت این کارو انجام بدم یعنی خمش کنم با ضربات چکش یا دستگاه پرس

- - - Updated - - -

اقا من برم دست به کاربشم عصری خبر میکنم بازم اگه موردی پیدا کردی بگوتا هم فکرکنیم تا قبل ازاین که جمعش کنم یاعلی

CGL
23-11-1391, 03:35 بعد از ظهر
با اين ورق شايد از حالت فابريك بهتر بشه ولي من احساس ميكنم براي جلوگيري از خمش شاستي تو اين قسمت 28343 بايد از ستون استفاده كني چوت اين يك ورق هست كه تقريبا در حالت افقي قرار گرفته....
مگه يك ورق تواين حالت چقدر ميتونه مقاومت كنه!!!!!!!!!!!!!!!حالا هرجور خودت صلاح ميدوني....
انشاالله موفق باشي شاستيه توپي در بياد....
يعني يك روزه كل موتور ميبندي؟؟؟؟؟!!!!!!! :i'm ok:

sorush
23-11-1391, 11:51 بعد از ظهر
اره به قول شمانداریم همون حرف شما!!!!!!!!!دوست عزیز تریل گفتن نه موتورسرعت هیچ وقت تریل 36نداره مگر برای روان احسان36ندیدم درضمن من خودم عمری باتریل سرکارداشتم شما نمیخوادبیای بگی احسان50تایی نداره
================================================== ================================================== =======
هادی جان موتورجوش دادم چیز توپی درامده عکس برات میزارم جوش سه او2پیدانکردم همون بارکتی فایر زدم باالکترود معمولی وگرنه بافولاد بزنی ترد زودی ترک برمیداره حالا باید رنگ بزنم بعدش جمع کنم مراحلشو وتوضیحاتشوبرات مینویسم به همراه عکس فقط یادت نره طرح های دیگه هم بدی

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]هادی جان این قسمتو ورق2زدم با امپر112که خوب جواب داد بارکتیفایرهمون قضیه که گفتی شد منتهی میخواستم ازبیرون وداخل ورق بزنم که دیگه نشددرپوش بزنم که اونم نشد فقط تونستم ازبیرون ازهر طرف ورق لچکی بزنم که جلوگیری از نیروی خمشی
هادی این نیروهای فشاری کششی خود میله ها تحمل میکنن فقط خمشی تحمل نمیکنه که اونم ردیف شد جمعه انشلاه یه افرود توپ میزنیم ببینم چه جوری جواب میده ولی خداییش میل گرد میل نقره عجب چیزی تسمه ها روکردم جامفصلی ومته زدم یه ساب هم باید بزنم بعدشم رنگ البته جوشش حرف نداره ولی بایدبعضی جاهاشو ساب بزنی تا تمیز دربیاد

ممد تریل
24-11-1391, 02:35 قبل از ظهر
سلام دوستان.من تازه به این تایپیک اضافه شدم.تاچند روزه دیگه عکسهای موتورم(احسان200مدل88)رو بایه بررسی کلی و تجربه چندساله از این موتور بهتون تقدیم میکنم.ضمناً دوستانی که دنبال برچسب فابریک میگردند میتونن از نمایندگی تهیه کنن.آدرس و شماره تلفن نمایندگی تو سایتشه.من قبلاً برچسب کاملشو گرفتم.

ممد تریل
27-11-1391, 10:49 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیزم.وقتی در ابتدای این تاپیک چندتا از دوستان بدون تجربه رانندگی آنچنانی با احسان200 از این موتور انتقاد میکردند خیلی ناراحت شدم.من الان تجربه 12000 کیلومتر رانندگی با احسان 200مدل شهریور1388رودارم.بااینکه تا امروز 20ساله که تریل سوار میشم(موتوربابام هوندا125تریله مدل1981)واقعاًموتوری به چالاکی وخوش رکابی احسان ندیده بودم.تنها دو ایراد من در این موتور دیدم.اول:فنر نرم،دوم:کیربکس5دنده که برای موتوری با این شتاب و سرعت کمه.من با اینکه وزن بالایی دارم(120کیلو)در این مدت 3/5سال هیچگونه ترک ویا شکستگی درشاسی این موتور ندیدم.حتی تا به امروز یک سیم کلاچ هم برای این موتور عوض نکردم،چون خیلی به موتورم میرسم.من از روغن موتور توتال5000 در موتورم استفاده میکنم و بعد از 1000 کیلومتر آنرا تعویض می کنم(هرلیترروغن توتال 13000تومنه).بالاخره دوستان اگه قصد خرید موتور دارید شک نکنید احسان (200یا250)بهترین انتخابه.امروز چندتا عکس از موتورم میذارم.

sorush
27-11-1391, 11:18 قبل از ظهر
اره بهتربود6دنده میکردنش تا5اخه هرسربالایی با5پرگاز میره ومصرف سوخت میره بالا اینم ازنتیجه کارم 2855228553البته اگه کسی خواست عکس اززوایای زیادی براتون میزارم
توضیح اینکه این موتورتکی وبه تنهایی درافرود مشکلی براش پیش نمیادبااون کمک نرم ولی اگه دونفرباهام سواربشیدوباکمک نرم ووحشی بازی دربیاردی صددرصدیامیشکنه یا ترک برمیداره پس مهمه که کمک درچه حالتی باشه این نکته بسیار مهمی

stoncold
27-11-1391, 10:15 بعد از ظهر
بنظر منکه بستکی به خورشیدی داره خورشیدی کوجیکتر بندازین کارتون راه میوته موتورم فشار نمیاد بهش

CGL
27-11-1391, 10:27 بعد از ظهر
اره بهتربود6دنده میکردنش تا5اخه هرسربالایی با5پرگاز میره ومصرف سوخت میره بالا اینم ازنتیجه کارم 2855228553البته اگه کسی خواست عکس اززوایای زیادی براتون میزارم
توضیح اینکه این موتورتکی وبه تنهایی درافرود مشکلی براش پیش نمیادبااون کمک نرم ولی اگه دونفرباهام سواربشیدوباکمک نرم ووحشی بازی دربیاردی صددرصدیامیشکنه یا ترک برمیداره پس مهمه که کمک درچه حالتی باشه این نکته بسیار مهمی

دادا سروش كارت درسته......... :crazy: فقط جانه من بعداين بيخياله آفرود بشو......كارش تمومه يا هنوز مونده؟؟؟؟!
اينجوري كه شما ميگين 6 دنده كه نميشه!!!!!!!!!
تنها راهش دنده زنجير كوچيكتره.......... :98:

- - - Updated - - -

دادا سروش كارت درسته......... :crazy: فقط جانه من بعداين بيخياله آفرود بشو......كارش تمومه يا هنوز مونده؟؟؟؟!
اينجوري كه شما ميگين 6 دنده كه نميشه!!!!!!!!!
تنها راهش دنده زنجير كوچيكتره.......... :98:

sorush
27-11-1391, 10:44 بعد از ظهر
تموم شد فقط رنگ نمیزنم عشقی خورشیدی جلوروکوچیک کنم شیب راحت برم بالا تا حال کنم اون فیلاتر کربین هم باید کورش کنم تا شتابش بره بالا البته فقط درتابستان بهار خلاصه میخوام بترکونم
باباتریل گفتن نه موتورسرعت دنده زنجیر کوچیک کردن بیخوده فقط یه دنده به گیربکس اضافه کردن همین بس

hosin suzuki
27-11-1391, 11:21 بعد از ظهر
سلام من یه تریل پیشرو150 طرح ایکس ال دارم که خورشیدی عقبش بزرگ بود و در شیب زدن با دنده های بالا باید شیب میزدم اما در جاده70.80تا بیشتر سرعت نمیرفت بعد خورشیدی هوندا125 انداختم الان هم سرعت خوبی داره هم در شیب زدن زیاد به موتورم فشار وارد نمیشه.منم اول تو این فکر بودم گیربکس6 دنده کنم بعد که خورشیدی رو تغیر دادم موتورم خیلی خوب شد

ممد تریل
29-11-1391, 10:06 بعد از ظهر
سلام دوستان.اینم چند تا عکس از موتور من.

sorush
29-11-1391, 10:41 بعد از ظهر
اقایی عجب جیگری کیف کردم خیلی تمیز نگه داشتی اقا برچسب های فابریکشوازنمایندگی کدوم شهرگرفتی تهران بودم ولی انگاری نداشتن البته زیاد پرس جو نکردم بیشتر دنبال راهنماش بودم چون یه بار یکی از پشت بابیل زد به موتورم راهنماش کنده شد
دوستان میخوام ارتفاع بدم به موتورم یه خورشدی عوض کردم الان عقب50وجلو شده15که خوبه وارتفاع که باید دست به کاربشم بایه دست لاستیک که حال کنم

ممد تریل
30-11-1391, 12:26 قبل از ظهر
اقایی عجب جیگری کیف کردم خیلی تمیز نگه داشتی اقا برچسب های فابریکشوازنمایندگی کدوم شهرگرفتی تهران بودم ولی انگاری نداشتن البته زیاد پرس جو نکردم بیشتر دنبال راهنماش بودم چون یه بار یکی از پشت بابیل زد به موتورم راهنماش کنده شد
دوستان میخوام ارتفاع بدم به موتورم یه خورشدی عوض کردم الان عقب50وجلو شده15که خوبه وارتفاع که باید دست به کاربشم بایه دست لاستیک که حال کنم

داداش گلم،من یکی از دوستامو فرستادم نمایندگی مرکزی پیش آقای عیوضی.برچسب کاملو از اون گرفتم.شمارش توسایته نیرو موتور شیرازه.

sorush
30-11-1391, 02:11 بعد از ظهر
نمایندگی مرکزی منظورت تهرانه یا شهره دیگه ای هست

ممد تریل
30-11-1391, 08:08 بعد از ظهر
نمایندگی مرکزی منظورت تهرانه یا شهره دیگه ای هست

تهران.آدرس کاملش توی سایته نیرو موتور شیرازه.

stoncold
30-11-1391, 08:50 بعد از ظهر
اقا جسارت نباشی این اقا عیوضی خیلی کوسفند تشریف دارن اصلا جواب سوال ادمو نمیده طلب کارم هست همیشه :3ztzsjm:

معمار
01-06-1392, 05:44 قبل از ظهر
اقا احسان 250 تولید میشه یا متوقف شده ؟

stoncold
01-06-1392, 06:30 قبل از ظهر
هست اقا

معمار
01-06-1392, 06:35 قبل از ظهر
شما بین این پنج تا کدوم و انتخاب میکنی ؟

احسان 250
rv-x 250
دلتا 250
فلات 250
رادیسون 250

sorush
01-06-1392, 08:31 قبل از ظهر
نظرسنجی؟؟؟
من احسان
ازهیچ کدوم ازاینایی که گفتی خوش نمیادحقیقته
بخاطراین ازاحسان خوشم میادکه کپی هیوسانگ

معمار
01-06-1392, 08:45 قبل از ظهر
نظرسنجی؟؟؟
من احسان
ازهیچ کدوم ازاینایی که گفتی خوش نمیادحقیقته
بخاطراین ازاحسان خوشم میادکه کپی هیوسانگ

منم از همین احسان خوشم میاد که شبیه هیوسانگ rx 125
ولی بینه احسان 250 و rv-x 250 کدومشون بهتره

sorush
01-06-1392, 09:11 قبل از ظهر
الان قیمت احسان250شده3600که این موتورایی هم که نام بردی همشون چینی هستن من سادگی تعمیرات اسان قدرت خوب نسبت به طراحی سادشو ترجیح میدم به موتورای دیگه
شاسی دیگه هم توی افرود دونفرفشاربیاری ترک برمیداره خب تریل های دیگه چینی هم همینجوریه یکی ازبچه های شهرخودمون فلات زدزمین شاسی تاب برداشت کلا چینی هستن ولی به نظرمن ارزش نداره اینقدرپول بدی موتورای پیچیده چینی
این همخوانی باهیوباعث شده کارمن تاجایی پیش بره که لوازم موتورم کلا باهیوعوض کنم لذت سواری ببرم

stoncold
01-06-1392, 08:51 بعد از ظهر
الان قیمت احسان250شده3600که این موتورایی هم که نام بردی همشون چینی هستن من سادگی تعمیرات اسان قدرت خوب نسبت به طراحی سادشو ترجیح میدم به موتورای دیگه
شاسی دیگه هم توی افرود دونفرفشاربیاری ترک برمیداره خب تریل های دیگه چینی هم همینجوریه یکی ازبچه های شهرخودمون فلات زدزمین شاسی تاب برداشت کلا چینی هستن ولی به نظرمن ارزش نداره اینقدرپول بدی موتورای پیچیده چینی
این همخوانی باهیوباعث شده کارمن تاجایی پیش بره که لوازم موتورم کلا باهیوعوض کنم لذت سواری ببرم
داداش کجا احسان این قیمت میدن

sorush
01-06-1392, 08:53 بعد از ظهر
شهرما وقم واراک

ata_miri
12-06-1392, 08:30 قبل از ظهر
سلام به همه ی دوستان
من اسمم عطا هست بچه تبریزم
دنبال تحقیقاتی در مورد تریل احسان 200 بودم که تصادفی با این تاپیک آشنا شدم
تمام مطالب رو به دقت خوندم
عالی بودن نظرات همه ی دوستان
دیروز یه تریل احسان 200 قولنامه کردم
تا اتمام مراحل انتقال سند پیش نمایشگاه توی گرو هست وگرنه عکسشو میزاشتم
یکم از ریخت افتاده اما شاسی و موتور در حد خوبیه و مدلش 88 هست
خیلی با شتابه و سیستم ترمزاش حرف ندارن
یه سوالی داشتم؟؟؟؟
اگه بخوام تمام کاور های پلاستیکی اینو عوض کنم حتی کاور روی باک چقدر واسم آب میخوره؟
ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه

sorush
12-06-1392, 08:34 قبل از ظهر
زیر100تومانه البته جنس خوبش
تهران گمرک مغازه نادرتریل

- - - Updated - - -

اخ تایادم نرفته مبارکت باشه

ata_miri
12-06-1392, 10:41 قبل از ظهر
زیر100تومانه البته جنس خوبش
تهران گمرک مغازه نادرتریل

- - - Updated - - -

اخ تایادم نرفته مبارکت باشه
دوست عزیزم شماره این نادر تریل رو دارین؟؟؟

sorush
12-06-1392, 10:55 قبل از ظهر
کارتشودارم برات میگردم تاظهری پیدامیکنم

ata_miri
12-06-1392, 10:59 قبل از ظهر
کارتشودارم برات میگردم تاظهری پیدامیکنم

شرمنده میکنین آقا سروش
ممنونم:20:

معمار
12-06-1392, 01:31 بعد از ظهر
دیروز یه تریل احسان 200 قولنامه کردم
تا اتمام مراحل انتقال سند پیش نمایشگاه توی گرو هست وگرنه عکسشو میزاشتم
یکم از ریخت افتاده اما شاسی و موتور در حد خوبیه و مدلش 88 هست
خیلی با شتابه و سیستم ترمزاش حرف ندارن

مبارکه
چند خریدی ؟
کارکردش چه قدره ؟

ata_miri
12-06-1392, 01:44 بعد از ظهر
مبارکه
چند خریدی ؟
کارکردش چه قدره ؟

مدل 88
موتورش خیلی تمیزه
منتها چون موتور یه مدت جلو آفتاب و بارون مونده سر و ضعش خوب نیست
اما از نظر فنی خوبه
1.300 گرفتم که بیمش داره تموم میشه چند روز مونده از بیمش

- - - Updated - - -

چطور گرفتم به نظرت؟
گرون نخریدم که؟
حدود 150 تومن خرجش کنم میشه عروسک
150 بیشتر خرج نداره

ata_miri
19-06-1392, 06:45 بعد از ظهر
آقا سروش سلام
پیدا نکردین شماره رو؟

آقا سروش من دنبال درب دنده زنجیر هستم اما کل تبریزو زدم به هم نتونستم پیدا کنم
به نظر شما اون بنده خدا داره تو تهران -گمرک؟
پولشو به حسابش بزنم میفرسته برام؟
یا انواع مختلف داره؟

sorush
23-06-1392, 01:34 بعد از ظهر
سلام براقا شرمنده دیرشدتهران بودم مغازه نادرتریل شمارش اینه55386890اولشم 021داره که کدتهران
شماره حساب میده وقطعه برات پست میکنه
خلاصه معذرت که دیرشد

معمار
23-06-1392, 01:39 بعد از ظهر
سروش جان ادرس شو هم اگه داری بده ؟

sorush
23-06-1392, 09:44 بعد از ظهر
میدان رازی به سمت ولیعصر دست چپ

vha
25-09-1392, 05:48 بعد از ظهر
موتور سیکلت احسان 200 gy

این موتور سیکلت با توجه به تکنولوژی خاص طراحی گردیده که قابلیت حرکت در شهرها، جاده آسفالته و هموار را برای استفاده روزمره، قابلیت حرکت در جاده خاکی و ناهموار را دارا می‌باشد

vha
25-09-1392, 07:17 بعد از ظهر
با عرض سلام ببخشید تو پست قبلی سلام یادم رفت :retarded:
من یه احسان 200 دارم مدل 88 که صفر خریده بودم 4 سال تا الانم مثل .... ازش کار کشیدم جاهای زیادیو باهاش گشتم مثل از تبریز تا تهران و از تهران تا تبریز . تبریز ارومیه و بر عکس .تبریز جلفا و برعکس تبریز کلیبر و برعکس و اکثر جاهای که میشه افرود رفت..یعنی هم تو جاده رفته هم تو کوه دشت بیابان.در کل متوره خوبیه فقط تنها مشکلش این بود که یه بار تو افرود شاسی شکست اونم با جوش زدن ورق فولادی هل شد .سرعت و شتابش خوبه اول استارت که زدی حرکت میکنی تا 100 کیلومتر اول 100 الی110 بعد صد کیلومتر بعدی 120 الی 140 تا میره یه چیز دیگه تا حالا تو این چهار سال 3 بار باطری عوض کردم.روغن هر 1000 عوض میکنم.
راستش این بار میخوام به موتورم برسم که باهاش برم ترکیه!!!!!!چون امتحان پس داده مسافت تبریز تهران رو 100 تا میرفتم یه سیگار بعد دوباره 100 خاموشم نکردم.
به نظر شما یه صفرشو بگیرم یا با همین برم؟؟:hippie7::32:

معمار
25-09-1392, 08:34 بعد از ظهر
راستش این بار میخوام به موتورم برسم که باهاش برم ترکیه!!!!!!چون امتحان پس داده
به نظر شما یه صفرشو بگیرم یا با همین برم؟؟

اگه همین موتوری که دست شماست واقعا امتحانشو پس داده میخای چه کار کنی یه صفر برداری
فقط میمونه این که گیر ندن تو مرز بگن موتور استاندارد فلان نداره و از این جور حرف ها نزارن رد بشی
همه کاراشو بکن اگه چیزی نیاز به تعویض یا تعمیر داره
و از این صندوق هایی که میبندن برا موتور تهیه بکن ببندن پشت موتور که بار و بندیلت اذیتت نکنه
اگه اجازه میدن با این موتور از مرز رد شی
یه یا علی بگو برو به سلامت

vha
27-09-1392, 01:09 قبل از ظهر
اگه همین موتوری که دست شماست واقعا امتحانشو پس داده میخای چه کار کنی یه صفر برداری
فقط میمونه این که گیر ندن تو مرز بگن موتور استاندارد فلان نداره و از این جور حرف ها نزارن رد بشی
همه کاراشو بکن اگه چیزی نیاز به تعویض یا تعمیر داره
و از این صندوق هایی که میبندن برا موتور تهیه بکن ببندن پشت موتور که بار و بندیلت اذیتت نکنه
اگه اجازه میدن با این موتور از مرز رد شی
یه یا علی بگو برو به سلامت

پاز یکی از متور فروشا پرسیدم گفته میزارن حتی گفت 125 رو هم پلاک کنی میتونی بری!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه کسی با متور خارج از کشور رفته بگه ما هم در جریان باشیم.

sorush
08-10-1392, 11:53 قبل از ظهر
خب پس معطل نکن

Makhmoud
11-01-1393, 03:05 بعد از ظهر
[QUOTE=m2m1364;143042]سلام دوستاندنبال احسان تریلم.ترجیحا زرد.اگه تمیز باشه اول 200. اگر نبود اجبارا 250.کسی از دوستان اگه سراغ داره ممنون میشم پخ کنه.با توضیحات کامل لطفا.عزت زیاد...[/QUOTE

سلام احسان يه 250 زرد.سوسوكي هست.09356863880

ehsanloveless
29-05-1393, 03:30 بعد از ظهر
سلام بچه ها این موتور منه احسان 250 مدل 89 اساتید محترم اگه میشه یه فی قیمت روش بذارید چقدر می ارزه؟ هیچ زمین خوردگی و خط و خش نداره باطری نو مدارک کامل 1سال بیمه تمام راهنما ها کار میکنه با دزدگیر

پرسه
29-05-1393, 09:24 بعد از ظهر
این دیمو باید باشه فکر کنم دندها این موتور همه پایین میخوره و مشکل همه این موتورا جنس بسیار بد زینه که زود پاره میشه. قیمت دو میلیون و200 هزار تومان

ali_r
29-05-1393, 09:28 بعد از ظهر
این دیمو باید باشه فکر کنم دندها این موتور همه پایین میخوره و مشکل همه این موتورا جنس بسیار بد زینه که زود پاره میشه. قیمت دو میلیون و200 هزار تومان

رو چه حسابی قیمت رو 2200 میگی؟ چند روز پیش 200 سی سی همین مدل رو 2200 بهم قیمت دادن
در ضمن مشکل اصلی احسان شاسی اونه نه زین
زین هم بعد این همه استفاده پاره میشه که طبیعی هستش

پرسه
29-05-1393, 09:54 بعد از ظهر
علی جان مشکل اصلی احسان شاسیه خودمم قبول دارم ولی زینم چون دیدم همشون این مشکل رو دارن گفتم.دو دویست زیاده یا کمه؟ اینجا که قیمتش هین جوریه اونجا رو نمیدونم از تیریپ این موتور معلوم هستش زیاد دوندنش لاستیکم که زیاد عالی نیست اخه اینجا مرکز تریله

- - - Updated - - -

علی جان مشکل اصلی احسان شاسیه خودمم قبول دارم ولی زینم چون دیدم همشون این مشکل رو دارن گفتم.دو دویست زیاده یا کمه؟ اینجا که قیمتش هین جوریه اونجا رو نمیدونم از تیریپ این موتور معلوم هستش زیاد دوندنش لاستیکم که زیاد عالی نیست اخه اینجا مرکز تریله

ali_r
29-05-1393, 10:03 بعد از ظهر

2200 قیمت 200 هش هست اینم حداقل باید 3ت باشه اینجا که اینجوریه این موتورو فقط زینش بدفرم کرده اگه یه زین آبی یا سیاه بکشن روش خیلی خوب بنظر میاد اره موتور رو خیلی دوندن
راستی شما کدوم استانی؟؟

پرسه
29-05-1393, 10:14 بعد از ظهر
من با اجازت شهرکردیم و میگم علی میگم میشه رو احسان گیریبکس 6 دنده انداخت؟میگم میشه یه کاربرات بزرگتر روش انداخت تا شتاب و سرعتش بره بالا؟

ali_r
29-05-1393, 10:18 بعد از ظهر
من با اجازت شهرکردیم و میگم علی میگم میشه رو احسان گیریبکس 6 دنده انداخت؟میگم میشه یه کاربرات بزرگتر روش انداخت تا شتاب و سرعتش بره بالا؟

گیربکسش رو اطلاع ندارم ولی کاربرات رو میشه _ برای شتاب و سرعت هم بهتره خورشیدی عوض بشه

ehsanloveless
30-05-1393, 07:11 قبل از ظهر
ممنون از علی اقا و پرسه عزیز زین رو خودم یه تیکه چرم انداختم اونم برمیدارم یه روکش ابی مشکی مشتی میندازم روش

- - - Updated - - -

علی اقا درست میگه قیمت 200سی سی این مدل حدود اون قیمت هاست این حدود 3.200 3000 تومن مشتری داره

- - - Updated - - -

به نظرتون موتور خوبیه نگهش دارم؟

ali_r
30-05-1393, 09:48 قبل از ظهر
خواهش میکنم
اره موتور خوبیه بنظر من نگهش دار
اگه بفروشی بجاش چه تریل 250 میتونی بگیری؟

ehsanloveless
30-05-1393, 10:45 قبل از ظهر
خواهش میکنم
اره موتور خوبیه بنظر من نگهش دار
اگه بفروشی بجاش چه تریل 250 میتونی بگیری؟
نیشابور همه تریل سوارن از انواع و اقسام چون شهرش فوق العاده جاهای افرودی زیادی واسه رفتن و تفریح کردن داره تریل 250 که زیاده پر موتور خارجیه ولی من هم افرود میخوام و هم تو شهر زیاد میرم واسه همین اینو گرفتم که چون پلاکه تو شهر بشه استفاده کرد شتاب و قدرتش خیلی خوبه فقط یه جفت لاستیک گل کراسی کم داره که اونم ایشالا میندازم روش

پرسه
30-05-1393, 11:44 بعد از ظهر
نیشابوری سلام پرسیدم امروز گفتن این موتور با این مشخصات حدود 3 میلیون میرزه اشتباه از من بود ببخشید. نیشابوری عزیز یه تجربه رو برات میخوام بگم من زیر موتورم لاستیک گل کراسی انداختم سر پیچها رو اسفالت احساس میکردم عقب موتور میخواد بره. بعد من ارتفاع موتور رو اوردم پایین این مشکل برطرف شد گفتم بدونی بهتره احسان اینجوریه

stoncold
31-05-1393, 08:51 قبل از ظهر
داداش قدرتش اینقدی نیست که بخای گیربکس شیش دنده بندازی مگه اینکه ضریب چرخ دنده هاتو خیلی ببری بالا که دنده پنجتم گاز هرزه بخوره

- - - Updated - - -

نیشابوری سلام پرسیدم امروز گفتن این موتور با این مشخصات حدود 3 میلیون میرزه اشتباه از من بود ببخشید. نیشابوری عزیز یه تجربه رو برات میخوام بگم من زیر موتورم لاستیک گل کراسی انداختم سر پیچها رو اسفالت احساس میکردم عقب موتور میخواد بره. بعد من ارتفاع موتور رو اوردم پایین این مشکل برطرف شد گفتم بدونی بهتره احسان اینجوریه
داداش احسان خیلی موتور خوبیه انجینش حرف نداره دویست پنجاهش کاربرات پمپ شتابدنده داره که دنده یکو دوش خیلی خوب شتاب میگیره میخای کاربرات عوض کنی کاربرات 250 بنداز روش دویست پنجاه همین مدل
قیمتشم صفر دویستش فک نکنم 3700 800 بیشتر باشه قیمت پارسال شهرما

- - - Updated - - -

شاسی ضعیف و پایین اومدن عملکرد وقتی انجین داغ میشه نقاط ضعفشه شاسیش بسیار ضعیفه

ehsanloveless
01-06-1393, 11:45 قبل از ظهر
ممنون بچه ها فقط یه چیز دیگه موتور که کار میکنه بعد مدت کوتاهی مثل 5 کیلومتر انجین داغ میشه داغیش فکر میکنم زیاد از حده این طبیعیه چون 250 هست به این شکله یا یه ایراده فنی میتونه باشه داغیش طوریه که قشنگ پا رو پا رکاب که هست احساسش میکنی پات داغ میشه

stoncold
01-06-1393, 01:52 بعد از ظهر
ممنون بچه ها فقط یه چیز دیگه موتور که کار میکنه بعد مدت کوتاهی مثل 5 کیلومتر انجین داغ میشه داغیش فکر میکنم زیاد از حده این طبیعیه چون 250 هست به این شکله یا یه ایراده فنی میتونه باشه داغیش طوریه که قشنگ پا رو پا رکاب که هست احساسش میکنی پات داغ میشه

طبیعیه داداش فقط روغنتو جنس خوب بریز زودبزودم عوض کن

sorush
06-06-1393, 10:49 بعد از ظهر
باسلام قیمت جدیده احسان 200 سی سی 5تومان
درضمن دوستان فیلر گاز یکم صفت و دود یکم شل بگیر موتورکه داغ کرد این مشکل پیش نیاد

Yavar
08-06-1393, 04:00 بعد از ظهر

Gladiator
08-06-1393, 05:20 بعد از ظهر
والا من که سوار احسان شدم نه شتاب داشت نه راه میرفت ، شاسی فوق ضعیف ، تمام دنده هاش پایین میخوره و یه ایراد بزرگش اینه که صفحه کلاچش چهار پیچه که حتما باید 5 پیچش کنید چون 4 پیچ براش خیلی ضعیفه ، مزایاش صدای کم ، استهلاک کم بخاطر زنجیری نبودن ، کمکهای نرم ، ظاهرشم خوبه ، در کل واسه تو شهر بد نیس ولی بدرد آفرود نمیخوره

ehsanloveless
12-06-1393, 12:31 بعد از ظهر
برچسب و استیکر های این موتور رو از کجای مشهد میشه خریداری کرد

sorush
12-06-1393, 12:49 بعد از ظهر
داداش همه جا پیدا میشه

ehsanloveless
17-06-1393, 03:04 بعد از ظهر
از بهترین روغنی که میشه تو این موتور استفاده کرد چه روغنی هست؟

ali_r
17-06-1393, 03:14 بعد از ظهر
بهران پیشتاز یا بهران تکتاز بریز
سر 1000 _1500 تا هم عوض کن
لازم نیست از روغن گرون استفاده کنی!

ehsanloveless
06-07-1393, 06:13 بعد از ظهر
رو این موتور میشه لاستیک گل کراسی انداخت؟ هر موتوری دیدم مثل این لاستیک ایژ داشت چند نفریم میگن گل کراسی واسه این موتور خوب نیست چیه داستان؟ با لاستیک فابریک نمیشه رفت کوه

ali_r
06-07-1393, 10:33 بعد از ظهر
رو این موتور میشه لاستیک گل کراسی انداخت؟ هر موتوری دیدم مثل این لاستیک ایژ داشت چند نفریم میگن گل کراسی واسه این موتور خوب نیست چیه داستان؟ با لاستیک فابریک نمیشه رفت کوه

چرا نمیشه انداخت
گل کراسی زمانی خوبه که تو آسفالت نرونی چون هم لاستیک زود از بین میره و احساس میکنی موتور داره میکوبه لاستیکش
برای آفرود گل کراسی عالیه ولی شهر نه

ehsanloveless
09-07-1393, 10:11 قبل از ظهر
بچه ها یه مشکل دیگه که هست استارت موتور نمیزنه اتوماتیک استارت وقتی میزنی صدا میده تیک تیک میکنه موتور استارت نمیخوره اتومات عوض کردم باطری هم نو هست مشکل از چیه؟ برق؟ یا خود استارت مشکل داره

Gladiator
09-07-1393, 11:24 قبل از ظهر
بچه ها یه مشکل دیگه که هست استارت موتور نمیزنه اتوماتیک استارت وقتی میزنی صدا میده تیک تیک میکنه موتور استارت نمیخوره اتومات عوض کردم باطری هم نو هست مشکل از چیه؟ برق؟ یا خود استارت مشکل داره
یا باطریت ضعیفه یا سیمات مشکل داره که برق درست به استارت نمیرسه ، سیمای سر باطریتو چک کن محکم باشه
احتمالم داره استارتت گیر باشه ، با باطری ماشین چک کن ببین روشن میشه یا نه

ehsanloveless
01-08-1393, 03:45 بعد از ظهر
سلام دوستان تو سیلندر 250 سی سی چقدر روفن باید بریزی 1لیتر یا بیشتر؟ این که موقع تعویض روغن کم میکنه طبیعیه؟ موتور هم روغن سوزی نداره

ehsanloveless
03-08-1393, 07:03 بعد از ظهر
:wow::wow::wow::wow::wow:

Alireza.BMW
03-08-1393, 07:16 بعد از ظهر
میزان روغن رو روی خود انجین زده چقدره معمولا بغل نشانه گر روغن... نه نباید کم کنه اگه کم میکنه یا روغن سوزی داره یا از یه جایی نشتی داره... اگه گاز زیاد میدید طبیعیه یه مقدار در حد 100میل کم میکنه

moein 007
03-08-1393, 07:31 بعد از ظهر
کم کردن روغن برای موتوری که زیاد گاز بخوره طبیعیه ولی اگه معمولی استفاده میکنید نه در ضمن ملاک روغن سوزی دود زیاد نیست گاهی اینقدر کم دود میکنه که دیده نمیشه انگشتت رو بکن تو سوراخ اگزوز اگه سیاه شد یک کمی روغن سوزی داره موتورت

mehrdad250
19-08-1393, 02:41 قبل از ظهر
سلام دوستان .عضو جدیدم . چند وقتیه تو فکر خرید احسان 250 هستم ولی چنتا فروشنده گفتن کارت و سندشو 200 مینویسیم که گیر ندن .250 مجاز نیست ! البته انجین موتوراشون دیدم 250 طلایی بود واقعا . در این زمینه اطلاعی اگر دارید ممنون میشم . در ضمن این موتور رو هنوزم ÷یشنهاد میکنید؟ ممنون

- - - Updated - - -

از نظر انجین به کدوم موتور سیکلت ها شباهت داره . که از نظر تامین لوازم یدکیه داخلیه انجین دچار مشکل نشم چون به نظر میاد دیگه احسان 250 تولید نشه و مطمعنا لوازم هم نخواهد داشت تو بازار .

Gladiator
19-08-1393, 03:14 قبل از ظهر
سلام دوستان .عضو جدیدم . چند وقتیه تو فکر خرید احسان 250 هستم ولی چنتا فروشنده گفتن کارت و سندشو 200 مینویسیم که گیر ندن .250 مجاز نیست ! البته انجین موتوراشون دیدم 250 طلایی بود واقعا . در این زمینه اطلاعی اگر دارید ممنون میشم . در ضمن این موتور رو هنوزم ÷یشنهاد میکنید؟ ممنون

- - - Updated - - -

از نظر انجین به کدوم موتور سیکلت ها شباهت داره . که از نظر تامین لوازم یدکیه داخلیه انجین دچار مشکل نشم چون به نظر میاد دیگه احسان 250 تولید نشه و مطمعنا لوازم هم نخواهد داشت تو بازار .

از نظر انجین به سی جی شباهت داره ، انجین میل تایپتی و تمام دنده هاشم پایین میخوره

mehrdad250
19-08-1393, 10:34 قبل از ظهر
اگه لوازمش مثل سی جی باشه پس مشکلی پیش نمیاد . من موتورو فقط برای سرگرمی میخوام و تو خیابون یه چرخی بزنم . تصمیم گیری سخته فعلا تو گمرک از هرکی پرسیدم گفت طرف تریل های چینی اصلا نرو

Gladiator
19-08-1393, 10:43 قبل از ظهر
اگه لوازمش مثل سی جی باشه پس مشکلی پیش نمیاد . من موتورو فقط برای سرگرمی میخوام و تو خیابون یه چرخی بزنم . تصمیم گیری سخته فعلا تو گمرک از هرکی پرسیدم گفت طرف تریل های چینی اصلا نرو
با توجه به محدودیت انتخاب و قیمت بالای تریل های ژاپنی یه جورایی مجبوری با همین تریلای چینی سر کنی ، اگه بودجت اجازه میده برو یه klx یا wrf چیزی بخر ، اگرم میخوای تریل چینی بخری احسان زیاد جالب نیست ، شتابش کمه و شاسی بسیار ضعیفی داره ، از مزایاش استهلاک کم و نرم بودن کمکهاشه
روان 200 و طرح هاش از احسان بهتره

mehrdad250
19-08-1393, 11:05 قبل از ظهر
بله حق با شماست . من احسانو برای نرمی و رخش انتخاب کرده بودم . ظا هرا خیلی نرمه بدرد شهر میخوره ولی با این ایراداتی که داره بهتره برم یه اونجر بگیرم فکرم خلاص بشه

mehrdad250
19-08-1393, 05:52 بعد از ظهر
این دوستانی که احسان داشتن خیلی هم راضی بودن ازین موتور کجان ؟؟؟؟چنتا سوال داشتم

said khansar
19-08-1393, 06:03 بعد از ظهر
250مجازه پلاک ملی میشه ولی برای سوارشدن200به بالاباید3سال ازگواهینامت بگزره!ناراحت نشی فیداحسان وبزن بروrvxبگیر!

dani.fh12
27-08-1393, 03:14 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان احسان سوار
قصد خرید موتور احسان رو دارم.ساکن تهرانم.کلی هم تحقیق کردم.اول نظرم رو پیشرو زیپ استار بود ولی الان عوض شده و احسان دوست دارم
رفتم یه سر گمرگ و ابتدا از لوازم یدیکیها آمار تریلهای چینی رو گرفتم. پیش آقای ایمانی رفتم و نادر تریل و یه فروشگاه دیگه. فقط نادر یه کم راهنماییم کرد که تو تریلهای ارزون احسان خوبه و منم چندتا سوال کردمو و غیره....
میخواستم بدونم الان قیمت 200 و 250 احسان تو چه رنجی میچرخه و آیا مدل 93 دارد یا نه ؟؟؟

mehrdad250
27-08-1393, 10:38 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان احسان سوار
قصد خرید موتور احسان رو دارم.ساکن تهرانم.کلی هم تحقیق کردم.اول نظرم رو پیشرو زیپ استار بود ولی الان عوض شده و احسان دوست دارم
رفتم یه سر گمرگ و ابتدا از لوازم یدیکیها آمار تریلهای چینی رو گرفتم. پیش آقای ایمانی رفتم و نادر تریل و یه فروشگاه دیگه. فقط نادر یه کم راهنماییم کرد که تو تریلهای ارزون احسان خوبه و منم چندتا سوال کردمو و غیره....
میخواستم بدونم الان قیمت 200 و 250 احسان تو چه رنجی میچرخه و آیا مدل 93 دارد یا نه ؟؟؟

من هم قصد خریدشو داشتم قیمت 200 سی سی هم 2 هفته پیش تو گمرک 4200 تا 4500 بود .ولی خیلیا میگن کیفیت سابق رو نداره دیگه . کلا موتور چینی شانسیه و همچنین باید خیلی رعایتشو بکنی بخصوص وقت اببندی . بلافاصله همون اول روغنشو عوض کن چون معمولا کم داره اولش. سعی کن تابستون اببندیش نکنی و تا 1000 کیلو متر هر 100 کیلو متر روغن عوض کن ...........

- - - Updated - - -

همه روان 200 رو پیشنهاد میکنن 6 تا 6.300 ولی کلا تریل تو شهر خسته میکنه احسان بخاطر نرمیش برای شهر بهتره همین نرمیه کمکش میگن عامل شکستن شاسیش تو پرش در افروده میگن فقط اسفالت و خاکی استفاده بشه . 250 هم 93 دیدم ولی نمیدونم فروشندش چرا اصرار داشت که این 200 هست . اخه من اینجین 200 و 250 رو کاملا برسی کردم . شما هم همین تو گوگل اکساشو ببین تفاوت اینجینش فاحش هست ار نظر ظاهری. میگن کیفیت 250 خیلی بهتره. البته کمه. از نظر قطعات هم فقط لوازو اینجین مهمه که باشه بقیه لوازم تریل ها رو میشه به هم خوروند صفحه کلاچ رینگ پیستون لوازم بدنه همه جور میشه شبیهن. از نماینده لوازم نیرو موتور تو گمرک سوال کردم لوازم 200 و 250 رو داشت فعلا . کلا تا کی تولید بشه این موتور خدا میدونه .

milad 250
27-08-1393, 10:40 قبل از ظهر
بنده صفر 200 شو داشتم مدل نود بود یک و شیشصد خریده بودم. از همون اولش چنگی به دل نمی زد. بعد 8 ماه فروختم شاسیش از زیر موتور شکسته بود و دادم اهنگر برام درست کرد لرزشش بیش از اندازه بود و کمک وسطشم خیلی نرم بود کلا موتور جالبی نیست از همون اولش باید جلو تعمیرگاه باشی بهتره سمتش نری روان از همه ی وطنی ها بهتره البته نظر منه

mehrdad250
27-08-1393, 11:18 قبل از ظهر
خیلی حرف زدم شرمنده ولی 1 تجربه شخصی رو هم بگم .((وقتی به داشتن موتور فکر میکنی فقط به سوار گرفتن فکر نکن اینو در نظر داشته باش که اگه در انتخاب اشتباه کنی موتور بعد از چند ماه روشن نشدن داره هول دادن داره ریپ زدن داره تو راه موندن داره پیدا نشدن لوازم گیربکس و خوابدن تو تعمیرگاه داره . از همه بدتر بی اعتنایی مکتنیک و سر باز زدنش از تعمیر موتورت هم داره که میگه کار ما نیست . وقت فروختنش هم که ............ ))

- - - Updated - - -

میلاد جان کلا موتور چینی نوش خطریه دست دوم که وحشتناک

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]****i.com/patch2image.php?patch=usr/ehsan-z/gal29.jpg&275296438

milad 250
27-08-1393, 11:18 قبل از ظهر
کلا مالی نیستش.این موتور بدرد افرود سبک هم نمی خوره باید تو شهر سوارشی .

mehrdad250
27-08-1393, 11:32 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

2تا عکس اول احسان 200 هست . و عکس اخری 250 . خواستم تفاوت ظاهری انجین احسان 200 و 250 رو نشون بدم

- - - Updated - - -

کلا مالی نیستش.این موتور بدرد افرود سبک هم نمی خوره باید تو شهر سوارشی .

بله . حیف که موتور به این زیبایی کیفیت بالا نداره خوب 4500 هم پول کمی نیست موتور خوب هم 35 میلیونه پس انتخاب محدوده نه موتور ژاپنی نه چینی توجیهی برای خرید نداره

ehsanloveless
01-09-1393, 04:32 بعد از ظهر
این موتوره منه مدل 89 احسان 250 هم هست بسیار پر قدرت و پر شتاب 2پشته جاهایی باهاش رفتم شیب هایی باهاش رفتم بالا که باورش سخته اما بدون هیچ کم . کاستی مثل شیر رفته نمیدونم مدل های دیگش چطوره شایدم بعضی هاش شانسی بی کیفیت در اومده اما من کاملا راضی هستم خورشیدی عقبش هم 50 تایی هست تو آسفالت 135 گازش دادم

- - - Updated - - -

تک پشته شیب های زیاد رو عقبش زیاد بازی میکنه خیلی میکنه که اونم از قدرت زیادشه که 2پشته که میری عقبش سنگین تر میشه و خیلی راحت میره بالا

ehsanloveless
04-09-1393, 02:20 بعد از ظهر
تک پشته شیب های زیاد رو عقبش زیاد بازی میکنه خیلی میکنه که اونم از قدرت زیادشه که 2پشته که میری عقبش سنگین تر میشه و خیلی راحت میره بالا

mehrdad250
06-09-1393, 12:55 قبل از ظهر
ممنون از راهنماییت . دوست عزیز . من که گیج شدم انواع و اقسام موتور از هرکی میپرسم همه میگن چینی ایرانی نخر من فقط برای تو شهر میخوام . شاید دلو زدم به دریا یا احسان برداتم یا پیشرو 150 ایکس ال . اصلا دوست ندارم 6300 پول روان بدم

- - - Updated - - -

فکر کنم اگه از اولش که موتور نو و سفته بهش فشار نیارم کارمو راه بیندازه ایشالا.

stoncold
06-09-1393, 01:41 قبل از ظهر
موتور خیلی خوبیه
ضعفش شاسیش هسا میشکنه
هرکاری کنه میشکنه
یجاشو تعمیر کنی از اونوذش میشکنه
انجینش خیلی خوبه
۲۵۰ کاربرات شتابداره شتاب خیلی خوبی داره
کلا در حد خودش خوبه
تو این رنج قیمت جترو ۲۰۰ هم خوبه

mehrdad250
06-09-1393, 02:08 قبل از ظهر
جترو 200 قیمت صفرشو داری شما؟

- - - Updated - - -

جترو 200 قیمت صفرشو داری شما؟ شاسی تو افرود میشکنه یا کلا ایراد ژنتیکه ای موتور اینه؟

مرام
07-09-1393, 12:34 قبل از ظهر
با سلام به دوستان
بنظر من که بالاي ده ساله انواع موتورهاي ايراني و خارجي رو داشتم اينه که:
تريلهاي موجود ايراني از لحاظ موتوري و شاسي تقريبا توي يک سطح هستند و انتخاب هر کدومشوپ به سليقه هست.
درحال حاظر تريل احسان دارم و راضي هستم ،البته قبلا زيپ استار و پرواز هم داشتم اما از تيپ احسان بيشتر خوشم مياد و احساس ميکنم قدرت و شتابش بيشتره.
ضمنا بنظر من طريقه داشتن موتور شرطه که هم موتورسوار باشي و هم به موتورت برسي.
ياعلي

mehrdad250
07-09-1393, 01:57 قبل از ظهر
شما احسان 250 دارید یا 200؟

mehrdad250
08-09-1393, 01:57 قبل از ظهر
دوستان من تصمیم رو گرفتم این هفته میرم تریل احسان میخرم. فقط بین 200 و 250 مونده انتخابم . اگه درین مورد دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم

- - - Updated - - -

رفتم گمرک فروشنده ها احسان رو موتر خوبی نمیدونن همش میگن روان . ولی لوازم تریل فروشا همه احسان رو تایید میکنن و میگن موتور خوبیه . شاید بخاطر فروش لوازم یدکیش اینو میگن به همه.

- - - Updated - - -

ولی سوالی که برای من مطرح هست اینه که انجین احسان 200 طبق عکسی که در صفحه قبل گذاشتم شبیه اکثر موتور های چینی ایرانی هست پس قطعاتش راحت تر گیر میاد . ولی موتور احسان 250 طبق عکس متفاوت از نظر ظاهری حالا انجین 250 احسان شبیه به کدوم از تریل هاس هنوز نفهمیدم و همین باعث مشکل در تصمیم گیری شده در من اگر دوستان نظری دارن خوشحال میشم راهنمایی کنند.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

این عکس انجین احسان 250

vahidshah
08-09-1393, 01:33 بعد از ظهر
بزرگترین مشکل احسان شاسی ضعیفشه/ وگرنه از لحاظ کیفیت که چینی های دیگه هم برتری خاصی ندارن وهمشون خراب میشن فوقش یکی یکم دیرتر زودتر/فکر کنم اگه کسی از روی دیده هاشو تجربه بگه روان خرجش زیاده و واقعا اونجوری دیده باشه از اینه که روان دار ها بیشتر اهل افرود وفشارن و همینطور اونا که اهل افرود و زور دادن به موتورن بیشتر روان یا فلات انتخاب میکنن تا احسان و بخاطر اونه
انجین احسان 200 با 250 تقریبا یکیه درسته که پوسته صفحه کلا جهاشون فرق میکنه اما هردو همون فرمت سی جی 125 با سیلندر بزرگتر و میل تایپنتی هستن/احسان مزیتش هم سواری و کمک های بسیار نرمش برای شهر و افرود سیکه
اما اینو حتما از اولش در نظر داشته باشین که ممکنه کلا افرود نری و باز ببینی شاسی ترک داره جوش بدی از یه جای دیگه ترک و.....

mehrdad250
08-09-1393, 04:09 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز پس به گفته شما لوازم یدکی انجین 250 هم مثل 200 مشابه بیشتر موتور های چینی هست و به یه نسبت گیر میاد.

- - - Updated - - -

از نظر شکستن شاسی هم که شانسیه. پس با این حساب بهتر 250 خرید که هم 50 سیسی بیشتره هم کاربراتش پمپ شتاب دهنده داره.

- - - Updated - - -

از نظر جثه و بزرگی 200 و 250 یکی هست ؟؟؟

vahidshah
08-09-1393, 08:03 بعد از ظهر
بعله جسه و شاسی و فلاپ ها وفنرها و...همه یکیه

اماشکستن شاسی همچینم شانسی نیست و حداقل 75%میتونین منتظر شکستن شاسی باشین/اگه افرود نرین فوقش با مدت زمان و انتقال نیرو از کمک عقب به شاسی همون 70% دنبالتون خواهد بود.و جالب اینکه دوستمم داشت اورد از اونجاکه شکستهب ود تقویت کرد حتی میلگرد هم گذاشت و جوش داد وخیلی بد ریخت شد بعدا از یجای دیگه شکست ...بعد اونجارو تقویت بعد از یجای دیگه و این داستان/ در ضمن موتور های آلفتا که هم استایل احسان هستن هم از هومنجاها میشکنن .فکر کنم هیوسانگ که اصله احسانو ساخته و این مشکل نبوده بخاطر کیفیت فلزش بوده که چینی ها اون ساختار رو با فلز کم کیفیت تولید کردن و شده این .و اگه شاسی فلات یا روان یا سیجی یا هرچی نمیشکنه یا دیر میشکنه از کیفیت فلزش نیست بلکه نوع اتصالات سازه وضخامت شاسی دخیل بوده که شاسی درحالت دیفالت!!زیادی ضخیم بوده و از اونور هم فلز بهترو وقت ی چین کپی کرده اون اتصالات و ضخامت با فلز کم کیفیت هم دیر میشکنه /مثل مثلا شاسی فلات که لاقل دیر تر از احسانه و از ایراداته فلات هم سنگینیشه که ساختار اون شاسی اسفاده از فلز های ضخیم و اتصالات بیشتره. یا سیجی با اون شاسی زیر صندلی با اون ضخامت و انحنا ها
انجینش هم ظرح سی جیه یه انجین مثل کویر رادیسون ها باید قطعات هم بهم بخوره (البته بعضی از قطعات فلات هم میتونه بهش بخوره چون اونم فرمت سی جی هست)

درباره کاربراتور هم زیاد خوشحال نباشین!!چون کاربراتور هم همون فرمت سی جی/و کپی همون کاربراتور های پیستون ضخیم رو هوندا سی جی 125منتاژ ژاپن روش بود هست والان رو سی جی ها با پیستون کوچکتر/و اون کاربراتور که هوندا واسه سی جی 125 استفاده میکرد چرا باید رو 200یا250 سی سی هم بینقص باشه؟!درحالیکه رو هوندا های 230 سی سی جدید کلا یه کاربراتور بزرگتر هست

پمپ شتاب فقط موقع شتاب میتونه تاثیر داشته باشه اونم اگه عالی کارکنه (چون بعضی ها حتی بازش کردن)

کلا اگر دلیل محکمی ندارین بهتره روان یا فلات بخرین

mehrdad250
09-09-1393, 12:40 قبل از ظهر
ممنون از توضیحات دقیقتون . من نهایتا 4500 میتونم هزینه کنم . اگه مشکل شکستن شاسی اینقدر محتمل هست که باید از خرید منصرف بشم

dani.fh12
09-09-1393, 02:42 قبل از ظهر
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان mehrdad250.vahidshah.stoncold عارضم اول خدمت دوستم آقای mehrdad250 که اگه تهرانی واسه خرید عجله نکن . به نظرم با هم بریم و دوتا بخریم شاید بتونیم یه تخفیف خوب بگیریم.چون منم قصد خرید دارم. من کلا از قیافه ی احسان خوشم میاد از جترو و فلات متنفرم. قیافه احسان آدمو یاد خدابیامرز KMX میندازه. یکی از دلایلم همینه دلیل بعدی هم انجین احسان هست که به قول تعمیرکارا مرگ نداره چون پلتفرم CG هست دوستانی که موتور دیگه ی دارند لطفا انقد احسان رو نکوبین.آقا تکنولوژی خوبه ولی نه تو ایران. پس ما رو همون طراحی CG بس. الان تو کشورهای جهان برتر همه ی موتورها انژکتوری شدن و اصلا کسی دیگه موتورهای ما رو نداره. ما هم چیز..... نیستیم میدونیم تکنولوژی ساخت احسان قدیمیه ولی چندتا حسن داره 1_تعمیرکار 2 _لوازم فراوان از تعمیرکار حرفه ی محل پرسیدم گفت تریلهای که انجینش زنجیری هست خرج تعمیر و لوازمش زیاده هر موتوری میخری من کاری ندارم چی هست شهینه . مهینه . ..... فقط طراحیش CDI باشه چون یه تعمیرکار مبتدی هم میتونه کاراش رو برات انجام بده و مـثل روان و سایر تریلها نیست. ______________________________

- - - Updated - - -

mehrdad250 ([Only registered and activated users can see links]) دادا شمارمو برات میزارم بزنگ لطفا واسه خرید یا تحقیقات با هم مچ باشیم.چون درد مشترک داریم:28:

mehrdad250
09-09-1393, 09:45 قبل از ظهر
دنی جان راستش من هم از هرکی پرسیدم مشکل ترک برداشتن شاسی رو عنوان کرد .و چیز دیگه این که لوازم فروشا اگه بپرسی همشون از موتورای چینی خوب میگن و من حس کردم به خاطر فروش لوازم جوش خودشونو میزنن . ولی این مورد هم اهمیتی برام نداره فقط شکستن شاسی منو تقریبا از خرید احسان داره منصرف میکنه . و با این پول شاید پیشرو 150 ایکس ال بگیرم البته شاید . خشکه لرزش هم داره پیچ هرجاشو سفت کنی میبره ................. ولی نسبت به قیمت 3300 میارزه البته قیمت یه ماه پیشه.

mehrdad250
09-09-1393, 12:05 بعد از ظهر
بلاخره ماکت هستن همه این موتورا یک دهم یه موتور واقیی و اصل پولشه و باید بپزیریم که انتظار زیاد نداشته باشیم از موتورای ارزون قیمت و وقتی تصمیم به خریدش میگیریم خودمونو برای دردسراش هم اماده کنیم. بعضی دوستان موتورای اصل و استاندارد سوار شدن .در کل مقایسه با موتورای ژاپنی صحیح نیست و باید در رنج خودش مقایسه بشه.

- - - Updated - - -

اگه اطمینان حاصل کنم که احسان فقط تو افرود شاسی میشکنه یا ترک میخوره و در شهر 2 ترک مشکلی پیش نمیاد براش یکی میخرم اگه نه پیشرو 150 هرچند فنرش خیلی خشکه

vahidshah
09-09-1393, 01:53 بعد از ظهر
نه دوستان هدف کوبیدن احسان نیست و کیفیت موتور های چینی از هم تفاوت چندانی نداره بعضی ها تو قسمتی ایراد دارن که زیاد به چشم میاد یکی نه/بعله انجین احسان از فلات و ...که فرمت سی جی هستن هم سی جی تره و ساده تر و خوش تعمیرتر و بعله تو فلات و انجین سی جی زنجیر تایمی چون کیفیت چینیه زنجیر و بعضی قسمت ها اسیب پذیر ترن.ویا کمک های جلوش از فلات و روان دراز تره و محدوده بازیش یکمی هم بیشتره مثلادرحالی که رادیسون ها کمک جلوش بازیش خیلی کمتر از احسانه و حتی تا جایی که موتور های دیگه کار میکنن کامل پایین نمیره و تموم اون قسمت کمک واسه بازی کردن کمک نیست و انگار بعدا بلندش کردی و فقط طول بیشتر شده نه بازی کمک

درباره شاسی شکستن جدی هست و جبران اون مشکل سخت تر از موارد دریگه یا ایراد های موتور های دیکست/البته اینم بگما یه دوستم که 3/4 سالی میشه احسان 200داره نشکسته فکر کنم البته اونم فوقش55 کیلوهست وتقریبا دو ترک سوار نمیشه و بسیار آروم میرونه مخصوصا تو خاکی

رخ احسان هم خوبه و دقیقا کپی هیوسانگه و بازم تاکید دارم که حالت نشستن بسیار راحت تری به بقیه داره و کمک های نرم و خوبش سواری گرفتنشو خیلی خوشایند تر میکنن(بازم البته لازمه! که اگه افرود باز باشی و بخای کمی بیشتر توخاکی تند بری یا پرشک های کوتاه اون موقع کمک سفت تر بهتره) وسایل ظاهزی احسان هم حد پیداشدن نشدنش تقریبا درحد هون چینی های دیگس و بعضی قسمت های پیرو ها هم بهش میخوره ولی زیپ استار ها بااینکه رخ شون از هیوسانگ کپی شده اما فلاپ ها و...اندازه های کمی متفاوتی با احسان دارن و شاسیشم کپی شاسی ایکس اله

درباره پیشرو زیپ استار هم که ذکر کردین هم اونقدر بد بین نباشین من خودم چندسالی داشتم.اونم انجین با کیفیتی داشت و قدرتش به 150 سی سیش خیلی خوب بود و حتی حداکثرسرعتش از فلات و روان بیشتر بود و 3 سالی کاملا روپا بود و بعدا کم کم فقط قدرتش کم شد و بقیه ایرادات انجینش مربوط به استحلاک بود نه شکستن دنده و....
و پیشرو زیپ استار های 200 سی سی هم تفاوت قیمت انجنانی با 150ندارن فک کنم و قدیما که 150هاترمز عقب کاسه ای بود و کمک عقب هم با 200متفاروت بود اما 200 ترمز عقب هم دیسکی بود و کمک عقب هم از اون سیستم ها که کمک میره پایین مابین دوشاخس/و من تو 150 سی سی شدیدا مشکل نرمی کمک عقب داشتم که تو پرش های خی کوتاه موقع افتادن به حدی پایین میرفت که گلگیر به لاستیک عقب سایده میشد که بعدها با مارک دیگه عوضش کردم و اون قابلیت تنظیم سفتی هم داشت و رفع شد/و احتمالا150 ها الان کمک عقب بهتری دارن/درباره لرزش هم معمولی بود /ارزش داشت مثل فلات و روان و احسان و رادیسون و ....
الان یادم افتاد!!!پسشرو200های زیپ استار الان 2اگزوز شدن و کمک جلوها هم عوض شده و معکوس هستن مثل احسان و فلاپ چراغ جلوهم کمی زمخت تر شده و من قبلی رو می پسندم
پیشرو فقط شاید یکم از احسان ارتفاعش کم باشه که اونم گم بودن ارتفاع کلی هست اما از لحاظ ارتفاع نشستن باید تقریبا یکی باشن چون شاسی احسان طوری هست که صندلی تو گوده و راننده پایین تره و واسه هندلیگ و راحتی تو این موتور های چینی که ایستاده روندن باتوجه به سرعت و قدرت کم موتورکه تو خاکی نمیشه ازحدی زیاد رفت خیلی هم ضروری نیست و خستگی رو هم کم میکنه

من در حالت دیفالت مغزم!!یعنی بدون دونسته های جدید که شاید جدیدا تغییراتی بوده باشه پیشرو رو باکیفیت تر از احسان میدونم هم از لحاظ کیفیت شاسی و ظاهر و هم کیفیت انجین

mehrdad250
09-09-1393, 03:06 بعد از ظهر
اتفاقا خیلی استفاده میکنم از اطلاعات شما ممنون واقعا . فقط منظورم از پیشرو 150 مدل ایکس ال هست باک اهنی . حالا پیشرو 150 ایکس ال یا احسان 200 یا 250 رو پیشنهاد میکنید اقا وحید . 3300- 4200- 4800 قیمت صفر این موتورهاست الان

- - - Updated - - -

شما اطلاع دارید که پیشرو 150 ایکس ال باک اهنی زنجیری هست یا تایپتی؟

sorooshsedehinia
09-09-1393, 06:22 بعد از ظهر
سلام دوستان
من تازه عضو شدم میخوام بدونم بین روان و رادیسون و شوکا کدام بهتره چون شاید عوضش کنم.برنامه های افرود به چه صورته؟
با تشکر

vahidshah
09-09-1393, 08:03 بعد از ظهر
بنظر من اگه تو کیفیتشون جدیدا تغییری داده نشده باید پیشرو با کیفیت تر باشه/اما طرح ایکس ال یکم با زیپ استار فرق داره/منظو ر من زیپ استار بود.قدیم شهاب هم زیپ استار داشت الان نمیدونم/زیپ استار کمک جلوش معکوسه طرح ایکس ال معمولی و لرزششون باید با هم برابر باشه اما فکر میکنم زیپ استار لرزش کمتری داره/شماکه قیافه احسان رو می پسندی اگه قرار باشه پیشرو بگیری چرا زیپ استار نگیری که قیافشم به مدنظرت شبیه تر باشه؟و فنر عقب هم تک فنره .یکمم جای بازی بیشتر داره و حتی دوفنره بودن طرح ایکس ال ها نسبت به تک کمک ها که اتصالات کمک 2برابر هست اما از لحاظ عمر و خرج اون قسمت مساوین.شاید تو تک کمک یکم بوش دوشاخه زودتر گشادشه یا اگه خراب بود بیشتر بچشم میاد اما کمک عقب ایکس ال چینی ها هم کیفیت خوبی ندارن و چون بازه بازی کمک ها به اون سیستم نسبتا زیاده با کیفیت چینی بیشتر از تک کمک ها دچار روغن دادن یا خم شدن لوله کمک یا حتی فنر ها میشن/حتی واسه دوستم دوبار تو 2سال کرفتیمو نو شد اما باز خم شدن (البته خیلی کم و ایشون میخاستن اون قسمت خراب نباشه شایدم وزن زیادش حدود 120کیلو هم دخیل بود!قیافه طرح ایکس ال های قدیمی که دقیقا کپی ژاپنی ها بود بنظرم بهتر از طرح های جدیده که فلاپ های بغل تو جدیدا بزرگتر و زمختر شده یا بعضی هاشون دوشاخه عقب مثل ژاپنی لوله ای هست و بعضیا مثل اوناکه تک کمک عقبن و مستظیله و چراغ جلو طرح باک قدیمیا هم بنظرم بهتر بود

من خودم جای شما باشم درحالیکه شدیدا بخاطر نرمی و راحتی و قیافه احسان حس کشش خاهم داشت و شدیدا ته دل به اونم فکرخواهم کرد اما زیپ استار 200پیشرو برمیدارم
بخاطر اینکه اولا نگرانی از بابت شاسی ندارم دوما اغلب زیپ استار 150 ها و طرخ ایکس ال ها استارت نداشتن الانو نمیدونم.و 200 استارتم داره.انجین هم که عین سیستم احسانهه که قبلا تحقیق کردین درباره وسایل و تعمیر اون انجین ها و میدونین تقریبا درحد سیجی از اون لحاظا.مطمعنم ترمز عقب دیسکیه نسبت به طرح ایکس ال ها/قیافش نسبت به ایکس ال بهتره و نسبت به احسان یم بد اما تریپ فلاپ های باک و بغل و عقب یکیه .و ارتفاعش نسبت به احسان کمتره یکم که ارتفاع بلند احسان یا کل موتور های چینی بخاطر محدودیت هاشون تو افرود مزیت خاصی به راکب نمیده و طبق قوانین فیزیک میدونیم هرچقدر مرکز ثقل وسیله پایین باشه اونقدر هندلینگ بهتری داره

راستی یادم اومد زیپ استار با نام بهرو هم دیدم مدل 89 یا 90 شاید اونم الان باشه صفرش البته چراغ جلواونم یجور دیگس
قبلا دوربر سال حدود 83تا85که کیفیت انجین های پیشرو و شهاب و تکتاز و.. لاقل تو منطقه ماکه زبانزد بود

mehrdad250
10-09-1393, 01:02 قبل از ظهر
وحید جان مطالب ارزشمندتو الان خوندم چند ساعت بعد از خریدن احسان.... رفتم پیشرو 150 بخرم در اخرین لحظه به حرف دلم گوش دادم و به فروشنده گفتم همین احسانو میبرم . قبلا پیشرو سوار شده بودم وقتی احسانو سوار شدم اینهمه تفاوت باورم نمیشد. نرم . روان .با شتاب . بی صدا. ولی حس کردم فنر عقبش به غیر از نرمی . کورس کمی داره و انگار میخوره به تهش. شایدم همینه که شاسی ترک میخوره....

- - - Updated - - -

در ضمن ارتفاع صندلیش کمتر از پیشرو هست انگار که موتور خوابیده تهش . هنوز خوب تستش نکردم موتورو خورد به شب ایشالا از فردا حسابی باهاش راه میرم و تجربه هارو با دوستان به اشتراک میذارم.

salahshor
10-09-1393, 01:05 قبل از ظهر
مبارک باشه . عکس هم بذارید.
چند خریدی ؟

mehrdad250
10-09-1393, 01:10 قبل از ظهر
به محض خرید روغنشو عوض کردم و اترود 20-50 ریختم ازینا که خنک کننده داره از 60 70 هم سرعت بیشتر نرفتم . عملا از دنده 5 استفاده نشد . برای اب بندی سرعت 70 زیاد نیست؟

- - - Updated - - -

سوپاپ ها هم خیلی صدا میده فکر کنم باید فیلر بشه

- - - Updated - - -

ممنون دوست عزیز چشم عکس حتما میذارم.

- - - Updated - - -

4/100/000

- - - Updated - - -

220 هم بیمش

stoncold
10-09-1393, 01:10 قبل از ظهر
بهتره پیشگیری قبل از درمان کنی
فردا سعت دوازده زنگم.بزن بگمت شاسیشو چه حرکتی بزنی روش اذیتت نکنه

mehrdad250
10-09-1393, 01:15 قبل از ظهر
استون جان بنظرت مشکل نرمی کمکش هست؟ نوشته قبلی رو خوندید ؟

- - - Updated - - -

vahidshah
10-09-1393, 01:22 بعد از ظهر
اها پس گرفتی مبارکه/به هرحال توهم این مزایا رو بدست اوردی که موتور ی که قیافسو دوسداری خوش هیکل.نرم و بسیار سواری راحت و لذت پخش و...

حتما عکس هم بذار
200یا250؟
میخای عکس از کمک عقب بنداز بذار ببینیم توحالت سفت تنطیمه یا نرم
در ضمن اونیکه میگی سوار شده بودی و تهش کورس بازی کم داشت و انگاربه ته میخورد اون همون مشکله که زیادی نرم بوده و کمک پایین اومده.وگرنه ارتفاع عقب احسان خیلی بالاس و اتفاقا جای بازی هم خوب داره

mehrdad250
10-09-1393, 04:14 بعد از ظهر
سلام ممنون عکس میذارم ولی چندروزی درگیر کارم .

- - - Updated - - -

امان از دست این وسواس و این کم اعتمادی . امروز موتورو خوب برنداز کردم دیدم یه تیکه دو سانتی متری سیلنگ اب از وسط شکفتن انداختن دور جاپایی جلو که پدال ترمزو که ول میکنی صدا نده شک کردم نکنه یه نفر قبل من خریده بد پس اورده باشه. زنگ زدم کارگر مغازه گوشی رو برداشت گفت او شیلنگ میذارن که برگشت پدال اهن به اهن نخوره صدا بده . الله اعلم. ولی بعید میدونم کارخونه اینقدر بی سلیقگی کنه. چون من تو اب بندی وسواس دارم یه کم دل چرکین شدم. یه چیز دیگه هم که شک کردم اینه که از بین اون موتورا این ریموت داشت که صاحب مغاره هم اولش نمیدونست .گفت اینم شانس تو بوده بهر حال سرتونو درد نمیارم دلمو صاف کردم و بیخیال ای فکرا شدم . مهم اینه که وقتی سوارش میشم احساس خوبی دارم و لذت میبرم خیلی راحتو نرمه و کم صدا .

- - - Updated - - -

والا نوشته 200 سی سی ولی شکلو شمایل اینجینش 250 هست قبلا عکس از نت برداشتم گذاشتم صفحه 24 یا 23 .حتما چنتا عکس میگیرم میذارم تا از راهنمای دوستا بیشتر استفاده کنم .

stoncold
11-09-1393, 01:47 قبل از ظهر
سلام ممنون عکس میذارم ولی چندروزی درگیر کارم .

- - - Updated - - -

امان از دست این وسواس و این کم اعتمادی . امروز موتورو خوب برنداز کردم دیدم یه تیکه دو سانتی متری سیلنگ اب از وسط شکفتن انداختن دور جاپایی جلو که پدال ترمزو که ول میکنی صدا نده شک کردم نکنه یه نفر قبل من خریده بد پس اورده باشه. زنگ زدم کارگر مغازه گوشی رو برداشت گفت او شیلنگ میذارن که برگشت پدال اهن به اهن نخوره صدا بده . الله اعلم. ولی بعید میدونم کارخونه اینقدر بی سلیقگی کنه. چون من تو اب بندی وسواس دارم یه کم دل چرکین شدم. یه چیز دیگه هم که شک کردم اینه که از بین اون موتورا این ریموت داشت که صاحب مغاره هم اولش نمیدونست .گفت اینم شانس تو بوده بهر حال سرتونو درد نمیارم دلمو صاف کردم و بیخیال ای فکرا شدم . مهم اینه که وقتی سوارش میشم احساس خوبی دارم و لذت میبرم خیلی راحتو نرمه و کم صدا .

- - - Updated - - -

والا نوشته 200 سی سی ولی شکلو شمایل اینجینش 250 هست قبلا عکس از نت برداشتم گذاشتم صفحه 24 یا 23 .حتما چنتا عکس میگیرم میذارم تا از راهنمای دوستا بیشتر استفاده کنم .

ریموت همشون دارن حاجی
ببین اگه به کاربراتت دوتا سیم میره دویست پنجاه و پمپ شتاب داذه وگرنه دویسته
یارو مشنگ نیست که موتور دویست پنجاه بده بهت بجا دویست
شماره تنه و انجینو با شماره تو کارت مطابقت بده بعد ببین تو.کارتت حجمش چقد خورده

- - - Updated - - -

هرکاری کنی تو شهرم شاسیش میشکنه
کمکاش ضعیفه به ته میگیره بکنار
شاسیشم خیلی ضعیفه

mehrdad250
11-09-1393, 10:22 قبل از ظهر
تقریبا اطمینان پیدا کردم که موتور مرجویی بوده .

sorush
11-09-1393, 11:54 قبل از ظهر
سلام
مبارک باشه بسلامتی استفاده کنی:thanks:
علت ضعیف بودن شاسی اینه که ضخامت کمی داره با افزایش ضخامت این مشکل تسلیم فلز حل میشه و شاسی دچار شکستگی نمیشه
شما میتونی یه قسمت هایی از بدنه موتور دربیاری تعویض کنی با فولاد های بهتر البته اینم کار هرکسی نیست
موتور من کلا زیربندی شده فولاد st50و از مفصل عقب و گوشواره ها گرفته تا دوشاخ عقب عوض کردم تا رینگ چرخ عقب تا واقعا توی آفرود لذت ببرم

stoncold
11-09-1393, 12:42 بعد از ظهر
تقریبا اطمینان پیدا کردم که موتور مرجویی بوده .
خسته نباشی چرا نمیری بندازی جلوش موتورو

mehrdad250
11-09-1393, 04:31 بعد از ظهر
ممنون اقا سروش جان سلامت باشی.

- - - Updated - - -

من افرود نمیرم از سن من گذشته. این موتور رو هم برای یاد خاطرات جوونی گرفتم .

- - - Updated - - -

سروش جان ینی این قسمتارو بریدی دوباره جوش دادی؟

sorush
11-09-1393, 08:01 بعد از ظهر
سلامت باشی
بله درآوردم بعد جنس تغییر دادم دوباره جوش دادم

mehrdad250
11-09-1393, 09:02 بعد از ظهر
احتمالا دو ترک به شاسی فشار میاد بدلیل طراحی شیب دار زین . وزن نفر عقبی + وزن راکب مستقیم به 1 قسمت شاسی فشار وارد میکنه مثلا 75+75 =150 کیلو گرم . حالا تصور کنید 1 ادم 150 کیلویی بشینه رو این موتور تو دست انداز نه چندان بزرک خیابون بیوفه افرود پیش کشش. و الیاژ هم که معمولی و بدون محاسبه . کافیه یه کوچولو محاسبه زوایای شاسی. .یه کارگر مبتدی اموزش ندیده چینی که روز اول کارشه از روستا اومده مشغول جوشکاری وووو..........

- - - Updated - - -

یه جا خوندم که ترک نشین احسان باسن درد میگیره در مسافت طولانی . به نظر من اون هم به همین دلیله یعنی شیب زین. یه لحظه خودتونو در همین حالت ترک احسان تجسم کنید متوجه منظورم میشید