PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در استارت و روشن کردن موتور

skaria
25-11-1390, 06:43 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان مشکل من اینه که یه موتورم رو به سختی باید روشن کنم ولی وقتی گرم باشه با نیش استارت روشن میشه وقتی که موتور رو مثلا بعد 24 ساعت بخوام روشن کنم اصلا روشن نمیشه با ساسات و هندلهای متوالی روشن میشه چند ثانیه بعد دوباره خاموش میشه به هیچ عنوان هم اون لحظه نمیشه گاز داد چون خفه میکنه حدود 2 دقیقه باید درجا کارکنه تا بشه یکم گاز داد بعد چند دقیقه موتور به شرایط عادی بر میگرده
میدونم که علت یا از سیستم برق یا کاربراتور میتونه باشه
چجوری میتونم عیب یابی کنم از دوستانی که تجربه مشابه یا راه کاری رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنم
شمع هم کندم و نزدیک یک پیچ فلزی استارت زدم ظاهرا خوب بود ولی نمیدونم این روش تست شمع درست هست یا نه !!! تمیزش کردم و جا زدم ولی فرقی نکرد باطری هم اسیدی هست که یه مقدار اسید کم کرده بود و آب باتری توش ریختم و ظاهرا سالم هست چون به خوبی استارت میخوره .
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن

Mohammad62
25-11-1390, 07:19 بعد از ظهر
با سلام به شما دوست گرامی.
به جمع ما خوش آمدید...

:khosh:

من فکر میکنم به احتمال زیاد از کاربراتور باید باشه... اساتید سایت حتما شما رو راهنمایی میکنن.
من موتورم اوایل زمستان بد روشن میشد و عطسه میزد و خاموش میکرد. اشکال از لاستیک دیافراگم کاربراتور بود که با تعویضش مشکل حل شد و شتابش هم بیشتر شد.:2gwb921:

Amir
25-11-1390, 07:50 بعد از ظهر
از عنوان مناسب تری استفاده کنید

عنوان ویرایش شد

Mohammad aghili
25-11-1390, 08:07 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان مشکل من اینه که یه موتورم رو به سختی باید روشن کنم ولی وقتی گرم باشه با نیش استارت روشن میشه وقتی که موتور رو مثلا بعد 24 ساعت بخوام روشن کنم اصلا روشن نمیشه با ساسات و هندلهای متوالی روشن میشه چند ثانیه بعد دوباره خاموش میشه به هیچ عنوان هم اون لحظه نمیشه گاز داد چون خفه میکنه حدود 2 دقیقه باید درجا کارکنه تا بشه یکم گاز داد بعد چند دقیقه موتور به شرایط عادی بر میگرده
چجوری میتونم عیب یابی کنم از دوستانی که تجربه مشابه یا راه کاری رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنم
شمع هم کندم و نزدیک یک پیچ فلزی استارت زدم ظاهرا خوب بود ولی نمیدونم این روش تست شمع درست هست یا نه !!! تمیزش کردم و جا زدم ولی فرقی نکرد باطری هم اسیدی هست که یه مقدار اسید کم کرده بود و آب باتری توش ریختم و ظاهرا سالم هست چون به خوبی استارت میخوره .

بنظرم مشکل از فیلر سوپاپ ها هست

موتور رو بدید یه تعمیر کار مجرب تا براتون فیلر بزنه

mra680
25-11-1390, 09:16 بعد از ظهر
سلام
یه مسئله
فقط توی زمستون همچین حالتی هست؟
فیلتر هوای موتور رو کی شستین؟
اگه فقط زمستون اینطور باشه بخاطر هوای سرد هست چون جرم بیشتری داره و سنگین تر هم هست و سوخت شما هم سرد هست پس به سختی تبدیل به افشانه میشه برای مشتعل شدن واحتراق
عناوینی هم که دوستان فرمودند صادق میشه
برق موتور به همین راحتی ها مشکل پیدا نمیکنه مگر در اثر کمبود ولتاژ باطری و خراب شدن ترازیستور
استارت سخت توی هوای سرد برای وسایل کاربراتور یک عمل عادی هست(حتی ماشین)به خصوص که ساسات دستی باشه
موفق باشی

skaria
26-11-1390, 12:17 قبل از ظهر
با سلام به شما دوست گرامی.
به جمع ما خوش آمدید...

:khosh:

من فکر میکنم به احتمال زیاد از کاربراتور باید باشه... اساتید سایت حتما شما رو راهنمایی میکنن.
من موتورم اوایل زمستان بد روشن میشد و عطسه میزد و خاموش میکرد. اشکال از لاستیک دیافراگم کاربراتور بود که با تعویضش مشکل حل شد و شتابش هم بیشتر شد.:2gwb921:
ممنون از راهنمایی دوست خوبم احتمالش هست .

از عنوان مناسب تری استفاده کنید

عنوان ویرایش شد
به روی چشم :flower4:

بنظرم مشکل از فیلر سوپاپ ها هست

موتور رو بدید یه تعمیر کار مجرب تا براتون فیلر بزنه
آره باید ببرم به یه تعمیر گاه نشون بدم 3000 کارکرده ولی فیلر ندادم هر وقت بردم گفتن لازم نیست موتور صفر هستش ولی الان نمیتونم چون موتور رو شستم و از داخل خونه بردم حیاط پشتی !!! گذاشتم که سرما اذیتش نکنه !!! به خاطر همین این پست رو زدم چون برام جای سوال بود
این موتور رو واسه فروش تو سایت گذاشتم
[Only registered and activated users can see links]

4.
سلام
یه مسئله
فقط توی زمستون همچین حالتی هست؟
فیلتر هوای موتور رو کی شستین؟
اگه فقط زمستون اینطور باشه بخاطر هوای سرد هست چون جرم بیشتری داره و سنگین تر هم هست و سوخت شما هم سرد هست پس به سختی تبدیل به افشانه میشه برای مشتعل شدن واحتراق
عناوینی هم که دوستان فرمودند صادق میشه
برق موتور به همین راحتی ها مشکل پیدا نمیکنه مگر در اثر کمبود ولتاژ باطری و خراب شدن ترازیستور
استارت سخت توی هوای سرد برای وسایل کاربراتور یک عمل عادی هست(حتی ماشین)به خصوص که ساسات دستی باشه
موفق باشی
هوا گرمم باشه و جای گرمم باشه همچین مشکلی پیش میاد
ولی فیلتر هوا رو تا حالا چک نکردم و نمیدونم کجای موتور هست اگه راحت تعویض بشه و تو بازار باشه تعویض میکنم ضرر نداره فقط بعضی وقتها اول که روشن میکنم و میخوام یکم گاز بدم عطسه میکنه آروم انگار که سرما خورده باشه

mra680
26-11-1390, 12:29 قبل از ظهر
خوب بزرگوار موتور از کی مورد استفاده قرار واقع شده؟
اول از همه فیلتر های بیشتر یا بگم کلا همه موتور ها قابل شستشو هستن و نیاز به تعویض ندارن
آخه گل پسر فیلتر رو هر 2 هفته یک بار باید حتما شست . . .شما الودگی هوارو اصلا در نظر نمیگیری؟
من اطلاع از جای فیلتر ندارم
شما پیداش کن و حتما بشور
پیچ تنظیم گاز موترتون (دور آرام)نیم دور به سمت راست بچرخونید(عقربه ساعت)
با دوتاهندل باید روشن بشه
اگه نشد اونوقت هست که میگیم لوازم مصرفی کاربراتور شما نیاز به تعویض داره . . .
فیلر گیری سوپاپ ها هم فقط بستگی به نوع رانندگی شما داره . . .
والا بابای بنده یه موتور 70 سی سی داره بعد از 8 سال هنوز هیچ چیزیش تعویض نشده الا وسایل مصرفی
موفق باشی

Saviz
26-11-1390, 12:34 قبل از ظهر
به احتمال زیاد مشکل از کاربرات هست که فکر می کنم با تنظیم درست پیچ زیر کاربرات این مشکل حل بشه البته تو زمستان سوزن گاز نباید زیاد بسته باشه بذارین دور موتور رو 1/5 باشه.
فیلر رو هم تا سعی دارین دست نزنین چون یه بار اگه دست بخوره بعد واسع خودش دوباره شل میشه.

skaria
26-11-1390, 12:50 قبل از ظهر
خوب بزرگوار موتور از کی مورد استفاده قرار واقع شده؟
اول از همه فیلتر های بیشتر یا بگم کلا همه موتور ها قابل شستشو هستن و نیاز به تعویض ندارن
آخه گل پسر فیلتر رو هر 2 هفته یک بار باید حتما شست . . .شما الودگی هوارو اصلا در نظر نمیگیری؟
من اطلاع از جای فیلتر ندارم
شما پیداش کن و حتما بشور
پیچ تنظیم گاز موترتون (دور آرام)نیم دور به سمت راست بچرخونید(عقربه ساعت)
با دوتاهندل باید روشن بشه
اگه نشد اومنوقت هست که میگیم لوازم مصرفی کاربراتور شما نیاز به تعویض داره . . .
فیلر گیری سوپاپ ها هم فقط بستگی به نوع رانندگی شما داره . . .
والا بابای بنده یه موتور 70 سی سی داره بعد از 8 سال هنوز هیچ چیزیش تعویض نشده الا وسایل مصرفی
موفق باشی
موتور رو حدود 6 ماه هست که خریدم و 3000 کیلومتر کار کرده
از راهنماییت ممنون اولین کاری که میکنم فیلتر رو چک میکنم .

---------- Post added at 12:50 AM ---------- Previous post was at 12:37 AM ----------

به احتمال زیاد مشکل از کاربرات هست که فکر می کنم با تنظیم درست پیچ زیر کاربرات این مشکل حل بشه البته تو زمستان سوزن گاز نباید زیاد بسته باشه بذارین دور موتور رو 1/5 باشه.
فیلر رو هم تا سعی دارین دست نزنین چون یه بار اگه دست بخوره بعد واسع خودش دوباره شل میشه.

ممنون دوست خوبم ولی فکر نکنم از پیچ تنظیم بیرونی کاربرات باشه چون زیاد کردم ولی فایده نداشت فکر کنم
در مورد فیلر هم از راهنماییت ممنونم
مرسی عزیز :flower4:

Saviz
26-11-1390, 12:54 قبل از ظهر
منظور من پیچ بیرونی کاربرات نبود,زیر کاربرات یه پیچ دیگه هست اون تنظیم بشه به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

mra680
26-11-1390, 12:58 قبل از ظهر
منظور ایشون پیچ تنظیم هوای کاربرات هست توی دور آرام یه پیچ ریز با آچار خور پیچ گوشتی دوسو
تنظیم خاص و قلق داره

skaria
26-11-1390, 01:04 قبل از ظهر
این پیچ هوا کجا هستش هرچی میگردم پیدا نیست فقط یه پیچ سمت راستش هست که یه فنر داره و با زیاد کردنش دور موتور زیاد میشه اون یکی رو پیدا نمیکنم زیرشم یه مهره هست برای تمیز کردن کاربراتور

Saviz
26-11-1390, 01:08 قبل از ظهر
این پیچ هوا کجا هستش هرچی میگردم پیدا نیست فقط یه پیچ سمت راستش هست که یه فنر داره و با زیاد کردنش دور موتور زیاد میشه اون یکی رو پیدا نمیکنم زیرشم یه مهره هست برای تمیز کردن کاربراتور

این دیگه کار شما نیست موتورو ببرین مکانیکی بگین کاربراتو تنظیم کنه تو 5 دقیقه موتور آماده میشه.

skaria
26-11-1390, 01:08 قبل از ظهر
منظور من پیچ بیرونی کاربرات نبود,زیر کاربرات یه پیچ دیگه هست اون تنظیم بشه به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

ببخشید من منظورتون رو بد متوجه شدم منظورتون داخل کاربرات پیچ هوا هست ؟

Saviz
26-11-1390, 01:12 قبل از ظهر
الان یه عکس میرم می گیرم بهتون نشون میدم.

skaria
26-11-1390, 01:18 قبل از ظهر
از راهنمایی همه دوستان ممنونم
کاربرات رو میبرم تنظیم مرسی واقعا لطف کردید

---------- Post added at 01:18 AM ---------- Previous post was at 01:12 AM ----------

الان یه عکس میرم می گیرم بهتون نشون میدم.

واقعا ممنونم لطف میکنی

Saviz
26-11-1390, 01:21 قبل از ظهر
7516

اینم از پیچ تنظیم هوای کاربرات.

skaria
26-11-1390, 01:30 قبل از ظهر
[QUOTE=Saviz;64204]7516

اینم از پیچ تنظیم هوای کاربرات.[/QUOT
ممنون از شما و دیگر دوستان لطف کردید
واقعا لطف کردید
مرسی ...:flower4:

skaria
28-11-1390, 12:48 بعد از ظهر
مشکل از کاربرات بود که با تنظیم صحیح الان موتور به راحتی روشنن میشه و منظم تر کار میکنه .

ارش اکبری
03-05-1391, 09:06 بعد از ظهر
دقیقا درست گفت دوستمون منم با همین مشکل مواجه بودم بردمش موتور ساز کاربراتور باز کرد و دیافراگمش بازدید کرد که مشکل نداشت با همین پیچ هوا کاربراتور درستش کرد. ضمنا یه چیز مهم حتما بدین برای موتور صافی بنزین بذارن .اشغال از طریق باک بنزین میره تو کاربرات و باعث فلوت (فلو اوت) میشه و یا بد روشن شدن موتور میشه . موفق باشین و استفاده کردم:16:

assassins09151200
05-05-1391, 09:09 بعد از ظهر
یک نکته بسیار مهم برای استارت پیشرو پارس 250 به جک موتور یک سنسور وسله کا وقتی موتور رو جک استارت میخوره ولی روشن نمیشه مثل قطع کن میمونه شاید تو بقیه موتور ها هم همینجوری باشه از رو جک که بردارین به راحتی روشن میشه

assassins09151200
05-05-1391, 09:10 بعد از ظهر
ترمز عقب خیلی شل باید خیلی فشار بدی تا بگیره جلو هم همینطور چجوری تنظیمش کنم با یک نیش ترمز بگیره یاد ندارم ترمز دیسکی رو تنظیم کنم یکنفر راهنمایی کنه ؟؟؟

s8220
04-12-1392, 06:05 بعد از ظهر
آقا سلام.من یه پالس 135 اکسید دارم.همیشه چند بار باید استارت بزنم تا روشن شه.بعد اگه زود دنده بزنم خاموش میشه باید درجا کار کنه تا راه بیفته! میشه کاری کرد با یه استارت روشن شه؟ ممنون.

میثم شوب چاری
27-04-1393, 02:23 بعد از ظهر
موتور من موقعی که سرد باشه با نیش استارت روشن میشه ولی گرم باشه بد روشن میشه کسی میدونه مشکلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Amir R1
27-04-1393, 06:18 بعد از ظهر
آقا سلام.من یه پالس 135 اکسید دارم.همیشه چند بار باید استارت بزنم تا روشن شه.بعد اگه زود دنده بزنم خاموش میشه باید درجا کار کنه تا راه بیفته! میشه کاری کرد با یه استارت روشن شه؟ ممنون.

این ه در جا کارکنه بعد راه بیفتی مربوط به صفحه کلاچه هروقت ضعیف بشه موتور خیلی سرده و یا خیلی داغه نیم کلاچ میکنه.

sajad717
17-05-1393, 10:55 بعد از ظهر
سلام رفقا
یه تریل دارم کویر چند روزه با مشکل استارت رو به رو شدم
10 روز بوده که دست به موتور نخورده بعد دیروز بود اول شستمش بعدش استارت زدم
روشن شد یه کم کار کرد تا سر کوچه باهاش رفتم یه هو خاموش شد بعدشم استارت میخورد ولی تا میزدم دنده دو قدم میرفت باز خاموش میکرد
فعلا هم کلا روشن نمیشه
مشکل از چیه ؟؟؟ راهنماییم کنین لطفا

arminarmin
25-07-1393, 01:03 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید محترم . من یه موتور یاماها طرح آوا ( کاب 125 سی سی ) دارم . 2 روز پیش بردم واسه سرویس کاربراتور و فیلرگیری و تعویض شمع . تا قبل این کارا موتور با تک هندل بدون گاز روشن می شد و خاموش هم نمی شد اصلا ً ولی بعد این سرویس ها باید 12 - 13 تا هندل بزنم تا روشن بشه . میشه راهنماییم کنین که مشکل از چیه که برم به تغمیرکاره بگم ؟ خیلی ممنون :26:

kamyarm
25-07-1393, 03:11 بعد از ظهر
سلام به دوستان و اساتید محترم، مشکل استارت موتور دارم که اصلا روشن نمیشه باطریو چک کردم سالمه و پشت کیلومتر برق میاد ولی استارت نمیزنه حتی استارتو باز کردم ذغالی عوض کردم تمیزش کردم ولی دینامش نمیچرخه نمیدونم مشکل از چی هست اگه امکانش هست لطفا کمکم کنید ممنون

said khansar
25-07-1393, 04:31 بعد از ظهر
دوست عزیزپشت کیلومتربرق اومدن نشانه سالم بودن باطری نیست استارت برق زیادمصرف میکنه سیم اتوماتیک استارت رودربیاراستارت بزن ببین برق میاره اگه برق میاره شسی استارت سالمه سیم روبزن جاش بایه باطری دیگه کمکی بگیراگه بازم استارت نخورداستارتت خرابه اگه استارت خوردیاباطریت شارژمیخادیاباطریت مرخصه!

arminarmin
30-07-1393, 07:01 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید محترم . من یه موتور یاماها طرح آوا ( کاب 125 سی سی ) دارم . 2 روز پیش بردم واسه سرویس کاربراتور و فیلرگیری و تعویض شمع . تا قبل این کارا موتور با تک هندل بدون گاز روشن می شد و خاموش هم نمی شد اصلا ً ولی بعد این سرویس ها باید 20 تا هندل بزنم تا روشن بشه . میشه راهنماییم کنین که مشکل از چیه که برم به تغمیرکاره بگم ؟ خیلی ممنون :98:

said khansar
30-07-1393, 08:26 بعد از ظهر
عیب ازخیلی چیزامیتونه باشه مثلن شمع خوب ننداخته باشه یافیلرتوشل یاسفت گرفته باشه یاکاربراتورتودرست سرویس نکرده باشه!ببرپیشش نشون بده بگواینجوریه شایدیه نگاه بندازه بفهمه عیب ازچیه!

arminarmin
02-08-1393, 12:44 بعد از ظهر
آقا سعید بردمش دوباره همونجا ، کلی دوباره چک کرد گفت همچیش درسته ، ولی نمی دونم بازم چرا همونجوریه . بردم یه جا دیگه اونم گفت مصرفتو کم کرده بوده ، یه ذره دستکاری کرد ولی بازم با چندتا هندل به زور روشن میشه . موندم چیکار کنم . قبلا توی همین سرما هم با تک هندل روشن می شد :(

said khansar
02-08-1393, 01:53 بعد از ظهر
بنظرم موتورشمامشکل کاربرات داشته باشه اگه مکانیک کاردیده وبازم مشکلونتونسته حل کنه حتمن یه ایرادی داره که ریزه کاریه اگه میتونستی یه کاربرات ازکسی قرض کنی بندازی روش بعدامتحانش میکردی ببینی چطورمیشه اگه بازم مشکل هلنشدایرادبرقی داری!

MOHAMADALI
30-10-1394, 11:47 قبل از ظهر
با سلام یکی سریع جواب بده موتور سی جی125 دارم موتورو میخوام روشن کنم با یکی دو هندل روشن میشه ولی اگه روشن شد به هر دلیلی یا گاز ندی خاموش بشه دیگه روشن نمیشه مگه ساسات باز کنی.قبلا اینجوری نبود کسی میدونه مشکل از کجاشه؟

mehdig
30-10-1394, 12:11 بعد از ظهر
با سلام یکی سریع جواب بده موتور سی جی125 دارم موتورو میخوام روشن کنم با یکی دو هندل روشن میشه ولی اگه روشن شد به هر دلیلی یا گاز ندی خاموش بشه دیگه روشن نمیشه مگه ساسات باز کنی.قبلا اینجوری نبود کسی میدونه مشکل از کجاشه؟
کاربرات
راه سوزن کاربرات گرفته شده بنزین اروم میاد وقتی هندل میزنی روشن میهش اول بخاطر اینه که بنزین از قبل مونده توش اونو که میسوزونه کم میاره بنزین
البته بعضی موتورا همه چی تنظیمه اما بازم اینطوری میشه اون مربوط رینگ و پیستون میشه
ضمنا اگر وقتی موتور روشن میشه خوب و بدون ریپ روشن میشه یعنی شمعش خوبه ولی اگر پت پت بکنه یعنی شمع مشکل داره
باز کن دهانه رو تنظمی کن و تمیزش کن

- - - Updated - - -

در این مورد تجربه زیاد دارم
2 تا از موتورام همینطوری بودن
کلا این روشن شدن بد اصلی ترین دلایلش میتونه
یا برق باشه یا رینگ و پیستون
برا موتورای من یکیشون برقش و رینگ و پیستون مشکل داشت درست کردیم با 2 تا هندل توی سرما و ساسات وسط روشن بود
برا دومی برق سالم بود و خیلی هم قوی بود اما رینگ و پیستون مشکل داشت که تعویض کردم الان با نهایت 3 هندل روشن میشه
اگر مشکل برق نداره و برقش میزونه شک نکن رینگ و پیستونه
البته مال من فقط رینگ کمپرس بود که میشد تعویضش کرد چون جا رینگی گشاد نکرده بود اما من رینگ و پیستون نو زدم
یه توصیه هم دارم
اگر رفتیو سیلندر گذاشتی زمین رینگ و پیستون رو خودت بگیر ازش رینگ های دو تا از بالا رو رو به بالا و پایین تکون بده اگر لقی زیاد داشت یعنی پیستونم میخواد
اما اگر نه فقط بگو برات رینگ بندازه
یاور هم گفت فلان و بهمان و نمیشه بگو تو کاریت نباشه بنداز اینا فقط میخوان دستمزد بیشتر بگیرن

باكسر150
25-11-1394, 09:39 قبل از ظهر
درود بر اساتيد محترم كاربراتور باكسر150 دو تا پيچ تنظيم داره يكي سمت ورودي هوا و ديگري سمت خروجي كاربراتور چند روز پيش قدري با پيچها رو چپ و راست پيچوندم متاسفانه صبحا كه هوا سرده ميخوام با ساسات روشن كنم موتور روشن ميشه ولي گاز بدي خاموش ميكنه و نميشه حركت كرد لطفا بفرماييد چكار كنم؟

mehdig
25-11-1394, 10:53 قبل از ظهر
درود بر اساتيد محترم كاربراتور باكسر150 دو تا پيچ تنظيم داره يكي سمت ورودي هوا و ديگري سمت خروجي كاربراتور چند روز پيش قدري با پيچها رو چپ و راست پيچوندم متاسفانه صبحا كه هوا سرده ميخوام با ساسات روشن كنم موتور روشن ميشه ولي گاز بدي خاموش ميكنه و نميشه حركت كرد لطفا بفرماييد چكار كنم؟
طبق چیزی که میدونم و توی این چن سال موتور سواری یاد گرفتم
موتور ک سرده و تازه روشن میشه اگه گاز بدی خاموش میکنه
هر موتوری از گازی بگیر تا هوندا و باکسر و اینا
ضمنا وقتی موتور سرده و روشنش میکنی بلافاصله نباید گاز بدی راه بیوفتی به موتور خیلی اسیب میرسه
باید 30 ثانیه تا 40 ثانیه صبر کنی یکم روغن نرم بشه بعد حرکت کنی
پیچ هوا هم که دستکاری کردین اونی که سمت ورودی به احتمال زیاد هوای ورودی رو تنظمی میکنه اون یکی هم که هوای ورودی به موتور
شاید هم هوایی رو تنظیم میکنه که بعد ساسات گرفتن وارد میشه
مقدارش رو کم کرده و هوا بهش کم میرسه
به هر حال برگردون به حالت اول درست میشه

mahdi881188
18-03-1395, 08:05 بعد از ظهر
سلام دوستان.من یه یاماها yb دارم...من با استارتش مشکل دارم...فکر میکردم چون باتریش ضعیفه زورش نمیرسه...با هزار بدبختی باتری gs 12v 10 ah گیر آوردم...اما باز هم استارت زور میزنه و نمیتونه حتی پیستون رو بالا و پایین بکنه...به نظرتون مشکل چیه؟

Komando
18-03-1395, 08:34 بعد از ظهر
سلام دوستان.من یه یاماها yb دارم...من با استارتش مشکل دارم...فکر میکردم چون باتریش ضعیفه زورش نمیرسه...با هزار بدبختی باتری gs 12v 10 ah گیر آوردم...اما باز هم استارت زور میزنه و نمیتونه حتی پیستون رو بالا و پایین بکنه...به نظرتون مشکل چیه؟سلام.اگه باتری یا سیم کشی درست باشه مشکل از ذغال استارت یا ارمیچر استارته یا ممکنه بوشهاش گشاد باشن خلاصه باید استارت تعمیر بشه اگه موقعی استارت میزنی استارت داغ میشه مشکل از بوشهاش هست.

mahdi881188
18-03-1395, 08:45 بعد از ظهر
سیم کشی و باتری سالمه...
استارتش داخل موتوره...نمیتونم بفهمم داغه یا نه...به هر حال بدجور حالمو خراب کرد... تعمیر کار همیشگیمم ماه رمضون کار نمیکنه...

Gladiator
19-03-1395, 02:55 بعد از ظهر
سیم کشی و باتری سالمه...
استارتش داخل موتوره...نمیتونم بفهمم داغه یا نه...به هر حال بدجور حالمو خراب کرد... تعمیر کار همیشگیمم ماه رمضون کار نمیکنه...

دوست عزیز استارتش داخل موتور نیست ، بوبینت هم استارته هم بوبین ، مشکل از بوبینته

mahdi881188
19-03-1395, 06:52 بعد از ظهر
یا خوده خدا...یعنی رسما به---رفتم؟قابل تعمیره یا باید عوض بشه؟خرجش چنده؟

زخمي
21-03-1395, 10:22 بعد از ظهر
سلام خسته نباشيد من يه موتور تريل 200 زيب استار دارم . چن سال خوب بود ولي الان نميدونم چرا صبح ها خيلي دير روشن ميشه. و وقتي انجين گرم ميشه .مثلا 4 الي 5 كيلومتر باهاش ميري موتور يهو خاموش ميشه و خيلي خيلي سخت ميتونم دوباره روشنش كنم و وقتي روشن ميشه يه چن قدم ميره باز خاموش ميكنه 2 باره روز از نو روزي از نو. بردمش بيش 3 تا تعمير كار اولي گف از كاربراتوره در اورديم تنظيمش كرديم تميزشم كرديمو بستيمش . 2 باره همونجوري بود .دومي گف از شمعه شمع نو انداختم باز همونجوري بود سومي گف از صافي بنزين و شلنگاس عوضشون كردم بازم همونجوريه خداوكيلي ديگه نميدونم چيكارش كنم. راستي اگه با سرعت 40 تا 60 باهاش برم بدون كم يا زياد كردن گاز قشنگ 40 تا 50 كيلومترو ميره ولي وقتي موتور همينكه ميره تو سربالايي خاموش ميشه. دم شما گرم يه راهنمايي بكنيد .راستي موتور هم يه 2 روزه تعمير كلي كردم از وقتي تعميرش كردم اينجوري شده باتشكر از راهنمايي كه ميكنيد

hemoso
28-10-1395, 09:27 بعد از ظهر
با سلام

موتور من هم مشکل روشن شدن در هوای سرد رو داره.

هوندا 125 ایرانی.

با ساسات و هندل پشت هندل روشن نمی شه.

ولی با هل تو دنده 2 روشن می شه!!

شمع موتورم رو هر وقت باز می کنم دوده گرفته.

و ضمناً همیشه حتی وقتی زیاد سرد نیست بلافاصله بعد از هندل باید یه لحظه گاز بدی

و گرنه خاموش می شه.

دوستان راهنمایی کنن لطفاً.

iaupp
02-02-1396, 08:10 بعد از ظهر
طرح ویو با 2 یا 3 هندل روشن میشه اما با استارت نه، باطری قوی هست استارتم قدرت بد نیست. موردش چیه؟

farshid37
06-02-1396, 02:18 بعد از ظهر
استارت موتورم سوخته. ظاهرت گیرپاژ کرده هم سیم پیچی و هم زغالاش خراب شده. موتور تریل ریجو هست. کویر موتور حدود 800 هزار می ده که خیلیه. جایی هست که تعمیر کننذ یا ارزونترش جایی پیدا می شه؟

Mahdi0067
26-02-1396, 09:03 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
من موتور پالس 135 دارم قبلا که روشن میکردم حدود 40 ثانیه خودش کار میخورد و موتور رو گرم میکرد ولی الان چند روزی هست که دیگه خودش موتور رو گرم نمیکنه
یکی از دوستان گفت چون هوا گرم شده باعث این شده ولی قبلا توی هوای گرم هم خودش موتور رو گرم میکرد فقط مقدار ثانیه ای که گاز میخورد کمتر بود
اگه کسی اطلاعاتی در مورد این موضوع داره ممنون میشم راهنماییم کنه
مرسی از همه

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
من موتور پالس 135 دارم قبلا که روشن میکردم حدود 40 ثانیه خودش گاز میخورد و موتور رو گرم میکرد ولی الان حدود چند روزی هست که دیگه خودش گاز نمیخوره
یکی از دوستان گفت چون هوا گرم شده باعث این شده ولی قبلا که هوا گرم هم بود خودش گاز میخورد فقط مقدار زمانش کمتر بود
اگه کسی اطلاعاتی در مورد این موضوع داره ممنون میشم راهنماییم کنه

Mohammad eghtesad
26-02-1396, 11:39 بعد از ظهر
سلام
من یه سوال داشتم
برای یه سره کردن موتور باید چه کنم
توضیح بدید
خیلی ممنون

Mohammad eghtesad
27-02-1396, 09:57 قبل از ظهر
سلام
برای یه سره کردن موتور
باید چه کنم

hemoso
01-09-1396, 11:12 بعد از ظهر
با سلام.

موتور من هوندا 125 ایرانی هست.

مشکلی که اکثر این موتورا در مورد سیستم برقی دارند اینه که وقتی مثلا شب چراغها رو روشن می کنی، صدای بوق ضعیف می شه.

مشکلی که من هم دارم والبته اخیرا باتری رو شارژ کردم و بهتر شد. اما باز هم اگه مثلا پشت چراغ قرمز باشم و موتور در حالت در جا کار کردن باشه

و چراغها هم روشن، صدای بوق ضعیف می شه.

بوقی که دارم تکی هست.

دوستان هر کی تجربه یا نظری داره بگه لطفا.

با تشکر

اسی9623
29-10-1396, 03:27 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتورم بزور روشن میشه حداقل باید بیست تا هندل بزنم تا روشن بشه تا روشن شد دوباره خاموش میشه موتور 200 طرح سی جی هست

VAHID
30-10-1396, 10:45 قبل از ظهر
سلام دوستان من موتورم بزور روشن میشه حداقل باید بیست تا هندل بزنم تا روشن بشه تا روشن شد دوباره خاموش میشه موتور 200 طرح سی جی هست
با ساسات اینجوری روشن میشه؟
شمع رو باز کن و تمیز کن و اگر زیاد از عمرش گذشته عوضش کن.کاربرات رو هم بده بشورن و تنظیم کنن

arash_sard
03-11-1396, 09:18 بعد از ظهر
دوستان من من موتورم نه با استارت نه با هندل روشن نمیشد . آقا حالمون گرفته بود بردیم پیش تعمیرکار گفت سیستم برقش مشکل داره . اگه سیستم برقش مشکل داره دیگه با هندل که باید روشن شه . خلاصه ۶۰ تمن کرد پاچمون بعد گفت شمعشم عوض کردم . آقا من الان دارم فکر میکنم فقط شمعشو عوض کرده و مشکل شمعش بود چون اواخر وقتی گاز ول میکردم از اگزوز صدای جرقه میومد . یعنی سناریو اینکه برق مشکل داره الکی بود واسه اینکه پول بیشتر از ما بگیره . فقط واسه اینکه مطمئن شم اومدم از دوستان بپرسم اگه شمع تموم شده باشه یا خراب باشه هنگام استارت زدن و هندل زدن موتور روشن نمیشه ؟؟؟ چون اگه برق مشکل داشت که دیگه با هندل روشن میشد . درسته ؟

farhadzxiran
05-11-1396, 03:29 قبل از ظهر
دوستان من من موتورم نه با استارت نه با هندل روشن نمیشد . آقا حالمون گرفته بود بردیم پیش تعمیرکار گفت سیستم برقش مشکل داره . اگه سیستم برقش مشکل داره دیگه با هندل که باید روشن شه . خلاصه ۶۰ تمن کرد پاچمون بعد گفت شمعشم عوض کردم . آقا من الان دارم فکر میکنم فقط شمعشو عوض کرده و مشکل شمعش بود چون اواخر وقتی گاز ول میکردم از اگزوز صدای جرقه میومد . یعنی سناریو اینکه برق مشکل داره الکی بود واسه اینکه پول بیشتر از ما بگیره . فقط واسه اینکه مطمئن شم اومدم از دوستان بپرسم اگه شمع تموم شده باشه یا خراب باشه هنگام استارت زدن و هندل زدن موتور روشن نمیشه ؟؟؟ چون اگه برق مشکل داشت که دیگه با هندل روشن میشد . درسته ؟

مگه موقع تعمیر بالای سر تعمیر کار نبودی ببینی که چه فطعاتی رو باز کرد؟
اگر شمع خراب باشه روشن نمیشه
مشکل برق ممکنه از کویل باشه اما کویل خیلی کم پیش میاد خراب بشه معمولاً شمع کثیف میشه

Mohammad2799
16-11-1397, 10:36 بعد از ظهر
سلام موتورم هندا 150هست چند روزی هست فقط باهل دادن روشن میشه شمع نو گرفتم درس نشد ایا ممکن برقی مشکل داشته باشه ؟؟؟

Meghdad.mir
30-11-1397, 12:19 بعد از ظهر
سلام دوستان،تازه وارد سایتتون شدم
من موتور زیپ استار 200 دارم که هندل نداره و فقط استارت داره،
مشکلم روشن کردن موتور صبح ها هست،خیلی سخت روشن میشه و معمولا هل میدم،میشه راهنماییم کنین چی کارش باید بکنم تا درست شه،؟اصلا از هل دادن خوشم نمیاد

keyvanj
23-04-1398, 10:46 قبل از ظهر
سلام دوستان . موتور من طرح هوندا هست ، زیگما ۱۷۰ . چند روز پیش آب ریخت روش یه اتصالی کرد فیوز باطری سوخت و یه دودی هم کرد . سیمهای توی کاسه چراغ رو چک کردم اوکی کردم چندتاش چسبیده بود . اما استارت کار نمیکنه . چراغ جلو عقب هم کار نمیکنه . نه رو باطری نه روشن . اما راهنماها و بوق کار میکنه . کسی میتونه راهنمایی کنه؟

keyvanj
25-04-1398, 11:56 قبل از ظهر
سایت ظاهرا کلا تعطیل شده !