PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر سنجي تور برنامه هاي آفرودي و تفرحي گروه فلات قاره

nopo
22-11-1390, 10:09 بعد از ظهر
نام انگلیسی : bazangan lake نام فارسی : دریاچه بزنگان
[Only registered and activated users can see links]

درياچه بزنگان اين درياچه در بلندي‎هاى کپه‎داغ و در 130 کيلومترى جادة مشهد – سرخس قرار دارد. مساحت اين درياچة آب شيرين، حدود 80 هکتار است.

درياچه بزنگان تنها ابگیر طبیعی مي باشد كه در استان خراسان وجود دارد . اين درياچه حدود هشتاد هكتار وسعت وعمق ان حد اکثر دوازده مترو حد اقل نه متر می باشد و در جنوب رشته كوههاي هزار مسجد در فاصلة حدود يكصدوسي كيلومتري جاده مشهد به سمت سرخس قرار دارد.آب اين درياچه از بارندگي هاي سالانه و چشمه هاي كوچك حاشیه و کف دریاچه تامين مي شود و تاکنون ۳۳ گونه فيتو پلانکتون جلبکی در درياچه بزنگان شناسايی شده است

درياچه بزنگان داراي ويژگيهاي خاص و از اهميت علمي و تحقيقاتي بالايي برخوردار است كه همه ساله در فصلهاي پاييز و زمستان و اوايل بهار زيستگاه بسيار مناسبي جهت زمستان گذراني پرندگان مهاجر آبزي و كنار آبزي مي باشد . سازمان حفاظت محيط زيست در جهت حفظ و بهره وري معقول از اين پديده طبيعي و با حفظ اصالت تعادل اكولوژيكي آن ،‌برنامه هايي در دست اقدام داشته و در آينده نزديك يكي از مراكز مهم علمي پژوهشي و تفرجگاهي خواهد شد

چناران- 60کیلومتری جنوب غربی مشهد و در دامنه کوه‌های بینالود

چشمه سبز : چشمه سبز که در حدود 20 کیلومتری روستای بزرگ گلمکان مشهد واقع است، در سر راه مشهد به قوچان و در یکی از بلندترین نقاط رشته کوه بینالود قرار دارد. این چشمه با طول و عرض بسیار زیاد و آب فراوان از قدیم زیبا و بحث انگیز بوده است. این چشمه که در اطراف به وسیله دیواره های کوهستانی احاطه شده است ‌دریاچه ای را تشکیل می دهد. یکی از چشمه های متعدد این محل به نام چشمه اشتها معروف است . اهمیت چشمه سبز در هوای مناسب و آب مطلوب آن است . طبیعت زیبای منطقه، اشتهار فراوانی برای این دریاچه کوچک به همراه آورده است.

روستاي آل و سد كارده:
روستاي آل در 45 كيلومتري شمال مشهد در جاده کلات قرار دارد. آل داراي باغ هاي ميوه فراوان و در نزدیکی آن سد نسبتا بزرگی است بنام سد کارده.

غار روستای آل از ديدني هاي اين روستا است و در ابتدای جاده دره آل پس از روستاهای اندروخ و کارده قرار دارد . مسیر جاده مشهد تا روستای آل اسفالت است . دهانه غار در اردتفاع 1458 متری از سطح دریا در مختصات 36،67108شمالی و 5967710 شرقی است خوشبختانه چون دهانه غار بسیار کوچک است و در جهت شمال و جنوب است و تا فاصله 10 متری دهانه غار قابل دیدن نیست و علیرغم حضور خیل مردم در روزها تعطیل ، در دره بین روستاهای کارده و آل ، غار از گزند رهگذران در امان مانده است ! این غار قدمتي بسيار دارد تا آنجا كه كوه نوردان اسكلت هايي از انسان اوليه و ابزار او را درون غار يافته اند. عرض غار بين يك تا 3 متر و عمق آن 100 متر است. دهانه غار را به صورت شكافي در ميان سنگ بوده و داراي پرتگاه هايي خطرناك مي باشد.
در دره آل ، دو دژ دست نيافتني بر جااست به نام هاي قلعه آل و قلعه ماد در دره كارده ، دو دژ دست نيافتني ديگر نيز وجود دارد به نام قلعه عماد ياد شده و تا دوره شاه عباس اول صفوي مورد استفاده بوده است. قلعه عماد در نيم فرسنگي شمال شرق روستاي آل بر روي كوهي بلند و مسطح بنا شده است. در اين قلعه از تاسيسات نگهداري اب و مسكن سربازان نشانه هايي بر جاست. در اطراف آن نيز سفال هاي دوره تيموري و صفوي يافت مي شود. قلعه عماد و گنج هاي آن هميشه محل درگيري ها و لشكر كشي هاي بسياري بوده است.
قلعه آل نيز روي كوهي در مجاورت روستاي آل در حدود 48 كيلومتري شمال شهر مشهد واقع است. وجود سفال هايي متعلق به دوران هاي تاريخي ايران از زمان پارت ها. يا دوره ايلخانيان و تيموريان همگي قدمت آن منطقه را تاييد مي كنند. فردوسي در شاهنامه و حافظ و مورخین عصر تيموريان در جغرافياي تاريخي خراسان از قلعه آل ياد كرده اند.

aban
23-11-1390, 02:36 قبل از ظهر
اینجاهایی که گفتی ایرانه یا ازبکستان و ترکمنستانه

:28:

:11:

nopo
23-11-1390, 07:03 قبل از ظهر
نزديك مشهد
2تاش 50-40 كيلومتري مشهد
اون يكي ديگه 130 كيلومتري مشهد

Mohammad aghili
23-11-1390, 09:24 قبل از ظهر
پاک جنگلی تندووره رو اضاف نمیکنی جواد؟

:29:

masoud rm
23-11-1390, 09:51 قبل از ظهر
تمام این جاها خوبه ولی برای فصل گرما
راستی مسافتها همه زیاده وخطر تردد در جاده میره بالا چون 40 کیلومتر یعنی 2ساعت رفت برگشت تو جاده برون شهری
130کیلومتر که برای افرود یه روزه خیلیه اگه خواستین بریم من با ماشین همراهیتون میکنم

nopo
23-11-1390, 10:34 قبل از ظهر
تندوره و دره شمخال توی بهار خوبه
اونجا الان گرگ داره
پلنگ هم داره!!!

---------- Post added at 10:34 AM ---------- Previous post was at 10:30 AM ----------

راستی بگم کسانی که توی برنامه های ما نیستند نظر الکی ندهند

Mohammad aghili
23-11-1390, 10:36 قبل از ظهر
130کیلومتر که برای افرود یه روزه خیلیه اگه خواستین بریم من با ماشین همراهیتون میکنم

نه دیگه آقا مسعود

واسه چی یه روزه؟

پیشنهاد من 2 روزس
صبح میریم ظهر میرسیم ناهار و کمپ رو میزنیم بعدش میریم آفرود تا غروب
شب بر میگردیم تو کمپ استراحت ، دوباه صبح میریم آفرود تا ظهر
ظهر ناهار رو میزنیم و راه میوفتیم

ولی نه در شرایط فعلی
وقتی هوا گرم شد

مثلا عید

alinozad
23-11-1390, 10:52 قبل از ظهر
من دریاچه رو ترجیح میدم...بهار باشه میریم شنا و تیاندازی و آفرود...

aban
23-11-1390, 09:52 بعد از ظهر
nopo جان داداشی میتونی یه تور افرودی برای ترکمنسان توی تابستون راه بندازی من که 4 پایه ام.

nopo
23-11-1390, 10:51 بعد از ظهر
nopo جان داداشی میتونی یه تور افرودی برای ترکمنسان توی تابستون راه بندازی من که 4 پایه ام.

والا ما كه مشهديم
تركمنستان كجا و مشد كجا!!!:25r30wi:

aban
23-11-1390, 11:44 بعد از ظهر
ای بابا راهی نیس که...تا قوچان چند کیلو متره مگه بعدش اون ور مرزی
مثلا 5 روزه خوبه ...نههههههههه....

nopo
24-11-1390, 07:17 قبل از ظهر
:spam:

Mohammad aghili
29-11-1390, 10:24 قبل از ظهر
جواد چی شد برنامه؟

واسه عید یه جا رو هماهنگ کن بریم آفرود چند روزه

nopo
29-11-1390, 10:27 قبل از ظهر
پووووووووووووووووووووفففف ففففففففففففففففففففففف
عجب خاكي نشسته بود!

لا مصب بستگي به هوا داره
من معلوم نيست عيد مشهد باشم
احتمالا99 درصد هفته دوم عيد باشم
نظرم روي چشمه سبز جاده قوچان ويا درياچه بزنگانه
ببين كيا ميان
تا برنامه و مجوز رو درست كنم

Mohammad aghili
29-11-1390, 03:17 بعد از ظهر
تا برنامه و مجوز رو درست كنم

مجوز؟؟
از کجا ؟

واس چی؟

ببين كيا ميان

دوستان کیا میان؟
یحتمل واسه شروع یه برنامه دو روزه ببندیم !

nopo
29-11-1390, 06:13 بعد از ظهر
براي درياچه مزداوند و غار مزدوران مجوز از هيئت لازمه چون عزيزان ارتشي دم در غار رو بستن!!

Mohammad aghili
26-12-1390, 03:22 بعد از ظهر
سلام بر تو ای تاپیک خفته !

دوستان مشهدی : تو عید پایه اید یه برنامه دو روزه آفرودی - مسافرتی به یه جایی داشته باشیم؟؟

من که خیلی تو حالمه