PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : KAWASAKI ZX-130 یا HONDA Wave 125 ؟

siavash brazil
22-11-1390, 12:13 بعد از ظهر
با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان گرامی.

قصد تهیه یک موتورسیکلت شهری دم دستی برای انجام کارهای روزمره رو داشتم.
موتورهایی که داشتم
طرح ویو (اشغال چینی!)
سی جی 125
تریل روان 200
هیوسانگ 250
هوندا سی بی ار 150
پالس 180 ug4
اپاچی و مگلی و کثیر و..
موتورهای ورزشی مثل سی ار اف و یاماها (کراس)

بین موتورسیکلت هایی که داشتم از باب کیفیت ساخت هیچ کدام هرگز به پای
honda cbr 2011
نمیرسند و نخواهند رسید!!!

در حال حاضر برای انجام کارهای روزمره نیازمند یک موتورسیکلت هستم

با صحبت هایی که دو سه تا از دوستای ماشین باز و موتور بازم داشتم در کمال تعجب تمامی اونها گفتند یک هوندا ویو 125 ژاپنی بخر!!!
واقعا برای من عجیب بود کسی که قهرمان موتور کراس ایران و در سطح اسیا مقام داره یا کسی که سالهاست راننده پیست هست..
ادم رو به خرید یه موتور کاب تشویق کنند!!!

من نظرم روی همون پالس 180 بود ولی وقتی یادم میوفته بعد 9 هزار تا چه صدایی میداد سوپاپ هاش
یا اپاچی که بعد 14 هزار تا واقعا رو مخ بود سر و صداش..
تصمیمم راجب خرید یه کاب با کیفیت اصیل بیشتر میشه..

به همه موتوری حس داشتم الا کاب.. که الان..

اونطور که تووی این یکی 2 روز نت رو جستجو کردم متوجه شدم که

هوندا ویو 125 که شرکت تیزرو وارد کرده گویا اخرین تولیدش متعلق سال 89 بوده منتها صفر 89 هنوز هم هست
لطفا دوستان که امار دقیق دارند بفرماییند که 90 این موتور هم هست یا خیر؟

بعد نکته بعدی این بود که در حال حاضر هوندا ویو 125 رو کویر عرضه میکنه ولی نمیدونم چرا مثل موتورهای تیزرو به دل ادم نمیشینه!!!

انتخاب بعدی که دارم کاوازاکی گالکسی 130 هست یا همون زد ایکس 130 !!

اگر دوستان تجربه استفاده و رانندگی با 2 موتور مذکور

HONDA Wave 125

[Only registered and activated users can see links]

KAWASAKI ZX-130

مهمترین دلیلی که باعث شد رو به این موتور ها بیارم. کیفیت ساخت بسیار بالایی هست که تعریفش رو شنیدم و بهم توصیه کردند
مصرف کم و اینکه عنوان کردند کمتر ادم رو خسته میکنه
برخی روزا که مشغله کاری زیاد هست روزانه شاید 100 کیلومتر در تهران تردد داشته باشم.. مصرف سوخت هم فاکتور مهمی هست
ولی مهم تر از همه یه موتوری میخوام قشنگ 5-6 سال سوارش شم بدون خرج!!!
نه مثل این موتورهای هندی (پالس و اپاچی که داشتم) بعد 9 هزار تا از همه جای موتور صدا بیاد.. و بی کیفیت باشه..

اگر هوندا ویو صفر پیدا کنم هر قیمتی باشه میخرم (تیزرویی)
چون امروز متوجه شدم همین دوستم که پیشنهاد داده موتور رو خودش یه هوندا ویو 84 داره که 30 تا راه رفته اصل ژاپن هست
حالا میخوام برم از نزدیک تست کنم

بعد مصرف سوخت این 2 موتور هر 100 کیلومتر 2 لیتر هست؟
تاپ اسپید چقدره؟
شتابش در چه حد هست بخواین با موتورای هندی مقایسه کنین؟

تنها نکته ای که نگرانش هستم سایز بسیار باریک موتورهای کاب هست که میترسم توو سرعت بالا و توو دست اندازهای ما برام حادثه ساز شه همین فقط !

ممنون میشم دوستانی که تجربش رو دارند بیان یه همکفری کنیم سریع تر خرید کنم
ممنون.

.:ALIREZA NADERI:.
22-11-1390, 12:51 بعد از ظهر
به نظرت احترام میزارم ولی یه چیزی جهت اطلاع تمامی ویو های هوندا تیزرو اصل که ترمز دیسکی دارن و با استارت روشن میشن و اینمه معلوم نیست نصفش برای ایرانه نصفش برای ژاپن و...
اما ویو جدید شنیدم که ژاپن نیست و بعضی ها میگن برای تایوانه هست.(زیر 250 رو ژاپن تولید نمیکنه)
اما هر جور که حال میکنی یه نگا به چراغ جلو ویو های قدیم بنداز یاد چی میوفتنی من یاد یکی از وسیله های مردانه میوفتم!
اما ویو جدید خوشگل تره 0 هست مطمینا عملکرد بهتر در انجین و ... رو داره خر نیست خیلی هم خوشگل تره.
در مورد طرح ویو هم فقط رادیسون 125 رو بهت پیشنهاد میکنم(((((((***با یک ویو بدون دیسک و استارت که با هندل روشن میشه و 100% مال ژاپن بود و مدل 83 کارکردش هم 50 هزار تا بود کورس گذاشتم غیب شد***))))) در مورد کاوازاکی هم اطلاعاتی ندارم مودناس حال نمیکنم تی وی اس امکانات خوبی داره من خوشم میاد ازش اما هوندا ویو جدید یه چیز دیگست.
همچین میگی کاب انگار سه چرخه است. شما با هایابوسا مگلی نیننجا گلد وینگ بیا بریم تهران از یه مقصدی به یه مقصد دیگه ببنیم کدوم زود تر میرسیم و کدوم کم تر بنزین میخوریم ؟
کاب=درون شهری کم مصرف کم اصتحلاک قدرت مانور بالا بی صدا(ازار ادیت نمیدی مردم رو پلیس هم نمیشنوه صدا رو)خوشگل دختر کش سرعت خوب!
در کل
1-honda wawe pgm f1 i kavir
2-tvs rockz
3-wawe tizro s
4-wawe 1383 0kilometr
5-raddison
6-wawe 1383 karkarde

---------- Post added at 12:33 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

در مورد تجربه رانندگی پشت ویو 83 نشستم گیریبکس خیلی نرمتری نسبت به رادیسون داره صدای انجینش بم تره قدرتش کم تر بود انگار که سایز فرمونش فرق میکرد من نارحتی میکردم پشت ویو صاحب ویو پشت رادیسون ناراحتی میکرد و هر دو از فرمون شکایت داشتیم.

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:33 PM ----------

جناب سیاوش یه سر به موتور فروشی بزنین کاتالوگ رادیسون رو بگیرین مطالعه کنید .

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:45 PM ----------

اگر میخای کاب که میخری برای نوه نیتیجهات بمونه ویو پی جی ام.

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:48 PM ----------

سرعت های ثبت شده با رادیسون
دنده 1=40 تا
دنده 2=65 تا
دنده 3=80 تا
دنده4=80 تا ولی هر وقت دیگه تازه داره بیشتر از 80 تا میره جاده به پایان میرسه مجبور به تزمز گیری میشم
اما یه بار تو سر پایینی با شیب کم 130 تا رفت.

matrixaidin
22-11-1390, 01:14 بعد از ظهر
سیاوش جان ویو سری جدید خیلی مردهقیمتشم حدود ۳۵۰۰ولی برات کار میکنه مثل اسبشتابشم به نظرم بالاس(از رادیسون خیلی بالاتره)قشنگ ترم هستشبه نظرم ویو خیلی بهتره

siavash brazil
22-11-1390, 01:20 بعد از ظهر
سیاوش جان ویو سری جدید خیلی مردهقیمتشم حدود ۳۵۰۰ولی برات کار میکنه مثل اسبشتابشم به نظرم بالاس(از رادیسون خیلی بالاتره)قشنگ ترم هستشبه نظرم ویو خیلی بهتره

تصویری از این سری جدید های وارد شده توسط کویر دارین؟

matrixaidin
22-11-1390, 01:27 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]این تاپیکش

K.I.A
22-11-1390, 09:36 بعد از ظهر
از این موتورا تنها توقع مصرف سوخت خیلی کم و بی خرج بودن هست و تنها انتظار از یه کاب/موارد دیگه در درجه های بعدی محاسبه میشه مثل راحتی .هزینه.شتاب . سرعت . قیافه/اما مورد اصلی کارکرد بی نقص انجینه که به موتور ارزش میده..من اینارو غیر از ویو اصلی سوار نشدم و tvs ///اما اگه از بین tvs و ویو اصلی یکیو بخوام انتخاب کنم فقط tvs و بعد ویو/من با tvs تجربه رانندگی زیاد دارم و سرعت 130 تا باهش زدم و شتاب خوب و قیافه و مصرف و بی خرج بودن..../البته شنیدم هزینه های کاب اگه به خرج بیافته و خدایی نکرده تصادف ...خیلی زیاده و یک دست فلاپ ویو کلی قیمتشه و خرج انجین همینطور...

siavash brazil
22-11-1390, 09:59 بعد از ظهر
از این موتورا تنها توقع مصرف سوخت خیلی کم و بی خرج بودن هست و تنها انتظار از یه کاب/موارد دیگه در درجه های بعدی محاسبه میشه مثل راحتی .هزینه.شتاب . سرعت . قیافه/اما مورد اصلی کارکرد بی نقص انجینه که به موتور ارزش میده..من اینارو غیر از ویو اصلی سوار نشدم و tvs ///اما اگه از بین tvs و ویو اصلی یکیو بخوام انتخاب کنم فقط tvs و بعد ویو/من با tvs تجربه رانندگی زیاد دارم و سرعت 130 تا باهش زدم و شتاب خوب و قیافه و مصرف و بی خرج بودن..../البته شنیدم هزینه های کاب اگه به خرج بیافته و خدایی نکرده تصادف ...خیلی زیاده و یک دست فلاپ ویو کلی قیمتشه و خرج انجین همینطور...

کیا من دنبال یه موتور با اصل و نصب و برند میگردم.
در کل همون طور که خودت متوجه شدی کلا به برند اهمیت میدم و همیشه هم انصافا جواب گرفتم..
نمونش همین سی بی ار که خریدم.. چند تا از بچه های سایت که هیو و دایلیم داشتند نشستن پشت موتور..
واقعا روان کار کردن انجین و خوب جا رفتن دنده ها و بی سر صدا بودن و عیب و ایراد پیدا نکردن برام در اولویت هست
بخاطر همین هم حاضر حتی تا 3500 بدم برای خرید ویو تیزرویی صفر!

دقیق که از دوستان پرس و جو کردم الان بعضی از دوستان ویو 83-84 دارند بالای 30 هزار تا موتور راه رفته بدون کوچکترین ازار اذیتی..
این پالس و اپاچی بس صدا میداد خیلی رو مخ بود..

فلاپ ویو هم قیمت خاصی نداره
ما جنس ایرانی خوش ساختش رو داریم میدیم به همکار حدود 100 تومن (کل فلاپ ها) 9 تیکش..

در کل بین 2 گزینه مطرح شده انتخاب خواهم کرد
چون زمانی که پول بالای برند میدم مطمئن هستم
کیفیت و راحتی و بی سر صدا بودن و مصرف کم و استفاده شهری برام ملاک هست که احتمال قوی همون هوندا ویو رو بردارم.
فقط بچه ها یه لطفی کنید اگر در چند روز اینده ویو تیزرویی در حد یا صفر دیدین خوش قیمت بود یه ندا به من بدین
انشالا جبران کنم
مرسی

کوروش
22-11-1390, 10:02 بعد از ظهر
اینجوری فاید نداره یه نظر سنجی کن ببین جمع چه نظری میدن:icon_pf (95):

ali cbr
22-11-1390, 10:03 بعد از ظهر
سیاوش جان من ۵ سال ویو داشتم .
۶۰،۰۰۰ تا باهاش رفتم . خیلی‌ موتور خوبیه .
پشت جدیدشم نشستم . شتابش بهتر شده . البته انژکتور شده .
به نظرم بهتره . از کمالی پرسیدم گفت همهٔ لوازمش هست ، گرون هم نیست .
از اون موتوراست که راحت چند سال سوار میشی‌ ، من با قدیمیش تو کفی ۱۳۰ تا رفتم .

siavash brazil
22-11-1390, 10:11 بعد از ظهر
سیاوش جان من ۵ سال ویو داشتم .
۶۰،۰۰۰ تا باهاش رفتم . خیلی‌ موتور خوبیه .
پشت جدیدشم نشستم . شتابش بهتر شده . البته انژکتور شده .
به نظرم بهتره . از کمالی پرسیدم گفت همهٔ لوازمش هست ، گرون هم نیست .
از اون موتوراست که راحت چند سال سوار میشی‌ ، من با قدیمیش تو کفی ۱۳۰ تا رفتم .

به علی اقا گل احوال شما
خاطرم هست که قبل از خرید سی بی ار هم مشورت با شما بسیار نتیجه بخش بود
در حال حاضر هم که میفرمایین 60 هزار کیلومتر با ویو جا ب جایی داشتین!!! (خرج اضافی چیزی نداشت؟)
کم نیست 60 هزار تا برای موتور !!!
از باب لوازم هیچ مشکلی ندارم شغلمونه !!!

نمیدونم چرا نمیتونم با سری جدیدش که کویر اورده ارتباط برقرار کنم و شیفته همون نمونه عرضه شده توسط تیزرو میباشم!

تیزرو مدل 90 هم داره؟ صفرش الان هست؟ حدودا چقدره؟

تا 3500 میدم..

همین الان مگلی یکی از مشتریام هست شهرستان موتور فقط 900 تا رفته به من 3900 هم میده.. یعنی تقریبا هم قیمت ویو در میاد برام..
ولی خب دنبال یک انتخاب عمری اقتصادی هستم..

K.I.A
22-11-1390, 10:16 بعد از ظهر
سیاوش با شناختی که ازت دارم میدونم حتما کاوازاکی 130 می گیری / چون خیلی تو نخشی و معمولا برندایی که بحثی دربارش نیست میگیری و تنوع رو دوست داری...بچه ها تجربیات خودشونو میگن اما از این دو موتور هیچکس تجربه و سواری نداره و خودت باید تصمیم گیری کنی و نظر خودت مهمه البته ویو جدیدو میگم کسی تجربه نداره/

ali cbr
22-11-1390, 10:35 بعد از ظهر
به علی اقا گل احوال شما
در حال حاضر هم که میفرمایین 60 هزار کیلومتر با ویو جا ب جایی داشتین!!! (خرج اضافی چیزی نداشت؟)

نمیدونم چرا نمیتونم با سری جدیدش که کویر اورده ارتباط برقرار کنم و شیفته همون نمونه عرضه شده توسط تیزرو میباشم!

تا 3500 میدم..

همین الان مگلی یکی از مشتریام هست شهرستان موتور فقط 900 تا رفته به من 3900 هم میده.. یعنی تقریبا هم قیمت ویو در میاد برام..

سلام سیاوش جان .

مخلصم عزیز . هیچ خرج اضافی نداشت . فقط مصرفی .

جدیدش هنوز معلوم نیست چه جوریه . ولی‌ یه دور زدم بد نبود .

الان زنگ زدم پسر داییم تو شهباز مغازه داره .

سپردم اگه چیزی پیدا کرد تمیز بود خبر بده . قدیمیش تا ۸۹ داره .

ولی‌ خیلی‌ موتور خوبیه . به خصوص صندوق زیر زینش حرف نداره ،

پیشنهاد من ویوه . حالا بازم خبری گرفتم حتما بهت خبر میدم داداش .

اگه واسه تو شهر میخای‌ سوار شی مگلی رو بی‌خیال شو . موتور چند سال سوار شدن نیست .

siavash brazil
22-11-1390, 11:17 بعد از ظهر
کیاو ویو میگیرم محض اینکه صرفا اشتباه پیش بینی کرده باشی:d (شوخی)

ممنونم علی جان انشالا فرصتی پیش بیاد برای جبران.
داداشی صفر مدل 89 هم اگر توو انبار های شرکت باشه یا اشنای شما بتونه ردیف کنه میخوام حتما .. هست به نظرت؟

siavash brazil
23-11-1390, 10:23 قبل از ظهر
Honda wave 125
مدل:89
صفر کیلومتر
رنگ: ابی

پیدا کردم امروز

3500 نقد میگه..
میخوام بیعانه بدم برام بذاره کنار..

قرمزش هم بود میگفت 3400..

حالا یه چک و چونه هم بزنیم ابی رو روی 3300-3400 بگیریم خوبه؟
صفر تیرزویی دیگه هم نیست
اخرین تولیدش هم 89 بوده..

K.I.A
23-11-1390, 10:51 بعد از ظهر
خوبه/ امروز یه کاوازاکی zx130 رنگ غروب افتاب دیدم ارتفاع زده بود موتورو خوابونده بود خیلی چشم نواز شده بود یدونه هم یاماها کاب تو بازار داره اونم دیدم به نظر عالی میومد رفیقمد خریده یاماها رو حدود 4 تومن بود سوارش شدم خیلی خوب بود

23-11-1390, 11:09 بعد از ظهر
به علی اقا گل احوال شما

تا 3500 میدم..

شمارت رو پیغام خصوصی کن تا فردا برات امار قیمت ویو 83 که اصل ژاپن هست و البته فاقد دیسک و استارت هست رو بگیریم تمیز هم دارم.
اگر تهران هستی برات میفرستم. پول حملش با خودت هست.
83 بدون تزمز دیسکی و بدون استارت هم هست
89 هم گیر میارم.
فردا اطلاعات کامل میگریم اگر خواستی بهت میگم بزنگی شماره حساب بدم بریزی سوار وانت ترهان تحویل بگیری.
البته بگما اونایی که دیسکی نیستند و... 100% ژاپنی هستند.

siavash brazil
23-11-1390, 11:10 بعد از ظهر
کاب یاماها توو بازار ایران !!! کیا عکسی .. ؟

امروز ویو ابی تیزرو رو هرکاری کردم گفت داداش 3500 مقطوع مقطوع
دوس داری قرمز یا نقره ای بهت بدم 3200-3300
ولی ابی رو چون طالب زیاد داشت سفت و سخت پاس مقطوع واستاد (مطمئن هم هست من نخرم یکی دیگه میخره)
خلاصه داریم جمع و جور میکنیم بزنیم توو گوشش :-d

مصرف صدی 2 :-d

حساب کردم انقدر روی این موتور بازی ضرر دادم حد نداره..
ولی دیگه ویو رو بخرم حداقل 5 سال یا 50000 کیلومتر سوارش میشم (هر کودوم زودتر :-d)

یه حساب سر انگشتی زدم دیدم با ویو قرار باشه 50 هزار کیلومتر طی طریق کنم
با بنزین 400 تومنی و احتساب صدی 2 پول بنزین در میاد 400 تومن
با پالس 220 که هم قیمت همین ویو هست الان پول بنزین میشه 700 تومن!!!

نرمی و راحتی ویو کجا به صدا افتادن فلاپ 220 از روز اول کجا..
به کل دیگه اعصاب سر و صدای موتورای چینی و هندی رو ندارم!

خود دلاله بهم گفت سیاوش این موتور 3500 گرونه !!! نخر بیا قرمز ببر 3300!!!
گفتم بهش توو این مملکت تو بگو کودوم جنس قیمت واقعی خودشو داره که این داشته باشه.. گیر 200-300 که نیستیم یه عمر میخوایم سوار شیم..

یادش بخیر شب سهمیه بندی بزنین ویو از 1200 یهو شد 2 تومن الان هم 3500
بعد 5 سال میام این کامنتم رو میخورنم میبینم ویو شده 6 تومن :-)))

K.I.A
23-11-1390, 11:13 بعد از ظهر
رفیقم خریده دوست داشتی میریم میبینیمش

siavash brazil
23-11-1390, 11:13 بعد از ظهر
شماره من رو دارن اکثرا بچه ها

407 0 206 0919
سیاوش

شغلمون هم لوازم لوکس خودرو و موتور سیکلت هست (زنون.. ) چیزی خواستین بفرمایین جبران کنیم
موتور صفر میخوام حقیقتش اگه نه رفیقم 83 نقره ای داره 20 -30 تا کار کرده به من 1 میده !!!

23-11-1390, 11:23 بعد از ظهر
شماره من رو دارن اکثرا بچه ها

407 0 206 0919
سیاوش

شغلمون هم لوازم لوکس خودرو و موتور سیکلت هست (زنون.. ) چیزی خواستین بفرمایین جبران کنیم
موتور صفر میخوام حقیقتش اگه نه رفیقم 83 نقره ای داره 20 -30 تا کار کرده به من 1 میده !!!
باشه فردا امار رو میگیرم پیدا کردم میزنگم صحبت میکنیم.!

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

در حد 0 به کارت نمیاد ؟

siavash brazil
23-11-1390, 11:24 بعد از ظهر
رفیقم خریده دوست داشتی میریم میبینیمش

کیا میتونی یه عکسی از نمونه روی نت پیدا کنی لینک بدی؟
برررریم پایم

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:23 AM ----------

باشه فردا امار رو میگیرم پیدا کردم میزنگم صحبت میکنیم.!

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

در حد 0 به کارت نمیاد ؟

من صفر میخوام داداشی
تهران صفر ابی کاربی مدل 89 تیزرویی رو میدن 3500

23-11-1390, 11:29 بعد از ظهر
اوکی پس فردا بهت میگم :3:

K.I.A
23-11-1390, 11:30 بعد از ظهر
خواستی بری یه ندا بده گمرکه اگه منم نتونستم بیام برات هماهنگ میکنم بری ببینی....

RED-LINE
24-11-1390, 12:08 قبل از ظهر
سیاوش به نظرم سری جدید بخر،انژکتوریه تنظیمش بهم نمیخوره تو هم که چند سال میخوای سوار بشی.
برو از نزدیک ببین باهاش ارتباط برقرار میکنی دختر خوبیه :دی
قیمت صفرشم 2/800بود تو گمرک.

siavash brazil
24-11-1390, 12:18 قبل از ظهر
سیاوش به نظرم سری جدید بخر،انژکتوریه تنظیمش بهم نمیخوره تو هم که چند سال میخوای سوار بشی.
برو از نزدیک ببین باهاش ارتباط برقرار میکنی دختر خوبیه :دی
قیمت صفرشم 2/800بود تو گمرک.

ممد قیافه این سری هایی که کویر اورده واقعا رو مخه..
اگر نه منم بدم نمیاد به جای 3500 .. بیام 2.800 بدم !!!

RED-LINE
24-11-1390, 12:27 قبل از ظهر
آخه قتیمیاشم همچین خوشگل نیست که.
سری جدید بگیر رینگ اسپرت بنداز براش بعدشم گاراژ جوادی و آقا مهدی میسپاری یکم استیکر درست میکنه برات میزنی رو موتور قیافش بهتر میشه.

هرچی نباشه از اون قدیمیا که بهتره همه با طرح ویو اشتباه میگیرنش،این جدیده باز معلومه ویو اصله.

24-11-1390, 06:13 بعد از ظهر
ویو تیزرویی 0 کیلومتر یارو سراغ داشت 3500 !
همون از تهران بگیری خیلی بهتره برات !
ولی من فک میکردم یارو مشنگ بزنه یه دفعه بگه 2.500 !

siavash brazil
27-11-1390, 07:23 قبل از ظهر
بالاخره پس از چند روز ویو هوندا تیزرو مدل 89 ابی رنگ صفر کیلومتر پیدا کردم..

رنگ قرمز و نقره ای توو گمرک خیلی زیاد بود من 3200 هم میتونستم بخرم..
ابی خریدم 3650 !!!
توو کل گمرک کلا 3 تا موتور هوندا ویو مدل 89 صفر کیلومتر ابی رنگ بود و.. چون تولید نمیشه دیگه ابی هم نداره دیگه قیمتش یه خورده بالا بود
ولی چون دیگه پسندیده بودم 500 بالا پاینش مسئله ای نبود..

اما قبل خرید مغازه 2-3 تا از دوستان رفتم و هرچی موتور داشتند تست کردم..

مقایسه 3 کاب پر فروش بازار ایران (TVS Rockz - گالکسی 130 جی تی -Honda wave)

TVS Rockz

ظاهری بسیار زیبا و شیک
تنوع رنگبندی بسیار مناسب
رنگ:سبز-ابی-قرمز-نوک مدادی قیمت حدود :2500
رنگ مشکی حدود 300-400 ارزان تر (مشکی با باقی رنگ ها تفاوت داره کیفیت رنگش)
امکانات به نسبت مناسب
ولی از نظر سواری اصلا و ابدا قابل قیاس با گالکسی و هوندا نیست
قدرت ضعیف و هندلینگ بسیار ضعیفی داره.

گالکسی جی تی 130
ظاهر موتور امری است سلیقه ای
من سری قدیمی هاشو بیشتر میپسندیدم
و از ظاهر سری جدید اصلا خوشم نمیاد
این موتور هم مثل تمامی کاب های بازار تنوع رنگ شادی داره
تک رنگ موتور در میاد حدود 3400-3500
دو رنگ (رنگ ترکیبی مثل سفید مشکی) حدود 400 تومان ارزان تر

وقتی از پشت تی وی اس ادم میاد پشت گالکسی واقعا اختلاف کیفیت فاحش موتور دستش میاد..
از باب سواری و کیفیت ساخت خیلی تفاوت دارند

و اما Honda wave

ظاهری بسیار زیبا و دوست داشتنی (ظاهر موتور امری است سلیقه ای از نظر من ویو قدیم از سری جدیدش خیلی خوشگلتره)
واقعا جای افسوس هست که دیگه همچین موتور با کیفیتی دیگه عرضه بازار نمیشه (توسط تیزرو)
سواری بسیار بسیار نرم و با کیفیت
غیر قابل قیاس با تی وی اس
از نظر قدرت شاید از گالکسی کمتر باشه
اما از باب هندلینگ و کیفیت ساخت و عمر و دوام قطعات علی الخصوص کیفیت و دوام چند سر و گردن نسبت تمامی رقبا بالاتر هست.
قیمت رنگ های قرمز و نقره ای: 3300
قیمت رنگ ابی: در بازار نیست (3600-3700) نهایت 2 عدد توو کل گمرک باشه. اگرم کسی داشته باشه انبار کرده از اینم گرون تر بفروشه!!!

m.reza
13-12-1390, 01:46 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
من یه طرح ویو sabin دارم مدلش 90 هست موتور خیلی خوبیه خیلی هم ازش راضی هستم.اگر میخوای کارای روز مره انجام بدی موتور طرح ویو خیلی خوبه برات.
من نمیدونم چرا همه ما دنبال سرعت هستیم.آخه وقتی نمیشه با خیال راحت توی خیابون های ابران گاز داد دیگه سرعت به چه درد میخوره.
حالا چه 100 تا بره چه 500 تا.فقط هممون توی جوو سرعتیم.(نظر شخصی)