PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میخوام به برادرم موتور سواری یاد بدم .اما؟

kheyri
17-11-1390, 11:24 قبل از ظهر
سلام به همگی .
من یه برادر دارم 14-15 سالشه .چند بار موتور دادم بهش ولی خودم ترکش بودم اینجوری.
مشکل اول اصلا نمیتونه دنده 1 با کلاج تنظیم کنه ! یه بار 20 دفعه پش هم خاموش کرد دهن موتور سرویس شد
مشکل دوم زمانی که میخواد از 2 بره 3 نمیدونه باید چی کار کنه یکی باید بش بگه !
خودم یه چنتا راه حل به ذهنم رسیده ابتکار زدم ولی جواب نگرفتم.
دیگه اعصاب ریخته به هم میخوام برم ببینم لباس ضربه گیر کسی داره بگیرم واسش یه دو روز خودم دیگه پشتش نشینم .خورد زمینم خورده دیگه :دی
بعد مانع بزارم به طول 2-3 تا موتور بگم رد شه ازش این خیلی بهتره
راه حلی به ذهن شما خطور نمیکنه ؟ موتور تمرینی 125
(هدف میخوام تریال بازش کنم) :دی اگه یاد بگیره تا اردیبهشت تولدش یدونه از این تریل هست نه کوچیه نه بزرگ از اینابراش میگیرم :دی

Mohammad aghili
17-11-1390, 11:31 قبل از ظهر
واسه دنده یک :
یه اشتباه عمومی هست که وقتی میخوان موتور سواری به کسی یاد بدن ، میگن ، مثل ماشین اول یه کم گاز بده ، بعد کلاچ رو درگیر کن
این قضیه روی موتور کاملا برعکسه

ینی اول باید کلاچ رو تا نیمه درگیر کنه ، وقتی به اون حالت رسید که موتور خواست به حرکت بیوفته ، کم کم گاز اضافش کنه !

من خودم به یکی از دوستام که همسن این رفیق شماست ، همینطوری یاد دادم و الان داره یه چرخ میزنه

واسه دنده های دیگه هم ، والا باید خودش بدونه دیگه ،، میتونید از دور موتور براش کمک بگیرید
مثلا بگید دور موتور هروقت به 6-7 هزار رسید ، دنده عوض کن

امر دیگه بود در خدمتم

Kami
17-11-1390, 11:34 قبل از ظهر
خودش باید یاد بگیره من یادمه 12 سالم بود هیشکی بهم حتی نگفت کلاچ و ترمز کدومه با yamaha ybx125 صفر تو 30 دقیقه یاد گرفتم
دیگه 14 15ساله الان پشت هیو میشینن ( خودم تو خیابون زیاد میبینم )

kheyri
17-11-1390, 11:36 قبل از ظهر
قبل یک که میگن گاز بده یا منم میگفتم برا اینکه اندازش دستش بیاد گاز چقدر میخواد :دی
رفیقمونم نی داشمونه

Mohammad aghili
17-11-1390, 11:43 قبل از ظهر
وقتی قبل یک گاز بده
اونوق موقعی که کلاچ درگیر بشه ، موتور میپره
و اگه این داداشتون کمی ضعف اعتماد به نفس داشته باشه ، از دنده یک ترسیده خواهد شد !

ولی اگه از روش من ! استفاده بشه ، موتور خیلی نرم راه میوفته و یک رضایتبخش خاصی به طرف مورد تعلیم میده

.:ALIREZA NADERI:.
17-11-1390, 11:59 قبل از ظهر
وقتی قبل یک گاز بده
اونوق موقعی که کلاچ درگیر بشه ، موتور میپره
و اگه این داداشتون کمی ضعف اعتماد به نفس داشته باشه ، از دنده یک ترسیده خواهد شد !

ولی اگه از روش من ! استفاده بشه ، موتور خیلی نرم راه میوفته و یک رضایتبخش خاصی به طرف مورد تعلیم میده
روش شما دقیقا این بود که گاز ندی کلاج تا نصفه وقتی کلاج رو تا نصفه گرفتی بیای تازه شروع به گاز دادن بکنی و وقتی موتور راه افتاد کلاج رو ول کنی ؟

بهترین اموزش تمرین کردن با یه کاب درپیتی هست بعد سی جی!بعد هم ازاد !

Ali
17-11-1390, 12:05 بعد از ظهر
با چه موتوری دارین یاد میدین؟

کوروش
17-11-1390, 02:15 بعد از ظهر
من با وینز موتور سواری رو یاد گرفتم !!!
ببین خطر زمین خوردن زیاده کلاه یادت نره !!!
ببرش یه جای خلوت بزار اینقد گاز بده دنده بزنه تا خسته بشه !!!
زمین خاکی فوتبال خیلی خوبه !!! گارد هم داشته باشه چه بهتر !!!
من 70 سی سی رو پیشنهاد میکنم هم زور نداره که یه هو در بره هم کلاج داره و میتونه دنده زدن رو یاد بگیره هم ارزونه هم ....
موتور سواری رو بد یاد بگیر تا اخر همینه !!!
اصولی یادش بده نه اینکه فقط گاز بده !!!:sarma:

reza KTM
17-11-1390, 02:25 بعد از ظهر
در مرحله آخر اگر هر کاری کردی و نشد از این راهم میتونی استفاده کنی
شاید از حرفم ناراحت شین
ولی تجهیزات و ایمنی مخصوصا کلاه سرش بزاره و بزار همین جوری سوار شه
دوبار که بیفته زمین یاد میگره خودش میفهمه کجا چیکار کرده که خورده زمین دیگه اون کار رو نکنه

7thRING
17-11-1390, 02:34 بعد از ظهر
بستگی به نوع موتور هم داره اگه موتورتون بالای 150 سی سی هست فعلا خودتون پشتش بشینید تا کم کم خودش یاد بگیره اگه کمتر از 150 سی سی هست اول اصول اولیه رو توضیح بدین و بگید اروم حرکت کنه دنده1 جوری که شما هم کنارش برید وقتی اعتماد به نفس کاملو پیدا کرد تو یه کوچه خلوت بزارین دور بزنه و کلاه کاسکت حتما بزاره.

AmiR.b
04-03-1391, 04:57 بعد از ظهر
منم 16 سالمه...الان خودم آپاچی دارم خیلی هم آسونه...موتور باید قلقش دستت بیاد...من یه هفته بشتر طول نکشید یاد بگیرم...تازه از همین آپاچی هم شروع کردم نه 125

فرزاد شاه گل
04-03-1391, 07:59 بعد از ظهر
منم ۱۶ سالمه ولی ۳ ساله پشت موتور میشنیم و RKV 200 cc هم دارم و تا چند روز دیگه فلات ۲۵۰ طرح KTM :2gwb921: