PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ducati 1098

Sination
07-05-1389, 01:20 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

یک نگاه به دست آورد مقامهای بالا در مسابقات جهانی و مهم میتواند ثابت کند که این مدل توانسته از ساخت قوی و بالای بدنه و موتور قدرتمند بهره برده است.

مدل دوکاتی 1098 دارای موتوری 4سیلندر بوده که در هر سیلندر آن 4سوپاپ تعبیه شده است که موتور حجیم آن میتواند قدرتی برابر 119 کیلووات را تولید کند. نسبت تراکم در این موتور برابر 12.5 است که میتوان آنرا در بین هم رده های خود به یک غول تشبیه کرد. حجم پیشرانه آن 1099 سی سی بوده که خنک سازی موتور در آن به وسیله مایع خنک کننده انجام میشود.

این موتور اسپرت توانسته در طول خط گیری از رقبا جلو بزند و به تایم خوبی دست پیدا کند. یک جذابیت بسیار بالای آن از بین دیگر انواع آن این بوده که دارای چهره خشمگین بوده که با کمکهای طلایی رنگ در جلو و رینگهای 10 پره ای که در جلو و عقب با اختلاف سایز میتوان آنرا بسیار محرک در انتخاب آن دانست.

مدل قلب تپنده این موتور desmo بوده که استارت آن دکمه ای و تفاوت دیگر آن با بعضی ازانواع موتورهای اسپرت آن است که در بعضی از انواع مختلف بجای آنکه از زنجیر برای انتقال قدرت به عقب استفاده کنند از چرخ دنده استفاده می کنند اما در دوکاتی 1098 مانند بقیه از زنجیر استفاده کرده. حجم مخزن سوخت آن 15.5 لیتر بوده که حجم مخزن کمکی آن 4 لیتر است.

ترمزهای آن در جلو از دو دیسک نیمه متحرک با ضخامت 330 میلیمتر و در عقب از یک دیسک با ضخامت 245 میلیمتر استفاده شده است. نحوه انتقال سوخت در آن به صورت انژکتور بوده وکلاچ آن خشک چند صفحه ای با کنترل هیدرولیک لغزنده کلاچ است و در پایان آنکه در جلو از حجم لاستیک و رینگی برابر 120/70 zr 17 و در عقب هم از 190/55 zr 17 استفاده شده است.

[Only registered and activated users can see links]

high-speed
07-05-1389, 10:24 بعد از ظهر
اولا سینا جان از متن زیبا و جذابی که در مورد این یکه تاز دنیای موتور نوشتی ممنون

دوکاتی تو 2 دهه ی اخیر بهترین برند سازنده ی موتور بوده و همیشه ایده های فنی و بدنه اش در حد عالی بوده مثل شاسی های فضایی که فکر کنم تو سال 95 طرحشو عرضه کرد

و مطمئنم که تمام عاشقان موتورسیکلت سواری ، آرزو دارن بتونن سوار این موشک بشن و باهاش هیجان رو تجربه کنن

mani
28-05-1389, 09:15 بعد از ظهر
سینا جان
توضیحاتت از این موتور خیلی کامل بود
منم این افتخار رو داشتم که یکبار موتور سواری رو با این موتور فوق العاده تجربه کنم

E.S.M
10-06-1389, 04:58 قبل از ظهر
با سلام
آقا سینا از توضیحات خوبتون ممنون.واقعا تا حالا در بین این همه موتور های ریس که دیدم هیچ کدوم به زیبایشون به این موتور نمیرسه.اما یک سوال از جناب mani ([Only registered and activated users can see links]) داشتم.این 1098 که فرمودید سواریش رو تجربه کردید آیا صاحبش این موتور رو می فروشه و یا اصلا امکان دیدن این موتور از نزدیک هست؟
با سپاس
موفق باشید

Hayabusa namorde
10-06-1389, 04:33 بعد از ظهر
1098 چه قیمتی هاست ؟
1098 پلاک میشه؟؟؟؟
تو ایران Ducati رو چه شرکتی وارد میکنه ؟
----
ایا مدل 749 Ducati میشه پلاک بگیره ؟
ایا 749 کسی تو ایران دیده ؟چه قیمتی هاست؟
میشه سفارش داد از دبی بیارن ؟؟(البته اگه بشه پلاک کرد)

Red Hat
10-06-1389, 05:55 بعد از ظهر
1098 پلاک میشه؟؟؟؟خیر

ایا مدل 749 Ducati میشه پلاک بگیره ؟خیر

تو ایران Ducati رو چه شرکتی وارد میکنه ؟هیچ شرکتی دوکاتی وارد نمیکنه ولی مثل اینکه کویر نمایندگی دوکاتی هست( واقعآ مسخره هست که دوکاتی وارد نمیشه ولی نمایندگی داره )

Hayabusa namorde
10-06-1389, 06:46 بعد از ظهر
واقعا موتور جالب و دوست داشتنی هست همیشه دوست دارم یکیشون رو داشته باشم

آرزو بر جوانان عیب نیست...

به امید روزی که این موتور های اشغال طرح cdi و cg برای همیشه از سطح شهر جمع بشن و جاشون رو به موتورهایی با کیفت و ضریب امنیت بالا مثل دوکاتی بدن .( این ارزو رو به گور میبرم )

high-speed
10-06-1389, 07:57 بعد از ظهر
esm عزیز

دوست خوبم مانی که به دعوت من به این سایت اومده خارج از ایران سوار این موتور شده

E.S.M
11-06-1389, 02:19 قبل از ظهر
با سلام
جناب high-speed عزیز از پاسختون ممنونم.دوستان من قصد دارم بعد از کسب مهارتهای لازم برای سواری یک موتور 1000 , یک دوکاتی 1098 بگیرم.برای همین هم تو این چند وقته خیلی به دنبال گرفتن قیمت این موتور بودم.قیمت هایی که من تا حالا گرفتم از 13 میلیون بوده(که 15 هزار تا کار کرده بود) تا 17 میلیون که در حد صفر هست.البته یکی می گفت با برگه برات میارم 25 میلیون!!این قیمت ها رو در جواب دوست عزیز آقای Siafu دی اینجا قرار دادم.امیدوارم برای دوستان بدردبخور باشه.
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی موتور دوستان و موتور سواران عزیز.
موفق باشید

high-speed
11-06-1389, 08:11 قبل از ظهر
البته نگهداری دوکاتی توی ایران خیلی سخت و هزینه هاش گرونه

چون دوکاتی سیستم انجینش یه مقدار پیچیده است نسبت به هوندا و کاوازاکی و ....

بعدشم دوکاتی یجورایی گاو پیشونی سفیده و اگه بدون برگه بخری آمارتو سریع در میارن

با برگه اش باید زیر 20 تومن دربیاد ، البته یه مدل از دوکاتی به اسم مانستر 1100 رو شرکت کویر توی مزایده به قیمت 40 تومن(به گفته مسئول غرفه اش)

فروخت ، من توی نمایشگاه که از نزدیک دیدمش واقعا قشنگ و عالی بود

دیگه چه برسه به 1098 که جایزه بهترین طراحی رو گرفت

اما باز هم میگم دوکاتی فعلا بدرد ایران نمیخوره و واقعا باید عاشقش باشی تا بتونی بخری و نگهداریش کنی

مگه اینکه بتونی بری خارج از ایران و راحت بخری و سوار بشی و حال کنی

موفق باشی

E.S.M
12-06-1389, 02:35 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
جناب high-speed بنده فرمایشات شما رو کاملا قبول دارم و از پاسختون هم خیلی ممنونم.اما من به قدری شیفته این موتور هستم که حاضرم بخرم و هر روز فقط بیامو تو پارکینگ نگاهش کنم!!نگاه کردن و استارت زدن این موتور برای من کافیه.حتی اگر نتونم ماهی یک بارم بیارمش بیرون.تازه بنده تو لونه زنبور هم زندگی می کنم!دورو اطراف ما 8 تا پایگاه بسیج فعال...!! و دو تا کلانتری هم هست.با همه این احوالات که گفتم امیدوارم با استفاده از تجربیات شما استادان عزیز و تمرین خودم بتونم این موتور برونم.با سپاس
موفق باشید

sirn
12-06-1389, 10:06 قبل از ظهر
اجازه هست...با عرض سلام:29:
دوکاتی موتورای پر اصتحلاکی داره....گشتاور خوب وحداکثر سرعت پایین....تو موتورای ژاپنی پایینترین دور تو سرعتهای بالا هوندا داره ...اولیش هم کاوازاکی سریعترین موتور تو سرعتای بالای 240 کیلومتر...حالا این دوکاتی از هوندا هم تو سرعتای بالا کم دور تره ولی تو شتاب حرف نداره...:32:
در ضمن صدای تمام دوکاتیها مثل مگلی کمی زشت تر هست به خاطر ارایش سیلندرشون...البته این صدا..صدای اینده تمام موتورای ریس خواهد بود بدلیل بازدهی بهتر...

AMIR MOHAMMAD n
16-03-1390, 11:20 قبل از ظهر
دوکاتی یه موتوریه که حالت اشرافی داره یعنی قیمت های بالا داره ولی تو تاپ اسپید خبریش نیست.
ولی با این حال 848evo که تازه داره تولید میکنه خیلی قشنگه.

Ali
16-03-1390, 10:47 بعد از ظهر
دقیقا همینه برای شتاب بیشتر گشتاور مهمه تا اسب بخار که در تولید گشتاور به ترتیب انجین تک سیلندر-انجین vشکل-انجین خطی قوی عمل میکنن و برای تاپ اسپید بهتر اسب بخاره که مهمه و در این مورد انجین ها بر عکس ترتیب قبلی عمل میکنن.در ضمن برای دستیابی به تاپ اسپید بهتر دور موتور بیشتر هم مهمه که انجینهای خطی معمولا از دور موتور بالاتری برخوردارند.

nOviA
16-03-1390, 11:08 بعد از ظهر
دقیقا همینه برای شتاب بیشتر گشتاور مهمه تا اسب بخار که در تولید گشتاور به ترتیب انجین تک سیلندر-انجین vشکل-انجین خطی قوی عمل میکنن و برای تاپ اسپید بهتر اسب بخاره که مهمه و در این مورد انجین ها بر عکس ترتیب قبلی عمل میکنن.
حرفتون درسته ولی یکم ناقصه. من کامل میکنم که سوء تفاهم نشه. برای شتاب بیشتر در دور پایین و میانی گشتاور بیشتر حرف اول رو میزنه.
در تولید گشتاور به ترتیب 1-انجین V-twin
2-انجین خطی
3-انجین تک سیلندر
گشتاور بیشتری تولید میکنن.
قدرت در دور بالا رو انجین های Inline بهتر از v-twin در اختیار شما میزاره. اما گشتاور برعکسه.

Ali
17-03-1390, 01:01 بعد از ظهر
3-انجین تک سیلندر

قربان یعنی انخین تک سیلندر کمتر از همه گشتاور میده؟