PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید موتور تریل دومنظوره 250

sezar
16-11-1390, 10:17 قبل از ظهر
سلام دوستان. من میخوام یه موتور تریل دومنظوره یا همون enduro بخرم ولی گیج شدم بین این 3تا : روان200 شوکا250 فلات 250
1- من بیشتر روی آسفالت هستم تا آفرود ولی دلم نمیخواد موتورم قدرت کمی داشته باشه و توی آفرود نیاز به دور گیری داشته باشه ( با این گزینه روان یکم پایین تر رفته ولی مثل اینکه دوستان خورشیدی عقب رو عوض کردند و قدرت اونم زیاد شده)
2- از مکانیک موتور سر در نمیارم پس لطفا موتوری که دست به آچار نیاز داره پیشنهاد ندید و بیشتر دنبال موتوری هستم که خودش همینجوری خوب باشه و نیاز به تغییرات نداشته باشه ولی حالا چندتا تغییر کوچیک که همه تعمیرکارا یا حتی خودم با راهنمایی بتونم انجام بدم مشکلی نداره
3- هزینه حداکثر تا 2 و 2500 باشه
4- میخوام این موتور رو برا مدت طولانی نگه دارم و زیاد تو فکر کوتاه مدت و رد کردن سریعش نیستم پس کیفیت ساخت برام مهمه و موتور شانسی نمیخوام.
5- اگه با این بودجه که گفتم موتور دیگه ای ولی پلاک سراغ دارید بگید ممنون میشم
راستی شیراز هستم و قطعات شوکا هم کم و بیش گیر میاد پس بحث قطعات کمیاب این موتور رو حل کردم.

reza KTM
16-11-1390, 03:00 بعد از ظهر
نمونه بارز موتور خر کار و با کیفیت بالا روان
به دلایل مختلف که اصلی ترینش دست علیرضا مدیر سایته که اگه اشتباه نکنم 30 ، 40 هزار تا راه رفته و هیچ مشکلی نداره
کسی نمیگه فلات یا شوکا بده ولی روان بهتره
نظر من رو روانه و بس

masoud rm
16-11-1390, 03:48 بعد از ظهر
روان یک یک ولی فلات یدونه دیگس فلات بگیر حالشو ببر

02109002
16-11-1390, 04:11 بعد از ظهر
[/URL][URL="[Only registered and activated users can see links]"]روان 200 ([Only registered and activated users can see links])

همه چیز در باره شوکا 250 ([Only registered and activated users can see links])

مقایسه روان 200 با شوکا 250 ([Only registered and activated users can see links])

همه چیز در مورد فلات 250سی سی طرح کا تی ام ([Only registered and activated users can see links])

مقایسه ی روان200 با فلات 250 ([Only registered and activated users can see links])

برو این تاپیک ها رو مطالعه کن ببین از کدوم خوشت میاد
چون تو این تاپیکها کلیه مطالب ذکر شده چه مزایا و چه معایب
ما که راهنمائی کنیم طبق نظر خودمونه
مطمئن باش به فرض مثال فلات سوار هیچ وقت نمیگه فلات بده افتضاحه و ....
و همینطور هم یک روان سوار
چون بستگه داره به فرد :

نظرش در مورد موتور
برداشتش از موتور
طرز استفاده از موتور
رسیدگی به موتور
و
.....
یه موتور هم میتونه خوب باشه هم میتونه بد باشه

مثال :
من اگه هر روز به یه موتور درب و داغون برسم و هر روز آچار به دست باشم بعد برم دور بزنم باهاش میگم عجب موتوریه
ولی اگه یه موتور باحال رو سوار شم و بهش نرسم اصلا یادمم نیاد که این موتور روغن میخواد فلان میخواد .... مطمئنا" نظرم عوض میشه میگم بر پدر و مادر سازندش ....

پس بهتره که خودت همشو بررسی کنی ببینی بسته به استفاده ای که داری و انتظارت از موتور کدومشون میتونه کیس مورد نظر باشه

Ali
16-11-1390, 04:22 بعد از ظهر
روان بهتره

sezar
16-11-1390, 11:14 بعد از ظهر
آقای 02109002 من همشونو خوندم که میگم بین اینا گیر کردم آخه ماشالا همه بچه ها دست به آچار هستن و هر کدوم یه سری تغییرات توی موتوراشون دادن، به همین خاطر گفتم که موتوری میخوام تیونیگ اولیه نیاز 100 درصدی نداشته باشه، همه اون پست ها رو خوندم که این 3تا رو انتخاب کردم وگرنه موتور تریل 250 که ماشالا پره تو بازار.
حالا شما که همتون دست به آچار و ماشالا هرکدوم برا خودتون یه مکانیک موتور هستین بگین:
1- کدوم از همون روز اول خوبه و نیاز به تغییر نداره مثلا اگه اشتباه نکنم شوکا 250 باید واشر سرسیلندر رو عوض کنم چون کیفیت نداره فابریکش
2- اگه موتور با قدرت زیاد مثل فلات بردارم برا من که بیشتر رو آسفالتم تا آفرود، به موتور و اکسل و کمک و ... فشار نمیاد؟ استهلاک بالای بیخودی نداره رو آسفالت؟
.
آخه روغن و تمیز کردن قسمت های مختلف و رسیدگی به موتور که جزء تیونینگ و تغییرات نیست، به اینا میگن لزومات نگهداری موتور آخه شما اگه حتی به crm هم نرسی از همه اینا بدتر خواهد شد ،

alinozad
16-11-1390, 11:23 بعد از ظهر
شما اگه برای شهر میخای یا روان بگیر یا فلات!ولی کممکهای روان برای اگه برای شهر تنظیم بشه یه سواری لذتبخش خواهی داشت!منتها تاپیکهای مقایسش رو که خوندی خودت هم برو بشین روی موتور یه چرخی باهاشون بزن اونوقت تصمیم بگیر.دوراهی گیر نکن که کارت سخت میشه شاید اصلا موتور نخری.
من وقتی کمک وسط روان رو نرم میکنم واقعا لذت میبرم از تو شهر روندن!نه خسته میشی نه آسفالت رو احساس میکنی.وقتی کمک روان رو برای شهر تنظیم میکنی لونقدر نرم میشه که اگه با یک انگشت یه فشار کوچولو بدی موتورو دوسانتمتر میره پائین!!ولی فلات و شوکا در این حد نرم نیستند.شوکا دیدم سوار هم شدم ولی یبار اونم دست دو.کمکهاش برای کوه خیلی خوبه ولی شهر نه.بهترین گزینه از نظر من اینه که روان بگیری چون برای شهر نیاز به دستکاری اصلا نداره فقط یه چیزی کم داره!اگه گفتی؟یه جفت لاستیک شهری خوب براش بگیر از سواری نرم و شتاب خوب لذت ببر.حالا خود دانی ولی تا وقتی سوار نشی همه موتورارو نمیتونی تصمیم بگیری.

sezar
17-11-1390, 12:01 قبل از ظهر
حالا فقط بین روان و فلات موندم
حالا دوتا چیز دیگه:
1- هر دوتاشون قطعاتشون گیر میاد؟ هر دوتاشون قیمت قطعات مناسبه؟
2- هر دوتا رو هر تعمیرکاری میتونه تعمیر کنه؟

alinozad
17-11-1390, 12:13 قبل از ظهر
1- هر دوتاشون قطعاتشون گیر میاد؟ هر دوتاشون قیمت قطعات مناسبه؟ تقریبا هردوتاشون در یه حن
2- هر دوتا رو هر تعمیرکاری میتونه تعمیر کنه؟ فقط تعمیرکار تریل میتونه جفتشونو تعمیر کنه.

ap_peiki
17-11-1390, 12:38 قبل از ظهر
1کلام : روان

sezar
20-11-1390, 08:41 قبل از ظهر
یک گزینه جدید برام پیش اومده !!!
بین روان و یاماها dt 200 گیر کردم
می دونم dt بهتره ولی از دوتا چیز می ترسم:
1- به خاطر قدیمی بودنش عمر زیادی ازش نمونده باشه! من موتورمو حداقل برا 2 سال میخوام
2- قطعاتش گیر میاد؟
.
راستی اگه خواستم موتور صفر بگیرم الان بگیرم بهتره یا بعد از عید؟ کی قیمت پایین تره؟

nopo
20-11-1390, 09:01 قبل از ظهر
dt كه پلاك نميشه
و فقط براي آفروده
ولي موتور استخون داريه
به نظرم دي تي 2زمانه باشه
روان كمك هاش براي شهره نه كوه!!
چون زيادي نرمه
توي كوه يك چيز بين نرم و سفت نيازه
هم فلات هم روان براي شهر خوبند
ولي روان كمي عرضش كم تره
فلات=آفرود سنگين
ما كه از فلات راضي هستيم

فراموش نكن هر موتور تريل كه بگيري خرج نگهداري و تعميرات داره:acigar:

alikian
20-11-1390, 09:35 قبل از ظهر
جناب nopo درست میگن dt200 یا همون زین دوشاخه خودمون دو زمانست و پلاک نمیشه و برای افرودای متوسط خوبه عمرشم خیلی نیست اگه اشتباه نکنم تا 99 باید باشه ساله ساختش توی 200 های دوزمانه خیلی وحشی تر بود شما هم باید سوار هر موتوری میخوای بخری بشی یه دوری بزنی تا ببینی خوشت میاد یا نه اگه زیاد دودل بشی بیشتر اذیت میشی یعنی یه موتور میخری خوشت نمیاد میگی کاش اون یکی رو خریده بودم

masoud rm
20-11-1390, 10:15 قبل از ظهر
چون شما سابقه موتور اندرو نداری دی تی نگیر چون دوزمانه قلق خاص خودش داره
به نظر من شوکا بگیر لوازمای اصطهلاکیش هم با فلات یکیه مثل لنت لوازم موتوریش ولی از فلات تکامل بیشتری پیدا کرده
در غیر اینصورت فلات بگیر وگزینه سوم روان

Mohammad aghili
20-11-1390, 12:55 بعد از ظهر
گزینه سوم روان

چرا تحریف میکنی آقا مسعود؟
فیلمای تک زدن و دور زدنتون با روان موجوده !

نشون بدم؟!!!
نشون بدم!!!

masoud rm
20-11-1390, 01:09 بعد از ظهر
چرا تحریف میکنی آقا مسعود؟
فیلمای تک زدن و دور زدنتون با روان موجوده !

نشون بدم؟!!!
نشون بدم!!!

مدرکش موجود ؟
سنداش هست؟

sezar
20-11-1390, 05:23 بعد از ظهر
مرسی دوستان ولی نگفتین چه موقعی قیمت مناسبتره؟
الان یا بعد از عید؟ میخوام همین روان rv با کیلومتر آنالوگ رو بگیرم نه روان جدید با کیلومتر دیجیتال.... آخه با این تفاوت اندک قیمتش خیلی الکی بالاست
راستی موتور هم مثل ماشینه یعنی الان بخرم مدل 91 میزنن؟

alikian
20-11-1390, 05:26 بعد از ظهر
موتور اصولا فصل زمستون ارزونتره چون تقاضا کم میشه
مدلشم نمیدونم چه جوری میزنن

sezar
20-11-1390, 05:35 بعد از ظهر
فراموش نكن هر موتور تريل كه بگيري خرج نگهداري و تعميرات داره:acigar:

خرج چجوری مثلا؟
مثلا سری nsr شنیدم بعد هر سری پیست رفتن باید حداقل 200 پیاده بشی! منظورت از خرج رو میشه دقیق بگی؟
و اینکه برای یه نگهداری معمولی و بیشتر گشتن تو شهر و ماهی 1 - 2 بار آفرود خیلی سبک رفتن چقدر خرج بر میداره؟

alikian
20-11-1390, 05:48 بعد از ظهر
اصولا خرج به لوازم مصرفی میگن مثل .لاستیک .زنجیر. خورشیدی. کمک. لنت و..... که موقع افرود رفتن چون به موتور فشار میاد از اونایی که توی شهر میرن فقط خرجش بیشتره

سرعت
27-11-1390, 11:53 قبل از ظهر
به نظر من هوندا ax1 و یا یاماها tdr250

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:35 PM ----------

YAMAHA TDR 250

[Only registered and activated users can see links]

ساخت مدل

YAMAHA TDR 250

سال

1990-1992

موتور

مایع سرد، سکته مغزی، سیلندر موازی دوقلو، به عنوان خوانده شده شیر،

ظرفیت

249

مته سوراخ سکته ایکس
56.4 х 50 میلی متر

نسبت فشرده سازی
5.9:1

القاء

2X کربوهیدرات Mikuni 28mm

سیستم جرقه زنی / شروع

ترانزیستوری /

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو

سرعت 6 / زنجیره

سیستم تعلیق جلو

هوا کمک forks7 راه پیش بارگذاری تلسکوپی قابل تنظیم،

سیستم تعلیق عقب

تنها شوک افزایش سرعت قابل تنظیم از پیش بارگذاری،

ترمز جلو

تنها دیسک های 320mm 2 پیستون calipers

ترمز عقب

تنها دیسک های 210mm تک پیستون کولیس

چرخ جلو

110/90-18

چرخ عقب

120/80-17

وزن خشک / مرطوب، وزن

134 کیلوگرم / 150 کیلوگرم

ظرفیت سوخت

13.6 لیتر

به طور متوسط ​​مصرف

15.9 LM / روشن

ترمز 60 - 0/100 - 0

14.0 متر / 38.7 متر

ایستاده ¼ مسیر

13.6 ثانیه / 152.8 کیلومتر / ساعت

سرعت بالا

175 کیلومتر / ساعت

هنگامی که مهندسین یاماها Yamaha TDR پروژه توسعه در سال 1985 آغاز شده، آنها با کار ایجاد موتورسیکلت های جدید، مفهوم است که می شکستن دور از روند مسابقه، ماکت دهه 1980 و، مهمتر، reemphasize "سرگرم کننده" جنبه از موتورسواری مواجه شد است.

کار بر این فرض استوار است که TDR باید قادر باشد که بر روی تمام انواع سطوح جاده ای در راه های عملی و لذت بخش سواری، هدف خود را روشن شد. آنها تا به حال برای ساخت یک موتور سیکلت که عملکرد آن ایجاد بعد جدید در از نظر شتاب، قدرت مانور، دست زدن به، ثبات و ترمز و که فعال سوار شده برای استخراج حداکثر در رانندگی لذت بردن از استفاده روزمره!

استراتژی ارتباطات در سال 1988: TDR 250 نسبت به سوپر لوتوس هفت. هر دو وسیله نقلیه برای جابجایی شدید خود را سریع، برای ساختن جاده ها باریک شناخته شده است.
شروع توسعه
برای ساختن یک موتور سیکلت که پوشش عملکرد باید شرایط مختلف پیش بینی شده توسط TDR یک امر آسان نخواهد بود به این دلیل ساده که TDR بود که اولین از نوع خود، در واقع یک مفهوم شامل!

تیم توسعه چگونه به رویکرد این پروژه در نظر گرفته و تصمیم گرفت که این موتور سیکلت به حال به ترکیب جاده ها و ویژگی های خارج از جاده را در راه های جدید، آنها باید با ارزیابی مجدد از جنبه های مثبت و منفی از راه و جاده دوچرخه شروع.

برای این کار، یک روش جدید با در نظر گرفتن TZR25O، RD25OR، DT200R XT 225 Serow به هوکایدو، جزیره شمالی ژاپن را انتخاب کرد. آنها در نظر گرفته هوکایدو به یک محل تست کامل به موجب آن آب و هوای اروپا مثل و تنوع از جاده ها، بزرگراهها، مسیرهای کوه ثانویه، خطوط سبز و مناطق خارج از جاده. آنها سوار TZR25O در خطوط سبز برای دیدن آن را به چنین شرایطی واکنش نشان دادند، و Serow 225 در یک بزرگراه برای ساعت های زیادی را چگونه سواران واکنش نشان داد. به طور طبیعی در چنین شرایطی سوار این معنی بود که آنها را تجربه ناراحتی به یک درجه بیشتر یا کمتر است. تجارب فردی، مورد بحث قرار گرفت، موضوع اصلی که برای تبدیل ناراحتی را به راحتی به منظور دستیابی به مفهوم جدید برجسته دو منظوره موتور سیکلت. در نهایت، یک اجماع رسید و مفهوم فنی TDR ثابت شد، آن را می شود طراحی شده باشد تقریبا برابر TZR25O در شرایط رانندگی توانایی، در حالی که یک بازی خوب برای DT یا مدل XT در خارج از جاده، قدرت مانور آن است. در دستیابی به این مهندسین در نظر گرفته TDR "DUAL نهایی خواهد بود".

در فرانسه: TDR 250 فنجان قابلیت دوچرخه سواری در زمین های مختلف به اثبات رساند. قوانین مشابه به مسابقات supermotard امروز.

TDR-فنجان: هم میهن | Hammihan سبک سواری در گوشه تنگ مورد علاقه
فرایند توسعه

ثبات شاسی با سرعت بالا
در آغاز توسعه شاسی، مهندس تا به حال انتخاب و یا شروع با یک جاده معمولی و یا شاسی جاده، و توسعه TDR از یکی یا دیگری. تصمیم به تعصب خیابان قابل توجهی به TDR، آنها را انتخاب، و جای تعجب نیست، به با شاسی جاده شروع به دلیل یک اولویت مهم ثبات سرعت بالا بود. ویژگی های حمل و نقل جاده و سپس تا آنجا که ممکن است در داخل این پایه شاسی ساخته شده است.

طراحی قاب
با در نظر گرفتن طراحی قاب واقعی، یک مصالحه بین سختی جانبی قاب جاده ای و استحکام طولی بالا از قاب جاده رسید. در مورد TDR استحکام قاب دوچرخه سواری خارج از جاده در حالی که این طرح که از قاب جاده معمولی به دنبال انتخاب شد. این به نظر مهندسین سازش ایده آل برای هر دو ثبات با سرعت بالا و عالی جاده مانور بود.

بنابراین معمولی دو گهواره قاب ساخته شده از لوله های فولادی طراحی و ساخته شد و در واقع با مته سوراخ شباهت دوز که از RD25OLC اول. با این حال آزمایش نشان داد که هیچ استاندارد طراحی موجود می تواند به استحکام قاب TDR استفاده به عنوان، بعد از همه، یک مفهوم جدید بود. و در اواسط راه از طریق توسعه، آزمایش نشان داد که قطر لوله قاب قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. همچنین، مراقبت های ویژه اختصاص اولویت طراحی اجزای شاسی های مختلف که در یک روش طراحی منحصر به فرد خود ساخته لازم است، نیاز به توجه کمتر برای آیرودینامیک و مانور motocross گرفته شده است.

شروع توسعه
برای ساختن یک موتور سیکلت که پوشش عملکرد باید شرایط مختلف پیش بینی شده توسط TDR یک امر آسان نخواهد بود به این دلیل ساده که TDR بود که اولین از نوع خود، در واقع یک مفهوم شامل!

تیم توسعه چگونه به رویکرد این پروژه در نظر گرفته و تصمیم گرفت که این موتور سیکلت به حال به ترکیب جاده ها و ویژگی های خارج از جاده را در راه های جدید، آنها باید با ارزیابی مجدد از جنبه های مثبت و منفی از راه و جاده دوچرخه شروع.

برای این کار، یک روش جدید با در نظر گرفتن TZR25O، RD25OR، DT200R XT 225 Serow به هوکایدو، جزیره شمالی ژاپن را انتخاب کرد. آنها در نظر گرفته هوکایدو به یک محل تست کامل به موجب آن آب و هوای اروپا مثل و تنوع از جاده ها، بزرگراهها، مسیرهای کوه ثانویه، خطوط سبز و مناطق خارج از جاده. آنها سوار TZR25O در خطوط سبز برای دیدن آن را به چنین شرایطی واکنش نشان دادند، و Serow 225 در یک بزرگراه برای ساعت های زیادی را چگونه سواران واکنش نشان داد. به طور طبیعی در چنین شرایطی سوار این معنی بود که آنها را تجربه ناراحتی به یک درجه بیشتر یا کمتر است. تجارب فردی، مورد بحث قرار گرفت، موضوع اصلی که برای تبدیل ناراحتی را به راحتی به منظور دستیابی به مفهوم جدید برجسته دو منظوره موتور سیکلت. در نهایت، یک اجماع رسید و مفهوم فنی TDR ثابت شد، آن بود که مهندسی می شود تقریبا برابر TZR25O در شرایط رانندگی توانایی، در حالی که یک بازی خوب برای DT یا مدل XT در خارج از جاده، قدرت مانور آن است. در دستیابی به این مهندسین در نظر گرفته TDR "DUAL نهایی خواهد بود".

در فرانسه: TDR 250 فنجان قابلیت دوچرخه سواری در زمین های مختلف به اثبات رساند. قوانین مشابه به مسابقات supermotard امروز.

TDR-فنجان: هم میهن | Hammihan سبک سواری در گوشه تنگ مورد علاقه
فرایند توسعه

ثبات شاسی با سرعت بالا
در آغاز توسعه شاسی، مهندس تا به حال انتخاب و یا شروع با یک جاده معمولی و یا شاسی جاده، و توسعه TDR از یکی یا دیگری. تصمیم به تعصب خیابان قابل توجهی به TDR، آنها را انتخاب، و جای تعجب نیست، به با شاسی جاده شروع به دلیل یک اولویت مهم ثبات سرعت بالا بود. ویژگی های حمل و نقل جاده و سپس تا آنجا که ممکن است در داخل این پایه شاسی ساخته شده است.

طراحی قاب
با در نظر گرفتن طراحی قاب واقعی، یک مصالحه بین سختی جانبی قاب جاده ای و استحکام طولی بالا از قاب جاده رسید. در مورد TDR استحکام قاب دوچرخه سواری خارج از جاده در حالی که این طرح که از قاب جاده معمولی به دنبال انتخاب شد. این به نظر مهندسین سازش ایده آل برای هر دو ثبات با سرعت بالا و عالی جاده مانور بود.

بنابراین معمولی دو گهواره قاب ساخته شده از لوله های فولادی طراحی و ساخته شد و در واقع با مته سوراخ شباهت دوز که از RD25OLC اول. با این حال آزمایش نشان داد که هیچ استاندارد طراحی موجود می تواند به استحکام قاب TDR استفاده به عنوان، بعد از همه، یک مفهوم جدید بود. و در اواسط راه از طریق توسعه، آزمایش نشان داد که قطر لوله قاب قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. همچنین، مراقبت های ویژه اختصاص اولویت طراحی اجزای شاسی های مختلف که در یک روش طراحی منحصر به فرد خود ساخته لازم است، نیاز به توجه کمتر برای آیرودینامیک و مانور motocross گرفته شده است.

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

YAMAHA TDR 250YAMAHA TDR 125R

ساخت مدل
YAMAHA TDR 125R

سال
1994

موتور
مایع سرد دو سکته مغزی، سیلندر تک

ظرفیت
124

مته سوراخ سکته ایکس
56 * 50.7 میلی متر

نسبت فشرده سازی
6.8:1

القاء
کربوهیدرات Dell'Orto 28mm

سیستم جرقه زنی / شروع
الکترونیک / برق

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو
سرعت 6 / زنجیره

سیستم تعلیق جلو
41mm چنگال تلسکوپی، چرخ 170mm مسافرت.

سیستم تعلیق عقب
پیش بارگذاری Monoshock قابل تنظیم، مسافرت چرخ 185mm.

ترمز جلو
تنها دیسک های 320mm 2 پیستون کولیس

ترمز عقب
تنها دیسک های 210mm 1 پیستون کولیس

چرخ جلو
100/80-17

چرخ عقب
130/70-17

وزن خشک
110 کیلوگرم

ظرفیت سوخت
13 لیتر

به طور متوسط ​​مصرف
55 یانیه ها ی

ایستاده ¼ مسیر
15.3 ثانیه / 131.2 کیلومتر / ساعت

سرعت بالا
141.3 کیلومتر / ساعت

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:44 PM ----------

هوندا AX-1

ساخت مدل
هوندا AX-1

سال
1988

موتور
مایع سرد، چهار زمانه، تک سیلندر، DOHC

ظرفیت
249

مته سوراخ سکته ایکس
70 × 64.8 میلی متر

نسبت فشرده سازی
11.0:1

القاء
PD6B

سیستم جرقه زنی / شروع
CDI / الکتریکی

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو
سرعت 6 / زنجیره

سیستم تعلیق جلو
چنگال تلسکوپی

سیستم تعلیق عقب
چرخش سیستم بازو

ترمز جلو
دیسک تنها

ترمز عقب
دیسک تنها

چرخ جلو
90/100- 19

چرخ عقب
120/90- 16

وزن خشک

ظرفیت سوخت
9 لیتر

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 12:49 PM ----------

هوندا AX-1

ساخت مدل

هوندا AX-1

سال

1988

موتور

مایع سرد، چهار زمانه، تک سیلندر، DOHC

ظرفیت

249

مته سوراخ سکته ایکس
70 × 64.8 میلی متر

نسبت فشرده سازی
11.0:1

القاء

PD6B

سیستم جرقه زنی / شروع

CDI / الکتریکی

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو

سرعت 6 / زنجیره

سیستم تعلیق جلو

چنگال تلسکوپی

سیستم تعلیق عقب

چرخش سیستم بازو

ترمز جلو

دیسک تنها

ترمز عقب

دیسک تنها

چرخ جلو

90/100- 19

چرخ عقب

120/90- 16

وزن خشک

ظرفیت سوخت

9 لیتر

و

یاماها TT 250R

ساخت مدل
یاماها TT 250R

سال
2001

موتور
هوا سرد می شود، چهار زمانه، استوانه منفرد، DOHC، 4 سوپاپ.

ظرفیت
249

مته سوراخ سکته ایکس
73 * 59.6 میلی متر

نسبت فشرده سازی
10.3:1

القاء
TEIKEI Y30P کربوهیدرات

سیستم جرقه زنی / شروع
CDI / الکتریکی

حداکثر قدرت

حداکثر گشتاور

انتقال / درایو
سرعت 6 / زنجیره

سیستم تعلیق جلو
چنگال تلسکوپی، هوای بهار سیم پیچ تعدیل کننده نفت، 280mm چرخ سفر

سیستم تعلیق عقب
Monocross، مسافرت چرخ 280mm

ترمز جلو
تنها دیسک های 245mm

ترمز عقب
تنها دیسک های 220mm

چرخ جلو
3.00-21

چرخ عقب
4.60-18

وزن خشک
113 کیلوگرم

ظرفیت سوخت
12 لیتر

نظر
Motoring.co.za ([Only registered and activated users can see links] 3%26fSetId%3D381&usg=ALkJrhj-nWqHupWcKQNZRt9mETXWOV51gw)

گاهی اوقات یک ایده خوب را به یک قدم به عقب و از خود بپرسید اگر از آخرین فن آوری بالا است که در واقع لازم برای به انجام رساندن هدف در دست است؛ استرالیا مفهوم "مناسب تکنولوژی" و می تواند شما را از دردسرهای زیادی را نجات دهد.

هدف در این مورد بود برای ایجاد سخت، بدون مزخرف، به هر نقطه دوچرخه enduro است که می تواند تقریبا در هر زمین، به اندازه کافی سریع را برای رقابت در منطقه ای اگر سطح ملی است، اما بدون پاسخ مو ماشه که rookies های را ترساندن از استاد ورزش - و آن را به خیابان حقوقی.

یاماها TT-R250 را وارد کنید. 15kW بیش از اندازه کافی برای دوچرخه enduro تاریخ و طبقه را پیچیده موتور مایع سرد نامیده می شود نه برای

هدف از ساخت سخت، بدون مزخرف، به هر نقطه دوچرخه enduro
TT-R250 ندارد رادیاتور آسیب پذیر می کند و به یک پمپ آب نیاز دارند - به جای آن از نزدیک فاصله باله های خنک کننده.

سیستم تزریق سوخت شیک لازم نیست، پس از آن شسته و رفته 30mm Teikei اسلاید کربوهیدرات - حتی دیافراگم CV به تقسیم، سیریل - قالب بندی نشده این مطلب هستید که می تواند و با نازل هوا فشرده در صورت لزوم تمیز.

این کلاچ خیس ضد گلوله، کابل (که نیاز به هیدرولیک بر روی یک موتور 15kW، از تو می پرسم) و شش سرعت انتقال نرم و صاف، هیچ سحر و جادو وجود دارد.

اما آن را نیز به خوبی کارآمد سر چهار سوپاپ با دو میل بادامک بالاسری و خود کشش زنجیره بادامک برای گسترش گسترده ای از قدرت و تعداد زیادی از بالا به پایان پانچ، و سیستم جرقه زنی الکترونیکی که هرگز نیاز به تنظیم دارد.
حتی دارای استارت الکتریکی و الکترونیکی - و اگر شما تا کنون یک دوچرخه enduro در یک روز گرم در وسط هیچ جا متوقف شما بدانید که چه تکنولوژی مناسب

اگر تا کنون دوچرخه enduro در یک روز گرم متوقف شما بدانید که چه تکنولوژی مناسب
این است به اندازه کافی خوب به شما را تا به 118km / ساعت بر روی سطح صاف 'N (من 132 با کمی کمک باد را دیدم، اما که این تقلب) و اگر شما می توانید بروید که به سرعت جاده، شما هستیم برای تمام عیار آماده دوچرخه نژاد، چین.

برای بقیه از ما، TT-R250 بیش از سرعت کافی برای نگه داشتن خود را در ترافیک و حتی به کروز در 105km / h و در بزرگراه - بازگشت کمتر از پنج litres/100km اگر زده ملاحظه - و grunty به اندازه کافی خارج از جاده شما را در هر جایی که شما می توانید راه رفتن.

دوچرخه تست جریان بنزین را کنترل پاسخ تشنجی داشته و اغلب رد سکون رامی دهد. این نیز فوق العاده خونسرد، اما من شک دارم که این به دلیل یک مدار مسدود بیکار در کربوهیدرات از آزمون دوچرخه به جای یک گسل ذاتی مدل - دیدن نظرات در کربوهیدرات ها، بالا، یاماها.

این کوکتل 15kW شاکر در لوله فولادی، قاب گهواره دو با فولاد نوسان بازو ساخته شده از دو لوله بیضی شکل و ضخیم pressings چند قرار دارد.

این خیلی سنگین تر از حال حاضر ساخته آلیاژ شاسی اما عملا سقوط ضد - و اگر این کار خم صالح مغازه مهندسی در شهر کوچک می توانید آن را مستقیما بدون افت خواص فلزی آن بر هم زدن است.

تعلیق مخمل خواب دار

اما این تعلیق بالا کشو، مخمل خواب دار طولانی، سفر طولانی، از چنگال 43mm Kayaba قابل تنظیم برای پیش بار و فشرده سازی در مقابل با قابلیت تنظیم بر روی مگس نوسانات کمتر از سمت چپ به monoshock مخزن از راه دور را از همین منبع طرف زین.

کنترل دوچرخه در سرعت های احمقانه در سراسر دشت های باز و واقعا راحت نگه می دارد و هنگام چیدن راه خود را در سراسر زمین سنگی، بنابراین شما می توانید بر روی جایی که شما قصد داریم به جای هجوم ته قنداق تفنگ خود را در حال تمرکز کنید.

تعلیق کمی خیس در جاده ها، اما در محدوده لاستیک استاندارد knobbly کافی است، اگر شما تبدیل دوچرخه به motard را با 17 رینگ و لاستیک جاده چسبنده شما به زودی می خواهم تعلیق در گره کراوات - اما این چیزی است که نمی این دوچرخه است.

ترمز جدی

زمان تعلیق بازی Call of Duty است تحت ترمز TT-R250 دارای ترمزهای دیسکی جدی در هر انتها، و حتی با دو انگشت بر روی اهرم فرمان، این امکان وجود دارد از آن برای وادار به اندازه کافی در جلو (front-end) فرو رفتن به جلویی کمی بی ادبی کردن، به ویژه در جاده های خیس - ذکر است که در طول آزمون بارید؟

ترمز عقب نیز واضح تر از انتظار نیست، بزرگ برای القای خروس بزرگ در جاده های شن، اما احتمالا بیشتر از این تار مورد نیاز است. با این حال، من ترجیح می دهم بیش از حد ترمز از خیلی کمی داشته باشند.

ساده، مخزن سوخت پلاستیکی و پانل های بدن، شاید کمی بیشتر جامد نسبت به آنها نیاز باشد، اما اگر دولت دوچرخه آزمون سخت، استفاده شده است هر چیزی که که این چنین چیز بد نیست، حتی پس از بیش از 13 000km سوء استفاده از آن نیاز خش buffed و مجموعه ای جدید از کارت گرافیک های خود چسب بود و آن را می خواهم نگاه خوبی به عنوان جدید است.

ابزار پایه

ظاهر طراحی مدرن است، با مخزن پیوستی بالای موتور تا اگر به محافظت از یک رادیاتور غیر موجود و زین باریک و طولانی، بسیار افزایش یابد، اما دومی نه کاملا به عنوان تخته و مانند آن را به عنوان نظر می رسد و دوچرخه شگفت آور و راحت برای چند ساعت در یک زمان است.

ابزار اساسی است در نهایت فقط یک ربع ربع speedo، متر سفر و سه چراغ ادم سفیه و احمق - پانل پایین سمت چپ خالی است - اما، یک بار دیگر، که چیزی است که بر روی این دوچرخه مورد نیاز است.

اگر به 250 نفر از TT-R250 عجیبی آشنا به نظر می رسد، آن را باید یاماها تعدادی از آنها را به تضعیف، که با استفاده از آنها را به تعقیب مردمان بد در سراسر شهرهای درونی ما و در حالات دیگر که در آن خودروهای پلیس عادی در یک نقطه ضعف هستند فروخته.

و اگر پلیس، که با استفاده از دوچرخه به عنوان ابزار تجارت خود را نه به عنوان اسباب بازی آخر هفته می توانید آنها را شکستن نه - نه شما

7thRING
27-11-1390, 11:58 قبل از ظهر
این عجب شاسی ای داره نیگاه.[Only registered and activated users can see links]
crf اش از این شاسیا نداره

sezar
27-11-1390, 02:53 بعد از ظهر
این عجب شاسی ای داره نیگاه.[Only registered and activated users can see links] A/Yamaha TDR125R 94 1.jpg
crf اش از این شاسیا نداره
اتفاقا همین امروز به طور شانسی اینو دیدم، برگ سبز حدود 6 میلیون پولش بود!!

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:16 PM ----------

آقا راستی چندتا نکته و سوال:
1- امروز رفتم کل شیراز رو گشتم ولی روان گیر نیاوردم !!!!!! :icon_pf _99_:
2- شوکا 250 دیدم میگفت 2150
3- همه اینجا پیشرو زیپ استار دارن، با بدبختی یه مغازه پیدا کردم فلات 250 داشت 2150 ولی حالا یک نکته دیگه:
امروز دست به فلاپای فلات و شوکا و زیپ استار که گرفتم دیدم خیلی کیفیت پایینی دارن و مفاومت در حد بادکنک!! آدم یاد دمپایی کهنه میوفته !! :25r30wi: البته دست به فلاپ مگلی و هیو نگرفتم ولی به نظر میرسه اونا سفت تر و مقاوم تر باشن!
روان هم که ندیدم بخوام دست بگیرم،
کسی نظری در این باره و همچنین مقاومت و کیفیت این فلاپا داره؟

vahidshah
27-11-1390, 07:27 بعد از ظهر
یعنی معیارتون فقط جنس فلاپ هاست"؟!
هرکدومشون یه حسن ها و بدی هایی داره/حتی رادیسون هم با اینکه بی کیفیته عوضش قیمت کمتر و انجین ساده تری داره
فلات و شوکا هم خوبن که موتورشون تقریبا یکیه .فلات باکش هم فلاپ داره .نمیشه گفت فلاپاش مرغوبه
روان هم گزینه ی خوبیه کیفیت و کاراییش مشخصه باکش فلزیه فلاپ کمتر داره فکر کنم اون تیکه فلاپ باکش هم فلزیه

02109002
27-11-1390, 07:31 بعد از ظهر
فکر کنم اون تیکه فلاپ باکش هم فلزیه

نه دادا
اون تیکه اش فلزی نیست پلاستیکیه

sezar
27-11-1390, 09:48 بعد از ظهر
بالاخره کیفیت همه جای موتور مهمه !!! من می ترسم بعد از 4 روز آفتاب خوردن این فلاپا خوزد بشه بریزه رو زمین !!!
منظورم این بود که آیا همه موتور تریل و .... که تو بازار هست جنس فلاپا اینجوریه؟
آخه توقع داشتم فایبر گلاس باشه نه پلاستیک کهنه !!!!

02109002
27-11-1390, 09:51 بعد از ظهر
نه دادا به این راحتی هم که شما میگی ناکار نمیشه

من با همین روان تو این سه روز چند بار زمین خوردم ولی فلاپا کاریشون نشده

aban
27-11-1390, 11:25 بعد از ظهر
برو تو نخ یاماها.هوندا... اصل
مدلای قدیمی خیلی بهتره
یه تمیز گیر بیار واسه چند سال خیالت راحته..

:sumo:

sezar
03-12-1390, 04:19 بعد از ظهر
برو تو نخ یاماها.هوندا... اصل
مدلای قدیمی خیلی بهتره
یه تمیز گیر بیار واسه چند سال خیالت راحته..

:sumo:

باباجون خیلی وقته رفتم !!! ولی با پول و شرایط من فقط dt 125 هست که اونم غیر قانونیه! البته امروز یکیشون گفت ax-1 پلاک ملی بهت میدم 6 تومن ولی کی 6تمون پول داره ؟؟؟؟
آخه شیراز از بس موتور خارجی زیاده وقتی میرم از تعمیرکارا که بیطرف هستن سوال میکنم کدوم موتر چینی از همش بهتره هرچی فحش از بچگیش یادش مونده نثار موتور چینی میکنه !!! میگه پیاده بری بهتره ، اگه این سایت نبود فکر میکردم موتور چینی واقعا مهمون یک ماه هست و بعدش باید ریختش تو سطل.
اما در آخر : چه کنم که مایه محدود هست و پلاک مهم تر !!!
راستی این موتور هم امروز دیدم، این چیه؟ بدرد میخوره؟
ببخشید اگه کیفیت نداره !
8016
8017

02109002
03-12-1390, 04:32 بعد از ظهر
اولین نکته زنجیری که موتور رو به صندوق صدقات قفل کرده :25r30wi:

این موتور XL 200 محصول ایران دوچرخ

متاسفانه سایت این شرکت در دسترس نیست که اطلاعات این موتور رو براتون بذارم

اطلاعات تماسدفتر مرکزیآدرس : ایران _ تهران _ مهراباد جنوبی _ 45 متری زرند _ پلاک 251شماره تماس : 02166690774 _ 02166654597کارخانهآدرس : ایران _ قزوین _ شهرک صنعتی البرز _ خیابان حکمت دهمشماره تماس : 02822222063 _ 02822222064فکس : 02822222065

در اسرع وقت تهیه و ارائه میشه

sezar
03-12-1390, 04:32 بعد از ظهر
د ([Only registered and activated users can see links])ر ضمن اینجا پیشرو 250 زیاد هست! تو هر مغازه ای شونصدتا ریخته!
به نظرتون در مقابل فلات و روان حرفی برا زدن داره؟
اینجور که من تا وسطای پستهاش خوندم اگه در نزدیک به کیفیت و قدرت روان نباشه، چیز زیادی فاصله نداره.

نیما نادری
03-12-1390, 09:06 بعد از ظهر
طراحیش یکم فضاییه و به نظرم مچ نیست

فقط روان به همون دلایل که پخ کردم

sezar
04-12-1390, 12:39 قبل از ظهر
آقا یه سوال: شما که میگین قبل خرید با موتور دوتا دور بزن دستت بیاد، مگه میزارن با موتور صفر دور بزنی بعدش بگی نه خوشم نیومد؟
آخه ممکنه مغازه هر چندتا رو نداشته باشه و مثلا بعد تست پیشرو اگه بگی نمیخوام و رفتیم مغازه بعدی کتک نمیخوری؟ :25r30wi:

masoud rm
04-12-1390, 10:13 قبل از ظهر
سزار جون کشتی مارو بابا بویینگ 747 که نمیخوای بخری موتور دیگه برو یکی بگیر دیگه:vardane:

nopo
04-12-1390, 10:15 قبل از ظهر
آي حرف دل مارو زدي!

sezar
04-12-1390, 12:01 بعد از ظهر
سزار جون کشتی مارو بابا بویینگ 747 که نمیخوای بخری موتور دیگه برو یکی بگیر دیگه:vardane:
بابت راهنمایی کاملا فنی تون ممنون :icon_pf _99_::icon_pf _99_:
ولی جواب سوالمو یکی بده !! .................................................. .................................................. ......... :fingersmiley:

---------- Post added at 12:01 PM ---------- Previous post was at 11:54 AM ----------

حالا بذار موتور بخرم، اونوقت دیگه باید با کتک از تاپیک فنی بندازینم بیرون، ولتون نمیکنم !!!! :25r30wi:

02109002
04-12-1390, 12:06 بعد از ظهر
دوست عزیز معلومه که موتور صفر رو نمیذارن بری باهاش دور بزنی و اگه دلت خواست بخری

این تاپیک برا همینه دیگه که دوستان در مورد موتوری که شما مد نظرتونه و اعلام میکنید هر اطلاعاتی رو داشته باشند در اختیارتون میذارن

شما موتور رو بخر مشکلی نیست هر سوالی داشتید دوستان راهنمائی تون میکنند

mohsen46
16-12-1390, 01:05 بعد از ظهر
کارکرده ktm 250exc-f تمیز قیمتش چنده؟ کسی اطلاع نداره

sezar
10-02-1391, 11:53 قبل از ظهر
امروز و فردا شیراز مزایده موتور هست. رفتم دیدم همش 125 بود. فقط به زور یدونه زیپ استار دیدم حالا چندتا سوال :

1- چرا تاپیکی برا زیپ استار موجود نیست ؟ ( شایدمن ندیدم )

2- با توجه به اینکه موتور از نظر ظاهری که کامل باید عوض بشه و نو بشه و از لحاظ فنی فکر نکنم بجز زنجیر ( البته فکر کنم، هنوز روشن شدن موتور رو ندیدم بتونم دقیق بگم چیا باید عوض بشه ) چقدر موتور رور بخرم که خوب باشه ؟ یعنی با حساب پول خرید + تعمیر نسبت به خرید موتور سالم بیرون پارکینگی ضرر نکنم ؟ یعنی کلا تا سر پا شدن موتور بیشتر 1 میلیون نمیشه ؟

3- شما موتوری که حداقل یک تا 2 سال تو پارکینگ خوابیده رو پیشنهاد میکنین یا موتوری که همین چند سال رو زیر دست صاحبش بوده و کار کرده ؟

4- خواهشنا نگین برو موتور روان و .... دست 2 بخر 1700 آخه هم تا یک ماه آینده به همچین پولی دست پیدا نمیکنم ( آخه تازه 1700 برا لپ تاپ پیاده شدم ) هم اگه سر و ته این پیشرو زیپ استار با خرجاش بحواد حدود 1000 تومن یا بیشتر بشه ، همینو بر نمیدارم و تا یکماه آینده و رسیدن به 1600 پول صبر میکنم.

پیشاپیش ممنون. لطفا به همه سوالا جواب بدین، آخه همش برام مهم هستن :flower4::flower4::pm:

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 11:53 AM ----------

ای بابا. یکی بیاد کمک کنه، آخه فردا صبح میخوام برم برا خریدش !!!! :icon_pf _99_::icon_pf _99_:

Kami
10-02-1391, 01:22 بعد از ظهر
1- چرا تاپیکی برا زیپ استار موجود نیست ؟ ( شایدمن ندیدم )

در ابتدا سرچ کنید در انجمن اگه نبود خود شما میتونید تاپیکش رو بزنید