PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تایپک جامع gps موبایل!

.:ALIREZA NADERI:.
12-11-1390, 08:37 بعد از ظهر
با سلام از اونجا که یه موتور سوار به یه gps نیاز داره به فکر این افتادم که توی این تایپک gps برای انواع کوشی بزاریم!
همه ی دوستان کنک کند فقط من نیستم من توی سیستم عامل سیمبین سری 60 (همه ی کوشی ها سری n نوکیا و جزیی از کوشی ها سونی ارکسون مثل ویواز)

---------- Post added at 08:36 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

gps چيست ؟
جی پی اس يا سيستم مكان يابی جهانی به شما كمك خواهد كرد تا مكان خود را بر روی كره زمين پيدا كنيد. در واقع با داشتن نقشه كامل و كاليبره شده شهری كه در آن قرار داريد به راحتی و بدون نياز به دانش فنی می توانيد مسير خود را بيابيد.
اگر به افرود میرید این نرم افزار میتونه کمک خوبی برای پیدا کردن راه برگشت و... باشه!

---------- Post added at 08:37 PM ---------- Previous post was at 08:36 PM ----------

کسی اگر نری چیزی داره بگه تا من مطلب بعدی رو بزارم!

02109002
12-11-1390, 08:48 بعد از ظهر
بوسیله نرم افزار کاربردی و محبوب SmartComGPS که مخصوص گوشی های GPS دار نوکیا ساخته شده است به آسانی قادر خواهید بود قابلیت جی پی اس را در گوشی موبایل خود فعال نموده
و محل دقیق خود را در روی نقشه مشاهده کنید.

[Only registered and activated users can see links] v1.55 [[Only registered and activated users can see links]].jpg

نوع فایل : نرم افزار نوکیا سری ۶۰ V۳
پسوند : .SIS

نرم افزار SmartComGPS با زبان فارسی و حجم ۲۶۵ کیلوبایت - دانلود ([Only registered and activated users can see links] v1.55 Farsi [[Only registered and activated users can see links]].zip) (فارسی)

نرم افزار SmartComGPS با زبان انگلیسی و حجم ۴۱۶ کیلوبایت -دانلود ([Only registered and activated users can see links] v1.55 English [[Only registered and activated users can see links]].zip) (انگلیسی)

رمز : [Only registered and activated users can see links]

reza KTM
12-11-1390, 09:00 بعد از ظهر
من گوشیم n82 هست
یادمه جزو اولین گوشی هایی بود که GPS داشت که منم به عشق همین خریدم
ولی متاسفانه از وقتی که گوشی رو آپگرید کردم (یکی دو سال پیش) دیگه گوشی هک نمیشه و برنامه هایی مثل اسمارت کام روش نصب نمیشه
نه اسمارت بلکه هیچ برنامه ای روش نصب نمیشه
به هر حال خود نوکیا یه برنامه و نقشه انحصاری داره مال شرکت ovi که خیلی عالیه و من از اون استفاده میکنم
کل تهران رو داره ولی بدیش اینه که مال شهرستان ها رو نداره
GPS نوکیا به نظر من دقیق هست و فکر نکنم با گارمین فرقی بکنه
GPS خیلی کاربرد داره و من بارها جاهایی رو که میخواستم برم و بلد نبودم از روی گوشی پیدا کردم و به دو صورت نزدیک ترین مسیر و خلوت ترین مسیر راهنمایی میکنه من رو

حالا چند تا سوال:
چطوری میشه برا نوکیا این صبت کردن GPS هم فعال کرد؟ (میگه بعد از 100 متر به سمت راست بپیچید)
چطوری میشه به نقشه ovi شهر های ایران رو هم اضافه کرد؟

12-11-1390, 09:05 بعد از ظهر
شما ovi maps رو بیخیال شو خیلی سخته و پیچیده ولی من باز اموزش رو میزارم !

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

سیمبین سری 60 و یا سری N نوکیا
لیست گوشی هایی که پشتیبانی میکنه!البته لیستش کامل کامل نیست.
گوشی های : N71 , N73 , N73 ME , N75 , N76 , N77 , N78 , N79 , N80 , N81 , N81 8GB , N82 , N85 , N86 , N91 , N91 8GB , N92 , N93 , N93i , N95 , N95 8GB , N96 , E50 , E51 , E60 , E61 , E61i , E62 , E65 , E66 , E70 , E90 , 3250 , 5320 , 5500 , 5700 , 6110 , 6120 , 6121 , 6210 , 6220 , 6290
و ..................

نرم افزار اسمارت کام نرم افزاری ساده کاربردی با امکانات خوب و رابط کاری راحت مرتبط هست و میشه گفت بهترین نرم افزار برای این سری از کوشی هاست که میتونید از GPS کوشیتون بهره ببرید.
برای استفاده از این کوشی اول باید کوشی هک شده باشه!
اول برنامه رو بریزین اگر نصب نشد باید کوشیتون رو هک کنید تا نرم افزار اجرا بشه.
دانلود نرم افزار در پست دوم که محمد عزیز زحمت رو کشیدن!
برنامه رو دانلود نصب کنید،اگر نشد امورش هک در همینجا گذاشته میشه.
اگر شد مراحل زیر رو دنبال کنید:

[Only registered and activated users can see links] در صورت استفاده از نسخه فارسی در هنگام نصب زبان فارسی را انتخاب كنيد و ديگر گزينه ها را غير فعال كنيد.

[Only registered and activated users can see links] نقشه ها را در مسير E:\data\smartgpscon\maps يا C:\data\smartgpscon\maps قرار دهيد.
نقشه شهر های مختلف رو در پست های بعدی خواهم گذاشت

02109002
12-11-1390, 09:06 بعد از ظهر
رضا جان من گوشیم N8

از مپ نوکیا استفاده میکنم تمام ایران رو داره + نقشه ریز شهرهای بزرگ ( فک کنم بهش میگن کالیبره )
صدای فارسی رو هم شما میتونی برنامه Ovi Map رو تو سیستم نصب کنی بعد با وی پی .. وصل شی و از قسمت نقشه ها بری تو زبانها بعد زبان مورد نظر خودت رو انتخا و دانلود کنی فک کنم حجمشم 6 یا 7 مگ باشه
نکته : برای استفاده از این امکان لازمه تو نوکیا ثبت نام کنی

reza KTM
12-11-1390, 09:11 بعد از ظهر
رضا جان من گوشیم N8

از مپ نوکیا استفاده میکنم تمام ایران رو داره + نقشه ریز شهرهای بزرگ ( فک کنم بهش میگن کالیبره )
صدای فارسی رو هم شما میتونی برنامه Ovi Map رو تو سیستم نصب کنی بعد با وی پی .. وصل شی و از قسمت نقشه ها بری تو زبانها بعد زبان مورد نظر خودت رو انتخا و دانلود کنی فک کنم حجمشم 6 یا 7 مگ باشه
نکته : برای استفاده از این امکان لازمه تو نوکیا ثبت نام کنی
قابل توجه دوستان نوکیا n82 ورژن v35.0.002 به هیج وجه هک نمیشه
تو 100 تا سایت اون موقع ها دنبالش کردم و همه گفتن نمیشه که نمیشه

نمیدونم چرا نوکیا برای گوشی مثلا 5800 هم صدا رو رایگان قرار داده هم نقشه ها رو ولی برای گوشی من رو پولی کرده بار ها تو سایت نوکیا رفتم و نشده

نمیتونی محمد حافظه گوشیت رو بزاری من کپی کنم تو گوشی خودم؟

12-11-1390, 09:27 بعد از ظهر
اگر کوشیتون رو از نمایندگی اصلی نوکیا تو تهران بخرید یه جا هست که میرید مثل باننک نوبت میگیرید
شماره 178 به باجه 2
میرید میگید اوی مپ رو هر چی داره بریز 3 سوت میریزه!
البته باید گارانتی داشته باشه و..!

---------- Post added at 09:22 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

اگر کسی نتونست برنامه رو بریزه بگه تا نحوه و روش های هک رو بزارم!

---------- Post added at 09:24 PM ---------- Previous post was at 09:22 PM ----------

پس از اجرای برنامه بعد از چند ثانیه برنامه بسته می شود
ج : گوشی را از حالت هک در بیاورید ، پچ ها را از رام پچر غیر فعال کنید . سپس گوشی را ری استارت کنید.

---------- Post added at 09:27 PM ---------- Previous post was at 09:24 PM ----------

با گسترش گوشی های دارای سخت افزار جی پی اس (موقعیت یابی ماهواره ای)، نرم افزارها و نقشه های سازگار با این گوشی ها هم، هر روز گسترش بیشتری یافتند و خواهند یافت.
برای گوشی هایی با سیستم عامل سیمبین هم نرم افزار ها و نقشه های مختلفی وجود داره. که از جمله معروفترین اونها میتوان به گارمین و اسمارتکام جی پی اس، اشاره کرد.

اما برای گوشی های سیمبین و در ایران، یکی از بهترین برنامه ها، یا شاید بتوان به جرأت گفت، بهترین برنامه، نوکیا مپ و یا همون Ovi map محصول شرکت نوکیا هست.

راحتی استفاده، نقشه های دقیق و خوب و فارسی با جزئیاتی کامل از جمله اماکن، کوچه ها، فرعی ها و ... ، امکانات عالی برنامه (مسیریابی، مسیریابی صوتی، جستجوی اماکن و....) و بسیاری موارد دیگر، باعث شده که نوکیا مپ با فاصله ای بسیار زیاد نسبت به رقیبان خود، در بالاترین مکان برنامه های جی پی اس برای گوشی های سیمبین در ایران قرار بگیرد.

[Only registered and activated users can see links]
امکانات و مزایا:

- نقشه فارسی و بسیار خوانا و شکیل

- جزئیات عالی نقشه ها، شامل فرعی های بسیار کوچک، اماکن (بانک، پاساژ، رستوران، هتل، پمپ بنزین و ...)

- امکان جستجو در معابر و اماکن

- مشخص بودن جهت خیابانها در نقشه

- بروز بودن نقشه و ملاحظه تمام معابر تازه ساخته شده(نسبت به سایر نقشه های موجود)

- امکان فوق العاده مسیر یابی (با اعلام مقصد به برنامه، مسیر حرکت به سمت مقصد را به شما پیشنهاد خواهد داد)

- راهنمای مسیریابی صوتی فارسی (بصورت صوتی شما را تا رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد)

- مسیریابی در حالت پیاده روی

- امکان ذخیره اماکن مورد نظر شما بر روی نقشه

- و بسیاری امکانات دیگر ...

معایب تا این لحظه:

- نبودن نقشه برای همه شهرها (البته نوکیا قول داده در آینده نقشه ها تکمیل بشه)

- عدم امکان ذخیره مسیر پیموده شده (track recording)

- اجرا نشدن روی تمام گوشی های سیمبین (در پستهای بعد گوشی های سازگار ذکر خواهد شد)

02109002
12-11-1390, 09:31 بعد از ظهر
گوشی من هک نشده رضا جان اصلا نیاز نداشت نمیدونم چرا بعضی گوشی ها اذیت میکنه

برا شما ( پوشه cities ) با حجم 61,803 KB

دانلود ([Only registered and activated users can see links])

آدرس فایل صوتی داخل پوشه
cities\diskcache\voices

برا هک گوشی ( N82 ورژن 35 ) هم به این تاپیک ها یه سر یزن شاید کمکت کنه

هک کردن گوشیهای S60v3/v5 توسط HelloOx - GsmAria | انجمن های تخصصی تلفن همراه ([Only registered and activated users can see links])

هک گوشی های ان 82 ورژن 35 و بقیه کوشیا سری60 3d - GsmAria | انجمن های تخصصی تلفن همراه ([Only registered and activated users can see links])

اینم اون قسمتی که باید تو نرم افزار نوکیا صداها رو دانلود کنی

12-11-1390, 09:55 بعد از ظهر
دقیق ترین نقشه های موجود مخصوص SMARTCOM GPS
برای استفاده این نقشه ها در گوشی و برنامه SCG (Smart Com Gps) k نیاز به تبدیل فایل عکس به فایل Ogf دارید که با برنامه ای که گذاشتم کردم اینکار به راحتی انجام میگیرد !

اصفهان
البرز و کرج
تهران
مشهد
قزوین
قم
امارات متحده عربی دبی اگر یه روز با موتور 4 چرخ رفتید !
ورامین
عربستان سعودی
این فایل ها قابل استفاده در اسمارت کام نیستند برای استفاده میتونید با برنامه تبدیلی که میزارم تبدیل کنید و از کیفیت بالا بهره ببرید !
امر دیگه ای نبود ؟!

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:42 PM ----------

بچه ها میگن پرشین موتور اشکال پیدا کرده !!!
دکمه تشکرش خراب شده یه تست بکن ببین درسته یا نه ؟!

02109002
12-11-1390, 10:15 بعد از ظهر
تبدیل نقشه ها به فرمت خوانا در اسمارت کام!

علیرضا نت ـش مشکل داشت ولی لینک رو علیرضا داد

12-11-1390, 10:27 بعد از ظهر
علاوه بر تبدیل نیز باید کالیبره بشن ! اما ارزش رو داره !

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:21 PM ----------

کالیپره کردن:

اکنون نرم افزار SmartComGPS را روی گوشی اجرا می کنیم و کشویی گوشی را باز کرده و در منوی GPS گزینه connect را انتخاب میکنیم و در فضای آزاد به مدت حدود 5 دقیقه قرار می دهیم. هرگاه کلمه GPS که در پائین و چپ صفحه به رنگ قرمز نوشته شده، به رنگ سبز در آمد، به این معناست که گیرندگی کامل شده وموقعیت یابی انجام شده است. در این زمان طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع محل و داده های دیگری نظیر سرعت حرکت را نشان میدهد. اما برای اینکه موقعیت ما را روی نقشه دهد نیاز به مرحله بعد داریم.

ب) نحوه load کردن و کالیبره کردن نقشه روی نرم افزار SmartCom:

نقشه ای با مقیاس مناسب و دقت کافی با فرمت تصویری JPG پیدا می کنیم. (یا نقشه را اسکن می کنیم).

نرم افزار اجرائی ogf2tool.exe را اجرا می کنیم. (این نرم افزار همراه بسته زیپ شده Smartcom وجود دارد).

نام و مسیر فایل jpg نقشه را داده و دکمه پائین وسطی بنام Create ogf2 file را کلیک می کنیم.

فایلی که با پسوند ogf2 ساخته شده را با کابل USB یا بلوتوث در آدرس data/smartcomgps/Maps گوشی کپی می کنیم.

برنامه Smartcom را اجرا کرده از منوی GPS گزینه Connect را انتخاب می کنیم.

وقتی گیرندگی GPS کامل شد (سبز شد) از منوی maps گزینه select map را زده و نقشه مورد نظر را انتخاب می کنیم.

اگر برای اولین بار نقشه را باز می کنید باید آنرا کالیبره کنید (به روش زیر)

روی نقشه یک دایره قرمز رنگ می بینید. با دکمه های تغییر جهت آنرا به یک نقطه مشخص ببرید (مثلاً تقاطع دو خط طول و عرض جغرافیائی مشخص در روی نقشه) و بزرگنمائی کامل بدهید (با دکمه # ) و دایره قرمز را دقیقاً در آن نقطه بگذارید و همانجا ok را بزنید و سپس Add… را مجدداً ok کنید.

Use point روی حالت yes باشد

طول و عرض جغرافیائی صحیح آن نقطه را وارد کنید (مثلاً N36 و E60 بزنید).

از گزینه options گزینه ok را بزنید.

این عمل را حداقل برای 3 نقطه دور از هم تکرار کنید (ترجیحاً تعداد نقاط بیشتر باشد).

اگر نقطه ای اشتباه وارد شده می تواند گزینه use point را No بزنید.

در نهایت گزینه Finish را انتخاب کنید. اکنون نقشه و GPS آماده به کار می باشد.

بهتر است در طی مراحل کالیبره کردن، در مکانی باشید که گیرندگی GPS نداشته باشد.

نکته: در مورد نقشه هائی که یک منطقه وسیع را شامل شود (مثل ایران) فراموش نکنید که پروجکشن نقشه را در منوی settings.. بطور صحیح وارد کنید.

اکنون نقشه و GPS آماده به کار می باشد.

مراحل فوق هرچند ممکن است پیچیده به نظر برسد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد!

در نهایت باید گفت به نظر این حقیر، GPS نوکیا هرچند تمام قابلیت های یک GPS دستی مثل گارمین ویستا را ندارد، اما در عوض قابلیت های اضافه ای دارد: اولا نقشه های راستری (تصویری) به هیچ وجه در گارمین قابل استفاده نیست. ثانیا GPS نوکیا از تکنولوژی جدیدی به نام AGPS (Assisted GPS) بهره می گیرد. در این روش، از مشخصات و ID سلول شبکه همراه کمک گرفته می شود تا GPS سریعتر بتواند موقعیت ماهواره ها را بدست آورد و لذا زمان Start up آن به نحو چشمگیری کاهش میابد.

mehran
12-11-1390, 10:30 بعد از ظهر
من گوشیه دومم فقط برای gps .قبلا یدونه امنیا داشتم تو شمال رو موتور از جیبم افتاد الان یه galaxy s2 دارم که برنامهاش توپه:afro:

reza KTM
12-11-1390, 11:31 بعد از ظهر
اون فایلت رو ریختم محمد کلا نقشه هام پاک شد
وزژنش نخورد مثل اینکه
حالا باید دوباره بشینم تک تک خیابون ها رو برم روش تا از اینترنت دانلود شه:wall3:

02109002
12-11-1390, 11:35 بعد از ظهر
آخه چی بهت بگم

قبل از کپی فابلهای من باید یه کپی از فایلهای خودت میگرفتی

اون تاپیکهای هک کمکی بهت نکرد ؟
با نرم افزار و وی پی.. امتحان نکردی ؟

reza KTM
12-11-1390, 11:38 بعد از ظهر
آخه چی بهت بگم

قبل از کپی فابلهای من باید یه کپی از فایلهای خودت میگرفتی

اون تاپیکهای هک کمکی بهت نکرد ؟
با نرم افزار و وی پی.. امتحان نکردی ؟
اومدم کپی کنما زورم اومد
تاپیک های هک رو فعلا هسش نبود امتحان کنم بعد حتما یه تست میزنم
وی پی رو بلد نیستم گوشی من که وی پی نداره که
چجوری وی پی؟

Sination
12-11-1390, 11:41 بعد از ظهر
من گوشیم LG Viewty ke 990 هستش
ایا gps داره ؟ خودم نمیدونم .. ؟!

02109002
12-11-1390, 11:50 بعد از ظهر
تو گوشی نه رو سیستم

برنامه کاربردی Nokia Suite 3.3.86 درحال حاضر در بازار موجود است. به گفته طراحان آزمایشگاه‌های Nokia BetaLabs
برنامه کاربردی Nokia Ovi Suite اکنون یک و تنها برنامه کاربردی دسکتاپی است که به طور متوالی از کاربرد چندین برنامه کاربردی دسکتاپی جداگانه نوکیا بدست آمده است.
قابلیت های مهم نرم افزار Nokia Suite 3.3.86 :

سادگی در نصب استفاده اسان و شناسایی درایوهای موبایل
ارسال فایل با هر فرمتی بدون داشتن محدودیت
سرعت بالا در انتقال فایل ها
دسترسی به اینباکس موبایل و نوشتن و کپی اس ام اس ها از طریق کامپیوتر
دسترسی به حافظه موبایل و مموری کارت
به اشتراک گذاری عکس
به اشتراک گذاری کلیپها
ارتباط از طریق کابلهای گوشی شما
ارسال پیام کوتاه و یا تماس تلفنی از طریق کامپیوتر
دسترسی آسان تر به پست الکترونیکی و اینترنت
پوسته های جدید در این نسخه
قابلت بسیار مهم که با فعال بودن جی پی اس سیمکارت میتوانید با کامپیوتر خود به اینترنت دسترسی پیدا کنید(سرعت قبل قبول و چندین برابر دیال آپ و در حد ای دی اس ال یا وایمکس)
محیط کاربری بسیار جذاب و سبک
سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب ۷
این برنامه در گذشته Nokia Ovi Suite نام داشت.
دانلود با لینک مستقیم با حجم 90 مگابایت ([Only registered and activated users can see links])
دانلود با لینک مستقیم ( لینک کمکی ) ([Only registered and activated users can see links])

پسورد فایل فشرده : soft98.ir

اول این نرم افزار رو نصب کن بعد وی پی .. ، بعد آپدیت گوشی
تموم البته قبلش یه کپی کامل و بکاپ از گوشی بگیر

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

آقا سینا گوشی شما جی پی اس نداره ولی میتونید از این نرم افزار کمک بگیرید

Download Google Maps 6.1.1

This Software will work on LG KE990

Download Now.jar file
([Only registered and activated users can see links])Download Now ([Only registered and activated users can see links]).jad file

12-11-1390, 11:53 بعد از ظهر
اعلام میشود بهترین کوشی برای gps کوشی هایی با سیستم عامل اندروید و اپل ایفون هستند که از نقشه گوکل بهره میبرند زیرا فقط باید با کوشی یه اینترنت وصل شد و استفاده کرد!

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

در مورد ال جی سر رشته ای ندارم

Sination
12-11-1390, 11:58 بعد از ظهر
این برنامه Google Maps 6.1.1 با اینترنت پیدا میکنه ؟
کاربردش چه جوریه ؟
اگر بخواد همش به اینترنت وصل بشه که فایده نداره

13-11-1390, 12:04 قبل از ظهر
فقط رو اندرویند نصب میشه.
در ضمن همیشه به اینترنت وصل میشه و هزنش سننگینه ولی میارزه.!
البته اگر بسته اینترنت داشته باشی !

mra680
13-11-1390, 12:12 قبل از ظهر

سلام عزیز
گوشی شما نداره

معايب:
1-عدم تعبيه جاي قلم
2-مديريت کُند فايل ها هنگام مرور کارت حافظه

3-عدم امکان جابجايي کارت حافظه هنگام روشن بودن گوشي
4-نداشتن Wi-Fi و GPS

5-محدوديت استفاده از کارت حافظه حداکثر تا 2 گيگابايت
این مطالب رو از سایتی به نام
gooshishop.com
در اینجا کپی کردم
موفق باشی

علی یزدانی
13-11-1390, 01:23 قبل از ظهر
سلام
من گوشیم HTC Desire HD هست
اگه میشه لطف کنید:
gps + طریقه نصبش رو برام بزارید

ممنون

02109002
13-11-1390, 01:27 قبل از ظهر
گوشی شما که خودش جی پی اس داره

علی یزدانی
13-11-1390, 01:41 قبل از ظهر
گوشی شما که خودش جی پی اس داره

چجوری فعالش کنم؟
چجوری نقشه هاشو (مثلا اصفهان) بیارم؟

02109002
13-11-1390, 01:50 قبل از ظهر
من روش فعال کردنش رو نمیدونم فقط میدونم داره

اگه نتونستین فعالش کنین از نرم افزار زیر استفاده کنید
جی پی اس سخنگو فارسی برای گوشی های آندروید همراه با نقشه های آفلاین ([Only registered and activated users can see links])

شفیع
13-11-1390, 02:06 قبل از ظهر
با تشکر فراوان از توضیحات همه دوستان،
یک نکته ای رو لازم دونستم توضیح بدم،
جی پی اسی که روی گوشی های تلفن همرا هست با دستگاه های gps فرق داره،
جی پی اس گوشی ها از نوع a-gps هست، و نوع عملکردش و سبک مسیریابیش متفاوته، ولی به هیچ عنوان برای آفرود سوار های حرفه ای، کسانی ;i با موتور یا خودرو سفر می کنن، کوهنوردان، جنگل نوردان، صحرانوردان، ... توصیه نمی شه
اگر دقت کرده باشید، یابهتره بگم، هر نوع گوشی که مد نظرتون هست، از هر شرکتی می تونید مشخصاتشو از وب سایت های مرجع بررسی کنید،
عبارت a-gps در مشخصات گوشی ها نوشته شده
تکنولوژی A-GPS در بین جی پی اس های واقعی در واقع یک نوع اسباب بازی محسوب می شه، چون برای نقشه خوانی و مکان یابی به آنتن دهی دیجیتال اپراتور نیاز داره،
حالا شما فکرشو کنین رفتین وسط جنگل و گم شدین، هیچ آنتنی هم وجود نداره.
اگر واقعا علاقه مند به سفر هستین توصیه می کنم دنبال یک GPS واقعی باشید

02109002
13-11-1390, 02:16 قبل از ظهر
ممنون شفیع جان
اگه اطلاعاتی درباره جی پی اس دستی هم داری بذار

---------- Post added at 02:16 AM ---------- Previous post was at 02:13 AM ----------

به این سایت یه سر بزن
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

reza KTM
13-11-1390, 01:39 بعد از ظهر
با تشکر فراوان از توضیحات همه دوستان،
یک نکته ای رو لازم دونستم توضیح بدم،
جی پی اسی که روی گوشی های تلفن همرا هست با دستگاه های gps فرق داره،
جی پی اس گوشی ها از نوع a-gps هست، و نوع عملکردش و سبک مسیریابیش متفاوته، ولی به هیچ عنوان برای آفرود سوار های حرفه ای، کسانی ;i با موتور یا خودرو سفر می کنن، کوهنوردان، جنگل نوردان، صحرانوردان، ... توصیه نمی شه
اگر دقت کرده باشید، یابهتره بگم، هر نوع گوشی که مد نظرتون هست، از هر شرکتی می تونید مشخصاتشو از وب سایت های مرجع بررسی کنید،
عبارت a-gps در مشخصات گوشی ها نوشته شده
تکنولوژی A-GPS در بین جی پی اس های واقعی در واقع یک نوع اسباب بازی محسوب می شه، چون برای نقشه خوانی و مکان یابی به آنتن دهی دیجیتال اپراتور نیاز داره،
حالا شما فکرشو کنین رفتین وسط جنگل و گم شدین، هیچ آنتنی هم وجود نداره.
اگر واقعا علاقه مند به سفر هستین توصیه می کنم دنبال یک GPS واقعی باشید
دقیقا بر عکس شفیع جان گفتی
من امتحان کردم و سیم کارت رو درآوردم از گوشی و بازم جی پی اس کار میکرد
یعنی جی پی اس وصل میشه به 5 تا ماهواره تو فضا و به سیم کارت ربطی نداره

اینجور که طبق تجربه من فهمیدم اگر سیستم a-gps رو فعال کنی وقتی که شما همون اول میخوای موقعیتت رو ببینی کمی زمان میبره و اگر فعال باشه وصل میشه به اینترنت حدود 6 -7 تا تک تومان از حسابت کم میکنه و همون آن میزنه کجایی
ولی اگر غیر فعال باشه حدود 3 تا 6 دقیق بسته به جایی که هستی طول میکشه
یعنی گوشی من بدون سیم کارت میتونه موقعیت رو نشون بده و بزنه کجام با کمی تاخیر بیشتر

شفیع
13-11-1390, 02:43 بعد از ظهر
دقیقا بر عکس شفیع جان گفتی من امتحان کردم و سیم کارت رو درآوردم از گوشی و بازم جی پی اس کار میکرد یعنی جی پی اس وصل میشه به 5 تا ماهواره تو فضا و به سیم کارت ربطی نداره رضا جان، من اسمی از سیم کارت به زبون نیاوردم، بله درسته جی پی اس های موبایل بدون سیم کارت هم کار می کنه، به همونطور که گوشی ها بدون سیم کارت هم قابلیت برقراری تماس رو دارن. همین طور که خودتم اشاره کردی:
اینجور که طبق تجربه من فهمیدم اگر سیستم a-gps رو فعال کنی وقتی که شما همون اول میخوای موقعیتت رو ببینی کمی زمان میبره و اگر فعال باشه وصل میشه به اینترنت حدود 6 -7 تا تک تومان از حسابت کم میکنه و همون آن میزنه کجایی ولی اگر غیر فعال باشه حدود 3 تا 6 دقیق بسته به جایی که هستی طول میکشه یعنی گوشی من بدون سیم کارت میتونه موقعیت رو نشون بده و بزنه کجام با کمی تاخیر بیشتر سیستم a-gps نیاز به دریافت اطلاعات از طریق آنتن های اپراتور داره برای همین اون مقدار زمان طول می کشه، فرق gps با a-gps: Gps تمام اطلاعاتشو مختصات جغرافیایی، کد ارتفاعی، موقعیت فرد، ... رو به صورت مستقیم از حداقل 3 ماهواره می گیره، یعنی اگر سه ماهواره بشه 2 تا، gps کار نمی کنه، این یک قانون مختصات یابی هندسی هست، دوستانی که در زمینه نقشه برداری کار کردن می دونن. ولی a-gps در برقراری ارتباط با ماهواره یک واسطه داره، که همون آنتن های امواج موبایل هستن، a-gps با توجه به تنظیمات منطقه ای، مشخص می شه که چه نوع اطلاعاتی رو از آنتن بگیره، مثلا موقعیت رو با واسطه از ماهواره می گیره، و مختصات رو از آنتن های اپراتور، یا حتی قابلیت تنظیم رو داره که تمام اطلاعات و نقشه هاشو از آنتن بگیره. این همون تفاوتی هست بعضی ها می گن فلان گوشی جی پی اسش قوی تره و اون یکی ضعیف تره ... این بخاطر تنظیمات هر گوشی هست. خودتون هم می تونید آزمایش کنید، گوشی رو ببرید در منطقه ای که هیچ امواج موبایلی اونجا نیست، بعد ببینید آیا باز هم به سرعت و دقت که در شهر موقعیت رو پیدا می کرد باز هم با همون دقت و سرعت پیدا می کنه؟ (البته دقت داشته باشید منظورم جاییه که امواج موبایل وجود نداره، نه اینکه آنتن موبایل نباشه) البته a-gps ها یک برتری دارن، و اون هم اینه که در محیط های شهری و جاهایی که شرایط فراهم هست، خیلی سریع تر می تونن موقعیت رو پیدا کنن. یک فرضیه دیگه رو هم می شه بررسی کرد: اگر واقعا a-gps بهتر از gps هست، پس به نظر شما بهتر نیست کوهنوردا برای سعود به قله ی اورست یا در مسابقات داکار بیابان نوردی، هر کدوم از شرکت کننده ها یه موبایل نوکیا بگیرن دستشون ؟ و یا اینکه با 200 تومن می شه یه دستگاهی گرفت که کار تلفن رو انجام میده، آهنگ پخش می کنه، فیلم برداری و عکسبرداری انجام میده، جی پی اس هست ... پس چرا دستگاهی ساختن فقط کار موقعیت یابی رو انجام میده و قیمتش بالای 300 تومنه حتما یه فرق های بین این دو هست، درسته ؟ البته ببخشید به صورت ساده توضیح دادم، سر فرصت به صورت علمی مطالبی ارائه میدم.

سمت راستی Assisted GPS و یا همون A-GPS سمت چپ Standard GPS System یا همون GPS

Mohammad aghili
13-11-1390, 02:46 بعد از ظهر
شفیع جان
نظر منم به نظر رضا شبیه

منم دفعه اولی که آفرود رفتم ، یه جایی رفته بودیم که آنتن مبایل کاملا کور بود
ولی gps گوشیم منو پیدا کرد

7thRING
13-11-1390, 02:51 بعد از ظهر
چجوری فعالش کنم؟
چجوری نقشه هاشو (مثلا اصفهان) بیارم؟
دوست عزیز گوشی من هم htc desire hd هست
خودش gps داره فقط کافیه به اینتر نت وصل شی ولی هواست باشه که دسترسی به سایت htc رو ازطریق گوشیت قطع کنی چون اون موقع هر چی شارژ کنی سر 30 ثانیه خالی می کنه چون خودش خودشو اپدیت می کنه

reza KTM
13-11-1390, 03:02 بعد از ظهر
ببین شفیع جان 100 درصد دستگاه های جی پی اس از موبایل بهتره تو این شکی نیست
اطلاعات علمی در مورد این دو نوع جی پی اس هم ندارم
و نمیگمم کدوم بهتره و کدوم بدتره

من گفتم حاصل تجربیاتم رو میگم
فکر میکنم امتحان کردم در جایی که نقطه کور باشه ولی اگر رفتم جایی تو بین راه که همه آنت ها قطعه یه بار دیگه امتحان میکنم

بعد گوشی من وقتی داره سرچ میکنه اول به یک تا سه تا ماهواره وصل میشه و نمیزنه کجام و یه سری عدد میاد جلوش و تغییر میکنه
بعد ماهواره چهارم و پنجم باید خودشون رو با گوشی مچ کنن
وقتی پیدا کردن دوباره این پنچ تا خط پر و خالی میشن و اون اعدادی که گفتم جلوش تغییر میکنه تا یه دفعه سه یا 4 خطش پر رنگ میشه و اون موقع هست که نشون میده من کجام

بعد فرق اینکه جایی آنتن نداره با خارج از محدوده که میگی چیه؟

شفیع
13-11-1390, 03:04 بعد از ظهر
شفیع جان
نظر منم به نظر رضا شبیه

منم دفعه اولی که آفرود رفتم ، یه جایی رفته بودیم که آنتن مبایل کاملا کور بود
ولی gps گوشیم منو پیدا کرد

محمد جان، فکر کنم نوشته های بالا رو خوب نخوندی !

دقت داشته باشید منظورم جاییه که امواج موبایل وجود نداره، نه اینکه آنتن موبایل نباشه

ببین عزیز، امواج موبایل فراتر از اونیه که ما به صورت رابط گرافیکی (چند تا خط) روی صفحه گوشی هامون می بینیم.
اگر بخواید می برمتون یه منطقه ای که هیچ کدوم از موبایلاتون حتی یک دونه آنتن هم نداره و روی صفحه نمایش همه ی موبایل ها علامت x زده، و فقط با یه تغییر کوچولو روی دریافت امواج موبایلتون، می تونید تماس بگیرید، خودم وقتی اولین بار یکی همچین کاری با گوشیم کردم داشتم شاخ در می آوردم، جایی بودیم که هیچ آنتنی وجود نداشت ولی تونستم تماس بگیرم.

reza KTM
13-11-1390, 03:09 بعد از ظهر
خوب کامل تر بگو ببینم چجوری؟

شفیع
13-11-1390, 03:16 بعد از ظهر
ببین شفیع جان 100 درصد دستگاه های جی پی اس از موبایل بهتره تو این شکی نیست
اطلاعات علمی در مورد این دو نوع جی پی اس هم ندارم
و نمیگمم کدوم بهتره و کدوم بدتره
من گفتم حاصل تجربیاتم رو میگم
فکر میکنم امتحان کردم در جایی که نقطه کور باشه ولی اگر رفتم جایی تو بین راه که همه آنت ها قطعه یه بار دیگه امتحان میکنم
بعد گوشی من وقتی داره سرچ میکنه اول به یک تا سه تا ماهواره وصل میشه و نمیزنه کجام و یه سری عدد میاد جلوش و تغییر میکنه
بعد ماهواره چهارم و پنجم باید خودشون رو با گوشی مچ کنن
وقتی پیدا کردن دوباره این پنچ تا خط پر و خالی میشن و اون اعدادی که گفتم جلوش تغییر میکنه تا یه دفعه سه یا 4 خطش پر رنگ میشه و اون موقع هست که نشون میده من کجام

آقا رضا ممنون، تجربیاتت در مورد جی پی اس موبایل دقیقا درسته، همه موبایل ها به همین صورت که گفتی موقعیت رو پیدا می کنن،

بعد فرق اینکه جایی آنتن نداره با خارج از محدوده که میگی چیه؟

ببین، شما یه رادیو می گیری دستت، روی موج fm تنظیم می کنی و یه آهنگی رو گوش می کنین، بعدش روی am تنظیم می کنی و از یه برنامه ی رادیویی دیگه استفاده می کنی،
آیا وقتی داری از موج fm استفاده می کنی، به این معنا هست که موج am قطع شده و وجود نداره ؟

موبایل هم همینه، امواج موبایل کانال های مختلفی داره که به صورت پیش فرض (کارخونه ای) روی یه کانال خاصی قرار گرفته، و این به این معنا نیست که اطرافمون هیچ کانال موبایل دیگه ای وجود نداره،
کسانی که در زمینه تجهیزات ارتباطی فعالیت می کنن خیلی دقیق تر و عملی تر می تونن توضیح بدن، تمام اپراتور های دنیا (همراه اول، ایرانسل، ...) غیر از این کانالی که ما همه داریم ازش استفاده می کنیم کانال های دیگه ای رو هم فعال کردند، ولی چون موبایل های ما برای مکالمه روی کانال خاصی تنظیم شده، نمی تونه از کانال های دیگه استفاده کنه، کانال های دیگه معمولا برای شرایط اضطراری و دریافت اطلاعات هست، مثلا حتما شنیدین گوشی موبایل اگر خاموش باشه و یا حتی سیم کارت توش نباشه ولی باز هم اون موبایل رو می شه رد گیری کرد و موقعیتش رو پیدا کرد. این همون استفاده از کانال های دیگه ی امواج موبایل هست.
در نوشته ی بالا گفتم، حتی در موقعیتی قرار گرفتم که یه شخصی با تغییر تنظیمات گوشی همین کانال رو بهم نشون داد.

02109002
13-11-1390, 07:01 بعد از ظهر
سونی اریکسون satio

1: ابتدا فایل SMARTCOMGPS رو از ضمیمه دریافت کنید. (حجمش حدودا Kb 426 هست)

2: گوشی خود را به کامپیوتر وصل کرده و در قسمت مموری کارت خود یک فولدر به نام GPS ایجاد کرده و فایل رو اونجا کپی کنید.

3: حال کابل گوشی رو جدا کنید و در گوشی خود ،به شاخه GPS رفته و برنامه رو نصب کنید.توجه کنید که برنامه حتما باید در مموری کارت نصب بشه.

4: بعد از نصب برنامه به گوشی خود برید و نرم افزار رو اجرا کرده و سپس از برنامه خارج شوید.(Options ==>Exit )

5: در مموری کارت در قسمتی که فایل نصب برنامه وجود داره نرم افزار به صورت اتوماتیک پوشه ای به نام SmartComGPS رو ایجاد کرده وارد پوشه شده(از طریق اتصال کابل به کامپیوتر) و در قسمت مپ

شما میتونید نقشه شهر مورد نیازتونو اونجا بریزید

(توجه کنید که نقشه هر شهر شامل 2 فایل با پسوند های map و ogf2 میباشد مانند shiraz.map و shiraz.ogf2 )

(برای دانلود نقشه شهر مورد نیاز به این تاپیک ([Only registered and activated users can see links]) برید)

6:حال کابل گوشی رو جدا کرده و در گوشی خود برنامه رو اجرا کرده و از منوی Options به settings رفته و در قسمت Use Internal GPS گزینه Yes رو انتخاب کنید

7: از برنامه خارج شوید (Options ==>Exit ) و دوباره برنامه رو اجرا کنید (حالا در بالای صفحه سمت راست آنتن دهی عکس ماهواره ظاهر میشود)

در منوی Options در قسمت view شما میتونید یکی از حالت های زیر رو :

Satellite mod حالت نمایش ماهواره

navigate mod حالت هدایت

map mod حالت نقشه مورد نظر

text mod نمایش جزئیات مانند سرعت ، فاصله و ...

رو انتخاب کنید.

و در منوی Map در قسمت Select map میتونید نقشه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

مهم: زمانی گوشی شما به ماهواره کانکت میشه که ، در حالت Satellite mod ، بالای صفحه 6 تا از خانه ها سبز شده باشد که نشانگر کانکت شدن گوشی شما
به اون ماهواره هست یعنی برای فعال شده gps ، گوشی شما باید حداقل به 6 ماهواره کانکت شود.

منبع : سایت تخصصی موبایل

alip
28-11-1390, 02:45 قبل از ظهر
ببین عزیز، امواج موبایل فراتر از اونیه که ما به صورت رابط گرافیکی (چند تا خط) روی صفحه گوشی هامون می بینیم. اگر بخواید می برمتون یه منطقه ای که هیچ کدوم از موبایلاتون حتی یک دونه آنتن هم نداره و روی صفحه نمایش همه ی موبایل ها علامت x زده، و فقط با یه تغییر کوچولو روی دریافت امواج موبایلتون، می تونید تماس بگیرید، خودم وقتی اولین بار یکی همچین کاری با گوشیم کردم داشتم شاخ در می آوردم، جایی بودیم که هیچ آنتنی وجود نداشت ولی تونستم تماس بگیرم.[/QUOTE] شفیع جون گل سلام این کارایی که اجع بهش توضیح دادیرو منم دارم برای اولین بار میشنوم ...ویه شگرد خیلی بدرد بخوره ...ازت خواهش میکنم اگه میتونی این شگردو بطور کامل باتوضیح وتفصیل اینجا مطرح کن ...جایی که کلا آنتن نباشه وشما بتونید اونجا با موبایلتون تماس بگیرید یه چیز خیلی عالیه که بعضی وقتا ممکنه ومیتونه جون آدمو نجات بده ---------- Post added at 02:45 AM ---------- Previous post was at 02:20 AM ---------- دوستان کسانی هستند که موبایلاشون جی پی اس دارن وبدون آنتن دهی میتونن مسیریابی کنن مگر دوستانی که کارایی این نوع موبایلاشونو بلد نیستن واما عده دومی که موبایلشون سخت افزار جی پی اس رو ندارن راجع به این دوستان بگم که اگر در منطقهای با پوشش آنتن باشن و نرم افزار google map رو داخل موبالشون داشته باشن خیلی راحت میتونن مسیریابی کنن...google map یه کارایی جالب داره ...دوستانی که میدونن وبلدن که هیچ اما برای دوستانی که این کارایی بسیار بدردبخور رو بلد نیستن اینطوری بگم که.......ابتدا google map رو باز کنین سمت چپ(باحتمال زیاد)option رو باز کنین دراین قسمت معمولا من در اکثر موبایلا دیدم که همون گزینه اول نوشتهget dirctionاین گزینه رو هم بزنین...بازدن این گزینه صفحه google mapعوض میشه ودو گزینه در صفحه جدید میاد به اسمstart pointوend point ..........برین روی گزینهend point و با دکمه جوی ستیک موبایلتون این گزینه رو فعال کنین ....بمحض فعال کردن گزینه end point دوباره صفحه جدیدی باز میشه...در این قسمت شما باید آدرس مقصدتونو بنویسید(اگه موبایلتون فونت فارسی داشته باشه میتونین آدرسو فارسی بنویسین)...بعداز انجام اینکار به نسبت سرعت اینترنت موبایلتون(مدتش معمولا کمتراز چندثانیه هست) بعداز پیداکردن مسیر شماتوسط google map این نرم افزار مسیر شمارو از محلی که ایستادید تا آدرس مقصدی رو که بهش دادید با یه خط بنفش (معمولا تواکثر موبایلا هم نوکیا وهم سونی اریکسون رنگ این خط بنفشه)بشما نشون میده اگه تاحالا این گزینه(get direction(در این نرم افزار تست نکردید وازش استفاده نکردید حتما اینکارو انجام بدید که خیلی کارایی جالب و بدرد بخوریه...........تنها نقصش از کارافتادنش در مناطقیه که شما از آنتن خارج میشین در ضمن یاداوری کنم که حتما از تعرفه های اینترنت موبایلتون استفاده کنین وگرنه چه ایرانسل وچه همراه اول پوستتونو غلفتی میکنن بازم اینو بگم اینترنت ایرانسل از نظر پوشش دهی خیلی قویتره ...یعنی شما هرجاکه آنتن دارید اینترنتم دارید امااین توقع رو از همراه اول نداشته باشین چون من امتحان کردم درخیلی مناطق پرت و دور افتاده همراه اول آنتن داره اما اینترنت نداره یاعلی مدد

kaveh_am
10-09-1394, 10:18 بعد از ظهر
من از گوشی استفاده میکنم و تا الان مشکلی نداشتم...اول از برنامه mytraks استفاده میکردم که بعد از یه مدتی نمیدونم چرا دیگه کار نکرد محاجرت کردم به
VIEWRANGER[Only registered and activated users can see links]
خیلی تو دست تره...
برای گوشی یه قاب ژله ای خریدم و با بست آهنی و بست کمربندی بستمش رو فرموت توپپپپ...