PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاربراتور های دیافراگمی

MGEngineer
11-11-1390, 02:38 بعد از ظهر
سلام دوستان
چند جا دیدم که گفته بودن برای کاربراتورهای دیافراگمی بنزین سوپر مناسب نیست و باعث خشک شدن چتری کاربراتور میشه
اگر اساتید لطف کنن و نظرات و راهنمایی های مربوط به این نوع کاربرات رو در اینجا مطرح کنن ممنون میشم

mra680
12-11-1390, 02:36 بعد از ظهر
سلام
نظر من
این بحث بر میگرده به همون میزان بالای خورندگی بنزین سوپر نسبت به معمولی(توی قطعات عام لاستیکی)
حالا همین واشر دیافراگم از جنس لاستیک هست و همیشه در حال کشش و برخورد ذرات شیمیای بنزین
این واشر ها قطعات مصرفی و مستحلکی هستند و نمیشه انتظار بیش از حد 3 ماه کار کرد مداوم ازشون داشت
همچنین توی فصل سرما به دلیل سنگین شدن هوا و تراکم پذیری هوای محیط و قوی شدن پیوند ملکولی این قطعه زود تر هم از بین میره و خاصیت خودشو از دست میده چون از رنج کشش خودش بیش از حد استفاده میشه و خاصیت الاسیسیته خودش رو از دست میده
ولی هیچ گونه ضرری دیگه ای برای قطعات داخل کاربراتور نداره(مگه شناور در موارد محدود)
موفق باشی

Mr.Reza
25-12-1390, 12:14 قبل از ظهر
کسی نحوه تعویضشو باسه پالس بلده؟

Exel
19-06-1394, 01:22 بعد از ظهر
کسی نحوه تعویضشو باسه پالس بلده؟

آسونه ! درب کاربرات رو باز کن بالای سوزنی واشر چسبیده ، لازم ب ذکره ک هیچ وقت و هیچوقت بنزین سوپر رو زمانی اضافه نکنین ب موتورتون در حالی ک موتورتون حاوی بنزین معمولی هست ! من یکی از دلایل اینکه واشرم عمرش کم شد همینه البته صاحب قبلیش از این واشر حدودا 5 سالی استفاده کرده و این هم فقط برمیگرده ب عمر مفید و کیفیت بالای محصولات باجاج ( موتور بنده پالس 220 ) ک موتورم چون واشر فرسوده بود ( ولی کار میکرد ) روی دور 9 هزار ب بدبختی میرسید و رد لاین کلا نمیرفت ! و وقتی رفتیم برای سرویس کاربراتور اشتباهی ک کردیم این بود ک با شست و شو دهنده انژکتور و کاربرات ک ی نوع اسپری با پاک کنندگی بالا هست ، شست و شو دادیم شاید باورتون نشه ولی کاربراتی ک مث قیر سیاه بود رو از روز اولش تمیز تر کرد اما و اما ؟!
پدر واشر رو در آورد و منم مجبور شدم ی واشر جدید بخرم ک بعد از ظهر هم قراره برم نتیجه کار رو مشاهده کنم !

پ.ن : قیمت همین ی تیکه لاستیک 7 هزار ت ک کار فوق العاده مهمی رو انجام میده ...