PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pulsar 200NS

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

aidin m
01-06-1397, 07:00 بعد از ظهر
آقا داستان چیه ؟ به کجا داریم ؟ آخرین فروردین این موتور 11.700 قیمتش بود الان با این اوضاع حتما 20 تومن شده دیگه . حیف جوونیمون حیف سمنون هیچی نفهمیدیم تو حسرت خرید یه موتور هندی موندیم
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

این اگهی که قیمتش الکی بالاست بعضیا ام دارن تو این وضعیت خراب به این گرونیها دامن میزنن
ولی کلیت حرفتون درسته بعضیا از ساده لوحیشون مثلا یه ان اس خریدن 10 تومن الان شده 16 تومن خوشحالن ولی هر جوری حساب کنی به ضررشونه
واقعا موتورو بفروشی باید دوباره یا موتور بخری یا کلی پول بزاری روش مثلا ماشین بخری خلاصه که خدا به هممون رحم کنه قبل عید یه ان اس 94 خریدم 7 تومن فروختم 7.5 یه بنلی تک 96 خریدم الان میبینم 12 شده همون ان اس 94 ایکاش نگه میداشتمش حیف پول نداشتم

vivabayern
01-06-1397, 09:53 بعد از ظهر
یه زمانی هست گرانی بر پایه واقعیات بوجود میاد و مردم مجبورن باهاش کنار بیان اما این روزها گرانی واقعا بی دلیل هست و فقط بخاطر سودجویی از شرایط سواستفاده میکنن و ماشالله نظارت هم که ضعیفه فقط یک راه برامون میمونه و اون هم نخریدن هست تا زمانیکه قیمتها معقول بشه .

damad
02-06-1397, 01:43 قبل از ظهر
این گرونیها نه ربطی به دلار داره نه سود جویی
البته یه مقداریش به اینا ربط داره
اما تنها دلیل اصلی گرونی تحریم شدن ایران
دیگه موتور نمیاد وقتی چیزی که وارد نمیشه کمیاب میشه خودبخود میره بالا
دیگه ان اس و اپاچی مونتاژی نیست
کارخونه موتور سازی مواد و قطعه نداره
نه موتور بلکه ماشین هم وضعش همینه
کلا بخاطر تحریم مواد اولیه نیست
خیلی از کارخونه هایه کوچک بسته شدن بقیه هم که باز هستن کارگر کم کردن و تولید اندکی دارن
نمونش شرکت کاله که بخاطر نبود مواد اولیه پلاستیک کارگر اخراج کرده
دوستان اگه موتور یا وسیله ای دارین نفروشین چون کم شده بدتر هم میشه و روز به روز گرونتر

alam
02-06-1397, 04:57 بعد از ظهر
یه سوال داشتم از خدمت دوستان

لرزش عقربه دور موتور تو یه دور موتور خاص از چی می تونه باشه؟؟؟؟؟؟؟

zeroamin
08-06-1397, 06:08 بعد از ظهر
یه سوال داشتم از خدمت دوستان

لرزش عقربه دور موتور تو یه دور موتور خاص از چی می تونه باشه؟؟؟؟؟؟؟

طبیعیه دوست عزیز.من تو چندتا ان اس مختلف دیدم.تو ار اس هم هست.زیاد حساسیت نشون نده.معمولا اوایل که موتور صفره خیلی کمتره ولی کارکرد که میره بالا بیشتر میشه لرزش عقربه

vivabayern
08-06-1397, 09:33 بعد از ظهر
طبیعیه دوست عزیز.من تو چندتا ان اس مختلف دیدم.تو ار اس هم هست.زیاد حساسیت نشون نده.معمولا اوایل که موتور صفره خیلی کمتره ولی کارکرد که میره بالا بیشتر میشه لرزش عقربه

علت شل شدن عقربه هست که با بازکردن کیلومتر و جاگزاری مجدد لرزش از بین میره . حتی برای من یکبار از جاش در اومد !!!

hossienfa
11-06-1397, 04:29 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

اقا فرق انجین طلایی با جدیدا تو چیه میخام بخرم موندم قیمت هم که فضایی شده تا نیمه اول 92 انجین طلایی یا وارداتی بود بعدش فرق کرد لطفا راهنماییم کنید ممنون

- - - Updated - - -

M@hdi
11-06-1397, 06:54 بعد از ظهر
هر سری جدیدتر اومد بهتر شد و ایرادات موتور رفع شد چیزی به اسم وارداتی نداریم اینا همه پدرسوخته بازیهای موتور فروشاست که از خودشون درآوردن .... 92 دیگه موتور نیست که ترکیده .... می خوای بخری اگه بودجه کم داری 95 نهایت 94 کم کار بخر واسه خرید هم با یه خبره برو که نره تو پاچت

نیما نادری
12-06-1397, 08:34 قبل از ظهر
من انجین طلایی تک رنگ سری اول دارم مدل 93

خیلی بی آزاره ..موتور کلا فابریکه فقط لنت و فیلتر و شمع مصرف کرده

راستی دوستان دیشب دیدم رنگ روغن ترمز مثل چای شده

جفت ترمزها رو تعویض روغن و هواگیر کردم با روغن DOT4 پرستون آمریکایی

موتور متحول شد

ضمنا گریس کاری جاپایی راننده و پدال ترمز هم انجام شد که واقعا تاثیر مثبتی داشت (تنظیم مجدد پدال ترمز و صداگیریش)

hossienfa
12-06-1397, 01:45 بعد از ظهر
سلام اقا خسته نباشید به همه کسی از بچها سری جدید ان اس رو که از مدل 96 به بعد هست رو داره که رنگ درب کلاج نقره ای شده وانژکتور شده رو داره میخام بگیرم نمیدونم سری جدیداش چطور از اب در اومده

میلاد محمودی
13-06-1397, 11:42 قبل از ظهر
بهتر شده خیلی هم قشنگتر شده با گرافیک جدید بخر تا سی تومن نشده!!!!

نیما نادری
13-06-1397, 12:29 بعد از ظهر
سلام

موتورها سری به سری بهتر میشن (بدتر نمیشن )NS موتور خوبیه کلا خوشت اومده بگیر

zeroamin
14-06-1397, 04:39 بعد از ظهر
سلام.کسی از لاستیکای ایرانی یاسا برای ان اس استفاده کرده؟چه جوریاس؟عمرش و لیز خوردنش در چه حدیه

mohamad.gh
14-06-1397, 11:12 بعد از ظهر
سلام.کسی از لاستیکای ایرانی یاسا برای ان اس استفاده کرده؟چه جوریاس؟عمرش و لیز خوردنش در چه حدیه

جلو رو انداخته بودم ، سایز خودش نداشت ۹۰-۹۰-۱۷ بود ، سایز آپاچی جواب داد - ولی رو ۵۰۰۰ تا ب فنا رفت ، دوره رینگ باد میداد ، دورو ، سایز خودش انداختم
سرسره بود :)

Seyed.mahdi
15-06-1397, 11:53 بعد از ظهر
عاقا تروخدا حیفتون نمیاد ۲۰ میلیون بدید به ان اس؟!

خدایی من عاشقشم ولی خیلی نامردیه!
صبر کنیم شاید فرجی بشه!

البته در این صورت فک کنم برسه به ۳۰ به قول دوستمون:gigglesmile:

‌.

لاستیک ایران یاسا من رو ان اسم بود و چسبندگیش خوب بود انصافا ولی همونطور که محمد آقا گفتن بعضی مواقع ممکنه پیش بیاد از دوره رینگ باد خالی کنه البته برای من که فقط یک بار برا لاستیک جلو اینطور شد اونم فک کنم برا این بود که یک سایز کوچیک تر بود (۹۰)

لاستیک های ۱۴۰ ایران یاسا برای عقب هم انصافا خیلی طراحی عاج هاش زیباست و برای ان اس و آر اس خیلی خوبه.

zeroamin
16-06-1397, 09:43 قبل از ظهر
یادش بخیر سال ۹۴ با ۲۴۰ تومن لاستیک ۱۴۰ مارک آی آر سی که همون لاستیک عقب نینجاس انداختم واسه ان اس.الحق چه لاستیکی هم بود.هم قشنگ بود هم چسبندگیش خوب بود.یه سالم کار کرد زیره موتور با روز اولش هیچ فرقی نکرده بود وقتی فروختمش‌الان یاسا ۱۴۰ رو دارن میگن ۲۸۰.یعنی با ۴۰ تومن گرونتر داری لاستیک ایرانی میندازی.واقعا خنده داره

نیما نادری
16-06-1397, 01:43 بعد از ظهر
آشغاله ... استاندارد نیست بلنده مثل تراکتور

Seyed.mahdi
30-06-1397, 05:21 بعد از ظهر
آشغاله ... استاندارد نیست بلنده مثل تراکتور

۱۴۰ یاسا فاق کوتاهه

behrng
31-06-1397, 02:45 بعد از ظهر
سلام . کسی میدونه پدال دنده ان اس رو تنها میفروشن یا باید با سایر متعلقاتش (میله رابط و چندتا قطعه دیگش) بخریم؟
خوردم زمین و اون میله سر پدال دنده که لاستیک دورشه کامل خم شد. حالا نمیدونم باید برم یه پدال کامل بخرم یا کاری دیگه ای میشه کرد؟ اساتید راهنمایی کنن لطفا.

ALEX_HOT
31-06-1397, 06:59 بعد از ظهر
سلام . کسی میدونه پدال دنده ان اس رو تنها میفروشن یا باید با سایر متعلقاتش (میله رابط و چندتا قطعه دیگش) بخریم؟
خوردم زمین و اون میله سر پدال دنده که لاستیک دورشه کامل خم شد. حالا نمیدونم باید برم یه پدال کامل بخرم یا کاری دیگه ای میشه کرد؟ اساتید راهنمایی کنن لطفا.
سلام
فک میکنم کامل باید بخری . تازه اونم اگه گیر بیاد (تهران باشی نمایندگی ها احتمالا داشته باشن)
اما به نظر من تو این اوضاع بازار بهتره ببری تعمیرکار با یه آچار به نام F اگه اشتباه نکنم میتونه برات صافش کنه ولی اگه قطعاتش خرد شده باشه کاریش نمیشه کرد
در هر صورت اگه عکس میزاشتی بهتر میشد راهنمایی کرد

نیما نادری
01-07-1397, 12:38 قبل از ظهر
ست کامل موجوده ،اونقدر سفت نیست که آچار f بخواد

ولی اگر نخوای اثری بمونه روش میتونی کامل تعویض کنی

پیدا نکردی بگو برات بفرستم

behrng
01-07-1397, 10:59 قبل از ظهر
ست کامل موجوده ،اونقدر سفت نیست که آچار f بخواد

ولی اگر نخوای اثری بمونه روش میتونی کامل تعویض کنی

پیدا نکردی بگو برات بفرستم
ممنون از جوابت. ببینم اگه تونستم تمیز صافش کنم که خوبه. اگه نشد میرم نمایندگی مرکزییش نزدیک مهدیه کاملش رو میگیرم. قاعدتا باید داشته باشه

alam
01-07-1397, 12:31 بعد از ظهر
با سلام
یه مشکلی تو گاز خوردن موتور دارم
اونم اینکه وقتی پشت ترافیک یا در شروع حرکت به موتور گاز یا نیش گاز می دم بعضی وقتها خاموش میشه.مخصوصا پشت ترافیک بیشتر محسوس هستش.

کاربراتو سرویس کردم.شامل شستو شو و تعویض دیافراگم
ماله گاز و تنظیم کردم
شمعها همش ایریدیوم هستش
موتور هم کاربراتور هستش
ولی بازم درست نشده

به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم
01-07-1397, 03:59 بعد از ظهر
با سلام
اونم اینکه وقتی پشت ترافیک یا در شروع حرکت به موتور گاز یا نیش گاز می دم بعضی وقتها خاموش میشه.مخصوصا پشت ترافیک بیشتر محسوس هستش.

ماله گاز و تنظیم کردم
شمعها همش ایریدیوم هستش
موتور هم کاربراتور هستش
ولی بازم درست نشده

به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟

سلام
موتورهای کاربراتوری بیشترشون اینطوری هستند مخصوصا اگه دور موتور پایین تنظیم شده باشه با یه گاز خاموش می شن، اگه کابراتور به خوبی تنظیم و بسته بشه و گاز رو هم بالا تنظیم کنی بهتر می شه.

بسم الله الرحمن الرحیم
02-07-1397, 12:46 قبل از ظهر
سلام
بچه ها همگی کمک کنید!
موتور رو روشن کردم یه 1000 متری رفتم که موتور خاموش شد و هرچی استارت زدم دیگه روشن نشد حتی اینقدر سعی کردم که باتری خوابید! باتری رو زدم شارژ بشه موتور هم خوابیده!
موتورم 200ns انژکتوره که یه ساله گرفتم و 2000 کیلومتر هم بیشتر کار نکرده!

نیما نادری
02-07-1397, 02:46 قبل از ظهر
با سلام

ماله گاز و تنظیم کردم
شمعها همش ایریدیوم هستش
موتور هم کاربراتور هستش
ولی بازم درست نشده

به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟

دور در جا تو این موتورها نباید خیلی کم باشه

چون هم واترپمپ هم اویل پمپ تو دور کم خوب کار نمیکنن

یکم دور درجا رو بیار بالا بین 1500 دور تا 1700...ممکنه یکم صدای درجات زیاد بشه ولی قطعا به نفع انجینت هست (دیگه خاموشم نمیشه )

- - - Updated - - -

سلام
بچه ها همگی کمک کنید!
موتور رو روشن کردم یه 1000 متری رفتم که موتور خاموش شد و هرچی استارت زدم دیگه روشن نشد حتی اینقدر سعی کردم که باتری خوابید! باتری رو زدم شارژ بشه موتور هم خوابیده!

سلام

سویچ باز میشه صدای پمپ بنزین میاد ؟

میلاد محمودی
02-07-1397, 08:53 قبل از ظهر
سلام
بچه ها همگی کمک کنید!
فیوزها رو چک کنید مخصوصا فیوز پمپ بنزین.

بسم الله الرحمن الرحیم
02-07-1397, 11:50 قبل از ظهر
سلام

سویچ باز میشه صدای پمپ بنزین میاد ؟

سلام مخلصم
آره باز میشه و صدای پمپ هم می یاد ولی صدای پمپ عوض شده، تازه،قبلا موقه استارت دیگه صدای پمپ نمی یامد ولی الان موقه استارت هم صدای پمپ می یاد.

میلاد محمودی
03-07-1397, 09:19 قبل از ظهر
سلام مخلصم
آره باز میشه و صدای پمپ هم می یاد ولی صدای پمپ عوض شده، تازه،قبلا موقه استارت دیگه صدای پمپ نمی یامد ولی الان موقه استارت هم صدای پمپ می یاد.
شلنگی که از تو صافی بنزین میره تو انژکتورا در بیارید و سوییچ رو باز کنید ببینید پمپ مکش داره یا فقط صدا میده؟؟
چون میگی صداش عوض شده احتمال داره نیم سوز شده باشه.

نیما نادری
03-07-1397, 03:25 بعد از ظهر
بعد از باز کردن سویچ پمپ بنزین فشار زیادی رو پشت انژکتور باید تولید کنه

وقتی به اون حد برسه دیگه صدای پمپ قطع میشه و انجین میتونه استارت بزنه

ظاهرا پمپ شما اصلا قطع نمیشه ؟

یا بنزین کافی بهش نرسیده یا هنوزم نمیرسه که خودن این باعث سوختنش میشه

میتونید اتصالات زیر باک رو باز کنید و از باز بودن و تاب نخوردن شلنگها و باز بودن

فیلتر بنزین اطمینان پیدا کنید , حتی خوده پاشش انژکتور هم قابل تست هست

اگر مرتب بود یکراهی برای ECU RESET برای هر موتوری هست که اونم انجام بدید

virangar
01-08-1397, 12:48 قبل از ظهر
سلام دوستان آرم نوشته pulse رو باک کسی سراغ داره؟ قیمت چنده ؟

نیما نادری
25-08-1397, 08:05 بعد از ظهر
روغن کمک هم جز روغن های قابل تعویض هست

میشه در موتورهایی که کمک تنظیم شونده ندارند با روغن تغییراتی ایجاد کرد

Ns بعد از چهارسال و ۴۰ تا کار موقع تعویض شد
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

من از روغن فول سنتتیک تاپ وان استفاده کردم

کمک سمت چپ ۴۰۰ سی سی روغن داره و بازیش محدود شده به اون حد که میبینید

کمک راست ۳۵۰ تا روغن داره و طول بیشتری بازی داره

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])ر نهایت کمکها بالانس شدن و نتیجه خیلی خوب بود ,رو حالت بلند

از کمک استاندارد ۲۸۰ سی سی روغن خارج شد

mohamad.gh
25-08-1397, 08:36 بعد از ظهر
سلام آقا نیما
چطور میشه تست کرد - کمک احتیاج ب سرویس داره ؟

نیما نادری
26-08-1397, 11:44 قبل از ظهر
سلام

یکی تو دفترچه نوشته چه مدت زمان یا کیلومتر باید تعویض بشه

یکی هم هر وقت حس کردی نیاز داره

مثلا من سنگینم ترک هم سنگین میزنم

کمک جلوم خیلی نرم شده بود گاهی تو دست انداز میخورد به ته

یا ترمز سنگین میزدم خیلی فرو میرفت و روی کنترل تاثیر داشت

یکم یو یو شده بود درجا ترمز جلو میگرفتم کمک رو بازی میدادم خیلی بالا پایین میشد

الان همه این موارد برطرف شده

mohamad.gh
10-09-1397, 12:30 قبل از ظهر
گرگان ناهارخوران - جای دوستان رو خالی کردیم

[Only registered and activated users can see links]

behrng
02-10-1397, 11:08 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان. لطفا یکی راهنمایی کنه برای باز کردن شمع وسط باید باک رو باز کرد یا بدون باز کردن باک میشه شمع وسطی رو بیرون آورد؟

vivabayern
02-10-1397, 11:52 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان. لطفا یکی راهنمایی کنه برای باز کردن شمع وسط باید باک رو باز کرد یا بدون باز کردن باک میشه شمع وسطی رو بیرون آورد؟

بدون باز کردن باک میشه

TRIPLE SPARK PLUG REPLACEMENT II MODENAS PULSAR RS200 ([Only registered and activated users can see links] 200.mp4.html)

gggmail
03-10-1397, 09:20 قبل از ظهر
سلام خواهشا جواب منو سریع بدید... کسی میخواد ان اس بخره کاربرات بخره یا انژکتور؟

mentiroso
03-10-1397, 10:03 قبل از ظهر
سلام خواهشا جواب منو سریع بدید... کسی میخواد ان اس بخره کاربرات بخره یا انژکتور؟

سلام..بدون شک انژکتور

gggmail
03-10-1397, 11:53 قبل از ظهر
کسی قیمت صفر ان اس رو داره؟

M@hdi
03-10-1397, 08:17 بعد از ظهر
کسی قیمت صفر ان اس رو داره؟

من تازه خریدم 23

mohamad.gh
03-10-1397, 11:54 بعد از ظهر
من تازه خریدم 23

سلام آفا مهدی ، واقعن ان اس صفر خریدی ؟! :) بی اصابیا :)

Jack z1000
04-10-1397, 12:23 بعد از ظهر
من تازه خریدم 23

سلام
اقا مهدی چرا سمت بنلی نمیری؟
دوسیلندرش گزینه جذابیه

M@hdi
04-10-1397, 07:22 بعد از ظهر
سلام آفا مهدی ، واقعن ان اس صفر خریدی ؟! :) بی اصابیا :)
سلام محمد جان والا پول لازم شدم چاره نبود

سلام
اقا مهدی چرا سمت بنلی نمیری؟
دوسیلندرش گزینه جذابیه

سلام
اصلا حال نمی کنم هیچ جوره

gggmail
04-10-1397, 07:50 بعد از ظهر
سلام محمد جان والا پول لازم شدم چاره نبود

سلام
اصلا حال نمی کنم هیچ جوره

با بیمه 23 خریدید یا بدون بیمه؟ قیمت ns 160 رو هم دارید؟

M@hdi
04-10-1397, 09:36 بعد از ظهر
با بیمه 23 خریدید یا بدون بیمه؟ قیمت ns 160 رو هم دارید؟

بدون بیمه ... خیر

gggmail
04-10-1397, 09:47 بعد از ظهر
بدون بیمه ... خیر
به نظرتون ان اس 160 بخرم یا 200؟؟وزنم زیاد نیست... پوله هر دوش رو دارم.

Jack z1000
04-10-1397, 10:38 بعد از ظهر

200 بگیر . مخصوصا این نوک مدادیش خیلی قشنگه

Seyed.mahdi
05-10-1397, 12:03 بعد از ظهر

ان اس 200 واقعا قابل قیاس با 160 و 150 نیست از نظر قدرت و به تبعش، عمر مفید.
200 بگیر شک نکن

behrng
05-10-1397, 01:51 بعد از ظهر
سلام. من موتورم ns200 انژکتوریه. یکساله و ۵۰۰۰ تا کارکرد. به مشکل خوردم. چند روز پیش که موتور رو روشن کردم چند ثانیه بعد خودش خاموش شد و دیگه هرچی استارت زدم روشن نشد. سر شمعها رو در اوردم و یه مفتول فلزی کردم تو چپوقی و نزدیک بدنه گرفتم و استارت زدم به بدنه جرقه می زد. برای هر سه تا شمع تست کردم درست بود. شمع سمت چپ که راحت تر باز میشه رو در اوردم و استارت زدم وصورتم رو نزدیک سوراخ شمع برم احساس کردم هوایی که بیرون میزنه خشکه و بنزین قاطیش نیست. فلاپا رو باز کردم و پیچهای باک بنزین هم باز کردم و شیلنگ خروجی فیلتر بنزین رو در آوردم و سوییچ رو روشن کردم دیدم بنزین از خروجی فیلتر بیرون میزنه و پمپ بنزین و فیلتر مشکلی ندارند. به انژکتور شک کردم و فیش سر انژکتور رو در آوردم و با مولتی متر مقاومت بوبین انژکتور رو اندازه گرفتم حدود ۱۲ اهم بود ، یعنی انژکتور هم نسوخته. دیگه عقلم به چیزه دیگه نمیرسه. اینکه سوزن انژکتور کامل گرفته باشه و هیچ بنزینی نپاشه خیلی بعیده. اینکه کامپیوتر سوخته باشه و به انژکتور فرمان نده هم با منطق جور در نمیاد. اگه کسی چیزی میدونه کمک کنه لطفا.
آیا ممکنه تایم به هم ریخته باشه؟
نقشه برق ns انژکتور یا rs200 رو نتونستم پیدا کنم. اگه کسی داره لطف کنه بفرسته.
دوتا مجموعه سیم از کاور سمت چپ انجین بیرون اومده، یکیش برق دینام رو میبره سر شارژر یکی دیگش نمیدونم چیه. سه رشته سیمه که رفته تو درخت سیم کشی. نمیدونم ماله pick up pulse یا ماله چراغ سوییج N دنده است. به اونجا شک دارم. خلاصه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه. ممنون.

نیما نادری
06-10-1397, 05:51 بعد از ظهر
همین کاربراتوری ۲ بار بد سره کار گذاشت منو

خاموش کردم دیگه روشن نشد

یکبارم ترمز شدید میزدم یا از جک مینداختم پایین خاموش میشد

بساتی داشتیم تا آدم شد

gggmail
06-10-1397, 07:38 بعد از ظهر
دوستان نظرتون راجع به روغن توتال ایرانی که تقریبا هم قیمت سوپر پیشتاز هست چیه؟؟ سطح کیفیتش sl هست... من توی ماشین میریزم خیلی بهتر از سوپر پیشتازه.... به نظرتون برای ان اس خوبه توتال؟؟؟؟
و اینکه سوال بعدیم اینه که میتونم توی ان اس روغن موتور 20 50 مارک هیوندا با کیفیت sn بریزم؟ مشکلی پیش نمیاد؟؟

farshad 54
08-10-1397, 02:40 بعد از ظهر
بریز مشکلی نداره sl - sm - sn

asuspc
09-10-1397, 10:02 قبل از ظهر
سلام. من موتورم ns200 انژکتوریه. یکساله و ۵۰۰۰ تا کارکرد. به مشکل خوردم. چند روز پیش که موتور رو روشن کردم چند ثانیه بعد خودش خاموش شد و دیگه هرچی استارت زدم روشن نشد. سر شمعها رو در اوردم و یه مفتول فلزی کردم تو چپوقی و نزدیک بدنه گرفتم و استارت زدم به بدنه جرقه می زد. برای هر سه تا شمع تست کردم درست بود. شمع سمت چپ که راحت تر باز میشه رو در اوردم و استارت زدم وصورتم رو نزدیک سوراخ شمع برم احساس کردم هوایی که بیرون میزنه خشکه و بنزین قاطیش نیست. فلاپا رو باز کردم و پیچهای باک بنزین هم باز کردم و شیلنگ خروجی فیلتر بنزین رو در آوردم و سوییچ رو روشن کردم دیدم بنزین از خروجی فیلتر بیرون میزنه و پمپ بنزین و فیلتر مشکلی ندارند. به انژکتور شک کردم و فیش سر انژکتور رو در آوردم و با مولتی متر مقاومت بوبین انژکتور رو اندازه گرفتم حدود ۱۲ اهم بود ، یعنی انژکتور هم نسوخته. دیگه عقلم به چیزه دیگه نمیرسه. اینکه سوزن انژکتور کامل گرفته باشه و هیچ بنزینی نپاشه خیلی بعیده. اینکه کامپیوتر سوخته باشه و به انژکتور فرمان نده هم با منطق جور در نمیاد. اگه کسی چیزی میدونه کمک کنه لطفا.
آیا ممکنه تایم به هم ریخته باشه؟
نقشه برق ns انژکتور یا rs200 رو نتونستم پیدا کنم. اگه کسی داره لطف کنه بفرسته.
دوتا مجموعه سیم از کاور سمت چپ انجین بیرون اومده، یکیش برق دینام رو میبره سر شارژر یکی دیگش نمیدونم چیه. سه رشته سیمه که رفته تو درخت سیم کشی. نمیدونم ماله pick up pulse یا ماله چراغ سوییج N دنده است. به اونجا شک دارم. خلاصه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه. ممنون.

خودتو خسته نکن یکم هولش بده روشن میشه :gigglesmile: خدا بیامرزه یاماها 100 خارجیو هرچیش میشد هولش که میدادم روشن میشد هییییییی
اگه نشد مثبت باتری را 30 ثانیه قطع کن ریست بشه .
بازم نشد این موتور دیگه موتور بشو نیست .

saeid mohamadi
11-10-1397, 12:08 بعد از ظهر
سلام میخوام لاستیک موتور عوض کنم موتور داداشمه چه لاستیکی بندازم روش که از نظر نرمی سواری و تعادل سر پیچ و... بهتر شه.؟ سایز فابریک خودش بندازم یا پهن تر.؟🌹🌴

نیما نادری
11-10-1397, 04:26 بعد از ظهر
سلام میخوام لاستیک موتور عوض کنم موتور داداشمه چه لاستیکی بندازم روش که از نظر نرمی سواری و تعادل سر پیچ و... بهتر شه.؟ سایز فابریک خودش بندازم یا پهن تر.؟������������

سلام

بسته به هزینه که میکنید

میشه یزد هم انداخت سایز 130 خودش

میشه پیرلی هم انداخت یا میتاس

saeid mohamadi
11-10-1397, 10:27 بعد از ظهر
سلام

بسته به هزینه که میکنید

میشه یزد هم انداخت سایز 130 خودش

میشه پیرلی هم انداخت یا میتاس

پیرلی جفت چند در میاد اقا نیما

میلاد محمودی
12-10-1397, 08:44 قبل از ظهر
پیرلی انجل 140 که به ان اس بخوره حدود 700 تومنه عقبش جلوش رو قیمت ندارم
روسو 2 150 که برا ان اس زیاده 750 تا 800

saeid mohamadi
12-10-1397, 06:20 بعد از ظهر
پیرلی انجل 140 که به ان اس بخوره حدود 700 تومنه عقبش جلوش رو قیمت ندارم
روسو 2 150 که برا ان اس زیاده 750 تا 800

ممنون نیما جان

gggmail
16-10-1397, 08:20 بعد از ظهر
سلام از متخصصین عزیز سوال دارم.... ایا ان اس انژکتور رو میشه دیاگ زد تا کیلومتر واقعیش رو بفهمیم؟؟؟

Seyed.mahdi
17-10-1397, 10:13 بعد از ظهر
سلام از متخصصین عزیز سوال دارم.... ایا ان اس انژکتور رو میشه دیاگ زد تا کیلومتر واقعیش رو بفهمیم؟؟؟

بله. NS و RS با دیاگ های بوش مخصوص باجاج به خوبی کیلومتر اصلی رو نشون میدن

میتونید به نمایندگی یعقوبی در چهارراه امیریه تشریف ببرید.

gggmail
18-10-1397, 10:57 قبل از ظهر
بله. NS و RS با دیاگ های بوش مخصوص باجاج به خوبی کیلومتر اصلی رو نشون میدن

میتونید به نمایندگی یعقوبی در چهارراه امیریه تشریف ببرید.

حتی اگر کیلومتر رو صفر کرده باشن هم نشون میده؟؟؟ چون من شنیدم توی نظام آباد با 400 هزار کیلومتر موتور رو صفر میکنند.

gezhen
18-10-1397, 11:04 قبل از ظهر
حتی اگر کیلومتر رو صفر کرده باشن هم نشون میده؟؟؟ چون من شنیدم توی نظام آباد با 400 هزار کیلومتر موتور رو صفر میکنند.

مگه میخواد چقدر گرون بفروشه که 400 میده کمش کنن

senior.alireza
18-10-1397, 09:12 بعد از ظهر
تو موتور و ماشین های ABs دار مقدار کیلومتر تو یونیت abs ذخیره میشه از اونجا مقدار واقعی رو میخونن .

- - - Updated - - -

تو موتور و ماشین های ABs دار مقدار کیلومتر تو یونیت abs ذخیره میشه از اونجا مقدار واقعی رو میخونن .

Seyed.mahdi
19-10-1397, 01:17 قبل از ظهر

تا اونجا که میدونم بله میشه.
از تعمیر کار خودم که پرسیدم و آدرسش رو هم بالا گذاشتم قبلا در این باره پرسیده بودم که گفت کامل نشون میده کیلومتر دقیق رو.

بعد بله تغییر کیلومتر خیلی متداول هست متاسفانه و با رقم های خیلی پایین تر هم انجام میشه. ولی معمولا صفر کم میکنند نه این که کلاً صفر کنند تابلو میشه:gigglesmile:

gggmail
19-10-1397, 09:55 قبل از ظهر
دوستان سلام..خدا کمک کرد و یه ان اس سفید مدادی مدل 97 گرفتم خشک.... از اشنا گرفتم...فقط حس میکنم یه صدای قرچ قرچی میده... نمیدونم چون خشکه اینطوریه؟
به یه موتور ساز خوب نشون دادم تو میدون قیام به نام حسین عرب... گفت چون خشکه این صدا رو میده... گفت از زنجیره.... امیدوارم بر طرف بشه

gezhen
19-10-1397, 11:47 قبل از ظهر
دوستان سلام..خدا کمک کرد و یه ان اس سفید مدادی مدل 97 گرفتم خشک.... از اشنا گرفتم...فقط حس میکنم یه صدای قرچ قرچی میده... نمیدونم چون خشکه اینطوریه؟
به یه موتور ساز خوب نشون دادم تو میدون قیام به نام حسین عرب... گفت چون خشکه این صدا رو میده... گفت از زنجیره.... امیدوارم بر طرف بشه
سلام عزیز مبارک باشه به سلامتی
منم ار اس داشتم همین صدا میداد ولی چیزی نیست یه اسپری زنجیر بگیر هفته یه بار بزن البته من سه روز یه بار میزدم

gggmail
19-10-1397, 07:32 بعد از ظهر
سلام عزیز مبارک باشه به سلامتی
منم ار اس داشتم همین صدا میداد ولی چیزی نیست یه اسپری زنجیر بگیر هفته یه بار بزن البته من سه روز یه بار میزدم

دوست عزیز یه اسپری زنجیر خریدم... اسم مارکش گتسانه.... این اسپری تو خودش روغن داره... با بعد از استفاده از اسپری باید روغن بزنم؟؟؟ هر چی روش رو میخونم چیزی متوجه نمیشم.
و سوال بعدیم اینه که برای تعویض روغن ان اس 1 لیتر کافی هست یا باید 1.2 لیتر بریزم؟

gezhen
19-10-1397, 08:44 بعد از ظهر
دوست عزیز یه اسپری زنجیر خریدم... اسم مارکش گتسانه.... این اسپری تو خودش روغن داره... با بعد از استفاده از اسپری باید روغن بزنم؟؟؟ هر چی روش رو میخونم چیزی متوجه نمیشم.
و سوال بعدیم اینه که برای تعویض روغن ان اس 1 لیتر کافی هست یا باید 1.2 لیتر بریزم؟
کلا فکر کنم دو مدل اسپری زنجیر داریم یکی تمیز کنندس یکی هم اسپری گریس میگن بهش چربه و عالی اینو باید بخری شما
اینو میگم گوش کن هر موتوری خریدی ببین کارخونه و دفترچه اصلی چی نوشته همون مقدار بریز بره من 1100 میریختم البته

gggmail
19-10-1397, 09:23 بعد از ظهر
متاسفانه اسپری روغن نگرفتم. الان تو خونه چیزی جز روغن مولر و روغن چرخ خیاطی ندارم.

میلاد محمودی
20-10-1397, 08:37 قبل از ظهر
از واسکازین 90-85 برا زنجیر استفاده کن یا همون اسپری گریس که گفتند.
ان اس هم چون فیلتر کاغذی داره 1200 باید بریزی تو دفترچه هم همین مقدار و گفته.

gggmail
20-10-1397, 10:12 بعد از ظهر
دوستان شما به اب بندی موتور اعتقاد دارید.... من داشتم مطالعه میکردم فهمیدم یه عده از موتورسواران اصلا به اب بندی اعتقادی ندارن.... نظر شما چیه؟

ALEX_HOT
20-10-1397, 11:17 بعد از ظهر
دوستان شما به اب بندی موتور اعتقاد دارید.... من داشتم مطالعه میکردم فهمیدم یه عده از موتورسواران اصلا به اب بندی اعتقادی ندارن.... نظر شما چیه؟

سلام
100درصد باید اب بندی کرد

gggmail
21-10-1397, 08:08 بعد از ظهر
دوستان برای ns چه روغن هایی رو پیشنهاد می کنید؟
و اینکه روغن مورد استفاده در این موتور باید مینرال باشه یا سنتیک؟ شرکت باجاج چه توصیه ای کرده؟

رسول2211
21-10-1397, 09:36 بعد از ظهر
داداش تو روغن مایع سرخ کردنی بریز ولی فقط از همون تا آخر عمر موتور استفاده کن

ولی اگه میخوای عمر موتور زیاد بشه و بودجه زیادی نداری بهران سوپر پیشتاز هم از لحاظ گرانروی هم از لحاظ درجه همونی هست که خود کارخونه گفته استفاده بشه

من روی ۲۲۰ از همین استفاده کردم و میکنم از وقتی صفر بود ازش راضیم. تا ۱۵۰۰ کیلومتر هم شده عوض نکردم ولی توی کارکرد تغییری حس نکردم

یه کمی بخار میشه که طبیعیه و در اصل روغن موتور خوب باید یه کمی تبخیر رو داشته باشه

یه بنده خدایی بود از اول روی آپاچی ۱۸۰ روغن به بهران توان که تک درجه ای هست استفاده میکرد تا ۵۰ هزار کیلومتر موتور آخ نگفته بود

من خودم روی آپاچی ۱۸۰ از بس روغنهای زیادی تست کردم روی ۱۱ هزار تا افتاد به روغن سوزی ولی با پالس ۲۲۰ فقط با سوپر پیشتاز الان ۳۵هزار تا رفتم و خدا رو شکر موتور آخ نگفته

موفق باشی

- - - Updated - - -

راستی اگه موتور رو صفر خریدی و میخوای درست ازش نگهداری کنی پس درست. آب بندیش کن

اگه از موتور خوب سر در میاری که هیچ ولی اگه زیاد چیزی نمیدونی فقط اینو بهت بگم که به حرف همه کس گوش نکن. اینکه میگن موتور رو گاز بده تا نفس باز کنه همش چرت و پرت. فکر کنم تاثیر داره واقعا ولی از اون طرف روی کم شدن عمر موتور هم تاثیر مثبت می‌ذاره و زود خراب میشه

روغن و درست آب بندی کردن روی عمر موتور خیلی تاثیر داره داداش. تا حداقل ۱۵۰۰ کیلومتر اول دور موتور رو ۶ بالاتر نبر و کاری به حرف تعمیر کارای خونگی نداشته باش. با سرعت که توی دفترچه نوشته کاری نداشته باش و فقط با دور موتور کار کن. دنده مهم نیست چند باشه و سرعتت چقدر باشه فقط دور موتور رو زیاد بالا نبر و باهاش بازی کن و روی یه دور موتور ثابت نگه ندار.

از اون طرف تا ۲۰۰۰تای اول روغن رو زود به زود عوض کن و فیلتر رو هم همینطور

بعدش هر چی دوست داری گاز بده هر چند اگه همین کارم نکنی باز بهتره.هر چند موتوری مثل ان اس تموم لذتش به گاز دادنشه ولی هواشو داشته باش تا اونم هوای جیب تو رو داشته باشه

gggmail
21-10-1397, 10:06 بعد از ظهر
من توانش رو دارم روغن بهتر از سوپر پیشتاز هم بریزم....نمیدونم لیکومولی بریزم توتال بریزم یا هیوندا اکستیر 20 50 فول سنتیک بریزم...

farshad 54
22-10-1397, 09:21 قبل از ظهر
ربطی به توان داشتن و نداشتن نداره

روغن پیشنهادی خود کارخونه 20 - 50 SL هست که بهران سوپر پیشتاز با همین مشخصات و قیمت معقول تر موجوده و این موتور به روغن گرونتر و با مشخصات بالاتر نیاز نداره طبق نظر سازنده و طراح انجین های باجاج که برای همشون همین مشخصات روغن

رو پیشنهاد داده .

حالا اگر کسی میخواد پول بیشتر خرج کنه خودش میدونه ولی اگر میخوای روغن بهتر و گرونتر استفاده کنی حواست باشه باید همیشه همون روغن و استفاده کنی بعدا به مشکل نخوری مجبور بشی روغن ارزونتر بریزی حال موتورو خراب کنی

نیما نادری
22-10-1397, 09:55 قبل از ظهر
2000 کیلومتر آب بندی داره

از روغن زبر باید استفاده کنی مینرال معمولی

دور موتور تا ۵۰۰۰ سرعت ۸۰

روغن باید استاندارد JASO-MAیا JASO-MA2 باشه

سرویس اینتروال هر 10000 کیلومتر فیلتر روغن هم تعویض بشه

تو ۲۰۰۰ تا نیازی به تعویض چیزی نیست فقط سطح روغن چک بشه کم کرد سرریز کنید

حتما قبل حرکت گرم کنید

رو جک وسط بزنید دنده ها رو هم نم نمک آب بندی کنید

به اعتقادات هم احترام بگذارید ولی آب بندی واجبه

بعد از 2000 تا روغن فول سنتتیک JASO-MA بالاترین گرید ممکن

gggmail
22-10-1397, 11:02 قبل از ظهر
واقعا از نظرات کارشناسی و تخصصی شما دوستان کمال تشکر و سپاس رو دارم...ممنون از اقا فرشاد و اقای نادری عزیز.

gggmail
02-11-1397, 11:20 قبل از ظهر
سلام.. دوستانی که ns دارن میشه بگن مخزن و نشانگر روغن موتور باید در حالت عادی تا کجا پر باشه؟ نصفه کافیه؟

farshad 54
02-11-1397, 01:57 بعد از ظهر
تا خط دوم باید پر باشه

gggmail
04-11-1397, 07:06 بعد از ظهر
دوستان میشه نشانگر روغن رو ببینید چطوره اندازش؟
متاسفانه از روی اشتباه کمی روغن بیشتر ریختم دیدم از بعضی جاها روغن زده بیرون... الان کمش کردم. اتفاقی خاصی برای موتور نیفتاده دوستان؟

M@hdi
04-11-1397, 07:26 بعد از ظهر
اگه جای صاف گذاشتی موتور رو اوکیه

یه ظرف مدرج بخر با خیال راحت 1200 سی سی پیمونه کن بریز

gggmail
04-11-1397, 07:42 بعد از ظهر
اگه جای صاف گذاشتی موتور رو اوکیه

یه ظرف مدرج بخر با خیال راحت 1200 سی سی پیمونه کن بریز

موتور رو جای صاف و روی جک وسط گزاشتم و الان 5 ساعته که موتور خاموشه....

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۹۰۱۲۴_۱۹۳۸۴۷_thumb.jpg ([Only registered and activated users can see links]۲۰۱۹۰۱۲۴_۱۹۳۸۴۷.jpg)
متاسفانه دیشب یه مقدار روغن سر ریز کردم. رفتم سرکار دیدم این شلنگی که توی عکس مشخصه از اون محفظه فلزی اومده بیرون و بعضی جاها همون طور که توی عکس مشخصه روغنی شده... دوستان مشکل خاصی پیش نیومده به نظرتون؟ بین اون شلنگ و روغن موتور چه ارتباطی وجود داره؟ ممنون میشم به طور کامل بررسی و راهنمایی کنید.

ALEX_HOT
04-11-1397, 09:17 بعد از ظهر
عزیز این سیم کلاچه
برای این که رون تر کار کنه توش روغن میزنن
معمولا یه چند روزی از ش روغن میاد با دستمال پاک کن
نگران نباش

gggmail
04-11-1397, 09:25 بعد از ظهر
من سوالم اینه که چرا از محفظش خارج شده؟

- - - Updated - - -

من سوالم اینه که چرا از داخل محفظه خارج شده؟

senior.alireza
04-11-1397, 09:43 بعد از ظهر
تا اونجایی که تو عکس معلومه اون شلنگ بخارروغن کارتر موتور هست دورش یه بست فلزی داره که انگار شل شده یا چیزی شلنگ زده بیرون شلنگ رو سر جاش بگزارید موتور رو بشورید که اگه بازم روغن زد بفهمی . اگه مسیر شلنگ رو دنبال کنی از موتور رفته به سمت قاب فیلتر هوا . مشکل خاصی نیست

mohamad.gh
05-11-1397, 12:08 قبل از ظهر
موتور رو جای صاف و روی جک وسط گزاشتم و الان 5 ساعته که موتور خاموشه....

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۹۰۱۲۴_۱۹۳۸۴۷_thumb.jpg ([Only registered and activated users can see links]۲۰۱۹۰۱۲۴_۱۹۳۸۴۷.jpg)
متاسفانه دیشب یه مقدار روغن سر ریز کردم. رفتم سرکار دیدم این شلنگی که توی عکس مشخصه از اون محفظه فلزی اومده بیرون و بعضی جاها همون طور که توی عکس مشخصه روغنی شده... دوستان مشکل خاصی پیش نیومده به نظرتون؟ بین اون شلنگ و روغن موتور چه ارتباطی وجود داره؟ ممنون میشم به طور کامل بررسی و راهنمایی کنید.

سلام ، شلنگ رو زودتر جا بزن بستشم ببند ، در ادامه حرف دوستان - شلنگی ک بخار رو تخلیه میکنه پایین و پشت محفظه فیلتر هواست و دسرسی بهش آسونه ،فک کنم این قسمتی ک در اومده انجین رو ب محفظه هوا وصل میکنه

gggmail
05-11-1397, 12:42 بعد از ظهر
ممنون از راهنمایی شما دوستان... شلنگ رو جا زدم با توجه به راهنمایی شما

mohamad.gh
05-11-1397, 05:20 بعد از ظهر
سلام ، باتری موتور بعده 4 سال جواب کرد
vmax 2018-01-17 - آقا نیما میگفت رو بنلی انداخته
پدال دات آی آر - - 250 تومن -- 10 کرایه خورد -- دو روزه ارسال کردن
د ی ج ی ک ا ل ا - - 324

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

M@hdi
05-11-1397, 07:28 بعد از ظهر
سلام محمد جان خوبی؟ کم پیدایی

سه سال خوب کارکرده .... اینو بستی اوکیه؟ موتورت چندتا کار شده الان؟ چندتا عکس بذار از موتورت ببینم حالش خوبه یا نه:4chsmu1: ان اس کارکرد بالا ندیدم تا حالا :6:

mohamad.gh
05-11-1397, 10:25 بعد از ظهر
سلام محمد جان خوبی؟ کم پیدایی

سه سال خوب کارکرده .... اینو بستی اوکیه؟ موتورت چندتا کار شده الان؟ چندتا عکس بذار از موتورت ببینم حالش خوبه یا نه:4chsmu1: ان اس کارکرد بالا ندیدم تا حالا :6:

سلام داش مهدی ، الان ک حساب میکنم ۴ سال شده :)
موتور جون گرفت ، شتابش مثل روز اول شده ، ۳ موتور بلند میشه :) ، جالب بود برام ، باتری ی همچین تاثیری بزاره
۵۳۰۰۰ تا ، امسال کم بیرون رفتم ، تاشعاع ۱۰۰۰ تا بیشتره جاهارو رفتم ، گذاشتم سال دیگه برج ۲ ی مصافت خوب برم
حتمن عکس میگیرم میزارم
قربونت رفیق

gggmail
06-11-1397, 01:48 بعد از ظهر
سلام... دوستان لطفا یه اسپری گریس خوب بهم معرفی کنید که قیمتش هم مناسب باشه. ممنون

farshad 54
08-11-1397, 12:49 بعد از ظهر
اسپری گریس میشل

aidin m
08-11-1397, 08:18 بعد از ظهر
اسپری گریس 10 تومن بود خیلی الان گرون شده حدود 30-40 حتی بیشتر هم دیدم میدن
من اول یه اسپری گریس خریدم dupli color خیلی رقیق بود هر چی میطدم فرداش خشک میشد البته نمیگم بد بود ولی بیشتر برای روانکاری جاهایی بدرد میخورد که در دسترس نیست و با رقیق بودنش نفوذ خوبی داشت مثلا بین پینها به خوبی میرفت ولی برای روی زنجیر مناسب نبود
ولی مایکل michel سفیدرنگ بود و غلیظ و قشنگ رو زنجیر میشست و تا مدتها روون نگهش میداشت به نظر من بهتر بود

نیما نادری
08-11-1397, 08:26 بعد از ظهر
این اسپری مثل WD40بیشتر تمیز میکنه تا چرب

اسپری زنجیر eni که راپیدو داره خوبه

aidin m
08-11-1397, 09:12 بعد از ظهر
[QUOTE=نیما نادری;329959]این اسپری مثل WD40بیشتر تمیز میکنه تا چرب
اسپری زنجیر eni که راپیدو داره خوبه[/QUOTsghl
سلام جناب نادری کاملا درسته wd40 یا 400 اصلا روغن یا گریس نیست اسپری روسبگیر و ضد زنگو سولفاته هست و چرب هستارزونم هست قبلا 5 تومن من خریدم ولی الان شده 10 ولی در کل اسپری عالی هست و خیلی کار راه اندازو بدرد بخوره از تمیز کردن سولفاته تا تمیز کردن رسوبها و باز کردن پیچهای زنگ زده من تا حالا اسپری wd40 خیلی کارمو راه انداخته

مهردادی
10-11-1397, 06:27 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان میخاستم در مورد خرید n's مدل 92یا93 بدونم ارزش خرید داره یا نه
خودم یه پالس 220 دارم بدم بره به ان اس 92 یا 93بگیرم بوجم از این بیشتر نمیرسه مدل بالا بگیرم.
چطوره کار میکنه یا باید همش ببرم تمیرگاه لطف کنید راهنمای کنید

gggmail
10-11-1397, 07:40 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])سلام.. دوستان پیشنهاد شما برای رنگ پریدگی دسته موتور چیه.... اخه من موتورم صفره و روی این چیزا حساسم... ممنون میشم دوستان تجربیات رو در اختیارم قرار بدن.

mogrem
10-11-1397, 08:56 بعد از ظهر
خودم یه پالس 220 دارم بدم بره به ان اس 92 یا 93بگیرم بوجم از این بیشتر نمیرسه مدل بالا بگیرم.

موتور های باجاج همه گی تقریبا با کیفیت بالا هستن ودر صورت نگهداری صحیح هیچ مشکلی نداره موتور سالم بگیری چرا باید همیشه تو تعمیرگاه باشی

Seyed.mahdi
10-11-1397, 10:03 بعد از ظهر

ان اس ارزش خرید بالاتری داره نسبت به 220. ولی مدل 92-93 بخواید بگیرید موتوری با کارکرد زیاد گیرتون میاد و اگه کم هم باشه احتمال زیاد دست کاری شده. فلذا باید دقت کنید موتور سالم گیرتون بیاد.

اما 220 هم موتور کاملا مناسبی هست و در حد ان اس.

farshad 54
11-11-1397, 09:37 قبل از ظهر

اگر NS صفر یا مدل 96 و به بالا بخری ارزش داره اینکار. ولی اگر میخوای 220 و بدی NS مدل پایین بخری کاملا کار اشتباهیه

نیما نادری
11-11-1397, 12:40 بعد از ظهر
امروز صبح برنامه فیلر سوپاپ رو NS مدل ۹۳ کارکرد نزدیک ۴۰ که تا حالا فیلر نشده بود داشتم

فیلر دود 0/08 بود مطابق دفترچه

فیلر بنزین 0/05 سفت بود که یکبار بازوبست کردم شد 0/05 معمولی

واشر در سوپاپ نشتی داشت تمیز و چسب آب بندی زده شد

دهانه هر دو شمع کوچک به شدت باز شده بود که فیلر شد 0/7

شمع اصلی بوش دبل ایریدیوم بود و حالش خوب بود

فکر میکردم فیلرها خیلی سفت شده باشن بعد از این مقدار کارکرد که خوشبختانه

نشده بود و رضایت بخش هست کیفیت انجین

aidin m
12-11-1397, 12:42 قبل از ظهر

سلام ns کمی حساستر از 220 هست ولی بازم نسبت به هم رده های خودش موتور خر کاریه وسایلشم همه جا پره تعمیرگاها ام باهاش اشنایی دارن به خاطر همین اگه یه مدل پایین سالم گیرت بیاد مثل همین 220 خودت ادیتش نکنی و بهش برسی اذیتت نمیکنه کلا این خاصیت تمام مدلهای باجاج هست به مرد بودنو خرکاری معروفن ولی ان اس کمی ظریفتره
به نظرم عجله نکن و بگرد یه تمیزشو پیدا کن حتی یکی دو تومنم بالاتر ارزش داره بخری خوبیش اینه مدل پاییناش کاربراته و خوب توی مدلهای پایین حسن کاربرات خیلی بهتره دنگو فنگو ایرادات الکترونیک انژکتورو نداره که قطعا بعد 4-5 سال کارکرد موتور بیشترم میشه و صاحبشو اذیت میکنه ولی کاربراتو یه سرویس کنی مثل روز اولشه
به نظرم اگه واقعا دوست داری ان اسو بخرو درنگ نکن و مطمئن باش پشیمون نمیشی و راضیت میکنه ولی اگه میترسی و دو دلی و شک داری و خرکاریو سادگی 220 برات مهمتره و دنگو فنگ پیدا کردن مشتریو فروش این 220 و تعویض پلاکو محضرو و بعد گشتنو پیدا کردن ان اس مدل پایین سالم که سختم پیدا میشه نگرانت میکنه به نظرم 220 هم موتور خوبیه و مردتر و بی دردسر تر از ns هست همینو نگه دار فعلا تا هم بیشتر پول جمع کنی هم دیگه دو دل نباشیو با دل پر بری برای خرید و همه چیشم به جون بخری

نیما نادری
12-11-1397, 04:12 بعد از ظهر
ان اس اون اوایل که اومده بود خیلیا زدن ترکوندنش

فقط به دلیل مشکلات روغن و فیلتر

روغن باید با کیفیت بالا و فول سنتتیک باشه

vivabayern
12-11-1397, 07:28 بعد از ظهر

ان اس مدل 92-93 الان دیگه به درد نمیخوره چون عمر مفیدشو کرده . اگر پولت میرسه از این جدید انژکتورهاش بگیر وگرنه همون 220 مدل بالا بهتر از ان اس مدل پایینه

gggmail
12-11-1397, 08:17 بعد از ظهر
دوستان اگر تونستید روغن سینولکس رو امتحان کنید هم jasoma2 هست و هم نیمه سنتتیک با کیفیت sl.... من توی nsریختم به نظرم خیلی خوب بود.

پوویا
13-11-1397, 04:12 قبل از ظهر
سلام.دوستان من میخوام آپاچی دویست رو با ان اس صفر جدیدا عوض کنم.از چند جا شنیدم که بعضی از جدیدا حتی صفر ، انژکتور ktm رو از روش باز میکنن و معمولی میندازن.میخواستم بدونم از کجا میتونم بفهمم موتور انژکتور ktm روشه.و بجز انژکتور آیا صفحه کلاجشم واسه ktm هستش> و این کیت تقویت که تو خارج رو ان اس نصب میکنن تو ایرانم هستش.ممنون

نیما نادری
13-11-1397, 05:32 قبل از ظهر
انژکتور قطعاتش نیست که بخوام عوض کنن

کلا سیستمش رو میگن تراتل بادی که مارکش دل اورتو هست هم ان اس هم دوک

نیما نادری
15-11-1397, 09:54 بعد از ظهر
ای دوستانی که روغن موتور زیاد میریزید ,نریزید چون :

فشار به واشرسرسیلندر
بالا رفتن فشار کلی داخل موتور و بیرون زدن روغن از هر جا فکر کنید
خیس شدن سر شمع و حتی نفوذ روغن تا رزوه های شمع یا شمع ها
خشک شدن چرخ دنده های کوچکتر به علت چرخش خیلی سریع و بوجود آمدن گرداب روغن اطرافشون
گرفته شدن جون یا نفس موتور بدون شک
هزینه اضافی و ....

دوسته خوبم gggmail لطف کردن یک لیتر روغن ایرانی سینولکس
که استاندارد جاسو ام آ 2داره به بنده هدیه دادن که بزودی استفاده
میکنم روغن از نوع نیمه سنتتیک با گرید 20w50 و کیفیت api SL هست
رنگ روغن زرده روشن هست

mortyfor
15-11-1397, 10:18 بعد از ظهر
سلام دوستان
راهی برای ریست نشدن کیلومتر ns200 تو سرما پیدا نکردین

gggmail
16-11-1397, 07:33 بعد از ظهر

سلام... اخیرا توی دیجیکالا روغن مبانول 5w40 رو دیدم که مخصوص اتوموبیل هست و فناوری jasoma را هم داره.... توی عکس ملاحظه کنید.... سوالم اینه که اگر فناوری jasoma مخصوص موتور سیکلت هست چرا بعضی از شرکت های معتبر این استاندارد رو برای روغن اتوموبیل هم استفاده میکنند؟ و اینکه این روغن روی میشه توی ns ریخت با توجه به اینکه 5w40هست.
M@hdi
16-11-1397, 07:51 بعد از ظهر
ای دوستانی که روغن موتور زیاد میریزید ,نریزید چون :

فشار به واشرسرسیلندر
بالا رفتن فشار کلی داخل موتور و بیرون زدن روغن از هر جا فکر کنید
خیس شدن سر شمع و حتی نفوذ روغن تا رزوه های شمع یا شمع ها
خشک شدن چرخ دنده های کوچکتر به علت چرخش خیلی سریع و بوجود آمدن گرداب روغن اطرافشون
گرفته شدن جون یا نفس موتور بدون شک
هزینه اضافی و ....

دوسته خوبم gggmail لطف کردن یک لیتر روغن ایرانی سینولکس
که استاندارد جاسو ام آ 2داره به بنده هدیه دادن که بزودی استفاده
میکنم روغن از نوع نیمه سنتتیک با گرید 20w50 و کیفیت api SL هست
رنگ روغن زرده روشن هست

سلام آقا نیما 1 لیتر که کمه ... قیمت یه لیتریش چنده؟

روغن های موتور سیکلت | سینولکس ([Only registered and activated users can see links])

این سایتشه به نظر روغن خوبی هست لطفا تست کردید نتیجه رو اعلام کنید.

gggmail
16-11-1397, 07:54 بعد از ظهر
من روغن سینولکس رو یه کارتن از خود شرکتش خریداری کردم.... و اقا نیما لطف کردن یه دونه 1 لیتری از من به عنوان هدیه قبول کردن... من که ادم متخصصی نیستم... همگی منتظریم تا اقا نیما نظر بدن.. البته سه نفر از بچه های فروم تست کرده بودن و همه میگفتن عالیه.

میلاد محمودی
17-11-1397, 08:34 قبل از ظهر
قیمتش چنده؟؟
کجاییه؟

نیما نادری
18-11-1397, 10:10 قبل از ظهر

سلام... اخیرا توی دیجیکالا روغن مبانول 5w40 رو دیدم که مخصوص اتوموبیل هست و فناوری jasoma را هم داره.... توی عکس ملاحظه کنید.... سوالم اینه که اگر فناوری jasoma مخصوص موتور سیکلت هست چرا بعضی از شرکت های معتبر این استاندارد رو برای روغن اتوموبیل هم استفاده میکنند؟ و اینکه این روغن روی میشه توی ns ریخت با توجه به اینکه 5w40هست.
سلام این روغن استاندارد لازم برای موتورسیکلت رو داره و مشکلی نداره

صبر کنید تخفیف زد بخرید

- - - Updated - - -

سلام آقا نیما 1 لیتر که کمه ... قیمت یه لیتریش چنده؟

روغن های موتور سیکلت | سینولکس ([Only registered and activated users can see links])

این سایتشه به نظر روغن خوبی هست لطفا تست کردید نتیجه رو اعلام کنید.
باب شده همه روغن زیاد میریزن الان روان ۲۰۰ یک لیتره

بنلی تک یک لیتره

ان اس هم یادم نیست دقیق ولی فکر کنم ۱.۱ لیتر اینا باشه

gggmail
18-11-1397, 12:56 بعد از ظهر
پیرو فرمایشات اقا نیما عزیز توی دفترچه ns نوشاه 1.2 لیتر باید ریخته بشه....و موقع تعویض فیلتر روغن 1.4

نیما نادری
18-11-1397, 02:54 بعد از ظهر
البته همیشه سطح روغن رو باید با خطوط روی چشمی روغن تنظیم کرد

M@hdi
18-11-1397, 02:55 بعد از ظهر
1200 سی سی .... با تعویض فیلتر 1250 اون 1400 موقع تعمیر موتوریه

نیما نادری
20-11-1397, 07:58 قبل از ظهر
هر چقدر ریختید آخرش باید این شکلی بشه

موتور سرد ، جفت لاستیکا رو زمین ، وضعیت موتور عمودی

mohamad.gh
20-11-1397, 02:21 بعد از ظهر
ارتفاعات توسکستان 97-11-19 ، جا همتون خالی

behrng
21-11-1397, 08:29 بعد از ظهر
سلام. موتورم وقتی که سرده روشنش میکنم، دور موتور بین ۱۵۰۰ تا نزدیک ۲۰۰۰ بازی میکنه. وقتی که گرم میشه حوالی ۱۵۰۰ ثابت میمونه. میخواستم بدونم بقیه ns200 های انژکتوری هم همینطوریه یا ماله من ایراد داره؟
یه تیکه فیلم هم گرفتم ازش . لینک دانلودش:
Ns200.avi - آپلود عکس و فایل رایگان ([Only registered and activated users can see links])

M@hdi
22-11-1397, 10:59 قبل از ظهر
مشکلی نداره

gggmail
22-11-1397, 02:11 بعد از ظهر

سلام... اخیرا شرکت تیزرو که کارش تولید محصولات مصرفی موتور سکیلت هست روغن 20w50 با استاندارد jaso ma تولید کرده که قیمتش 25 هزار تومان هست.... نمیدونم کسی تا حالا این روغن رو مصرف کرده

gggmail
24-11-1397, 03:30 بعد از ظهر
دوستان عزیز من یه کارتن 12 تایی روغن سینولکس jasomaاز خود شرکت خریداری کردم... اگر کسی از دوستان خواست تست بگیره من در خدمتم...چون شرکت زیر 1 کارتن به مشتری نمیده.

میلاد محمودی
25-11-1397, 08:15 قبل از ظهر
دوستان عزیز من یه کارتن 12 تایی روغن سینولکس jasomaاز خود شرکت خریداری کردم... اگر کسی از دوستان خواست تست بگیره من در خدمتم...چون شرکت زیر 1 کارتن به مشتری نمیده.
کجاییه این روغن؟؟
قیمتش چنده؟

gggmail
25-11-1397, 10:24 قبل از ظهر
روغن سینولکس ایرانیه با استاندارد jasoma2
اقای نادری عزیز هم که متخصص هستند قرار هست تست کنند و در اختیار دوستان قرار بدند
20W-50 JASO MA2 ([Only registered and activated users can see links])

alam
25-11-1397, 11:21 بعد از ظهر
قیمتش چنده/؟؟

mohammadhozhabr
26-11-1397, 08:51 بعد از ظهر
سلام دوستان یه سوال دارم.یه لوله نازک از خروجی گازهای باک گرفته شده و اورده پایین.چرا اینو توی ورودی هوا نگذاشته که راندمان موتور بهتر بشه؟
سوال دومم اینه که مقدار کمی روغن 10 بریزیم توی باک برا موتور بهتر نیست؟

نیما نادری
26-11-1397, 11:04 بعد از ظهر
سلام

سر ریز بنزین به صورت مایع میاد تو این شلنگ که خارج بشه

ورودش به سیستم ورودی کار خاصی نمیکنه گاها خام سوزی هم میکنه

روغن چون راحت نمیسوزه باعث دوده زدن سوپاپ میشه اگر هم بسوزه اگزوز دوده میزنه

من انجام دادم قبلا رو کاربرات رو انژکتور ممکنه نازلرو کثیف کنه

ALEX_HOT
27-11-1397, 07:57 بعد از ظهر
سلام
قیمت اینا کسی میدونه بهم بگه خیلی خیلی ممنون میشم
از شهرستان مزاحم میشم ببخشید

قطعات NS 200

سیم گاز با روکش به صورت کامل
سیم کلاچ با روکش به صورت کامل
دسته ترمز
فیلتر روغن
واشر درب کلاپ
واشر درب برق (بوبین)
پیچ تخلیه روغن (همون که کنار درب بوبینه)
لنت عقب
لنت جلو

سپاس بیکران از شما عزیزان
آدرس نمایندگی قطعات هم اگه بدید ممنون

gggmail
27-11-1397, 09:08 بعد از ظهر
سلام

قطعات NS 200

دسته ترمز
فیلتر روغن
واشر درب کلاپ
واشر درب برق (بوبین)
لنت عقب
لنت جلو

من فیلتر روغن رو دو هفته پیش خریدم 20 تومن باجاج اصلی از گمرک

نیما نادری
28-11-1397, 10:17 قبل از ظهر
برای اون دسته از دوستان که کاره فنی میکنن

پیچ چهارسو چندین مدل مختلف.داره وبه فراخور اون آچار های مختلف

اونی که همه میشناسیم بهش میگن فیلیپس در سایزهای مختلف مثل PH1,PH2و....
در خودرو موتورسیکلت ودیگر محصولات ژاپونی چهارسو فرق میکنه با فیلیپس نوک ابزارش یکم فرق داره
و البته بهتره ,این استاندارد jis مخصوص این نوع پیچها در پیچگوشتیهای چهارسو مخصوص رعایت شده
معمولا روی این پیچها یک نقطه کوچک هست

از چهارسو jisمیشه برای پیچهای فیلیپس استفا ده کرد ولی برعکسش پیچ jis رو خراب میکنه:-)

mohammadhozhabr
28-11-1397, 10:33 قبل از ظهر
سلام نتیجه تست با روغن سینولکس مشخص نشد؟

gggmail
28-11-1397, 01:37 بعد از ظهر

سلام... من یه کارتن خریدم... دندها خوب جا میرن و روغن با کیفیتی هست... قراره دوست عزیزم اقا نیما نادری تست کنند و خبر بدن...

- - - Updated - - -

سلام... من یه کارتن خریدم... دندها خوب جا میرن و روغن با کیفیتی هست... قراره دوست عزیزم اقا نیما نادری تست کنند و خبر بدن...

نیما نادری
28-11-1397, 03:10 بعد از ظهر
روغن عملکردش مثبته

mohammadhozhabr
28-11-1397, 11:09 بعد از ظهر
سلام دوستان توی دفترچه موتور پیشنهاد روغن 20w50 hazo ma داده میخواستم تفاوت jaso ma2 وHazo ma رو بدونم.
و اینکه چند لیتر روغن با تعویض فیلتر روغن لازم هست.
چند لیتر روغن بدون تعویض فیلتر روغن لازم هست؟

aydin pj
29-11-1397, 12:03 قبل از ظهر
سلام دوستان بنده یه ان اس به تازگی خریدم مدل ۹۴ و بنظرم کلی خورده کاری داره اگر راهنمایی کنین که تعمیرکار منصف و درست کار سمت شرق معرفی کنین تهرانپارس و نارمک و سبلان یا حتی دور البته کارش مهمه ممنونمیشم از همگی
و اینکه بنده اکثر صفحات این تاپیک رو خوندم اما با توجه به افزایش نجومی قیمت ها در مورد شمع چی بندازم و ایریدیوم از کجا تهیه کنم که اصلی باشه و اصلا پاسخ مثبت تر میده یا خیر و این که چه مارک و مدل بهتر جواب میده و اینکه الان روغن چه مارکی بهتره و سوال دیگر این که پایه کاسه چراغ چی هست چون میخاستم هد لایت تهیه کنم چهار طرفه که الان روش دوطرفه هست که نور بالاست کلا و پایین نداره به عنوانی تک کنتاکه و باطری چ مارکی بهتره ؟
حالا ک خودم فکر میکنم چقد کار داره
اچار کشی ،شمع،دیافراگم،باطری ،هدلایت ، زنجیر اورینگی ،کاربرات ،فیلتر هوا و روغن و بنزین ، چک کردن جفت ترمز

ک البته بیشتراش حساسیت شخصیه
ممنون میشم از نظراتتون استفاده کنم تا این ک بخام ازمون و خطا انجام بدم

میلاد محمودی
29-11-1397, 08:40 قبل از ظهر
شمع فابریکی به نظر من بهتره سوزنی ایریدیوم خیلی تفاوتی ایجاد نمیکنه کما اینکه من هم دو پلاتینه هم سوزنی ایریدیوم ان جی کا رو روی ان اس و 220 تست کردم جواب نداد شمع چپ چپ صدا میداد و فابریکی بهتر بود به نظرم.
لامپش هم اچ 4 هست.
باطری هم تیکاف خوبه 230
کاوان 215
یواسا هم 350

farshad 54
29-11-1397, 11:14 قبل از ظهر
سلام دوستان بنده یه ان اس به تازگی خریدم مدل ۹۴ و بنظرم کلی خورده کاری داره اگر راهنمایی کنین که تعمیرکار منصف و درست کار سمت شرق معرفی کنین تهرانپارس و نارمک و سبلان یا حتی دور البته کارش مهمه ممنونمیشم از همگی
و اینکه بنده اکثر صفحات این تاپیک رو خوندم اما با توجه به افزایش نجومی قیمت ها در مورد شمع چی بندازم و ایریدیوم از کجا تهیه کنم که اصلی باشه و اصلا پاسخ مثبت تر میده یا خیر و این که چه مارک و مدل بهتر جواب میده و اینکه الان روغن چه مارکی بهتره و سوال دیگر این که پایه کاسه چراغ چی هست چون میخاستم هد لایت تهیه کنم چهار طرفه که الان روش دوطرفه هست که نور بالاست کلا و پایین نداره به عنوانی تک کنتاکه و باطری چ مارکی بهتره ؟
حالا ک خودم فکر میکنم چقد کار داره ���������������� �������
اچار کشی ،شمع،دیافراگم،باطری ،هدلایت ، زنجیر اورینگی ،کاربرات ،فیلتر هوا و روغن و بنزین ، چک کردن جفت ترمز

موتورتو ببر اینجا کارش خوبه
خ ولیعصر بالاتر از 4 راه مولوی پ 296
تاپ سرویس محمود 55383576
بگو از طرف فرشاد اومدم از بچه های پرشین موتور هستم
آدم مطمئنی هست

- - - Updated - - -

حالا ک خودم فکر میکنم چقد کار داره ���������������� �������

تاپ سرویس محمود 55383576
آدم مطمئنی هست

aydin pj
30-11-1397, 10:28 بعد از ظهر
میلاد جان خیلی ممنون

- - - Updated - - -

تاپ سرویس محمود 55383576
آدم مطمئنی هست

- - - Updated - - -

تاپ سرویس محمود 55383576
آدم مطمئنی هست

مررررررررسی از لطفت فرشاد جان

نیما نادری
01-12-1397, 07:36 قبل از ظهر
شمع ایریدیوم برای ان اس البته با سایز مهره متفاوت میتونید از اینا بگیرید

بوش و اوتولایت رو دیجیکالا هنوز داره
شمع کهنه بوش در تصویر پایین فابریک خودش هست که با بوش دبل ایریدیوم تعویض شده

میلاد محمودی
01-12-1397, 09:29 قبل از ظهر
اتولایت امریکاییه و شمع خیلی خوبیه لامصب تا اخر عمر موتور کار میکنه اگه اورجینال باشه.

ALEX_HOT
01-12-1397, 07:42 بعد از ظهر
سلام

قطعات NS 200

دسته ترمز
فیلتر روغن
واشر درب کلاپ
واشر درب برق (بوبین)
لنت عقب
لنت جلو

آپ
منتظر لطف شما هستم

zeroamin
04-12-1397, 02:21 بعد از ظهر
آپ
منتظر لطف شما هستم

دوست عزیز این شماره تلفن‌و تلگرام نمایندگیه فارس موتور و تامین کننده لوازم موتورهای باجاج در خیابون ولیعصره.تماس بگیر احتمالا قیمتهارو بهت میگن و پول رو واریز کنی براشون ارسال هم میکنن برات
۰۹۳۳۶۰۷۰۴۱۳
Bajajdehli@

- - - Updated - - -

آپ
منتظر لطف شما هستم

دوست عزیز این شماره تلفن‌و تلگرام نمایندگیه فارس موتور و تامین کننده لوازم موتورهای باجاج در خیابون ولیعصره.تماس بگیر احتمالا قیمتهارو بهت میگن و پول رو واریز کنی براشون ارسال هم میکنن برات
۰۹۳۳۶۰۷۰۴۱۳
Bajajdehli@

gggmail
07-12-1397, 07:57 بعد از ظهر
سلام... دوستان نظر شما درباره استفاده بنزین سوپر توی ns چیه؟

farshad 54
08-12-1397, 10:22 قبل از ظهر
سلام... دوستان نظر شما درباره استفاده بنزین سوپر توی ns چیه؟

مناسبه براش چون نسبت تراکمش بالاس

gggmail
08-12-1397, 12:59 بعد از ظهر
ممنون... فقط اینکه چون تا الان بنزین معمولی میزدم.... باید بنزین موتور کامل تخلیه بشه بعد سوپر بزنم؟ یا اینکه اگر یه مقدار با بنزین معمولی قاطی بشه مشکل نداره؟

M@hdi
08-12-1397, 07:38 بعد از ظهر
ممنون... فقط اینکه چون تا الان بنزین معمولی میزدم.... باید بنزین موتور کامل تخلیه بشه بعد سوپر بزنم؟ یا اینکه اگر یه مقدار با بنزین معمولی قاطی بشه مشکل نداره؟

بزن داداش مشکلی نداره

mohammadhozhabr
11-12-1397, 03:27 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور من ns160 هست.
و سوالم اینه که بافیلتر چند لیتر روغن و بدون فیلتر چند لیتر روغن برای ns160 لازمه؟

s.mm
12-12-1397, 02:21 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور من ns160 هست.
و سوالم اینه که بافیلتر چند لیتر روغن و بدون فیلتر چند لیتر روغن برای ns160 لازمه؟

سلام دوست عزیز،
1- موتور دفترچه داره
2- ان اس 160 تاپیک جدا داره
3- همه ی بحث های درباره ی روغن و فیلتر در پست های اولیه تاپیک مربوطه وجود داره.

kia51
12-12-1397, 02:40 بعد از ظهر
سلام
زمستانها موقع استارت موتور ، چراغ آمپر موتور و همین طور اطلاعات روی آمپر و عقربه دور موتور تا چند دقیقه روشن نمیشه این موضوع گاهی تا نیم ساعت هم طول میکشه بعد یه دفعه روشن میشه ، البته کارکرد انجین نرماله هر چی هم فکر میکنم دلیلی براش پیدا نمیکنم ، یکی از دوستام میگفت اکثر ns ها اینطوری هستند ، اگه کسی علتش رو میدونه ممنون میشم که راهنمایی بکنه

farshad 54
13-12-1397, 09:09 قبل از ظهر
تو هوای سرد اکثرا این مشکل رو دارن و چیز خاصی نیست و جای نگرانی نداره

mohsenafi
17-12-1397, 11:56 قبل از ظهر
سلام دوستان من سه ساله ان اس دارم میخام بنلیی ۳۰۰ بگیرم می خاستم بپرسم به نظرتون عوض کنم ؟پشیمون نمیشم؟
فرقشون چیه؟
ممنون

farshad 54
18-12-1397, 11:26 قبل از ظهر
سلام دوستان من سه ساله ان اس دارم میخام بنلیی ۳۰۰ بگیرم می خاستم بپرسم به نظرتون عوض کنم ؟پشیمون نمیشم؟
فرقشون چیه؟
ممنون

فزق که زیاد دارن

ولی یه فرقشو میگم قشنگ بهش فکر کن

خرج بنلی 4 برابر ان اس هست

و من اله توفیق

alinozad
22-12-1397, 02:12 بعد از ظهر
سلام
من ی ان اس ۲۰۰ مدل ۹۴ گرفتم
موتور توی شتابگیری ناگهانی پت پت میکنه اما بعد دور موتور ۵هزار یهو وحشی میشه
ازچی میتونه باشه

نیما نادری
23-12-1397, 05:12 بعد از ظهر
سلام

مبارکت باشه

اول فیلتر هواش رو چک کن حتی اگر میگن نو انداختن

بعد کاربراتش احتمالا ژیگلور کوچیکش کثیفه

البته از مصرف سوخت و دوده اگزوز و وضعیت سره یکی از شمعها

داستان مشخصه ,حتما چک کن اگر روغن پر ریخته بودن کمش کن

Seyed.mahdi
24-12-1397, 01:26 قبل از ظهر
آقا نیما قیمت فیلتر روغن ان اس چقدر شده الان؟

قیمت زنجیر و لنت ها چقدره؟

نیما نادری
24-12-1397, 10:04 قبل از ظهر
شنبه میرم جنس بخرم میپرسم برات

alinozad
25-12-1397, 11:49 بعد از ظهر
قیمت مشهد
زنجیر اصلی ۱۲۰
صفحه کلاچ اصلی ۱۵۰
فیلتر هوا ۵۵
دیافراگم کاربرات ۷۰

موتور منم دیافراگم و شمعش مشکل داشت حل شد.فیلتر هوا رو هم لطفکرده بودن سوراخ کرده بودن تا نفس موتور بازشه!تعویض شد.یکم نفسش گرفته شد ولی درعوض سالم میمونه
فقط تعمیرکار ملعون زنجیرمو خراب کرد الان تاب داره...امان از بیسوادی تعمیرکارا
روغن هم پرسیدم بنده خدای قبلی گفت ۱.۵ ریخته😐😐
تعمیرکار هم اصرار داشت ۱.۵ بریز اگه کمتر بریزی شاتون میزنی😅😅
فردا میرم ۱.۲ میریزم

نیما نادری
26-12-1397, 08:54 قبل از ظهر
عالی

همه روغن زیاد میریزن نمیدونم ضامن چیه ؟

موتور تک سیلندر تخته کنی شاتون میزنه ,فکر میکنن هایابوساس

alinozad
26-12-1397, 08:21 بعد از ظهر
تو دفترچه نوشته برا تنظیم ساعت کیلومتر
ست و مود رو باهم فشار بدین علامت : که ثابت شد با ست و مود ساعت و عوض کنین
من هرکار کردم نشد🤨
صددرصد یچبز سادست ولی نمیشه

behrng
26-12-1397, 10:58 بعد از ظهر
تو دفترچه نوشته برا تنظیم ساعت کیلومتر
ست و مود رو باهم فشار بدین علامت : که ثابت شد با ست و مود ساعت و عوض کنین
من هرکار کردم نشد������
صددرصد یچبز سادست ولی نمیشه
باید روی حالت TRIP1 اینکار رو انجام بدی

gggmail
19-01-1398, 05:29 بعد از ظهر
سلام دوستان... میخوام چند تا فیلتر روغن برای ns بخرم
.. از کجا جنس اصل رو تشخیص بدم.. فیلتر روغن اصلی چه مشخصاتی داره؟ ممنون

behrng
22-01-1398, 06:59 بعد از ظهر
سلام دوستان... میخوام چند تا فیلتر روغن برای ns بخرم
.. از کجا جنس اصل رو تشخیص بدم.. فیلتر روغن اصلی چه مشخصاتی داره؟ ممنون

فیلتر روغن اصلی تو بسته بندی آبی رنگ باجاج با برچسب و هولوگرام هستش. شش ماه پبش خریدم ۲۲ تومن، الان نمیدونم چند شده.دیجی کالا هم داره زده ۱۳.۵ ، ولی اصلی نیست. نمیدونم غیر اصلی هاش چطوره، اگه کسی تا استفاده کرده بگه لطفا.

ALEX_HOT
23-01-1398, 11:06 قبل از ظهر
سلام دوستان
موتورمو فروختم
NS 200 کاربراتوری
مقداری لوازم مصرفیش مونده هر کیخواست در خدمتم
لنت جلو
فیلتر روغن
واشر درب برق و کلاچ
دسته ترمز
سیم کلاچ با روکش کامل
سیم گاز با روکش کامل
پیچ کارتل

همشو با هم میدم 200 هر کیخواست در خدمتم
09024546776

gggmail
23-01-1398, 01:36 بعد از ظهر
دوستان موقعی که فن موتور روشن میشه نباید موتور رو خاموش کرد؟ یعنی باید صبر کنیم فن خاموش بشه و بعد موتور رو خاموش کنیم؟

mohamad.gh
23-01-1398, 06:48 بعد از ظهر
[QUOTE=gggmail;330477]دوستان موقعی که فن موتور روشن میشه نباید موتور رو خاموش کرد؟ یعنی باید صبر کنیم فن خاموش بشه و بعد موتور رو خاموش کنیم؟[/QUOT

فن ک زد صبر کن خاموش بشه - بعد موتورو خاموش کن

mohammadhozhabr
23-01-1398, 09:23 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور من 400 کیلومتر کار کرده وقتی دنده یک رو میزنم جا یه صدای تقه و شک به موتور وارد میشه کلاچ رو اوردم بالا درست نشذد اوردم وسط نشد.و یه مشکل دیگه اینه که از دنده یک به دو و یا برعکس هم همین صدا و تقه خوردن وجود داره.روغن موتور هم 20w50 jaso ma2 هست.موتور رو میذارم روی جک دوپا و میزنم دنده یک همینطور که کلاچ رو گرفتم چرخ عقب میچرخه.انگار کلاچ درگیره..لطفا راهنمایی کنید

behrng
23-01-1398, 11:22 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور من 400 کیلومتر کار کرده وقتی دنده یک رو میزنم جا یه صدای تقه و شک به موتور وارد میشه کلاچ رو اوردم بالا درست نشذد اوردم وسط نشد.و یه مشکل دیگه اینه که از دنده یک به دو و یا برعکس هم همین صدا و تقه خوردن وجود داره.روغن موتور هم 20w50 jaso ma2 هست.موتور رو میذارم روی جک دوپا و میزنم دنده یک همینطور که کلاچ رو گرفتم چرخ عقب میچرخه.انگار کلاچ درگیره..لطفا راهنمایی کنید

کلاچ های موتور سیکلت از نوع غوطه ور در روغن هستند و حتی وقتی کلاچ میگیری چسبندگی روغن بین صفحات باعث انتقال حرکت میشه و هرچی روغن سردتر باشه این انتقال حرکت بیشتره. واسه همینه که وقتی موتور رو تازه روشن میکنی میزنی دنده یک یه شوک میده و این طبیعیه ولی اگه موتور گرم باشه نباید شوک محسوس بده.
موتور رو بذار جک وسط بزن دنده یک و کلاچ رو بگیر ، اگه تونستی با پا چرخ عقب رو نگه داری مشکلی نیست ولی اگه نشد سیم کلاچت تنظیم میخواد.

- - - Updated - - -

[QUOTE=gggmail;330477]دوستان موقعی که فن موتور روشن میشه نباید موتور رو خاموش کرد؟ یعنی باید صبر کنیم فن خاموش بشه و بعد موتور رو خاموش کنیم؟[/QUOT

فن ک زد صبر کن خاموش بشه - بعد موتورو خاموش کن
میشه لطفا توضیح بدید چرا ؟ من بارها فن روشن بوده موتور رو خاموش کردم. مگه مشکلی پیش میاد؟

mohamad.gh
23-01-1398, 11:28 بعد از ظهر

صدای تقه دنده یک رو همشون دارن ، دنده دو کمتره صداش ، انجین گرم بشه صداش کمتره
رو دو جک کلاچ بگیری معمولا چرخ خیلی آروم میچرخه ، کلاچ رو خیلی بالا نیار عمر صفحه کم میشه

mohamad.gh
24-01-1398, 12:03 قبل از ظهر
- - - Updated - - -

میشه لطفا توضیح بدید چرا ؟ من بارها فن روشن بوده موتور رو خاموش کردم. مگه مشکلی پیش میاد؟

موتور من کاربراته ، وقتی فن بزنه و انجین رو خاموش کنم ، فن همچنان میزنه تا خودش قطع کنه
حالا
وقتی انحین رو خاموش میکنین واتر پمپ کار نمیکنه - (اگه هوا گرم باشه دمای انجین دیر پایین میاد )
فن فقط آب داخل رادیات رو خنک میکنه و باعث کمتر تبخیر شدن آب میشه
انجین ک خاموشه باتری فن رو روشن نگه میداره
تو انژکتور اگه فن بعده خاموش کردن انجین خاموش بشه باعث تبخیر زودتر آب میشه
اگه روشن بمونه کمی ب باتری فشار میاد

نیما نادری
24-01-1398, 03:45 بعد از ظهر
بر خلاف بنلی شمع آب ان اس روی سرسیلندر هست ,بنلی روی رادیاته

یعنی وقتی فن ان اس روشن میشه مایع درون سیلندر داغه

باید صبر کنید تا فن خاموش بشه چند تا گازه نرم بدید تا

آب داغ از مجاورت سیلندر به رادیات منتقل بشه ,بعد سویچ رو ببنید

ضمنا فن ان اس دو دور داره وقتی صداش خیلی زیاده یعنی دور بالا روشنه

و حرارت خیلی بالاس بهتره زرتی خاموش نکنید

- - - Updated - - -

صدای تقه میتونه مربوط به

شل بودن زنجیر یا خرابی بوش توپی ,تو موتورهای کارکرد بالا باشه

تنظیم کلاچ خیلی مهمه گامه اوله ,اگر موتور صفحه عوض کرده و با تنظیم کلاچ بازم

درگیره یک موردی تو صفحه ها هست

Seyed.mahdi
30-01-1398, 01:07 قبل از ظهر
جالبه یک بار من با فن روشن موتور رو خاموش کردم و چند لحظه کارکرد و خاموش شد. چند دقیقه بعد همین که سوییچ رو باز کردم فن دوباره روشن شد/ کاربرات.

نیما نادری
30-01-1398, 12:49 بعد از ظهر
جالبه یک بار من با فن روشن موتور رو خاموش کردم و چند لحظه کارکرد و خاموش شد. چند دقیقه بعد همین که سوییچ رو باز کردم فن دوباره روشن شد/ کاربرات.
طبیعیه

حرارت سیلندر کم نشده بوده به محض برگشتن برق فن روشن میشه

بهتره این اتفاق نیفته یا اگر شد سریع موتور رو روشن کنید تا به دمای نرمال برگرده

Seyed.mahdi
05-02-1398, 10:56 قبل از ظهر
محمد آقا و آقا نیما کارکرد موتورتون به چقدر رسید؟! 50 تا رو که فکر کنم رد کرده بودید
تا الان تعمیر موتوری پیش نیومده براتون؟!

mohamad.gh
05-02-1398, 08:34 بعد از ظهر
محمد آقا و آقا نیما کارکرد موتورتون به چقدر رسید؟! 50 تا رو که فکر کنم رد کرده بودید
تا الان تعمیر موتوری پیش نیومده براتون؟!

سلام مهدی جان، 55000 تا، گوش شیطون کر:) فقط سرویس

gggmail
06-02-1398, 02:33 قبل از ظهر
سلام مهدی جان، 55000 تا، گوش شیطون کر:) فقط سرویسچه نکاتی رعایت کردید که تا الان نیاز به تعمیر نداشته

mohamad.gh
06-02-1398, 11:12 بعد از ظهر
چه نکاتی رعایت کردید که تا الان نیاز به تعمیر نداشته

موتورو صفر گرفتم
آب بندی درست و با حوصله، آچار کشی، دنده کشی درست، اشتباه نگرفتنش با سی بی ۱۰۰۰ :)
نکاتی ک عرض میکنم بعضیاش رو دیگه خیلی حساسیت ب خرج میدم دوستان گیر ندن:)
روغن قوطی حلبی قرمز ۲۰-۵۰ سوپر بهران تکتاز هر هزار تا تعویض، دوهزارتا فیلتر روغن تعویض
فیلتر بنزین ۵۰۰۰ تا تعویض
زنجیر ۱۰۰۰۰ تا مجبور میشدم تعویض کنم، تابش زیاد میشد
فیلتر هوا ۵۰۰۰ تا سرویس-۱۰۰۰۰ تا تعویض
آب رادیات سالی ی بار تعویض، ضد یخ بهران، آب کولر، رادیات شورم ی بار تنگش
شمع بوش ساده ، ۱۰۰۰۰ تا تعویض
بلبرینگای عقب و جلو رو ۳ بار گریس زدم
ی دزد گیر استیل میت روشه، شکر خدا تا الان ک مشکلی نداشته
باتریشم چهار ماه پیش تعویض کردم
سرویسو ریزه کاریای دیگه:)

gggmail
07-02-1398, 11:18 قبل از ظهر
موتورو صفر گرفتم
آب بندی درست و با حوصله، آچار کشی، دنده کشی درست، اشتباه نگرفتنش با سی بی ۱۰۰۰ :)
روغن قوطی حلبی قرمز ۲۰-۵۰ سوپر بهران تکتاز هر هزار تا تعویض، دوهزارتا فیلتر روغن تعویض

میشه لطفا درباره دنده کشی درست گ صحیح بعد از اب بندی یه توضیحی بدید. ممنون

- - - Updated - - -

موتورو صفر گرفتم

mohamad.gh
07-02-1398, 03:51 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

منظور بنده دنده کشی حین آب بندی بود،بعده آب بندی داستانش مثل موتورای رده خودشه

دنده مرده نرونید- تو دنده های پایین اصرار ب اوودن بالاتر دور موتور نداشته باشین، تو دنده سبک ی هو دنده رو خیلی سنگین نیارید، با کم کردن دنده میتونید کمتر ترمز بگیرید ک باید اصولش رو رعایت کنید- و.......

عکسی ک میزارم پست آقا نیما نادریه - دنده کشی و داستانای دیگه آب بندی

نیما نادری
07-02-1398, 07:03 بعد از ظهر
مرسی محمد آقا

موتور من ۴۲۰۰۰ تا الان

۵ دفعه روغن تعویض شده همش موتورکس بوده الان eni ریختم
هر ۱۰ تا روغن عوض شده ولی شما ۵ تا عوض کنید

فیلتر هوا ۳ بار ,فیلتر بنزین ۳ بار , فیلتر روغن با روغن هر بار
۴ دست لنت عقب
لنت جلو فابریک , زنجیر و خورشیدی ها فابریک , الان خورشیدی جلو و زنجیرمرخص شده

لاستیک ۳ دست تعویض شده
بلبرینگ چرخها یکبار روز اول گریس خورده
روغن ترمز یکبار تعویض
آب رادیات دو بار تعویض

روغن کمک جلو دو بار تعویض

هدلایت فقط داره
سیم گاز تعویض شده دو تاش بریده بود اخیرا
گریس کاری کتی ها دوبار
فیلر یکبار اخیرا
شمع بزرگ بوش دبل ایریدیوم کوچیکا دنزو معمولی
کمک عقب یکبار تعویض
باتری دو بار
ان اس از ۵۵۰۰ دور به بعد میره تو زور تعارف نداریم که

هر چی بچلونیش زودتر پاره میشه

سرعته خوبش ۱۰۰ تاس من ۱۳۰ تام رفتم لذتی نداشت
مدل ۹۳ انجین طلایی
سوالی بود حتما بپرسید

میلاد محمودی
08-02-1398, 07:55 قبل از ظهر
اقا نیما جالبه زنجیر هنوز فابریکه چون زنجیرش یه تیکه هست و کیفیت خوبی نداره انتظار داشتم لااقل دوبار تا حالا تعویض شده باشه.
شمع بزرگ بوش دبل ماله ماشین بوده؟؟من ندیدم تو بازار...
تعویض لنت شما نشاندهنده ترمز گیری کاملا صحیح داره من تعجب میکنم رو 5000 یا 10000 میگن لنت جلو را تعویض کردیم به نظرم لنت جلو اگه ترمز گیری درست باشه تا چندین سال احتیاج به تعویض نداره.
راستی من شنیدم روغنهای انی جدید تغلبی شدن و خیلی بخار میشن نظر شما چیه؟؟

نیما نادری
08-02-1398, 09:06 قبل از ظهر
اقا نیما جالبه زنجیر هنوز فابریکه چون زنجیرش یه تیکه هست و کیفیت خوبی نداره انتظار داشتم لااقل دوبار تا حالا تعویض شده باشه.
شمع بزرگ بوش دبل ماله ماشین بوده؟؟من ندیدم تو بازار...
تعویض لنت شما نشاندهنده ترمز گیری کاملا صحیح داره من تعجب میکنم رو 5000 یا 10000 میگن لنت جلو را تعویض کردیم به نظرم لنت جلو اگه ترمز گیری درست باشه تا چندین سال احتیاج به تعویض نداره.
راستی من شنیدم روغنهای انی جدید تغلبی شدن و خیلی بخار میشن نظر شما چیه؟؟
خیلی مدارا کردن مهمه نمیگم ۵۰ تا میرم ,همیشه تند میرم ولی سرویس هم میکنم

زنجیرش بد نیست ,الان یک کیت کامل زنجیر خورشیدی از قدیم خریدم شاید دوباره همونو بندازم شایدم نه :-)

مهره شمع با فابریکش فرق داره یعنی با آچار خودش بسته نمیشه یکم حوصله لازمه که من داشتم کد شمع

چند صفحه قبل گذاشتم

روغن انی بطری قدیم داشتم از اون سه وجهی ها که دودیه بطریش

میلاد محمودی
09-02-1398, 08:31 قبل از ظهر

زنجیرش بد نیست ,الان یک کیت کامل زنجیر خورشیدی از قدیم خریدم شاید دوباره همونو بندازم شایدم نه :-)

مهره شمع با فابریکش فرق داره یعنی با آچار خودش بسته نمیشه یکم حوصله لازمه که من داشتم کد شمع

چند صفحه قبل گذاشتم

بله کد شمع رو دیده بودم مهره اش هم بزرگتر فابریکه بستنش هم واقعا حوصله میخواد.
بله اون قوطی دودی ها خوب بود این قوطی جدیدا که اشغالن بچه ها استفاده کرده بودن بعد 2000 تا نیم لیترش مونده بود تو موتور.

- - - Updated - - -

چند صفحه قبل گذاشتم

بله کد شمع رو دیده بودم مهره اش هم بزرگتر فابریکه بستنش هم واقعا حوصله میخواد.
بله اون قوطی دودی ها خوب بود این قوطی جدیدا که اشغالن بچه ها استفاده کرده بودن بعد 2000 تا نیم لیترش مونده بود تو موتور.

mohammadhozhabr
15-02-1398, 04:55 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور من ۶۰۰ کیلومتر کار کرده جدیدا خورشیدی عقب کمی تاب داره تازه از آچارکشی اوردمش زنجیر رو کمی سفت تر از روز اولش کرده نظرتون چیه لطفا راهنمایی کنید

میلاد محمودی
16-02-1398, 08:10 قبل از ظهر
سلام دوستان موتور من ۶۰۰ کیلومتر کار کرده جدیدا خورشیدی عقب کمی تاب داره تازه از آچارکشی اوردمش زنجیر رو کمی سفت تر از روز اولش کرده نظرتون چیه لطفا راهنمایی کنید
با این کارکرد که خورشیدی مشکل پیدا نمیکنه اگه خیلی کم تاب داره طبیعیه در حد یکی دو میلیمتر چیزی نیست زنجیر باید یک و نیم تا دوسانت بازی داشته باشه و تنظیم باشه دو طرف این خیلی مهمه.

mohammadhozhabr
18-02-1398, 10:38 بعد از ظهر
سلام دوستان.
دور موتور در حالت درجا روی ۲ هست میخوام کمش کنم راهش چیه.موتورم مدل ۹۷ هست انژکتوریه.
یه پیچی زیر باک مربوط به سیم گاز هست همونو تغییر بدم اوکی میشه؟

نیما نادری
19-02-1398, 05:45 قبل از ظهر
زنجیر و خورشیدی جلو باید تعویض میشد و من ترجیح دادم به جای باز کردن زنجیر

دوشاخ عقب رو در بیارم و زنجیر رو یک تیکه جا بزنم

۱. یک بلبرینگ دو سر دو شاخ عقب به شماره ۳۰ ۲۹ ۲۲ به علت گریس نزدن در مونتاژ قفل

بود و بوش داخلش رو خورده بود ,دومی هم وضعیت خوبی نداشت , هر جفتش با بوش تعویض شد

۲. استخونی زنجیر به شدت خورده شده ,قطعه کلا نایاب هست ,یکی فابریک گرفتم و متوجه شدم

در قسمت روی دوشاخ جای پیچ رو یکم داخل تر زدن برای همین قطعه کج بسته میشده ,سوراخ بالایی

اصلاح شد با دریل و لاستیک جدید نصب شد .

اگر خورشیدی عقبش بزرگتر بود مشکلات زنجیرش کمتر میشد , آپاچی جدید طراحی بسیار

جالبتری داره و این مشکلات رو هم نداره

شمع های کناری تعویض شد, برای زنجیر از همون فابریک نو استفاده شد

کاسه نمد شفت گیربکس پشت خورشیدی شروع به روغن دادن کرده ,تعویض شد

برای تست زنجیر میتونید با دست زنجیر رو در قسمتی که روی خورشیدی عقب قرار گرفته

به سمت عقب بکشید هر چقدر بیشتر جابه جا شد زنجیر تعطیلتره

, با زنجیر سالم جابه جایی خیلی خیلی ناچیزه

mohamad.gh
20-02-1398, 09:34 قبل از ظهر
سلام آقا نیما

خورشیدی جلو تیز کرده ؟ ی عکس میزاری .. زنجیر فابریکش قفل نداره ، شما دوشاخو باز کردی من قدیمشو با سنگ بریدم، زنجیر جدیدو قفل انداختم :) ی زنجیر آر کی خریدم ، اونم این داستانو داشت

دفعه آخری ک بلبرینگاهرو عوض کردم ، بوش عقب ی خورده از کاسه بالاتر بود ، تراشکار ردیفش کرد

ی عکس از استخونی خراب و سالم زنجیر میزاری :)

تعویض کاسه نمد پشت شفت دنده چ جوریاس ؟ انجین باید وا شه ؟

من ۵۵ تا رفتم ، البته بیشترش مصافت بوده - حدود ۴۵ تا ، صفحه کلاچ ب نظر خودم احتیاح ب تعویض نداره حالا برا اینکه بعد داستان نشه ، دیسکو صفحه رو با هم عوض کنم ؟ صفحه اصلی پیدا میشه ؟ واشر انجینم باید تعویض بشه ؟

ممنون آقا نیما

نیما نادری
20-02-1398, 11:27 قبل از ظهر
سلام محمد جان

استخونی نو کمیاب یا نایاب

بلبرینگ دوشاخ عقب ، روان نیست خر خر میکنه اینم به نظر مکانیکا گریس میزنی درست میشه

بوش دوشاخ عقب البته این به نظر مکانیک ها موردی نداره ولی

شمع های کوچک

خورشیدی جلو میتونه خراب نباشه ولی به درد من نمیخوره

زنجیر وقتی خراب میشه حتی به این نقطه که لاستیک هم نداره برخورد میکنه ، این تو آپاچی 200خیلی قشنگتر طراحی شده

با زنجیر نو(فابریک ) موقعیت زنجیر سفت کن میاد اینجا

تست زنجیر ، به عقب بکشید اصلا تکون نمیخوره

زنجیر و استخونی نو

- - - Updated - - -

سلام آقا نیما

خورشیدی جلو تیز کرده ؟ ی عکس میزاری .. زنجیر فابریکش قفل نداره ، شما دوشاخو باز کردی من قدیمشو با سنگ بریدم، زنجیر جدیدو قفل انداختم :) ی زنجیر آر کی خریدم ، اونم این داستانو داشت

دفعه آخری ک بلبرینگاهرو عوض کردم ، بوش عقب ی خورده از کاسه بالاتر بود ، تراشکار ردیفش کرد بلبرینگ چرخ عوض کردی ؟ متوجه نشدم تراشکار دقیقا چیو درست کرده ؟

ی عکس از استخونی خراب و سالم زنجیر میزاری :)

تعویض کاسه نمد پشت شفت دنده چ جوریاس ؟ انجین باید وا شه ؟

درب روش رو باز میکنی ،خورشیدی جلو رو درمیاری ، یک بوش فولادی کشویی روی شفت گیربکس هست با دست درش میاری ،با یک خار جمع کن خار روی کاسه نمد در میاری و با کاسه نمد درآر میاریش بیرون ، کاسه نمد جدید رو جامیزنی با تقه میره تا جایی که اون خار دوباره به راحتی جا بره و تمام

من ۵۵ تا رفتم ، البته بیشترش مصافت بوده - حدود ۴۵ تا ، صفحه کلاچ ب نظر خودم احتیاح ب تعویض نداره حالا برا اینکه بعد داستان نشه ، دیسکو صفحه رو با هم عوض کنم ؟ صفحه اصلی پیدا میشه ؟ واشر انجینم باید تعویض بشه ؟

ممنون آقا نیمادیسک ها فولادی هستند به راحتی خراب نمیشن و معمولا صفحه که تمام بشه موتور نشون میده ، راه نمیره ، هرز میگرده و اون وقت باز میکنن صفحهات کلاچ رو عوض میکنن

واشر درب کلاچ رو هم اگر نوش باشه عوض میکنن اگر پاره نشده باشه بعضی ها عوض نمیکنن ....

mohamad.gh
20-02-1398, 04:12 بعد از ظهر
ممنون آقا نیما :)
ی پاس از روی بوش دوشاخ عقب برداشتم
چرخو رو زمین خوابوندم بوش رو گذاشتم داخلش ، بوش ی نمه - خیلی کم از کاسه چرخ بالاتر بود

مشکل از اونجا شروع شد ک از قسمت عقب موتور صدای تق میومد ، بردم پیش یکی از دوستان مکانیک
بعده کلی بازو بسته کردن عقب موتور فهمیدیم از زنجیره
ب زنجیر شک نکرده بودم دلم خوش بود آر کی گرفتم ، دلار ۳۰۰۰ تومن ۲۷۰ پولشو داده بودم :) لاکردار اصلا شل نمیشد ، جنسشم خیلی ردیف بود - ی دستمال میکشیدم مثل اینه میشد فقط ی بار رو ۷۰۰۰ تا ی کم صفتش کردم، رو ۹۰۰۰ تا ب صدا افتاد ، نگهش داشتم تیکشو دارم ، هر چیم گشتم خرابیشو پیدا نکردم :)

mohammadhozhabr
20-02-1398, 05:35 بعد از ظهر
سلام دوستان.
دور موتور در حالت درجا روی ۲ هست میخوام کمش کنم راهش چیه.موتورم مدل ۹۷ هست انژکتوریه.
یه پیچی زیر باک مربوط به سیم گاز هست همونو تغییر بدم اوکی میشه؟

دوستان لطفا راهنمایی کنید چطوری دور موتورمو کم کنم در حالت ایستاده روی ۲ هست

میلاد محمودی
21-02-1398, 09:02 قبل از ظهر
یه پیچ الن خیلی ریز روی اهرم پااین که روی دریچه گازه و سیم گاز بهش وصله و دریچه گازو میتابونه هست اون پیچ ماله تنظیم هست

نیما نادری
21-02-1398, 09:21 قبل از ظهر
از خول های زرنگ ...

mohamad.gh
21-02-1398, 09:49 قبل از ظهر
دوستان لطفا راهنمایی کنید چطوری دور موتورمو کم کنم در حالت ایستاده روی ۲ هست

سلام، ببر نمایندگیاش، با دیاگ ردیفش میکنن
تو دفترچش ادرس داره

s.mm
21-02-1398, 10:08 قبل از ظهر
کنایه ای به آگهی های 40 میلیونی و 45 میلیونی هستش!

mohammadhozhabr
21-02-1398, 01:13 بعد از ظهر
بردم نمایندگی توی شیراز دستگاه گذاشت روی موتور اما گفت نمیتونم کمش کنم.فقط با دستگاه کم میشه؟

mohamad.gh
21-02-1398, 03:13 بعد از ظهر
بردم نمایندگی توی شیراز دستگاه گذاشت روی موتور اما گفت نمیتونم کمش کنم.فقط با دستگاه کم میشه؟
یکی از دوستان ۲۰۰ داشت میگفت با دیاگ حل شد، من کاربرات دارم، ی هماهنگ با اقای محمودی کن ببین اگه ردیف میشه انحام بده

alam
25-02-1398, 09:34 قبل از ظهر
شمع سوزنی مناسب ns200 ی باید بگیرم؟؟کدوم مدل ngk یا bosch???
فیلتر هوا nsالان قیمتش چنده؟؟

mohsenafi
05-03-1398, 05:46 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه ان اس انژکتوری صفر گرفتم چند ماه بود روشن نکردم
امروز که روشن کردم یه بار روشن شد خاموش کردم دیگه استارت میخوره روشن نمیشه
از مکانیک پرسیدم میگه باید بیاری شستشوی انژکتور
کار خودم هست انجام بدم ؟
قبلا کار برات داشتم خودم کاراشو میکردم

M@hdi
05-03-1398, 06:52 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه ان اس انژکتوری صفر گرفتم چند ماه بود روشن نکردم
امروز که روشن کردم یه بار روشن شد خاموش کردم دیگه استارت میخوره روشن نمیشه
از مکانیک پرسیدم میگه باید بیاری شستشوی انژکتور
کار خودم هست انجام بدم ؟
قبلا کار برات داشتم خودم کاراشو میکردم

سلام
بذار 2 هل بده مثه ماشین روشن میشه مال منم یه بار اینجوری شد با همین روش روشن کردم

mohammadhozhabr
08-03-1398, 10:02 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور من ۱۲۰۰ تا کار کرده وقتی ترمز جلو میگیرم صدای ویز(صدای زنبور) ار توی بوستر ترمز جلو میاد مشکل چیه؟

نیما نادری
09-03-1398, 09:08 قبل از ظهر
سلام دوستان موتور من ۱۲۰۰ تا کار کرده وقتی ترمز جلو میگیرم صدای ویز(صدای زنبور) ار توی بوستر ترمز جلو میاد مشکل چیه؟

مشکلی نداره 200 کاربرات هم همینجوریه

behrng
09-03-1398, 09:21 قبل از ظهر
ماله منم همینطوره. البته صداش خیلی کمه. واسه منم سوال بود علته صدا چیه

نیما نادری
10-03-1398, 05:14 بعد از ظهر
فکر کنم از دنده های کیلومتر شمار باشه
یکم کار کنه صداش موقع ترمز کم میشه

غیر از این قطعه چیزی اونجا دوران سریع نداره

بلبرینگم چک کردم نبود

mohamad.gh
15-03-1398, 07:54 بعد از ظهر
سلام دوستان، ی مسافرت کوچیک رفتم جاتون خالی :) استان گلستان تهران قزوین جلفا خلخال پونل استان گلستان

صبح شنبه ساعت شیش و نیم راه افتادم ب سمت قزوین، جاده خلوت بود-جاده فیروزکوه عالی و خنک بود-از تونل ورسک ک در اومدم دیدم لاستیک عقب بازی میکنه-دقت ک کردم رو زمین روغن ریخته بود حدود یک کیلومتر ادامه داشت- ب خیر گذشت- از سمت آب سرد اومدم ایوانکی جاده کوهستانی قشنگی بود- آزاد راه تهران کرج حسابی ترافیک بود- پلیس گیر نداد دمش گرم-حدود ساعت شیش رسیدم قزوین

صبح یکشنبه ساعت شیشو نیم از قزوین راه افتادم ب سمت جلفا- تا ی جاهایی از جاده قدیم رفتم-دوباره افتادم تو آزاد راه- اینبارم پلیس پا پیچ نشد خدا حفظشون کنه :) - جادش زیاد جالب نبود . کامیونهای سنگین مثل موتور سوار چاله هارو رد میکردن . عوارضیا بدون گرفتن مبلغی با خوش رویی بر خورد میکردن- ساعت شیش رسیدم جلفا ی شهره کوچیکه- پر از مرکز خرید

صبح دوشنبه از جاده مرزی رفتم ب سمت عاشقلو-کلیبر-اهر-اردبیل و آخرخلخال--جاده بسیار زیبایی بود-آسفالتش تمیز بود-پر از روستا و باغهای زیبا سمت چپش رود ارس خیلی زیبا بود- جاده عاشقلو ب سمت کلیبر و اهر کوهستانی و سر سبز بود- جاده فرعی ب سمت خلخال جالب نبود- حدود ساعت پنج رسیدم خلخال

صبح سه شنبه از خلخال راه افتادم ب سمت پونل-رشت-چالوس و خونه- جاده خلخال پونل رو قبلا رفته بودم زیبا و جنگلی پر از پیج و خم خوراک موتور-تا چابکسر خوب بود استان گیلانو ک رد کردم تا بابلسر حسابی اذیت شدم- خوردیم ب تعطیلی شلوغی و خ ر سواران- جالب بود بیشتر خودروایی ک بد میروندن شاسیهای چینی و ژاپنی بودن- سر بریدگی ی خانوم با خودرو چینیش بدون راهنما پیچید جلوم نزدیک بود ب فنام بده- بعضیا ب سرعت گیر میرسیدن تا خودروی جلوییشون ترمز میگرفت میپیجیدن تو لاین بغلشون.

از سایت جاباما هتل رزرو کردم

قزوین هتل البرز خوابیدم - وسط شهر بود جادش یک طرفه بود مجبور شدم راه رو دور بزنم، پارکینگش عمومی بود نگهبان داشت ، راضی کننده نبود، صبح پول آب معدنی ک تو یخجال بود رو گرفتن

جلفا هتل آپارتمان آلتین ارس خوابیدم پارکینگ ماله هتل بود، خوب بود

خلخال هتل فلور خوابیدم، نوشته بود پارکینگ دارد- پارکینگش حیاطش بود در ورودی نداشت، نظر مدیر هتل این بود ک در لازم نداریم عوضش دو تا دوربین داریم تا صبح دل نگران بودم صبح ساعت شیش ک کارگرشو بیدار کردم شاکی شد ک شما دیشب گفتی شیشونیم باید نیم ساعت صبر کنی با اصرار دره اصلی رو باز کرد

جای عاشقای جاده خالی خیلی خوش گذشت

جاده جلفا ب عاشقلو

[Only registered and activated users can see links] %D9%82%D9%84%D9%88.mp4.html

جاده عاشقلو ب کلیبر

[Only registered and activated users can see links] %D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%B1.mp4.html

جاده خلخال ب پونل

[Only registered and activated users can see links] %D9%86%D9%84.mp4.html

ARSH
15-03-1398, 11:40 بعد از ظهر
ماشالله محمد اقا به این سفر کوچیک فک کنم سفر بزرگ ایشالا قاره ای باشه :)) دمت گرم اقا خیلی با صفا بوده فقط کاش قزوین بودی یه ندا به ما میدادی داداش هتل نمیرفتی سرافکنده شدیم
یه دوری هم با هم میزدیم
خیلی حال کردم با سفرنامت و عکس و فیلما . خسته نباشی سالار

ali_r
16-03-1398, 11:21 بعد از ظهر
ماشالله محمد اقا به این سفر کوچیک فک کنم سفر بزرگ ایشالا قاره ای باشه :)) دمت گرم اقا خیلی با صفا بوده فقط کاش قزوین بودی یه ندا به ما میدادی داداش هتل نمیرفتی سرافکنده شدیم
یه دوری هم با هم میزدیم
خیلی حال کردم با سفرنامت و عکس و فیلما . خسته نباشی سالار

قزوین خطرناکه :crazy:

alzaymer
21-03-1398, 11:17 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان NS سوار
خب ما هم این موتور رو خریدیم یک ماهی هست رنگ مشکی دودیش رو
قیمت الان خشک این موتور تا ۶۰ تومن هم رسیده متاسفانه
تا امروز ۱۶۰۰ کیلومتر با موتور راه رفتم
اما تجربیات من و تحقیقات من در مورد این موتور
آببندی با کلی تحقیق از سایت های هندی و اینستاگرام هندی ها و مهندسا و اهل فن و فروشگاه های لوازم یدکی و تعمیرگاه و موتور سوارها و...

باید ۱۵۰۰ تای اول رو زیر دور موتور ۵۰۰۰ بری
و دنده ها رو هم از همش استفاده کنی
روغن موتور رو حتما و حتما ۲۰_۵۰ بریزی
رو دور موتور ۷ الی ۸ تعویض دنده رو انجام بدی(بعد از آب بندی)
بنزین سوپر ترجیحا بزنی(انژکتوری)
اگر بتونی کاتالیزورش رو در بیاری عالی میشه(دمای موتور کمتر میشه_ کند و شتاب بهتر_نفس موتور بهتر میشه)
تعویض شمع با نمونه ایردیوم‌ یا سوزنی (هر ۳ تا رو)
تعویض فیلتر کاغذی هر ۲۰۰۰ تا(ترجیحا هر ۱۰۰۰ تا)
آچارکشی اولیه انجام بشه
زنجیر تعویض بشه با نمونه با کیفیت تر و جنس بهتر
لاستیک عقب یک سایز بزرگتر و پهنتر نصب بشه
باک بنزین دوتا خونه مونده بود پر بشه (فشار نیاد رو پمپ انژکتور)
خاموش کردن موتور توسط قطع کن انجام بشه
و روشن کردن موتور هم وقتی سوئیچ باز میشه قطع کن قطع باشه(جهت جلوگیری شوک الکتریکی به ای سی یو) بعد قطع کن رو بزنی و استارت زده بشه
باد لاستیک ها رو هر ده روز چک کنی تنظیم باشه
اگر یک سرنشین هستی راحت تا ۱۱۰ الی ۱۲۰ تا گاز بده ولی اگر دو سرنشین‌ هستی ۹۰ تا بیشتر نرو(بخاطر وزن _هندلینگ_فشار روی موتور_قدرت ترمز)
روغن کاری زنجیر فراموش نشه
فیلتر هوا رو اگر منطقه پر از خاک و گرد و غبار هستی هر ۵ هزار تا تعویض کن
حجم روغن برای این موتور با تعویض فیلتر ۱/۲ لیتر
و بدون تعویض فیلتر ۱ لیتر
مناطق سرد سیر و خیلی خنک ایران روغن ۱۰_۴۰ میتونن بریزن

با رعایت تمام موارد بالا هم موتور سالم میمونه هم سواریش عالی میشه

این تحقیق رو از خود این‌ سایت و از تمام موارد بالا یک جا جمع کردم اینجا زدم تا دوستان استفاده کنن

s.mm
21-03-1398, 05:50 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان NS سوار
خب ما هم این موتور رو خریدیم یک ماهی هست رنگ مشکی دودیش رو
قیمت الان خشک این موتور تا ۶۰ تومن هم رسیده متاسفانه

مبارک شما باشه
چه کسی خریده 60 میلیون؟ شما دیدید؟

alzaymer
21-03-1398, 08:14 بعد از ظهر
نع ندیدم ولی من ۴۰ تومن دادم ‍♂️

میلاد محمودی
23-03-1398, 08:06 قبل از ظهر
نع ندیدم ولی من ۴۰ تومن دادم ������������‍♂️
پس چرا تشویش اذهان عمومی میکنی برادر؟؟؟

s.mm
24-03-1398, 07:58 بعد از ظهر

زنجیر و استخونی نو

دیسک ها فولادی هستند به راحتی خراب نمیشن و معمولا صفحه که تمام بشه موتور نشون میده ، راه نمیره ، هرز میگرده و اون وقت باز میکنن صفحهات کلاچ رو عوض میکنن

واشر درب کلاچ رو هم اگر نوش باشه عوض میکنن اگر پاره نشده باشه بعضی ها عوض نمیکنن ....

توضیح این قسمت اینه که وقتی پشت زنجیر رو می کشیم و میبینم خلاصی داره و به سمت عقب حرکت می کنه یعنی اینکه تعداد کمتری از زنجیر و خورشیدی در ارتباط هستند این فشار بیشتری به بقیه دونه زنجیر ها و وارد میشه از سوی دیگه یعنی انتقال نیرو درست انجام نمیشه

mehdi56
31-03-1398, 04:23 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان

من باطری نو انداختم روی موتور چندروز اول همه چی مرتب بود ولی الان که استارت میخوره صفحه کیلومتر کلا میره و ساعت هم از تنظیم خارج میشه به

نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید .

Alireza.BMW
01-04-1398, 02:27 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان

من باطری نو انداختم روی موتور چندروز اول همه چی مرتب بود ولی الان که استارت میخوره صفحه کیلومتر کلا میره و ساعت هم از تنظیم خارج میشه به

نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید .
.
فکر میکنم شارژر باتری خرابه و باتری ور خراب کرده
ممکن هم هست ایراد برقی دیگه داشته باشه فیوزی چیزی

mohamad.gh
17-04-1398, 10:15 بعد از ظهر
آرامگاه مختوم قلی فراغی شاعر ترکمن

Google Maps ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] jpg

mohammadhozhabr
17-05-1398, 06:23 بعد از ظهر
سلام دوستان دسته ترمز جلو موتورم خیلی سفته وقتی خهم ترمز میگیرم دسته ترمز بطور کامل بر نمیگرده علت چیه؟.از لحاظ ترمز گیری خوبه اما دسته ترمز زیر ددستم چوب شده

نیما نادری
18-05-1398, 09:00 قبل از ظهر
سلام

اولین کار روغن ترمز رو تعویض کن و بعد از شستن موتور کتی ترمز رو باز کن

و به پین و اتصالاتش کمی گریس بزن

virangar
30-05-1398, 01:40 بعد از ظهر
سلام دوستان وقت بخیر .

متاسفانه داداشم موتورو زده زمین و این قسمت بدنه اش که تو عکس مشخص کردم تو رفتگی ایجاد شده به نظرتون درست میشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .

ALEX_HOT
30-05-1398, 07:06 بعد از ظهر
من سال 94 سومین ان اس 200 شهرمون رو داشتم
از تهران خریدم بردم شهرستان
متاسفانه بیشتر از 4 ماه بهم سواری نداد و با سرعت 60 تا خوردم به یه پژو از پشت
خدا رو شکر خودم سالم موندم اما موتور .....
کلا کیلومتر و کاسه چراغ و اینا به فنا رفت
اما یه خط هم رو باک یا بدنه نیفتاد به لطف گارد محکمش
حالا نمیدونم موتور شما چطور زمین خورده به هر حال فدای سرت امیدوارم داداشت سالم باشه
خلاصه با کلی ضرر فروختمش و الان فلات 250 کی تی ام دارم مدل 95
امیدوارم برا هیشکی تصادف و زمین خوردگی پیش نیاد خصوصا موتور سوارهای عزیز دل (خودمم جز شونم:gigglesmile:)

alzaymer
25-06-1398, 10:33 قبل از ظهر
خب ما هم با موتور رفتیم مسافرت
مدل 97 و با کارکرد 5000 کیلومتر
تغیرات موتور
دوتا شمع سوزنی شد
منبع اگزوز با مدل rs عوض شد
طراحی و ساخت ترکبند
طراحی و تغییرات در خورجین و ساک حمل بار
نصب پرژکتور 3000 لومنی
نصب پایه موبایل ابداعی
و...
مسیر حرکت از مشهد تا لاهیجان و برگشت
مجموعا 2800 کیلومتر

gezhen
25-06-1398, 11:52 قبل از ظهر
تغیرات موتور
دوتا شمع سوزنی شد
طراحی و ساخت ترکبند
نصب پرژکتور 3000 لومنی
نصب پایه موبایل ابداعی
و...
مجموعا 2800 کیلومتر

اقا از بغل موتور عکس بگیر ببینیم اگزوز ار اس چطوری شده روش

alzaymer
25-06-1398, 05:57 بعد از ظهر
اگزوز نع منبع عوض شده و خروجی هوا گشادتر

mohamad.gh
25-06-1398, 10:26 بعد از ظهر
همیشه ب خوشی، با سلیقه‌ای ، منم ب فکر ساخت ترک این ریختیم اما تنبلی نمیزاره :)
روزی چن تا میروندی ؟ چن روز طول کشید ؟ شبا رو کجاها موندی ؟ ازهمون جاده‌ای ک رفتی برگشتی ؟ چالشی نداشتی ؟
فیلمایی ک از جاده گرفتی رو هم بزار

alzaymer
26-06-1398, 02:06 بعد از ظهر
روزی بین ۱۸۰ الی ۲۰۰ کیلومتر
چالش نه فقط ۳ روز بارکن خیلی شدید به ما خورد
از مشهد تا لاهیجان و برعکس حرکت کردم بین راه جاهای دیدنی رو رفتم
شب دو بار چادر
الباقی خونه روستایی یا سوییت
یک هفته زمان برد

- - - Updated - - -

شب دو بار چادر
یک هفته زمان برد

s.mm
26-06-1398, 04:40 بعد از ظهر
تغیرات موتور
دوتا شمع سوزنی شد
طراحی و ساخت ترکبند
نصب پرژکتور 3000 لومنی
نصب پایه موبایل ابداعی
و...
مجموعا 2800 کیلومتر

جا موبایلیت خوب شده فقط جلوی کیلومتر رو گرفته ظاهرا
چون سرعت و دور موتور به کنار آمپر بنزین باید جلو چشم باشه
می دونم کار سختی ولی اگه فیلم های اون گوپرو و یا عکسی از کارکرد اون پروژکتور هم بذاری ممنون میشیم
ضمانا اون سایتی که عکس آپلود کردید چند وقت دیگه همه رو پاک می کنه

mohamad.gh
26-06-1398, 09:05 بعد از ظهر
شب دو بار چادر
یک هفته زمان برد

- - - Updated - - -

شب دو بار چادر
یک هفته زمان برد

رفتو برگشت ۲۰۰۰ تا میشه، اگه جاهای دیدنیم رفتی ک شده ۲۸۰۰ تا روزی ۲۰۰ تا بیشتر رفتی ، جرات کردی تنها چادر خوابیدی
موفق باشی:)

alzaymer
28-06-1398, 09:43 قبل از ظهر
جا موبایل رو درست جایی نصب شد که دید کامل و واضح به کیلومتر و آمپرها داشتم
چشم عکس ها رو هم میزارم هم از ترکبند هم خورجین و ... کم کم چون زیاد وقت نمیکنم بیام اینجا‍♂️

- - - Updated - - -

فرعی زیاد رفتم
تالاب کیاسر
دریاچه الندان
دریاچه عباس آباد
سد لفور
دریا
تلکابین رامسر
هتل رامسر
و...
و...
تنها نبودم خانومم بود

- - - Updated - - -

فرعی زیاد رفتم
تالاب کیاسر
دریاچه الندان
دریاچه عباس آباد
سد لفور
دریا
تلکابین رامسر
هتل رامسر
و...
و...
تنها نبودم خانومم بود😆

alzaymer
28-06-1398, 10:26 قبل از ظهر

قمقمه های فلزی جهت حمل بنزین بود واسه مسیر های بیراهه
([Only registered and activated users can see links])

alzaymer
28-06-1398, 11:06 قبل از ظهر

مراحل ساخت ترکبند و تعبیه پشتی برای سرنشین دوم
جوشکاری قطعات پس از باز کردن از روی موتور تکمیل شد
رنگ مشکی کوره ای زده شد

s.mm
29-06-1398, 07:30 قبل از ظهر
مراحل ساخت ترکبند و تعبیه پشتی برای سرنشین دوم
جوشکاری قطعات پس از باز کردن از روی موتور تکمیل شد
رنگ مشکی کوره ای زده شد

سپاس

اگه الگوی این باربند رو نگهدارید راحت می تونید از روش تولید کنید و بفروشید
و مشتریش هم خواهد داشت

فکر کنم کارگاه صندلی سازی باشه اونجا درسته؟
چوش برق بود یا co2 ؟
وزنش چقدر شد؟
قطر و ضخامت لوله چقدر بود؟
از قیمت نمی پرسم شاید شخصی باشه.

alzaymer
29-06-1398, 07:01 بعد از ظهر
کارگاه جوشکاری بود
قیمت با رنگ کوره ای 600تومن
وزن حدودا 3 کیلو
قطر لوله متفاوت 5 و 6 و 8
ضخامت نمدونم
جوش co2

mohamad.gh
29-06-1398, 09:26 بعد از ظهر
قسمت بشه میسازمش :)

alzaymer
03-07-1398, 09:34 بعد از ظهر
عکس استند موبایل بدون مشکل در دید کیلومتر

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ARSH
13-07-1398, 12:12 قبل از ظهر
@alzaymer
هزار ماشالله عالی شده ترکبند . شیک، کارآمد، ترتمیز
این جلوی راهنما رو گرفته یا من خطای دید دارم از این زاویه ؟

جا موبایلی هم عالی و عالی و عالی

Afshin007
14-07-1398, 07:31 بعد از ظهر
قسمت بشه میسازمش :)

د[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

دوستان این مدل ترکبند تو گمرک گیر میاد یه حالت فابریکی؟؟؟///

alzaymer
14-07-1398, 10:14 بعد از ظهر
نه داداش نگرد من پیدا نکردم آخرش دادم درست کردن

- - - Updated - - -

هیچ مشکلی برای چراغ ها به وجود نیومد

mohsenafi
19-07-1398, 11:49 بعد از ظهر
سلام
موتورم چند روزیه وقتی روشن میکنم در حرکت صدا از سمت انجین میاد خودم حس میکنم از انگشتی موتور
بعد چند دقیقه حرکت صدا خیلی کم میشه
موتورم ۳۵۰۰ تا کار کرده انژکتوره
به نظرتون علت چیه

Alireza Farzin
21-07-1398, 03:46 قبل از ظهر
سلام
موتورم چند روزیه وقتی روشن میکنم در حرکت صدا از سمت انجین میاد خودم حس میکنم از انگشتی موتور
بعد چند دقیقه حرکت صدا خیلی کم میشه
موتورم ۳۵۰۰ تا کار کرده انژکتوره
به نظرتون علت چیه

سلام,
ممکنه از انگشتی باشه ولی برای کار کرد موتورت(3500) زوده که این اتفاقات بیفته,.....البته نوع و حالت صدا میتونه گویای عیب باشه,....ولی صرفا با گفتن ""یه صدائی از موتور میاد"" نمیشه اشکال رو بررسی کرد,.....
اگر میتونی یه پیچ گوشتی چکش خور بلند پیدا کن, یه سرشو بچسبون به گوشت و سر دیگه شو بچسبون به قسمت های مختلف سر سیلندر, ببین صدا کدوم قسمت بلندتر به گوش میرسه,.... خبر شو به ما بده,..........

alzaymer
27-07-1398, 07:49 بعد از ظهر
سلام
دوستان یک کمک فنی
فیلر دقیق سوپاپ پالس NS200 انژکتور
چقدره
لطفا دقیق باشه از روی تجربه و چشمی‌و شنیدم و اینا نباشه
اگر سایت معتبری بلدین بگین که دقیق باشه فقط با تشکر

- - - Updated - - -

سلام
دوستان یک کمک فنی
فیلر دقیق سوپاپ پالس NS200 انژکتور
چقدره
لطفا دقیق باشه از روی تجربه و چشمی‌و شنیدم و اینا نباشه
اگر سایت معتبری بلدین بگین که دقیق باشه فقط با تشکر

behrng
20-09-1398, 08:48 بعد از ظهر
سلام. امروز رفتم از نمایندگی بالاتر از مهدیه فیلتر روغن ns200 گرفتم. دونه ای 25 تومن بود. فیلتر غیر اصلی هم تو بازار هست با قیمت پایینتر. دیجی کالا هم داره. میخواستم بدونم کسی تا حالا از اون غیر اصلی ها انداخته رو موتورش. کیفیتشون چطوره؟

میلاد محمودی
23-09-1398, 09:20 قبل از ظهر
فقط اصلی بندازید اونا اصلا به درد نمیخوره

omidco2003
01-10-1398, 08:22 بعد از ظهر
الان توی بازار 98 صفر کیلومتر انژکتور این موتور هست؟
چه قیمتی داره؟

mohsenafi
02-10-1398, 05:42 بعد از ظهر
من غیر اصل انداختم هر ۲۰۰۰ تا هم عوض میکنم

gggmail
05-10-1398, 09:26 قبل از ظهر
سلام. دوستان توی این هوای سرد هنگام صبح که موتور فوق العاده سرده هنگام استارت زدن باید چقدر موتور درجا روشن باشه تا گرم بشه و اسیب نبینه؟

s.mm
05-10-1398, 11:58 قبل از ظهر
سلام. دوستان توی این هوای سرد هنگام صبح که موتور فوق العاده سرده هنگام استارت زدن باید چقدر موتور درجا روشن باشه تا گرم بشه و اسیب نبینه؟

اگر توی دفترچه اش ننوشته، حدود دو دقیقه درجا کافیه و بعدش هم باید سرگاز و با دو ر موتور پایین حرکت کرد
و به نسبت سردی هوا تا 10 دقیقه بعد از حرکت نباید به موتور فشار آورد.
حتی تابستون هم باید 1 دقیقه موتور درجا کار کنه این یکی رو فکر کنم توی دفترچه هم نوشته

نیما نادری
10-10-1398, 10:46 بعد از ظهر
بعد از ۴۳۰۰۰ تا کاربرات رو باز کردم و یکسری

اطلاعات برای علاقه مندان ....

اول اینکه بیرون آوردن و جا زدن کاربرات ان اس

کاره بسیار سختیه ، جهت سرگرمی اقدام نکنید اکیدا

این پیچ تنظیم هوا سوخت هست دقت کنید اورینگ و واشر هنوز داخل مونده

اومد بیرون ،مراقب باشید سریع گم میشن

ژیگلور بزرگ ان اس سایز ۱۱۵ هست به نظرم کمه براش

۱۲۲ باید مناسب باشه براش

متاسفانه سوزن فقط یک چاک داره و قابل تنظیم نیست

میشه با افزودن واشر بالای اون قطعه پلاستیکی طوسی

سوزن رو بالا آورد

و در نهایت جا زدن این مصیبت که البته به این شکل عمرا

جا نمیره

mohamad.gh
11-10-1398, 06:23 قبل از ظهر
داستانیها :) آقا نیما برا کاربرات محلولی چیزی پیشنهاد مبکنی بریزم تو باک - ما ک امکانات فضا نوردان رو نداریم :)

gggmail
11-10-1398, 09:33 قبل از ظهر
سلام. دوستان من این برچسب های روی باک ns رو چطوری بکنم... یه برچسب جلوی باک هست که نوشته روغن 2050 ریخته شود.... هر کار میکنم کنده نمیشه؟میترسم با فشار زیاد رنگ موتور کنده بشه