PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pulsar 200NS

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

saeid mohamadi
13-10-1396, 01:22 قبل از ظهر
داداش شما کجا زندگی می کنی که موتور رو با کفی حمل می کنن بعد از انبار تا مغازه روشن می کنن میارن؟ موتور صفر باید کیلومترش صفر باشه بنزین هم توش نداره که روشن کنن .... موتور با کامیون مخصوص حمل میشه تا فروشگاه یا نمایندگی خود فروشنده دو سه لیتر بنزین می ریزه و آینه هارو می بنده و استارت می زنه تحویل میده
ممنون اقا مهدی عزیز منم تو گمرک یه cpi گرفته بودم توش بنزین ریختن اینه وصل کردن باتری رو اسید فابریک ریختن نصب کردن تحویل دادن

Seyed.mahdi
14-10-1396, 07:53 بعد از ظهر
سلام سلام

بندم به لطف خدا به جمع ان اس سوارا اضاف شدم :gigglesmile:

هنوز فرصت نشده سواریه زیادی بگیرم ولی در یک کلام که حرف نداره.
رنگ قرمز مشکی گرفتم

البته مستقیم از ۲۲۰ پشت ان اس نَشستم ولی بعد از ۷-۸ ماه فروختن پالس ۲۲۰ و ۱۸۰ ، میتونم بگم شتابش به طور ملموس از ۲۲۰ بیشتره و نکته دیگه نرم تر بودنش هست نسبت به ۲۲۰ که بازم کاملا مشخصه.

ایشاالله روز های آینده مزاحم میشم:22:

Seyed.mahdi
14-10-1396, 10:10 بعد از ظهر
راستی ببخشید، باکش تا خرخره چند لیتر جا میشه؟!

aidin m
14-10-1396, 10:36 بعد از ظهر
راستی ببخشید، باکش تا خرخره چند لیتر جا میشه؟!

سلام داداش مبارک باشه ان اس حرف نداره بهترین مزیتشم فراوانی قطعات و قیمت مناسب قطعاتش هست و اینکه اکثر قطعاتش اورجینال تو پک باجاج هست البته باید مواظب اجناس تقلبی هم بود
باکشم خیلی بزرگ نشون ميده ولی 12 لیتر بیشتر جا نميشه یعنی ظرفیتش دواز ده تاست اگه موتورت انژکتوره نزار زیاد باک خالی باشه چون پمپ بنزین وقتی باک پره داخل بنزین قرار میگیره و داغ نميشه ولی وقتی باک خاليه داغ میکنه و احتمال سوختنش بالا میره کلا توی ماشین هم همينطوره توی انژکتور نباید زیاد گذاشت باک از یک سوم یا یک چهارم پايينتر بیاد

Seyed.mahdi
14-10-1396, 11:15 بعد از ظهر
قربون داداش

موتور کاربرات هست.

بله میدونستم ۱۲ لیتر هست البته روی کاغذ. میخواستم بدونم از رقم اعلامی آیا بیشتر میشه زد یا جا نمیشه . مثلا پالس ۱۳۵ که ۸ لیتر بود تا ۱۲-۱۳ تا هم تا خرخره میشد زد!

vivabayern
15-10-1396, 01:26 بعد از ظهر
سلام سلام

رنگ قرمز مشکی گرفتم

البته مستقیم از ۲۲۰ پشت ان اس نَشستم ولی بعد از ۷-۸ ماه فروختن پالس ۲۲۰ و ۱۸۰ ، میتونم بگم شتابش به طور ملموس از ۲۲۰ بیشتره و نکته دیگه نرم تر بودنش هست نسبت به ۲۲۰ که بازم کاملا مشخصه.

مبارکه داداش . منم برعکس شما از ان اس به 220 رجوع کردم و در یک کلام میگم ان اس با کیفیت تر و بهتر هست :bunnyearsmiley:. شتابش کمی بیشتره اما سرعتش کمتره ( کیلومتر ان اس خطای خیلی زیادی داره فقط زمانیکه کنار 220 بندازی تخته گاز بری متوجه منظورم میشی )که اونم زیاد مهم نیست چون بازم خوب راه میره و مگه چقدر پیش میاد گاز رو تا ته بچسبونی تو این جاده های شلوغ . :[Only registered and activated users can see links]درمورد نرمی 220 نرمتر هست چون ان اس کمک عقبش تکی هست و کمی خشکه و در رانندگی طولانی کمر درد میاره ( تجربه ی 3 ساعت رانندگی 300 کیلومتری باهاش دارم ) :34:
روغن و فیلترهاشو بموقع عوض کنی یک عمر برات کار میده :22:

- - - Updated - - -

قربون داداش

موتور کاربرات هست.

بله میدونستم ۱۲ لیتر هست البته روی کاغذ. میخواستم بدونم از رقم اعلامی آیا بیشتر میشه زد یا جا نمیشه . مثلا پالس ۱۳۵ که ۸ لیتر بود تا ۱۲-۱۳ تا هم تا خرخره میشد زد!
داداش 10 تا جا میشه 2 تا هم زاپاس آخرش تا خرخره پر کنی 12 تا. نگاه به حجم ظاهری باکش نکن اون فلاپ روی باک هست و خود باک زیر فلاپ هست که خیلی کوچیکه

fantom.f14
16-10-1396, 06:00 بعد از ظهر
سلام انشاا.. مبارکه.
منم یک 10 روزی هست قرمز طوسی خریدم. شما جند خریدید؟؟

واقعیاتش من یک مشکلی دارم که قبلا گفتم (صفحه 425) با آقا مهدی صحبت کردم ظاهرا ایشان هم همین مشکل رو داشتند قدیما. فکر می کردم بعد از شارژ باطری مشکل برطرف شده ولی باز هم این مشکل بوجود اومد. امروز با نمایندگی مرکزی تو جشنواره تماس گرفتم گفتند مشکلی نداره همشون همین طوری هستند و مربوط به سردی هواست!!! و همه مدل های 96 همین طور هستند!
درحالی که آقا مهدی میگفتند این مشکلشون از بوبین بوده و حل شده!!
معولمه که سر در نمیارن و میخوان از سر خودشون باز کنن. گفتند رو 1500 تا بیار می بینیمش.
الان خوب استارت میخوره ولی بعد از قطع سوئیچ و باز کردن مجدد باز این مشکل بوجود میاد.:sad:

vivabayern
16-10-1396, 07:46 بعد از ظهر
من ان اس مدل ۹۴ داشتم وسط زمستون توی برف استارت رو لمس میکردم روشن میشد و حتی برای دوستانم عجیب بود که چطور اینقدر خوب روشن میشد تو سرما !!! جدیدارو نمیدونم مشکلشون چیه اما حتما یه جای کار مورد داره که نمایندگی نمیخواد مسئولیتشو به عهده بگیره و با گفتن همشون همینطورن مشکل رو توجیح میکنن !!!

Seyed.mahdi
16-10-1396, 08:31 بعد از ظهر
سلام

ممنون از محبت رفقا

خدمتت داداش عرض کنم که موتور صفر نیست.
در مورد استارت که برا بنده نیش استارت روشنه. البته وقتی سرده یک نمه خیلی کم دیرتر روشن میشه. وقتی گرمه نیش استارت و وقتی سرده تک استارت:gigglesmile:

در مورد مقایسه با ۲۲۰ عارضم که زین ان اس به طور بسیار واضح و قابل توجهی نرم تر از ۲۲۰ هست. واقعا لذت میبرم از زینش خیلی نرمه.
ام کمک هاش نمیدونم دقیق. ۶-۷ ماهی میشه پشت ۲۲۰ نشستم نمیتونم دقیق بگم. اما جلوش که بنظرم یه نمه میکوبه تو دست انداز های بزرگ. ولی کمک عقبش بنظرم نرم تر از ۲۲۰ هست.

در مورد شتاب اولیه به طور قابل ملاحظه ای از ۲۲۰ بهتره اما فک کنم تو شتاب ثانویه در حد ۲۲۰ باشه.

نه اینکه من از سی جی ۱۲۵ پشت ان اس نشستم هنوز عادت شلاقی زدن رو ترک نکردم:gigglesmile: البته ترک میکنم ایشاالله :) خلاصه با یه شلاقی زدن موتور مثل موشک شلیک میشه. واقعا که شتاب فوق العاده ای داره.

صداش هم از اول از صدای ان اس خوشم میومد حالام که گرفتمش خیلی حال میکنم با صداش.

ترمز فوق العاده عالی.

هندلینگ بسیار عالی. خوراک لایی کشیه. البته تو ترافیک های قفل خیلی نمیشه کاری کرد.

سرعت نهایی هم هنوز فرصت نشده گاز بدم ولی یه جا سر گاز (کاملا سر گاز و بدون پر کردن دنده به همراه باد مخالف شدید) گازیدم براحتی ۱۱۰ تا پر کرد

یا علی

vivabayern
17-10-1396, 07:01 قبل از ظهر
داداش شمعهاشو عوض کن یک جفت NGK ایریدیوم سوزنی اصل بگیر بنداز روش هم صدای موتور نرمتر میشه و هم شتاب و سرعتش بیشتر میشه :bunnyearsmiley:
کمک جلوش خوبه کمکم عادت میکنی کمک عقبش هم قابل تنظیمه و میشه کمی نرمتر یا سفت ترش کرد . تاپ اسپید معمولیش بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ تا میره البته بستگی به میزان باد و شیب جاده هم داره و اگه ریسک کنی درازکش گاز بدی از ۱۵۰ فراتر هم میره من خودم بارها ۱۵۷ تا باهاش پر کردم البته باید جی پی اس بزنی ببینی چند تا خطا داره که معمولا خطای ان اس بالاتر از بقیه پالسهاست ! با ۲۲۰ چند باری با ان اس های دوستام کورس گذاشتم که در شتاب برد کاملا با ان اس بوده اما توی دور بالا ۲۲۰ برنده بود . چون دنده ۶ ان اس فقط فشار رو از روی موتور برمیداره و عملا قدرت و سرعت خاصی رو اضافه نمیکنه و تقریبا تمام شتاب و سرعتش تا دنده ۵ هست .

big_00a
17-10-1396, 11:48 بعد از ظهر
سلام سلام

رنگ قرمز مشکی گرفتم

مباررکت باشه چرخش برات بچرخه .. بیشتر از سرعت انشالله لذت ببری از موتور سواری تا فقط ***ز ***ز باشی

fantom.f14
18-10-1396, 07:04 بعد از ظهر
من ان اس مدل ۹۴ داشتم وسط زمستون توی برف استارت رو لمس میکردم روشن میشد و حتی برای دوستانم عجیب بود که چطور اینقدر خوب روشن میشد تو سرما !!! جدیدارو نمیدونم مشکلشون چیه اما حتما یه جای کار مورد داره که نمایندگی نمیخواد مسئولیتشو به عهده بگیره و با گفتن همشون همینطورن مشکل رو توجیح میکنن !!!

برای روشن شدن من هم مشکلی ندارم و با تک استارت روشن میشه. ولی همین قطع و وصل شدن صفحه کیلومتر کمی آزار دهندست:sad:
امروز هم از چند نفر که تو دیوار آگهی کرده بودن پرسیدم همین مشکل رو داشتن روی مدل 96.
لطفا اگر کسی کاری برای رفع مشکل انجام داده اطلاع بده.
ممنون

M@hdi
18-10-1396, 08:15 بعد از ظهر
کیلومتر مشکلی نداره دوست عزیز وقتی شما سعی کنی تو سرما موتور رو با نیش استارت روشن کنی این اتفاق میوفته ... تا لحظه روشن شدن کامل موتور استارت رو باید نگه دارید دقیقا مثل ماشین منم اوایل با کیلومتر این مشکل رو داشتم الان قلقش دستم اومده و دیگه این اتفاق نمیوفته

fantom.f14
19-10-1396, 06:55 بعد از ظهر
نه من هرگز این کار رو نمی کنم و تا روشن شدن موتور استارت رو رها نمی کنم. مشکل من خاموش شدن صفحه کیلومتر 5 ثانیه بعد از روشن شدن موتوره. جدیدا هم دقت کردم موقعی که صفحه کیلومتر موقع استارت خاموش میشه یه پیغام مثل <Err---roo هست (یا چیزی شبیه این) حالا یک عکس میگیرم میفرستم.
ولی امروز زنگ زدم دفتررشون تو خالد گفتن برم پیش مدیریت تعمیرگاه مرکزی تو خیابان شاپور(آقای محمودی) .ظاهرا خیلی واردن و اگر چیزی شد ایشون تعهد می کنن خسارت میدن!!!

Seyed.mahdi
21-10-1396, 07:19 قبل از ظهر
داداش شمعهاشو عوض کن یک جفت NGK ایریدیوم سوزنی اصل بگیر بنداز روش هم صدای موتور نرمتر میشه و هم شتاب و سرعتش بیشتر میشه :bunnyearsmiley:
کمک جلوش خوبه کمکم عادت میکنی کمک عقبش هم قابل تنظیمه و میشه کمی نرمتر یا سفت ترش کرد . تاپ اسپید معمولیش بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ تا میره البته بستگی به میزان باد و شیب جاده هم داره و اگه ریسک کنی درازکش گاز بدی از ۱۵۰ فراتر هم میره من خودم بارها ۱۵۷ تا باهاش پر کردم البته باید جی پی اس بزنی ببینی چند تا خطا داره که معمولا خطای ان اس بالاتر از بقیه پالسهاست ! با ۲۲۰ چند باری با ان اس های دوستام کورس گذاشتم که در شتاب برد کاملا با ان اس بوده اما توی دور بالا ۲۲۰ برنده بود . چون دنده ۶ ان اس فقط فشار رو از روی موتور برمیداره و عملا قدرت و سرعت خاصی رو اضافه نمیکنه و تقریبا تمام شتاب و سرعتش تا دنده ۵ هست .

سلام

ممنون داداش

خدمت گل دوستان عرض کنم نمیدونم چرا خیلی از دوستان میگن خطای کیلومتر ان اس زیاده. در حالی که فکر نمیکنم فرقی بین همه ی پالس ها باشه.
بنده یه بار جی پی اس رو زدم تا سرعت ۹۰ تا ۶ کیلومتر خطا داشت. بیشتر نشد برم. بقیه پالس ها هم تقریبا همین حد هستن. کیلومتر بدون خطا مگه داریم؟!

در مورد دنده ۶ ان اس باید عرض کنم بنده با نظر خیلی از دوستان من جمله شما داداشم مخالفم. نمیدونم چرا خیلی از عزیزا میگن دنده ۶ ان اس فقط فشار رو برمیداره.
من تو سربالایی صیاد تو دنده ۶ از سرعت ۸۰ (توجه کنید سرعت ۸۰ برا دنده ۶ خیلی کمه ولی با این حال) شتاب میگرفتم و نم نم سرعت تا ۹۰ و ۱۰۰ میومد. تازه میگم سربالایی. آیا این قدرت نیست؟!
البته قطعا قبول دارم دنده ۶ ان اس به پنج ۲۲۰ نمیرسه و طبیعی هم هست ولی در عوض میتونم بگم دنده ۵ ان اس، دنده ۵ ۲۲۰ رو میگیره. (از منی که ۲۲۰ صفر کیلومتر داشتم بپرسید :gigglesmile: )
خلاصه که من تو هر سرعتی (البته بالای ۷۰-۸۰) زدم دنده ۶ موتور از جون نیوفتاد و باز قدرت نمایان بود (هر چند کمتر)

vivabayern
21-10-1396, 12:40 بعد از ظهر
سلام

ممنون داداش

خدمت گل دوستان عرض کنم نمیدونم چرا خیلی از دوستان میگن خطای کیلومتر ان اس زیاده. در حالی که فکر نمیکنم فرقی بین همه ی پالس ها باشه.
بنده یه بار جی پی اس رو زدم تا سرعت ۹۰ تا ۶ کیلومتر خطا داشت. بیشتر نشد برم. بقیه پالس ها هم تقریبا همین حد هستن. کیلومتر بدون خطا مگه داریم؟!

در مورد دنده ۶ ان اس باید عرض کنم بنده با نظر خیلی از دوستان من جمله شما داداشم مخالفم. نمیدونم چرا خیلی از عزیزا میگن دنده ۶ ان اس فقط فشار رو برمیداره.
من تو سربالایی صیاد تو دنده ۶ از سرعت ۸۰ (توجه کنید سرعت ۸۰ برا دنده ۶ خیلی کمه ولی با این حال) شتاب میگرفتم و نم نم سرعت تا ۹۰ و ۱۰۰ میومد. تازه میگم سربالایی. آیا این قدرت نیست؟!
البته قطعا قبول دارم دنده ۶ ان اس به پنج ۲۲۰ نمیرسه و طبیعی هم هست ولی در عوض میتونم بگم دنده ۵ ان اس، دنده ۵ ۲۲۰ رو میگیره. (از منی که ۲۲۰ صفر کیلومتر داشتم بپرسید :gigglesmile: )
خلاصه که من تو هر سرعتی (البته بالای ۷۰-۸۰) زدم دنده ۶ موتور از جون نیوفتاد و باز قدرت نمایان بود (هر چند کمتر)

داداش گلم الان بهت میگم چرا خطای ان اس زیاده . ۲۲۰ خودم رو با ۲ تا ان اس مدل ۹۳ و ۹۵ و یک آر اس مدل۹۵چک کردم نتیجه این شد = در حالیکه کنار هم با سرعت مساوی در حرکت بودیم کیلومتر ۲۲۰ عدد ۱۴۳ تارو ثبت کرد درحالیکه ان اس ۱۵۱ !!!! با ان اس بعدی طی یک درگ متوسط درحالیکه ۲۲۰ عدد ۱۴۱ رو ثبت کرد و ۲۰ متری از ان اس جلوتر بود و همچنان اختلاف داشت بیشتر میشد ان اس عدد ۱۴۶ رو ثبت کرد !!! و یکبار هم با آر اس تست کردیم که در سرعت مساوی ۲۲۰ عدد ۱۴۲ رو ثبت کرد و آر اس ۱۵۱ دو ترک ثبت کرد که بعدش کات آف کرد البته خود ۲۲۰ هم ۶ ... ۷ تا خطا داره . درضمن دنده ۵ ان اس که داشتم ۱۳۸ تا آخرش بود که دور موتور از ۱۱ هزار هم کمی جلوتر میرفت !!!! اما ۲۲۰ معمولا ۱۴۵ میره و اگه خیلی فشار بیاری و شرایط خوب هم باشه از ۱۵۰ بیشتر هم میره رو دور موتور ۱۰ هزار به بالا (البته خطای کیلومتر هارو توضیح دادم ) انشالله یکروز روی هر دو موتور دوربین وصل میکنم فیلمشو براتون میذارم تا خودتون ببینید . البته بحث سرعت برای من خیلی مهم نیست و ان اس به قدری برتری داره نسبت به ۲۲۰ که جای هیچ بحث و مقایسه ای نمیذاره و فقط چراغ جلوی ۲۲۰ از ان اس بهتره و در بقیه موارد برتری کاملا با ان اس هست . بدرود

mogrem
21-10-1396, 02:50 بعد از ظهر
220 من تا 100 تا سرعت 1دونه اختلاف با جی پی اس داشته امروز میتونم کلیپ بگیرم روی فرمان موتور هولدر موبایل دارم ار اس هم هستش هر دو تا رو چک کردم زیاد اختلاف نداشتن تقریبا تمام مدل های باجاج خطای کیلومتر کمی دارن نهایت 5 تا

Seyed.mahdi
21-10-1396, 03:15 بعد از ظهر
داداش گلم الان بهت میگم چرا خطای ان اس زیاده . ۲۲۰ خودم رو با ۲ تا ان اس مدل ۹۳ و ۹۵ و یک آر اس مدل۹۵چک کردم نتیجه این شد = در حالیکه کنار هم با سرعت مساوی در حرکت بودیم کیلومتر ۲۲۰ عدد ۱۴۳ تارو ثبت کرد درحالیکه ان اس ۱۵۱ !!!! با ان اس بعدی طی یک درگ متوسط درحالیکه ۲۲۰ عدد ۱۴۱ رو ثبت کرد و ۲۰ متری از ان اس جلوتر بود و همچنان اختلاف داشت بیشتر میشد ان اس عدد ۱۴۶ رو ثبت کرد !!! و یکبار هم با آر اس تست کردیم که در سرعت مساوی ۲۲۰ عدد ۱۴۲ رو ثبت کرد و آر اس ۱۵۱ دو ترک ثبت کرد که بعدش کات آف کرد البته خود ۲۲۰ هم ۶ ... ۷ تا خطا داره . درضمن دنده ۵ ان اس که داشتم ۱۳۸ تا آخرش بود که دور موتور از ۱۱ هزار هم کمی جلوتر میرفت !!!! اما ۲۲۰ معمولا ۱۴۵ میره و اگه خیلی فشار بیاری و شرایط خوب هم باشه از ۱۵۰ بیشتر هم میره رو دور موتور ۱۰ هزار به بالا (البته خطای کیلومتر هارو توضیح دادم ) انشالله یکروز روی هر دو موتور دوربین وصل میکنم فیلمشو براتون میذارم تا خودتون ببینید . البته بحث سرعت برای من خیلی مهم نیست و ان اس به قدری برتری داره نسبت به ۲۲۰ که جای هیچ بحث و مقایسه ای نمیذاره و فقط چراغ جلوی ۲۲۰ از ان اس بهتره و در بقیه موارد برتری کاملا با ان اس هست . بدرود

سلام

خدمت گلت بگم که اینطوری بنده تست نکرده بودم.

بنده همین امروز یه تست گرفتم با جی پی اس سرعت رو روی ۱۱۰ نگه داشتم ۸ تا خطا داشت.

در مورد نور چراغ ۲۲۰ هم واقعا درست گفتی.
نورش خیلی بهتر از ان اسه. و بنظرم مصرف ۲۲۰ کمتر باشه.

اما هندلینگ و نرمی و شتاب ان اس واقعا لذت بخشه

vivabayern
21-10-1396, 05:19 بعد از ظهر
سلام

خدمت گلت بگم که اینطوری بنده تست نکرده بودم.

بنده همین امروز یه تست گرفتم با جی پی اس سرعت رو روی ۱۱۰ نگه داشتم ۸ تا خطا داشت.

در مورد نور چراغ ۲۲۰ هم واقعا درست گفتی.
نورش خیلی بهتر از ان اسه. و بنظرم مصرف ۲۲۰ کمتر باشه.

اما هندلینگ و نرمی و شتاب ان اس واقعا لذت بخشه

درمورد مصرف سوخت کاملا حق با شماست چون ان اس سه شمع هست مصرف سوختش بالاست و توصیه میشه به هیچ وجه لاستیک سایز بزرگتر از فابریکش نندازید چون مصرف سوخت بالاتر هم میره و فشار روی موتور بیشتر میشه و صد البته شتابش کمتر میشه . خوبی که ان اس داره اینه که مثل موتورهای فلاپ دار صداهای ویز ویز ازش به گوش نمیرسه ( البته بعضی هاشون از قسمت مغزی سوویچ ویز ویز میکنه که راحت قابل درست کردنه ) و گیربکس خیلی نرمی داره و کلا موتورش نرم و کم صدا کار میکنه درحالیکه مثلا بنلی ۲۵۰ رو تست کردیم در دنده های پایین لرزش بیشتری داشت

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

خودتون قضاوت کنین رو دور موتور 10 هزار کیلومترش 166 تا ثبت کرده !!!
البته زمانیکه نو هستن خطاشون کمتره اما به مرور افزایش پیدا میکنه

Seyed.mahdi
21-10-1396, 10:51 بعد از ظهر
واقعا سرعت بالاتز از ۱۴۰ با ان اس خیلی وحشتناکه.
ان اس تا ۱۲۰ یا ۱۲۵ بخوبی قرص و محکم حرکت میکنه اما وقتی سرعت از ۱۳۰ میگذره واقعا دیگه امنیت کم میشه بخاطر نوع طراحی موتور.
امروز ۱۳۳ تا میرفتم احساس امنیت نمیکردم. یادمه ۲۲۰ رو سرعت ۱۴۵ هم مثل کوه بود:gigglesmile:

البته اصلا اشتباه نشه که چه مشکل بزرگیه برا ان اس. این موتور اصلا برا این سرعت ها نیست و حتی ۲۲۰.

تو این چند روزه که موتور دستم بوده یه چندتا نکنه عرض کنم

هندلینگ موتور واقعا به معنای واقعی بی نظیره حرف نداره. فرمون نه خیلی بالاست که قدرت مانور کم بشه و نه انقدر پایینه که خستت کنه.
وزن موتور با وجود اینکه دقیقا مثل ۲۲۰ سنگین هست اما در ترافیک، حتی ترافیک های سنگین اصلا اذیت کننده نیست و برعکس موتور مثل آب خوردن میشه لایی کشی کرد و مانور داد (که این بستگی به میزان مهارت موتور سوار هم داره)

دور موتور در آخرین دنده یعنی ۶ نسبت به آخرین دنده ۲۲۰ یعنی ۵ در سرعت های مشابه بیشتره یعنی ان اس دور موتور بیشتری داره. مثلا در سرعت ۱۲۰ د ۲۲۰ دور موتور حدودا روی ۷۹۰۰ هست اما در ان اس ۸۱۰۰ تقریبا.

اما با این وجود فشاری که به ۲۲۰ میاد به ان اس نمیاد و دلیلش اینه که به طور کلی انجین ان اس در دور موتور بالاتری فعاله.

دقیقا میتونم بگم که شما وقتی رو سرعت ۷۵ بزنید دنده ۶، انگار دارید با دنده مرده راه میرید. (یعنی در این حد فشار کم میشه)
و این راحتی موتور تا سرعت ۹۵ هم تقریبا ادامه داره. و بعد از ۹۵ دیگه کم کم فشار روی موتور بالا میره.

فقدان ساسات اتومات مانند ۲۲۰ در ان اس احسای میشه و گاهی در سرما اذیت میکنه. (البته کاربراتش)

vivabayern
22-10-1396, 01:40 قبل از ظهر
داداش من 6هزار تا از ان اس سواری گرفتم بعدش مجبور شدم بفروشمش و تو اون مدت حسابی باهاش انواع و اقسام جاده هارو رفتم معمولا هم دو ترک بودیم و از کوه بالا میرفتیم لایی کشی کردیم تا دلت بخواد بهش گاز میدادم و بهش فشار میاوردم اما حسابی هم بهش میرسیدم و دمشگرم حتی یک پیچش هم شل نشد ! و فقط روغن و فیلترهاشو تعویض میکردم . فرمونش برای همه شرایط خوب بود و ارتفاع زیر موتور تا سطح زمین هم باعث میشد هیج وقت زیر موتور به سرعتگیر یا برآمدگیهای جاده نگیره . برای سرعت بالا ساخته نشده و توصیه نمیکنم بیشتر از 130 باهاش برید . ترمزهاشم از پالسهای قبل خودش بهتره

اینم عکس موتورم دو روز قبل فروش

[Only registered and activated users can see links](2).jpg ([Only registered and activated users can see links])

aidin m
24-10-1396, 12:38 قبل از ظهر
داداش من 6هزار تا از ان اس سواری گرفتم بعدش مجبور شدم بفروشمش و تو اون مدت حسابی باهاش انواع و اقسام جاده هارو رفتم معمولا هم دو ترک بودیم و از کوه بالا میرفتیم لایی کشی کردیم تا دلت بخواد بهش گاز میدادم و بهش فشار میاوردم اما حسابی هم بهش میرسیدم و دمشگرم حتی یک پیچش هم شل نشد ! و فقط روغن و فیلترهاشو تعویض میکردم . فرمونش برای همه شرایط خوب بود و ارتفاع زیر موتور تا سطح زمین هم باعث میشد هیج وقت زیر موتور به سرعتگیر یا برآمدگیهای جاده نگیره . برای سرعت بالا ساخته نشده و توصیه نمیکنم بیشتر از 130 باهاش برید . ترمزهاشم از پالسهای قبل خودش بهتره

اینم عکس موتورم دو روز قبل فروش

[Only registered and activated users can see links](2).jpg ([Only registered and activated users can see links])

ايول داداش ایشالاه يه بهترش رو میخری
صفر خریده بودید؟ چند فروختی بیمه داشت سند به نامت خورده بود یا سفید بود؟

aidin m
24-10-1396, 01:55 قبل از ظهر
واقعا سرعت بالاتز از ۱۴۰ با ان اس خیلی وحشتناکه.
ان اس تا ۱۲۰ یا ۱۲۵ بخوبی قرص و محکم حرکت میکنه اما وقتی سرعت از ۱۳۰ میگذره واقعا دیگه امنیت کم میشه بخاطر نوع طراحی موتور.
امروز ۱۳۳ تا میرفتم احساس امنیت نمیکردم. یادمه ۲۲۰ رو سرعت ۱۴۵ هم مثل کوه بود:gigglesmile:

البته اصلا اشتباه نشه که چه مشکل بزرگیه برا ان اس. این موتور اصلا برا این سرعت ها نیست و حتی ۲۲۰.

تو این چند روزه که موتور دستم بوده یه چندتا نکنه عرض کنم

هندلینگ موتور واقعا به معنای واقعی بی نظیره حرف نداره. فرمون نه خیلی بالاست که قدرت مانور کم بشه و نه انقدر پایینه که خستت کنه.
وزن موتور با وجود اینکه دقیقا مثل ۲۲۰ سنگین هست اما در ترافیک، حتی ترافیک های سنگین اصلا اذیت کننده نیست و برعکس موتور مثل آب خوردن میشه لایی کشی کرد و مانور داد (که این بستگی به میزان مهارت موتور سوار هم داره)

دور موتور در آخرین دنده یعنی ۶ نسبت به آخرین دنده ۲۲۰ یعنی ۵ در سرعت های مشابه بیشتره یعنی ان اس دور موتور بیشتری داره. مثلا در سرعت ۱۲۰ د ۲۲۰ دور موتور حدودا روی ۷۹۰۰ هست اما در ان اس ۸۱۰۰ تقریبا.

اما با این وجود فشاری که به ۲۲۰ میاد به ان اس نمیاد و دلیلش اینه که به طور کلی انجین ان اس در دور موتور بالاتری فعاله.

دقیقا میتونم بگم که شما وقتی رو سرعت ۷۵ بزنید دنده ۶، انگار دارید با دنده مرده راه میرید. (یعنی در این حد فشار کم میشه)
و این راحتی موتور تا سرعت ۹۵ هم تقریبا ادامه داره. و بعد از ۹۵ دیگه کم کم فشار روی موتور بالا میره.

فقدان ساسات اتومات مانند ۲۲۰ در ان اس احسای میشه و گاهی در سرما اذیت میکنه. (البته کاربراتش)
سلام ممنون از پست کامل و فنی شما

vivabayern
24-10-1396, 02:16 قبل از ظهر
ايول داداش ایشالاه يه بهترش رو میخری
صفر خریده بودید؟ چند فروختی بیمه داشت سند به نامت خورده بود یا سفید بود؟

سلام نه داداش صفر نخریده بودم اما درحد بود و مدارک کامل بنام خودم زده بودم. پارسال خریدم مدل 94 بود و امسال بعد عید با بیمه 7 تومن فرختمش و بدون کوچکترین ایرادی تحویل خریدار دادم حالشو ببره :bunnyearsmiley:

farshad 54
24-10-1396, 12:46 بعد از ظهر
دوستان ان اس سوار که مشکل لیز خوردن لاستیک عقب دارن

یه لاستیک با برند swallow اومده که سایز 150/60/17 بسیار رو ان اس جواب داده و هر کی انداخته کلی حال کرده باهاش و اصلا لیز خوردن تو کارش نیست

با اینکه پهنتر از لاستیک فابریک خودشه نیازی به باز کردن گل پخش کن عقب هم نداره یعنی لاستیک خود موتور و در میاری اینو میندازی جاش بدون اینکه چیزیو تغییر بدی یا باز کنی

قیمتش هم حدود 300 تومنه

Seyed.mahdi
25-10-1396, 08:00 بعد از ظهر
آقا فرشاد دوتا سوال از شما و سایر دوستان

اول اینکه لاستیک سایز ۱۲۰ یا حداکثر ۱۳۰ میشلین و یا بریج استون اصل با چه قیمتی پیدا میشه؟ فروشگاه های لوازم سنگین فروشی گه گاه دیدم ولی نمیدونم چه قیمته.

نظر بنده اینه که با توجه به سایز کوچیک تر این مواردی که اشاره کردم (۱۲۰) موتور پر شتاب تر و کم مصرف تر میشه و بخاطر سایز کوچک تر پول کمتری رو هم میپردازیم. در عوض چون برند های میشلین و بریج استون بی نظیرن تو لاستیک، فکر کنم برا عقب ۱۲۰ هم خیلی جواب بده.
آیا درست گفتم؟

الان عقب موتور بنده ۱۲۰ ایران یاسا هست. بدک نیست ولی لیز هم میخوره گه گاه (خدارو شکر تو پیچ که هنوز لیز نخورده)

سوال دوم اینکه سایز ۱۵۰ برا ان اس خیلی بزرگ نیست؟ حتی شنیدم به کمک ها هم آسیب میزنه.
آیا درسته؟

mohamad.gh
25-10-1396, 09:57 بعد از ظهر
140-70-17 پیرلی اندونزی ۳۵۰ تومن
100-80-17 دورو تایلند ۱۶۵ تومن
هفته سی و نهم 2016
تازه گرفتم از پرشین سیکلت هنو نبستم ، خیلی سریع فرستادن
الان عقب پیرلی ، رازیم . چسبندگیشم خوبه
جلو رو یاسا انداخته بودم پشیمونم ، دور لاستیک باد میده ، رسما ب فنا رفت

vivabayern
25-10-1396, 11:22 بعد از ظهر
آقا فرشاد دوتا سوال از شما و سایر دوستان

اول اینکه لاستیک سایز ۱۲۰ یا حداکثر ۱۳۰ میشلین و یا بریج استون اصل با چه قیمتی پیدا میشه؟ فروشگاه های لوازم سنگین فروشی گه گاه دیدم ولی نمیدونم چه قیمته.

نظر بنده اینه که با توجه به سایز کوچیک تر این مواردی که اشاره کردم (۱۲۰) موتور پر شتاب تر و کم مصرف تر میشه و بخاطر سایز کوچک تر پول کمتری رو هم میپردازیم. در عوض چون برند های میشلین و بریج استون بی نظیرن تو لاستیک، فکر کنم برا عقب ۱۲۰ هم خیلی جواب بده.
آیا درست گفتم؟
الان عقب موتور بنده ۱۲۰ ایران یاسا هست. بدک نیست ولی لیز هم میخوره گه گاه (خدارو شکر تو پیچ که هنوز لیز نخورده)
سوال دوم اینکه سایز ۱۵۰ برا ان اس خیلی بزرگ نیست؟ حتی شنیدم به کمک ها هم آسیب میزنه.
آیا درسته؟

سلام داداش اصلا فکرشم نکن لاستیک سایز بزرگتر بندازی مخصوصا 150 چون یکی از دوستان 140 انداخت بعد مدتی کمک عقبش خراب شد مجبور شد عوضش کنه و عین جمله ای که گقت این بود که دیگه :4chsmu1: بخورم لاستیک بزرگ بندازم

من تمام این چیزارو امتحان کردم و باید عرض کنم لاستیک سایز کوچکتر شتاب رو افزایش میده اما سرعت نهایی رو کمی کاهش میده و سعی کن لاستیک سایز 130 اما سبک و با کیفیت بندازی نه مثل ایران یاسا که سنگین و بی کیفیت هست . من لاستیک آر اس رو امتحان کردم MRF ساخت هند هست و کیفیت و چسبندگی خوبی داره

Seyed.mahdi
25-10-1396, 11:34 بعد از ظهر
بنده فعلا عوض نمی کنم لاستیک رو تا یه ۱۲۰ یا ۱۳۰ میشلین گیرم بیاد. این برند قطعا بهترین لاستیک دنیا رو میزنه در کنار بریج استون.

اگر تست های انجام شده رو در یو تویوب ببینید متوجه میشید که این دو برند کیفیت به مراتب بالاتر از پیرلی دارن. البته قیمتشون هم بیشتره.

farshad 54
26-10-1396, 12:21 بعد از ظهر
لاستیک ان اس عقبش سایز 130 هست فابریکش و شما نهایت همون سایزو استفاده میکنی برای چی باید یه سایز کوچیکتر بندازی ؟

بعله شتاب و سرعت بیشتر میشه ولی به قیمت کم شدن هندلینگ و قدرت ترمز گیری و ریخت افتادن رخ موتور

لاستیک پهن تر انداختن هم زیر موتور هیچ مشکلی برای کمک فنرای موتور ایجاد نمیکنه در ضمن

vivabayern
26-10-1396, 01:00 بعد از ظهر
لاستیک ان اس عقبش سایز 130 هست فابریکش و شما نهایت همون سایزو استفاده میکنی برای چی باید یه سایز کوچیکتر بندازی ؟

بعله شتاب و سرعت بیشتر میشه ولی به قیمت کم شدن هندلینگ و قدرت ترمز گیری و ریخت افتادن رخ موتور

لاستیک پهن تر انداختن هم زیر موتور هیچ مشکلی برای کمک فنرای موتور ایجاد نمیکنه در ضمن

داداش با بخش اول صحبتهاتون موافقم کع گفتین لاستیک سایز کوچیکتر از فابریک موتور رو از رخ میندازه و باعث بد شدن هندلینگ میشه و در ترمزگیری هم زودتر لیز میخوره اما با بخش بعدیش که گفتید لاستیک سایز بزرگتر مشکل ایجاد نمیکنه کاملا مخالفم چون امتحان کردم و نتیجه ای جز فشار بیشتر به موتور و در پی اون افزایش مصرف سوخت و کاهش شتاب و سرعت به طور محسوس و در مواردی خرابی کمک عقب نداشته . خود کارخانه برای ان اس ۱۳۰ رو مناسبترین سایز میدونه پس بهتره بجای تغییر سایز به فکر مارکهای باکیفیت تر از فابریکش باشیم

mohamad.gh
26-10-1396, 03:47 بعد از ظهر
من عقبو ۱۴۰ انداختم ، سه ساله ، هیچ مشکلی نداشته ، شاید شتابش ی نمه کم شده ، هندلینگش بهتر شده ، ۹۰ یا ۱۰۰ برونم مصرفش عادیه ، ۱۱۰ یا ۱۲۰ مصرفش بالا میره :)

farshad 54
27-10-1396, 09:37 قبل از ظهر
داداش با بخش اول صحبتهاتون موافقم کع گفتین لاستیک سایز کوچیکتر از فابریک موتور رو از رخ میندازه و باعث بد شدن هندلینگ میشه و در ترمزگیری هم زودتر لیز میخوره اما با بخش بعدیش که گفتید لاستیک سایز بزرگتر مشکل ایجاد نمیکنه کاملا مخالفم چون امتحان کردم و نتیجه ای جز فشار بیشتر به موتور و در پی اون افزایش مصرف سوخت و کاهش شتاب و سرعت به طور محسوس و در مواردی خرابی کمک عقب نداشته . خود کارخانه برای ان اس ۱۳۰ رو مناسبترین سایز میدونه پس بهتره بجای تغییر سایز به فکر مارکهای باکیفیت تر از فابریکش باشیم

افزایش مصرف و کاهش ناچیزه شتاب و سرعت بحثش جداس

صحبت در رابطه با مشکل پیش اومدن برای کمک ها و خرابی اونها به دلیل پهن تر بودن لاستیک بود که این مورد رو قویا رد میکنم و طی سالها موتورسواری و انداختن انواع و اقسام لاستیک با عرض بیشتر زیر موتور های مختلف

تا حالا به مشکل خرابیه کمک فنر از این بابت برنخوردم و از کسی هم نشنیدم از این بابت مشکلی براش پیش اومده باشه و اولین باره این موضوع رو میشنوم

vivabayern
27-10-1396, 09:50 قبل از ظهر
داداش من رفیقم تعمیرکار موتور هست و همیشه اوقات بیکاری میرم پیشش روزانه چندین پالس و آپاچی و بنلی و ... تعمیر میکنه و تو کارش هم استاد هست و مواردی بوده که بخاطر لاستیک بزرگتر کمک عقب خراب شده و خودمون بارها تعویضش کردیم و کلا توصیه میکرد لاستیک بزرگتر از فابریک مناسب ان اس نیست و همون ۱۳۰ رو بهترین سایز میدونه و برای من عجیبه چطور شما موضوع به این واضحی رو رد میکنید ‌البته برای همه پیش نمیاد اما موردی هست که برای بعضیها پیش اومده و لازم دونستم اطلاع رسانی کنم . درمورد شتاب واقعا بطور محسوس کم میشه و موقع سبقت گرفتن تو جاده از ماشینها و ... کاملا متوجه میشید و مصرف سوخت هم در سرعت بالا تا صدی ۶ خودم دیدم افزایش پیدا میکنه

farshad 54
27-10-1396, 10:02 قبل از ظهر
راجب مصرف و شتاب من بحثی ندارم لطفا پست هارو با دقت بخونید

راجب خرابی کمک عقب به دلیل پهن بودن لاستیک هم

یا لاستیک پهن باعث خرابیه کمک میشه یا نمیشه این برای من پیش نیومده ولی برای یکی دیگه پیش اومده هیچ پایه و اساس منطقی نداره

رو ان اس هم سایز 140 و 150 انداخته شده و موتورها هم با کارکرد بالای 20 هزار تا هنوز مشکلی برای کمک هاشون پیش نیومده

در ضمن ما هم افتخار اینکه با چند تا موتور ساز با تجربه و کاردرست در ارتباط هستیم و داریم و همچین موردی تا حالا تو تعمیرگاهشون مشاهده نشده

افزایش سایز لاستیک تو وسایل نقلیه یه تعریف خاصی داره که اگر برای افزایش سایز لاستیک اون موارد رعایت بشه هیچ مشکلی (دقت کنید هیچ مشکلی) برای وسیله پیش نمیاد (الان دوباره نیای بگی مصرف میره بالا شتاب کم میشه )چون این موارد مشکل به حساب نمیاد برای کسی که میخواد سایز لاستیک رو افزایش بده

M@hdi
27-10-1396, 08:56 بعد از ظهر
من با یه باک بنزین 300 و خورده ای هر هفته دارم می رونم تازه چون موتورم انژکتوره نمی ذارم بنزین به ته باک برسه همیشه دو سه لیتر ته باک هست بنزین می زنم ... صدی 6 رو کجای دلم بذارم آخه یه چیزی بگین با عقل جور دربیاد

vivabayern
28-10-1396, 01:32 بعد از ظهر
من با یه باک بنزین 300 و خورده ای هر هفته دارم می رونم تازه چون موتورم انژکتوره نمی ذارم بنزین به ته باک برسه همیشه دو سه لیتر ته باک هست بنزین می زنم ... صدی 6 رو کجای دلم بذارم آخه یه چیزی بگین با عقل جور دربیاد
داداش من باک موتورمو تا ته پر کردم ( 12 لیتر ) 220 کیلومتر رفتم خالی شد مجبور شدم دوباره تو مسیر بنزین بزنم . موتور من کاربرات بود و سرعتی که میرفتم بالای 140 و حتی بعضی جاها تا 157 درازکش میومدم . لابد شما با موتور انژکتور با سرعت زیر 100 تا رانندگی کردید وگرنه از بقیه دوستام هم پرسیدم اونا هم گفتن هر چی سرعت بالاتر مصرف سوخت هم بالاتر میره . البته قبلا هم گفتم در سرعت بالا اینطوره وگرنه با 80 تا 100 مصرف صدی 3.5 بود . یکی از ایرادات سه شمع بودن همینه دیگه وگرنه شرکت های معتبر هیچوقت نمیان برای یک 200 سی سی تک سیلندر بیشتر از 1 شمع بذارن تا توان موتورشونو بالا ببرن ، شرکتهایی امثال باجاج بدلیل نداشتن تکنولوژی پیشرفته مجبورن با این روش که معایب خودشو داره توان موتورهاشونو بالا ببرن . حالا اگه بازم با عقل شما جور در نماید به این توصیه دوستمون شمارو رجوع میدم

برای درک بعضی مسائل یا تجربشون کن یا از تجربه دیگران استفاده کن
اگر از درک موارد بالا عاجزی بهت تبریک میگم تو یه احمقی

M@hdi
28-10-1396, 07:16 بعد از ظهر
اره خب یه کم دیگه گاز میدادی هایابوسا رو هم می گرفتی اونوقت مصرفت می شد صدی 8

بی خیال اصن هرچی شما میگی درسته

HaMiD.TcI
28-10-1396, 08:40 بعد از ظهر
داداش من باک موتورمو تا ته پر کردم ( 12 لیتر ) 220 کیلومتر رفتم خالی شد مجبور شدم دوباره تو مسیر بنزین بزنم . موتور من کاربرات بود و سرعتی که میرفتم بالای 140 و حتی بعضی جاها تا 157 درازکش میومدم . لابد شما با موتور انژکتور با سرعت زیر 100 تا رانندگی کردید وگرنه از بقیه دوستام هم پرسیدم اونا هم گفتن هر چی سرعت بالاتر مصرف سوخت هم بالاتر میره . البته قبلا هم گفتم در سرعت بالا اینطوره وگرنه با 80 تا 100 مصرف صدی 3.5 بود . یکی از ایرادات سه شمع بودن همینه دیگه وگرنه شرکت های معتبر هیچوقت نمیان برای یک 200 سی سی تک سیلندر بیشتر از 1 شمع بذارن تا توان موتورشونو بالا ببرن ، شرکتهایی امثال باجاج بدلیل نداشتن تکنولوژی پیشرفته مجبورن با این روش که معایب خودشو داره توان موتورهاشونو بالا ببرن . حالا اگه بازم با عقل شما جور در نماید به این توصیه دوستمون شمارو رجوع میدم

برای درک بعضی مسائل یا تجربشون کن یا از تجربه دیگران استفاده کن
اگر از درک موارد بالا عاجزی بهت تبریک میگم تو یه احمقی

خوب طبیعتا نه تنها مصرفتون غیر عادیه،شیوه ی رانندگیتون هم با یه موتور استریت کاملا غیر عادیه.
سعی کنید که این موضوع رو برای خودتون چا بندازید که پشت موتور کلاس ریس ننشستید

mogrem
28-10-1396, 09:31 بعد از ظهر
[QUOTE=mohamad.gh;325957]140-70-17 پیرلی اندونزی ۳۵۰ تومن
هفته سی و نهم 2016
جلو رو یاسا انداخته بودم پشیمونم ، دور لاستیک باد میده ، رسما ب فنا رفت[/QUOTE
پرشین سیکلت هر همه جا گرون تر هستش خودش واسطه هستش

mohamad.gh
28-10-1396, 10:40 بعد از ظهر
[QUOTE=mohamad.gh;325957]140-70-17 پیرلی اندونزی ۳۵۰ تومن
هفته سی و نهم 2016
جلو رو یاسا انداخته بودم پشیمونم ، دور لاستیک باد میده ، رسما ب فنا رفت[/QUOTE
پرشین سیکلت هر همه جا گرون تر هستش خودش واسطه هستش

لاستیکاش ب قیمت بود ، قیمت داشتم - :)

mogrem
29-10-1396, 08:40 قبل از ظهر
[QUOTE=mogrem;325991]

لاستیکاش ب قیمت بود ، قیمت داشتم - :)

من 3 روز پیش اومدم تهران واسه خرید لوازم یه جای رو بهم معرفی شده بود که پخش لاستیک بود چون از قبل از پرشین سیکلت خرید داشتم بعد اونجا رفتم پرشین سیکلت یاسا رو جای قبلی میداد 140 پرشین سیکلت میگفت 160 دورو سایز 140 رو پرشین سیکلت میداد 230 و اونجا میداد 200 رهنمای ان اس نمایندگی میداد دونه ای 16 پرشین سیکلت میگفت 28 اون لاستیک 150 هم که شما گرفتی 350 قیمت اصلی 310 بود

- - - Updated - - -

اسم فروشگاه gtg بود اینم شماره تماس
02155364175 جالب تر این بود که خود پرشین سیکلت هم از همینجا خرید میکنه چون فاکتور هاش رو نشون داد

behrng
29-10-1396, 11:18 بعد از ظهر
لاستیک موتورم eurogrip هستش. وقتی درحال حرکت میرم روی خطهای سفید ممتد جاده که برجستگی کوچیک داره یا برآمدگیهای بخشهایی ازجاده که کندن و آسفالت نو کردن، یه لحظه احساس میکنم میخوام تعادلم رو از دست میدم. میخواستم بدونم دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن. اونایی که لاستیک شون mrf هست هم این براشون پیش اومده؟

aidin m
30-10-1396, 01:04 قبل از ظهر
سلام منم ان اس 200 داشتم دقیقا همین مشکلو داشتم فکر میکردم دو شاخ عقب شله در حالی که شل نبود تو همین تایپیک مشکلمو در ميون گذاشتم دوستان نوشتن همینجوریه حتی دوستی ان اس صفر خریده بود گفت همینجوریه تو دو سه صفحه قبل بری پرسشم هست
البته من لاستیک عقب رو میزون باد کردم بهتر شد اون حالت لاستیکمم فابریک بود
کمک عقب ان اس تنظیم داره که شل و سفت میشه برای من کمکم خیلی خشک بود حس میکنم اگه کمک رو تنظیمش رو شلتر کنیم شاید بهتر شه البته خودم امتحان نکردم حدس ميزدم آزمون و خطی هست ديگه چرخ عقب هم سفتکنهای زنجیر رو نگاه کن هر دوش باید رو يه شماره تنظیم باشه که چرخ عقب صاف باشه بااين تنظیمات شاید بشه بهترش کرد

mohamad.gh
30-10-1396, 01:06 قبل از ظهر
لاستیک موتورم eurogrip هستش. وقتی درحال حرکت میرم روی خطهای سفید ممتد جاده که برجستگی کوچیک داره یا برآمدگیهای بخشهایی ازجاده که کندن و آسفالت نو کردن، یه لحظه احساس میکنم میخوام تعادلم رو از دست میدم. میخواستم بدونم دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن. اونایی که لاستیک شون mrf هست هم این براشون پیش اومده؟

اره همشون این ریختین ، عقب ۱۴۰ انداختم تو این جور دست اندازایی ک گفتی چسبندگیش بهتره ، البته با سرعت ۹۰ امتحان کردم عالیه ولی تو سرعت بالاتر بازم عقب بازی داره ، کمتر

دوستان ی داستان از زنجیر بگم

چهار بار زنجیر عوض کردم
زنجیر خودش ۱۲۰۰۰ تا
اولی باجاج ۱۲۰۰۰ تا
دومی چینی بود UNIBEAR ۹۰۰۰ تا
سومی RK 11000 تا
چهارمی ک تازه انداختم کوکما ، تا ببینیم چی میشه

چرا اینقدر زنجیر عوض میکنم :) من فقط مصافت میرم ، سرعتم بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ تاست ، معمولن ی کله ۴۰۰ تا میرم - زنجیرا ب ۱۰۰۰۰ تا ک میرسن تابشون زیاد میشه ، میدونید ک ی جاش خیلی سفته ی جاش خیلی شله ، البته زنجیر نوم ک بندازی این داستان هست ولی نه ب شدت ۱۰۰۰۰ تا کار کرد :)
زنجیرایی ک نرم ترن هر هزار تا باید چک بشن ولی نوع سفترش بیشتر میرن مثل RK ک انصافا زنجیر خوبی بود و تو ۷۰۰۰ تا ی نمه شل شد ، علت عوض کردنشم یکی از دونه هاش مشکل داشت ، ب صدا افتاده بود ، دونه خرابو پیدا کنم دوباره میبندمش

اگه داخل شهر هستید و شدت کمتره زنجیر خودش تا ۲۰۰۰۰ شایدم بیشتر جواب بده
ب نظر من بهترین زنجیر زنجیر اصلی باجاجه ، درسته ک هر هزار تا باید سفت بشه ، اینقدر مرد هست ک ۱۰۰۰۰ تا رو شیرین جواب میده

ارزوی سلامتی و دلی خوش برا دوستان

aidin m
30-10-1396, 01:27 قبل از ظهر

صفحه 422 من همین سوال رو پرسیده بودم که دوستان گفتن طبیعیه

Seyed.mahdi
30-10-1396, 09:43 قبل از ظهر

داداش سلام

برا منم دقیقا همین انقد میسوزونه
من تقریبا ۱۰ لیتر میزنم (هنوز بیشتر از ۱۰ جا نشده) و حدود ۳۵۰ کیلومتز راه میره.
من تازه فکر میکردم مصرف غیر عادیه و کاربرات رو باید ببرم برا تنظیم.

الان ینی مصرف عادیه این میزان؟

اگه عادی باشه که خدایی خیلی پر مصرف میشه :(
من ۱۵ لیتر به ۲۲۰ میزدم قشنگ تریپ رو صفر میکردم تا ۶۰۰ کیلومتر تموم میشد.

بعد یه سوال هم درباره کمک های عقب بگم. دیشب ترک موتورم نشسته بودم و رفیقم میروند.
ترک میشینی د دست انداز هی بزرگ شدید میکوبه به حدی که کمر آدم یه مقدار درد میگیره. البته این کوبیدن در جلو ینی وقتی خودت پشت موتوری احساس نمیشه و بسیار نرمه ولی عقب اذیت میکنه. دوستان راه حلی هست؟
البته اینم بگم لاستیک عقب ۱۲۰ هست آیا میتونه مشکل برا این هم باشه؟

VAHID
30-10-1396, 10:42 قبل از ظهر
پست های اسپم پاک شدند.از بحث های بی مورد و جدال لفظی خود داری کنید.

farshad 54
30-10-1396, 01:09 بعد از ظهر
داداش سلام

برا منم دقیقا همین انقد میسوزونه
من تقریبا ۱۰ لیتر میزنم (هنوز بیشتر از ۱۰ جا نشده) و حدود ۳۵۰ کیلومتز راه میره.
من تازه فکر میکردم مصرف غیر عادیه و کاربرات رو باید ببرم برا تنظیم.

الان ینی مصرف عادیه این میزان؟

اگه عادی باشه که خدایی خیلی پر مصرف میشه :(
من ۱۵ لیتر به ۲۲۰ میزدم قشنگ تریپ رو صفر میکردم تا ۶۰۰ کیلومتر تموم میشد.

بعد یه سوال هم درباره کمک های عقب بگم. دیشب ترک موتورم نشسته بودم و رفیقم میروند.
ترک میشینی د دست انداز هی بزرگ شدید میکوبه به حدی که کمر آدم یه مقدار درد میگیره. البته این کوبیدن در جلو ینی وقتی خودت پشت موتوری احساس نمیشه و بسیار نرمه ولی عقب اذیت میکنه. دوستان راه حلی هست؟

فابریک ان اس سایزش 130 هست موتور شما چرا 120 عه ؟

حتما لاستیک عقبو عوض کن ضمن اینکه سیستم تعلیق ان اس نیمه اسپرت هست و همینجوریه و مشکلی نداره موتورت

- - - Updated - - -

اره همشون این ریختین ، عقب ۱۴۰ انداختم تو این جور دست اندازایی ک گفتی چسبندگیش بهتره ، البته با سرعت ۹۰ امتحان کردم عالیه ولی تو سرعت بالاتر بازم عقب بازی داره ، کمتر

چهار بار زنجیر عوض کردم
زنجیر خودش ۱۲۰۰۰ تا
اولی باجاج ۱۲۰۰۰ تا
سومی RK 11000 تا

چرا اینقدر زنجیر عوض میکنم :) من فقط مصافت میرم ، سرعتم بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ تاست ، معمولن ی کله ۴۰۰ تا میرم - زنجیرا ب ۱۰۰۰۰ تا ک میرسن تابشون زیاد میشه ، میدونید ک ی جاش خیلی سفته ی جاش خیلی شله ، البته زنجیر نوم ک بندازی این داستان هست ولی نه ب شدت ۱۰۰۰۰ تا کار کرد :)
زنجیرایی ک نرم ترن هر هزار تا باید چک بشن ولی نوع سفترش بیشتر میرن مثل RK ک انصافا زنجیر خوبی بود و تو ۷۰۰۰ تا ی نمه شل شد ، علت عوض کردنشم یکی از دونه هاش مشکل داشت ، ب صدا افتاده بود ، دونه خرابو پیدا کنم دوباره میبندمش

ب نظر من بهترین زنجیر زنجیر اصلی باجاجه ، درسته ک هر هزار تا باید سفت بشه ، اینقدر مرد هست ک ۱۰۰۰۰ تا رو شیرین جواب میده

حالا من یه خاطره بگم که فکرکنم در نوع خودش یه رکورده

سال 84 پولسار 2 شمع سری اول خریدم 1200 تا کار بود تا سال 90 که فروختمش 95000 تا کارکردش شده بود زنجیر و دتده زنجیراش هنوز فابریک خودش بود

vivabayern
30-10-1396, 02:12 بعد از ظهر

چهار بار زنجیر عوض کردم
زنجیر خودش ۱۲۰۰۰ تا
اولی باجاج ۱۲۰۰۰ تا
سومی RK 11000 تا
از کوکما استفاده کردم اما خیلی زنجیر خوبی نیست و بعد مدتی تاب برمیداره و شل و سفت میشه .

- - - Updated - - -

گفتم که کمک عقبش خشکه اما مشکلی نیست مدلش همینطوره . لاستیک ۱۲۰ رو عوض کن

M@hdi
30-10-1396, 08:26 بعد از ظهر

چهار بار زنجیر عوض کردم
زنجیر خودش ۱۲۰۰۰ تا
اولی باجاج ۱۲۰۰۰ تا
سومی RK 11000 تا

سلام محمد جان خوبی؟ کم پیدایی

ماشاالله موتورت چندتا کارکرده؟ سالم و سرحاله یا نه؟ یعنی میشه یه روز منم موتورم به این رقما برسه؟ :gigglesmile:

انجین در چه حاله؟ چند بار فیلرگیری کردی تا حالا؟ یه سوال هم راجع به زنجیر: گفتی هر هزارتا شل میشه و باید سفت بشه شما چون مسافت میری اینجوریه؟ چون من موتور قبلیم 7500 تا کار بود ولی زنجیر شل نشده بود این موتورمم الان 4500 تاست ولی هنوز مثه روز اولشه هر هزارتا اسپری گریس می زنم فقط ترددم هم داخل شهره ماکسیمم سرعتمم 100 البته خیلی کم به این سرعتا می رسم چون خراب شده تهران همش ترافیکه

aidin m
30-10-1396, 10:16 بعد از ظهر
فابریک ان اس سایزش 130 هست موتور شما چرا 120 عه ؟

حتما لاستیک عقبو عوض کن ضمن اینکه سیستم تعلیق ان اس نیمه اسپرت هست و همینجوریه و مشکلی نداره موتورت

- - - Updated - - -

حالا من یه خاطره بگم که فکرکنم در نوع خودش یه رکورده

سال 84 پولسار 2 شمع سری اول خریدم 1200 تا کار بود تا سال 90 که فروختمش 95000 تا کارکردش شده بود زنجیر و دتده زنجیراش هنوز فابریک خودش بود

سلام کمک ان اس که تنظیمی هست با تنظیم میشه نرمتر بشه کلا شل کردن پیچ تنظیم کمک کار درستی هست یا نه؟ چون من تو دفترچه ان اس بود فکر میکنم نوشته بود به هیچ وجه دست به تنظیمش نزنید فقط در صورت لزوم توسط نمایندگی
توی موتورهای دو کمکه که تنظیمش راحته و با دست میشه چرخوند راحت من زیاد دستکاری میکردم ولی تاثیر مشهودی نداشت فقط مثلا تا آخر که شل میکردم توی دو ترک کمک بیشتر جمع ميشد و بازیش کم ميشد ولی در حالت سفترین حالت برای دو ترک بهتر بود توی يه ترک تاثیر زیادی نداشت یا من حس میکردم ولی برای تک کمکه ها که تنظیمش سختره و آچار مخصوص یا با تقه باید تنظیم فنر رو سفت یا شل کرد ميخواستم ببینم تاثیری داره و میشه مثلا کمکهای خشک ان اس رو کمی نرمتر کرد؟

mohamad.gh
30-10-1396, 11:06 بعد از ظهر
سلام محمد جان خوبی؟ کم پیدایی

ماشاالله موتورت چندتا کارکرده؟ سالم و سرحاله یا نه؟ یعنی میشه یه روز منم موتورم به این رقما برسه؟ :gigglesmile:

انجین در چه حاله؟ چند بار فیلرگیری کردی تا حالا؟ یه سوال هم راجع به زنجیر: گفتی هر هزارتا شل میشه و باید سفت بشه شما چون مسافت میری اینجوریه؟ چون من موتور قبلیم 7500 تا کار بود ولی زنجیر شل نشده بود این موتورمم الان 4500 تاست ولی هنوز مثه روز اولشه هر هزارتا اسپری گریس می زنم فقط ترددم هم داخل شهره ماکسیمم سرعتمم 100 البته خیلی کم به این سرعتا می رسم چون خراب شده تهران همش ترافیکه

سلام مهدی جان ، قربانت داداش ، تنبلی میکردم بیام سایت :)
زبون بسته تا الان 44 هزار تایی رفته گوش شیطون کر تا الان مشکلی نداشته :)
اره میرسه ، شرط داره ، بزن ب جاده ، آرامشش رو با هیچی عوض نمیکنی . هنو فیلر نگرفتم .
آره چون زبون بسته رو فشاره این داستانا پیش میاد . زنجیرو روغن میزنم همون روغنی ک تو انجین میریزم :) در جریان هستی دیگه من خوراکم مصافته ، دور موتور رو هشته زیر هفتونیم نمیاد
سه هفته پیش با یکی از دوستان رفتیم سمت فومن ماسوله قلعه رود خان ، رفتو برگشت ۱۵۰۰ تا شد جات خالی جاده خلوت کوهستان خلوت عالی بود ، سه روز شد
پارسال برج دو مشهد بودم از استان ما تا مشهد پونصد تاست ، برگشتنی صبحانه مشهد ناهار خونه بودم ، پنج ساعتو نیم ، فقط برا بنزین وایستادم :) :)
روزای تعطیل بزن ب جاده حالشو ببر ، موتورو میخری اب بندی میکنی میفروشی :) :) ستمه ب خدا :) :)
خوشحال شدم داداش

Seyed.mahdi
30-10-1396, 11:39 بعد از ظهر
انصافا موتور در جاده یا اتوبان بسیار سواری لذت بخشی داره.

در مقایسه با سایر پالس هایی که داشتم من جمله ۲۲۰ انصافا سواری خیلی لذت بخش تری داره.

حالا محمد آقا یه سوال، شما با این همه فشار روی موتور، روغن و فیلتر رو چندتا به چندتا عوض میکنید؟

بعد یه سوال دیگه از رفقا داشتم. میخواستم در مورد رادیاتش هم نکته ای هست بفرمایید. نمیدونم چطوریاس، ضد یخ میخواد نمیخواد، آبش باید عوض بسه نشه. چجوریاس.:gigglesmile:

الان اون درجه هه که سبز رنگه نزدیکای ماکسیمومه

mohamad.gh
01-11-1396, 12:05 قبل از ظهر
انصافا موتور در جاده یا اتوبان بسیار سواری لذت بخشی داره.

در مقایسه با سایر پالس هایی که داشتم من جمله ۲۲۰ انصافا سواری خیلی لذت بخش تری داره.

حالا محمد آقا یه سوال، شما با این همه فشار روی موتور، روغن و فیلتر رو چندتا به چندتا عوض میکنید؟

بعد یه سوال دیگه از رفقا داشتم. میخواستم در مورد رادیاتش هم نکته ای هست بفرمایید. نمیدونم چطوریاس، ضد یخ میخواد نمیخواد، آبش باید عوض بسه نشه. چجوریاس.:gigglesmile:

الان اون درجه هه که سبز رنگه نزدیکای ماکسیمومه

سلام افا سید مهدی ، سرویساشو ب وقتش انجام میدم
روغن هزارتا ، سوپر پیشتاز
فیلتر روغن دو هزارتا
شمع ده هزار تا بوش
زنجیر تا الان رو ده یا دوازده هزار تا دیگه ب فنا رفته
فیلتر هوا پنج هزارتا سرویس ده هزار تا تعویض
فیلتر بنزین هر پنج یا شیش ماه تعویض
لاستیک ب ۳۰ درصد رسید تعویض
گریس کاری بلبرینگای چرخ هر ده هزار تا
رادیات رو ضد یخ بریز نصبت پنجاه پنجاه ، ضد یخ بهران یا اسپیدی میریزم ، سالی ی بار اب رادیات رو تعویض میکنم ، تابستون اب کولر جمع میکنم برا رادیات :) ، تا زیر مکس باشه خوبه ، زیاد بریزی تخلیه میکنه
موفق باشی رفیق

M@hdi
01-11-1396, 07:50 بعد از ظهر
طبق گفته نماینده فارس موتور از سال دیگه برج 2-3 ان اس انژکتور با ABS روانه بازار میشه اونایی که قصد خرید دارن صبر کنن

Seyed.mahdi
03-11-1396, 11:25 بعد از ظهر
طبق گفته نماینده فارس موتور از سال دیگه برج 2-3 ان اس انژکتور با ABS روانه بازار میشه اونایی که قصد خرید دارن صبر کنن

واییییی نگو آقا مهدییییی

ینی خیلی خوش حال شدم
جای ان اس ای بی اس دار واقعا خالی بود. خیلی عالیه.
فقط خدا کنه جفت چرخ باشه. اگه مثل آر اس فقط چرخ جلو باشه که چنگی به دل نمیزنه.

ولی یه چیز برا من سواله. چرا این باجاج ان اس ۲۵۰ نمیزنه؟
واقعا رو مخ رفته.
چقدر عالی میشه ان اس ۲۵۰ با ABS بزنه و ایرانم بیاد.

vivabayern
04-11-1396, 06:51 قبل از ظهر
واییییی نگو آقا مهدییییی

ینی خیلی خوش حال شدم
جای ان اس ای بی اس دار واقعا خالی بود. خیلی عالیه.
فقط خدا کنه جفت چرخ باشه. اگه مثل آر اس فقط چرخ جلو باشه که چنگی به دل نمیزنه.

ولی یه چیز برا من سواله. چرا این باجاج ان اس ۲۵۰ نمیزنه؟
واقعا رو مخ رفته.
چقدر عالی میشه ان اس ۲۵۰ با ABS بزنه و ایرانم بیاد.

داش مهدی حرفتون کاملا منطقی هست اما فکر کن الان همین ۲۰۰ رو ۱۱ تومن به ملت میندازن درحالیکه با دلار الانم که حساب کنید ۵ تومن قیمت واقعیشه ! اگه ۲۵۰ تولید بشه قطعا مورد استقبال قرار میگیره اما نه در ایران با این روش قیمت گذاری ! به نظر شما ۲۵۰ رو کمتر از ۱۴ تومن قیمت میزنن ؟!!! اگه جواب بله باشه خودتون راضی میشین با توجه به تنوع زیاد در ۲۵۰ بابتش ۱۴ بدین ؟! الان cf 250 NK هست ۱۲۸۰۰ با امکانات مناسب بنلی تک هست ۱۰۵۰۰ بنلی جفت ۱۹ تومن که اگه من باشم با ۱۴ تومن دسته دو سالم و تمیز گیر بیارم میگیرم و ....

aidin m
04-11-1396, 11:17 قبل از ظهر
داش مهدی حرفتون کاملا منطقی هست اما فکر کن الان همین ۲۰۰ رو ۱۱ تومن به ملت میندازن درحالیکه با دلار الانم که حساب کنید ۵ تومن قیمت واقعیشه ! اگه ۲۵۰ تولید بشه قطعا مورد استقبال قرار میگیره اما نه در ایران با این روش قیمت گذاری ! به نظر شما ۲۵۰ رو کمتر از ۱۴ تومن قیمت میزنن ؟!!! اگه جواب بله باشه خودتون راضی میشین با توجه به تنوع زیاد در ۲۵۰ بابتش ۱۴ بدین ؟! الان cf 250 NK هست ۱۲۸۰۰ با امکانات مناسب بنلی تک هست ۱۰۵۰۰ بنلی جفت ۱۹ تومن که اگه من باشم با ۱۴ تومن دسته دو سالم و تمیز گیر بیارم میگیرم و ....

سلام حرف شما رو قبول دارم ولی شما فکر کنید که الان ان اس 200 رادياتور دار نبود و بهترین موتور وارد شده باجاج 180 بود به نظر من الان به دلیل خرید بیشتر 180 قيمتش خیلی بالاتر بود اگه يه 250 دو سیلندره باجاج رادياتور دار بیاد قیمت کاذب ns v rs میشکنه حتی به قول شما همون 14_15 تومنم باشه میرزه تا 12 _13 پول rs بدیم حتی ميتونه روی قیمت دو سیلندرهای ديگه مثل هیوسانگو بنلی تاثیر بزاره
اگرم من انقدر توی پستهام به رادیات دار بودن تاکید میکنم به خاطر اينه که به شخصه انقدر ما موتور هوا خنک وارد کشورمون شد از نگاه کردن به سیلندرش که تماما شبیه طرح هندا چهار زمانه سی سال پیشه خسته شدیم تا همین چند سال قبل اکثر موتورها هوا خنک بود و توی موتورهای بازار يه zx و های بودن که رادیات اب داشتن به نظر من یکی از علتهای استقبال از ان اس هم همین رادیاتش بود و مورد بعدی دو سیلندر بودنشه الان بنلی تک سیلندر 250 با قیمت مناسب هست توی بازار ولی دوسیلندر رادیات دار فعلا فقط بنلی هست هیوسانگ رادیات آب نداره دوک تک سیلندره نینجا و زد هم قیمتهاشون جوريه که هر کسی نمیتونه بخره به نظر من همین علت که بنلی جفت رقیب نداره باعث قیمت کاذبش شده وگرنه اول که اومده بود 15 بود ولی دیدن طالب و مشتری زیاد داره به علت نداشتن رقیب قيمتش کاذب بالا رفت

vivabayern
04-11-1396, 02:37 بعد از ظهر
داداش امیدوارم موتورهای باکیفیت بالا وارد کشور بشه و بازار از انحصار بعضیا در بیاد . شرکت باجاج تا حجم ۴۰۰ هم تولید کرده اما تک سیلندر ! حالا کی میخواد دو سیلندر تولید کنه خدا میدونه !

Seyed.mahdi
14-11-1396, 11:29 بعد از ظهر

سلام

عارضم داداش که انصافا ان اس ۲۰۰ همین الان برای بسیاری از موتور های دو سیلندر پلاک ملی شاخ و شونه میکشه. بنلی تک که هیچ!
حالا اگه ۲۵۰ هش تولید بشه قطعا در شتاب اکثر ۲۵۰ هارو میگیره مانند دوک که خیلی ترو فرزه. با توجه به وضع بازار، تا ۱۵ تومن هم می ارزه به شرط جفت چرخ ای بی اس بودن. (بحث رویایی بود، ان اس ۲۵۰ با ای بی اس :gigglesmile:)

vivabayern
15-11-1396, 02:44 بعد از ظهر
سلام

عارضم داداش که انصافا ان اس ۲۰۰ همین الان برای بسیاری از موتور های دو سیلندر پلاک ملی شاخ و شونه میکشه. بنلی تک که هیچ!
حالا اگه ۲۵۰ هش تولید بشه قطعا در شتاب اکثر ۲۵۰ هارو میگیره مانند دوک که خیلی ترو فرزه. با توجه به وضع بازار، تا ۱۵ تومن هم می ارزه به شرط جفت چرخ ای بی اس بودن. (بحث رویایی بود، ان اس ۲۵۰ با ای بی اس :gigglesmile:)

داش مهدی گل که همنام منم هستی منم اوایل فکر میکردم ان اس شتاب خوبی داره اما بعدا متوجه شدم اینطورام نیست و درواقع شتاب معمولی ای داره و قابل مقایسه حتی با دوک ۱۲۵ هم نیست چه برسه به ۲۰۰ ( منظورم شتاب ۰ تا ۱۰۰ هست )! کلا شرکت پالس از نظر تکنولوژی در سطح پایینی هست و درمقابل کشورهای پیشرو حرفی برای گفتن نداره و حتی اخیرا از چین هم در این زمینه عقب مونده و فقط در کشورهای جهان سوم تونسته بازارشو پیدا کنه مثل ایران ونزوئلا و ... . ان اس درمقابل هیچکدام از ۲۵۰ های تک سیلندر بازار حتی نمونه های چینیش مثل زونتس و بنلی هم چیز خاصی برای گفتن نداره چه برسه به دو سیلندرها !!! اما با توجه به حجم خودش در بازار بعلت طراحی زیبا و لوازم یدکی در دسترس مورد استقبال قرار گرفته .

aidin m
15-11-1396, 11:55 بعد از ظهر
داش مهدی گل که همنام منم هستی منم اوایل فکر میکردم ان اس شتاب خوبی داره اما بعدا متوجه شدم اینطورام نیست و درواقع شتاب معمولی ای داره و قابل مقایسه حتی با دوک ۱۲۵ هم نیست چه برسه به ۲۰۰ ( منظورم شتاب ۰ تا ۱۰۰ هست )! کلا شرکت پالس از نظر تکنولوژی در سطح پایینی هست و درمقابل کشورهای پیشرو حرفی برای گفتن نداره و حتی اخیرا از چین هم در این زمینه عقب مونده و فقط در کشورهای جهان سوم تونسته بازارشو پیدا کنه مثل ایران ونزوئلا و ... . ان اس درمقابل هیچکدام از ۲۵۰ های تک سیلندر بازار حتی نمونه های چینیش مثل زونتس و بنلی هم چیز خاصی برای گفتن نداره چه برسه به دو سیلندرها !!! اما با توجه به حجم خودش در بازار بعلت طراحی زیبا و لوازم یدکی در دسترس مورد استقبال قرار گرفته .

سلام همه چی موتور که شتابش نیست ولی شتاب آن اس هم بدک نیست اگه از بنلی تک بیشتر نباشه خیلی ام کمتر نیست اونم با پنجاه سی سی کمتر موتورهای باجاج هم کلا موتورهای کم استهلاکی هست حالا ميگن شاتون ميزنه ولی نه دست هر کسی دست کسانی که صبح تا شب با موتور میگازن و همیشه چراغ رد لاین روشنه درست حسابی ام به روغن و فیلترش نمیرسن وگرنه من خودم يه 94 دست دوم داشتم که هم موتورش پلمب بود هم درب کلاج باز نشده بود حتی در مورد صنعت موتورسیکلت هم ما باید تو کشور خودمون با موتورهایی که بهشون دسترسی داریم با توجه به شرایط کشورمون مقایسه کنیم وگرنه شاید به قول شما توی ژاپن یا اروپا اصلا قابل قبول نباشه ولی فعلا تو شرایط کشور ما موتور خیلی خوب و به صرفه ای هست در مورد صنعت موتور سیکلت هم الان همین باجاج از شرکا و سهامداران کاوازاکی و کی تی ام هست کیفیتش هم نسبت به قيمتش واقعا عالی هست منظورم قیمت جهانیش هست که الان چقدر از بنلی ارزونتره ولی توی ایران چون طرفدار و مشتری زیاد داره قيمتش کاذب هست و بالاتر فروخته میشه در همین ایرانم مثلا موتور مدناس جی تی 130 که ساخت مالزی هست که يه موتور کاپ هست 12_13 ملیون قیمتشه وقتی کنار آن اس قرارش ميدي واقعا میگی باید قيمتش یک سوم آن اس باشه یا مثلا همین هندا کلیک تایلندی گذشته از اون لوازم یدکی واقعا ارزون و دردسترسش نسبت به بقیه موتورها خودش بزرگترین حسنه این موتور هست که باعث شده انقدر زياد باشه در حدی که خيليا براشون میصرفه حتی با این موتور کار کنن من صنعت موتور هند رو اصلا ضعیف نمیدونم حال شاید با ژاپن یا اروپا برابری نکنه و حرفی برا گفتن نداشته باشه ولی در مقابل مثلا هیوسانگ و دایلیم کره يا مدناس مالزی يا تایلند که فقط مونتاژ هست کارش یا چین که جدیدا فقط با خرید سهام بنلی ایتالیا بعد از این همه سال تونسته موتوری تولید کنه که به کشورهای اروپایی صادر شه ولی در مقابل هند خودش برندسازی کرده و ماهیندرا تی وی اس و باجاج واقعا تونستن خودشونو ثابت کنن و حتی اگه نتونن در صنعت موتورهای سنگین و ریس و مسابقه ای حرفی بزنن ولی در صنعت موتورهای خيابوني و کاپ و موتورهایی که برای مصرف روزمره است خیلی راحت رقابت میکنن با برندهایی مثل هندا و سوزوکی و کاوازاکی و این رو تیراژ بالای موتورهاشون و تعداد بالای کشورهایی که هند بهشون موتور صادر میکنه ثابت کرده

vivabayern
16-11-1396, 03:37 بعد از ظهر
بنلی تک نسبت به ان اس تقریبا از همه نظر برتر هست با اینکه کمی در ایران ارزونتر هست ! فقط بعلت قیمت و فراوانی و پشتیبانی لوازم باعث شده در ایران ان اس محبوب بشه . البته من از ۴ نفر که هر دو موتور رو داشتن پرسیدم کدوم سواری و کیفیت بالاتری داره ۳ نفرشون گفتن بنلی و یک نفرشون که توی خونشون علاوه بر این دو آر اس هم داشت گفت ان اس بهتره ! به هر حال جوانهای کشورمون بودجه محدودی دارن و کشورمون هم متاسفانه هیچ محصول خاص ملی نداره که دلمونو بهش خوش کنیم پس امیدوارم لااقل محصولات با کیفیت تر همراه با قیمت معقول در بازار ببینیم

aidin m
17-11-1396, 12:31 قبل از ظهر
بنلی تک نسبت به ان اس تقریبا از همه نظر برتر هست با اینکه کمی در ایران ارزونتر هست ! فقط بعلت قیمت و فراوانی و پشتیبانی لوازم باعث شده در ایران ان اس محبوب بشه . البته من از ۴ نفر که هر دو موتور رو داشتن پرسیدم کدوم سواری و کیفیت بالاتری داره ۳ نفرشون گفتن بنلی و یک نفرشون که توی خونشون علاوه بر این دو آر اس هم داشت گفت ان اس بهتره ! به هر حال جوانهای کشورمون بودجه محدودی دارن و کشورمون هم متاسفانه هیچ محصول خاص ملی نداره که دلمونو بهش خوش کنیم پس امیدوارم لااقل محصولات با کیفیت تر همراه با قیمت معقول در بازار ببینیم

سلام مجدد در این مورد من هم با شما کاملا موافقم اتفاقا من هم يه ماهی هست بنلی تک خریدم و موتور قبليم آن اس بود منم با توجه به شرایطم و قیمت فعلی این دو موتور بی برو برگرد و بدون تعلل بنلی تک رو ترجیح میدم و موتور بهتری ميدونم توی تایپیک بنلی تک هم من این دو موتور رو مقایسه کردم و کامل نظرمو گفتم ولی این در حالی هست که من زیاد سوار موتور نميشم اگه کسی کارش طوری باشه که مثلا بخواد در روز چندین ساعت سوار موتور شه و یا در شهرستان و شهر کوچکی باشه و به نمایندگی دسترسی نداشته باشه داستان فرق میکنه مثلا راهنمای بنلی که فقط هم نمایندگی داره 75 هزار تومن ولی راهنمای ان اس اورجینال تو پک باجاج 20 تومن تو بیشتر لوازم یدکیا هم هست و لازم نیست مثلا تا گمرک یا نمایندگی بری یا مثلا کتی کلاج بنلی من دست صاحب قبليش شکسته بود و چون نتونسته بود پیدا کنه دسته کلاج يه موتور دیگه رو انداخته بود منم با چند نمایندگی تماس گرفتم هیچ کدوم نداشتن فقط یکیشون با قلوه کامل داشت البته نه قلوه کلیدهاش فقط يه بسته که به فرمون بسته ميشه هشتاد هزار بهم قیمت داد و دلم نيومد بخرم صبر کردم که ببینم کی موجود میشه حالا این فقط دو مورد بود که من بهش برخوردم حساب کنید مثلا کسی که ميخواد هر روز چند ساعت تو ترافیک تهران سوار موتور شه به چه مشکلاتی بر میخوره تعمیرکاری ام که تعمیر بنلی بلد باشه خیلی کمتره و مجبوریم همیشه دست به دامن نمایندگی و نوبت و هزینه های بیشتر بشيم
البته من امیدوارم وارد کننده های قطعه و لوازم یدکی به دلیل اینکه بنلی تو ایران زیاد شده قطعاتش رو وارد کنن اونوقت انحصار از دست نمایندگی در میاد و قیمتها و یافت شدن قطعات خیلی بهتر ميشه چون تو صنعت ماشین و موتور همیشه خدمات پس از فروش و سودی که از لوازم و خدمات به دست نمایندگی ميرسه هم جزو سود و درآمدی میشه که نمایندگی روش حساب میکنه

Seyed.mahdi
20-11-1396, 05:39 بعد از ظهر
سلام

با آقا آیدین کاملا موافقم. و ممنونم که با وجود اینکه رقیب سر سخت ان اس رو دارن باز حقیقت رو گفتن.

البته من نوعی هم وقتی بنلی تک رو میبینم یجورایی هوایی میشم:121fs725372:
بنلی انصافا موتور جالب توجهیه. مواردی مثل راهنماهای بسیار پر نور و ال ای دی، لاستیک های عالی و جثه ی سر سنگینش مورد پسندمه.

در مقابل بدون شک ان اس شتاب بهتری داره و لایی کشی باهاش واقعا لذت بخش و خیلی راحته که تو شهری پر ترافیک مثل تهران خیلی ایده آله.

شتاب ان اس انصافا خیلی خوبه. این که میگیم خیلی خوبه منظورمون د حد و اندازه خودشه نه مثلا در حد موتور های سنگین:gigglesmile:
انصافا حتی در مقابل مواردی مثل بنلی جفت شاید در شتاب اولیه کم نیاره.

البته چون بحث شتاب پیش کشیده شد اینو گفتم والا درسته که همه چیز شتاب نیست.

معایبی که تا الان از ان اس پیدا کردم میتونم به کوبیدن کمک های عقب در دست انداز های بزرگ برای ترک نشین (تاکید میکنم برای ترک نشین؛ نه برای راکب)
مصرف نسبت به حجم مقدار کمی بالاست
حجم باک میتونست بجای ۱۲؛ ۱۵ باشه که خیلی مناسب تر میشد

ایراد دیگه ای به ذهنم نمیرسه و واقعا این موتور خدارو شکر همه جوره منو راضی میکنه.

حرف از پایداریه بالای ۲۲۰ در سرعت های بالا زیاده و خودمم خیلی قبول دارم اما بلا شک حتی در سرعت های بالای ۱۰۰ کیلومتر هم قدرت مانور ان اس از ۲۲۰ یا حتی بنللی بیشتر هست.

vivabayern
22-11-1396, 10:56 قبل از ظهر
داش مهدی گل بنده اوایل که شما ان اس خریدی چند نکته رو گفتم و امروز شما به حرفم رسیدید . یکیش خشک بودن کمک عقب هست حتی برای راننده هم خشکه و ترک نشین که باید مواظب باشه بعضی جاها به هوا نپره ! مصرف سوختش در عمل از ۲۲۰ هم بیشتره ! شتابش حتی با بنلی تک هم برابر نیست درواقع ان اس ۱۰/۳۰ ثانیه لازم داره به سرعت ۱۰۰ برسه اما بنلی تک ۹/۹۵ پس با اختلاف کم بازم بنلی برنده میشه . البته برای ان اس و بنلی شتاب معمولی با توجه به وزن و حجمشون حساب میشه . قدرت مانور ان اس واقعا عالیه برای لایی کشی و تو این بحثی نیست و سرعت خوبی هم داره اما واقعا تعادلش برای سرعت بالای ۱۳۰ پایینه . یکبار با یک دوستم که ان اس داشت کورس گذاشتیم تا سرعت ۱۲۰ اون چند متری جلوتر بود روی ۱۳۰ بهش رسیدم و باهاش خداحافظی کردم با سرعت ۱۴۰ درحالیکه اون ۱۳۶ تا سرعت داشت . نکته ی قابل توجه قدرت مانور ان اس تو سرعت بالا باز هم بهتر از ۲۲۰ بود اما استواری و احساس امنیت ۲۲۰ بهتر بود . ان اس جلوش سنگینه و عقبش سبکه برای همین استواریش در سرعت بالا جالب نیست . البته زیاد مهم هم نیست چون هیچکدوم برای سرعت ساخته نشدن و فقط تجربیاتمو گفتم .

Seyed.mahdi
23-11-1396, 02:50 بعد از ظهر
داش مهدی گل بنده اوایل که شما ان اس خریدی چند نکته رو گفتم و امروز شما به حرفم رسیدید . یکیش خشک بودن کمک عقب هست حتی برای راننده هم خشکه و ترک نشین که باید مواظب باشه بعضی جاها به هوا نپره ! مصرف سوختش در عمل از ۲۲۰ هم بیشتره ! شتابش حتی با بنلی تک هم برابر نیست درواقع ان اس ۱۰/۳۰ ثانیه لازم داره به سرعت ۱۰۰ برسه اما بنلی تک ۹/۹۵ پس با اختلاف کم بازم بنلی برنده میشه . البته برای ان اس و بنلی شتاب معمولی با توجه به وزن و حجمشون حساب میشه . قدرت مانور ان اس واقعا عالیه برای لایی کشی و تو این بحثی نیست و سرعت خوبی هم داره اما واقعا تعادلش برای سرعت بالای ۱۳۰ پایینه . یکبار با یک دوستم که ان اس داشت کورس گذاشتیم تا سرعت ۱۲۰ اون چند متری جلوتر بود روی ۱۳۰ بهش رسیدم و باهاش خداحافظی کردم با سرعت ۱۴۰ درحالیکه اون ۱۳۶ تا سرعت داشت . نکته ی قابل توجه قدرت مانور ان اس تو سرعت بالا باز هم بهتر از ۲۲۰ بود اما استواری و احساس امنیت ۲۲۰ بهتر بود . ان اس جلوش سنگینه و عقبش سبکه برای همین استواریش در سرعت بالا جالب نیست . البته زیاد مهم هم نیست چون هیچکدوم برای سرعت ساخته نشدن و فقط تجربیاتمو گفتم .

داداش به جز شتاب با بقیه فرمایشتون موافقم

شتاب ان اس بنظرم از بنلی تک بیشتره. هم تو کورس ها مشخصه و هم روی آمار سایت ها.

در مورد قدرت مانور هم دقیق فرمودید

با وجود پایداری بیشتر ۲۲۰ در سرعت بالا، باز خود من جرات نمی کردم با ۲۲۰ تو بالای ۱۰۰ تا لایی کشی کنم ولی با ان اس چرا.
البته چسبندگی لاستیک هم خیلی مهمه.

ولی بالای ۱۲۰ تا دیگه پایداری کم میشه

saeid mohamadi
23-11-1396, 11:49 بعد از ظهر
ممنون اقا مهدی:7: یه سوال اخرین مدل ان اس تمام مشکی داره ساده عین سری های قبل؟

نیما نادری
27-11-1396, 06:25 قبل از ظهر
من ۳۵۰۰۰ کیلومتر موتورم کار کرده نه در کلاچ باز شده نه در سوپاپ نه شاتون زد نه هیچی

موتورش از روز اول هر صدایی میداد الان هم همونه

همه سرویسهارو خودم انجام دادم

روغن هم موتورکس میریزم هر ۱۰.۰۰۰ عوض میکنم

اگر بخوام خیلی کولاک کنم ۸۰۰۰ عوض می کنم با تشت :gigglesmile:

mohamad.gh
27-11-1396, 07:15 قبل از ظهر
سلام ، به‌ به آقا نیما نادری چشممون ب جمالتون روشن شد ، :bunnyearsmiley:

Seyed.mahdi
27-11-1396, 07:54 قبل از ظهر
من ۳۵۰۰۰ کیلومتر موتورم کار کرده نه در کلاچ باز شده نه در سوپاپ نه شاتون زد نه هیچی

۱۰ هزار کیلومتر؟! :icon_pf _52_:

اگر ضرری نداره خوب بنده هم اینطور عوض کنم؟:gigglesmile:

موتورکس لیتری چنده؟

aidin m
27-11-1396, 01:44 بعد از ظهر
۱۰ هزار کیلومتر؟! :icon_pf _52_:

اگر ضرری نداره خوب بنده هم اینطور عوض کنم؟:gigglesmile:

موتورکس لیتری چنده؟

سلام. سید من خودم طرفدار روغن خوب ریختن و دیر عوض کردنم مخصوصا برای آن اس که رادياتور آب داره و باعث میشه دمای انجین پايينتر از موتورهای معمولی باشه ولی ده هزارتا ديگه خیلی زیاده تو سایت خود باجاج روغن 20_50 خود باجاج رو پیشنهاد کرده و ده هزارتا گفته تعویض شه ولی چون دور موتور موتور سیکلت بالاست باید روغن نسبت به ماشین زودتر عوض شه و ده هزارتا به نظرم زیاده و پنج هزار به نظرم مطمئن تره خودم که توی بنلی هر دو هزارتا عوض میکنم پیشنهاد دفترچه ام همينه روغنم هر روغنی خواستید بریزید 20_50 باشه سطح کیفی sl به بالا باشه و استاندارد JasoMA هم داشته باشه حالا موتورکس موتول آنی یا برندهای معروف فیلتر روغنم حتما هر دفعه عوض کنید قیمتی ام نداره هشت تا ده هزار تومن فکر کنم روغن موتورکس لیتری 40 باشه
روغن بهران سوپر پیشتاز هم 20_50 و سطح کیفیش هم sl. هست فقط استاندارد JasoMA که مخصوص روغن موتور سیکلت هست نداره کلا روغنهای. ایرانی این سطح کیفی رو نداره خود نمایندگی ام این روغن رو پیشنهاد میکنه و نهایت بعد دو هزارتا باید عوض شه قیمت لیترش 12 هزاره که خوب به صرفه تر از روغن خارجی در میاد
[Only registered and activated users can see links] 0149,15700168,15700201&usg=ALkJrhhU210x4SXBbZPIGT2FL6cQ0yVjaQ
اینم سایت خود باجاج هست که قسمت پايين سایت نوع موتور رو انتخاب میکنی و روغن پیشنهادی مياد که 20_50 هست و sl و همیشه حتما باید همین نوع باشه

s.mm
27-11-1396, 06:26 بعد از ظهر

یعنی حتی روغنش بخار هم نمی شده که در اثر بخار شدن کم بشه؟

نیما نادری
27-11-1396, 07:33 بعد از ظهر
موتوری که رینگ ش خوب آب بندی بشه بخار روغن هم نداره

من طبق توصیه ۲۰۰۰ تا اب بندی کردم

موقع تعویض روغن چیزی ازش کم نشده

زودتر از این روغن عوض کردن حرامه

روغن موتورکس حدود لیتری ۶۰ تومنه ولی هر قطرش تا روزی که

خالیش میکنی به موتور خدمت کرده ، من چشم بسته توصیه میکنم

Seyed.mahdi
27-11-1396, 11:08 بعد از ظهر
موتوری که رینگ ش خوب آب بندی بشه بخار روغن هم نداره

من طبق توصیه ۲۰۰۰ تا اب بندی کردم

موقع تعویض روغن چیزی ازش کم نشده

زودتر از این روغن عوض کردن حرامه

روغن موتورکس حدود لیتری ۶۰ تومنه ولی هر قطرش تا روزی که

خالیش میکنی به موتور خدمت کرده ، من چشم بسته توصیه میکنم

حتی اگر هر ۵ هزار تا هم عوض کنیم باز تقریبا از بهران ارزون تر در میاد.

من که به شخصه خیلی استقبال میکنم از همچین کاری. ینی روغن خوب با تعویض دیرتر.
چون واقعا خیلی زیاد از موتور استفاده میکنم برا همین خیلی سریع هزار تا پر میشه و مجبورم دوباره روغن عوض کنم.

حالا آقا نیما واقعا بعد ۱۰ هزار تا رنگ روغن چطوره؟ کاملا سوخته و سیاهه یا هنوز رنگی داره؟
خیلی برام جالبه رو ۱۰ هزار تا عوض میکنید.

سوال دیگه اینکه تو عملکرد انجین آیا تفاوت قابل لمسی با روغن های ارزون تر مثل بهران داره؟ بعد چند هزار کارکرد چطور؟

ممنون

نیما نادری
28-11-1396, 05:59 قبل از ظهر
روغن رنگش سبزه وقتی تازس رو ۱۰.۰۰۰ قهوه ای میشه ولی هنوز کیفیت داره
خوده باجاج گفته روغن باجاج بریزید ۱۰.۰۰۰ عوض کنید دیگه تکلیف موتورکس معلومه

تقریبا تا روز آخر تعویض همه چیز نرماله ، استارت ،وارم آپ ، دنده ، نرمی ،صدای موتور ، خنک شدن موتور

جالبه بدونید وقتی موتورکس ریختم فن موتور تو تابستون خیلی کم روشن میشه

بهران قاتله صفحه کلاچه و بقیه روغنهای غیر موتوری

M@hdi
28-11-1396, 07:41 بعد از ظهر
سلام آقا نیما
این موتورکس رو از کجا تهیه کنیم که هم معتبر باشه هم قیمت مناسب بهمون بدن؟ و اینکه تقلبی هم داره؟ فیلتر روغن رو هم رو 10 هزارتا تعویض می کنید ؟

نیما نادری
28-11-1396, 08:48 بعد از ظهر
سلام

فقط شرکت کویر موتور داره اصله

فیلتر روغن هم با روغن حداکثر ۱۰.۰۰۰ تعویض می کنم

amir.ab7050
28-11-1396, 10:07 بعد از ظهر
سلام دوستان . من یه ان اس ۱۵۰ صفر خریدم . موتور ۷۰۰ تا کارکرده . تا ۲۰۰ تا موتور مشکلی نداشت یا شاید من متوجه نمیشدم اما جدیدا موتور عقبش بد بازی میکنه . هفته پیش بردم اچارکشی گفت درست میکنه اما مشکل هنوز هست . تازه جدیدا بعد اچارکشی سرعت رو بالای ۸۰ تا میبرم موتور ریپ میزنه . ممنون میشم راهنمایین کنید

aidin m
29-11-1396, 02:53 قبل از ظهر
سلام دوستان . من یه ان اس ۱۵۰ صفر خریدم . موتور ۷۰۰ تا کارکرده . تا ۲۰۰ تا موتور مشکلی نداشت یا شاید من متوجه نمیشدم اما جدیدا موتور عقبش بد بازی میکنه . هفته پیش بردم اچارکشی گفت درست میکنه اما مشکل هنوز هست . تازه جدیدا بعد اچارکشی سرعت رو بالای ۸۰ تا میبرم موتور ریپ میزنه . ممنون میشم راهنمایین کنید

سلام برای بازی کردن عقب ان اس منم همین مشکل رو داشتم که البته دوستان گفتن طبیعیه و او همینجوریه ولی زنجیر سفت کنته بده هر دو طرف رو يه شماره سفت کنه لاستیکهای تنظیم باد کن خیلی خوب ميشه البته آن اس من دویست بود
ولی در مورد ریز زدن حتما به نمایندگی نشون بده تا گارانتی داره

amir.ab7050
29-11-1396, 03:01 قبل از ظهر
ممنون دوست عزیز . ولی هیچ راه حلی نداره که بشه درست کرد؟؟ ادم اطمینان نمیکنه اینجوری سرعت بالا بره

Seyed.mahdi
29-11-1396, 05:53 قبل از ظهر
ممنون دوست عزیز . ولی هیچ راه حلی نداره که بشه درست کرد؟؟ ادم اطمینان نمیکنه اینجوری سرعت بالا بره

اگر جایی غیر از نمایندگی خواستی ببری، فقط و فقط ببر چهار راه امیریه( خیابان ولی عصر عج چند قدم بالاتر از خ مولوی، نمایندگی یعقوبی.
البته اونجام نمایندگی هست ولی نمیدونم گارانتی هم قبول میکنه یا نه.

ولی آدمای بسیار با انصاف حلال خور و البته کار بلدند

- - - Updated - - -

سلام

فقط شرکت کویر موتور داره اصله

فیلتر روغن هم با روغن حداکثر ۱۰.۰۰۰ تعویض می کنم

فیلتر هر ۱۰ هزار دیر نمیشه احیانا؟
نمایندگی که تاکید داشت هر ۵ هزار.

بعد این کویر موتور که فرمودید، کجاست نمایندگیش؟ تو گمرک یدونه تو نزدیکیه پل نواب میشناسم که تعمیرگاه فکر کنم مرکزی هم باشه با دکور خیلی حرفه ای. آیا همونجا داره؟

البته مسیرم به کویر موتور های شعبه خیابون آفریقا و خیابون شریعتی جنب پل صدر هم میخوره. اطلاع دارید اونا هم دارن یا نه؟

نیما نادری
29-11-1396, 08:59 قبل از ظهر
اگر روغن رو ۱۰.۰۰۰ عوض کنی دیگه نمیشه ۵۰۰۰ فیلترو دست بزنی

من همون پیشنهاد بجاج یعنی ۱۰.۰۰۰ رو به صرفه تر میبینم

مشکلی هم نداشتم

همه نمایندگیهایی که فرمودید دارن

- - - Updated - - -

مبارکه

توپی چرخ عقب
بلبرینگ چرخ عقب
باد لاستیک عقب
پیچ بزرگه خوده چرخ باید چک بشه
اگر رینگ تاب داشته باشه هم که رو جک وسط بتابونی مشخصه

amir.ab7050
29-11-1396, 02:22 بعد از ظهر
اگر روغن رو ۱۰.۰۰۰ عوض کنی دیگه نمیشه ۵۰۰۰ فیلترو دست بزنی

من همون پیشنهاد بجاج یعنی ۱۰.۰۰۰ رو به صرفه تر میبینم

مشکلی هم نداشتم

همه نمایندگیهایی که فرمودید دارن

- - - Updated - - -

مبارکه

توپی چرخ عقب
بلبرینگ چرخ عقب
باد لاستیک عقب
پیچ بزرگه خوده چرخ باید چک بشه
اگر رینگ تاب داشته باشه هم که رو جک وسط بتابونی مشخصه

قابل نداره داداش . درمورد اون یکی مشکل موتور که گفتم بالای سرعت ۸۰ تا ریپ میزنه . بردم اچارکشی به یارو گفتم این صبح ها بد روشن میشن گفتم درستش میکنه . احتمال نداره برا اون باشه ؟؟ ممنون که جواب میدین

نیما نادری
29-11-1396, 03:17 بعد از ظهر
سرعتو ملاک نکن ببین تو چه دور موتوری ریپ میزنه مثلا ببین دنده ۳ تا ردلاین مشکلی نداره؟

amir.ab7050
29-11-1396, 03:51 بعد از ظهر
سرعتو ملاک نکن ببین تو چه دور موتوری ریپ میزنه مثلا ببین دنده ۳ تا ردلاین مشکلی نداره؟

دور موتور تو دنده ۳ به بالا روی ۶ونیم ۷ میره موتور ریپ میزنه

نیما نادری
29-11-1396, 04:25 بعد از ظهر
اول شمع

بعد فیلتر هوا و خرطومیش

بعد فلنچ توروتل بادی و پیچاش

اگر نشد سنسور فشار منیفول map

amir.ab7050
29-11-1396, 04:35 بعد از ظهر
اول شمع

بعد فیلتر هوا و خرطومیش

بعد فلنچ توروتل بادی و پیچاش

اگر نشد سنسور فشار منیفول map

ممنون دوست عزیز . امکان نداره از کاربرات باشه؟؟

نیما نادری
29-11-1396, 06:58 بعد از ظهر
مگه انژکتور نیست

amir.ab7050
29-11-1396, 07:07 بعد از ظهر
مگه انژکتور نیست

نه داداش . کاربراتوری هست

نیما نادری
30-11-1396, 07:08 قبل از ظهر
اول شمع‌

بعد فیلتر هوا و خرطومیش

بعد رابط کاربرات

و دیافراگم که فکر کنم برای شما همین باشه ،سوراخه ریز داره p
اینم برای کاربرات

نیما نادری
30-11-1396, 07:39 قبل از ظهر
توی کاربرات غیر از دیافراگم خوده ژیگلور و شناور هم باید چک بشه مخصوصا تنظیم نهایی کاربرات

نیما نادری
30-11-1396, 10:33 قبل از ظهر
روانم یکبار بعد از سرویس کاربرات اینجوری شد، یک واشر نازک زیره ژیگلور بزرگ از قلم افتاده بود گذاشتم سره جاش درست شد

amir.ab7050
30-11-1396, 02:20 بعد از ظهر
اینم برای کاربرات

خیلی ممنون دوست عزیز . موتور رو بردم پیش تعمیرکاره نمیدونم چیه هواش رو دست کاری کرده بود که صبح ها بهتر روشن بشه رو برگردوند به اولش . موتور درست شده الان

mohamad.gh
02-12-1396, 12:58 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

از راست ب چپ - گردنه حیران ، دریاچه چورت مازندران ، اول جاده کلاردشت ، مناره خسرو گرد سبزوار

mohammadreza68
10-12-1396, 09:19 بعد از ظهر
سلام ، من یه ان اس انژکتور خریدم ۱ هفتس ، الانم ۲۰۰ کیلومتر راه رفته ، اما یه مشکل دارم باهاش ، وقتی گاز میدم ، دور موتور‌از ۳۰۰۰ که میخواد بیاد پایین تر تاخیر داره ، و همین باعث میشه موتور تو حرکت وقتی گازو ول میکنم برای خودش گاز بده ، لطفا کمک کنید

mohammadreza68
11-12-1396, 12:39 قبل از ظهر
ان اس انژکتور ، استپر داره؟!

Seyed.mahdi
11-12-1396, 05:46 قبل از ظهر
سلام

آزادراه تهران پردیس داخل اولین تونل که خیلی طولانی هست گاز رو تا ته چپوندم ۱۴۵ تا میرفت در حد انفجار شدید!
نمیدونم چجوری با ان اس ۱۶۰ میرن:gigglesmile:

پایداری موتور عالی بود، البته چون تونل هیچ دست انداز و بادی نداشت:[Only registered and activated users can see links]
ولی در کل خوب بود :)

دور موتور نسبت به ۲۲۰ خیلی راحت تر بالا میره. ۲۲۰ دور موتورش انگار باید هول بدی بره بالا. البته بنظرم شتاب ثانویه ۲۲۰ بهتره.

vivabayern
11-12-1396, 03:46 بعد از ظهر
سلام

آزادراه تهران پردیس داخل اولین تونل که خیلی طولانی هست گاز رو تا ته چپوندم ۱۴۵ تا میرفت در حد انفجار شدید!
نمیدونم چجوری با ان اس ۱۶۰ میرن:gigglesmile:

پایداری موتور عالی بود، البته چون تونل هیچ دست انداز و بادی نداشت:[Only registered and activated users can see links]
ولی در کل خوب بود :)

دور موتور نسبت به ۲۲۰ خیلی راحت تر بالا میره. ۲۲۰ دور موتورش انگار باید هول بدی بره بالا. البته بنظرم شتاب ثانویه ۲۲۰ بهتره.

داش اگه درازکش نبودی خوب رفتی ۱۴۵ تا !!! منم هر کاری کردم ۱۶۰ تا نمیرفت اما تو باد موافق بارها تا ۱۵۵ حتی یکبار ۱۵۹ تا هم رفت ولی تعادلش خیلی کم شده بود . اوناییکه میگن ۱۶۰ به بالا میرن کیلومتراشون خرابه . حتی موتور ان اس خودمم خطا داشت وگرنه با کیلومتر سالم آخرش بترکونیش همون ۱۴۵ تا درسته ( یکی مدعی بود بالای۱۶۰ میره موتورشو آوردیم تست کردیم متوجه شدیم وقتی ۱۶۱ میرفت درواقع با ۱۴۷ تای کیلومتر ۲۲۰ برابری میکرد !!!) البته بازم خیلی خوب راه میرفت آخه مگه ۲۰۰ سی سی تک سیلندر نیکد قراره چقدر سرعت بره ؟!!!

نیما نادری
11-12-1396, 08:23 بعد از ظهر
امشب پلاک رو میارم رو شلگیر عقب

نیما نادری
11-12-1396, 10:44 بعد از ظهر

mohamad.gh
11-12-1396, 10:46 بعد از ظهر
جالب شدو قشنگ :) -- اگه بشه راهنماه با همون خطر عقب کار کنه ، برشون داری جالب نمیشه ؟

نیما نادری
11-12-1396, 10:56 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

جالب شدو قشنگ :) -- اگه بشه راهنماه با همون خطر عقب کار کنه ، برشون داری جالب نمیشه ؟
بی راهنما هم چک کردم ،پهنیه گیتاری های عقب وقتی صاف از پشت نگاه میکردی خیلی تابلو بود

Seyed.mahdi
12-12-1396, 05:46 قبل از ظهر
داش اگه درازکش نبودی خوب رفتی ۱۴۵ تا !!! منم هر کاری کردم ۱۶۰ تا نمیرفت اما تو باد موافق بارها تا ۱۵۵ حتی یکبار ۱۵۹ تا هم رفت ولی تعادلش خیلی کم شده بود . اوناییکه میگن ۱۶۰ به بالا میرن کیلومتراشون خرابه . حتی موتور ان اس خودمم خطا داشت وگرنه با کیلومتر سالم آخرش بترکونیش همون ۱۴۵ تا درسته ( یکی مدعی بود بالای۱۶۰ میره موتورشو آوردیم تست کردیم متوجه شدیم وقتی ۱۶۱ میرفت درواقع با ۱۴۷ تای کیلومتر ۲۲۰ برابری میکرد !!!) البته بازم خیلی خوب راه میرفت آخه مگه ۲۰۰ سی سی تک سیلندر نیکد قراره چقدر سرعت بره ؟!!!

دراز کش نبودم. کلا خیلی ضایس رو ان اس دراز کش میشی، بعد تعادل هم ضعیف میشه تو سرعت بالا. ولی خوب خم شده بودم سیخ نبودم :)

aidin m
13-12-1396, 04:06 قبل از ظهر
دراز کش نبودم. کلا خیلی ضایس رو ان اس دراز کش میشی، بعد تعادل هم ضعیف میشه تو سرعت بالا. ولی خوب خم شده بودم سیخ نبودم :)

داداشا تر خدا انقدر تند نرید به خدا خدا خودش رحم میکنه توی اون سرعتها وگرنه يه چاله یا يه تیکه سنگ یا شل بودن يه پیچ تو اون سرعت بالا تعادل موتور رو بهم بزنه ديگه گفتن نداره

ehsan23
17-12-1396, 11:51 قبل از ظهر
سلام مدل 93 قرمز کارکرد 20تا نسبتا تمیز 6800 بدون بیمه میرزه؟
کمکای جلوش روغن میدن در حدی ک دیسک جلو کامل چربه

s.mm
17-12-1396, 01:08 بعد از ظهر

نه گرونه
96 تموم شد رفتیم 97
کمکش هم مشل سازه
6 بشتر نمی ارزه

vivabayern
17-12-1396, 07:15 بعد از ظهر
اینکه گفته کارکردش 20 تا هست زیاد بهش توجه نکن . ببین موتور باز نشده باشه و صداهای اضافی نده . اگه از همه نظر سالم باشه به همراه بیمه اینجا آخرش 6 تومن قیمت میدن ( اول تابستان 500 بیشتر هم میدن )

aidin m
18-12-1396, 05:00 بعد از ظهر

سلام من 94 قرمز مشکی دوازده هزار کارکرد واقعی بدون بیمه خریدم 6.900
سیصد بیمه کردم چند ماه سوار شدم 7.5 فروختم
به نظرم اگه عجله نداری صبر کن تا بعد عید هم سال 97 مياد هم قیمتها کمی شل میشه الان اکثرا به خاطر عید موتورهاشون رو نمیفروشن و خریدار هم زیاده بعد عید خریدار کمتر میشه و فروشنده بیشتر روی قیمت و پیدا کردن موتور سالم و تمیز راحتر میشه

Seyed.mahdi
18-12-1396, 09:44 بعد از ظهر
دقیقا موافقم با نظرات دوستان در مورد قیمت.

صبر کن برج ۲ اقدام کن ایشاالله

M@hdi
20-12-1396, 10:35 بعد از ظهر
مدل 97 هم اومده 10700
مدل 96 هم 10350

big_00a
20-12-1396, 11:35 بعد از ظهر
چه فرقی بین 97 . 96 هست
"/؟؟ فقط سالش جدیدتر شده ؟

virangar
21-12-1396, 12:09 بعد از ظهر
درود

دوستان لاستیک عقب فابریک این موتور هست تو بازار ؟ رفقایی که تجربه تعویض لاستیک داشتن راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

Seyed.mahdi
21-12-1396, 10:37 بعد از ظهر
درود

دوستان لاستیک عقب فابریک این موتور هست تو بازار ؟ رفقایی که تجربه تعویض لاستیک داشتن راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

لاستیک فابریکش هست

لاستیک ایران یاسا با نصف قیمت از لاستیکای فابریکش بهتره!

virangar
22-12-1396, 12:00 قبل از ظهر
لاستیک ایران یاسا چه سایزی میخوره ؟ و قیمتش چقدره ؟ ممنون از توجه شما

farshad 54
22-12-1396, 08:29 قبل از ظهر
یاسا هم سایز 130 داره که سایز فابریک ان اسه

هم سایز 140 داره

یه مدل لاستیک هم هست با برند SWALLOW که سایز 150 هش رو ان اس خوب جواب داده و بدون مشکل نصب میشه رو رینگ ان اس

virangar
22-12-1396, 10:27 قبل از ظهر
یاسا هم سایز 130 داره که سایز فابریک ان اسه

هم سایز 140 داره

یه مدل لاستیک هم هست با برند SWALLOW که سایز 150 هش رو ان اس خوب جواب داده و بدون مشکل نصب میشه رو رینگ ان اس

ممنون آقا فرشاد واقعیتش مهم نیست لاستیک پهن باشه یا نه مهم اینه که موتورو سنگین و لش نکنه ولی تو رخش خیلی تاثیر داره

vivabayern
22-12-1396, 01:05 بعد از ظهر
ممنون آقا فرشاد واقعیتش مهم نیست لاستیک پهن باشه یا نه مهم اینه که موتورو سنگین و لش نکنه ولی تو رخش خیلی تاثیر داره

بیشتر از ۱۴۰ بندازی کاملا سنگین و لش میشه به فرموده خودتون . نظر منو بخوای همون ۱۳۰ بهتره

Seyed.mahdi
29-12-1396, 11:54 بعد از ظهر
امشب از رسالت تا اسلامشهر باهاش گازیدم و بالعکس. جایی دعوت بودم که با موتور رفتم.

عارضم که اگر دنده هارو پر نکنید در کفی و در حالت معمولی بیشتر از ۱۳۰ نمیره. ولی تو سرازیری سرعت بالا میره.

در دست انداز ها کوبش اذیت کننده ای برای راکب نداره ولی به ترک نشین چرا.
اما مشکل اینه که در سرعت بالای ۱۱۰ تا در چاله چوله ها آدم میترسه. قشنگ فرمون و موتور تکون میخوره در دست انداز ها (در سرعت بالا)

شتاب ثانویه رضایت بخشی داره. حتی در دنده ۶ هم بخواید از سرعت مثلا ۸۰ خودتونو به ۹۰ یا ۱۰۰ برسونید برای یک سبقت گرفتن سریع، شتاب رضایت بخشی رو احساس خواهید کرد.

چون کلاه ایمنی نذاشته بودم (استثنائاً) صدای موتور رو واضح تر میشنیدم.
در سرعت ۱۲۰ موتور کاملا زار میزنه و فشار زیادی روشه. حالا تا تهش برید (نمیدونم چجوری با این زبون بسته ۱۶۰ تا پر میکنن!)
حداکثر سرعت مناسب برای مسیر طولانی ۹۵ تا هست.

لایی کشی با این موتور به طرز عجیبی عالی و لذت بخشه حتی در سرعت ۱۲۰!

Terova
01-01-1397, 02:11 بعد از ظهر
برای یک موتور سواری با شتاب که فشار هم به انجین نیاد دنده رو روی چه دور موتوری عوض کنیم؟

vivabayern
01-01-1397, 05:52 بعد از ظهر
امشب از رسالت تا اسلامشهر باهاش گازیدم و بالعکس. جایی دعوت بودم که با موتور رفتم.

عارضم که اگر دنده هارو پر نکنید در کفی و در حالت معمولی بیشتر از ۱۳۰ نمیره. ولی تو سرازیری سرعت بالا میره.

در دست انداز ها کوبش اذیت کننده ای برای راکب نداره ولی به ترک نشین چرا.
اما مشکل اینه که در سرعت بالای ۱۱۰ تا در چاله چوله ها آدم میترسه. قشنگ فرمون و موتور تکون میخوره در دست انداز ها (در سرعت بالا)

شتاب ثانویه رضایت بخشی داره. حتی در دنده ۶ هم بخواید از سرعت مثلا ۸۰ خودتونو به ۹۰ یا ۱۰۰ برسونید برای یک سبقت گرفتن سریع، شتاب رضایت بخشی رو احساس خواهید کرد.

چون کلاه ایمنی نذاشته بودم (استثنائاً) صدای موتور رو واضح تر میشنیدم.
در سرعت ۱۲۰ موتور کاملا زار میزنه و فشار زیادی روشه. حالا تا تهش برید (نمیدونم چجوری با این زبون بسته ۱۶۰ تا پر میکنن!)
حداکثر سرعت مناسب برای مسیر طولانی ۹۵ تا هست.

لایی کشی با این موتور به طرز عجیبی عالی و لذت بخشه حتی در سرعت ۱۲۰!

داش نگاه به زار زدنش در سرعت بالای 120 نکن . سرویسهاشو خوب و بموقع انجام بدی مشکلی پیش نمیاد . من در طی 4 ماه 6 هزار تا ازش سوار گرفتم ! هر دفعه که دستم رو گاز میرفت باید تا ردلاین میچسبوندمش :gigglesmile:
دو ترک 170 کیلومتر یک نفس گازوندمش همش هم رو ردلاین بودم با بنزین سوپر با سرعت بین 125 تا 140 که آخر زورش بود . یکبار هم 270 کیلومتر تنهایی نشستم از اول تا آخرش تا جاییکه تو جاده جلوم باز بود و ترافیک اجازه میداد گازوندمش حتی یک جاهاییکه باد هم موافق بود تا 159 درازکش باهاش رفتم ( درواقع بعید میدونم بیشتر از 145 تا واقعی بوده باشه ) بدبخت داشت منفجر میشد اما مشکلی پیش نیومد و بارها اینکارو تکرار کردم . اما واقعا کمک عقب موتورم اذیتم میکرد در مسافت طولانی و بیشتر از نیم ساعت سواری به ستون فقراتم فشار میومد و در پایین تنه احساس نیمه بی حسی میکردم . با 220 بدبخت هم همین کارارو میکنم اما به نظرم مقاومت ان اس بالاتر بود چون حتی 1 پیچش هم شل نشد !!!

Seyed.mahdi
01-01-1397, 07:24 بعد از ظهر
داش نگاه به زار زدنش در سرعت بالای 120 نکن . سرویسهاشو خوب و بموقع انجام بدی مشکلی پیش نمیاد . من در طی 4 ماه 6 هزار تا ازش سوار گرفتم ! هر دفعه که دستم رو گاز میرفت باید تا ردلاین میچسبوندمش :gigglesmile:
دو ترک 170 کیلومتر یک نفس گازوندمش همش هم رو ردلاین بودم با بنزین سوپر با سرعت بین 125 تا 140 که آخر زورش بود . یکبار هم 270 کیلومتر تنهایی نشستم از اول تا آخرش تا جاییکه تو جاده جلوم باز بود و ترافیک اجازه میداد گازوندمش حتی یک جاهاییکه باد هم موافق بود تا 159 درازکش باهاش رفتم ( درواقع بعید میدونم بیشتر از 145 تا واقعی بوده باشه ) بدبخت داشت منفجر میشد اما مشکلی پیش نیومد و بارها اینکارو تکرار کردم . اما واقعا کمک عقب موتورم اذیتم میکرد در مسافت طولانی و بیشتر از نیم ساعت سواری به ستون فقراتم فشار میومد و در پایین تنه احساس نیمه بی حسی میکردم . با 220 بدبخت هم همین کارارو میکنم اما به نظرم مقاومت ان اس بالاتر بود چون حتی 1 پیچش هم شل نشد !!!

بله. بنده کاملا تو این مدت به سگ جون بودن ان اس پی بردم بر عکس صحبت هایی که بعضی ها میزدن (نمیدونم تیتیش مامانیه و...)
دقیقا بنده هم قبل از این، ۲۲۰ داشتم و البته پالس های دیگه هم داشتم. ۲۲۰ رو به اندازه ان اس سر سلامت ندیدم. ۲۲۰ بیشتر داغ میکرد (موتور من صفر و سری جدید بود).
تو سرعت بالا هم با وجود دو موتور پایین تر، فشار بیشتری روش بود در مقایسه با ان اس. کلا انجین ان اس نرم تر کار میکنه.

در مورد اشتباه بودن سرعت در سرعت های بالای ۱۵۰ باید بگم نباید فرق زیادی داشته باشه جز اینکه خطاش یه مقدار بیشتر میشه.

کمک هاش چطور اذیت کرده شمارو؟! بنده با وجود اینکه وزنم ۶۰ کیلوه و لاستیک عقبم هم یک سایز کوچیک تره (۱۲۰) باز اصلا اذیتم نمیکنه و هیچ خستگی نمیاره. فقط میزان قوس پا کمی زیاده که در طولانی مدت کمی باعث خستگی زانو ها میشه که باید مثل اونجر پا ها رو دراز کنی:gigglesmile:
زین هم خیلی نرم و راحته.

اما متاسفانه ترک نشین نرمی جالبی نداره و میکوبه در چاله های بزرگ.

- - - Updated - - -

در مورد تعویض دنده برای شتاب گیری بدون اینکه فشار زیادی بیاد رو موتور دور ۶ مناسبه

vivabayern
01-01-1397, 07:42 بعد از ظهر
کلا موتورهای هندی ۲۲۰ ، ان اس ، آر اس در شرایط استوک در نهایت انفجار از ۱۴۵ واقعی فراتر نمیرن و اگه کیلومتر هر چی نشون بده خطاست و اینو بارها تست کردیم و کلا ثابت شده این قضیه . درمورد مشکل کمک عقبش شاید چون منم هم وزن شما هستم (۶۰ کیلو) یک مقداری میکوبه اما کمک جلو واقعا نرم بود . البته یک ان اس دیدم کمک عقبش خیلی نرم بود !!! حالا شاید موتور من چون در حد صفر بود اینطور بوده اما از بقیه هم پرسیدم گفتن خشکه ! صندلیش مشکلی نداشت و نرم بود .

M@hdi
01-01-1397, 09:02 بعد از ظهر
کمک عقب یه درجه جا داره نرمترش کرد ولی من یه بار هرچی با دست زور زدم نتونستم آچار مخصوص داره فکر کنم

saeid mohamadi
03-01-1397, 02:17 بعد از ظهر
روغن رنگش سبزه وقتی تازس رو ۱۰.۰۰۰ قهوه ای میشه ولی هنوز کیفیت داره
خوده باجاج گفته روغن باجاج بریزید ۱۰.۰۰۰ عوض کنید دیگه تکلیف موتورکس معلومه

تقریبا تا روز آخر تعویض همه چیز نرماله ، استارت ،وارم آپ ، دنده ، نرمی ،صدای موتور ، خنک شدن موتور

جالبه بدونید وقتی موتورکس ریختم فن موتور تو تابستون خیلی کم روشن میشه

بهران قاتله صفحه کلاچه و بقیه روغنهای غیر موتوری
ممنون اقا نیمای گل. خیلی مفید بود

damad
06-01-1397, 01:56 قبل از ظهر
سلام دوستان
میخوام ان اس بگیرم
بنظرتون کاربراتی بگیرم یا انژکتوری؟
کدومش شتاب و گازخورش بیشتره ؟

Seyed.mahdi
06-01-1397, 10:49 قبل از ظهر
سلام دوستان
میخوام ان اس بگیرم

سلام

قطعا انژکتور بگیر

هم گاز خورش بهتره و هم دردسر های کاربرات رو نداره مثل بد روشن شدن تو سرما

vivabayern
06-01-1397, 02:45 بعد از ظهر
سلام دوستان
میخوام ان اس بگیرم

فکر کردن نداره که . خب معلومه انژکتور بهتره . مصرف سوخت پایینتر ، شتاب کمی بالاتر ، روشن شدن راحت تر در سرما و آلودگی کمتر . منظورتونو از گازخور بهتر نمیفهمم اما اگه سرعت هست کاربراتوری بیشتر راه میره

mohamad.gh
06-01-1397, 08:49 بعد از ظهر
گلستان ، ارتفاعات توسکستان ، جای دوستان خالی 97-01-06

[Only registered and activated users can see links]

vivabayern
06-01-1397, 10:36 بعد از ظهر
بنده از گلستان هستم . به استان ما خوش آمدید :flower4: دیروز تو جاده بودم یک اکیپ 7...8 نفره از دوستان ان اس سوار و آر اس سوار رو در مسیر دیدم !

نیما نادری
07-01-1397, 11:01 قبل از ظهر
کاربرات به نظرم بهتره ...

saeid mohamadi
07-01-1397, 07:01 بعد از ظهر
کاربرات به نظرم بهتره ...
سلام اقا نیما. میشه یه مقایسه کلی از ns انژکتور و کاربرات بزارید?

Seyed.mahdi
10-01-1397, 02:01 بعد از ظهر
جاده ی روستای ما در نزدیکی دماوند

aidin tvs
12-01-1397, 01:14 قبل از ظهر
جاده ی روستای ما در نزدیکی دماوند

به به چه ابو هوایی ایول سید انرژی گرفتیم خدایی
یه روز همه بچه ها سایتو دعوت کن بیایم سمت شما :bunnyearsmiley:

Seyed.mahdi
12-01-1397, 10:45 قبل از ظهر
حتماً. قدم بروی چشم ایشاالله داداش

Seyed.mahdi
21-01-1397, 12:19 قبل از ظهر
بنده و رفقا:bunnyearsmiley:

برای دیدن عکس کامل روی گزینه دیدن عکس در صفحه جدید بزنید

aidin tvs
21-01-1397, 12:27 قبل از ظهر
بنده و رفقا:bunnyearsmiley:

برای دیدن عکس کامل روی گزینه دیدن عکس در صفحه جدید بزنید

ماشالاه داداش
داداش وقتی عکس رو اپلود میکنی لینک مستقیم رو تو تایپیک کپی میکنی؟
چون من لینک مستقیم رو میزارم عکس رو باز نمیکنه باید حتما کاربرا روش کلیک کنن

Seyed.mahdi
21-01-1397, 05:27 قبل از ظهر
ماشالاه داداش
داداش وقتی عکس رو اپلود میکنی لینک مستقیم رو تو تایپیک کپی میکنی؟
چون من لینک مستقیم رو میزارم عکس رو باز نمیکنه باید حتما کاربرا روش کلیک کنن

سلام آیدین جان
آره. لینک مستقیم رو باید بذاری تو گزینه ی عکس. بعد حتما قبلش با برنامه های مختلف سایز عکس رو کوچیک کن تا حجمش کم بشه.

mentiroso
21-01-1397, 11:02 قبل از ظهر
ns سری جدید موتورای خوبی در اومده و خیلی نرمتر کار میکنه چون انژکتوری شده و یکم سواریش نرمتر شده

قیمت الان هم 11 تا 11.200 البته با تک نرخی شدن دلار باید قیمت همه ی موتورا بیاد پایین

aidin tvs
21-01-1397, 01:47 بعد از ظهر
ns سری جدید موتورای خوبی در اومده و خیلی نرمتر کار میکنه چون انژکتوری شده و یکم سواریش نرمتر شده

قیمت الان هم 11 تا 11.200 البته با تک نرخی شدن دلار باید قیمت همه ی موتورا بیاد پایین
سلام
داداش میشه بیشتر توضیح بدید چرا با تک نرخی شدن قیمتها ارزون میشه چون اگه شرکتها از ارز مبادله ای استفاده میکردن برای واردات موتور که دیگه نیست و باید نرخ ارز ازاد رو متقبل شن که گرونتره
اگرم از ارز ازاد استفاده میکردن که همون ارز ازادم روز به روز داره گرون میشه برعکس من هر لحظه منتظرم قیمتها بالا بره البته از ته قلبم دوست دارم استدلال شما درست باشه و قیمتها بیاد پایین
کارخونه های مونتاژ موتور سیکلت چون تو قانون ما موتوری مثل بنلی یا ان اس رو ساخت ایران حساب میکنن و خودشون رو شرکتهای تولیدی جا میزنن موقع واردات موتور اینها در اصل دارن واردات قطعه میکنن و از مزایاشم که گمرکی کمتر باشه استفادخ میکنن
البته من دقیق نمیدونم ولی چه بسا همین کارخونه ها از مزایای کارگاهای تولید کننده و سیاستهای حمایتی دولت استفاده کنن و در صورت دو نرخی بودن از ارز مبادله ای استفاده کنن یا لا اقل سهمیه ای داشته باشد که در صورت تک نرخی شدن چون ارز مبادله ای ندارن قیمتها ممکنه بالاتر بره
البته در مورد گرفتن ارز مبادله ای مطمعن نیستم ولی این رو مطمعنم اینها گمرکی واردات موتور سیکلت نمیدن
خلاصه که به نظر من نباید منتظر پایین اومدن باشیم بلکه برعکس

Seyed.mahdi
21-01-1397, 02:25 بعد از ظهر

شما سواری گرفتید؟

جداً سواریش نرم تر شده؟!

mentiroso
21-01-1397, 09:23 بعد از ظهر
سلام
داداش میشه بیشتر توضیح بدید چرا با تک نرخی شدن قیمتها ارزون میشه چون اگه شرکتها از ارز مبادله ای استفاده میکردن برای واردات موتور که دیگه نیست و باید نرخ ارز ازاد رو متقبل شن که گرونتره
اگرم از ارز ازاد استفاده میکردن که همون ارز ازادم روز به روز داره گرون میشه برعکس من هر لحظه منتظرم قیمتها بالا بره البته از ته قلبم دوست دارم استدلال شما درست باشه و قیمتها بیاد پایین
کارخونه های مونتاژ موتور سیکلت چون تو قانون ما موتوری مثل بنلی یا ان اس رو ساخت ایران حساب میکنن و خودشون رو شرکتهای تولیدی جا میزنن موقع واردات موتور اینها در اصل دارن واردات قطعه میکنن و از مزایاشم که گمرکی کمتر باشه استفادخ میکنن
البته من دقیق نمیدونم ولی چه بسا همین کارخونه ها از مزایای کارگاهای تولید کننده و سیاستهای حمایتی دولت استفاده کنن و در صورت دو نرخی بودن از ارز مبادله ای استفاده کنن یا لا اقل سهمیه ای داشته باشد که در صورت تک نرخی شدن چون ارز مبادله ای ندارن قیمتها ممکنه بالاتر بره
البته در مورد گرفتن ارز مبادله ای مطمعن نیستم ولی این رو مطمعنم اینها گمرکی واردات موتور سیکلت نمیدن
خلاصه که به نظر من نباید منتظر پایین اومدن باشیم بلکه برعکس

دلار تک نرخی اتفاقا خیلی خوبه البته اگر اجرایی بشه ....دیگه فروشنده ها و دلال ها نمیتونن به بهانه افزایش دلار قیمت ها رو افزایش بدن...حداقلش اینه که سیر افزایش قیمت ها رو کند میکنه.کلا وقتی قیمت دلار ثبات داشته باشه به نفع مصرف کننده ها میشه

نیما نادری
22-01-1397, 10:40 قبل از ظهر
تعداد دور فنر عقب موتور کم شده و فاصله دورهای فنر زیاد شده ، من با کمک قبلی بیشتر حال کردم یک کمک RS هم گرفتم که میبندم رو NS ...

Seyed.mahdi
22-01-1397, 11:19 بعد از ظهر
تعداد دور فنر عقب موتور کم شده و فاصله دورهای فنر زیاد شده ، من با کمک قبلی بیشتر حال کردم یک کمک RS هم گرفتم که میبندم رو NS ...

سلام

آقا نیما جان میشه بفرمایید در عمل چطور شده؟ اصلا منظورتون همین ان اس جدیدا بود؟ نرم تر شده سفت تر شده؟

بعد سوال دیگه اینکه کمک های آر اس در مقایسه با ان اس چطوره؟

تو این چند روز زیاد پشت ۲۲۰ رفیقم نشستم اصلا نرمی بیشتر ۲۲۰ خیلی ملموس هست. خیلی سواری راحت تر و نرم تری داره. اگه هندلینگ و گاز خور خوب و قیافه ی ان اس نبود فی الفور میرفتم ۲۲۰ میگرفتم

alam
25-01-1397, 09:54 بعد از ظهر
با سلام
یه چند روز هست احساس میکنم موتورم از دنده 3 و به بعد دچار لرزش میشه،منظور تو سرعت بالا.انجین فک نکنم ایرادی داشته باشه.مثل ساعت کار میکنه
انجین دسته موتوری پیچ موتوری چیزی داره که خراب شده باشه موتور دچار لرزش بشه؟؟؟؟

mohamad.gh
26-01-1397, 09:26 بعد از ظهر
با سلام
یه چند روز هست احساس میکنم موتورم از دنده 3 و به بعد دچار لرزش میشه،منظور تو سرعت بالا.انجین فک نکنم ایرادی داشته باشه.مثل ساعت کار میکنه
سلام ، موتور چن تا رفته ؟ آچار کشی کردی ؟
ی پیچ اصلی تنه داره ک کنارای جاپاییته و روش درپوش پلاستیکی داره ، سه تام پیچ تنه داره ک اونا معمولا اولای آب بندی شل میشن ، پیچای منبع اگزوز رو هم چک کن

s.mm
26-01-1397, 10:27 بعد از ظهر
با سلام
لرزش توی جاپائیه یا توی فرمون جلو؟ مثلا وقتی فرمون رو ولش می کنی و بندری میزنه؟

alam
27-01-1397, 07:17 قبل از ظهر
لرزش توی جاپائیه یا توی فرمون جلو؟ مثلا وقتی فرمون رو ولش می کنی و بندری میزنه؟

نه تو فرمون مشکلی نیست.بیشتر تو بدنه و جا پایی حس میشه

vivabayern
31-01-1397, 06:15 بعد از ظهر
نتیجه تست کیلومتر سنج ان اس با جی پی اس گوشی . اینکه چقدر به این جی پی اس موبایل بشه اعتماد کرد رو نمیدونم اما چیزی که مشخصه خطا وجود داره .

Seyed.mahdi
08-02-1397, 03:09 قبل از ظهر
سلام

یه سوال از عزیزایی که میدونن

اگزوز فابریک نینجا ۲۵۰ قدیمیا یا جدیدا رو روی ان اس بندازیم میشه صدای اونارو ازش گرفت؟!
صدای نینجا ۲۵۰ واقعا خانمان سوزه!! دیوانه میکنه منو!

BKING
08-02-1397, 02:36 بعد از ظهر
سلام

یه سوال از عزیزایی که میدونن

اگزوز فابریک نینجا ۲۵۰ قدیمیا یا جدیدا رو روی ان اس بندازیم میشه صدای اونارو ازش گرفت؟!
صدای نینجا ۲۵۰ واقعا خانمان سوزه!! دیوانه میکنه منو!سلام

نه دوست عزیز مثل اینه بخوای از بلندگوی گوشی صدای سیستم صوتی سینمارو بگیری.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

bsalireza
08-02-1397, 09:14 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید به همه
موتور ان اس ۲۰۰ من از بلبرینگ کلاج صدا میده، آیا در موقع فروش عیب محسوب میشه یا نه، چون دو سه جا نشون دادم گفتن بیشتر ان اسها این صدارو میدن. آیا با تعویض بلبرینگ صداش میوفته؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

mohamad.gh
09-02-1397, 01:33 قبل از ظهر
موتور ان اس ۲۰۰ من از بلبرینگ کلاج صدا میده، آیا در موقع فروش عیب محسوب میشه یا نه، چون دو سه جا نشون دادم گفتن بیشتر ان اسها این صدارو میدن. آیا با تعویض بلبرینگ صداش میوفته؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

همشون صدا میدن ، هیچ مشکلی نداره ، فک کنم یکی از دوستان تو فروم گفته بود با تعویضم ی نمه صدا میده ، موفق باشی

نیما نادری
09-02-1397, 03:54 بعد از ظهر
همشون صدا میده مشکلی ندارن ، اگر قسمت شد صفحه عوض کنم نگاه میکنم چی به چیه ...

Alireza.BMW
09-02-1397, 07:15 بعد از ظهر
طبیعیه موردی نداره اکثرشون همینجوری میشن بلبرینگ کلاجشون خراب میشه عوضشم کنی بازم خراب میشه مگر ببری بلبرینگ فروشی یه ژاپنی بندازی روش

farshad 54
11-02-1397, 06:25 بعد از ظهر
طبیعیه موردی نداره اکثرشون همینجوری میشن بلبرینگ کلاجشون خراب میشه عوضشم کنی بازم خراب میشه مگر ببری بلبرینگ فروشی یه ژاپنی بندازی روش

اون صدای بلبرینگ دلیل بر خرابی نیست کلا اون صدا رو میده و دلیلش محل قرار گیریه بلبرینگه نه خود بلبرینگ بلبرینگ ژاپنی و آمریکایی و هر جایی بندازی بازم اون صدا رو میده چون ربطی به بلبرینگ نداره

Alireza.BMW
11-02-1397, 07:28 بعد از ظهر
اون صدای بلبرینگ دلیل بر خرابی نیست کلا اون صدا رو میده و دلیلش محل قرار گیریه بلبرینگه نه خود بلبرینگ بلبرینگ ژاپنی و آمریکایی و هر جایی بندازی بازم اون صدا رو میده چون ربطی به بلبرینگ نداره
.
جدی؟؟؟ جالبه... دوستان میگفتن ما این کار رو کردیم درست شده... پس مشکل ذاتیه:297::297:

mohamad.gh
15-02-1397, 11:43 بعد از ظهر
97-02-15 [Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

s.mm
19-02-1397, 08:24 بعد از ظهر
97-02-15 [Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

این آپلود سنتر حذف می کنه عکسارو

روی پیکو فایل آپ کنید

vahid.m
27-02-1397, 12:45 قبل از ظهر
سلام من یه ns 200 کار کرده گرفتم که روز دوم به خاطر ترمز ناگانی که زدم خوردم زمین هم دستم شکست هم پام خواستم ببینم که آیا کیت abs برای ns 200 هست اگه هست قیمتش چنده و بیزحمت آدرس نصاب که ماهر باشه چون من هرچی گشتم نصابهای abs ز موتور سر در نمیارن

vivabayern
27-02-1397, 03:04 قبل از ظهر
داداش میتونی ترمز RS 200 رو برای NS بذاری که ABS هست . ترمز های فابریک ان اس هم خوبه فقط بدلیل سنگینی وزن موتور در قسمت جلو عقبش خیلی سبک هست و باید با احتیاط علاوه بر ترمز جلو بطور همزمان با فشار کمتر از ترمز عقب استفاده کرد تا لیز نخوره .

Alireza.BMW
28-02-1397, 09:26 قبل از ظهر
سلام من یه ns 200 کار کرده گرفتم که روز دوم به خاطر ترمز ناگانی که زدم خوردم زمین هم دستم شکست هم پام خواستم ببینم که آیا کیت abs برای ns 200 هست اگه هست قیمتش چنده و بیزحمت آدرس نصاب که ماهر باشه چون من هرچی گشتم نصابهای abs ز موتور سر در نمیارن
.
اگر موتورت انژکتور باشه ممکنه بشه و اگرم بشه فکر نکنم ارزش هزینه کردن داشته باشه و مثل فابریکیشم نمیشه و اینم بگم آر اس فقط جلوش ABS هست یحتمل ممکنه طی یکی 2 ماه آینده ان اس ABS وارد بازار بشه البته فقط چرخ جلوش ABS هست

Seyed.mahdi
29-02-1397, 05:44 بعد از ظهر
چسبندگی لاستیک های جلو (برای من ایران یاسا) هنگام ترمزهای شدید (در جاهای غیر لغزنده) مناسبه. منتها اگر میخوای با سیستم ترمز ای بی اس مناسب، موتور برونی ارزون ترین مورد، سی بی آر ۲۵۰ هست از حدود ۱۴ تومن. رو ای بی اس های پالس خیلی نمیشه اعتماد کرد. اونم غیر فابریک بخوای پیاده کنی روش.

نیما نادری
31-02-1397, 08:54 قبل از ظهر
سلام

نصب abs امکان پذیر نیست به نظر من یا بفروش rs بگیر یا روی هماهنگی عصب و عضله انگشتان دسته راستت کار کن ... قفل کردن ترمز و زمین زدن ماله 4 انگشتی و قوی ترمز گرفتن است

شما میتونی با دو انگشت حتی یک انگشت خیلی نرم و موثر توقف کنی .... رها کردن به موقع ترمز وقتی موتور داره نامتعادل میشه و تغییر در فشار روی کتی ترمز خیلی خیلی خیلی مهمه چه ترمز جلو باشه چه عقب ...بگذریم

آقا دیروز داشتم میرفتم یهو صدای موتور عوض شد شروع کرد تر تر کردن ... یکم دیگه رفتم بیشتر شد و خیلی عجیب بود

ایستادم با پا زدم به اگزوز دیدم از محل اتصال به سرسیلندر شل شده به همین سادگی ...جوری شل بود که پیچ کاملا در اثر ویبره انجین باز شده بود و در شرف افتادن بود

نتیجه اخلاقی : وقتی تو بارون موتورسواری می کنید ، گرم و سرد شدن اگزوز و پاشیدن آب به جاهای مختلفش نیاز به چک کردن پیچها و آچار کشی رو زیاد می کنه

حتی بست پایین اگزوز که زیر موتور هست هم به شدت شل شده بود و پیشنهاد میکنم اجازه بدید موتور کاملا سرد بشه و بعد سفت کنید ...

نیما نادری
03-03-1397, 10:32 قبل از ظهر

تعویض کمک عقب NS که ریقش درومده بود

یک نکته در عکس هست کی پیدا کرد ؟

vivabayern
03-03-1397, 12:33 بعد از ظهر
تعداد حلقه های فنر کمک جدید کمتر شده و این یعنی سواری نرمتر

نیما نادری
03-03-1397, 03:25 بعد از ظهر
خیر ....

s.mm
03-03-1397, 08:47 بعد از ظهر
تعویض کمک عقب NS که ریقش درومده بود

یک نکته در عکس هست کی پیدا کرد ؟

پیچ تنظیم سفتی کمک فنر....؟

mohamad.gh
03-03-1397, 09:23 بعد از ظهر
کمک آر اس بستی :) مبارکه

Seyed.mahdi
04-03-1397, 04:42 قبل از ظهر
آقا نیما بیا خودت بگو مارو با دهن روزه اذیت نکن:gigglesmile:

ولی حتما فرقشون رو تو عملکرد هم بگید البته اگه فرقی داشته باشن.

در مورد کمک های جدید و قدیمی ان اس هم بنده از یعقوبی (چهارراه امیریه) پرسیدم میگفت هیچی فرقی تو عملکرد ندارند.

در مورد ترمز هم واقعا دقیق گقتند آقا نیما. افزایش تدریجی فشار هنگام ترمز گیری تو لیز نخوردن خیلی خیلی موثره.
بارها شده تو همین چند روزه که خیلی بد میرفتم و ناگهان به دلایل مختلف مجبور به ترمز گیری شدید شدم که با افزایش تدریجی قدرت ترمز، موتور بسیار عالی (به لطف خدا) توقف کرد بدون لیز خوردن.
در ضمن بنده همیشه یک انگشتی ترمز میکنم حتی مواقع شدید.

نیما نادری
04-03-1397, 12:53 بعد از ظهر
کمک آر اس بستی :) مبارکه

آفرین

- - - Updated - - -

در مورد کمک های جدید و قدیمی ان اس هم بنده از یعقوبی (چهارراه امیریه) پرسیدم میگفت هیچی فرقی تو عملکرد ندارند.

در مورد ترمز هم واقعا دقیق گقتند آقا نیما. افزایش تدریجی فشار هنگام ترمز گیری تو لیز نخوردن خیلی خیلی موثره.
بارها شده تو همین چند روزه که خیلی بد میرفتم و ناگهان به دلایل مختلف مجبور به ترمز گیری شدید شدم که با افزایش تدریجی قدرت ترمز، موتور بسیار عالی (به لطف خدا) توقف کرد بدون لیز خوردن.

بهش نگفتی پس برای چی فنر تعویض شده ، برای زیبایی نبوده قطعا ،تراکم پیچهای فنر در قسمت تحتانی در مدل قدیمی بیشتره

حتی تو این کمک RS که بستم یک اسپیسر نزدیک یک سانت کف فنر اضافه شده که متراکم تر بشه

کلا فنر سفتتری هست امیدوارم عمرش اندازه قبلی نباشه ....

- - - Updated - - -

بهش نگفتی پس برای چی فنر تعویض شده ، برای زیبایی نبوده قطعا ،تراکم پیچهای فنر در قسمت تحتانی در مدل قدیمی بیشتره

حتی تو این کمک RS که بستم یک اسپیسر نزدیک یک سانت کف فنر اضافه شده که متراکم تر بشه

کلا فنر سفتتری هست امیدوارم عمرش اندازه قبلی نباشه ....

mortyfor
04-03-1397, 03:39 بعد از ظهر

mohamad.gh
05-03-1397, 10:34 بعد از ظهر

97-03-04

srk99
07-03-1397, 11:18 بعد از ظهر
با عرض سلام
راننده تازه کار هستم البته در سنین کم به صورت آماتور تجربه موتور های125 و بی کلاچ رو داشتم

الان قصد خرید موتور صفر دارم که سه گزینه مدنظرمه
آپاچی200 و ns200 و ns160 اگر لطف کنین نظرات و دلایلتون رو بگین
Seyed.mahdi
08-03-1397, 01:44 بعد از ظهر
بین آپاچی ۲۰۰ و ان اس ۲۰۰ هر کدوم رو بیشتر میپسندی بگیر
ان اس ۲۰۰ که بهتره قطعا حالا به سلیقه خودتون هم بستگی داره. ان اس ۱۶۰ هم فک کنم حدود ۹ تومن باشه که نمی ارزه. با این پول میتونید ۲۰۰ بخرید که خیلی قدرتمند تره.

mortyfor
08-03-1397, 03:27 بعد از ظهر
سلام
NS200 به نسبت Apachi 200 خیلی بهتره
۱. NS رادیات آب داره که به عمر بیشتر موتور خیلی کمک میکنه
۲. NS دارای ۳ شمع هست که رو کشش و قدرت خیلی تاثیر داره
۳. NS موتورش مال KTM هست که از کیفیت خوبی برخوردار هست
۴. NS از نظر فراوانی لوازم خیلی بهتره
۵. NS ترمز هاش مال شرکت بیبر هست که عالیه
۶. NS دارای گریبکس ۶ دنده هست ولی آپاچی ۵ دنده
در کل NS 200 بگیر و شک نکن

srk99
08-03-1397, 05:06 بعد از ظهر
تشکر بابت پاسختون.قیافه nsرو خیلی بیشتر میپسندم،ابهت خاصی داره!همونطور که گفتم از مشخصات فنی هیچی نمیدونم چون برای تجربه موتور اول میخوام
با اینکه از مشخصات موتور هیچی نمیدونم اما تو این گروه ها و چنلای تلگرامی،خصوصا آپاچی سوارا، خیلی از nsبد میگن!چیزایی که میگن و من متوجه نمیشم:
((nsسوسوله!نازنازیه!شاتون میزنه! انگشتی خراب میکنه!انجینش خیلی صدای بدی میده!خرج نگه داریش زیاده! برو ببین چه قد ns دم مکانیکیاس برا تعمیر))
اینایی ک گفتن هیچکدوم نمیدونم یعنی چی!!! منم که دست به آچار و فنی نیستم،یه چیزی نباشه مدام تو راه تعمیرگاه باشم.
اگ یه یه توضیحم راجب اینا بدین که راسته یا چرت وپرت برای خراب کردن رقیب، ممنون میشم:(

و اینکه شرمنده از ابتدا سوال نامربوط رو تو این تاپیک پرسیدم چون یه جورایی باید تو زمینه تاپیک مشاوره خرید مطرح میکردم.
mentiroso
08-03-1397, 06:44 بعد از ظهر
تشکر بابت پاسختون.قیافه nsرو خیلی بیشتر میپسندم،ابهت خاصی داره!همونطور که گفتم از مشخصات فنی هیچی نمیدونم چون برای تجربه موتور اول میخوام
با اینکه از مشخصات موتور هیچی نمیدونم اما تو این گروه ها و چنلای تلگرامی،خصوصا آپاچی سوارا، خیلی از nsبد میگن!چیزایی که میگن و من متوجه نمیشم:
((nsسوسوله!نازنازیه!شاتون میزنه! انگشتی خراب میکنه!انجینش خیلی صدای بدی میده!خرج نگه داریش زیاده! برو ببین چه قد ns دم مکانیکیاس برا تعمیر))
اینایی ک گفتن هیچکدوم نمیدونم یعنی چی!!! منم که دست به آچار و فنی نیستم،یه چیزی نباشه مدام تو راه تعمیرگاه باشم.
اگ یه یه توضیحم راجب اینا بدین که راسته یا چرت وپرت برای خراب کردن رقیب، ممنون میشم:(

و اینکه شرمنده از ابتدا سوال نامربوط رو تو این تاپیک پرسیدم چون یه جورایی باید تو زمینه تاپیک مشاوره خرید مطرح میکردم.

ns در کل بهتره اگه بتونی با قیمتش کنار بیای حرفی هم توش نیست ولی فروم هندی اکثرا میگفتن انجین کم اصطحلاک تری داره و هندلینگ بهتری تو پیچ داره

بحث شاتون هم من دوک دارم اونم بهش نرسی و دنده سنگین ردلاین بری مرخص میشه...ولی هیچ موتوری الکی شاتون نمیزنه....گاز بده درست گاز بده و به موقع و سرویس ها رو سر وقت انجام بده و روغن خوب بریز والسلام

srk99
08-03-1397, 07:14 بعد از ظهر
ns در کل بهتره اگه بتونی با قیمتش کنار بیای حرفی هم توش نیست ولی فروم هندی اکثرا میگفتن انجین کم اصطحلاک تری داره و هندلینگ بهتری تو پیچ داره

بحث شاتون هم من دوک دارم اونم بهش نرسی و دنده سنگین ردلاین بری مرخص میشه...ولی هیچ موتوری الکی شاتون نمیزنه....گاز بده درست گاز بده و به موقع و سرویس ها رو سر وقت انجام بده و روغن خوب بریز والسلام

تشکر بابت پاسختون
ns جفت abs قرار نیس وارد ایران بشه؟اگه تا آخر تابستون صبر کنم امکانش هس بیاد یا همینی که توبازاره بگیرم؟بعد اینایی ک تحت عنوان صفر الان موجوده تو بازار،مدل96هس یا97؟!؟! 2017 یا 2018؟

vivabayern
08-03-1397, 07:50 بعد از ظهر
آپاچی سوارا، خیلی از nsبد میگن!چیزایی که میگن و من متوجه نمیشم:

داداش خودت داری میگی آپاچی سوارا بد میگن چون ان اس سوار نشدن و از روی تعصب موتور خودشونو تایید میکنن درحالیکه مثل روز روشنه در کل ان اس بهتره اما منکر سواری بهتر آپاچی نمیشم . فقط فکر کن ان اس رادیات داره و انجینش از سر سیلندر به پایین کپی دوک هست و فقط سرسیلندرش فرق داره که ۳ شمع میخوره . طراحییش هم توسط ادگار هاینریش طراح محبوب شرکت بی ام دبلیو صورت گرفته و شتاب و سرعتش بهتر از آپاچی هست لوازمشم فراوانه و مشتریش هم زیاده . من تجربه ۴ ماه ان اس سواری دارم خیلی هم گاز میدادم یعنی از دنده ۱ تا ۶ رد لاین بودم اما هیچ مشکلی براش پیش نیومد چون خیلی هم بهش میرسیدم و بموقع سرویسهاش که فقط روغن و فیلترهاش بود رو انجام میدادم

srk99
08-03-1397, 08:04 بعد از ظهر
داداش خودت داری میگی آپاچی سوارا بد میگن چون ان اس سوار نشدن و از روی تعصب موتور خودشونو تایید میکنن درحالیکه مثل روز روشنه در کل ان اس بهتره اما منکر سواری بهتر آپاچی نمیشم . فقط فکر کن ان اس رادیات داره و انجینش از سر سیلندر به پایین کپی دوک هست و فقط سرسیلندرش فرق داره که ۳ شمع میخوره . طراحییش هم توسط ادگار هاینریش طراح محبوب شرکت بی ام دبلیو صورت گرفته و شتاب و سرعتش بهتر از آپاچی هست لوازمشم فراوانه و مشتریش هم زیاده . من تجربه ۴ ماه ان اس سواری دارم خیلی هم گاز میدادم یعنی از دنده ۱ تا ۶ رد لاین بودم اما هیچ مشکلی براش پیش نیومد چون خیلی هم بهش میرسیدم و بموقع سرویسهاش که فقط روغن و فیلترهاش بود رو انجام میدادم

مخلص داداش
این سرویسای دوره ای که میگی،یه آدم آماتور میتونه یاد بگیره مثل تعویض روغن و فیلتر هوا و روغن و کارای زنجیر و .... یا باید به دفعات گذرش بیفته به مکانیک؟

vivabayern
08-03-1397, 09:34 بعد از ظهر
مخلص داداش
این سرویسای دوره ای که میگی،یه آدم آماتور میتونه یاد بگیره مثل تعویض روغن و فیلتر هوا و روغن و کارای زنجیر و .... یا باید به دفعات گذرش بیفته به مکانیک؟

آره داداش اگه بخوای خودت انجام بدی فقط کافیه یکبار ببینی تا یاد بگیری و هیچ کاری هم نداره .

mentiroso
08-03-1397, 10:05 بعد از ظهر
تشکر بابت پاسختون
ns جفت abs قرار نیس وارد ایران بشه؟اگه تا آخر تابستون صبر کنم امکانش هس بیاد یا همینی که توبازاره بگیرم؟بعد اینایی ک تحت عنوان صفر الان موجوده تو بازار،مدل96هس یا97؟!؟! 2017 یا 2018؟

خواهش میکنم...الان مدل 97 موجوده با رنگ و طرح جدید بدون abs....به نظر من بخر چون ارزون که نمیشه هیچ abs دارش هم بیاد 1 تومن کم کمش گرونتر میشه...اینم بگم ns بومی شده ی duke هست ولی خیلی انجینش فاصله داره با ktm

الان با پول صفر ns یکی دو تومن بزاری میشه دوک 200 کارکرده خرید ولی هزینه ی نگهداریش بیشتره

نظر کلی من = سریع برو بخر

srk99
09-03-1397, 01:03 قبل از ظهر
خواهش میکنم...الان مدل 97 موجوده با رنگ و طرح جدید بدون abs....به نظر من بخر چون ارزون که نمیشه هیچ abs دارش هم بیاد 1 تومن کم کمش گرونتر میشه...اینم بگم ns بومی شده ی duke هست ولی خیلی انجینش فاصله داره با ktm

الان با پول صفر ns یکی دو تومن بزاری میشه دوک 200 کارکرده خرید ولی هزینه ی نگهداریش بیشتره

نظر کلی من = سریع برو بخر

با عرض معذرت دوباره
حدود یکساعتی وقت گذاشتم 100 صفحه ای از این تاپیکو(صفحات300تا400) خوندم!مشکلات خیلی زیادی رو دوستان مطرح کرده بودن که یکم دو دل شدم بابت خریدش!حتی اونایی که صفرخریده بودن و بعد مدت کمی با وجود مدارا کردن و استفاده درست، مشکلات و هزینه های نسبتا سنگینی براشون پیش اومده بود
میخواستم بدونم این مشکلات مال مدلای 94 به قبله یا نه؟چون تو همین تاپیک یه جا گفته شده بود مشکلاتش تو سری جدید برطرف شده

Seyed.mahdi
09-03-1397, 04:11 قبل از ظهر
با عرض معذرت دوباره
حدود یکساعتی وقت گذاشتم 100 صفحه ای از این تاپیکو(صفحات300تا400) خوندم!مشکلات خیلی زیادی رو دوستان مطرح کرده بودن که یکم دو دل شدم بابت خریدش!حتی اونایی که صفرخریده بودن و بعد مدت کمی با وجود مدارا کردن و استفاده درست، مشکلات و هزینه های نسبتا سنگینی براشون پیش اومده بود
میخواستم بدونم این مشکلات مال مدلای 94 به قبله یا نه؟چون تو همین تاپیک یه جا گفته شده بود مشکلاتش تو سری جدید برطرف شده

دوست عزیز این حرف ها رو نباید اعتنا کنی برادر من.
شما سی بی ۱۳۰۰ که نمیخری هیچ مشکلی نداشته باشه.
۱۰ -۱۲ تومن میخوای هزینه کنی مثلا موتورای دیگه تو این رنج همه بدون مشکل اند؟! دیگه ما از ۲۲۰ ، پالسِ سگ جون تر نداریم. همین موتور رو بهش نرس ببین چه بلایی سرت میاره.
والا اینهمه گفتن ان اس فلانه ان اس بهمانه خدارو شکر ما که به هیچ مشکلی بر نخوردیم. اکثر پالس هارو هم داشتم.
ان اس رو با خیال راحت بگیر و سرویس هاش رو هم به موقع انجام بده مخصوصا روغن که بیشتر این موتور حساسه.
مکانیک خوب هم خواستی بگو بهت معرفی کنیم تا بدون استرس موتور و بسپاری بهش.

mortyfor
09-03-1397, 06:10 قبل از ظهر
ای بابا یه موتور میخوای بخری زمینو زمان رو بهم دوختی
شما اصلا برو یه هندا کیلیک بخر که خدای کیفیت هست
این موتورای هندی همشون مثل همن حالا یکیش خوش قیافه تره ولی از نظر فنی همشون تقریبا تو یه رده هستن
ولی اینم بگه تو موتورای هندی باجاج یه سروگردن از TVS بالاتره
حالا خود دانی
منم ۴ سال یه آپاچی داشتم که این دم آخری نزدیک ۱۸۰۰ خرجش کردم ولی مثل اولش نشد منم فروختمش
پیش خودم گفتم حالا برم NS رو امتحان کنم و از خریدش خیلی راضیم
چون کیفیت سواریش خیلی خیلی بهتره
شما برو خیابان ۱۷ شهریور یه آپاچی ۲۰۰ دست دوم پیدا کن و بعنوان خرید یه سواری ازش بگیر و همین طور یه NS
هرکدوم رو که خوشت اومد بگیر

- - - Updated - - -

سلام دوستان از این کلید جایی هست که داشته باشه بخرم
ممنون

Seyed.mahdi
10-03-1397, 02:00 بعد از ظهر
من که جایی ندیدم. یه چرخی تو گمرک بزن ببین پیدا میکنی به ما هم خبرشو بده.
البته از طریق سایت های واسطه هم میتونی از آمازون و این سایت ها خرید کنی. مثل سایت چارسوق

Seyed.mahdi
10-03-1397, 03:28 بعد از ظهر
جاجرود - سد لتیان

حسین honda
14-03-1397, 04:49 بعد از ظهر
اقا کسی as200 تو بازار دیده ؟ ازش خوشم اومده ولی توشهرستان فقط 150 اومده ....ممنون میشم راهنمایی کنید

رسول2211
15-03-1397, 12:42 قبل از ظهر
تو ایران فقط ۱۵۰ اومده‌ واقعا as200 خیلی موتور عالی هست
ترکیبی از ۲۲۰ و ns که یه موتور دو منظوره ازش در اومده. واقعا عالی بود اگه اینم وارد میکردن

خودم به شخصه از موتورهای ادونچر خیلی خوشم میاد ولی تنوع خیلی کمی دارن توی بازار. تیپ خیلی خوشگلی داره و به نظر نور چراغ جلوش از ns بهتر باشه

میشه با کلی خرج ns رو به as تبدیل کرد ولی ارزش ندارد اینقدر خرج‌ کرد

نیما نادری
15-03-1397, 06:45 بعد از ظهر
بعضی NS ها دنده شون جا نمیره

دیدم اتصال پدال دنده شل میشه

اون پیچ شماره ۱۰ رو هی سفت میگنن

ولی بازم شل میشه تا جایی که اون گپ

بین دهانه به هم میرسن و دیگه سفت کردن

فایده نداره و هرز میشه

راه حل باید بازس کنی با سنگه یک میل

اون گپ رو گشاد کنی که به هم نرسن بعد

یکبار میبندی سفت میکنی و خلاث

s.mm
24-03-1397, 10:28 بعد از ظهر
اقا کسی as200 تو بازار دیده ؟ ازش خوشم اومده ولی توشهرستان فقط 150 اومده ....ممنون میشم راهنمایی کنید

به جز یه قاب پلاستیکی و چراغ متفاوت هیچ فرقی با ان اس 200 نمی کنه!
شما برو ان اس 200 بخر، تا حدی مانند موتور ادونچر می تونی ازش استفاده کنی چون هم فرمونش بالاست و هم ارتفاع موتور بالاست
من با با پالس 220 که به کم بودن ارتفاع شناخته میشه راحت تپه و کوه رو زیر پا می ذارم!

Mehrdad555_j
26-03-1397, 12:35 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز و موتور سوار...
دوستان من مدتی قبل قصد خرید بنلی 250 دو سیلندر رو داشتم که متاسفانه باتوجه به شرایط بد اقتصادی کشور و بالارفتن قیمت دلار و ... دیگه واقعا نتونستم بخرمش!الان هم که شده 26 میلیون تومن و عملا شده حکایت: خرما بر نخیل و دست ما کوتاه.
بگذریم...
با توجه به اینکه دیگه نمیشه بنلی خرید و بنده هم یه موتور قوی تر و ایمن تر حداقل در بخش ترمز لازم دارم ، به این دلیل که روزی 60 کیلومتر مسافت بین منزل تا پادگان رو باید طی کنم قصد دارم موتور فعلی خودم که دیسکاور 150 هست رو بفروشم و یه 200 ان اس بخرم.
فقط از دوستان چند سوال داشتم که ممنون میشم بهم کمک کنند.
1- هزینه های نگهداری 200NS هم مشابه موتور فعلی خودم همین مقدار مناسب هست؟یا خیلی بالاتره؟
2- اینکه میگن ترمز عقبش دیسکی هست و با کوچکتری ترمزی لیز میخوره و عقب موتور به اصطلاح در میره صحت داره؟
3- از نظر موتور و گیربکس تا جایی که اطلاعات ناقص بنده یاری میکنه موتورش : تک سیلندر ، 4 سوپاپ ، 3 شمع هست به همراه یک گیربکس 6 دنده! درسته؟ از نظر کیفیت از بنلی 250 تک سیلندر بهتره؟
4- از نظر شتاب و قابلیت های حرکت از بنلی تک سیلندر بهتره؟ از بنلی دو سیلندر چقدر کمتر هست؟
5- از نظر سیستم برقی و خنک کننده(رادیات و ...) آیا ضعف یا ایرادی داره؟
6- بنلی یکی از مواردی که واقعا آدم رو جذب خودش میکنه اون صدای اگزوز بی نظیرش هست که از یک اگزوز خیلی کوچیک در میاد! نگاه کردم دیدم 200NS یه لوله خروجی داره و اگزوز به اون تعریف نداره.آیا میشه اگزوزی به مشابه بنلی رو روی اون نصب کرد؟(نه از این مدل هایی که از یک ابتدا تا انتهای کوچه رفتن سیل از فحش و نفرین و تف و لعنت به آدم بگن---صدایی معقول و زیبا عین بنلی):i'm ok::23:
7- یک نکته ای هم برام جالب بود! من موتور خودم پشت اهرم دنده یه قسمت فلزی داره که با پشت پا روی اون میزنم و دنده رو عوض میکنم چون سایز پای من بزرگه و زیر اهرم اصلی نمیتونم بزارم و بالا و پایین بدم! میشه روی 200NS هم نصبش کرد؟
ببخشید که سوالات من زیاد و بسیار بسیار هم ابتدایی بودن....
در نهایت از لطف و راهنمایی همه دوستان کمال سپاس رو دارم و اگر هم گزینه بهتری در مقابل 200NS سراغ دارند که ارزش خرید بیشتری داره و امکانات و مشخصات بهتری داره ممنون میشم بمعرفی کنند و اگر هم نکته یا نظر یا موردی در راستای 200NS بود سپاسگزار میشم بیان فرمایید.
سپاس فراوان از لطف همه دوستان.
موفق و پیروز باشید.

vivabayern
26-03-1397, 01:00 بعد از ظهر
1- کمی بالاتر هست
2- بله صحت داره اما با کمی احتیاط و استفاده همزمان از هر دو ترمز مشکلی پیش نمیاد فقط نباید ترمز رو تا ته بگیری !
3- اطلاعاتتون درسته . از نظر کیفیت بنلی کمی بهتره . از دوستم که تعمیر کار حرفه ای هست پرسیدم گفت طی یکسال گذشته حتی یک بنلی هم ندیده انجینش دچار مشکل بشه و فقط چند تایی مشکل برقی داشتن و انجین بنلی و کیفیت ساختش رو بهتر از پالس میدونه
4- از نظر شتاب کمی بنلی بهتر هست و سرعت و قابلیت های حرکتی بالاتری هم داره بخاطر داشتن لاستیک های با کیفیت تر و پهنتر و همچنین شاسی نردبانی و فرمان شبیه دوک . اصلا در حد مقایسه با بنلی دو سیلندر نیست و با اختلاف بنلی دو سیلندر بهتره
5- نخیر منکه ایراد خاصی ندیدم فقط در موارد خاص بعضی هاشون آب روغن قاطی میکنن که باید حواست به رادیات باشه .
6- اطلاعی ندارم و به نظرم تعویض اگزوز جز هزینه اضافی چیزی نداره و گاها نتیجه منفی میده .
7- نمیدونم .

در انتها باید خدمتتون عرض کنم بد نیست یه نگاهی هم به CF 250 NK بندازید بد نیست با اینکه تازه وارد ایران شده و ممکنه مشکل قطعات داشته باشه اما در تمام مواردی که شما گفتین بهتر از بنلی تک و ان اس هست و به شدت شبیه محصولات دوک هست و تنها موتور پلاک ملی بازار هست که جفت ترمز ABS هست و تمام چراغهاش ال ای دی هست و کلی مزایای دیگه ...با قیمت حدود 16 تومن! بعد از اون پیشنهاد من به شما به ترتیب بنلی تک سیلندر ، آر اس 200 ، ان اس 200 هست . البته با توجه به اینکه گفتین مسیر طولانی میرید و هزینه نگهداری پایین باشه .

نیما نادری
26-03-1397, 05:26 بعد از ظهر
پدال دنده NS قابل تنظیم هست تا سایز 48 تا 50 هم جواب میده مگه پا بزرگتر باشه !!

در نهایت اگر خواستی بیار دو دقیقه برات تنظیم میکنم

dariush98
26-03-1397, 10:38 بعد از ظهر
وقت همه عزیزان بخیر
دوتا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدین
1.از نظر تئوری امکانش هس بتونم روی Ns،دنده شمار بزارم!؟!حالا چه روی نمایشگر خودش یا اینکه،اضافه کردن یه مربع1سانت در1سانت در گوشه ای از کنسول!؟
اصلا آیا موتوری که قبلا سیم کشی دنده شمار نداشته،میتونه این کار روش انجام بشه؟

2.میتونم به جای کار قبل،کیلومتر شمار و آمپر بنلی250 رو،روش پیاده کنم؟

Mehrdad555_j
28-03-1397, 03:08 بعد از ظهر
واقعاً ممنونم از لطف دوستان...
توضیحات بسیار کامل، جامع و عالی بود... خدا حفظتون کنه... ❤️
من سایز پام 47 هست،پس با این اوصاف مشکلی نخواهم داشت.
دو سوال داشتم:
1- میشه روی 200 NS سیستم ضد قفل یا ABS نصب کرد؟ چقدر هزینه داره؟ فابریکه خودش هست؟
2- میشه عین موتورهای حجم بالاتر،مثلاً بنلی دو سیلندر و... فلاشر روش نصب کرد؟
سپاس فراوان از لطف دوستان.

- - - Updated - - -

واقعاً ممنونم از لطف دوستان...
توضیحات بسیار کامل، جامع و عالی بود... خدا حفظتون کنه... :bunnyearsmiley:
من سایز پام 47 هست،پس با این اوصاف مشکلی نخواهم داشت.
دو سوال داشتم:
1- میشه روی 200 NS سیستم ضد قفل یا ABS نصب کرد؟ چقدر هزینه داره؟ فابریکه خودش هست؟
2- میشه عین موتورهای حجم بالاتر،مثلاً بنلی دو سیلندر و... فلاشر روش نصب کرد؟
سپاس فراوان از لطف دوستان.

نیما نادری
29-03-1397, 03:03 بعد از ظهر
چند وقت دیگه نسخه abs موتور میاد

نه قابل نصب هست ، نه هست که بخوای بخری نصب کنی ، نه میصرفه که تلاش کنی ...از این لحظه به بعد بهش فکرم نکنی بهتره

فلاشر نصب کردن کاری نداره یک کلید on/off میخواد و تمام ...کلید در وضعیت on باشه راهنما بزنی (بسته به اینکه از کدوم رشته اتصال گرفتی باشه چپ یا راست ) فلاشر جفتی میزنه

و اگر کلید off باشه دسته راهنما نرمال عمل میکنه

Seyed.mahdi
29-03-1397, 07:22 بعد از ظهر
اون فلاشری که یکی از دوستان در صفحه ی قبل سوال کرده بود کجا میفروشن روی یک موتور دیدم و پرسیدم کجا خریده که گفت گمرک مغازه نادری. اسم کوچش یادم نیست :| پیدا کردم آدرسش رو میذارم ان شاءالله

s.mm
31-03-1397, 06:12 بعد از ظهر
اون فلاشری که یکی از دوستان در صفحه ی قبل سوال کرده بود کجا میفروشن روی یک موتور دیدم و پرسیدم کجا خریده که گفت گمرک مغازه نادری. اسم کوچش یادم نیست :| پیدا کردم آدرسش رو میذارم ان شاءالله

اون رو در گمرک بهش میگن قلوه گی خفه کن، البته یک کلید داره و یک شاسی مانند استارت

برو گمرک مغازه همت بگو منو اونی فرستاده که اومد دو تا خرید برای پالس قرمز مشکی
دونه ای 15 میگه ولی تخفیف بگیر ازش
البته دو تا مدل در گمرک هست که سلیقه ایه من اونی که همت داره پسندیدم چون یه حالت انحنا داره

عکس اولی برای بنده هست 15 هزار تومان بقیه هم از تلگرام

نمونه 10 تومنی

اینم جای نصب و ایده هایی برای افزونه های موتور

Dani.qeshmi
04-04-1397, 08:55 قبل از ظهر
سلام کسی دیده کاربراتور ان اس صدا بده؟

نیما نادری
06-04-1397, 01:49 بعد از ظهر
سلام کسی دیده کاربراتور ان اس صدا بده؟

چه صدایی ؟چیزی توش نیست که صدا بده ؟

iman-323
20-04-1397, 03:52 قبل از ظهر
سلام
دیروز موتورم رو کشیدم یهو صداش عوض شد .
صدای هو هوو میده مث صدای بلبرینگ چرخ
موتور رو هم روشن میکنم زود خاموش میشه . باس بهش گاز داد .
از چیش هست این مشکل ؟

نیما نادری
20-04-1397, 10:47 قبل از ظهر
سلام

درجا روشن میمونه ؟ راه رفتنش (قدرتش ) تغییر کرده ؟ دود میکنه ؟

iman-323
20-04-1397, 01:17 بعد از ظهر
دود نمیکنه
قدرتش کم شده یکم
زود خاموش میشه منظورم اینه که صب روشن میکنی تپ خاموش میشه سرده
الان گرم هم هست ۳ ۴ بار خاموش میشه

نیما نادری
22-04-1397, 06:09 بعد از ظهر
دیافراگم کاربرات فکر کنم سوارخ شده

iman-323
25-04-1397, 12:08 قبل از ظهر
دمت گرم .
داداش من میگم موتور صدای بلبرینگ خرد کرده میده شما میگی کاربرات ه .

نیما نادری
25-04-1397, 07:09 قبل از ظهر
شرمنده با یک کیس دیگه خط رو خط شد

این موتور یک بلبریتگ کلاچ داره که خیلی صدا میفته ولی موتور خاموش نمیکنه

سمت درب برق هم یک چک بکن یک موردی بود لقی تو قطعات متحرک داشت

تو سر سیلندر هم انگشتی های سوپاپ تو بعضی موتورها سریع خورده میشه و گاها میشکنن بهتره اول درب سوپاپ رو برداری یک نگاه بندازی شاید از تنظیم خارج باشه

بازم شرمنده

mohamad.gh
25-04-1397, 10:54 بعد از ظهر

:18::18::18:

M@hdi
26-04-1397, 09:30 بعد از ظهر
ماشاالله کارکرد ... ماشاالله رند :دی

Seyed.mahdi
27-04-1397, 04:49 بعد از ظهر
اوفففف:gigglesmile:

iman-323
01-05-1397, 06:04 بعد از ظهر
سلام
درب صفحه برقو باز کردم
لقی ندیدم
فقط بوبینش یکی از خونه هاش سوخته .
صدا از اون میتونه باشه ؟
فولی رو هم در بیارم نگاه کنم ؟

نیما نادری
02-05-1397, 08:07 قبل از ظهر
سلام

پشت مگنت (فلکه برق ) یک بلبرینگ یک طرفه هست که موقع استارت زدن کلاچ میکنه و فقط به یک طرف میچرخه

اگر خراب یا مستهلک بشه موقع استارت زدن صدا میده ولی تو موتور نو حالا حالا ها عیب نمیکنه

سمت کلاچ رو باز کن اونجا بیشتر قطعات متحرک هست ،دیسک ها صفحه ها چار چاخ ، فنر های چارشاچ ، فیلتر روغنشم در بیار ببین خورده فلز بهش هست یا تو روغن موتور

iman-323
05-05-1397, 06:09 قبل از ظهر
سلام
کل این صدا ها از بوبین بود
عوض کردم با جنس اصلی موتور لال شد
فقط مثل فابریکش نیست . قیافش .
اینو اطلاع رسانی کنین بنده خداهایی که نمیدونن هزینه های اضاف نکنن
کسی هم که دس به آچار باشه خودش میتونه عوض کنه .
۳ تا مکانیک اوردم سر موتور ۲ تاشون گفتن بلبرینگ میل لنگ خرد کردی یکشونم میگفت شاتون .
همش از بوبین بود .
کسی عکس بوبین اصلی ان اسو نمیتونه آپلود کنه ببینیم .

aidin m
05-05-1397, 11:31 بعد از ظهر

:18::18::18:
سلام اقا محمد این 50 هزارتا همش دست خودتون بوده؟
تا حالا موتورش برای تعمیر اساسی باز شده یا حالا دست خودتون یا اگه دست دوم خریدید دست صاحبان قبلیش؟
و اینکه چند بار باز شده موتور غیر از صفحه کلاج البته منظورمه
من قبلا داشتم به نظر من ان اس موتور با کیفیت و خوبیه اگه بهش برسی و فشار الکی بهش نیاری و نزاری چراغ رد لاینش روشن شه خیلی راحت میشه چندین سال و حتی بیشتر از 60 70 هزارتا رفت بدون اینکه موتور باز شه
چراغ رد لاین خیلی مهمه بنلی تک کاری کرده دور موتور از 9.5 بالا تر نره حنی میگن نباید موتور به کات اف برسه یعنی نهایت دور موتور همون 9 هزارتا و فکر کنم به همین دلیله موتورش کم به ایراد میخوره حتی نمایندگی ایران به بنلی نامه زده بود بشه کات افو برداشت یا بیشترش کرد مثلا رو 10.5 گذاشت برای کسی که درخواست میکنه با دیاگ تو نمایندگی ولی بنلی قبول نکرده بود و قفل نرم افزلرشو نداده بود
ولی باجاج یه لامپ اخطار گذاشته که متعصفانه خیلیا رعایت نمیکنن و هی دنده هارو پر میکنن تا 11 هزارتا و به روغن فیلترم نمیرسن و موتور شاتون میزنه و تقصیر رو میندازن سر ضعف طراحی باجاج در صورتی که باجاج کلا همیشه کم استهلاک ترین موتورها و به اصطلاح سگ جونترین موتورهارو میسازه

نیما نادری
06-05-1397, 01:17 بعد از ظهر

mohamad.gh
07-05-1397, 10:13 بعد از ظهر
سلام اقا محمد این 50 هزارتا همش دست خودتون بوده؟
تا حالا موتورش برای تعمیر اساسی باز شده یا حالا دست خودتون یا اگه دست دوم خریدید دست صاحبان قبلیش؟
و اینکه چند بار باز شده موتور غیر از صفحه کلاج البته منظورمه
من قبلا داشتم به نظر من ان اس موتور با کیفیت و خوبیه اگه بهش برسی و فشار الکی بهش نیاری و نزاری چراغ رد لاینش روشن شه خیلی راحت میشه چندین سال و حتی بیشتر از 60 70 هزارتا رفت بدون اینکه موتور باز شه
چراغ رد لاین خیلی مهمه بنلی تک کاری کرده دور موتور از 9.5 بالا تر نره حنی میگن نباید موتور به کات اف برسه یعنی نهایت دور موتور همون 9 هزارتا و فکر کنم به همین دلیله موتورش کم به ایراد میخوره حتی نمایندگی ایران به بنلی نامه زده بود بشه کات افو برداشت یا بیشترش کرد مثلا رو 10.5 گذاشت برای کسی که درخواست میکنه با دیاگ تو نمایندگی ولی بنلی قبول نکرده بود و قفل نرم افزلرشو نداده بود
ولی باجاج یه لامپ اخطار گذاشته که متعصفانه خیلیا رعایت نمیکنن و هی دنده هارو پر میکنن تا 11 هزارتا و به روغن فیلترم نمیرسن و موتور شاتون میزنه و تقصیر رو میندازن سر ضعف طراحی باجاج در صورتی که باجاج کلا همیشه کم استهلاک ترین موتورها و به اصطلاح سگ جونترین موتورهارو میسازه

سلام آیدین جان
آره صفر گرفتم ، همه شم خودم روندم
انجین تا امروز باز نشده
فقط شمع - روغن - زنجیر - لاستیک - فیلتر هوا - فیلتر بنزین - فیلتر روغن تعویض شده
گوش شیطان کر مثل روز اول سره حاله
تو مصافت دوره موتور رو 8 120 میرم ب ندرت دوره موتور رو ب 9 یا 9.5 میروسنم
این موتور اگه خوب آب بندی بشه و زبونشه موتور سوار بفهمه ب خرج نمیوفته
مصافاتایی ک بدون توقف میرم معمولن زیر 600 تا نیست
:32::32::32:

zeroamin
08-05-1397, 12:55 بعد از ظهر
سلام
کل این صدا ها از بوبین بود
عوض کردم با جنس اصلی موتور لال شد
فقط مثل فابریکش نیست . قیافش .
اینو اطلاع رسانی کنین بنده خداهایی که نمیدونن هزینه های اضاف نکنن
کسی هم که دس به آچار باشه خودش میتونه عوض کنه .
۳ تا مکانیک اوردم سر موتور ۲ تاشون گفتن بلبرینگ میل لنگ خرد کردی یکشونم میگفت شاتون .
همش از بوبین بود .
کسی عکس بوبین اصلی ان اسو نمیتونه آپلود کنه ببینیم .

منم یه ان اس کاربرات ۹۳ داشتم که باهاش مسیر تهران دماوند رو زیاد میرفتم میومدم.تقریبا تو ۳۵ هزارتا کار به صدا افتاد و قر قر میکرد‌.مکانیکای مختلف همین نظرات کارشناسیه شاتون رو ارائه میدادن که من تو کتم نمیرفت.چون همیشه روغن و فیلتر خوب و سر موقع عوض میکردم.بردمش سمت میدون رسالت تا صداشو شنید گفت بوبینته.و واقعا هم درست گفت.اون موقع فک کنم با اجرت ۱۷۰ تومن خرج برداشت و موتور شد مثل اولش.
سال ۹۳ که من ان اس خریدم همه ازش بد میگفتن و میگفتن بی کیفیته و شاتون میزنه.ولی چون قبلش ۱۸۰ یوجی ۴ داشتم رفتم خریدم و ۲ تا ان اسی که داشتم تا اخره ۹۵ هر کدوم بالای ۴۰ تا کار کردن برام و سالم فروختمشون.الانم یه هفته ایه که آر اس ۹۵ خریدم.چون به کیفیت ان اس و باجاج ایمان دارم.قطعا در حد ژاپن نیست موتوراش ضعف هایی داره ولی کیفیته خوبی رو ارائه میده در کل

alam
09-05-1397, 12:13 قبل از ظهر
با سلام
با توجه به گرونی های اخیر چه روغنی دوستان \یشنهاد می کنند؟؟؟
قبلا موتول می ریختم که الان موتول 3000 که تازه مینرال هستش شده حدودا لیتری 45 و موتول 5100 که سنتتیک هستش بالای 60 تومن
روغن انی لیتری حداقل 45 تومن
روغن هیوندای که قیمتش مناسبه اما متاسفانه 10-40 هستش؟؟
الان روغن 50-20 که کیفت خوبی داشته باشه و قیمت مناسب دوستان چی توصیه می کنند؟؟؟

Alireza.BMW
09-05-1397, 06:35 قبل از ظهر
برای این موتورا ارزش نداره هزینه کنی... بهران سوپر پیشتاز بریز خیالت راحت

نیما نادری
09-05-1397, 10:51 قبل از ظهر

بابا ایولا

فورم تخصصی هست

ns ارزش نداره !!! نیست همه s1000rr سواریم

senior.alireza
09-05-1397, 07:48 بعد از ظهر
الان بهران سوپرپیشتاز 4 لیتری با قیمت جدید 43 تومن شده . شما روغن لیتری 45 هم بریزی از اونجایی که نیازی به تعویض زودتر نسبت به روغنهای معمولی نداری بازم به صرفه هست هم کیفیت بالاتره هم صفحه رو داغون نمیکنه . آقای نادری هم گفتن تا 10000 تا مشکل پیش نمیاره . (آقای نادری 10000 تا زیاد نیست یکم ؟ روغن سفت نمیشه ؟ )

alam
09-05-1397, 09:25 بعد از ظهر

والا الان تو این اوضا مملکت و وضعیت بارار حکم z1000 داره این موتور..بعدشم خدایی موتور خوب و بی دردسریه

- - - Updated - - -

اگه دوستا روغن با کیفیت و قیمت مناسب یا مغازه دار با انصاف یا خلاصه هر چی ....... میشناسن اطلاع بدن که حداقل تو تهیه روغن لنگ نمونیم

iman-323
10-05-1397, 05:00 قبل از ظهر
من توتال ۲۰ ۵۰ حلبی ۴ لیتری میگیرم . ۱۰۰۰ تا رو رد میکنه دنده بد جا میره که به نظرم ۱۰۰۰ تا بسه . روغن خوبی یه .

zeroamin
10-05-1397, 01:12 بعد از ظهر
الان بهران سوپرپیشتاز 4 لیتری با قیمت جدید 43 تومن شده . شما روغن لیتری 45 هم بریزی از اونجایی که نیازی به تعویض زودتر نسبت به روغنهای معمولی نداری بازم به صرفه هست هم کیفیت بالاتره هم صفحه رو داغون نمیکنه . آقای نادری هم گفتن تا 10000 تا مشکل پیش نمیاره . (آقای نادری 10000 تا زیاد نیست یکم ؟ روغن سفت نمیشه ؟ )

من قدیم که ان اس داشتم ادینول ۲۰w۵۰ jasoma میریختم لیتری ۵۰ بود سال ۹۵.
معمولا ۳۰۰۰ تا هم میرفتم و با فیلتر یه جا عوض میکردم.تو ۳۰۰۰ تا هم هیچی کم نکرده بود.به نظرم روغن خوب بریزی بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تا خوبه که عوض بشه.
ولی بهران سوپر پیشتاز دو سه دفعه ریختم تو ان اس تو ۱۰۰۰ تا کار ۱۰۰ تا ۲۰۰ سی سی کم میکرد.الانم برا ار اس موتول ۳۰۰۰ گرفتم .بد نیست به نظرم.۴ لیتریش رو گرفتم ۱۲۲ تومن.فعلا ۲۰۰۰ تا باهاش میرم ببینم چه طوریه وضعیتش.چون مینراله احتمالا عمرش از ادینول کمتره که فول سنتیک بود

- - - Updated - - -

از دوستان کسی روی ان اس یا آر اس انژکتوری تونسته فلاشر ۴ راهنما ببنده.روی ان اس کاربرات با پل زدن و یه کلید خودم بسته بودم.ولی روی ار اس جواب نداد.احتمالا چون انزکتوره و سیم کشیش با کاربرات فرق میکنه.در هر صورت اگر کسی بسته ممنون میشم راهنمایی کنه

نیما نادری
10-05-1397, 01:27 بعد از ظهر

نه چرا مشکل داشته باشه

خوده باجاج روغنی رو معرفی کرده که قطعا به کیفیت روغنهای موجوده بازار ما نیست و گفته با این روغن 10.000 کیلومتر دوره سرویس هست

من دفعه قبل 12000 تا با موتورکس کار کردم و به نظرم 10.000 واقعا براش منصفانه هست

موتور داره به 50.000 نزدیک میشه و احساس میکنم تازه آب بندی شده !!

Seyed.mahdi
11-05-1397, 08:18 قبل از ظهر
موتورکس چهار لیتری چنده الان آقای نادری؟
بعد شما چه درجه ایشو میخرید؟!

senior.alireza
11-05-1397, 02:12 بعد از ظهر
امروز گمرک بودم قیمت ها که افزایش پیدا کرده حالا ما خریدیم تا ببینم بعدا چی پیش میاد

لیتری 50 تومن

alam
11-05-1397, 03:42 بعد از ظهر
امروز گمرک بودم قیمت ها که افزایش پیدا کرده حالا ما خریدیم تا ببینم بعدا چی پیش میاد

لیتری 50 تومن

والا خوب خریدید..آدرس بدید ما هم بخریمممم

M@hdi
11-05-1397, 05:36 بعد از ظهر
بابا بی خیال تو ان اس روغن لیتری 50 تومن؟ الکی پولتون رو به این روغن های خارجی ندین خود کارخونه باجاج روغن 20-50 با درجه کیفیت API/SL پیشنهاد کرده که بهترینش تو ایران همین بهران سوپرپیشتاز هست تا 2000 تا هم راحت جواب میده 4 لیتریش هم 43 تومنه

senior.alireza
11-05-1397, 07:58 بعد از ظهر
من همیشه تو موتور بهران سوپرپیشتاز رو میریختم همین الان هم که این پست مینویسم تو موتورم بهرانه نکته اینجاست که بهران رو شما حداکثر باید 2000 تا عوض کنی به جاش موتول میریزم ولی رو 6000 تا شایدم بیشتر عوض میکنم تقریبا همون میشه و صد البته با کیفیت بیشتر.
روغن بهران که میریزم بعد از اینکه موتور داغ میشه صفحه کلاچ لرزش و صدا میفته میخوام اینو بریزم ببینم لرزش برطرف میشه یا نه . آدرس هم نمیدونم میشه گذاشت یا نه ولی تو گمرک و دور میدون قزوین میتونید پیدا کنید .

در ضمن داداش من اینو تو ان اس نمیخوام بریزم برای بوکسر خریدم چون صحبت داغ بود اینجا گذاشتم :i'm ok:

zeroamin
12-05-1397, 11:54 قبل از ظهر
بابا بی خیال تو ان اس روغن لیتری 50 تومن؟ الکی پولتون رو به این روغن های خارجی ندین خود کارخونه باجاج روغن 20-50 با درجه کیفیت API/SL پیشنهاد کرده که بهترینش تو ایران همین بهران سوپرپیشتاز هست تا 2000 تا هم راحت جواب میده 4 لیتریش هم 43 تومنه

درسته که باجاج روغن sl 20w50 پیشنهاد داده اما گفته که jaso ma داشته باشه.هیچکدوم از روغن های ایرانی ندارن این استاندارد رو.بهران سوپر روغنه خوبیه اما برای ماشین نه موتور.البته خیلی ها رو دیدم که میریزن و استفاده میکنن و به مشکل هم نخوردن.اما کارکرد بهران در حد همون ۱۰۰۰ تا حداکثر ۱۸۰۰ تاس که کمم میکنه.یعنی بخار شدنش زیاده.اگر نمیخوای زود به زود روغن عوض کنی به خصوص برای rs که فلاپ داره و دردسر تعویض روغنش بیشتره بهتره که روغن گرون بریزی و بیشتر باهاش راه بری.همون قیمت بهران برات وای میسه

mohamad.gh
13-05-1397, 12:02 قبل از ظهر
سلام جاتون خالی ، مازندران - گلوگاه - جاده کوهستانی - چشمه علی - دامغان - شاهرود - جاده کوهستانی توسکستان
توسکستان ، ارتفتعاتش مه بود عکس نگرفتم

480 تا

نیما نادری
13-05-1397, 09:45 قبل از ظهر
موتورکس چهار لیتری چنده الان آقای نادری؟
بعد شما چه درجه ایشو میخرید؟!

15w50 TOP SPEED شده 370 تومن

من الان موتول 10W60 گرفتم 240 تومن

vivabayern
13-05-1397, 10:43 قبل از ظهر
سلام جاتون خالی ، مازندران - گلوگاه - جاده کوهستانی - چشمه علی - دامغان - شاهرود - جاده کوهستانی توسکستان

480 تا

بسیار زیبا . توسکستان مسیر گرگان به شاهرود در استان گلستان هست . البته گلستان ۲۱ سال پیش جزئی از مازندران بود

- - - Updated - - -

480 تا

بسیار زیبا . توسکستان مسیر گرگان به شاهرود در استان گلستان هست . البته گلستان ۲۱ سال پیش جزئی از مازندران بود

alam
13-05-1397, 12:29 بعد از ظهر
منم امروز یه 4لیتر روغن 3000 موتول 20w50 گرفتم لیتری 32 تومن.

Seyed.mahdi
13-05-1397, 01:48 بعد از ظهر

قبل گرونی ها هم همین حدودا بود
من استفاده کردم برا ان اس خوشم نیومد

- - - Updated - - -

نیما نادری
13-05-1397, 02:08 بعد از ظهر

شما تو دوک 250 چی میریزید ؟

alam
13-05-1397, 03:05 بعد از ظهر

اره چون دیدم تغییر انچنانی نداشته گرفتم.
منم قببلا چندبار استفاده کردم نه خوبه نه بد.فقط یکم به نظرم خشک هستش..
دیگه تو این وضعیت مملکت فعلا همینم تونستیم با قیمت نسبتا مناسب پیدا کنیم خیلیه

- - - Updated - - -

اره چون دیدم تغییر انچنانی نداشته گرفتم.
منم قببلا چندبار استفاده کردم نه خوبه نه بد.فقط یکم به نظرم خشک هستش..
دیگه تو این وضعیت مملکت فعلا همینم تونستیم با قیمت نسبتا مناسب پیدا کنیم خیلیه

M@hdi
13-05-1397, 06:51 بعد از ظهر
شما تو دوک 250 چی میریزید ؟

من سری اول که موتور رو گرفتم انقدر تو گروه کی تی ام گفتن فقط موتول منم موتول ریختم دنده ها خیلی خشک جا می خورد و تق و توق صدا می کرد موتور خیلی خشک بود و انگار به زور راه می رفت رو 2000 تا عوض کردم و بهران سوپرپیشتاز ریختم هم دنده ها نرم جا می خورن هم انجین خیلی نرمتر کار می کنه

بار اول 10-40 نیمه سنتتیک ریختم چون انجین دوک خیلی داغه بعد یه ربع سواری بازم دنده ها صدا میوفتاد ولی با 20-50 الان مشکلی ندارم

Seyed.mahdi
18-05-1397, 03:05 بعد از ظهر
سلام

یکی از رفقا ان اس ۹۷ سفید و نوک مدادی گرفته ما هم یه دوری زدیم باهاش.
واقعا میتونم بگم از شتاب بی نظیرش جا خوردم. کاملا از ان اس کاربرات خودم وحشی تر بود. صدای موتور بیشتر و به نظر من خیلی گوش نواز تر بود.
جا پایی هم اصلاح شده.
واقعا انژکتورش به بهترین نحو سواری فوق العاده لذت بخشی داده بهش.

ترمز عقب نمیدونم چرا انقدر سریع قفل میکرد. شاید من به ترمز ۲۲۰ عادت داشتم زیاد فشار دادم ولی تا همین چند وقت پیش ان اس زیر پام بود.

خلاصه که عاشقش شدم.
به دعای دوستان ان شاءالله به زودی... :22:

vivabayern
18-05-1397, 03:26 بعد از ظهر
هر چقدر در شتاب خوبه در عوض در تاپ اسپید حتی نزدیک کاربراتوری هم نمیتونه بشه که اونم زیاد مهم نیست چون بازم خوب راه میره و مگه چقدر پیش میاد با سرعت بالای 120 بری ؟!!! اگه جا پاییهاش اصلاح شده که عالیه چون یادمه همیشه با جا پاییهای ان اس مشکل داشتم و یه جورایی غیر استاندارد به نظرم میومد . ترمز عقب ان اس منم زود قفل میکرد بعلت حساسیت بالا که در 220 اینطور نیست . در کل ان اس انژکتوری واقعا ارزش خرید داره مخصوصا اگه ABS دارش وارد ایران بشه .

Seyed.mahdi
19-05-1397, 01:15 بعد از ظهر
هر چقدر در شتاب خوبه در عوض در تاپ اسپید حتی نزدیک کاربراتوری هم نمیتونه بشه که اونم زیاد مهم نیست چون بازم خوب راه میره و مگه چقدر پیش میاد با سرعت بالای 120 بری ؟!!! اگه جا پاییهاش اصلاح شده که عالیه چون یادمه همیشه با جا پاییهای ان اس مشکل داشتم و یه جورایی غیر استاندارد به نظرم میومد . ترمز عقب ان اس منم زود قفل میکرد بعلت حساسیت بالا که در 220 اینطور نیست . در کل ان اس انژکتوری واقعا ارزش خرید داره مخصوصا اگه ABS دارش وارد ایران بشه .

فکر کنم اشتباه میکنی داداش
فرقی ندارند در تاپ اسپید. یعنی بعید میدونم فرقی داشته باشند.
من بشمار سه ۷۰ تا تو یه کوچه پر کردم باهاش. چطور تاپ اسپیدش کمتره؟

بله جاپایی های ان اس قدیمیا مچ پا رو به درد میاورد بخاطر زاویه اشتباهش که رو اینها اصلاح شده.

vivabayern
19-05-1397, 02:19 بعد از ظهر
فکر کنم اشتباه میکنی داداش
فرقی ندارند در تاپ اسپید. یعنی بعید میدونم فرقی داشته باشند.
من بشمار سه ۷۰ تا تو یه کوچه پر کردم باهاش. چطور تاپ اسپیدش کمتره؟

بله جاپایی های ان اس قدیمیا مچ پا رو به درد میاورد بخاطر زاویه اشتباهش که رو اینها اصلاح شده.

نشون به اون نشون که اینجا بچه ها هر جمعه میرن کورس و بارها تست کردن و به این نتیجه رسیدن ان اس کاربراتوی سرعت بیشتری داره و به همین دلیل بعضی از اونایی که عشق کورس هستن ان اس های انژکتوریشون رو فروختن و رفتن کاربراتوری گرفتن . جدای از بحث سرعت هنوز عده ای به اشتباه فکر میکنن چون کاربراتور ساختار ساده ای داره و همه تعمیر کارها میتونن سرویس کنن از انژکتور بهتره !

Dani.qeshmi
28-05-1397, 08:05 بعد از ظهر

چراغ انژکتور همیشه تو حرکت روشنه؟متور ان اس 160 هستنش

senior.alireza
28-05-1397, 09:17 بعد از ظهر
معمولا وقتی مشکلی پیش بیاد چراغ چک انژکتور روشن میشه . بهتره تو نمایندگی مجاز دیاگ بزنید

senior.alireza
01-06-1397, 01:51 بعد از ظهر
آقا داستان چیه ؟ به کجا داریم ؟ آخرین فروردین این موتور 11.700 قیمتش بود الان با این اوضاع حتما 20 تومن شده دیگه . حیف جوونیمون حیف سمنون هیچی نفهمیدیم تو حسرت خرید یه موتور هندی موندیم

fereidooniomid
01-06-1397, 04:49 بعد از ظهر
آقا داستان چیه ؟ به کجا داریم ؟ آخرین فروردین این موتور 11.700 قیمتش بود الان با این اوضاع حتما 20 تومن شده دیگه . حیف جوونیمون حیف سمنون هیچی نفهمیدیم تو حسرت خرید یه موتور هندی موندیم

بالا رفتن شدید دلار
+
ترخیص نشدن موتور‌ها از گمرک

mentiroso
01-06-1397, 06:33 بعد از ظهر
فقط یه دلیل احتکار