PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pulsar 200NS

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

said khansar
17-02-1395, 09:48 بعد از ظهر
حرفاش یجورایی شدنیه شایدطرف اینکاره بوده.ولی این که سرگاز200تامیره وگیربکش7دندس دیگه دروغ محضه.

mogrem
27-02-1395, 08:43 قبل از ظهر
سلام این موتور به درد مسافرت میخوره سوارس طولانی چی 1 دونه مدل 94 با کار کرد 1200 هستش میگه 7800
تو شهره ما 2 تا دونه بیشتر نیست خرج چه طوری هستش وسایل مصرفی

mahdi-kermani
28-02-1395, 06:19 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان ns سوار
من میخوام یه ns از آگهی های دیوار بگیرم , میخواستم ببینم تو خرید ns کارکرده به چه نکاتی باید توجه کرد
با تشکر

sajjadme
28-02-1395, 07:11 بعد از ظهر
سعی کن از خرید ان اس کارکرده صرف نظر کنی ...چون ممکنه بد استفاده شده باشه و کار دستت بده ...

MANHUNT
28-02-1395, 09:09 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان ns سوار
من میخوام یه ns از آگهی های دیوار بگیرم , میخواستم ببینم تو خرید ns کارکرده به چه نکاتی باید توجه کرد
با تشکر
بهتره تو خريد ان اس كاركرده دقت كني اينكه صاحب قبليش باهاش چه جوري تا كرده خيلي مهمه بهترين كار بردن موتور پيش مكانيك درست و حسابي هستش براي چك كردن زماني كه مكانيك اوكي داد ببر پيش يه مكانيك ديگه نظر اونم بدون تا خيالت جم بشه يه دشت هم به مكانيك بده تا موتور قشنگ باست بررسي كنه

mogrem
29-02-1395, 07:53 بعد از ظهر
امروز رفتم سر موتور سوار اش شدم یه دور زدم زیاد به دلم نشست از پیشرو گلد سوار این شدم شتاب اش زیاد فرقی با موتور خودم نداشت ولی نرم تر بود و دور موتور سریع بالا میومد هر کاری کردم بیشتر از 135 نرفت فقط تو شیب 140 لحظه ای رفت ترمز اش خوب بود rs چه طوره از ns بهتره

KDH
29-02-1395, 08:00 بعد از ظهر
سلام دوستان
موتور من وقتی بنزینش روی زاپاس میره خاموش میشه برای 1 دقیقه! حتی اگه از قبل رو زاپاس تنظیم شده باشه باز خاموش میشه. دلیلش چیه؟
وقتی هم که میره رو زاپاس ،سه خط بنزین داره و اصطلاحا چراغ بنزینش روشن نشده هنوز. یعنی کیلومتر ایراد داره؟

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خواشا اگر ویدیو از درگ ns & RS دارید لینک بدید

iman-323
08-03-1395, 02:57 قبل از ظهر
سلام به رفقای ان اس سوارم . این شکل آچار رو چه طور میشه حذف کرد که واسه سرویس های دوه ای هس . روی تریپ ۲ و داشتن ۲ کلید همزمان با هم ۵ ثانیه پاک نمیشه .

روی مخه بد جوووور

ممنون اگه کسی میدمونه راهنمایی کنه .

mohamad.gh
08-03-1395, 10:20 بعد از ظهر
سلام به رفقای ان اس سوارم . این شکل آچار رو چه طور میشه حذف کرد که واسه سرویس های دوه ای هس . روی تریپ ۲ و داشتن ۲ کلید همزمان با هم ۵ ثانیه پاک نمیشه .

روی مخه بد جوووور

ممنون اگه کسی میدمونه راهنمایی کنه .

مدلای 94 ب بعد اینریختین . موتور خودم خیلی راحت پاک شد ، رفیقم 94 داره هر کاری کرد پاک نشد . حالا داستان چیه باید خودتون کشفش کنین

zeroamin
09-03-1395, 11:11 قبل از ظهر
موتور من امروز بعد از 40 کیلومتر رانندگی مداوم با سرعت بالای 100 کیلومتر(تهران تا دماوند) چراغ باتریش به مدت 3 دقیقه روشن شد و بعد خاموش شد.ولی از انجین یه صدای قیژ قیژ میاد توی دور موتور 2 تا 4 و بعدش قطع میشه.صدا تاثیری هم تو راه رفتن و شتاب نداشته.موتور 25000 تا کارکرده.
یکی از دوستان که پالس 200 ug4 داشت گفت موتورش اینطوری شده ایراد از فلکه برقه موتور بوده و درست شده
کس دیگه این مشکل براش پیش نیومده؟

behnamrazavi
09-03-1395, 01:09 بعد از ظهر
موتور من امروز بعد از 40 کیلومتر رانندگی مداوم با سرعت بالای 100 کیلومتر(تهران تا دماوند) چراغ باتریش به مدت 3 دقیقه روشن شد و بعد خاموش شد.ولی از انجین یه صدای قیژ قیژ میاد توی دور موتور 2 تا 4 و بعدش قطع میشه.صدا تاثیری هم تو راه رفتن و شتاب نداشته.موتور 25000 تا کارکرده.
یکی از دوستان که پالس 200 ug4 داشت گفت موتورش اینطوری شده ایراد از فلکه برقه موتور بوده و درست شده
کس دیگه این مشکل براش پیش نیومده؟
شاید از سیم دور موتور باشه، البته نمیدونم سیمی هست یا نه، رو دور موتور خاصی، عقربه دور موتورت لرزش نداره؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

zeroamin
10-03-1395, 01:21 بعد از ظهر
امروز تعمیرش کردم
صدای قیژ قیژ برای نیم سوز شدن بوبین بود که کلا 110 تومن هزینه برداشت.دلیلشم فکر کنم 4 شنبه بردمش کارواش آب رفته تو سیم کشیش به بوبین فشار اومده اتصالی کرده.چون بعد کارواش تا 1 ساعت چند لحظه یه بار ریپ میزد.
نکته جالبی که مکانیک گفت چون صداش شبیه صدای یاتاقان و شاتون بود بعضی مکانیکا 500 تومن خرج میزارن رو دست مشتری آخرم صداش قطع نمیشه.چند مورد رو خودش دیده بوده که از پیش مکانیکای دیگه براش اوردن

ali-mg2
12-03-1395, 01:23 بعد از ظهر
دوستانی که مدل 94 دارن و مشکل چراغ اچار کیلومتر بدونن که کیلومترشون سالمه و اصلا نگران نباشن
من خودم همین مشکلو داشتم تو همین فروم هم گفتم کسی جوابی نداد
تعمیر کارم هم میگفت باید کیلومتر رو باز کنم درستش میکنم منم نمیخواستم باز بشه بیخیال شدم تا اینکه هفته قبل رفتم پیشش و گفت راهش رو پیدا کرده
دقیق یادم نیست چه کار کرد ولی با دکمه ها ور رفت و بعد کلید قرمز روی دسته رو زد و سویچ و باز وبست کرد و درست شد .
خلاصه اینکه کیلومتر سالمه تعمیر کاراتون بلد نیستن ریست کنن و دفترچه هم طبق کیلومتر های قدیمی نوشته شده .
سعی میکنم اگه شد ازش بپرسم به چه طریقه و اینجا مطرح کنم

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

e.jaber.g
12-03-1395, 01:28 بعد از ظهر
دوستانی که مدل 94 دارن و مشکل چراغ اچار کیلومتر بدونن که کیلومترشون سالمه و اصلا نگران نباشن

دوست عزیز ماهم میدونیم سالمه
فقط چجوری این آچار میره؟

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

behnamrazavi
12-03-1395, 03:03 بعد از ظهر
Service Reminder Reset:

Step 1 : Press “Mode” push button for less than 2 seconds and Select Trip2.
Step 2 : Press “Mode” and “Set” button for than 5 seconds continuously. Service Reminder Icon will be resetted.

iman-323
14-03-1395, 02:59 قبل از ظهر
این واس قدیمه جدیدا فرق دارن

- - - Updated - - -

من خودم همین مشکلو داشتم تو همین فروم هم گفتم کسی جوابی نداد
تعمیر کارم هم میگفت باید کیلومتر رو باز کنم درستش میکنم منم نمیخواستم باز بشه بیخیال شدم تا اینکه هفته قبل رفتم پیشش و گفت راهش رو پیدا کرده
دقیق یادم نیست چه کار کرد ولی با دکمه ها ور رفت و بعد کلید قرمز روی دسته رو زد و سویچ و باز وبست کرد و درست شد .
خلاصه اینکه کیلومتر سالمه تعمیر کاراتون بلد نیستن ریست کنن و دفترچه هم طبق کیلومتر های قدیمی نوشته شده .
سعی میکنم اگه شد ازش بپرسم به چه طریقه و اینجا مطرح کنم

دمت گرم حتما بپرس که واجبه .

e.jaber.g
14-03-1395, 09:19 قبل از ظهر
این واس قدیمه جدیدا فرق دارن

- - - Updated - - -

دمت گرم حتما بپرس که واجبه .
سلام به همه دوستان
یه روش برای ریست آیکون سرویس توی فرومای خارجی خوندم تست کنید ببینید واسه شما هم جواب میده یا نه
سوئیچ رو باز کنید و دکمه کیل انجین (دکمه قرمز رنگ) رو بزنید ک کیلومتر خاموش بشه
دکمه مود رو روی کیلومتر نگه دارید و دکمه کیل انجین رو بزنید تا کیلومتر روشن بشه
دکمه مود رو همینطور که گرفتین تا 10 ثانیه نگه دارید
آیکن سرویس شروع به چشمک زدن میکنه که باید حالا دکمه مود رو ولش کنید و ست رو بزنید تا پاک بشه
امیدوارم جواب بده و موفق باشید [emoji6]

mohsenafi
14-03-1395, 04:38 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز
موتور من 2100 کار کرده دیروز یه تعمیر کار چکش کرد گفت کیپسش کار نمیکنه
یکی در دور موتور 5000 باید باز بشه یکی هم در دور موتور 8000
گفت صد هزار میگیره تنظیمش کنه
که شامل تعویض یه جفت شمع با مارک بوش و تنظیمات کاربراتور

به نظر شما راست میگه یا میخاد پول الکی بگیره
در ضمن شمع های فابریک خودش مارک champion می باشد
متشکرم

kaveh_am
14-03-1395, 05:15 بعد از ظهر
مگه کیپس برای موتور دوزمانه نیست؟!

behnamrazavi
14-03-1395, 06:26 بعد از ظهر
کیپس؟ جنگل؟

ARSH
14-03-1395, 06:39 بعد از ظهر
من موندم اگه میگفتی بیا درست کن دقیقا کجای موتورو میخواست درست کنه به اسم کیپس

M@hdi
14-03-1395, 07:20 بعد از ظهر
من میگم بده کیپسشو درست کنه بگو یه دیاگ هم بزنه دیگه حسابی موتور سرحال میشه :25r30wi:

mentiroso
14-03-1395, 07:21 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز
موتور من 2100 کار کرده دیروز یه تعمیر کار چکش کرد گفت کیپسش کار نمیکنه
یکی در دور موتور 5000 باید باز بشه یکی هم در دور موتور 8000
گفت صد هزار میگیره تنظیمش کنه
که شامل تعویض یه جفت شمع با مارک بوش و تنظیمات کاربراتور

به نظر شما راست میگه یا میخاد پول الکی بگیره
در ضمن شمع های فابریک خودش مارک champion می باشد
متشکرم

این دیکه آخرش بود..تعمیرکار رو دیدی سلام برسون بگو توربوشارژرشم یه نگاهی بندازه؟!؟!

داداش میخواد پول بگیره ....رو موتور زیاد حساس نشو....روغن مهمه و درست گاز و دنده دادن....شمع اصلیش بوش هست که حالا نیاز به تعویض نداره دو تا شمع دیگه یه نگاه بنداز اگه لازم بود عوض کن که درست گفتین مارکش champion هست .

mohsenafi
16-03-1395, 11:17 بعد از ظهر
این دیکه آخرش بود..تعمیرکار رو دیدی سلام برسون بگو توربوشارژرشم یه نگاهی بندازه؟!؟!
داداش میخواد پول بگیره ....رو موتور زیاد حساس نشو....روغن مهمه و درست گاز و دنده دادن....شمع اصلیش بوش هست که حالا نیاز به تعویض نداره دو تا شمع دیگه یه نگاه بنداز اگه لازم بود عوض کن که درست گفتین مارکش champion هست .

مرسی رفیق

hsnsadeghi
17-03-1395, 08:53 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
بالاخره پس از 4 سال کار مداوم سیستم امنیتی برای موتورسیکلت و خودرو ساختم و به تولید انبوه رسوندم!

با اجازه مدیریت سایت یک تاپیک ایجاد کردم و مشخصات سیستم رو گذاشتم!!

[Only registered and activated users can see links]

با تشکر از توجه شما!

mohamad.gh
21-03-1395, 04:56 بعد از ظهر
سلام ، ب سرعت 90 میرسیدم انجین صدای هوم داشت ب اصطلاح انگار رو انجین فشاره تا 95 ، ب بعد صدایی نداشت ، ب 16000 هزار کلیومتر رسیدم این صدای هوم از 90 تا افتاده بود رو 110 تا 115 باید سرعتو ب 120 میرسوندم صدای هوم انجین رو نشنوم ، یکی از دوستان توی همین تایپیک کاتالیز رو برداشته بود ، مشکلش حل شد . دیروز دست ب کار شدم منبع و اگزوز رو باز کردم اگزوز رو بریدم و کاتالیز رو برداشتم ، مشکل صدای هوم انجین کلن حل شد .
قبل از برداشتن :
دنده یک ب دو یا دو ب سه فرقی نمیکرد تا شیش ، با اینکه دنده رو زیاد پر نمیکردم بازم صدای هوم انجین تو دور موتور بالا تو هر دنده عوض کردن بود ب اصطلاح ب ی جایی میرسیدید ک دنده پر میشد . صدای انجین رو 110 تا 115 رو اعصاب بود وانگار ک فشار رو انجینه ، بعده 115 انجین راحت میشد
بعد از برداشتن :
صدای اگزوز تغییری نکرد
انجین تو دور بالا با هر دنده و دور موتوری ک میرم هیچ فشاری روش نیست
ب نظرم شتابش کمی بهتر شده
این نکته رو هم بگم چون نفس موتور باز شده و شتابش بیشتر اگه قرار باشه دنده هارو زیاد پر کنیند معکوس نمایشی بکشید و گاز بیخود بدید بر ندارید بهتره
:bunnyearsmiley:

e.jaber.g
21-03-1395, 05:07 بعد از ظهر
سلام ، ب سرعت 90 میرسیدم انجین صدای هوم داشت ب اصطلاح انگار رو انجین فشاره تا 95 ، ب بعد صدایی نداشت ، ب 16000 هزار کلیومتر رسیدم این صدای هوم از 90 تا افتاده بود رو 110 تا 115 باید سرعتو ب 120 میرسوندم صدای هوم انجین رو نشنوم ، یکی از دوستان توی همین تایپیک کاتالیز رو برداشته بود ، مشکلش حل شد . دیروز دست ب کار شدم منبع و اگزوز رو باز کردم اگزوز رو بریدم و کاتالیز رو برداشتم ، مشکل صدای هوم انجین کلن حل شد .
قبل از برداشتن :
دنده یک ب دو یا دو ب سه فرقی نمیکرد تا شیش ، با اینکه دنده رو زیاد پر نمیکردم بازم صدای هوم انجین تو دور موتور بالا تو هر دنده عوض کردن بود ب اصطلاح ب ی جایی میرسیدید ک دنده پر میشد . صدای انجین رو 110 تا 115 رو اعصاب بود وانگار ک فشار رو انجینه ، بعده 115 انجین راحت میشد
بعد از عوض کردن :
صدای اگزوز تغییری نکرد
این نکته رو هم بگم چون نفس موتور باز شده و شتابش بیشتر اگه قرار باشه دنده هارو زیاد پر کنیند معکوس نمایشی بکشید و گاز بیخود بدید بر ندارید بهتره
آقا این صدای هوم ک میگی شبیه صدایی نبود ک پیکانای مدل پایینم میداد؟ یه چیزی شبیه زوزه بم. انگار موتور داره زور میزنه. درسته؟

M@hdi
21-03-1395, 06:07 بعد از ظهر
موتور منم اصلا نفس نداره بعضی روزها که هوا خیلی گرمه اصلا راه نمیره و انگار یه چیزی جلوی موتور رو گرفته نمی ذاره راحت راه بره 6700 تا کار کرده اوایل اینجوری نبود

به نظرتون کاتالیزور رو بردارم مشکل حل میشه؟ اگه برداشتن کاتالیزور برای انجین خوبه چرا اصلا خود کمپانی تعبیه کرده؟

اگه لطف کنید با عکس توضیح بدید که دقیقا کجا قرار داره و مراحل کار به چه صورته ممنون می شم

mohamad.gh
21-03-1395, 06:19 بعد از ظهر
آقا این صدای هوم ک میگی شبیه صدایی نبود ک پیکانای مدل پایینم میداد؟ یه چیزی شبیه زوزه بم. انگار موتور داره زور میزنه. درسته؟

درسته همین صدا

- - - Updated - - -

موتور منم اصلا نفس نداره بعضی روزها که هوا خیلی گرمه اصلا راه نمیره و انگار یه چیزی جلوی موتور رو گرفته نمی ذاره راحت راه بره 6700 تا کار کرده اوایل اینجوری نبود

به نظرتون کاتالیزور رو بردارم مشکل حل میشه؟ اگه برداشتن کاتالیزور برای انجین خوبه چرا اصلا خود کمپانی تعبیه کرده؟

اگه لطف کنید با عکس توضیح بدید که دقیقا کجا قرار داره و مراحل کار به چه صورته ممنون می شم

داستان اینکه چرا کمپانی تعبیه کرده رو ی سرچ تو سایت خودمون بزن ، پی سی دسترسی پیدا کنم ب روی چشم با عکس براتون میزارم

ali_r
21-03-1395, 09:51 بعد از ظهر
سلام خدمت ان اس سواران عزیز
یه سوال داشتم کسایی که مدل های 94_95 دارن موتورشون عیب خاصی نداره چون قبلا شنیده بودم سری های اول صدای انگشتی میده و یاتاقانیه و کلی بحت خواستم بدونم تو سری های جدید این مشکلات رفع شده؟

موتور باز
21-03-1395, 09:57 بعد از ظهر
سلام

دوستانی که می خواهند موتورشون سال های سال موتور بمونه

به این حرف ها که روغن رو توی تابستان یه گرید سفت تر بریزید ، اصلا توجه نکنید

من تمام سایت ها رو زیر و رو کردم ، هیچ مطلب علمی در مورد روغن تابستونی نبود ( اگه میشناسید لینک بدید اصلاح می کنم )

یه علت دیگه اش هم اینکه که روغن غلیط تر در دور های بالا پمپ روغن کم میاره ( به علت اینکه طراحی پمپ بر اساس همان گریدی است که توی دفتر چه نوشته شده ) و موتور کم روغن کار می کنه .

بعد تابستون و زمستون تنها تاثیرش در دمای قبل از روشن کردن موتور و اوائل گرم شدن موتور هست ، بعد که موتور داغ شد دیگه فرقی در زمستون و تابستون نمی کنه ( شما میتونید تو زمستون به انجین یه موتور که یک ربع راه رفته دست بزنید ؟ )

mohamad.gh
21-03-1395, 09:57 بعد از ظهر
اینجا فقط منبع رو باز کرده بودم ، توری داخل رو میبینید

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

فک میکردم توریش کوچیکه و با ضربه در میاد ، اشتباه میکردم ، بزرگ بود و سرو تهش هم با جوش محکم شده بود

اینجا برش داده بودم ، همونطور ک میبینید جای ظربه هایی ک زده بودم معلومه

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اینجا جای برش و جوش معلومه ، کاتالیز هم داخل همین قسمتی ک مشخص کردم

Alireza.BMW
21-03-1395, 10:37 بعد از ظهر
سلام خدمت ان اس سواران عزیز
یه سوال داشتم کسایی که مدل های 94_95 دارن موتورشون عیب خاصی نداره چون قبلا شنیده بودم سری های اول صدای انگشتی میده و یاتاقانیه و کلی بحت خواستم بدونم تو سری های جدید این مشکلات رفع شده؟
.
یاتاقان که تغییر نکرده علی جان چون طراحیش برپایه همینه برای همینم شتاب خوبی داره در مورد انگشتی هم شنیدم مدل بالاهاش این مورد رو نداره و اصلاح کردن

ali_r
21-03-1395, 11:24 بعد از ظهر
پس سری های جدید هیچ مشکلی ندارن؟برادرم میخواست بخره گفتم بزار بپرسم بعد بخر. شرایطی میخواست بنلی تک سیلندر بخره که ندادن میخواد ان اس بگیره

Gladiator
22-03-1395, 01:29 قبل از ظهر
کاتالیزورو کمپانی تعبیه کرده برای تبدیل گازهای خروجی مضر به گازهای سالم و غیر مضر ، توی تمام خودروها هم تعبیه شده

mohammad.p
22-03-1395, 01:31 قبل از ظهر
پس سری های جدید هیچ مشکلی ندارن؟برادرم میخواست بخره گفتم بزار بپرسم بعد بخر. شرایطی میخواست بنلی تک سیلندر بخره که ندادن میخواد ان اس بگیره

بنظر من اشتباه نکن و سمت بنللی نرو . چون سر وتهش معلوم نیست چیه و کلی عیب و ایراد داره و امتحانشم کامل پس نداده . همین ns تو این بازه قیمتی خوبه بشرطی که خوب باهاش تا کنی

M@hdi
22-03-1395, 02:23 قبل از ظهر
کاتالیزورو کمپانی تعبیه کرده برای تبدیل گازهای خروجی مضر به گازهای سالم و غیر مضر ، توی تمام خودروها هم تعبیه شده

یعنی ما با برداشتن کاتالیزور و به دست آوردن شتاب و سرعت و راحت کار کردن انجین باعث آلوده تر شدن هوای شهرمون میشیم؟ اینجوری که خیلی بده

Gladiator
22-03-1395, 08:58 قبل از ظهر
یعنی ما با برداشتن کاتالیزور و به دست آوردن شتاب و سرعت و راحت کار کردن انجین باعث آلوده تر شدن هوای شهرمون میشیم؟ اینجوری که خیلی بده

بله عزیز من ، کاتالیزورو بیخودی نذاشتن ، برداشتنش متاسفانه باعث آلودگی محیط زیست میشه

e.jaber.g
22-03-1395, 03:13 بعد از ظهر

سلام
دوست عزیز این مشکل به چند دلیل میتونه باشه
زیاد بودن روغن و کثیف شدن شمع ها
خراب شدن لاستیک دیافراگم
تنظیم نبودن کاربرات
کثیف بودن زنجیر و تنظیم نبودنش

همه این سرویس ها تاثیر زیادی روی موتور داره و باید زود به زود انجام بشه

M@hdi
22-03-1395, 06:55 بعد از ظهر
روغن که زیاد نیست تا وسط گژ روغن می ریزم همیشه ... دیروز فیلتر و روغن رو باهم عوض کردم موتور هم خیلی راحت تر راه میره هم بهتر گاز می خوره حالا نمی دونم شایدم امروز حالش خوب بود چند روز باید تست کنم ولی فیلتر روغن خیلی کثیف بود رو 3500 تا عوض کرده بودم الان رو 6700 تا

به نظر من فیلتر روغن رو هر 2 تا 3هزار کیلومتر عوض کنید بهتره زودتر هم شد چه بهتر ... قیمتی هم نداره 11 تومنه. لاستیک دیافراگم رو تازه عوض کردم شمع ها رو هم تمیز کردم دو هفته پیش ... زنجیر میزونه و هر هزار کیلومتر اسپری گریس می زنم در کل رو موتور خیلی حساسم و سرویس هاش رو به موقع انجام میدم فقط می مونه کاربراتور که کار من نیست باید ببرم نشون بدم ببینم تنظیم لازم داره یا نه

به نظرتون شمع ها رو عوض کنم بهتر نیست؟ تازگیا بد استارت می خوره بعضی وقتها هم یه صدایی مثه جرقه میده و خاموش میشه .... چه مارکی پیشنهاد میدین واسه شمع؟

mohamad.gh
22-03-1395, 10:40 بعد از ظهر

سایت جالبیه ، اجزای موتور رو جدا جدا نشون داده

[Only registered and activated users can see links]=1

zeroamin
23-03-1395, 10:26 بعد از ظهر
قبل از برداشتن :
بعد از برداشتن :
صدای اگزوز تغییری نکرد
من بودم که گفتم کاتالیزور رو برداشتم و لرزش و صدای موتور کم شد.فقط تو عکسایی که فرستادی من دیدم یه قسمت کاتالیزور رو فقط درآوردی.اون قطعه مربع شکلم که با یه لوله ی نازک به خود لوله ی اصلی اگزوز وصله و زیر انجین قرار داره هم جزیی از کاتالیزوره.من اونو هم درآوردم

- - - Updated - - -

روغن که زیاد نیست تا وسط گژ روغن می ریزم همیشه ... دیروز فیلتر و روغن رو باهم عوض کردم موتور هم خیلی راحت تر راه میره هم بهتر گاز می خوره حالا نمی دونم شایدم امروز حالش خوب بود چند روز باید تست کنم ولی فیلتر روغن خیلی کثیف بود رو 3500 تا عوض کرده بودم الان رو 6700 تا

به نظر من فیلتر روغن رو هر 2 تا 3هزار کیلومتر عوض کنید بهتره زودتر هم شد چه بهتر ... قیمتی هم نداره 11 تومنه. لاستیک دیافراگم رو تازه عوض کردم شمع ها رو هم تمیز کردم دو هفته پیش ... زنجیر میزونه و هر هزار کیلومتر اسپری گریس میزنم در کل رو موتور خیلی حساسم و سرویس هاش رو به موقع انجام میدم فقط می مونه کاربراتور که کار من نیست باید ببرم نشون بدم ببینم تنظیم لازم داره یا نه

به نظرتون شمع ها رو عوض کنم بهتر نیست؟ تازگیا بد استارت می خوره بعضی وقتها هم یه صدایی مثه جرقه میده و خاموش میشه .... چه مارکی پیشنهاد میدین واسه شمع؟
شمع معمولا روی موتور 10000 کیلومتر کار میکنه و بعد نیاز به تعویضه.ولی زودترم امکان خرابیش هست.با یه اچار فیلر پلاتین شمعهاتو چک کن که هر 3 تا یه اندازه باشه.(بین 0.6 تا0.8 باید باشه.سر پلاتینا هم نباید گرد شده باشه )شمعهای خودش خوبه مارکش.وسطی بوشه و 2 تا کوچیکا چامپیون.اگر میخوای بیشتر هزینه کنی شمع ان جی کا یا دنزو ایریدیوم سوزنی میتونی بندازی که 3 تاش نزدیک 140 تومن میشه

mohamad.gh
23-03-1395, 11:01 بعد از ظهر
اون قطعه مربع شکلم که با یه لوله ی نازک به خود لوله ی اصلی اگزوز وصله و زیر انجین قرار داره هم جزیی از کاتالیزوره.من اونو هم درآوردم

- - - Updated - - -

دیدم اگزوز از قیافه فابریکش میوفته بر نداشتم :30:

zeroamin
24-03-1395, 03:10 بعد از ظهر
درسته مال من یه مقدار جای جوشاش توی ذوق میزنه.بعضیا رو دیدم فلاپ اسپایدر آپاچی رو میدن طرح و برچسب میزنن میندازن روش که کامل میپوشونه.چیز قشنگی میشه ولی موقع تعویض روغن و فیلتر جلوی دسته باید باز بشه

yasharazary
24-03-1395, 06:59 بعد از ظهر
دوستان منظورتون از لاستیک دیافراگم چیه؟کجای موتوره؟

e.jaber.g
24-03-1395, 09:33 بعد از ظهر
یه لاستیک حلقه ای شکله که روی سر کاربرات بالای سوزنی زیر درپوش مشکی رنگ قرار داره

behnamrazavi
24-03-1395, 10:29 بعد از ظهر
تا اونجا که من میدونم، این دیافراگم با بنزین تماس نداره، نمدونم چرا میگن بنزین سوپر خرابش میکنه!

موتور باز
24-03-1395, 11:39 بعد از ظهر
تا اونجا که من میدونم، این دیافراگم با بنزین تماس نداره، نمدونم چرا میگن بنزین سوپر خرابش میکنه!

بخارات بنزین موجود در کاربراتور به مرور خشکش میکنه
موقع تعویض هم هم اصلی هست ( که با پیستون و سوزنه و کمی گرون تر ) و شرکتی هم هست که عمرش مثل اصلی نیست اما ارزونتره

kaveh_am
25-03-1395, 08:23 قبل از ظهر

iman-323
31-03-1395, 04:59 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
یه روش برای ریست آیکون سرویس توی فرومای خارجی خوندم تست کنید ببینید واسه شما هم جواب میده یا نه
سوئیچ رو باز کنید و دکمه کیل انجین (دکمه قرمز رنگ) رو بزنید ک کیلومتر خاموش بشه
دکمه مود رو روی کیلومتر نگه دارید و دکمه کیل انجین رو بزنید تا کیلومتر روشن بشه
دکمه مود رو همینطور که گرفتین تا 10 ثانیه نگه دارید
آیکن سرویس شروع به چشمک زدن میکنه که باید حالا دکمه مود رو ولش کنید و ست رو بزنید تا پاک بشه
امیدوارم جواب بده و موفق باشید [emoji6]

دمت گرم خدا خیرت بده خیلی اقایی . الان ساعت 5 و 30 ه و رفتم حیاط و درسش کردم . بازم ممنون

mohsenafi
31-03-1395, 07:56 قبل از ظهر
سلام بر دوستان همیشه در صحنه
موتور من 2700 تا گار گرده آچار کشیم کردم ولی دقیقا روی دور موتور 7000 روی هردنده لرزش زیادی داره به نظرتون از چی میتونه باشه در ضمن فیلراشم با همون آچار کشی سفت کرد. به نظرتون فیلراشو زیاد سفت نکرد؟؟؟ خیلی رو اعصابمه اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید:297::297::laie_14::laie_14:

zeroamin
01-04-1395, 08:36 قبل از ظهر
سلام بر دوستان همیشه در صحنه
موتور من 2700 تا گار گرده آچار کشیم کردم ولی دقیقا روی دور موتور 7000 روی هردنده لرزش زیادی داره به نظرتون از چی میتونه باشه در ضمن فیلراشم با همون آچار کشی سفت کرد. به نظرتون فیلراشو زیاد سفت نکرد؟؟؟ خیلی رو اعصابمه اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید:297::297::laie_14::laie_14:
موتور منم مدل 93 از اول همینطوری بود.کاتالیزور رو دراوردم درست شد.یکی دیگه از دوستان هم همین مشکل رو داشت ایشون هم با دراوردن کاتالیزور مشکلش حل شد

mohsenafi
01-04-1395, 12:43 بعد از ظهر
موتور منم مدل 93 از اول همینطوری بود.کاتالیزور رو دراوردم درست شد.یکی دیگه از دوستان هم همین مشکل رو داشت ایشون هم با دراوردن کاتالیزور مشکلش حل شد

متشکرم
پس به فیلر ربطی نداره ؟

M@hdi
01-04-1395, 09:12 بعد از ظهر
سلام
کسی از دوستان فیلرگیری بلده؟ خودمون می تونیم انجام بدیم یا حساسه؟ من تا حدودی خودم آچار به دستم اگه یکی لطف کنه دقیق با عکس تعوضیح بده شاید بتونم خودم انجام بدم

و اینکه اندازه فیلر تابستون و زمستون فرق داره؟

muhammad.ds
01-04-1395, 11:55 بعد از ظهر
مي خوام اپاچي مو رد كنم يه ان اس ٢٠٠ بگيرم (كاركرده)به نظرتون كار درستيه يا اينكه يه ان اس ١٥٠ بگيرم؟
يكي از بچه ها اينجا يه ان اس ٢٠٠ قرمز مشكي داره كه ٨٠٠٠تا كاركرده و بيمه هم نداره ظاهرش خوبه ولي فني شو نمي دونم
ما تو شهرمون تعميركاري كه از ان اس سر در بياره به اون صورت نداريم از كجا بفهم موتورش مشكل يا ضعفي (مثلا مشكل انگشتي كه شنيدم اگه يكم فشار بياري به مشكل مي خوري و...)نداره
ممنون از راهنمايي تون

vahidps
02-04-1395, 09:38 قبل از ظهر
فیلرگیری NS

ARSH
02-04-1395, 10:14 قبل از ظهر
دوستان یه سوال اماتور شرمنده میدونم خیلی اینو شنیدید خیلی هم اشتباه هست پرسیدنش ولی یکی از دوستان میخواد بدونه
120 رو راحت میره ؟ منظورم اینه بهش فشار میاد تو این سرعت ؟ 110 اینا چطور ؟

mohamad.gh
02-04-1395, 01:50 بعد از ظهر
دوستان یه سوال اماتور شرمنده میدونم خیلی اینو شنیدید خیلی هم اشتباه هست پرسیدنش ولی یکی از دوستان میخواد بدونه
120 رو راحت میره ؟ منظورم اینه بهش فشار میاد تو این سرعت ؟ 110 اینا چطور ؟

سلام آقا ارش ، سرعت ثابتم 120 تو جادست و 130 تو سبقته . ی کله باهاش 500 تا هم رفتم فقط برا بنزین وایستادم . خیالت راحت

Apirab
02-04-1395, 04:59 بعد از ظهر
سلام موتور میخوام بگیرم بین مگلی و ان اس موندم نظر شما چیه

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

M@hdi
02-04-1395, 09:24 بعد از ظهر
فیلرگیری NS

ممنون ولی اینجوری خیلی سخت میشه متوجه شد چی به چیه البته تا حدودی یه چیزایی دستگیرم شد فقط می مونه سایز فیلرها

آچار مخصوصش رو از کجا باید تهیه کرد؟ و اینکه سایز فیلرها تو زمستون و تابستون چه اندازه ای باید باشه؟

Gladiator
03-04-1395, 12:03 بعد از ظهر
سلام موتور میخوام بگیرم بین مگلی و ان اس موندم نظر شما چیه

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

بدون شک ان اس بگیر

ARSH
03-04-1395, 04:27 بعد از ظهر
خراب شه این شهرستان که هیچی توش نیس
قزوین تخماتیک دو تا نمایندگی داره این فارس موتور چیه همین بعد کلا یه دونه زمین خورده داشتن دیروز رفتم بگیرم

این رنگا نیستن ؟

تو گوگل زدم پالس 200 ان اس اینا اومد این زرده قشنگه هست ؟ صفر هست یا اینم باید مثل اون بنلی وایسیم فرجی شه صفر بیاد ؟ هرکدوم از این رنگا باشه من میخوام یه دونه هم دیدم قرمز و مشکی قاطی بود اونم قشنگ بود
از سفیدش زیاد خوشم نمیود به سلیقم نخورد . ابی هم زیاد به سلیقم نخورد همینارو دیدم فقط

M@hdi
03-04-1395, 04:42 بعد از ظهر
تا اونجایی که من اطلاع دارم قرمز تک رنگ دیگه تولید نمیشه زرد رو نمی دونم ولی 10 و خورده ایه اگه باشه

قرمز مشکی موجوده

shaahinah
03-04-1395, 04:49 بعد از ظهر
تک رنگ دیگه تولید نمیشه بغیر از مشکی ولی سفارش بدی میارن زرد شیراز 10 تومنه مدل 95 رنگهای دیگه 9 تومن

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

M@hdi
03-04-1395, 04:53 بعد از ظهر
قرمز تک رنگ بخوام چه جوری باید سفارش بدم؟

انصافا مشکی یه دستش ابهت خاصی داره

shaahinah
03-04-1395, 05:01 بعد از ظهر
قرمز تک رنگ بخوام چه جوری باید سفارش بدم؟

انصافا مشکی یه دستش ابهت خاصی داره
قرمز تک رنگ نداره[Only registered and activated users can see links] شرابیه واسه سفارش باید به نمایندگی ها مراجعه کنید

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

ARSH
03-04-1395, 05:31 بعد از ظهر
رفقا چجوریه ؟ نمایندگیش به من میگه 8.800
گفتم چه رنگایی میاری ؟ گفتم مشکی
قرمز
اینا
منظورش اون دو رنگه بوده مشکی قرمز ؟ زرد مگه با تکچرخ از شرکت خارج میشه 10 تومنه ؟ تهران هست زردش رفقا یا نه اون نارنجی هم کلا ندیدم اصن حالا مهم نیست همچین شاخم نیس رنگ زرد باز اگه طلایی بود یه چی
قرمز یه دست باشه خیلی خوبه

M@hdi
03-04-1395, 05:58 بعد از ظهر
نمایندگیش کیه؟ اگه منظورت بهروز زادس اون کلا حالش خوب نیست ... الان ان اس تو بازار نیست تا آخر هفته دیگه قراره پخش بشه شایدم به خاطر این بالا میگه شما خواستی بخری تو 17 شهریور حسین جدیدیان 8450 هم میده

زردش خیلی کمه ... قرمز هم منظورش همون قرمز مشکیه

ARSH
03-04-1395, 07:25 بعد از ظهر
داداش من تهران نیستم قزوینم
نماینده این موتورا هم عرب ها هستن اینجا ( فامیلیشون عرب هست )

من فقط این جریان سند زدنش رو مخمه وگرنه میومدم از تهران میگرفتم میاوردم

Alireza.BMW
03-04-1395, 08:07 بعد از ظهر
داداش من تهران نیستم قزوینم
نماینده این موتورا هم عرب ها هستن اینجا ( فامیلیشون عرب هست )

من فقط این جریان سند زدنش رو مخمه وگرنه میومدم از تهران میگرفتم میاوردم

امیدجان رنگ مشکی قرمزش بگیر خب خیلی قشنگه ها اینم عکسش:

تک رنگشم بخای برات سقارشی بزنن قیمت بالاتر پات میوفته حالا چقدر نمیدونم رنگ زردشم همون اولش که اومد داستان داشت... من شخصا بخام 10 پای زردش بدم میرم آر اس برمیدارم هم انژکتوره هم نانازه:afro:
.
نیخاستی بنلی برداری چی شد اومدی سمت ان اس

ARSH
03-04-1395, 08:21 بعد از ظهر
علیرضا داداش اول رفتم سمت بنلی که دیدم قطعه مطعه نداره اصلا . هرکی یه چی میگه درباره اش
بعد گفتم دوک بگیرم پدر مادر داره بعد یادم افتاد بابا کی تی ام لنت ترمزشم نیست حتی چه برسه به لوازمشم
مساله مالی نیست والا اگه دوک 250 قطعه داشته باشه همونو میگیرم ولی میدونم نداره
حتی گفتم کاوازاکی زد بردارم که بچه های خودمون وارد کردن جمع کردن 3 تومن زیر قیمت کمرک هم میتونستم بردارم ولی میبینم اونم هیچیش نیست
اقا هیچ موتوری هیچیش نیس ! این بی پدر مادرا فقط موتورو میارن قطعه رو میزارن پای هیچچچچچچچچچچچ
الان کی تی ام داریم نصفش نیومده برامون هیچی همینجوری موتور 2014 مونده ! نه پیدا میشه حتی تو دوبی نه پیدا شه تا سه چهار ماه دیگه میرسه اصلا خیلی وضع بدی شده
دیگه میبینم همین ان اس مونده فقط . اعصابم خورده بابا پولشو دارم معلوم نیست از کجا باید بگیرم اینو . این عکسی که گذاشتی خیلی قشنگه همین باشه صفرشو میگیرم فقط یه مساله هست این که اگه از تهران موتور بگیرم سندش رو به نام یکی میزنن که تهران باشه من قزوینم . بعد قزوینم که معلوم نیست بیارن نیارن یارو نماینده اش میگه شاید بیارم ! انگار مثلا ما پول میخوایم بدیم اقا باید حال کنه بیاره یا نیاره
حقیقتش سر یکی از موتورا به یه نبود قطعه خوردم سه هفته اس موتور بازه قطعه گیر نمیاد قطعه گیر اومده یارو ناز میکنه نمیفرسته قطعه چیز دیگه رو دارم میزارم روش اصن یه وضع عجیبی دیگه کلا دارم هم از موتور امارت میکشم بیرون هم از کلا موتوری که لوازمش نباشه دیگه موتورسواری بسه هرچی سوار شدیم ترکوندیم دیگه بسه همه موتورامو دارم میفروشم چه کراس چه تریل همه رو
یه موتور نیاز دارم هرزگاهی اعصاب بهم میریزه سوار شم یه مسافرتی چیزی برم دیگه نه میتونم از دس پلیس فرار کنم نه میتونم موتور ببرم تو اتاق قایم کنم که دزد نبره نه چیزای دیگه که از 9 سالگی تا امروز کشیدم
کا ال ایکس رو هنوز دارم اونم میخوام رد کنم بره

حالا موندم دیگه اصن نمیدونم چیکار باس بکنم موتورایی که همیشه داشتم پول دادم هندل زدم الان اصن نمیفهمم سند زدن این چیزا چطوریه یا چیکار باید بکنم از کجا بگیرم
خلاصه موندم دیگه
الان همین که عکسشو گذاشتی باشه واقعا همین الان میگیرمش

mentiroso
03-04-1395, 10:17 بعد از ظهر
من سری اول ns مدل 92 زرد داشتم 93 هم داشتم هیچکدوم به هیچ مشکلی برنخوردند....ns موتور خوبیه فقط پشتش نباید فاز موتورسنگین گرفت.

الان دوک 200 دارم.....از من هر کی سوال بپرسه میگم سمت موتوری برید که لوازم و خدمات پس از فروش داشته باشه.

ns تمام لوازمش هست و تعمیرکاراش دیگه فراوان...ktm به عنوان مثال شرکتی به نام( دزد کویر)وارد کرده که اولا قیمتش فضاییه دوما قطعات اصلا ساپورت نداره .بنللی که اصلا صحبت نکنیم بهتره...

واقعا الان تو بازار ns به نسبت سواری و قیمت ارزش خرید داره لااقل همیشه پول هست.

ابوالفضل88
04-04-1395, 12:31 بعد از ظهر

دارین بزارین [Only registered and activated users can see links]

Alireza.BMW
04-04-1395, 01:46 بعد از ظهر
علیرضا داداش اول رفتم سمت بنلی که دیدم قطعه مطعه نداره اصلا . هرکی یه چی میگه درباره اش
بعد گفتم دوک بگیرم پدر مادر داره بعد یادم افتاد بابا کی تی ام لنت ترمزشم نیست حتی چه برسه به لوازمشم
مساله مالی نیست والا اگه دوک 250 قطعه داشته باشه همونو میگیرم ولی میدونم نداره
حتی گفتم کاوازاکی زد بردارم که بچه های خودمون وارد کردن جمع کردن 3 تومن زیر قیمت کمرک هم میتونستم بردارم ولی میبینم اونم هیچیش نیست
اقا هیچ موتوری هیچیش نیس ! این بی پدر مادرا فقط موتورو میارن قطعه رو میزارن پای هیچچچچچچچچچچچ
الان کی تی ام داریم نصفش نیومده برامون هیچی همینجوری موتور 2014 مونده ! نه پیدا میشه حتی تو دوبی نه پیدا شه تا سه چهار ماه دیگه میرسه اصلا خیلی وضع بدی شده
دیگه میبینم همین ان اس مونده فقط . اعصابم خورده بابا پولشو دارم معلوم نیست از کجا باید بگیرم اینو . این عکسی که گذاشتی خیلی قشنگه همین باشه صفرشو میگیرم فقط یه مساله هست این که اگه از تهران موتور بگیرم سندش رو به نام یکی میزنن که تهران باشه من قزوینم . بعد قزوینم که معلوم نیست بیارن نیارن یارو نماینده اش میگه شاید بیارم ! انگار مثلا ما پول میخوایم بدیم اقا باید حال کنه بیاره یا نیاره
حقیقتش سر یکی از موتورا به یه نبود قطعه خوردم سه هفته اس موتور بازه قطعه گیر نمیاد قطعه گیر اومده یارو ناز میکنه نمیفرسته قطعه چیز دیگه رو دارم میزارم روش اصن یه وضع عجیبی دیگه کلا دارم هم از موتور امارت میکشم بیرون هم از کلا موتوری که لوازمش نباشه دیگه موتورسواری بسه هرچی سوار شدیم ترکوندیم دیگه بسه همه موتورامو دارم میفروشم چه کراس چه تریل همه رو
یه موتور نیاز دارم هرزگاهی اعصاب بهم میریزه سوار شم یه مسافرتی چیزی برم دیگه نه میتونم از دس پلیس فرار کنم نه میتونم موتور ببرم تو اتاق قایم کنم که دزد نبره نه چیزای دیگه که از 9 سالگی تا امروز کشیدم
کا ال ایکس رو هنوز دارم اونم میخوام رد کنم بره

حالا موندم دیگه اصن نمیدونم چیکار باس بکنم موتورایی که همیشه داشتم پول دادم هندل زدم الان اصن نمیفهمم سند زدن این چیزا چطوریه یا چیکار باید بکنم از کجا بگیرم
خلاصه موندم دیگه
الان همین که عکسشو گذاشتی باشه واقعا همین الان میگیرمش
.
امید جان این رنگش هست تو بازار خیالت تخت من خودمم این رنگش بیشتر میپسندم...
برای سند زدنم فکر نکنم اینجوری باشه شما از تهران بخای بخری بنامت میشه چرا نشه موتور صفره مورد نداره که قبلا صاحاب نداشته که طرف بگه فلانه ملانه حتی موتور کارکردم میشه بنام یه شهر دیگه زد...
یکی دوستان میگفت یک بنگاه تو تهران 8400 صفرش بهتون میده اگر لطف کنن شماره فروشگاه رو بزارن برای امید جان عالیه چون رنگ میزنی میگی من فلان شهر ان اس صفر میخام برا سندش چکار باس بکنم بهت میگه فکر کنم شما موتور میخری مدارکتم میدی سند حاظر شد با پست باست میفرسته که هزینه پست پای شماست شایدم برگه کمپانی بده بهت خودت بری دنبال سند زدنش دقیق نمیدونم... بعدشم بپرس باربری تا شهر شما چقد میگیره میاره اگه هم میخای خودت بیاریش که یه قضیه جداست
.
ولی خب امید جان هزینه رفت و آمدت با پولی که به باربری برای فرستان موتور میگیره در نطر بگیر ببین میصرفه باست یا نه؟؟؟ شهرتون اونجا صفرش چند میگن؟؟؟
.
بعدشم ببین میتونی قیمت شهرهای اطرفم بگیری ببینی چه جوریه؟؟؟ و اگه رنگ قرمز مشکی نداشتن بری اونجا بگیری که دردسرت کمتر باشه
.
ولی من میگم واستا 180 بیاد امید جان 180شو بگیر چون یکی دوستان مشتریش 200 داشته فروخته 150 گرفته گفته از دستش خلاص شدم

ali_r
04-04-1395, 06:23 بعد از ظهر
ساکن شهر دیگه ای باشی تهران بخوای موتور بخری به اسمت نمیزنن باید ساکن تهران باشی

mohamad.gh
04-04-1395, 06:48 بعد از ظهر
پیرلی برزیل ، 140 . تو شتاب تاثیری نداشت ، چسبندگیش خیلی بهتر شده . تهران یکی از دوستان گرفت 260 تومن

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

پدال ترمز رو ی خورده ب داخل کجش کردم . ب نظر من زیادی بیرون بود تو مصافت رو اعصاب بود

M@hdi
04-04-1395, 09:19 بعد از ظهر
پدال ترمز یه خرده هم بالاست من ساق پام درد می گرفت انقدر بالا نگه می داشتم بردم دادم رفیقم برام آوردش پایینتر دیگه قفل هم نمی کنه تو ترمزهای شدید

جا پلاکی رو چیکار کردی محمد جان؟ چراغش رو باز کردی؟ راستی کارکرد موتورت چندتا شده؟ فیلرگیری کردی تا حالا؟ یکی از دوستام که خیلی هم فنیه میگه این موتور اصلا فیلرگیری لازم نداره درسته؟ در کل هرچی اطلاعات راجع به فیلرگیری می دونی رو کن :biggrin:

mohamad.gh
04-04-1395, 10:26 بعد از ظهر
پدال ترمز یه خرده هم بالاست من ساق پام درد می گرفت انقدر بالا نگه می داشتم بردم دادم رفیقم برام آوردش پایینتر دیگه قفل هم نمی کنه تو ترمزهای شدید

جا پلاکی رو چیکار کردی محمد جان؟ چراغش رو باز کردی؟ راستی کارکرد موتورت چندتا شده؟ فیلرگیری کردی تا حالا؟ یکی از دوستام که خیلی هم فنیه میگه این موتور اصلا فیلرگیری لازم نداره درسته؟ در کل هرچی اطلاعات راجع به فیلرگیری می دونی رو کن :biggrin:

سلام مهدی جان ، درسته پدال رو ی خورده پایینم اووردم ، سابقه قفل کردن ترمز عقب نداشتم ، تو ترمزهای شدید سریع میگیرم ول میکنم ، حالا....

جاپلاکی رو اره باز کردم ، جا پلاکی ان اس ی نمه از لاستیک بیرونتره ، ی چن تا ان اس دیدم ک طرف زده ب پلاک فلاپا رو ب فنا داده ، پلاکو با آلن و مهره کاسه نمد دار بستم ب قطعه آلومینیومی ی خوردم کجش کردم خطر عقب دیده شه ، دیگه آخرت نبوغ :4chsmu1:

مدل 93 ، 20000 هزار تا کار کرده ، نه رفیق هنو فیلر نگرفتم . موتور سرد ک روشن میکنم نه صدای انگشتی میده نه فیلر ، بیشتر آخر هفته ها مصافت میرم ، تو ی روز باهاش 500 تا بدون استراحت ،، فقط برا بنزین سرعت رو 120 و 800 تا با 2 ساعت استراحت رفتم ، گوش شیطان کر تا حالا ب غیر سرویسهای معمولش مشکل خاصی نداشته . اینکه فیلر لازم نداره رو بعید میدونم ، در صورت لزوم فیلر لازم میشه

برا فیلر گیری اون دوستمون ک براتون لینک گذاشت ، خیلی کامل بود . بکی از دوستان تو پستهای قبل همون لینک رو با ی توضیح کوتاه گذاشته بود ، فک کنم عکساشو داشته باشم برات میزارم رفیق .

M@hdi
05-04-1395, 03:06 قبل از ظهر
سلام مهدی جان ، درسته پدال رو ی خورده پایینم اووردم ، سابقه قفل کردن ترمز عقب نداشتم ، تو ترمزهای شدید سریع میگیرم ول میکنم ، حالا....

جاپلاکی رو اره باز کردم ، جا پلاکی ان اس ی نمه از لاستیک بیرونتره ، ی چن تا ان اس دیدم ک طرف زده ب پلاک فلاپا رو ب فنا داده ، پلاکو با آلن و مهره کاسه نمد دار بستم ب قطعه چدنی ی خوردم کجش کردم خطر عقب دیده شه ، دیگه آخرت نبوغ :4chsmu1:

مدل 93 ، 20000 هزار تا کار کرده ، نه رفیق هنو فیلر نگرفتم . موتور سرد ک روشن میکنم نه صدای انگشتی میده نه فیلر ، بیشتر آخر هفته ها مصافت میرم ، تو ی روز باهاش 500 تا بدون استراحت ،، فقط برا بنزین سرعت رو 120 و 800 تا با 2 ساعت استراحت رفتم ، گوش شیطان کر تا حالا ب غیر سرویسهای معمولش مشکل خاصی نداشته . اینکه فیلر لازم نداره رو بعید میدونم ، در صورت لزوم فیلر لازم میشه

برا فیلر گیری اون دوستمون ک براتون لینک گذاشت ، خیلی کامل بود . بکی از دوستان تو پستهای قبل همون لینک رو با ی توضیح کوتاه گذاشته بود ، فک کنم عکساشو داشته باشم برات میزارم رفیق .

ببخشید سلام یادم رفت

موتور منم وقتی سرده روشن می کنم هیچ صدایی نمیده یه خرده هم انجینش صدای نرمتر و بم تری داره و جون دارتر به نظر می رسه(نمی دونم این حالتو چه جوری توضیح بدم شاید متوجه شده باشی) ولی بعد نیم ساعت یه ساعت سواری که حسابی داغ میشه صدای سوپاپها بیشتر به گوش می رسه و صدای انجین زیرتر و شل تر کار می کنه (این حالت خیلی رو مخه حس می کنم تمام پیچهای انجین شله)
موتور شما هم اینجوریه؟

راجع به فیلرگیری هم بیشتر می خوام یاد بگیرم اگه نیاز شد خودم انجام بدم یه بار دادم لاستیک دیافراگم عوض کردن برام 45 تومن گرفتن ... کلا ده دقیقه طول نکشید ... حتما فیلرگیری میره رو 60-70 تومن اصلا انصاف ندارن این تعمیرکارا ... با یه خرده دقت این سرویس ها رو خودمونم می تونیم انجام بدیم

sajjadme
05-04-1395, 04:08 قبل از ظهر
ساکن شهر دیگه ای باشی تهران بخوای موتور بخری به اسمت نمیزنن باید ساکن تهران باشی

علی جان راجع به این موضوع راه حل چیه ...چطور کسی که توی تهران فامیل نداره میتونه ازتهران موتور بخره؟اصلا امکانش هست ؟
اینجا جاش نیست اگه میشه که همینجا اگه نشد توی یه تاپیک دیگه مثل تاپیک سوال و جواب پاسخ بدید سوال خیلی ها میتونه باشه ...
ممنون

farshad 54
05-04-1395, 08:26 قبل از ظهر
موتور صفر اگر بخرید سندش سفیده شما کپی مدارکتونو میدین به مغازه اون میفرسته کارخونه اونجا هم سند و کارت موتور و .... به آدرس و کد پستی که شما همراه مدارک به مغازه دار اعلام کردین میفرسته از هر جای ایران هم که بخرید همینه روالش

کارکرده اگر میخرید فروشنده (صاحب سند ) باید به شما وکالت تعویض پلاک و فروش بده شما بعد موتور رو میبری شهر خودتون تو مرکز تعویض پلاک همون شهر خودتون پلاک به نام خودتون میگیرین آدرس و ...

همون شهر خودتونو میدین و اسناد میاد در خونتون

فقط اگر بخواید سند قطعی محضری بزنید باید دوباره برگردید همون شهری که موتورو خریدین با صاحب سند برید محضر (البته جدیدا اینجوری شده قبلا صاحب سند وکالت فروش میداد به خریدار - خریدار خودش

میتونست بره محضر هم جای خریدار و هم جای فروشنده امضا کنه )ولی الان مثل اینکه دیگه همچین امکانی وجود نداره واسه سند محضری زدن

mohamad.gh
05-04-1395, 02:20 بعد از ظهر
ببخشید سلام یادم رفت

موتور منم وقتی سرده روشن می کنم هیچ صدایی نمیده یه خرده هم انجینش صدای نرمتر و بم تری داره و جون دارتر به نظر می رسه(نمی دونم این حالتو چه جوری توضیح بدم شاید متوجه شده باشی) ولی بعد نیم ساعت یه ساعت سواری که حسابی داغ میشه صدای سوپاپها بیشتر به گوش می رسه و صدای انجین زیرتر و شل تر کار می کنه (این حالت خیلی رو مخه حس می کنم تمام پیچهای انجین شله)
موتور شما هم اینجوریه؟

راجع به فیلرگیری هم بیشتر می خوام یاد بگیرم اگه نیاز شد خودم انجام بدم یه بار دادم لاستیک دیافراگم عوض کردن برام 45 تومن گرفتن ... کلا ده دقیقه طول نکشید ... حتما فیلرگیری میره رو 60-70 تومن اصلا انصاف ندارن این تعمیرکارا ... با یه خرده دقت این سرویس ها رو خودمونم می تونیم انجام بدیم

صدای انجین من شاید وقتی گرم بشه ی خورده تغییر کنه ولی باید با دقت گوش بدی . موتورت چن تا رفته ؟ آب بندی رو درست انجام دادی ؟ روغن ، فیلتر چن تا عوض میکنی ؟ روغن چی میریزی ؟ آچار کشیاشو ب موقع انجام میدی ؟

فیلر رو پیش تعمیر کار ببر بعید میدونم بتونی درست انجام بدی ، ns هندا نیستا خرج رودستت میزاره .چرا لاستیک دیافراگم عوض کردی ؟ اون چ تعمیر کاری بوده تو 10 دقیقه عوض کرده !! در اووردن فلاپ باک ، باک ، فیلتر هوا ، وارد ک باشی یک ربع تا 20 دقیقه زمان میبره . این چ جوری تو 10 دقیقه اینارو باز کرده چتری عوض کرده بسته ؟!
خواستی فیلر بگیری خودت موتور رو بریز پایین تعمیر کار فقط فیلرشو بگیره خودتم ببندش هزینت کمتر میشه . قبل از فلیر مطمئن شو فیلر لازمه

اینم عکسهایی ک یکی از دوستان تو پستهای قبل گذاشته بودن متاسفانه اسمشون یادم نیست

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

M@hdi
05-04-1395, 06:21 بعد از ظهر
7000 تا ... آب بندی کردم دقیق ... روغن بهران سوپر پیشتاز هر هزار تا تعویض فیلتر روغن هر سه هزارتا عوض کردم آچارکشی هم سر 1500 تای گارانتیش بردم ولی اسمشو نمیشه گذاشت آچارکشی

لاستیک دیافراگم هم یه مدتی بود موتورم خشک کار می کرد اصلا جون نداشت بردم پیش تعمیرکار گفت لاستیک دیافراگمش باید تعویض بشه(رو 6000 تا) ... تعمیرکاری که من میرم پیشش باک رو کامل درمیاره نیازی به باز کردن فلاپها نیست ... دوتا پیچ جلو و دوتا عقب داره باز که کنی بعد دستتو بندازی شیلنگ بنزین رو از سر صافی دربیاری باک کامل درمیاد کلا 5 دقیقه باز کرد 5 دقیقه هم بست حالا چند دقیقه اینور اونور(من منظورم از ده دقیقه این بود که کارخاصی انجام نداد که 35 دستمزد گرفت)

M.hamzeali
05-04-1395, 07:22 بعد از ظهر
دوستان تو سایت باجاج, as200 از ns200 ارزونتره، کسی میدونه دلیلش چیه ؟!

alireza0111
06-04-1395, 04:25 قبل از ظهر
سلام داداش گلم.میخاستم بپرسم من اگ بخام از تهران موتور بخرم صفر...و بیارم شهرستان برای کارای مدارکیش مشکلی پیش نمیاد؟

e.jaber.g
07-04-1395, 01:57 قبل از ظهر
سلام
کسی از دوستان فیلرگیری بلده؟ خودمون می تونیم انجام بدیم یا حساسه؟ من تا حدودی خودم آچار به دستم اگه یکی لطف کنه دقیق با عکس تعوضیح بده شاید بتونم خودم انجام بدم

و اینکه اندازه فیلر تابستون و زمستون فرق داره؟
سلام
دوست عزیز تو همین تاپیک توضیح داده شده

آموزش تصویری فیلر گیری پالس 200 ns

سلام خدمت تمامی دوستان امیدوارم این آموزش بدرد بخور باشه
برای فیلر گیری ابتدا باید موتورتون سرد سررررررد باشه. هرچی سردتر بهتر [emoji16] [emoji6]
باید باکو باز کنید که البته قبلش باید فلاپای بغل و صندلی ها باز بشن که خیلی سادس
برای باز کردن باک اول باید پوسته اونو باز کنید که 8تا پیچ داره
دوتا آلن روی باک جلوی درب باک
دوتا آلن سمت چپ و راست که درپوش پلاستیکی دارن
دوتا پیچ 4سو که عقب باک و زیر صندلی راکب هس
دوتا هم قسمت جلوی باک پشت فنرها
بعد از اون باید محفظه اصلی باز بشه که 3تا پیچ داره
دوتا بغل که انتهای باک قرار داره و یکی هم جلو پشت فرمون
وقتی بازش کردید یکم بلندش کنید و شلنگ بنزین رو ازش جدا کنید. البته حواستون باشه شیر بنزین رو قبلش بسته باشید
خوب حالا میریم سراغ قسمت اصلی که باید درپوش سر سیلندر رو باز کنید. البته قبلش درپوش باکس فیلتر هوا رو باز کنید که مزاحم نباشه
برای باز کردن درپوش سر سیلندر (همونی که آرم باجاج روشه و 4تا پیچ داره) پیچ هارو به صورت ضرب دری نیم دور، نیم دور شل کنید و بعد بصورت کامل 4تا پیچ رو باز کنید
خوب حالا درپوش رو به آرومی و با حوصله برش دارید و مراقب واشرش هم باشید. برای برداشتنش یکم به سمت چپ و سیم گاز گیره که با کمی دقت میتونید برش دارید
خوب همون طور که پیداست انگشتی ها و سوپاپ هارو ملاحظه میکنید.
4تا سوپاپ داریم که دوتایی که به سمت رادیاته سوپاپای اگزوز و دوتای عقبی سوپاپ مکش هست
خوب حالا باید خورشیدی زنجیر تایم رو در موقعیت مناسب قرار بدیم تا فیلر گیری بدرستی انجام بشه
طبق تصویر با آچار بوکس خورشیدی رو در جهت عقربه های ساعت بچرخونید تا علامت T در قسمت بالایی قرار بگیره
خوب حالا آچار فیلر شماره 0.05 رو بردارید و بین سوپاپ مکش و انگشتی قرار بدید و پیچهای روی انگشتی رو اول شل کنید تا اون میخه که اسمش نمیدونم [emoji12] چیه بچسبه رو آچار. در واقع فاصله بین سوپاپ و اون میخه که اسمش نمیدونم [emoji16] چیه باید اندازه قطر آچار فیلر بشه. بعد از تنظیم پیچارو سفت کنید.
همین مراحل رو با آچار فیلر شماره 0.08 برای سوپاپ اگزوز تکرار کنید.
تمام! فیلر گیری انجام شد. حالا درپوش سرسیلندر رو همونطوری باز چردید ببندید

در نهایت عذر خواهی میکنم اگه غلط املایی داشت یا گویش خوبی نداشت
و از اساتید محترم هم تقاضا مندم در صورتی که مشکل یا اشتباهی توی مراحل هست تذکر بدن
ارادت مند همتون
جابرگرجی [emoji8]

navid.ba
08-04-1395, 03:38 بعد از ظهر
سلام به همه اساتید و دوستان ns سوار راستش من یه مدتیه که این موتور رفته رو مخم وخیلی ازش خوشم اومده هم از تیپش و قیافش و از طرفی بعضیا ازش بد میگن که فلانه بساره خرج میاره میخواستم از کسایی که این موتورو دارن و اساتید سوال کنم با توجه به اینکه :flower4::flower4: سنگین وزنم حدود 120 کیلو ودر شمال (رشت)زندگی میکنم این موتور مناسب من هست؟ و چه مزایا و معایبی داره؟ ,ضمن اینکه باجاج یه همون پالس یه نمایندگی تا اونجایی که من میدونم اینجا داره و قطعاتش کمه و گرون زیادم اهل گاز دادن نیستم ولی گهگاهی مسافرتهای نزدیک میرم یه مسله دیگه هستش اینه که این موتور اینجا 8700 بدون بیمه قیمت دادن و با بیمه کامل 9040 گفت,تهران چقد فرق داره قیمتش ؟و اینکه هنگام تحویل موتور چه چیزایی باید باهاش با شه ؟ببخشید سرتون درد اوروم اخه اولین باره موتوری به این قیمت میگیرم قبلا فقط طرح هندا داشتم به خاطره اینه ومسله دیگه که تو دوره اببندی چه کارایی باید بکنم تا موتورم به مشکل ب نخوره ؟مرسی از پرشین موتور خواهشن جواب بدید با تشکر

farshad 54
08-04-1395, 07:40 بعد از ظهر
ان اس موتور بدی نیست فقط نسبت به موتورهای دیگه باجاج یه خورده رسیدگی بیشتر نیاز داره و اینکه باید باهاش درست رفتار کنی
با توجه به وزن شما هم مشکلی براش پیش نمیاد
موقع تحویل موتور هم دفترچه ب علاوه کارت گارانتی که ضمیمه دفترچس
یه جفت گارد بغل
یه جفت آینه
باطری که همونجا نصب میشه
البته فکر کنم الان آینه و گارد هم رو موتور نصب شده تحویلتون میدن
موتور رو که گرفتین یه 100 کیلومتر باهاش میرین بعد روغنشو عوض میکنین تا 500 کیلومتر بعدی دور موتور رو از 6000 تا بالاتر نبرین سرعت مهم نیست
چندتا بری فقط دور موتور بالاتر از 6 نره
دنده مرده و گاز خلاص الکی هم ندین
رو 500 تا دوباره روغن رو به علاوه فیلتر روغن عوض میکنید وبه همون منوال رانندگی میکنید
رو 1500 تا دوباره روغن عوض میشه و میتونید تا دور موتور بالاتر هم به موتور گاز بدین و از
سواری و شتاب موتور لذت ببرید
فقط یادتون باشه هر چی گاز و گوز و دور موتور بالاتر مساوی است با استهلاک بیشتر معقولانه و درست
از موتور استفاده کنید به موقش گاز بدین و به وقتش آروم برید تا هم موتور وهم شما از همدیگه راضی باشید
برای کسب اطلاعات بیشتر و فهمیدن جزئیات مهم راجب این موتور هم توصیه میکنم تاپیک رو مطالعه بفرمایید
موفق باشید

ARSH
09-04-1395, 01:25 بعد از ظهر
بچه ها من اینو گرفتم از دوستمون کلا 18 کیلومتر خالی کار کرده بود رفته بود خونه ننه باباش نزاشته بودن دیگه داد به ما صفر خریده بود هفته پیش بیمه کرده بودش
8.700 با بیمه ازش گرفتم من دیگه گفتم صفر نگیرم این بیمه اینا هم کرده پول لازمم هست

وقت نکردم موتورو دیگه چک کنم ولی گفت زیر زینش اچار و دفترچه اینا داره تا خونه اوردم که خیلی نرم بود صدا ازش در نمیاد خوشم اومد بد نیست حالا فردا اینا سوار میشم بینم چیه

دمتون گرم راهنمایی کردید مرسی

Alireza.BMW
09-04-1395, 04:01 بعد از ظهر
بچه ها من اینو گرفتم از دوستمون کلا 18 کیلومتر خالی کار کرده بود رفته بود خونه ننه باباش نزاشته بودن دیگه داد به ما صفر خریده بود هفته پیش بیمه کرده بودش
8.700 با بیمه ازش گرفتم من دیگه گفتم صفر نگیرم این بیمه اینا هم کرده پول لازمم هست

وقت نکردم موتورو دیگه چک کنم ولی گفت زیر زینش اچار و دفترچه اینا داره تا خونه اوردم که خیلی نرم بود صدا ازش در نمیاد خوشم اومد بد نیست حالا فردا اینا سوار میشم بینم چیه

دمتون گرم راهنمایی کردید مرسی

.
مبارک باشه امید جان اونجا صفرش چنده؟؟؟ اینجا صفرش 9200 میگن 9تا9100 میدن همین رنگ در بنگاه موجود بود کارکرد 350تک دونه بدون نقطه تمام پلاستیکا مث این روش بود 11ماه بیمه ایران به 8200 میداد کارت بکشی همونجا البته

ابوالفضل88
09-04-1395, 04:56 بعد از ظهر
ان اس صفرش تهران چنده دوستان

M@hdi
09-04-1395, 06:55 بعد از ظهر
8500

ARSH
09-04-1395, 11:22 بعد از ظهر
.
مبارک باشه امید جان اونجا صفرش چنده؟؟؟ اینجا صفرش 9200 میگن 9تا9100 میدن همین رنگ در بنگاه موجود بود کارکرد 350تک دونه بدون نقطه تمام پلاستیکا مث این روش بود 11ماه بیمه ایران به 8200 میداد کارت بکشی همونجا البته

مخلصم داش علی
اینجا صفرش 8800 هست بدون بیمه و این چیزا با بیمه میشه همون 9100 یا 9 اینا نمیدونم
من دیگه دیدم این اماده شسته رفته اس گرفتم همینو زیاد بالا پایین نکردم تهران ارزون تر گیر میومد صفرشو 8450 هم قیمت دادن دیگه وقت نمیشد برم اونجا
الان اومدم یکم سوار شدم هوا که خنک بود گرم نشد اصن
تو دور پایین موتور خرفت و لشیه ولی دور بالای خوبی داره به خصوص اینکه 6 دنده اس دنده 6 قشنگ موتورو واسه سرعت روان میکنه من سر گاز 80 تا میرفتم اصلا گازو نمیچرخوندم
ولی دور پایین و سرعت پایین اصن یه جوریه انگار هی میخواد بخوابه به بغل
فرمون ایناشم که نمیچرخه درست حسابی
ولی کلا خوشم اومد ازش من قبلا پالس اینا سوار شدم زیاد حال نکردم این باحاله میخوام نگه دارم اینو
چقدر مونتاژش تخیلیِ جمعه بریزم زمین ببندمش

zeroamin
11-04-1395, 11:05 بعد از ظهر
راسته میگن به ان اس بنزین سوپر بزنی خراب میشه؟؟
بنزین معمولی هم که بزنی لاستیک دیافراگم کاربراتور به مرور زمان خراب میشه.و فقط ان اس نیست.پالس 220 و 180 هم دارن این داستانو.لاستیک دیافراگم یا چتری یه قطعه ی مصرفی توی کاربراتور.با بنزین معمولی 6000 تا 8000 تا کار میکنه و بعدش خشک میشه در نتیجه جون موتور کم میشه.وقتی بنزین سوپر بزنی این خراب شدن دیافراگم تسریع میسه فقط و زودتر باید تعویض بشه

flower
12-04-1395, 07:39 قبل از ظهر
بنزین معمولی هم که بزنی لاستیک دیافراگم کاربراتور به مرور زمان خراب میشه.و فقط ان اس نیست.پالس 220 و 180 هم دارن این داستانو.لاستیک دیافراگم یا چتری یه قطعه ی مصرفی توی کاربراتور.با بنزین معمولی 6000 تا 8000 تا کار میکنه و بعدش خشک میشه در نتیجه جون موتور کم میشه.وقتی بنزین سوپر بزنی این خراب شدن دیافراگم تسریع میسه فقط و زودتر باید تعویض بشه

الان مودناس 130 لاستیک دیافراگم داره من 6 ساله عوض نکردم هم سوپر و هم معمولی زدم چند بار هم بازم کردم هنور سالم بود اگر ماله مودناس بش می خوره یبار بندازین خودتون را راحت کنید قیمت 60 هزار ساخت ژاپن .

shayant
13-04-1395, 03:59 قبل از ظهر
حالا اگه این لاستیک دیافراگمو به موقع عوض نکنی مثلا پاره بشه چه بلایی سر موتور میاد؟

ARSH
13-04-1395, 09:18 بعد از ظهر
رفقا من امروز رفتم روغنی که تو این تاپیم چند تا معرفی کردید بگیرم براش کیلومتر موتوره 190 تا شد الان
والا این قزوین خراب شده اصن چیزی پیدا نمیشه مخصوص موتور
ما تو موتور کراس بهران پیشتاز میریزیم
نمیشه تو این بریزم ؟ مگه میشه نشه ؟ والا بهران از توتال هم بهتره به نظرم
اینجا اصلا کسی نمیفهمه jaso ma چیه تا به یارو میگه برو بابا ماشین موتور فرق نداره و این خزعبلات
خلاصه که نیست
من همون پیشتاز بریزم زود به زود عوض کنم ؟

M@hdi
13-04-1395, 09:26 بعد از ظهر
من دوساله بهران سوپر پیشتاز 20w50 می ریزم سر هر هزارتا عوض می کنم مشکلی تا حالا نداشتم ... بخار هم نمیشه

حواست به فیلتر روغن هم باشه می گن هر 5000 تا باید تعویض بشه ولی من چون حساسم هر 3000 تا عوض می کنم

Amin108
14-04-1395, 12:08 قبل از ظهر
من دوساله بهران سوپر پیشتاز 20w50 می ریزم سر هر هزارتا عوض می کنم مشکلی تا حالا نداشتم ... بخار هم نمیشه

حواست به فیلتر روغن هم باشه می گن هر 5000 تا باید تعویض بشه ولی من چون حساسم هر 3000 تا عوض می کنم

فیلتر روغن ان اسو از کجا میشه خرید ؟ خودمون میتونیم عوضش کنیم ؟

mohamad.gh
14-04-1395, 12:20 قبل از ظهر
من دوساله بهران سوپر پیشتاز 20w50 می ریزم

سلام مهدی جان ، موتورو 2 ساله داری 7000 تا رفتی . ای ول داری رفیق

M@hdi
14-04-1395, 03:08 قبل از ظهر
فیلتر روغن ان اسو از کجا میشه خرید ؟ خودمون میتونیم عوضش کنیم ؟
نمایندگی فروش قطعات باجاج تو خیابون ولیعصر 55380133
تعویضش راحته ولی باید حواست باشه پیچهاش رو زیاد سفت نکنی که زود می بره

سلام مهدی جان ، موتورو 2 ساله داری 7000 تا رفتی . ای ول داری رفیق
سلام محمد جان مچ می گیری داداش؟ خخخخخخ
من از شهریور 93 ان اس دارم دقیقا تاریخ عضویتم مشخصه که از همون موقع هست می تونی پستامو سرچ کنی تا الانم 7-8 تا ان اس به دلایل مختلف با کارکردهای 500 تا 2500 تا فروختم صفر خریدم ... قرمز-مشکی 3-4 تا ... آبی-مشکی .. قرمز یا همون آلبالویی تک رنگ ... دوتا هم مشکی که این آخری از برج 7 پارسال تا الان 7200 تا کارکرده

Gladiator
14-04-1395, 05:14 بعد از ظهر
حالا اگه این لاستیک دیافراگمو به موقع عوض نکنی مثلا پاره بشه چه بلایی سر موتور میاد؟

بلایی سر موتورت نمیاد ، فقط موتورت دیگه گاز نمیخوره و خیلی بد کار میکنه

bajaj
15-04-1395, 01:24 بعد از ظهر
.
من از شهریور 93 ان اس دارم دقیقا تاریخ عضویتم مشخصه که از همون موقع هست می تونی پستامو سرچ کنی تا الانم 7-8 تا ان اس به دلایل مختلف با کارکردهای 500 تا 2500 تا فروختم صفر خریدم ... قرمز-مشکی 3-4 تا ... آبی-مشکی .. قرمز یا همون آلبالویی تک رنگ ... دوتا هم مشکی که این آخری از برج 7 پارسال تا الان 7200 تا کارکرده
دوست گرامی میشه بگید علت تعویض این ۷_۸تا ns چی‌بود ؟؟؟؟

ARSH
15-04-1395, 01:56 بعد از ظهر
پیچ تخلیه روغن رو باز کردم جنسش از اینا بود

مردونه با دست سفت کردم از ترس =))))))) نیاز نیست خیلی سفت کنید دورش واشر داره فشاری هم روش نیست یه سانت فشار بیارید بهش کافیه
یکم کار داشتم سر 250 تا بار اول روغن عوض کردم :)))))

M@hdi
15-04-1395, 04:56 بعد از ظهر
دوست گرامی میشه بگید علت تعویض این ۷_۸تا ns چی‌بود ؟؟؟؟

دلیل خاصی نداشت (کرم موتور بازی)

ali_r
15-04-1395, 08:56 بعد از ظهر
پیچ تخلیه روغن رو باز کردم جنسش از اینا بود

امید دهنت ...:25r30wi:

ولی موتور اسپرت بهت نمیاد فقط تریل رو عشقه... دلت میاد کالکس رو ول کنی اینو سوار بشی؟>:mad_majidonline:

ACTION_GAMER
17-04-1395, 03:41 بعد از ظهر
سلام به دوستان NS سوار
پالس قدیمی دارم و چند وقتیه که میخوام NS بگیرم

کسی اطلاع داره موتور هایی که نمایندگی باجاج میفروشه آب باتری مخصوص رو هنوزم همراهش میدن یا نه؟

همینطور که میدونید NS ها اب باتری مخصوص داره که اگه بجای اون آب باتری معمولی بریزی، سرریز میکنه و اسیدش رنگ شاسی و بدنه رو به منا میفرسته ;)

چون اگه اشتباه نکنم تو یه بازه زمانی نمایندگی ها این موتور ها رو با باتری نصب شده و اماده تحویل میدادن و خبری از اون آب باتری مخصوص نبود!

بی زحمت یه شیر پاک خورده ایی که اخیرا پالس صفر خریده زحمت بکشه بیاد بگه همراه پالس چه مواردی رو باید تحویل بگیریم؟

M@hdi
18-04-1395, 10:34 قبل از ظهر
سلام
تازگیا وقتی کلاچ می گیرم می خوام راه بیوفتم یه صدای تق تق خیلی ریز به صدای انجین اضافه میشه از چی می تونه باشه؟ بلبرینگ کلاچ؟ به این زودی باید صداش دربیاد عایا؟

VAHID
18-04-1395, 12:05 بعد از ظهر
سلام
تازگیا وقتی کلاچ می گیرم می خوام راه بیوفتم یه صدای تق تق خیلی ریز به صدای انجین اضافه میشه از چی می تونه باشه؟ بلبرینگ کلاچ؟ به این زودی باید صداش دربیاد عایا؟

اگر فقط موقع کلاچ گرفتن صدا میده از بلبرنگ کلاچ هست.اگر کلاچ خوب رگلاژ نشده باشه زود مرخص میشه

M@hdi
18-04-1395, 02:11 بعد از ظهر
آخه 7400 تا کار کرده موتورم اوایل اینجوری نبود ... ببرم بدم ریگلاژ کنن؟

e.jaber.g
19-04-1395, 12:19 بعد از ظهر
اگر فقط موقع کلاچ گرفتن صدا میده از بلبرنگ کلاچ هست.اگر کلاچ خوب رگلاژ نشده باشه زود مرخص میشه
آقا خوب شد این بحث ریگلاژ کلاچ بوجود اومد

بنظر شما و بقیه اساتید بهترین تنظیم و ریگلاژ کلاچ چطور هستش؟؟

hosein_dig
19-04-1395, 12:32 بعد از ظهر
سلام
دوستان چطور میشه چراغ آچار روی کنسول رو خاموش کرد؟
ممنون

ARSH
22-04-1395, 01:02 بعد از ظهر
یه بار سر 250 اینا روغنشو عوض کردم
یه بارم دیشب سر 510 تا که روغن اصلا تغییر نکرده بود ولی خب بنا به صحبت دوستان تو تاپیک دیگه عوض کردم دیگه عوض نمیکنم هر 1000 تا عوض میکنم روغن نو بود دیروز :| بهران پیشتاز بریزید بره شاخش نکنید با روغنای گرون :دی
تو این 500 کیلومتر که سوار شدم بیشتر دور پایین سوار شدم چون کلا واسه همین خریدم تو شهر اروم اینور اونور برم به کارا برسم
ولی یه بارم یه گاز خوبی بش دادیم جای شما خالی عر عر میکرد =)))))))) یه بنده خدایی تو این تاپیک گفته بود من نمیدونم چرا گاز میدم یه چراغ چشمک میزنه موتور ریپ میزنه =)))))))))))))) تو 120 سرعت یاد حرف اون افتاده بودم خندم گرفته بود خب مرد حسابی انجین داره میترکه دیگه =)))))))))))) جنبه دور موتور بالا بردن نداره اینو به نظرم باید اروم اروم دورشو برد بالا . من 130 تا کیلومترش نشون میداد حالا راست یا دروغ رفتم دیگه جا نداشت حالا شاید موتور نو باشه و اینا راه نره ولی من همون 100 کافیه برام 100 هم بی فشار میره
دور موتور 5 به بالا موتور تازه اگزوزش صدا میده صداش دور بالا خوبه دور پایین که صدا نمیده اصن
کرپی فرمونش شل شده بود سفت کردم ولی فرمون سفت شده یکم
ترمزاش خیلی خوبه خدایی دمشون گرم . عقب قفل میکنه محکم بزنی ولی خب نگه داشتن موتور تو سرعت بالا خیلی خوبه فک نمیکردم اینطوری باشه
کله چراغ جلوش صدا مدا داره که توجه نمیکنم یکم پیچ هاشو سفت کردم دیدم استعداد هرز شدن دارن ولش کردم
صدای موتورش هم از روز اول بیشتر شده فک کنم اون انگشتی اینا که گفتید صدا میده حالا وقت شد یه نگاه میندازم
چراغ اچارشم روشن شده
نور چراغاش خیلی خوبه نور بالا پایین عالیه هم وسیع هم دور میندازه خطرش هم باحاله دمبی عقبشو خیلی خوشم میاد
تکچرخ خور نداره خیلی باس زور بزنی ولی استوپی خوب میخوره ترمز جلوش خیلی ردیفه
کمک عقبشم خشکه

موتور رسالتش چیز دیگه اس اصن :دی واسه هرکاری ازش میشه استفاده کرد به جز موتور سواری =))))))))))

- - - Updated - - -

سلام
دوستان چطور میشه چراغ آچار روی کنسول رو خاموش کرد؟
ممنون

به هرکی میرسم میگم این چراغ یعنی اینکه اچار فابریکاش زیر صندلی =)))) اچار هارو بردارم بزارم خونه این میره یارو میگه اووووووف عجب موتوریه ناموسا =))))))

milad.nikzad
05-05-1395, 03:14 قبل از ظهر
سوییچ خاموش دکمه M رو بگیرید و سوییچو باز کنید انقدر نگه دارید تا علامت آچار چشمک زن بشه تحمل کنید طول میکشه

چشمک زن که شد دکمه M رو رها کرد و دکمه S رو نگه دارید تا زمانی که علامت آچار بره . باز هم تحمل کنید طول میکشه

موتورای 94 و 95 همشون اینطوری خاموش میشن

H.S.N
08-05-1395, 12:51 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان یه سوال کلی داشتم من در رابطه با مشکلاتی که ns200 داره کم و بیش شنیدم میخواستم عیوب کلی این موتور رو یکی برام بگه من یه آپاچی دارم تو فکرش بودم یه ان اس وردارم گفتم یه وقت موتور اذیت کنی نباشه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام خدمت دوستان یه سوال کلی داشتم من در رابطه با مشکلاتی که ns200 داره کم و بیش شنیدم میخواستم عیوب کلی این موتور رو یکی برام بگه من یه آپاچی دارم تو فکرش بودم یه ان اس وردارم گفتم یه وقت موتور اذیت کنی نباشه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

milad.nikzad
09-05-1395, 03:29 قبل از ظهر

هیچ عیب و ایرادر تو کاره این موتور نیست فقط صندلی ترکش یه کم خشکه که ترک نشین رو اذیت میکنه . نسبت به آپاچی صدای فلاپاش کمتره ولی صدارو داره

آب بندی و آچارکشی به موقع انجام بده و سعی کن خیلی خوب باهاش برخورد کنی

یه ایراد اولیه که روی این موتور هست اینه که صفحه کلاچشون خشکه و تو حالت ساکن به حرکت سریع صدا میده که مهم نیست زیاد

در مجموع عالیه که الان قیمتش بالاس و پیشنهاد میکنم صبر کن تا انژکتورش بیاد چون ان اس الان تو بازار قیمتی معادل 9200 تا 9600 داره که همش به خاطر ممنوعیت تولید موتور کاربرات هست که از مهر شروع میشه

در انتها باید بگم که من خودم یه آپاچی سوار بودمو بعد 3 سال آپاچی سواری با نوع قدیم و جدید ان اس گرفتم و به جرات میتونم بگم آپاچی در برابر ان اس اسباب بازیه . وقتی سوار ان اس میشی وارد یه مرحله ی جدید از موتور سواری میشی

حالا انشالله میگیری و متوجه حرفام میشی . موتور خوبیه تو خریدش شک نکن و مواظب قیمتا باش . با قیمت 8.500 تا 8.700 پیدا کردی بگیر

M@hdi
09-05-1395, 06:01 قبل از ظهر
قیمت بالای الان ان اس ربطی به کاربراتوری انژکتوری بودن نداره الان دوماهی میشه شرکت تولید نداره(حالا به دلایلی) من خودم یه صفرش رو می خوام بخرم از اول ماه رمضون ولی هی امروز فردا می کنن ولی قول روز دوشنبه رو از آقای حسین جدیدیان تو 17 شهریور گرفتم.

milad.nikzad
09-05-1395, 11:10 بعد از ظهر
قیمت بالای الان ان اس ربطی به کاربراتوری انژکتوری بودن نداره الان دوماهی میشه شرکت تولید نداره(حالا به دلایلی) من خودم یه صفرش رو می خوام بخرم از اول ماه رمضون ولی هی امروز فردا می کنن ولی قول روز دوشنبه رو از آقای حسین جدیدیان تو 17 شهریور گرفتم.

بله ربطی نداره بنده هم عرض کردم که به خاطر ممنوعیت تولید موتور کاربرات هست که شرکت رو وادار کرده تولید رو متوقف کنه و به زودی نسخه انژکتوره اون رو بده به بازار

بعید قیمت ان اس برگرده پایین ولی انشالله که برگرده و شما هم بتونید خریداری کنید

پیشاپیش مبارکتون باشه

M@hdi
11-05-1395, 07:00 بعد از ظهر
دوست عزیز مشکل گمرکی داشتن و رفع شده چه ربطی به ممنوعیت تولید موتور کاربراتوری داره؟ مگه می تونن این همه شرکت تولید موتور سیکلت رو درشو تخته کنن؟ اینا صبح از خواب پا می شن یه حرفی از روی معده می زنن تا بیان عملی کنن ده سال طول می کشه.

شما از کی شنیدی ان اس انژکتوری قراره تولید کنن؟

M@hdi
29-05-1395, 09:17 بعد از ظهر
سلام
اگه کلاچ زیادی پایین باشه(به سمت دسته کلاچ) مشکلی واسه صفحه کلاچ پیش نمیاد؟ من عادت کردم کلاچم پاینترین حد باشه ولی یکی از دوستان گفت صفحه کلاچ به مرور زمان آسیب می بینه

MiladPlus
30-05-1395, 09:50 قبل از ظهر
دوست عزیز مشکل گمرکی داشتن و رفع شده چه ربطی به ممنوعیت تولید موتور کاربراتوری داره؟ مگه می تونن این همه شرکت تولید موتور سیکلت رو درشو تخته کنن؟ اینا صبح از خواب پا می شن یه حرفی از روی معده می زنن تا بیان عملی کنن ده سال طول می کشه.

شما از کی شنیدی ان اس انژکتوری قراره تولید کنن؟
از مهر دیگه پلاک نمیشه .به هیچ وجه.تسویب شده.
تو کامینگ سون های باجاج هست .قراره NS 180 و NS 150 دیگه فقط تولید شه.البته من تو یه سایت هندی دیدم.

Alireza.BMW
31-05-1395, 09:14 قبل از ظهر
سلام
اگه کلاچ زیادی پایین باشه(به سمت دسته کلاچ) مشکلی واسه صفحه کلاچ پیش نمیاد؟ من عادت کردم کلاچم پاینترین حد باشه ولی یکی از دوستان گفت صفحه کلاچ به مرور زمان آسیب می بینه

اصول تنظیم کلاج در هر وسیله ای اینه که کلاج دقیقا همونجایی آزاد کنه که دنده راحت جا بره و راحت خلاص بشه... که معمولا وسط یا یکم از وسط پایینتر میشه توی اکثر وسیله ها...هرچی سفت تر کنید و بالاتر ول کنه عمر صفحه کم تر میشه چون صفحه درگیر میکنید با سفت تر کردن پیچ تنظیمش

ARSH
31-05-1395, 09:25 قبل از ظهر
800km مسافرت اونم نصف مسیر سنگلاخ !!! :)))

بی مشکل

M@hdi
31-05-1395, 06:49 بعد از ظهر
اصول تنظیم کلاج در هر وسیله ای اینه که کلاج دقیقا همونجایی آزاد کنه که دنده راحت جا بره و راحت خلاص بشه... که معمولا وسط یا یکم از وسط پایینتر میشه توی اکثر وسیله ها...هرچی سفت تر کنید و بالاتر ول کنه عمر صفحه کم تر میشه چون صفحه درگیر میکنید با سفت تر کردن پیچ تنظیمش

ممنون خیالم راحت شد

الان از وسط پایینتره یعنی به دسته کلاچ نزدیکتره مشکلی ندارم نه با تعویض دنده نه با خلاص کردن

Matin110
09-06-1395, 09:18 بعد از ظهر
سلام من میخاهم یه موتور مدل 93 بردارم به قیمت 7 تومن ولی خیلی خیلی میترسم موتور به خرج بیوفته اخه میگن اصتحلاک بسیار بالایی داره و زودی به خرج میوفته واسه همین از خرید دست دومش میترسم!
بهتر نیس همین موتورا 150 شو بردارم!؟
7 تومنم میخام پول بدم نظره دوستان چیه؟؟
خاهشا کمک کنید سریع....

mentiroso
10-06-1395, 07:14 قبل از ظهر
دوستان ns که کاربراته از مهر ماه امسال دیگه پلاک نمیشه؟یعنی الان کسی صفرش رو بخره دیگه مال خودشه یا میتونه بعد از مهرماه انتقال بده..داستان چیه؟

M@hdi
10-06-1395, 07:23 بعد از ظهر
ویرایش شد حذف شود لطفا

Alireza.BMW
11-06-1395, 10:58 قبل از ظهر
سلام من میخاهم یه موتور مدل 93 بردارم به قیمت 7 تومن ولی خیلی خیلی میترسم موتور به خرج بیوفته اخه میگن اصتحلاک بسیار بالایی داره و زودی به خرج میوفته واسه همین از خرید دست دومش میترسم!
بهتر نیس همین موتورا 150 شو بردارم!؟
7 تومنم میخام پول بدم نظره دوستان چیه؟؟
خاهشا کمک کنید سریع....
.
چه خبره 93 رو 7 میگن؟؟؟؟ قیمتش 6500هه حالا خیلی نو باشه میشه 6600 اونم فروش بنگاه سود بنگام برا این موتور زیر 500 اصلا باهات معامله نمیکنه در بدترین حالت تازه وگرنه سود ان اس روی 700 تومنه برا بنگا شما اونو با توجه به کارکرد معقول و بیمه 6ماهه و تمیزی چون دسته 6200 نهایت باید برداری وگرنه بنگا زیر 6 برمیداره

- - - Updated - - -

دوستان ns که کاربراته از مهر ماه امسال دیگه پلاک نمیشه؟یعنی الان کسی صفرش رو بخره دیگه مال خودشه یا میتونه بعد از مهرماه انتقال بده..داستان چیه؟
والا تا جایی که من میدونم توی مشهد گفتن برج 10.11 میخاد اعمال بشه... ولی نه همیچین چیزی نیست شما بخری میتونی بفروشی چرا که نه پس تکلیف این همه موتور کاربراتی دست مردم چی میشه؟؟؟ وقتی طرح اجرا بشه فقط موتور صفر یا بهتر بگم سند سفید ( چون یه سری موتور میخرن سند نمیزنن سوار میشن میفروشن که خرج سند به حسابشون نره اینو گفتم ) بنام نمیشه... وگرنه تمام موتور های بنام شده قبل این جریان قابل پلاک شدن هستش

M@hdi
24-06-1395, 06:13 قبل از ظهر
سلام
من موتور قبلیم رو با 8 تا کارکرد فروختم و یه 95 صفر خریدم
تغییراتی که نسبت به موتور قبلیم متوجه شدم: پدال دنده رو عوض کردن و شبیه آر اس شده دیگه موقع جا زدن تقه صدا نمیده و بقیه دنده ها خیلی راحت جا میره
لاستیکها رو عوض کردن و MRF انداختن که به نظرم خیلی بهتر و خوشگلترن
گاردهای بغل در انتها(اونجایی که پیچ میشه به بدنه) یه تیکه تسمه جوش دادن برای استحکام بیشتر

ولی یه مشکلی که باهاش دارم اینه که سوپاپهاش در حالت سکون خیلی نسبت به موتور قبلیم صدا میده خیلی رو مخمه ... موتور صفر که نباید اینقدر صدا بده ... موتور قبلیم با 8000 تا کارکرد انقدر صدا نمیداد که این میده ... به نظرتون فیلرگیری مشکلش رو حل می کنه؟ صبر کنم سر 1500 تا ببرم گارانتی بگم صدا میده فیلرگیری می کنن با گارانتیش؟
از درب فیلتر روغنش هم روغن میده اونو چیکار کنم؟

M@hdi
29-06-1395, 07:19 بعد از ظهر
سلام دوستان

یه اهل فن می تونه مزایا و معایب انژکتوری بودن رو به طور مختصر توضیح بده؟ قراره ان اس انژکتوری تا آخر این هفته بیاد با قیمت 9200 می خوام بدونم اگه واقعا ارزش داره تا موتورم کم کاره بدم بره انژکتوریشو بخرم

ممنون

M@hdi
01-07-1395, 05:28 بعد از ظهر
یکی جواب مارو بده بد نیستا .... فروم چرا این مدلی شده؟ انگار کسی سر نمی زنه دیگه

ان اس سوارا کوشین؟

عمو مرتضی
01-07-1395, 06:12 بعد از ظهر
سلام
من موتور قبلیم رو با 8 تا کارکرد فروختم و یه 95 صفر خریدم
تغییراتی که نسبت به موتور قبلیم متوجه شدم: پدال دنده رو عوض کردن و شبیه آر اس شده دیگه موقع جا زدن تقه صدا نمیده و بقیه دنده ها خیلی راحت جا میره
لاستیکها رو عوض کردن و MRF انداختن که به نظرم خیلی بهتر و خوشگلترن
گاردهای بغل در انتها(اونجایی که پیچ میشه به بدنه) یه تیکه تسمه جوش دادن برای استحکام بیشتر

ولی یه مشکلی که باهاش دارم اینه که سوپاپهاش در حالت سکون خیلی نسبت به موتور قبلیم صدا میده خیلی رو مخمه ... موتور صفر که نباید اینقدر صدا بده ... موتور قبلیم با 8000 تا کارکرد انقدر صدا نمیداد که این میده ... به نظرتون فیلرگیری مشکلش رو حل می کنه؟ صبر کنم سر 1500 تا ببرم گارانتی بگم صدا میده فیلرگیری می کنن با گارانتیش؟
از درب فیلتر روغنش هم روغن میده اونو چیکار کنم؟
سلام داداش گلم. مبارک باشه. من جای شما باشم تا 1500 تا صبر میکردم اون موقع هم فیلر بگیرد و هم روغن ریزیشو رفع کن

فرستاده شده از GT-N5100ِ من با Tapatalk

عمو مرتضی
01-07-1395, 06:22 بعد از ظهر
سلام دوستان

یه اهل فن می تونه مزایا و معایب انژکتوری بودن رو به طور مختصر توضیح بده؟ قراره ان اس انژکتوری تا آخر این هفته بیاد با قیمت 9200 می خوام بدونم اگه واقعا ارزش داره تا موتورم کم کاره بدم بره انژکتوریشو بخرم

ممنون
من چند ماهی بنا به دلایلی هیوسانگ استریت داشتم که سیستم انژکتورش به شدت پدرمو درآورد و به نظر من انژکتور شتاب بهتری داره بهینه تر مصرف میکنه و...تا زمانی که ایرادی پیدا نکنه ولی در کل تعمیرکار حرفه ای واسه موتور سیکلت انژکتور فعلا نداریم و اگه باشه تعدادشون انگشت شماره و با توجه به این موضوع حداقل برای آسوده استفاده کردن از موتورسیکلت انژکتور باید یکی دو سال صبر کنیم البته همه این موارد نظر شخصی منه

فرستاده شده از GT-N5100ِ من با Tapatalk

M@hdi
02-07-1395, 01:47 بعد از ظهر
امروز رفتم و یه ان اس زرد انژکتوری خریدم به قیمت 9500

تغییراتی که تا الان متوجه شدم: شیر بنزین حذف شده ... کلید چراغ حذف شده و چراغ یه سره روشنه ... سیستم اگزوز عوض شده و صدای بم تری داره ... روی اگزوز سیم اکسیژن وصله ... ECU زیر زین و بغل باطری جا سازی شده ... موتور با یه نیش استارت روشن میشه و دور موتور خیلی منظم هست و شتاب و گاز خور موتور خیلی خوب و روون شده ... ولی فعلا نمیشه زیاد گاز داد

از شر استارت زدن های پیاپی و ریپ زدن و بد گاز خوردن و بالا پایین شدن دور موتور خلاص شدم خدایی ... سر فرصت عکس می ذارم

sajjadme
02-07-1395, 04:26 بعد از ظهر
دوستان پالس 220 هم مثل ان اس سیستم فنی اش رو تغییر میدن و هربار بهبود پیدا میکنه مثل قبل یا نه ؟

M@hdi
02-07-1395, 08:39 بعد از ظهر
تغییرات ظاهری که تا الان متوجهش شدم ... عکس از زیر زین هم سر فرصت می ذارم

صدای اگزوز خیلی قشنگتر شده با این کیت اگزوز جدید

navid.ba
04-07-1395, 01:55 قبل از ظهر
یعنی بخوای چراغو خاموش کنی نمیشه؟!!
یعنی چرا این کارو کردن؟؟

M@hdi
04-07-1395, 06:40 قبل از ظهر
نه داداش یه سره روشنه

موتور باز
04-07-1395, 10:49 قبل از ظهر
سلام
لطفا عکس های بیشتری از تغییرات قرار بده
و همچنین توضیحات بیشتر

Jack z1000
04-07-1395, 11:43 قبل از ظهر
سلام به دوستان پرشین موتور
من حدود یک ماه پیش یه ns صفر خریدم بعد سر هزارتا روغن موتول مینرال ریختم لیتری 30 تومن یه فیلتره کاغذی هم داد که نارنجی رنگ بود قیمتش 25 تومن ، حالا میخواستم بدونم این روغن مناسب این موتور هست ؟؟

mohamad.gh
06-07-1395, 01:06 قبل از ظهر
سلام به دوستان پرشین موتور
من حدود یک ماه پیش یه ns صفر خریدم بعد سر هزارتا روغن موتول مینرال ریختم لیتری 30 تومن یه فیلتره کاغذی هم داد که نارنجی رنگ بود قیمتش 25 تومن ، حالا میخواستم بدونم این روغن مناسب این موتور هست ؟؟

سلام ، روغن 20 _50 بهران تکتاز قوطی قرمز کفایت میکنه ، فیلترشم 12000 تومن بود لااقل تا یک ماه پیش ک من خریدم

8446215713
06-07-1395, 04:50 بعد از ظهر
دوستان ی سوال دارم.
این مشکلاتی که ان اس قبلا داشت مثل زوزه کشیدن و زود شاتون زدن و ... تو سری های جدید اصلاح نشده؟ من هم میخوام یکی بخرم. قیمت صفر هم بگید چون فقط صفر میخرم.

M@hdi
09-07-1395, 05:37 بعد از ظهر
ECU زیر زین و بغل باطری جاسازی شده

اینا هم(نمی دونم اسمشون چیه) قبلا زیر فلاپ سمت چپ موتور بودن که به اینجا منتقل شدن

Reza6448
11-07-1395, 10:22 قبل از ظهر
ینی سنسور نور داره یا استارت میزنی چراغ هم روشن میشه؟
مسخره نیست اینطوری؟

Jack z1000
11-07-1395, 05:11 بعد از ظهر
من الان حدود 3000 تا با این موتور رفتم واقعا میتونم بگم تو موتورای ایران موتور خوبیه ، سواریش نسبت به اپاچی واقعا سرتره فقط باید حواستون به روغنش باشه مثلا من 2بار توش ترن ریختم ولی حالمو بهم زد این روغن یه بار وقتی سر 500 تا عوض کردم روغن مثل اب شده بود اما الان روغن موتول میریزم موتور خیلی نرمتر کار میکنه فقط یه نکته رو هم بگم که باید حواسمون باشه اونم اینه که موتور دسته هر تعمیرکاری ندیم ، من یه بار سر 500 تا ی اول اچارکشی کردم دادم دست یه تعمیرکاری که تو منطقمون تعریفشو میکردن خلاصه وقتی اچارکشی کرد فقط 4تا پیچ رو سفت کرده بود حالا من نمیخوام تبلیغ کنم ولی ایندفه دادم نمایندگیش تو سبلان پیش احمد بیگی برا اچار کشی موتورو وقتی گرفتم حال کردم 100 تومن گرفت اما واقعا ارزششو داشت واقعا کارش حرف نداره میدونه داره با موتور چیکار میکنه بنظر من یکی از بهترین جاها برای تعمیر وسرویس دوره ای هستش .
فقط بنظر من یکی از مشکلات ان اس تایراش هستش که خیلی سره حالا نمیدونم تایر پیرلی بندازم چقد تاثیر داره دوستان ؟

M@hdi
11-07-1395, 08:09 بعد از ظهر
ینی سنسور نور داره یا استارت میزنی چراغ هم روشن میشه؟
مسخره نیست اینطوری؟
نه داداش سنسور نور نداره یه سره روشنه دیگه مسخره بودن یا نبودنش رو نمیشه کاریش کرد ... عوضش یه دور با انژکتورش بزنی دیگه سمت کاربراتوریش نمیری ... گاز خورش فوق العاده شده ... موتور خیلی نرمتر کار می کنه ... شتاب و سرعتش هم بیشتر شده.

من الان حدود 3000 تا با این موتور رفتم واقعا میتونم بگم تو موتورای ایران موتور خوبیه ، سواریش نسبت به اپاچی واقعا سرتره فقط باید حواستون به روغنش باشه مثلا من 2بار توش ترن ریختم ولی حالمو بهم زد این روغن یه بار وقتی سر 500 تا عوض کردم روغن مثل اب شده بود اما الان روغن موتول میریزم موتور خیلی نرمتر کار میکنه فقط یه نکته رو هم بگم که باید حواسمون باشه اونم اینه که موتور دسته هر تعمیرکاری ندیم ، من یه بار سر 500 تا ی اول اچارکشی کردم دادم دست یه تعمیرکاری که تو منطقمون تعریفشو میکردن خلاصه وقتی اچارکشی کرد فقط 4تا پیچ رو سفت کرده بود حالا من نمیخوام تبلیغ کنم ولی ایندفه دادم نمایندگیش تو سبلان پیش احمد بیگی برا اچار کشی موتورو وقتی گرفتم حال کردم 100 تومن گرفت اما واقعا ارزششو داشت واقعا کارش حرف نداره میدونه داره با موتور چیکار میکنه بنظر من یکی از بهترین جاها برای تعمیر وسرویس دوره ای هستش .
فقط بنظر من یکی از مشکلات ان اس تایراش هستش که خیلی سره حالا نمیدونم تایر پیرلی بندازم چقد تاثیر داره دوستان ؟

به شخصه چیزی به اسم آچارکشی که صد تومن هزینش باشه رو قبول ندارم شما اگه خودت دست به آچار باشی خیلی راحت می تونی آچارکشی کنی چیز خاصی نیست .... من که به جز فیلرگیری بقیه سرویس هاش رو خودم تا الان انجام می دادم ... این موتور جدیدم هم که دنگ و فنگ لاستیک دیافراگم دیگه نداره راحت تر شدم

موتور باز
11-07-1395, 08:37 بعد از ظهر
داداش بیا تو کانال تلگرام همین ها رو بگو
اونجا فکر می کنن کاربرات بهتره ( یعنی دنیا نمی فهمه موتورفروش ها می فهمن )
تغییرات رو هم بگو کلی بچه ای کانال سوال دارند

M@hdi
11-07-1395, 09:27 بعد از ظهر
نمیشه ارور میده شما از پستهای من عکس بگیر بذار تو تلگرام

موتور فروش کاربراتوریش رو دستش باد کرده می خواد بفروشه چی حالیشه آخه؟ نمونه های زیادی دیدیم سالهای قبل مثه پالس پره ای و آپاچی Old Face و ....... که تا مدت ها دولا پهنا می چپوندن به خلق الله ... یعنی حروم لقمه تر از اینا خودشونن

موتور باز
12-07-1395, 06:33 قبل از ظهر
این لینک جدید کانال هست :

اولین سایت تخصصی موتورسیکلت ایران که جهت بالابردن سطح فرهنگ و اطلاعات در زمينه موتورسواري راه اندازي شده است. بی احترامی و بحث ممنوع است. تبلیغ و لینک ممنوع است. اد کردن آزاده برای همه اعضا

Jack z1000
12-07-1395, 11:12 قبل از ظهر
دوستان بنظرتون تایر پیرلی 130 بندازم تو سر خوردن چقد تاثیر داره ؟

- - - Updated - - -

دقیقا ، این موتور فروشا اندازه ی یه بچه 10 ساله هم راجع به موتور اطلاع ندارن ، من وقتی روز اول متورمو خریدم فروشنده گفت از همین الان میتونی دو ترک بشینی تازه 120 تا هم میتونی باهاش پر کنی

mohamad.gh
12-07-1395, 11:11 بعد از ظهر
سلام . من پیرلی 140 انداختم ، چسبندگیش بهتر شده ، رخش خیلی قشنگتر شده . ولی لیز رو هنو داره ، کمتر . حدود 3 ماه پیش یکی از دوستان از کویر برام گرفت . 140 . 70 .17 برزیل . 260 تومن . تقلبیش زیاده . تاریخ رو حتمن نگاه کن .
سایت هم ک کلن ب فنا رفته . نه معلومه مشکلش چیه نه ...... . حیف حیف ، سایت ب این خوبی و پر باری ، ب ی همچین روزی افتاده . سوالم پرسیدیم گفتن عجله نکنین درست میشه . معمولن این جور مشکلا مالیه ، اگه مالیه بگید فک کنم سایت اینقدر پر بار باشه ک دوست دارانش کمک کنند ، اگه غیر از اینه چقدر خوبه عنوان بشه مشکل حل بشه . شرمنده درد دل بود جاشم نبود ، :)

- - - Updated - - -

Jack z1000
13-07-1395, 01:46 قبل از ظهر
دوست عزیز من از چندتا تعمیرکار پرسیدم گفتن رو ان اس تایره 140 نمیشه انداخت ، راستش من الان خودمم گیج شدم 140 بندازم یا 130 ، الان شما 140 انداختی تا حالا به مشکلی برنخوردی ؟ مثلا شتابش کم نشده ؟

mohamad.gh
13-07-1395, 06:56 قبل از ظهر
ی سایز بزگتر میشه انداخت ، نه مشکلی نداره ، رو شتاب تاثیری نداشته . لاستیک عوض کردن من همزمان شد با برداشتن کاتالیزور ، موتور خیلی راحت تر و روونتر شده . اگه پستهای قبل تر رو ببینی توضیحات کامل داده شده . موفق باشی

Jack z1000
14-07-1395, 09:33 بعد از ظهر
دوستان من یه انتقادی داشتم به تاپیک که اگه عملی بشه خیلی تاثیر گذار هست . مثلا من الان خودم کلی صفحات تاپیک رو خوندم ولی هنوز به این نتیجه نرسیدم که چه روغنی برای این موتور مناسب هست یا مثلا قطعات مصرفی رو سر چند هزارتا عوض کنم . من از اساتید میخوام که تو پست اول صفحات یه جمع بندی کلی راجع به این مسائل بنویسند برای نمونه توضیح بدن که چه روغن هایی رو میشه برای این موتور ریخت همچنین با ذکر قیمتشون مثلا بهترین روغن یا معمولی ترین روغن رو ذکر کنند .
واقعا اگه همچین چیزی انجام بشه خیلی مفید واقع میشه اینطوری دوستانی هم که برای اولین بار میان این تاپیک دیگه لازم نیست 300 صفحه رو بخونن اخرشم به نتیجه درستی نرسن .
درکل معظرت میخوام در حضور اساتید این اینتقاد رو کردم باور کنید من قصدم پیشرفته سایته چون پرشین موتور بهترین سایت موتورسیکلته تو ایران

موتور باز
15-07-1395, 10:55 قبل از ظهر
دوستان من یه انتقادی داشتم به تاپیک که اگه عملی بشه خیلی تاثیر گذار هست . مثلا من الان خودم کلی صفحات تاپیک رو خوندم ولی هنوز به این نتیجه نرسیدم که چه روغنی برای این موتور مناسب هست یا مثلا قطعات مصرفی رو سر چند هزارتا عوض کنم . من از اساتید میخوام که تو پست اول صفحات یه جمع بندی کلی راجع به این مسائل بنویسند برای نمونه توضیح بدن که چه روغن هایی رو میشه برای این موتور ریخت همچنین با ذکر قیمتشون مثلا بهترین روغن یا معمولی ترین روغن رو ذکر کنند .
واقعا اگه همچین چیزی انجام بشه خیلی مفید واقع میشه اینطوری دوستانی هم که برای اولین بار میان این تاپیک دیگه لازم نیست 300 صفحه رو بخونن اخرشم به نتیجه درستی نرسن .
درکل معظرت میخوام در حضور اساتید این اینتقاد رو کردم باور کنید من قصدم پیشرفته سایته چون پرشین موتور بهترین سایت موتورسیکلته تو ایران

دوست عزیز
جواب همه سوالات تون ( غیر از مارک و قیمت روغن ) توی دفترچه موتورتون هست
دفترچه رو مطالعه کنید ، اگز جایی نامفهوم بود بفرمایید دوستان توضیح بدهند.

Jack z1000
15-07-1395, 06:07 بعد از ظهر
ممنون از جوابتون ولی دوست عزیز خودتون میدونید که بعضی از مطالب دفترچه رو هواست مثلا تو دفترچه ns نوشته که سر ده هزارتا روغن رو عوض کنید خوب من اگه سر ده هزارتا روغن رو عوض کنم که موتورم منفجر میشه .
به همین خاطر میام از پرشین موتور که از تجربه شما دوستان عزیز استفاده کنم .

محمد دولابی
01-08-1395, 05:02 بعد از ظهر
سلام بی زحمت راجب مدل انژکتوری هم که تازه اومده یه توضیحاتی بدید

M@hdi
01-08-1395, 08:04 بعد از ظهر
سلام صفحات قبلی رو مرور بفرمایید

Jack z1000
03-08-1395, 09:06 بعد از ظهر
دوستان میشه ارتفاع nsرو خوابوند یا مثلا نرمترش کرد . الات تو دست اندازا موتور خیلی اذیتم میکنه

mohsenafi
03-08-1395, 09:50 بعد از ظهر
سلام دوستان
چند روزه از سرکار که میخام بیام خونه موتورو روشن میکنم اولش انگشتی صدا میده بعد که گرم میشه خوب میشه
به نظرتان به خاطر سرما هست یا مشکل دیگه ای وجود داره.
متشکرم

Seyed.mahdi
03-08-1395, 10:50 بعد از ظهر
دوست عزیز من از چندتا تعمیرکار پرسیدم گفتن رو ان اس تایره 140 نمیشه انداخت ، راستش من الان خودمم گیج شدم 140 بندازم یا 130 ، الان شما 140 انداختی تا حالا به مشکلی برنخوردی ؟ مثلا شتابش کم نشده ؟رو ان اس تا 150 هم میشه انداخت. البته اون گلگیرِ پشت پلاک رو باید برداشت چون با اون دیگه جا نمیشه.با گلگیر عقب فکرکنم تا 140 جا میشه.

Seyed.mahdi
05-08-1395, 01:02 بعد از ظهر
سلام
آقا مهدی جان بیاید مارو با ان اس انژکتوریتون مشعوف کنید!
میگم مصرفش چطور شده؟
سایر تغییرات رو هم بفرمایید
عکس هم بیشتر بزارید

یه ان اس نو دیدم چراغش روشن بود فکر کنم انژکتوری بود. مثل موتور های سطح اول، جلوه ی قشنگی داشت.

M@hdi
05-08-1395, 09:29 بعد از ظهر
داداش قابلتو نداره ... عکس که گذاشتم صفحات قبلی از تغییرات ظاهری و باطنی .... مصرف رو هم زیاد دقت نکردم ولی صد در صد مصرف کمتری داره ..... مسیری که من هر روز باهاش میرم از اول مهر شلوغ تر و ترافیکش سنگینتر شده واسه همین نمیشه دقیق با مدل کاربراتوری که داشتم مقایسه کنم

کسانی که قصد خرید دارن شدیدا توصیه می کنم انژکتوری بخرن به حرف این موتورفروشها هم توجهی نکنن اینطور که شنیدم دارن پشت انژکتوری بد میگن و مدل کاربراتوری رو گرونتر می فروشن ... واقعا متاسفم.

Jack z1000
10-08-1395, 08:56 بعد از ظهر
دوستان میخواستم بدونم لاستیک دیافراگمو کی باید عوض کنم الان 4500 تا باهاش رفتم . الان یه دو روزی هست موتور انگار خوب گاز نمیخوره موتورمم وقتی 1200 تا باهاش رفتم اچارکشی کردم .
یه مسئله ای هم که ذهنمو مشغول کرده اینه که موتورو میتونم بدم کارواش ؟ اسیبی بهش نمیرسه ؟

AMIR_NINJA
11-08-1395, 04:07 قبل از ظهر
دوستان میخواستم بدونم لاستیک دیافراگمو کی باید عوض کنم الان 4500 تا باهاش رفتم . الان یه دو روزی هست موتور انگار خوب گاز نمیخوره موتورمم وقتی 1200 تا باهاش رفتم اچارکشی کردم .
یه مسئله ای هم که ذهنمو مشغول کرده اینه که موتورو میتونم بدم کارواش ؟ اسیبی بهش نمیرسه ؟
سلام
بعید میدونم لاستیک دیافراگم موتور با 4500 کیلومتر نیاز به تعویض داشته باشه
اگر بحث گاز موتور که نوشتی اینطوره که گاز میخوره دور موتور بالا میره اما شتاب گیری متناسبو نداره شاید از صفحه کلاج باشه ایراد که البته با 4500 کیلومتر بعیده،اما اگر افت شتاب داره شاید تنظیم کاربرات لازمه
اگر افت شتاب خیلی نیست لاستیک دیافراگمو بیخود عوض نکن، شاید ایرادی نداره موتور و حساس شدی به گاز موتور
به این تاپیک مراجعه کن شاید برات مفید باشد
در مورد کارواش بهتره قلوه موتور و بوق و خلاصه قطعات برقی پلاستیک بکشی با چسب بچسبونی طوری که موقع شستنش خیس نشه اما بهتر اینه که خودت با دستمال موتورو تمیز کنی یا طوری بشوری قطعات برقی خیس نشه.

Jack z1000
11-08-1395, 08:40 بعد از ظهر
مرسی از جوابتون دوست عزیز راستش کلاجش که مشکل خاصی ندیدم توش چون راحت دنده عوض میکنم ولی فکر میکنم مشکل از روغنش بود چون من توش روغن موتول میریختم خیلی موتورنرم و خوب بود اما بعلت گرونیش دیگه نریختم چون نمیصرفید هر 1000 تا لیتری 45 تومن بدم بخاطر همین یه دوباری روغن ترن ریختم که دیدم موتور اینطوری شد خلاصه امروز رفتم روغن پاسارگاد تحت بوش المان ریختم که دیدم موتور مثل قبلش دوباره نرم شد شتابشم خیلی خوب شد گرچه بازم به موتول نمیرسه ولی از ترن خیلی بهتره .
درکل ns خیلی به روغن حساسه اما حیف که فروشنده ها روغن خوب رو به قیمت خون باباشون میدن ، شاید باورتون نشه وقتی میرید تعمیرگاه هیچکدوم سر از روغن در نمیارن .

M@hdi
11-08-1395, 10:30 بعد از ظهر
داداش بهران سوپر پیشتاز بریز سر هزارتا هم عوض کن الکی پول روغن خارجی ندین .... من از چراغ برق 4 لیتریشو می خرم 34 تومن سه دفعه می ریزم

AMIR_NINJA
12-08-1395, 08:52 بعد از ظهر
مرسی از جوابتون دوست عزیز راستش کلاجش که مشکل خاصی ندیدم توش چون راحت دنده عوض میکنم ولی فکر میکنم مشکل از روغنش بود چون من توش روغن موتول میریختم خیلی موتورنرم و خوب بود اما بعلت گرونیش دیگه نریختم چون نمیصرفید هر 1000 تا لیتری 45 تومن بدم بخاطر همین یه دوباری روغن ترن ریختم که دیدم موتور اینطوری شد خلاصه امروز رفتم روغن پاسارگاد تحت بوش المان ریختم که دیدم موتور مثل قبلش دوباره نرم شد شتابشم خیلی خوب شد گرچه بازم به موتول نمیرسه ولی از ترن خیلی بهتره .
درکل ns خیلی به روغن حساسه اما حیف که فروشنده ها روغن خوب رو به قیمت خون باباشون میدن ، شاید باورتون نشه وقتی میرید تعمیرگاه هیچکدوم سر از روغن در نمیارن .
دوست گرامی،روغن موتور هنگام گردش به طور مداوم تحت تنش برشیه،وقتی موتورسیکلت بعد از چند ساعت که خاموش بوده استارت زده میشه روغن موتور ابتدا دمایی در حدود دمای محیط داره پس دمای محیط حتی بر کارایی اولیه روغن موتور تاثیر داره،به مرور با حرکت و کار انجین روغن موتور به دمای بالایی میرسه،بخشی از دما به وسیله سیستم خنک کننده موتور سیکلت تعدیل میشه اما روغن موتور باید نسبت به دمای بالا مقاوم باشه و تحت تاثیر دمای بالا کارایی خودشو از دست نده،نمیدونم چه اصراریه در ایران بعضی موقع ها برای خرید روغن موتور به نام کارخانه های تولیدی روغن موتور دقت زیادی میشه اما به درجه بندی روغن دقت نمیشه،دوست گرامی شما پیش از دقت به نام روغن خریداری شده به درجه بندی روغن موتوری که میخری دقت کن،انجمن مهندسین خودرو SAE طبقه بندی هایی برای روغن موتورهای مختلف بر حسب گرانروی و درجه حرارت انجام داده،گرانروی یا ویسکوزیته مقاومت روغن در برابر اعمال تنش برشیه،در سیستم طبقه بندی گرانروی SAE روغن موتورهای مناسب برای استفاده در درجه حرارت های پایین با حرف w که ابتدای کلمه انگلیسی winter به معنای زمستانه مشخص میشوند،روغن هایی که در درجه حرارت خود داری حرف w نیستند برای هوای معتدل و گرم و برای کار موتور در درجه حرارت نرمال مناسبند،گرانروی روغن موتور مناسب برای استفاده در هوای سرد با گرانروی روغن موتور مناسب برای استفاده در هوای گرم متفاوته،در هوای سرد باید از روغن موتور با درجه گرانروی پایین استفاده بشه که با استفاده از چنین روغن موتوری،روغن موتور سریع به تمام قطعات موتور رسیده و عمل روغنکاری به درستی انجام میشه،اما در هوای گرم روغن با گرانروی کم بسیار رقیق شده و نمیتونه لایه مناسب برای روغن کاری ایجاد کنه پس برای دماهای بالا نیز باید از روغن موتورهایی با درجه گرانروی بالا استفاده شود تا روغن در دماهای بالا بیش از حد رقیق نشود از طرفی وقتی دما کمی پایین می آید موتور سرد شده و اگر گرانروی روغن بالا باشه روغن قابلیت پمپ شدنشو از دست میده بنابر این روغن با سرعت مناسب به همه قطعات نمیرسه همینطور موقع روشن شدن مشکل ایجاد میکنه که روغن های چند درجه ای برای حل این مشکل ساخته شده اند،استفاده از روغن های چند درجه ای مزایایی مثل راحت روشن شدن موتور و در نتیجه افزایش عمر باتری و استارت کاهش مصرف سوخت استفاده برای تمام سال و راندمان عالی در درجه حرارت های بالا و کاهش میزان روغن سوزی داره،به طور معمول کارخانه های تولیدی موتورسیکلت و اتومبیل در دفترچه های راهنمای محصولاتشون نوع روغن موتور پیشنهادی برای موتورسیکلت یا ماشین تولید شده کارخانشونو با درجه بندی مناسب مینویسند که این باعث میشه خریدار نیاز زیادی به دقت به محدوده های دمایی روغن موتور ها به درجه سانتیگراد یا فارنهایت و دقت به طبقه بندی های مختلف SAE نداشته باشه،باجاج که در بعضی دفترچه ها روغن موتور BAJAJ DTSI 10000 پیشنهاد کرده و در دفترچه انگلیسی زبان پالس ns همین روغن پیشنهاد شده بود اما اوایلی که پالس 220 خریده بودم چون در دفترچه پالس 220 نیز همین روغن توصیه شده بود خواستم این روغن موتورو از لوازم و قطعات فروشی خود پالس بخرم که به ادعای یکی از کسایی که اونجا بود میگفت نیست و انگار کسی خودش خریده بود شاید از خارج ایران بسیار گرانه برای روغن موتور اون موقع شاید حدود سیصد و خورده ای پس بهتره به درجه بندی همین روغن توجه بشه که درجه اش 'SAE 20W50 API 'SL' or JASO 'MA است،ممکنه کارخانه های تولید روغن موتور برای کیفیت روغن موتور تولیدی در این درجه رقابت داشته باشند اما روغن موتور توصیه شده از نظر کیفی در این درجه است،روغن موتور باید در وقت مناسب تعویض شود،موتورسیکلت رسیدگی میخواد تا با کیفیت و ایمن کار کنه.

Jack z1000
12-08-1395, 10:09 بعد از ظهر
مرسی از جواب خوبتون دوست عزیز .
حالا سوالی که واسه من پیش اومده اینه که تو ns حتما باید روغنی که استاندارد jaso ma رو داره ریخته بشه ؟
سوال دیگمم اینه که چه روغن هایی تو بازار jaso ma دار هستند ؟

Morteza220
13-08-1395, 12:42 قبل از ظهر
سلام.من فکر می کنم قضیه ی روشن بودن همیشگی چراغ ns دلیلش زیر سر فارس موتور باشه.چون با عقل جور در نیاد. به نظر من سنسور نور داشته ولی تو ایران حذف شده و یکسرش کردن.

AMIR_NINJA
13-08-1395, 01:33 قبل از ظهر
مرسی از جواب خوبتون دوست عزیز .
حالا سوالی که واسه من پیش اومده اینه که تو ns حتما باید روغنی که استاندارد jaso ma رو داره ریخته بشه ؟
سوال دیگمم اینه که چه روغن هایی تو بازار jaso ma دار هستند ؟
روغن توصیه شده مثل یک الگو است یعنی مشخص کننده درجه کیفیه،API انستیتو مواد نفتی آمریکا که برای طبقه بندی و جداسازی روغنها بر حسب کیفیت و فناوری ساخت آنها کد بندی هایی داره و JASO سطح کیفیت روغنه بر اساس پنل اجرایی استانداردهای ژاپنیه که انواعی داره مثل JASO FA,JASO FB,JASO FC,JASO FD و JASO MA,JASO MB،که سطوح کیفیت موتورهای چهار زمانه و دو زمانه متمایز شده،روغن موتور اتومبیل های مدرن شامل بیشتر و بیشتر اصلاح کننده های اصطکاک هستند در حالیکه برای قطعات بخاطر کاهش سایش و مصرف سوخت خوبه برای موتور سیکلت ها مناسب نیستند حداقل برای موتورسیکلتهایی که از روغن موتور برای روانکاری سیستم انتقال و کلاچ مرطوب استفاده میکنند،JASO خصوصیات MA و MB به منظور تمایز بین روغن موتورهای با اصلاح کننده اصطکاک و بدون اصلاح کننده اصطکاک مشخص کرده،اکثر موتورسیکلت های چهار زمانه با کلاچ مرطوب نیاز به روغن JASO MA دارند،JASO MA استانداردی ژاپنیه برای روغن موتوری ویژه که میتونه در موتورسیکلت های چهار زمانه با یک سیستم روغن برای موتور،جعبه دنده و سیستم کلاچ مرطوب استفاده بشه،سیال بدون اصلاح کننده اصطکاکه،روغن هایی با درجه JASO MB به عنوان پایین ترین سطح روغن اصطکاکی در میان روغن موتورسیکلت های چهار زمانه است و در جایی که روغن موتور با درجه JASO MA نیاز است استفاده نمیشه،جایی خواندم که هیچکدوم از روغن موتورهای موجود در ایران جز MOTOREX استاندارد JASO نداره البته شاید اینطور نباشه یعنی شاید روغن موتورهای دیگه ای این استانداردو داشته باشند یا شاید MOTOREX این استانداردو نداشته باشه تنها میشه به خواندن برچسب روی محصول روغن موتور اکتفا بشه چون نمیشه بررسی بشه آیا این استانداردو داره و اگر داره آیا این روغن موتور اصله یا قلابی،اکثر موقع ها بحث نام کارخونه های روغن موتوره و کمتر به درجه بندی ها توجه میشه بعد که روغن بخاطر عدم دقت در درجه بندی مناسب انجین و آب و هوا کارایی نداره یا حتی انجین یا کلاچ دچار آسیب میشه شاید گفته میشه روغن خوبی نبود و کارخونش خوب نیست اما خیلی روغن موتورها برای خیلی انجین ها مناسب نیست،باید به برچسب محصول روغن دقت شود.برای پالس ns 200 روغن موتور توصیه شده کارخونه خوبه و کارخونه های معتبر استانداردهای معتبریو دارند.

Mohsen_14
13-08-1395, 06:25 قبل از ظهر
روشن بودن چراغ نور پایین موتورها چند سالی هست که تو اروپا و آمریکا اجباری شده و شاید تو کشور ما هم بعد 20 سال اجباری شد ، برای ایمنی هست ، ربطی به شرکت مونتاژ کننده نداره !
ماشین های جدید هم اگه دقت کرده باشید چراغ دی لایت دارن که اتوماتیک با روشن شدن ماشین روشن میشه .

ابوالفضل88
13-08-1395, 10:00 بعد از ظهر
این ان اس انژکتورا چه مزیتی نسبت به کاربرات داره

یه عکس از کیلومترش بزارین

M@hdi
14-08-1395, 06:41 قبل از ظهر
چند صفحه قبل توضیح دادم ... عکس هم گذاشتم

ابوالفضل88
14-08-1395, 08:56 قبل از ظهر
باکش چند تایی

تو توضیحات نوشته شده 10 ولی بعید میدونم با این باک بزرگش ده تا بگیره

مبرکت باشه مهدی چقدر باهاش پر کردی

M@hdi
14-08-1395, 02:56 بعد از ظهر
ممنون
باکش با زاپاس 12 لیتر ... منظورت اینه باید کمتر بگیره یا بیشتر؟ اونی که شما به اسم باک می بینی همش باک نیست که فلاپه

موتور که هنوز زیر 1500 تا کار کرده گاز بهش ندادم زیادم دنبال اینکه موتور چندتا میره نیستم .... ولی گاز خورش خیلی بهتر از کاربراتوری هست

ابوالفضل88
14-08-1395, 05:46 بعد از ظهر
به نظرم کمه

سرگاز دنده شیش جاده صاف چقد راه میره

نوردهیش خوبه

Jack z1000
15-08-1395, 02:23 قبل از ظهر
میگم اینا که انژکتور کردن ns رو خوب ترمزاشم abs میکردن . موتورو به چند برابر قیمت میفروشن اونوقت abs هم نداره ، واقعا abs امنیته موتورو خیلی بالا میبره مثلا من همین پریروز داشتم از سرکار میومدم بارون گرفت همش مجور بودم با دنده 2 یا 3 بیام ، تا دست به ترمز هم میزدی موتور میخواست سر بخوره خلاصه با یه بدبختی اومدم ، جاده ها هم که انقدر کجو کوله هستن که اصلا نمیشه رانندگی کرد من موندم اینا که میخوان جاده های مهمه شهرو درست حسابی اسفالت کنند .
درکل Ns واقعا موتور خوبیه فقط ایکاش 250 بود , abs هم داشت .

Seyed.mahdi
15-08-1395, 10:58 بعد از ظهر
میگم اینا که انژکتور کردن ns رو خوب ترمزاشم abs میکردن . موتورو به چند برابر قیمت میفروشن اونوقت abs هم نداره ، واقعا abs امنیته موتورو خیلی بالا میبره مثلا من همین پریروز داشتم از سرکار میومدم بارون گرفت همش مجور بودم با دنده 2 یا 3 بیام ، تا دست به ترمز هم میزدی موتور میخواست سر بخوره خلاصه با یه بدبختی اومدم ، جاده ها هم که انقدر کجو کوله هستن که اصلا نمیشه رانندگی کرد من موندم اینا که میخوان جاده های مهمه شهرو درست حسابی اسفالت کنند .

بنده هم یه سوالی داشتم از دوستان که خبری از ان اس ABS نیست؟ در چند ماه آینده هم احتمال نداره بیاد؟
البته اگر باجاج ABS بزاره روش و بیاد ایران، یه یک تومنی میکشن روش...
ان اس 10.500 تومن!
ولی خیلی واجبه انصافا ای بی اس.

جاده های مهم؟ داداش آسفالت مرکز شهر و مهمترین جاهای شهر و بهتر بگم همه جای شهر افتضاح هم یه چیزی اونبر تره. یک دفعه می افتی تو یه چاله (چاه!) پدر جده موتورو خودتو ترک نشینو... درمیاد. البته یک دفعه که نه؛ صد دفعه! هزار دفعه! واقعا آسفالت این شهر و کشور رو کِی میخوان درست کنن؟ جاده درست کردن که بماند!
شرمنده از دوستان از موضوع خارج بود اما تو دل آدم این دردا مونده!

یا علی مدد

- - - Updated - - -

بنده هم یه سوالی داشتم از دوستان که خبری از ان اس ABS نیست؟ در چند ماه آینده هم احتمال نداره بیاد؟
البته اگر باجاج ABS بزاره روش و بیاد ایران، یه یک تومنی میکشن روش...
ان اس 10.500 تومن!
ولی خیلی واجبه انصافا ای بی اس.

جاده های مهم؟ داداش آسفالت مرکز شهر و مهمترین جاهای شهر و بهتر بگم همه جای شهر افتضاح هم یه چیزی اونبر تره. یک دفعه می افتی تو یه چاله (چاه!) پدر جده موتورو خودتو ترک نشینو... درمیاد. البته یک دفعه که نه؛ صد دفعه! هزار دفعه! واقعا آسفالت این شهر و کشور رو کِی میخوان درست کنن؟ جاده درست کردن که بماند!
شرمنده از دوستان از موضوع خارج بود اما تو دل آدم این دردا مونده!

یا علی مدد

Jack z1000
16-08-1395, 08:42 بعد از ظهر
دوستان من یه سه ماهی است ns خریدم بنظرتون ارزش داره بفروشم انژکتورشو بگیرم ؟

مهردادی
19-08-1395, 02:47 بعد از ظهر
س دوستان موتور ان اس کاربرات با انژکتور تو قیمت چقدر فرق داره. وموتور خوب و بد. هم مگه داریم

Jack z1000
04-09-1395, 08:15 بعد از ظهر
سلام دوستان .
امروز رفتم از گمرگ یه لاستیک 140 بخرم برا ns هر فروشنده ای یه مارک میگفت خلاصه منم که میخواستم پیرلی بگیرم 140 نداشت ، میگفتم فقط 150 هست بعدش یه فروشنده مارک دانلوپ رو بهم پیشنهاد کرد ، میگفت از پیرلی بهتره و لاستیکش خیلی خفنه بعد به منه از همه چی بی خبر عقب 140 رو چهارصد تومن بهم داد . اونوقت موتورو بردم پیش رفیقم برا تعویض لاستیک تا لاستیک رو دید گفت تاریخ مصرفش گذشته خلاصه فهمیدیم که لاستیک ماله 2013 هستش . حالا بنظرتون لزومی داره لاستیک فابریکشو عوض کنم 140 بندازم ؟ اصلا تو سر خوردن تاثیر داره ؟

M@hdi
04-09-1395, 08:33 بعد از ظهر
سلام
400 تومن پول لاستیک دادی؟ تا دیر نشده ببر پس بده ... لاستیک فابریک خودش خوبه نیازی نیست تعویض کنی من تو این دوسال و نیم مشکلی با لاستیکهای خودش تو بارون و برف نداشتم ... کلا سر خوردن تو بارون بیشتر بستگی به خودت داره تا لاستیک

Jack z1000
05-09-1395, 12:21 قبل از ظهر
مرسی از جوابتون دوست عزیز .
اره لاستیکو پس دادم وگرنه خیلی زور داشت . راستش وقتی موتورو صفر خریدم لاستیکاش عین لاستیک ار اس بود .
من فکر میکردم اگر لاستیکارو عوض کنم سر خوردن بطور کلی منتفی میشه اما ظاهرا تنها راه سر نخوردن abs هست . اونوقت وقتی لاستیکو به دوسته تعمیرکارم نشون دادم گفتش دویست و خورده ای بیشتر نمی ارزه . ولی خوب خودتون میدونین دیگه که تو گمرگ چطوری میکنن تو پاچه مردم ، منم بیشتر به خاطر رخ موتور 140 میخواستم بندازم اما حالا پشیمون شدم چون تو این سرما زیاد موتور سوار نمیشم .

M@hdi
05-09-1395, 07:30 قبل از ظهر
اتفاقا اون لاستیکا MRF ه .... گل خوشگلی داره از یوروگریپ هایی که زیر موتور منه خوشگلتره ولی یه کم سرتره جنسشم بهتره به نظر من .... اصلا عوض نکن

Jack z1000
05-09-1395, 10:07 بعد از ظهر
اره دوست عزیز خودمم به این نتیجه رسیدم لاستیکای خودش خوبه چون 140 هم برا ns معایب خودشو داره . من تا الان بغیر از خطکشی هایه عابر پیاده زمانی که خیس هستن مشکل سر خوردن نداشتم . بعدم تو این بازار اکثرا لاستیکا تقلبی هستن ، فروشنده ها هم رو هوا یه قیمتی میپرونن . باورتون نمیشه من تو گمرگ از یه مغازه پرسیدم لاستیک 140 داری طرف یه لاستیکه چینی اشغال اورد که هی معلوم نبود مارکش چیه گفت 300 تومن وقتی لاستیکو دیدم احساس کردم کپک زده انقدر بدرد نخور بود اما طرف میگفت مثل ادامس به زمین میچسبه ، طوری هم تعریف میکرد که انگار بهترین لاستیک جهان رو داره میفروشه .
راستی دوستان من چند روز پیش وسط خیابون ترمز عقب موتورم یدفه نمیگرفت خلاصه زدم بغل بررسی کنم اولش فکر کردم روغن ترمز خالی کرده اما خالی نکرده بود وقتی بردمش تعمیرگاه طرف گفت لنتات داغون شده بعدش عوض کرد درست شد . تعمیرکار میگفت بخاطر اینکه پداله ترمزت بالا هستش بعد دائما پات رو پدال هست اینطوری شده .
پداله منم طوری هست که وقتی پامو میزارم روش بدونه اینکه فشار بدم یه مقدار کمی ترمز میگیره ، حالا بنظرتون مشکلش چیه ؟

- - - Updated - - -

اره دوست عزیز خودمم به این نتیجه رسیدم لاستیکای خودش خوبه چون 140 هم برا ns معایب خودشو داره . من تا الان بغیر از خطکشی هایه عابر پیاده زمانی که خیس هستن مشکل سر خوردن نداشتم . بعدم تو این بازار اکثرا لاستیکا تقلبی هستن ، فروشنده ها هم رو هوا یه قیمتی میپرونن . باورتون نمیشه من تو گمرگ از یه مغازه پرسیدم لاستیک 140 داری طرف یه لاستیکه چینی اشغال اورد که هی معلوم نبود مارکش چیه گفت 300 تومن وقتی لاستیکو دیدم احساس کردم کپک زده انقدر بدرد نخور بود اما طرف میگفت مثل ادامس به زمین میچسبه ، طوری هم تعریف میکرد که انگار بهترین لاستیک جهان رو داره میفروشه .
راستی دوستان من چند روز پیش وسط خیابون ترمز عقب موتورم یدفه نمیگرفت خلاصه زدم بغل بررسی کنم اولش فکر کردم روغن ترمز خالی کرده اما خالی نکرده بود وقتی بردمش تعمیرگاه طرف گفت لنتات داغون شده بعدش عوض کرد درست شد . تعمیرکار میگفت بخاطر اینکه پداله ترمزت بالا هستش بعد دائما پات رو پدال هست اینطوری شده .
پداله منم طوری هست که وقتی پامو میزارم روش بدونه اینکه فشار بدم یه مقدار کمی ترمز میگیره ، حالا بنظرتون مشکلش چیه ؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

M@hdi
05-09-1395, 10:46 بعد از ظهر
منم همین مشکل رو دارم همیشه

پدال رو یه دندونه بیار پایین بعد از زیر پمپ ترمز می تونی ریگلاژ کنی جوری که پایینتر ترمز بگیره

Pooria-Parhizkar
14-09-1395, 10:20 بعد از ظهر
باسلام می خواستم بدونم NSانژکتور بهتره یا کاربرات شتاب بيشتره 0-100 کمتره؟ منظور اینه که یه صفر کاربرات با یه صفر انژکتور شتاب کدومش بيشتره ؟من خودم پشت NSکاربرات نشستم ولی انژکتور رو هنوز نشستم

mentiroso
17-09-1395, 11:25 قبل از ظهر
دوستان کسی قیمت روز ns 200 انژکتور رو نداره؟

M@hdi
17-09-1395, 07:39 بعد از ظهر
قیمت که 9200 بود بعید می دونم تغییر کرده باشه

Mohsen_14
17-09-1395, 09:33 بعد از ظهر
انژکتور مسلم یه کوچولو شتابش بیشتره و کلا نرم تر هم هست ، نه ان اس ، هر موتوری ...
پیرلی هم 150 نداره ، یعنی تو کاتالوگ هاش هم 150 نیست و من ندیدم وگر نه خودم دنبالش بودم 140 داره و 160 .

Seyed.mahdi
28-09-1395, 07:27 قبل از ظهر
لاستیک زیره بنلی 250 و 300 پیرلی 150 هست. روی ان اس هم پیرلی 150 دیدم.

یک سوال داشتم.
میگم ان اس (انژکتور جدیدا) برای ماهی یکی دو بار فم رفتن تو آزادراه با میانگین سرعت 120 تا مناسب هست؟ کم نمیاره؟ یا خراب نمیشه؟
همچنین ماهی یک بارم رودهن رفتن!
به طور کلی ازش زیاد کار بکشی دوام میاره؟
البته اصولی و با ملایمت نه فقط تخته گاز.

یکی سوال دیگه اینکه ان اس سرعت 120 رو با دنده 6 رو چه دور موتوری میره؟
اینو عزیزان حتما بفرمایند.

موفق باشید

mohamad.gh
28-09-1395, 09:14 بعد از ظهر
سلام ، درباره ويز ويز داخل كيلومتر ك خيلي رو اعصابه ، قاب رو كيلومترو باز كردم ي دايره پلاستيكي طوسي رنگ دوره ، دور موتور هست ، زير دوتا از پايه هاش چسب آكواريوم زدم و از داخل ي اورينگ انداختم سايلنت شد ، خيلي رو اعصاب بود . در جواب دوست عزيز سيد مهدي ك ١٢٠ رو چ دوره موتوره ، رو ٨ .البته كاتاليز رو ك بر نداشته بودم رو ٨٠٣ بود .

8446215713
30-09-1395, 11:32 قبل از ظهر
سلام ، درباره ويز ويز داخل كيلومتر ك خيلي رو اعصابه ، قاب رو كيلومترو باز كردم ي دايره پلاستيكي طوسي رنگ دوره ، دور موتور هست ، زير دوتا از پايه هاش چسب آكواريوم زدم و از داخل ي اورينگ انداختم سايلنت شد ، خيلي رو اعصاب بود . در جواب دوست عزيز سيد مهدي ك ١٢٠ رو چ دوره موتوره ، رو ٨ .البته كاتاليز رو ك بر نداشته بودم رو ٨٠٣ بود .
آقا این کاتالیزور رو که برداشتی صدای موتور بیشتر نشده؟

mohamad.gh
30-09-1395, 10:20 بعد از ظهر
صداش ي نمه بم شده ، زياد نشده

Jack z1000
01-10-1395, 11:59 بعد از ظهر
جمعه قبل یه سر با موتور رفتم شهریار خونه فامیلمون . بخاطر اینکه مسیرم نزدیک بشه از جاده ساوه رفتم ولی باورتون نمیشه از 60 تا بیشتر نمیتونستم برم تا میخواستم سرعتو بالای 80 ببرم یه باد میزد موتور خیلی میلرزید جالب این بود که یه هوندایی گازشو گرفته بود وسط اتوبان بعد اومد کنارم اشاره کرد چرا انقدر اروم میری منم خندم گرفته بود از اعتماد به نفس طرف ، در همین حین یه دفعه دیدم یه چیزی مثل موشک داره میاد یعنی راحت بالایه 200 تا سرعت داشت خلاصه تا رد شد دیدم یه رپسوله 1000 .
بعد از رسیدنه به مقصد شبونه 2ترک با فامیلمون برگشتم ، برگشتنی 2 ترک موتور خیلی پایداریش بیشتر شد منم گازشو گرفت بودم 130 تا هم راحت میرفتم جاتون خالی خیلی حال داد .

Seyed.mahdi
02-10-1395, 12:01 قبل از ظهر
سلام سلام

چندتا سوال داشتم البته یکیشو آقا محمد عزیز جواب دادن اما اگر اینارو هم محبت بفرمایید ان اس سوارای گل بفرمایید ممنون میشم.
اینم بگم ان اس مورد نظرم انژکتوری های جدید هست نه کاربراتوری های قدیم.

یک) ان اس جونِ ماهی یکی دو بار قم رفتن رو داره؟ (رفت و برگشت حدود 300 کیلومتر) با میانگین سرعت 110-120 ؟ (ترس از این قضیه شاتون زدن و ظریف بودن ان اس هست (اگر درست باشه))

دو) دنده های ان اس در حالت ایستاده به راحتی خلاص میشه؟ و کلاً جا رفتنشون نرم هست؟ (در این مورد لطفا همه ی ان اس هارو در نظر بگیرید چون ممکنه یکی استثنایی خوب یا بد در اومده باشه)

سه) امکان نصب ABS (مثلا همون ABS آر اس) یا حتی چیزی بهتر از آر اس (مثل ABS سی بی آر 250)، روی ان اس وجود داره؟ (حتی اگر یکی دو میلیون هم خرج داشته باشه). البته منظورم از امکان نصب، نصبی استاندارد و عملکردی کاملاً صحیح است نه یکی در میون کار کنه.

بسیار تشکر از توجه عزیزانِ گل
ماشاءالله ان اس سوارای پرشین موتور کم نیستن. لطفاً مارو بی جواب نزارید مخصوصا در مورد سوال آخر.
یا علی مدد

VAHID
03-10-1395, 01:08 بعد از ظهر
سلام سلام

چندتا سوال داشتم البته یکیشو آقا محمد عزیز جواب دادن اما اگر اینارو هم محبت بفرمایید ان اس سوارای گل بفرمایید ممنون میشم.
اینم بگم ان اس مورد نظرم انژکتوری های جدید هست نه کاربراتوری های قدیم.

یک) ان اس جونِ ماهی یکی دو بار قم رفتن رو داره؟ (رفت و برگشت حدود 300 کیلومتر) با میانگین سرعت 110-120 ؟ (ترس از این قضیه شاتون زدن و ظریف بودن ان اس هست (اگر درست باشه))

دو) دنده های ان اس در حالت ایستاده به راحتی خلاص میشه؟ و کلاً جا رفتنشون نرم هست؟ (در این مورد لطفا همه ی ان اس هارو در نظر بگیرید چون ممکنه یکی استثنایی خوب یا بد در اومده باشه)

سه) امکان نصب ABS (مثلا همون ABS آر اس) یا حتی چیزی بهتر از آر اس (مثل ABS سی بی آر 250)، روی ان اس وجود داره؟ (حتی اگر یکی دو میلیون هم خرج داشته باشه). البته منظورم از امکان نصب، نصبی استاندارد و عملکردی کاملاً صحیح است نه یکی در میون کار کنه.

بسیار تشکر از توجه عزیزانِ گل
ماشاءالله ان اس سوارای پرشین موتور کم نیستن. لطفاً مارو بی جواب نزارید مخصوصا در مورد سوال آخر.
یا علی مدد
1- مشکل چندانی پیدا نمیکنه اما خرجش و هزینه هاشو باید در نظر بگیری و فشار هم نیاری. در نطر بگیر که به احتمال یک درصد موتور ایراد سیستم برق یا سوخت رسانی پیدا کنه قطعا فلج میشی وسط راه

2-قلق داره و منکه مشکلی ندیدم.کلا موتورای پالس همینه

3-ممکنه با صرف هزینه بتونی سیستم abs ار اس رو بخورونی ولی مال هوندا نه نمیشه.در ضمن برای نصبش باید سیم کشی-کالیبر و کتی و پمپ و کل سیستم ترمز-و ایضا تغیرات و برنامه ریزی کامپیوتر و نصب یکسری سنسور ها مثل سنسور سرعت و فشار روغن ترمز و... رو نصب کنی که با توجه به هزینش و دردسر پیدا کردن قطعات و خوراندن به نظرم عقلانی نیست.

Jack z1000
03-10-1395, 03:13 بعد از ظهر
من خودم قبل از اینکه ns بخرم خیلی بد راجع بهش میگفتن ولی الان که 9000 تا باهاش رفتم هیچ مشکل خاصی ندیدم توش خیلی هم ازش راضی هستم . متاسفانه تو کشور ما یه عده که هیچ شناختی راجع به اون مسئله ندارن میان نظر میدن .
Ns موتور بی دردسریه فقط باید سرویساشو بموقع انجام بدی مخصوصا روغن .
درکل دوستانی که دنباله یه موتور مناسب شهری هستند ns گزینه خیلی خوبیه هم تیزه هم رخ قشنگی داره اما اگر دنباله یه موتور برایه بیرونه شهر و جاده هستید بنظر من بنلی 250 دو سیلندر گزینه بهتری هستش گرچه ns موتوریه که تو جاده هم خوبه .

soul13
03-10-1395, 07:21 بعد از ظهر
سلام به همه. من تازگی یه ns مدل 93 گرفتم.:clap: چند تا سوال داشتم.سرچ هم کردم نبود.

1- تنظیم ساعت کیلومترش چطوریه ؟:297: خیلی باهاش ور رفتم نشد
2- اون چراغ کوچک بالای صفحه کیلومتر چیه؟ برای یکی مدل 94 بود روش نوشته بود limit rpm ولی واسه من هیچی روش ننوشته و انگار چراغ بنزینه.
3- تا چه حدی سرعت و دور موتور بیشتر نره تا یه زندگی مسالمت آمیز باهاش داشته باشم و منو توو خرج نندازه(انجینش نترکه)؟
4- ترمز جلو در حالت عادی چراغ عقب رو روشن میکنه و باید فشارش بدم تا چراغ ترمز خاموش شه. ریگلاژش چطوریه ؟
5- وقتی جک بغل بالاست بعضی وقت ها چراغ جک روشن میشه. ریگلاژ داره ؟

AmirKalan
04-10-1395, 03:42 بعد از ظهر
سلام دوستان.
بنده یه ns صفر خریدم.
از روزی که گرفتم ترمز عقبش درگیره و در حال جیغ کشیدن هست.
میشه راهنمائیم کنید.
اصن نیاز به تعمیر داره یا خیر؟
ممنون

mohamad.gh
04-10-1395, 10:45 بعد از ظهر
سلام دوستان.
بنده یه ns صفر خریدم.
از روزی که گرفتم ترمز عقبش درگیره و در حال جیغ کشیدن هست.
میشه راهنمائیم کنید.
اصن نیاز به تعمیر داره یا خیر؟
ممنون
منم اين مشكلو داشتم ، مشكل من با تنظيم لاستيك حل شد . زنجير كشا تنظيمشون با هم فرق داره ، اگه هر دو رو رو ي عدد بزاري لاستيك وسط قرار نميگيره و ديسك ب لنتها گير ميكنه . رو موتور من ك اين داستان رو داشت

Jack z1000
05-10-1395, 03:00 بعد از ظهر
تو این فارس موتور از بس تخیلی موترو هارو سرهم میکنن که اگه دوتا ns صفرو کنار هم بزاری کیفیتشون فرق میکنه .
راستی دوستان باجاج تو رده 250 موتور مثل ns چیزی معرفی نکرده ؟

- - - Updated - - -

تو این فارس موتور از بس تخیلی موترو هارو سرهم میکنن که اگه دوتا ns صفرو کنار هم بزاری کیفیتشون فرق میکنه .

bsalireza
05-10-1395, 11:42 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید به کل برو بچه های NS سوار
موتورم کاربراتوری هستش موقع روشن کردن بوی بنزین میاد و بعد از روشن شدن از اگزوز یه بویی مثل بنزین خام بسوزونه میاد، مبشه لطف کنین بگین ایراد از چیه، کاربراتور یا چیز دیگه هستش. ممنون

Alireza.BMW
05-10-1395, 11:43 بعد از ظهر

- - -

دیگه مونتاژ ایران همینه وقتی به کارگر پول درس درمون نمیدن همینه:gigglesmile: نه باجاج از 220 پرید به 200هه 4سوپاپ الان از 200 باز پرید رو 400 :[Only registered and activated users can see links] که بهترینش از نظر من همون 220ش هستش

Ali
09-10-1395, 11:38 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

نه دادا اینجوری هم نیست فارس موتور نسبت به بقیه کیفیت مونتاژشون خوبه

Ali
09-10-1395, 11:40 بعد از ظهر
سلام و خسته نباشید به کل برو بچه های NS سوار
موتورم کاربراتوری هستش موقع روشن کردن بوی بنزین میاد و بعد از روشن شدن از اگزوز یه بویی مثل بنزین خام بسوزونه میاد، مبشه لطف کنین بگین ایراد از چیه، کاربراتور یا چیز دیگه هستش. ممنون

احتمال زیاد کاربراتور هستش اما اگه فقط وقتی سرده این بورو میده کاملا طبیعیه تقریبا همه موتورا همینن

Jack z1000
10-10-1395, 12:47 قبل از ظهر
یعنی خداوکیلی من تو کف کلاس موتورسواری ایرانیها هستم ، یه ns امروز دیدم یارو روش تلق بسته بود با سفره :297: بعدش یه خورجینم تنگش انداخته بود فقط حیف شد عکس نگرفتم ، حالا خدانکنه به این جماعت z1000 بدی یدفه میبینی یه تلق و سفره روش بستن:gigglesmile:

Ali
10-10-1395, 07:39 قبل از ظهر
یعنی خداوکیلی من تو کف کلاس موتورسواری ایرانیها هستم ، یه ns امروز دیدم یارو روش تلق بسته بود با سفره :297: بعدش یه خورجینم تنگش انداخته بود فقط حیف شد عکس نگرفتم ، حالا خدانکنه به این جماعت z1000 بدی یدفه میبینی یه تلق و سفره روش بستن:gigglesmile:

با z300 و سی بی 1300 هم ازین کارا کردن:gigglesmile:

Exel
12-10-1395, 12:39 قبل از ظهر
با z300 و سی بی 1300 هم ازین کارا کردن:gigglesmile:

تو دبی با زد 300 پیک پیتزا وای میستن :| -_-

Jack z1000
13-10-1395, 10:48 قبل از ظهر
تو دبی با زد 300 پیک پیتزا وای میستن :| -_-

دقیقا مسئله همینه تو دبی این موتورا چون گرون نیستن طرف باهاش پیک میره اما تو ایران ما پوله یه z1000 رو داریم میدیم به z250 واقعا ظلمه . یا اصلا همین ns من هرجور فکر میکنم میگم خدا اخه این کجاش 10 ملیون می ارزه ، کلا ادم مخش از این قیمتا سوت میکشه :121fs725372:.
طرف تو گمرگ z1000 رو میده 100 ملیون اخه یکی نیست به اینا بگه موتوری که پلاک نمیشه چرا باید 100 ملیون پولش باشه:3: .
درکل ببخشید دوستان که بحثم از تاپیک منحرف شد .

Jack z1000
18-10-1395, 08:01 بعد از ظهر
سلام .
دوستان میخواستم بدونم این ان اس انژکتور رو نمیشه کاریش کرد کلید چراغ براش گذاشت مثلا همین کلید چراغ ان اس کاربراتور رو روش بست ؟

farshad 54
20-10-1395, 09:42 قبل از ظهر
سلام .
دوستان میخواستم بدونم این ان اس انژکتور رو نمیشه کاریش کرد کلید چراغ براش گذاشت مثلا همین کلید چراغ ان اس کاربراتور رو روش بست ؟

شدنش میشه
ولی مشکلات بعدی به وجود میاره
مثلا میزنه پمپ بنزینتو میسوزونه
کلا اینکارو نکنین به نظر من بهتره
سیستم برق موتورهای انژکتوری دست کاری نشه مطمئن تره

Jack z1000
20-10-1395, 09:56 قبل از ظهر
شدنش میشه
ولی مشکلات بعدی به وجود میاره
مثلا میزنه پمپ بنزینتو میسوزونه
کلا اینکارو نکنین به نظر من بهتره
سیستم برق موتورهای انژکتوری دست کاری نشه مطمئن تره

مرسی از جوابتون دوست عزیز .
راستش ماله من کاربراته بعد به سرم زده بود انژکتور بگیرم میخواستم مطمئن شم همچین کاری میشه کرد یا نه .
واقعا نمیدونیم چرا این ns انژکتور که تو ایران سرهم میشه باید چراغشو اینطوری کنن .

kia51
20-10-1395, 01:56 بعد از ظهر
سلام
موتور من 1000 تا کار کرده مدتی که وقتی سویچ رو باز میکنم چراغ های پشت آمپر با تاخیر روشن میشن ، که هیچ قائده ای هم نداره یه موقع 10 ثانیه یا بیشتر حتی چند دقیقه هم میشه ، اگه از دوستان کسی علت رو میدونه ممنون میشم که بفرمایند. در ضمن هیچ تاثیری هم تو روشن شدن و یا کار کردن موتور نداره و فقط تا روشن شدن چراغ ها و کار کردن درجه دور موتور ، این اطلاعات در اختیار نیست .

mohamad.gh
20-10-1395, 02:46 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

سلام
موتور من 1000 تا کار کرده مدتی که وقتی سویچ رو باز میکنم چراغ های پشت آمپر با تاخیر روشن میشن ، که هیچ قائده ای هم نداره یه موقع 10 ثانیه یا بیشتر حتی چند دقیقه هم میشه ، اگه از دوستان کسی علت رو میدونه ممنون میشم که بفرمایند. در ضمن هیچ تاثیری هم تو روشن شدن و یا کار کردن موتور نداره و فقط تا روشن شدن چراغ ها و کار کردن درجه دور موتور ، این اطلاعات در اختیار نیست .
تو ي سايت ديدم ك مطرح شده بود ، شركت باجاج در جواب گفته بود قطعات الكترونيكي كيلومتر تو هواي خيلي سرد اين واكنش رو نشون ميده و با هواي معمولي مشكلي نداره ، مشكلي برا انجين و كيلومتر ايجاد نميكنه . حالا صحتش چقدره نميدونم

Alireza.BMW
20-10-1395, 03:22 بعد از ظهر
سلام
.
موتور تو هوا سرد بوده؟؟؟؟ اگر تو هوای سرد بوده مشکلی نیس همه ان اس ها همینطورین مدل کیلومترش اینجوریه حساس نباشید:[Only registered and activated users can see links]

kia51
22-10-1395, 11:51 قبل از ظهر
خیلی جالبه ، یه همچین ایرادی رو طبیعی بگن ، هوا الان تو تهران در طول روز چند درجه ای بالاتر از صفره ، اگه این هوا رو میگن فوق العاده سرد ، پس مثلا تو روسیه چراغ پشت آمپر هیچ وقت روشن نمیشه.

8446215713
22-10-1395, 03:02 بعد از ظهر
.
موتور تو هوا سرد بوده؟؟؟؟ اگر تو هوای سرد بوده مشکلی نیس همه ان اس ها همینطورین مدل کیلومترش اینجوریه حساس نباشید:[Only registered and activated users can see links]
خوب همه ان اس ها خرابن دیگه:gigglesmile:
میگید ان اس به روغن حساسه به گاز دادن حساسه رسیدگی میخواد. بابا یه دفه بگید ان اس موتور آشغالیه خیال همرو راحت کنید. پس چرا موتورهای دیگه به روغن و ... حساس نیستن!!! الان موتور من نه به روغن حساسه نه کیلومترش خواب میره نه شاتون میزنه 10 ساله کار میکنه. الان موتورهای آشغال چینی هم این مشکلات ان اس رو ندارن. منطقی نتیجه بگیرید که ان اس جز شکل و شمایل خوب و مقداری شتاب و ترمز نسبتا خوب هیچ چیز نداره. 10 تومن باید بدی بخری بعد از 3 سال هم قیمتش نصف میشه.

Jack z1000
22-10-1395, 05:36 بعد از ظهر
من واقعا موندم چرا بین موتور سوارا انقدر پشت سر ان اس حرف در میارن . من الان خودم 6ماه دارم هیچ مشکلی ندیدم توش خیلی هم موتور خوب وخوش گازیه ، بنظر من مشکل از بعضی موتور سواراس که نه اطلاعات کافی دارن نه به موتور رحم میکنن . طرف 2 روزه موتورو خریده چنان جوری بهش گاز میبنده که اگه cb 1000 رو هم اینطوری به گاز ببندی منفجر بشه .
مثلا یکی از دوستانم بعد 6000 هزار کیلومتر تازه فهمیده بو فیلتر روغنم داره :297:
اونوقت بعدش همین دوستان میان میگه ان اس حساسه . بعدشم این نکته رو در نظر داشته باشین که ما چند براره قیمت جهانیه این موتور رو داریم میدیم پس انتظار رپسول رو ازش نداشته باشین .
بعد بعضی از دوستان خیلی رو موتور حساس هستن اگرم تو یه شرایطی یه ایراد کوچیک از موتور ببینن فکر میکنن چه مشکل بزرگی پیش اومده

farshad 54
22-10-1395, 11:28 بعد از ظهر
ان اس اگر موتور بدی بود الان اینهمه ان اس تو خیابون نبود شاید یه سری ایراداتی هم داشته باشه ولی در کل در حد و کلاس خودش
موتور بدی نیست
یه سریا کلا با همه چی مشکل دارن و فقط دنبال یه ایرادن تا علم عثمونش کنن
یه جاپونی جاپونی هم انداختن گوشه لپشون

erfi.747
28-10-1395, 03:27 بعد از ظهر
این که ان اس مشکل یاتاقان و روغن داره و هزینه هاش نسبت به موتورای هم خانواده خودش مثل پالس و آپاچی بالاتره که شکی توش نیست ان اس برای کسی خوبه که تردد داخل شهر داره و دنبال نرمی و زیباییه و در کل آسته بره آسته بیاد و بهشم برسه در این صورت بهترین موتوره اما برای افرادی مثل من که دستشون سنگینی میکنه رو گاز و دنبال صدا و سرعت هستن و موتوری میخوان که مثل 180 بی دردسر و خرکار باشه زیاد مناسب نیست دوتا از دوستام پالس خریدن یکی 180 یکی ان اس جفتشونم چندین ساله که موتور سوارن اونی که 180 خریده بعد 40000 کیلومتر کارکرد هنوزم دور موتورش رو 8-7 هستش از بعد آبندی هم دورش رو 8-7 بود اما اونی که ان اس خرید بدبخت موتورش بعد چند ماه یاتاق زد جدا از 8 تومن پول موتور کلی ام پول سرویس و فلان داد آخر سرم فقط و فقط ضرر کرد حتی یکی از نمایندگی های فارس موتور که آشناست و رفته بودیم پیشش بهم گفت 220 و 180 برای تو بهتره ان اس به دردت نمیخوره در کل ان اس موتور خوبیه اما در حد خودش در حد یک 200 سی سی ساخت هند نه در حد یه 200 سی سی دو میل سوپاپ ساخت اتریش :)

Seyed.mahdi
28-10-1395, 11:09 بعد از ظهر
عرفان جان مقایسه ان اس با کی تی ام منطقی نیست. این همه درگ و تست سرعت و اینا شاید بشه گفت کل کله و یا صرفاً تست سرعته نه این که بگیم موتور بیست و خورده ای میلیونیه کی تی ام بهتره با پالس 9 میلیونی.

حالا از ان اس سواران سوالی داشتم.
واقعا نمیشه به ان اس گاز داد؟
یعنی خیلی ظریفه؟

اگر روغن و فیلترشو به موقع هم عوض کنیم بازم باید آسته بریم آسته بیایم؟؟!

farshad 54
29-10-1395, 12:53 قبل از ظهر
گاز به جاش و درست
آسته رفتن هم به جاش و درست انجام بشه
مشکلی پیش نمیاد برای این موتور
دوستان باید متوجه این موضوع باشن که این ان اسه نه 220 نه 180 نه ktm نه هایابوسا
با هر موتوری بر اساس تواناییاش برخورد کنی مشکلی پیدا نمیکنه

sajjadme
29-10-1395, 06:54 قبل از ظهر
اگه با آن اس توی اتوبان بین ۹۰ تا ۱۱۰ تا دو سه ساعت متوالی بریم فشار میاد و زود به خرج میفته ؟؟؟؟؟؟
اگه همچین استفاده ای داشته باشم ۲۲۰ بگیرم بهتره؟؟؟؟

farshad 54
29-10-1395, 10:00 قبل از ظهر
مشکلی پیش نمیاد براش

Seyed.mahdi
29-10-1395, 12:10 بعد از ظهر
سلام

با یک ان اس سوار تو نزدیکی های بهشت زهرا (س) صحبت میکردم درباره حساس بودن و ظریف بودن ان اس، میگفت این حرفا چرت و پرته. میگفت روغن و فیلترشو به موقع عوض کن و هر روز برو فشم! (از بهشت زهرا (س) یعنی حدود 60-70 کیلومتر شایدم بیشتر!).

بنظر بنده هم چون ان اس موتور خیلی پر شتابیه و اصلا یه جوریه که میطلبه گاز بهش بدی وقتی می افته زیر پای این ملت، چنان گاز رو میچپونن بهش که این مشکلات پیش میاد.
اینهمه مدته تو خیابونا موتورارو می بینیم تا الان انگشت شمار پالس 220 دیدم که مثلا وحشیانه با موتور راه بره. گاز رو چپونده باشه بهش و ... . اما تا دلتون بخواد ان اس رو می بینیم صدای نعرش رو بلند کردن.
البته با همه این بد رفتاری ها باید قبول کرد که اگر موتور، موتور جون داری باشه آخ هم نمیگه. همین 135 خودم واقعا پدرشو دراوردم بیچاره:gigglesmile: سرویسش هم حتی نکردم! فقط روغن و 2 بار فیلتر روغن! تا الان بالای 23 هزار تا کارکرده خدارو شکر انجین آخ هم نگفته یک بارم مارو تو راه نذاشته ماشاءالله.

ولی اونچه که از حرف بسیاری از ان اس سوارا فهمیدم اینه که اگر فشار طاقت فرسا نیاریم بهش (ان اس) خوب کار میکنه و مشکلی پیش نمیاد هرچند کم هم گاز ندیم.(نسبتاً پر گاز)

در مورد چراغ همیشه روشن ان اس هم عرض کنم که این یک حسنه (day light) نه ایراد. این یک استاندارد اروپاییه مثل اکثر موتور های روز دنیا

erfi.747
29-10-1395, 07:16 بعد از ظهر
عرفان جان مقایسه ان اس با کی تی ام منطقی نیست. این همه درگ و تست سرعت و اینا شاید بشه گفت کل کله و یا صرفاً تست سرعته نه این که بگیم موتور بیست و خورده ای میلیونیه کی تی ام بهتره با پالس 9 میلیونی.

حالا از ان اس سواران سوالی داشتم.
واقعا نمیشه به ان اس گاز داد؟
یعنی خیلی ظریفه؟

اگر روغن و فیلترشو به موقع هم عوض کنیم بازم باید آسته بریم آسته بیایم؟؟!
داداش شک نکن که قابل مقایسه به هیچ عنوان نیستن منظور من همینی بود که گفتی که بعضیا از ان اس توقع کی تی ام دارن که این داستانا براش پیش میاد حالا دقیق نمیدونم شاید ان اس های 93 به این ور کیفیتشون بهتر شده یا مشکلشو برطرف کردند ... اما من باشم برای داخل شهر و مسیرای ترافیکی ان اس میگیرم خوراک لایی کشیه ( اینم یادم رفت بگم چسبندگیش بهتر از بقیه پالساس و خوش دست تره ) ولی برای مسیرای صاف و کم ماشین و طولانی 220 میگیرم

Seyed.mahdi
29-10-1395, 10:48 بعد از ظهر
بنده خیلی درگیر پرس و جوی این بودم که بین پالس ها و آپاچی و این موتور ها کدوم قدرت مانور بهتری دارن. نظرم اینه که تفاوت وجود داره اما جزئیه. و قدرت مانور بیشتر برمیگرده به مهارت، شاید تا 80 درصد. (در موتور های زیر 300-400 سی سی)
چند وقت پیش تو خیابون یک نینجا دیدم با اون وزن بالاش و تازه یک ترک هم داشت. چنان لایی میکشید و تنه میزد که پشت موتور انگار پرت میشد اینبر و اونبر. در حالی که نینجا بالای 170 کیلو وزن داره. (می بینید چقدر مهارت اهمیت داره؟!)
پس قدرت مانور میان پالس های در رنج 200 سی سی خیلی تفاوت نداره.
در ترافیک های قفل هیچ کدوم از پالس ها قدرت مانور بالایی ندارند بخاطر طول بیشتر و چرخش فرمون کمتر (نسبت به مثلا سی جی)
ان اس چرخش فرمون کمی داره از 220 هم کمتره. در ترافیک های قفل و ایستاده، 220 فکر میکنم بهتر رد بشه بخاطر چرخش فرمون بیشترش. اما اگر ترافیک کمی باز بشه ان اس بخاطر کنسولش و سبکتر بودنش تو دست تره.

پس نتیجه این که انتخاب بین موتور های در رنج 200 سی سی بیشتر به سلیقه برمیگرده تا مواردی مثل قدرت مانور.

sajjadme
30-10-1395, 03:30 قبل از ظهر
لازم هست یک نکته ای رو بگم ان اس ۱۵۱ کیلو وزن خشکش هست و ۲۲۰ ۱۵۰ کیلو ...
ان اس ۱کیلو سنگین تره :)))
اینقدر نگید ان اس سبکتره آدم حرصش درمیاد:gigglesmile:

M@hdi
30-10-1395, 07:11 قبل از ظهر
وزن ان اس 145 کیلو دوست عزیز کجا نوشته 151 کیلو؟

sajjadme
30-10-1395, 02:07 بعد از ظهر
من بارها گفتم سعی میکنم حرفی رو بزنم که از درست بودنش یقین پیدا کنم ...و البته با سند
اینم سندش سایت رسمی باجاج
اینم یه سایت دقیق که موتورهای مختلف رو باهم مقایسه میکنه کاملا دقیق و درست
متاسفانه موتور فروشای اطلاعات غلط زیاد میدن چون اصلا دنبال این نیستن که اطلاعات واقعی بدن به مشتری و راهنمایی کنن فقط میخوان بزور موتوراشون رو با دروغ و دغل بفروشن

M@hdi
30-10-1395, 02:20 بعد از ظهر
من چیکار با موتور فروشها دارم؟ تو دفترچه ان اس نوشته 145 کیلو

sajjadme
30-10-1395, 02:22 بعد از ظهر
اشتباه نوشته مثه شرکت نیکران موتور که وزن موتورارو اشتباه زده فارس موتور هم اشتباه زده ....سایت اصلی باجاج و سایتای رسمی دیگه زدن ۱۵۱ کیلو ...۲۲۰ رو هم زدن ۱۵۰ کیلو

Seyed.mahdi
01-11-1395, 07:56 قبل از ظهر
برای بنده هم سواله بالاخره 151 هست یا 145
سایت معتبری مثل maxabout زده 145

واقعا به ان اس نمیاد 151 کیلو وزن داشته باشه یعنی یک کیلو سنگین تر از 220!

اگر یک نفر موتور رو میبرد رو باسکول معلوم میشد:gigglesmile:

- - - Updated - - -

sajjadme
01-11-1395, 08:32 قبل از ظهر
سایت خود باجاج هند زده ۱۵۱ ....سایتای دیگه رو بیخیال ...وقتی سایت شرکت تولید کننده زده ۱۵۱ کیلو دیگه حرفی باقی نمی مونه بنظرم

M@hdi
01-11-1395, 05:58 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

دقیقا .... منم هیچ جوری تو کتم نمیره ان اس از 220 با اون کنسول لشش سنگین تر باشه

sajjadme
01-11-1395, 10:53 بعد از ظهر
خلاصه وزنی که خوده باجاج هند اعلام کرده ۱۵۱ کیلوگرم هست فک نکنم جای بحثی باقی بمونه...واقعیت اینه که ان‌اس یک کیلو سنگین تره که اصلا به چشم نمیاد ولی وزنی اینجا اعلام کردن اشتباهه ....

farshad 54
02-11-1395, 10:35 قبل از ظهر
پالس 220 وزن خشکش 150 کیلو و پالس ان اس 200 وزنش 151 کیلو هست
طبق اعلام سایت باجاج

Seyed.mahdi
05-11-1395, 02:39 بعد از ظهر
شاید بخاطر رادیات و فن و این بند و بیل هاش باشه که اینجوری معقولانه میشه.

بسم الله الرحمن الرحیم
06-11-1395, 01:49 قبل از ظهر
سلام
بچه ها کسی می دونه چرا این موتور 200NS با این که ترمز عقب دیسکش هستش مثل پالس های 180 رینگی وقتی ترمز عقب رو به تنهایی می گیریم شتاب ایستادنش از این CG125 های چینی هم بدتره!؟
آخه چرا هیچ کدوم از این موتورهای باجاج به جز بکسر 150 و پالس های 180 قدیمی پره ای هیچ کدومشون ترمز عقب های خوبی ندارن.
خواهشا کسایی که 200NS دارن جواب بدن.

farshad 54
06-11-1395, 09:14 قبل از ظهر
البته این نظر شماست
در حالیکه ترمز عقب ان اس به نظر من بسیار عملکرد خوبی داره
همه این موتورایی که گفتین هم سوار شدم و میتونم بگم ترمز عقب ان اس از ترمز عقب همه این موتورا که گفتی
بهتره

Seyed.mahdi
06-11-1395, 11:55 قبل از ظهر
در تکمیل فرمایش آقا فرشاد؛ ترمز عقب در استاندارد روز دنیا ترمزی بعد از ترمز جلو هست و در واقع یک ترمز کمکی در کنار جلو هست و نمیشه به تنهایی روش حساب باز کرد.
هر چی این ترمز قوی تر باشه لیز خوردن موتور بیشتر میشه.
همین سی جی و بوکسر رو هم اگر دقت کنی فقط کافیه کمی ترمز عقب رو با فشار بگیری اونوقته که سریع لیز بخوره.

Jack z1000
07-11-1395, 12:55 قبل از ظهر
ترمزایه ان اس تو موتورایه ایرانی حرف نداره . باورتون نشه من بعضی جاها اگه به جایه ان اس سواره سی جی بودم مخم منفجر میشد وسط خیابون اونم فقط بخاطر ترمز .
اونوقت کله موتورایه دنیا ترمز عقب ضعیفتره چون وظیفش کاهش سرعته مخصوصا تو سرعتایه بالا ، شما فرض کنید با صدتا سرعت یدفه ترمزه جلورو بگیرید درجا کله پا میشید:gigglesmile:2

mohamad.gh
08-11-1395, 11:59 بعد از ظهر
برا دوستانی ک با سنسور جک مشکل دارن ، قطعه بالایی رو این فاصله تنظیم کنید حله

Seyed.mahdi
11-11-1395, 05:21 بعد از ظهر
سلام
میگم لاستیکای ان اس (مخصوصا عقبم) عملکردشون تو پیچ و خوابوندن موتور چطوریه؟
عزیزانی که تجربشو دارند بفرمایند که ممنون میشم.
مثلا نسبت به 140 پیرلی یا دورو چقدر تفاوت داره؟
تو پیچ میشه با خیال راحت خوابوند با سرعت بالا؟ (منظورم سرعت و خوابوندنی در حد خودشه نه در حد ریس)
و آیا با خرید 140 پیرلی با خیال راحت میشه خوابوند؟

farshad 54
11-11-1395, 08:43 بعد از ظهر
با 140 پیرلی عملکرد عقب 220 بسیار بهتر میشه
و با خیال راحت میشه موتور رو خوابوند البته در حد خودش
لاستیک عقب ان اس هم عملکرد مناسبی داره البته سایزش 130 هست
لاستیک duro هم خوبه ولی خب به پیرلی نمیرسه

Jack z1000
11-11-1395, 10:14 بعد از ظهر
با 140 پیرلی عملکرد عقب 220 بسیار بهتر میشه
و با خیال راحت میشه موتور رو خوابوند البته در حد خودش
لاستیک عقب ان اس هم عملکرد مناسبی داره البته سایزش 130 هست
لاستیک duro هم خوبه ولی خب به پیرلی نمیرسه

راستش من یه بار سر پیچ موتورو خوابوندم نزدیک بود موتور سر بخوره ، بعضی وقتا هم لاستیک عقب گیج میزنه . درکل بنظر من زیاد موتورو نخوابونید چون با لاستیک 130 یا 140 ریسکش زیاده .
حالا من یکی رو دیدم 3ماه پیش با ug4 چنان جوری موتورو خوابوند سر پیچ که طرف با رپسول اینکارو نمیکنه:gigglesmile: خلاصه داشت دیگه زانوش به اسفالت میخورد که ناگهان موتور از زیرش در رفت طرف هم با سرعت رفت تو جدول ، واقعا شانس اورد که چیزیش نشد منم که این صحنه رو دیدم موتورو مثل سیخ از پیچ رد کردم

omidco2003
22-11-1395, 12:45 بعد از ظهر
مدل جدید الان انژکتوری شده یا نه؟
چه تفاوت هایی داره با معمولی ها؟
از نظر قیمت چقدر تفاوت داره؟
ممنون

M@hdi
22-11-1395, 05:42 بعد از ظهر
از اول مهر انژکتوری شده
فرقاشو چند صفحه قبل گفتم با عکس
قیمتشم 9200 تا 9500 ه