PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بک فایر

Alireza
01-05-1389, 10:47 قبل از ظهر
سلام کسی از دوستان میدونه چه جوری میشه اکی کرد؟ نمیخوام کاربرات عوض کنم میخوام هر وقت خواستم بزنه قیمتشم راه میایم

نیما نادری
01-05-1389, 10:18 بعد از ظهر
سیستم سوخت رسانی فابریک مگلی همچین توانی رو نداره و اگر زیاد زور بهش واردکنی به جای بکفایر دود میزنه:11:

Alireza
01-05-1389, 10:48 بعد از ظهر
نیما بک اسموک چی اون فکر کنم بشه

Babak
19-07-1389, 02:01 قبل از ظهر
والا بک فایر رو من تا اونجابب که می دونم یه کیت هست که برقه شمع رو قطع می کنه و بنزین خام وارده اگزوز میشه و بنزین خام بوسیله یک شمع که در انتهای اگزوز تعبیه شده آتش می گیره که برق او شمع رو هم اون کیت میرسونه.کاری هم به کاربراتور اینا نداره.
من رو ماشینه قبلیم داشتم ولی باید منبع آخریه اگزوز رو عوض کرد و منبع هاوارد گذاشت چون رو منبع معمولی بنزبن تو منبع منفجر میشه واگزوز مثله گل می شکفت.البته من این تجربه بک فایرو رو ماشین داشتم.:hanghead:

---------- Post added at 03:01 AM ---------- Previous post was at 02:56 AM ----------

نیما بک اسموک چی اون فکر کنم بشه

بک اسموک هم راحته میشه تو قوسه پاببنی اگزوز یه سوراخ زد یه منبع کوچیک بالاش گذاشت با یه لوله منبع رو به اون سوراخ وصل کرد. یه شیر هم سره راهش گذاشت.تو منبع روغن و نفت و یه کم مایع دست شویی پرتقال ریخت(مایع دست شویی پرتقال برای اینکه بو گند نده دودش)هر وقت که خواستی یه گم شیرو باز کنی مایع وارده اگزوز بشه و تبدیل به بخار بشه و از اگزوز خارج شه.که ملت هم دری وری حواله آدم کنن:23:

Mohammad
19-07-1389, 11:44 بعد از ظهر
علیرضا جدیدا فیلم های جیمز باند دیدی؟ اسموک چیه بابا؟ مگه کانتر بازی می کنید؟ لابد می خوای بعدش با اسنایپ بزنی کسانی که تعقیبت می کنن رو هد شات کنی.

Alireza
20-07-1389, 12:53 قبل از ظهر
حال میده بعضی جا ها ....

Babak
20-07-1389, 01:43 قبل از ظهر
:25r30wi:آره حال می ده ولی وقتی می زنی حالا حالاها نمی شه از دستش خلاص شد آدمو کلی تابلو می کنه خودتم دیگه حوصلت سر می ره:icon_pf (95):

rezamotori
23-08-1389, 12:44 قبل از ظهر
سلام به همه رو موتور این سیستم قابل اسافاده است من واسه هندا125 سی سی میخام ممنون از جواب های اساتید محترم

Babak
23-08-1389, 11:30 بعد از ظهر
کدوم سیستم اسموک یا بک فایر؟

KraToS
10-09-1389, 09:48 بعد از ظهر
اگه میشه یه آموزش عکسی بزارین نصب کنیم حالش رو ببریم :grouphug:
ولی چه حالی بده ، رو موتور کوچیک نصب کنی ، آخره ... کلاس گزاشتنه :29:

Alireza
11-09-1389, 10:14 بعد از ظهر
تو حجم های پایین جواب نمیده

Masoud
20-04-1390, 09:55 قبل از ظهر
عليرضا جان رو ليفان 200 من مي شه به نظرت؟؟ كار خودمم اگزوزه ديگه ؟؟؟ خودم اوكي مي كنم فقط يه راهنمايي كوچيك

Alireza
20-04-1390, 11:03 قبل از ظهر
اره چرا نشه

Masoud
20-04-1390, 11:06 قبل از ظهر
خب بگو ديگه چي كنم دقيق اگه بشه با عكس

amir74
14-05-1390, 12:09 قبل از ظهر
پس چی شد جوابه مسعود جان تاپیک جالبیه راش بندازید

nightwolf_suzuki
12-07-1390, 06:13 بعد از ظهر
من که بک فایر میزنم بدون عوض کردن و تغییر در اگزوز...
داداش کافیه به اندازه 5 تا 8 ثانیه کلید خفه کن موتور رو خاموش کنی و دوباره وصل کنی...
من میزنم 40 ثانت اتیش هم بیرون میزنه و یه صدای خیلی جالب میده...
اگر خواستید میتونم فیلم بگیرم بذارم براتون...

Babak
12-07-1390, 09:02 بعد از ظهر
فقط بپا اگزوز به هو مثله گله آفتاب گردان باز نشه:4chsmu1:

حسـن
12-07-1390, 09:47 بعد از ظهر
داداش کافیه به اندازه 5 تا 8 ثانیه کلید خفه کن موتور رو خاموش کنی و دوباره وصل کنی...
منظورتون همون کلید قطع کن بود دیگه!؟ البته تا کلید را خاموش میکنی باید گاز را نگه داری
تو دور موتور 12 هزار یبار با rf همین کار را کرد یه صدای فوق العاده وحشتناکی داد و یه کوچولو آتیش داد بیرون شاید هم نداد و توهم زده باشم!
سر اگزوز موتور که دود را هدایت میکنه رو به پایین هم از فشاری که بهش اومد کنده شد!!!!

nightwolf_suzuki
12-07-1390, 11:04 بعد از ظهر
منظورتون همون کلید قطع کن بود دیگه!؟ البته تا کلید را خاموش میکنی باید گاز را نگه داری
تو دور موتور 12 هزار یبار با rf همین کار را کرد یه صدای فوق العاده وحشتناکی داد و یه کوچولو آتیش داد بیرون شاید هم نداد و توهم زده باشم!
سر اگزوز موتور که دود را هدایت میکنه رو به پایین هم از فشاری که بهش اومد کنده شد!!!!
بله دداش همون قطع کن...
اما وقتی قطع کن رو خاموش کردی نباید گاز بدی... هفت هشت ثانیه همینطور موتور به راه خودش ادامه بده و بعد وصلش کنی...
البته اینم بگم اگزوز و موتور باید کامل گرم باشه تا این اتفاق بیوفته...
حالا فرداشب فیلم موتورمو میذارم... به راحتی 40 ثانت اتیش بیرون میاد از اگزوز

---------- Post added at 11:04 PM ---------- Previous post was at 11:02 PM ----------

فقط بپا اگزوز به هو مثله گله آفتاب گردان باز نشه:4chsmu1:
هیچی نمیشه مطمئن باش...
اگه شد با من...

sajad.N
13-07-1390, 12:32 بعد از ظهر
بله دداش همون قطع کن...
اما وقتی قطع کن رو خاموش کردی نباید گاز بدی... هفت هشت ثانیه همینطور موتور به راه خودش ادامه بده و بعد وصلش کنی...
البته اینم بگم اگزوز و موتور باید کامل گرم باشه تا این اتفاق بیوفته...
حالا فرداشب فیلم موتورمو میذارم... به راحتی 40 ثانت اتیش بیرون میاد از اگزوز

---------- Post added at 11:04 PM ---------- Previous post was at 11:02 PM ----------

هیچی نمیشه مطمئن باش...
اگه شد با من...

دمت گرم داداش...فیلم رو بذار . طلبه این حرکتت شدم..

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 12:56 قبل از ظهر
اقا اینم فیلم بک فایر کردن من بدون تغییر در اگزوز...
اقا فقط اینو بگم چون اگزوز رو خالی کردم مقدار اتیشی که بیرون میاد یه ذره کمتر شده...
این فیلمو همین امشب گرفتم...
[Only registered and activated users can see links]
البته اگر باز دوستان نگن اسیب میرسونه...
این کار رو من از بعد اب بندی موتور تا الان که 6700 تا رفتم انجام میدادم... هیچ مشکلی هم پیش نیومده:happy4:

ap_peiki
14-07-1390, 01:32 قبل از ظهر
یادش بخیر زمستونه پارسال بود شمع موتورمم خراب بود . دوستم از بس سردش شده بود دستش رو گرفت دم اگزوز موتور منم داشتم یه صدو خرده ای میرفتم یهو گازو ول کردم موتور گفت تق رفیقمونم مرده گنده خجالت نکشید یه جیق بنفش کشید . وایسادم گفتم مرتیکی چه مرگیته یهو دیدم کف دستکشش که از این دستکش خانومیاس سوخته بعد از این جریان بود که ما به این عطسه موتور گفتیم بک فایر :29:

nightwolf_suzuki
14-07-1390, 01:37 قبل از ظهر
یادش بخیر زمستونه پارسال بود شمع موتورمم خراب بود . دوستم از بس سردش شده بود دستش رو گرفت دم اگزوز موتور منم داشتم یه صدو خرده ای میرفتم یهو گازو ول کردم موتور گفت تق رفیقمونم مرده گنده خجالت نکشید یه جیق بنفش کشید . وایسادم گفتم مرتیکی چه مرگیته یهو دیدم کف دستکشش که از این دستکش خانومیاس سوخته بعد از این جریان بود که ما به این عطسه موتور گفتیم بک فایر :29:
:gigglesmile:
جالب بود...
رفیق منم روان داشت... یه بار نشست ترکم وسط خیابون گفت سووووووووووووووووختم...
درجا زدم رو ترمز گفتم چی شد...
گفت هیچی انگشتمو گرفتم جلوی اگزوز ببینم هواچطوری خارج میشه... تو دور موتور 8000 بودم:gigglesmile:

Babak
14-07-1390, 03:09 بعد از ظهر
بک فایر مودا منوال میشه ساخت:
1-اول تو سرعت گاز را تا ته نگاه داشته
2-کلید قطع کن را می زنیم
3-یه فندک اتمی میگیریم ته اگزوز.
چون بنزین وهوای مخلوط شده میاد تو اگزوز آتش فندک اونا رو مشتعل میکنه و میشه بک فایر.......

می شه یه کم ابتکار بخرج داد و فکر کرد یه شمع و کویل ته اگزوز تعبیه کرد که کار فندکو بکنه:121fs725372:

کوروش
16-07-1390, 10:26 قبل از ظهر
سلام دوستان من تو كار تيو نينگ موتور هستم / فلاپ عوض كردن جاي اگزوز تقويت و غيره ...در كل اگه سوال يا كمكي خواستيد من در خدمتم !!!

Babak
27-09-1390, 01:51 قبل از ظهر

خب برای ساختن بک فایر اولین چیزی که باید بدونی اینه که قدرت موتورت در چه حده!

موتورهای بالای چهار صد سی سی برای این کار حرف ندارن خیلی عالی جواب میدن

موتورهایی مثل آپاچی، مگلی و پالس و هیوسانگ و... کوچول موچولو برای این کار خیلی مناسب نیستن ، درسته بک فایر رو همه نوع موتوری جواب میده مهم اینه که چجوری جواب بده !!! برای شروع اولین کاری باید انجام داد. کاتالیزور اگزوزو باید برداشت. منبع فابریک رو با نوع اسپرت عوض کرد . بعضی منبع ها هستن مخصوصه همین کارن (رو منبع فابریک جواب نمیده.

در صورت لوزوم چیپ ECU رو با نوع تیونینگ تعویض کرد (این کار لازم نیست انجام بشه اگر بخواین خیلی خیلی آتیشش طولانی باشه این کارو باید انجام داد . در ضمن هزینه تعویض چیپ ECU خیلی بالاست پس کاری به ECU نداشته باشین (برای تیونینگ حرفه ایه)
تهیه کردن کویل از نوعی که روی خود موتور هست (یه کویل دست دوم تمیز بخرین) اگر هم بخواین میتونین نو بخرین اما بازم گرونه
خریدن شمع ماشین پرایدی بخرین بهتره ( دو الکترودی) حتما جنس خوب باشه، مثل ان جی ک یا بوش اصل یا...
وایر – اگر به یه تنظیم موتوری بگید یه وایر هم بهتون میده (وایر انژکتوری 1 دونه گیر نمیاد که بخواین بخرین)
خریدن رله قطع کن میتونید از دزدگیریا تهیه کنید

خرید یک کلید قطع و وصل با یه شسی کوچیک

خرید 2 عدد رله 12 ولت با یه برد کوچیک از لوازم الکترونیکیا میتونید تهیه کنید برای ساختن این رله باید کمی از الکترونیک سرتون بشه

حالا میریم سراغ ساختنش

وقتی منبع اگزوز خریدین رفتین که نصبش کنید به اگزوز ساز بگید چهار پنج سانت به سر اگزوز سوراخ کنه و شمع و کار بده

بعد کویل یه جای مناسب محکم پیچ میکنید و وایرو بزنید بهش باید بدونید کویل دوبلا 3 رشته سیم دارن 1 برق ثابت + و 2 تا نویز و هر کودوم از سیمای نویز ماله دوتا وایره . شما باید از کویل یه سیم ثابث برق + و یه سیم نویز به داخل بکشین

بعد رله قطع کن میزارین سر راه برق کویل (اگر کمی فنی باشید و از الکترونیک سرتون بشه با دیدن رله قطع کن خودتون سیماشونو میشناسین

حالا میرسیم به ساختن رله اصلی هر رله 5 پایه داره 2 تاشون برق خود رله هست 3 تای دیگه یکی برق مشترک . یکی برق ثابت که با کار کردن رله قطع میشه و یکیم وقتی رله کار میکنه بهش برق داده میشه ( یعنی برق از یک پایه به پایه دیگه میده) براتون نقششو میکش میذارم
باید طوری بسازین که یک رله وظیفش قطع کردن برق – منفی رله قطع کن و رله نویز باشه

اون یکی رله کارش قطع کردن نویز کویل و همون نویزو بده به کویل اگزوز ( یعنی وقتی کلید فشار میدی نویز کویل موتور رو قطع کنه بده به کویل اگزوز تا شمع داخل اگزوز جرقه بزنه)
یعنی وقتی کلید فشار میدین رله قطع کن به کار میوفته و برق اصلی کویل موتور قطع میکنه تا 4 تا شمع جرقه نزنن و اون 2تا رله هم به کار میوفتن برق نویز موتور رو قطع میکنن و به کویل اگزوز میدن و شمع داخل اگزوز جرقه میزنه وگازی که در اثر نسوخته شدن بنزینی در سیلندر به وجود میاد و آتیش میگیره که حاصلش میشه یه آتیش آبی رنگ خوشگل بعضی ها فکر میکنن وقتی کلیدو میزننو شمع ها جرقه نمیزنن بنزین خام به صورت روان تا سر اگزوز میاد بعد آتیش میگیره !!!!
نه این طوری نیست !!!!
وقتی شمع ها جرقه نمیزنن بنزین تو سیلندر سوخته نمیشه و به صورت خام وارد مانیفولد میشه مانیفولد که از حرارت بالایی برخورداره این بنزینو به گاز تبدیل میکنه و این گاز حاویه اکسیژن هست و از طریق لوله اگزوز به بیرن هدایت میشه که با جرقه زدن سر اگزوز آتیش میگیره.
امید وارم اینایی که نوشتن به دردتون بخوره و بتونی خودتون بسازینش
کلا هزینه بک فایر بک دست ساز 15 هزار تومان شده + منبع اسپورت

البته کیت کامل بک فایر آماده هست که معمولاً از 150 تا 250 هست.

منبع موتور سنگین

amin lj
05-03-1391, 09:12 بعد از ظهر
یه چیزی براتون بگم جالبه چند روز پیش یه سی جی 125 دیدم ابتکار جالبی زده بود ولی این فقط دو ترکه جواب میده پسره اومده بود یه کپسول گاز تقریبا 30 سانتی استیل (نمیدونم ازکجا آورده بود) گذاشته بود زیر اگزوز یه سوراخم زده بود زیر اگزوز دهنه کپسول رو کرده بود داخلش شیر کپسول روهم بسته بود رو فرمون دیدم شیر کپسول رو باز کرد رفیقش فندک گرفت جلو اگزوز و آتیش زد بیرون خیلی باحال بود:25r30wi: شد بک فایر

Amir152
17-05-1392, 10:51 بعد از ظهر
آقا این قطکه موتورو کاملا خاموش میکنه پس چرا توو فیلم شما موتورت خاموش نمیشه؟؟:42kmoig::wow:

nima360
20-05-1392, 07:55 بعد از ظهر
برای این کار که اصلا نیازی به کلید قطع کن نیست؟؟؟؟:s (9)::s (9):
من همیشه با دایچی داداشم دنده 2رو که پر میکنم بعدش یهو گاز ول میکنم موتور عطسه میزنه و اتیش آبی رنگ از اگزوز میزنه بیرون....نمیدونم چرا به این میگین بک فایر....
بک فایر کلا با نصب کیت و قطعات اضافی انجام میشه که با کلید روشن میشه و روی ماشین های کاربراتوری هم بهتر جواب میده....روشنش میکنی و گاز میدی...همین که گاز رو ول کنی تا وقتی که دورموتور افت کنه از اگزوز اتیش میزنه بیرون...
ولی این عطسه رو حتی ماشین های سوپر اسپرت هم موقعی که یه دفعه توی دورموتور بالا گاز رو ول کنی راحت اتیش میزنه بیرون....به حجم موتورش بستگی داره ها.....
این عکس رو نگا کنید لامبورگینی چطور عطسه زده....
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

hamidmojrem
22-11-1392, 12:02 بعد از ظهر

خب برای ساختن بک فایر اولین چیزی که باید بدونی اینه که قدرت موتورت در چه حده!

موتورهای بالای چهار صد سی سی برای این کار حرف ندارن خیلی عالی جواب میدن

موتورهایی مثل آپاچی، مگلی و پالس و هیوسانگ و... کوچول موچولو برای این کار خیلی مناسب نیستن ، درسته بک فایر رو همه نوع موتوری جواب میده مهم اینه که چجوری جواب بده !!! برای شروع اولین کاری باید انجام داد. کاتالیزور اگزوزو باید برداشت. منبع فابریک رو با نوع اسپرت عوض کرد . بعضی منبع ها هستن مخصوصه همین کارن (رو منبع فابریک جواب نمیده.

در صورت لوزوم چیپ ECU رو با نوع تیونینگ تعویض کرد (این کار لازم نیست انجام بشه اگر بخواین خیلی خیلی آتیشش طولانی باشه این کارو باید انجام داد . در ضمن هزینه تعویض چیپ ECU خیلی بالاست پس کاری به ECU نداشته باشین (برای تیونینگ حرفه ایه)
تهیه کردن کویل از نوعی که روی خود موتور هست (یه کویل دست دوم تمیز بخرین) اگر هم بخواین میتونین نو بخرین اما بازم گرونه
خریدن شمع ماشین پرایدی بخرین بهتره ( دو الکترودی) حتما جنس خوب باشه، مثل ان جی ک یا بوش اصل یا...
وایر – اگر به یه تنظیم موتوری بگید یه وایر هم بهتون میده (وایر انژکتوری 1 دونه گیر نمیاد که بخواین بخرین)
خریدن رله قطع کن میتونید از دزدگیریا تهیه کنید

خرید یک کلید قطع و وصل با یه شسی کوچیک

خرید 2 عدد رله 12 ولت با یه برد کوچیک از لوازم الکترونیکیا میتونید تهیه کنید برای ساختن این رله باید کمی از الکترونیک سرتون بشه

حالا میریم سراغ ساختنش

وقتی منبع اگزوز خریدین رفتین که نصبش کنید به اگزوز ساز بگید چهار پنج سانت به سر اگزوز سوراخ کنه و شمع و کار بده

بعد کویل یه جای مناسب محکم پیچ میکنید و وایرو بزنید بهش باید بدونید کویل دوبلا 3 رشته سیم دارن 1 برق ثابت + و 2 تا نویز و هر کودوم از سیمای نویز ماله دوتا وایره . شما باید از کویل یه سیم ثابث برق + و یه سیم نویز به داخل بکشین

بعد رله قطع کن میزارین سر راه برق کویل (اگر کمی فنی باشید و از الکترونیک سرتون بشه با دیدن رله قطع کن خودتون سیماشونو میشناسین

حالا میرسیم به ساختن رله اصلی هر رله 5 پایه داره 2 تاشون برق خود رله هست 3 تای دیگه یکی برق مشترک . یکی برق ثابت که با کار کردن رله قطع میشه و یکیم وقتی رله کار میکنه بهش برق داده میشه ( یعنی برق از یک پایه به پایه دیگه میده) براتون نقششو میکش میذارم
باید طوری بسازین که یک رله وظیفش قطع کردن برق – منفی رله قطع کن و رله نویز باشه

اون یکی رله کارش قطع کردن نویز کویل و همون نویزو بده به کویل اگزوز ( یعنی وقتی کلید فشار میدی نویز کویل موتور رو قطع کنه بده به کویل اگزوز تا شمع داخل اگزوز جرقه بزنه)
یعنی وقتی کلید فشار میدین رله قطع کن به کار میوفته و برق اصلی کویل موتور قطع میکنه تا 4 تا شمع جرقه نزنن و اون 2تا رله هم به کار میوفتن برق نویز موتور رو قطع میکنن و به کویل اگزوز میدن و شمع داخل اگزوز جرقه میزنه وگازی که در اثر نسوخته شدن بنزینی در سیلندر به وجود میاد و آتیش میگیره که حاصلش میشه یه آتیش آبی رنگ خوشگل بعضی ها فکر میکنن وقتی کلیدو میزننو شمع ها جرقه نمیزنن بنزین خام به صورت روان تا سر اگزوز میاد بعد آتیش میگیره !!!!
نه این طوری نیست !!!!
وقتی شمع ها جرقه نمیزنن بنزین تو سیلندر سوخته نمیشه و به صورت خام وارد مانیفولد میشه مانیفولد که از حرارت بالایی برخورداره این بنزینو به گاز تبدیل میکنه و این گاز حاویه اکسیژن هست و از طریق لوله اگزوز به بیرن هدایت میشه که با جرقه زدن سر اگزوز آتیش میگیره.
امید وارم اینایی که نوشتن به دردتون بخوره و بتونی خودتون بسازینش
کلا هزینه بک فایر بک دست ساز 15 هزار تومان شده + منبع اسپورت

البته کیت کامل بک فایر آماده هست که معمولاً از 150 تا 250 هست.

منبع موتور سنگین

دوست عزیز اگه یه فیلم از بستن بک فایر تهیه کنی خیلی خوب میشه ممنون

erfan.557
22-11-1392, 02:40 بعد از ظهر
برین حال کنین.

3626136262

sadegh75
17-01-1393, 02:54 بعد از ظهر
دوستان این کیلیپو ببینید
کسی میدونه قضیش چیه؟؟چجوری موتور تو دور پایین اینجوری از اگزوزش اتیش میزنه بیرون؟؟
حتما اینو ببینید

پروازی
18-01-1393, 01:54 بعد از ظهر
دوستان این کیلیپو ببینید
کسی میدونه قضیش چیه؟؟چجوری موتور تو دور پایین اینجوری از اگزوزش اتیش میزنه بیرون؟؟
حتما اینو ببینید

دیدم جالب بود احتمالا یه وسیله ای بهش اضافه کردن و اون بکر فایر معمول نیست که با ورود گاز به اگزوز داغ مشتعل میشه