PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپيك جامع convert falat to ktm

nopo
09-11-1390, 10:36 بعد از ظهر
سلام دوستان
توي اين تاپيك روزشمار تبديل فلات من به ktm
مرحله به مرحله توزيح داده ميشه
اما از اون جايي كه يكم دير تاپيك رو زدم
شايد يكم تعداد تصاوير كم باشه

نام پروژه:تبديل فلات به ktm
مهندس ناظر مشاور و طراح ومجري قبلي :آقا مسعودrm
مجري دوم:نوپو
با توجه به تجربيات دوستان وبه خصوص آقا مسعود rm وتجربيات خودم از روز شنبه 8-11-90 شروع كرديم به كار
نا گفته نماند كه يك سري خرده كاريها رو به دليل نبود بودجه قبلا انجام دادم ولي توي اينجا ذكر مي كنم
كارهايي كه بايد انجام بشه:

1-فيس ليفت فلات به ktm
2-تقويت تنه و توپي عقب
3-تقويت موتور (افزايش شتاب و بالا بردن دور موتور)
4-تقويت سيستم برقي
6-تغيير دنده زنجير و زنجير
7-تقويت كاربراتور فلات
8-كاهش مصرف سوخت به زير 3.5
9- گرفتن لرزش هاي موتور

توي پست بعدي روي تصاوير بيشتر توضيح ميدم

همچنين براي مقايسه يك سري تصاوير از موتور مسعود هم قرار مي دم

Mohammad aghili
09-11-1390, 10:40 بعد از ظهر
اسم تاپیک رو فارسی چرا ننوشتی؟
واسه عکس اگه خواستی هماهنگ کن بیام بگیرم

nopo
09-11-1390, 11:03 بعد از ظهر
مقايسه موتور ها قبل از تغيير:
6641

6642

6644

nopo
09-11-1390, 11:11 بعد از ظهر
تغييراتي كه قبلا روي دنده زنجير انجام داديم ولي نتيجه مورد نظر حاصل نشد:
دنده زنجير فابريك فلات 47 تايي بود
آقا مسعود پس از تيون موتورشون اومدن دنده زنجيرشون رو بايك دنده 54تايي عوض كردن

پس از مدتي اون رو هم عوض كردن!!!
اومديم دنده زنجير 54تايي رو روي موتور من نصب كرديم
اما يك مشكلي داشت اونم اين بود كه دنده زنجير خيلي سنگين بود و موتور دير دور برمي داشت ودنده ها زود پر مي شد و سرعت توي شهر به85تا به زور مي رسيد.
براي شيب هاي خيلي تند و جاهايي كه نياز به دور موتور بود به مشكل مي خوردم وفقط به دليل قدرت موتور آروم آروم ميتونستم برم بالا
اما حالا قرار بر اين شد يك دنده زنجير 50 تايي روش سوار كنيم
مقايسه دنده 47تايي با 54تايي:
66456646
تصوير سمت راست 54تايي با زنجير 520-تصوير سمت چپ 47 تايي فابريك

نیما نادری
09-11-1390, 11:35 بعد از ظهر
آخه نمیدونم چیکار میخوای بکنی !!!

تقویت کاربراتور با کاهش مصرف سوخت به 3.5 یکم منافات داره

بزار صدی 5 بسوزونه ولی راه بره

مثلا تقویت توپیه عقب یعنی چی ؟

مثلا فلات دست موتور بالا رو نداره (رو انجین جاش هست ولی رو تنه نیست ) این میشه تقویت و لرزش گیری

شفیع
09-11-1390, 11:37 بعد از ظهر
nopo جان، بحث بسیار خوبی رو شروع کردی،
طرفای ما هم هر کی فلات می گیره، به فکر تغییرش می فته به شکل KTM
در مورد خورشیدی عقب، شما مشهدیا بحث های جالبی رو مطرح می کنید، نوع آفرود این طرفا با طرفای شما خیلی فرق داره، حداقل شماره خورشیدی برای هر موتور تریل آفرود رو توی منطقه شمال 54 هست،
توی تمام برنامه های آفروی که میریم، البته موتور من آفرود نیست، تنها موتور شهری موتور منه که خورشیدی 54 داره، و در هر برنامه هم همه سوژه می کننش می گن 54 واسه موتور های شهریه، حالا شما خودت حدس بزن خورشیدی بقیه موتورا چه شماره ای هست.
چند وقت پیش داشتیم عکسای آفرود بچه های مشهدو نگاه می کردیم، چشمون افتاد به خورشیدی عقب موتور محمد عقیلی، و همیشه واسمون سئواله چطوری با همچین خورشیدی کوچیک و ضعیفی میرین آفرود !؟

nopo
09-11-1390, 11:43 بعد از ظهر

مثلا فلات دست موتور بالا رو نداره (رو انجین جاش هست ولی رو تنه نیست ) این میشه تقویت و لرزش گیری

اين كاربراتور شديدا با مشكل كمبودهوا رو به رو ميشه
اومديم زير زين اون قسمتي كه دزدگير كف كاسه زير زين مي چسبه يك سوراخ جلوي ورودي هواكش كار برات زديم
مصرف توي شهر شد 3.5 توي كوه 4تا 4.5
شتاب موتور هم بيشتر شد

روي 3تا فلات انجام دادم(كاسبي خوبي بود)
همه به اين تغيير معترف هستند!

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:41 AM ----------

عكسش رو فردا مي زارم

---------- Post added at 12:43 AM ---------- Previous post was at 12:41 AM ----------

ميشه روي عكس بگين دقيقا چه كار كنيم؟

alinozad
09-11-1390, 11:44 بعد از ظهر
خورشیدی روان 36 تائیه خوب...اتفاقا خوب هم جواب میده...جواد روی فلات معمولی 52 تائی گذاشته موتور راه نمیره!توی شیب ها هم بدلیل نرم بودن شدید خاک مشهد و عدم سرعتگیری موتور جواد معمولا گیر میکنه یا سخت رد میشه!ولی مسعود چون تقویت کرده همون 52 تائی خیلی خوب جواب میده!

nopo
09-11-1390, 11:47 بعد از ظهر
nopo جان، بحث بسیار خوبی رو شروع کردی،
طرفای ما هم هر کی فلات می گیره، به فکر تغییرش می فته به شکل KTM
در مورد خورشیدی عقب، شما مشهدیا بحث های جالبی رو مطرح می کنید، نوع آفرود این طرفا با طرفای شما خیلی فرق داره، حداقل شماره خورشیدی برای هر موتور تریل آفرود رو توی منطقه شمال 54 هست،
توی تمام برنامه های آفروی که میریم، البته موتور من آفرود نیست، تنها موتور شهری موتور منه که خورشیدی 54 داره، و در هر برنامه هم همه سوژه می کننش می گن 54 واسه موتور های شهریه، حالا شما خودت حدس بزن خورشیدی بقیه موتورا چه شماره ای هست.
چند وقت پیش داشتیم عکسای آفرود بچه های مشهدو نگاه می کردیم، چشمون افتاد به خورشیدی عقب موتور محمد عقیلی، و همیشه واسمون سئواله چطوری با همچین خورشیدی کوچیک و ضعیفی میرین آفرود !؟

جاي شما بيشتر گله براي همين بيشتر نياز به يك خورشيدي سنگين داريد.
البته هميشه بزرگ كردن خورشيدي عقب مناسب نيست

ما توي مشهد شيب هايي داريم كه يا خيلي خاك نرم دارند ويا خيلي طولاني و زاويه تند هستند
براي همين بايد تعداد دونه هاي خوشيدي طوري باشه كه بشه همه جا رفت
نا گفته نماند كه خورشيدي محمد عقيلي فاربيك 36تاييه
و فقط به موتورش فشار مياد!!

7thRING
09-11-1390, 11:49 بعد از ظهر
چرا جواب نمیده ؟
به خاطر وزنه؟
چون موتور من با این اندازه کوچیک موتور ضعیفتر نسبت به روان و فلات خورشیدی 52 تایی رو راحت میکشه تازه طرف گفت می تونی بزرگتر هم بزاری!

نیما نادری
09-11-1390, 11:50 بعد از ظهر
باکو باز کن یک عکس از بقل بگیر بزار رو سایت اگر اون مدلی بود رو عکس برات شرح میدم

nopo
09-11-1390, 11:55 بعد از ظهر
موتور كلا باز شده
تمام فلاپها

شفیع
10-11-1390, 12:00 قبل از ظهر
بله درسته، تفاوت سر اقلیم مناطقه ست!
شما اونجا نیاز به دور برداشتن دارین نیاز به سرعت و دورخیز
و اینجا ما به قدرت نیاز دارم

یه نمونه از خورشیدی عقب، که دست ساز دست کاری شده، اگر دقت کنید وسط یه خطی داره، که جای جوشکاری، تا اون نقطه جوش خورشیدی 54 بوده که یه خورشیدی بزرگ تر رو بردن تراشکاری و جوشش دادن روی خورشیدی 54

[Only registered and activated users can see links]

nopo
10-11-1390, 12:12 قبل از ظهر
اگه خورشيدي50 تايي با جاي پيچ مخصوص موتورم پيدا نكنم منم همين كار رو مي كنم .ميرم جوش ميدم

---------- Post added at 01:12 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

اگه بعد از تيونينگ انجين با همين دنده زنجير دور موتور تغيير نكرد اون وقت خورشيدي عقب رو عوض مي كنم.

شفیع
10-11-1390, 12:38 بعد از ظهر
نه داداشا ! این موضوعی که باز شده در مورد حداکثر تغییر موتور فلات هست که شبیه به KTM شه، وگرنه اصلا ارزششو نداره بخوایم یه قطعه دیگه از KTM واقعی رو روی یه موتور چینی سوار کنیم،
اگر قرار به همچین کاری باشه خریدن یه KTM مدل پایین و دست دو خیلی بهتره.

در هر صورت ما منتظریم از فرمایشات آقا nopo استفاده کنیم.

alinozad
10-11-1390, 02:29 بعد از ظهر
واقعا لازمه که اینهمه ضد حال بزنیم؟اقا منکه از فلات خوشم نمیاد درسته؟ولی موتوری که مسعود جمع کرده راحت بگم کم از کراس 250 نداره!توی جاده با علی زابلی که کاوازاکی kdx250 داره کل کل میکنه!توی شیب رفتن که پوز هرچی کراس بود رو زد!خدائی من که دم دستم هست هروقت اراده کنم از تجربیات زیادش استفاده میکنم برای شماها حیفه که ندونید چطور یه فلات اینقدر بهینه میشه!حتی گاهی من وسوسه میشم روان رو رد کنم برم یه fktm جمع کنم!بعد شماها....از شوخی گذشت خدائی...ما اگه چیزی میگیم بخاطر دوستی صمیمی و شوخی هامون هست ولی ضد حال نمیزنیم....

Alireza
10-11-1390, 02:34 بعد از ظهر
اگه میبینید پستی مشکل داره یه پی ام به من بزنید خودم پاک میکنم
من تمام سعیم رو میکنم که پست بی محتوایی زده نشه ولی خب بعضی وقت ها واقعا وقت نمیکنم همه پست ها رو بخونم اگه موردی دیدین پی ام بدین تا کدورتی پیش نیاد
ممنون

soroush adventure
10-11-1390, 04:43 بعد از ظهر
اقا مسعود و نوپوی عزیز من دو سال این مدل موتور رو داشتم . خیلی انگولکش کردم و خیلی برام مهمه که بدونم شما چه کارهایی برای بهینه کردن و رفع عیوبش انجام دادین . مطمئنا برای کسای دیگه ای هم این مطالب مفیده و پیگیری میکنن. همه جا ساز مخالف زن وجود داره و نباید بخاطر عده کمی اکثریت از اطلاعات عملی بی بهره بمونن

---------- Post added at 06:43 PM ---------- Previous post was at 06:35 PM ----------

ا[/quote]
اين كاربراتور شديدا با مشكل كمبودهوا رو به رو ميشه
اومديم زير زين اون قسمتي كه دزدگير كف كاسه زير زين مي چسبه يك سوراخ جلوي ورودي هواكش كار برات زديم
مصرف توي شهر شد 3.5 توي كوه 4تا 4.5
شتاب موتور هم بيشتر شد
[/quote]

مشکل عمده این موتور همینه . تو حالت فابریک برخلاف حجم بالاش توان رضایتبخشی نداره. من مجبور شدم برای باز شدن نفس موتور کلا فیلتر هوا رو بردارم. خیلی بهتر شد ولی بازم جا داشت.
سوپاپای این موتور کوچیکه و نمیزاره موتور خوب نفس بگیره و در نتیجه دور موتور دیر بالا میره.
شما برای رفع این مشکل چیکار کردید ؟

masoud rm
10-11-1390, 05:37 بعد از ظهر
باسلام
باید عرض کنم که من رو موتورم کارای زیادی کردم از جمله سیستم برق
تعویض ترازیستور با نوع فابریک هوندا cdi j
تعویض کوئل با کوئل cb250 فابریک j
شمع ... دنزو
بوبین ازهمه مهمتره با مدل cb250تعویض شده
که همه اینا باعث شده برق سر وایر به 2سانت برسه
از همه مهمتر با این کار احتمال سوختن هر کدام از قطعات را به 0/رساندم با خیال راحت افرود میرم

---------- Post added at 05:37 PM ---------- Previous post was at 05:18 PM ----------

دومین کاری که کردم سوخت ...
بازکردن کاربراتور و تعویض پیچ هوا وخوراندن زیگلور 55 وسوزن وهمچنین اضافه کردن پیچ هوای ثانویه برای زمانی که موتور به روی زمین افتاد خاموش نشه
ودر اثر گاز دادن سریع کپ نکنه البته این کپی برداری ازکاربراتور nsr 250 هست ولازم به ذکر هست که هواکش موتور من کاملا استاندارد هست
و این عمل باعث شده که موتور در هر زاویه ای مانند حالت سکون گاز بخوره
البته عکس میزارم تا کاملا روشن شید

nopo
10-11-1390, 05:45 بعد از ظهر
روز سوم:
استیکر توسط مهندس مسعود طراحی شد
تعویض ترازیستور با نوع فابریک هوندا cdi j
شمع ایریدیوم
واعمال مکانیکی
تمیز کردن هواکش و کاربراتور

nopo
10-11-1390, 05:51 بعد از ظهر
مطمئنی 55؟
روی سی جی الان 90 می زارن!!
مالا چه طوری 55 بزاریم؟

masoud rm
10-11-1390, 06:17 بعد از ظهر
قسمت بعد مربوط به انجین موتور
1 سرسیلندر تعویض سیت که خیلی دردسر داشت وتعویض سوپاپها البته بگم گه سوپاپ بزرگش رو جای کوچیکه خورونیم و برای اونیکی یه سوپاپ بزرگتر گذاشتیم اینم بگم یه سیلندر و سرسیلندر خراب کردیم تا رو دومی عملی شد

2 سیلندر ... بوش سیلندر تراشیدم بوش بزرگتر زدیم ولی بوش سیلندر جدید داخل کارتل نمیرفت ومجبورشدیم لبه کارتل تراش بدیم انقدر که تا 2میلی پیچهای سیلندر رو کارتل رو تراشیدیم
3. پیستون که از ماله خودش بزرگتر بود وماله یاماها بود واین پیستون فقط 2تا رینگ داره یکی ماله روغن یکی کمپرس
از لحاظ حجم قطر پیستون جدید نیم سانت بزرگتره ولی نمیدونم چند سی سی شده

قدرتش انقدر هست که بدون نیم کلاج میاد بالا

---------- Post added at 06:16 PM ---------- Previous post was at 06:10 PM ----------

بقیشم بعدن با عکس میگم

babak67
10-11-1390, 06:28 بعد از ظهر
آقا مسعود با اين تغيير و تيونينگ كه انجام ميشه چقدر به قدرت و سرعت اضافه ميشه؟؟

nopo
10-11-1390, 07:39 بعد از ظهر

فکر میکنم یک بار بالا توضیح دادند باز می پرسی؟

کلا سیستم کار ما روی شتاب و دور موتور و قدرته
کاری به تاپ اسپید نداریم!!!

babak67
10-11-1390, 08:34 بعد از ظهر
فکر میکنم یک بار بالا توضیح دادند باز می پرسی؟

کلا سیستم کار ما روی شتاب و دور موتور و قدرته
کاری به تاپ اسپید نداریم!!!

نيما جان خوندم!
ولي منظور من به عدد و ارقام بود! نه مقايسه با موتورهاي ديگه!

02109002
10-11-1390, 08:42 بعد از ظهر
بابک جان اسم دوست عزیزمون آقا جواد
شتاب و قدرت موتور رو خودت باید با چشم ببینی یا سوار شی و حس کنی

babak67
10-11-1390, 08:50 بعد از ظهر
ببخشيد!! من يجا به اشتباه نيما ديدم!! :7::6:
اين كه قدرت و شتابش زياد ميشه كه درش شكي نيست!! ولي يعني قابل محاسبه نيست؟؟!!!!
جواد جان خوب تاپ اسپيد هم مصلما بالا ميره ديگه!!؟

alinozad
10-11-1390, 10:49 بعد از ظهر
بعله.تاپ اسپید با خورشیدیه 52 تائی به 95 رسیده!که مطمئنن اگه خورشیدی فابریک باشه و یا خورشیدی روان که 36 تائی هست باشه 140 تا رو راحت میره منتها عزیز دل من قدرتش خیلی بیشتر از تاپ اسپیدش شده!درسته شاید 120-130 تا با فابریکش بره ولی مطمئنم دوترکه هم همون رو میره و باد موافق و مخالف تاثیری روش نمیذاره...ما هم خورشیدی روان رو داریم 42 تائی میکنیم ببینیم چی از آب درمیاد..

nopo
10-11-1390, 10:55 بعد از ظهر
به اسم تاپيك دقت كن:wall3:

soroush adventure
10-11-1390, 10:59 بعد از ظهر
اقا مسعود اگه زودتر این تایپیکو زده بودی xtm رو نمیفروختم :icon_pf _99_:

alinozad
10-11-1390, 10:59 بعد از ظهر
من موتور مسعود رو گفتم ها سوئ تفاوت نشه!
جواب این جمله رو دادم:
"جواد جان خوب تاپ اسپيد هم مصلما بالا ميره ديگه!!؟ "
حواسم هست اسم تاپیک چیه.خوب یه کلام بگو تاپ اسپید 95 هست با خورشیدی 52 تائی.

شفیع
10-11-1390, 11:15 بعد از ظهر
دوستان و اساتید محترم،

بحث در مورد اندازه های خورشیدی و زنجیر و تاثیرش در میزان سرعت و قدرت مربوط به این موضوع نمی شه، انشالله یه موضوع جدید با همین نام باز می کنم اونجا مفصل بحث و گفتگو می کنیم.
بهتره بیشتر در مورد تغییرات و چگونگی اون بحث بشه.

سپاس از همکاریتون

masoud rm
11-11-1390, 11:31 قبل از ظهر

باید بگم بادنده زنجیر عقب خودش ودنده زنجیر جلوی 17 تایی نهایت سرعت که ازمایش کردیم به 152کیلومتر بوده
از لحاز دور موتور باید بگم اگه استانداردش اگه 9000دور باشه بعداز تیون به 12000دور میرسه که قابل حس هست

---------- Post added at 11:24 AM ---------- Previous post was at 11:00 AM ----------

مرحله بعدی تعویض گیربکس با گیربکس xlبود وفقط بخاطر الیاز ومحکم بودنش اینکارو کردیم
البته خیلی ارزون بود اوراقی در حد نو کامل با ماحک دنده وتوپی دنده 22تومن گرفتیم

---------- Post added at 11:31 AM ---------- Previous post was at 11:24 AM ----------

در قسمت کلاج .... صفحه رو عوض کردیم
چهار شاخم عوض کردیم شش فنر انداختیم ولی فنراشو فابریک cg انداختیم
از لحاظ فنی عالی شد

Mohammad aghili
11-11-1390, 11:37 قبل از ظهر
از لحاظ فنی عالی شد

یعنی الان در حد یه روان معمولی هست؟ :icon_pf (3):

راستی خورشیدی 42 تایی روان امشب سوار میشه... صفحه هم که دیشب

چه یهو برورچز مشهد زدن تو کار تیون موتوراشون
پرچممون رفته بالا:pm:

soroush adventure
11-11-1390, 11:41 قبل از ظهر
پس خیلی وقت و هنر بخرج دادین. در مورد سیت ها و سوپاپها میشه بیشتر توضیح بدین که با چه مدلی جایگزین شدن ؟
رنگ بنه موتور رو عوض کردین ؟ به پوست پیازی میزنه
من یه انجین کامل crf250 پیدا کرده بودم طرف میداد 1.500میخواستم بندازم روی xtm ولی با کمال تاسف دیدم که بر اثر پرش های کوتاهی که باهاش زدم شاسی موتور خم شده بود و در نتیجه منصرف شدم چون ترسیدم با انجین crf شاسی موتور طاقت نیاره

masoud rm
11-11-1390, 12:12 بعد از ظهر
پس خیلی وقت و هنر بخرج دادین. در مورد سیت ها و سوپاپها میشه بیشتر توضیح بدین که با چه مدلی جایگزین شدن ؟
رنگ بنه موتور رو عوض کردین ؟ به پوست پیازی میزنه
من یه انجین کامل crf250 پیدا کرده بودم طرف میداد 1.500میخواستم بندازم روی xtm ولی با کمال تاسف دیدم که بر اثر پرش های کوتاهی که باهاش زدم شاسی موتور خم شده بود و در نتیجه منصرف شدم چون ترسیدم با انجین crf شاسی موتور طاقت نیاره

سوپاپ بزرگه ماله خودشو باسیت جای کوچیکه خوروندیم برای بزرگه یه سیت vtfهوندا ولی سوپاپ ماله ماشین بود که تراشیدیم
الانم یه ساله که حتی فیلرم نکردم

---------- Post added at 12:12 PM ---------- Previous post was at 11:55 AM ----------

رنگ موتور مربوط به استیکر سه بعدی هست که فابرک ktmهست از جنس کربن

Mohammad aghili
11-11-1390, 12:17 بعد از ظهر
رنگ موتور مربوط به استیکر سه بعدی هست که فابرک ktmهست از جنس کربن

کو عکس؟
میشه یه چهار تا عکس بذارین ما هم چشممون به این Fktm روشن شه

babak67
11-11-1390, 03:56 بعد از ظهر
باید بگم بادنده زنجیر عقب خودش ودنده زنجیر جلوی 17 تایی نهایت سرعت که ازمایش کردیم به 152کیلومتر بوده
از لحاز دور موتور باید بگم اگه استانداردش اگه 9000دور باشه بعداز تیون به 12000دور میرسه که قابل حس هست

بسياز عالي!! وممنون از جواب!

چهار شاخم عوض کردیم ميشه بگين 4 شاخ چيه! و كجا هست؟!

2 سوال ديگه! اين موتور 200 يا 250 ؟! ميتونين بگين با تغيير اين به چه عددي نزديك ميشه؟
موتوري كه الان دارين روش كار ميكنين همانند موتور خودتون در مياد!؟

masoud rm
11-11-1390, 04:12 بعد از ظهر
2 سوال ديگه! اين موتور 200 يا 250 ؟! ميتونين بگين با تغيير اين به چه عددي نزديك ميشه؟
موتوري كه الان دارين روش كار ميكنين همانند موتور خودتون در مياد!؟

اول اینکه موتور من 250 بوده ولی الان با تیون نمیدونم چند سیسیه شاید 350
دوم اینکه چهارشاخ قسمتیه که صفحه کلاج روش قرار میگیره
سوم ... موتوری که الان در حال تغییر وتیون هست ماله nopoهست که هنوز این پروسه خیلی کار داره

masoud rm
13-11-1390, 03:44 بعد از ظهر
موتور نوپو تموم شد بغیر از استیکر که اونم کوتاهی من بود وبه مشکل خوردم

باید خودش همه چیز توضیح بده

nopo
13-11-1390, 03:50 بعد از ظهر
موتور تمومه در حال تست نهایی شب گزارشش رو مفصل میزارم

7thRING
13-11-1390, 04:57 بعد از ظهر
ایشالله به سلامتی استفاده کنین.
عکس یادتون نره

nopo
17-11-1390, 09:21 بعد از ظهر
:29:
تست سرعت انجام شد
95 كيلومتر رو به باد
(شدت ملايم باد زمان ايستادن )
با دنده زنجير عقب54تايي
و دنده زنجير جلو 13 تايي
لاستيك كراس40%
زنجير 520

استيكرها فردا از چاپ مياد

فرض كنيد دنده جلو ثابت بمونه و دنده عقب كم(مثلا47فابريك)
موتور پرواز ميكنه!!
:32:

alinozad
17-11-1390, 10:58 بعد از ظهر
اونوقت میشه 105 تا سرعت و خوبه.به نظر من عوض کن فابریکش رو بذار.هنوز سنگینه.

nopo
17-11-1390, 11:02 بعد از ظهر
فرمول محاسبه؟:laie_14:

alinozad
17-11-1390, 11:31 بعد از ظهر
جواد جان دقیقشو نگفتم ها.ببین شما حساب کن هر سه تا و نصفی خورشیدی عقب برابر یک دونه خورشیدی جلو هست.
حالا شما ضریبت با 54 تائی 4.15 هست و خیلی زیاده!فابریک جلوش اگه 13 تا میبود(هزار بار پرسیدم فابریکش چندتائیه جواب ندادید!)ضریب فابریک موتور3.6 هست.وقتی با 3.6 110-115 تا میرفته الان با 4.15 95 تا میره درسته؟حد وسطش میشه 105 تا!منتها احتمال زیاد دوترکه هم دقیقا همین سرعت رو میره چون مقاومت دربرابر بادش بهتر شده و باد زیاد جلوی سرعتت رو نمیگیره...سنگینی جلوی سرعتت رو نمیگیره!سرعت بیشتر نمیتونی بری ولی موتور کشش وزن رو داره و قدرتش رو حفظ میکنه.گرفتی؟بازم تاپ اسپیدش دقیق بدست نمیاد چون وقت میخاد و اطلاعات ولی حدود 105 تا میشه.

7thRING
17-11-1390, 11:34 بعد از ظهر
کسی که خورشیدی عقبو بزرگ و خورشیدی جلو رو کوچیک می کنه مطمئنا دنبال این نیست که تاپ اسپید بیشتر بدست بیاره فقط قدرت افرودی ازش می خواد . نه تاپ اسپید

alinozad
17-11-1390, 11:41 بعد از ظهر
بعله منتها منو جواد هفته ای یک روز کوه میریم هفته ای 6 روز شهر هستیم...یه چیزی بین شهری آفرودی باید باشه...بعدشم موتور درعین قدرت باید تاپ اسپید داشته باشه!شما کاوازاکی kdx رو ببین چندتا میره!140 تا میره!!!میتونستن قدرتشو بیشتر کنند تا تاپ اسپیدشم بشه 120 تا ولی نکردند!چرا؟چون لازمه...فقط قدرت ملاک نیست اول قدرت ملاکه و بعد سرعت!برعکس شهری که اول سرعت و بعد قدرت...همیشه دوتاشون باهم لازمند و حد وسطشون خیلی خوبه.جواد کارش 10 دقیقه هست...اونم ببند تست کن بد بود تف کن توی صورت صدام و 54 تائی خودتو ببند خوب شد بگو علی دستت درد نکنه.

nopo
17-11-1390, 11:42 بعد از ظهر
جواد جان دقیقشو نگفتم ها.ببین شما حساب کن هر سه تا و نصفی خورشیدی عقب برابر یک دونه خورشیدی جلو هست.
حالا شما ضریبت با 54 تائی 4.15 هست و خیلی زیاده!فابریک جلوش اگه 13 تا میبود(هزار بار پرسیدم فابریکش چندتائیه جواب ندادید!)ضریب فابریک موتور3.6 هست.وقتی با 3.6 110-115 تا میرفته الان با 4.15 95 تا میره درسته؟حد وسطش میشه 105 تا!منتها احتمال زیاد دوترکه هم دقیقا همین سرعت رو میره چون مقاومت دربرابر بادش بهتر شده و باد زیاد جلوی سرعتت رو نمیگیره...سنگینی جلوی سرعتت رو نمیگیره!سرعت بیشتر نمیتونی بری ولی موتور کشش وزن رو داره و قدرتش رو حفظ میکنه.گرفتی؟بازم تاپ اسپیدش دقیق بدست نمیاد چون وقت میخاد و اطلاعات ولی حدود 105 تا میشه.
دنده زنجير هاي قبلي دست حسين آگاهه ولي تا حالا نشمردم
فردا ازش مي گيرم مي شمرم

7thRING
17-11-1390, 11:48 بعد از ظهر
بعله منتها منو جواد هفته ای یک روز کوه میریم هفته ای 6 روز شهر هستیم...یه چیزی بین شهری آفرودی باید باشه...بعدشم موتور درعین قدرت باید تاپ اسپید داشته باشه!شما کاوازاکی kdx رو ببین چندتا میره!140 تا میره!!!میتونستن قدرتشو بیشتر کنند تا تاپ اسپیدشم بشه 120 تا ولی نکردند!چرا؟چون لازمه...فقط قدرت ملاک نیست اول قدرت ملاکه و بعد سرعت!برعکس شهری که اول سرعت و بعد قدرت...همیشه دوتاشون باهم لازمند و حد وسطشون خیلی خوبه.جواد کارش 10 دقیقه هست...اونم ببند تست کن بد بود تف کن توی صورت صدام و 54 تائی خودتو ببند خوب شد بگو علی دستت درد نکنه.
حرف شما متین ولی هرکی یه چیز دوست داره یکی صدای موتورو دوست داره یکی قدرت موتور ویکی سرعت موتور و ... رو دوست داره حتما اقا جواد قدرتو بیشتر از سرعت می پسنده.

nopo
17-11-1390, 11:55 بعد از ظهر
حرف شما متین ولی هرکی یه چیز دوست داره یکی صدای موتورو دوست داره یکی قدرت موتور ویکی سرعت موتور و ... رو دوست داره حتما اقا جواد قدرتو بیشتر از سرعت می پسنده.
بله من قدرت رو بيشتر مي پسندم
اما يك جاهايي با قدرت نميشه شيب زد اول بايد دور بگيري و با سرعت بري بالا

---------- Post added at 12:55 AM ---------- Previous post was at 12:54 AM ----------

فردا مي رم براي استيكر:afro:

alinozad
17-11-1390, 11:57 بعد از ظهر
خیلی ببخشید عزیز دل معذرت میخام که به دوست صمیمیم پیشنهاد دادم و راه جلوش گذاشتم حتما شما بیشتر از من میدونی جوادی که هفته ای چندبار میبینمش چی میخاد و چی لازم داره!!!:icon_pf _99_:
واقعا این بحثها لازمه؟؟؟؟نیاز دوست داشتنی نیست...باید ببینیم چی نیازه!موتور شهری آفرودی نیاز به محاسبه سرعت مناسب و قدرت مناسب داره نه دوست داشتن.جواد اقا من دیگه چیزی نمیگم میترسم اینسری کتک بخورم :20:

7thRING
18-11-1390, 12:00 قبل از ظهر
خیلی ببخشید عزیز دل معذرت میخام که به دوست صمیمیم پیشنهاد دادم و راه جلوش گذاشتم حتما شما بیشتر از من میدونی جوادی که هفته ای چندبار میبینمش چی میخاد و چی لازم داره!!!:icon_pf _99_:
واقعا این بحثها لازمه؟؟؟؟نیاز دوست داشتنی نیست...باید ببینیم چی نیازه!موتور شهری آفرودی نیاز به محاسبه سرعت مناسب و قدرت مناسب داره نه دوست داشتن.جواد اقا من دیگه چیزی نمیگم میترسم اینسری کتک بخورم :20:
:10:
علی جان من تسلیم

nopo
20-11-1390, 09:10 قبل از ظهر

رفتم مغازه حسين آگاه دنده زنجير فابريك رو برداشتم:
دنده زنجير جلو 15
دنده زنجير عقب47
با زنجير 422.

الان
دنده زنجير جلو 13
دنده زنجير عقب54
با زنجير 520.

اين هفته تست مي كنم اگه جواب داد كه هيچ وگرنه عوض مي كنم.

نظرم روي دنده13*50تاييه

دنده زنجير عقب تاب زيادي داره
دست مسعود كه بوده خيلي روش فشار موده

استيكر از چاپ اومد اما كيفيتش خوب نشده

alinozad
20-11-1390, 01:19 بعد از ظهر
47/15=3.1(مثل روان هست فابریکش)
47/13=3.6 که خوبه حتی زیادم هست!3.5 بیشتر لازم نداریم
50/13=3.8 زیاده
54/13=4.16 که خیلی زیاده.

masoud rm
20-11-1390, 01:28 بعد از ظهر
علی جا اینطوری نمیشه حساب کرد باید دید چه گیر بکسی داره گیربکس فلات وروان زمین تا اسمون فرق داره باید رو موتور تست بشه

nopo
01-12-1390, 10:46 بعد از ظهر
خب مدتي واقعا سرم شلوغ بود فرصت نشد تاپيك رو جمع كنم
قبل از هرچيز اينو بگم براي اين تاپيك زحمت زياد كشيده شده و حاصل تجربه دوستان اينجا گفته شده كه دوست نداشتن بگيم ولي براي بالا رفتن سطح معلومات دوستان اجازه دادن بگيم

پس:
از تيكه انداختن
سوالات بي مورد
حرف نا مربوط
هرگونه اسپم
خود داري كنيد و فقط بر روي كليد تشكر كليك كنيد

بريم سر اصل مطلب !
بلاخره موتورم آماده شد و الان 2تا آفرود باهاش رفتم
كارهايي كه انجام شده بعضي هاش رو با تصوير وبعضي رو بدون تصوير توضيح ميدم:
1-تعويض باطري
تعويض باطري با باطري ماكسيما(باطري خشك يا به اصطلاح اتمي) كه چيني نيست و مال اندونزي يه
از قدرت اين باطري همين بس كه براي تست بستيم روي پرايد باهاش پرايد رو روشن كرديم!(شاهد هم دارم رئوف موتور ساز)

7837

2-تعويض شمع با شمع سوزني ايريديوم انرژي:
لازمه بگم توي سايت خود انرژي نبود !!!
ولي واقعا خوب جواب داده و مصرف سوخت كاهش پيدا كرده

7838
براي بهتر آشنا شدن با شمع ايريديوم:

3- تعويض زنجير تايم با زنجير تايمax1
4-تعويض قوطي برق با قوطي برق فابريك سي دي آي
5-تعويض دنده زنجير47*13 با دنده زنجير 54*15 520(قبلا انجام شده و خيلي سنگين شده مي خوام كمترش كنم)
قبل از عمل:

7848
بعد از عمل:

78467847

6- تقويت نقطه حساس تنه براي جلوگيري از فشار به تنه(چون من بيشتر وقتها 2 تركه ميرم كوه)

قبل از عمل:
7839

بعد از عمل:
7840

7- باز كردن راه هواكش كاربراتور:

قسمت داخل كاسه زير زين رو باز كردم هم شتاب بيشتر شد و هم مصرف كمتر شد
همونطور كه مشخصه وقتي موتور رو مي شورم از زير زين گل وارد كاسه ميشه
براي رفع اين مشكل الان يك لايه ابر دور لبه داخلي زين گذاشتم.
7841

8-تقويت توپي عقب(قبلا انجام دادم)
7842

9-تراكم سليندر رو بيشتر كرديم(از روي سيلندر 1ميل زديم)

7845

7843
10-تعويض فرمان با فرمان xl honda
7844

11-مي رسيم بر سر بحث شيرين استيكر!!!
به به !!
هنر آقا مسعود اينجا به نمايش در اومد
و اين طرح رو انجام دادن
قبل از عمل:
7849
7850
بعد از عمل:
7851
7852
متاسفانه عكس تكي نگرفتم به مدد اينكه گرفتم قرار مي دم

12- تعويض كاسه نمد يكي از كمك هاي جلو كه به دليل اشتباه من ميل كمك خط برداشت و كاسه نمد خراب شد
و تعويظ روغن هيدروليك كمك هاي جلو و بالا آوردن كمك عقب حدود1 سانت
13-با كردن شاخ هاي عقب و باز كردن پلاك و خطر عقب
14-تعويض صفحه كلاج با صفحه كلاجfcc اصل ژاپن و تقويت صفحه كلاج
15-تنظيم كاربرات و شستشوي جعبه هواكش و شستشوي فيلتر روغن
16-تعويض لامپ جلو با لامپ اُسرام اصل

در نهايت از صبر و بردباري دوستان كمال تشكر رو دارم

nopo
01-12-1390, 10:57 بعد از ظهر
سوالي بود در خدمتم

Mohammad aghili
01-12-1390, 11:00 بعد از ظهر
ایشالله که به خوشی و سلامتی جواد جان

ایشالله یه عمر باهاش آفرود بری

راستی عکسهای موتورت رو بذارم ، همونا که تو مغازه رئوف گرفتم؟

در ضمن من رفتم تو کف این قسمت تیون موتورت :

لامپ اُسرامت تو حلقم :دی :25r30wi:

خوش باشی

فعلا
علی علی

---------- Post added at 11:00 PM ---------- Previous post was at 10:59 PM ----------

راستی
من ثبر نمی کنم
صبر میکنم

:دی :دی :دی :دی

تا دیگه اینقدر از ملت آتو نگیری

در نهايت از ثبر و بردباري دوستان كمال تشكر رو دارم

02109002
01-12-1390, 11:00 بعد از ظهر
مبارک باشه جواد جان
هزینه هاشم اگه مینوشتی عالی میشد...

nopo
01-12-1390, 11:27 بعد از ظهر
يادم رفت بگم زير موتور هم يك سيني جوش دادم

---------- Post added at 12:18 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

خب مدتي واقعا سرم شلوغ بود فرصت نشد تاپيك رو جمع كنم
قبل از هرچيز اينو بگم براي اين تاپيك زحمت زياد كشيده شده و حاصل تجربه دوستان اينجا گفته شده كه دوست نداشتن بگيم ولي براي بالا رفتن سطح معلومات دوستان اجازه دادن بگيم

پس:
از تيكه انداختن
سوالات بي مورد
حرف نا مربوط
هرگونه اسپم
خود داري كنيد و فقط بر روي كليد تشكر كليك كنيد

بريم سر اصل مطلب !
بلاخره موتورم آماده شد و الان 2تا آفرود باهاش رفتم
كارهايي كه انجام شده بعضي هاش رو با تصوير وبعضي رو بدون تصوير توضيح ميدم:
1-تعويض باطري
تعويض باطري با باطري ماكسيما(باطري خشك يا به اصطلاح اتمي) كه چيني نيست و مال اندونزي يه
از قدرت اين باطري همين بس كه براي تست بستيم روي پرايد باهاش پرايد رو روشن كرديم!(شاهد هم دارم رئوف موتور ساز)

7837

2-تعويض شمع با شمع سوزني ايريديوم انرژي:
لازمه بگم توي سايت خود انرژي نبود !!!
ولي واقعا خوب جواب داده و مصرف سوخت كاهش پيدا كرده

7838
براي بهتر آشنا شدن با شمع ايريديوم:

3- تعويض زنجير تايم با زنجير تايمax1
4-تعويض قوطي برق با قوطي برق فابريك سي دي آي
5-تعويض دنده زنجير47*13 با دنده زنجير 54*15 520(قبلا انجام شده و خيلي سنگين شده مي خوام كمترش كنم)
قبل از عمل:

7848
بعد از عمل:

78467847

6- تقويت نقطه حساس تنه براي جلوگيري از فشار به تنه(چون من بيشتر وقتها 2 تركه ميرم كوه)

قبل از عمل:
7839

بعد از عمل:
7840

7- باز كردن راه هواكش كاربراتور:

قسمت داخل كاسه زير زين رو باز كردم هم شتاب بيشتر شد و هم مصرف كمتر شد
همونطور كه مشخصه وقتي موتور رو مي شورم از زير زين گل وارد كاسه ميشه
براي رفع اين مشكل الان يك لايه ابر دور لبه داخلي زين گذاشتم.
7841

8-تقويت توپي عقب(قبلا انجام دادم)
7842

9-تراكم سليندر رو بيشتر كرديم(از روي سيلندر 1ميل زديم)

7845

7843
10-تعويض فرمان با فرمان xl honda
7844

11-مي رسيم بر سر بحث شيرين استيكر!!!
به به !!
هنر آقا مسعود اينجا به نمايش در اومد
و اين طرح رو انجام دادن
قبل از عمل:
7849
7850
بعد از عمل:
7851
7852
متاسفانه عكس تكي نگرفتم به مدد اينكه گرفتم قرار مي دم

12- تعويض كاسه نمد يكي از كمك هاي جلو كه به دليل اشتباه من ميل كمك خط برداشت و كاسه نمد خراب شد
و تعويظ روغن هيدروليك كمك هاي جلو و بالا آوردن كمك عقب حدود1 سانت
13-با كردن شاخ هاي عقب و باز كردن پلاك و خطر عقب
14-تعويض صفحه كلاج با صفحه كلاجfcc اصل ژاپن و تقويت صفحه كلاج
15-تنظيم كاربرات و شستشوي جعبه هواكش و شستشوي فيلتر روغن

در نهايت از صبر و بردباري دوستان كمال تشكر رو دارم

حدود220تا 250 چوق برام آب خورد

---------- Post added at 12:22 AM ---------- Previous post was at 12:18 AM ----------

هركي دوست داشت براش تيون مي كنيم

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

يادم رفت از آقا مسعود به خاطر استيكرها و راهنمايي هايي كه انجام دادن تشكر كنم:clap::smilies(113):
مهندس دوست دارم:thanks::flower4:

alinozad
01-12-1390, 11:49 بعد از ظهر
مبارکت باشه یک عمر برات چرخش بچرخه فقط نگفته بودی 54/15 هست خورشیدیت!!!15 تائی از کجا؟مسعود میگفت اینا خار داره و خورشیدی جلوش خیلی سخت عوض میشه قضیه چیه؟

nopo
01-12-1390, 11:54 بعد از ظهر
مبارکت باشه یک عمر برات چرخش بچرخه فقط نگفته بودی 54/15 هست خورشیدیت!!!15 تائی از کجا؟مسعود میگفت اینا خار داره و خورشیدی جلوش خیلی سخت عوض میشه قضیه چیه؟

الان تشكر زدي نه؟!!!!!

15 فابريكkdx ولي دنده صنعتي
علي زابل برام بست
روش 2تا جاي پيچ داشت داديم دايي نيكو جاش رو روي دنده جديد برام زد

alinozad
02-12-1390, 12:10 قبل از ظهر
عزیزم بیا اینم تشکر!تمام پستهات رو تشکر زدم ولی فرقی نمیکنه؟اهمیتی داره؟؟؟؟ارزش کار شما فراتر از تشکر زدن هست!با تشکر نزدن من ارزش کارت پائین نمیاد!چشم میزنم...

vahidshah
02-12-1390, 01:21 قبل از ظهر
اینا قبلا انجام شده 7858

nopo
02-12-1390, 08:42 قبل از ظهر
اینا قبلا انجام شده 7858

اون تيكه كه من باز كردم كه خيلي تاثير داشت
شما تي چند مرحله به اون نتيجه رسيديد؟
چند درصد تاثير داشت؟

novindesigners
02-12-1390, 08:53 قبل از ظهر
بـــــــابــــــا استیکر | بابا تقویت ، موتورت تو حلقم :11:

مــــــــــــــبارکت باشه | آقا مسعود کارتـــــــــــــــ درسته استیکرها خیلی خوشگل شده :clap:

nopo
02-12-1390, 08:58 قبل از ظهر
بـــــــابــــــا استیکر | بابا تقویت ، موتورت تو حلقم :11:

مــــــــــــــبارکت باشه | آقا مسعود کارن درسته استیکرها خیلی خوشگل شده :clap:

حالا اگه خواستي بگو

novindesigners
02-12-1390, 09:00 قبل از ظهر
حالا اگه خواستي بگو

می خــــــــــــــــــــوام :sumo: || کجا باید بزنیم ، رو سفید خوب می شه ؟؟

nopo
02-12-1390, 09:08 قبل از ظهر
همون رنگي كه من زدم منتها برعكسش!!!
به مهندس مسعود سفارش بده

masoud rm
02-12-1390, 09:57 قبل از ظهر
الان تشكر زدي نه؟!!!!!

15 فابريكkdx ولي دنده صنعتي
علي زابل برام بست
روش 2تا جاي پيچ داشت داديم دايي نيكو جاش رو روي دنده جديد برام زد

دنده زنجیر جلو 15تایی خورد ؟منم میخوام

vahidshah
02-12-1390, 09:58 قبل از ظهر
اون تيكه كه من باز كردم كه خيلي تاثير داشت
شما تي چند مرحله به اون نتيجه رسيديد؟
چند درصد تاثير داشت؟
من چون احساس میکردم هوا کم میاد مخصوصا تو دور های انتهایی /همشو باهم انجام دادم .و نفس موتور بازتر شد مخصوصا تو سربالایی ها راحت کم گاز میتونست بره.بعد حدس زدم شاید تعویض گلوی رابط کاربراتور بی تاثیر بوده دوباره رابط فابریک رو گذاشتم احساس کردم بدترشد
کاربراتور این موتور هوا کم میتونه عبور بده وقتی دور موتور بالاس هوا بیشتر لازمه و مشکل بیشتر دخیل میشه .به نظر من منطقی ترین روش تیون تو این مورد دسترسی به کارابراتور پیشرو تریکر250 هسا
با این انجین کاربارتور قطور تری داره/حتی سی ار اف 230 که این اینجین رو داره اونم کاربراتور قطور تر

nopo
02-12-1390, 10:10 قبل از ظهر
چي بزاريم؟چنده؟

masoud rm
02-12-1390, 10:13 قبل از ظهر
چي بزاريم؟چنده؟

مگه نمیگی دنده زنجیر جلوت 15تاییه مال من 13تاییه

nopo
02-12-1390, 10:15 قبل از ظهر

دنده زنجیر جلو 15تایی خورد ؟منم میخوام

ببخشيد حواسم نبوده!!!
13*54
15 تايي با اين زنجير گير ميكنه
فابريكش 15 بوده نه الان!!!

---------- Post added at 11:15 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

مگه نمیگی دنده زنجیر جلوت 15تاییه مال من 13تاییه
منظورم كاربرات بود

masoud rm
02-12-1390, 10:17 قبل از ظهر
مرسیت بشه راستی دنده عقب عوض کردی؟

nopo
02-12-1390, 10:18 قبل از ظهر
نه وقت نكردم

برا استيكر زنگ زد؟

nopo
27-01-1391, 11:54 بعد از ظهر
ببخشيد حواسم نبوده!!!
13*54
15 تايي با اين زنجير گير ميكنه
فابريكش 15 بوده نه الان!!!

---------- Post added at 11:15 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

منظورم كاربرات بود

آقا دنده زنجير جلو فابريكش 13 تايي بود
الان 12 انداختم چون زنير 520 انداختم 13 تايي راحت جا نميشه!!

alizaboli
28-01-1391, 02:50 بعد از ظهر
آقا دنده زنجير جلو فابريكش 13 تايي بود
الان 12 انداختم چون زنير 520 انداختم 13 تايي راحت جا نميشه!!

خودم بهت گفتم!
دنده زنجیر12تایی که خریدی مال kdx بود
ولی کسی برات جای پیچ نمی زد.من درست کردم

nopo
28-01-1391, 03:02 بعد از ظهر
خودم بهت گفتم!
دنده زنجیر12تایی که خریدی مال kdx بود
ولی کسی برات جای پیچ نمی زد.من درست کردم

خوبه حالا!!!

nopo
07-02-1391, 08:04 بعد از ظهر
هفته پيش دنده زنجير 50 تايي گذاشتم سرعت رفت روي 100 تا
105كيلومتر رفتم.بيشتر زور نزدم شاي مي رفت
دنده زنجير صنعتي معمولي بچه ها خريده بودن9هزار تومان
اين كه من خريدم پرداخت شد بود(آب ديده بود)27هزارتومن

اون دنده هاي معمولي سر 1 ماه صاف ميشدن
ولي اين نه

Masoud
08-02-1391, 01:38 بعد از ظهر
هفته پيش دنده زنجير 50 تايي گذاشتم سرعت رفت روي 100 تا
105كيلومتر رفتم.بيشتر زور نزدم شاي مي رفت
دنده زنجير صنعتي معمولي بچه ها خريده بودن9هزار تومان
اين كه من خريدم پرداخت شد بود(آب ديده بود)27هزارتومن

اون دنده هاي معمولي سر 1 ماه صاف ميشدن
ولي اين نه
چه شماره هایی انداختی و از چند به چند تبدیل کردی ...

nopo
13-02-1391, 08:57 قبل از ظهر
چه شماره هایی انداختی و از چند به چند تبدیل کردی ...

فابريكش 47*15 بود البته 428
اما قبل از تغيير 54*13 -520بود

يك مشكلي هست اونم اينه كه وقتي 54 تايي ميندازي لرزش موتور زياده و سرعت كم ميشه وبه موتور فشار زيادي مياد
ميخوام دوباره دنده زنجير 428 بندازم .اما با اين تغييرات:
50*13براي كوه
و50*17براي شهر
و فقط روزاي جمعه دنده جلو رو عوض كنم
اگه 520 باشه دنده زنجير جلو با زنجير به پوسته داخلي گير ميكنه براي همين بايد428 باشه
دوستان نظر؟

hamid reza
21-02-1391, 02:35 بعد از ظهر
نوپو من یه سوال داشتم میشه روی این یه رادیات روغن گذاشت و اگه میشه چقدر خرجشه 

nopo
21-02-1391, 03:55 بعد از ظهر

مسعود باید بیاد جواب سوالای فنی رو بده
ولی کار نشد نداره

hamid reza
21-02-1391, 06:06 بعد از ظهر
این اویل پمپ ها ماله موتوره کسی روش کارشون نمیدونه1461314614

vahidshah
21-02-1391, 10:42 بعد از ظهر
اخه واسه فلات که رادیات روغن نیاز نیست.اونجور مورد دار گرم نمیشه که.هم پره های سیلندرشم بزرگو درازن و گرما رو خوب دفع میکنن.اگه خیلی گرم میشد شاید اون لاستیک های بین پره ها یه ذره میسوخت و گشاد میشد و می افتاد اما اصلا نمی افتن.تازه اون مورد باز لحاظ نشه هم گرماش خیلی معمولیه اصلا نمیشه گفت موتوریه که تو فشار یا دنده پایین مورد دار گرم میشه

hamid reza
22-02-1391, 01:08 قبل از ظهر
آخه من سلطان فشار آوردن به موتورم هر موتوری میخرم  نگاه میکنم رادیات داشته باشه که کمتر پدرش دربیاد  تازه همشون با رادیات زیر 9ماه رینگ ضعیف میکنن من موتورامو فقط پیش یه نفر میبرم برای تعمیر من میشناسه میگه حتما موتور رادیات دار باید بخری  مثلا 400 کیلومتر این میکشه یه سره یا نه

ARSH
22-02-1391, 01:12 قبل از ظهر
با دیدن این تاپیک به فلات دیگه واقعا علاقه پیدا کردم حقیقتش
تشکر از دوستان و خیلی تو فکرم بخررم ! یکم با خودم کنار بیام مزاحمتون میشم واسه این تیون بازی ها
اره
چاکر

nopo
22-02-1391, 06:49 قبل از ظهر
با دیدن این تاپیک به فلات دیگه واقعا علاقه پیدا کردم حقیقتش
تشکر از دوستان و خیلی تو فکرم بخررم ! یکم با خودم کنار بیام مزاحمتون میشم واسه این تیون بازی ها
اره
چاکر

ما در خدمت دوستان هستيم:i'm sorry:

vahidshah
22-02-1391, 09:48 قبل از ظهر
اخه رادیات روغن تاثیر چندانی نداره که موتوریکه دماش بالا میره رادیات روغن داشته باشه باز دما بالاست و خیلی تاثیرش کمه.اما اگه از اول طراحیش طوری باشه که گرماش کم باشه سقف گرماش بسیار پایین تر خواهد بود .از این موتورای تریل همه اون حد شدید کار میکشن منم شده کوهی رو با فلات اکثرا با دنده 1 مثلا به مدت 45 دقیقه بالارفتم و گرمای ازار دهنده ای ندیدم.البته تو فلات اگه محافظ لوله اگزوز بی افته گرما تو پای راست مشهوده که اونم گرمای اگزوزه نه انجین.شایدم فلات ما چون ژل زادو هم تو انجینش ریختیمو یکی از خصوصسیاتش کم شدن گرمای موتوره .گرماش یکم هم پایین تر اومده.اما کلا فلات گرماش کمه
یه موتور با طرح و انجین فلات با شاسی و انجین نوک مدادی رنگ هس که رادیاتور روغن هم داره اما سیلندرش 200 سی سی هست.اگه تاکید دارین فوقش از رادیاتور اون که مخصوص این فرمت انجینه میتونید استفاده کنید.حتما سازنده اون واسه بازار با رادیات ارایه داده

hamid reza
26-02-1391, 04:12 بعد از ظهر
نمیدونید اسم اون موتور چیه

Diablo
29-02-1391, 07:28 قبل از ظهر
Mr Nopo خوندم مفید بود ممنون می خوام رحمت تیون آپ موتورمو بکشید

nopo
29-02-1391, 07:40 قبل از ظهر
Mr Nopo خوندم مفید بود ممنون می خوام رحمت تیون آپ موتورمو بکشید

اون عكسي كه توي آواتارت هست اصلا شبيه موتور من نيست.
شبيه راديسونه!

Diablo
29-02-1391, 03:05 بعد از ظهر
موتور من فلات 200 که من همین موتورو با برچسب دادسون هم دیدم!!
اما رو پوسته انجینش فلات نوشته

nopo
29-02-1391, 06:55 بعد از ظهر
موتور من فلات 200 که من همین موتورو با برچسب دادسون هم دیدم!!
اما رو پوسته انجینش فلات نوشته

پس موتور طرح كي تي ام نيست
موتور شما بهش ميگن طرح راديسون كه با برند هاي:
دياموند-فلات-پيشرو زيپ استار-پيشرو گلد-سوپرتوريست-و....وارد ايران ميشه

Diablo
29-02-1391, 07:42 بعد از ظهر
من که نگفتم موتورم طرح کی تی ام بفرمائید واسه این موتور می شه کاری کرد؟ امروز 2 بار زتجیر انداخت!

nopo
29-02-1391, 10:52 بعد از ظهر
من که نگفتم موتورم طرح کی تی ام بفرمائید واسه این موتور می شه کاری کرد؟ امروز 2 بار زتجیر انداخت!

بايد خرج كني

1-لاستيك آفرود
2-تعويض شمع
3-اضافه كردنه نگهدارنده زنجيربراي جلوگيري از زنجير انداختن
4-استفاده از باطري خشك
اينها چيزايي بود كه به ذهنم رسيد.حالا شايد جمعه كه ديدمش موارد ديگه اي هم اضافه بشه بهش

Diablo
30-02-1391, 01:27 بعد از ظهر
بايد خرج كني

1-لاستيك آفرود
2-تعويض شمع
3-اضافه كردنه نگهدارنده زنجيربراي جلوگيري از زنجير انداختن
4-استفاده از باطري خشك
اينها چيزايي بود كه به ذهنم رسيد.حالا شايد جمعه كه ديدمش موارد ديگه اي هم اضافه بشه بهش

اون که بعععععله یی مایه فتیره
شمع و نگهدارنده زنجیر که قیمتی نداره اما بفرمائید باطری و لاستیک چند چوب آب می خوره؟
اصلا چه مارکی بگیرم؟ از کجا؟طبرسی خوبه

nopo
30-02-1391, 08:58 بعد از ظهر
اون که بعععععله یی مایه فتیره
شمع و نگهدارنده زنجیر که قیمتی نداره اما بفرمائید باطری و لاستیک چند چوب آب می خوره؟
اصلا چه مارکی بگیرم؟ از کجا؟طبرسی خوبه

باري خوب و لاستيك جلو و عقب110تا130تومن
شمع و نگهدارنده زنجیر=50هزارتومان
لاستيك ياسا گل كراسي(جلو)=62تا65
لاستيك ياسا گل كراسي عقب=35تا40
لاستيك خارجي بالاي 80 تومن
نمايندگي ياسا توي4راه نخريسيه
باطري خشك از 20 تومن به بالا(7امپر يا بيشتر)
مقدم-بلوار مجلسي:فروشگاه جهان سيكلت(معروف به تركه)براي لوازم يدكي
شمع خوب همه جا ندارند به علي نوزاد بگو واست پيدا ميكنه(شمع سوزني ايريديوم)
نگهدارنده زنجير يا بايد بسازي يا بايد مال موتورهاي خارجي رو براش جور كني(20تومن)

Diablo
30-02-1391, 10:27 بعد از ظهر
ممنون ار توضیحاتت
امروز موتور بردم تعمیرگاه یکی از رفقا تو گاراژ دارا (علی جلو بندی)شاگردش قبلا موتور ساز بوده موتورو از هم باز کردیم بعضی چیزاشو عوض کردم بعضی چیزاشو تعمیر کردم. بوش دوشاخ تنش عوض شد بلبربنگ چرخ عقب باس عوض شه. چه بلبرینگی بگیرم؟
ساچمه دور گردن عوض کردم. اگزوز تعمیر کردم. وقتی تخته گاز میرم موتور دل دل میزنه فک کنم از سیستم برق باشه شما چی فک کی کنی؟

لاستيك ياسا گل كراسي(جلو)=62تا65
لاستيك ياسا گل كراسي عقب=35تا40
راستی من الان دقیقا نمی دونم چرخام چند اینچ اند واسه اف رود چه سایزی مناسبه لطفا مشخصات دقیق بده تا خرجمون دوتا نشه:confused:

nopo
30-02-1391, 10:45 بعد از ظهر
ممنون ار توضیحاتت
امروز موتور بردم تعمیرگاه یکی از رفقا تو گاراژ دارا (علی جلو بندی)شاگردش قبلا موتور ساز بوده موتورو از هم باز کردیم بعضی چیزاشو عوض کردم بعضی چیزاشو تعمیر کردم. بوش دوشاخ تنش عوض شد بلبربنگ چرخ عقب باس عوض شه. چه بلبرینگی بگیرم؟
ساچمه دور گردن عوض کردم. اگزوز تعمیر کردم. وقتی تخته گاز میرم موتور دل دل میزنه فک کنم از سیستم برق باشه شما چی فک کی کنی؟

راستی من الان دقیقا نمی دونم چرخام چند اینچ اند واسه اف رود چه سایزی مناسبه لطفا مشخصات دقیق بده تا خرجمون دوتا نشه:confused:

18*21

يك چيزي ميگم دلخور نشي!
موتور رو بفروش يا طرح كي تي ام بخر يا روان

اون طرح راديسون مونور نميشه واست به دلايل زير:
1-ضعف كمك عقب توي شيب ها
2-جنس بد فلاپها كه هي ميشكنه
3-قدرت كمتر از طرح كي تي ام
4-اصطحلاك بالا(زود لش ميشه)
توي سايت در موردش بحث زياد شده

---------- Post added at 11:40 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

در كل هركس براي كوه طرح راديسون خريده راضي نبوده

موتوراي ما هم همچين مالي نيستند اما از اون يك درجه بهترند
كه واقعا ارزش داره عوض كني.البته اگه پول داري موتور ژاپني بخر!

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

دلدل كردن شايد از تنظيم نبودن كاربرات باشه(بنزين زياد واردش ميشه)
شايد قوطي برق باشه
شايد شمع باشه
شايد فيلتر هواي كاربرات كثيفه

مال من بلبرينگ سايز 202 بود
فقط هرچي ميگيري جنس خوب بخر
بوش چرخ عقب رو هم فولادي بزار
لوله نزاره!!
اگه لوله باشه باز دوباره خراب ميشه

Diablo
31-02-1391, 04:20 قبل از ظهر
موتور خوب سراغ داری

شرایط از دم قسط ماهی هزار تومن:20:
الان اگه یخوام اینو بفروشم :خلی ریز 1 میلیون
بخوام بخرم بالای 2 میلیون
من قسط و قرضامو بدم مردم و بانک نیان در خونم موتور طرح پیشکش البته فعلان

---------- Post added at 05:20 AM ---------- Previous post was at 05:17 AM ----------

بلبرینگ مارک خواصی مد نظر نداری
البته استوک ژاپنی هر کدوم 30 چوب که گرونه

nopo
31-02-1391, 06:51 قبل از ظهر
موتور خوب سراغ داری

شرایط از دم قسط ماهی هزار تومن:20:
الان اگه یخوام اینو بفروشم :خلی ریز 1 میلیون
بخوام بخرم بالای 2 میلیون
من قسط و قرضامو بدم مردم و بانک نیان در خونم موتور طرح پیشکش البته فعلان

---------- Post added at 05:20 AM ---------- Previous post was at 05:17 AM ----------

بلبرینگ مارک خواصی مد نظر نداری
البته استوک ژاپنی هر کدوم 30 چوب که گرونه

اگه منظورت بلبرينگ چرخ عقبه
از دونه 2.500هست به بالا
برو گاراژدارها اونجا جنس خوب هم دارن
آمريكايياش تقلبيه
چيني هم نخر
ايراني هام كه رفتن براي صنايع نظامي بلبرينگ ميسازن و براي بازر جنس چيني بسته بندي مي كنند!
همونجا با فروشنده مشورت
كن
كلا 10-15 بيشتر نميشه

masoud rm
03-03-1391, 09:36 قبل از ظهر

بله میشه رادیات گذاشت وحدود 60 چوق اب میخوره یعنی یه رادیات وشلنگاش بعد یه تعمیر کار ماهر که ببنده ولی به نظر من احتیاج نداره

---------- Post added at 10:36 AM ---------- Previous post was at 10:32 AM ----------

این اویل پمپ ها ماله موتوره کسی روش کارشون نمیدونه1461314614

اگه اشتباه نکنم این دو تا عکس شیر بنزین هستند روش کار کردشون هم وقتی موتو ر روشن باشه توسط مکش موتور بز ووقتی خاموش باشه بسته میشه مثل موتورهای کاب .....ویو

Diablo
03-03-1391, 02:46 بعد از ظهر
آقا من یه کارایی صورت دادم که توضیحات و عکساشو شب می زارم

nopo
03-03-1391, 07:33 بعد از ظهر
بله میشه رادیات گذاشت وحدود 60 چوق اب میخوره یعنی یه رادیات وشلنگاش بعد یه تعمیر کار ماهر که ببنده ولی به نظر من احتیاج نداره

---------- Post added at 10:36 AM ---------- Previous post was at 10:32 AM ----------

اگه اشتباه نکنم این دو تا عکس شیر بنزین هستند روش کار کردشون هم وقتی موتو ر روشن باشه توسط مکش موتور بز ووقتی خاموش باشه بسته میشه مثل موتورهای کاب .....ویو

به به آقا مسعود از اين طرفها؟!!!:20:

مشهد هستيد؟

آقا من یه کارایی صورت دادم که توضیحات و عکساشو شب می زارم

تاپيك جدا بزن
اينجا جاش نيست

Diablo
03-03-1391, 09:43 بعد از ظهر
ای بابا خورد تو حالمون لاستبک 17 گل کراسی پیدا نکردم
دیگه حال عکس گرقتن و گذاشتن نداشتم:icon_pf _99_::icon_pf _99_:

nopo
03-03-1391, 10:21 بعد از ظهر
خب رينگ رو عوضش كن

Diablo
03-03-1391, 11:07 بعد از ظهر
خیلی گرون در میاد حدود 300 چوق اب می خوره؟ احتمالا موتورو عوض کنم

nopo
04-03-1391, 03:28 بعد از ظهر
رينگ دست دوم 10-15بيشتر نيست
ولي موتور رو عوض كني بهتره

fazm
07-05-1392, 08:15 بعد از ظهر
قسمت بعد مربوط به انجین موتور
1 سرسیلندر تعویض سیت که خیلی دردسر داشت وتعویض سوپاپها البته بگم گه سوپاپ بزرگش رو جای کوچیکه خورونیم و برای اونیکی یه سوپاپ بزرگتر گذاشتیم اینم بگم یه سیلندر و سرسیلندر خراب کردیم تا رو دومی عملی شد

خب این کار چه تاثیری میتونه داشته باشه؟؟؟؟

alinozad
07-05-1392, 10:44 بعد از ظهر
یک پست از کل تغییرات ممکن رو میگم بهتون که ممکنه بعضیاشو انجام بدم(البته حق نمیدونم راضی بود بگم یا نه ولی حیف این همه اطلاعات دوست عزیزمون از دست بره و تمام اطلاعت از دوست عزیز و استاد گرامی خودمون masud rm هست):
-تعویض رینگ و پیستون یاماها سرو
-تعویض گیربکس با xl 150
-تعویض چهارشاخ کلاچ به شش فنر و تعوبض فنر ها به فابریک cg
-تعویض ترانزیستور با honda cdi
-تعوبض کوئل با cb250
-تعویض بوبین با cb 250
-تعویض پیچ هوای کاربرات و خوراندن زیگلور 55 و سوزن و اضافه کردن پیچ هوای ثانویه
-تعویض با سوپاپ crf 230
-تعوض زنجیر تایم ax1
-تبدیل کمکهای جلو به گازی
-تقویت تنه و توپی عقب
حالا ببین این موتور چی میشه با این قطعات...
دوستانی که از قیمت هرکدوم اطلاعی دارند یک نظر بدند،من قیمت رینگ و پیستون اصل رو دارم و گفته 250 تومن.

fazm
08-05-1392, 10:43 قبل از ظهر
دمت گرم...
دمت گرم...
اقا مسعود دوشاخ عقب موتورشو هم عوض کرده بود؟؟؟؟
اگه تنها مورد سوپاپ هارو بشه پیاده کرد چه نتیجه ایی میده؟؟؟بی هیچ که نیس.هان؟؟

alinozad
08-05-1392, 11:46 قبل از ظهر
سوپاپ تنها فایده نداره.فقط کیفیت میره بالا.
دوشاخ عقب رو دوسانت کوتاه تر کرده بود،همین.

fazm
08-05-1392, 01:18 بعد از ظهر
cb250 که موتور ریس بید کوئل و بوبینش میخوره به اینا راحت؟؟؟

alinozad
08-05-1392, 02:35 بعد از ظهر
عزیزم این تغییرات رو دادند و نتیجه هم عالی بود...حالا خورده که خوروندن دیگه.اکثرش بدون دردسر میخوره

BoneHunter
26-05-1392, 10:30 قبل از ظهر
آقای nopo جان! شما آدرس نمایندگیهای فروش موتورسیکلت فلات 250 را داری؟

bardena
30-03-1393, 12:29 بعد از ظهر
دوستان من موتورم فلات 200 هس ولی ا 250 سرعتش با دنده زنجیر عادیش ینی 47*17 بیشتراز 250 هس من هم 250 2تا داشتم فروختم 250 شاسی زود ترک مینداخت و صدای انگشتی موتور زیاد میشد بعد ی مدت من ب شخصه الان 2 ساله ک هم 200 هم 250 دارم (250 رو فروختم)200 رو بیشتر قبول دارم ولی از نظر قدرت 250 خودم ک با تغییرات در حد شمعو هواکشو کاربراتو اینا بود 250 ی لاستیک ازم جلوتر بود.حالا بگزریم میخاستم بدونم ک من الان 200ام رفت برا تعمیر اساسی سیلندرش خط افتاد دنبال پیستون 25 هستم و تراشکاریو اینا....
الن من قراره زنجیر تایمش
کمان زنجیرش نو بخرم چی بخرم بش بخوره جنسش عالی باشه.؟؟؟؟؟؟

راستی من تاپ اسپیدم در جهت باد با 47*17 127کیلومتر بود.من الن اولا میخام بدونم ک برا این موتور چکارش کنم ک زورش برقش سوختش با همین 47*16 من موتورم رو صفحه جلو 16 بهتر جواب میده فشار میاد 17 تو کوه.وضعیت موتور من در حالت عادی اینا هس:
+شمعش ی ساله ایریدیومه الان تموم ده دوباره میخام بگیرم.
+زیر صندلی هواکش درپوشش بازه و موتوراز نر هوا ب نظر خودم کم نمیاره
+صفحه کلاجش جنسش عالیه چون من بالای 6 ماهه دارم استفاده میکنم هنوز موتورم ب اون صورت صفحه هاش اب نشده(موتورم 1 ب 2 بالا میاد)
چارشاخشو تعویض کرده بودم xl 6فنره اندختم با 7 تا صفحه

همینا بود همونطور ک گفتم عادیه موتورم ب نظره خودم !:crazy:
الن ی راهنمایی کنید بگین ک من الن هم اسپید میخام هم قدرت ینی اسپید ب صورت رااااحت بیاد رو 130 ی بیشتر قدرتشم هم چنین.(ا نظر مالی مشکلی نی ولی زیادم خرج نندازینا ):wow:
هر وسیله و کاری نیازه با توضیح بم بگین.
راستی اینجا تو استان گلستان شهر کردکوی ی همین دوربر تو کوه جاده ها سنگیو خاکی زیاده ی کمک عقب با منبع تنظیم هوا داره ک مثه crmهس اونجوری میشه گزاشت؟؟؟؟؟!
چکار میشه کرد کمکاشو خشکه یکم
کله خرجاشم بگین ممنون میشم

ببخشید زیاد حرف زدما

alinozad
30-03-1393, 01:18 بعد از ظهر
سلام.دوست عزیز
کلا 250 کامل مقایسه با 200 نیست!200 فلات خیلی ضعیفتر از 200 های همرده هست و اصلا بدرد شیب تند نمیخوره و براحتی کم میاره و برای جاده آفرود مناسب تره.شاسی 250 هم راه و روش داره که حتی شاسی جوشی رو کاری کردیم که بعد از یکسال که موتور دست من بود و جویده شد باز هم آخ نگفت.
شما هم نمیتونی هم سرعت هم قدرت رو داشته باشی!ایندو باهم رابطه مستقیم دارند،شما میتونی یکی رو انتخاب کنی و اگر هردو مهم هست باید حد وسط رو انتخاب کنی.مثلا اگر الان سرعت زیاد داری و قدرت کم میتونی یکی دو دندونه به دنده زنجیر عقب اضافه کنی تا کمی از سرعتت بیاد روی قدرتت.
کمک عقب رو نمیتونی دست بزنی چون جا نمیشه.
تنها کاری که شما میتونی بکنی تعمیر اساسی موتور هست که اگر باز هم میخای بندازی تو کوه وبیابون تا وقتی موتور کار میکنه ازش کار بکش،چون پیستونهای جدید همه سوراخ روغنشون ریز هست و زود به روغن سوزی میفته.
این تجربه من بود.یاعلی

bardena
30-03-1393, 04:21 بعد از ظهر
نگفتی جنس زنجیرتامش پیستون .... چی باشه بهتره !

vahidshah
30-03-1393, 10:57 بعد از ظهر
بنظر من این کارها رو موتور باعث توجیح ناپذیری هزینه میشه و شاید هزینه نسبت به افزایش کارایی بصرفه نباشه

من خودمم به مرور تغغیراتی رو موتور دادم 19افزایش ارتفاع فرمان چون موقع ایستادن برام پایین بود بوسیله استفاده از بست فرمان سیجی
2 افزایش ظول فنر جلو
3 تعویض روغن کمک های جلو با 40 برای سفت تر شدن ( که فکر کنم یکم زیادی سفت شد)
4بالابردن ارتفاع عقب موترو(البته بالا بردن بیخودی ارتفاع چه جلو چه عقب هیچ تاثیر مثبتی به موتور نداره بلکه منفی)
5 بالاتر اوردن چراغ جلو
6تغغیر کلی استیکر ها
7بالا بردن محل نصب پلاک ب حدی که زیر گلگیر بیاد گذاشتن لاستیک به جاپایی ها واسه کاهش لرزش
8 با بست بستن محافظ گرمای اگزوز در قسمت جلو

از لحاظ فنی هم
9 برداشتن رابط کاربراتور و سیلندر که خم داشت و مزیت واسه دور بودن از انجین و داشتن سوخت سرد واستفاده از رابط سی جی 200 ها که مستقیم هستنو فکر کردم بتونه مکش هوا ی کاربراتور افزایش بده که البته مجبور به خوروندن شیلنگ ها به هواکش یا سنگ گرفتن قسمتی از شاسی بخاطر تماس کاربراتور شدم
10 گشاد تر کردن ورودی هوا به منبع هوا
11 استفاده از شمع ایریدیومی
...

بنظرم افزایش قدرت این موتتور حتی با تعویض کاربراتور با حمایت ورود هوای بیشتر اگر منجر به افزایش قدرت هم بشه باز همچین مفید هم نیتونه باشه چون باعث افزایش گرما و استحلاک بخاطر گرما و همچنین فشار بیشتر به پیستون و شاتون میشه که اونم بعدا هزینه میخاد واسه تعمیرو حتی اگه اونام با نوع ژاپنی عوض بشه گیربکس هم با افزایش قدرت فشار بیشتری بهش میاد یا استفاده از زنجیر تایم ا ایکس وان که فکر کنم یکم ضخیم تر از مال اینه شاید باعث افزایش کیفیت عمرش بشه اما اگه ضخیم تره میتونه باعث کاهش قدرت هم بشه(همون قضیه یه میل بادامک بودن سی ار اف ها درمقابل رقبا ) که واسه اون زنجیر نازکتر استفاده میکنه تا زنجیر نیرو رو صرف چرخوندن 2 بادامک نکنه گرچه مزایا معایبی داره
یا حتی تغییر زنجیر موتور به ضخیم تر به فرض با نوع روان هم میتونه درصدی کاهش قدرت رو داشته باشه حتی اندازه و کلفتیه چرخ عقب ....
به نظر من مقرون به صرفه ترین راه و رسیدنی ترین راه واسه افزایش قدرت منطقی تغییر کاربراتوره.مثلا با کاربراتور پیشرو هایی که اسمش یادم نیست ترریل هستن و همین انجینو داره با کاربراتور خلا مثل روان یا کاربارتور میزون تری که با نسبت تراکم این مدل همخانی داشته باشه /چون این کاربراتور ها رو سی جی125 های ژاپنی بودن و بعدا سیجی چینی ها کاربراتورشون یکم نازکتر شد و بهر حال رو سیجی 125 مدل 59 ما دقیقا این نوع کاربراتور هست بجز سیتم پیچ تنظیم هوایی که واسه درجا کارکردنه بیشتر
و رو عکس های هوندا سی ار اف 230که همین انجینو داره رو هم ببینی یه کابربراتور دیگه و بزرگتر رو این انجین میبینی

mostafa23
31-03-1393, 03:44 بعد از ظهر
سلام یه فلات 250 مدل 89 که فقط 1700تا کار کرده بود هفته گذشته خریدم، قبلا کاربراتش دست کاری شده به گفته فروشنده برای مصرف کمتر ، الان صدی 3.3 تقریبا میسوزونه که چون نداشتم نمیدونم حالا کمه یا زیاد؟این دست کاری موتور رو به اصطحلاک نندازه!! چون تو ین چند روز 700تا باهاش رفتم. تنها خرجی که داشت تعویض روغن بود، تنها تغییری هم که دادم تعویض شمع به سوزنی بوده،شتاب موتور تو تمام دنده ها خوبه البته اوایل دور گرفتن موتور مثلا تا 4500 بعدش ضعیف میشه، دنده 3 ، 75 تا میره و تاپ اسپیدش 105 تاهست با خورشیدی عقب 47تایی... حس میکنم باید بیشتر بره چون فشار زیادی تو اون سرعت روش نیست با دنده 5، اما نمیره!!!
آهان اینم بگم یه احسان 200 رفیقم داره کیلومتر من که 90 نشون میداد مال اون بالای 100 بود تقریبا البته آنالوگ بود نفهمیدم مشکل از کدوممونه؟!
زینو باز کردم دزدگیرو دیدم اما ورودی هواشو که همه میگن گشاد میکنن ندیدم بلدم نیستم کجاست!؟
راستی گازو که ول میکنم موتور پت پت میکنه قضیش چیه؟ یه راهنمایی کنید چه کنم با این اسب :24:

bardena
04-06-1393, 11:35 بعد از ظهر
-

هركي دوست داشت براش تيون ميكنيم

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

ب خرج امروزه چن چوق میشه؟
فقط ی سوال برامن 200هس ن 250 ی راهنمایی بکنین !
کجا تیون کنم ما ک بلد نیسیم !! خودتون میکنین؟

Mohammad aghili
05-06-1393, 09:04 قبل از ظهر
دست بردن داخل انجین این موتور ها ، به غیر از تعویض قطعات با مشابه ژاپنی ، کار اشتباهیه و به شدت عمر موتور رو کم میکنه

bardena
05-06-1393, 12:17 بعد از ظهر
دست بردن داخل انجین این موتور ها ، به غیر از تعویض قطعات با مشابه ژاپنی ، کار اشتباهیه و به شدت عمر موتور رو کم میکنه

خب اقای عقیلی ما مشابه ژاپنیشو چی بگیریم ایناشو بگو حداقل! ینی رینگ پیستون زنجیر تایم گیربکس چی؟ ب چه مارکی؟ واسه چ موتوری بش میخوره؟!:297::[Only registered and activated users can see links]

Mohammad aghili
05-06-1393, 01:10 بعد از ظهر
والا من فلات نداشتم
ولی فکر کنم ایکس ال ۲۵۰ بهش میخوره
چون تکنولوژی انجینش مربوط به هندا میشه به گمونم

mv agosta
13-08-1393, 10:50 بعد از ظهر
سلام دوستان
این موتوری که ما داریم چند اسب بخار(یا چند کیلو وات) قدرت داره از روان(با 17 اسب)بیشتره؟
با تشکر

mv agosta
14-08-1393, 11:10 قبل از ظهر
سلام دوستان کسی نیست جواب ما رو بده؟

Magma
14-08-1393, 07:20 بعد از ظهر
موتورتون زنجیر تایمه یا میل تایپیت؟

mv agosta
14-08-1393, 08:23 بعد از ظهر
زنجیر تایم

Magma
15-08-1393, 04:49 بعد از ظهر
اگه کاربراتش 30میلیمتر باشه17.8اسب بخار قدرت داره

mv agosta
15-08-1393, 05:10 بعد از ظهر
سری 200 این موتور چند اسب بخار قدرتشه؟

mv agosta
15-08-1393, 08:42 بعد از ظهر
سلامی دوباره خدمت شما
دوستان میشه در تعویض زنجیر تایم (توسط راحترین وساده ترین راه)یه کمک به ما برسوننید
اگه تصویری هم داشتید و گزاشتید متشکر میشم

mv agosta
15-08-1393, 08:48 بعد از ظهر
سلامی دوباره خدمت شما
دوستان میشه در تعویض زنجیر تایم (توسط راحترین وساده ترین راه)یه کمک به ما برسوننید
اگه تصویری هم داشتید و گزاشتید متشکر میشم

Magma
16-08-1393, 12:45 قبل از ظهر
اگه تا حالا انجین باز نکردی بده تعمیرکار. واسه چی میخوای عوض کنی؟

mv agosta
16-08-1393, 12:47 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان و magma جان
یه بار موتور یکی از رفقارو باز کردم
اگه دوستان رهنمایی کنن به امید خدا موتور خودمم باز میکنم اخه روغن سوزی داره و زنجیرش خیلی بد صدا میده فکر کنم سفت کن زنجیر جواب کرده؟
به نظر دوستان رینگ و پیستون و زنجیر تایم چه مارکی باشه بهتره؟
نمونه ی ژاپنی بهش میخوره؟
با تشکر
دوستان کمک در مورد تعویض زنجیر تایم مهترین چیز برا من هست
MRRRRR30

Gladiator
16-08-1393, 01:59 بعد از ظهر
اگه ست کردن تایم موتورو بلد باشی تعویض زنجیر تایم چندان کار سختی نیست

mv agosta
16-08-1393, 03:42 بعد از ظهر
سلام دوستان
جناب gladiatov عزیز ست کردن تایم موتورو یکبار که فلکه برقو باز کردم انجام دادم و کار زیاد سختی نیست
فقط اگه شما لطف کنید و کمی توضیح بدید که چه جوری زنجیر تایمو در بیارم تعویضش کنم خیلی ممنون میشم
چه مارکی بگیرم بهتره؟

Gladiator
17-08-1393, 03:27 قبل از ظهر
سلام دوستان
جناب gladiatov عزیز ست کردن تایم موتورو یکبار که فلکه برقو باز کردم انجام دادم و کار زیاد سختی نیست
فقط اگه شما لطف کنید و کمی توضیح بدید که چه جوری زنجیر تایمو در بیارم تعویضش کنم خیلی ممنون میشم
چه مارکی بگیرم بهتره؟

زنجیر تایم اگه خرابه باید عوضش کنی وگرنه عوض نکن ، آخه به این راحتیا خراب نمیشه ، نمیدونم چه مارکایی داره ولی من برای پولسار خریدم مارکش DID بود ، DID بسیار برند خوبیه که زنجیر و طوقه های بسیار با کیفیتی تولید میکنه ، اگه DID پیدا کردی بخر ، زنجیر تایمو باز کن نمونشو ببر بخر
برای تعویض زنجیر تایم باید علاوه بر در سوپاپ ، پوسته سمت کلاچ رو باز کنی ، به میل بادامو با چرخ دندش در بیاری زنجیر آزاد میشه ، زنجیرو خارج کن زنجیر جدیدو از بالا آویزون کن از پایین بندازش دور دنده میل لنگ بالاشم بنداز دور چرخ دنده میل سوپاپ

mv agosta
17-08-1393, 04:23 بعد از ظهر
بابت کمکتون بسیار بسیار سپاس گزارم و کمک های جناب عالی خیلی به من کمک خواهد کرد بازم متشکر از شما
فقط ببخشید زنجیر تایم فلات سمت فلکه برقه و زنجیر تایم پولسار طرف صفحه کلاج.درسته؟
برای تعویضش از همون سمت صفحه کلاج؟میل لنگ لازم که باز بشه؟
با تشکر

- - - Updated - - -

اگه امکانش هست میتونیر چند عکس بزارید
با تشکر

Gladiator
17-08-1393, 05:33 بعد از ظهر
بابت کمکتون بسیار بسیار سپاس گزارم و کمک های جناب عالی خیلی به من کمک خواهد کرد بازم متشکر از شما
فقط ببخشید زنجیر تایم فلات سمت فلکه برقه و زنجیر تایم پولسار طرف صفحه کلاج.درسته؟
برای تعویضش از همون سمت صفحه کلاج؟میل لنگ لازم که باز بشه؟
با تشکر

- - - Updated - - -

اگه امکانش هست میتونیر چند عکس بزارید
با تشکر

نمیدونم مال فلات کدوم سمتشه ، ببین شمع کدوم طرف انجینه ، اگه شمعت سمت چپه زنجیرت سمت راسته و بالعکس
من فلات ندارم و اصلا تاحالا سوارشم نشدم که بخوام از انجینش عکس بذارم

mv agosta
17-08-1393, 08:50 بعد از ظهر
مال فلات سمت راسته
منظورم انکه چون سمت راسته باید سمت فلکه برق بازشه و از اونجا زنجیرو در بیاری؟
ایا لازمه خود فلکه بقو باز کرد؟

masoud36
26-08-1393, 08:49 بعد از ظهر
قسمت بعد مربوط به انجین موتور 1 سرسیلندر تعویض سیت که خیلی دردسر داشت وتعویض سوپاپها البته بگم گه سوپاپ بزرگش رو جای کوچیکه خورونیم و برای اونیکی یه سوپاپ بزرگتر گذاشتیم اینم بگم یه سیلندر و سرسیلندر خراب کردیم تا رو دومی عملی شد 2 سیلندر ... بوش سیلندر تراشیدم بوش بزرگتر زدیم ولی بوش سیلندر جدید داخل کارتل نمیرفت ومجبورشدیم لبه کارتل تراش بدیم انقدر که تا 2میلی پیچهای سیلندر رو کارتل رو تراشیدیم 3. پیستون که از ماله خودش بزرگتر بود وماله یاماها بود واین پیستون فقط 2تا رینگ داره یکی ماله روغن یکی کمپرساز لحاظ حجم قطر پیستون جدید نیم سانت بزرگتره ولی نمیدونم چند سی سی شدهقدرتش انقدر هست که بدون نیم کلاج میاد بالا---------- Post added at 06:16 PM ---------- Previous post was at 06:10 PM ----------بقیشم بعدن با عکس میگماين پيستوني كه ميگي واسه yz250fهستش؟

mehrdad250
25-10-1393, 02:45 بعد از ظهر
دوستان من خورشیدی عقب احسان 200 که 50 بود کردم 41 .حالا جلو 17 و عقب 41 شده ایا این نسبت درسته؟ ایا 42 باید مینداختم؟ ایا خراب شدن زود هنگام صفحه کلاج بعد از 300 کیلومتر کار کرد ربطی به کوچک کردن خورشیدی عقب داره؟ ممنون.در ضمن سر گیج روغن کنده شده احتمالا افتاده تو موتور .مشکلی پیش میاره؟

puyan73
10-11-1393, 06:25 بعد از ظهر
با سلام . به یه مشکل برخورد کردم . گاز موتور من گیر میکنه . زمانی که گاز میدیم دیگه به حالت اول برنمیگرده . داخل سیم گاز روغن زدم و اخر سیم گاز که میره داخل کاربرات یه فنر داره فنر رو هم کشیدم که خوب سیم گاز جمع بکنه .روغن کاری هم کردم ولی درست نشد . لطفا راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

با سلام . به یه مشکل برخورد کردم . گاز موتور من گیر میکنه . زمانی که گاز میدیم دیگه به حالت اول برنمیگرده . داخل سیم گاز روغن زدم و اخر سیم گاز که میره داخل کاربرات یه فنر داره فنر رو هم کشیدم که خوب سیم گاز جمع بکنه .روغن کاری هم کردم ولی درست نشد . لطفا راهنمایی کنید

علی صالحی
19-02-1396, 12:56 بعد از ظهر
سلام
درمورد تعویض گیربکس با xl150 ،
دنده های xl150 ریز هست ولی دنده های فلات 250 درشت برای تعویض چیکار کنیم بهتر ؟

mostafa6726
10-08-1396, 09:33 بعد از ظهر
سلام
تفاوت ۲۰۰ و ۲۵۰ این سری فلاتو میخاستم بدونم