PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Bajaj Pulsar 220 & پالس 220

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

BKING
11-10-1348, 03:30 قبل از ظهر
سلام مرسی بابت راهنمایی
ببینید واس صدای استارت رو قبلا پیش ی مکانیک بردم بهم گفت واسه ساچمه استارتت هست و موتورو باز کرده گو گفت فنر هایی ک با ساچمه ها بازی میکنن همه کجو کوله شن ک ما نهایتا رفتیم ساچمه استارت خریدیم ی ماهی خوب بود و بازم همون صدا رو مجددا میده !
ولی واسه صدای کر کر ی چیزی مث صدای زنبوره ک با افزایش گاز صداش بیشتر میشه و همون طور تو دور های بالا موتور جوون حرکت نداره و خاموش میشه ...

سلام

می تونه از زنجیر تایم باشه

Sination
07-01-1389, 12:21 قبل از ظهر
سلام

این موتور به وسلیه شرکت فارس به زودی در خیابان های تهران می اید ..
[Only registered and activated users can see links]

موتور:تک سیلندر-چهار زمانه-هوا خنک با رادیاتور روغن-دو سوپاپ-DTS-i

حجم:220cc

قدرت:20.75 اسب بخار در 8500rpm

گشتاور:19.12 نیوتن.متر در 7000rpm

جعبه دنده:5 سرعته

تعلیق جلو:دوشاخ تلسکوپی

تعلیق عقب:دو کمک فنر

ترمز جلو:تک دیسک 260mm

ترمز عقب:تک دیسک 230mm

لاستیک جلو:90/90x 17 - Tubeless

لاستیک عقب:120/80x 17 - Tubeless

ظرفیت مخزن سوخت:15 لیتر + 3.2 لیتر ذخیره

طول:2035mm

عرض:750mm

ارتفاع:1165mm

وزن:150 کیلوگرم

Kenji
07-01-1389, 12:24 قبل از ظهر
فکر کنم مگلی رو بخوره!!

Alireza
07-01-1389, 12:25 قبل از ظهر
اره دقیقا 20 اسب بخاره مگلی 16
تازه قیمتشم حدود 2 و نیم هستش و مگلی 4

m3hiran
07-01-1389, 07:09 بعد از ظهر
بابا همه چی که به اسب بخار و حجم موتور نیست یادمه یه برنامه top gear که bbc نشون میده بود دو تا ماشین رو با هم مقایسه کردند یکی 700 اسب قدرت داشت (bmw)و دوبرابر اون یکی حجم داشت ولی ماشین دیگه 350 اسب بود(پورشه) شاید بگید خوب بی ام و میبره دیگه ولی این پورشه بود که برنده شد

Alireza
08-01-1389, 10:46 قبل از ظهر
از نظر قیافه که مرخصه
پالس 200 خیلی با ابهت تر از اینه

Alireza
18-01-1389, 10:13 قبل از ظهر
این موتور از فردا با قیمت 2 و 700 عرضه میشه

Amir
18-01-1389, 01:54 بعد از ظهر
200 نسبت به این خیلی خوش قیافه تره

قیمتشم یکم نسبت به 200 بالاس مثلا اگه 2.500 بود بهتر می شد

ولی قیافش خیلی تو ذوق میزنه

Dalton
19-01-1389, 09:45 بعد از ظهر
اره قیافش خزه.
موتورا ایران که کلا از نظر فنی تعطیلن.
حداقل یه قیافه باهالشو نمیارن.

Kenji
10-02-1389, 09:18 بعد از ظهر
امروز صبح تو خیابون دیدم.

واقعااااااااااااااااااااا ااااااا معرکه بود.
هم قیافه هم صدا هم سرعت و شتاب

هر جونی کندم با آپاچی نرسیدم بهش.
واقعا قیافش اسپورت بود.

به قیمت واقعا می ارزه.

m3hiran
10-02-1389, 09:28 بعد از ظهر
علی صداش که تعطیله ...مگه ندیدی تو مشخاصتش نوشته سیستم کاهش دهنده ی صدای اگزوز؟!×!!!
من دوستم داره صداش عین 200 ولی شتابش معرکه است

Sination
10-02-1389, 10:27 بعد از ظهر
امروز هم چند نفر با 220 اومده بودن آزادی دیدم .. موتور باحالیه ولی صداش از 200 هم کمتره
چراغ هاش خیلی پور نور و قشنگه

ovE
12-02-1389, 02:49 بعد از ظهر
دیروز یکی از دوستای قدیمیم رو دیدم سوار 220 بود.پریدم جلوشو گرفتم موتورمو دادم بهش انو نشستم.رفتیم تو چمران
آبی رنگ بود .اما قیافش به دلم نشست
صدای 200 بمه اما این یکی صداش تیزترو باحال تره.انگاری موتوره پر نفسیه
چمران. میومدیم پایین دیگه من دلو زدم به دریا گازشو گرفتم
156-7 تا بود جرات نمیکردم کیلومترو نگاه کنم اتوبان شلوغ بود
ولی جاتون خالی واقعآ هیجان داشت صداشم معرکه بود.چند تا فاکتور خوب داشت=صدا-سرعت.شتاب
راستی یادم رفت بگم دور موتور هم رو 10.5 بود

m3hiran
12-02-1389, 05:29 بعد از ظهر
دیروز یکی از دوستای قدیمیم رو دیدم سوار 220 بود.پریدم جلوشو گرفتم موتورمو دادم بهش انو نشستم.رفتیم تو چمران
آبی رنگ بود .اما قیافش به دلم نشست
صدای 200 بمه اما این یکی صداش تیزترو باحال تره.انگاری موتوره پر نفسیه
چمران. میومدیم پایین دیگه من دلو زدم به دریا گازشو گرفتم
156-7 تا بود جرات نمیکردم کیلومترو نگاه کنم اتوبان شلوغ بود
ولی جاتون خالی واقعآ هیجان داشت صداشم معرکه بود.چند تا فاکتور خوب داشت=صدا-سرعت.شتاب
راستی یادم رفت بگم دور موتور هم رو 10.5 بود
دور موتورش تا چند مجازه؟؟!
منم با قیافه 200 بیشتر حال میکنم لامصب(لامذهب) نکردن این چراغ عقبش رو یه دستی بکشن یا طرح اگزوز رو عوض کنن

ovE
12-02-1389, 10:28 بعد از ظهر
تا 9 دیگه.دور موتورش فرق نداره.از 9 میره تو ردلاین
من تو کفی نرفتم اما خودش میگفت 140 تا پر کرده
هر موتوری یه جوره اینم جذابیت خودشو داره
راه رفتنش که عالیه رخشم خوشگله
اما به خاطر فلاپای یه سره بغلش باکش کوچیک به نظر میاد(این محسوس ترینشه)

محمد سپاسی
05-05-1389, 11:16 بعد از ظهر
ظاهرا از بچه های این سایت کسی 220 نداره
من همون اواخر فروردین که اومد تو بازار یکی گرفتم ، حرف زیاده واسه گفتن مثل هر موتوری مزایا و معایبی داره ، اگر کسی از دوستان اطلاعاتی خواستن در حد توان در خدمتیم

Alireza
05-05-1389, 11:25 بعد از ظهر
دوست عزیزمون مجید پالس 220 داره ولی نمیدونم چرا از وقتی خریده کم میاد تو سایت احتمالا دور دور میره
خوشحال میشیم مزایا و معایب موتور رو بگین

محمد سپاسی
05-05-1389, 11:49 بعد از ظهر
باشه چشم علیرضا جان ، البته ما قبلا شما رو x-boy میشناختیم :7:
برخی از مزایا :
شتاب و سرعت خوب
نرمی و لرزش کم و در مجموع سواری لذت بخش
پایداری فوق العاده در سرعت های بالا
چراغ های جلو با نور دهی بسیار خوب و عدسی دار بودن کاسه چراغ جلو ( مناسب برای زنون)
برخی معایب
زاویه گردش فرمان کم ( البته برای این کلاس طبیعی هستش)
لوازم یدکی گران قیمت ( اغلب قطعات با مدل 200 سی سی یکسان است ولی لوازم اختصاصی اون به دلیل کم بودن در بازار در حال حاضر قیمت کذایی بالایی داره برای مثال لنت عقب 17000 تومان)
تایر های بسیار لغزنده
ترمز عقب که در ابتدا به نظرتون ضعیف می یاد ولی بعد بهش عادت میکنید و متوجه می شید که برای جلوگیری از سر خوردن این طور طراحی شده

moshii
06-05-1389, 08:35 بعد از ظهر
سلام
از محمد سپاسی عزیزم ممنونم که این انجمن رو بهم معرفی کردند.
بنده هم یک پالس 220 خریداری کرده ام که فعلا 3 روز بیشتر نیست و خداروشکر از همه لحاظ ازش راضی هستم
بعضی از عزیزان که عرض کردند موتور زشتیست واقعا کم لطفی کردند.
البته نظر هر یک از عزیزان قابل احترام است اما باید واقعا از نزدیک موتور رو دید تا به زیبایی اون پی برد و به نظرم از بغل و جلو و طرح اگروز مانند سوزوکی 250 هست.
البته موتور اینجانب مشکی میباشد و موتور جناب سپاسی آبی رنگ است.
نمایی دیگری از موتور رو براتون میذارم:

محمد سپاسی
06-05-1389, 10:52 بعد از ظهر
حامد جان من هم از شما ممنونم که تشریف آوردید اینجا
حقیقتش اونور آدم احساس میکنه تو پادگانه ، کافیه یه پست به نظر مدیران خوش نیاد درجا حذف میشه ، انتقاد که دیگه جای خودشو داره
یه بار 2 ساعت وقت گذاشتم کلی در مورد روغن موتورسیکلت و استاندارد های اون مطلب گذاشتم بعد از چند ساعت دیدم تاپیکم حذف شده ، پرسیدم چرا گفتن تکراری بوده ، حالا تاپیکی که ایشون می فرمودند بحثی در مورد استاندارد ها نبود فقط هرکی می یومد میگفت فلان روغن خوبه ، اصلا من موضوع تکراری گذاشتم حداقل یه دو روز تاپیک رو قفل میکردن و بعد حذفش میکردن که زحمت 2 ساعت تایپ من بر باد نره
ولی اینجا وضع فرق میکنه جو رفاقتی هستش نه رئیس و مرئوسی

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

تو این سفر که رفتم شمال و البته قبل از اون تو عبور از نا همواری و پیچ ها یه موضوع منو اذیت میکرد و اون هم گرفتن جک به زمین بود که به دلیل اینکه نگه دارنده جک روی اگزوز خیلی پایین تعبیه شده و باعث میشه جک فاصله کمی با زمین داشته باشه
از اونجایی که من یه اگزوز اسپرت هم برای موتورم درست کردم و اون اگزوز این قطعه رو نداره ، من از یک تکه لاستیک فشرده برای حفظ فاصله جک با زنجیر استفاده کردم که در اون حالت دیگه مشکل گیر کردن به زمین و خوابوندن موتور تو پیچ ها حل شد
به همین دلیل زبانه روی جک رو بریدم تا با اگزوز استاندارد هم مشکلی نداشته باشم مراحل انجام کار رو عکس گرفتم
اگر دوستان مشکل مشابه داشتن بگن براتون عکس ها رو upload کنم و توضیح بدم

محمد سپاسی
06-05-1389, 11:54 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان گلم محمد سپاسی و moshii که تازه افتخار آشنائیشون رو دارم

دوست عزیزم moshii جان ، منظور بچه ها فقط به ظاهر موتور نبوده

بیشتر بحث پیرامون قیمته که واقعا نمیارزه

البته نسبت به موتورای چینی بی کیفیت موجود تو بازار قیمت خوبی داره

اما اگه بخوایم منطقی نگاه کنیم گرونه.....!

راستی یه نکته خیلی جالب متوجه شدم در مورد پالس پولسار و آپاچی

لوازم یدکی این موتورا توی ایران نیست ، حتی بعد از دوسال عرضه این موتورا

اینم یکی دیگه از نکات جالب کمپانیای عرضه کننده تو ایرانه

ببن دوست عزیز اینجا ایرانه و هزار تا قصه داره که هممون از بهریم
تو این رنج قیمت هم شما اگر موتور بهتری با قابلیت پلاک شدن سراغ دارید بفرمایید ما بریم لگن هامون رو بفروشیم اون رخش رو بگیریم:27:

از نظر لوازم یدکی آپاچی رو نمی دونم ولی پالس ساپورت خوبی رو برای مدل 180 و200 داشته و 220 هم تازه به بازار اومده و هنوز زوده بخواییم در مورد لوازم اون قضاوت کنیم ( البته بسیاری از لوازم با مدل 200 مشابه است)

moshii
07-05-1389, 12:59 قبل از ظهر
سلام
عزیزان میتوانند حامد صدایم کنند.
درسته کمی قیمت گران است پای بنده در آمد 2.860.000
اما خوب چه میشه کرد! اگر موتور ژاپنی پلاک میشد و کاری نداشتند مطمئنا همگی عزیزان سراغ آنها میرفتیم اما خوب چه کنیم که فعلا قصه این است...
گرفتیم با اون حال کنیم دیگه ( به قولی گور بابای هر چی پوله )
فکر نکنید حالا بچه مایه دار هستمااا نه والا پول این موتور با کار کرد خودم بوده و با خرید اون هم الان 50 تومن دیگه بیشتر توی حسابم ندارم!
موتور قبلیم هم از این هونداهای معمولی بود که فروختم 360 تومن
حداقل دلمان خوش است موتور نیمه خارجی سوار هستیم و به پای این موتور های پرواز و کویران و... به این نوع موتور افتخار میکنم
شخصا اول خواستار خرید آپاچی 180 بودم و البته هنوز با 220 آشنا نشده بودم اما با دیدن اون و البته یه کم تحقیق و کمک شدید اقای سپاسی عزیز 220 خریدم..

با سلام خدمت دوستان گلم محمد سپاسی و moshii که تازه افتخار آشنائیشون رو دارم

دوست عزیزم moshii جان ، منظور بچه ها فقط به ظاهر موتور نبوده

بیشتر بحث پیرامون قیمته که واقعا نمیارزه

البته نسبت به موتورای چینی بی کیفیت موجود تو بازار قیمت خوبی داره

اما اگه بخوایم منطقی نگاه کنیم گرونه.....!

راستی یه نکته خیلی جالب متوجه شدم در مورد پالس پولسار و آپاچی

لوازم یدکی این موتورا توی ایران نیست ، حتی بعد از دوسال عرضه این موتورا

اینم یکی دیگه از نکات جالب کمپانیای عرضه کننده تو ایرانه

---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:43 AM ----------

محمد جان
اتفاقا دیشب بنده دنبال تاپیک همین روغن موتور میگشتم که متاسفانه پیدا نکردم حالا با این موردی که شما فرمودید فهمیدم که تاپیک حذف شده...
ضمنا محمد جان برای تعویض روغن طبقه فرموده خودتون حدود 60 کیلومتر اول را دیروز عوض کردم که بهران رخش ریختم فعلا... یه یک لیتر جدا و یه 300 سی سی دیگه هم جدا...
روغن بعدی را کی عوض کنم؟ و فعلا چه مارکی بریزم؟
جالب است روغن اصلی خودش تقریبا رقیقی ان مثل اب بود که خارج شد...

حامد جان من هم از شما ممنونم که تشریف آوردید اینجا
حقیقتش اونور آدم احساس میکنه تو پادگانه ، کافیه یه پست به نظر مدیران خوش نیاد درجا حذف میشه ، انتقاد که دیگه جای خودشو داره
یه بار 2 ساعت وقت گذاشتم کلی در مورد روغن موتورسیکلت و استاندارد های اون مطلب گذاشتم بعد از چند ساعت دیدم تاپیکم حذف شده ، پرسیدم چرا گفتن تکراری بوده ، حالا تاپیکی که ایشون می فرمودند بحثی در مورد استاندارد ها نبود فقط هرکی می یومد میگفت فلان روغن خوبه ، اصلا من موضوع تکراری گذاشتم حداقل یه دو روز تاپیک رو قفل میکردن و بعد حذفش میکردن که زحمت 2 ساعت تایپ من بر باد نره
ولی اینجا وضع فرق میکنه جو رفاقتی هستش نه رئیس و مرئوسی

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

تو این سفر که رفتم شمال و البته قبل از اون تو عبور از نا همواری و پیچ ها یه موضوع منو اذیت میکرد و اون هم گرفتن جک به زمین بود که به دلیل اینکه نگه دارنده جک روی اگزوز خیلی پایین تعبیه شده و باعث میشه جک فاصله کمی با زمین داشته باشه
از اونجایی که من یه اگزوز اسپرت هم برای موتورم درست کردم و اون اگزوز این قطعه رو نداره ، من از یک تکه لاستیک فشرده برای حفظ فاصله جک با زنجیر استفاده کردم که در اون حالت دیگه مشکل گیر کردن به زمین و خوابوندن موتور تو پیچ ها حل شد
به همین دلیل زبانه روی جک رو بریدم تا با اگزوز استاندارد هم مشکلی نداشته باشم مراحل انجام کار رو عکس گرفتم
اگر دوستان مشکل مشابه داشتن بگن براتون عکس ها رو upload کنم و توضیح بدم

---------- Post added at 01:59 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

نمایی دیگر از این موتور شیک:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

محمد سپاسی
07-05-1389, 06:58 بعد از ظهر
آقا بهران رخش چییه ریختی توش
کمتر از بهران پیشتاز توش نریز ( طبق گفته دفترچه )
سر فرصت انشاء الله دوباره مطلب روغن رو تو این سایت میزارم، اگرچه دوستان به صورت جسته و گریخته به همه مطالب تو همین سایت اشاره کردن شما هم فعلا یکی از روغن های زیر رو بریز تو موتورت
بهران پیشتاز استاندارد sj چهار لیترش تو بازار 9500 تومان هست
بهران سوپر پیشتاز استاندارد sl چهار لیترش تو بازار 11500 تومان هست ( من فعلا از این روغن استفاده میکنم)
بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک استاندارد sl ( کمیاب هستش و تو بازار 18500 تومان هست )
بهران رانا استاندارد sm این روغن فول سنتتیک هست چهار لیترش 24000تومان و یا 28000 تومان هستش درست خاطرم نیست)

joOoker_silence
07-05-1389, 08:14 بعد از ظهر
سلام چطورید بچه ها ، میبینم که بحث جدید باز شده :d ، علیرضا من که هستم در خدمتتون بابا برنامه ای نیوفتاده که من نباشم کجا رفتم دور دور:26:، خوب بریم سراغ اصل مطلب، صحبت مزایا و معایب شد که جا داره منم چیزایی که از نزدیک دیدمو براتون بگم، چون موتوره زیره پام پالس 180 بود خیلی راحت تونستم فرقشو با 220 لمس کنم. همه بچه ها میدونن که تا همین قرار قبلی با 180 میومدم،بدون تعارف بگم که اون موقع اگه اسم 220 میومد از قیمتشو تفاوتای جزئیش با 180 خندم میگرفت، حالا اگه گفتید کی ورق برگشت؟ وقتی که پالس220 یکی از آشنا هارو سوار شدم یه دور باهاش زدم... اینقدر تعجب کردم که فقط شاخ در نیو وردم،انقدر حال کردم که فرداش یه در حدشو قولنامه کردم یعنی دیگه تردیدم نکردم.وقتی ام که اومد زیره پام مطمئن شدم که اشتباه نکردم.دو شبه پیش اتوبان کرج تهران 152 تا باهاش پر کردم که اگه اون موقع که 180 رو داشتم کسی بهم میگفت با پالس 220 تونستم 152 تا برم، اولین نفری که تو دهنی بهش میزد خوده من بودم ولی الان باور میکنم، دوستان برا انتقاد نیان اهل خالی بندی نیستم که یه بیچاره ای پستو ببینه بره بخره بعد بگه 120 تا بیشتر را نمیره ، اگه نمیرفت اینو اینجا مطرح نمیکردم، 145 تو کف که وقتی چند درجه توی شیب افتادم به 152 رسید و آمپر جای ت*** خوردن نداشت و ثبات دور موتور و عدم افت سرعت بعد شیب واقعا جای تحسین داشت.
مزایا :
کمک های فوق العاده نرم نسبت به نوع 180 ، موتورا دیگرو نمیدونم...
نوردهی بسیار بالا، گذشته از بحث فنی ، بسیار زیبا در تاریکی شب.
شتاب بسیار بالا نسبت به نوع 180.چیز جالب توجهی که وجود داره اینکه موتور تو سرعت های بالا هم شتابهای خوبی میگیره که اینو تو 180 و 200 نداشتیم.
حفظ امنیت راکب در سرعت های بالا و عدم لرزش های زیاد، جدا انگار این فلاپ جلو یه کارایی کرده، 180 عمرا تو سرعت بالای 110 اینجوری را نمیرفت.
تاپ اسپید قابل توجه که بازم میگم اگه نمی خریدم حرف هیچ کس رو قبول نمیکردم که انقدر باهاش رفته باشه.پالس 180 نهایت سرعتی که باهاش تجربه کردم 130 بود که اصلا لذت بخش نبود و اصلا احساس امنیت نداشت، ولی 220 یه جوره دیگه منو راه برد...
معایب :
مثل همیشه لاستیک های لغزنده که خوراکه کارخونه باجاجه
صدای تقه موقع تعویض دنده که فابریک بازم خوراکه کارخونه باجاجه که البته عادت میشه و کم کم فقط موقع گذاشتن تو دنده 1 این صدا رو میشنوید. دی.
دور فرمان کوتاه که مسلما با توجه به فلاپ ثابت و مدل ریس طبیعیه.
ترمز عقب با توجه به اینکه دیسک هستش ولی از لحاظ کاربردی با نوع لنتی 180 در زمان ترمزگیری برابری میکنه.
دوست خوبمون به لوازم یدکی گرونشم اشاره کردن که قابل توجهه، که احتمالا با زیاد شدنش اونم درست میشه.
و در آخر مصرف سوخت بالاتر نسبت به نوع 180 که توی کاتالوگ ها قول دیگه ای داده شده بود،شایدم موتورم تنظیم نیست که اونم به زودی معلوم میشه.
خوب حرفام تموم شد، بالا دیدم بعضی از دوستان گفتن به قیمتش نمی ارزه،این که درست ما چه موتوریو تو بازار داریم که به قیمتش بی ارزه؟؟؟واقعا فکر میکنید قیمت موتورا ایرانی تو حجما در پیت 150 200 قیمتش یک میلیون و پانصدو خورده ایه که این نمی ارزه!!!! توجه داشته باشید که پالس 200 همین الان با قیمت 2400 داره خریدو فروش میشه !!! در آخر اینم عکس رخش من ، میتینگارو نپاشونیدا، پاشید بیاید ، یا علی
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

high-speed
07-05-1389, 10:17 بعد از ظهر
ببن دوست عزیز اینجا ایرانه و هزار تا قصه داره که هممون از بهریم
تو این رنج قیمت هم شما اگر موتور بهتری با قابلیت پلاک شدن سراغ دارید بفرمایید ما بریم لگن هامون رو بفروشیم اون رخش رو بگیریم:27:

از نظر لوازم یدکی آپاچی رو نمی دونم ولی پالس ساپورت خوبی رو برای مدل 180 و200 داشته و 220 هم تازه به بازار اومده و هنوز زوده بخواییم در مورد لوازم اون قضاوت کنیم ( البته بسیاری از لوازم با مدل 200 مشابه است)

محمد جان بخدا من نگفتم این موتور لگنه که داری منو میزنی:11:

فقط گفتم گرونه و اتفاقا گفتم که بچه ها میگن موتور خوبیه و اگه ایرادی میگیرن به قیمتشه

توی رنج 3 تومن میشه cbr 250 گرفت که الان توی بازار تا مدل 2003 موجود داره پلاک هم میشه البته دنگ و فنگ داره اما میشه پلاک کرد

لوازم یدکی هم که من سمت گمرک رفته بودم واسه موتور دوستم ، اکثر فروشنده های لوازم یدکی از نبود لوازم پالس و آپاچی مینالیدن

که جای بحث داره.....ولی خوب بازم باهات موافقم که در حد خودش موتور خوبیه

moshii
08-05-1389, 12:14 بعد از ظهر
سلام
محمد جان
خواستم در هفته اول این روغن رو روش بریزم.
که در هفته بعد دیگه آترود بریزم.
ضمنا شما آترود پیشنهاد میدید اگر خیر به چه دلیل؟

آقا بهران رخش چییه ریختی توش
کمتر از بهران پیشتاز توش نریز ( طبق گفته دفترچه )
سر فرصت انشاء الله دوباره مطلب روغن رو تو این سایت میزارم، اگرچه دوستان به صورت جسته و گریخته به همه مطالب تو همین سایت اشاره کردن شما هم فعلا یکی از روغن های زیر رو بریز تو موتورت
بهران پیشتاز استاندارد sj چهار لیترش تو بازار 9500 تومان هست
بهران سوپر پیشتاز استاندارد sl چهار لیترش تو بازار 11500 تومان هست ( من فعلا از این روغن استفاده میکنم)
بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک استاندارد sl ( کمیاب هستش و تو بازار 18500 تومان هست )
بهران رانا استاندارد sm این روغن فول سنتتیک هست چهار لیترش 24000تومان و یا 28000 تومان هستش درست خاطرم نیست)

---------- Post added at 01:14 PM ---------- Previous post was at 01:11 PM ----------

سلام
دوست گرامی
عکس موتور شما را دیدم!
ایا برای صندلی روکش خاصی کشیدید یا توی عکس اینطوری شده است؟

سلام چطورید بچه ها ، میبینم که بحث جدید باز شده :d ، علیرضا من که هستم در خدمتتون بابا برنامه ای نیوفتاده که من نباشم کجا رفتم دور دور:26:، خوب بریم سراغ اصل مطلب، صحبت مزایا و معایب شد که جا داره منم چیزایی که از نزدیک دیدمو براتون بگم، چون موتوره زیره پام پالس 180 بود خیلی راحت تونستم فرقشو با 220 لمس کنم. همه بچه ها میدونن که تا همین قرار قبلی با 180 میومدم،بدون تعارف بگم که اون موقع اگه اسم 220 میومد از قیمتشو تفاوتای جزئیش با 180 خندم میگرفت، حالا اگه گفتید کی ورق برگشت؟ وقتی که پالس220 یکی از آشنا هارو سوار شدم یه دور باهاش زدم... اینقدر تعجب کردم که فقط شاخ در نیو وردم،انقدر حال کردم که فرداش یه در حدشو قولنامه کردم یعنی دیگه تردیدم نکردم.وقتی ام که اومد زیره پام مطمئن شدم که اشتباه نکردم.دو شبه پیش اتوبان کرج تهران 152 تا باهاش پر کردم که اگه اون موقع که 180 رو داشتم کسی بهم میگفت با پالس 220 تونستم 152 تا برم، اولین نفری که تو دهنی بهش میزد خوده من بودم ولی الان باور میکنم، دوستان برا انتقاد نیان اهل خالی بندی نیستم که یه بیچاره ای پستو ببینه بره بخره بعد بگه 120 تا بیشتر را نمیره ، اگه نمیرفت اینو اینجا مطرح نمیکردم، 145 تو کف که وقتی چند درجه توی شیب افتادم به 152 رسید و آمپر جای ت*** خوردن نداشت و ثبات دور موتور و عدم افت سرعت بعد شیب واقعا جای تحسین داشت.
مزایا :
کمک های فوق العاده نرم نسبت به نوع 180 ، موتورا دیگرو نمیدونم...
نوردهی بسیار بالا، گذشته از بحث فنی ، بسیار زیبا در تاریکی شب.
شتاب بسیار بالا نسبت به نوع 180.چیز جالب توجهی که وجود داره اینکه موتور تو سرعت های بالا هم شتابهای خوبی میگیره که اینو تو 180 و 200 نداشتیم.
حفظ امنیت راکب در سرعت های بالا و عدم لرزش های زیاد، جدا انگار این فلاپ جلو یه کارایی کرده، 180 عمرا تو سرعت بالای 110 اینجوری را نمیرفت.
تاپ اسپید قابل توجه که بازم میگم اگه نمی خریدم حرف هیچ کس رو قبول نمیکردم که انقدر باهاش رفته باشه.پالس 180 نهایت سرعتی که باهاش تجربه کردم 130 بود که اصلا لذت بخش نبود و اصلا احساس امنیت نداشت، ولی 220 یه جوره دیگه منو راه برد...
معایب :
مثل همیشه لاستیک های لغزنده که خوراکه کارخونه باجاجه
صدای تقه موقع تعویض دنده که فابریک بازم خوراکه کارخونه باجاجه که البته عادت میشه و کم کم فقط موقع گذاشتن تو دنده 1 این صدا رو میشنوید. دی.
دور فرمان کوتاه که مسلما با توجه به فلاپ ثابت و مدل ریس طبیعیه.
ترمز عقب با توجه به اینکه دیسک هستش ولی از لحاظ کاربردی با نوع لنتی 180 در زمان ترمزگیری برابری میکنه.
دوست خوبمون به لوازم یدکی گرونشم اشاره کردن که قابل توجهه، که احتمالا با زیاد شدنش اونم درست میشه.
و در آخر مصرف سوخت بالاتر نسبت به نوع 180 که توی کاتالوگ ها قول دیگه ای داده شده بود،شایدم موتورم تنظیم نیست که اونم به زودی معلوم میشه.
خوب حرفام تموم شد، بالا دیدم بعضی از دوستان گفتن به قیمتش نمی ارزه،این که درست ما چه موتوریو تو بازار داریم که به قیمتش بی ارزه؟؟؟واقعا فکر میکنید قیمت موتورا ایرانی تو حجما در پیت 150 200 قیمتش یک میلیون و پانصدو خورده ایه که این نمی ارزه!!!! توجه داشته باشید که پالس 200 همین الان با قیمت 2400 داره خریدو فروش میشه !!! در آخر اینم عکس رخش من ، میتینگارو نپاشونیدا، پاشید بیاید ، یا علی

محمد سپاسی
08-05-1389, 02:08 بعد از ظهر
محمد جان بخدا من نگفتم این موتور لگنه که داری منو میزنی:11:

فقط گفتم گرونه و اتفاقا گفتم که بچه ها میگن موتور خوبیه و اگه ایرادی میگیرن به قیمتشه

توی رنج 3 تومن میشه cbr 250 گرفت که الان توی بازار تا مدل 2003 موجود داره پلاک هم میشه البته دنگ و فنگ داره اما میشه پلاک کرد

لوازم یدکی هم که من سمت گمرک رفته بودم واسه موتور دوستم ، اکثر فروشنده های لوازم یدکی از نبود لوازم پالس و آپاچی مینالیدن

که جای بحث داره.....ولی خوب بازم باهات موافقم که در حد خودش موتور خوبیه
داداش ما زمین خوردتیم ولی cbr 250 چهار سیلندر هستش و عمرا پلاک نشه ، عمر اون موتور برمیگرده به دهه 80 میلادی و احتمال تو خرج افتادنش زیاده ( شما به لوازم پالس و آپاچی ایراد میگیری ، لوازم cbr 250 رو از کجا میخوای گیر بیاری اونوقت؟)
کسانی هم که این موتور رو داشتن اون نگرفته بودن که آسته برن آسته بیان ، همشون اهل گازوندن بودن که اون موتور رو انتخاب کردن ، در ضمن این موتور از 1986 تا 1998 تولید شده شما 2003 رو از کجا میخواهی پیدا کنی الله اعلم
همون مدل پایین هاشم اگه برگ سبز داشته باشه بالاتر از قیمت این موتور میدن که کمتر نمیدن( تازه پلاک هم نمیشه وفقط باید جمعه ها باهاش بری پیست)

---------- Post added at 03:08 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

امروز یه تجربه سواری با یک موتور هیولا داشتم که اصلا موتور خودم به نظرم اسباب بازی اومد
honda cbr 1000rr
وای عجب موتوری لا مذهب ، واقعا آدرنالین خون بالا میره موقع شتاب گیریش ،
بگذریم
در مورد تنظیم کاربراتور تو تیونینگ تالک صحبت کردم دوستان اگر دوست داشتن مطالعه فرمایند
سر سوزن کاربراتورم آشغال رفته فلوت میکنه لعنتی دوباره باید بازش کنم ( فیلتر بنزین خوب فراموشتون نشه ها ، دو روز بی فیلتر رفتم دوباره آشغال رفت سر سوزن)
در مورد روغن ببینید استاندارد اون روغن چیه ، اگر کمتر از sj هستش نریزید تو موتور
آترود یه رقم روغن مخصوص موتور داره که جاییش هم نزده استاندارد JASO-MA داره ، پس نداره
حالا استاندارد کیفیش چی بود یادم نیست ولی فکر میکنم SG بود که کمه
تجربه استفاده از اون رو هم ندارم که بتونم بیشتر توضیح بدم

high-speed
08-05-1389, 09:16 بعد از ظهر
اما من خودم انشاالله اگه خدا بخواد دارم به بندیت 250 میگیرم که میشه واسش پلاک ملی هم گرفت (البته اگه پلاک قدیمو داشته باشه)

cbr 250 تا 2004 تولید شد (جفت چراغاش) دقت کنی دریچه هوای فلاپ های جلوش با مدل 98 فرق داره

یه ذره هم توپول ترن ، اما امروز من یه پالس220 دیدم و سوارش شدم

نسبت به موتورهای موجود توی حجم خودش عالی بود و بهترین قسمت صدای بم اگزوز بود

joOoker_silence
09-05-1389, 02:52 قبل از ظهر
دوست گرامی
عکس موتور شما را دیدم!
ایا برای صندلی روکش خاصی کشیدید یا توی عکس اینطوری شده است؟

سلام ، آره ، می دونستم تو بازار براش چیزه خاصی پیدا نمیشه ، جنسشو خریدم دادم برام دوختن، جنسشم فوم مثل چرم مصنوعی می مونه که برای ساخت روکش صندلی ماشین استفاده میشه، کلا با دوختش درومد 15.000 تومن.

high-speed
09-05-1389, 09:40 قبل از ظهر
راستی یه چیز جالبی که توی این موتور دیدم طراحیشه

اگه موتورهای مسابقات داکار رو دیده باشین از نمای بقل کاملا به اونها شبیه

محمد سپاسی
09-05-1389, 02:46 بعد از ظهر
اما من خودم انشاالله اگه خدا بخواد دارم به بندیت 250 میگیرم که میشه واسش پلاک ملی هم گرفت (البته اگه پلاک قدیمو داشته باشه)

cbr 250 تا 2004 تولید شد (جفت چراغاش) دقت کنی دریچه هوای فلاپ های جلوش با مدل 98 فرق داره

یه ذره هم توپول ترن ، اما امروز من یه پالس220 دیدم و سوارش شدم

نسبت به موتورهای موجود توی حجم خودش عالی بود و بهترین قسمت صدای بم اگزوز بود

این لینک رو مطالعه بفرمایید متوجه میشید cbr 250 مدل 2004 نداره

در مورد بندیت هم من شنیدم که چون چهار سیلندر هستش پلاک ملی نمی دن بهش ، حواستون باشه یه وقت این موتور فروش ها به این وعده که پلاک میشه بهتون نندازن
ولی اگر گرفتید و پلاک هم شد ، اولا مبارکتون باشه ، دوما یه عکس از پلاک دارش بزارید ماهم استفاده کنیم

---------- Post added at 03:46 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

اینم چندتا عکس من وموتورم در سفر به دریاچه ولشت و شمال ایران
[Only registered and activated users can see links] ZDQ3NDhhYmUwYmEyOTc0ZTMwNjUyNmIzNTQuanBn

[Only registered and activated users can see links] ZTNjNTZjYjExOGJiMGY0YWM2ZDJhOTU1OWIuanBn

[Only registered and activated users can see links] MGUwZDFkNzU0OGIwN2UxNGFjNzg1MjE4MTkuanBn

high-speed
09-05-1389, 08:29 بعد از ظهر
بحث رو ادامه نمیدم چون تاپیک مخصوص پالس220 هست

اما یه تاپیک براش درست میکنم و تمام اطلاعات رو میزارم تا فکر نکنین از روی هوا حرفی زدم

با اینکه یکی از دوستان خودم یه cbr 250 مدل 2003 داشت و همین الان اگه به این لینک سر بزنید میبینید

و حتی اگه توی گوگل هم سرچ کنید هست اگر باز هم اطلاعاتی ازش خواستین بهم بگین تا یه تاپیک براش بسازم

محمد سپاسی
10-05-1389, 11:56 قبل از ظهر
من یه بار لنت به اسم اصلی و تو پک اورجینال ( که البته گوشه پک باز بود ، و همشون هم تو همه مغازه ها اینطور بود) از گمرک خریدم 17000 تومان ، لنت رو بستم رفتم شمال ای همچین بد نبود ولی وقتی برگشتم وگذاشتم موتور سرد شد و اونو شستم چشتون روز بد نبینه دیگه صدا بود که از لنت عقب می یومد اعم از سوت و جیغ ، لنت رو باز کردم سمباده زدم درست نشد که نشد
یه لنت کوب آشنا دارم بردم پیشش دادم اون لنت روکند و لنت مرغوب برام پرچ کرد ، الان از فابریکش هم بهتر شده اونم با صرف هزینه تنها 4000 تومان والبته گوشت بیشتر لنت واحتمالا عمر بیشتر اون ( البته تو 4- 5 کیلومتر اول ترمز ضعیفه تا لنت بخواد جا بیافته تو دیسک)
لنت کوبه میگفت جنس قبلی آشغال بود و فیبر خالی بوده و هیچی الیاف نداشته که راست هم میگفت ، اینو گفتم که دوستان نرن الکی یه پول کذایی پای لنت های بیکیفیت بدن و بعد هم اصا ازش راضی نباشن ، دنبال یه لنت کوب خوب باشید ( جنس لنت مهمه ها کوبیدنش کاری نداره)
از صدتا لنت فابریک هم بهتر جواب میده
این قضیه برای سایر موتور ها هم که لنت فابریک نایاب و گران قیمت دارن صدق میکنه و گذشته از صرفه اقتصادی ، کیفیت ترمز گیری هم بهتر میشه

moshii
11-05-1389, 10:49 بعد از ظهر
سلام
محمد جان
بنده شدیدا با خلاص کردن دنده مشکل دارم و شدیدا اعصابم رو میریزه به هم...
یا میرود 1 یا 2 دنده ان بین وای نمیسه... و کمی هم سفت هست.
مجبورما اکثرا خاموش کنم و اونوقت دنده راهت به خلاص میرود.
ایا شما هم همچین مشکلی دارید؟

محمد سپاسی
12-05-1389, 09:53 قبل از ظهر
اول از همه ببین کلاچ موتورت تنظیم باشه ( 99% مشکلت همینه)
روغن موتور هم تاثیر داره روغن مزخرف بریزی بد جا میره دنده ها
کلا سعی کن دنده رو قبل از س*** کامل خلاص کنی و اگر کلاچ میزان باشه دیگه مثل دنبه خلاص میشه
من اینجا یک سری توضیحات با عکس داده بودم که ظاهرا عکس هاش پریده باید دوباره عکس بگیرم و بزارم تو سایت

محمد سپاسی
12-05-1389, 02:10 بعد از ظهر
خیلی ساده هستش

اول گردگیر کلاچ را کنار بزن ببین لقی کلاچ چقدر هست (وقتی که تنظیم باشه برای این موتور حدود 0.5 سانتی متر هستش مانند عکس )

[Only registered and activated users can see links] ZTUwZTNhZmRjMWQ3ZjVjMmNjMDE1ZjIzNTYuanBn
اگر تنظیم بود که هیچ ،اگر نبود ابتدا اگر ممکن بود با پیچی که به دسته کلاچ وصل هستش ریگلاژش کن یعنی این پیچ

[Only registered and activated users can see links] MWI2NzExYzU3YWI4ZWNlZGE1ODc5NmE0ZGEuanBn

اگر دیدی کلاچ خیلی نا میزان هستش و مجبور میشی اون پیچ را تا آخر باز کنی و بازم جواب گو نیست اول اون پیچ قبلی رو تو اندازه ای که در عکس بالا گذاشتم تنظیم کن (اون پیچ برای ریگلاژ جزئی کلاچ هستش ) بعد برو سراغ تنظیم کردن کلاچ از پیچ های عکس زیر

[Only registered and activated users can see links] ODY2MzBlZjJlZTQ3YjQxYTdkZjY1YjljNjMuanBn

موفق باشی

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:04 PM ----------

اون پیچ برنجی روی کاربراتور که تو عکس آخری هم مشخص هستش برای تنظیم دور در جا موتور کاربرد داره
نو حالتی که موتور روشن هستش و درجا کار میکنه با باز و بسته کردن پیچ دور موتور تغییر میکنه ( کارخانه معمولا پیچ رو خیلی بسته )
توجایی که دور موتور حداکثر هستش ( تقریبا روی پیچ با پوسته کاربراتور مماس میشه ) تنظیمش کن وبعد با پیچ تنظیم گاز ( همون پیچ بغلیش که یک فنر هم داره و توعکس هم مشخصه )دور موتورت رو روی 1.2 تنظیم کن (شب که لامپ موتور روشن باشه دور می یاد روی 1)
باعث میشه موتور درجا بهتر کار کنه واختلاف دور موتور کارکرد درجا موتور سرد و موتور گرم کم بشه

moshii
12-05-1389, 10:38 بعد از ظهر
سلام
محمد عزیز
با سپاس از شما
کلیه تنظیمات را انجام دادم و عالی شد.
مخصوصا مورد پیچ گاز....
ممنون

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

ببخشید محمد جان
تایر جلو را که میچرخانم یه درگیری خیلی خیلی کوچکی داره... بردم دم یکی از تعمیکار ها گفت صدای لنت هست و زیاد چیز مهمی نیست.... البته نگذاشتم به موتور دست بزند!
به نظر شما مهم است ان را برطرف کنم یا عادی ولش کنم. البته خیلی خیلی کم هست و درگیری خیلی خیلی کوچیکی داره...
ضمنا بنده هر جا گشتم نتوانستم اسپری روغن گیر بیاورم....
ممنون

محمد سپاسی
13-05-1389, 03:22 بعد از ظهر
اسپری روغن که فراوانه من ازش عکس میگیرم برات میزارم
اون صدا هم دو حالت داره یا از لنته که طبیعیه و کاریش نمیشه کرد ( که البته خیلی خیلی کمه)
یا صدای غیژ غیژ لاستیک هستش که مال من هم داشت و از اصطکاک بین لاستیک گردگیر سنسور کیلومتر با رینگ به وجود می یاد که با کمی روغن کاری اون منطقه برای همیشه رفع میشه ( اسپری روغن برای این کار هم معرکه هستش)
بازم اگر متوجه نشدی بگو عکسش رو بزارم

Prince_Amin
15-05-1389, 12:55 بعد از ظهر
دوستان جا داره یه توضیحی در مورد پولسار 220 در اینجا بدم!پولسار 220 در هند در ابتدا با سیستم انژکتوری وارد بازار شد و قیمتی حدود 2 میلیون تومان که معادل 92 هزار روپیه بود داشت!قابل ذکر که انجین مدل انژکتوری نقره ای بود!بدلیل بازار رقابتی متور سیکلت در هند و عرضه ی یک مدل 150 سی سی از یاماها به نام r15 که طراحی برگرفته از r1 داشت باجاج در حال واگذار کردن میدان به رقبای دیگرش بود!!نکته ی قابل توجه این بود که r15 یاماها با حجم کمتر موتور قدرت و سرعتی تقریبا برابر با پولسار ارائه میکرد و از کیفیت بالاتر و هندلینگ بهتری هم برخوردار بود!شرکت باجاج برای رقابت بیشتر با محصولات دیگر کمپانیها مجبور به ایجاد تغییراتی در مدلهای پولسار خود کرد!از جمله حذف انژکتور در پولسار 220 و تولید ان با انجین مشکی رنگ و اسپرت تر!البته این تغییر در اصل برای کاهش قیمت بود و باجاج قیمت موتور پولسار 220 خود را 10 هزار روپیه ی هند کاهش داد و این موتور رو با قیمت تموم شده ی حدود یک میلیون و 800 هزار تومان وارد بازار کرد!همچنین شرکت باجاج بدلیل وجود معایب زیاد نسبت به سایر موتورها در مدل 200 سی سی پولسار تولید این مدل را به طور کامل متوقف نمود و در عوض بهینه سازی های خوبی در مدل 180 سی سی این شرکت انجام داد!همچنین از حدود یک یا 2 ماه پیش تولید اونجر 200 سی سی متوقف شد و تولید مدل 220 سی سی ان با بهنیه سازیهایی اغاز شده است!شرکت باجاج برای رقابت بیشتر با کمپانیهای ژاپنی مانند یاماها و هوندا با کمک شریک ژاپنی خود(کاوازاکی)اقدام به تولید کاوازاکی نینجا 250 سی سی در هند کرده است!سوالی بود در مورد پولسار 220 در خدمتم!در ضمن یکی از دوستان من چندین ماه پیش یک عدد پولسار 220 در هند خریدار کرد و در روزهای ابتدایی مشکل مشابه عدم عملکرد مناسب دیسک ترمز عقب رو داشت که پس از سرویس اولیه ی موتور و در اصطلاح اچارکشی اولیه ی موتور در مرکز خدمات و سرویس باجاج مشکل حل شد!هر چند که بعدها دوستم چند تصادف پیاپی براش رخ داد و موتورش داغون شد و الان موتورش فقط راه میره!اصلا هم بهش نمیرسه!:29::29:!

moshii
18-05-1389, 12:12 قبل از ظهر
سلام
جناب سپاسی
امشب روغن موتور آترود ریختم توی موتور.
که دو تا تک لیتری گرفتم دونه ای 6 تومان!
که یک لیترو و 300 سی سی روغن ریختم.
چطور هست به نظرتون؟

محمد سپاسی
18-05-1389, 09:58 قبل از ظهر
سلام حامد جان
تعریف آترود رو شنیدم ولی تا به حال استفاده نکردم
من تو بازار تهران لیتری 3800 تومان قیمت داشتم ( آترود مخصوص موتور سیکلت)
در حالت تعویض روغن معمولی یک لیتر و 150 سی سی طبق دفترچه سازنده توصیه شدهو پس از تعمیر موتور کامل یک لیتر و 300 سی سی که شماریختی
150 سی سی اضافه هم فکر نمیکنم به جایی بر بخوره ولی دفعات بعدی نریز
یه چند وقت استفاده کن ببین تو عملکرد گیرباکس تغییری احساس میکنی ، نرمتر شده؟

محمد سپاسی
20-05-1389, 02:13 بعد از ظهر
استاندارد روغن آترود چی هستش اگر کمتر از sj باشه دیگه حتما عوض کن

محمد سپاسی
21-05-1389, 03:00 بعد از ظهر
سلام
سپاسی عزیز احساس میکنم موتور دارد روانتر میشود.
خیر استاندارد سی جی بود و روی جعبه آن دیدم.
البته باید یک بار بهران سو پر پیشتاز رو امتحان کنم ببینم ان چطور است!
ممنون

اگر منظورت استاندارد sg هستش که باید به عرضتون برسونم استاندارد پایین تر از sj هستش و مناسب این موتور نیست

moshii
21-05-1389, 03:03 بعد از ظهر
سلام
محمد جان
ایا شما بهران سو پر پیشتاز رو ریختید راضی هستید؟
نرمی رو احساس میکنید؟ مخصوصا در جا زدن دنده ها و خلاص کردن؟

محمد سپاسی
21-05-1389, 07:06 بعد از ظهر
آره از سوپر پیشتاز راضیم
ولی تموم شه می خوام بهران رانا بگیرم ببینم چه طوره

moshii
30-05-1389, 02:11 قبل از ظهر
سلام
جناب سپاسی
ایا به نظر شما راهیی هست صدای اگزوز رو بشه بکنی مثل موتور سنگین؟
که وقتی به موتور گاز میدیم واقعا صدای موتور سنگین رو احساس کنی؟
میدونید... اون صدایی که واقعا راضی کننده باید باشه نیست!
امشب موتور سنگینی از بغل دستم رد شد با صدای واقعا عجیب و کر کنی!
به فکر رفتم گفتم به احتمال زیاد روی این موتور هم میشه چنین صدای اگزوزی پیداه کرد! که اگر واقعا بشه شاهکار هست!

لطفا نظرتونو بگید.
و ایا ممکنه روی خود اگزوز اصلی خفه کنی قرار گرفته شده باشه که با برداشتن اون اون صدای اصلی رو حس کنی؟

و اگر همگی مثبت هست چقدر هزینه بر میدارد؟ و چگونگی تهیه ان به چه صورت هست؟ و آیا به موتور و انجین فشاری وارد نمیشود؟

Prince_Amin
08-06-1389, 12:50 قبل از ظهر
سلام دوستان!پولسار 220 طرح 200 سابق هم در هند وارد بازار شده!!بعد از متوقف شدن تولید 200 پولسار شرکت باجاج تصمیم به ارئه ی مدل 220 در دو طرح معمولی فلاپ دار و طرح جدید street fighter کرده!
این هم عکساش:
طرح معمولی فلاپ دار:
طرح بدون فلاپ street fighter (بدنه پولسار 200 انجین 220 سی سی):

hosein_dig
10-06-1389, 12:37 بعد از ظهر
سلام
ببخشید من دیل آپم ماشالا هم پیج هاتون سنگینه !!
من سولاتم رو اینجا مطرح میکنم
کپی پیست از تیون هست، حال ندارم دوباره ادیتش کنم :20:
من به چند مشکل بر خوردم [Only registered and activated users can see links]
1)محافظی که روی اگزوز هست که با 2 پیچ متصل شده ، یکی از پیچ ها افتاده و زمان حرکت صدای بدی تولید میکنه، پیچ رو از کجا تهیه کنم؟
2)فلاپ جلو جای که کنار زانو قرار میگیره و محل پوشش فلاپ و باک هست ( انتهای آرم برجسته پالس) ، در سمت راست باک با فلاپ به قاعده تقریبا یک بند انگشت فاصله ایجاد شده و در سمت چپ فلاپ تقریبا به باک چسبیده . چطور فاصله ها رو درست کنم( آقا سپاسی اگه مییشه آدرس پی ام کن بیام موتور منو ببینی)
3) جا پائی عقب جائی که یک تک فلز کوچیک در انتهای جا پائی قرار داره ،خیلی فاصله پیدا کرده بود ، فشارش دادم داخل که شکست و جدا شد

فعلا هم با دیسک عقب ور نرفتم (هوا گیری) ، ولی زنجیر رو با اسپره روغن کاری کردم

از راهنمای های دوست خوبمون آقای سپاسی ممنون ، صدای زنجیر خیلی کم شد (عوضش محافظ اگزوز صدای توپی میده !! [Only registered and activated users can see links] )
دیروز سه شنبه دقیقا زمانی که یک هفته از خرید موتور من گذشته بود(9-6-89) ،صبح خوشحال شاد رفتم قفل موتور رو باز کردم و استارت مبارک رو زدم دیدم زرشک یه صدای قر قری از استارت میاد و وقتی روی کنسول دقیق شدم دیدم به به نشانگر باطری مشغول چشمک زدنه ، هیچی موتور رو دوباره قفل کردم و با سی جی عزیزم رفتم کارم رو انجام دادم و اومدم سر راه از یه موتور سازی سوال کردم گفت بزار دنده دو و هول بده گفتم بابا موتور یه هفته نیست خریدم ( اینم فواید خرید از نمایندگی)گفت احتمالا باطریش خراب شده [Only registered and activated users can see links] سرتون رو درد نیارم اومدم خونه و با همون تکنولوژی هولی موتور سه میلیونی رو روشن کردم [Only registered and activated users can see links] یه ده دیقه ای باهاش چرخ زدم و بازم استارت زدم و همون برنامه بود زنگ زدم آقای حسینی ( نماینده فروشنده محترم) گفت بیا اینجا بالاتر از ما یه حسین آقا نامی هست کارش پالسه منم رفتم و بنده خدا باز کرد و گفت باطریتته گفتم چه کنم که یا اسیدی بنداز یا خشک، خلاصه منم رفتم گمرک یه باطری جی اس گرفتم بیست هزار تومن و همون جا بستم ، مسخر میدونید چیه من تا حالا آبزار موتور رو استفاده نکرده بودم ابله ها یه پیچ گوشتی دو سو نذاشته بودن تو پک ، ابزار سی جی م خیلی بهتره

حالا تعدادی سوال ( بگذریم که فعلا کسی جواب نمیده و تحویل نمیگیره :cool: )
1_این باطری برای موتور مناسبه 12v 9A GS البته از خود موتور سازه سوال کردم ولی زیاد به حرفاشون اعتماد ندارم
2_من دیدم بعضی پالس ها چراغ عقبشون LED هاشون سوخته نکنه همین قضیه بخاطر باطریه و برای منم پیش بیاد
3_من صبح ها که روشن میکنم با یه تک استارت روشن میشه ولی کمی که گاز میدم پت میزنه و خاموش میشه
4_ وقتی پشت چراغ توقف میکنم یا به هر دلیلی توقف میکنم ( بعد مدتی که موتور داغ میشه)تا یه مدت زمانی (20-30 ثانیه) کمی دور موتور روی 2.5 میمونه و بعد میاد رو 1.5 (خودم تنظیم کردم ، 1.5 درسته؟) برا شما ها هم این جوریه ؟
5_جدیدا (دو ، سه روز ) کمی دنده ها سفت جا میره فکر کنم باید روغن رو دوباره عوض کنم ، نظر شما چیه ؟

Red Hat
10-06-1389, 04:25 بعد از ظهر
)محافظی که روی اگزوز هست که با 2 پیچ متصل شده ، یکی از پیچ ها افتاده و زمان حرکت صدای بدی تولید میکنه، پیچ رو از کجا تهیه کنم؟

تو گمرک اگه پیدا نکردی برو خیابون موازی حلال احمر (البته بالاش) اونجا هرپیچی بخوای هست .

)فلاپ جلو جای که کنار زانو قرار میگیره و محل پوشش فلاپ و باک هست ( انتهای آرم برجسته پالس) ، در سمت راست باک با فلاپ به قاعده تقریبا یک بند انگشت فاصله ایجاد شده و در سمت چپ فلاپ تقریبا به باک چسبیده . چطور فاصله ها رو درست کنم

فلاپ رو باز کن و دوباره درست ببند

فعلا هم با دیسک عقب ور نرفتم (هوا گیری)

لازم نیست

این باطری برای موتور مناسبه 12v 9A GS البته از خود موتور سازه سوال کردم ولی زیاد به حرفاشون اعتماد ندارم

دیگه بیشتر از این فایده نداره شما اگه یه نیرو گاه هم وصل کنی لوازم برقی موتور به اندازه خودش آمپر میکشه.

من دیدم بعضی پالس ها چراغ عقبشون LED هاشون سوخته نکنه همین قضیه بخاطر باطریه و برای منم پیش بیاد

نه

من صبح ها که روشن میکنم با یه تک استارت روشن میشه ولی کمی که گاز میدم پت میزنه و خاموش میشه

بعد از اینکه موتور گرم میشه درست میشه؟

جدیدا (دو ، سه روز ) کمی دنده ها سفت جا میره فکر کنم باید روغن رو دوباره عوض کنم ، نظر شما چیه ؟

تنظیم کلاچ

hosein_dig
10-06-1389, 07:56 بعد از ظهر
به به دوست خوب خودم :7:

بعد از اینکه موتور گرم میشه درست میشه؟
بله یه 2-3 دیقه کار میکنه ردیف میشه

تنظیم کلاچ
امروز که 20 کیلومتر رفتم اصلا اذیت نکرد :23:
تا اعلان 430 (دقیق نمیدونم چون انقدر خسته شده بودم دیگه کیلومتر رو یادم نیست:3:) رفتم خیلی حال میده ولی راحتی که روان داشت این نداره من یکساعت و خورده ای روی روان نشستم ولی اصلا خسته نشدم ولی صداش و گرماش اذیتم کردم ، شاید هم زمانی، روان هم گرفتم (شاید)

من میخوام رو 500 ک . م دوباره روغن ام رو عوض کنم و همین طور سر 1000 تا و از اون به بعد میخوام به پیشنهاد آقا سپاسی سوپر پیشتاز (SL) بریزم

درباره سواریش بگم واقعا من لذت فراوانی میبرم ثبات زیادی در رانندگی داره و کنترل خیلی عالی ، ترمز های عالی تر ، ولی دور گردش فرمونش خیلی کمه یه خیابون 3 متری رو 2 بار باید سرو ته کنه مثل ماشین تازه بعضی وقت ها هم جکش گیر میکنه اگه 2 ترک هم باشی که همش باید مراقب ساندویچ ها و دست انداز ها باشی که جک گیر نکنه ، و نمیشه سر پیچ ها 2 ترک موتور رو از یه حدی بیشتر خوابوند چون بازم جک گیر میکنه ولی آقا سپاسی گفت نمیدونم چی رو بریدم درست شد نمیدونم چرا سر 2-3 ساعت احساس خستگی گردن ، کتف و کمر میکنم اگه خسته نمیشدم شاید 5-6 ساعت یه ضرب متور سواری میکردم :32:
ای کاش قرار های آن رود داشتیم ، میرفتیم میگشتیم خیابون گردی بجزء دود خوردن و ترافیک، اندکی بیشتر حال نمیده ( البته بجز بعضی خیابون ها که پر دار درخت هستش و از خنکی لذت میبری) ولی وقتی در طبیعت سیر میکنی یه حال دیگه داره ، چیتگر هم که نمیزارن با موتور بری (البت موجرد)
خسته شدم بس خیابون ها رو دور زدم

اینم تصویری از موتورم

Red Hat
10-06-1389, 08:30 بعد از ظهر
به به دوست خوب خودم

باعث افتخار هست که با شما دوست هستیم.

بله یه 2-3 دیقه کار میکنه ردیف میشه پس مشکلی نیست .

ای کاش قرار های آن رود داشتیم شما هم میتونی با دوستان آنرودی تا دم پیست کراس بیای.

Prince_Amin
03-07-1389, 10:21 بعد از ظهر
سلام دوستان!من من یک مسافرت 3 روزه در هند با پولسار 220 دوستم رفتم!مسافرتی به مسافت 700 کیلومتر و پر از فراز و نشیب و موقعیتهای اب و هوایی و جاده ای مختلف!در ابتدای مسیر با توجه به اینکه موتور برای من تازگی داشت زیاد به هندلینگ و قلقهای موتور اشنا نبودم!نکته ای که برای من جالب بود عدم داغ کردن موتور بود!به طوری که من هم مسیر رفت و هم مسیر برگشت رو به صورت یک ضرب و فقط با توقفهای کوتاه 10 20 دقیقه ای طی کردم و هیچ مشکل داغ کردنی وجود نداشت!ولی متاسفانه ترمز دیسکی عقب موتور واقعا اذیت میکرد!به طوری که مجبور شدم در یکی از شهرهای بین راه به تعمیرگاه مجاز باجاج مراجعه کنم!ولی متاسفانه در مسیر برگشت در حالی که جاده بسیار پر و پیچ و خم و فراز و نشیب بسیار زیادی داشت ترمز عقب رو به طور کامل از دست دادم(در طول مسیر خیلی رعایت ترمزها رو کردم و سعی میکردم با استفاده از دنده ی سنگین پیچها رو رد کنم ولی با این حال ترمز ضعیف عقب این موتور دچار مشکل شد و بقیه ی مسیر رو با استفاده از دیسک جلو و استفاده از دنده های سنگین برای طی پیچها ادامه دادم!انتظار من این بود که پولسار در پیچها خوب عمل نکنه و دچار لغزش از عقب بشه ولی هرگز اینچنین نشد و با اینکه سطح تماس رکابهای بغل با جاده به دلیل پیچها زیاد بود ولی اصلا حتی یک مورد هم لغزشی در چرخ عقب موتور وجود نداشت!حتی در بعضی جاها که زمین به دلیل وجود مه خیس بود ولی اصلا با مشکلی مواجه نشدم!یک نکته ی جالب دیگه اینکه همونطور که میدونید پولسار کلا موتور پر سر و صدایی هست چه در بدنه چه در انجین!ولی بدلیل وجود سرمای زیاد در مقصد سفر سر وصدای موتور نیز کاملا متوقف شده بود و مثل این بود که موتور رو تازه اچارکشی کرده باشن!!در قسمتی از مسیر هم که هوا مه الود بود واقعا چراغهای جلوی 220 فوق العاده عمل کردند!من به عنوان مه شکن از چراغهای جلو استفاده کردم و واقعا کارا بود!!یک نکته ی منفی دیگه در مورد 220 صندلیهای بسیار خشک اون هستند!با اینکه کمکهای عقب موتور برای دو سوار تنظیم شده بودن و عملکرد قابل قبولی داشتند ولی صندلیهای بسیار سفت و خشک پولسار در دراز مدت بسیار من و همراهم رو اذیت میکرد!در کل سفر بسیار خوب و خاطره انگیزی بود !موتور در هیچ جا از لحاظ قدرت کم نیاورد! در هنگام سبقت گرفتن در سرعتهای بالا هم حتی گاهی اوقات نیاز به معکوس دادن هم نبود!!با توجه به تجربه ای که از پولسار 220کسب کردم این موتور یا هیوسانگ 250 صد در صد یکی از موتور سیکلتهای اینده من خواهند بود!فقط دوستان قبل از سفر حتما موتور رو فول سرویس بکنید!به خصوص روغن موتور ترمزها چرخها و حتی صفحه کلاج!چون این چند مورد مشکلی نداشته باشن قطعا سفر ایمنی خواهید داشت!;)

hosein_dig
16-07-1389, 11:11 قبل از ظهر
سلام به برو بچ {ویرایش شد}
قابل توجه دوستانی که هنوز آچار کشی نکردن (مثل خودم) من دیروز داشت موتور رو چک میکردم و پیچ های که میدیدم سفت میکردم ->

- روی پایین انجین اونجای که نوشته باجاج (هم راست ، هم چپ) یه سری پیچ شماره 8 هست که من داشتم سفتشون میکردم دیدم حسابی شل بودن
- روی رادیاتور هم 2 تا پیچ 8 هست که اون هم شل بود

- یه سری پیچ هم هست که زیر زینه ، پیچ های که بدنه پلاستیکی رو به بدنه فلزی متصل میکنه اونا هم شل بودن ، شمارش یادم نیست فقط چون پلاستیک هست مواظب باشین زیادی فشار نیارین

راستی من لقمه سمت چپ م شل هر دو تا پیچش رو سفت کردم بازم لق میزنه ، به نظرتون بازش کنم چیزی زیرش ببندم ؟
یا ولش کنم ؟
داش یادم میرفت شمع ها رو هم باز کردم و سمت راستی رو کم جمع کردم (فعلا فیلر ندارم، باید بگیرم)، هردو شمع نسبتا تمیز بودن

مخزن روغن ترمز جلوتوها تون رو چک کردین ؟!
جواب بدین

Prince_Amin ([Only registered and activated users can see links])
دوست عزیز از ارائه تجربیات بسیار ممنون:grouphug:

Paradaise
20-07-1389, 05:37 بعد از ظهر
راستی من دیدم تاپیکی در مورد پالس 200نبود (حداقل من ندیدم) میخواستم ببینم 220یا موتورای دیگه هم مثل 200هست به خاطر این عکسها میگم اون چرخ دنده پلاستیکی و زنجیر اتصال گیربکس به موتور

Hayabusa namorde
21-07-1389, 01:38 قبل از ظهر
سلام به برو بچ {ویرایش شد}
قابل توجه دوستانی که هنوز آچار کشی نکردن (مثل خودم) من دیروز داشت موتور رو چک میکردم و پیچ های که میدیدم سفت میکردم ->

- روی پایین انجین اونجای که نوشته باجاج (هم راست ، هم چپ) یه سری پیچ شماره 8 هست که من داشتم سفتشون میکردم دیدم حسابی شل بودن
- روی رادیاتور هم 2 تا پیچ 8 هست که اون هم شل بود

- یه سری پیچ هم هست که زیر زینه ، پیچ های که بدنه پلاستیکی رو به بدنه فلزی متصل میکنه اونا هم شل بودن ، شمارش یادم نیست فقط چون پلاستیک هست مواظب باشین زیادی فشار نیارین

راستی من لقمه سمت چپ م شل هر دو تا پیچش رو سفت کردم بازم لق میزنه ، به نظرتون بازش کنم چیزی زیرش ببندم ؟
یا ولش کنم ؟
داش یادم میرفت شمع ها رو هم باز کردم و سمت راستی رو کم جمع کردم (فعلا فیلر ندارم، باید بگیرم)، هردو شمع نسبتا تمیز بودن

مخزن روغن ترمز جلوتوها تون رو چک کردین ؟!
جواب بدین

Prince_Amin ([Only registered and activated users can see links])
دوست عزیز از ارائه تجربیات بسیار ممنون:grouphug:

حسین جان یکم ابتکار داشته باش برادر ,متن رو کپی نکن خوب ...( تابلو ):20:
پالس 220 فقط یه اگزوز میخواد که صداش به هیکلش بخوره
کمک عقبش رو برداری و تک کمکش کنی(می ارزه؟؟)
رینگشو رنگ کنی (یه هارمونی زیبا تو رنگ موتور استاد کنی)

فقط نمیدونم چه اگزوزی باید روش بندازم(تو کارون بودم یه پالس 200 زرشکی رنگ برداشته بود اگزوزشو عوض کرده بود قطر سوراخ اگزوز فکر کنم 5 سانت بود , از شانس بد من پشتش حرکت میکردم هر چی گاز میداد این تپ تپ فشار هوای اگزوز به صورتم میخورد ولی صدای مهیبی داشت شیشه های ماشینا رو میلرزوند ولی وقتی تو دور می افتاد صداش میخوابید)

Prince_Amin
12-08-1389, 01:37 بعد از ظهر
سلام دوستان!من یه پولسار 220 دست دوم خریدم! 3 4 تا مشکل عمده الان باهاش دارم!یکی اینکه وقتی فرمون موتور رو کامل به سمت راست میچرخونم دسته کلاج موتور که در سمت چپ فرمون قرار داره به بدنه (فلاپ بادگیر)میخوره!در حالی که با چرخوندن فرمون به سمت چپ چنین مشکلی برای سمت راست فرمون پیش نمیاد واسه همین وقتی میخوام دور بزنم همش دستم بین بدنه و کلاج گیر میکنه!مشکل از چیه؟؟مشکل بعدی اینه که وقتی تو دنده یک هستم خلاص کردن موتور کار حضرت فیله!همش میره تو دنده دو !!ولی خلاص کردن از 2 به خلاصی راحت و بدون مشکله!!و اخرین مسئله اینه که عملکرد ترمز عقب مناسب نیست و باید پدال رو خیلی فشار بدم تا خوب بگیره و واسه همین سرعت عکس العمل در رانندگی میاد پایین!اینو چیکارش باید کرد!در ضمن یه چیزی دقت کردم!سمت چپ سیلندر مقداری روغن خشک شده قرار داره!به نظرتون طبیعیه؟؟یا مشکلی وجود داره؟
در اخر یک سوال!بهترین روغن موتور که بهترین کارایی رو داشته باشه برای پولسار 220 چیه؟
موتورم مدل 2009 هست هند هستم و حدود 1 میلیون و 300 خریدمش!

Red Hat
13-08-1389, 02:44 بعد از ظهر
سلام دوستان!من یه پولسار 220 دست دوم خریدم! 3 4 تا مشکل عمده الان باهاش دارم!یکی اینکه وقتی فرمون موتور رو کامل به سمت راست میچرخونم دسته کلاج موتور که در سمت چپ فرمون قرار داره به بدنه (فلاپ بادگیر)میخوره!در حالی که با چرخوندن فرمون به سمت چپ چنین مشکلی برای سمت راست فرمون پیش نمیاد واسه همین وقتی میخوام دور بزنم همش دستم بین بدنه و کلاج گیر میکنه!مشکل از چیه؟؟

احتمالآ موتور شما یک زمین خوردن رو تجربه کرده.

مشکل بعدی اینه که وقتی تو دنده یک هستم خلاص کردن موتور کار حضرت فیله!همش میره تو دنده دو !!ولی خلاص کردن از 2 به خلاصی راحت و بدون مشکله

تنظیم نبودن سیم کلاچ

و اخرین مسئله اینه که عملکرد ترمز عقب مناسب نیست و باید پدال رو خیلی فشار بدم تا خوب بگیره و واسه همین سرعت عکس العمل در رانندگی میاد پایین

یک پیچ داره که باید اون رو تنظیم کنی تا ترمز بالا تر بگیره.

اینو چیکارش باید کرد!در ضمن یه چیزی دقت کردم!سمت چپ سیلندر مقداری روغن خشک شده قرار داره!به نظرتون طبیعیه؟؟یا مشکلی وجود داره؟

شاید بخا روغن باشه که به مرور زمان ایجاد شده ولی باید دید و نظر داد.

در اخر یک سوال!بهترین روغن موتور که بهترین کارایی رو داشته باشه برای پولسار 220 چیه؟

نمیدونم!!!!

Prince_Amin
13-08-1389, 10:57 بعد از ظهر
خوب امروز با خرجی حدود 20 هزار تومن +15 تومن خرج روغن موتور همه ی مشکلا حل شد!فقط یک سوال!اینکه ایا با داغ شدن موتور صدای موتور تغییر میکنه؟؟چون موتور من وقتی سرده صدای معمولی و بسته ای داره!وقتی داغ میشه صداش خیلی باز میشه!به عبارتی صدای موتور انگار بیشتر میشه!دو سه جا نشون دادم میگن نرماله!ولی حالت خر خر کردنی داره!روغن رو هم عوض کردم!به نظرتون مشکلی وجود داره یا صدای طبیعیه پولساره؟ببینید موتور که سرد باشه صدا معمولی و گوش نوازه!ولی وقتی گرم میشه بعد از یه ربع 20 دقیقه صدای موتور هم تغییر میکنه و به شدت بازتر میشه!
در ضمن امروز روغن موتور shell 4t ultra full synthetic 10w40 خریدم حدود 15 هزار تومن!چند جا سوال کردم گفتن واسه پولسار 220 مناسبه!نظر شما چیه؟؟؟
جهت اطلاع کارکرد این موتور روزی که خریدمش 6800 کیلومتر بوده!;)

Red Hat
13-08-1389, 11:08 بعد از ظهر
خوب امروز با خرجی حدود 20 هزار تومن +15 تومن خرج روغن موتور همه ی مشکلا حل شد!فقط یک سوال!اینکه ایا با داغ شدن موتور صدای موتور تغییر میکنه؟؟چون موتور من وقتی سرده صدای معمولی و بسته ای داره!وقتی داغ میشه صداش خیلی باز میشه!به عبارتی صدای موتور انگار بیشتر میشه!دو سه جا نشون دادم میگن نرماله!ولی حالت خر خر کردنی داره!روغن رو هم عوض کردم!به نظرتون مشکلی وجود داره یا صدای طبیعیه پولساره؟ببینید موتور که سرد باشه صدا معمولی و گوش نوازه!ولی وقتی گرم میشه بعد از یه ربع 20 دقیقه صدای موتور هم تغییر میکنه و به شدت بازتر میشه!
در ضمن امروز روغن موتور shell 4t ultra full synthetic 10w40 خریدم حدود 15 هزار تومن!چند جا سوال کردم گفتن واسه پولسار 220 مناسبه!نظر شما چیه؟؟؟
جهت اطلاع کارکرد این موتور روزی که خریدمش 6800 کیلومتر بوده!;)

اون صدا مربوط به قطعات متحرک و مخصوصآ سوپاپ ها هست که وقتی موتور گرم میشه صداش بیشتر میشه و طبیعی هست البته اگه روغن سفت تر بریزی صداش کمتر میشه ولی زیاد نگران نباش مشکلی نداره.

Prince_Amin
14-08-1389, 07:24 قبل از ظهر
بچه ها یه سوال دیگه!به طور کلی هر چند مدت یه بار روغن موتور رو عوض کنم؟و هر چند مدت نیاز به اچارکشی موتور واسه فلاپها و بدنه هست؟و همچنین اگه اسم روغنی که شما استفاده میکنید رو هم بگید ممنون میشم;)

sirn
14-08-1389, 10:05 قبل از ظهر
بچه ها یه سوال دیگه!به طور کلی هر چند مدت یه بار روغن موتور رو عوض کنم؟و هر چند مدت نیاز به اچارکشی موتور واسه فلاپها و بدنه هست؟و همچنین اگه اسم روغنی که شما استفاده میکنید رو هم بگید ممنون میشم;)
:7tir:
اگه موتورت ابندی شده بسته به استفاده..ولی هر هفت یه برسی کلی بد نیست...روغن هم هر چی تو گستره زمانی کوتاه تر عوض کنی بهتره...من 1500km پیشنهاد میکنم..روغن بهران مقرون به صرفه و با کیفیت هست.....[Only registered and activated users can see links]

sirn
14-08-1389, 01:43 بعد از ظهر
دوست عزیز من هند هستم به این روغن دسترسی ندارم!راستی واسه اون مقداری روغن مانده که سمت راست سیلندر موتور بود تعمیرکار گفت پیچهای سر سیلندر سفت نبودن!!مگه میشه چنین چیزی؟طرف میگه مشکل حل شده!بچه ها من نگرانم در مورد روغن ریزی از سیلندر!دقیق بگم کجا روغن هست!سمت راست سیلندر در جلوی سیلندر یعنی نزدیک رادیات!اونجا مقداری روغنیه دست که میزنم مقداری روغن تیره رنگ که معلومه از قبل مانده بوده میچسبه بدستم!طبیعیه؟یا مشکلی هست؟یا مشکلی بوده و بعد از سفت کردن سرسیلندر حل شده؟؟!
تمیزش کن یه مدت سواری بگیر ببین اگه بازم روغن داد...مشکل داره..:11:

sirn
15-08-1389, 12:00 قبل از ظهر
خوب اگه مشکل داشته باشه چیکار باید بکنم؟قابل حله؟؟؟یا مشکل حادی به حساب میاد؟؟؟
هیچ مشکلی حاد و حل نشدنی نیست........................فقط ممکن هست زحمتت و هزینت بیشتر بشه---------ممکنه نیاز به تعویض قسمت معیوب باشه...اگه دوباره روغن داد باید به تعمیرکار نشون بدی!!:297:

Babak
15-08-1389, 01:10 قبل از ظهر
خوب اگه مشکل داشته باشه چیکار باید بکنم؟قابل حله؟؟؟یا مشکل حادی به حساب میاد؟؟؟

اگر از قسمت سر سیلندر باشه ومشکل حل نشه با تعویض یه واشر سر سیلندر حل می شه.ولی همون طور که دوستان گفته بودن شما اول حسابی انجینو بشور بعد ببین آیا بازم اون قسمت خیس می شه یا نه:28:

MR.K
15-08-1389, 08:29 قبل از ظهر
در مورد صدای موتور وقتی گرم میشه یک نکته رو باید در نظر داشته باشی, اگه صدای اگزوز فرق میکنه که مشکلی نیست ولی اگر صدای انجین تغییر میکنه ممکنه از شل بودن فیلرها باشه که با تنظیم حل میشه.
در مورد روغن ریزی باید این نکته رو در نظر داشته باشی که اگر روغن مشاهده شده خشک و یا خیلی صفت مثل گیریس هست, پیچهای سر سیلندر شد بوده و اگر روغن روان و تازه مشاهده کردی واشر سر سیلندر باید تعویض گردد.

Prince_Amin
15-08-1389, 10:44 بعد از ظهر
فیلر چیه؟من اینجا با تعمیرکار هندی مواجه هستم که به سختی میفهمه!!!مگر اینکه نمایندگی کار خاصی کنه که اونا هم اکثرا بوقند!!فیلر چیه و چطور تنظیم میشه؟؟؟!و اگر تنظیم نباشه اتفاق خاصی میفته؟؟؟

Babak
15-08-1389, 11:46 بعد از ظهر
فیلر فاصله بین اسبک و سوپاپ ها هست که هر کدام از سوپاپ ها(دود و هوا)یه اندازه مشخص دارند که خوده کارخانه سازنده اعلام می کنه که تعمیر کار باید با وسیله که مخصوص فیلر هست اونو تنظیم کنه.صدایی که موتور به اصطلاح در زمان فیلر نبودن می ده تو دوره آرام یه صدای تیک تیک هست:consoling2:

Prince_Amin
23-08-1389, 12:58 قبل از ظهر
بچه ها یه سوال!وقتی بنزین موتور کم میشه مثلا 3 خط نشون میده موتور ریپ میزنه و مجبورم میشم شیر بنزین رو بندازم رو زاپاس!!!میخوام بدونم طبیعیه که نشونگر بنزین هنوز 3 خط نشون بده ولی موتور ریپ بزنه و چراغ قرمز بنزینش روشن بشه؟؟وقتی میندازمش رو زاپاس مشکل حل میشه!!
راستی یه سوال دیگه!که شاید بر میگرده به تجربه ی قبلیم از موتوری کم حجم تر!توی ترافیک امروز که ترافیکی سنگین ولی روان بود و نمیشد موتور رو خاموش کرد پاهام گرمای موتور رو احساس میکرد!حرارتش شلوارمو هم گرم میکرد!!میخوام بدونم طبیعیه توی 220؟

Alireza
23-08-1389, 01:10 قبل از ظهر
اره اقا طبیعیه اون 3 خط واسه زاپاسه
گرما هم طبیعیه

Prince_Amin
25-08-1389, 07:36 بعد از ظهر
دوستان من یک لیتر روغن تو موتور ریختم!کافیه؟؟؟؟در ضمن این صداهه واقعا رو اعصابمه!!!وقتی موتور گرم میشه این صدا شروع میشه!!نمیدونم چطور توصیفش کنم!!!چند جا هم بردم میگن فعلا باهاش کار کن شاید حل بشه!!!!!موتور وقتی سرد صداش گرفته و نرماله!بعد از گرم شدن و گذشت حدود 10 دقیقه دیگه هر چی صدا هست از این انجین بیرون میاد!!!!!!!اها راستی با یه پولسار 220 دیگه مقایسه کردم اون هم صدای خر خر داشت انجینش ولی مطمئنم مال من بیشتر بود!!!واسه ی این تنظیم فیلر هم بردمش در اینجا بهش میگن valve timing issue که یارو تستش کرد گفت مشکلی نداره!!پس این خر خر از کجااااست؟؟؟!!!

Alireza
25-08-1389, 09:16 بعد از ظهر
1 لیتر کمه واسه این موتور دقیقشو دوستان باید بگن

Prince_Amin
25-08-1389, 09:23 بعد از ظهر
جدیی؟؟؟من الان نزدیک به 2 هفتست با همون 1 لیتر روغن موتور رو روندم!!مشکلی بوجود نمیاد؟؟فردا برم فکر روغن کنم!

Babak
26-08-1389, 03:11 قبل از ظهر
مقدار ظرفیت روغن رو بغل اون گیج روغن اصولا می زنه برای موتوره شماcc 1200کافیه

Prince_Amin
04-09-1389, 09:49 بعد از ظهر
دوستان چند روزی پیگیر گرفتن تاپ اسپید پولسارم هستم!متاسفانه دهن موتور رو که سرویس کنم سرعت از 127 بیشتر نمیشه!اون 127 هم در شرایطی که جاده شیب پیدا کنه!!کاربراتور رو تازگی ها دادم تمیز و تنظیم کردن!روغن رو هم که بهترین روغن موجود رو ریختم!!مشکل از چیه؟؟صفحه کلاج رو عوض نکردم!و همچنین اون صدایی که از انجین میاد رو کاری براش نکردم چون چند جا نشون دادم گفتن چیز خاصی نیست!!!!چیکار کنم؟؟این موتور من دقیقا یادمه اون تا چند ماه پیش که مال رفیقم بود و رفیقم هم راننده ی متبحری نبود راحت 135 تا رو در میومد!!اما الان؟؟؟؟!!

Prince_Amin
10-09-1389, 06:39 بعد از ظهر
دوستان من فیلطر هوای k&n مدل 1100 رو انداختم روی موتورم!صداش خفن شده!البته قابلیتهای دیگه ای هم داره که هنوز فرصت نکردم موتور رو تست کنم!ولی یه مشکلی وجود داره!اونم اینکه اخطار فیلطر هوا در کنسول کیلومتر موتور نمایان شده!!به نظرتون مشکل از چیه؟؟ایا این فیل.تر در دراز مدت برای موتور مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟!؟

mamal9620
19-09-1389, 08:09 بعد از ظهر
میگم موتورت خوب گاز میخوره یا نه بنزین سوپر میریزی یا معمولی صفح کلاج بستگی به نوع راه رفتن یه چیزی حدود 30000 تا باید تعویض بشه

یه تست توی تونل توحید شمال به جنوب بکن ببین چطوریه
منم یه پولسار 180 برای سال83 بود دادم یه اپاچی گرفتم الان مثل سگ پشیمونم با پولسار 127 تا میومدم البته روزهای اول جاده کفی 127 تا میومد ولی این اواخر توی سرپاینی 127 تا میومد ولی خدایی موتور بود

Dragon55
22-10-1389, 05:33 بعد از ظهر
سلام دوستان از آشناییتون خوشحالم

راستش منم مدتیه وسوسه شدم یه دونه 220 بخرم، البته فعلا پولم کمه ولی دارم جورش میکنم، فقط بین 200 و 220 شک داشتم. یکی از دوستام یه دونه 200 داره و رفته گمرگ تهران موتورش کار تعمیری داشته میگه پرسیده گفتند که 200 خیلی بهتره، چون قطعات 220 پیدا نمیشه، فلاپ 220 بعد از مدتی صدا میده، استعلاک لنت عقب زیاده و در کل به صرفه نیست. البه من حرفای دوستان رو خوندم ولی میخواستم از محمد سپاسی عزیز بپرسم واقعا اگه خودش بجای من بود بین 200 و 220 کدوم رو انتخاب می کرد؟ :297: میدونم الان 220 دارید ولی نمی دونم قبلا 200 هم داشتید یا نه؟

moshii
08-11-1389, 04:05 بعد از ظهر
سلام
در بین پالس ها پیشنهاد میکنم اگر قصد خرید دارید 220 بردارید و اگر نمیخواهید اینقدر هزینه کنید 180 اون رو بردارید...
200 اون یک سری مشکلاتی داشته است که در 220 اونها برطرف شده.
و البته بهتون پیشنهاد میکنم اول یه کم با 220 سواری بگیرید خودتون متوجه مقایسه اون میشد.
اینجانب حدود 6 ماه میباشد این موتور را دارم و حدود 8000 تا هم تا الان با اون رفتم.
تاپ اسپید اینجانب 141 بود. و تا کنون غیر از یک بار اچار کشی و تعویض روغن هر هزار کیلومتر تا کنون در هیچ تعمیرگاهی نرفته ام.
ضمنا اگر درست برونید هیچ وقت مسیرتون برای خرید قطعات نمیگیره.

سلام دوستان از آشناییتون خوشحالم

راستش منم مدتیه وسوسه شدم یه دونه 220 بخرم، البته فعلا پولم کمه ولی دارم جورش میکنم، فقط بین 200 و 220 شک داشتم. یکی از دوستام یه دونه 200 داره و رفته گمرگ تهران موتورش کار تعمیری داشته میگه پرسیده گفتند که 200 خیلی بهتره، چون قطعات 220 پیدا نمیشه، فلاپ 220 بعد از مدتی صدا میده، استعلاک لنت عقب زیاده و در کل به صرفه نیست. البه من حرفای دوستان رو خوندم ولی میخواستم از محمد سپاسی عزیز بپرسم واقعا اگه خودش بجای من بود بین 200 و 220 کدوم رو انتخاب می کرد؟ :297: میدونم الان 220 دارید ولی نمی دونم قبلا 200 هم داشتید یا نه؟

eshgh_namordeh
09-11-1389, 01:37 بعد از ظهر
توی کفی باد مخالف بیاد حداکثر چقدر میره ؟
توی کف باد نیاد چقدر میره ؟
سربالائی مثل چمران کردستان چقدر میره تک پشته و دو پشته ؟

Ali_Zare
10-11-1389, 12:21 قبل از ظهر
پالس 220 از بقیه مدلاش خیلی سره .... به نسبت شتاب قابل قبولی هم داره ...

moshii
11-11-1389, 01:51 قبل از ظهر
سلام
دوست عزیزم
در حالت معمولی که باد بیاد و همه چی باشه 125 تا 130
در حالت خوب که باد هم نیاد 135 تا 145 رو میتونی پر کنی..
بنده 141 باهاش رفتم تا حالا! البته جاده مناسبی هنوز پیدا نکردم...

توی کفی باد مخالف بیاد حداکثر چقدر میره ؟
توی کف باد نیاد چقدر میره ؟
سربالائی مثل چمران کردستان چقدر میره تک پشته و دو پشته ؟

Ali_Zare
11-11-1389, 11:10 بعد از ظهر
دوستان یه مشکلی با زنجیر چرخ دارم!!زنجیر چرخ در سرعت پایین و یا وقتی که در سراشیبی موتور رو خلاص میکنم قیژ قیژ میکنه!!دقیقا مثل موقعی که خشک باشه و گریس و روغن کاری نشده باشه!!در صورتی که من موتور رو دادم سرویس هم زنجیر چرخ رو تمیز کردن هم اینکه فیکسش کردن که تکون نخوره هم اینکه به اندازه ی کافی گریس کاری شده!!ولی هنوز قیژ قیژ میکنه مثل یه زنجیر خشک!!اعصابمو بهم میریزه همش زیر پام احساس میکنم یه چیزی میره و میاد!!!!موتور رو امروز دادم فول سرویس همه چیزش ok هست روغن موتور shell هم 1.3 لیتر ریختم !دوستان یه راهنمایی بکنید ببینم مشکل این زنجیر چرخ من چیه!!!
شما که همه چیز رو سرویس کردی چیزی نمونده ولی اگه مطمئنی که زنجیرت تاب برنداشته حتما خورشیدی رو یه اچار بنداز ...............:297:

Prince_Amin
12-11-1389, 02:09 قبل از ظهر
نه دوست عزیز تا هفته پیش این صدا رو نمیداد!دلیلی نداره اینجوری باشه!به قول دوستمون شاید از خورشیدی باشه!بازم باید چک کنم مرسی از پاسخ

moshii
12-11-1389, 11:22 بعد از ظهر
سلام
بر چه اساس این حرف را میزنید؟
حدود 7 ماه موتور رو دارم و تا کنون صدای ناجوری نه از زنجیر بلکه از هیچ جای موتور نشنیدم.
مگلی دارید مبارکتان باشد بنده هم چندی دیگر به جمع مگلی سواران میپیوندم ( 220 هم سر جایش هست ) اما اینکه بدون دانستن چیزی از چیزی به صورت کلی بد بگوییم پسندیده نیست.

همه پالسا اون صدارو میده گیر نده

moshii
19-11-1389, 03:49 بعد از ظهر
سلام
پالس 220 در شیراز 2870 میباشد.
به رنگ های مشکی قرمز خاکستری و ابی که به نظر اینجانب مشکی ان فوق العاده میباشد.
شرکت فارس موتور.

مهدی مریدا
20-11-1389, 08:15 بعد از ظهر
به نظر من که هم 200 داشتم و هم 220 سوار شدم اونقدر با هم فرقی تو شابو سرعت نمی کنن . فقط قیافشون فرق داره که اونم خودش ضعفه چون تو فلاپش صدا می پیچه .:4chsmu1:

Ali_Zare
22-11-1389, 10:46 قبل از ظهر
مهدی جان فرق 200 با 220 کاملا مشهوده هم تو شتاب هم سرعت ................

RIDER
22-11-1389, 01:01 بعد از ظهر
بنده ۲۲۰ برا یمدت خیلی کوتاه داشتم موتور خوبیه سرعتشم از ۲۰۰ بیشتره

مهدی مریدا
22-11-1389, 01:32 بعد از ظهر
من نگفتم فرق ندارن . منظورم اینه که فرقش زیاد محسوس نیست مخصوصا تو شتاب . چون 220 حدودا 8 کیلو سنگین تره . تاپ اسپیدشو نمیدونم شاید بیشتر باشه من تست نکردم . توی دفترچه هر دو تاشونم تاپ اسپیدو زده 130 تا تو سایت فارس موتور هم همینطور . البته رو اطلاعات اینا نمی شده زیاد حساب باز کرد .:297:

Kenji
22-11-1389, 02:06 بعد از ظهر
من دو تا 200 و 220 دیدم. شتاب و سرعت واقعا محسوس تغییر کرده بود. شاید به موتورها مربوط می شد البته چون 220 صفر بود

hghh
23-11-1389, 09:28 قبل از ظهر
دوستان من یه پالس 220 برج 3 خردیم چند تا سووال دارم . ممنون میشم راهنمایی کنید :
1.وقتی چند ساعت زیر نور آفتاب باشه خیلی بد روشن میشه ریپ میزنه ؟
2.توی سربالایی جاده فشم توی ترافیک دائم دور موتور کم میشد بعدش خاموش شد تا سرد شدنش هم دیکه روشن نشد؟
3.آیا ارزش داره 700/2 800 بدم یه دایلیم 250 بگیرم؟

moshii
23-11-1389, 03:16 بعد از ظهر
سلام
کلا هر موتوری زیاد زیر نور خورشید باشد به دلیل بخار شدن بنزین و فشار گاز چنین مشکلی براش پیش میاد.
مورد دوم هم مربوط به همین زیر نور خورشید هست چون بنده هم مثل شما برج 4 موتور رو گرفتم و تاکنون چنین مشکلی نداشتم.
مطمئنا دایلیم چیز دیگریست اما اگر برای کار های شهری و روزمره بخواهید فایده ندارد و نمیتوانید به خاطر ملت ندید پدید هر جایی بگذارید....

Hayabusa namorde
23-11-1389, 08:41 بعد از ظهر
سلام
220 موتور خوبی هست منم رازیم
اصلا اشتباه هست دایلیم و مگلی رو با این موتور مقایسه کرد
اونا انژکتوری هستن و هر کدوم از این سه موتور نقاط ضعف و قدرت داره.
یعدشم 200 با 220 زمین تا زیر زمین فرق داه هم تو شتاب هم تو کنترل هم از نظر شاستی هم از نظر انجین
من هر چقدر فکر میکنم شباهتی غیر از اگزوزو تایر نمیبینم !

یه مدت نبودم دلم تنگ شده بود.

hghh
25-11-1389, 08:46 قبل از ظهر
دوستان چندروز قبل پشت چراغ قرمز سپه تقریبا" 20 تا موتور میشدیم از پالس 180 گرفته و آپاچی 180 و موتورهای دیگه . به محض اینکه چراغ سبز شد همه موتورها بشدت شتاب گرفتن میتونم بگم هیچ موتوری اطراف خودم ندیدم و از توی آیینه فقط میدیدمشون.وقتی از کنار آپاچی سفید رد شدم جوری نگاه میکرد که انگار سوزوکی1000 ازش سبقت گرفته.وتا میدون حر تنها بودم.دنده 3 فکر کنم 95 تا میرفتم.
درمورد ترمزعقب هم میتونم بگه ترمز جلو فرق زیاد محسوسی با مدلهای قبلی نداره ولی ترمز عقب علی رغم اینکه گفته میشه ضعیفتر از جلو هست نسبت به کاسه ایها واقعا"عالیه . مزیتش هم اینه که همیشه احساس میکنی ترمز عقب مطمئنی داری .ولی این کاسه ایها یه مدت که موتور راه میره و توپی عقب داغ میشه بشدت افت میکنه.

sidmahdi
27-11-1389, 10:26 قبل از ظهر
سلام دوستان. چراغ روغن عروسک من تو حرکت روشن میشه ولی مقدارش درسته ، دلیلش چی میتونه باشه؟ من دارم دق میکنم کمکم کنید . تو زنجان 220 ندیدم. :i'm ok:

مهدی مریدا
27-11-1389, 06:55 بعد از ظهر
یه سنسور روغن داره احتمال زیاد یا اتصالش ضعیفه و یا فشنگی روغن خرابه . در غیر این صورت ایراد یا برقیه و یا متاسفانه فشار روغن پایینه که ممکنه از قیفی روغنش باشه . البته هول نکن یکی یکی مراحلی رو که گفتم چک کن بعدا عزا بگیر .:24:

sidmahdi
27-11-1389, 09:52 بعد از ظهر
آقا مهدی دمت گرم که جواب دادی، سنسور و اتصال سالمه ولی نفهمیدم قیفی چیه؟ :flower4:

مهدی مریدا
28-11-1389, 03:16 بعد از ظهر
غلام ادبتم . منظورم همون اویل پمپه . یعنی پمپ روغن . موتورسازا می گن قیفی روغن . ولی من احتمال زیاد می دم یا سنسورت درست عمل نمی کنه و یا یه جا اتصالی داره . جون قیفی این موتورا به این سادگیها خراب بشو نییست . بگرد دنبال اتصالی .:acigar:

sidmahdi
29-11-1389, 11:04 بعد از ظهر
آقا دمت گرم درست شد. سیمش قطعی داشت. راستی شمع سوزنی فایده داره عوض کنم.

مهدی مریدا
01-12-1389, 06:04 بعد از ظهر
داداش ، شمع سوزنی فوق العاده تاثیر داره ، البته اورجینالش ، هم شتابتو بهتر می کنه ، هم مصرفتو پایین تر میاره . شمع سوزنی ایریدیوم گیر بیا اصلشو ، هر 2 تاشم عوض کن . دونه ای 7 الی 8 هزار تومان قیمتشه .

moshii
29-01-1390, 12:11 قبل از ظهر
سلام
ظاهرا دوستان 220 سوار در این سایت نیستند!

اینم دو کلیپ از استارت و صدای اگزوز 220:
ببخشید شب بود!
----
همچنین پیشنهاد میکنم کلیپ هندا رپسول هم که در تهران میباشد مشاهده کنید:

BKING
17-02-1390, 12:10 بعد از ظهر
عنايت كنيد قيمت و تغييرات فني احتمالي در اين موتور رو بنويسند تا تاپيك به روز باشد

man_u
25-02-1390, 11:16 بعد از ظهر
کلا اگه با پالس حال نکنی باید چیکار کنی
کسی کمک میکنه:icon_pf (94):

moshii
25-03-1390, 06:06 بعد از ظهر
سلام
عزیزم خوب با پالس حال نمیکنی خوب نمیخریش دیگه!
سوال نداره دیگه.

---------- Post added at 07:06 PM ---------- Previous post was at 07:03 PM ----------

سلام
پالس مدل 220 جدید وارد بازار شده که روی فلاپ عقب نوشته شده 220 f که قبلا 220 dts-i نوشته شده بود.
ظاهرا تغییراتی در کاربراتور موتور داده شده

Babak
25-03-1390, 10:51 بعد از ظهر
با پالس منم حال نمی کنم ولی آپاچی روبیشتر می پسندم به نظرم سر تره:26:

ghost.rider1
26-03-1390, 04:43 بعد از ظهر
دوستان پالس 220 از روی این موتور ساخته شده .یعنی هندیها این موتورو گذاشتن جلوشون ساختن پالس 220 در اومده.میتونید تو قسمت ایمیج گوگل عکسارو ببینید yamaha fzs6w fzs6wc دوستان که 220 دارن میتون با کمک یه فرد وارد اگزوزو بیارن زیر زین و یا خیلی از قطعات یاماهارو واسه بدنش بندازن

Kami
16-04-1390, 03:02 بعد از ظهر
سلام به همه پالس منشان عزیز!
آقا واسه سوار شدن پالس 220 باید گواهی نامه الف 3 داشته باشی یا همون الف 2 کفایت میکنه؟؟؟
اصلا پلیس حالیش میشه که بخواد گیر بده؟
آقای سپاسی اگه لطف کنن جواب بدن ممنون میشم یا کلا 220 سوارا
فعلا گواهینامه موتور هوشمند نشده و با همین گواهینامه ها میتونید تا 250 سی سی رو سوار شید
یه مثال میزنم که متوجه شید
مثال الف 2 تا 200 سی سی سوار شی و الف 3 تا 250 سی سی
و روی گواهینامه بنویسه تا 200 سی سی شما مجاز به رانندگی هستید
اگه یه روز 400 سی سی ازاد شه که شک نکید ازاد میشه به زودی . پس این قوانین که تا 200 یا 250 سی سی اون موقع 400 سی سی رو باید چیکار کرد؟:7tir:
نمیشه گواهینامه رو 250 سی سی خط بزنی بنویسی تا 400 سی سی که
پس گواهینامه موتور وقتی میگیری معمولیه و تا هر سی سی که ازاده شما مجاز به رانندگی با ان هستید

hoopaad
25-04-1390, 01:42 بعد از ظهر
فعلا گواهینامه موتور هوشمند نشده و با همین گواهینامه ها میتونید تا 250 سی سی رو سوار شید
یه مثال میزنم که متوجه شید
مثال الف 2 تا 200 سی سی سوار شی و الف 3 تا 250 سی سی
و روی گواهینامه بنویسه تا 200 سی سی شما مجاز به رانندگی هستید
اگه یه روز 400 سی سی ازاد شه که شک نکید ازاد میشه به زودی . پس این قوانین که تا 200 یا 250 سی سی اون موقع 400 سی سی رو باید چیکار کرد؟:7tir:
نمیشه گواهینامه رو 250 سی سی خط بزنی بنویسی تا 400 سی سی که
پس گواهینامه موتور وقتی میگیری معمولیه و تا هر سی سی که ازاده شما مجاز به رانندگی با ان هستید

****** جان قضیه 400 چیه؟ :thanks: از کجا این خبرو داری شیطون؟ :29dz8zk:
راستی بنظرم 220 خیلی شبیه اینه suzuki sv650

2221

Hamiid
26-04-1390, 11:59 قبل از ظهر
دوستان واقعاً پالس ٢٢٠ شده ١٠٠/٣ .تا كي ميخواد قيمتها بالا بره ؟

nOviA
26-04-1390, 12:24 بعد از ظهر
تا وقتی که مصرف کننده راضیه و میخره.

Kami
02-05-1390, 12:49 بعد از ظهر
تنها ایراد پالس 220 کیفیت رنگ پایین تر نسبت به پالس 200 هستش مثل فلاپ هاش که زیر افتاب از بین میره و ترمز هاش که وقتی محکم بگیری لیز میخوره . اما خوب قیمت 3 میلیون 100 خوبه واسش چون موتور بدی نیست و ارزش خریدن رو داره
من خودم 3 ماه داشتم راضی بودم ازش
تو عکس زیر پالس 200 بعد از 1 سال کارکرد هنور تمیز مونده
2314

Kami
27-05-1390, 09:09 بعد از ظهر
من میخوام آپاچیمو بفروشم 220 کم کارکرد بخرم . نظرتون چیه ؟ خیلی شتابو سرعتش چشممو گرفته .
کار خیلی خوبی میکنی . پالس 220 من داشتم واقعا خیلی خوبه . شتابش از هیوسانگ کمتره . سرعتش 140 تو کفی .

Kami
27-05-1390, 11:31 بعد از ظهر
اینم عکس پالس من . که جون بگیری واسه خریدش
2761
یادش بخیر هم پالس 200 داشتم هم 220

Ali
27-05-1390, 11:46 بعد از ظهر
قرمزش خدایی هم خشگله هم تک هم تو چشم

hosein_dig
01-06-1390, 04:07 بعد از ظهر
آرشیو همشهری رو بررسی می کردم دیدم قسمت اعظم موتورای کارکرده که برای فروش گذاشتن پالس 220 بوده . مگه مشکل خاصی داره که این همه تقاضا برای فروشش بالاست ؟

مشکلی نداره
میدونی قضیه چیه چون این موتور نیم فلاپ هست و خیلی به تیپ موتور های سوپر اسپرت نزدیکه یه کسی مثل من که 1 سال این موتور رو داره دلشو میزنه و میخواد هرجوری شده یه چیزی اسپرت تر بخر مثل دایالیم یا مگلی ویا غیر . ولی وقتی میری مثل من تحقیق میکنی میبینی باید 5 میلیون پول بی زبون رو بدی بالای موتور ولی نه نرمی پالس رو داره نه فراونی قطعات و اینکه هر وقت بخوای مثل پراید با یه افت منطقی میتونی بفروشی بیخیال سایر موتور ها طی میکنی

ولی اگه خدا یه زمانی به من پول بده پارکینگ خونم رو پر متور میکنم البته بعد اینکه جنسیس خریدم ها:flower4::acigar::19:

mohammadazari
01-06-1390, 04:20 بعد از ظهر
دقيقا همانطوري که دوستان گفتند اونايي که پالس 220 دارند خيلي تمايل به خريد موتور اسپرت دارن .حالا من کارم برعکس بود دايليم داشتم پالس 220 خريدم .دايليم موتور خوبي بود ولي نه به اين قيمت .پالس 220 موتور نرم وخوبي هست اگه باهاش مدارا بشه ميشه باهاش مدت طولاني حال کرد .

Ali
01-06-1390, 11:55 بعد از ظهر
دقيقا همانطوري که دوستان گفتند اونايي که پالس 220 دارند خيلي تمايل به خريد موتور اسپرت دارن .حالا من کارم برعکس بود دايليم داشتم پالس 220 خريدم .دايليم موتور خوبي بود ولي نه به اين قيمت .پالس 220 موتور نرم وخوبي هست اگه باهاش مدارا بشه ميشه باهاش مدت طولاني حال کرد .اقای اذری شما که هر دو را امتحان کردید لطف کنین یک مقایسه بین شتاب-مصرف سوخت- راحتی- نرمی این دو موتور انجام بدید.با تشکر

Kami
02-06-1390, 12:00 قبل از ظهر
در این بخش میتونید تاپیک مقایسه پالس 220 با دایلیم رو بزنید.

mohammadazari
02-06-1390, 08:14 قبل از ظهر
شايد زدن پست ومقايسه اين دو موتور ضعيف کشي باشه چون دوموتور با حجم وکاربري متفاوت رو نبايد باهم مقايسه کرد .
من با دايليم حدود 8000 کيلومتر وبا پالس 220 حدود 3000 کيلومتر راه رفتم .به هيچ عنوان قابل مقايسه نيستن تو همه چيز دايليم خيلي سرتره تو شتاب تکنولوژي تاپ اسپيد هندلينگ مصرف سوخت و...ولي پالس نرمتره ودايليم کمکهاش اسپرت وکمي خشک .تا اينجا به نفع دايليم بود ولي اگه دايليم به مشکل بخوره وموتور ايراد پيدا کنه اونوقت هست که مکافات شروع ميشه به خصوص تو شهرستان .چون نه قطعه به راحتي پيدا ميشه ونه تعمير کار خوبي .موقع فروش هم افت شديد داره من با 800هزار تومان ضرر فروختم البته همش ضرر نبود من يکسال باهاش کلي حال کردم .شما وقتي با پالس سرعتت بالاي 120 ميره صداي فشار امدن به انجين رو حس ميکني ولي تو دايليم تا 130حتي 140هم اين حالت رو نداري .ترمزهاي عقب هردوموتور ايراد داره تو پالس ضعيفه تودايليم با کوچکترين اشاره ميخ ميکنه .دايليم موتورش صداي اضافه نداره فلاپها هم بي صدا هستن ولي پالس هم فلاپها صدا داره وهم توانجين صداي اضافه .وقتي با پالس رانندگي ميکني خيالت راحته از اين بابت که مي دوني اگه خراب هم بشه هم قطعه داره هم تعميرکار .درکل دايليم با اين اختلاف قيمت به نظر من نمي ارزه .مگر که شرکت کوير ابتکار به خرج بده هم تعميرکار اموزش بده وهم قطعات موتور رو فراوان کنه .در اينصورت مطمئن باشيد که از خريد دايليم اصلا پشيمون نميشيد (البته به شرط اينکه اونو با موتوراي ژاپني مقايسه نکنيد درثاني توقع تاپ اسپيد وشتاب انچناني هم ازش نداشته باشيد )

Kami
07-06-1390, 03:50 بعد از ظهر
سلامآقا این قلوه سمت راست رو فرمون که گاز و استار روشه هی میچرخه اعصابمو خورد کرده پیچشم صفت کردم نمیودنم چه مرگشه باید کلا بازش کنم ببینم چی میگهجدیدا هم احساس میکنم موتور یه جوریه انگار نیم کلاج رو ول میکنی مثل قدیم نمیکنه . البته روغن رو باید عوض کنم نمیدونم از روغنش یا نه. ولی در کل دیگه پالس حال نمیده بدبختی موتور دیگه ای هم نمیتونم سوار شم . موتور گرون تر هم حال نمیدهنمیدونم بفروشم تریل بگیرم یا نه. مشکل اینه که تریل خوب هم گرونهولی خدای این پالس خیلی به من حال داد خاطرات زیادی باهاش دارم
تا قیمت 3 میلیون همین پالس 220 از همه مدل موتور کم دردسرتر و بهتره . اگه بفروشی و تریل بگیری پشیمون میشی

mohammadazari
08-06-1390, 08:41 قبل از ظهر
سلامآقا این قلوه سمت راست رو فرمون که گاز و استار روشه هی میچرخه اعصابمو خورد کرده پیچشم صفت کردم نمیودنم چه مرگشه باید کلا بازش کنم ببینم چی میگهجدیدا هم احساس میکنم موتور یه جوریه انگار نیم کلاج رو ول میکنی مثل قدیم نمیکنه . البته روغن رو باید عوض کنم نمیدونم از روغنش یا نه. ولی در کل دیگه پالس حال نمیده بدبختی موتور دیگه ای هم نمیتونم سوار شم . موتور گرون تر هم حال نمیدهنمیدونم بفروشم تریل بگیرم یا نه. مشکل اینه که تریل خوب هم گرونهولی خدای این پالس خیلی به من حال داد خاطرات زیادی باهاش دارم
دوست عزيز خاصيت هرنوع وسيله نقليه اينطوريه كه ادم بعداز يك مدتي دلش ميخواد اونو عوض كنه .شما تو خريد ماشين گزينه هاي زيادي داري ولي تو موتور نه .بايد چندبرابر هزينه كني مگلي يا دايليم يا هيوسانگ بگيري كه مشكلات خاص خودشونو دارن وبا توجه به هزينه اي كه بابت اونها پرداخت ميكني موتوراي شاخي نيستند .پس موتوري كه داري درحال حاضر با توجه به قيمتش خيلي خوبه .مواردي كه اشاره كردي خيلي جزعي هست وميتوني بدي تعميركار برات درست كنه .به نظرمن به جاي اينكه هزينه بدي يك موتور ريس منتاژ داخل بخري موتورت رو نگه داره ودركنارش يك تريل خوب هم بگير كه باهردوتاش حال كني وهم دلتو نزنه

hosein_dig
08-06-1390, 11:52 بعد از ظهر
دوستان گلم عیدتوم مبارک ، طاعات و عباداتتون قبول
از راهنمای هاتون هم ممنون

آقا قلوه رو باز کردم دور میل فرمون لنت پیچیدم دوباره بستم محکم شد

روغن هم عوض کردم موتور توپ شد !!
عین یه اسب وحشی زمین رو میکنه!!

آقا امشب داشتم یادگار رو با سرعت 110 تا جنوب به شما میرفتم یهو موتور خاموش کرد با همون شتاب کشیدم بقل هیچ مشکلی نبود فقط بنزینم 2 خط بود و چراغ بنزین روشن بود که فکر کنم چون سربالای بوده بنزین نرسیده پایین البته من فیلتر بنزینم بستم قبل هم یه بارم تو سربالای ولی عصر این جوری شد ، این فیلتر بنزین هم دردسره

ولی پسر چه حالی میده آدم با موتور ،، سواری رو میگیره ولی دیگه نتونستم 206 رو بگیرم نا مرد سر بالای جون موتور رو گرفت وگرنه لولش کرده بودم

Kami
15-06-1390, 10:32 قبل از ظهر
سلام
بنده هم تازه با انجمن آشنا شدم و هم تازه (حدودیک هفته) پالس220خریدم...
میخواستم کمکم کنید که بدونم چطور موتور رو به بهترین وجه آب بندیش کنم؟ قبل این یه ویو اصل داشتم اونم 3تومن خریده بودم که موقع آبندی اینقدر آروم رفتنم طولانی شد که موتور تنبل بار اومد و نمیخوام این یکی هم تنبل بشه میخوام گرگ باشه:19: :) الانم حدود200 وخورده ای رفتم باهاش یکی دوبار هم کمی گازشو گرفتم :18:
دیگه اینکه شنیدم 20-30تومن میگیرن و با ابر و ... تمام صدای فلاپ و ... رو میگیرن!! کسی آدرس داره تو تهران کجاها این کارو می کنن؟ (خودمون نمی تونیم؟)

ممنون و متشکر
من خودم بعد از 30 کیلومتر گاز موتورو میگیرم و بهتره از الان گازرو ببندی بهش
در موترد صدای فلاپ رو میگیرن بنده سال پیش پالس 220 داشتم اما صدا نمیداد

moznebin
15-06-1390, 12:13 بعد از ظهر
من خودم بعد از 30 کیلومتر گاز موتورو میگیرم و بهتره از الان گازرو ببندی بهش
در موترد صدای فلاپ رو میگیرن بنده سال پیش پالس 220 داشتم اما صدا نمیداد

آقا خیلی مخلصیم
فقط بفرمایید که موتور آسیب نمیبینه از الان ***زم آخه ملت(عام) میگن بعد500کیلومتر ***ز! مگرنه عمرش کم میشه؟!!!!!
اگه مشکلی اصلا نداره هیچ و گرگ تر هم میشه از همین الان میرم اتوبان تا جا داره فشار بیارم؟؟؟
ممنونم از راهنماییتون

Kami
15-06-1390, 12:36 بعد از ظهر
فقط بفرمایید که موتور آسیب نمیبینه از الان ***زم آخه ملت(عام) میگن بعد500کیلومتر ***ز
اینا همش خالی بندیه
موتور که میخری بعد از 50 کیلومتر روغنشو عوض میکنی باهاش تخته گاز میری که نفیش باز شه . البته نه 2 ترکه
عمر موتور وقتی کم میشه همیشه تخته گاز بری اما واسه اب بندی یه 200 کیلومتر تخته گاز طی 3 روز ایراد نداره

Kami
15-06-1390, 12:46 بعد از ظهر
اگه دورموتور از خط قرمز بگذره ایراد نداره؟؟
دیگه در حد خط قرمز نه داغون میشه .
دور موتورو تا 8 یا 7 بیار بالا جوری که موتور به صدا نیوفته و کامل دنده هارو پر کن
مثال دنده 1 تا 30 تا سرعت
دنده 2 تا 55 تا
به همین ترتیب که موتور گرگ شه و توصیه من اینه این کارو اول تو سرپایینی انجام بدی بعدش روز بد سر بالایی

Kami
15-06-1390, 12:54 بعد از ظهر
کلا نهایت چندتا باید بره؟؟؟
من تو سرپاینی 152 تا رفتم
نرمالش 130 تا میره تو کفی
سرپاینی 140 تا

Kami
15-06-1390, 03:14 بعد از ظهر
آقا الان قیمتش چنده !؟
2 میلیون 950

moznebin
16-06-1390, 09:40 قبل از ظهر
سلام خدمت استاد **** عزیز
آقا دیشب رفتم گاز موتور رو گرفتم، تا جا داشت تقریبا پرکردم(حدودا 9 ، 9وخورده ای!!!) بعد 130تا بیشتر نرفت:wall3: انقدر حالم گرفته شد که نگو:10: بعد دوباره رفتم از اول مسیر (ملایم سرپایینی) یه بار دیگه پر کردم و خوابیدم رو موتور حدود 137تایی رفت اما بازم به دلم نشست گرچه کمی خوشحال شدم که مثل اینکه جا داشت بازم بره اما ......... خلاصه دیگه گفتم برای امشب زیاد فشار نیارم و برم فردا شب که امشب باشه دوباره امتحان کنم!
حالا شما میگید چیکار کنم؟؟؟
آیا اولش بود اینطور بود یا موتور تنبل شده؟؟!!! (خداکنه تنبل نشده باشه- الهی آمین)
بنزین سوپر بزنم ؟؟ تاثیرداره؟؟؟
میخوام حتما حتما 150تا بره :( خواهش می کنم مرا بدین مقصد برسانید :)

ممنون از همه عزیزان و مدیریت محترم و مخصوصا از دوست عزیزم **** جان

Kami
16-06-1390, 01:51 بعد از ظهر
بنزین سوپر بزنم ؟؟ تاثیرداره؟؟؟
بنزین سوپر لازمه . شمع رو سوزنی بنداز . خود موتور به سرعت بالا عادت میکنه

زنده بگور
16-06-1390, 09:56 بعد از ظهر
سلام دوستان. من تابه امروز عضو سایت نبودم ولی حدود یه سالی میشه که بیشتر تایپیک ها مطالعه می کردم. من 3 ساله که موتور سوار میشم و تا حالا هر چی موتور گرفتم خودم آب بندی کردم. به تازگی هم یه پالس 220 گرفتم و در حال آب بندی کردنش هستم. داشتم چند تا پست قبلی می خوندم که دوستمون درباره سرعت موتورش می پرسید گفتم منم یه نظری بدم.
جسارت به نظر دوستان نشه ولی این نظر شخصیه بنده هستش.
موتوری که تازه خریداری میشه تمامی قطعات بعد از روشن شدن برای اولین بار تحت فشار واقعی در حین حرکت قرار می گیرند. دنده ها با توجه به وزن موتور و راکب شروع به درگیری و تحمل فشار می شوند. پیستون با بدنه انجین. حرارت بالای تولید شده توسط انجین. همه این ها باید در نظر گرفته بشه. موتور نو وقتی شما روشن می کنید خشک بودن احساس می کنید. از صدای اگزوز میشه فهمید که این موتور آب بندی شده یا نه. حالا همه اینها گفتم که این مطلب برسونم که آب بندی صحیح موتور و آروم روندن در 1000 کیلومتر اولیه شرط خیلی مهم و اساسی در موتور هست. خیلی از دوستان بر این عقیده هستند که کم گاز دادن باعث تنبل شدن میشه ولی به نظر بنده زیاد گاز دادن باعث تنبل شدن موتور در ابتدای آب بندی می باشد. مثالی بزنم . شما یک تیکه آهن دو سانتی از وسط نصف کنید. ببینید چقدر تیز و برنده هستش. حالا روزی یک ساعت دو سر بریده شده به هم بسابید. بعد چند روز کاملا سیقلی میشه. وضعیت دنده ها هم به این صورت هستش. یه روز تاشیف ببرید فروشگاه موتور سیکلت و اگه گیربکس نو و باز شده داشت خواهش کنید که به شما نشون بده. و پره های دنده دست بزنید. و حالا برید تعمیرگاه موتور سیکلت و یه گیربکس و دنده یک سال کار کرده مشاهده کنید. ببنید چقدر سیقلی و تراش خورده هستش. پیستون در حرکت رفت و برگشتی داخل انجین در نظر بگیرید. هنوز این دو قطعه کاملا با هم مچ نشدند. پس ابتدا آروم تا مچ بشوند بعد هر چقدر دوست دارید گاز ببندید به موتور.یه ورزشکار اول خودشو گرم می کنه بعد حرکات سنگین انجام میده. نمی دونم چقدر توجه کردید یا نه ، ولی بنده خودم به شخصه دیدم که موتور در ابتدای خرید به عنوان مثال سرعت 50 تا با دور موتور 4.5 می رفت و بعد اب بندی روی همون دنده سرعت 50 تا با دور موتور 4 می رفت. این نشون دهنده روان شدن موتور هستش. خود دانید. تنبل شدن موتور به دلیل زیاد گاز دادن بی موقع هستش نه کم گاز دادن. البته نظر شخصی بنده بود. معذرت می خوام.

Kami
16-06-1390, 10:03 بعد از ظهر
این نوع اب بندی تا 1000 کیلومتر برای موتور هایی مثل سی جی 125 هستش
شاید یه بنده خدا فقط میره سر کار برمیگرده و تا بخواد 1000 کیلومتر موتورش راه بره 2 ماه طول بکشه!
بنده خودم پالس 220 داشتم یادمه از همون ابتدا گاز دادم بهش که بعد از 6000 کیلومتر مثل روز اول پر شتاب حرکت میکرد
شما میگید یه ورزشکار خودشو گرم کنه درسته؟ یه ورزشکار وقتی بدنش اماده میشه که اروم اروم به خودش فشار بیاره تا بدنش عادت کنه
موتور هم مثل بدن انسان باید تو اب بندی اروم اروم بهش گاز داد

eshgh_namordeh
16-06-1390, 10:21 بعد از ظهر
پالس 220 توی سراشیبی 150 میره کفی 130 تا 140 بستگی به وزن راکب میره ازش انتظار بیشتر از این نداشته باشه این همه گاز ش نده داغون میشه - میخواهی تند تذ بره بفروش یک 250 مثل هیوسانگ بگیر یا اگه میخواهی دوام بیشتری داشته باشه دایلیم بگیر هیو 165 تا میره دایلیم هم 150-155 وزنت کم باشه 160 تا هم میره .
بیشتر از ا130 از پالس انتظار نداشته باش مگه اینکه سراشیبی باشه 160 تا هم میره

Kenji
16-06-1390, 10:55 بعد از ظهر
در مورد آب بندی فک کنم خیلی زیاد صحبت کردیم و نظرات متفاوته

برای موتورهای تولید یا مونتاژ داخل نظر شخصی من همین هست که دوستان گفتن. اصطلاح تنبلی موتور واقعا بی معنیه. موتور خشک باید آروم رونده شه. قطعات انجین باید آروم به هم عادت کنن و از ابتدا فشار زیادی بهشون نیاد.

تو پرانتز نقل قول از یکی از دوستان که می گفت موتور های پدر مادر دار و حجم بالا نیاز به آب بندی ندارن و تو کارخونه آب بندی می شن ؟! راست و دروغش پا خودش

زنده بگور
17-06-1390, 12:28 قبل از ظهر
دوستان چند تا سوال:
روغن ترمز چرخ جلو موتور من (220) خیلی قوی هستش ولی وقتی از رو مخزن روی فرمون نگاه می کنم هیچ روغنی دیده نمی شه. باید اضافه بشه روغن. تا چه حد.
میزان روغن موتور دقیقا چقدره. بعضی دوستان میگن 1.150 و یا 1.300 . دفترچش ندارم. حالا به نظر شما 100 تا این ور اونور اذیت میشه موتور.
سوال بعدی ، دنده چهار این موتور حداکثر چند تا میره.

---------- Post added 09-08-2011 at 12:28 AM ---------- Previous post was 09-07-2011 at 11:57 PM ----------

اما سوال اصلی بنده : من با توجه به شرایط کاری مجبورم در طی روز 100 کیلومتر با این موتور برم. البته مجموع حرکت در روز یعنی از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر. یعنی یه کله این مسافت نمی رم. ولی در طی این 8 ساعت باید این مسیر برم. آیا به موتور فشار می یاد.چون هر روز باید این مسافت طی کنم.

Kami
17-06-1390, 09:57 قبل از ظهر
دوستان چند تا سوال:
روغن ترمز چرخ جلو موتور من (220) خیلی قوی هستش ولی وقتی از رو مخزن روی فرمون نگاه می کنم هیچ روغنی دیده نمی شه. باید اضافه بشه روغن. تا چه حد.
میزان روغن موتور دقیقا چقدره. بعضی دوستان میگن 1.150 و یا 1.300 . دفترچش ندارم. حالا به نظر شما 100 تا این ور اونور اذیت میشه موتور.
سوال بعدی ، دنده چهار این موتور حداکثر چند تا میره.

---------- Post added 09-08-2011 at 12:28 AM ---------- Previous post was 09-07-2011 at 11:57 PM ----------

اما سوال اصلی بنده : من با توجه به شرایط کاری مجبورم در طی روز 100 کیلومتر با این موتور برم. البته مجموع حرکت در روز یعنی از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر. یعنی یه کله این مسافت نمی رم. ولی در طی این 8 ساعت باید این مسیر برم. آیا به موتور فشار می یاد.چون هر روز باید این مسافت طی کنم.
معمولا هرچی لنت تموم میشه روغنش کمتر میشه اما اگه لنت سالم بندازی روش روغنش باز پر میشه . نیازی نیست روغن ترمز بریزی تو مخزنش . لنتت تموم شده باید عوض کنی
میزان روغن برای این موتور 1.200
دنده 4 حداکثر 120 تا
نه فشار نمیاد خود من روزی 100 کیلومتر تو تهران تو ترفیک باهاش دور میزدم

زنده بگور
23-06-1390, 04:42 بعد از ظهر
دوستان چرا حرارات تولید شده توسط انجین پالس 220 نسبت به بقیه موتورهای هم سایز قدرت خودش بالاتره. ضمنا آیا این فیلتری که در وسطای اگزوز قرار داره در زیاد شدن این حرارت تاثیر داره. این دستگاه آیا مونتاژ خود هند هست یا ایران. میشه برداشتش. تاثیری داره. ممنون.

Kami
23-06-1390, 04:46 بعد از ظهر
این حرارت تاثیر داره
کاتالیزور رو میتونید در بیارید و حرارت کمتر بشه

Kami
23-06-1390, 05:58 بعد از ظهر
داداشی. میشه یه توضیح کوچولو بدی که چجوری این کاتالیزور برداریم. صدا چقدر تغییر می کنه. اصلا شما این کار تایید می کنید یانه؟
من 2 سال پیش پالس 220 داشتم . کاتالیزور رو دادم یه تعمیرگاه تو ولیعصر در اورد . صداش باز تره میشه اما نه زیاد . شتاب شاید یه کوچولو زیاد شه .
کلا ورداری موتور بهتر نفس میکشه . و باید اگزوز رو ببرن و دوباره جوش بدن

Kami
05-07-1390, 12:59 بعد از ظهر
دوستان من دیروز داشتم با موتور می رفتم که یدفعه روی صفحه نمایش دیجیتالی چراغ چشمک زن روغن شروع کرد به الارم دادن. ایستادم و موتور خاموش کردم. دیدم روغن مناسبه. بعد روشن کردم دیدم دیگه ارور نداد. علت چی می تونست باشه.
کم شدن روغن یا داغ شدن بیش از حد موتور

زنده بگور
05-07-1390, 05:30 بعد از ظهر
عزیز حرف شما صحیح. ولی وقتی نه موتور داغ کرده و همچنین میزان روغن هم صحیح هستش. پس علت این الارم چی می تونسته باشه.

Kami
05-07-1390, 05:33 بعد از ظهر
عزیز حرف شما صحیح. ولی وقتی نه موتور داغ کرده و همچنین میزان روغن هم صحیح هستش. پس علت این الارم چی می تونسته باشه.
سنسورش قاطی کرده . اگه دوباره روشن شد ایراد داره

rahmanshahi
09-07-1390, 12:35 قبل از ظهر
سلام به همه موتور سواران و عشق موتوری ها

میشه عزیزانی که چراغ نور بالا رو عوض کردن بگن از چه راهی رفتن یا از چه راهی باید بریم که ساده تر باشه؟
آخه من آخرین باری که نور بالا سوخته بود و میخواستم عوضش کنم یه نصفه روز تول کشید.
راستی من اون 2تا لامپ جلو فکر کنم بهشون میگن ابرویی رو عوض کردم و آبی انداختم و نور پایین رو هم عوض کردم مهتابی انداختم.خیلی قشنگ شد.
و یه چیزه دیگه لامپ خودش 55واته اما اینی که من انداختم 100واته...مشکلی پیش نمیاد؟

---------- Post added at 12:35 AM ---------- Previous post was at 12:23 AM ----------

سلام به همه دوستان.
من امروز یه چیز جدید دیدم میخواستم ببینم کسی میدونه اون برای چیه؟
روی کمکای جلو اگه از پایین تقریبا یک وجب بیایید بالا هر دو طرف یه تیکه زده بیرون که روش یه درپوش داره وقتی اون درپوش رو برمیداریم زیرش جای پیچه!!!که البته طرفی که دیسک هست بهش یه میله فلزی بسته شده برای نگاه داشتن شیلنگ ترمز اما طرفه دیگه خالیه!!!

Kami
10-07-1390, 07:18 بعد از ظهر
دوستان منظور از اگزوز حرفه ای چیه که بعضی دوستان تو بعضی سایت ها دیدم که استفاده می کنند. صدای موتور مثل موتور سنگین میشه. قیمتش چنده. خوب هست؟؟؟؟
اگزوز حرفه ای منظور اگزوز های گران قیمت و با کیفیت هست که از قیمت پایین شروع میشه تا بالا

Ali
12-07-1390, 11:47 بعد از ظهر
دوستان منظور از اگزوز حرفه ای چیه که بعضی دوستان تو بعضی سایت ها دیدم که استفاده می کنند. صدای موتور مثل موتور سنگین میشه. قیمتش چنده. خوب هست؟؟؟؟هیچ وقت شما نمیتونین از پالس 220 صدای موتور سنگین بگیرین اصولا صدای تولیدی هر وسیله ای مربوط به نوع انجین اون میشه و تعویض اگزوز فقط میتونه میزان بلندی صدا یا بمی و.... رو تغییر بده ولی بازم کلیت صدا همونه ولی میشه با یک اگزوز خوب قشنگش کرد

mosim2m
13-07-1390, 10:14 بعد از ظهر
دوستان پالس 220 صدی چند مصرف بنزین داره.

واسه من 3-3/5 لیتر تو 100 کیلومتر .

saei
30-07-1390, 04:38 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان: میشه روی این موتور فلاپ نصب کرد؟ چه قیمتی درمیاد و این که پلیس گیر نمیده؟

Kenji
30-07-1390, 05:25 بعد از ظهر
تو ایران هزینه نصب و طراحی فلاپ خیلی گرون در میاد.

پلیس گیر نمی ده.

Kami
04-08-1390, 09:28 بعد از ظهر
بعد 200 کیلومتر روغن کارخونه رو امروز عوض کردم. روغن ترین ریختم با تعویضش شد 6 تومان. به نظرم گرون بود. گذشته از اینها آیا روغنش کیفیت داره و به این موتور میخوره یانه؟ تو دفترچه نوشته بهترین روغن bajaj dts-i 10000 است. این روغن رو کجا میشه پیدا کرد؟

__________________________________________________ _______________________
__________________________________________________ _______________________

مورد بعد اینکه فرمون موتور یه 2-3 سانتی کجه. و به سمت چپ کشش داره. دسته گاز از دسته کلاچ به باک نزدیک تره. این ایراد از کارخونه است؟ آیا میشه برطرفش کرد؟
در مورد روغن به این تاپیک مراجعه کنید [Only registered and activated users can see links]
در مورد فرمون اگه کج هستش میتونه از بی دقتی کارکنان شرکت فارس باشه و برای رفعش ببر پیش تعمیرکار

Kami
04-08-1390, 11:42 بعد از ظهر
ممنون از راهنمائیتون. من اهل سرعت نیستم. چیزی که در مورد آببندی تو دفترچه راهنمای 220 نوشته شده اینه:
دنده 1 =15 کیلومتر
دنده 2= 30 کیاومتر
دنده 3 = 45 کیلومتر
دنده 4 = 55 کیلومتر
دنده 5 = 65 کیلومتر
اینها برای 0 تا 1000
و برای 1000 تا 2000 به هر کدوم 10 تا اضافه میشه
به نظرتون اطلاعاتی که شرکت سازنده میده مهم تره یا اینکه میگن 100 تا آروم برو بعد موتور رو پر گاز بتازون تا هار شه؟

اگه قرار باشه با دنده 5 با سرعت 65 کیلومتر بری به نظرم به موتور بد جوری فشار میاد
نرمالش اینه
1 = 30
2 = 50
3 = 70
4 = 100
5 = 120

Kami
05-08-1390, 09:18 قبل از ظهر
میشه بفرمائید چرا سرعت 65 رو دنده 5 به موتور فشار میاره؟

یعنی شرکت سازنده با اونهمه مهندس مکانیک میخواد به موتور فشار وارد شه تا لوازم یدکیش فروش بره؟ عجب ناقلاهایی هستن!
یه مثال ساده میزنیم
شما وقتی میخوای حرکت کنی بزن دنده 2 حرکت کن . ببین موتور شتاب میگیره یا نه؟
وقتی دنده 5 با سرعت 65 میری یه کم سرعتت بیاد پایین و بعد بخوای سرعت رو ببری بالا بهش فشار میاد
بهش میگن دنده مرده . مخصوصا اگه تو سربالایی اینجوری حرکت کنی

Ali
05-08-1390, 10:12 قبل از ظهر
یه مثال ساده میزنیم
شما وقتی میخوای حرکت کنی بزن دنده 2 حرکت کن . ببین موتور شتاب میگیره یا نه؟
وقتی دنده 5 با سرعت 65 میری یه کم سرعتت بیاد پایین و بعد بخوای سرعت رو ببری بالا بهش فشار میاد
بهش میگن دنده مرده . مخصوصا اگه تو سربالایی اینجوری حرکت کنیدر ادامه ی فرمایشات درست **** باید بگم که توجه کنید که موتورسیکلت کلا برای دور موتور بالاتری نسبت به ماشین ساخته شده و شما وقتی با یک ماشین با دنده ی 4 یا 5 با دور موتور نزدیک 2 میرین به ماشین فشاری نمیاد و حتی شتاب هم میگیره ولی موتور سیکلت اینطور نیست و شما وقتی با دنده های بالا حرکت میکنید باید دور موتورتون از یه حدی بالاتر باشه تا به اون فشار نیاد و موتور نخواد جون بکنه برای بالا بردن دور موتور

Kami
07-09-1390, 12:40 بعد از ظهر
سلام
آقا من امروز بعد 2 هفته اومدم روشن کنم
سرویس شدم
آخر با هول روشن کردم

راستی این قطعات دست دوم رو انبار نفت میفروشن ؟
من میخوام ببینم میشه یه اگزوز تر تمیز گیر آورد

یا راهی پیشنهاد میتونید بگنید من خط و خش اگزوز رو درست کنم؟
سلام
پالس تو سرما بعضی وفت ها با استارت روشن نمیشه و باید هلش بدین
قطعات دست دوم همه جا میفروشن مثل گمرک و 17 شهریور و ...
اگزوز پالس چون خیلی از موتور زده بیرون به همه جا گیر میکنه و چاره ای نیست .

mosim2m
07-09-1390, 01:56 بعد از ظهر
بهترین روغن موتور واسه پالس 220 بهرانه . منم اولش باورم نمیشد ولی وقتی دیدم نمایندگی باجاج تو جشنواره همش میگه بهران ریختم دیدم چقد عالیه ! دنده ها نرم نرم عوض میشن و صدای موتورم خیلی وحشی تر شده . حس میکنی سر حال تر شده

eshgh_namordeh
07-09-1390, 04:12 بعد از ظهر
بهران سوپر پیشتاز منم واسه نینجا ریختم خیلی موتور نرم کار کرد

K.I.A
08-09-1390, 12:07 قبل از ظهر
روغنای ایرانی پایه روغنشون همین روغن سوخته هاست و تصفیه میشه و دوباره کارا میشه البته بیشتریاش/ و بقیشم ساخت وطن و پتروشیمیه...و با فرمولاسیون روغن خارجی زمین تا زیر زمین فرق داره و از مواد گیاهی و پایه ی شیمی تهیه میشن البته ایرانیشم همینه اما با دقت و ویسکوزیته های عجیب نسبت به خارجی.

Kami
08-09-1390, 02:11 بعد از ظهر
جدیدا موتورو وقتی روشن میکنم و سرده یه سرفه میکنه موقع روشن شدن . بچم مریض شده یا واسه بقیه هم همینجوریه ؟
عادی هستش
حتی بعد از 10 دقیقه هم عادی هست

Babak
26-10-1390, 08:05 بعد از ظهر
**** یه جا گفتی 220 انژکتئره ولی رفتم دیدم نیست ها فقط ساسات برقیه یه چی تو مایه ها دربی160:clap:

02109002
26-10-1390, 08:40 بعد از ظهر
با اجازه ****
بابک جان **** میگفت هم انژکتور داره هم کاربراتور
اونی که **** داشته انژکتور بوده

زنده بگور
04-11-1390, 02:32 بعد از ظهر
دوستان من امروز یه حرکت باحال رو موتورم انجام دادم. اگه توجه کرده باشید گلگیر عقب موتور پالس خیلی ستمه و کلی از خوشکلی و نمای لاستیک عقب از بین برده. رفتم تراشکاری و قالب سازی و از اینجور حرفها، آخرسر پلاک ده سانت بردم بالا و درست زیر چراغ عقب وصل کردم بعد کل گلگیر برش دادم. یک چیزی شد. هر کس ببینه فکر می کنه کار خود شرکته. موتور شد کپ موتور ریس.
بگذریم اما یه سوال دارم لطفا دقیق جواب بدید ممنون میشم :
من می خوام کاتالیزور زیر اگزوز بردارم. حالا سوال من اینه. این کاتالیزور وسط راه قرار داره یعنی یه بین راهی هستش یا لوله اگزوز از داخل کاملا از توش رد شده.نمی دونم متوجه شدید یا نه . سوال من اینه ایا کل دود اول بوسیله یه لوله داخلی میره داخل کاتالیزور بعد میره ادامه مسیر یا فقط یه قطعه بین راهی.
برش دارم بهتره. صدا که ضایع نمی شه. درد سر داره نداره. ممنون.

زنده بگور
10-11-1390, 07:43 بعد از ظهر
دوستان بالاخره امروز دل به دریاها زدم و رفتم یه اگزوز سازی وارد رفتم و کاتالیزور برداشتم به این صورت که کلا 20 سانت برش دادم و جاش یه لوله دیگه گذاشتم. خدمت دوستان عرض کنم که بعد از ورودی کاتالیزور یه افسنج فلزی هستش که سرعت هوای خروجی کم می کنه و باعث میشه که دود وارد کاتالیزور بشه و برای همین من کلشو برش دادم. صدای موتور تغییر خاصی نکرد و فقط یکم بم شد. پس بابت تغییر صدا خیالتون راحت باشه که خراب نمی شه صدا... اما اما اما اما تا دلتون بخواد شتاب زیاد شد. کفم برید. یعنی وقتی من دنده یک گذاشتم و مثل همیشه گاز دادم برا حرکت یه دفعه لاستیک عقب درجا چرخید از شدت شتاب. شتاب زیاد شد به حدی که محسوسه و نکته جالب اینه که گاز خور موتور خیلی نرم شد یعنی وقتی گازو می چرخونی خیلی نرم دور موتور بالا میره. فقط لوله اگزوز پالس دو لایه بود یعنی این لوله که مشاهده می کنیم روکش هستش و زیرش لوله اصلی، خیلی دوست داشتم لوله جایگزین هم همونجور محکم پیدا می کردم ولی نشد و از اگزوز یه ماشین یه تیکه برداشتم.

Ali
15-11-1390, 11:16 بعد از ظهر
با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان گرامی.

بچه ها یه سوال خدمتتون داشتم 220 موتور به کل خوبی هست؟
فلاپ هاش به سر و صدا نمیتونه؟
من یکی دوتا کارکردش رو سوار شدم صدا میداد فلاپ هاش نمیدونم حالا همشون اینطورین یا نه
فلاپ های موتور خیلی صدا داشت و لرزش و ..

الان قیمتش چقدره؟

من 180 ug4 داشتم به نسبت وجه پرداختی در این اشفته بازار موتور خوب و قابل قبولی بود..
برای دمه دستی شاید یه پالس بردارم.. یکی از دوستان گفت نهایت 500 تومن اختلاف قیمتشه دیگه یه دفعه 220 بخر

نمیدونم حالا شما راضی هستین؟ این سر صدا افتادن فلاپ برام مهمه..

یکی هم اینکه ترمز عقب 180 که کاسه ای بود بدجوری اذیت میکرد . دیسکی 220 قابل اطمینان هست خوبه؟فعلا بهترین و قویترین و کاملترین مدل خانواده ی پالس همین موتوره و در رابطه با صدا هم از چند نفر شنیدم میشه با هزینه ی بسیار اندکی برطرف کرد

mosim2m
16-11-1390, 01:19 قبل از ظهر
من 2 هزار تومن دادم چسب زد درست شد . هیچ صدایی نداره . این موتور تو رده خودش بی نظیره . تاحالا هم خدا رو شکر من هیچ مشکل فنی ای باهاش نداشتم . فقط روغن و بنزین بریز توش سیاوش . استثناییه این موتور.

چی شد تو که میخواستی cbr 150 بگیری . ؟؟ اسپم نکن !

---------- Post added at 03:19 AM ---------- Previous post was at 03:12 AM ----------

لطفا فقط کسایی کهموتور مخصوص تاپیک رو دارن یا لا اقل یه بار سوارش شدن از لحاظ فنی راجبش نظر بدن . من هیچوقت نمیرم راجع به پالس 200 یا پیشرو پارس نظر فنی بدم که این بهتره یا اون . چون سوار نشدم . خواهشا رعایت کنید

siavash brazil
16-11-1390, 10:02 قبل از ظهر
ممنون دوستان اگر یک مقدار جامع تر راجبش صحبت بفرمایین ممنون میشم.
اگر قرار باشه فلاپ های موتور مثل اون 220 هایی که من تست کردم صدا بده واقعا خیلی رو مخه. شما میفرمایین با چسب 2 طرفه صداگیری کردین موتور رو؟

مصطفی سی بی ار رو خریدم و ..

Amin_bahmany
17-11-1390, 01:23 قبل از ظهر
سلام من حدود 8 ماه پالس 220 دارم و قبلش هم ug4 داشتم.220 خیلی سر تر از 180 و 200 هست.از نظر شتاب و همه چیش.باهاش مسافت طولانی هم بری چیزیش نمیشه .در مورد صدای فلاپ هم باید مثل من و دوستان حوصله به خرج بدی و با چسب دوطرفه صداگیری کنی.مال من که الان یه ذره هم صدا نداره.کلا خیلی موتور بی دردسری هست.فروش هم هست خواستین پی ام بدین با 250 هم میزنم

master
17-11-1390, 01:31 بعد از ظهر
با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دوستان گرامی.

بچه ها یه سوال خدمتتون داشتم 220 موتور به کل خوبی هست؟
فلاپ هاش به سر و صدا نمیتونه؟
من یکی دوتا کارکردش رو سوار شدم صدا میداد فلاپ هاش نمیدونم حالا همشون اینطورین یا نه
فلاپ های موتور خیلی صدا داشت و لرزش و ..

الان قیمتش چقدره؟

من 180 ug4 داشتم به نسبت وجه پرداختی در این اشفته بازار موتور خوب و قابل قبولی بود..
برای دمه دستی شاید یه پالس بردارم.. یکی از دوستان گفت نهایت 500 تومن اختلاف قیمتشه دیگه یه دفعه 220 بخر

نمیدونم حالا شما راضی هستین؟ این سر صدا افتادن فلاپ برام مهمه..

یکی هم اینکه ترمز عقب 180 که کاسه ای بود بدجوری اذیت میکرد . دیسکی 220 قابل اطمینان هست خوبه؟
من 220 دارم
از موتورمم خیلی راضیم مال من که فلاپاش اصلا صدا نمیده
صدا افتادن فلاپ به دلیل اینه که آچار کشی موتور رو دیر به دیر بکنی
قیمت الان موتورم فکر میکنم 3100 باشه
ترمز های خوبی هم داره من که خیلی راضیم

matrixaidin
21-11-1390, 02:22 بعد از ظهر
اینم برای کسایی که گفتن 220 چراغ گرد ندیدن......
صاحبش نبود ازش سوال کنم چه مدلیه!!!!!

علی یزدانی
21-11-1390, 03:39 بعد از ظهر
اینم برای کسایی که گفتن 220 چراغ گرد ندیدن......
صاحبش نبود ازش سوال کنم چه مدلیه!!!!!

دوست عزیز این پالس نیست پاساره(pasar)

اگه تو اون عکسی که از انجینش گرفتی میفهمی که روش چی نوشته یا از روی نوشته باک
بقیه موتور هم که معلومه چقدر بی کیفیته(لاستیک ها،اگزوز،انجین،رینگ،دیسک ترمزجلوکه سمت چپ و ...) !!!

hosein_dig
22-11-1390, 03:03 بعد از ظهر
عجب کپی برداری تمیزی از پالس کردن
این چینیا نبودن واقعا پی میشد؟

firebird69
23-11-1390, 03:13 بعد از ظهر
کسی عکس pulsar 220 مدل 2012 را داره بفرسته؟؟؟ممنون میشم

کوروش
23-11-1390, 05:18 بعد از ظهر
درسته پاساره و قبل از ورود پالس 220 به بازار امد توی روزنامه هم شرایطش قید شد و پیش فروش میکردن درست کیفیت اصل رو نداره و اصلا صدای پالس رو نمیده ولی خوب کپی شده و رنگهای جالبی داره مثل زرد قناری که خیلی خوشکل بودش /// دایچی هم طرح پالس زده :icon_pf (95):

hosein_dig
23-11-1390, 07:36 بعد از ظهر

والا چیزی که سایت خود پالس زده این نیست

7394
کلا همون پالسه220 هستش نه این

کوروش
23-11-1390, 08:18 بعد از ظهر
والا چیزی که سایت خود پالس زده این نیست

7394
کلا همون پالسه220 هستش نه این
درسته سایت موتورهای تولید شده رو نشون میده ولی یه بحث هستش که تمامی شرکت ها دارن که اسمش coming soon هستش
پالس الان 550 زده 350 زده 250 زده ولی تا وقتی به تولید انبوه نرسه که نمیره تو سایت

hosein_dig
25-11-1390, 05:22 بعد از ظهر
پالس 220 قرمز تو گمرک 3290
سزای گرون فروش نخریدینه

کوروش
27-11-1390, 11:29 بعد از ظهر
اگزوزو خالی نکنی بهتره !! صدا تراکتور میده.شاید با تعویض راضی بشی.که یه حرفه ایش بالای 300 پول میخواد
دوستان موتورسوار یه نکته مهم رو بگم اونم در باره اجناس چینی هستش !!!
اگزوز چینی : خوش قیافه / ارزون و شاید هم خیلی صدا رو قشنگ کنه ولی در مدت زمانی بسیار کوتاه روغن سوزی رو ...
پس خیلی مواضب باشید:consoling2:

K.I.A
28-11-1390, 12:53 قبل از ظهر
اگر محتاطی با همین 220 هم میتونی یاد بگیری دوستم من با هیوسانگ یاد گرفت! 220 اگرم زمین بیوفته البته اروم چیزیش نمیشه گارد داره.تازه با موتوری یاد میگیری که از هر لحاظ شباهت به همه موتورای جدید داره...اما برای امتحان گواهینامه باید با سی جی تمرین کنی تا اونجا به مشکل نخوری.

zapata11
04-12-1390, 06:28 بعد از ظهر
البته در مورد فرمایش شما باید بگم که تمام موتورهای تو تیپ پالس 220 مثل آپاچی و ویو و... که بخش پلاستیکی دارن تو صدا میوفتن که با آچارکشی حل میشه. این ایراد موتور نیست طبیعیههه:24:

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:25 PM ----------

پالس 220 به نظرم 80% نیازهای مصرف کننده رو برطرف می کنه. البته مصرف منه منظورم اشخاص موتورباز نیست که هرماه موتور عوض می کنن
من خودم ایشالا همین روزا یکی میخرم چون از وقتی وارد ایران شد رفته تو مخم:17:!!!!!

Hayabusa namorde
05-12-1390, 02:49 قبل از ظهر
باجاج همیشه نسبت به 220 کم لطف بوده

توی این چند سال 180 رو تغییر داده , 200 رو هم تغییر داده اگه نوبتی باشه نوبت 220 هست امیدوارم.

ولی این عکسه خیلی بهم انگیزه داد که 220 هم آآآآآآآآآآآآآآآره.:icon_pf _15_:

میخوام لاستیک عقب بندازم تو آخرین سری که بارون اومد چشتون روز بد نبینه همچین منو زد زمین که هنوز باورم نمیشه با موتور خوردم زمین یا با اسب وحشی! همچین تابم داد که فرق دست چپ و راستمو گم کرده بودم..!!! خدارو شکر خودم زندم ولی از تجربم بهتون میگم که گاردی 220 یکی از بهترین انواع هست موتورم رو زمین کشیده میشد جرقه هاشو میدیدم ولی فلاپم سالم موند یکم اگزوزم خش برداشت و گاردی سمت راست خم شد که کلا چیزی نیست دیگه اون موقعه هر چی از تجربیاتم خواستم خرج کنم که موتور کنترلش از دستم در نره نشد,شرمنده.. قرار بود با سمت چپ موتور بره رو زمین که رکب خوردم بلندش کردم با سمت راست با باقالیها هم جوار شدم!

به نظرتون چی بندازم فقط اینو بگم میخوام پهن تر از این 120.80 خودش باشه؟؟؟

Kami
06-12-1390, 04:52 بعد از ظهر
سلام آقا من پنج شنبه 220 سوال کردم می گفت 3300 حالا امروز رفتم بخرم می گه 3600!!! مثل طلا قیمتش لحظه ای شده!! بعد کی می گه این موتور بده؟:s (9):
خیلی بالاس 3600
دست نگه دار میاد پایین
موتور عالی هست اما این قیمت ارزش نداره

amir_31july
06-12-1390, 06:55 بعد از ظهر
باجاج همیشه نسبت به 220 کم لطف بوده

توی این چند سال 180 رو تغییر داده , 200 رو هم تغییر داده اگه نوبتی باشه نوبت 220 هست امیدوارم.

ولی این عکسه خیلی بهم انگیزه داد که 220 هم آآآآآآآآآآآآآآآره.:icon_pf _15_:

میخوام لاستیک عقب بندازم تو آخرین سری که بارون اومد چشتون روز بد نبینه همچین منو زد زمین که هنوز باورم نمیشه با موتور خوردم زمین یا با اسب وحشی! همچین تابم داد که فرق دست چپ و راستمو گم کرده بودم..!!! خدارو شکر خودم زندم ولی از تجربم بهتون میگم که گاردی 220 یکی از بهترین انواع هست موتورم رو زمین کشیده میشد جرقه هاشو میدیدم ولی فلاپم سالم موند یکم اگزوزم خش برداشت و گاردی سمت راست خم شد که کلا چیزی نیست دیگه اون موقعه هر چی از تجربیاتم خواستم خرج کنم که موتور کنترلش از دستم در نره نشد,شرمنده.. قرار بود با سمت چپ موتور بره رو زمین که رکب خوردم بلندش کردم با سمت راست با باقالیها هم جوار شدم!

به نظرتون چی بندازم فقط اینو بگم میخوام پهن تر از این 120.80 خودش باشه؟؟؟
ببین داداش یه مشکل عمده کلا آسفالت کل مملکت ما داره اونم بخاطر اینه که قیر آسفالت کف خیابون زیاده و تو تابستان هم که هوا خشکه یکم که از حد خودش گرما میگذره شل میشه و لیز میخوری ... تو کل دنیا واسه آسفالت استاندارد و آزمایشگاه خاصی بنام مارشال هستش ... تو این مملکت بدلیل فراوان بودن نفت و ... این میشه آخرش ... آخه خدا وکیلی تو این خیابونها اگه پیاده هم باشی یه نمه بارون بزنه آدم کله پا میشه چه برسه با یه موتور 130 یا 135 کیلوئی که به آنی دم میزنه ... بنظر من لاستیک عوض نکن اگه لاستیک هات هنوز عاجشون سالمه ... روز های بارونی موتور رو بیخیال شو .

amir_31july
06-12-1390, 10:45 بعد از ظهر
آسفالت مشکل که داره یعنی کیفیتش پایین هست و همینطور لاستیک 220 که برا هند هست من از یکی از وارد کننده ها سئوال کردم گفت چون هند جاده های سیمانی هست و نوع اسفالتش فرق میکنه این لاستیک بدرد هند میخوره واسه همین دارم عوض میکنم چون رو زمین خشک هم موتور ثبات نداره دیگه چه برسه خیسی.

والا به خدا من هند رفتم موتور سواری هم کردم یه بار یادم میاد عکسش رو هم تو یکی از این تاپیک ها آپ کردم ... جاده سیمانی هم ندیدم حداقل اونجائی که من بودم همچین جاده ای نبود ... این فروشنده ها یه چیزی میپرونن ... البته تو ترکیه همچین جاده هائی هستش ... تو هند یا خاکی بود بصورتی که کف جاده رو خاک رس ریخته بودن و انقدر کوبیده بودن که شده بود جاده ... بگذریم ... من خودمم هم تو فکر تعویض لاستیک موتورم هستم ولی نه از بابت سرخوردن چون میدونم هرچی بندازم سر میخوره اول آخر من هدفم داداش بیشتر قشنگی هستش .

mostafak021
07-12-1390, 03:18 بعد از ظهر
قیمت امروز موتورهای پالس به تاریخ اسفند 1390:
---------------------------------------------------------
پالس 180 ug4 قیمت 2950
-------------------------------------
پالس 200 قیمت 3300
-------------------------------------
پالس 220 قیمت 3700

zapata11
08-12-1390, 12:27 بعد از ظهر
آقا من دیشب یه دونه 220 گرفتم . البته بیعانه دادم بیاره چون قزمزشو نداشت. امروز قراره تحویل بگیرم. نکونه یارو دبه کنه بگه گرون شده؟:23:

---------- Post added at 12:27 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

عجب آدمه بد شانسیم من. اول که تو یه هفته 300ت رفت روش . حالا هم موتور شده دلار هی میره بالا. مملکته داریم؟!

farzad_sh_2020
08-12-1390, 12:31 بعد از ظهر
چون پول دادی اگر فاکتور داری و قیمت کل نوشته باشه باید تحویل بده با قیمت قبل
این افزایش قیمت ها هنوز بخاطر دلار نیست و بخاطر تحریم ها هست
هنوز هیچ موتور یا جنسی با دلار جدید وارد نشده
اگر بشه قیمت ها خیلی میره بالاتر . یه تلویزیون که 5 تومن بود بخاطر این شرایط شد 6.1 و وقتی سری جدیدش وارد شد با دلار جدید شد 7.2

حالا خودتون حساب کنید

mosim2m
08-12-1390, 10:32 بعد از ظهر
خوب صفرشو مگه نمیتونی از خود شرکت بگیری ؟

mosim2m
09-12-1390, 02:54 قبل از ظهر
روغن ترمز جلو کسی عوض کرده تاحالا ؟ یکم تمزم دیر عمل میکنه . از لنته یا روغن ؟ مخزنش که انگار خالیه . چی باید بریزم توش ؟

matrixaidin
09-12-1390, 03:01 قبل از ظهر
۱.برو پیچای مخزنشو باز کن یک فیلتر مانند روشه اونو وردار ببین چه قدر روغن داره۲.من یه دفعه اومدم عوض کنم هرکی یه چی میگفتیکی میگفت مال ماشین و بریز یکی میگفت روغن مخصوص دارهمنم نریختم.ولی باز از یه مکانیک یا نمایندگی سوال بکن

hosein_dig
09-12-1390, 02:00 بعد از ظهر
باز نکن
من یبار باز کردم
پر بود
دستش نزن
روغنش بی رنگه

mosim2m
09-12-1390, 03:16 بعد از ظهر
یه بار بازش کردم انگار خالی بود . گفتم بیخیال بستمش . ولی حس میکنم این روزا میرم تو دیفار

Hayabusa namorde
10-12-1390, 12:53 قبل از ظهر
در تایید فرمایش حسین عزیز باید بگم نباید درشو باز میکردی حالا با ترمز جلو بازی کن تا مَکِشِ روغن به حالت اولیه برگرده.."حتما هواگیری کن ".

matrixaidin
10-12-1390, 01:44 قبل از ظهر
اگه باز کنی ولی ترمز نگیری
به نظرم مشکلی پیش نمیاد
چون اصلا روغنی بالا پایین نشده که بخواد عیب داشته باشه
باز هرچی اساتید بگن

hosein_dig
10-12-1390, 05:32 بعد از ظهر
آقایون سلام . بالاخره به هر بد بختی دیشب 220مو:32::12: تحویل گرفتم!!! فقط یه چیزی ؟ کسی می دونه دفترچه راهنماشو از کجا میشه دانلود کرد؟

مبارک باشه
100 تا کار کردی روغن رو بلافاصله عوض کن
موتور خیلی گرم نباشه موقه تعویض روغن
روغن بهران سوپر پیشتاز بریز یا هر چی استاندارد خود موتور
آروم برو
هر روز پیچاشو نگاه کن نیفته ، هی با آچار هرچی میبینی سفت کن مخصوصا پیچهای اگزوز
بیشترین سرعت 50-60
حرفهای که درباره اینکه ***زی نفسش باز میشه رو از این گوش بگیر از اون گوش در کن
قبل حرکت بزار قشنگ گرم بشه حداقل 4 -5 دیقه روشن

احتیاط فراموش نشه خدای نکرده چیزیت بشه مثل من یه پلاتین گازشتن 1800 برات تموم میشه
احتیاط
احتیاط
احتیاط

zapata11
10-12-1390, 05:42 بعد از ظهر
مرسی حسین جان از راهنماییت!! ولی من 2 و3 باری که از دیشب سوار شدم مشکل خاصی ندیدم . به نظرم موتوره نرم و پر شتابیه. شایدم چون من طرح هندا داشتم احساس میکنم . فقط دوستم روغنو دید می گفت کمه . اگه کم باشه چراغش روشن می شه دیگه؟

hosein_dig
10-12-1390, 11:19 بعد از ظهر
شما گز روغن رو نکاه کن
اولین فرصت روغن رو عوض کن حتمی
داداش من احتیاط فراموش ببین شتاب این موتور زیاد جو گیر نشی
کلاه کاسکت یاد نره

hosein_dig
11-12-1390, 02:11 بعد از ظهر
چشم . یه سوال دیگه چراغ خطر فقط با ترمز عقب عمل میکنه واسه شما هم همینطوره ؟

چراغ ترمز هم با ترمزجلو کار مکنه هم با عقب
اگه جلو کار نمیکنه سنسورش رو چک کن
رو پدال ترمز 2 تا سیم از جاش درار بزن به هم
ببین چراغ ترمز روش میشه؟
اگه شد مشکل از پستونکی ه
یه لاستیک شبیه پستونک دورش یه سیم خیلی نازکه با احتیاط بازش کن لاستیک رو دربیاز بعد اینکه دوباره سیم ها روزدی سرجاش سنسور رو فشار بده ببین روشن میشه چراغ ترمز
اگه شد اون پستونکی سفت شده یکم بیرونش رو چرب کن با انگشتت یکم ماساژش بده تا نرم بشه بزن جا
نباید مشکلی پیش بیاد دیگه

hosein_dig
11-12-1390, 07:02 بعد از ظهر
8453
فیلتر هوای بنده
ماشالا از تابستون نشسته بودمش

کاوه
15-12-1390, 06:44 بعد از ظهر
سلام دوستان
این رنگ به صورت سفارشی وارد میشه؟؟؟
اصلا کسی دیده؟؟؟8732

کوروش
15-12-1390, 08:09 بعد از ظهر
سلام دوستان
اصلا کسی دیده؟؟؟8732
این رنگ خودتون به شرکت سفارش بدید با 50-100 تومن افزایش قیمت واستون میزنه

hosein_dig
15-12-1390, 08:32 بعد از ظهر
سلام داش حسین این پستونکی که گفتی رو با دست یه ذره ور رفتم . همون لحظه درست میشه ولی بعد 2ساعت دوباره ازکار میوفته . فک کنم چون لاستیکه سرد میشه جم میشه. چکار کنم؟

سلام
با روغن موتور چربش کن
برای منم سال اول اینجوری بود
مراقب باش خرابش نکنی)
ببین یه قطره روغن موتور بریر روش ( سطح خارجی) بعد با دست ماساژش بده بعد بزارش سرجاش

---------- Post added at 10:32 PM ---------- Previous post was at 10:27 PM ----------

سلام دوستان
اصلا کسی دیده؟؟؟8732

رنگش فتو شاپه
همین جوی فلاپ هاش خدارد تومنه فکر کن این رنگی هم بیاد چیزیش بشه باید بشنی تا ظهور مهدی برای یه فلاپ

کاوه
16-12-1390, 10:58 بعد از ظهر
88248825دوست عزیز دقت کن اینا فوتوشاپ نیست 8826

کوروش
16-12-1390, 11:06 بعد از ظهر
این رنگ وجود دازه و حتی تبلیغات 220 از همین رنگ استفاده شده /// ولی تو ایران فکر نکنم شرکتیش باشه

250ali250
17-12-1390, 03:00 بعد از ظهر
قیمتش میدونین چقد شده؟4100باز کی میخواد انقدر پول واسه همچین موتوری بده؟

hosein_dig
17-12-1390, 06:55 بعد از ظهر
خدای خیلی محشره
من بجز صدای فلاپش ایرادی نمیتونم بهش بگیرم
من که دوسش دارم
امیوارم این قیمت کاذب شکسته بشه
خیلی در حق مصرف کننده ظلمه

کوروش
19-12-1390, 08:34 بعد از ظهر
آقا چجور میشه زنجیر رو سفت کرد ؟ کی میدونه میزان شل بودن زنجیر باید چقد باشه و اگه استاندارد نباشه چی میشه ؟
برای سفت کردن زنجیر باید پیچ لاستیک عقب کمی شل بشه بعدش لاستیک عقب رو بیاری عقب تا جایی که دوست داری !!!
بعدش پیچ هارو سفت کن

mra680
19-12-1390, 11:28 بعد از ظهر
سلام
زنجیر اگه زیاد سفت بشه هم کاسه چرخ و خراب میکنه هم زود زنجیر خراب میشه هم خورشیدی عقب تاب برمیداره هم شفت خروچی موتور از جلو یاتاقان و بلبرینگش داغون میشه هم زنجیر صدای تلق تلق میده
ای بابا:mad_majidonline:خرابش کردی که:retarded:
موتور رو بزن جک وسط
مهره بزرگی هست که آچار 22 میخوره اونو 2 دور شل کن(روی پین توپی عقب سمت خورشیدی)
بعد چرغ رو شل کن(2 دور کفایت میکنه)
حالا روی انتهای دوشاخ عقب(هر دوسمت) دوتا خروسی هست که آچار 10 میخوره
هرچی اینارو سفت تر کنی(ببندی پیچ هارو)زنجیر سفت تر میشه
برای شل کردنش هم برعکس که با این حساب باید ضربه بزنی به لاستیک تا بیاد جلو
حالا موتور رو از جک بنداز پایین ویه بنده خدایی رو که هم وزن خودت هست پیدا کن و بنشین رو موتور
دستتو بنداز زیر ریل پایین زنجیر و به داخل فشار بده
یک بند انگشت باید بازی کنه
حالا مهره 22 رو سفت کن
بعد هم چرخو سفت کن
سفت کن یعنی واقعا سفت کن ها:icon_pf (3):
موفق باشی

K.I.A
19-12-1390, 11:30 بعد از ظهر
دو طرف دوشاخ عقب زیر مهرههای توپی خط چینی هست که دو طرف باید یکسان باشه تا لاستیک در خط صاف قرار بگیره....
حدود لقی 2 سانت هست.

zapata11
21-12-1390, 12:48 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان 220 سوار! آقا من هنوز با این سنسور ترمز جلو که چراغ عقب رو موقع ترمز روشن می کنه مشکل دارم. امروز اون پستونکی رو در آوردم هرکاری کردم جا نرفت. ولی الان سر جاش وایساده و سنسور به خوبی عمل مینه. می خواستم ببینم اگه جا نباشه نمی افته؟:29:

hosein_dig
21-12-1390, 03:09 بعد از ظهر
یه سیم دورش هست
اون نباشه میفته گمو گور میشه
جالا بیا گمرک رو بالا پاین کن دنبال قطعه
یه سیم نازک دورش ببند

Kami
21-12-1390, 04:26 بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
سرعت حداکثر باجاج 220 چقدره؟
حدود 135 تو کفی

mosim2m
25-12-1390, 12:23 قبل از ظهر
امروز یکی از شمعای موتورم که 2 ماه پیش شکسته بودو عوض کردم . شتابش محسوس افزایش پیدا کرد . اون یکیو عوض کنم چی میشه !

hosein_dig
25-12-1390, 08:27 بعد از ظهر
من فلاپ عقب رو خریدم39 نامردا برچسب فابریکشو میگن 12 برای آب بندی دور موتور رو از 5 بالاتر نبرترمز های ناگهانی شتاب ناگهانی نگیرخیلی مهربون رانندگی کنروغن هم به نظرم من زود زود عوش کنتا 1000 تا هر 200 تا عوش کنی ارزش داره چون این موتور فیلتر روغن نداره

mosim2m
11-01-1391, 02:47 بعد از ظهر
چجوری میشه لنت رو ریگلاژ کرد ؟ لنتم جلو حرکت لاستیک و میگیره . زیاد چسبیده بهش . ؟

matrixaidin
11-01-1391, 03:00 بعد از ظهر
فکر نکنم ریگلاژ بشه
معمولا اکثر پالس ها یکمی لنتاشون گیره
مال من صدای گیری هم میده ولی دقت کردم اکثرشون همینجوریه

کاوه
12-01-1391, 04:48 بعد از ظهر
سلام
یه فیلم از صدای اگزوز گرفته بودم گفتم بذارم براتون
[Only registered and activated users can see links] ... b4ce69.mp4 ([Only registered and activated users can see links])
اینم عکس موتور
10352

ميلاد هركول
12-01-1391, 06:00 بعد از ظهر
ترمز كاسه اي ريگلاژ ميشه اما ديسكي خير كه بده اينطوري!
منم با ترمز عقبش مشكل دارم خيلي بوق ميزنه و صدا ميده كه برا اين موتور خيلي ضايع هست از شما هم بوق ميزنه؟؟؟
با سنسور استپ ترمز جلو هم مشكل دارم كار نميكنه يه گير كوچولو داره كه انگار يكي از دوستان هم همين مشكل رو داشت نميدونم چشه !!

کاوه
14-01-1391, 09:19 بعد از ظهر
به پالس 220 طرح هایابوسا دادن :wow:

1053110530

کاوه
14-01-1391, 09:29 بعد از ظهر
دوستان کسی جایی رو سراغ داره که از این طرح های گرافیکی روی موتور در بیارن؟؟؟؟؟؟

1053510534

hamid reza
16-01-1391, 12:46 بعد از ظهر
آخرین قیمتش  4/200گرفتم

mohammadazari
18-01-1391, 05:12 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان
مطالب زير درجواب Pm يكي از دوستان بود كه درمورد تفاوت پالس 220 ودايليم ازم پرسيده بود تقريبا با هركدام از اين موتورها10000كيلومتر راه رفتم .
هر دوتاش موتور خوبي هستن درمجموع .شتاب دايليم خيلي سرتره حتي تاپ اسپيدش هم بالاتره دوستان تواين سايت درمورد تاپ اسپيد هردوموتور خيلي اغراق ميكنند من الان هيوسانگ دارم سرعتش با اون چيزي كه دوستان ميگند فرق ميكنه .مصرف سوخت زياد تفاوتي ندارن در مورد نرمي صدا وبيصدايي فلاپها دايليم بهتره اما سواريش يكمي اسپرته پس پالس 220 سواري راحتتري داره به عبارتي چون كمكهاش اسپرت نيست زياد نميكوبه .پالس 220 قطعاتش بيشتره واكثر مكانيكها بلدن درستش كنند اما دايليم انژكتوري قطعاتش كيفيت بالاتري داره كميابتره قيمت بالاتري هم داره .من پاس 200 واپاچي 180 هم داشتم .پالس 220 خيلي بهتر ازاينها هست منتها سواريش تو شهر يكمي مشكلتره .پالس 220 ودايليم افت قيمت بالايي دارن متاسفانه.

kourosh_bandit2
18-01-1391, 10:59 بعد از ظهر
برای سفت کردن زنجیر باید پیچ لاستیک عقب کمی شل بشه بعدش لاستیک عقب رو بیاری عقب تا جایی که دوست داری !!!
بعدش پیچ هارو سفت کن

کوروش جان این چه حرفیه. اصلا نباید با دست لاستیکو عقب جلو کرد چون تنظیم داره و اون دوتا پیچ تنظیم کوچیکا ماله همین کاره. اون دوتا پیچ خودش ماله تنظیم زنجیر و عقب جلو کردنه لاتیک اما با این تفائت که دقیق اینکارو انجام میدن به جای دست.. دقت کرده باشی اطراف پیچی اصلی لاستیک عقب درجه بندی شده و اگه با دست لاستیکو حرگت بدی و تنظیمش نکنی باعث میشه لاستیک عقب در حد میلی کج بسته بشه و باعث لاستیک سابی میشه. در حدی هستش که با چشم نمیشه تشخیص داد اما اون درجه بندی ماله همینه. بهترین روش تنظیم زنجیر:
1: پیچ لاستیک عقبو شل میکنید
2: لاستیک عقبو با دست حرکت ندید
3:اول پیچ تنظیم سمت چپ ینی سمت زنجیر رو سفت میکند که اونم قانون داره الکی نیست باید میزان گردش پیچ سمت راست با چپ یکی باشه تا هم زنجیر تنظیم بشه هم لاستیک کج نشه. اچار رو میذارید روی پیچ طوری که ته اچار به طرف زمین باشه حالا واسه سفت کردن اندازه یک ربع ساعت میچرخونیم به جهت عقربه های ساعت. یعنی ته اچار ساعت 6 هستش میچرخونیم میبریمش تا ساعت 9. حالا اچار رو اروم در میارید میذارید رو پیچ سمت راست اونم یک ربع سفت میکنید حالا اگه این سمت اچار گیر میکنه اچارو میرید ساعت 12 میاریدش تا ساعت 3. و برای شل کردن هم همینطور باید پیچ ها یک سان باز و بسته بشن. بعد دوباره چپ بعد راست. خلاصه انقدر این حرکتو انجام میدید تا زنجیر سفت بشه و در حد 2 سانت جابازی داشته باشه. حالا سعی کنید بدون اینکه لاستیک حرکتی بکنه پیچ لاستیکو سفت کنید حلا که خوب سفت کردید اون 2 سانت شلی شده 1.5 سانت. حالا اون 1.5 سانت هم کاملا مناسبه چون در هر دنده که عوض میشه میزان سفتی زنجیر تغییر میکنه و میرسه در اخر به 1 سانت و اینطوری هم سرعت و شتاب موتور حفظ شده هم لاستیک تنظیمه و لاستیک سابی نخواهید داشت هم انقدر بی دلیل و میزان زنجیر سفت نمیشه که در اخر بعد از فشار پاره بشه زنجیر. بله این روش صحیح تنظیم زنجیر. امیدوارم کمکی کرده بااااشم.:999::flower4::22::grouphug::14:
یک دکمه ای هست اون پایین اونم پیچ تنظیم تشکر. :12::29dz8zk:

---------- Post added at 10:59 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

در ضمن اگر میبییند خیلی تند تند زنجیرتون شل میشه یعنی سفت کردید میرید چندتا take off میزنید بر میگردید میبینید زنجیر شل شده بدونید عمر زنجیر تمومه یا بیشتری جنس زنجیرتون خوب نیست باید با زنجییر با کیفیت تعویض بشه. من زنجیر اپاچ رو تضمین میکنم چون من خودم موتور که خریدم سفتش کردم تاحالا 2400 تا با همون زنجییر رفتم همشم take off میزنم با موتورم ولی خیلی کم شل کرده و حالا حالا ها احتیاج به سفت کردن نداره. اگه بخوره به موتوراتون خیلی توپه. حالا ککیفیت زنجیرر 220 رو تست اینطوری نکردم نمیدونم دوستان گلم.

shekspir
19-01-1391, 09:24 بعد از ظهر
سلام دوستان اگه اگزوز موتور پالس 220 رو عوض کنیم صداش قشنگ میشه تو مایه های ریس اینا

K.I.A
19-01-1391, 11:19 بعد از ظهر
نه چه انتظاراتی دارید از این بدبخت...نهایت صداش بشه کمی شبیه مگللی و اصلا جالب نیست صداش..
با این حجم و سیلندر و نسبت تراکم و....صدای خوبی نمیتونید ازش بگیرید مگر اگزوز یاماها 100 یا زد بندازید روش تا بهتر بشه.

kourosh_bandit2
20-01-1391, 08:37 قبل از ظهر
سلام دوستان اگه اگزوز موتور پالس 220 رو عوض کنیم صداش قشنگ میشه تو مایه های ریس اینا

دوست عزیز تغییر چندانی نمیکنه که صدا خوب بشه چرا میتونی صدا تراکتور ازش بگیری یا موتور چاه ولی موتور ریس خیر. تنها موتور های پلاکی که میشه ازشون صدای خوب گرفت هیوسانگ و نینجا 250. چون دوسیلندر هستند ولی بازم نه اون صدایی که شماتو ذهنت هست. ولی بازم نسبت به بقیه بهتر هستن. من بندیت 250 دیدم وقتی گاز میداد مخصوصا تو خلصی انگار یاماها r6 داری گاز میدی همون صدایی که همه کیف میکنن. اونم به این علت بود که با 250 بودنش 4 سیلندر داشت و توی هر سیلندرش هم 4 سوپاپ داشت. جمعا میشه ی 250 با 4 سیلندر و 16 سوپاپ دیگه شما خودت حسابشو بکن. 250 هایی که ما سوار هستیم هنر یک 250 واقعی رو نداره. بازم نینجا کمی به واقعبت نزدیک تره اما اونم هرکسی نمیتونه بخره.

kourosh_bandit2
29-01-1391, 08:42 بعد از ظهر
دوستان کیلومتر یعنی کنسول جلو 220 کسی خواست من دارم. اینم عکسی کیلومتر که از روی کنجکاوی باز کردم ی نگاهی بهش انداختم گفتم شاید دوستان هم دلشون بخواد ببینن116861168711688116891169011691

hamid reza
31-01-1391, 10:24 قبل از ظهر
قیمت موتور خیلی افتاده من از بزرگترین موتور فروشی اصفهان قیمت گرفتم گفت یو جی 4 2تومن و220 2990 تازه گفت پایین تر هم میاد

---------- Post added at 10:01 AM ---------- Previous post was at 09:49 AM ----------

اگه شمع هاشو عوض کنم شتابش بهتر میشه کلا برای تقویت موتور چیکار کنم
قیمت لاستیک 140 چنده
 به نظرتون اگزوز عوض کنم میگن خیلی بهتر میشه ازنظر شتاب سرعت
راستی یه نفرمیگفت اینا قطع کن برق داره سرعت که میره بالا برق کم یا قطع میکنه راسته 
شرمنده  از این همه  سوال

---------- Post added at 10:24 AM ---------- Previous post was at 10:01 AM ----------

matrixaidin
31-01-1391, 11:38 قبل از ظهر
1.یعنی اگه وااقعا 220 تو اصفهان 3ت باشه من فردا میام 2تا میبرم
2. قیمت موتور تا هفته دیگه میاد پایین بعدش دوباره میره بالا:wall3:
ug4.3 محدود کننده داره نه 220 چون 220 تا 150 راحت میره
4.تعویض لاستیک تو سرعت و شتاب تاثیری نداره فقط تو تعادل موتور تاثیر داره و ترمزش که کمتر لیز میخوره

zapata11
03-02-1391, 07:05 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گلم . آقا من میخوام لامپ پلام که زیر چراغ خطر رو عوض کنم. چه جوری می شه بازش کرد؟:bargh: ممنون میشم اگه کمک بدین

---------- Post added at 08:05 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

در ضمن برادرایی که شایعه می کنن قیمت رو میندازن پایین ، کاره درستای نیست قیمت موتور تو فصل گرما پایین نمیاد از 3800 بشه 2900. خنده داره

matrixaidin
03-02-1391, 09:27 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گلم . آقا من میخوام لامپ پلام که زیر چراغ خطر رو عوض کنم. چه جوری می شه بازش کرد؟:bargh: ممنون میشم اگه کمک بدین
سلام
از پشت (تو گلکیر) جای 2تا پیچ هستش که وقتی بازش کنی میاد بیرون و میتونی لامپشو عوض کنی
ولی اکه میخوای led & smd بندازی نکنی بهتره چون نوری رو پلاکت نمیفته

mra680
11-02-1391, 01:58 بعد از ظهر
با سلام خدمت همگی
من چند روزه که یه220 مشکی در حد نو خریدم واز شما چند تا سوال داشتم
1-ما 2 روز پیش تو کفی با اینکه باد میومد و دوترک هم بودیم 130 رو پر کرد ولی حالا تو شیب اونم یه ترک 127 بیشتر نمیره
2-بهترین مدل شمع برا این موتور چیه
3-آیا باکوچیک کردن خورشیدی میشه تاپ اسپید رو زیاد کرد
خیلی ممنون
سلام و عرض خوش آمد گویی به شما به انجمن پرشین موتور
خوب مبارک باشه و بسلامتی:26:
امکان چند حالت داره عزیز
یا فیلتر هوای شما کثیف شده و شما با اون گاز پر کردن سطح برخورد هوارو با فیلتر خیلی سریع و بیشتر کردی و نفس موتور گرفته شده(فیلتر رو بشورین)
چون تخته کردی و دسته گاز موتور رو تا انتها زیاد نگه داشتی(واشر دیافراگم)زیاد کش اومده و حالت خودش رو از دست داده و دفورمه شده(اگه با شستشو فیلتر تغیری حس نکردین و یقین پیدا کردین که 6 ماه هست تعویض نشده این واشر اقدام به تعویض در دستور کار قرار میگیره)
شمع مدل های گوناگونی داره و من نمیتونم نظری بدم ولی مدل های ایریدیوم و سوزنی بهتر و به صرفه تر هستن
این که فرمودی دوترک بهتر راه میره موتور کاملا حق داری شما جسمی که سنگین تر باشه توی شیب منفی(سرازیری) بهتر دور میگیره ولی وقتی جسم سبکتر باشه توی شیب مثبت(سربالایی)بهتر دور میگیره
بله دوست عزیز شما با کم کردن تعداد دندانه های خورشیدی عقب
بلفرض الان 45 تایی باشه به 43 / تقریبا 5 تا 7 کیلومتر سرعت بیشتر خاهی رسید
ولی با این تفاوت که موتور دیر تر دور میگیره و دنده های موتور رو مجبوری بیشتر فشار بیاری و مصرفو میبره بالا
بهتره برای بهم نخوردن زیادش
خورشیدی جلو اگه 15 دندانه داره به 17 تبدیل کنی
و عقب رو که کوچیک کردی یه جورایی جبران بشه
این تغیرات روی طول زنجیر چرخ هم اثر میزاره که اون هم باید درست کنی
موفق باشی

mosim2m
11-02-1391, 10:03 بعد از ظهر
بنظرتون فیلر گیری واسه این موتور واجبه با تغییر فصل ؟ یکم سر و صدای سوپاپاش میاد . من رفتم نمایندگی باجاج تو جشنواره گفت اصلا فیلر گیری نمیخواد !

salahshor
11-02-1391, 11:08 بعد از ظهر
ین که فرمودی دوترک بهتر راه میره موتور کاملا حق داری شما جسمی که سنگین تر باشه توی شیب منفی(سرازیری) بهتر دور میگیره ولی وقتی جسم سبکتر باشه توی شیب مثبت(سربالایی)بهتر دور میگیره
محض اطلاع طبق قوانین فیزیک سرعت سقوط اجسام ربطی به وزن اونا نداره
مثلا اگه یه وزنه 20 کیلویی و یه وزنه 10 کیلویی رو از طبقه مثلا 10 یه ساختمون همزمان و تو شرایط مساوی به سمت بایین بندازیم هر 2 همزمان به بایین میرسند
نسبت وزن به توان خروجی کمتر باشه تو شیب منفی یا مثبت گشتاور بالاتر خواهد بود نسبت به وزن بیشتر به همان توان انجین و همون شرایط

بعد بررسی نکات فنی موتور باید شرایط اب و هوایی < دما و چقالی هوا > و شیب و باد موافق یا مخالف برای تاب اسبید خوب در نظر بگیرید < حتی دمای هم لاستیک تاثیر داره >

nimap
14-02-1391, 08:02 قبل از ظهر
سلام دوستان.من 2 روزه که پیشرومو با یه پالس عوض کردم.میشه تو برطرف کردن مشکلاتش کمکم کنید؟
موتور تو تخت گاز ریپ میزنه و 128 تا بیشتر نمیره.پشت کیلومترشم یه چیزی اختار میده که عکس گرفتم تا راهنماییم کنید.13391

ميلاد هركول
14-02-1391, 11:11 قبل از ظهر
سلام
اقا مبارك باشه شما هم پيشرو رو با پالس عوض كردي؟؟؟؟
بهترين كارو كردي انتخاب درستيه.
دور موتورو در حالت خلاص تا 12 بردي بالا!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
موتور ميتركه اين چه كاريه؟؟؟
من 145 تا باش رفتم تو كفي بازم جا داشت من گازو ول كردم.نكته جالب اين موتور گاز خور خيلي عالي كه اصلا هم ريپ نميزنه!!
از شما يه اشكالي داره كه ريپ ميزنه.
1150 ميلي ليتر كافيه.اين علامت فيلتر هواست كه مسدود شده فيلتر هوارو چك كن و بشور .

nimap
14-02-1391, 09:25 بعد از ظهر
چاکرتم میلاد هرکول.یعنی عبارت واقعی تغییرو فهمیدم با پیشرو فقط باید مسیر مستقیمو میگازوندم اما با این واقعا مانور میدم.هندلینگش قابل مقایسه نیست.اما شتاب پیشرو بهتر بود.
میلاد جان تا 12 نگازوندم!!!!دور موتورش خراب رو 12 وای میسه.
ممکنه ریپ زدنش واسه همین فیلتر هواش ک اختار میده باشه؟کجای موتوره این فیلتر؟چجوری بشورمش؟؟

سرعت
14-02-1391, 10:07 بعد از ظهر
پشت کابرات یه لوله رابط هست که به فیلتر هوا متصله ...

ميلاد هركول
17-02-1391, 12:11 قبل از ظهر
مخلصم نيما جان.
اهان من فكر كردم گازوندي تا 12!!!!!!!:25r30wi:
دري بغل سمت راست رو باز كن پشت اونه 4 تا پيچ داره به صورت عمودي بازش كن فيلتر رو كه ابر هست بكش بيرون با بنزين بشور و بزن جا درست ميشه بعدم كاربرات رو تنظيم كن.
واژه تغيير رو خيلي خوب اومدي چون الان فرق موتور با موتور رو متوجه شدم البته به غير از ژاپنيا!!!
هندلينگش كه فوق العادست قشنگ ميشه خوابوندش و سر پيچ گاز رو تا ته گرفت اما با دايچي و پيشرو اگه اين كارو ميكردي ميرفتي تو بلوار!!!!!
به نظر من كه شتابش عاليه فرقي نداره حتا بهتره اما گاز خور اين كجا و اونا كجا هر چي گاز ميدي گاز ميخوره و دور موتور بالا ميره اي ول!

mra680
20-02-1391, 08:14 بعد از ظهر
سلام خدمت بروبچ پرسین موتور . یه سوال داشتم. وقتی با موتورم سرعت میرم مثلاً 100 به بالا احساس می کنم دارم می خورم زمین!!! انگار فرمون موتور رو هواست. ماله همه همینه یا واسه من. البته یه کمیش واسه مقاومت هوا هم هست.:2gwb921:
سلام و رحمت ا . . .:26:
چند حالت میتونه داشته باشه دوست عزیز
باد لاستیک شما زیاد باشه
لاستیک ها بدونه عاج باشن(فرسوده شده باشن)
استیل نشستن روی موتورتون
و همچنین توی جاده های برون شهری این اتفاق بیشتر میوفته
و موقع سبقت گرفتن از یک خودروی سنگین
وهمون که خودت فرمودی همه این حالت میشن
اما حالت های بالا شدت رو خیلی بیشتر میکنه
موفق باشی

---------- Post added at 08:14 PM ---------- Previous post was at 08:11 PM ----------

محض اطلاع طبق قوانین فیزیک سرعت سقوط اجسام ربطی به وزن اونا نداره
مثلا اگه یه وزنه 20 کیلویی و یه وزنه 10 کیلویی رو از طبقه مثلا 10 یه ساختمون همزمان و تو شرایط مساوی به سمت بایین بندازیم هر 2 همزمان به بایین میرسند
نسبت وزن به توان خروجی کمتر باشه تو شیب منفی یا مثبت گشتاور بالاتر خواهد بود نسبت به وزن بیشتر به همان توان انجین و همون شرایط

بعد بررسی نکات فنی موتور باید شرایط اب و هوایی < دما و چقالی هوا > و شیب و باد موافق یا مخالف برای تاب اسبید خوب در نظر بگیرید < حتی دمای هم لاستیک تاثیر داره >
محض اطلاع شما:happy4:سرعت سقوط اجسام(بدون شتاب اولیه با حرکت یک جسم با سرعت اولیه فرق داره(اونم با جسمی که داره دور میگیره)

soheilr1
21-02-1391, 09:55 قبل از ظهر
سلام به همگی
من سهیل هستم
یه چند تا سوال دارم در مورد پالس 220
1- حدود یه هفته پیش وقتی اومدم استارت بزنم موتور سریع خاموش شد
بعدش استارت زدم و یه خورده گاز میدادم تا بره رو ساسات
یه 5روزی این قضیه تگرار شد تا این که کلا ساساتش از کار افتاد حالا باید چه کار کنم؟؟
2- دنده اش هم سخت خلاص میشه با این که کلاچو آوردم بالا
3- نور پایینش هم خیلی بالاست چطوری بیارمش پایین؟؟

ميلاد هركول
21-02-1391, 12:46 بعد از ظهر
من كه اصلا مشكلي با فرمون ندارم 145 تا باش رفتم خيلي هم خوب و بدون حركت اصلا احساس نميكني تو اين سرعتي!!
احتمالا اتومات ساسات خراب شده كه بايد عوضش كرد البته الان هوا گرمه و نبايد ساسات كنه .
هوا كه گرم ميشه باعث ميشه بنزين تو كاربرات بخار شه و در هنگام استارت يه كم ريپ بزنه و ساسات اوتومات هم تو تابستون و هواي گرم يه كم قاط ميزنه چيزي نيس شما 30 ثانيه گازو نگه دار درست ميشه.

kourosh_bandit2
21-02-1391, 01:14 بعد از ظهر
منم یه سوال دارم بچه های فنی زحمت جوابشو بکشن بی زحمت . تازگیا که موتورو صبح روشن میکنم ،البته بعضی وقتا ، ریپ میزنه و خاموش میشه مثل وقتی که بنزینش تموم شده باشه . بعد باید دور موتور و ببرم بالا تا درست شه . مشکل چیه ؟

1:میتونه از بهم خوردن فیلر باشه بلایی که سر یک xcd135 اومد

2: اساسی ترینش فیلتر هواس با بنزین بشور بعد با تاید بعد افتاب بعد ببندش4
3: کاربرات کثیف شده و اشغال گرفته میتونه از بنزینی باشه که از پمپ زدی پیش میاد
4:یکی از شمع ها که ماله توی دور پایین هم دور بالا کار میکنه که یعنی سمت راست فرسوده شده چون بیشتر از اون یکی کار میکنه چون پالس شمع دومش وقتی به کار میوفته که دور موتور فکر کنم از 6 میره بالاتر. شمع هارو همیشه باهم تعویض کن فقط هم 2 پلاتین بنداز فابریک خودش
5:تنظیم نبودن کاربرات یا بهتر بگم از تنظیم خارج شدن کاربرات.
اما بیشتر نظر من روی فیلتر هواس و مشکل شمع و اینارو رو موتور های دیکم دیدم پیش اومده

K.I.A
25-02-1391, 09:51 بعد از ظهر
اچارکشی کار خاصی انجام نمیدن و یه شیرینی میگیرن کلا دلسوزانه نیست کارشون
اگه خودت دست به اچار هستی کامل بریز پایین و دوباره جمش کن و بین پیچا و اتصالات تیوب و واشر فنری و... بزار و با تورک مناسب سفتش کن.

ميلاد هركول
26-02-1391, 12:06 قبل از ظهر
گارانتي كه هيچ كاري نميكنه فقط يه روغن به سيم كلاچ و زنجير ميزنه وقتي هم كه خواستي موتورو تحويل بگيري يه اچار به يه پيچا جلو خودت ميندازه كه يعني همين يكيو يادم رفته بود!!!!!
پول بديد براتون توپ اچار كشي كنن اگه هم وارديد خودتون انجام بديد.

milad.hakha
26-02-1391, 09:59 قبل از ظهر
با سلام خدمت همگی من جدیدا رو کیلومترم یه اخطار نشون میده تو ماشین برا حرارت و اب هست ولی من تا موتور ر و روشن می کنم میاد یه چیزی مثل یه دماسنج داخل اب لطفا راهنمایی کنید واگه کسی میتونه درباره تمام نشانگ های کیلومتر توضیح بده:happy4:

کوروش
26-02-1391, 06:20 بعد از ظهر
شما جایی رو میشناسید ؟ که ماهر باشه. سمت جنوب شرق . خونمون سمت م شهداست. من خیلی حساسم دارم تحقیق می کنم چون می دونید که اگه پی کج باشه تا ثریا دیوار کج میشه. می خوام خوب آب بندی و آچارکشی بشه
شما میتونید ببرید نمایندگی باجاج توی فلکه دوم تهرانپارس کاراشو انجام بدید

farzad_sh_2020
29-02-1391, 10:46 بعد از ظهر
سلام
دوستان حتماً پیشنهاد میدم دور رینگ برچسب بزنید واقعاً موتور عوض میشه

farzad_sh_2020
30-02-1391, 09:41 قبل از ظهر
سلام فرزاد جان. خیلی خوب شده. از کجا گرفتی؟ قیمت؟ طرحش خیلی خوبه

سلام
من از گمرك گرفتم
قيمتش يادم نيست دقيق چندتا چيز باهم بود فكر كنم ٦ بود
فقط وقتي ميخريد دقت كنيد هر دو ورقش سالم باشه و نقص نداشته باشه

قبل از چسبوندن هم كامل رينگ بشوريد

ولي هركي موتور ميبينه ميگه خيلي بهتر شده

Sent from my iPhone using Tapatalk

ميلاد هركول
06-03-1391, 06:16 بعد از ظهر
سلام
يه جفت شمع دو پلاتينه مارك بوش انداختم رو موتور خيلي خوبه.سرعت و شتاب بيشتر شده و سرعتش زودتر ميره بالا.
از دوستان كسي شمع سوزني بسته؟

Noveltytm
07-03-1391, 12:33 بعد از ظهر
موتور من خیلی صدا میده , از قسمت بالای کیلومتر صدا میاد تو دور موتور بالا , خیلی رو اعصابه , چیکارش کنم ؟ اچار کشی بردم درس نشدش (بهتر شد )
یه سوال دور موتور بالا برای موتور ضرر داره ؟ دنده 3 , 110 تا باهاش میرم , مشکلی که نداره ؟ :bighug:
تازگیا فکر میکنم شتاب و تاپ اسپیدش کم شده , 140 تا (اونم به زور) بیشتر نمیره , قبلا 150 تا هم باهاش رفتم

matrixaidin
07-03-1391, 01:29 بعد از ظهر
موتور من خیلی صدا میده , از قسمت بالای کیلومتر صدا میاد تو دور موتور بالا , خیلی رو اعصابه , چیکارش کنم ؟ اچار کشی بردم درس نشدش (بهتر شد )
یه سوال دور موتور بالا برای موتور ضرر داره ؟ دنده 3 , 110 تا باهاش میرم , مشکلی که نداره ؟ :bighug:
تازگیا فکر میکنم شتاب و تاپ اسپیدش کم شده , 140 تا (اونم به زور) بیشتر نمیره , قبلا 150 تا هم باهاش رفتم
موتورت چنتا کارکردشه؟!!؟!؟
به نظرم برو واشر دریچه دیافراگم و عوض کن بهتر میشه
دور موتور بالا هم اگه همیشه باشه جد و اباد موتورو میاره جلو چشش

Ali
07-03-1391, 05:23 بعد از ظهر
دور موتور بالا هم اگه همیشه باشه جد و اباد موتورو میاره جلو چششکاملا با نظر ایدین جان موافقم هم به موتور فشار میاد و داغونش میکنه هم مصرف سوخت میره بالا