PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Bajaj Pulsar 220 & پالس 220

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

mani55
16-11-1397, 11:29 قبل از ظهر
یا خدا. پارسال من میخواستم بگیرم ۷۸۵۰ بعد اون بنده خدایی که قرار بود از تهران واسم بیاره می‌گفت صبر کن ببینم میتونم ۱۰۰ تومن کمتر واست پیدا کنم. میگفتم بیخیال بابا من می‌خوام سوار موتور بشم چه فرقی می‌کنه این ۱۰۰ تومن

حالا ببین چی شده. پول یه پراید مدل بالا رو داریم میدیم موتور هندی و میگیم خوب خریدیم

احتمالا بچه هامون وقتی میرن مدرسه بیان بگن بابا ۱ میلیون بده برم دفتر نقاشی بخرم

الان کمک عقبش شده 750 داداش گلم

mani55
17-11-1397, 11:48 قبل از ظهر
کسی گروه تلگرامی برای پالس 220 یا گروه و کانال خوب واسه پالس میشناسه؟

Erfi_cg
17-11-1397, 06:17 بعد از ظهر
بخش های دیگه ای برای گریس کاری هست
*مفاصل لیور دنده که روش روکش لاستیکی داره
*مفصل های کتی کلاچ و ترمز حتما باید گریس بخوره وگرنه 100 % گشاد می کنه و تبعات داره
*خود تکیه گاه لیور دنده که پشت جاپایی میشه باید باز بشه و گریس کاری بشه
*مفصل اهرم کلاچ
*پین و لولای 4 تا جاپایی ها باید گریس کاری بشه
*زین باید باز بشه و چفت و قفل زین گریس کاری بشه
*سرباطری ها باید یه ذره چرب باشن که سولفاته نشن
*لولای درب باک باید گریس کاری بشه، زبانه های قفل داخل درب باک باید گریس کاری بشن

هر نوع گیریس باشه کفایت میکنه ؟

Alireza.BMW
18-11-1397, 12:10 قبل از ظهر
دیروز یکی از همشهریهای ما از اهواز اومد تهران رفت از نمایندگی توانا تو گمرک پالس 95 رو 15800 تا دسته ها بهش انداختن ! به جز بیمه و مخلفات تازه... مشکی خرید. چه بازاری شده... اول تاپیک رفتم دیدم میگن وااای 220- شده 3 تومن خخخخخخخخخخخخخخخ
.
آخرین قیمت 220 رو که من داشتم 15 بود ممکنه گرونتر شده... و قیمتش همین باشه اصلن... اون پالس 3 تومنی هم که ماله سال 90.91 هه خدایش بیامرزد:121fs725372:

Alireza.BMW
18-11-1397, 12:14 قبل از ظهر
یا خدا. پارسال من میخواستم بگیرم ۷۸۵۰ بعد اون بنده خدایی که قرار بود از تهران واسم بیاره می‌گفت صبر کن ببینم میتونم ۱۰۰ تومن کمتر واست پیدا کنم. میگفتم بیخیال بابا من می‌خوام سوار موتور بشم چه فرقی می‌کنه این ۱۰۰ تومن

حالا ببین چی شده. پول یه پراید مدل بالا رو داریم میدیم موتور هندی و میگیم خوب خریدیم

احتمالا بچه هامون وقتی میرن مدرسه بیان بگن بابا ۱ میلیون بده برم دفتر نقاشی بخرم
.
برادر کی پراید مدل بالا رو 16میده الان؟؟؟ چرا هست مدل 86.87 که عمرشو کرده و همش خرجه همه چی کشیده بالا دیگه چاره ای نیس یا باید خرید یا نگا کرد از نظرم کسی که میخاد الکی قیمت نگیزه قبلش روزی پول داره پاشه بره همونی میخاد بخره بره به بعدشم کار نداشته باشه میره پایین یا میره بالا:[Only registered and activated users can see links]

mani55
18-11-1397, 12:29 قبل از ظهر
به نظر من گریس پایه کلسیم که ضد آب هست بهتره

هر نوع گیریس باشه کفایت میکنه ؟

Erfi_cg
19-11-1397, 02:21 بعد از ظهر
دوستان الآن با یکی از دوستام که آپاچی ۲۰۰ داره دو تا درگ انداختیم یه رولینگ یه دونم از حالت ساکن ، دفعه اول که از سکون حرکت کردیم آپاچی افتاد جلو و من گفتم وای دَ دَ خخخخ ولی از دنده سه به بعد ( سرعت هشتاد ) ورق کاملا برگشت و من زدم جلو و همینجور فاصله میگرفتم ، دفعه دوم رولینگ زدیم دنده دو سرعت چهل تا ، به محض شروع مثل دفعه اول آپاچی یه متر افتاد جلو تازه زودم شروع کرد یکم ولی چند ثانیه طول نکشید که موتور من شروع کرد به کم کردن فاصله و قشنگ زدم جلو و تمام ، خودم اول فکر میکردم آپاچی میزنه موتور منو ولی الآن ایمان آوردم به ۲۲۰ روسفیدم کرد خخخخ

- - - Updated - - -

داداش مداد رنگی فابر صد و بیست تایی قیمت گرفتم چهار میلیون باور نمیکنی دیجی کالا قیمت بگیر

vivabayern
19-11-1397, 07:13 بعد از ظهر
دوستان الآن با یکی از دوستام که آپاچی ۲۰۰ داره دو تا درگ انداختیم یه رولینگ یه دونم از حالت ساکن ، دفعه اول که از سکون حرکت کردیم آپاچی افتاد جلو و من گفتم وای دَ دَ خخخخ ولی از دنده سه به بعد ( سرعت هشتاد ) ورق کاملا برگشت و من زدم جلو و همینجور فاصله میگرفتم ، دفعه دوم رولینگ زدیم دنده دو سرعت چهل تا ، به محض شروع مثل دفعه اول آپاچی یه متر افتاد جلو تازه زودم شروع کرد یکم ولی چند ثانیه طول نکشید که موتور من شروع کرد به کم کردن فاصله و قشنگ زدم جلو و تمام ، خودم اول فکر میکردم آپاچی میزنه موتور منو ولی الآن ایمان آوردم به ۲۲۰ روسفیدم کرد خخخخ

- - - Updated - - -

داداش مداد رنگی فابر صد و بیست تایی قیمت گرفتم چهار میلیون باور نمیکنی دیجی کالا قیمت بگیر

آپاچی بدلیل چهارسوپاپ بودنش زودتر واکنش نشون میده و تا 60 تا شتاب بهتری حتی نسبت به ان اس داره اما بعدش پالس جلو میوفته . 220 روی کاغذ هم گشتاور و هم اسب بخار بیشتری داره بعلاوه یک شمع بیشتر پس دور بالا براحتی آپاچی رو رد میکنه . 220 منم دور بالاش خوب راه میرفت 150+ اما فشار زیادی بهش میمود و حسابی داغ میکرد. در مجموع آپاچی 200 موتور بهتر و به روز تری هست نسبت به 220

mani55
19-11-1397, 10:36 بعد از ظهر
آپاچی 200 انژکتور هست و پالس 220 کاربراتور. خوب اسب بخار و سی سی پالس 220 بالاتره اگه شمع ایریدیوم بندازی و فیلترهوا ریسی بندازی اپاچی 200 که حریفش نیست آراس و ان اس 3 شمع هم جلوش لنگ میندازن. پالس 220 به نظرم تو دوربالا سرعتش مشخص میشه که اونم تحت تاثیر باد و.... نمیشه برونی .... انتخاب من الان ان اس هست با 4 سوپاپ و سه شمع سوزنی و فیلترهوای دایمی ریسی محشر میشه

Seyed.mahdi
22-11-1397, 01:26 قبل از ظهر
آپاچی بدلیل چهارسوپاپ بودنش زودتر واکنش نشون میده و تا 60 تا شتاب بهتری حتی نسبت به ان اس داره اما بعدش پالس جلو میوفته . 220 روی کاغذ هم گشتاور و هم اسب بخار بیشتری داره بعلاوه یک شمع بیشتر پس دور بالا براحتی آپاچی رو رد میکنه . 220 منم دور بالاش خوب راه میرفت 150+ اما فشار زیادی بهش میمود و حسابی داغ میکرد. در مجموع آپاچی 200 موتور بهتر و به روز تری هست نسبت به 220

NS اصلا از آپاچی 200 تو هیچ سرعتی کم نمیاره.

رسول2211
22-11-1397, 05:28 قبل از ظهر
داداشا اگه بخوایم اینجوری مقایسه کنیم خب ان اس از آپاچی ۲۰۰ بهتره و هیو از ان اس بهتره و بنلی جفت از هیو بهتره و نینجا از بنلی و...

آپاچی ۲۰۰ اگه به طور کلی از ۲۲۰ بهتر نبود که اولا اینقدر مانور روش نمیداد شرکت tvs و اینم باید در نظر بگیریم ۲۲۰ برمیگرده به سال ۲۰۰۸ فکر کنم و آپاچی ۲۰۰ مال دو سال پیش
درسته طراحی انجین قدیمی داره ولی مطمینا توی سیستم برقی و گیربکس تغییر کرده و جدا از اینا حدود فکر کنم ۵ تومن اختلاف قیمت داره

بعدشم درسته شتاب و سرعت موتور که راکب رو قانع می‌کنه تا بره سمتش ولی صرفا فقط اینا نیست. کیفیت و نرمی و ترمز و عمر موتور هم تاثیر داره و همچنین پشتیبانی قطعات

اگه اینجوری بود که زونتیس توی این قیمت رو دست نداشت. توی ایران اولین چیزی که باید در نظر بگیریم قیمت و قطعات بعد فاکتورهای دیگه

در ضمن من گفتم باید پول یه پراید رو بدیم موتور منظورم این بود که اگه قیمت‌ها درست بودن و اینقدر گرونی الکی نبود نباید ۱۶ میلیون بدیم واسه موتوری که وقتی ۸ تومن می‌گرفتیم همه میگفتن آخه این موتور ۲ تومن میارزه که تو رفتی پول یه ماشین رو دادی موتور سوار میشی؟؟؟

حیف شد که دیگه موتور کاربرات تولید نمیکنن وگرنه ۲۲۰ از سال ۲۰۱۷ به نظر میاد موتور بهتری شده و هم صدای انجین کمتر شده هم گیربکس و خود موتور نرمتر شده
همیشه باید حسرت چیزای کوچیک به دلمون بمونه

vivabayern
22-11-1397, 09:05 قبل از ظهر
NS اصلا از آپاچی 200 تو هیچ سرعتی کم نمیاره.

دقت کن فقط 0 تا 60 آپاچی بهتره . فیلم درگهاش هست برو نگاه کن . وگرنه نسبت به پالس 3 شمع هیچ حرفی برای گفتن نداره .

درگ اول 220، ان اس و آپاچی هست

Pulsar Ns 200 vs Apache 200 4v vs Pulsar 220 Drag Race - Long Run ([Only registered and activated users can see links] Race_Long_Run.mp4.html)

درگ دوم ان اس و آپاچی سری جدید

Apache 200 Race Edition vs Pulsar Ns 200 Drag Race - Long Run ([Only registered and activated users can see links] _Long_Run.mp4.html)

رسول2211
22-11-1397, 12:31 بعد از ظهر
لامصب ان اس یه چیز عجیبیه

فقط مثل مریضای ICU به مراقبت های ویژه نیاز داره. نمیشه بهش بی توجهی کرد

اما در کل تیپ و قیافه و صدا و نرمیش عالیه. ترمزاش خوبه فقط اگه توی سرعت بالا پایداری ۲۲۰ رو داشت عالی میشد دیگه

vivabayern
22-11-1397, 01:27 بعد از ظهر
لامصب ان اس یه چیز عجیبیه

فقط مثل مریضای ICU به مراقبت های ویژه نیاز داره. نمیشه بهش بی توجهی کرد

اما در کل تیپ و قیافه و صدا و نرمیش عالیه. ترمزاش خوبه فقط اگه توی سرعت بالا پایداری ۲۲۰ رو داشت عالی میشد دیگه

داش رسول من اول ان اس داشتم بعد 220 خریدم . هر کی بگه ان اس موتور حساس و ظریفی هست من قبول نمیکنم و اگه دست کسی مشکل پیدا کرده احتمالا روغنشو بموقع عوض نکرده یا خوب سرویسهاشو انجام نداده و زیادی دور موتور رو بالا برده و روی رد لاین رانندگی کرده . اگه سرویسهاشو بموقع انجام بدی هیچ فرقی از نظر کارکرد با 220 نداره و به همون اندازه کار میده . پایداریش هم خوبه ولی از نظر من 220 پایداری و نرمی بیشتری داره .

رسول2211
23-11-1397, 03:20 قبل از ظهر
مهدی جان منظور منم همینه.

رفیق من ۲۲۰ مدل ۹۳ داره. تا روی کیلومتر اخطار روغن نده اصلا روغن رو عوض نمی‌کنه. بعدشم همیشه ۱ لیتر می‌ریزه و چیزی به اسم سرویس و آچار کشی رو هم قبول نداره

در عوض موتورش سالم و سرحال و شتاب و سرعتش هم از موتور من بیشتر. ولی ان اس اگر دیر روغن عوض کنی یا روغن بد بریزی بخاطر کوتاه بودن شاتون و دور بالای موتور و فشاری که روش هست احتمال زودتر خراب شدنش بیشتر

وگرنه از هر نظر خودم قبول دارم از ۲۲۰ بهتر به شرطی که نهایتش ۳ تومن یا نهایت ۴ تومن قیمتش بالاتر باشه نه نزدیک به ۷ میلیون

من خودم با ۲۲۰ الان ۳۵ هزار تا رفتم. مشکلاتی که باهاش داشتم رو خودت در جریانی که همش مقصرش خودم بودم. همیشه هم تو جاده بودم و بیشتر اوقات سرعت بالای ۱۱۰ تا بود و اکه جاده خلوت بود تا ۱۵۰ هم می‌رفتم باهاش

به جز صفحه کلاچ همه چیزش فابریک. حتی دیافراگم هم تا حالا باز نکردم که بخوام تعویض کنم (دیافراگم رو میگن جز وسایل مصرفی مثل لنت و صفحه که از شانس خوب من هنوز کار داده)

البته هوای موتور رو هم داشتم و روغن رو همیشه به موقع و به اندازه عوض میکردم و همیشه یه مدل روغن ریختم توش

از ان اس استفاده نکردم ولی بعید می‌دونم با این وضعیت استفاده من میتونست مثل این دووم بیاره

اما خب هر چی باشه بازم از ۲۲۰ بهتر و‌ هر کسی رو وسوسه می‌کنه که بره سمتش حتی اونایی که موتور باز نیستن

خیلی دوست دارم واسه یه مدت تجربش کنم ولی خب از ۲۲۰ هم نمیتونم دل بکنم مخصوصا بخاطر راحتی توی جاده و نور چراغاش

خدایی محصولات باجاج توی کیفیت خیلی عالی عمل میکنن. خر کارن و سگ‌ جون

تنها نقطه ضعفی که من توی ۲۲۰ دیدم که همیشه رو مخم بود صدای زیاد انجین توی دور پایین وگرنه از نظر من چیز بدی نداره که بشه روش ایراد گرفت

mogrem
23-11-1397, 12:31 بعد از ظهر
داداشا اگه بخوایم اینجوری مقایسه کنیم خب ان اس از آپاچی ۲۰۰ بهتره و هیو از ان اس بهتره و بنلی جفت از هیو بهتره و نینجا از بنلی و...

آپاچی ۲۰۰ اگه به طور کلی از ۲۲۰ بهتر نبود که اولا اینقدر مانور روش نمیداد شرکت tvs و اینم باید در نظر بگیریم ۲۲۰ برمیگرده به سال ۲۰۰۸ فکر کنم و آپاچی ۲۰۰ مال دو سال پیش
درسته طراحی انجین قدیمی داره ولی مطمینا توی سیستم برقی و گیربکس تغییر کرده و جدا از اینا حدود فکر کنم ۵ تومن اختلاف قیمت داره

بعدشم درسته شتاب و سرعت موتور که راکب رو قانع می‌کنه تا بره سمتش ولی صرفا فقط اینا نیست. کیفیت و نرمی و ترمز و عمر موتور هم تاثیر داره و همچنین پشتیبانی قطعات

اگه اینجوری بود که زونتیس توی این قیمت رو دست نداشت. توی ایران اولین چیزی که باید در نظر بگیریم قیمت و قطعات بعد فاکتورهای دیگه

در ضمن من گفتم باید پول یه پراید رو بدیم موتور منظورم این بود که اگه قیمت‌ها درست بودن و اینقدر گرونی الکی نبود نباید ۱۶ میلیون بدیم واسه موتوری که وقتی ۸ تومن می‌گرفتیم همه میگفتن آخه این موتور ۲ تومن میارزه که تو رفتی پول یه ماشین رو دادی موتور سوار میشی؟؟؟

حیف شد که دیگه موتور کاربرات تولید نمیکنن وگرنه ۲۲۰ از سال ۲۰۱۷ به نظر میاد موتور بهتری شده و هم صدای انجین کمتر شده هم گیربکس و خود موتور نرمتر شده
همیشه باید حسرت چیزای کوچیک به دلمون بمونه

حتی 1 درصد هم فکر نکن بنلی جفت بهتر از هیو باشه تو همه نظر هیو بهتر هست تو راه رفتن که اصلا به هیو نزدیک هم نمیتونه بشه بنلی

mani55
23-11-1397, 04:05 بعد از ظهر
عجیبه باجاج این موتور رو حاضر نیست انژکتور کنه البته دلیل مشخصه با دوسوپاپ و فناوری قدیمی انژکتور برای این انجین میشه عین بستن انژکتور روی هوندا 125 ها که جوابگو نبوده

vivabayern
23-11-1397, 06:52 بعد از ظهر
عجیبه باجاج این موتور رو حاضر نیست انژکتور کنه البته دلیل مشخصه با دوسوپاپ و فناوری قدیمی انژکتور برای این انجین میشه عین بستن انژکتور روی هوندا 125 ها که جوابگو نبوده

باجاج باید 220 رو بعد ورود NS از رده خارج میکرد اما بدلیل فروش بالا نتونست اینکارو کنه و با تولید AS 200 که همون ان اس کنسول ثابت شبیه 220 بود خواست جایگزین 220 کنه اما در کمال تعجب AS 200 نتونست در رقابت بازار فروش 220 رو کنار بزنه و بعد از یکسال از رده خارج شد !!! حالا که باجاج داره سود خوبی از فروش 220 میبره اومد پولسار 180 رو هم طرح 220 تولید کرد !!! ایکاش لااقل در انجین 220 هم تغیرات محسوسی میداد و در وهله ی اول گیربکسشو 6 دنده میکرد و بعدش 4 سوپاپ و انژکتور هم میشد

Seyed.mahdi
23-11-1397, 09:46 بعد از ظهر
سلام به دوستان

220 انجینش نیاز به تغییری نداره که باجاج بخواد دست به این کار بزنه
ولی 6 دنده کردنش رو میپسندم. و انصافا جاداره.

در مورد ان اس هم هرچند اینجا جاش نیست ولی چون مطرح شد عرض کنم، تو مدتی که ان اس داشتم به جز روغن و فیلتر و بعضی از لوازم مصرفی هیچ خرج موتوری نداشت و من هم نه بهش میرسیدم و نه آسته آسته میرفتم. تو اتوبان مینداختم معمولا زیر 90 نمیرفتم.

ان اس در سرعت خیلی بالا پایداری مطلوبی داره هرچند به اندازه 220 نیست اما من خیلی بهتر از 220 باهاش چه در ترافیک و چه در سرعت بالا لایی میکشیدم و بنظرم قدرت مانور بیشترش بر پایداری کمترش میچربه. مگر برای کسانی که لایی کشی نمیکنن 220 قرص و محکم تره.

در مورد نور هم بله. 220 رو من یه بار تو جاده ی بدون نور میرفتم واقعا تحسین برانگیز بود نورش. علی الخصوص نور بالاش. ای کاش میشد راهی پیدا کرد که نور بالا و پایین با هم روشن بمونند.

رسول2211
23-11-1397, 11:27 بعد از ظهر
والا من نمیتونم در مورد ان اس نظری بدم چون سوارنشدم ولی خب خیلی دوسش دارم مخصوصا تیپ و قیافش

اول عرض کنم خدمت مانی جان که همین ۲۲۰ اول انژکتور بود بعد نمیدونم چرا کاربرات شد ولی اینو می‌دونم توی خود هند به جز این مدلهایی که کلا کاربرات هستن موتورهایی مثل ان اس که هم کاربرات داره هم انژکتور یا آپاچی ۲۰۰ که همینطور مدل کاربراتشون طرفدارای بیشتری دارن

علتش رو نمی‌دونم ولی مطمینم که کاربرات طرفدار بیشتری داره و شاید بخاطر کم دردسر بودنشه

اینکه باجاج باید توی انجین تغییر میداد قبول دارم ولی به شرطی که خرابش نکنه. مثلا چهار سوپاپ شدنش خیلی خوبه ولی به شرط اینکه فشار روی موتور نباشه مثلا زنجیر تایم خراب بشه یا بخاطر بالاتر رفتن اسب بخاطر و گشتاور توی دور بالاتر به پیستون فشار نیاد

گیربکس هم ۶ دنده خوبه واقعا عالیه ولی خب همین ۵دنده با ضریب دنده بالاتر فرقی با ۶ دنده نداره. تازه اینجوری توی سرعت متوسط احتیاجی نیست هی دنده عوض کنی و میتونی مثلا با دنده ۳ توی سرعت ۴۰ تا ۷۰ رو راحت بری توی مسیر طولانی و موتور کم نمیاره و احتیاجی به تعویض دنده نیست

تنها چیزی که این موتور احتیاج داره لاستیک جلو پهنتر مثلا لاستیک ۱۰۰ ان اس با همون سایز رینگ ان اس و دیسک ترمز بزرگتر وگرنه میشه گفت این موتور نسبت به قیمتی که داشت و شاید الان نسبت به بقیه داره واقعا عالیه

یه سوال. میگم زنجیر و دنده زنجیر فابریک موتور اصولاً چقدر باید کار کنه؟؟ من هنوز عوض نکردم و فقط وقتی نیاز داره گیریس و روغن میزنم بهش

farshad 54
24-11-1397, 10:08 قبل از ظهر
والا من نمیتونم در مورد ان اس نظری بدم چون سوارنشدم ولی خب خیلی دوسش دارم مخصوصا تیپ و قیافش

اول عرض کنم خدمت مانی جان که همین ۲۲۰ اول انژکتور بود بعد نمیدونم چرا کاربرات شد ولی اینو می‌دونم توی خود هند به جز این مدلهایی که کلا کاربرات هستن موتورهایی مثل ان اس که هم کاربرات داره هم انژکتور یا آپاچی ۲۰۰ که همینطور مدل کاربراتشون طرفدارای بیشتری دارن

علتش رو نمی‌دونم ولی مطمینم که کاربرات طرفدار بیشتری داره و شاید بخاطر کم دردسر بودنشه

اینکه باجاج باید توی انجین تغییر میداد قبول دارم ولی به شرطی که خرابش نکنه. مثلا چهار سوپاپ شدنش خیلی خوبه ولی به شرط اینکه فشار روی موتور نباشه مثلا زنجیر تایم خراب بشه یا بخاطر بالاتر رفتن اسب بخاطر و گشتاور توی دور بالاتر به پیستون فشار نیاد

گیربکس هم ۶ دنده خوبه واقعا عالیه ولی خب همین ۵دنده با ضریب دنده بالاتر فرقی با ۶ دنده نداره. تازه اینجوری توی سرعت متوسط احتیاجی نیست هی دنده عوض کنی و میتونی مثلا با دنده ۳ توی سرعت ۴۰ تا ۷۰ رو راحت بری توی مسیر طولانی و موتور کم نمیاره و احتیاجی به تعویض دنده نیست

تنها چیزی که این موتور احتیاج داره لاستیک جلو پهنتر مثلا لاستیک ۱۰۰ ان اس با همون سایز رینگ ان اس و دیسک ترمز بزرگتر وگرنه میشه گفت این موتور نسبت به قیمتی که داشت و شاید الان نسبت به بقیه داره واقعا عالیه

یه سوال. میگم زنجیر و دنده زنجیر فابریک موتور اصولاً چقدر باید کار کنه؟؟ من هنوز عوض نکردم و فقط وقتی نیاز داره گیریس و روغن میزنم بهش

زنجیر و دنده زنجیر اگر درست از موتور استفاده کنی و بهشون رسیدگی کنی خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر کنی کار میکنه

پولسار 180 مدل 83 داشتم بعد از 100000 کیلومتر کارکرد وقتی فروختمش زنجیرش هنوز فابریک خودش بود واقعا خودمم مونده بودم چرا این موتور تو اون چند سال با اون کارکرد نیاز به زنجیر عوض کردن پیدا نکرد البته من رسیدگی منظم میکردم ولی با همه این ها بازم انتظار نداشتم اینقدر کار بده

زنجیر و دنده زنجیر هم هر وقت خراب شد و مشکل ایجاد کرد تعویض کنید

mani55
24-11-1397, 12:08 بعد از ظهر
با تشکر پولسار 220 سی سی از بدو تولید در هند هرگز انژکتوری نبوده اگر مدرکی دارید نشون بدید ضمنا لاستیک جلو رو نباید پهن تر انداخت چون کیلومتر و سرعت خطا میندازه صد درصد کاربراتور نسبت به انژکتور برای مردم فقیر هند همه جوره هزینه ش کمتره فقط آلودگی محیط زیستش بالاس و استاندارد یورو 3 به بالا رو پاس نمی کنه الان مثلا کشور پرو من سایتشو دیدم اون هم دیگه مدلهای انژکتوری باجاج رو کار می کنه و خیلی کشورها الان اجازه تولید کاربراتوری رو نمیدن مگر برای مسابقات و تریل و....

زنجیر و دنده زنجیر اگر درست از موتور استفاده کنی و بهشون رسیدگی کنی خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر کنی کار میکنه

پولسار 180 مدل 83 داشتم بعد از 100000 کیلومتر کارکرد وقتی فروختمش زنجیرش هنوز فابریک خودش بود واقعا خودمم مونده بودم چرا این موتور تو اون چند سال با اون کارکرد نیاز به زنجیر عوض کردن پیدا نکرد البته من رسیدگی منظم میکردم ولی با همه این ها بازم انتظار نداشتم اینقدر کار بده

- - - Updated - - -

با تشکر پولسار 220 سی سی از بدو تولید در هند هرگز انژکتوری نبوده اگر مدرکی دارید نشون بدید ضمنا لاستیک جلو رو نباید پهن تر انداخت چون کیلومتر و سرعت خطا میندازه صد درصد کاربراتور نسبت به انژکتور برای مردم فقیر هند همه جوره هزینه ش کمتره فقط آلودگی محیط زیستش بالاس و استاندارد یورو 3 به بالا رو پاس نمی کنه الان مثلا کشور پرو من سایتشو دیدم اون هم دیگه مدلهای انژکتوری باجاج رو کار می کنه و خیلی کشورها الان اجازه تولید کاربراتوری رو نمیدن مگر برای مسابقات و تریل و....

vivabayern
24-11-1397, 02:03 بعد از ظهر
5 دنده بودن 220 به همراه گشتاور 19 نیوتونی باعث شده حتی در شرایطی که باد از روبرو میاد با قدرت راه بره !

در این کلیپ دو موتور 6 دنده ، ان اس و یاماها آر 15 ورژن 3 در حال جدال در تاپ اسپید هستن که 220 جفتشونو جا میذاره ( در شرایط باد از روبرو )

Pulsar NS200 vs Yamaha R15 V3.0 ABS - Drag race ([Only registered and activated users can see links] html)

از حق نگذریم کیفیت از سر و روی یاماهای 150 سی سی میباره ! مایع خنک ، شش دنده ، انژکتور و ای بی اس !!! واقعا همه چی تمومه از هر نظر

mani55
25-11-1397, 04:15 بعد از ظهر
بچه ها بازار موتور یکماه پیش خوب همه فروشنده بودن یکی دو هفته س اصلا موتور خوب و به قیمت واس فروش نیس دوباره سفت کرده مخصوصا 220

رسول2211
30-11-1397, 09:45 بعد از ظهر
سلام مانی جان
والا من دیگه نرفتم دقیق نگا کنم فقط دو سه تا کلیپ توی یوتیوب دیدم و چند تا عکس دیدم که پالس ۲۲۰ مدل ۲۰۰۸ انژکتور بوده

عکسا و لینک رو میذارم خودت نگاه کن. اگه یه وقت خودشون دستکاری کردن یا کلا مدل انژکتورش فرق داره من نمی‌دونم

فقط مطمین هستم که کاربراتور ندارن. تو عکس کامل معلوم. حتی مشخص که شیر بنزین ندارن
[Only registered and activated users can see links]

اینم لینک یوتیوب

تو این کلیپ اگه نگا کنی هم به چراغ چک داره هم توی دنده سه کات آف میزنه

mani55
02-12-1397, 11:21 قبل از ظهر
این کلیپ کجاش انژکتور زده بوده؟!! پولسار 220 از بدو تولید فقط کاربراتوری بوده در حال حاضر هم در کشورهایی مثل ایران و پرو که ازباجاج خرید دارند و ملزم به استاندارد یورو 3 به بالا شدند دیگه وارد نشده چون کاربراتورهست شما یه فیلم از پالس 220 با انژکتور واسم بفرست این که فرستادی که چنین چیزی نبود درواقع فقط یه کیلومتر نشون میداد و بس فیلمش هم خیلی بی کیفیته

vivabayern
02-12-1397, 11:37 قبل از ظهر
این کلیپ کجاش انژکتور زده بوده؟!! پولسار 220 از بدو تولید فقط کاربراتوری بوده در حال حاضر هم در کشورهایی مثل ایران و پرو که ازباجاج خرید دارند و ملزم به استاندارد یورو 3 به بالا شدند دیگه وارد نشده چون کاربراتورهست شما یه فیلم از پالس 220 با انژکتور واسم بفرست این که فرستادی که چنین چیزی نبود درواقع فقط یه کیلومتر نشون میداد و بس فیلمش هم خیلی بی کیفیته

من هیچوقت ندیدم و نشنیدم پالس 220 انژکتور داشته . احتمالا این دوستمون اشتباه میکنه و اون جای فیلم که دنده سه صدایی شبیه کات آف میده هم دلیل بر انژکتور بودنش نیست چون ان اس کاربوراتوری خودم وقتی گرفتم اوایل در دور بالا صدایی شبیه کات آف میداد که به مرور خودش برطرف شد

رسول2211
03-12-1397, 01:16 قبل از ظهر
داداشای گلم منم گفتم دقیق نمی‌دونم چی هستش ولی می‌دونم کاربرات ندارن

فیلم هیچی. ولی اون دو تا عکس رو نگا کنید

کنار سر سیلندر دقیقا یه چیزی مثل سوزن انژکتور و اون تیکه لوله مخصوص مکش هوا فلزی و چیزی مثل کاربرات ندارن مخصوصا اون عکس اولی که توی نمایشگاه و موتور رنگ استیل داره

اگه نگا کنید میبینید که کاسه کاربرات نداره و شیر بنزین نداره و مثل موتورهای انژکتور سوزن انژکتور داره

شاید واقعا انژکتور نداشته از اول و این دو سه مدل رو واسه تبلیغ یا سفارش زده یا شایدم اینا رو این موتوربازا درست کردن

در ضمن من فرق efi و fi رو دقیق نمیدونم ولی میدونم این پالس کنارش روی درب کلاچ زده dts-fi
حالا شاید ecu نداره یا نمی‌دونم چی که بین کاربرات و انژکتور اینو در آوردن

- - - Updated - - -

اینم یه فیلم قدیمی که هم در مورد ۲۲۰ توضیح میده هم خودش میگه که fuel injection هم توی یه تیکه از فیلم یکی دو ثانیه انجین رو نشون میده معلوم که سوزن انژکتور داره

من نمیگم که تولید انبوه داشته یا کلا تولید داشته ولی میگم که من دیدم توی کلیپ و عکس که همچین پالس ۲۲۰ی وجود داره

دیگه اگه قانع نشدین من معذرت می‌خوام چون منم نمیتونم قانع بشم که این فیلمهای ۱۰ سال پیش بخاطر گول زدن من و شما دستکاری شده باشن

- - - Updated - - -

واسه این یکی دیگه من حرفی ندارم بزنم فقط تا آخر آخر نگاه کنید تا بفهمید من چی میگم

mani55
04-12-1397, 08:57 قبل از ظهر
داداش بیخیال اینها مساله اصلی اینه که تو ایران دیگه پرونده این موتور ز 95 بسته شد و به خاطره ها پیوست

داداشای گلم منم گفتم دقیق نمی‌دونم چی هستش ولی می‌دونم کاربرات ندارن

فیلم هیچی. ولی اون دو تا عکس رو نگا کنید

کنار سر سیلندر دقیقا یه چیزی مثل سوزن انژکتور و اون تیکه لوله مخصوص مکش هوا فلزی و چیزی مثل کاربرات ندارن مخصوصا اون عکس اولی که توی نمایشگاه و موتور رنگ استیل داره

اگه نگا کنید میبینید که کاسه کاربرات نداره و شیر بنزین نداره و مثل موتورهای انژکتور سوزن انژکتور داره

شاید واقعا انژکتور نداشته از اول و این دو سه مدل رو واسه تبلیغ یا سفارش زده یا شایدم اینا رو این موتوربازا درست کردن

در ضمن من فرق efi و fi رو دقیق نمیدونم ولی میدونم این پالس کنارش روی درب کلاچ زده dts-fi
حالا شاید ecu نداره یا نمی‌دونم چی که بین کاربرات و انژکتور اینو در آوردن

- - - Updated - - -

اینم یه فیلم قدیمی که هم در مورد ۲۲۰ توضیح میده هم خودش میگه که fuel injection هم توی یه تیکه از فیلم یکی دو ثانیه انجین رو نشون میده معلوم که سوزن انژکتور داره

من نمیگم که تولید انبوه داشته یا کلا تولید داشته ولی میگم که من دیدم توی کلیپ و عکس که همچین پالس ۲۲۰ی وجود داره

دیگه اگه قانع نشدین من معذرت می‌خوام چون منم نمیتونم قانع بشم که این فیلمهای ۱۰ سال پیش بخاطر گول زدن من و شما دستکاری شده باشن

- - - Updated - - -

واسه این یکی دیگه من حرفی ندارم بزنم فقط تا آخر آخر نگاه کنید تا بفهمید من چی میگم

s.mm
04-12-1397, 11:44 قبل از ظهر
داداش بیخیال اینها مساله اصلی اینه که تو ایران دیگه پرونده این موتور ز 95 بسته شد و به خاطره ها پیوست

سلام
*سعی کنید نقل قول ها رو کوتاه کنید

پرونده پالس 220 در ایران تا 20 سال دیگه بازه
اینجا ایرانه زیر پتک تحریم! موتور به روز نمیاد، بازار انحصاریه نه رقابتی و باز، که هرکس یا هر کمپانی بتونه دفتر بزنه و موتور وارد کنه.
پالس 220 جزو بهترین موتور های بازار ایرانه، هم صفرش هست هم قطعاتش و نمایندگی و غیره!
موتور هوندا ax1 تقریبا برای 30 سال پیشه و در خارج از ایران موتوری منسوخ و از رده خارج به حساب میاد اما موتور واقعا خوبیه! برای همین الانش تو بوشهر به قیمت طلا خرید و فروش میشه با اینکه لوازمش رو هم باید به قیمت طلا بخری و خیلی کمیابه
موتور خوب در ایران هرگز پرونده اش بسته نخواهد شد

رسول2211
05-12-1397, 02:29 قبل از ظهر
مانی جان ما خیلی وقته بیخیال شدیم وگرنه یه موتور چیزی نیست که بخواییم سرش بحث کنیم. چشم بیخیال میشیم

اینا رو گذاشتم تا فقط بهت بگم همچین از بدو تولد ۲۲۰‌ بالاسرش نبودی که بدونی از اول کاربرات بوده یا انژکتور

مال منم نیست سرش بحث کنم. منم چند بار گفتم منم توی کلیپ دیدم و دنبالش رو نگرفتم ببینم واقعیت داره یا نه تا اینکه این کلیپها رو گذاشتم چون خودت گفتی یه فیلم بذار که این موضوع رو ثابت کنه منم گذاشتم

بعدشم گفتم اگه قانع نشدی من معذرت می‌خوام. آقا مهدی هم گفتن که این دوستمون اشتباه میکنن حق داشتن چون خیلی قشنگ گفتن من نه دیدم نه شنیدم که پالس ۲۲۰ انژکتور باشه
الان دیگه شاید دیده باشن که ۲۲۰ هم انژکتور بوده قبلا یا مدل انژکتور داشته. این بحث هم چیزی نیست که سرش بحث کنیم و ادامه داشته باشه

من معذرت می‌خوام که اولین بار گفتم نمی‌دونم چرا دیگه انژکتور تولید نکردن. به هر حال آدم باید پای حرفی که میزنه بمونه و واسش مدرک بیاره یا دیگه حرفی نزنه و قبول کنه اشتباه بود

با عرض معذرت از همه دوستان.

mani55
06-12-1397, 08:40 بعد از ظهر
داداش من خاک پاتم بابا بحث کجا بود ایشالا هممون آر اس انژکتور میخریم مدل 97 و 98 الان 26 تومنه با این دلار کم کم 40 تومن هم میشه احتمالا خخخخخخخخخ

مانی جان ما خیلی وقته بیخیال شدیم وگرنه یه موتور چیزی نیست که بخواییم سرش بحث کنیم. چشم بیخیال میشیم

اینا رو گذاشتم تا فقط بهت بگم همچین از بدو تولد ۲۲۰‌ بالاسرش نبودی که بدونی از اول کاربرات بوده یا انژکتور

مال منم نیست سرش بحث کنم. منم چند بار گفتم منم توی کلیپ دیدم و دنبالش رو نگرفتم ببینم واقعیت داره یا نه تا اینکه این کلیپها رو گذاشتم چون خودت گفتی یه فیلم بذار که این موضوع رو ثابت کنه منم گذاشتم

بعدشم گفتم اگه قانع نشدی من معذرت می‌خوام. آقا مهدی هم گفتن که این دوستمون اشتباه میکنن حق داشتن چون خیلی قشنگ گفتن من نه دیدم نه شنیدم که پالس ۲۲۰ انژکتور باشه
الان دیگه شاید دیده باشن که ۲۲۰ هم انژکتور بوده قبلا یا مدل انژکتور داشته. این بحث هم چیزی نیست که سرش بحث کنیم و ادامه داشته باشه

من معذرت می‌خوام که اولین بار گفتم نمی‌دونم چرا دیگه انژکتور تولید نکردن. به هر حال آدم باید پای حرفی که میزنه بمونه و واسش مدرک بیاره یا دیگه حرفی نزنه و قبول کنه اشتباه بود

با عرض معذرت از همه دوستان.

Erfi_cg
06-12-1397, 09:26 بعد از ظهر
آپاچی 200 انژکتور هست و پالس 220 کاربراتور. خوب اسب بخار و سی سی پالس 220 بالاتره اگه شمع ایریدیوم بندازی و فیلترهوا ریسی بندازی اپاچی 200 که حریفش نیست آراس و ان اس 3 شمع هم جلوش لنگ میندازن. پالس 220 به نظرم تو دوربالا سرعتش مشخص میشه که اونم تحت تاثیر باد و.... نمیشه برونی .... انتخاب من الان ان اس هست با 4 سوپاپ و سه شمع سوزنی و فیلترهوای دایمی ریسی محشر میشه

این فیلتر هوای ریسی که میگی از کجا میشه گیر آورد ؟ شمع سوزنی ایریدیوم ان جی کا برای پالس با کدcr9eixهرجا رفتم نداشتن

mani55
07-12-1397, 09:15 قبل از ظهر
این فیلتر هوای ریسی که میگی از کجا میشه گیر آورد ؟ شمع سوزنی ایریدیوم ان جی کا برای پالس با کدcr9eixهرجا رفتم نداشتن

اون شمع الان 150 هزار به بالا پول یدونشه رفیق یعنی چپ و راست باید سیصد پول بدی یه نفر تو شیپور اگهی می کنه داره رشت هم هست ظاهرا پخش شمعه به نظرم ارزش نداره فابریکش 20 تومنه . فیلتر ریسی هم من ندیدم دنبالش نبودم ولی اون راحت تره یافتنش

hamed510
11-12-1397, 08:28 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Erfi_cg
13-12-1397, 07:31 بعد از ظهر
بچه ها الآن از بیرون میام رو موتور بودم که یهو pass نور بالا زدم و نور بالا کلا گیر کرد و نور پایین نیومد دیگه ، رفتم موتور سازی که همیشه میرم پیشش نمایندگی پالسم هست اتفاقا کلی ور رفت و سیمارو کشید بیرون درست نشد که نشد ، آخرسر گفت که کامپیوتر موتور ایراد کرده گیر کرده رو نور بالا باید بری نمایندگی مرکزی ، میخواستم بدونم برای کسی از شماها پیش اومده تا به حال این مشکل ؟ بعد الآن شامل گارانتی میشه یعنی گارانتی داره برم نمایندگی ؟ نمایندگی مرکزیش کجاس اصن ؟

mani55
13-12-1397, 08:02 بعد از ظهر
بچه ها الآن از بیرون میام رو موتور بودم که یهو pass نور بالا زدم و نور بالا کلا گیر کرد و نور پایین نیومد دیگه ، رفتم موتور سازی که همیشه میرم پیشش نمایندگی پالسم هست اتفاقا کلی ور رفت و سیمارو کشید بیرون درست نشد که نشد ، آخرسر گفت که کامپیوتر موتور ایراد کرده گیر کرده رو نور بالا باید بری نمایندگی مرکزی ، میخواستم بدونم برای کسی از شماها پیش اومده تا به حال این مشکل ؟ بعد الآن شامل گارانتی میشه یعنی گارانتی داره برم نمایندگی ؟ نمایندگی مرکزیش کجاس اصن ؟

مگه 220 هنوز گارانتی دارن؟ اخرین مدلش 95 بوده !!! اگه تهرانی که باید بری مهدیه تهران

Seyed.mahdi
13-12-1397, 09:40 بعد از ظهر

هم 220 خودم و هم 220 رفیقم که هر دو هم مدل جدید هستن با این مشکل مواجه شدن. من که آخر درست نکردم:gigglesmile: و نمیدونم دقیق مشکل از کجاست.
این 220 هم یه ایرادای رو مخه همه گیر داره! مثل خلاص شدن ناگهانی دنده!

vivabayern
13-12-1397, 10:49 بعد از ظهر
هم 220 خودم و هم 220 رفیقم که هر دو هم مدل جدید هستن با این مشکل مواجه شدن. من که آخر درست نکردم:gigglesmile: و نمیدونم دقیق مشکل از کجاست.
اگه این چیزایی که شما میگید در همه ی 220 های مدل بالا باشه منو یاد اون جمله انگلیسی میندازه old is gold !!! من مدل 93 داشتم مثل شیر محکم و استوار بود :18:

farshad 54
14-12-1397, 10:59 قبل از ظهر
در کل 220 های مدل 92 و 3 به بعد کیفیت مدلایه قبل رو ندارن و یه سری ایرادایه کوچیک دارن که تو مدلای قبل اصلا سابقه نداشت

Erfi_cg
14-12-1397, 11:58 قبل از ظهر

دقیقا دنده رو اگه شل جا بزنی میپره ، برم مهدیه درست میکنن برام ؟ پیش کی باید برم ؟

mani55
14-12-1397, 05:21 بعد از ظهر
اگه دنده یهو خودبخود خلاص شه باید گیربکس و صدالبته انجینو بیاری پایین مشکل حاد داره

دقیقا دنده رو اگه شل جا بزنی میپره ، برم مهدیه درست میکنن برام ؟ پیش کی باید برم ؟

Erfi_cg
14-12-1397, 05:55 بعد از ظهر
اگه دنده یهو خودبخود خلاص شه باید گیربکس و صدالبته انجینو بیاری پایین مشکل حاد داره

خلاص که نمیشه خود به خود ولی شل جا بزنی میپره دنده قبلی ، فعلا سر این چراغش که رو نور بالا گیر کرده اعصابم خورده والا ، یه سوال دیگه امروز گیج روغن رو دیدم اون دایره بقل ترمز پایی بعد اینکه اومدم خونه ، دیدم پره پره ، اوکیه ؟

mani55
14-12-1397, 10:14 بعد از ظهر
پرپر که نباید باشه . وقتی موتورت سرده نگاه کن یه خط پایین داره مینیمومه یه خط بالا ماکزیممه باید بغل خط ماکزیمم باشه . دفترچه موتورتو مطالعه کن

خلاص که نمیشه خود به خود ولی شل جا بزنی میپره دنده قبلی ، فعلا سر این چراغش که رو نور بالا گیر کرده اعصابم خورده والا ، یه سوال دیگه امروز گیج روغن رو دیدم اون دایره بقل ترمز پایی بعد اینکه اومدم خونه ، دیدم پره پره ، اوکیه ؟

- - - Updated - - -

1200 سی سی روغن sl باید بریزی و لاغیر ایرانول 16 هزار خوبه الان

Seyed.mahdi
14-12-1397, 10:27 بعد از ظهر

نه. این مشکل از فنر داخلی موجود در اهرم تعویض دنده هست که میپره و دنده خلاص میشه. و در اکثر مورد ها هم از 2 خلاص میشه. هست
ربطی هم به خوب و بد جا زدن دنده نداره و کل خرجش هم حدود 150 هست.

s.mm
15-12-1397, 09:17 قبل از ظهر

در پالس 220 اگر نور پایین موتور بسوزه، قطع بشه، یا لامپ سالم باشه ولی با کامپیوتر هماهنگ نباشه، خودکار روی نور بالا قرار میگیره
لامپ 100 وات مارک ایگل ترجیحا بنداز نور پایین تست کن
نمایندگی مرکزی تعمیراتش هم مهدیه نیست چهار راه شاپور پشت ایستگاه اتو بوس تندرو هست

mani55
15-12-1397, 10:03 قبل از ظهر
در پالس 220 اگر نور پایین موتور بسوزه، قطع بشه، یا لامپ سالم باشه ولی با کامپیوتر هماهنگ نباشه، خودکار روی نور بالا قرار میگیره
نمایندگی مرکزی تعمیراتش هم مهدیه نیست چهار راه شاپور پشت ایستگاه اتو بوس تندرو هست

اون روبروی مسجد سادات هندی جمع شد رفته اون ورتر . نمایندگی اصلیش هم چیزی بارشون نیست لیست نمایندگان مجازش تو سایتش تهرانپارسش بهتره

- - - Updated - - -

تهرانپارس - چهارراه سیدالشهدا- تعمیرگاه مرکزی باجاج
77960341

Erfi_cg
15-12-1397, 11:58 قبل از ظهر

یعنی ممکنه لامپ سوخته باشه ؟ چون هرزگاهی که شاسی رو میزنم که بره روی نور پایین یه لحظه نور بالا قطع میشه و بعد دوباره میره رو نور بالا ثابت میمونه ، هر چند ثانیه یه بار نور بالا قطع و وصل میشه

- - - Updated - - -

یعنی ممکنه لامپ سوخته باشه ؟ چون هرزگاهی که شاسی رو میزنم که بره روی نور پایین یه لحظه نور بالا قطع میشه و بعد دوباره میره رو نور بالا ثابت میمونه ، هر چند ثانیه یه بار نور بالا قطع و وصل میشه

- - - Updated - - -

اون روبروی مسجد سادات هندی جمع شد رفته اون ورتر . نمایندگی اصلیش هم چیزی بارشون نیست لیست نمایندگان مجازش تو سایتش تهرانپارسش بهتره

- - - Updated - - -

تهرانپارس - چهارراه سیدالشهدا- تعمیرگاه مرکزی باجاج
77960341

سمت غرب جای خوب سراغ ندارید ؟ یا کلا یه جایی بهم معرفی کنید که کارشون خوب باشه ممنون میشم ، روغنم ۱۳۰۰ سی سی ریختم نیاز هست تخلیه کنم ؟

s.mm
15-12-1397, 07:11 بعد از ظهر
"ا کلا یه جایی بهم معرفی کنید که کارشون خوب باشه ممنون میشم ، روغنم ۱۳۰۰ سی سی ریختم نیاز هست تخلیه کنم ؟

من قاعده ی و منطق برق چراغ جلو رو کامل گفتم (3 حالت) حالا شما شرایط رو خودت تطبیق بده
روغن خیلی زیاد نریختی نیاز نیست تخلیه کنی

- - - Updated - - -

وقتی از فلاپ 220 f خوشت نمیاد اما از نور چراغش نمی تونی بگذری!

رسول2211
20-12-1397, 02:15 قبل از ظهر
آقا مانی سلام
حق با آقا سعید

منم این مشکل تو رو دو بار داشتم و بار اول جوری شدم که فکر کردم دسته قلوه خراب شده

آخرش فهمیدم وقتی یکی از لامپا بسوزه به طور خودکار میفته روی اون یکی لامپ. وقتی هم از روی دسته دکمه رو بزنی روی نوری که لامپ سوخته یه لحظه خاموش میشه باز میفته روی همون لامپ سالم

اینم بخاطر bcu توی کلگی که نه فقط این بلکه وقتی دکمه راهنما رو بزنی خاموش نکنی بعد اینکه سویچ رو ببندی و باز کنی راهنما خودکار قطع میشه

یا مدلهای قدیمی به صورت خودکار بعد ۱دیقه راهنما رو قطع میکنه

خیالت راحت که یکی از لامپا سوخته داداش

s.mm
21-12-1397, 03:52 بعد از ظهر
*** پست ویژه ***
(حاوی تصاویر دلخراش!)

حالا که صحبت از چراغ جلوی پالسه :

وقتی سلطان پالس 220 F جفت چراغ ها رو با هم روشن می کنه!
رو دستش نیومده هنوز!

PULSAR 220 F,PULSAR 220,PULSAR 220 F HEADLIGHT,PULSAR220 HEAD BEAM,BAJAJ PULSAR 220 HEADLIGHT

ادامه دارد....

این هم یک فیلم از چراغ جلوی پالس 220 خودم البته اون زمان دوربین ورزشی نداشتم و با موبایل گرفتم (کلیک کنید) ([Only registered and activated users can see links] _.mp4.html)

Erfi_cg
21-12-1397, 09:09 بعد از ظهر
آقا مانی سلام
حق با آقا سعید

منم این مشکل تو رو دو بار داشتم و بار اول جوری شدم که فکر کردم دسته قلوه خراب شده

آخرش فهمیدم وقتی یکی از لامپا بسوزه به طور خودکار میفته روی اون یکی لامپ. وقتی هم از روی دسته دکمه رو بزنی روی نوری که لامپ سوخته یه لحظه خاموش میشه باز میفته روی همون لامپ سالم

اینم بخاطر bcu توی کلگی که نه فقط این بلکه وقتی دکمه راهنما رو بزنی خاموش نکنی بعد اینکه سویچ رو ببندی و باز کنی راهنما خودکار قطع میشه

یا مدلهای قدیمی به صورت خودکار بعد ۱دیقه راهنما رو قطع میکنه

خیالت راحت که یکی از لامپا سوخته داداش

پس با این توضیحاتت لامپم سوخته و باید عوض شه ،آخه جالبیش اینجاس موتور صفره چرا باید بسوزه ؟! لوازم یدکی پالس اصلی رو از کجا تهیه کنم یعنی دوستان از کجا تهیه میکنند ؟ و اینکه هدلایت بندازم یا نندازم ؟ یه سوال دیگه چجوری میشه جفت چراغای پالسو همزمان روشن کرد ؟ و اینکه صلاح هست فلاشر ببندم یا دست نزنم به سیم کشی ؟

Seyed.mahdi
21-12-1397, 10:39 بعد از ظهر
آقا سعید چجوری جفت چراغارو با هم روشن کردی؟؟؟

s.mm
22-12-1397, 04:02 بعد از ظهر

اولی موتور من نیست

*برقشو از قلوه جدا کرده و مستقیم از باطری گرفته تا جایی که یادمه
در واقع فقط کافیه یکی از چراغ های بالا یا پایین رو جدا کنی و با سیم کشی از سر باطری با یک کلید خودت دستی روشن کنی

*البته کار دیگه ای هم میشه کرد، اینکه از مثبت نور پایین یک سیم بکشی به مثبت نور بالا و بینشون یک کلید بذاری و هر وقت نور پایین رو روشن کردی، اگه دلت خواست با اون دکمه نور بالا رو هم روشن کنی این میشه جفت چراغ، حالا اگه خواستی فقط نور بالا رو روشن کنید کلید رو خاموش می کنی و از قلوه می زنی روی نور بالا ، این کار قشنگ تره

تبدیل پالس 220 به دوک 390 !

رسول2211
22-12-1397, 10:17 بعد از ظهر
سلام
اتفاقا منم وقتی موتورم صفر بود لامپم سوخت‌. عوض کردم چند وقت بعد اون یکی فابریکم سوخت

بعد اون الان یه سال نسوخته دیگه خدارو شکر

میلاد محمودی
23-12-1397, 08:39 قبل از ظهر
چه چیز مزخرفی شده خیلی ضایعه.

Erfi_cg
23-12-1397, 05:43 بعد از ظهر
دوستان لوازم یدکی اصلی پالس رو از کجا باید تهیه کرد ؟

Seyed.mahdi
24-12-1397, 01:29 قبل از ظهر

خیابان ولیعصر بالاتر از مهدیه تهران

خیابان مولوی نرسیده به میدان گمرک ضلع شمالی

خیابان قلمستان چند قدم مانده به میدان گمرک

نمایندگی هستن

قیمت های سومی از بقیه بیشتره

Erfi_cg
24-12-1397, 07:20 بعد از ظهر
ممنون از پاسخ گوییتون بچه ها ، میرم همون مهدیه پس ...
دوستان امروز با یکی صحبت میکردم بحث رفت سر کاربرات و اینا و میگفت که به هیچ وجه از بنزین سوپر استفاده نکنم چون بالشتگ یا دیافراگم لاستیکی توی کاربرات از بین میره ولی خودم تا جایی که اطلاع دارم هرزگاهی باید بنزین سوپر زد هر چند باک معمولی تا رسوبات و کثیفی ها از بین بره و سوراخای ریز کاربرات بازتر شه حتی یه طرح ویو داشتم قبلا کاربراتش کثیف شده بود ۴ سال خواب بود بعد سرویس و شست و شوی کاربراتش موتور ساز گفت چند باک سوپر بزن حسابی ام گاز بده تا اوکی شه و اوکی هم شد ... الآن کدوم درسته ؟ بنزین سوپر استفاده کنیم یا نکنیم ؟

mani55
25-12-1397, 10:23 بعد از ظهر
بنزین سوپر که تهران کمیابه. به نظرم هر دوسه باکی یه مکل بنزین کاربراتشور کاسپین بریزیزی از همه ش بهتره

- - - Updated - - -

خ ولیعصر نرسیده به خ مدرس نبش کوچه سینا . توی سایت فارس موتورسیکلت هم نوشته. نمایندگی رضاقلی هم هست تو قلمستون.

Erfi_cg
26-12-1397, 01:26 قبل از ظهر
خب اگه اجازه بدین از تجربه ۵۰۰۰ کیلومتر رانندگی با موتور پالس ۲۲۰ بگم هم برای دوستان هم برای خواننده های جدید ...
اول از همه میرم سراغ نقاط قوت این موتور که میشه به نرمی ، دوام بالا و استهلاک پایین ، پایداری عالی در سرعت بالا ، ترمز های نسبتا خوب ، شتاب بی نظیر نسبت به وزن و تکنولوژی ساخت و مصرف پایین اشاره کرد ...
در اولین لحظه که پشت این موتور میشینید تفاوتش رو با مدل ۱۸۰ کاملا احساس میکنید و تازه این اول ماجراس! اگر از قبل تجربه سواری با کنسول ثابت رو نداشته باشید شک نکنید که رانندگی براتون مشکل میشه مخصوصا توی ترافیک این قضیه کاملا محسوسه ... ولی همین کنسول و ابعاد بزرگتر به شما اطمینان خاطر در سرعت های بالا رو میده به طوری که بنده ۱۳۰ تا باهاش رفتم حتی فرمونشم نلرزید چه برسه به تکون خوردن حتی تو باد مخالف ، مورد بعدی که متوجه میشین گاز خوردن و گشتاور موتوره که با هر قدر چرخوندن گاز موتور با گشتاور و شتاب به شما پاسخ میده و واقعا زور خوبی داره مخصوصا سر بالایی ، دنده هاکاملا نرم جا میرن ولی لم داره و درست باید جا بزنی و یکمم اگه موتور صفر باشه این موضوع اذیت کننده تره اما بعدا درست میشه و قلقش دستتون میاد ، کیفیت و دوامشم که ثابت شدس دیگه گفتن نداره و اما نقاط ضعف این موتور ...
اول از همه چیزی که بیشتر به چشم میاد هندلینگ پایین موتوره که در مدل ۱۸۰ این موضوع وجود داره به علت زاویه فرمون و در ۲۲۰ حادترم شده به علت ثابت بودن کنسول ، مورد بعدی کیفیت بد مونتاژه که من در مدل های پایین تر ندیده بودم ولی مثل اینکه مدل های ۹۵ رو به جای اسمبل ، سمبل کردن فقط و حتما آچار کشی کنید موتور رو ...
مورد بعدی سر بودن لاستیک های این موتوره مخصوصا تو بارندگی و این مورد با وجود ترمز های دیسکی هر دو چرخ بد ترم شده چون این موتور با این وزن و قدرت حتما باید سیستم ای بی اس روش نصب میبود ولی ... پس درسته ترمزاش خوبه ولی اونقدرام قابل اطمینان نیست و حتما باید جفت ترمز بگیرید مخصوصا سرعت بالا یا توقف ناگهانی چون دنده معکوسم تو این موتور اونقدر مثل هوندا نگه نمیداره حالا به خاطر پنج دنده بودنه یا طراحی انجین نمیدونم ، یه مورد دیگه ام هست که نمیدونم درسته یا نه ولی به نظرم با پالس باید توی دور موتور تعریف شده رانندگی کرد یعنی نه خیلی پایین مثلا زیر چهار هزار چون کل کنسول و موتور و همه چی میلرزه بدم میلرزه و باید معکوس بدی ، نه خیلی بالا مثلا بالای شش و نیم چون بد جوری صداش در میاد و انگار میره تو فشار البته توی دنده های چهار و پنج اینجوری نیست بازم نمیدونم چرا ...
حالا جمع بندی بکنم در کل این موتور بسیار موتور خوبیه امتحان پس دادس ظاهرش تکراری نیست مثل ان اس و آپاچی و خوراک مسیر طولانیه ، اما اگر کسی مسیرش ترافیکه و داخل شهر به نظرم این موتور براش مناسب نیست چون تو ترافیک سرویس میکنه و ان اس و آپاچی ۲۰۰ خوراک ترافیک هستن ، در ضمن فلاپ هارو هم باید صداگیری کنید الآن مال من صدا داره میده کم کم
امروزم با یه بنلی تک انداختم تو حالت رولینگ تا دنده سه اون ذره ذره داشت میزد جلو که تا دنده هامون سبک شد و رفتم چهار من عین برق زدم جلو و بنلی شتاب اولش رو نداشت دیگه ، نمیدونم این دنده چهار پالس چه صیغه ایه که میدی چهار موتور میپره جلو و رم میکنه اصلا با آپاچی ۲۰۰ ام انداختم همین جوری بود دقیقا

و یه سوال بچه ها من از این برچسب های racing دور طوقه گرفتم اینو کجا بدم درست حسابی برام بزنن که بعدا بلند نشه ؟

- - - Updated - - -

بنزین سوپر که تهران کمیابه. به نظرم هر دوسه باکی یه مکل بنزین کاربراتشور کاسپین بریزیزی از همه ش بهتره

- - - Updated - - -

خ ولیعصر نرسیده به خ مدرس نبش کوچه سینا . توی سایت فارس موتورسیکلت هم نوشته. نمایندگی رضاقلی هم هست تو قلمستون.

ممنون حالا سوپر اگه گیر آوردم بزنم مشکل که پیش نمیاد برای کاربرات ؟

mani55
26-12-1397, 12:40 بعد از ظهر
در مورد برچسب دور رینگ که به جنس لیبل بستگی داره وگرنه نصب خاصی نداره . به نظر من هم پالس 220 سری اف فلاپدار اصلا بدرد شهر نمیخوره فقط شهرستان و جاده مناسبه. برای صداگیری هم باید فلاپ باز شه و دورشاسی چسب دوطرفه زده بشه و ازنو اسمبل بشه که حرفه ای هاش بلدن. در مورد سرخوردن هم اگه لاستیک 140 بندازی حتما برطرف میشه فقط موتور میاد بالا . واس من عین تریل شده نوک پام میرسه زمین. درکل به نظر من دوره پالس 220 بسر اومده و الان دوران ان اس آر اس و موتورنامی زد 250 هست نمیدونم دیدینش یا نه . 220 تا سال 93 واس خودش خدایی بود الان خود باجاج داره دومینار 400 و آراس 250 رو میاره رو دور و آپاچی 320 که ایران متاسفانه نمیان.

خب اگه اجازه بدین از تجربه ۵۰۰۰ کیلومتر رانندگی با موتور پالس ۲۲۰ بگم هم برای دوستان هم برای خواننده های جدید ...
اول از همه میرم سراغ نقاط قوت این موتور که میشه به نرمی ، دوام بالا و استهلاک پایین ، پایداری عالی در سرعت بالا ، ترمز های نسبتا خوب ، شتاب بی نظیر نسبت به وزن و تکنولوژی ساخت و مصرف پایین اشاره کرد ...
در اولین لحظه که پشت این موتور میشینید تفاوتش رو با مدل ۱۸۰ کاملا احساس میکنید و تازه این اول ماجراس! اگر از قبل تجربه سواری با کنسول ثابت رو نداشته باشید شک نکنید که رانندگی براتون مشکل میشه مخصوصا توی ترافیک این قضیه کاملا محسوسه ... ولی همین کنسول و ابعاد بزرگتر به شما اطمینان خاطر در سرعت های بالا رو میده به طوری که بنده ۱۳۰ تا باهاش رفتم حتی فرمونشم نلرزید چه برسه به تکون خوردن حتی تو باد مخالف ، مورد بعدی که متوجه میشین گاز خوردن و گشتاور موتوره که با هر قدر چرخوندن گاز موتور با گشتاور و شتاب به شما پاسخ میده و واقعا زور خوبی داره مخصوصا سر بالایی ، دنده هاکاملا نرم جا میرن ولی لم داره و درست باید جا بزنی و یکمم اگه موتور صفر باشه این موضوع اذیت کننده تره اما بعدا درست میشه و قلقش دستتون میاد ، کیفیت و دوامشم که ثابت شدس دیگه گفتن نداره و اما نقاط ضعف این موتور ...
اول از همه چیزی که بیشتر به چشم میاد هندلینگ پایین موتوره که در مدل ۱۸۰ این موضوع وجود داره به علت زاویه فرمون و در ۲۲۰ حادترم شده به علت ثابت بودن کنسول ، مورد بعدی کیفیت بد مونتاژه که من در مدل های پایین تر ندیده بودم ولی مثل اینکه مدل های ۹۵ رو به جای اسمبل ، سمبل کردن فقط و حتما آچار کشی کنید موتور رو ...
مورد بعدی سر بودن لاستیک های این موتوره مخصوصا تو بارندگی و این مورد با وجود ترمز های دیسکی هر دو چرخ بد ترم شده چون این موتور با این وزن و قدرت حتما باید سیستم ای بی اس روش نصب میبود ولی ... پس درسته ترمزاش خوبه ولی اونقدرام قابل اطمینان نیست و حتما باید جفت ترمز بگیرید مخصوصا سرعت بالا یا توقف ناگهانی چون دنده معکوسم تو این موتور اونقدر مثل هوندا نگه نمیداره حالا به خاطر پنج دنده بودنه یا طراحی انجین نمیدونم ، یه مورد دیگه ام هست که نمیدونم درسته یا نه ولی به نظرم با پالس باید توی دور موتور تعریف شده رانندگی کرد یعنی نه خیلی پایین مثلا زیر چهار هزار چون کل کنسول و موتور و همه چی میلرزه بدم میلرزه و باید معکوس بدی ، نه خیلی بالا مثلا بالای شش و نیم چون بد جوری صداش در میاد و انگار میره تو فشار البته توی دنده های چهار و پنج اینجوری نیست بازم نمیدونم چرا ...
حالا جمع بندی بکنم در کل این موتور بسیار موتور خوبیه امتحان پس دادس ظاهرش تکراری نیست مثل ان اس و آپاچی و خوراک مسیر طولانیه ، اما اگر کسی مسیرش ترافیکه و داخل شهر به نظرم این موتور براش مناسب نیست چون تو ترافیک سرویس میکنه و ان اس و آپاچی ۲۰۰ خوراک ترافیک هستن ، در ضمن فلاپ هارو هم باید صداگیری کنید الآن مال من صدا داره میده کم کم
امروزم با یه بنلی تک انداختم تو حالت رولینگ تا دنده سه اون ذره ذره داشت میزد جلو که تا دنده هامون سبک شد و رفتم چهار من عین برق زدم جلو و بنلی شتاب اولش رو نداشت دیگه ، نمیدونم این دنده چهار پالس چه صیغه ایه که میدی چهار موتور میپره جلو و رم میکنه اصلا با آپاچی ۲۰۰ ام انداختم همین جوری بود دقیقا

و یه سوال بچه ها من از این برچسب های racing دور طوقه گرفتم اینو کجا بدم درست حسابی برام بزنن که بعدا بلند نشه ؟

- - - Updated - - -

Seyed.mahdi
06-01-1398, 12:37 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب به دوستان

پست آقا عرفان رو کاملا تایید میکنم.

البته در بعضی موارد جای اغماض وجود داره یا بهتره بگم واقعیت کمی فرق داره.

مثلا خوراک ترافیک بودن ان اس در مقابل 220 رو با توجه به داشتن طولانی مدت هر دو موتور قبول ندارم.

خب به شخصه با ان اس راحت تر لایی میکشیدم ولی دور خیلی کم فرمون ان اس کار رو در ترافیک های قفل سخت میکنه و میشه چیزی مثل 220. که البته به لطف کنسول کوچک و اگزوز مخفی ان اس راحت تر رد میشه.

به طور کلی با اینکه این موتور مناسب شهر نیست کاملا مخالفم. با سی بی 1300 میرن تو شهر این موتور که یه تک سیلندر سبک وزنه. با ترافیک های تهران هم حساب کنیم باز این موتور مشکل خاصی نداره و راحتی قابل قبولی در هر شرایطی داره.

باید عرض کنم بنده چند باری با این موتور دو ترک در جاده های کوهستانی و سربالایی رفتم که کشش بسیار عالی ای داره و اصلا قابل مقایسه با پالس و آپاچی 180 نیست.

نکته ی دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که باید فکری برای زین ترک نشین کرد چون راحتی مناسبی نداره و شیب هم داره. در مقابل زینِ ترک نشین ان اس که هم نرم تره و هم شیب نداره (کوهان داره)

vivabayern
06-01-1398, 01:43 بعد از ظهر
شیب ترک نشین 220 باعث سر خوردن میشه که با تعویض روکش و قرار دادن یک تیکه اسفنج حالت کوهانی که ان اس داره رو باید درست کرد .من اینکارو کردم و عکسشم قرار دادم و نتیجه ی کار عالی بود

Erfi_cg
07-01-1398, 01:20 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب به دوستان

پست آقا عرفان رو کاملا تایید میکنم.

البته در بعضی موارد جای اغماض وجود داره یا بهتره بگم واقعیت کمی فرق داره.

مثلا خوراک ترافیک بودن ان اس در مقابل 220 رو با توجه به داشتن طولانی مدت هر دو موتور قبول ندارم.

خب به شخصه با ان اس راحت تر لایی میکشیدم ولی دور خیلی کم فرمون ان اس کار رو در ترافیک های قفل سخت میکنه و میشه چیزی مثل 220. که البته به لطف کنسول کوچک و اگزوز مخفی ان اس راحت تر رد میشه.

به طور کلی با اینکه این موتور مناسب شهر نیست کاملا مخالفم. با سی بی 1300 میرن تو شهر این موتور که یه تک سیلندر سبک وزنه. با ترافیک های تهران هم حساب کنیم باز این موتور مشکل خاصی نداره و راحتی قابل قبولی در هر شرایطی داره.

باید عرض کنم بنده چند باری با این موتور دو ترک در جاده های کوهستانی و سربالایی رفتم که کشش بسیار عالی ای داره و اصلا قابل مقایسه با پالس و آپاچی 180 نیست.

نکته ی دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که باید فکری برای زین ترک نشین کرد چون راحتی مناسبی نداره و شیب هم داره. در مقابل زینِ ترک نشین ان اس که هم نرم تره و هم شیب نداره (کوهان داره)

بله منظور منم دقیقا همین بود که ان اس و آپاچی ۲۰۰ برای ترافیک مناسب تر هستند تا ۲۲۰ مخصوصا آپاچی با اینکه همیشه منتقدش بودم ولی نه اینکه ۲۲۰ اصلا مناسب نباشه فقط سخت تره یکم دست فرمون بیشتری میطلبه

رسول2211
17-01-1398, 08:40 بعد از ظهر
سلام یه چیزی میگم شاید تعجب کنید

ولی آخرین باری که با موتور توی ترافیک بودم سال ۸۶ با سی جی بود

خدا رو شکر ما توی شهرکرد ترافیک نداریم. اگه هم باشه بازم خدا رو شکر اینقدر کوچه پس کوچه‌های شهرکرد بهم ربط دارن که احتیاجی به خیابون نیست

در مورد هندلینگ توی شهر قبول دارم که زیاد شاید جالب نباشه ولی من در اصل این ۲۲۰ رو واسه مسافت جاده ای گرفتم که خدایی بیشتر از سواری مثل پراید و پیکان قبولش دارم چون هم شتاب بالاتری داره هم ترمز بهتری داره هم توی سرعت بالای ۱۲۰ پایداری بهتری نسبت به این ماشینا داره

اما اینم باز برمیگرده به عشقی که به موتور داریم. چون همه اونایی که عشق موتور دارن مطمینم حتی همین سی جی رو به زانتیا ترجیح میدن

فقط یه نکته منفی. من همیشه خودم فلاپ رو صدا گیری میکردم. اما نمی‌دونم چرا دیگه صداگیری نمیشه. یعنی تا باز میکنم و چسب کاری میکنم بعد دو روز باز صدا میفته روش

این یه مورد خیلی روی مخم وگرنه از هر نظر دیگه ازش راضیم به جز لاستیک که اونم باید هزینه کرد تا خوب بشه که من ندارم فعلا

خوش باشید

Morteza220
19-01-1398, 02:49 بعد از ظهر
من که تو ترافیک هیچ مشکلی با ۲۲۰ ندارم. راستی به نظرم تعویض اگزوز زیاد جالب نیست. هر کی دیدم رو ۲۲۰ اگزوز انداخته صدای جالبی ازش نمی یومد البته موتور تک سیلندر کلا صدای خوبی نمیشه ازش گرفت. من کاتالیزور رو در اوردم. توری های داخل اگزوز هم دادم جوش دادن. خیلی صداش خوب شده. از دور ۶ به بعد یه زوزه ی باحال داره.

Erfi_cg
21-01-1398, 08:05 بعد از ظهر
دوستان یه مشکلی برام پیش اومده ، چندروز پیش آمپر بنزینم دو خط مونده بود رفتم پمپ بنزین در کمال ناباوری شیش لیتر بیشتر نگرفت تا خشتکش بنزین زدم بعدش که روشن کردم دیدم آمپر داره نصفه نشون میده و تو این چند روزم همش بالا پایین میشده یعنی یه روز فوله یه روز نصفس ، این مشکلش چیه ؟

s.mm
22-01-1398, 11:14 قبل از ظهر
دوستان یه مشکلی برام پیش اومده ، چندروز پیش آمپر بنزینم دو خط مونده بود رفتم پمپ بنزین در کمال ناباوری شیش لیتر بیشتر نگرفت تا خشتکش بنزین زدم بعدش که روشن کردم دیدم آمپر داره نصفه نشون میده و تو این چند روزم همش بالا پایین میشده یعنی یه روز فوله یه روز نصفس ، این مشکلش چیه ؟

باک رو باز کن
شناور گیج بنزین رو در بیار
با اسپری wd-40 تمیزش کن ببند سر جاش احتمال زیاد مشکلش حل بشه

Erfi_cg
23-01-1398, 01:00 بعد از ظهر
باک رو باز کن
شناور گیج بنزین رو در بیار
با اسپری wd-40 تمیزش کن ببند سر جاش احتمال زیاد مشکلش حل بشه

دمت گرم فقط داداش تو دیجیکالا سرچ کردم wd-40 چند مدل آورد نمیدونم کدومه میشه بگی دقیقا از کجا تهیه کنم ؟ قیمتش چنده ؟ دیجیکالا چهل تومنی داشت تا دویست هزار تومن همشم wd-40 آبی رنگ بود

رسول2211
24-01-1398, 08:31 بعد از ظهر
سلام
یه سوال تکراری و خیلی رو مخ. شرمنده بخدا دوستان

میگم من از وقتی موتورم صفر بود روغن سوپر پیشتاز می‌ریختم و الآنم نزدیک ۳۶هزار تا راه رفته بازم همون استفاده میکنم

دیشب بخاطر اینکه جای شمع توی سرسیلندر خراب شده بود مجبور شدم خودم بازش کنم و سرسیلندر رو در بیارم. وقتی بازش کردم دقیقا توی اون دو تا جای پیچ اصلی توی سیلندر که کانال روغن هم هستن وقتی پیچ بلندا رو در آوردم روغنش خیلی بوی بد میداد
یه بویی مثل بوی گاز شهری که قابل تحمل نبود حتی بدتر از اون. به یکی دو نفر گفتم جوابشون این بود که روغنت تصفیه شدست و خوب نیست

رفیقم ۲۲۰ داره و هر بار یه روغن می‌ریزه ولی صدای موتورش خیلی نرم و عادیه

تازه از وقتی بستمش احساس میکنم صدای زنجیر تایمش بیشتر شده و توی بعضی از دور موتورها مثل ۴ تا ۵هزار و بعضی وقتا از ۶تا ۷هزار صدایی مثل جرقه زدن که وایر اتصال بده به بدنه میاد ولی مطمینم برق نیست و فکر کنم زنجیر تایم باشه. مطمینم همه چیز رو درست بستم.

تازه وقتی بازش کردم سرسیلندر و روی پیستون رو تمیز کردم که روشن شدن موتور خیییییلییییییی فرق کرده و بهتر شده و شتابش بهتر شده

فقط این صدا خیلی روی مخم که احساس میکنم کمتر شده. می‌خوام روغن عوض کنم ببینم خوب میشه؟؟

به نظرتون توی ۳۶ هزار تا احتیاجی به تعویض زنجیر تایم هست یا نه؟؟؟

ممنون

s.mm
24-01-1398, 10:39 بعد از ظهر
سلام
یه سوال تکراری و خیلی رو مخ. شرمنده بخدا دوستان

میگم من از وقتی موتورم صفر بود روغن سوپر پیشتاز می‌ریختم و الآنم نزدیک ۳۶هزار تا راه رفته بازم همون استفاده میکنم

دیشب بخاطر اینکه جای شمع توی سرسیلندر خراب شده بود مجبور شدم خودم بازش کنم و سرسیلندر رو در بیارم. وقتی بازش کردم دقیقا توی اون دو تا جای پیچ اصلی توی سیلندر که کانال روغن هم هستن وقتی پیچ بلندا رو در آوردم روغنش خیلی بوی بد میداد
یه بویی مثل بوی گاز شهری که قابل تحمل نبود حتی بدتر از اون. به یکی دو نفر گفتم جوابشون این بود که روغنت تصفیه شدست و خوب نیست

رفیقم ۲۲۰ داره و هر بار یه روغن می‌ریزه ولی صدای موتورش خیلی نرم و عادیه

تازه از وقتی بستمش احساس میکنم صدای زنجیر تایمش بیشتر شده و توی بعضی از دور موتورها مثل ۴ تا ۵هزار و بعضی وقتا از ۶تا ۷هزار صدایی مثل جرقه زدن که وایر اتصال بده به بدنه میاد ولی مطمینم برق نیست و فکر کنم زنجیر تایم باشه. مطمینم همه چیز رو درست بستم.

تازه وقتی بازش کردم سرسیلندر و روی پیستون رو تمیز کردم که روشن شدن موتور خیییییلییییییی فرق کرده و بهتر شده و شتابش بهتر شده

فقط این صدا خیلی روی مخم که احساس میکنم کمتر شده. می‌خوام روغن عوض کنم ببینم خوب میشه؟؟

به نظرتون توی ۳۶ هزار تا احتیاجی به تعویض زنجیر تایم هست یا نه؟؟؟

ممنون
بله زنجیر تایم می تونه تو این مقدار کارکرد خراب بشه به ویژه اگر در مدت زمان استفاده معکوس شدید هم داده شده باشه به موتور
ولی سفت کن زنجیر تایم می تونه تا حد زیادی گشاد شدگی رو بگیره،

رسول2211
30-01-1398, 01:45 قبل از ظهر
سلام
ممنون بابت جوابت سعید جان

همون شب اومدم روغن رو عوض کردم و دیگه روشن نکردم. ولی فردا که روشن کردم فکر کردم بازم صدا میده

ولی اصلا صدا نداد. حتی صداش از قبلشم بهتر شده. اکثرا میگفتن روغن قبلی تقلبی بوده

الان موتور هم شتاب وحشتناکی گرفته هم نفس بازی داره و توی سرعت بالا مخصوصا توی باد بهتر شتاب میگیره و دو ترک خیلی بهتر از قبل راه میره

فقط یه مشکل دارم
موتور توی دور پایین مثل دو هزار تا دوهزار پونصد یه کمی ریپ میزنه و بد کار میکنه

نمی‌دونم کاربرات کثیف شده یا چون اتصال کاربرات و سرسیلندر یه کمی پاره شده اینجوری

ولی دور موتور از این بالاتر بره خوب میشه. قبل اینم یعنی تا قبل ۲هزار و سر سلو خوب کار می‌کنه

راستی خیلی هم نرمتر کار می‌کنه. یعنی تمیز کردن پیستون و سرسیلندر اینقدر توی کارکرد و شتاب تاثیر داره؟؟؟

farshad 54
31-01-1398, 01:57 بعد از ظهر
این صدایی که گفتی موتورت میده و با توجه به کارکرد موتورت صد در صد زنجیر تایم و باید عوض کنی

- - - Updated - - -

این صدایی که گفتی موتورت میده و با توجه به کارکرد موتورت صد در صد زنجیر تایم و باید عوض کنی

mani55
31-01-1398, 03:19 بعد از ظهر
دمت گرم فقط داداش تو دیجیکالا سرچ کردم wd-40 چند مدل آورد نمیدونم کدومه میشه بگی دقیقا از کجا تهیه کنم ؟ قیمتش چنده ؟ دیجیکالا چهل تومنی داشت تا دویست هزار تومن همشم wd-40 آبی رنگ بود

از رنگفروشا و لوازم یدکی ها هر چی شد بگیر بره ده تومن هم بیشتر نده دیجیکالا دزد سر گردنه س

Hashem_shams
31-01-1398, 08:14 بعد از ظهر
سلام به بچه های پرشین موتور ببخشید یه سوال من تازه پالس ۲۲۰ گرفتم بعد گواهینامم که پشتش زده تا سه سال موتور بالای ۲۰۰ سیسی نباید سوار شم میخواستم ببینم بچه هایی که مثل من هنوز سه سال از گواهینامشون نگذشته تا حالا با مشکلی برخوردن یا فرمالیتس

Erfi_cg
01-02-1398, 11:11 قبل از ظهر
سلام به بچه های پرشین موتور ببخشید یه سوال من تازه پالس ۲۲۰ گرفتم بعد گواهینامم که پشتش زده تا سه سال موتور بالای ۲۰۰ سیسی نباید سوار شم میخواستم ببینم بچه هایی که مثل من هنوز سه سال از گواهینامشون نگذشته تا حالا با مشکلی برخوردن یا فرمالیتس

فرمالیته بودنش که فرمالیتس منو کفی گرفت مدارکو دید ول کرد گواهینامم سه سال نگذشته هنوز

arman.e
01-02-1398, 10:37 بعد از ظهر
سلام دوستان یه سوالی دارم اینجا کسی واسه پالس 220 جفت راهنما نصب کرده؟ گمرک از یکی پرسیدم گفت اگه جفت راهنما نصب کنی ECU موتورت میسوزه میخوام بدونم واقعا مشکلی برای ECU پیش میاد یا نه؟

s.mm
02-02-1398, 07:12 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوالی دارم اینجا کسی واسه پالس 220 جفت راهنما نصب کرده؟ گمرک از یکی پرسیدم گفت اگه جفت راهنما نصب کنی ECU موتورت میسوزه میخوام بدونم واقعا مشکلی برای ECU پیش میاد یا نه؟

هیچی نمیشه

arman.e
02-02-1398, 11:43 قبل از ظهر
یعنی یه سیم از راهنما چپ و راست به کلید صفرو یک برسونم مشکلی پیش نمیاد؟ کسی این کارو کرده؟

s.mm
02-02-1398, 02:14 بعد از ظهر
یعنی یه سیم از راهنما چپ و راست به کلید صفرو یک برسونم مشکلی پیش نمیاد؟ کسی این کارو کرده؟

اصل و قاعده ی پاسخ دادن در این تاپیک ها اینه که طرف یا دانش یک موضوع رو داره یا خودش انجام داده که راهنمایی می کنه

koorosh_kh
13-02-1398, 02:12 قبل از ظهر
من یک ساله این کارو کردم اتفاقی نیوفتاده
از دسته سیم کشی زیر زین انجام دادم

arman.e
14-02-1398, 11:02 بعد از ظهر
سلام .میشه یکم توضیح بدی دقیقا چطوری انجام دادی؟

s.mm
16-02-1398, 06:52 قبل از ظهر
از اینجا به بعد سوال شما منحصر به پالس 220 نیست و باید در تاپیک های برق موتور بپرسید
ضمن اینکه شما خودتون روشش رو نوشتید!!

Bajaj Pulsar 220 & پالس 220 ([Only registered and activated users can see links])

Morteza220
21-02-1398, 12:13 قبل از ظهر

شاید مامور توجه نکنه ولی اگه خدایی نکرده اتفاقی بیفته بیمه هیچ خسارتی روقبول نمیکنه.

Erfi_cg
28-02-1398, 03:48 بعد از ظهر
آقا دیشب از سمت کلاچ موتور یه صدای سایش اومد تو دور بالا و بدترم شد جوری که کلاچ میگرفتم قطع میشد و وقتی گاز میدادم چه درجا چه تو حرکت صداش در میومد صدایی شبیه به خورشیدی ای که داره خشک کار میکنه قشنگ صدای سایش فلز از سمت کلاچ ، مشکل از کجاس ؟

sohrabkhan
05-03-1398, 02:40 بعد از ظهر
دوست گرامی سلام. من نیز یک پالس 220 دارم که از آن خیلی راضی هستم. مشکلی داشتم که اگر بتوانید درباره آن راهنمایی کنید ممنون میشوم.
جک بغل موتورم دراثر اتفاقی شکست و مجبور شدم آنرا جوش بدهم. اما پس از جوش دادن چراغ بازبودن جک روی کیلومتر روشن مانده است. هرچه هم کردم کلید یا سنسوری را روی پایه جک پیدا نکردم که موضوع را حل کنم. بنظر شما چگونه این چراغ خاموش میشود؟

s.mm
05-03-1398, 08:36 بعد از ظهر
دوست گرامی سلام. من نیز یک پالس 220 دارم که از آن خیلی راضی هستم. مشکلی داشتم که اگر بتوانید درباره آن راهنمایی کنید ممنون میشوم.
جک بغل موتورم دراثر اتفاقی شکست و مجبور شدم آنرا جوش بدهم. اما پس از جوش دادن چراغ بازبودن جک روی کیلومتر روشن مانده است. هرچه هم کردم کلید یا سنسوری را روی پایه جک پیدا نکردم که موضوع را حل کنم. بنظر شما چگونه این چراغ خاموش میشود؟

جک را به پایین بدهید و آن را باز نمیائید
سپس کناره های جک را نظاره کنید،
دقیقا روبروی مهره ی جک در سمت راست، زائده ای بشقابی شکل خواهید دید که درون اش یحتمل خالی می باشد
آن بخش جایگاه یک عدد آهنربا است
هنگامی که جک بسته می شود آنگاه آهنربا روبروی سنسور قرار گرفته از این روی نشانگر جک نیز به خموشی می گراید

اگر کج شده بود راستش کنید
اگر آهنربا نداشت بخرید
پس اگر نتوانستید آهنربای مناسب پیدا کنید، می توانم برای شما به قزوین ارسال کنم

ضمن اینکه ما نفهمیدیم شما حمید میر معزی هستید یا سهراب خان!

vivabayern
13-03-1398, 10:44 قبل از ظهر
چند وقتیه نبودم امروز قیمتهارو چک کردم الان حس میکنم یکی از اعضای اصحاب کهف ( مردان آنجلس ) هستم که بعد از 300 سال دارم میرم بیرون قیمت میگیرم :retarded:

پالس 220 مدل 95|موتورسیکلت و لوازم جانبی|تهران شهرک محلاتی|دیوار ([Only registered and activated users can see links]پالس-220-مدل-95_موتورسیکلت-و-لوازم-جانبی_تهران_شهرک-محلاتی_دیوار/AX0DxIMX)

Seyed.mahdi
13-03-1398, 10:29 بعد از ظهر
چند وقتیه نبودم امروز قیمتهارو چک کردم الان حس میکنم یکی از اعضای اصحاب کهف ( مردان آنجلس ) هستم که بعد از 300 سال دارم میرم بیرون قیمت میگیرم :retarded:

پالس 220 مدل 95|موتورسیکلت و لوازم جانبی|تهران شهرک محلاتی|دیوار ([Only registered and activated users can see links]پالس-220-مدل-95_موتورسیکلت-و-لوازم-جانبی_تهران_شهرک-محلاتی_دیوار/AX0DxIMX)

7 تومن ان اس 200 فروختم 9 تومن 220 قرمز مشکی؛ بزرگترین اشتباهات عمرم رو کردم

Erfi_cg
19-03-1398, 09:58 قبل از ظهر
همین الآن اومدم گمرک اسپری wd-40 بگیرم گفتم یه قیمت موتورو بگیرم واقعا مو به تنم سیخ شد پالس ۲۲۰ رو از ۲۷ تومن بهم قیمت دادن پالس ان اس از ۴۰ تومن بنلی جفت از ۵۸ تومن روغن موتور پارس سوپر پایا ۱۹۵ هزار بهران سوپر ۱۳۵ هزار واقعا یعنی چی این وضعیت ؟ بعد به یارو میگم که آقا ۲۲۰ که نباید این قیمت باشه آنچنان مثل ان اس رو بورس نیست با پررویی میگه همینه داداش تو نخری به نفع منه :|
راستی من اسپری رو مارک marpa گرفتم ۳۵ تومن زدم به زنجیر یکمم خیلی کم گریس زدم صدای زنجیر قطع شد کلا عالیه

میلاد محمودی
19-03-1398, 06:33 بعد از ظهر
یادش بخیر 9 سال پیش نه 90 سال پیشاااا فقط 9 سال پیش 220 دو میلیون و نهصد بود من یه ابی خریدم یادش بخیر
سال 95 دوک 250 رو شرکت میداد 27600 که من خریدم حالا 220 شده 27.

Hashem_shams
25-03-1398, 07:26 قبل از ظهر
سلام بچه ها اقا من چند روز پیش با موتور افتادم بعد یه اب از موتورم میریخت اول فک کردم بنزینه ولی بنزین نبود حالا هرچی میگردم بفهمم چیه نمیدونم پالس ۲۲۰ اب جاییش دارع مگه ؟ سرعتمم زیاد نبود که چیزی بشکنه فقط در حد افتادن بود کسی میدونه مال چی بوده اون اب؟

s.mm
25-03-1398, 08:26 قبل از ظهر
سلام بچه ها اقا من چند روز پیش با موتور افتادم بعد یه اب از موتورم میریخت اول فک کردم بنزینه ولی بنزین نبود حالا هرچی میگردم بفهمم چیه نمیدونم پالس ۲۲۰ اب جاییش دارع مگه ؟ سرعتمم زیاد نبود که چیزی بشکنه فقط در حد افتادن بود کسی میدونه مال چی بوده اون اب؟

ممکنه کارواش داده باشی آب جایی مونده بدشه ممکنه دور درب باک مونده باشه و سوراخ تخلیه اش گرفته باشه بعدش باز شده باشه ریخته باشه پایین توی تاپیک پالس 135 عکسش هست

hamed510
25-03-1398, 10:56 قبل از ظهر
واقعا قدرت و سرعت و هندلینگ این موتور تو جاده مشخص و به چشم میاد به عینه تفاوت هاش رو با 180 دیدم و زمین تا آسمون فرق دارن

vivabayern
30-03-1398, 04:57 بعد از ظهر
واقعا قدرت و سرعت و هندلینگ این موتور تو جاده مشخص و به چشم میاد به عینه تفاوت هاش رو با 180 دیدم و زمین تا آسمون فرق دارن

سه روز پیش رفتم یک موتور ارزون قیمت بگیرم انتخابم پالس 180 بود که وقتی سوار شدم احساس کردم شتاب خیلی دلچسبی نداره و در کنارش یک پالس 200 سری قدیم هم بود که به شخصه بعد تست هر دو موتور 200 قدیم رو به 180 ترجیح دادم اما بقول شما هندلینگ و شتاب 220 کجا و این دو تا کجا ! شخصا به کساییکه دنبال یک موتور شهری نرم و خوشدست با قیمت مناسب میگردن 220 رو توصیه میکنم .

Seyed.mahdi
03-04-1398, 06:46 بعد از ظهر
سه روز پیش رفتم یک موتور ارزون قیمت بگیرم انتخابم پالس 180 بود که وقتی سوار شدم احساس کردم شتاب خیلی دلچسبی نداره و در کنارش یک پالس 200 سری قدیم هم بود که به شخصه بعد تست هر دو موتور 200 قدیم رو به 180 ترجیح دادم اما بقول شما هندلینگ و شتاب 220 کجا و این دو تا کجا ! شخصا به کساییکه دنبال یک موتور شهری نرم و خوشدست با قیمت مناسب میگردن 220 رو توصیه میکنم .

من وقتی 220 اولیمو سال 95 داشتم فروختم پالس 180 گرفتم برام طوری بود که انگار رو لاک‌پشت نشستم:gigglesmile:

Hashem_shams
04-04-1398, 02:24 قبل از ظهر
سلام من میخوام شمع سوزنی واسه موتورم بگیرم میخواستم ببینم این مدل شمع برای پالس ۲۲۰ میخوره یا نه مارک ngk مدل CR9EIX اگرم کسی فروشگاهی سراغ داره که هم این شمع رو بگیرم هم با وجدان باشه تقلبی نندازه بهمون اگه معرفی کنه ممنون میشم

farshad 54
04-04-1398, 07:45 قبل از ظهر
همون شمع فابریک خودشو استفاده کن هزینه بیخودی نکن شمع سوزنی رو موتور کاربراتی تفاوت آنچنانی ایجاد نمیکنه

مهردادی
04-04-1398, 02:32 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان من به پالس 220 مدل 92 دارم 40 تا کار کرده چند وقتی هست که سرعتش کم شده و وقتی رو دنده 5 گاز میدی انگار دنده4
گاز میخوره ولی نهایت سرعتش 120 بیشتر نمیره و دیافراگم .شمع فیلتر هوا عوض کردم ولی تغییر نکرده به نظر شما مشکل از کجا ميتونه باشه

میلاد محمودی
05-04-1398, 09:22 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان من به پالس 220 مدل 92 دارم 40 تا کار کرده چند وقتی هست که سرعتش کم شده و وقتی رو دنده 5 گاز میدی انگار دنده4
گاز میخوره ولی نهایت سرعتش 120 بیشتر نمیره و دیافراگم .شمع فیلتر هوا عوض کردم ولی تغییر نکرده به نظر شما مشکل از کجا ميتونه باشه
صفحه کلاچ

مهردادی
05-04-1398, 10:38 قبل از ظهر
صفحه کلاج داره اخرین باری که صفحه عوض کردم 5 هزارتا کار کرده شتاب گیری خوبه ولی سرعت نهاییش کم شده

میلاد محمودی
05-04-1398, 12:21 بعد از ظهر
گاز میخوره و راه نمیره؟؟
موتور صدا میده یعنی منظورم اینه که صدای زنجیر تایم میده؟
احتمال داره تایم به هم خورده و زنجیر تایم شل شده باشه اگر کاربرات سالمه.

hosin2a
07-04-1398, 06:50 بعد از ظهر

با سلام.این عکسایی که دوست عزیز s.mm گذاشتن، موتور بنده هست....و این که چطور من هر دو لامپ نور بالا و پایین رو روشن میکنم....خیلی سادس.من نور پایین رو از برق موتور جدا کردم و لامپ زنون گذاشتم و با کلید و رله برقش رو مستقیم از باطری گرفتم... و نور بالا رو دست بهش نزدم. چون نیازه که گاهی اوقات پاس بدی به نور بالا. و با خود کلید های موتور نور بالا رو میتونی روشن و خاموش کنی.... من چون زیاد تو جاده میرم این کار رو کردم...ولی توی شهر نیازی به این کار نیست. و یه نکته مهم این که اگر همزمان نور بالا و نور پایین رو روشن کردی حتما موتور باید روشن باشه و توی حرکت باشی چون سریع باطری رو خالی میکنه پس باید حتما دینام موتور بیاد به کمک باطری......و یه نکته دیگه باطری های اسیدی با این که خیلی کثیف کاری دارن اما خیلی بهتر از باطری های اتمی هستن...هم عمرشون بیشتره و هم مقاوم تر هستن به تغییرات....و قابل تعمیر تر هستن...ولی باطری های اتمی یک بار مصرفن و یک دفعه خراب میشه...و معمولا هم عمرشون 1 ساله هست...من باطری فابریک خود موتور رو تا حدود 3.5 سال داشتم و کار میکرد.....

s.mm
08-04-1398, 01:04 قبل از ظهر
با سلام.این عکسایی که دوست عزیز s.mm گذاشتن، موتور بنده هست....و این که چطور من هر دو لامپ نور بالا و پایین رو روشن میکنم....خیلی سادس.من نور پایین رو از برق موتور جدا کردم و لامپ زنون گذاشتم و با کلید و رله برقش رو مستقیم از باطری گرفتم... و نور بالا رو دست بهش نزدم. چون نیازه که گاهی اوقات پاس بدی به نور بالا. و با خود کلید های موتور نور بالا رو میتونی روشن و خاموش کنی.... من چون زیاد تو جاده میرم این کار رو کردم...ولی توی شهر نیازی به این کار نیست. و یه نکته مهم این که اگر همزمان نور بالا و نور پایین رو روشن کردی حتما موتور باید روشن باشه و توی حرکت باشی چون سریع باطری رو خالی میکنه پس باید حتما دینام موتور بیاد به کمک باطری......و یه نکته دیگه باطری های اسیدی با این که خیلی کثیف کاری دارن اما خیلی بهتر از باطری های اتمی هستن...هم عمرشون بیشتره و هم مقاوم تر هستن به تغییرات....و قابل تعمیر تر هستن...ولی باطری های اتمی یک بار مصرفن و یک دفعه خراب میشه...و معمولا هم عمرشون 1 ساله هست...من باطری فابریک خود موتور رو تا حدود 3.5 سال داشتم و کار میکرد.....

خیلی با خودم فکر کردم این عکس رو از کجا برداشتم یادم نیومد
تو تلگرام فرستا ه بودید؟

hosin2a
12-04-1398, 06:49 بعد از ظهر
هم تو تلگرام فرستاده بودم و هم توی همین سایت گذاشته بودم.

مهردادی
14-04-1398, 07:02 بعد از ظهر
اقا میلاد اره گاز میخوره ولی راه نمیره
صدای زنجیر تایمشو نمیدونم چه جور صدای خاصی داره
که بگم صدا میده یانه
مگه تایمش خودبه خود بهم میخوره؟؟
موتور موقع حرکت رو دنده 4 دور موتور روی 8 باشه 100تا پرمیکنه ولی میری رو دنده5 به زور 120تا میره انگاری موتور نفس نداره نمیدونم رینگ پیستون ضعیف شده یا مشکل از جای دیگه ای هست

Erfi_cg
15-04-1398, 01:26 قبل از ظهر
آقا بنزین سوپر بزنیم مشکلی پیش نمیاد ؟ یه سری میگن نزن فلان میشه و اینا

hamed510
15-04-1398, 12:03 بعد از ظهر
اقا میلاد اره گاز میخوره ولی راه نمیره
صدای زنجیر تایمشو نمیدونم چه جور صدای خاصی داره
که بگم صدا میده یانه
مگه تایمش خودبه خود بهم میخوره؟؟
موتور موقع حرکت رو دنده 4 دور موتور روی 8 باشه 100تا پرمیکنه ولی میری رو دنده5 به زور 120تا میره انگاری موتور نفس نداره نمیدونم رینگ پیستون ضعیف شده یا مشکل از جای دیگه ای هست

دوست عزیز صرفا زنجیر تایم موتور نمیتونه ملاک باشه

شما باید خیلی چیزها رو چک کنی البته اینکه میگی 120 رو بزور میره سرعت پالس 220 همینه!! مگر اینکه جاده شیب داشته باشه و باد مخالف هم نباشه

باد لاستیک هارم تنظیم کن که خیلی تاثیر داره

سعی کن از مسیر و سواری موتورت لذت ببری ن سرعت زیاد چونکه تجربه نشون داده اینطور موتورها بالای 120 تا سرعت تو فشار هستن و لذت سواریش میاد پایین!!

موفق باشی

hamed510
15-04-1398, 12:05 بعد از ظهر
آقا بنزین سوپر بزنیم مشکلی پیش نمیاد ؟ یه سری میگن نزن فلان میشه و اینا

همیشه نمیخواد بزنی

ولی اگه تو شهرهای بزرگ هستی کیفیت بنزین معمولی بالاس(یورو 4) نسبت به شهرستان ها!!

تجربه هم تا حالا اینو نشون نداده که کسی ضرری از بنزین سوپر دیده باشه

میلاد محمودی
15-04-1398, 01:29 بعد از ظهر
بله با کارکرد بالا زنجیر تایم احتمال داره شل بشه و صدا شر شر میده تو سیلندر و تایم موتور به هم میخوره.
اما این مشکل شما چون فقط تو دنده 5 هست ایراد خاصی نمیتونه باشه اگه قبلا با دنده 5 تو شرایط مشابه 140 تا میرفته و یا دور موتور تا 10 هزار میرفته حالا از 8 بالاتر نمیره بازم میگم فاکتور سوخت و برق بعدش دیسک و صفحه کلاچ و بعد تایم سوپاپها رو بررسی کنید.

poryaaa3
17-04-1398, 04:35 بعد از ظهر
سلام دوستان یدونه پالس 220 پیدا کردم مدل 92 قیمت گفته 10 تومن مدارک اماده انتقال ولی بیمه نداره بنظرتون بخرمش یا نه؟ کلا این مدل خرجشون زیاده یا نه چون دانشجوام درامدی ندارم جیب خانواده رو خالی نکنم بخاطر خرجش

اینم عکسش

لطفا همه نظر بدین نظرتون واسم مهمه مرسی

hamed510
18-04-1398, 11:55 قبل از ظهر
سلام دوستان یدونه پالس 220 پیدا کردم مدل 92 قیمت گفته 10 تومن مدارک اماده انتقال ولی بیمه نداره بنظرتون بخرمش یا نه؟ کلا این مدل خرجشون زیاده یا نه چون دانشجوام درامدی ندارم جیب خانواده رو خالی نکنم بخاطر خرجش

اینم عکسش

از رو عکس نمیشه نظر داد

لاستیک جلو ضعیفه انگار و لاستیک آینه ها هم نیس!!

مدل 92 10 تومن خوبه ولی باید سالم باشه اگه خودت وارد نیستی به چند تا مکانیک وارد نشون بده تایید کردن بخر

s.mm
18-04-1398, 12:25 بعد از ظهر

اینم عکسش

اینجا تاپیک مشاوره ی خرید و فروش نیست دوست عزیز

خودش تاپیک داره:

از سمت چپ زمین خوردگی داره گاردش هم برای همین باز کرده

ولی خب خیلی مهم نیست
قیمتش یه خورده تنده
مدرک آماده انتقال آپشن خاصی حساب نمیشه که جایگزین بیمه و مانند این ها بشه!
کارکردش رو ننوشتید
ننوشتید کدام شهر هستید

RasoolPro
21-05-1398, 01:18 بعد از ظهر
سلام به همگی
یه سوال از اساتید دارم. موتور من ۴۴هزار تا راه رفته. چند تا مشکل دارم که می‌خوام در موردش نظر بدین.
اول اینکه دو روز پیش صفحه و چهارشاخ دیسک رو عوض کردم. بهتر شد ولی اصلا چیزی که انتظار داشتم نشد. به جز این تعمیر کار زیاد وارد نبود و تایم دنده سه قلو و بالانسر رو بهم زد و مجبور شد دوباره بازش کنه. اینجا هم آچار مخصوص تایم دنده سه قلو رو نداریم. الان صدا تلق تلق میده از بالای دیسک و صفحه. به نظرتون مشکل از همون که دنده سه قلو باید سه تا دندونه از حالت فنریش گرفته بشه؟؟

به جز این تا الان دیافراگم کاربرات رو عوض نکردم. اون روز بازش کردم سوراخ نبود ولی خیلی چروک شده بود و از دیافراگمی که تو گرفته بودم گشادتر شده بود ولی رفیقم گفت نیازی نیست عوضش کنم. به نظرتون شتاب پایین و سرعت کم به دیافراگمم می‌تونه ربط داشته باشه؟؟؟

مخصوصا وقتی می‌خوام حرکت کنم موتور گاز الکی میخوره ولی به زور راه میوفته

ممنون میشم کمک کنید

s.mm
21-05-1398, 03:28 بعد از ظهر
سلام به همگی
یه سوال از اساتید دارم. موتور من ۴۴هزار تا راه رفته. چند تا مشکل دارم که می‌خوام در موردش نظر بدین.
اول اینکه دو روز پیش صفحه و چهارشاخ دیسک رو عوض کردم. بهتر شد ولی اصلا چیزی که انتظار داشتم نشد. به جز این تعمیر کار زیاد وارد نبود و تایم دنده سه قلو و بالانسر رو بهم زد و مجبور شد دوباره بازش کنه. اینجا هم آچار مخصوص تایم دنده سه قلو رو نداریم. الان صدا تلق تلق میده از بالای دیسک و صفحه. به نظرتون مشکل از همون که دنده سه قلو باید سه تا دندونه از حالت فنریش گرفته بشه؟؟

به جز این تا الان دیافراگم کاربرات رو عوض نکردم. اون روز بازش کردم سوراخ نبود ولی خیلی چروک شده بود و از دیافراگمی که تو گرفته بودم گشادتر شده بود ولی رفیقم گفت نیازی نیست عوضش کنم. به نظرتون شتاب پایین و سرعت کم به دیافراگمم می‌تونه ربط داشته باشه؟؟؟

مخصوصا وقتی می‌خوام حرکت کنم موتور گاز الکی میخوره ولی به زور راه میوفته

ممنون میشم کمک کنید

درباره ی کلاچ و دنده سه قلو که شما میگی نظری ندارم چون نمی دونم درباره ی چی دارید صحبت می کنید
پالس 220 هم اصلا چالش کلاچ نداره اگر درست بسته بشه

اما درباره ی کاربرات باید بگم چتری یا دیافراگم اگر بنزین بخوره آسیب می بینه و می تونه چروک بشه و حالتش رو از دست بده
موقع بستن چتری باید دقت داشت که آب بندی بشه کامل و لبه هاش بیرون نمونن داخل هم نرن

درباره ی مکانیزمش باید بگم که وقتی شما دسته گاز رو می چرخونی و دریچه هوای کاربرات رو باز می کنی
مکش موتور موجب ایجاد جریان هوا زیر چتری میشه و چتری خودشو و سوزن رو بالا می کشه و موجب رسیدن بنزین به ونتوری (venturi) میشه
حالا اگه چتری عملکرد نامناسب داشته باشه سوزن درست بالا کشیده نمیشه و بنزین با درصد مناسب به موتور نمی رسه
عملکرد نامناسب چیه؟
1- اگر چتری، لَختی و نرمیش رو از دست داده باشه و مثلا در اثر بنزین خوردن چروک شده باشه طبیعتا زور جریان هوا نمی رسه که اون رو
به مقدار مناسب بالا بده

2- هرگونه نشتی:
نشتی چتری از کنار محل اتصال به پیستون، نشتی در اثر سوراخ شدگی چتری، نشتی در اثر بد بسته شدن درب محفظه چتری
یعنی همون کلاهک مشکی، یعنی لبه های چتری درست در جای خوش قرار نگرفته و آب بندی نشده

مورد دیگه در کاربراتور، نشتی از رابط گلویی سمت انجین هست، اگر کنار موتور یک حالت صدای فیس فیس می شنوید
این یعنی نشتی از کنار رابط ها و معمولا از رابط سمت انجین هست نه رابط سمت محفظه فیلتر هوا درواقع سمت انجین خیلی مهمه که آب بندی باشه
به جز صدا فیس فیس، می تونید وقتی موتور روشنه یه تیکه نایلون نازک مثل کیسه های فریزری بردارید و به صورت نواری ببریدش و دور رابط گلو نگه دارید ببینید مکش داره یا نه
راه دیگه اش اسپری کردن یه چیزی مثل بنزین یا اسپری wd کنار گلویی هست تا ببینید مکش و نشتی داره یا نه

امیدوارم موتور ساز پیچ برنجی رو دستکاری نکرده باشه چون اصلا نیازی به دستکاری نیست

RasoolPro
23-05-1398, 11:25 قبل از ظهر
سلام سعید جان. ممنون بابت جوابت
یه بار جواب ارسال کردم ولی ارور داد اگه دوباره فرستادم و تکراری شد شرمنده

واسه چیزایی که گفتی همه رو چک کردم. دیافراگم رو عوض کردم. رابط بین کاربرات و سر سیلندر رو دو تا ترک داشت چسب زدم. ولی خب زیر بست فلزی بود و بعید می‌دونم به اون ربط داشته باشه

دنده سه قلو که میگم همون دنده سه تیکه که بالای دیسک بسته میشه و از اون طرف به بالانسر وصل میشه که مطمینم صدا از همون چون قبل تعمیر اینجوری نبود

اما یه مشکل دیگه. چند وقت پیش رفتم فیلر گیری کردم و از اون روز به بعد صبحت که می‌خوام روشن کنم موتور اصلا روشن نمیشه و باید یا سلو رو زیاد. کنم یا باید گاز رو چندین دقیقه نگه دارم تا موتور کامل داغ بشه. به نظرت شتاب و سرعت پایین اینم میشه که فیلر سفت باشه؟؟؟

ممنون

s.mm
23-05-1398, 06:03 بعد از ظهر
فهمیدم کجا رو میگی
منظور چرخ دنده های میل تعادل یا شفت بالانسر هست balancer shaft
اونی که اول میره داخل دو دنده ساعتگرد
اونی که بیرونه هم دو دنده پاد ساعتگرد
فقط باید دقت بکنی در حالت عادی وقتی به دنده نگاه کنی خودش روی حالت نیم دنده و بین دنده های دیگه هست
اول یه خورده می چرخونی تا با یه دنده مماس بشه بعد دندهونه هارو میشماری 1 و 2 روی دنده ی دوم نگه میداری و جا می زنی
بدون آچار سخته
مشکلات گلویی دقیق کنار بست فلزی هست

ببین فیلر موتور خدا رو شکر استاندارد داره که توی دفترچه اش نوشته شده و با درجه فیلر راحت اندازه گیری میشه
پس اگه فیلر با آچار خودش به درستی اندازه زده شده، برای رفع مشکل، دیگه باید بری سراغ بخش های بعدی هرچند مشکل بد روشن شدن مصادف با فیلر زدن باشه

koorosh_kh
05-07-1398, 02:13 بعد از ظهر
سلام دوستان یه پالس ۹۱ دارم که چند ماه پیش گیریپاژ کرد و انجین و تعمیر کردم بعد از تحویل گرفتن موتور از زیر سر سیلندر روغن ریزی داشت بردم دوباره باز و بسته کرد اون قسمت خوب شد از قسمت بالای سیلندر روغن میداد خلاصه ۴ بار باز و بسته شد تا اخر یه موتور ساز دیگه باز و بسته کرد انجین و دیگه خوب شد روغن نمیداد اما به یه مشکل دیگه خورد .الان خیلی روغن کم میکنه در ماه یک تا یک و نیم لیتر روغن سر ریز میکنم در حالی که اصلا روغن ریزی نداره و اصلا دود نمیکنه.
اینم بگم که حتی زمانی که روغن ریزی داشت اصلا روغن کم نمیکرد در حد نشت روغن بود اما بعد از اینکه اخرین بار بازو بسته شد انجین شدیدا روغن کم میکنه خودمم در عجبم که چرا دود نمیکنه

Alireza Farzin
06-07-1398, 12:18 قبل از ظهر
سلام دوستان یه پالس ۹۱ دارم که چند ماه پیش گیریپاژ کرد و انجین و تعمیر کردم بعد از تحویل گرفتن موتور از زیر سر سیلندر روغن ریزی داشت بردم دوباره باز و بسته کرد اون قسمت خوب شد از قسمت بالای سیلندر روغن میداد خلاصه ۴ بار باز و بسته شد تا اخر یه موتور ساز دیگه باز و بسته کرد انجین و دیگه خوب شد روغن نمیداد اما به یه مشکل دیگه خورد .الان خیلی روغن کم میکنه در ماه یک تا یک و نیم لیتر روغن سر ریز میکنم در حالی که اصلا روغن ریزی نداره و اصلا دود نمیکنه.
اینم بگم که حتی زمانی که روغن ریزی داشت اصلا روغن کم نمیکرد در حد نشت روغن بود اما بعد از اینکه اخرین بار بازو بسته شد انجین شدیدا روغن کم میکنه خودمم در عجبم که چرا دود نمیکنه

سلام,
تو این یه ماه چقدر راه رفتی,.....منظورم,.....چند لیتر بنزین مصرف کردی؟؟,

koorosh_kh
06-07-1398, 03:30 قبل از ظهر
سلام,
تو این یه ماه چقدر راه رفتی,.....منظورم,.....چند لیتر بنزین مصرف کردی؟؟,

روزی ۶۰ کیلومتر توی اتوبان میرم سرعت ۸۰ تا تقریبا ماهی ۵۰ لیتر بنزین مصرف میکنه

Alireza Farzin
06-07-1398, 05:36 قبل از ظهر
روزی ۶۰ کیلومتر توی اتوبان میرم سرعت ۸۰ تا تقریبا ماهی ۵۰ لیتر بنزین مصرف میکنه

یک ماه 50 لیتر بنزین مصرف کردی و اگر فرض بگیریم که یک لیتر روغن کم شده, میشه روغن به نسبت یک به پنجاه(1:50) با بنزین سوخته شده,.....با این نسبت روغن به بنزین, حتی موتورهای دو زمانه ام دود نمیکنن, در واقع تا نسبت 1:40 دودی مشاهده نمیشه,....بیشتر ابزارهای مرغوب مجهز به موتورهای دو زمانه با این نسبت بنزین و روغن کار میکنن که دودی تولید نکنن تا باعث اذیت کاربر در حین استفاده بشه,......
درسته که در این نسبت,.... روغن سوزی مشاهده نمیشه ولی وقتی که موتور سرده کاملا قابل رؤیت هست,.......
اگر موتورت موقع سرد روشن بودن دود نمیکنه,......معلومه قسمتی از سر سیلندر وقتی که کاملا داغ میشه, روغن نشت پیدا میکنه به محفظه احتراق و با بنزین میسوزه,....ِ

koorosh_kh
07-07-1398, 12:22 قبل از ظهر
یک ماه 50 لیتر بنزین مصرف کردی و اگر فرض بگیریم که یک لیتر روغن کم شده, میشه روغن به نسبت یک به پنجاه(1:50) با بنزین سوخته شده,.....با این نسبت روغن به بنزین, حتی موتورهای دو زمانه ام دود نمیکنن, در واقع تا نسبت 1:40 دودی مشاهده نمیشه,....بیشتر ابزارهای مرغوب مجهز به موتورهای دو زمانه با این نسبت بنزین و روغن کار میکنن که دودی تولید نکنن تا باعث اذیت کاربر در حین استفاده بشه,......
درسته که در این نسبت,.... روغن سوزی مشاهده نمیشه ولی وقتی که موتور سرده کاملا قابل رؤیت هست,.......
اگر موتورت موقع سرد روشن بودن دود نمیکنه,......معلومه قسمتی از سر سیلندر وقتی که کاملا داغ میشه, روغن نشت پیدا میکنه به محفظه احتراق و با بنزین میسوزه,....ِ

ممنون از راهنماییت داداش
وقتی شمع هارو باز میکنم یکی از شمعها دود زده اون قسمتی که جرقه میزنه یکیش روغنیه با این تفاسیر احتمال میدید که یکی از گیتها پاره باشه

Alireza Farzin
07-07-1398, 11:39 قبل از ظهر
ممنون از راهنماییت داداش
وقتی شمع هارو باز میکنم یکی از شمعها دود زده اون قسمتی که جرقه میزنه یکیش روغنیه با این تفاسیر احتمال میدید که یکی از گیتها پاره باشه

درسته,....اورینگ گیت سوپاپ نزدیکترین عامل این اشکال هست, ولی با اتفاقاتی که در مورد نشت روغن سر سیلند برات پیش اومده جور در نمیاد,....وقتی موتورت رو تعمیر کردن,.....روی سوپاپ ها هم کار کردن؟؟,.....اگر اینطور باشه اورینگ گیت سوپاپ ها باید نو باشن,.....و چرا این اتفاق بعد از اخرین باز کردن افتاد,.....

Erfi_cg
08-07-1398, 12:27 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان
چند وقتیه که یه صدای شبیه زوزه دیفرانسیل یا بربرینگ خراب از قسمت پایین موتور میاد مخصوصا تو دنده چهار و پنج که تو دنده چهار علاوه بر این صدا یه صدای زوزه گیربکسی مانندم میاد ولی تو پنج فقط صدای زوزه بربرینگی میاد و این که تو دنده چهار دور موتور روی سه هزار چهار هزار جاپایی سمت چپ کاملا میلرزه یه جور که انگار زنجیر یا دنده زنجیر خشکه در حالی که زنجیرو شستم گیریس مالی کردم صداشم خیلی کم شد اما اون لرزش جاپایی هنوز هست و یه جوریه که انگار یه چیزی از تو خرابه نمیدونم والا به موتورساز که همیشه میرم پیشش نشون دادم گفت طبیعیه همینه ولی من یادمه که اوایل اینجوری نبود با این که من سر دنده دادن خیلی راه میام با موتور و تا جایی که بتونم با دور موتور و نیم کلاچ جا میدم و سعی میکنم تقه نزنم اصلا اما این زوزه ها نگرانم کرده و اینکه بعد نه هزار تا کارکرد بجای اینکه دنده ها نرم تر شه سفت تر شده جوری که انگار دنده طرح ویو میخوام جا بزنم موتور ده هزار تا کار نکرده روغنم سر هزار تا عوض کردم بهران سوپر پیشتازم میریزم ولی نمیدونم چشه امیدوارم تونسته باشم کامل توضیح بدم

koorosh_kh
08-07-1398, 12:49 قبل از ظهر
درسته,....اورینگ گیت سوپاپ نزدیکترین عامل این اشکال هست, ولی با اتفاقاتی که در مورد نشت روغن سر سیلند برات پیش اومده جور در نمیاد,....وقتی موتورت رو تعمیر کردن,.....روی سوپاپ ها هم کار کردن؟؟,.....اگر اینطور باشه اورینگ گیت سوپاپ ها باید نو باشن,.....و چرا این اتفاق بعد از اخرین باز کردن افتاد,.....

حالا با تمام اینا پیشنهاد شما چیه .
با روغن کم کردنش بسازم یا ببرم تعمیرگاه دوباره بازش کنن
اصلا اگر بازش کنن احتمال داره که معلوم نباشه اصلا از کجا داره روغن به فنا میره؟
اگر خودم در سوپاپو (نمیدونم اسمش و درست میگم یا نه منظورم بالاترین قسمت انجین) باز کنم یکی اینکه تنظیمش بهم میخوره یا نه و دیگه اینکه اصلا از اونجا میشه اورینگ هارو دید؟

Alireza Farzin
08-07-1398, 06:21 قبل از ظهر
اگر خودم در سوپاپو (نمیدونم اسمش و درست میگم یا نه منظورم بالاترین قسمت انجین) باز کنم یکی اینکه تنظیمش بهم میخوره یا نه و دیگه اینکه اصلا از اونجا میشه اورینگ هارو دید؟

نمیدونم تا چه حد فنی هستی و ابزارهای خوب داری یا نه,

در عین حال که در سوپاپ, قطعه متشکلی نیست ولی برای کسی که مکانیکی نکرده باشه, باز کردنش همچین کار آسونی نیست,.....
در سوپاپ این موتور فقط در سوپاپ خالی نیست, قسمتی از متعلقات سوپاپ(میل اسبک یا چکشی سوپاپ) روش نصب شده,......

با باز کردن در سوپاپ تنظیم سوپاپ ها(فیلر گیری) بهم نمیخوره,.....

تا اونجائی که من یادم میاد,...... با وجود باز کردن در سوپاپ,.........فنر سوپاپ ها مانع از بازرسی دقیق اورینگ سوپاپ ها میشدن,.....مگر اینکه فنرها در بیان,

اگر موتورت از نوع هندل داره,........وقتی که موتور کاملا سرده به آرومی هندل بزن ببین وضع کمپرس موتور در چه وضعیه,...در ضمن, از مکانیکی که موتورت رو تعمیر کرده, بپرس که اورینگ سوپاپ ها رو عوض کرده یا نه,

Seyed.mahdi
10-11-1398, 10:45 بعد از ظهر
سلام

220 سواران چرا تاپیک خوابیده؟!

بنده به لطف خدا سومین 220 عمر خودم رو هم دو روز پیش خریدم!

اونچه که مدت ها تو سرم بود رو 220 پیاده کنم و حتی یادمه اینجا هم مطرح شد رو این موتور پیاده شده و اون چراغ گرد شدنش هست.
اونهم با باک باله دار 180 یعنی به نحو احسن

یه آینه طرح سی بی هم انداختم و در حرکت بعدی بوق هارو از پایین به زیر چراغ جلو میارم تا شبیه ترین حالت به هوندا سی بی بشه
چرخ جلو هم 110 هست هرچند بخاطر رینگ 90 خیلی پهن نشون نمیده

به جرأت میتونم بگم تا حالا از هیچ موتوری حتی ان اس و 220 فابریک قبلی هام انقدر لذت نبردم! جلوبندی 180 در کنار قدرت 220 واقعا سواریش رو لذت بخش کرده و یه جورایی آدم حس CB میگیره! :gigglesmile:

ان شاء الله عکس هم میذارم

نیما نادری
11-11-1398, 03:48 بعد از ظهر
خیلی موتور رو فرمیه

من یکبار ۲۲۰ روندم ماله دوستان خوب بود

با این تغییرات خیلی جالب تر باید بشه

چند گرفتی ، چقدر سالمه؟

s.mm
11-11-1398, 10:03 بعد از ظهر
سلام

220 سواران چرا تاپیک خوابیده؟!

بنده به لطف خدا سومین 220 عمر خودم رو هم دو روز پیش خریدم!

اونچه که مدت ها تو سرم بود رو 220 پیاده کنم و حتی یادمه اینجا هم مطرح شد رو این موتور پیاده شده و اون چراغ گرد شدنش هست.
اونهم با باک باله دار 180 یعنی به نحو احسن

یه آینه طرح سی بی هم انداختم و در حرکت بعدی بوق هارو از پایین به زیر چراغ جلو میارم تا شبیه ترین حالت به هوندا سی بی بشه
چرخ جلو هم 110 هست هرچند بخاطر رینگ 90 خیلی پهن نشون نمیده

به جرأت میتونم بگم تا حالا از هیچ موتوری حتی ان اس و 220 فابریک قبلی هام انقدر لذت نبردم! جلوبندی 180 در کنار قدرت 220 واقعا سواریش رو لذت بخش کرده و یه جورایی آدم حس CB میگیره! :gigglesmile:

ان شاء الله عکس هم میذارم

رنگ رو هم طرح سفید قرمز سی بی بزن :4chsmu1:

راستی توی دیوار انجین کامل سی بی 400 هم دارند می فروشن یادمه تو فکرت بود انجین عوض کنی

farshad 54
12-11-1398, 01:42 بعد از ظهر

مدل موتور ؟

کارکرد ؟

Seyed.mahdi
13-11-1398, 06:55 قبل از ظهر
سلام

دنبال 95 که آخرین مدلشه بودم که با این مواجه شدم.

این مدل 94 هست و 13500 گرفتم.

موتور خیلی سالم و بی صدا و کم کار هست و موتور سازمم تایید کرد (یعقوبی)

از نظر سواری باید بگم شتابش من تغییری نتونستم احساس کنم نمیدونم بعضی میگن کمتر شده.
از نظر سرعت هم همینطور!
شاید باد رو سخت تر رد کنه و این تاثیر منفی رو سرعت بذاره.
اما جالبه براتون بگم تو سرعت همچنان اون صلابت فلاپ دارش رو داره و چیز زیادی از دست نداده. شاید یه مقدار کم.

بیخ گوش خودم رفقام 2 تا 220 دارن یکیش که 220 قبلی خودمه حالا به موقع باهاشون میندازم ببینم چطوریاس:gigglesmile:
شتابش که کاملا راضی ام و واقعا قدرت مند و پرشتاب هست و اصلا حس کمبود ندارم.

بخاطر نبود فلاپ بسیار تو دست و روان هست در سرعت پایین
دسته فرمون هم 180 شده و عرض فرمون هم کمتر شده که باز هم به تو دست تر بودنش بیشتر کمک کرده.

هنوز تاپ نزدم یعنی شلوغ بوده زین الدین که مسیرمه ولی تو همون شلوغی 120 زدم و جالبه بگم که در هر بار که سرعت رو بالا بردم جی پی اس رو هم فعال کردم و جلو چشمم گذاشتم روی هولدر، خیلی جالبه که برای اولین بار میبینم خطای کیلومتر شمارش صفر هست !! روی 80 و 100 دقیق نگه داشتم صفره صفر بود خطا و وقتی جی پی اس 119 نشون میداد فقط یه لحظه دیدم آمپر هنوز به 120 نرسیده فک کنم کمترم نشون میده:gigglesmile:

واقعا حس خوبیه خطا نداشتن کیلومتر شمار.
با 220 دیجیتال رو 130 دقیق 10 تا خطا داشت تست کردم و ان اس هم همینطور تقریبا، بنلی که خطاش بیشتره.

خلاصه که خیلی حال میکنم باهاش.

انجین سی بی400 رو هم خخخ آره دیدم اتفاقا تو فکرم هست:gigglesmile:
ولی خب بعیده بشه. هزینه اش که راحت 15 آب میخوره بکنار مسأله اصلی پلیس هست.

رفقا روغن 10 40 نیمه سنتتیک کاسترول مگنتیک یا بهران قوطی نقره ای پیشنهاد میکنید؟

hamed510
13-11-1398, 10:22 قبل از ظهر
220 خیلی موتور خوب و خرکاریه شتاب و قدرتش تو جاده از 250 ها کم نداره حتی دو ترک هم جواب میده

هیچ خرجی هم نداره ولی من فابریکیش رو بیشتر میپسندم تا چراغ گرد کردن تو آیرودینامیکش هم خیلی تاثیر داره
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اینم برای کسایی که میگن با 220 نمیشه تک چرخ زد!!

ARSH
13-11-1398, 02:10 بعد از ظهر
با همه چی میشه تکچرخ زد
220 من داشتم خیلی موتور خوبیه
فقط برا من سر صدا داشت فلاپاش

Morteza220
13-11-1398, 03:52 بعد از ظهر
سلام. موتور من مدل ۹۴ هست. نزدیک ۳۰هزار هم کار کرده. یه مشکل براش پیش اومده نمیدونم از چیه. این که دور در جا روشن نمیمونه. دور موتور به ۲۰۰۰ که میرسه موتور پرت پرت میکنه خاموش میشه‌. حالا این به کنار لامصب یکم که موتور سرد میشه هیچ رقمه با استارت روشن نمیشه باید هل بدم تا روشن شه. یه تعمیر کار که اینجا از بقیه بهتره نشون دادم میگه سوپاپ هوا گشاد کرده هوا میده داخل سیلندر خفه میشه موتور. حالا نمیدونم چکار کنم سوپاپ عوض کنم یا نه؟ البته سرعت هم زیاد نمیره بزور شاید ۱۰۰ و خورده ای بره بیشتر از اون گاز نمیخوره

s.mm
13-11-1398, 09:11 بعد از ظهر
سلام

دنبال 95 که آخرین مدلشه بودم که با این مواجه شدم.

این مدل 94 هست و 13500 گرفتم.

موتور خیلی سالم و بی صدا و کم کار هست و موتور سازمم تایید کرد (یعقوبی)

از نظر سواری باید بگم شتابش من تغییری نتونستم احساس کنم نمیدونم بعضی میگن کمتر شده.
از نظر سرعت هم همینطور!
شاید باد رو سخت تر رد کنه و این تاثیر منفی رو سرعت بذاره.
اما جالبه براتون بگم تو سرعت همچنان اون صلابت فلاپ دارش رو داره و چیز زیادی از دست نداده. شاید یه مقدار کم.

بیخ گوش خودم رفقام 2 تا 220 دارن یکیش که 220 قبلی خودمه حالا به موقع باهاشون میندازم ببینم چطوریاس:gigglesmile:
شتابش که کاملا راضی ام و واقعا قدرت مند و پرشتاب هست و اصلا حس کمبود ندارم.

بخاطر نبود فلاپ بسیار تو دست و روان هست در سرعت پایین
دسته فرمون هم 180 شده و عرض فرمون هم کمتر شده که باز هم به تو دست تر بودنش بیشتر کمک کرده.

هنوز تاپ نزدم یعنی شلوغ بوده زین الدین که مسیرمه ولی تو همون شلوغی 120 زدم و جالبه بگم که در هر بار که سرعت رو بالا بردم جی پی اس رو هم فعال کردم و جلو چشمم گذاشتم روی هولدر، خیلی جالبه که برای اولین بار میبینم خطای کیلومتر شمارش صفر هست !! روی 80 و 100 دقیق نگه داشتم صفره صفر بود خطا و وقتی جی پی اس 119 نشون میداد فقط یه لحظه دیدم آمپر هنوز به 120 نرسیده فک کنم کمترم نشون میده:gigglesmile:

واقعا حس خوبیه خطا نداشتن کیلومتر شمار.
با 220 دیجیتال رو 130 دقیق 10 تا خطا داشت تست کردم و ان اس هم همینطور تقریبا، بنلی که خطاش بیشتره.

خلاصه که خیلی حال میکنم باهاش.

انجین سی بی400 رو هم خخخ آره دیدم اتفاقا تو فکرم هست:gigglesmile:
ولی خب بعیده بشه. هزینه اش که راحت 15 آب میخوره بکنار مسأله اصلی پلیس هست.

رفقا روغن 10 40 نیمه سنتتیک کاسترول مگنتیک یا بهران قوطی نقره ای پیشنهاد میکنید؟

برای زمستون روغن 10-40 بهران بریز ok هست خودم ریختم راضی بودم

hamed510
14-11-1398, 10:07 قبل از ظهر
سلام. موتور من مدل ۹۴ هست. نزدیک ۳۰هزار هم کار کرده. یه مشکل براش پیش اومده نمیدونم از چیه. این که دور در جا روشن نمیمونه. دور موتور به ۲۰۰۰ که میرسه موتور پرت پرت میکنه خاموش میشه‌. حالا این به کنار لامصب یکم که موتور سرد میشه هیچ رقمه با استارت روشن نمیشه باید هل بدم تا روشن شه. یه تعمیر کار که اینجا از بقیه بهتره نشون دادم میگه سوپاپ هوا گشاد کرده هوا میده داخل سیلندر خفه میشه موتور. حالا نمیدونم چکار کنم سوپاپ عوض کنم یا نه؟ البته سرعت هم زیاد نمیره بزور شاید ۱۰۰ و خورده ای بره بیشتر از اون گاز نمیخوره

سلام بنظر بنده احتمالا مشکل از کاربراتورت هس که موتور گاز نمیخوره وکاربرات این موتورها هم خیلی حساسه تنظیمش کار هرکس نیس

Alireza Farzin
14-11-1398, 10:38 قبل از ظهر

آقای مرتضی سلام,

خود سوپاپ که گشاد نمیکنه,....گاید سوپاپ(گیت) میتونه گشاد بشه و باعث بشه که سوپاپ درست سر جاش نشینه و هوا رد بکنه,....یا اینکه لبه های سوپاپ خورده میشن ویا انباشته میشن از کربن که باعث میشه, اب بندی سوپاپ روی نشیمنگاه خودش از بین بره و هوا رد بکنه,.........در هر دو صورت,.....مشکل اصلی وارد شدن هوا به داخل سیلندر نیست,....مشکل اصلی خارج شدن هوا از سیلندر در زمان کمپرس هست,......اگر هوا از هر کدوم از سوپاپ ها به بیرون نشت بکنه,.....مقدار کمپرس کم میشه و انجین احتراق کامل رو نمیتونه انجام بده,....موتور قدرت سابق رو نخواهد داشت و روی دور درجا نمیتونه روشن بمونه,......البته کاربراتور هم دقیقا میتونه همین مشکلات رو بوجود بیاره,.....

فقط سوپاپ هوا نیست که این مشکل رو میتونه بوجود بیاره,.....سوپاپ دود هم همین مشکل رو ایجاد میکنه,......حالا چرا مکانیک میگه سوپاپ هوا؟؟؟؟,......احتمالا از این نوع موتور زیاد باز کرده و بیشترشون مشکلشون سوپاپ هوا بوده,......
حدس مکانیک درست یا غلط,.....قبل از باز کردن انجین,.....میشه کمپرس سیلندر رو اندازه زد,.......

در مواقع بسیار نادر,...یکی از شمع ها میتونه هوا رد بکنه,.......

قسمت جداگونه ای از کاربراتور در زمان دور درجا به انجین بنزین میرسونه,......برای تست این قسمت کاربراتور یه سرنگ کوچک تهیه کن و وقتی دور انجین داره میرسه به 2000,......بنزین رو تزریق کن تو کاربراتور و ببین اینجوری موتور روشن میمونه یا نه؟؟؟,.....

وقتی هم که موتور سرد هست و به سختی روشن میشه,......بنزین رو تزریق کن تو کاربراتور و ببین کمک میکنه به روشن شدن موتور؟؟؟,.....

اگر میخوای یه راهی هم بهت بگم که تا حدود زیادی بتونی نشت هوای سوپاپ هوا رو تست بکنی,.....

اگر واقعا نشتیه هوا توسط سوپاپ ها وجود داشته باشه, کمپرس پائین میاد و انجین خیلی سریعتر و راحت تر در موقع استارت زدن میچرخه,......

Erfi_cg
14-11-1398, 03:41 بعد از ظهر
برای زمستون روغن 10-40 بهران بریز ok هست خودم ریختم راضی بودم

آقا من همون بهران سوپر پیشتاز ۲۰-۵۰ رو برای زمستون میریزم اشکالی داره ؟

Morteza220
14-11-1398, 03:42 بعد از ظهر
منظورم همون لاغر کردن بود اشتباه گفتم. تاکید هم نکرد که سوپاپ هواس. گفت سوپاپ لاغر کرده موتورت هوا میکشه . بهشم گفتم از کاربراته میگه نه وضعیتش خرابتر از این حرفاس. این بنزینی که میگی موقع دور درجا تزریق کن تو کاربرات از جای فیلتر هوا بزنم؟
در کل به نظرتون چیکار کنم؟ بدم کاربرات باز کنن یا طبق حرف خودش سوپاپ عوض کنم؟

Alireza Farzin
14-11-1398, 06:21 بعد از ظهر
منظورم همون لاغر کردن بود اشتباه گفتم. تاکید هم نکرد که سوپاپ هواس. گفت سوپاپ لاغر کرده موتورت هوا میکشه . بهشم گفتم از کاربراته میگه نه وضعیتش خرابتر از این حرفاس. این بنزینی که میگی موقع دور درجا تزریق کن تو کاربرات از جای فیلتر هوا بزنم؟

سلام,

اره از جای فیلتر هوا میتونی تزریق کنی,.....حتما این ازمایش رو بکن,.....مخصوصا موقعی که انجین سرده,.......با سوزنش تزریق کن,.....خیلی کم,....اگر زیاد تزریق کنی,....خفه میکنه,......

اگر میتونی جعبه فیلتر رو باز کنی تا به دریچه کاربراتور دسترسی پیدا کنی,.....میتونی یه ازمایش دیگه بکنی,.....البته بهترین تست, همون تست کمپرس هست,.....شمع ها رو در بیار و به وضع ظاهریشون یه نگاهی بنداز,......
ایشالاه اشکال کاربراتوریه, نه سوپاپی,.....

s.mm
14-11-1398, 10:21 بعد از ظهر
آقا من همون بهران سوپر پیشتاز ۲۰w-۵۰ رو برای زمستون میریزم اشکالی داره ؟

روغن خودش تاپیک داره اینجور سوال های عمومی رو انجا بپرسید بهتره
البته توی اونجا هم تجربه خودم رو نوشتم
ببینید روغن 20w-50 مشکل فوری ایجاد نمیکنه ولی وقتی در تهران که شب ها دما زیر صفر میاد زندگی کنید
و موتور هم در فضایی قرار بگیره که هنگام استارت زدن دمای پایینی داره
این در طولانی مدت مشکل ایجاد می کنه
طبق گفته های موسسه ی SAE پنجاه درصد سایش قطعات انجین طی استارت در سرما رخ میده
حالا چی میشه اگر روغن غلیظی مثل 20w-50 رو با 10w-40 جایگزین کنیم؟
والا ما ریختیم بهتر شد!
قبلش موتور ناله می کرد موقع استارت!

Morteza220
14-11-1398, 10:28 بعد از ظهر
شمعا رو عوض کردم. شمعای قبلی مرخص بود دیگه. راستی مصرف هم رفته بالا صدی ۴.۳ الان مصرف میکنه قبلا نهایت ۳ میشد. این تست کمپرس چطور انجام میشه؟

میلاد محمودی
15-11-1398, 07:43 قبل از ظهر
اشکال از کاربراته برادر بیخود هم دست به سوپاپ نزن
کاربرات یا داره بنزین زیاد میرسونه یا کم میرسونه البته لاستیک دیافراگم هم عوض کن در وهله اول
در کل کاربرات رو باز کن و سرویسش کن.

Alireza Farzin
15-11-1398, 09:03 قبل از ظهر
شمعا رو عوض کردم. شمعای قبلی مرخص بود دیگه. راستی مصرف هم رفته بالا صدی ۴.۳ الان مصرف میکنه قبلا نهایت ۳ میشد. این تست کمپرس چطور انجام میشه؟

سلام,

یکی از دلایلی که مصرف سوخت بالا رفته اینه که انجین از 2000 دور کمتر نمیشه, این باعث داغ شدن بیش از حد انجین هم میشه,.......
دستگاه کمپرس مثل دستگاه تنظیم فشار باد لاستیک میمونه که بسته میشه به جای شمع,....دستگاه گرونی نیست,......مکانیک ها باید داشته باشن,......

در مواقع نادر,....پیج تنظیم چکشی سوپاپ میتونه بچرخه(در اثر ارتعاش) و سفت تر بشه و باعث بشه که سوپاپ کاملا بر نگرده سر جاش و هوا رد بکنه,.....

Erfi_cg
15-11-1398, 10:39 قبل از ظهر
روغن خودش تاپیک داره اینجور سوال های عمومی رو انجا بپرسید بهتره
البته توی اونجا هم تجربه خودم رو نوشتم
ببینید روغن 20w-50 مشکل فوری ایجاد نمیکنه ولی وقتی در تهران که شب ها دما زیر صفر میاد زندگی کنید
و موتور هم در فضایی قرار بگیره که هنگام استارت زدن دمای پایینی داره
این در طولانی مدت مشکل ایجاد می کنه
طبق گفته های موسسه ی SAE پنجاه درصد سایش قطعات انجین طی استارت در سرما رخ میده
حالا چی میشه اگر روغن غلیظی مثل 20w-50 رو با 10w-40 جایگزین کنیم؟
والا ما ریختیم بهتر شد!
قبلش موتور ناله می کرد موقع استارت!

آره پارسال زمستون که کارم جوری بود ساعت ۱۱ شب برمیگشتم خونه و موتورم بیرون میموند موقع استارت یه ناله ریزی میکرد ولی راحت روشن میشد و وایمیستادم تا ساسات قشنگ کار کنه حدود ۵ دقیقه بعدش راه میافتادم یکی دوبارم که مجبور بودم سریع راه بیافتم موتور تو سرپایی صدای ناجوری میداد از گیربکس عین این پیکان وانتایی که گیربکس خراب کردن زوزه بمی میکرد اما بعد یه دقیقه قطع میشد
الآن یعنی موتور به فنا رفته ؟! از تعمیرکار پرسیدم که ده چهل بریزم گفت نه چون بعدش که داغ میکنه ممکنه آسیب بزنه ، روی باکم نوشته حتما بیست پنجاه استفاده کنید ... روغن ده پنجاهم که خیلی گرونه و کمیابم هست

s.mm
16-11-1398, 08:20 قبل از ظهر
آره پارسال زمستون که کارم جوری بود ساعت ۱۱ شب برمیگشتم خونه و موتورم بیرون میموند موقع استارت یه ناله ریزی میکرد ولی راحت روشن میشد و وایمیستادم تا ساسات قشنگ کار کنه حدود ۵ دقیقه بعدش راه میافتادم یکی دوبارم که مجبور بودم سریع راه بیافتم موتور تو سرپایی صدای ناجوری میداد از گیربکس عین این پیکان وانتایی که گیربکس خراب کردن زوزه بمی میکرد اما بعد یه دقیقه قطع میشد
الآن یعنی موتور به فنا رفته ؟! از تعمیرکار پرسیدم که ده چهل بریزم گفت نه چون بعدش که داغ میکنه ممکنه آسیب بزنه ، روی باکم نوشته حتما بیست پنجاه استفاده کنید ... روغن ده پنجاهم که خیلی گرونه و کمیابم هست

توی تمام سایت های خارجی بگریدید به همین حرف بنده می رسید که روغن رو میشه با توجه به کاربرد و فصل تغییر داد

داغ کردن موتور پس از حرکت حد مشخصی داره، اولا این روغن های دو رقمی مولتی گرید هستند
یعنی هم دمای پایین رو پوشش میدن هم بالا
دوما دامنه تحمل دمایی روغن 10-40 ،موتور پالس رو هم جواب میده.
من هم این روغن رو برای دمای نزدیک صفر تهران استفاده می کنم
گرمتر که بشه همون 20W-50 می ریزم
جدول استاندارد sae تو اینترنت هست می تونید ببینید

MANHUNT
16-11-1398, 10:55 قبل از ظهر
جواب عالی بود smm عزیز بله برای زمستان روغن ۱۰ ۴۰ مناسب تر هستش و روغن ۲۰_۵۰ برای زمستان سفت هستش اما برای فصل گرما ۲۰_۵۰ حتما باید ریخته بشه نیازی هم نیست روغنای خیلی گرون بریزید البته الان روغن ارزون نداریم همین ایرانی های خوب بریزید مثل سوپر پیشتاز ایرانول و غیره

Alireza Farzin
16-11-1398, 01:03 بعد از ظهر

سلام,

موتورت به هیچ وجه به فنا نرفته,......در عین حال که حرف های آقای s.mm درسته,....حرف های مکانیکت هم درسته,.....بستگی داره تو زمستون از موتورت چه جوری کار میکشی,......انجین موتور با روشن شدن در هوای سرد و روغن سفت فرسایش پیدا میکنه,.....ولی تو همون روز اگر روغن کارتل به 120 درجه برسه و بجای ویسکوزیته 50 با ویسکوزیته 40 کار بکنه هم صدمه میبینه(بخاطر اینکه کارخونه سازنده ویسکوزیته 50 رو توصیه کرده),.....حالا در روز چقدر پشت ترافیک هستی و فکر میکنی چند ساعت موتورت در درجه حرارت بالا کار میکنه به شما قدرت تصمیم گیری میده که 10-40 استفاده کنید یا 20-50,......

برای کارخونه های سازنده انجین,.....همیشه حرارت زیاد از حد خیلی مهم هست که پیش نیاد,.....صدمه زدن سرد کار کردن موتور نسبت به زیاد از حد داغ کردن موتور تقریبا 1 به 10 هست,.....ولی بیشتر مواقع شما مواجه میشید با صحبتهای زیادی در باره استارت زدن انجین در هوای سرد و فرسایش ان,......چون معمولا در کشورهای دیگه روغن هائی رو استفاده میکنن که در درجه حرارت بالا ویسکوزیته شون رو از دست نمیدن, و کارشون رو به خوبی انجام میدن و تنها نگرانی میمونه استارت خوردن انجین در هوای سرد و اون 5 دقیقه ای که طول میکشه تا گرم بشه,

در مورد موتورسیکلت فرق میکنه,......در موقع داغ شدن انجین, کلاچ و گیربکس در حین کار کردن باعث میشن که ویسکوزیته بیاد پایین,......مگر اینکه روغن افزودنی داشته باشه که از این کار جلو گیری بکنه(روغن های موتور سیکلت),......

حالا تو همین هوای سرد, بعد از نیم ساعت انجین کاملا داغ میشه(البته تو ترافیک زودتر),........اگر قراره حدود سه , چهار ساعت تو ترافیک اینور و اونور بری (بدون توقف بالای 45 دقیقه),......انجین بیشتر درگیر ویسکوزیته بالاست تا ویسکوزیته پائین,.....پس همون 20-50 استفاده میکنی,......ولی اگر صبح موتور رو روشن میکنی و بعد از نیم ساعت میرسی به محل کار وبعد از کار دوباره روشنش میکنی و دوباره برمیگردی خونه,......در این حالت انجین با ویسکوزیته پائین درگیر هست تا ویسکوزیته بالا,.....پس روغن 10-40 استفاده میکنی,.......در این شرایط نمیتونی چندین ساعت تو ترافیک برونی,.....انجین فرسایش زیاد خواهد داشت که بعدها بهت نشون میده, نه در همون زمان,.......

Morteza220
16-11-1398, 03:48 بعد از ظهر
سلام,

یکی از دلایلی که مصرف سوخت بالا رفته اینه که انجین از 2000 دور کمتر نمیشه, این باعث داغ شدن بیش از حد انجین هم میشه,.......
دستگاه کمپرس مثل دستگاه تنظیم فشار باد لاستیک میمونه که بسته میشه به جای شمع,....دستگاه گرونی نیست,......مکانیک ها باید داشته باشن,......

در مواقع نادر,....پیج تنظیم چکشی سوپاپ میتونه بچرخه(در اثر ارتعاش) و سفت تر بشه و باعث بشه که سوپاپ کاملا بر نگرده سر جاش و هوا رد بکنه,.....

راستی این تزریق بنزین تو کاربرات رو انجام دادم بازم روشن نشد. موقعی که درجا دور روی ۲ و خورده ای هست و وقتی خاموش میکنی یه صدای سوت سوت مثل صدای هوا میاد

Alireza Farzin
16-11-1398, 09:22 بعد از ظهر
راستی این تزریق بنزین تو کاربرات رو انجام دادم بازم روشن نشد. موقعی که درجا دور روی ۲ و خورده ای هست و وقتی خاموش میکنی یه صدای سوت سوت مثل صدای هوا میاد

سلام,

صدای هوا رو از طرف جعبه هواکش میشنوی یا طرف اگزوز؟؟؟,.....

شنیدن صدای هوا به این شکل میتونه از کاربراتور هم باشه,......
اگر انجین تو دور بالا خاموش بشه و پیستون کاربراتور بیوفته پائین,.......عبور هوا از درز پائین پیستون میتونه یه همچین صدای سوت سوت بده,.....

.من زیاد روی تست کاربراتور و سیستم برق رسانی تاکید نمیکنم چون فرض رو بر این گرفتم که مکانیکی که موتور رو بهش نشون دادی به اندازه کافی میدونسته که گفته از کاربرات و برق رسانی نیست,.......چون اینجور مواقع اولین جائی که یه مکانیک چک میکنه,.....کاربرات و سیستم برق رسانیه,

اگر صدا از طرف جعبه هواکش هست,.....میشه به نحوی خرابی سوپاپ هوا رو تست کرد(فقط سوپاپ هوا),......کمتر از نیم ساعت وقتتو میگیره,....یکم دقت میخواد,....

این یه تست بقول معروف سرپائیه که سالها پیش به فکرم زد,......چیز پیچیده ای نیست,.....

بزار موتور کاملا گرم بشه,....جعبه هواکش رو کاملا از کاربراتور جدا کن,.....اگر راحت تره برات باک بنزین رو هم در بیار,.....سر شمع ها رو در بیار که موقع استارت انجین روشن نشه,.....یا اگر موتور با خاموش بودن کلید اگنیشن میتونه استارت بزنه,.....این کلید رو روی وضعیت خاموش قرار بده,......که فقط بتونی استارت بزنی, و موتور روشن نشه,

پیستون کاربراتور رو باید بالا نگه داری,......برای اینکار یه تیکه 1.5 تا 2 سانتی نی پلاستیکی رو از وسط شکاف بده و نی رو جا بزن دور سوزن کاربراتور,.....اینطوری پیستون دیگه پائین نمیره,......

دسته گاز رو تا اخر بپیچون تا دریچه منیفولد کاملا باز بشه,...و با نوار چسب و یا کش ویا هر راه دیگه ای محکمش کن که در وضعیت باز بمونه,......

به یه تیکه کاغذ نازک احتیاج داری,......بهترین کاغذ,....کاغذ شمعی نازک شیرینی فروش هاست,......

خوب حالا پیستون کاربرات بالاست و دریچه منیفولد کاملا باز,.....کاغذ رو کمی بزرگتر از دریچه کاربراتور ببر و به ارومی به دریچه نزدیک کن,.....تقریبا فاصله ای بین کاغذ و دریچه نباشه,......از یه نفر کمک بگیر که برات استارت بزنه,.....هر سیکل کامل چهار زمانه که پیستون دو دفعه بالا و پائین میره,....یکبار مکش هوا صورت میگیره و کاغذ در موقع مکش به داخل کشیده میشه,.....

اما اگر سوپاپ نشتی داشته باشه,....وقتی که پیستون برای انفجار بطرف سر سیلندر میاد,....هوا نشت پیدا میکنه تو منیفولد و باعث میشه کاغذ رو به بیرون پس بزنه,....

فقط یادت نره,....بعد از تست,.....اول دریچه گاز رو ببند و بعد اون تیکه نی رو از دور سوزن در بیار,.....که اگر از دستت افتاد,....نره تو منیفولد,....

موفق باشی,

Seyed.mahdi
21-11-1398, 05:22 بعد از ظهر
سلام

دوستان روغن نیمه سینتتیک برای 220 ضرر نداره و باهاش سازگاری داره؟

من 10w40 نیمه سینتتیک بهران ریختم نمیدونم باهاش سازگاری داره یا نه

s.mm
21-11-1398, 09:13 بعد از ظهر
سلام

دوستان روغن نیمه سینتتیک برای 220 ضرر نداره و باهاش سازگاری داره؟

من 10w40 نیمه سینتتیک بهران ریختم نمیدونم باهاش سازگاری داره یا نه

10w-40 فقط برای زمستان و فصل سرد و شرایطی که انجین مجبور باشه در هوای سرد استارت بخوره خوبه
تو صفحات قبل و توی تاپیک جامع روغن درباره اش نوشتم

Seyed.mahdi
23-11-1398, 05:21 قبل از ظهر
10w-40 فقط برای زمستان و فصل سرد و شرایطی که انجین مجبور باشه در هوای سرد استارت بخوره خوبه
تو صفحات قبل و توی تاپیک جامع روغن درباره اش نوشتم

بله داداش ممنون

البته منظورم گرانروی نبود؛ سوالم ساختار روغن نیمه سنتتیک بود که با انجین قدیمیه 220 سازگاری داره آیا یا نه؟

s.mm
23-11-1398, 09:44 بعد از ظهر
بله داداش ممنون

البته منظورم گرانروی نبود؛ سوالم ساختار روغن نیمه سنتتیک بود که با انجین قدیمیه 220 سازگاری داره آیا یا نه؟

این انجین اونقدر ها هم که فکر می کنی قدیمی نیست.
شما نیمه سینتتیک که هیچ، سینتتیک هم توش بریزی سازگاری داره، موضوع اینه که تا چه حد نیازه بابت نوع روغن از نظر کیفیت هزینه بشه

hamed510
24-11-1398, 10:45 قبل از ظهر
دوستان کسی 220 تمیز و در حد مدل بالا به قیمت داشت خریدارم

Erfi_cg
29-11-1398, 01:06 بعد از ظهر
بچه ها موتور من ده هزار تا کار کرده فیلتر هواشو عوض کنم ؟
یا بدم با بنزین بشوره ؟
اینا فیلتر روغن که نداره ؟
بعد اینکه شمع هاشو کی عوض کنم ؟ ان جی کی iridium ix بندازم یا فابریکی ؟

میلاد محمودی
29-11-1398, 01:30 بعد از ظهر
فیلتر هواش ابریه با مایع ظرفشویی بشور یا محلولهای شستشوی موتول البته اگه هزینه برات مهم نیست و بعد که خشک شد ببند.
فیلتر روغن نداره البته داره ولی قابل تعویض نیست.
شمع در موردش خیلی بحث شده ولی به نظر من شمع فابریک بهتره من هم شمع دوپلاتینه بوش هم ایریدیوم ان جی کا سوزنی رو تو هر دوتا 220 هام و هم رو ان اس که داشتم تست کردم جواب نداد و تاثیر مثبت نداشت.

Seyed.mahdi
30-11-1398, 07:19 بعد از ظهر
رفقا مصرف موتور من خیلی بالاست
چه مسائلی باید چک و سرویس بشه؟

کاربرات به تازگی سرویس شد البته تنظیم معمولی شد چون گاز اضافه می‌خورد

من با هر دو 220 قبلیم با یک باک (15 لیتر) پر حدود 550 الی 600 کیلومتر رفتم و رفیقمم با 220 خودش 650 تا رفت تو مسیر بین شهری!
اما این یکی فقط 400 تا میره!

شستشو دهنده موتول هم ریختم یه بار که هیچ تغییر نکرد.

s.mm
30-11-1398, 08:32 بعد از ظهر

من با هر دو 220 قبلیم با یک باک (15 لیتر) پر حدود 550 الی 600 کیلومتر رفتم و رفیقمم با 220 خودش 650 تا رفت تو مسیر بین شهری!

موتور من هم همینقدره مصرفش با این تفاوت که 22 هزارتا کار کرده و فیلتر هوا رو خریدم ولی عوض نکردم هنوز، شمع هم عوض نشده
و از همه مهمتر، رابط های لاستیکی کاربرات جفتشون خراب هستند هم خودشون و هم بست فلزی اون ها

یعنی از کناره ها نشتی دارند.

Erfi_cg
30-11-1398, 11:08 بعد از ظهر
بچه ها موتور من ده هزار تا کار کرده فیلتر هواشو عوض کنم ؟
یا بدم با بنزین بشوره ؟
اینا فیلتر روغن که نداره ؟
بعد اینکه شمع هاشو کی عوض کنم ؟ ان جی کی iridium ix بندازم یا فابریکی ؟

تشکر به نظر شما یه نو بخرم بهتر نیست یا نیازی نیست واقعا ؟
بعد یه چیز دیگه موتور ۱۱ هزار تا کار کرده تا حالا فیلرگیری و اینا نشده با توجه به اینکه هوام رو به گرمی داره میره نیاز هست فیلر بشه ؟ چون احساس میکنم وقتی موتور سرده و گاز میدی تو حرکت صدای گاز خوردنش با تق تق شاتون و پیستون و یه چق چق ریز سوپاپ ها همراهه که من سعی میکنم تا جایی که میشه سرگاز برم چون نمیدونم طبیعیه این صدا یا نه بعدش که گرم میشه صداش خیلی کمتر میشه فقط لامصب گرم نمیشه که تو هوای سرد

Alireza Farzin
30-11-1398, 11:49 بعد از ظهر

سلام,

چند تا سوال,
# منظورتون از سرویس شدن کاربراتور تا چه حد هست؟,....فقط باز شد, تمیز شد و یا قطعه ای هم عوض شد؟؟,....
# اگه داره غلیظ(نسبت بنزین بیشتر به هوا) میسوزونه, باید زمان کاملا گرم بودن از خوش علائمی رو نشون بده,....
# تو این هوای سرد موتور باید با ساسات روشن بشه,....فردا صبح امتحان بکنید, ببینید بدون ساسات روشن میشه؟

Seyed.mahdi
01-12-1398, 07:05 بعد از ظهر
سلام,

چند تا سوال,
# منظورتون از سرویس شدن کاربراتور تا چه حد هست؟,....فقط باز شد, تمیز شد و یا قطعه ای هم عوض شد؟؟,....
# اگه داره غلیظ(نسبت بنزین بیشتر به هوا) میسوزونه, باید زمان کاملا گرم بودن از خوش علائمی رو نشون بده,....
# تو این هوای سرد موتور باید با ساسات روشن بشه,....فردا صبح امتحان بکنید, ببینید بدون ساسات روشن میشه؟

چه جالب
موتور من تو این هوا که حدود 10 درجه هست که هیچ، تو سرمای چند روز پیش که زیر صفر بود راحت با تک استارت روشن میشه و اصلا ساساتم خرابه هنوز درست نکردم.

کاربرات هم اولین روز که گرفتم مشکلش این بود که بعد از رها کردن گاز، دور موتور طول میکشید تا پایین بیاد و این مشکل رو دادم درست کرد همین و بس.
فیلتر هوا هم نوعه نو هست

Alireza Farzin
01-12-1398, 09:59 بعد از ظهر
چه جالب
موتور من تو این هوا که حدود 10 درجه هست که هیچ، تو سرمای چند روز پیش که زیر صفر بود راحت با تک استارت روشن میشه و اصلا ساساتم خرابه هنوز درست نکردم.

کاربرات هم اولین روز که گرفتم مشکلش این بود که بعد از رها کردن گاز، دور موتور طول میکشید تا پایین بیاد و این مشکل رو دادم درست کرد همین و بس.
فیلتر هوا هم نوعه نو هست

سلام,

هوای زیر صفر روشن شدن موتورت و درجا روشن موندنش داره نشون میده که از یه جائی داره بنزین اضافه لازم رو میگیره, و همین بنزین اضافه باعث میشه که بعد از ول کردن گاز,...دور اروم بیاد پایین,....
در بیشتر کاربراتورها اولین مقصر این مسئله ساسات هست(و احتمال کمتر پیچ تنظیم هوا)....البته فرض رو بر این گرفتم که بالا و پائین رفتن پیستون کاربرات داره درست و روان صورت میگیره,....
فعلا دستکاریش نکن,....چون اگر این ورود بنزین اضافه رو درست بکنی و ساسات رو درست نکنی, اونوقت صبح ها موقع روشن کردن به دردسر میوفتی,....بزار هوا کمی گرمتر بشه,

mohammadhossein
24-12-1398, 07:59 قبل از ظهر
سلام،دوستان بنظرتون میشه از کارخونه انجین صفر گرفت و تعویض کرد؟

s.mm
28-12-1398, 08:53 بعد از ظهر
سلام،دوستان بنظرتون میشه از کارخونه انجین صفر گرفت و تعویض کرد؟

انجین بسته شده نمیده ولی کل لوازمشو میده که باید خودت یا نمایندگی مونتاژش کنید
این روال کلی اونها هست
ولی اگه 220 داشته باشید و بخواید انجین کامل رو عوض کنید شاید با چک و چونه بتونید از نمایندگی انجین بگیرید شاید

Seyed.mahdi
09-03-1399, 05:41 بعد از ظهر
سلام خدمت رفقا

می‌بینم که تاپیک 220 حسابی رفته پایین :297:

خب امروز برای اولین بار با 220 جدیدم تجربه سفری کوتاه رو داشتم که خدمت دوستان عرض میکنم

کل مسیر رفت و برگشت حدود 130 کیلومتر شد که البته نزدیک 15 تاش تو خاکی بود.

رفقا همه از موتور سواران حرفه ای هستن قطعا ولی من باب یادآوری عرض کنم که حقیقاً جو گیر شدن تو جاده و اتوبان عواقب بسیار سخت و خطرناکی داره.
به طور مثال در جاده های کوهستانی مثل هراز هنگام سبقت گرفتن خیلی مراقب پیچ ها باشید و در این مناطق سبقت نگیرید.
در اتوبان ها و بزرگراه ها و خصوصا در ترافیک های نیمه روان بشدت از ماشین های سنگین مثل کامیون فاصله بگیرید که اینها اصلا مارو نمی‌بینند و به راحتی ممکنه با آسفالت یکیمون بکنند تاکید میکنم خطر بیشتر در ترافیک هایی هست که با سرعت حدوداً 30 الی 60 تا جریان داره و هر لحظه یکی توش تغییر لاین میده.

تو جاده خاکی با تجربه ای که با چند مدل پالس و هوندا سی‌جی داشتم به این پی بردم که سنگین بودن موتور یک نکته مثبت و قوت محسوب میشه و هر چه موتور سنگین تر و لاستیک ها پهن تر باشه دقیقاً نتیجش پایداری بهتر در سنگ و کلوخ های جاده خاکی ها میشه بخصوص جاده خاکی های نا هموار. مثل تجربه امروزم.

لاستیک های این موتورم نسبت به 220 قبلیم در جلو 2 سایز یعنی 110 و عقب یک سایز یعنی 130 بزرگتره و پایداری بهتر رو در جاده خاکی به وضوح میدیدم.

همچنین در یک نقطه از جاده آسفالت پر پیچ و خم که جو گیر شدم و نزدیک 100 کیلومتر سرعت گرفتم وقتی به پیچ تندی رسیدم بشدت ترمز گرفتم که باز عملکرد عالی لاستیک های پهن مانع از به هم خوردن تعادل موتور شد.
البته این رو با تمام وجود و اعتقاد و تجربه عینی‌ام میگم که حافظ اول و آخر و اصلی خداست و این مواردی که عرض کردم همگی تحت عنایت خدا به بار می‌شینه. و الا من بار ها با هوندا باید میمردم!

من واقعا به نرمی 220 افتخار میکنم:gigglesmile:
بعد از طی کردن 130 کیلومتر در اتوبان تهران دماوند که میدونید چقدر دست انداز داره و همچنین جاده های کوهستانی و جاده خاکی تنها خستگی ای که احساس کردم مربوط به کوله ای پر از وسیله ام بود که شونه هام رو کمی خسته کرد. البته خستگی همیشگی مسافرت که جز لاینفک مسافرت با هر وسیله ایه.

باز هم متذکر میشم که لاستیک های پهن هم در جلو و هم در عقب به طور محسوس باعث نرمی و کمتر شدن ضربات وارده به راکب میشه :)

vivabayern
14-03-1399, 05:38 قبل از ظهر
سید جان به نظرت لاستیک سایز بزرگتر باعث مصرف بیشتر و کاهش شتاب و سرعت نمیشه ؟ !

Seyed.mahdi
14-03-1399, 11:21 قبل از ظهر
سلام به دوستان

داداش طبق تجربه شخصی خودم تو سایز های مختلف لاستیک روی یک موتور دیدم که افت شتاب و سرعت خیلی ناچیز هست و نسبت به اون زیبایی، ابهت و پایداری بیشتری که به موتور میده اصلا به چشم نمیاد.

---------------------------------------

پروژه بعدی مد نظرم اینه:

موتور فعلی:

بعد از تغییرات:

کارهایی که میخوام انجام بدم:

تغییر بلوری از کدر به شفاف ترجیحا طرح CB1300
نصب بادگیر مات
نصب پروژکتور LED جفت در زیر چراغ (به جای بوقی که در سی بی در اون قسمت قرار داره)

اینهایی که تو عکسه فکر میکنم حدود یک میلیون 500 الی 2 تومن آب بخوره.

یکی دیگه از اهداف تغییر رینگ و لاستیک هست که خیلی مد نظرمه
ترجیحا به رینگ بنلی که سایز بزرگی داره
و لاستیک ها جلو به 120 و عقب به 160

نمیدونم چقدر هزینه رینگ هست ولی حدود 5 تومن فکر کنم بشه

و اما سوال اصلیم اینه که آیا با تغییر رینگ، دیسک و خورشیدی و متعلقات رینگ هم باید عوض بشه؟ که اگر آره پس یه 2 تومن دیگه هم به هزینه اضافه میشه!

تقویت همه جانبه انجین هم از اصلی ترین اهدافمه که دست کم 4 تومن براش باید در نظر گرفت.

حالا یه سوال!

حداکثر حدود 15 تومن خرجش باید بکنم تا این موارد فوق درست بشه و به سرعت 150 تا (واقعی GPS) برسونم (الان حدود 130 تاست جی پی اسی)

اما میخوام بدونم نظر دوستان به انجام مراحل فوق هست یا خرید بنلی تک؟ چون از بنلی تک هم خوشم میاد و دقیقا حدود 12 الی 15 باید رو پول این موتور بزارم

Seyed.mahdi
14-03-1399, 02:39 بعد از ظهر
اعمال تغییرات از نمای عقب با لاستیک فوق پهن و قرمز کردن شیشه چراغ عقب و راهنما های طرح قدیم (نارنجی) که هارمونی رنگی خیلی جذاب تری به ارمغان میاره نسبت به چراغ های بی رنگ و روح طرح اصلی و همچنین جا پلاکی NS

مقایسه با 220 اصلی با مقیاس کاملا یکسان

دوستان نظر یادتون نره

s.mm
15-03-1399, 12:11 بعد از ظهر
اعمال تغییرات از نمای عقب با لاستیک فوق پهن و قرمز کردن شیشه چراغ عقب و راهنما های طرح قدیم (نارنجی) که هارمونی رنگی خیلی جذاب تری به ارمغان میاره نسبت به چراغ های بی رنگ و روح طرح اصلی و همچنین جا پلاکی NS

مقایسه با 220 اصلی با مقیاس کاملا یکسان

دوستان نظر یادتون نره

شخصا راهنمای نارنجی رو اصلا نمی پسندم

اگر رینگ رو تغییر بدی فکر کنم کمک و کرپی رو هم باید تغییر بدی
دیسک و خورشیدی و همه چیز تغییر می کنه
به نظر من با توجه به روحیاتت بهتر بود به سمت ساخت موتور اونجر می رفتی
فرمونش رو یک تیکه می کردی
ارتفاع موتور رو اصلاح می کردی
سینی زیر می ساختی
اما اصلاح کردنش به عنوان یک موتور شهری تا اینجاش خوبه به نظر من

Seyed.mahdi
15-03-1399, 04:33 بعد از ظهر
شخصا راهنمای نارنجی رو اصلا نمی پسندم

اگر رینگ رو تغییر بدی فکر کنم کمک و کرپی رو هم باید تغییر بدی
دیسک و خورشیدی و همه چیز تغییر می کنه
به نظر من با توجه به روحیاتت بهتر بود به سمت ساخت موتور اونجر می رفتی
فرمونش رو یک تیکه می کردی
ارتفاع موتور رو اصلاح می کردی
سینی زیر می ساختی
اما اصلاح کردنش به عنوان یک موتور شهری تا اینجاش خوبه به نظر من

آقا سعید اتفاقا من با تیپ اونجر اصلا حال نمیکنم. من علاقه زیادی به کلاس استریت دارم به خصوص هوندا CB های چراغ گرد.

فرمون رو تو برنامه دارم بالاتر بیارم. خواستم هولدر فرمون NS که خیلی بلند تر از خودشه رو بندازم اما گفتن رخ موتور زشت میشه و بهتره از کرپی عوض کنم و بالا بیارم که کلا پشیمون شدم.

رینگ هیوسانگ رفیقم جور شده با دیسک و تمام ادوات.
لاستیک 170 جواب میده رو دو شاخ 220؟

با رفیق هیوسانگ سوارمون بشدت دنبال تغییر انجین هستم با توجه به مکشوفه بودن موتورم و دست کوب بودن شماره موتور، تغییر انجین با یک انجین تک سیلندر دیگه کار سختی نیست. البته تغییر سیلندر و سرسیلندر کم خرج تره که احتمال زیاد این حرکت رو بزنیم به امید خدا
سیلندر و ما فیهای کی تی ام 390 دوستان میدونن چقدر قیمت میخوره؟
تو ebay که حدود 250 دلاره
دوک 250 هم هست نمیدونم چقدر آب میخوره

farshad 54
17-03-1399, 05:59 قبل از ظهر
آقا سعید اتفاقا من با تیپ اونجر اصلا حال نمیکنم. من علاقه زیادی به کلاس استریت دارم به خصوص هوندا CB های چراغ گرد.

فرمون رو تو برنامه دارم بالاتر بیارم. خواستم هولدر فرمون NS که خیلی بلند تر از خودشه رو بندازم اما گفتن رخ موتور زشت میشه و بهتره از کرپی عوض کنم و بالا بیارم که کلا پشیمون شدم.

رینگ هیوسانگ رفیقم جور شده با دیسک و تمام ادوات.
لاستیک 170 جواب میده رو دو شاخ 220؟

با رفیق هیوسانگ سوارمون بشدت دنبال تغییر انجین هستم با توجه به مکشوفه بودن موتورم و دست کوب بودن شماره موتور، تغییر انجین با یک انجین تک سیلندر دیگه کار سختی نیست. البته تغییر سیلندر و سرسیلندر کم خرج تره که احتمال زیاد این حرکت رو بزنیم به امید خدا ������
سیلندر و ما فیهای کی تی ام 390 دوستان میدونن چقدر قیمت میخوره؟
تو ebay که حدود 250 دلاره
دوک 250 هم هست نمیدونم چقدر آب میخوره

با تغییر رینگ و لاستیکای مورد نظرت که گفتی موتورت با جی پی اس نهایتن بتونه 110 تا بره به دلیل وزن بالای رینگ و لاستیک های جدید نسبت به قبلی ولی خب قشششششنگگگگ میشه این از این

تعویض انجین و تنظیم و هماهنگ و کوپل کردن انجین جدید با شاسی کار راحتی نیست شاید بشه یه انجین رو بالاخره یه جوری به شاسی یه موتور دیگه بند کرد ولی همه چی فقط بستن انجین رو شاسی نیست

بهترین کار اینه

همون تغییر رینگ و لاستیک و بدی

چراغ جلو گرد نِِِئون دار از این جدیدا بندازی

یه رنگ مشکی مات به موتور بزنی

روکش زین قهوه ای مارون

یه فرمون صاف با آینه سر فرمونی

یه اگزوز کوتاه

یه کاپشن چرم قهوه ای با شلوار جین

تو خیابون آروم لاتیشو پر کنی تو هفت حوض دور دور کنی :121fs725372::32::icon_pf (94): گنگشم بالاس

Seyed.mahdi
17-03-1399, 07:52 قبل از ظهر
با تغییر رینگ و لاستیکای مورد نظرت که گفتی موتورت با جی پی اس نهایتن بتونه 110 تا بره به دلیل وزن بالای رینگ و لاستیک های جدید نسبت به قبلی ولی خب قشششششنگگگگ میشه این از این

تعویض انجین و تنظیم و هماهنگ و کوپل کردن انجین جدید با شاسی کار راحتی نیست شاید بشه یه انجین رو بالاخره یه جوری به شاسی یه موتور دیگه بند کرد ولی همه چی فقط بستن انجین رو شاسی نیست

بهترین کار اینه

همون تغییر رینگ و لاستیک و بدی

چراغ جلو گرد نِِِئون دار از این جدیدا بندازی

یه رنگ مشکی مات به موتور بزنی

روکش زین قهوه ای مارون

یه فرمون صاف با آینه سر فرمونی

یه اگزوز کوتاه

یه کاپشن چرم قهوه ای با شلوار جین

تو خیابون آروم لاتیشو پر کنی تو هفت حوض دور دور کنی :121fs725372::32::icon_pf (94): گنگشم بالاس

فرشاد خان عالی بود مخصوصا اون قسمت آخرش، کاپشن چرم تو میدون هفت حوض:5::25r30wi:

Seyed.mahdi
20-03-1399, 07:06 بعد از ظهر
خرید ورق استیل و برش و حکاکی لیزری که جمعا 90 تومن آب خورد.

2 ساعت هم خم کردنش و چسبوندنش طول کشید که هوا تاریک شد و دیگه نشد عکس بگیرم.

البته یه تیکه ورق کوتاه و باریک دیگه هم فردا میگیرم و محل تلاقی استیل با پلاستیک رو یه مرز باهاش درست میکنم چون یه کم زیرش باز مونده و کامل فیت نشده روی کیلومترشمار

Seyed.mahdi
26-03-1399, 07:31 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان

تعویض چراغ جلو با چراغ طرح cb1300
نصب استیل های کیلومتر شمار

ARSH
26-03-1399, 07:57 بعد از ظهر
عالی شد سید دستخوش
اقا یه سوال
من یه مقدار از داستان عقبم و نمیشناسم اینارو
پالس 220 من یه زمان داشتم قیافش فرق داشت این که شما داری شکل 180 این خیلی باحاله
چیه جریان

farshad 54
27-03-1399, 04:51 قبل از ظهر
فلاپا باز شده و کله چراغ غوض شده + کیلومتر

Seyed.mahdi
30-03-1399, 05:21 بعد از ظهر
سلام

در نزدیکی دماوند

fereidooniomid
31-03-1399, 10:42 بعد از ظهر
سلام

در نزدیکی دماوند

پایه پلاک ns بنداز و یه اگزوزی که به ظاهر جدیدش بیاد
از اون مدل طرح یوشیمارو های استیل که شبیه اگزوز cb کشیده و گرد هستن

Seyed.mahdi
01-04-1399, 07:02 بعد از ظهر
پایه پلاک ns بنداز و یه اگزوزی که به ظاهر جدیدش بیاد
از اون مدل طرح یوشیمارو های استیل که شبیه اگزوز cb کشیده و گرد هستن

پایه پلاک NS تو برنامه دارم بندازم و خیلی هم خوشم میاد
اما اگزوزی که گفتی خیلی قیافشو دوست ندارم، مخصوصاً بیرون زدگی عقبش

بیشتر تو فکر اگزوز نینجا 250r کاربرات هستم که اگزوزش تمام استیل هست هم صداشو خیلی دوست دارم هم فرمش استیل هست و تو سبک CB

راستی صحبت از نینجا شد همین دیشب بود نینجا 300 یا 250 نمیدونم از این اتاق جدیدا بود خلاصه 250 هم بگیریم 32 اسب قدرته! از چهارراه ولیعصر دیدم گاز گاز میکنه سر چهارراه که ترافیک بود رسیدم بهش و وقتی استارت زد منم گازو تا ته گرفتم اونم دید من شروع کردم شروع کرد و گازو تا ته داد. در کمال ناباوری دیدم تا دنده 2 پر بشه بره 3 پا به پاش میرفتم و حتی خداشاهده یک متر هم ازم جلو نرفت! :gigglesmile:
البته دنده هاشو مثل من چاق نمیکرد تا اینکه رو 3 بود یا 4 یادم نیست یه معکوس داد و جلو افتاد.
واقعا خیلی حال داد با موتور 25 میلیونی تونستم حداقل تا حدی پا به پای موتور 120 تومنی راه برم:gigglesmile:

حالا ان شاء الله تقویتی عظیم در راه هست به امید جا گذاشتن CB400 :[Only registered and activated users can see links]

farshad 54
03-04-1399, 07:34 قبل از ظهر
فقط در جریان باش پایه پلاک ان اس بندازی از جای خیس رد بشی تا پس گردنت گلی میشه

میلاد محمودی
03-04-1399, 08:58 قبل از ظهر
نینجا اتاق جدید 39 اسبه و 200 میلیون:13:

Seyed.mahdi
04-04-1399, 04:09 قبل از ظهر
نینجا اتاق جدید 39 اسبه و 200 میلیون:13:

نه از این جدید جدیدا نه، از اون میانی هاش :gigglesmile: که نسخه 300 داره

بهزادی
04-08-1399, 09:57 قبل از ظهر
سلام
دوستان یه پالس ۲۲۰ f پیدا کردم مدل ۹۲ که ۱۲ هزارتا کارکرد داره قیمت رو میگه ۲۲ ملیون که با توجه به قیمت موتورای الان و بودجه من تقریبا مناسبه...گفتمبا توجه به اینکه اولین موتوری هست که میخرم قبل از خریدم یه مشورت از دوستانی که تجربه این موتور رو داشتن بگیرم که آیا از لحاظ قطعات و تعمیر این موتور با توجه به اینکه قدیمیه دچار مشکل نمیشم؟

Afshin007
05-08-1399, 10:08 قبل از ظهر
سلام
دوستان یه پالس ۲۲۰ f پیدا کردم مدل ۹۲ که ۱۲ هزارتا کارکرد داره قیمت رو میگه ۲۲ ملیون که با توجه به قیمت موتورای الان و بودجه من تقریبا مناسبه...گفتمبا توجه به اینکه اولین موتوری هست که میخرم قبل از خریدم یه مشورت از دوستانی که تجربه این موتور رو داشتن بگیرم که آیا از لحاظ قطعات و تعمیر این موتور با توجه به اینکه قدیمیه دچار مشکل نمیشم؟
سلام
اگه کارکرد موتور واقعیه داره خوب بهت میگه از لحاظ قطعه و تعمیرات حداقل تو تهران مشکلی نداری(نگفتی ساکن کجایی؟)در ضمن همچین قدیمیم نیست هنوز تو سطح شهر دیده میشه این موتور ///

- - - Updated - - -

سلام
سلام
اگه کارکرد موتور واقعیه داره خوب بهت میگه از لحاظ قطعه و تعمیرات حداقل تو تهران مشکلی نداری(نگفتی ساکن کجایی؟)در ضمن همچین قدیمیم نیست هنوز تو سطح شهر دیده میشه این موتور ///

Seyed.mahdi
09-08-1399, 02:28 قبل از ظهر
سلام

سلام

مواردی که باید چک کنی قبل از خرید:

چون اولین موتورت هست قطعا نمیتونی صدای بی عیب موتور رو تشخیص بدی ولی بهتره باز این کار رو بکنی و وقتی موتور درجا کار میکنه صداش رو گوش کنی تا صدای اضافه نداشته باشه
گاز هم بده و صداش رو چک کن

دیسک جلو و عقب رو دست بکش روش تا آج و لبه نداشته باشه، دیسک های اینا گرونه و اگه لبه داشته باشه لنت زودتر تموم میشه.

اگه راه افتاده دست فرمونت با موتور یه دور بزن و چک کن به یه طرف نکشه موتور

بعد که برگشتی کمک های جلو رو چک کن که روغن نده

چراغ های جلو رو حتماً چک کن چون باز کردن کله 220 اجرت زیادی داره

شیلنگ های رادیات رو چک کن روغن نده

اینا مواردی بود که به ذهنم رسید بعد 3 تا 220 داشتن.

220 اگه سالم باشه با تعمیرگاه باید خداحافظی کنی مگر برای تعویق روغن.

قطعاتش هم چون 90 درصد با 180 یکی هست تو دهات های ایران هم پیدا میشه خیالت راحت
ولی بعضی چیزاش چون 220 کم رونق تر هست در بازار گیر نمیاد مثل شیلنگ رادیاتش که کف گمرک رو زیرو رو کردم و گیر نیاوردم.

hilayjoon
11-08-1399, 06:53 بعد از ظهر
سلام دوستان. من مدت زیادی هست که اپاچی 180 دارم و قبل اون هم چندین سال سی جی داشتم. میخواستم امسال یه موتور یه کمی قوی تر بگیرم که مشکل کیفیت و خرابی و کمبود قطعات نداشته باشه. به نظر شما 220 انتخاب خوبی هست برای من؟ خودم روی دوتا گزینه فکر می کنم. پالس 220 و هیوسانگ 250 .ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن. در ضمن بگم که از نظر فنی و دست به آچار بودن وضعیت خوبی دارم و موتوهایی که داشتم رو تا شاید حدود 95 درضد تعمیراتشون رو اعم از موتوری و برقی خودم انجام می دم. و تجربه ام تو این زمینه خوبه.یعنی اگه قطعه ای رو داشته باشم در هر صورت خودم می تونم تعویضش کنم. حالا ممنون میشم راهنماییم کنید برای خرید موتور بعدی.

Afshin007
12-08-1399, 11:23 بعد از ظهر
سلام دوستان. من مدت زیادی هست که اپاچی 180 دارم و قبل اون هم چندین سال سی جی داشتم. میخواستم امسال یه موتور یه کمی قوی تر بگیرم که مشکل کیفیت و خرابی و کمبود قطعات نداشته باشه. به نظر شما 220 انتخاب خوبی هست برای من؟ خودم روی دوتا گزینه فکر می کنم. پالس 220 و هیوسانگ 250 .ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن. در ضمن بگم که از نظر فنی و دست به آچار بودن وضعیت خوبی دارم و موتوهایی که داشتم رو تا شاید حدود 95 درضد تعمیراتشون رو اعم از موتوری و برقی خودم انجام می دم. و تجربه ام تو این زمینه خوبه.یعنی اگه قطعه ای رو داشته باشم در هر صورت خودم می تونم تعویضش کنم. حالا ممنون میشم راهنماییم کنید برای خرید موتور بعدی.
با سلام
داداش یه تاپیک جداگانه واسه راهنمایی بهتر باز کن
در ضمن توقعات خودتو از موتوری که میخای بخری بگو تا بشه بهتر راهنماییت کرد ///

s.mm
13-08-1399, 02:45 قبل از ظهر

هیوسانگ برای استفاده روزمره مناسب نیست ولی بریا عشق و حال عالیه
پالس 220 سالم بخری به جز سرویس های عمومی اصلا نیاز به تعمیر پیدا نمی کنی اگر زمین نخوری و تصادف نکنی

Seyed.mahdi
14-08-1399, 02:28 قبل از ظهر

سلام
اگه برا سر کار رفتن و دور دور کردن و اینجور استفاده ها میخوای، هیو بگیر حرف نداره عشق میکنی.
البته بگرد تا سالمش رو پیدا کنی که اونم دردسر های خاص خودشو داره

اگه با موتور کار میکنی هیو رو بیخیال شو
در این صورت 220 و ان اس200 گزینه خوبیه

dr.hosseyn
22-02-1400, 05:34 بعد از ظهر
سلام یه 220 ابی بهم خورده میخوام بخرم
مدل 90
موتوری سالم صفحه کلاچ ضعیففه
دور موتورشم از صهر شروع نمیشه یعنی در حالت خاموش رو 8 واستاده روشن میکنی از 8 شروع میشه
تر تمیزه بدنیست 20 تومن میگه ارزش داره؟

hamed510
23-02-1400, 03:07 بعد از ظهر
سلام یه 220 ابی بهم خورده میخوام بخرم
مدل 90
موتوری سالم صفحه کلاچ ضعیففه
دور موتورشم از صهر شروع نمیشه یعنی در حالت خاموش رو 8 واستاده روشن میکنی از 8 شروع میشه
تر تمیزه بدنیست 20 تومن میگه ارزش داره؟
سلام اگه از نظر موتوری سالمه و کم کار (میتونی کم کار بودنش رو از خوردگی جاپایی ها و دسته فرمون ها ببینی و همچنین کیلومترش)
اگه واقعا تمیزه قیمت خوبی داده
ولی کیلومترش احتمالا سوخته باید عوض شه

Gilopa
27-02-1400, 12:53 قبل از ظهر
با سلام
آیا خرید ۲۲۰ مدل سال ۹۰ که انجینش باز شده و سال قبل ۶ میلیون هزینه شده؛ لاستیکها نو شده و موتور فوق العاده شیک و تمیزه ارزش داره ؟ طرف بیست و هفت میلیون تمام قیمت گذاشته؛ کارکردش ۴۲ هزار تا واقعیه

Gilopa
27-02-1400, 12:17 بعد از ظهر
ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی حال کردم با این موتور

hamed510
27-02-1400, 01:25 بعد از ظهر
با سلام
آیا خرید ۲۲۰ مدل سال ۹۰ که انجینش باز شده و سال قبل ۶ میلیون هزینه شده؛ لاستیکها نو شده و موتور فوق العاده شیک و تمیزه ارزش داره ؟ طرف بیست و هفت میلیون تمام قیمت گذاشته؛ کارکردش ۴۲ هزار تا واقعیه

دوست عزیز 220 موتوری نیس که رو کارکرد 42 تا انجینش باز بشه پس باید در واقعی بودن کارکردش شک کنی

Gilopa
27-02-1400, 02:53 بعد از ظهر
دوست عزیز 220 موتوری نیس که رو کارکرد 42 تا انجینش باز بشه پس باید در واقعی بودن کارکردش شک کنی
اگر انجینش باز شده باشه اما خرج زیاد شده باشه و الان موتور اوکی باشه فنیش هم تایید بشه ارزش خرید داره یا نه اشتباهه؟ به شرط فنی منظورمه .

siamak55861
27-02-1400, 09:00 بعد از ظهر
سلام.این 6میلیون هزینه سال قبلش مشکوکه احتمالا میل لنگ عوض کرده.بهتری بگردی یه موتور دیگه پیدا کنی خیالت راحتره

hamed510
27-02-1400, 10:08 بعد از ظهر
اگر انجینش باز شده باشه اما خرج زیاد شده باشه و الان موتور اوکی باشه فنیش هم تایید بشه ارزش خرید داره یا نه اشتباهه؟ به شرط فنی منظورمه .

نه، ارزش خرید نداره

Alireza Farzin
28-02-1400, 03:20 قبل از ظهر
با سلام

سلام,

هر موتوری در هر شرایطی اگر به وضعی نرسیده که راهی اوراقی بشه, ارزش خریدن داره, ولی قیمتش باید منصفانه باشه, البته هر چقدر قیمتش پائین تر باشه, دردسرش بیشتر خواهد بود,..........درسته؟؟,

با یه نگاه گزری تو دیوار,....این اگهی ها رو پیدا میکنید و میتونید تصمیم بگیرید که سراغ این موتور برید یا نه,.......و یا اینکه قیمت پیشنهادی پائین تری رو عنوان بکنید,

****قیمت 26 ملیون,
موتور مدل 90 از اول دست خودمون بوده
موتور پیچ تا پیچ پلمپ
تمام لوازما فابریک تا ایینه و راهنما
کم کارکرد واقعی 40 تا به شرط
موتور بیشتر خواب بوده
یکساله کامل بیمه

*****مدل 90, 27 ملیون, کارکرد 27 هزار
تمیز و سالم
اصلا استفاده نکردم و موتوری سالمه
لوازم جانبی تعویض شده با جنس اصلی
علت فروش عدم نیاز
تخفیف پای معامله دارد

****مدل 90, 28 ملیون, کار کرد 35 هزار,
پالس ۲۲۰ مدل ۹۰ مدارک کامل
بیمه کامل
لاستیک ۱۰۰٪
باطری ۱۰۰٪
پول لازمم عجله به فروش دارم
۵ سال خوابه به علت استفاده نکردن فروش گزاشتم
متفاوت با هم مدل خودش
فنی به شرط

****مدل 91, کارکرد 45 هزار, قیمت 28 ملیون,
موتور سیکلت پالس ۲۲۰
مدل ۱۳۹۱ نیمه دوم
خلافی ۰ ریال
بیمه تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
بدون رنگ
کار کرد واقعی ۴۵ هزار کیلومتر
روغن موتور، جفت لنت، باطری، صفحه کلاج، روغن ترمز تازه تعویض شده مصرفی یک ریال خرج نداره.

s.mm
18-03-1400, 09:37 قبل از ظهر
سلام.این 6میلیون هزینه سال قبلش مشکوکه احتمالا میل لنگ عوض کرده.بهتری بگردی یه موتور دیگه پیدا کنی خیالت راحتره

شما به موتور های پالس دست بزنید خرجش میره روی 3 میلیون اینقدر که قطعات گرون هستند پس از خرج 6 میلیونی نعجب نکنید
فقط یک جفت لاستیکش میشه یک میلیون باطری 500 هزار تومن
فقط کافیه یک قطعه از استارتش رو بخواید عوض کنید میشه 600 هزار تومن.
یعنی هزینه هاش چندین برابر یک خودرو هست

s.mm
18-03-1400, 12:19 بعد از ظهر
سلام

در نزدیکی دماوند

سید مهدی می تونی درباره ی سیم کشی کیلومترش یه توضیح بدی؟
کامپیوترش رو کجا گذاشتی؟

آیا همه ادوات کار می کنند مثل دور موتور و درجه بنزین؟
بعد اینکه این کیلومتر ها فکر کنم دور موتورشون مکانیکی هست درسته؟
سیم کشی چراغ به چه صورت میشه؟ چون 220 f نور بالا و پایین جداست

خلاصه درباره ی این ها یه توضیح بده ممنونم