PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Bajaj Pulsar 220 & پالس 220

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16

Seyed.mahdi
15-03-1395, 10:28 بعد از ظهر
من فروختم ۴۸۵۰ تومان.مدل ۹۳ ۲۱هزار کارکرد.....حیف
:wall3:

ناراحت نباش داداش. قسمت نبودهِ
ولی خیلی خوب دادید. البته خوب برای خریدار و نه شما.
با این کارکرد فکر میکنم راحت 5400-5500 قیمت میزارن تو همین دیوار. (اگر اشتباه نکنم)

ali.motahari
15-03-1395, 11:47 بعد از ظهر
دوستان میخام اگزوز موتورمو عوض کنم چندتا خش افتاده
حقیقت یه اگزوز میخام ک چند مدت دیگ ک خاستم دایلیم و بعدش ک مورد مناسبی همین جا پیدا کردم یه cb400 بخرم قابل استفاده برا اینا هم باشه
کسی نظری نداره؟قیمتی نداره؟باید بیام از تهران بخرم
فرشاد جان اگزوزی ک انداخته بودی راضی بودی؟کار خوبیه عوض کردنش؟فرقی هم کرد؟

sajjadme
16-03-1395, 12:58 قبل از ظهر
سلام چند تا عکس از 2 نوع تغییر ظاهری پالس 220 داشتم که بنظرم خیلی باحال هستن و هرکدام یک سبک موتور سواری در پالس 220 رو پررنگ میکنه
نوع اول که سبک دومنظوره به موتور میده و باعث میشه که راحتتر در جاده های خاکی و گلی و ...رفت و امد کنید و لذت ببرید :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
...............................
توی دوتا عکس بالا یه نکته ای که برام جالب بود اینه که نور بالا و پایین به صورت همزمان روشن هست و برای جاده های بدون چراغ و جاده های روستایی و جنگلی و... خیلی مفیده
(فرض کنید یه زنون پشت لنز و یه LED HEADLIGHT هم واسه نور بالا همزمان روشن باشه خیلی عالی میشه توی شب.... با خیال راحت از موتور سواری لذت میبرید)

نوع دوم که بک ریس میده به موتور و لوکس میکنه موتور رو و سبک ریس رو پررنگ میکنه و بیشتر برای خیابون و استفاده ی شهری مناسب هست به این دلیل که اگر بخوایم با این طراحی به جاده های گلی و سنگلاخی بریم به فلاپ ها اسیب میرسه و باعث ترک خوردگی و و سر صدا افتادن و حتی شکستن انها میشه

این چهارتا عکس بالا هم طرح سوزوکی جی اس ایکس ار هست
......
یه نکته جالب دیگه ای که بود دو دیسک بودن بعضی از این موتور های تیون شده بود که اگرم ضعفی در ترمز گیریش باشه کاملا برطرف میشه ولی هزینه دودیسک کردنش و... من اطلاعی ندارم
ولی جالبه ...
ولی من خودم به شخصه اون عکس های اولی رو دوست دارم
ممنون از نگاهتون

farshad 54
16-03-1395, 07:48 بعد از ظهر
دوستان میخام اگزوز موتورمو عوض کنم چندتا خش افتاده
حقیقت یه اگزوز میخام ک چند مدت دیگ ک خاستم دایلیم و بعدش ک مورد مناسبی همین جا پیدا کردم یه cb400 بخرم قابل استفاده برا اینا هم باشه
کسی نظری نداره؟قیمتی نداره؟باید بیام از تهران بخرم
فرشاد جان اگزوزی ک انداخته بودی راضی بودی؟کار خوبیه عوض کردنش؟فرقی هم کرد؟

صفحه های 91 به بعد تاپیک رو بخون اونجا راجب اگزوز و تاثیراتش صحبت شده

ali.motahari
17-03-1395, 04:48 بعد از ظهر
صفحه های 91 به بعد تاپیک رو بخون اونجا راجب اگزوز و تاثیراتش صحبت شده
فرشاد جان خوندم 10.15صفحشو بسیار مفید بود ممنون
فقط الان قیمت اگزوز شما چنده؟فروختیش با موتور؟
یه اگزوز آکروپوییچ دیدم ک مشکی و کربنه بدون سایلنسر و لخت!فقط منبعه!از کجا بفهمم اصله؟

Seyed.mahdi
18-03-1395, 03:56 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان

نماز روزه تون قبول

یک سوال داشتم و خیلی هم برام مهمه که بدونم. اگر عزیزانی که دقیق میدونند بفرمایند چطوریاست.

220 سرعت 100 تا رو در دنده پنج با چه دور موتوری میره؟ (در کفی و آب و هوای معمولی)
بعد؛ 120 تا رو چطور؟ (در دنده 5 و آب و هوای معمولی)

ali.motahari
18-03-1395, 11:06 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان

نماز روزه تون قبول

یک سوال داشتم و خیلی هم برام مهمه که بدونم. اگر عزیزانی که دقیق میدونند بفرمایند چطوریاست.

220 سرعت 100 تا رو در دنده پنج با چه دور موتوری میره؟ (در کفی و آب و هوای معمولی)

من دقیق با جی پی اس گرفتم رو دور 7 -102میره و دقیق رو دور 8 115 تا میره موتور من

Alireza.BMW
18-03-1395, 11:58 قبل از ظهر
من دقیق با جی پی اس گرفتم رو دور 7 -102میره و دقیق رو دور 8 115 تا میره موتور من

علی جان 220ت خطاش چند کیلومتره؟؟

ali.motahari
18-03-1395, 12:36 بعد از ظهر
علی جان 220ت خطاش چند کیلومتره؟؟
دقیق هنو نگرفتم دادا
اونروز تو جاده فرعی کوهستانی بودم نمیشد تاپ بزنم ببینم خطاشو

MANHUNT
18-03-1395, 01:36 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان

نماز روزه تون قبول

خيلي به پر كردن دنده ها ربط داره من دور موتور روي ٧ هزار ١١٠ كيلومتر بوده و روي ٨ هزار ١٢٠ كيلومتر رفتم البته بگم اب بندي خيلي تاثير داره تو ميزان سرعت دنده ها

Alireza.BMW
18-03-1395, 01:50 بعد از ظهر
دقیق هنو نگرفتم دادا
اونروز تو جاده فرعی کوهستانی بودم نمیشد تاپ بزنم ببینم خطاشو

.
تاپ اسپید رو نمیخام علی جان توی سرعت 100 کیلومتر به کیلومتر خودش چنتا با جی پی اس خطا داشت

ali.motahari
18-03-1395, 02:18 بعد از ظهر
.
تاپ اسپید رو نمیخام علی جان توی سرعت 100 کیلومتر به کیلومتر خودش چنتا با جی پی اس خطی داشت
دقت نکردم دادا
این دفه هم تاپشو هم اختلافشو میگیرم اعلام میکنم

Seyed.mahdi
18-03-1395, 06:14 بعد از ظهر
سلام

تشکر از دوستان

علی آقا جان میگم تو سرعت 102 که جی پی اس زه بود، کیلومتر هم بفرمایید چقدر زده بود.

farshad 54
18-03-1395, 08:43 بعد از ظهر
فرشاد جان خوندم 10.15صفحشو بسیار مفید بود ممنون
فقط الان قیمت اگزوز شما چنده؟فروختیش با موتور؟
یه اگزوز آکروپوییچ دیدم ک مشکی و کربنه بدون سایلنسر و لخت!فقط منبعه!از کجا بفهمم اصله؟

الان نمیدونم قیمتشو
بعد 220 بستمش رو دایلیمم و رو همون بود که با موتور فروختمش
باید اگزوز رو از نزدیک دید تا متوجه شد

ali.motahari
19-03-1395, 12:52 قبل از ظهر
میگم این قانون ممنوعیت پلاک کاربراتوری ها اگر اجرا بشه، آیا باعث کاهش قیمت موتور های فعلی میشه؟ البته مراده بنده پالس 220 هست. و خصوصاً کارکردش که میخوام بدونم بنظر دوستان افت قیمت پیدا میکنه؟
اگ واقعا بخان و بتونن ک سیستم انژکتور مناسب و خوب سوار موتورا کنن که کارایشم واقعا فرق داشته باشه و همه راضی باشنو استقبال شه حتما چند درصدی این کاربراتی ها ارزونتر میشه و کمتر مردم میرن بسمتش و حتما ارزونتر میشه

dr.hosseyn
19-03-1395, 03:14 قبل از ظهر
میگم این قانون ممنوعیت پلاک کاربراتوری ها اگر اجرا بشه، آیا باعث کاهش قیمت موتور های فعلی میشه؟ البته مراده بنده پالس 220 هست. و خصوصاً کارکردش که میخوام بدونم بنظر دوستان افت قیمت پیدا میکنه؟

سلام امكانشم هست كه موتور هايي كه انژكتور هستن قيمت بالايي داشته باشن همه بيام موتوره كابراتي دسته دوم بخرن اون موقه داستان فرق ميكنه امكان داره گرونترم بشه

Seyed.mahdi
19-03-1395, 10:31 بعد از ظهر
سلام

رفقای عزیز امکانش هست یک ویدئو با کیفیت مناسب از صفر تا نهایت سرعت پالس 220 اینجا قرار بدند؟ آخه بنده به یو تویو ب دسترسی ندارم و در آپاراتم چیزه خاصی پیدا نکردم.
صفر تا نهایت سرعت هم نبود مثلا تا 110 120 باشه خوبه.
البته پالس استاندارد باشه و نه تقویتی و دستکاری شده.

خیلی خیلی ممنون

Seyed.mahdi
21-03-1395, 03:33 بعد از ظهر
سلام علیکم

یک سوال از دوستان داشتم

بنده بودجم محدوده برا خرید 220.
اما موتوری که میخوام بگیرم میخوام لااقل 3 سال بی دردسر و بی خرجِ (اضافه) و نرم و راحت برام کارکنه و ضرر هنگام فروشش نمیگم اصلا ولی خیلی در اولویت نیست برام (به همین دلیلِ مصرف کننده بودنم)
موتور کم کارکرد میخوام که از عُمرش بیشتر مونده باشه ولی مدل بالا پولم نمیرسه بگیرم.

بنظر دوستان کدوم مورد بهتره دنبالش بگردم بگیرم ان شاءالله؟

مدل 90 با کارکرد حدود 4-5 هزار تا الی 6-7 هزار تا.
مدل 91 با کارکرد حدود 7-8 هزار تا الی 10-11 هزار تا.
مدل 92 با کارکرد حدود 13-14 هزار تا الی 20 هزار تا.

کدوم مورد بهتره؟ بازم عرض کنم فروشنده نیستم و میخوام حداقل 3 سال بی دردسر و راحت برام کارکنه.

تشکر فراوان
خدا خیرتون بده

Seyed.mahdi
22-03-1395, 04:05 قبل از ظهر
دادا حدااکثر بودجتو بگو اول
بنظر من آدم ک نمیخاد سوار مدل موتور بشه و اگ کم کار واقعی سالم مدل 89 پیدا بشه هم عالیه و با 95 فرقی نداره

4500 تا حداکثر 4700 خیلی زور بزنم.

راست میگید. ولی بنده از این میترسم که مثلا بخاطر گذشت زمان قطعاتش فرسوده شده باشه. (البته بجز باتری) (مدل 89) نظر شما چیه؟

اگر که مشکلی از این بابت نیست و هیچ کدوم از قطعاتش فرسوده نمیشه خوب بهتر نیست همون مدل 89 رو بگیرم که خیلی کم کارکرد گیرم بیاد؟

نظر رفقا چیه؟

بسیار تشکر
یا علی

MANHUNT
22-03-1395, 03:16 بعد از ظهر
سلام علیکم

یک سوال از دوستان داشتم

بنده بودجم محدوده برا خرید 220.
اما موتوری که میخوام بگیرم میخوام لااقل 3 سال بی دردسر و بی خرجِ (اضافه) و نرم و راحت برام کارکنه و ضرر هنگام فروشش نمیگم اصلا ولی خیلی در اولویت نیست برام (به همین دلیلِ مصرف کننده بودنم)
موتور کم کارکرد میخوام که از عُمرش بیشتر مونده باشه ولی مدل بالا پولم نمیرسه بگیرم.

بنظر دوستان کدوم مورد بهتره دنبالش بگردم بگیرم ان شاءالله؟

مدل 90 با کارکرد حدود 4-5 هزار تا الی 6-7 هزار تا.
مدل 91 با کارکرد حدود 7-8 هزار تا الی 10-11 هزار تا.
مدل 92 با کارکرد حدود 13-14 هزار تا الی 20 هزار تا.

کدوم مورد بهتره؟ بازم عرض کنم فروشنده نیستم و میخوام حداقل 3 سال بی دردسر و راحت برام کارکنه.

تشکر فراوان
خدا خیرتون بده
بگرد دونبال ٩٠ تمييز با اين بودجه گيرت مياد اما موتور كاركرده دردسر زياد داره بايد همه جوره دقت كني موتوراي كاركرده معلوم نيستن چي از اب در بيان يا اينكه صاحب قبليشون چه جوري اب بندي و استفاده كردن باسه همين بايد خيلي حواست جم باشه بخاطر همينم نميشه گفت تا چقدر باست راحت و بدون خرج كار ميكنه مگه با تاييد يه مكانيك حرفه اي

Seyed.mahdi
23-03-1395, 04:12 قبل از ظهر
تشکر از راهنمایی دوستان گل

میگم مدل 89 چطور؟! چون یه مشکلاتی دارم که حتی ترجیح میدم 4500 هم خرج نکنم و همین پول 135 رو بدون کم و زیاد بدم یه 220 بردارم! و با 3500-3600 مدل 89 با کارکرد کم پیدا میکنم. اگر پول داشتیم که صفر میگرفتیم اما چکنیم که... .

نظر دوستان چیه؟
بازم عرض کنم که حداقل 3 سال بی دردسر کارکردن موتور از هر چیزی مهمتره برام.

میگم از رفقای عزیز کسی هست که زحمت بکشه و اگر موردی پیدا شد بیاد و صحت موتور رو تأیید کنه؟ یا بهتر اینه که پول بدم به یک مکانیک و اون برام تأیید کنه؟

از توجهتون ممنونم
یا علی

sajjadme
23-03-1395, 05:50 قبل از ظهر
اقا سید مهدی گل گلاب ....
کاربر EXEL عزیز که مدتیه جای خالیش خصوصا توی این تاپیک حس میشه ...از خرید پالس 220 دست دوم ضربه ی سختی خوردند ولی با این حال ازش لذت برده....و ربطی به کیفیت پالس هم نداره ...میگفت یارو موتور داغون قالب کرده بود بهش و به اندازه ی پول خرید موتور خرج کرده بود واسش ولی بازم کیف کرد با موتورش ...اما برای شما که اینقدر مسئله مالی مهمه براتون بنظرم فعلا قید خریدو بزن ...چون خرج میاره برات ...اونم مدل 89 ...یکم پولاتو جمع کن بتونی یه مدل تمیز بگیری و به خرج نندازه شما رو....
خرید دست دوم سخته ...منم الان مدتیه تو نخ خرید دایلیم تمیز دست دو هستم ولی ...
بنظرم شما یه مدت دیگه صبر کن ...یه دو دوتا چهارتا براخودت بکن ...ببین اصلا ارزش داره 135 رو عوض کنی یا نه .....
اگه واقعا میخوای عوض کنی یکم بیشتر خرج کن که از اونور کمتر خرج بیاره برات ....
واقعا خودمو گذاشتم جای شما و اینارو گفتم وگرنه من کی باشم که بخوام به شما و دوستان جسارت کنم ....کاملا برادرانه و دوستانه عرض کردم....:grouphugg::grouphug::i'm sorry:

farshad 54
23-03-1395, 08:26 قبل از ظهر
دوستان دقت بفرمایید در تاپیک مخصوص موتورها مشاوره راجب خرید نفرمایید

مشورت و جواباش حداکثر دو و سه پست بیشتر نشه

ممنون که رعایت میکنید

Seyed.mahdi
23-03-1395, 02:31 بعد از ظهر
سلام

شرمنده آقا فرشاد، جمع بندی میکنم.

آقا سجاد جان گل خدا خیرت بده.

خدمتتون عرض کنم که اگر یه 89 با کارکرد کم (زیر 7-8 هزار) هم پیدا کنم و یه تعمیر کار هم تأیید کنه باز مشکله؟

ali.motahari
23-03-1395, 03:28 بعد از ظهر
سلام

شرمنده آقا فرشاد، جمع بندی میکنم.

آقا سجاد جان گل خدا خیرت بده.

خدمتتون عرض کنم که اگر یه 89 با کارکرد کم (زیر 7-8 هزار) هم پیدا کنم و یه تعمیر کار هم تأیید کنه باز مشکله؟
نه داداش اگ تعمیرکارت وارد باشه چه مشکلیه؟همسادمون یدونه انجین قدیم ک 89یا 90 هست خریده و 25000تا کارکرده و روز اول ک روشنش کرد صدای موتور خودمو ک صفره میداد ماشالله فوق العاده تمیزه
شمام باید بگردی پیدا کنی دیگ
بهترم هس یا تو تاپیک مشاوره برا خرید مطرح کنی یا تاپیک بزنی تا کامل راهنماییت کنیم

MANHUNT
29-03-1395, 10:55 بعد از ظهر
اقا ما بلاخره با بالا و پایین کردن شرایط و کنار گذاشتن احساسات شخصی .... به این نتیجه رسیدم که پالس 220 صفر بخریم ....یا 1 تیر یا بعد از مرداد ....انشاالله که اخرین تصمیم باشه دیگه عوض نشه که من حوصله ندارم ....
از دوستانم یه خواهشی دارم توی این یکماه از موتورای دیگه بد بگید فقط بگید پالس 220 خوبه بذارید نظر ماهم عوض نشه بلکه صاحب موتور بشیم:gigglesmile::4chsmu1:
ايشالا بخدا ما از خدامون تو موتور مورد علاقتو بگيري سجاد جان بهترين انتخاب كردي با اين مقدار بودجه و بودجه بالاتر چيزي بهتر از پالس ٢٢٠ نيست خيالت راحت بعدشم ٢٢٠ با هيچ چيزي و هيچ حرفي خراب نميشه برو با خيال راحت خريد كن و استفاده كن

moein 007
30-03-1395, 03:01 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز نماز و روزه هاتون قبول
بنده یک پالس200 سی سی دارم که وقتی دور موتور به 7 میرسه ریپ میزنه البته گاهی هم وقتی به 5 میرسه ریپ میزنه ولی وقتی از روی این اعداد رد میشه و دور موتور میره بالا خوب میشه ولی فقط رو این اعداد موتور ریپ میزنه حالا اگه کسی اطلاعاتی داره که مطمئن هست اطلاعاتش درسته به من بگه خودم به بویین و یا اون قطعه ی که زیر باک هست یا اون قطعه ی که زیر زین عقب هست که فکر کنم شارژر باشه مشکوکم ممنون میشم راهنماییم کنید
پیشاپیش سپاسگزارم

xdj
02-04-1395, 09:49 قبل از ظهر
بنده یک پالس200 سی سی دارم که وقتی دور موتور به 7 میرسه ریپ میزنه البته گاهی هم وقتی به 5 میرسه ریپ میزنه ولی وقتی از روی این اعداد رد میشه و دور موتور میره بالا خوب میشه ولی فقط رو این اعداد موتور ریپ میزنه حالا اگه کسی اطلاعاتی داره که مطمئن هست اطلاعاتش درسته به من بگه خودم به بویین و یا اون قطعه ی که زیر باک هست یا اون قطعه ی که زیر زین عقب هست که فکر کنم شارژر باشه مشکوکم ممنون میشم راهنماییم کنید
پیشاپیش سپاسگزارم
ممکنه برای بوبین یا ترانزیستور باشه به جای دیگه کاری نداشته باش تو اون دور تامین برق شمع ها به مشکل میخوره

moein 007
02-04-1395, 01:34 بعد از ظهر
ممکنه برای بوبین یا ترانزیستور باشه به جای دیگه کاری نداشته باش تو اون دور تامین برق شمع ها به مشکل میخوره

ممنون از شما دوست عزیز ولی ترانزیستور همون قطعه ی هست که زیر باکه ؟؟؟؟؟؟؟؟

roma
02-04-1395, 02:06 بعد از ظهر
پیشاپیش سپاسگزارم

شمع و فیلتر هوا تنظیم کاربرات و مسیر بنزین و سر شمع و وایر

moein 007
04-04-1395, 01:15 قبل از ظهر
شمع و فیلتر هوا تنظیم کاربرات و مسیر بنزین و سر شمع و وایر

ممنون بابت راهنماییت دوست عزیز ولی فکر نکنم از این ها باشه چون تو دور موتور های خاصی ریپ میزنه و همیشگی نیست وقتی موتور سرد هست احساس میکنم ریپ نمیزنه ولی وقتی داغ میشه تو این دور موتور ها ریپ میزنه بازم اگه دوستان دیگه اطلاعاتی دارن لطف کنن مارو بی بهره نزارند
بازم ممنون از راهنماییت:7::7::7::7::7:

roma
08-04-1395, 12:39 بعد از ظهر
ممنون بابت راهنماییت دوست عزیز ولی فکر نکنم از این ها باشه چون تو دور موتور های خاصی ریپ میزنه و همیشگی نیست وقتی موتور سرد هست احساس میکنم ریپ نمیزنه ولی وقتی داغ میشه تو این دور موتور ها ریپ میزنه بازم اگه دوستان دیگه اطلاعاتی دارن لطف کنن مارو بی بهره نزارند
بازم ممنون از راهنماییت:7::7::7::7::7:

من خودم همین مشکل داشتم بین 4هزار تا 6هزار ریپ میزد موتور با سرویس و تعویض شمع حل شد

- - - Updated - - -

دوستان درباره ی دمای پالس 220 صحبت میکنید ....که به چه صورته و معمولا روی چه خطی باید باشه و چند درجه؟یا توی تابستون توی جاده با چند ساعت رانندگی چقدر میشه؟کسی تا الان موتورش جوش اورده ...یکم راجع به این مسئله اطلاعات میدین؟

سجاد جان دادش دونبال چی میگردی زیر بغل مار
220مگه داغ میکنه مگه امپر دما داره که درجه داشته باشه ؟
یدونه نشان گر دمای بالا داره که من موتور ترکوندم هم ندیدم روشن بشه
شما یدونه صفر شو بخر من برات تا 20هزارتا گارانتی میکنم هر مشگلی پیدا کرد پای من تمام خرج مخارجش :16:

¥ bermoda ¥
09-04-1395, 03:50 بعد از ظهر
از اساتید
کسی میدونه علت خردشدن زیادی ساچمه استارت چیه؟؟؟؟؟؟
هردوماه دارم ساچمه عوض میکنم
خسته شدم
ابس که ساچمه استارت عوض کردم دیگ تواین قسمت اوسا شدم.
گهگاهی تو روشن شدن یه بکی میخوره موتور، باصدای خیلی زیاد انگار فنر ازجاش درمیره(قسمت تحتانی انجین) که موتور خاموش میشه
فکنم علتش همین باید باشه.
این قضیه روغن کاری که میگن چیه!؟
کحاش روباید روغن کاری کرد
ممنون میشم اگر جواب بدید

farshad 54
10-04-1395, 09:32 قبل از ظهر
جناب سجاد عزیز
پست سوال شما توسط کاربر روما با استفاده از نقل قول جواب داده شده وتو پستی که ایشون جواب شمارو دادن
پست شما موجوده به همین دلیل پست سوال شما حذف شده
اگر قرار باشه همه پست ها تو تاپیک بمونه تاپیک میشه مثنوی هفتاد من کاغذ
بقیه پستهایی هم که از شما یا بقیه دوستان حذف میشه یا به همین دلیل هست یا به دلایلی که توسط مدیریت
تشخیص داده میشه حذف میشه
برای بار چندم هم تاکید میکنم در تاپیک های تخصصی موتورها فقط به موضوع بپردازید
مشاوره و درد و دل و سوالات تکراری و پستهای بی ربط حذف خواهند شد از جانب هر کی که باشه
موفق باشید

Exel
14-04-1395, 03:48 بعد از ظهر
از اساتید
کسی میدونه علت خردشدن زیادی ساچمه استارت چیه؟؟؟؟؟؟
هردوماه دارم ساچمه عوض میکنم
خسته شدم
ابس که ساچمه استارت عوض کردم دیگ تواین قسمت اوسا شدم.
گهگاهی تو روشن شدن یه بکی میخوره موتور، باصدای خیلی زیاد انگار فنر ازجاش درمیره(قسمت تحتانی انجین) که موتور خاموش میشه
فکنم علتش همین باید باشه.
این قضیه روغن کاری که میگن چیه!؟
کحاش روباید روغن کاری کرد
ممنون میشم اگر جواب بدید

سلام ، بیشترین علتش میتونه تهیه ساچمه استارت های نامرغوب باشه ، یا اینکه شما مال موتوری دیگه ای مثل 180 رو ب جای 220 ببندین ، من همین مشکل رو داشتم ، علتش هم این بود ک اگر مال خود 220 پیدا میشد جنس تقلبی بود ، اگر م پیدا نمیشد مال 180 رو مینداختیم و بعد از مدتی درگیر نمیشد و استارت نمیخورد ، الان خداروشکر ی آشنایی پیدا کردم ، چون همونطور ک دوستان اطلاع دارن موتورم شاتوون زده بود ، و تقریبا 90 % انجین بازسازی شد ، و طرفای 2 ت خرج برداشت ، ولی خب موتور کاملا صفر شده
از بحث خارج نشیم ، ساچه استارت فقط و فقط باید 220 باشه و نه موتور دیگه ای و حتما هم مارک معتبر و اورجینال باجاج

h0ssein
16-04-1395, 12:28 قبل از ظهر
:29dz8zk:جیگر بابا

[Only registered and activated users can see links]

moein 007
16-04-1395, 01:44 قبل از ظهر
سلام دوستان عیدتون مبارک
من برای مشکل ریپ زدن موتور که پیام دادم و بعضی دوستان لطف کردن جواب دادن یه نکته رو یادم رفت بگم اینه که وقتی چراغ جلو رو روشن میکنم چراغ باطری رو صفحه کیلومتر شزوع میکنه به چشمک زدن دوستان راهنمایی کنن مشکل مربوط به چی میتونه باشه دستتون درد نکنه

Exel
16-04-1395, 01:23 بعد از ظهر
:29dz8zk:جیگر بابا

ای جانم رنگ سفید مشکیش ، همون رنگی ک دوس دارم ♥ اقا مبارکت باشه ، از گل پسرت خوب مواظبت کن ، روغن خوب و ب موقغ بریز و لنت ها هم سر تایم و اصل باشه حتما ، راحت تا چندین سال مردونه برات کار میکنه ، راستی چن خریدی ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان عیدتون مبارک
من برای مشکل ریپ زدن موتور که پیام دادم و بعضی دوستان لطف کردن جواب دادن یه نکته رو یادم رفت بگم اینه که وقتی چراغ جلو رو روشن میکنم چراغ باطری رو صفحه کیلومتر شزوع میکنه به چشمک زدن دوستان راهنمایی کنن مشکل مربوط به چی میتونه باشه دستتون درد نکنه

سلام عید شما هم مبارک ، چراغ باطری فقط مربوط ب ضعیف بودن باطری میتونه باشه ، کافیه شما ی بار باطریتو شارژ کنی و مشکلت برطرف بشه ، مشکل ریپ زدنت هنوز حل نشده ؟ :|

h0ssein
16-04-1395, 02:00 بعد از ظهر
ای جانم رنگ سفید مشکیش ، همون رنگی ک دوس دارم ♥ اقا مبارکت باشه ، از گل پسرت خوب مواظبت کن ، روغن خوب و ب موقغ بریز و لنت ها هم سر تایم و اصل باشه حتما ، راحت تا چندین سال مردونه برات کار میکنه ، راستی چن خریدی ؟

سلامت باشی داداش.
7تومن موتور 290 تومن بیمه.
سر جمع 7.290 تومن

hosein_dig
16-04-1395, 02:01 بعد از ظهر
مبارک باشه
حواست به پیچاش باشه مخصوصا اگزوز زود گم میشه حتمی سفت کن

موتور باز
16-04-1395, 05:30 بعد از ظهر
یکی از دوستان فلاپ چراغ جلو رو باز کرده بود و چراغ گرد و کیلومتر گرد انداخته بود

خیلی بهتر شده بود خیلی شیک

من باشم فلاپ چراغ رو باز می کنم و چراغ گرد می اندازم

Exel
16-04-1395, 07:49 بعد از ظهر
اینطوری ک دیگه ظاهری 180 میشه ، خود آدم اینطوری بخواد میره 180 میخره :|

همون طراحی فلاپ جلو میدونی اصلا چقدر توی آیرودینامیک موتور تاثیر داره ؟ اتفاقا رخ اصلی و خاص 220 با همین فلاپ بی نظیر جلوشه ، واقعا اگر از جلو بهش نگاه کنین متوجه میشین ظرافت خاصی توش ب کار رفته

- - - Updated - - -

سلامت باشی داداش.
7تومن موتور 290 تومن بیمه.
سر جمع 7.290 تومن

خدایی خستگی تو کارش نیست ، چقدر این چن شب با موتور گاز بازی کردیم ، ی آببندی خوب و مناسب = بیمه عمر موتور !

اگر میخوای ب موتورت خوب گازی بدی ، حتما تو آببندی سر 200 تا ، 500 تا ، 1000 تا روغنای مشتی بریز ، خیلی تاثیر داره این تعویض روغنا ، بعدش تخته کن باهاش اصلا چیزی ب اسم رد لاین براش معنی نداره ، تنها بدیش اینه ک انتظاراتت ر ومیبره بالا ، من الان دیگه با شتابش ارضاء نمیشم نمیدونم چرا ، بس ک موتور خوبیه ، الان ان اس 200 ، 150 و 180 هم بزودی میاد ولی با هیچکدومشون عمرا اندازه پالس 220 نمیتونی تخته کنی ، رسیدگی و حساسیت برای این موتور تقریبا بی معنیه :acigar:

خدا ی پولی برسونه ی CBR در حد بتونم بخرم :(

amo hosein
17-04-1395, 08:02 قبل از ظهر
من یه ماهه یه 220 گرفتم که صاحاب قبلیش چراغ گردش کرده بود.فعلا که ازش راضیم.خوب راه میره.

Exel
17-04-1395, 01:46 بعد از ظهر
راه رفتن ک تو شهر از 220 هم بهتر میره چون بدون فلاپ جلوش سبک تر هم میشه ولی عمرا تو جاده دیگه مثل سابق راه نمیره ، من دوستام پالس 180 و آپاچی 180 دارن ، تو جاده دو ترک وقتی باد میزنه میترسن بیشتر از 100 تا برن ، من خودم ی روز هوا طوفانی بود اپاچی یکی از دوستان دستم بود ، با ی باد موتور ازین ور ب اونور شد یعنی اگر من وزنم 100 تا نبود ، موتور کامل زمین میخوره ، ولی خداییش 220 ک دستمه مثل کشتی میمونه مثل سنگ میمونه از جاش تکون نمیخوره حتی موقع طوفان ...

موتور باز
17-04-1395, 07:00 بعد از ظهر
من یه ماهه یه 220 گرفتم که صاحاب قبلیش چراغ گردش کرده بود.فعلا که ازش راضیم.خوب راه میره.

احیانا نقره ای و از سمت ستارخان تهیه نکردید؟

amo hosein
17-04-1395, 11:39 بعد از ظهر
احیانا نقره ای و از سمت ستارخان تهیه نکردید؟
نه داداش قرمزه.مال اون سمت هم نیست

Exel
18-04-1395, 09:16 قبل از ظهر
دوستان جاتون خالی امروز صبح زود زدم بیرون از خونه ، هوا هم نسبتا خنک بود ، پسرمو بردم کلی دور زدیم :دی صبح زود لامصب فازش خیلی بیشتر ه :24:

Garbaz
18-04-1395, 01:09 بعد از ظهر
دوستان کسی میتونه لاستیک 130 *70*17 یه مارک خوب تایلندی بخره برام بفرسته شهرستان ، مبلغ واریز میشه قبلش. موتور پالس ؛ لاستیک عقب. پیغام خصوصی

Exel
18-04-1395, 04:01 بعد از ظهر
دوستان کسی میتونه لاستیک 130 *70*17 یه مارک خوب تایلندی بخره برام بفرسته شهرستان ، مبلغ واریز میشه قبلش. موتور پالس ؛ لاستیک عقب. پیغام خصوصی

زنگ بزن تهران برات میفرستن ، لاستیک خوب هم تایلندی دورو هست من دارم سایز 140 میخرم

Garbaz
18-04-1395, 04:07 بعد از ظهر
بی زحمت میتونی شماره بهم بدی ، 140 با توجه به رینگ بزرگ نیست به نظر شما ؟

M@hdi
18-04-1395, 04:27 بعد از ظهر
لاستیک هر سایزی رو موتوره معقولش یه سایز پهن تره بیشتر از یه سایز تخم مرغی میشه

می خوای لاستیک بندازی یه کم بیشتر هزینه کن پیرلی بنداز من دورو داشتم زیر موتور قبلیم رو آسفالت خشک هم سر می خورد

Exel
18-04-1395, 05:01 بعد از ظهر
بی زحمت میتونی شماره بهم بدی ، 140 با توجه به رینگ بزرگ نیست به نظر شما ؟

نه اتفاقا خیلی خوبه ، چون 220 چهره ی موتور تقریبا خیابونی/ریسی رو داره با لاستیک های 140 چهره خیلی خاصی از عقب پیدا میکنه و تو سرعت های بالای 100 هم ثباتش بیشتر میشه
پ.خ بهت میدم

- - - Updated - - -

لاستیک هر سایزی رو موتوره معقولش یه سایز پهن تره بیشتر از یه سایز تخم مرغی میشه

می خوای لاستیک بندازی یه کم بیشتر هزینه کن پیرلی بنداز من دورو داشتم زیر موتور قبلیم رو آسفالت خشک هم سر می خورد

لاستیک پیرلی صد البته بهتره ولی قیمتشم باید در نظر داشت ، طرفای 260-270 اینا (قیمت قدیم ) باید هزینه کنه اونم رو آسفالت های بیخورد ما !!! همین دورو هم اضافیه ، چون مصرف و استهلاک لاستیک واقعا بالاست ، دم ب دم دست اندازو تپه چاله چیزی از لاستیک نمیزاره ...

- - - Updated - - -

والا من دورو داشتم و دارم ولی مشکلی باهاش نداشتم، دیگه اینجوریام ک شما میگی نیست

metallica_5186
21-04-1395, 03:46 بعد از ظهر
سلام عمر مفید صفحه کلاج 22 رو چه قدر میدونید موتور من 19 هزار کاره گاز هرز نمیخوره ولی بعضی مواقع حس میکنم صفحه یه لحظه بکسو باد میکنه به نظرتون عمرش تمومه ؟

farshad 54
21-04-1395, 06:01 بعد از ظهر
بله تمومه عوضش کنید

moein 007
22-04-1395, 03:19 بعد از ظهر
سلام عید شما هم مبارک ، چراغ باطری فقط مربوط ب ضعیف بودن باطری میتونه باشه ، کافیه شما ی بار باطریتو شارژ کنی و مشکلت برطرف بشه ، مشکل ریپ زدنت هنوز حل نشده ؟ :|

سلام باطری سالمه تازه عوضش کردم نه هنوز مشکل ریپ زدن رو دارم

h0ssein
22-04-1395, 04:57 بعد از ظهر
سلام باطری سالمه تازه عوضش کردم نه هنوز مشکل ریپ زدن رو دارم

داداش من در جریان ریپ زدنت دقیق نیستم ولی اگه ریپ زدنت طوریه که وقتی گاز میدی چه گاز هرز یا موقع شتاب گیری ریپ میزنه مصرف سوخت رو از سوزن کاربرات ببر بالا.
این مشکل من تو پالس 180 قبلی و اپاچیم هم داشتم که خیلی هزینه و وقت صرف کردم و دست آخر با زیاد کردن مصرف سوخت مشکل حل شد.
اگه این مشکل رو دارید با زیاد کردن مصرف حل میشه در غیر اینطورت هیچی.

Morteza220
22-04-1395, 11:33 بعد از ظهر
سلام.به نظرتون بهترین روغن خارجی برای 220 چیه؟ که هم قیمتش مناسب باشه و هم به انجین صدمه نرنه.
لطفا مشخصات و قیمتشم بگین.
یه اگزوزم در حد 200 تا 400 تومن معرفی کنید که صدای خوبی بده و مضر نباشه.

- - - Updated - - -

سلام.به نظرتون بهترین روغن خارجی برای 220 چیه؟ که هم قیمتش مناسب باشه و هم به انجین صدمه نرنه.
لطفا مشخصات و قیمتشم بگین.
در ضمن یه اگزوزم در حد 200 تا 400 تومن معرفی کنید که صدای خوبی بده و مضر نباشه.

h0ssein
04-05-1395, 09:37 قبل از ظهر
اگزوز تایگر اصلی دارم با هدرز خوراک 220 صداش معرکس شتاب و گاز خور موتور هم عالی میکنه.
میخام بفروشم در صورت تمایل ب خرید پی ام بدید

Garbaz
12-06-1395, 10:03 قبل از ظهر
دوستان من روغن موتور هر 2000 تا عوض می کنم و کاسترول می ریزم ، جدیدا سر 500 تا 1000 تا کارکرد چراغ الارم روغن روشن میشه ، علتش چی میتونه باشه ؟؟

صفحه زنجیر ست کامل برا 220 چی پیشنهاد می کنید و قیمت اورجینالش چنده ؟؟؟

Exel
28-06-1395, 12:17 قبل از ظهر
دوستان من روغن موتور هر 2000 تا عوض می کنم و کاسترول می ریزم ، جدیدا سر 500 تا 1000 تا کارکرد چراغ الارم روغن روشن میشه ، علتش چی میتونه باشه ؟؟

صفحه زنجیر ست کامل برا 220 چی پیشنهاد می کنید و قیمت اورجینالش چنده ؟؟؟

سلام ، کاسترول بدرد نمیخوره ، من ک کلا از روغنای ایرانی برای این موتور کشیدم بیرون ، چن وقت پیشتاز استفاده کردم خوب نبود این اواخر هم ی پیشتاز ب ما دادن خدا میدونه چی بود ، چرخ دنده کوک و بغلیشو داغون کرد ، چن ماهی هست ک دیگه توتال مصرف میکنم ، اماراتیش عالیه ، 4لیتر بخر طرفای 64 ت اینا در میاد ، حداقل میدونی پلمب شده و وارداتیه و آشغال نیست ، ، میتونی تا 4 هزار تا هم باش بری در بهترین حالت

h0ssein
30-06-1395, 09:08 بعد از ظهر
بهترین روغن و گرونترین روغن دنیا رو هم استفاده میکنید نزارید بیشتر از 1200تا کارکرد تو موتور باشه عوض کنید..........
ماشین نیست که رو 4 5 هزارتا عوض میکنید موتور تو دوربالا کار میکنه هرچی دیرتر عوض کنید تو دراز مدت خودتون متوجه ضرر جبران ناپذیر ب موتورتون میشید.
من رو 800 900 تا عوض میکردم و میکنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم موتور هم همیشه زنده و جون داره

- - - Updated - - -

بهترین روغن و گرونترین روغن دنیا رو هم استفاده میکنید نزارید بیشتر از 1200تا کارکرد تو موتور باشه عوض کنید..........
ماشین نیست که رو 4 5 هزارتا عوض میکنید موتور تو دوربالا کار میکنه هرچی دیرتر عوض کنید تو دراز مدت خودتون متوجه ضرر جبران ناپذیر ب موتورتون میشید.
من رو 800 900 تا عوض میکردم و میکنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم موتور هم همیشه زنده و جون داره

Exel
31-06-1395, 03:07 بعد از ظهر
حسین جان این مقداری ک شما میگی برای کسایی هست ک ماهی یبار موتورشون استارت میزنن و میرن بیرون دور میزنن نه کسانی ک عشق موتور سواری ان یا مثلا تو پیک هستن و دارن از موتور کار میکشن ، من فقط موقع آببندی موتورم با اینکه جایی نرفتم و تو شهر بیشتر از معمول دور دور کردم ، حدودا 400 کیلومتر تو 3 روز شد ، تعویض روغن اگر ب موقع انجام بشه هیچ موردی نداره ، زودتر از اون فقط اسراف حساب میشه ، اصلا ب صرفه نیست ک بخوای تو این رنج کوتاه روغن های مرغوب عوض کنی مگر اینکه از روغن های معمولی استفاده کنی ک اون بحثش جداست ، موتور اصولا وسیله ای هست ک رفت و آمد باهاش زیاد میشه ، فشار زیادی روش هست و کلا برای این ساخته شده یکی از دلایل بیشتر بودن دور موتور هم همینه ...

h0ssein
05-07-1395, 01:36 بعد از ظهر
اونی که از موتور بیشتر کار میکشه اتفاقا خیلی بیشتر باس ب روغن حساس باشه هم به کارکردش توجه کنه هم روغن خوب استفاده کنه. اینی که ما پول بیشتر میدیم واسه روغن قرار نیست 3 4 هزارتا از روغن کار بکشیم بگیم پول دادیم. واسه موتور صدق نمیکنه. پول بیشتر برای روغن حدی داره. اولا مطابق با موتور و کاری که ما از موتور میکشیم باس روغن بریزیم. مثلا تو پالس 220 کسی نمیاد موتورکس بریزه یا مثلا روغن فله ای. حد و استانداردی داره مثلا توتال بهران و غیره که معقول و بصرفس. کسی که کار میکشه از موتور باس توجه بیشتری کنه مخصوصا اونایی که گاز زیاد میدن و دور موتورشون همیشه بالاست. روغن گرانرویشو از دست میده حرارت زیاده در دراز مدت اسیب میزنه.
من مواقعی که گاز زیاد میدم رو 700 800 تا عوض میکنم وقتایی که میبینم فشار خیلی نیاووردم رو 1000تا. تا الانم 7 8 تا موتور عوض کردم همیشه هم پر گاز میرونم ولی به روغن توجه میکنم تا الانم هیچکدوم هیچ مشکلی پیدا نکردن

kaveh_am
05-07-1395, 10:28 بعد از ظهر
موتور افرودم هر 20_25 ساعت عوض میکنم که میشه هر 500_600 کیلومتر..واقعن هم احتیاج داره.یه وقتای تو 20 ساعت هم دنده عوض کردنش مشکل دار میشه..چون همش تو فشاره..کلی با کلاج کار میکنی.. هوا خنک هستش و تو سربالای بادی بهش نمیخوره...
موتور تو شهریم هر 2000 تا چون همش بهش باد میخوره(ترافیک کم داریم)زیاد نیم کلاج نمیره...

Exel
12-07-1395, 11:33 بعد از ظهر
من اتفاقا همین چند روز پیش دنبال توتال اماراتی ( اصل ) تا بالاخره پیدا کردم ، دفعه قبل چون لیتری نمیفروشن مجبور شدم توتال ایرانیشو بخرم و با اینکه کلا آدمیم ک گاز ب موتور زیاد میدم ، حدودا رو 3000 تا عوض کردم روغنو ، نکته جالبش این بود ک روغن هنوز روغن بود و کیفیتش خیلی پایین نیومده بود ، بله درسته تعویض روغن هم استاندارد خاص خودشو داره ولی نه این حدی ک شما میگی ، باید بجا و سر زمان مشخص باشه ، اگر قرار بر این باشه ک تو شهر هر 700 کیلومتر تعویض بشه باید ماهی 100-150 ت پول روغن بدیم ... :)

- - - Updated - - -

دوستان کسی اطلاع داره گاز کمک های عقب رو چطور باید پر کرد ؟ اصلا نیازی هست ک پر بشن ؟ من توی دست انداز ها کاملا حس میکنم ک کمک های موتور میکوبه ، جلو رو ک تعمیرکار گفت باید روغن بریزی داخلش ، کم شده ، اما عقب رو اطلاعی ندارم
کسی تاحالا پر کرده ؟

hakr
01-08-1395, 11:21 بعد از ظهر
دوستان با سلام
دوتا سوال داشتم اول شمع موتور را چند کیلومتر باید تعویض کرد وهردو باید تعویض بشود؟
من موتورم را 92 گرفتم میگن 93 به بعد ترمز عقب ارتقا داده شده ولنت بزرگتر گردیده این درست است؟

yaser688
05-08-1395, 07:58 بعد از ظهر
دروووووود
امروز رفتم ولیعصر بالاتر از مولوی از نمایندگی روغن خریدم. روغن پاسارگاد داد 1300cc
15تومن خریدم ولی هنوز نریختم تو موتور
کسی چیزی ازین روغن میدونه؟
روش نوشته SAE 20W50 APISL/CF
توی سایت پاسارگاد اویل این روغن جزء محصولاتش نبود
الان چی کار کنم؟
کسی ازین روغن استفاده کرده؟

AMIR_NINJA
06-08-1395, 06:35 قبل از ظهر
دوستان با سلام
دوتا سوال داشتم اول شمع موتور را چند کیلومتر باید تعویض کرد وهردو باید تعویض بشود؟
من موتورم را 92 گرفتم میگن 93 به بعد ترمز عقب ارتقا داده شده ولنت بزرگتر گردیده این درست است؟
سلام،شمع باید هر چند وقت تمیز و تنظیم شود که البته توجه داشته باش با آچار شمع مناسب شمع ها باید باز شود و هر دو شمع تمیز شده و اگر دهانه شمع موقعیتی نادرست داشت با خم کردن الکترود بیرونی دهانه شمع تنظیم شود که باید حدود 0.6 تا 0.8 میلیمتر باشد، برای پالس 220 اگر این موتورسیکلت در شرایط عادی استفاده شود یعنی فشار بیش از حد به موتورسیکلت آورده نشود دهانه شمع باید در کیلومتر های 10000،5000،750 کنترل شود و اگر لازم بود دهانه شمع تنظیم شود اما در کیلومتر 15000 شمع تعویض شود،البته ممکن است شمع موتورسیکلت کیلومترها کنترل یا تعویض نشود و موتورسیکلت ایرادی نداشته باشد اما کنترل شمع در کیلومترهایی که نوشتم و تعویض شمع در کیلومتری که نوشتم توسط خود کارخانه موتورسیکلت سازی توصیه شده،دقت داشته باش که بعد از باز شدن شمع وقتی که خواستی ببندی اگر شمع کج قرار بگیرد به جای رزوه های محل قرار گیری شمع آسیب میرسد و شمع در جای مناسب قرار نمیگیرد.
لازم نیست به ارتقای ترمز عقب حساس باشی ترمزگیری صحیح و ایمن با پالس 220 قلق دارد و به ظاهر ترمز عقب کم اثر است اما باید به طور ترکیبی با ترمز جلو استفاده شود و حساب شده است چون اگر ترمزها صحیح گرفته شود مشخص میشود چه تاثیری درحفظ تعادل موتورسیکلت و راکب دارد،یکی از دلایل تصادف و حتی افتادن موتورسیکلت میتواند عدم ترمزگیری صحیح باشد.

دروووووود
امروز رفتم ولیعصر بالاتر از مولوی از نمایندگی روغن خریدم. روغن پاسارگاد داد 1300cc
15تومن خریدم ولی هنوز نریختم تو موتور
کسی چیزی ازین روغن میدونه؟
روش نوشته SAE 20W50 APISL/CF
توی سایت پاسارگاد اویل این روغن جزء محصولاتش نبود
الان چی کار کنم؟
کسی ازین روغن استفاده کرده؟
سلام،به سلامتی موتورسیکلت خوبی خریدی البته اگر درست ازش استفاده کنی و به موقع رسیدگی های لازم برای این موتورسیکلتو انجام بدی
یک توصیه،بهتر است حرف یک فروشنده موتورسیکلت یا کسی که دنبال فروش روغنه برات سند نشود،ممکن است یک فروشنده دیگه بگوید فلان روغن بهتره،به سایت پاسارگاد لازم نیست کاری داشته باشی،گرانروي اولين و مهمترين ويژگی برای استفاده از روغن موتور است که به گرانروی ویسکوزیته نیز گفته میشود که عبارت است از مقاومت یک مایع در برابر اعمال تنش برشی،داشتن گرانروی مناسب برای روغن موتور در شرايط مختلف دمايی کارکرد موتور برای روانکاری صحيح قطعات متحرک انجین لازم است،در لحظه‌ای که موتور روشن میشه حرارت آن حدوداً برابر با درجه حرارت محيط است اما به تدريج با کار کردن موتور درجه‌حرارت بالا میرود،پس بايد گرانروی روغن موتور را در شرايط مختلف دمایی در نظر گرفت،انجمن مهندسين خودرو SAE طبقه‌بندی روغن‌های موتور را برحسب گرانروی و درجه حرارت انجام داده است،در سيستم‌ طبقه‌بندی گرانروی SAE روغن‌های مناسب برای استفاده در درجه‌حرارت‌های پايين با حرف w که ابتدای لغت انگلیسی winter به معنای زمستان است مشخص میشوند. روغن‌هايی که در درجه خود دارای حرف w نيستند برای هوای معتدل و گرم و برای کار موتور در درجه‌حرارت نرمال مناسبند.برای پالس 220 روغن با گرانروی "SAE 20w50 of API"SL"+JASO"MA خوب است که البته ممکن است از روغن های دیگه استفاده شود اما اینکه از نظر کیفی در این درجه یا بالاتر از این درجه باشد توصیه شده است،نوع انجین و شرایط آب و هوایی در تعیین روغن موتور تاثیر دارد،باید به نوسان های تغییر روغن دقت شود و در مواقع مناسب تعویض شود تا انجین آسیب نبیند.

moein 007
06-08-1395, 11:30 قبل از ظهر
داداش من در جریان ریپ زدنت دقیق نیستم ولی اگه ریپ زدنت طوریه که وقتی گاز میدی چه گاز هرز یا موقع شتاب گیری ریپ میزنه مصرف سوخت رو از سوزن کاربرات ببر بالا.
این مشکل من تو پالس 180 قبلی و اپاچیم هم داشتم که خیلی هزینه و وقت صرف کردم و دست آخر با زیاد کردن مصرف سوخت مشکل حل شد.
اگه این مشکل رو دارید با زیاد کردن مصرف حل میشه در غیر اینطورت هیچی.

نه عزیز فق تو حرکت و دور موتور 7 ریپ میزنه

Alireza.BMW
07-08-1395, 12:31 بعد از ظهر
.
از برقه شمع رو چک کنید وایر هایی که شمع بهش وصله... سر وایر ها رو در بیارید موتور رو روشن کنید ببینید برقی که میده سر شمع چه مدلیه آبیه قرمزه باید آبی قوی باشه نه نازک

- - - Updated - - -

.
از برقه شمع رو چک کنید وایر هایی که شمع بهش وصله... سر وایر ها رو در بیارید موتور رو روشن کنید ببینید برقی که میده سر شمع چه مدلیه آبیه قرمزه باید آبی قوی باشه نه نازک

sajjadme
13-08-1395, 06:05 بعد از ظهر
دوستان برای خرید یه پالس 220 مدل 95 با کارکرد 500 تا به چه چیز هایی باید توجه بشه ؟

Exel
17-08-1395, 11:28 بعد از ظهر
دوستان برای خرید یه پالس 220 مدل 95 با کارکرد 500 تا به چه چیز هایی باید توجه بشه ؟

سلام سجاد جان ، با این کارکرد راستش نیاز نیس چیز خاصی رو توجه کنی ، چون سیم کشی موتور قاعدتا باید دست کاری نشده باشه ، پس خیالت ازین بابت راحته ، میتونی ی چکاپ نرمال بکنی از موتور
مثل چراغ ها ، راهنماها ، کیلومتر ، نور صفحه کیلومتر موقع پس دادن ( پلیسی زدن ) قطع میشه یا نه ، ترمز ها خوب کار میکنن ، موتور زمین خوردگی نداشته باشه ، فلاپ ها هم سالم باشن ، موتور موقع درجا کار کردن صدای خاصی نده ، و مهم تر از همه ببینی موتور چجوری آب بندی شده ، باید باهاش چچند بار تخته گاز بری ببنی خوب پر میکنه یا نه ...

Afshin007
18-08-1395, 12:20 قبل از ظهر
سلام سجاد جان ، با این کارکرد راستش نیاز نیس چیز خاصی رو توجه کنی ، چون سیم کشی موتور قاعدتا باید دست کاری نشده باشه ، پس خیالت ازین بابت راحته ، میتونی ی چکاپ نرمال بکنی از موتور
مثل چراغ ها ، راهنماها ، کیلومتر ، نور صفحه کیلومتر موقع پس دادن ( پلیسی زدن ) قطع میشه یا نه ، ترمز ها خوب کار میکنن ، موتور زمین خوردگی نداشته باشه ، فلاپ ها هم سالم باشن ، موتور موقع درجا کار کردن صدای خاصی نده ، و مهم تر از همه ببینی موتور چجوری آب بندی شده ، باید باهاش چچند بار تخته گاز بری ببنی خوب پر میکنه یا نه ...
به صحبتهای این دوستمون این نکاتم اضافه کنین
1)انجین در حین کار صدای اضافه نده
2)از اگزوز دود ابی با سیاه بیرون نیاد به خصوص ابی
3)دنده های موتور بدون صدا و به راحتی جا بره
این 3تا نکته رو توجه کن / یا علی ////

Exel
18-08-1395, 12:32 قبل از ظهر
افشین اقا درست میگن اما دوستمون گفت موتور مدل 95 ، با 500 تا کارکرد !!! با 500 تا کارکرد ک ب روغن سوزی یا شاتون صدا نمی افته

Sadegh.galaxy
18-08-1395, 05:19 بعد از ظهر
سلام دوستان.بنظر شمابا بودجه حدود 4تومن پالس مناسب پیدامیشه؟؟وچه مدلی؟؟؟کلا حداقل قیمتی که میشه باهاش یه موتورسالم گرفت چقدره؟؟مدلش هم مهم نیست

Exel
19-08-1395, 04:51 بعد از ظهر
سلام ، آره پیدا میشه الان قیمت 220 خیلی خوب شده ، مدل 89 بتونی تروتمیز پیدا کنی میتونی با 4 یا 4.200.300 بخری ، البته الان ممکنه کاربراتوری ها ی خرده قیمتاشون بخاطر قانون جدید تغییر کنه
پالس 220 ب خاطر نداشتن فیلتر روغن و ساختار ساده انجینش ، اگر فقط روغن موتور مورد نظر سر موقع عوض شده باشه تا چندین و چند سال دیگه هم عمر میکنه

navid.ba
27-08-1395, 01:47 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان من تازه این موتورو خریدم مدل 95 صفر به قیمت 720000 سواری خوبی داره نرمه شتاب خوبی داره میخواستم بدونم کار خاصی باید انجام بدم؟؟ مرسی از همه دوستان

Seyed.mahdi
28-08-1395, 11:11 قبل از ظهر
سلام عليكم

آقا ميگم با توجه به کاربراتور بودن این موتور، صفر کیلومتر مدل 95 هنوز پلاک میشه؟
صفر کیلومتر مدل 95 چطور میشه پلاک کرد با همون پلاکی که داریم؟

soul13
28-08-1395, 01:01 بعد از ظهر
سلام عليكم

آقا ميگم با توجه به کاربراتور بودن این موتور، صفر کیلومتر مدل 95 هنوز پلاک میشه؟
صفر کیلومتر مدل 95 چطور میشه پلاک کرد با همون پلاکی که داریم؟

من چند روز پیش رفتم نمایندگی باجاج توو ولیعصر چند تا قیمت پرسیدم و همین سوالم کردم گفت نمیشه همین پلاکی که روی موتوره به نام شما میخوره.
ضمنا گفت 220 چون انژکتور نمیشه احتمالا آخر امسال فروشش قطع بشه و گفت شاید و شاید و احتمالا 180 رو انژکتور کنیم در آینده

Seyed.mahdi
01-09-1395, 06:29 قبل از ظهر
من چند روز پیش رفتم نمایندگی باجاج توو ولیعصر چند تا قیمت پرسیدم و همین سوالم کردم گفت نمیشه همین پلاکی که روی موتوره به نام شما میخوره.
ضمنا گفت 220 چون انژکتور نمیشه احتمالا آخر امسال فروشش قطع بشه و گفت شاید و شاید و احتمالا 180 رو انژکتور کنیم در آینده

بنده تصمیمم رو قطعی کردم برای خرید 220
ولی تا حداکثر 5-6 ماه دیگه میتونم بگیرم ان شاءالله
صفر کیلومتر هم میخوام بگیرم.

حالا با این تفاسیر باید چه کرد؟ چه طور میشه؟ پلاک فعلیم رو هم میخوام منتقل کنم به 220 (به پایان سال حدود 4 ماه بیشتر باقی نیست).

مدل های با کارکرد زیر 1000 تا قیمتش میره بالا اگر نتونم صفر بگیرم؟

sajjadme
01-09-1395, 08:16 بعد از ظهر
درنگ نکن اگه میخوای بگیری الان بگیر
بعد که شرکت فروش رو متوقف کنه قیمتش فضایی میشه ها

Exel
01-09-1395, 11:32 بعد از ظهر
پولسار 220 در مراحل اولیه تولیدات دارای انژکتور و اولین موتور انژکتوری باجاج بوده ، اینطور ک صاحبای موتور نظر میدن ، تا ب الان مشکلی با انژکتور این موتور نداشتن ، ولی باجاج همون سال های اولیه سیستم سوخت رسانی رو ب کاربراتور تغییر داد و این تغییر رو ب دلایلی مثل : 1. قیمت تمام شده بالای به موتور بدلیل سیستم انژکتور 2.نبود مکان های کافی برای سرویس کردن این سیستم 3. کمبود نمایندگی ها در سرتاسر کشور و ....
این موتور قبل از اینکه کاربراتی بشه ، انژکتوری بوده و چند نفری ک هنوز این مدل های اولیه رو دارن میگن نسبت ب کابراتورش خیلی سرتره ، حالا جالب اینه ک بدلیل انژکتوری نشدن این موتور ، سلطنت 220 ب زودی تو ایران خاتمه پیدا میکنه

Seyed.mahdi
01-09-1395, 11:36 بعد از ظهر

یا اباالفضل! :(
آخه الان پول ندارم! حداقل 4-5 ماه طول میکشه تا پولم جور بشه.
حتماً مُصِرََّم که صفر کیلومتر بگیرم تا خودم آب بندیش کنم ولی نمیدونم چی میشه این مسأله پلاک کردن.

سفید مشکیش بدجوری دل بری میکنه!

عزیزانی که راهی میدونن بفرمایند.

- - - Updated - - -

یا اباالفضل! :(
آخه الان پول ندارم! حداقل 4-5 ماه طول میکشه تا پولم جور بشه.
حتماً مُصِرََّم که صفر کیلومتر بگیرم تا خودم آب بندیش کنم ولی نمیدونم چی میشه این مسأله پلاک کردن.

سفید مشکیش بدجوری دل بری میکنه!

عزیزانی که راهی میدونن بفرمایند.

Exel
02-09-1395, 12:14 قبل از ظهر
میتونی کارکرد زیر 1000 تا بگیری ، زیاد ب فکر پلاکو این قضایا نباش ، پس من ک الان 89 دارم همش باید ب فکر این قضیه باشم ؟ دارم موتور سواریمو میکنم و لذتشو میبرم ، هر چقدر ک پول داری بریز وسط
و انتخابتو بکن ...

Seyed.mahdi
04-09-1395, 06:08 قبل از ظهر
میتونی کارکرد زیر 1000 تا بگیری ، زیاد ب فکر پلاکو این قضایا نباش ، پس من ک الان 89 دارم همش باید ب فکر این قضیه باشم ؟ دارم موتور سواریمو میکنم و لذتشو میبرم ، هر چقدر ک پول داری بریز وسط
و انتخابتو بکن ...

نه عزیز جان پلاک برام اهمیت چندانی نداره. اونچه که خیلی برام مهمه اینه که موتور صفر و خشک بگیرم از ابتدا کاملا روی قائده و اصول آب بندیش کنم تا هم خوب عمر کنه و هم خوب راه بره.

یک سوال!
220 ساساتش اتوماته؟

Exel
04-09-1395, 08:57 بعد از ظهر
بله ساسات اتومات و کاربرات برقی

- - - Updated - - -

بله ساسات اتومات و کاربرات برقی

sajjadme
13-09-1395, 03:33 بعد از ظهر
دوستان پالس 220 های جدید منظورم اخرین سری که تغییرات دادن و انجینش نقره ای شد 4 سوپاپ شدن میدونستین؟ [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] دیگه حرفی نمیمونه

Seyed.mahdi
15-09-1395, 01:43 بعد از ظهر
دوستان پالس 220 های جدید منظورم اخرین سری که تغییرات دادن و انجینش نقره ای شد 4 سوپاپ شدن میدونستین؟ [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] دیگه حرفی نمیمونهبعیده آقا سجادتو خوده سایت باجاج اشاره ای نشده.بر روی موتور هم هیچ نشانی از 4 سوپاپ بودن نیست.اگر اینطور بود احتمال زیاد کلی تبلیغ میکردن.ولی اگر 220، 4 سوپاپ بشه ان اس رو قورت میده.بعد فیس لیفت جدیدش هم اومده که نور نمایشگرش آبی شده و اگزوزش هم مشکی شده و زیباتر.خبری ازش نیست در ایران؟؟

- - - Updated - - -

دوستان پالس 220 های جدید منظورم اخرین سری که تغییرات دادن و انجینش نقره ای شد 4 سوپاپ شدن میدونستین؟ [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] دیگه حرفی نمیمونهبعیده آقا سجادتو خوده سایت باجاج اشاره ای نشده.بر روی موتور هم هیچ نشانی از 4 سوپاپ بودن نیست.اگر اینطور بود احتمال زیاد کلی تبلیغ میکردن.ولی اگر 220، 4 سوپاپ بشه ان اس رو قورت میده.بعد فیس لیفت جدیدش هم اومده که نور نمایشگرش آبی شده و اگزوزش هم مشکی شده و زیباتر.خبری ازش نیست در ایران؟؟

Exel
16-09-1395, 05:21 قبل از ظهر
متاسفانه شایعه هست و این دوسایت ب اشتباه چنین چیزی رو در اطلاعات موتور نوشتن ، پیش میاد ازینجور اشتباه ها
و اما چهره جدید و جذاب پالس 220 ، مدل 2017 ، موتوری ک انگار حالا حالا ها فکر کنار رفتن رو نداره

220 جدید همراه با انجین BSIV

طراحی اگزوز جدید

کیلومتر زیباتر و همراه با جزئیات جدید و قابل توجه

از لحاظ قدرت و گشتاور بنظر میرسه تغییر خاصی نکرده باشه

sajjadme
27-09-1395, 12:24 بعد از ظهر
اصلا هم بعید نیست چراکه انجین ۲۲۰ بعد از ۲۰۱۳ یا ۱۴ تغییر کرد باجاج عقلش رو از دست نداده که ورژن جدید بزنه بدون برطرف کردن نقص ها و کمبود های قبلی
در ضمن بسیاری از سایت های هند و غیره ۲۲۰ های جدید منظورم از ۲۰۱۴ به بعد هست که دورنگ شده و انجین نقره ای هست ....همه رو زدن ۴سوپاپ
یه سایت دیگه هم همین بالا گذاشتم که سایت خرید و فروش هست ببینید خودتون ....
من حرف بی سند که نمیزنم ....مدرکم که به اندازه کافی ارائه کردم از نظر عقلانی هم درستش اینه که ورژن های بعدی یک کالای تولیدی از ورژن های قبلی قویتر و پیشرفته تر باشه وگرنه که میشه افت و پسرفت و اولین کسی هم که ضربه میخوره خود شرکت هست
بنابر این برید از تعمیرکاران بپرسید این پالس ۲۲۰ های مدل ۹۵ چهار سوپاپ هستن یانه اگه بودن که هیچ اگه نبودن ...بدونید فارس موتور یه کارایی کرده

Seyed.mahdi
03-10-1395, 10:02 بعد از ظهر
سلام

بنظر عزیزان پالس 220 با اگزوز پالس آر اس عملکردش چطور میشه؟ بهتر میشه؟ بدتر میشه؟! شتاب؟ تاپ اسپید؟ و مخصوصاً عمر موتور و اینکه اختلالی تو کارکرد انجین بوجود نمیاره؟ و مصرف سوخت بیشتر نمیشه؟

تو یوتویوب فیلم اگزوز آر اس روی 220 رو دیدم که میگم.

از اگزوز های حرفه ای چیزی پیدا میشه که صدای اضافی و زیاد نداشته باشه و عمر موتور رو هم کم نکنه؟ تو شتاب و سرعت و مصرف سوخت هم تأثیر منفی نداشته باشه.

تشکر از عزیزان ببخشید وقتتون رو گرفتم.

Ali
06-10-1395, 04:43 بعد از ظهر
سلام

بنظر عزیزان پالس 220 با اگزوز پالس آر اس عملکردش چطور میشه؟ بهتر میشه؟ بدتر میشه؟! شتاب؟ تاپ اسپید؟ و مخصوصاً عمر موتور و اینکه اختلالی تو کارکرد انجین بوجود نمیاره؟ و مصرف سوخت بیشتر نمیشه؟

از اگزوز های حرفه ای چیزی پیدا میشه که صدای اضافی و زیاد نداشته باشه و عمر موتور رو هم کم نکنه؟ تو شتاب و سرعت و مصرف سوخت هم تأثیر منفی نداشته باشه.

سلام بنظرم اگزوز فول سیستم تایگر ببندین سایلنترشم بندازین هم خیلی سبک تر و نفس موتور باز میشه حرارت هم کم میشه در کل عالیه

Ali
06-10-1395, 04:44 بعد از ظهر
سلام

سلام بنظرم اگزوز فول سیستم تایگر ببندین سایلنترشم بندازین هم خیلی سبک تر و نفس موتور باز میشه حرارت هم کم میشه در کل عالیه

Seyed.mahdi
07-10-1395, 03:21 بعد از ظهر

بسیار ممنون علی آقا جان

اول اینکه قیمتش چنده؟
دوم مصرف سوخت بیشتر نمیشه؟
و سوم صداش اصلا نمیخوام زیاد بشه. چطوره صداش؟

کلاً اگزوز کم حجم و کم صدا که آسیب به موتور هم نرسونه و مصرف رو بالا نبره زیر 300 تومن چیا هست؟ (مناسب برای 220)

عذر میخوام از عزیزان

Exel
07-10-1395, 08:42 بعد از ظهر
سلام ، اگزوز تاثیری رو تاپ اسپید و مصرف سوخت نداره تا اونجایی ک من میدونم ، فقط شتاب موتور بهتر میشه و البته اینکه موتور وقتی خنک تر کارکنه بواسطه اگزوز بهتر ، کارایی انجین هم بهتر میشه

اگر اگزوز بی سر و صدا میخوای علی جان ک اگزوز خود 220 بهترین گزینست ، من زیاد با تایگر موافق نیستم بدون سایلنسرشو ک دیدم صدای تراکتور و قار قار میکرد فجیع ! بهترین اگزوز توی این رنج اگزوز های آکراپویچ هستن البته همراه با سایلنسر ک یک صدای بم و نسبتا نرمی رو پالس ها داره ، چون خود انجین پالس صدای خاصی داره بنظرم این اگزوز باعث صدای دلنشین و نسبتا نرم میشه ، یوشیمورا هم ک بدجور جیغ میکشه رو تک سیلندار و جالب نیست !

در مورد اگزوز آر اس هم برای قشنگی و شیک شدن خوبه ولی صداش ک چ عرض کنم ، روی خود آر اس چیه ک بخواد صدای 220 تغییر کنه ؟

Exel
07-10-1395, 11:55 بعد از ظهر
مدل جدید پولسار 220 توسط مهندسان غیور زمین ایران بازسازی و تحویل علاقه مندان داده شد ، وطنم پاره تنم :D ;)

Ali
09-10-1395, 10:39 بعد از ظهر
سلام ، اگزوز تاثیری رو تاپ اسپید و مصرف سوخت نداره تا اونجایی ک من میدونم ، فقط شتاب موتور بهتر میشه و البته اینکه موتور وقتی خنک تر کارکنه بواسطه اگزوز بهتر ، کارایی انجین هم بهتر میشه

اگر اگزوز بی سر و صدا میخوای علی جان ک اگزوز خود 220 بهترین گزینست ، من زیاد با تایگر موافق نیستم بدون سایلنسرشو ک دیدم صدای تراکتور و قار قار میکرد فجیع ! بهترین اگزوز توی این رنج اگزوز های آکراپویچ هستن البته همراه با سایلنسر ک یک صدای بم و نسبتا نرمی رو پالس ها داره ، چون خود انجین پالس صدای خاصی داره بنظرم این اگزوز باعث صدای دلنشین و نسبتا نرم میشه ، یوشیمورا هم ک بدجور جیغ میکشه رو تک سیلندار و جالب نیست !

در مورد اگزوز آر اس هم برای قشنگی و شیک شدن خوبه ولی صداش ک چ عرض کنم ، روی خود آر اس چیه ک بخواد صدای 220 تغییر کنه ؟

درسته تایگر صداش بدون سایلنتر یه مقدار زیاده اما با سایلنتر یکم شبیه اپاچی میشه یکم بیشتر البته ولی ازون حالت نسبتا گوش خراش خارج میشه ولی وزنش خیلی کمه
قیمتشم حدود 500 باشه فکر کنم دقیق نمیدونم

Sadegh.galaxy
11-10-1395, 11:01 قبل از ظهر
[QUOTE=Exel;321684]مدل جدید پولسار 220 توسط مهندسان غیور زمین ایران بازسازی و تحویل علاقه مندان داده شد ، وطنم پاره تنم :D ;)

دادا این هنده،به چهره ها و نوشته های روی دیوار دقت کن.

Exel
12-10-1395, 12:30 قبل از ظهر
درست میگی ، ولی مهم نیت قضیست که بدست دوستداران این موتور آپدیت شد بالاخره :D

Garbaz
20-10-1395, 07:12 بعد از ظهر
دوستان سنسور دمای موتور جدیدا روشن میشه ، اوایل فکر می کردم شاید موتور داغ می کنه ولی جدیدا تا سوییچ باز می کنی و هنوز استارت نزدی هم روشن میشه ، راهی برای تعمیر هست

farshad 54
21-10-1395, 12:58 قبل از ظهر
دوستان سنسور دمای موتور جدیدا روشن میشه ، اوایل فکر می کردم شاید موتور داغ می کنه ولی جدیدا تا سوییچ باز می کنی و هنوز استارت نزدی هم روشن میشه ، راهی برای تعمیر هست

اگر روغنت کمه یا خیلی وقته عوض نکردی اول روغنشو عوض کن اگر درست نشد سنسور دمای روغنش یا کثیفه یا خرابه
اون علامت درجه حرارت روغن هست

Morteza220
22-10-1395, 12:17 قبل از ظهر
سلام.دوستان تو کارت موتور 220 حجم موتورو چند زده؟ همون 220 زده یا کمتر؟
بعد هم اینکه من سنم زیر 23 هست و با توجه به اینکه فعلا تا 200 سی سی مجازه طبق گواهینامه اگه مثلا موقع تصادف بخوام از بیمه استفاده کنم بیمه جواب میده؟

erfi.747
22-10-1395, 09:35 بعد از ظهر
متاسفانه شایعه هست و این دوسایت ب اشتباه چنین چیزی رو در اطلاعات موتور نوشتن ، پیش میاد ازینجور اشتباه ها
و اما چهره جدید و جذاب پالس 220 ، مدل 2017 ، موتوری ک انگار حالا حالا ها فکر کنار رفتن رو نداره

220 جدید همراه با انجین BSIV

چطوری داداش ردیفی ؟ این انجین BSIV چی هست حالا چه تغییراتی داشته ؟

Seyed.mahdi
23-10-1395, 09:50 بعد از ظهر
بعد هم اینکه من سنم زیر 23 هست و با توجه به اینکه فعلا تا 200 سی سی مجازه طبق گواهینامه اگه مثلا موقع تصادف بخوام از بیمه استفاده کنم بیمه جواب میده؟

این سوال بنده هم هست.
عزیزان در صورت حادثه بیمه تعلق نمیگیره؟

8446215713
23-10-1395, 10:00 بعد از ظهر
این سوال بنده هم هست.
عزیزان در صورت حادثه بیمه تعلق نمیگیره؟
چرا 220 نزنن تو کارت!!! الان 250 رو هم 249 میزنن.
این شرکتای بیمه خیلی سخت پول میدن و دنبال کوچکترین بهانه هستن. خدا نکنه آدم تصادف کنه که بیمه بهترین جاشه. از راهنمایی رانندگی و کلانتری و پارکینگ و دادگاه و پزشکی قانونی بگیر تا بیمارستان و .... این همه فیلتر هست. اونوقت میبینی اون 20 سی سی اضافه دمار از روزگار آدم درمیاره. اگه هم مقصر باشی که دیگه واویلا.

farshad 54
23-10-1395, 10:35 بعد از ظهر
وقتی تو گواهینامه زده تا 200 سی سی یعنی اگر موتور 205 سی سی هم سوار باشی خلاف قانون عمل کردی
و بیمه هم که دنبال ندادن و حداقل دادن خسارته و همین مسئله رو میتونه بامبول کنه
بالای 200 سی سی فقط طبق شرایطی که تو گواهینامه زده مجاز محسوب میشه
از بحث تاپیک خارج نشیم
بالاخره 220 انژکتور میشه یا نه ؟
کسی خبر داره

erfi.747
24-10-1395, 01:17 قبل از ظهر
وقتی تو گواهینامه زده تا 200 سی سی یعنی اگر موتور 205 سی سی هم سوار باشی خلاف قانون عمل کردی
و بیمه هم که دنبال ندادن و حداقل دادن خسارته و همین مسئله رو میتونه بامبول کنه
بالای 200 سی سی فقط طبق شرایطی که تو گواهینامه زده مجاز محسوب میشه
از بحث تاپیک خارج نشیم
بالاخره 220 انژکتور میشه یا نه ؟
کسی خبر داره
والا من از یکی از فروشنده های گمرک پرسیدم گفت که قراره به خاطر قضیه ممنوعیت تولید موتور کاربراتی 220 های انژکتور رو وارد ایران کنند . همونطور هم که میدونین اولین سری های 220 انژکتور بودند بعدا کاربراتی شدند از یه طرفی خیلی ها میگن که دولت این داستانو پیاده کرده که قیمت موتور بپره بالا چون یک سال و نیمی میشد که ثابت بودن قیمت ها و میگن که این قانون برداشته میشه اما قیمت ها همینطور افزایش یافته میمونه درست عین داستانی که برای ماشینا شد . حالا معلوم نیست اما احتمال ورود پالس 220 انژکتور بالاست فعلا هم باجاج یه تغییراتی تو سیستم برقی داده مثل اینکه ( BSIV engine )

sajjadme
26-10-1395, 10:53 بعد از ظهر
دوستان اون چیزی که در سایت های هند نگاه کردم ....همچنان کاربرات برقی هست و هنوز انژکتور ندادن بیرون ....البته تا اونجا که من دیدم
شاید توی ایران مثل سی جی خودشون انژکتور کنن ۲۲۰ رو ...
یه سوال از بچه هایی که گمرک رفت آمد میکنن ....
هنوز هم ۲۲۰ هست توی موتور فروشی ها؟ البته صفرش منظورمه ...
قیمتش چقدره؟
توی رشت که تموم شد نمایندگی گفت دیگه نمیاریم
میخوام بدونم توی تهران باقی مونده چیزی ؟

kaveh_am
27-10-1395, 01:02 قبل از ظهر
دوستان اون چیزی که در سایت های هند نگاه کردم ....همچنان کاربرات برقی هست و هنوز انژکتور ندادن بیرون ....البته تا اونجا که من دیدم
شاید توی ایران مثل سی جی خودشون انژکتور کنن ۲۲۰ رو ...
قیمتش چقدره؟
تا جای که من میدونم... کاربرات برقی=انژکتور

erfi.747
27-10-1395, 06:16 بعد از ظهر
تا جای که من میدونم... کاربرات برقی=انژکتور
طرز کارشون خیلی شبیه هستش اما یه سری فرق دارند اول این که انژکتور به صورت پودری مخلوط سوخت و هوا رو اسپری میکنه درون سیلندر اما کاربرات به صورت سوزنی تزریق میکنه
دوم انژکتور دارای سنسور های بیشتری نسبت به کاربرات برقی هستش سنسور اکسیژن سنسور گاز سنسور منیفولد خروجی و ...
سوم پمپ بنزین در موتور های انژکتوری به صورت برقی هستش یعنی به محض اینکه شما سوویچ رو روی حالت on میذارین پمپ شروع میکنه به کار کردن و بنزین و هوا رو به پشت سوپاپ ورودی میرسونه
در کل انژکتور داستانای الکترونیکی و برقیش بیشتره کاربرات برق فقط دما رو میسنجه و چند ثانیه گاز میده موقع استارت زدنم اگه نیاز باشه مثل ساسات بنزین رو زیاد میکنه

Seyed.mahdi
27-10-1395, 10:16 بعد از ظهر
یعنی باید 220 رو ببوسم بزارم کنار؟؟!!:297: (بخاطر بالای 200 سی سی بودنش)

میخواستیم 220 بگیریم با خیال راحت گاز رو بدیم به موتور (البته خوب تا میکنم با موتور:دی اشتباه نشه) حالا ان اس تا 7 تومن (کم کارکرد) میتونه 2-3 سال کار کنه برا آدم؟!

اینم تقدیم به دوستان:

امروز جلوی امامزاده جعفر علیه السلام تو یاغ فیض دیدم واقعا که عالیه:

sajjadme
28-10-1395, 12:39 بعد از ظهر
قیمتش چقدره؟
جان هرکی دوس دارید جواب بدین
قیمتش اگه میدونید بگید

Seyed.mahdi
28-10-1395, 10:35 بعد از ظهر
قیمتش چقدره؟
قیمتش اگه میدونید بگید

سلام

سجاد جان بنده پرسیدم از نمایندگی فکر کنم هیرو تو خ هنگام

مضمون حرفشون این بود که گویا این قانون تق و لقیه و نمیتونن این کارو بکنن مثل ماشینا که نتونستن. ولی میگفت موتور صفر جدید نیاوردیم (نه 220 نه سی جی و هیچ کاربرات دیگه ای) چون مثل اینکه راهور از پلاک کردن موتور های (صفر) کاربراتی جلوگیری کرده. ولی هیچ چیز صد در صد نیست.

در ضمن قیمت 220 صفر کیلومتر مدل 95 هم 6800 هست. (پلاک شده)

sajjadme
29-10-1395, 06:52 قبل از ظهر
خدایی تهران قیمت زدی ؟؟؟ یعنی دارن ....خوب کجا قیمت زدی سید
آدرس یا شماره تلفن اونجارو اگه بدی ممنون میشم
من فقط دوتا گزینه دارم یا باید ۲۲۰ صفر بخرم یا آن اس دست دو ....
آن اس دست دو تر تمیز توی رشت یکی داره 7600 مدل ۹۵ سند سفید
یه دونه هم هست مدل ۹۴ ولی کارکردش کمتر ااز مورد قبل هست گذاشته ۷۸۰۰
اما من دلم با ۲۲۰ اتفاقا رفته بودم از یه یارویی بخرم رفتیم دیدیم کیلومتر رو دسکاری کرده بود کلی خط و خش داشت خلاصه نشد بخرم هرچی گشتم صفر هم نداشتن توی رشت
خلاصه اگه تهران جایی رو میشناسید که داشته باشن شمارشو یا ادرسشو بهم بدین

Seyed.mahdi
29-10-1395, 11:49 قبل از ظهر
بیا تهران داداش باید زیاد باشه تو گمرک.

اما همین سر خیابون ما تو رسالت یک موتور فروشی بزرگه که فک کنم نمایندگی فروش هیرو هم هست.
یک 220 سفید مشکی عروسک و یک آبی مشکی داره به قیمت 6800.بیشتر داشت 220 نمیدونم چی شد فروخت یا نمیدونم چیشد!

آدرس. شرق تهران-میدان رسالت-خیابان هنگام- نبش خیابان دانشگاه علم و صنعت بالاتر از قنادی زیتون.

sajjadme
29-10-1395, 12:05 بعد از ظهر
دمت گرم الان زنگ زدم همه نمایندگی های فروش پالس تهران
چندتاشون داشتن ...
من قرمز مشکی میخوام
مدل ۹۴ صفر داشتن میگفتن ۶۷۰۰ _۶۸۰۰
مدل ۹۵ میگفتن ۷۱۰۰ _۷۴۰۰
بنظرت مدل ۹۴ بخرم یا ۹۵
بعد چطوری بیارم ؟؟؟؟
بنظرتون باربری ببرم یا با اتوبوس کدوم احتمال خط و خش افتادنش کمتره ؟
موتور رو بخوام بذارم وانت که با وانت ببرن تا باربری یا ترمینال چقد درمیاد ؟
من که مال شهرستان چطور سند میزنن ؟
اگه بخوام مدتی سند سفید بمونه چطوری باید این کارو بکنم
بنظرتون چه ساعتی تهران باشم که کار توی همون روز تموم بشه
اصلا میشه توی یک روز کاری تموم کنیم همه کاراشو ؟

farshad 54
29-10-1395, 08:20 بعد از ظهر
از همون نمایندگی این سوالاتو میپرسیدی بهتر بود
این سوالا 60 بار تو سایت مطرح و جواب داده شده

Seyed.mahdi
29-10-1395, 11:03 بعد از ظهر
سجاد جان صد در صد 95 بگیر. سوال نداره که بخاطر 400-500 تومن یک سال مدل پایین تر بگیری.ولی صبر کن اگر راهم خورد از این سره کوچه ایه بپرسم مدل 220 هاش 94 ره یا 95. چون قیمت 6800 داد.
با اتوبوسم مگه موتور میارن اونم 220؟!:297:
نمیدونم اتوبوس رو ولی وانت که خط و خشی نداره اگر چادر پیچش کنی به امید خدا.ولی اگر خودت بیاری کلی جلو تری. کلی باید پول وسیله بدی.
اگر از مسیر های جاده ای بیای که مجبور به گاز دادن به موتور صفر کیلومتر هم نشی خوب میشه. روغن هم برای تعویض از تهران بگیر و شمال که رسیدی عوض کن.مثلا از جاده چالوس بیای نیاز به سرعت بیشتر از 60-70 تا هم نداری. هوا هم که فعلا خبری نیست از بارش و خشکه. البته دو سه بار هم چند دقیقه ای بین راه کنار وایستی و بزاری موتور خنک شه بهترم میشه برای صفر بودنش. شمال هم که نیازی به گاز دادن نیست.

در مورد اتمام یک روزه ی کار هم فکر میکنم اگر هشت صبح تهران باشی و کارای محضری رو تا 10 تموم کنی بعد هم تعویض پلاک و بعد هم صفا با 220:bunnyearsmiley: ان شاءالله

8446215713
29-10-1395, 11:37 بعد از ظهر
آقا سجاد بهترین راهت اینه که با یک موتورفروشی تو رشت صحبت کنی و بگی که تهران قیمت اینه و حتی جلوی طرف تماس بگیری. بلکه موتور فروشی رشت خودش راضی شه برات بیاره. این کار شدنیه

sajjadme
30-10-1395, 01:37 قبل از ظهر
ممنونم از دوستان خوبم ...
سید جون یه ذره با خودم فک کردم دیدم من که به قصد فروش دارم نمیخرم پس مدل زیاد برام مهم نیست صفر بودنش مهمه ...
از طرفی هم هفتصد تومن تفاوت قیمت یعنی با این هفتصد تومن میشه بیمه کرد و کلاه خوب خرید و انتقال موتور و اجاره نامه صوری برای اینکه بتونم بنام بگیرم چون ساکن تهران نیستم به نام نمیزنن ...
فقط مسئله ام این بود که موتور توی فروشگاه مونده از نظر فنی مشکلی نداشته باشه ...؟ به نظرتون ممکنه مشکلی پیش بیاد بخاطر بلااستفاده موندن؟؟؟
از طرفی این اولین موتورم هست و منم خیلی وقته موتور سوار نشدم نمیتونم سوارشم بیام بنابراین میخوام با وانت از فروشگاه ببرم تا باربری یا ترمینال ...بعد از اونجا هم اونا میارن تا رشت ....
میخوام بدونم باربری کجاست ...چند میگیرن ....وانت چقد میگیره تا ببره تا باربری ....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان کلاه کاسکت خوب باقیمت خوب یه چیزی که دریچه تهویه هوا داشته باشه و ضذ بخار باشه و فک متحرک ...بدون هدست چقدره ....کجا دارن توی اون حوالی گمرک ...؟
دستکش هم ممکنه بخوان بخرم ...چون دستان خیلی عرق میکنن دستکش حدودا چقدره ...
بعد یه چیز دیگه این صندوق های GIVI توی تهران کجا دارن .....کسی میدونه ؟؟؟
کلا صندوق و باکس های بغل خوشگل کجا دارن ....
خلاصه یه پولی جمع کردم هرچقدر بتونم وسایل بخرم چون معلوم نیست کی برم تهران ...خلاصه یه کمکی بکنید

Seyed.mahdi
01-11-1395, 07:55 قبل از ظهر
سجاد جان بنظر بنده هم چون مصرف کننده ای و میخوای لوازم بگیری همون 94 بگیر.
مدل 220 فروشگاه سره خیابونمون هم 94 بود.

در مورد بلا استفاده بودن بعید میدونم مشکلی داشته باشه باز اساتید هم اظهار نظر کنند بهتره.

وانت هم ببین داداش تهران تا دلت بخواد پیک موتوری و وانتی تلفنی هست و روی دیوار ها کمی بگردی تبلیغاتشون رو پیدا میکنی. تهران که اومدی ان شاءالله زنگ بزن یک قیمت دستت بیاد. بنده قیمت ندارم. بعد یک وانت هم از خیابون پیدا کن از اونم قیمت بگیر ببین چی میگه.

حالا که اولین موتورته خیلی خیلی حواست باشه. موقع ترمز گیری با ترمز جلو و مانوور مواظب باش موتور لنگر نندازه بزنی زمین. حفظ تعادل مهم ترین چیزه. تا چند وقت خیلی محطاتانه برو و بیا. حیف 220 نو هست که چیزیش بشه. ان شاءالله هم که مشکلی پیش نیاد به امید خدا.

کلاه کاسکت تا 400-500 تومن فکر کنم ایندکس باشه که خوبه. ولی حتما قبل از خرید با یک کلاه شناس و یا با بچه های سایت (بیا گروه تلگرامی پرشین موتور) بپرس چی خوبه. کلاه تنوع زیادی داره. تو گمرک هم خیالت راحت فروشگاه هایی که فقط کلاه میفروشن هم زیاده و هیچ نگرانی ای از بابت لوازم نداشته باش.
دستکش هم از 15-20 شروع میشه تا 150-200 شایدم بیشتر.
بازم تأکید میکنم در مورد کلاه و دستکش مخصوصا کلاه تحقیق کن و اطلاعات بدست بیار بعد برو خرید چون براحتی بهت میندازن کلاه 150 تومنی رو 400 میدن بهت. دنبال کلاه سبک باش.

GIVI باکس هم لوازم فروشی ها دارند و مشکلی از این بابت هم نیست و قیمت هم حدودا از 80-90 شروع میشه به بالا.

یا علی مدد

sajjadme
01-11-1395, 08:42 قبل از ظهر
دمت گرم سید ...
قیمت کلاه دستم هست تقریبا
قیمت دستکش و باکس رو نمیدونستم
کلاه بلوتوث دار رپیدو ۲۵۰۰۰۰
اون تذکراتی هم که دادی خیلی خوب بود ...اتفاقا تصمیم دارم یه مدت شبا یه خیابون هست که طول و عرض خیلی زیاده توی محلمون روز خلوته چه برسه شب ...اکثر آموزشگاه های رانندگی میرن اونجا ...منم میرم اونجا هم تمرین میشه هم برای اب بندی میشه همه دنده هارو رفت ...خلاصه انشاالله که چیزی پیش نمیاد ...فقط روغنش همون اول عوض کنم یا بذارم ۲۰۰ ۳۰۰ تا برم بعد،؟
انشاالله اگه خدا بخواد احتمال زیاد این هفته تهران میام میخرم
فروشنده های خوب رو نمیشناسم اگه کسی فروشنده خوب برای لوازم جانبی موتور میشناسه اسم و آدرسش بدین از همونجا بخرم ....دمتون گرم
یه سوال اینا همراه با موتور دفترچه منوال موتور رو هم میدن ...از نمایندگی پالس میخوام بخرم بنظرتون میدن ؟

sajjadme
02-11-1395, 12:51 قبل از ظهر
سلام و عرض ارادت
دوستان من برای روغن موتور یه سرچی زدم
توی لینک بالا خیلی اطلاعات خوبی داده ...
نوشته بود برای موتور های ۲۰۰۵ به بالا درجه کیفی sm استفاده بشه
بعد توی لیستی که داده که توی اون لیست برند های مختلف که چه درجه کیفی ای دارن و بعد چند کیلومتر کارکردشون رو از دست میدن
بهران سوپر پیشتاز sl داره ،sm نداره..ایرانول royal درجه کیفی sm داره و شرکت نفت سپاهان lizoil و نوشته بعد از 6000 تا ....
حالا بنظرتون ایرانول رویال خوبه ؟؟؟؟

farshad 54
02-11-1395, 10:08 قبل از ظهر
آقا شما اول موتور رو بخر ما ببینیم شماموتور خریدی بعد به امید خدا به بقیه چیزاش هم میرسیم
به حول قوه الهی

Exel
04-11-1395, 06:47 بعد از ظهر

سنسور دما و سنسور کمبود روغن سنسورای خیلی خطرناکی هستن و خیلی هم دقیق توی این موتور کار میکنن ، سنسور دما عموما اصلا نباید نمایش داده بشه زمانی نمایش داده میشه ک روغن یا ب انجین نمیرسه یا خیلی کم میرسه ک همون ی ذره هم خیلی داغ میکنه و فقط و فقط زمینه ساز قفل کردن موتور میشه ! حالا از کجا بدونیم سنسور سالمه ؟ عموما خود سنسور خراب نمیشه ، ی کابلی هست بغل سیلندر که ب سنسور وصل میشه اونو چک کنین اگر تو جاش لق میزد و بازی میکرد باید عوض بشه اما اگر سالم بود و سنسور به صورت مداوم روشن بود باید اویل پمپو نگاه کنین ک ببینین سالمه و یا نه ! سنسور روغن هم زمانی ک روشنه سه دلیل داره ، یا روغن کمه ، یا روغن شل شده یا اینکه اصلا به رادیات و انجین روغن نمیرسه ! ا

این دو سنسور بسیار بسیار مهم و خطرناک هستن ک من سر این دو سنسور چ خرج هایی ک پیاده نشدم

- - - Updated - - -

قیمتش چقدره؟
قیمتش اگه میدونید بگید

سلام ، باید باشه صفر ، باید برین تهران نگاه کنی
قیمتش هم همون حوالی 7 ت باید باشه

- - - Updated - - -

چطوری داداش ردیفی ؟ این انجین BSIV چی هست حالا چه تغییراتی داشته ؟

فداتم عزیزم ، بهینه شده همون انجین 220 هه ک خودشون ادعا دارن ک نسبتا قدرت بیشتری داره ولی روی کاغذ که همونه ، بیشتر برای کاهش آلودگی و این قضایا طراحی شده و تو همون هند کاربرد داره ، خیالت راحت تغییر خاصی نداشته

- - - Updated - - -

چندین دفعه ک جلو منو گرفتن به این موضوع اصلا توجهی نکردن ، حالا احیانا اگر خواست پلیس اذیت کنه شما با اعتماد ب نفس کامل بگو ، آره داداش اینو همون 200 قدیمه ، کارخونه خواسته یجوری بندازه بما :fingersmiley:

پ.ن : دیگه 20 سی سی حتی ارزش مطرح کردن هم نداره :|

sajjadme
04-11-1395, 09:37 بعد از ظهر
سلام دوستاااااان عزییییز...
امروز بلاخره به عشقم رسیدم....خریدم ...عکسارو هم در یه فرصت مناسب براتون میفرستم مطمئن شوید که گرفتم :)
اومدم تهران فروشگاه خانزاده موتور رو خریدم بعد میدون گمرک کلاه ردلاین قرمز فک متحرک با بلوتوث و عینک ...۲۳۵ تومن
یه قفل دیسک گرفتم ۳۵۰۰۰
یه دستکش هوندا گرفتم ۳۰۰۰۰
یه دونه ازین کاور ها هست که میبندم رو دسته موتور برای پاییز زمستون ...گرفتم چهارده ...
موتور رو هم بردم باربری ۴۰۰۰۰ به باربری دادم
۳۵۰۰۰ تومن هم به وانتی دادم تا موتور رو ببره باربری
خلاصه جاتون خالی بود دوستان

Seyed.mahdi
05-11-1395, 03:25 بعد از ظهر
سلام علیکم

به به مبارک باشه داداش
ان شاءالله چرخش برات بچرخه به امید خدا.
روغن رو هم بنظرم روی 50 تا 100 تای اول عوض کن و دوباره روی 400-450 یک بار دیگه هم عوض کن و بعد از اون هم هر 900 الی 1100 تا خوبه عوض کنی. هر چه زودتر بهتر. ولی فکر کنم هر 1000-1200 تا یکبار کافی باشه. باز اگر اساتید بهتر میدونن بفرمایند.
روغن هم بهران سوپر پیشتاز قرمز کافیشه.
عکس هم بزار از سالارت داداش

یا علی مدد

Exel
05-11-1395, 11:09 بعد از ظهر
سلام دوستاااااان عزییییز...
امروز بلاخره به عشقم رسیدم....خریدم ...عکسارو هم در یه فرصت مناسب براتون میفرستم مطمئن شوید که گرفتم :)
اومدم تهران فروشگاه خانزاده موتور رو خریدم بعد میدون گمرک کلاه ردلاین قرمز فک متحرک با بلوتوث و عینک ...۲۳۵ تومن
یه قفل دیسک گرفتم ۳۵۰۰۰
یه دستکش هوندا گرفتم ۳۰۰۰۰
یه دونه ازین کاور ها هست که میبندم رو دسته موتور برای پاییز زمستون ...گرفتم چهارده ...
موتور رو هم بردم باربری ۴۰۰۰۰ به باربری دادم
۳۵۰۰۰ تومن هم به وانتی دادم تا موتور رو ببره باربری
خلاصه جاتون خالی بود دوستان

اقا مبارکا باشه خداروشکر ک خریدی ، خیلی درگیر خرید این موتور بودی در جریان بودم
حالا دوستان پیشنهاد میکنن سوپر پیشتاز بریز نظرشون محترمه ، از اونجایی ک من ازین روغن زیاد دلخوشی ندارم و حتی ی بار تقلبیشون خیلی وقت پیش بهم انداختن ، پیشنهاد میکنم رغن فقط توتال20-50 بریزی ، فوق العادست !!! تا 5000 تا باهاش رفته بودم لامصب هنوز روغن بود ، تازه ایرانیش بود ، الان اماراتی و اصلش رو میخرم و استفاده میکنم و سر هر 2000 الی 2500 تا عوض میکنم ، نه ی ذره کم میشه نه اینکه کیفیتش انچنان میاد پایین ، بطوری ک تعمیرکارم میگه بقیشو بده من بریزم تو هوندام :D

هر چقدر ک میتونی برای روغن خرج کنی دریغ نکن ، موتورای باجاج ب روغن حساسن ، حتی 220 ، ک در این صورت ممکنه چن میلیون خسارت پیاده بشی

منتظر عکسات هم هستیم

Seyed.mahdi
06-11-1395, 12:07 بعد از ظهر
عزیز میگم جداً شما روی 2000 تا 2500 عوض میکنی؟ این که خیلی خوبه.
حالا این روغن اماراتی اصلیش نشانه خاصی داره تا آدم بفهمه؟
قیمت چقدر هست؟

Exel
06-11-1395, 08:29 بعد از ظهر
عزیز میگم جداً شما روی 2000 تا 2500 عوض میکنی؟ این که خیلی خوبه.
حالا این روغن اماراتی اصلیش نشانه خاصی داره تا آدم بفهمه؟
قیمت چقدر هست؟

سلام اره عزیز من از روغن دل خوشی ندارم پس همیشه بیشترین هزینه رو برای روغن میزارم کنار !
نسبت ب زمانی ک من عوض میکنم خیلی بیشتر جا داره ولی هر چی زودتر روغنو عوض کنی انجینت سالم تر میمونه !
نشونه خاصی ک والا ی مارک اصلی داره و اینکه نوشته شده Made In United Arab Emirates
نگران نباش بری پیش روغن فروشی ها خودشون ایرانی و اماراتیشو بهت معرفی میکنن، نمیدونم 4 لیتری اماراتیش فک کنم 78 ایناس ، ایرانیش 58 اینا ، فقط از تعویض روغنی ها ب هیچ عنوان روغن عوض کن

Seyed.mahdi
07-11-1395, 07:34 قبل از ظهر
اماراتی 4 لیتر 78 تومن میوفته لیتری 19.5 تومن تعویض هر 2500 تا.
بهران سوپر پیشتاز لیتری حدودا 12-13 تومن که باید نهایتاً هر 1500 تا عوض بشه.

پس با این تفاسیر توتال خیلی بهتره که.
بازم ممنون

sajjadme
08-11-1395, 10:13 بعد از ظهر
سلامی دوباره به دوستان گلم
خوب ااز اول شروع میکنم
اول از رشت حرکت کردم با یکی از رفیقام به اسم مجید ساعت هفت صبح به سمت تهران ....ساعت یک و نیم رسیدیم فک کنم ...خیلی اتوبوس لفتش داد ...توی تهران یکی دیگه از رفیقام که تهرانیه به نام پدرام اونجا برای کمک به من اومد دم جفتشونم گرم واقعا مرام گذاشتن ...
از آزادی یک راست با بی آرتی سه نفری رفتیم گمرک ...میدون رازی ..
از اونجا هم یک راست رفتیم فروشگاه بزرگ آقای خانزاده عزیز که نمایندگی فروش رسمی باجاج هم هستن ...خدایی ادم درستکار و خوش رفتار و فروشنده درس حسابی آیه خیلی خوشم اومد ازش قیمت هم عالی گفت ۲۲۰ مدل ۹۵ هفت تومن داد دقیقا روبروش فروشگاه دوکاتی یا بغلیش دقیق یادم نیست میداد هشت تومن ...
خلاصه ...بعد ایشون گفتن موتور خشک از انبار بیارن لینک عکس جیگرم ...قند عسلم.....توی فروشگاه

سرتون رو درد نیارم
بعد کار قولنامه انجام شد بیمه هم انجام شد فرستادیم باربری ....
بعد موتور فردایی ساعت ۱۰ صبح رسید رشت من فرداش ساعت هشت غروب رسیدم ...
بابا موتور رو تحویل گرفت با این که بیجک دست من بود ....عکسش رو فرستادم کار راه افتاد این عکس موتور توی وانت دم در خونه در حالی که من توی اتوبوس و روحم پیش موتوره

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۷۰۱۲۴_۱۷۳۳۵۰.jpg ([Only registered and activated users can see links])

بعد هم من رسیدم ....البته توی تهران بعد از انجام کار موتور رفتیم دنبال خرید وسایل جانبی که قیمت میزدم فضایی میگفتن ...
من عضو یه کانالی هستم به نام فور ریسینگ ...
صاحب کانال توی کار لوازم جانبی قیمتم عالی میداد گمرک مغازه داره ...
ردلاین با بلوتوث باکیفیت و فک متحرک و عینک گرفتم ۲۳۵۰۰۰
یه قفل دیسک بزرگ فلزی سنگین گرفتم ۳۵۰۰۰
یه دستکش موتورسواری هوندا گرفتم ۳۰۰۰۰
یه کاور دسته زمستونی روکش چرمی با داخل پشمی گرفتم ۱۴۰۰۰
دمش گرم ...
خلاصه منم رسیدم خونه موتور رو باز کردم با کلی شادی و سرور ....
روش سوار شدم کلاه رو گذاشتم و دستکشو پوشیدم و یه عکس مشتی به افتخار پرشین موتور و رفیقای گلم و اعضای گلش گرفتم

اینم آدرس کانال اون بنده خدا ...
@FORRACING
دم داش مجید و داش پدرام گرم
دم کاربر Digitalcanon هم گرم کلی راهنمایی کرد
دم آقای حامد فراهانی هم گرم ایشون هم کلی راهنماییم کردن
از پرشین موتور رو اعضای گلش ممنون که اینهمه اطلاعات خوب از موتور رو از اینجا و از اعضای خوب این فروم یاد گرفتم و تونستم موتور خوبی انتخاب کنم ....

Majidmsa
08-11-1395, 11:52 بعد از ظهر
سلام...قربون داش سجاد گل...انشالله ازش نهایت لذت رو ببری...و امیدوارم مثل همین هدف که با صبر و حوصله و تحقیق بهش رسیدی به تموم اهدافت تو زندگی برسی.:18

farshad 54
09-11-1395, 08:51 قبل از ظهر
به سلامتی آقا سجاد هم موتورشون رو خریدن مبارکش باشه
با سلامتی استفاده کنی برادر

Exel
09-11-1395, 06:12 بعد از ظهر
خب خداروشکر شما هم موتورتو ک خیلی وقت بود درگیریش بودی خریدی و داری کیفشو میکنی و فقط بهش زیاد فشار نیاد بزار اببندی شد تا جا داشت بهش گاز بده ، روغن خوب بریز ، نوه هاتم میتونن استفاده کنن ، ایشالا همه بچه های گل پرشین موتور ب مراد دلشون برسن ، ب خصوص 220 سوارای عزیز ک چنتایی شونو میشناسم ک هنوز ب عشقشون نرسیدن
مجددا مبارک باشه سجاد عزیز ♥

پوویا
11-11-1395, 11:54 بعد از ظهر
دعا کننین من پنج ساله میخوام یه موتور خوب بگیرم پولم به ان اس نمیرسه.بینه 180 و 220 موندم.اگه جایی سراغ دارید از دم اقساط بده ممنون میشم.و اینم بگن از رخه این 150 جدیدا هم خیلی خوشم میاد.حالا بنظرتون کدوم بهتره.در ضمن استفاده تو شهریم زیاده.بعضی وقتام باید تا کرج برم.تشکر

sajjadme
12-11-1395, 11:39 قبل از ظهر
اقا پویا عزیز سلام
انشاءالله که هرچه زود تر موتور بخری و بسلامتی استفاده کنی ازش
ببین بستگی به انتظار و استفاده ات داره
منم واقعا عاشق as200 شده بودم از نظر قیافه ...کلا کنسول ثابت خیلی دوس دارم ...
اما خوب ۲۰۰ ش نیومده ...ولی بهتر که من اونو نخریدم چون هم گرونتره حدود نه تا ده تومن میشه اگه بیاد هم اینکه باخیال راحت نمیتونی بهش گاز بدی ان‌اس حساسه موتورشونم یکیه
ولی باید ببینی که آیا انتظار داری که موتوری که میخری بتونه تورو یه مسافرت خوب و بی دردسر با مسافت نسبتا طولانی ببره ؟ اگه آره ۲۲۰ بخر اگه نه ان‌اس
حالا باید ببینی انتظار داری موتورت سرعت بالای ۹۰ رو راحت بره ....
اگه آره باید ۲۲۰ و ان‌اس ۲۰۰ رو انتخاب کنی ..
اگر هم نه که as۱۵۰وns۱۵۰ بگیر و یا ۱۸۰ ....
پیشنهاد من:
نتیجه اگر میخوای مسافرت بری راحت و سرعت بالای ۹۰ ۲۲۰
اگه مصرفت درون شهری هست ای‌اس یا ان‌اس ۱۵۰ بگیر
.................................................. ..............................
حالا یکم درباره اولین سواری با موتور بعد چند سال بگم
دیروز اولین بار با پالس ۲۲۰ رفتم بیرون
خیلی حال داد اصلا قابل تصور نبود
اول یک مقداری روندم بعد آینه هارو با پسرخالم نصب کردیم بعد رفتم کلی دور زدم دنده ها رو هم از یک تا پنج رفتم ولی سرعت رو از ۶۰ بیشتر نرفتم ...خیلی ترسناک بود
خلاصه هم دنده ها رو آب بندی میکنم هم ترمز ها و هم کلاچ و...
مزایاش رو میگم ...
شتاب واقعا عالی
سرعت عالی
تعادلش فوق العاده اس شهرما خیلی چاله چوله داره من تهران دیدم قم هم دیدم ولی واقعا هیچ کدومشون اندازه رشت چاله چوله نداره اینجا خودش یه پا افروده :gigglesmile:
و واقعا کنترل موتور عالی بود و راحت خیلی راحت نمیدونم چطور بیان کنم

قدرت مانور بنظرم قدرت مانورش خیلی هم کمتر ۱۲۵ ها نیست ولی من می ترسیدم مثل اونا لایی بکشم ...فرمان پذیری واقعا عالی و نرمه

صدای نرم و دلنوازش که اصلا بنظرم گوش خراش نیست و واقعا آرامش میده ...

دنده های نرم و روان...من فک میکردم خیلی باید دنده زدن سخت باشه ولی نرم بود

ترمز گیری عالی ...ترمز جلو فوق العاده است البته باید همیشه روی هر موتوری هستید ترمز گیری رو ترکیبی انجام بدید

نور دهی نوربالا و نورپایین عالی بود واقعا خیلی نور دهی خوبی داره
دیروز مجموعا ۷۶ کیلومتر راه رفتم با موتور
.................................................. ...
حالا درباره نقاط ضعفی که دیدم بگم
ترمز عقبش ضعیف هست و طبیعیه ...چون ترمز جلو دو پیستون هست و ترمز عقب تک پیستون بنابر این واقعا نسبت به ترمز جلوش ضعیفه ....ولی فک کنم نسبت به موتورای دیگه باید ترمز عقب خیلی بهتری باشه ...
خلاصه اگه عقب هم دو پیستون بود عالی میشد
یه ضعف دیگه ای که داره ...نداشتن شمارنده ی دنده هست واقعا اذیتم میکنه ‌...چندبار تا الان خاموش کردم:297:
.................................................
حالا مشکلاتی که با موتور دارم
من شنیده بودم راهنمای ۲۲۰ قطع کن اتومات داره ولی تا الان واسه من قطع نکرد ....بنظرتون مشکل کجاست ؟؟؟؟؟؟
یه مشکل دیگه که از بالایی بدتره ترمز جلو رو حین راه رفتن میگیرم یه صدایی میده که خیلی عجیبه...صدای دیسک هم نیست یه صدای عجیبیه نمیدونم چجوری بگم صدایی شبیه به رررررررر میده. خلاصه صدای عجیبی میده نمیدونم بعد از آب بندی درست میشه یا مشکلی داره
توی کاتالوگش هم نوشته روغن باجاج باید بریزید نمیدونم توی بازار هست یانه ...کسی میدونه
ممنونم از همه

پوویا
12-11-1395, 09:03 بعد از ظهر
تشکر.میخواستم بدونم سواری و قدرت 180 با 220 چقدر فرق میکنه؟حقیقتش من با رخه 180 بیشتر حال میکنم یکم جمع و جور تره ولی 220 بزرگتره با ابهت تره.اگه خدا بخواد برجه 2 ساله جدید میگیرم.چون بعضی وقتها مجبورم گاز کش برم کرج یا راه دور واسه کار نمیشه رو آر اس یا ان اس حساب کرد واقعا

sajjadme
13-11-1395, 06:35 قبل از ظهر
ببین قدرت پالس ۲۲۰ ۵ اسب بخار بیشتره و گشتاورش هم ۵ نیوتون بر متر بیشتره بنابر این هم شتاب و از اون مهم تر تاپ اسپید بیشتره ...
و اینکه می فرمایید که ۲۲۰ بزرگتره با عرض پوزش باید بگم کاملا طولشون باهم برابره و وزن ۲۲۰ فقط پنج کیلو بیشتر از ۱۸۰ هست و اتفاقا as طول بیشتری نسبت به ۲۲۰ داره ...پس اصلا نگران گنده بودنش نباش چون هیچ جا مشکلی ایجاد نمیکنه ...اندازه اش کاملا مناسب هست چه برای شهر چه برای جاده بزرگراه ...
اینم بگم علاوه بر اینکه پالس ۱۸۰ قدرت و گشتاور کمتری داره باید بگم که هوا خنکه و رادیات نداره من ۲۲۰ رو از میدون رازی فروشگاه خانزاده خریدم هفت تومن بعد بیمه غیره رو پرداخت کردم بنظرم عالیه اگه پولت جور میشه بخر درضمن بگم که ۲۲۰ و بقیه موتور های کاربرات فعلا توقف تولید خوردن هرکی بگه مدل ۹۶ دارم دروغ میگه ...
....................................
دوستان میشه به مشکلات من رسیدگی کنید ...مسئولین که رسیدگی نمیکنن:grouphug:

حالا مشکلاتی که با موتور دارم
من شنیده بودم راهنمای ۲۲۰ قطع کن اتومات داره ولی تا الان واسه من قطع نکرد ....بنظرتون مشکل کجاست ؟؟؟؟؟؟
یه مشکل دیگه که از بالایی بدتره ترمز جلو رو حین راه رفتن میگیرم یه صدایی میده که خیلی عجیبه...صدای دیسک هم نیست یه صدای عجیبیه نمیدونم چجوری بگم صدایی شبیه به رررررررر میده. خلاصه صدای عجیبی میده نمیدونم بعد از آب بندی درست میشه یا مشکلی داره
توی کاتالوگش هم نوشته روغن باجاج باید بریزید نمیدونم توی بازار هست یانه ...کسی میدونه
ممنونم از همه

farshad 54
13-11-1395, 08:40 قبل از ظهر
شاید قطع کن راهنماش رو تو مدلای جدید ورداشتن
اون صدا هم اگربعد 300 کیلومتر کارکرد نیافتاد به موتور ساز نشونش بده
راجب روغن هم 40000 بار صحبت شده برای محصولات باجاج روغن بهران سوپر پیشتاز 20 _ 50 sl استفاده بشه
اون روغن باجاج هم مشخصاتش دقیقا با بهران یکیه

Exel
13-11-1395, 08:17 بعد از ظهر
ببین قدرت پالس ۲۲۰ ۵ اسب بخار بیشتره و گشتاورش هم ۵ نیوتون بر متر بیشتره بنابر این هم شتاب و از اون مهم تر تاپ اسپید بیشتره ... و اینکه می فرمایید که ۲۲۰ بزرگتره با عرض پوزش باید بگم کاملا طولشون باهم برابره و وزن ۲۲۰ فقط پنج کیلو بیشتر از ۱۸۰ هست و اتفاقا as طول بیشتری نسبت به ۲۲۰ داره ...پس اصلا نگران گنده بودنش نباش چون هیچ جا مشکلی ایجاد نمیکنه ...اندازه اش کاملا مناسب هست چه برای شهر چه برای جاده بزرگراه ... اینم بگم علاوه بر اینکه پالس ۱۸۰ قدرت و گشتاور کمتری داره باید بگم که هوا خنکه و رادیات نداره من ۲۲۰ رو از میدون رازی فروشگاه خانزاده خریدم هفت تومن بعد بیمه غیره رو پرداخت کردم بنظرم عالیه اگه پولت جور میشه بخر درضمن بگم که ۲۲۰ و بقیه موتور های کاربرات فعلا توقف تولید خوردن هرکی بگه مدل ۹۶ دارم دروغ میگه ... .................................... دوستان میشه به مشکلات من رسیدگی کنید ...مسئولین که رسیدگی نمیکنن:grouphug: حالا مشکلاتی که با موتور دارم من شنیده بودم راهنمای ۲۲۰ قطع کن اتومات داره ولی تا الان واسه من قطع نکرد ....بنظرتون مشکل کجاست ؟؟؟؟؟؟ یه مشکل دیگه که از بالایی بدتره ترمز جلو رو حین راه رفتن میگیرم یه صدایی میده که خیلی عجیبه...صدای دیسک هم نیست یه صدای عجیبیه نمیدونم چجوری بگم صدایی شبیه به رررررررر میده. خلاصه صدای عجیبی میده نمیدونم بعد از آب بندی درست میشه یا مشکلی داره توی کاتالوگش هم نوشته روغن باجاج باید بریزید نمیدونم توی بازار هست یانه ...کسی میدونه ممنونم از همه سلام ، سجاد عزیز قطع کن اتومات 220 مشکلی نداره ولی تو کمترین حالت ممکن اگر شما گردش داشته باشی شاید تاثیر نداشته باشه ، زیاد رو این موضوع حساس نباش صدا در مورد ترمز دیسک هم به احتمال زیاد باید از نو بودن لنت هات باشه روغنو هم تو صفحه قبلی من کاملا توضیح دادم البته نظرات سایر دوستان هم قابل احترامه موفق باشی

Seyed.mahdi
14-11-1395, 07:18 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان

بنده شرایط کاریم طوری داره میشه که احتمالا مجبور میشم حدود 150 کیلومتر در روز روی موتور باشم که حدود 70-80 کیلومترشم اتوبان و بزرگراه حساب کنید!
این یعنی حدود 50 هزار کیلومتر در سال! رقمی که شاید یک نفر در 4-5 سال موتور سواری هم بهش نرسه!

حالا عرضم اینه که دوستان تجربه ای در این ضمینه یا اطلاعی از تجربه دیگران دارند که موتوری مثل 220 میتونه جواب گویه این فشار باشه؟
یعنی سر یک سال یا بیشتر از اون موتور هنوز رو پا و بی خرج کار میکنه؟
البته رسیدگی (نسبتاً) به موقع رو هم در نظر بگیرید مثلا تعویض هزار به هزار روغن.

تشکر از عزیزان

farshad 54
14-11-1395, 07:15 بعد از ظهر
220 موتوری نیست که حالا حالا ها از نفس بیفته بهش برسی سالها برات کار میکنه
220 سراغ دارم 300000 تا کارکرده هنوز مثل مرد میره و میاد

Seyed.mahdi
19-11-1395, 01:50 بعد از ظهر
سلام

سجاد جان کجایی برادر؟
220 افتاد زیره پاتون دیگه پرشین نمیای؟ :gigglesmile:

تاپ اسپید چند زدی برادر؟
تجربه استفاده چند روزتو بفرما.

sajjadme
21-11-1395, 03:13 بعد از ظهر
سلام ...
اره دیگه خلاصه خوش میگذروندم ...
البته اگه پروژه های دانشگاه نبود خیالم راحت تر بود.
خلاصه جونم براتون بگه ...یه روز ۱۳۰ کیلومتر باهاش راه رفتم خیلی حال داد البته خسته شدم خیلی ...مچم درد گرفته بود همچنین کتفم ...علتش هم اینه که موتورسواری به معنای واقعی توی عمرم نکرده بودم ...فوقش ده دیقه نشسته باشم توی سطح شهر...
وگرنه موتور خیلی راحته...
اگه شنیده باشید اینجا برف خوبی اومده بود که هنوزم آثارش هست ...
من سه روز پیش با موتور رفتم دور دور که ۱۳۰ کیلومتر رفتم ...تقریبا همه خیابونا خیس بود و دوطرف جاده برف ...ولی اصلا توی ترمز گیری ها و حرکت بعد از ترمز گیری احساس لیز خوردن و ناامنی نداشتم خیلی مطمئن بود رانندگی باهاش ...بنظرم که لاستیکاش هیچ مشکلی ندار چسبندگی خوبی دارن.....مشکل نحوه ترمز گیری هست که باید ترکیبی انجام بشه هیچ مشکلی هم پیش نمیاد...
فقط جاهایی که برف اونم با ضخامت مثلا بیشتر از یک سانت روزمین بود واقعا سخته چون لاستیک ها مال افرود نیستن که و طبیعیه که لغزنده و خطرناک باشه
من از طرف جاده قدیم سنگر رفتم و خلاصه لحظاتی که همیشه شبا خوابش رو میدیدم بلاخره به واقعیت پیوست و من همچنان باورم نمیشد ....واقعا از خدا ممنونم و لحظه به لحظه حین موتور سواری خدارو شکر میکنم ...
پیش نمایش گذاشتم چون تعدادشون زیاد بود.

واقعا لحظاتی بودن که فقط توی خواب میدیدم واقعا جای تک تک شما خالی بود

درباره تاپ اسپید من کلا دنده هارو روی دور موتور چهار تا پنج عوض میکنم که سرعت توی دنده پنج تقریبا ۷۳ میشه ...ولی
یک بار توی جاده رشت فومن اون قسمت که درخت ها دوطرف جاده هستن گفتم یک مقدار دور موتور رو بالا ببرم ببینم چه جوری میشه
البته دنده های قبلی رو اصلا پر نکرده بودم و همون روی چهارو نیم عوض کرده بودم ولی دنده پنج رو گفتم یه گازی بدم ....
۱۲۵تا رفتم ...ولی دور موتور رو نگاه نکردم جرات نکردم جای دیگه رو نگاه کنم بعد هم سریع دور موتور رو آوردم روی چهارو نیم که موتور آسیب نبینه
روغن موتور رو هم اولین بار سر صد کیلومتر عوض کردم.
بنزین هم بعد از روغن ریختن فول کردم
۲۳۰ و خورده رفتم یه خط از نشانگرش کم شد نمیدونم چرا اول شک کردم که شیر بنزین رو دسکاری کردم بعد نشون دادم گفت درسته
همه چیزش عالی خدارو شکر واقعا راضی ام ...راضی که واسه یه لحظه اشه ...
فقط مشکلی که دارم همون قطع کن راهنماست که تاالان یک بارم کار نکرده اعصابم خورد کرده...
ترمز گیری هم عالیه توی هوای بارونی یاوقتی زمین خیس هست ۵۰-۵۰ وقتی هم زمین خشک باشه ۷۵ جلو ۲۵عقب.
بازم میگم توی رد کردن چاله چوله ها واقعا موتور امنی هست ....ولی خطرناک ترین ناهمواری برای موتور
ترک های طولی جاده هاست که فوق العاده خطرناکه ...از چاله چوله ها هم خطرناک تره ...خیلییییییی باید مواظب باشید اصلا از روی اونا حتی یک لحظه اونم برای تغییر لاین رد نشید .
دیگه چیزی به نظرم نرسید.
چیزی دیدم یا نکته ای یادم اومد حتما مینویسم ...
از دور دور ها و جاهای قشنگ گیلان هم عکس میذارم ولی متاسفانه تقریبا یک هفته آینده رو بارون داریم جایی نمیتونم برم الان منو غم گرفته ...

sajjadme
25-11-1395, 04:02 بعد از ظهر
دم بچه های سایت گرم که راهنمایی کردن و دم خونواده و اطرافیانم گرم که منه نا متعادل رو تحمل کردن حالا چرا نامتعادل خودتون بخونید:gigglesmile:
یه خلاصه ای از خودم بگم
شانس اوردم ...۲۲۰ خریدم
من خیلی این در اون در میزدم
اولین موتوری که خوشم اومد ازش خیلی سال پیش حدود نه سال پیش بود از رادیسون ۲۴۸ قرمز مشکیشو خوشم اومده بود
بعد مگلی
بعد اونجر
پیشرو پارس
دایچی ۲۵۰
ان‌اس
بعد رفتم تو فاز موتور های ۲۵۰ چهارسیلندر
هورنت و بندیت و زیل
ای ایکس وان
بعد تی دی آر ۲۵۰
ان‌اس
اپاچی ۱۸۰
بعد ۲۲۰
و بعد دایلیم
بعد هیو نیکد
بعد هیو اکسیو بعد دوباره دایلیم
و ۲۲۰
بعد دوباره ان‌اس
آخرش پالس ۲۲۰ خریدم تقریبا به ترتیب گفتم
یعنی دهن خودم و اطرافیان و سایت پرشین موتور و اعضا و مدیران و پدر و مادرم رو سرویس کردم تا موتور خریدم:4chsmu1:

Seyed.mahdi
25-11-1395, 07:32 بعد از ظهر
سجاد جان ان شاءالله که مبارک باشه داداش و برات اومد داشته باشه
خوشحالم که بسلامتی داری با موتور حال میکنی. شکر خدارو هم که اصلا فراموش نکن.

بعد من یک سوال داشتم از 220 سوار ها و یا باتجربه ها که نرمی این موتور در چه سطحیه؟ مثلا بنده روی این 135 واقعا اذیت میشم روی دست انداز ها به بدترین نحو رد میکنه البته نسبت به طرح ویو و سی جی که خیلی بهتره ولی روش اذیت میشم.

حالا سوالم اینه که نرمیش چطوره؟ هم زین و هم فنر هاش. عملکردش در دست انداز های کوچک و بزرگ چطوره؟

دوستانی که مسیر های طولانی رو روش بودن و کلاه هم سرشون بوده بفرمایند خستگی و کمر درد یا گردن درد نگرفتن؟

من با 135 میرفتم رودهن و کلاه راپیدو 1800 گرمی و کمر درد و گردن درد میگرفتم بعد یک کلاه تقریبا 1000 گرمی یعنی یک کیلویی گرفتم و میرم رودهن بازم کمر درد و گردن درد رو میگیرم البته کمی کمتر.

220 چطوره عملکردش؟
نسبت به ان اس و آپاچی هم حتما مقایسه ای بفرمایید.

بسیار ممنونم از توجه عزیزان
یا علی

mohamad.gh
25-11-1395, 07:47 بعد از ظهر
دوستانی که مسیر های طولانی رو روش بودن و کلاه هم سرشون بوده بفرمایند خستگی و کمر درد یا گردن درد نگرفتن؟

من با 135 میرفتم رودهن و کلاه راپیدو 1800 گرمی و کمر درد و گردن درد میگرفتم بعد یک کلاه تقریبا 1000 گرمی یعنی یک کیلویی گرفتم و میرم رودهن بازم کمر درد و گردن درد رو میگیرم البته کمی کمتر.

یا علی
سلام ، من ان اس دارم ، حالت نشستنش تقريبن مثل ٢٢٠ ميمونه ، تا ٦٠٠ تا ك مشكلي نداشتم هر ٢ ساعت ب خودم استراحت ميدم ، ي بار ٩٠٠ تا ي كله رفتم ي خورده گردنم خسته شد . كلام ١٢٠٠ وزنشه ، كلاه جديدم ك گرفتم ١٥٠٠ با هيچ كدوم مشكلي ندارم . با ورزش عظلات گردن و كمرمو قوي ميكنم . اميدوارم بتوني موتور دلخاهتو پيدا كني (:

Exel
26-11-1395, 12:14 قبل از ظهر
سجاد جان ان شاءالله که مبارک باشه داداش و برات اومد داشته باشه
خوشحالم که بسلامتی داری با موتور حال میکنی. شکر خدارو هم که اصلا فراموش نکن.

بعد من یک سوال داشتم از 220 سوار ها و یا باتجربه ها که نرمی این موتور در چه سطحیه؟ مثلا بنده روی این 135 واقعا اذیت میشم روی دست انداز ها به بدترین نحو رد میکنه البته نسبت به طرح ویو و سی جی که خیلی بهتره ولی روش اذیت میشم.

حالا سوالم اینه که نرمیش چطوره؟ هم زین و هم فنر هاش. عملکردش در دست انداز های کوچک و بزرگ چطوره؟

220 چطوره عملکردش؟
نسبت به ان اس و آپاچی هم حتما مقایسه ای بفرمایید.

بسیار ممنونم از توجه عزیزان
یا علی

وزن بالای موتور یکی از فاکتور های تعادل بهتر ، سواری نرم تر و همراه با امنیت بیشتر هست ، تو اینکه سیستم تعلیق یا کمک های 220 نسبت به 135 قوی تر و کار آمد تر هست هیچ شکی توش نیست !
من تابستونا شبی 3-4 ساعت حداقل با موتور یکسره سواری میگیرفتم واقعا احساس خستگی چندانی نداشتم ، تو جاده فاکتور های خیلی خوبی نسبت ب موتورای هم رده خودش داره ، واقعا استحکام و پایداری عالی داره تو بدترین شرایط باهاش رانندگی کردم ، بارون ، تگرگ ، برف ، باد و طوفان ، وقتی روش دو ترک بشینین واقعا سنگین ترین باد ها هم نمیتونن موتور رو منحرف کنن ، چنین چیزی رو ک میگم با سرعت 120-130 تا تجربه کرد م ،در صورتی ک اپاچی هایی ک دوستان داشتن تو این وضعیت هوایی اصلا جرات نداشتن گاز بدن ، خیلی راحت اپاچی از مسیرش منحرف میشه ، از لحاظ نرمی اپاچی کلا به خاطر طرز نشستن راکب خسته کنندست !
کلاه تاثیر خیلی زیادی نداره ، نمیگم اصلا تاثیر نداره ولی اگر با کلاه 1 کیلویی شما خسته میشن ، پس احتمالا از نظر جسمانی کمی ضعیف هستین ، ی کلاه دارم کم کم 4-5 کیلو هست ، زمانی ک 125 داشتم ، هیچوقت هم بهم فشار چندانی نیاورد ! تاکید میکنم 220 نسبت به 135 کاملا نرم تر و راحت تر هست سواریش ، ان اس هم از 220 نرم تره ولی خب بخاطر مونو شاک بودنش کوچکترین ضربه رو جذب میکنه و ناخودگاه به راکب هم وارد میشه ...

sajjadme
26-11-1395, 02:59 قبل از ظهر
من هم مشکل مچ درد و گردن درد رو بخاطر کلاه کاسکت داشتم و علتش هم این بود که اولا هم ورزش رو مدتی بود کنار گذاشته بودم هم کلا موتورسواری به این شکل کاملا تازگی داشت
با انجام ورزش های مچ و گردن و حرکت شنا خیلی بدنم آماده تر شده و از این نظر مشکلی نیست من توی اون شرایط که برای بدنم تازگی داشت اون روزی که توی برف رفتم عکس گذاشتم تقریبا نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر رفتم و فقط گرفتگی عضله داشتم میخوام بگم به مهره های کمر و گردنم اسیبی وارد نشد فقط گرفتگی عضله اونم گفتم علتش رو مثل کسی که بعد از چند سال بره فوتسال و سنگ تموم بذاره بعد تا دوهفته عضلاتش گرفته است ...اونجوری
کلاه منم ردلاین هست دقیقا ۱۸۰۰ وزنش هست که کاملا غیر استاندارد ....وزن استاندارد کلاه کاسکت ۴۰۰ گرم هست
در مورد چاله چوله هم گفتم واقعا تعادل بینظیره کمترین ضربه ی ممکن رو منتقل میکنه به راننده ....واقعا عالیه ...
نرمیش هم بینظیره واقعا ....
تعادل توی سرعت عالی
تعادل دربرابر باپ خوب
شتاب عالی در حد خودش
سرعت عالی
نرمی زین خوبه ولی بهترم میتونه بشه میشه یه زین ژله ای پهن خرید گذاشت روش طبیعتا خیلی راحت تر میشه ولی خوب ضایع میشه مگر اینکه روکش چرم بدی بدوزن خلاصه میشه
صدای اگزوزش عالی و نرم و گوش نواز
نوردهی واقعا عالی
وااااآی صدای بوقش فوق العاده است
مصرف بنزینش خیلی خوبه
تنظیم اینه اش رو مشکل دارم هنوز نتونستم درست تنظیمش کنم نصف اینه فقط دستام رو نشون میده
فرمونش میتونستین بالاتر باشه تا آدم یکم راحت تر بشینه
اگه گیربکسش شش دنده بود عالی میشد

navid.ba
26-11-1395, 03:30 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان 220 سوار راستش من این موتورو یه 3 ماهی میشه خریدم ولی زیاد باهاش راه نرفتم حدود 400 کیلومتر و موتور صفر مدل 95 خریدم 2 تا مشکل دارم کسی اگه راهنماییم کنه ممنون میشم 1. اینکه قطع کن راهنما موقع دور زدن کار نمیکنه و قطع نمیکنه 2. با هر بار استارت زدن موتور میره رو ساسات و حتی اگه گرم باشه میره رو دور 4 چند ثانیه میمونه میخواستم بدونم این طبیعیه یعنی همشون اینجورین یا نه موتور من مشکلی داره؟؟!! مرسی از همه

Seyed.mahdi
26-11-1395, 07:15 قبل از ظهر
از دوستان عزیز بابت راهنماییشون بسیر ممنونم.

220 واقعا عجب موتوریه.
دنده پنج رو دور 8 هزار تقریباً 121-122 تا میره در حالی که بار ها دیدم ان اس تو دنده 6 هم رو دور 8 هزار خیلی بره 120 تاست. واقعا جالبه این موتور.

در مورد فرمون بله بندم دوست داشتم فرمون بلند تری میداشت!
من به فکرم رسیده بود فرمون آر اس رو رو این پیاده کنیم و از یکی از نمایندگی ها که پیشش میرم پرسیذم گفت نمیشه.
دوستان چیزی نمیدونن در این باره؟ میشه با ترفندی این کارو کرد یا نه؟
واقعا فرمون آر اس عالیه. هم بلنده و هم بسیار زیباست.

اگر بشه چی میشه...:22:

در مورد قطعکن راهنما احتمالا سری های جدد رو برداشته باشن چون آقا سجاد هم این مشکل رو دارن.

در مورد ساسات هم کاملا طبیعیه. هوا که گرم بشهدیگه رو ساسات نمیره.رفتن رو دور 4 هزار برای ساسات هست و هوای سرد.

sajjadme
27-11-1395, 12:50 قبل از ظهر
یه پیچ دار سمت راست نزدیک کاربرات ...اونو اگه به سمت داخل بپیچونی گاز خلاصی زیاد میشه اگه به سمت بیرون بپیچونی گاز خلاصی کم میشه منم اول مشکل داشتم چون روی سه و نیم بود ...منم که بلد نبودم زنگ زدم نمایندگی کسی که برام موتور و مونتاژ کرد گفت اینجوریه ....
درمورد راهنما هم هنوز جوابی نگرفتم یعنی نپرسیدم ...مال منم قطع کن کار نمیکنه ...
اخه چه لزومی داره قطع کن رو بردارن ...واقعا اگه برداشته باشن خیلی خرن ...
میرم میدم برام قطع کن وصل کنن ....یعنی چی اخه ...کلی پز میدادن که موتوری که میخرم مثله ماشین قطع کن داره حالا زدن توی ذوق ما...

Exel
27-11-1395, 01:19 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان 220 سوار راستش من این موتورو یه 3 ماهی میشه خریدم ولی زیاد باهاش راه نرفتم حدود 400 کیلومتر و موتور صفر مدل 95 خریدم 2 تا مشکل دارم کسی اگه راهنماییم کنه ممنون میشم 1. اینکه قطع کن راهنما موقع دور زدن کار نمیکنه و قطع نمیکنه 2. با هر بار استارت زدن موتور میره رو ساسات و حتی اگه گرم باشه میره رو دور 4 چند ثانیه میمونه میخواستم بدونم این طبیعیه یعنی همشون اینجورین یا نه موتور من مشکلی داره؟؟!! مرسی از همه

با توجه به سرد بودن هوا در این وقت از سال طبیعه که موتور شما افزایش دوران داشته باشه وقتی انجینه سرده ، اگر خیلی اذیتتون میکنه یه کابل هست که سوکتش میاد به کاربرات وصل میشه اون سوکتو جدا کنین دیگه نمیره رو ساسات ، ولی شما اگر مانع این عمل بشین موتور ممکنه در طول راه بخاطر سرد بودن ، موتور بارها خاموش بشه ، مشکلی که پالس 180 سوارا بیشتر دارن ! روز های برفی متوجه میشین چنین قابلیتی چقدر عالی و مفیده ...

- - - Updated - - -

6 تغییری که پولسار 220 مدل 2017 ، نسبت به مدل های قبلی خودش پیدا کرده ، از نگاه موتور بیم
برای اون دسته از دوستانی که میخواستن اطلاع پیدا کنن چه چیز هایی تو نسخه جدید اضافه یا آپدیت شده

پ.ن : صدای جدیدش فوق العاده شده ...

<div id="1487108820423931"><script type="text/JavaScript" src="[Only registered and activated users can see links][rnddiv]=1487108820423931&data[responsive]=yes"></script></div>

Seyed.mahdi
28-11-1395, 12:49 بعد از ظهر
سلام

آقا سجاد در مورد وزن استاندارد کلاه فکر کنم اشتباه کردی چون کلاه های شارک و شوعِی هم وزن یکی از کلاه هاشون رو نگاه کردم یکیش نزدیک 1800 گرم و شارک هم نزدیک 1400 گرم وزن داشت. البته باعث تعجب خودمم شد. فکر میکردم وزن کلاه های رد لاین و راپیدو و... خیلی فضاییه ولی حالا دیدم که برترین کلاه های دنیا هم تقریبا همین وزن هارو دارم.

بگذریم
میگم کسی نفرمود این فرمون آر اس رو میشه رو 220 پیاده کرد؟

آقا فرشاد شما اوستا کارید بفرمایید هیچ راهی نداره؟

farshad 54
30-11-1395, 08:24 قبل از ظهر
والا همه میخوان فرمون آر اس و با 220 عوض کنن بعد شما میخوای برعکسشو انجام بدی ؟
شدنش که شدنیه فقط باید بدی دست کسی که بتونه بهش بخورونه فرمونه آر اس رو یه خورده فقط باید تغییرات
داده بشه

Shahryar.1371
01-12-1395, 01:23 قبل از ظهر
به همه ی اعضای پرشین موتور.

یه مشکلی برام پیش اومده لطفا کمکم کنید تویه بحثا هر چی سرچ کردم چیزی به دست نیاوردم‌

من دو روزه یه موتور پالس ۲۲۰ مدل ۹۱ خریدم به چندتا مشکل بر خوردم.در صورتی ک پالس ۲۲۰ قبلیم این مشکلاتو نداشت.

مشکل اول...اینه ک چراغ فیلتر هوای موتور اولی از سمت دور موتور از روزی ک خریدم حتی از قبلشم ک متوجه شده بودم چشمک میزد تا تینکه رفتم خونه بازش کردم با دقت کامل شستمش و دوباره بستم روش ولی هنوزم داره چشمک میزنه لطفا کمک کنید.

مشکل دوم... یک مشکل دیگم ک دارم اینه ک وقتی به موتور میخوام شتاب بدم و دندهارو پر کنم موتور دل دل میزنه و شتاب میگیره؟؟

Shahryar.1371
02-12-1395, 01:10 قبل از ظهر
یعنی واقعا هیشچی از این مشکل من سر در نمیاره ک کمکم کنه؟؟

Seyed.mahdi
05-12-1395, 01:57 بعد از ظهر
سلام

باید بزرگواران ببخشند این سوال رو اینجا مطرح میکنم آخه انجمن مربوطه خیلی بازدید نمیشه.

لاستیک سایز 100 پیرلی قیمتش چنده؟
برای جلوی 220 چه لاستیکی مناسبه؟

برای عقب لاستیک سایز 130 یا 140 چی مناسبه و نسبت به لاستیک خودش چسبندگی بیشتری داره که قیمت بالایی مثل پیرلی نداشته باشه؟؟

VAHID
05-12-1395, 08:15 بعد از ظهر
سلام

باید بزرگواران ببخشند این سوال رو اینجا مطرح میکنم آخه انجمن مربوطه خیلی بازدید نمیشه.

لاستیک سایز 100 پیرلی قیمتش چنده؟
برای جلوی 220 چه لاستیکی مناسبه؟

برای عقب لاستیک سایز 130 یا 140 چی مناسبه و نسبت به لاستیک خودش چسبندگی بیشتری داره که قیمت بالایی مثل پیرلی نداشته باشه؟؟
عقب تا 150 هم میشه انداخت ولی تخم مرغی میشه.دانلوپ تایوانی هست قیمتش هم مناسبه

Exel
09-12-1395, 12:33 قبل از ظهر
به همه ی اعضای پرشین موتور.

یه مشکلی برام پیش اومده لطفا کمکم کنید تویه بحثا هر چی سرچ کردم چیزی به دست نیاوردم‌

من دو روزه یه موتور پالس ۲۲۰ مدل ۹۱ خریدم به چندتا مشکل بر خوردم.در صورتی ک پالس ۲۲۰ قبلیم این مشکلاتو نداشت.

مشکل اول...اینه ک چراغ فیلتر هوای موتور اولی از سمت دور موتور از روزی ک خریدم حتی از قبلشم ک متوجه شده بودم چشمک میزد تا تینکه رفتم خونه بازش کردم با دقت کامل شستمش و دوباره بستم روش ولی هنوزم داره چشمک میزنه لطفا کمک کنید.

مشکل دوم... یک مشکل دیگم ک دارم اینه ک وقتی به موتور میخوام شتاب بدم و دندهارو پر کنم موتور دل دل میزنه و شتاب میگیره؟؟

سلام دل دل یعنی چی ؟ واضح تر توضیح بدین ، در کل مواردی ک روی شتاب و حرکت مستقیم موتور تداخل ایجاد میکنن بعد از مدتی ، ب ترتیب شمع ها ، واشر دیافراگم کاربرات ، صفحه کلاچ ، سرویس کردن کاربرات و ... هست ، اینارو چک کنین اگر مشکلتون حل نشد ، همینجا پیام بزارین مجددا

Shahryar.1371
15-12-1395, 03:30 قبل از ظهر
سلام یعنی وقتی به موتور شتاب میدم تو دنده یک و دو و سه موتور حالتریپ زدن داره.
تا یکی هفته پیش موتور تویه هوای سرد با نیش استارت روشن میشد و میرفت رویه حالت ساسات خودکار بلافاصله ولی الان چند روزی هست ک موتور کلا بد روشنی میکنه و تا این حد ک اول ک بدون گاز روشن نمیشه هر چی استارت میزنم بعدشم ک استارت میزنم باید گاز گاز کنم ک خاموش نشه بعد بره رو حالت ساسات خودکار واینم بگم ک شمع های موتورم ngk هست .ممنون میشم کمکم کنید.

farshad 54
15-12-1395, 03:26 بعد از ظهر
کاربرات باید باز تمیز و تنظیم بشه
آب تو باک موتور نرفته ؟

ابوالفضل88
15-12-1395, 08:27 بعد از ظهر
هم کاربراتور باید تنظیم بشه هم موتورت باید فیلر گیری شه

Shahryar.1371
16-12-1395, 06:49 قبل از ظهر
نه فک کنم اب نرفته.

- - - Updated - - -

کاربرات باید باز تمیز و تنظیم بشه
آب تو باک موتور نرفته ؟

فقط یادم شد بگم ک وقتی موتور از روی ساسات خودکار خارج میشه دی خوب کار میکنه فقط وقتی سرده این درد سرارو دارم ک قبلا اینطوری نبوده فقط از زمانی ک کنار پیچ گاز ک داخلش فنر داره یه پیچ هست ک دوسو میخوره داخل یه سوراخه نمیدونم اسمش چیه یه خورده نمیدونم به کدوم سمت دستکاریش کردم اینطوری شد.
آیا خودم میتونم تنظیمش کنم دوباره کاربراتو؟باز کردنشو قبلا رویه پالس ۱۸۰ انجام دادم و شستم وبستم ولی فقط بلد نبودم تنظیم کنم کلی بگم اصلا نمیدونستم ک باید تنظیم بشه بستم رو موتور و حرکت.

- - - Updated - - -

هم کاربراتور باید تنظیم بشه هم موتورت باید فیلر گیری شه

آقا ابولفضل چرا فیلر بزنم یعنی موتورم خراب شده؟؟؟

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه اینه ک آیا خرابی زنجیر یا به اصطلاحی چالی زنجیر رویه شتاب و سرعت موتور تاثیر داره یا نه مهم نیست؟
ممنونم از اینکه کمکم میکنید.

ابوالفضل88
16-12-1395, 07:06 قبل از ظهر
نه فک کنم اب نرفته.

- - - Updated - - -

فقط یادم شد بگم ک وقتی موتور از روی ساسات خودکار خارج میشه دی خوب کار میکنه فقط وقتی سرده این درد سرارو دارم ک قبلا اینطوری نبوده فقط از زمانی ک کنار پیچ گاز ک داخلش فنر داره یه پیچ هست ک دوسو میخوره داخل یه سوراخه نمیدونم اسمش چیه یه خورده نمیدونم به کدوم سمت دستکاریش کردم اینطوری شد.
آیا خودم میتونم تنظیمش کنم دوباره کاربراتو؟باز کردنشو قبلا رویه پالس ۱۸۰ انجام دادم و شستم وبستم ولی فقط بلد نبودم تنظیم کنم کلی بگم اصلا نمیدونستم ک باید تنظیم بشه بستم رو موتور و حرکت.

- - - Updated - - -

آقا ابولفضل چرا فیلر بزنم یعنی موتورم خراب شده؟؟؟

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه اینه ک آیا خرابی زنجیر یا به اصطلاحی چالی زنجیر رویه شتاب و سرعت موتور تاثیر داره یا نه مهم نیست؟
ممنونم از اینکه کمکم میکنید.

فیلر هم تنظیم میخواد نه خراب نشده یا شل شده فیلراش یا سفت اینو تعمیر کار میفهمه

بله زنجیر تاثیر زیادی روی شتاب و سرعت داره یه زنجیر خوب بنداز روش متوجه شتابش میشی

Shahryar.1371
16-12-1395, 01:45 بعد از ظهر
فیلر هم تنظیم میخواد نه خراب نشده یا شل شده فیلراش یا سفت اینو تعمیر کار میفهمه

بله زنجیر تاثیر زیادی روی شتاب و سرعت داره یه زنجیر خوب بنداز روش متوجه شتابش میشی
زنجیر خوب قیمتش چنده و چه مارکیه؟

Shahryar.1371
16-12-1395, 02:47 بعد از ظهر
کسی نمیتونه نحوه تنظیم کاربراتور پالس ۲۲۰ تصویری اینجا بزاره دعاش کنیم؟

ابوالفضل88
16-12-1395, 02:50 بعد از ظهر
قیمت نمیدونم ولی معمولا حدود بیس تا چهل تومن . بستگی با مارکش داره

مارکش رو نمیدونم چی بهتره ولی طلایی باشه بهتره

Shahryar.1371
16-12-1395, 03:00 بعد از ظهر
قیمت نمیدونم ولی معمولا حدود بیس تا چهل تومن . بستگی با مارکش داره

مارکش رو نمیدونم چی بهتره ولی طلایی باشه بهتره
من موتورو بردم اتوبان گازوندمش ۱۳۰ داشت جون میکند دور موتور رو ۸۰۰۰ بود ولی یکی دی قبل این داشتم دو ترکه تو همون اتوبان ۱۵۰تا۱۵۵تا میرفت یعنی مشکل از زنجیرشه؟

sajjadme
16-12-1395, 09:58 بعد از ظهر
سلامبه همه دوستان
شهریار جان بابت اون قضیه که موتور رو روشن میکنی زود خاموش میکنه .
.احتمالا اون پیچ گاز رو خیلی کم کردی ...اون رو به صورت ساعتگرد و به سمت داخل بپیچونی گاز خلاصی زیاد میشه اونو یکم به همین جهت بپیچونی مشکلت حل میشه ...
درباره لاستیک هم پرسیده بودن ...
اخیرا اقا فرشاد لاستیکی ایران یاسا رو دیدن توی بازار ...سایز ۱۴۰ خریدن راضی بودن کیفیتش مثل این که خیلی بالاست قیمتشم فک کنم ۱۶۰-۷۰ باشه برای جلو میتونین ۱۰۰ بیندازید عقب ۱۴۰
۱۵۰ نمیخوره میگیره ....
..........................................
توی این مدت که با موتور ۱۵۳۰_۴۰ کیلومتر راه رفتم سعی کردم هرز راه نرم
جاهای قشنگ برم که هم لذت ببرم و عکس بگیرم و عشق و حال و طبیعت ....هم آب بندی ...
جاهای زیادی هم رفتم البته بگم ...از شانس ما توی این مدتی که موتور گرفتم همش اینجا برف بود ....سه چهاربار برف اومد بعدش بارون .....بگذریم
یکی از جاهایی که رفتم شاید اسمش رو شنیده باشید روستایی زیبای سقالکسار هست .....
هوا خیلی سرد بود ساعت سه عصر بود که از رشت راه افتادم خلاصه جاتون خالی
این عکس از فضای سرسبز اونجا که یکم برف نشسته روی اون تپه ها
ولی زیبایی واقعی اونجا رو این عکسا نمیتونن نشون بدن واقعا عالی بود
اینم خودم با طبیعت
و بازم خودم با طبیعت از زاویه ای دیگر
بعد از سقالکسار توی همون روز رفتیم سمت روستایی خرطوم که اونجا هم یه همچین مناظری داره و یه استخری داره به اسم استخر نورماس که بسیار زیباتر هست چون خونه و چیزای انسانی توش خیلی کمتره ....
طبیعت نورماس:

من و موتور و طبیعت یهویی

عاشقانه ی موتوری

تقدیم به همه دوستان پرشین موتوری
انشاءالله بازم از جاهایی که رفتم مطلب و عکس میذارم

Shahryar.1371
17-12-1395, 12:50 قبل از ظهر
سلامبه همه دوستان
شهریار جان بابت اون قضیه که موتور رو روشن میکنی زود خاموش میکنه .
.احتمالا اون پیچ گاز رو خیلی کم کردی ...اون رو به صورت ساعتگرد و به سمت داخل بپیچونی گاز خلاصی زیاد میشه اونو یکم به همین جهت بپیچونی مشکلت حل میشه ...
درباره لاستیک هم پرسیده بودن ...
اخیرا اقا فرشاد لاستیکی ایران یاسا رو دیدن توی بازار ...سایز ۱۴۰ خریدن راضی بودن کیفیتش مثل این که خیلی بالاست قیمتشم فک کنم ۱۶۰-۷۰ باشه برای جلو میتونین ۱۰۰ بیندازید عقب ۱۴۰
۱۵۰ نمیخوره میگیره ....
..........................................
توی این مدت که با موتور ۱۵۳۰_۴۰ کیلومتر راه رفتم سعی کردم هرز راه نرم
جاهای قشنگ برم که هم لذت ببرم و عکس بگیرم و عشق و حال و طبیعت ....هم آب بندی ...
جاهای زیادی هم رفتم البته بگم ...از شانس ما توی این مدتی که موتور گرفتم همش اینجا برف بود ....سه چهاربار برف اومد بعدش بارون .....بگذریم
یکی از جاهایی که رفتم شاید اسمش رو شنیده باشید روستایی زیبای سقالکسار هست .....
هوا خیلی سرد بود ساعت سه عصر بود که از رشت راه افتادم خلاصه جاتون خالی
این عکس از فضای سرسبز اونجا که یکم برف نشسته روی اون تپه ها
ولی زیبایی واقعی اونجا رو این عکسا نمیتونن نشون بدن واقعا عالی بود
اینم خودم با طبیعت ������
و بازم خودم با طبیعت از زاویه ای دیگر ������
بعد از سقالکسار توی همون روز رفتیم سمت روستایی خرطوم که اونجا هم یه همچین مناظری داره و یه استخری داره به اسم استخر نورماس که بسیار زیباتر هست چون خونه و چیزای انسانی توش خیلی کمتره ....
طبیعت نورماس:

من و موتور و طبیعت یهویی ������

عاشقانه ی موتوری������

تقدیم به همه دوستان پرشین موتوری
انشاءالله بازم از جاهایی که رفتم مطلب و عکس میذارم
سلام سجاد جان ممنونم بابت راهنماییت فقط داداش این پیچی ک میگی کدومه پیچه فنریه یا اونی ک با دو سو تنظیم میشه نمیدونم اسمشون چیه.

Seyed.mahdi
17-12-1395, 08:46 بعد از ظهر
سلام

ان شاءالله تا چند روز آینده یک پالس 220 سالار مدل 93 صفر کیلومتر پیدا کردیم داریم میگیریم.

شرمنده اینجا این سوال رو مطرح میکنم

اگزوز قهرمانی بندازم آیا برای آب بندی بهتر نمیشه؟

عزیزان کدوم مارک و کدوم مدل، اگزوزه کوچک و کم صدا (سایلنسر دار) و بم صدا داره؟ این که صداش کم باشه و کوچک باشه خیلی برام مهمه چون دلیل اصلی که میخوام عوض کنم اندازه ی بزرگه اگزوز 220 هست. صداش از این قار قاریا نباشه. بی صدا مثل خوده 220.
قبلا هم پرسیده بودم اما هر عزیزی یک چیز گفت بالاخره نفهمیدیم چه کنیم. بعد چون موتور صفره میخوام بدونم براش بهتره یا بدتر.
بعد ببخشید بازم اگر یه راهنمایی کوچیک برای آببندی بفرمایید دعاتون میکنم :)

تشکر از توجهتون (اساتید و آقا فرشاد منتظریم :) )
یا علی
ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید

Seyed.mahdi
18-12-1395, 07:05 قبل از ظهر
سلام مجدد به عزیزان

مطالب خیلی مفیدی از تاپیک آب بندی خودم و تقریبا تو دستم اومد باید چه کنم.

حالا سوالی داشتم، این 220 با توجه به این که 2 سال خواب بوده روغن کارخونش رو عوض کردن یک ماه پیش و بازم یک ماه خوابیده. سوالم اینه بنظر دوستان بهتر نیست تا 200 کیلومتر اول روغن 10 40 بریزم؟ اگر نظر دوستان مثبته چه روغنی بریزم؟

بعدشم که بهران سوپر پیشتاز 20 50 میریزم درسته؟

اگزوز هم تو آب بندی باید بیخیالش شم.

farshad 54
18-12-1395, 08:27 قبل از ظهر
روغن رو عوض کن و همون 20 _ 50 سوپر پیشتاز بریز سر 500 تا عوض کن
روغنای بعدی رو سر 1500 تا
تو آب بندی هم منبع اسپرت نندازی بهتره

Seyed.mahdi
20-12-1395, 06:42 قبل از ظهر
میگم با توجه به ساسات اتومات بودن 220، تو آب بندی بهتر نیست ساسات اتومات رو قطع کنم؟ چون معمولا به یک باره دور موتور میره تو 4 یا حتی بیشتر. اگر بهتره قطع بشه چطوری قطع میشه؟

Exel
21-12-1395, 12:25 قبل از ظهر
خب عزیز همونطور ک دوستان گفتن کاربرات رو ببرین ی سرویس بکنن ، مثل هوندا هم نیست ک هی چپ و راست نیاز ب سرویس داشته باشه ک خودتون یاد بگیرین ، ببرین نمایندگی سرویس کنن
امتحان کنین ببینین درجا موتور تا 10 هزار خوب گاز میخوره ( خلاص باشه ) ریپ نمیزنه ؟ اگر موتور راه نمیره احتمال داره رو تایم هم نباشه ، فیلرتون هم اگر خیلی شل باشه موتور روشن نمیشه ، چون الان نزدیک بهاره، ببرین یک فیلرگیری هم براتون انجام بدن
اینم بگم موتور داریم تا موتور شاید موتور قبلیتون خیلی سرحال تر ازین بوده ، ولی در کل صفجه کلاچ ، واشر دیافراگم ، تایم موتور ، کاربرات ، کوئل، زنجیر و .... بگین چک کنن براتون ...

- - - Updated - - -

سلام مجدد به عزیزان

مطالب خیلی مفیدی از تاپیک آب بندی خودم و تقریبا تو دستم اومد باید چه کنم.

حالا سوالی داشتم، این 220 با توجه به این که 2 سال خواب بوده روغن کارخونش رو عوض کردن یک ماه پیش و بازم یک ماه خوابیده. سوالم اینه بنظر دوستان بهتر نیست تا 200 کیلومتر اول روغن 10 40 بریزم؟ اگر نظر دوستان مثبته چه روغنی بریزم؟

بعدشم که بهران سوپر پیشتاز 20 50 میریزم درسته؟

اگزوز هم تو آب بندی باید بیخیالش شم.

سلام ، صفر کیلومتر یا در حد صفر ؟ بپرسین موتور اب بندی اصلا شده یا نه ؟ وقتی ی بار اببندی بشه دیگه نیازی نیست با موتور خیلی نرم کارکنین ، چون پیستون از اون حالت خیلی جذب بودن خودش در اومده ! روغن رو من در موردش صحبت کردم ، هرچقدر پول بدی همون قدر به موتورت حال میده ! برای اببندی هم سر 200 ، 500 ، 1000 تا عوض شه ، روغن اشغالی هم نریزین ، سرعت هم نهایت 70-80 تا با دنده 5 با دور موتور 6 ! خیلی مرده هم دنده نده ...
اگزوز خودش هم اگر سالمه اصلا دست نزن ، اگزوز قهرمانی هم ربطی ب اب بندی نداره ، اگروز خودش قیمتش انقدر بالاست که من رفتم بخرم بیخیالش شدم ! هم صدای بمی داره و فوق العاده آرومه ، هر چی هم بندازی چون تک سیلندره موتور قار قار میکنه ، بعدشم هر چقدر هم با موتور دور دور کنی اصلا اذیتت نمیکنه ، برعکس اکثر اگزوز ها ک نیم ساعت نشده مثل این موجی ها میشی رو موتور و فقط میخوای برسی خونه ...

- - - Updated - - -

ساسات اتومات هم ی روال خاص خودشو داره ، دست نزنین بهتره ، چون موتور گرم میشه و بهتر کار میکنه ، اما اگر خواستین درش بیارین یک سوکت ب کاربرات وصل شده ، خارشو بدین داخل و درش بیارین ، فک میکنم سمت چپ باشه

Seyed.mahdi
24-12-1395, 07:10 قبل از ظهر
سلام

آقا سجاد اکسل جان ممنون

عارضم که آب بندی نشده. صفره. 20 تا تک دونه کارکرده
بازم ممنون بابت راهنماییت. استفاده کردم.
ان شاءالله امروز موتور رو میگیرم و در روز های آینده تجربه و عکس هم میزارم ان شاءالله.

یا حق

Seyed.mahdi
24-12-1395, 09:36 بعد از ظهر
سلام به عزیزان

بحمدالله ما هم بالاخره به جمع 220 سواران اضافه شدیم:22:

امروز موتور رو گرفتم و نزدیک به 70 تا سواری گرفتم ازش.

موتور هایی که روندمشون: سی جی / بوکسر / طرح ویو / پالس 135 / پالس 180

اگر بخوام در یک کلام این موتور رو خلاصه کنم باید بگم: "سواریِ مطمئن"
بیشترین چیزی که ازش لذت بردم از سواری گرفتن از این موتور قدرت و شتاب عالی و پایداری و ایستادگی در هر شرایطی بود.
وقتی سواری میگیرید از این موتور این حس بهتون منتقل میشه که انگار اصلا با این موتور زمین نمیخورید! هیچ گونه لرزش یا تکان خوردن حس نمیشه. واقعا که از هندلینگ عالیش لذت بردم.
البته در سرعت های خیلی پایین نمیتونم مثل 135 اینبرو اونبر بندازمش ولی بی راه نگفتم اگر بگم در سرعت های میانی به بالا قدرت مانور بهتری داره و این میتونه از چسبندگی بیشترش به زمین بخاطر وزن بیشترش باشه.
در دست انداز ها و چاله چوله ها اگر چاله به قدر چاه نباشه به خوبی و ایمنی بالا رد میکنه و حس منحرف شدن موتور حتی به اندازه ذرّه ای به راکب منتقل نمیشه. البته این که گفتم به قدر چاه نباشه نه این که چاله های بزرگ رو نامطمئن رد کنه بلکه در اینجا هم خوب عمل میکنه اما اونچه که اگر نرم تر بود واقعا از 220 یک موتور کاملا ایده آل میساخت نرم تر بودن فنر بندی بود. کوبیدن فنر ها در چاله های نسبتاً بزرگ به بالا حس میشه. ایده آل نیست اما آزار دهنده هم نیست.

از نظر شتاب وقتی من از 135 روی 220 نشستم تا چند کیلومتر اول شتاب عالیش منو به عقب میکشوند. البته بیشتر برای اینه که از 135 روی این نشستم.
البته 135 هم شتاب بدی نداشت ولی با این وجود شتاب 220 عالیه! عالی!
البته موتور هنوز اوایل آب بندیشه و خوب گاز ندادم تا شتاب واقعیشو ببینم.

با دور حدوداً 5 هزار تا سرعت 80 کیلومتر رو میره و این در حالیه که با 135 این سرعت رو با دور نزدیک به 7 هزار میرفتم. واقعا که لدت بردم از قدرت بالاش.

دنده بدون مشکل و صدای اضافی به راحتی جا میره و چه در حرکت و چه ایستاده بدون هیچ مشکلی خلاص میشه هم از 2 و هم از 1.

آپشن جالبی که تازه بهش پی بردم سنسور جک هست. یعنی وقتی جک بغل باز باشه چراغ خطر قرمز رنگی در زیر کیلومتر شمار روشن میشه که برای یکی مثل من که خیلی خیلی کاربردیه:gigglesmile:

قطع کن راهنما هم به بهترین شکل انجام وظیفه میکنه. البته بعضی مواقع مجبور شدم دوباره روشن کنم راهنما رو چون قبل از اینکه بپیچم خاموش شد البته بخاطر چرخش های جزئی فرمون هست. یعنی با چرخش جزئی هم عمل میکنه و خاموش میکنه.

زین راکب و سرنشین هر دو تقریباً نرم هستند و از 135 قبلیم نرم ترند. البته به اندازه آپاچی و ان اس نرم نیستند.

نور چراغ های جلو بسیار عالیه. خیلی عالی. البته باید بگم متأسفانه نور پایین، نور یک نواختی نداره و این حرفم رو 220 سوار ها بهتر متوجه میشن. نمیدونم چرا اینطوریه نوردهیش با توجه به این که دیگه کاسه چراغ هم نداره ولی باز نوردهیه یک نواختی نداره. چند مترِ ابتداییه جلوی موتور تاریکه و از اونجا به دورترش نور پایینش قدرت نمایی میکنه. واقعا که عالیه.
نور بالاش نور تمیز و یک نواختی داره و قدرت بسیار عالی و بهتره بگم فوق العاده ای داره.

در کل که باید بگم بنده عاشق این موتور شدم. هندلینگ بسیار عالی. قدرت بسیار عالی آپشن های جالب. پایداری خیلی خوب و...

اگر مطلب دیگه ای یادم اومد خدمت دوستان عرض میکنم
عکس هم بزودی میزارم برای عزیزان ان شاءالله

یا علی مدد

Exel
24-12-1395, 11:21 بعد از ظهر
سلام ، بسلامتی ، اقا واقعا من یکی که خوشحال شدم از موتور خریدن شما ، چون فک میکنم یکی دوسالی بود که شما داشتی تحقیق میکردیو بچه های انجمن هم همگی در جریانن و بحمدالله هم مثمر ثمر بود
220 موتوریه که تقریبا تمام ملاک های یک موتور ایده آل رو داره ، شما از شتاب ، تاپ اسپید ، هندلینگ ، قدرت ، راحتی و نرمی ، دوام ، اصطحلاک پایین و .... بقیه موارد که یک موتور رو عالی جلوه میده بگیر تا اخر ، ب خوبی از هر کدومشون به اندازه کافی و مناسب توسط کمپانی مادر شامل حالش شده ، به این خاطره ک باجاج در به در دنبال جایگزین کردن 220 با نسخه بروز ترمیگرده اما پیدا نمیکنه ، حتی AS 150/200 رو تو همین سبک تورینگ و خیابانی با چهره زیبا تر و اپشن های بیشتر روانه کرد ولی حتی فروشش به 220 هم نمیرسه ، چون این موتور با حداقل ترین ها هم به فعالیت خودش ادامه میده

در هر صورت مبارک باشه ، امیدوارم چرخش حالا حالا ها بچرخه ...

Seyed.mahdi
25-12-1395, 06:21 قبل از ظهر
بسیار ممنون آقا سجاد جان

بله. عزیزان پرشین موتور رو ما اذیت کردیم. از همه هم ممنونم و دعای خیر دارم براتون.

چند تا نکته دیگه:

ترمز های بسیار عالی ای داره. هیچ نقصی توش نمی بینم. بر عکس شنیده هام درباره ترمز ضعیف عقب؛ ترمز عقب به بهترین نحو عمل میکنه. 180 و 135 که ترمز عقبشون تعطیله. اما این کاملا ایده آله و اگر کمی بیشتر قوی بود احتمال قفل کردن و لیز خوردن خیلی زیاد میشد.

دیشب دوباره یه دوری زدم و واقعا محو نور فوق العاده اش شدم. خیلی قویه!

آینه هاش در جای خوبی قرار گرفتن و حس خوبی منتقل میکنن و برای به عقب نگاه کردن نیاز به سر کج کردن نیست اما متأسفانه بنده هیچ دیدی به پشت سر خودم ندارم.
فقط طرفین رو می بینم اونهم نه کامل. اگر بخوام پشت سرم رو ببینم باید دستم رو از فرمون از بیخ! یعنی از شانه ها بلند کنم و تازه سر رو هم کج کنم تا کمی عقب معلوم بشه.
دوستان اگر راه حلی هست بفرمایندِ
دنبال یه آینه کوچبک هستم که اگر زشت نشه روی آینش نصب کنم چون واقعا دیدش ضعیفه.
از این آینه گرد ها هم امتحان کردم اما دید اونها هم نا مطلوب و ریز هست.

morteza.sh22
27-12-1395, 02:54 بعد از ظهر
سلام دوستان
من اخیرا یه پالس 220 مدل 89 خریدم و دارم کم کم مشکلای ساده ای که داره رو خودم برطرف می کنم.
یه چندتا سوال داشتم که اگر جوابشو بدید خیلی ممنون میشم.
1- لامپ های اصلی جلو (اون دو تا گردها) بالاییش فقط برای ده ثانیه تقریبا روشن میشه و سریع خاموش میشه! پایینیش هم که انگار یه عدسی داره اصلا روشن نمیشه! این دو تا باید همزمان روشن شند؟ چرا دو تا هستند؟ دکمه نور بالا و پایینش هم کار نمیکنه گفتم شاید نور بالا و پایین باشند؟؟
2- برای درست کردنشون باید چی کار کنم؟
3- ترمز عقب چراغ عقب رو روشن نمیکنه، برای درست کردنش چ باید بکنم؟
4- برای گرفتن سروصدای فلاپ ها چ میشه کرد؟
5- نقشه برق این 220 ها رو کسی داره؟ من کل اینترنت رو گشتم و یه سایت پیدا کردم که یه سری نقشه داده بود ولی زیاد مطمئن نبود.
6- روی لاسیتک ها خصوصا روی عقبی، ترک های بزرگی رو کناره هاش هست، این خطرناک نیست؟؟ برای لاستیک عقب پیشنهادتون چیه؟ 120 بندازم یا 140 و کدوم مارک؟
بازم پیشاپیش تشکر میکنم ازتون، من هیچ تجربه ای با 220 ندارم و امیدوارم شما بزرگوارا کمکم کنید.

Exel
27-12-1395, 05:26 بعد از ظهر
سلام ، بسلامتی ، همین اول اگر سر رشته ای تو این زمینه ندارین بهتره دست نزنین و به ی تعمیرکار کاردرست موتور رو بسپارین ، صرفا برای جلوگیری از خسارات بعدی
لامپ بالا و پایین ی زمان روش نمیشن ، سیم کشی از قلوه تا خود لامپ هارو بدین چک کنن شاید جایی قطعی داشته باشه
3. ی خازن مانند هست سمت راست قبل کمک های عقب اونو چک کنین ببینی سالمه یا نه یا فاصله زیاد افتاده
4. برای صدا گیری میتونین از فوم یا ابر نرم با قرار دادن بین شاسی فلاپ جلو و فلاپ جلو استفاده کنین تا به طرز محسوسی صدا رو کم کنین
5. نقشه برقش موجود نیس ، چیکار به سیم کشی برقی دارین ؟
6. بهتره که اگر خیلی جدی هست عوض بشن ولی اگر گل لاستیک هنوز کار داره برای تموم شدن ، بهتره احتیاط کنین ، این لاستیکا دو جدارست از رو ترک میخوره از داخل مشکلی نداره ، تا زمانی ک باعث خالی شدن باد لاستیک بشه که باید عوض شه اون زمان

در اخر اگر تجربه ای با این موتور ندارین دست ب چیزی نزنین که تعمیرکار مخصوص خودش رو میخواد ، 125 نیست که بهتون بگم از پسش برمیاین

- - - Updated - - -

بسیار ممنون آقا سجاد جان

بله. عزیزان پرشین موتور رو ما اذیت کردیم. از همه هم ممنونم و دعای خیر دارم براتون.

چند تا نکته دیگه:

ترمز های بسیار عالی ای داره. هیچ نقصی توش نمی بینم. بر عکس شنیده هام درباره ترمز ضعیف عقب؛ ترمز عقب به بهترین نحو عمل میکنه. 180 و 135 که ترمز عقبشون تعطیله. اما این کاملا ایده آله و اگر کمی بیشتر قوی بود احتمال قفل کردن و لیز خوردن خیلی زیاد میشد.

دیشب دوباره یه دوری زدم و واقعا محو نور فوق العاده اش شدم. خیلی قویه!

آینه هاش در جای خوبی قرار گرفتن و حس خوبی منتقل میکنن و برای به عقب نگاه کردن نیاز به سر کج کردن نیست اما متأسفانه بنده هیچ دیدی به پشت سر خودم ندارم.
فقط طرفین رو می بینم اونهم نه کامل. اگر بخوام پشت سرم رو ببینم باید دستم رو از فرمون از بیخ! یعنی از شانه ها بلند کنم و تازه سر رو هم کج کنم تا کمی عقب معلوم بشه.
دوستان اگر راه حلی هست بفرمایندِ
دنبال یه آینه کوچبک هستم که اگر زشت نشه روی آینش نصب کنم چون واقعا دیدش ضعیفه.
از این آینه گرد ها هم امتحان کردم اما دید اونها هم نا مطلوب و ریز هست.

یکی از معایب این موتور اینه هاشه و نیاز ب تنظیم داره ، حدس میزنم اینه های شما تنظیم نیست

Seyed.mahdi
27-12-1395, 10:00 بعد از ظهر
آقا سجاد جان پایه ی آینش کوتاهه و اگر دقت کنید چند سانتی با سره دسته فرمون فاصله داره در حالی که سایر پالس ها رو نگاه کنید آینه از دسته فرمون هم کمی بیرون زده. این دقیقا برای همینه که آینه بتونه پشت سر رو نشون بده.
بنده به آینه ی آر اس فکر میکنم. یه چند روز دیگه ان شاءالله آینه آر اس رو امتحان میکنم اگر خوب بود میندازم. البته آینه خودشو بیشتر دوست دارم و به طراحی موتور هم بیشتر میاد ولی چاره ای نیست. بنده به آینه عادت دارم و اینجوری که پشتم خوب معلوم نیست راحت نیستم.

واقعا یک اتوبان پت و پهن مثل شهید همت در برابرت باشه و 220 زیره پات خیلی سخته که گاز ندی به موتور! با وجود اینکه هنوز تو آب بندیه و حدود 560 تا راه رفته یکم گاز رو بستم بهش و به حدود 132-133 رسوندم.
واقعا که میتونم بگم شتاب ثانویش معرکست (البته در رنج خودش)
یعنی از حدود سرعت 80 گاز رو زیاد کردم با قدرت مثال زدنی به سرعت بالای 120 رسیدم. واقعا که لذت بخش بود.
اصلا احساس تزلزل و تکان خوردن و نا ایمنی بهم منتقل نمیشد و با صلابت مثال زدنی سرعت بالای 130 رو میرفت.
قدرتی که تو اون سرعت هم نمایان بود طوری بود که انگار هر چی گاز میدی این موتور دور میگیره و سرعت اضافه میشه.

Seyed.mahdi
01-01-1396, 02:42 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب

خدمت دوستان عارضم که چسبندگی لاستیک ها اصلا مناسب نیست. به راحتی لاستیک عقب با ترمز گرفتنِ کمی شدید قفل میشه و در بارندگی هم عملکرد مطلوبی نشون نداد از خودش.

مصرف سوخت رو هم اندازه گرفتم که چیزی حدود 37 الی 38 کیلومتر بر لیتر معادل با 2.7 دهم لیتر بر صد کیلومتر هست تقریبا. 15 لیتر بنزین زدم حدود 530 تا رفته و تازه چراغ بنزین روشن شده. خیلی ایده آله.

Exel
01-01-1396, 11:33 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب

خدمت دوستان عارضم که چسبندگی لاستیک ها اصلا مناسب نیست. به راحتی لاستیک عقب با ترمز گرفتنِ کمی شدید قفل میشه و در بارندگی هم عملکرد مطلوبی نشون نداد از خودش.

مصرف سوخت رو هم اندازه گرفتم که چیزی حدود 37 الی 38 کیلومتر بر لیتر معادل با 2.7 دهم لیتر بر صد کیلومتر هست تقریبا. 15 لیتر بنزین زدم حدود 530 تا رفته و تازه چراغ بنزین روشن شده. خیلی ایده آله.

سلام ، کلا ترمز عقب گرفتن و قفل کردنش اشتباست ! شما نباید تا خرخره ترمزو بچسبی ، جلو رو قفل کنی ک هیچی تا 4 تا خیابون اونور تر فقط سر میخوری ! اتفاقا تر مز عقب 220 به سختی قفل میشه ! لاستیک های ام ار اف کیفیت مطلوبی دارن و هر نوعی لاستیکی هم ک شما داشته باشی تو بارون سر میخوره ، تنها راهش هم اینه ک موتورت مجهز به ABS باشه ولاغیر !
البته میتونی لاستیک های با کیفیتی مثل پیرلی بخری اما هزینش بالاست ، همین لاستیکای خودش خیلیم خوبن

Seyed.mahdi
05-01-1396, 07:45 بعد از ظهر
سلام

سجاد جان شما تشریف بیار یه دور با موتور ما بزن اگر با گرفتن نسبتاً شدید یا بهتره بگم نیمه شدید ترمز عقب حتی در آسفالت خشک قفل نشد هر چی خواستی به ما بفرما داداش.

ترمز های بنده که خیلی قویه و عقب استعداد قفل شدنش در حد سی جیه. شاید برای ترمز های بایبر باشه.

اینم عرض کنم که بنده نوع ترمز گرفتنم رو نگفتم، فقط مقدار قدرت ترمز عقب رو گفتم. و الا بنده همیشه ترمز ترکیبی میگیرم و بعضاً ترمز جلو رو بیشترم شاید بگیرم.

کوچیک دوستان
یا علی

Exel
05-01-1396, 09:30 بعد از ظهر
سلام

سجاد جان شما تشریف بیار یه دور با موتور ما بزن اگر با گرفتن نسبتاً شدید یا بهتره بگم نیمه شدید ترمز عقب حتی در آسفالت خشک قفل نشد هر چی خواستی به ما بفرما داداش.

ترمز های بنده که خیلی قویه و عقب استعداد قفل شدنش در حد سی جیه. شاید برای ترمز های بایبر باشه.

اینم عرض کنم که بنده نوع ترمز گرفتنم رو نگفتم، فقط مقدار قدرت ترمز عقب رو گفتم. و الا بنده همیشه ترمز ترکیبی میگیرم و بعضاً ترمز جلو رو بیشترم شاید بگیرم.

کوچیک دوستان
یا علی

برادر مشکلی نداره میتونی بدی برات تنظیم کنن ، چون شما گفتی قفل میشه خب عزیز من شما حتما داری فشار میاری به ترمز که قفل میشه ، اصلا این موتور قفل شدنش فقط زمانیه ک یا حادثه ایه در حال وقوعه یا دور از جون شما راکب ناشیه ، اپاچی رو نگاه کن عقب رو اشاره میکنن ترمز قفل میکنه به اون میگن سی جی نه موتور شما ، جلوش رو هم که اشاره کنی جیغ لاستیک ها در میاد !
توی این موتور معنایی نداره قفل شدن ترمز ، برای درک بهتر این موضوع شما باید به صورت ترکیبی از ترمز جلو به نسبت 60 الی 70 % ( به علت قطر بزرگ تر دیسک و قدرتمند تر بودن ) استفاده کنی و از ترمز عقب به نسبت 40 الی 30 % ( به علت قطر کمتر دیسک و ضعیف بودنش نسبت به دیسک جلو که یک استاندارد جهانی هست ) در شرایط اب و هوای معمولی استفاده کنی
امیدوارم متوجه شده باشی

Seyed.mahdi
08-01-1396, 07:47 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب

امروز در حالی که کارکرد موتور به نزدیکای 1100 کیلومتر رسیده بود روغن رو برای بار دوم (از ابتدا سومین بار) عوض کردم و انداختم بزرگراه شهید زین الدین برای تاپ اسپید.

تو سربالایی و بدون پر کردن دنده های قبلی، رو دنده پنج با باد نسبتاً موافق حدود 120 تا رفت که جالب توجهه.
تو کفی با همون باد نسبتاً موافق بدون پر کردن دنده های قبلی حدود 134 تا رفت و در سراشیبی با باد.مخالف تونستم 140 تا پر کنم.
فکر میکنم تا 10 - 15 تای دیگه هم جا داشت (با توجه به شیب دار بودن اون قسمت) که باد نسبتاً شدید مانع افزایش بیشتر سرعت میشد.
البته در کفی فکر نکنم بیشتر از 140 نهایت 145 بره. فعلا که جای مناسب که باد مخالف نداشته باشه گیر نیاوردم.
شتاب 0 تا 60 هم بسیار عالی و چشم نوازه و شتاب تا 90 تا همچنان عالیه. بیشتر از اون خوبه تا 120.

نکته ی قابل توجهی که باید عرض کنم، پایداری بسیار عالیش بود و واقعا اصلا احساس تزلزل و اضطراب به راکب منتقل نمیشد.

حق یارتون

mohammadhossein
12-01-1396, 11:45 قبل از ظهر
با سلام به دوستان، به تازگی یه 220 مدل 91 گرفتم .
چیزی که الان ذهنم رو درگیر کرده ارور باتریه وقتی چراغ روشنه اوایل بعضی مواقع ارور میداد ولی دیشب کلا ارور موقع روشن بودن چراغ بود. اعتباری به ارورها است؟
ظاهرا هم باتری مشکلی نداره. چه چیزی رو تست کنم؟
ممنون

VAHID
13-01-1396, 12:04 بعد از ظهر
چیزی که الان ذهنم رو درگیر کرده ارور باتریه وقتی چراغ روشنه اوایل بعضی مواقع ارور میداد ولی دیشب کلا ارور موقع روشن بودن چراغ بود. اعتباری به ارورها است؟
ممنونچراغ باطری یه مثبت از بوبین.حالت عادی که هر دو سالمن و چراغ هم با دو تا مثبت روشن نمیشه.اما وقتی که یکشون مشکل داشته باشن و برق ندن وصل به بدنه میشه و میشه منفی و چراغ روشن میشه.شارژر و بوبین رو چک کن و با ولت متر ولتاژشون رو اندازه بگیر و ایضا ولتاژ باطری رو.بین 12 تا 14.7 باید باشه

- - - Updated - - -

ممنونچراغ باطری یه مثبت از بوبین.حالت عادی که هر دو سالمن و چراغ هم با دو تا مثبت روشن نمیشه.اما وقتی که یکشون مشکل داشته باشن و برق ندن وصل به بدنه میشه و میشه منفی و چراغ روشن میشه.شارژر و بوبین رو چک کن و با ولت متر ولتاژشون رو اندازه بگیر و ایضا ولتاژ باطری رو.بین 12 تا 14.7 باید باشه

mohammadhossein
19-01-1396, 06:02 بعد از ظهر
ابا تشکر از دوستان ، مشکل قبلیم بعد از اینکه دو بار توی خیابون گذاشتم مشخص شد که فیوز مشکل داشت:icon_pf _99_: البته راهنمایی آقا وحید هم کاملا درست بود
ی سوال دیگه ، 220 رسیدگی خاصی داره،یا چیزی هست که همیشه باید حواسم بهش باشه غیر روغن ؟

BKING
21-01-1396, 06:24 قبل از ظهر
ابا تشکر از دوستان ، مشکل قبلیم بعد از اینکه دو بار توی خیابون گذاشتم مشخص شد که فیوز مشکل داشت:icon_pf _99_: البته راهنمایی آقا وحید هم کاملا درست بود
ی سوال دیگه ، 220 رسیدگی خاصی داره،یا چیزی هست که همیشه باید حواسم بهش باشه غیر روغن ؟

سلام

خیر جز روغن و چرب کردن زنجیر برای نرم بودن آن چیزی ندارد.

mohammadhossein
24-01-1396, 09:57 بعد از ظهر
دوستان ببخشید سوالم شاید یذره پیش پا افتاده باشه، اولین ارور از سمت چپ برای فیلتر هواعه؟:2i8d4ao:

BKING
25-01-1396, 09:17 قبل از ظهر
دوستان ببخشید سوالم شاید یذره پیش پا افتاده باشه، اولین ارور از سمت چپ برای فیلتر هواعه؟:2i8d4ao:
اون که علامت فلش داره برا فیلتر هواست.

Shahryar.1371
31-01-1396, 03:04 قبل از ظهر
سلام من یه مشکل دارم با چراغ فیلتر هوای موتورم هر کاری میکنم خاموش نمیشه ارورش فیلترو شستم سنسوراشو تمیز کردم داخل فیلترو باد گرفتم فایده ای نداشت لطفا کمکم کنید...

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه ک دارم اینه ک من وزنم ۱۱۰ کیلویه و موتورم تو کفی رویه دور ۹هزار ۱۵۵ تا میره ولی بعدش دی هر چی هنوز تا ۱۱ هزار جا داره بره ولی نمیره در صورتی ک نیم کلاچ میکنم دورش تا ۱۱ هزار خودشو میکشه بالا مشکل از کجاش میتونه باشه فیلراش یا کاربراتش یا مشکل دیگه ای داره؟؟؟

BKING
31-01-1396, 06:42 قبل از ظهر
سلام من یه مشکل دارم با چراغ فیلتر هوای موتورم هر کاری میکنم خاموش نمیشه ارورش فیلترو شستم سنسوراشو تمیز کردم داخل فیلترو باد گرفتم فایده ای نداشت لطفا کمکم کنید...

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه ک دارم اینه ک من وزنم ۱۱۰ کیلویه و موتورم تو کفی رویه دور ۹هزار ۱۵۵ تا میره ولی بعدش دی هر چی هنوز تا ۱۱ هزار جا داره بره ولی نمیره در صورتی ک نیم کلاچ میکنم دورش تا ۱۱ هزار خودشو میکشه بالا مشکل از کجاش میتونه باشه فیلراش یا کاربراتش یا مشکل دیگه ای داره؟؟؟
سلام
من خودم هم همین مشکلو دارم که رفع نمی شه و از کامپیوتر می تونه باشه.

در مورد دور موتور خب مشخصه که توان موتور همین هست.
هرموتور خلاص دورموتورش بالاتر میاد چون تو حالت خلاص انجین وزنی رو جابجا نمی کنه.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Exel
31-01-1396, 05:35 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

سلام ، فیلتر جدید بخر ، احتمالا باید تعویض بشه ، فک کنم 15 ت باشه
مشکل اینه ک سرعت بالای 100 کیلومتر ، فشار هوا نسبت به روی جسم به طور جدی میره بالا و بحث ایرودینامیک موتور میاد وسط ، شما هم وزنت مث من بالاست ، موتور دیگه توان افزایش شتاب رو نداره و فشار هوا به توان انجین غلبه میکنه ، از ی شاتون چقدر انتظار داری رفیق ...

Shahryar.1371
01-02-1396, 04:20 قبل از ظهر
سلام ، فیلتر جدید بخر ، احتمالا باید تعویض بشه ، فک کنم 15 ت باشه
مشکل اینه ک سرعت بالای 100 کیلومتر ، فشار هوا نسبت به روی جسم به طور جدی میره بالا و بحث ایرودینامیک موتور میاد وسط ، شما هم وزنت مث من بالاست ، موتور دیگه توان افزایش شتاب رو نداره و فشار هوا به توان انجین غلبه میکنه ، از ی شاتون چقدر انتظار داری رفیق ...
درسته حرف حساب.
من رویه ۲۲۰ قبلیم همین هشدارو میداد ک فیلترو در آوردم خوب شستمش خشک ک شد گذاشتم سر جاش مشکل چراغ حل شد ولی ایندفعه این موتور بدجور حالمو گرفته در صورتی ک دوبارم شستمش یه بار با مایع درست نشد دوباره با بنزین شستمش ظاهر فیلتر ک تمیزه دادا واقعا یه نو بزار روش حل میشه؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام
من خودم هم همین مشکلو دارم که رفع نمی شه و از کامپیوتر می تونه باشه.

در مورد دور موتور خب مشخصه که توان موتور همین هست.
هرموتور خلاص دورموتورش بالاتر میاد چون تو حالت خلاص انجین وزنی رو جابجا نمی کنه.

منظور من اینه ک دور موتور جا برا گاز خوردن داره تااین حد ک تا ۱۵۵ ک اومده ولی بعدش دی بالاتر نمیره در صورتی ک اگه تو سر پایینی بیوفتم شاید بیشتر از این حرفا موتور دور برداره چون از ۹ هزار تا ۱۱ هزار ۲ هزارتا جا داره اگه دنده زنجیرشو عوض کنم بنظرتون خوب میشه؟؟؟

BKING
01-02-1396, 09:30 قبل از ظهر
درسته حرف حساب.
من رویه ۲۲۰ قبلیم همین هشدارو میداد ک فیلترو در آوردم خوب شستمش خشک ک شد گذاشتم سر جاش مشکل چراغ حل شد ولی ایندفعه این موتور بدجور حالمو گرفته در صورتی ک دوبارم شستمش یه بار با مایع درست نشد دوباره با بنزین شستمش ظاهر فیلتر ک تمیزه دادا واقعا یه نو بزار روش حل میشه؟؟؟

- - - Updated - - -

منظور من اینه ک دور موتور جا برا گاز خوردن داره تااین حد ک تا ۱۵۵ ک اومده ولی بعدش دی بالاتر نمیره در صورتی ک اگه تو سر پایینی بیوفتم شاید بیشتر از این حرفا موتور دور برداره چون از ۹ هزار تا ۱۱ هزار ۲ هزارتا جا داره اگه دنده زنجیرشو عوض کنم بنظرتون خوب میشه؟؟؟
سلام

در مورد فیلتر که من فیلتر نو هم خریدم اما چند روز هشدار قطع شد مجدد اومد.

بله موتور تو سرپایینی دور بیشتری می گیره اونم توسط وزن جاذبه هست.

ولی معمولا دور موتور مطلوب برای این موتور 9000 الی 9500 هست و به نظرم هیچ وقت بیشتر نمی ره

mohammadhossein
01-02-1396, 11:03 قبل از ظهر
دوستان یه مشکل : توی دور موتور پایین انجین یه صدایی داره که خیلی ذهنم رو درگیر کرده،وقتی مسافت زیادی میرم و موتور گرمتر میشه صدا هم بیشتر میشه، ولی دور موتور بالا خیلی نرم و خوبه ، مشکل چی میتونه باشه ، اصلا مشکل هست یا طبیعیه؟ عاخه تا الان دو تا موتورساز دیدن ( وقتی موتور سرد بوده) تایید کردن

Exel
02-02-1396, 01:35 قبل از ظهر
دوستان یه مشکل : توی دور موتور پایین انجین یه صدایی داره که خیلی ذهنم رو درگیر کرده،وقتی مسافت زیادی میرم و موتور گرمتر میشه صدا هم بیشتر میشه، ولی دور موتور بالا خیلی نرم و خوبه ، مشکل چی میتونه باشه ، اصلا مشکل هست یا طبیعیه؟ عاخه تا الان دو تا موتورساز دیدن ( وقتی موتور سرد بوده) تایید کردن

سلام چ صدایی ؟ از کدوم قسمت دقیقا ؟ بیشتر سروصدا ی انجین مربوط میشه به چرخ دنده 3 قلو کوک ک چرخ دنده وسطی ک پلاستیکی هست خورده میشه و باعث صدای اضافی میشه

mohammadhossein
02-02-1396, 06:10 بعد از ظهر
نمیدونم دقیق چطور بگم ، مثل وقتی که صفحه خیلی داغ میکنه بعد یهو کلاچ ول میشه و توسرعت پایین با دنده دو حرکت میکنیم یهو موتور تق تق میکنه با تکون زیاد، این صدا با شدت کمترش :laie_14:

mohammadhossein
03-02-1396, 05:16 بعد از ظهر
دوستان یه سوال دیگه ، چرا توی دنده استارت نمیخوره؟

morteza.sh22
03-02-1396, 05:53 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه سوال خیلی ابتدایی دارم
روغن موتور برای خودرو و موتور سیکلت متفاوته؟
من از بعضیا پرسیدم میگن همین که مشخصات درخواستی باجاج رو داشته باشه کافیه و فرقی ندارن!

BKING
03-02-1396, 06:27 بعد از ظهر
چون سیستم استارتش طوری طراحی شده که تو دنده استارت نخوره

mohammadhossein
03-02-1396, 09:37 بعد از ظهر
دوستان بسلامتی و میمنت انگشتیهام ب صدا افتاد درحالی ک تازه روغن ۱.۵لیتر ریختم:wall3::khak: خواهشن ی موتورساز قابل اطمینان حرفه ای معرفی کنید
الان همه پالس تعمیر میکنن اما خودتون میدونید چطوری
خواهشا ی اینکاره معرفی کنید ممنون

farshad 54
04-02-1396, 07:11 قبل از ظهر
اگر تهران هستی برو تاپ سرویس محمود
خ ولیعصر بعد از 4 راه مولوی سمت چپ پشت ایستگاه اتوبوس
بگو از اعضا پرشین موتور هستم از طرف فرشاد اومدم

Exel
04-02-1396, 09:49 بعد از ظهر

چرا نخوره ؟ حتما سنسور خلاصی یا همون N وصل نیست ب این خاطر حتما باید کلاچ بگیری حتی در حالت خلاص در غیر این صورت حتی اگر تو دنده باشه و کلاچ رو هم نگیری استارت میخوره

- - - Updated - - -

دوستان بسلامتی و میمنت انگشتیهام ب صدا افتاد درحالی ک تازه روغن ۱.۵لیتر ریختم:wall3::khak: خواهشن ی موتورساز قابل اطمینان حرفه ای معرفی کنید
الان همه پالس تعمیر میکنن اما خودتون میدونید چطوری
خواهشا ی اینکاره معرفی کنید ممنون

حتما از روغن 20-50 استفاده کن و ترجیحا روغن مرغوب ، زود ب زود هم روغن عوض کن اگر با دور بالا حرکت میکنی ( تخته ) ! پالس کلا ب روغن با کیفیت پایین حساسه

- - - Updated - - -

سلام دوستان
یه سوال خیلی ابتدایی دارم
روغن موتور برای خودرو و موتور سیکلت متفاوته؟
من از بعضیا پرسیدم میگن همین که مشخصات درخواستی باجاج رو داشته باشه کافیه و فرقی ندارن!

روغن مورد نظر اول مرغوب باشه دوم اتومات 20-50 باشه ، حالا میخواد برا ماشین هم باشه هیچ موردی نداره ، من خودم توتال مصرف میکنم خیلی ازش راضیم ، elf هم استفاده کردم خوبه ولی بدیش اینه ک 20-50 نیست ، 10-40 هه

farshad 54
05-02-1396, 01:07 بعد از ظهر
اگر منظورت اینه که وقتی موتور روشنه استارت نمیخوره
که این یکی از قابلیتهای خوب پالس هست که حتی نینجا و cbr هم این سیستمو ندارن
ولی اگر منظورت اینه که وقتی موتور روشنه و تو دندس استارت نمیخوره که اصلا برای چی باید استارت بخوره ؟

mohammadhossein
07-02-1396, 09:34 بعد از ظهر
اگر تهران هستی برو تاپ سرویس محمود
خ ولیعصر بعد از 4 راه مولوی سمت چپ پشت ایستگاه اتوبوس
بگو از اعضا پرشین موتور هستم از طرف فرشاد اومدم

آقا دستت درد نکنه رفتم پیش حاج محمود خداییش کارش درسته

- - - Updated - - -

اگر منظورت اینه که وقتی موتور روشنه استارت نمیخوره
که این یکی از قابلیتهای خوب پالس هست که حتی نینجا و cbr هم این سیستمو ندارن
ولی اگر منظورت اینه که وقتی موتور روشنه و تو دندس استارت نمیخوره که اصلا برای چی باید استارت بخوره ؟

وقتی خاموشه وتودنده است با کلاج هم روشن نمیشه

morteza.sh22
17-02-1396, 08:13 قبل از ظهر
سلام
من یه مشکلی دارم، وقتی موتور خاموشه راحت دنده ها عوض میشن و خیلی نرم می تونم خلاص کنم موتورو
ولی وقتی روشنه خلاص کردن موتور واقعا سخته و خلاص نمیشه، دنده ها هم خیلی سفت هستند. سیم کلاچ رو هم تو هر حالتی می ذارم بازم همین طوریه.
در ضمن از خلاص به دنده یک هم یه ضربه ای انگار تو موتور بوجود میاد و تقه میزنه وقتی از خلاص میزنم دنده یک.
مشکل از چیه؟ روغن یا مثلا صفحه کلاچ؟
مرسی

Exel
18-02-1396, 01:59 بعد از ظهر
سلام
من یه مشکلی دارم، وقتی موتور خاموشه راحت دنده ها عوض میشن و خیلی نرم می تونم خلاص کنم موتورو
ولی وقتی روشنه خلاص کردن موتور واقعا سخته و خلاص نمیشه، دنده ها هم خیلی سفت هستند. سیم کلاچ رو هم تو هر حالتی می ذارم بازم همین طوریه.
در ضمن از خلاص به دنده یک هم یه ضربه ای انگار تو موتور بوجود میاد و تقه میزنه وقتی از خلاص میزنم دنده یک.
مشکل از چیه؟ روغن یا مثلا صفحه کلاچ؟
مرسی

سلام ، سوال یکی از دوستان هم تقریبا مث شما بود و من این راه حل هارو ب ایشون پیشنهاد کردم

1. از روغن مرغوب استفاده کن ، که هم دنده ها خوب جا میره ، صدا کم میشه ، و راحت تر خلاص میشه
2. کلاچ رو تنظیم کن ، اگر تنظیم نباشه عمرا نمیتونی در حالت ایستاده خلاص کنی
3.قبل از ایستادن خلاص کن
4.از کلید قرمز رنگ قطع کن استفاده کن ، وقتی برق موتور قطع شه با زدن این کلید بدون نیاز ب بستن سوییچ راحت میتونی خلاص کنی

موفق باشی

mohammadhossein
19-02-1396, 03:17 بعد از ظهر
سلام دوستان حس میکنم موتور یچیزی افتاده توی کاتالیزور که با لرزش صدا میده،چنین اتفاقی برای کسی از دوستان تا حالا افتاده؟

moein 007
19-02-1396, 08:40 بعد از ظهر
سلام خدمت دوست های عزیز پرشین موتور امیدوارم حالتون خوب باشه
دوستان چند تا سوال دارم
اولا پالس 220 تمیز و در حدش چند گیر میاد
قیمت صفر رو هم اگه دارین لطف کنین
دوما اگه از شهرستان بیام تهران باید برم کجا موتور بخرم یعنی منبع اصلیش کجا هست آدرس دقیق میخوام
پیشاپیش از همه عزیزان سپاس گزارم
:pm::thanks::thanks::thanks::thanks:

در ضمن فلاپ اسپرت رو میشه از کجا و با چه قیمتی تهیه کرد اگه کسی از دوستان برای موتورش فلاپ اسپرت گزاشته لطف کنه و عکسش رو بزاره ممنون

BKING
19-02-1396, 08:55 بعد از ظهر
دوستان چند تا سوال دارم
دوما اگه از شهرستان بیام تهران باید برم کجا موتور بخرم یعنی منبع اصلیش کجا هست آدرس دقیق میخوام

در ضمن فلاپ اسپرت رو میشه از کجا و با چه قیمتی تهیه کرد اگه کسی از دوستان برای موتورش فلاپ اسپرت گزاشته لطف کنه و عکسش رو بزاره ممنون

سلام

قیمت بین 6 تا 7 هست که صفرش هست

اگه صفر می خوای گمرک اگه کارکرده باید تو سایت های آگهی بگردی

فلاپ اسپرت رو هم از تولید کننده ها تو آگهی ها باید تهیه کنی

Exel
20-02-1396, 03:55 بعد از ظهر
سلام دوستان حس میکنم موتور یچیزی افتاده توی کاتالیزور که با لرزش صدا میده،چنین اتفاقی برای کسی از دوستان تا حالا افتاده؟

سلام ، ببین احتمالا اون لایه استیل / المینیومی شکلی ک جلوی کاتالیزور تو قسمت هدرز هست شاید پیچ های النیش لق شده باشه !

- - - Updated - - -

دوستان چند تا سوال دارم

سلام در حد صفر 6.5 الی 7.5 ، ب نسبت مدل ! صفرش هم 8 ت شده گویا ...
از دست بخری تو تهران بنظرم بهتره تا گمرک !
تو سایت شیپور و دیوار بگرد زیاده
فلاپ نندازی بهتره ، چون یک اینکه این موتور طراحیش برای جاده و مسیر های سخت و ناهموار طراحی شده ، اصلا فلاپ مناسبش نیس ، و فقط رخ ریسی پیدا میکنه ، اونم چون موتورو سنگین میکنه ، شتاب موتور ب صورت چشم گیری کاهش پیدا میکنه

mohammadhossein
21-02-1396, 02:22 بعد از ظهر
نه اون نبود:(

Exel
21-02-1396, 04:42 بعد از ظهر
نه اون نبود:(

خب ببین اول هدر که از دریچه سیلندر بسته میشه ، داخلش ی محفظه دو جداره مانند هس ، ک زیرش ی سوراخ کوچیک اگر دقت کنی برای تخلیه گرمای اضافیه ، ببین بده تعمیرکار باز کنه برات داخلو نگاه کنه اگر اون ریخته باشه بده برات اون سوراخ رو پیچ و مهره کنه

s.mm
27-02-1396, 05:43 بعد از ظهر
دوستان این موتور چیه که آخه بشه 8 تومن ؟ قیمت رو بالا نبرید الکی

توی زمستون قیمت پالس 220 صفر 95 6700 تا 6800 بود الان چون تابستونه به صورت کاذب حدود یک میلیون گرون شده

حدود قیمتی صفر 95 الان 7500 هست
پالس 180 و ان اس 150 هم دقیقا به همین صورت گرون شده

ان اس 150 قیمتش 5800 بود الان شده 6800 دقیقا یک میلیون گرون شده به خاطر تابستون یعنی قیمت کاذب هست
همین موتور 6800 رو شما یه دور باهاش بزن 100 کیلومتر برون برو همون مغازه ازت 5 تومن هم بر نمی داره چون قیمتی که خریدیدحبابی و فصلی هست.

Exel
28-02-1396, 12:46 قبل از ظهر
دوستان این موتور چیه که آخه بشه 8 تومن ؟ قیمت رو بالا نبرید الکی

توی زمستون قیمت پالس 220 صفر 95 6700 تا 6800 بود الان چون تابستونه به صورت کاذب حدود یک میلیون گرون شده

حدود قیمتی صفر 95 الان 7500 هست
پالس 180 و ان اس 150 هم دقیقا به همین صورت گرون شده

ان اس 150 قیمتش 5800 بود الان شده 6800 دقیقا یک میلیون گرون شده به خاطر تابستون یعنی قیمت کاذب هست
همین موتور 6800 رو شما یه دور باهاش بزن 100 کیلومتر برون برو همون مغازه ازت 5 تومن هم بر نمی داره چون قیمتی که خریدیدحبابی و فصلی هست.

برادر قیمت نمایندگیه ، اتفاقا 220 یکی از معدود موتورایی هست ک قیمت جهانیش نسبت ب قیمتی ک تو ایران عرضه میشه تقریبا میشه گفت منصفانست !
یک موتور کاملا بی خرج و نرم و راحت و سرعت و شتاب مناسبه ! شما سر سرویس ان اس و 220 ی نگاه کنی متوجه برتری و مقرون ب صرفه بودن این موتور نسبت به سایر پولسار های جدید میشی
چیزی ب اسم قیمت کاذب هم نداریم ، الان ک موتورای انژکتور تولید میشن نمونه های کابراتوری ک دیگه تولید نمیشن بایدم افزایش قیمت داشته باشن ، منم نمیگم این قیمت می ارزه ولی ان اس وقتی ی انژکتور و ی ای بی ای اومده روش 2-3 ت بالا رفته ارزش داره ....
، حالا 220 ، 700 - 800 ت بره بالا ارزش نداره ؟

s.mm
29-02-1396, 11:18 قبل از ظهر
برادر قیمت نمایندگیه ، اتفاقا 220 یکی از معدود موتورایی هست ک قیمت جهانیش نسبت ب قیمتی ک تو ایران عرضه میشه تقریبا میشه گفت منصفانست !
یک موتور کاملا بی خرج و نرم و راحت و سرعت و شتاب مناسبه ! شما سر سرویس ان اس و 220 ی نگاه کنی متوجه برتری و مقرون ب صرفه بودن این موتور نسبت به سایر پولسار های جدید میشی
چیزی ب اسم قیمت کاذب هم نداریم ، الان ک موتورای انژکتور تولید میشن نمونه های کابراتوری ک دیگه تولید نمیشن بایدم افزایش قیمت داشته باشن ، منم نمیگم این قیمت می ارزه ولی ان اس وقتی ی انژکتور و ی ای بی ای اومده روش 2-3 ت بالا رفته ارزش داره ....
، حالا 220 ، 700 - 800 ت بره بالا ارزش نداره ؟

یک ماه \یش از عید از نمایندگی قیمت گرفتم 6800
ان اس 150 5800
در این دو ماه چی شده گرون شده!! قیمت کاذبه دیگه
الان هم 8 تومن نیست این موتور

Exel
31-02-1396, 04:14 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان پالس سوار. بلاخره بعد کلی نذر و نیاز از آپاچی به 220 تغیر رکاب دادم. از تعویضم خیلی راضیم البته اینم بگم سواری آپاچی خیلی راحتتر بود و آدم اذیت نمیشد با اینکه روی 220 طرز نشستن خیلی بهتره ولی آپاچی زین و کمک عقب نرمتری داشت.
بگذریم. آقا من این موتور رو صفر کیلومتر گرفتم و خودم بنزین ریختم توش. باتری هم دادم اسید ریخت توش و اومدم روشن کنم با بسم الله که استارت زدم استارت نمیخورد و فقط غژ غژ میکرد که انگار باتری شارژ نداشت. خلاصه با کمک باتری دیگه روشن کردم و ساسات اوتومات کار کرد و موقع تموم شدن کارش خاموش شد موتور. نزدیک نیم ساعت این کنارمون ادامه داشت تا اینکه با هل دادن روشنش کردم و حرکت کردم و توی دور زیر 3هزار ریپ میزد. همونجوری باهاش اومدم خونه و باتریش شارژ شد و راحت روشن میشه ولی سر سلو نمیمونه و پرت پرت میکنه و خاموش میشه. پیچ هوا رو دست کاری کردم خوب نشد. پیچ سلو رو بردم بالا درست نشد. تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که بطری بنزینم قبلش توش آب بود. احتمال داره از اون باشه یا مشکل برقی داره؟؟ توی دور بالا خیلی عالی کار میکنه. البته از 4هزار بالاتر نبردم ولی از تقریبا 3 به بعد خوب کار میکنه. اینجا هم توی شهرکرد نه نمایندگی پالس هست نه تعمیرکار قابل اعتماد. به نظرتون مشکل چیه؟؟ روی صفحه هم هیچ اخطاری نمیاد. راستی وقتی اومدم خونه دیدم دور واشر وسط پوسته اصلی که گیربکس توشه و طرفای لوله های ورود و خروج روغن به رادیاتور هم روغنی بود ولی فقط چرب بود نه که چکه کنه. طبیعیه؟؟ ببخشید خیلی زیاد نوشتم چون با بدبختی این موتور رو خریدم میخوام درست آب بندی بشه و از کار در بیاد. ممنون از همگی

سلام الان شما این موتورو صفر خریدی این همه ایراد داره ؟ :|
اگر بله ک همونجا باید بهشون تحویل میدادی ( البته اگر از نمایندگی خریدی ) ، اما اگر از دست خریدی باید از طرف مقابلت سوال کنی چ بلایی سر موتور آورده قبلا
بگذریم ، اگر اب داخل بنزین خیلی کم بوده باشه مشکلی پیش نمیاد ولی اگر داخل بطریت نصفش اب بوده باشه داستان داری و باید باک و کاربرات رو خالی کنی ! بعد نوشتی ک تو دور بالا خوب کار میکنه ، 4 هزار ک دور بالا حساب نمیشه ، رو 6-7 هزار نرم موتورو گاز بده تو حرکت ببین مشکلی نداره ؟ اگر فقط تو دور پایین ریپ های سنگین میزنه میتونه از شمع ها و کوئل باشه ! در مورد باتری ک اگر اتمی هست نباید با اسید شارژ مجددش میکردی اگر کردی ک الان دیگه باتری اسیدی شده و نباید بزاری موتور بخوابه ! در مورد روغن فک میکنم روغن زیاد ریخته شده ک بوسیله شلنگ تخلیه بخار روغن اونجا چرب شده ، یا واشر بندیت ب مشکل خورده ، یا شلنگ های رادیاتت خرابه، برای اطمینان موتورو ببر کارواش ، قشنگ بشور ( زیر دوش نبرش ، سمت کنسول و کیلومتر هم اب نگیر ) تا بعدا اگر روغن داد بشه تشخیص داد ایراد از کجاست !
در مورد راحتی و ارامش راکب هم جدا از طرز نشستن رو موتور ک برای پالس سوار ها خیلی راحت تر هست ، بله راکب های اپاچی سواری نرم تری رو دارن ولی در طولانی مدت خسته میشن ، اما برعکس ترک نشین های پالس به نسبت به راکب سواری خیلی نرم تر و لذت بخش تری رو تجربه میکنن ، برعکس ترک اپاچی ک جز لرزش و رو ویبره رفتن و سر شدن پاها چیز دیگه ای از سواری نمیفهمن ...

رسول2211
31-02-1396, 11:32 بعد از ظهر
سلام. آقا دمت گرم. انگار فعلا فعال این پیج فقط شمایی. به هر حال ممنون. اره صفر صفر از موتور فروشی خریدم که اونم از نمایندگی تهران واسش فرستادن. دیروز خیلی اذیت شدم باهاش ولی خب امروز تا ظهر پرت پرتش کمتر شد الانم دیگه هم باتری خوب شارژ شده و استارت میزنه هم موتور دیگه خاموش نمیکنه و سر سلو خیلی عالی کار میکنه. تقریبا 100کیلومتر زیر دور موتور 5هزار بیشتر روی 4هزار رفتم و بعدش روغن بهران سوپر پیشتاز ریختم 1200سی سی. بعدشم باز دور موتور رو از 4 الی 5 بالاتر نبردم. خدایی خیلی عالیه فقط خواستم سوکت ساسات اوتومات رو قطع کنم ولی اونی از که از سر سیلندر اومده بود بیرون رو جدا کردم جواب نداد بازم کار میکرد. گفتم توی آب بندی دور موتور یهو بالا نره. از هممممممممه چیزش راضیم فقط انگار شانس من آقا سجاد که بچه رشته مدل موتورمون 95 دیگه راهنما قط کن اوتومات نداره این موتور. بقیه چیزاش عالیه

بازم تشکر داداش. لطف کردی. اگه راهنمایی یا موردی هست که باید بدونم ممنون میشم کمکم کنی

رسول2211
01-03-1396, 11:02 بعد از ظهر
سلام. دوستای گل میگم توی دفترچه و توی سایت باجاج و توی همین پیج چنیدن بار دیدم نوشتن روغن پالس 220 برای تعویض باید 1200سی سی باشه. من موقع تعویض کلا روغن قبلی رو خالی کردم. 1200سی سی روغن ریختم بعد کلی کارکرد که موتور رو خاموش کردم روغن که اومد کف کارتل از اون دو تا خط هم بالاتر زد و کامل شیشه رو پر کرد. امروز ترسیدم روغن رو باز خالی کردم (موتور تقریبا 5ساعت خاموش بود و کل روغن اومده بود پایین) بعد باز اندازه گرفتم دیدم همون 1200تا بود ولی بعد ریختن حدود 100سی سی رو کم کردم و ریختم. چون از روغن زیادی ریختن توی موتور خاطره خوبی ندارم و باعث روغن سوزی آپاچی شد. الان نظر شما چیه؟؟ روغن باید کل شیشه رو بگیره یا روی خط بالایی باشه از توی شیشه؟؟ ممنون

راستی هنوز 300تا کار نکرده کنسول جلوش یه کمی صدا میده. کی باید بره آچار کشی؟؟

farshad 54
02-03-1396, 07:19 قبل از ظهر
مشکلی نیست شما همون 1200 سی سی رو بریز تا بالای شیشه هم نشون داد اشکالی نداره
فقط بعدا اگر دیدی روغن زیر خط ماکزیمم اون شیشه روغن هست بهش روغن اضافه کن
فلاپا رو باید صدا گیری کنی
برای آچار کشی بردی بهشون بگو برات انجام میدن

asuspc
07-03-1396, 09:51 قبل از ظهر

s.mm
07-03-1396, 08:17 بعد از ظهر

این موتور خود شماست؟

دوستان به اطلاع برسونم پالس 220 بدون فلاپ هم اومده یعنی این نیم فلاپ جلو رو نداره در عوض چراغ خفاشی داره مثل 180 دیجیتال دقیقا ولی شاسی و بدنه برای همون 220 هست
قیمت هم با 7500 توی نمایندگی شهباز

Exel
11-03-1396, 12:07 قبل از ظهر
سلام. آقا دمت گرم. انگار فعلا فعال این پیج فقط شمایی. به هر حال ممنون. اره صفر صفر از موتور فروشی خریدم که اونم از نمایندگی تهران واسش فرستادن. دیروز خیلی اذیت شدم باهاش ولی خب امروز تا ظهر پرت پرتش کمتر شد الانم دیگه هم باتری خوب شارژ شده و استارت میزنه هم موتور دیگه خاموش نمیکنه و سر سلو خیلی عالی کار میکنه. تقریبا 100کیلومتر زیر دور موتور 5هزار بیشتر روی 4هزار رفتم و بعدش روغن بهران سوپر پیشتاز ریختم 1200سی سی. بعدشم باز دور موتور رو از 4 الی 5 بالاتر نبردم. خدایی خیلی عالیه فقط خواستم سوکت ساسات اوتومات رو قطع کنم ولی اونی از که از سر سیلندر اومده بود بیرون رو جدا کردم جواب نداد بازم کار میکرد. گفتم توی آب بندی دور موتور یهو بالا نره. از هممممممممه چیزش راضیم فقط انگار شانس من آقا سجاد که بچه رشته مدل موتورمون 95 دیگه راهنما قط کن اوتومات نداره این موتور. بقیه چیزاش عالیه

بازم تشکر داداش. لطف کردی. اگه راهنمایی یا موردی هست که باید بدونم ممنون میشم کمکم کنی

سلام این موتور چیز خاصی نداره ک بخوای نگرانش باشی فقط و فقط روغن ب موقع ، سر 2000 تا عوض کن ، زودترم عوض کردی چ بهتر ، عوض نکنی اول انگشتی ها و چرخ دنده کوک داغون میشه اخر کل انجینو باید بیاری پایین نزدیک 1 الی 2 ت شاید بزاره تو خرج تورو ! خوب اب بندی کنی ، تا خرخره هم بهش گازی بدی اخ نمیگه ، معکوس هم بیشتر از 1000 دور بهش فشار نیار ، زنجیر تایمشون ی خرده حساسه ، هر هفته زنجیر چرخ رو هم روغن کاری کن
موفق باشی

- - - Updated - - -

این موتور خود شماست؟

دوستان به اطلاع برسونم پالس 220 بدون فلاپ هم اومده یعنی این نیم فلاپ جلو رو نداره در عوض چراغ خفاشی داره مثل 180 دیجیتال دقیقا ولی شاسی و بدنه برای همون 220 هست
قیمت هم با 7500 توی نمایندگی شهباز

جدا بدون کنسولش هم اومده ؟ البته تمام زیبایی و معروف بودنش بین موتور سوارا همون کنسول خاص و زیباش هست ک با گذشت نزدیک ب 10 سال هنوز هم این چهرش یکه تازی میکنه !
اما ...
220 بدونن فلاپ از لحاظ شتاب نسبت ب فلاپ دارش خیلی سر تره ، ی کلیپ دیدم ک تو شتاب اولیه هم ان اس رو گرفت ، سرعت اخر دیگه بماند ولی متاسفانه باجاج ب جز نیکد های ان اس و دومینار ، بقیه موتوراش خیلی چهره معمولی و هیجان انگیزی ندارن ، من شخصا نوع فلاپ دارشو ترجیح میدم

s.mm
12-03-1396, 11:20 قبل از ظهر
سلام این موتور چیز خاصی نداره ک بخوای نگرانش باشی فقط و فقط روغن ب موقع ، سر 2000 تا عوض کن ، زودترم عوض کردی چ بهتر ، عوض نکنی اول انگشتی ها و چرخ دنده کوک داغون میشه اخر کل انجینو باید بیاری پایین نزدیک 1 الی 2 ت شاید بزاره تو خرج تورو ! خوب اب بندی کنی ، تا خرخره هم بهش گازی بدی اخ نمیگه ، معکوس هم بیشتر از 1000 دور بهش فشار نیار ، زنجیر تایمشون ی خرده حساسه ، هر هفته زنجیر چرخ رو هم روغن کاری کن
موفق باشی

- - - Updated - - -

جدا بدون کنسولش هم اومده ؟ البته تمام زیبایی و معروف بودنش بین موتور سوارا همون کنسول خاص و زیباش هست ک با گذشت نزدیک ب 10 سال هنوز هم این چهرش یکه تازی میکنه !
اما ...
220 بدونن فلاپ از لحاظ شتاب نسبت ب فلاپ دارش خیلی سر تره ، ی کلیپ دیدم ک تو شتاب اولیه هم ان اس رو گرفت ، سرعت اخر دیگه بماند ولی متاسفانه باجاج ب جز نیکد های ان اس و دومینار ، بقیه موتوراش خیلی چهره معمولی و هیجان انگیزی ندارن ، من شخصا نوع فلاپ دارشو ترجیح میدم

بله نمایندگی 17 شهریور بدون کنسولش رو آورده 7500(با چونه زدن البته)
اتفاقا به دلیل همین فلاپش توی ایران فروشش بد بود بازار دست دوم که بماند.

دوستان یه سوال فوری و واجب، قیمت کنسول جلو داخل فلاپ، اون پلاستیک مشکی بزرگ که داخل رو کامل می پوشونه رو میگم، اون قیمتش چنده؟

s.mm
15-03-1396, 04:29 بعد از ظهر
دوستان ما هم به جمع 220 سواران پیوستیم آیا میشه برای این موتور از چراغ جلوهای smd یا cob پرنور (همونی که بی سواد های بهش می گن هدلایت) استفاده کرد؟ یه فروشنده می گفت مثل زنون برق 220 رو بهم میریزه؟؟بعد آیا میشه هم نور بالا و هم نور پایین رو عوض کرد؟ یا باید یکیش رو فقط عوض کرد؟ smd تا چند وات می شه انداخت؟ درست ترش تا چند لومنس؟ و با چه کلوینی؟کسی تجربه اش رو داره؟اون لامپ کوچیکا رو هم می خوام عوض کنم ولی smd ها حرارت زیادی ایجاد می کنند، این طلق رو خراب نمی کنه؟

دوستان در ضمن service manual این موتور رو هم نیاز دارم user manual رو دارم

رسول2211
16-03-1396, 12:19 قبل از ظهر
سلام. آقا exel دمت گرم که جواب میدی. هر وقت موتور رو از حیاط میبرم بیرون و در رو میبندم و برمیگردم سوار موتور بشم وقتی از پشت میبینمش دقیقا یاد شما میفته. بخاطر عکس پروفایلت هر بار یاد شما میفتم
بگذریم. والا آب بندی که تا نزدیک 400 تا دور موتور رو از 5 بالاتر نبردم. بعدشم تا 1000تا فقط یکی دو بار در حد 2الی 3 دیقه گازوندم اونم فقط توی دنده 5 بقیش دور موتور روی 6 نهایتا موقع سبقت روی 7 میرفتم. روغن هم فقط از اول سوپر پیشتاز ریختم به این ترتیب. اولین تعویض روی 100کیلومتر دوم روی 300 سوم روی 600 چهارم روی 1000 الانم روی 1400تاست که روی 1000کیلومتر هم یه بار عوض میکنم بعدش دیگه اگه تونستم روی هر 1200تا عوض میکنم اگه هم طاقت نیاوردم روی 1000تا عوض میکنم.من روی روغن خیلی حساسم. آپاچی رو همیشه زیر 700تا عوض میکردم ولی خب هر بار یه.روغن میریختم و بعضی وقتا روغن زیادی هم میریختم که افتاد به روغن سوزی.

واسه اینکه عمر موتور زیاد بشه دیگه باید چیکار کنم؟؟ اصن به نظرت آب بندیم درست بوده؟؟؟ هر چند چندین بار یکی از دوستام که نزدیک 3سال همین موتور رو داره میگه آب بندی نمیخواد و از همین الان ***زونش که هار بشه و سوسول بازی در نیار و این حرفها اما من گوش ندادم. موتور خودش رو اینجوری آب بندی کرده و تا حالا حتی واسه لامپ عوض کردنم دم تعمیرگاه نرفته. حتی از وقتی خریده شمع و فیلتر هوا رو هم پاک نکرده بود که اون روز من واسش باز کردم. شمعاش خوب بود ولی فیلتر هواش اون قسمت زردش کلا سیاه شده بود که گفتم بشورش. کلا بیخیال موتور و از طرفی هم روغن موتور رو وقتی روی نمایشگر علامت روغندون میاد میبره عوض میکنه و تا الانم موتورش هیچیش نشده. اما من حساسم و میترسم موتورم زود خراب بشه. تنها کاری که میکنم اینه که روغن رو سر وقت و به اندازه و فقط یه نوع روغن استفاده میکنم. شرمنده اینقدر زیاد نوشتم. به بزرگی خودت ببخش. دمت گرم

- - - Updated - - -

آقا شرمنده. من با گوشی تایپ کردم بعضی جاها خود گوشی اعداد و کلمات رو تغییر داده

توی تعویض روغن منظورم این بود که تا الان کلا 1400. کیلومتر باهاش رفتم الانم روی 1500تا عوض میکنم روغن رو بعدشم اگه تونستم روی هر 1500تا عوض میکنم اگه هم طاقت نیاوردم روی 1000تا

درستش این بود. ممنون

s.mm
22-03-1396, 03:32 بعد از ظهر
تاپیک 220 رو خواب برده!دوستان فیوز 5 آمپر که برای نور پس زمینه کیلومتر موتور هست دقیقا کجاست هر چی می گردم پیداش نمی کنم.؟؟!!

s.mm
23-03-1396, 05:07 بعد از ظهر
خب خودم پاسخ خودم رو می دم!

دوستان ما هم به جمع 220 سواران پیوستیم آیا میشه برای این موتور از چراغ جلوهای smd یا cob پرنور (همونی که بی سواد های بهش می گن هدلایت) استفاده کرد؟ یه فروشنده می گفت مثل زنون برق 220 رو بهم میریزه؟؟
بله اون فروشنده درست گفته چراغ جلو های کوبcob هم مانند زنون برق 220 رو بهم میریزه و اگر بخوایم از اون ها استفاده کنیم باید سیم جدا از سر باطری بکشیم و کلید رو هم جدا سر راهش بذاریم و کلا کلید های خود موتور رو فراموش کنیم.

بعد آیا میشه هم نور بالا و هم نور پایین رو عوض کرد؟ یا باید یکیش رو فقط عوض کرد؟
میشه هر کدوم رو که خواستید عوض کنید پایه جفتشون هم H7 هست که درون بسته بندی چراغ جلو چند گونه پایه وجود داره که میشه بسته به کاسه چراغ جایگزینش کرد.

smdتا چند وات می شه انداخت؟ درست ترش تا چند لومنس؟
محدودیت خاصی نداره به ویژه اینکه نور پایین این موتور از عدسی استفاده می کنه و نور V مانند تولید می کنه

و با چه کلوینی؟
امکان انتخاب کلوین وجود نداره ولی ظاهرا 6000 هستند.

اون لامپ کوچیکا رو هم می خوام عوض کنم ولی smd ها حرارت زیادی ایجاد می کنند، این طلق رو خراب نمی کنه؟
فاصله میان لامپ SMD و کاسه چراغ و بلوری کاسه چراغ مناسب هست و حتی میشه SMD تا 3 سانتیمتر هم انداخت

دوستان در ضمن service manual این موتور رو هم نیاز دارم user manual رو دارم
شرکت لعنتی باجاج و لعنتی تر از اون فارس موتور، به جز یک دفترچه کاربری خیلی ساده اونم برای راننده، هیچ چیز عمومی برای سرویس کار منتشر نکرده.
هیچ PDF ای که نمای انفجاری و جداشده قطعات فنی داشته باشه منتشر نشده
هیچ دیاگرامی از سیم کشی( WIRING DIAGRAM) منتشر نکرده ولی یه سایت هست به نشانی [Only registered and activated users can see links] به صورت محدود یه سری نقشه فنی رو توی سایتش گذاشته که در برخی موارد می تونه کمک کننده باشه

تاپیک 220 رو خواب برده!دوستان فیوز 5 آمپر که برای نور پس زمینه کیلومتر موتور هست دقیقا کجاست هر چی می گردم پیداش نمی کنم.؟؟!!
فیوز 5 آمر در مدل های زیر 94 یا زیر 93 دز زیر زین و در مدل های بالاتر (این دو رنگ ها) کنار همون فیوز 15 آمر هست
فیوز 15 آمپر برای کل برق موتور هست که اگر قطع بشه کل موتور می خوابه. فیوز 5 آمپر فقط برای کیلومتر هست. اگر 5 آمپر بسوزه قلوگی و چراغ جلو و همه جا نور داره ولی کیلومتر خاموشه.
همچنین کنار فیوز ها دو تا فیوز یدکی هم گذاشته شده.

رسول2211
25-03-1396, 08:56 قبل از ظهر
سلام به همگی. تو رو خدا یکی زودتر جواب بده. میگم کاتالیزور رو بردارم روی انجین تاثیر منفی نداره؟؟؟ یعنی فشار یا روغن سوزی و این چیزا نمیفته به موتور؟؟؟ بعدشم توی سرعت چقد تفاوت داره؟؟؟ اصن توی سرعت تاثیر داره؟؟ ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید. با تشکر

soleymani
25-03-1396, 09:25 قبل از ظهر
سلام.
به شرطی به موتور ضرر نمی رسونه که فشار به موتور نیاری
شتابش بهتر میشه و صداش باز تر
و اینکه قدرتش هم بالا تر میره.

رسول2211
26-03-1396, 01:38 قبل از ظهر
ممنون از راهنمایت. اقای سلیمانی منظورت از فشار چیه؟؟ یعنی تخته گاز نرم یا دنده ها رو پر نکنم؟؟؟ بعدشم اگه کاتالیزور رو بذارم بمونه و موتور فشار روش باشه بازم تاثیر منفی داره یا منظورت اینه در هر صورت فشار نباید روی موتور باشه؟؟؟
روی سرعت نهایی هم تاثیر داره؟؟؟ ممنون

farshad 54
26-03-1396, 11:40 قبل از ظهر
در آوردن کاتالیزور فقط باعث کمتر شدن حرارت انجین میشه
و فرق آنچنانی در سرعت و شتاب و صدای موتور ایجاد نمیکنه که محسوس باشه
در آوردنش هم هیچ ضرری برای موتور نداره

رسول2211
27-03-1396, 03:46 بعد از ظهر
اقا فرشاد سلام. ممنون بابت پاسخت. اتفاقا انجین موتورم خیلی داغ میشه. توی عکسهات دیدم خودت کلا اگزوز و لوله رو عوض کردی. من سر در نمیارم فک کنم به همون لوله که از سرسیلندر تا اگزوز میاد میگن هدرز. شما اونو از کجا گیر اوردی؟؟؟ ساخته شده آماده بود یا دادی درست کردن؟؟؟ میشه از لوله خود اگزوز استفاده کرد و فقط کاتالیزور رو برداشت و یه چیزی مثل لوله هم اندازه گذاشت به جاش؟؟؟ ممنون

farshad 54
28-03-1396, 03:20 بعد از ظهر
اقا فرشاد سلام. ممنون بابت پاسخت. اتفاقا انجین موتورم خیلی داغ میشه. توی عکسهات دیدم خودت کلا اگزوز و لوله رو عوض کردی. من سر در نمیارم فک کنم به همون لوله که از سرسیلندر تا اگزوز میاد میگن هدرز. شما اونو از کجا گیر اوردی؟؟؟ ساخته شده آماده بود یا دادی درست کردن؟؟؟ میشه از لوله خود اگزوز استفاده کرد و فقط کاتالیزور رو برداشت و یه چیزی مثل لوله هم اندازه گذاشت به جاش؟؟؟ ممنون

هدرزی که من دارم دست سازه
هدرز خودش زیر موتور همون جایی که یه ورق محافظ داره کاتالیزور اونجاس
میتونی بدی اونجارو بشکافن و کاتالیزور رو در بیارن یا اینکه اون تیکه رو ببرن جاش یه لوله جوش بدن

- - - Updated - - -

هدرزی که من دارم دست سازه
هدرز خودش زیر موتور همون جایی که یه ورق محافظ داره کاتالیزور اونجاس
میتونی بدی اونجارو بشکافن و کاتالیزور رو در بیارن یا اینکه اون تیکه رو ببرن جاش یه لوله جوش بدن

رسول2211
28-03-1396, 11:26 بعد از ظهر
سلام. ممنون داداش. والا هر کی یه چی میگه. لوله اگزوز که از سرسیلندر میاد پایین اول یه لوله باریک فرعی به سمت زیر انجین خم شده و وصل شده به یه قوطی مستطیل شکل که دقیقا زیر انجین قرار داره و بعد از اون لوله زیر اون ورق نیم حلالی که دوتا پیچ آلن داره یه قسمتی از لوله اگزوز کلفتتر از بقیه لوله هستش. یه تعمیرکار ماشین که قبولش دارم گفت کاتالیزور توی این قسمت کپلی قرار داره ولی یه صافکار که کارای اگزوز هم میکنه میگه کاتالیزور همون قسمت مکعبی هستش که زیر انجین قرار داره. خودم میگم حرف تعمیرکار که به حرف شما نزدیکتر درسته. حالا کدوم میشه؟؟؟ کدوم قسمت رو بردارم؟؟؟ اگه اون مکعب زیر انجین کاتالیزور نیست پس چیه و کارش چیه؟؟؟ اگه نباشه چی میشه؟؟؟ چون موقع عوض کردن روغن خیلی اذیت میکنه. ممنون اقا فرشاد

Shahryar.1371
29-03-1396, 05:34 قبل از ظهر
سلام به تمام دوستان پرشین موتور.
دوتا سوال داشتم.
سوال اول اینکه منم همین مشکل رسولو دارم و موندم ک کاتالیزورو بردارم یا نه میشه بگید معایب برداشتنش چیه و آیا ضرر و زیانی هم برای موتور داره جز اون صدای گوش خراش ک از بین میره و اینکه احیانا صداش ک زیادتر نمیشه؟؟؟
و سوال دومم اینه ک میشه یه نفر دقیق راهنماییم کنه ک چطور میتونم فلاپ عقب موتورو یا همون دمبیشو باز کنم میخوام خطر استپمو عوض کنم سوخته.

- - - Updated - - -

دوتا سوال داشتم.
سوال اول اینکه منم همین مشکل رسولو دارم و موندم ک کاتالیزورو بردارم یا نه میشه بگید معایب برداشتنش چیه و آیا ضرر و زیانی هم برای موتور داره جز اون صدای گوش خراش ک از بین میره و اینکه احیانا صداش ک زیادتر نمیشه؟؟؟
و سوال دومم اینه ک میشه یه نفر دقیق راهنماییم کنه ک چطور میتونم فلاپ عقب موتورو یا همون دمبیشو باز کنم میخوام خطر استپمو عوض کنم سوخته.

farshad 54
29-03-1396, 08:13 قبل از ظهر
سلام. ممنون داداش. والا هر کی یه چی میگه. لوله اگزوز که از سرسیلندر میاد پایین اول یه لوله باریک فرعی به سمت زیر انجین خم شده و وصل شده به یه قوطی مستطیل شکل که دقیقا زیر انجین قرار داره و بعد از اون لوله زیر اون ورق نیم حلالی که دوتا پیچ آلن داره یه قسمتی از لوله اگزوز کلفتتر از بقیه لوله هستش. یه تعمیرکار ماشین که قبولش دارم گفت کاتالیزور توی این قسمت کپلی قرار داره ولی یه صافکار که کارای اگزوز هم میکنه میگه کاتالیزور همون قسمت مکعبی هستش که زیر انجین قرار داره. خودم میگم حرف تعمیرکار که به حرف شما نزدیکتر درسته. حالا کدوم میشه؟؟؟ کدوم قسمت رو بردارم؟؟؟ اگه اون مکعب زیر انجین کاتالیزور نیست پس چیه و کارش چیه؟؟؟ اگه نباشه چی میشه؟؟؟ چون موقع عوض کردن روغن خیلی اذیت میکنه. ممنون اقا فرشاد

کاتالیزور همون جاس که عرض کردم
اون منبع مکعبی رو هم بگو ببره بندازه دور جای برششم کور کنه چون هیچ کار مفیدی انجام نمیده

- - - Updated - - -

دوتا سوال داشتم.

- - - Updated - - -

دوتا سوال داشتم.

راجب کاتالیزور پستای قبلی رو بخون توضیحات داده شده

دمبی عقب هم زین رو باز میکنی زیرش چهار تا پیچ داره اونارو باز میکنی و فلاپ عقب رو در میاری

Atanik
30-03-1396, 10:48 بعد از ظهر
برای موتور ضرر نداره
صداش هم چندان فرق نمیکنه
شتاب موتور بیشتر میشه
اما خبر بد،
آلایندگی موتور بالا میره، اولا که هوا رو آلوده میکنی
ثانیا و بد تر اینکه به زودی موتور ها هم باید معاینه فنی بشن
و در معاینه فنی این موضوع آشکار میشه و جریمه و .... هم برای شما دردسر ایجاد میکنه

- - - Updated - - -

دوتا سوال داشتم.

- - - Updated - - -

دوتا سوال داشتم.

برای موتور ضرر نداره
صداش هم چندان فرق نمیکنه
شتاب موتور بیشتر میشه
اما خبر بد،
آلایندگی موتور بالا میره، اولا که هوا رو آلوده میکنی
ثانیا و بد تر اینکه به زودی موتور ها هم باید معاینه فنی بشن
و در معاینه فنی این موضوع آشکار میشه و جریمه و .... هم برای شما دردسر ایجاد میکنه

Exel
01-04-1396, 02:03 بعد از ظهر
قبلا با بچه ها خیلی تور میزاشتیم اکثرا هم پالس سوارا بودن ، ی تعداد عکس های موجود رو براتون میزارم

تور سال 92- 93

تورهای سال 96

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۷-۰۵-۱۲_۱۸-۴۶-۳۸.jpg

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۷-۰۵-۱۲_۱۸-۴۸-۳۰.jpg

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۷-۰۵-۱۲_۱۸-۴۸-۵۶.jpg

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۷-۰۶-۱۷_۰۰-۱۳-۵۶.jpg

Seyed.mahdi
06-04-1396, 03:30 بعد از ظهر
خب خودم پاسخ خودم رو می دم!

فیوز 5 آمر در مدل های زیر 94 یا زیر 93 دز زیر زین و در مدل های بالاتر (این دو رنگ ها) کنار همون فیوز 15 آمر هست
فیوز 15 آمپر برای کل برق موتور هست که اگر قطع بشه کل موتور می خوابه. فیوز 5 آمپر فقط برای کیلومتر هست. اگر 5 آمپر بسوزه قلوگی و چراغ جلو و همه جا نور داره ولی کیلومتر خاموشه.
همچنین کنار فیوز ها دو تا فیوز یدکی هم گذاشته شده.

سلام

داداش نور 220 که حرف نداره
نیاز به عوض کردن نداره
نور 220 رو میشه با نور برخی ماشین ها مقایسه کرد!

فقط اگر بشه نور بالا و نور پایین رو کاری کرد که همزمان روشن بشن عالی میشه.
یعنی وقتی میزنیم نور بالا، نور پایین خاموش نشه. این قابلیت در آر اس هست و در نور بالا، نور پایین خاموش نمیشه. در این حالت که بیشتر در جاده های کم تردد و کم نور به کار میاد نور واقعا بی نظیری ایجاد میشه.

اگر دوستان میدونن بفرمایند.

Exel
07-04-1396, 02:23 قبل از ظهر
سلام

نیاز به عوض کردن نداره

یعنی وقتی میزنیم نور بالا، نور پایین خاموش نشه. این قابلیت در آر اس هست و در نور بالا، نور پایین خاموش نمیشه. در این حالت که بیشتر در جاده های کم تردد و کم نور به کار میاد نور واقعا بی نظیری ایجاد میشه.

سلام اتفاقا صحبت امشب با مکانیکم همین موضوع شما بود
کار نشد نداره ، ولی کلا تو نور های متمرکز که به صورت عمودی نور بالا و پایین کار شدن مثل 220 هم زمان دو نور روشن نمیشه چون کاربرد خاصی نداره و نور پایین و بالا کاربرد خاص خودشونو به صورت کامل دارن ولی ار اس چون ب صورت افقی کار شده برای داشتن یک طیف کامل نوری حتما باید جفت چراغ روشن باشن تا محیط مورد نیاز موتور روشن بشه و تنها یک چراغ روشن بودن کارایی نداره ، یجورایی میشه گفت جفت چراغ مکمل همدیگه هستن ...

s.mm
07-04-1396, 04:09 بعد از ظهر
سلام

نیاز به عوض کردن نداره

220 نورش خوبه حالا چه با لامپ فابریکی 55 وات خودش چه با این صد واتی که روی موتور ما هست

ولی لامپ های cob مصرف خیلی پایین تری دارند و نور باز هم بیشتر! و مصرف کمترش موجب بیشتر شدن عمر باطری می شه یعنی از همه نظر بهینه سازی
برای این بود که من می خواستم عوضش کنم
الان چون فهمیدم باید سیم جدا کشید بی خیال شدم

رسول2211
08-04-1396, 10:29 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان. یه سوال فنی داشتم از اهالی فن

میگم این سه تا سنسور فیلتر هوا و کمبود روغن و دمای انجین چقد دقیق کار میکنه؟؟؟ توی خیلی از کلیپها و حتی توی موتور رفیقم که مدل 93 هست دیدم که این سنسورا عمل میکنه که روی صفحه دیجیتال هست
ولی روی موتور خودم که 95 هستش تا حالا روشن نشدن. البته وقتی سویچ بازه ولی موتور خاموشه روشن میشن که توی مدلای جدید به شکل چراغ توی صفحه دور موتور دذ اومدن.
همین الان توی یوتیوب دیدم که سیمهای اتصال سنسور دما رو رو کنار پیچ تخلیه روغن جدا کرد و توی صفحه دیجیتال علامت سنسور چشمک زن شد. از کنار رادیات هم سیم اتصال سنسور رو جدا کرد و سنسور کمبود روغن چشمک میزد ولی من این کار رو کردم اما هیچ تغیری ندیدم. البته توی کلیپ مستقیم نشون نداد که با جدا کردن سیم اتصال سنسور بکار افتاد ولی خب توی یه تصویر جدا نشون میداد که علامتها چشمک میزدن

تو رو خدا هر کی از این مدل جدیدا داره که علامتهای سنسور توی صفحه دور موتور هست بگه تا حالا دیده این سنسور ها درست عمل کنن؟؟ اینم بگم موتورم رو نذاشتم تا حالا فیلتر کثیف بشه یا روغن کم کنه یا خراب بشه یا انجین بیش از حد داغ بشه ولی یه راهی میخوام ببینم کار میکنن یا نه. ممنون میشم کمکم کنید. چون توی یوتیوب هیچ 220 مدل جدیدی ندیدم سنسوراش کار کنن. هر چی بوده مثل مدلهای 93 به پایین بوده

یه راهی چیزی نشون بدید تست کنم ببینم کار میکنن یا نه. مرسی دوستای عزیز

- - - Updated - - -

اینم لینک عکس صفحه کیلومتر

Exel
08-04-1396, 10:55 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان. یه سوال فنی داشتم از اهالی فن

میگم این سه تا سنسور فیلتر هوا و کمبود روغن و دمای انجین چقد دقیق کار میکنه؟؟؟ توی خیلی از کلیپها و حتی توی موتور رفیقم که مدل 93 هست دیدم که این سنسورا عمل میکنه که روی صفحه دیجیتال هست
ولی روی موتور خودم که 95 هستش تا حالا روشن نشدن. البته وقتی سویچ بازه ولی موتور خاموشه روشن میشن که توی مدلای جدید به شکل چراغ توی صفحه دور موتور دذ اومدن.
همین الان توی یوتیوب دیدم که سیمهای اتصال سنسور دما رو رو کنار پیچ تخلیه روغن جدا کرد و توی صفحه دیجیتال علامت سنسور چشمک زن شد. از کنار رادیات هم سیم اتصال سنسور رو جدا کرد و سنسور کمبود روغن چشمک میزد ولی من این کار رو کردم اما هیچ تغیری ندیدم. البته توی کلیپ مستقیم نشون نداد که با جدا کردن سیم اتصال سنسور بکار افتاد ولی خب توی یه تصویر جدا نشون میداد که علامتها چشمک میزدن

تو رو خدا هر کی از این مدل جدیدا داره که علامتهای سنسور توی صفحه دور موتور هست بگه تا حالا دیده این سنسور ها درست عمل کنن؟؟ اینم بگم موتورم رو نذاشتم تا حالا فیلتر کثیف بشه یا روغن کم کنه یا خراب بشه یا انجین بیش از حد داغ بشه ولی یه راهی میخوام ببینم کار میکنن یا نه. ممنون میشم کمکم کنید. چون توی یوتیوب هیچ 220 مدل جدیدی ندیدم سنسوراش کار کنن. هر چی بوده مثل مدلهای 93 به پایین بوده

یه راهی چیزی نشون بدید تست کنم ببینم کار میکنن یا نه. مرسی دوستای عزیز

- - - Updated - - -

اینم لینک عکس صفحه کیلومتر

سلام ، زمانی ک شما سوییچ رو باز میکنی کیلومتر ی حالت تقریبا چک مانند داره و همه سنسور ها و علائم فعال میشه اگر در حین حرکت هر کدوم ازین سنسور ها روشن بود مشخص کننده نقص یا وضعیت نادرستیه و به شدت باید جدی گرفته بشه ، و اینکه دوست خوبم بی دلیل سنسور هارو جا ب جا یا قطع و وصل نکن ، میشی مث ما لنگ ی سنسور و سوکتش داستان پیدا میکنی . مطمئن باش هیچ جوره دلت نمیخواد این سنسورا رو ببینی ب خصوص سنسور دمای بالای انجین ...