PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سایت موسسه تیونینگ امیرعباس راه اندازی شد.....!!!!

high-speed
29-04-1389, 02:53 بعد از ظهر
امروز داشتم صفحات نیازمندی های همشهری رو ورق میزدم که به آگهیه جالبی برخوردم

متن آگهی این بود این بود

اولین موسسه تیونینگ موتور سیکلت در ایران ، طراحی و ساخت انواع فلاپ و رنگ آمیزی موتور سیکلت هیوسانگ ، پالس ، وینر ، دربی ، مگلی ، دایلیم و .... [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

پیشنهاد میکنم به آدرس سایتش و قسمت گالریش مراجعه کنین

البته با اینکه اسم این ملک مغازه هست و موسسه تیونینگ از نظر کلی زمین تا آسمون با اینجه فرق داره حرفی نیست

اما باید قبول کرد که اولین کسیه که داره به صورت حرفه این کارو انجام میده و اگه این بتونه جرقه ای برای

تاسیس موسسسات تیونینگ موتور سیکلت باشه قابل ستایشه

که البته تاسیسش به کمی صبر و فکر باز و اطلاعات بروز و پشتکار نیاز داره

من خودم تو فکر همچین کاری توی گاراژ کوچیکی برای خودم هستم ، نه برای کسب درآمد

بلکه برای علاقه ی زیادی که به این دوچرخ دلبر دارم

موفق باشید (راستی عکس nsr 250 هارو هم گذاسته)

Alireza
29-04-1389, 03:11 بعد از ظهر
اون nsr ها واسه کانال مثبت بودن هیچ کدوم برگه معتبر ندارن خودش میگه برگه کانال مثبت دارن تو این چند باری که پیشش رفتم ادم خوبی اومد به نظرم

high-speed
29-04-1389, 09:16 بعد از ظهر
علیرضا جان به شما چند قیمت داده

Alireza
29-04-1389, 11:05 بعد از ظهر
اون ابی پر رنگه و کمرنگه 2 و نیم اون رپسوله 5
اون زرده رو هم قبل اینکه رپسولش کنه 2 و نیم میداد

Sination
29-04-1389, 11:42 بعد از ظهر
خیلی زاقارت کرده اون مگلی زرده رو

ali faghfouri
29-04-1389, 11:47 بعد از ظهر
اون nsr ها واسه کانال مثبت بودن هیچ کدوم برگه معتبر ندارن خودش میگه برگه کانال مثبت دارن تو این چند باری که پیشش رفتم ادم خوبی اومد به نظرم
باسلام خدمت همه دوستان
آقا علیرضا تمام موتورهای کانال مثبت مدارک معتبر دارن یا حداقل داشتن توی بحث nsr گفتم ۲تاشونو اون زمان(۳-۴ سال پیش) گرفتن رفت قاچاقه کالا بعد از تایید دوباره آزاد شدن و تمامه سنداشون برای کارخونه موتور سازی که خوده آقا بهزاد راه انداخته بوده صادرشده. دیگه از شما توقع نداشتم بگید آدمه خوبیه اگه این آدمه خوبیه من دوست دارم همه کاره عالم باشم. آقای kenjiو دیدید ازش بپرسید امیرعباس چه جور آدمیه. راجع به یه موتور هزارجور حرف میزنه که هیچ کدومش درست نیست.
دوسته عزیز آقای high-speed ([Only registered and activated users can see links]) به این نیمگن تیونیگ که موتوره کانالو یه دست رنگ بزنه بزاره یا روی وینر فلاپ موشکی بندازه يا روی هیو فلاپه ایتالیایی بندازه یا آرمه سوزوکی رو موتور بچسبونه. این کارها رو هرکسی میتونه انجام بده به اینا میگن تغییره ظاهر.تیونیگ یعنی یه کاری کنی که موتور ۴۵ اسبی ۹۰ اسب بار بهت بده.یا............. (یه سری به سایته hrc بزنید)
عکس های nsr کجاست؟

sarbaz
29-04-1389, 11:48 بعد از ظهر
انگار رو هیوندای ارم بنز بچسبونی

ali faghfouri
30-04-1389, 12:10 قبل از ظهر
انگار رو هیوندای ارم بنز بچسبونی

دقیقا یعنی همین. شما بیا به وینر فلاپ cbr1000 بخورون باز هم به ۱۰۰ تا که میرسه عینه برگ خزون که باد بهش بخوره میلرزه. با این نحوی که این آدم داره به قوله خودش تیونینگ میکنه وینر، مگلی و.... همون چیزایی هستن که بودن. در ضمن یادم رفت بگم که اون nsr آبیه لوازمش هم استاندارده و کار خاصی قبل از اینکه دسته این آقا بیوفته روش صورت نگرفته به قولی صورت زیبا داره ولی سیرت زیبا نداره و یه ان اس آره معمولیه.

Alireza
30-04-1389, 12:26 قبل از ظهر
علی جان من کلا 2 بار دیدمش اونم با کنجی تو پستمم گفتم به نظرم ادم خوبی اومد چون جوای کنجی و خوب میداد و ایراد های موتورارو میگفت ولی قطعا همینطوره که شما میگین در مورد مدارک هم خودش گفت یه برگه کانال مثبت فقط دارن

high-speed
30-04-1389, 02:16 بعد از ظهر
دوسته عزیز آقای high-speed ([Only registered and activated users can see links]) به این نیمگن تیونیگ که موتوره کانالو یه دست رنگ بزنه بزاره یا روی وینر فلاپ موشکی بندازه يا روی هیو فلاپه ایتالیایی بندازه یا آرمه سوزوکی رو موتور بچسبونه. این کارها رو هرکسی میتونه انجام بده به اینا میگن تغییره ظاهر.تیونیگ یعنی یه کاری کنی که موتور ۴۵ اسبی ۹۰ اسب بار بهت بده.یا............. (یه سری به سایته hrc بزنید)
عکس های nsr کجاست؟

علی جان من حرفتو قبول دارم

و اگه قبل اینکه بخوای ازم انتقاد کنی مطلب رو میخوندی میدیدی که من گفتم موسسه تیونینگ زمین تا آسمون با این فرق داره

شما داری به نکات جزئی اشاره میکنی که خوب من کلی گفتم فرقشون رو

در ضمن به این میگن تیونینگ بدنه و کاملا موافقم که تیونر کسیه که بتونه بازدهی موتور رو بالا ببره

Aka
30-04-1389, 08:10 بعد از ظهر
من شاید بدم هیو رو رپسول رنگ کنه ، اگه خوب بتونه در بیاره

high-speed
30-04-1389, 09:04 بعد از ظهر
البته کیفیت کاراش اونقدر بالا نیست و شاید بعضی جاها توی موتوراش با پدیده کثافت کاری و تف مال کار کردن مواجه میشید

مثلا nsr 250 رپسوله که ورداشته روش چراغ گذاشته کاملا چهره موتور رو خراب کرده

و این تاپیک دلیل بر تاییدش نیست اما باید قبول کرد که توی کشور ما به تیونینگ ظاهری و یا انجین موتور کم اهمیت داده میشه

و یا بهتر بگم نمیشه که خوب جای تاسف داره ، که با داشتن استعداد های خوبی که توی سایت خودمون هم شاهد هنرهای فنی بچه ها هستیم

فقط به خاطر نداشتن مجالی توی بازار و طبق معمول وجود دلال ها و دلال بازی ، جایی برای اجرای این هنر نیست

ali faghfouri
31-04-1389, 03:15 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
آقای high-speed، نفهمیدن بخشی از قسمت های پستتونو بزارید بحساب اینکه من یه روز کاریه سختو داشتم و ساعت ۱شب داشتم این پستو میخوندم و فکر کردم منظورتون از زمین تا آسمون فرق داره راجع به محله انجام این کاره. این کاری که این آقا میکنه body tunning نیستش، body tunning شامله سبک کردن موتور و تغییره جنس فلاپ به جنسهای سبکتر و آیرودینامیک کردنه بدنه موتور و ..................... هستش البته حرفتونو قبول دارم که اینکار تو ایران باید از یه جایی شروع شه ولی شما هم بپذیرید که این کار غیر از ذوق و استعداد و توان مالی، تخصص هم میخواد مثلا شما وقتی میخوای توانه یه موتورو بالا ببری باید پس از نصب قطعات جدید ابتدا به ساکن نیرو به وزن موتورو در حالت جدید حساب کنی بعد لاستیکه موتورو متناسب با حالت جدید تهیه کنی بعد از یه تسته کوچیک از موتور با لاستیکه جدید باید برای پایداری موتور کمی وزنه شو سنگین کنی(در صورت لزوم) و ........ یا شما اگه بخواید موتورتونو آیرودینامیکتر کنید باید برای محاسبات آیرودینامیکیش سراغ یه فوق لیسانس هوا فضا تو گرایش آیرودینامیک برید (البته تویه خارج از کشور آیرودینامیک زیر مجموعه مکانیک هستش) چون اگه این کار عشقی به خاطر قیافه صورت بگیره ممکنه تو سرعت های بالا موتور پایداریشو از دست بده و شما رو به سرعت به فرشته مرگ تحویل بده . باور کنید این مثالا یه نمونه خیلی کوچیک از این کاره و نباید ما این کارو بچه بازی در نظر بگیریم که یه موتورفروش بتونه انجام بده
البته الانم این کارو انجام نمیده بیشتر نقاشی میکنه و فلاپ نصب میکنه که فلاپ نصب کردن هم حساب کتابه خودشو داره و همینطور الکی نیست و قطعا شما میدونید که فلاپ هم در موتور به خاطر خوشگلی نیست و برای آیرودینامیک شدن موتور هستش. آخر عاقبت این کار هم اینه که وسطه افسریه یه دفعه میبینی یه فلاپ خورد به چراغ جلو ماشینت و یه وینر سوارو میبینی که دنباله فلاپشه.(قصد توهین به دوستان وینر سوارو ندارم اتفاقیه که پیش اومده)
آقای aka ([Only registered and activated users can see links]) ، لطفا اول یه قیمت از این آقا بگیرید بعد قیمتو به من بگید من هم مطلع بشم شاید بتونم راجع به طرح زدن رو موتور یه کار به صرفه تر بهتون بگم که هم خودتون این کارو انجام بدید که نه تف مال بشه نه کثافت کاری و شاید هم صرفه اقتصادی براتون داشته باشه فقط شما تو این کار غیر از پول که جز لاینفکه هر کاریه یکم باید صبر و ذوق و استعداد داشته باشید(که احتماله زیاد موارد ۲ و ۳شو دارید)

high-speed
31-04-1389, 10:45 بعد از ظهر
علی جان خیلی خوشحالم که تو فرومی بحث میکنم که افراد مطلعی مثل شما و دوستان دیگه ام اونجا رفت و آمد دارن

با تمام حرفهاتون موافقم

البته اینم بگیم که بادی تیونینگ توی ایران بد جا افتاده و علی آقا درست میگن

چون اصول طراحیه بدنه چه تو ماشین و چه توی موتور طریقه شکست باد هست و مقاومت در برابر فشار

و مطمئنا امیرعباس نمیتونه اینو رعایت کنه چون تخصص این کارو نداره

و من هم منظورم همینه که چقدر خوب میشه که حتی در حد بادی تیونینگ افراد ماهری بیان و فعالیت کنن

چون تیونینگ امر ثابت شده و پر طرفداری توی کل دنیاست که کمپانی های بنامی هم توش در حال فعالیتن

اما متاسفانه توی کشورمون از نظر حرفه ای خیلی نادیده گرفته میشه در حدی که حتی افراد غیر حرفه ای هم دست به این کار میزنن

نیما نادری
31-04-1389, 11:05 بعد از ظهر
فقط ks250 بر عکس