PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مباحث مربوط به بنزین

.:ALIREZA NADERI:.
08-11-1390, 10:53 قبل از ظهر
با سلام زیر زین من روی باکش نوشته:
از بنزین بدون سرب سوپر با اکتان 95 به بالا ! استفاده نمایید
سوپر که اکتانش 92 هست ؟!
در ضمن خیلی ها میگن کیفیت بنزین سوپر پایینه و به انجین اسیب میرسونه؟
بعضی ها هم میگن شایعه هست و اگر بنزین سوپر بزنی موتور شتابش بیشتر میشه و سرعت هم بیشتر میشه.!

شفیع
08-11-1390, 01:21 بعد از ظهر
اول اینکه اون برچسب ها رو روی اکثر موتور ها می چسبونن!
دوم، در مورد اون شایعه کیفیت بنزین سوپر، نمی شه گفت درسته با غلطه، این اتفاق برای خیلی ها پیش اومده وقتی بنزین سوپر می زنن عملکرد موتور بد تر می شه، و این به خاطر کیفیت نیست، به خاطر تنظیم نبودن اون موتور با این میزان اکتان هست، اکتان در واقع میزان فشردگی و یا قدرت احتراق بنزین هست.
اختلاف 2-3 درجه اکتان مشکلی ایجاد نمی کنه ولی موتوری که برای بنزین معمولی طراحی شده، دیده شده بعد از اینکه بنزین با اکتان بالاتر می خوره، خیلی بد کار می کنه.
البته جدیدا بنزین نسل جدید داره وارد بازار می شه، بنزین اتانول، فکر کنم باز هم به مشکلات بیشتری بر بخوریم، و شایعات جدید تر!

mra680
08-11-1390, 01:52 بعد از ظهر
سلام
یادمه مشتری های شرکت خودروی پروتن(زاگرس) خیلی گله مند بودن از مصرف بیش از حد جن تو و ویرا
آماری که یه کارشناس این شرکت نشون داد
بزنین سوپر از جایگاه واقع در خ شریعتی حالا جای دقیقش بماند
:hanghead:عدد اکتان باور نکردنیه 87 داشت
اینو کارشناسان اعزامی مالزی به تهران و بررسی انجام گرفته با دستگاهشون بوده
این خبر مال 2 سال پیش دقیقا بهمن ماه هست
موفق باشین

Ali Apache
08-11-1390, 07:48 بعد از ظهر
سلام ، اگه از همون موقع كه موتور رو صفر ميگيرى بنزين سوپر بزني بازم مشكل پيش مياد ؟

08-11-1390, 08:00 بعد از ظهر
بستگی داره به موتورت واسه من که نوشته سوپر با 95 به بالا یعنی مشکلی پیش نمیاد اگه واسه شما هم همینطوری بود اگر از روز اول بزنی هیچ مشکلی پیش نمیاد.
اگر خدا بخاد از این به بعد دیگه من سوپر میزنم.
این دفعه هم بنزین معمولی با سوپر قاطی شده بود!

Ali Apache
08-11-1390, 09:13 بعد از ظهر
البته هنوز نگرفتم ولى اپاچى ١٨٠ هستش مشكلى پيش نمياد ؟

kourosh_bandit2
08-11-1390, 11:16 بعد از ظهر
چرا عزیز اپاچی روی کاربراتش یک قطعه پلاستیکی قرمز رنگ هست که در صورت استفاده زیاد از بنزین سوپر اون قطعه جمع میشه و خشک میشه و در نهایت خراب میشه:bargh:

Ali Apache
09-11-1390, 12:21 قبل از ظهر
چرا عزیز اپاچی روی کاربراتش یک قطعه پلاستیکی قرمز رنگ هست که در صورت استفاده زیاد از بنزین سوپر اون قطعه جمع میشه و خشک میشه و در نهایت خراب میشه:bargh:
اين جوري كه شما ميگيد بنزين سوپر مضره پس چرا گرونتره ؟ يعني هيچ سودي واسه موتور نداره ؟

شفیع
09-11-1390, 12:39 قبل از ظهر
اين جوري كه شما ميگيد بنزين سوپر مضره پس چرا گرونتره ؟ يعني هيچ سودي واسه موتور نداره ؟

دوست من، این به خاطر مضر بودنش نیست، خاصیت خورندگی بیشتر به خاطر میزان اکتان بیشتره، وقتی قطعه ی پلاستیکی از کاربراتور بر اثر برخورد با بنزین سوپر خشک می شه و خاصیت خودشو از دست می ده نشان دهنده اینه که اون قطعه برای این میزان اکتان ساخته نشده بوده،
نفت، گازوئیل، بنزین، تینر، ... این ها همه شون انواع سوخت های نفتی هستند که تا به حال از نفت خام استخراج شده، و هر کدوم میزان اکتان خاص خودشو داره، شما می تونید دستتونو با نفت بشویید، مشکل خاصی به وجود نمیاد برای اینکه میزان خورنگی و اکتان نفت خیلی کمه، ولی حالا بنزین رو بریزید رو دستتون و خوب ماساژ بدید، بعد از چند دقیقه پوست دستتون می سوزه و ملتهب می شه، که نشون می ده پوست دست نمی تونه این میزان اکتان رو تحمل کنه، این میزان سوزش در بنزین سوپر بیشتره.
این یه آزمایش ساده بود، حالا خودتون می تونید حدس بزنید هر جسم جامدی یه میزان مقاومت داره تا در مقابل اکتان بالا تحمل کنه. تا حالا توی ظرف های یک بار مصرف بنزین ریختید ؟ بیشتر از یک دقیقه تحمل نمی که ذوب می شه!

Ali Apache
09-11-1390, 12:43 قبل از ظهر
دوست من، این به خاطر مضر بودنش نیست، خاصیت خورندگی بیشتر به خاطر میزان اکتان بیشتره، وقتی قطعه ی پلاستیکی از کاربراتور بر اثر برخورد با بنزین سوپر خشک می شه و خاصیت خودشو از دست می ده نشان دهنده اینه که اون قطعه برای این میزان اکتان ساخته نشده بوده،
نفت، گازوئیل، بنزین، تینر، ... این ها همه شون انواع سوخت های نفتی هستند که تا به حال از نفت خام استخراج شده، و هر کدوم میزان اکتان خاص خودشو داره، شما می تونید دستتونو با نفت بشویید، مشکل خاصی به وجود نمیاد برای اینکه میزان خورنگی و اکتان نفت خیلی کمه، ولی حالا بنزین رو بریزید رو دستتون و خوب ماساژ بدید، بعد از چند دقیقه پوست دستتون می سوزه و ملتهب می شه، که نشون می ده پوست دست نمی تونه این میزان اکتان رو تحمل کنه، این میزان سوزش در بنزین سوپر بیشتره.
این یه آزمایش ساده بود، حالا خودتون می تونید حدس بزنید هر جسم جامدی یه میزان مقاومت داره تا در مقابل اکتان بالا تحمل کنه. تا حالا توی ظرف های یک بار مصرف بنزین ریختید ؟ بیشتر از یک دقیقه تحمل نمی که ذوب می شه!

داداش دستت درنكنه خوب روشنم كردي دمت گرم

mra680
09-11-1390, 01:05 قبل از ظهر
درود به آقای شفیع
البته این یک اصل هست توی خودرو و هر وسیله ی دیگه ای که
یک سری قطعات مصرفی هستند و باید بعد مدتی هم به دلیل جنس هم مصرفی بودن و هم محیط مصرفی تعویض گردند که قطعات پلاستیکی هم جزو اونها هست
البته جدیدا جا افتاده موقع جا زدن لاستیک توپی چرخ عقب مقداری بنزین میریزن که راحت تر جمع بشه ولی بی انصافا نمیدونن که یک سوم عمر قطعرو از بین میبرن:bitarbiat:

شفیع
09-11-1390, 10:44 قبل از ظهر
ریختن بنزی رو لاستیک برای جا زدن کار زیاد معقولانه ای نمی تونه باشه، به نظرم بهتره از روغن استفاه کنن، من چند بار که لاستیکو بردم تعویض کنه روغن زد به لاستیک، هم نرم شد و هم روغن بعد از مدتی خشک می شه و عین چسب عمل می کنه، لاستیکو می چسبونه به رینگ.

mra680
09-11-1390, 11:51 قبل از ظهر
دقیقا
البته من تا تونستم کمی گیریس خرجش کردم:afro:
موندگاری بهتری داره ولی روغن کارو آسونتر میکنه:mypersianforum (531

hyo savar
10-11-1390, 12:07 بعد از ظهر
بچه ها میخوام بدونم با این درصد اکتان هایی که بچه ها میگن من از بنزین سوپر استفاده میکنم موردی واسه موتور پیش نمیاد (چون میگن هر موتور انژکتوری را برای یک درصد اکتانی واسش تعریف کردن و اصلا هیو را هم که اصلا نمیدونم چه درصد اکتانی را براش تعریف کردن ؟؟؟؟

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 11:48 AM ----------

بچه کسی میدنه که هیو بنزین سوپر با چه درصد اکتانی براش خوبه (منظورم بنزین سو پر ایران که موجوده ) یا معمولی هم باید ریخت؟؟؟

شفیع
10-11-1390, 12:33 بعد از ظهر
داداش شما سوپر بزن، اون قدر از بنزین سوپر وحشت نداشته باشید، هیو موتوره جدیدیه، باید با سوپر سازگاری داشته باشه، یه مدت بزن اگر خوب جواب نداد دیگه نزن، قدرت احتراق بنزین سوپر بیشتر توی شتاب باید تاثیر داشته باشه
و همچنین به خاطر اکتان بیشتر باعث می شه مجرای ورود بنزین و کاربراتور تمیز تر از قبل شه.

sajad.N
10-11-1390, 01:51 بعد از ظهر
دوستان گلم..کسی آمار بنزین یورو 4 رو واسه موتور داره؟؟
برای ماشین که خیلی توووپه..دوستم واسه پراید زده بود ماشین خر کیف شده بود..!!واقعآ شتابش و کشش ماشین تو دنده های بالا محسوس بود...
فعلا بهترین بنزین موجود در ایران همینه...بعدش سوپر و در آخر معمولیه..!و البته آشغال ترین سوخت در ایران گازوییل میباشد!!!!!
آدرس جایگاه بنزین یورو 4:
دوستم گفت جایگاه دوکوهه واقع در شرق تهران..کنار شهید دوران

reza KTM
10-11-1390, 02:40 بعد از ظهر
لیتری چنده؟
کلا آزادیه دیگه یا کارتی هم داره؟

شفیع
10-11-1390, 03:33 بعد از ظهر
اعلام کرده بودن قیمتش با قبلی فرقی نداره و کارت می شه زد. فعلا که مخصوص کلان شهر هاست، ما که چیزی ندیدم.
فکر کنم بنزین اتانول باشه، یه چیزایی در موردش خوندم، احتراق بهتری داره، آلایندگی کم تری داره ...

ZirCgari
10-11-1390, 05:20 بعد از ظهر
سلام دوستان..به نظر شما بنزینمون مشگلی نداره!!!
آکورد دادش ما صدی 9 تا میسوزوند الان صدی 12 تا!!!!!............من که فکر میکنم هوایی آبی چیزی قاطی داره اون جور که از رنگ بوش پیداست..نظر شما چیه؟

matrixaidin
10-11-1390, 05:35 بعد از ظهر
اگه دقت کرده باشین وقتی 2 نفر دارن از یه پمپ بنزین میزنن فشار میاد پایین ولی کنتور همونجوری میندازه
حواستون باشه که وقتی *** داره میزنه شما یواش بنزنید تا کار طرف تموم شد شما با فشار بزنید

شفیع
10-11-1390, 06:30 بعد از ظهر
چهار نكته مهم هنگام بنزین زدن

[Only registered and activated users can see links]

([Only registered and activated users can see links])

اطلاع از این نكته كه چه زمانی و به چه صورت اقدام به سوخت گیری كنید، نقش بسیار مهمی در بهینه سازی سوخت‌گیری و صرفه‌جوئی اقتصادی برای رانندگان خواهد شد.

به گزارش فارس، در این راستا نكاتی چند حائز اهمیت است.

1) صبح زود بنزین بزنید

نخست آنكه صبح زود كه حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حد خود قرار دارد، بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد؛ بر این اساس هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراكم‌تر است.
وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌شود. بنابراین خرید بنزین در بعد از ظهر و حتی شب كه هنوز هوا كاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می‌شود یك لیتر شما واقعاً یك لیتر نباشد. در صنعت نفت، گرانش معین و حرارت بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما، اتانول و سایر محصولات نفتی نقشی مهم ایفا می‌كند.
هر درجه حرارت كه افزایش یابد منفعت زیادی نصیب این صنعت می‌كند اما جایگاه‎های سوخت دارای دستگاه جبران حرارت در پمپ‌هایشان نیستند.

2) دستگیره نازل را تا انتها فشار ندهید

دوم آنكه وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره نازل را تا آخر فشار ندهید. نازل‌ها دارای سه درجه كند، متوسط و تند برای انتقال سوخت از مخزن به باك خودرو هستند.
در حالت كُند میزان تبخیر كه در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود به حداقل می‌رسد. در پمپ بنزین‌های پیشرفته همه شیلنگ‌ها دارای محل بازگشت بخار هستند لذا اگر سریع بنزین بزنید، مایعی كه وارد مخزن بنزین شما شده بخار می‌شود. این بخار مكیده شده وارد مخزن زیرزمینی می‌شود به طوری كه وقتی شما بنزین می‌زنید، در واقع به آن میزان كه دستگاه نشان می‌‎دهد، بنزین نزده‌اید.

3) تا باك خالی نشده، حتما بنزین بزنید

سومین و یكی از مهم‌ترین نكات برای بنزین زدن این است كه وقتی باك اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است كه، هرچه بنزین بیشتری داخل باك باشد، هوای كمتری فضای خالی آن را اشغال می‎كند.
بنزین به مراتب سریع‌تر از آنچه كه تصور می‎كنید تبخیر می‌شود. مخازن ذخیره بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطهء صفر بین بنزین و جو عمل می‌كند تا تبخیر را به حداقل برساند.

4) زمانی كه تانكر تخلیه بنزین در جایگاه است، بنزین نزنید

نكتهء آخر این است كه اگر تانكر بنزین در حال تخلیه به مخزن بنزین است و شما هم در جایگاه سوخت حضور دارید، در آن موقع بنزین‌ نزنید.
به احتمال زیاد بنزینی كه تخلیه می‌شود سبب می‌گردد كه بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از آشغال و آلودگی كه معمولاً ته‌نشین می‌شود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود.

10-11-1390, 07:55 بعد از ظهر
جناب شفیع اواتارتو تغییر دادی فکر کردم کاربر جدیده گفتم چه قدر خوب اطلاع داره کیه دیدم شما هستی !!!

Mr.Reza
29-12-1390, 01:58 قبل از ظهر
آقایون دونا سوال :یک باسه پالس سوپر خوبه؟ دو این یورو 4 رو کجا میشه زد آدرس بدید

matrixaidin
29-12-1390, 02:08 قبل از ظهر
برای موتور سوپر خوب نیستهم درچه دیافراگم و خراب میکنه هم موتور و خشک میکنه

کوروش
29-12-1390, 02:23 قبل از ظهر
آقایون دونا سوال :یک باسه پالس سوپر خوبه؟ دو این یورو 4 رو کجا میشه زد آدرس بدید
تمام جایگاهای تهران دارن یورو 4 رو عرضه میکنن

mostafak021
29-12-1390, 04:13 قبل از ظهر
به نظره من بنزین سوپر فقط یه جا خوبه هر دو سه هزار تا که با موتور راه رفتی یه باک بنزین سوپر بزنی تا هم کاربرات رو تمیز کنه و هم نفس موتور یه کم بهتر بشه.

reza KTM
29-12-1390, 02:11 بعد از ظهر
من فکر میکنم اگر یه باک سوپر بزنی و یه باک معمولی یا بنزین معمولی کیلومتر بیشتری میری درسته ؟

Kami
29-12-1390, 02:14 بعد از ظهر
یورو 4 رنگش تو مایه های قهوه ای هستش
میگن در حد سوپره

Babak
29-12-1390, 02:32 بعد از ظهر
یورو 4 رنگش تو مایه های قهوه ای هستش
میگن در حد سوپره
رنگ مهم نیست قدیم که بنزین ها سرب توش بود قرمز بود بعد که بدونه سرب اومد سبز شد همه می گفتن اون قرمز ها خوبه و دنبالش بود شرکت نفت دید ملت سبز دوست ندارن رنگ قرمز زد بهش همه هم گفتن به به حالا خوب شد در صورتی که همون بود و ماهیت بنزین هیچ تغییری نکرده بود:vahidrk:

---------- Post added at 03:31 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

توی کاربراتور بنزین معمولی بهتر جواب میده و ولی توی انژکتور بنزین سوپر بهتر جواب میده.:consoling2:
کاربراتور هم که کثیف شد به راحتی میشه اون پیاله تهش رو باز کرد همه آشغال پاشغالاش میاد بیرون ودوباره بست میشه هم تو راهش یه صافی بنزین خوب گذاشت چون واقعا تو بنزین ها یه آلمه کثافت هشت:25:

matrixaidin
29-12-1390, 04:13 بعد از ظهر
تمام جایگاهای تهران دارن یورو 4 رو عرضه میکنن

چرا جک میگی!!!!!!!!!!
همه جا مثلا کجا؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
من 2 تا بیشتر از بچه ها نشنیدم که یورو4 داره

02109002
29-12-1390, 04:32 بعد از ظهر
آدرس جایگاه بنزین یورو 4:
دوستم گفت جایگاه دوکوهه واقع در شرق تهران..کنار شهید دوران
به جز این دیگه کجا یورو 4 داره؟

masoudrider
05-02-1392, 01:30 بعد از ظهر
سلام دوستان شیرازی جایی رو در شیراز میشناسید که بنزین یورو 4 عرضه کنه؛اگه بلدید آدرس بدین،ممنون

mahdi24
05-02-1392, 03:22 بعد از ظهر
بنزین یورو 4 با بنزین سوپر فرق داره و بهش فوق سوپر میگن . دقت داشته باشد همه ی ماشین ها با یورو 4 همسان سازی نشدن و ریختن این بنزین تو اونا خرج اضافه حساب میشه . نکته دیگه اینکه بنزین یورو 4 یه نوع استاندارد آلایندگی هست و الودگی کمتری داره . کسی میدونه قیمت بنزین یورو 4 چنده ؟

برخی از خودرو های یورو 4 : مگان ، مزدا 3 ، نیسان قشقایی ، هیوندای وراکروز ، نیسان تینا
برخی از خودرو های یورو 3 : تندر 90 ، پراید ، سمند ، glx ، ریو ، هیوسانگ ، پژو 206 ، تیبا
خودروی یورو 5 هم من فقط "رنو اسپرت " رو سراغ دارم

!NAVID!
05-02-1392, 03:51 بعد از ظهر
سلام
به نظرتون بهتره هر چند وقت یکبار بنزین سوپر بزنم؟؟؟

r66225
05-02-1392, 03:58 بعد از ظهر
سلام
به نظرتون بهتره هر چند وقت یکبار بنزین سوپر بزنم؟؟؟

سلام نویدجان
داداش شما گیرت اومد هر باکتو به بوی ناز سوپر معطر کن

خودتو و موتورتو روانی می کنه

!NAVID!
05-02-1392, 04:08 بعد از ظهر
اینجا بنزین سوپر گیر میاد
اما به نظرم همیشه نباید بنزین سوپر زد امکان داره به موتور اسیب برسونه!!!!نه؟؟؟؟
چند بار زدم واقعا وحشی میشه!!!!
حالا خودم روانی موتور وحشی.....خودت تا تهش برو

sajad.N
07-02-1392, 06:47 بعد از ظهر
دوستان گلم..
باید به اطلاعتون برسونم که بنزین یورو 4 فقط یه جو سازی بیش نیس...
جایگاه دو کوهه نزدیک خونه ی ماست...دقیقآ کنار سرخه حصار(بچه های شرق تهران در جریان هستن)
من بار ها اونجا رفتم..حتی از خود طرفی که اونجاس پرسیدم اصلا نمیدونه یورو 4 چیه!!!!!!!!!!!!!
داداشای گلم باور نکنید که سر کاریههههههههههههه...

farshid37
27-02-1392, 12:05 بعد از ظهر
چون چند ماه هست بنزین سوپر تو قزوین نایاب شده مکمل اکتان کاسپین ریختم تو بنزین. کسی از این استفاده کرده؟ گفته هر بسته برای تا 50 لیتر بنزین کافیه. اگه بیشتر ریخته بشه بنظزتون مضر هست. دیروز یکم گشتم مدل خارجیش رو پیدا نکردم. روش 1800 زده بود ولی دونه ای 2 حساب کرد:

fafal
20-09-1392, 09:57 بعد از ظهر
آدرس جایگاه‌های توزیع کننده بنزین یورو 4 / برخی جایگاه‌ها از توزیع انصراف دادند ([Only registered and activated users can see links])

soleymani
20-09-1392, 10:38 بعد از ظهر
الان مثلا
30متری جی و زمزم هم یورو 4 داره و زده
-----------
توی این محدوده ها فقط از نظر کیفیت و هوا نداشتن پمپ ها
فقط 30 متری جی
توی این محدوده تنها جاهایی که بنزین سوپر ارائه می کنند میدان آذری و 30 متری جی هست

carradine
20-11-1392, 11:19 بعد از ظهر
سلام اکتان از کجا باید تهیه کنیم؟

farshad 54
20-11-1392, 11:35 بعد از ظهر
لوازم یدکی فروشیا
اکتان مکتان و بی خیال شو موتور رو تازه خریدی بنزین سوپر بزن کافیه بیخودی پول واسه این چیزا نده

فقط چند ماه بعد یه انزکتور شور بریز تو باکش

اصلا هم نزار بنزینت به تهش برسه و بره رو زاپاس

soleymani
03-12-1392, 10:47 بعد از ظهر
موتور من آپاچی هست
و اندازه گیری کردم توی 400 کیلومتر 14 لیتر بنزین سوزوندم
یعنی هر 100 لیتر 3.5 لیتر
البته نزدیک 70 کیلومترش رو سرعتم بالا بوده یعنی بالای 90 تا
به نظرتون بالا نیست مصرفش یا چتری دیافراگم خراب یا پاره نیست؟؟

r.hasani7023
04-12-1392, 02:22 بعد از ظهر
3.5 داداش زیاده من 550رفتم البته نهایت سرعت 85 الی 90

soleymani
04-12-1392, 10:14 بعد از ظهر
خوبه با هم بودیم رضا جان یه جاهایی من کلان روی 110 120 بودم
همش سرعت بالا توی ته همت

h0ssein
04-12-1392, 10:46 بعد از ظهر
منم پالس داشتم همینقد بود تقریبا ، البته من دنده ها رو زیاد پر میکردم که مصرف رو بالا میبره/ 15لیتر تو شهر منو 330 تا میبرد/

قبلا که پالسم دستم بود باک رو پر کردم حدود 90 تا که باهاش رفتم تو رنج سرعت 90-110 هنوز خطاش پر بود/

ولی تو شهر یه دور باهاش میزدم یه خطش کم میشد چون پشت ترافیک چراغ قرمز و غیره تاثیر داره/

r.hasani7023
04-12-1392, 10:58 بعد از ظهر
اون دفعه که باهم بودیم برا منم به 450رسید بنزین زدم داداش .

- - - Updated - - -

منم 15تا زدم داداش

alireza1500
19-12-1392, 08:04 بعد از ظهر
دوست عزیزکه میگیدگازوئیل اشغاله بدونید همین گازوئیل توهرمزگان یاجاهای دیگه قاچاق میشه.وسودش چیزی بین500هزارت/تا1تومان هست.البت بیشتر ببری سودش بیشتره.مگه بده روزی اینقد گیرت بیاد.دراماد ماهانه شما نصف درامد هفته اونا نیست

farshad 54
19-12-1392, 08:13 بعد از ظهر
کی راجب گازوئیل حرف زد دوست عزیز ؟

فازت چیه برادر ؟ :au:

Mohsen_14
12-02-1394, 09:15 بعد از ظهر
عملا به این نتیجه رسیدم که مکمل اکتان چیز بدردبخوریه ، وقتی وضعیت بنزین ها اینقدر افتضاحه مکمل اکتان هم قیمتی نداره ، پس استفادش هم فنی و هم اقتصادی بصرفه هست .
نه اینکه شتاب موتور خیلی زیاد شده باشه ولی یه جورایی نرمتر و بقول خودمون هارتر شده بود . مکمل گانک و قیمت 15 .

.

فلات دوست
13-02-1394, 07:43 قبل از ظهر
عملا به این نتیجه رسیدم که مکمل اکتان چیز بدردبخوریه ، وقتی وضعیت بنزین ها اینقدر افتضاحه مکمل اکتان هم قیمتی نداره ، پس استفادش هم فنی و هم اقتصادی بصرفه هست .
نه اینکه شتاب موتور خیلی زیاد شده باشه ولی یه جورایی نرمتر و بقول خودمون هارتر شده بود . مکمل گانک و قیمت 15 .
.

بنزین سوپر بزن خیالتم راحت

Mohsen_14
13-02-1394, 08:09 قبل از ظهر
بنزین سوپر بزن خیالتم راحت

سوپر که همیشه میزنم ولی اصلا خیالم راحت نیست ، چون بنزین سوپر چیز فضایی و ماورایی نیست که فکر کنیم وقتی ریختیم تو موتور ، خیلی بهش حال دادیم و موتور باید پرواز کنه .
بنزین سوپر بواسطه ترکیبی که مواد زائد تا حد امکان جدا شده ، زمان انفجار دیرتری داره ، میشه مطمئن بود که ترکیب بنزین سوپر و هوا تو سیلندر در زمان مناسب انفجار پیدا میکنه ، همون زمانی که کمپرس به بیشترین حدش رسیده و پیستون تا انتها مسیر خودش رو تو سیلندر طی کرده . یکی از نشانه های عدد اکتان بالا اینه که صدای انجین کمتر میشه . این موضوع رو به عینه شاهدش بودم و مطمئنم که مکمل اکتان کارشو به خوبی انجام داده .
بهترین مرجع تعیین نوع بنزین هم سازنده هست ، اگه سازنده توصیه کرده اکتان بنزین مصرفی مثلا 87 باشه باید بنزین معمولی مصرف کرد ، بنزین سوپر تو این انجین باعث آسیب و ضرر میشه . عدد اکتان حدود 93 هم سوپر .
الان بَنزِن که یه افزودنی بنزین هست ، به عنوان فیلر و پر کننده استفاده میشه (تا حجم تولید بره بالا ، بعلت تکنولوژی پایین پالایشگاهها) و تا دهها برابر مجاز به بنزین ها اضافه میشه و دود حاصل همه میدونن که سرطانزا هست اما کو کسی که حرفی بزنه ... بگذریم .
حتی همین بنزین های آبی و سبز و ... رو یکروز بگذارید بمونه کاملا بیرنگ میشه یعنی اصلا ترکیباتش محلول نیست ، مخلوطه !! اونم با ذرات معلق .
به امید روزی که تو پمپ همچین جایگاهی باشه هر کسی اکتان مناسب وسیله خودشو بزنه :

.

flower
13-02-1394, 08:22 قبل از ظهر
این اکتان عالیه کلا این اکتان انجین نرم کار می کنه بوی بدی هم می ده ولی یه مقداری چرب هست اگر دوست داری بهتر نتیجه بده بذار یه دو ساعت تو بنزین باشه خوب تجزیه بشه بعد اماده حرکت یا شب بنزین بزن بریز توش صبح اماده حرکت بقیه اکتان را تست کردم انگار تینر خالی هست اصلا نتیجه خوبی نداشت اصلا بحث اکتان ربطی به بنزین خوب و بد نداره تو خود امریکا بهترین بنزین را دارن ولی بازم از اکتان استفاده می کن تو نت بچرخی ماشین بازهای امریکایی خودشون تاکید دارن از اکتان استفاده بشه.

.[/QUOTE]

- - - Updated - - -

بنزین اکتان 95 هم استفاده کردم تاثیر خاصی نداشت ولی گانگ انجین را خیلی نرم می کنه .

Mohsen_14
13-02-1394, 08:31 قبل از ظهر
این اکتان عالیه کلا این اکتان انجین نرم کار می کنه بوی بدی هم می ده ولی یه مقداری چرب هست اگر دوست داری بهتر نتیجه بده بذار یه دو ساعت تو بنزین باشه خوب تجزیه بشه بعد اماده حرکت یا شب بنزین بزن بریز توش صبح اماده حرکت بقیه اکتان را تست کردم انگار تینر خالی هست اصلا نتیجه خوبی نداشت اصلا بحث اکتان ربطی به بنزین خوب و بد نداره تو خود امریکا بهترین بنزین را دارن ولی بازم از اکتان استفاده می کن تو نت بچرخی ماشین بازهای امریکایی خودشون تاکید دارن از اکتان استفاده بشه.

بنزین اکتان 95 هم استفاده کردم تاثیر خاصی نداشت ولی گانگ انجین را خیلی نرم می کنه .

بنده به توصیه خودتون روز قبلش تو باک ریختم ، فقط صدای موتورو کم کرد :hanghead:
تاثیرش رو هر کی استفاده کنه متوجه میشه ، محسوسه .

.

فلات دوست
13-02-1394, 11:04 قبل از ظهر
بنده به توصیه خودتون روز قبلش تو باک ریختم ، فقط صدای موتورو کم کرد :hanghead:
تاثیرش رو هر کی استفاده کنه متوجه میشه ، محسوسه .
.

حالا تاثیر بسزا و قابل توجهی داره که خرج کنیم ؟

Mohsen_14
13-02-1394, 12:16 بعد از ظهر
حالا تاثیر بسزا و قابل توجهی داره که خرج کنیم ؟

نه بدرد نمیخوره ...
بنزین سوپر بزن خیالتم راحت !

دوست عزیز تو این دو سه تا پست که گل لقط نمیکردیم !!

فلات دوست
14-02-1394, 07:36 قبل از ظهر
نه بدرد نمیخوره ...
بنزین سوپر بزن خیالتم راحت !

دوست عزیز تو این دو سه تا پست که گل لقط نمیکردیم !!

:5:

tak3az
14-02-1394, 12:01 بعد از ظهر
من همیشه سوپر میزنم این اکتان هارو از کجا باید خرید؟