PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه ی مگلی 250 با کاوازاکی نینجا 250

K.I.A
06-11-1390, 11:32 بعد از ظهر
همه نوع مقایسه تو بحثا داشتیم غیر از این/دوست داشتم مشخصاتشونم بزارم اما مگللی مورد ازمایش هوا خنک 250 بود و مقایسه ی نا عادلانه ای میشد دوستان کسی عکس یا اطلاعاتی داره اینجا قرار بده.../البته بهتره صبر کرد تا مگللی انزکتوری هم به بازار ایران بیاد و بعد هردو مدل انزکتوری مگللی و نینجارو بررسی کنیم...

کوروش
07-11-1390, 10:19 قبل از ظهر
از نظر قیافه مگلی سر تره و تیپ موتورهای سی سی بالا میزنه !!! صفحه کیلومترش دیجیتاله و خیلی از صفحه های نینجا بهتره / اگزوز زیره زینه و از جنسی هم ساخته شده که حرارت رو تو خودش نگه میداره و نمیزاره فلاپ یا چراغ خطر عقب بسوزه !!!
ولی در مقابل نینجا از نظر کیفیت سر تره اصالت بیشتری هم داره و به خاطر قیمت بالاش هنوز به اون صورت جا نیفتاده ولی همه جا میشه مگلی رو دید و یه جورایی خز شده ///
نینجا فنی سرتره ولی مگلی ظاهری و هر دو چیزهایی دارن که دقیقا دیگری نداره !!!:acigar:

Babak
07-11-1390, 01:03 بعد از ظهر
از نظر قیافه مگلی سر تره و تیپ موتورهای سی سی بالا میزنه !!!
مگلی جلو نینجا از نظره هیکلی خیلی لاغرتره.

نمیزاره فلاپ یا چراغ خطر عقب بسوزه !!!
بزرگترین مشکله مگلی همینه تو تاستان ترک نشینت کباب میشه و اگثره مگلی ها چراغ عقبشون یه وریه

K.I.A
07-11-1390, 01:11 بعد از ظهر
خواهشن از بحثای الکی دوری کنید.../عزیزمن موتورمن بک فایر میزنه و هم حرارت زیادی تولید میکنه به خدا اگه این طور شده باشه که نشده تازه حتی چراغمم نه زرد شده نه سیاه...!!!و کاملا عقبش عایقه و حتی تو تابستونم حرارت زیر زین نیست تازه اگزوز از زیر کانال مکش کاربراتور رد میشه و هوای گرم اونم یه جورایی تامیین میکنه.../ در ضمن اگه تو عکسا دقت بکنید میفهمید که قیافه و هیکل کدوم بهتره!!!!

کوروش
07-11-1390, 01:38 بعد از ظهر
شاید نینجا قول تر باشه ولی تو قیافه مگلی سر تره بعدشم این نینجا که طراحی قدیمی داره و واسه خود کاوازاکی ژاپن نیستش !!!
میخوای نظر سنجی کنید ببینید که کدوم موتور خوشکل تره !!!

K.I.A
07-11-1390, 01:58 بعد از ظهر
اتفاقا هم توی قدرت و شتاب و گشتاور و قیافه و طراحی و تعمیرات و...قیمت و لوازم و..... مگللی کاملا سر تره تنها فاکتور خوب نینجا کیفیت بیشترشه و برند معتبر تره ساخت تایلند/تعمیرات سخت ولوازم خیلی گرون و در بعضی مواقع نایاب و...

RIDER
07-11-1390, 02:05 بعد از ظهر
اینو از کجا در آوردی نینجا پس طراحی افغانستانه طراحی ژاپن دیگه سری اولاشو ۲۰۰۸همرو ژاپن میزد الان فقط باجاج زیر نظر خود شرکت مونتاژ میکنه که فرقی نداره.دوما آدم نمیاد یه آهن پاره چینی که اسم طراحی انگلستانو مثل جنازه با خودش میکشه با کاواساکی ژاپن مقایسه کنه شرکت سازنده مگلی اینقدر عقل نداشته که وقتی اگزوز برا موتور طراحی میکنه براش منبع بزاره نه یه لوله ی خالی که صدا کلاغ میده .مگلیو دیگه همه میشناسنش تخم مرغ شانسی قرن معرفی شده بین مردم.خدا بخواد اون شرکت انگلیسی که اینو طراحی کرده خوب گرفته دوکاتیو فیس لیفت کرده پس تا اینجای کار طراحیم نداشتن .این موتور هرگز نباید با هیچ ۲۵۰ مقایسه شه چون ناقصه .بلا مشکل گرما اگزوز من موندم چرا عایق پشم شیشه در نظر نگرفتن.ماشا الله زنجیرشم میخوره به شاستیش هم خودش ساییده میشه اون قسمتی که روش مالیده میشه تازه سگ هار خوبیم هست فرمونش یبار دست بابکو گاز گرفته به گفته خودش که داشت مگلیو تست میکرد:1tongue:

reza KTM
07-11-1390, 02:05 بعد از ظهر
قیافه نینجا اصلا قشنگ نیست در عوض کاوازاکیه دیگه و این یعنی تمام عیار بودن این موتور
من تو نظر سنجی به مگلی رای دادم فقط به خاطر قیافش و بس وگرنه در مقابل نینجا حرفی برای گفتن نداره

K.I.A
07-11-1390, 02:08 بعد از ظهر
از چه نظر دلیل بیارید؟کاملا منطقی؟

reza KTM
07-11-1390, 02:36 بعد از ظهر
کیا جان شما وقتی سوار موتور میشی از یه موتور چی میخوای؟

به نظر من:
قیافه خیلی مهمه
کنترل راحت و تعادل موتور خیلی مهمه
صدای موتور خیلی مهمه
کیفیت و دیر به دیر خراب شدن موتور هم خیلی مهمه

قیافه مگلی از نینجا بهتره
کنترل و تعادل موتور ژاپنی (چه ساخت ژاپن چه تحت لیسانس) با موتورای دیگه قابل مقایسه نیست شما با موتور ژاپنی بخوای بخوری زمین هم نمیخوری نمونه ای که من سوار شدم کامکس حتی اگر راننده حرفه ای هم نباشی با این موتور مشکلی نداری و به راحتی رانندگی میکنی
صدای موتور هم در مگلی و هم در نینجا قشنگ نیست باز مگلی رو من یشتر دوست دارم
دیر به دیر رفتن تعمیرگاه هم که هیچی دیگه مگلی این جور که همه میگن همش تو تعمیرگاهه

اگر میبینی هزینه تعمیر نینجا گرونه چون من که پول ندارم که نمیرم بخرم آدم پولدار میخره پس ازش هزینه بیشتر هم میگیرن
آلان بری آپاچی و سی جی رو تو محل ما بدی آچار کشی کنه همون کاری که برا سی جی میکنه برا آپاچی هم میکنه ولی سی جی رو میگیره 40 آپاچی رو میگره 50 تومان چرا؟ چون کسی که موتور 2.5 میلیونی داره باید بیشتر بده

شما میگی تنها مزیت نینجا کیفیتش هست این کیفیت رو چی معنی میکنی؟

من خودم جزو تنها کسایی بودم که علی جی اس ایکس رو تشویق به خرید مگلی میکردم یعنی مگلی رو خیلی دوست دارم ولی این دلیل نمیشه بگم مگلی از نینجا بهتره

به نظر خودت نینجا بهتره یا مگلی؟

K.I.A
07-11-1390, 02:50 بعد از ظهر
هیچ کدوم به اون یکی کامل برتری نداره من هردو این موتورارو به اندازه کافی سوار شدم و نینجا 2012 انزکتوری رفیقم بیشتر مواقع دور دور دسته منه/من چیز خاصی توی این موتور ندیدم شما 3 برابر پول مگللیو میدی که یه برتری داشته باشی زاپن که نیست تایلنده فقط اسم کاوازوکیو یدک میکشه من به نظرم اومد شتابش از مگللی کمی کمتره و شتابگیریش اونقدر هیجانو نمیده اما این به این معنا نیست که راه نمیره شما اگه باهاش زمین بخوری فقط فلاپ بغلش 600 تومنه یه تیکش اما مگللی 50!!!!تعمیرات خیلی سختی داره ولوازم بعضا نایاب اینا ساخت دست بشره و روزی خراب میشه !!! واستایل رانندگی و نشستن این دو موتور باهم زمین تا زیر زمین فرق داره ...ولی اینو مطمئننم هندلینگ مگللی خیلی بهتر از نینجا هست بایدم اینطور باشه چون ریسه/

reza KTM
07-11-1390, 02:55 بعد از ظهر
هندلینگ یعنی چی؟
موتور های ریسی یه خاطر فرمونشون هندلینگشون پایین تره نسبت به استریت ها ول نینجا هم ریس هست دیگه ، مگه این طور نیست؟

یادم رفت بگم
مشکل بعدی نینجا قیمت خیلی بالای اونه

یکی از دوستان که مگلی داشت میگفت وقتی سرپیچ خیلی موتور رو میخوابونی ته موتور میخواد در بره آیای این طوری هست یا نه؟

K.I.A
07-11-1390, 03:02 بعد از ظهر
از نظر لاستیک هردو لاستیکای تایلندی زیرشونه/ساده ترش میشه دست فرمون یا وقتی میخوای باهاش مانور بدی با مگللی بهتر میتونی این کارو بکنی/خیر نینجا ریس نیست

aligsx
07-11-1390, 03:50 بعد از ظهر
اینو از کجا در آوردی نینجا پس طراحی افغانستانه طراحی ژاپن دیگه سری اولاشو ۲۰۰۸همرو ژاپن میزد الان فقط باجاج زیر نظر خود شرکت مونتاژ میکنه که فرقی نداره.دوما آدم نمیاد یه آهن پاره چینی که اسم طراحی انگلستانو مثل جنازه با خودش میکشه با کاواساکی ژاپن مقایسه کنه شرکت سازنده مگلی اینقدر عقل نداشته که وقتی اگزوز برا موتور طراحی میکنه براش منبع بزاره نه یه لوله ی خالی که صدا کلاغ میده .مگلیو دیگه همه میشناسنش تخم مرغ شانسی قرن معرفی شده بین مردم.خدا بخواد اون شرکت انگلیسی که اینو طراحی کرده خوب گرفته دوکاتیو فیس لیفت کرده پس تا اینجای کار طراحیم نداشتن .این موتور هرگز نباید با هیچ ۲۵۰ مقایسه شه چون ناقصه .بلا مشکل گرما اگزوز من موندم چرا عایق پشم شیشه در نظر نگرفتن.ماشا الله زنجیرشم میخوره به شاستیش هم خودش ساییده میشه اون قسمتی که روش مالیده میشه تازه سگ هار خوبیم هست فرمونش یبار دست بابکو گاز گرفته به گفته خودش که داشت مگلیو تست میکرد:1tongue:

داداش شما از مگلی خوشت نمیاد دلیل نمیشه بیای اینجا با بی ادبی بنویسی راجعبش. نشستی گفته های اینو اونو میزاری رو میز!!! هر وقت پشت هر موتوری نشستی راجعبش اظهار نظر کن نه اینکه از سر و کول بقیه بری بالا. کاملا 250 هست و هیچ نقصانی توش وجود نداره. شما پشت جفتش نشستی و با هر کدومش بیشتر از 24 ساعت رانندگی کردی؟
من خودم تا وقتی فقط سی جی داشتم به خودم اجازه نمیدادم توی نظر سنجی موتورهایی که نداشتم شرکت کنم یا بخوام دربارش نظر بدم چون چیزی نمیدونستم اما الان اینو در خودم میبینم که راجع به موتورم نظر بدم.

بحث مقایسه :

بنظر من قیافه مگلی 250 خیلی زیباتر از نینجا 250 هست.
مسلما شتاب مگلی 250 بیشتر از نینجا 250 هست.
از نظر سرعت نینجا 250 میتون 10 یا 15 km بیشتر از مگلی 250 بتازه.
مگلی 250 طراحیش ریس هست و مخصوص مسابقه نه مسافرت های طولانی مدت ولی نینجا 250 مخصوص سفر و ریسی نیست و به همین دلیلم هست شتابش کمتره.
مگلی 250 کاربراتور هست و نینجا 250 انژکتور پس نینجا 250 دیرتر از مگلی به خرج میوفته اما هزینه خرجش چند برابر مگلی هست.
لاستیک مگلی 250 مخصوص زمین خشک هست و اگر مهارتش رو داشته باشیو چرمنگ نباشی لاستیکشو خودت سر نمیدی که بخواد بزنتت زمین{ اگرم مهارتت فول باشه و لاستیکش سر بخوره میشه جمش کرد }.
سریه اگزوز مگلی 250 زیر چراغ خطرش هست ولی دوجدارست خیلی کمتر از لوله اگزوز داغ میشه پس دلیلی نداره که چراغ خطر رو بسوزونه. صداش هم سلیقه ایه و خود من صدای نینجا 250 رو بیشتر از مگلی 250 دوست دارم.

Alireza
07-11-1390, 03:58 بعد از ظهر
البته نینجا کاربراتی هم داره

K.I.A
07-11-1390, 04:08 بعد از ظهر
لاکی جان جدول مشخصاتشونو میزاره مال من پاک شده /

Masoud
07-11-1390, 04:26 بعد از ظهر
داداش شما از مگلی خوشت نمیاد دلیل نمیشه بیای اینجا با بی ادبی بنویسی راجعبش. نشستی گفته های اینو اونو میزاری رو میز!!! هر وقت پشت هر موتوری نشستی راجعبش اظهار نظر کن نه اینکه از سر و کول بقیه بری بالا. کاملا 250 هست و هیچ نقصانی توش وجود نداره. شما پشت جفتش نشستی و با هر کدومش بیشتر از 24 ساعت رانندگی کردی؟
من خودم تا وقتی فقط سی جی داشتم به خودم اجازه نمیدادم توی نظر سنجی موتورهایی که نداشتم شرکت کنم یا بخوام دربارش نظر بدم چون چیزی نمیدونستم اما الان اینو در خودم میبینم که راجع به موتورم نظر بدم.

بحث مقایسه :

بنظر من قیافه مگلی 250 خیلی زیباتر از نینجا 250 هست.
مسلما شتاب مگلی 250 بیشتر از نینجا 250 هست.
از نظر سرعت نینجا 250 میتون 10 یا 15 km بیشتر از مگلی 250 بتازه.
مگلی 250 طراحیش ریس هست و مخصوص مسابقه نه مسافرت های طولانی مدت ولی نینجا 250 مخصوص سفر و ریسی نیست و به همین دلیلم هست شتابش کمتره.
مگلی 250 کاربراتور هست و نینجا 250 انژکتور پس نینجا 250 دیرتر از مگلی به خرج میوفته اما هزینه خرجش چند برابر مگلی هست.
لاستیک مگلی 250 مخصوص زمین خشک هست و اگر مهارتش رو داشته باشیو چرمنگ نباشی لاستیکشو خودت سر نمیدی که بخواد بزنتت زمین{ اگرم مهارتت فول باشه و لاستیکش سر بخوره میشه جمش کرد }.
سریه اگزوز مگلی 250 زیر چراغ خطرش هست ولی دوجدارست خیلی کمتر از لوله اگزوز داغ میشه پس دلیلی نداره که چراغ خطر رو بسوزونه. صداش هم سلیقه ایه و خود من صدای نینجا 250 رو بیشتر از مگلی 250 دوست دارم.
مگلی یه جورایی مثل پسر خونده علی می مونه پس اگه ندارید نظر نداشتید و علی و ناراحت نکنید....
منم پشت نینجا انژکتور ننشستم ولی پشت کاربرات نشستم و می دونم از نظر شتاب می تونه با یه مقداری تقویت به مگلی هم برسه رو دنده های پایین ولی تو سرعت بالا دنده 3-4 نینجا 250 در شتاب حرف اول و می زنه
از نظر کیفیت قطعات هم نینجا خودش سالاریه نا گفته نمونه که مگلی نسبت به قیمت اش موتور بسیار عالی ایه پس باید یه هم رده داشته باشه و با اون مقایسه بشه ....

RIDER
07-11-1390, 04:53 بعد از ظهر
همیشه نیاز به تست عملی نیست از گفت های دیگران میشه متوجه همه چی شد .هالا شما چون این موتورو خریدی میای بقز میکنی اینجوری ازش تعریف میکنی به من ربطی نداره فرقیم نداره برام کی چی راجب من فکر میکنه اصلا برام مهم نیست ولی فکر کنم محترمانه تر هم میتونستین جواب بدین چون من توهینی به شما نکردم یجور جبهه میگیری انگار موتور ناموسته من ازش بد گفتم.همه آدما شبیه هم نیستن که شما میگی من فلان موقع فلان تور بودم مثلا تو چرا اینجوری .نظر چیزیه شخصی ونظر هر شخص برای خودش مهم و محترم این نظر منه پس شما سای کن به نظر دیگران احترام بزاری همون جور که منو خیلیا این کارو میکنیم حتی اگر طرف نظرش با عقلت جور در نیاد که مال من کاملا با عقل مطابقت داشت.

Alireza
07-11-1390, 05:00 بعد از ظهر
دوستان ملایم تر با همدیگه بحث کنین
من سومین نفری بودم تو ایران که این موتورو تحویل گرفتم (افرین به خودم)
همونقدر که لذت بهت میده همونقدر هم اذیتت میکنه
واقعا کلافه میکنه ادمو
در کل موتوری نیست که بشه بهش اعتماد کرد هر لحظه ممکنه بزارتت
ولی خب با 4 تومن مورد های دیگه ای نیست

Kami
07-11-1390, 05:02 بعد از ظهر
والا منم مگلی داشتم
پدرمو در اورد . فلاپش خورد شد الکی
ریپ میزد
بد روشن میشد ( تنظیم نبود )
ولی خوب قیافش خوشگله
شتابش خوبه
هندلینگش خوب نیست
نینجا زیادی گرونه
نینجا هندلینگش تو 250 ها اول هستش
در کل نینجا بهتره
مگلی هم خوبه اما نه در حد نینجا

K.I.A
07-11-1390, 05:05 بعد از ظهر
**** جان مانور و هندلینگ مگللی و نینجارو تو یوتوب ببین واونوقت میفهمی که چقدر برتری داره

RIDER
07-11-1390, 05:05 بعد از ظهر
قابل توجه دوستانی که میگن نینجا موتور تورینگه بای بگم خیر ۱۰۰درصد ریسینگه به این دلیل اگه ریس نبود این همه فلاپ مخصوص پیست براش نمیزدن فول اگزوز برای افزایش توان براش نمیزدن که فکر نکنم فلاپ فولل ریس که چراغو کور میکنه بدرد تورینگ بخوره مخصوصا سولو سیت و تو همه ی مسابقات کلاس ۲۵۰این موتور حضور داره .یک موردم مطمانم اونم اینه که اگر نینجا هم قیمت مگلی بود هرگز هیچکس سمت مگلی نمیرفت تو این مورد شک ندارم مگر اینکه موارد خواص

Kami
07-11-1390, 05:07 بعد از ظهر
**** جان مانور و هندلینگ مگللی و نینجارو تو یوتوب ببین واونوقت میفهمی که چقدر برتری داره
کیا من خودم مگول داشتم
بالای 80 تا سرعت حس خوبی بهم نمیداد
اما خوب تو ترافیک بهتر از نینجا هست به خاطر سبک و کوچولو بودن

K.I.A
07-11-1390, 05:20 بعد از ظهر
و قابل توجه دوستان مگللی ریسی در مسابقات/رایدر جان ما موتور موجود تو بازار ایرانو میگیم اگه این طور باشه برای مگللی هم این فلاپا و تیونینگ ریسیش هست پس بحث ما چیز دیگه ایه و نینجا با فلاپ ریسی فرمونش هم عوض میشه و جزئ کیتش هست و اون موقعه هست که به نینجا ریس میگن نه این نینجاهای تو بازار...و کیت مگللی ریسشم موجوده که متاسفانه عکسی ازش ندارم تا ببینید و همین کیت بدنه فابریک ریس هستش ولی ریسیش بهتره

Ali
07-11-1390, 05:41 بعد از ظهر
نینجا اسپرت تورینگه اما نه بطور کامل مثل دایلیم!!!
یعنی هم میشه تا حدودی بعنوان اسپرت استفاده بشه هم اسپرت تورینگ
نینجا دو سیلندر خطیه ولی مگلی تک سیلندر انجین تک سیلندر بیشتر برای دور موتور پایینتر و گشتاور بالاتره اما انجین خطی بیشتر برای دور موتور بالا و قدرت بیشتره
گیرباکس هردو 6 سرعته هست اما نینجا از نظر عملکرد هم بخاطر نوع گیرباکس هم ارایش و نوع انجین نرمتر عمل میکنه
از نظر صدا نینجا بخاطر نوع انجین صدای بسیار بهتری داره نسبت به مگلی و با یک اگزوز خوب میشه ازش صدایی شبیه موتورهای حجم بالا گرفت اما مگلی با تعویض اگزوز هم زیاد صداش فرقی نمیکنه

salahshor
07-11-1390, 05:50 بعد از ظهر
دایلیم شهروز و بابک از جفتشون سرتره !!! خوبه بابک ؟!!!
من مگلی رو بفروشم نینجا میخرم

Ali
07-11-1390, 06:09 بعد از ظهر
انجین:
مگلی:تک سیلندر اب خنک 4 سوپاپ
نینجا:دو سیلندر خطی اب خنک 8 سوپاپ

قدرت:
مگلی:26 اسب بخار
نینجا:32.6 اسب بخار

گشتاور:
مگلی:22.8 نیوتن متر
نینجا:21.7 نیوتن متر

وزن خشک:
مگلی:135 کیلوگرم
نینجا:151 کیلوگرم

مصرف سوخت:
مگلی:2.8 لیتر در 100 کیلومتر
نینجا:3.8 لیتر در 100 کیلومتر

Masoud
07-11-1390, 06:18 بعد از ظهر
قابل توجه دوستانی که میگن نینجا موتور تورینگه بای بگم خیر ۱۰۰درصد ریسینگه به این دلیل اگه ریس نبود این همه فلاپ مخصوص پیست براش نمیزدن فول اگزوز برای افزایش توان براش نمیزدن که فکر نکنم فلاپ فولل ریس که چراغو کور میکنه بدرد تورینگ بخوره مخصوصا سولو سیت و تو همه ی مسابقات کلاس ۲۵۰این موتور حضور داره .یک موردم مطمانم اونم اینه که اگر نینجا هم قیمت مگلی بود هرگز هیچکس سمت مگلی نمیرفت تو این مورد شک ندارم مگر اینکه موارد خواص
رایدر جان خوب اینکه تو این قیمت کسی یراغ مگلی نمی رفت شکی نیست چون اگه نینجا قیمت اش تا 7 تومان هم بود کسی نمیرفت مگلی 5 تومنی بخره هر چی باشه مارک اش 10 میلیون میارزه......
ولی این که می گی فلاپ و این صحبت ها بخاطر اینه که شرکت پر قدرتی داره این موتور میزنه پس خیلی شرکتا میان براش سرمایه گزاری می کنن و قطعات جانبی حتی بیشتر از فلاپ و اگزوز می زنند

---------- Post added at 06:18 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

و قابل توجه دوستان مگللی ریسی در مسابقات/رایدر جان ما موتور موجود تو بازار ایرانو میگیم اگه این طور باشه برای مگللی هم این فلاپا و تیونینگ ریسیش هست پس بحث ما چیز دیگه ایه و نینجا با فلاپ ریسی فرمونش هم عوض میشه و جزئ کیتش هست و اون موقعه هست که به نینجا ریس میگن نه این نینجاهای تو بازار...و کیت مگللی ریسشم موجوده که متاسفانه عکسی ازش ندارم تا ببینید و همین کیت بدنه فابریک ریس هستش ولی ریسیش بهتره
مگلی برای تبدیل شدن به ریس نیاز به فلاپ های انچنانی نداره چون یه کنسول جلو عوض می شه زین ترک نشین و هم شاید فلاپ بزنن چون قیافه اش ریسه و همینه که این موتور و انقدر خوشگل و پر طرفدار کرده نه ملخ (به قول کاظم) و ببخشید دایلیم و
نینجا هم حالت نرمال اش تورینگ و ریسینگ هست

K.I.A
07-11-1390, 06:26 بعد از ظهر
نینجا 5/26اسبه در 11000 دور اینو مجله ماشینم تست کرده و مگلی 27 اسب در 10000 دور / گشتاور نینجا 5/18 نیوتن در 9750 دور مگللی 8/22 نیوتن/وزن نینجا 152 وزن مگللی 137 کیلوگرم/هردو 6 دنده/حجم مخزن سوخت نینجا 18 مگللی 12 لیتر/هر دو ابعاد لاستیکا مساوین و ساخت تایلند لاستیکا/ مصرف سوخت در 100 کیلومتر 6/4 نینجا مگللی 3/4 ////نسبت تراکم هردو 5/11 به 1 هستش //0 تا 100 نینجا7/7 ثانیه و مگللی 7 ثانیه

Ali
07-11-1390, 06:42 بعد از ظهر
نینجا 5/26اسبه در 11000 دور اینو مجله ماشینم تست کرده و مگلی 27 اسب در 10000 دور / گشتاور نینجا 5/18 نیوتن در 9750 دور مگللی 8/22 نیوتن/وزن نینجا 152 وزن مگللی 137 کیلوگرم/هردو 6 دنده/حجم مخزن سوخت نینجا 18 مگللی 12 لیتر/هر دو ابعاد لاستیکا مساوین و ساخت تایلند لاستیکا/ مصرف سوخت در 100 کیلومتر 6/4 نینجا مگللی 3/4 ////نسبت تراکم هردو 5/11 به 1 هستش //0 تا 100 نینجا7/7 ثانیه و مگللی 7 ثانیهکیا جان یک مقدار اطلاعاتی که دادین غلط بود مشخصاتی که مجله ماشین برای این موتور گفته غلطه همونطور که مشخصاتی که برای هیوسانگ گفته غلطه مشخصات درست اینه:

انجین:
مگلی:تک سیلندر اب خنک 4 سوپاپ
نینجا:دو سیلندر خطی اب خنک 8 سوپاپ

قدرت:
مگلی:26 اسب بخار
نینجا:32.6 اسب بخار

گشتاور:
مگلی:22.8 نیوتن متر
نینجا:21.7 نیوتن متر

وزن خشک:
مگلی:135 کیلوگرم
نینجا:151 کیلوگرم

مصرف سوخت:
مگلی:2.8 لیتر در 100 کیلومتر
نینجا:3.8 لیتر در 100 کیلومتر

K.I.A
07-11-1390, 06:47 بعد از ظهر
من ندیدم شماهم گذاشتید /اما به نظر اینا باعقل جور در نمیاد مگللی مگه پالسه 2 لیتر بسوزونه حالت عادیش 4 تا میسوزونه و پر مصرفه/غیر از مجله من اینارو از خود سایتای نینجا و مگللی دیدم ..../در مورد قدرت نینجا مطمئنم که اشتباه شده من این موتورو نشستم غیر از اطلاعاتی که دیدم ...اصلا به این قدرت نمیخوره راه رفتنش ... ولی بقیه رو تا حدودی قبول دارم..

Ali
07-11-1390, 07:03 بعد از ظهر
من ندیدم شماهم گذاشتید /اما به نظر اینا باعقل جور در نمیاد مگللی مگه پالسه 2 لیتر بسوزونه حالت عادیش 4 تا میسوزونه و پر مصرفه/غیر از مجله من اینارو از خود سایتای نینجا و مگللی دیدم ..../در مورد قدرت نینجا مطمئنم که اشتباه شده من این موتورو نشستم غیر از اطلاعاتی که دیدم ...اصلا به این قدرت نمیخوره راه رفتنش ... ولی بقیه رو تا حدودی قبول دارم..کیا جان مصرف هیوسانگ هم 3 لیتره ولی با بنزین ایران مصرفشون میشه....
درمورد قدرت هم انجین این قدرت و گشتاور رو تولید میکنه ولی اون مقداری که به چرخ عقب میرسه رو میتونید در زیر ببینید:

[Only registered and activated users can see links]

K.I.A
07-11-1390, 07:29 بعد از ظهر
این مشخصات هموناییه که من توپست اولم گفتم نزاشتم چون این مقایسه بین نینجا سبز کاربراتور با مگللی هوا خنکه و تو این نمودارا مگللی ضعیف تره اما تو نمودار مگللی با انجین اب خنک 250 کاملا از نینجا قوی تره(مگللییای موجود تو بازار) وکلا این جدولا ملاک مقایسهی ما نیست چون مگللی مورد نظر ما تو این نمودار نیست...

کوروش
08-11-1390, 12:05 قبل از ظهر
من یه نینجا اصل ژاپن میارم و نینجای جهانرو ((البته جهانرو فقط گند میزنه ))هر دو رو سوار شو ببین کدوم بهتره// زمین تا اسمون !!!
با 15 ملیون میشه 2تا مگلی بخری !!! 15 واسه 250 خیلی زیاده بعدشم اصل هم نیست دیگه بدتر/
کاوازکی شرکت باجاج رو زیر نظر داره ولی فکر نکنم جهانرو رو کاری داشته باشه چون باجاج نوعی تولید کننده و عرضه کننده در خاورمیانه هستش ولی جهانرو فقط خود ایرانو داره پوشش میده اینا با هم فرق داره

MGEngineer
08-11-1390, 12:12 قبل از ظهر
این مشخصات هموناییه که من توپست اولم گفتم نزاشتم چون این مقایسه بین نینجا سبز کاربراتور با مگللی هوا خنکه
آقا کیا ممنون از پاسخ چون من هم این نمودار ها رو قبلا دیده بودم و برام سوال بود که چرا میگن مگلی 27Hp قدرت داره در حالی که توی این نمودار 20.5 اسبه
:20:

Alireza
08-11-1390, 12:17 قبل از ظهر
نینجا رو جهانرو نمیاره جهان تند میاره
اصل ژاپن چیه؟ این موتور تو ژاپن تولید نمیشه

کوروش
08-11-1390, 12:28 قبل از ظهر
تو گمرک یه بنر گنده زده بود ونوشته بود بهترین هارو از جهانرو بخواهید (( شعار معروف جهانرو)) الان رو خبر ندارم !!!
ولی بشتر محصولات کاوازاکی رو جهانرو منتاج میکنه !!!

Babak
08-11-1390, 12:29 قبل از ظهر
ببینید شما تهش بتونی بگی مگول خوش کل تره از نینجا هست همین.
مگلی رو 10500دور ردلاینه ولی نینجا تازه رو اون دور نفش باز میشه و تا 13000 تا میره.
ترمز نینجا خیلی جاها احتبیاج بهش پیدا نمی کنی چون ترمز انجینش اینقدر خوب وارده عمل میشه که حرف نداره ولی مگلی ترمز عقبش با تک دیسکش تا داغ بشه دگه غزل خدافظی رو می خونه
این دفعه که نشستی روی مگولت ببین اگر ازجلو تصادف کنی اون بادگیره جلو کجای صورتتو پوستشو می کنه.
والا اون زمین خوردنی که علرضا تو تونل با نینجا کرد اگر مگلی بود همه جاش ترکیده بود.
این مقایسه مثله مقایسه پیکان و بنز می مونه پیکان هزینه اش کمتره چون..............ولی بنز هزینه اش بیشتره ولی.....

Ali
08-11-1390, 12:39 قبل از ظهر
آقا کیا ممنون از پاسخ چون من هم این نمودار ها رو قبلا دیده بودم و برام سوال بود که چرا میگن مگلی 27Hp قدرت داره در حالی که توی این نمودار 20.5 اسبه
:20:ببینید قدرت مگلی 27 اسب و قدرت نینجا هم 32.6 اسبه ولی اینا قدرت تولیدی انجینه و قدرت تا از انجین به چرخ عقب برسه بخاطر بحرکت در اوردن قطعات فلزی سنگین و متحرک که واسطی بین چرخ و انجین هستن مثل چرخ دنده ها گیرباکس و زنجیر و... تلف میشه بخاطر اینه که نینجا که 32.6 اسب تولید میکنه 25.4 اسب از قدرتش به چرخ عقب میرسه و بقیه تلف میشه و مگلی هم همینطور

K.I.A
08-11-1390, 12:39 قبل از ظهر
اتفاقا تصادف باحالیم داشتم در جریانی که اما دلیل نمیشه و اصلا منطقی نیست این حرفا/ من که اینایی که میگی برام پیش نیومده البته تو داییلیم داری و مگللی به اونصورت سوار نشدی اما نه ترمز دیر عمل میکنه در ضمن تک سیلندر هست به نسبت نینجا وگرنه مگللی دو سیلندر بود دیگه حریف نداشت ///همینطوریش نینجا فاکتور کمتری نسبت به مگللی داره ///در ضمن طلقشم نرفت تو چشم!!!!

RIDER
08-11-1390, 12:56 قبل از ظهر
باشه مگلی دوکاتی ۱۱۹۸اس نینجا براوو گازی .:afro:یخیال بیایم تخصصی بحث کنیم اینجوره بحث هم پیش نمیاد

K.I.A
08-11-1390, 01:03 قبل از ظهر
خودت داری هی هیزم میاری

---------- Post added at 03:03 AM ---------- Previous post was at 02:59 AM ----------

راستی مگه علی رضا با نینجاش باز زمین خورده؟؟؟ طوریش نشده خودش حالش خوبه پس چرا چیزی نگفتید؟

RIDER
08-11-1390, 01:05 قبل از ظهر
باباجان شوخی کردم.شما اساتیدبزرگ هرچی بگین ما گوش جان فرا میدیم شما عزیز مایی هیزم چیه آقا شوخی کردم.دوستان اگه از مطالب من چیزی به دل گرفتن من معذرت میخوام ببخشید من همه ی بچه های پرشین موتورو دوست دارم:20:

Babak
08-11-1390, 01:08 قبل از ظهر
آخه از پشت بود

---------- Post added at 02:08 AM ---------- Previous post was at 02:07 AM ----------

راستی مگه علی رضا با نینجاش باز زمین خورده؟؟
نه اون اولا بود

کوروش
08-11-1390, 01:09 قبل از ظهر
با هم دیگه بحث کنید ولی کل نکنید چون اخرش میشه دعوا !!!:vahidrk::42kmoig:
مگلی قعاتش ارزون تره وقتی یه قطعه نینجا خراب بشه مفهمی که مگلی بهتره تا نینجا !!!
البته اگه نینجا زیر 10 تومن بود بهترین موتور ایران شناخته میشد همون جوری که سالها قبل داداش کوچیکش سالاری میکرد !!!

mehran
08-11-1390, 10:57 قبل از ظهر
آقا من خودم مگلی داشتم.از نظر زیبایی به نظرم مگلی واقعا خوشگل تره.شتابشم من قیول دارم. ولی موتوری که حدودا هر 1500 تا سرویس بخواد خوبه یا موتوری که بعد از 20000 تازه میره آچار کشی؟؟؟موتوری که تو مسافرت طولانی میانگین سرعتش 120 الا 130 تاس بهتره یا موتوری که 5 ساعت پشت سره هم 160 تا رفته؟؟؟؟درسته طراحی نینجا قدیمیه،آپشن نداره ولی همون ترمز تک دسیکش از ترمز دو دیسک هیو بهتر عمل میکنه.تاحالا تو سر بالایی قدرت نینجارو دیدید؟؟؟وقتی که دارید با مگلی جون میکنید که 125 تا بری بعد یه نینجا بیاد با دور موتور معمولی ردتون کنه؟؟؟؟برای خود من اتفاق افتاده(علی رضا خدا ازت نگزره)به نظر من مگلی واقعا سواریش لذت بخشه حته از هیو و نینجام بهتره لایی کشی و پیچایی که من با مگلی میزدم خیلی حال میداد و به خاطر شاسی کوچیکش راحت تر جمع میشد آما..... پیشنهاد من اصلا نمیتونه مگلی باشه :hanghead:

K.I.A
10-11-1390, 01:25 قبل از ظهر
و اینجاست که برند معروف خود نمایی میکنه با تمام حسنای موتور رقیب.

کوروش
10-11-1390, 09:37 بعد از ظهر
این موتور که واسه خوده کاوازاکی ژاپن نیستش !!! :icon_pf _99_::wall3:

Ali
11-11-1390, 11:07 قبل از ظهر
این موتور که واسه خوده کاوازاکی ژاپن نیستش !!! :icon_pf _99_::wall3:میخواد توی هند تولید بشه یا تایلند یا اصلا افغانستان ولی مهم اینه که کاوازاکیه و هر جا تولید بشه زیر نظر مستقیم خودشونه و همون کیفیت رو حفظ میکنه

dr.fonghazmic
03-01-1391, 02:12 بعد از ظهر
اول از همه باید بگم که مقایسه این دوتا اشتباهه چون تو ایران تفاوت قیمتشون فاحشه
ظاهر و صدای موتور که کاملا به سلیقه شخص مرتبطه و نمی‌شه نظر کاملی داد
از نظر انجین هم مقایسه ۲ سیلندر انژکتور با تک سیلندر کاربرات به نظر من حقیر اشتباهه
من اگه می‌تونستم حتما نینجا می‌خریدم ولی‌ چون پولشو ندارم سب می‌کنم تا مگلی سری جدید و دیلیم سری جدید بیاد و اونارو با هم مقایسه می‌کنم

MGEngineer
03-01-1391, 06:32 بعد از ظهر
موتوری که تو مسافرت طولانی میانگین سرعتش 120 الا 130 تاس بهتره یا موتوری که 5 ساعت پشت سره هم 160 تا رفته؟؟؟؟

موتوری که 5 ساعت یسره 160 تا رفته محشره ولی رانندش 10 به توان N محشره که 5 ساعت با این سرعت فشار باد رو تحمل کرده
:icon_pf _97_:

K.I.A
04-01-1391, 11:39 بعد از ظهر
پشت فلاپا و طلق ایرودینامیک فشاری حس نمیشه.

miji
24-04-1391, 06:22 بعد از ظهر
تا حالا پشت مگلی نشستید
اشغال ترین م.تور که تو عمرم دیدم
اصلا مقایسه مگلی با نینجا کار کاملا مسخره بوده

shahriar
25-04-1391, 11:16 قبل از ظهر
ديروز به طور كامل هر دوشونو ديدم .
مگلي خوشگلتره.
صداي نينجا دلنشين تره.
سواري مگلي حالت ريس داره خيلي باحاله.
بعدشم من كه ارگون دارم و اشغالترين موتوره چيني هستش باهاش يه جورايي كنار اومدم.
حالا مگلي رو ديدم و سوار شدم خيلي خوب بود.
ولي نينجا كيفيت عاليه داره زماني كه بخري بدون استرس سوار ميشي حتي باهاش مسافت طولاني هم ميري.
ولي قيمت نينجا دوبرابر مگلي هستش

Babak
25-04-1391, 11:23 قبل از ظهر
ولي قيمت نينجا دوبرابر مگلي هستش
من اولش فکر می کردم زیاد ولی با شرایط موجود باز هم ارزش داره

Ahmad motor
07-05-1391, 01:09 بعد از ظهر
یک چون برای کاوازاکی دو نینجا هستش سه تاپ اسیپیدش 180 تاس مگلی خیلی زور بزنه 155 تا میره

pedram
09-05-1391, 08:26 بعد از ظهر
تا حالا پشت مگلی نشستید
اشغال ترین م.تور که تو عمرم دیدم
اصلا مقایسه مگلی با نینجا کار کاملا مسخره بوده

دادش شما موتورت چیه؟!
کلا چقدر پشت مگلی نشستی که میگی اشغال ترین موتوریه که دیدی؟؟!؟!
پشت نینجا که تو فکرشی تاحالا نشستی؟؟؟!!!

شایسته فر
09-05-1391, 09:42 بعد از ظهر
می خواستم بدونم ، البته محض کنجکاوی، بین نینجا و مگلی چه ارتباطی وجود داره؟
برای من هم اگه میشه توضیح بدین، شاید منم به خوبیهای پنهانی و بالقوه مگلی پی بردم!!!

nima360
06-06-1391, 11:16 قبل از ظهر
اول از همه سلام.دوستان من تا حالا هیچ کدوم از این موتورها رو حتی از نزدیک هم ندیدم.از نظر من طراحی مگلی یه مقدار چشمگیر تره اونم به خاطر محل قرار گرفتن اگزوزش...
ولی به نظر من مگلی از نظر طراحی ایرودینامیک شاسی و بدنه.ساخت انجین و کیفیت قطعات و راحتی سواری هیچ وقت نمیتونه جلوی کاواساکی که همه دنیا از شنیدن اسمش به وجد میان،حرفی واسه گفتن داشته باشه.
درسته مگلی هم موتور خیلی خیلی خوبی هست ولی به پای کاواساکی نمیرسه.
از دوستان خواهش میکنم قیمت کاواساکی رو محبت کنن تا بدونیم این اسب سرکش چنده ممنون.

شایسته فر
06-06-1391, 11:29 قبل از ظهر
قیمت 17 تا 21 بستگی به پاچه و انصاف فروشنده داره

کاوه
06-06-1391, 10:09 بعد از ظهر
مگلي
مگلي موتوريه كه بسيار زيبا هست و خيلي از كساني كه اين موتور رو ميخرن اول از همه بابت زيبايي اين موتور پول ميدن و خيلي از كساني كه سوار اين موتور زيبا ميشن هيچ اطلاعاتي از نحوه نگهداري و استفاده از اون رو ندارن و فقط دوست دارن صداي اگزوز اونو در بيارن
من رو مگلي زياد كار كردم واونو كاملا تجزيه كردم مگلي موتوريه كه اولين شرط خريداري و نگهداريش دست به اچار بودنه اگر دست به اچار باشيد و بتونيد سرويسها و اصول نگهداري و رانندگي اوليه اونو انجام بديد بسيار موتور لذت بخشيه يه سري ايرادات و اشكالها داره ولي اونها رو با رسيدگي به موقع ميشه برطرف كرد
اينطوري بگم
موتور حساسيه و ناز داره و براي اينكه احساسات اون رو كنترل بكنيد و نازش رو بخريد بايد بهش رسيدگي كنيد
بايد به نگهداري كامل وبررسي و شناخت اين موتور وقوف كامل داشت تا از سواريش لذت برد

اما نینجا اینطور نیست و کیفیت بالای خودش رو به رخ میکشه که این طبیعی هست و تعجبی نداره شما وقتی داری 2.5برابر مگلی پول میدی پس باید یه موتور بگیری که .............
شنیدید میگن هر کی آهسته بره پیوسته هم میره !!!

تودنیای طراحی وکلا تو علم طراحی هم این مساله صدق میکنه !!!
شما فکر میکنید که شرکت کاوازاکی با این همه تجربه و این همه طراح نمیتونه یه 250 تک سیلندره 4 زمانه بسازه که از مگلی قویتر باشه ؟؟(کا وازاکی فقط یک مثال است )
معلومه که میتونه !! پس چرا نمیسازه؟؟ جواب این سوال مشخصه !! کاوازاکی یه مارک جا افتادست که این جایگاه رو یک شبه بدست نیاورده و همیشه طرح هاش مهندسی خاص خودشونو داشتن که آمیزه ای از دوام و حد اکثر قدرت ممکن بودن
نمیدونم کی بود گفت نینجا ده سال دیگه هم مثل روز اولش گاز میخوره !! کاملا درسته
اما........
کلا موتور سیکلت در دو دسته کلی تولید میشه ... موتور های مسابقات و موتورهای تجاری
تو موتور های مسابقه هزینه تولید مهم نیست واز انواع نو آوریها استفاده میکنند اما موتور های تجاری محدودیت قیمت دارند برای همین گاها انجین مدلی که برای مسابقات طراحی شده هرگز تو مدلهای تجاری بکار گرفته نمیشه و یا با اصلاحات فراوان و حذف بعضی قسمت ها قیمت اونو متعادل میکنن و بعد استفاده میکنن

با بر رسی که من انجام دادم قدرتی که داره از مگلی گرفته میشه نیاز به آلیاژی بسیار بهتر از موتور سیکلت های همرده خودش داره وبیشتر به انجین های مخصوص مسابقات شباهت داره

توجه کنید که مگلی و نینجا قیمت واقعیشون یکیه !! حالا اگه تو مملکت ما هم یه قیمت بشن بازم رقیب هم خواهند بود ؟؟
به این نکته هم توجه کنیم که کیفیت مگلی ما هرگز با مگلی که در بلاد فرنگ هست یکی نیست !!!
بنظرمن تمامی مشکلات از این دست مربوط میشه به منتاژ ضعیف

در کل مگلی هم انجین مدرن و جدیدی داره دوستان
بايد بگم كه انجين طراحي ومهندسي ساخت بسيار عالي داره
كيس كرنكهاش ريخته گري بسيار مطلوبي داره
راكرهاش غلطكي هستند
4 سوپاپ هست
دو تا اويل پمپ با يه شافت مشترك داره كه وظيفه روغن رساني به گيربكس و انجين ونيمه بالايي انجين يعني سيلندر و سر سيلندر رو جداگانه وبه نحو بسيار عالي انجام ميده
بالانسر انجين گردن كلفتي داره كه وظيفه خنثي كردن لرزشهاي انجين رو بسيار مطلوب انجام ميده
وجود دو عدد صافي روغن و يك عدد فيلتر روغن در انجين مدرن بودن اونو به رخ ميكشه
انجين نینجا هم ظرافتها و خصوصيتها و تكنولوژي خاص خودشو داره
من اونو با مگلي مقايسه نميكنم چون از نظر انجين تو يه فيلد ديگه هست
نینجا هم مشخصه هاي ارزشمندي براي خودش داره كه بارزترين اون انژكتور بودن اون هست

ghost.rider1
07-06-1391, 01:03 بعد از ظهر
مگلي
مگلي موتوريه كه بسيار زيبا هست و خيلي از كساني كه اين موتور رو ميخرن اول از همه بابت زيبايي اين موتور پول ميدن و خيلي از كساني كه سوار اين موتور زيبا ميشن هيچ اطلاعاتي از نحوه نگهداري و استفاده از اون رو ندارن و فقط دوست دارن صداي اگزوز اونو در بيارن
من رو مگلي زياد كار كردم واونو كاملا تجزيه كردم مگلي موتوريه كه اولين شرط خريداري و نگهداريش دست به اچار بودنه اگر دست به اچار باشيد و بتونيد سرويسها و اصول نگهداري و رانندگي اوليه اونو انجام بديد بسيار موتور لذت بخشيه يه سري ايرادات و اشكالها داره ولي اونها رو با رسيدگي به موقع ميشه برطرف كرد
اينطوري بگم
موتور حساسيه و ناز داره و براي اينكه احساسات اون رو كنترل بكنيد و نازش رو بخريد بايد بهش رسيدگي كنيد
بايد به نگهداري كامل وبررسي و شناخت اين موتور وقوف كامل داشت تا از سواريش لذت برد

اما نینجا اینطور نیست و کیفیت بالای خودش رو به رخ میکشه که این طبیعی هست و تعجبی نداره شما وقتی داری 2.5برابر مگلی پول میدی پس باید یه موتور بگیری که .............
شنیدید میگن هر کی آهسته بره پیوسته هم میره !!!

تودنیای طراحی وکلا تو علم طراحی هم این مساله صدق میکنه !!!
شما فکر میکنید که شرکت کاوازاکی با این همه تجربه و این همه طراح نمیتونه یه 250 تک سیلندره 4 زمانه بسازه که از مگلی قویتر باشه ؟؟(کا وازاکی فقط یک مثال است )
معلومه که میتونه !! پس چرا نمیسازه؟؟ جواب این سوال مشخصه !! کاوازاکی یه مارک جا افتادست که این جایگاه رو یک شبه بدست نیاورده و همیشه طرح هاش مهندسی خاص خودشونو داشتن که آمیزه ای از دوام و حد اکثر قدرت ممکن بودن
نمیدونم کی بود گفت نینجا ده سال دیگه هم مثل روز اولش گاز میخوره !! کاملا درسته
اما........
کلا موتور سیکلت در دو دسته کلی تولید میشه ... موتور های مسابقات و موتورهای تجاری
تو موتور های مسابقه هزینه تولید مهم نیست واز انواع نو آوریها استفاده میکنند اما موتور های تجاری محدودیت قیمت دارند برای همین گاها انجین مدلی که برای مسابقات طراحی شده هرگز تو مدلهای تجاری بکار گرفته نمیشه و یا با اصلاحات فراوان و حذف بعضی قسمت ها قیمت اونو متعادل میکنن و بعد استفاده میکنن

با بر رسی که من انجام دادم قدرتی که داره از مگلی گرفته میشه نیاز به آلیاژی بسیار بهتر از موتور سیکلت های همرده خودش داره وبیشتر به انجین های مخصوص مسابقات شباهت داره

توجه کنید که مگلی و نینجا قیمت واقعیشون یکیه !! حالا اگه تو مملکت ما هم یه قیمت بشن بازم رقیب هم خواهند بود ؟؟
به این نکته هم توجه کنیم که کیفیت مگلی ما هرگز با مگلی که در بلاد فرنگ هست یکی نیست !!!
بنظرمن تمامی مشکلات از این دست مربوط میشه به منتاژ ضعیف

در کل مگلی هم انجین مدرن و جدیدی داره دوستان
بايد بگم كه انجين طراحي ومهندسي ساخت بسيار عالي داره
كيس كرنكهاش ريخته گري بسيار مطلوبي داره
راكرهاش غلطكي هستند
4 سوپاپ هست
دو تا اويل پمپ با يه شافت مشترك داره كه وظيفه روغن رساني به گيربكس و انجين ونيمه بالايي انجين يعني سيلندر و سر سيلندر رو جداگانه وبه نحو بسيار عالي انجام ميده
بالانسر انجين گردن كلفتي داره كه وظيفه خنثي كردن لرزشهاي انجين رو بسيار مطلوب انجام ميده
وجود دو عدد صافي روغن و يك عدد فيلتر روغن در انجين مدرن بودن اونو به رخ ميكشه
انجين نینجا هم ظرافتها و خصوصيتها و تكنولوژي خاص خودشو داره
من اونو با مگلي مقايسه نميكنم چون از نظر انجين تو يه فيلد ديگه هست
نینجا هم مشخصه هاي ارزشمندي براي خودش داره كه بارزترين اون انژكتور بودن اون هست

دوست عزیز بیشتر نینجا کاربراتی هستن

کاوه
07-06-1391, 03:45 بعد از ظهر
دوست عزیز بیشتر نینجا کاربراتی هستن
بعله میدونم
منم نگفتم تمامش انژکتور هست اتفاقا مال خودمون هم کاربرات بود
اما من شنیدم سری های انژکتورش هم خوبه و بهتره
در کل نینجا یه سوپر بایک هست از نظر من
مگلی هم اندازه خودش مزیت هایی داره البته نه با قیمت 7میلیون
اما 5.500واسه مگلی واقعا قیمت بدی نیست
دوستان کسی تجربه ی باز کردن انجین انینجا رو داشته ؟؟؟

nima360
14-06-1391, 09:19 قبل از ظهر
دوستان من با نظر آقا کاوه کاملا کاملا کاملا موافقم.منم اوایل فکر میکردم که مگلی هیچوقت نمیتونه از کاواساکی بهتر باشه.ولی الان که کمی تحقیق کردم و جفتشون رو باهم مقایسه کردم فهمیدم که اگه مگلی چیزی از کاواساکی بیشتر نداشته باشه،کمترهم نداره.توی یه ویدئو روی سایت یوتیوب هردوتای اینا رو باهم مقایسه کرده بود اونی که با مگلی سوار بود خودش تعجب کرده بود و میگفت که به نظرم مگلی چابکتر از نینجا هست و توی پیچ ها زودتر دور میگیره منم خودم خیلی تعجب کردم.ولی واقعیت داره.انصافا مگلی موتور بسیار خوبی هست.البته من هیچ کاری به قیمت اینا توی ایران ندارم.چون همه میدونن که لنگه همین کاواساکی رو میشه با نصف قیمت مگلی توی ایران خرید البته غیر مجازش و دسته دوم.پس با صرف نظر از قیمت، مگلی موتور خیلی خوبیه که میتونه راننده رو کاملا از شتاب و لذت موتورسواری ارضا کنه.
ممنون

Danial_4139
14-06-1391, 02:27 بعد از ظهر
خیلی از دوستان شاکین چرا این دو تا با هم مقایسه میشن و نینجا کجا و مگلی کجا اصلا ربطی به هم ندارن انگار مثلا یه 1000 با یه 70 سی سی قرار سنجیده بشه ، اتفاقا نینجا و مگلی رو تو خیلی از مجله های معتبر رو به روی هم قرار دادن و خیلی هم راجبشون بحث شده درسته تو برتری های کلی مگلی نتونسته پای کاوازاکی برسه ولی نه در این حد که کاوازاکی رو بعضی دوستان در حد یه سوپر بایک بی رقیب آوردن بالا و به مگلی با دید تمسخر دارن نگاه میکنن .

از جمله قسمت هایی که مگلی توش موفق تر بوده :

1 - زیبایی بصری نسبت به نینجا
2 - گشتاور بالاتر انجین مگلی
3 - موقیت مناسبتر قرار گرفتن راکب و در نتیجه توضیع مناسب وزن روی موتور
4 - قدرت مانور بهتر در زوایای تیز
5 - ارزون تر بودن نسبت به نینجا

معایب مگلی نسبت به نینجا :

1 - نا شناخته بودن و عدم سابقه قبلی
2 - ارزان سازی در ساخت
3 - نا پایداری کاربراتور و عدم بازدهی مناسب در دور های بالا
4 - ضرفیت کم باک نسبت به نینجا
5 - محدودیت تو خم کردن موتور سر پیچ ها و خطر ساز بودن اون به خاطر طراحی نا مناسب قسمت زیرین موتور
6 - ترمز ضعیف

Milad-Suzuki
28-06-1391, 08:35 بعد از ظهر
من این تاپیک رو تازه دیدم
مقایسه این دو فقط از لحاظ ظاهری و طراحی ممکنه
ولی مقایسه فنی و قدرت و سرعت و شتاب و... خنده دار به نظر میرسه
و توهین به شرکت با سابقه کاوازاکی محسوب میشه

ghost.rider1
28-06-1391, 08:59 بعد از ظهر
از لحاظ ظاهری هم چندان قابل قیاس نیستن

اروین
28-06-1391, 09:03 بعد از ظهر
مگول گوگول رو با نینجا مقایسه کردین:waiting::3ztzsjm:فردا یه تاپیک میزنن مقایسه مگول با r1

Amir.H
28-06-1391, 09:56 بعد از ظهر
سلام
آقایون ما ها که حرفه ایه این کار نیستیم که بخوایم بگیم کدوم بهتره
بعضیا علاقه شخصیشونو بیان میکنن بدون آگاهی کامل
حتما اون مجله هایی که تست کردن یه چیزی میدونن که اون حرفارو میزنن دیگه
میدونین مثله چیه؟
شما باشین برای قیمت ارز میرین از یکی که تو خیابون بهتون قیمت میده بپرسین یا کسی که صرافی داره؟
100% به حرفه اون مجله ها که حرفشون اعتبار داره اعتماد کنین
البته بستگی به راننده هم داره ها!!!

zx6r
04-07-1391, 06:03 بعد از ظهر
با سلام مقایسه این دو موتور مثل مقایسه مزدا3 جدید (کاواساکی) با یه ماشین مسخره مثل ژیانه(مگلی) این موتور مسخره معلوم نیست مال کجاست چین اندونزی تایوان هیچ وقت تو مقایسه ،موتورهای ژاپنی را با این موتورهای مسخره وتخیلی مقایسه نکنید موتور زاپنی باید باید با یه موتور ژاپنی مثل خودش مقایسه بشه کلا موتورهای ژاپنی یه لاستیکشون به کل این موتورهای تخیلی مثل مگلی و پالس ودایچی و... می ارزه فعلا کشور بدبخت ما از کشورهای مثل افغانستان که هرروز توش جنگه هم در این زمینه عقب تره چون اونجا که هرروز توش جنگ وناامنیه مردم به راحتی هرموتوری باهر سی سی که بخان سوار میشن وکسی هم کاری باهاشون نداره ولی توکشور بدبخت ما باید یه موتوربخری با هزارتا ترس ولرز ماه به ماه بیاری بیرون و هرلحظه ترس اینو داشته باشی که یک نفر تو را بفروشه ودر یک لحظه موتور چند میلیونیتو ببرند

nima360
04-07-1391, 09:19 بعد از ظهر
دوستان.این که موتور ژاپنی نباید با موتورهای دیگه مقایسه بشه کاملا اشتباهه و حس تعصبه.من خودم یه بار توی مجله ماشین یه مطلب خوندم در مورد مقایسه فورد آمریکایی با یه ماشین هم کلاسش البته فرانسوی درست توی ذهنم نیس.این دلیل نمیشه که بگیم فورد چون آمریکایی دیگه رقیبی نداره و این مقایسه چرته...
نخیر.خیلی از کمپانی های موتورسازی توی دنیا هستن که رقیب سرسخت ژاپن اند.البته درسته که مگلی از لحاظ فنی با کاواساکی مقایسه نشه بهتره چون مگلی در کلاس 250تک سیلندر جا داره ولی کاواساکی 250دوسیلندره.ولی با این وجود مگلی خیلی خوب تونسته این ازمایش رو پشت سر بزاره.شما خودتون یه تحقیق کوچولو بکنید متوجه میشید که مگلی توی این مقایسه اختلاف خیلی ناچیزی با کاواسکی داشته پس در این صورت میشه گفت جزع بهترین موتورهای توی کلاس 250تک سیلندر به حساب میاد.

کاوه
04-07-1391, 09:59 بعد از ظهر
مگلی از اولش که وارد شد با کیفیت پایین اومد و به دست مشتری رسید با این حال فروش خوبی داشت
به نظرم این مگلی اصلا اونی نیست که در خارج از کشور مقایسه میشه با نینجا
آلیاژ انجین بی کیفیت هست وگرنه خیلی هم موتوره جذابی هست
در ضمن مگلی تک سیلندر هست و نینجا دو سیلندر این خودش باعث میشه نینجا سر تر باشه ولی بازم مگلی تو شتاب.......
به هر حال همه میدونیم نینجا خیلی خیلی خیلی بهتره اما قیمت ها رو نگاه کنید بعدش مقایسه کنید
آیا نینجا 250با قیمت 18تومن ارزش خرید داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خودم جواب رو میدم نه نداره ولی ما از رو اجبار داریم میخریم و سوار میشیم البته تا وقتی سی جی داره تولید میشه نبایدانتظار پیشرفت داشت :297:

ZirCgari
04-07-1391, 10:06 بعد از ظهر
آره والا داش کاوه این 18 تومنه...کلا آدمو دپرس میکنه....یکی به ما میگفت تو اربیل 4تومنه..گفتیم بیاد اینجا فوقش میشه 7تومن..خوشحال بودیم تا پارسال اردیبهشت که فمیدیم باووو 15تومنه!.....الان شده 18تومن:297:

شایسته فر
04-07-1391, 10:35 بعد از ظهر
دوستان محض اطلاع فقط
نینجا 2011 خشک=21 نه 18

Hooman Hi kips
04-07-1391, 11:19 بعد از ظهر
اینو میگن قیاس مع الفارغ به تمام معنی!!!
آخه کی یه موتوره برندو با موتوری که معلوم نیست از کجا اومده و کلا 1 مدل موتور بیشتر نزده مقایسه میکنه؟!!:5:
تورو قرآن کاوازاکی نینجای ژاپنو با این موتورای چینی مقایسه نکنید.
این موتورا همشون 125 بودن و به سفارش ایران 250 زدن.!!!
قیافه ی مگلی سرتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! بابا انصافم چیز خوبیه خداوکیلی.
اولا که طرح مگلی کپی شده از دوکاتی1098. که کل دنیا اینو میدونن.
تو ایران اگه نینجا قیمت واقعیه خودشو داشت ، هیچکس سراغی از این موتورای بی اصل و نسب نمیگرفت.
ولی چه کنیم که تو مملکت گل و بلبل زندگی میکنیم. هیچ چیز سر جای واقعیش نیست
ازتون خواهش میکنم عصمت کمپانیای عظیمو زیر سوال نبرین.
والسلام

کاوه
04-07-1391, 11:30 بعد از ظهر
تعصب بیجا نداشته باش

محمد سوزوکی@
24-11-1391, 08:37 بعد از ظهر
مگلی در مقابل نینجا چه جور موتوریه؟از نظر شتاب و سرعت؟ در جواب دوستانی که گفتند مگلی لاغرتره میتونم بگم که شما فقط کافیه یک بار عکس این دوموتور که کنار هم قرارگرفته رو ببینید که از بالا عکس گرفته شده باشه اونوقت میفهمید کدوم لاغرتره که مصلمن مگلی هیکلی تراز نینجا هست والبته نینجا فقط ارتفاعش بیشتراز مگلی هست/بله آقای hooman hi kipsمگلی طرح دوکاتی1098والبتهr1طراحی شده ولی اینو مدنظر داشته باشید که نینجا هم از بغل مثل cbr1000-طراحی شده

Kami
24-11-1391, 08:40 بعد از ظهر
والا من مگلی داشتم سر یه هفته فروختم
الانم که نینجا دارم میتونم بگم از همه نظر از مگلی سر تره
چه سرعت
چه شتاب
چه نرمی
همه چی

محمد سوزوکی@
24-11-1391, 08:46 بعد از ظهر
والا من مگلی داشتم سر یه هفته فروختم
الانم که نینجا دارم میتونم بگم از همه نظر از مگلی سر تره
چه سرعت
چه شتاب
چه نرمی
همه چی آره داداش **** اینو قبول دارم مگلی خشک هست ولی میشه به کمک شاسی مرکزی نرمش کنی ولی آخه داداش کیا میگه مگلی تو شتاب همه چیو جا میزاره وهیچ موتوری به پاش نمیرسه وهمینطور ماشین ها البته موتورهای250منظورش بوده ها

Kami
24-11-1391, 08:53 بعد از ظهر
آره داداش **** اینو قبول دارم مگلی خشک هست ولی میشه به کمک شاسی مرکزی نرمش کنی ولی آخه داداش کیا میگه مگلی تو شتاب همه چیو جا میزاره وهیچ موتوری به پاش نمیرسه وهمینطور ماشین ها البته موتورهای250منظورش بوده ها
لازمه به داداش کیا یادآوری کنم که درگ سال پیش که خودش پشت نینجا بود و مامور اگاهی هم که ترکش بود بنز اگاهی رو هم گرفتن تو درگ
خیر نینجا شتابشم از مگلی بیشتر
مگر اینکه کیا پشت مگلی باشه

mehran
24-11-1391, 08:54 بعد از ظهر
محمد جان من هم مگلی داشتم هم سوار نینجا زیاد شدم.شما مطمئن باش که چه از نظر سرعت و چه از نظر شتاب نینجا سر تر از مگلیه.:24:

کوروش
24-11-1391, 09:18 بعد از ظهر
محمد جان من هم مگلی داشتم هم سوار نینجا زیاد شدم.شما مطمئن باش که چه از نظر سرعت و چه از نظر شتاب نینجا سر تر از مگلیه.:24:
یعنی نینجا 0تا 100 از مگلی کمتره ؟؟؟ مطمعنی مهران ؟؟؟ البته مطمعنم کاربراتوش کم میاره ولی انژکتور رو نمیدونم

محمد سوزوکی@
24-11-1391, 09:33 بعد از ظهر
فردا یه 0-100از موتورم میگیرم ولی مطمینم 5یا6ثانیه هس

mehran
24-11-1391, 09:35 بعد از ظهر
کوروش یه بار دیگه پستمو بخون لطفا.من دارم میگم نینجا سر تره،بهتره،عالی تره.:mad_majidonline:

محمد سوزوکی@
24-11-1391, 09:51 بعد از ظهر
کوروش یه بار دیگه پستمو بخون لطفا.من دارم میگم نینجا سر تره،بهتره،عالی تره.:mad_majidonline: آخه مهران جان آدم تا وقتی یه درگ بین این دوموتور نزاره نمیشه درموردش قضاوت کرد چون اونطوری که شما میگی سوار هردوش شدم نمیشه حرفتو قبول کرد چون منم سوار موتورای مختلف زیاد شدم ولی چون بین سواریشون فاصله میوفته نمیتونم بگم کدوم بهتره.شایداز لحاظ نرمی واین موارد نظر دادولی از نظر شتاب باید یه درگ گزاشت

شایسته فر
24-11-1391, 09:58 بعد از ظهر
یعنی نینجا 0تا 100 از مگلی کمتره ؟؟؟ مطمعنی مهران ؟؟؟ البته مطمعنم کاربراتوش کم میاره ولی انژکتور رو نمیدونم
اتفاقا تا اونجایی که اساتید می گفتن(داداش علیرضا عشق نمرده) کاربراتورش از انژکتورش بهتر راه میره و بیشتر گاز می خوره

K.I.A
24-11-1391, 09:59 بعد از ظهر
درگ با نینجا داشتیم 3 مورد مختلف:
که خشن ترینشون اکا بود که 2 تا موتور عقب بود .....
اما هرکسی باشه به نینجا رای میده من خودم به نینجا رای دادم اما مگللی سر حال باشه مطمئن باشید از بهترین نینجا جلوتره
کاملا تست شدست و دوستان بیشتریا شاهد تورها و مسابقات بودن .

محمد سوزوکی@
24-11-1391, 10:04 بعد از ظهر
منکه وقتی پشت موتور میشینم وپشت چراغ قرمز هستم همینکه چراغ سبز میشه فقط توآینه همه میبینم که مثل مورچه موندن ومن رسیدم به آخر خیابون واقعا ازنظر شتاب وسرعت تکه

mehran
24-11-1391, 10:05 بعد از ظهر
کیا شما کدوم مگلی جز موتور خودت دیدی که از نینجا جلو بزنه؟؟؟؟

K.I.A
24-11-1391, 10:28 بعد از ظهر
کاملا صحیحه نکته همین جاست(سلامت موتور)

کاوه
24-11-1391, 10:34 بعد از ظهر
من متوجه نمیشم مگه مگلیه آقا کیا چیه که همه تعریفشو میکنن ؟؟؟؟
خیلی مشتاقم ببینم این موتور رو

mehran
24-11-1391, 10:46 بعد از ظهر
کیا بهتره سوالمو یه جور دیگه بپرسم:
اگه خودت پشت نینجا باشی مگلی بهت میرسه؟؟؟؟:3ztzsjm:

محمد سوزوکی@
24-11-1391, 10:46 بعد از ظهر
خیلی مشتاقم ببینم این موتور رو مگلی داداش کیا چیزه خاصی نیس که چیزه بیشتری از ماها داشته باشه ولی چون میدونه باید چجوری ازش استفاده کنه وچجوری ازش مراقبت کنه همه تعریفشو میکنن

کوروش
24-11-1391, 10:47 بعد از ظهر
خیلی مشتاقم ببینم این موتور رو
مثل بقیه مگلی ها ولی کیا یه کم که نه خیلی خر شانسه و دست به اچاره !!!
بعدشم مهران جان میگی در شتاب از مگلی سر تره خب این یعنی همین دیگه غیر از اینه ؟؟؟:2i8d4ao:

جانسون
25-11-1391, 01:36 قبل از ظهر
کی پسته منو پاک کرد ؟؟؟ کیا قبول کن فقط مگلی تو شاید نینجا رو بگیره اونم تو 5 6 متر اول بعدش نینجا میگیرتش تو با مگلیت یه نینجا به من بدن من میگیرت خوبه ؟؟؟=))

محمد سوزوکی@
25-11-1391, 01:42 قبل از ظهر
خورشیدی مگلی بزرگتره یانینجا؟

K.I.A
25-11-1391, 01:47 قبل از ظهر
کی پسته منو پاک کرد ؟؟؟ کیا قبول کن فقط مگلی تو شاید نینجا رو بگیره اونم تو 5 6 متر اول بعدش نینجا میگیرتش تو با مگلیت یه نینجا به من بدن من میگیرت خوبه ؟؟؟=))

کدوم پستت پاک شده بگو پی گیری کنم.
شما منو میگیری قبول نیست /از ما گذشته

محمد سوزوکی@
25-11-1391, 01:51 قبل از ظهر
کدوم پستت پاک شده بگو پی گیری کنم.
شما منو میگیری قبول نیست /از ما گذشته خوب اینکه دعوا نداره شماباهرچی میخایین بیایین من بامگلی خودم میام همتونو میگیرم خوبه؟:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r 30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:

جانسون
25-11-1391, 02:07 قبل از ظهر
کیا جون قبول نیس از این به بعد تو درگ شرکت کردی یه 40 50 کیلوی میشینه ترک بعد درگ مینزیم =)) اوقت هم وزن میشیم قبوله ؟؟=)) با هر موتوری که گفتی ببینیم با دایلیم میتون یمگلی بگیر ی یا نه (شوخی) پستم که گفتم مگلی دندو 1 کو جولو ولی بعدش نینجا میگیرتش.....ولش کن دونباله هندله هایابوسا نمیگردم=))

Sination
25-11-1391, 02:07 قبل از ظهر
با اینکه کلا حالم بد میشه از 250 و جفتشون هم مزخرف هستند (مگلی که فقط به درد این میخوره که .... ولش کن حالا ..)

این کلیپ رو میزارم, البته بود قبلا چون ماله چند سال پیشه لینکش پاک شده بود

درگ نینجا و مگلی (که من راننده مگلی هستم و اختلاف هم بیشتر از 5 یا 6 متر هستش )
جلوی درب پیست ازادی

محمد سوزوکی@
25-11-1391, 02:19 قبل از ظهر
با اینکه کلا حالم بد میشه از 250 و جفتشون هم مزخرف هستند (مگلی که فقط به درد این میخوره که .... ولش کن حالا ..)

این کلیپ رو میزارم, البته بود قبلا چون ماله چند سال پیشه لینکش پاک شده بود

درگ نینجا و مگلی (که من راننده مگلی هستم و اختلاف هم بیشتر از 5 یا 6 متر هستش )
جلوی درب پیست ازادی پس دیدین که مگلی توشتاب نینجا رو گرفت اونجاهم که میگه دنده2نینجا گرفت چون مگلی میره ته شیب یعنی موقع پیچیدن میره تو زاویه زیاد ولی نینجا همراه باپیچ میپیچه بازاویه کم برای همین جلو میوفته توی مسابقات موتوجی پی هم همینطوری ازهمدیگه جلو میوفتن

جانسون
25-11-1391, 02:25 قبل از ظهر
به به همه سنگین سوارا از اونوار سینا تو دور گرفتات دیگه قبول کن.... جدیدا از 250 حال بهم میخوره یا از قدیما ؟؟=))

جانسون
25-11-1391, 02:54 قبل از ظهر
قشنگ یادمه تو تاپیک مگلی چه جنگی بود کاری ندارم .... انتی اسپم : مگلی شتابش بیشتر بخاطر وزنه کمشه چون 113 کیلیو هست اگه اشتباه نکنم فکن انجین پیشرو پار 250 بندازی رو تنش هیو نینجارو جر میده =))

kourosh_bandit2
25-11-1391, 09:05 قبل از ظهر
حالا من نمیخوام حرفی بزنم که به کسی بر بخوره ولی به هر حال تا اونجا که من به یاد دارم همه میگفتن مگلی فلانه و خراب میشه و فلاپاش خورد میشه و از این چیزا. اون بحث اگزوز هم منم خدا شاهده به چشم دیدم. مگلی دیدم که خطر عقب دیگه در مرز اب شدن بوده مگلی هم دیدم که اصلا مشکلی نداشته چون دیده بودم اونو خیلی وقتی مگلی میدیدم دقت به خطر عقبش داشتم که ببینم این مشکلو داره یا نه. به هر حال من خودم هر دو مورد به چشم دیدم. این از این.
مورد بعد ی اینه که این مقایسه ناقص و نادرست. البته با اجازه دوستان با تجربه و اساتید. اول اینکه الان داره یک برند زاپنی با یک برند چینی مقایسه میشه. باشه اقا قبول میگیم کیفیت مگلی هم خوبه باشه
دوم اینکه نینجا مجهز به دو سیلندر خطی و سیستم انزکتور ولی مگلی تک سیلندر و کاربرات که انزکتورش هنوز نیومده.
حالا اینا که هیچ موارد دیگه هم زیاده ولی اصلی ترینش اینکه عزیزان نینجا 250 توریننننننننننننننننننگ ریس نیسسسست ولی مگلی حکما در دسته ریس ها قرار داره. خب این که معلومه اصلا نمیشه باهم مقایسشون کرد. نینجا با دایلیم باید مقایسه بشن. موتور های تورینگ سرعت نهایی بیشتر و راحتی سر نشین مد نظرشون هست. یا اصا توی خود رانندگی ادم چند ساعت یا مگلی رانندگی کنه واقعا کمر درد میگیره اما نینجا اینطور نیست چون برای رانندگی طولانی مدت طراحی شده. حاالا بعضی دوستان میگن عادت میگن عادت میکنه راکب.
به هر حال این دو موتور اصلا توی یک سبک نیستن که بخوان مقایسه بشن حالا درسته هر دو فلاپ دارن فول فلاپم هستن و این چیزا ولی خب مثل اینه که مثلا موتور کراس با موتور تریل مقایسه کنیم خب بله هر دو شاسی بلند هستن شاید بعضی ناشی ها حتی فرق هاشونوم متوجه نشن ولی شما دوستان که تجربه دارید دیگه نباید از این کارا بکنید :flower4::biggrin:

محمد سوزوکی@
25-11-1391, 04:12 بعد از ظهر
حالا من نمیخوام حرفی بزنم که به کسی بر بخوره ولی به هر حال تا اونجا که من به یاد دارم همه میگفتن مگلی فلانه و خراب میشه و فلاپاش خورد میشه و از این چیزا. اون بحث اگزوز هم منم خدا شاهده به چشم دیدم. مگلی دیدم که خطر عقب دیگه در مرز اب شدن بوده مگلی هم دیدم که اصلا مشکلی نداشته چون دیده بودم اونو خیلی وقتی مگلی میدیدم دقت به خطر عقبش داشتم که ببینم این مشکلو داره یا نه. به هر حال من خودم هر دو مورد به چشم دیدم. این از این.
مورد بعد ی اینه که این مقایسه ناقص و نادرست. البته با اجازه دوستان با تجربه و اساتید. اول اینکه الان داره یک برند زاپنی با یک برند چینی مقایسه میشه. باشه اقا قبول میگیم کیفیت مگلی هم خوبه باشه
دوم اینکه نینجا مجهز به دو سیلندر خطی و سیستم انزکتور ولی مگلی تک سیلندر و کاربرات که انزکتورش هنوز نیومده.
حالا اینا که هیچ موارد دیگه هم زیاده ولی اصلی ترینش اینکه عزیزان نینجا 250 توریننننننننننننننننننگ ریس نیسسسست ولی مگلی حکما در دسته ریس ها قرار داره. خب این که معلومه اصلا نمیشه باهم مقایسشون کرد. نینجا با دایلیم باید مقایسه بشن. موتور های تورینگ سرعت نهایی بیشتر و راحتی سر نشین مد نظرشون هست. یا اصا توی خود رانندگی ادم چند ساعت یا مگلی رانندگی کنه واقعا کمر درد میگیره اما نینجا اینطور نیست چون برای رانندگی طولانی مدت طراحی شده. حاالا بعضی دوستان میگن عادت میگن عادت میکنه راکب.
به هر حال این دو موتور اصلا توی یک سبک نیستن که بخوان مقایسه بشن حالا درسته هر دو فلاپ دارن فول فلاپم هستن و این چیزا ولی خب مثل اینه که مثلا موتور کراس با موتور تریل مقایسه کنیم خب بله هر دو شاسی بلند هستن شاید بعضی ناشی ها حتی فرق هاشونوم متوجه نشن ولی شما دوستان که تجربه دارید دیگه نباید از این کارا بکنید :flower4::biggrin: حرف شما کاملا درسته ولی ماهم نگفتیم که ایناتو یه دسته اند داریم باهم مقایسه میکنیم/این مقایسه ها اصلا کاری به این نداره که دو موتور تو یه دسته هستند یانه

kourosh_bandit2
25-11-1391, 04:51 بعد از ظهر
پس اگه اینطوری تاپیک بعدیشم بزنید مقایسه r6 با مگلی 250r چون جفتشون ریس هستن هر دوتاشونم تو اسمشون r هست.:gigglesmile:

afsane
25-11-1391, 09:22 بعد از ظهر
پس اگه اینطوری تاپیک بعدیشم بزنید مقایسه r6 با مگلی 250r چون جفتشون ریس هستن هر دوتاشونم تو اسمشون r هست.:gigglesmile: اتفاقا اینکار هم میشه انجام دادولی اگه شمادقت کرده باشین اینجا داره توکلاس250 سی سی مقایسه انجام میشه.

K.I.A
25-11-1391, 09:30 بعد از ظهر
نینجا مجهز به دو سیلندر خطی و سیستم انزکتور ولی مگلی تک سیلندر و کاربرات که انزکتورش هنوز نیومده.
نینجا کاربرات هم داره. تعداد سیلندر ملاک نیست مهم قدرت خروجی که بعد از اعمال فشار به چرخ عقب میرسه هست/
به طور مثال موتوری که 30 اسبه قدرت داره خروجی چرخ عقب 27 اسبه پس نمیشه حکما قدرت ثابتی تعیین کرد...
نینجا کاربرات هم داره.
و تو شتاب ضریب دنده و گشتاور خروجی مهمه که مگللی هم ضریب دندش بهتره هم گشتاورش5/24 نیوتون هست پس رو کاغذ هم تو شتاب بالاتره.اما3 اسب ضعیف تره/
با اینکه به قول دوستان یکسیلندر داره اما گشتاور بیشتری داره و کمپرسش با نینجا یکیه و 2 تا جت روغن داره و نسبت تراکم 11:5 به یک داره پس بازم ربطی به چین و افغانستان و امریکا و زاپن ....نداره
مهم مهندسیه و طراحی انجینه و قدرت کشیدن از یک انجین.

- - - Updated - - -

مگلی شتابش بیشتر بخاطر وزنه کمشه چون 113 کیلیو هست
135 کیلو وزن مگللی هست و نینجا 150

afsane
25-11-1391, 09:33 بعد از ظهر
ما مگلی رو بردیم روی ترازو وزنش دقیقا142کیلو بود

K.I.A
25-11-1391, 09:45 بعد از ظهر
کمپانی 135 اعلام کرده/احتمالا با باک پر 11 لیتری 11کیلو اضافه بشه.

محمد سوزوکی@
25-11-1391, 09:50 بعد از ظهر
کمپانی 135 اعلام کرده/احتمالا با باک پر 11 لیتری 11کیلو اضافه بشه. آره داداش من حواسم به پربودن باک نبود همینجور بردیمش رو ترازو

جانسون
26-11-1391, 12:47 قبل از ظهر
درسته کیا جان اون وزن 125 مگلی هست اشتباه از من بود سوری برادر ... :دی