PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تیوبلس

02109002
04-11-1390, 08:55 بعد از ظهر
مقدمه :
تايرهاي بدون تيوب يا تيوبلس (Tubeless Tire) گونه اي از تاير هستند که به سبب بهره مندي از خصوصيات کيفي ويژه اي از جمله ايمني بالا، راحتي در کار و عملکرد

خوب، در ميان انواع تاير جايگاه ويژه اي را بخود اختصاص داده اند. در اين نوشتار سعي شده است که ساختار تاير تيوبلس، عملکرد و نيز مزاياي اين لاستيک مورد توجه

و بحث قرار گيرد.

1. ساختمان لاستيک تيوبلس

تاير تيوبلس از لحاظ ساختمان شبيه به لاستيک معمولي ميباشد؛ با اين تفاوت که جدار داخلي آن بوسيله لايه نازکي از بوتيل (Butyl) بطور کامل عايق بندي شده است.

اين لايه لاستيک که از پليمريزاسيون ايزوبوتيل بدست مي آيد، همان لايه نازکي است که در جدار داخلي تيوب هاي معمولي مورد استفاده قرار ميگيرد. اين لايه مانع از

نشتي هوا شده و بنابراين تاير و لبه چرخ تشکيل يک مخزن هوا را ميدهند که مانند تيوب معمولي قابليت نگهداري هوا را دارا است. لذا در لاستيک تيوبلس نيازي به تيوب و

روبان لاستيکي دور چرخ (Flap) نيست. همچنين بر خلاف لاستيک هاي معمولي که بر روي چرخ چند قسمتي (Multi-piece Wheel) سوار مي شوند، لاستيک تيوبلس

مي تواند بر روي چرخ يکپارچه (Single-piece Wheel) سوار شود.

2. عملکرد لاستيک تيوبلس

درصورتي که شئي مانند ميخ وارد بدنه لاستيک معمولي و تيوب شود، با سوراخ کردن جداره آنها موجب خارج شدن سريع هوا خواهد شد. اين در حاليست که در

لاستيک تيوبلس پس از ورود ميخ به بدنه لاستيک اطراف آن به سرعت آب بندي شده و خود ميخ نيز بعنوان درپوش راه خروج هوا را مي بندد.

يک تاير تيوبلس که درست نصب شده باشد، بطور متوسط باد را با سرعت 25/0 اتمسفر در روز از دست ميدهد، لذا اگر تاير تيوپلس باد را با سرعتي بيشتراز مقدار ذکر

شده از دست بدهد بايد ابتدا از بابت سفت بودن درپوش سوزن باد اطمينان حاصل کرده، سپس به دنبال پنچري موجود در لاستيک گشت.

3. مزاياي لاستيک تيوبلس

هرچند که هر دو لاستيک معمولي و تيوبلس در اندازه يکسان و فشار باد يکسان ميتوانند ميزان بار يکساني را تحمل کنند، ليکن لاستيک تيوبلس مزاياي خاصي دارد که

به ذکر آنها مي پردازيم.

• نصب لاستيک تيوبلس بسيار ساده تر است.

• استفاده از آن موجب کاهش وزن خودرو مي شود.

• تعداد قطعات کمتر و تعمير آنها ساده تر است.

• افزايش عمر تسمه درون لاستيک (Bead) بسبب افزايش فضاي خالي در چرخ که منجر به کاهش انتقال حرارت از لنت ترمز خواهد شد.

• افزايش عمر تاج و ديواره جانبي لاستيک.

• افزايش تعادل جانبي بر سر پيچ ها و در هنگام دور زدن به دليل کمتر بودن ارتفاع در مقطع لاستيک.

• عدم انفجار لاستيک به سبب پنچري و افزايش ضريب ايمني.

• افزايش فاصله زماني ميان پنچري و خوابيدن لاستيک که به راننده اين امکان را ميدهد که خود را به تعميرگاه برساند.

• کاهش صدمات وارده از دست اندازهاي مسير به جلوبندي به سبب مقاومت لاستيک نسبت به ضربات وارده.

• عدم امکان وجود پبچري ريز در لاستيک بدليل ساختار خاص لاستيک تيوبلس.

• عدم امکان نفوذ شيئ ريز از کناره لاستيک به داخل آن

منبع : تهران تایر

babak67
04-11-1390, 09:18 بعد از ظهر
1- براي تيوبلس كردن هر لاستيك موتور چقدر هزينه بايد كرد؟؟
2- لاستيكهاي كراسي رو هم ميشه تيوبلس كرد؟
3- كجا؟
ممنونم

02109002
04-11-1390, 10:00 بعد از ظهر
من یه نوع دیدم که با استفاده از پودر این کارو میکرد
که شفیع جان فیلماشو براتون گذاشته بود
پودر هاش اینجا 15 نومن بود
لوازم یدکی ها دارن این پودر رو
ولی بهتره به یه کار درست بدی برات اینکارو انجام بده تا مطمئن باشی

نحوه کار این پودر تو تاپیک آموزشها بود که مجدد اینجا میارم

شرح تیوبلس

از انجایی که موتور سیکلت ها دارای دو چرخ عقب و جلو بوده و فاقد زاپاس می باشد به ناچار راکب موتور می بایست برای رفع پنچری به آپاراتی مراجعه نماید و از انجایی که پنچر شدن نه زمانی را می شناسد و نه مکانی را و یا برای رفع پنچری فاصله زیتدی تا تعمیر گاه مربوطه می باشد و یا شرایط زما نی طوری باشد که از زمان کاری این گروه باشد راکب به ناچار با تحمل وزن موتور و زمان را بکند از این رو تصمیم به ساخت تیوبلس انواع موتور سیکلت ها گرفته شد که بر این مشکلات فائق گردد این طرح نه تنها ایمنی راکب را به بهترین شکل بالا می برد بلکه از لحاظ اقتصادی مرقون به صرفه می باشد .زیراوقتی چرخ موتورسیکلت تیوبلس شد دیگرنیازی به تیوب نیست مطلب قابل توچه این که روی لاستیکهای فرسوده موتورسیکلت هم میتوان این طرح رااجراکرد ونیاز نیست که حتما لاستیک نو باشد ضمن این که به علت موادی که داخل لاستیک نصب میشود وهمخوانی خوبی بالاستیک دارد طول عمرلاستیک راهم زیاد میکند حال اگر شی داخل لاستیک فرو رود وازاطراف ان شی نشتی نداشته باشد نیازی به دراوردن ان شی نیست چون موادداخل لاستیک باعث میشود که ان روزنه ها را بگیرد .

حال اگرشی داخل لاستیک فرو رفت وازاطراف ان نشتی داشت ان رابیرون اورده وبجای ان یک عدد پیچ خودکاری بسته یابا فیتیله های مخصوص تیوبلس که توی همه مغازه های اپارتی موجوداست میتوان عملیت پنچرگیری رادرکمترین زمان بدون انکه چرخ موتور سیکلت رابازکردانجام داد.

چنانجه شمااگرتمایل داشته باشید که علاوه برتیوبلس شدن چرخ موتورسیکلت انرا ضدپنچری کنید میتوانیداینکارراهم انجام دهید زیرا این طرح موجب میشود که چنان چه شی ازجمله میخ اگر داخل لاستیک رفت وبیرون امد تحت هیچ شرایتی بادخالی نکند وشما به راحتی به راه خود ادامه دهید

امیدوارم تونسته باشم کمکمتون کنم

babak67
05-11-1390, 04:40 بعد از ظهر
ممنونم!
اسمتونم من نميدونم!!
اطلاعات خوبي بود. بايد بگردم ببينم كجا اين كارو انجام ميدن اينجا.
خيلي خوب بود! :smilies(182):

کوروش
05-11-1390, 11:46 بعد از ظهر
یه مطلب دیگه مونده که ...
اونم وجود لاستیک های تیوبلس چنیی هستش که اصلا کیفیت نداره و هر جاشو که پنچرگیری میکنی یه جای دیگش سوراخ میشه و با یکی دوتا پنچرگیری هم درست نمیشه برای حل این مشکل که اگه بخوای لاستیک رو عوض کنی 40-50 تومنی خرج داره بهتره در داخل اون یه تیوپ بندازی و به قول معروف لاستیک رو تیوب دار کنی البته اگه نخوای هزینه کنی !!!
من امتحان کردم خیلی خیلی خوب جواب دادش !!!:acigar:

nopo
06-11-1390, 12:04 قبل از ظهر
رینگ موتورهای ما سیم پره داره برای همین نمیشه تیوبلس کرد
چون وقتی می خوایم تابگیری کنیم باید سیم ها تنظیم بشه
اینجوری هر بار سیستم تیوبلس بهم میخوره
فقط به درد رینگ های بدون سیم پره میخوره

تریل ها و کراس ها خیلی کم پنچر میشن 1 در 1000
بیشتر والو پاره می کنند

babak67
06-11-1390, 11:30 قبل از ظهر
من یه نوع دیدم که با استفاده از پودر این کارو میکرد
که شفیع جان فیلماشو براتون گذاشته بود
پودر هاش اینجا 15 نومن بود
لوازم یدکی ها دارن این پودر رو
ولی بهتره به یه کار درست بدی برات اینکارو انجام بده تا مطمئن باشی

نحوه کار این پودر تو تاپیک آموزشها بود که مجدد اینجا میارم

شرح تیوبلس

از انجایی که موتور سیکلت ها دارای دو چرخ عقب و جلو بوده و فاقد زاپاس می باشد به ناچار راکب موتور می بایست برای رفع پنچری به آپاراتی مراجعه نماید و از انجایی که پنچر شدن نه زمانی را می شناسد و نه مکانی را و یا برای رفع پنچری فاصله زیتدی تا تعمیر گاه مربوطه می باشد و یا شرایط زما نی طوری باشد که از زمان کاری این گروه باشد راکب به ناچار با تحمل وزن موتور و زمان را بکند از این رو تصمیم به ساخت تیوبلس انواع موتور سیکلت ها گرفته شد که بر این مشکلات فائق گردد این طرح نه تنها ایمنی راکب را به بهترین شکل بالا می برد بلکه از لحاظ اقتصادی مرقون به صرفه می باشد .زیراوقتی چرخ موتورسیکلت تیوبلس شد دیگرنیازی به تیوب نیست مطلب قابل توچه این که روی لاستیکهای فرسوده موتورسیکلت هم میتوان این طرح رااجراکرد ونیاز نیست که حتما لاستیک نو باشد ضمن این که به علت موادی که داخل لاستیک نصب میشود وهمخوانی خوبی بالاستیک دارد طول عمرلاستیک راهم زیاد میکند حال اگر شی داخل لاستیک فرو رود وازاطراف ان شی نشتی نداشته باشد نیازی به دراوردن ان شی نیست چون موادداخل لاستیک باعث میشود که ان روزنه ها را بگیرد .

حال اگرشی داخل لاستیک فرو رفت وازاطراف ان نشتی داشت ان رابیرون اورده وبجای ان یک عدد پیچ خودکاری بسته یابا فیتیله های مخصوص تیوبلس که توی همه مغازه های اپارتی موجوداست میتوان عملیت پنچرگیری رادرکمترین زمان بدون انکه چرخ موتور سیکلت رابازکردانجام داد.

چنانجه شمااگرتمایل داشته باشید که علاوه برتیوبلس شدن چرخ موتورسیکلت انرا ضدپنچری کنید میتوانیداینکارراهم انجام دهید زیرا این طرح موجب میشود که چنان چه شی ازجمله میخ اگر داخل لاستیک رفت وبیرون امد تحت هیچ شرایتی بادخالی نکند وشما به راحتی به راه خود ادامه دهید

امیدوارم تونسته باشم کمکمتون کنم

تو ايران ضد پنچري هم انجام ميدن؟؟!

02109002
06-11-1390, 01:46 بعد از ظهر
یه مرد دیگه تو ایران هست به نام تایر توپر

شرکت تولیدی صنایع لاستیک اصفهان رابر تنها تولید کننده "تایرهای توپراسفنجی ضد پنچری" درتمامی سایزهای مورد نیاز مصرف کننده گان در ایران میباشد .
تایرهای توپر تولیدی مذکوربا استفاده از تایرهای رادیال موجود در کشور و در سایزهای گوناگون از نوع سواری ، وانتی ، راه سازی ،معادن ،نظامی ،کشاورزی و... تولید ومورد تایید صنایع دفاع و صنایع فولاد سازی و ... با دو سال گارانتی قرار گرفته است.
علاوه بر کم شدن هزینه تیوب و پنچرگیری و کم باد شدن مکرر و نفر ساعت بیکاری کارگر و تاخیر و جریمه کارکرد و استرس احتمال پنچری و عدم نیاز به تایر زاپاس ، از خواص بر جسته این نوع تایرتوپر شامل موارد ذیل میباشد
1- عدم پنچری درهر شرایطی.
2- .سبک بودن وزن لاستیک ( حداکثر 2برابر وزن کل رینگ ولاستیک).
3- عدم ترکیدگی لاستیک در برخورد باقطعات برنده.
4 - تحمل فشار بیشتر ازتایرهای بادی.
5- امکان استفاده از لاستیک تایر تا اتمام نخ تایر.
6- خواص الاستیکی( باد) قابل تنظیم طبق سفارش مشتری.
7- امکان جایگزین نمودن تایرتو پر جدید روی رینگ چرخ قبلی.
8- امکان تولید تایر توپر به هر تعداد در صورت موجود بودن رینگ ولاستیک در حد اقل زمان ممکن
9- خواص ضدحرارت تا180الی 200 سانتی گراد
10-توپر نمودن رینگ و لاستیک ارسالی توسط مصرف کننده

جایگزینی لاستیک اسفنجی به جای فشارگاز(باد) تایر جهت ایجاد خواص ضد پنچری به ویژه در شرایط سخت ، جلوگیری از انفجار تایر در صورت شکاف تایر در عین حال بالانس بودن تایر در حرکت انجام میپذیرد.

حل مشکل فنی و بیان اهداف : مشکلات فنی که باید در تولید تایر تو پر در نظر گرفته شود عمدتا شامل موارد ذیل است.1- مقاومت حرارتی در گرم شدن تایر و ضد اتش بودن2- چسبندگی لاستیک و اسفنج لاستیکی به رینگ چرخ3- فشار درونی تایر رادیال4-سبک سازی وزن تایر پر شده5- هزینه تولید6- جلوگیری از ترک و انفجار تایر7- تنوع در تولید و سرعت در تولید8- بالانس بودن تایر پر شده.9- برگشت پذیری لاستیک بعد از ماندگاری زیر فشار بار مکانیکی (مانائی فشار)
البته جنبه تبلیغات نداره و فقط جهت اطلاع رسانی است

کوروش
06-11-1390, 07:59 بعد از ظهر
یه عکس هم بزاری یه تشکر نثارت میکنیم :acigar:

02109002
06-11-1390, 08:29 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

mosim2m
06-11-1390, 11:56 بعد از ظهر
کار خیلی حساسیه . حواستون باشه چه کسی این کارو انجام میده و با چه وسایلی . چون پای جونتون در میونه . من آپاچی خدا بیامرزمو یه بار دادم تیوبلس کردن . 4 روز بعد تو کردستان با 130 تا داشتم میرفتم دیدم عقب بازی میکنه ! اگه واسه لاستیک جلو این کارو میکردم الان قطعه 312 خاک بودم ! :hanghead: . آخرشم رفتم تیوب انداختم . وقتی خواست تیوب بندازه 1 کیلو لجن از تو لاستیک درومد ! البته بلافاصله رفتم دعوا با اون تعمیرگاهه( تو سه راه استخر تهرانپارس ) و پولمو پس گرفتم و کلی فحش نثار یارو کردم .

babak67
07-11-1390, 09:24 قبل از ظهر

از قيمت اين لاستيكها خبر دارين؟؟!
الان تو بازار پيدا ميشه؟؟؟

02109002
07-11-1390, 09:28 قبل از ظهر
نه بابک جان ، اطلاعی ندارم
این کارخونه هم تو اصفهانه شاید دوستان اصفهانی بدونن

شماره تماس

۶۶۳۹۷۱۹ ۰۳۱۱ - ۲۶۷۹۲۷۶ ۰۳۱۱ - ۲۶۴۱۹۲۵ ۰۳۱۱- ۰۹۱۳۳۱۰۳۷۵۲

babak67
07-11-1390, 05:43 بعد از ظهر
نه بابک جان ، اطلاعی ندارم
این کارخونه هم تو اصفهانه شاید دوستان اصفهانی بدونن

شماره تماس

۶۶۳۹۷۱۹ ۰۳۱۱ - ۲۶۷۹۲۷۶ ۰۳۱۱ - ۲۶۴۱۹۲۵ ۰۳۱۱- ۰۹۱۳۳۱۰۳۷۵۲

بابا دمت گرم! كارت درسته:smilies(113):

.:ALIREZA NADERI:.
12-11-1390, 01:57 بعد از ظهر
تایر ضد هوایی ! ضد گلوگه !
خیلی خندیدم !

aban
11-01-1391, 04:14 قبل از ظهر
تایر تیبلس برای تریل خوبه با تیوپ دار ؟
این تایرهای اسفنجی کارش به کجا کشید؟ کسی استفاده کرده؟ مورده تایید هست؟

driver
11-01-1391, 04:45 قبل از ظهر
برای هر وسیله نقلیه ای چه افرود چه ریس چه استریت لاستیک تیوبلس خیلی بهتره چون هم داخلش خالیه و لاستیک نرم تره در مقابل دست اندازها و ... هم انعطاف خوبی داره و لاستیک چسبندگیش بیشتره هم یهو خالی نمیشه و خطرناک نیست مثل تیوپ دارها که یهو تو 200 تا دیدی بادش خالی شد و ...

nopo
11-01-1391, 08:33 قبل از ظهر
تایر ضد هوایی ! ضد گلوگه !
خیلی خندیدم !

اين لاستيك تو پر براي فرغون خوبه نه موتور!!!
وزنش زياد تر از لاستيك تيوپ داره

aban
11-01-1391, 08:41 قبل از ظهر
نوپو... برای آفرود با تریل تایر تیوپلس خوبه یا همین تیوپدار بهتره؟

کوروش
11-01-1391, 08:43 قبل از ظهر
معلومه برای جاهای سخت و نا هموار تیوپلس بهتره !!!

02109002
04-02-1391, 07:41 قبل از ظهر
78cb8e931b265666e99099096bb3f842178424

isfahanrubber
11-04-1391, 01:47 قبل از ظهر
از قيمت اين لاستيكها خبر دارين؟؟!
الان تو بازار پيدا ميشه؟؟؟

سلام از اشنائی با تاپیک شما خوشبختیم
خوشبختانه تایرهای موتور سیکلت هوندا ضد پنچری تولید شده و تولید انبوه ان هم در نبمه شعبان به ثمر میرسد
تایرهای عقب جواب گرفته شده و تایرهای جلو کمی مانده تا به نتیجه برسد
قیمت هر ست رینگ و تایر حدود 40000 تومان زیادتر از تایرهای معمولی میشه و 2 سال گارانتی د اره
ما حد اکثر سرعت عملیاتی را زیر 100 کیلومتر سرعت اعلام کردهایم
تبلیغات تولید را بعد از تولید برایتان ارسال میکنم
برای نمایندگی شهرستانها برنامه داریم
خیلی از نطراتتان خوشهال شدم
در صورت تمایل با شمارههای اعلام شده تماس بگیرید
09133103752 و 03112679276
سایتمون هم ir1370.blogfa.com
امیدوارم از تایرهای ضد پنچری خودمن هالشو ببرید
میخ که هیچ ضد گلوله هم هست
میتونین امتحان کنید
یا علی مدد

dariush
11-04-1391, 01:58 قبل از ظهر
دوستان برای موتور های اسپورت مثل پیشرو پارس یا دایچی250 یا پالس 220 هم میشه تیوپلیس انجام دارد؟

02109002
11-04-1391, 07:05 قبل از ظهر
دوستان برای موتور های اسپورت مثل پیشرو پارس یا دایچی250 یا پالس 220 هم میشه تیوپلیس انجام دارد؟

با سلام

بله دوست عزیز ، میشه تیوبلس کرد ( 220 مگه تیوبلس نیست ؟؟؟؟!!!!! )

shahriar
11-04-1391, 09:46 قبل از ظهر
ارگون تيوبلس بود

فیتک
26-05-1391, 01:53 قبل از ظهر
سلام

من هرچه کشتم برای تیوپلس نتونستم سر والو کوچیک پیدا کنم !!!

رینگ موتورم آلمینیومی ( اسپورت ) بنظر شما از همین سر والو ماشینها که همه جا هست استفاده کنم خوبه ؟ ( البته باید سوراخ سر والو رینگ مته بخوره )

می ترسم مته بزنم گشاد بشه و جواب نده دیگه نشه تیوپ هم بندازم !

راهنمایی کنید / متشکر

فیتک
28-05-1391, 09:41 بعد از ظهر
دوستان
امروز رفتم تیوبلس کردم . بسیار تمیز و عالی
از چسب ضده پنچری هم استفاده کردم ( آلمانی ) جفت چرخ کلا 17000 تومان / واقعا خوب و کارایی داره . توصیه میکنم شما هم انجام بدید .

02109002
28-05-1391, 09:45 بعد از ظهر
دوستان
امروز رفتم تیوبلس کردم . بسیار تمیز و عالی
از چسب ضده پنچری هم استفاده کردم ( آلمانی ) جفت چرخ کلا 17000 تومان / واقعا خوب و کارایی داره . توصیه میکنم شما هم انجام بدید .
بعد از تیوبلس تست کردید ؟

فیتک
28-05-1391, 10:35 بعد از ظهر
بعد از تیوبلس تست کردید ؟

بله بعد از تیوبلس تست کردم ...

قبل از هرچیز :
زمانی که تیوبلس کردم و لاستیک باد شد همونجا متوجه شدم که لاستیک 2 تا پنچری داره ( مربوط به زمانی که تیوپی بود - جای میخ ) . که قرار شد با کنف تیوبلس پنچری رو بگیرم که به توصیه فرد پنچر گیر از چسب مخصوص ضد پنچری استفاده کردم و در یک صدم ثانیه بعد از ریختن چسب داخل لاستیک و باد کردن مجدد خبری از پنچری نبود .
که برای خودم بسیار جالب توجه بود . از ظهر تا یک ساعت پیش که حدود 5 تا 6 ساعت گذشته بود در منزل درجه باد زدم و لاستیک حتی نیم درجه هم باد کم نکرده . و واقعا کاربرد داره .

این چسب ( آلمانی ) ( سبز رنگ ، لجز و شبیه به لجن میباشد ) تا مادامی که داخل لاستیک باشه از کارایی اش کم نخواهد شد ( بر خلاف چسبهای چینی که 1 سال بیشتر عمر نمی کنند و فاسد میشن .

بعد از پنچری توسط هر چیزی ( مثلا میخ ) کافیه میخ را از محل پنچری خارج کنید که بصورت خودکار محل روزنه توسط چسب مسدود میشه .

چون نتونستم والو کوچیک پیدا کنم از والو اتومبیل استفاده کردم و از آنجایی که رینگ موتورم آلمینیومی بود با مته زدن و یک درجه گشاد کردن سوراخ والو مورد انجام شد و دور لبه داخلی والو رو هم جهت اطمینان چسبکاری کردم .

عید سعید فطر مبارکباد

saji
29-05-1391, 01:01 بعد از ظهر
داداش همه پنچرگيرا اينكار ميتونن انجام بدن؟

saji
29-05-1391, 01:02 بعد از ظهر
بله بعد از تیوبلس تست کردم ...

قبل از هرچیز :
زمانی که تیوبلس کردم و لاستیک باد شد همونجا متوجه شدم که لاستیک 2 تا پنچری داره ( مربوط به زمانی که تیوپی بود - جای میخ ) . که قرار شد با کنف تیوبلس پنچری رو بگیرم که به توصیه فرد پنچر گیر از چسب مخصوص ضد پنچری استفاده کردم و در یک صدم ثانیه بعد از ریختن چسب داخل لاستیک و باد کردن مجدد خبری از پنچری نبود .
که برای خودم بسیار جالب توجه بود . از ظهر تا یک ساعت پیش که حدود 5 تا 6 ساعت گذشته بود در منزل درجه باد زدم و لاستیک حتی نیم درجه هم باد کم نکرده . و واقعا کاربرد داره .

این چسب ( آلمانی ) ( سبز رنگ ، لجز و شبیه به لجن میباشد ) تا مادامی که داخل لاستیک باشه از کارایی اش کم نخواهد شد ( بر خلاف چسبهای چینی که 1 سال بیشتر عمر نمی کنند و فاسد میشن .

بعد از پنچری توسط هر چیزی ( مثلا میخ ) کافیه میخ را از محل پنچری خارج کنید که بصورت خودکار محل روزنه توسط چسب مسدود میشه .

چون نتونستم والو کوچیک پیدا کنم از والو اتومبیل استفاده کردم و از آنجایی که رینگ موتورم آلمینیومی بود با مته زدن و یک درجه گشاد کردن سوراخ والو مورد انجام شد و دور لبه داخلی والو رو هم جهت اطمینان چسبکاری کردم .

عید سعید فطر مبارکباد

داداش همه پنچرگيريا ميتونن انجام بدن؟

فیتک
01-06-1391, 11:49 بعد از ظهر
داداش همه پنچرگيرا اينكار ميتونن انجام بدن؟

کار زیاد پیچیده ای نیست . خودتون هم میتونید انجام بدید .
کافیه چسب مخصوص و یک جفت والو تیوبلس خریداری کنید و خودتون انجامش بدید .
معمولا برخی آپاراتی ها بدلیل دردسر زیاد باز و بسته کردن چرخهای موتور سیکلت از این کار بیزارن . بگردی هستند کسانی که این کار رو انجام بدن .

نکته مهم :
بعد از نصب والو حتما دور تا دور والو را از داخل رینگ حسابی چسب کاری کنید / چسب 1 2 3 کافیه
برای موتور هایی که رینگ آنها پره ای است حتما باید در کفه رینگ شال بیاندازند ( منظور همان شال لاستیکی است )
یک قوطی چسب و ماده پودری همراهش برای 2 الی 4 لاستیک موتور کفایت میکند .

dani24
30-10-1391, 02:11 بعد از ظهر
یه مشکل تیوپلس اینه که هرکسی بلد نیس پنچر گیری کنه و اگه وسط راه یا تو شهرستان ها پنچر شدید راهی نیست جز اینکه تیوپ برید گیر بیارید (اگه تیوپ موتورتو داشته باشن ) و بدید نصب کنن (برای خودم اتفاق افتاده)

شایسته فر
01-11-1391, 12:41 قبل از ظهر
اتفاقا به قول شما اگه تو شهرستان تیوبش گیر نیاد ؛ تیوبلس بودن یه حسنه
چرا
چون هر آپاراتی می تونه پنچری بگیره!!
کافیه با یه آب پاش محل پنچری مشخص بشه و با نخ پنچر گیری مشکل حله!!

dani24
01-11-1391, 06:38 بعد از ظهر
اره از اون لحاض یه حسن بزرگ محسوب میشه . ولی اون نخ پنچر گیریو هر کسی نداره و معمولا تو نقاط دور افتاده بلد نیستم ولی در مجموع با تیوپلس خیلی موافقم.

amir.cdi
01-11-1391, 06:45 بعد از ظهر
دادا اون نخ پنچر گیری امریکایش 10تا 35 تومنه که هر کدومش خیلی بلنده ما برا تریلی نصفشو استفاده میکنیم دیگه موتور خیلی کم تره خودت بخر با یه سوزنشه ما به نخا میگیم فیتیله از توی سوزن رد میکنی فرو میکنیی تو اون جای که پنجر شده بعد 1 تا 2دور میچرخونی سفت میشه سوزنو میکشی بیرون اضافه نخ قطع میکنی یا علی توپ میشه ما 120 تا 130psi باد میزنیم نگه میداره موتور که همش 40 50 psi

شایسته فر
01-11-1391, 06:46 بعد از ظهر
الان بیشتر ماشینا تیوبلسن!!
مشکل نخ هم میشه نخشو+سوزنشو خودت تهیه کنی!!

moein 007
16-04-1393, 01:37 قبل از ظهر
دوستان عزیزم به هیچ عنوان موتور رو تیوبلس نکنید که اگر در سرعت بالا لاستیک بترکه به دلیل خالی بودن درون لاستیک رینگ به زمین برخورد میکنه و به شدت موتور واژگون میشه دیدم که میگه میشه
خواهشا تیوبلس نکنید به عنوان یک دوست میگم

Aliras
14-05-1393, 01:54 بعد از ظهر
دوستان من یه تجربه اضافه کنم.
ترجیحا دوستانی که رینگ اونها از نوع پره ای هستش اینکارو نکنن بهتره.
داخل رینگ پره ای(حاشیه ها از داخل) بعد از مدتی رسوب و جرم میگیره وقتی شما تیوپلس میکنی اینکار به خوبی انجام نمیشه یا باد خالی میکنه یا اینکه یهو ....
و علاوه بر اون وجود سیم در این مدل رینگ ها کارو سخت میکنه...بعد هربار تاب گیری شما باید دوباره تیوپلس کنی و همچنین هرلحظه امکان شکستن پره ها وجود داره و وقتی بشکنه ...
اگرم کسی میخواد روی رینگ پره ای تیوپلس کنه به نظرم رینگهاش صفر و تمیز باشه و صاف باشه....روی پیچ سیم ها از داخل هم روکش با چسب مخصوص بکشه

EnayatK
01-06-1393, 01:08 بعد از ظهر
سلام
موتور من سی جی 125 انرژی هست.از اینایی که رینگ اسپورت فابریک آلمینیومی داره
لاستیک عقبش زیاد پنچر میشه با اینکه تیوبش رو کمتر از یه ماه پیش عوض کردم ولی فایده نداشت.می خوام تیوبلسش کنم.میشه همچین چیزی؟وچقد خرج داره؟

ali.motahari
01-06-1393, 03:53 بعد از ظهر
سلام
موتور من سی جی 125 انرژی هست.از اینایی که رینگ اسپورت فابریک آلمینیومی داره
لاستیک عقبش زیاد پنچر میشه با اینکه تیوبش رو کمتر از یه ماه پیش عوض کردم ولی فایده نداشت.می خوام تیوبلسش کنم.میشه همچین چیزی؟وچقد خرج داره؟
آره میشه
باید بری لوازم فروشی تهیه کنی و بعضی آپاراتی ها دارن و خودشونم انجام میدن12تا17تومن خرج داره
شما کجا از موتور و چجوری استفاده میکنی؟لاستیکت مثل بقیه سی جی هاس؟یزد تایره یا ایران یاسا؟نو هست لاستیکت؟

EnayatK
01-06-1393, 05:02 بعد از ظهر
آره میشه
باید بری لوازم فروشی تهیه کنی و بعضی آپاراتی ها دارن و خودشونم انجام میدن12تا17تومن خرج داره
شما کجا از موتور و چجوری استفاده میکنی؟لاستیکت مثل بقیه سی جی هاس؟یزد تایره یا ایران یاسا؟نو هست لاستیکت؟
من بیشتر تو شهر استفاده میکنم.موتور همونطور که گفتم سی چی125 انرژی هست.طوقه هاش رینگه.لاستیک هم انرژی هست و ظاهرا که سالم وبالای90 درصده

ali.motahari
01-06-1393, 05:13 بعد از ظهر
آجش چجوریه؟عکس میتونی بزاری؟نکنه کم باده بیشتر مواقع؟آپاراتی که میری یزی هم پیدا میکنه و والف نمیبره؟

mehdidavodi
01-09-1393, 02:29 بعد از ظهر
سلام یه موتور هوندا ویو رینگی دارم میخواستم لاستیکاش رو تیوبلس کنم (از پنچری خسته شدم) چون قبلا موتور مودناس داشتم که تیوبلس بود و اصلا مشکلی نداشتم باهاش. هرجا میرم میگن خرج الکیه و همین لاستیک ایرانیا با تیوپ بهتره و لاستیک تیوبلس لیز میخوره و... ! دوستان به نظرتون چه لاستیکی بندازم و حدود قیمتشم بگید ؟؟؟

mehdidavodi
29-09-1393, 10:05 بعد از ظهر
سلام یه موتور هوندا ویو رینگی دارم میخواستم لاستیکاش رو تیوبلس کنم (از پنچری خسته شدم) چون قبلا موتور مودناس داشتم که تیوبلس بود و اصلا مشکلی نداشتم باهاش. هرجا میرم میگن خرج الکیه و همین لاستیک ایرانیا با تیوپ بهتره و لاستیک تیوبلس لیز میخوره و... ! دوستان به نظرتون چه لاستیکی بندازم و حدود قیمتشم بگید ؟؟؟
یعنی‏ ‏واقعا‏‏ ‏بعد‏ ‏از‏ ‏یک‏ ‏ماه ‏کسی‏ اینجا‏ ‏‏نیست‏ ‏جواب‏ ‏سوالم‏ ‏رو‏ ‏بده‏ ‏؟‏!‏!!!

- - - Updated - - -

یعنی‏ ‏واقعا‏‏ ‏بعد‏ ‏از‏ ‏یک‏ ‏ماه ‏کسی‏ اینجا‏ ‏‏نیست‏ ‏جواب‏ ‏سوالم‏ ‏رو‏ ‏بده‏ ‏؟‏!‏!!!

rrezaa
30-09-1393, 12:24 قبل از ظهر

داداش والا ما یه هندا داریم لاستیک عقبمم ایران یاسا تیوبلس هست ولی نه لیز خورده نه مشکلی داشته .
تنها مشکلی که من داشتم طرف موقعه جا انداختن لاستیک یه قسمت از لاستیک بیشتر فرو رفته بود دیگه الان نمیشه درستش کرد بین سرعت 70 تا 80 موتور ناجور میلرزه ولی بعد 80 درست میشه .
شما قبل تیوبلس کردن با طرف این شرط بزار که لاستیک درست جا بندازه من اول فکر کردم مهم نیست ولی موتور بد جوری داغون میشه.

((همه اول به من میگفتن تیوبلس نکن بدرد هندا نمیخوره ولی من خیلی راضی بودم فقط مشکلش اذیتم میکرد))

salahshor
30-09-1393, 02:55 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

دوست عزیز الان اکثر موتورها و کلا وسایل نقلیه تیوب لس هستن و دروه استفاده از تیوب خیلی وقته گذشته . قطعا تیوب لس انتخاب خوبی خواهد بود .
در مورد لیز خوردن تایر های تیوب لس نسبت ب تیوب دارها چنین چیزی صحت نداره . استفاده از لاستیک خوب و مناسب و رعایت ی سری از نکات کلی رانندگی ک شامل همه موتورها میشه مشکلی براتون پیش نمیاد . مثل عدم ترمز ناگهانی و شتاب گیری با دنده سبک روی خطهای عابر و کلا هر نوع خط استفاده شده تو خیابون ها و جاده ها بیرون شهری و درون شهری چه در روز افتابی و چه در روز بارونی و برفی و نیز باید مراقب سنگ ریزه های حاشیه خیابانها و جاده ها بود
نتیجه گیری
لاستیک تیوبلس مزیت بیشتری داره
اگه رعایت نشه بهترین لاستیکم لیز میخوره
نوع مرغوبش قطعا بهتره نسبت ب لاستیکهای بنجول چینی
تنظیم باد لاستیک هم خیلی موثره
در مورد قیمت اطلاع ندارم ولی با مراجعه ب بخش لاستیک یا تاپیک موتورتون ب جواب سوالتون میرسین
در مورد برند لاستیکهای پییرلی یا دانلوپ و .... خوبن
برا ویو ی مدل تایلندی هست ک خوب جواب میده

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دوست عزیز الان اکثر موتورها و کلا وسایل نقلیه تیوب لس هستن و دروه استفاده از تیوب خیلی وقته گذشته . قطعا تیوب لس انتخاب خوبی خواهد بود .
در مورد لیز خوردن تایر های تیوب لس نسبت ب تیوب دارها چنین چیزی صحت نداره . استفاده از لاستیک خوب و مناسب و رعایت ی سری از نکات کلی رانندگی ک شامل همه موتورها میشه مشکلی براتون پیش نمیاد . مثل عدم ترمز ناگهانی و شتاب گیری با دنده سبک روی خطهای عابر و کلا هر نوع خط استفاده شده تو خیابون ها و جاده ها بیرون شهری و درون شهری چه در روز افتابی و چه در روز بارونی و برفی و نیز باید مراقب سنگ ریزه های حاشیه خیابانها و جاده ها بود
نتیجه گیری
لاستیک تیوبلس مزیت بیشتری داره
اگه رعایت نشه بهترین لاستیکم لیز میخوره
نوع مرغوبش قطعا بهتره نسبت ب لاستیکهای بنجول چینی
تنظیم باد لاستیک هم خیلی موثره
در مورد قیمت اطلاع ندارم ولی با مراجعه ب بخش لاستیک یا تاپیک موتورتون ب جواب سوالتون میرسین
در مورد برند لاستیکهای پییرلی یا دانلوپ و .... خوبن
برا ویو ی مدل تایلندی هست ک خوب جواب میده

علی ملایی
19-08-1396, 11:30 بعد از ظهر
لاستیک تیوبلس واسه ۱۲۵ سی سی هنوز تولید نشده ایران یاسا یامارکای دیگه کسی اطلاع نداره

david54
20-08-1396, 09:53 قبل از ظهر
لاستیک تيوبلس? ، !!!!
لاستیک یا به عبارتی تایر و به شرط سالم بودن لاستیک و حلقه داخلی تایر که داخل طوقه ميشينه و سالم بودن طوقه میشه تيوبلس و ضد پنچريش کرد شرایطی که گفتم برای ارزش داشتن انجام کاره که یه مدت کار کنه معمولا تایر نو انجام میدن
خرجش هم همون پول توییب ه من خودم چند ماه پیش موادش با پودر لاستیک و نوار والف دار از گمرک گرفتم 10 تومن مواد و جوری که بیرون. نریزه خالی میکنی تو داخل تایر ، یعنی اول نوار والف دار میاندازی تو طوقه بعد تایر و جا ميندازي رو طوقه بعد با تايليور یا پیچ گوشتی دوسو بزرگ لای لاستیک و طوقه رو وا میکنی بطری مواد و ميريزي توی لاستیک پیچ گوشتی و در میاری لاستیک برگرده سر جاش فقط باید با پمپ باد فشار قوی بادش بزنی چون بغلهاش بازه باد میزنه بیرون باید فشار قوی باشه یهو بزنه تا تایر بچسبه به رینگ نشد دوبار در حین بادزدن یکی دوبار چرخ یه وجب بلند کن بزن زمین یا مشتی تقه ای تا بگیره بادش هم زیاد بزنی بهتره چون کم باد بشه خالی میکنه

- - - Updated - - -

خیلی هم باهاش راحتم لیز هم نخوردم چرخم هم تو هیچ سرعتی نميلرزه ولی نیم ساعت اول چون هنوز مواد داخل لاستیک یکنواخت پخش نشده یکم ميلرزه که بعد نیم ساعت درست میشه

علی ملایی
08-09-1396, 08:11 بعد از ظهر
مشهد کسی اپاراتی سراغ نداره هندا۱۲۵ تیوبلس کنه ما که ازهرکی پرسیدیم انگار بهشون فحش دادیم یکی هم پیداکردم گفت با لاستیک ایران یاسا نمیشه ....کسی اینکارو کرده بگه وکجا

Gladiator
12-09-1396, 06:49 بعد از ظهر
مشهد کسی اپاراتی سراغ نداره هندا۱۲۵ تیوبلس کنه ما که ازهرکی پرسیدیم انگار بهشون فحش دادیم یکی هم پیداکردم گفت با لاستیک ایران یاسا نمیشه ....کسی اینکارو کرده بگه وکجا

شدنی هست ولی جالب نمیشه دوست عزیز ، باید لاستیک معمولیتو عوض کنی و لاستیک تیوبلس بخری و یه پودر یا ژل مخصوص داره برات تیوبلس میکنن

علی ملایی
13-09-1396, 12:38 قبل از ظهر
شدنی هست ولی جالب نمیشه دوست عزیز ، باید لاستیک معمولیتو عوض کنی و لاستیک تیوبلس بخری و یه پودر یا ژل مخصوص داره برات تیوبلس میکنن
لاستیک چی بخرم چه مارکی وازکجا هرجامیری میگن فقط ایران یاسا دارن

Gladiator
14-09-1396, 07:28 بعد از ظهر
لاستیک چی بخرم چه مارکی وازکجا هرجامیری میگن فقط ایران یاسا دارن

بهترین برند لاستیک ایرانی همین ایران یاسا هست ، شما برو لاستیک گل پولساری سایز 275/18 بگیر بنداز دیگه موتورت سر نمیخوره

علی ملایی
15-09-1396, 12:53 قبل از ظهر
بهترین برند لاستیک ایرانی همین ایران یاسا هست ، شما برو لاستیک گل پولساری سایز 275/18 بگیر بنداز دیگه موتورت سر نمیخوره

برای عقب هنداست یاجلو تیوبلس هم میشه ممننون

علی ملایی
17-09-1396, 11:49 بعد از ظهر
و اینکه به هندا ۱۲۵ میخوره چرخ عقب یاجلو هندا بندازم تیوبلس میشه کردش این لاستیک که گفتین

علی ملایی
21-09-1396, 09:34 بعد از ظهر
اینجا کسی نیست جواب بده

HaMiD.TcI
22-09-1396, 12:58 قبل از ظهر
شما متن هایی که ارسال کردید رو مجددا بخونید ببینید اصلا معنی و مفهومی دارند؟!
برادر من تایپ کردن که دیگه اصول خاصی نداره مکالمه ی عادی خودتون (حرف زدن) رو به متن تغییر میدین، این دوتا پست شما چز تجمیع چند کلمه و واژه ی نامفهوم چیزی نیستند، انتظار دارید کسی پاسختون هم بده؟

و اینکه به هندا ۱۲۵ میخوره چرخ عقب یاجلو هندا بندازم تیوبلس میشه کردش این لاستیک که گفتین :297:
برای عقب هنداست یاجلو تیوبلس هم میشه ممننون:297:

علی ملایی
29-09-1396, 12:19 قبل از ظهر
شما متن هایی که ارسال کردید رو مجددا بخونید ببینید اصلا معنی و مفهومی دارند؟!
برادر من تایپ کردن که دیگه اصول خاصی نداره مکالمه ی عادی خودتون (حرف زدن) رو به متن تغییر میدین، این دوتا پست شما چز تجمیع چند کلمه و واژه ی نامفهوم چیزی نیستند، انتظار دارید کسی پاسختون هم بده؟

بحث بسته شد