PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی:موتور را صفر میخرین یا دست دوم؟

RED-LINE
02-11-1390, 11:38 بعد از ظهر
سلام خدمت همگی..
شما موتور را صفر میخرین یا دست دوم؟

من خودم خیلی با موتور صفر حال میکنم ولی بعضی جاها با پولی که تو جیبم باقی میمونه بیشتر حال میکنم :دی
من صفر میخرم ولی اگر دست دوم هم بخرم معمولا در حد صفر با کارکرد زیر هزار یا دوهزارتا.

K.I.A
02-11-1390, 11:42 بعد از ظهر
فقط شرایط مالی تصمیم گیرندست و پول حرف اولو میزنه//

02109002
02-11-1390, 11:45 بعد از ظهر
دقیقا " پول حرف اول رو میزنه
جدا از اون صفر بهتره مگه دیگه کارخونه خراب بزنه مجبور شی تمیزشو پیدا کنی

علی یزدانی
02-11-1390, 11:48 بعد از ظهر
منم با صفر بیشتر حال میکنم چون هیچ خرجی نداره
اگه دست دوم بگیری باید خداتومن خرجش کنی

کوروش
02-11-1390, 11:52 بعد از ظهر
نه صفر نه دسته دوم فقط موتور در حد و شیه به صفر چون:هم تمیزه/هم زیاد کار نکرده/ هم کلی خورده توسرش :2gwb921:

RED-LINE
03-11-1390, 12:23 قبل از ظهر
من احتمالا یه روان با یه راکز میخوام بگیرم جفتشو در حد بر میدارم میذارم سال 91 یا صفر 90که مونده بر میدارم یا در حد..
بهترین حالتشه خیلی میخوره تو سرش منم که چیزی بخرم نمیفروشم.

ARSH
03-11-1390, 12:26 قبل از ظهر
اگه موتوری که میخوام صفرش موجود باشه صد در صد تلاش میکنم صفرشو بردارم
اگه نباشه هم میگردم بهترینشو پیدا میکنم حتی اگه پول صفرش برام بیوفته میگیرم
اگه صفرش باشه که حتما میگیرم صفرشو

mra680
03-11-1390, 12:30 قبل از ظهر
نه صفر نه دسته دوم فقط موتور در حد و شیه به صفر چون:هم تمیزه/هم زیاد کار نکرده/ هم کلی خورده توسرش :2gwb921:
سلام
مث که خیلی فروشندگی بهت چسبیده ها اقا کروش:hanghead:

:20:وسیله نقلیه فقط شاسیش مهمه(چه موتور سیکلت چه اتومبیل)
باقیش همه چیرو میشه تعویض کرد حتی پک موتور و گیربکس رو خرید روش انداخت

شهرام
03-11-1390, 02:42 قبل از ظهر
به نظرمن کار کردش بهتره.اونم در حد صفر باشهبهتره.چون وقتی صفرو میخری 20ملیون وقتیم میخوای بفروشیش ضرر میکنی ولی تو کار کردش ضرر نمیکنی بلکه یه چیزیم اضافی میمونه برات.اگرم ضرر کنی تو کارکردش تا اون حد ضررنمیکنی که نتونی جبرانش کنی.

mohamad-m2
03-11-1390, 06:33 قبل از ظهر
با اینکه با شهرام موافقم ولی من همیشه میگم نو چون خیالت بابت موتور راحته.

کوروش
03-11-1390, 09:10 قبل از ظهر
سلام
مث که خیلی فروشندگی بهت چسبیده ها اقا کروش:hanghead:

:20:وسیله نقلیه فقط شاسیش مهمه(چه موتور سیکلت چه اتومبیل)
باقیش همه چیرو میشه تعویض کرد حتی پک موتور و گیربکس رو خرید روش انداخت
اگه بخوای همه چیشو عوض کنی کی نو بخری خیلی ارزون تر در میاد / اول اینکه از دست بخرید/دوم هیچ وقت از گمرک موتور نخرید من خیلی خوب میشناسمشون یه مشت ---- هستن بهشون هم موتور نفروشید/سوم موتور دسته دوم تمیز حتی از موتور نو هم بیشتر میصرفه

Mohammad aghili
03-11-1390, 10:37 قبل از ظهر
سوم موتور دسته دوم تمیز حتی از موتور نو هم بیشتر میصرفه

دقیقا

منم با دست دوم موافقم
تا بحال هم چه تو گوشی و چه موتور (کارکرده) خوش شانس بودم

ولی در کل
حرف اصلی رو پول میزنه (اما بازم اگه من پول نو رو داشته باشم ، یه کارکرده تمیز می خرم تا باقی پولش رو خرج خود موتور کنم و تقویتش کنم)

shahrammc
03-11-1390, 11:47 قبل از ظهر
به نظر من موتورایی مثل سی جی با پالس و آپاچی و تریل حتما باید صفر خرید چون دسته دوم اینا خوبش به سختی گیر میاد ... ولی موتورای نیمه سنگین مثل دایلیم و هیوسانگ چون افت قیمتش زیاده باید در حد صفر کارکرده خرید تا زیاد ضرر ندیم ... مگلی که حتما صفر باید خرید ...

ARSH
03-11-1390, 11:48 قبل از ظهر
به نظرمن کار کردش بهتره.اونم در حد صفر باشهبهتره.چون وقتی صفرو میخری 20ملیون وقتیم میخوای بفروشیش ضرر میکنی ولی تو کار کردش ضرر نمیکنی بلکه یه چیزیم اضافی میمونه برات.اگرم ضرر کنی تو کارکردش تا اون حد ضررنمیکنی که نتونی جبرانش کنی.

در عوض میدونی صفر تا حالا کسی ننشسته رو صندلیش :8:
اولین باک بنزینو خودت پر میکنی:8:
از اولین سرویس روغن خودت میریزی:8:
اولین بار تویی که تاپ اسپید میزنی باهاش:8:
اولین بار خودت پلاستیکاشو میکنی:8:
از همه مهم تر چهار نفر جمع نمیشن بگن این قیمت نمیارزه بهت انداختن ! که این خیلی سوز داره

خیلی اینا حال میده دقت کنی

Kami
03-11-1390, 11:51 قبل از ظهر
از همه مهم تر چهار نفر جمع نمیشن بگن این قیمت نمیارزه بهت انداختن ! که این خیلی سوز داره

مهم ترینش رو نگفتی . اونم اینکه موتور صفر وقتی میخری مثل یه مادر هوای بچتو داری که چیزیش نشه . اما دست دوم مثل یه موتور صفر حال نمیده و ادم زیاد هواشو نداره

.:ALIREZA NADERI:.
03-11-1390, 12:37 بعد از ظهر
من که اشتباه کردم اولینموتورمو صفر خردیم کاش یه دونه از این طرح مرح های چرت پرت بهم میدادن حرفه ای میشدم بعد میرفتم یه تی وی اس راکز میخریدم !
فاصله زیادی هم نداره رادیسون تا راکز قیمتش !
اگر پولدار بودم همیشه صفر ولی حالا که نیستم کارکرده خوب و تمیز !
چون خرج اچارکشی روعن و.. نمیکنم تو خماری تاپ اسپیدش تا 1500 تا هم نیستم!
البته ما که با20 تا کارکرد تاپ اسپید موتورمو زئ 80 تا بعد از اون توی کیلومتر 1600 تا شد تاپ اسپید همون جاده 130 تا !

mra680
03-11-1390, 01:39 بعد از ظهر
اگه بخوای همه چیشو عوض کنی کی نو بخری خیلی ارزون تر در میاد / اول اینکه از دست بخرید/دوم هیچ وقت از گمرک موتور نخرید من خیلی خوب میشناسمشون یه مشت ---- هستن بهشون هم موتور نفروشید/سوم موتور دسته دوم تمیز حتی از موتور نو هم بیشتر میصرفه
با حرف شما توی همه مواردی که فرمودین موافقم
ولی وقتی یه وسیله رو میخری که میخوای نگه داریش . . .اونجاس که پای حرفم هستم:sarma:چون خیلی قطعات لزومی به خرید جنس نو نداره و تهیه دست دومشون هم کار آدم رو راه میندازه(قطعات نمایشی و ظاهری موتور)

shahrammc
04-11-1390, 11:36 بعد از ظهر

من خودم چه ماشین چه موتور چه گوشی همیشه دست دوم میگیرم !! هرکیم میبینه میگم صفر باور میکنه چون میگردم مثلا یارو یه هفته نهایت یه ماه دستش بوده پیدا میکنم میگیرم
موقع فروشم همیشه خدارو شکر سود کردم ...
فقط سر این موتور کثیر رفت تو پاچم که صفر خریدم !!! ناموسن بنزین سوپر با روغن کاسترول میریزم همیشه !!!
خیلی من حساسم هم رو موتور هم ماشین که حتی جا انگشت رو شیشه هستش سه سوت پاک میکنم ...
سر آچارکشی یعنی رس منو کشید من این موتورو 1450 خریدم دقیقا توی یک سال 1تومن خرجش کردم
حروم زاده ها هرجا رفتم هی چشم زدن چقدر تمیزه فلان الکی الکی یعنی خودم نفهمیدم تازه دنده 2 بودم که یهو موتور کنده شده خوردم زمین موتور داغون شد !!!الان 300 واسه قطعات دادم 200 هم اجرت تازه موتور نشده هنوز !!! ترمز جلو میگیرم به سمت چب لیز میخوره سمت جلوش ! الانم مکانیکیه تحویل نگرفتم .. یه دونه دیاق گلگیر جلورو گمرگ نداره !!! یه فرمونم میخوام گیره اینام اگه کسی آشنا داره به داده من برسه ...
رفتم کاسه چراغ بخرم از نمایندگی میگه با فلاپ میفروشیم !!! میگم مرتیکه کاسه چراغ 75 تومنه من بیام 300 تومن بدم فلاپ واسه چی بخرم آخه !!! میگه نه جنشمون ناقص میشه !!! این حرفه !!!

در صورتی که هیو دسته دوم خریدم فقط روغن و بنزین ریختم کارش به مکانیک با آچارکشی نرسید البته تصادفم نکردم با سودم فروختم ... با این میخوردم زمین هیچی فاتحه پولم خونده بود

Ali
04-11-1390, 11:53 بعد از ظهر
موتور سنگین معمولا دست دو موتور مجاز نو

Mohammad62
05-11-1390, 05:46 بعد از ظهر
من 1 دونه موتور تا بحال خریدم و اونم صفر گرفتم. بعدیشم صفر میگیرم. اهل خرید و فروش نیستم چون توش ضرره و آدم عادت میکنه! یکی رو میشناسم سر سال نشده میفروشه یکی دیگه میخره! میگه دوباره بیمه نمیکنم و قبل از تموم شدن بیمه موتور رو عوض میکنم!! :297:
صفر یه چیز دیگست :flower4: کافیه مزش زیر دندون بره :gigglesmile::happy4:

Masoud
06-11-1390, 11:30 قبل از ظهر
موتور سنگین معمولا دست دو موتور مجاز نو

موافقم در كل اگر موتور دست دوم هم مي خواي بخري بايد كم كاركرد و بدون زمين خوردگي بگيري فقط و فقط هم بخاطر اينكه افت قيمت و كرده و هر چي هزينه تا حالا داشته طرف باسش خرج كرده ......(باسه هيوسانگ و دايليم و موتور هاي 250 رو مي گم)

M@hy@r
28-02-1391, 08:31 بعد از ظهر
من از کارکرده متنفرم. موتورای کارکرده که خریدم زیر یک ماه فروختم. فقط دست دوم میخریدم یه مدت انگولک کردم بعد میفروختم
از اینکه این موتوری که زیر پای منه قبلن یکی دیگه سوار بوده متنفرم (نه فقط درباره ی موتور ، حتی لوازم برقی و ... )

محمدرضا دبیرزاده
28-02-1391, 09:00 بعد از ظهر
هرچی گیرم بیاد و پولم برسه میخرم .. حالا صفر باشه یا دسته دو

ali1100
29-02-1391, 07:34 بعد از ظهر
صفر بهتره عمری راحت هستی :29: . البت دست دوم سالم کم کارکرد هم به قیمت بخری خوبه . :121fs725372:

شهرام
30-02-1391, 10:49 بعد از ظهر
البته اگه کسی تو کار خریدو فروش هستش به نظرم کارکردش از نوش بهتر.
نظرمن کار کردش بهتره.اونم در حد صفر باشهبهتره.چون وقتی صفرو میخری 20ملیون وقتیم میخوای بفروشیش ضرر میکنی ولی تو کار کردش ضرر نمیکنی بلکه یه چیزیم اضافی میمونه برات.اگرم ضرر کنی تو کارکردش تا اون حد ضررنمیکنی که نتونی جبرانش کنی.

Ali
30-02-1391, 11:01 بعد از ظهر
بنظرم موتور مجاز باید نو باشه و بی مدارک و غیر مجاز دست دوم

ali1100
30-02-1391, 11:16 بعد از ظهر
موتور نو رو حد اقل باید 2 سال نگه داری که کمتر ضرر کنی :bargh: و لی کارکرده چه نگه داری مدت مدید چه مدت کم کم ضرر میکنی کنی :2i8d4ao:

شهرام
30-02-1391, 11:20 بعد از ظهر
درسته ولی بازم هرچی باشه ضررمیکنی تو خرید موتور نو ولی تو کارکرده زیاد ضرر نمیکنی شایدم یه چیزیم به دستت اومد

ali1100
30-02-1391, 11:23 بعد از ظهر
نظر شما کاملا درسته . اما نوسانات بازار موتور رو چه میکنید . اون هم باید در نظز داشت .:bargh::sarma:

شهرام
30-02-1391, 11:26 بعد از ظهر
خوب نوسانات بزار به نظر شما بیشتر تو کدوم نو از موتور ها اثر بیشتری داره؟نو یا کارکرده؟؟تو کدومشون بیشتر اثر میزاره؟:wall3::wall3::wall3::wall3:

ali1100
30-02-1391, 11:32 بعد از ظهر
بیشتر رو ی قیمت موتور های نوع تاثیر گذار هست قظعا این رو من نمیگم کارشناسان فن میگویند . ولی نوسانات قیمتی ناشی از بار تورمی رو باید چه کرد که مثلا پالس دومیلیون دویست هزار تومنی شده سه میلیون صد هشتاد . ؟؟؟؟:vardane::bargh::wall3:

شهرام
30-02-1391, 11:39 بعد از ظهر
ببین دوست من.تا اونجای که من تجربه دارم میتونم بگم که کارکردش بهتر از صفر کیلومتر هستش از همه جهت نگا کنی کارکرده بهتره.
خوب به نطرت موتور تو کدوم فصل ارزون میشن ودرکدوم فصل موتور قیمتش دوسه برابر میشه؟باید اینم درنظر داشته باشی که موتور مورد نظرتو تو کدوم فصل میخرین. این خیلی مهمه.:wall3::2i8d4ao:

ali1100
30-02-1391, 11:43 بعد از ظهر
معمولا در فصل زمستان قیمت رو به نزول و در فصل تابستان رو به صعود میرود . این از فصل ها ولی . :afro:قیمتی صعودی که من میگم ناشی از بار تورمی تحریم های تحمیلی از جانب کشور های غربی به ایران هست . :retarded:

شهرام
30-02-1391, 11:52 بعد از ظهر
خوب دوست من تحریم اگه خود کمروک بیاد تایین کنه موتور با این قیمت باید فروخته بشه اون موقع میشه گفت گرون هستش وتو تحریم هستیم. ولی وقتی خود مغازه داره با فکر ابلهانش با فکر خودش یه قیمت میگه که خود کمرک هم تو اون قیمت میمونه.خوب ببین وقتی میری یه خاربار فروشی میخوای شکر بخری میگه قیمتش رفته بالا انقدر شده؟؟؟؟خوب میگی چرا میگه خوب تو تحریم هستیم.
پس باید تحریمو بزاریم کنار

ali1100
31-02-1391, 12:03 قبل از ظهر
منظور شما کدوم گمرکه خیابون گمرک یا خود گمرک که کالا رو ترخیص میکنه . اگه خود گمرک رو میگید که 70 درصد گمرکی میگیره . اما اگه کاسبای خ رازی گمرک رو میگید بله حرف شما درسته . در ضمن تحریم دست ما نیست که بزاریمش کنار . اون ها ما رو تحریم کردن نه ما اون ها رو . ووقتی تحریم هستیم مجبوریم جنس رو به چند برابر قیمت بخریم :bargh::minzdr:

شهرام
31-02-1391, 12:13 قبل از ظهر
خوب بزاریم ما تحریم شدیم قبول.مثلا قیمت یه موتور قبلا10ملیون بوده.ولی الن شده مثلا15ملیون.ما بیایم یه موتور کارکرده بخریم 8ملیون وقتی خواستیم بفروشیم همون موتور کارکردرو چقدر بازم ضرر میکنی یا چقدر منفعت میکنی از اون موتور کارکرده.
وحالا بیایم همون موتوری که با تحریم قیمتش شده15ملیون.ما بیایم اونو بخریم15ملیون وقتی بخواییم بفروشیم چقدر ضرر میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واینم بگم اون موتوری که کارکرده8ملیون میخری تو تحریم قیمتش شده 8ملیون. وقیمت قبلیش5ملیون بوده.

ali1100
31-02-1391, 12:30 قبل از ظهر
ببین بیشتر جنس های وارداتی ما با چند واسطه از کشور های عربی وارد میشه البته به قیمت سوبله . شاید هم بیشتر .:2i8d4ao: اون عربه هم که دلش برا من شما نسوخته فکر پر کردن جیبش و ماهی گرفتن از آب گل آلود هست پس بهتره یه کم بیشتر منطقی باشیم و واقعیت ها رو بهتر درک کنیم

شهرام
31-02-1391, 12:38 قبل از ظهر
ببین دوست من حرف شماهم درسته قبول دارم.
اولا باید خریداری که ازشون میخره باید حال ماروهم درک کنه که تو چه وضعی هستیم واونم نباید بیاد قیمتی که فروشنده میگرو بخره.پس اول باید خریدارمون با انصاف باشه.
دوما.منظور من از کل این همه حرف این بودش که .ما چه تو تحریم باشیم چه نباشیم کارکردش بهتر از صفر گیلومتر هستش.
:20:

ali1100
31-02-1391, 12:54 قبل از ظهر
ولی بیا به یه نتیجه واحد وبا تفاهم برسیم از نطر شما موتور کارکرده بهتره .:31: واز نظر بنده هم کارکرده سالم خوبه . هم صفر پس در اینجا با هم اشتراک نظر و تفاهم موضوع داریم :bunnyearsmiley::smilies(113)::flower4::12::grouph ug: