PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرابی انگشتی های موتور

matrixaidin
02-11-1390, 04:13 بعد از ظهر
سلام به دوستان۰۱انگشتی چیست؟۰۲دلیل خرابی چیست؟۰۳از کجا بفهمیم خرابه؟۰۴هزینش برای هر موتور چه قدره؟ممنون میشم جواب بدین

mra680
02-11-1390, 05:06 بعد از ظهر
سلام به دوستان۰۱انگشتی چیست؟۰۲دلیل خرابی چیست؟۰۳از کجا بفهمیم خرابه؟۰۴هزینش برای هر موتور چه قدره؟ممنون میشم جواب بدین
سلام و درود آیدین جان
1- انگشتی اهرمی الاکلنگی شکل و وظیفه آن قشار بر ته سوپاپ برای باز شدن هستش
2- خرابی زیاد میتونه داشته باشه . . .کمبود روغن موتور-استارت سرد موتور- بودن پلیسه درون روغن - فشار زیاد و بار زیاد به موتور-پاره شدن زنجیر تایم -استهلاک زیاد موتور_باعث کچل شدن و گود شدن انگشتی یا اصطلاح فنی اسبک میشه و همچنین معکوس های عجیب غریب:wall3:
3- فقط با بازدید موتور و باز شدن درب قالپاق سوپاپ میشه فهمید . . .وهمچنین مکانیک های وارد از روی صدا
البته کم شدن کشش موتور هم میتونه آگاهی بده بعد بررسی های دیگه ی موتور که شامل بررسی های ظاهری میشه
4-تاحالا همچین خرابی نداشتم که بدونم هزینش چه قدر میشه ولی به 50 تومن با هزینه بازو بست و تعویض فک نکنم برسه
موفق باشی

matrixaidin
02-11-1390, 07:35 بعد از ظهر
مر30 محمدرضا جان
خودت كه موتور و ديدي.....
تا حالا به 6 تا مكانيك و 12 موتور سوار نشون دادم ميگن سالمه
تا ديروز كه رفيقم گفت پالي قبلي منم همينجوري بود ولي هنوز به اون حد تعويض و تعمير نرسيده
تازه داره شروع ميشه
ولي هنوز دارم براي سند زدن ميپيچونم تا 100/100 مطمن شم
تو چي ميگي؟؟؟

mra680
02-11-1390, 08:40 بعد از ظهر
خواهش
فقط میتونی ا هزینه 15 هزار بفهمی که درب قالپاق سوپاپ رو بازکنی
به نظر من با طرف یه شرط کن که بریم باز کنیم ببینیم
اگه سالم بود خرج بازو باست با خودت آیدین
اگه مشکل داشت موتو رو برگردون و خرج پای خودش(باز شدنش درب قالپاق سوپاپ فقط موقع بستنش مهم هست که خوب آب بندی بشه و نشتی نده وگر نه اصلا مهم نیست(فقط بگو زخمو زیلی نکنه پیچارو))
بهترین راه همینه
الابته موتورو خنک ببر واسه باز شدن
20 دقیقه زمان میبره
موفق باشی

شفیع
02-11-1390, 09:14 بعد از ظهر
با تشکر از mra680 عزیز،
ببخشید می پرم وسط بحثتون.
حالا کی گفته این انگشتی مشکل داره ؟
از کجا فهمیدی مشکل داره ؟

mra680
02-11-1390, 09:27 بعد از ظهر
مرسی
خودش که نیست
اون روز یه صدای ریز ضربه برخورد فلز میومد از موتورش حساس شده روی همچین چیزی
گفت که ساچمه استار تشم عوض کرده
من میگم این صدا واسه جرقه شمعش هست ولی خودش:wall3:

Masoud
03-11-1390, 10:23 قبل از ظهر
اين صدا خيلي عادي بود مثل موتور هاي ديگه پالس كلا صداي درگيري از انجينش زياد شنيده مي شه آيدين هم چون تازه موتور سوار شده و پالس نداشته تا حالا شك كرده...

matrixaidin
03-11-1390, 12:31 بعد از ظهر
ممنون از همگي
1.اولين موتورمه تازه اونم به زور گرفتم ميترسم اگه به خرج بيفته خونه هي بگه اينم نتيجه موتور دست دو خريدن!!!!
2.مگه واسه فهميدن جلوي اگزوز و نميگيري و بايد يه صداي چق چق ريز بده؟؟؟؟
3.اگر موتور باز شه كه .......
4.هر پالسي يه صدايي داره واسه همين نميتونم 100/100 تشخيص بدم!!!!

mra680
03-11-1390, 12:59 بعد از ظهر
ممنون از همگي
1.اولين موتورمه تازه اونم به زور گرفتم ميترسم اگه به خرج بيفته خونه هي بگه اينم نتيجه موتور دست دو خريدن!!!!
2.مگه واسه فهميدن جلوي اگزوز و نميگيري و بايد يه صداي چق چق ريز بده؟؟؟؟
3.اگر موتور باز شه كه .......
4.هر پالسي يه صدايي داره واسه همين نميتونم 100/100 تشخيص بدم!!!!
سلام
1- مبارک باشه(حساس نباش عزیز)اینجور مواقع صداشو اصلا نباید در آورد تو خونه:icon_pf _99_:

2-یکی از راه هاش هست که گفتم مکانیک های خبره میفهمن نه همه کس(نه من و نه شما)مگه صدا بیش از حد باشه)
3-موتور که باز نمیشه(باک باز میشه . . .4 پیچ هست که درب قالپاق سوپاپ رو نگه داشته اون ها هم باز میشه(اگه هم مکانیک وارد باشه ففقط پیچ های بزرگ فیلر رو نگاه میکنه و تشخیص میده)
4-خوب هر پالسی هم یه راننده داره(یکی خوب برخورد میکنه خوب میرسه زیاد فشار نمیاره مث دکترا میرن مب و میان در طول روز 4 ساعت ماکسیمم سوارن و یکی هم مث من اشک موتور رو در میارن توقع هم دارم آخ نگنه اونم یه جنس هندی منتاژ داخل
این از خودم بگم
موتورتو توی استارت سرد ببر تعمیر گاه صدارو بشنوه.وقتی گرم بشه فلز نرم تر میشه و صدا هم به مراتب کم میشه
موفق باشی آیدین جان
باز هم میگم حساس نشو
اگه هم خیلی تو فکر رفتی یه روز قرار بزار بریم دوجا مکانیک ببینه من میشناسم کار بلد هستن
سمته مجیدیه

matrixaidin
03-11-1390, 05:22 بعد از ظهر
محمدرضا جان دستت درد نکنه
الان رفتم پیش یه مکانیک خبره یه نگاه کرد گفت چه صدای وحشتناکی میده!!!!!
بعد یهو گفت الان درستش میکنم
اگزوز چسبیده بود به انجین یا همچین چیزایی چون من یهو صدای تق شدید که بهت گفته بودم و داد یهو صداش خوابید:2gwb921:
گفت موتور سالمه ولی یه سرویس بیار صدای زوزشم بیافته
هزینش گفت 15000

mra680
03-11-1390, 09:33 بعد از ظهر
محمدرضا جان دستت درد نکنه
الان رفتم پیش یه مکانیک خبره یه نگاه کرد گفت چه صدای وحشتناکی میده!!!!!
بعد یهو گفت الان درستش میکنم
اگزوز چسبیده بود به انجین یا همچین چیزایی چون من یهو صدای تق شدید که بهت گفته بودم و داد یهو صداش خوابید:2gwb921:
گفت موتور سالمه ولی یه سرویس بیار صدای زوزشم بیافته
هزینش گفت 15000

خواهش عزیز
فقط حتما بپرس چیکار کرده من خیلی کنجکاو شدم بدونم(واسه اطلاعات مکانیکی هم خوبه)علتشم حتما بپرس از مکانیک(یادت نره ها:7tir:)
اگزوز چسبیده بود به انجین . . .؟:hippie7:
اینو نمیشه قبول کرد ولی به احتمال قوی واشر گلوییش شاید شل بوده
آره آچار کشی کل موتور هزینه 15 هزار میبره(البته مکانیک نباید کم کاری کنه وی این آچار کشی)
موفق باشی عزیز

Masoud
03-11-1390, 11:25 بعد از ظهر
تازه آیدین جان رسید به حرف من