PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا راهنمایی کنید

fatima_god
30-10-1390, 12:16 قبل از ظهر
سلام
کجا به یه دختری که موتوری نداره و اصلا چیزی بلد نیست آموزش موتور سوار‌ی میدن
لطفا راهنمایی کنید
و کمک!
کاملا مبتدی...بی موتور!

Kami
30-10-1390, 01:05 قبل از ظهر
با سلام
اگه واقعا قصد یاد گیری دارید باید تلاش کنید

---------- Post added at 01:05 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

البته در ایران برای بانوان موتور سواری ورزشی مرده هست
یعنی باید خودتون موتور داشته باشید که بتونید برید با موتور های تریل ( پرشی ) ثبت نام کنید
وگرنه نه گواهینامه میدن نه چیز دیگه
اول از همه باید دوچرخه سواری بلد باشید
بعدش کم کم با موتوری مثل سی جی یا طرح ویو تمرین کنید کم کم دستتون راه میفته

K.I.A
30-10-1390, 01:28 قبل از ظهر
****** جان برای یک خانوم کمی مشکله با سی جی تمرین کنه!!! فقط موتورای کاب یا همون طرح ویو که کلاچ نداشته باشه و کنترل راحت تری و تعادل بیشتری داشته باشند////تو محل ما 2 تا خانوم هستن که ویو دارن و هر دفعه من میبینم میرن بیرون و تردد میکنن ولی کاملا پوشیده هستن و دستکش و کلاه ایمنی هم میزارن و اصلا معلوم نیست که زیر کلاه یک دختر خانوم هست...

Kami
30-10-1390, 01:30 قبل از ظهر
****** جان برای یک خانوم کمی مشکله با سی جی تمرین کنه!!! فقط موتورای کاب یا همون طرح ویو که کلاچ نداشته باشه و کنترل راحت تری و تعادل بیشتری داشته باشند////تو محل ما 2 تا خانوم هستن که ویو دارن و هر دفعه من میبینم میرن بیرون و تردد میکنن ولی کاملا پوشیده هستن و دستکش و کلاه ایمنی هم میزارن و اصلا معلوم نیست که زیر کلاه یک دختر خانوم هست...
بله کیا جان
البته یه مربی هم ایشون لازم دارن که کمکشون کنند
چون بدون راهنمایی به صورت حرفه ای پیشرفت نمیکنن

K.I.A
30-10-1390, 01:40 قبل از ظهر
من خودم ویو دارم و موتور زیاد میاد زیر دستم چون اموزشگاهی نیست من میتونم به طور علمی و عملی کمک کنم ...دوستان در صورت تمایل پیغام خصوصی بزنن///.....

Babak
30-10-1390, 01:53 قبل از ظهر
سلام
لطفا راهنمایی کنید
و کمک!
کاملا مبتدی...بی موتور!
بهتره که اول دوچرحه سواری بلد باشین.
چون کنترل دقیقا مثله دوچرخه است وبعد از اوم می مونه یادگیری و مهارت کلاچ گرفتن و دنده دادن که اون زیاد سخت نیست اگر ماشین سوار شده باشین تقریبا می تونین بفهمین چطور هست.
بهترینش همسن هندا ایرانی هاست با هاش تمرین کنید خیلی سخت نیست موتور اه بیافته موضوع حله بقیه اش راحته:29:.فقط دیگه از اون به بعد تجربه رو باید زیاد کنین:clap:

mohamad-m2
30-10-1390, 02:00 قبل از ظهر
بابک راست میگه؟چون که من خودم با دوچرخه سواری موتور سواری یاد گرفتم.الانم اگه تعریف نباشه اندازه خودم بلدم.

gilanian_1000
30-10-1390, 03:08 قبل از ظهر
هیچ جایی وجود نداره تنها را شما کمک خواستن از آشنایان موتور سوارتون هستش که بهتون یاد بدن

ap_peiki
30-10-1390, 03:19 قبل از ظهر
من خواهرم رو بهش با شوکا250 یاد دادم حال از دم بن بست تا ته بن بست دم خونه پدر بزرگم رو با تک چرخ میره خودم نمیتونم اینکارو بکنم

مهبد
30-10-1390, 08:04 قبل از ظهر
الان خانم نورا نراقی قهرمان موتور کراس ایران و آسیاست و پارسال هم تو اروپا شرکت کرد و نمیدونم مقامی اورد یا نه پدرشون از پیشکسوتای این رشته هست و تو اکثر مسابقات موتور کراس به عنوان ناظر یا داور فدراسیون حضور داره.با اکثر خانم های قهرمان اروپا از طریق اینترنت دوست شده و به قول پدرش به خاطر عشقی که به این رشته داشته و پیگیری خودش تونسته کلی چیز از دوستاش یاد بگیره و خارج رفتنش خیلی بهش کمک کرده.
میتونید یه جوری ایشون رو پیدا کنید و ازش مشورت بخوایید اگه میخواین حرفه ای یاد بگیرین
ایشون الان مربی موتور کراس ایران هستند و مدرکی که ایشون داره هیچ مرد ایرانی تا حال نداشته!!!!!
توی این لینک هم عکساش هست هم یه سری اطلاعات در موردش حتما برو نگاه کن
[Only registered and activated users can see links]

fatima_god
30-10-1390, 09:14 قبل از ظهر
ممنون از جواباتون...اینا رو می دونم ... آشنایی نیست بهم یاد بده...موتور رو هم تا یاد نگیرم نمی تونم بخرم
فرض کنید ماشین بخرم بلد نباشم .... یا اصلا تواناییش رو نداشتم که یاد بگیرم! اونوقت چی؟
موتور که دیگه بدتر ...بخرم که بزارم تو خونه!!!!!!!!!! باید بتونم روشنش کنم!...بعد برم باهاش جایی تمرین کنم
یه راهنمایی می خوام
این که تو پیست ها کسی هست آموزش مبتدی بده؟ موتور واسه مبتدی ها داشته باشه...یا مثلا شغل و کاسبیش این باشه
خیلی ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید.

02109002
30-10-1390, 09:57 قبل از ظهر
شما برای یادگیری حتما" نیاز به یک موتور دارید در غیر اینصورت کارتون کمی سخت تر میشه چون وقتی خودتون وسیله نداشته باشین هر چی مربیتون بگه شما از یاد میبرین
مثل این میمونه که بری کلاس کامپیوتر ولی تو خونه کامپیوتر نداشته باشی در این صورت همون چند ساعتی که تو کلاس هستی فقط میتونی با کامپیوتر کار کنی و وقتی که بیای خونه همی چی از سرت میپره
چون نمیتونی تمرین کنی واز اصلی ترین نکات یاد گیری فرقی نمیکنه میخواد موتور باشه ، ماشین باشه یا هر چیز دیگه ای تمرینه حالا یکیشون تمرین بیشتری میخواد یکیشون نه
پس شما خودتون باید یه موتور داشته باشین یا از دوستان و آشنایان نزدیک که میتونند موتورشون رو در اختیارتون بذارند کمک بگیرید
در مورد خرید موتور و رانندگی موتور همونطور که کیا جان گفتند شما باید یه موتور کاب (طرح ویو که کلاج نداره ) تهیه کنید چون این موتور استارتی هستش و نیاز به هندل زدن نداره که نتونید روشنش کنید و موقع حرکت هم کلاجی نیاز نداره همزمان با فشار پدال دنده به طور اتوماتیک کلاج گرفته میشه و فقط نیاز داره شما کمی گاز بدی تا موتور راه بیفته
برای بیشتر آشنا شدن با راندن موتور هم به این تاپیک یه سری بزنید میتونه کمکتون کنه :
آموزش موتورسواری به زبان خیلی ساده ! ([Only registered and activated users can see links])

fatima_god
30-10-1390, 10:08 قبل از ظهر
حرفاتون منطقیه
توجیح شدم ولی ....
تلاشمو میکتم یکی پیدا کنم
قیمت موتور کاب رو میشه بگید

02109002
30-10-1390, 10:17 قبل از ظهر
قیمت صفر این موتور 1.000.000 تا 1.500.000 هست ولی شما میتونی یه دست دوم بگیری که اگه ضربه ای چیزی خورد دلتون نسوزه که موتور نو بوده
و یکی از پر اهمیت ترین نکته هنگام رانندگی که حتما حتما حتما باید رعایت بشه گذاشتن کلاه ایمنی است در صورت توان اگه از لباس ایمنی هم استفاده کنید خطر ناشی از ضربات رو به حداقل کاهش میده

مهبد
30-10-1390, 11:12 قبل از ظهر
حتما حتما هم سعی بشه کلاه ایمنی که میخری سایز خودتون باشه و جنس خوبی داشته باشه چون هر چی پول واسش بدی ارزشش رو داره

Kami
30-10-1390, 11:47 قبل از ظهر
ببینید
اول از همه اگه اشنا ندارید
خیلی خیلی باید حواستون باشه
دقت کنید که از کی کمک میخوایین
هیچ اموزشگاهی موجود نیست برای این کار
هیچ مربی خانمی هم وجود نداره
اینکارو ابتدا باید با دوچرخه شروع کرد و بعد با طرح ویو یا سی جی 125
اگه اشنا دارید تو فامیل با اونا تمرین کنید
اگه نه که دوستان برای اموزش به شما چه در انجمن و چه خارج از انجمن کمک میکنند
دقت کنید که کاربرهایی که مورد تایید ما هستن رو به شما پیشنهاد میکنیم برای اموزش

reza KTM
30-10-1390, 06:15 بعد از ظهر
موتور سواری به نظر من خیلی آموزش دادنی نیست
چطور شما میری کلاس رانندگی مگه کسی بهتون میگه چجوری گاز بده؟ فقط میگه گاز بده و برو بعد نکات رو به شما میگه پس شما اول باید بتونی بری بعد بریم سراغ نکات
در موتورم شما بستگی به سنتون داره (منظور از سن اینه که سن های پایین حتی نمیتونن تعادلشون رو رو دوچرخه حفظ کنن چه برسه به موتور)
دنده دادن کمی مشکله و اینکه شما بتونید به موقع ترمز کنید
که اگر موتور بی کلاج سوار شید مشکل دنده حل میشه ولی به موقع ترمز زدن نه
اینجوریم نیست که کسی بشینه پشتتون و بگه کی گاز بده و کی ترمز بگیر چون اگر شما هول بشید و اشتباهی کنید طرف پشت هیچ کاری نمیتونه بکنه و با دو ترک بودن بدتر تعادل از دست میدهید و به زمنی میخورید

اگر من خیلی رک میگم میخوام مطمئن شم که شما میخواید موتور سوار شید یا نه
خلقیات رفتاری شما مهمه چون شاید شما فقط موتور سواری رو دوست دارید ولی قدرت انجام کارهای هیجانی رو نه (به قول خودمونی باید کمی شر رو شور باشید و زبر و زرنگ باشید برخلاف بقیه خانوم هایی که خیلی نازک نارنجی اند ، اینی که گفتم عیب نیست یه وقت جبهه نگیرید)
شما تو تمرین ممکن هست بخورید زمین طاقتش رو دارید؟

من به نوبه خودم به شما و تمام خانوم هایی که میخوان یاد بگیرن تبریک میگم و امیدوارم دختران ما هم مثل دختران بقیه دنیا به راحتی بتوانند موتور سواری کنند

آخرین نکته اگر کمک بیشتر میخواید که لازم هست که از کاربرا کمک بگیرید بگید کدوم منطقه هستید که کاربر تایید شده از طرف مدیریت به شما معرفی شه

mohamad-m2
30-10-1390, 10:48 بعد از ظهر
نکاتی برای خرید موتور-چون شما تازه کار هستید و البته خانم چند نکات گفتنی هستش اول همان طور که بچه ها گفتن موتور ویو خوبه وقتی خواستید موتور بخرید اگه دست دوم بود حتما به یک ادم وارد نشونش بدید که سرتون کلاه نره-بعد روی موتور بشینید ببینید میتوانید وزن موتور را نگه دارید البته ویو زیاد سنگین نیست بعد به طوری که یکی موتور را از بغل نگه داشته است کمی به موتور گاز بدهید ببینید میتوانید موتور را کنترل کنید با دور بزنید برای شما سخت نیست قدرتشو داریید -بعد کسی است موتور شما رو بنزین بزنه یا روغنشو عوض کنه یا وقتی موتور خراب بشه براتون درست کنه این حرفا زدم چون این کار ها از عهده شما خارجه-به امید اون روزی که شما موتور سوار بشید

nazamm
30-10-1390, 11:20 بعد از ظهر
سلام
لطفا راهنمایی کنید
و کمک!
کاملا مبتدی...بی موتور!

موتور سواری یه تکنیکه باید تمرین کرد
م
ثل زبان کامپیوتر برنامه نویسی

مهم اینه که شما شرایط شروع دارید یا نه
شرایط سنی قوای جسمانی و .....

حسـن
30-10-1390, 11:39 بعد از ظهر
به نظر من اول دوچرخه سواری را حرفه ایی یاد بگیرید چون حفظ تعادل دوچرخه مثل موتور میمونه بعدش طرح ویو یا اسکوتر
دختر خاله من با وسپا رانندگی میکنه موتوری که خیلی از موتور سوارا نمی تونن بهش دنده بدن یا خلاصش کنن چون کلاچ و دنده تو دسته ی سمت چپه

aligsx
30-10-1390, 11:43 بعد از ظهر
میتونید به فدراسیون اتومبیرانی و موتورسواری شهرتون مراجعه کنید اونجا حتما از شما استقبال میکنن و مربی دارن و به شما شرایط لازم رو میگن.
اگرم تهران هستید میتونید به مجموعه ورزشی ازادی قسمت فدراسیون موتورسواری مراجع کنید{ کنار پیست اتومبیلرانی و موتورسواری }.
اگر هم نمیخواید زیاد هزینه کنید و با کمک از طرف سایت ما مشکلی ندارید کسایی هستن که هم مورد تایید سایت و مدیریت باشن هم بتونن با موتور شخصیشون ابتدایی ترین مراحل رو تا پیشرفته ترین مراحل رو به شما اموزش بدن:sarma:.
اولشم زیاد سخت نیست چون کار خاص و سختی نمیخواید انجام بدید و توی ترافیک نمیرید و توی یک محیط باز تمرین میکنید:hanghead:

Babak
30-10-1390, 11:47 بعد از ظهر
حسن داداش وسپا که سالاره نگو این حرفارو دربارش:hanghead::wall3:
سالاریش سالاره مخصوصا برای فرش فروش ها وی به خاطره اینکه انجینش عقبه کنترلش سخته و به اصطلاح باید وسپا سوار باشی من که یه دفعه سوار شدم نزدیک بود برم قاطی باقالیا....

اگر هم نمیخواید زیاد هزینه کنید و با کمک از طرف سایت ما مشکلی ندارید کسایی هستن که هم مورد تایید سایت و مدیریت باشن هم بتونن با موتور شخصیشون ابتدایی ترین مراحل رو تا پیشرفته ترین مراحل رو به شما اموزش بدن
اصرار نکن دیگه علی جان صبر کن ببینیم به کجا میرسه

RED-LINE
30-10-1390, 11:50 بعد از ظهر
برای شروع متونید یک طرح ویو دست دوم بخرید قیمتی هم نداره حدود 500تا550هست.
اصلا چیز سختی نیست،هر کاری لازمه اش اعتماد به نفسه شما بگی میوتنم حتما میتونی،من خودم هیچی از موتورسواری بلد نبودم فقط میدونستم که میتونم یاد بگیرم تنها رفتم موتور خریدم تا خونه آوردمش 2-3دفعه هم بیشتر خاموش نکردم تازه مال من کلاجدار بود بی کلاچ که خاموش نمیشه.

Kenji
01-11-1390, 04:47 بعد از ظهر
:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:

مرسی به خاطر توجه ویژه دوستان به این تاپیک. این پست اسپم نیست. فقط قدردانیه

از لحاظ ادبیات و شخصیت نسبت به تاپیکای دیگه جواب ها تو این تاپیک 3-4 لول مودبانه تر و باشخصیت تر داده می شه. :25r30wi:

==

در هر صورت، کاربر fatima_god هیچ پسری نمی تونه به شما نسبت به یه دختر کمک بیشتری بکنه. از خانوم شهرزاد نظیفی و کاربر nazamm می تونید بیشتر کمک بگیرید.

fatima_god
01-11-1390, 08:21 بعد از ظهر
ممنون از جوابا
اینقدر دوست دارم رو جواباتون فکر کنم و تصمیم بگیرم ولی بهترین و نزدیک ترین جواب به شرایط من جواب aligsx بود
همتون راجع به دوچرخه گفتید! بلدم و بدم میاد ازش...از پا زدنش و نشیمنگاهش و از سرعت کمش!
میخوام موتور رو امتحان کنم ببینم از پسش بر میام...نیازم و رفع می کنه...ترسی نیست می خوام جایی و با کسی این تمرین رو داشته باشم که تو این کار حرفه ای باشه که زده نشم از سرزنش ها یا تیکه های ....!!! که سست نشم
اگه کنار کشیدم بگم نتونستم
من شاغلم معذرت که دیر جواب دادم
من کارای مردونه رو راحت تر و زودتر یاد میگیرم...تعجب نکنید من ریختگری،جوشکاری،تکنسین برق کار کردم و الان کارم حسابداری و تعمیرات موبایل.
تو بعضی انجمن ها با این که(بی خیال) ! به خودشون اجازه میدادن بگن (میتوانید درفضای مجازی موتور سواری کنید بازیهای موتور زیادی هست هم می توانید سی دی رو بخرید ونصب کنید و
هم بصورت فلش و انلاین بازی کنید) شوخی خوبی بود ولی شنیدنش سخت و بیشتر تاسف بار بود
من جواب aligsx رو پیش میرم
اگه نشد از دوستان خوب این انجمن که قراره معرفی بشن کمک می گیرم

Kami
01-11-1390, 08:26 بعد از ظهر
ممنون از جوابا
اینقدر دوست دارم رو جواباتون فکر کنم و تصمیم بگیرم ولی بهترین و نزدیک ترین جواب به شرایط من جواب aligsx بود
همتون راجع به دوچرخه گفتید! بلدم و بدم میاد ازش...از پا زدنش و نشیمنگاهش و از سرعت کمش!
میخوام موتور رو امتحان کنم ببینم از پسش بر میام...نیازم و رفع می کنه...ترسی نیست می خوام جایی و یا کسی این تمرین رو داشته باشم که تو این کار حرفه ای که زده نشم از سرزنش ها یا تیکه های ....!!! که سست نشم
اگه کنار کشیدم بگم نتونستم
من شاغلم معذرت که دیر جواب دادم
من کارای مردونه رو راحت تر و زودتر یاد میگیرم...تعجب نکنید من ریختگری،جوشکاری،تکنسین برق کار کردم و الان کارم حسابداری و تعمیرات موبایل.
تو بعضی انجمن ها با این که ! به خودشون اجازه میدادن بگن (میتوانید درفضای مجازی موتور سواری کنید بازیهای موتور زیادی هست هم می توانید سی دی رو بخرید ونصب کنید و
هم بصورت فلش و انلاین بازی کنید) شوخی خوبی بود ولی شنیدنش سخت و بیشتر تاسف بار بود
من جواب aligsx رو پیش میرم
اگه نشد از دوستان خوب این انجمن که قراره معرفی بشن کمک می گیرم
بسیار عالی
حتما اول فدراسیون ازادی برید و ببینید شرایط جدید به چه صورت هست
دلیل اینکه اعضا اینجا از دیگر انجمن ها روشن فکر تر هستن اینکه براشون کاملا عادی هست و به صورت مفید حرف میزنن و نه از روی تیکه و کنایه مثل دیگر سایت ها
در هر صورت موفق باشید

.:ALIREZA NADERI:.
01-11-1390, 08:29 بعد از ظهر
پستم پاک شد ؟:hanghead:
این هم ادامش بود.
شرمنده اگر فلسفی شد توپم پر بود یه روز بدون بوق گشتم تو شهر خسته شدیم از دست این راننده ها حالا فک کن پشت موتور بشینن !
البته تک توک پیدا میشه که اونا هم تو عمق وجودشون یک پسر هستن.
بچه ها میگم شما که اینقدر علاقه به یاد دادن و اشنا بودن و ... دارین برین سپر بشین جلوی این خانوم یه وقت چیزی اتفاق نیوفته.

fatima_god
01-11-1390, 08:30 بعد از ظهر
راستی از k.i.a خیلی تشکر میکنم...ممنون از درکتون
من مبتدیم...شرایط خرید موتور رو ندارم
کسی رو ندارم که وقت بزاره یادم بده
همین که جواباتون به قصد کمک بود و بی تیکه و کنایه واسم خییییییییییییییییلی با ارزشه

Kami
01-11-1390, 08:31 بعد از ظهر
پستم پاک شد ؟:hanghead:
این هم ادامش بود.
شرمنده اگر فلسفی شد توپم پر بود یه روز بدون بوق گشتم تو شهر خسته شدیم از دست این راننده ها حالا فک کن پشت موتور بشینن !
البته تک توک پیدا میشه که اونا هم تو عمق وجودشون یک پسر هستن.
بچه ها میگم شما که اینقدر علاقه به یاد دادن و اشنا بودن و ... دارین برین سپر بشین جلوی این خانوم یه وقت چیزی اتفاق نیوفته.
من پست رو پاک کردم چون ایشون از ما کمک میخوان و ما اگه میتونیم باید کمک کنیم
این حرفی که تو پست قبلی زدین ربطی به موضوع نداشت
ما تو این باشگاه حدفمون کمک به همدیگس وگرنه ما هم میشیم مثل بقیه انجمن ها :20:

.:ALIREZA NADERI:.
01-11-1390, 08:39 بعد از ظهر
اهان این رو قبول دارم بقیه انجمن ها باشه .!
ولی ترویجش ندید اگر امکانش هست تشویق نکنین من هم خوبی همه رو میخان دشمن دوست اشنا همه و همه و چون خوبی رو میخام پیشنهاد میکنم که این خانونم بیخیال بشن تا بتونن نوه و نتیجشون رو ببنین همچین بقیه هم بتونن نوه نتیجشون رو ببینن !
استعداد موتور سواری برای پسر ها ست هر چقدر هم خبره بشن باز هم ی جای کارشون میلنگه.
و امیدوارم اجربیات تلخ کسب نکنن.
و همیشه به موتور به چشم یک وسیله خوب نگاه کنن خاطره بدی نداشته باشن.
پ

Kenji
01-11-1390, 08:42 بعد از ظهر
راستی از k.i.a خیلی تشکر میکنم...ممنون از درکتونمن مبتدیم...شرایط خرید موتور رو ندارمکسی رو ندارم که وقت بزاره یادم بدههمین که جواباتون به قصد کمک بود و بی تیکه و کنایه واسم خییییییییییییییییلی با ارزشهخوب جایی اومدید. اتفاقا تو این انجمن کلی آدم الاف هست که جونشون رو برای همچین کارای خداپسندانه ای هم می دن.ادامه بحث با هر کیسی که پسندیدید در پخ.فروم از حالت مفید و ورزشیش خارج نشه! دوستان همگی رعایت کنن.تاپیک قفل.