PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وبسایت باشگاه پرشین موتور در اعتراض بود

Kenji
29-10-1390, 02:54 قبل از ظهر
در اعتراض به قانون جدید سوپا (توقف سرقت آنلاین) همگام با هزاران وب سایت دنیا مانند ویکیپدیا، گوگل، فیسبوک و ...، وبسایت باشگاه پرشین موتور نیز برای چندین ساعت اعتراض خود را با تعطیل کردن انجمن نشان داد.

برای اطلاع از قانون سوپا به لینک زیر مراجعه کنید:
[Only registered and activated users can see links] D9%81_%D8%B3%D8%B1%D9%82%D8%AA_%D8%A2%D9%86%D9%84% D8%A7%DB%8C%D9%86

برای حمایت از این اعتراض گسترده به لینک های زیر مراجعه کنید:
[Only registered and activated users can see links]

RIDER
29-10-1390, 03:04 قبل از ظهر
اگه میشه خودت یکم توضیح بده من هیچ نفهمیدم از ویکی پدیا این قانون چی هست چه بدی داره.حتمانم بدیش شامل مردم همیشه بدبخت ایرانه دیگه

Ali
29-10-1390, 08:28 قبل از ظهر
واقعا خوشحالم که پرشین موتور هم در این اعتراض شرکت کرد:pm1:

کوروش
29-10-1390, 08:54 قبل از ظهر
قانون توقف سرقت آنلاین !!! Sopa طرحی است که در ۲۶ اکتبر ۲۰۱۱ توسط لامار اسمیت، رئیس کمیسیون حقوقی به مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا ارائه شده است. بر اساس این طرح تمام سایت‌هایی که به هر نحو محتوای دارای حق‌تالیف را بدون اجازه انتشار دهند مسدود شده و همهٔ شرکت‌ها و سرویس‌های آنلاین حتی ارایه دهندگان خدمات اینترنتی هم اجازه ارايه خدمات به این و***ه‌ها را ندارند !!!
مفاد قانون :
این قانون به وزارت دادگستری ایالات متحده اجازه می‌دهد که نسبت به و***ه‌هایی خارج از حدود اختیارات ایالات متحده، که نسبت به نقض قانون حق تألیف اقدام کرده‌اند، حکم صادر کند. 2به دنبال صدور حکم کلیه شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنتی و شرکت‌های تبلیغاتی می‌بایست قراردادهای خود را با اینگونه و***ه‌ها به حالت تعلیق درآورده و از ارائه خدمات به آن‌ها جلوگیری کنند.
مخالفان :
افراد یا سازمان‌هایی مخالف، اعتقاد دارند که این قانون می‌تواند این اختیار را به دولت آمریکا بدهد که به راحتی بر محتوای موجود در وب سانسور را تحمیل کند. به عبارت دیگر در صورتی که این قانون به تصویب برسد این اجازه به دولت آمریکا داده خواهد شد که به آسانی بتواند وب‌سایت‌هایی را که تشخیص می‌دهد باعث نقض حق مالکیت آثار شده‌اند، تعطیل کند.
شرکت‌ها و سازمان‌های معترض:
گوگل
یاهو
پرشین موتور
فیس‌بوک
لینکداین
توییتر
موزیلا
ردایت
بنیاد ویکی‌مدیا
ای او ال
ای‌بی
به زبان ساده این قانون یعنی‌ دولت آمریکا اجازه داره سایت‌هایی‌ را که مطالبشون منبع نداره و یا از جایی‌ دیگه تهیه کردن و در سایت خودشون زدن رو ببنده و تحریم کنه !!!
اسم این قانون سوپا هستش و تصویبش اجازه رو بهش میهد/ سایت ما در اعتراض به این قانون بسته شده!!!

02109002
29-10-1390, 09:08 قبل از ظهر
از یه طرف بسی خوشحال شدم که ما هم در این اعتراض شرکت کردیم:clap:
از طرفی ناراحت به خاطر قطعی هر چند که قطعی پرشین موتور اندک بود:pm1:

mehran
29-10-1390, 10:21 قبل از ظهر
یعنی حال میکنم پرشین موتور از فیس بوک بالا تره!!!!:wow:

Masoud
29-10-1390, 11:52 قبل از ظهر
منم زدم فقط آمار یا چیزی نداره ببینیم درصد شو یا تعداد اعتراض ها رو

RIDER
29-10-1390, 12:46 بعد از ظهر
ایول حرکت تمیزی بود:pm1:

reza KTM
29-10-1390, 01:13 بعد از ظهر
من که اسم پرشین موتور رو تو اون اسامی پایین تو صفحه رای پیدا نکردم؟

کوروش
29-10-1390, 01:26 بعد از ظهر
اسم پرشین موتور تو این لیست نبود من خودم بهش اضافه کردم:25r30wi:
ولی‌ پرچم پرشین موتور همیشه بالاست !!!:999:

02109002
29-10-1390, 01:32 بعد از ظهر
تو این لیست نیست که :
[Only registered and activated users can see links]

reza KTM
29-10-1390, 01:37 بعد از ظهر
ما باید اونجا رای میدادیم یا نه بالاخره؟

Amir
29-10-1390, 02:17 بعد از ظهر
دوستان باید منتظر باشید تا لیست اپدیت بشه

حسـن
29-10-1390, 03:28 بعد از ظهر
دفعه بعد خواستید اعتراض کنید قبلش خبر بدید :bitarbiat:

Babak
29-10-1390, 03:35 بعد از ظهر
ما همه سر باز تو این پرشین موتور گوش به فرمانه تو ایم پرشین موتور.....
جنگ جنگ تا پیروزی....
بچه ها ناراحت نباشین ما پیروز میشیم هر گونه فشار شکنجه ما رو از کار باز نخواهد گذاشت ما مرز جان و زندگی خود مبارزه می کنیم تا با زمانی که اهریمن استکبار رو به زانو در بیاوریم.

دوستان یاران همرزمان شما سربازان این فروم هستین همه با هم باید بگوشیم

reza KTM
29-10-1390, 04:00 بعد از ظهر
ما همه سر باز تو این پرشین موتور گوش به فرمانه تو ایم پرشین موتور.....
جنگ جنگ تا پیروزی....
بچه ها ناراحت نباشین ما پیروز میشیم هر گونه فشار شکنجه ما رو از کار باز نخواهد گذاشت ما مرز جان و زندگی خود مبارزه می کنیم تا با زمانی که اهریمن استکبار رو به زانو در بیاوریم.

دوستان یاران همرزمان شما سربازان این فروم هستین همه با هم باید بگوشیم
تــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــکـــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــبــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــر
روح منی پرشین ، بت شکنی پرشین

alexi
29-10-1390, 05:25 بعد از ظهر
ببخشید
خواهشا بدوبیراه هم نگید فقط نظر شخصیه
ذرسته که این سایت سایت خوبی است و من شخصا ازش استفاده میکنم !
ولی این اعتراض ها در مورد سایتهای گردن کلفت و شناخته شده جوابگو هست و اعتراض سایتهای متفرقه و کم اعتبار بیشتر به این معنی هست که : ما هم مثلا جزو خفن ها هستیم

02109002
29-10-1390, 05:45 بعد از ظهر
خیر دوست عزیز من با نظر شما موافق نیستم به این دلیل که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شوداینطور که شما میگی پس باید تو تظاهرات فقط چند نفر گردن کلفت بیان و شعار بدن و اعتراض کنند حرفشون برسه و نیاز به جمع کثیر مردم نیست ... ( یکم خنده داره نه )فرقی نمیکنه ما هم تو جمع عظیم سایتهای اینترنتی یه واحد به حساب میایم و رفتارمون می تونه تاثیر گذار باشه پس دلیلی نیست که ما شریک نباشیم

فک کنم 30 یا 30 شد :3:

Kenji
29-10-1390, 06:13 بعد از ظهر
ببخشید
خواهشا بدوبیراه هم نگید فقط نظر شخصیه
ذرسته که این سایت سایت خوبی است و من شخصا ازش استفاده میکنم !
ولی این اعتراض ها در مورد سایتهای گردن کلفت و شناخته شده جوابگو هست و اعتراض سایتهای متفرقه و کم اعتبار بیشتر به این معنی هست که : ما هم مثلا جزو خفن ها هستیم

شما حق داری هر نظری دوس داری داشته باشی رفیق

اما قبل از اظهار نظر کمی تحقیق کن، بعد یه چیزی بگو.

لیست اون وبسایت ها رو ببینی، حتی کلی وبلاگ هم این کار و کردن.

خیلی ساده ای اگه فکر کنی شرکت در این اعتراض به منزله ی تهدید دولت آمریکا یا سنای آمریکاه. نخیر عزیز دل، بد برداشت کردی، حرکت ویکیپدیا که شروع کننده ی این کار بود، فقط به منزله ی آگاه سازی کاربران از این اتفاقه.

از این تاپیک تا الان 284 نفر بازدید کردن، یعنی 284 نفر از این طرح آگاه شدن. به هر حال گفته ی شما مثل خیلی از کساییه که تو یه اعتراض شرکت نمی کنن و دلیلشون رو این میذارن که نمی خوایم روشنفکر نما باشیم. از اینجور آدمها این روزها تو جامعه زیاد دیده می شه.

mra680
29-10-1390, 07:55 بعد از ظهر
ما اهل کوفه نیستیم . . . .تنها بماند:icon_pf _15_:
حرکت خوبی بود . . .

علی یزدانی
29-10-1390, 08:13 بعد از ظهر
منم با کنجی موافقم
یعنی در کل با این حرکت سایت موافقم
هر چی سایت بگه ما هم قبول میکنیم و بهش عمل میکنیم :fingersmiley:

Saviz
03-11-1390, 02:59 بعد از ظهر
قوانین جدید آمریکا (SOPA و PIPA) به دنبال چه هستند؟

قانون توقف راهزنی آنلاین (Stop Online Piracy Act) در حال بررسی در مجلس نمایندگان است و در عین حال، قانون مشابهی با نام قانون حمایت از مالکیت معنوی (Protect IP Act) در سنای آمریکا در حال بررسی است.
ادعا می‌شود که هر دو قانون علیه وب‌سایت‌هایی است که محتوای تولید آمریکا را غیرقانونی در اختیار کاربران خود می‌گذارند. این قوانین بر پایه این ادعا مطرح شده‌اند که نزدیک ۱۷٫۵ درصد پهنای باند آمریکا، صرف دانلود غیرقانونی می‌شود.
بنا بر قانون سوپا، شرکت‌های سرویس دهنده اینترنت و ثبت‌کنندگان اسامی دامنه در صورت صدور حکم از سوی وزارت دادگستری آمریکا، ملزم به بلوکه کردن نام دامنه وب سایت‌های خارجی ناقض کپی رایت هستند، ولی بسیاری از فعالان اینترنتی، این طرح را بهانه‌ای برای خفه کردن صدای مخالفان دولت آمریکا در اینترنت می‌دانند.
سوپا افراد، شرکت‌ها و حتی موتورهای جستجو را ملزم می‌کند که اگر سایتی قوانین کپی‌رایت را رعایت نکرده بود، آن را از لیست سرویس‌ها حذف کنند. مثلاً اگر شرکت مورد بحث گوگل است، آن سایت را در فهرست نتایج نیاورد؛ اگر ISP است، آن سایت را باز نکند. اگر فیس‌بوک است، آن سایت یا صفحه را پاک کند.
چه کسانی مخالفند؟
«وینتون سرف»، دانشمند نام‌آور آمریکایی و یکی از بنیانگذاران اینترنت، با موضع‌گیری در برابر قانون سوپا، از آن خرده گرفته و گفته، این قانون ممکن است به سانسور گسترده و بی‌سابقه اینترنت منجر شود.
وی در نامه‌ای به «لامار اسمیت»، نماینده جمهوری‌خواه و سرپرست کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: الزام موتورهای جست‌وجو به حذف نام‌های دامنه، یک مسابقه تسلیحاتی بی‌سابقه برای سانسور وب در جهان به راه می‌اندازد.
تصویب این قانون اعتراضات بسیاری را در آمریکا و اروپا برانگیخته است.
بنا بر گزارش «دویچه‌وله»، اعتراض به سوپا منحصر به آمریکایی‌ها نیست و پارلمان اروپا هم به تازگی به مخالفان آن پیوسته است.
اعضای این پارلمان، جمعه گذشته با اکثریت قاطع بر ضرورت حفاظت از یکپارچگی اینترنت در سطح جهان و دفاع از آزادی ارتباطات از طریق عدم توسل به اقدامات یکجانبه در راستای ابطال و لغو به‌کارگیری آدرس‌های IP یا دی‌ان‌اس تأکید کردند.
این قانون تنها در آمریکا اجرا می‌شود. به همین علت، بسیاری از آمریکایی‌ها بر این باورند، این قانون باعث می‌شود بسیاری از آمریکایی‌ها برای فرار از این قانون اطلاعاتشان را در کشورهای اروپایی و آسیایی میزبانی کنند که این موضوع خود به خود باعث کاهش امنیت اطلاعات آمریکا خواهد شد.
همچنین این نگرانی از سوی شرکت‌های امنیت آی‌تی مطرح شده که کاربران آمریکایی برای دسترسی به محتوای سانسور شده به استفاده از انواع فیلترشکن روی می‌آورند که ممکن است، برای سرقت اطلاعات شخصی کاربران یا حتی از سوی دولت‌های متخاصم با آمریکا طراحی شده باشند و در این صورت، این قانون بیشتر ضد امنیت ملی آمریکا خواهد بود تا به سود آن.
ناگفته نماند که بر پایه یک نظرسنجی، ۸۰ درصد شرکت‌های امنیت آی‌تی در آمریکا چنین عقیده‌ای دارند.
صاحبان مشاغل کوچک از جمله دیگر گروه‌هایی هستند که به شدت به این قانون اعتراض کرده و درباره تصویب آن اظهار نگرانی می‌کنند. استدلال آنها این است که در این صورت باید فرایندهای پرداخت و شبکه تهیه و توزیع کالایشان را بارها و بارها کنترل کنند تا از نقض نشدن حقوق دیگران مطمئن شوند.
واکنش‌ها و نخستین قربانیان
به‌ رغم همه اعتراضات، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید،‌نشست‌های رسیدگی خود به قانون جنجالی SOPA را که بین فعالان اینترنتی در امریکا به قانون سانسور اینترنت مشهور شده، ادامه می‌دهد.
ویکی‌پدیا در اعتراض به این قانون تنها نبوده است؛ گوگل، یاهو و فیس‌بوک هم مخالفت خود با این قانون را ابراز داشته‌اند.
به گزارش «راشاتودی»، هکرهایی که در قالب گروه «ناشناس»، فعالیت می‌کنند، حملاتی را علیه وب‌سایت‌های کاخ سفید، FBI، وزارت دادگستری و گروه‌های رسانه‌ای Universal Music Group، RIAA و Motion Picture Association of America انحام داده‌اند. این حملات پس از آن صورت گرفت که FBI، سایت اشتراک MegaUpload را بست و جندین نفر از مرتبطین با این سایت در زلاندنو دستگیر شدند.
پس از تهدیدی که گروه Anonymous انجام داد، Sony از قانون SOPA کناره‌گیری کرد. به دنبال این حرکت، کمپانی‌هایی مانند Nintendo و EA نیز این قانون را ترک کردند.