PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شمع موتور سیکلت

صفحه ها : [1] 2

firebird69
23-10-1390, 11:04 قبل از ظهر
دوستان اگه بخوام شمع سوزنی بگیرم واسه موتورم چه برندی خوبه و چه قیمتایی داره؟؟

در ضمن اصلا فرقی هست بین این شمع معمولی با سوزنی؟؟

شفیع
23-10-1390, 06:59 بعد از ظهر
دوستان اگه بخوام شمع سوزنی بگیرم واسه موتورم چه برندی خوبه و چه قیمتایی داره؟؟
در ضمن اصلا فرقی هست بین این شمع معمولی با سوزنی؟؟

بین شمع معمولی و سوزنی فرق زیاده، شمع سوزنی جرقه ی دقیق تر و قوی تری می زنه.
از نام های معروف شمع توی بازار می شه به ngk و دنزو می شه نام برد. البته این دو نوع مارک شمع هم سوزنیش تو بازار هست هم معمولیش.
دنزو من گرفته بودم حدود 13-15 تومن

firebird69
23-10-1390, 10:52 بعد از ظهر
بین شمع معمولی و سوزنی فرق زیاده، شمع سوزنی جرقه ی دقیق تر و قوی تری می زنه.
از نام های معروف شمع توی بازار می شه به ngk و دنزو می شه نام برد. البته این دو نوع مارک شمع هم سوزنیش تو بازار هست هم معمولیش.
دنزو من گرفته بودم حدود 13-15 تومن
از کجا باید فرقشون رو بدونم؟ یعنی یارو شمع معمولی رو بجاش بهم نده

شفیع
24-10-1390, 10:15 قبل از ظهر
از کجا باید فرقشون رو بدونم؟ یعنی یارو شمع معمولی رو بجاش بهم نده

شما خودت مگه نگفتی سوزنی !!!!!
خوب معلومه دیگه نوک اون فلزی که جرقه می زنه سوزنیه ! یعنی تیزه !
ولی معمولیا (قدیمیا) مثل یه فلز با سطح مقطع گرد بود.

نیما نادری
24-10-1390, 05:27 بعد از ظهر
شمع سوزنی دو مدل داره

پلاتینیوم و ایریدیوم

که دقیقا شبیه هم هستن ولی ایریدیوم اونیه که مقصود شماست

بپا پلاتینیوم به جای ایریدیوم بهت ندن

02109002
24-10-1390, 05:53 بعد از ظهر
آقای نادری اگه ممکنه تفاوت شمع ایریدیوم و پلاتینیوم رو ذکر کنید

firebird69
24-10-1390, 06:53 بعد از ظهر
چه شمعی برای خودرومان انتخاب کنیم؟
در هنگام خرید شمع دقت کنید که فروشنده از بابت شماره فنی دارای علم کافی راجع به بازه حرارتی و ابعاد مناسب خودروی شما اطلاع داشته باشد.
شمع را از فروشگاه های معتبر و از مارک های شناخته شده تهیه فرمایید، از تقلبی نبودن شمع تا حد امکان مطمئن شوید چون می تواند قاتل موتور خودروی شما گردد

. [Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

sezar
21-11-1390, 09:18 قبل از ظهر
شمع سوزنی دو مدل داره

پلاتینیوم و ایریدیوم

که دقیقا شبیه هم هستن ولی ایریدیوم اونیه که مقصود شماست

بپا پلاتینیوم به جای ایریدیوم بهت ندن
خب آقای نادری قربون دستت فرقشون هم بگو دیگه! اگه بتونین عکس هردوتا رو بذارین که دیگه عالی میشه!
راستی من تو بعضی تاپیکا خوندم شمع سوزنی برا موتور ضرر داره! میشه برام توضیح بدین ؟ مثلا در شرایط خاص و موتور های خاص ضرر داره یا برا همه موتورا ؟
ممنون بابت راهنماییاتون :دی

---------- Post added at 09:18 AM ---------- Previous post was at 09:15 AM ----------

راستی میشه شمع ماشین رو هم عوض کرد سوزنی انداخت؟ :دی

mra680
21-11-1390, 11:34 قبل از ظهر
سلام
این عکس شمع سوزنی رو نشون میده

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

واین عکس هم شمع های پلاتینی معمولی

شمع های معمولی جرقه بین برجک و شاخه زده میشه(اون حد فاصل) که بین پلاتین و برجک هست
در شمع های سوزنی چون پلاتین و شاخه حذف شدن جرقه بین دهانه شمع و پیستون وسیله نقلیه زده میشه
یعنی قطب منفی میشه پیستون خودرو
اگه پیستون مقاومت تحمل این جریان و قدرت جرقه رو نداشته باشه به مرور زمان باعث خوردگی و نقطه ی سوراخ شکل روی اون میشه(پیستون)
علتی هم که این شمع ها عمل کرد رو بهتر میکنه به خاطر این هست که جرقه مثل یک خط کل محفظه احتراق رو میگیره
پس از یک نقطه شروع نمیشه مثل شمع های معمولی تا کل فضای احتراق سیلندر رو بگیره(اگه تصاویر رو پیدا کردم حتما میزارم تا مفهموم کنه این صحبت هارو)
موفق باشید

Mohammad62
21-11-1390, 02:55 بعد از ظهر
در تکمیل مطلب دوست عزیزمون بد نیست بگم:

۱- وقتی که شمع های معمولی نصب بود: اول دوبار ساسات می کشیدم... یکی دوبار هم پدال گاز را فشار می دادم و استارت میزدم و بعد ضمن گاز دادن های متوالی باید درجا موتور را گرم می کردم و اگر همان لحظه می خواستم حرکت کنم موتور خاموش می شد...

۲- وقتی که شمع های دو الکترودی نصب بود: بدون ساسات کشیدن و فشردن پدال گاز موتور روشن می شد اما بیشتر مواقع به ویژه وقتی هوا سرد بود اگر می خواستم بلافاصله حرکت کنم موتور خاموش می شد...

۳- وقتی شمع های سوزنی ایریدیوم نصب کردم: استارت می زنم و حرکت می کنم...

منبع: pazhan.blogfa.com

alikian
21-11-1390, 03:30 بعد از ظهر
اقا این شمع ها رو برای موتور دو زمانه هم میشه استفاده کرد

matrixaidin
21-11-1390, 03:32 بعد از ظهر
mohammad 62
چه مارکی گرفتی؟؟؟
چند گرفتی؟؟؟؟

7thRING
21-11-1390, 03:41 بعد از ظهر
از این شمع برای موتور خودم می تونم استفاده کنم؟
ممنون

mra680
21-11-1390, 04:05 بعد از ظهر
اقا این شمع ها رو برای موتور دو زمانه هم میشه استفاده کرد
نه عزیز
هم پایه کوتاه و بلند داریم هم گرم و سرد که همون اصطلاح میشه
فک نکنم باشه
باز دوستان راهنمایی میکنن

sezar
21-11-1390, 05:12 بعد از ظهر
سلام

شمع های معمولی جرقه بین برجک و شاخه زده میشه(اون حد فاصل) که بین پلاتین و برجک هست
در شمع های سوزنی چون پلاتین و شاخه حذف شدن جرقه بین دهانه شمع و پیستون وسیله نقلیه زده میشه
اگه پیستون مقاومت تحمل این جریان و قدرت جرقه رو نداشته باشه به مرور زمان باعث خوردگی و نقطه ی سوراخ شکل روی اون میشه(پیستون)
علتی هم که این شمع ها عمل کرد رو بهتر میکنه به خاطر این هست که جرقه مثل یک خط کل محفظه احتراق رو میگیره
پس از یک نقطه شروع نمیشه مثل شمع های معمولی تا کل فضای احتراق سیلندر رو بگیره(اگه تصاویر رو پیدا کردم حتما میزارم تا مفهموم کنه این صحبت هارو)
موفق باشید
کامل فهمیدم، نیازی به عکس برا من نیست ولی اگه تونستی عکس گیر بیاری برا بقیه ممنون میشیم
1- خب حالا از کجا بفهمیم پیستون تحمل همچین جرقه ای رو داره یا نه؟
2- اگه پیستون تحمل نداشت و خراب شد (فکر کنم مثل پلاتین ماشین میگن خال زده، فکر کنم) اونوقت باید چیکار کرد؟ راحت و ارزون و با سمباده درست میشه؟ یا پرخرج؟
3- بعد از تعمیر دیگه موتور رو باید رد کرد رفت یا مثل روز اول میشه؟
بازم ممنون
4- راستی اگه خواستیم پلاتینی معمولی بذاریم، این عکس آخری که 3شاخ هست تاثیر بهتر داره یا فرقی نداره؟

---------- Post added at 05:12 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

درباره ماشین نگفتینا !!!!
5- میشه مال ماشین هم سوزنی انداخت؟
6- در مورد کاربراتوری و یا انژکتوری بودن ( چه موتورسیکلت و چه ماشین) فرقی نداره استفاده از این شمع ها؟ هیچ کدوم ممنوعیت فنی نداره؟

.:ALIREZA NADERI:.
21-11-1390, 06:22 بعد از ظهر
اساتید و اهل فن ها
لطفا بگن برای رادیسون 125 که موتور من باشه میشه شمع سوزنی انداخت و چه مارکی ؟ قیمتش ؟ همونجوری که شمع های معمولی رو میندازن شمع سوزنی رو میندازن دیگه ؟ فرقی نداره از لحاظ نصب ؟
این هم مشخصات موتور بنده:

انجین

نوع انجین:
تک سیلندر، چهار زمانه

حجم سیلندر:
124 سی سی (سانتیمتر مکعب)

قطر داخلی سیلندر:
56.5 میلیمتر

کورس پیستون:
49.5 میلیمتر

حداکثر توان:
7 کیلووات (3.4 اسب بخار) در 8،500 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور:
9.1 نیوتون متر در 8،000 دور در دقیقه

حداکثر سرعت:
105 کیلومتر بر ساعت

چیدمان سوپاپ ها:
2 سوپاپ

جعبه دنده:
4 دنده غیر اتوماتیک

کلاچ:
بی کلاچ

سیستم خنک کننده:
هوا خنک

نسبت تراکم:
9.0:1

روغن انجین پیشنهادی:
motorex formula 4t sae 10w/40

روشن کننده:
استارتر الکتریکی و هندل

سیستم جرقه زنی:
cdi

باتری:
12 ولت، 5 آمپر ساعت

دورسنج:
آنالوگ عقربه ای ترکیبی

سرعت سنج:
آنالوگ عقربه ای ترکیبی

مسافت سنج:
آنالوگ رقمی

سوخت

سیستم سوخت رسانی:
کاربراتور محصول sheng wey

سوخت پیشنهادی:
بنزین سوپر بدون سرب با حداقل اکتان 90

سطح آلایندگی:
euro 2

تجهیزات کاهش آلایندگی:
ندارد

مصرف سوخت تقریبی:
2.26 لیتر در هر 100 کیلومتر

سیستم تعلیق

تعلیق جلو:
کمک دوشاخ تلسکوپی

تعلیق عقب:
دو عدد کمک فنر

ترمز جلو:
دیسک 240 میلیمتری، سیلندر ترمز دو پیستونی

ترمز عقب:
کاسه ای

تایر جلو:
70/90-17 , kcpco

تایر عقب:
80/90-17 , kcpco

ابعاد و اندازه ها

طول:
2،009 میلیمتر

عرض:
708 میلیمتر

ارتفاع:
1،100 میلیمتر

ارتفاع جلوی زین تا زمین:
800 میلیمتر

فاصلۀ بدنۀ اصلی تا زمین:
150 میلیمتر

فاصله محورهای دو چرخ:
1،225 میلیمتر

گنجایش مخزن سوخت:
5 لیتر

وزن خالص:
101 کیلوگرم

ویژگی های دیگر

برند:
رادیسون (radisson)، ایران

طبقه بندی:
cub

رنگ مدل های موجود:
مشکی، سفید یکدست، سفید و مشکی، نقره ای، قرمز، آبی، سبز

تجهیزات سفارشی (آپشن ها):
سبد فلزی جلوی زین

ویژگی تیپ:
رینگ های سادۀ پره ای، زین با روکش ساده، دیسک ترمز دایره ای

گارانتی:
2 ماه یا 2،000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد)

توضیحات دیگر:
توان کل بیشتر نسبت به رکورد 125

Mohammad62
22-11-1390, 05:38 بعد از ظهر
mohammad 62
چه مارکی گرفتی؟؟؟
چند گرفتی؟؟؟؟

سلام آیدین جان. هنوز نگرفتم و مطلبی که نوشتم نقل قوله و آدرس منبع زیر عکس موجوده.
فردا یه سر میرم خیابون ملت و گمرک... خبرش رو بهتون میدم. :29:

---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:34 PM ----------

درباره ماشین نگفتینا !!!!
5- میشه مال ماشین هم سوزنی انداخت؟
6- در مورد کاربراتوری و یا انژکتوری بودن ( چه موتورسیکلت و چه ماشین) فرقی نداره استفاده از این شمع ها؟ هیچ کدوم ممنوعیت فنی نداره؟

بله دوست عزیز برای ماشین هم میتونید استفاده کنید هم کاربراتوری و هم انژکتوری. از فروشنده مطلع و وارد خرید کنید تا شمعی مناسب خودرو شما بهتون بده. یه سرچ هم تو گوگل بکنید و تو سایت ها میتونید ببینید چه شمعی مناسب خودرو شماست، چه برندی و چه قیمتی داره.

sezar
22-11-1390, 09:00 بعد از ظهر
از دوستان برا جواباشون یک دنیا ممنون فقط هنوز یه چندتا سوالم هنوز بی جواب مونده :
2- اگه پیستون تحمل نداشت و خراب شد (فکر کنم مثل پلاتین ماشین میگن خال زده، فکر کنم) اونوقت باید چیکار کرد؟ راحت و ارزون و با سمباده درست میشه؟ یا پرخرج؟
بازم ممنون
4- راستی اگه خواستیم پلاتینی معمولی بذاریم، این عکس آخری که 3شاخ هست تاثیر بهتر داره یا فرقی نداره؟

Mohammad62
22-11-1390, 10:01 بعد از ظهر
سوای تفاوت هایی نظیر کیفیت برتر شمع های ایریدیوم از جمله استفاده از فلز ایریدیوم که دمای ذوب و رسانایی بالایی دارد... نکته اساسی در این نوع شمع ها نازک بودن الکترود مرکزی آنها است که علت سوزنی نامیدن آنها هم هست... طبق قوانین فیزیک بار الکتریکی در در لبه های تیز اجسام تجمع بیشتری دارد پس تجمع زیاد بار الکتریکی در سوزن شمع ایریدیوم باعث جرقه ی قوی تر نسبت به سایر شمع ها می شود...

یک مطلبی که در میان برخی از دوستان عزیز رواج پیدا کرده این است که جرقه قوی باعث ذوب شدن موتور می شود...! جرقه های پی در پی هر نوع شمعی فقط حریف منفجر کردن سوخت می شود و مال این حرفها نیست که موتور را ذوب کند... به قول معروف "موش چیست که فشار خونش چه باشد" و اما مشکلاتی که گاهی برای دوستان پیش می آید به دلیل انتخاب غیر اصولی شمع است... نکته مهم در انتخاب هر شمع از روی جدول، بازه حرارتی آن است... اگر شمع با بازه حرارتی سازگار با موتور خود را انتخاب کنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد...

برخی تصور می کنند که در شمع های مثلا چهار الکترودی چهار جرقه همزمان ایجاد می شود و برای همین حرارت بالایی دارد، در حالی که اینطور نیست و الکترودها به نوبت یا بهتر بگویم وقتی که یکی شان جرقه نزند آنیکی جبران می کند و جرقه می زند ولی چون این اتفاق در دهم ثانیه رخ می دهد مغز و چشم انسان قادر به تشخیص آن نیست و گمان می کنیم همزمان جرقه می زنند...

منبع: [Only registered and activated users can see links]

نکته قابل ذکر دیگر اینست که شمع های معمولی خطا دارند بدین معنی که ممکن است جرقه نزنند (مخصوصا وقتی مدتی کار کرده اند)! ولی شمع های سوزنی بادوام هستند و آن مشکل را ندارند، پس... در نتیجه کاهش مصرف سوخت، کارکرد بهتر موتور (مخصوصا در دورهای پایین و وقتی موتور سرد است)، آلایندگی کمتر هوا، شتاب و قدرت بیشتر از مزیت های شمع های سوزنی می باشد.

sezar
23-11-1390, 03:36 بعد از ظهر
از دوستان برا جواباشون یک دنیا ممنون فقط هنوز یه چندتا سوالم هنوز بی جواب مونده :
بازم ممنون
ای بابا !!! این جا همه، همه چی بلدن جز سوال من؟
خب دوستان جواب بدین لطفا
من نمیگم باعث ذوب موتور میشه !! من از الکترونیک زیلد بلدم (البته نه مال موتور) و حدودا میدونم چه مشکلی ممکنه ایجاد بشه فقط این سوالا موندن !!
5-در ضمن اصلا از کجا بفهمیم موتور بازه حرارتی چقدر داره که بخوام شمع متناسب انتخاب کنم؟

Mohammad62
23-11-1390, 06:19 بعد از ظهر
ای بابا !!! این جا همه، همه چی بلدن جز سوال من؟
خب دوستان جواب بدین لطفا
من نمیگم باعث ذوب موتور میشه !! من از الکترونیک زیلد بلدم (البته نه مال موتور) و حدودا میدونم چه مشکلی ممکنه ایجاد بشه فقط این سوالا موندن !!

بازم ممنون
5-در ضمن اصلا از کجا بفهمیم موتور بازه حرارتی چقدر داره که بخوام شمع متناسب انتخاب کنم؟
1- جرقه ایجاد شده به پیستون کاری نداره که بخواد چیزی تحمل کنه. جرقه باعث انفجار مخلوط هوا و بنزین میشه و اگر قوی تر باشه عمل انفجار و سوختن بنزین بهتر انجام میشه و شعله ایجاد شده خاموش نمیشه. :2gwb921:

2- جواب این سوال هم که همون قبلیه... جرقه شمع کاری به خراب کردن پیستون نداره. اینی که شما میگی مربوط میشه به خرید شمع اشتباهی (با ضریب حرارتی متفاوت با توصیه کارخانه) (شمعی گرمتر از شمع خودتون) که باعث میشه شمع اینقدر داغ بشه که قبل از متراکم شدن مخلوط بنزین با هوا و بر اثر حرارت زیاد شمع، قبل از اینکه پیستون به بالاترین نقطه برسد و شمع جرقه بزنه، بنزین بر اثر گرمای زیاد شمع منفجر شده و ضربه معکوس بر روی سیلندر میخوره که قطعات موتور از بین میره. :mad_majidonline:

3- اون دیگه بستگی به وجدان شما داره... :25r30wi:
4- بی تأثیر نیست به شرط اینکه مشخصات شمع به موتور شما بخوره. وقتی یکی از الکترودها داغ بکنه و جرقه نزنه، یکی دیگه این کار رو میکنه و هربار فقط یک جرقه زده میشه نه چند تا باهم. :smilies(113):

5- کارخانه در دفترچه راهنما نوشته و اگر هم ننوشته، ببین شمع فابریک موتورتون چیه، تو اینترنت مشخصاتش رو دربیارید و دنبال شمعی با مشخصات یکسان بگردید. زیاد به صحبت های دیگران هم تکیه نکنید که مثلا فلان مغازه دار شمع فلان رو توصیه کرده... مگر اینکه این شمع رو امتحان کرده باشه و جواب گرفته باشه. :28:

Mohammad62
23-11-1390, 11:09 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان گلم.
نام قسمت های مختلف شمع:

اینم تفاوت شمع سرد و گرم:

اگه شمع خیلی گرم بشه (بالای نمودار)، در شرایط مناسب (وسط نمودار) و اگر سرد باشه که روی شمع رسوب تشکیل میشه و سیاه میشه (پایین نمودار). وقتی شمع مناسب انتخاب شود و موتور تنظیم باشد (مخصوصا نسبت مخلوط بنزین و هوا) شمع باید مانند وسط نمودار باشد.

nazamm
23-11-1390, 11:20 بعد از ظهر
عواای که در انتخاب شمع موثر زیاده مثه نسبت هوا به بنزین· آوانس جرقه·
تراکم· نوع سوخت·.... اما کلا با روش زیرانتخاب میکنن:

اول بگم شمع سرد به نحوی طراحی شده که حرارت را سریعتر دفع کند یا اصطلاحا خنک شود. این نوع شمع دماغ دراز نامیده می شود و الکترود آن بلندتر از الکترود شمع گرم که حرارت را کندتر دفع می نماید و در موتورهای بازده پایین استفاده می شود.
اگه بخواهید شمعی غیر از نوع استاندارد انتخاب کنید باید بر اساس آزمون سعی و خطا عمل نمائید.نقطه آغاز انتخاب شمعی سردتر از شمع استاندارد است. بعد باید بررسی کنید که آیا قدرت موتور افزایش یافته است؟ آیا شمع دوده نزده است؟ سپس مراقب باشید که با آوانس کردن جرقه، موتور دچار احتراق پیش از موعد " knock " نشود. اگر جواب سوالات فوق مثبت است، شمع بعدی را یک درجه سردتر انتخاب کنید تا جایی که شمع دوده بزند، از این پس می تواند شمع های انتخاب را بطور معکوس یعنی از نوع آخر به اول بررسی نموده و مناسبترین نوع را انتخاب کنید.اگر شما اهل گاز داده هستید می توانید شمع دو درجه سردتر از نوع استاندارد انتخاب کنید زیرا می توانید در این صورت تایمینگ موتور را در وضعیت آوانس تر (جلوتر) تنظیم کنید

MGEngineer
24-11-1390, 01:59 قبل از ظهر
سلام دوستان
شمع فابریک موتور من NGK DR8EA هست که مشخصاتش اینه:
7434 7439

یه شمع سوزنی هم خریدم به اسم Denso Iridium Power IX24ِ که مشخصاتش اینه:
7435 7440 7441
اساتید نظر بدن که این 2تا با هم سنخیت دارن یا نه؟؟یعنی با این شمع سوزنی واسه موتور مشکلی پیش نمیاد؟؟(از نظر ضریب حرارتی)
7437 7438

MGEngineer
24-11-1390, 02:35 قبل از ظهر
فکر کنم جواب سوال قبل خودم رو هم پیدا کردم
طبق این جدول که از سایت دنزو گرفتم heat range شمع های NGK و Denso رو مشخص کرده
مثلا شمع NGK من که درجه حرارتی 8 داشت مطابق با شمع denso با درجه حرارتی 24 هست(البته فقط از نظر heat range )
7444

حالا یه سوال دیگه:
ظاهرا NGK R دارای Resistor هست ولی Denso IX24 فاقد Resistor هست.
کلا کار Resistor چیه؟؟این به ساختار درونی شمع مربوط میشه

roozbeh rv
24-11-1390, 12:42 بعد از ظهر
دوستان برای روان ار وی بهترین شمع چی هستش و اگر ممکنه قیمت هم بددید
الان همون فابریکی کارخونه روشه .

Mohammad62
24-11-1390, 03:17 بعد از ظهر
شمع فابریک پالس 200 دنزو U20EPR9 هست. با مشخصات فنی زیر:

U20EPR9:
u---Thread Diameter: 10mm Hex Size: 16mm
20--Heat range: 20 (=NGK:6 Champion:9+10 Bosch:6+7)
E---Thread Reach: 19mm
P---Shape (type): Projected (1.5mm projection)
R---Internal construction: With Resistor
9---Gap: 0.9mm

همونطور که میبینید در مقابل ضریب حرارتیش که 20 هست، معادلش رو تو برندهای دیگه 6 برای NGK و 9 یا 10 برای Champion و 6 یا 7 برای Bosch پیدا کردم. حالا میشه دنبال یه شمع سوزنی ایریدیومی مشابه گشت. دوستانی که دنبال اطلاعات شمع موتورشون هستند، روی خود شمع نام کارخانه سازنده و مدل شمع ذکر شده. میتونن شمع رو باز کنند و ببینن فابریک موتور چیه.
اینم عکس شمع موتورمه که نشون میده در وضعیت بدی نیست (با توجه به نموداری که چند پست قبلی گذاشتم). حتی میتونم یک درجه شمع سردتر انتخاب کنم (ولی ترجیح میدم این کار رو نکنم).

وب سایت های شمع های مختلف:

Denso:

NGK:

Champion:

Mohammad62
24-11-1390, 03:26 بعد از ظهر
سلام دوستان
شمع فابریک موتور من NGK DR8EA هست که مشخصاتش اینه:
7434 7439

یه شمع سوزنی هم خریدم به اسم Denso Iridium Power IX24ِ که مشخصاتش اینه:
7435 7440 7441
اساتید نظر بدن که این 2تا با هم سنخیت دارن یا نه؟؟یعنی با این شمع سوزنی واسه موتور مشکلی پیش نمیاد؟؟(از نظر ضریب حرارتی)
7437 7438

با سلام خدمت شما دوست گرامی. طبق لینک زیر این دو معادلند و مشکلی ندارند.

Mohammad62
25-11-1390, 12:06 قبل از ظهر
موقع خرید شمع های NGK مراقب باشید شمع تقلبی نخرید...
چند تا از تفاوت های شمع اصل و تقلبی رو در شکل های زیر میتونید ببینید:

hyo savar
25-11-1390, 10:23 قبل از ظهر
بچه ها کسی عکس از شمع فابریک هیو داره و اطلاعاتی از نام ... مدل... قیمت... وتنوع شمع های هیو قرار بدید با تشکر

nazamm
26-11-1390, 12:10 قبل از ظهر

این اصلشه اما تو بازار من ندیدم

بیشتر برند split fire که سوزنی بیشتر استفاده میشه

alip
28-11-1390, 05:32 قبل از ظهر
این شمع سوزنی با نام spark plug-iridium power-germany hi-technologyهست که من روی شوکا گذاشتم و به نسبت پولی که دادم(3500تومن) البته اینو من شهرستان بم خریدم و همین شمعو تومرکزاستان(کرمان)میداد 8500 .......اماواقعاازش راضیم همین شمع با مارک دنسوی زاپن رو از 10 تومن تا 17-16 تومنم میدن)البته حتماکیفیتش ازین بهتره فکرمیکنم شمعی که من خریدم ایرانیه ببخشیداگه کیفیت عکس خوب نیست

ap-d7tgi

sober
06-12-1390, 06:51 بعد از ظهر
دوستان روان سوار شمع فابریک روان rv چیه؟من یه شمع سوزنی مارکtopانداختم ولی حس می کنم یه خورده شتاب افت کرده کسی اطلاع داره؟

ap_peiki
06-12-1390, 07:46 بعد از ظهر
شمع ngk-r هستکه یکی از بهترین شمع هاست

zapata11
11-02-1391, 05:39 بعد از ظهر
سلام . من 220 دارم می خوام ببینم اگه بخوام یه شمعی بندازم که شتابش بهتر شه و بهتر کار کنه چی هست . شمع خودش ngk هست

Mohammad62
11-02-1391, 09:36 بعد از ظهر
سلام . من 220 دارم می خوام ببینم اگه بخوام یه شمعی بندازم که شتابش بهتر شه و بهتر کار کنه چی هست . شمع خودش ngk هست

سلام دوست گرامی. جواب سوالتون تو صفحات قبل هست. حتما کامل بخونید.
اول باید تو سایت شمع موتورتون برید و اطلاعاتش رو بخونید. بعد دنبال یک شمع سوزنی با مشخصات مشابه بگردید. میتونید یکی دو درجه هم شمع سردتر انتخاب کنید.
اگه بازهم جواب سوالتون رو پیدا نکردید بگید بیشتر توضیح بدم.

ali1100
11-02-1391, 10:37 بعد از ظهر
معمولا برای شناسایی هر شمع به ارزش حرارتی آن مراجعه می کنند . ارزش حرارتی شمع نشان دهنده میزان قابلیت انتقال حرارت شمع از نقاط داغ آن به عایق . واشر . بدنه . و نهایتا ن به سیستم خنک کننده است . ارزش حرارتی شمع با ارقام و حروف مندرج روی بدنه آن مشخص میشود . به طور مثال 95-145-175-225-240 بنابراین شمعی که حرارت را به خوبی انتقال دهد دارای ارز ش حرارتی بالا تر و شمعی که حرارت را به کندی انتقال دخد دارای ارزش حرارتی کمتری می باشد . بر اساس ارزش حرارتی و کاربری در موتور ها شمع های مختلفی استفاده میشود ..

1- شمع پایه کوتاه یا شمع سرد ( شمع با ارزش حرارتی زیاد ) در اینگونه شمع ها اتصال آب بندی الکترود میانی و چینی با بدنه بسیار کوتاه است بنابراین حرارات راه کوتاهی جهت انتقال در پیش دارد و براحتی منتقل میشود . این گونه شمع ها را در موتور هایی استفاده میکنند که حرارت زیادی تولید . و موتور گرم می باشد مانند موتور های هوا خنک یا موتور هایی که سیتم خنک کننده خوبی ندارند و در موتور های مسابقه ای که دارای دور زیادی می باشند

2- شمع پایه بلند یا شمع گرم ( شمع با ارزش حرارتی کم ) در این شمع ها اتصال آب بندی و چینی میانی با بدنه بلند می باشد بنابراین حرارت راه طولانی تر ی جهت انتقال طی می کند و گرمای زیادی اطراف الکترود مرکزی همیشه موجود می باشد این گونه شمع ها را درموتور های کم دور و موتور هایی که سوخت نامرغوب دارند استفاده میکنند

---------- Post added at 11:37 PM ---------- Previous post was at 11:01 PM ----------

طول پایه شمع بستگی به طراحی اطاق احتراق آن موتور دارد این طول باید به انداز ه ای باشد که الکترو دهای نوک شمع در جای صحیح خود داخل اطاق احتراق قرار بگیرند قطر پایه شمع ها هم متفاوت است معمولا پایه شمع ها 14 و 18 میلیمتر می باشد پایه شمع محل الکترود ها را داخل فضای سیلندر تعیین میکند که اهمیت زیادی در انتشار شغله به اطراف داشته و انتشار شعله باید به گونه ای باشد که در مدت زمان کوتاهی حرکت پیستون به نقطه مرگ بالا و برگشت آن . شعله به تمام قسمت های داخل محفظه احتراق رسیده باشد . ممکن است موقع انتخاب شمع از نظر بلندی اشتباهی انجام شود و شمع با پایه نامناسب در موتور نصب شود این عمل میتواند باعث خسارت و ضرر زیاد در موتور بشود . اگر پایه شمع کوتاه تر از حد معمول به وسیله کار خانه سازنده موتور اعلام شده انتخاب شود .. شمع در یک چاله گود جرقه میزند و نمیتواند برای انتشار موج اشتعال مناسب باشد و چنانچه بلندی پایه بیشتر از حد معین باشد باعث برخرد پیستون به شمع می گردد این عمل نیز ضرر های زیادی در پی خواهد داشت

hamid reza
20-02-1391, 11:27 بعد از ظهر
عمر مفید یک شمع خوب چغدره

ali1100
21-02-1391, 12:10 قبل از ظهر
بستگی به سی سی و شرایط کارکرد آن ماشین یا موتور دارد . معمولا بعضی ها هم با کیلومتر خاصی شمع را تعویض میکنند .

ali1100
25-02-1391, 01:22 قبل از ظهر
در موتور دیزل شمعی وجود ندارد . احتراق در اثر تراکم بیش از حد هوای فشرده با سوخت بوجود می آید

محمدرضا دبیرزاده
25-02-1391, 01:15 بعد از ظهر
من یه عکس از شمع موتو کراس crf450 میخوام ... اگه توضیحاتشم باشه که محشره ...

02109002
25-02-1391, 01:42 بعد از ظهر

NGK SILMAR 9A9S

شمع لیزر ایریدیوم توانائی برتر و عمر بیشتری را ارائه میدهد .

کوچکترین قطر نوک ایریدیم / پلاتین سطوح در دسترس اطمینان از نرخ سایش کند پایدار بیکار، ضد رسوب ، کارایی بهبود یافته سوخت

لیزر جوش ایریدیم مرکز نوک الکترود.

دیسک پلاتین جوش داده شده به پشت الکترود زمین عمر بیشتر را فراهم می کند

آبکاری فلز سه ظرفیتی برای ضد خوردگی بیشتر و ضد تصرف.

حرکت سریع و شتاب بیشتر

صرفه جویی در سوخت و انتشار کمتر گازهای گلخانه ای

شمع ایریدیوم یکی از بهترین شمع های در دسترس است

منبع ([Only registered and activated users can see links])

محمدرضا دبیرزاده
25-02-1391, 05:18 بعد از ظهر
متشکر ...
طریقه تعویضش چطوریه ؟

02109002
25-02-1391, 06:27 بعد از ظهر
متاسفانه فیلم یا عکس کاملی پیدا نکردم که دقیق براتون توضیح بدم :

شمع این موتور تا اونجائی که من میدونم روی پیشانی سیلندر قرار گرفته

شما برای تعویض شمع فلاپ سمت راست بغل باک رو باز کن بعد با آچار مخصوص شمع رو باز کن و شمع جدید رو ببند و در آخر فلاپ رو سر جای خودش محکم کن

امیدوارم به دردتون بخوره اگه فیلم یا عکس کاملی پیدا کردم براتون میذارم

M007
25-02-1391, 09:26 بعد از ظهر
سلام کسی واسه دایلیم شمع سوزنی استفاده کرده؟چه شمعی باهاش سازگاره؟

M007
26-02-1391, 07:22 بعد از ظهر
سلام

موفق باشید
من دنبال شمع سوزنی واسه دایلیم بودم تو گمرک چندجا دیدم(محک هم رفتم) تنها فرقش با شمع معمولی سوزنی بودن پلاتینه وگرنه شمع سوزنی هم برجک داره پس چطور قطب منفی میشه پیستون؟به نظر جرقه مثل شمع معمولی بین پلاتین (که از جنس ایریدیومه) و برجک میخوره ،اگه اشتباه میکنم لطفا توضیح بدید.
شمع خود دایلیم ngk cr9eh-9 هست و معادل ایریدیوم این شمع ngk cr9ehix-9 و denzo iuh27&u27fe9&u27fer9 هست البته مارک denzo حدود 10هزارتومان گرانتر از ngk هست راهنمایی کنید کدومش بهتره و از کجا بخرم مطمئن تره؟

salahshor
27-02-1391, 09:08 بعد از ظهر
مدل دنزو رو بخر
پیستون هم قطب منفی نمیشه
جرقه بین برجک و پلاتین خورده میشه

M007
30-02-1391, 10:49 بعد از ظهر
دنزو خنکترش هست بجایiuh27 مدل iuh24 هست آیا مشکلی بوجود میاره؟فروشگاه معتبر سراغ دارین؟اگه بشه لیزر ایریدیوم بگیرم

M007
31-02-1391, 05:19 بعد از ظهر
من تو گمرک پیدا نکردم کسی جایی سراغ نداره شمع سوزنی بگیرم؟
شمع فابریک ngk cr9eh-9
شمع معادل طبق لینکی که تو پست 28 هست:
ngk cr9ehix-9
denzo iuh27

same
08-03-1391, 03:37 بعد از ظهر
شمع موتور بسته به نوع موتور و حجم انتخاب ميشن و انواع و ماركهاي مختلفي دارن

اگر مي خواي از نوع سوزني استفاده كني نوع پلاتينيوم استفاده كن به خاطر داشتتن

پلاتين ( طلا ) در قسمت الكترود جرقه كاملي خواهي داشت شايد قيمتش يه كم زياد

باشه ولي ارزش هزينه كردنو داره به خاطر اينكه اگر اصلي باشه 100000 كيلو متر كار

ميكنه 10 درجه دماي احتراق رو افزايش ميده و مصرف كم ميشه و خام سوزي نخواهيم

داشت متاسفم قيمتشو نمي دونم ولي از خيابون امير كبير روبروي پاساژ كاشاني

فروشگاه دنياي شمع مي توني اصليشو گير بياري .

---------- Post added at 03:36 PM ---------- Previous post was at 03:31 PM ----------

---------- Post added at 03:37 PM ---------- Previous post was at 03:36 PM ----------

M@hy@r
14-03-1391, 03:29 بعد از ظهر
سلام خدمت تمام دوستان
یه شمع یدک برای شمال رفتن میخوام بخرم 2مدل بهم پیشنهاد کرد فروشنده یکی 2پلاتینه کوکما یکی هم هندا با تکنولوژی کوکما

به نظرتون کدوم رو بخرم؟ چون تعداد میخوام
فرق 2پلاتینه با فابریک سی دی آی ها و سی جی ها چیه؟ کدوم جرقه زدنش بهتره؟ کدوم دیرتر خال میزنه؟
شمع سی جی به چه موتورای دیگه ای میخوره؟ به پالس 2شمعه 180 میخوره؟

RIDER
14-03-1391, 04:32 بعد از ظهر
دوستان واسه پالس 180 شمع ایردیوم ان جی کی یا دنزو هست تو بازار .کدش چیه چون هرچی تو سایتاشون گشتم هیچی نبود

soora73
08-04-1391, 06:22 بعد از ظهر
سلام .شمع موتور سیکلتم زود میسوزه و دودی میشه اونم به شدت .سوزن کاربراتورش هم تنظیمه به نظرتون مشکل از چیه؟:sad:

K.I.A
08-04-1391, 06:23 بعد از ظهر
مشکل از جنس شمع و سیستم برق رسانی مثله کوئل.

02109002
13-04-1391, 07:16 قبل از ظهر

ساختمان شمع
هر چند در سال‌های اخیر پیشرفت‌هایی در زمینه شمع مورد استفاده در خودرو‌ها حاصل شده است اما ساختار کلی شمع خودرو‌ها دارای اجزاء زیر است.

- پیچ اتصال Terminal
بالاترین قسمت شمع قسمتی است که وایر به آن متصل می‌شود.

- عایق Insulator
عايق شمع از جنس نوعی سراميك است كه در برابر حرارت، فشار و ولتاژ بالا بسيار مقاوم است. این عایق علاوه بر نگه داشتن الکترود شمع، به عنوان یک محافظ برای آن و نیز دیگر قسمت‌های شمع است. عايق بايد در مقابل حرارت زياد، خنك شدن و لرزش مقاومت داشته باشد قسمت بالايی عايق كه در معرض گرد و خاك است بايد هميشه تميز نگه داشته شود تا از هدر رفتن الكتريسته جلوگيری شود. در بعضی از انواع شمع‌ها، عايق‌های پشته‌ای وجود دارند كه گهگاه می‌توان از طريق اين پشته آلودگی‌های جمع شده را دور انداخت. در نظر داشته باشید شمع خودرو از یک سو در محل انفجار مخلوط سوخت و هوا قرار دارد و از سوی دیگر با محیط خارج از موتور مرتبط است و این عایق دو محیط را از هم جدا می‌کند.

- واشر Seal
جهت جلوگیری از نشت احتراق در نقطه اتصال شمع و محفظه موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- صفحه فلزی Metal Case
هر شمع از یک قسمت فلزی شش گوش تشکیل شده است تا شمع به طور محکم در جای خود نصب شود.

- الکترود مرکزی Central Electrode
الکترود مرکزی در درون عایق سرامیکی قرار دارد و در مقابل فشار بالا تا ٤٠ اتمسفر و حرارت بالا تا ٢٠٠٠ درجه سانتيگراد مقاوم است. الكترود ميانی شمع‌های جديد دو تكه بوده و واير شمع به قسمت بالای آن متصل می‌باشد، قسمت پايينی تا داخل اتاقك احتراق ادامه پيدا می‌كند. جنس الكترودها از فلز ديرگدازی مانند آلياژ نيكل و يا آلياژ آهن و كروم است كه هم‌ هادی جريان الكتريسيته خوبی بوده و نيز مقاومت حرارتی بالایی دارد. استفاده از فلزات دیگر مانند ایریدیم نیز رواج پیدا کرده است هر چند به دلیل قیمت بالا هنوز عمومیت ندارد. به طور کلی فلز مورد استفاده باید بتواند در مقابل دمای بسیار بالا مقاومت کرده و جریان را نیز از خود عبور دهد.

- الکترود کناری Side (Ground, Earth) Electrode
الكترود كناری به پوسته فلزی متصل است و فاصله ای بین آن و الکترود مرکزی وجود دارد (‌این فاصله را فاصله دهانه شمع می‌گویند) .فاصله بين دهانه دو الكترود شمع، نخستين عامل جرقه‌زنی است. اين فاصله بايد مطابق خصوصيات موتور باشد و توسط فیلر مناسب می‌توان آن را تنظیم کرد. اگر فاصله دو الكترود خيلی كم باشد، جرقه ضعيف شده و موجب بد كار كردن و روشن نشدن موتور می‌شود و اگر این فاصله زیاد باشد ممکن است شمع نتواند جرقه بزند. به همین دلیل اگر نیاز به باز کردن شمع خودرو داشتید مراقب باشید هیچ ضربه‌ای به الکترود‌ها نخورد.

انواع شمع
شمع‌ها از نظر دما به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

- شمع سرد Cold Plug
این نوع شمع‌ها در موتور‌های با اسب‌بخار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شمع‌ها دارای عایق کمتری هستند در نتیجه حرارت را سریع‌تر از محفظه احتراق به محیط بیرون منتقل می‌کنند.

- شمع گرم Hot Plug
شمع گرم دارای ایزولاسیون بیشتری است و به طور استاندارد در بیشتر موتور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شمع‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا دما به اندازه کافی در قسمت سرامیکی کنترل شود تا رسوبات روغن و کربن در دمای بالاتری بسوزند.

شمع از نظر ساختار جدید و کاربرد آنها

- شمع سوپر يا ترموالاستيك (CU-Electrode):
تکنولوژی استفاده شده در این شمع‌ها بالا است و الکترود استفاده شده در آن از جنس آلياژی Copper-Core است. این شمع‌ها رسانایی حرارتی بالاتر و نیز مقاومت در برابر رسوب‌گیری بهتری دارند. از دیگر ویژگی‌های این نوع شمع می‌توان به طول عمر بیشتر، کاهش در آلودگی هوا و نیز جرقه دقيق و مطمئن به محض استارت زدن، به ويژه در هوای سرد اشاره کرد.

-شمع (سه الكترود) مسابقه‌ای يا سه پلاتينه (D)‌:
مهمترین نقاط تمایز این شمع‌ها افزایش سطوح جانبی الکترودها می‌باشد که این خود منجر به کاهش سایش می‌شود. در نتیجه فاصله بين الكترودها ثابت و به تبع آن ولتاژ موردنياز برای احتراق مخلوط سوخت و هوا تقريباًَ ثابت می‌ماند.

- شمع با الكترود پلاتين (P)‌:
الكترود مركزی اين‌گونه شمع‌ها از آلياژهای پلاتینی مقاوم به سايش كه تحت عمليات خاصی توليد شده‌اند، ساخته می‌شود. همان طور که می‌دانید، آلياژ پلاتين‌ هادی حرارتی و الكتریکی خوبی است بنابراین سرعت سايش الكترود مركزی در اثر خوردگی، سايش و سوختن (در نتيجه جرقه‌زدن) به مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. عوامل فوق سبب می‌شود فاصله بين الكترودها و ولتاژ موردنياز برای احتراق تقريباً ثابت بماند. این شمع‌ها روشن شدن موتور را آسان‌تر می‌كنند و مصرف سوخت پايين‌تر و بهره‌وری بالاتری دارند.

به نقل از دنیای خودرو

alpha
13-04-1391, 11:00 قبل از ظهر
من تو گمرک پیدا نکردم کسی جایی سراغ نداره شمع سوزنی بگیرم؟
شمع فابریک ngk cr9eh-9
ngk cr9ehix-9
denzo iuh27
منم گمرک و چراغ برقو زیر و رو کردم این مدلها رو نداشتن.اگه پیدا کردی یه آمار هم به من بده.

سرعت
01-06-1391, 06:08 قبل از ظهر
این شمع به cg میخوره

Alireza Eteraz‏
01-06-1391, 06:49 قبل از ظهر
این شمع به cg میخوره

خیر.......

ali_r
01-06-1391, 01:33 بعد از ظهر
بچه ها شمع سی جی رو کی عوض میکنن؟؟؟
الان کیلومتر من نزدیک 10 هزار تاست ولی هنوز عوض نکردم ..

mh_kingcobra
03-06-1391, 03:35 بعد از ظهر
دوستان عزیز با سلام

موتور من از همان اول در دورهای بالا سکته ای گاز می خورد و برای رفع مشکل شمع را عوض کردم. موتور 700 تا بیشتر کار نکرده و شمعم نو هست. مشکل موتور رفع نشد و فکر کردم از کاربراتور است. تا اینکه امروز کاربراتور را باز کردم اونم نه کثیف بود نه مشکلی داشت ولی وقتی شمع را باز کردم دیدم دودزده است. آیا مشکل موتور از تنظیم برق آن است و همان آوانس (این اصطلاح را دقیق نمی دانم چیست ولی فکر کنم مربوط به همین است) ؟؟

با تشکر

21301

افشین
16-06-1391, 07:56 بعد از ظهر
منم گمرک و چراغ برقو زیر و رو کردم این مدلها رو نداشتن.اگه پیدا کردی یه آمار هم به من بده.

منم دقیقا همین مدل رو میخوام ...
شمع فابریک ngk cr9eh-9
ngk cr9ehix-9
denzo iuh27

اگه گیر اوردید یک آماری بما هم بدید موتور من هم دقیقا همین شمع رو میخوره ...

amir74
16-06-1391, 11:34 بعد از ظهر
من شمع انجیکا اصل امروز خریدم از فروشگاه کنار محک 20تومن لامسب سی بی 400 رو داشت می شست من همینطور نیگا می کردم

M.amin
16-06-1391, 11:53 بعد از ظهر
دوستان عزیز با سلام موتور من از همان اول در دورهای بالا سکته ای گاز می خورد و برای رفع مشکل شمع را عوض کردم. موتور 700 تا بیشتر کار نکرده و شمعم نو هست. مشکل موتور رفع نشد و فکر کردم از کاربراتور است. تا اینکه امروز کاربراتور را باز کردم اونم نه کثیف بود نه مشکلی داشت ولی وقتی شمع را باز کردم دیدم دودزده است. آیا مشکل موتور از تنظیم برق آن است و همان آوانس (این اصطلاح را دقیق نمی دانم چیست ولی فکر کنم مربوط به همین است) ؟؟ با تشکر 21301 دوست عزیز مشکلتون رو فهمیدید از کجاست ؟

Alireza Eteraz‏
17-06-1391, 12:03 قبل از ظهر
من شمع انجیکا اصل امروز خریدم از فروشگاه کنار محک 20تومن لامسب سی بی 400 رو داشت می شست من همینطور نیگا می کردم

یه عکس از شمعت میزاری/گفتن بهت ژاپنه ژاپنه دیگه/ازپلاتینشا
دست شمادردنکنه

Sadegh.galaxy
18-07-1391, 07:39 قبل از ظهر
سلام.شمع ngkکه روخودش خورده باشه ژاپن مدلD8EAچندمیرزه؟یکی هست میگه6هزار.

- - - Updated - - -

سلام.شمع ngkکه روخودش خورده باشه ژاپن مدلD8EAچندمیرزه؟یکی هست میگه6هزار.

Sadegh.galaxy
19-07-1391, 05:03 قبل از ظهر
نبود؟خیلی فوریه!!!!

- - - Updated - - -

نبود؟خیلی فوریه!!!!

monazzah
19-09-1391, 05:00 بعد از ظهر
بچه ها واسه پیشرو پارس 200 چه شمعی بگیرم؟ واسه خودش ngk ژاپنه

amir.cdi
19-09-1391, 07:39 بعد از ظهر
دوستان سروش امد تهران تا از این شمع سوزنی ها بخره من بهش گفتم اینا همه الکیه
بردمش پیش رفیقم یه شمع اصل ژاپن خرید برید ازش بپرسید خودش که میگه موتور مثل ساعت کار میکنه
من هر موتوری داشتم از این نوع شمع انداختم تاحالا خراب نشده نه سوخته حدود 5 سالم داره کار میکنه
باز خود دانید این تجربه ما بود

شایسته فر
19-09-1391, 09:33 بعد از ظهر
بچه ها واسه پیشرو پارس 200 چه شمعی بگیرم؟ واسه خودش ngk ژاپنهداداش از ngk بهتر چی می خوای؟

K.I.A
20-09-1391, 05:31 قبل از ظهر
دنسو و بعد ان جی کی بهترین شمع هاهستن.
سوزنی ایریدیوم اصل قدرت احتراق بالای داره و عمر طولانی تر نسبت به پلاتین و الکترود.
و بعد نوعه چند پلاتینه مثل 2 یا 4 پلاتینه بهترین شمع ها هستن که موتورسازای بزرگ دنیا از نوع سوزنی و چند پلاتینه استفاده میکنن/
شمع فابریک کی تی ام اتریش 2پلاتینه هست و من هم برای هیو و هم برای مگللی ازش استفاده کردم واقعا تاثییرش حس کردمم
شمع فابریک سی بی ار 1000 و سوزوکی جی اس ایکس 1000 هم سوزنی هست

جانسون
20-09-1391, 05:52 قبل از ظهر
من رو اپاچی از دنسو ایریدیوم استفاده کردم واقعا عالی بود موتور نرمتر پر گاز تر حتی صدا موتورو بم تر کرده بود

وقتی تو دوره پایین یدفه گازو تا ته میگرفتم موتور خفه یا ریپ نمیزد وحشی گاز می خورد حتی بک فایر هم میزاد 3 برابر قبلش منبعو دست کاری کرده بودم

monazzah
20-09-1391, 02:55 بعد از ظهر
داداش از ngk بهتر چی می خوای؟

دادا گفتن سوزنی بهتره الانم کیلومترم شده 5700 تا گفتم عوضش کنم

شایسته فر
20-09-1391, 08:28 بعد از ظهر
ngk هم سوزنی داره
دنسوایریدیوم یکی از گرونترین شمع های بازاره دونه ای حدودا 50 خورده ای هست ولی رو هر موتوری جواب نمی ده
رو نینجا دنسو خوب جواب نمیده و ngk سوزنی بهتر هست ؛ با اینکه از نصف هم قیمتش کمتره
باید ببینی از چی بهتر جواب میگیری

monazzah
20-09-1391, 08:40 بعد از ظهر
ngk هم سوزنی داره
دنسوایریدیوم یکی از گرونترین شمع های بازاره دونه ای حدودا 50 خورده ای هست ولی رو هر موتوری جواب نمی ده
رو نینجا دنسو خوب جواب نمیده و ngk سوزنی بهتر هست ؛ با اینکه از نصف هم قیمتش کمتره
باید ببینی از چی بهتر جواب میگیری

ممنون احتمالا همون ngk سوزنی بگیرم

monazzah
22-09-1391, 03:45 بعد از ظهر
من دیروز شمع موتورمو باز کرد روش نوشته بود:

ngk dr8ea

حالا چه شمعی واسه موتورم بگیرم؟

اینم مشخصاتش اما من ازش چیزی سر نیاوردم:

SKU
DEVC-01062011-2714

Manufacturer
NGK

Part Number
DR8EA

Diameter
12mm

Reach
19mm (3/4")

Hex Size
18mm (11/16")

Seal Type
Gasket Seat

Resistor
Yes

Terminal Type
M4 Thread

Electrode Material
Copper Core

Projection Type
Non Projected

Tip Configuration
Single Electrode

منبع: [Only registered and activated users can see links]

Nobahar
22-09-1391, 04:32 بعد از ظهر
من میخواستم دنزو بگیرم کل گمرک رو گشتم فقط یه مغازه یدونه داشت که من دو تا میخواستم اخر سر مجبور شدم همون ngk رو بگیرم.

ولی بعضی جاها شمع سوزنی میدادن با اسم ایریدیوم ولی هیچ ربطی به دنزو نداشت. من گیج شدم یکم. اگه کسی اطلاع داره به توضیح کامل بده

شایسته فر
22-09-1391, 04:44 بعد از ظهر
من میخواستم دنزو بگیرم کل گمرک رو گشتم فقط یه مغازه یدونه داشت که من دو تا میخواستم اخر سر مجبور شدم همون ngk رو بگیرم.

ولی بعضی جاها شمع سوزنی میدادن با اسم ایریدیوم ولی هیچ ربطی به دنزو نداشت. من گیج شدم یکم. اگه کسی اطلاع داره به توضیح کامل بده
دادا دنسو چندتا می خوای؟
جمعه عازم گمرکم
خواستی هماهنگ کنم یه جا همو ببینیم ببرمت پیش یکی که 10000000 تا هم خواستی بهت بده!!!!

Nobahar
22-09-1391, 04:49 بعد از ظهر
دادا دنسو چندتا می خوای؟
جمعه عازم گمرکم
خواستی هماهنگ کنم یه جا همو ببینیم ببرمت پیش یکی که 10000000 تا هم خواستی بهت بده!!!!

تازه عوض کردم هنوز 3000 تا هم نرفتم باهاش پول هم ندارم بخرم بذارم کنار ولی شما معرفی کن اگر اینجا نمیشه پیام خصوصی بفرست بعد ها میرم میگیرم.

ولی قضیه این ایریدیوم هم اگه اطلاع داری بگو چیه مرسی

شایسته فر
22-09-1391, 04:56 بعد از ظهر
داداشی نحوه کار ایریدیومو نمی دونم ولی هم برای ماشین و هم برای موتور خیلی تعریفشو شنیدم
انتهای خیابان قلمستون سمت چپ مغازه بالایی نمایندگی پالس یکی هست به نام حاج اخمد
خودم همیشه از اون خرید می کنم
فرد منصفی هست و جنس های اصلی هم داره
این دفعه رفتم کارتشو میگیرم و آدرس کاملش و اسم مغازه رو هم اعلام می کنم

Nobahar
22-09-1391, 05:07 بعد از ظهر
داداشی نحوه کار ایریدیومو نمی دونم ولی هم برای ماشین و هم برای موتور خیلی تعریفشو شنیدم
انتهای خیابان قلمستون سمت چپ مغازه بالایی نمایندگی پالس یکی هست به نام حاج اخمد
خودم همیشه از اون خرید می کنم
فرد منصفی هست و جنس های اصلی هم داره
این دفعه رفتم کارتشو میگیرم و آدرس کاملش و اسم مغازه رو هم اعلام می کنم

شرمنده هی پست میدم تاپیک رو شلوغ میکنم.

این ایریدیوم یعنی مارکه؟ یا نه نوعی از شمع مثلا دنزو هست؟!

قیمت هارم حدودی اگه اطلاعی داری بگو مرسی

شایسته فر
22-09-1391, 05:14 بعد از ظهر
دسو ایریدیوم حدود 45 تومن بود 1-2 ماه قبل
دسنو معمولی حدود 4-5
ngk سوزنی قیمت دقیق 20 تومن(بهترین شمع برای نینجا از نظر استاد مرادی و واقعا هم تاثیرش از ایریدیوم بیشتره)
باید ببینی رو موتورت چی بهتر جواب میده؛ مثلا همین ایریدیوم که قیمتش 2 برابره ngk سوزنیه رو نینجا جواب نمیده همینطور رو هیوسانگ ولی ngk سوزنی خیلی خوب جواب گو هست و نتیجه بهتری نسبت به ایریدیوم می گیری

monazzah
22-09-1391, 05:17 بعد از ظهر
دسو ایریدیوم حدود 45 تومن بود 1-2 ماه قبل
دسنو معمولی حدود 4-5
ngk سوزنی قیمت دقیق 20 تومن(بهترین شمع برای نینجا از نظر استاد مرادی و واقعا هم تاثیرش از ایریدیوم بیشتره)
باید ببینی رو موتورت چی بهتر جواب میده؛ مثلا همین ایریدیوم که قیمتش 2 برابره ngk سوزنیه رو نینجا جواب نمیده همینطور رو هیوسانگ ولی ngk سوزنی خیلی خوب جواب گو هست و نتیجه بهتری نسبت به ایریدیوم می گیری

دادا من چی بگیرم؟

شایسته فر
22-09-1391, 07:23 بعد از ظهر
هم دنسو خوبه هم ngk
شما ببین از کدوم بهتر جواب می گیری
ngk سوزنی بگیر ایشالا جواب گو باشه

monazzah
22-09-1391, 07:30 بعد از ظهر
هم دنسو خوبه هم ngk
شما ببین از کدوم بهتر جواب می گیری
ngk سوزنی بگیر ایشالا جواب گو باشه

چشم دادا بعدش از کجا بفهمم اصلی تقلبی نیست؟

جانسون
23-09-1391, 09:45 قبل از ظهر
چشم دادا بعدش از کجا بفهمم اصلی تقلبی نیست؟ داداشه گلم 8 تا صفحه قبلی به خونی همچی دستت میاد بهتر میتونی انتخاب کنی

farshid37
23-09-1391, 06:08 بعد از ظهر
شمع موتور با اتومبیل فرق داره؟ یعنی شمع اتومبیل به موتور نمی خوره؟ شمع موتورهی مختلف چطور؟ با هم فرق دارند؟ باید شمع رو باز کنم و بر اساس شماره یا اندازش شمع جدید بگیرم؟

- - - Updated - - -

monazzah
23-09-1391, 06:41 بعد از ظهر
شمع موتور با اتومبیل فرق داره؟ یعنی شمع اتومبیل به موتور نمی خوره؟ شمع موتورهی مختلف چطور؟ با هم فرق دارند؟ باید شمع رو باز کنم و بر اساس شماره یا اندازش شمع جدید بگیرم؟

- - - Updated - - -

آره فرق داره دادا شما هم از اول بشین همه پستا رو بخون مثل من دستت میاد چیکار کنی

motor
28-11-1391, 07:12 بعد از ظهر
سلام خدمت همه ی دوستان
چند روز پیش رفتم یک شمع خریدم مدلش ngk d8ea بود ولی شمع فابریک موتورم که روان 200 هست ngkr dr8ea می باشد.دو شمع از نظر ظاهر شبیه هستند ولی همان طور که می بینید کمی اسمشان متفاوت هست.:wow:در سایت ngkهم این دو مدل جداگانه اورده شدند.خواستم از اساتیدی که واردند بپرسم ایا استفاده از این شمع مشکل درست نمی کند؟با توجه به تاکید زیادی که در انتخاب شمع این نوع موتور شده.:bann:

Mr.Reza
30-11-1391, 12:23 قبل از ظهر
سلام آقایون یه کمکی به من عاجز بینوا کنید
بگید شمع سوزنی برای روان و پالس 180چی بگیرم
یک در دنیا صد در آخرت خیر شو ببیند:10::10:

K.I.A
30-11-1391, 12:28 قبل از ظهر
دنزو یا ان جی کی

Mr.Reza
30-11-1391, 12:36 قبل از ظهر
چنده چه مدلی؟

K.I.A
30-11-1391, 12:39 قبل از ظهر
اگه کد شمع و که با سیستم جرقه موتور تناسب بیشتری داررو باید از تو شاپ منوال یا همون دفترچه یا از رو خوده شمع موتور بخونید وبگیرید .سوزنی شاخشه /اما من از 2 پلاتینه راضیم.البته باز بستگی به موتور داره

Mr.Reza
30-11-1391, 12:42 قبل از ظهر
آها مرسی صبح مشخصات شمع مو می خونم میزنم براتون تا کمک کنید

keyvanjj
30-11-1391, 12:51 قبل از ظهر
داداش قیمتش الان چنده این 2 مارک- دنزو- ان جی ک
من 2 ماه پیش دنزو رو از گمرک 45 تومن گفتن

K.I.A
30-11-1391, 12:54 قبل از ظهر
اصلیش دورو بر 50 تومن بود تا 2 هفته پیش
اما مبیسش حدود 20 که جواب گو هست

keyvanjj
30-11-1391, 01:25 قبل از ظهر
متوجه نشدم اینو!

بعدم اینکه یه درجه ارزونتر چی هست؟

- - - Updated - - -

متوجه نشدم اینو!

بعدم اینکه یه درجه ارزونتر چی هست؟

K.I.A
30-11-1391, 01:27 قبل از ظهر
مبیس به جنس مشابه اصلی میگن.

keyvanjj
30-11-1391, 01:37 قبل از ظهر
اها
مرسی
میشه آدرس یه مغازه خوبو بدید برای خرید شمع

K.I.A
30-11-1391, 09:19 بعد از ظهر
گمرک...

monazzah
01-12-1391, 07:22 قبل از ظهر
من دیشب با محمد عقیلی بودم رفتیم یک مغازه یک شمع سوزنی انرژی خریدیم 4/500 بستیم روی موتور شتاب 1و2 خیلی بهتر شد قبول نداری از محمد جان بپرس

keyvanjj
03-12-1391, 03:28 قبل از ظهر
این گمرک همه دزدن اعصاب آدم رو به هم میریزن
یه جنس رو از 20 تومن قیمت میدن تا 100 تومن!!!!!!!!
کسی یه مغازه خوب که یه شمع بگیریم ازش نمیشناسه؟
در ضمن هنوز نمیدونم شمع سوزنی چی بگیرم با قیمت 20-25 تومن
یه دونه یه بار گرفتم اینقدر آشغال بود باز کردم انداختم دور!
یه اسم و رسم دار میخوام بگیرم. این دنزو هم خیلی گرونه
بعد دنزو بهترین چیه؟

K.I.A
03-12-1391, 05:58 بعد از ظهر
شمع خوب دنزو هست
بعد ngk
بعد بوش

keyvanjj
06-12-1391, 04:17 قبل از ظهر
کسی نمایندگی ngk رو میدونه کجاست؟
آیا همین سایته؟
خيابان ملت،‌ برج بهارستان (تهران خودروي قديم)‌، بلوك A،‌ واحد A33

- - - Updated - - -

کسی نمایندگی ngk رو میدونه کجاست؟
آیا همین سایته؟
خيابان ملت،‌ برج بهارستان (تهران خودروي قديم)‌، بلوك A،‌ واحد A33

keyvanjj
07-12-1391, 01:37 قبل از ظهر
upppp

- - - Updated - - -

upppp

ایلیا
07-12-1391, 07:18 قبل از ظهر
باید یه توک پا بیای چراغ برق ببینی خودشه یا نه. البته بیشتر شمع ماشین میفروشن تا موتور. اگه اومدی شمع موتورتم بیار اونجا ببین کدومش میخوره

جانسون
11-12-1391, 03:03 قبل از ظهر
و اما کلمه ایریدیوم یعنی یچیی؟؟؟ به شهاب سنگ که میخوره به کره یه زمین و از ترکش که با اسبته با زمین بوجودمیاد به اون سنگه میگم وازه ایریدیوم..... وکلا شمعهای سوزنی ایردیوم تمرکز بیشتری دارن تو احتراق موقه جرقه زدن نقطه گرمایه بالای دارن.... عکس دما و حرارته شو پیدا کنم فردا میزارم....

amo hosein
11-12-1391, 03:14 قبل از ظهر
و اما کلمه ایریدیوم یعنی یچیی؟؟؟ به شهاب سنگ که میخوره به کره یه زمین و از ترکش که با اسبته با زمین بوجودمیاد به اون سنگه میگم وازه ایریدیوم..... وکلا شمعهای سوزنی ایردیوم تمرکز بیشتری دارن تو احتراق موقه جرقه زدن نقطه گرمایه بالای دارن.... عکس دما و حرارته شو پیدا کنم فردا میزارم....
دنزو سوزنی هم ایردیومه؟

keyvanjj
11-12-1391, 03:37 قبل از ظهر
والا ما نصف مغازه های گمرک رو گشتیم شمع سوزنی ان جی کا پیدا نکردیم که نکردیم! انرژی و لیزر بود که تابلو بود چینی آشغاله! 7-8 تومن
آخر یه پلاتینیش رو گرفتم لاقل شمع چینی خودش رو بردارم! رو واسه خودش نوشته ال جی!

- - - Updated - - -

والا ما نصف مغازه های گمرک رو گشتیم شمع سوزنی ان جی کا پیدا نکردیم که نکردیم! انرژی و لیزر بود که تابلو بود چینی آشغاله! 7-8 تومن
آخر یه پلاتینیش رو گرفتم لاقل شمع چینی خودش رو بردارم! رو واسه خودش نوشته ال جی!

شایسته فر
11-12-1391, 09:57 قبل از ظهر
و فقط تو یک کشور وجود داره!!!
تو یه فیلم مشتند علمی می گفتش!!

جانسون
12-12-1391, 02:35 قبل از ظهر
حسین اره داداش دنسو و ان جی کا سوزنی اریدیوم هستند..

mili_007
26-12-1391, 05:39 بعد از ظهر
سلام دوستان. موتورم روشن نمیشه و وقتی روشن میشه بعد چند دیه خاموش میشه. به سر شمع نگاه کردم، دیدم با بدنه اتصالی میکنه و جرقه میزنه که باعث خاموش شدم موتور میشهو مشکل از چیه؟ بایستی شمع رو عوض کنم؟

شایسته فر
26-12-1391, 07:07 بعد از ظهر
وایرتو عوض کن!!! یا دورش لنت بپیچ

hosein_dig
26-12-1391, 07:42 بعد از ظهر
سلام
آقا من شمعممو عوض کنم تو سرعت ،شتاب و گرما موتور تاثیر داره؟
چی پیشنهاد میکنین ؟ قیمت؟

erfan.557
26-12-1391, 11:55 بعد از ظهر
سلام
آقا من شمعممو عوض کنم تو سرعت ،شتاب و گرما موتور تاثیر داره؟
چی پیشنهاد میکنین ؟ قیمت؟

بله عوض شه حتما بهتره ولی بستگی داره چی بندازی روش من ngkسوزنی روش انداختم خیلی بهتر شده . چون سوزنیی هس قدرت جرقه زنیش زیاده و بسیار تو شتابم موثر بود. ولی مشکلی که داره اینه که برق زیاد میگیره دنبال یه راهی برای تقویتم.

جانسون
28-12-1391, 12:11 بعد از ظهر
داداش عرفان تو دیگه چرا ؟؟ اون برقه زیادی که میگیره برا زنونته.... اولین باره میشنوم کسی میگه شمع شوزنی برق زیاد میگیره./// من هم رو اپاچیم هم رو هیوم هست این خبرا نیس درسته قدرته بالای داره تو جرقه زنیش ولی همون برقرو از باتری و بوبین میگیره.... اگه اونجوری باشه که مامی ددی باتری میاد جولو چشاش

- - - Updated - - -

داداش عرفان تو دیگه چرا ؟؟ اون برقه زیادی که میگیره برا زنونته.... اولین باره میشنوم کسی میگه شمع شوزنی برق زیاد میگیره./// من هم رو اپاچیم هم رو هیوم هست این خبرا نیس درسته قدرته بالای داره تو جرقه زنیش ولی همون برقرو از باتری و بوبین میگیره.... اگه اونجوری باشه که مامی ددی باتری میاد جولو چشاش

mehdidavodi
05-01-1392, 09:09 قبل از ظهر
براي اين موتور چه شمعي پيشنهاد دارين ؟؟؟ الان 8000 تا راه رفتم بايد تعويض شه ؟؟؟ :297:

اين شمع به نظرتون چطوره ؟؟؟‌
[Only registered and activated users can see links] 8%AF-0.9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%B1/CR9EIX-%D8%B4%D9%85%D8%B9-NGK-%D9%85%D8%AF%D9%84-CR9EIX/flypage.tpl.html

جانسون
05-01-1392, 11:45 بعد از ظهر
مهدی داودی جان ضمنه خوش امد گوی به این سایت ..... نه برادر رو 10000 تا شمعتو بازدید کن اگه فقط دوده گرفته با سمباته نرم تمیزش کن... اگه دیدی پلاتینش زیاد باز شده عوض کن یا 2 3 تقه اروم بزن بیاد سره جاش.... امروز شمع سی ار 9 ای ایکس ان جی کا ایریدیوم باز کردم سره وایرو گزاتم روش و با شمعو گرفتم نزدیگه بلوک سیلندر و استارت زدم چنان جرقه ای زد و خودمو برق گرفت 2 متر پردیم داد زدم بعدش خندم گرفت چه قدرته بالای داره این شمع... گفتم راضیم ازش...=))

hamed510
05-01-1392, 11:56 بعد از ظهر
عاغا یه سوال میپرسم خواهشا مسخره نکنین
برا سی جی چه شمعی ببندیم خوبه!؟

!NAVID!
06-01-1392, 01:30 قبل از ظهر
سلام
دوستان میشه رو موتور هم شمع ۲ یا ۳ یا ۴ پلاتینه بست؟

جانسون
06-01-1392, 01:50 قبل از ظهر
من تا 3 پلاتین دیدیم 4 پلاتینیم داریم ؟؟؟ رو موتور میشه بست جواب میدهه گفته داش کیا میگه 2 پلاتینه دنسو بندازید چنتا صفحه عقب تر بخونی هست

amo hosein
06-01-1392, 05:00 قبل از ظهر
با 15 تومن میشه یه شمع ژاپنی دنزو (اگه تلفظشو اشتبااه نگفته باشم)تهیه کرد که عالیه.من هم رو مگلی گذوشتم هم پالس.جواب میده.کاهش مصرف سوخت اما خیلی اندک و شتاب بیشتر اونم یکم بیشتر.

جانسون
06-01-1392, 03:13 بعد از ظهر
داش حسین 15 ت برا پارسال پیارسال بود الان همون شمع زیره 35 ت نیس ....منم رو اپاچیم از دنسو دنزو فرقی نداره =)) استفاده کردیم عالی بود ولی رو هیو شمعی که خوده سایت قطاعاته جانبیه هیو گفته بود استفاده کردم وااقعا خرکیه قدرتش جرقه زنیش دیشب به چشم دیدم.... جرقش پرتاب نمیشه و یه تیکه گرد مشه و تمرکز داره مثل این شوکر گوشیا که دیرینگ میزنه ... cr9 ix e در صورتی که فابریکه هیو cr8 e

!NAVID!
06-01-1392, 04:04 بعد از ظهر
بله شمع ۴ پلاتینه هم داربم
اینم عکسش

---------- Post added at ۰۳:۰۴ بعد از ظهر ---------- Previous post was at ۰۲:۱۵ بعد از ظهر ----------

کسی میدونه قیمت شمع ngkاصل ۴ پلاتینه یا ۳ پلاتینه سوزنی چنده

جانسون
06-01-1392, 04:20 بعد از ظهر
نوید سوزنی چند پالاتینه نداریم تا جایکه من میدونم این از 2 تا 4 پلاتین برا تمرگز احتراقه بهتر هست یعنی موقع گرمایه زیادی انجین شمع تمرکزشو از دست نمیده و به استالاح کمتر لش میشه ... یه سوزنی چینی بندازی رو موتورت جواب راندماتو میده... حالا جنس بهتر میخوای انجیکای سوزنی یا دنسو سوزنی من موقیعی که این شمعو گرفتم دکتر که تو محک کار مینه و کارش موتور سنگینه گفت این شمع برا هیو زیاده...و رو سنگین میندازن گفت یه جی پاور چینی سوزنی بندازی جواب میگیریه حالا خود دانی

!NAVID!
06-01-1392, 04:32 بعد از ظهر
یعنی من چند پلاتینه نندازم

amo hosein
06-01-1392, 04:33 بعد از ظهر
داش حسین 15 ت برا پارسال پیارسال بود الان همون شمع زیره 35 ت نیس ....منم رو اپاچیم از دنسو دنزو فرقی نداره =)) استفاده کردیم عالی بود ولی رو هیو شمعی که خوده سایت قطاعاته جانبیه هیو گفته بود استفاده کردم وااقعا خرکیه قدرتش جرقه زنیش دیشب به چشم دیدم.... جرقش پرتاب نمیشه و یه تیکه گرد مشه و تمرکز داره مثل این شوکر گوشیا که دیرینگ میزنه ... cr9 ix e در صورتی که فابریکه هیو cr8 e
داش علی داریوش گفت ا هنوز به مشتریامون 15 میدیم

جانسون
06-01-1392, 10:31 بعد از ظهر
داش حسین داریشس به...خندید اون از همه بالا تر میده چند روز پیش برا محمد شمع سوزنی دنسو میخواست قیمت گرفتم 45 رفتیم از عمده فروش دنسو 33 بزور گرفتم 2تا انداختیم رو پالسش اون مدل معمولی گفته.... 8 9 ت 15 بهت قیمت داده

K.I.A
06-01-1392, 11:01 بعد از ظهر
شمع سوزنی به جای الکترود ایریدیوم داره که رساناتره و پلاتین مشترک هست و فرقی ندارن باهم.

ابوالفضل دی اچ
07-01-1392, 09:01 بعد از ظهر
[QUOTE=firebird69;54576]دوستان اگه بخوام شمع سوزنی بگیرم واسه موتورم چه برندی خوبه و چه قیمتایی داره؟؟

در ضمن اصلا فرقی هست بین این شمع معمولی با سوزنی؟؟[/QUO سلام..اگه خاستی شمع تک پلاتینه بگیری حتما ngkبگیر من امروز یکی گرفتم نفس موتورم باز شده قیمتشم مناسبه 5 هزار ژاپنیه دیگه نیاز به تعریفم نداره:24::7tir::22::icon_pf _96_:

masoudrider
08-01-1392, 11:17 قبل از ظهر
با سلام دوستان میشه لطف کنید یه بار دیگه عکس شمع سوزنی ایریدیوم رو بزارید عکسهای قبلی برای من باز نمیشه.ممنون از دوستان گلم

mehdidavodi
08-01-1392, 11:18 قبل از ظهر
ممنون جانسون جان :flower4: ؛ فقط چند تا عوضش كنم ؟؟؟
اين شمعي كه گفتي مدلشم ميگي ؟؟؟؟
به وسيله منم ميخوره آيا ؟؟؟؟؟؟

02109002
08-01-1392, 01:24 بعد از ظهر
با سلام دوستان میشه لطف کنید یه بار دیگه عکس شمع سوزنی ایریدیوم رو بزارید عکسهای قبلی برای من باز نمیشه.ممنون از دوستان گلم

مارک Denso

جانسون
08-01-1392, 01:32 بعد از ظهر

مهدی جان شمعتو باز کردی ببین چه کدی روش نوشته بگو تا بگم چه مدلی میخوره...

مارک دنسو و ان جی کا عالین ولی بگو برا راکز میخوام خودشون کدشو میدون....

رو 20000 تا تمیز کنی خوبه یا 30000تا عوض کنی بهتره

- - - Updated - - -

مهدی جان شمعتو باز کردی ببین چه کدی روش نوشته بگو تا بگم چه مدلی میخوره...

مارک دنسو و ان جی کا عالین ولی بگو برا راکز میخوام خودشون کدشو میدون....

رو 20000 تا تمیز کنی خوبه یا 30000تا عوض کنی بهتره

amir74
08-01-1392, 03:11 بعد از ظهر
من دیروز 2تا ان جی کا واسه سی جی دوستان گرفتم تعویض که کردیم سوار شدیم موتور مثل پالس بی صدا شده بود خیلی نرم گاز می خورد حتی لرزش موتور هم کمتر شده بود.دونه ای 5500

جانسون
08-01-1392, 03:19 بعد از ظهر
دقیقا همینه..... من رو اپاچی شمع دنسو سوزنی انداختم لرزش کوتر شده بود صدا اگزوزم بم تر تازه شمعه خودش

بوش ار 6 2 پلاتینه بود ...

- - - Updated - - -

دقیقا همینه..... من رو اپاچی شمع دنسو سوزنی انداختم لرزش کوتر شده بود صدا اگزوزم بم تر تازه شمعه خودش

بوش ار 6 2 پلاتینه بود ...

رسولی
14-01-1392, 07:57 بعد از ظهر
دوستان امروز برای اپاچییم یه شمع سوزنی ngk خریدم احساس میکنم موتور از قبل گرم تر کار میکنه و صدای اگزوز هم بم تر شده کدش هم این بود cr8egp 3596 شمع قبلی خودش هم بوش r6 دوپلاتینه بود .این شمعه به درد اپاچی میخوره یا نه بعدا باعث ایجاد مشکل میشه؟

amir74
14-01-1392, 08:36 بعد از ظهر
چند گرفتید؟

farshid37
14-01-1392, 08:45 بعد از ظهر
کد شمع موتور ریجو رو تو دفترچه اش که البته مربوط به مدل استاندارد 125 سی سی هست ngk r cr8e نوشته. به نظرتون با توجه به افزایش حجم ریجوهای موجود در ایران به 183 یا 200 سی سی همین شماره مناسبه؟ چه شمع سوزنی می شه جاش انداخت؟
ظاهرا شمع سوزنی معادلش ngk r cr8eix هست. کسی می دونه کجا می شه پیداش کرد؟

جانسون
14-01-1392, 09:49 بعد از ظهر
دوستان امروز برای اپاچییم یه شمع سوزنی ngk خریدم احساس میکنم موتور از قبل گرم تر کار میکنه و صدای اگزوز هم بم تر شده کدش هم این بود cr8egp 3596 شمع قبلی خودش هم بوش r6 دوپلاتینه بود .این شمعه به درد اپاچی میخوره یا نه بعدا باعث ایجاد مشکل میشه؟

من هم رو اپاچی خودم دنسو سوزنی انداختم...

هم و هم رو اپاچی داشم عرفان سوزنی ان جی کا اندا ختیم... کاملا حس میشه گاز خوره موتور...... تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتیم....

برا گرمایه انجیتم میتشو کاتالیزو در بیاری...

- - - Updated - - -

کد شمع موتور ریجو رو تو دفترچه اش که البته مربوط به مدل استاندارد 125 سی سی هست ngk r cr8e نوشته. به نظرتون با توجه به افزایش حجم ریجوهای موجود در ایران به 183 یا 200 سی سی همین شماره مناسبه؟ چه شمع سوزنی می شه جاش انداخت؟

فرشید جان این شمع خیلی عالیه و رو موتورت جواب میده این نوع استاندارد هست....

من رو هیو شمع
ngk r cr9eix انداختم.... نوع گرم هست ..... و پایش از این مدل 8 بلند تر یکمی که تمرکز جرقه زنی تو گرمایه بالایه انجین کم نمیشه......

flower
14-01-1392, 09:53 بعد از ظهر
من مارک ngk ایریدیوم سوزنی انداختم 2 ساله چون اکتان بنزین ایران پاینه از این شمع استفاده می کنم وقتی شمع را باز می کنم برای سرویس اطرافش دوده نداره اما با شمع خودش مقداری دوده جمع می شد در ضمن مقداری مصرف بنزین کمتر شده راندمان انجین بهتر شده ولی تو سرعت تاثیری نداره .

رسولی
14-01-1392, 09:56 بعد از ظهر
شمع ngk رو 24 گرفتم.

repsol god
14-01-1392, 10:25 بعد از ظهر
اقا شمع سوزنی واسه cdi 125 خوبه؟چه مارکی؟چنده؟مرسییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییی:happy 4::happy4:

farshid37
14-01-1392, 10:31 بعد از ظهر
من هم رو اپاچی خودم دنسو سوزنی انداختم...

هم و هم رو اپاچی داشم عرفان سوزنی ان جی کا اندا ختیم... کاملا حس میشه گاز خوره موتور...... تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتیم....

برا گرمایه انجیتم میتشو کاتالیزو در بیاری...

- - - Updated - - -

فرشید جان این شمع خیلی عالیه و رو موتورت جواب میده این نوع استاندارد هست....

من رو هیو شمع
ngk r cr9eix انداختم.... نوع گرم هست ..... و پایش از این مدل 8 بلند تر یکمی که تمرکز جرقه زنی تو گرمایه بالایه انجین کم نمیشه......

می شه بفرمایید چند و از کجا گرفتید؟ فکر می کنید ngk r cr8eix هم داشته باشه؟

farshad 54
14-01-1392, 10:50 بعد از ظهر
درود

دوستان برای پالس 220 شمع سوزنی چی بندازم بهتره ؟

ایریدیوم یا پلاتینیوم ؟

چه مارکی ؟ چند ؟

ممنون - موفق باشید

جانسون
15-01-1392, 03:08 بعد از ظهر
من 1 ماه پیش براعرفان گرفتم 18 ت

- - - Updated - - -

سوزنی برا سی جی 7 8 ت هست تا 11 ت مارک تاپ اف دی هست سوزنی

erfan.557
15-01-1392, 03:28 بعد از ظهر
درود

دوستان برای پالس 220 شمع سوزنی چی بندازم بهتره ؟

ایریدیوم یا پلاتینیوم ؟

چه مارکی ؟ چند ؟

ممنون - موفق باشید

خیلی فرق نداره همین که سوزنی باشه عالیه ولی من ngk انداختم باور نکردنی موتورم گاز میخوره البت خوب کاتالیز هم در اوردم.

!NAVID!
15-01-1392, 03:29 بعد از ظهر
کدوم یکی از این شمع هایی که این زیر میگم برای rkv خوبه
ngk d7ea
rapido d8ea
cookma d(...)tc
این(...) که تو شمع اخری هست یه عدده که مخدوش شده
کدومش خوبه؟

جانسون
15-01-1392, 05:10 بعد از ظهر
من از گمروک گرفتم و الان قیمته سی ار 9 سوزنی ان جی کا حدود 4 تا 45 ت .....

سی ار 8 سوزنی ان جی کا از ای ایکس نیسکه رو اپاچی اانداختم 18 ت بود الان فک کنم شده 24 تو این حدود و لی
سی ار 8 ای ایکس من ندیدم داشته باشن چون 9 هست و 8 این مدل کد اپاچی همون شمع هم راندمان موتوره شما
جوابه رو هیو هم جوابه و سی ار 9 برا 400 به بالا استفاده میشه به خاطره گرمایه زیادی... که من مخم تعطیله یکم 9 گرفتم :دی

---------- Post added at ۰۱:۴۰ قبل از ظهر ---------- Previous post was at ۰۱:۱۰ قبل از ظهر ----------

نوید جان کد شمع شما مثل سی جیه .... اینای که گفتی و ننداز اگه شمع خوب میخوای سوزنی تاپ و اف دی هست.. برا موتورت باز بگرد ببین کدومشن کیفیتش بهتر انظر من جفتشونم خوبن مثل ان جی کا دنسو .... اوقت تاثیرشو حس میکنی.....

!NAVID!
15-01-1392, 05:15 بعد از ظهر
من خودم میخوام ۲ ۳ یا ۴ پلاتینه بندازم
اگه پیدا نکردم حتما سوزنی میخرم
اگه سوزنی هم پیدا نکردم
چه مارکی و چه کدی بندازم

- - - Updated - - -

راستی این ان جی کا مال سی جی ژاپنیم بود که باز کرده بودم :دی
الان هم از رو ار کی وی باز کردم :دی

جانسون
15-01-1392, 06:07 بعد از ظهر
کدش d 8 e a نظره منو میخوای سوزنی بنداز رو از چند پلاتینه جوابه سوزنی نمیگیری بهتم توضیح دادم...چرا .... ان جی کا هم قیمتش از 8 ت جاپونی هم زده ....برا فابریکه اپاچی ار جی 6 2 پلاتینس ولی وقتی سوزنی انداختم روش از رو به اون رو شد وقتی بک فایرر میزدیم بکس میگفتن برا شمع ته چون قدرتش زیاده.....

!NAVID!
15-01-1392, 08:06 بعد از ظهر
باشه پس قید چند پلاتینه رو زدم اما برای امتحان ماله ماشینو باز میکنم میزنم درجا کار میکنه ببینم چه جوریه
بعدش باز میکنم میرم یه سوزنی میخرم
d 8 e a مال سوزنی بود؟

جانسون
15-01-1392, 08:31 بعد از ظهر
نوید جان گل پسر گوش کن یکم با دقت تر بخون عزیزم..... کد شمع موتورت d8ea بگو سوزنی ایریدیم با این کد میخوام اکی شد ؟؟ این کد برا شمع موتورت نه کد سوزنی بودنش

!NAVID!
15-01-1392, 08:36 بعد از ظهر
ببخشید حواسم پرته
اگه با این کد نبود چی؟

جانسون
15-01-1392, 09:10 بعد از ظهر
هسسسسسسسسسسسسسسسست عزیزم :دی این کد شمع برا سی جی هم استفاده میشه .. برا روبین 200 و کثیر 150 ...موتور های چینیه این کده اکثرا

!NAVID!
15-01-1392, 09:12 بعد از ظهر
داداش تو شهری که بری بگی خورشیدی دارین بگن خورشیدی چی هست پیدا نمیشه :دی
اگرم بشه سخته :دی

soleymani
18-01-1392, 10:36 قبل از ظهر
موتور هندا رو وقتی طی مسافتی که می ری وقتی موتور رو گازش رو ول می کنی و سوئیچ رو می بندی و باز می کنی
صدای انفجار از اگزوز خارج می شه
چند تا شمع مختلف هم امتحان کردم با دهانه های مختلف باز هم همین طوری هست

به موتور سازی یه چند ماه پیش نشون دادم برداشت یه سیم از قسمت زیر باطری که از برق می یاد وصل کرد به بدنه موتور
ولی بازم تاثیری نداشت

alireza.gsx
18-01-1392, 11:12 قبل از ظهر
دوستان شمع اصلي براي 125 چي خوبه؟ فقط جنس اصلي باشه
چطور بايد تشخيص داد ؟

02109002
18-01-1392, 11:16 قبل از ظهر
دوستان شمع اصلي براي 125 چي خوبه؟ فقط جنس اصلي باشه
چطور بايد تشخيص داد ؟
ngk اگه پیدا کردی

راپیدو و انرژی هم خوبه

alireza.gsx
18-01-1392, 11:21 قبل از ظهر
گمرك همه ميگن ان جي كا جنس اصلي هستش اما همشون تقلبي هست
قيمت رپيدو و انرژي چقدره ؟

02109002
18-01-1392, 11:44 قبل از ظهر
قيمت رپيدو و انرژي چقدره ؟

قیمت دقیق ندارم

باید حدود 5 تومن باشه

masoudrider
18-01-1392, 11:59 قبل از ظهر
سلام دوستان شیرازی کجا میشه شمع سوزنی ایریدیوم برای سی جی گیر اورد؛اگه بلدین آدرس بدین؛ممنون

alireza.gsx
18-01-1392, 12:31 بعد از ظهر
و قيمت ان جي كا اصلي چقدره ؟
از كجا بايد فهميد اصلي هستش؟

02109002
18-01-1392, 12:43 بعد از ظهر
و قيمت ان جي كا اصلي چقدره ؟
از كجا بايد فهميد اصلي هستش؟
متاسفانه اطلاع ندارم

soleymani
19-01-1392, 11:35 بعد از ظهر
موتور هندا رو وقتی طی مسافتی که می ری وقتی موتور رو گازش رو ول می کنی و سوئیچ رو می بندی و باز می کنی
صدای انفجار از اگزوز خارج می شه
چند تا شمع مختلف هم امتحان کردم با دهانه های مختلف باز هم همین طوری هست

به موتور سازی یه چند ماه پیش نشون دادم برداشت یه سیم از قسمت زیر باطری که از برق می یاد وصل کرد به بدنه موتور
ولی بازم تاثیری نداشت

کسی یه کمکی نمی کنه؟؟؟

جانسون
20-01-1392, 12:38 قبل از ظهر
سلیمانی جا ن اون چیزی شما میگی طبیعیه و بهش میگم بک فایر .... برا اپاچی یا روان یا..... تو دوره بالا قطع کن وصل کنوو بزنی تقو توق میکنه که اتیش از اگزوز در میاد... پس طبیعیه..... سی جی با چرخوندن کیلید اینجوری میشه... و دیلیشم اینه تو دره بالا گازو گرفتی ولی برق و قط مینه بینزین میاد تو کار براتو انجین... و با وصل کردنه برق که شم جرقه میزنه از اگزوز میاد بیرون و احتراق قوی انجام میشه پیشنهاد میکنم زیاد این کارو نکنید چون شاتون رینگو پیستون به گاج میره...

farshid37
14-02-1392, 09:56 بعد از ظهر
من می خوام برای موتورم شمع سوزنی یا پلاتینیومی بگیرم. تو اینترنت دو جا مدل پلاتینیومی ngk رو دارند. که کدش cr8egp هست:
[Only registered and activated users can see links] ... Cr8egp.jpg ([Only registered and activated users can see links])
یکی از سایت ها تو کار فروش لوازم موتور و دیگری ظاهرا تو کار شمع هست. عکس های تو دو سایت که بالا گذاشتم شبیه هم هست ولی یکیشون دونه ای 20-25 می ده یکیشون 60-70 و اونی که گرونتر می ده مدل ایریدیومی با کد cr9eix هم داره که حدود 80 می ده دونه ای البته برای موتورم cr8eix توصیه شده ولی فروشنده در تماس تلفنی می گفت که این مشکلی نداره و حتی بهتره چون در برابر گرما مقاومتره. اما سوالات من:
به نظرتون اونی که ارزون می ده جنسش تقلبیه یا اونی که گرون می ده گرون فروش هست؟
قیمت بازار رو کسی داره؟ کسی تازگی این نئع شمع خریده؟
اگه به جای کد 8 از کد 9 استفاده کنم مشکلی نداره؟
کلا تو سایت ها ندیدم برای موتورم پلاتینیومی معرفی شده باشه یا معمولی بوده یا ایریدیومی. به نظرتون پلاتینیومی خوبه؟ مشکلی نداره؟
ممنون از راهنمایی دوستان.

alireza.gsx
15-02-1392, 12:32 قبل از ظهر

اين شمع اصلي هست و قيمتش بسيار مناسبه
شمع ديگه قيمتش خيلي بالاست

farshid37
20-02-1392, 04:55 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون من هم از همون سایت که ارزون می داد یک دست گرفتم با هزینه پست حدودا دونه ای 25 در اومد. 2 روز رو موتور به نظرم موتور بهتر کار می کنه و دیگه ترقه هم نمی زنه. فروشنده در تماس تلفنی گغت اگه شمع فابریک دوده زده بود وقتی پلاتینی انداختی بده تنظیم کنند و مصرف سوخت رو بیارند پایین. شمع قبلی دهانه و سرش دوده داشت. به نظرتون لازمه کاربرات تنظیم بشه؟ در ضمن چون اضافه دارم با همین قیمت خرید اگه کسی خواست یکی یا دو تاشو می تونم تقدیم کنم. البته اینم بگم گه هر چی گشتم تو سایت ngk نین مدلی نبود. یا خاص آسیا تولید می شه و یا خیلی هم اصل نیست. هرچند فعلا من راضی هستم از عملکردش.

alireza.gsx
20-02-1392, 05:03 بعد از ظهر
بله الان بده كارب رو تنظيم كنند و چون سر شمع دوده زده بايد مصرف كم بشه اين بنده خدايي كه ازش جنس خريديد آقاي باقري هستند و بهترين جنس هاي بازار را دارند اگر شمع اصلي نبود حتما بهتون ميگفت . كلاً آدم با وجداني هستند ايشون چندتا عكس دقيق و با كيفيت از شمع بزاريد لطفا

farshid37
20-02-1392, 06:08 بعد از ظهر
درسته ایشون برخورد خوبی داشتند. عکس شمع قبلی رو هم میزارم البته با دستمال پاکش کردم قبلا. زیاد دوده نداشت بیشتر سیاه شده:

fazm
20-02-1392, 07:26 بعد از ظهر
من یک شمع 3 پل.... سوزنی خریدم یک پلتشو شکستم مشکلی پیش نمیاد واسه موتور؟؟؟

farshid37
20-02-1392, 08:46 بعد از ظهر
بعید می دونم سوزنی 3 الکتروده موجود باشه. احتمالا شمع معمولی هست. اگه 2 الکترود دیگه سالم باشه احتمالا مشکلی ایجاد نشه.

fazm
20-02-1392, 09:18 بعد از ظهر
خیر سوزنیه.جدیده.یکیشو شکستم.

masoudrider
27-02-1392, 12:30 بعد از ظهر
سلام دوستان گلم میخواستم بدونم میزان باز یا بسته بودن دهنه ی شمع چه تاثیری میتونه روی مصرف سوخت و خوب گاز خوردن موتور داشته باشه؟؟؟ منتظر جوابهاتون هستم

farshid37
27-02-1392, 12:39 بعد از ظهر
معمولا تو دفترچه موتورتون می نویسه که فاصله باید چقدر باشه. اگه تنظیم نباشه ممکنه احتراق ناقص صورت بگیره و راندمان موتور بیاد پایین. فکر می کنم در مورد شمع های سوزنی فیلر گیری لازم نیست چون حتی اگه فاصله بیشتر باشه باز هم جرقه زده شده و احتراق درون موتور صورت می گیره.

(ABBAS)
27-02-1392, 01:49 بعد از ظهر
دوستان یه راهنمایی کنن شمع سوزنی چه فرقی باشمع معمولی داره ؟ وچه تغییراتی ایجادمیکنه ؟؟یه سوال دیگه اینکه میشه ازین شمع روی 70 cc انداخت ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟ وقیمتش چهقدره و توگمرک گیرمیاد؟ببخشید که زیاد سوال کردم...........

farshid37
27-02-1392, 07:41 بعد از ظهر
شمع های سوزنی دو دسته اند. پلاتینی و ایریدومی که ایرودمی ها گرونتر هستند و عمرشون هم بیشتره. در کل عمر بیشتر شمع های سوزنی یک امتیاز و جرقه بزرگتری که ایجاد می کنند و می تونه منجر به احتراق بهتر بشه امتیاز دیگه شون هست. البته نباید خیلی در مورد برتریشون غلو کرد. شما بر اساس شماره شمع فابریکت باید دنبال معادل سوزنیش بگردید و سعی کنید نمونه اصلی و از مارک معتبر تهیه کنید. تفاوت ظاهریشون هم نازک تر بودن میله وسط شمع هست.

flower
28-02-1392, 09:47 قبل از ظهر
از همه مهمتر اینه به دلیل پائین بودن اکتان بنزین ایران بهتره شمع سوزنی باشه تا احتراق کمی بهتر بشه موتور کمتر ناک بزنه

farshid37
28-02-1392, 10:36 قبل از ظهر
از وقتی سوزنی انداختم صدای ترقه مانندی که از موتور موقع تخته گاز میومد قطع شده. حس می کنم موتور تو درجا هم بهتر گار می کنه. شمع قبلیم سیاه شده بود و خوب کار نمی کرد.

mehdidavodi
11-05-1392, 09:02 قبل از ظهر
سلام براي شمع bosch ur5dc چه جايگزيني بذارم بهتره ؟
ترجيحا ميخوام سوزني ايريديوم باشه :retarded:

masoudrider
04-07-1392, 04:42 بعد از ظهر
سلام دوستان میخواستم بدونم بهترین مارک شمع سوزنی چه مارکیه؟ دنزوبهتره یا ان جی کا یا اگه مارک بهتری هست معرفی کنید.

K.I.A
04-07-1392, 04:46 بعد از ظهر
دنزو ایریدیوم بهترین سوزنی هست .

alireza.gsx
02-09-1392, 04:38 قبل از ظهر
دوستان شمع Made IN NSP ساخت کجاست ؟ 2 پلاتینه!

foadnnsj
10-09-1392, 06:22 بعد از ظهر
دوستان میشه بگین آمیکو 250 چه نوع شمعی میخوره؟؟؟

میخوام سوزنیش کنم چه مدلی باید براش بخرم؟ممنون

soleymani
11-09-1392, 11:01 بعد از ظهر
دوستان این شمع رو دارم من و اصل هست
چندین ساله دارم
می شه روی آپاچی بست
پایه کوتاه هست
اگه آره که بگید
اگه نه که بگید برای استفاده برای چه وسیله ای هست؟
34116

h0ssein
11-09-1392, 11:21 بعد از ظهر
آپاچی مگه شمع پایه بلند نمیخوره؟:297: اینو که نمیشه رو آپاچ بست !!!!!!!!!!!:297: هیچ شمعی مثل دوپلاتینه رو آپاچ خوب جواب نمیده البت به جز سوزنی...:98:

foadnnsj
12-09-1392, 05:24 بعد از ظهر
دوستان میشه بگین سوزوکی آمیکو چه شمعی میخوره؟برم بخرم به گم چی میخوام؟؟؟ پایه کوتاه؟بلند؟ چی؟

alireza.gsx
13-09-1392, 10:31 قبل از ظهر
دوستان شمع Made IN NSP ساخت کجاست ؟ 2 پلاتینه!

کسی نمیدونه ؟

farshid37
13-09-1392, 02:39 بعد از ظهر
مطمئینید made in هست و made by نیست؟ به نظر میاد اسم شرکت باید باشه.

alireza.gsx
14-09-1392, 12:14 قبل از ظهر
نه آقا فرشید دوپلاتینه نارجی هست به نظر بسیار با کیفیته
روش هم زده made in nsp

:au:

foadnnsj
14-09-1392, 05:27 بعد از ظهر
اقا یکی جواب مارو هم بده لطفا!!!!

آمیکو 250 چه نوع شمعی میخورررررررررررهههههههههه هههههههه؟؟؟

foadnnsj
20-09-1392, 07:22 بعد از ظهر
دوستان شمع TIP oem چطوره؟سوزنیشو خریدم!

mehdizarei
28-11-1392, 09:40 بعد از ظهر
دوستان این شمع رو دارم من و اصل هست
چندین ساله دارم
می شه روی آپاچی بست
پایه کوتاه هست
اگه آره که بگید
اگه نه که بگید برای استفاده برای چه وسیله ای هست؟
34116فکرکنم برای قایقهای موتوری که دوزمانه هستند استفاده میشه.

amin8speed
29-11-1392, 01:54 بعد از ظهر
دوستان شمع TIP oem چطوره؟سوزنیشو خریدم!

داداش من نشنیدم ولی به نظرم همون شمع فابریک خوبه سوزنی هم باس ngk یا یه مارک درست میخریدی

erfan.557
30-11-1392, 12:56 بعد از ظهر
cr9 قیمت ندارین من 25 پیدا کردم.

Arman-GT
30-11-1392, 10:25 بعد از ظهر
دوستانی که شمع سوزنی ایردیوم و پیشنهاد میکنید برای هیوسانگ و روی موتور بستید یکم راجبش توضیح بدید ممنون میشم که واقعا کارایی داره ( احتراق بهتر ، نرم تر کار کردن انجین و... ) یا فقط پول رو بابت سوزنی بودنش باید داد!؟

در ضمن دوستانی که تجربه استفاده کردن از شمع های مختلف رو دارن سوزنی ngk رو پیشنهاد میدن یا سوزنی ایردیوم دنزو؟!

erfan.557
30-11-1392, 10:46 بعد از ظهر
من سوزنی رو اپاچیرو با فابریکش فرقشو احساس کردم 100در صد هم رو هیو تاثیر میزاره.
مال من NGK بود.
یکی از بچه ها CR9 انداخته بود رو هیو میگف خوبه بک فایرایه قشنگی هم با ARROW میزد:sad:

Darken
07-01-1393, 02:10 قبل از ظهر
دوستان سلام براي پالس ٢٠٠ چه. شمع سوزني بگيرم خوبه؟؟؟؟ممنونم

AHMAD47
14-02-1393, 04:34 بعد از ظهر
حجم موتور تاثیری تو انتخاب شمع داره؟:26:

Alireza.BMW
14-02-1393, 05:08 بعد از ظهر
دوستان سلام براي پالس ٢٠٠ چه. شمع سوزني بگيرم خوبه؟؟؟؟ممنونم

اول دنسوی اصلی بعد ان جی کا...حدود 50 قیمتشه یکی از دوستام با نام کاربری amirkhfan68 از آقای نیما نادری عزیز تهیه کردن شمع دنسوی اصل بسیار عالیه روی موتور خوب جواب داده

- - - Updated - - -

حجم موتور تاثیری تو انتخاب شمع داره؟:26:

آره تاثیر داره مثلا شما میری 50تومن پول شمع برای ویو یا سی جی که تاثیری روش نداره بدی؟

mehdidavodi
17-02-1393, 09:11 قبل از ظهر
سلام
موتورم تی وی اس راکز هست و تا حالا باهاش 16 تا راه رفتم باید شمعش عوض بشه ؟!
حس میکنم یکم نفسش کمه آخه !!!
شمع فابریکش bosch ur5dc هست چی جایگزیزنش خوبه لطفا حدود قیمت هم بگید ؟

Alireza.BMW
17-02-1393, 09:20 قبل از ظهر
دنسو و ان جی کا اگه مدلی باشه به تی وی اس بخوره شمع های خوبین...تک پلت اصلیش بین 6الی 7تومنه

- - - Updated - - -

سوزنیم هست که حدود 40الی 50 تومنه

MoeinMotori
24-02-1393, 12:19 بعد از ظهر
سلام دوستان،

کسی هست شمع مدل ngk d8ea از نوع سوزنی ایریدیوم داشته باشه واسم بفرسته؟

Alireza.BMW
24-02-1393, 07:41 بعد از ظهر
به آقای نیما نادری پ خ بده ایشون دارن برات میفرستن

ata313
27-01-1394, 06:48 بعد از ظهر
سلام
تو صفحات اول خوندم که شمع موتور رو باید از روی جدول بازه حرارتی موتور انتخاب کرد !!!! خب بازه حرارتی موتور رو از کجا بفهمم ؟

ata313
28-01-1394, 08:11 قبل از ظهر
کسی نیس جواب منو بده ؟

مهدی63.
13-02-1394, 04:31 قبل از ظهر
سلام واسه tvsراکز125چه شمعی مناسبه؟از کجا باید تهیه کنم؟من اصفهانم اگه کسی شماره داره واسم بزاره وکلا درباره شمع tvs راهنماییم کنه...ممنون

VAHID
13-02-1394, 12:16 بعد از ظهر
سلام
تو صفحات اول خوندم که شمع موتور رو باید از روی جدول بازه حرارتی موتور انتخاب کرد !!!! خب بازه حرارتی موتور رو از کجا بفهمم ؟

دوست عزیز خیلی خودت رو درگیر این چیزا نکن.موتور ایرانی و چینی و هندی این چیزا خیلی براش فرقی نمیکنه.شمع فابریک رو استفاده کنید.

جهت اطلاع

یکی از مهمترین وظایف شمع خودرو به غیر از جرقه زنی انتقال حرارت مناسب گرما از درون اتاق انفجار به بیرون می باشد.
همانطور که از عکس پیداست این حرارت بیشتراز طریق رزوه ها که با ناحیه سر سیلندر در تماس است به بیرون هدایت می گردد،مقدار باقیمانده از طریق هسته مرکزی به بیرون اتاقک انفجار انتقال می یابد.
به شمعی که حرارت را سریعا انتقال می دهد شمع سرد و به شمعی که کند تر حرارت را انتقال داده و مقداری از حرارت را در خود نگه می دارد شمع گرم اطلاق می گردد.معمولا کارخانجات یک بازه عددی برای نمایش این خاصیت تعریف می کنند.
شمع های سرد اصولا در موتور های با ضریب تراکم بالا مثل موتور های توربو و موتور های به شدت تقویت شده کاربرد دارند چراکه همواره در دور های بالا کار کرده و احتمال دوده گرفتن شمع در آنها پایین است.
شمع های گرم معمولا برای خودرو های استاندارد که هم در دور های پایین مثل ترافیک های روزمره و هم در دور های بالا مثل جاده کار می کنند مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از مشخصات شمع خوب و مناسب برای یک موتور این است که سر شمع که در اتاق انفجار قرار می گیرد در دمای بهینه بماند.

دمای بهینه دمائیست که شمع موجب شعله ور شدن پیش از موقع ( PRE IGNITION)تعیین شده بنزین نگردد. همچنین با داشتن دمای کافی امکان سوزاندن کربنهای نسوخته و ناخالصی های موجود در سوخت که بر روی خود شمعمی نشیند را داشته و عمل خود تمیز کردن یا SELF CLEANING ر ا به خوبی انجام دهد.این دما همانطور که در نمودار پیداست بین 450 تا 850 درج سانتیگراد برای خودرو های بنزینی قرار دارد. در صورت انجام نشدن این عمل به طور مناسب پس از مدتی شمع دوده زده و امکان جرقه زنی از آن صلب می شود. یکی از مضر ترین اتفاقاتی که در موتور یک خودرو رخ می دهد پدیده خوداشتعالی است که در اثر استفاده از شمع نامناسب،بنزین با اکتان پایین و مناسب نبودن بنزین ،تنظیم غلط موتور ،ضریب تراکم بیش از حد بالا رخ می دهد.این پدیده خودرا به صورت ضربه های توام با صدای شدید (KNOCK) نشان داده و موجب صدمات بسیار شدیدی به موتور می گردد. این اتفاق بدلیل فشار آمدن بر روی پیستون قبل از شروع سیکل قدرت سیلندر است که گاها باعث شکستن اجزای متحرک موتور می گردد.

مهدی63.
13-02-1394, 08:44 بعد از ظهر
ممنون بابت جوابتون

شیور
06-03-1394, 05:25 بعد از ظهر
دوستان شمع اصلی پالس ns معادل سوزنیش ngk چه کدی میشه؟؟؟؟؟؟؟

erfi.747
12-04-1394, 01:09 بعد از ظهر
دوستان کسی میدونه که شمع NGK سوزنی ایریدیوم اصلی رو از کجا میشه گیر آورد ؟؟؟ به پالس هم میخوره ؟؟؟ به نظر شما با تعویض شمع تفاوتی ایجاد میشه تو پالس 220 ؟؟؟

Kamal 69
03-05-1394, 03:27 بعد از ظهر
دوستان کسی میدونه که شمع NGK سوزنی ایریدیوم اصلی رو از کجا میشه گیر آورد ؟؟؟ به پالس هم میخوره ؟؟؟ به نظر شما با تعویض شمع تفاوتی ایجاد میشه تو پالس 220 ؟؟؟

سلام دوست عزیز شمعهای NGK اکثرا تقلبی اند و به نظر من دنبال شمع سوزنی نگرد شمع سوزنی روی موتور کارکردش با شمع معمولی یکیست در ضمن شمع سوزنی خیلی زودتر خراب میشه و با کمی دوده گرفتن جرقه رو به بغل و به دیواره ها میزنه و باعث بد کار کردن و لرزش موتور میشه یک شمع معمولی خوب مثل DENSO بگیر آسوده خاطر باش. کوچیک شما کمال

flower
03-05-1394, 10:22 بعد از ظهر
هر چه تکنولوژی جدید باشه بهتره شمع سوزنی تو هر موتوری انداختم از کارکردش راضی بودم به علت پایین بودن کیفیت بنزین شمع سوزنی جبران می کنه هر کسی یه نظری داره منم تجربه خودم را گفتم چند مورد داشتم موتور ریپ می زد بخصوص تو زمستون با نصب شمع سوزنی مشکل حل شد بخصوص برای موتورهای کاربراتی خیلی بهتره .

mohamad.gh
04-05-1394, 07:33 قبل از ظهر
هر چه تکنولوژی جدید باشه بهتره شمع سوزنی تو هر موتوری انداختم از کارکردش راضی بودم به علت پایین بودن کیفیت بنزین شمع سوزنی جبران می کنه هر کسی یه نظری داره منم تجربه خودم را گفتم چند مورد داشتم موتور ریپ می زد بخصوص تو زمستون با نصب شمع سوزنی مشکل حل شد بخصوص برای موتورهای کاربراتی خیلی بهتره .

منم رو آپاچی انداخته بودم زمستون موتور راحت روشن میشد ، انجین سرحالتر بود . دو سال پیش ngk 13000 گرفتم دیروز زنگ زدم ساری یکی از دوستان داره 20 تومن ، ایشالا انداختم رو ان اس نتیجه رو همبن جا میزارم . شاد باشین

Abdollah.r075
04-05-1394, 10:02 قبل از ظهر
تغيير فرمون پالس ٢٠٠
س دوستان در مورد عوض كردن فرمون پالس ٢٠٠ يه جندتا سوال داشتم
١.عوض كردنش جه قدر هزينه ميخواد؟
٢.جه مدل فرمون ها موجود هست تا روش بندازم ؟
٣.به جز خود فرمون جه جيز هايي رو توش عوض كنم؟
به نظر شما أيا ارزش عوض كردنشو رو داره ( نظر شخصي شما)

erfi.747
04-05-1394, 08:35 بعد از ظهر
تغيير فرمون پالس ٢٠٠
دوست عزیز لطف کنید سوالتون رو در تاپیک مربوطه بپرسید ..

VAHID
04-05-1394, 10:16 بعد از ظهر
تغيير فرمون پالس ٢٠٠

کاربر محترم قبلا بهتون اخطار دادم که سوالتون رو تو چند تا تاپیک اونم بی ربط مطرح نکنید

تو تاپیک پالس 200 پرسیدید اگر کسی بتونه شما رو راهنمایی میکنه

Abdollah.r075
04-05-1394, 10:39 بعد از ظهر
اخر اقا وحيد اون تايپك كسي توش هيج جوابي نمي داد من نمي دونم تو جه تايپكي يوم تا جواب بدن لطف كنيد ادرس يه تايپك فعال رو بديد . ممنون

Kamal 69
05-05-1394, 10:26 قبل از ظهر

سلام خدمت تمامی دوستان مخصوصا شما که همشهری هستید در مورد شمع سوزنی من تجربه ای رو که داشتم نوشتم من شمع سوزنی جترو دو بار خریدم انداختم راضی نبودم به احتمال زیاد شمعشون بی کیفیت بوده آخه جترو چند وقتیه که لوازم بی کیفیت و ارزون زیاد میاره مثل ترانزیستور CDI هاش که روش نوشته جترو طلایی که باعث لگد هندل میشه و همینطور صفحه کلاچ جترو طلاییش که از صفحه کلاچ کهنه دو سال کار کرده راپیدو قطرشون کمتره اینا رو نگفتم که جترو رو بکوبم فقط محض اطلاع بود ولی خداییش موتورایی که میده بیرون با لوازم فابریک خوبن خب بگذریم حالا شما شمع سوزنی ایریدیوم چه مارکی پیشنهاد می دین از اطلاعاتی در اختیار ما قرار میدین متشکرم. کوچیک شما کمال

VAHID
05-05-1394, 01:28 بعد از ظهر
اخر اقا وحيد اون تايپك كسي توش هيج جوابي نمي داد من نمي دونم تو جه تايپكي يوم تا جواب بدن لطف كنيد ادرس يه تايپك فعال رو بديد . ممنون

چون جواب نمیدن دلیل نمیشه که

تاپیک ها یه سری فعالن و یه سری کمتر

فقط باید تو تاپیک خود موتور بپرسید و تمام.دیگه اینجا ادامه ندید موضوع بحث منحرف میشه

behzadk777
06-05-1394, 01:03 قبل از ظهر
سلام
دوستان. مشکل منو حل کنید
چند روز پیش یک کاری برام پیش اومد که با موتور خیلی تند رفتم ، بعد این تند رفتن ولی اروم باهاش برگشتم بدون هیچ خرابی و یا صدایی
موتور سه روزی خاموش بود هیچ استارتی نخورده
امروز که خواستم روشنش کنم هیچ طوره روشن نمیشه . سیم شمع رو وصل کردم ببینم با هندل زدن جرقه میزنه دیدم اصلا جراقه نمیزنه
ولی وقتی داخل دنده دو میزارم هل میدم ی ذره روشن میشه ولی خاموش میشه
حدود بیست روز پیشم ترانسیستور عوض کردم براش
شمع موتورو تمیز کردم و بنزین از صافی عبور میکنه
به نظرتون علت از کجاست ؟ موتور 125 هست

Kamal 69
06-05-1394, 10:35 قبل از ظهر
سلام
دوستان. مشکل منو حل کنید
چند روز پیش یک کاری برام پیش اومد که با موتور خیلی تند رفتم ، بعد این تند رفتن ولی اروم باهاش برگشتم بدون هیچ خرابی و یا صدایی
موتور سه روزی خاموش بود هیچ استارتی نخورده
امروز که خواستم روشنش کنم هیچ طوره روشن نمیشه . سیم شمع رو وصل کردم ببینم با هندل زدن جرقه میزنه دیدم اصلا جراقه نمیزنه
ولی وقتی داخل دنده دو میزارم هل میدم ی ذره روشن میشه ولی خاموش میشه
حدود بیست روز پیشم ترانسیستور عوض کردم براش
شمع موتورو تمیز کردم و بنزین از صافی عبور میکنه
به نظرتون علت از کجاست ؟ موتور 125 هست

سلام دوست عزیز اول از کاربورات مطمئن شو مثل سطح بنزین و بعد پیچ هوا که تا ته میبندی بعد دو و نیم دور باز میکنی. بوبین(سیم پیچ)جرقه موتور شما به احتمال زیاد سوخته یا نیم سوزه اگه کشوییه میشه راحت عوض کرد مارک میهن یدک بگیر اگه باز هم ترانزیستور (CDI) خراب بود فقط و فقط از مارک لیون بگیر پشتش نوشته Lihua امیدوارم مشکلتون حل بشه کوچیک شما کمال

farzad_sh_2020
05-07-1394, 08:02 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز برای روان 200 یک شمع گیر آوردم سوزنی NGK DR8EGP از نظر حرارت با شمع فابریک که NGK DR8EA هست یکی هست . ولی خب این مدل پلاتینوم هست نه ایریدیوم . میخواستم ببینم بگیرم یا نه . قیمت میگه 40 ت به شرط اصلی بودن

ولی مشکل اینجا هست اصلاً همچین مدلی توی سایت NGK نمیبینم . ولی مدل فابریک موتور هست

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mohsen_14
05-07-1394, 08:09 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز برای روان 200 یک شمع گیر آوردم سوزنی NGK DR8EGP از نظر حرارت با شمع فابریک که NGK DR8EA هست یکی هست . ولی خب این مدل پلاتینوم هست نه ایریدیوم . میخواستم ببینم بگیرم یا نه . قیمت میگه 40 ت به شرط اصلی بودن

ولی مشکل اینجا هست اصلاً همچین مدلی توی سایت NGK نمیبینم . ولی مدل فابریک موتور هست

ممنون میشم راهنمایی کنید

گرون میگه .
ngk تو ایران نمایندگی داره ، تهران و چند تا شهر دیگه نماینده فروش داره .
میتونی سفارش بدی همون مدل رو برات بیارن ، سرچ کن سایتشونو پیدا میکنی .

.

farzad_sh_2020
05-07-1394, 08:16 بعد از ظهر
گرون میگه .
ngk تو ایران نمایندگی داره ، تهران و چند تا شهر دیگه نماینده فروش داره .
میتونی سفارش بدی همون مدل رو برات بیارن ، سرچ کن سایتشونو پیدا میکنی .

.

محسن جان نمایندگی پیدا کردم حتی شیراز . رفتم گفت مدل هندا 125 هست اینا و چون مشتری نداره اصلاً نمیاریم . گفت باید صبر کنی حدود 1 ماه بار توی گمرک ترخیص بشه تا ببینیم توی بار هست یا نه
این 1 ماه هم طبق تجربه بیشتر از 3-4 ماه میشه

Mohsen_14
05-07-1394, 08:19 بعد از ظهر
محسن جان نمایندگی پیدا کردم حتی شیراز . رفتم گفت مدل هندا 125 هست اینا و چون مشتری نداره اصلاً نمیاریم . گفت باید صبر کنی حدود 1 ماه بار توی گمرک ترخیص بشه تا ببینیم توی بار هست یا نه
این 1 ماه هم طبق تجربه بیشتر از 3-4 ماه میشه

یه تماس با نمایندگی اصلی (تهران) بگیر شاید داشته باشن . اگه داشته باشه با هزینه ارسال همین حدود در میاد ، البته اگه برا تعداد پایین ارسال کنه .

saeid_fitness
05-07-1394, 09:32 بعد از ظهر
من شمع سوزنی واسه موتورم گرفتم ۷ تومن از شیراز، فیک که فیکه ولی بعضی وقتا تو جنسای فیک هم جنس باکیفیت گیر میاد تا الان که خوب جواب داده

farzad_sh_2020
06-07-1394, 06:37 بعد از ظهر
متاسفانه نمایندگی تهران هم هیچ شمعی موجود نداشت برای موتور

farzad_sh_2020
07-07-1394, 10:46 بعد از ظهر
بالاخره توی شیراز گیر آوردم
البته هر کار کردم زیر 40 نیومد ولی خب باز همون چیزی بود که سایت NGK معادل شمع فابریک موتور خودم بود

با 3 تا سایت راهنمای تشخیص اصلی بودن NGK هم چک کردم همه درست بود . مگر اینکه دیگه فوق العاده های کپی باشه :دی

azim.miraki
11-07-1394, 12:36 بعد از ظهر
سلام رفقا
من موتور کویر 200 دارم(سی جی) .
این شمع سوزنی ایردینیوم روی این موتور بندازم تاثیر بنظرتون داره ؟
کسی هست انداخته باشه ؟
رو موتورای دیگه چه تاثیری دیدید ؟
farzad_sh_2020
11-07-1394, 04:01 بعد از ظهر
ببین شمع فابریک موتور باز کن دقیقاً توی سایت NGK بگرد معادلش پیدا کن

من که معادل سوزنی انداختم روی روان . واقعاً عالی شده . بخصوص توی استارت اول صبح که قبلاً با ساسات 6-7 تا استارت میخورد و الان تک استارت روشن میشه

ata313
12-07-1394, 11:56 قبل از ظهر
شمع موتورو باید کاملا سفتش کرد ؟؟؟؟؟

hosseinm
12-07-1394, 07:04 بعد از ظهر
شمع موتورو باید کاملا سفتش کرد ؟؟؟؟؟

یک بار رو جعبه شمع بوش رو نگاه کردم, ببخشید توی جعبه, یعنی جعبه رو پاره کردم, گفته بود بعد از اینکه سفت شد, باید 1/16 دیگه سفت کنی, البته با آچار درجه باشه قشنگ معلومه, چون روش نوشته چقدر نیرو باید وارد کنی.

ata313
12-07-1394, 08:48 بعد از ظهر
امروز رفتم شمع سوزنی گرفتم 11 هزار تومن.ایریدیومی
جنسش هم بنظر خیلی با کیفیت میاد

hosseinm
13-07-1394, 07:57 قبل از ظهر
امروز رفتم شمع سوزنی گرفتم 11 هزار تومن.ایریدیومی
جنسش هم بنظر خیلی با کیفیت میاد

احتمال قوی اصلی نیست.

ata313
13-07-1394, 10:53 قبل از ظهر
اصل هم نباشه از این شمع های معمولی که بهتر هست

azim.miraki
13-07-1394, 01:17 بعد از ظهر
تو سایت خود ngk زده شمع معمولی ساده 1 دلار و خورده ای ولی ایردیوم 28 دلاره حالا خودتون دیگه تفاوتشو بدونید.

farzad_sh_2020
13-07-1394, 07:27 بعد از ظهر
اصل هم نباشه از این شمع های معمولی که بهتر هست

اشتباه نکن
شمع فابریک موتور NGK اصلی هست . البته اگر مال شما فابریک بوده باشه

این شمع 11 تومنی احتمال داره اگر فشار بیاری و داغ بشه ذوب بشه . بلایی که سر دوست خودم هم اوومده بود و وقتی فهمید میخوام سوزنی بخرم گفت فقط بگرد اصلی پیدا کن

به هر حال شمع فابریک موتور هم بذار توی جعبه آچار باهات باشه

ata313
13-07-1394, 07:48 بعد از ظهر
این عکس شمع
ظاهرش که باحاله، چند وقت دیگه کاراییش رو هم میبینم

erfi.747
09-09-1394, 02:16 قبل از ظهر
آقا امروز تو جاده ملارد یه جارو پیدا کردم لوازم موتور همه چی داشت شمع ngk dr8ea رو بهم گفت 6500 گفت اصلی هستش همونی که رو اکثر موتورا فابریکی هستش گفت سوزنی هم داریم 10000 تومن .. صفحه کلاچ راپیدو قیمت داد 9500 که من قالب تهی کردم تو مغازش .. نظر شما چیه ؟؟؟ قیمتاش مخصوصا صفحه رو خیلی ارزون میگه .. بهش قیمتای تهران و گمرک رو گفتم داشت میخندید گفت اونجا همینه تو پاچه آدم میکنن ..

erfi.747
11-09-1394, 03:02 قبل از ظهر
آقا امروز تو جاده ملارد یه جارو پیدا کردم لوازم موتور همه چی داشت شمع ngk dr8ea رو بهم گفت 6500 گفت اصلی هستش همونی که رو اکثر موتورا فابریکی هستش گفت سوزنی هم داریم 10000 تومن .. صفحه کلاچ راپیدو قیمت داد 9500 که من قالب تهی کردم تو مغازش .. نظر شما چیه ؟؟؟ قیمتاش مخصوصا صفحه رو خیلی ارزون میگه .. بهش قیمتای تهران و گمرک رو گفتم داشت میخندید گفت اونجا همینه تو پاچه آدم میکنن ..
دوستان یکی پاسخ مارو بده ممنون میشم ..

VAHID
11-09-1394, 10:54 قبل از ظهر
دوستان یکی پاسخ مارو بده ممنون میشم ..

ممکنه جنس تقلبی باشه تو بسته بندی راپیدو.الان اشغال ترینصفحه بازار هم 9500 تومن نیست. الان شمع چینی کپی ngk تولید میشه و تقریبا هیچ راه تشخیصی نداره.قیمتشم همین حدوداس

البته امکان اینکه جنس اصلی باشه هم هستش.بهتره یه نمونه از اجناسش رو بگیرید ببینید جواب میده یا نه

912
13-09-1394, 12:31 قبل از ظهر
برای 125 CDI میخوام شمع سوزنی ایریدیوم دنزو بندازنم که فکر کنم 40 تا 50 تومان پولشه
حالا بگید ایا مشخصات خاصی داره که هنگام خرید باید دقت کنم؟
کلا از لحاظ فنی ایرادی نداره که؟
با تشکر

ali_r
13-09-1394, 01:11 بعد از ظهر
برای 125 CDI میخوام شمع سوزنی ایریدیوم دنزو بندازنم که فکر کنم 40 تا 50 تومان پولشه
حالا بگید ایا مشخصات خاصی داره که هنگام خرید باید دقت کنم؟
کلا از لحاظ فنی ایرادی نداره که؟
با تشکر
یه شمع 5 تومنی هم کارتو راه میندازه برای چی میخوای اینقدر هزینه کنی ارزش نداره که

912
13-09-1394, 02:38 بعد از ظهر
کاش شما به سوالات جواب میدادی تا یه پاسخ غیر مرتبط

erfi.747
13-09-1394, 03:15 بعد از ظهر
کاش شما به سوالات جواب میدادی تا یه پاسخ غیر مرتبط
دوست گرامی شما باید معادل شمع ngk dr8ea رو دنزو سوزنی بگیری از توی جدول مربوط .. بعدشم علی آقا هم بخاطر شما داره میگه و درست هم میگه .. شما با این انداختن شمع فقط موتورت راحت تر روشن میشه و احتراق کامل تری داری و توی شتاب و سرعت تغییر محسوسی ایجاد نمیشه ..

912
14-09-1394, 05:34 بعد از ظهر
دوست گرامی شما باید معادل شمع ngk dr8ea رو دنزو سوزنی بگیری از توی جدول مربوط .. بعدشم علی آقا هم بخاطر شما داره میگه و درست هم میگه .. شما با این انداختن شمع فقط موتورت راحت تر روشن میشه و احتراق کامل تری داری و توی شتاب و سرعت تغییر محسوسی ایجاد نمیشه ..

والا دلیل انداختن این شمع اینه که بعضی موقع ها میام گاز بدم یهور پرت میکنه میخوتد خاموش شه
یا وقتی سرعت میرم البته معمولی وقتی میخوام وایسم موتور تمایل به خاموش شدن داره
اگه بخوام معمولی بگیرم کد خاصی داره یا فقط بگم واسه هوندا 125 میخوام؟
ممنون

ali_r
14-09-1394, 06:15 بعد از ظهر
اصلا به بعضی افراد خوبی نیومده برو شمع 200 هزار تومنی بخر

erfi.747
14-09-1394, 08:00 بعد از ظهر
والا دلیل انداختن این شمع اینه که بعضی موقع ها میام گاز بدم یهور پرت میکنه میخوتد خاموش شه
یا وقتی سرعت میرم البته معمولی وقتی میخوام وایسم موتور تمایل به خاموش شدن داره
اگه بخوام معمولی بگیرم کد خاصی داره یا فقط بگم واسه هوندا 125 میخوام؟
ممنون
خوب مطمئنی که این مشکلت مربوط به شمعه ؟؟؟ شاید مال ترانزیستور باشه شایدم کوئل حتی شاید کاربرات .. شما به فروشنده بگو معادل شمع ngk dr8ea رو شمع دنزو ایریدیوم بده یا بگو دنزو ایریدیوم واسه هوندا میخوام ( اگه یارو حالیشه که چی به چیه ) یا این که خودت از تو جدول در بیار که چه مدلایی رو میتونی بگیری .. فقط حواست باشه شمع رو وا نکنن از رو موتورت چون کار سیم ثانیه هستش یه آچار شمع میخواد و تموم ..

keyvanj
07-10-1394, 05:42 بعد از ظهر
این شمع های دنزو و ان جی کا . نمایندگی نداره؟