PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید honda cbr 150

aligsx
16-10-1390, 10:25 بعد از ظهر
سلام دوستان.
میخوایم یه موتور HONDA CBR 150cc بخریم ولی قبلش من چندتا سوال داشتم و میخواستم راهنماییم کنید. مخصوصا کسایی که این موتورو دارن.

1. واقعا HONDA هست؟اگه هست چرا توی سایت HONDA مدلش نیست!!!:28:
2. انژکتور هست یا کاربرات؟
3. قطعات و لوازم یدکیش همه جا پیدا میشه؟یا اصلا نیست و باید برای یه موتور دیگه رو روش بخرونی؟
4. موتورش نرم و بی صدا هست یا بالعکس؟
5. سواریش چطوره:29:؟ نرم و راحته یا خسته کننده هست؟

ممنون از راهنماییتون

02109002
16-10-1390, 10:27 بعد از ظهر
دوست عزیز میتونید مشخصات کامل این موتور و نظرات دوستان رو دربارش تو این تاپیک مطالعه کنید
Honda Cbr 150R ([Only registered and activated users can see links])

کوروش
16-10-1390, 10:42 بعد از ظهر
نظر من اینه که نخری / با اون پول موتور دیگهای رو میتونی ... (( البته به نظر من )):hanghead:

aligsx
17-10-1390, 08:27 قبل از ظهر
نظر من اینه که نخری / با اون پول موتور دیگهای رو میتونی ... (( البته به نظر من )):hanghead:

داداش دمت گرم نظرت خیلی محترمه.
ولی با این پوا تنها موتوری که برندش حرفه ای و معروف هست honda هست و قطعات و الیاژ خوبی داره.

سوال اصلیمم اینه که قطعات و لوازمش توی تهران پیدا میشه؟نمایندگی چیزی داره یا نه؟

eshgh_namordeh
17-10-1390, 10:00 قبل از ظهر
منم وقتی هندا یونیکورن خریدم همین فکر را کردم . گفتم هندا کیلومتر الکی نمیزنه 140 نوشته 130 را دیگه میره اما 100 تا بیشتر نرفت .
تازه خیلی از برندها هند تولید میشن مخصوص کشورهای آسیائی ،از لحاظ کیفیتی خوب هستن .

جثه خیلی کوچیکی داره ، قشنگی خاصی نداره و با این پول به نظر من اصلا مناسب خرید نیست . قطعات همه موتورهای خارجی توی بازار خیلی کمه ، 150 نسبت به موتورهای 250 خیلی کمتر در بازار هست .
با اینکه علی جون گفتیم مگلی نخر خریدی آخرش میدونم میری همین را میخری :)

aligsx
17-10-1390, 12:05 بعد از ظهر
منم وقتی هندا یونیکورن خریدم همین فکر را کردم . گفتم هندا کیلومتر الکی نمیزنه 140 نوشته 130 را دیگه میره اما 100 تا بیشتر نرفت .
تازه خیلی از برندها هند تولید میشن مخصوص کشورهای آسیائی ،از لحاظ کیفیتی خوب هستن .

جثه خیلی کوچیکی داره ، قشنگی خاصی نداره و با این پول به نظر من اصلا مناسب خرید نیست . قطعات همه موتورهای خارجی توی بازار خیلی کمه ، 150 نسبت به موتورهای 250 خیلی کمتر در بازار هست .
با اینکه علی جون گفتیم مگلی نخر خریدی آخرش میدونم میری همین را میخری :)

:25r30wi: مگلی که عشقه خیلی فعلا باهاش حال کردم.فقط صداشو دوست ندارم خیلی صداش زاقارته.
در اصل پدرم میخواد بخره و بین cbr 150 , daelim مونده و میخواد اونی رو بخره که کیفیت و الیاژ بهتری داره.
برای وجود قطعاتشم مثلا میگه یه وقت صفحه کلاجی لنت ترمزی لاستیکی چیزی خواست برای موتور توی بازار باشه و راحت پیدا بشه.فقط ازین لحاظ مطمعن بشیم میخریم.
بازم ممنون علیرضا ولی بچه های سایت قبلا میگفتن باهاش 140 رو رفتن که پدرم من هم نمیخواد زیاد تند بره و شاید بخواد بیاد توی قرار ملاقاتا با ما باشه!:11:

reza KTM
17-10-1390, 02:03 بعد از ظهر
یعنی برای خودت نمیخوای؟
نمیخوای مگلی رو بفروشی؟
اگه برای بابات میخوای من نظرم رو دایلیمه میدونی چرا یه وقت خدایی نکرده بچه هایی که دایلیم دارن ناراحت نشن ولی به قول بعضی ها دایلیم موتور پیرمردیه
منظور از پیرمردی اینه که مسافرتیه و فرمونش بالا هست و احتیاج نداره که رو باک بخوابی
پس نظر من رو دایلیمه
بعد این مدلی که کویر میاره cbr نیست من اولش که اومد تو نمایشگاه دیدم زده بود روش gpr پس تو سایت هندا دنبال این موتور بگرد
موتور جمع و جور و خوبیه

eshgh_namordeh
17-10-1390, 02:21 بعد از ظهر
دایلیم فوق العاده موتور با کیفیتی هست یک چرخ دایلیم به 100 تا Cbr150 میارزه ، قطعاتش هم ارزونه کم و بیش پیدا میشه
از همه مهمتر پدرت که نمیتونه پشت مگلی بشینه حالت ریس داره cbr هم همینطوره ریسه گردن و کمر آدم درد میگیره
در حالی که دایلیم اسپورت تورینگ هستش فوق العاده راحت کنترل خوب ترمزهای خیلی عالی مصرف کم و....تازه صفحه کلاج cg به دایلیم میخوره
در این شکی نکن که دایلیم خیلی بهتر از مگلی و cbr موتور 150 سی سی هست
در ضمن هنگام فروش موتور به راحتی دایلیم خریدار داره افت قیمتش کمه بر خلاف Cbr , مگلی
در خرید دایلیم هیچ کس شک نکنه که واقعا موتور با کیفیت راحت امنیت بالا و خوب هست .

Ali
17-10-1390, 04:11 بعد از ظهر
علی شک نکن دایلیم خیلی خیلی خیلی بهتره چه قدرت چه قطعات چه ظاهر و کلاس چه کیفیت درضمن اون cbr قدیمی ها که منظورته کاربراتی هم هستن و صفرش که دیگه فکر نکنم گیر بیاد اگرم باشه تک و توکه و دست دوش هم نسبت به دایلیم خیلی کمه ولی دایلیم دست دو با هر کارکرد و قیمتی که مدنظر باشه گیر میاد

Babak
17-10-1390, 10:53 بعد از ظهر
علی 2 روزه برای خرید هیو مهران توی گمرک بودیم من که کلا یدونه CBR ندیدم.موتوره خوبیه ولی خدا نکنه قطعه لازم بشه که پیرت در میاد.
دایلیم خیلی موتوره خوب وکم مصرف وقطعه هاشم میشه پیدا کرد وارزون.کتی کلاچ هیو 75 تومنه ولی ماله دایلیم 9 تومان:retarded:
خیالت راحت از هر نظر دایلیم قیمتشم که باز از cbr ارزونتره
ولی بابات دایلیم گرفت حتما تو قرارملاقات ها بیاریش ها:icon_pf _15_:

Saviz
17-10-1390, 11:10 بعد از ظهر
Daelim vjf 247 2011

انجین

نوع انجین:
تک سیلندر، چهار زمانه

حجم سیلندر:
247 سی سی (سانتیمتر مکعب)

قطر داخلی سیلندر:
73 میلیمتر

کورس پیستون:
59 میلیمتر

حداکثر توان:
17.3 کیلووات (23.2 اسب بخار) در 9،000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور:
18.9 نیوتون متر در 7،000 دور در دقیقه

حداکثر سرعت اسمی:
145 کیلومتر بر ساعت

چیدمان سوپاپ ها:
4 سوپاپ، dohc

جعبه دنده:
5 دنده

کلاچ:
چند صفحه ای غوطه ور در روغن

سیستم خنک کننده:
مایع خنک

نسبت تراکم:
11.0:1

روغن انجین پیشنهادی:
motorex formula 4t sae 10w/40

روشن کننده:
استارتر الکتریکی

سیستم جرقه زنی:
cdi (ترانزیستور - ecu)

باتری:
12 ولت، 10 آمپر ساعت

دورسنج:
آنالوگ عقربه ای

سرعت سنج:
دیجیتال

مسافت سنج:
دیجیتال

سوخت

سیستم سوخت رسانی:
انژکتور محصول kafus

سوخت پیشنهادی:
بنزین بدون سرب با حداقل اکتان 90

سطح آلایندگی:
euro 2

تجهیزات کاهش آلایندگی:
مبدل کاتالیست دارد

مصرف سوخت تقریبی:
2.99 لیتر در هر 100 کیلومتر

سیستم تعلیق

تعلیق جلو:
کمک دوشاخ تلسکوپی

تعلیق عقب:
کمک فنر تکی (مونوشوک)

ترمز جلو:
دو عدد دیسک 240 میلیمتری، سیلندر ترمز دو پیستونی

ترمز عقب:
دیسک 130 میلیمتری، سیلندر ترمز تک پیستونی

تایر جلو:
110/70-17 , swallow

تایر عقب:
140/60-17 , swallow

ابعاد و اندازه ها

طول:
2،025 میلیمتر

عرض:
778 میلیمتر

ارتفاع:
1،180 میلیمتر

ارتفاع جلوی زین تا زمین:
750 میلیمتر

فاصلۀ بدنۀ اصلی تا زمین:
139 میلیمتر

فاصله محورهای دو چرخ:
1،390 میلیمتر

گنجایش مخزن سوخت:
15 لیتر

وزن خالص:
162 کیلوگرم

ویژگی های دیگر

برند:
دایلیم (daelim)، کرۀ جنوبی

طبقه بندی:
sport

رنگ مدل های موجود:
سفید، سبز، قرمز، نارنجی، زرد

ghost.rider1
17-10-1390, 11:19 بعد از ظهر
علی جی اس ایکس ویذیو های این هنداها تو یو تیوپ غوغاست من که واقعا حال کردم اما این دایلیمه از همه لحاظ سر تره و مهم تر اینه که 250 ست .ما که از این دایلیمه بد ندیدیم.

aligsx
18-10-1390, 11:16 بعد از ظهر
پس با این شرایطی که پیش اومد دایلیم بهتر از cbr 150 شد!!. واقعا بچه ها اینقدر روی دایلیم تعصب دارن یا cbr به پای دایلیم نمیرسه؟
ممنون از راهنمایی تک تکتون:interview:

MGEngineer
18-10-1390, 11:48 بعد از ظهر
:25r30wi:
در اصل پدرم میخواد بخره و بین cbr 150 , daelim مونده و میخواد اونی رو بخره که کیفیت و الیاژ بهتری داره.

آقا از همین جا به پدرتون دست مریزاد میگم انشالله که همیشه سرزنده و شاداب سایشون بالای سرتون باشه
همه ی اساتید دایلیم رو تایید کردن فقط مونده رنگش که باید متناسب با سن و سلیقه ی پدرتون انتخاب بشه

Kami
18-10-1390, 11:51 بعد از ظهر
از همه نظر مقایسه رو بزارید کنار
بحث سن و سال که میرسه ادم باید یه چیزی بخره که بهش بیاد
هوندا برای کسی که بالای 40 سال سن داره مناسب نیست چون خیلی کوچیکه
دایلیم بهتره مخصوصا رنگ مشکی که نه جلف هست نه کوچیک
تازه دایلیم 250 سی سی هستش ولی هوندا 150
دایلیم برای طی کردن یه مسافت طولانی خیلی بهتره

reza KTM
18-10-1390, 11:53 بعد از ظهر
خوب رنگشم سفیدش از همه بهتره
اسپورت سفید نارنجی چی میشه
ولی برا پدرت مشکی هم بد نیست

aligsx
19-10-1390, 01:23 بعد از ظهر
حالا رنگش دیگه با خودشه.من نمیتونم اجبار کنم که این رنگ خوبه.فقط میتونم پیشنهاد بدم و این خودشه که باید بپسنده.
من خودم سفیدش و نارنجیشو تایید میکنم.
بابای من سنش به قیافش نمیخوره ماشالا بخاطر همین عاشق هزار هم هست و اگه با برگه زیر 10 تومن سالمش گیر بیاد میخره میندازه پیست:11::clap:
در کل انتخاب با خودشه و من راهنمایی شما عزیزان رو به گوشش میرسونم و فکر میکنم راهنمایی کافی باشه و اگر بخواد بخره میدونه کدومش بهتره.
ممنون