PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تعمیر انجین

na_ji85
15-04-1389, 10:05 قبل از ظهر
سلام
می خواستم بدونم چه جوری می شه انجین موتور cg را تعمیر کرد .البته من خودم یه ، سه ،چهار باری باز و بسته کردم . ولی مشکلاتی داشت . خوب دنده نمی خورد . یا قدرت و سرعتش کم بود .در مورد تعمیر و تعویض قطعات موتور مثل رینگ و پیستون . صفحه کلاچ و در مورد واشر گذاری درون انجین هم توضیح بده .
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

MR.K
15-04-1389, 09:38 بعد از ظهر
دوست عزیز من یک فایل pdf برای سرویس هوندا 125 به زبان فارسی قرار میدم که از سیر تا پیاز هوندا 125 رو توضیح داره و حجمش 940Kb هست و اگر باز هم به مشکل بر خوردین مطرح کنید تا راهنماییتون کنم :27:
([Only registered and activated users can see links])

محمد سپاسی
12-05-1389, 05:02 بعد از ظهر
دوست عزیز من یک فایل pdf برای سرویس هوندا 125 به زبان فارسی قرار میدم که از سیر تا پیاز هوندا 125 رو توضیح داره و حجمش 940Kb هست و اگر باز هم به مشکل بر خوردین مطرح کنید تا راهنماییتون کنم :27:
[Only registered and activated users can see links]
آقا دانلود نمیشه اگر ممکنه یک بار دیگه آپ کنید

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 05:58 PM ----------

در مورد مدار برقکشی موتور و نقش قطعات مختلف برقی هم راهنمایی فرمایید
خواستم تاپیک جدید ایجاد کنم در مورد مسائل برقی پیام داد امکانش نیست چرا؟

Amir
12-05-1389, 08:27 بعد از ظهر
سلام ؛

الان بررسی کردم چیز خاصی ندیدم و امتحان کردم مشکلی نداشت و تاپیک ارسال میشه.

شما لطف کن از صفحه یه عکس بنداز واسم بفرست.

ممنون

MR.K
12-05-1389, 09:29 بعد از ظهر
اصلاح شد

([Only registered and activated users can see links])

محمد سپاسی
14-05-1389, 11:16 قبل از ظهر
سلام ؛

الان بررسی کردم چیز خاصی ندیدم و امتحان کردم مشکلی نداشت و تاپیک ارسال میشه.

شما لطف کن از صفحه یه عکس بنداز واسم بفرست.

ممنون
عکس از error

[Only registered and activated users can see links] ZmQ2OTc1NjA1MmNlYjQ0YWM4ZmRhYzkyZjUuanBn

Amir
15-05-1389, 01:06 بعد از ظهر
سلام؛

شرمنده ای چند روز اصلا نمی رسم بیاد رو سایت

جناب سپاسی با یه یوزر دیگه امتحان کردم اوکی بود تاپیک جدید ارسال شد

محمد سپاسی
15-05-1389, 08:53 بعد از ظهر
امیر جان شما دقت نکردی تو قسمت تعمیر انجین میشه تاپیک جدید زد ولی من میخواستم تو یه شاخه بالاتر یعنی تو شاخه مسائل فنی تاپیک بزنم که نشد

Alireza
15-05-1389, 09:01 بعد از ظهر
محمد جان تو خود انجمن فنی نمیشه تاپیک زد ققط باید تو زیر مجموعه هاش بزنین اگه تاپیکتون درباره یه مساله فنی خاصیه بگین انجمن براش بسازم

محمد سپاسی
16-05-1389, 04:16 بعد از ظهر
من میخواست در مورد مسائل برقی انواع موتور و قطعات برقی و نقشه سیمکشی انواع موتور تاپیک بزنم که نشد

superbike_iran
02-03-1390, 06:32 بعد از ظهر
سلام اگر میشه فیلر گیری سوپاپ رو آموزش بدید

Duran
04-06-1390, 11:32 قبل از ظهر
چند تا عکس از مقطع انجین طرح cg که دوستان جهت آشنایی میتونن استفاده کنن :

برای دیدن عکسهای در سایز اصلی روی آنها کلیک کنید

2912

2913

2914

Duran
04-06-1390, 12:02 بعد از ظهر
این هم فایل pdf کامل آموزش تعمیر موتورسیکلت هوندا

[Only registered and activated users can see links] Motor Service.pdf

کویر سوار
29-01-1394, 03:52 بعد از ظهر
Duran ([Only registered and activated users can see links]) دوست عزیز دمت گرم..میگم این با 150cc که فرقی نداره ؟؟؟یکی هستن؟

VAHID
29-01-1394, 03:54 بعد از ظهر
Duran ([Only registered and activated users can see links]) دوست عزیز دمت گرم..میگم این با 150cc که فرقی نداره ؟؟؟یکی هستن؟

تفاوت خاصی ندارن

Komando
08-02-1394, 09:40 بعد از ظهر
سلام.من می خاستم فیلم تعمیر کامل انجین های زنجیر تایم و دنده تایم و برق کشی موتور سیکل ها رو بذارم که این کاوه نذاشت . نمیدونم چرا؟؟:27: تعمیرشون سخت نیست.:icon_pf (95):

VAHID
26-02-1394, 12:10 قبل از ظهر
سلام دوستان
من تعمیرکارم
میخواستم بدونم شیار رینگ ها رو چجوری جا میندازین و به کدوم قسمت

دهانه رینگ ها نباید تو یه جهت باشن حتی زیر رینگی های رینگ روغن.باید تمام دهانه رینگ ها با هم زاویه ای در حدود ۷۰.درجه باشن

Komando
29-02-1394, 10:18 بعد از ظهر
دهانه رینگ ها نباید تو یه جهت باشن حتی زیر رینگی های رینگ روغن.باید تمام دهانه رینگ ها با هم زاویه ای در حدود ۷۰.درجه باشن بله و نوشته های روی رینگ ها باید به سمت بالا باشد

02109002
31-02-1394, 09:17 قبل از ظهر
درود ...

دوستان تاپیک قدیمی است ، تاریخ رو چک کنید برای چهار سال قبل است

Duran جان حدود 8 الی 9 ماهی میشه لاگین نکرده

بعد از این تاپیک در بخشهای فنی انجمن تاپیکهای کامل و جامعی داری

جستجو کنید

موفق باشید

خوایر
05-03-1394, 01:34 بعد از ظهر
برای هندا70هم میشه اموزش تعمیر بزارید؟

امید64
21-04-1394, 11:26 بعد از ظهر
سلام دوستان
من تعمیرکارم

Komando
21-06-1394, 01:34 بعد از ظهر
سلام.دوستان یه مدتی بود موتورم یه کم دود میکرد و یه صدای قیژ قیژی هم از انجین میومد دیروز بازش کردم و دیدم ای وای سیلندر خط افتاده دنده یک هم خوردگی پیدا کرده و زنجیرتایم هم شل شده .خلاصه بلبرینگ های میلنگ که فکر میکردم صدای قیژ قیژ از اونا هست رو عوض کردم و یه دست رینگ نو (برای پیستون) انداختم روش .دنده یکم فعلا کار میکنه پس عوضش نکردم.سفت کن زنجیر تایم رو هم درست کردم .بعد از روشن کردن انجین و زدن یه دور فهمیدم که الکی بلبرینگ های میلنگ رو عوض کردم و صدای قیژ قیژ همچنان مهمان انجین موتور منه.به احتمال بسیارررررررررر زیاد صدا از رولبرینگ شاتونه .البته شاتون رو تست کردم به نظر خودم سالمه حالا نمیدونم دیگه......(این صدا بعد از 17 هزار کیلومتر هیچ تغییری نکرده)ولی دیگه دود نمیکنه خط افتادگی سیلندر جزیی بود. خلاصه میخاستم ازش فیلم بگیرم که متاسفانه کسی بیکار نبود از ما فیلم بگیره ولی خودم یه چند تا عکس گرفتم البته این گوشی من دوربینش افتضاحه شرمنده.اینم عکس [Only registered and activated users can see links]

ghool
25-06-1394, 07:27 بعد از ظهر
سلام دوستان
من تعمیرکارم

اینم جواب سوالت

SABER 81
09-07-1394, 12:52 بعد از ظهر
اینم همینجوری...شاید بدرد خورد[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

mv agosta
01-08-1394, 05:47 بعد از ظهر
سلام دوستان من تازه زنجیر تایم موتورمو تعویض کردم ولی وقتی گاز میدی یه صدای اضافی میده؟صدای چیه؟

Komando
01-08-1394, 06:32 بعد از ظهر
سلام.ممکنه از همون شل بودن زنجیرتایم باشه و سفت کنش خوب عمل نکنه.اگه صداشو ضبط کنی بهتر میشه نظر داد

mv agosta
01-08-1394, 08:24 بعد از ظهر
فایل صدا رو چجوری باید اپلود کرد؟

Komando
01-08-1394, 08:49 بعد از ظهر
تویه پرشین نمیدونم به چه شکل هست.ولی میتونی تویه uplod.ir یا سایت های مشابه اپلود کنی و ادرسش رو بزاری.میتونی همون فیلمشو بزاری اپارات

Kamal 69
03-08-1394, 10:46 قبل از ظهر
سلام دوستان من تازه زنجیر تایم موتورمو تعویض کردم ولی وقتی گاز میدی یه صدای اضافی میده؟صدای چیه؟

سلام زنجیر تایمو بررسی کن از لحاظ سفتی یا شل بودن هر چی هست همونجاست.

- - - Updated - - -

سلام.دوستان یه مدتی بود موتورم یه کم دود میکرد و یه صدای قیژ قیژی هم از انجین میومد دیروز بازش کردم و دیدم ای وای سیلندر خط افتاده دنده یک هم خوردگی پیدا کرده و زنجیرتایم هم شل شده .خلاصه بلبرینگ های میلنگ که فکر میکردم صدای قیژ قیژ از اونا هست رو عوض کردم و یه دست رینگ نو (برای پیستون) انداختم روش .دنده یکم فعلا کار میکنه پس عوضش نکردم.سفت کن زنجیر تایم رو هم درست کردم .بعد از روشن کردن انجین و زدن یه دور فهمیدم که الکی بلبرینگ های میلنگ رو عوض کردم و صدای قیژ قیژ همچنان مهمان انجین موتور منه.به احتمال بسیارررررررررر زیاد صدا از رولبرینگ شاتونه .البته شاتون رو تست کردم به نظر خودم سالمه حالا نمیدونم دیگه......(این صدا بعد از 17 هزار کیلومتر هیچ تغییری نکرده)ولی دیگه دود نمیکنه خط افتادگی سیلندر جزیی بود. خلاصه میخاستم ازش فیلم بگیرم که متاسفانه کسی بیکار نبود از ما فیلم بگیره ولی خودم یه چند تا عکس گرفتم البته این گوشی من دوربینش افتضاحه شرمنده.اینم عکس [Only registered and activated users can see links]

سلام کماندو جان میبینم که مثل خودمی و سریع دست به کار میشی. به نظر من صدا از همون زنجیر تایمه به احتمال بسیار زیاد شله و میزنه به دیواره های توی سیلندر و سرسیلندر . صدا از شاتون نیست شاتون صداش به صورت هوم هوم سریع و مداومه شاتون فقط در صورت بی روغن شدن آسیب میبینه تستش هم ساده است اول شمعو باز کن تا موتور راحت بچرخه بعد آهنربای ذستگاه برقو بگیر با دست بچرخون تا پیستون کامل بیاد بالا بعد تند تند بالا پایین کن (یه ذره به راست یه ذره به چپ)ببین لقی داره یا نه نباید داشته باشه تست بلبیرینگ میل لنگ هم ساده است آهنربا رو میگیری محکم بالا پایین میکنی اگه حتی یه ذره تکون خورد مشکل داره اگه میل لنگ بازه با دست لقی بغلشو ببین اگه به مقدار جزئی لقی داشته باشه اشکال نداره ولی لقی عمودی به هیچ عنوان نباید داشته باشه حتی یه ذره.موفق باشی.

Komando
03-08-1394, 01:24 بعد از ظهر
سلام کماندو جان میبینم که مثل خودمی و سریع دست به کار میشی. به نظر من صدا از همون زنجیر تایمه به احتمال بسیار زیاد شله و میزنه به دیواره های توی سیلندر و سرسیلندر . صدا از شاتون نیست شاتون صداش به صورت هوم هوم سریع و مداومه شاتون فقط در صورت بی روغن شدن آسیب میبینه تستش هم ساده است اول شمعو باز کن تا موتور راحت بچرخه بعد آهنربای ذستگاه برقو بگیر با دست بچرخون تا پیستون کامل بیاد بالا بعد تند تند بالا پایین کن (یه ذره به راست یه ذره به چپ)ببین لقی داره یا نه نباید داشته باشه تست بلبیرینگ میل لنگ هم ساده است آهنربا رو میگیری محکم بالا پایین میکنی اگه حتی یه ذره تکون خورد مشکل داره اگه میل لنگ بازه با دست لقی بغلشو ببین اگه به مقدار جزئی لقی داشته باشه اشکال نداره ولی لقی عمودی به هیچ عنوان نباید داشته باشه حتی یه ذره.موفق باشی.خیلی ازت ممنونم داش کمال.زنجیرتایم مشکلی نداره مشکل از همون رولبرینگ شاتونه موتور که زیر بار میره صداش در میاد .فقط یکم صدا میده و مشکلی نداره.ممنون از پاسخت.

mv agosta
03-08-1394, 03:46 بعد از ظهر
سلام دوستان و سلام خدمت دوست گرامی کوماندوعزیز این صدا و فیلمی که من گرفتم انجوری که من میشنوم اون صدای اضافی رو ضبط نکرده
ولی یه بار یه کلیپ مال همین بچه های پرشین موتور(موتور شما فلات 200 انجین مشکی هستش و ایا اون فیلم مال شمابود؟) تو اپارات دیدم که اونم همون صدای اضافی رو میداد که دوستان گفتن از سوپاپ هاست
میزان سفتی زنجیر تایم باید چه قدر باشه؟

Komando
03-08-1394, 07:23 بعد از ظهر
سلام دوستان و سلام خدمت دوست گرامی کوماندوعزیز این صدا و فیلمی که من گرفتم انجوری که من میشنوم اون صدای اضافی رو ضبط نکرده
ولی یه بار یه کلیپ مال همین بچه های پرشین موتور(موتور شما فلات 200 انجین مشکی هستش و ایا اون فیلم مال شمابود؟) تو اپارات دیدم که اونم همون صدای اضافی رو میداد که دوستان گفتن از سوپاپ هاست
میزان سفتی زنجیر تایم باید چه قدر باشه؟علیک سلام.اره فیلمو دیدم موتور مال یکی از بچه هایه سایته.میزان سفتی زنجیر تایم رو زنجیر سفت کن تنظیم میکنه.اون صدایی که تویه اون کلیپ من دیدم و شنیدم به نظرم مال شل بودن فیلر سوپاپ هاست.فیلرش رو چقدر گرفتی و چطوری.احتمال هم داره که زنجیر تایم خیلی شل باشه و صدا بده(بالشتک ها خوردگی داشته باشن و اهرم سفت کن تا اخر باز باشه ولی زنجیر شل باشه) واسه فهمیدن سالم بودن سفت کن هم باید سفت کن رو باز کنی و بعد از در اوردنش نوکش کامل باز میشه بعد سرجاش میزاری باید دیگه سرجاش قرار نگیره یعنی حداقل باید 2 میلیمتر فاصله داشته باشه.اگه رااحت سر جاش قرار گرفت خرابه .اگه هم درست بود یه پیچ وسطش هست که معمولا چهار سو(پیچ گوشتی میگیرتش) هست اون رو باز میکنی بعد زیرش یه پیچ ریز هست که تخت میگیرش اون رو میپیچونی تا نوک زنجیر سفت کن جمع شه بعد سر جاش میزاری و دو تا پیچش رو سفت میکنی بعد هم پیچ تخت رو ازاد میکنی تا سفت کن به طور خودکار زنجیر رو سفت کنه....هنگامی که سفت کن رو در اوردی نباید به هیچ وجه هندل یا استارت زد چون موتور از تایم خارج میشه.

mv agosta
03-08-1394, 08:30 بعد از ظهر
سلام مجدد
من سفت کن چکش کردم درسته چون اون حالت فنری مانندشو به خوبی داره و در مورد فیلر هم باید بگم که انگشتک ها رد سوپاپ اصلا لقی ندان و فیلر سوپاپ سوخت هم سفت تر زدم(ینی فیلر سوپپاپ دود بدون لقی و سوپاپ بنزین سفتر از اون)
بازم یه کمکی به ما برسون
اگه حوصلشو داری نحوی صحیح فیلر زدنو یه توضیح بده(چون ایجوری که من فیلر زدم موتورم راحت روشن میشه ولی روشن نمیمونه ) راستی یه چیزی این زنجیر تایمی که من تازه عوض کردم چرا این جوریه ( وقتی که پیچ سفت کن و ازاد میزاری تقریبا تا اخرش میچرخه )عادی یا اینکه کلا زنجیر انقدر زیاد شل میشه؟
mer30:22::thanks::thanks:
اون فیلم داخل کدوم تاپیک بود هرچی گشتم پیدا نکردم؟

Komando
03-08-1394, 09:07 بعد از ظهر
سلام.نحوه فیلر گیری.هندل رو اروم میاری پایین تا اول سوپاپ دود بسته شه(سمت اگزوز )و همچنین بعدش سوپاپ هوا بسته بشه (سمت کاربرات) انگشتی سوپاپ هوا که کامل بالا اومد دیگه هندل سفت میشه (تراکم)با یه کف دست ضربه به هندل بزنید تا یکم هندل جابه جا بشه یعنی پیستون یکم بالا بیاد اونوقت فیلرش رو میگیری البته کسی که بار اولش باشه شاید یکم سخت باشه((میتونید شمع رو باز کنید و یه پیچ گوشتی رو بزارید روی پیستون و وقتی سوپاپ هوا بسته شد پیستون یه مقداری که بالا اومد مثلا نصف کورس اونوقت بهترین موقع فیلرگیری هست بعضی هم میگن که حتما باید پیستون در نقطه مرگ بالا باشه که به نظر من نیازی نیست برای انجین تک سیلندر موتور ))بعد میزان لقی هم بسته به توصیه کارخونه داره.ولی موتور خودم هم 200 زنجیر هست مقدار لقیش رو با دست تنظیم میکنم و از اچار فیلر گیری استفاده نمیکنم.مقدارشم در حدی که فقط کامل سفت نباشه و یه جزعی تکون بخوره البته سوپاپ دود باید یکم شل تر باشه .هر وقت از این شل تر بگیرم موتور بدجور صدای فیلرش میاد.درپوشای فیلر رو هم که باز کردی موتور رو روشن کن ببین روغن میاره رو انگشتی ها یا نه .اگه انگشتی ها هم خوب روغن کاری نشن با عث سرو صدا میشن.فیلم هم تویه تاپیک((((( تعمیرگاه مجازی جعفری)))))))) بود.

Komando
07-08-1394, 06:38 بعد از ظهر
راستی یه چیزی این زنجیر تایمی که من تازه عوض کردم چرا این جوریه ( وقتی که پیچ سفت کن و ازاد میزاری تقریبا تا اخرش میچرخه )عادی یا اینکه کلا زنجیر انقدر زیاد شل میشه؟اگه نوک سفت کن تا اخر باز شه و زنجیر شل باشه زنجیر خرابه یا بالشتک های زنجیر تایم ساییده شدن.اگه زنجیر شل باشه صدا از همین زنجیره.

mv agosta
07-08-1394, 10:03 بعد از ظهر
سلام مجدد
اخه تازه زنجیر و بالشتکارو عوض کردم؟

alireza315
30-08-1394, 06:19 بعد از ظهر
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان , موتور بنده یه مشکلی پیدا کرده که خورشیدی جلوش ترق توروق میکنه یه بار هم عوضش کردم درست شد اما بعد حدودا 2 هفته دوباره صدا افتاد .حالا نمیدونم از زنجیرش که خورشیدی رو خراب میکنه یا دلیل دیگه ای داره
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید...

- - - Updated - - -

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان , موتور بنده یه مشکلی پیدا کرده که خورشیدی جلوش ترق توروق میکنه یه بار هم عوضش کردم درست شد اما بعد حدودا 2 هفته دوباره صدا افتاد .حالا نمیدونم از زنجیرش که خورشیدی رو خراب میکنه یا دلیل دیگه ای داره

BKING
01-09-1394, 08:12 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

سلام

بله اگر زنجیرت مشکل داره و سفت و موج دار شده باید عوضش کنی چون خورشیدی رو خراب می کنه

mohammad127
29-10-1394, 11:41 قبل از ظهر
سلام دوستان من یه تریل جترو 200 دارم که به روغن سوزی افتاده میخوام خودم درستش کنم و اینجور که بعضی ها انجام دادن کار سختی هم نباید باشه حالا
آیا ساختمان سر سیلندر با 125 یکی هست؟
چه ابزارهایی نیازه
موتور رو پیاده کنم بهتره یا رو شاسی تعمیرش کنم؟
از کجا بفهمم دیواره سیلندر خط افتاده؟ با چشم معلومه یا نه؟
چه توصیه ای برای من دارید.؟
چه نکات ظریفی باید رعایت کنم؟

mehdig
29-10-1394, 01:31 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه تریل جترو 200 دارم که به روغن سوزی افتاده میخوام خودم درستش کنم و اینجور که بعضی ها انجام دادن کار سختی هم نباید باشه حالا
آیا ساختمان سر سیلندر با 125 یکی هست؟
چه ابزارهایی نیازه
موتور رو پیاده کنم بهتره یا رو شاسی تعمیرش کنم؟
از کجا بفهمم دیواره سیلندر خط افتاده؟ با چشم معلومه یا نه؟
چه توصیه ای برای من دارید.؟
چه نکات ظریفی باید رعایت کنم؟
فک میکنم زنجیر تایم باشه
البته فرقی هم نمیکنه ساختارش همونه
شما اول قاپاق رو باز میکنی
بعد اسبک و فیلر
زیر اون ها هم 4 تا پیچه که سر سیلندر رو نگه میداره اینارو که باز کنی سر سیلندر در میاد
سیلندر هم 2 تا پیچه اونم باز کنی در میاد
فقط دقت کن سر سیلندر و سیلندر چون خیلی محکم بسته میشن و مدت زیادی میمونن سفت میشه برا در اوردن یه ضربه با دست به زیرشون بزن تا تکان بخورن بعد تکان به اینور اونور و درشون بیار
جایی که واشر های بالا و پایین قرار میگیرن و قشنگ تمیز و صاف کن
موقع در اوردن پین پیستون و گژیمپیم حتما یه دستمال بزار روی موتور که نره بیفته داخلش
موقع جا زدن پیستون نو دقت کن پیستون 2 تا شیار داره روش شیار بزگه سمت کاربرات باشه
دهانه رینگ های روغنی رو رو به سمت کاربرات بزار طوری که با هم یه زاویه 70 درجه داشته باشن
برای رینگ کمپرس دهانه یکی سمت چپ و اون یکی هم سمت راست درست عکس اون یکی
قبل هم جا زدن پیستون وقتی جداست داخل سیلندر خوب روغن کار یکن و 20 بار با دست بالا پایینش کن
برو بازار بگو ست اورینگ و کاسه نمد هوندا میخوام
و موقع جا زدن دور بوش سر سیلند و سیلندر بزار بعد هم واشر زیر رو زیر سیلندر و واشر رو هم بالای سیلندر بزار
حتما روغن نو بریز توش
بعد از بستن سیلندر شروع کن هندل های خیلی آروم حدوتا 30-40 تا هندل بزن
بعد کم کم قوی تر کن
وقتی که حس کردی هندل یکمی ضعیف شد یعنی پیستون کمی گرم شده حالا ساسات بکش و هندل بزن تا روشن شه وقتی هم روشن شد اصلا گاز نده و بزار 15 دیقه درجا کار کنه
ضمنا برای روشن کردنش اگزوز رو نزن سر جاش تا خوب آب بندی بشه بعد از 15 دیقه هم اگزوز رو ببند
تا 1 هفته هم دنده 2 و 3 بعدش گازو بگیر و تخته
ضمنا وقتی کامل باز کردی موتورو شاتون رو با دست تکون بده ببین لق شده و یا صدای تق تق میده یا نمیده
موتور هم نمیخواد پیاده کنی روی خودش تعمیر کن
خط م با چشم اگر دقت کنی معلوم میشه
ولی دقت زیادی میخواد
سوالی بود در خدمتم

mv agosta
20-11-1394, 02:05 بعد از ظهر
سلام دوستان
قیمت انجین 200 میل تایمی چنده؟

رحمان
27-11-1394, 11:26 قبل از ظهر
سلام دستان درمورد انجین وبازوبست آن مشکلی نیست اصل موضوع پیداکردن عیوب آنست که کدوم قسمت نیاز به تعمیر دارد وچقدر تجربه داشته باشیم قبلا از تمام اساتیدخودم تشکر میکنم که توضیحات کاملی میدهند وهمچنين از کل بچه های انجمن

- - - Updated - - -

سلام دستان درمورد انجین وبازوبست آن مشکلی نیست اصل موضوع پیداکردن عیوب آنست که کدوم قسمت نیاز به تعمیر دارد وچقدر تجربه داشته باشیم قبلا از تمام اساتیدخودم تشکر میکنم که توضیحات کاملی میدهند وهمچنين از کل بچه های انجمن

- - - Updated - - -

سلام میخواهم اگر که بشه سیلندر وپیستون 200 رو روی انجین 125سوار کنم اگر شدنی هست لطفاً منو راهنمای کنید ممنونم

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Komando
27-11-1394, 07:23 بعد از ظهر
1.پیدا کردن عیوب2. باز و بسته کردن تمیز و بی نقص .باز کردن انجین هم همین نیست چنتا پیچ باز کنی ببندی همون تعویض قطعات هم نیاز به دقت و مهارت خاص خودش رو داره

Reza qasemi
19-01-1395, 04:18 بعد از ظهر
سلام این فایل پی دی اف چطوری دان میشه برا من خطا میده

- - - Updated - - -

سلام هندل موتور من از داخل خراب شده ونیاز به بیرون اوردن داره باید کل انجین رو باز کنم فایل پی دی اف که قرار دادین هم نمیشه دان کنم راهنمایی می خواستم ممنون از سایتتون

Komando
05-03-1395, 08:33 بعد از ظهر
امروز روغن موتورم رو عوض کردم و دیدم خورده های بالشتک زنجیرتایم تویه روغن بود خیلی هم زیاد و باید دیگه تعمیر کاملش کنم انجینش رو.کسی نمیدونه قیمت بالشتکاش چنده ؟ تریل GY .سیلندر هم خط داره صفحه کلاچ هم میخاد دنده یک و سه هم خوردگی داره.

Komando
06-03-1395, 08:09 بعد از ظهر
انجین رو باز کردم بالشتک های زنجیرتایم خوردگی پیدا کردن و باید تعویض بشن .خدا کنه گیرم بیاد.دوستانی که ساکن تهرانن کسی هست زحمت بکشه برام بفرسته ؟ هزینش هم هرچی بود بریزم به حسابش.البته اگه گیرم نیومد.

sbfrdo
07-03-1395, 09:49 بعد از ظهر
سلام.گیربکس موتورسیکلت هوندا کجاست؟

Gladiator
08-03-1395, 09:33 قبل از ظهر
سلام.گیربکس موتورسیکلت هوندا کجاست؟

به چشم دیده نمیشه دوست عزیز
داخل بخش پایینی انجینه

sbfrdo
08-03-1395, 03:44 بعد از ظهر
در مورد کاربرات نحوه تنظیم پیچ دور آرام چطوره
تنظیم پیچ هوا تو مصرف بنزین چقدر تاثیر داره

Komando
09-03-1395, 08:19 بعد از ظهر
انجین رو باز کردم بالشتک های زنجیرتایم خوردگی پیدا کردن و باید تعویض بشن .خدا کنه گیرم بیاد.دوستانی که ساکن تهرانن کسی هست زحمت بکشه برام بفرسته ؟ هزینش هم هرچی بود بریزم به حسابش.البته اگه گیرم نیومد.بالشتک گیرم اومد خریدم به قیمت 13 تومن و انجین رو بستم سوپاپ دودش هم از اببندی افتاده بود خودم اببندیش کردم.ولی حیف که سیلندر خط داشت و باید تراش میخورد ولی به خاطر اینکه تراشکار سیلندر تویه شهر ما نداره بیخیالش شدم ولی همین سوپاپش رو که اببندی کردم با اینکه رینگ و پیستونش رو عوض نکردم واقعا قدرتش بیشتر شده تویه سربالایی ها کاملا معلومه.یه وقت مناسب سیلندر اصلی خودش رو هم میفرستم تراشکاری .((یه نکته واسه اطلاع دوستان اببند نبودن سوپاپ ها باعث کاهش قدرت موتور و سوختن سوپاپ ها میشه))

یاس علیدادی
18-03-1395, 02:09 قبل از ظهر
بالشتک گیرم اومد خریدم به قیمت 13 تومن و انجین رو بستم سوپاپ دودش هم از اببندی افتاده بود خودم اببندیش کردم.ولی حیف که سیلندر خط داشت و باید تراش میخورد ولی به خاطر اینکه تراشکار سیلندر تویه شهر ما نداره بیخیالش شدم ولی همین سوپاپش رو که اببندی کردم با اینکه رینگ و پیستونش رو عوض نکردم واقعا قدرتش بیشتر شده تویه سربالایی ها کاملا معلومه.یه وقت مناسب سیلندر اصلی خودش رو هم میفرستم تراشکاری .((یه نکته واسه اطلاع دوستان اببند نبودن سوپاپ ها باعث کاهش قدرت موتور و سوختن سوپاپ ها میشه))

سلام دوست عزیز.میشهروش آب بندی سوپاپ رو کامل با تمام فوت و فن هاش بگی؟

سیلندر رو بفرست تا تراش بدم واست بفرستم.نزدیکترین جایی که تراشکار داره شهر ماس.

VAHID
18-03-1395, 03:47 بعد از ظهر

سیلندر رو بفرست تا تراش بدم واست بفرستم.نزدیکترین جایی که تراشکار داره شهر ماس.

اب بندی سوپاپ داخل سیت یک کار بسیار مشکل و وقت گیر و تجربی هست.

باید سوپاپ رو به قطعه ای که برای اب بندی ساخته شده وصل کنید و یه مقدار روغن سمباده بزنید و چپ و راست حرکت بدید.برای تستش هم چهار نقطه از نشیمن گاه سوپاپ رو با مداد علامت میزنید و یکبار به چپ و راست حرکت میدید و بعد نشیمنگاه سوپاپ رو نگاه میکنید باید قستمت هایی که باسیت درگیر هستند اثر مداد به طور یکسان رفته باشه.باید اینقدر تکرار کنید تا اثر مداد کاملا یکسان از بین بره

تراشکاری ها اینکارو با هزینه ی کم انجام میدن و به نظرم ارزش دردسرش رو نداره ادم خودش وقت بزاره روش

Komando
18-03-1395, 08:20 بعد از ظهر

سیلندر رو بفرست تا تراش بدم واست بفرستم.نزدیکترین جایی که تراشکار داره شهر ماس.ممنون از لطف شما.دیروز همراه یه سیلندر پراید فرستادمش دره شهر .بازم ممنون

- - - Updated - - -

اب بندی سوپاپ داخل سیت یک کار بسیار مشکل و وقت گیر و تجربی هست.

باید سوپاپ رو به قطعه ای که برای اب بندی ساخته شده وصل کنید و یه مقدار روغن سمباده بزنید و چپ و راست حرکت بدید.برای تستش هم چهار نقطه از نشیمن گاه سوپاپ رو با مداد علامت میزنید و یکبار به چپ و راست حرکت میدید و بعد نشیمنگاه سوپاپ رو نگاه میکنید باید قستمت هایی که باسیت درگیر هستند اثر مداد به طور یکسان رفته باشه.باید اینقدر تکرار کنید تا اثر مداد کاملا یکسان از بین بره

تراشکاری ها اینکارو با هزینه ی کم انجام میدن و به نظرم ارزش دردسرش رو نداره ادم خودش وقت بزاره روشاره دوست عزیز توضیح شما کاملا درسته.این توضیح کتابیش هست.ولی تست مکانیک ها به این روشه که همون بنزین میریزن توی ورودی یا خروجیهای سوپاپ های سرسیلندر بعد اگه بعد از حدود 10 یا 15 دقیقه هیچگونه نشتی یا نمی نزدن اون سوپاپ سالمه و هر کدوم نم بزنه باید اببندی بشه.من واسه اببندی سوپاپ موتورم اومدم یه مقدار روغن سمباده زدم بین نشیمنگاه سوپاپ و سیت و با دست چرخوندمش .حدود 10 دقیقه والبته با دقت اببندیش کردم ساده هم بود.ولی خب تراشکارها دستگاهای مخصوص این کار رو دارن وراحت ودقیق این کار رو انجام میدن من هم یه سوپاپ موتور بود خودم اببندش کردم وگرنه همیشه مال ماشینا رو میفرستیم پیش تراشکار.

sbfrdo
24-03-1395, 10:15 بعد از ظهر
موتور من گاهی سرعتش خوبه و گاهی هم سرعتش خیلی کم میشه.علتش چیه؟

هانیی
12-08-1395, 04:53 بعد از ظهر
سلام دوستان
.
میشه اطلاعاتی در مورد تعمیر گیربکس هوندا 125 بدید !

Hadi.n.1380
19-02-1397, 06:50 بعد از ظهر
سلام من cdi 125 دارم میخواستم بدونم برای ریپ خوردن موتور چیا مهمه پیدونم فنر سوپاپ ها و برق موتور مهمه ولی میخوام با جزییات بیشتر بدونم مرسی

speed and accelerations
27-02-1397, 03:45 بعد از ظهر
سلام.
برای قرار دادن رینگها بر روی پیستون cdi 125 جهت دهانه رینگها باید به چه صورتی باشه ؟؟

heical
24-06-1397, 03:33 بعد از ظهر
دوستان یک سوال: اگه ست کامل میل لنگ و شاتون پیستون نو بگیریم آیا احتیاج به بالانس کردن میل لنگ هست یا مستقیم میشه توی موتور کار گذاشت؟

کمال رهامی
21-03-1398, 01:16 بعد از ظهر
سلام میشه این فایل تعمیر انجین رو دوباره بزارین

eynhos
06-02-1401, 06:04 بعد از ظهر
اسم این قطعه چیه؟ (انجین اسکوتر ۱۰۰ پرواز) یه شلنگ از سرسیلندر در اومده رفته توی اون قطعه و دوباره خارج شده و سر دیگۀ شلنگ، آزاده!

Alireza Farzin
08-02-1401, 05:58 قبل از ظهر
اسم این قطعه چیه؟ (انجین اسکوتر ۱۰۰ پرواز) یه شلنگ از سرسیلندر در اومده رفته توی اون قطعه و دوباره خارج شده و سر دیگۀ شلنگ، آزاده!

سلام,
بعید بدونم از جاش در اومده باشه,..... اگر در اومده باشه, رو عملکرد انجین اثر میزاره,....احتمالا درست کار نمیکرده و مکانیک از دور خارجش کرده, بعضی از مکانیکها هم بر این باور هستن که اگر از گردونه خارج بشه شتاب موتور بهتر میشه و تا حدودی باورشان هم درست هست,

eynhos
09-02-1401, 10:10 قبل از ظهر
سلام,
بعید بدونم از جاش در اومده باشه,..... اگر در اومده باشه, رو عملکرد انجین اثر میزاره,....احتمالا درست کار نمیکرده و مکانیک از دور خارجش کرده, بعضی از مکانیکها هم بر این باور هستن که اگر از گردونه خارج بشه شتاب موتور بهتر میشه و تا حدودی باورشان هم درست هست,

---------------------------------
سلام
سوالم اینه که اصلا اسم اون قطعه که شلنگ اومده رفته داخلش، چیه؟ و اون شلنگ کاربردش چیه؟

Alireza Farzin
10-02-1401, 03:45 بعد از ظهر
---------------------------------
سلام
سوالم اینه که اصلا اسم اون قطعه که شلنگ اومده رفته داخلش، چیه؟ و اون شلنگ کاربردش چیه؟

مثل کاتالیزور از الوده شدن هوا جلوگیری میکنه,(نوعی ازEGR)